Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...
:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/P1040867-1.jpg
źródło (https://1.bp.blogspot.com/-62eCQ9NvMX8/WLLoOlj9UpI/AAAAAAAAyqY/WCCTe2TzCu4alWXGcwqi4OMiVcJaGDF4ACLcB/s1600/P1040867.jpg)
Marcin, moje zegarkowe marzenie, piękna.
Gratulacje.
Marcin, moje zegarkowe marzenie, piękna.
Gratulacje.
Dzięki :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/P1040850-1.jpg
źródło (https://2.bp.blogspot.com/-WHPK7dCSwXs/WLLoNjwPM4I/AAAAAAAAyqM/m4XVkNj67wElhHH3PvUmROkdRB0lbGtpACLcB/s1600/P1040850.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/P1040883-1.jpg
źródło (https://4.bp.blogspot.com/-98PhDNBieg8/WLrhA7T8LVI/AAAAAAAAyvE/95oe4kTBhcchgVwfnQjFQZMI_66qbFIHQCLcB/s1600/P1040883.jpg)
Od świat nie schodzi praktycznie z ręki
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/42027e5f78bbef35f318bc815c15a265-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170320/42027e5f78bbef35f318bc815c15a265.jpg)
Sent from my iPhone using Tapatalk
ppfalcon
20-03-2017, 18:12
Pasuje do kubka :)
Efekt w pełni zamierzony :)
Sent from my iPhone using Tapatalk
robin102
23-03-2017, 09:45
a żeby Wam nadgarstki reumatyzm powykręcał, a żebyście liszaju na nadgarstkach dostali :D szczególnie za tego Hamiltona
;)
MadOnion
23-03-2017, 12:43
Hamilton i Kubek... przypomniały mi się czasy jak Polak jeździł w F1 ; )
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/55c5e84f3b190f382c96c2cddff2e2ba-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170324/55c5e84f3b190f382c96c2cddff2e2ba.jpg)
maki, długo juz go chyba masz :) ?
maki, długo juz go chyba masz :) ?
Troche mam. Ze 3? lata. Ostatnio rzadko go nosze, używam głównie Polara bo sporo biegam i jeżdżę na rowerze. A Polar V800 jest bardzo wygodny w codziennym użyciu muszę przyznać.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/de58eaf422a3607f4b974535894a4e62-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170329/de58eaf422a3607f4b974535894a4e62.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/dbf6dd0d2d5cd9d5180f1ecc34129d14-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170330/dbf6dd0d2d5cd9d5180f1ecc34129d14.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s24.postimg.org/bvhd73as5/DSC9442.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s24.postimg.org/bvhd73as5/DSC9442.jpg)
Konkret.
Dzięki :)
Wysłane z Tapatalka
Glycine naprawdę maja styl. I na fotkach i na żywo.
Uwielbiam nato,najwygodniejsze paski i mozna sie pobawic kolorystycznie :)
Wysłane z Tapatalka
Uwielbiam nato,najwygodniejsze paski i mozna sie pobawic kolorystycznie :)
Wysłane z Tapatalka
Mówisz:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/0fb8a65a24dd56deae002dad9e9bc131-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170330/0fb8a65a24dd56deae002dad9e9bc131.jpg)
mówię :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s27.postimg.org/bhp306w83/DSC5453.jpg)
Ok;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/afba013cdb36aeff78fec1cdc423b58d-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170330/afba013cdb36aeff78fec1cdc423b58d.jpg)
ten drugi z prawej właśnie sobie zamówiłem :)
dzisiaj stalowo :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s30.postimg.org/7f5gb3frl/DSC9457.jpg)
stachmuszel
31-03-2017, 10:12
.. i chyba najładniej ;-)
Meshe tez są fajne. Kiedyś myślałem ze w życiu żadna bransoleta, żaden mesh. A tera tylko dawaj. No i nato:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/ebf3026f668d1ad500a7c21fa7fc8b05-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170331/ebf3026f668d1ad500a7c21fa7fc8b05.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s8.postimg.org/cqwhaz41x/IMG_20170402_101209.jpg)
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170330/dbf6dd0d2d5cd9d5180f1ecc34129d14.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170330/dbf6dd0d2d5cd9d5180f1ecc34129d14.jpg)
w tetrisa idzie pograć? :)
robin102
04-04-2017, 08:41
Maki co żeś tak porysował tego pięknego tiszota?
https://s8.postimg.org/cqwhaz41x/IMG_20170402_101209.jpg
fajna ta certina
Maki co żeś tak porysował tego pięknego tiszota?
Sam się porysował w szufladzie z innymi jak w jakimś garnku siedzi. Jak wybieram co ubrać to tak mieszam ze musza się rysować. U mnie tak ma być. Na żywo tak to nie wyglada. Iphone taki rozdzielczy[emoji50]
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s7.postimg.org/crxxcbv97/IMG_20170406_113754.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s7.postimg.org/bwc4f9fij/IMG_20170408_085507_1.jpg)
stachmuszel
08-04-2017, 14:37
Oj arecki :twisted::twisted::twisted: piękne czasomerze ;-)
Arecki, naprawdę musiałeś sie pochorowac. Dwa podobne wcale nie najtańsze modele w kolekcji to juz o czymś świadczy :))
Arecki to wie jak po weekendzie nam tu ciśnienie podnieść ;-)
Służy mi już 16 lat.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/9748122700_1491820041-1.jpg
źródło (http://obrazki.elektroda.pl/9748122700_1491820041.jpg)
stachmuszel
10-04-2017, 14:01
Jurek, nieźle porysowałeś kopertę przez te 16 lat ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s29.postimg.org/pjp1wq0k7/DSC9542.jpg)[/url]
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/25e29f09d86924c5d8b5ccbd87f57750-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170417/25e29f09d86924c5d8b5ccbd87f57750.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/54c3c9d8cfd12f113d8243eae5c1a273-2.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170419/54c3c9d8cfd12f113d8243eae5c1a273.jpg)
Zawsze się zastanawiałem jak ta lupa jest "wklejona" w szkło, że nawet całość ma waterresist na poziomie 300 m ?
Czy ktoś mnie oświeci jak wygląda proces produkcji dla uzyskania wodoszczelności ?
Moim zdaniem to z jednego kawałka szlif.
te lupki są naklejane :) jak ktoś ma trochę zdolności i odwagi to opalarką można taką lupkę zdemontować
Jakby nie było, jest szczelnie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s29.postimg.org/yuynn0vuf/DSC9581.jpg)
ppfalcon
20-04-2017, 12:40
A powiedzcie gdzie wy kupujecie te wszystkie cudeńka?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/9f4146f643cea068b4fff5345c30fb86-2.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170420/9f4146f643cea068b4fff5345c30fb86.jpg)
Do ustawiania daty nie mam nerwów a rotomatu jeszcze się nie dorobiłem.
