PDA

Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

Spinner
13-02-2011, 20:30
No nie wiem, a EPOS to niby co jest??:-) Ale się uśmiałem...

A ja dziś:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img703.imageshack.us/img703/6172/dsc7987m.jpg)

Gio
13-02-2011, 20:42
Uuuuuuuu Paneee to Pan pojechałeś ;)
Czyli co ? nic nie warte w piramidzie zegarkowego prestiżu budowanej na forach zegarkowych.
Dobrze, że producentów sprzętu foto jest tak mało :)


Ja tam sie nie znam piramidach, w Egipcie raz byłem;-)

Gio
13-02-2011, 20:42
:-) Ale się uśmiałem...




Na zdrowie.

robin102
13-02-2011, 20:58
Spiner, ale masz zajefajny kołowrotek, tylko coś mu się przykleiło z napisem Fortis :)

kosz
Do którego kosza wrzucisz swego ślicznego HAMIEGO, pójdę wygrzebię ;)
-------------------------
A z piramid to się nie ma co śmiać. Chłopaki tam normalnie wojny toczą np. czy Atlantic, czy Adriatyka, w sumie jedno woda i drugie woda :) .
U nas nuda bo tylko Canon i Nikon :(

zero8
13-02-2011, 21:22
Ja dziś w ramach wygrzebywania staroci;


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img842.imageshack.us/img842/1623/adecx.jpg)

robin102
13-02-2011, 21:32
Zero8 co to za zegarek i chyba używany ?
----------------------
Wygrzebałem takiego nieprzyzwoicie taniego ładnego Seikacza, ale pasek jak dla mnie nie do zaakceptowania.
Ma nawet przeźroczysty dekielek :)
Pasował by do niego jakiś granatowy krokodylek, jak Waszym zdaniem ?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/6a7a5bc7ea2eef95-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/6a7a5bc7ea2eef95.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/a998b2fc768486d5-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/a998b2fc768486d5.jpg)

Gio
13-02-2011, 21:36
Zero8 co to za zegarek i chyba używany ?
----------------------
Wygrzebałem takiego nieprzyzwoicie taniego ładnego Seikacza, ale pasek jak dla mnie nie do zaakceptowania.
Pasował by do niego jakiś granatowy krokodylek, jak Waszym zdaniem ?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/6a7a5bc7ea2eef95-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/6a7a5bc7ea2eef95.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/a998b2fc768486d5-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/a998b2fc768486d5.jpg)

Fajny. Ale mnie się z tym paskiem właśnie podoba:-) Gdzieżes go zdybał?

zero8
13-02-2011, 21:37
To zegarek który kupiłem z 15 lat temu. Adec to był marą seiko, ale już chyba nie istnieje.
A co do seiko ktory pokazales, to za maly jak dla mnie.

robin102
13-02-2011, 21:38
Na alledrogo za 469 zł.
Ma kopertę 41mm więc całkiem konkretna cebula i gruby na 11 mm.
Mój VOSTOK ma 43mm (trochę za duży na mojej ręce), a ORIENT 40mm, 41mm będzie okej tylko ten pasek z podwiązki :(
Trzeba napisać do sprzedawcy czy może go wymienić.

zero8
13-02-2011, 21:48
A bo to 5 sport jest, myślałem, że zwykły 5.

Spinner
13-02-2011, 21:51
To Seiko Military jest bardzo przyzwoite, uszy ma 22mm wiec pasków masz do woli:-)

maki
13-02-2011, 21:58
Dobry pasek!

emet_b
13-02-2011, 22:20
Ode mnie Seiko SRP003

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img529.imageshack.us/i/emt5808.jpg/)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img403.imageshack.us/i/emt6023.jpg/)


ps: fotogragowanie zegarków to mordęga ;)

M_B
13-02-2011, 22:48
ps: fotogragowanie zegarków to mordęga ;)

No, ale super Ci wyszło :)

Mariusz888
13-02-2011, 22:53
ps: fotogragowanie zegarków to mordęga ;)
Ja właśnie zegarki bardzo lubię fotografować tylko nie za bardzo mam co a focenie ciągle tego samego nie jest już tak wciągające ;)

hydra_nt
13-02-2011, 23:09
No, mnie nie wyszło za bardzo. Pierwsza fotka zegarka. Ale inny jest powód , wczoraj doszedł do mnie prosto z Singapuru.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img16.imageshack.us/img16/9088/seiko041.jpg)

ekonet
13-02-2011, 23:21
Wczoraj wypatrzyłem reklamę HAMILTONA na lotnisku w filmie "Terminal"


No nie wiem, a EPOS to niby co jest??:-) Ale się uśmiałem...

A ja dziś:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img703.imageshack.us/img703/6172/dsc7987m.jpg)
A ja wczoraj przejechałem 700 km pożyczonym busem agencji reklamowej i dopiero pod koniec zdałem sobie sprawę, że z prawej strony jest naklejona ogromna reklama FORTIS Swiss Watches. ;)

maki
13-02-2011, 23:36
No, mnie nie wyszło za bardzo. Pierwsza fotka zegarka. Ale inny jest powód , wczoraj doszedł do mnie prosto z Singapuru.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img16.imageshack.us/img16/9088/seiko041.jpg)

to skx009 o ile mnie oczy nie mylą...piękna klasyka

marschal
13-02-2011, 23:55
ja mam pulsara, ale od kilku lat czeka na naprawe urwanego paska.... podlapalem bakcyla i sie zastanawiam nad tym :http://www.manbushijie.com/productshow-171-2.html czy cena 95 dolarow to duzo czy malo za ten model ? bo spodziewalem sie ze bedzie drozej.

maki
14-02-2011, 00:44
Może i nie dużo, ale czy to się kupy bedzie trzymało dłuższy czas......?
Fajny BTW

ekonet
14-02-2011, 00:48
ja mam pulsara, ale od kilku lat czeka na naprawe urwanego paska.... podlapalem bakcyla i sie zastanawiam nad tym :http://www.manbushijie.com/productshow-171-2.html czy cena 95 dolarow to duzo czy malo za ten model ? bo spodziewalem sie ze bedzie drozej.
Fajny, ale czemu pikutki od manipulowania ma z lewej strony?

marschal
14-02-2011, 00:59
moze jest dla leworecznych, co nosza na prawej zegarek... mnie to akurat pasuje bo z doswiadczenia wiem ze czasami sie srubka w reke wbija, tzn w gorna czesc dloni. jesli wiesz o co mi chodzi.

maki
14-02-2011, 01:30
Jaka śrubka? Koronka :)

Tapatalk

Adam Trzcionka
14-02-2011, 03:23
http://www.omegawatches.com/gents/seamaster/planet-ocean

w temacie przymiarek - 5 min na ręce, wystarczyło. typuję szkła do sprzedaży.. ;)

Redskull
14-02-2011, 08:38
Adam...pokaż najpierw tą certinkę!

Spinner
14-02-2011, 09:21
Tak Adam, swietny wybór, to także jest moje marzenie - niestety mnie nie stać... która Ci bardziej leżała - 42 czy 45,5mm?

MR
14-02-2011, 09:28
hej, może co niektórych zainteresuję. Mój znajomy ma sklep internetowy z zegarkami: http://www.sklepzegarki.pl/ Po moich namowach zgodził się na udzielenie specjalnego rabatu użytkownikom forum na haslo: NIKON.

Pozdrawiam,

Admin zgodził się na umieszczenie powyższej informacji.

robin102
14-02-2011, 09:39
Czy to następny wschodni w kolekcji ? Czemu na żelastwie ? Zegarek w oczach ginie na takim łańcuchu ;)
Ładne zdjęcie


Ode mnie Seiko SRP003

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img529.imageshack.us/i/emt5808.jpg/)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img403.imageshack.us/i/emt6023.jpg/)


ps: fotogragowanie zegarków to mordęga ;)

hydra_nt
14-02-2011, 11:12
to skx009 o ile mnie oczy nie mylą...piękna klasyka

Dokładnie. A na drugie mówią mu Pepsi ;)



ja mam pulsara, ale od kilku lat czeka na naprawe urwanego paska.... podlapalem bakcyla i sie zastanawiam nad tym :http://www.manbushijie.com/productshow-171-2.html czy cena 95 dolarow to duzo czy malo za ten model ? bo spodziewalem sie ze bedzie drozej.

Po założeniu konta ceny polecą jeszcze w dół o 10 %. Choć niektórzy mowią, że u Jacksona (http://www.jacksontse.com/) jest jeszcze taniej ;)

emet_b
14-02-2011, 12:05
Czy to następny wschodni w kolekcji ? Czemu na żelastwie ? Zegarek w oczach ginie na takim łańcuchu ;)
Ładne zdjęcie

Nie mój-kumpla, kupił ostatni egzemplarz jaki był w Timetrendzie dostępny na Polskę. Mnie mało który Seiko się podoba, no chyba, że Samurai :D

A bransoleta-wybór kumpla, ale przyznam, że mi się też bardziej na niej podoba niż na skórze.

Ja cierpliwie zbieram na następnego Orienta: http://www.demus.pl/product-pol-3996-Zegarek-Sporty-Automatic-CFM00004W.html

Mariusz888
14-02-2011, 12:21
No PO jest fajna chociaż uchodzi za trochę oklepaną ;) mnie osobiście się ten zegarek podoba chociaż ja wybrałbym wersję z czerwonymi indeksami i prawdopodobnie z pomarańczowym bezelem ;) a tak w ogóle to beznadzieja bo Omegi ostatnio poszły 1000-1500zł w górę "ot tak"... :roll:

robin102
14-02-2011, 12:31
Ja cierpliwie zbieram na następnego Orienta: http://www.demus.pl/product-pol-3996-Zegarek-Sporty-Automatic-CFM00004W.html
Strasznie duży rozmiar koperty moim zdaniem i ma konkretny galimatias na tarczy. Luknij na tego też się ładnie pręży na zdjęciach. No i sporo tańszy.
http://www.watch4u.eu/?138,zegarek-automatyczny-orient-automat-power-reserve-cex0p002d0-cex0p00-japonski-sklep-wroclaw
nie wiem co Wam się w tej omedze podoba ? Zegarek siermiężny bardziej niż bardziej. Brzydkie wskazówki toporne jakieś :( indeksy godzinowe w formie klocków prostokątnych. Ma tylko jeden ładny detal tzn. znaczek firmowy :)
http://www.omegawatches.com/gents/seamaster/planet-ocean
Jeden z brzydszych zegarków jakie w wątku pokazane. Zero finezji. Moim zdaniem według mnie.
ORIENT MACO już ładniejszy.

emet_b
14-02-2011, 12:39
Na tarczy się niby dzieje, ale w wersji białej i tak jest najspokojniej-inne są jeszcze bardziej zagmatwane. Duża tarcza mnie nie przeraża-teraz mam 42mm i jest ok.
Nigdzie nie mogę "na żywca" opatrzeć tego Orienta-wypatrzyłem go w grudniu i cały czas siedzi mi w głowie.
Twoja propozycja-odpada, zbyt "dorośle" wygląda.

zero8
14-02-2011, 20:18
Dziś u mnie nietypowo, bo na bransolecie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img265.imageshack.us/img265/1813/31501416.jpg)

robin102
14-02-2011, 21:28
U mnie dzisiaj było tak:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/RB1_6352-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/RB1_6352.jpg)

ekonet
14-02-2011, 21:29
Robin! Nie lubię Cię! A tak chciałem go mieć, tego Vostoka znaczy. ;) I co teraz?

zero8
14-02-2011, 21:34
Vostok fajny, ale ma awaryjny mechanizm.
ps. Robin, nie pamiętam czy Ci pisałem, że mój skagen podzielił los Twojego? Okazałał się za mały i go sprzedałem koledze...

robin102
14-02-2011, 21:37
A ja Cię lubię, szczególnie dziś :)
Kupuj bez nadmiernego ociągania się bo to limitowana edycja tych niebieskich. 3000 sztuk, niby dużo, ale niekoniecznie zawsze w nieskończoność będę dostępne.
Poza tym jak kupisz to jeszcze bardziej będę Cię brzydalu lubił :) ;)
----------------------------------------------------------------

Vostok fajny, ale ma awaryjny mechanizm.
ps. Robin, nie pamiętam czy Ci pisałem, że mój skagen podzielił los Twojego? Okazałał się za mały i go sprzedałem koledze...
Coś te SKAGENY sie nas nie trzymają :(

