PDA

Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

Ymanuel
04-02-2012, 19:43
Witam, ja mam takie pytanie - czy Panowie mogą mi pomóc w sprawie znalezienia zegarka/zegarków, które posiadałyby pewne określone cechy?l Szukałem po portalach w których należy wpisać odpowiednie parametry - kolor koperty, paska, grubość, szerokość, bajery.. Ale poszukiwania te nie przyniosły oczekiwanych rezultatów..

Mianowicie, szukam zegarka z czarną tarczą, raczej srebrną kopertą (choć to nie takie ważne), ważne natomiast są cyfry rzymskie na cyferblacie (białe, i tu czcionka wyraźna), jak najmniej udziwnień (z tym, że jeśli w smaku, to czemu nie) - może być data, ewentualnie sekundnik malutki (jak na poniższym przykładzie). Otóż wiele jest zegarków które spełniają większość moich wymagań, ale nie znalazłem jeszcze Tego Idealnego. Duże znaczenie ma czytelność godziny, wyraźność wskazówek i szeroko pojęta elegancja w wykonaniu.
Niemalże ideałem jest ten tu Zenith:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://kraff.pl/2307-10459-large/zenith-class-automatic-elite-ultra-thin-182010681-11c498.jpg)
Jednak jak Panowie widzą, ma "niestety" białą tarczę.

Tak więc piszę ów post, mając nadzieję, że może komuś, gdzieś, się rzucił w oczy spełniając powyższe kryteria zegarek? Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc biegłych w świecie zegarków kolegów :)

Pozdrawiam!

tml
04-02-2012, 21:23
Może taki?
http://www.tissot.ch/?mod_collections/action_getsubfamilies/colid_0005/famid_0039/refid_VDQxXzFfNDIzXzUz

Tylko centralna sekunda :/

robin102
04-02-2012, 23:26
Jest takie piękne SEIKO z głównymi indeksami rzymskimi rodem z mieczy samurajskich ;) Nie spełnia warunku bo tarcza nie czarna , ale bym się na Twoim miejscu zainteresował to SARB 066
http://www.seiyajapan.com/c=kjm8SD9HxQ1WuODeifvwVeRfM/product/S-SARB066/SEIKO-SARB066.html
ewentualnie
http://www.seiyajapan.com/c=kjm8SD9HxQ1WuODeifvwVeRfM/product/S-SARY011/SEIKO-Mechanical-Automatic-Watch-SARY011-Movt-4R37.html

Spinner
04-02-2012, 23:29
A może:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/stowamarineoriginalromannumeralsandblack-1.jpg
źródło (http://www.watchsource.eu/gallery/stowa-marine-original-roman-numerals-and-black-dial/stowa-marine-original-roman-numerals-and-black-dial_5.jpg)

marekm
04-02-2012, 23:31
Mój typ:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.oris.ch/data/5970_733_7642_40_84_ls.png)

Na marginesie, chętnie poczytam o zamiennikach w cenie do 2000 PLN. :wink:

Spinner
04-02-2012, 23:38
Miały być rzymskie cyfry i ew. malutki sekundnik...

Ymanuel
05-02-2012, 00:53
Bardziej ten Stowa niż*Oris, niemniej - sekundnik, jeśli kształtny, jak najbardziej może być*duży, razem z pozostałymi dwoma wskazówkami. W Tissocie trochę*mnie przeraża koperta.. jakby zbyt toporna :) trochę*czuję jakbym popadał w obłęd.. Ale bardzo dziękuję za odzew! Może coś ciekawego jeszcze ktoś*ma w zanadrzu :)

Spinner
05-02-2012, 02:29
No to:

Archimede Deck:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/archimededeckwatchrhandwoundblackdialfro-1.jpg
źródło (http://www.worldwatchreview.com/wp-content/uploads/2011/09/archimede-deck-watch-r-hand-wound-black-dial-front.jpg)

Jeśli nie musi być rzymsko i mała sekunda to jest więcej zegarków:

Stowa Kleine Sekunde Schwarz:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.stowa.de/cosmoshop/pix/a/z/anteaksschwarz/g/Antea-KS-schwarz-4.jpg)

inna Stowa, Marine Auto:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/StowaMarineAuto9-1.jpg
źródło (http://img.photobucket.com/albums/v155/watchuseek/StowaMarine/StowaMarineAuto9.jpg)

ML Pontos:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.precisiontime.co.uk/images/maurice_lacroix/ML%20Pontos%20Round%20PT6148-SS002-330.jpg)

Archimede Arcadia:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.urtid.com/shop/urtid/images/shop/N%20arcadia%20svart%20smallcopy.jpg)

i setki innych:)

A jak coś z wyższej półki to wpisz w wyszukiwarkęgrafiki google słowa: "Zenith Elite Ultra Thin" albo "JLC Master Grande Ultra Thin".... Tiaaaaa8)

eXtreme
05-02-2012, 19:10
Jak ja pokazywałem swoją DS-1 to nie wzbudził on aż takich emocji :P

robin102
05-02-2012, 20:05
Mianowicie, szukam zegarka z czarną tarczą, raczej srebrną kopertą (choć to nie takie ważne), ważne natomiast są cyfry rzymskie na cyferblacie (białe, i tu czcionka wyraźna), jak najmniej udziwnień (z tym, że jeśli w smaku, to czemu nie) - może być data, ewentualnie sekundnik malutki
Luknij w linka poniżej i napisz do Rolanda to zrobi Ci z czarna tarcza. Będziesz miał zegarek jakiego nie uświadczysz w żadnym sklepie, zegarek perfekcyjnie wykonany i wyregulowany. O ile mnie pamięć nie myli te te mechaniki bywały z czarną tarczą.
http://www.ebay.pl/itm/290653991126?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

robin102
05-02-2012, 21:04
Prawdziwa okazja jak by któryś z fotografów był jeszcze bez lanserskiego zegarka :)
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/67772-bernhardt-anchor-automatic/page__pid__762615#entry762615
850 zł ale tylko do poniedziałku gość w tej cenie sprzedaje
http://img137.imageshack.us/img137/1317/orang1.jpg
http://img72.imageshack.us/img72/9122/bernie2.jpg

nowart
05-02-2012, 21:22
A co w tym wynalazku takiego cudnie okazyjnego i cóż to w ogóle za dziwadło ten Bernhard ? Przecież to brzydkie jest (no ale ja się nie znam) :)

krzysztof jot
05-02-2012, 21:54
Niemalże ideałem jest ten tu Zenith:

Jednak jak Panowie widzą, ma "niestety" białą tarczę.


jeśli biała tarcza u Zenith'a to jedyna jego wada, to nie powinno być kłopotów ze znalezieniem odpowiedniego zegarka - tak wstepnie...:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/chronoswissperpetualcalendarwatch-1.jpg
źródło (http://www.blogcdn.com/www.luxist.com/media/2009/07/chronoswiss-perpetual-calendar-watch.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.replicawatchesfirm.com/images/A-Lange-Sohne-404-035_big.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.buy-onewatch.com/images/1/12978023287.jpg)

SehrGut
06-02-2012, 00:07
Marzy mi się zegarek Armaniego, ale mnie nie stać :(
________________
nowe mieszkania warszawa (http://www.sgi.pl/mieszkania,warszawa)

krzysztof jot
06-02-2012, 02:00
Armani to majtki szyje, a zegarki to zamawia w Chinach i nakleja logo. Nie masz co żałować, Casio robi lepsze zegarki :)

Darek Jankowiak
06-02-2012, 10:04
To skoro nie masz nic do powiedzenia to po co w ogóle komentujesz? :)
Jak Ci postów brakuje to weź moich parę setek :D
Grunt to dobrze się zrozumieć się z kolegą :) (i nie napinać sie od razu) :)
Dotyczyło: Komentarz do wysokich marż (czyt: zdzierstwa).
Pisendlaf :)

Darek Jankowiak
06-02-2012, 10:10
Gratki i niech się nosi dokładnie bo na Twoich zdjęciach wygląda jak milion dolarów :) dobre zdjęcie czyni cuda (...)

Wczoraj oglądałem tą Certinę, na zdjęciach załączonych prze kolegę wygląda zaj....ście, natomiast już na żywo mnie nie porwała. Ale to nie mnie ma się podobać ... :)

robin102
06-02-2012, 12:11
Wczoraj oglądałem tą Certinę, na zdjęciach załączonych prze kolegę wygląda zaj....ście, natomiast już na żywo mnie nie porwała. Ale to nie mnie ma się podobać ... :)
No niestety z tymi zegarkami ogladanymi na świetnych zdejciach albo alb świetnie zrobionych filmikach gdzie ładnie operowano światłem to taki zonk jest. Potem bierzesz taki zegarek do ręki i czar pryska. Jakiś mniejszy się wydaje niż ten na monitorze ;) zmysł wzroku nie jest w stanie dostrzec w naturalnym rozmiarze tych wszystkich wspaniałych szczególików, detalików, tego kunsztu, tej precyzji które widać na zdjęciach macro.
Chyba jednak za słabe oczy mamy do tych drogich zegarków i mus je na zdjęciach oglądać aby się nimi cieszyć :mrgreen:

nowart
06-02-2012, 12:12
Grunt to dobrze się zrozumieć się z kolegą :smile: (i nie napinać sie od razu) :smile:
Dotyczyło: Komentarz do wysokich marż (czyt: zdzierstwa).
Pisendlaf :smile:

Wybacz zatem - widocznie nieopatrznie Cię zrozumiałem przyzwyczajony do durnowatych, forumowych przysrywek ni z gruszki ni z pietruszki. Przepraszam :)

Co do klasyka porównywalnego z powyższymi propozycjami to ja, zegarkowy laik, zgłupiałem na widok tego zegarka.
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/70144-rewelaacyjny-zenith-el-primero/
ekscytacja zdjęciami i rosnąca chęć jego posiadania jako ideału rosła... do momentu dojścia do ceny :) Przepiękny zegarek !!

