PDA

Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

krzysztof jot
18-02-2014, 01:20
tu jest parę zdań info o kontrowersyjnym Parnisie - http://logolife.wordpress.com/2010/01/30/parnis-portuguese-power-reserve-automatic/ - miałem go dwa lata temu - sprzedałem, choć fajny był ale całkowicie "wodo-nieszczelny" a wszystkie zegarki mam mocno "wodoszczelne" i ten ciągle był podtapiany :)

Przy okazji - zegarki do biegania z GPS - ma ktoś doświadczenie ? zaznaczam, że nie interesują mnie w tej materii antyki :) - tylko produkty 2012/2014 - Garmin, Suunto ?

maki
18-02-2014, 03:29
Telefon chyba póki co załatwia sprawę. W sensie że największy pożytek, najlepiej fiksuje, integracja ze wszystkim co jest w sieci itp.
NO chyba że zawody - wtedy owszem zegarek.
Nie znam się, ale wiem że jeszcze chyba Nike możesz brać pod uwagę.
Koles biega z Suunto Ambitem, ale mu się z Endomondo nie widzi. Ja biegam z telefonem i jest git.

tomtytus
18-02-2014, 10:26
krzysztof jot, mimo tego, że z Twojego teksu niczego nowego o zegarku się nie dowiedziałem - recenzja jest bardzo fajna…i utwierdziłem się w przekonaniu, że decyzja o kupnie była słuszna :)

gryson
18-02-2014, 10:57
Będziesz zadowolony, zobaczysz. Na żywo wygląda o niebo lepiej niż na zdjęciach :)

tomtytus
18-02-2014, 11:12
I wszystko za naprawdę niewielkie pieniądze!

axer
18-02-2014, 15:40
tu jest parę zdań info o kontrowersyjnym Parnisie - http://logolife.wordpress.com/2010/01/30/parnis-portuguese-power-reserve-automatic/ - miałem go dwa lata temu - sprzedałem, choć fajny był ale całkowicie "wodo-nieszczelny" a wszystkie zegarki mam mocno "wodoszczelne" i ten ciągle był podtapiany :)

Przy okazji - zegarki do biegania z GPS - ma ktoś doświadczenie ? zaznaczam, że nie interesują mnie w tej materii antyki :) - tylko produkty 2012/2014 - Garmin, Suunto ?

Garmin 310XT (ale chyba się nie łapie - to model sprzed 2012). Jedyna wada to pasek do pomiaru tętna - nowsza wersja czasami zaczyna 'świrować' pokazując tętno z kosmosu (ponad 220). Serwis Garmina wysyła zamiennik i po sprawie. Poza tym - do niczego nie mogę się przyczepić.

majestickrk
18-02-2014, 17:15
krzysztof jot też jestem na etapie kupna pulsometru razem z gps'em. Do tej pory używałem zestawu telefon z endomondo + sigma onyx pro do tętna. Jednak nie jest to zbyt dokładny pomiar odległości, bo często trasa nie pokrywała się z rzeczywistą. Suunto odradzam, znajomy ma i często w trakcie biegu traci sygnał. Ciekawą ofertę ma Polar np. RS300X z GPS lub RC3 GPS.

JacKill
18-02-2014, 19:34
Ja osobiście biegam tylko z Endomondo, ale kolega od jakiegoś czasu z Polarem, napisał nawet test: http://www.naszmaraton.pl/2013/12/zegarek-biegowy-polar-rc-3-gps-hr-test.html

Maro66.
18-02-2014, 21:30
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/12617640323_b074a7897d_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7410/12617640323_b074a7897d_o.jpg)

hydra_nt
18-02-2014, 23:48
Przy okazji - zegarki do biegania z GPS - ma ktoś doświadczenie ? zaznaczam, że nie interesują mnie w tej materii antyki :) - tylko produkty 2012/2014 - Garmin, Suunto ?

Tu masz (http://www.dcrainmaker.com/)kopalnię wiedzy o zegarkach, gps'ach i nie tylko - gość testuje na potęgę. W kwietniu ma pokazać się nowy Polar V800 (http://www.polar.com/en/products/maximize_performance/running_multisport/V800)
Ja po testach rainmakera skłaniam się do Suunto Ambit2.

krzysztof jot
19-02-2014, 02:30
Właśnie o V800 myśle choć to może być około 2500 zl, Ambit2 .... do czasu jak przymierzyłem - masakryczny potwór, to już lepiej uklada się na ręce Garmin Fenix bo ma "normalny" pasek na teleskopach. Rozważam Garmina 620 lub starszego 910XT. Polary z oddzielnym modułem GPS za dużo gadżetów do zabrania, wole zintegrowany system. Telefon... no z S4 mało fajnie, jeszcze rower to tak ale bieganie średnio. Czyli 620 Garmin chwilowym liderem ale poczekam do marca na nowości.

Dyziek
19-02-2014, 09:58
Krzyś z doświadczenia własnego pomimo zegarka Forerunner 610 (obecnie żałuję że nie poszedłem w 910 XT) i tak zabieram S4(opaska na rękę) :) Jedynie Garmin Swim używam często:)
Dziś tak:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/519127220140219_085407-2.jpg
źródło (http://s1.bild.me/bilder/260513/51912722014-02-19_08.54.07.jpg)

pil74
19-02-2014, 14:26
Dzisiaj takie coś

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

ps
jakość jak to z telefonu :)

maki
19-02-2014, 19:21
Dzisiaj takie coś


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)



ps

jakość jak to z telefonu :)


Niezmiennie mi sie podoba.

Czornyj
19-02-2014, 21:18
Niezmiennie mi sie podoba.

+1 ;)

krzysztof jot
19-02-2014, 22:13
Krzyś z doświadczenia własnego pomimo zegarka Forerunner 610 (obecnie żałuję że nie poszedłem w 910 XT) i tak zabieram S4(opaska na rękę) :) Jedynie Garmin Swim używam często:)



Wiesz, jak wspomniałem na rower S4 zawsze sie załapie, jednak na poranną przebieżkę wolę mieć jak najmniej do zorganizowania - opaska, gps itp itd - zanim pozbieram... zrezygnuję :) dlatego wolę zegarek. Oczywiście wystarczyłaby Sigma 14.11 ale wtedy nie byłbym snobem gadżeciarzem :) jak mnie tu wyzywają czasem :).
Napaliłem się na Suunto Ambit2 ale jak mi to przynieśli - tragedia. Ja lubię duże zegarki ale to ma kształt razem z paskiem tak wyprofilowany, ze masakra. Coś dla komandosa w akcji. Nie widziałem "na żywo" Feniksa" - a ma lepszy kształt koperty i wersja softu z grudnia dodaje wszystko co najlepsze do biegania - interwały, programowanie, itp itd a do tego rower, do tego kompas, barometr, alarm wibracyjny i fajnie podświetlana tarcza. Ale tez spory jest :).
Więc albo pojdę w kierunku 910XT i bede miał wszystko tyle ze tez spory i podświetlenie mi się nie podoba, albo nowego 620 bo całkiem fajny i ma wszystko do biegania na maxa wypasione z VO2 włącznie. Ale tymczasem na bieżni radze sobie bez, a w marcu może pojawi się coś nowego, może V800 będzie w zasięgu - Muszę podjechać gdzieś, gdzie jest wszystko w jednym miejscu, w wiosce Kielce niestety nie ma pełnej oferty, muszę Kraków zaliczyć po niedzieli, tam są niezłe sklepy z takim towarkiem.

maki
19-02-2014, 22:27
Krzysiek, Ty potrzebujesz monitor serca, w sensie funkcji pulsometru z opaską? Bo jeżeli nie, no to w czym problem z telefonem? Zakładasz tylko armbanda, i jedziesz. Do tego muza. A śmiem twierdzić że jednak układy GPS w telefonach jak na razie to biją każdy zegarek jeżeli chodzi o fixa i dokładność, funkcjonalność chyba też nie pozostawia wątpliwości.
No chyba że ja tu czegoś nie rozumiem. Zegarek na zawody jak najbardziej, a amatorsko - do fona możesz wszystko podłączyć przecież. Chyba że ten S4 to jakaś patelnia 8x12cm...

maki
19-02-2014, 23:16
no i fakt, potwierdzam, miałem Ambita 2 przez chwilę w ręku - czortoska wydumka. Wygląda na to że oferta Suunto dla "poważnych" biegaczy jest żadna, jeżeli nie liczyć starych modeli ( z którymi same problemy) i małych popierdółek dla bab. Żonka używa na fitnessie M6 - twierdzi że super, ale żeby ona coś tam przyciskała to ja nie widziałem. O pasie który był w komplecie nie myśli nawet, pewnie nawet nie pamięta że ma.
Ja biegam z fonem, bo: 1. lubie przy Kraftwerku:-) 2. chce być w kontakcie (zawały po 40stce modne niezmiennie). Zegarki na zawodach czy przy treningach są niezastąpione z racji choćby tego, że łatwiej jest kliknąć na nadgarstku co kilometr co by laptime sprawdzić, czy rzucić okiem na międzyczas, ale... Pani w telefonie wszystko ładnie sepleni, można skonfigurować co ma gadać, interfejs aż zachęca do biegania etc etc;-)

A tak w ogóle to wszystko to są bzdety nie potrzebne takim amatorom jak ja. Najważniejsza jest dieta (!) połączona z umiarkowanym wysiłkiem wedle uznania:-)
Pozdrawiam

Beson
20-02-2014, 13:32
Gdzie najlepiej kupić Parnisa? Zależy mi na płatności kartą kredytową.

Na ebayu widzę dwie aukcje, ktoś kupował od tych użytkowników?

http://www.ebay.pl/itm/E117-Parnis-Luxury-White-Power-Reserve-Chronometer-43mm-Watch-/110863413212
Niestety na tej aukcji na zdjęciach są dwa różne paski z czego jeden bardzo mi się nie podoba

http://www.ebay.pl/itm/Parnis-43mm-White-Power-Reserve-Men-Automtic-X002-/271373183899?pt=Wristwatches&hash=item3f2f1a2b9b

tomtytus
20-02-2014, 15:02
Jak już wcześniej zostało napisane: nie ma żadnego oficjalnego kanału dystrybucji w Polsce.
Są tylko mali dystrybutorzy chińszczyzny do Polski.
Jeśli chcesz - daj znać na privie…dam Ci namiar na gościa, u którego ja zamawiałem.
Niestety jeszcze jeszcze nie mogę potwierdzić jego rzetelności - zegarek mam otrzymać za ok 2 tygodnie.

gryson
20-02-2014, 15:16
U Chińczyka kosztuje praktycznie 300 zł (i to po średnim NBP-u, normalnie wyjdzie drożej, bo te dolary trzeba "kupić" żeby zapłacić), plus przesyłka plus ewentualne akcyza i cło, jeśli UC zainteresuje się przesyłka, i czeka się na przesyłkę z 2 tygodnie. To nie lepiej kupić w Polsce nawet wydając tylko ciut więcej (w praktyce wyjdzie pewnie tyle samo)? Ja tak zrobiłem, zegarek miałem praktycznie następnego dnia u siebie bez żadnego ryzyka.
A chiński pasek jaki by nie był i jak fajnie na zdjęciach nie wyglądał, to i tak kwalifikuje się do zmiany - to tzw. skóra z chińskiego smoka - sztywna i nosić się tego na dłuższą metę nie da.

maki
20-02-2014, 15:26
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/p824024812-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s10/v112/p824024812.jpg)

Na pasku od Parnisa właśnie:-) Nosić się da, aczkolwiek...I tak się muszę zmuszać do tego typu pasków, bo wolę nato blache i gumę, ale czasem się nie da inaczej;-)

gryson
20-02-2014, 15:31
Pewnie, że się da nosić, tak jak da się żyć bez alkoholu, tylko po co się męczyć? ;)

maki
20-02-2014, 15:42
No to toż mówię:-) Crocosroko - lepsza guma>blacha> i wreszcie król: NATO:]

gryson
20-02-2014, 15:52
Albo porządna skóra, muszę w końcu portugalca z paskiem pattiniego sfocić i tu wrzucić.

