Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...
robin102
06-05-2011, 20:46
Bulova! zdecydowanie ma coś... ma pazur! :) Citki taaaakie nudne.Chociaż nie wiem jak wygląda to wszystko na żywo
Dla mnie ta Bulowa jak Seiko się prezentuje :(
Poszukiwania trwają, ale....
Bierz takiego ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img29.imageshack.us/img29/4261/hamai.jpg)
Finałowa lista EDC wygląda tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Seiko_grey.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/-BM7100-08E.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/-96B127_v111111.jpg)
Budżet: 600 - 900 PLN
Czyli Seiko i w sumie dwa Citizeny.
Seiko, bo taki trochę jak nowa Omega Aqua Terra.
tomek...
06-05-2011, 23:02
Seiko najładniejszy.
U mnie dzisiaj brzydal:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img41.imageshack.us/img41/4761/p1000182n.jpg)
Pozdrawiam
tomek...
U mnie dzisiaj brzydal:
super jest. bardzo mnie kusi Riseman, ale moja Lepsza polowa powiedziala, ze mnie razem z nim wywali jak go zobaczy.. no zobaczymy ;)
Finałowa lista EDC wygląda tak:
http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Seiko_grey.jpg
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Seiko_grey.jpg)
http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/-BM7100-08E.jpg
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/-BM7100-08E.jpg)
http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/-96B127_v111111.jpg
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/-96B127_v111111.jpg)
Budżet: 600 - 900 PLN
Seikacz rządzi w tej trójce. Jaki to model?
Fortis B-42 super, ale poza moim budżetem. :cry:
Jacques Lemans wczoraj odleciał do sklepu - zdecydowanie za głośno pracował mechanizm, trochę tak jakbym na ręku miał grzechotkę. :D
Zmieniam filozofię - zamiast całej fury tanich sikorek, jeden porządny sikor (oczywiście w rozsądnej cenie) :mrgreen:
Wymagania:
- automat
- średnica 40 - 43 mm
- wysokość: 9 - 11 mm
- szafirowe szkło
- pasek (raczej)
- kategoria - elegancki, ale nie pompatyczny
- budżet: ok. 2kPLN
Marku, potrzebujesz tego:-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.schaumburgwatch.com/big/gnomonik-edition.jpg)
@marekm - z podanej trójki CITIZEN najfajniejszy! Potem SEIKO, bulova jest pokraczna.
@Gio - aleś szkarady pokazał. Brzydszych zegarków w tym wątku chyba nie było jeszcze.
@marekm - z podanej trójki CITIZEN najfajniejszy! Potem SEIKO, bulova jest pokraczna.
@Gio - aleś szkarady pokazał. Brzydszych zegarków w tym wątku chyba nie było jeszcze.
de gustibus...
Garniturowiec zamówiony :grin:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/hammi3.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/view1x.jpg)
Fotki z netu
Wybór EDC trwa. :roll:
Ja dzis z orientem :twisted::
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img202.imageshack.us/img202/7206/orienr5.jpg)
woytec60
07-05-2011, 11:56
Garniturowiec zamówiony :grin:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/hammi3.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/view1x.jpg)
Fotki z netu
Wybór EDC trwa. :roll:
I to jest właściwa decyzja :)
A na EDC proponuję...Eternę Kontiki Four Hands, czarną na bransolecie ;)
Seikacz rządzi w tej trójce. Jaki to model?
Wygląda jak Aqua Terra ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.omegawatches.com/fileadmin/images/watches/soldier-detail/23113422106001-20.png)
Wygląda jak Aqua Terra ;)
W tej sytuacji nie mam wyboru, musi być Seiko. :wink:
woytec60
07-05-2011, 13:17
Jaki to model Marku?
W tej sytuacji nie mam wyboru, musi być Seiko. :wink:
Mi się sakramencko podoba ten cyferblat nawiązujący teksturą do pokładu łajby (Teak Concept). Omega na tą okazję przygotowała bazującą na najniższych instynktach, ale oczywiście cholernie sugestywną reklamę :lol: :
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img8.imageshack.us/img8/462/20090109se57athighpw9.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img8.imageshack.us/img8/1241/20090109cc09high01oj4.jpg)
Ja dzis z orientem :twisted::
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img202.imageshack.us/img202/7206/orienr5.jpg)
jak widze towarzyszy Ci w kazdej chwili Twego zycia :mrgreen:
Jaki to model Marku?
SMY107P1 (http://www.seiko.co.uk/products/seiko/c/other_seiko_watches/m/smy107p1_smy107p1)
jak widze towarzyszy Ci w kazdej chwili Twego zycia :mrgreen:
:) Gdyby nie Ty, nawet bym na to nie zwrócił uwagi. Historia prawie jak z czajnikiem z allegro.
@marekm Oczywiście również jestem za seiko. Jedyny słuszny wybór z tych trzech. Ale Ty już chyba i tak wiesz, co kupisz ;)
woytec60
07-05-2011, 14:33
jak widze towarzyszy Ci w kazdej chwili Twego zycia :mrgreen:
:p
Spostrzegawczy jesteś ;)
:p
Spostrzegawczy jesteś ;)
Słabe rozmycie tła. Ot, co. :mrgreen:
tomek...
07-05-2011, 15:27
Wygląda jak Aqua Terra ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.omegawatches.com/fileadmin/images/watches/soldier-detail/23113422106001-20.png)
Ale niestety tylko na zdjęciach.
Ostatnio będąc służbowo w Bernie nie mogłem nie odwiedzić kilku sklepów z zegarkami.
W jednym z nich była dokładnie ta Omega oraz jej odmiana z jasną tarczą:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img806.imageshack.us/img806/4400/2311339210200120g.png)
Jest absolutnie REWELACYJNA. Gdyby nie za mały limit na mojej karcie pewnie bym ją kupił. :)
Pozdrawiam
Tomek...
też ostatnio mierzyłem tą Omegę, ale nie zaiskrzyło:(...
ja dziś w Risemanie, a moja żona (wielbicielka męskich zegarków) w takim złomie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/848/dsc6393v.jpg/)
Ale niestety tylko na zdjęciach...
Seiko kosztuje < 1 kPLN, Omega > 14 KPLN (w Polsce), więc pewne różnice (na niekorzyść Seiko) są do zaakceptowania. :mrgreen:
jak widze towarzyszy Ci w kazdej chwili Twego zycia :mrgreen:
Ale ładne mam dywaniki w łazience, nie? :mrgreen:
tomek...
07-05-2011, 18:02
Witam
Dzisiaj do południa było tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img15.imageshack.us/img15/6071/dsc1625l.jpg)
A po południu miało być tak, ale mi się Delty 400 skończyły :(
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img703.imageshack.us/img703/3565/dsc1605.jpg)
Pozdrawiam
tomek...
Jest absolutnie REWELACYJNA. Gdyby nie za mały limit na mojej karcie pewnie bym ją kupił. :)
Pozdrawiam
Tomek...
Za mną też Omegi chodzą jak diabli - jestem typowym dzieckiem komuny i jeden z większych szoków mego dzieciństwa przeżyłem w Pewexie konstatując, że jakiś tandeciarski zegarek (bez kalkulatorka! bez melodyjek! bez qva literalnie ni-cze-go!) potrafi kosztować kilkadziesiąt ówczesnych średnich krajowych.
Kwestia horrendalnej ceny rypła się nieco później - gdy na filmie zobaczyłem, że facet w gajerze przy pomocy podobnego zegarka podstępnie zaj...bał jakiegoś typa promieniem lasera. I tu mnie mieli, skurczybyki - straszliwie zapragnąłem owej Wudnerwaffe, no a tego typu dziecięce fanaberie psycha chłonie jak gąbka. Później zaś efekt jest taki, że będąc starszym człowiek wydaje kasę na pierdoły :mrgreen:
Ale ładne mam dywaniki w łazience, nie? :mrgreen:
śłitaśne :mrgreen: a jaka fuga ;)
choć bardziej od tego co na reku, rozwalilo mnie to co miales na szyi :twisted:
a w tej czarnej Omedze to sie zakochalem. ale to chyba nie w tej dekadzie ;)
Ja niestety dywaników w łazience nie posiadam,
więc wstawiam mego KriegsmarineWudnerwaffe bez dywanika.