Darek Jankowiak
06-02-2012, 12:35
Wybacz zatem - widocznie nieopatrznie Cię zrozumiałem przyzwyczajony do durnowatych, forumowych przysrywek ni z gruszki ni z pietruszki. Przepraszam :)

Co do klasyka porównywalnego z powyższymi propozycjami to ja, zegarkowy laik, zgłupiałem na widok tego zegarka.
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/70144-rewelaacyjny-zenith-el-primero/
ekscytacja zdjęciami i rosnąca chęć jego posiadania jako ideału rosła... do momentu dojścia do ceny :) Przepiękny zegarek !!

Spoko, "gro i bucy" :):)

Może to nie całkiem Zenith, ale "trochę" jest podobny: http://imageshack.us/photo/my-images/190/dsc03397qo.jpg/ :):) i tylko 235 zł :)

nowart
06-02-2012, 12:50
eee, złom jakiś. wskazówka mu jedna odpadła :D

Spinner
07-02-2012, 21:12
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img826.imageshack.us/img826/2176/dsc1683m.jpg)

treborp
07-02-2012, 22:37
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img826.imageshack.us/img826/2176/dsc1683m.jpg)

o qrcze ale wymiatacz :)

zero8
08-02-2012, 09:34
Tiaaa, ktoś chciał zostać jednozegarkowcem... ;-)

Spinner
08-02-2012, 18:18
Cały czas zmniejszam ilość...:-)

fragles
08-02-2012, 18:41
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/dgpchs2-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/dgpchs2.jpg)

nowart
08-02-2012, 18:54
I takie zdjęcia zegarków lubię najbardziej. ładne światełko w ładnej oprawie zamiast dopalonych lampą, często otłuszczonych nadgarstków z ciasno owiniętym zegarem w gąszczu kłaków... blee :)
wybaczcie szczerość, niektóre po prostu wyglądają odrażająco... musiałem to z siebie wyrzucić ;)

fragles
08-02-2012, 18:58
Hehehe dzięki, no cóż... natura mnie nie obdarowała bujnymi herami na nadgarstku ;)
Ale też nie ma co winić tych obdarowanych hojnie ;)

Mam jeszcze jedno, tu już kilka kłaków sterczy:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/dgpchs1-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/dgpchs1.jpg)

nowart
08-02-2012, 19:03
oj przecież ja nikogo nie winię, sam jestem tu i ówdzie zarośnięty ale skutecznie zwalczam ten atawizm :D
chodzi mi o fotografię a w tym dziale zawsze najbardziej wpadały mi w oko kadry z ładną oprawą koszuli, marynarki i innych części garderoby. w moim odczuciu wyglądają dużo przyjemniej w odbiorze jako fotografia produktowa na modelach.
Czy nie ładniej wygląda zegarek zaprezentowany w ten sposób w jaki od początku przedstawiał to autor tegoż wątku..? :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/edox10-1.jpg?w=655
źródło (http://logolife.files.wordpress.com/2009/12/edox10.jpg?w=655)
Swoją drogą - Krzysztofie, gdzie Cię wywiało? Nawet Twoje fotki poznikały z wątku...

bialogardzianin
08-02-2012, 20:32
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img826.imageshack.us/img826/2176/dsc1683m.jpg)

Podoba mi się Twój gust, taki bym se kupił. :cry:. Z uwagi na barierę cenową (do przejścia w sumie, ale rozwodu jeszcze nie potrzebuję ;) ), skłaniam się ku nieosiągalnemu już, równie osobliwemu w kopercie, Artego 300m http://forums.watchuseek.com/f74/new-orange-dial-artego-300m-402465.html

robin102
08-02-2012, 21:05
Co do klasyka porównywalnego z powyższymi propozycjami to ja, zegarkowy laik, zgłupiałem na widok tego zegarka.
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/70144-rewelaacyjny-zenith-el-primero/
ekscytacja zdjęciami i rosnąca chęć jego posiadania jako ideału rosła... do momentu dojścia do ceny :) Przepiękny zegarek !!
Jakiś dziadkowy taki ten Zenit.

woytec60
08-02-2012, 22:59
No to na co czekasz? ;)

robin102
09-02-2012, 00:16
Jeszcze nie jestem dziadkiem :mrgreen:

fragles
09-02-2012, 16:37
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/7900_2-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/7900_2.jpg)

robin102
09-02-2012, 16:46
Od samego rana tak sobie czekam na kuriera z D800 :smile:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/11/P1010008-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/P1010008.jpg)

Spinner
09-02-2012, 21:12
A jak skromnie - Kemmner Tonneau;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img818.imageshack.us/img818/1271/imgp2276m.jpg)

robin102
12-02-2012, 16:01
Milusi taki, do fajnego auta by pasował :) i do konkretnej łapy raczej bo mimo tylko 40mm średnicy, rozmiar "lug to lug" to aż 51mm.
Indeksy wiszą nad tarczą, oryginalne to. Znacie jeszcze takie zegarki z tak umieszczonymi indeksami ?
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/70416-tissot-prs-516-nowy-nieprodukowana-juz-ciekawa-wersja/
dla nie zalogowanych w tym piekle linki do obrazków:
http://sloik.pl/cyk/tissot/t2.jpg
http://sloik.pl/cyk/tissot/tissot1211.jpg
http://sloik.pl/cyk/tissot/t3.jpg
i zdjęcia piękne

woytec60
12-02-2012, 18:25
Miałem identycznego :roll:
Obtarłem bezel i trzeba było sprzedać bo mnie wkurzał.
Szkoda, fajny był :)

Tylko ja z bransoletą zapłaciłem niecałe 1300 a z paskiem były tańsze.
I to w sklepie, z gwarancją itd.
Pewnie dlatego taka cena, że już praktycznie nie do kupienia.

robin102
12-02-2012, 18:28
Miałem identycznego :roll:
Obtarłem bezel i trzeba było sprzedać bo mnie wkurzał.
.
No to jest ta upierdliwość szczotkowanych kopert, jak byś zarysował polerowana kopertę to można nawet pastą do zębów zapolerować mniejsze rysy.
Aaaaaaa bezel zatarłeś, no to już tylko do lakiernika ;)

ps.
za drogo zdecydowanie gościu chce za niego

woytec60
12-02-2012, 18:38
No właśnie, tę farbę czarną starłem.
Zegarek wygląda świetnie ale ten malowany bezel jest zbyt delikatny, tylko musnąłem scianę i obtarłem zdrowo :(

PS
Jeszcze mam fotki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/525/prs06.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/651/prs02.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/851/prs04.jpg/)

Szkoda mi go :(

robin102
12-02-2012, 19:03
No na Twojej łapie te 51 mm w Lug To Lug wygląda idealnie. Ciekawe jak na mojej 16,5 cm witce by to było :) W lutym tamtego roku bym nawet nie pomyślał aby popatrzeć na zegarek z takimi wskazówkami jak ten Tiszot ma, a dziś bym go chętnie nosił :)

woytec60
12-02-2012, 22:48
To w czym problem?
Bierz tego z KMZiZ i noś ;)

tml
13-02-2012, 09:35
Szkoda mi go :(

Chyba właśnie dlatego ciągle swojego białasa nie sprzedałem :)

robin102
13-02-2012, 13:26
To w czym problem?
Bierz tego z KMZiZ i noś ;)
Sprzedam Alpiniste i kupię tego Tissota :razz:

woytec60
13-02-2012, 13:30
A po co masz cośkolwiek sprzedawać?
Od przybytku głowa nie boli ;)

robin102
13-02-2012, 13:33
No, ale jak ja mam tyko dwie rennnce to i dwa zegarki, bo na łydkach to jakoś nie komfortowo. Ciągły dylemat, czy na skarpet założyć zegarek, czy pod skarpetę i jaki kolor skarpety do paska dobrać będzie.
Pochwalić się w towarzystwie nie ma jak :)
ps
Wojtek bierz ode mnie Alpinistę.

emet_b
13-02-2012, 14:05
robin ja wezmę, bo coś Sumoki nie noszę ostatnio.