Beson
20-02-2014, 16:46
U Chińczyka kosztuje praktycznie 300 zł (i to po średnim NBP-u, normalnie wyjdzie drożej, bo te dolary trzeba "kupić" żeby zapłacić), plus przesyłka plus ewentualne akcyza i cło, jeśli UC zainteresuje się przesyłka, i czeka się na przesyłkę z 2 tygodnie. To nie lepiej kupić w Polsce nawet wydając tylko ciut więcej (w praktyce wyjdzie pewnie tyle samo)? Ja tak zrobiłem, zegarek miałem praktycznie następnego dnia u siebie bez żadnego ryzyka.
A chiński pasek jaki by nie był i jak fajnie na zdjęciach nie wyglądał, to i tak kwalifikuje się do zmiany - to tzw. skóra z chińskiego smoka - sztywna i nosić się tego na dłuższą metę nie da.

Na przykład tutaj? Innej polskiej opcji nie udało mi się znaleźć.
http://tomsky.com.pl/?1,zegarek-parnis-43mm-sea-gull-st-25

shaolin
20-02-2014, 17:11
W Kitaju ten model zaczyna sie od 250pln w gore ;)

maki
20-02-2014, 19:09
U Tomskyiego napisano: 21 dni... Wiec on tez ciągnie zwiadomokąd. No bo niby skąd indziej. Jednak fakt, bezpośrednio u Majfrendow jest znacząco taniej. Tyle ze jak coś pójdzie nie tak, to kontakt z nimi słaby, angielski na poziomie 4latka itd, odpisują monosylabami...

Beson
20-02-2014, 19:28
Zdaję sobie sprawę z tego, że na ebayu będę miał go teoretycznie taniej ale jednak mam pewne obawy... Chyba jednak ciut przepłace i kupię u Tomskyego.

arecki
20-02-2014, 20:41
:p :-P :shock: :mrgreen: ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

tomtytus
20-02-2014, 23:02
Na przykład tutaj? Innej polskiej opcji nie udało mi się znaleźć.
http://tomsky.com.pl/?1,zegarek-parnis-43mm-sea-gull-st-25

Mi się udało:
http://cadran.mywebzz.com

krzysztof jot
20-02-2014, 23:09
Krzysiek, Ty potrzebujesz monitor serca, w sensie funkcji pulsometru z opaską? Bo jeżeli nie, no to w czym problem z telefonem? .......
Chyba że ten S4 to jakaś patelnia 8x12cm...

S4 jak S4 nie jest wielki ale mały też nie jest.
Chodzi raczej o to, że z telefonem na ramieniu nie kontrolujesz tempa, nie masz możliwości zaprogramowania interwałów i sprawdzenia co robisz - a jak widzę... no to się staram :) . Musze mieć jakiegoś esesmana co mnie bacikiem pogania, takie włóczenie się bez planu i założonego celu to najkrótsza droga do zaniechania działania i cały plan skończy się w ... fotelu przed TV :).

pil74
20-02-2014, 23:10
Trochę dziwne te Parnisy. Jakieś marinery i submarinery z wodoszczelnością 30m.

miron19j
20-02-2014, 23:33
Trochę dziwne te Parnisy. Jakieś marinery i submarinery z wodoszczelnością 30m.

ale przecież pod wodę submarinery wchodzą łodzią podwodną, to po co im wodoszczelność? :-)

maki
20-02-2014, 23:36
S4 jak S4 nie jest wielki ale mały też nie jest.

Chodzi raczej o to, że z telefonem na ramieniu nie kontrolujesz tempa, nie masz możliwości zaprogramowania interwałów i sprawdzenia co robisz - a jak widzę... no to się staram :) . Musze mieć jakiegoś esesmana co mnie bacikiem pogania, takie włóczenie się bez planu i założonego celu to najkrótsza droga do zaniechania działania i cały plan skończy się w ... fotelu przed TV :).



Ja chyba rozumiem o co Ci chodzi. Takiego V800 też chętnie był nabył bo wygląda pięknie. Sam mam w domu 3 Suunto i ProTreka, które ... nooo, przydały się jak szedłem wyżej do góry, ale tak na codzień to je sobie noszę czasem dla "lansu" :-)))))
Dzisiaj to w ogóle wybieglem w Oriencie Mako, bo zapomniałem przełożyć na coś lekkiego.
Ale wiesz, jak się bardzo chce,to i bez niczego da radę biegać, bo to wiesz, to te endorfiny powodują że człowiek fruwa z rana czy z wieczora:-))))))))

gryson
21-02-2014, 08:41
Na przykład tutaj? Innej polskiej opcji nie udało mi się znaleźć.
http://tomsky.com.pl/?1,zegarek-parnis-43mm-sea-gull-st-25

Ja akurat kupiłem przez allegro, gdy kupowałem w grudniu to były co najmniej dwie aukcje z portugalczykiem. Akurat teraz nie ma żadnej, ale obserwuj, może się pojawi.
Aha, jakby co, to na bazarku na Kizi widziałem ostatnio 2 lub 3 portugalczyki w bardzo dobrym stanie (ale jeden był czarny :) ).

Pienia
21-02-2014, 15:47
Witam! Co by nie zakładać nowego wątku zwracam się z nietypową prośbą...potrzebuję czarny pasek/bransoletę do Casio G-shock GLX-150. Mam pomarańczowy, strasznie się brudzi i nie można go niczym wyczyścić...Szukałem w necie i nic nie znalazłem, serwis w Rzeszowie nie przewidział takiej wymiany (!!!)...dodam, że mieszkam w Sanoku i niestety nic na miejscu nie idzie znaleźć... Z góry wielkie dzięki!

maki
21-02-2014, 15:51
http://www.tiktox.com/catalogsearch/result/?q=GLX-150

;-)))

gryson
21-02-2014, 15:51
A ten?
http://www.inter-watch.pl/pasek-casio-glx-150-g-lide-p1631.html

Edyta: napisałem razem z Andrzejem :) Ale zostawię, może się przyda link.

Pienia
21-02-2014, 15:55
wielkie dzięki, cholera jak ja tego nie znalazłem...

arecki
21-02-2014, 22:19
basenowo ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

tomtytus
22-02-2014, 00:30
ładna fotografia!

Wojciech
22-02-2014, 18:22
Zauważyłem poruszenie tematu o pulsometrach, sam używam Suunto t6d, wrażenia mieszane b. delikatne szkło, już w 1 tyg. porysowalem szybke, fajna jest programacja poszegolnych ekranów, wcześniej zastanawiałem sie nad Polar rx5, ale skusilem sie na Suunto w wyniku promocji, cena spadła z 1700 na 800 pln. (Intersport, drogi model nikt nie chciał go kupić)
Napewno warto kontroluje, wysiłek o naprawdę można mu zaufać, natomiast obecnie jest problem z samym transferem danych do komputera, ale jestem przekonany ze to problem z windowsem.

Olsza
22-02-2014, 18:38
Wracając do Parnisa, to jak ktoś będzie ściągać zza granicy, to mogę się podpiąć - wyjdzie taniej za przesyłkę :-)

Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalka

nickt
22-02-2014, 21:06
To może a propos Parnisów wrzucę kilka swoich:

Genialny Diver, szafir + ceramika

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0398_cr.jpg)

Portugalczyk, zdjęcie nie oddaje piękności tarczy ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0349_cr.jpg)

No i taki Top Gun kwarcowy, uwielbiam jego kolor ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0330_cra.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0338_cr.jpg)


A u mnie dzisiaj na nadgarstku taki oto Stenek

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0376_cra.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0382_cr_cr.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0373_cra.jpg)

Dobra to przez jakiś czas Was nie męczę.....chociaż nie obiecuję, bo kilka sztuk jeszcze czeka ;)

stachmuszel
22-02-2014, 21:11
Kurcza felek...ile Wy macie tych zegarków:-) !

krzysztof jot
22-02-2014, 21:18
Zauważyłem poruszenie tematu o pulsometrach, sam używam Suunto t6d, wrażenia mieszane b. delikatne szkło, już w 1 tyg. porysowalem szybke, fajna jest programacja poszegolnych ekranów, wcześniej zastanawiałem sie nad Polar rx5, ale skusilem sie na Suunto w wyniku promocji, cena spadła z 1700 na 800 pln. (Intersport, drogi model nikt nie chciał go kupić)
Napewno warto kontroluje, wysiłek o naprawdę można mu zaufać, natomiast obecnie jest problem z samym transferem danych do komputera, ale jestem przekonany ze to problem z windowsem.

T6d za 1700 ? Tyle to Ambit kosztuje, Td6 to jakieś 600-700 zł nawet 800 to przepłacone - kiedyś TY to kupował ?
Najlepszy serwis ma Garmin - to wzór wzorcowy :) - Suunto ma nas troszke w d... ani tłumaczenia, ani serwisu - tu Garmin wygrywa i dlatego skłaniam sie do zakupu tej marki.

Wojciech
22-02-2014, 22:51
Zegarek Suunto t6d Black Smoke zakupiłem ponad 2 lata temu, ale popatrzcie sami:

http://www.aktywnynadgarstek.pl/marka/suunto/zegarek-suunto-t6d-black-smoke.html

Cena 1650 płn, po zakupie od razu bateria do wymiany poszła.
No naprawdę nie kłamie :)

Teraz bym wybral Polara RX5.

maki
23-02-2014, 00:28
T6d za 1700 ? Tyle to Ambit kosztuje, Td6 to jakieś 600-700 zł nawet 800 to przepłacone - kiedyś TY to kupował ?
Najlepszy serwis ma Garmin - to wzór wzorcowy :) - Suunto ma nas troszke w d... ani tłumaczenia, ani serwisu - tu Garmin wygrywa i dlatego skłaniam sie do zakupu tej marki.

Krzysiek, co byś nie kupił, pochwal się i napisz kilka zdań.

nickt
23-02-2014, 15:07
Dobra dorzucę jeszcze jednego chińczyka ;)
Chyba najtańszy dostępny mechaniczny chronograph, w dodatku taki, który mi się podoba ;)
Pasek to handmade strusie łapki


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0300_crb.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0323_cr.jpg)


A tak wygląda mechanizm ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0308_cr.jpg)

drdln
23-02-2014, 20:49
[CENTER]To może a propos Parnisów wrzucę kilka swoich:


Jak oceniasz jakość wykonania? Te zegarki są bardzo ładne, ale nie mają zbyt pochlebnych opinii. Ciekaw jestem jak to wygląda w praktyce.

stachmuszel
23-02-2014, 21:16
Jak oceniasz jakość wykonania? Te zegarki są bardzo ładne, ale nie mają zbyt pochlebnych opinii. Ciekaw jestem jak to wygląda w praktyce.

Ja mam dwa Parnisy, Power Reserve i Piolot s6. Oba wykonane perfekcyjnie. Pilot s6 na werku Sea Gull 6498 kopia Unitasa, bardzo dokładny, prawie jak kwarc. Power Reserve na Sea Gull ST 25, tzw. Portugalczyk, piękny biały cyferblat, niebieskie cyfry i śrubki. Gdzie znalazles te złe opinie?

miron19j
23-02-2014, 21:52
a ja dzisiaj chodziłem z takim


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pics.tinypic.pl/i/00503/vadh68rp4tlo.jpg)

nickt
23-02-2014, 22:59
Jak oceniasz jakość wykonania? Te zegarki są bardzo ładne, ale nie mają zbyt pochlebnych opinii. Ciekaw jestem jak to wygląda w praktyce.

