PDA

Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

emet_b
10-01-2012, 08:36
Chooopy to bierim się do roboty, do wydania mamy 1200zł ( nie nasze :mrgreen:)

fajny i w Europie
http://www.ebay.pl/itm/220913109409?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

miałem, tylko innej wersji kolorystycznej (czerń na tarczy i czerwony sekundnik).

Polecam, aczkolwiek to kawał żelastwa-swoje waży z bransoletą. Natomiast świetnie prezentuje się na grubym pachu.

Zegarek robi wrażenie, po moim zakupie jeszcze dwa dla kumpli ściągałem ;)

Darek Jankowiak
10-01-2012, 09:24
Chooopy to bierim się do roboty, do wydania mamy 1200zł ( nie nasze :mrgreen:)

fajny i w Europie
http://www.ebay.pl/itm/220913109409?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649


Robin, dzięki za propozycję, jednak nie pójdę tą drogą. Ten typ mnie nie rajcuje:

http://img30.otofotki.pl/obrazki/qp911_DSC_1543m.jpg
http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/0120.jpg
http://img815.imageshack.us/img815/4899/had4330w.jpg
(zdjęcia pożyczyłem z Waszych postów - dziekuję :) )

szukam dalej ...

tml
10-01-2012, 10:50
kwarcowe chrono do 1200: http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/5747_Tissot_PRS_516_Quartz_Chrono_T0444172703100
dokładasz 300 i masz automat: http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/5900_Tissot_PRS_516_Automatic_T0444302603100

Ja mam prs516 sprzed 3 lat w automacie i bardzo sobie chwalę, a taki sam z czarną tarczą swego czasu miał Wojtek

robin102
10-01-2012, 11:56
Robin, dzięki za propozycję, jednak nie pójdę tą drogą. Ten typ mnie nie rajcuje:
http://img30.otofotki.pl/obrazki/qp911_DSC_1543m.jpg
http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/0120.jpg
(zdjęcia pożyczyłem z Waszych postów - dziekuję :) )
szukam dalej ...
Nie szukaj, to co wybrałeś to sam mjuuuut :) w budzecie sie zmiescisz.
Masz gust.

ps.
na forum zegarkowym jest wystawiony taki Shark tylko za 850zł w fajnym kolorze, nic tylko brać

zero8
10-01-2012, 12:16
Przyszedł ;-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/6672329993_3ebd50646d_b-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7148/6672329993_3ebd50646d_b.jpg)

robin102
10-01-2012, 13:02
Raczej przyleciał, bo to sokół przecież :)
Piotrek te klapki z boku maskując idzie zdjąć bez uszczerbku dla zegarka ?

Darek Jankowiak
10-01-2012, 13:05
Dzięki chłopaki za propozycje ! Jakoś te tiszoty mi nie ten teges :)

Biorę tego http://luxtime.pl/Zegarek_BAUME__MERCIER_CAPELAND_MOA10001-1226.html tylko muszę zadzwonić, bo chyba w ofercie jest o jedno zero za dużo !! :D:D

zero8
10-01-2012, 13:39
Raczej przyleciał, bo to sokół przecież :)
Piotrek te klapki z boku maskując idzie zdjąć bez uszczerbku dla zegarka ?

Zdjąć idzie, tylko jak założysz pasek?

fragles
10-01-2012, 14:04
Rano przez godzinkę było mechanicznie, podziadkowo

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/world1-2.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/world1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/world2-2.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/world2.jpg)

A potem (teraz) po czesku i kwarcowo

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/jvdpd1-2.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/jvdpd1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/jvdpd2-2.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/jvdpd2.jpg)

Darek Jankowiak
10-01-2012, 14:33
Fragles, to wypukłe szkiełko na ostatnim fajnie wygląda :) Spojrzałem na pepiczkową stronę, fajne klasyczne zegarki do garnituru :) i tanie !!

fragles
10-01-2012, 14:40
Wypukłe szkiełko mnie urzekło i dla tego szkiełka (i NIECO maxbillowego wyglądu) kupiłem ten zegarek. Jest ciutkę za duży - 2 mm mniej i byłby super.

Wypukłość nie jest tak fantastyczna jak w typowych kopulastych szkłach i nie załamuje tak przyjemnie tarczy na obwodzie (wizualnie), ale jak się nie ma na maxbilla to się lubi, co się ma ;)

robin102
10-01-2012, 14:46
Albo raz się szarpnąć konkretnie i mieć ładnie i wypukło :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/SARB0651-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/SARB065-1.jpg)

fragles
10-01-2012, 14:48
za duży jest. I ma pewne cechy koperty, które mi nie odpowiadają.

Jak dla mnie max bill to ten jeden, jedyny ;)
Pytanie tylko, czy nawet jeśli wydam 2400 na MB, nie zachce mi się i tak za chwilę innego zegarka ;)

Więc wstrzymuję się do odwołania ;)

Darek Jankowiak
10-01-2012, 14:49
Albo raz się szarpnąć konkretnie i mieć ładnie i wypukło :)


skolko ?

robin102
10-01-2012, 15:08
tak pod 600$ w praktyce
a wygląda tak
http://www.seiyajapan.com/product/S-SARB065/SEIKO-Mechanical-SARB065-Cocktail-Time.html

woytec60
10-01-2012, 15:15
Wypukłe szkiełko mnie urzekło i dla tego szkiełka (i NIECO maxbillowego wyglądu) kupiłem ten zegarek. Jest ciutkę za duży - 2 mm mniej i byłby super.

Wypukłość nie jest tak fantastyczna jak w typowych kopulastych szkłach i nie załamuje tak przyjemnie tarczy na obwodzie (wizualnie), ale jak się nie ma na maxbilla to się lubi, co się ma ;)

Jak z wypukłym to polecam tego


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/828/ori11.jpg/)

Tu może za dobrze nie widać ale to szkielko fantastycznie zakrzywia rzeczywistość ;)
Fotka starsza ale dziś na łapie od rana :)

fragles
10-01-2012, 15:18
Fakt, ten Oris też cudny jest.
Ale Maxbill mi chyba bardziej odpowiada - jest mały lug-to-lug. I ma jeszcze parę innych OK cech.

woytec60
10-01-2012, 15:23
Maxbill jest piękny, to fakt.
Kiedyś sie do niego przymierzalem ale jakoś tak wypadło coś innego, może jeszcze kiedyś?

Darek Jankowiak
10-01-2012, 15:37
Pooglądałem sobie te Orisy i na oglądaniu poprzestanę :) Ładne są, to fakt.

krzysztof jot
10-01-2012, 17:57
Dzięki chłopaki za propozycje ! Jakoś te tiszoty mi nie ten teges :)

Biorę tego http://luxtime.pl/Zegarek_BAUME__MERCIER_CAPELAND_MOA10001-1226.html tylko muszę zadzwonić, bo chyba w ofercie jest o jedno zero za dużo !! :D:D

można znaleźć jeszcze lepsze sklepy, tu np. to się nawet o trzy zera pomylili... http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,vacheron-constantin,2279

Darek Jankowiak
10-01-2012, 20:35
można znaleźć jeszcze lepsze sklepy, tu np. to się nawet o trzy zera pomylili... http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,vacheron-constantin,2279

ale zerżneli wzór z fraglesowego maxbilla :)

w moich poszukiwaniach narazie wygrywa certina, ale ... kto wie

robin102
10-01-2012, 22:05
w moich poszukiwaniach narazie wygrywa certina, ale ... kto wie
Certina, mimo że to przemysłówka na wysokich obrotach, to robi kilka udanych modeli, np


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/CertinaDSFirst-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/CertinaDSFirst.jpg)

albo stateczniej i nudniej


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/certinka1-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/certinka-1.jpg)

Darek Jankowiak
11-01-2012, 00:08
Certina, mimo że to przemysłówka na wysokich obrotach, to robi kilka udanych modeli, np

albo stateczniej i nudniej


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/certinka1-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/certinka-1.jpg)

Dzieki Robin !!

to jest chyba ten sam model jak z mojego pierwszego posta w tym wielce szanownym wątku :) Natomiast nie gadaja wogóle ze mną zegarki takie jak ten pierwszy.

Mam natomiast do Was pytanie o markę Aztorin. Jest tam model podobny do Certiny ds podium chrono 2011. Odpuścić sobie tego Aztorina? Pytam o awaryjność, wygode noszenia itp.

emet_b
11-01-2012, 07:12
Ja bym te Aztorinę omijał szerokim łukiem.

emet_b
11-01-2012, 09:59
Chopaki mam problem:)

Jestem dumnym posiadaczem niebieskiej Orki, ale cały czas w głowie siedzi mi Orange Monster. Na dwa nie mogę sobie pozwolić.

Orca jest piękna i nietuzinkowa, ale ma dwie wady:
- brak możliwości jakiejkolwiek ingerencji w jej wygląd (choćby wymiana paska)
- mam już jeden niebieski zegarek i akurat Orca niebieska średnio pasuje do ciuchów w jakich latam


Monstera nie trzeba reklamować, ale też ma wady:
- ultra popularny, więc nie ma się czym pochwalić w towarzystwie ;P


Co zadecydować panowie, co zadecydować...??

Potrzebuję konkretnych argumentów;)

fragles
11-01-2012, 12:40
Z własnego doświadczenia wiem, że jak coś mi siedzi w głowie i mnie męczy, to w końcu MUSI się stać ciałem :-P
Bierz Monstera. To ty na co dzień będziesz z nim obcował, nie "towarzystwo".

EDIT: UPS... sorki... "codzień" mi się połączył... Dzięki Ekonet ;)

Locter
11-01-2012, 12:42
Waszym zdaniem, ladne toto ??


