PDA

Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

Łopal
12-09-2011, 20:21
Bo Zorki to to prawdziwie autorski design i myśl techniczna...

Hehe, tez prawda :)

Pozostaje x100, choc za te cene.......

maki
12-09-2011, 20:41
x100 to mi chodzi po głowie, choc za te cene...

Spinner
13-09-2011, 08:59
DA46;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/is194_IMGP1830m.JPG)

zero8
13-09-2011, 13:11
No ładny ;-)
Czy to ryski na szkiełku? :p

maki
13-09-2011, 14:01
no nie mogę...te fortisysrisydamaskosrasko... pomysł diabła i prostytutki...

Ideologia N
13-09-2011, 14:10
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img221.imageshack.us/img221/1166/40757612567111751764z.jpg)

woytec60
13-09-2011, 14:17
Na niebiesko :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.upl.co/uploads/1846082508.jpg)

maki
13-09-2011, 15:33
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/138034826-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/138034826.jpg)

zero8
13-09-2011, 16:06
Zdziś:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img571.imageshack.us/img571/4655/lummm.jpg)

fragles
13-09-2011, 16:13
prawie jak monster ten zdzisław ;)

zero8
13-09-2011, 16:34
prawie jak monster ten zdzisław ;)

Tylko trochę ładniejszy :p

woytec60
13-09-2011, 22:08
I jeszcze raz


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.upl.co/uploads/gmt11.jpg)

Maro66.
13-09-2011, 22:43
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img202.imageshack.us/img202/945/mdsc0001.jpg)
By maro66 (http://profile.imageshack.us/user/maro66) at 2011-09-13

Locter
13-09-2011, 22:47
Jak ja nie lubie Diverów :/

Maro66.
13-09-2011, 23:03
De gustibus est non disputandum…:p

maki
13-09-2011, 23:04
Jak ja nie lubie Diverów :/

Jeżeli żartujesz to powiedzmy że OK, a jeżeli nie żartujesz...to jeszcze kiedyś polubisz chłopaku :-)

Spinner
14-09-2011, 08:38
80zł :-P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/ua437_IMGP1835m.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/qn51_IMGP1837m.JPG)

woytec60
14-09-2011, 08:59
Dziś na zielono :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.upl.co/uploads/1060018al1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.upl.co/uploads/1066144al2.jpg)

Spinner
14-09-2011, 10:11
Pierwsza fota mniam;-)

e=mc2
14-09-2011, 23:19
Spinner, rolexowy bezel, wskazówki i indeksy, czy to czasem nie ta sama fabryka produkuje, tylko z innym znaczkiem? ;-)

Spinner
15-09-2011, 00:14
Trudno wyczuć, sygnowane są logiem "MQJ" ale widać, ze to kopie Roleksa Submarinera toczka w toczkę;-)

woytec60
15-09-2011, 14:42
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/845/015tv.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/834/003saw.jpg/)

woytec60
16-09-2011, 11:36
I lotniczo


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/72/la07.jpg/)

zero8
16-09-2011, 18:53
Mierzyłem kiedyś tego Laco, ale przez te proste uszy wyglądał na moim nadgarstku fatalnie...

woytec60
16-09-2011, 19:29
Nowe modele mają już koperty z ładnie zagiętymi uszami.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/820/gallery27913116696.jpg/)


Fotka pożyczona stąd, zobacz: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/35364-laco-b-uhr/
Model ten sam co mój ale w nowej kopercie.

zero8
16-09-2011, 20:34
A ja to w sumie dziś podobnie :p


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img41.imageshack.us/img41/2250/taok.jpg)

woytec60
16-09-2011, 22:23
Piękno to Tao
Gdzie taki i za ile?

zero8
17-09-2011, 22:14
Na forum CW za 200zł :-)

zero8
18-09-2011, 19:05
A dziś na pachu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img171.imageshack.us/img171/9377/lu5.jpg)

Yaro
18-09-2011, 20:56
Od m-ca :



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/705/pen005671.jpg/)

pilon
18-09-2011, 20:58
Brawo, który rocznik? :)

zero8
18-09-2011, 22:01
Yaro, To zamiast breitlinga?

Yaro
18-09-2011, 22:17
Tak zamiast SO II, Breitling jeszcze będzie, nie wiem jeszcze który model.

Paablitos
18-09-2011, 23:03
Od m-ca :



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/705/pen005671.jpg/)

Ooo... kurka...Klasa Panie..!

fragles
20-09-2011, 19:03
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/cmdnrskxmabl-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/cmdnrskxmabl.jpg)

woytec60
22-09-2011, 15:21
Nowy nabytek testuję, pasek znaczy się


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/35/sa01b.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/97/sa05.jpg/)

Może być?

robin102
22-09-2011, 17:49
Pożyteczny nabytek, powiększa zestaw i pasuje do charakteru zegarka.

Spinner
23-09-2011, 09:10
Yaro - pikna, Wojtas - pasek pasuje do zegara jak nic i powiększa go:-) A Eta czarna mnióóóód... U mnie dziś:

Morski lotnik ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/xg595_IMGP1865m.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/my813_IMGP1860m.JPG)

silverpaul
24-09-2011, 22:58
Cześć!
Fajny wątek, pochwaliłbym się swoim, ale brak koperty. Może któryś z kolegów ma kopertę w dobrym stanie do Atlantica Worldmastera Prima z lat 60-tych. Stosunkowo rzadki model. Jak znajdę to zapodam zdjęcie. Pozdrawiam,Paweł

zero8
25-09-2011, 14:23
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img84.imageshack.us/img84/6407/hami2.jpg)

woytec60
27-09-2011, 17:45
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/90/or07.jpg/)

ozzy
27-09-2011, 22:29
fajny Oris:) jak ten model stoi cenowo?
są jeszcze jakieś modele innych marek z taką datą? bo kojarzę tylko eternę, a interesowałoby mnie cosik tańszego;)

Spinner
28-09-2011, 09:20
Fajny, oldschoolowy Orisek, graty!!


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.otofotki.pl/img23/obrazki/pn373_IMGP1877m.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.otofotki.pl/img23/obrazki/ym527_IMGP1882m.JPG)

emet_b
28-09-2011, 09:37
i właśnie za ten zegarek Spinner tak bardzo Cię nie lubię ;P
obłędny!

woytec60
29-09-2011, 10:57
Fajny TAG :)

A ja wahałem się przez dłuższą chwilę...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/405/ori28.jpg/)


...aż wygrał nowszy nabytek.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/192/ori02.jpg/)


Jutro będzie odwrotnie ;)

Spinner
29-09-2011, 13:34
Oba bajadera ale o dziwo wybralbym chyba Alpinista;-)

krzysztof jot
30-09-2011, 00:25
fajny Oris:) jak ten model stoi cenowo?
są jeszcze jakieś modele innych marek z taką datą? bo kojarzę tylko eternę, a interesowałoby mnie cosik tańszego;)

Atlantic Worldmaster Day Date


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.watchtimeclub.com/images/watches/images_db/big/s164_atlantic_wmdaydate3d.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.zegarki.biz.pl/data/gfx/pictures/large/6/9/1896_1.jpg)

Spinner
30-09-2011, 11:16
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.otofotki.pl/img23/obrazki/fu376_DSC_0551m.JPG)

Spinner
01-10-2011, 23:25
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.otofotki.pl/img23/obrazki/zr146_DSC_0565m.jpg)

wiecznychlopiec
02-10-2011, 22:36
moja narzeczona chyba zabije was za ten watek :) przejrzalem wszystkie posty i zweryfikowalem kilka swoich pogladów nt zegarków, zeby bylo na temat:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/124221391875461024-2.jpg
źródło (http://static.frazpc.pl/board/2009/05/124221391875461024.jpg)
co prawda nie moje zdjecie, takie moze kiedys, nosze go od kilku lat, wrecz sie nie rozstaje

a teraz problem z ktorym o dziwo nikt nie pomogl mi na KMZ, wiem ze jedna z osob z tego forum ma ten zegarek wiec mam nadzieje ze mi pomoze:

spodobal mi sie jeden z modeli marki Hamilton, jednak w konsternacje wprawil mnie fakt ze ten sam model i tym samym nr ref, H32515555, ale o pasku w roznych kolorach - mianowicie jasnym brazowym i brazowym (ew, ciemny braz) ma rozne zapiecia. Moze ktos z kolegow wytlumaczy mi jak to jest. Nie ukrywam ze bardziej podoba mi sie jasno brazowy pasek i jego zapiecie


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/H32515555-2.jpg
źródło (http://img.photobucket.com/albums/v493/davidwarren/H32515555.jpg)

jak widac dla cienobrazowego paska zapiecie jest takie:

http://www.amazon.co...7299553&sr=1-36 (http://www.amazon.com/Hamilton-Jazzmaster-Viewmatic-Watch-H32515555/dp/B0017RZ8GQ/ref=sr_1_36?s=watches&ie=UTF8&qid=1317299553&sr=1-36)


a dla jasno brozowego takie:

http://www.bodying.co.uk/h32515555-hamilton-jazzmaster-viewmatic-jazzmaster/watches/9570

i teraz moje pytanie czy zawsze tak bedzie? czt w tym wypadku kolor paska decyduje o zapieciu? a moze ja wyciagnalem tylko jakies bledne wnioski?

obok w/w Hamiltona przymierzam sie tez do:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.demus.pl/data/gfx/pictures/large/4/9/9594_4.jpg)
lub:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://e-zegarek.pl/images/old/9347_max.jpg)

wiem ze dla niektorych osob ta marka nie istnieje ;], ale dla mnie ma wartosc sentymentalna

dzieki za pomoc i mile widziane sugestie, mam nadzieje ze nie wpadlem tak jak Wy

maki
03-10-2011, 11:12
jakieś mało Hamiltonowe te zapięcia, X-wind na pasku ma w klamrze typowe H jak Hamilton


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forums.watchuseek.com/attachments/f71/101793d1209200745-im-still-loving-hamilton-x-wind-dscf0006.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forums.watchuseek.com/attachments/f71/101791d1209200745-im-still-loving-hamilton-x-wind-dscf0004.jpg)


a jaka jest zasada...????????????? Ktoś wie???

emet_b
05-10-2011, 08:14
Mimo, że już po sezonie, ja nabyłem coś na przyszłe lato;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/685/sam0558q.jpg/)

Muszę dokupić jej męża w postaci Monsterka i będzie fajna para;)

Spinner
05-10-2011, 09:22
Niebiesko mi dziś:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.otofotki.pl/img23/obrazki/gl700_IMGP1902m.JPG)

zarowka
05-10-2011, 17:58
w przyszłym tygodniu na mojej dłoni zagości nowy fossil, nie mogę się już doczekać! http://www.time-zone.pl/admin/item_img/115x115_jr9654.jpeg

tomek...
06-10-2011, 13:54
Dzisiaj tak:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img684.imageshack.us/img684/7484/300mu.jpg)

Pozdrawiam
tomek...

