PDA

Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

maki
14-04-2011, 23:07
A to miał być żółty? czy ja co nie ten...?

eagis
14-04-2011, 23:52
Nie musiał być ale mi się spodobał:)
Passe? E tam..

maki
15-04-2011, 00:28
No to tu:
http://www.orientuhren.de/orient-automatic-deep-cem65001y-p-266.html?osCsid=do07h1708363ass1q5efrvvb13

woytec60
15-04-2011, 06:08
Żółtego tam niet...

To może tę nowszą, większą, ładniejszą i lepiej wykonaną wersję w kolorze pomarańczy?
http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=2149
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/35341-orient-big-mako-pierwsze-odczucia/
http://www.demus.pl/product-pol-9564-Zegarek-Diver-Automatic-CEM75001M.html
Trochę ponad założony budżet ale warto.
Mam czarną wersję i to mój ulubiony zegarek :)

Spinner
15-04-2011, 08:37
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img38.imageshack.us/i/imgp1071m.jpg/)

zero8
15-04-2011, 08:39
Zmyłeś napis, czy taka wersja?

woytec60
15-04-2011, 11:44
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img855.imageshack.us/i/bm05b.jpg/)

Aras
15-04-2011, 11:50
Staruszek:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img560.imageshack.us/img560/5038/69103156.jpg)

robin102
15-04-2011, 11:53
Wojtku przecież Ty w Canonie siedzisz, skąd nikon na zdjeciu ?
i chyba ładniej temu Orientowi było by na czarnym pasku z białym przeszyciem :)
;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img855.imageshack.us/i/bm05b.jpg/)

woytec60
15-04-2011, 12:11
Ja nie siedzę, ja zmieniam ;)
-> stopka

PS
czasami ubieram go w karbona od Horido (właśnie czarny, typu Carbon z białym przeszyciem) ale najczęściej jest własnie tak.

Pawel92
15-04-2011, 12:43
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img38.imageshack.us/i/imgp1071m.jpg/)

O jeszcze jeden Submariner i do tego na pasku :D

nowart
15-04-2011, 13:16
Poradźcie fachowcy. Rozsypał mi się pasek do tego modelu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img28.imageshack.us/img28/1816/41frbocklsl500aa300.jpg)
w serwisie zaśpiewali 3 miesięczny okres oczekiwania na nowy (:lol:) zatem ta opcja odpada. chciałbym coś podobnego bo ten oryginalny prezentuje się naprawdę świetnie. Niekoniecznie tak wyprofilowany ale koniecznie z czerwonymi przeszyciami.
Wcześniej już pokazywaliście jakieś ładne, niedrogie paseczki w okolicach 60zł z ładnymi przeszyciami - gdzie takie można kupić? W uszach ma 22mm - polecicie coś gustownego i trwałego?

robin102
15-04-2011, 13:26
A mówiłem kupić Orienta
;)
ten
http://dolinski.pl/akcesoria/paski-hirsch.html
na dole z czerwonym przeszyciem
http://dolinski.pl/akcesoria/paski-hirsch.html
http://allegro.pl/gruby-skorzany-pasek-do-zegarka-paner-22-26mm-i1518979167.html
trochę drożej ;)
http://allegro.pl/pasek-hirsch-liberty-klasyczny-najwyzsza-jakosc-i1540182478.html
kolory do wyboru do cuuloru ;)

Michał Fąfrowicz
15-04-2011, 13:27
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh5.ggpht.com/_yGxdrJA8GcA/TAO7rUjkmKI/AAAAAAAAJvA/NV61mVJX-Ik/DZ1173-3.jpg)

Diesel.. kocham go :)

JacKill
15-04-2011, 13:30
http://www.thestrapshop.co.uk/pages/lwb/elitePop/Navigator%202.htm
http://www.thestrapshop.co.uk/pages/lwb/elitePop/TSS%20MotorSport.htm
http://www.thestrapshop.co.uk/pages/lwb/puPop/Grand%20Prix%20Rubber.htm
http://www.thestrapshop.co.uk/pages/lwb/puPop/RBD-1.htm