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images.trademe.co.nz/photoserver/65/183530365_full.jpg)


http://www.ebay.ie/itm/SEIKO-MENS-BLACK-GUN-METAL-AUTOMATIC-100M-OYSTER-WATCH-SNZH27-SNZH27K1-/220927941529?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWa tches_GL&hash=item337054db99

Rafał_Sz
11-01-2012, 12:53
Mi się bardzo podoba.

mswilk
11-01-2012, 13:18
Dzięki chłopaki za propozycje ! Jakoś te tiszoty mi nie ten teges :)

Biorę tego http://luxtime.pl/Zegarek_BAUME__MERCIER_CAPELAND_MOA10001-1226.html tylko muszę zadzwonić, bo chyba w ofercie jest o jedno zero za dużo !! :D:D

He, he - raczej się nie pomylili ;)
Tu jest coś dla Ciebie - Junghans (http://zegarki-junghans.com/pl/p/JUNGHANS-RACER-CHRONOGRAPH/139), czarne tez są.

emet_b
11-01-2012, 13:18
Z własnego doświadczenia wiem, że jak coś mi siedzi w głowie i mnie męczy, to w końcu MUSI się stać ciałem :-P
Bierz Monstera. To ty na co dzień będziesz z nim obcował, nie "towarzystwo".

EDIT: UPS... sorki... "codzień" mi się połączył... Dzięki Ekonet ;)

Też tak uważam i decyzja praktycznie zapadła, więc trzeba tylko formalności załatwić ;)

robin102
11-01-2012, 13:47
Emet co to ta Orka ?

-----------------------------------

Ładny, ładny tylko czy ta czarna politura nie wytrze się aby szybko i już ładnie nie będzie.


Waszym zdaniem, ladne toto ??


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images.trademe.co.nz/photoserver/65/183530365_full.jpg)


http://www.ebay.ie/itm/SEIKO-MENS-BLACK-GUN-METAL-AUTOMATIC-100M-OYSTER-WATCH-SNZH27-SNZH27K1-/220927941529?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWa tches_GL&hash=item337054db99

emet_b
11-01-2012, 13:59
Robin-wstydziłbyś się.
Na KMZIZ masz mają ofertę zamiany na giełdzie;)

robin102
11-01-2012, 14:19
Aaaaaa to ten ;) Zdecydowanie dla mnie bardziej intrygujący niż Monster, ale kup, potem będziesz sprzedawał bo w końcu musi się coś dziać w temacie :)
A ja cały czas z jednym zegarkiem, normalnie jak człowiek :razz:

;)

emet_b
11-01-2012, 14:40
Ten ten ;)
Tak serio to uwielbiam tego sikora, ale już mi się lekko znudził.
Boję się tylko, że na wakacje znów za nim zatęsknię, a ciężko je zdobyć w obiegu wtórnym :/

Darek Jankowiak
11-01-2012, 16:15
He, he - raczej się nie pomylili ;)
Tu jest coś dla Ciebie - Junghans (http://zegarki-junghans.com/pl/p/JUNGHANS-RACER-CHRONOGRAPH/139), czarne tez są.

Całkiem, całkiem, tylko ta cena :(

robin102
11-01-2012, 17:22
Całkiem, całkiem, tylko ta cena :(
Całkiem całkiem możliwe, że to akurat zegarek dla Ciebie na początek zegarkowego ADHd ;) .
Zostanie Ci z budżetu jeszcze kupa kasy na jakieś fajne SEIKO bardziej sportowe.
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/68942-auguste-reymond/
Sprzedaje go nasz forumowy kolega Wojtek60 ze świetnymi zdjęciami

emet_b
11-01-2012, 17:25
Darku, robin ma rację-ten august jest dla Ciebie:)

Locter
11-01-2012, 18:20
Moj nowy nabytek :P Na pewno nie jest to szczyt techniki i wyrafinowania, ale spodobal mi sie :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img214.imageshack.us/i/mg6756d.jpg/)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img515.imageshack.us/i/mg6750.jpg/)

Darek Jankowiak
11-01-2012, 23:25
Darku, robin ma rację-ten august jest dla Ciebie:)

sprzedany ... Wojtek co tam jeszcze do sprzedania, zanim kupię Certinę :) ??

woytec60
11-01-2012, 23:34
Zamiast Certiny polecam Tissota: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/68941-tissot-heritage-visodate-1957-automatic-koperta-krab/
Przepiękny, na ręce wygląda super, zwłaszcza do garniaka.
A z innej beczki kultowego Samuraja: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/68952-seiko-samuraj-czyli-snm011033-nos/
Sprawdźcie, po ile ten zegarek chodzi na ebayu.

Darek Jankowiak
12-01-2012, 10:22
Zamiast Certiny polecam Tissota: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/68941-tissot-heritage-visodate-1957-automatic-koperta-krab/
Przepiękny, na ręce wygląda super, zwłaszcza do garniaka.

Dziękuję za info! Bardzo ładny, elegancki zegarek, do tego automat, jednak dla mnie to opcja jako drugi zegarek, taki na bardziej oficjalne okazje. Niemniej jednak dziękuję :)

woytec60
12-01-2012, 15:39
Na łososiu


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/11/rtl11.jpg/)

fragles
12-01-2012, 21:17
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/lom10-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/lom10.jpg)

fragles
13-01-2012, 00:21
Ponieważ zapukał kurier z Tamronem Macro do mych drzwi, będzie teraz wszystko to samo, co zawsze, tylko bardziej w macro :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/jvdmakro-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/jvdmakro.jpg)

woytec60
13-01-2012, 12:12
U mnie dziś szaro, buro, to i zegarek dopasowany


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/221/la01.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/718/la06m.jpg/)

nowart
13-01-2012, 13:12
paski pattiniego moga z tym smialo konkurowac i jakoscia i cena

Popieram. Właśnie doszedł mój paseczek od Pattiniego i może nie mam wielkiego doświadczenia w paskach ale jakość wykonania, dbałość o szczegóły, przeszycia to dla mnie rewelacja za bardzo dobre pieniądze. Kontakt z tą firmą to również prawdziwa przyjemność.
Naprawdę polecam !!

robin102
13-01-2012, 13:34
Krzysztof wypolerowałeś sam ten bezel, czy taki był ?




stawiam na niebieski :)



oj, ładne to... takie czyste i proste w formie...

A ja w ramach ćwiczeń fizycznych przed TV, po kilkudziesięciu minutach mozolnej pracy rąk i "magicznej ściereczki" zmieniłem nieco look ostatniego nabytku, z surowego zimnego nurka na coś bardziej wytrawnego, zamieniając szczotkowaną stal w elegancką lustrzana polerkę ( na bezelu).
I teraz wygląda tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/golana11.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/golana12.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/golana13.jpg)

nowart
13-01-2012, 14:50
robin a czytasz chociaż to , co cytujesz czy tylko zdjęcia oglądasz? :lol:

robin102
13-01-2012, 14:54
Czytuje, czytuje bo i na innym forum czytałem, tylko upewnić się chciałem bo zadanie trudne do wykonania tak precyzyjnie ręcznie wypolerować bezel nie zaczepiając szmatką o kopertę. Stąd moje podchwytliwe pytanie do Krzysztofa, czy może aby ... ;)

krzysztof jot
13-01-2012, 18:31
sam, i sam bezel :)
akurat ma taki kształt że można bez problemu to zrobić, aczkolwiek na wszelki wypadek poleciałem szkiełko i kopertę dookoła taśmą. Jakieś trzy godzinki przed TV i efekt jak widać :). Lustro. Ale czyściłem inne koperty i szkła nie zabazpieczałem i jest ok. Tu składałem że musi być lustro sporo ryoboty więc bałem się, że szkło może czasem ulec lekkiemu zarysowaniu .

robin102
13-01-2012, 21:27
aczkolwiek na wszelki wypadek poleciałem szkiełko i kopertę dookoła taśmą...
Tak też podejrzewałem ;)
---------------------------------------

ciekawe czy mi się szybko znudzi :razz: bo to w końcu Seiko tylko


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/SARB061-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/SARB061.jpg)

zero8
13-01-2012, 21:54
Jak to mówią, w parze raźniej :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img846.imageshack.us/img846/441/64093003.jpg)

emet_b
13-01-2012, 22:05
robin, kupiłeś??

Też na niego polowałem, ale ostatecznie padło na Sumo:)

sokolnik
13-01-2012, 22:25
siema

oto mój zegarek, kupiłem sobie na poprzednią gwiazdkę :)

1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://img535.imageshack.us/img535/5084/zegarekpoziomo.jpg]źródło ( Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://img864.imageshack.us/img864/4756/zegarekpionowo1.jpg]źródło (źródło ([URL=http://imageshack.us/photo/my-images/69/zegarekrka1.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

D90 18-105 VR SB700 odbicie od sufitu reszta w exif
jak kolory? robiłem na laptopie...

woytec60
13-01-2012, 22:31
ciekawe czy mi się szybko znudzi :razz: bo to w końcu Seiko tylko


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/SARB061-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/SARB061.jpg)


Robert, a po co Tobie taki zegarek?
Tyle tam literek, cyferek, kreseczek... ;)
A w ogóle to i tak nie zamówiłeś...

robin102
13-01-2012, 22:35
Tyle tam literek, cyferek, kreseczek... ;)

Wszystkie te kreseczki, kropeczki w cenie są wiec miałem nie brać jak cena atrakcyjna.
Wziąłem z kreseczkami. Poza tym on tylko na tym zdjęciu tak straszne wygląda ;)
tu już znacznie lepiej
tylko poczekać trochę trzeba, no i koniec zabawy zegarkowej u mnie na chyba długie lata:(


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/IMG1076-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/IMG1076.jpg)
źródło zdjęcia:
http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=7703&postdays=0&postorder=asc&start=0

woytec60
13-01-2012, 22:38
Wiem jak on wygląda tylko mi do Ciebie nie pasuje i coś mi sie zdaje, ze szybko się znudzisz :roll:
A w ogóle to było brać ze stalowym bezelem.