Wczoraj
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img135.imageshack.us/img135/3496/dsc18441.jpg)
Dzisiaj
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img39.imageshack.us/img39/8799/dsc18501.jpg)
robin102
08-05-2011, 21:16
Marku na zegarek do garniak HAMILTON jak najbardziej :)
do co dziennego odmierzania czasu kup sobie ALPINISTĘ są w różnych wykonaniach
http://www.seiyajapan.com/c=usQRIvR2DTZH0UPFXeRe1GGx9/product/S-SARB061/SEIKO-Mechanical-Automatic-SARB061-Alpinist.html
lub
http://www.seiyajapan.com/product/S-SARB047/SEIKO-Mechanical-Automatic-Watch-SARB047-Alpinist.html
woytec60
08-05-2011, 21:20
Taki do mnie jedzie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/6/5194148436155887d92bb.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/828/5194148312034f39446cb.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/24/51941525140bb8f70d3db.jpg/)
Fotki zegarka autorstwa *Tsar Bomba z WU (http://forums.watchuseek.com/f410/excursionist-517890.html).
Koło środy zegarek powinien być u mnie.
robin102
08-05-2011, 22:20
Piękny kurde, albo inaczej kurde piękny :) jak to Orient
Ile ten piękniś i co ma w funkcjach koronki ?
Nie zauważyłem linka do bloga ze zdjęciami, a tam na czarnym pasku rewelacyjnie się pręży :)
Ale żeś rodzynka wygrzebał :) świetna konkurencja dla niebieskiego VOSTOKA, 330$ to tyle co VOSTOK GAZ14 kosztuje.
chociaż patrząc na wymiary to raczej BIG RODZYNA
http://orientwatchusa.com/ffe06002d
woytec60
09-05-2011, 04:58
Mnie kosztował 570 złotych plus przesyłka.
Kupiłem jako 2in1 czyli zegarek z GMT i zegarek na wakacje.
GMT ustawiane nie koronką jak w GAZie a bezelem ale funkcjonalność taka sama.
Marku na zegarek do garniak HAMILTON jak najbardziej :)
do co dziennego odmierzania czasu kup sobie ALPINISTĘ są w różnych wykonaniach
http://www.seiyajapan.com/c=usQRIvR2DTZH0UPFXeRe1GGx9/product/S-SARB061/SEIKO-Mechanical-Automatic-SARB061-Alpinist.html
lub
http://www.seiyajapan.com/product/S-SARB047/SEIKO-Mechanical-Automatic-Watch-SARB047-Alpinist.html
Do codziennego odmierzania czasu szukam zegarka klasycznego, niedrogiego, w stylu tych, które pokazałem kilka stron wcześniej.
Ja dziś tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/715/imgp1240m.jpg/)
woytec60
09-05-2011, 09:46
Od rana
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/842/lac05.jpg/)
Normalnie hołd dla "państw osi" Wojtas;-)
woytec60
09-05-2011, 10:01
W zestawie są jeszcze włoskie buty ale nie widać ;)
Władca Pixeli
09-05-2011, 19:29
Pytanie do znawców od jakości i elegancji. :mrgreen:
Czy zegarek 44mm, wysokość 14mm!! i wadze jakby miał akumulator samochodowy to teraz norma.
Muszę coś kupić bo starego nie opłaca się już reanimować.
Przechodziłem w sobotę koło sklepu firmowego Fossil i zobaczyłem jeden który na wygląd był OK, ale po wzięciu do ręki lekkie rozczarowanie.
http://img268.imageshack.us/img268/2851/fossilam43554413400.jpg
źródło (http://img268.imageshack.us/img268/2851/fossilam43554413400.jpg)
Władca Pixeli
09-05-2011, 19:44
budżet ? preferencje?
Wyraźne cyfry godzin, dzień miesiąca, (dzień tygodnia nie jest ważny).
Raczej zegarek na co dzień.
Cena do $150-200 i dostępność w USA :mrgreen:
Widziałem tutaj Seiko (SEIKO SPORTS AUTOMAT SNZG11) z niebieskim paskiem. Spełniał wszystkie warunki ale niestety w USA nie jest on dostępny.
Shortlista była już co prawda zamknięta, ale pojawił się czarny koń :grin:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://static.zoovy.com/img/kseiya/W1024-H768-Bffffff/S/sarb071_a.jpg)
troszkę inaczej szlifowana, niższa rodzina SARB'ów, ale też z 6R15. będzie Pan zadowolooooony:-)
robin102
09-05-2011, 20:54
Ale Marku to mały konik jest ;), bez koronki ledwo 38 mm. Moim zdaniem stanowczo za mały zegarak jak na dziś :)
Shortlista była już co prawda zamknięta, ale pojawił się czarny koń :grin:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://static.zoovy.com/img/kseiya/W1024-H768-Bffffff/S/sarb071_a.jpg)
No właśnie średnica mała (38mm), a cena duża (1190 PLN). :roll:
woytec60
09-05-2011, 23:10
Cenę zegarka uzależniasz od jego wielkości? ;)
Jeśli już to raczej odwrotnie proporcjonalnie, im mniejszy tym droższy.
Przynajmniej tak było w złotych czasach zegarków mechanicznych, miniaturowy werk był trudniejszy do wykonania więc kosztował więcej i dawał więcej prestiżu jego twórcy.
Cenę zegarka uzależniasz od jego wielkości? ;)
Jeśli już to raczej odwrotnie proporcjonalnie, im mniejszy tym droższy.
Przynajmniej tak było w złotych czasach zegarków mechanicznych, miniaturowy werk był trudniejszy do wykonania więc kosztował więcej i dawał więcej prestiżu jego twórcy.
Nie. Po prostu, oba parametry mi nie odpowiadają, natomiast podoba mi się jego klasyczny wygląd. :roll:
Innymi słowy, łatwiej zaakceptował bym cenę, gdyby pasował mi rozmiar.
A nie ma np.42mm takiego/podobnego Seiko?
robin102
10-05-2011, 09:25
Jest 40mm bez korony cudownej urody zegarek i po dzisiejszym kursie $ wyjdzie z 1700zł tylko ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/SARB065-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/SARB065.jpg)
lub zupełna elegancja :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/seagullm177watch111-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/sea-gull-m177-watch-111.jpg)
robin, zupełna elegancja to jest ta mewa m177s, ale z kółeczkiem na końcu sekundnika:-) i taką będę miał:-)
robin102
10-05-2011, 09:34
Ja mam taką z kółeczkiem na końcu niebieskiej wskazówki :). Tej wersji już nie produkują :(
Korci mnie aby tą moją Mewę zastąpić Certiną DS1 z białą tarczą, ale żal Mewy bo to rodzynek zegarkowy. Dziwnie dobrze leżała na ręku, jak nie Certina ;)
o taka
http://www.e-zegarek.pl/sklep/certina-149-strona1-certina-ds-1-2641.html
można ja kupić za 1650zł
woytec60
10-05-2011, 09:45
Przynieśli z samego rana to założyłem
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/709/gmt1p.jpg/)
Jest 40mm bez korony cudownej urody zegarek i po dzisiejszym kursie $ wyjdzie z 1700zł tylko ;)
Nie licz na to, celnicy ni eśpią, ja właśnie dołożyłem do Parnisa dla mojego Taty. Nie przemknął się;-) Ale przy okazji potwierdzam, że wenping pakuje zegarki do wysyłki wzorcowo.
woytec60
10-05-2011, 09:54
Ja mam taką z kółeczkiem na końcu niebieskiej wskazówki :). Tej wersji już nie produkują :(
Korci mnie aby tą moją Mewę zastąpić Certiną DS1 z białą tarczą, ale żal Mewy bo to rodzynek zegarkowy.
Dokładnie.
Nie pozbywaj się tej mewki bo szkoda.
A jeśli musisz to daj znać mnie.
robin102
10-05-2011, 09:59
Nie licz na to, celnicy ni eśpią, ja właśnie dołożyłem do Parnisa dla mojego Taty. Nie przemknął się;-) Ale przy okazji potwierdzam, że wenping pakuje zegarki do wysyłki wzorcowo.
Wiem wiem. Do Orienta ktróry przyleciał do mnie z USA dopłaciłem 82 zł jakiegoś tam watu ;)
Przy cenie tego Seiko ze zdjęcia (530$) pewnie około 100zł trza będzie dopłacić. Japoński sprzedawca wpisuje niższą wartość przesyłki ;)
Dokładnie.
Nie pozbywaj się tej mewki bo szkoda.
A jeśli musisz to daj znać mnie.
Szkoda, szkoda pieniądze to żadne cyrka 500zł, a zegarek piękną słoneczną tarcza oczka do właściciela puszcza :)
Kurde ładny ten niebieski Orient. Żeby miał ze 3-4 mm mniejszy rozmiar bym kupił, a tak za duży dla mnie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img690.imageshack.us/img690/8042/imgp1247m.jpg)
robin102
10-05-2011, 11:07
Spinner Ty mi go lepiej odsprzedaj :) Obfocony już na wszystkie strony to po co Ci ten zegarek :) masz jeszcze kilka innych garniturowców.