Wysyłka £1.65, dochodzi po 3-4 dniach (Royal Mail).

nowart
15-04-2011, 13:55
robin, Jackill, dzięki Panowie.
Jeszcze pytanie - czy warto dopłacać do pasków Hisrch (ok 130zł) skoro za ok 60zł mam z dowolnym przeszyciem wcześniej opisywane paski Pattini (http://allegro.pl/pattini-pasek-do-zegarka-22mm-skora-czar-57-22-c-i1552060379.html) ?

Spinner
15-04-2011, 13:57
Zmyłeś napis, czy taka wersja?

Jest zmyty napis i zdjęta lupka;-)

zero8
15-04-2011, 20:02
Dziś z stylu Spinnera, czyli motoryzacyjne ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img820.imageshack.us/img820/3919/zdjcie0184u.jpg)

JacKill
15-04-2011, 23:40
robin, Jackill, dzięki Panowie.
Jeszcze pytanie - czy warto dopłacać do pasków Hisrch (ok 130zł) skoro za ok 60zł mam z dowolnym przeszyciem wcześniej opisywane paski Pattini (http://allegro.pl/pattini-pasek-do-zegarka-22mm-skora-czar-57-22-c-i1552060379.html) ?

Nie znam tych pasków, ale na forum KMZiZ wszyscy pozytywnie się o nim wypowiadają.

darsedz
16-04-2011, 13:18
mam Hirscha, jest wodoodporny co się przydaje, gdy ktoś nie ma nawyków zdejmowania zegarka.

zero8
16-04-2011, 21:01
Dzis:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img43.imageshack.us/img43/9540/bulde.jpg)

Pawel92
16-04-2011, 21:25
Wow. To legadarna marka. Gratki.

PiterM
16-04-2011, 23:14
Zestaw łykendowy...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/tlock_03-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/inne_blade/tlock_03.jpg)

eagis
16-04-2011, 23:38
Wy posiadacie te wszystkie zegarki czy to zdjęcia z jakichś wystaw czy coś?

Wojteksw
17-04-2011, 09:33
Wy posiadacie te wszystkie zegarki czy to zdjęcia z jakichś wystaw czy coś?

Na naszym Forum są: miłośnicy zegarków, pracownicy sklepów, właściciele komisów i lombardów i wiele innych, a więc fotografie pochodzą z własnych kolekcji jak i zapożyczonych.

Mamrot
17-04-2011, 13:10
Zestaw łykendowy...


Piękna Sebenza, piękny Pam, mimo że jest na mojej watchliście,
to nie mogę się przemóc z powodu ceny, ale zawsze miło popatrzeć :)

A ja dzisiaj łykendowo przewietrzam szufladę.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img852.imageshack.us/img852/9434/dsc1716q.jpg)

zero8
17-04-2011, 17:07
Drugi dzień z rzędu ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img716.imageshack.us/img716/6256/bul2.jpg)

robin102
17-04-2011, 19:09
Drugi dzień z rzędu ;-)
Bardzo dziwne ? ;)
bo zegarek taki jakiś dziwny, o dziwnej stylistyce.....sam się nad nim zastanwiałem ;)
Podoba się Wam ?

woytec60
17-04-2011, 19:24
Mnie nie.
Elegancka, zdobiona tarcza, z rzymskimi cyframi i do tego jakieś sześciokątne śruby na bezelu..