emet_b
13-01-2012, 22:39
jak się znudzi to niech mi da znać:) im szybciej tym lepiej dla mnie ;)

robin102
13-01-2012, 22:44
....było brać ze stalowym bezelem.
Ze stalowym to są na bransoletach, a po co mi ona jak ja nie używam i jeszcze za nią płacić trzeba. Poza tym ze stalowym brzydszy bo bezel kontrastuje z tarczą która i tak do dużych nie należy i ją jeszcze optycznie zmniejsza tarczę.
W wersji z czarnym bezlem jest on się licuje jakby z tarczą wiec może dawać złudzenie większej.
W każdym razie zegarek do roboty i na ryby powinien się nadać, no i oko pocieszyć :)

prz3mo
13-01-2012, 22:53
Robin, jaki to model i gdzie można kupić? Ten "kolorowy" :)

robin102
13-01-2012, 22:57
Szefie to ten sam tylko ktosik taki kolorowy pasek mu założył i zdjęcie w PS tak wykręcił. Te paski to podobno NATO się nazywaja, ale ja do dziś nie wiem czemu taka nazwa :mrgreen:

Spinner
14-01-2012, 18:11
Żółwik:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/zb380_DSC_1553m.jpg)

georghe
14-01-2012, 21:04
Ja z innej bajki jestem bo "woogle" nie łapię co Wy w tych Seikach widzicie... :p

woytec60
14-01-2012, 23:56
Ja z innej bajki jestem bo "woogle" nie łapię co Wy w tych Seikach widzicie... :p

To znaczy?
Jakie Ty lubisz i poleciłbyś? :)

Locter
15-01-2012, 09:38
Powiedzcie mi czy Parnis to jest chinska firma ???

Aras
15-01-2012, 10:19
Portugalska ;)

marekm
15-01-2012, 11:43
Zasłyszane w necie: "Parnisy użytkuje się zupełnie inaczej niż inne zegarki. Godzinę sprawdza się bardzo dyskretnie aby nikt nie zobaczył, że nosisz chiński zegarek. Także, Parnisy są kiepskie na lato, gdy nosisz krótki rękaw." ;-)

woytec60
15-01-2012, 11:51
No cos Ty, chiński zegarek?
A w życiu...
U Niemców mozna kupić chińskiego tourbillona za 500 euro
http://www.watchoutletberlin.com/product_info.php?info=p442_TiagoLBB.html
To jawna prowokacja!
Przeciez od zawsze wiadomo, że sztukę wytwarzania tourbillona posiedli tylko Szwajcarzy a jego cena musi zaczynać sie od 30000 euro w górę.
Tu można sobie obejrzeć (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=pl&u=http://s704.photobucket.com/albums/ww44/ballameric/%3Faction%3Dview%26current%3DSAM_0186.mp4&usg=ALkJrhi2XAdAF5LSfEYtZzNWNPmAEZVwgg), jak taki mechanizm pracuje.
Od razu widać, że to fake, podróba i w ogóle mydlenie oczu.

fragles
15-01-2012, 13:41
żona i ja
wczoraj i dziś


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/ny2300-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/ny2300.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/jvdbic-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/jvdbic.jpg)

ku6i
15-01-2012, 20:32
Nowy pasek służy południowemu sąsiadowi :)

fragles
15-01-2012, 20:57
Nowy pasek służy południowemu sąsiadowi :)

czekoladka taka - fajnie to gada razem.
Ten pach zmienił zegarek - totalnie inaczej się go nosi i to nie tylko z powodu koloru.

Zamówiłem już drugi taki sam (Horido), tylko czarny :)

ku6i
15-01-2012, 21:34
Nie kuś ;)

fragles
15-01-2012, 21:35
Nie kuś ;)

ale ja pasiorek zamówiłem czarny, nie zegarek :)

ku6i
15-01-2012, 21:41
Wiem, ale jak dla mnie jedyna opcja to właśnie zegarek + pasek. Do tej pory miałem wymówkę ("e... pewnie nic nie będzie pasować...").

Spinner
16-01-2012, 18:45
:razz:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/gj125_IMGP2197m.jpg)

qualin
16-01-2012, 23:04
Przypadkiem stalem sie posiadaczem takiego cudaka:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img818.imageshack.us/img818/94/img20120113143835.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img832.imageshack.us/img832/5561/img20120113143955.jpg)

To jakas w miare dobre marka, czy raczej dalekowschodnia tandeta ? Ktos cos wie na temat tego zegarka bo nei moge znalezc nic w necie :/

Adam Trzcionka
17-01-2012, 00:00
Portugalska ;)


dobre! :lol:

zero8
17-01-2012, 10:30
:razz:



Nie ta wersja kolorystyczna ;-)

fragles
17-01-2012, 13:13
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/bmczp1-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/bmczp1.jpg)

Spinner
17-01-2012, 14:28
Jak już wspominałem głupiś:-P. Długo poszukiwana odmiana z maksymalnie niewidocznymi subtarczkami - rząąądzi:-)

zero8
17-01-2012, 20:23
Nie to sie podoba morski smok z niebieska tarcza ;p

A dziś:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/6713574231_ecd473b638_b-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7175/6713574231_ecd473b638_b.jpg)

mikkay
17-01-2012, 20:53
Ktoś wie co to za zegarek?

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/oldskulowo05-1.jpg
źródło (http://4.bp.blogspot.com/-fPOOV3xj8Ro/TxRaQhkE-rI/AAAAAAAALSk/xX1reFDNxYA/s1600/oldskulowo+05.jpg)

Spinner
17-01-2012, 21:08
Junghans Max Bill Chronoscope ;-)

fragles
17-01-2012, 21:13
Junghans Max Bill Chronoscope ;-)

ech... śliczny jest...

Ale z chronoscope się już prawie wyleczyłem.
Teraz na tapecie jest ten zwykły, najbardziej minimalistyczny. Cenowo, znacznie łatwiej osiągalny niż Chronoscope :)

emet_b
17-01-2012, 21:44
Nowe szaty króla ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/829/sam1432f.jpg/)

qualin
18-01-2012, 00:38
Nikt nic nie wie na temat tego zoppini co wstawilem fotki ?

robin102
18-01-2012, 00:53
Całkiem, całkiem, tylko ta cena :sad:
Tu masz coś porządnie wykonanego, z klasą i w dobrej cenie.
http://www.ebay.pl/itm/Handaufzugsuhr-Kemmner-Marine-rote-XII-Seagull-3620-Grade-Schraubenunruh-/290659113721?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uh ren_Armbanduhren&hash=item43aca21af9
jak napiszesz do Roladna Kemmnera to poza ebajkiem deczko taniej może być.
lub ten z rzymskimi indeksami, na lepszym chyba werku, chyba ;)
[/URL]
--------------------------------------------
Japońskiemu zegarkowi to trzeba robić japońskim aparatem zdjęcia bo innym to nie wychodzą jednak ;)
a zegarek coś zaczyna mi się podobać :)


Nowe szaty króla ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
[url=http://img829.imageshack.us/img829/1507/sam1432f.jpg]źródło (http://my.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?MyEbay&gbh=1#%7E%7Ehttp://my.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?MyEbayBeta&SortOrder=ASCEND&WatchingNext.Filter=All&GotoPage=2&View=WatchingNext&Column=EndTime&CurrentPage=MyeBayNextSummary&ssPageName=STRK:ME:PAGE&StoreCatFilter=0&SubmitAction.ChangePage=x&FormatFilter=AllFormat&container=WatchingNext&pag=t&edoff=true%7E%7EwholeDiv240%7E%7Eithr240%7E%7EmyRC P240_ct)

emet_b
18-01-2012, 08:35
gdyby tylko te japońskie aparaty tyle nie ważyły ;/

a przyznaję, że zegarek zacny:mrgreen:

Spinner
18-01-2012, 09:34
Sumo jest boszczackie, zaczynam tęsknić kurka:-) Jak lubisz bransy to poszukaj tych masywnych, 2mm szerszych, fajny efekt dają:-)

emet_b
18-01-2012, 09:39
bransolety mi nie przeszkadzają, ale strasznie mnie boli jak się rysują, więc unikam ich noszenia;)

Teraz czekam na pasek od pana Stanisława :D

robin102
18-01-2012, 12:38
a przyznaję, że zegarek zacny:mrgreen:
Eeee tam zacny, kozacki ! na szerszej bransie będzie git.

fragles
18-01-2012, 14:37
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/skxnato3-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skxnato3.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/skxnato4-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skxnato4.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/skxnato5-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skxnato5.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/skxnato2-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skxnato2.jpg)

prz3mo
18-01-2012, 14:38
Fragles, zdjęcia lepsze niż sam zegarek :)

fragles
18-01-2012, 14:42
Dzięki.
Ale zegarek imo bardzo zacny. Może i popularny, ale ja osobiście Seikacze poważam ;)

Gdybym miał budżet "naście" tysi na zegarek, patrzyłbym w kierunku serii Grand Seiko. Moim zdaniem, rewelacja.

robin102
18-01-2012, 14:51
Bartek, ale ten SKX007 to chyba na jakiejś miłej łapce damskiej jest, chyba ? Ile ta łapaka ma cm w obwodzie w miejscu zegarka ?

Zdjęcia z Tamrona super, fajne kontrasty i kolory.

fragles
18-01-2012, 14:53
Bartek, ale ten SKX007 to chyba na jakiejś miłej łapce damskiej jest ? Ile ta łapaka ma cm w obwodzie w miejscu zegarka ?

Zdjęcia z Tamrona super.

Robin... pomimo długich włosów, pozostałem facetem :mrgreen:
To moja ręka. 17 cm w obwodzie ;)

prz3mo
18-01-2012, 14:59
Bartek, ale ten SKX007 to chyba na jakiejś miłej łapce damskiej jest, chyba ? Ile ta łapaka ma cm w obwodzie w miejscu zegarka ?

Zdjęcia z Tamrona super, fajne kontrasty i kolory.