A kupiłem w takim sklepie co już śladu po nim nie ma :DDD
zmieniłem bo nowy pasior dotarł ;)
Certina kupiona w PL w sklepie stacjonarnym , Squale kupiłem we Włoszech na WUS
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s29.postimg.org/s7b8rwr3r/DSC9596.jpg)
w końcu go kupiłem :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s13.postimg.org/66wtrkion/DSC9617.jpg)
Który to już Twój werk Arecki ? Pytam bo się już pogubiłem ;-)
stachmuszel
22-04-2017, 14:04
w końcu go kupiłem :D
https://s13.postimg.org/66wtrkion/DSC9617.jpg
źródło (https://s13.postimg.org/66wtrkion/DSC9617.jpg)
Jaki to model?
Andreas1947
22-04-2017, 18:17
Seiko 5 SKZ211 cena w granicach 200 €
Czekam za takim
https://www.dropbox.com/s/0ebr35k5jm63pu7/Loreo%202.jpg?dl=0
stachmuszel
22-04-2017, 19:39
Seiko 5 SKZ211 cena w granicach 200 âŹ
Czekam za takim
https://www.dropbox.com/s/0ebr35k5jm63pu7/Loreo%202.jpg?dl=0
Gdzie go kupić?
Gdzie go kupić?
http://www.ebay.com/itm/LOREO-Germany-Automatic-watch-men-luxury-brand-military-luminous-200M-Diving-/172623458832?hash=item283128f210:g:nEEAAOSwLVZVv3y T
Na fotach wygląda porządnie, Andreas jak dostaniesz go w łapki zrób porządne foty i napisz kilka zdań.
Andreas1947
22-04-2017, 20:20
OK , ale podaj link do do instrukcji jak wklejac zdjecia na tym forum.
Slon - na ali kupiłem za niecałe 80 $
stachmuszel
22-04-2017, 20:27
Seiko 5 SKZ211 cena w granicach 200 âŹ
Bardziej chodziło mi, gdzie to Seiko kupić?
stach, https://www.ebay.com/p/Seiko-SKZ211-Wrist-Watch-for-Men/92916667
Andreas1947
23-04-2017, 07:05
Z cłem i vat to wyniesie około 1500 zł.
Nie koniecznie albo sie uda albo nie..w EU tez sa na ebayu te zegarki
Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
stachmuszel
23-04-2017, 09:07
..."This item does not ship to Poland"
- - - - kolejny post - - - - - -
Nie koniecznie albo sie uda albo nie..w EU tez sa na ebayu te zegarki
Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Są, ale ceny już nie zachęcają.
no niestety...pozostaje polowac na zatoce bo nieraz się pojawia parę sztuk...albo używkę kupić chociaż to też cięzko bo to juz klasyka
Andreas1947
23-04-2017, 13:14
https://dl.dropboxusercontent.com/s/3r1t2fge2ti6beb/20170403_095945.jpg
Nie wiem ale mimo że zrobiłem wg instrukcji z http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=132468 obraz sie nie ukazał.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/3r1t2fge2ti6beb/20170403_095945.jpg
Nie wiem ale mimo że zrobiłem wg instrukcji z http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=132468 obraz sie nie ukazał.
Wszystko jest ok, musisz dodać znaczniki
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło ( przed i ) po.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/3r1t2fge2ti6beb/20170403_095945.jpg)
Andreas1947
23-04-2017, 22:01
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/ymv8slu1te6rdz3/20170422_121743.jpg)
w końcu go kupiłem :D
...
Mam i ja :)
Praktycznie cały czas na łapie. Odpoczywa tylko podczas wyjazdów kiedy to zastępuje go protek.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/e4g9k4su1/)
Mam i ja :)
Praktycznie cały czas na łapie. Odpoczywa tylko podczas wyjazdów kiedy to zastępuje go protek.
czekałem na Ciebie :D zawsze Ci go zazdrościłem aż się w końcu trafił :)
czekałem na Ciebie :D zawsze Ci go zazdrościłem aż się w końcu trafił :)
Nie wiem czego tu zazdrościć, szczególnie jak popatrzyć na to, co Ty nam pokazujesz :) Ostatnich Twoich fotek nawet nie będę komentował. Do tej pory jeszcze mnie ten Squal przyprawia o skurcz 4 liter :)
Zegarek fajny, mi podpasował, do tego stopnia, że tissot prs200 leży w szufladzie bezużyteczny. Ale to bezdusznik na baterię, więc nie jest mi go szkoda :)
w końcu go kupiłem :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s13.postimg.org/66wtrkion/DSC9617.jpg)
CZAD atlasik
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/20170423_124725-1.jpg
źródło (https://1.bp.blogspot.com/-MMP-QMSad64/WPycF-6z0vI/AAAAAAAAzZY/vFOkS6Kir8Ej-2TVhoBG_RiA_1unhdQagCLcB/s1600/20170423_124725.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/20170423_124725-1.jpg
źródło (https://1.bp.blogspot.com/-MMP-QMSad64/WPycF-6z0vI/AAAAAAAAzZY/vFOkS6Kir8Ej-2TVhoBG_RiA_1unhdQagCLcB/s1600/20170423_124725.jpg)
nie będę więcej zaglądał do tego wątku; nie będę więcej zaglądał do tego wątku; nie będę więcej ......
:twisted::evil::twisted::evil:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/20170423_124725-1.jpg
źródło (https://1.bp.blogspot.com/-MMP-QMSad64/WPycF-6z0vI/AAAAAAAAzZY/vFOkS6Kir8Ej-2TVhoBG_RiA_1unhdQagCLcB/s1600/20170423_124725.jpg)
Kolega właśnie sobie zapracował na bana[emoji1] hehe
Ktoś jeszcze chętny ;)
A na poważnie to śliczny zegarek :)
Kolega właśnie sobie zapracował na bana[emoji1] hehe
Ktoś jeszcze chętny ;)
A na poważnie to śliczny zegarek :)
Areckiemu też bana dać!!! :)
Areckiemu prema załatwiam ?
nie będę więcej zaglądał do tego wątku; nie będę więcej zaglądał do tego wątku; nie będę więcej ......
