PDA

Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43

mswilk
15-03-2017, 13:48
:)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/P1040867-1.jpg
źródło (https://1.bp.blogspot.com/-62eCQ9NvMX8/WLLoOlj9UpI/AAAAAAAAyqY/WCCTe2TzCu4alWXGcwqi4OMiVcJaGDF4ACLcB/s1600/P1040867.jpg)

emet_b
15-03-2017, 13:52
Marcin, moje zegarkowe marzenie, piękna.
Gratulacje.

mswilk
15-03-2017, 14:08
Marcin, moje zegarkowe marzenie, piękna.
Gratulacje.

Dzięki :)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/P1040850-1.jpg
źródło (https://2.bp.blogspot.com/-WHPK7dCSwXs/WLLoNjwPM4I/AAAAAAAAyqM/m4XVkNj67wElhHH3PvUmROkdRB0lbGtpACLcB/s1600/P1040850.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/P1040883-1.jpg
źródło (https://4.bp.blogspot.com/-98PhDNBieg8/WLrhA7T8LVI/AAAAAAAAyvE/95oe4kTBhcchgVwfnQjFQZMI_66qbFIHQCLcB/s1600/P1040883.jpg)

shaper
20-03-2017, 13:06
Od świat nie schodzi praktycznie z ręki

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/42027e5f78bbef35f318bc815c15a265-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170320/42027e5f78bbef35f318bc815c15a265.jpg)


Sent from my iPhone using Tapatalk

ppfalcon
20-03-2017, 18:12
Pasuje do kubka :)

shaper
21-03-2017, 19:40
Efekt w pełni zamierzony :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

robin102
23-03-2017, 09:45
a żeby Wam nadgarstki reumatyzm powykręcał, a żebyście liszaju na nadgarstkach dostali :D szczególnie za tego Hamiltona

;)

MadOnion
23-03-2017, 12:43
Hamilton i Kubek... przypomniały mi się czasy jak Polak jeździł w F1 ; )

maki
24-03-2017, 14:09
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/55c5e84f3b190f382c96c2cddff2e2ba-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170324/55c5e84f3b190f382c96c2cddff2e2ba.jpg)

arecki
24-03-2017, 21:40
maki, długo juz go chyba masz :) ?

maki
25-03-2017, 23:58
maki, długo juz go chyba masz :) ?

Troche mam. Ze 3? lata. Ostatnio rzadko go nosze, używam głównie Polara bo sporo biegam i jeżdżę na rowerze. A Polar V800 jest bardzo wygodny w codziennym użyciu muszę przyznać.

maki
29-03-2017, 10:51
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/de58eaf422a3607f4b974535894a4e62-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170329/de58eaf422a3607f4b974535894a4e62.jpg)

maki
30-03-2017, 10:08
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/dbf6dd0d2d5cd9d5180f1ecc34129d14-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170330/dbf6dd0d2d5cd9d5180f1ecc34129d14.jpg)

arecki
30-03-2017, 14:39
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s24.postimg.org/bvhd73as5/DSC9442.jpg)

maki
30-03-2017, 16:13
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s24.postimg.org/bvhd73as5/DSC9442.jpg)

Konkret.

arecki
30-03-2017, 16:52
Dzięki :)

Wysłane z Tapatalka

maki
30-03-2017, 17:15
Glycine naprawdę maja styl. I na fotkach i na żywo.

maki
30-03-2017, 18:13
No i plus za nato:)

arecki
30-03-2017, 21:52
Uwielbiam nato,najwygodniejsze paski i mozna sie pobawic kolorystycznie :)

Wysłane z Tapatalka

maki
30-03-2017, 22:32
Uwielbiam nato,najwygodniejsze paski i mozna sie pobawic kolorystycznie :)

Wysłane z Tapatalka

Mówisz:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/0fb8a65a24dd56deae002dad9e9bc131-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170330/0fb8a65a24dd56deae002dad9e9bc131.jpg)

arecki
30-03-2017, 23:23
mówię :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s27.postimg.org/bhp306w83/DSC5453.jpg)

maki
31-03-2017, 00:05
Ok;)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/afba013cdb36aeff78fec1cdc423b58d-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170330/afba013cdb36aeff78fec1cdc423b58d.jpg)

arecki
31-03-2017, 10:01
ten drugi z prawej właśnie sobie zamówiłem :)

dzisiaj stalowo :P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s30.postimg.org/7f5gb3frl/DSC9457.jpg)

stachmuszel
31-03-2017, 10:12
.. i chyba najładniej ;-)

maki
31-03-2017, 11:06
Meshe tez są fajne. Kiedyś myślałem ze w życiu żadna bransoleta, żaden mesh. A tera tylko dawaj. No i nato:)

maki
31-03-2017, 11:55
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/ebf3026f668d1ad500a7c21fa7fc8b05-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170331/ebf3026f668d1ad500a7c21fa7fc8b05.jpg)

arecki
02-04-2017, 10:23
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s8.postimg.org/cqwhaz41x/IMG_20170402_101209.jpg)

glisek
03-04-2017, 22:01
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170330/dbf6dd0d2d5cd9d5180f1ecc34129d14.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170330/dbf6dd0d2d5cd9d5180f1ecc34129d14.jpg)
w tetrisa idzie pograć? :)

robin102
04-04-2017, 08:41
Maki co żeś tak porysował tego pięknego tiszota?

notdot
04-04-2017, 15:37
https://s8.postimg.org/cqwhaz41x/IMG_20170402_101209.jpg

fajna ta certina

maki
04-04-2017, 21:46
Maki co żeś tak porysował tego pięknego tiszota?

Sam się porysował w szufladzie z innymi jak w jakimś garnku siedzi. Jak wybieram co ubrać to tak mieszam ze musza się rysować. U mnie tak ma być. Na żywo tak to nie wyglada. Iphone taki rozdzielczy[emoji50]

arecki
06-04-2017, 21:32
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s7.postimg.org/crxxcbv97/IMG_20170406_113754.jpg)

arecki
08-04-2017, 09:31
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s7.postimg.org/bwc4f9fij/IMG_20170408_085507_1.jpg)

stachmuszel
08-04-2017, 14:37
Oj arecki :twisted::twisted::twisted: piękne czasomerze ;-)

maki
10-04-2017, 09:11
Arecki, naprawdę musiałeś sie pochorowac. Dwa podobne wcale nie najtańsze modele w kolekcji to juz o czymś świadczy :))

moshica
10-04-2017, 11:24
Arecki to wie jak po weekendzie nam tu ciśnienie podnieść ;-)

Jurek Ż
10-04-2017, 12:35
Służy mi już 16 lat.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/9748122700_1491820041-1.jpg
źródło (http://obrazki.elektroda.pl/9748122700_1491820041.jpg)

stachmuszel
10-04-2017, 14:01
Jurek, nieźle porysowałeś kopertę przez te 16 lat ;-)

arecki
16-04-2017, 12:43
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s29.postimg.org/pjp1wq0k7/DSC9542.jpg)[/url]

maki
17-04-2017, 14:55
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/25e29f09d86924c5d8b5ccbd87f57750-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170417/25e29f09d86924c5d8b5ccbd87f57750.jpg)

maki
19-04-2017, 08:24
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/54c3c9d8cfd12f113d8243eae5c1a273-2.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170419/54c3c9d8cfd12f113d8243eae5c1a273.jpg)

moshica
19-04-2017, 10:26
Zawsze się zastanawiałem jak ta lupa jest "wklejona" w szkło, że nawet całość ma waterresist na poziomie 300 m ?
Czy ktoś mnie oświeci jak wygląda proces produkcji dla uzyskania wodoszczelności ?

maki
19-04-2017, 17:11
Moim zdaniem to z jednego kawałka szlif.

arecki
19-04-2017, 23:20
te lupki są naklejane :) jak ktoś ma trochę zdolności i odwagi to opalarką można taką lupkę zdemontować

maki
20-04-2017, 00:07
Jakby nie było, jest szczelnie.

arecki
20-04-2017, 10:51
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s29.postimg.org/yuynn0vuf/DSC9581.jpg)

ppfalcon
20-04-2017, 12:40
A powiedzcie gdzie wy kupujecie te wszystkie cudeńka?

maki
20-04-2017, 17:38
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/9f4146f643cea068b4fff5345c30fb86-2.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170420/9f4146f643cea068b4fff5345c30fb86.jpg)

Do ustawiania daty nie mam nerwów a rotomatu jeszcze się nie dorobiłem.