Robin, nie chciej bym wrzucił zdjęcie swojej ręki, bo pomyślisz, że jestem małpą :DDDD

robin102
18-01-2012, 15:49
Robin... pomimo długich włosów, pozostałem facetem :mrgreen:
To moja ręka. 17 cm w obwodzie ;)
Sorki, sorki, ale chyba przez tą legendarną kanonowską plastykę :mrgreen: jakaś damska się wydała.
Wybaczysz ? :)
Pytałem bo zegarek słusznie wygląda do tej ręki, a moja jeszcze bardziej damska bo 16,5 cm w obwodzie , więc ....mój Alpinista może okazać się całkiem dużym męskim budzikiem :mrgreen:

fragles
18-01-2012, 16:03
;)

emet_b
18-01-2012, 16:05
Fragles- zarówno foty jak i sikor, klasa :)

a u mnie słowo ciałem się stało:lol:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/692/sam1447v.jpg/)

fragles
18-01-2012, 16:06
Dzięki

Fajna pomarańcz. Ona jest (ta pomarańcz, w sensie, ten kolor) stonowana, czy taka jaskrawa bardziej? Pytam, bo już nie pamiętam tego sikora na żywo.

emet_b
18-01-2012, 16:09
nie ma dziś słońca, ale ja bym określił ją tak: żywa, ale nie oczojebna.
Na zdjęciu nie wygląda tak intensywnie jak w rzeczywistości.


edit:

Sam nie mogę w to uwierzyć, ale jeszcze 3-4 m-ce temu pomarańczowego sikora bym nawet za darmo nie wziął ;)

Spinner
18-01-2012, 19:10
Od zakupu nieustannie :shock:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/fj411_IMGP2203m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/ys984_IMGP2205m.jpg)

-bob-
18-01-2012, 21:03
żona już mi kazała wybić sobie z głowy, więc linkuję, może komuś z Was przypasuje ;-) ................ ładniusi jest

http://allegro.pl/epos-3386-i2052491961.html

Adam Trzcionka
18-01-2012, 21:25
Spinner, to żółw Ci chyba niepotrzebny, co? znam kogoś, kto by przygarnął ;)

robin102
18-01-2012, 21:28
żona już mi kazała wybić sobie z głowy, więc linkuję, może komuś z Was przypasuje ;-) ................ ładniusi jest

http://allegro.pl/epos-3386-i2052491961.html
No ładniusi, ale wyglada jakby te 6 miesięcy w Afganistanie służył :)

Jastrząb
18-01-2012, 21:33
Szargał ktoś ten model Protreka (http://torellexpedition.pl/protrek-%E2%80%93-arktyczny-test/)
Jakie wrażenia? Zegary dają radę?

krzysztof jot
18-01-2012, 23:01
Szargał ktoś ten model Protreka (http://torellexpedition.pl/protrek-%E2%80%93-arktyczny-test/)
Jakie wrażenia? Zegary dają radę?

dają...
oglądałem ostatnio test G-shocka klasy 400-500 zł po którym kilkakrotnie jeździł Range Rover i zegary działały dalej :)

Jastrząb
18-01-2012, 23:34
dają
dobrze, że Range Rover wytrzymał kilka przejazdów tam i z powrotem ;)

Spinner
19-01-2012, 21:57
Spinner, to żółw Ci chyba niepotrzebny, co? znam kogoś, kto by przygarnął ;)

Eeeee tam... to prosty klasyk :twisted: a ja uwielbiam ten kształt :twisted:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/uc320_IMGP2226m.jpg)

robin102
20-01-2012, 13:17
Żeby kopertę jakoś wykończoną estetycznie miał te żółwik to był by całkiem całkiem fajny. Niedokończona koperta psuje ten zegarek.

Adam Trzcionka
20-01-2012, 13:38
Jest genialna :)

robin102
20-01-2012, 13:56
Fajny diverek do sprzedania
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/69385-glycine-combat/
adres do zdjęcia dla nie zarejestrowanych w krainie zła
http://www.pbase.com/temption/image/90101416.jpg

zero8
20-01-2012, 14:41
A z której strony on jest fajny? IMO paskudny jest ;p

nowart
20-01-2012, 15:43
Właśnie to miałem napisać... nie znam się tak jak Wy, nie padam na twarz na widok marki Glycine ale te odpustowe , złote wykończenie wespół z kształtem koperty jest makabryczne..

robin102
20-01-2012, 16:35
No dobra macie rację, po drugim i trzecim luknięciu też się odwidział :razz:

Aras
20-01-2012, 18:16
Ale paskudztwo. Brakuje mu tylko kilku diamencików i napisu Rolex ;)

Spinner
20-01-2012, 21:12
Żeby kopertę jakoś wykończoną estetycznie miał te żółwik to był by całkiem całkiem fajny. Niedokończona koperta psuje ten zegarek.

Ty się zwyczajnie nie znasz... Zresztą to widać - kupiłeś kopertę od SKX007 za ciężkie pieniądze - a to jest dopiero kupa po jagodach:-)

robin102
20-01-2012, 21:14
Weź mnie nie psuj humoru bo jak zdejmę pasa, jak dam spodniami ! :evil:
;)
tą kopertę od żółwika trzeba by wypiaskować albo co, bo ślady po obrabiarce widać, a to nie o to chozi chyba

edytka.
A poza tym to koperta SKX 007 jest idealna dla chudorękichbandytówznikonem, bo ma tylko 46mm "lug to lug" czyli idealne proporcje długości uszu do koperty.

Spinner
21-01-2012, 00:37
Ten ma tyle samo LTL a jednak 44mm średnicy - a więc jeszcze lepiej.... No i nie osłabiaj mnie z tym "śladem po obrabiarce" - toż to szczotkowanie jest pikne...:evil:

Spinner
21-01-2012, 14:00
Dziś:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/cv857_DSC_1589m.jpg)

MariuszA
21-01-2012, 16:56
U mnie na ręce od jakiegoś czasu


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img696.imageshack.us/img696/3863/dsc0160zm.jpg)

W szafie tyka


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img717.imageshack.us/img717/5959/dsc0335zm1.jpg)

robin102
21-01-2012, 21:43
Ten ma tyle samo LTL a jednak 44mm średnicy - a więc jeszcze lepiej.... No i nie osłabiaj mnie z tym "śladem po obrabiarce" - toż to szczotkowanie jest pikne...:evil:
No to mi zaimponował żółwik rozmiarami. Taki mał, a taki duży :)
Wojtku to powiedz jeszcze jego rozmiar szkła i tarczy ?

Spinner
22-01-2012, 10:46
Mariusz - piękny zestaw:-)

Jak już Ci Robin pisałem - tarcze są takich samych wymiarów w popularnych nurkach Seiko - ile razy można to powtarzać? Szkło na oko jakieś 31mm.

robin102
22-01-2012, 13:12
Szkło na oko jakieś 31mm.
Mój Alpinista ma aż 32 mm !:mrgreen:
i właśnie za takie małe tarcze i szkiełka nie lubię Seiko :razz:

Spinner
22-01-2012, 14:20
Jasne... i po to kupujesz takiego za >2tys:-P A tarczę też ma malutką...:-P

robin102
22-01-2012, 14:50
;) właściwa emotka do powyższego

Tak z trzeciej strony patrząc na sprawę to moim zdaniem te tarcze i szkła w seikaczach są trochę za małe.
34-36mm to są fajne szkła i tarcze i takie być powinny do kopert rzędu 42-44mm.
No cóż jest jak jest.

Spinner
22-01-2012, 18:21
Jasne, przy takim bezelu, to zegary by były z 46mm średnicy lub więcej i ponownie byś marudził:-P

robin102
22-01-2012, 18:45
No to bezle maja za szerokie.
Albo rybka albo akwarium :razz:

emet_b
22-01-2012, 19:41
chłopaki Wy tu wojujecie, a na chinaforum bfs zawisł na giełdzie a u mnie $ brak:( chlip chlip...

Spinner
23-01-2012, 00:22
Wiem, przyrezerwowałem:-) Chociaż będę musiał coś opchnąć...;-/

woytec60
23-01-2012, 00:31
;) właściwa emotka do powyższego

Tak z trzeciej strony patrząc na sprawę to moim zdaniem te tarcze i szkła w seikaczach są trochę za małe.
34-36mm to są fajne szkła i tarcze i takie być powinny do kopert rzędu 42-44mm.
No cóż jest jak jest.

Chcesz duża tarczę, kup sobie pilota


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/707/lac014.jpg/)

Takie Laco na przykład ma 42 milimetry średnicy a z braku bezela tarcza jest może ze trzy milimetry mniejsza.
Powinna Ci pasować ;)

emet_b
23-01-2012, 09:57
Wiem, przyrezerwowałem:-) Chociaż będę musiał coś opchnąć...;-/

już Ci zazdroszczę :)

A jako ciekawostkę dodam, że na alledrogo wisi licytacja na Tytanowego Samuraja

woytec60
23-01-2012, 10:01
Ciekawe, za ile pójdzie?
Za swojego ale stalowego wziąłem 1200 bez żadnych targow
I tak wołałem za mało bo był prawie idealny :roll:

flashmen
23-01-2012, 11:14
Powiedzcie mi czy Casio GD-100 moze przyspieszyc w ciagu 12h o 7 sekund?
zegarek ustawialem z tej strony: http://aktualnyczas.pl/

MariuszA
23-01-2012, 11:29
Zdecydowanie nie powinien przyśpieszyć.
Moim zdaniem czas pokazywany na tej stronie jest winien tej niedokładności. (w tej chwili pokazuje o jakieś 30 sek do przodu)

Tutaj masz dokładny zegar
http://www.atomic-clock.org.uk/atomic-clock.php

flashmen
23-01-2012, 11:35
dzieki :)
zobacze po kolejnych 12h jak to bedzie wygladalo :)

fragles
23-01-2012, 14:04
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/skx16-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skx16.jpg)

robin102
23-01-2012, 14:15
Bartek świetne zdjęcie, i Seiko jakoś lepiej wygląda niż Seiko ;)



Takie Laco na przykład ma 42 milimetry średnicy a z braku bezela tarcza jest może ze trzy milimetry mniejsza.
Powinna Ci pasować ;)
Czaiłem się na te Twoje Laco, ale ... czarna tarcza, wiec ile można mieć zegarków z czarna tarczą ?, z jasną tarczą lotnika od razu bym brał.