tml
13-02-2012, 14:06
hej jeśli to SARB017 to za ile byś oddał? ;)

darsedz
13-02-2012, 14:08
a jak Wam się widzi wersja
Tissot Heritage PR 516 Automatic czarny (http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/7642_Tissot_Heritage_PR_516_Automatic_T07143016051 00)lub taki niebieskawy (http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/7645_Tissot_Heritage_PR_516_Automatic_T07143011041 00)

woytec60
13-02-2012, 17:21
hej jeśli to SARB017 to za ile byś oddał? ;)

Gdzie tam...
Robin ma jakieś czarne ustrojstwo a nie jedynie słusznego Alpinistę w kolorze zielonym ;)

PS
Te z serii heritage to modele PR a nie PRS i jeszcze nie są chyba dostępne.
Sam się przymierzam...

fragles
13-02-2012, 17:40
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/gl3-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/gl3.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/gl2-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/gl2.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/gl1-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/gl1.jpg)

robin102
13-02-2012, 18:44
hej jeśli to SARB017 to za ile byś oddał? ;)
to jest mój brzydal :razz:
http://www.photowatches.eu/thumbnails.php?album=250
albo tu jeszcze brzydszy
http://www.youtube.com/watch?v=lZuE3tjjhnQ&feature=player_embedded#!
lub tu
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/67137-seiko-alpinist-sarb061/page__p__732531__fromsearch__1#entry732531
okropny jest :) i ta precyzja wykonania nie pozwala szybko normalnie odczytać która godzina :razz:

tml
13-02-2012, 23:33
eee, zielonego to bym chciał, a taki czarny to ja nie wiem ;)

robin102
13-02-2012, 23:46
Zielony mały, za mały jak na dzisiejsze zegarynki, ten mój czarny też do dużych nie należy, a wymiary ma znacznie większe.

woytec60
14-02-2012, 00:58
Rozmiar się liczy? I Ty to piszesz?
Na mojej łapie był OK a na Twojej byłby idealny.
Zielony, mimo mniejszych rozmiarów, wygląda jak wujek z Ameryki przy Twoim czarnuszku.
Wybacz, ale taka jest prawda.

zero8
14-02-2012, 09:24
Nie obraźcie się chłopaki, ale alpinista, w każdym kolorze jest taki se ;-p

woytec60
14-02-2012, 09:33
Co tam...
Niech się Alpinista obraża a nie my ;)
Jednak jeśli już, to tylko w jedynie słusznym kolorze.

robin102
14-02-2012, 11:26
Nie obraźcie się chłopaki, ale alpinista, w każdym kolorze jest taki se ;-p
Szczególnie ten zielony, piękny, ale bardziej damski niż męski ;)

woytec60
14-02-2012, 16:02
No tak, Ty wiesz, Jacyków się znalazł ;)

Dziś u mnie zwyczajnie


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/214/ba02.jpg/)

Vavamaka
16-02-2012, 20:09
Chłopacy, gdzie w Polsce dostanę coś takiego: http://www.crownandbuckle.com/index.php/accessories/buckles/pre-v-pvd-22mm-buckle.html bo jednej sztuki nie chce zamawiać aż z Florydy :)

fragles
17-02-2012, 16:10
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/skxlnpb-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skxlnpb.jpg)

PiterM
17-02-2012, 16:42
A może być kilka dni temu? Nie miałem kompa, żeby od razu wstawić ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/P1010863-1.jpg
źródło (http://makuch.eu/tatry_2012_feb/content/images/large/P1010863.jpg)

Spinner
19-02-2012, 02:37
Ok 35-cio latek...;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img826.imageshack.us/img826/6708/dsc1790m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img16.imageshack.us/img16/1181/dsc1794mv.jpg)

zero8
20-02-2012, 11:47
Zegarek, Ty czy obiektyw? :mrgreen:

Spinner
20-02-2012, 18:39
Oj tam, oj tam...:-P

fragles
20-02-2012, 21:16
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/skxbd1-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skxbd1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/skxbd2-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skxbd2.jpg)

mehmet efendi
20-02-2012, 21:20
Pasek jakiś marketowy...

fragles
20-02-2012, 21:40
Pasek jakiś marketowy...

co to znaczy "marketowy"?

To zwykłe czarne nato.

robin102
21-02-2012, 00:02
Bartek świetny ten Tamron jest. Piękne kontrasty.
----------------------------------------------------------------------------------

Strasznie na bogato, obrzydliwie ;) na bogato


A może być kilka dni temu? Nie miałem kompa, żeby od razu wstawić ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/P1010863-1.jpg
źródło (http://makuch.eu/tatry_2012_feb/content/images/large/P1010863.jpg)

fragles
21-02-2012, 00:35
Robin, kontrasty z płotoszopa raczej niż z Tamrona ;-)

PiterM
21-02-2012, 11:07
Strasznie na bogato, obrzydliwie ;) na bogato
eeetam... na D800 by nie starczyło. Aparaty to dopiero są drogie! A już szczególnie Nikony ;)

login_87
21-02-2012, 12:46
Od kilku dni mam cos takiego... Troche zniszczony ale chodzi. Wiecie moze czy mozna gdzies odnowic tarcze? Jak moge sprawdzic z ktorego jest roku?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img256.imageshack.us/img256/8388/tissots.jpg)

robin102
21-02-2012, 13:36
Fajny, można go zrobić na nófke funkiel
http://renowacjatarcz.pl/
http://renowacjecyferblatow.pl/
http://www.mechanicznezegarki.republika.pl/Renowacje.html
tani nie będzie ale :)
http://www.annpol.com.pl/A%20SHOP/renowacja/cennik.pdf
wujek gogle więcej podpowie, albo zapytaj na forum zegarkowym

login_87
21-02-2012, 14:30
Fajny, można go zrobić na nófke funkiel
http://renowacjatarcz.pl/
http://renowacjecyferblatow.pl/
http://www.mechanicznezegarki.republika.pl/Renowacje.html
tani nie będzie ale :)
http://www.annpol.com.pl/A%20SHOP/renowacja/cennik.pdf
wujek gogle więcej podpowie, albo zapytaj na forum zegarkowym

Dzieki :) Pozniej jak bede mial wiecej czasu to popatrze. Jeszcze jedno pyt. Szybke tez da sie odnowic?? Bo jest na niej sporo rys.. Czy moze da sie wymienic na nowa ( znajde nowa? ). Udało mi sie juz sprawdzic. Rocznik zegarka to 1950.

robin102
21-02-2012, 14:44
Szybke tez da sie odnowic?? .
Powinno dać się zapolerować rysy, ewentualnie wymienić szkło. Taki gruntowny remont to jednak spora kasa. Dla sentymentu może jednak warto.

fragles
21-02-2012, 14:47
Ja z tego typu remontem doxy, zamknąłem się w 280 zł. Więc, jeśli to ważny zegarek, to imo warto.

login_87
21-02-2012, 20:10
Ja z tego typu remontem doxy, zamknąłem się w 280 zł. Więc, jeśli to ważny zegarek, to imo warto.
W sumie to jedyna pamiatka jaka mam po dziadku wiec chyba sie rozejrze troche bardziej i spróbuje cos z tym zegarkiem zrobic.

fragles
22-02-2012, 16:17
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/skx2202-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skx2202.jpg)

till
22-02-2012, 21:21
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/skx2202-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skx2202.jpg)

Jak się nazywa ta piękność? :)

fragles
22-02-2012, 21:45
Seiko SKX 007

Spinner
22-02-2012, 22:21
U mnie też Seiko dziś;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img269.imageshack.us/img269/5093/imgp2311m.jpg)

Darek Jankowiak
23-02-2012, 13:41
Czytałem ostatnio "SUKCES", jest tam wywiad z Robertem Kozyrą i tak z ciekawości zapytam zorientowanych kolegów, co to za zegarek ?
link (http://img.przekroj.pl/var/ezflow_site/storage/images/sukces/show-biznes/kozyra-ubiera-sie-u-prady/347005-3-pol-PL/Kozyra-ubiera-sie-u-Prady_no_class2.jpg)

Na okładce ma jeszcze innego sikora, ale znalazłem zdjęcia.

Aras
23-02-2012, 14:06
Prawdopodobnie IWC Portuguese Chrono Automatic IW371415.

woytec60
24-02-2012, 14:35
Siedzą tylko i marudzą o D800 a zegarków nikt nie wrzuca...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/513/bc31u.jpg/)

robin102
24-02-2012, 17:57
Czekamy na Omesie :)

woytec60
24-02-2012, 18:19
Omesia nie moja była tylko zięcia, jest już na bazarkach i na aledrogo.
Ja to mam Orisa, Striełkę i takie tam... :)

emet_b
24-02-2012, 23:09
Chopy, gdzie w naszym pięknym kraju można kupić klamry do pasków? Potrzebna mi 22 szczotkowana, ale nic nie mogę znaleźć:/

piękny pasek z jaszczura czeka na nią-dziś go odebrałem ;)

Adam Trzcionka
24-02-2012, 23:15
Chopy, gdzie w naszym pięknym kraju można kupić klamry do pasków? Potrzebna mi 22 szczotkowana, ale nic nie mogę znaleźć:/

piękny pasek z jaszczura czeka na nią-dziś go odebrałem ;)

Jaki rodzaj - hirschowa, pre-v?

woytec60
24-02-2012, 23:16
Do jaszczura to chyba nie pre-v, raczej klasyczna.

http://www.pasekdozegarka.com.pl/sprzaczki-klamerki-c-46_47.html

To będzie "Sprzączka / klamerka srebrna - 22 mm, matowa "

Albo na forach zegarkowych w działach "sprzedam".