:twisted::evil::twisted::evil:
Kolega właśnie sobie zapracował na bana[emoji1] hehe
Ktoś jeszcze chętny ;)
A na poważnie to śliczny zegarek :)
Choroba strach się uaktywniać ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/P1040884-1.jpg
źródło (https://2.bp.blogspot.com/-Jzfhn7sKvc4/WLrhNPfLn4I/AAAAAAAAyvM/5QH8lUHkjbsvLbQKL4VgzCXe09p8Exz1gCLcB/s1600/P1040884.jpg)
robin102
24-04-2017, 17:41
jeśli gracie w niebieskie to i ode mnie coś :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/MK1_3378_zpsa9gs4xf2-1.jpg
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/MK1_3378_zpsa9gs4xf2.jpg.html)
Fortis w pyte, ale Omega... Holy Cow!
otwieracz
28-04-2017, 18:46
Drugi Sikacz w rodzinie. Po początkowej niechęci do automatów dałem się jednak przekonać. Przyzwyczajony do dokładności chodu kwarców ciężko mi było się z początku przestawić do ustawiania czasu, szczególnie że brak w moich automatach stop sekundy. Ale szybko znalazłem rozwiązanie. Ten mi pędzi do przodu 5 sek. na dobę, więc spokojnie czekam i co 12 dni cofam zegarek o minutę. Ot cała robota. Zobaczymy jak się rozchodzi, bo mechanizm jeszcze świeży.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/d6cb8fa6f4ca0424-2.jpg
źródło (https://images82.fotosik.pl/537/d6cb8fa6f4ca0424.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s13.postimg.org/k4cxhxmw7/IMG_20170502_111722.jpg)
Do tej pory jeszcze mnie ten Squal przyprawia o skurcz 4 liter :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s13.postimg.org/k4cxhxmw7/IMG_20170502_111722.jpg)
Specjalnie i złośliwe to robisz nie???? :)
PS
Miło się zawsze na niego patrzy. Piękny.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/05/23be78d9d55a9fced7e3b4ca1841b215-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170505/23be78d9d55a9fced7e3b4ca1841b215.jpg)
bry...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s16.postimg.org/kei0dqahh/IMG_20170507_084305_596.jpg)
Trochę z innej beczki. Mam po dziadku chronograf Aureole. Czy znacie jakieś szczegóły z historii tej wytwórni ?
kurako92
07-05-2017, 12:54
Ja też się pochwalę nowym nabytkiem :) taki smart zegarek całkiem fajny. Polecam.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/05/4d1779c5150fe9b2541c50b8ccd32122-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170507/4d1779c5150fe9b2541c50b8ccd32122.jpg)
Na forum fotograficznym taka fota? :mrgreen:
Ja też się pochwalę nowym nabytkiem :) taki smart zegarek całkiem fajny. Polecam.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/05/4d1779c5150fe9b2541c50b8ccd32122-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170507/4d1779c5150fe9b2541c50b8ccd32122.jpg)
Żeby jeszcze ktoś powiedział co to
kurako92
08-05-2017, 07:28
Żeby jeszcze ktoś powiedział co to
Zegarek który ma wyświetlacz 1.24 ''
Łączy się Bluetooth ze smartfonem i posiada kilka funkcji typu pokazywanie kto dzwoni aktualnie na telefon i treść sms, albo powiadomienia z telefonu. Tarcze zegarka można zmieniać, jest parę możliwości personalizacji. A baterie ładuje się co 2 dni przez USB
kurako92
08-05-2017, 07:29
Na forum fotograficznym taka fota? :mrgreen:
A co nie tak z foto?
pjonteczka :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s10.postimg.org/5etvojmeh/DSC9788.jpg)
Rally8pl
09-05-2017, 14:29
I
pjonteczka :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s10.postimg.org/5etvojmeh/DSC9788.jpg)
Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s28.postimg.org/7u295snjh/DSC9867.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/05/8e6a0d805b8dead0ad83a0e526b2d004-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170516/8e6a0d805b8dead0ad83a0e526b2d004.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s24.postimg.org/w8xka5tyt/IMG_20170517_131039_975.jpg)
skosiarek
21-05-2017, 16:03
Seiko SKA555P1 "Matrix":
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/05/DSC_52283_r-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/mrjgldt9m2dmlid/DSC_5228-3_r.jpg?dl=0)
Jako tło wykorzystałem obraz z linku: http://www.shunvmall.com/lightning-wallpaper/46966058.html, autora nie znam.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s7.postimg.org/qrygdbmi3/DSC0008.jpg)
Mi ostatnio wpadła w oko Bulova Curv, nie wiem jak na żywo, ale na zdjęciach i filmach cudeńko. Szkoda, że nie tani... :)
Mi ostatnio wpadła w oko Bulova Curv, nie wiem jak na żywo, ale na zdjęciach i filmach cudeńko. Szkoda, że nie tani... :)
Tyle siana za kwarca? W życiu.
Tyle siana za kwarca? W życiu.
A mi się podoba :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/05/P1040870-1.jpg
źródło (https://4.bp.blogspot.com/-22hJqhKcIHY/WLrg9RxVHuI/AAAAAAAAyuk/3c9wcIxy2yMWEybz_Y_F_QD881WRQG_9wCLcB/s1600/P1040870.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s13.postimg.org/hq25bbwo7/IMG_20170527_180234.jpg)
robin102
27-05-2017, 21:47
Pamiętacie jaki to model był marka BULOVA brązowa tarcza i ta pięknie płynąca sekunda. Szukam takiego pilnie. Ewentualnie z innym kolorem tarczy, ale taki bardziej EDEC jakby garniturowy nawet.
ta?
Bulova 96B128
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s24.postimg.org/gov11at85/96_B128_FXA.jpg)
robin102
28-05-2017, 10:06
Dzięki, dzięki.prostej-tańszej wersji też ma sekundnik płynący
http://www.czaszegarkow.pl/bulova-precisionist-niebieski-skora-o42-mm-p-285361.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=CeneoPL
ps.
tu sobie reckę poczytałem, fajnie opisane
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/85477-bulova-precisionist-claremont-watch/
robin, wszystkie prescionisty mają płynącą sekundę, a tego 96B128 używke już za 6 stówek kupisz :)
robin102
28-05-2017, 12:27
Potrzebuję nówkę model 96B128 , bo to na prezent ma być, wiec używka ten teges .. się może obdarowany kapnąć ;)
Może macie wiedzę, gdzie w przytomnej cenie zanabyć droga kupna :)
jurkarol
28-05-2017, 14:29
opis z zegarkiclub mówi o szkiełku mineralnym a w nawiasie - poliwęglan czyli plastik. w sklepie 'mineralne odporne na pęknięcia'
to jakie w końcu?
robin102
30-05-2017, 13:22
Chooopy doradźcie jakiegoś EDKA :) w budżecie 1000-1600zł , na prezent musze zakupić
Pasek, czy bransoleta?