Zorba
23-01-2012, 18:29
A jako ciekawostkę dodam, że na alledrogo wisi licytacja na Tytanowego Samuraja

Szukam i szukam i ...... bez rezultatów ;-)
Może chociaż numerek aukcji ??
Z góry dziękuję :-)

woytec60
23-01-2012, 18:48
http://allegro.pl/unikalny-zegarek-seiko-samurai-titanium-i2067850442.html

Zorba
23-01-2012, 19:08
Bardzo dziękuję :-)
A tak na marginesie to miałem ochotę na Twojego Tissota Visodate :-)
no ale jak sam przecież wiesz ;-) już pozamiatane ;-)

robin102
24-01-2012, 22:13
fajny kurde, a to tylko Orient :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/wz0131fd22-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/wz0131fd-22.jpg)

emet_b
24-01-2012, 22:28
oj robinie robinie...
ja jako garniturowca mam orienta i na przyszłość jak będę przeskakiwał półkę wyżej to również będzie to na 99% orient.

robin102
24-01-2012, 22:41
Orienty z serii STAR ciekawe są. Jak wygram w totka to też sobie kupię, a co tam 2 kzł tylko :mrgreen:

Adam Trzcionka
25-01-2012, 18:32
zegarek, zegarkiem, ale czymś go przypiąc trzeba :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img13.imageshack.us/img13/7269/staruszekw.jpg)

fragles
25-01-2012, 18:46
Pokaż w całości - tzn. łapa+pach+PO

Adam Trzcionka
25-01-2012, 19:00
Pokaż w całości - tzn. łapa+pach+PO


to nie do PO ;)
stach dzierga pach do niej.

login_87
25-01-2012, 19:03
zegarek, zegarkiem, ale czymś go przypiąc trzeba :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img13.imageshack.us/img13/7269/staruszekw.jpg)

Kazimierz Wielki?? :D

Adam Trzcionka
25-01-2012, 19:14
On to :)

Spinner
25-01-2012, 19:36
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/jj679_IMGP2244m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/vf182_IMGP2247m.jpg)

fragles
25-01-2012, 22:14
znów on


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/jvdskl-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/jvdskl.jpg)

zero8
26-01-2012, 09:43
Zanabyłes BSFa? To ten od dago?

emet_b
26-01-2012, 10:44
ano kupił cholerka ;/

pociesza mnie jednak fakt, że gdyby Spinner chciał go sprzedać to przynajmniej wiadomo, że zegarek będzie zadbany, z dobrych rąk :)

flashmen
26-01-2012, 15:11
Powiedzcie mi czy Casio GD-100 moze przyspieszyc w ciagu 12h o 7 sekund?
zegarek ustawialem z tej strony: http://aktualnyczas.pl/


Zdecydowanie nie powinien przyśpieszyć.
Moim zdaniem czas pokazywany na tej stronie jest winien tej niedokładności. (w tej chwili pokazuje o jakieś 30 sek do przodu)

Tutaj masz dokładny zegar
http://www.atomic-clock.org.uk/atomic-clock.php

w ciagu 72h zegarek przyspieszyl o 1 sekunde ;[
rozumiem zeby sie spozniaj ale zeby przyslieszal?

sa jakies normy?- jest to podstawa do roszczen gwarancyjnych?

MariuszA
26-01-2012, 15:52
Dla kwarcowego zegarka (zwłaszcza dla stosunkowo taniego Casio) taka dokładność jest całkowicie akceptowalna. Z reguły producenci określają przedział, w którym zegarek może śpieszyć lub zwalniać na +/- 15 sekund na miesiąc. Twój Casio powinien przyśpieszyć około 10 sek/miesiąc - czyli nie ma powodów do nerwów.

Jeżeli przeszkadza Ci taka niedokładność Casio rozejrzyj się za zegarkiem, który synchronizuje wskazanie czasu z zegarem atomowym (robi to automatycznie raz na dobę) W casio funkcję tę nazwano: Wave ceptor (na zegarku widnieje napis Multi Band 5 lub 6) Oprócz Casio, synchronizację czasu znajdziesz np.: w Citizenach, Seiko.

Drugim wyjściem jest zainteresowanie się topowymi kwarcami (HEQ). Tutaj poprzeczka co do dokładności wskazywania czasu i jakości wykonania mechanizmów postawiona jest na zupełnie innym poziomie, niż przy masowo dostępnych zegarkach.

Wklejam kilka przykładów zegarków z synchronizacją czasu, które miałem:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.imageshack.us/img31/1235/dsc0265zm.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img4.imageshack.us/img4/9269/dsc0031zm.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img339.imageshack.us/img339/6936/dsc0144zm.jpg)

emet_b
26-01-2012, 15:53
Ja odkąd zacząłem "jarać" się sikorami czaiłem się na jakiegoś fajnego chińczyka...
Nareszcie trafiłem! :)
Czekam na doręczyciela i szukam paska.

robin102
26-01-2012, 16:05
w ciagu 72h zegarek przyspieszyl o 1 sekunde ;[
rozumiem zeby sie spozniaj ale zeby przyslieszal?

sa jakies normy?- jest to podstawa do roszczen gwarancyjnych?
Czyli jest jak najbardziej OKEJ, przynajmniej nigdzie się nie spóźnisz :). Zawsze będziesz parę sekund wcześniej. Gorzej jak by gubił sekundy.
Mój dla przykładu ostatnio się spieszy 50-60 sekund na miesiąc.

mswilk
26-01-2012, 16:27
à propos dokładnych zegarków - mój wierny przyjaciel od kilku lat: Casio Wave Ceptor - Oceanus OCW-500DE (http://www.minuta.pl/p,,7512242.html) na niebieskim rekinie ;)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img713.imageshack.us/img713/8011/1327587201092resizer500.jpg)
foto z komórki...

depcius
26-01-2012, 16:33
zegarek, zegarkiem, ale czymś go przypiąc trzeba :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img13.imageshack.us/img13/7269/staruszekw.jpg)

Eeee tam przecież nie widać Kazia jak na ręku zegar założony ;) :D

flashmen
26-01-2012, 16:52
Czyli jest jak najbardziej OKEJ, przynajmniej nigdzie się nie spóźnisz :). Zawsze będziesz parę sekund wcześniej. Gorzej jak by gubił sekundy.
Mój dla przykładu ostatnio się spieszy 50-60 sekund na miesiąc.

a mowia,ze elektrony sa dokaldniejsze od mechanicznych ;)
przy slabej baterii zegarek bedzie raczej sie spoznial,

robin102
26-01-2012, 17:17
przy slabej baterii zegarek bedzie raczej sie spoznial,
Raczej spieszył bardziej, choć w skali nie do zauważenia. W kwarcowych-elktronikach zazwyczaj jest trymer do regulacji wiec jeśli trafisz do zegarmajstra który się zna i ma czym zdiagnozować to jest szansa na poprawę, ale nie warto tym se zaprzątać głowy. Kup se jakiego automatika co spieszy 10-20 sekund na dobę jako lekarstwo ;)

Spinner
26-01-2012, 19:10
BFS na pasiorku:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/vl81_IMGP2256m.jpg)

robin102
27-01-2012, 14:48
obiad już na stole, a ja nie mogę się zdecydować który założyć :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/RB2_0153-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/RB2_0153.jpg)

emet_b
27-01-2012, 14:51
wal się :D:D:D

robin102
27-01-2012, 15:17
wal się :D:D:D
A dzięki, dzieki :)
Emet nie kupuj go raczej zamiast Sumo bo zegarek jest mały. Na moja chudą witkę tak na styk można powiedzieć. Mniejszy być absolutnie by nie mógł, a TY masz chyba tłuściejszy nadgarstek.

emet_b
27-01-2012, 15:33
A dzięki, dzieki :)
Emet nie kupuj go raczej zamiast Sumo bo zegarek jest mały. Na moja chudą witkę tak na styk można powiedzieć. Mniejszy być absolutnie nie mógł by, a TY masz chyba tłuściejszy nadgarstek.

dzięki dzięki :lol::lol:

mam 17,5cm, ale 192 cm wzrostu i 105kg, więc małe sikor do mnie nie pasują ;)

emet_b
27-01-2012, 16:14
Pany ratujta-właśnie zdechł mi OM:( nie tyka:( a od 7 rano na ręce w pracy.

jakieś sugestie?

robin102
27-01-2012, 16:34
Kurka co to OM ?

nowart
27-01-2012, 16:51
ładny ten kemner prostokątny, już na spinnerowych fotkach od dawna mi się podobał... można jeszcze gdzieś to kupić w rozsądnych pieniądzach?

emet_b
27-01-2012, 16:53
Kurka co to OM ?

Seiko Orange Monster :(

robin102
27-01-2012, 16:57
Seiko Orange Monster :sad:
Poszturchaj nim konkretnie, tzn w poziome pomajtaj energicznie bardzo, ewentualnie o coś drewnianego uderz z czuciem, ale w poziomie koperta.


