Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...
maro66
Rozmowa zaczęła się od zabawki a'la diver z wątpliwą wodoodpornością, trudno od tego odbić na kategorię "pro". Alternatywą tego są właśnie przykłady, które podałem, a nie certyfikowane modele dla nurków. Bo to trochę jak proponować Forda F250 w odpowiedzi na pytanie o miejskiego hatchbacka ;-)
Citizen oczywiście jest prima sort, Eco drive, podobnie jak solar Seiko i Casio są bardzo praktyczne i porządne.
Problem z prawdziwym driverem jest taki, że jest duży, masywny i na co dzień wygląda co najmniej dziwnie, jeśli nie mamy nadgarstka, który taki rozmiar i styl połknie.
Pomijam, że przykładowy Citizen ma okno daty na godzinie 4, co powoduje u mnie skręty kiszek ;)
A jeszcze jedno, Fossil, to nie żadna grupa Seiko.
Właśnie doczytałem Twoją edycję.
Tak, to prawda. Pomyliłem Fossil z Lorus, dziękuję za sprostowanie.
Problem z prawdziwym driverem jest taki, że jest duży, masywny i na co dzień wygląda co najmniej dziwnie, jeśli nie mamy nadgarstka, który taki rozmiar i styl połknie.
Pomijam, że przykładowy Citizen ma okno daty na godzinie 4, co powoduje u mnie skręty kiszek ;)
Akurat ten powyższy jest raczej średnich rozmiarów, także spokojnie mogę polecić. [emoji6] Osobiście lubiłem w nim zarówno datę jak i koronkę na godzinie 4 właśnie. Nie wbijała się w rękę przy zginaniu - luźno noszę zegary.[emoji6]
To polecę innego Citka, choć ciężko dostepny. Trochę większy, 120 klikowy bezel, WR 300 tym razem. No tylko cena za używkę to już bliżej 2k może dobijać..
Signature BL1258-53L
72678
72679
72680
Leży jak przyklejony na tej bransie już kilka lat. Luma również niebieska, nie zielona jak seiko.
Choć estetyka driverów w ogóle mi nie leży to nie sposób odmówić szalonego uroku tej niebieskiej tarczy.
AMARILLO
29-05-2023, 16:12
72687 To mój zegarek -edycja specjalna
sailor
Przecież ten Nautica to zwykły kwarc marki krzak, tu masz markowy diver WR200, pierwszy z brzegu z mechanizmem in-house:
https://www.crazytime.pl/product-pol-30500-Zegarek-meski-CASIO-MDV-107-1A2VEF.html
mialem mdv106 z "marlinem", przez pare lat, bardzo go lubilem, niestety po wymianie baterii dostal troche morskiej wody i duda ;)
rozgladam sie za automatem ale po taniosci bo ja zegarki zuzywam niestety dosc intensywnie
- - - - kolejny post - - - - - -
Problem z prawdziwym driverem jest taki, że jest duży, masywny i na co dzień wygląda co najmniej dziwnie, jeśli nie mamy nadgarstka, który taki rozmiar i styl połknie.
no u mnie na lapie nie wyobrazam sobie nic innego niz diver. w sensie malo co ma szanse przetrwac :D
Pomijam, że przykładowy Citizen ma okno daty na godzinie 4, co powoduje u mnie skręty kiszek ;)
tu sie zgadzam w pelni :D
- - - - kolejny post - - - - - -
72680
Leży jak przyklejony na tej bransie już kilka lat. Luma również niebieska, nie zielona jak seiko.
sliczny :)
sailor
Gshock bierzesz pod uwagę? Podobno nie do zdarcia, te analogowe potrafią mieć słuszny rozmiar.
Ykhm... Potwierdzam..[emoji6]
72771
Tylko jako fan G-shocków od wielu lat stwierdzam, że ogólnie, te zegary są nie do za... Nie tylko wersje analogowe, ale wszystkie. [emoji6]
sailor
Gshock bierzesz pod uwagę? Podobno nie do zdarcia, te analogowe potrafią mieć słuszny rozmiar.
g-shocki sa dla mnie brzydkie jak noc listopadowa, strasznie duzo napackane na tarczy, ja minimalista jestem :D - klasyczna omega seamaster albo tag heuer aquaracer, problem w tym ze mi sie zera nie zgadzaja :D
lata temu bardzo podobal mi sie pierwszy luminox w wersji blackout ale okazalo se ze to straszne malenstwo jest.
Ostatnio znalazlem Paul Hewitt, ktory designersko zupelnie mnie zadowala tyle tylko ze znow problem z wielkoscia bo koperte chce 44+mm. no i boje sie ze to strasznie delikatne bedzie mimo opisu.
https://timeandmore.pl/pl/p/Zegarek-meski-Paul-Hewitt-Ocean-Diver-42%2C5-mm-czarny-PH-W-0329/29348
a jak juz sie rozpisuje to podam ci przyklad zegarka ktory ma wszystko czego nie lubie, a ktory bardzo mi sie podoba :D
https://luxtime.pl/zegarki-bulova/zegarek-98a225
pewnie klasycznie skonczy sie na tanim casio na co dzien, chyba ze faktycznie przyjrze sie citizenowi. do garnituru dwa razy do roku wyjsciowy zegarek mam :D
- - - - kolejny post - - - - - -
Nie tylko wersje analogowe, ale wszystkie. [emoji6]
do polowy gshockow potrzebowalbym mapy i przewodnika zeby wiedziec jak sie godzine sprawdza :D
ja starszy pan jestem, tarcza, wskazowki, wystarczy :D
Kojocisko
01-06-2023, 20:15
Ja cię Sailor pocieszę. Używam budżetowego TH aquaracera (bardzo go lubię). Ale z powodu wibracji od motocykla, co dwa lata jeżdżę do serwisu na poprawę obluzowanych wskazówek.