Jak Kolega już powiedział. Parnisy to bardzo dobre zegarki.....jak się dobrze kupi...
Ten Panda "Portugalczyk" jest rewelacyjny. Piękna koperta, piękna mieniąca w słońcu tarcza. Rezerwa chodu ok 40h, nakręca się bardzo sprawnie, mechanizm świetny, dokładny, trochę głośny wahnik, ale ogólnie ok.... tyle, że trzeba dobrze trafić, bo Parnis to nie jest marka, różne fabryki i przez to różnie się mogą trafić.
To samo Diver. Świetny jest! 120 klikowy bezel, ceramiczny bezel! Szafirowe szkło i bardzo dobry mechanizm, bodajże klon ETY.
Kwarcyk jak kwarcyk, nic specjalnego, trafianie w indeksy tak sobie, mój egzemplarz ma minimalnie zabrudzoną wskazówkę minutową i lekko zabrudzony indeks na godz. 11:00....tyle, że dla mnie rekompensuje kolorem i wykonaniem tarczy i wgłębieniami tarczek chrono.... Aaaaa jak widzisz po moich parnisach....paski które są w zestawie nadają się wprost do śmietnika. Naprawdę ja nie mam żadnego oryginalnego paska od chińczyka....
To chyba tyle, jakby coś to pisz.

arecki
24-02-2014, 20:19
To może a propos Parnisów wrzucę kilka swoich:

Genialny Diver, szafir + ceramika

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0398_cr.jpg)





już wiem kto mi go na kizi sprzątnął spod nosa :)
świetny sikor!

nickt
24-02-2014, 20:56
Hue hue hue ;)
Be quick or be dead ;)
Mi ktoś takiego sprzed nosa na CW sprzątnął więc teraz się nie zastanawiałem.
Nie lubię w nim tylko tej wielkiej "mieczowej" wskazówki minutowej.....a raczej nie lubiłem, bo teraz już cały mi pasuje.
Niedługo czeka go wymiana paska ;)

pil74
25-02-2014, 19:33
Dzisiaj było tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

A poniżej mój pierwszy zegarek, który dostałem dawno temu od dziadków z okazji Pierwszej Komunii. W dalszym ciągu działa :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

krzysztof jot
25-02-2014, 23:32
Krzysiek, co byś nie kupił, pochwal się i napisz kilka zdań.

pochwale pochwale - tyle ze czekam... po "badaniach" tego rynku widzę, ze większość firm w marcu/kwietniu wypuszcza nowe modele - więc poczekam - może Garmin 620 dostanie rower, już pokazali nowy Fenixa 2, i to mnie się dość podoba, niebawem V800 Polara, nowy Ambit 2R, a może Timex da 3.0 swojego IronMana i pozamiata - bo będzie wszystko za tysiaka a nie dwa. Teraz najgorsza chwila na zakup, stare musi stanieć 30-50% a nowe dopiero ma być :). Czekam więc

Dyziek
26-02-2014, 09:05
Krzyś a może Samsung Gear Fit;)?

hydra_nt
26-02-2014, 09:37
A propo jeszcze zegarków sportowych. Ma ktoś doświadczenie z TomTom'em ( np. Multi-Sport)? Nie widziałem go na oczy a jestem ciekaw opinii.

maki
26-02-2014, 11:05
http://www.dcrainmaker.com/2013/07/tomtom-runner-multisport.html
Generalnie dobrze pisze. Lepszej recki raczej tez nie znajdziesz.
A zegar bardzo fajny, mocowanie jak dla mnie podejrzane tylko...

szymon708
26-02-2014, 11:18
to i mój:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img19/3982/sa9b.jpg)

Maro66.
26-02-2014, 11:33
Ładnie przyklejone wskazówki:D

szymon708
26-02-2014, 12:58
one są tak realistycznie przyklejone, że mam złudzenie, że działają ;-) Ale nie wymagajmy ... 4$ kosztował :-)

nickt
26-02-2014, 15:57
Na nowym pasku ;) ....ciekawe czy na długo u mnie zagości ten sikorek, bo już na horyzoncie nowe zakupy ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0437.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0445_cr.jpg)

arecki
26-02-2014, 18:33
daj mi znać jak będziesz chciał się go pozbyć :D

drdln
26-02-2014, 18:41
No to macie kolejną ofiarę tego wątku na sumieniu. :twisted: Czytam, przeglądam, wkręcam się od dłuższego czasu, aż dziś nie wytrzymałem i kupiłem pierwszy automat. Wahałem się między nim, a bardziej klasycznym SKX007, ale w pierwszym automacie chciałem mieć przeszklony dekielek. Tym sposobem padło na SNZF17 i jestem mega zadowolony. Zegarek na razie na bransolecie, ale już jedzie do mnie pasek NATO :)

Dwa zdjęcia na szybko:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/IMG_5520_zps6184cd9f-1.jpg
źródło (http://i95.photobucket.com/albums/l122/zmysl/IMG_5520_zps6184cd9f.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/IMG_5525_zpscb319bfd-1.jpg
źródło (http://i95.photobucket.com/albums/l122/zmysl/IMG_5525_zpscb319bfd.jpg)

Czornyj
26-02-2014, 19:23
Też mam od kilku tygodni tego "Jeżowca" i też jestem mega zadowolony - b. wygodny i świetnie leży na łapsku, mimo gabarytu nie czuję już że go noszę i nawet zapominam zdjąć do snu ;) Jest też ładny i budzi szacun na dzielni, koledzy od razu pytali ile hajsu zainwestowałem w sikora :mrgreen: Gorzej, że żona też wypatrzyła i podejrzewała mnie o defraudację znaczących środków :D

darjo1
26-02-2014, 19:42
Podoba mi się to Seiko.
Gdzie można nabyć i za ile?

Czornyj
26-02-2014, 20:00
Ja trafiłem przypadkiem przechodząc w galerii hipermarketu (M1), siakaś sieciówka z zegarkami (TimeTrend albo Zibi) za niecałe 6 stówek.

darjo1
26-02-2014, 20:09
Dzięki, poszukam u siebie.

gryson
26-02-2014, 20:28
Na nowym pasku ;) ....ciekawe czy na długo u mnie zagości ten sikorek, bo już na horyzoncie nowe zakupy ;)




Wygląda bardzo korzystnie. I jakby co to ja sie też chętnie w kolejce po tego parnisa ustawiam ;)
Aha, a gdybyś zamawiał jakiegoś kolejnego parnisa czy innego chinola z zatoki czy od majfrendów to daj znać, chętnie bym się pod zamówienie podłączył ;)

drdln
26-02-2014, 21:06
Ja trafiłem przypadkiem przechodząc w galerii hipermarketu (M1), siakaś sieciówka z zegarkami (TimeTrend albo Zibi) za niecałe 6 stówek.
Ja też kupiłem w TimeTrend, to jest chyba oficjalny przedstawiciel Seiko w Polsce. U mnie cena była trochę mniej atrakcyjna ;) ale nie żałuję.

krzysztof jot
26-02-2014, 21:38
Krzyś a może Samsung Gear Fit;)?

a powiem Ci, że własnie czytam o nim i S5 :) - http://www.dcrainmaker.com/2014/02/waterproof-activity-watcheswith.html
i całkiem to nieżle wygląda, ale czekam - Fenix 2 wygląda interesująco, a poza bieganiem załatwia też rower, i milion innych przydatnych funkcji - ma byc w marcu - i chyba to teraz numer jeden - http://www.dcrainmaker.com/2014/02/garmin-fenix2-multisport-triathlon.html

pil74
26-02-2014, 23:14
Dzięki, poszukam u siebie.
Na watchhubs.com mają go za 450zł na bransolecie lub za 400zł na gumie plus 50zł za przesyłkę.
Ja swojego SKZ211J1 tam kupiłem i polecam.

drdln
27-02-2014, 01:17
Na watchhubs.com mają go za 450zł na bransolecie lub za 400zł na gumie plus 50zł za przesyłkę.
Ja swojego SKZ211J1 tam kupiłem i polecam.

Co to za sklep? Skąd wysyłają i czy trzeba doliczać cła/vat/cokolwiek?

pil74
27-02-2014, 10:12
Co to za sklep? Skąd wysyłają i czy trzeba doliczać cła/vat/cokolwiek?
Sklep z Hongkongu. Na którymś z forum o budzikach o nim pisali i polecali.
Swojego sejkacza zamówiłem jakoś w poniedziałek wieczorem. W środę dostałem maila z potwierdzeniem nadania przesyłki z numerem do jej śledzenia, a w piątek rano był już u mnie kurier (DHL). Zapłaciłem tylko to co na stronie plus przesyłka. Żadnych dodatkowych opłat. Warto też płacić w naszej walucie. Mają lepszy przelicznik.

Wojciech
27-02-2014, 11:15
Czesc

Co do zegarkow sportowych z opcja pulsu, to faktycznie po przeczytaniu kilku review na stronie dcrainmaker, (RX5, Feniks2, V800) sklanialbym sie ku nowemu Garminowi Fenix2, oraz PolarV800, (jednak minus tych zegarkow jest krotkie zycie baterii) chociaz Feniks kilka tygodni moze sluzyc za “normalny” zegarek (bez wl. GPS).

Bynajmniej ja swoje stare Suunto uzywam i do sportu i do noszenia na codzien.

Lub poprostu wybralbym Polara RX5, ma duzo dostepnych podow i ma wciaz b. dobre opine.

maki
27-02-2014, 16:31
a powiem Ci, że własnie czytam o nim i S5 :) - http://www.dcrainmaker.com/2014/02/waterproof-activity-watcheswith.html
i całkiem to nieżle wygląda, ale czekam - Fenix 2 wygląda interesująco, a poza bieganiem załatwia też rower, i milion innych przydatnych funkcji - ma byc w marcu - i chyba to teraz numer jeden - http://www.dcrainmaker.com/2014/02/garmin-fenix2-multisport-triathlon.html

Ten Fenix 2 ... brzydki jak czort:-)


qrde, może to i fajna rzecz taki sportowy zegar jak już się biegnie, ale jak na mój gust...to kolejny gadżet, który potem się wala po domu, kolejny kabel pod nogami do ładowania, kolejne konto gdzieś tam... A przecież nawet w akcji nie załatwia wszystkiego, bo to ani zadzwonic w razie czego, ani to nie gra, fona i tak mam ze sobą i muszę go jakoś mocować. Nie mówiąc już o kluczach od chaty albo od samochodu jak do lasu się wyskoczy...
A propos - jak Koledzy radzą sobie z kluczami i dokumentami w czasie biegania???

drdln
27-02-2014, 16:37
Może nie "dziś" na ręku, ale wczoraj jeszcze tak. Taka Fossilowa bateryjka na bardzo wygodnym pasku z podkładką.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/fossilm_zps98072168-2.jpg
źródło (http://i95.photobucket.com/albums/l122/zmysl/fossil-m_zps98072168.jpg)

tomtytus
27-02-2014, 22:11
Dziś odebrałem Parnisa!!! :)
Ogólne wrażenie…mieszane, może dla tego, że zacząłem od złej strony.
Rezerwa mocy wskazywała prawie minimum więc pierwsze, co postanowiłem zrobić to nakręcić zegarek. I tutaj pierwsze rozczarowanie/zaskoczenie: kręceniu koronką towarzyszy coś, jakby szumienie/trzeszczenie/obcieranie. Nie jest to lekki, gładki ruch. I zastanawiam się, czy to norma, czy coś jest nie tak.
Drugie spostrzeżenie to pasek. Faktycznie jest bardzo sztywny. Po założeniu na rękę o dziwo jakoś bardzo to nie przeszkadza, ale po kilku godzinach noszenia skóra na ręku, pod paskiem była czerwona.
I trzecia rzecz, która od razu rzuciła mi się w oczy to wskazówki. Początkowo odniosłem wrażenie, że są one krzywe (przy osi są bliżej tarczy, im dalej od osi - oddalają się od tarczy). Ale moja druga połówka zwróciła uwagę na fakt, że szkło jest wypukłe i teraz już nie wiem, czy to takie wrażenie, czy faktycznie wskazówki są wykrzywione.
Czy moglibyście rzucić okiem u siebie?

gryson
27-02-2014, 22:33
1. Przy dokręcaniu one tak mają, że słychać dźwięk. Ja dokręcałem raz czy dwa, potem doczytałem, że przy dokręcaniu strasznie obciąża się mechanizm (duża szybkość obrotu mechanizmów) i teraz nawet gdy biorę go do noszenia po kilku dniach, gdy jest całkiem bez mocy, to po prostu macham zegarkiem przez chwilę, zaczyna iść, ustawiam godzinę, wkładam na nadgarstek i ładuje się sam w ciągu dnia.
2. Ze wskazówkami chyba mam podobnie, tzn takie wrażenie mogą sprawiać, że podginają się do góry, ale nigdy na to nie zwróciłem uwagi, patrzę na zegarek z góry a nie pod kątem ;)
3. O pasku wszyscy mówili, byłeś uprzedzony, nie narzekaj ;p