Na razie awaryjności VOSTOKA nie doświadczyłem. Fakt trochę tego do serwisu trafia, sporo więcej niż innych zegarków od tego dystrybutora na POLANDA, ALE ALE jak sam pan z serwisu stwierdził na 1 zepsutego Poljota jest 10 zepsutych Vostoków, przy czym Vostoków z ruskim mechanizmem 2426 czyli tym na 32 kamieniach i jego mutacjach sprzedaje się przynajmniej 10 razy więcej niż wszystkich innych rusków przez tego dystrybutora.
Ja o swoim po prawie miesiącu użytkowania mogę powiedzieć, że jest bardzo dokładny przez ponad 20 dni nagonił w sumie 15 sekund, choć zauważyłem, że jest mało odporny na to co się z nim dziej. W nocy jak leży przyspiesza kilka sekund, w dzień jak z nim chodzę zwalnia parę sekund.
W ORIENCIE tego zjawiska nie mam. Systematycznie spieszy się 1-2 sekundy na dobę, nie zależnie czy leży czy na ręku się majta, ale sobie to wyreguluje. Już narzędzia zanabyłem :).

ekonet
14-02-2011, 22:30
A ja Cię lubię, szczególnie dziś :)
Kupuj bez nadmiernego ociągania się bo to limitowana edycja tych niebieskich. 3000 sztuk, niby dużo, ale niekoniecznie zawsze w nieskończoność będę dostępne.
Poza tym jak kupisz to jeszcze bardziej będę Cię brzydalu lubił :) ;)
Widzę, że walentynkowa promocja dzisiaj u Ciebie. ;)

Ja się oglądam za tym czarnym, Expedition czy jak mu tam. Ale niebieski kusi tak samo. :)
Martwi mnie informacja o psujliwości, nieładnie. :|

Spinner
15-02-2011, 00:29
Seiko bardzo ładne, Vostok tez - długo mi po głowie chodził:-)

PO jest niby oklepana a ja nigdy jej nie widziałem - mi się podoba cholernie - prosta, czytelna, elegancka ale przy tym twarda, męska... Ech...

Kolega dzis sie zastanawiał nad jednym zegarkiem (czy nie bedzie za duży - to ten na dole) i mu fociłem małe porównanie w kilku fotkach, tutaj jedno
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img543.imageshack.us/img543/6238/dsc8013m.jpg):

Mariusz888
15-02-2011, 01:10
Mnie osobiście od PO bardziej podoba się chyba 300m - jednak piszę chyba ponieważ oba są świetne i mega ciężko było by mi się zdecydować na konkretną mając wybór pomiędzy nimi ;)

Spinner
15-02-2011, 01:29
Jestem umówiony w Poznaniu na macanie: PO 42 i 45,5, 300m i Speediego - nie miałem ich na ręce - ciekawe co powiem po przymiarce... Póki co mi się rozmiar trochę nie podoba 300-tek i te wskazóóóówki...;-(

Niestety cosik do Poznania się wybrać nie mogę ostatnio...;-(

Mariusz888
15-02-2011, 01:36
Właśnie mnie te wskazówki się bardziej podobają :D ze Speed'im to mam tak że w jednym tygodniu jestem na niego mega chory, a w następnym jakoś mnie nie rusza i znowu choruję i tak w kółko ;) rozmiar 300'tki nie ma dla mnie znaczenia bo to 41mm a PO gdybym kupował to i tak 42mm bo 45mm to i tak będzie dla mnie za duża ;)

Spinner
15-02-2011, 01:54
Rozmiar ma faktycznie drugorzedne znaczenie... Ale wskazówki w np. 2284 imho były znacznie fajniejsze... Albo w tej GMT kol. kt88 z GMT...;-) Trzysetka podobno ma swietną bransoletkę?

Adam Trzcionka
15-02-2011, 02:31
wszystkie O mają genialne bransolety. jak wąż na ręce się opasają. no i na sercu ;)

Spinner
15-02-2011, 11:22
wszystkie O mają genialne bransolety. jak wąż na ręce się opasają. no i na sercu ;)

Przestań dobrzeeeee ??:evil: Chcesz mnie mieć na sumieniu??:mrgreen:

Przynudzę z X-windem dziś:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img39.imageshack.us/img39/4720/imgp0602v.jpg)

Mariusz888
15-02-2011, 12:36
No ogólnie mają fajne bransolety :) w ogóle omega na forum np KMZIZ jest traktowana raczej jako nie wzbudzająca wielkich emocji już, bo niby popularna. Chociaż ja nie wiem dlaczego skoro Rolex robi dużo większe "wow" a podróbek rolexa jest tyle że każdy się już napatrzył na to - jedyny argument chyba to że omegę ogólnie można kupić za mniejsze pieniądze niż rolka... :roll: mnie zegarki omegi się bardzo podobają (noooo może np constelacja jest taka sobie...) - tak samo dla mnie zagadką w Omedze jest bardzo znikoma popularność tej garniturowej DeVille z małą sekundą - super zegarek a nie przypominam sobie żebym go na KMZIZ czy GMT widział... w ogóle tak samo z używanymi na allegro - chyba też nie widziałem ;)

wszystkie O mają genialne bransolety. jak wąż na ręce się opasają. no i na sercu ;)
i jeszcze na portfelu :mrgreen: :roll:

Spinner
15-02-2011, 13:37
To prawda, "konstelacje" są wg mnie wzorniczo słabe także;-) Na ludków z kizimizi czasami nie warto patrzeć - podobnie jest np. na forach audiofilskich, gdzie wkrótce po wejsciu zaczyna Cie bolec głowa, sprzet, ktory miałes do tej pory okazuje sie byc shitem ostatnim a to co Ci sie marzylo to ledwie low end... :-) :-P

robin102
15-02-2011, 13:47
Przyznawać mi się szybciorem kto kupił "moje" SEIKO na allegro jak już się zdecydowałem na ten szmaciany pasek.
:evil:

o tego :evil:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/6a7a5bc7ea2eef95-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/6a7a5bc7ea2eef95.jpg)

jarek76
15-02-2011, 14:04
Zero8 co to za zegarek i chyba używany ?
----------------------
Wygrzebałem takiego nieprzyzwoicie taniego ładnego Seikacza, ale pasek jak dla mnie nie do zaakceptowania.
Ma nawet przeźroczysty dekielek :)
Pasował by do niego jakiś granatowy krokodylek, jak Waszym zdaniem ?



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/a998b2fc768486d5-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/a998b2fc768486d5.jpg)

Możesz podać jakiś symbol tego zegarka ;)

robin102
15-02-2011, 14:09
Też jeden poproszę jakbyś gdzieś namierzył :)SEIKO SPORTS AUTOMAT SNZG11
tu link do zakończonej aukcji, oraz zdjęć
http://allegro.pl/nowy-zegarek-seiko-sports-automat-snzg11-i1454418681.html
ciekawa sprawa, ale na ebaju.uk ten model osiągał ostatnio chyba cenę wyższą niż na allegro

Mariusz888
15-02-2011, 14:09
Spinner - no niby tak. Oczywiście ciężko się nie zgodzić z tym że taki JLC nie jest lepszy - z tym że tam nowy zegarek to jest od 18k zł wzwyż (właściwie to 22k bo za 18k jest jeden Master Compressor) a Omegę możemy mieć nawet poniżej 10k zł - ale znowu z drugiej strony podobne cenowo na dole jest IWC a też jest bardziej "wow'owate" niż Omega (nie wiedzieć dlaczego) ;) najlepsze bo nie wiem czy widziałeś wątek "najpiękniejszy mechanizm" - ciekawe że chyba tylko 1 osoba wymieniła PP a tak to przoduje JLC i AL&S :)

robin102 - to nie ja ;)

Spinner
15-02-2011, 14:45
Robin - jakby co to na "jebaju" są te Seiko po 300zł z darmową przesyłką:-)

robin102
15-02-2011, 15:33
Robin - jakby co to na "jebaju" są te Seiko po 300zł z darmową przesyłką:-)
Rzuć linkę do tych tanich :)
Znalazłem dwie sztuki, nawet w 2 kolorach, ale niestety po doliczeniu przesyłki i ewentualnego watu cena wyjdzie tak jak w Polsce czyli ponad 400zł więc za 469 chyba lepiej wziąć z polskiej dystrybucji z 2 letnią gwarą
niebieski
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220702121813&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
ten tańszy ale z Singapuru :(
http://cgi.ebay.co.uk/New-Seiko-5-Sports-Men-Automatic-100m-Watch-SNZG11K1-/250768853243?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWa tches_GL&hash=item3a62fd08fb
---------
czarny
http://cgi.ebay.co.uk/New-Seiko-5-Sports-Men-Automatic-100m-Watch-SNZG15K1-/330528409575?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWa tches_GL&hash=item4cf50747e7

..robin102 - to nie ja :wink:
Wiem wiem bo jesteś na innym LEVELU zakręcenia koronki ;)

Spinner
15-02-2011, 16:27
http://cgi.ebay.pl/Seiko-5-Military-Nylon-Automatic-Watch-SNZG11-SNZG11K-/300522315639?pt=AU_Watches&hash=item45f8869f77

przy takim poziomie ceny cło chyba Cię nie łapie... :razz:

robin102
15-02-2011, 16:46
http://cgi.ebay.pl/Seiko-5-Military-Nylon-Automatic-Watch-SNZG11-SNZG11K-/300522315639?pt=AU_Watches&hash=item45f8869f77

przy takim poziomie ceny cło chyba Cię nie łapie... :razz:
Dzięki ! Widzę, że gość ma zielony, czarny i niebieski :D
Pod cło to chyba nie, ale pod wacik z Singapuru to jednak podejdzie, ale... co tam :)

Zastanowił mnie tylko jeden szczegół :idea:
Na tym z polskiej aukcji na cyferblacie widniał MADE IN JAPAN , a na tym z Singapuru już tego napisu nie ma :(
dziwne trochę

Mariusz888
15-02-2011, 17:25
Wiem wiem bo jesteś na innym LEVELU zakręcenia koronki ;)
E no to też nie tak ;) ja tam faktycznie chwilowo celuję w jakiś większy zakup (ale to ze względów $ się jeszcze odciągnie w czasie) - niemniej Seiko bardzo cenię i lubię i sam jedno mam :) tak że o Seiko złego słowa nie powiem - a ten model wygląda naprawdę nieźle wiec tym bardziej :)

ekonet
15-02-2011, 17:34
Dzięki ! Widzę, że gość ma zielony, czarny i niebieski :D
Pod cło to chyba nie, ale pod wacik z Singapuru to jednak podejdzie, ale... co tam :)

Zastanowił mnie tylko jeden szczegół :idea:
Na tym z polskiej aukcji na cyferblacie widniał MADE IN JAPAN , a na tym z Singapuru już tego napisu nie ma :(
dziwne trochę

Bierzesz, szkaradniku? ;)

jarek76
15-02-2011, 18:00
Rzuć linkę do tych tanich :)


http://cgi.ebay.pl/Seiko-5-Sports-100M-Automatic-Watch-SNZG11-SNZG11K1-/120618883984?pt=Wristwatches&hash=item1c15721b90
http://cgi.ebay.pl/Seiko-5-Sports-100M-Automatic-Watch-SNZG11-SNZG11J1-/110587055705?pt=Wristwatches&hash=item19bf808e59

maki
15-02-2011, 20:07
Swoją drogą ciekawe skąd się one biorą na tych wszystkich aukcjach, skoro Seiko się zarzeka że tylko autoryzowani dealerzy mogą w sklepach sprzedawać. Taki sklep musi mieć banerek:
http://www.seikowatches.com/warning2.html

Grzybu
15-02-2011, 21:30
http://cgi.ebay.pl/Seiko-5-Sports-100M-Automatic-Watch-SNZG11-SNZG11K1-/120618883984?pt=Wristwatches&hash=item1c15721b90
http://cgi.ebay.pl/Seiko-5-Sports-100M-Automatic-Watch-SNZG11-SNZG11J1-/110587055705?pt=Wristwatches&hash=item19bf808e59