Spinner
06-10-2011, 20:12
Piękna!!;-) A u mnie staruszek:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.otofotki.pl/img23/obrazki/qo257_IMGP1916m.jpg)

Maro66.
06-10-2011, 21:31
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img268.imageshack.us/img268/3738/mdsc0014.jpg)
By maro66 (http://profile.imageshack.us/user/maro66) at 2011-10-06

Krzysiek C
07-10-2011, 09:48
Genialny wątek! Dzisiaj jeszcze staruszek Citizenik - już chyba piąta albo szósta bateria mu upływa.
Zdjęcie robione na szybko małpką Canona stąd taka jakość ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img18.imageshack.us/img18/2193/img1260hj.jpg)

A nowy zegareczek już do mnie idzie. Nie powiem, trochę dzięki wam i waszym zdjęciom :)

woytec60
07-10-2011, 13:27
Fajne Hamiltony, Panowie :)

A u mnie dziś klasyka gatunku


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/839/sam05p.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/3/sam06.jpg/)

wypass
07-10-2011, 17:04
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img823.imageshack.us/img823/7311/dsc4461w.jpg)

tml
07-10-2011, 17:21
Fajny lotnik, a matero jeszcze fajniejsze. Muszę sobie sprawić nowe... I lotnika też.

wypass
07-10-2011, 18:06
mogę Ci podrzucić link do sklepu gdzie kupowałem...matero oczywiście :D

tomek...
07-10-2011, 18:23
Witam
Dzisiaj, jak wstawałem, było tak:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img802.imageshack.us/img802/1/zdjciee.jpg)

Pozdrawiam
Tomek

tomek...
08-10-2011, 14:39
Dzisiaj rano tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img69.imageshack.us/img69/1504/dsc1131g.jpg)

Po południu tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img834.imageshack.us/img834/3746/dsc1110n.jpg)

Pozdrawiam
Tomek

mariaczi666
08-10-2011, 20:58
No no, bardzo fajny wątek, nie ma to jak popatrzeć na piękne zegary...
A tu skromnie mój codzienny zestaw:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img33.imageshack.us/img33/3852/mlum1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img560.imageshack.us/img560/7471/mlum2.jpg)


I 'od święta' ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img822.imageshack.us/img822/298/mcit2.jpg)

Vavamaka
08-10-2011, 23:53
Widzę, że mocno koledzy uderzyli w zdjęcia swoich nadgarstkowych pociech, więc i ja cyknąłem :) Mój skx007 na pomarańczowej gumie. Przechodził na niej końcówkę lata. Jutro zmieniam na czarny kauczuk.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/80/skx0071.jpg/)

woytec60
09-10-2011, 12:40
Dziś dzień do ważnych decyzji to i zegarek zdecydowany w wyrazie


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/17/sammy03q.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/689/sammy01.jpg/)

robin102
09-10-2011, 13:57
Dziś dzień do ważnych decyzji to i zegarek zdecydowany w wyrazie..
No fakt na tych wyborach trzeba być jak samuraj !
ładna sztuka, jako nowy kupiłeś ?

No no, bardzo fajny wątek,....
taaaa fajny, fajny bo już niejeden pewnie spał przez niego na balkonie :mrgreen:

woytec60
09-10-2011, 14:12
Nowy albo NOS, jak kto woli.
Kupiłem od porządnego człeka który miał i nie nosił, nawet bransoleta nie była skrócona.

Krzysiek C
11-10-2011, 00:43
Dzisiaj odebrałem paczuszkę i cały dzień na ręku nosiłem to:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img811.imageshack.us/img811/1592/dsc2805skasowac.jpg)

Vavamaka
11-10-2011, 01:05
Fajny parnis! Gratulacje!

Krzysiek C
11-10-2011, 10:34
Dzięki, ale chińskie łapki już się chyba tak nie starają jak wcześniej, bo pierwsze pomiary pokazują, że leci +25s na dobę :-|

woytec60
11-10-2011, 21:13
Jeszcze nie mam ale w drodze


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/268/cosen.jpg/)

Przy dobrych wiatrach jutro powinien zawinąć :)

Vavamaka
12-10-2011, 11:33
Super ten diver i nawet w rozsądnej cenie można go kupić... No, no, czekam z niecierpliwością na fotki nadgarstkowe :)

tml
12-10-2011, 11:42
ahh, świeci na pomarańczowo!

emet_b
12-10-2011, 11:58
Jeszcze nie mam ale w drodze


Przy dobrych wiatrach jutro powinien zawinąć :)

pytanie za 100pkt- a co to takiego?? :)

zero8
12-10-2011, 12:21
Deep Blue, dawaj 100pkt ;-P

emet_b
12-10-2011, 12:48
+100:lol:

woytec60
12-10-2011, 17:48
No i jest


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/683/dbo07.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/685/dbo09.jpg/)


Różnica kolorków wynika z oświetlenia.
Pierwsze, zrobione w cieniu jest normalne ale na słoneczku szkiełko z antyrefleksem nadaje tarczy niebiesko-granatowy odcień.

Vavamaka
12-10-2011, 22:33
Fiu Fiu, gratki!

woytec60
13-10-2011, 10:15
Od wczoraj w zasadzie bez zmian


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/713/dbo05.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/217/dbo01.jpg/)

tomek...
14-10-2011, 10:48
Nieważne czy garnitur czy T-shirt. Od tygodnia nie schodzi z łapy...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img11.imageshack.us/img11/8829/300m1.jpg)

Pozdrawiam
tomek...

woytec60
14-10-2011, 12:47
Dziś DB na Stasiowym pachu


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/411/st05.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/703/st02x.jpg/)

Wygrałem ten pasek na charytatywnej, forumowej licytacji i długo nie mogłem go podpasować do żadnego zegarka, wszystkie były dla tego paska za delikatne.
Teraz już wiem dlaczego, on czekał na T100 :cool:

robin102
14-10-2011, 15:46
Ładny kuumplecik wyszedł. Co to za zegarek Wojtku, Jaki ma rozmiar tarczy ? bo chyba nie za wielki i czemu taka nazwa jeśli cyferblat jest czarny, a nie niebieski ;)

daromax
14-10-2011, 17:16
A u mnie prężą się modeliki jedynej dla mnie słusznej marki CASIO :)

Na co dzień od tygodnia świeżutki AWG-101-1AER


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ceasuridemana.ro/pictures/2010/02/28/casio-awg-101-1aer_125510.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://uhr-shop.com/userfiles/image/shop/AWG-101-1AER.jpg)

A na elegancko EDIFICE EF-319D-7A


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nokautimg3.pl/p-22-38-22381bda81e829ac82b7dc821c63807e500x500/zegarek-casio-meski-ef-319d-7avdf-z-datownikiem.jpg)

prz3mo
14-10-2011, 17:31
daromax, mam identycznego G-Shocka :)

woytec60
14-10-2011, 19:34
Ładny kuumplecik wyszedł. Co to za zegarek Wojtku, Jaki ma rozmiar tarczy ? bo chyba nie za wielki i czemu taka nazwa jeśli cyferblat jest czarny, a nie niebieski ;)

Rozmiar jest słuszny, 46 mm średnicy bez koronki i 16 mm grubości.
Normalny prodiż, na mój nadgarstek sam raz ;)
Deep Blue to nazwa firmy spoza wielkiej wody: http://www.deepbluewatches.com/ specjalizującej się w zegarkach nurkowych.
Ciekawostką jest podświetlenie wskazówek i indeksów trytem.
I moim T100 Daynight możesz poczytać tu: http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=7028
Znajdziesz tam też kilka fotek, także prezentację w/w podświetlenia.

tomek...
15-10-2011, 11:23
Dzisiaj mój ulubiony kwarc:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img52.imageshack.us/img52/6665/p10004292.jpg)

Pozdrawiam
Tomek

woytec60
15-10-2011, 17:18
Ciągle na Stochpachu


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/717/st31.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/824/st29.jpg/)


Jak do tego robiony :)

robin102
15-10-2011, 19:23
Panowie czym można skutecznie i żeby się nie narobić zapolerować ryski na kopercie zegarka ?

woytec60
15-10-2011, 21:14
Ściereczki Cape Cod dostępne na ebayu: http://www.ebay.pl/sch/Bi-uteria-i-zegarki-/281/i.html?_nkw=cape+cod&_catref=1&_fln=1&_sac=1&_trksid=p3286.c0.m282
Tylko do kopert polerowanych, do szczotkowanych oczywiście się nie nadadzą bo spolerują je na wysoki polysk.
Jeszcze można się dopisać do zapisu grupowego: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/57000-cz-ii-zakup-grupowy-sciereczek-do-polerowani-cape-cod/page__st__120

woytec60
16-10-2011, 11:54
Wczoraj i dziś



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/189/1501kw.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/850/1607d.jpg/)

robin102
16-10-2011, 13:25
Dzięki Wojtku za namiary na ściereczki do polerowania.
Twoja hodowla sikorów to już chyba ma ten wymiar, że na każdy dzień miesiąca inny ;)

Kemnner zaczyna produkcje fajnych GTMów, słuszny rozmiar 42mm i mechanizm ETA 2893. Inne zdjęcia, bardziej z bliska które Roland rozsyła jednoznacznie sugerują, że zegarek ma męskie, twarde ;) wykonanie.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/verschiedeneFarben-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/verschiedeneFarben.jpg)

ASAHI
16-10-2011, 13:53
A oto mój zmęczony codziennym użytkowaniem kaszlaczek :-)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/18433281342744266979.jpg)

emet_b
16-10-2011, 14:41
Dzięki Wojtku za namiary na ściereczki do polerowania.
Twoja hodowla sikorów to już chyba ma ten wymiar, że na każdy dzień miesiąca inny ;)

Kemnner zaczyna produkcje fajnych GTMów, słuszny rozmiar 42mm i mechanizm ETA 2893. Inne zdjęcia, bardziej z bliska które Roland rozsyła jednoznacznie sugerują, że zegarek ma męskie, twarde ;) wykonanie.