A ja właśnie chwilę temu wziąłem swój do ręki żeby nastawić go na jutro i rozbujać, i przy okazji strzeliłem mu parę fotek, ale bez oświetlenia, aranżowania sesji, itd, więc szału nie ma. Może w weekend zrobię to porządniej.
Stwierdziłem jedynie przy okazji, że płyta indukcyjna dobrze się nadaje do takich zdjęć ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s22.postimg.org/m44m5bpox/DSC_5031.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s30.postimg.org/u2sh4hkdt/DSC_4931.jpg)

Maro66.
27-02-2014, 22:35
Przy nakręcaniu wyje przekładnia. Tak ma być. W ETAch 2824 jest to samo. Pasek, jak pasek. Taki urok Parnisa. Wskazówki lekko uniesione w górę również są normą. Ale na pocieszenie dodam, że tak samo osadzone wskazówki widziałem w manufakturowym zegarku za naście tysięcy.

tomtytus
27-02-2014, 22:49
Gryson, dzięki za wyjaśnienie - trochę się uspokoiłem.
Na pasek oczywiście nie narzekam - miałem tego świadomość. Swoją drogą napis "genuine leather" mogli sobie darować :)
Płyta indukcyjna faktycznie robi dobrą robotę. Ja ze zdjęciami jeszcze chwilę muszę się wstrzymać - jestem w trakcie przeprowadzki i mam delikatny nieład w domu :)

Maro66., chcąc być dociekliwym chciałem ponowić pytanie, zy wskazówki faktycznie się unoszą, czy poprzez wypukłe szkło tak to tylko wygląda?

krzysztof jot
27-02-2014, 23:48
Ten Fenix 2 ... brzydki jak czort:-)

A propos - jak Koledzy radzą sobie z kluczami i dokumentami w czasie biegania???

no piekny nie jest, i wielkie bydle 50x50 i 17mm grubości -dobrze że pasek normalny i układa się jakoś na nadgarstku, bo Suunto takie samo ale na ręce.. tragedia - zrezygnowałem natychmiast, wymaga łapy nie rączki :)

Co do kluczy... biegam z bazy "dom" na szczęście Kielce to pod tym względem doskonała miejscówka - mieszkając w ścisłym centrum - a do lasu nawet 100 m nie biegnę z samochodami :). Po kilku minutach biegu deptakiem i parkiem, jestem na Kadzielni (rezerwat geologiczny) a potem Stadion Leśny - piękne tereny ze stadionem. A rowerem - 5 min trasa mistrzostw Polski mtb, a w drugą stronę 8 minut i trasa szosowych mistrzostw Polski! Są tereny :) A jak muszę czy mam ochotę podjechać do lasu - kluczyk w minikieszonce z tyłu. Nie zabieram wtedy dokumentów.

maki
28-02-2014, 01:20
...A jak muszę czy mam ochotę podjechać do lasu - kluczyk w minikieszonce z tyłu. Nie zabieram wtedy dokumentów.


Well well, moze i niezły pomysł. Co do piękności - z tego co ostatnio sie naczytałem i naogladalem - Polar v800 wyglada mi najfajniej.


A co do wskazówek Parnisa - u mnie tez wyglądają na uniesione na zewnątrz. Ale nie wnikam czy tak tylko sie wydaje czy faktycznie tak osadzone.
Pozdr



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/vyguty7a-1.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/02/28/vyguty7a.jpg)

Wojciech
28-02-2014, 09:33
Czy ktos wie ile bedzie trzymala bateria w Polarze V 800 bez GPS.

Maro66.
28-02-2014, 10:26
Gryson, dzięki za wyjaśnienie - trochę się uspokoiłem.
Na pasek oczywiście nie narzekam - miałem tego świadomość. Swoją drogą napis "genuine leather" mogli sobie darować :)
Płyta indukcyjna faktycznie robi dobrą robotę. Ja ze zdjęciami jeszcze chwilę muszę się wstrzymać - jestem w trakcie przeprowadzki i mam delikatny nieład w domu :)

Maro66., chcąc być dociekliwym chciałem ponowić pytanie, zy wskazówki faktycznie się unoszą, czy poprzez wypukłe szkło tak to tylko wygląda?

Unoszą się. Widziałem dużo zegarków z wypukłymi szkłami i prostymi wskazówkami. Zauważ, że przy zmianie kąta patrzenia uniesienie wskazówek raczej się nie zmienia. Zobacz również jak pada ich cień na tarczę.

tomtytus
28-02-2014, 12:06
No to szkoda…
Coś mi się wydaje, że ktoś będzie musiał się zająć tym problemem :)
Musze jeszcze tylko zobaczyć, czy po zatrzymaniu zegarka wskazówka od rezerwy mocy będzie wskazywała minimum - słyszałem, że z tym też bywa czasami problem.

Maro66.
28-02-2014, 13:17
Z tym nie ma problemu. Wskazówka powinna zatrzymać się nieco dalej. Chodzi o to, że zegarek pracuje prawidłowo do zera, poniżej może jeszcze chodzić, ale wariować, znaczy może być już niedokładny.

tomtytus
28-02-2014, 13:21
Chodziło mi raczej o inny problem: podobno w niektórych egzemplarzach wskazówka rezerwy mocy jest źle osadzona i zatrzymuje się wskazując wartość 10 a zegarek już nie chodzi.

camel_pl
28-02-2014, 13:55
Witam!

Szukam jakiegoś fajnego zegarka dla siebie. Przyznam się, że przez ostatnie kilkanaście lat należałem do "bezzegarkowców", wychodząc z założenia, iż od wskazywania godziny jest telefon;)
Moja wiedza na temat zegarków jest prawdę mówiąc znikoma jeśli nie zerowa. Przeczesanie tego wątku (praktycznie od deski do deski) zajęło mi trochę czasu ale dzięki temu jakoś się ukierunkowałem jeśli chodzi o to co mi się podoba, a co nie.

Moje typy są takie:

1.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img62/6774/98bj.jpg)

2.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img541/3121/f9mh.jpg)

3.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img62/4868/5phq.jpg)

4.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img34/7805/7mbw.jpg)

Oczywiście to nie są jedyne zegarki, które mi się podobają, ale chciałbym od czegoś zacząć. Fajnie by było, żeby ten pierwszy zegarek był w miarę "uniwersalny", tzn. nadawał się i do dżinsów i do garniaka, a ponadto, aby "nie umarł" po pół roku.
Proszę Was o jakieś opinie/oceny/wskazówki co do moich propozycji, ale także o ewentualną radę odnośnie tego czym warto się zainteresować w przedziale 1 - 2 tys. złociszy.
Wiem, że może mój post jest nieco OT, ale jeśli nie zrobię pierwszego kroku to na ręku nic się nie pojawi;-)

Pozdrawiam!

maki
28-02-2014, 14:12
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/vunyhe2y-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/02/28/vunyhe2y.jpg)

drdln
28-02-2014, 14:27
Seikacz wczoraj:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/Seiko1_zps4657d22e-2.jpg
źródło (http://i95.photobucket.com/albums/l122/zmysl/Seiko-1_zps4657d22e.jpg)

Seikacz dzisiaj:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/Seiko2_zpsde2e5637-2.jpg
źródło (http://i95.photobucket.com/albums/l122/zmysl/Seiko-2_zpsde2e5637.jpg)

pil74
28-02-2014, 14:40
Niby o gustach się nie dyskutuje..., ale trochę dziwnie wygląda z nato, z tymi odstającymi drucianymi szlufkami :)

gryson
28-02-2014, 15:04
No właśnie, nie za grube te nato? :O

siona
28-02-2014, 15:15
No właśnie, nie za grube te nato? :O

NATO ok. Łapka za chuda :-)

maki
28-02-2014, 15:37
Dobre NATO, nie słuchaj ich:-) Zaraz Ci zaproponują skórkę Pattiniego albo jakiś croco:-)

drdln
28-02-2014, 16:56
łapka chuda, fakt :D
A pasek jest nowy i strasznie sztywny. Ta 'górna' warstwa chyba jeszcze się wyrobi. W rzeczywistości wygląda to lepiej niż na zdjęciu, podoba mi się ten pasek!

maki
28-02-2014, 17:00
To takie bardziej ZULU niż NATO chyba

TY! A ja chyba wiem co to za zegarek! W Białej kupiony w dobrej cenie? Dopiero przylookałem skąd piszesz:-)

drdln
28-02-2014, 20:38
Dokładnie tak :) Skąd wiesz? :P

tomtytus
28-02-2014, 21:45
Witam!

Szukam jakiegoś fajnego zegarka dla siebie. Przyznam się, że przez ostatnie kilkanaście lat należałem do "bezzegarkowców", wychodząc z założenia, iż od wskazywania godziny jest telefon;)
Moja wiedza na temat zegarków jest prawdę mówiąc znikoma jeśli nie zerowa. Przeczesanie tego wątku (praktycznie od deski do deski) zajęło mi trochę czasu ale dzięki temu jakoś się ukierunkowałem jeśli chodzi o to co mi się podoba, a co nie.

Moje typy są takie:

1.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img62/6774/98bj.jpg)

2.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img541/3121/f9mh.jpg)

3.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img62/4868/5phq.jpg)

4.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img34/7805/7mbw.jpg)

Oczywiście to nie są jedyne zegarki, które mi się podobają, ale chciałbym od czegoś zacząć. Fajnie by było, żeby ten pierwszy zegarek był w miarę "uniwersalny", tzn. nadawał się i do dżinsów i do garniaka, a ponadto, aby "nie umarł" po pół roku.
Proszę Was o jakieś opinie/oceny/wskazówki co do moich propozycji, ale także o ewentualną radę odnośnie tego czym warto się zainteresować w przedziale 1 - 2 tys. złociszy.
Wiem, że może mój post jest nieco OT, ale jeśli nie zrobię pierwszego kroku to na ręku nic się nie pojawi;-)

Pozdrawiam!

Gust masz prawie identyczny, jak ja :)

Mi najbardziej podoba się chyba Zeppelin i wiem, że na pewno kupię zegarek tej marki.
Niestety nie mam żadnej wiedzy co do mechanizmów i wybierając 2 lata temu mój pierwszy "poważny" zegarek kierowałem się przede wszystkim wyglądem. Padło na Aviatora. Chciałem też Tobie doradzić coś tej marki ale obecnie niestety niczego ciekawego nie widzę.

Coś, co ciągle mi się podoba i nie daje mi spokoju poza Zeppelinami to Xicorr M20. To Polski produkt, więc jeśli wspomaganie polskiego przemysłu i polskich przedsiębiorców ma dla Ciebie jakieś znaczenie - przemyśl sprawę.

