PDA

Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

zero8
26-04-2012, 10:29
Widziałem ładniejsze B-42... ;)
Robin, Jak Ci się znudzi Kemmner pisz do mnie!!!

Spinner
26-04-2012, 10:42
Pilot jest znaaaacznie ładniejszy od Fliegera, sekundowa hipnotyzuje:-)

Spinner
26-04-2012, 14:04
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/eo750_DSC_2351m.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/tu388_DSC_2360m.JPG)

woytec60
26-04-2012, 14:15
Piękna ta Stowa.
Miałem na nią chęć i gdyby to był model ProDiver to kupiłbym. Koperta ta sama ale tamta tarcza jakos bardziej mi leży.
Nie znaczy to, że ta jest brzydka, to tylko takie widzimisię :)

Darek Jankowiak
26-04-2012, 21:21
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img403.imageshack.us/img403/831/parnis1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img208.imageshack.us/img208/7698/parnis2.jpg)

Spinner
26-04-2012, 21:52
Oooo forumowiec CW na chyba strusiej łapce od Denikleusa?;-)

Darek Jankowiak
26-04-2012, 22:01
Oooo forumowiec CW na chyba strusiej łapce od Denikleusa?;-)

Od Stacha: http://stachstraps.blogspot.com/2012/02/11-02-2012-strap-356-ostrich-leg-no2.html :)

woytec60
26-04-2012, 22:24
Od Stacha, na pewno, Striełkę na takim noszę



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/826/sztu1.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/440/sztu2t.jpg/)

Aras
27-04-2012, 15:31
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/306149_317870268283992_100001830653637_785506_1545 082472_n.jpg)

woytec60
27-04-2012, 18:54
Dziś kłalita


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/14/obcss13.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/407/obcss06.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/441/obcss10.jpg/)

Spinner
28-04-2012, 00:03
Fajniasty Orisek:-)

U mnie dziś był Kemmner Tonneau:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/vb117_IMGP2539m.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/kt755_IMGP2542m.JPG)

mrozikulus
28-04-2012, 21:05
przypadł mi do gustu ten sikor i chyba bedzie moj


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.goodkarma.it/orologiaio/wp-content/uploads/wpsc/product_images/A12553G-gr-5.jpg)

woytec60
29-04-2012, 11:40
Muszę sobie kiedys takiego Kemmnerka upolować :smile:

A u mnie, jakżeby inaczej, długi weekend pod znakiem Orisa


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/2yy494i-1.jpg
źródło (http://i50.tinypic.com/2yy494i.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/xddmwy-1.jpg
źródło (http://i46.tinypic.com/xddmwy.jpg)

2pompony
29-04-2012, 13:05
A ja cały czas kiedy mogę z tym samym cieniasem (http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2032683&postcount=994). :) Poniżej obrazek może nei ukazujący wszystkie detale cyferblatu, ale przyznajcie, że kolor ta tarcza ma ładny.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img850.imageshack.us/img850/9373/zegarki2h.jpg)

malasana
29-04-2012, 13:18
Podobają mi się Skageny - ich nowoczesny, minimalistyczny design.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

woytec60
29-04-2012, 18:56
Na tych fotkach Skagen nabiera innego wymiaru :)

2pompony
29-04-2012, 20:49
A to źle, czy dobrze? :)

Tak sobie pomyślałem, ze skoro to forum fotograficzne, to może z rozpędu dam jakąś fotografię nei robioną komórką na ręce, ale może faktycznei źle zrobiłem...

woytec60
29-04-2012, 21:22
Dobrze, dobrze...oby takich więcej :)

woytec60
29-04-2012, 21:57
Mój już zdjęty...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/543/or05.jpg/)

emet_b
29-04-2012, 22:24
fajny ten Oris, zdradzisz Wojtku co to za model?

woytec60
30-04-2012, 06:43
Dzięki :)
Model: http://www.oris.ch/collections/collections_detail.aspx?ln=en&modelid=293
Link bo nazwa taka długa, że szybciej wyszło .
Jak to u Orisa ;)

angest
02-05-2012, 15:34
Świetny jest ten Oris. U mnie dziś Davosa Classic Automatique

woytec60
02-05-2012, 16:51
Bez fotki się nie liczy ;)

Spinner
08-05-2012, 21:40
Coś tu cicho jakoś...;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/jx146_DSC_2747m.jpg)

mrozikulus
08-05-2012, 22:07
zakupiony

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/N13530G1-1.jpg
źródło (http://www.datazap.net/sites/1626/Nautica/N13530G/N13530G-1.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/N13530G5-1.jpg
źródło (http://www.datazap.net/sites/1626/Nautica/N13530G/N13530G-5.jpg)

zero8
09-05-2012, 10:13
WUSowe bizancjum to nie dla mnie ;-)

Spinner
09-05-2012, 13:37
Zawsze mówiłem, że się nie znasz:-P. Gdze tu bizancjum widzisz?:-)

tomek...
09-05-2012, 21:19
U mnie Seikacz:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img198.imageshack.us/img198/1884/sarbg.jpg)

zero8
10-05-2012, 08:27
Spinner, No mi nie podchodzi ;-)

Wczoraj i dziś:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/7166569602_f7acfc3cde_b-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7211/7166569602_f7acfc3cde_b.jpg)

tomek...
10-05-2012, 11:02
Dzisiaj tak:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img715.imageshack.us/img715/6399/atessa.jpg)

tomek...
11-05-2012, 17:16
Dziś sarbik powędrował na pasek:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img444.imageshack.us/img444/2038/p5110026.jpg)

Pozdrawiam
Tomek

Gio
12-05-2012, 18:56
U mnie dzisiaj w słoneczny poranek, nim zrobiło się obrzydliwie mokro i zimno.

Urokliwe to maleństwo:-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img252.imageshack.us/img252/6540/mewka.jpg)

a_iverson
12-05-2012, 19:14
Ja też mam hopla na punkcie "swiss made"
puki co dwa w kolekcji http://gawronphoto.blog.com/category/watches/
Ale za niedługo dojdzie ciężko dostępny longines evidenza moon :)

Spinner
12-05-2012, 22:20
Ja się dziś bawiłem swoimi klasykami:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/kc417_DSC_2773m.jpg)

i


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/tz701_DSC_2781m.jpg)

Spinner
14-05-2012, 22:41
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/eo725_DSC_2798m.jpg)

woytec60
18-05-2012, 19:54
No popatrz, jaki ten świat mały ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/13/stowa16.jpg/)

Grzybu
23-05-2012, 22:21
Mam prośbę o znalezienie paska do Parnisa.
Podobają mi się brązowe z białymi przeszyciami coś jak te:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/wm_master_collection_strap_xl_131016-2.jpg
źródło (http://www.zegarki.zgora.pl/images/wm_master_collection_strap_xl_131016.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://picture.yatego.com/images/4cbf10ad23dbc5.2/big_1963_0-kqh/zeppelin-alarm-chronograph-serie-100-jahre-zeppelin---7680-1.jpg)

Na "CzajnaZegarkach" jest jeszcze tak przybrany Parnis, ale przyznam się że bardziej mi się podobają te z Longinesa czy Zeppelina

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img441.imageshack.us/img441/6078/pn0481.jpg)

Gdzie mogę kupić taki pasior? Dobrze by było jakby to był sklep w PL. Przeglądałem paski Hirsch'a, ale chyba nie znalazłem podobnych. Poza tym te paski są trochę drogie. W skrócie pasek powinien być brązowy, z białym przeszyciem i tłoczeniami.
Jakiś ekspert pomoże?

siona
23-05-2012, 22:25
No popatrz, jaki ten świat mały ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/13/stowa16.jpg/)

stówa - fajna rzecz
gdzie to kupujecie ?

woytec60
23-05-2012, 22:34
Od siebie nawzajem ;)

zero8
24-05-2012, 13:15
Nic nie ginie w przyrodzie :-p

robin102
24-05-2012, 14:12
Nic nie ginie w przyrodzie :-p
Dokładnie :), zawsze to wiadomo u kogo zegarek chodzi i że zadbany więc jak by co można na powrót odkupić :mrgreen:
ps
Wczoraj oglądałem film Piłkarski Poker z Januszem Gajosem, czy u niego na ręku był cinkciarski Orient patelnia z Turkej ;) czy coś innego ? Taki duży zegar w tamtych czasach to rzadkość raczej.

Beson
24-05-2012, 23:10
Panowie! :)

Co jakiś czas przeglądam ten temat i widzę, że jest tu kilka osób, które na każdej stronie prezentują inny zegarek. :)
W związku z tym mam pytanie. Wy faktycznie macie tyle zegarków? Czy po prostu pracujecie w sklepach z zegarkami? :P

zero8
25-05-2012, 12:12
Mamy tyle zegarków ;p


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/7266378388_af006bd21a_b-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7105/7266378388_af006bd21a_b.jpg)

Beson
25-05-2012, 17:56
O mamo. :D Nie będę pytał ile masz. ;)

Wiem, że zdjęcia są małe i niewyraźne ale może ktoś z Was jest w stanie rozpoznać ten zegarek? :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.lechpoznan.com/upload/gallery/tralka/IMG_2484.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/553378_10150811930067061_9790302060_10056983_60748 9411_n.jpg)

Gio
25-05-2012, 19:40
Ja bym obstawiał iwc. Chociaż portugalczyk z takim układem tarcz ma tylko koronkę, a tu chyba widać jakieś przyciski też.

Spinner
25-05-2012, 21:12
Dziś "njukomer":-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/yd198_IMGP2607m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/zf372_IMGP2610m.jpg)

Spinner
25-05-2012, 21:23
Gdzie mogę kupić taki pasior? Dobrze by było jakby to był sklep w PL. Przeglądałem paski Hirsch'a, ale chyba nie znalazłem podobnych. Poza tym te paski są trochę drogie. W skrócie pasek powinien być brązowy, z białym przeszyciem i tłoczeniami.
Jakiś ekspert pomoże?