żółciutki słoneczko-bomba! Znamy cenę??

Przy okazji pochwalę się najmłodszym dzieckiem ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/196/sam0759y.jpg/)

Spinner
16-10-2011, 20:08
Graty, kiedyś myślałem o takim AT, to stalówka 43mm pewnie:-) Co do Kemmnerka, niezbyt udany imho, cena blisko 400 euro...

emet_b
16-10-2011, 20:18
400 ojrosów...nie dałbym :)
Brakuje mi w nich jakiegoś kolorku (otoczki) na wskazówkach i indeksach.

Spinner
16-10-2011, 20:40
Oczywiście, że tak:-)

treborp
16-10-2011, 22:04
żółciutki słoneczko-bomba! Znamy cenę??




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/196/sam0759y.jpg/)

kolego bardzo ładny ten citek :) gratulacje :)

woytec60
17-10-2011, 21:09
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/411/sammy06.jpg/)

zero8
17-10-2011, 22:49
Jak Ci się znudzi ten DB daj znać ;-)

nickt
17-10-2011, 23:31
Ja w piątek dostałem Risemana i Mudmana.... kurcze nie myślałem, że takie brzydale mogą wzbudzić tyle pozytywnych emocji :) Mudmanem rzucałem już kilka razy i oczywiście wrzucałem w kałużę :) Riseman synchronizuje mi się co noc. Łapie maksymalny zasięg L3 i przestawia czas i datę (sprawdziłem), w dodatku to tanie zegarki!!
Jestem na tyle szczęśliwy, że poważnie rozglądam się za ładnym Edificem gdy ubiorę się elegancko (bardzo rzadko) z WC i TS

P.S. Citizen bardzo zacny!

woytec60
18-10-2011, 07:35
Jak Ci się znudzi ten DB daj znać ;-)

Na ostatniej fotce to Samurai, nie DB ;)

zero8
18-10-2011, 09:23
A faktycznie, nawet fajniejszy niż ten DB ;-p

A ja dzis:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/6256360215_6aab7921e1_b-1.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6163/6256360215_6aab7921e1_b.jpg)

robin102
18-10-2011, 12:09
Eeeeee tam chińszczyzna :mrgreen:


;)

woytec60
18-10-2011, 13:04
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/27/pan03u.jpg/)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/401/pan04.jpg/)

zero8
18-10-2011, 13:53
Eeeeee tam chińszczyzna :mrgreen:


;)

Chyba Ci się z Eterną pomyliło ;-)

Spinner
19-10-2011, 09:19
TH ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/ch608_IMGP1998m.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/bs827_IMGP2007m.JPG)

woytec60
20-10-2011, 09:30
Buro dziś i ponuro więc trochę koloru nie zawadzi


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/444/bs03s.jpg/)

zero8
20-10-2011, 12:51
A u mnie tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img190.imageshack.us/img190/411/51698565.jpg)

robin102
21-10-2011, 11:46
Kurna, ale żeś przykombinowł miodnyj kadr z tymi samolocikami.
---------------
Wojtek Alpinista na tym szerokim pachu wybornie się prezentuje i trochę czasy harcerstwa mi przypomina.
Nosił bym do niego jeszcze jakąś finkę przy boku pod marynarką :) ;)

woytec60
21-10-2011, 12:24
Na razie mam tylko krótkie spodenki i chustę a zamiast finki scyzor w kieszeni, może być?

A dzisiaj tak


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/802/or07.jpg/)

Tylko fotka niedzisiejsza :oops:

tomek...
21-10-2011, 22:23
U mnie monotematycznie:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img97.imageshack.us/img97/2254/zdjciesk.jpg)

Pozdrawiam
tomek...

krzysztof jot
22-10-2011, 20:50
Dzięki Wojtku za namiary na ściereczki do polerowania.
Twoja hodowla sikorów to już chyba ma ten wymiar, że na każdy dzień miesiąca inny :wink:


no właśnie, a tu ostatnio aż strach zaglądać, bo nie ma strony bez orisa i zielonego seiko





A dzisiaj tak
Tylko fotka niedzisiejsza :oops:

mocno niedzisiejsza... jak wyżej, właściwie ciagle dwie te same - bez obrazy ale nudne to jest.

woytec60
22-10-2011, 22:11
Zamiast narzekać to ożyw wątek, pokaż coś swojego :)

PS
Ja wysiadam, zajrzę tu po nowym roku.

krzysztof jot
23-10-2011, 00:31
Zamiast narzekać to ożyw wątek, pokaż coś swojego :)

PS
Ja wysiadam, zajrzę tu po nowym roku.

chyba wszystkie już tu pokazałem, nic nie kupuje nowego to siedzę cicho :)
...ale jak kupie coś nowego, to jak się znam - pokażę :)

maki
23-10-2011, 11:25
no...to... może ja...

Dozbroiłem się w branZZZolete, troche mi zajęło znalezienie oryginalnej, bo skusiłem się wcześniej na gumę, ale mi nie podeszła. A teraz jest MIOT, wg mnie ofkoz


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/139072940-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/139072940.jpg)


Podkręciłem się też na Parnisa Chrono ale mi chyba uciekł na CW :/

Maro66.
23-10-2011, 21:01
chyba wszystkie już tu pokazałem, nic nie kupuje nowego to siedzę cicho :)
...ale jak kupie coś nowego, to jak się znam - pokażę :)
Ale to jest wątek co masz dzisiaj na ręku, a nie nowe nabytki:wink:

zero8
23-10-2011, 21:21
ale to jest wątek co masz dzisiaj na ręku, a nie nowe nabytki:wink:

+ 100

robin102
23-10-2011, 22:11
Ale to jest wątek co masz dzisiaj na ręku, a nie nowe nabytki:wink:
czyli -100 dla Krzysztofa za to, że nam zabawę chciał zepsuć. Zazdrosnik jeden ;) :)

Redskull
24-10-2011, 07:45
Ale to jest wątek co masz dzisiaj na ręku, a nie nowe nabytki:wink:

Ale dziś miał inny układ włosów na ręce! Powinien zrobić świeżuchną focię a nie odgrzewać kotleta :P

wiecznychlopiec
25-10-2011, 15:02
dzisiaj kolejny dzien taki, niestety ostatni ;/ zegarek do serwisu, po 5 dniach uzytkowania, chlip...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img90.imageshack.us/img90/9798/dsc5053.jpg)

maki
25-10-2011, 19:24
Bardzo ładny, przypomina mi nie powiem co i mógłbym się założyć że w środku siedzi Valjoux 7750

Jaki to jest model? I co mu sie stało?

edit
Juz chyba wiem, 55861.47.61 ATLANTIC

krzysztof jot
26-10-2011, 00:12
Ale to jest wątek co masz dzisiaj na ręku, a nie nowe nabytki:wink:

no to się zgadza - zobacz kto założył ten wątek :)
ale liczę na rozsądek, i takie bardziej "inteligentne" podejście do tematu tematu. Nie zakładałem, że każdy forumowicz 365 dni w roku będzie pokazywał zegarek... na dodatek ten sam - bo wtedy zrobi się to nudne raczej , nie sądzisz :).
Ale oczywiście cieszy, że temat jakoś żyje i jest tak popularny :).

wiecznychlopiec
26-10-2011, 09:05
Bardzo ładny, przypomina mi nie powiem co i mógłbym się założyć że w środku siedzi Valjoux 7750

Jaki to jest model? I co mu sie stało?

edit
Juz chyba wiem, 55861.47.61 ATLANTIC

dokladnie 55861.41.63

wlasnie z b-k jest zegarek, mam nadzieje ze w przyszlosci rozszerza oferte o inne automaty, kilka typów mam już

nieprawidlowo dziala przycisk chronografu, zacina sie, czasem kila razy trzeba wcisnac zeby wystartowal, przez szklany dekiel widac z tylu, ze jego wadliwe dzialanie ma wplyw rowniez na drugu przycsk, ktory zamiast tylko pracowac w trybie reset czasem "popycha" mechanizm i dziala jak start. Dlatego w trybie ekspresowym trafia do serwisu.

poprzedni zegarek mialem dosyc maly 38mm, wiec ten po zalozeniu na reke wydawal mi sie ogromny, tym bardziej ze moj nadgarstek to jedynie 16,5 cm

Piotr Wągrodzki
26-10-2011, 13:54
Od wczoraj na moim ręku:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/404/gshocke.jpg/)

pozdrawiam
Piowa

emet_b
26-10-2011, 14:07
chorowałem swego czasu na tego G, ale na żywo za bardzo się błyszczy toto srebrne.

gary
26-10-2011, 14:19
Piotr mam taki sam tylko wersje all-black, nie błyszczy się :) http://ecx.images-amazon.com/images/I/41Bt9H%2BOVIL._SL500_AA300_.jpg

maki
26-10-2011, 15:20
mam i ja. wiem że inny model:-P



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/139166166-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/139166166.jpg)