PS
Ale ja dziwny jestem...
Gdybyśmy mieli jednakowe gusta to wszyscy jeździlibyśmy volkswagenami ja jeżdżę Toyotą ;)
Ważne, że się właścicielowi podoba :)

robin102
17-04-2011, 20:01
Dziwny mix stylowy, do tego zegarek jest dużego rozmiaru.
Może się podoba, choć nie jestem pewien ?

zero8
17-04-2011, 20:20
Zegarek nie jest wcale duży, 44mm to akurat. A leży na ręku idealnie, nie przesuwa się, bransoleta nie wyrywa włosów i super się układa. Jeśli chodzi o wygląd, to jest to bardzo uniwersalna stylistyka i mi się podoba.
Ale jak pisał woytec, każdy woli co innego, ja np jeżdżę toyota, chociaż wcale mi się nie podoba :p

eagis
18-04-2011, 12:24
Może Panowie Zegarkowcy niedługo do Was dołączę, zakupiłem Seiko SNZH55K1 od kolegi marekm :)
Swoją drogą, to automat - jak długo on wytrzymuje bez machania ręką?

zero8
18-04-2011, 12:53
Pewnie 38h, po pelnym nakreceniu.

eagis
18-04-2011, 13:00
To nie za długo... a jak padnie, to da się go jakoś szybko dokręcić czy trzeba machać?

zero8
18-04-2011, 13:04
Tych mechanizmów się nie dokręca.

Gio
18-04-2011, 13:23
To nie za długo... a jak padnie, to da się go jakoś szybko dokręcić czy trzeba machać?

Ruszysz dwa razy ręką i spokojnie wystarczy na rozruch. Chyba nie spędzasz większości dnia leżąc bez ruchu:-)

robin102
18-04-2011, 17:25
Odezwał się do kogoś Roland Kemmner ?


To nie za długo... a jak padnie, to da się go jakoś szybko dokręcić czy trzeba machać?
Można na noc założyć zamiast obroży dla psa czy kota który chodzi trochę po nocy wiec zegarek sienie zatrzyma :mrgreen:
;)

Mamrot
18-04-2011, 20:03
38 godzin to sporo.
Wystarczy do noszenia zegarka co drugi dzionek.


Dzisiaj wróciłem wcześniej z pracy, żona zapędziała mnie do pracy w ogrodzie.
Broniłem się jak mogłem, każda wymówa była dobra.

Szczur z żółwiem zagonieni ze mną do roboty.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img94.imageshack.us/img94/161/dsc1748u.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img576.imageshack.us/img576/6231/dsc1743ea.jpg)

maki
18-04-2011, 20:28
Odezwał się do kogoś Roland Kemmner ?


Można na noc założyć zamiast obroży dla psa czy kota który chodzi trochę po nocy wiec zegarek sienie zatrzyma :mrgreen:
;)

Robin, lubie Cię za takie pomysły:]

Spinner
19-04-2011, 10:53
Odezwał się do kumpla, nie ma teraz tych zegarków, bedzie podwyżka do 230euro...

Ja dziś z newcomerem:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img684.imageshack.us/img684/6093/imgp1097m.jpg)

robin102
19-04-2011, 11:55
Odezwał się do kumpla, nie ma teraz tych zegarków, bedzie podwyżka do 230euro...
Dzięki za info.
Piękny prawie klasyk ten nowy, lubię tak pokazywany dzionek tygodnia. Podrzuć jakąś linkę bo pierwszy raz widzę tego pięknisia :)

zero8
19-04-2011, 12:11
Spinner, Ty wiesz co :twisted:

Spinner
19-04-2011, 13:02
Wiem, wiem...:mrgreen: No to jeszcze jedno:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img24.imageshack.us/img24/6620/imgp1087m.jpg)

:wink:

Kurka, Woldemorth, takiego żółwia z taczą i wskazówkami 6105 muszę kiedyś kupić - booooski jest!

zero8
19-04-2011, 14:58
Tylko jesli mam byc szczery, zostawil bym kontiki...