Ciężka sprawa, na pasekdozegarka.com.pl jest tego sporo ale z tą białą nitką to poszalałeś;-)

Za granicą łatwiej:-)

Gio
25-05-2012, 21:45
była gdzieś promocja na te fortisy w większych paczkach?:-)

Grzybu
25-05-2012, 22:21
Ciężka sprawa, na pasekdozegarka.com.pl jest tego sporo ale z tą białą nitką to poszalałeś;-)

Za granicą łatwiej:-)

No właśnie, to nie ja, to Longines ;)
Na stronie co podałeś są fajne Hirsch Knight (nie było ich wcześniej), ale kurde 180 zł to trochę dużo.
Znalazłem na russtime.com takie:

http://www.watchtime24.sisco.pl/catalog/pan04-p-916.html?cPath=140_69
http://www.watchtime24.sisco.pl/catalog/croco-vip-01-p-1328.html?cPath=140_69
http://www.watchtime24.sisco.pl/catalog/astronomo-06-p-1469.html?cPath=140_69
Przy czym chyba te ciemniejsze to jest to czego szukam, ale czy te paski są w miarę solidne?
Próbowałem szukać jakichś info o nich, ale niestety nic nie ma.

Poza tym nie mam wprawy w ocenianiu, więc do końca nie wiem czy to jest to czego szukam.
One chyba nie są lakierowane, bo takich nie chcę.

Spinner
26-05-2012, 00:21
Ja tam lubię np. paski z Official Time, myślę, że aligatory od nich by Ci odpowiadały:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.officialtime.org/UploadFiles/a5b0065db7567179805037bce8a45f70.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.officialtime.org/UploadFiles/299649198a6d04cb33ed4a73479d99bd.jpg)

Grzybu
26-05-2012, 22:41
Spinner, a możesz mi powiedzieć, jak tam kupić pasek?
Rozumiem, że muszę osobno kupić pasek i zapięcie. Jak chcę pasek na 22mm to z brązowych croco są tylko B22/20. O co chodzi z tymi oznaczeniami B, FM, J, P itp??
Bo 22/20 to rozumiem. Wiem, że muszę jeszcze dokupić sprzączkę na 20mm
Wysyłka tam jest za free?

siona
27-05-2012, 01:04
Od siebie nawzajem ;)

a jak te stówy się sprawują ?
rezerwa chodu jakaś rozsądna (notorycznie zdarza mi się nosić zegarek co 2 dzień :/ ) ?
dekiel jest z szafirem czy stalowy ?

Spinner
27-05-2012, 01:12
Tak, osobno dokupujesz klamry... Literki o które pytasz są w zasadzie bez znaczenia - sugerują do jakiego zegarka pasują stylem (B-Breitling np)...

woytec60
27-05-2012, 08:20
Jak wszystkie Stowy się sprawują nie wiem, moja sprawuje się dobrze.
Rezerwa chodu to 40 godzin, werk ETA 2824-2 w wersji Elabore, płyta i mostki pokryte rodem, niebieskie śrubki i sygnowany wahnik.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/855/b16h.jpg/)

Szafirowe szkła na górze i w deklu.

Spinner
27-05-2012, 09:44
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/pl424_IMGP2622m.jpg)

Maro66.
27-05-2012, 21:10
Dzisiaj hurtem...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/7281209144_44586ce886_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8025/7281209144_44586ce886_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/7281209662_e5644a5688_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8006/7281209662_e5644a5688_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/7281210234_624bbd083d_b-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7094/7281210234_624bbd083d_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/7281210744_d8496b4e53_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8014/7281210744_d8496b4e53_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/7281212574_4d44b99804_b-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7230/7281212574_4d44b99804_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/7281211276_339fa52022_b-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7239/7281211276_339fa52022_b.jpg)

emet_b
27-05-2012, 21:11
wybieram nr 4 :)

Maro66.
27-05-2012, 21:13
4 był przez większość dnia :mrgreen:

zero8
27-05-2012, 21:37
Spinner, To od Kuby?
A poza tym to mój tył jest ładniejszy ;p

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/7281462208_dafb0e34a0_b-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7215/7281462208_dafb0e34a0_b.jpg)

Spinner
28-05-2012, 15:37
Fortis B-42 Automatic Chronograph GMT:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/yt865_DSC_3121m.JPG)

Gio
28-05-2012, 16:39
śliczności Panie...

zero8
29-05-2012, 10:54
Dziś:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/7293543624_1af8f8d350_b-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7098/7293543624_1af8f8d350_b.jpg)

sote
31-05-2012, 12:55
Czy ktos sie orientuje co to za zagerek?
Porawdopodobnie jest to jakis model Atlantica z lat 50tych...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://desmond.imageshack.us/Himg442/scaled.php?server=442&filename=zegarekk.jpg&res=landing)

zielona gumka na pasku nie wystepowala raczej w standardzie ;)

z gory dzieki za pomoc!

Dogi77
31-05-2012, 13:20
u mnie dwojako


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/ycs438ga-1.jpg
źródło (http://image.rakuten.co.jp/the-article/cabinet/8/ycs438g-a.jpg)

oraz


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.lesmala.net/plongee/gshock1.jpg)

zero8
31-05-2012, 13:39
Z daleka jak Worldmaster, tylko koronka chyba nie oryginalna.

Gio
31-05-2012, 13:47
coś ten napis krótki. może to tissot?

Spinner
31-05-2012, 14:08
Dobrze strzelacie chłopaki, coś w tym stylu... tylko jakiś duży się wydaje, chyba, że koleś ma suchą łapkę:p

sote
31-05-2012, 14:22
panowie - jesli piszecie o tej fotce co wstawilem, to to jest reka osmiolatka ;)

BugsBunny
31-05-2012, 19:15
Czy ktos sie orientuje co to za zagerek?
Porawdopodobnie jest to jakis model Atlantica z lat 50tych...


http://desmond.imageshack.us/Himg442/scaled.php?server=442&filename=zegarekk.jpg&res=landing
źródło (http://desmond.imageshack.us/Himg442/scaled.php?server=442&filename=zegarekk.jpg&res=landing)

zielona gumka na pasku nie wystepowala raczej w standardzie ;)

z gory dzieki za pomoc!

Dużo firm miało wtedy takie wzornictwo - np: Atlantic
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/32535-jak-zdobyc-zegarek-vintage-o-duzej-dokladnosci-chodu/

Tosal:
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/39650-tosal-co-to-takiego/

mehmet efendi
31-05-2012, 19:57
Dla mnie porażka.

zero8
31-05-2012, 20:44
Co porażka?

mehmet efendi
31-05-2012, 20:48
Ten design. Mi się nie podoba.

siona
31-05-2012, 21:14
wtedy to się jeszcze nazywało wzornictwo :)

sote
01-06-2012, 08:07
nie pytalem czy ladny, czy brzydki...
Dziekuje tym, ktorzy chociaz probowali pomoc! :)

sote
01-06-2012, 20:43
no to jeszcze raz ja ;)
Co byscie polecili dla 60 letniego faceta, ktory do tej pory nosil cos takiego:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/06/7512944_2-1.jpg
źródło (http://www.minuta.pl/img/75/7512944_2.jpg)

To z obrazka sie jednak juz zepsulo dosc mocno i szukamy czegos nowego, na prezent.
Budzet ok 600-700PLN. Wymagania - plaska, srebrna koperta i raczej jasny cyferblat.
Dodatkowo milo by bylo zeby byl na bransolecie.
Jakie sa pewne sklepy z zegarkami w necie?

Z gory dzieki za sugestie i propozycje :)

woytec60
02-06-2012, 08:04
Jaki rozmiar?
Bo jeśli wystarczy 37-38 mm to polecam któryś z modeli Seiko 5, jest ich do wyboru, do koloru.
http://allegro.pl/listing.php/search?string=seiko+5&category=19883&order=p
Kosztują od 300 - 400 złotych i przeżyją właściciela, stosunek jakości do ceny bije na głowę wszelkie tanie "szwajcary" rodem z Chin.
Sam mam jednego takiego ale z czarną tarczą, miałem dwa ale białego sprzedałem.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/687/37678369.jpg/)

Warto też przejrzeć ofertę Orienta, zegarki podobnej jakości i w podobnej cenie
http://allegro.pl/listing.php/search?string=orient&category=19883&order=p
Oczywiście te zegarki to automaty, jeśli szukasz kwarca to niech koledzy doradzą, bakteryjek nie noszę ;)

M_B
03-06-2012, 15:24
http://www.sklepzegarki.pl/skagen-mskie-p-13348.html

http://www.sklepzegarki.pl/skagen-mskie-p-13304.html

http://www.sklepzegarki.pl/skagen-mskie-p-18627.html

login_87
03-06-2012, 18:43
http://www.sklepzegarki.pl/skagen-mskie-p-13348.html

http://www.sklepzegarki.pl/skagen-mskie-p-13304.html

http://www.sklepzegarki.pl/skagen-mskie-p-18627.html

Dzisiaj bylem u jubilera i tez ogladalem zegarki Skagen... Kupujesz ktorys z nich?

PS. Jak ktos nie byl jeszcze w Skagen do polecam :)

SlaWasII
03-06-2012, 19:06
Czy ktos sie orientuje co to za zagerek?

Jeśli to rączka dziecka, to stawiam na Delbanę.

M_B
03-06-2012, 21:28
Dzisiaj bylem u jubilera i tez ogladalem zegarki Skagen... Kupujesz ktorys z nich?

PS. Jak ktos nie byl jeszcze w Skagen do polecam :)

Ja już mam Skagena.
To była propozycja dla szukającego zegarka dla 60 letniego mężczyzny. :)

login_87
04-06-2012, 08:02
Ja już mam Skagena.
To była propozycja dla szukającego zegarka dla 60 letniego mężczyzny. :)

To pokaz jakies zdjecie :)
Mam 25 lat i tez mi sie podobaja... :P

sote
04-06-2012, 08:24
Problemem z automatami jest ich grubosc... zazwyczaj powyzej 10mm.