Piotr Wągrodzki
26-10-2011, 18:17
Jeszcze raz, tym razem duże zdjęcie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/404/gshocke.jpg/)

pozdrawiam
Piowa

robin102
26-10-2011, 20:26
Milusi łobuziak
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/64313-orient-garniturowy-fd0f003w-szafir-stan-9999910/

qualin
28-10-2011, 13:00
Generalnie nie nosze zegarkow, w szafie mam jakiegos Casio z zepsuta branzoleta. Szwagierka handluje bizuteria i kupila ostatnio w hurtowni pare zegarkow meskich, z czego 2 sztuki dostalem od niej do testowania. Na zegarkach sie nie znam, jest to jakas chinszczyzna, wydaje mi sie, ze wyglad to podrobka jakis markowych zegarkow bo gdzies podobne kiedys widzialem. Nie mniej jednak jak na chinskie podrobki jakosc wykonania jest naprawde bardzo fajna, zegarki sa masywne, dobrze spasowane, materialy calkiem fajnej jakosci i maja 3 letnie gwarancje producenta. Ten po lewej jest na gumowym pasku, godzine pokazuje po nacisnieciu przycisku, niby wodoodporny do 3 ATM. Ten po prawej na skorzanym pasku antyalergicznym z mechanizmem miyota 2035 (3 tarczki w srodku to tylko atrapa). Nie wiem ile w sklepie takie cudaki, ale ceny hurtowe wygladaja nastepujaco: 44,50 zl i 34,50 zl :) Wg mnie starannie wykonane i solidne zegarkie jak za taka smieszna kase.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img254.imageshack.us/img254/6980/dsc0428d.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img833.imageshack.us/img833/3379/dsc0430tl.jpg)

bialogardzianin
28-10-2011, 14:51
Nie przebrnąłem przez cały wątek, wybaczcie 9o ile była o tym mowa), ale podjąłem decyzję o kupieniu sobie, tylko dla siebie zegarka.
Księgowa wyliczyła mi, że wyjdzie mi oddać państwu naszemu ponad 1k zł podatku, więc wpadłem na pomysł, że może można kupić na fakturę (działalność fotograficzna). Można? Czytałem tu i ówdzie, że tak, ale tu http://interpretacja-podatkowa.pl/interpretacja/pokaz/4-podatek-dochodowy-od-osob-fizycznych/5-koszty-uzyskania-przychodow/13815-koszty-uzyskania-przychodow.html jest napisane, że nie (nie jestem VATowcem, PKPiR). Podpowiedzcie proszę, a niebawem i ja sie pochwalę. ;)

robin102
28-10-2011, 14:58
Ścienny, czy na biurko do pracowni fotografa jak najbardziej w koszta możesz wpuścić. Dzisiejsze naręczne bywają tak wielkie, że jakby taki zawiesić na ścianie to podejdzie pod odliczenie :mrgreen: ewentualnie fakturę na światłomierz weź, kto to odróżni :mrgreen:

bialogardzianin
28-10-2011, 15:11
Ścienny, czy na biurko do pracowni fotografa jak najbardziej w koszta możesz wpuścić. Dzisiejsze naręczne bywają tak wielkie, że jakby taki zawiesić na ścianie to podejdzie pod odliczenie :mrgreen: ewentualnie fakturę na światłomierz weź, kto to odróżni :mrgreen:

robinie102, ja serio pytam i wolę spokojnie spać. Upatrzyłem sobie model bez wbudowanego światłomierza (Sekonic, Gossen, na co czekacie? ;) ) i z dizajnem nie za bardzo nadającym się na powieszenie na ścianę. Na spec forum zegarkowym przeczytałem posta, że są sposoby, ale autor podzielił się wieścią przez PW z zainteresowanym, a ja póki co nie zarejestrowałem się na tamtym forum. Czytałem, że można podciągnąć zakup jako reprezentacyjny, ale tylko do wysokości 0,25% przychodów- no ja nie osiągam przychodów jak Bell czy Buissink, więc chyba odpada, co?

krzysztof jot
28-10-2011, 21:17
Generalnie nie nosze zegarkow, w szafie mam jakiegos Casio z zepsuta branzoleta. Szwagierka handluje bizuteria i kupila ostatnio w hurtowni pare zegarkow meskich, z czego 2 sztuki dostalem od niej do testowania. Na zegarkach sie nie znam, jest to jakas chinszczyzna...... Nie wiem ile w sklepie takie cudaki, ale ceny hurtowe wygladaja nastepujaco: 44,50 zl i 34,50 zl :) Wg mnie starannie wykonane i solidne zegarkie jak za taka smieszna kase.



w dzisiejszych czasach zegarka raczej nie nosi sie w celu sprawdzenia która godzina - to co pokazałeś a co zalega wszelkie "wyspy" z chińskim fajansem w galeriach handlowych trudno nazwać zegarkiem czy tym bardziej biżuterią, a noszenie czegoś takiego na ręce jest po prostu więcej niż obciachem. To ... nawet nie wiem jak to nazwać :). Moim zdaniem, właściciel takiego zegarka musi bezwzględnie dla równowagi używać wody toaletowej Brut ;)

Jak dorosły facet może pokazać się z czymś takim na ręce ? Po co to kupować ? W jakim celu ? Podaj powód usprawiedliwiający wydanie 40 zł na coś takiego i pokazanie się w miejscu publicznym z tym "czymś" na nadgarstku - ozdoba ? biżuteria ? elegancja ? prestiż ?
Zegarek jak pióro - generalnie jest dziś zbędny - ale może być miłym gadżetem na ręce, i postrzegany jest raczej w kategoriach biżuterii, czy w pewnych kręgach jako wyznacznika prestiżu, pozycji społecznej czy po prostu eleganckim dodatkiem do stroju. Toto nie łapie się w żadnej rozsądnej kategorii. Największa kupa jaka tu pojawiła się od początku tematu - nie sadziłem, ze ktoś może to uznać za przedmiot godny polecenia.

qualin
28-10-2011, 22:48
w dzisiejszych czasach zegarka raczej nie nosi sie w celu sprawdzenia która godzina - to co pokazałeś a co zalega wszelkie "wyspy" z chińskim fajansem w galeriach handlowych trudno nazwać zegarkiem czy tym bardziej biżuterią, a noszenie czegoś takiego na ręce jest po prostu więcej niż obciachem. To ... nawet nie wiem jak to nazwać :). Moim zdaniem, właściciel takiego zegarka musi bezwzględnie dla równowagi używać wody toaletowej Brut ;)

Jak dorosły facet może pokazać się z czymś takim na ręce ? Po co to kupować ? W jakim celu ? Podaj powód usprawiedliwiający wydanie 40 zł na coś takiego i pokazanie się w miejscu publicznym z tym "czymś" na nadgarstku - ozdoba ? biżuteria ? elegancja ? prestiż ?
Zegarek jak pióro - generalnie jest dziś zbędny - ale może być miłym gadżetem na ręce, i postrzegany jest raczej w kategoriach biżuterii, czy w pewnych kręgach jako wyznacznika prestiżu, pozycji społecznej czy po prostu eleganckim dodatkiem do stroju. Toto nie łapie się w żadnej rozsądnej kategorii. Największa kupa jaka tu pojawiła się od początku tematu - nie sadziłem, ze ktoś może to uznać za przedmiot godny polecenia.

Zacznijmy od tego, ze nie kupowalem tych zegarkow, bo nie mam takiej potrzeby, pozatym dla mnie zegarek to tylko narzedzie sluzace do wskazywania godziny, nic wiecej. Tak samo jak aparat to narzedzie do robienia zdjec, idac tym tokiem rozumowania ktos kto uzywa kompaktu to rowniez osoba bez poczucia smaku i gustu bo przeciez tylko pelna klatka moze dac prestiz. Fajnie, ze jestes z tych osob ktore lubia piescic wlasne ego wypasionym zegarkiem i pokazywac swiatu jaki to nie jestes na poziomie bo masz super zegarek za dobra kase. Dla mnie to nie obciach ubrac taki zegarek, lansowac sie nim nie mam zamiaru, wyglada nienajgorzej i robi to do czego zostal stworzony czyli pokazuje godzine, Dla Ciebie to moze jest kupa, dla mnie poprostu zegarek, ktory dostalem i ktory dziala. Auto podobno tez jest wyznacznikiem prestizu i pozycji spolecznej, a jakos nikt z Was nie jezdzi Bugatii czy Bentleyem.
I prosze wskaz mi Panie prestizowy, gdzie ja polecalem komus te zegarki ? Aha wyraz "kupa" rowniez brzmi bardzo prestizowo w Twojej wypowiedzi. No i jakos nie widzialem nigdzi einformacji, ze pokazujemy tutaj tylko "drogie" zegarki. Dostalem, wrzucilem, zeby pokazac, ze takie cos istnieje i tyle.

fragles
28-10-2011, 23:08
kolego bialogardzianin - wysłałem Ci PW

krzysztof jot
29-10-2011, 13:21
Zacznijmy od tego, ze nie kupowalem tych zegarkow, bo nie mam takiej potrzeby, pozatym dla mnie zegarek to tylko narzedzie sluzace do wskazywania godziny, nic wiecej. Tak samo jak aparat to narzedzie do robienia zdjec, idac tym tokiem rozumowania ktos kto uzywa kompaktu to rowniez osoba bez poczucia smaku i gustu bo przeciez tylko pelna klatka moze dac prestiz.
.

porównanie bez sensu - aktualny czas to dziś "sam włazi w oczy" od wyświetlacza w samochodzie, telewizorze, radiu, dvd itp itd na telefonie skończywszy. Zegarek to raczej część ubioru, inny do sportowego ciucha, inny do garnituru. To element którym można zepsuć lub poprawić swój "imidż". Oczywiście można na to patrzeć inaczej, jak i wciąż używać wody Brut po goleniu. Każdy ma na to inne spojrzenie.
I nie chodzi tu o cenę 40 zł - nie odnośmy się do Bentleya i zegarków za 100 czy 300tys bo nikt tu nie gra w tej lidze. Można mieć piękny zegarek za 100 zł i będę Ci go zazdrościł. Ale chodzi o to, ze to co Ty pokazałeś to chińska kupa, zrobiona ze stopu metalu powodującego często chorobowe zmiany na skórze. To jest coś, co lepiej już nie mieć nic na ręku, niż nosić takie "cuś". I zadam ponownie pytanie - w jakim celu ? godzinę można sprawdzić na telefonie, ma je 50mln polaków wiec go każdy raczej ma. Jak kupujesz zegarek, to jednak po to aby coś na ta rękę założyć ? mierzysz w sklepie, oglądasz, wybierasz. A kupując takie cudo, co ono mówi o Tobie ? Można se okręcić nadgarstek papierem toaletowym i będzie ciekawiej.
I bez obrazy - warto i należy o tym porozmawiać :) Po to jest cafe-forum, aby pogadać. Takie czasy. Tak to dziś wygląda. Nie woda kolońska Brut, nie skarpety do sandałów, i nie zegarek za 30zł. Ale nikt tego nie zabrania - to kwestia gustu, smaku i klasy, nie pieniędzy.