Przy okazji pan zegarmistrz mnie opieprza za poobijany zegarek :-) I sugeruje, że na motocykl, to bym sobie właśnie casio GS kupił :-)
To chyba najczytelniejszy z GS - https://allegro.pl/oferta/casio-g-shock-gba-800-1aer-krokomierz-bluetooth-7673441546
Używam budżetowego TH aquaracera (bardzo go lubię).
jest cos takiego jak budzetowy aquaracer? :D
To chyba najczytelniejszy z GS - https://allegro.pl/oferta/casio-g-shock-gba-800-1aer-krokomierz-bluetooth-7673441546
nadal nie. chyba najbardziej mi ten wyswietlacz przeszkadza. Jak ma byc wyswietlacz to juz bym chyba wolal kupic smartwatcha typu amazfit t-rex
stachmuszel
02-06-2023, 09:07
Sailor, chcesz wytrzymały zegarek? Bardzo proszę.
https://www.creationwatches.com/products/ratio-watches-431/
Sam używam:
https://www.creationwatches.com/products/ratio-automatic-534/ratio-freediver-blue-dial-sapphire-crystal-stainless-steel-automatic-rta102-200m-mens-watch-20986.html
I jestem mega zadowolony. Zresztą zegarków tej singapurskiej marki dla nurków miałem kilka. Wszystkie miały automatyczny werk od Seiko NH35/36, z dokręcaniem koronką oraz stop sekundą, szafirowe szkło, porządna pełna bransoleta, piękna tarcza (żadne zdjęcie tego nie odda), wodoszczelność 200 lub 1000m. Luma taka, że w nocy aż widno w pokoju ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=7BB7u4T3_wI
Teraz są z 15% upustem w tym sklepie.
Miałem nauticę z 5 lat, z racji wielkości ciągle obijałem itd Pływała w morzach, nie dbałem zbytnio. Urwałem koronkę zakładając plecak, pechowo, bo ona pancerna, zakręcana, ale się odkręciła akurat.. Nautiki są regularnie w promocji 50% i za cenę pary sneakersów to bardzo fajny zakup.
jurkarol
02-06-2023, 10:20
Też ostatnio szukam czegoś nowego, wszedłem na te strone i widzę że prawie identyczny Orient jest tylko bardziej subtelny
https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-ray-ii-automatic-200m-faa02005d9-mens-watch-10620.html
Jeśli ma być codzienny beater to raczej bym szedł w kwarcowy, bo mechaniczny choć potrafi być odporny to jednak nie jest to poziom bezawaryjności co kwarc.
tag heuer aquaracer ... wbiję kij w mrowisko, ale TG dobrych zegarków nie robi. Miałem dwa. Nigdy więcej. To jest jakiś przereklamowany szajs. Ale marketing mają prężny.
Casio Oceanus bije na głowę połowę droższych TG ...
- - - - kolejny post - - - - - -
sailor
https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B08SSYPX78/ref=psdcmw_10103538031_t3_B01L9BVC6Y
Bierzesz pięć sztuk i masz spokój na lata za śmieszne pieniądze ;)
- - - - kolejny post - - - - - -
Występuje w kilku wersjach kolorystycznych
https://www.crazytime.pl/product-pol-30439-Zegarek-meski-CASIO-MRW-210H-5AVEF.html
- - - - kolejny post - - - - - -
Ahhh i jeszcze Timex Expedition - duży wybór bardzo fajnych zegarków.
Przyłączam się i polecam Oceanusy Casio. Zwłaszcza prosty model OCW-S100. Wiernie służy któryś rok. Synchronizacja z zegarem atomowym co noc, to samo kalendarz, piękna, niebieska luma, trafia w każdy jeden indeks perfekcyjnie. Dodatkowo rozmiar (40mm) i waga (tytan)!
72833
72834
72835
https://m.youtube.com/watch?v=PAN0O2ZRuPM
Ewentualnie ciut większy OCW-T200S (stal, 42mm).
Sailor, chcesz wytrzymały zegarek? Bardzo proszę.
bardzo ladne. co prawda musialbym zamowic przez PL bo do Dominikany nie dsotarcza ale bardzo fajna opcja :D dzieki wielkie
- - - - kolejny post - - - - - -
To jest jakiś przereklamowany szajs. Ale marketing mają prężny.
nie zabijaj mi marzen z mlodosci :D
https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B08SSYPX78/ref=psdcmw_10103538031_t3_B01L9BVC6Y
Bierzesz pięć sztuk i masz spokój na lata za śmieszne pieniądze ;)
w kategorii wyglada jak plastikowa zabawka ma bez watpienia pierwsze miejsce :D Ale juz wspomniany tu przez ciebie MDV107 mozna wziac za 250pln w paru egzemplarzach :D
Ahhh i jeszcze Timex Expedition - duży wybór bardzo fajnych zegarków.
przyznaje fajne, mialem ze dwa, ale kumpel ma takiego co mi sie najbardziej podoba i nie chce zebysmy glupio idac na piwo wygladali :D
- - - - kolejny post - - - - - -
Przyłączam się i polecam Oceanusy Casio. Zwłaszcza prosty model OCW-S100. Wiernie służy któryś rok. Synchronizacja z zegarem atomowym co noc, to samo kalendarz, piękna, niebieska luma, trafia w każdy jeden indeks perfekcyjnie. Dodatkowo rozmiar (40mm) i waga (tytan)!
40mm to dla wg mnie damski zegarek :D ja mam grube lapska. Ladny ten oceanus do garnituru. ale ja ostatnio garnitur mialem na sobie .... nie pamietam kiedy :D
No u mnie to juz na pograniczu rozmiar. Mniejszego bym nie chciał. W nadgarstku mam tak koło 19cm. Początkowo się wahałem nad zakupem, ze względu na rozmiar właśnie. Zdecydowanie wolę koperty minimum 42mm. Ale po paru latach nie wyobrażam sobie wygodniejszego zegarka od tego ocka s100. Obłędny! Zawsze każdemu polecam.
P.R.P.
Dokładnie ten model że zdjęć mam na swojej liście zakupowej, jest piękny. Oceanus to wstęp do jakości premium za cenę entry level. Zegarek na całe życie, gdyby podmienić tylko logo na Omega to za 10k PLN by się ustawiała kolejką po horyzont.
Czy ktoś z Was używał wersję tytanową https://www.youtube.com/watch?v=ckH3iNxvsKc&t=323s&ab_channel=ZegarkiiPasja ?
Przymierzyłem w galerii lekki jak piórko, a wygląda jak cieżki kamień bardzo mylące.
Niecały rok temu kupiłem sobie Traser P67 Officer Pro Gunmetal. Niestety trochę mi się już opatrzył i chętnie go sprzedam
Stan idealny, baardzo mało noszony. We wskazówkach i na tarczy ma pojemniczki z trytem - "wieczne" podświetlenie.
Więcej: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-traser-p67-officer-pro-gunmetal-ts-108740
Moja cena 1800 zł. Preferowany odbiór osobisty w Wieliczce.
73592
...znudził mi się garmin :)
Nie inaczej. Zegarek to jedyna ozdoba prawdziwego faceta. Koraliki i inne to proszę sobie zabrać i się nie ośmieszać. Bawidamki.
- - - - kolejny post - - - - - -
Popatrzcie na Junghansa
. Sila w prostocie.
Niecały rok temu kupiłem sobie Traser P67 Officer Pro Gunmetal. Niestety trochę mi się już opatrzył i chętnie go sprzedam
Stan idealny, baardzo mało noszony. We wskazówkach i na tarczy ma pojemniczki z trytem - "wieczne" podświetlenie.
Więcej: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-traser-p67-officer-pro-gunmetal-ts-108740
Moja cena 1800 zł. Preferowany odbiór osobisty w Wieliczce.
promocja - 1500 ;)
Z podlinkowane storny:
"Żywotność kapsułek trigalight® wynosi co najmniej 10 lat"
To w odniesieniu do "wiecznego" podświetlenia.
To jakaś "sierota" pisała. Traser może to sobie nazywać jak chce. I tak tego nie robi. To nie jest ich technologia. Tylko jedna firma w Szwajcarii robi takie podświetlenie i jest ono skuteczne przez około 25 lat. Mówimy oczywiście o wersji najsłabszej tak zwanej T25, a jest jeszcze T50 i wydaj mi się, że T100. Chodzi o połowiczny rozpad trytu, który wynosi ponad 12 lat. Co za tym idzie markery trytowe powinny być widoczne w ciemności dla użytkownika zegarka przy mocy 25% wyjściowej. Są firmy zegarkowe, które wymieniają te kapsułki. Nic nie jest wieczne, ale ta technologia jest najlepszą poza podświetleniem elektrycznym, które nie może być używane w bardziej nobliwych zegarkach mechanicznych. Stąd na przykład marka Ball, której zegarka jestem szczęśliwym posiadaczem używa tego typu podświetlenia indeksów i wskazówek we wszystkich swoich zegarkach.
Huh, ciekawe. Dzięki Maro66.
Też pierwotnie chciałem Balla ale ceny powalają.
Tryt to tryt, rozpada się tak samo i w Ballu i w Traserze, po około 12 latach zostaje połowa, po około 24 1/4 - wciąż powinno być widoczne. Bez zasilania i bez naświetlania - bardzo mi się podoba to rozwiązanie i jak uskładam na Balla to na pewno z pałeczkami kupię :)
robin102
02-10-2023, 22:52
Jakie macie zdanie ? To jest totalna podróba czy ma coś wspólnego z oryginałem ?
https://pl.aliexpress.com/item/1005004584242409.html?_t=pvid%3A569aafa7-47dd-4d04-af83-e5ca25b65fc4&spm=a2g0n.ppclist.product.0&gatewayAdapt=glo2pol
Ty tak poważnie, czy było coś pite lub wciągane?:smile:
Ty tak poważnie, czy było coś pite lub wciągane?:smile:
Nie no, opisy i komentarze rzetelne :)
Nie no, opisy i komentarze rzetelne :)
A co? Może nie jest "bardzo przystojny"? Ten zegarek. :)
robin102
03-10-2023, 12:48
a ten też Waszym zdaniem podróba ? chcę go kupić, kiedyś miałem, ale już nie pamiętam dokładnie jak wyglądał w szczegółach
https://pl.aliexpress.com/item/1005005407745379.html?_t=pvid%3A29f704e9-87d1-4cd9-b9d8-b7bac953fd2a&spm=a2g0n.ppclist.product.0&gatewayAdapt=glo2pol
No ten to nawet potrafi przybyć bez dostawy.
robin102
03-10-2023, 13:22
No ten to nawet potrafi przybyć bez dostawy.
to jakieś koślawe tłumaczenie
To wiadomo. Jednak zaufania do produktu nie tworzy.
Tak samo w komentarzach jest korekta grubości koperty, nie 7mm a 9,4, przychodzą srebrne zamiast złotych, lub nie przychodzą.
Takich kwiatków może być więcej.
a ten też Waszym zdaniem podróba ?
Podziwiam optymizm. :-x
robin102
03-10-2023, 14:04
Podziwiam optymizm. :-x
jakieś 10 lat wstecz kupowałem go za cyrka 100$ czyli dziś cena trochę wyższa, więc .....
https://www.seagullwatchcompany.com/ .
Oryginały. Niewątpliwie.
robin102
03-10-2023, 19:18
https://www.seagullwatchcompany.com/ .
Oryginały. Niewątpliwie.
Czyli chiński produkt podrabiany przez chińczyków, no nie wytrzymie :)
a ten też Waszym zdaniem podróba ? chcę go kupić, kiedyś miałem, ale już nie pamiętam dokładnie jak wyglądał w szczegółach
https://pl.aliexpress.com/item/1005005407745379.html?_t=pvid%3A29f704e9-87d1-4cd9-b9d8-b7bac953fd2a&spm=a2g0n.ppclist.product.0&gatewayAdapt=glo2pol
Tutaj masz oficjalny sklep sea-gulla https://pl.aliexpress.com/store/1102567013?spm=a2g0o.detail.0.0.3b89zBl0zBl00Y Podobny to Twojego typu 395pln, nawet ładny.
Bralem z ali dwa zegarki w ostatnim czasie, przyszły jakoś w 10dni.
robin102
04-10-2023, 16:52
Tutaj masz oficjalny sklep sea-gulla https://pl.aliexpress.com/store/1102567013?spm=a2g0o.detail.0.0.3b89zBl0zBl00Y Podobny to Twojego typu 395pln, nawet ładny.
Bralem z ali dwa zegarki w ostatnim czasie, przyszły jakoś w 10dni.
Dzięki, zerknę , bo chcę wrócić do mechanicznego niedrogiego, ale jednak coś w sobie mającego zegarka. Kurde na tym Casio z LCD nie widzę godzin i dat bez okularów.
A ja właśnie zamówiłem sobie taki oto zegarek:
76399
Co ciekawe, ma dużo wspólnego z fotografią. Otóż jego tarczę, mającą przypominać kolorami oceany, wykonało dla Citizina FujiFilm. Tarcza została pokryta tak zwanym mikrostukturalnym bezpigmentowym atramentem. Musi taki być ponieważ musi przepuszczać światło do znajdującego się pod tarczą ogniwa słonecznego ładującego akumulator zasilający mechanizm zegarka. To specjalnie przygotowana struktura która rozdziela widmo światła odbijając w stronę obserwatora określone kolory. Nie jest to pierwsza współpraca marek Citizen i FujiFilm. Była również jedna, o której wiem, w drugą stronę. Otóż obudowę do X-Pro3 dla FujiFilm wykonał Citizen. Ta tytanowa, to nic innego jak Duratect od Citizena.
robin102
15-10-2023, 10:24
O ciekawe, ciekawe sprawy piszesz. Ile taki sikor kosztuje ?
A ja właśnie zamówiłem sobie taki oto zegarek:
76399
Co ciekawe, ma dużo wspólnego z fotografią. Otóż jego tarczę, mającą przypominać kolorami oceany, wykonało dla Citizina FujiFilm. Tarcza została pokryta tak zwanym mikrostukturalnym bezpigmentowym atramentem. Musi taki być ponieważ musi przepuszczać światło do znajdującego się pod tarczą ogniwa słonecznego ładującego akumulator zasilający mechanizm zegarka. To specjalnie przygotowana struktura która rozdziela widmo światła odbijając w stronę obserwatora określone kolory. Nie jest to pierwsza współpraca marek Citizen i FujiFilm. Była również jedna, o której wiem, w drugą stronę. Otóż obudowę do X-Pro3 dla FujiFilm wykonał Citizen. Ta tytanowa, to nic innego jak Duratect od Citizena.
Jakieś 1600 z hakiem, ale można wyrwać taniej.
stachmuszel
19-10-2023, 16:46
Tutaj masz oficjalny sklep sea-gulla https://pl.aliexpress.com/store/1102567013?spm=a2g0o.detail.0.0.3b89zBl0zBl00Y Podobny to Twojego typu 395pln, nawet ładny.
Bralem z ali dwa zegarki w ostatnim czasie, przyszły jakoś w 10dni.
Nie mogę się dostać na ten link.
robin102
19-10-2023, 17:45
Nie mogę się dostać na ten link.
Ten sobie pod choinkę zamawiam, zobaczymy co przyjdzie. Pierwszy mój zakup u Chińczyków będzie.
https://pl.aliexpress.com/item/1005005501697212.html?pdp_npi=3%40dis%21%21546%2C2 8%20z%C5%82%21501%2C33%20z%C5%82%21%21%21%21%21%40 211b600e16977301220045707e7fa8%2112000033329949973 %21sh%21PL%210&spm=a2g0o.store_pc_aeChoiceSimplified.allitems_cho ice_2004547088936.5&gatewayAdapt=glo2pol
A ja właśnie zamówiłem sobie taki oto zegarek:
76399
Co ciekawe, ma dużo wspólnego z fotografią. Otóż jego tarczę, mającą przypominać kolorami oceany, wykonało dla Citizina FujiFilm. Tarcza została pokryta tak zwanym mikrostukturalnym bezpigmentowym atramentem. Musi taki być ponieważ musi przepuszczać światło do znajdującego się pod tarczą ogniwa słonecznego ładującego akumulator zasilający mechanizm zegarka. To specjalnie przygotowana struktura która rozdziela widmo światła odbijając w stronę obserwatora określone kolory. Nie jest to pierwsza współpraca marek Citizen i FujiFilm. Była również jedna, o której wiem, w drugą stronę. Otóż obudowę do X-Pro3 dla FujiFilm wykonał Citizen. Ta tytanowa, to nic innego jak Duratect od Citizena.
Dobry, dumam nad Arnim Tropical Lagoon
78047
A póki co:
78048
78049
Też lubię Seiko
https://live.staticflickr.com/65535/53431355901_e08cb655e2_k.jpg
stachmuszel
31-12-2023, 18:49
maki
Piękny ten Alpinist?
Zawsze mnie intrygował.
Wszystkiego dobrego...
maki
Piękny ten Alpinist[emoji108]
Zawsze mnie intrygował.
Wszystkiego dobrego...
Wzajemnie, w Nowym Roku wszystkiego co najlepsze:)
78585
Ja sam tu pisuję ostatnio??
jurkarol
27-01-2024, 22:56
Chciałbym gdzieś ustrzelić Seiko Majesta lata 80. Albo Seiko Dolce. Takie kwadraty męskie super.
Nie wiem czy coś ze współczesnych w tym stylu się znajdzie; jakieś Festiny prostokąty lecz nie ten smak
robin102
28-01-2024, 19:55
Chciałbym gdzieś ustrzelić Seiko Majesta lata 80. Albo Seiko Dolce. Takie kwadraty męskie super.
Nie wiem czy coś ze współczesnych w tym stylu się znajdzie; jakieś Festiny prostokąty lecz nie ten smak
poszukaj kostkę marki KEMNER
jurkarol
28-01-2024, 21:01
poszukaj kostkę marki KEMNER
Kemmner jeszcze trudniej znaleźć niż Seiko
robin102
29-01-2024, 12:04
Kemmner jeszcze trudniej znaleźć niż Seiko
Hamilton i Atlantic ma fajną kostkę, a te Kemmnery dostępne raczej wszędzie. Miałem dwie sztuki, nie było problemu zakupu u producenta...... z wielu różnych zegarków które miałem najbardziej tęsknie do Kemmnera i Seiko Alpinist
.
miło popatrzeć
https://pl.pinterest.com/pin/374221050266257029/
jurkarol
29-01-2024, 13:36
Hamilton i Atlantic ma fajną kostkę, a te Kemmnery dostępne raczej wszędzie. Miałem dwie sztuki, nie było problemu zakupu u producenta...... z wielu różnych zegarków które miałem najbardziej tęsknie do Kemmnera i Seiko Alpinist
.
miło popatrzeć
https://pl.pinterest.com/pin/374221050266257029/
Kemmner kwadratowy? Jakoś nie mogę znaleźć
robin102
29-01-2024, 15:07
Kemmner kwadratowy? Jakoś nie mogę znaleźć
Tzw kostka Kemmnera. Zobacz na stronie producenta Roland Kemmner
jurkarol
29-01-2024, 20:28
Tzw kostka Kemmnera. Zobacz na stronie producenta Roland Kemmner
Znajdźcie jak potraficie, bo ani strony Kemmner nie ma ani nie jest ich pełno.
jurkarol
30-01-2024, 17:00
Jest w tym stylu dostępny obecnie Seiko recraft, tylko dość gruby ponad 13mm
robin102
31-01-2024, 01:20
Jest w tym stylu dostępny obecnie Seiko recraft, tylko dość gruby ponad 13mm
Jeśli to taki to brzydal :(
https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-seiko-recraft-snkp27-bransoleta-pasek-CID87-IDVCvBT.html?gclid=Cj0KCQiA2eKtBhDcARIsAEGTG41HCUc gs1wG0TP1pvna_pVtTHeGfIKyq2EhQ3F_MlMeVa0k1bqPKocaA mtREALw_wcB&isPreviewActive=0&sliderIndex=7&utm_campaign=fashion-%5Bpl%5D-shopping-poland-st-ads-%5Bd-m-t%5D&utm_id=17715938872&utm_medium=cpc&utm_source=google
Kojocisko
31-01-2024, 10:06
Panowie, zegarek kostka jest tylko jeden..
https://klassikauto.pl/wp-content/uploads/2020/03/THM1-573x322.jpg.webp
jurkarol
31-01-2024, 10:34
Jeśli to taki to brzydal :(
https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-seiko-recraft-snkp27-bransoleta-pasek-CID87-IDVCvBT.html?gclid=Cj0KCQiA2eKtBhDcARIsAEGTG41HCUc gs1wG0TP1pvna_pVtTHeGfIKyq2EhQ3F_MlMeVa0k1bqPKocaA mtREALw_wcB&isPreviewActive=0&sliderIndex=7&utm_campaign=fashion-%5Bpl%5D-shopping-poland-st-ads-%5Bd-m-t%5D&utm_id=17715938872&utm_medium=cpc&utm_source=google
Ano ten. Nowe tylko ok. 1100zl.
jurkarol
31-01-2024, 10:35
Panowie, zegarek kostka jest tylko jeden..
https://klassikauto.pl/wp-content/uploads/2020/03/THM1-573x322.jpg.webp
Ogromny, mam szczupłe ręce. Nie rozpoznaję marki
stachmuszel
31-01-2024, 14:13
Ogromny, mam szczupłe ręce. Nie rozpoznaję marki
Prawdopodobnie TAG Hauer.
- - - - kolejny post - - - - - -
Ano ten. Nowe tylko ok. 1100zl.
Na amazonie czasami bywają nowe w cenie 1200-1400pln. Niebieskie i zielone, na bransolecie. Tylko tam niestety stary werk 7S26, bez dokręcania i stop sekundy.
robin102
31-01-2024, 23:30
Panowie, zegarek kostka jest tylko jeden..
https://klassikauto.pl/wp-content/uploads/2020/03/THM1-573x322.jpg.webp
Si si, polać Panu
Tag Hauer Monaco, rozsławiony przez Steve'a McQueena.
Zasilacz
01-03-2024, 10:31
U mnie na łapie wylądował taki klasyk.
https://images89.fotosik.pl/710/c6a54a7e866c7cc6.jpg
robin102
05-11-2024, 13:54
Panie i Panowie, może Ktoś kupował zegarki na Aliexepres , ewentualnie na Temu i jest tam coś co warto kupić, coś dobrze wykonane i nie widać z kilometra, że to chińska tandeta. Zostałem bez casio, pękł pasek i zgubiłem zegarek. Coś tak do 100-150 zł, może nawet zaszaleje do 300 zł jakby coś przekonującego było.
Męski oczywiście. :)
Nie wiem jaką stylistykę preferujesz ale skoro piszesz o Casio to pewnie coś luźniejszego-sportowego. Za 100-150 cudu u chińczyka nie zakupisz. Owszem wizualnie daje radę ale oszczędności zawsze są - albo plastic fantastic :) albo koperta ładna, masywna a w środku najtańszy mechanizm.
Ja bym pozostał przy zakupie kolejnego Casio albo jakiś Lorus (Seiko). Do 300 można wybrać spokojnie coś fajnego.
GA-2100-1AER i wszystko w temacie. Jak tutaj urwiesz, to każdy urwiesz...
robin102
05-11-2024, 17:44
GA-2100-1AER i wszystko w temacie. Jak tutaj urwiesz, to każdy urwiesz...
Dzięki, jest to jakaś opcja, bo chyba do 300 zł by się dało kupić :)
Nie wiem jaką stylistykę preferujesz ale skoro piszesz o Casio to pewnie coś luźniejszego-sportowego. Za 100-150 cudu u chińczyka nie zakupisz. Owszem wizualnie daje radę ale oszczędności zawsze są - albo plastic fantastic :) albo koperta ładna, masywna a w środku najtańszy mechanizm.
Ja bym pozostał przy zakupie kolejnego Casio albo jakiś Lorus (Seiko). Do 300 można wybrać spokojnie coś fajnego.
Najchętniej bym wrócil to jakiegoś mechanika prawdziwie chińskiej rozpoznawalnej marki typu SEA GULL czy PANRNIS, ale cholera 400 do 600 zł nawet kosztują :(
Coś takiego
https://pl.aliexpress.com/item/1005007539866365.html?spm=a2g0o.productlist.main.6 5.161biRTQiRTQh7&algo_pvid=261f04a6-bcc2-490b-8a11-65196d64264e&algo_exp_id=261f04a6-bcc2-490b-8a11-65196d64264e-35&pdp_npi=4%40dis%21PLN%211072.78%21536.39%21%21%211 856.66%21928.33%21%4021038e1e17308087206478151eede b%2112000041211534202%21sea%21PL%216094024234%21X&curPageLogUid=SeQaAljnzoMX&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A
albo taki, tylko czemu one takie drogie
https://pl.aliexpress.com/item/1005002702272310.html?spm=a2g0o.productlist.main.1 09.161biRTQiRTQh7&algo_pvid=91195c4b-63ca-461b-9bc1-ae0f6a1585d2&algo_exp_id=91195c4b-63ca-461b-9bc1-ae0f6a1585d2-6&pdp_npi=4%40dis%21PLN%21737.99%21516.59%21%21%2117 9.63%21125.74%21%40211b61b017308081494316152eec9f% 2112000021776601448%21sea%21PL%216094024234%21X&curPageLogUid=YJeIYdSmBeqy&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A
No właśnie, nie byłem pewien czy szukasz typowego elektronika z cyferkami :) czy coś bardziej klasycznego.
W sam raz, te co wrzuciłeś to mi się średnio podobają, w podobnej cenie może lepiej polować na sportową klasykę :) Seiko 5 ? Coś tam za 500-600 wynajdzie.
Ale... Sea-Gull'a wprawdzie nigdy nie miałem ale słyszałem sporo dobrego o ich mechanizmach. Mi zawsze podobają się chronografy więc kilka razy myślałem o Sea-Gull 1963 :)
robin102
05-11-2024, 23:46
w podobnej cenie może lepiej polować na sportową klasykę :) Seiko 5 ? Coś tam za 500-600 wynajdzie.
.... :)
Miałem już Seikaczy z kilka sztuk, w tym serii "5" dwie sztuki :)
Rozumiem :)
Jak budżet urósł to tych 500 z kawałkiem to już coś pewnie ciekawego wynajdziesz czy u nas czy na aliexpress. Ciężko coś polecać, każdy ma swój gust, ulubiony rozmiar więc tylko siedzieć i przeglądać.
Jak już celowałeś w chińszczyznę to z tych Parnisów sporo jest modeli, które sam bym z chęcią miał :)
https://pl.aliexpress.com/item/1005005080310102.html?spm=a2g0o.productlist.main.2 7.3e2dmXh6mXh6Jk&algo_pvid=efcca601-9bf4-4287-82dd-011ab3d6a787&algo_exp_id=efcca601-9bf4-4287-82dd-011ab3d6a787-13&pdp_npi=4%40dis%21PLN%21414.62%21410.71%21%21%2110 0.92%2199.97%21%40210390b817308455587785066e5e67%2 112000031564856327%21sea%21PL%210%21ABX&curPageLogUid=748WfStUl4cq&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A
https://pl.aliexpress.com/item/4000308206417.html?spm=a2g0o.productlist.main.103. 3e2dmXh6mXh6Jk&algo_pvid=efcca601-9bf4-4287-82dd-011ab3d6a787&algo_exp_id=efcca601-9bf4-4287-82dd-011ab3d6a787-51&pdp_npi=4%40dis%21PLN%21470.58%21470.19%21%21%2111 4.54%21114.45%21%40210390b817308455587785066e5e67% 2112000029026842293%21sea%21PL%210%21ABX&curPageLogUid=uq50ojOjLg9R&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A
https://pl.aliexpress.com/item/4000015345969.html?spm=a2g0o.productlist.main.49.3 e2dmXh6mXh6Jk&algo_pvid=efcca601-9bf4-4287-82dd-011ab3d6a787&algo_exp_id=efcca601-9bf4-4287-82dd-011ab3d6a787-24&pdp_npi=4%40dis%21PLN%21470.62%21486.39%21%21%2111 4.55%21118.39%21%40210390b817308455587785066e5e67% 2110000000036940557%21sea%21PL%210%21ABX&curPageLogUid=ZsessdBkYevn&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A
A poza konkursem, gdy kilka dobrych lat temu kręciło mnie zbieranie zegarków to zawsze zastanawiałem się czy sobie coś takiego nie kupić (link losowy są lepsze i gorsze inspiracje ;))
https://pl.aliexpress.com/item/1005006982414749.html?spm=a2g0o.productlist.main.1 13.64a7vqc1vqc1O4&algo_pvid=6813a9e1-eddb-4df8-8340-a9efc7781054&algo_exp_id=6813a9e1-eddb-4df8-8340-a9efc7781054-57&pdp_npi=4%40dis%21PLN%21488.15%21439.59%21%21%2184 4.84%21760.80%21%402103890917308458033264368e0159% 2112000039758846561%21sea%21PL%210%21ABX&curPageLogUid=Kt4tIRgiziIZ&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A
Tylko wiadomo, nie wszyscy akceptują tak ewidentne inspiracje. No i to kawał stali, nie na każdą rękę.
robin102
06-11-2024, 12:20
Wezmę chyba ten i u tego sprzedawcy tylko tak czytam, ekonomiczna przesyłka :( , prawie miesiąc z Chin :) Dotrze do mnie ?? :)
https://www.ebay.pl/itm/174005328143?_skw=sea+gull&itmmeta=01JBZ5HQNHRV239BTTCJB6S4QA&hash=item288386990f:g:L1gAAOSw2SxdXjxI&itmprp=enc%3AAQAJAAAAwHoV3kP08IDx%2BKZ9MfhVJKlD6OF Fs9TMFgeOH5aSCn54bTuZn2YwJf8F4RDbT6WlR6Oqc5qNJaMtI 49%2BcGG3XlU%2BQMuOctydY4aUbhYMueNC1W%2BLY%2B5QX6A D%2FPkWr2E2DEKtEqUG4O%2FZuNVQ5tRlZpfX4bB5UV9ywwDbf MXJGpVxwgZtr8jomq5w0Kq6bi1Eu67wmsyd%2BInM4bACmUoW% 2Bv6ZgQdWg6oAv16ERVd7tr9JbLV2rwx19pkc0pyBIp623w%3D %3D%7Ctkp%3ABk9SR_T6xuXfZA
Długo coś ale pewnie przyjdzie :) Ostatnio, większość rzeczy jakie zamawiałem z Chin to tak do 1,5 tyg docierało. Spora poprawa w porównaniu do zamierzchłych czasów jak i z 3 miesiące potrafiło iść :)
robin102
06-11-2024, 18:47
Jednak zmieniłem opcję zakupową, biorę biały, taki uniwersalniejszy i wskazówki ładniejsze
https://www.ebay.pl/itm/183960967327
robin102
08-11-2024, 11:18
Jednak zmieniłem opcję zakupową, biorę biały, taki uniwersalniejszy i wskazówki ładniejsze
https://www.ebay.pl/itm/183960967327
No i nie kupiłem, odrzucił moją ofertę.
Gramy dalej :)
Może to znak by chińczyka nie kupować :)
A nie patrząc na "złe" obecnie pochodzenie nie myślałeś może o Amfibii?
https://allegro.pl/oferta/zegarek-vostok-wostok-amfibia-diver-volna-150348b-20atm-15142944893
https://allegro.pl/oferta/zegarek-vostok-automat-amfibia-diver-100815-20atm-14479190899
Jest tego od metra, do wyboru do koloru. I wysyłka z polski bez żadnego czekania.
Sam parę mam aczkolwiek jeszcze ze starych, słusznych czasów a nie te nowe :)
A nie patrząc na "złe" obecnie pochodzenie
Vostoki są litewskie... współczesne, znaczy.
A widzisz, to tym bardziej można kupić :)
Wykonaniem, wizualnie ładne są te nowe. Kupowałem parę lat temu bratu na urodziny (wtedy jeszcze bliżej 200-300 kosztowały :) Fakt, faktem miał z nim jakieś problemy ale już nie pamiętam czy po gwarancji czy na. Niemniej zegarmistrz to bez problemu ogarnął.
robin102
08-11-2024, 13:20
Vostoki są litewskie... współczesne, znaczy.