Fajnie widać na pierwszym zdjęciu że coś nie tak z tymi zegarkami jak się przeskakuje pomiędzy linkami.
Ten za 116$ ma czystą tarczę na dole, a ten za 125$ ma te wszystkie "mejd in dżapany" itp na dole

robin102
15-02-2011, 22:04
Swoją drogą ciekawe skąd się one biorą na tych wszystkich aukcjach, l (http://www.seikowatches.com/warning2.html)
Bordo bordo ciekawe :) pewnie powstają w tzw czasie "po godzinach" albo całkiem oficjalnie jako wtaroj sort towara ;) bo, że totalne podróby jak karty SANDISK to raczej nie.
Trzeba być ostrożnym przy tych zegarkowych zakupach.
na przykład na tej polskiej aukcji sprzedający chwalił się, że MADE IN JAPAN
http://allegro.pl/nowy-zegarek-seiko-sports-automat-snzg11-i1454418681.html
Na tej angielskiej w cenie jak w Polsce też w opisie aukcji jest MADE IN JAPAN
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220702121813&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
poza tym w angielskiej aukcji w oznaczeniu modelu jest literka J na końcu
w najtańszych aukcja jakieś K1 w oznaczeniu, wiec może KOERA ;)
konkretne pomieszanie z poplątaniem i weź tu człowieku kup bezpiecznie :(
tu na przykład też w opisie MADE IN JAPAN
http://cgi.ebay.pl/Seiko-5-Sports-100M-Automatic-Watch-SNZG11-SNZG11J1-/110587055705?pt=Wristwatches&hash=item19bf808e59
a tu kwiatek ten sam sprzedawca te same zegarki, ale minimalnie w różnej cenie i droższy ma literkę J w oznaczeniu, a tańszy literkę K
http://cgi.ebay.pl/Seiko-5-Sports-100M-Automatic-Watch-SNZG11-SNZG11K1-/120618883984?pt=Wristwatches&hash=item1c15721b90
http://cgi.ebay.pl/Seiko-5-Sports-100M-Automatic-Watch-SNZG11-SNZG11J1-/110587055705?pt=Wristwatches&hash=item19bf808e59

wymiękam normalnie :(
(http://cgi.ebay.pl/Seiko-5-Sports-100M-Automatic-Watch-SNZG11-SNZG11K1-/120618883984?pt=Wristwatches&hash=item1c15721b90)

hydra_nt
15-02-2011, 22:52
wymiękam normalnie :(

Spójrz na tą stronę (http://forums.watchuseek.com/f281/collectors-guide-all-seiko-7s26-0020-9-diver-variants-skx007-its-siblings-191450.html)

To co prawda mój model ale analogia pewna jest. Trochę inaczej wyglądają na rynek japoński a międzynarodowy. Są to raczej wiarygodni sprzedawcy - ja kupowałem u pokemonyu. A literki po cyfrach z liczbą oznaczają zazwyczaj rodzaj nośnika ( pasek, bransoleta, silicon i kolor)


Swoją drogą ciekawe skąd się one biorą na tych wszystkich aukcjach...

Tego do końca nie wiem, ale nie wszystkie zegarki produkowane są w Japonii. Większość sprzedawanych na inne rynki produkowana jest bodajże w Singapurze i jeszcze innych miejscach. Gdzieś o tym czytałem , jak znajdę to podam.

hydra_nt
16-02-2011, 00:40
A ten Monster czeka w kolejce. Będzie mój , jeszcze co prawda nie wiem kiedy ale będzie



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i780.photobucket.com/albums/yy83/716ana/SALES/Snow%20Monster/snow_04.jpg)

maki
16-02-2011, 01:21
Nigdy Monstera na żywo nie widziałem, i się zastanawiam czy on piekny czy koszmar...? Nieważne jaki kolor, a są różne:
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/48072-monstery-nieco-inne/

Mariusz888
16-02-2011, 01:30
Tylko pytanie gdzie te limitowane dostać ;) i jaka jest cena - ktoś wspomniał o zielonym za 3k zł więc... chyba kogoś pogięło i to zdrowo zapłacić tyle za monstera który normalnie kosztuje ok 600zł ;)
EDIT
Dla tych co monstera nie widzieli zapodaję kilka swoich fotek ;)
http://mariuszlysien.wordpress.com/2010/07/04/seiko-skx781-orange-monster/
http://mariuszlysien.wordpress.com/2011/01/13/seiko-skx781-orange-monster-cz2/
http://mariuszlysien.wordpress.com/2011/02/14/monster-nadgarstkowo/

emet_b
16-02-2011, 09:09
Monster mi się kompletnie nie podobają, ale ten LE jest fajny:)

hydra_nt
16-02-2011, 09:11
Tylko pytanie gdzie te limitowane dostać ;) i jaka jest cena - ktoś wspomniał o zielonym za 3k zł więc... chyba kogoś pogięło i to zdrowo zapłacić tyle za monstera który normalnie kosztuje ok 600zł ;)

Na ebayu - 800-900$ :shock:
A ten który pokazujesz SKX781 ostatnio poszedł za 80$ na licytacji.

PS.
Piękne fotki Mariusz.

Spinner
16-02-2011, 09:57
Piekne foty Mariusz, Monster mi sie nigdy nie podobał póki... nie kupiłem:-) Jest super, wesoły, twardy wakacyjno-weekendowy zegarek... Kiedyś sobie jeszcze odkupię...

Dziś spokojnie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img810.imageshack.us/img810/1653/imgp0605z.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img248.imageshack.us/img248/1103/imgp0611j.jpg)

robin102
16-02-2011, 14:00
Mariusz zdjęcia świetne, ale ten MONSTER to ostatni zegarek jaki bym kupił :(.
Dla mnie generalnie SEIKO podobnie jak ORIENT nie robi ładnych zegarków poza 3-4 modelami u każdego z tych producentów, a to zdecydowanie za mało ;)

emet_b
16-02-2011, 17:28
robin, z Seiko to jest tak, że trzeba się zapoznać z szerszą ich ofertą ( to co mamy dostępne u nas to nie wszystko). Poza tym Seiko to historia, ja jestem po uszy zakochany w Samuraju:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img291.imageshack.us/i/1404062728521ee32c8f.jpg/)
i w tzw. BFSie;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img25.imageshack.us/i/snkf07klbbig.jpg/)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img201.imageshack.us/i/2694392381aaa66d4c91b.jpg/)


Na szczęście te BFsy nie są drogie. Za rok urodziny-se kupię:)
Moim zdaniem do Seiko trzeba dojrzeć mentalnie:D

robin102
16-02-2011, 18:49
Moim zdaniem do Seiko trzeba dojrzeć mentalnie:D
Tak jak do zakupów zegarków za 3-5 tys zł ;)
Przy SEIKACZU zostając. Firma ma wielki potencjał produkcyjny, ale projektantów kiepskich, tak jak wielu japońskich producentów rzeczy użytkowych np aut.
w linku poniżej klika zdjęć SEIKO SPORT o którym wcześniej rozprawialiśmy i dla mnie to najładniejszy tani zegarek od SEIKO
http://www.12ampm.com/store/display.php?id=602&
widnieje napis MADE IN JAPAN. Jeden sprzedawca z ebaya potwierdził mi, że są z napisem są i bez. Te z napisem trochę droższe.

Emet_b te dwa modele od dołu na Twoich zdjęciach rzeczywiście fajne są, jakby nie od SEIKO ;) choć zupełnie nie w moim stylu, ale maja charakter.

maly5
16-02-2011, 19:13
co do Seiko maja czasami dziwne modele, ale gusta i gusciki. jakies 2-3 lata temu mieli sporo podchodzacych mi bardzo. jeden sobie nabylem, do dzis mi sie o dziwo nie opatrzyl i cieszy oko. musze kiedys zrobic fotke ;) te z aktualnych linii az tak mi nie podchodza. ich klasyczne modele tez nie do konca.

Spinner
16-02-2011, 19:42
Samuraj lepiej na zdjeciach wychodzi niz na łapie - wiem bo miałem:-) Robin - jestes pewien, że dobrze oblookałeś ofertę Seiko? Maja duzo ładnych modeli...

fragles
16-02-2011, 19:54
Potwór dziś przyjechał GLSem :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/gmtresnew4-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/gmtresnew4.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/gmtresnew-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/gmtresnew.jpg)

Aras
16-02-2011, 19:58
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img201.imageshack.us/i/2694392381aaa66d4c91b.jpg/)


Podoba mi się. Co to za model?

emet_b
16-02-2011, 20:35
Seiko SNFK11K

robin102
16-02-2011, 20:43
Robin - jestes pewien, że dobrze oblookałeś ofertę Seiko? Maja duzo ładnych modeli... Jestem pewien, że nie :( ale gdzie to oblukać ? aby wyczerpać temat. Na ebajach w różnych krajach :) zegarki różne. U nas nasi dystrybutorzy mają jakieś przebrane modele :( , a powiem szczerze po ostatnim zakupie ORIENTA nabrałem zaufania do japońskich zegarków, oby były oryginalnie japoński.

emet_b
16-02-2011, 20:46
robin, Ty się nie obijaj tylko rejestruj się i chłoń wiedzę
http://zegarkiclub.pl/forum
http://www.gmtforum.pl/forum/index.php

ps: ostrzegam przed zbyt intensywnym zaglądaniem na giełdę;)

Spinner
16-02-2011, 21:33
Robin, wpisz w wyszukiwarke grafiki google takie wyrażenie np: "Grand Seiko", "Seiko SARB", "Seiko Brightz", "Seiko Prospex", "Seiko SBDC", "Seiko GS" itp...

Znajdziesz tam (tak na szybko) takie rzeczy np jak:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/mgseikob01-1.jpg
źródło (http://ninanet.net/watches/others03/Mediums/mgseikob01.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img402.imageshack.us/img402/4307/sbgm001ea2.jpg)

robin102
16-02-2011, 21:37
robin, Ty się nie obijaj tylko rejestruj się i chłoń wiedzę
http://zegarkiclub.pl/forum
http://www.gmtforum.pl/forum/index.php
ps: ostrzegam przed zbyt intensywnym zaglądaniem na giełdę;)
Dzięki za linki, ale z linka na link i już zachorowałem na ten mocno wschodni zegarek SEA GULL:)
http://www.watchunique.com/featured/1963-air-force.html

Już mam noc nie spaną :)
ten muszę mieć
http://www.gmtforum.pl/forum/index.php?topic=3303.0

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/57912309-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/57912309.jpg)
o kutfffa jakie cudeńko
http://www.gmtforum.pl/forum/index.php?topic=3328.0

Spinner
16-02-2011, 21:53
Robin, looknij też w ten dział: http://www.chinawatches.pl/viewforum.php?f=51 - to dział zegarków japońskich na CW;-)

robin102
16-02-2011, 21:59
SPINNER masz u mnie przechlapane ! ;)
Lukłem i normalnie przyjdzie zwariować. Koniec już z tymi zegarkami. Szukam nowego hobby :)
AMEN


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/ssarb068b-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/ssarb068b.jpg)

Mariusz888
16-02-2011, 23:06
Spinner - no monster jest właśnie taki jak opisałeś - i pancerny i na luzie zarazem :)

robin102 - też trochę inaczej jest w necie a inaczej na żywo. Ja z tego co tutaj czytam widzę że lubisz raczej spokojne zegarki takie trochę wręcz garniturowe - ale spoko - wiem że są ludzie którzy diverów by nie kupili i nie kupią. Swoją drogą ja też kiedyś nie myślałem że kupię jakiegoś nurasa a teraz to głównie w takich gustuję :D

Btw skąd wyszukałeś takie Seiko u Seiyi? Bo tego modelu jakoś u niego nie widziałem nigdy... :roll:

Ja ogólnie teraz ciut choruję na 3 Seiko ale walczę sam z sobą żeby nie kupić bo mimo że jeden piękniejszy od drugiego to jak tu zbierać np na PO kupując seikacze ;)

Spinner
16-02-2011, 23:23
To Seiko, SARB068, pokazało się w tym wątku: http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=2311&start=0

Jakie Cię powalają Seiko?;-)

Mariusz888
16-02-2011, 23:42
Jakie Cię powalają Seiko?;-)
SARB021
http://www.gmtforum.pl/forum/index.php?topic=4233.0
SARB029 (chociaż nie jestem pewien czy to dobre oznaczenie)
http://forums.watchuseek.com/f21/spirit-sarb-owners-343850-3.html
i SBDX001 MarineMaster ;)
http://www.gmtforum.pl/forum/index.php?topic=22.0

Spinner
17-02-2011, 00:07
Ano pikne, choc wsio za małe kurka, mialem tego 029 tylko jasnego (031) - pikny, wystajaca pleksi:-) Ale maleństwo 36mm... MM takze podobno na zywo nie jest jakis szałowy...