qualin
29-10-2011, 13:47
Niestety jak jestem w pracy to nie moge sobie sprawdzac czasu na telefonie i jakos nie jestem obwieszony czasowskazywaczami dookola, nie kazdy ma ten komfort wyciagniecia telefonu kiedy mu sie podoba wiec zegarek jest czesto jedyna i najszybsza forma sprawdzenia aktualnego czasu. Jak pisalem wczesniej ja raczej zegarkow nie nosze, te dostalem ot tak od szwagierki i leza w szafie. Mam tez od kilku lat jakiegos analoga Casio, ktory rowniez lezy w tej samej szafie. Dla mnie np mega wiocha jest noszenie zegarkow od pojektantow mody, gdzie na tarczy widnieje np wielkie logo D&G, wyglada to tak jakby ktos na sile chcial wszystkim pokazac "patrzcie jaki jestem kasiasty". Pracuje na lotnisku i ludzie z takimi zegarkami to przewaznie mega wiesniaki, a zegarki to jakies podróbki, czesto niby zlote, a po przeswietleniu niestety widac tombak.

robin102
29-10-2011, 14:27
robinie102, ja serio pytam i wolę spokojnie spać. Upatrzyłem sobie model bez wbudowanego światłomierza
To bankowo jest Vostok GAZ 14 z werkiem od SEIKO ? W końcu kawał chłopa z Ciebie jest.
:)
Bierz z niebieską tarczą na pasku :)

tomek...
29-10-2011, 18:28
Dzisiaj na ręku przez moment, w oczekiwaniu na nowy nabytek.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img580.imageshack.us/img580/7315/dsc1206z.jpg)

Pozdrawiam
Tomek

ekonet
29-10-2011, 18:47
Pracuje na lotnisku i ludzie z takimi zegarkami to przewaznie mega wiesniaki, a zegarki to jakies podróbki, czesto niby zlote, a po przeswietleniu niestety widac tombak.
Naprawdę widać, z jakich materiałów są wykonane prześwietlane przedmioty? Pytam serio, z ciekawości technika.

qualin
29-10-2011, 19:39
Naprawdę widać, z jakich materiałów są wykonane prześwietlane przedmioty? Pytam serio, z ciekawości technika.

Zloto ma zawsze czarny kolor, reszta metali rozne odcienie niebieskiego :)

qualin
29-10-2011, 22:12
Znalazlem fotki swojego d7000 po przeswietleniu. Wyglada to mniej wiecej tak:
http://img818.imageshack.us/img818/3694/dsc5360w.jpg
http://img689.imageshack.us/img689/1323/dsc5361.jpg

robin102
30-10-2011, 12:48
A do takiej prześwietlarki wejdą 2 osoby ? bo ma pomysł na "sztukę"

Rafał_Sz
30-10-2011, 12:53
A do takiej prześwietlarki wejdą 2 osoby ? bo ma pomysł na "sztukę"
Zależy od pozycji. ;)

qualin
30-10-2011, 13:49
Na sortowni bagazu rejestrowanego urzadzenia sa na tyle duze, ze i 4 osoby na siedzaco by sie zmiescily :P kiedys jeden funkcjonariusz polozyl sie na tasmie i przejechal, mial przez to nieprzyjemnosci ze strony przelozonych i promieniowanie rtg tez mu raczej na zdrowie nie wyszlo.

krzysztof jot
31-10-2011, 21:38
kilka dni wolnych miesza człowiekowi w głowie, wyjście do C.H. i sam nie wiem co mnie zauroczyło w tej kolejnej czarnej paskudzie :).
Ale fakt, że dobór barw na tarczy "na żywo" daje dość interesujący efekt.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/nautica-01.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/nautica-02.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/nautica-00.jpg)


A jak ktoś ma na wydaniu parę groszy i ochotę na dobry zegarek w dobrej cenie - od 2.11 w Aparcie 40% na cała kolekcję Louisa Erarda - warto być z rana po upatrzony model :).

nickt
01-11-2011, 00:04
Ooo dziżys, ale są jednak różne gusta ....zegarkowe również. Strasznie mi się nie podobają Nauticy ale, ta przebija wszystkie, ale rozumiem, że gusta są różne :)

krzysztof jot
01-11-2011, 02:11
Ooo dziżys, ale są jednak różne gusta ....zegarkowe również. Strasznie mi się nie podobają Nauticy ale, ta przebija wszystkie, ale rozumiem, że gusta są różne :)

:)
no różne, sam się dziwię, co w nim mnie urzekło... ale ma coś w sobie "w lajfie". Jak przez kolejny miesiąc nie doczeka się kolejki aby "wyjść na spacer" to dołożę mu do parki "siostrę" czarno-niebieską która mi zawróciła w d.. ze trzy miesiące temu i wylądują razem na allegro :). Mam ostatnio fazę na czarne zegarki, ale już chyba dość... Na szczęście nie muszę go nosić :) ...

PS.
mimo wszystko powiem ci, że ta Nautica położona obok Edoxa Ice Shark wygląda prawie identycznie, a laik nie rozróżni co masz dziś na ręce za chiny. Wygląda dość specyficznie i nie udało się tego na szybko sfotografować. Jest czarno matowa z elementami szaro-grafitowymi i wstawkami z polerowanej czarnej stali - i albo na zdjęciu nic nie widać, albo swiatło sie odbija i robi sie to biało jasnoszare - a takie nie jest. Na katalogowym gdzie jest sporo światła na czarne elementy polerowane wyszły jak białe,,, i wygląda jeszcze inaczej

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/nautica-04.jpg)

- tak czy owak, nie jest to takie dziwne wielkie monstrum jak 95 procent Nautic (/)

A ciekawe co powiesz o mojej ulubionej - http://logolife.wordpress.com/category/zegarki/nautica-zegarki/nautica-cut-out-diver/

konopia
01-11-2011, 09:59
Nautica , zegarek :shock:
A ja byłem przekonany, że oni robią ciuchy, bardzo fajne spodenki do pływania kiedyś miałem (z suchą kieszenią itp.) i bluzę, a tu proszę zegarki też robią :lol:
Zupełnie jak jakiś disel czy coś podobnego.

krzysztof jot
01-11-2011, 11:54
Nautica , zegarek :shock:
A ja byłem przekonany, że oni robią ciuchy, bardzo fajne spodenki do pływania kiedyś miałem (z suchą kieszenią itp.) i bluzę, a tu proszę zegarki też robią :lol:
Zupełnie jak jakiś disel czy coś podobnego.


zegarki robią od lat dziewięćdziesiątych, kiedyś była to specjalistyczna firemka w akcesoriach do sportów wodnych teraz w USA głównie ciuchy "outdoor /woda" i zegarki - http://tnij.biz/ad53
I zegarki, to o ile pamiętam ta robi fabryka Timexa. Mają takie droższe troche klony jak Nautica czt TX.

maki
02-11-2011, 15:35
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/139344071-2.jpg
źródło (http://www.pbase.com/image/139344071.jpg)

robin102
03-11-2011, 10:44
Piękny sikor za śmieszne piniondze (450zł). Mimo, że kwarcowy to bym go kupił, ale zegar dużego rozmiaru, prawdziwie męski dla rosłego faceta.
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/61662-nowa-bulova-adventurer/
dla tych co nie zarejestrowani w tamtej jaskini zła
http://img204.imageshack.us/img204/6994/dsc1580800x800.jpg
http://img695.imageshack.us/img695/1135/dsc1579800x800.jpg

bialogardzianin
03-11-2011, 11:00
Piękny sikor za śmieszne piniondze (450zł). Mimo, że kwarcowy to bym go kupił, ale zegar dużego rozmiaru, prawdziwie męski dla rosłego faceta.
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/61662-nowa-bulova-adventurer/
dla tych co nie zarejestrowani w tamtej jaskini zła
http://img204.imageshack.us/img204/6994/dsc1580800x800.jpg
http://img695.imageshack.us/img695/1135/dsc1579800x800.jpg

sprzedany wczoraj.

emet_b
03-11-2011, 11:05
Jest świetny, czaiłem się na niego dobry miesiąc, ale żeby chociaż eco-drive był:(
dobrze, że już poszedł-nie będzie kusił ;)

stachmuszel
03-11-2011, 11:14
kilka dni wolnych miesza człowiekowi w głowie, wyjście do C.H. i sam nie wiem co mnie zauroczyło w tej kolejnej czarnej paskudzie :).
Ale fakt, że dobór barw na tarczy "na żywo" daje dość interesujący efekt.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/nautica-01.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/nautica-02.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/nautica-00.jpg)


A jak ktoś ma na wydaniu parę groszy i ochotę na dobry zegarek w dobrej cenie - od 2.11 w Aparcie 40% na cała kolekcję Louisa Erarda - warto być z rana po upatrzony model :).

A jeszcze niedawno w tym wątku #439 napisałeś cały elaborat, na temat "Jak dorosły facet może pokazać się z czymś takim na ręce ? :-)"

robin102
03-11-2011, 11:32
Jest świetny, czaiłem się na niego dobry miesiąc, ale żeby chociaż eco-drive był:(
dobrze, że już poszedł-nie będzie kusił ;)
Może są w tym wykonaniu w wersji mechanicznej ?

emet_b
03-11-2011, 12:07
wolę nie sprawdzać :)
Mi do kolekcji brakuje tylko Monstera i jakiegoś G-shocka, ale przeraża mnie fakt posiadania więcej niż 2 zegarków :)

Aras
03-11-2011, 15:09
Piękny sikor za śmieszne piniondze (450zł). Mimo, że kwarcowy to bym go kupił, ale zegar dużego rozmiaru, prawdziwie męski dla rosłego faceta.
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/61662-nowa-bulova-adventurer/

Ogłoszenie wisiało od wakacji. Cena spadała, spadała i spadała... Może pamięć mnie myli, ale początkowo chciał za niego 650 zł?

krzysztof jot
03-11-2011, 17:29
A jeszcze niedawno w tym wątku #439 napisałeś cały elaborat, na temat "Jak dorosły facet może pokazać się z czymś takim na ręce ? :-)"