No i jeszcze jedna ważna rzecz: szafirowe szkło. Mineralne są moim zdaniem strasznie delikatne i widoczne ryski szybko pojawiają się nawet, jak chuchasz i dmuchasz...

maki
01-03-2014, 00:04
Dokładnie tak :) Skąd wiesz? :P


Hehe, mógłbym Cię tu powkrecac trochę ze niby go miałem ale mi upadł i zaczął sie zatrzymywać wiec oddałem:)))))
Ale spoko, często zachodzę do TimeTrendu, zostawiłem tam już trochę kasy, znają mnie to czasem coś proponują. Miałem go chwile na ręku nawet, ruda mnie namawiała, ale wtedy ja wybierałam miedzy takim Atlanticiem Varldmasterurem a Steinhartem. Nawet myślałem o tym Seiko kilka dni, ale 100m i niedokrecana korona jakoś mnie przystopowaly i wszedłem w Stenka. Ale Seiko w końcu kiedyś kupie, moze pepsi skx009, a moze któreś sumo - mnóstwo z prywatnego importu na bazarze Kizi. Ale Tobie gratuluje, bezel mi sie spodobał w szczegolnosci.
Pozdr

drdln
01-03-2014, 14:12
Hehe, mógłbym Cię tu powkrecac trochę ze niby go miałem ale mi upadł i zaczął sie zatrzymywać wiec oddałem:)))))
Ale spoko, często zachodzę do TimeTrendu, zostawiłem tam już trochę kasy, znają mnie to czasem coś proponują. Miałem go chwile na ręku nawet, ruda mnie namawiała, ale wtedy ja wybierałam miedzy takim Atlanticiem Varldmasterurem a Steinhartem. Nawet myślałem o tym Seiko kilka dni, ale 100m i niedokrecana korona jakoś mnie przystopowaly i wszedłem w Stenka. Ale Seiko w końcu kiedyś kupie, moze pepsi skx009, a moze któreś sumo - mnóstwo z prywatnego importu na bazarze Kizi. Ale Tobie gratuluje, bezel mi sie spodobał w szczegolnosci.
Pozdr
No proszę, jaki ten świat jest mały. ;)

Przy okazji, jako zegarkowy laik, mam pytanie o zakręcaną koronkę. Dlaczego ona jet tak pożądana w zegarku? Jeżeli producent zapewnia WR 100, czy 200m bez zakręcania koronki, to chyba tym lepiej dla użytkownika. Zakręcanie/odkręcanie to dodatkowe czynności, o których trzeba pamiętać, czyli de facto utrudnianie sobie życia, czyż nie?

maki
01-03-2014, 14:59
200m to chyba nikt nie oferuje bez zakręcania. A że troche roboty jest to prawda, ale przynajmniej masz jakąś pewnośc że bedzie szczelne przez lata, a przy niedokręcanej wiadomo? Tak samo z deklem, jak i ze wszystkim innym - zakręcone lepsze niż zatrzaśnięte.
Choć taka Certina oferuje system DS, czyli Double Security i twierdzą że zegar jest szczelny do 100m nawet przy odciągniętej(!) koronce:-)

Mam Maniakalną Fazę Sportową. Vivat rowero!


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/p852645029-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s10/v102/p852645029.jpg)

krzysztof jot
02-03-2014, 01:25
Czy ktos wie ile bedzie trzymala bateria w Polarze V 800 bez GPS.

to raczej dopiero "wyjdzie w praniu" jak bedzie dostepny, dziś to ewentualnie info producenta:
"General: Battery Life - Up to 50 hours (May Change) " a bez GPS - sądze że przy takich danych z GPS - to 10 do 21 dni :)

maki
02-03-2014, 10:32
No to raczej więcej, jeżeli z gps (przy pomiarze co min pewnie) 50h - co chyba nawet jest nieźle - to powinien ze dwa miechy bez gps pociągnąć bez częstych zabaw w podświetlenie...dopóki bateria sie nie skiepsci po pół roku:)

camel_pl
02-03-2014, 11:07
Gust masz prawie identyczny, jak ja :)

Mi najbardziej podoba się chyba Zeppelin i wiem, że na pewno kupię zegarek tej marki.
Niestety nie mam żadnej wiedzy co do mechanizmów i wybierając 2 lata temu mój pierwszy "poważny" zegarek kierowałem się przede wszystkim wyglądem. Padło na Aviatora. Chciałem też Tobie doradzić coś tej marki ale obecnie niestety niczego ciekawego nie widzę.

Coś, co ciągle mi się podoba i nie daje mi spokoju poza Zeppelinami to Xicorr M20. To Polski produkt, więc jeśli wspomaganie polskiego przemysłu i polskich przedsiębiorców ma dla Ciebie jakieś znaczenie - przemyśl sprawę.

No i jeszcze jedna ważna rzecz: szafirowe szkło. Mineralne są moim zdaniem strasznie delikatne i widoczne ryski szybko pojawiają się nawet, jak chuchasz i dmuchasz...


Xicorr jakoś mi się nie widzi to chyba nie moja bajka póki co, chociaż pewnie warto się przyglądać ich projektom być może czymś się w przyszłości zainteresuję.

Aviatory oczywiście przejrzałem i zgodzę się z Tobą, że na chwilę obecną nie za bardzo jest w czym wybierać.

Jeśli chodzi o szkiełka mineralne to jest właśnie słaby punkt zegarków Vostok linii Gaz 14. Znając swoje zdolności i szczęście to pewnie bym go zarysował już pierwszego dnia:lol:
Póki co CITIZEN jest na prowadzeniu i pewnie na niego się zdecyduję, a dalej się zobaczy.

robin102
04-03-2014, 12:14
Jeśli chodzi o szkiełka mineralne to jest właśnie słaby punkt zegarków Vostok linii Gaz 14. Znając swoje zdolności i szczęście to pewnie bym go zarysował już pierwszego dnia:lol:
A dnia drugiego bez problemu szkiełko wypolerujesz na mokro cerem i śladu nie będzie, czego z szafirowym się nie da zrobić. Jak będziesz kupował to rozeznaj czy nie kulas jakiś bez stop sekundy, czy możliwości dokręcania sprężyny. To w męskim zegarku być powinno, w damskim już niekoniecznie :D ;)
----------------------------------------------------------------
Jakieś takie same wschodnie pokazujecie to i mój z wczoraj, też wschodni :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/01_zpsd8995c99-1.jpg
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/01_zpsd8995c99.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/06_zpsc8d3fd59-1.jpg
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/06_zpsc8d3fd59.jpg.html)

ja już wyleczony z tej guuupawki zegarkowej :)

Maro66.
04-03-2014, 12:19
Nie ma się co dziwić. Świetny ten Orient.

woytec60
04-03-2014, 12:37
Świetny, fakt, wiem bo miałem tylko z białą tarczą.

A dziś u mnie


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/2ljt4kx-1.jpg
źródło (http://i58.tinypic.com/2ljt4kx.jpg)

robin102
04-03-2014, 12:57
Świetny, fakt, wiem bo miałem tylko z białą tarczą.

Z białą chyba wygląda tak optycznie na ciut większy.

woytec60
04-03-2014, 13:06
Trochę tak.
Chociaż on ma 43mm bez koronki więc specjalnie powiększać go nie trzeba.
Chyba, że na moją łapę ;)

robin102
04-03-2014, 13:59
On i na moje witce jakiś malusi te 43 mm :) chyba mi ręka urosła, albo apetyt na budzik :)

nickt
04-03-2014, 15:26
.....ja już wyleczony z tej guuupawki zegarkowej :)

;)

Ja też się co chwila tak samo czuję ;)
Najpierw w niedzielę czuję się wyleczony z alkoholizmu i stwierdzam, że więcej nie piję, a później po ponoszeniu jakiś czas jakiegoś zegarka stwierdzam, że więcej mi nie potrzeba bo przecież połowy nie noszę.....
No ale sprzedać się jakoś żadnego nie chcę, a za to zawsze jakiś nowy zawróci w głowie.... teraz zawraca mi w głowie Manta ;)

gryson
04-03-2014, 19:33
ja już wyleczony z tej guuupawki zegarkowej :smile:

Oj to chyba choroba nieuleczalna i nawracająca jest, więc nie ciesz się zbyt wcześnie ;)


;)

Ja też się co chwila tak samo czuję ;)
Najpierw w niedzielę czuję się wyleczony z alkoholizmu i stwierdzam, że więcej nie piję, a później po ponoszeniu jakiś czas jakiegoś zegarka stwierdzam, że więcej mi nie potrzeba bo przecież połowy nie noszę.....
No ale sprzedać się jakoś żadnego nie chcę, a za to zawsze jakiś nowy zawróci w głowie.... teraz zawraca mi w głowie Manta ;)

Pamiętaj, że gdybyś tego parnisa divera chciał się pozbyć to wciąż stoję w kolejce, bo wciąż się na żadnego divera nie zdecydowałem, a na pewno teraz będzie taki właśnie. Ciągle z ochotą spoglądam na DeepBlue, ale takiego parnisa wezmę zawsze, bo mnie urzekł ;)

tomek...
05-03-2014, 11:42
To i tutaj pochwalę się nowym nabytkiem:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/post370890487806001394012269_thumb-2.jpg
źródło (http://zegarkiclub.pl/forum/uploads/monthly_03_2014/post-37089-0-48780600-1394012269_thumb.jpg)

maki
05-03-2014, 12:06
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/p625352855-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s5/v118/p62535285-5.jpg)

maki
05-03-2014, 12:17
To i tutaj pochwalę się nowym nabytkiem:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/post370890487806001394012269_thumb-1.jpg
źródło (http://zegarkiclub.pl/forum/uploads/monthly_03_2014/post-37089-0-48780600-1394012269_thumb.jpg)

Nie powiem, klasyka klasyki. Prosze przyjąć moje wyrazy uznania. Z drugiej ręki czy z Niemiec? Jeśli tak-jak długo czekałes?

tomek...
05-03-2014, 12:19
Dziękuję.
Kupiłem bezpośrednio ze Stowy, czekałem dwa miesiące z haczykiem, bo wybrałem wersję TOP mechanizmu.
Przy standardowej były ponad 4 m-ce oczekiwania.

gryson
05-03-2014, 13:37
A wskazówki masz czarne czy niebieskie? Bo patrzę na stronie stowy, i tam wszystkie piloty mają czarne, a na Twoim fociszu nie jestem pewien.
Gratuluję przy okazji, kiedyś i ja może jakiegoś pilota się dorobię.

tomek...
05-03-2014, 13:46
I na stronach i u mnie są niebieskie, Stowa (poza Ikarusem) nie daje w tej chwili czarnych, chyba, że na specjalne życzenie.

Pozdrawiam
Tomek

gryson
05-03-2014, 13:57
I bardzo dobrze, że nie daje, bo niebieskie ładniejsze ;)

tomek...
05-03-2014, 14:09
Też tak uważam.
Chociaż ten kolor jest trochę inny niż na zdjęciach Stowy, ciemniejszy.
W słabym świetle ledwo widać, że one są niebieskie.

Moim zdaniem ten zegarek ma tylko jedną wadę - płaskie szkiełko bez żadnego antyrefleksu.

Pozdrawiam
Tomek

gryson
05-03-2014, 14:16
Faktycznie, za tyle kasy mogliby ten antyrefleks dać, i to podwójny.
O wskazówki dlatego pytałem, bo nie byłem pewien czy to ciemnoniebieskie czy czarne są, choć podejrzewałem to pierwsze ;)

arecki
06-03-2014, 22:27
dzisiejszy zakup :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Dyziek
07-03-2014, 13:25
Ładne to:)

drdln
07-03-2014, 13:58
Świetny, fakt, wiem bo miałem tylko z białą tarczą.

A dziś u mnie


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/2ljt4kx-1.jpg
źródło (http://i58.tinypic.com/2ljt4kx.jpg)
Jaki to Hamilton? Świetny!