Mimo wszystko wielkie dzieki za nakierowanie! :) Na pewno wezme to pod uwage.

siona
04-06-2012, 10:39
mój chyba nie ma 10mm

edyta

9,5 :)

Spinner
04-06-2012, 10:49
Wiem, że przynudzam ale jakoś mi się podoba:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/td88_IMGP2625m.JPG)

robin102
04-06-2012, 16:17
Problemem z automatami jest ich grubosc... zazwyczaj powyzej 10mm..
To taki raczej wydumany problem ;). Ważniejsze aby dobrze leżał i nie był za duży. Zegarek nawet do 14mm w grubości na męskiej ręce dobrze wygląda i się wygodnie nosi. SEKIO jak Wojtek radzi ma fajne automaty w rozmiarach kici, kici 38mm jeśli już musi być to zegarek mały, choć dla starszego pana z racji nad wyraz dobrego wzroku ;) to należy brać sikora dorosłego 40-42 mm. U ORIENTA też sporo niedrogich fajnych sikorów dla dorosłego faceta. Chociażby ten, nie za gruby, nie za duży, dobry mechnizm i w budżecie akuratny.
https://www.e-zegarek.pl/sklep/orient-meskie-classic-automatic-703-strona3-orient-classic-automatic-6988.html
SKAGENy fajny dezajn mają, ale to zegarki raczej dla młodszego pokolenia, kwarcowe.
Dla fotografów w e-zegarek można upomnieć się o rabat.

M_B
05-06-2012, 17:06
To pokaz jakies zdjecie :)
Mam 25 lat i tez mi sie podobaja... :P

Taki



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img253.imageshack.us/img253/329/dscn3897i.jpg)
Nie zwracajcie uwagi, na to że nieostre itp.

login_87
06-06-2012, 09:59
Taki

dzieki :) Koncem miesiaca jade do Danii to moze sobie jakis przywioze:)

woytec60
10-06-2012, 11:08
Sunny Sunday


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/254/1006201205.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/16/1006201201.jpg/)

maki
11-06-2012, 12:47
Wiem, że przynudzam ale jakoś mi się podoba:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/td88_IMGP2625m.JPG)

Potega.

Boryszuk
12-06-2012, 19:32
Ktoś kiedyś gdzieś w tym wątku podawał stronkę, na której są niedrogie (stosunkowo) zegarki, bodajże wysyłane z Włoch. Mógłby ktoś przypomnieć?

I jeszcze jedno pytanie- potrzebuję zegarka z szkiełkiem odpornym na zarysowania. To musi być kwarcowe szkło czy jakie?

Boryszuk
12-06-2012, 20:17
W sumie to już nieważne, kupiłem Casio Casio EFR-500D (http://www.casioonline.co.uk/Watches/Edifice/EFR-500D-1AVDR/) :)

Boryszuk
15-06-2012, 17:38
Hattrick...

EDIT: a jednak się popycha ;)

mswilk
20-06-2012, 12:02
Się cicho zrobiło, więc chińszczyzna z komórki ;)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img822.imageshack.us/img822/2319/img20120617181902resize.jpg)

mehmet efendi
20-06-2012, 12:04
To musi być kwarcowe szkło czy jakie?

Szafirowe.

sorevell
20-06-2012, 14:55
Macie jakieś miejsca, gdzie można dostać zegarki w cenach konkurencyjnych w stosunku do stacjonarnych sklepów np. w centrach handlowych? Ostatnio oglądałem sobie Tissot'a Visodate Automatic (http://www.zegarki.zgora.pl/images/wm_Visodate_1957_Automatic_65442870.jpg) i zastanawiam się, gdzie go można najtaniej wyrwać...

robin102
20-06-2012, 19:05
Tissot'a Visodate Automatic (http://www.zegarki.zgora.pl/images/wm_Visodate_1957_Automatic_65442870.jpg) i zastanawiam się, gdzie go można najtaniej wyrwać...
Piękny zegarek w realu na ręku jeszcze zyskuje, choć to nie duży biżur jest. Szukaj w sklepach internetowych, na allegro. Powinno się udać kupić 15-20% taniej niż w galeriach. 1500zł to warto za niego dać.

sorevell
21-06-2012, 08:29
Wiem, miałem go na ręku ;) W salonie kosztował ~1750. W internecie jakoś głęboko do tej pory nie szukałem, ale do tej pory poniżej 1700 nie widziałem...

Aras
21-06-2012, 15:08
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img837.imageshack.us/img837/9563/sam4461.jpg)

Buzulux
22-06-2012, 01:25
Na ibood.pl maja dzisiaj ciekawa ofertę casio Edifice EFR-512D-1AVEF :)

Spinner
22-06-2012, 19:05
Staruszek:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/wk10_DSC_3393m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/zb904_DSC_3399m.jpg)

Spinner
22-06-2012, 19:20
BTW, ostatnie wyroby:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/pj988_DSC_3241m.jpg)

;-)

Spinner
22-06-2012, 20:04
Zmiana wieczorna:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/qw881_DSC_3403m.jpg)

DamianS
27-06-2012, 13:43
Siedzę na przymusowym urlopie. I w związku z brakiem możliwości poruszania się oraz nadmiarem wolnego czasu prześledziłem CAŁY ten temat, od początku do końca.
I wiecie co? Nienawidzę Was :P
Póki co "zaleczyłem" się Monsterkiem, ale po wypłacie dołączy do niego coś z fantastycznej rodziny DeepBlue, ale docelowo i tak będą Hamiltony. Czy wspominałem, jak bardzo Was nie lubię?

emet_b
27-06-2012, 21:03
No to wpadles kolego ;-)

DamianS
27-06-2012, 22:18
Wpadłem i to głęboko. Ale przyjemnie obserwowało się rozwój "choroby" m.in. Roberta oraz kilku innych użytkowników :) Mnie też dopadło, z tym, że jestem mądrzejszy o Wasze doświadczenia, drodzy Panowie. I dzięki Wam wybieram mniej chaotycznie.
Zdobyczami pochwalę się za jakiś czas. Dzięki za otworzenie oczu ;)

mehmet efendi
27-06-2012, 22:32
A są dystrybutorzy, niekoniecznie z marketów, którzy zadowolą się 10% marży, a nie 50% na Breitlingu?

Spinner
28-06-2012, 22:31
Wpadłem i to głęboko.

Heh, nie dziękuj :twisted::mrgreen:

BTW - od początku tygodnia na zmianę:



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/he480_DSC_3421m.jpg)

i


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/pb995_DSC_3446m.jpg)

zero8
29-06-2012, 12:28
Pisałem Ci już, że ten WUSowy słaby jest? ;-p

Pimps
29-06-2012, 21:46
A ja się pochwalę również - moja córa z okazji I Komunii dostała takowy zwgareczek


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.herman.is.net.pl/4f/Omega01m.jpg)

mehmet efendi
29-06-2012, 23:01
Witamy w Klubie omegi...
Rodzice chrzestni się szarpnęli.... ;-)

Pimps
30-06-2012, 07:13
Witamy w Klubie omegi...
Rodzice chrzestni się szarpnęli.... ;-)

Nie, Dziadkowie :)

mehmet efendi
30-06-2012, 07:38
Ładniusi. Klasyka z jednoczesną nutą nowoczesności...

Pimps
30-06-2012, 09:19
Dzięki mehmet - moja córa uważa że jest obciachowy.

siona
30-06-2012, 14:33
Dzięki mehmet - moja córa uważa że jest obciachowy.

Dorośnie

woytec60
30-06-2012, 14:43
Dzięki mehmet - moja córa uważa że jest obciachowy.

No to możesz nosić spokojnie :)

Pimps
30-06-2012, 18:11
No to możesz nosić spokojnie :)

No to jutro do kośckoła maszeruje w nim jak nic.

Spinner
01-07-2012, 17:09
Dla mnie te "konstelacje" to jak jarmarczne podróby wyglądają... :-/

maki
04-07-2012, 20:21
nie kumam, dostała taką Omegą na I Komunię?

BugsBunny
04-07-2012, 20:28
nie kumam, dostała taką Omegą na I Komunię?

To już jest ciężka patologia - kupowanie ośmiolatce zegarka za co najmniej 7tys ( tyle kosztuje najmniejszy lady Quartz ).

Psychotrop
04-07-2012, 20:32
nie kumam, dostała taką Omegą na I Komunię?


To już jest ciężka patologia - kupowanie ośmiolatce zegarka za co najmniej 7tys ( tyle kosztuje najmniejszy lady Quartz ).

Panowie
proszę nie zbaczać z tematu
kto bogatemu zabroni ?
nie nasz interes wnikać kto, co i za ile ...

maki
04-07-2012, 20:47
Spoko, ja nie o cenie, wszystko jest względne na tym świecie i ja to zrozumiałem już dawno, nie kumam po co dziecku taki zegar (ładny nie jest)...zresztą owszem nie tani...

Yaro
04-07-2012, 22:45
U mnie ostatnio głównie to :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/823/pen0218011.jpg/)

maki
04-07-2012, 23:37
Skoro ten Seamaster jest professional to Cie na olimpiade mogą nie wpuscic...

Yaro
04-07-2012, 23:56
Skoro ten Seamaster jest professional to Cie na olimpiade mogą nie wpuscic...

Limitacje przygotowane specjalnie na olimpiadę w Londynie, osobiście nie przypadły mi do gustu, wolę tradycję :)

Hubert Adamczyk
05-07-2012, 13:36
To może ja tak bardzo bardzo skromnie po niemiecku.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://baza.hubert-adamczyk.pl/forum/messerschmitt/HAD_9846.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://baza.hubert-adamczyk.pl/forum/messerschmitt/HAD_9853.jpg)

maki
12-07-2012, 09:05
Klasyczny pilocik, najs.

siona
12-07-2012, 09:16
Kurcze te stówy ...