A kupiłem w takim sklepie co już śladu po nim nie ma :DDD

arecki
20-04-2017, 20:11
zmieniłem bo nowy pasior dotarł ;)

Certina kupiona w PL w sklepie stacjonarnym , Squale kupiłem we Włoszech na WUS


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s29.postimg.org/s7b8rwr3r/DSC9596.jpg)

arecki
21-04-2017, 21:09
w końcu go kupiłem :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s13.postimg.org/66wtrkion/DSC9617.jpg)

moshica
22-04-2017, 11:50
Który to już Twój werk Arecki ? Pytam bo się już pogubiłem ;-)

stachmuszel
22-04-2017, 14:04
w końcu go kupiłem :D


https://s13.postimg.org/66wtrkion/DSC9617.jpg
źródło (https://s13.postimg.org/66wtrkion/DSC9617.jpg)

Jaki to model?

Andreas1947
22-04-2017, 18:17
Seiko 5 SKZ211 cena w granicach 200 €

Czekam za takim

https://www.dropbox.com/s/0ebr35k5jm63pu7/Loreo%202.jpg?dl=0

stachmuszel
22-04-2017, 19:39
Seiko 5 SKZ211 cena w granicach 200 €

Czekam za takim

https://www.dropbox.com/s/0ebr35k5jm63pu7/Loreo%202.jpg?dl=0

Gdzie go kupić?

Slon
22-04-2017, 19:58
Gdzie go kupić?

http://www.ebay.com/itm/LOREO-Germany-Automatic-watch-men-luxury-brand-military-luminous-200M-Diving-/172623458832?hash=item283128f210:g:nEEAAOSwLVZVv3y T
Na fotach wygląda porządnie, Andreas jak dostaniesz go w łapki zrób porządne foty i napisz kilka zdań.

Andreas1947
22-04-2017, 20:20
OK , ale podaj link do do instrukcji jak wklejac zdjecia na tym forum.


Slon - na ali kupiłem za niecałe 80 $

stachmuszel
22-04-2017, 20:27
Seiko 5 SKZ211 cena w granicach 200 €

Bardziej chodziło mi, gdzie to Seiko kupić?

arecki
23-04-2017, 01:17
stach, https://www.ebay.com/p/Seiko-SKZ211-Wrist-Watch-for-Men/92916667

Andreas1947
23-04-2017, 07:05
Z cłem i vat to wyniesie około 1500 zł.

arecki
23-04-2017, 08:59
Nie koniecznie albo sie uda albo nie..w EU tez sa na ebayu te zegarki

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

stachmuszel
23-04-2017, 09:07
..."This item does not ship to Poland"

- - - - kolejny post - - - - - -


Nie koniecznie albo sie uda albo nie..w EU tez sa na ebayu te zegarki

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Są, ale ceny już nie zachęcają.

arecki
23-04-2017, 09:34
no niestety...pozostaje polowac na zatoce bo nieraz się pojawia parę sztuk...albo używkę kupić chociaż to też cięzko bo to juz klasyka

Andreas1947
23-04-2017, 13:14
https://dl.dropboxusercontent.com/s/3r1t2fge2ti6beb/20170403_095945.jpg

Nie wiem ale mimo że zrobiłem wg instrukcji z http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=132468 obraz sie nie ukazał.

Slon
23-04-2017, 13:47
https://dl.dropboxusercontent.com/s/3r1t2fge2ti6beb/20170403_095945.jpg

Nie wiem ale mimo że zrobiłem wg instrukcji z http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=132468 obraz sie nie ukazał.

Wszystko jest ok, musisz dodać znaczniki
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło ( przed i ) po.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/3r1t2fge2ti6beb/20170403_095945.jpg)

Andreas1947
23-04-2017, 22:01
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/ymv8slu1te6rdz3/20170422_121743.jpg)

pil74
23-04-2017, 22:38
w końcu go kupiłem :D
...

Mam i ja :)
Praktycznie cały czas na łapie. Odpoczywa tylko podczas wyjazdów kiedy to zastępuje go protek.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/e4g9k4su1/)

arecki
23-04-2017, 23:08
Mam i ja :)
Praktycznie cały czas na łapie. Odpoczywa tylko podczas wyjazdów kiedy to zastępuje go protek.

czekałem na Ciebie :D zawsze Ci go zazdrościłem aż się w końcu trafił :)

pil74
24-04-2017, 08:07
czekałem na Ciebie :D zawsze Ci go zazdrościłem aż się w końcu trafił :)

Nie wiem czego tu zazdrościć, szczególnie jak popatrzyć na to, co Ty nam pokazujesz :) Ostatnich Twoich fotek nawet nie będę komentował. Do tej pory jeszcze mnie ten Squal przyprawia o skurcz 4 liter :)


Zegarek fajny, mi podpasował, do tego stopnia, że tissot prs200 leży w szufladzie bezużyteczny. Ale to bezdusznik na baterię, więc nie jest mi go szkoda :)

maki
24-04-2017, 09:10
w końcu go kupiłem :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s13.postimg.org/66wtrkion/DSC9617.jpg)
CZAD atlasik

mswilk
24-04-2017, 11:09
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/20170423_124725-1.jpg
źródło (https://1.bp.blogspot.com/-MMP-QMSad64/WPycF-6z0vI/AAAAAAAAzZY/vFOkS6Kir8Ej-2TVhoBG_RiA_1unhdQagCLcB/s1600/20170423_124725.jpg)

pil74
24-04-2017, 14:23
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/20170423_124725-1.jpg
źródło (https://1.bp.blogspot.com/-MMP-QMSad64/WPycF-6z0vI/AAAAAAAAzZY/vFOkS6Kir8Ej-2TVhoBG_RiA_1unhdQagCLcB/s1600/20170423_124725.jpg)


nie będę więcej zaglądał do tego wątku; nie będę więcej zaglądał do tego wątku; nie będę więcej ......
:twisted::evil::twisted::evil:

jarek76
24-04-2017, 14:51
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/20170423_124725-1.jpg
źródło (https://1.bp.blogspot.com/-MMP-QMSad64/WPycF-6z0vI/AAAAAAAAzZY/vFOkS6Kir8Ej-2TVhoBG_RiA_1unhdQagCLcB/s1600/20170423_124725.jpg)

Kolega właśnie sobie zapracował na bana[emoji1] hehe
Ktoś jeszcze chętny ;)
A na poważnie to śliczny zegarek :)

pil74
24-04-2017, 14:55
Kolega właśnie sobie zapracował na bana[emoji1] hehe
Ktoś jeszcze chętny ;)
A na poważnie to śliczny zegarek :)
Areckiemu też bana dać!!! :)

jarek76
24-04-2017, 15:03
Areckiemu prema załatwiam ?

mswilk
24-04-2017, 15:04
nie będę więcej zaglądał do tego wątku; nie będę więcej zaglądał do tego wątku; nie będę więcej ......
:twisted::evil::twisted::evil:


Kolega właśnie sobie zapracował na bana[emoji1] hehe
Ktoś jeszcze chętny ;)
A na poważnie to śliczny zegarek :)

Choroba strach się uaktywniać ;)




https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/P1040884-1.jpg
źródło (https://2.bp.blogspot.com/-Jzfhn7sKvc4/WLrhNPfLn4I/AAAAAAAAyvM/5QH8lUHkjbsvLbQKL4VgzCXe09p8Exz1gCLcB/s1600/P1040884.jpg)

robin102
24-04-2017, 17:41
jeśli gracie w niebieskie to i ode mnie coś :)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/MK1_3378_zpsa9gs4xf2-1.jpg
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/MK1_3378_zpsa9gs4xf2.jpg.html)

maki
25-04-2017, 22:26
Fortis w pyte, ale Omega... Holy Cow!

otwieracz
28-04-2017, 18:46
Drugi Sikacz w rodzinie. Po początkowej niechęci do automatów dałem się jednak przekonać. Przyzwyczajony do dokładności chodu kwarców ciężko mi było się z początku przestawić do ustawiania czasu, szczególnie że brak w moich automatach stop sekundy. Ale szybko znalazłem rozwiązanie. Ten mi pędzi do przodu 5 sek. na dobę, więc spokojnie czekam i co 12 dni cofam zegarek o minutę. Ot cała robota. Zobaczymy jak się rozchodzi, bo mechanizm jeszcze świeży.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/d6cb8fa6f4ca0424-2.jpg
źródło (https://images82.fotosik.pl/537/d6cb8fa6f4ca0424.jpg)

arecki
02-05-2017, 11:26
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s13.postimg.org/k4cxhxmw7/IMG_20170502_111722.jpg)

pil74
04-05-2017, 19:54
Do tej pory jeszcze mnie ten Squal przyprawia o skurcz 4 liter :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s13.postimg.org/k4cxhxmw7/IMG_20170502_111722.jpg)
Specjalnie i złośliwe to robisz nie???? :)

PS
Miło się zawsze na niego patrzy. Piękny.

maki
05-05-2017, 13:37
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/05/23be78d9d55a9fced7e3b4ca1841b215-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170505/23be78d9d55a9fced7e3b4ca1841b215.jpg)

arecki
07-05-2017, 09:04
bry...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s16.postimg.org/kei0dqahh/IMG_20170507_084305_596.jpg)

124miko
07-05-2017, 12:39
Trochę z innej beczki. Mam po dziadku chronograf Aureole. Czy znacie jakieś szczegóły z historii tej wytwórni ?

kurako92
07-05-2017, 12:54
Ja też się pochwalę nowym nabytkiem :) taki smart zegarek całkiem fajny. Polecam.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/05/4d1779c5150fe9b2541c50b8ccd32122-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170507/4d1779c5150fe9b2541c50b8ccd32122.jpg)

Maro66.
07-05-2017, 13:37
Na forum fotograficznym taka fota? :mrgreen:

maki
08-05-2017, 01:15
Ja też się pochwalę nowym nabytkiem :) taki smart zegarek całkiem fajny. Polecam.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/05/4d1779c5150fe9b2541c50b8ccd32122-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170507/4d1779c5150fe9b2541c50b8ccd32122.jpg)

Żeby jeszcze ktoś powiedział co to

kurako92
08-05-2017, 07:28
Żeby jeszcze ktoś powiedział co to
Zegarek który ma wyświetlacz 1.24 ''
Łączy się Bluetooth ze smartfonem i posiada kilka funkcji typu pokazywanie kto dzwoni aktualnie na telefon i treść sms, albo powiadomienia z telefonu. Tarcze zegarka można zmieniać, jest parę możliwości personalizacji. A baterie ładuje się co 2 dni przez USB

kurako92
08-05-2017, 07:29
Na forum fotograficznym taka fota? :mrgreen:
A co nie tak z foto?

Maro66.
08-05-2017, 14:54
Ostrości brak.

arecki
09-05-2017, 14:07
pjonteczka :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s10.postimg.org/5etvojmeh/DSC9788.jpg)

Rally8pl
09-05-2017, 14:29
I

pjonteczka :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s10.postimg.org/5etvojmeh/DSC9788.jpg)


Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

arecki
13-05-2017, 23:11
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s28.postimg.org/7u295snjh/DSC9867.jpg)

maki
16-05-2017, 09:46
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/05/8e6a0d805b8dead0ad83a0e526b2d004-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170516/8e6a0d805b8dead0ad83a0e526b2d004.jpg)

arecki
17-05-2017, 21:20
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s24.postimg.org/w8xka5tyt/IMG_20170517_131039_975.jpg)

skosiarek
21-05-2017, 16:03
Seiko SKA555P1 "Matrix":



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/05/DSC_52283_r-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/mrjgldt9m2dmlid/DSC_5228-3_r.jpg?dl=0)

Jako tło wykorzystałem obraz z linku: http://www.shunvmall.com/lightning-wallpaper/46966058.html, autora nie znam.

arecki
21-05-2017, 20:16
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s7.postimg.org/qrygdbmi3/DSC0008.jpg)

prz3mo
22-05-2017, 08:49
Mi ostatnio wpadła w oko Bulova Curv, nie wiem jak na żywo, ale na zdjęciach i filmach cudeńko. Szkoda, że nie tani... :)

maki
23-05-2017, 09:13
Mi ostatnio wpadła w oko Bulova Curv, nie wiem jak na żywo, ale na zdjęciach i filmach cudeńko. Szkoda, że nie tani... :)

Tyle siana za kwarca? W życiu.

prz3mo
23-05-2017, 11:34
Tyle siana za kwarca? W życiu.

A mi się podoba :)

mswilk
23-05-2017, 11:45
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/05/P1040870-1.jpg
źródło (https://4.bp.blogspot.com/-22hJqhKcIHY/WLrg9RxVHuI/AAAAAAAAyuk/3c9wcIxy2yMWEybz_Y_F_QD881WRQG_9wCLcB/s1600/P1040870.jpg)

arecki
27-05-2017, 21:16
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s13.postimg.org/hq25bbwo7/IMG_20170527_180234.jpg)

robin102
27-05-2017, 21:47
Pamiętacie jaki to model był marka BULOVA brązowa tarcza i ta pięknie płynąca sekunda. Szukam takiego pilnie. Ewentualnie z innym kolorem tarczy, ale taki bardziej EDEC jakby garniturowy nawet.

arecki
27-05-2017, 22:12
ta?
Bulova 96B128


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s24.postimg.org/gov11at85/96_B128_FXA.jpg)

robin102
28-05-2017, 10:06
Dzięki, dzięki.prostej-tańszej wersji też ma sekundnik płynący
http://www.czaszegarkow.pl/bulova-precisionist-niebieski-skora-o42-mm-p-285361.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=CeneoPL

ps.
tu sobie reckę poczytałem, fajnie opisane
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/85477-bulova-precisionist-claremont-watch/

arecki
28-05-2017, 12:19
robin, wszystkie prescionisty mają płynącą sekundę, a tego 96B128 używke już za 6 stówek kupisz :)

robin102
28-05-2017, 12:27
Potrzebuję nówkę model 96B128 , bo to na prezent ma być, wiec używka ten teges .. się może obdarowany kapnąć ;)
Może macie wiedzę, gdzie w przytomnej cenie zanabyć droga kupna :)

jurkarol
28-05-2017, 14:29
opis z zegarkiclub mówi o szkiełku mineralnym a w nawiasie - poliwęglan czyli plastik. w sklepie 'mineralne odporne na pęknięcia'
to jakie w końcu?

robin102
30-05-2017, 13:22
Chooopy doradźcie jakiegoś EDKA :) w budżecie 1000-1600zł , na prezent musze zakupić

Maro66.
30-05-2017, 13:51
Pasek, czy bransoleta?
Taki:
http://zegaris.pl/zegarki/zegarki-japonskie-citizen/radio-controled/3992-Item.html
lub taki:
http://zegaris.pl/zegarki/zegarki-japonskie-citizen/radio-controled/4536-citizen-cb0010-88l.html
i wszystko w temacie.

robin102
30-05-2017, 19:50
Dzięki, dzięki, ale raczej mechaniczny. Myślałem i Tissot Visodate ? Da sie go gdzies kupic za 1500zł

Maro66.
30-05-2017, 20:05
Ale jesteś pewny, że obdarowywany będzie chciał zegarek mechaniczny?

Gerlacha jakiegoś mu kup.

robin102
30-05-2017, 21:44
Mechaniczny był by właściwszy. Te Gerlachy to w jakich piniądzach ?

Maro66.
30-05-2017, 21:51
Od 1200 do 1950

robin102
31-05-2017, 07:24
trzeba mi taki troche ponad czasowy, bardziej elegancki, zegarek pamiątkowy, jubileuszowy

piwko2
31-05-2017, 09:30
To może Orienta z serii Bambino? Albo Curator?

robin102
31-05-2017, 12:40
Ooooo dzięki, dzięki ten Orient Curator to właściwy trop cenowy jaki stylowy. No i kocham Orienty :)

piwko2
31-05-2017, 13:34
Ja też lubię Orienty.
Miesiąc temu nabyłem niebieskie Bambino V4 i cały czas cieszy moje oko.

robin102
02-06-2017, 16:23
Panowie proszę jeszcze cos ciekawego w okolicach tysiaka, klasycznego mechanicznego, raczej wyjściowego do garniaka.

ablazy
02-06-2017, 17:22
na dzień mamy sobie sprezentowałem :razz:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/tm1jgy5ce17ct3a/fc_01.jpg)

Carlos_lo
02-06-2017, 17:45
no i dopadlo mnie, gwarancja minela, potrzebuje wyregulowac chod w lelocle, na co zwrocic uwage?


Sent from my iPhone using Tapatalk

dareknik
06-06-2017, 16:19
Panowie proszę jeszcze cos ciekawego w okolicach tysiaka, klasycznego mechanicznego, raczej wyjściowego do garniaka.

Może coś takiego, Jak poszukasz to znajdziesz za lekko ponad tysiaka:
http://zegaris.pl/zegarki/zegarki-japonskie-orient/mechanical-watches/classic-automatic/1108-orient-fet0p003wo.html

Andreas1947
10-06-2017, 17:03
A może Curatora - wg mnie lepszy.

robin102
11-06-2017, 02:14
Zakupiłem za 1700 TISSOT VISODATE z białą tarczą. Obdarowany bardzo zadowolony, albo udaje :)
Dzięki wszystkim za rady i porady.

robin102
14-06-2017, 07:43
https://www.seiyajapan.com/collections/featured-items

arecki
19-06-2017, 23:37
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s10.postimg.org/yjdxogl2x/IMG_20170619_212402_081.jpg)

Kojocisko
20-06-2017, 12:20
Ponieważ mój wierny przyjaciel z firmy na T coś zaczął się przycinać po 13 latach, to teraz coś cięższego.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/ar01-1.jpg
źródło (http://www.kokodo.pl/kojotowe/ar01.jpg)

moshica
20-06-2017, 13:37
Fajny Tadż, nówka ?

Kojocisko
20-06-2017, 14:08
Niemalże. Półroczny osesek. Bardzo mi przypadł do gustu, choć po trzynastu latach używania zegarka z tytanu, naprawdę czuję jego przyjemną wagę prawie dwóch tabliczek czekolady.

moshica
20-06-2017, 22:22
Miałeś T w wersji Titanium, jaki model. Pytam bo używam na codzień.

Kojocisko
20-06-2017, 23:02
Do usług:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/T-1.jpg
źródło (http://www.kokodo.pl/kojotowe/T.jpg)

moshica
21-06-2017, 09:35
Mam ten sam, ale w wersji z dwoma LCD z roku 2003. Ostatnio zwiększyło mi się w nim zużycie prądu, czyli bierze więcej z baterii, wskutek postarzenia smarów. Jak pytałem swojego zegarmistrza, to przesmarowanie całkowite czyli przeserwisowanie to koszt ponad 600zł...
A co z Twoim było nie tak ?

Kojocisko
21-06-2017, 12:19
Miewam kłopot z ustawianiem dużej wskazówki sekundnika na 12tej (czyli regulacja po zwolnieniu koronki na pierwszy poziom wyciągnięcia). Rok temu była interwencja zegarmistrza, który stwierdził uszkodzenie mechaniczne (350zł) - sugerował upadek lub uderzenie. Wczoraj pobieżny rzut oka zegarmistrza wskazał, że raczej nie ma uszkodzeń mechanicznych, ale objawy wskazują na zabrudzenie mechanizmu. A generalna diagnoza - mechanizm nieużywany syfieje. A ja oczywiście kupiłem wersję z chronometrem nie z chęci używania stopera, a z powodów czysto estetycznych.
Serwisuję się u zegarmistrza w salonie Kruka na pl. Konstytucji w Warszawie i mam do nich spore zaufanie.
Zegarmistrz potwierdza, że to jeden z ostatnich tego typów mechanizmów w Tissocie, które warto jeszcze serwisować.
Swoją drogą wycena serwisu dla mnie wygląda na stosunkowo wysoką, bo tyle zapłaciłem 2 lata temu za kompletne czyszczenie automatycznej Omegi z 1966 roku. A to trudniejszy w serwisie zegarek (przynajmniej tak mi się wydaje).

mswilk
21-06-2017, 12:30
UFO ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/20170621_072940m-1.jpg
źródło (https://4.bp.blogspot.com/-DEJFjnW7BDo/WUo2xMONejI/AAAAAAAA0dc/2DPscAdhnSEq3vxu637no2Z69R9hO7ZywCLcBGAs/s1600/20170621_072940m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/20170621_072822m-1.jpg
źródło (https://1.bp.blogspot.com/-Issd5aRwPt0/WUo2xGE14CI/AAAAAAAA0dg/xuooh2Vu3gUAKSUeuT2dU8jEs6uV2k09QCLcBGAs/s1600/20170621_072822m.jpg)

moshica
21-06-2017, 12:43
Swoją drogą wycena serwisu dla mnie wygląda na stosunkowo wysoką, bo tyle zapłaciłem 2 lata temu za kompletne czyszczenie automatycznej Omegi z 1966 roku. A to trudniejszy w serwisie zegarek (przynajmniej tak mi się wydaje).