Adam Trzcionka
10-05-2011, 11:59
Za mną też Omegi chodzą jak diabli - jestem typowym dzieckiem komuny i jeden z większych szoków mego dzieciństwa przeżyłem w Pewexie konstatując, że jakiś tandeciarski zegarek (bez kalkulatorka! bez melodyjek! bez qva literalnie ni-cze-go!) potrafi kosztować kilkadziesiąt ówczesnych średnich krajowych.
Kwestia horrendalnej ceny rypła się nieco później - gdy na filmie zobaczyłem, że facet w gajerze przy pomocy podobnego zegarka podstępnie zaj...bał jakiegoś typa promieniem lasera. I tu mnie mieli, skurczybyki - straszliwie zapragnąłem owej Wudnerwaffe, no a tego typu dziecięce fanaberie psycha chłonie jak gąbka. Później zaś efekt jest taki, że będąc starszym człowiek wydaje kasę na pierdoły :mrgreen:
o to, to, to.. i ja - jak poeta mówił - pobiegłem w tę mgłę; urobiłem małżonkę, że w pewnym sensie to jest rzecz niezbędna i leci do mnie duży, ładny nurkownik Ω, choć po prawdzie z nurkowaniem mam tyle wspólnego co z videofilmowaniem. fotosy niebawem ;)
woytec60
10-05-2011, 17:40
Dzisiejszy nabytek na paru szybkich fotkach
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/560/gmt09.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/808/gmt03.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/818/gmt08.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/30/gmt11.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/62/gmt12.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/694/gmt05.jpg/)
Parametry zegarka znajdziemy tu: FFE06002D - Excursionist (http://orientwatchusa.com/ffe06002d) , tam też jeszcze parę fotek i video.
Dzisiejszy nabytek na paru szybkich fotkach
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/560/gmt09.jpg/)
Podoba mi się ten szwajcar.. na drugim planie :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/151/dsc8924m.jpg/)
woytec60
11-05-2011, 09:32
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/585/sm03.jpg/)
woytec60
11-05-2011, 18:18
Już po pracy więc
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/827/ktfh.jpg/)
PS
Jest tu kto?
Ja zagladam, ale od 2 dni nosze na rekach moja corke, a nie zegarek ;-)
malasana
11-05-2011, 21:03
Ciezko sie robi zdjecia zegarka:) A tymczasem pochwale sie nowym nabytkiem:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img508.imageshack.us/img508/1391/1074b.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/skxnigmt2-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skxnigmt2.jpg)
O MAMA
Nowe Suunto (chyba że ja ślepy byłem dłuższy czas, możliwe to)
Jeszcze nie wiem co one mogą już wiem że chce model TERRA!!!
http://www.suunto.com/en/products/#filter=1779
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/terraproductpage-1.jpg
źródło (http://1.bp.blogspot.com/_s7SPBvqMTS4/SiRUa7oTigI/AAAAAAAAAI4/sOTOA-lMYcs/s400/terra-productpage.jpg)
U mnie ciepło i wakacyjnie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://tapatalk.com/mu/d9995af2-7b25-cdc2.jpg)
Redskull
14-05-2011, 15:00
Czy ktoś wie gdzie znaleźć info na temat http://www.maxtime.pl/certina-ds-caimano-gent-automatic-c017-407-16-057-01.html
Chodzi o real foto, bo że mechanizm ze średniej/niższej to już wiem. Co myślicie na jej temat?
A Ja mam takie pytanie. Mam gdzieś w domu stare zegarki pra pra dziadka. Niestety już nie działają. Jeden jest chyba nawet srebrny. Takie zegarki do kieszonki a nie na rękę. Wie ktoś gdzie coś takiego można odrestaurować np. w Wawie?
Sent from my Desire HD using Tapatalk
robin102
14-05-2011, 16:12
Czy ktoś wie gdzie znaleźć info na temat http://www.maxtime.pl/certina-ds-caimano-gent-automatic-c017-407-16-057-01.html
Chodzi o real foto, bo że mechanizm ze średniej/niższej to już wiem. Co myślicie na jej temat?
38mm to trochę mały zegarek jest. Model wyższy DS1 ma 39mm ale większą tarczę co w efekcie daje optycznie większy zegarek. Kosztuje nie wiele więcej około 300 zł drożej. Sprawdź gdzieś w realnym sklepie jak leży na ręce bo to popularny bywalec gablot sklepowych. Sprawdź też czy ma STOP sekunda, możliwość dokręcania koronką, oraz szybkie przestawianie daty. Bez tych funkcji wydatek rzędu 1300-1400zł dyskusyjny jest dla mnie. Model DS1 ma te funkcjonalności.
Redskull
14-05-2011, 17:25
DS1 przestał mnie kręcić..... cayman auto ma piękne indeksy i szlif....stop sekunda, nie potrzebne, dokręcenie koronką też nie. Przestawianie daty już tak, choć niewymagane. Nie mam czasu na uganianie się po sklepach. Chcę real photo i zamówienie przez net
Dzień dobry, dziś elegancko ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://tapatalk.com/mu/d9995af2-7802-5d41.jpg)
Oglądałem Seiko SMY107P1 (http://www.seiko.co.uk/products/seiko/c/other_seiko_watches/m/smy107p1_smy107p1) w realu - średnio mi się spodobał. :roll:
Jakiś taki mały i błyszczący. :???:
W tej sytuacji Citizen wysuwa się nas prowadzenie - 40mm, szkło szafirowe, budżetowa cena, itd. :grin:
Pytanie do znawców, orientujecie sie moze gdzie mozna obejżeć na zywo zegarki Vostok (jakie sklepy)? Bardzo mi sie spodobały, ale przed kupnem chciałbym zobaczyć i przymierzyć
Pytanie do znawców, orientujecie sie moze gdzie mozna obejżeć na zywo zegarki Vostok (jakie sklepy)? Bardzo mi sie spodobały, ale przed kupnem chciałbym zobaczyć i przymierzyć
Importerem jest firma Poljot Euro (http://poljot.com.pl/) (Ul.Igańska 24, 04-087 Warszawa, Tel. 22 879 97 93). Zadzwoń i zapytaj. :grin:
Mają sklep firmowy w Warszawie (C.H.Promenada, Ul.Ostrobramska 75c, Tel. 22 611 75 75).
Pomysł z przymiarką bardzo dobry. Mnie wystarczyło aby odpuścić sobie tę markę.
robin102
15-05-2011, 15:28
Oglądałem Seiko SMY107P1 (http://www.seiko.co.uk/products/seiko/c/other_seiko_watches/m/smy107p1_smy107p1) w realu - średnio mi się spodobał. :roll:
Jakiś taki mały i błyszczący. :???:
Brzydki już na zdjęciu.
-------------------------------
Pomysł z przymiarką bardzo dobry. Mnie wystarczyło aby odpuścić sobie tę markę.
Marku, a który Vostok tak Ci nie przypadł do gustu ?
...Marku, a który Vostok tak Ci nie przypadł do gustu ?
Z bliska, wszystkie wydały mi się nieco barokowe, przeładowane zdobieniami, które moim zdanie nie będą trwałe.
Ale niebieski vostok gaz-limuzyna wygląda na żywo bardzo zacnie...
na niedzielę wytoczyłem moje najcięższe działo
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/856/dsc6533.jpg/)
Co by było w temacie ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img803.imageshack.us/img803/3797/78207769.jpg)
A dziś tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img577.imageshack.us/img577/2807/71855648.jpg)
wczoraj tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img94.imageshack.us/img94/1571/20110515161932.jpg)
Sorki, telefonem, na kolanie, w samochodzie ale kurka mam już nawyk i MUSZĘ :oops: zrobić zdjęcie zegarka codziennie a kompakcik mi sie rozładował :razz:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/864/20110517709m.jpg/)
Dzis:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img861.imageshack.us/img861/7299/inn.jpg)
Sorki, telefonem, na kolanie, w samochodzie ale kurka mam już nawyk i MUSZĘ :oops: zrobić zdjęcie zegarka codziennie a kompakcik mi sie rozładował :razz:
jak to się może w nawyk przerodzić, to ja ostatnie dwa i basta:)
B&M w nowym ubranku
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/23/dsc6542y.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/40/dsc6543h.jpg/)
No to ja też z auta i z fona:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/134791109-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/134791109.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/134791108-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/134791108.jpg)
Pozdr
Całkiem niezłe fotki Wam wychodzą z tych telefonów :-)
dzisiaj kolejny uwiedziony morskim gulem ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img571.imageshack.us/img571/7805/mewa1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img845.imageshack.us/img845/8769/20110517144503.jpg)
szukam jakiegoś pasiorka, w kolorze jasnobrązowo-miodowo-piaskowym ;) coś byście polecili? ew gdzie?
jak to się może w nawyk przerodzić, to ja ostatnie dwa i basta:)
Może i dobrze bo nie wiem czy bym więcej wytrzymał... :razz: Gratuluję gustu i zasobności kieszeni;-)
Oba piękne - 320tka i Mercier na Unitasie? Jaka ma średnicę ten B&M?