Mi ostatnio chodzi po głowie stary 6309-7040 (turtlesik) albo kurka po całości Tsunami...;-)

Mariusz888
17-02-2011, 00:11
Ale to pleksi jest? Z tego co pisze w necie to to jest hardlex czyli mineralne... - bo jak pleksa a nie mineral to od razu wykreślam z listy ;) no też fajny zegar chociaż mnie z tych właśnie strasznie ciągnie na tego vintage czyli 029 - tylko kurczę nie wiem gdzie go dostać ale czarnego. Jest jeden na allegro ale cena taka sobie a jak pisałem do tego sprzedawcy w sprawie sumo i rabatu dla ludzi z kmziz to ogólnie mówiąc olał sprawę :roll:

enthropia
17-02-2011, 01:43
Witam. Jestem w szoku, że można napisać 236 stron wątku o zegarkach na forum fotograficznym, ale do rzeczy.
Nie ma ktoś z was w kolekcji (na zbyciu) starych (lata 50-te/60-te), sowieckich zegarków z pomalowanymi zieloną farbą cyferkami i wskazówkami, które świecą w ciemności? Mogą być zepsute.

Mariusz888
17-02-2011, 01:47
No ja już nie mam - cały mój zbiór zegarków zza wschodniej granicy jakiś czas temu (i nie tylko on) pod "młotek" (czyt. został sprzedany żeby nie było że wbijam zegarki w glebę ;) ) - dwa że świecenie masy fosforowej (bo kiedyś nie było takiej superliminowy jak teraz ;) ) jest już dziś najczęściej żadne ;) więc nie wiem czy znajdziesz świecący jeszcze 60 letni zegarek ;)

enthropia
17-02-2011, 02:06
No właśnie o 'masę fosforową' mi nie chodzi. To czego szukam świeci nieco więcej niż 60 lat. ;)

Mariusz888
17-02-2011, 02:15
Napisałeś "zieloną farbą" więc nie wiem ale raczej o tryt Ci nie chodzi bo ten najczęściej producenci zegarków pakują do rurek ;)

Spinner
17-02-2011, 10:03
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img412.imageshack.us/img412/4469/imgp0622v.jpg)

fotmax
17-02-2011, 11:40
"No właśnie o 'masę fosforową' mi nie chodzi. To czego szukam świeci nieco więcej niż 60 lat."

Zainteresuj się raczej zegarkiem z czerwoną literką "R"

marekm
17-02-2011, 12:13
Ostatnio kupiłem na eBay'u budżetowy model Seiko SNZF17K1


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/seiko.jpg)

Spinner
17-02-2011, 13:19
Bardzo ciekawy, myslalem o nim - jaka srednica i cena?

marekm
17-02-2011, 13:26
Bardzo ciekawy, myslalem o nim - jaka srednica i cena?
41,5 mm (bez koronki). Cena loko Gdańsk - ok. 400 PLN.

maly5
17-02-2011, 14:12
wiem, ze dla niektorych bezduszny, ale 'stroi' ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img64.imageshack.us/img64/2940/seikoau.jpg)

Spinner
17-02-2011, 15:43
Marek, bdb cena i to w Polsce! BTW - ile ma w uszach?

robin102
17-02-2011, 16:41
.....Z tego co pisze w necie to to jest hardlex czyli mineralne...
MARIUSZ, w moim OREINCIE napisane na deklu TOP GLAS SAPPHIRE CRYSTAL czyli ten HALDREX jest twardszy czy bardziej podatny na
zarysowania ?

------------------------------------------------------

Ten dla mnie jest piękny i tylko 548 $ ;) jak byście gdzieś namierzyli to proszę o cynk
Wydaje się , że to porządniejszy może być produkt niż inne zegarki w cenie ok 1600 zł bo ma jakis dobry mechanizm

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/SARB0651-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/SARB065-1.jpg)
więcej zdjęć
http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=2311&postdays=0&postorder=asc&start=30
naoglądałem się tych seikaczy i chyba je polubię ;) wielka trójca SEIKO, CITIZEN, ORIENT

enthropia
17-02-2011, 17:04
Napisałeś "zieloną farbą" więc nie wiem ale raczej o tryt Ci nie chodzi bo ten najczęściej producenci zegarków pakują do rurek ;)

O Tryt nie, ale tok rozumowania jest dobry. ;)

zero8
17-02-2011, 18:52
Dziś:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img263.imageshack.us/img263/2497/55277397.jpg)

fragles
17-02-2011, 20:43
Robin
Hardlex jest raczej podatny na zarysowania. Jest na pewno twardszy niż mineralne szkło, ale przypuszczam, że bardziej miękki niż szafir (Przypuszczam, bo nigdy nie miałem sikora z szafirem, ale ludziska piszą, że to naprawdę odporna na porysowania sprawa). Porysowałem hardlex na moim niegdysiejszym Seiko SARB031 bez najmniejszego problemu (niestety).

W sprawie tego seikacza napisz maila do Seiyi: http://www.seiyajapan.com/
Kupowałem u niego. To znany i dobry sprzedawca. Kupując tam, licz się z VATem i cłem (VAT, wiadomo, a cło to chyba kilka procent tylko - ale lepiej to sprawdź).

A u mnie dziś znów 'potfur'


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/gmtreslu3-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/gmtreslu3.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/gmtreslu5-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/gmtreslu5.jpg)

robin102
17-02-2011, 21:16
Fragles lubisz takie młodzieżowe plasticzaki ;)
Jak nie miałeś z szafirowym to kup z takim szkiełkiem :). Mi się wydawało, że dziś standard jest, wszak mój ponad 20 letni Tiszot też ma szafirowe :(
A tu fajny ORIENT z szafirowym szkłem w bardzo miłej cenie i generalnie chyba fajny sklep z sikorami.
http://www.skywatches.com.sg/reviews/orient-automatic-power-reserve-gents-sapphire-watch-cfd0f002b.htm
Jednak jest sporo ładnych zegarków u SEIKO I ORIENTA

Mariusz888
17-02-2011, 22:43
Robin - mineralne jest bardziej podatne na rysy ale szafir jest bardziej kruchy więc teoretycznie łatwiej go zbić ;) każde z nich ma swoje zalety i wady ;)

eXtreme
17-02-2011, 22:49
Będąc parę lat młodszy starałem się zarysować szafir różnymi przedmiotami: nożyczkami, cyrklem, widelcem. I nic :) Ale był szpan przed kumplami :D

fragles
17-02-2011, 23:16
Fragles lubisz takie młodzieżowe plasticzaki ;)


no ba!
bo ja młody duchem jestem i mam zamiar taki zostać ;)

Spinner
18-02-2011, 09:52
Robin - mineralne jest bardziej podatne na rysy ale szafir jest bardziej kruchy więc teoretycznie łatwiej go zbić ;) każde z nich ma swoje zalety i wady ;)

Ciekawe by było to szkło ze smartfonów Samsunga (i nie tylko) - tzw. Gorilla Glass, ale nie słyszałem aby było stosowane w zegarkach (?)... http://uaddit.com/discussions/showthread.php?t=15369

Robin, tak, to Seiko jest u Seiya...

U mnie dziś SUB dla bidoków jak zwykle focony w aucie pod pracą :lol:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.imageshack.us/img21/7965/imgp0628v.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img824.imageshack.us/img824/3171/imgp0634.jpg)

robin102
18-02-2011, 10:39
Robin, tak, to Seiko jest u Seiya...

Dzięki Spiner i Fragles na namiary. Ciekawi mnie na jakie koszty dodatkowe trza się przygotować.
Zegarek tu 1650zł
http://www.seiyajapan.com/product/S-SARB065/SEIKO-Mechanical-SARB065-Cocktail-Time.html
albo tu za 1700zł
http://www.skywatches.com.sg/reviews/japan-made-seiko-automatic-cocktail-time-gents-watch-sarb065.htm
plus 23% wacik, a cło to w jakiej kwocie skazują ?
Tak czy siak wychodzi konkretnie ponad 2 kzł :(
a ktoś mówił, że Seiko to tanie zegarki ;)

fragles
18-02-2011, 10:45
Robin,
VAT, tak jak napisałeś. A cło? w 2008 w grudniu płaciłem chyba około 3% cła - jakies grosze to były w każdym razie. Poszukaj w necie stawek celnych.
2k to raczej jednak i tak IMO zegarek mieszczący się w przedziale pt. "nie najtańszy, ale tani" zegarek.

Gio
18-02-2011, 10:58
albo tu za 1700zł
http://www.skywatches.com.sg/reviews/japan-made-seiko-automatic-cocktail-time-gents-watch-sarb065.htm


Robin, ale co Ci z tej ceny w skywatches, skoro oni wyraźnie piszą że:
Shipping We do not ship Seiko watches to EU countries

Chyba ze chcesz to ciągnąć przez jakiś inny kraj przez kogoś znajomego.

robin102
18-02-2011, 15:09
2k to raczej jednak i tak IMO zegarek mieszczący się w przedziale pt. "nie najtańszy, ale tani" zegarek.
Ale coś mi tak intuicja podpowiada,z e to byly by dobrze wydane pieniądze. Śmiem twierdzić, a może w błędzie jestem, że produkt od SEIKO za trochę wiecej niż 2kzł to jednak inna jakoś (wyższa) niż opakowywane ETY 2824 w różne koperty sygnowane potem swiss made

Vavamaka
18-02-2011, 17:35
Ja od dwóch dni z Fossilem :

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/89/bidon4.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/830/bidonp.jpg/)

maki
18-02-2011, 17:40
A u mnie w robocie, nazwijmy to, przewinął się dziś gośc z Panerai Luminor. Nie wytrzymałem i zaczepiłem go. Dał polukać!

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/LuminorGmt40mmalligator-1.jpg
źródło (http://www.timezone.com/img/articles/news631854372521093750/LuminorGmt40mmalligator.jpg)

nie wiem po co to napisałem :-P :-P :-P

Gio
18-02-2011, 19:38
A u mnie w robocie, nazwijmy to, przewinął się dziś gośc z Panerai Luminor. Nie wytrzymałem i zaczepiłem go. Dał polukać!

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/LuminorGmt40mmalligator-1.jpg
źródło (http://www.timezone.com/img/articles/news631854372521093750/LuminorGmt40mmalligator.jpg)

nie wiem po co to napisałem :-P :-P :-P

Straszliwe paskudztwo:-)

krzysztof jot
18-02-2011, 20:36
A u mnie w robocie, nazwijmy to, przewinął się dziś gośc z Panerai Luminor. Nie wytrzymałem i zaczepiłem go. Dał polukać!


nie wiem po co to napisałem :-P :-P :-P

możesz go zaskoczyć przy następnej wizycie :) http://allegro.pl/marina-militare-44-mm-automatic-power-reserve-nowy-i1459001050.html

Gio
18-02-2011, 20:44
A ja mam pytanie natury estetycznej. Podoba Wam się ta Certina dedykowana Robertowi?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kuck.pl/zdjecia_skrypt/116_3_m.jpg)

robin102
18-02-2011, 21:04
Bardzo w Certinach podoba mi się 1888 - piękny zestaw cyfr, a w tej tylko i wyłącznie to :mrgreen:

maki
18-02-2011, 22:43
A ja mam pytanie natury estetycznej. Podoba Wam się ta Certina dedykowana Robertowi?
Nie e

Ale generalnie Certiny sa ładne.