Edit
Albo zapinkę kup: http://www.watchtime24.sisco.pl/catalog/paski-zegarkow-klamry-paskow-c-140_165.html

emet_b
24-02-2012, 23:36
Jaki rodzaj - hirschowa, pre-v?
pre-v raczej nie, zwykła, dość mocarna. Hirschowe-nie wiem jakie to:/

Do jaszczura to chyba nie pre-v, raczej klasyczna.

http://www.pasekdozegarka.com.pl/sprzaczki-klamerki-c-46_47.html

To będzie "Sprzączka / klamerka srebrna - 22 mm, matowa "

Albo na forach zegarkowych w działach "sprzedam".

Edit
Albo zapinkę kup: http://www.watchtime24.sisco.pl/catalog/paski-zegarkow-klamry-paskow-c-140_165.html

zapinka odpada, a te klamerki, sorry, ale jakoś mało konkretne mi się wydają ;)

Spinner
25-02-2012, 00:29
Na wąski języczek coś znajdę jakby co, taka właśnie a'la Hirsch;-)

Sławek
27-02-2012, 22:29
taki

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://machslawek.neostrada.pl/TH.jpg)

emet_b
28-02-2012, 13:27
Panowie,

chciałbym sprawić sobie pilota i myślę o Kremmnerze, jednak nie mogę odnaleźć się na jego stroni: http://www.wix.com/stellbrink/kemmner-uhren#!
Zegarki latają, bez żadnej specyfikacji czy oznaczeń :/

Pytanie dodatkowe:

Steinhart B-uhr II 44mm z polskiej dystrybucji kosztuje 1550zł, znacie tańsze źródło??

fragles
28-02-2012, 14:30
http://www.steinhartwatches.de/en/pilot-watch.html

emet_b
28-02-2012, 14:37
a jak się załapać na cenę bez VAT ??:)

woytec60
28-02-2012, 14:39
a jak się załapać na cenę bez VAT ??:)

Przeprowadzić się do Moskwy i dostac obywatelstwo Rosji.
Albo innego kraju poza UE.

emet_b
28-02-2012, 14:42
czyli nie będzie taniej niż w PL :/

Czy link, który podałem, jest sznurkiem do oficjalnej strony Pana Kemmnera?

woytec60
28-02-2012, 17:02
Tak, to strona Rolanda Kemmnera.
Możesz pisać do niego a kupować najwygodniej chyba przez ebay.
Ale tylko przypuszczam, spytaj Robina, on kupował kostkę.

A u mnie tak


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/401/bc306.jpg/)

Aras
28-02-2012, 17:56
STEINHART Nav B-Uhr II 44mm Handaufzug (http://www.ebay.pl/itm/STEINHART-Nav-B-Uhr-II-44mm-Handaufzug-/190644862175?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uh ren_Armbanduhren&hash=item2c6351bcdf)

robin102
28-02-2012, 18:26
Emet, nie wydaje się żeby Kemmner miał jakieś ładne, wyjątkowe piloty. Może ten ?
http://www.ebay.pl/itm/290661474461?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
albo
http://www.ebay.pl/itm/Fliegeruhr-Kemmner-Typ-mit-Seagull-3621-Grade-mit-Schraubenunruh-/300669267084?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uh ren_Armbanduhren&hash=item460148ec8c
Poza tym pisz do niego na skrzynkę, zrobisz przelew paypalem i zegarek w tydzień będzie u Ciebie. Tak wyjdzie trochę taniej niż prze ebaja.
Ładne piloty to od Laco, Steinhart, albo Archimede jak dla mnie

emet_b
28-02-2012, 19:57
STEINHART Nav B-Uhr II 44mm Handaufzug (http://www.ebay.pl/itm/STEINHART-Nav-B-Uhr-II-44mm-Handaufzug-/190644862175?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uh ren_Armbanduhren&hash=item2c6351bcdf)

Fajny, ale ja chcę centralną sekundę ;)


Emet, nie wydaje się żeby Kemmner miał jakieś ładne, wyjątkowe piloty. Może ten ?
http://www.ebay.pl/itm/290661474461?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
albo
http://www.ebay.pl/itm/Fliegeruhr-Kemmner-Typ-mit-Seagull-3621-Grade-mit-Schraubenunruh-/300669267084?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uh ren_Armbanduhren&hash=item460148ec8c
Poza tym pisz do niego na skrzynkę, zrobisz przelew paypalem i zegarek w tydzień będzie u Ciebie. Tak wyjdzie trochę taniej niż prze ebaja.
Ładne piloty to od Laco, Steinhart, albo Archimede jak dla mnie

Na jego stronce są fajniejsze, ale nie ma opisów ani cen ;/

MR
28-02-2012, 21:38
a jak się załapać na cenę bez VAT ??:)

wystarczy miec kogos zaufanego spoza UE (taxback/taxfree)

emet_b
28-02-2012, 21:44
nie mam :(

fragles
29-02-2012, 13:59
skx dziś dostał prezenta, biżuterię z ibeja ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/skxbijou1-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skxbijou1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/skxbijou2-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skxbijou2.jpg)

robin102
29-02-2012, 18:58
Ładnie się komponuje te żelastwo z SKX007

fragles
29-02-2012, 19:22
Bo to prawie identyczna bransoleta, co oryginalna, tylko z pełnymi ogniwami.

emet_b
01-03-2012, 08:52
Skoro ogólna cisza w wątku to pokażę dwa modele, które mnie ostatnio zauroczyły:

Hamilton Pan Europ

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/10ft2fq-1.png
źródło (http://i42.tinypic.com/10ft2fq.png)

Hamilton UTC (są różne wersje kolorystyczne)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/29bzuv9-1.jpg
źródło (http://i43.tinypic.com/29bzuv9.jpg)

marekm
01-03-2012, 09:36
Hamiltona Khaki SkyMaster UTC chętnie bym przytulił (lubię takie podróżnicze klimaty), ale cena w okolicach 4 kPLN trochę zaporowa. :-(

woytec60
01-03-2012, 09:42
Przytuliłbym chętnie oba te Hamiltony.

login_87
01-03-2012, 09:54
Jakby ktos mial ochote http://www.ibood.com/pl/pl/index/

emet_b
01-03-2012, 10:09
Hamiltona Khaki SkyMaster UTC chętnie bym przytulił (lubię takie podróżnicze klimaty), ale cena w okolicach 4 kPLN trochę zaporowa. :-(

u mnie podobnie.
gdyby było do 2,5k to bym myślał o nim bardzo poważnie.

fragles
01-03-2012, 12:25
Ten pierwszy Hami podobny do Szturmańskiego chrono.

Darek Jankowiak
01-03-2012, 13:26
Kupiłem w końcu zegar , nie ten który pierwotnie chciałem, bo fundusze poszły na coś innego :(

Kupiłem więc skośnookiego portugalczyka. Zegarek jest naprawdę fajny :smile: Minus - głośno chodzi rotor (tak to sie chyba nazywa), jak grzechotka dla dziecka :smile: No i pasek strasznie sztywny (wymienię). Jak będzie dalej zobaczymy :P Zdjęcia będą jak bedzie komplet z nowym paskiem.

till
01-03-2012, 18:13
Kupiłem w końcu zegar , nie ten który pierwotnie chciałem, bo fundusze poszły na coś innego :(

Kupiłem więc skośnookiego portugalczyka. Zegarek jest naprawdę fajny :smile: Minus - głośno chodzi rotor (tak to sie chyba nazywa), jak grzechotka dla dziecka :smile: No i pasek strasznie sztywny (wymienię). Jak będzie dalej zobaczymy :P Zdjęcia będą jak bedzie komplet z nowym paskiem.

Z tego co wiem można przesmarować mechanizm i chodzi duuużo ciszej.

fragles
01-03-2012, 20:19
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/skxbr11-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skxbr11.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/skxbr22-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skxbr22.jpg)

login_87
02-03-2012, 20:30
Od kilku dni w moich rekach... Teraz tylko trzeba dobrac pasek i wymienic szkielko...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img37.imageshack.us/img37/1987/doxazl3.jpg)

mswilk
02-03-2012, 22:13
Od kilku dni w moich rekach... Teraz tylko trzeba dobrac pasek i wymienic szkielko...



Mam sentyment do tej marki.
Dobry wybór, choć zegarek wymaga nieco opieki.

login_87
03-03-2012, 11:02
Mam sentyment do tej marki.
Dobry wybór, choć zegarek wymaga nieco opieki.