Spinner
15-07-2012, 00:11
Tak lekko OT, skończyłem robić, granatowa 22-ka z niebieskim szyciem:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/td805_DSC_3561m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/si237_DSC_3562m.jpg)

:-P

Spinner
29-07-2012, 14:47
Wątek nam coś zdechł... :???:

To pokażę może co wczoraj sobie skończyłem robić:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/gp942_DSC_3688m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/df44_DSC_3694m.jpg)

:wink:

ozzy
29-07-2012, 18:41
Uuuu, niezły pasiorek. Będziesz robił ich więcej? bo byłbym chętny, gdyby rozmiar był odpowiedni :)

Spinner
29-07-2012, 21:48
Tak, chciałbym bo mi się podoba, muszę tylko skórę w odpowiednim kolorze i kształcie ściągnąć - a nie jest to prosta i tania rzecz niestety, ale postaram się:-) A rozmiar odpowiedni? Po to kupujesz handmejda/customa aby był taki jak chcesz a nie taki jak sprzedają:-)

Grzybu
29-07-2012, 22:05
A ja mam pytanko odnośnie pasków skórzanych.
Czy takie paski się naciągają? Mam taki pasek, który dla mnie ma trochę niedopasowane dziurki.
Albo jest minimalnie za luźny albo minimalnie za ciasny. To są oczywiście minimalne różnice, ale zastanawiam się, czy jak będę zapinał ciasno, to czy pasek się nie ułoży.
Pasek to Rios.

maki
29-07-2012, 22:57
raczej nie, choć w moim przypadku kilka kilo mniej czy więcej i na nadgarstku różnica 1 dziurki:-)

zero8
11-08-2012, 12:06
Ale cisza...
Dziś:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/7757924542_afc15b6341_b-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7110/7757924542_afc15b6341_b.jpg)

konopia
15-08-2012, 10:41
Zgubiłem moje casio :(

Kupiłem sobie nowe.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/441/casiol.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Maro66.
23-08-2012, 23:24
A ja od dzisiaj...

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/7846584804_b01e8f640d_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8445/7846584804_b01e8f640d_b.jpg)

krispike
24-08-2012, 14:27
Stoję przed dylematem wyboru zegarka, ale ciężko mi się zdecydować na konkretny model…
Myślałem o tytanowym Adriatica lub nieco tańszy Pierre Ricaud, raczej tradycyjny – klasyczny.
Mam jednak wątpliwości czy bransoleta/koperta z tytanu będzie lepsza od stalowej… Spotkałem się z opiniami, że szybciej się rysują, niszczą.
To samo tyczy się szkła. Szafirowe niby najbardziej odporne na zarysowanie, ale …
No właśnie, jeśli macie jakieś doświadczenia to byłbym wdzięczny za jakieś cenne wskazówki.

mehmet efendi
24-08-2012, 15:19
Od 10 lat mam Omegę Seemaster z takim szkłem i tam jeszcze ŻADNEJ ryski nie zauważyłem.
Bransoleta raz była regenerowana, gdyż mi jeden sworzeń zaczął się wysuwać. Na łodzi zauważyłem za relingiem.
We Wrocku zrobiono mi poler i wymianę tych elementów.

marekm
25-08-2012, 11:23
Stoję przed dylematem wyboru zegarka, ale ciężko mi się zdecydować na konkretny model…

Zapisz się na forum KMZiZ lub CW. Zanim się obejrzysz, będziesz mieć szufladę pełną zegarków. :mrgreen:

Beson
25-08-2012, 12:04
Hmm, ja się już od dłuższego czasu nad tym zastanawiam ale boję się, że będzie to kolejny pożeracz czasu i ...pieniędzy. :)

Maro66.
25-08-2012, 15:16
:)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/7856637332_8d3217f464_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8432/7856637332_8d3217f464_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/7856636854_21f50e3489_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8443/7856636854_21f50e3489_b.jpg)

zero8
27-08-2012, 08:48
Dla mnie okazał się za duży ;-)

maki
03-09-2012, 16:26
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s4/v62/p1094645920.jpg)

Wiem że "amatorka" :-) Nie wiem co mi odbiło, chyba to, że się wziąłem za granie w F1 na konsoli:-P

woytec60
03-09-2012, 16:55
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/856/snn209280802.jpg/)

BugsBunny
03-09-2012, 21:32
Stoję przed dylematem wyboru zegarka, ale ciężko mi się zdecydować na konkretny model…
Myślałem o tytanowym Adriatica lub nieco tańszy Pierre Ricaud, raczej tradycyjny – klasyczny.
Mam jednak wątpliwości czy bransoleta/koperta z tytanu będzie lepsza od stalowej… Spotkałem się z opiniami, że szybciej się rysują, niszczą.
To samo tyczy się szkła. Szafirowe niby najbardziej odporne na zarysowanie, ale …
No właśnie, jeśli macie jakieś doświadczenia to byłbym wdzięczny za jakieś cenne wskazówki.

Mam tytanową Adriaticę z 1998r, koperta+bransoleta, szafirowe szkło. Nosiłem ją 10 albo i więcej lat. Jest nie do zabicia, szkło do dzisiaj bez jednej ryski, bransoleta trochę się poprzecierała ale go nie oszczędzałem, koperta troszkę z wierzchu. Chodzi idealnie ( kwarc ). Kupiony niedawno wielokrotnie droższy zegarek w stali ma zarysowania na zapięciu po kilku dniach.

robin102
04-09-2012, 12:54
.. Kupiony niedawno wielokrotnie droższy zegarek w stali ma zarysowania na zapięciu po kilku dniach.
Bo dziś zegarki robią z gufffna jakiegoś. Mój zegarek porysował się dość konkretnie na deklu, ale od czego cholercia ! Nie zdejmowany, 26 godzin na dobę na ręku. Nie kładziony na deklu nigdy. Od owłosionej łapy się porysował, od kurzu, czy jakiś drobinek na skórze ? no żarty jakieś :(

Darek Jankowiak
09-09-2012, 12:25
Po upływie 6 miesięcy Parnis ( http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2800211&postcount=5505) :( sprzedawca wymieni "bebechy", ale kolejny raz nie kupię chińczyka, poza tym notorycznie śpieszył się jakby go ktoś gonił (na wakacjach nikt czasu nie mierzy, więc nie korygowałem go, po tygodniu okazało się że jest 15 minut do przodu :D )


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/707/zdjcie0006tk.jpg/)

woytec60
09-09-2012, 13:46
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/840/ast03.jpg/)

:P

maki
09-09-2012, 19:51
Po upływie 6 miesięcy Parnis ( http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2800211&postcount=5505) :( sprzedawca wymieni "bebechy", ale kolejny raz nie kupię chińczyka, poza tym notorycznie śpieszył się jakby go ktoś gonił (na wakacjach nikt czasu nie mierzy, więc nie korygowałem go, po tygodniu okazało się że jest 15 minut do przodu :D )


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/707/zdjcie0006tk.jpg/)

A gdzie kupowałeś bom właśnie nabył u niejakiego jacksontse i bardzom ciekaw co przyjdzie:-)

Maro66.
09-09-2012, 22:43
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/09/7965266556_db89a3caf6_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8315/7965266556_db89a3caf6_b.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/09/7965265740_f2fe449eb5_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8035/7965265740_f2fe449eb5_b.jpg)

Darek Jankowiak
14-09-2012, 08:05
A gdzie kupowałeś bom właśnie nabył u niejakiego jacksontse i bardzom ciekaw co przyjdzie:-)

tomsky: www.tomsky.com.pl

Darek Jankowiak
14-09-2012, 11:59
Przed chwilą otrzymałem Parnisa po wspomnianej reklamacji a z tyłu jakaś guma sie plącze, masakra !


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/856/zdjcie0009pz.jpg/)

Robert_P
14-09-2012, 14:59
Szok !!! Domyślam się że wysłałeś im zdjęcia z gumką :) i co oni na to ?

mehmet efendi
14-09-2012, 15:08
Wodoszczelny... ;-)

marekm
14-09-2012, 15:46
Jak to mówią, "Lepiej kupić drogo i płakać raz, niż kupić tanio i płakać codziennie". :wink:

Aras
14-09-2012, 16:14
To uszczelka spod dekla. Albo się wysunęła podczas dokręcania, albo dekiel został zbyt mocno dokręcony i pękła. Tak czy inaczej niezła fuszerka.

Darek Jankowiak
14-09-2012, 17:12
Sprzedawca twierdzi, że naprawy zleca zegarmistrzowi i nigdy nie miał podobnej sytuacji, tym bardziej że w tym zegarku nie ma takiej uszczelki (nadmienię, że sprzedawca prosi żebym jeszcze raz przysłał i wszystko zostanie naprawione, kulturalna korespondencja). Cóż, pozostaje mi przyznać rację Markowi ... Co nie zmienia faktu, że zegarek wizualnie fajny :)

emet_b
14-09-2012, 18:20
fajny pasek Ci Darku za to się ostanie ;)

maki
14-09-2012, 21:40
Moim zdaniem trzeba się liczyć z takimi sytuacjami . Wiadomo skąd, co i za ile się kupuje. Dziś dostałem maila że własnie wysłali. Zobaczymy co przyjdzie. Zapłaciłem 225 zyla i jestem przygotowany na dobry towar jak też i szmelc. To było swiadomie podjęte ryzyko, taką kwotę jestem w stanie przeboleć bez większego żalu. Tym bardziej że jest jednak spora szansa że wszystko bedzie ok.

Dzięki za odpowiedź.