Taki:
http://zegaris.pl/zegarki/zegarki-japonskie-citizen/radio-controled/3992-Item.html
lub taki:
http://zegaris.pl/zegarki/zegarki-japonskie-citizen/radio-controled/4536-citizen-cb0010-88l.html
i wszystko w temacie.
robin102
30-05-2017, 19:50
Dzięki, dzięki, ale raczej mechaniczny. Myślałem i Tissot Visodate ? Da sie go gdzies kupic za 1500zł
Ale jesteś pewny, że obdarowywany będzie chciał zegarek mechaniczny?
Gerlacha jakiegoś mu kup.
robin102
30-05-2017, 21:44
Mechaniczny był by właściwszy. Te Gerlachy to w jakich piniądzach ?
robin102
31-05-2017, 07:24
trzeba mi taki troche ponad czasowy, bardziej elegancki, zegarek pamiątkowy, jubileuszowy
To może Orienta z serii Bambino? Albo Curator?
robin102
31-05-2017, 12:40
Ooooo dzięki, dzięki ten Orient Curator to właściwy trop cenowy jaki stylowy. No i kocham Orienty :)
Ja też lubię Orienty.
Miesiąc temu nabyłem niebieskie Bambino V4 i cały czas cieszy moje oko.
robin102
02-06-2017, 16:23
Panowie proszę jeszcze cos ciekawego w okolicach tysiaka, klasycznego mechanicznego, raczej wyjściowego do garniaka.
na dzień mamy sobie sprezentowałem :razz:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/tm1jgy5ce17ct3a/fc_01.jpg)
Carlos_lo
02-06-2017, 17:45
no i dopadlo mnie, gwarancja minela, potrzebuje wyregulowac chod w lelocle, na co zwrocic uwage?
Sent from my iPhone using Tapatalk
dareknik
06-06-2017, 16:19
Panowie proszę jeszcze cos ciekawego w okolicach tysiaka, klasycznego mechanicznego, raczej wyjściowego do garniaka.
Może coś takiego, Jak poszukasz to znajdziesz za lekko ponad tysiaka:
http://zegaris.pl/zegarki/zegarki-japonskie-orient/mechanical-watches/classic-automatic/1108-orient-fet0p003wo.html
Andreas1947
10-06-2017, 17:03
A może Curatora - wg mnie lepszy.
robin102
11-06-2017, 02:14
Zakupiłem za 1700 TISSOT VISODATE z białą tarczą. Obdarowany bardzo zadowolony, albo udaje :)
Dzięki wszystkim za rady i porady.
robin102
14-06-2017, 07:43
https://www.seiyajapan.com/collections/featured-items
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s10.postimg.org/yjdxogl2x/IMG_20170619_212402_081.jpg)
Kojocisko
20-06-2017, 12:20
Ponieważ mój wierny przyjaciel z firmy na T coś zaczął się przycinać po 13 latach, to teraz coś cięższego.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/ar01-1.jpg
źródło (http://www.kokodo.pl/kojotowe/ar01.jpg)
Kojocisko
20-06-2017, 14:08
Niemalże. Półroczny osesek. Bardzo mi przypadł do gustu, choć po trzynastu latach używania zegarka z tytanu, naprawdę czuję jego przyjemną wagę prawie dwóch tabliczek czekolady.
Miałeś T w wersji Titanium, jaki model. Pytam bo używam na codzień.
Kojocisko
20-06-2017, 23:02
Do usług:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/T-1.jpg
źródło (http://www.kokodo.pl/kojotowe/T.jpg)
Mam ten sam, ale w wersji z dwoma LCD z roku 2003. Ostatnio zwiększyło mi się w nim zużycie prądu, czyli bierze więcej z baterii, wskutek postarzenia smarów. Jak pytałem swojego zegarmistrza, to przesmarowanie całkowite czyli przeserwisowanie to koszt ponad 600zł...
A co z Twoim było nie tak ?
Kojocisko
21-06-2017, 12:19
Miewam kłopot z ustawianiem dużej wskazówki sekundnika na 12tej (czyli regulacja po zwolnieniu koronki na pierwszy poziom wyciągnięcia). Rok temu była interwencja zegarmistrza, który stwierdził uszkodzenie mechaniczne (350zł) - sugerował upadek lub uderzenie. Wczoraj pobieżny rzut oka zegarmistrza wskazał, że raczej nie ma uszkodzeń mechanicznych, ale objawy wskazują na zabrudzenie mechanizmu. A generalna diagnoza - mechanizm nieużywany syfieje. A ja oczywiście kupiłem wersję z chronometrem nie z chęci używania stopera, a z powodów czysto estetycznych.
Serwisuję się u zegarmistrza w salonie Kruka na pl. Konstytucji w Warszawie i mam do nich spore zaufanie.
Zegarmistrz potwierdza, że to jeden z ostatnich tego typów mechanizmów w Tissocie, które warto jeszcze serwisować.
Swoją drogą wycena serwisu dla mnie wygląda na stosunkowo wysoką, bo tyle zapłaciłem 2 lata temu za kompletne czyszczenie automatycznej Omegi z 1966 roku. A to trudniejszy w serwisie zegarek (przynajmniej tak mi się wydaje).
UFO ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/20170621_072940m-1.jpg
źródło (https://4.bp.blogspot.com/-DEJFjnW7BDo/WUo2xMONejI/AAAAAAAA0dc/2DPscAdhnSEq3vxu637no2Z69R9hO7ZywCLcBGAs/s1600/20170621_072940m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/20170621_072822m-1.jpg
źródło (https://1.bp.blogspot.com/-Issd5aRwPt0/WUo2xGE14CI/AAAAAAAA0dg/xuooh2Vu3gUAKSUeuT2dU8jEs6uV2k09QCLcBGAs/s1600/20170621_072822m.jpg)
Swoją drogą wycena serwisu dla mnie wygląda na stosunkowo wysoką, bo tyle zapłaciłem 2 lata temu za kompletne czyszczenie automatycznej Omegi z 1966 roku. A to trudniejszy w serwisie zegarek (przynajmniej tak mi się wydaje).
To moja wycena kompletnego przeglądu to jak na ten model to kosmicznie droga, no ale to autoryzowany serwis... no i nie zawsze to staje się potem opłacalne, chyba że bardziej przywiązanie do zegarka.
Kojot a jak Ci chodził ten T... z jaką dokładnością ?
Kojocisko
21-06-2017, 14:04
Z mojego punktu widzenia idealną. Sekundnika w zasadzie nie synchronizuję, a minutnik nie pamiętam kiedy poprawiałem. Niewykluczone, że przy wymianie baterii.
A przywiązuję wagę do tego, żeby minutnik był zawsze na właściwym miejscu (sprawdzam z radiem lub jakimś serwisem w sieci co pewien czas).
Czyli pewnie można przyjąć, że może raz do roku mogłem szturchnąć minutnik o mniej niż minutę.
Nie to mi na pół roku przy zmianie czasu idzie -15s, jak był nowy to miałem na samym początku +3s na rok !!! Teraz mój wynik też mnie już nie zadowala... ale cóż trzeba z tym żyć ;-)
robin102
22-06-2017, 00:27
niebieska ciekawostka i wcale nie drogo jakoś
https://www.seiyajapan.com/collections/featured-items/products/seiko-prospex-200m-diver-quartz-sbee001
Kojocisko
22-06-2017, 13:42
Jestem starym zgredem, nie podoba mi się ten wydumany pasek i co za tym idzie kształt koperty.
Korci mnie zmienić Steinharta Apollona na Seiko Sumo SBDC031. Ktoś ma tego Japończyka? Chyba jutro Stenek pójdzie na sprzedaż.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s13.postimg.org/qbkdfsahz/IMG_20170705_084100_2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s12.postimg.org/j2kj6b431/IMG_20170714_203330_1.jpg)
Taka sytuacja...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/07/35597427980_87cc5616a0_o-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/WeC89h)
Globtrotuarem sie jest cale zycie ...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/g6nmotpab/)
Jak z dokładnością wskazań tego Altitecha ? To model 2 czy 1 generacji ?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s23.postimg.org/snjbegxt7/IMG_20170721_181522.jpg)
Jak z dokładnością wskazań tego Altitecha ? To model 2 czy 1 generacji ?
Generacja 1, sam poczatek - bo bardzo mi sie koncepcja spdobala.
Mam go juz chyba ponad 10 lat.
Zegarek, termometr, dzialaja perfekcyjnie.
Barometr uzywam bardzo okazjonalnie, ale jest OK.
Wysokomierza zasadniczo wcale nie uzywam/uzywalem z braku gor w promieniu +- 1000km :^(
Produkowali chyba 3 wersje , zdaje sie tradycyjnie 1-sza byla najlepsza, potem z gorki do zamkniecia interesu ...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s23.postimg.org/snjbegxt7/IMG_20170721_181522.jpg)
Bajka :)))
Taka sytuacja...
Jak Ty ogarniasz to co pokazuje ten zegarek... to prawie jak kokpit w samolocie ;) :mrgreen:
A to bardzo proste jest. Na samej górze mamy na stałe "czas uniwersalny". Po prawej wskazanie 24h do wskazania głównego wskazówkowego. Po lewej stronie mamy poziom naładowania akumulatora oraz w odpowiednim trybie pokazuje z jakiego nadajnika aktualizował czas. Lewy wyświetlacz pokazuje strefę wskazówek głównych, a w prawym może być inna strefa, albo jak w moim przypadku taka sama z wyświetlaniem kalendarza. Dolna tarcza służy do wyboru funkcji, czyli timer, stoper, czasy na świecie, alarm 1, alarm 2, odbiór sygnału, tryba pokazywania czasu oraz tryb kalendarza. Jest jeszcze suwak logarytmiczny oraz siła sygnału aktualizacji. :mrgreen:
Bajka :)))
dięki, to chyba najwygodniejszy zegarek jaki miałem :)
a dzisiaj :
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s10.postimg.org/5a10jxkyx/IMG_20170722_153618_1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s10.postimg.org/bmg5tro15/DSC0782.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/07/20170728_092220-1.jpg
źródło (https://2.bp.blogspot.com/-KqtnGsTcAzc/WXrqCYWFAcI/AAAAAAAA1ko/V7Yygg1En7EvvPhgbUcskxrqbmQA0SQ0QCLcBGAs/s1600/20170728_092220.jpg)
:mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s18.postimg.org/o0h4a4xzd/DSC0822.jpg)
Mireq001
28-07-2017, 16:43
Chyba od ponad 15 lat mam zegarek Adriatica i jeszcze bez przerwy punktualny
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/08/P1050069-1.jpg
źródło (https://4.bp.blogspot.com/--zBRjPDi4Qw/WYW6VwgZSQI/AAAAAAAA1qg/3NFc3TMHFbE2fl0p1-C3y_6Trr6A2HJ_QCLcBGAs/s1600/P1050069.jpg)
Speedy, jak speedy, ale fota super!
Speedy, jak speedy, ale fota super!
Dzięki ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/08/P1050077-1.jpg
źródło (https://2.bp.blogspot.com/-fwUEU1qmpg4/WYW6V8PmFaI/AAAAAAAA1qk/12hoGvZT-ikWs-Wig8xs0fiwYhwM2Q5dgCLcBGAs/s1600/P1050077.jpg)
Speedy spoko mógłby być moim "docelowym" zegarem. Moze na jakies okrągłe urodziny...
Panowie, temat śmieszny, ale mam pytanie. Ojciec znalazł w szafce zegarek. Co to jest warte? Jedyne dane to Poljot, 23 jewels, automatic, Made in USSR.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimages.org/)
Dla jakiegoś fascynata...50zl?
Tak jak myślałem. Dzięki :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s18.postimg.org/hku9v3lft/IMG_20170819_225656_2.jpg)
mibartek
20-08-2017, 22:07
Mam pytanie dotyczące Festiny F16844, takiej:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/08/F168444_1m-1.jpg
źródło (https://www.zegarek.net/imageslib/F16844-4_1m.jpg)
https://www.zegarek.net/zegarki/festina/zegarek_festina_F16844-4.html
Szukam od jakiegoś czasu czegoś podobnego do speedmastera. Wybór padł na taką Festinę, ale po wizycie w sklepie mam pewną rozterkę.
Otóż funkcja chrono nie jest realizowana głównym sekundnikiem, tylko subdialem tym na dole. Trochę bez sensu w takiej formie jak teraz bo właściwie nie da się używać tachymetru (no chyba że przenosić wartość z małej tarczy na dużą, ale to raczej nie o to chodzi). Pani w sklepie nie umiała pomóc, nie zna funkcji poszczególnych modeli.
No i pytanie - możliwe że to da się "przestawić" na główną sekundę? Trochę chyba za bardzo by to było skomplikowane, ale stwierdziłem, że spytam.
edit: Znalazłem manual - no niestety tak jest to rozwiązane:
http://fileserver.festina.com/Manual/manual/F16844
ewentualnie polecacie coś innego podobnego w cenie też zbliżonej? (do 600zł)
W chronografach, przynajmniej tych na wzór ETA Valjoux 7750 mała sekunda to standard.
mibartek
21-08-2017, 09:45
No właśnie też myślałem, że standard. A w tej Festinie jest na odwrót.
Aaa, to ja w ogóle źle zrozumiałem:))) Fakt, duża sekunda to dziwne przy chrono. A może...
Ty masz zamiar używać tego tachymetru?
mibartek
21-08-2017, 10:26
No właśnie tak zdroworozsądkowo patrząc to pewnie nie. Albo co najwyżej przez pierwsze 2 tyg z radości zakupu. Więc najprawdopodobniej kupię taki jaki jest będę nosić na codzień. Chociaż obawiam się pewnego dyskomfortu posiadania czegoś co niby ma określoną funkcje, a nie działa tak jak powinno do końca. Coś jak niewodoszczelny diver czy chrono tylko z przyklejonymi wskazówkami - jakoś tak głupio :D
stachmuszel
21-08-2017, 10:37
Festina robi na Miyotach, a tam techymeter jest na dużej sekundzie, dlatego to trochę dla mnie dziwne. Apropo's używania tachymetru, to gwarantuję Ci, że nie będziesz go używał, a za jakiś czas będzie Cię wkurzał, bo czytelność takiego zegarka bardzo cierpi z powodu jego istnienia;-)
No właśnie tak zdroworozsądkowo patrząc to pewnie nie. Albo co najwyżej przez pierwsze 2 tyg z radości zakupu. Więc najprawdopodobniej kupię taki jaki jest będę nosić na codzień. Chociaż obawiam się pewnego dyskomfortu posiadania czegoś co niby ma określoną funkcje, a nie działa tak jak powinno do końca. Coś jak niewodoszczelny diver czy chrono tylko z przyklejonymi wskazówkami - jakoś tak głupio :D
To nie kupuj jak nie jesteś przekonany. Zegarków do wyboru jest tyle ze...
limmitka od Glycine...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s29.postimg.org/rts373md3/DSC1103.jpg)
Andreas1947
24-08-2017, 09:11
Nie gustuje w takich zegarkach :-P
SDGM
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s29.postimg.org/64o0vc3yv/IMG_20170824_141804_1.jpg)
Andreas1947
28-08-2017, 19:53
Natomiast ten powyżej jest wg mnie piękny. :-P
też mi się podoba ten ostatni
dzięki!
ale Glycina też fajna tylko zdjęcie nie fajne bo na szybko :P
tu trochę lepiej wygląda... ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s26.postimg.org/w2041y9x5/DSC1171.jpg)
Jak można takiej Glyciny nie lubić...[emoji33]
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/08/P1050422-1.jpg
źródło (https://4.bp.blogspot.com/-PtwSOEwd-fA/WaZ-ecOb8yI/AAAAAAAA2uo/q5IawVrIwWIquPv317_KWSMV4GChrO7AgCLcBGAs/s1600/P1050422.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/08/P1050422-1.jpg
źródło (https://4.bp.blogspot.com/-PtwSOEwd-fA/WaZ-ecOb8yI/AAAAAAAA2uo/q5IawVrIwWIquPv317_KWSMV4GChrO7AgCLcBGAs/s1600/P1050422.jpg)
Ciułam ciułam
stachmuszel
31-08-2017, 13:12
Jak można takiej Glyciny nie lubić...[emoji33]
No dokładnie, piękny zegarek. W dodatku "normalny", 1 obrót wskazówek=1 doba ;-)
Dzisiaj dzień citizen'a.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/09/f9423761d3a7c948dfac08de720d9805-2.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170902/f9423761d3a7c948dfac08de720d9805.jpg)
Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
Świetny.
Prawie tak fajny jak mój :p
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/09/35854023431_d2eb7acb44_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/WCif2M)
stachmuszel
03-09-2017, 20:41
Wybaczcie Panowie, ale to jest urządzenie elektroniczne, a nie zegarek. Strasznie nieczytelny.
Wybaczcie Panowie, ale to jest urządzenie elektroniczne, a nie zegarek. Strasznie nieczytelny.
...ale nadal na ręku ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/09/DSC12645_qhwaxhe-2.jpg
źródło (http://s5.ifotos.pl/img/DSC1264-5_qhwaxhe.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/09/DSC04075_qhwaxhw-2.jpg
źródło (http://s5.ifotos.pl/img/DSC0407-5_qhwaxhw.jpg)
Zastanawiałem się swego czasu nad "czymś " takim, ale doszedłem do wniosku że te wynalazki mają pewne wady.
Primo, krótki czas życia aku, Secundo, zwisy systemu, niestabilność. Rozważałem Garmina Fenixa 2 ,3 ale doszedłem do wniosku że lepiej mieć normalny werk + smartfona.
Czekam na dyskusję, jest to ciekawa alternatywa, ale czy warta tych pieniędzy ?
Mam Gear3, ale po trzech miesiącach przestałem go używać i pójdzie do ludzi. Okazało się, ze nie sposób mi żyć z jego podstawową (oczywiście dla mnie :-D) wadą: otóż nie pokazuje on godziny... caly czas. A jak się go ustawi żeby pokazywał, to dziala to przez niecały dzień. Postanowiłem przestać komplikować sobie życie :mrgreen:
Poza tym sympatyczna zabawka: można sobie wgrać pełno różnych tarczy (cyferblaóow :grin:) i mieć codziennie "inny zegarek. Innych funkcji nie używałem.
Ja używam huawei watch (dostałem za free z telefonem) i powiem wam, też głównie leży ale to ze względu na pracę. Pn-pt noszę G-shock'a (pancerne zegarki) a smart watch'a w soboty i niedziele:) akurat wytrzymuje mi cały weekend.
I pokazuje godzinę cały czas :D
Fajne rzeczy mozna na nim poinstalować i część z nich nawet używam, aczkolwiek chyba bym wolał jakiegoś sportowego smart watacha (garmin albo g shock)
Werdykt taki ze mnie się podoba:)
Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
Zastanawiałem się swego czasu nad "czymś " takim, ale doszedłem do wniosku że te wynalazki mają pewne wady.
Primo, krótki czas życia aku, Secundo, zwisy systemu, niestabilność. Rozważałem Garmina Fenixa 2 ,3 ale doszedłem do wniosku że lepiej mieć normalny werk + smartfona.
Czekam na dyskusję, jest to ciekawa alternatywa, ale czy warta tych pieniędzy ?
Spodziewałem się że wywołam dyskusję ;)
Wadą może być potrzeba ładowania, ale i tele też wymaga podłączania do prądu. Zaletą może okazać się, że rzadziej ładuje tele, bo mniej korzystam- mniej odpalam ekran aby przeczytać kolejne info(mail_ sms).
Zwisy? nie zauważyłem ani na S2 ani na S3. Korzystam z zegarka tylko w dzień i spokojnie 5 dzień wytrzymuje (wyłączony pomiar tętna, jasność tarczy na 5/6).
Mnie te gadżety pod kątem gpsa interesowały a mniej jak zegarka. Najmniej do komunikacj, fb i takich tam...
Speedy spoko mógłby być moim "docelowym" zegarem. Moze na jakies okrągłe urodziny...
Uwierz, że nie ma czegoś takiego jak "docelowy" zegarek. Nie ma !
Przerobiłem na sobie, to jest choroba, ale im lepszy zegarek tym mniej szkodliwa bo nie wyrzucasz pieniędzy w błoto ;)
Uwierz, że nie ma czegoś takiego jak "docelowy" zegarek. Nie ma !
Przerobiłem na sobie, to jest choroba, ale im lepszy zegarek tym mniej szkodliwa bo nie wyrzucasz pieniędzy w błoto ;)
Spoko, jakoś daje rade.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/09/28403285827c1c480ac44991d72beb0b-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170927/28403285827c1c480ac44991d72beb0b.jpg)
Maki kupiłeś tego Polara do ćwiczeń czy noszenia ;-)
Wyobraź sobie ze ćwiczę. Ale nosze tez bo nosi się bardzo dobrze. Napewno lepiej jako EDC niz garminy czy Suunto.
Qumpel ma M400, zabiera go w góry i ma na codzień, na szczytach fajnie pokazuje dokładnie wysokość.
Garmina bardzo fajnie się nosi. Nie wiem w czym jest taki nie wygodny. Ja mam już ze 2 lata i się z nim nie rozstaje.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/10/09cb78c704ee7ef3bcbd49c679e9ecc4-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171003/09cb78c704ee7ef3bcbd49c679e9ecc4.jpg)
Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
stachmuszel
03-10-2017, 19:43
Panowie, to jest wątek o zegarkach, a nie urządzeniach elektronicznych ;-)
To też zegarki Stachu, serio... czasy się zmieniają :-)
Ten Garniak to Fenix dwójeczka? System stabilny ?
Trójka. Bez hr. I czasami wkurza jak żona. Pisze na ekranie rusz się!
Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Bateria jak dlugo trzyma?
Jak używam jako zegarka to z tydzień. Jak pływam w otwartym terenie lub jeżdżę na rowerze to co 3 dni ładowanie.
Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
To nie tak źle, qumpel w Polarze M400 po 8h w Tatrach musi ładować do pełna, ale on non stop na gps jedzie..
Garmina bardzo fajnie się nosi. Nie wiem w czym jest taki nie wygodny. Ja mam już ze 2 lata i się z nim nie rozstaje.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/10/09cb78c704ee7ef3bcbd49c679e9ecc4-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171003/09cb78c704ee7ef3bcbd49c679e9ecc4.jpg)
Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Mówię w sensie ze Polar dużo lepiej się komponuje do normalnych strojów. Wykonany jest bardziej „wieczorowo”, można spoko do casualowych marynarek i mankietów nosić. Garmin ma typowo sportowy look.
Wszystko trzeba ładować po kilku godzinach jak gps chodzi. Bez nawigacji v800 może i ze 3 tyg spoko wytrzymać.
Akurat ze stwierdzeniem że nie pasuje do garniaka się nie zgodzę. Dostałem w kpl bransoletę i z nią jest super wyjściowy. To polar wygląda jak zwykły elektronik. Jutro naładuję go do pełna i włączę mu GPS. Zobaczymy ile wytrzyma.
Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
greku792
04-10-2017, 16:26
To i ja pokażę.
Casio, Adriatica, Aviator
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/10/6776bd38c01408782f4a3f2829c9c852-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171004/6776bd38c01408782f4a3f2829c9c852.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/10/0761ed5edd26d53afb028b36e2012528-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171004/0761ed5edd26d53afb028b36e2012528.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/10/64e6f392723f4f290da93f4d3105d090-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171004/64e6f392723f4f290da93f4d3105d090.jpg)
Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Aviator najlepszy, ładny na czarnym pasku...
Zetec, daj znać ile trzyma na gps baterii?
Akurat ze stwierdzeniem że nie pasuje do garniaka się nie zgodzę. Dostałem w kpl bransoletę i z nią jest super wyjściowy. To polar wygląda jak zwykły elektronik. Jutro naładuję go do pełna i włączę mu GPS. Zobaczymy ile wytrzyma.
Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
super wyjściowy...dobre
nieważne....
super wyjściowy...dobre
nieważne....
Wychodząc od tego, że zegarka z bransoletą nie nosi się do garnituru...
Jak to nie nosi, styl casual pozwala, nie tylko paski typu leather wskazane, moda się zmienia, nawet neopren wskakuje czasem na podium ;-)
Wychodząc od tego, że zegarka z bransoletą nie nosi się do garnituru...
Fakt, pewnie dlatego Rolex sprzedaje zegarki wyłącznie z krokodylim paskiem.
Wychodząc od tego, że zegarka z bransoletą nie nosi się do garnituru...
A kto Ci takich głupot naopowiadał? Do fraka się nie nosi wcale, chyba, że kieszonkowy. Poza tym, co kraj, to obyczaj. Wszystko zależy od okazji, rodzaju garnituru... wielu zmiennych. Można bardzo długo opowiadać. W skrócie. Twierdzenie, że do garnituru zegarka na bransolecie się nie nosi jest mylne.
Ale juz nie o pasek nawet chodzi tylko o kopertę. Nie założyłbym garmina ani nawet Polara do garnituru, bo mam inne zegarki do garnituru. Ale jeżeli bym zapomniał zmienić:) to wolałbym zostać na ręku z Polarem na gumie niż z Garminem na bransolecie.