Miałem dwie sztuki w czasach zbierania zegarków, z tych współczesnych "litewskich" :)
robin102
10-06-2025, 11:25
No i mam zegarek :) . Uszczęśliwiony zostałem od dzieci na urodziny. Nic nie widzę bez okularów, ale chód ma perfekcyjny 3 sekundy na miesiąc spieszy i jest bardzo cichutki kwarcyk, jakoś wyciszony luksusowo.
https://zapodaj.net/images/f67abab27acad.jpg (https://zapodaj.net/plik-wdtqAPXXjG)
Widzę, że zegarkowo, równia pochyła... :twisted:
robin102
10-06-2025, 11:36
bardzo pochyła, wręcz przepaść :)
ale ma to uzasadnienie, raz, że na emeryturze bardzo nie lubię czasu, a dwa bardzo oszczędzam pieniądze
kiedyś to Panie było, hodowla 5 zegarków, albo trzech najmniej :D
Życie... Ale osobiście brałbym jakiegoś Citizena EcoDrive z szafirem, jak już ma być kwarcowy. Ale prezent, to prezent. Jak ktoś się nie zna, pójdzie do salonu, to wcisną co chcą.
robin102
10-06-2025, 12:10
Ze 3 koszulki bawełniane, bardzo dobre, kupione jako podróby w Turcji mam z logo T.H. to dzieci uznały, że bardzo lubię tą zacną markę zegarkową :D
ale zegarek oryginał z certyfikatem z porządnego sklepu i fajnie się nosi, rozmiar akuratny, ulubiony niebieski kolor, szczelny od wody, cichutki, bardzo wygodny pasek.
Smartfon zawsze pod ręką to zerkam tam która godzina :D
....
ale zegarek oryginał z certyfikatem z porządnego sklepu i fajnie się nosi, rozmiar akuratny, ulubiony niebieski kolor, szczelny od wody, cichutki, bardzo wygodny pasek.
...D
no i to jest najważniejsze.
Moje dzieci zrobily mi podobny prezent i jeszcze dołożyły grawerowaną urodzinową dedykację. Jeśli zegarek kupowany w tym samym "porządnym sklepie" to przy kupnie zegarka grawer jest za grosze.
Teraz nawet jakbym chciał go kiedyś sprzedać to byłoby szkoda :-)
robin102
10-06-2025, 16:16
no i to jest najważniejsze.
Moje dzieci zrobily mi podobny prezent i jeszcze dołożyły grawerowaną urodzinową dedykację. Jeśli zegarek kupowany w tym samym "porządnym sklepie" to przy kupnie zegarka grawer jest za grosze.
Teraz nawet jakbym chciał go kiedyś sprzedać to byłoby szkoda :-)
tak, też mam z grawerem z liczbą lat, urodzin :D dobrze, że to od spodu a nie na tarczy czy na pasku :)
ps.
za niedługo mam imieniny to może dzieciom czy komuś innemu :D podrzucę pomysł na taką mandarynkę z pomarańczową tarczą i tym napisem marki zegarkowej
https://pl.aliexpress.com/item/1005006507201723.html?ug_edm_item_id=1005006507201 723&pdp_npi=4%40dis%21PLN%21692%2C69z%C5%82%21325%2C55 z%C5%82%21%21%21%21%21%4021014efe17472537556538840 daa53%2112000037452347739%21edm%21%21%21&edm_click_module=alg_product_3_6699121890&creative_img_ind=15&edm_log_data=gmod-edm-item-list-three-columns.track-edm-item-list-three-columns-log-link&tracelog=rowan&rowan_id1=aeug_edm_89252_1_pl_PL_2025-05-14&rowan_msg_id=boreCOWS_89252_%24660942e30ba34388a4e 0f46a3c6501a3&ck=in_edm_other&mem_info=K%20MXJ3zNmr2Av%203x0EfyqQ%3D%3D-100003-aeug_edm_89252-2SpRX7RgB4XM8XLW1GTCyoey6VCB0IOP1wpcERNJFjw%3D&gatewayAdapt=glo2pol
robin102
10-12-2025, 18:02
Ależ sikorkę nową EPOS wypuścił.
o Boziulku Mus mieć :) nerkę sprzedać za 7.000 zł :)
https://zapodaj.net/images/3ff742add43f8.jpghttps://zapodaj.net/plik-fPvoHTFG1V (https://zapodaj.net/plik-fPvoHTFG1V)
Przez parę dobrych, ostatnich lat używałem non stop sportowe smartwatche. Owszem, wypasione - Garmin Fenix 6x Pro, Suunto Vertical, Huawei Ultimate ale tęskono się zrobiło za prawdziwym zegarkiem :) Mam jakiś swój zbiór (z 15 lat temu zbierałem) i uznałem, że wystarczy - wracam do mechanizacji ;) Wyzwoliłem się od obsesji śledzenia danych (jaką dają sportowe zegarki), pozbyłem się ich zostawiając sobie starszy, który zakładam tylko na treningi.
Przyjemnie tak - nosić, spojrzeć, zmienić co trochę na inny czasomierz.
Teraz na rękę trafił - Seiko World Time Automatic (lata 70).
92260
I słusznie. Ja nawet nie kupuję wypasionych smatrwatchy. Po co, jak i tak nie wytrzymam długo z jednym zegarkiem na nadgarstku. :grin:
robin102
16-12-2025, 00:38
Mus go kupić jak zejdzie do 6000 zł, a najlepiej do 5.000 zł :)
https://wkruk.pl/zegarki/epos/zegarek-epos-timeless-3511-automatic-6?utm_campaign=dzien_mamy&utm_medium=cps_booster&utm_source=wp&wpclid=qAasnwuwBgW4BrbgtgHABpKPD8gGtKBU0AaaloLKBto GJDVhZDUxYjNiLWY1ODAtNGE0ZS04ZGQ4LWUwNDY3ZWI4NjdjM _IGAzA1MOoGBXdwLnBs8AZn_gYRV1AtVy5LUi01M0FVSi1NNlW CBwtIUVlham1xdEVIUIoHB0ZJTE9SVlmQB7nWV5gH------------AbAHCrgH_JaCygbAB56qDqAfAQ
Ładny, ciekawa tarcza. Taki trochę sportowo-elegancki.
Ja lubię trochę szaloną stylistykę z lat minionych więc u mnie kolejny sprzęt z lat 70-tych :) Tissot T-12 Automatic.
92503
92504
robin102
01-03-2026, 15:54
Tak zupełnie serio, bez żadnych podtekstów polityczny. Zaciekawił mnie zegarek u Nawrockiego na ręku. Może ktoś podejrzał co to jest, bo ja już ślepak jestem. Jakiś taki biały z chyba granatowym kółkiem na środku tarczy.
Ale co masz na myśli? Błonie, czy to gów,,, na którym zarabia jego siostra? Tani badziew, Timemaster.
BambusZMikronezji
01-03-2026, 16:58
Tak zupełnie serio, bez żadnych podtekstów polityczny. Zaciekawił mnie zegarek u Nawrockiego na ręku. Może ktoś podejrzał co to jest, bo ja już ślepak jestem. Jakiś taki biały z chyba granatowym kółkiem na środku tarczy.
O ile dobrze pamiętam to Błonie właśnie. Polska marka. Czy produkcja to nie wiem ale się domyślam że nie.