To moja wycena kompletnego przeglądu to jak na ten model to kosmicznie droga, no ale to autoryzowany serwis... no i nie zawsze to staje się potem opłacalne, chyba że bardziej przywiązanie do zegarka.

moshica
21-06-2017, 13:22
Kojot a jak Ci chodził ten T... z jaką dokładnością ?

Kojocisko
21-06-2017, 14:04
Z mojego punktu widzenia idealną. Sekundnika w zasadzie nie synchronizuję, a minutnik nie pamiętam kiedy poprawiałem. Niewykluczone, że przy wymianie baterii.
A przywiązuję wagę do tego, żeby minutnik był zawsze na właściwym miejscu (sprawdzam z radiem lub jakimś serwisem w sieci co pewien czas).
Czyli pewnie można przyjąć, że może raz do roku mogłem szturchnąć minutnik o mniej niż minutę.

moshica
21-06-2017, 14:30
Nie to mi na pół roku przy zmianie czasu idzie -15s, jak był nowy to miałem na samym początku +3s na rok !!! Teraz mój wynik też mnie już nie zadowala... ale cóż trzeba z tym żyć ;-)

robin102
22-06-2017, 00:27
niebieska ciekawostka i wcale nie drogo jakoś
https://www.seiyajapan.com/collections/featured-items/products/seiko-prospex-200m-diver-quartz-sbee001

Kojocisko
22-06-2017, 13:42
Jestem starym zgredem, nie podoba mi się ten wydumany pasek i co za tym idzie kształt koperty.

bryk77
27-06-2017, 02:28
Korci mnie zmienić Steinharta Apollona na Seiko Sumo SBDC031. Ktoś ma tego Japończyka? Chyba jutro Stenek pójdzie na sprzedaż.

arecki
05-07-2017, 08:58
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s13.postimg.org/qbkdfsahz/IMG_20170705_084100_2.jpg)

arecki
14-07-2017, 22:54
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s12.postimg.org/j2kj6b431/IMG_20170714_203330_1.jpg)

Maro66.
17-07-2017, 21:23
Taka sytuacja...

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/07/35597427980_87cc5616a0_o-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/WeC89h)

Nikomat
17-07-2017, 23:42
Globtrotuarem sie jest cale zycie ...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/g6nmotpab/)

moshica
19-07-2017, 12:52
Jak z dokładnością wskazań tego Altitecha ? To model 2 czy 1 generacji ?

arecki
22-07-2017, 00:31
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s23.postimg.org/snjbegxt7/IMG_20170721_181522.jpg)

Nikomat
22-07-2017, 07:50
Jak z dokładnością wskazań tego Altitecha ? To model 2 czy 1 generacji ?

Generacja 1, sam poczatek - bo bardzo mi sie koncepcja spdobala.
Mam go juz chyba ponad 10 lat.
Zegarek, termometr, dzialaja perfekcyjnie.
Barometr uzywam bardzo okazjonalnie, ale jest OK.
Wysokomierza zasadniczo wcale nie uzywam/uzywalem z braku gor w promieniu +- 1000km :^(
Produkowali chyba 3 wersje , zdaje sie tradycyjnie 1-sza byla najlepsza, potem z gorki do zamkniecia interesu ...

maki
22-07-2017, 15:40
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s23.postimg.org/snjbegxt7/IMG_20170721_181522.jpg)

Bajka :)))

frogi
22-07-2017, 16:45
Taka sytuacja...

Jak Ty ogarniasz to co pokazuje ten zegarek... to prawie jak kokpit w samolocie ;) :mrgreen:

Maro66.
22-07-2017, 17:27
A to bardzo proste jest. Na samej górze mamy na stałe "czas uniwersalny". Po prawej wskazanie 24h do wskazania głównego wskazówkowego. Po lewej stronie mamy poziom naładowania akumulatora oraz w odpowiednim trybie pokazuje z jakiego nadajnika aktualizował czas. Lewy wyświetlacz pokazuje strefę wskazówek głównych, a w prawym może być inna strefa, albo jak w moim przypadku taka sama z wyświetlaniem kalendarza. Dolna tarcza służy do wyboru funkcji, czyli timer, stoper, czasy na świecie, alarm 1, alarm 2, odbiór sygnału, tryba pokazywania czasu oraz tryb kalendarza. Jest jeszcze suwak logarytmiczny oraz siła sygnału aktualizacji. :mrgreen:

arecki
22-07-2017, 21:01
Bajka :)))
dięki, to chyba najwygodniejszy zegarek jaki miałem :)
a dzisiaj :


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s10.postimg.org/5a10jxkyx/IMG_20170722_153618_1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s10.postimg.org/bmg5tro15/DSC0782.jpg)

mswilk
28-07-2017, 09:42
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/07/20170728_092220-1.jpg
źródło (https://2.bp.blogspot.com/-KqtnGsTcAzc/WXrqCYWFAcI/AAAAAAAA1ko/V7Yygg1En7EvvPhgbUcskxrqbmQA0SQ0QCLcBGAs/s1600/20170728_092220.jpg)

arecki
28-07-2017, 15:52
:mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s18.postimg.org/o0h4a4xzd/DSC0822.jpg)

Mireq001
28-07-2017, 16:43
Chyba od ponad 15 lat mam zegarek Adriatica i jeszcze bez przerwy punktualny

mswilk
05-08-2017, 14:32
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/08/P1050069-1.jpg
źródło (https://4.bp.blogspot.com/--zBRjPDi4Qw/WYW6VwgZSQI/AAAAAAAA1qg/3NFc3TMHFbE2fl0p1-C3y_6Trr6A2HJ_QCLcBGAs/s1600/P1050069.jpg)

Maro66.
05-08-2017, 19:48
Speedy, jak speedy, ale fota super!

mswilk
07-08-2017, 13:04
Speedy, jak speedy, ale fota super!

Dzięki ;)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/08/P1050077-1.jpg
źródło (https://2.bp.blogspot.com/-fwUEU1qmpg4/WYW6V8PmFaI/AAAAAAAA1qk/12hoGvZT-ikWs-Wig8xs0fiwYhwM2Q5dgCLcBGAs/s1600/P1050077.jpg)

maki
14-08-2017, 22:04
Speedy spoko mógłby być moim "docelowym" zegarem. Moze na jakies okrągłe urodziny...

M_B
18-08-2017, 11:28
Panowie, temat śmieszny, ale mam pytanie. Ojciec znalazł w szafce zegarek. Co to jest warte? Jedyne dane to Poljot, 23 jewels, automatic, Made in USSR.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimages.org/)

maki
18-08-2017, 23:58
Dla jakiegoś fascynata...50zl?