Spinner
19-04-2011, 15:12
Dwa białasy to za dużo, nie stać mnie... A pozycja czarnego u mnie jest zajeta niezmienie od lat... No i obiecałem sobie nie przywiązywać się do zegareczków..;-)

woytec60
19-04-2011, 15:41
Robin, coś dla Ciebie

1MH1IZ9rA28

Myslę, że innych też zainteresuje :)

W tym filmie pokazują nowy model Orienta: DJ02002B (http://www.orient-watch.com/products/category/item/?category_id=97), zegarek z funkcją GMT, Power reserve, automatycznym naciągiem i stopsekundą. Ma zupełnie nowy mechanizm 40P51.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img577.imageshack.us/i/971.png/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img818.imageshack.us/i/orientdj02003w.jpg/)


Recenzja u Yeomana Orient GMT with hack and handwind – DJ02003W (http://yeomanseiko.wordpress.com/2011/04/04/orient-gmt-with-hack-and-handwind-dj02003w/)
Bardzo fajny, właśnie rozglądam się za zegarkiem z GMT i nawet mi pasuje tylko chyba jeszcze nie do kupienia.

tml
19-04-2011, 16:00
Ładny ten biały, chyba właśnie się wyleczyłem z Orienta CEY04003W http://www.orient-watch.pl/catalog/products/1049


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/indexphpmod22showImage8467typeguardImage-2.jpg
źródło (http://www.orient-watch.pl/index.php?mod=22&showImage=8467&type=guardImageSize&w=600&h=400&f=file.jpg)

woytec60
19-04-2011, 16:05
Ten przekombinowany jakiś...

robin102
19-04-2011, 17:04
Robin, coś dla Ciebie

Myslę, że innych też zainteresuje :)

Recenzja u Yeomana Orient GMT with hack and handwind – DJ02003W (http://yeomanseiko.wordpress.com/2011/04/04/orient-gmt-with-hack-and-handwind-dj02003w/)
Bardzo fajny, właśnie rozglądam się za zegarkiem z GMT i nawet mi pasuje tylko chyba jeszcze nie do kupienia.
Dzięki , dzięki , bardzo fajny dziadkowy model. Idealny jak dla mnie. Orient rulez :)
Zobaczymy ile będzie kosztował ?

woytec60
19-04-2011, 17:12
I kiedy będzie można kupić... ?

Yaro
19-04-2011, 23:17
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img29.imageshack.us/i/img03361p.jpg/)

zero8
20-04-2011, 08:12
Jak na Breitlinga wyglada super :-)

U mnie dzis bardziej elegancko:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5637143706_d06122202d_b-2.jpg
źródło (http://farm6.static.flickr.com/5143/5637143706_d06122202d_b.jpg)

robin102
20-04-2011, 09:53
I kiedy będzie można kupić... ?
Na razie z pięknych "tanich" Orientów to można kupić ten:
http://yeomanseiko.wordpress.com/2010/08/03/orient-60th-anniversary-limited-edition-watch-dt00002w/
wychodzi do Polanda cyrka 1180zł wiec nie drogo w zasadzie, ale problem w tym, że z tej limitowanej sprzedaży w handlu zostały jedynie pozłacane wersje na ciemno brązowy pasku. Jak by nie ten szkopuł ;) to dawno bym go kupił bo dla mnie jest wyjątkowy:)

woytec60
20-04-2011, 09:59
Tu zobacz: http://www.horademoda.com/orient-60th-anniversary-limited-edition-dt00002w-p-1614.html

Ten Orient jest piękny, widziałem go już ale aktualnie szukam zegarka z funkcja GMT i tego się będę trzymał.