U mnie Seiko:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/Seikom_zpsc658724d-2.jpg
źródło (http://i95.photobucket.com/albums/l122/zmysl/Seikom_zpsc658724d.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/Seiko2m_zps39d0e2ec-2.jpg
źródło (http://i95.photobucket.com/albums/l122/zmysl/Seiko2m_zps39d0e2ec.jpg)

arecki
07-03-2014, 14:58
Ładne to:)
dzięki :) przez parę następnych dni pewnie nie zleci z łapy ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

stachmuszel
07-03-2014, 21:02
Zawsze podobał mi się ten Vostok, tylko to jest 47 mm.

arecki
07-03-2014, 21:51
tak, 47 mm
to był najmniejszy Vostok jaki przymierzałem, deczko mniejsze były ale kwarce
myślałem, że będzie gorzej wyglądał na ręku ale jestem z niego bardzo zadowolony :-)

robin102
07-03-2014, 23:01
dzisiejszy zakup :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)


Fajny razputin. Jaki werk ma

arecki
07-03-2014, 23:07
Automatyczny / Seiko / Cal. NH35A / 24 kamienie / stop sekunda / możliwość ręcznego naciągu

grunia99
07-03-2014, 23:21
Poszukując VOSTOKa natrafiłem na świetną ofertę - nie wiem, tylko czy nie do sekcji humor:
Minotaur - mechaniczne pusty mężczyzna wybierania biały brązowy pu zespół zegarek #00235420

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/xrxj1323254247359-1.jpg
źródło (http://miniimg4.rightinthebox.com/images/384x384/201112/xrxj1323254247359.jpg)
i cena atrakcyjna 16,52E - 20% zniżki.
Ale i można trafić też na cacka za 5,12E

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/umhybj1342497102950-1.jpg
źródło (http://miniimg8.rightinthebox.com/images/384x384/201207/umhybj1342497102950.jpg)

Doradźcie proszę, czy nie będą lepsze od proponowanych kilka postów wcześniej STOWA

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://www.stowa.de/cosmoshop/pix/a/z/marinechronomatthandaufzug/Marine_Chrono_matt_04.jpg)

A tak na poważnie, to zastanawiam się od dłuższego czasu nad Vostokiem z serii Gaz-14 Limouzine, mam jednak mały problem uczulenie dotykowe na metale. Spowodowało to zaprzestanie noszenia zegarka jakieś 15 lat temu. Wie ktoś może, czy materiał budowy zawiera związki cynku, czy jest to stal szlachetna.

kjakub
07-03-2014, 23:34
Nie wiem jak to wygląda pomiędzy różnymi producentami, ale raczej koperty robione są z którejś stali chirurgicznej, w której cynku niet ;-) Niestety najprawdopodobniej jest nikiel, na który niektórzy są uczuleni, więc w przypadku osób bardzo wrażliwych na nikiel pozostają tylko koperty tytanowe.

robin102
07-03-2014, 23:58
Automatyczny / Seiko / Cal. NH35A / 24 kamienie / stop sekunda / możliwość ręcznego naciągu
Aby na pewo te funkcje sa

arecki
08-03-2014, 00:11
są są

robin102
08-03-2014, 00:22
Ile on kosztuje

prz3mo
08-03-2014, 00:28
Ile on kosztuje

https://www.e-zegarek.pl/sklep/vostok-europe-meskie-expedition-north-pole-1-970-strona1-vostok-europe-expedition-north-pole-1-10333.html

RoboCop
08-03-2014, 00:53
https://www.e-zegarek.pl/sklep/vostok-europe-meskie-expedition-north-pole-1-970-strona1-vostok-europe-expedition-north-pole-1-10333.html

Co to za mechanizm, bo ten opis nic mi nie mówi... ??

U mnie dziś był taki stary rusek

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/0j8ko3j)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/mhvmjmj)

arecki
08-03-2014, 07:06
Co to za mechanizm, bo ten opis nic mi nie mówi... ??
jak byś spojrzał parę postów wyżej to byś się dowiedział ;-)

http://zegarki24.net/Vostok-Europe-Expedition-North-Pole-1-NH35A-5955196


pozdr

robin102
08-03-2014, 11:01
jak byś spojrzał parę postów wyżej to byś się dowiedział ;-)

http://zegarki24.net/Vostok-Europe-Expedition-North-Pole-1-NH35A-5955196


pozdr

Zz opisu w tym slepie nie wynika, ze ma stop sekunde, raczej nie mz

arecki
08-03-2014, 12:34
ma stop sekundę na 100%, po prostu raz o niej piszą, a raz nie
NH35A to odpowiednik 4R36 które pochodzą z jednej fabryki ;-)

tu masz chyba najdokładniejszy opis: http://www.minuta.pl/p,zegarek-meski-vostok-europe-expedition-north-pole-n1-nh35a-5955196,444308.html

a dzisiaj póki co:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

robin102
08-03-2014, 15:54
Sa takie z pomaranczem?
1000 zl to fajna cena

arecki
08-03-2014, 19:27
są: http://zegarki24.net/vostok-europe-expedition-north-pole-1-nh35a-5954197

emgieb
09-03-2014, 01:33
Nawet nie wiem, gdzie szukać pomocy, więc poszukam tutaj :) Potrzebuję zegarmistrza w Warszawie, który przywróci do życia dwa automatyczne skarby - Tissot Stylist i Omega Geneve. Ktoś mię pokieruje?

nickt
09-03-2014, 11:03
U mnie dzisiaj na nadgarstku nowy nabytek...
Zdjęcie podłogowe, z wczoraj ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0507_cr.jpg)

maki
09-03-2014, 17:34
A propos Vostkow i innych ruskow...
Przeszedłem wczoraj przez Złote Tarasy i polookalem trochę tu i tam. Vostok i Buran wyglądają jeszcze względnie, ale już Aviatory i Szturmanskie to nędza. Wyglada na to ze byle Chińczyk potrafi bardziej do wykończenia sie przyłożyć. Taki Parnis portugalczyk wyglada przy nich na milion papierów.
Za to Copernicus - rewelacja, nie spodziewałem sie, z bliska wyglądają te regulatory pięknie.
Pozdr

arecki
09-03-2014, 19:33
U mnie dzisiaj na nadgarstku nowy nabytek...
Zdjęcie podłogowe, z wczoraj ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0507_cr.jpg)

świetne są te oceanusy...

u mnie do południa gościł g-shock a obecnie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

nickt
11-03-2014, 10:18
U mnie dzisiaj tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0540_cr.jpg)

A co do Oceanusa....to genialny jest.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0521_cr.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0532_cr.jpg)

gryson
11-03-2014, 13:41
Ten oceaunus nie był jakoś niedawno na bazarku na Kizi?
Fajny to on jest, tylko siakiś taki mały... ;)

nickt
11-03-2014, 14:03
Nie był...
Był i chyba ciągle jest inny, S2000pw.
Oj czy ja wiem czy on jest mały...chociaż też tak myślałem, odkąd trafił na nadgarstek to się nie chce odkleić, pomimo, że mniejszy jest od innych moich sikorków....a już zupełnie inny od stenka ;)

gryson
11-03-2014, 15:14
A widzisz, nie zagłębiłem się, który to model był na bazarku, kojarzyłem tylko markę. Na mojej łapie wyglądałby na malutki ;)

arecki
11-03-2014, 23:39
budżetowo ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

PiterM
12-03-2014, 12:03
Ile to już lat minęło...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/zero_used3-2.jpg
źródło (http://pmgallery.pl/pmhosting/pam/zero_used-3.jpg)

nickt
13-03-2014, 09:54
U mnie ostatnio zamiennie z Oceanusem


Zdjęcie jak widać nieaktualne, bo sprzed kilku dni, ale zegarek na nadgarstku siedzi
Jestem zachwycony tym C. Wardem. To grubaśne bodajże 4,5mm szkło szafirowe z lekko fioletowym AR i ten szlif na tarczy...mieni się pięknie w każdym świetle...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0540.JPG)

woytec60
13-03-2014, 10:20
Od rana :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/282kvtk-2.jpg
źródło (http://i62.tinypic.com/282kvtk.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/29psuvb-2.jpg
źródło (http://i58.tinypic.com/29psuvb.jpg)

2EV
13-03-2014, 18:26
www.example.pl/wszechswiat-na-nadgarstku-32076.htm
Super zegarek ale cena z kosmosu.

Wysłane z komórki.

PiterM
13-03-2014, 19:39
sztuka dla sztuki. Podziwiać kunszt zegarmistrzowski, ale nic poza tym. Inwestycyjnie pewnie byłby ok (choć głowy nie dam).

ARECKI777
13-03-2014, 20:04
Ile tu znajomych nicków znalazłem z innego forum, witam Panowie :)

U mnie wciąż G na ręku:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/35mqo1i-1.jpg
źródło (http://i59.tinypic.com/35mqo1i.jpg)

arecki
13-03-2014, 21:02
dzisiaj w pracy ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

2EV
14-03-2014, 00:13
Ile tu znajomych nicków znalazłem z innego forum, witam Panowie

Ja również witam!
Coraz to nas więcej ;-)
Czy to coś oznacza?

ARECKI777
14-03-2014, 00:21
Czy to coś oznacza?


Że jedno drugiego nie wyklucza ;)

nickt
16-03-2014, 11:46
Tryt świeci jak świeci....poniżej zdjęcia ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/day-night.gif)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0791a_cr.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0773_cr.jpg)

arecki
16-03-2014, 16:41
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

gryson
16-03-2014, 20:28
Tryt świeci jak świeci....poniżej zdjęcia ;)

I dlatego chcesz się go pozbyć, spać nie daje i świeci po nocy? ;)

nickt
16-03-2014, 20:42
I dlatego chcesz się go pozbyć, spać nie daje i świeci po nocy? ;)

Problem jest taki, że nie podoba mi się w dzień ;)

gryson
16-03-2014, 21:37
On całkiem ładny jest, choć ja też wolę błyszczące ;)
Na bazarku jest teraz juggernaut II i ciągle się zastanawiam czy go nie łyknąć ;)

nickt
16-03-2014, 22:45
juggernaut II....oj najpierw go sobie zobacz, on jest bardzo duży i dziwnie się układa na nadgarstku no i nazywany jest "sutkowym" wiadomo dlaczego, nie ;)

gryson
16-03-2014, 23:29
Ale ja mam 20 cm w nadgarstku, dlatego BD mi się podobają ;)

tomtytus
17-03-2014, 09:52
A propos Vostkow i innych ruskow...
Przeszedłem wczoraj przez Złote Tarasy i polookalem trochę tu i tam. Vostok i Buran wyglądają jeszcze względnie, ale już Aviatory i Szturmanskie to nędza. Wyglada na to ze byle Chińczyk potrafi bardziej do wykończenia sie przyłożyć. Taki Parnis portugalczyk wyglada przy nich na milion papierów.
Za to Copernicus - rewelacja, nie spodziewałem sie, z bliska wyglądają te regulatory pięknie.
Pozdr

Tak się składa, że mam i Aviatora i Parnisa :)
Aviator (kupiony ok. 2 lata temu) moim zdaniem wygląda na bardziej solidnego.
Parnis pozostawia niezbyt miłe odczucia podczas nakręcania ale na szczęście to automat, który (ku mojemu zdziwieniu) rewelacyjnie sam się nakręca!
Ale Aviatory, które aktualnie są w ofercie wyglądają faktycznie tandetnie i stylistycznie w ogóle nie trafiają w mój gust.

woytec60
17-03-2014, 10:18
A propos Vostkow i innych ruskow...
Przeszedłem wczoraj przez Złote Tarasy i polookalem trochę tu i tam. Vostok i Buran wyglądają jeszcze względnie, ale...Szturmanskie to nędza...


Ja tam noszę taką nędzę i bardzo sobie chwalę :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/313hd9k-1.jpg
źródło (http://i58.tinypic.com/313hd9k.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/351cyu0-1.jpg
źródło (http://i61.tinypic.com/351cyu0.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/2ezo6ty-1.jpg
źródło (http://i58.tinypic.com/2ezo6ty.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/2i8f1ck-1.jpg
źródło (http://i61.tinypic.com/2i8f1ck.jpg)

maki
17-03-2014, 11:19
Nie chce nikogo urazić, ani nic w tym stylu, ani w ogóle;-) Piszę tylko co widziałem, moje odczucia:-)

gryson
17-03-2014, 11:50
Ja się nad vostokiem zastanawiałem, ale z uwagi na obecną sytuację na wschodzie stwierdziłem, że nie będę wspomagał rosyjskiego przemysłu i handlu i odpuściłem sobie rosyjskie zegarki ;)
W zamian za to poszedłem znacznie dalej na wschód i właśnie zamówiłem g-shocka ;) Mam nadzieję, że pojutrze dotrze, wtedy się pochwalę ;)

maki
17-03-2014, 12:38
Te Vostoki to Litwa chyba.
Jakiego G kupiłeś?