M_B
19-08-2017, 08:56
Tak jak myślałem. Dzięki :)

arecki
20-08-2017, 00:16
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s18.postimg.org/hku9v3lft/IMG_20170819_225656_2.jpg)

mibartek
20-08-2017, 22:07
Mam pytanie dotyczące Festiny F16844, takiej:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/08/F168444_1m-1.jpg
źródło (https://www.zegarek.net/imageslib/F16844-4_1m.jpg)
https://www.zegarek.net/zegarki/festina/zegarek_festina_F16844-4.html

Szukam od jakiegoś czasu czegoś podobnego do speedmastera. Wybór padł na taką Festinę, ale po wizycie w sklepie mam pewną rozterkę.
Otóż funkcja chrono nie jest realizowana głównym sekundnikiem, tylko subdialem tym na dole. Trochę bez sensu w takiej formie jak teraz bo właściwie nie da się używać tachymetru (no chyba że przenosić wartość z małej tarczy na dużą, ale to raczej nie o to chodzi). Pani w sklepie nie umiała pomóc, nie zna funkcji poszczególnych modeli.
No i pytanie - możliwe że to da się "przestawić" na główną sekundę? Trochę chyba za bardzo by to było skomplikowane, ale stwierdziłem, że spytam.

edit: Znalazłem manual - no niestety tak jest to rozwiązane:
http://fileserver.festina.com/Manual/manual/F16844

ewentualnie polecacie coś innego podobnego w cenie też zbliżonej? (do 600zł)

maki
21-08-2017, 08:47
W chronografach, przynajmniej tych na wzór ETA Valjoux 7750 mała sekunda to standard.

mibartek
21-08-2017, 09:45
No właśnie też myślałem, że standard. A w tej Festinie jest na odwrót.

maki
21-08-2017, 10:18
Aaa, to ja w ogóle źle zrozumiałem:))) Fakt, duża sekunda to dziwne przy chrono. A może...
Ty masz zamiar używać tego tachymetru?

mibartek
21-08-2017, 10:26
No właśnie tak zdroworozsądkowo patrząc to pewnie nie. Albo co najwyżej przez pierwsze 2 tyg z radości zakupu. Więc najprawdopodobniej kupię taki jaki jest będę nosić na codzień. Chociaż obawiam się pewnego dyskomfortu posiadania czegoś co niby ma określoną funkcje, a nie działa tak jak powinno do końca. Coś jak niewodoszczelny diver czy chrono tylko z przyklejonymi wskazówkami - jakoś tak głupio :D

stachmuszel
21-08-2017, 10:37
Festina robi na Miyotach, a tam techymeter jest na dużej sekundzie, dlatego to trochę dla mnie dziwne. Apropo's używania tachymetru, to gwarantuję Ci, że nie będziesz go używał, a za jakiś czas będzie Cię wkurzał, bo czytelność takiego zegarka bardzo cierpi z powodu jego istnienia;-)

maki
21-08-2017, 13:30
No właśnie tak zdroworozsądkowo patrząc to pewnie nie. Albo co najwyżej przez pierwsze 2 tyg z radości zakupu. Więc najprawdopodobniej kupię taki jaki jest będę nosić na codzień. Chociaż obawiam się pewnego dyskomfortu posiadania czegoś co niby ma określoną funkcje, a nie działa tak jak powinno do końca. Coś jak niewodoszczelny diver czy chrono tylko z przyklejonymi wskazówkami - jakoś tak głupio :D

To nie kupuj jak nie jesteś przekonany. Zegarków do wyboru jest tyle ze...

arecki
22-08-2017, 21:20
limmitka od Glycine...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s29.postimg.org/rts373md3/DSC1103.jpg)

Andreas1947
24-08-2017, 09:11
Nie gustuje w takich zegarkach :-P

arecki
26-08-2017, 16:08
SDGM


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s29.postimg.org/64o0vc3yv/IMG_20170824_141804_1.jpg)

Andreas1947
28-08-2017, 19:53
Natomiast ten powyżej jest wg mnie piękny. :-P

notdot
28-08-2017, 20:52
też mi się podoba ten ostatni

arecki
28-08-2017, 23:36
dzięki!
ale Glycina też fajna tylko zdjęcie nie fajne bo na szybko :P
tu trochę lepiej wygląda... ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s26.postimg.org/w2041y9x5/DSC1171.jpg)

maki
30-08-2017, 00:22
Jak można takiej Glyciny nie lubić...[emoji33]

mswilk
30-08-2017, 11:08
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/08/P1050422-1.jpg
źródło (https://4.bp.blogspot.com/-PtwSOEwd-fA/WaZ-ecOb8yI/AAAAAAAA2uo/q5IawVrIwWIquPv317_KWSMV4GChrO7AgCLcBGAs/s1600/P1050422.jpg)

maki
30-08-2017, 16:19
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/08/P1050422-1.jpg
źródło (https://4.bp.blogspot.com/-PtwSOEwd-fA/WaZ-ecOb8yI/AAAAAAAA2uo/q5IawVrIwWIquPv317_KWSMV4GChrO7AgCLcBGAs/s1600/P1050422.jpg)

Ciułam ciułam

stachmuszel
31-08-2017, 13:12
Jak można takiej Glyciny nie lubić...[emoji33]

No dokładnie, piękny zegarek. W dodatku "normalny", 1 obrót wskazówek=1 doba ;-)

shib71
02-09-2017, 20:44
Dzisiaj dzień citizen'a.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/09/f9423761d3a7c948dfac08de720d9805-2.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170902/f9423761d3a7c948dfac08de720d9805.jpg)

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

Maro66.
02-09-2017, 22:04
Świetny.
Prawie tak fajny jak mój :p


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/09/35854023431_d2eb7acb44_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/WCif2M)

stachmuszel
03-09-2017, 20:41
Wybaczcie Panowie, ale to jest urządzenie elektroniczne, a nie zegarek. Strasznie nieczytelny.

wikary
03-09-2017, 20:58
Wybaczcie Panowie, ale to jest urządzenie elektroniczne, a nie zegarek. Strasznie nieczytelny.
...ale nadal na ręku ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/09/DSC12645_qhwaxhe-2.jpg
źródło (http://s5.ifotos.pl/img/DSC1264-5_qhwaxhe.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/09/DSC04075_qhwaxhw-2.jpg
źródło (http://s5.ifotos.pl/img/DSC0407-5_qhwaxhw.jpg)

moshica
05-09-2017, 13:43
Zastanawiałem się swego czasu nad "czymś " takim, ale doszedłem do wniosku że te wynalazki mają pewne wady.
Primo, krótki czas życia aku, Secundo, zwisy systemu, niestabilność. Rozważałem Garmina Fenixa 2 ,3 ale doszedłem do wniosku że lepiej mieć normalny werk + smartfona.
Czekam na dyskusję, jest to ciekawa alternatywa, ale czy warta tych pieniędzy ?

Pawel92
05-09-2017, 14:16
Mam Gear3, ale po trzech miesiącach przestałem go używać i pójdzie do ludzi. Okazało się, ze nie sposób mi żyć z jego podstawową (oczywiście dla mnie :-D) wadą: otóż nie pokazuje on godziny... caly czas. A jak się go ustawi żeby pokazywał, to dziala to przez niecały dzień. Postanowiłem przestać komplikować sobie życie :mrgreen:
Poza tym sympatyczna zabawka: można sobie wgrać pełno różnych tarczy (cyferblaóow :grin:) i mieć codziennie "inny zegarek. Innych funkcji nie używałem.

shib71
05-09-2017, 14:22
Ja używam huawei watch (dostałem za free z telefonem) i powiem wam, też głównie leży ale to ze względu na pracę. Pn-pt noszę G-shock'a (pancerne zegarki) a smart watch'a w soboty i niedziele:) akurat wytrzymuje mi cały weekend.
I pokazuje godzinę cały czas :D
Fajne rzeczy mozna na nim poinstalować i część z nich nawet używam, aczkolwiek chyba bym wolał jakiegoś sportowego smart watacha (garmin albo g shock)
Werdykt taki ze mnie się podoba:)

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

wikary
05-09-2017, 16:21
Zastanawiałem się swego czasu nad "czymś " takim, ale doszedłem do wniosku że te wynalazki mają pewne wady.
Primo, krótki czas życia aku, Secundo, zwisy systemu, niestabilność. Rozważałem Garmina Fenixa 2 ,3 ale doszedłem do wniosku że lepiej mieć normalny werk + smartfona.
Czekam na dyskusję, jest to ciekawa alternatywa, ale czy warta tych pieniędzy ?