Swoją droga ciekawe. Do sportowego zegara dodawać bransoletę, niezle dziwactwo. Wiem wiem, są takie przypadki, ale dla mnie to cos jak skórzany pasek do drivera. Ani do skory ani do bransolet nic nie mam, ale uważam ze wszystko w swoim czasie i miejscu...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/3l2bkp00aj/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/3l2bkp00aj/)
No i to ja rozumiem
Do sportowego zegara dodawać bransoletę, niezle dziwactwo....... Ani do skory ani do bransolet nic nie mam, ale uważam ze wszystko w swoim czasie i miejscu...
Dlaczego sportowego? Przecież możesz sobie ściągnąć zwykłą tarczę.
Ja natomiast uważam że każdy powinien używać rzeczy jak chce a nie jakiś modysta dyktuje co i jak.
Mam 50-cio letni zagarek i do głowy by mi nie przyszło aby bransoletę zamienić na pasek. Bo taka moda...
Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Oczywiście, można wszystko.
Poszukajcie sobie, jak się nosi Stephan Winkelmann (Prezes Lamborghini). Pokazuje, że dobrze dobrany zegarek sportowy do garnituru nie razi, a wręcz przeciwnie.
Poszukajcie sobie, jak się nosi Stephan Winkelmann (Prezes Lamborghini). Pokazuje, że dobrze dobrany zegarek sportowy do garnituru nie razi, a wręcz przeciwnie.
1. Reprezentuje typowy włoski styl
2. Zobacz sobie co to sprezzatura, chociaż może raczej przeczytaj, bo ją widziałeś odsyłając nas do zdjęć ze wspomnianą przez Ciebie osobą.
W Jego przypadku raczej kulą w płot. Poza częstymi bransoletkami i różnymi zegarkami, oficjalnie nosi się elegancko i daleko mu do bikiniarzy określanych mianem sprezzatura.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s1.postimg.org/6ovnmnix73/IMG_20171008_124448_1.jpg)
jurkarol
08-10-2017, 16:50
Ja natomiast uważam że każdy powinien używać rzeczy jak chce a nie jakiś modysta dyktuje co i jak.
.....
ciach.
modysta a raczej modystka, to ktoś kto wyrabia kapelusze
robin102
10-10-2017, 17:45
Widział kto może na żywo ten model ? Jaki tu ruch sekundnika jest ?
https://www.seiyajapan.com/products/seiko-prospex-200m-diver-solar-sbdj019-made-in-japan
Standardowy kwarcowy. Cyk 1/sek
robin102
11-10-2017, 10:17
A to szkoda, że nie pokusili się o mądrzejszy kwarcownik, bo na taki zwykły to się patrzeć nie da.
Za tą cenę masz sporo fajnych automatów skoro Cię skacząca sekunda razi.
zawsze można kupić zegarek bez sekundnika :mrgreen:
Marcin Borkowski
11-10-2017, 13:29
za połowe tej ceny masz pieknego orienta ray w automacie :)
Dziś na ręku nowy nabytek ;)
Sterowany radiowo ?
Nie......
:p
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/1xp81o238b/)
:p
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/1xp81o238b/)
O człowieku...pożyczyłeś do zdjęcia czy Twój?
ppfalcon
13-10-2017, 09:12
Właśnie miałem się pytać czy Ty rzeczywiście masz w szafie tyle różnych, fajnych zegarków? :D
Parę mi jeszcze zostało :mrgreen:
:p
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/1xp81o238b/)
Arecki.....żesz ku....a!!!
PS
Obiecałem sobie, że w tym wątku nie będę się odzywał z wiadomych powodów - powoda, ale ......piękny,
Arecki.....żesz ku....a!!!
PS
Obiecałem sobie, że w tym wątku nie będę się odzywał z wiadomych powodów - powoda, ale ......piękny,
jak nie przepadam za Pamami to tego nosił bym z dumą :mrgreen: na prawdę, świetna koperta, idealny dla mnie rozmiar i sam zegarek cacy!
ale zszedłem na ziemię, ostatnio SDGM
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/12lm831y8b/)
stachmuszel
15-10-2017, 11:05
Arecki, piękne to Seiko. Jaki to model?
robin102
15-10-2017, 13:30
SEIKO zamiata i wymiata :)
Co Wy macie z tymi Seiko? Pytam poważnie....
robin102
15-10-2017, 16:42
Co Wy macie z tymi Seiko? Pytam poważnie....
Chyba, że tanie :)
No ale jeśli tanie w stosunku do szwajcarów to kupujecie bo tańsze czy macie do nich słabość i się Wam podobają?
robin102
15-10-2017, 17:31
Ja mam słabość do dawnej reklamy SEIKO takiej plakatowej co wisi u mojego zegarmistrza. Zdjęcie zegarka, a nad nim napis:
" jeśli przestanę chodzić to znaczy, że odszedłeś "
krzysztof jot
15-10-2017, 18:12
Wyobraź sobie ze ćwiczę. Ale nosze tez bo nosi się bardzo dobrze. Napewno lepiej jako EDC niz garminy czy Suunto.
o... garminy noszą się znacznie lepiej :)... miliard przydatnych funkcji, solidne wykonanie+szafir...
no i masz co dzień co innego :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/10/f5_1015_0646-1.jpg
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/f5_1015_0646.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/10/f5_1015_0685_1-1.jpg
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/f5_1015_0685_1.jpg)
No ale jeśli tanie w stosunku do szwajcarów to kupujecie bo tańsze czy macie do nich słabość i się Wam podobają?
bo są zdecydownie lepszym wyborem w swojej cenie niż szwajcary, a seiko jest tanie ale i sa seiko co trzeba trochę zapłacić ;)
maja własne werki i jakośc w stosunku do ceny jest na prawdę dobra
ten SDGM bije na głowę te pseudo szwajcary w swojej cenie.....
o... garminy noszą się znacznie lepiej :)... miliard przydatnych funkcji, solidne wykonanie+szafir...
no i masz co dzień co innego [emoji4]
Chyba nawet rozumiem ten „przekąs” ?[emoji3]
A Seiko to potęga. Najlepsze jest to ze od kilku juz lat chce sobie cos od nich sprawić i ciagle cos...
Nie jestem fanem marek, ale Seiko ma coś w sobie.
Od kiedy kupiłem Atlasa, praktycznie non stop jest na łapie. Sprawił, że Tissot PRS200 leży bezużyteczny. Normalnie bym go sprzedał, ale jako że to prezent od żony na rocznicę to go trzymam.:)
Żeby nie było że tylko seiko... ;)
Szukalem szukałem aż w końcu znalazłem i kupiłem. Tissot z limitowanej edycji 3333 sztuk, piękny klasyczny zegarek z certyfikatem cosc.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimages.org/)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.