Oba piękne - 320tka i Mercier na Unitasie? Jaka ma średnicę ten B&M?
Dzięki,
to 312 (na P.9000), 320(na P.9001) ma jeszcze GMT
w B&M Unitas - chyba 6498-2, średnica 42mm b/koronki
muszę powiedzieć, że Twoje łocze też zawsze z przyjemnością oglądam
Jasne, 312tka miałem pisac i sie przepalcowałem kurtka:-) 320tka dla mnie to "debesciak" a za nim jest zaraz Twoja 312tka...
Hmm.. 42mm, idealnie... Ech... Jaki ma Ref?
dzisiaj kolejny uwiedziony morskim gulem ;)
szukam jakiegoś pasiorka, w kolorze jasnobrązowo-miodowo-piaskowym ;) coś byście polecili? ew gdzie?
Jak go w końcu dorwę z tego faristu, to ubiore go w to:
http://www.watchpart.pl/carpa-bezowy-p-202.html
Kto mi powie co to za zegarek?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/5730998987_b6c24d03ec-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/62704536@N05/5730998987/)
P5170244 (http://www.flickr.com/photos/62704536@N05/5730998987/) by reebop_rip (http://www.flickr.com/people/62704536@N05/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/5730998975_fdc1ea4507-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/62704536@N05/5730998975/)
P5170243 (http://www.flickr.com/photos/62704536@N05/5730998975/) by reebop_rip (http://www.flickr.com/people/62704536@N05/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/5730998945_87f96a07de-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/62704536@N05/5730998945/)
P5170242 (http://www.flickr.com/photos/62704536@N05/5730998945/) by reebop_rip (http://www.flickr.com/people/62704536@N05/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/5730998927_a95d028be5-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/62704536@N05/5730998927/)
P5170241 (http://www.flickr.com/photos/62704536@N05/5730998927/) by reebop_rip (http://www.flickr.com/people/62704536@N05/), on Flickr
Dodatkowe dwa:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/5730998923_bb32cdfcc5-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/62704536@N05/5730998923/)
P5170240 (http://www.flickr.com/photos/62704536@N05/5730998923/) by reebop_rip (http://www.flickr.com/people/62704536@N05/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/5730998909_08897d0c9f-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/62704536@N05/5730998909/)
P5170236 (http://www.flickr.com/photos/62704536@N05/5730998909/) by reebop_rip (http://www.flickr.com/people/62704536@N05/), on Flickr
Czy te zegarki się da odrestaurować? I czy w ogóle jest sens? Bo może ich naprawa jest droższa niż analogiczne na rynku wtórnym ale w lepszym stanie?
Jak go w końcu dorwę z tego faristu, to ubiore go w to:
nie musisz go samemu "dorywać" ;) na KMZiZ jest do kupienia na giełdzie
dziś tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/692/img05381l.jpg/)
"Śiakiś mały" na Twojej łapce...;-)
42 mm , chyba zamienię na większy
nie musisz go samemu "dorywać" ;) na KMZiZ jest do kupienia na giełdzie
Wiem, ale zamierzam go mieć taniej :-)
Hmm.. 42mm, idealnie... Ech... Jaki ma Ref?
M0A08735
Ciekawie wyglądają nowe Capelandy, jeśli ktoś lubi dużo na tarczy, ale ceny trochę górnolotne
http://www.baume-et-mercier.com/collection-capeland
robin102
18-05-2011, 10:01
Budżetowy całkiem fajny konkretnej wielkości szwajcarek z szafirowym szkłem. Może dla Marka-em, jeśli jeszcze nie kupił :)
http://www.60sekund.pl/index.php?p259,adriatica-automatic-8102-5264-sapphire-swiss-made
malasana
18-05-2011, 10:12
No ja jestem zachwycony jakoscia swojej Adriatici (1074). W naturze wyglada jeszcze lepiej niz na zdjeciu. Co do mechanizmu claro888 - ok. 30 sec na dobe sie pozni, co nie zaskakuje mnie ani na + ani na -.
robin102
18-05-2011, 10:20
No, ale to prosta sprawa jest z tym chodem. Trzeba wyregulować i po problemie. Oddać do zegarmajstra, albo kupić kluczyk zegarmistrzowski za 30-40zł uniwersalny do wielu dekielków i samemu odkręcić i trymer naciągu sprężyny przesunąć na plus tylko bardzo minimalnie, wręcz mikroskopijnie ;).
Odkręcić dekiel bez śladów ingerencji można też dużą gumką kreślarską. Kładziesz zegarek szkłem na jakiejś gumie na stole na dekiel spodni kładziesz dużą gumkę kreślarską dociskasz z góry silnie nadgarstkiem czyli swoją masą, drugą ręką trzeba przytrzymać kopertę, a tą co dociska robisz obrót i dekiel odkręcony.
To co wkurza mnie w drogich zegarkach to, że też mogą lipnie chodzić jak budżetówki, a zdarza się, że gorzej :(
Pochlastać się można kupując zegarek za 3kzl który potem jak ludzie piszą późni się albo biegnie do przodu 20-30 sekund na dobę :(
stachmuszel
18-05-2011, 10:30
Robin, ciężko jest wyregulować automata. Po pierwsze dlatego, że ruszenie "mikroskopijnie" trymera, jak piszesz, jest właściwie niewykonalne. Po drugie to latem będzie chodził inaczej i zimą również. Będziesz go nosił lub leżał, też będzie miał inny chód. Odchyłka dobowa +/- 15-30 sekund jest naturalna. Tak twierdzę ja, bo tematu dotykałem osobiście, i twierdzą tak zegarmistrzowie z którymi rozmawiałem. "Jak chcesz super dokładny zegarek to kup kwarca", tak słyszałem z ich ust.
Pozdr.
robin102
18-05-2011, 10:33
Eeee regulowałem kilka zegarków. Fakt za pierwszym podejściem jest to prawie nie możliwe, ale ze 3 razy i zegarek chodził cyrka 3-4 sekundy na dobę. To jest akceptowalny dla mnie błąd chodu.
Budżetowy całkiem fajny konkretnej wielkości szwajcarek z szafirowym szkłem. Może dla Marka-em, jeśli jeszcze nie kupił...
W drodze jest już budżetowy Citizen i to jest ostatni zakup, przynajmniej na razie. :mrgreen:
malasana
18-05-2011, 10:38
Przy swoim calkowitym braku zdolnosci manualnych, w zyciu bym nie zaczal grzebac w mikrobebechach zegarka:)
stachmuszel
18-05-2011, 10:38
... i to jest ostatni zakup, przynajmniej na razie. :mrgreen:
:-) :-) :-)
woytec60
18-05-2011, 10:58
Budżetowy całkiem fajny konkretnej wielkości szwajcarek z szafirowym szkłem. Może dla Marka-em, jeśli jeszcze nie kupił :)
http://www.60sekund.pl/index.php?p259,adriatica-automatic-8102-5264-sapphire-swiss-made
Claro... :/
To już lepiej tego pilota: http://www.60sekund.pl/index.php?p813,adriatica-pilot-8102-5224m-unitas-swiss-made
Manual, na Unitasie, to chyba najtańsza oferta na rynku z tym mechanizmem.
Widziałem zegarek na żywo, bardzo ładny pilot.
robin102
18-05-2011, 11:12
Przy swoim calkowitym braku zdolnosci manualnych, w zyciu bym nie zaczal grzebac w mikrobebechach zegarka:)
Przyślij to wyreguluję go :)
Claro... :/
To już lepiej tego pilota: http://www.60sekund.pl/index.php?p813,adriatica-pilot-8102-5224m-unitas-swiss-made
.
tyssss fajny :)
A dzisiaj...a dzisiaj....
TA DAM
Suunto Vector ma towarzystwo: Andrzej kupił ProTrek PRG 240 :-P
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/134817386-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/134817386.jpg)
CZE
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/gmtskko1-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/gmtskko1.jpg)
robin102
18-05-2011, 21:26
Zaglądam ostatnio dość często na aukcje tego pana. Ma oryginalne zegarki jakich nie da się kupić w sklepach.
http://shop.ebay.pl/erkahund/m.html?_trksid=p4340.l2562
Z brązowym paskiem wyglada dużo lepiej :-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img221.imageshack.us/img221/4866/ingiesa.jpg)
Zaglądam ostatnio dość często na aukcje tego pana. Ma oryginalne zegarki jakich nie da się kupić w sklepach.
http://shop.ebay.pl/erkahund/m.html?_trksid=p4340.l2562
Najprawdopodobniej to jego własna manufaktura.
woytec60
19-05-2011, 11:53
Dziś tak, Excursionist w słoneczku
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/846/exc103.jpg/)
i w cieniu
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/51/exc101.jpg/)
Ja dziś tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img96.imageshack.us/img96/9140/zdjcie0238s.jpg)
robin102
19-05-2011, 14:11
No Pietrek ;) masz najfajniejszą kolekcje zegarków, jeśli dobrze pamiętam:
-Vostok
-Atlantic
-Bulova
-Jakiś lotnik
-Orient
-ten ze zdjęcia wyżej z brązowym paskiem piękny jest
- tamten do prac przy wyrębie drzew też fajny
Na każdy dzień tygodnia inny:)
Koledzy, a macie doświadczenia z jakimiś budżetowymi rotomatami? Zbrzydło mi ustawianie godziny na nieczynnych zegarkach...
Widziałem u zegarmistrza takie coś: http://poljot24.de/en/pd-567210290.htm?categoryId=13 ale to budżetowe niestety nie jest. A jakie ładne...
No Pietrek ;) masz najfajniejszą kolekcje zegarków
Ano ;-)
Jeszcze jeskacz, hamilton i jeden homar sie tam placza... No i troche mam badziewia co nie nosze juz :-)
2pompony
19-05-2011, 16:36
Koledzy, a może ktoś z Was ma, używa lub wie coś o zegarkach bauhausowych w wyglądzie, a w cenach nieprzesadnych? Ideałem by było, gdyby to było coś w rodzaju Maxa Billa z Junghansa, albo coś w tym guście... Szukam, ale nie idzie mi to rewelacyjnie, może Wy już macie wyszukane?
Taniej to Tchibo, a drożej to na pewno Nomos spełnia Twoje wymagania :p
2pompony
19-05-2011, 16:57
Nomos to nie, ale Ole Mathiesen to tak (ma 5,5 mm grubości przy samonakręcająym się mechaniźmie)... A jeśli Tchibo byłoby równie cienkie, to czemu nie? :)
Gdyby kogoś interesowało, to w salonach aparta jest promocja na paski -50%. Przynajmniej w Łodzi w galerii ;)
Gdyby kogoś interesowało, to w salonach aparta jest promocja na paski -50%. Przynajmniej w Łodzi w galerii ;)
Niedobitki Hirscha. Odwiedziłem większość salonów w Krakowie i nie ma w czym wybierać. Są lepsze miejsca:-)
Koledzy, a macie doświadczenia z jakimiś budżetowymi rotomatami? Zbrzydło mi ustawianie godziny na nieczynnych zegarkach...
Widziałem u zegarmistrza takie coś: http://poljot24.de/en/pd-567210290.htm?categoryId=13 ale to budżetowe niestety nie jest. A jakie ładne...
http://www.conrad.pl/websale7/?shopid=conrad&act=product&prod_index=671686&cat_index=SHOP_AREA_17205_0819005&Ctx={ver%2F7%2Fver}{st%2F3ec%2Fst}{cmd%2F0%2Fcmd}{ m%2Fwebsale%2Fm}{s%2Fconrad%2Fs}{l%2F01-aa%2Fl}{sf%2F%3Cs1%3Erotomat%3C%2Fs1%3E%3Cs5%3E2%3 C%2Fs5%3E%2Fsf}{fc%2Fx%2Ffc}{p1%2F46f40e244dc2464f 88aab56a028d97ae%2Fp1}{md5%2Fc33e7a8b2f44e88a9eda8 8eddbe02001%2Fmd5}
Mam ten sam i od tego sprzedawcy - polecam, taki spokojnie wystarczy.
...Mam ten sam i od tego sprzedawcy - polecam, taki spokojnie wystarczy.
Zamówiłem 1 sztukę. :)
no to moze taki na 2 się nada... zobaczymy :)
Ja myśle, szarpnąć się na taki 4-6 zegarków, ale to bliżej wakacji...
Ja myśle, szarpnąć się na taki 4-6 zegarków, ale to bliżej wakacji...
Ten budżetowy jest w sam raz dla moich budżetowych automatów. Jak się sprawdzi dokupię drugi. :D
Moja desperacja sięgnęła etapu planu zrobienia rotomatu z klocków lego technic ;)
robin102
20-05-2011, 13:24
No to wchodzicie Panowie na wyższy LEVEL :mrgreen:
ja wiedziałem, że tak będzie, ja wiedziałem ;)
No to wchodzicie Panowie na wyższy LEVEL :mrgreen:
ja wiedziałem, że tak będzie, ja wiedziałem ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Various/022-Laughing-EmoticonKingcom.gif)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Various/022-Laughing-EmoticonKingcom.gif)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Various/022-Laughing-EmoticonKingcom.gif)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Various/022-Laughing-EmoticonKingcom.gif)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Various/022-Laughing-EmoticonKingcom.gif)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Various/022-Laughing-EmoticonKingcom.gif)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Various/022-Laughing-EmoticonKingcom.gif)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/m/857/5296/dsc6189j.jpg)
Aras, świetny pasek! Gdzie można taki dostać?
Moje ulubione paseczki :) Kupuje je na allegro u sprzedawcy foset_pl
Brązowy to Horido PASK-187.02
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/m/16/4624/dsc6191m.jpg)
Jest też czarny Horido PASK-187.01
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/m/34/8509/dsc6192n.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/809/mdsc0044.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/560/mdsc0020.jpg/)
woytec60
25-05-2011, 11:03
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/714/kt05.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/594/kt01.jpg/)
Nom...branZZZoleta lepsza chyba niż zegar...
Piękne, congrats
robin102
25-05-2011, 12:42
Zegarek z czarną tarczą i chyba z tych trudniejszych do ładnego ufocenia go. W realu zapewne pręży się ładniej.
woytec60
25-05-2011, 12:47
To prawda, jeszcze żadna fotka tej Eterny nie wyszła mi jak chciałem.
Na żywo jest kapitalna.
robin102
25-05-2011, 13:06
To prawda, jeszcze żadna fotka tej Eterny nie wyszła mi jak chciałem.
Na żywo jest kapitalna.
To tak jak z moim Orientem STI zrobić mu sensowne zdjęcie to worek soli trzeba zjeść. Już nawet nie próbuje :(
a realu mi się podoba.
-----------------------
Na forum zegarkowym niesamowita okazja zakupu MEWY za 420 zł wraz z przesyłka kurierską .Zegarek nowy z opakowaniem. Bierzcie bo warto to cacuszko istne jest. Mój nie dość , że wygląda pięknie (poza paskiem) to chodzi bardzo dokładnie 2-3 sekundy na dobę odchyłkę łapie raz do przodu raz do tyłu. Zegarek ma wszystkie potrzebne funkcje, dokręcanie, stop sekunda, szybka zmiany daty. Jak nie pójdzie to chyba kupię drugi na drugą rękę :)
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/58831-nowy-seagull-m177s-automat/page__pid__651612#entry651612
Rafał_Sz
25-05-2011, 13:20
To tak jak z moim Orientem STI zrobić mu sensowne zdjęcie to worek soli trzeba zjeść. Już nawet nie próbuje :(
a realu mi się podoba.
-----------------------
Na forum zegarkowym niesamowita okazja zakupu MEWY za 420 zł wraz z przesyłka kurierską .Zegarek nowy z opakowaniem. Bierzcie bo warto to cacuszko istne jest. Mój nie dość , że wygląda pięknie (poza paskiem) to chodzi bardzo dokładnie 2-3 sekundy na dobę odchyłkę łapie raz do przodu raz do tyłu. Zegarek ma wszystkie potrzebne funkcje, dokręcanie, stop sekunda, szybka zmiany daty. Jak nie pójdzie to chyba kupię drugi :)
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/58831-nowy-seagull-m177s-automat/page__pid__651612#entry651612
Link nie bangla.
robin102
25-05-2011, 13:26
U mnie działa ale chyba dlatego, że ja tam zarejestrowany jestem niestety ;)
zegarek to ten co w tym linku
http://www.ablogtoread.com/sea-gull-m-177-automatic-classic-styled-watch-review/
, z różnicą, że tamten do sprzedaży cenniejszy dla bzikniętych ;) bo ma wskazówkę sekundnika z kółeczkiem na końcu i napisy na wahniku.
Rafał_Sz
25-05-2011, 13:28
U mnie działa ale chyba dlatego, że ja tam zarejestrowany jestem niestety ;)
zegarek to ten co w tym linku
http://www.ablogtoread.com/sea-gull-m-177-automatic-classic-styled-watch-review/
, z różnicą, że tamten do sprzedaży cenniejszy dla bzikniętych ;) bo ma wskazówkę sekundnika z kółeczkiem na końcu i napisy na wahniku.
Ładny. Ale na chińszczyznę mam alergię. :D;)
robin102
25-05-2011, 13:34
No wiesz, ale to prawdziwy chiński zegarek, a nie chińscyzna. Bierzesz go zakładasz na rękę, idziesz do salonu z zegarkami porównujesz i żaden "szwajcar" do 2000zł w wyglądzie i klasie wykonania tarczy i koperty mu nie podskoczy :) całkiem możliwe, że w dokładności chodu także bo jak czytam, że sikory na ETA 2824 robią 30-40 sekund na dobę w tył czy w przód to się odechciewa drogiego zegarka.
Facet ze sklepu chciał kiedyś ode mnie go odkupić.
Od poniedziałku na służbie jako "codzinniak do pracy". :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/citi-1.jpg)
Canon S90
Eco-drive, 40mm, szafirowe szkiełko, budżetowa cena.
robin102
25-05-2011, 17:23
Z katalizatorem on, że ECO ?
:mrgreen:
a do kościoła ;) na który się zdecydowałeś ostatecznie ?
Eco, bo baterii nie potrzebuje. :smile:
Po szalonym okresie klikania na lewo i prawo, moja kolekcja liczy obecnie 4 zegarki (+ 2 rezerwowe). ;-)
Każdy zegarek ma swoje przeznaczenie.
Na co dzień, do pracy jest Citizen
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Citi_EDC.jpg)
Po pracy i w weekendy jest Seiko
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/seiko-1.jpg)
Na urlopie / basenie / plaży jest Monster
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/monster.jpg)
Kiedy ma być elegancko, jest Hamilton (jeszcze w drodze)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/hammi.jpg)
Więcej zakupów nie przewiduję. ;)
Najpierw taki:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/163/mdsc0016.jpg/)
a później taki:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/199/mdsc0018.jpg/)
robin102
26-05-2011, 10:04
Eco, bo baterii nie potrzebuje. :smile:
Znaczy się to kwarcowy napęd ? jak chodzi sekundnik skacze z punktu do punktu jak w klasycznych kwarcowych czy ma jakąś płynność ruchu ? Pytam bo tu człowiek sprzedaje urodziwego wakacyjnego divera na pasku i się zastanawiam :)
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/59494-s-citizen-eco-drive-diver-bn0030-71e/
a tu piękna, ale droga rzecz (fajny rozmiar)
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/59494-s-citizen-eco-drive-diver-bn0030-71e/
Fajne te forum zegarkowe ludzie się obkupią w kilka, kilkanaście zegarków, a potem wyprzedają z wielką stratą :)
robin, podałeś dwa identyczne linki
marekm - gdzie zamówiłeś Hamiltona? gdzie najlepiej/najkorzystniej/najbezpieczniej?
Citizen to kwarc z tykającym sekundnikiem, ale z szafirowym szkiełkiem. Za 680 PLN - idealny na co dzień do pracy. :D
Hamiltona zamówiłem w UK (http://www.precisiontime.co.uk/hamilton-h32515555-jazzmaster-viewmatic-40mm-automatic-gents-watch-p-3971.html). Czy najtaniej, a tym bardziej czy bezpiecznie trudno powiedzieć, albowiem jeszcze do mnie nie dotarł. :roll:
robin102
26-05-2011, 11:04
robin, podałeś dwa identyczne linki.
no fakt, poprawka poniżej
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/59499-epos-emotion-3390/
miałem ten model na reku, fajny jest, cieniutki, franca eleganza :)
śliczny glisz na tarczy, ehh
Redskull
26-05-2011, 13:33
A ktoś mi podpowie wreszcie gdzie mogę znaleźć jakieś real photo tego sprzęta?
Dziś na sportowo:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img13.imageshack.us/img13/3814/lumil.jpg)
Redskull
26-05-2011, 21:33
A ktoś mi podpowie wreszcie gdzie mogę znaleść jakieś real photo tego sprzęta ?
Zapomniałem linka ... :D
http://www.maxtime.pl/certina-ds-caimano-gent-automatic-c017-407-16-057-01.html
A dzis tak:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/5764168862_0e0b749431_b-1.jpg
źródło (http://farm6.static.flickr.com/5223/5764168862_0e0b749431_b.jpg)
robin102
27-05-2011, 16:10
Poratujcie mnie w rozterce :)
Muszę zmienić pasek do swojej MEWY bo ten jest okropnie tandetny, raz , że go w ogóle nie widać, dwa, że oszpeca ten piękny zegarek. W co by go ubrać. Może coś z przeszyciem ? budżet max to 70-80 zł (szerokość 20mm )
Dzisiaj dotarł "kręcioł do automatów". Białe plastikowe jajo. Trochę terkocze, a zmiana kierunku kręcenia wymaga ręcznego przełączenia. Cóż, za 99 PLN trudno oczekiwać więcej. :roll:
Poratujcie mnie w rozterce :smile:
Muszę zmienić pasek do swojej MEWY bo ten jest okropnie tandetny, raz , że go w ogóle nie widać, dwa, że oszpeca ten piękny zegarek. W co by go ubrać. Może coś z przeszyciem ? budżet max to 70-80 zł (szerokość 20mm )
Może Pattini (http://www.pattini.pl/)
Władca Pixeli
27-05-2011, 16:32
Muszę zmienić pasek do swojej MEWY...
Czy ktoś może podać patent jak najlepiej przy wymianie paska ściskać teleskop który jest cały zakryty.
robin102
27-05-2011, 17:49
Może Pattini (http://www.pattini.pl/)
To musi być charakterny wyrazisty pasek z nutą elegancji :)
To musi być charakterny wyrazisty pasek z nutą elegancji :)
No OK, ale chyba powinien być tańszy od zegarka. Czy dopuszczasz droższe ? :mrgreen:
Czy ktoś może podać patent jak najlepiej przy wymianie paska ściskać teleskop który jest cały zakryty.
Taki patent że trzeba mieć takie dedykowane widełki, albo atakować delikatnie cienkim nożem:-) Mówię o skórzanych paskach.
Jeszcze a pro pos kręcioła. Kręci się godzinę, stoi 3 godziny i ponownie się kręci, więc nie jest źle. :D
Vavamaka
27-05-2011, 22:56
Dzisiaj przyszedł. Pierwszy automat w szufladzie (nie ukrywam, że za sprawą tego wątku). Na 10-ciu godzinach zrobił odchyłke +1s. Zobaczymy jak będzie dalej. Jest plan, żeby zdemontowac oko cyklopa i usunąć trochę napisów z tarczy.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/121/mqja.jpg/)
woytec60
28-05-2011, 06:04
Jeszcze a pro pos kręcioła. Kręci się godzinę, stoi 3 godziny i ponownie się kręci, więc nie jest źle. :D
Trochę za dużo.
Mam taki tylko podwójny, w dzień się kręci a na noc wyłączam (albo odwrotnie) i wystarczy.
no to chyba jeszcze bardziej za dużo...
No, ale czego jest za dużo, kręcenia czy stania ? Stosunek 3 do 1 (3h stoi, 1h się kręci) wydaje mi się OK.
woytec60
28-05-2011, 16:27
Kręcenia za dużo.
24 : 4 = 6, sześć godzin czystego kręcenia na dobę to trochę za dużo, można wyłączyć na 8-10 godzin a i tak wystarczy.
Sprawdź też, czy Twoje zegarki nakręcają się w dwie strony czy w jedną a jeśli w jedną to w którą.
ETA 2824 nakręca się w obie strony ale taki st-25 od Seagulla (Parnis portugalczyk) tylko w jedną, chyba w lewo jeśli dobrze pamiętam bo nie mam już tego zegarka.
Kręcenie w drugą nic nie daje.
Mnie to nie boli, że on się kręci. :mrgreen:
Gdzieś wyczytałem, że Eta 2824 do pełnego nakręcenia od zera, wymaga 900 obrotów wahnika,
czyli przy 42-godzinnej rezerwie chodu, wystarczy jakieś 500 obrotów na dobę.
Tylko czy przy zegarkach niskobudżetowych jest sens zawracać sobie tym głowę?
@marekm czy nie masz kłopotu z umieszczeniem zegarka na bransolecie w tym rotomacie,
bo też chcę kupić, a podobno w tanich chińskich jest ten problem.
A dzisiaj, wczoraj, od miesiąca...
+1,5 sekundy na miesiąc :o
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img854.imageshack.us/img854/4448/dsc19402.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img856.imageshack.us/img856/8086/dsc1909.jpg)
...@marekm czy nie masz kłopotu z umieszczeniem zegarka na bransolecie w tym rotomacie,
bo też chcę kupić, a podobno w tanich chińskich jest ten problem...
W zestawie jest nakładka poszerzająca. Po założeniu tej nakładki, Seiko na bransolecie trzyma się mocno - tzn. bez problemu mogę go założyć, natomiast w czasie kręcenia, zegarek nie rusza się.
Ten rotomat, to tania zabawka (jak większość moich zegarków). Daje radę, ale to nie jest Kadloo Panamerica (http://www.chronograph.com.pl/Rotomat_Kadloo_Panamerica_I-2649.html) :mrgreen:
Niektórzy producenci dołączają całkiem sensowne rotomaty do sprzedawanych zegarków:
Np. taki:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nalevi.com/files/products_media/753.jpg)
Kręci się bodajże 20 minut co każde 6 godzin i do utrzymania ciągłej pracy zegarka spokojnie to wystarcza. Jest bardzo solidnie i elegancko zrobiony a do tego praktycznie bezgłośny.
Można go nabyć w komplecie z np. takim Citkiem:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nalevi.com/files/products_media/750.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nalevi.com/files/products_media/749.jpg)
Albo z takim (mój wybór):
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nalevi.com/files/products_media/2323.jpg)
woytec60
29-05-2011, 12:45
Na nowym pachu
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/10/fff011.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/641/fff009.jpg/)
robin102
29-05-2011, 13:11
Kręci się bodajże 20 minut co każde 6 godzin i do utrzymania ciągłej pracy zegarka spokojnie to wystarcza.
Tylko po co i na co te utrzymywanie zegarka w ciągłej pracy ? żeby się szybciej zużywał i trzeba było go regularnym przeglądom poddawać. Przecież te zegarki automatyczne do dokładnych nie należą z wyjątkami. Bierzesz taki zegarek na rękę, po tygodniowym machaniu w tym rotomacie, a tam 2 minuty do przodu lub do tyłu i na tramwaj bankowo się człowiek spóźni :) Chyba lepiej kupować zegarek z z funkcją stop sekundy umożliwiającą dokładne ustawianie, funkcją dokręcania oraz szybkiego przestawiania daty.
--------------------------------------
Ładny ten Seiko, jak nie Seiko pierwszy sikor na brązowym pasku co mi się podoba :)
Na nowym pachu
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/641/fff009.jpg/)
Po to, żeby nie trzeba było częstszych przeglądów robić. Smary w nieużywanym zegarku mogą zaschnąć, spływać...
woytec60
29-05-2011, 14:25
Rycerzy trzech...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/713/trio03.jpg/)
...po tygodniowym machaniu w tym rotomacie, a tam 2 minuty do przodu lub do tyłu i na tramwaj bankowo się człowiek spóźni :) ...
Właściciele rotomatów nie jeżdżą tramwajami. :mrgreen:
robin102
29-05-2011, 17:13
Właściciele rotomatów nie jeżdżą tramwajami. :mrgreen:
No to jeszcze lepiej bo jak latają helikopterami to rotomaty w ogóle nie są potrzebne tak tam trzęsie :mrgreen:
a paska konkretnego jak nie doradziliście do mojej Mewy tak nie doradziliście :(
ja czekam aż Ci się znudzi ta mewa i mi odsprzedasz :)
a w międzyczasie przeleciał do mnie Citizen Skyhawk Titanium :]
woytec60
29-05-2011, 23:20
Jeszcze tak
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/844/ex005.jpg/)
woytec60
30-05-2011, 09:43
I znowu
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/716/fff008.jpg/)
Wczoraj przymierzałem się do takiego cuda:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img683.imageshack.us/i/tinex.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://mtbikes.pl/artykuly/testy-i-recenzje-sprzetu/test-timex-expedition-ws-4-zegarek-na-kazda-wyprawe.html
Osoba, która go ma chwali go sobie, chodzi "dobrze" nie gubi sekund, nie przyspiesza, nie trzeba nim "kręcić" itp.
Kupiłeś tego Timexa czy tylko macałeś? Dla mnie to masakra. Jeżeli szukasz zegarka ABC to chyba tylko Suunto Core albo któryś z Vectorów, ostatecznie Casio Protrek.
Ten Timex jest FATALNY....
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/Suunto_Core_All_Black_Profile_500-1.jpg
źródło (http://www.milwatches.com/suunto/Suunto_Core_All_Black_Profile_500.jpg)
Tylko przymierzałem.
Nie potrzebuję zegarka ABC, Timex po prostu mnie kręci swym wyglądem, ma niesamowicie wysoki "wow factor",
Suunto Core czy pro-treki wyglądają jakoś tak zbyt normalnie.
Kwestia jak zwykle gustu, ale właśnie wygląd Timexa mnie zabija.
Tylko przymierzałem.
Nie potrzebuję zegarka ABC, Timex po prostu mnie kręci swym wyglądem, ma niesamowicie wysoki "wow factor",
Suunto Core czy pro-treki wyglądają jakoś tak zbyt normalnie.
Powiedziałbym, że jest zupełnie na odwrót. Timex wygląda jak plastikowa zabawka dla dziecka, ale gusta są różne.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/199/mdsc0018.jpg/)
Jaką nazwę nosi ten zegarek bo bardzo fajnie wygląda ?
Oris ;-)
A ja dzis tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img405.imageshack.us/img405/2370/lum2.jpg)
woytec60
31-05-2011, 10:22
Fajnie świeci ten Luminox :)
Gorąco dziś, pogoda tylko na bransoletę
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/41/kt06.jpg/)
Albo na Nato Strap :-P
http://gnomonwatches.com/Product-view.asp?id=24
.
woytec60
31-05-2011, 21:20
Wieczorem
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/98/exc101.jpg/)
Albo na Nato Strap :-P
http://gnomonwatches.com/Product-view.asp?id=24
.
Dzięki :(
Właśnie zamówiłem 6 pasek do kolekcji... :/
Dłobiazg
Zarąbiste są. James Bond:-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://gnomonwatches.com/images/items/G10NatoPVDRedJamesBondL.jpg)
Albo ten, czyż nie piękny?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://gnomonwatches.com/images/items/G10NatoPVDRegItalianL.jpg)
Czas na estetyczny szok (dobór paska) :)
Pierwsze dwa na kolanie. Dosłownie i w przenośni.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/37/mdsc0065.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/844/mdsc0059.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/99/mdsc0045.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/829/mdsc0050.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/11/mdsc0046.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/806/mdsc0073.jpg/)
Później był jeszcze Oris, chociaż w sumie odwrotnie, ale co tam...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/808/mdsc0060.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/857/mdsc0039.jpg/)
Oris jest śliczny, Monster...jak monster, chyba raczej ta skóra nie idzie...
Dlatego napisałem, że szok estetyczny. :D
Kupiłeś tego Timexa czy tylko macałeś? Dla mnie to masakra. Jeżeli szukasz zegarka ABC to chyba tylko Suunto Core albo któryś z Vectorów, ostatecznie Casio Protrek.
Ten Timex jest FATALNY....
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/Suunto_Core_All_Black_Profile_500-1.jpg
źródło (http://www.milwatches.com/suunto/Suunto_Core_All_Black_Profile_500.jpg)
A te Suunto to co to za marka jest? Bo nie jest to takie zupełnie tanie...
Jest to uznana, poważana etc etc :-) fińska marka produkująca zegarki i komputery do nurkowania, outdooru, pulsometry itp itd. (choć Polar i garmin w swoich segmentach chyba lepiej wypadają - czyli fitness i GPS)
Wiem z własnego doświadczenia że można polegać na Suunto, ostatnio też porównuję mojego Vectora z ProTrekiem Casio (Prg-240) i stwierdzam że Casio ma jeszcze długa drogę w tym kierunku (co najdziwniejsze mocno przegrywa takimi jakimiś duperelami jak dziwnie sztywny pasek albo szybkość zmiany trybów wyświetlania).