Spodziewałem się że wywołam dyskusję ;)
Wadą może być potrzeba ładowania, ale i tele też wymaga podłączania do prądu. Zaletą może okazać się, że rzadziej ładuje tele, bo mniej korzystam- mniej odpalam ekran aby przeczytać kolejne info(mail_ sms).
Zwisy? nie zauważyłem ani na S2 ani na S3. Korzystam z zegarka tylko w dzień i spokojnie 5 dzień wytrzymuje (wyłączony pomiar tętna, jasność tarczy na 5/6).

moshica
05-09-2017, 17:16
Mnie te gadżety pod kątem gpsa interesowały a mniej jak zegarka. Najmniej do komunikacj, fb i takich tam...

georghe
17-09-2017, 22:52
Speedy spoko mógłby być moim "docelowym" zegarem. Moze na jakies okrągłe urodziny...

Uwierz, że nie ma czegoś takiego jak "docelowy" zegarek. Nie ma !
Przerobiłem na sobie, to jest choroba, ale im lepszy zegarek tym mniej szkodliwa bo nie wyrzucasz pieniędzy w błoto ;)

maki
18-09-2017, 01:12
Uwierz, że nie ma czegoś takiego jak "docelowy" zegarek. Nie ma !
Przerobiłem na sobie, to jest choroba, ale im lepszy zegarek tym mniej szkodliwa bo nie wyrzucasz pieniędzy w błoto ;)

Spoko, jakoś daje rade.

maki
27-09-2017, 08:12
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/09/28403285827c1c480ac44991d72beb0b-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170927/28403285827c1c480ac44991d72beb0b.jpg)

moshica
02-10-2017, 08:58
Maki kupiłeś tego Polara do ćwiczeń czy noszenia ;-)

maki
03-10-2017, 16:13
Wyobraź sobie ze ćwiczę. Ale nosze tez bo nosi się bardzo dobrze. Napewno lepiej jako EDC niz garminy czy Suunto.

moshica
03-10-2017, 17:46
Qumpel ma M400, zabiera go w góry i ma na codzień, na szczytach fajnie pokazuje dokładnie wysokość.

Zetec
03-10-2017, 17:55
Garmina bardzo fajnie się nosi. Nie wiem w czym jest taki nie wygodny. Ja mam już ze 2 lata i się z nim nie rozstaje.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/10/09cb78c704ee7ef3bcbd49c679e9ecc4-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171003/09cb78c704ee7ef3bcbd49c679e9ecc4.jpg)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

stachmuszel
03-10-2017, 19:43
Panowie, to jest wątek o zegarkach, a nie urządzeniach elektronicznych ;-)

moshica
03-10-2017, 19:52
To też zegarki Stachu, serio... czasy się zmieniają :-)

moshica
03-10-2017, 19:57
Ten Garniak to Fenix dwójeczka? System stabilny ?

Zetec
03-10-2017, 20:13
Trójka. Bez hr. I czasami wkurza jak żona. Pisze na ekranie rusz się!

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

moshica
03-10-2017, 20:32
Bateria jak dlugo trzyma?

Zetec
03-10-2017, 20:34
Jak używam jako zegarka to z tydzień. Jak pływam w otwartym terenie lub jeżdżę na rowerze to co 3 dni ładowanie.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

moshica
03-10-2017, 21:28
To nie tak źle, qumpel w Polarze M400 po 8h w Tatrach musi ładować do pełna, ale on non stop na gps jedzie..

maki
04-10-2017, 10:11
Garmina bardzo fajnie się nosi. Nie wiem w czym jest taki nie wygodny. Ja mam już ze 2 lata i się z nim nie rozstaje.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/10/09cb78c704ee7ef3bcbd49c679e9ecc4-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171003/09cb78c704ee7ef3bcbd49c679e9ecc4.jpg)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Mówię w sensie ze Polar dużo lepiej się komponuje do normalnych strojów. Wykonany jest bardziej „wieczorowo”, można spoko do casualowych marynarek i mankietów nosić. Garmin ma typowo sportowy look.

Wszystko trzeba ładować po kilku godzinach jak gps chodzi. Bez nawigacji v800 może i ze 3 tyg spoko wytrzymać.

Zetec
04-10-2017, 10:29
Akurat ze stwierdzeniem że nie pasuje do garniaka się nie zgodzę. Dostałem w kpl bransoletę i z nią jest super wyjściowy. To polar wygląda jak zwykły elektronik. Jutro naładuję go do pełna i włączę mu GPS. Zobaczymy ile wytrzyma.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

greku792
04-10-2017, 16:26
To i ja pokażę.
Casio, Adriatica, Aviator
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/10/6776bd38c01408782f4a3f2829c9c852-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171004/6776bd38c01408782f4a3f2829c9c852.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/10/0761ed5edd26d53afb028b36e2012528-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171004/0761ed5edd26d53afb028b36e2012528.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/10/64e6f392723f4f290da93f4d3105d090-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171004/64e6f392723f4f290da93f4d3105d090.jpg)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

moshica
04-10-2017, 21:13
Aviator najlepszy, ładny na czarnym pasku...

moshica
04-10-2017, 21:14
Zetec, daj znać ile trzyma na gps baterii?

maki
04-10-2017, 23:10
Akurat ze stwierdzeniem że nie pasuje do garniaka się nie zgodzę. Dostałem w kpl bransoletę i z nią jest super wyjściowy. To polar wygląda jak zwykły elektronik. Jutro naładuję go do pełna i włączę mu GPS. Zobaczymy ile wytrzyma.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

super wyjściowy...dobre
nieważne....

M_B
05-10-2017, 17:17
super wyjściowy...dobre
nieważne....

Wychodząc od tego, że zegarka z bransoletą nie nosi się do garnituru...

moshica
05-10-2017, 17:31
Jak to nie nosi, styl casual pozwala, nie tylko paski typu leather wskazane, moda się zmienia, nawet neopren wskakuje czasem na podium ;-)

Pawel92
05-10-2017, 18:06
Wychodząc od tego, że zegarka z bransoletą nie nosi się do garnituru...
Fakt, pewnie dlatego Rolex sprzedaje zegarki wyłącznie z krokodylim paskiem.

Maro66.
05-10-2017, 18:06
Wychodząc od tego, że zegarka z bransoletą nie nosi się do garnituru...

A kto Ci takich głupot naopowiadał? Do fraka się nie nosi wcale, chyba, że kieszonkowy. Poza tym, co kraj, to obyczaj. Wszystko zależy od okazji, rodzaju garnituru... wielu zmiennych. Można bardzo długo opowiadać. W skrócie. Twierdzenie, że do garnituru zegarka na bransolecie się nie nosi jest mylne.

maki
05-10-2017, 22:20
Ale juz nie o pasek nawet chodzi tylko o kopertę. Nie założyłbym garmina ani nawet Polara do garnituru, bo mam inne zegarki do garnituru. Ale jeżeli bym zapomniał zmienić:) to wolałbym zostać na ręku z Polarem na gumie niż z Garminem na bransolecie.

Swoją droga ciekawe. Do sportowego zegara dodawać bransoletę, niezle dziwactwo. Wiem wiem, są takie przypadki, ale dla mnie to cos jak skórzany pasek do drivera. Ani do skory ani do bransolet nic nie mam, ale uważam ze wszystko w swoim czasie i miejscu...

arecki
06-10-2017, 14:23
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/3l2bkp00aj/)

maki
06-10-2017, 17:53
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/3l2bkp00aj/)

No i to ja rozumiem

Zetec
07-10-2017, 09:20
Do sportowego zegara dodawać bransoletę, niezle dziwactwo....... Ani do skory ani do bransolet nic nie mam, ale uważam ze wszystko w swoim czasie i miejscu...