To jednak 20 Charles`ów :) i nie ma się co przyczepić do jakości wykonania, a mało zorientowany nie odróżni go od Edoxa, tak jest wykonany.
Elaborat nie mówił nic o urodzi i wyglądzie - bo pewnie do tego "pijesz" :) - tylko o badziewiu jako badziewiu. Tu jest w werk Citizen-Miyota, doskonała obudowa i solidne materiały ze stali 316L z matową i polerowaną powłoką PVD. Naprawdę solidna robota. Ze kontrowersyjnie wygląda ? Na żywo niestety nie aż tak:) Oczywiście może się nie podobać, ale nie o gustach to była mowa - zwłaszcza że traktuje go jako kaprys, na odpowiedni czas i miejsca. A dobrze zastosowany i ubrany w odpowiednim miejscu i czasie - nie przyniesie krzywdy nawet właścicielowi Lexusa (jednak Bentleya bym to nie wsadzał :)

maki
03-11-2011, 17:56
Fonem robione :-/



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/139373003-3.jpg
źródło (http://www.pbase.com/image/139373003.jpg)

tomek...
03-11-2011, 18:15
Przyjechała dzisiaj:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img521.imageshack.us/img521/4495/img0178fd.jpg)

Pozdrawiam
Tomek

krzysztof jot
03-11-2011, 20:01
dzisiaj kolejny dzien taki, niestety ostatni ;/ zegarek do serwisu, po 5 dniach uzytkowania, chlip...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img90.imageshack.us/img90/9798/dsc5053.jpg)

ciekawia mnie losy tego Atlantica, bo byłem (jestem) umówiony w sobotę na zakup - no ale chyba się zastanowie - mam juz dwa Worldmastery kupione przez ostatni rok - i oba były w serwisie. To załamka, trudno to nazwać zegarmistrzowską precyzja... nie wiem gdzie ten Zibi składa te zegarki, ale chyba ze Swiss to mają tylko werk przesłany kurierem do chińskich prowincji :)
No i gwarancja jest i niby nic, ale to jest 1-2 miesiace bez zegarka - zawsze tak działa ten ich serwis...
To dołoże 800 zł i za 3900pln ( z 6700 ) taki biały lub czarny Luis Erard na VJ leży w Aparcie - a koperta powala jakością polerki i tarcza ładna też :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.apart.pl/files/czeg_img/img_prod1278_0_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.apart.pl/files/czeg_img/img_prod234_0_o.jpg)

-bob-
03-11-2011, 20:56
ciekawia mnie losy tego Atlantica, bo byłem (jestem) umówiony w sobotę na zakup - no ale chyba się zastanowie - mam juz dwa Worldmastery kupione przez ostatni rok - i oba były w serwisie. To załamka, trudno to nazwać zegarmistrzowską precyzja... nie wiem gdzie ten Zibi składa te zegarki, ale chyba ze Swiss to mają tylko werk przesłany kurierem do chińskich prowincji :)
No i gwarancja jest i niby nic, ale to jest 1-2 miesiace bez zegarka - zawsze tak działa ten ich serwis...
To dołoże 800 zł i za 3900pln ( z 6700 ) taki biały lub czarny Luis Erard na VJ leży w Aparcie - a koperta powala jakością polerki i tarcza ładna też :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.apart.pl/files/czeg_img/img_prod1278_0_o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.apart.pl/files/czeg_img/img_prod234_0_o.jpg)


lub dołożyć jeszcze z 1200 i wziąć




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/23/imgprod7850m1.jpg/)



Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

;-)

krzysztof jot
03-11-2011, 21:56
lub dołożyć jeszcze z 1200 i wziąć

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

;-)

wolę bardziej sportowy design.
Można tak dokładać i dokładać - ale po latach doświadczeń :) doszedłem do wniosku, że zbyt szybko nudzą mi się i po pół roku zaczynam rozglądąc się za kolejnym zegarkiem... a nie stać mnie na wydawanie co chwile 5-10 tys na takie kaprysy, więc jakoś mam lepsze samopoczucie jak udaje mi się zaspokoić "chęć" zegarkiem w przedziale 1-2 max 3 tys ale preferuje ten niższy przedział. Wystarczy o ile się wie, czego się szuka i oczekuje.

robin102
03-11-2011, 23:03
ŚLICZNOTKA

ogolił byś się do takiej damy
;)

Przyjechała dzisiaj:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img521.imageshack.us/img521/4495/img0178fd.jpg)

Pozdrawiam
Tomek

zero8
04-11-2011, 09:35
No i biały przy Kon-Tiki to jedyny słuszny kolor ;-)

robin102
04-11-2011, 11:58
i to widzę, że w robocie robione przy kotłach :)


Fonem robione :-/



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/139373003-3.jpg
źródło (http://www.pbase.com/image/139373003.jpg)

Adam Trzcionka
04-11-2011, 15:48
eterna piękna

tomek...
04-11-2011, 15:48
Dzisiaj trochę lepsze zdjęcie, bo bez mojej owłosionej łapy :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img189.imageshack.us/img189/2134/zdjcieq.jpg)

Pozdrawiam
Tomek

maki
04-11-2011, 16:08
i to widzę, że w robocie robione przy kotłach :)

Powiedzmy że w przerwie :-P

wiecznychlopiec
04-11-2011, 18:07
ciekawia mnie losy tego Atlantica, bo byłem (jestem) umówiony w sobotę na zakup - no ale chyba się zastanowie - mam juz dwa Worldmastery kupione przez ostatni rok - i oba były w serwisie.

dzisiaj dzwonil sprzedawca ze dystrybutor wymieni na nowy w ciagu 2 tygodni, tydzien juz lezy u nich wiec lacznie 3 tygodnie jak dobrze pojdzie. Rozmawialem z innym uzytkowinikiem tego zegarka - jego egzemplarz mial padniety przycisk resetowania - wymienili rowniez na nowy egzemplarz... i wszystko OK.

zaczynam tez miec watpliwosci co do tych zegarkow i ich jakosci, ale w tym przedziale cenowym odpowiadaja mi najbardziej chyba wizualnie, coz bede mial okazje sie przekonac przy najblizszym zakupie co wybiore, tym sie nie nacieszylem zbyt dlugo, oby to nie byla zla wrozba na przyszlosc

Spinner
04-11-2011, 21:13
Miałem taką Eternę i jakoś nie pamiętam tych kropeczek dookoła kurka...

Dziś tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/fn670_DSC_0940m.jpg)

edit - no nie miała:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/imgp0930m-2.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-RANQIjIcRxg/TZuMzpYTf2I/AAAAAAAAAvA/AJx-vbT7rjk/s640/imgp0930m.jpg)

tomek...
04-11-2011, 21:16
Miałem taką Eternę i jakoś nie pamiętam tych kropeczek dookoła kurka...
---ciach---


Miałeś nowszy model (widziałem Twoje zdjęcia na GMT), od 2007 są kreseczki, za to nie świecą w nocy...
Mój jest z 2006 roku.

Pozdrawiam
Tomek

robin102
04-11-2011, 22:11
Kontiki piękna jest wyjątkowo. Zegarek jest jeszcze w produkcji ?
Tomku ile dałeś za używany ?

tomek...
04-11-2011, 22:19
Kontiki piękna jest wyjątkowo. Zegarek jest jeszcze w produkcji ?
Tomku ile dałeś za używany ?

Jest jeszcze w produkcji, ale jest kłopot z kupieniem w kraju, bo Apart wycofuje się z dystrybucji Eterny.
Nówkę można kupić za granicą w tej chwili za ok. 7000 zł. Ja dałem ..... (wysyłam PW)

Pozdrawiam
Tomek

Spinner
05-11-2011, 13:00
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/hh200_DSC_0984m.jpg)

Spinner
05-11-2011, 21:31
Zapomniałem napisać, że rano byłem na plenerku z Mudmanem - łączyłem tradycję z nowoczesnością:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/td261_DSC_0951m.jpg)

:wink:

gorczes
05-11-2011, 21:55
obecnie Festina ;)

Maro66.
05-11-2011, 23:21
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img573.imageshack.us/img573/945/mdsc0001.jpg)
By maro66 (http://profile.imageshack.us/user/maro66) at 2011-11-05

Spinner
06-11-2011, 20:57
Się dziś łowiło:-D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/ni136_DSC_1002m.jpg)

zero8
06-11-2011, 21:26
Jak ta stella chodzi? Bo ja zanabyłem na ten sezon Pena ktory mial byc nie do zajechania i juz sie konczy... Raptem kilka razy zakładełe głowki 50g, do obadania głębszych dołków...

Spinner
06-11-2011, 22:42
To jeszcze z "tych porzadnych" lat, gdzie liczyla sie jakosc a nie kolorki brokatu na obudowie... kosztowala wtedy kupe kasy ale kreci juz kilkanascie sezonow...

robin102
06-11-2011, 22:48
Ja mam chyba z tych lat Mitchella Punch-a, chodzi z 15 sezon, a ja dużo spinerem ;) macham.
Systematycznie konserwowany nie do zajechania. Dziś to trzeba z 500zł dać za kołowrotek tej ligi.

maxtor
07-11-2011, 08:45
Mam 3 Stelle (4000FA, 4000FB, 3000FB) - innymi już nie chcę łowić. Są nie do zajechania. Koszt spory, ale jednorazowy. Na Allegro można trafić używki za dobre ceny.
Na ręce za to tylko kwarc RADO True. Po 3 latach wygląda jak nowy - żadnych śladów używania. Ceramika+szfir to jest to :) Żadne tam skórki, złota i stale :)

zero8
07-11-2011, 09:06
No to trzeba bedzie zanabyc do ciąższego łowienia... :-D

Spinner
07-11-2011, 09:48
Do takich glowek jak 50g to cos mniej finezyjnego, nie jestem na bieżąco, kiedys bym polecil topowe Daiwy, np. Tournamenty TZi... Sam uzywam do najciezszego łowienia klasycznego Tournamenta SS lub multiplikator;-)

Kruchus
07-11-2011, 10:30
Hejka!

Ja nic na ręku nie mam, bo okradając mi mieszkanie, gnoje oprócz sprzętu foto http://www.facebook.com/event.php?eid=143274902439830 zajeb... również zegarek!