Ale trzeba zdawac sobie sprawę że to zegary do specjalnych zastosowań, raczej użytki niż biżuteria, choć w kilku filmach "grały"
http://coolspotters.com/watches/suunto-vector/and/movies
Dlatego napisałem, że szok estetyczny. :D
Na tej skorce wyglada super :-)
Dłobiazg
Zarąbiste są. James Bond:-)
Albo ten, czyż nie piękny?
Maki, wziąłem ten:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://gnomonwatches.com/images/items/G10NatoPVDRacingGreen.jpg)
:) na wakacje akurat
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/250321_149471598457194_100001830653637_316106_6128 155_n.jpg)
Maki, wziąłem ten:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://gnomonwatches.com/images/items/G10NatoPVDRacingGreen.jpg)
:) na wakacje akurat
jej, srogo:-)
Daj znać jak dojedzie, ciekawym czy sklep poważny, czs przesyłki itd
Na tej skorce wyglada super :-)
Super, jak super, ale z pewnością bardzo oryginalnie. Chyba mnie wzięła tęsknota za X-Windem i dlatego zrobiłem takie połączenie.
A co z X-windem się stało????
Niestety musiałem sprzedać, ale robię wszystko, żeby znów zagościł na moim nadgarstku :D
noooo.... to powiem Ci, że akurat Twoja fotka zamieszczona chyba tutaj (albo na zegarkiclub) była głównym powodem (tak sobie dzisiaj z perspektywy czasu mysle) że nabyłem X-winda. Taka fota z leżącym na ziemi (?) na tle jakiegos tam budynku. Tak zasiała w mojej głowie, potem myślałem i myślałem, oglądałem w necie wszystko co było na jego temat.... Gdybym wtedy nie wpadł na Twoje foto moje życie potoczyłoby się inaczej, jestem prawie pewny:-) Cały czas jestem tym zegarkiem oczarowany.
pozdr
woytec60
03-06-2011, 15:53
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/683/etfha1.jpg/)
robin102
03-06-2011, 16:21
Wreszcie widać o co chodzi w tym zegarku :)
, że ładny jest
Seiko spędziło 5 dni na kręciole. Wydaje się być zadowolone i co najważniejsze, chodzi sobie w najlepsze. :-D
....i o to chodzi. :mrgreen:
maki, dzięki, a zegarek faktycznie jest rewelacyjny.
woytec60
04-06-2011, 08:28
Wreszcie widać o co chodzi w tym zegarku :)
, że ładny jest
Niestety, trudny do sfotografowania :/
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/641/etfha3.jpg/)
Ale z ręki nie chce zejść ;)
woytec60
07-06-2011, 10:47
To do góry bo wątek podupada
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/192/gmt03.jpg/)
woytec60
07-06-2011, 10:54
nie noszę zegarka, zbędny balast
To nie balast, to ozdoba męskiej ręki :)
Powiedz swojej kobiecie, żeby wyrzuciła pierścionek i bransoletkę bo to zbędny balast i posłuchaj jej odpowiedzi... ;)
nie noszę zegarka, zbędny balast
I myślisz że twoje nieszczęście kogoś tutaj wzruszy? :lol:
I myślisz że twoje nieszczęście kogoś tutaj wzruszy? :lol:
no ja sie prawie wzruszylem, ale wrazliwy z natury jestem ;)
:mrgreen:
No ja to w te upały tylko z bransoletą chodzę:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/06/5807571147_7f3d479429_b-1.jpg
źródło (http://farm6.static.flickr.com/5267/5807571147_7f3d479429_b.jpg)
nie noszę zegarka, zbędny balast
Dobre! Jakieś odświeżenie/otrzeźwienie...
woytec60
07-06-2011, 17:29
Dobre! Jakieś odświeżenie/otrzeźwienie...
Z wiekiem i pozycją przyjdzie i zegarek... ;)
robin102
07-06-2011, 21:09
Nie ma jak to szafirowe szkiełko. Dziś na plenerze w pospiechu przypierdzieliłem i przeciągnąłem szkłem Orienta po krawężniku. Nawet śladu nie ma :) nawet pod lupą.
andrzej_suse10
07-06-2011, 21:48
Nie ma jak to szafirowe szkiełko. Dziś na plenerze w pospiechu przypierdzieliłem i przeciągnąłem szkłem Orienta po krawężniku. Nawet śladu nie ma :) nawet pod lupą.
Starłeś nim trochę krawężnika :-)
Nie ma jak to szafirowe szkiełko. Dziś na plenerze w pospiechu przypierdzieliłem i przeciągnąłem szkłem Orienta po krawężniku. Nawet śladu nie ma :) nawet pod lupą.
Zakrapiany musiał być plene r:shock::razz:
Coby nie offtopować, wczoraj i dziś:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/836/dsc9074m.jpg/)
W błoto i się zakopać za tego Damasko...
Coby nie offtopować, wczoraj i dziś:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/836/dsc9074m.jpg/)
Miałeś tego Damasko wcześniej? Zabija mnie ten brand, ale poza zasięgiem moim na szczęście.
Tapatalk
Damasko świetny, ale X-Wind i tak lepszy:-P
Cos sprzedales w zamian lub masz zamiar?
Taga, Hamiltona? :-p
robin102
08-06-2011, 11:33
Starłeś nim trochę krawężnika :-)
mandat od straży miejskiej nawet dostałem za uszkodzenie krawężnika :p
-------
Spinner śliczny ten DAMASKO i w efekcie tamten już Ci nie potrzebny, no wiesz który ;)
Tag mi jakoś nie podszedł wiec było lekkie "machniom" ;-)
A długo czekałeś? Czy może od reki??? Jaki dokładnie to jest symbol?
I gdzie kupiłeś jeśli mozna wiedzieć.? U Konrada?
mam ochote napisać w slangu, cos na kształt: wal się...:-)
(mam nadzieję że rozumiesz co chce poprzez to powiedzieć)
Damasko świetny, ale X-Wind i tak lepszy:-P
No oczywiiiiiiiiiiiiiiiście że lepszy:-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img5.imageshack.us/img5/9752/dsc8534l.jpg)
2pompony
08-06-2011, 22:19
;)
Albo masz strasznie delikatny przegub, albo ten Franck Muller jest gigantyczny! A jaki jest gruby?
Heh, nie jest gigantyczny. Przegub mam faktycznie wyjątkowo chudy, zegarki muszę zapinać na ostatnią dziurkę choć w sumie rzadko noszę na pasku. Do tego obiektyw 24mm trochę spotęgował wrażenie. Dość gruby jest, na oko grubszy od mechanicznej DS-1.
2pompony
08-06-2011, 22:38
Szkoda... Ja noszę (bo innych nie lubię) wyłącznie takie na grubość do ok 5-6 mm, a ładnego, nie za bogato ozdobionego, w kształcie Francka Mullera to mógłbym w sumie mieć. Nie w sumie też mógłbym. ;)
Dotarł wakacyjny Nato. Strasznie mi się podoba. Dla tych co byli zainteresowani zakupem pasków z GnomonWatches z Singapuru: przesyłka idzie ok tygodnia, opisana jako "straps" o wartości 10usd. Bez cła.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://leskier.com/pub/img/1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://leskier.com/pub/img/2.jpg)
Sent from my MB525 using Tapatalk
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/846/imgp1405m.jpg/)
Redskull
09-06-2011, 09:42
Spinner, co to za bryndza nie zdjęcie?
Sorki, na szybko robiłem w pracy aby kumplom w necie pokazać rozmiar na nadgarstku...:roll:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img96.imageshack.us/img96/8279/imgp1408m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img192.imageshack.us/img192/5650/imgp1409m.jpg)
To 42mm czy 40 (jak wiekszosc damasko)?
Na poziomie koperty ma 40mm (jak DA36), mierząc z bezelem (patrzac od góry) ma 41,8mm bodajże, a "lug to lug" ma 49mm... Dzięki bezelowi wydaje siębyć znacząco większy od DA36 - niestety 36-tka była dla mnie za mała po przymiarce... ;-)
robin102
09-06-2011, 11:02
Kurde robi wrażenie na tych ostatnich zdjęciach, jaki to finans poszedł na te cacko ?
Rzeczywisty kolor tarczy taki jak na zdjęciach ?
Damasko miot!
A NATO pasek to już w ogóle kosmos:-)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.