Ma juz 60 lat wiec... Troszke go dopiescic i bedzie jescze dlugo cieszył.

robin102
03-03-2012, 13:51
DOXA, echhhh dziadek miał zegarki tej marki ;) mam wielki sentyment do tego producenta, nawet z maniakalnym uporem szukałem sobie jakiegoś nowego modelu. Niestety dziś DOXA moim zdaniem zupełnie sobie nie radzi na współczesnym rynku zdominowanym przez nowe marki. Temu ze zdejcia przydal by się kompletny remont, a nie tylko wymiana szkiełka :)

login_87
03-03-2012, 14:45
Temu ze zdejcia przydal by się kompletny remont, a nie tylko wymiana szkiełka :)

W sumie mozna by jeszcze wypolerowac koperte. Tarcza jest w dobrym stanie.

Spinner
03-03-2012, 23:00
A ja Wam Pany pokażę cosik "kołozegarkowego" - Spinnerstraps:mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img32.imageshack.us/img32/2097/dsc1847m.jpg)

Redskull
04-03-2012, 11:41
Pierwszy z prawej miażdży....zrób mu proszę jakąś sesyjkę

Spinner
04-03-2012, 12:30
Dzięki za dobre słowo - kliknij w linka w moim podpisie, jest tam kilka bardziej szczegółowych fotek;)

Spinner
04-03-2012, 13:43
BTW - dziś Seatime:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/tb257_DSC_1882m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/fi915_DSC_1879m.jpg)

Stach2008
04-03-2012, 21:38
jeszcze nie miałem przyjemności pisać w tym wątku ale dzisiaj napiszę, gdyż chciałem się pochwalić prezentem od Żonki :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.timetrend.pl/pliki//nautica_10_11/A15610G.jpg)

u mnie prezentuje się tak :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img718.imageshack.us/img718/4618/dsc1034z.jpg)

w zasadzie nie znam się na zegarkach, czy moglibyście mniej więcej napisać na jakiej półce zegarkowej stoi ta firma? W porównaniu powiedzmy z wszechobecnym Casio? :)

zero8
04-03-2012, 22:09
czy moglibyście mniej więcej napisać na jakiej półce zegarkowej stoi ta firma? W porównaniu powiedzmy z wszechobecnym Casio? :)


Myślę, że na tej samej. Chociaż technologicznie, to casio jest daleko z przodu ;-)

Vavamaka
05-03-2012, 22:30
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/96/marinahj.jpg/)

*wyostrzona dla komfortu mehmet efendi ;)

mehmet efendi
05-03-2012, 22:31
Fota nieostra...

Maro66.
05-03-2012, 23:25
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img29.imageshack.us/img29/9899/mimgp0185.jpg)
By maro66 (http://profile.imageshack.us/user/maro66) at 2012-03-05

ku6i
06-03-2012, 01:16
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/96/marinahj.jpg/)

*wyostrzona dla komfortu mehmet efendi ;)

Niezłe, co to za model i pasek?

Vavamaka
06-03-2012, 15:25
Zegar Marina Militare (Parnis), a pasek od Stach Straps

login_87
07-03-2012, 09:29
Byyył taki wątek :-P

A co do zegarka jako tej "jedynej męskiej biżuterii" - to się podpisuję 4 łapami :D

oj nie jedyna.... Jeszcze spinki do mankietow :)
np (zapozyczone ze strony swiatobrazu.pl)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/pokretlatrybowjakospinkidomankietow-1.jpg
źródło (http://www.swiatobrazu.pl/zdjecie/artykuly/220279/pokretla-trybow-jako-spinki-do-mankietow.jpg)

zegarkiclub.pl

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/med_gallery_41182_610_845556-1.jpg
źródło (http://zegarkiclub.pl/forum/uploads/1325164442/med_gallery_41182_610_845556.jpg)
Wiecej podobnych spinek tutaj :) http://watch-cufflinks.com/

fragles
07-03-2012, 13:36
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/skxcol-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skxcol.jpg)

Rafał_Sz
07-03-2012, 14:21
Tak na marginesie: :)

http://biznes.onet.pl/chiny-kupuja-najwiecej-luksusowych-zegarkow-na-swi,18572,5049603,1,news-detal

woytec60
07-03-2012, 15:18
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/822/ome02.jpg/)

:-P

Spinner
07-03-2012, 23:02
Wal się Wojtas...:x

:p

Stach2008
08-03-2012, 01:40
mam do Was prośbę, moglibyście pomóc mi w wyborze zegarka? Cechy jakie powinien mieć:
- szeroki pasek, może być w takim stylu jak tu (http://allegro.pl/sklep-zegarek-fossil-ch2565-nowy-gwar-kurier-f-vat-i2178469830.html?source=oo)
- duża koperta, na pewno ponad 45mm
- zamiast rozbudowanego stopera i tachymetru wolałbym rozbudowany datownik, mniej więcej jak w mojej NAUTICE (http://www.timetrend.pl/pliki//nautica_10_11/A15610G.jpg)
- cena do 500zł

Stach2008
08-03-2012, 20:24
mam do Was prośbę, moglibyście pomóc mi w wyborze zegarka? Cechy jakie powinien mieć:
- szeroki pasek, może być w takim stylu jak tu (http://allegro.pl/sklep-zegarek-fossil-ch2565-nowy-gwar-kurier-f-vat-i2178469830.html?source=oo)
- duża koperta, na pewno ponad 45mm
- zamiast rozbudowanego stopera i tachymetru wolałbym rozbudowany datownik, mniej więcej jak w mojej NAUTICE (http://www.timetrend.pl/pliki//nautica_10_11/A15610G.jpg)
- cena do 500zł

Sorki że piszę post pod postem ale nie mogłem już edytować. Zmiana planów. Postanowiłem zostawić sobie tą nautice, planuje tylko wymienić pasek na jakiś szerszy z podkładką.

Darek Jankowiak
08-03-2012, 21:20
Czad ta Omega !!!

woytec60
09-03-2012, 12:57
Podoba się? :)
No to jeszcze raz, dziś na pasku z rekina


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/14/om01r4.jpg/)

fragles
09-03-2012, 13:10
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/skxo1f-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skxo1f.jpg)

emet_b
09-03-2012, 13:12
woytec60, a jednak Twój ?? ;P

jest świetna!

woytec60
09-03-2012, 13:14
Mój ale to nie tamten, cofnij się parę stron i porównaj ;)


Edit
Fajny ten Seikacz, oni kiedyś robili ładniejsze diverki niz dzis.

woytec60
10-03-2012, 10:48
Dzisiejsze szpargały


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/846/smedc.jpg/)

Spinner
10-03-2012, 14:20
Steinhart Black Sea


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/xk514_DSC_1929m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/vv955_DSC_1927m.jpg)

Spinner
10-03-2012, 15:06
I jeszcze "nocne":


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/cq275_DSC_1943m.jpg)

wypass
10-03-2012, 23:12
bardzo ładnie się prezentuje ;)

woytec60
12-03-2012, 19:04
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/443/120303.jpg/)

dareknik
12-03-2012, 23:33
Co Sądzicie o tym zegarku i Certinie?

http://www.wsliwinski.pl/kategorie/zegarki/certina?f%5Bc%5D%5B%5D=35&f%5Ba%5D%5B14%5D%5B%5D=DS+Spel&f%5Bp_f%5D=&f%5Bp_t%5D=#zegarek-certina-ds-spel-c012-417-11-057-00

robin102
13-03-2012, 14:17
Charakterny ten Stenhart., fajny.
Spinner on indeksy ma nakładane ?

Co Sądzicie o tym zegarku i Certinie?
http://www.wsliwinski.pl/kategorie/zegarki/certina?f%5Bc%5D%5B%5D=35&f%5Ba%5D%5B14%5D%5B%5D=DS+Spel&f%5Bp_f%5D=&f%5Bp_t%5D=#zegarek-certina-ds-spel-c012-417-11-057-00
Drogi brzydal i chyba do tego chyba bezduszny kwarcownik.

Spinner
14-03-2012, 00:29
A nie wiem, przylookaj sam:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/gm734_IMGP2351M.jpg)

nowart
14-03-2012, 12:11
Chętnie bym przygarnął taki model, jest świetny ! Gdzie i za ile dostanę takie najkorzystniej?

woytec60
14-03-2012, 13:22
To limitacja dla rosyjskiego forum.
Chyba ze dwóch, trzech naszych też go kupiło, ilu dokładnie, nie wiem.
Kupić możesz tylko z drugiej ręki, pisz do Spinnera ;)

MARTINK
14-03-2012, 20:37
nie docenialem tego watku... musze sobie troche poczytac..., ten steinhart jest bardzo zacny.

robin102
14-03-2012, 20:48
..., ten steinhart jest bardzo zacny.

ten to dopiero zacny :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/1461830235332cx80_detail-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/1461830235332cx80_detail.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/imagen794-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/imagen794.jpg)

Spinner
14-03-2012, 22:37
Ano fajny, fajny...;-)

BTW - ja popełniłem kolejne dwa pasiorki:

22mm, 93x130mm:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img825.imageshack.us/img825/2927/dsc1954m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img850.imageshack.us/img850/6955/dsc1962m.jpg)

22mm, 90x130mm:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img27.imageshack.us/img27/3329/dsc1963m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img577.imageshack.us/img577/9562/dsc1967m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img594.imageshack.us/img594/1876/dsc1964m.jpg)

MARTINK
14-03-2012, 23:24
hmm... poczytalem i juz wiem ze nie powinienem tu wchodzic.
Teraz na bank cos kupie - w sumie to dobrze.
Ta omega mnie rozbila http://www.omegawatches.com/gents/constellation/quartz-35-mm/12310356001001
tyle ze musze poszukac cos tanszego - ten to moze kiedys.

robin102 - a Ty co to tam pokazales ?