I jak jest? :)

robin102
07-11-2011, 11:03
Do takich glowek jak 50g to cos mniej finezyjnego,;-)
Wojtek, a gdzie Ty łowisz główkami 50 gram ? aż się zdziwiłem, serio. Używam na swoich wodach góra 8-10 gram.

zero8
07-11-2011, 11:21
To ja łowie takimi główkami ;-)
Wisła, dołki 6-7m, kopyta 12-14cm :-)

Co by nie robić tylko OT:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6321405527_2eded32f94_b-2.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6038/6321405527_2eded32f94_b.jpg)

Spinner
07-11-2011, 13:22
Wspanialy ten chroniaczek;-)

zero8
07-11-2011, 19:07
Pewna melepeta z zaprzyjaźnionego forum dopatrzyła się krzywo nałożonej lumy :mrgreen:

robin102
07-11-2011, 19:16
O jo joj na godzinie 8 katastrofa, nie da się nosić takiego zegarka, a co dopiero czas odczytywać :mrgreen:
;)

maki
07-11-2011, 19:21
Bardzo tu dowcipnie, powiem tylko że ten Fortis jest śliczny.
Cheers

zero8
07-11-2011, 19:21
Nie nie, na 8 to akurat jest OK, tylko wysokość samej lumy powoduje takie złudzenie. Najgożej jest przy godzinie 6-tej :mrgreen:

Spinner
07-11-2011, 21:21
Heh, w końcu mam:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/yl837_DSC_1027m.jpg)

:-D

Mamrot
08-11-2011, 00:48
Gratki, fantastyczny.
Zółwie górą!!! :-D

Co prawda zdjęcia z wakacji, ale prawie non stop na łapce.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img600.imageshack.us/img600/3469/dsc3249o.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img17.imageshack.us/img17/8815/dsc3103h.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img194.imageshack.us/img194/7967/dsc2405l.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img11.imageshack.us/img11/8617/dsc2607u.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img403.imageshack.us/img403/1736/dsc2679f.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img411.imageshack.us/img411/1355/dsc2848u.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img838.imageshack.us/img838/3302/dsc3001i.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img62.imageshack.us/img62/5148/dsc3567p.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img40.imageshack.us/img40/5263/dsc2820i.jpg)

ekonet
08-11-2011, 01:27
Najgożej jest przy godzinie 6-tej :mrgreen:
Nie tylko... ;)

zero8
08-11-2011, 08:29
Zaraz mi się dostanie, ale żółwie takie se...;)





Nie tylko... ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/02/bag-1.gif
źródło (http://klubkm.pl/forum/images/smilies/bag.gif)

Spinner
08-11-2011, 22:09
Nie znasz się...:-P

Dziś tak ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/gb302_DSC_1100m.jpg)

krzysztof jot
08-11-2011, 22:44
Mimo, że nie preferuje bransolety, to popełniłem dziś taki gadżecik na rękę, tłumacząc to sobie tak, że solidna stalowa bransoleta latem może się przydać, a teraz muszę poszukać do niego dobrej gumy albo ładnego skórzanego paseczka -


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/certina1.jpg)

-

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/certina2.jpg)

maki
08-11-2011, 22:56
Co Wy wszyscy chcecie od bransolet? Zajedobrze wygląda, nie szukaj żadnego paska.
Pozdr

Maro66.
08-11-2011, 23:11
A oryginalnej gumy nie chcesz?

robin102
08-11-2011, 23:14
Wojtku przybliż co to za model, ile kosztuje, jakie ma rozmiary samej tarczy i koperty bez koronki


Heh, w końcu mam:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/yl837_DSC_1027m.jpg)

:-D

Spinner
08-11-2011, 23:46
Koperta bez koronki 44mm bodajże, to odrestaurowany klasyk z połowy lat 70-tych: Seiko 6309-7040 - popularnie zwany żółwiem:-)

http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=2008&start=0

krzysztof jot
09-11-2011, 01:18
A oryginalnej gumy nie chcesz?
oryginalna guma jest tragiczna - udaje bransoletę, a to mi się bardzo nie podoba. Albo kupie silikon Hirsha albo zostawię tak jak jest - bardzo dużo w tej Certinie inspiracji z Rolexa... za dużo :) ale solidnie zrobiona, ciężka, masywna.

conik
09-11-2011, 01:41
a ja sie tak gupio zapytam bo mi sie strasznie podoba ten sikor.... http://allegro.pl/e-zegarek-vostok-europe-anchar-nh25a-5105141-i1916860327.html
czemu on taki drogi ...ma to cos wspolnego z ruskimi zegarkami marki vostok czy to chinszczyzna jakas?

maki
09-11-2011, 02:02
To litewska maszyna. Kosztuje tyle, bo w miarę solidny, w miarę dobrze zrobiony itd....

http://www.vostok-europe.com/

zero8
09-11-2011, 08:14
Tylko ten 7S26....

robin102
09-11-2011, 11:09
a ja sie tak gupio zapytam bo mi sie strasznie podoba ten sikor.... http://allegro.pl/e-zegarek-vostok-europe-anchar-nh25a-5105141-i1916860327.html
czemu on taki drogi ...ma to cos wspolnego z ruskimi zegarkami marki vostok czy to chińszczyzna jakas?
Bardzo porządne zegarki wykonaniu i o dokładnym chodzie, a wygląd rzuca na kolana nie jedną ;)
Zobacz jaki ten boski jest
http://www.e-zegarek.pl/sklep/vostok-europe-105-strona4-vostok-europe-gaz-14-limousine-6174.html
tamten z Twojego linka ma 48mm wielkości, a jak znam Twoją posturę to chyba będzie za bolszy ;)
niebieski ma 45mm czyli też konkretny jest

ps.
w tym sklepie dają konkretną zniżkę dla fotografów

emet_b
09-11-2011, 11:24
robin102-dobrze pamiętam, że posiadasz tego Gaza? Jak się sprawuje?

robin102
09-11-2011, 11:30
robin102-dobrze pamiętam, że posiadasz tego Gaza? Jak się sprawuje?
No niestety już nie posiadam :( dla mnie za duży był. Mam chudy nadgarstek cyrka 16 cm w obwodzie więc na mojej łapce zegarki 40mm prezentują się dobrze. Poza tym GAZ był za wysoki. Zegarek piękny, wyjątkowy, ale niestety nie dla mnie. Zastąpił go też piękny ale już Kemmner.

emet_b
09-11-2011, 11:40
No niestety już nie posiadam :( dla mnie za duży był. Mam chudy nadgarstek cyrka 16 cm w obwodzie więc na mojej łapce zegarki 40mm prezentują się dobrze. Poza tym GAZ był za wysoki. Zegarek piękny, wyjątkowy, ale niestety nie dla mnie. Zastąpił go też piękny ale już Kemmner.

No własnie-nie widziałem na żywca, ale mi też wydaje się za wysoki.
Kremmner kostka?

PS: jeśli to nie tajemnica to można wiedzieć za ile sprzedałeś V? Wystawiałeś gdzieś na forach, bo nie widziałem.

robin102
09-11-2011, 12:00
No własnie-nie widziałem na żywca, ale mi też wydaje się za wysoki.
Kremmner kostka?
PS: jeśli to nie tajemnica to można wiedzieć za ile sprzedałeś V? Wystawiałeś gdzieś na forach, bo nie widziałem.
Tak Kemmner kostkaw czarnej wersji kolorystycznej, numer fabryczny 102 :)
http://forums.watchuseek.com/f67/kemmner-tonneau-dress-watch-review-377880.html
Vostoka sprzedałem koledze naszemu z tego wątku co ma dużo zegarków :) chyba za 570, czy 580 zl o ile pamiętam, ale mój to była wersja na ruskim werku, ten mniejszy 43mm.

emet_b
09-11-2011, 12:05
ruski werk-dobrze dla mnie, przynajmniej nie będę żałował, że nie kupiłem ;)
PS: mógłbyś wstawić coś ze swojej kolekcji.

krzysztof jot
09-11-2011, 12:09
No własnie-nie widziałem na żywca, ale mi też wydaje się za wysoki.
Kremmner kostka?


nie ma czego żałować - piękny z metra, przy bliższym zapoznaniu niestety ma to co wszystkie tego typu ruski (poza Buranem może) - ma wdzięk Kamaza. Nie ma mowy o finazji polerki, pięknej koronce itd - ot takie kawały stali ruskiej. Niby efektowny - tryt fajnie świeci, ale brakuje tego "czegoś" . Po analizie doszedłem do wniosku, że krótsza ładna koronka polerowana albo z masą np. niebieska - i już by było ok. Drobiazg a wiele by zmienił. Tak to sterczy ta lufa psując cały wizerunek. Anchar też najpierw oszalałem na jego widok potem jednak dałem sobie spokój - wyłącznie na piankę, i to na rękę Stalone czy Dolpha Lundgrena :). Zero jakiejkolwiek, choćby subtelnie zakamuflowanej elegancji. Zegarek dla kaprala, bo kapitan juz chya poszuka czegoś innego....:)

Redskull
09-11-2011, 12:13
@krzysztof

Mam bardzo podobne wrażenia. Chciałem gaza GMT. Poszedłem, przymierzyłem i już lepsze wrażenie zrobił ingersoll.

robin102
09-11-2011, 12:38
PS: mógłbyś wstawić coś ze swojej kolekcji.
Na szczęście nie mam żadnej kolekcji, a tylko te 3 skromniutkie zegarki którym zdjęć robić nie umiem.
Jeden z nich kiedyś pójdzie na wymianę na Seiko Alpisnistę albo nawet dwa, bo po co mi trzy zegarki jak mam tylko dwie ręce ? wcześniej jakoś się nie zorientowałem :)
http://www.ablogtoread.com/sea-gull-m-177-automatic-classic-styled-watch-review/
http://yeomanseiko.wordpress.com/2010/07/21/orient-x-sti-limited-edition-watch-ser1s001b/
http://forums.watchuseek.com/f67/kemmner-tonneau-dress-watch-review-377880.html
Kemmner zostanie na zawsze.

emet_b
09-11-2011, 13:15
dokładnie, ja mam teraz 2 sztuki i mimo, że wiem jaki chcę następny to nie widzę większego sensu (poza frajda posiadania) dobijać do 3 zegarków, bo zawsze jakiś będzie się "kurzył".
PS: jednak mewa została:)
PS2: nie wiem co Ty w tym oriencie widzisz;)

zero8
09-11-2011, 13:25
Robin, Jak by co to gaz ma towarzysza ze wschodu ;-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6328808718_9853c51369_b-1.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6216/6328808718_9853c51369_b.jpg)

robin102
09-11-2011, 13:47
PS2: nie wiem co Ty w tym oriencie widzisz;)
Fajny jest, taki dresiarski :mrgreen: czasem się to przydaje ;)

emet_b
09-11-2011, 13:59
lansik na dyskotece:mrgreen:

maki
09-11-2011, 17:34
Na szczęście nie mam żadnej kolekcji, a tylko te 3 skromniutkie zegarki którym zdjęć robić nie umiem.
Jeden z nich kiedyś pójdzie na wymianę na Seiko Alpisnistę albo nawet dwa, bo po co mi trzy zegarki jak mam tylko dwie ręce ? wcześniej jakoś się nie zorientowałem :)
http://www.ablogtoread.com/sea-gull-m-177-automatic-classic-styled-watch-review/
http://yeomanseiko.wordpress.com/2010/07/21/orient-x-sti-limited-edition-watch-ser1s001b/
http://forums.watchuseek.com/f67/kemmner-tonneau-dress-watch-review-377880.html
Kemmner zostanie na zawsze.