Tapatalk

zero8
18-02-2011, 22:44
Jeden z moich klientów ma to; czasem daje mi potrzymać ;p


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://kraff.pl/63-252-large/omega-seamaster-planet-ocean-chronograph-221050.jpg)

maki
18-02-2011, 22:46
A u mnie w robocie, nazwijmy to, przewinął się dziś gośc z Panerai Luminor. Nie wytrzymałem i zaczepiłem go. Dał polukać!


nie wiem po co to napisałem :-P :-P :-P

możesz go zaskoczyć przy następnej wizycie :) http://allegro.pl/marina-militare-44-mm-automatic-power-reserve-nowy-i1459001050.html

Wow, sam sie zaskoczylem, choc sam mam "rolexa"

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/131403468-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/131403468.jpg)
Tapatalk

Spinner
18-02-2011, 23:13
Straszliwe paskudztwo:-)

Ale inny GMT od nich, ze wskaźnikiem rezerwy od spodu (3 dniowy) powala mnie nieustannie - niestety to nie moje progi:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://1.bp.blogspot.com/_rNXFMwa8zcs/TJWqKoW7h2I/AAAAAAAAAAk/x-0C0niVVOE/s1600/320.jpg)

:shock::rolleyes::oops::lol:

Gio
18-02-2011, 23:41
No cóż, mnie po prostu wzornictwo panerai'a nie bierze zupełnie. Mam znajomego, który wydaje na zegarki naprawdę _duże_ pieniądze i ma też przedstawiciela tej marki. Po organoleptycznym teście stwierdzam jednoznacznie, że na żywo wygląda toto jeszcze gorzej:-P

robin102
19-02-2011, 00:48
Który ładniejszy Waszym zdaniem. Rozmiar oba mają ten sam czyli 41mm. Pierwszy prawie dwa razy droższy, ale to nie stanowi ;) jest z lepszym mechanizmem typu R15 no i na skórzanym pasku.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/SRP031K1-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/SRP031K1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/6a7a5bc7ea2eef95-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/6a7a5bc7ea2eef95.jpg)

marekm
19-02-2011, 09:48
#2, przy czym oba s,ą moim zdaniem, dla nastolatka.

maki
19-02-2011, 09:48
#1, choć #2 ma taką komplikacją daty jaką lubię

zero8
19-02-2011, 09:57
Dziś tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img828.imageshack.us/img828/5455/50907473.jpg)

maki
19-02-2011, 12:07
ładnie

Paweł Kania
19-02-2011, 12:39
No a tak wygląda podziadkowy Wostok po wstępnym remoncie... :)

Generalnie szkiełko idzie do dorobienia
(znacie kogoś ? na allgro jednego gościa tylko znalazłem)
bo teraz jest chamska Plexi założona tymczasowo i do wyczyszczenia cyferblat bo wygląda jak u Durczoka ;)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img191.imageshack.us/img191/3849/dsc0046fq.jpg)



Chyba z dobre 13 lat nie nosiłem zegarka... Jakoś tak uwiera... Pasek sztywy... Ehhh... :)

robin102
19-02-2011, 13:10
Chyba z dobre 13 lat nie nosiłem zegarka... Jakoś tak uwiera... Pasek sztywy... Ehhh... :)
Pewnie nosiłeś tylko o tym nie wiesz, w komórce był ;) a Vostok jak widzę na dobrej drodze do drugiego życia z ładnym paskiem :).
--------------------
jakby ktoś z Was wyczaił gdzieś w sieci w dobrej cenie takiego ORIENTA to proszę o info
http://yeomanseiko.wordpress.com/2009/05/06/watch-handling-orient-cfd0f002b/


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/CFD0F002B-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/CFD0F002B.jpg)
http://www.watches88.com/pd-orient-classic-automatic-power-reserve-sapphire-collection-cfd0f002b.cfm

Paweł Kania
19-02-2011, 13:17
Skrót myślowy ;)

No właśnie w momencie pojawienia się pierwszej komórki zegarek poszedl w szuflade...

11 lat temu, pierwszy mój tel Nokia 3310... I pomyśleć że tamten numer mam do dziś :)
A coż to był za lans wtedy sprawdzać godzinę na telefonie :-P:-P

hydra_nt
19-02-2011, 15:30
Mój otrzymał dziś nowy prawdziwy pasek - z niebieskim akcentem :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img215.imageshack.us/img215/6969/parnis09.jpg)

robin102
19-02-2011, 17:39
Ładny ten PARNIS. Mało kasy, a tyle urodziwości.
------------------------

#2, przy czym oba s,ą moim zdaniem, dla nastolatka.
Jest też wersja bardziej męska tego ładnego, prostego zegarka


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/snzg17k1b-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/snzg17k1-b.jpg)
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320629417918&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

ekonet
19-02-2011, 18:11
Ładny ten PARNIS. Mało kasy, a tyle urodziwości.
Ile sobie liczą za niego?

Jest też wersja bardziej męska tego ładnego, prostego zegarka


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/snzg17k1b-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/snzg17k1-b.jpg)
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320629417918&ssPageName=STRK:MEWAX:IT (http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320629417918&ssPageName=STRK:MEWAX:IT)
Ładny. Jednak mam wątpliwości, jak po latach eksploatacji będzie taki zegarek wyglądał na kantach i rogach - czy ta oksyda się nie zetrze?

Paweł Kania
19-02-2011, 19:44
Mój otrzymał dziś nowy prawdziwy pasek - z niebieskim akcentem :)




Co to za paseczek ? :)

Spinner
19-02-2011, 19:58
Zrobiłem sobie pasek:-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img842.imageshack.us/img842/4083/dsc8026m.jpg)

konopia
19-02-2011, 20:04
"Obsyda", może wyglądać tak jak u mnie :-P
kawałek bransolety, SEIKO CHRONOGRAPH TITANIUM,


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img843.imageshack.us/i/obsyda.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

po przeszło 3 latach użytkowania, tyle ze to zegarek do wszystkiego
(kosił trawę, mieszał cement, kopał doły, opalał się na plaży, kąpał w morzu, itp. - żadnej litości )

Wybaczcie jakość foto, jedyne makro jakie mam to olek 1030sw.

robin102
19-02-2011, 20:15
Spinner sam robiłeś pasek ? Mariusz chyba sam robi paski ?

Ile sobie liczą za niego?..
Parniski tanie i ładne są. Krzysztof to chyba ten portugalczyk jak go znawcy określają. Miałem go w rekach ładna rzecz za marne pieniądze ;)
http://www.parniswatch.com/showpro.asp?articleid=1553
plus koszta przesyłki

hydra_nt
19-02-2011, 20:32
Ile sobie liczą za niego?

Mnie wyszedł dokładnie 213 PLN z przesyłką :)


Co to za paseczek ? :)

Pattini (http://www.pattini.pl)

maki
19-02-2011, 20:45
Spinner, robisz paski?

hydra_nt
19-02-2011, 21:02
To gdzieś Ty kupował?
A może bardziej należy zapytać "kiedy"? ;)

Na początku roku u Manbushije (http://www.manbushijie.com/)
Ja płaciłem 63 USD za zegarek i 9 USD za wysyłke - air mail.

zero8
19-02-2011, 21:51
Może jestem dziwny, ale Parnisa to bym w życiu nie kupił...

robin102
19-02-2011, 22:00
Może jestem dziwny, ale Parnisa to bym w życiu nie kupił...
Bo do Parnisów to chyba trza mieć dystans ;) Regulowałem ostatnio znajomemu Parnisa. Po trzech podejsciach efekt jest taki, że zegarek spieszy się 10 sekund na tydzień !!!. Chodzi super dokładnie jak na mechanika, efektownie wygląda, że każdy oko zaczepić chce, więc czego trzeba więcej :)

zero8
19-02-2011, 22:06
Nie chodzi o regulowanie. Skoro mnie nie stać na portugalczyka, to po co mam kupować zegarek udający go.

robin102
19-02-2011, 22:25
Z jednej strony to masz rację, ALE ALE chyba PARNIS nie jest producentem podróbek. Firma celuje raczej w produkcję tzw podobnych zegarków do innych zegarków :) z trzeciej strony patrząc na sprawę to każdy samochód ma 4 koła więc jest jakąś tam imitacja innego modelu ;) a tak naprawdę to chyba chodzi o współczynnik nobilitacji i właściwego levelu wśród zegarkowych maniaków. Mnie to na szczęście nie dosięgnie :) choć nie powiem pochorowałem się na Seiko SARB065, ale tak dla siebie bo rzecz piękna i oko cieszy, a marzenia trzeba mieć co by się lepiej żyło :)

zero8
19-02-2011, 22:37
tak naprawdę to chyba chodzi o współczynnik nobilitacji i właściwego levelu wśród zegarkowych maniaków

Ja akurat czerpię przyjemność z noszenia fajnych zegarków i nie muszę się przed nikim chwalić. A samego siebie, bym nie przekonał, że parnis udający iwc to coś fajnego ;-). Gdyby mieli własne, ciekawe projekty (może mają a nie widziałem) to co innego :-)

robin102
19-02-2011, 23:48
Ja akurat czerpię przyjemność z noszenia fajnych zegarków i nie muszę się przed nikim chwalić. To dokładnie jak ja i pewnie znakomita większość facetówff :). Lubimy zerkać, podglądać ładne rzeczy, a jak są w pobliżu, na ręku to już jest całkiem dobrze :) Odkąd mam Vostoka GAZa lukam -sprawdzam która godzina ze 20 razy na godzinę :mrgreen:
Nie dać się zwariować to podstawa :)

krzysztof jot
20-02-2011, 00:05
Nie chodzi o regulowanie. Skoro mnie nie stać na portugalczyka, to po co mam kupować zegarek udający go.
nie chce mi sie wstawiać po raz enty tych zsamych zdjec - jest przynajmniej kilka modeli znacznie bardziej renomowanych marek (Zeno, Hamilton itp) niż Parnis - i znacznie bardziej podobnych do "portugalczyka" IWC niż Parnis - te wzory nie są opatentowane, a jedyna wina Parnisa to cena - proszę przykład -


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.chronos-zegarki.com.pl/images/6069BVD_e2_front_filtered.jpg)

Spinner
20-02-2011, 00:33
Dobrze Krzysiek mówisz... Robin, tak, ja zrobiłem ten pasiorek:-)

maki
20-02-2011, 00:34
hej, a przyjąłbyś jakieś zamówienie?

Spinner
20-02-2011, 00:48
A co potrzebujesz?;-)

maki
20-02-2011, 02:09
A czarny pasek pod X-winda:-)

Spinner
20-02-2011, 02:17
Musze zakupić czarną skórę - tak czy siak miałem to zrobić... Jakieś specjalne wymagania?;-)

Cosnek
20-02-2011, 02:33
www.alfatronik.com.pl/?pages=zegarek_wiecej

Natrafilem na to cudo szukajac dyktafonu, nagrywa dzwiek, obraz i robi zdjecia!
Jak znalazl na prezent dla fotografa ;)

maki
20-02-2011, 02:56
Musze zakupić czarną skórę - tak czy siak miałem to zrobić... Jakieś specjalne wymagania?;-)
Wyprodukuje jutro PMa gdzie nakresle Ci moją WIZJĘ. Dzieki za odzew :)

Tapatalk

zero8
20-02-2011, 12:34
A czarny pasek pod X-winda:-)

A ile ma między uszami?

Pęta się u mnie oryginalny aligator hamiltona, tyle, że ciemny brąz i nie wiem co z nim zrobić.
Może kiepsko widać, ale to jest ciemny brąz:
http://img98.imageshack.us/img98/5250/zegg.jpg

maki
20-02-2011, 13:44
X-wind na 22mm. Tyle ze ja chyba do aligatorow jeszcze nie doroslem. Nie lubie, tez by sie u mnie paletał... Ale dzieki dzieki.

Tapatalk

robin102
20-02-2011, 13:56
Czekam, aż Ci się znudzi ten sikor. ;)
Wizualnie to się raczej nie znudzi, ale w codziennym użytkowaniu dość ciężki jest, boooo jednak duży (43mm) i gruby więc łatwo o coś przypierdzielić np. o futrynę. W zasadzie zegarek tylko do garniaka u mnie. Wiem wiem dużo większe zegarki 45, 47 mm ludzie noszą , ale znacznie lepiej mi się nosi tego sportowego ORIENTA, lepiej na mojej chudej ręce leży. Wspaniały ten Oriencik na co dzień jest :)
http://www.skywatches.com.sg/reviews/orient-mens-automatic-sti-limited-edition-sports-watch-ser1s001b.htm
Krzysiek kup czarnego GAZa to się będziemy co miesiąc, na miesiąc podmieniać ;)
tu jak by ktoś chciał trochę o ORIENTACH poczytać
http://www.orient-watch.pl/index.php

marschal
20-02-2011, 19:32
Pod wplywem tego watku wygrzebalem ze sterty swoich szpargalow moj zegarek. Na jego widok usmiechalem sie. Mimo, ze kilka lat minelo odkad go ostatni raz nosilem to nadal mi sie podoba i wiem juz ze moge go spokojnie nosic na basen. To dopiero jak naprawie zerwana bransolete.