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/p1107511375-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s4/v66/p110751137-5.jpg)

tomtytus
17-03-2014, 12:39
Ja też piszę przede wszystkim o swoim guście.
Gryson, to racja.
Też często patrzę takimi kategoriami.

maki
17-03-2014, 12:53
O tak popałem, do teściowej...




https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/p405502705-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s5/v131/p40550270-5.jpg)

gryson
17-03-2014, 13:28
Za Litwinami też nie przepadam, łagodnie mówiąc ;) Zresztą co za różnica, że składane na Litwie jak zyski pewnie do Rosji płyną, nie będę wspierał ani jednych ani drugich.
Skusiłem się na GWX-8900B-7ER, wiem, że pożółknie z czasem, ale nie mogłem oprzeć się tej bieli ;)
A do tego musiał mieć TS, VC i fazy księżyca (przydaje mi się taka informacja przy planowaniu wypadów na wieczorne zdjęcia ;) ).


Gryson, to racja.
Też często patrzę takimi kategoriami.

Jedyne co możemy zrobić to zagłosować jak to się mówi "nogami" czyli naszymi zakupami, naszą kasą. Zawsze staram się tak robić.

Andrzeju, czy to gabinet dentystyczny? :O

ARECKI777
17-03-2014, 13:35
Ja kupiłem kiedyś nową Amfibię, Red Sea i chyba bym teraz nie polecił, werk 2416B w sumie u mnie nie sprawował się źle, ale można o nim poczytać w sieci, raczej większość opinii negatywnych. Wykonanie ok, jednak co z tego, jak zegarek potrafi mieć swoje "humorki". Do tego też mam takie coś, że nie kupię już "ruskiego" zegarka, nie tylko z powodu obecnej sytuacji.

Slon
17-03-2014, 13:36
Moze kogos zainteresuje: http://www.ibood.com/health-beauty-pl/pl/product_specs/45436/Zegarek_Invicta_8926OB_Pro_Driver_Automatic/

ARECKI777
17-03-2014, 13:42
Cena w sumie normalna, nie jakaś okazyjna, jak komuś nie przeszkadza rolkowatość to można brać, miałem i w sumie nie ma się do czego przyczepić, uszy jedynie dziwnie wykończone od strony zewnętrznej z góry, jakieś takie chropowate się wydawały, jakby nie do końca obrobione, szorstkie, żeby za bardzo nie offtopować u mnie dalej G:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/28iqdjk-1.jpg
źródło (http://i58.tinypic.com/28iqdjk.jpg)

edit:

nie zauważyłem ceny z przed promocji, to chyba jakiś żart :D

gryson
17-03-2014, 13:43
Zegarek fajny (o invictie piszę ;) ), cena też, choć dla mnie za mały. A co to za stronka? To polska jakaś czy zagramaniczna (nie sugeruję się tym, że napisane jest po polsku). Kupowaliście tam coś? A g również fajny ;)

Slon
17-03-2014, 13:51
Marku, strona jak najbardziej polska (wlasciciel chyba zagraniczny, bo podobne sa w innych krajach), towar wysylaja z Polski, nawet FV wystawia. Podobno male problemy sa przy realizacji gwarancji - dlugie terminy. Czasami trafi sie ciekawa okazja

gryson
17-03-2014, 14:07
O, dobrze wiedzieć, trzeba będzie śledzić, coś się może trafi kiedyś ciekawego ;)

maki
17-03-2014, 14:52
Za Litwinami też nie przepadam, łagodnie mówiąc ;)
Andrzeju, czy to gabinet dentystyczny? :O

Yep, owszem, gabinet dentystyczny. Skoro piszę - przeżyłem.

Miałem i ja kiedyś Amfibie - był to niezły lans ale raczej wtedy, dzisiaj to mizeria raczej, są lepsze wybory.

A G-shocki są super, już kiedyś prawie Risemana kupiłem, ale poszedłem w ProTreka. O ile pamiętam - rzucałem monetą, bez kitu. Kilka "trudnych" spraw w życiu już tak załatwiłem - raz lepiej wyszedłem na tym, raz gorzej, ale nie żałuję i przynajmniej głowę miałem spokojną.

A tak w ogóle to jeden z moich pierwszych zegarów, mam go do dziś na chodzie:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/p136143662-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s5/v132/p136143662.jpg)


Ale z tym białym to pojechałeś ostro, nie powiem:-)


.

gryson
17-03-2014, 15:12
No tak mnie ta panda urzekła, że nie mogłem wziąć nic innego... ;) To pod kątem lata, t-shirt, rower, etc. Powinien pasować, a jak nie przypasuje to oddam lub sprzedam ;)
Poza tym mam czarnego timexa, to szkoda było brać kolejny czarny, niech się czymś różni ;) Jeszcze tylko nurasa jakiegoś dokupię z czasem i będę miał podstawowy zestaw.
Współczuję zębologa.
I już oglądam w necie bezele do kupienia do tego g, bo samodzielnie można z tej pandy zrobić murzynka i mieć takie 2 w jednym ;)

pil74
17-03-2014, 16:00
Zegarek fajny (o invictie piszę ;) ), cena też, choć dla mnie za mały. A co to za stronka? To polska jakaś czy zagramaniczna (nie sugeruję się tym, że napisane jest po polsku). Kupowaliście tam coś? A g również fajny ;)
Parę razy kupowałem coś tam u nich i nie było najmniejszych problemów. Co do ofert to raz lepsze raz gorsze, trzeba obserwować co tam się pojawia. Można się zalogować i wtedy ślą na maila.

prz3mo
17-03-2014, 16:52
Skusiłem się na GWX-8900B-7ER, wiem, że pożółknie z czasem, ale nie mogłem oprzeć się tej bieli ;)


Spokojnie... ja mam białego DW-6900NB-7ER już jakieś półtora roku i jest bielutki :) jedyne co to mi lekko zafarbował na krawędziach od niebieskiej kurtki...

maki
17-03-2014, 17:03
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/p946268773-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s5/v116/p946268773.jpg)

J1
17-03-2014, 19:00
Po nastu latach bez zegarka na ręce postanowiłem przypomnieć sobie jak to jest kiedy dokładna godzina jest na wyciągnięcie ręki.

Póki co czekam na przesyłkę z Korei z takim cudem: http://www.casio-intl.com/asia-mea/en/wat/watch_detail/DB-E30-1AV/ udało mi się go wyrwać na ebay za około 27$ z przesyłką (licytacja).

Został mi jeszcze z dawnych czasów Orient 3 gwiazdkowy, automat, jednak zniechęca mnie brak możliwości ręcznego nakręcania. Zegarek ma już swoje lata i chyba coś się stało ze sprężyną, być może jest gdzieś zerwana bo po kilku godzinnym noszeniu zegarek nie dociągnie do rana następnego dnia. Wydaje mi się że automat powinien mieć sprężynę bez końca jednak chyba możliwe jest mimo wszystko iż została zerwana.

Jeszcze dwa lata temu zarzekałem się że zegarka nosić nie będę i sprzedałem Atlantic'a którego kupiłem sobie na 18 urodziny za własne ciężko zarobione pieniądze. Tamten był chociaż nakręcany.

Zerkam do tego wątku i kuszą mnie bardzo zegarki Parnis. Podoba mi się wskaźnik rezerwy chodu. Może to będzie następny zakup po Casio. ;-)

woytec60
17-03-2014, 19:30
Dziś Havana


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/35jcmc2-1.jpg
źródło (http://i57.tinypic.com/35jcmc2.jpg)

gryson
17-03-2014, 19:45
Spokojnie... ja mam białego DW-6900NB-7ER już jakieś półtora roku i jest bielutki :) jedyne co to mi lekko zafarbował na krawędziach od niebieskiej kurtki...

Toś mnie na duchu podniósł, wiedzę, że nie będzie tak źle, zwłaszcza, że będę go nosił na zmianę z innymi zegarkami :)

prz3mo
17-03-2014, 19:57
Toś mnie na duchu podniósł, wiedzę, że nie będzie tak źle, zwłaszcza, że będę go nosił na zmianę z innymi zegarkami :)

Mój biały jest taki jakby lakierowany. Koleś ma jakiś model G, turkusowy, nie lakierowany i jego jakoś dość bardzo szybko "zbrzydł". Może to kwestia tego lakieru...

gryson
17-03-2014, 20:11
Okażę się czy mój lakierowany będzie czy nie, bo mówiąc szczerze to nie wiem, wiem, że biało czarny ;)

ARECKI777
17-03-2014, 20:27
GWX-8900B-7ER jest lakierowany, o ile się nie mylę to G - Lide to te właśnie lakierowanie.

gryson
17-03-2014, 21:11
Miło ;) Jutro kurier przyniesie.

robin102
17-03-2014, 22:21
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/p946268773-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s5/v116/p946268773.jpg)fajna klamka w tej Toyocie :)8

maki
18-03-2014, 00:49
Tia... Dziękuje za uznanie. Długo wybieralem, klamek w sumie mały wybór na rynku moto, felgi łatwiej utrafić:)
A skąd wiesz ze to nie Swift? :)

gryson
18-03-2014, 18:53
Dotarł dzisiaj :)
Ogólne wrażenia? Myślałem, że jest większy... ;) na zdjęciach wydawał się duży, ale na mojej łapie jest na styk ;)
Ale ogólnie wygląda świetnie, nie żałuję zakupu. Z czasem dokupię do niego biały pasek (powinien pasować od innych z serii 8900), żeby zmieniać pandę na albinosa ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/2rdjnkk-1.jpg
źródło (http://oi61.tinypic.com/2rdjnkk.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/9sunab-1.jpg
źródło (http://oi59.tinypic.com/9sunab.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/33jhhs3-1.jpg
źródło (http://oi62.tinypic.com/33jhhs3.jpg)

prz3mo
18-03-2014, 19:07
Bardzo fajny! :)

gryson
18-03-2014, 19:14
Bardzo fajny! :)

Dzięki :)
Bałem się, żebym jakiejś podróby nie kupił, bo wyszło sporo taniej niż w sklepach internetowych, ale wszystko jest ok, nawet się przed chwilą zsynchronizował radiowo z zegarem u Niemiaszków ;)
To teraz jeszcze tylko jakiś nurek i na razie mam komplet i spokój z zegarkowymi zakupami ;)

ARECKI777
18-03-2014, 19:52
Ciekawy G, gratulacje. Wybór nurka, najlepsze co może być, chociaż z drogiej strony, tyle tego jest, a pieniędzy tak mało... :D

gryson
18-03-2014, 20:07
Wybór teoretycznie tylko spory. Zegarek będzie musiał mieć co najmniej 46-47 mm bez koronki, i to sprawia, że wybór jest już dużo mniejszy. Podejrzewam, że jak już uzbieram potrzebną kwotę to będzie Deep Blue.