Prawdziwy żołnierz radziecki miał na obydwu rękach po 2 zegarki, więc nic nie sprzedawaj i rozglądaj sie za czwartym

Spinner
09-11-2011, 20:13
Cały dzionek;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/ix514_IMGP2058m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/ib988_IMGP2072m.jpg)

krzysztof jot
09-11-2011, 23:45
lansik na dyskotece:mrgreen:


Fajny jest, taki dresiarski :mrgreen: czasem się to przydaje :wink:

moja definicja dyskotekowego lansu chyba jest mocno odmienna od waszej :) lans takim grzeczniutkim orientem ... ? ! :) czas umierać :)

Ci z kasą ...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.debtloanweb.info/wp-content/uploads/2008/05/zero-g.jpg)


ci mniej rozgarnieci....

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fashion-victims.org/wp-content/uploads/2008/07/bling-watch-1.jpg)

maki
09-11-2011, 23:51
Cały dzionek;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/ix514_IMGP2058m.jpg)



Gdzie się taki zegar kupuje? Czy tu?
http://www.christopherward.co.uk/watch-type/type-men/quartz/c6sbsi.html

pozdr

Grzybu
10-11-2011, 00:05
moja definicja dyskotekowego lansu chyba jest mocno odmienna od waszej :) lans takim grzeczniutkim orientem ... ? ! :) czas umierać :)

Ci z kasą ...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.debtloanweb.info/wp-content/uploads/2008/05/zero-g.jpg)


ci mniej rozgarnieci....

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fashion-victims.org/wp-content/uploads/2008/07/bling-watch-1.jpg)

TO jest dopiero lansik

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/e4ec9d02ff4a6d489bda4093883cf07c611-1.jpg
źródło (http://m.onet.pl/_m/e4ec9d02ff4a6d489bda4093883cf07c,61,1.jpg)

Źródło
http://technowinki.onet.pl/gadzety/caly-swiat-na-twoim-nadgarstku,1,4900548,artykul.html

Spinner
10-11-2011, 10:46
Dokladnie taki to juz tylko z drugiej ręki, LE dla ichniejszego forum...100 szt na cały śwat... podobny jest na stronce ale w kwarcu.

robin102
10-11-2011, 10:49
Gdzie się taki zegar kupuje? Czy tu?
http://www.christopherward.co.uk/watch-type/type-men/quartz/c6sbsi.html
pozdr
Piękna rzecz tylko ten rytmicznie kwarcowy kamyk pulsujący w środku odrzuca, ale zegar cudo.
Chyba przyjdzie się przełamać do kwarcyków ;)
---------------------------------------------------------------
Spinner jak Ci się znudzi ten bezduszny kwarcyk daj mi cynk na PW

kurde ten jest fajny i automatic, może mają niebieski ?

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/nonew_C60SYSI-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/nonew_C60SYSI.jpg)

robin102
10-11-2011, 10:52
lansik na dyskotece:mrgreen:
Nie na dyskotece, a na dancingu :mrgreen:
-------------------------------------------------------
Swoją drogą my faceci zwracamy uwagę kto co ma na ręku.
Po tym moim oriencie STI na pewnym weselichu rozpoznał mnie forumowy kolega który się udziela w wątku zegarkowym :)
Pogadaliśmy sobie o Seiko i takich tam.

Vavamaka
10-11-2011, 13:29
A najlepsze było to, że myślałem, że masz na ręku parnisa a nie orienta. Zegarka z daleka nie rozpoznałem, ale Robina już tak :)

Spinner
10-11-2011, 15:19
Robi, jaki kwarcyk kurka? Mój jest w automacie...;-))) Do tego: WR300, zakręcana koronka, 4,5mm wypukły szafirek z AR...;-)

robin102
10-11-2011, 15:56
Robi, jaki kwarcyk kurka? Mój jest w automacie...;-))) Do tego: WR300, zakręcana koronka, 4,5mm wypukły szafirek z AR...;-)
Aaaaa no to biorę go od Ciebie jak by co. Jaki ma numer boczny ;) ?
Nie zapomnij o mnie bo się pochorowałem na niebiesko, albo żółto :)

Spinner
10-11-2011, 16:24
To 16ty egzemplarz;-)

Gruszka65
10-11-2011, 16:28
ja jestem wielkim fanem zegarków ściennych, takich oddizajnowanych, jka ostatno przeglądałem internet to zauroczyłem sie od razu, powaznie

Bullter
10-11-2011, 19:58
Czternasty roczek ze mną...żadnej awarii, choć widać po nim że młodzieniaszkiem już nie jest.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img254.imageshack.us/img254/1830/dsc9766z.jpg)

Spinner
11-11-2011, 17:23
No klasyk...;-)

U mnie początek dnia tak także z Seiko:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/al922_DSC_1203m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/ng671_DSC_1204m.jpg)

krzysztof jot
12-11-2011, 02:20
zegareczek - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=q4NpaOwYjrk#!
i strona producenta http://www.2lmx.com/en

prz3mo
12-11-2011, 10:34
zegareczek - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=q4NpaOwYjrk#!
i strona producenta http://www.2lmx.com/en

czad! O cenę nie pytam bo i po co :lol:

bialogardzianin
12-11-2011, 12:27
U mnie od tygodnia na ręku:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Jestem baaardzo zadowolony! :)

BOSS
12-11-2011, 21:51
Ojjjj, zachorowałem ostatnio takie cudo:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img577.imageshack.us/img577/2483/festinachronobike2011f1.jpg)

Kaaaawał zegarka :-)

sokrates
12-11-2011, 22:23
Odgrzebałem w rodzinnych skarbach starego weterana - Wostok'a po moim śp. Dziadku.

Najważniejsze że działa, i to nawet całkiem dokładnie :-)
Stan wizualny dość opłakany (wstępnie wypolerowałem szkiełko, ale chyba do wymiany)

po zgruba wyczyszczeniu prezentuje się tak

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img36.imageshack.us/img36/1029/wostok.jpg)

Zapewne w niedługim czasie oddam go do zegarmistrza na czyszczenie i konserwację, wymianę szkiełka i zastanawiam się nad wymianą bransolety na pasek.

Czy może ktoś coś powiedzieć o tym modelu?
Zdaję sobie sprawę że cenowo to warte kilkadziesiąt zł - ale dla mnie ze względów sentymentalnych do dziadka wart jest milion dolarów :-)

wiem tylko tyle że napewno ten zegarek ma ponad 30 lat. i odkąd pamiętam dziadek nosił go zawsze. Nawet podczas najcięższych prac fizycznych, więc musi to być twarda sztuka :-) skoro działa do dziś.

robin102
12-11-2011, 23:07
Dawaj tego Vostoka bliżej


U mnie od tygodnia na ręku:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Jestem baaardzo zadowolony! :)

bialogardzianin
12-11-2011, 23:13
Dawaj tego Vostoka bliżej

Proszę bardzo:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Nie uważam, by był toporny, ani za wielki. Fajnie leży na ręku i nie czuję, bym go nosił.
Po 2 dniach od kupna i założenia miał +6 sek do przodu. :)

downandout
13-11-2011, 01:28
od kilku miesięcy przeglądam ten wątek i w końcu dopadła mnie potrzeba zamienienia młodzieżowego STAMPS'a na coś normalnego. Pomożecie? Chcę przeznaczyć na zegarek maks. 600-700 zł, chciałbym żeby tarcza była duża, pasek najlepiej kauczukowy/gumowy. Zegarek na co dzień, do pracy (z klientem, odsłonięte nadgarstki)
podobają mi się zegarki w takim stylu:
http://allegro.pl/sklep-zegarek-fossil-ch2687-nowy-gwarancja-f-vat-i1914555290.html
od biedy z zacięciem sportowym:
http://allegro.pl/timex-t49860-kompas-gratis-pendrive-4gb-i-kurier-i1916324617.html
czy lepiej się nie pchać w takie historie i poczekać miesiąc i zanabyć coś takiego: http://www.aztorin.com/en/catalogue/sport-collection,780,3 ?

robin102
13-11-2011, 12:54
Proszę bardzo:
Nie uważam, by był toporny, ani za wielki. Fajnie leży na ręku i nie czuję, bym go nosił.

Generalnie to ten Vostok w wersji na werku SEIKO piękny, acz spory zegar jest, ale do Twojej misiowej łapki w sam raz :mrgreen:
no i pasior wydaje się jakiś porządniejszy niż ten co ja miałem w modelu z ruskim werkiem


od kilku miesięcy przeglądam ten wątek i w końcu dopadła mnie potrzeba zamienienia młodzieżowego STAMPS'a na coś normalnego.
Te co pokazałeś w linkach to dalej młodzieżowe zegarki są ;)
Kup jakieś "męskie" SEIKO bo za 500-700 zł da się wyrwać fajny automatyczny seikacz, a nie bezduszny kwarcyk cyk cyk

Rafał_Sz
13-11-2011, 13:02
Kup jakieś "męskie" SEIKO bo za 600-700 zł da się wyrwać fajny automatyczny seikacz, a nie bezduszny kwarcyk
Tylko, że żonaci faceci mają mniej okazji do nakręcania automatu. :D A jak partnerka jest wyjątkowych walorów, to już tylko kwarc. :)

downandout
13-11-2011, 13:23
Te co pokazałeś w linkach to dalej młodzieżowe zegarki są ;)
Kup jakieś "męskie" SEIKO bo za 500-700 zł da się wyrwać fajny automatyczny seikacz, a nie bezduszny kwarcyk cyk cyk

w porównaniu do obecnego STAMPSa to są baaardzo poważne ;)