Jest to PULSAR TITANIUM 7T62




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img18.imageshack.us/img18/7593/1111qf.jpg)


Co o nim myslicie ?

marschal
20-02-2011, 21:34
Że późni Ci o godzinę. ;)

W aparacie mi sie spieszy :) pierwsze co zrobilem jak go wyjalem to ustawilem date i godzine. Ten watek jest uzalezniajacy.

maly5
21-02-2011, 01:47
jest uzalezniajacy, fakt.
ja dzis przez STi Robina wypatrzylem sobie takiego orienta:
http://articulo.mercadolibre.com.ar/MLA-92416259-orient-auto-tachymeter-power-reserve-watch-cfm00003b0-cuero-_JM
tudziez w innym malunku http://global.images6.fotosik.pl/511/8764b49d592f51c7.jpg
generalnie nie znam sie zupelnie na automatach i nie wiem czy to dobre to to, czy bez sensu ?

maki
21-02-2011, 08:17
A czemu niedobre? Dobre, jak to Orient.

flashmen
21-02-2011, 08:49
Będę wdzięczny za pomoc: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=172964

emet_b
21-02-2011, 09:24
jest uzalezniajacy, fakt.
ja dzis przez STi Robina wypatrzylem sobie takiego orienta:
http://articulo.mercadolibre.com.ar/MLA-92416259-orient-auto-tachymeter-power-reserve-watch-cfm00003b0-cuero-_JM
tudziez w innym malunku http://global.images6.fotosik.pl/511/8764b49d592f51c7.jpg
generalnie nie znam sie zupelnie na automatach i nie wiem czy to dobre to to, czy bez sensu ?

to ten sam model który ja pokazywałem niedawno, tylko w innej kolorystyce.
Zegarek w tej cenie jak każdy inny-co rezerwy chodu trzeba podchodzić z dystansem, no i duży jest.

robin102
21-02-2011, 10:02
jest uzalezniajacy, fakt.
ja dzis przez STi Robina wypatrzylem sobie takiego orienta:
http://articulo.mercadolibre.com.ar/MLA-92416259-orient-auto-tachymeter-power-reserve-watch-cfm00003b0-cuero-_JM

Jak lubisz takie "mocne" zegarki to zerknij na tego. Sam bym go chętnie posiadł mimo, że nie w moim stylu.
http://www.skywatches.com.sg/reviews/orient-mens-automatic-100m-sports-watch-new-cet0h001b.htm

Spinner
21-02-2011, 10:07
No i znowu w pracy... :-\


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img39.imageshack.us/img39/2889/imgp0641a.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img442.imageshack.us/img442/1548/imgp0642t.jpg)

robin102
21-02-2011, 10:14
Fajne światełko złapałeś bo na zegarek to już patrzeć nie można, brzydal straszny ;)

Spinner
21-02-2011, 11:14
Swiatełko w aucie pod pracą.. Co też tak ludziska na te kwadraciaki grymaszą to ja nie wiem... ;-)

robin102
21-02-2011, 12:11
Pomóżcie :)
Czy to ten sam CITEK, oznaczenie te same ? bo coś mi kolor wskazówek nie pasuje, a zegarek atrakcyjny, duży konkretny sikor.

tu ładne wskazówki
http://www.skywatches.com.sg/reviews/citizen-np3010-00a-mens-automatic-sapphire-dress-watch-lowest-price.htm
tu jakieś beeeee
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300527895491&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
w czym rzecz, fotograf powalił sprawę ?
Jak bedą te wskazówki w realu wyglądały ?

Mariusz888
21-02-2011, 12:33
Spinner - bo dużo ludzi u nas odzwyczaiło się od kwadratów - sam znam osoby które by "kwadrata" na rękę nie założyła - dla mnie to jest co najmniej dziwne no ale... ;) tym bardziej że ten jest na prawdę super :)

Spinner
21-02-2011, 12:42
Robin, wskazówki sa te same - dwie srebrne, dwie niebieskie... ;-0

zero8
21-02-2011, 14:07
Wszelkim prostokątom mówię "nie". No może poza tym; ;-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/2523_LRG-1.jpg
źródło (http://images4.lussori.com/News/LargeImages/2523_LRG.jpg)

flashmen
21-02-2011, 14:47
Będę wdzięczny za pomoc: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=172964

może taki Orient: http://allegro.pl/orient-power-reserve-automatic-cfm00005d0-prezent-i1460250422.html

Mariusz888
21-02-2011, 15:13
zero8 - ale Z Port Royal kosztuje więcej niż samochody większości forumowiczów pewnie ;)

maly5
21-02-2011, 16:47
Jak lubisz takie "mocne" zegarki to zerknij na tego. Sam bym go chętnie posiadł mimo, że nie w moim stylu.
http://www.skywatches.com.sg/reviews/orient-mens-automatic-100m-sports-watch-new-cet0h001b.htm
no fakt, podoba mi sie, choc mniej niz te co wkleilem. ten taki do moro. tak wojskowo mi sie kojarzy. cenowo calkiem ok.
zegarek niestety pare dni poczeka bo .. kupilem dzis oookazyjnie sluchawki... ale mam nadzieje ze nie za dlugo.

Spinner ladne te Twoje Hamiltony :roll:

robin102
21-02-2011, 17:50
Robin, wskazówki sa te same - dwie srebrne, dwie niebieskie... ;-0
Ilość wskazówek w obu jest ta sama :) tylko w pierwszym godzinowa i minutowa biała, a drugim jakaś seledynowa jakby tą farbą świecącą pokryta, a może ja już słabo widzę :( ?
http://www.skywatches.com.sg/reviews/citizen-np3010-00a-mens-automatic-sapphire-dress-watch-lowest-price.htm
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300527895491&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

-------------------


może taki Orient: http://allegro.pl/orient-power-reserve-automatic-cfm00005d0-prezent-i1460250422.html
Jeśli szwagier na taki prezent zasłużył to czemu nie :) choć z drugiej strony zegarek z gatunku charakterystycznych-mocnych. Na prezent to może lepiej jakąś łagodniejszą stylistykę, może być i orient bo to podobno porządne zegarki, tzn mój porządny :)
UWAGA ! u tego sprzedawcy z linka to bym radził nie kupować
tu handlują orientami
http://e-zegarek.pl/sklep/orient-meskie-702-strona1-orient-classic-automatic-6987.html

-----------------------------


Swiatełko w aucie pod pracą.. Co też tak ludziska na te kwadraciaki grymaszą to ja nie wiem... :wink:
Odkąd pamiętam to kwadraciki nie cieszyły się wzięciem u kupujących, ani w Pewexie, ani w Baltonie, ani w ruskich sklepach za miedzą. W sumie to nie wiadomo dlaczego. A ten kwadratowy Hami normalnie Brzydal jak Britnej przed 10 laty ;)

Grzybu
21-02-2011, 17:57
Ilość wskazówek w obu jest ta sama :) tylko w pierwszym godzinowa i minutowa biała, a drugim jakaś seledynowa jakby tą farbą świecącą pokryta, a może ja już słabo widzę :( ?
http://www.skywatches.com.sg/reviews/citizen-np3010-00a-mens-automatic-sapphire-dress-watch-lowest-price.htm
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300527895491&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Pewnie fotograf sfotografował światło z fosforyzujących wskazówek w tym 2 linku.

Gio
21-02-2011, 18:20
UWAGA ! u tego sprzedawcy z linka to bym radził nie kupować


RObin, co masz na mysłi? Bo seiko u niego oglądałem z poważnymi zamiarami kurde...

robin102
21-02-2011, 18:23
RObin, co masz na mysłi? Bo seiko u niego oglądałem z poważnymi zamiarami kurde...
To może okazać się trudny kontrahent, na 600 komentarzy 11 negatywnych ?
Omijam takich szerokim łukiem
ps.
Gio które SEIKO chcesz kupić ?

Gio
21-02-2011, 18:33
To może okazać się trudny kontrahent, na 600 komentarzy 11 negatywnych ?
Omijam takich szerokim łukiem
ps
Gio które SEIKO chcesz kupić ?

Nie żebym go bronił bo nie znam człowieka. Ale 7 z tych negatywów pochodzi od jednego użytkownika, wszystkie sprzed dwóch lat. Jeśli wysyła za pobraniem, to w zasadzie nie widzę problemu.

Na monstera mnie zbiera na wakacje:-) Pomarańcz tarczy i paska jaki sobie upatrzyłem powinien się ładnie skomponować ze słońcem Toskanii;-)

fragles
21-02-2011, 18:56
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/gmtresko-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/gmtresko.jpg)

robin102
21-02-2011, 19:37
Flashmen (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=46263)
dla sportowego i zasłużonego szwagra oblukaj ten
http://www.i-zegarki.pl/product_info.php?products_id=850{1}1 (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=46263)
SEIKO :) się będzie podobał i będzie zadowolony

burial
21-02-2011, 19:44
http://allegro.pl/rewelacyjny-zegarek-bisset-wr-10-atm-swiss-made-i1464954942.html

kZC_
21-02-2011, 19:48
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/gmtresko-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/gmtresko.jpg)

zawiało młodzieżowo :D


http://allegro.pl/rewelacyjny-zegarek-bisset-wr-10-atm-swiss-made-i1464954942.html

Odradzam zakupu bissetów.. było o tym wiele tematów na forach poświęconych zegarkom..

burial
21-02-2011, 21:41
zawiało młodzieżowo :D



Odradzam zakupu bissetów.. było o tym wiele tematów na forach poświęconych zegarkom..

posiadam, nie narzekam

Maro66.
21-02-2011, 23:35
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img510.imageshack.us/i/mdsc0074.jpg/)

Ostatni nabytek. Znaczy nie, że ostatni, tylko ostatnio zakupiony:grin:

maki
21-02-2011, 23:44
Znaczy skx007? Zajefajny, potęga, klasyka...

robin102
21-02-2011, 23:51
Normalnie musicie mi powiedzieć co Wam się podoba w tego typu zegarkach, w tych diverach czy jak im tam co to mają indeksy jak klocki i wyglądają jak jakieś pokemony. Sorki nie chcę nikogo urazić, ale co jest urzekającego w tych kolorowych cudakach ?
W tym zegarku z poniższego linka jest coś ładnego, coś ponad czasowego, jakiś zamysł projektanta widać, pięknie nakreślone linie, wszystko w harmonii, a w tych kolorowych co ?
http://yeomanseiko.wordpress.com/2010/08/03/orient-60th-anniversary-limited-edition-watch-dt00002w/

gary
22-02-2011, 00:02
Divery są ładne Robercie, bardzo ładne. przypatrz się im uważnie i dojrzyj tą urodę :)

Maro66.
22-02-2011, 00:04
Tak SKX007.
Jak będę miał ze 65 lat, to chętnie takiego Orienta założę.:)
007 bardzo lubię, miałem już takiego kiedyś. Oczywiście nie wyobrażam sobie, żeby był moim jedynym zegarkiem, ale nadaje się świetnie do uzupełnienia gromadki. Czytelne narzędzie, już prawie klasyka gatunku. Może się podobać, lub nie. Kwestia gustu, a jak wiemy o gustach...
Nie żebym się czepiał, ale jaki on jest kolorowy? Poza drobnym czerwonym napisem?:lol:

krzysztof jot
22-02-2011, 00:18
Będę wdzięczny za pomoc: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=172964

bez podania granicznej wartości - nie pomogę.
Określ to co najważniejsze - 1000 ? 1500 ? 3000 zł ? Kwarcowy czy mechaniczny ?
Acha, ktoś wskazał link do Bisseta - to szit z czarnej listy, nie ma wiele wspólnego ze Szwajcarią - szerokim łukiem omijać.

Gio
22-02-2011, 00:34
Acha, ktoś wskazał link do Bisseta - to szit z czarnej listy, nie ma wiele wspólnego ze Szwajcarią - szerokim łukiem omijać.