Darek Jankowiak
14-09-2012, 21:46
fajny pasek Ci Darku za to się ostanie ;)

:D

kronos28
16-09-2012, 21:45
To może i ja się pochwalę. Nie dziś ale jutro w pracy będzie na sportowo, w stylu La Vuelta:




https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/09/_DSC4731-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/--iBBJsQg6Ig/UFYq44h58fI/AAAAAAAACfo/cfNN7IfadPU/s800/_DSC4731.jpg)

;)

maki
17-09-2012, 00:41
no i to ma sens, no i to chodzi:-)

robin102
11-10-2012, 12:58
Widziałem u starego zegarmistrza plakat reklamowy SEIKO. Podpis pod obrazkiem zegarka był intrygujący:

"Jeśli przestałem chodzić, sprawdź czy nie odszedłeś" :mrgreen:

bialogardzianin
11-10-2012, 13:01
Widziałem u starego zegarmistrza plakat reklamowy SEIKO. Podpis pod obrazkiem zegarka był intrygujący:

"Jeśli przestałem chodzić, sprawdź czy nie odszedłeś" :mrgreen:

Z którego roku to mógł być plakat? Lata 70., 80., dalej? :)

robin102
11-10-2012, 13:35
Zakład ten istnieje ze 30 lat i plakat wyglądał jak by wisiał tam od zawsze :)

woytec60
11-10-2012, 13:41
Fotkę zrobić za następna wizytą i wkleić poproszę.
Ciekawostkę taką chętnie obejrzę:)

Pawel.S
11-10-2012, 16:28
Panowie, krótkie pytanie. Mam zegarek Casio Edifice (modelu w tej chwili nie pomnę), który niestety robi pewne fochy. Najpierw odklejały się indeksy godzinowe (tak to się chyba nazywa - znaczniki godzin). W ramach gwarancji zostało to naprawione. Potem przestał działać datownik, co jednak nie dyskwalifikowało zegarka z użycia. Niestety chwilę później zegarek przestał chodzić w ogóle. Bateria wymieniona miesiąc temu, także jest poza podejrzeniem. A gwarancję zgubiłem (mam kurna gwarancję do każdego sprzętu droższego niż 100 zł, a tej jednej nie). Polecacie jakiś serwis zegarkowy w Warszawie ? Google oczywiście mam, ale może ktoś ma doświadczenie i poleca jakiś konkretny punkt ?

eristoff
13-10-2012, 21:05
w związku z niebywałą ilością fachowców w tym wątku mam pytanie, co to za zegarek ?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://stanomino.pl/005.jpg)

zdjęcie zegarka to screen z filmu "Niezniszczalni 2 - The Expendables 2"

Maro66.
13-10-2012, 22:54
Paskuda zwana Jacques Lemans

woytec60
14-10-2012, 01:01
Zegarki jakich wiele, zresztą wcale nie takie najgorszę.
Jacques Lemans jest marką sieci NBC Shop tak, jak marki ANDROID, Croton, INVICTA i Swiss Legend.
http://www.jacques-lemans.com/site2010/?Site=Collection&SubSite=SPORT&Aktion=Kats
Akurat ten to prawdopodobnie któryś z modeli Liverpool
http://www.jacques-lemans.com/site2010/index.php?Site=Collection&SubSite=SPORT&Kategorie=100052&Product=1-1655F&Suchwert=
Wykorzystując jednak okazję promocji marki w tym filmie, powstała specjalna linia "Expendables 2 Watches"
http://theexpendables2.jacques-lemans.com/en/home?hl=uk

egoiste
15-10-2012, 11:33
Oto moje cudo jesiennie

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img204/2315/tissota.jpg)

woytec60
15-10-2012, 11:54
Przyjemny Tissocik, gratki :)

maki
15-10-2012, 13:43
miły, w ogóle Tissot są miłe, LeLocle czy PRC200 - fajne.

woytec60
15-10-2012, 17:52
Nowy nabytek, dziś przyjechał :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/100/os151002.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/87/os151007.jpg/)

maki
16-10-2012, 00:38
Akurat dziś... siódmego przyjechał...

emet_b
16-10-2012, 07:39
pikny Oriencik Wojtku, graty!

login_87
19-10-2012, 07:47
Jakby ktos chcial kupic... http://pl-pl.forum.ibood.com/23246-stylowy_zegarek_breil_tw1058_b_cool/

robin102
19-10-2012, 16:35
Ładny Orient STAR, ale Alpinista to nie jest, choć kosztuje te same pieniądze.

emet_b
19-10-2012, 17:04
oj kwestia gustu Robinie.

Ja wolę np. tego OS niż Alpinista :)

PS: właśnie wczoraj odebrałem swojego Orienta Excursionista po rocznej przerwie w chorobie ;)

robin102
19-10-2012, 17:14
Ten Oriencik jest ładny, lubię Orienty, ale zielony Alpinista to go nosem ( dziurką w uchu ) wciąga ;)

woytec60
19-10-2012, 17:21
Robin, nie rozumiem skąd u Ciebie takie uwielbienie dla zielonego, przecież nawet go nie miałeś ;) Ja natomiast miałem i jakkolwiek jest fajny to doopy nie urywa.
Poza tym jest mały i dla mnie to jego podstawowa wada. Podkreślam - dla mnie bo dla kogoś ze szczupłym nadgarstkiem to pewnie wadą nie będzie.
A OS ma w dodatku fajniejszy werk bo z rezerwą chodu :)

robin102
19-10-2012, 17:32
Robin, nie rozumiem skąd u Ciebie takie uwielbienie dla zielonego, przecież nawet go nie miałeś
No nie miałem bo dla mnie za mały, czarny który mam jest akuratny :). Ty Wojtku miewałeś i nie stroniłeś od małych zegarków więc ....
Mechanizmy to chyba SEIKO ma lepsze, tak po moim diverku sądzę :)
Mój Alpinista ustawiony 1 lipca, a dziś jest 5 sekund do przodu tylko. Noszony 24 godziny na dobę. Ułożył się dotarł idealnie. Kwarcyki siadają.
No dobra zazdroszczę trochę OS-a :)

woytec60
19-10-2012, 19:14
Oba werki są porównywalne, oba in-housy, nie jakaś tam eta-sreta wkładana do każdej marki jak leci ;)
Oba mają stopsekundę i możliwość ręcznego dokręcania.
Orient ma 22 kamienie, Seiko 23, 6R15 od Seiko ma trochę dłuższą rezerwę chodu a 40N50 ma komplikację wskaźnika rezerwy chodu co jest dość przydatną rzeczą gdy mamy kilka zegarków i nie nosimy jednego codziennie.
Mechanizm Seiko jest nowszy bo powstał w 2002 roku ale oparty jest na starym i sprawdzonym 7S26/36, w stosunku do nich dodano tylko stopsekundę i dokręcanie i powiększono trochę rezerwę chodu.
Nie znalazłem daty premiery werku Orienta ale (podobnie jak Seiko) generalnie pochodzi z rodziny starych, sprawdzonych i chodzących bez otwierania po 20-30 lat werków.
Nie to, żeby brak regularnej konserwacji akurat był zalecany ale dają radę, to sprawdzone w boju konie robocze. :)
Oba nie mają na tarczy dnia tygodnia i bardzo dobrze bo akurat za tym nie przepadam. Zresztą dla mnie to nawet zwykłego datownika mogłyby nie mieć ;)
Dokładność deklarowana przez obu producentów jest identyczna: +25 do -15 sek / dzień.
Nijak nie ma się to do rzeczywistości bo to raczej asekuracja przed nieuzasadnionymi roszczeniami gwarancyjnymi.
Dobrze wyregulowane potrafią chodzić bardzo dokładnie, mój Alpinist tak chodził i ten nowy OS też dobrze się zapowiada.
Na razie to jest nówka ale po wyjęciu z pudełka i nakręceniu w ciągu czterech dni zrobił plus 2 sekundy a nie jest jeszcze nawet dotarty. Na ogół po ułożeniu się mechanizmy delikatnie zwalniają.

Wyglądają tez podobnie, raczej surowo i funkcjonalnie (jak to japończyki) chociaż trochę zdobienia na nich jest


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/59/seiko6r15.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/267/40n50.jpg/)

W Alpinistach werk schowany jest pod pełnym deklem a Orient w tym modelu pozwala swój "podziwiać" za szkłem ;)

Reszta, czyli koperta, design, rozmiar i ogólne wrażenie to już kwestia gustu a o tym, jak powszechnie wiadomo, rozmawiać nie warto ;)

Maro66.
19-10-2012, 20:47
Za mną już dawno taki chodzi, tylko z czarną tarczą.

TOP67
22-10-2012, 09:32
O rany! Ale zboczony wątek ;)

Ale widzę, że są tu fachowcy i zapaleńcy, to mi powiedzcie czy to jest coś warte. Kupiłem, bo mi się spodobał, zwłaszcza mała wysokość (mógłby mieć tylko większe cyfry z datą). A o wyborze tego modelu zadecydowała... bransoleta, tak gęsto pleciona, że zachowuje się jak pasek. Do tej pory nosiłem Timexy z indiglo i tylko tego mi brakuje.

Model Bering 11937-077


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.bering-watches.co.uk/large/11937-077.jpg)

maki
23-10-2012, 10:36
Warte jest to dla Ciebie dokładnie tyle ile zapłaciłeś. Normalny dizajnerski kwarc. Szafir (o ile to prawda) w tej cenie to jego zaleta, poza tym szału chyba nie ma.

BugsBunny
23-10-2012, 18:21
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/856/snn209280802.jpg/)

dopiero zauważyłem - takie coś to mi się podoba! Gdzie zdobyłeś?

Darek Jankowiak
23-10-2012, 20:16
Przed chwilą otrzymałem Parnisa po wspomnianej reklamacji a z tyłu jakaś guma sie plącze, masakra !


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/856/zdjcie0009pz.jpg/)

Po tej historii z gumką ;P i wymianie mechanizmów zegarek prawie wcale ;P sie nie spóźnia (jakaś minuta tygodniowo).

emet_b
23-10-2012, 20:24
a zarzekałeś się, że już nie założysz chińczyka ;P

sprzedaj mi :]

Darek Jankowiak
23-10-2012, 21:05
a zarzekałeś się, że już nie założysz chińczyka ;P

sprzedaj mi :]

przecież to fajny zegarek jest :)

emet_b
23-10-2012, 21:15
oby służył jak najdłużej Darku :)

Cosnek
23-10-2012, 23:06
Oto moje cudo jesiennie

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img204/2315/tissota.jpg)

Sledze ten temat czasem ale nie jestem maniakiem zegarków, ten Tissot ma chyba "to cos" bardzo elegancki.

woytec60
24-10-2012, 07:53
dopiero zauważyłem - takie coś to mi się podoba! Gdzie zdobyłeś?

Zza wielkiej wody przyleciał.
Kupiony na ebayu od sprzedawcy "premierworld"
http://www.ebay.com/itm/SEIKO-CHRONOGRAPH-BLACK-OYSTER-STEEL-100M-WATCH-SNN209-/290419717544?pt=Wristwatches&hash=item439e5d35a8
Niestety, rzeczony sprzedający nie wysyła do naszego pięknego kraju i do innych krajów będących w UE więc zegarek zakupiła osoba będąca w USA i dopiero ona mi go podesłała.
To niedrogi zegareczek ale fajny i stylowy, nie wiem tylko z jakich powodów jest niedostępny w oficjalnej sieci Seiko w Europie.
Być może z powodu koperty, wykazującej daleko idące podobieństwo do znanych, włoskich zegarków noszonych przez Sylwestra S? ;)

A wczoraj na łapie był drugi z moich kwarcowych zegareczków: Citizen Nighthawk Havana


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/706/havana2310.jpg/)

Więcej bakteryjek nie posiadam, naprawdę ;)

maki
26-10-2012, 15:43
Witam Kolesiostwo

Dziś stał się mój:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/p1222720004-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s2/v61/p1222720004.jpg)


Pozdr

maki
26-10-2012, 17:07
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/p1222847764-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s2/v73/p1222847764.jpg)

robin102
27-10-2012, 10:14
Więcej bakteryjek nie posiadam, naprawdę ;)
taaaaaaaa ;)

Andrzeju piękny sikor, gratki. Oglądałem go kiedyś w białej wersji, coś mu jednak brakowało. W ciemnej jest francaeleganca, prawie jak Kemnerowa kostka ;) ;) ;)


Witam Kolesiostwo

Dziś stał się mój:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/p1222720004-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s2/v61/p1222720004.jpg)


Pozdr

login_87
27-10-2012, 10:48
Ma ktos moze Tissota Visodate i podeslal by jakies zdjecia "na zywo"??

maki
27-10-2012, 14:08
Pogadam z kolesiem i wieczorem może coś.
A co to znaczy na żywo?

robin102
27-10-2012, 14:19
Ma ktos moze Tissota Visodate i podeslal by jakies zdjecia "na zywo"??
Woytec60 miał Visodate i robił mu fajne zdjęcia. Napisz do Niego na Pw albo tu to wklei w wątek.
Piękny zegarek do garniaka i do sweterka.

maki
27-10-2012, 15:14
taaaaaaaa ;)

Andrzeju piękny sikor, gratki. Oglądałem go kiedyś w białej wersji, coś mu jednak brakowało. W ciemnej jest francaeleganca, prawie jak Kemnerowa kostka ;) ;) ;)

Robin masz jeszcze Kemmnera? Chętnie rzuce okiem jeszcze raz.
Odnośnie białego - jest piękny tylko że tak jak ja lubie bransolety, tak on jest na takiej że ja nie mogę na nią patrzeć. Mam zasadę, że zawsze bede kupował jeżeli jest możliwość na bransolecie, potem ew. pasek to nie problem, w drugą stronę może być to megaproblem, ale uznałem że tej to ja nigdy w życiu nie będę nosił.
Choć wybierałem w "Białej" między białym i czarnym. Biały jest hiperelegancki i nie do wszystkiego pójdzie, natomiast ten czarny z większością ciuchów się składa. Poza tym że nie miałem wyboru w paskach, więc na razie jest nieinwazyjny brąz, ale chyba będzie czarny. Kupiłem troche narzędzi, m.in. pierdółkę do zmiany pasków, więc 30s i inny pasek przy sikorze:-)
Czekam już prawie 2 miesiące na Parnisa portugalczyka (ten bedzie z białą tarczą), i mnie to czekanie zabija :-////

robin102
27-10-2012, 15:22
Robin masz jeszcze Kemmnera? :-////
Nie mam już, ale jest w dobrych rękach tu na forum. Może do mnie kiedyś wróci ;)
Kemmner jest trochę mniejszy. Twoja Tiszotowa kostka to kawał dużego eleganckiego zegara. Na moim ręku to wydawał się za duży. Na szczęście się wyleczyłem z tego hobbbi :mrgreen: terapia jest prosta - brak kasy na takie rzeczy :) Alpinista ze mną chodzi.

maki
27-10-2012, 15:27
Mylisz się Kolego, z tego nie można się wyleczyć. Pamiętam dobrze z jaką siłą Cię to zaatakowało. Ale pocieszaj się dalej:-)

maki
27-10-2012, 21:46
Ktoś tu prosił o Visodate w akcji, prote bado:



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/p1225246960-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s4/v62/p1225246960.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/p1225246964-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s2/v70/p1225246964.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/p1225246992-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s2/v71/p1225246992.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/p1225247032-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s1/v54/p1225247032.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/p1225247080-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s2/v70/p1225247080.jpg)

Prezo
28-10-2012, 20:38
Obecnie Edifice Casio EF-125, wcześniej również Casio...

maki
29-10-2012, 14:42
A dziś w końcu się doczekałem. Majfrendy nie zawiodły i jestem w ciężkim szoku. Rewelacyjny jest ten zegar! Zobaczymy tylko ile podziała:-)

Krzysiek Jot, dzięki m.in. Twojemu blogowi zdecydowałem się go kupić. Pozdrawiam:-) (jeżeli jeszcze w ogóle czytujesz swój wątek)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/p1228918282-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s2/v72/p1228918282.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/p1228918278-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s4/v66/p1228918278.jpg)

Slon
29-10-2012, 14:51
maki - powiedz mi, gdzie kupowales? Jesli u chinoli, to jak dluzo szedl i czy nie placiles cla/vatu?

chodzi mi po glowie takie cos, ale nie wiem czy nie bedzie zbyt wielki (47mm):

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/164-1.jpg
źródło (http://i1105.photobucket.com/albums/h354/xiaosong12580/-16-4.jpg)

maki
29-10-2012, 15:25
47mm - mały nie bedzie...Ale jak Ty jesteś Słoń, to no problem chyba...:-P

Kupowałem tu:
http://www.jacksontse.com
Szło długo, coś z 8 tygodni, ze 3 okazje do lansu mi przepadły:-) Deklarują że od wysłania 1-2 tygodnie, ale jak widać coś poszło nie tak troszku. Kontakt z nimi niby niezły, ale porozumiewają się monosylabami, tracking - krzaki, tłumacz niewiele pomaga, do dziś nie byłem przekonany gdzie jest paczka ani czy w ogóle wysłali. Tyle że jesteś kompletnie bezradny, bo co tu można zrobić:-)))) Ale ciężkie to było czekanie, na nowy samochód tak nie czekam teraz jak na ten zegar czekałem.
Ale firma w sumie pewna, dużo ludzi u nich kupiło z całego świata. Linka miałem z WUSa.
Ani cła ani vatu. W deklaracji napisali "used repaired watch". Kochane majfrendy:-)

pozdrawiam

ozzy
29-10-2012, 20:13
A jak Ci chodzi mechanizm? W moim szural strasznie głośno...

mehmet efendi
29-10-2012, 20:34
Jest jakiś sensowny dostawca Breitlingów w cenach odbiegających in minus od tych w CH?

maki
29-10-2012, 21:42
A jak Ci chodzi mechanizm? W moim szural strasznie głośno...

Głośno, faktycznie szuranie. Ale mi to nie przeszkadza. Gorzej że mała sekunda haczy o godzinową. Muszę znaleźć magika co je deczko uporządkuje.

woytec60
29-10-2012, 22:25
Jest jakiś sensowny dostawca Breitlingów w cenach odbiegających in minus od tych w CH?

W Stambule na bazarze widziałem po $10, nawet spory wybór był.

mehmet efendi
30-10-2012, 07:39
Byłem w zeszłym tygodniu w Turcji i nie było tych po 10....

woytec60
30-10-2012, 07:44
Pewnie podrożały, kryzys jest... :|

dareknik
30-10-2012, 07:57
Byłem w zeszłym tygodniu w Turcji i nie było tych po 10....

Skończył się sezon turystyczny (pewnie duży wpływ ma też ten wątek) wszyscy turyści kupowali za 10$ Rolexy (i inne mega drogie marki zegarów), stąd pustki na bazarach i lokalnych sklepikach.

mehmet efendi
30-10-2012, 08:07
Skończył się sezon turystyczny.
Sezon turystyczny to w Turcji trwa cały rok z minimalnym siodełkiem w grudniu i styczniu.
To takie info, co by Kolega był na bieżąco...:p

pilon
30-10-2012, 09:58
A dziś w końcu się doczekałem. Majfrendy nie zawiodły i jestem w ciężkim szoku. Rewelacyjny jest ten zegar! Zobaczymy tylko ile podziała:-)
(...)