robin102
20-04-2011, 10:01
Nooomm :) o tym samy zegarku rozprawiamy chyba ; )zobacz jakie cudeńko, czy może być coś piękniejszego dla dorosłego faceta :) żeby gdzieś tak w stalowej wersji dorwać.
http://cgi.ebay.com/Orient-60th-Anniversary-Mechanical-SDT00001S-NIB-/150593074299?_trksid=p4340.m263&_trkparms=algo%3DSIC%26its%3DI%252BC%26itu%3DUCI%2 52BIA%252BUA%252BFICS%252BUFI%26otn%3D10%26pmod%3D 150585726691%26ps%3D63%26clkid%3D85835113018052434 33

woytec60
20-04-2011, 10:20
No o tym samym, oczywiście :)
Napisałeś, że już nie ma w stali to dałem Ci linkę do sklepu, w którym chyba jest.
Nie wiem tylko, czy wysyłają do Polszy, nie znam języka.

ekonet
20-04-2011, 11:17
NNapisałeś, że już nie ma w stali to dałem Ci linkę do sklepu, w którym chyba jest.
Nie wiem tylko, czy wysyłają do Polszy, nie znam języka.
A translator Ci urwało? ;)
1. Wysyłają na cały świat, od 200 euro w górę za darmo, poniżej 8 euro do Europy.
2. Zapas wyczerpany.
:)

Spinner
20-04-2011, 11:56
Brajtek jeden z nielicznych, które mi sie podobają - GRATY!!!

A ja dziś ponownie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img193.imageshack.us/img193/1889/imgp1118m.jpg)

robin102
20-04-2011, 13:31
Spineer ile dałeś ? Rozumiem, że KONTIKI do sprzedania na zegarkowe forum pójdzie ?
-------------------------
Fakturka na tarczy jak w Orientach, to lubię :)


Jak na Breitlinga wyglada super :-)

U mnie dzis bardziej elegancko:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5637143706_d06122202d_b-2.jpg
źródło (http://farm6.static.flickr.com/5143/5637143706_d06122202d_b.jpg)

woytec60
20-04-2011, 13:52
A translator Ci urwało? ;)
1. Wysyłają na cały świat, od 200 euro w górę za darmo, poniżej 8 euro do Europy.
2. Zapas wyczerpany.
:)

Faktycznie :oops:




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img29.imageshack.us/i/img03361p.jpg/)

Yaro, świetny ten Breitling.
Chyba jedyny tej firmy który mi się podoba za to podoba mi się bardzo.
Gratki :)

Gio
20-04-2011, 14:19
Spineer ile dałeś ? Rozumiem, że KONTIKI do sprzedania na zegarkowe forum pójdzie ?


Raczej już nie pójdzie, a jeśli nawet to nie z rąk Spinnera bo już się jej pozbył:-) Szkoda, bo już prawie budżet zebrałem:-( Ale nie ma tego złego - kupię 14-24/2.8 na wakacje:-)

tomek...
20-04-2011, 20:04
U mnie dzisiaj tak:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img717.imageshack.us/img717/9337/p1000123p.jpg)

Pozdrawiam
tomek...

robin102
20-04-2011, 20:48
Raczej już nie pójdzie, a jeśli nawet to nie z rąk Spinnera bo już się jej pozbył:-) Szkoda, bo już prawie budżet zebrałem:-( Ale nie ma tego złego - kupię 14-24/2.8 na wakacje:-)
No to pięknie nas załatwił ;) zamiast zegarków będziemy ciężkie obiektywy nosić :( ;)
Spinner jak Kemmner będzie znudzony Twoją ręką to pisz do mnie. Na pewno by chciał pomieszkać w mojej szufladzie obok pięknej Mewy :)

WOW ! klasyka klasyki w najlepszym wydaniu. Normalnie prawie jak Orient ;)
Z którego to roku ta piękna Omega ?


U mnie dzisiaj tak:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img717.imageshack.us/img717/9337/p1000123p.jpg)

Pozdrawiam
tomek...

tomek...
20-04-2011, 20:59
WOW ! klasyka klasyki w najlepszym wydaniu. Normalnie prawie jak Orient ;)
Z którego to roku ta piękna Omega ?

Z 1964-ego

Pozdrawiam
tomek...

M_B
20-04-2011, 21:06
Omega bardzo ładna, jedyna jaka do tej pory mi się spodobała. ;)

Ja mam znowu porysowane szkiełko w Skagenie. :( Nie wymieniam póki co, bo w szczególnych okolicznościach się porysowało.

2pompony
20-04-2011, 21:51
A jakbyś chciał wymienić, to gdzie? Ja co prawda jeszcze nie porysowałem, ale przywiozłem zegarek spoza Europy i jakby nie daj bóg przyszło mi wymieniać, to czarno widzę...

A ta Omega Tomka, to pierwszy zegarek od jakichś 150 stron, na który można popatrzeć z radością! :)

Yaro
20-04-2011, 23:32
od 2 dni :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img687.imageshack.us/i/img03271f.jpg/)

Łopal
20-04-2011, 23:38
Zestaw łykendowy...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/tlock_03-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/inne_blade/tlock_03.jpg)

Molto piacere :)))))

robin102
21-04-2011, 13:40
Można prosić coś więcej o tym scyzoryku, jakiś link ?

prz3mo
21-04-2011, 14:02
Można prosić coś więcej o tym scyzoryku, jakiś link ?

http://www.knives.pl/forum/

:-P

robin102
21-04-2011, 14:08
Przysiadłem normalnie ze zdziwienia :-o, są jeszcz jakieś "dziwniejsze" fora np użytkowników dezodoranów REXONA ;)
dzięki, ale jak można to bym prosił o linkę do sklepu :)

Aras
21-04-2011, 15:08
dzięki, ale jak można to bym prosił o linkę do sklepu :)
http://www.chrisreeve.com/ti-lock.htm O cenę nie pytaj. Po przeliczeniu z $ na złotówki jest czterocyfrowa...

robin102
21-04-2011, 15:31
Jak to czterocyfrowa ?
Chyba nie chcesz powiedzieć, że 1000zł za scyzoryk !
edytka.
wszedłem w tabelkę z cenami jednak ZONK !
ps
może trzeba założyć watek "co masz dzisiaj w kieszeni " :-)

maly5
21-04-2011, 17:34
no chyba nie sadziles Robin, ze takie male dziela sztuki jak to chodza po 20zl, jak nie porownujac scyzoryki od ruskich :D

jak sie poczyta troche forum z nozykami to mozna zmieknac, tudziez nasiakna, wiec lepiej tam nie zagladaj zbyt wiele ;)

woytec60
21-04-2011, 18:57
Jak to czterocyfrowa ?
Chyba nie chcesz powiedzieć, że 1000zł za scyzoryk !
edytka.
wszedłem w tabelkę z cenami jednak ZONK !
ps
może trzeba założyć watek "co masz dzisiaj w kieszeni " :-)

Już dawno o tym myślałem, w końcu rodowód ziemi kieleckiej zobowiązuje ;)
Jednak dziś prawdziwych scyzoryków już nie ma...

maki
21-04-2011, 19:14
Fakt, nożowych forum lepiej nie tykać, bo w jakiś dziwny sposób zachciewa się noża takiego, srakiego, multitoola etc etc, choćby w ogóle nie był do niczego potrzebny. Kiedys posiedziałem tam wieczór i postarałem się zapomnieć. Chyba się udało.

robin102
21-04-2011, 21:25
Ładne SEIKO ;)

idealne na zajączkowy prezent do koszyka z jajcami :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/Certina_DSFirst_b_800-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/Certina_DS-First_b_800.jpg)

ekonet
21-04-2011, 22:58
może trzeba założyć watek "co masz dzisiaj w kieszeni " :-)
Chyba raczej "co masz dzisiaj w plecach". ;)

Mamrot
22-04-2011, 00:05
Przysiadłem normalnie ze zdziwienia :-o, są jeszcz jakieś "dziwniejsze" fora