Spinner
14-03-2012, 23:49
Konstelacje woooogle mi nie podchodzą...;-(

ku6i
15-03-2012, 01:25
Bliska osoba napaliła się na chińczyka, można prosić o linki do zaufanych sklepów/sprzedawców na eBayu?

Spinner
15-03-2012, 01:54
np:

http://www.manbushijie.com/

http://www.jacksontse.com/

robin102
15-03-2012, 11:07
robin102 - a Ty co to tam pokazales ?
Te piękne niebieskie to Steinhart Odysea - limitowana wersja dla jakiegoś forum zegarkowego i wcale nie był jakiś mocno drogi.
http://www.watchonista.com/steinhart/watches/odisea
http://www.flickr.com/photos/ruag/4959930053/

Generalnie to te Stenki to piękne zegarki
http://www.steinhart-zegarki.pl/
robią różne krótkoseryjne limitacje np ta:
http://www.steinhartwatches.de/en/MARINE-Chronograph-Spezial-Edition-Edizione-AZZURRO,484.html

Stach2008
15-03-2012, 11:18
Podpowiedzcie gdzie w sieci można kupić dobre skórzany piasek w rozsądnej cenie. Od kilku dni oglądałem allegro ale wybór bardzo mały, gdyż potrzebuje paska szerszego niż standardowe z tak zwana podkładka pod kopertę zegarka

woytec60
15-03-2012, 13:56
Generalnie to te Stenki to piękne zegarki...

Te Stenki (poza Tritonem, Apollonem i limitkami) są tak piękne, jak piękne są ich pierwowzory ;)
Nie wiesz, że to żywcem kopiowane rolki i tym podobne?
Choćby pierwszy z brzegu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img812.imageshack.us/img812/8742/rx1655explorer01.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img815.imageshack.us/img815/6681/687673459oceangmtvintag.jpg)

Czym się różni wróbelek? :P
Następne


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/2janlag-1.jpg
źródło (http://i40.tinypic.com/2janlag.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/k4w1tv-1.jpg
źródło (http://i41.tinypic.com/k4w1tv.jpg)

I tak dalej....
Każdy z modeli Steinharta (oprócz wymienionych na początku i chyba nowych chronografów) jak to powiadają; garściami czerpie z tradycji szwajcarskiej sztuki zegarmistrzowskiej
Niektórzy takie czerpanie nazywają po imieniu ale tylko wtedy, gdy "czerpiący" pochodzi z Chin ;)

ku6i
15-03-2012, 14:03
np:

http://www.manbushijie.com/

http://www.jacksontse.com/

Dzięki.

robin102
15-03-2012, 15:05
Te Stenki (poza Tritonem, Apollonem i limitkami) są tak piękne, jak piękne są ich pierwowzory ;)
Moim zdaniem są ładniejsze niż ich pierwowzory :) serio dla mnie ładniejsze, np ten GTM w wykonaniu Rolexa to brzydota, a w wykonaniu Stenka już ładny dla mnie zegarek.

jarek76
15-03-2012, 18:18
Moim zdaniem są ładniejsze niż ich pierwowzory :) serio dla mnie ładniejsze, np ten GTM w wykonaniu Rolexa to brzydota, a w wykonaniu Stenka już ładny dla mnie zegarek.
Czego się można spodziewac po kimś, kto ma nicka wzorowanego na słynnym czołgu :mrgreen:

Aras
15-03-2012, 19:03
Nie wiesz, że to żywcem kopiowane rolki i tym podobne?


Nic tylko czekać, aż Stenek wypuści jakiś czasomierz wykonany z tombaku i udekorowany tłuczonym szkłem imitującym diamenty :D

Vavamaka
15-03-2012, 20:00
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img542.imageshack.us/img542/8123/marinamilitare1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img836.imageshack.us/img836/5918/marinamilitare2.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img593.imageshack.us/img593/3348/marinamilitare3.jpg)

**luk**
15-03-2012, 20:04
skórzany piasek w rozsądnej cenie.
myśle że gdzieś w chinach

Vavamaka
15-03-2012, 20:14
Podpowiedzcie gdzie w sieci można kupić dobre skórzany piasek w rozsądnej cenie. Od kilku dni oglądałem allegro ale wybór bardzo mały, gdyż potrzebuje paska szerszego niż standardowe z tak zwana podkładka pod kopertę zegarka

polecam Stach Straps (http://stachstraps.blogspot.com/search?updated-max=2011-12-23T17:35:00%2B01:00&max-results=10)

Spinner
16-03-2012, 20:17
Morze Czarne;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/la375_DSC_1996m.jpg)

nowart
16-03-2012, 23:20
Dobra Panie, skoro nalegasz - proszę o podanie rozsądnej ceny jak za używany zegarek firmy trzepiącej podróbki , na dodatek skierowany na ubogi rynek wschodni wraz z numerem konta i pozbawię Cię tego badziewiaka :)

Spinner
17-03-2012, 02:48
:razz:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/lo820_DSC_1993m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/gl881_DSC_1997m.jpg)

Rawicz
17-03-2012, 06:22
ten to dopiero zacny :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/1461830235332cx80_detail-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/1461830235332cx80_detail.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/imagen794-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/imagen794.jpg)

Świetny zegarek. Rozumiem, że to edycja specjalna już niedostępna? Nawet na stronie Steinharta nie widzę tego...

Vavamaka
21-03-2012, 19:37
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/543/bidon12.jpg/)

woytec60
23-03-2012, 21:15
Dziś od rana był ten


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.upl.co/uploads/tag02.jpg)

nowart
24-03-2012, 01:20
Byłem na niego niemal zdecydowany ale oczywiście debilne obostrzenia forumowe nie pozwoliły mi na rezerwację w wątku. Kupiłem tam już kilka zegarków ale napisać nie mogę nic, o sprzedaży nie mówiąc...
Zresztą cóż się dziwić - takie tam chyba podejście do początkujących - na prośbę o podanie bardziej szczegółowych danych i nr ref. zostałem potraktowany jak zawracający dupę troglodyta. Brakowało tylko pytania "a stać cię w ogóle?"...
No nic, pozostało mi poklepać kilkadziesiąt bezwartościowych postów na tematy, w których nie mam zbyt wiele do powiedzenia :)

fragles
26-03-2012, 20:07
do znudzenia, ten sam, bo go lubię od kiedy ma bransoletę:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/skxpae-2.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skxpae.jpg)

woytec60
26-03-2012, 21:42
Byłem na niego niemal zdecydowany ale oczywiście debilne obostrzenia forumowe nie pozwoliły mi na rezerwację w wątku. Kupiłem tam już kilka zegarków ale napisać nie mogę nic, o sprzedaży nie mówiąc...
Zresztą cóż się dziwić - takie tam chyba podejście do początkujących - na prośbę o podanie bardziej szczegółowych danych i nr ref. zostałem potraktowany jak zawracający dupę troglodyta. Brakowało tylko pytania "a stać cię w ogóle?"...
No nic, pozostało mi poklepać kilkadziesiąt bezwartościowych postów na tematy, w których nie mam zbyt wiele do powiedzenia :)


Nie klep postów, kup sobie murzyna ;)
http://allegro.pl/100-postow-na-forum-solidna-robota-promocja-i2212591529.html
A na poważnie, co da narzekanie?
Na większości for gdzie można coś kupic bądź sprzedać są podobne obostrzenia.

Jeszcze jedna fotka tego Taga, w sztucznym, ciepłym świetle ładnie wyszedł kolor tarczy


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.upl.co/uploads/WJF511203-51.jpg)

nowart
26-03-2012, 22:10
Wiesz, ja nie z tych, którzy wyznają zasadę "nie znam się to się wypowiem" ;) Chciałbym tam coś kupić, sprzedać co kupiłem tam wcześniej ale jakoś forumowe postobijstwo - tym bardziej na siłę i w tematach w których dopiero raczkuję - nie jest w moim stylu. Wystarczy, że tutaj naklepię się głupot :D
Tymczasem bardzo spodobał mi się ten ML - http://zegarkiclub.pl/forum/topic/72408-maurice-lacroix-miros-automatic-diver/ - połączenie sportu z nutką elegancji. Spotykam się z wieloma opiniami, że street price tego modelu to ok 600$ i tu pytanie - gdzie są te streety bo się nie znam a chętnie zanabyłbym taki nowy :)

woytec60
26-03-2012, 22:20
Tu masz nowy: http://allegro.pl/maurice-lacroix-miros-automat-diver-40-obnizka-i2210546976.html
Sprzedawca to importer, obecny także na KMZiZ, zegarki oryginalne, można kupować w ciemno.
Tu sklep tego gościa: http://www.kadetrade.pl/index.php?k1,maurice-lacroix
Ten model to IMO najładniejsza wersja, z zielonym bezelem. Niektórzy wolą brązowy ale mnie ten najbardziej się podoba.
Jeśli Ci pasuje to bierz, cena jest atrakcyjna a model już praktycznie niedostepny.
Sam się przymierzałem ale tarfił sie ten tag no i ML musiał spasowac ;)

Edit
Za $600 można go czasem trafic w Stanach ale trzeba miec ogromne szczęście.
No i jeśli masz kogoś, kto go stamtąd przywiózłby to można polować ale przesyłka + cło + VAT wyjdzie jak za ten z allegro.
Celnicy od jakigoś czasu nie przepuszczaja niczego, walczą o swoje pensje i miejsca pracy ;)

nowart
26-03-2012, 23:01
Dzięki bardzo. Dlatego wpadł mi w oko, świetny i dyskretny zegarek, szkoda tylko, że nie mogę go nigdzie przymierzyć...Co do nowego - 3k to jednak sporo, za niewiele więcej miałbym ( :roll: ) Twojego Taga. 1,8 to jednak niema połowa ceny...

velaskez
26-03-2012, 23:23
Wyprałem ostatnio Tissota. Naprawa koło 400PLNów :twisted: Za gapiostwo się płaci.

PiterM
27-03-2012, 15:08
Ostatnio:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/DSC_3339-2.jpg
źródło (http://pmgallery.pl/pmhosting/oris_tt1/content/images/large/DSC_3339.jpg)

nowart
27-03-2012, 15:27
Eee lipa, wskazówka mu odpadła... :)

hydra_nt
27-03-2012, 15:45
Bo to taki składak, bezel z Seiko - pepsi ... ;)

Spinner
27-03-2012, 21:23
Popołudniowa zmiana, klasyk w warsztaciku paskoroba :wink:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/iz828_DSC_2041m.jpg)

Vavamaka
27-03-2012, 21:39
Ostatnie bondowe, bo idzie pod młotek wyparty przez Marinę.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img3.imageshack.us/img3/507/allegro11.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img62.imageshack.us/img62/9649/allegro12p.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img715.imageshack.us/img715/3674/allegro13.jpg)

robin102
28-03-2012, 12:06
Jakaś moda na SEIKO czy cuś :mrgreen:, to i mój skromniutki Seikacz na nowym pasku od firmy PATINI.
Paski od Pana Grzegorza z Koszalina są pierwsza klasa.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/SeikoAlpinistSARB061-2.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/Seiko-Alpinist-SARB-061.jpg)

emet_b
28-03-2012, 12:20
a nie przechodzi Wam trochę szaleństwo sikorowe?

Ja gdy dorobiłem się 4 sztuk takich jakie chciałem, doszedłem do wniosku, że wszystkie tak mi się podobają, że nie wiem który mam nosić:)

ostatecznie zostałem z Sumo i Mudmanem, dodatkowo teraz na mojej wish liście sa zegarki >2000zł.

robin102
28-03-2012, 12:26
a nie przechodzi Wam trochę szaleństwo sikorowe? .
Mi już zdecydowanie przeszło. Mam dwa zegarki które bardzo chciałem mieć. Jeden codzienny Seiko drugi Kemmner do wyjść garniturowo-koszulowych i w zasadzie wystarczy. Kupił bym jeszcze trzeci jak bym był bogaty jakiś z jasną tarczą Hamilton czy coś w ten deseń, ale raczej elgansior codzienny niż sportowy. Za głowę się biorę jakiego bzika ludzie na forach zegarkowych mają, po 20-40 zegarków na rok zmieniają. To już prawie jak choroba ;) Ale przecież kto bogatemu zabroni :mrgreen:
;)

Spinner
29-03-2012, 17:46
W pracy dziś było tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/ca364_DSC_2068m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/hi643_DSC_2070m.jpg)

robin102
29-03-2012, 17:59
W kinie pracujesz ? :)

Spinner
29-03-2012, 18:40
Dlaczego?:-)

robin102
29-03-2012, 18:50
Ciemno tak :mrgreen:

;)

fragles
29-03-2012, 18:52
Ciemno, to i w kiblu bywa.

Ale tu jest tak, lołkijowo ;-)

Spinner
29-03-2012, 18:52
To sztuka Panie, sztuka...:mrgreen:

fragles
29-03-2012, 18:57
Przez duże eSZ.

nowart
29-03-2012, 21:03
Spinner - trzeba było położyć na gazecie i walnąć mu lampą między wskazówki - trafiłbyś bardziej w gusta :lol:
Bardzo dobrze oddany urok tego zegareczka.

fragles
29-03-2012, 21:19
Ja, na ten przyjkład, poważam zdjęcia zegarków low-key bardzo, ale to bardzo.
Urok oddany w 100%.

robin102
30-03-2012, 12:39
To sztuka Panie, sztuka...:mrgreen:
Spinner piękne te zdjęcia robisz, takie z klimatem. Przez nie kupiłem dwa zegarki :)
Powinieneś te zdjęcia producentom zegarków sprzedawać do katalogów, folderów reklamowych.

woytec60
30-03-2012, 15:27
Piekne zdjęcia Panowie robicie, piękne... :)

Moje takie zwyczajne


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/845/th300301.jpg/)

Spinner
30-03-2012, 18:04
To dziś zwyyykłe;-)

Cały dzień było tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/mc97_DSC_2085m.jpg)

a teraz jest tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/cl932_DSC_2093m.jpg)

Spinner
31-03-2012, 08:49
Ergonomia by CW :wink:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/an576_DSC_2100m.jpg)

fragles
02-04-2012, 16:12
Dwa w sumie bezsensowne ujęcia (zrobione przy okazji sesji żarcia). Ale widać na nich to, co mam na ręku od piątku.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/skxziolo3-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skxziolo3.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/skxziolo1-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skxziolo1.jpg)

mehmet efendi
02-04-2012, 16:27
To na ręce od wielu lat.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www5.picturepush.com/photo/a/7940318/480/1/DSC-6559.jpg?v0)

Tą samą, ale dużą fotę wkleję do tematu ostrzenia w odpowiednim wątku o D7K.

will
02-04-2012, 22:35
Nowy nabytek żonki - niekonwencjonalna obsługa ale do cyferek trzeba się przyzwyczaić

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/m7tj6o-1.jpg
źródło (http://i40.tinypic.com/m7tj6o.jpg)

nowart
03-04-2012, 11:16
Czego się spodziewać, skoro za męża ma się lorda Vadera :lol:

will
04-04-2012, 12:06
Czego się spodziewać, skoro za męża ma się lorda Vadera :lol:

:mrgreen: przejdź na ciemną stronę moczu:mrgreen:

Spinner
04-04-2012, 21:04
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/tj894_DSC_2159m.jpg)

emet_b
04-04-2012, 21:39
dlatego pogoniłeś Mudmana??

Ja zamieniam Sumo na średni format ;)

Spinner
04-04-2012, 22:52
Tak, dla niego, to najwygodniejszy imho "G":-)

Gio
06-04-2012, 23:08
Długo się trzymałem. Forum zegarkowe przestałem odwiedzać, anulowałem subskrypcję tego wątku, aż nagle wszedłem na forum i zobaczyłem wyprzedaż TikTaka. No i oto efekt. Na szybko dzisiaj zaraz po zakupie. Smartfonem;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img337.imageshack.us/img337/7324/dav1r.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img214.imageshack.us/img214/5005/dav2.jpg)

e=mc2
06-04-2012, 23:50
Niezłe całkiem zdjęcia robi ten smartfon... jak na telefon ;-) A zegarek ciekawy.

dareknik
07-04-2012, 07:27
Jakiej średnicy ma kopertę? Wydaje się gigantyczna.

Gio
07-04-2012, 09:13
Jakiej średnicy ma kopertę? Wydaje się gigantyczna.

Złudzenie optyczne bo mam chuderlawą łapę :-) 44 mm.

dareknik
07-04-2012, 14:46
To sporo, standard to 40-41mm.

Gio
07-04-2012, 15:39
Nie ma czegoś takiego jak standard średnicy zegarka.

marekm
07-04-2012, 17:48
Nie ma czegoś takiego jak standard średnicy zegarka.
Dla garniturowców przyjmuje się 40mm (zegarek musi się swobodnie chować pod mankiet koszuli).

Gio
07-04-2012, 17:49
ale standardem nie musi być chyba chodzenie w garniaku, co?:-)

Gio
07-04-2012, 21:35
No to dzisiaj nieco bardziej klimatycznie. Jestem baaardzo zadowolony:-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img849.imageshack.us/img849/6987/dst6010small.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img13.imageshack.us/img13/4850/dst6017small.jpg)

PiterM
07-04-2012, 22:35
Fajna ta Davosa! GMT is cool!