.. można jeszcze gdzieś to kupić w rozsądnych pieniądzach?
Piszesz po angielsku do Rolanda maila na: [email protected] targujesz się trochę ;) płacisz paypalem i za 5-6 dni masz zegarek w domu. Tak wyjdzie taniej niż zakup na ebayu, nie dużo taniej, ale zawsze trochę.
Zapytaj jakie ma dostępne numery fabryczne, bo można se wybrać. Ja mam na przykład 102 :)
https://sites.google.com/site/rolandkemmner/
recenzja
http://forums.watchuseek.com/f67/kemmner-tonneau-dress-watch-review-377880.html

nowart
27-01-2012, 17:07
tak, stronę znam tylko tam cen nie ma...
cały czas tak się zastanawiam czy nie będzie za mały bo widzę w parametrach 38.2mm... kupiłem mewę, która ma 40mm, przymierzyłem ze 2 razy i leży nie używana bo jakoś nie mogę się przekonać do tak małych zegareczków. ten kemmner na fotkach wygląda jakoś okazalej na nadgarstkach chyba, że to jacyś anorektycy :D Szkoda, że nie można ich gdzieś przymierzyć :/
Za ile można go od Pana R.K. wyciągnąć?

robin102
27-01-2012, 18:12
Na ebayu Roland sprzedaje po 295 Euro, a bezpośrednio u niego po 285 Euro. Przynajmniej tak niedawno było.
http://www.ebay.pl/itm/Kemmner-Tonneau-silber-mit-ETA-2824-2-/290661457198?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uh ren_Armbanduhren&hash=item43acc5dd2e
http://www.ebay.pl/itm/Kemmner-Tonneau-gold-mit-ETA-2824-2-/290661457778?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uh ren_Armbanduhren&hash=item43acc5df72
Zegarek rzeczywiście nominalnie nie ma dużych wymiarów, ale tarcza bardziej zbliżona do kwadratu niż do koła ;) więc jak by nie kombinować powierzchnia jej jest większa niż np. zegarka który ma 40mm co widać.
Moim zdaniem to zegarek na łapę która ma góra 18mm w obwodzie. kupisz , nie spodoba się to z łatwością sprzedaż go. Mewę też sprzedaj, jak by co to przygarnę bidulkę w rozliczeniu za zoma 20-35 albo za sigmę 15mm albo za 180mm, albo za zwykłe pln-y :)

startom
27-01-2012, 19:23
Pisalem ostatnio do Rolanda i w tej chwili ma przestuj z "kostka". Napisal mi ze trzeba poczekac ok 2 tygodni na nowe egzemplarze. Mi podal cene 275E +9E za przesylke.Nastepny wolny egzemplarz trafi do mnie :).

robin102
27-01-2012, 20:51
Mi podal cene 275E +9E za przesylke.
To dokładnie tyle co ja płaciłem. Czyli kryzys Ronalda się nie ima :)

Spinner
27-01-2012, 22:28
Robin, graty:-) Mówiłem, że mały:-) Co do kostki to ja u Rolanda za 188euro kupowałem:-P

downandout
28-01-2012, 00:05
uwaga, grzeszę swoim zegarkiem ;)
był na pomarańczowo http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2645664&postcount=4828, jest na czarno:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jedrzejewski.files.wordpress.com/2012/01/zegarek.jpg)

robin102
28-01-2012, 00:49
Robin, graty:-) Mówiłem, że mały:-)
Dzięki. Właśnie, właśnie miałeś racje dzięki Bogu :) zegarek ma słuszne rozmiary z pomiaru suwmiarką bo koperta 42mm, a w rzeczywistości dzięki obłościom na bokach i małym uszom wygląda na mniejszy, dziwny to zabieg dezajnerski. Dla mnie taki trik pasi, bo i tak zapinam na na ostatnią dziurkę paska na swej damskiej łapce. Może dzięki tym zabiegom i ładnemu bezlowi licującemu się z tarczą, to ta tarcza nie razi skromnym rozmiarem. Wygląda bardzo, bardzo proporcjonalnie. Koperta generalnie jeśli to ta sama co w SKX 007 to rzeczywiście trochę dziwne ma kształty bo nie dość, że uszki krótkie to od spodu zegarka kawał dekla sterczy i gdyby nie to, że nadgarstek wklęsły trochę mam to całość by sterczała :). Generalnie zegar z tych co przed kupnem trzeba przymierzyć lub mieć chudą rękę z wklęsłością. Sam zegarek całościowo urzeka i z kapci wyrywa jakością i precyzją wykonania, no i koperta pięknie wypolerowana, a nie jakieś ślady po szczocie pijanego Filipińczyka remontującego stare żółwie ;) ;) ;)

e=mc2
28-01-2012, 00:52
nowart, spróbuj takiego Lorusa:

http://www.zegarek.net/zegarki/lorus/zegarek_lorus_RXH69HX9.html

Kosztuje 1/8 tego co Kemmner :-)
A na wymiary w kostce trzeba patrzeć inaczej - policz przekątną.

treborp
28-01-2012, 10:24
Pany ratujta-właśnie zdechł mi OM:( nie tyka:( a od 7 rano na ręce w pracy.

jakieś sugestie?

I jak Maćku daje jakieś oznaki życia :(

pardwadwa
28-01-2012, 10:30
No chyba muszę bardziej zgłębić temat...

emet_b
28-01-2012, 10:56
I jak Maćku daje jakieś oznaki życia :(

niestety trup:(

napisałem do sprzedawcy-może będzie w stanie mi pomóc (to moderator jednego z for sikorowych ).

nowart
28-01-2012, 12:09
nowart, spróbuj takiego Lorusa:

http://www.zegarek.net/zegarki/lorus/zegarek_lorus_RXH69HX9.html

Kosztuje 1/8 tego co Kemmner :-)
A na wymiary w kostce trzeba patrzeć inaczej - policz przekątną.

dzięki , już go widywałem w tym wątku ale to jednak nie to. niby podobny, niemal identyczny ale brak mu tego czegoś... odrobiny szlachetności :) Kemner to ręczna robótka, użyte materiały, mechanik (wybaczcie talibowie ale to mnie akurat jakoś nie podnieca) a co najważniejsze szafir, bez czego ja się obyć nie mogę. Mam już jeden zegar z mineralką - nigdy więcej.

robin102
28-01-2012, 12:27
niestety trup:(

napisałem do sprzedawcy-może będzie w stanie mi pomóc (to moderator jednego z for sikorowych ).
No to jestem w zdziwieniu wielkim żeby Seiko padło ! może pod prysznic z nim wlazłeś, albo garnki zmywałeś ?
Zegarki nie lubią ciepłej wody.

emet_b
28-01-2012, 12:33
nic z tych rzeczy, zero jakiejkolwiek wody.

robin102
28-01-2012, 15:02
Wyślij do sprzedającego i niech się cwaniak buja, bo chyba kupowałeś go jako nowy z jakąś gwarancją przecież ?
A jak nie to nowy werk do takiego Seiko to góra za 200zł kupisz.

woytec60
28-01-2012, 15:10
obiad już na stole, a ja nie mogę się zdecydować który założyć :)


A co, inwalidą jesteś?
Oba załóż, po jednej na każdą łape jak "boski Diego" ;)

Ja tam dziś nie miałem wątpliwości


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/717/st02.jpg/)

Od żony na urodzinki dostałem :)
Właściwie są jutro ale że ostatnio tak mnie problemy nękają, to na poprawę humoru przy sobocie wręczyła mi go dziś :)



Pany ratujta-właśnie zdechł mi OM:( nie tyka:( a od 7 rano na ręce w pracy.

jakieś sugestie?

Zapakowac i odesłać.
Kupiłeś to powinien chodzić.

robin102
29-01-2012, 12:59
Najlepszego na urodziny :)
Lubię ruskie zegarki i to bardzo, ale zupełnie nie trawię tarcz opisanych cyrylicą ;)
dla mnie potrafi to zepsuć nawet najładniejszy dezajn

woytec60
29-01-2012, 13:23
Ja mam dokładnie odwrotnie, jak ruski to tylko cyrylica.
Poprzednia Strzałka wkurzała mnie napisem "STRELA", co to niby ma być?
Jeśli nazwa jest rosyjska to powinni napisać cyrylicą, jeśli ma być po angielsku to raczej arrow jakiś.
Ta "Strela" taki fonetyczny dziwoloąg ;)

PS
Dziś też na łapie


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/685/sztu05.jpg/)

Coraz bardziej mi się podoba :)

robin102
29-01-2012, 13:37
Ja mam dokładnie odwrotnie, jak ruski to tylko cyrylica.
Poprzednia Strzałka wkurzała mnie napisem "STRELA", co to niby ma być?

No to prawdziwy koneser jesteś. W latach 80-90 gdy miewałem ruskie zegarki sztuką było wyszukanie edycji z normalnymi napisami. Zazwyczaj były to tylko serie na zagranice, czy nawet na zachód robione. U mnie jeszcze do dziś na osiedlowych bazarkach miedzy marchewkami, jajkami babcie i dziadkowie sprzedają wyciągnięte z szafy ruskie zegarki przywiezione w latach 80. Są to często zupełne nówki, ale niestety zazwyczaj rdzennie ruskie z cyrylicą. Sprzedają je po 30-50 zł.