Mój ulubiony zegarek to Casio ABL100WE-1AVT. Uwspółcześniona wersja klasyka z lat 80. Sam klasyk Oczywscie byłby też super ale ten ma Bluetooth i łatwo się synchronizuje do telefonu więc nie ma tematu z ustawianiem czasu. W promocji masz jeszcze krokomierz i kilka innych mniej przydatnych bajerow.
https://www.casio.com/us/watches/casio/product.ABL-100WE-1A/
robin102
01-03-2026, 18:50
Ale co masz na myśli? Błonie, czy to gów,,, na którym zarabia jego siostra? Tani badziew, Timemaster.
Nie wiem, nie wiem pytam, bo moze ktoś z bystrzejszym okiem podejrzal i zna model
- - - - kolejny post - - - - - -
https://www.casio.com/us/watches/casio/product.ABL-100WE-1A/
A gdzie to kupić bezpiecznie ?
BambusZMikronezji
01-03-2026, 19:24
Nie wiem, nie wiem pytam, bo moze ktoś z bystrzejszym okiem podejrzal i zna model
- - - - kolejny post - - - - - -
A gdzie to kupić bezpiecznie ?
Jeżeli pytasz o Casio to choćby tu. Końcówka kodu się różni ale to jest to samo.
VT i EF to najprawdopodobniej końcówki oznaczające na jaki rynek jest dedykowany produkt
https://www.crazytime.pl/product-pol-40074-Zegarek-CASIO-ABL-100WE-1AEF.html
robin102
01-03-2026, 21:40
Jeżeli pytasz o Casio to choćby tu. Końcówka kodu się różni ale to jest to samo.
VT i EF to najprawdopodobniej końcówki oznaczające na jaki rynek jest dedykowany produkt
https://www.crazytime.pl/product-pol-40074-Zegarek-CASIO-ABL-100WE-1AEF.html
OK, dzięki
ZbyszekS
02-03-2026, 19:37
Tak zupełnie serio, bez żadnych podtekstów polityczny. Zaciekawił mnie zegarek u Nawrockiego na ręku. Może ktoś podejrzał co to jest, bo ja już ślepak jestem. Jakiś taki biały z chyba granatowym kółkiem na środku tarczy.
Ten z granatowym kółkiem to Błonie Polan 2
https://www.youtube.com/shorts/osBcOhFNA1I
Nie śledzę już tego na bieżąco ale patrząc (przy okazji Waszej dyskusji o Błonie) to sporo polskich zegarków jest dostępnych teraz na rynku. Błonie, Gerlach, Balticus, Vratislawia Conceptum i ... mnóstwo innych :)
Tutaj (to jakiś sklep) można sobie wysortować po producencie:
https://zegarkizpolski.pl/
Ciekawe. Niektóre marki pamiętam z ich początków gdy wypuszczały pierwsze modele ale sporo jest, o których nawet nie słyszałem.
robin102
03-03-2026, 12:45
Ten z granatowym kółkiem to Błonie Polan 2
https://www.youtube.com/shorts/osBcOhFNA1I
Eeeee lipton. Myślałem, że to jakiś EPOS chociaż.
Nie wchodząc w rozważanie polityczne przynajmniej coś naszego wspiera.
To się nazywa virtue signalling :P
marekawo
03-03-2026, 15:08
Naszego wspiera? Taki jak nasz "motór" Junak ;-)
Cóż, w dzisiejszych czasach zastrzeżenia takie można by mieć praktycznie do wszelkich przedsiębiorstw z całego świata. Firmę jednak reaktywowali Polacy. Z tego co czytam - projekt, tarcza, paski, montaż powstają u nas. Czyli całkiem sporo.
Bardzo fajnie, że cokolwiek się u nas dzieje w materii zegarkowej. Większość z nich robią pasjonaci a wykonanie jest bardzo dobre. Lata temu, kiedy bardziej byłem wkręcony w zbieractwo zegarków oglądałem co kto robi i chciałem kupić coś polskiego. "Niedostatki" budżetowe zatrzymały mnie na kwarcowym chronografie Vratislawia Conceptum, niemniej nie żałuję, mam go do tej pory.
https://live.staticflickr.com/65535/55115455355_3c08f42d18_c.jpg (https://flic.kr/p/2rYn7FD)L12 (https://flic.kr/p/2rYn7FD) on Flickr
Sprawdzasz za pomocą Casio czy smartwatch się nie spóźnia? ;)
Casio ma fajne zegarki. Walczę ze sobą czy nie sprawić sobie zestawu "klasyki" coś jak ten wyżej, kalkulator, diver, g-shock. Wszystkie w sumie 100-400 zł do wzięcia. Trochę tylko zniechęca mnie fakt, że to kwarce, trzeba pamiętać co 10 lat baterie zmieniać ;)
U mnie zaś taki trochę wynalazek Jacques Lemans F1. Ciekawa historia z nim jest taka, że uskładałem na niego kilkanaście lat temu z punktów za tankowanie na Shell-u. To chyba była jedyna promocja kiedy za te punkty dało się coś sensownego wziąść i wogóle na coś uskładać (nie będąc właścicielem floty aut).
94127
Sprawdzasz za pomocą Casio czy smartwatch się nie spóźnia? ;)
Casio ma fajne zegarki. Walczę ze sobą czy nie sprawić sobie zestawu "klasyki" coś jak ten wyżej, kalkulator, diver, g-shock. Wszystkie w sumie 100-400 zł do wzięcia. Trochę tylko zniechęca mnie fakt, że to kwarce, trzeba pamiętać co 10 lat baterie zmieniać ;)
Dokładnie 8) chciałem mieć mały, klasyczny zegarek na codzień. Miał być A168 ale trafiłem na promke z ABL-100we. Stwierdziłem, że to to samo ale z krokomierzem. G-shock też mi się mega podobają ale przy smartwachu do biegania i tak bym nie nosił :/
Inspirowany aparatami Nikon https://pppcameras.co.uk/n168?
Szkoda, że to nie Casio, tylko radosna twórczość pppcameras. Cena minimum x 4 i do przodu ;-)
https://www.youtube.com/playlist?list=PLxG33It5RW4kZLUAy9erj5TcNpA36nxI4
Fajne, ale klasyczny przerost formy nad treścią.
Elektronika z lat 80. Nieużywany od 20. Wyciągnąłem z szuflady, włożyłem baterię i ruszył.
96681
krzysztofz24
11-06-2026, 20:22
Ale melodyjki sa czy nie?:-)
Ale melodyjki sa czy nie?:-)
Nie ma. To wersja dla głuchych :D
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.