To tak jak ja kiedyś spytałem znajomego szwajcara o produkty marki zepter - wszak reklamowała się ona hasłem 'swiss technology' czy coś w tym stylu. Duuuuuze oczy zrobił:-P

Spinner
22-02-2011, 00:53
Normalnie musicie mi powiedzieć co Wam się podoba w tego typu zegarkach, w tych diverach czy jak im tam co to mają indeksy jak klocki i wyglądają jak jakieś pokemony. Sorki nie chcę nikogo urazić, ale co jest urzekającego w tych kolorowych cudakach ?

To najczęściej czytelne, proste, odporne, "męskie" zegarki o dużym WR... Kojarzą się z dniami wolnymi, wakacjami, jeansem i luzem... To zegarki bardzo użytkowe na co dzień, na rybach podbierzesz łapą zdobycz bez problemu nawet jak łapę po łokieć zanurzysz, w góry, pod namiot doskonale się sprawdzi... Jak i na browara w piątkowy wieczór z kumplami...

No jak można ich nie lubić sam powiedz:-)

flashmen
22-02-2011, 07:50
bez podania granicznej wartości - nie pomogę.
Określ to co najważniejsze - 1000 ? 1500 ? 3000 zł ? Kwarcowy czy mechaniczny ?
Acha, ktoś wskazał link do Bisseta - to szit z czarnej listy, nie ma wiele wspólnego ze Szwajcarią - szerokim łukiem omijać.

raczej do 1000zł :)
obojętnie czy kwarc czy mechaniczny i raczej do "luźnego" stylu ;)

robin102
22-02-2011, 09:39
Divery są ładne Robercie, bardzo ładne. przypatrz się im uważnie i dojrzyj tą urodę :)
Gary to proszę Cię namów mnie na jakiegoś naprawdę ładnego divera od SEIKO, no wiesz tak jak z Vostokiem było :)
A w ogóle to udzielaj się częściej w wątku ! :twisted: ;)

To najczęściej czytelne, proste, odporne, "męskie" zegarki o dużym WR...
No jak można ich nie lubić sam powiedz:smile:
No coś w tym jest, trochę racji masz, ale one ani grama elegancji nie mają i rybę w wiadrze zanurzając rękę można by wystraszyć:)

emet_b
22-02-2011, 09:58
robin, polecam tego divera od Seiko, za małe pieniądze, który ostatnio robi furorę:
http://www.chinawatches.pl/printview.php?t=3437&start=0&sid=82b218d3539790e84041efe40f86aeb3
albo bierz mojego Big Mako, a ja sobie Monstera łyknę;)

Spinner
22-02-2011, 10:33
U mnie dziś Biała Dama (tak BTW - ma zakręcaną koronkę i WR120m)...:-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img7.imageshack.us/img7/3155/imgp0650k.jpg)

O tak, ten Seiko jest bardzo ladny... Jest sporo ładnych diverów (w zasadzie min.200m WR powinien miec taki zegar aby sie do nich zaliczac - nie pytaj dlaczego;-P) ino różnie z cenami:-) Kilka przykładów?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/bond-1.jpg
źródło (http://www.watcheswithnolimits.com/sitephotos/bond.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.watchesmarketplace.com/uploads/1209.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img137.imageshack.us/img137/5659/98658594ee2.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.tagheuer-replica.com/wordpress/wp-content/uploads/2011/02/Blancpain-5015-Fifty-Fathoms.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i812.photobucket.com/albums/zz45/SpeedWatch/Sub%20Y%20Series/Sub_Metro_Tix.jpg)

gary
22-02-2011, 11:19
Robert, dla mnie najfajnieszy diver seiko to ten: http://www.60sekund.pl/index.php?p724,seiko-kinetic-submariner-divers-ska383-p2

PiterM
22-02-2011, 11:47
Normalnie musicie mi powiedzieć co Wam się podoba w tego typu zegarkach, w tych diverach czy jak im tam co to mają indeksy jak klocki i wyglądają jak jakieś pokemony. Sorki nie chcę nikogo urazić, ale co jest urzekającego w tych kolorowych cudakach?

Kolorowych? Cudakach? Ani w tych z odpowiedzi powyżej, ani też w takim jak ten niżej, nie znajduję żadnej z tych cech ("kolorowy", "cudak", "pokemon", "klocki"). Po prostu zegarek, tyle że duży, czytelny i wodoszczelny:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img79.imageshack.us/img79/7100/pamtorpedo02sa4.jpg)

Mariusz888
22-02-2011, 12:33
Spinner - ale przykłady podałeś superowe - wszystkie od dawien dawna mi się mega podobają chociaż 46mm Brajtka to dla mnie trochę przesada... :roll: z tej gromadki to u mnie pewnie kiedyś będzie 300m lub PO ze względu na cenę bo gdyby nie ona to byłby to Submariner ale cena mnie powala (prawie 2x tyle co PO :roll: ). Bancpain to też klasyka chociaż jakoś na mnie średnio działa (ale może to dlatego że nigdy na żywo nie widziałem) - ale marzy mi się właśnie nowy model Sub'a (albo Explorer'a GMTII) z ceramicznym bezelem :roll:

flashmen
22-02-2011, 12:51
Jak Wam się podoba:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://image.rakuten.co.jp/onemore/cabinet/seiko/snzg73j1-b.jpg)

hydra_nt
22-02-2011, 13:20
Piękne przykłady Spinner. Ja mam jakieś uzależnienie do diverów. Strasznie mi się podobają. I coś dla odmiany bo wszyscy pokazują czarne lub ciemnoniebieskie tarcze :


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/Seiko_White_Samurai_SNM009-1.jpg
źródło (http://i129.photobucket.com/albums/p207/ldater/Watches/Seiko_White_Samurai_SNM009.jpg)

Spinner
22-02-2011, 15:38
Biały Samuraj jest fajny:-) A jak Robin jeszcze nie jest zadowolony to może lotnik WR200 by mu stykł - coś jak mój Fortis?;-)

robin102
22-02-2011, 15:46
Hydra_nt co to konkretnie za model na Twoim obrazku ? i czy są w wersji na pasku ? no bo taki ten teges nawet nawet :)
Gary dzięki, ale za ogromy tamten zegar i nie automatik :( dawaj dalej, będę browary dopisywał na kartkę A co myślicie o tych diverach, nie mają co prawda WR 200 , ale mi się podobają
kolejność nie przypadkowa bo chciałbym mieć zegarek z dniami tygodnia
Ten pierwszy w realu zapewne wygląda ładniej bo na tym zdjęciu coś mi się wydaje,z e nie wyszedł dobrze ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/SNZH69K1CAL-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/SNZH69K1CAL.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/SRP031K1-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/SRP031K1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/1036390_101112171836_Seiko_Automatic_Spo-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/1036390_101112171836_Seiko_Automatic_Sports_SNZG11 J1_2.jpg)

Gio
22-02-2011, 16:06
Hydra_nt co to konkretnie za model na Twoim obrazku ? i czy są w wersji na pasku ? no bo taki ten teges nawet nawet :)




Robin, przecież to diver! Zegarkowe paskudztwo i zło wcielone:-P

maki
22-02-2011, 16:10
A może takie bydle:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.countycomm.com/jsarlargemain.jpg)

Albo to:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.countycomm.com/Csarlarge.jpg)

Albo jak można nie kochać Kolbolda:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.koboldwatch.com/products/images/lsd_full.png)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.koboldwatch.com/products/images/diver_swiss_full.png)

robin102
22-02-2011, 16:19
Robin, przecież to diver! Zegarkowe paskudztwo i zło wcielone:-P
Nie no na pasku i na ręku wersja z białą tarczą prezentuje się nawet ciekawie. Szło by przywyknąć do dziwadła ;)
Ile to kosztuje i powiedzcie jaki to konkretnie model jest bo coś nie znajduję


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/snc00903-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/snc00903.jpg)

gary
22-02-2011, 16:20
Robert, wiem ze to nie automat, ale powiem szczerze ze do kwarcu seiko podchodze inaczej niz do pozostalych kwarcow. W koncu to seiko to wymyslilo wiec czyj kwarc miec jak nie ich?

hydra_nt
22-02-2011, 16:21
Hydra_nt co to konkretnie za model na Twoim obrazku ? i czy są w wersji na pasku ? no bo taki ten teges nawet nawet :)

White Samurai SNM009.

robin102
22-02-2011, 16:48
Ktoś mnie pytał na PW gdzie kupiłem ORIENTA STI, zabyłem kto i wiadomości pokasowałem bo się przepełniło wiec tu wklejam linkę do mojego miejsca zakupu znacznie tańszego niż w sklepach :)
http://cgi.ebay.pl/Orient-STI-Limited-SER1S001B-Anniversary-NIB-/150557883660?pt=Wristwatches&hash=item230df2fd0c


To Panowie krótka piłka i kupuję. Tylko który bo coś jednak sobie znalazłem. Wybór z tych, pasek dokupię.
Z ktęrego będę zadowolony ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/SNZH69K1CAL1-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/SNZH69K1CAL-1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/snzg71j1b-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/snzg71j1-b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/snzg69k1b-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/snzg69k1-b.jpg)

kZC_
22-02-2011, 17:24
imho 3ci

konopia
22-02-2011, 17:32
robin102 zadowolony będziesz z pierwszego.
Drugi i trzeci to coś typowego.
Pierwszym z tym pomarańczowym paskiem na tym czymś do nakręcania
(nie pamiętam nazwy) jest najfajniejszy.

Yaro
22-02-2011, 17:43
Pierwszy od góry.

darsedz
22-02-2011, 18:35
Robin a moze diver/pilot Seiko SRP 043? (http://zegarkiclub.pl/forum/topic/55353-seiko-srp-043-diver-850zl-z-wysylka/page__pid__608861#entry608861)

ps: to do nakrecania nazywa sie Bezel :)

zero8
22-02-2011, 20:08
Robin a moze diver/pilot Seiko SRP 043? (http://zegarkiclub.pl/forum/topic/55353-seiko-srp-043-diver-850zl-z-wysylka/page__pid__608861#entry608861)

ps: to do nakrecania nazywa sie Bezel :)

To do nakręcania, to nazywa się koronka ;-)

Zorba
22-02-2011, 20:13
.......................
ps: to do nakrecania nazywa sie Bezel :)
....... to do nakręcania to chyba koronka ;-)
a bezel to kręcący się pierścień wokół szkiełka :-) (jedno lub dwukierunkowy)

darsedz
22-02-2011, 20:56
dla nika konopia: to chodzi o bezel:)
dla reszty wiem,ze do nakrecania jest koronka...

robin102
22-02-2011, 21:27
Pierwszy od góry.
Dlaczego Yaro ten? :)
To taki motoryzacyjny diver ;)mam już ORIENTA w tym klimacie, więc byłby do kompletu. Nawet ładnie na zdjęciach wychodzi :)
http://yeomanseiko.wordpress.com/2010/09/20/seiko-5-motor-sports-snzh69k/

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/SNZH69K1CAL1-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/SNZH69K1CAL-1.jpg)

-----------------------------
A jakby ten diver ?
ma lepszy werk R15, a nie 7S36
za to wskazówki ten teges jakieś jakby za grube, ale ... :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/SRP031K1-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/SRP031K1.jpg)

ekonet
22-02-2011, 21:38
Dzisiaj widziałem (u kolegi-muzyka) na ręce tego Fossila: http://www.zegarek.net/zegarki/fossil/zegarek_fossil_FS4310.html
Bardzo ładny. Chociaż ten widziany na żywo był jeszcze ładniejszy - miał bardzo drobno grawerowaną kratkę na tarczy.

maki
22-02-2011, 21:47
miał bardzo drobno grawerowaną kratkę na tarczy.

A to sie nazywa gliszowanie :-P

Grzybu
22-02-2011, 22:03
Dzisiaj widziałem (u kolegi-muzyka) na ręce tego Fossila: http://www.zegarek.net/zegarki/fossil/zegarek_fossil_FS4310.html
Bardzo ładny. Chociaż ten widziany na żywo był jeszcze ładniejszy - miał bardzo drobno grawerowaną kratkę na tarczy.

Fajny ten Fossil i nawet akcent fotograficzny na pudełku ;)
Mnie się uczepił ten zeppelin
http://www.60sekund.pl/index.php?p989,zeppelin-100-jahre-graf-zeppelin-7608s-1-chronograph
Jest po prostu świetny

eXtreme
22-02-2011, 22:15
Dlaczego Yaro ten? :)
To taki motoryzacyjny diver ;)mam już ORIENTA w tym klimacie, więc byłby do kompletu. Nawet ładnie na zdjęciach wychodzi :)


Racja, wygląda świetnie. No ale właśnie, nie za dużo Ci tych samochodowych akcentów (2 zegarki). Dlatego ja obstaję za trzecim seiko, tym czerwonym.

robin102
22-02-2011, 22:28
No ale właśnie, nie za dużo Ci tych samochodowych akcentów (2 zegarki)....
Otóż i to :( dlatego grzebię po sieci i wyszukałem takiego rodzynka i gada do mnie lubię cie :) diver to nie jest ale ...
Ma jakiś nowy werk i chyba wszystko co mi trzeba czyli wygląd, wielkość, kolor, kształt wskazówek i wielkość cyfr oraz datownik tylko nie znajduję gdzie go kupić można.
ładny jest :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/d6773adf7c289858daf68fb957d37788-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/d6773adf7c289858daf68fb957d37788.jpg)

tu więcej udanych zdjęć
http://yeomansweblog.wordpress.com/2008/07/24/seiko-srp015k-4r16-movement/

darsedz
22-02-2011, 22:52
A tu pytales? (http://www.i-zegarki.pl/seiko-pilot-srp015k1-automatic-p-751.html?language=en)

robin102
22-02-2011, 23:34
A tu pytales? (http://www.i-zegarki.pl/seiko-pilot-srp015k1-automatic-p-751.html?language=en)
Dzięki ! słaby ze mnie szperacz internetowy :(
Kupował ktoś z Was w tym sklepie bo widzę go na allegro i na ebayu ?



(http://quartzimodo.com/wp-content/uploads/2009/02/srp015k1.jpg)

malasana
23-02-2011, 08:30
Mnie się uczepił ten zeppelin
http://www.60sekund.pl/index.php?p989,zeppelin-100-jahre-graf-zeppelin-7608s-1-chronograph
Jest po prostu świetny

Za mna rowniez chodzi Zeppelin... Czy ktos z Was ma zegarek tej marki lub wie gdzie mozna go na zywo obejrzec? Chcialbym wiedziec jak wyglada w naturze jakosc wykonania itd.

zero8
23-02-2011, 08:58
Za mna rowniez chodzi Zeppelin... Czy ktos z Was ma zegarek tej marki lub wie gdzie mozna go na zywo obejrzec? Chcialbym wiedziec jak wyglada w naturze jakosc wykonania itd.

Miałem na ręku wersję czarną. Duży, fajny zegarek. Jakość wykonania OK. Na minus wypukłe, mineralne szkiełko (zniekształcenie cyfr przy krawędziach), rosyjski werk. Na plus cena. Niestety przegrał wtedy z hamiltonem i go nie kupiłem ;-)
Oglądałem go w sklepie minuta.pl (zamawiasz, ogladasz i jak Ci sie podoba to kupujesz).

Spinner
23-02-2011, 09:46
WR200 a nie nuras ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img191.imageshack.us/img191/9185/imgp0668h.jpg)

zero8
23-02-2011, 10:21
Nowy Fortis? Czy go nie zauważyłem wcześniej?

robin102
23-02-2011, 10:40
A tu pytales? (http://www.i-zegarki.pl/seiko-pilot-srp015k1-automatic-p-751.html?language=en)
Niestety niedostępny :( , a ma takie fajne nikoniarskie kolorki

emet_b
23-02-2011, 10:46
robin zapytaj na forum zegarkowym.
Pewnie chcesz nówkę, jeśli nie to możesz też wrzucić ogłoszenie na ichniejszą giełdę.

PS: widziałem go na żywo-ładny koszulowiec, ale ja nie lubię takich błyszczących.

Spinner
23-02-2011, 11:24
Nowy Fortis? Czy go nie zauważyłem wcześniej?

Staaaary:-)

malasana
23-02-2011, 12:19
Miałem na ręku wersję czarną. Duży, fajny zegarek. Jakość wykonania OK. Na minus wypukłe, mineralne szkiełko (zniekształcenie cyfr przy krawędziach), rosyjski werk. Na plus cena. Niestety przegrał wtedy z hamiltonem i go nie kupiłem ;-)
Oglądałem go w sklepie minuta.pl (zamawiasz, ogladasz i jak Ci sie podoba to kupujesz).

Dzieki, ja akurat celuje w tego http://www.60sekund.pl/index.php?p714,zeppelin-lz127-graf-zeppelin-7656-2-automatic. Jest na japonskim werku.

jarek76
23-02-2011, 14:42
Dzieki, ja akurat celuje w tego http://www.60sekund.pl/index.php?p714,zeppelin-lz127-graf-zeppelin-7656-2-automatic. Jest na japonskim werku.

Chciałem kupić ten model tylko z jasnym cyferblatem ale niestety na żywo nie robił już takiego wrażenia:(
Nie podobało mi się wypukłe szkiełko. Po założeniu na rękę emocje opadły i kupiłem coś innego :)

malasana
23-02-2011, 15:22
Chciałem kupić ten model tylko z jasnym cyferblatem ale niestety na żywo nie robił już takiego wrażenia:(
Nie podobało mi się wypukłe szkiełko. Po założeniu na rękę emocje opadły i kupiłem coś innego :)

No wlasnie dlatego chcialbym obejrzec na zywo. A co kupiles zamiast?

jarek76
23-02-2011, 15:35
No wlasnie dlatego chcialbym obejrzec na zywo. A co kupiles zamiast?

Pokazywałem już w tym wątku, zegarek bez duszy ale na co dzień to dla mnie lepsze rozwiązanie :)
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2240189&postcount=1868

Grzybu
23-02-2011, 16:01
Miałem na ręku wersję czarną. Duży, fajny zegarek. Jakość wykonania OK. Na minus wypukłe, mineralne szkiełko (zniekształcenie cyfr przy krawędziach), rosyjski werk. Na plus cena. Niestety przegrał wtedy z hamiltonem i go nie kupiłem ;-)
Oglądałem go w sklepie minuta.pl (zamawiasz, ogladasz i jak Ci sie podoba to kupujesz).

wg informacji na stronie to szkiełko jest szafirowe. A jak sprawuje się ruski werk??

tml
23-02-2011, 16:18
Mili moi, pomóżcie! Szukam prezentu dla małżonki, ma być nieduży okrągły, na jakiejś ozdobnej bransolecie lub pasku (nie ze skóry) i kosztować ok 1000pln. Żonka zakochała się w zegarkach od Niny Ricci (np. N031 (http://elitechoice.org/2010/06/25/nina-ricci%E2%80%99s-latest-offering-is-a-cool-new-watch/) lub N030 (http://www.watchestrends.com/endless-possibilities-nina-ricci-n030.html)). Skrajnie różne te dwa przykłady, ale jak jej pokazałem Certinę DS Caimano Lady to wyszło, że musi być coś nieszablonowego. Czyli ładna materiałowa lub drobna, zdobiona, metalowa bransoletka, ewentualnie cieniutki skórzany pasek. Ehh, i co?

robin102
23-02-2011, 16:45
wg informacji na stronie to szkiełko jest szafirowe. A jak sprawuje się ruski werk??
ruski werk POLJOT 31xx to najlepszy ruski mechanizm i najdokładniejszy i najmniej awaryjny, ale ruski i do tego w niemieckim zegarku ! zgroza normalnie.
Kiedyś się najarałem na zepka o tego
http://www.60sekund.pl/index.php?p1288,zeppelin-lz127-graf-zeppelin-7686-1-chronograph
ale nie kupiłem w końcu bo kwarcowy choć mechanizm ma przyzwoity bardzo
z mechaniaków to tego nakręcanego bym....
http://www.60sekund.pl/index.php?p1287,zeppelin-lz127-graf-zeppelin-7636-1-mechanic
ale jak zgłębiać zacząłem wiedzę zegarkową to doszedłem do wniosku , że lepiej jak się nie ma za dużo kasy kupić ORIENTA lub SEIKO niż wchodzić w wynalazki
np taki oryginalny nowoczesny zadziorny Orient za śmieszne pieniądze z bardzo dokładnym werkiem i płynącym sekundnikiem
piekny czarny
http://www.60sekund.pl/index.php?p1221,zegarek-orient-racing-cdb02002b0-automatic
lub biały
http://www.60sekund.pl/index.php?p1222,zegarek-orient-racing-cdb02003s-automatic
lub na bardziej sportowo też automatic
http://www.60sekund.pl/index.php?p1219,zegarek-orient-diver-s-cem65005d-automatic-blue-mako

maki
23-02-2011, 18:02
Ostatni (Mako) najlepszy z całej tej menażerii:-)

malasana
23-02-2011, 19:44
Pokazywałem już w tym wątku, zegarek bez duszy ale na co dzień to dla mnie lepsze rozwiązanie :)
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2240189&postcount=1868

Chyba bede musial zmienic obiekt westchnien. Teraz zastanawiam sie, czy nie nabyc lepiej jednak kwarca w tej cenie zamiast taniego automata... Certina zaczyna mi sie podobac:)

zero8
23-02-2011, 19:59
wg informacji na stronie to szkiełko jest szafirowe. A jak sprawuje się ruski werk??

Ja przymierzałem podobny model, że szkiełkiem mineralnym.

A u mnie dziś tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img814.imageshack.us/img814/141/wakb.jpg)

micak
23-02-2011, 20:25
Mili moi, pomóżcie! Szukam prezentu dla małżonki, ma być nieduży okrągły, na jakiejś ozdobnej bransolecie lub pasku (nie ze skóry) i kosztować ok 1000pln. Żonka zakochała się w zegarkach od Niny Ricci (np. N031 (http://elitechoice.org/2010/06/25/nina-ricci%E2%80%99s-latest-offering-is-a-cool-new-watch/) lub N030 (http://www.watchestrends.com/endless-possibilities-nina-ricci-n030.html)). Skrajnie różne te dwa przykłady, ale jak jej pokazałem Certinę DS Caimano Lady to wyszło, że musi być coś nieszablonowego. Czyli ładna materiałowa lub drobna, zdobiona, metalowa bransoletka, ewentualnie cieniutki skórzany pasek. Ehh, i co?

Ja swojej kupiłem CK Suspension Rose Gold


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos03.istore.pl/13532/photos/big/2472538.jpg)

robin102
23-02-2011, 21:50
Zero8, a co to za marka, to coś z Sony ma wspólnego, czy z Chinami ?
Ciekawy zegarek z wyglądu to jest.

zero8
23-02-2011, 22:10
Zero8, a co to za marka, to coś z Sony ma wspólnego ?
Ciekawy zegarek to jest.

Nie mam zielonego pojęcia co to jest. Ma stalową kopertę, szkiełko mineralne, mechaniczny naciąg na 17 kamieniach (coś co się nazywa diarex swiss). Po prostu mi się spodobał :-)
A czy ma coś wspólnego z sony, to wydaje mi sie, że nie.

emet_b
24-02-2011, 09:24
to jest mechanik? Widziałem go na forum, ale byłem pewien, że to kwarcjusz:shock:

zero8
24-02-2011, 09:38
Ano mechanik, dlatego się skusiłem.

darsedz
24-02-2011, 10:08
Niestety nie dostępny :( , a ma takie fajne nikoniarskie kolorki

A moze taki, blizniaczy model SRP017 (http://www.topzegarki.pl/seiko/19549-seiko-srp017-k1.html), choc czerwien zamiast pomaranczu moze sie podobac mniej

Spinner
24-02-2011, 10:30
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img824.imageshack.us/img824/1830/imgp0679x.jpg)

malasana
24-02-2011, 12:48
Podoba mi sie kilka zegarkow typu aviator, jednak mam obiekcje co do paska. Np:
http://www.60sekund.pl/index.php?p66,seiko-5-automatic-snk809k2-aviator
Ladny, dobra opinia, solidny. Ale chyba wolalbym skorzany pasek. Myslicie, ze to ma sens wymienic go? Wygladaloby to rozsadnie? (nie iwem dlaczego seiko tak unika paskow skorzanych... Maja duzo fajnych zegarkow, ale bransoleta u mnie jest nie do przejscia).
A moze znacie jakiegos lotnika w budzecie do max. 700 na skorzanym pasku?