ARECKI777
18-03-2014, 20:24
To faktycznie bestii szukasz, ja noszę max 42, a 40 jest idealny, ale ja mam nadgarstek niecałe 17 cm i niestety przez to sporo zegarków odpada, chociaż mógłbym nosić i te 44, ale jakoś tak za bardzo w oczy się rzucają i niestety muszę rezygnować.

gryson
18-03-2014, 21:05
Większy zegarek na mniejszym nadgarstku nie wygląda tak źle jak mały na dużym 20 cm nadgarstku ;) Dlatego wolałbym mieć Twój problem niż mój, wybór miałbym większy ;)

maki
18-03-2014, 21:58
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/2rdjnkk-1.jpg
źródło (http://oi61.tinypic.com/2rdjnkk.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/9sunab-1.jpg
źródło (http://oi59.tinypic.com/9sunab.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/33jhhs3-1.jpg
źródło (http://oi62.tinypic.com/33jhhs3.jpg)


O mama...:-) Ale nic nie mówię:-)



To teraz jeszcze tylko jakiś nurek i na razie mam komplet i spokój z zegarkowymi zakupami ;)
Oczywiście.

gryson
18-03-2014, 22:20
Nie wymawiaj imienia matki swojej na daremno ;) Zajefajny jest:p
Oczywiście... zacznę od jednego nurka ;) Tylko ciiii... nie mówcie mojej lepszej połowie ;)

pil74
18-03-2014, 23:36
Zegarek.... no taki biały :)

gryson
19-03-2014, 09:13
No czekajcie Wy, żmije, ja się Wam odgryzę jeszcze ;p

arecki
19-03-2014, 09:27
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Dyziek
19-03-2014, 09:38
gryson spoko zegareczek na wakacje...ja jestem na TAK:)

gryson
19-03-2014, 10:05
Dzięki ;)

gryson
19-03-2014, 20:13
Wiem, że powinienem to wrzucić do działu Humor, ale to jest tak na temat, że nie mogłem się powstrzymać, może jeszcze nie widzieliście ;)

http://youtu.be/Cv9JzdGKbR8

konopia
19-03-2014, 21:16
nurek? to może frogman, to bardzo nie dobrze mieć tylko jednego G shock'a. Będzie popiskiwał nocami, one muszą mieć towarzystwo ;)

MARTINK
19-03-2014, 21:32
Przyjechal 1,5 godziny temu :) - foty jak widac na szybko ale zegarek przepiekny.
Dzieki dla tych co mi Certine DS-1 odradzili bo sie wahalem...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/eee1df389a4828acmed-2.jpg
źródło (http://images61.fotosik.pl/778/eee1df389a4828acmed.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/4713c566ab6c74edmed-2.jpg
źródło (http://images63.fotosik.pl/778/4713c566ab6c74edmed.jpg)

gryson
19-03-2014, 21:37
No ładne cacko :)


nurek? to może frogman, to bardzo nie dobrze mieć tylko jednego G shock'a. Będzie popiskiwał nocami, one muszą mieć towarzystwo :wink:
Jeśli o mnie chodzi to narazie jeden plastik wystarczy, teraz w kolejce do kupna jakieś metalowe pudło, no i o jakimś lotniku, choć pewnie na chińskim się skończy, zapomniałem ;)

button
19-03-2014, 21:43
Sarb 045 jak widzę. Jeden z moich ideałów. Dobrze wybrałeś.
Pochwal się gdzie kupiłeś i ile kosztował

MARTINK
19-03-2014, 21:52
Sarb 045 jak widzę. Jeden z moich ideałów. Dobrze wybrałeś.
Pochwal się gdzie kupiłeś i ile kosztował

Dzieki. Dokladnie - SARB045. Kupilem w shopping in japan - przedostatnia sztuke (obecnie jest ostatnia - przynajmniej na stronie). Kosztowal sporo 775$ ale jak zobaczylem ze jest dostepny to wzialem + vat i clo 3pln :) i 2,46 za przeslanie adresatowi oplaty celnej (!) + 2,50 za zainkasowanie naleznosci celnej.... serio.

Nie zastanawiam sie czy za te cene warto. Zegarek jest praktycznie nie dokupienia wiec dalem pare stow wiecej za nowke - pytalem kilku osob na roznych forach i nikt nie zamierza sie pozbywac.

gryson
19-03-2014, 21:58
Poczekaj, zegarek kosztował 775 USD a polskie cło i vat tylko 3 PLN? Znaczy, że vat-u nie było, najwyżej jakieś symboliczne cło :)

MARTINK
19-03-2014, 22:05
Nie nie, zle napisalem. vat 23% => ponad 5stow extra

ARECKI777
19-03-2014, 22:12
Piękny SARB, gratulacje! Za jakiś czas też się chyba będę rozglądać bo to świetne zegarki.

gryson
19-03-2014, 22:14
Nie nie, zle napisalem. vat 23% => ponad 5stow extra

No to chyba, że tak, bo już myślałem, że żyjemy w jakimś normalnym kraju, ale wyprowadziłeś mnie z błędu, że to wciąż Polska ;)

MARTINK
19-03-2014, 22:27
No to chyba, że tak, bo już myślałem, że żyjemy w jakimś normalnym kraju, ale wyprowadziłeś mnie z błędu, że to wciąż Polska ;)

Nie przesadzajmy... VAT wiedzialem ze dolicza ale byloby by milo sie zdziwic :)

gryson
19-03-2014, 22:30
Żadne zdziwienie, złość we mnie budzi raczej jego wysokość oraz akcyza. Cóż, zegarek to towar luksusowy, jak sól czy karty do gry ;)

nickt
20-03-2014, 16:29
Dzisiaj pożegnalnie...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0824.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0829.JPG)

.....ale za to niebawem pokażę godnego następcę......nawet dwóch ;)

maki
20-03-2014, 18:14
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/p493698880-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s1/v56/p493698880.jpg)

gryson
20-03-2014, 19:19
Dzisiaj pożegnalnie...
.....ale za to niebawem pokażę godnego następcę......nawet dwóch ;)

Właśnie widziałem, że się rozstałeś i bardzo jestem ciekaw na co go wymienisz.
Jeśli na mego "ulubionego" z rodziny deep blue to gul mi skoczy ;) Ale coś czuję, że inny klimat będzie?

Tylko rolexy i rolexy lub kopie, od tych rolexów już głowa boli :twisted:

prz3mo
20-03-2014, 19:24
Ja z kolei mam fazę na coś minimalistycznego.... coś jak Skageny, ale trochę bardziej "męskie" :)
Może ktoś coś może polecić? I najlepiej taniego :-P

ARECKI777
20-03-2014, 19:36
prz3mo, może to nie do końca design Skagen'a, ale bauhaus, więc minimalizm pełną gębą: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/97788-bud%C5%BCetowy-zegarek-forumowy-formmeister-w-stylistyce-bauhaus-ankieta-nr2/

Co prawda projekt się jeszcze nie realizuje, ale to bardzo fajna opcja jak komuś zegarek nie jest potrzebny na już.

gryson
20-03-2014, 19:37
Gdybyś nie napisał, że tanie to mógłbym coś takiego podrzucić ;)
https://www.stowa.de/Antea/index.htm

prz3mo
20-03-2014, 19:50
prz3mo, może to nie do końca design Skagen'a, ale bauhaus, więc minimalizm pełną gębą: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/97788-bud%C5%BCetowy-zegarek-forumowy-formmeister-w-stylistyce-bauhaus-ankieta-nr2/

Co prawda projekt się jeszcze nie realizuje, ale to bardzo fajna opcja jak komuś zegarek nie jest potrzebny na już.

Ooo, extra! O coś takiego właśnie chodzi :)
Ale to pewnie się czeka miesiącami na realizację... jestem na tym forum, doczytam :)


Gdybyś nie napisał, że tanie to mógłbym coś takiego podrzucić ;)
https://www.stowa.de/Antea/index.htm

Fajne, ale nie mój budżet :)

ARECKI777
20-03-2014, 19:57
Zobacz jeszcze Steinhart'y i Archimad'e, co prawda to nie bauhaus, ale styl Marine, może Ci się spodoba, no i cena mniejsza niż za Stowe.

gryson
20-03-2014, 20:13
Fajne, ale nie mój budżet :)

No to masz jeszcze opcję w Rodiną, która jest mocno "inspirowana" Nomosem, podobnie jak parnis "inspirowany" jest IWC ;)
Ja gdy dorwę rodinę gdzieś do kupienia w Polsce to chętnie przygarnę.

prz3mo
20-03-2014, 20:37
No to masz jeszcze opcję w Rodiną, która jest mocno "inspirowana" Nomosem, podobnie jak parnis "inspirowany" jest IWC ;)
Ja gdy dorwę rodinę gdzieś do kupienia w Polsce to chętnie przygarnę.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/90758-rodina-r005/

Czy gdzieś w PL można takie coś kupic i jaka cena?

ARECKI777
20-03-2014, 20:42
W Polsce z tego co wiem brak, trzeba by było napisać po forach, że się chce przygarnąć, można zamówić tutaj: http://www.ebay.pl/itm/Affordable-Rodina-Automatic-Mechanical-Watch-OEM-by-Sea-Gull-ST17-Movement-/281288681971?pt=Wristwatches&var=&hash=item417e1ca9f3

gryson
20-03-2014, 20:58
Właśnie sam bym chętnie taką kupił, tylko białą, ale w Polsce nigdzie nie znalazłem, a u majfrendów jakoś nie mam przekonania/odwagi.

prz3mo
20-03-2014, 21:08
Właśnie sam bym chętnie taką kupił, tylko białą, ale w Polsce nigdzie nie znalazłem, a u majfrendów jakoś nie mam przekonania/odwagi.

No właśnie...

gryson
20-03-2014, 21:35
Musimy się chyba dogadać z kimś, kto u nich kupuje zegarki, żeby przy okazji nam kupił, przesyłka wyjdzie taniej, i coś dorzucimy od siebie za fatygę. Nasi forumowi koledzy chyba czasami coś kupują u majfrendów, więc może zaoferują nam pomoc ;)

prz3mo
20-03-2014, 21:47
Musimy się chyba dogadać z kimś, kto u nich kupuje zegarki, żeby przy okazji nam kupił, przesyłka wyjdzie taniej, i coś dorzucimy od siebie za fatygę. Nasi forumowi koledzy chyba czasami coś kupują u majfrendów, więc może zaoferują nam pomoc ;)

Jestem za :)

arecki
20-03-2014, 22:32
u mnie jakoś monotonnie....ale jutro ma do mnie dotrzeć jakiś tam diver ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

ARECKI777
20-03-2014, 22:45
U mnie też monotonia się wdała, non stop G, wczoraj przyszło wiekowe Seiko chrono, ale dzisiaj poszło do zegarmistrza na przegląd i wymianę wałka to pewnie zobaczę je nie szybciej niż za miesiąc... Za tydzień, max dwa odbieram swojego ulubionego nurka Candino, a jutro może przyjdzie (jak poczta nie zawiedzie) chrono Seiko, ale w kwarcu z lat 80/90 to się pochwalę i w końcu ta monotonia się skończy.

edit: w tym Vostoku mechanizm już od Seiko, czy to jeszcze model z vostkowym werkiem?

arecki
20-03-2014, 22:50
edit: w tym Vostoku mechanizm już od Seiko, czy to jeszcze model z vostkowym werkiem?

Seiko :-)

ARECKI777
20-03-2014, 22:54
To pewnie bez problemowo się sprawuje, całkiem ciekawy i sporo wersji chyba kolorystycznych, no, ale na moim nadgarstku to by wyglądał co najmniej śmiesznie :D

arecki
20-03-2014, 22:58
póki co bezproblemowa ale jest jeszcze na dotarciu :)
ja mam 17,5 cm i dramatu nie ma :-P (w nadgarstku jak by co :-P )

MARTINK
20-03-2014, 23:04
prz3mo moze to?
http://forums.watchuseek.com/f275/steinhart-marine-black-anchor-special-limited-edition-984043.html

Mi on sie bardzo podoba ale poniewaz wlasnie kupilem jeden to teraz musze odczekac - jak ze szklami kupisz jedno i myslisz o nastepnym... to przez Was.

ARECKI777
20-03-2014, 23:05
A on nie ma jakiegoś potężnego rozmiaru? 45 czy nawet więcej? Ja mam niecałe 17cm (nadgarstek:)) i tak jak pisałem 42 to max, 40 ideał.

arecki
20-03-2014, 23:16
A on nie ma jakiegoś potężnego rozmiaru? 45 czy nawet więcej? Ja mam niecałe 17cm (nadgarstek:)) i tak jak pisałem 42 to max, 40 ideał.

47 mm i to chyba najmniejszy z nowych VE

MARTINK
20-03-2014, 23:51
47 mm i to chyba najmniejszy z nowych VE

Kurcze - nie zwrocilem uwagi na rozmiar, faktycznie spory... ale ladny.

maki
21-03-2014, 09:34
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/p519926119-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s11/v35/p519926119.jpg)

Dla tych co mają wątpliwości:
tak wyglądają mineralne szkła po kilku latach wcale nie codziennego użytkowania. Jeżeli ktoś twierdzi że ma czyściutkie mineralne szkiełko - dla mnie oznacza to że zegarek leży w szufladzie.

gryson
21-03-2014, 10:15
Oj tam, moje stare casio wyglądało o niebo gorzej, i nosiłem (i nie przeszkadzały mi te rysy) dopóki nie zaliczyło twardego lądowania, a ja nie wciągnąłem się w ten wątek, żeby Was piekło pochłonęło :evil: