Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...
Dla odmiany, coś niszowego - 150szt. / świat :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/20150112_142147_HDR1.jpg)
tomtytus
14-01-2015, 00:36
Ale chyba nie brzydszy, niż Citizen z końca poprzedniej strony :)
Ani AP ze środka poprzedniej strony ;)
tomtytus
14-01-2015, 13:01
Dla mnie ten Chińczyk jest ogólnie OKâŚtylko niekoniecznie lubię koperty w połysku i wolę, jak są cyferki.
Kiedys juz tu wrzucalem, ale nie bylo odzewu wiec sprobuje raz jeszcze.
Dostalem to pare lat temu w prezencie, kompletnie nie mam pojecia co to za wynalazek jest. Ktos zna taki zegarek?
No i zastanawiam sie czy da sie gdzies dostac taki pasek, bo moj niestety juz sie nie nadaje do noszenia.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/v6ecgt8dl/IMG_20150114_134419.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/tfzwt2g89/IMG_20150114_134459.jpg)
Ciekawostka od Siemensa http://www.plm.automation.siemens.com/en_us/about_us/success/case_study.cfm?Component=224622&ComponentTemplate=1481
Ciekawostka od Siemensa http://www.plm.automation.siemens.com/en_us/about_us/success/case_study.cfm?Component=224622&ComponentTemplate=1481
Cóż, maszyny CNC i oprogramowanie typu "Catia" rządzą dziś nawet w tzw. "manufakturach", które - jak Moritz Grossmann - produkują ok. 100 zegarków/rok (zatrudniając 15 osób)...
Dziś - choć foto starsze:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s17.postimg.org/7lvpp63pr/sdgl.jpg)
... a jutro i na następne dni:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s7.postimg.org/v9ig9kocb/DSC4425.jpg)
Zmniejsz zdjecie bo ci zieloni go zdejma ;)
u mnie monopolista ostatnio....
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
kupowales przez te polska strone/sklep?
Marzenie? Z Roleksów - legendarny Submariner ref. 1680 COMEX z 1977-78 r.
ech..... się by też chciało...
tymczasem w Łodzi...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/specwar_bw_02-1.jpg
źródło (http://pmgallery.pl/pmhosting/typ109/specwar_bw_02.jpg)
kupowales przez te polska strone/sklep?
nie, kupiony w Niemczech
nie, kupiony w Niemczech
a jest w niemcach jakis stacjonarny sklep? w PL jest ten internetowy, ale nie wiem na ile mozna mu zaufac... ktos mial do czynienia z tym sklepem? ewentualnie czy jest jakas alternatywa stacjonarna z tymi zegarkami w PL
ten nasz internetowy jest ok, zobacz co mi dzisiaj kurier przywiózł :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
czyli potwierdzasz, ze jest pewny? jaki jest czas oczekiwania? placi sie z gory czy jest tez opcja pobraniowa?
czy wykonanie zegarkow rzeczywiscie jest tak fajne jak na zdjeciach?
stachmuszel
23-01-2015, 20:18
On chyba na Unitasie 6497?
On chyba na Unitasie 6497?
dokładnie
Polski sklep Streiharta prowadzi Łukasz Prygiel i jest to absolutnie pewny interes. Jest oficjalnym przedstawicielem producenta.
Sorry, z fona pisane i z błędem nazwa marki:-)
woytec60
25-01-2015, 17:48
http://i60.tinypic.com/2jfkls.jpg
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
To skoro świecimy, to i ja poświecę...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/pam000_lume_850-2.jpg
źródło (http://pmgallery.pl/pmhosting/pam000_lume_850.jpg)
coś dla nas:
http://kultura.trojmiasto.pl/Zabawki-godne-szpiega-Nowa-galeria-Retro-Kamera-w-Gdansku-n40807.html
http://i60.tinypic.com/2jfkls.jpg
WOW! Jestem pod wrazeniem tego sikora. Nastepny na liscie zakupow a Xicorr M20 raczej pojdzie pod mlotek.
Na jakim pasku masz tego Orzelka?
stachmuszel
27-01-2015, 19:25
...Nastepny na liscie zakupow a Xicorr M20 raczej pojdzie pod mlotek...
To lepiej go sprzedaj, szkoda młotka ;-)
stachmuszel
28-01-2015, 18:55
Sorry, nie zaczaiłem ;-)
;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
stachmuszel
29-01-2015, 21:46
Szkoda słów...piękny...
Na zdjęciu, wygląda bardzo fajnie - jestem pozytywnie zaskoczony.
woytec60
30-01-2015, 13:39
Dziś tak
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/2lmvqy0-1.jpg
źródło (http://i60.tinypic.com/2lmvqy0.jpg)
Edit
WOW! Jestem pod wrazeniem tego sikora. Nastepny na liscie zakupow a Xicorr M20 raczej pojdzie pod mlotek.
Na jakim pasku masz tego Orzelka?
Na takim
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/2sbwj90-1.jpg
źródło (http://i59.tinypic.com/2sbwj90.jpg)
otwieracz
01-02-2015, 23:55
Szukam czegoś małego do garniaka i nie tylko. Jakieś pół roku temu kupiłem Parnisa, ale ten ma 43mm i po początkowych zachwytach mój entuzjazm opadł. Głównie przez wielkość, mam w nadgarstku tylko 16,5 cm i zaczął mi po prostu ciążyć. Taka krowa się na co dzień u mnie nie sprawdza. To i tak max jaki włazi mi na łapę, ale taki niby teraz trend - ma walić zegarkiem po oczach. Są osoby które zakładają na 16,5 cm nawet i 45cm czasomierze. Po moich własnych doświadczeniach stwierdzam że jednak wolę mniejsze gabarytowo zegarki. Mam gdzieś obowiązujące trendy, stawiam na komfort noszenia - lepiej się czuję z czymś mniejszym na ręce i już. Byłem w sklepie i sobie trochę przymierzałem - głównie Seiko z seri 5-tek. Ich 37-38mm leży idealnie na mojej ręce. Wcale nie wygląda na małe. Zegarki które mają dużą średnicę szkła (tarczy) wyglądają na większe. Są takie które mają 44 czy 45 ale mają szeroki bezel na krawędzi a tarczę mniejszą i wyglądają na mniejsze niż są w rzeczywistości. Parnis ma sporą patelnię, a do tego jest dość gruby - 13cm i waga powodują że czuć ten ciężar. Wiem że nie kupię już żadnego zegarka powyżej 40cm. No może jak mi się kiedyś przytyje i będę miał w nadgarstku 18 czy 20mm :-) Przesiadam się na jakiegoś Seikacza 5. Fajne zegarki za fajne pieniądze - do tańca i do różańca jak to mawiają :-). Korci mnie ten model i chyba się zdecyduję, tylko zamienię bransoletę na pasek:
http://www.ebay.com/itm/SEIKO-5-MENS-NEW-AUTOMATIC-DAY-DATE-21-JEWEL-WATCH-SNKL83K1-/221415510899
robin102
02-02-2015, 01:39
Też mam 16,5 i bym nosił :) i bez tej "5"
http://www.seiyajapan.com/collections/seiko/products/seiko-automatic-presage-sary055
albo
http://www.seiyajapan.com/collections/seiko/products/seiko-automatic-sarg015
albo
http://www.seiyajapan.com/collections/seiko/products/seiko-automatic-sarg011
jak musi być maluszek
http://www.seiyajapan.com/collections/seiko/products/s-sarb017
albo coś klasowego i niedużego, a wyglądający na duży z wiadomych powodów ;)
http://www.seiyajapan.com/collections/orient/products/orient-star-classic-mechanical-wz0251el
otwieracz
02-02-2015, 02:49
Ten zielony bardzo ładny. Ale mnie nie stać aktualnie. Puki co będzie budżetowa "5" bo coś na rękę potrzebuję na gwałt, a i budżet malutki. Coś poważniejszego sobie sprawię może na gwiazdkę pod koniec roku. Do tego czasu jako wół roboczy musi mi starczyć ten Seikacz.
robin102
02-02-2015, 12:51
W budżetowych do garniaka fajniejszy wybór jest w Orientach i no są bez tej szkaradnej piątki :P Wielkości też do 38-40mm znajdziesz. Werki też dobre mają i za 400-600 zł nawet w polskich sklepach internetowych idzie kupić eleganckiego Orienta.
otwieracz
02-02-2015, 13:17
He, ale mnie się ta szkaradna "5" podoba w przeciwieństwie do Orientów :-).
Ja szukam czegoś na prezent dla taty. Coś w stylu seiko sarb033, tylko najlepiej dostępnego w Polsce. Budżet to okolice 2k.
Ktoś coś?
SARB033 wczoraj ogladalem w sklepie w Kobe, cos ok 38 tys jenow. Chyba jednak wolalbym SARB017 ale obecnie tylko sieci mozna go kupic za ok 38tys jenow. W sklepie sa 50tys.
Dzisiaj...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/IMG_5784-2.jpg
źródło (http://pmgallery.pl/pmhosting/mobile/IMG_5784.jpg)
otwieracz
04-02-2015, 01:59
No i kupiłem dziś to szkaradne maleństwo :-) Na mojej łapie leży świetnie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s8.postimg.org/75e9ojwb9/SAM_1717.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s11.postimg.org/loowep0eb/SAM_1718.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s12.postimg.org/x6ybvl3al/SAM_1721.jpg)
stachmuszel
04-02-2015, 17:50
Jaki to model i how much?
otwieracz
05-02-2015, 00:18
Jaki to model i how much?
Jeśli to pytanie do mnie to jest to SNKL83K1. Dałem za niego 329 złociszy.
otwieracz, fajny seikacz
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
ładny, co to za model dokładnie?
robin102
10-02-2015, 19:04
Ot taka ciekawostka niby drobnostka dla Tych co raczej używaja zegarkó SEIKO dzien w dzien a nie dla Tch co zbierają zegaraki.
Mam teraz wersje japońsk SKX009 czyli oznaczaną J1 . Zegarynka chodzi pięknie 2-3 sekundy na plusie w skali doby i teraz co ważne szkiełko niby HALDREX, ale w ogóle się nie rysuje. Nic a nic.Miałem kiedyś zegarek SEIKO z oznaczeniem K1 niby z tej samej półki cenowej szkiełko też HALDREX a rysowało się jak by z gufffna jakiegoś było zrobione, a i chód zegarka znacznie mniej dokładny. Wniosek jak dla mnie dla użytkownika, a nie zbieracza to warto dołożyć troszkę grosza do wersji J1
otwieracz
10-02-2015, 22:34
Mój SNKL83K1 na 7s26C przez pierwsze trzy dni noszenia późnił się po 1 sek. na dobę. Po trzech dniach trzyma czas. Dziś mija dokładnie tydzień odkąd go mam i nadal ma -3 sek. Jeśli tak pociągnie dłużej to będę w lekkim szoku. Zegarek zdejmuję tylko na noc. Przed kupnem nastawiałem się nawet na + - 25 sek. a tu taka niespodzianka.
robin102
10-02-2015, 23:19
Późni Ci się więcej tylko jak leży na szafce w nocy to nadrabia, bo naciągu się wyczerpuje, a wtedy zegarek przyspiesza. Jak dziś Ci się późni powiedzmy 3 sekundy to po ułożeniu mechanizmu za kilka miesięcy będzie to 2-3 razy tyle. Takie są seikacze z K1 zazwyczaj gubią sekundy po dotarciu co mnie osobiście bardzo wkuu....
robin, z tym K i J bym polemizował...miałem i jedną i drugą...one nie różnią się niczym innym poza miejscem w którym są składane. Bo graty są te same.... Poza tym Seiko ma bardzo regorystyczne normy kontroli co do swoich zegarków...
żeby nie spamować na darmo u mnie dzisiaj Seiko w wersji K :-P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
pozdrawiam
robin102
10-02-2015, 23:45
Wersje K1 importerzy eksporterzy kupują od SEIKO w kitach montażowych i potem gdzieś po świecie składają sami. Tak jest prawda o wersji K1. Robi się to aby sprzedawać więcej i taniej. Dla mnie tam rybka bo ja zegarów już nie zbieram, a tylko zasygnalizować Wam chciałem swoją obserwację, że J1 ma ewidentnie twardsze szkło, w tanim zegarku HALDREX jest tak samo twardy jak w Alpiniscie którego mialem. Po prostu Haldrex Haldrexowi nie równy, albo może w tych tańszy to nie jest Haldrex po prostu. Znów zegrak jest dla mnie tylko odmiezrzaczem czasu. Długo trwało leczenie, ale się jednak da :)
Robuś, Hardlex, nie Haldrex:)
robin, z tym K i J bym polemizował...miałem i jedną i drugą...one nie różnią się niczym innym poza miejscem w którym są składane. Bo graty są te same.... Poza tym Seiko ma bardzo regorystyczne normy kontroli co do swoich zegarków...
Montaż ma bardzo duży wpływ na finalną jakość produktu.
Nikt tych zegarków nie składa poza Seiko. J - zegarek złożony w Japonii. K - zegarek złożony w państwach ościennych ;-)
I tak na przykładzie SKX007. Na międzynarodowych forach zegarkowych często okazywało się, że właśnie SKXy z literką J były bardziej awaryjne niż z K.
Osobiście uważam, że był to czysty przypadek, a jakość zegarków J i K jest identyczna. Co innego wysokie modele produkowane wyłącznie w Japonii, ale to już inna bajka.
Tajemnicą Poliszynela jest, że gdy na przeszkoleniu w Japonii byli zegarmistrzowie niemieccy i widzieli jak są wykonywane zegarki z linii Grand Seiko, jeden z nich zapytał, czy przy cenach rynkowych tych zegarków Japończycy nie dokładają do tego interesu?
Polecam wyprawe do Japonii, to wtedy mozna zobaczyc jakie Seiko i Oriety maja na wlasny rynek, wyprodukowane w Japonii i ze one sa o polowe tansze niz w innych krajach. Wlasnie wrocilem z dalekiego wschodu, prawie oczoplasu dostalem ogladajac Orient Stary i Seiko.
Ceny Royal Orient i Grand Seiko zaczynaja sie od 120-150 tys jenow w gore.
http://www.orient-watch.jp/product/category/?category_id=58
http://www.seiko-watch.co.jp/gs/
Przeliczaj to z grubsza na jakies powszechniejsze waluty bo niewiadomo czy to drogo czy nie.
Od 4000PLN w gore, pisze o cenie katalogowej, bo Tokio w dzielnicy elektroniki mozna je kupic ok 20-40% taniej.
MariuszA
13-02-2015, 13:25
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/2015021320102705zm_zpspwtjwo4d-2.jpg
źródło (http://s1374.photobucket.com/user/mod_cqd/media/2015-02-13%2010.27.05zm_zpspwtjwo4d.jpg.html)
tomtytus
13-02-2015, 14:04
Ładny, prosty, klasyczny.
Ciekawe, jakby prezentował się na pasku? Bransoleta do zegarka mi jakoś średnio podchodzi, tak ogólnie.
Nie wiedzieć, czemu, ale ostatnio zachorowałem na orienta cesarskiegoâŚtylko tam też bransoleta :)
Bardzo fajny, lubię takie proste niezbajerowane zegarki
;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Oh ah...tylko pasek masakra....
maki, nie gadaj....specjalnie do niego Hirscha kupiłem ;-)
mogło być gorzej....zawsze :-D
Noo, jakis croco np ....:-)
Tak dla przeciwwagi:)
Pozdrawiam:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/0f9386cf83178c8ccf2280f69be779e2-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/13/0f9386cf83178c8ccf2280f69be779e2.jpg)
tomtytus
14-02-2015, 12:32
Panowie, który???
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/17577597877709502217.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/02650015816733684787.jpg)
Jest jeszcze sporo innych kolorów ale drogą eliminacji wybrałem dwa powyższe…Pomimo, że już mam zegarek z białą i granatową tarczą :)
Niebieski. Ale wszystkie te patelnie sa urocze i co byś nie kupił bedzie czad.
Tak dla przeciwwagi:)
Pozdrawiam:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/0f9386cf83178c8ccf2280f69be779e2-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/13/0f9386cf83178c8ccf2280f69be779e2.jpg)
Też*masakra :D
stachmuszel
14-02-2015, 16:01
Te zegarki są bardzo ładne, przynajmniej mnie podobają się. Z tych dwóch imho niebieski.
tomtytus
14-02-2015, 17:21
maki, stachmuszel, dzięki.
Opinia pokrywa się z wyborem moim i żony. I pewnie tak zostanie.
Wymyśliłem sobie do tego zestawu jasno brązowy pasek - nie wiem, czy to zagra ale jak kupię zegarek to pomyślę.
Owszem, zegarki są ładne i bardzo klasyczne. Zawsze przyciągały moją uwagę i zawsze kojarzyły mi się z dorosłymi, starszymi panami. Szczególnie modele z bordową i zieloną tarczą :)
Ty patrz, bo z paskiem rożnie moze byc. Pogoogluj troche grafik jakie tam jest mocowanie jezeli to ten konkretnie niebieski co na zdjęciu. Jak dla mnie te modele + bransoleta = jedno.
tomtytus
15-02-2015, 23:49
Na zegarkowym forum uzyskałem informację, że nie powinno być problemu z zamocowaniem paska.
Pozostaje zatem poszukać miejsca, gdzie mój budżet na zakupie ucierpi najmniej :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
tomek...
16-02-2015, 22:34
A u mnie ostatnio najczęściej te dwie koleżanki:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/27664010039311003408.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/49534152516351693955.jpg)
tomtytus
16-02-2015, 22:50
Tomek, świetna tarcza tej pierwszej omegi! I zdjęcie pro :)
Arecki, piloty są super. Widać, od kogo Parnis rżnie :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Yep, niezły:)
A mi się nie podoba. Bo to kopia stówy, którą można mieć za zupełnie przyzwoite pieniądze.
Też nie bardzo. Ale przynajmniej nie ma tak charakterystycznego indeksu i innych znaków jak oryginał.
Indeks na 12 w tym pilocie jest identyczny jak u stówy.
A to nie było tak, że te zegarki powstawały na zamówienie i wg wytycznych wojska ( marynarki ) i ich projekty nie są opatentowane ani nie zostały de facto stworzone przez stówkę czy ruleksa ? Nie jestem przekonany, że to po prostu kopia stówy.
to IWC też rżnie ze stówy :mrgreen: było już o tym tyle razy...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Ok. Macie mnie. Jednak tamten model bardzo mi stowe przypomina.
Chciałem kupić zegarek na prezent dla mojego taty na okrągłe urodziny. Powinien być prosty, z ciemną tarczą i wyraźnie zaznaczonymi cyframi. Budżet to do ok 500-600 zł. W dziedzinie zegarków jestem zupełnym laikiem (sam noszę prosty model casio za 100 zł). Myślałem o jakimś Tissocie albo o Festinie. Czy to dobry wybór? Zaproponujecie coś? :)
Odnośnie replik/podrób/jakzwał....
Nie ma sensu sie napinać. W świecie zegarków sa dziesiątki takich sytuacji, szkoda czasu. Z pewnością nie zmieni tego dyskusja na forach zegarkowych.
Ale ja się nie napinam. :-)
Odnośnie replik/podrób/jakzwał....
Nie ma sensu sie napinać. W świecie zegarków sa dziesiątki takich sytuacji, szkoda czasu. Z pewnością nie zmieni tego dyskusja na forach zegarkowych.
Replika, podróbka i wzorowanie się na czymś to trzy diametralnie inne sprawy. Ja osobiście mam zupełnie inne odczucia co do każdej z tych grup.
A Steinharty mają dla mnie tylko jedną wadę - rozmiar.
Stowy sa mniejsze. Problem solved.
Stowy sa mniejsze. Problem solved.
Oglądam, ale cenowo nieosiągalny w tym momencie, a przy okazji nie widzę żadnego divera w moim stylu.
U Stowy divera nie znajdziesz. Polookaj np u Orienta czy Seiko. Ceny jak najbardziej. Taniej juz nie szukaj;)
U Stowy divera nie znajdziesz. Polookaj np u Orienta czy Seiko. Ceny jak najbardziej. Taniej juz nie szukaj;)
Orienta zawsze omijałem szerokim łukiem, zarówno ze względu na wzornictwo jak i kwarce. Seiko mnie też nie przekonuje. Kwarców nie noszę, więc wiem mniej więcej z jakimi cenami trzeba się liczyć. Jak coś kupię to wstawię zdjęcia.
Kwarcow mowisz nie nosisz, i uważasz ze divery Seiko i Orienta to kwarce? I mowisz Seiko Cie nie przekonuje? I ze szukasz divera?
Jak cos kupisz zdjecie wstaw koniecznie.
Kwarcow mowisz nie nosisz, i uważasz ze divery Seiko i Orienta to kwarce? I mowisz Seiko Cie nie przekonuje? I ze szukasz divera?
Jak cos kupisz zdjecie wstaw koniecznie.
Może wyjaśnię, żebyś mnie źle nie zrozumiał.
Orient kojarzy mi się z kwarcami a sam design mi się nie podoba, dla tego odpada.
Divery Seiko są dla mnie w większości za duże.
A kwarców nie noszę ogólnie :)
Mam nadzieję, że wszystko jasne.
Jest jeden diver który spełnia wszystkie moje wymagania, ale na razie skarbonka nie jest wystarczająco pełna :]
Orienta zawsze omijałem szerokim łukiem, zarówno ze względu na wzornictwo jak i kwarce. Seiko mnie też nie przekonuje. Kwarców nie noszę, więc wiem mniej więcej z jakimi cenami trzeba się liczyć. Jak coś kupię to wstawię zdjęcia.
Widac malo wiesz o Oriencie i Seiko. Zgodze sie, ze to co jest dostepne poza Japonia to w wiekszosci syf kila i mogila. Podalem juz linki do stron Japonskich, gdzie sa modele tylko na rynek japonski. Mechaniczne Orienty czy Seiko na rynek japonski w Japonii kupuje sie za rownowartosc ok 400-500PLN, z tych podstawowych. Za Orient Stara czy lepsze Seiko trzeba zaplacic rownowartosc ok 1000PLN.
Kupilem Seiko Alpinista SARB017 za ok 1000zl po przeliczeniu (dostalem zwrot japonskiego podatku 8% i rabat za platosc karta VISA). Zakup w samym centrum Tokio w Akihabara Electrinic Town.
tomtytus
17-02-2015, 23:20
Klaudiusz, a możesz podać te linki jeszcze raz? :)
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3517993&postcount=8307
Fakt, niewiele o nich wiem, ale chętnie dowiem się więcej. Dzięki za linki.
Chciałem kupić zegarek na prezent dla mojego taty na okrągłe urodziny. Powinien być prosty, z ciemną tarczą i wyraźnie zaznaczonymi cyframi. Budżet to do ok 500-600 zł. W dziedzinie zegarków jestem zupełnym laikiem (sam noszę prosty model casio za 100 zł). Myślałem o jakimś Tissocie albo o Festinie. Czy to dobry wybór? Zaproponujecie coś? :)
No, nie bądźcie tacy, podpowiedzcie coś proszę :)
Tisoot PR100 na pasku, albo Tissot CLASSIC DREAM. Z Festiną daj sobie spokój.
Budżet to do ok 500-600 zł.(...) Myślałem o jakimś Tissocie albo o Festinie. (...) Zaproponujecie coś? :)
Nie napisałeś czy chodzi Ci o kwarcowy, czy mechaniczny. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku przejrzyj asortyment form Seiko, Citizen i Orient - najlepszy stosunek jakość/cena - IMO lepszy niż u "szwajcarów" w tym budżecie. Np. Orient FER2700JB0
Adriatice czy Lorusa znajdziesz w tej cenie.
2pompony
21-02-2015, 13:26
Przechodziłem przez to jakiś czas temu i wiem jedno - żeby prezent był naprawdę udany, a nie podziękowany z kurtuazji - nei szukaj teraz firmy, tylko dowiedz się jak najwięcej u źródeł. Jeśli to ma być niespodzianka, udaj, że z kumplami kupujecie prezent dla kogoś w robocie/na studiach i chcesz, żeby tato Ci doradził, bo ten niby obdarowany jest w jego wieku i takie tam kity. Dowiesz się tym sposobem jaki zegarek chodziłby po głowie tacie, gdyby go chciał kupić: jaki styl, jaki kolor, dużo wskazówek czy mało, tarcza bogata czy minimalistyczna, gruby czy cienki, i tak dalej... Sam myślałem, że wiem wszystko o tym, co się podoba mojemu tacie, ale się grubo myliłem - jedna wspólna wizyta w galerii handlowej i już wiedziałem, czego ja mam szukać.
Jak już będziesz wiedzieć takie rzeczy - wtedy szukaj firmy, a nei teraz patrz na Seiko czy Orienta i szukaj, czy może wśród tego być coś, co się szanownemu tacie moze by spodobało.
Niedawno nabyty (kwarc):
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/Sh8qB61-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Sh8qB61.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/2d6b9780b205734e4366ff5e3b9bd4c2-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/22/2d6b9780b205734e4366ff5e3b9bd4c2.jpg)
U mnie podobnie ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Yep, kiedyś takiego tez nabędę:) póki co Orienta Pepsi latem nosze.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/8a4d113e4c3b0a059f7e1596e3217c3a-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/22/8a4d113e4c3b0a059f7e1596e3217c3a.jpg)
Tisoot PR100 na pasku, albo Tissot CLASSIC DREAM. Z Festiną daj sobie spokój.
Nie napisałeś czy chodzi Ci o kwarcowy, czy mechaniczny. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku przejrzyj asortyment form Seiko, Citizen i Orient - najlepszy stosunek jakość/cena - IMO lepszy niż u "szwajcarów" w tym budżecie. Np. Orient FER2700JB0
Dzięki za konkrety! Wyglądają dobrze :)
Przechodziłem przez to jakiś czas temu i wiem jedno - żeby prezent był naprawdę udany, a nie podziękowany z kurtuazji - nei szukaj teraz firmy, tylko dowiedz się jak najwięcej u źródeł. Jeśli to ma być niespodzianka, udaj, że z kumplami kupujecie prezent dla kogoś w robocie/na studiach i chcesz, żeby tato Ci doradził, bo ten niby obdarowany jest w jego wieku i takie tam kity. Dowiesz się tym sposobem jaki zegarek chodziłby po głowie tacie, gdyby go chciał kupić: jaki styl, jaki kolor, dużo wskazówek czy mało, tarcza bogata czy minimalistyczna, gruby czy cienki, i tak dalej... Sam myślałem, że wiem wszystko o tym, co się podoba mojemu tacie, ale się grubo myliłem - jedna wspólna wizyta w galerii handlowej i już wiedziałem, czego ja mam szukać.
Jak już będziesz wiedzieć takie rzeczy - wtedy szukaj firmy, a nei teraz patrz na Seiko czy Orienta i szukaj, czy może wśród tego być coś, co się szanownemu tacie moze by spodobało.
Dzięki za podpowiedź. Tez o tym myślałem, ale w moim przypadku tak się nie da - tata nie lubi doradzać ;) Na szczęście jeśli chodzi o wygląd, to mniej więcej wiem, jaki by chciał. I dwie powyższe propozycje są ok, więc pewnie z nich coś wybiorę...
Dzięki! :)
robin102
24-02-2015, 01:48
Maki napisał:
Robuś, Hardlex, nie Haldrex:smile:
__________________
No i właśnie ten HARDLEX jest w wersjach J1 a Haldrex w K1
Jak będziesz kupował SKX-a na lato to nie wierz, że są to takie same zegarynki, bo jak by były takie same to by tyle samo kosztowały.
Bogaci też pieniądze umieją liczyć i wyszukać rynki zbytu na towar nie pierwszego sortu.
Haldrex- nie na czegoś takiego:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/08f3a00a58e8d9d597b314be64609a14-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/23/08f3a00a58e8d9d597b314be64609a14.jpg)
tomtytus
25-02-2015, 10:12
Kurde, jak ten worldmaster mi się podoba!!! :)
stachmuszel
25-02-2015, 11:38
Maki, Ty jesteś niemożliwy facet ;-) Piękny klasyk, zazdroszczę.
Ostatnio cos mnie tak napadło na starsze dizajny. Ten konkretnie Atlantic to tribute to my father. Znakomita większość moich wspomnień związanych z ojcem to rownież ten zegarek na jego ręce. Miał inne wskazowki i chyba nawet to był nie A tylko Pallas, ale cyferblat identyczny. Jak go zobaczyłem na wystawie to az mnie przytkało z wrażenia.
Ale w ogóle lubię np. oglądając starsze filmy, jak kolesie noszą tego typu sprzęty. Nie na każda okazje, ale czasem miło. Ale zdaje sobie sprawę ze to moje zboczenie, tak samo jak mam fazę na winyle ostatnio. A na lampy juz od dawna...
robin102
25-02-2015, 20:12
Starzejesz się Andrew :D ;)
ps.
Fajna fota tego Atlantica, ładniejsza niż on w rzeczywistości, ale fakt sentymenty, wspomnienia są bezcenne.
Ja tez poluje na taka wintyczowa Delbanę co mój ojczulek nosił, a miał ją po swoim ojcu.
stachmuszel
25-02-2015, 20:40
Maki, z winylem i lampą witaj w klubie ;-) Robin ma rację;-)
Adam Trzcionka
25-02-2015, 20:44
zdjęcie letnie, lecz niezmiennie :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/pam312-1.jpg
źródło (http://adamtrzcionka.pl/2014/pam312.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/1d046871c9da14f80fc0dfc1d4f43ff7-2.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/25/1d046871c9da14f80fc0dfc1d4f43ff7.jpg)
Tylko daty sie nie chce ustawiać, a rotomatu jeszcze sie nie dorobiłem:)
Forum fotogradficzne wiec pozwole sobie na malkontenctwo. :) W sumie pomysl byl, ale moim zdaniem ostrosc powinna byc odwrotnie - zegarek ostry, landszaft poza GO. Bo tak mamy kudlata lape, zegarek ktory niby ma pokazywac pore dnia ale jest taki jak widac. Obecnie zegarek nie robi za przeciwwage plamy swiatla po lewej. Poza tym reka zasloniles 3 panny po lewej, dziwnie sa uciete.
login_87
26-02-2015, 09:35
zdjęcie letnie, lecz niezmiennie :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/pam312-1.jpg
źródło (http://adamtrzcionka.pl/2014/pam312.jpg)
Ja chce do Krakowa.... :(
[
Tylko daty sie nie chce ustawiać, a rotomatu jeszcze sie nie dorobiłem:)
Fajny pasek. Gdzie taki można wyrwać?
U mnie niezmiennie od dnia zakupu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Pasek typowy pilotowy. Jest tego. Ten konkretnie był z zegarem. Gruba świnia strasznie, ale fajny.
A Atlasik fajny, ostatnio myślałem o nim...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/efbbf0561f6a97ec6510b172a0ed95f6-2.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/27/efbbf0561f6a97ec6510b172a0ed95f6.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/32b35e5b70ebee159dd9f69441ff7b10-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/06/32b35e5b70ebee159dd9f69441ff7b10.jpg)
Tudzież...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/cad68001b606d2e04bf6e2682c740768-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/06/cad68001b606d2e04bf6e2682c740768.jpg)
sorevell
06-03-2015, 21:57
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/r76vd2-1.jpg
źródło (http://i58.tinypic.com/r76vd2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/2hmj40i-1.jpg
źródło (http://i62.tinypic.com/2hmj40i.jpg)
woytec60
07-03-2015, 12:39
Dziś jest tak
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/2vuleaa-1.jpg
źródło (http://i62.tinypic.com/2vuleaa.jpg)
Wczoraj było
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/vscmdv-1.jpg
źródło (http://i60.tinypic.com/vscmdv.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/t6sfmo-1.jpg
źródło (http://i60.tinypic.com/t6sfmo.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/3090i9d-1.jpg
źródło (http://i62.tinypic.com/3090i9d.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/2qd7qk0-1.jpg
źródło (http://i60.tinypic.com/2qd7qk0.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/1p9mvd-1.jpg
źródło (http://i58.tinypic.com/1p9mvd.jpg)
Denerwujesz mnie tym Gelrachem :)
woytec60
07-03-2015, 12:54
Oj tam, oj tam :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/07/0ad9cdeb249dca9b32c0affbb25595fb.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/aa104d99a19c44f6711f8bb9011f7eee-2.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/08/aa104d99a19c44f6711f8bb9011f7eee.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/1p9mvd-1.jpg
źródło (http://i58.tinypic.com/1p9mvd.jpg)
Jestem wielkim zwolennikiem Stenkow, ale z tym modelem mam kłopot. Nie wiem czy on świetny czy kiczowaty....
Dzień dobry wieczór! Szukam "garniturowca" do 1000 zł. Zrobiłem małe rozeznanie i podobają mi się takie modele jak:
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.zegarki-diament.pl/internalfiles/image/produkty/3782/680x680/SPC083P2.jpg)
Seiko Chronograph SPC083P2 (http://www.zegarki-diament.pl/sklep/produkt/3782/seiko_chronograph_spc083p.html#prettyPhoto)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.abento.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/SEIKO_Chronograp_50425235eb15c.jpg)
SEIKO Chronograph SNDC33P1 (http://www.abento.pl/index.php?sZegarek=SEIKO+Chronograph+SNDC33P1&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1929&category_id=135&option=com_virtuemart&Itemid=95&vmcchk=1&Itemid=95#close)
3.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.abento.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/PULSAR_PT3101X1_519e29c933a3f.jpg)
PULSAR Chronograph PT3101X1 (http://www.abento.pl/index.php?sZegarek=PULSAR+Chronograph+PT3101X1&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2184&category_id=125&option=com_virtuemart&Itemid=95&vmcchk=1&Itemid=95#close)
4.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://zegarownia.pl/media/catalog/product/cache/1/zoomimage/804x804/bdf34bdab527020503fd616a6d19e782/z/e/zegarek-meski-junkers-bauhaus-6070-2_1.jpg)
JUNKERS BAUHAUS 6070-2 (http://zegarownia.pl/zegarek-meski-junkers-bauhaus-6070-2)
Nie będę ukrywał, że najbardziej podoba mi się 1. zegarek. Tak, wiem, że są "niekoszerne", bo to kwarce, ale jak dla mnie znaczenie ma tylko wygląd, a nie to co w nim siedzi w środku. Niestety ten Seiko ma kopertę 43 mm, a mam dość szczupły nadgarstek (17,5 cm w obwodzie) - czy nie będzie wyglądał jak patelnia przytwierdzona do ręki?
Problem w tym, że czas mnie nagli, a jestem aktualnie nieco poza cywilizacją nie mam czasu i możliwości żeby przymierzyć coś dla porównania. Ew. czy ktoś może doradzić coś w tej stylistyce (prosty, czytelny, bez cudów, z datownikiem) i budżecie?
Garniturowiec moze byc większy IMHO. Tez mam 17,5 i spoko nosze 44mm.
Jezeli ma przegięte uszy pod nadgarstek, to nie widzę problemu.
W ogóle to przejdź sie go jakiegoś salonu i załóż cos podobnego. Bedziesz wiedział.
Taki miałem plan, ale aktualnie siedzę w delegacji na końcu świata i pracuję od rana do wieczora, stąd moje pytanie ;)
Zależy gdzie ten koniec świata:)
Moim zdaniem do garnituru tylko ostatni z pokazanych, ze względu na prostotę.
Zależy gdzie ten koniec świata:)
Moim zdaniem do garnituru tylko ostatni z pokazanych, ze względu na prostotę.
Dokładnie tak.
To żadna zasada. Jest milion bardzo bogatych/wyrafinowanych projektów ktore idealnie idą do garnituru.
A można prosić o jakieś przykłady, przy założeniu, że mieszczą się w zadanym budżecie? ;)
Jak jestes kierowca F1, nie dziwie sie, ze na reku bedziesz mial TH Carrera czy Davose Rallye Pilot Chronograph, nawet do garnituru od Armaniego szytego na miare. W przypadku zwyklego smiertelnika, wiecej na tarczy czasowskazywacza nie oznacza lepiej. Moim zdaniem klasyczna elegancja i prostota lepiej wyglada niz krzyczacy sikor z milionem nic nieznaczacych dodatkow. Tak samo jak do skromnego dworku nie pasuja greckie kolumny czy zlocony dach Kaplicy Zygmunta. Ale ja tam nie znam sie i do garnituru, ktory wkladam moze 2 x w roku, mam juz upatrzonego jednego Orient Stara o bardzo prostym wzorze.
gALL, ale ja nie twierdzę, że nie masz racji. Ani ze mnie klient Armaniego, ani kierowca F1, ani znawca zegarków, dlatego pytam, bo trochę poszukałem na stronach internetowych, ale nie jestem w temacie, więc możliwe, że przeoczyłem coś ciekawego w tej stylistyce i budżecie.
To żadna zasada. Jest milion bardzo bogatych/wyrafinowanych projektów ktore idealnie idą do garnituru.
Popatrz wsród Parnisow. Za grosze bedziesz miał ładny sprzet na te kilka razy w roku (miesiącu? tygodniu?). Tylko tu trzeba troche odwagi przy zakupie, no i ze tak powiem, trzeba mieć twardszą życiowo dupę z pewnych względów. Ja Ci nie wyjaśnię z jakich, ale jakos jestem pewny ze zaraz chętny sie znajdzie.
Jesli interesuje Cie moje zdanie, to ten Junkers jest brzydki.
https://www.google.pl/search?q=parnis+portuguese&client=safari&hl=pl&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=IYb9VMu9HpHvarqDgIAE&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=320&bih=460
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/85403783/zdjecia/luzne/orient1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/85403783/zdjecia/luzne/orient2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/85403783/zdjecia/luzne/orient3.jpg)
Tylko to mechanior, więc grubasek. Raczej do koszuli na spinki.
Albo dołóż jeszcze tysiaka i na długie lata zamknij temat np. Tissotem LeLocle jakimś. Maja te zaletę ze sa mniejsze, cos 40-42mm na ogół.
https://www.google.pl/search?q=tissot+le+locle&client=safari&hl=pl&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=hof9VK73NsbhaMH4gEg&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=320&bih=460
ok 1300 PLN kosztuje podstawowy LeLocle na automacie. Piękny zegarek, stosunkowo nieduży i świetny do garnituru.
No...
Ja osobiście bardzo lubię gliszowane tarcze Tissotow.
To moja maszyna:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/c1dc7aeefb0427467a4af16ffd7b73ac-2.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/09/c1dc7aeefb0427467a4af16ffd7b73ac.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/8df3851fc3fd867f8d33067aff6f4412-2.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/09/8df3851fc3fd867f8d33067aff6f4412.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/e6072a57d8fa9f30092b7966af76ca55-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/09/e6072a57d8fa9f30092b7966af76ca55.jpg)
Albo dołóż jeszcze tysiaka i na długie lata zamknij temat np. Tissotem LeLocle jakimś. Maja te zaletę ze sa mniejsze, cos 40-42mm na ogół.
Totalny chwyt ponizej pasa. Jakbym rozmawial z agentem nieruchomosci, ktory wpiera cos 2x drozszego. Do 1000 spokojnie mozna znalezc ladnego garniturowca w kwarcu, a nawet mechanicznego. A co do Junkersow, ladnie wygladaja na zdjeciach, tylko na zdjeciach. One sa bardzo tanio wykonane.
Fakt, mozna nawet cos z Parnisow nalezc, co nie bedzie krzyczalo i nadawalo sie 2-3x w roku na reke wsadzic. Na szczescie nie musze chodzc w w garniturach i krawatach, stad moje zegarki sa z tych "luznieszych".
Totalny chwyt ponizej pasa. Jakbym rozmawial z agentem nieruchomosci, ktory wpiera cos 2x drozszego....".
Słucham????
No to proponuj...
Orient Star WZ0251EL, Parnis IW Portugese-Style, Adriatica A1230.52B3Q i tak dalej i tak dalej.
A ja do garnituru często noszę czarnego PRS200 i za subtelną klasyką nie tęsknię. Kwestia gustu, nic więcej. :)
No to moze tak:)))
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/77b23218bb9a2c29c117abf27ad72707-2.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/09/77b23218bb9a2c29c117abf27ad72707.jpg)
Mam kolesia artystę aktora - rozgarnięty i na poziomie facet - co dzien i noc przy każdej okazji daje w pomarańczowym G-shocku na pomarańczowym pasku plastikowym:) i wcale źle nie wyglada:)
Mam kolesia artystę aktora - rozgarnięty i na poziomie facet - co dzien i noc przy każdej okazji daje w pomarańczowym G-shocku na pomarańczowym pasku plastikowym:) i wcale źle nie wyglada:)
3 wyraz mówi wszystko. :) Poza tym są gusta I gusciki. Chesz wyrażać swoją indywidualność, snobizm, gust czy cokolwiek innego możesz nosić i różowy zegarek z kaczorem Donaldem na futrzanym pasku :
Wracając do pytania, coś do 1000zl do garnituru na kwarcu. Tissoty odpadają ze względu na cenę :) A pokazane sikory przez pytającego, są moim skromnym zdaniem nijakie albo nijako wykonane.
No to moze tak:)))
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/77b23218bb9a2c29c117abf27ad72707-2.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/09/77b23218bb9a2c29c117abf27ad72707.jpg)
Fajny.
Też mam podobnego - PRG-130T-7VDR :)
3 wyraz mówi wszystko. :) Poza tym są gusta I gusciki. Chesz wyrażać swoją indywidualność, snobizm, gust czy cokolwiek innego możesz nosić i różowy zegarek z kaczorem Donaldem na futrzanym pasku :
Wracając do pytania, coś do 1000zl do garnituru na kwarcu. Tissoty odpadają ze względu na cenę :) A pokazane sikory przez pytającego, są moim skromnym zdaniem nijakie albo nijako wykonane.
A może PRC200 uważany za niektórych za obciach, bo prawie każdy go ma.
Kumpel ma takiego: http://zegarkicentrum.pl/pl/p/Tissot-PRC-200-T0554171601701/34408 i całkiem fajnie się komponuje z garniturem. Nie wieje nudą ani wiochą :)
Używkę w bardzo dobrym stanie można wyrwać za ok 1tys.
Albo takiego nudziarza : http://zegarkicentrum.pl/pl/p/Tissot-PRC-200-T0554101603700/29572
Matko, ale nudne zegarki proponujecie... Te oklepane do wyrzygu Tissoty...
A może np. to: klik 1 (https://www.google.pl/search?q=Skagen+668&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=hgf-VNDJCYncPefigbgN&ved=0CAgQ_AUoAg&biw=1400&bih=935) albo to: klik 2 (https://www.google.pl/search?q=lorenz+neos&biw=1400&bih=935&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=gQT-VKH2NMT4PJmDgEg&ved=0CAYQ_AUoAQ). Jest tylu producentów oprócz tych kilku ciągle się tu powtarzających.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Haha I to nie ja napisałem o Tissot. Tissot to taki VW wśród zegarków :).
Witam.
Chciałem prosić o małą poradę...
Mój Casio G-shock G-9000-1V (http://www.casio-intl.com/asia-mea/en/wat/watch_detail/G-9000-1V/) Mudman już się nasłużył i czas żeby przeszedł na emeryturę (inna sprawa, że nie lubię tego paska - swędzi mnie od niego skóra).
Chciałbym zakupić jakiś "klasyczny" wskazówkowy zegarek tak do 1000 zł.
Ważne kwestie to widoczność - by miał dość duże i czytelne wskazówki/ikonki czy jak to nazwać.
Dobrze by było, aby był wodoszczelny (100m to minimum).
O takich "luksusach" jak podświetlana/fluorescencyjna tarcza może być ciężko, ale też by się przydało...
I najgorsze - wielkość bransolety.
Mam grubą rękę, przez co standardowe bransolety nie wchodzą.
Nie wiem, czy są jakieś firmy produkujące większe długości niż +/- 200 mm?
Bardzo podoba mi się model Seiko SKX007K2, niestety, jest właśnie problem z tą bransoletą...
190 mm to niestety za mało.
Jeśli ktoś miał podobny problem i jakoś go rozwiązał to będę wdzięczny za pomoc.
Pozdr.
Matko, ale nudne zegarki proponujecie... Te oklepane do wyrzygu Tissoty...
A może np. to: klik 1 (https://www.google.pl/search?q=Skagen+668&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=hgf-VNDJCYncPefigbgN&ved=0CAgQ_AUoAg&biw=1400&bih=935) albo to: klik 2 (https://www.google.pl/search?q=lorenz+neos&biw=1400&bih=935&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=gQT-VKH2NMT4PJmDgEg&ved=0CAYQ_AUoAQ). Jest tylu producentów oprócz tych kilku ciągle się tu powtarzających.
Dobre dobre. Te Skageny to odpustowe zabawki przy Le Locle czy Orientach.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/85403783/zdjecia/luzne/orient1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/85403783/zdjecia/luzne/orient2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/85403783/zdjecia/luzne/orient3.jpg)
Tylko to mechanior, więc grubasek. Raczej do koszuli na spinki.
A ja słyszałem, że Ty masz inne priorytety... :-)
Ładny, nawet bardzo.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/8506c86fb5f918c340d282349aba95aa-2.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/10/8506c86fb5f918c340d282349aba95aa.jpg)
stachmuszel
10-03-2015, 17:25
Maki, czy Ty masz hurtownię zegarków?;-) Ładny ten Tissot, choć prostokątny.
To jest PASJA Stary:) Tanio, bo są jeszcze inne pasje, ale co jakis czas cos tam wpada do szuflady (pudełka niestety nie dorobiłem sie jeszcze, choć teść mi obiecał ze jak w Lidlu przylooka to mi fundnie:))))
Kiedyś nie mogłem patrzeć na kostki (tak samo jak na bransolety), a potem mi jakos przeszło. Wręcz uważam ze prostokątne sa bardzo fajne. Zależy od konkretnego modelu i dizajnu ofkoz. Jedną kostkę posiadać muss, a bransolety rulezzzz;)
Ta. My tu o pierdołach a Apple ma zegarek wow, co pracuje na baterii aż do 24h. Ale poza tym, tańczy, śpiewa, a po niewielkich przerobkach, wysiaduje jaja :D.
Borat1979
10-03-2015, 20:47
Ta. My tu o pierdołach a Apple ma zegarek wow, co pracuje na baterii aż do 24h.
18h... i to jak leży nieużywany :)
Jak usłyszałem, że to badziewie sprzedają w cenach od 350$ do 1000$ to padałem ze śmiechu :D
Ale to jeszcze nic w porównaniu z cenami tego pozłacanego odpustowego szajsu :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://public.dm2304.livefilestore.com/y2pYrxBmEpZBYPTAV85BfqciWvMRVY0YxPB788qFgHp4cWbU97 YYdkam9IBtKqzSjGwwPR2SFpR39cAroLJiPdaKMDbpF5lQ3_qY 6o26oZlM_Q/147328a4-13f5-4374-8736-144a699ae3cb.jpg?psid=1)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://public.dm2304.livefilestore.com/y2pp_bV4UVWavjJxrsaf2AwCx5jFaOHserUzHlcAPFobVN3fZt LnAwk0LuWn3dwF-u0MWeUaW_douuD5VW0YeWyaa9H8hBXrzx5t3srY2v-Fio/7b68af9d-18aa-41df-9ab2-4067cf99ba86.jpg?psid=1)
To jest złoto a nie pozłocenie.
gdzieś wyczytałem koment nt cen iWatchy: mają rozmach skur...ny :)
Znajdzie się grupa lanserow, co wyda 10tys zielonych na ten 8 cud zegarmistrzostwa.
Ciekawe kto z forumowiczów będzie miał pierwszego ajłocza.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/8362e96fed6cd6585fc97ac85f363ce4-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/11/8362e96fed6cd6585fc97ac85f363ce4.jpg)
Zastanawiam się nad Ocean 1 Steinharta, tylko nie wiem czy nie będzie sporo za duży na nadgarstek 17.5 ? Widzę, że kilka osób z forum go ma - jakie macie nadgarstki i jak wrażenia? ;)
Powyżej na nadgarstku 17,5.
Nie jest mały, tym bardziej ze proste uszy, ale spoko, na pewno nie jest przesadzony.
Wrażenia - same pozytywy.
mi też się podoba :-P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Nowa sportowa zabawka na ręku.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/2993495gar-1.jpg
źródło (http://s1.bild.me/bilder/030315/2993495gar.jpg)
Tak z ciekawosci. Ile ona dziala na baterii?
Tak z ciekawosci. Ile ona dziala na baterii?
Wg producenta ;)
50 godzin w trybie UltraTrac, 20 godzin w trybie GPS i nawet do 3 miesięcy w trybie zegarka. Wyjdzie w praniu jak jest;)
Obstawiam, ze max od rana do wieczora, tak samo jak wspolczesne smartfony :D Uzywasz za dnia, w nocy ladujesz.
Obstawiam, ze max od rana do wieczora, tak samo jak wspolczesne smartfony :D Uzywasz za dnia, w nocy ladujesz.
Od piątku nie ładowałem, zabawa , łączenie z telefonem itp , dziś polecimy na trening zobaczę ile pociągnie.
Od piątku nie ładowałem, zabawa , łączenie z telefonem itp , dziś polecimy na trening zobaczę ile pociągnie.
To sa normalne wskazówki czy to jakis wyświetlacz? W ogóle to jest fenix3?
Napisz cos wiecej jak to sie sprawuje.
Pozdr
maki tak fenix3, napiszę więcej jak go ogarnę już w terenie. Ilość funkcji, dodatków itp jest imponująca(łączenie i powiadomienia z telefonu, barometr, kompas, termometr, wysokościomierz, pogodynka no i aplikacje do poszczególnych dyscyplin sportowych)
ShutterStill
16-03-2015, 16:36
Nowa sportowa zabawka na ręku.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/2993495gar-1.jpg
źródło (http://s1.bild.me/bilder/030315/2993495gar.jpg)
Jaki to model?
maki tak fenix3, napiszę więcej jak go ogarnę już w terenie. Ilość funkcji, dodatków itp jest imponująca(łączenie i powiadomienia z telefonu, barometr, kompas, termometr, wysokościomierz, pogodynka no i aplikacje do poszczególnych dyscyplin sportowych)
Gdzie kupiłeś ? Są już dostępne od ręki w Polsce ?
Ilość funkcji, dodatków itp jest imponująca(łączenie i powiadomienia z telefonu, barometr, kompas, termometr, wysokościomierz, pogodynka no i aplikacje do poszczególnych dyscyplin sportowych)
A ile z tych gadżetów jest użyteczna I przydatna tak naprawdę?
Barometr i altimetr rozumiem. W zasadzie jako wskaźniki zmian niż dokładny odczyt. Termometr i tak o kant tyłka potłuc, bo mierzy przy ciele a jak temperatura spadnie poniżej -10 wyświetlacz jest nieczytelny.
Jak uprawiasz sport, łączenie z telefenonem jest funkcja niezbędna :D.
Technologia pozwala na wiele, ale jak napisałeś sam, "nowa zabawka". :)
gALL masz sporo racji ale potrzebowałem coś na rower, wodę, bieganie plus wspinaczka i turystyka górska. Tu mam wszystko co chciałem. Myślę że wytrzyma niżej niż -10, pomiar temperatury jest dokładny jak przy plecaku masz dodatkowy bezprzewodowy czujnik;) Duży plus za widoczny wyświetlacz w pełnym słońcu:)
witus była pierwsza porcja w PL w sklepie garmin24.pl, kolejne dostawy po 24 marca.
Uprawiam podobne sporty poza bieganiem i pedalowaniem:) ale wszystkie gadżety są raczej wskaźnikami niż urządzeniami pomiarowymi. Haha to jeszcze musisz okablowac się termopara do termometru, antena GPS, czujnikiem ciśnienia aby zegarek ruszył.
Swoją droga TOPR już nie raz sprowadzał gadzeciazy, co zgubili się na Czerwonych a mieli GPS i super cyfrowe mapy. ;)
Ale zabawka fajna :)
krzysztof jot
17-03-2015, 23:00
niezłe niezłe ale Suunto ESSENTIAL dali jeszcze bardzie do pieca :)
- http://www.suunto.com/pl-PL/produkty/Watches/Suunto-Essential/Suunto-Essential-Copper/
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.suunto.com/Global/NewCollectionPageImages/WatchCollection/Expressive/ESSENTIAL--SIDE-EXPRESSIVEx800.jpg?epslanguage=pl-PL)
Skoro mowa o Suunto, czy ktoś używał z Was modelu Core ? Podobno te egzemplarze miały jakieś felery, tak na forach czytałem.
A ten w wersji Copper świetny ;-)
A'propos SUUNTO - ktoś mi mówił, że mają alarm wibracyjny - czy to prawda? Szukam outdoorowego zegarka z taką funkcją i na razie wiem że jest jeden taki model G-SHOCKa ale stary brzydki jak noc!
ShutterStill
18-03-2015, 14:32
A'propos SUUNTO - ktoś mi mówił, że mają alarm wibracyjny - czy to prawda? Szukam outdoorowego zegarka z taką funkcją i na razie wiem że jest jeden taki model G-SHOCKa ale stary brzydki jak noc!
Timex też ma wibracje w niektórych modelach
Np
http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00MTWOHQA/ref=mp_s_a_1_fkmr0_2?qid=1426681950&sr=8-2-fkmr0&pi=AC_SX110_SY165&keywords=timex+vibration+alarm+watch
Suunto Core raczej nie ma wibracji. Jezeli miały felery, to raczej wczesne modele, potem raczej nikt nie narzekał.
niezłe niezłe ale Suunto ESSENTIAL dali jeszcze bardzie do pieca :)
- http://www.suunto.com/pl-PL/produkty/Watches/Suunto-Essential/Suunto-Essential-Copper/
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.suunto.com/Global/NewCollectionPageImages/WatchCollection/Expressive/ESSENTIAL--SIDE-EXPRESSIVEx800.jpg?epslanguage=pl-PL)
Krzysiek, pisałeś kiedyś o Polarze V800. Masz go, używasz? Jak jest?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/7e922333092c024d6d45489dd191b0a2-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/18/7e922333092c024d6d45489dd191b0a2.jpg)
ShutterStill
18-03-2015, 20:44
Polecam Casio PRW-3000
Polecam Casio PRW-3000
Wyglada fajnie.
Hej.
Chciałem się zapytać posiadaczy zegarków marki Vostok o ich doświadczenia.
Jak się sprawują po pewnym czasie użytkowania.
Cały czas szukam dla siebie jakiegoś "MONSTERA" (pod względem wielkości) w stylu retro - min. 48 mm i gdzieś mi wpadł w oko jakiś Vostok, ale marki nie znam.
Z mechanizmami Seiko, bierz w ciemno.
robin102
18-03-2015, 23:28
Mini21 o tak dużego Vostoka śmiało możesz kupić i w budżecie się wyrobisz.
Dzięki.
Muszę się rozejrzeć w takim razie.
Na allegro wisi jeden używany, w stanie bdb. za 50% ceny, tylko nie podoba mi się czerwona wstawka na tarczy.
Początkowo myślałem o Casio (http://allegro.pl/zegarek-casio-edifice-gwarancja-efr-538d-1avuef-i5066426422.html)- wygląda solidnie, nawet go przymierzałem.
Oczywiście musiałbym dokupić bransoletę (ogniw pojedynczych nie sprzedają).
Tutaj są dwa plusy: cena i gwarancja.
Potem zacząłem trochę bardziej zagłębiać się w zegarki, a że podobają mi się takie "staro-wyglądające" w oko wpadło mi kilka "ruskich".
Vostoki, czy taki prosty Aviator (http://allegro.pl/aviation-automat-vostok-2416-10atm-poljot-chrono-i5173814677.html).
Jest też kilka firm mniej znanych, robiących takie trochę "retro" - AERONAVIGATOR, TW Steel, Invicta czy SWISS Legend.
Niestety, nic o tych firmach nie wiem, a nie chciałbym się wpakować w bagno :P
Na końcu ktoś mi zaproponował Bulova Precisionist 98B142 (http://www.minuta.pl/p,zegarek-meski-bulova-precisionist-98b142,432977.html) używany za 800 zł, ale bez gwarancji, z jakimiś drobnymi ryskami na szkle.
Wymiar mógłby być większy, ale jak mi gość pisał, te 46 mm to nie jest wymiar L2L więc w realu ma jakieś 50 mm.
mehmet efendi
19-03-2015, 08:26
Fajnie strona zrobiona...
http://www.breitling.com/en/campaigns/superocean-ii/?utm_source=newsletter-public&utm_medium=e-mail&utm_campaign=superocean-ii&utm_content=text
robin102
19-03-2015, 17:06
Duże rozmiarowo 44-46mm robi DEEp Blue czy ja to się pisze :D
Mini21 a po co Tobie młodemu chłopu retro dziadkowy zegarek. Kup se divera fajnego, albo lotniczy jakiś.
Bo mentalnie ze mnie Retro.
44-46 to jak dla mnie "S'ka".
Deep Blue widziałem, ale jakoś niespecjalnie mi przypadły do gustu.
Najbliżej mi do Vostoka, ale ceny mnie trochę rozwalają...
Lubię prostotę, spokój na tarczy, brak zbędnych dodatków, a rozmiar XXL jest spowodowany moją niemałą rączką.
Mój Mudman ma ok 52mm tak więc szukam czegoś przybliżonego.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/925b5c513793e19f234a7e6cca9f86d7-2.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/19/925b5c513793e19f234a7e6cca9f86d7.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Ładny - taki Aqua-Terrowaty. Co to za Seikocz?
No, ten Seiko ładniusi...
Też mi się bardzo podoba.
@Czornyj, SNAF51P1
dzięki panowie :-D
Zacne Seiko. Ostatnio zanabyłem Copernicusa Regulatora - poszukiwanie kwarca skończyło się nakręcanym składakiem. Przepraszam za brak fotek.
Zacne Seiko. Ostatnio zanabyłem Copernicusa Regulatora - poszukiwanie kwarca skończyło się nakręcanym składakiem. Przepraszam za brak fotek.
Ale wrzuć cos, ciekawym.
andrzej_suse10
20-03-2015, 20:05
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/85403783/zdjecia/luzne/orient1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/85403783/zdjecia/luzne/orient2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/85403783/zdjecia/luzne/orient3.jpg)
Tylko to mechanior, więc grubasek. Raczej do koszuli na spinki.
Jeśli można wiedzieć, jaki to dokładnie model?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
krzysztof jot
20-03-2015, 23:00
Krzysiek, pisałeś kiedyś o Polarze V800. Masz go, używasz? Jak jest?
w kwestii funkcjonalności przegrywa z Garminami - 620/920 i poszedłem w kierunku Garmina.
Ten Polar może ładnie wygląda, ale do biegania to Garmin lepszy, choć rysowanie sladu GPS bywa czasem - wku.... Ale jak widzę, to obecnie standard - nowy sprzęt jest gorszy od starych modeli. feniks 3 tez do dupy, same narzekania na forach, strach już coś kupić, coraz większa tandeta wychodzi od Garmina. No ale co zrobić jak i tak najlepszy z tego co jest.
Ale wrzuć cos, ciekawym.
Przepraszam - z musu tylko "cudzes":
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/copernicus_flagship-1.jpg
źródło (http://chronos24.pl/wp/wp-content/uploads/2012/09/copernicus_flagship.jpg)
Przepraszam - z musu tylko "cudzes":
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/copernicus_flagship-1.jpg
źródło (http://chronos24.pl/wp/wp-content/uploads/2012/09/copernicus_flagship.jpg)
Tyle to ja wiem:)
W jakim sensie "składak" napisałeś?
Pozdrawiam
w kwestii funkcjonalności przegrywa z Garminami - 620/920 i poszedłem w kierunku Garmina.
Ten Polar może ładnie wygląda, ale do biegania to Garmin lepszy, choć rysowanie sladu GPS bywa czasem - wku.... Ale jak widzę, to obecnie standard - nowy sprzęt jest gorszy od starych modeli. feniks 3 tez do dupy, same narzekania na forach, strach już coś kupić, coraz większa tandeta wychodzi od Garmina. No ale co zrobić jak i tak najlepszy z tego co jest.
Dzięki. Telefon pozostaje:)
Jeśli można wiedzieć, jaki to dokładnie model?
Orient FER2700AW (lub ER2700AW - jest różnie oznaczany).
Tyle to ja wiem:)
W jakim sensie "składak" napisałeś?
Pozdrawiam
Składak - bo chyba większość gratów nie jest polska a tylko montaż (o ile). Nie żeby mi to przeszkadzało.
Zegarek działa, wymaga pewnego przyzwyczajenia (przez bardzo małą subtarczę godzinową) i mz ma tzw klimat.
Nie znam się na werkach, renomie itp - kupiłem "oczami" . Gdybym miał się czepiać to do paska - bardzo guby i bardzo sztywny, przy tym klamra rozmiarowo na styk, więc za- i od- pinanie trochę utrudnione.
Tam siedzi Unitas, wiec wol roboczy.
A myslisz, ze to co ma na tarczy "SWISS MADE" w calosci jest z kraju Milki? Obecnie nawet specjalisci od scyzorokow i zegarkow daja ten napis na wszystko, co ma wiecej niz 50% czesci szwajarskich. Obecnie wiekszosc zegarkow to skladaki. Wyjatkami sa pewne modele Seiko, Orientow, Casio i Citizena, ktore sa w calosci robione przez gejsze.
Ależ ja nie mam problemu i nie umniejszam wartości postrzeganej - szacunek dla ludzi którzy zainwestowali czas i pieniądze, przy tym mz nietuzinkowy projekt.
Nie żeby miało to wpływ na mój wybór, bo jak napisałem wybrałem oczami, ale nawiązanie do ORP Orzeł, opakowanie na najwyższym poziomie (pudełko z "bulajem" na froncie, książeczka itp) to bonus. Przy okazji cieszę się że dałem zarobić rodzimej firmie.
Tez mam takie podejście. Mam dwa wyroby znad Wisły i chyba będzie trzeci.
Składak - bo chyba większość gratów nie jest polska a tylko montaż (o ile). Nie żeby mi to przeszkadzało.
.
To normalne akurat w 80%(?) tego przemysłu.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Na zdjęciu b ładny. Ciekawe jak w realu, bo to rożnie bywa...
Wygląda zaj...
Co do za model?
maki, na żywo jest jeszcze lepiej, dawno żaden zegarek tyle frajdy mi nie dostarczył :D
Citizen NJ0010-55L
Jest na bransolecie, wiec juz mi się podoba:)
stachmuszel
26-03-2015, 17:04
Ciekawe jaki tam werk?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
nie mogłem się zdecydować miedzie tym a 01 :-P
ale ten ładniejszy :D
Ostatnie przymiarki :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/2321094zegar-1.jpg
źródło (http://s1.bild.me/bilder/030315/2321094zegar.jpg)
Więc lekkie porządki w zegarowni i zmiany :)
woytec60
03-04-2015, 13:02
Prosto od dystrybutora :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/15nvbjn-1.jpg
źródło (http://i57.tinypic.com/15nvbjn.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/9qhevo-1.jpg
źródło (http://i57.tinypic.com/9qhevo.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/mcdy00-1.jpg
źródło (http://i57.tinypic.com/mcdy00.jpg)
Decyzja dojrzał wczoraj przed południem, dziś juz u mnie :)
Piękny.
Klasa sama w sobie.
A pasek wygląda naprawdę ciekawie.
Grubo :D
Jeszcze nie kupiony, trzeba wyzbyć się reszty, dozbierać i wybrać z oferty bo ilość modeli które podobają mi się w PAM jest duża:)
ps. Wojtek super:) ten nowy nabytek :)
stachmuszel
05-04-2015, 19:02
Wojtku, jaki to model Steinharta? Bardzo ładny.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Taki pod kolor sweterka :D
tomtytus
09-04-2015, 08:45
Odnośnie kolorystyki: przyszedł czas na pasek do Parnisa.
Padło na pasek typu Rally ale mam dylemat odnośnie koloru.
Który waszym zdaniem lepiej się komponuje?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/64067136085435488461.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/37258996081817168269.jpg)
Ten drugi. Pierwszy troszkę zbyt "krzyczy" ;)
tomtytus
09-04-2015, 09:24
Zapomniałem dodać: nie będzie skóry węża, dinozaura czy innego, egzotycznego zwierzęcia :)
Pytam tylko o kolor.
Skóra gładka, coś takiego, jak poniżej:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/IMG_6130JPG-1.jpg
źródło (http://mkleathers.pl/wp-content/gallery/rally3/IMG_6130.JPG)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.