Gio
08-04-2012, 00:41
No ba! :-)

Nikomat
08-04-2012, 14:43
Na reku nie mam - nareczne walaja sie gdzies po szafkach i szufladach :^(
Juz chyba z 10 lat nie mialem zapietego ...
Ale mam za to taki "na pasku" albo na lancuchu - ale to w sumie jest raczej klamra lub karabinek.
Ma za to inne zalety, mierzy temperature, cisnienie i wysokosc.

Z braku reki, jako tla - uzylem kota !!


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/DSCF0201_900-1.jpg
źródło (http://i290.photobucket.com/albums/ll278/parabellum9/DSCF0201_900.jpg)

robin102
08-04-2012, 21:35
Gio fajna ta Davosa, bardzo fajna. Ile to zł ?


Nie ma czegoś takiego jak standard średnicy zegarka.
No niby nie ma standardu w rozmiarach, ALE ALE ;) są zegarki w kopercie majce 40-41mm łączące dwa światy zegarków małych 38-39 mm oraz tych wyrośniętych na 43-44, bo więcej to już raczej nie zegarki naręczne ;)
Takie modele 40-41 mm jeśli mają dobrze wyprowadzone uszy fajnie się prezentują na nadgarstkach grubszych rzędu 18cm w obwodzie jak i na chudzielcach 16cm. Czasem miewają duże tarcze 34-36 mm co czyni 40milimetrowy zegarek duży w odbiorze wzrokowym jak np Certina DS mając 39mm ale wielka tarcza czyni go większym. 40-41 to bezpieczny i komfortowy rozmiar.

Gio
08-04-2012, 22:03
Wyprzedaż Piotr (TikTak) urządził na forum zegarkowym. Wyjściowa cena wynosiła 2900. Coś tam jeszcze urwałem. Niezależnie od tego cena niemała jak na moje pozostałe zegarki, ale jakiegoś GMT chciałem mieć od dawna, a ten baaaaardzo mi się podoba.

tml
12-04-2012, 00:30
A mi się właśnie udało skończyć mojego Homarka. Strasznie dużo błędów i pomyłek przy składaniu, ale jak na mój pierwszy składak, wyszło nieźle. I nawet działa. :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img.tapatalk.com/d9995af2-0615-fe48.jpg)
Sent from my MB525 using Tapatalk 2

Spinner
12-04-2012, 12:06
Szaro, buro, deszczowo... to czas na klasycznego nurka w starym stylu:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/cu638_IMGP2509m.JPG)

Edit: bardzo fajna Davosa!;-)

Gio
12-04-2012, 13:17
Dzięki Spinner:-) Stowa też klasowa. Tylko co Ty z tą pogodą? Słońce jara jak oszalałe:-)

Spinner
13-04-2012, 21:54
Deep Blue Daynight Diver T100:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/si152_DSC_2209m.jpg)




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/em650_DSC_2217m.jpg)

mariaczi666
13-04-2012, 22:09
Prosto z szuflady, ruszył po 10 sekundach na słoneczku :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img191.imageshack.us/img191/7830/cit6okv2m.jpg)

Spinner
15-04-2012, 08:55
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/sb99_DSC_2233m.jpg)

Spinner
20-04-2012, 09:38
A co tu tak cicho ostatnio?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/ml971_IMGP2518m.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/zo505_IMGP2526m.JPG)

tml
20-04-2012, 11:20
homar idzie do pracy

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://leskier.com/pub/IMG_20120420_080308.jpg)

robin102
20-04-2012, 11:39
A co tu tak cicho ostatnio?
A no pokupowali zegarki z wysokim WR 200-300, dobrze uszczelnione więc nie słychać jak cykają :mrgreen:

Maro66.
20-04-2012, 22:40
Trzeba nadrobić:-P
Ostatnie dni na zmianę:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img571.imageshack.us/img571/6267/mdsc0046.jpg)
By maro66 (http://profile.imageshack.us/user/maro66) at 2012-04-13

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img692.imageshack.us/img692/7963/mdsc0002.jpg)
By maro66 (http://profile.imageshack.us/user/maro66) at 2012-04-17

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img607.imageshack.us/img607/2655/mdsc0008.jpg)
By maro66 (http://profile.imageshack.us/user/maro66) at 2012-04-17

I trzy nowości, jeszcze niedostępne, chwilkę na nadgarstku:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img193.imageshack.us/img193/6837/madsc0033.jpg)
By maro66 (http://profile.imageshack.us/user/maro66) at 2012-04-18

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img827.imageshack.us/img827/7264/mdsc0029.jpg)
By maro66 (http://profile.imageshack.us/user/maro66) at 2012-04-18

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img823.imageshack.us/img823/3864/mdsc0042.jpg)
By maro66 (http://profile.imageshack.us/user/maro66) at 2012-04-18

login_87
21-04-2012, 10:16
[QUOTE=Maro66.;2794385]Trzeba nadrobić:-P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img607.imageshack.us/img607/2655/mdsc0008.jpg)
By maro66 (http://profile.imageshack.us/user/maro66) at 2012-04-17

Zegarek dla leworecznych:) wygodnie sie go kreci jak jest na rece?

Maro66.
21-04-2012, 20:08
Nie ma takiej potrzeby, to automat. Wygodnie kręci się dwiema prawymi koronkami. Zegarek jak najbardziej dla praworęcznych:)

Spinner
23-04-2012, 08:56
A u mnie "lołkij" :mrgreen: :lol:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/za546_DSC_2307m.JPG)

Maro66.
23-04-2012, 10:28
A ja wczoraj, tak dla podtrzymania razgawora

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img18.imageshack.us/img18/1981/mdsc0020k.jpg)
By maro66 (http://profile.imageshack.us/user/maro66) at 2012-04-22

emet_b
23-04-2012, 11:44
x-wind to jedyny zegarek na który choruję (w rozsądnych pieniądzach).

Świetny na co dzień. Graty.

Gio
23-04-2012, 12:02
x-wind to jedyny zegarek na który choruję (w rozsądnych pieniądzach).




to Ty zdrowy człowiek jesteś. ja jestem chory przynajmniej na pięć modeli poza tymi pięcioma, które mam:-)

emet_b
23-04-2012, 12:42
przerobiłem około 12-15 zegarków w ciągu ostatniego roku i już mi przeszło ;)

tymancjo
24-04-2012, 12:02
A ja wczoraj, tak dla podtrzymania razgawora

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img18.imageshack.us/img18/1981/mdsc0020k.jpg)
By maro66 (http://profile.imageshack.us/user/maro66) at 2012-04-22

Mmmmmm... ja chcę :D
Bardzo fajny czasomierz, oj bardzo.

Pozdrawiam,
Tomek (cichy czytacz wątku)

Spinner
24-04-2012, 12:10
Staruszek Seiko:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/zu360_IMGP2528m.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/me556_IMGP2531m.JPG)

robin102
24-04-2012, 21:18
przerobiłem około 12-15 zegarków w ciągu ostatniego roku i już mi przeszło ;)
Trzymam kciuki żeby na serio przeszło bo to strasznie uwodzicielskie ;) hobby, dla portfela przede wszystkim. Moja teoria 3 fajnych zegarków poszła w pindu za przeproszeniem. Mam dwa które bardzo mi się podobają, ale jak ostatnio widzę jednak o o jeden za dużo. Zamienił bym chętnie Kemnnera i Alpinistę np. na jednego jakiegoś trochę wypasionego Hamiltona Jazmastera Chrono, ale jak tu się ze spokojnym sumieniem pozbyć Alpinisty jak on ostatnio na ręku robi 5 sekund na plus na 7 dni ! stara się, że ho ho żebym go nie sprzedał :). Kemnner zszedł do 2-3 sekund na dobę na plus. Sprzeda się idealnie chodzące zegarki i kupi inny pewnie droższy który może się trafić biegnący ze 20-30 sekund na dobę, albo o zgrozo późniący się. Dla spokoju duszy się wyleczyłem z tej choroby którą Krzysztof tu rozsiał ;) Mówcie co chcecie, ale trzeba się trzymać od tego tematu jak najdalej :)

mehmet efendi
24-04-2012, 21:21
Eee.
To na mojej łomedze to tak cirka 2-3s na kilka miesięcy...

Spinner
24-04-2012, 23:05
Się teraz licytować będą... :-P

A ja tak "okołozegarkowo", włąśnie dla kumpla zrobiłem, oldschoolowy klasyk ze starego portfela:

22mm, 83x121mm


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/xj322_DSC_2339m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/zj990_DSC_2340m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/lz471_DSC_2341m.jpg)

robin102
24-04-2012, 23:43
Eee.
To na mojej łomedze to tak cirka 2-3s na kilka miesięcy...
No ale to OMEGA a nie struganiec manufaktury Kemnnera i SEIKO od kalkulatorów za marne 650$ choć wykonanie perfeckto jak w Omedze :razz:

Spinner piękny pasior, zamówię taki sam u Ciebie do Kemnnera :)

Spinner
25-04-2012, 09:36
B-42:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/xi529_IMGP2537m.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.otofotki.pl/obrazki/nl834_IMGP2534m.JPG)