Maki, jakoś nie mogę znaleźć na tej stronie tego modelu, na czym on biega? Mam na myśli mechanizm... Zegarek bardzo ładny i mam nań chrapkę, ale strona sugeruje chińskie no-name'y... Byłbym wdzięczny za bezpośredniego linka :)

Slon
30-10-2012, 11:26
Maki, jakoś nie mogę znaleźć na tej stronie tego modelu, na czym on biega? Mam na myśli mechanizm... Zegarek bardzo ładny i mam nań chrapkę, ale strona sugeruje chińskie no-name'y... Byłbym wdzięczny za bezpośredniego linka :)

maki nie jestem, ale pomoge:
http://www.jacksontse.com/new/product-page.php?product_id=391

pilon
30-10-2012, 13:47
Dzięki piękne, jednak nie jestem taka ciamajda, raczej coś z przeglądarą - po linku wchodzę, ale menu, które prowadzi do zegarka mam nieaktywne - stąd myślałem, że brak tam oferty...

Niestety werk no-name'owy :(

wuel
30-10-2012, 14:31
Niestety werk no-name'owy :(
Przeca ten zegarek kosztuje niecałe trzy stówki...

pilon
30-10-2012, 14:57
No tak, ale póki nie sprawdziłem, to nie wiedziałem :) Dlatego właśnie szukałem ceny :)

woytec60
30-10-2012, 14:59
Ech...
To nie jest żaden niestety werk no-name'owy tylko Sea-Gull ST25.
Sobie poczytaj o werkach Sea-Gulla http://www.tractionink.com/watch_wiki/index.php?title=Tianjin_Seagull
i o tym konkretnie zegarku: http://logolife.wordpress.com/2010/01/30/parnis-portuguese-power-reserve-automatic/
Jedyne, co może sie przytrafić to jakiś błąd w montażu lub brak smarowania, w końcu to zegarki za grosze składane masowo.
Po zakupie warto więc odwiedzić normalnego zegarmistrza (nie bateryjkarza) który może go sprawdzić i ewentualnie nasmarować.
Poza tym nie ma się do czego przyczepić, nasmarowany i wyregulowany chodzi jak należy.

pilon
30-10-2012, 15:20
Ok, natomiast w opisie ze sklepowego linka stoi tylko "Automatic mechanical movement", jeśli już jesteśmy tak dokładni :)
Dla mnie, w tak przedstawionej ofercie, jest to mechanizm no-name, o żywotności 6-18 miesięcy, z ładnie stylizowanym zewnętrzem...
Wnioski popieram tym, co mogę wyczytać i luźno wykoncypować na podstawie ceny, that's all...

robin102
30-10-2012, 16:06
parnisowy portugalczyk wiecznie żywy :)
fajna zegarynka, ale trzeba do niego mieć kawał ręki

woytec60
30-10-2012, 19:11
Ok, natomiast w opisie ze sklepowego linka stoi tylko "Automatic mechanical movement", jeśli już jesteśmy tak dokładni :)
Dla mnie, w tak przedstawionej ofercie, jest to mechanizm no-name, o żywotności 6-18 miesięcy, z ładnie stylizowanym zewnętrzem...
Wnioski popieram tym, co mogę wyczytać i luźno wykoncypować na podstawie ceny, that's all...

Jeśli dłużej będziesz interesował się zegarkami to zauważysz, że większość sklepowych opisów nie zawiera dokładnego opisu werku, najczęsciej takie właśnie "automatic movement" ;)
Warto też wiedzieć, że większość drogich zegarków ma werki opisane własnymi kodami a tak naprawdę, to jest któryś z modeli zwykłej, klepanej seryjnie ETY czy jej klon Sellita tylko z ładnie podpisanym wahnikiem ;)
Chciałbym natomiast spytać, skąd wziąłeś te 6-18-tu miesięcy bo bardzo to ciekawe stwierdzenie :P

pilon
30-10-2012, 19:34
Już odpowiadam :)

Jeśli kupuję zegarek mechaniczny, szczególnie z automatycznym naciągiem, to oczekuję znajomości producenta i kodu kalibru. Dzięki temu w razie potrzeby naprawy przynajmniej wiadomo co zamówić. Jeśli opis czegoś nie zawiera (a konkretnie tych danych) i dzięki producentowi, i modelowi nie można tego jednoznacznie ustalić, to dla mnie mechanizm jest jak to nazywam "no-name", szczególnie jeśli zegarek kosztuje poniżej granicy powiedzmy 150$. I generalnie uważam, że schodzenie poniżej tej "zwykłej" ETY czy Valjoux się nie opłaca.
Producenci może i różnie opisują mechanizmy, ale porządny producent tak czy inaczej będzie miał odniesienie do oryginalnego werku, jeśli nie w zwykłym katalogu, to w dystrybucyjnym czy serwisowym.
Najzwyklejsza ETA czy Valjoux i tak w tej chwili jest mniej "seryjnie klepana" niż przeciętny "Chińczyk" i nie koniecznie mam na myśli aspekt ilościowy, a jakościowy.

6-18 miesięcy to taki średni czas życia większości "no-name Chińczyków" z werkami za paręnaście dolarów. Werki te, szczególnie jeśli mowa o naciągu automatycznym nawet wiele nie ustępują precyzji projektu i samej złożoności "Szwajcarom", jednak są niezwykle ubogie materiałowo. Użyte stopy są zbyt kowalne i ścieralne. W efekcie prowadzi to do tego, że kowadło wyciera zęby koła wychwytowego powodując większe jednostkowe przesunięcie przy uwalnianiu, więc obniża precyzje impulsu. Często też łożysko balansu i włos są wykonane ze słabych materiałów - starta oś balansu powoduje swobodniejszy przesuw, co tylko kumuluje się z wychwytem i kompletnie bije po precyzji odmierzania obrotu kół. Wszystko "ślizga się" łatwiej z precyzją obniżoną w stronę luzu - słowem - po magicznych 6-18 miesiącach w większości przypadków, zegarek zaczyna zapitalać robiąc sobie drobną, ekhm... poprawkę w okolicach 30 minut na dobę do przodu. Pozostaje to tylko odłożyć na półkę żeby zdobiło...

Ps. To troszkę tak, jakby kupić samochód z nie wiadomo jakim silnikiem, mieć w powadze producenta i spać spokojnie w wypadku awarii... Wyolbrzymiam oczywiście, ale to tylko takie obrazowe porównanie... ;)

maki
30-10-2012, 21:14
Parnisami handlują na ogół sprzedawcy ebay`owi lub chińskie sklepy. I tu uwaga: chyba nikt nie potrafi stwierdzić kto jest producentem Parnisów, czy innych "chinoli". Nie ma oficjalnych stron, nie ma oficjalnych sklepów, dystrybucji, serwisu. Więc nie dziwota że handlarz w Chinach nie ma bladego pojęcia co w zegarku siedzi. Te wszystkie informacje pochodzą w większości od ludzi którzy taki zegar rozkręcali.

Co do trwałości - nie wiem tego, ale nikt nie każe kręcić go non-stop na rotomacie, w dodatku, jak się ma 10 zegarków, to sobie taki chińczyk leży i odpoczywa i zakładany jest od czasu do czasu dla fanu.

A czy opłaca się schodzić poniżej Valjoux czy nie... Valjoux co najmniej 3kilo w zależności od marki, Parnis 227zl

pilon
30-10-2012, 21:31
Wszystko się zgadza, co niestety potwierdza przykrą tezę - informacja rozmywa się za drzwiami manufaktury.

I żeby nie było, że jestem taki cwany, też się naciąłem. W 2006 roku kupiłem w Egipcie na straganie "Panerai'a Radiomir Black Seal'a" za 40 baksów. Nie miałem zielonego pojęcia cóż to jest w ogóle Panerai, zauroczył mnie design, oczywiście misternie skopiowany. Pomijam dekiel z wizjerem, dzięki czemu można było oglądać jak to się wszystko cudnie bangla, automatyczny naciąg - no miód. Po powrocie do domu sprawdziłem cóż to ten Panerai (z ciekawości) no i serce mi stanęło, bo pomyślałem, że kupiłem kradziony zegarek wart grubą kasę. Oczywiście po kwadransie googlania trafiłem na stronkę replik. Wielkie było moje rozczarowanie ;) Zegarek chodził zacnie około 10 mcy, potem zaczął śpieszyć się, byłem na wakacjach gdzie było tylko radio i grało cały czas, więc sukcesywnie przestawał mi pasować sygnał czasu w Jedynce o 12:00. Po dwóch miechach miałem ponad kwadrans w ciągu doby, było to jeszcze do zniesienia, ale denerwujące. Poszedłem do zegarmistrza, żeby spojrzał co to, udałem głupiego, że wiem, że podróba, ale kupując nie wiedziałem, a jestem przywiązany itp... Facet jak spojrzał, to już wiedział co to, nawet mu się nie chciało otworzyć dekla, przez grzeczność chyba popatrzył i powiedział "Panie, tutaj nie ma co robić, wszystko starte, nawet jak coś bym zaczął wstawiać, to nie spasuje, bo tu wszystko z blaszki wytłaczane :D A i tak nie rozkręcę, bo śrub nie ma, wszystko na wpusty, nie będę tego dłubał, bo nie złożę :D"
Po roku z hakiem zegar walił 40 minut do przodu na dobe. Leży teraz w szufladzie, przyciska bardzo dobrze paragony z marketów ;)
Kasa wywalona, roczek lansu, bo wiadomo design fajny, jeden pożytek - zainteresowałem się zegarkami :) To piękna pasja :)

Ps. Można mieć całkiem znośną ETĘ za 500 baksów, ba, nawet za 200 dolarów kupi się sam werk i przy odrobinie szczęścia uda się przełożyć :)

Ps. Ps. EDIT: Zgodzę się, dla fanu, przy podmiankach dających oszczędne noszenie, zegarki są naprawdę super i dają radochę :)

maki
30-10-2012, 21:52
Ps. Ps. EDIT: Zgodzę się, dla fanu, przy podmiankach dających oszczędne noszenie, zegarki są naprawdę super i dają radochę :)