Dlaczego sportowego? Przecież możesz sobie ściągnąć zwykłą tarczę.
Ja natomiast uważam że każdy powinien używać rzeczy jak chce a nie jakiś modysta dyktuje co i jak.
Mam 50-cio letni zagarek i do głowy by mi nie przyszło aby bransoletę zamienić na pasek. Bo taka moda...

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

maki
07-10-2017, 10:42
Oczywiście, można wszystko.

Maro66.
07-10-2017, 12:08
Poszukajcie sobie, jak się nosi Stephan Winkelmann (Prezes Lamborghini). Pokazuje, że dobrze dobrany zegarek sportowy do garnituru nie razi, a wręcz przeciwnie.

M_B
07-10-2017, 12:30
Poszukajcie sobie, jak się nosi Stephan Winkelmann (Prezes Lamborghini). Pokazuje, że dobrze dobrany zegarek sportowy do garnituru nie razi, a wręcz przeciwnie.

1. Reprezentuje typowy włoski styl
2. Zobacz sobie co to sprezzatura, chociaż może raczej przeczytaj, bo ją widziałeś odsyłając nas do zdjęć ze wspomnianą przez Ciebie osobą.

Maro66.
07-10-2017, 14:05
W Jego przypadku raczej kulą w płot. Poza częstymi bransoletkami i różnymi zegarkami, oficjalnie nosi się elegancko i daleko mu do bikiniarzy określanych mianem sprezzatura.

arecki
08-10-2017, 13:03
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s1.postimg.org/6ovnmnix73/IMG_20171008_124448_1.jpg)

jurkarol
08-10-2017, 16:50
Ja natomiast uważam że każdy powinien używać rzeczy jak chce a nie jakiś modysta dyktuje co i jak.
.....
ciach.
modysta a raczej modystka, to ktoś kto wyrabia kapelusze

robin102
10-10-2017, 17:45
Widział kto może na żywo ten model ? Jaki tu ruch sekundnika jest ?

https://www.seiyajapan.com/products/seiko-prospex-200m-diver-solar-sbdj019-made-in-japan

grizz
11-10-2017, 09:56
Standardowy kwarcowy. Cyk 1/sek

robin102
11-10-2017, 10:17
A to szkoda, że nie pokusili się o mądrzejszy kwarcownik, bo na taki zwykły to się patrzeć nie da.

grizz
11-10-2017, 10:24
Za tą cenę masz sporo fajnych automatów skoro Cię skacząca sekunda razi.

arecki
11-10-2017, 12:52
zawsze można kupić zegarek bez sekundnika :mrgreen:

Marcin Borkowski
11-10-2017, 13:29
za połowe tej ceny masz pieknego orienta ray w automacie :)

prz3mo
12-10-2017, 16:43
Dziś na ręku nowy nabytek ;)

moshica
12-10-2017, 17:09
Sterowany radiowo ?

prz3mo
12-10-2017, 17:18
Sterowany radiowo ?

Nie......

arecki
12-10-2017, 23:18
:p



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/1xp81o238b/)

maki
13-10-2017, 00:29
:p



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/1xp81o238b/)

O człowieku...pożyczyłeś do zdjęcia czy Twój?

arecki
13-10-2017, 08:45
Pożyczony :)

ppfalcon
13-10-2017, 09:12
Właśnie miałem się pytać czy Ty rzeczywiście masz w szafie tyle różnych, fajnych zegarków? :D

arecki
13-10-2017, 10:48
Parę mi jeszcze zostało :mrgreen:

pil74
14-10-2017, 15:55
:p



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/1xp81o238b/)

Arecki.....żesz ku....a!!!
PS
Obiecałem sobie, że w tym wątku nie będę się odzywał z wiadomych powodów - powoda, ale ......piękny,

arecki
15-10-2017, 00:22
Arecki.....żesz ku....a!!!
PS
Obiecałem sobie, że w tym wątku nie będę się odzywał z wiadomych powodów - powoda, ale ......piękny,

jak nie przepadam za Pamami to tego nosił bym z dumą :mrgreen: na prawdę, świetna koperta, idealny dla mnie rozmiar i sam zegarek cacy!
ale zszedłem na ziemię, ostatnio SDGM


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/12lm831y8b/)

stachmuszel
15-10-2017, 11:05
Arecki, piękne to Seiko. Jaki to model?

robin102
15-10-2017, 13:30
SEIKO zamiata i wymiata :)

moshica
15-10-2017, 14:35
Co Wy macie z tymi Seiko? Pytam poważnie....

arecki
15-10-2017, 15:23
Seiko SDGM003

robin102
15-10-2017, 16:42
Co Wy macie z tymi Seiko? Pytam poważnie....
Chyba, że tanie :)

moshica
15-10-2017, 16:55
No ale jeśli tanie w stosunku do szwajcarów to kupujecie bo tańsze czy macie do nich słabość i się Wam podobają?

robin102
15-10-2017, 17:31
Ja mam słabość do dawnej reklamy SEIKO takiej plakatowej co wisi u mojego zegarmistrza. Zdjęcie zegarka, a nad nim napis:

" jeśli przestanę chodzić to znaczy, że odszedłeś "

krzysztof jot
15-10-2017, 18:12
Wyobraź sobie ze ćwiczę. Ale nosze tez bo nosi się bardzo dobrze. Napewno lepiej jako EDC niz garminy czy Suunto.

o... garminy noszą się znacznie lepiej :)... miliard przydatnych funkcji, solidne wykonanie+szafir...
no i masz co dzień co innego :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/10/f5_1015_0646-1.jpg
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/f5_1015_0646.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/10/f5_1015_0685_1-1.jpg
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/f5_1015_0685_1.jpg)

arecki
15-10-2017, 20:11
No ale jeśli tanie w stosunku do szwajcarów to kupujecie bo tańsze czy macie do nich słabość i się Wam podobają?

bo są zdecydownie lepszym wyborem w swojej cenie niż szwajcary, a seiko jest tanie ale i sa seiko co trzeba trochę zapłacić ;)
maja własne werki i jakośc w stosunku do ceny jest na prawdę dobra
ten SDGM bije na głowę te pseudo szwajcary w swojej cenie.....

maki
15-10-2017, 23:35
o... garminy noszą się znacznie lepiej :)... miliard przydatnych funkcji, solidne wykonanie+szafir...
no i masz co dzień co innego [emoji4]



Chyba nawet rozumiem ten „przekąs” ?[emoji3]


A Seiko to potęga. Najlepsze jest to ze od kilku juz lat chce sobie cos od nich sprawić i ciagle cos...

pil74
16-10-2017, 08:53
Nie jestem fanem marek, ale Seiko ma coś w sobie.

Od kiedy kupiłem Atlasa, praktycznie non stop jest na łapie. Sprawił, że Tissot PRS200 leży bezużyteczny. Normalnie bym go sprzedał, ale jako że to prezent od żony na rocznicę to go trzymam.:)

arecki
18-10-2017, 15:39
Żeby nie było że tylko seiko... ;)
Szukalem szukałem aż w końcu znalazłem i kupiłem. Tissot z limitowanej edycji 3333 sztuk, piękny klasyczny zegarek z certyfikatem cosc.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimages.org/)