Yanluk
29-01-2012, 13:46
To i ja się pochwale prezentem :-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img.tapatalk.com/7ca86ff8-3177-e9b9.jpg)

treborp
29-01-2012, 14:14
Ja mam dokładnie odwrotnie, jak ruski to tylko cyrylica.
Poprzednia Strzałka wkurzała mnie napisem "STRELA", co to niby ma być?
Jeśli nazwa jest rosyjska to powinni napisać cyrylicą, jeśli ma być po angielsku to raczej arrow jakiś.
Ta "Strela" taki fonetyczny dziwoloąg ;)

PS
Dziś też na łapie


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/685/sztu05.jpg/)

Coraz bardziej mi się podoba :)

Kolego ranisz moje serce :) Już wiem co zajączek przyniesie :) Jeżeli chodzi o napisy też jestem zdania że lepiej wyglądają ruski z cyrylicą bo nie udają czegoś innego :)

fragles
30-01-2012, 13:12
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/caskl1-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/caskl1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/caskl2-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/caskl2.jpg)

mswilk
30-01-2012, 13:40
fragles Komunijny z melodyjkami ? ;)

fragles
30-01-2012, 13:42
Niestety bez ;)
Ale to nic, bo do komunii nie przystępowałem ;)

emet_b
30-01-2012, 19:29
abstrahując od problemów z OMem, pochwalę się moją chińszczyzną na pasku ZULU :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/11boetu-1.jpg
źródło (http://i39.tinypic.com/11boetu.jpg)

Przyznam, że byłem pewny jak kupowałem, że sikor ma tarczę koloru brązowego-"żona" do tej pory się podśmie****e gdy przypomni sobie moją minę po jego rozpakowaniu ;)

robin102
30-01-2012, 19:42
Zarąbista jest ta ALFA, graty Panie.
Są zielone ? :)

fragles
30-01-2012, 19:44
Zarąbista jest ta ALFA, graty Panie.
Są zielone ? :)

są, ale są przypuszczalnie niebieskie :mrgreen:

emet_b
30-01-2012, 19:49
dobre fraglesie;)
Robin na alledrogo wisi jeszcze czarna, ale najlepiej to napisz do ALAMO z chińskiego forum-pewnie wie o tych sikorach więcej ;)

A zegareczek przyznam-pierwsza klasa, moim zdaniem wart sporo więcej, tym bardziej, że jakiś spec z forum już go rozebrał i podobno mechanizm jest naprawdę przyzwoicie wykonany.

treborp
30-01-2012, 20:05
fajny zakup Maćku :)

emet_b
30-01-2012, 20:38
dzięki,

wiadomo, że każda sroka swój ogon chwali, ale ja serio uważam, że ten zegarek jest spokojnie wart tych 300 polskich złotych za które go kupiłem.

A po pijaku i tak tego bordo, burgundu czy kij wie jakiego koloru nie widać ;)

PS: ładnie też świeci, bo ma wszystkie wskazówki (poza datą) oraz indeksy pokryte lumą :)

bialogardzianin
30-01-2012, 21:27
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/caskl1-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/caskl1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/caskl2-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/caskl2.jpg)

Piękny! Gratuluję! Polecam ten link http://www.digitalwatchlibrary.com/DWL/gallery/SEIKO/all/ - tam są rarytasy (szczególnie 2. strona i dalej)! :)

robin102
31-01-2012, 12:45
Tak się chłopaki radują na widok Kemmnera :smile:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/P1010009-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/P1010009.jpg)

nowart
31-01-2012, 16:07
oj robin, robin. a już po latach chciałem zmieniać cytat w stopce. chyba jednak pozostanie :)
weź Ty mi go lepiej odsprzedaj , ja mu nie zrobię takiej przykrości przy ludziach :D

robin102
31-01-2012, 16:58
Przedmiotem tego zdjęcia był pasek, (zdjęcie do ogłoszenia sprzedażowego). Kemmnerowa kostka przy okazji tylko wystąpiła :)
No, ale kupuj, fotografuj i dawaj jakieś mistrzowskie foty będące w kontraście do cytatu ze stopki. Żadnej mi radochy i satysfakcji nie daje fotografowanie zegarków, wręcz to jakieś dziwne jest. Patrzeć na zegarek w realu podziwić, oblizywać ;) się to jak najbardziej, ale zdjęcia robić ??
A tak już poza konkursem to powyższe zdjęcie zrobione jest kompakcikiem z matrycą 4MPX rok produkcji aparatu 2002, więc sprzętu kupa nie użyta była. Przeprosiny się należą,a jak nie to strzelam :)

nowart
31-01-2012, 18:07
No skoro to jedynie 4mpx to oczywiście niesłusznie posądziłem o brak umiejętności i publiczne przeprosiny się należą :D

robin102
31-01-2012, 19:28
Za bardzo nie chodzi o 4MPX , wspomniałem tylko o tym jakby dla podkreślenia archaicznego sprzętu użytego do zrobienia zwykłego pstryka. Bez ISO pierdylion i innych udogodnień bez których dziś zdjęć się nie da robić.
Wiem wiem zawodowe aparaty miały kiedyś 1,5 MPX a może były modele o mniejszej rozdzielczości.
W każdym razie rozpatrzę prośbę o przyjecie przeprosin ;)

Spinner
01-02-2012, 09:19
Robin, może już nic nie mów lepiej:-)

BTW, jak fotograf może zegarek podziwiać i nie chcieć go pięknie obfocić to ja nie kumam:-\

robin102
01-02-2012, 15:30
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/images102-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/images102.jpg)

Spinner
01-02-2012, 18:50
Sam się fokaj:-P

woytec60
02-02-2012, 13:09
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/593/32104.jpg/)

emet_b
02-02-2012, 13:17
Wojtku, to pod ten zakup wielką wyprzedaż sikorów robiłeś??

woytec60
02-02-2012, 13:32
On nie mój ten z fotki, przymierzałem tylko :(
Na razie straciłem prace więc o zakupie nie ma mowy ale jeśli od 1-go marca wróce, to kto wie?

emet_b
02-02-2012, 13:51
no pod nowa pracę wypadałoby coś zanabyć.

Utraty poprzedniej nie zazdroszczę :/

PS: ja właśnie szukam sikora na własny ślub :) Mam nadzieje, że uda mi się nań sianka uzbierać.

treborp
02-02-2012, 14:02
PS: ja właśnie szukam sikora na własny ślub :)

oj a kiedy to kolego masz ten ślub :)

pil74
02-02-2012, 14:06
Panowie mam okazję kupić takie cudo
http://galeria-zegarkow.pl/?397,profesjonalny-zegarek-bisset-sailor-20atm-bs25b44
Ktoś dostał w prezencie taką sikorę tyle, że srebrną więc sobie wymyślił, że sprzeda go za 400 dołoży i kupi czarnego.
Jako, że w zegarkach jestem zielony więc zapytowywuje szanowne grono co wart jest ten czasomierz.:)

zero8
02-02-2012, 14:10
Panowie mam okazję kupić takie cudo


Bez szału...

emet_b
02-02-2012, 14:14
oj a kiedy to kolego masz ten ślub :)

na razie znam tylko miesiąc ;)

mam pół roku na uzbieranie na zegarek:)


Panowie mam okazję kupić takie cudo
http://galeria-zegarkow.pl/?397,profesjonalny-zegarek-bisset-sailor-20atm-bs25b44
Ktoś dostał w prezencie taką sikorę tyle, że srebrną więc sobie wymyślił, że sprzeda go za 400 dołoży i kupi czarnego.
Jako, że w zegarkach jestem zielony więc zapytowywuje szanowne grono co wart jest ten czasomierz.:)

unikaj tej firmy jak ognia.

w tej cenie wolałbym coś z oficjalnych chińczyków.

robin102
02-02-2012, 14:15
On nie mój ten z fotki, przymierzałem tylko :(

Wygląda jak by na tej ręce długo był i nie zamierzał zejść :)
Zegarek nie w moich klimatach, ale jednak gadający do mnie, ale jednak na tzw jedyny ;) zegarek wybrał bym coś mniej snobistycznego i chyba tańszego.
albo w wersji z jasną tarczą jest piękny
http://store.shopping.yahoo.co.jp/nanaple/h32606855.html


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1299616462_large_Americanclassic_jazzmas-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/1299616462_large_Americanclassic_jazzmaster_Jazzma stChronoAuto_H32606735.jpg)

marekm
02-02-2012, 14:19
Panowie mam okazję kupić takie cudo
http://galeria-zegarkow.pl/?397,profesjonalny-zegarek-bisset-sailor-20atm-bs25b44
Ktoś dostał w prezencie taką sikorę tyle, że srebrną więc sobie wymyślił, że sprzeda go za 400 dołoży i kupi czarnego.
Jako, że w zegarkach jestem zielony więc zapytowywuje szanowne grono co wart jest ten czasomierz.:)Z tego co się orientuję - wirtualna marka. Zalecenie z for zegarkowych - omijać.

zero8
02-02-2012, 14:22
A ja dziś lotniczo ;-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/6806353949_484780156e_b-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7011/6806353949_484780156e_b.jpg)

pil74
02-02-2012, 14:40
Dzięki. :)

konopia
02-02-2012, 22:21
Patrzcie co mi dziś wpadło w oko: Diesel DZ1273
http://www.amazon.co.uk/dp/B0027Z1HI0/ref=asc_df_B0027Z1HI06390519?smid=A3K0J3DN0BLDU0&tag=hydra0b-21&linkCode=asn&creative=22218&creativeASIN=B0027Z1HI0
Na żywo (za szyby gabloty) jest jeszcze fajniejszy i wielki.
Chyba go przymierzę w weekend, ale może być za wielki dla mnie.

Są jakieś podobne zegarki od normalnych firm - które budzących zaufanie co do jakości i trwałości produktów?
BTW: Wolę Quartz niż analog, i oczywiście japończyki najbardziej.

robin102
02-02-2012, 22:34
Szefuniu, a po co on taki brzydki :(
Normalnych nie spodniowych firm zegarków w postaci kostki jest sporo, tylko raczej droższych.

ekonet
02-02-2012, 22:43
Panowie mam okazję kupić takie cudo
http://galeria-zegarkow.pl/?397,profesjonalny-zegarek-bisset-sailor-20atm-bs25b44
Ktoś dostał w prezencie taką sikorę tyle, że srebrną więc sobie wymyślił, że sprzeda go za 400 dołoży i kupi czarnego.
Jako, że w zegarkach jestem zielony więc zapytowywuje szanowne grono co wart jest ten czasomierz.:)
Zapamiętaj - sikora to jest fruwające coś, zaś na zegarek slangowo mówi się "sikor" - ten sikor, "dostał taki sikor". No! ;)


Patrzcie co mi dziś wpadło w oko: Diesel DZ1273
http://www.amazon.co.uk/dp/B0027Z1HI0/ref=asc_df_B0027Z1HI06390519?smid=A3K0J3DN0BLDU0&tag=hydra0b-21&linkCode=asn&creative=22218&creativeASIN=B0027Z1HI0
Na żywo (za szyby gabloty) jest jeszcze fajniejszy i wielki.
Zalatuje Ruhlą (NRD).

konopia
03-02-2012, 10:22
Robin102 mało jest fajnych kostek. Większość albo jest albo Chronograph albo kwadratowych. Albo z rzymskimi cyframi i wyglądem jak dla stypendysty ZUSu (- czyt. emeryta).