NO i chyba o to w tym właśnie chodzi, nikt tu nie twierdzi że to są zegary porównywalne z IWC czy chociażby z budżetowymi Seiko czy Orient, i że to zegarki na lata.
Pozdr

pilon
30-10-2012, 22:03
Oczywiście :) Trzeba tylko mieć na uwadze możliwość rozczarowania, ale to tak jak w życiu ;)
I "żeby nie było", nic nikomu nie chciałem zniesmaczyć, rozmowa się sama potoczyła, po tym moim "no-name" użytym....

maki
30-10-2012, 22:33
Ja tam niczym się nie rozczaruję, grunt to zdrowe podejście. Stać mnie na przyoszczędzenie 300zyla rocznie żeby sobie co roku sprawić troche radochy.
pomijając wszelkie inne kwestie opłacalności i racjonalności takiego "hoby"...

pilon
30-10-2012, 22:36
Grunt to świadome podejście :) Ja podziałałem w niewiedzy i się sparzyłem :( Hobby fajne bo zegarki są fajne, ot co :)

Darek Jankowiak
31-10-2012, 23:35
.... ;) Zegarek chodził zacnie około 10 mcy, potem zaczął śpieszyć się, byłem na wakacjach gdzie było tylko radio i grało cały czas, więc sukcesywnie przestawał mi pasować sygnał czasu w Jedynce o 12:00. Po dwóch miechach miałem ponad kwadrans w ciągu doby, było to jeszcze do zniesienia, ale denerwujące. Poszedłem do zegarmistrza, żeby spojrzał co to, udałem głupiego, że wiem, że podróba, ale kupując nie wiedziałem, a jestem przywiązany itp... Facet jak spojrzał, to już wiedział co to, nawet mu się nie chciało otworzyć dekla, przez grzeczność chyba popatrzył i powiedział "Panie, tutaj nie ma co robić, wszystko starte, nawet jak coś bym zaczął wstawiać, to nie spasuje, bo tu wszystko z blaszki wytłaczane :D A i tak nie rozkręcę, bo śrub nie ma, wszystko na wpusty, nie będę tego dłubał, bo nie złożę :D"
Po roku z hakiem zegar walił 40 minut do przodu na dobe.


Mój Parnis po ponad tygodniu pobiegł sobie do przodu o ok. 15 minut. Po tej akcji z gumą, tygodniowo 1 min w przód.

pilon
31-10-2012, 23:47
To już pech wyjątkowy, pomimo wszelkich mankamentów materiałowych coś zapewne było źle złożone :( Rozumiem, że po tygodniu od nowości czy też otrzymania?

krzysztof jot
01-11-2012, 17:24
Krzysiek Jot, dzięki m.in. Twojemu blogowi zdecydowałem się go kupić. Pozdrawiam:-) (jeżeli jeszcze w ogóle czytujesz swój wątek)

dyskretnie i po cichu czasem zaglądam :) To nie przechodzi, ale ileż można kupować :) ... zostawiłem kilka "ulubionych" i jak na razie - daje radę.
Teraz wykupuje inne gadżety, też jest się czym popodniecać :). Ostatnio przybyło mi cztery latarki ! :) Jedna to mnie zwaliła z nóg - maleńka, długości jakieś 8 cm, na jedną baterię litową CR123 - i teraz dalej - 130 (!!!) lumenów i zasięg.. 160m !! Mieści się w zamkniętej dłoni. Zazwyczaj latarka ma 10-20-30 lumenów. Jak ma 70 to już jest zawodowy sprzęt. A tu 130. Gały wypala, lakier smaży się na karoserii :). Jak w te mgły zapaliłem - jak szperacz przeciwlotniczy, niewiarygodne :) biorąc pod uwagę wielkość zabaweczki. No a precyzja wykonania - lepsza niż ten Parnis.
A wracając do tematu - faktycznie to zegarek z mechanizmem na 3-4 lata, oczywiście może i żyć 8 i 15 lat, ale lepiej nie obiecywać go wnuczkowi który dopiero jest w planach :)

maki
01-11-2012, 18:02
Zobaczymy... W tej cenie niczego nikt nikomu nie obiecuje. Zegarmistrz, który mi ustawiał wskazówki powiedział, że jest to jeden z lepszych chińskich werków i że w razie jakiejś naprawy nie widzi problemów. Części są, w środku żadnych plastików, żadnych wydziwactw...
Na razie śpieszy 3~4 s/dobe.

Pokaż gdzieś w necie tę latarkę.

Darek Jankowiak
01-11-2012, 22:25
To już pech wyjątkowy, pomimo wszelkich mankamentów materiałowych coś zapewne było źle złożone :( Rozumiem, że po tygodniu od nowości czy też otrzymania?

Po tygodniu bez korekcji :) Normalnie raz dziennie go korygowałem :) Potem oderwało się (zleciało) to wahadło z tyłu, odesłałem do sprzedawcy, przysłał z jakąś gumą leżąca po deklem, odesłałem znów i po otrzymaniu chodzi jak wspomniałem wyżej ... (odpukać)

pilon
01-11-2012, 22:51
No, to ufff :) Odpukać :)

swider
01-11-2012, 23:13
Ostatnio przybyło mi cztery latarki ! :) Jedna to mnie zwaliła z nóg - maleńka, długości jakieś 8 cm, na jedną baterię litową CR123 - i teraz dalej - 130 (!!!) lumenów i zasięg.. 160m !! Mieści się w zamkniętej dłoni. Zazwyczaj latarka ma 10-20-30 lumenów. Jak ma 70 to już jest zawodowy sprzęt.
Nie wiem jakich latarek używasz, ale 130 lm to nic wielkiego, a pisanie że 70 lm to sprzęt zawodowy jest sporym nadużyciem. Np. ostatnio przeszła mi przez ręce latarka o tym samym zasilaniu (CR123), mniejsza od wspomnianej przez Ciebie (7 cm), świecąca mocą 320 lm. :)

Przepraszam za OT.

maki
02-11-2012, 00:42
N too dajcie jakąś linkę, ja chce zobaczyć szczo to za peredywa.

bart1
02-11-2012, 00:54
ja tylko zaproponuję co by założyć nowy wątek o latarkach bo to temat nie na OT w zegarkach .......

emet_b
02-11-2012, 09:29
nie zaczynajcie o latarkach bo będę chciał kupić ;) podobnie z nożami :D

Psychotrop
02-11-2012, 09:52
mogę zmienić tytuł wątku na "zegarek, latarka, nóż - co masz dzisiaj na/w ręku" ;)

maki
02-11-2012, 10:11
Są takie zboczenia: zegarki, noże, latarki, pióra wieczne, dzwonki, a najbardziej pojechane forum jakie widziałem bylo o...batach. Ludzie pasjonują się batami, materiałami użytymi do budowy, dźwiękiem, i nie pamietam czym tam jeszcze.
Psychotrop, nic nie zmieniaj, zegarki rulez!!!

marekm
02-11-2012, 12:11
mogę zmienić tytuł wątku na "zegarek, latarka, nóż - co masz dzisiaj na/w ręku" ;)
Tym bardziej, że jak masz nóż i latarkę, to o zegarek nie trudno. :mrgreen:

A pro pos latarek, polecam stronę Deal Extreme (http://dx.com/c/flashlights-lasers-999/led-flashlights-901)

maki
02-11-2012, 14:20
Tym bardziej, że jak masz nóż i latarkę, to o zegarek nie trudno. :mrgreen:



Masz Ty racje, można zmienić. Noż mam, laterkę sobie zara kupię i mój problem zegarkowy rozwiązany...

pilon
02-11-2012, 14:24
Nie nie, spokojnie ;) Bo zaraz będziemy mieć ryż mydło i powidło... Zjem jakiś obiad i wydzielę Wam wątek na drobne gadżety :)

emet_b
02-11-2012, 14:30
Są takie zboczenia: zegarki, noże, latarki, pióra wieczne, dzwonki, a najbardziej pojechane forum jakie widziałem bylo o...batach. Ludzie pasjonują się batami, materiałami użytymi do budowy, dźwiękiem, i nie pamietam czym tam jeszcze.
Psychotrop, nic nie zmieniaj, zegarki rulez!!!

bywałem to dla tzw. "fanu"-mają ludzie niezłe zajawki ;)

maki
02-11-2012, 14:42
A pro pos latarek, polecam stronę Deal Extreme (http://dx.com/c/flashlights-lasers-999/led-flashlights-901)

hehe, niezła stronka, już jedną zamówiłem:-)

robin102
02-11-2012, 19:25
Taaaaa, latarka dla pasjonata zegarków jest wprost niezbędnym wyposażeniem i to porządna, a nie jakieś tam bubel za 50 zł. Przeca trzeba na lume pod kołdrą poświecić aby indeksy i wskazówki świeciły, a i przez szklany dekiel jak się latarką poświecić to lepiej werk widać. A w kinie na ten przykład albo w środku nocy jak bez latarki sprawdzić, czy nowy zegarek spieszy się 2 -czy 3 sekundy na dobę. Mieć porządny zegarek bez latarki to katastrofa i barbarzyństwo. Ja mam specjalną marki SEIKO z dopasowany odbiciem interferencyjnym i korygowaną barwą światła oddzielną na wskazówek, oddzielną na indeksy, a i napęd ma automatic, a nie na jakieś nieekologiczne baterie :mrgreen:



Na razie śpieszy 3~4 s/dobe..
Ładny wynik ten Twój Parnis robi. Pewnie lepszy niż niejeden szwajcar.

Beson
02-11-2012, 19:59
http://www.chrono24.pl/mauricelacroix/pontos-s-chronograph-rot-pt6018-ss002-330--id2111717.htm
Kojarzycie coś podobnego do tego Mauricea? Choruje na niego już z pół roku a chwilowo nie mam 12.000 zł :)