Jak na lekarstwo jest fajnych prostokątnych, dużych - no chyba że z firm odzieżowo - modowych - te to lubują się w takich kształtach. Firmy zegarowe są bardzo konserwatywne, szczególnie japońskie seiko i citizen ;( Czekałem na coś i pochodziłem sobie po galerii handlowej wczoraj.

Mi chodzi po głowie zegarek w stylu "Pilot" ale w prostokącie, bez dodatkowych wskazówek, tarczek itp. bez cyfr rzymskich. Niestety nie jest możliwe znalezienie fajnego zegarka bez datownika.

Ten diesel jest po prostu ładny, tylko w środku "tyka" nie wiadomo co, żeby to chociaż jakiś "citizen" był w środku ...

Darek Jankowiak
03-02-2012, 10:55
Panie i Panowie ciągle rozglądam się za sikorem (Ekonet, dobrze napisałem?? :) ) takie "cuś" znalazłem i zastanawiam się skąd taka różnica w cenie, a wydaje mi się (sic!), że to ten sam zegarek:

http://luxtime.pl/Zegarek_HAMILTON_JAZZMASTER_QUARTZ_H32612555-1020.html
http://allegro.pl/hamilton-jazzmaster-h32612555-bialy-nowy-i2086866857.html

zero8
03-02-2012, 11:19
Tak, to taki sam model :)
Jeden z polskiego sklepu, drugi prosto z HH.

emet_b
03-02-2012, 11:21
Darku, nie ważne, która cena jest prawdziwa-zapłaciłbyś tyle za kwarca??

Maro66.
03-02-2012, 12:16
Nowy nabytek:-P

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img710.imageshack.us/img710/7896/mimgp0138.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img27.imageshack.us/img27/6045/mimgp0140.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img402.imageshack.us/img402/1908/mimgp0141.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img69.imageshack.us/img69/3631/mimgp0142.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img3.imageshack.us/img3/6256/mimgp0146.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img834.imageshack.us/img834/5622/mimgp0147.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img813.imageshack.us/img813/6923/mimgp0148.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img197.imageshack.us/img197/904/mimgp0150.jpg)

emet_b
03-02-2012, 12:25
piękna klasyka:)

Darek Jankowiak
03-02-2012, 12:26
Maciejo, gdybym tylko miał to nawet za takiego kwarca zapłaciłbym :P http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Edox,1503
Podoba się i tyle :) A Hamiltona nie kupuję, bo nie mam tyle :P

nowart
03-02-2012, 12:26
Tak, to taki sam model :smile:
Jeden z polskiego sklepu, drugi prosto z HH.

Dla mnie za to ważne bo dusza handlowca i pozwolę sobie zapytać - to przepraszam bardzo niby ile w PL się na tym zarabia?? Człowieka u źródła stać na to, żeby sprzedawać go za 1500zł a w polskim sklepie cena wzrasta do ponad 3000zł ? :wow:
Chyba czas zacząć spoglądać na inną branżę ...

treborp
03-02-2012, 12:27
ale ładna cytrynka :)

Darek Jankowiak
03-02-2012, 12:32
Dla mnie za to ważne bo dusza handlowca i pozwolę sobie zapytać - to przepraszam bardzo niby ile w PL się na tym zarabia?? Człowieka u źródła stać na to, żeby sprzedawać go za 1500zł a w polskim sklepie cena wzrasta do ponad 3000zł ? :wow:
Chyba czas zacząć spoglądać na inną branżę ...

Odpuściłem sobie komentarz :)

Maro66.
03-02-2012, 12:32
Dzieki :-)

robin102
03-02-2012, 16:26
Maciejo, gdybym tylko miał to nawet za takiego kwarca zapłaciłbym :P http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Edox,1503
Podoba się i tyle :) A Hamiltona nie kupuję, bo nie mam tyle :P
Aj tam aj tam. Mieszkasz w mieście portowym to poproś jakiegoś marynarza aby Ci zegarek w kieszeni przywiózł. Na przykład takiego Hamiltona co się wydaje ładnym dość uniwersalnym zegarkiem. U nas do kupienia za cyrka 1800zł. Świetna alternatywa dla przewartościowanej przemysłówki apartowej od firm typu Tissot Cerina ect.

tu za 1800zł, ale można się targować formularzem ze sprzedającym
http://www.chrono24.pl/hamilton/american-classic-jazzmaster-viewmatic-40-mm-h32515555--id1934209.htm
a tu trochę więcej lepszych zdjęć
http://forums.timezone.com/?t=rview&th=529374&goto=1495636
tu jako ciekawostka polska cena 2800zł :)
http://luxtime.pl/Zegarek_HAMILTON_JAZZMASTER_VIEWMATIC_H32515555-1148.html

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i558.photobucket.com/albums/ss27/universoo/viewmatic.jpg)

ps.
Maro ładna ta Certina, mam nadzieje , że nie przepłaciłeś w Aparcie :)
brak lumy ją u mnie kiedyś skreślił całkowicie :(

woytec60
03-02-2012, 18:11
Osobiscie bardziej podoba mi się DS-1 od tego Hamiltona ale to kwestia gustu.
Nie przypuszczam jednak, żeby jakościowo zegarki odbiegały od siebie jakością czy poziomem wykonania a jeśli już porównywać, to raczej Cerina z systemem DS ma tu nad Hamiltonem przewagę.

nowart
03-02-2012, 18:16
Odpuściłem sobie komentarz :)

To skoro nie masz nic do powiedzenia to po co w ogóle komentujesz? :)
Jak Ci postów brakuje to weź moich parę setek :D

tomek...
03-02-2012, 19:19
Miałem Ds-1 limited edition. Sprzedałem i strasznie żałuję.
Chyba odkupię ją sobie dokładnie w takiej wersji, bo limited już niedostępny.

Pozdrawiam
Tomek

Maro66.
04-02-2012, 00:23
Też żałowałem, że sprzedałem limitkę, co nie zmienia faktu, że czarna bardziej mi się podoba:razz:


PS: /sarkazm on/ Robin, widzę, że znasz się na zegarkach, ich wartości, pochodzeniu i gałęziach dystrybucji:lol::lol: /sarkazm off/

Spinner
04-02-2012, 09:27
Graty Maro, bardzo fajna, kiedyś strasznie na nią chorowałem, może jest czas aby jeszcze kiedyś ją kupić:-)

Konopia, jak szukasz prostokąta, dużego, w automacie za kilka stów to jest kilka propozycji, lokni np. na Festinę, miałem kiedyś, kawał zegara...

tomek...
04-02-2012, 09:51
Też żałowałem, że sprzedałem limitkę, co nie zmienia faktu, że czarna bardziej mi się podoba:razz:


Mam wrażenie, że czarna jest bardziej czytelna.
A jak jest z paskiem? Podobno w limited był znacznie lepszy? Czy to prawda?

Ja swojego żałuję tym bardziej, że robił 2 s/dobę, taki egzemplarz już mi się nie trafi...

Pozdrawiam
Tomek

Spinner
04-02-2012, 10:21
A po ile można wyrwać te DS-1? Marek, na priva pisz jakby co:-)

A u mnie dziś przy pasiorkach posiedzi staruszek żółwik:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/ot891_DSC_1682m.jpg)

;-)

Spinner
04-02-2012, 11:17
No proszę, tak mi się przypomniało jak wystawiałem na sprzedaż dzisiaj - tych fot Zodiaca nie pokazywałem tutaj:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/jc48_DSC_1604m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/qp76_DSC_1609m.jpg)

robin102
04-02-2012, 11:19
PS: /sarkazm on/ Robin, widzę, że znasz się na zegarkach, ich wartości, pochodzeniu i gałęziach dystrybucji:lol::lol: /sarkazm off/
Raczej nie za mocno się znam :).
Tylko moje subiektywne odczucia z tej Certiny były bo gościła wiele razy na moim nadgarstku.
Zegarek za kosmiczne sklepowe pieniądze z tandetnym paskiem i jakoś niczym się nie wyróżniający, nie chwyta za serce.
Bardzo poprawny zegarek w wyglądzie, proporcjonalnie zbudowany ot i tyle.
Rozumiem może się podobać, dla mnie trochę też, ale tak za góra 1200-1300zł Jeśli za tyle kupiony to .....
Gratki i niech się nosi dokładnie bo na Twoich zdjęciach wygląda jak milion dolarów :) dobre zdjęcie czyni cuda.

Aaaaaa na plus tej Certinie, że ładnie leży na każdym nadgarstku przez dobrze wyprofilowaną kopertę.

Maro66.
04-02-2012, 13:05
A to fakt. Tak naprawdę kupiłem ją ze względu na normalny rozmiar i wypukły szafir. Pasek faktycznie nie powala, ale samo zapięcie jest bardzo OK. Pasek w limitce wcale nie jest lepszy. Po prawie trzech dniach noszenia, mogę powiedzieć, że właśnie w zwykłej wersji lepiej się trzyma, ale nie wiem, czy będę dokupywał oryginalne. Może ze względu na kolor, kupię sobie pasek od limitki, będzie ciekawe połączenie kolorystyczne:wink:
W kwestii przewartościowania, polecam oglądnąć TAGa, prawie bliźniaka DS-1:mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pub1.personafile.com/pf/R2529-28/pk-000000000005903-006510aea7464849be99bd47ff8b9b8f-30-1.jpg)

woytec60
04-02-2012, 14:42
Do tego Taga nawet się przymierzałem ale w końcu odpuściłem, za drogi.
Gdyby już, to jednak wolałbym Certinę.

A u mnie dziś tak


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/571/ba01.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/96/ba02.jpg/)

mariaczi666
04-02-2012, 17:21
Do Risemana i Luminoxa dołączył wczoraj:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img585.imageshack.us/img585/8053/mudm.jpg)

:D