To jest względnie normalne forum, są jeszcze latarki (http://www.torch.pl/forum/), pióra wiczne (http://www.piorawieczne.fora.pl/) i baty (http://www.whips.pl/forum/) :grin:


Dzisiaj nostalgicznie.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img717.imageshack.us/img717/1005/dsc1045q.jpg)

Spinner
22-04-2011, 09:10
Sorki ale co ja poradzę, że niezmiennie od kiedy przyjechał:?:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img834.imageshack.us/i/dsc8757m.jpg/)
;)

nowart
22-04-2011, 10:02
Spinner , dobrze , że sam dostrzegasz jaki jesteś monotematyczny :p ... ale jak by nie patrzeć gustu do zegarków nie można Tobie odmówić ;)

zero8
22-04-2011, 11:10
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5642280315_8253f6a893_b-1.jpg
źródło (http://farm6.static.flickr.com/5045/5642280315_8253f6a893_b.jpg)

marekm
22-04-2011, 12:58
Który ładniejszy ?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/71sB1xKyh-L_AA1280_600x600.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/71PgSSMxBSL_AA1280_600x600.jpg)

robin102
22-04-2011, 13:12
Wybrał bym biały bo ciemny wygląda jak Vostok ;)
czyli oba są ładne, ale biały będzie bardziej się eksponował na ręku :)
za ile to piniondza taki sikor ?

photoaction
22-04-2011, 13:33
czaeny jest piekny :)

Gio
22-04-2011, 13:46
mnie się podobają oba, dobrałbym do reszty kolekcji i częściej noszonych ciuchów:-)

zero8
22-04-2011, 14:38
Taki troche nijaki, ja bym nie wybrał żadnego :p

maki
22-04-2011, 15:20
Jak już w Lemansa wchodzić to w jakiś Formula1. Można wybrać ładnego.

marekm
22-04-2011, 15:41
Na short liście jest jeszcze model Liverpool Automatic 1-1516A.

W tym wypadku nie mogę zdecydować czy pasek czy bransoleta :roll:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Jacques_Lemans_L_4bbcc31c8d41c.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Jacques_Lemans_L_4bbcc198451b9.jpg)

Ten model był swego czasu prezentowany przez kol. Krzysztof jot, ale w wersji z żółtymi wskazówkami.


Jak już w Lemansa wchodzić to w jakiś Formula1. Można wybrać ładnego.
Fajne, ale zbyt "sportowe". Od tego mam Orange Monster'a :wink:

Aras
22-04-2011, 16:04
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img585.imageshack.us/img585/6928/sam3809.jpg)

maki
22-04-2011, 17:54
A ja miałem przed godziną w skrócie "akcję" nastepującą:
Wywaliłem się na rowerku i jak już się wygrzebałem z błota, i jak już ujechałem 500m to się pokapowałem że nie mam na ręku HAMILTONA!!!!! Uuuuuuuuuuuuu!!!
W powietrzu w tył zwrot. Szczęsciem okolica mało uczęszczana więc leżał w błocie. Przy upadku jak ryłem ziemię wyskoczył teleskop z uszu. Niby i tak są porządniejsze niż np w Orientach :-P ale....
Morał z tego żaden w sumie, chyba że taki, że w moim G-shocku DW5600 parciany pach na gumie opasuje całą rękę a zegarek jest przyczepiony od góry specjalnymi paskami do głównego paska, też przez teleskopy, ale nie ma szans żeby zerwać zegarek przy nagłym napięciu nadgarstka czy nawet zaczepieniu o główny pasek. Podobnie też w NATO bandach jest to niemożliwe.

OVER

Gio
22-04-2011, 19:40
Moi drodzy, czy ktoś wie może jaką szerokość paska ma seiko sarb? Taki jakiego pokazywał Mariusz.

tomek...
22-04-2011, 20:29
Dzisiaj nietypowo:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img822.imageshack.us/img822/7044/p10106962p.jpg)

Pozdrawiam
tomek...

ekonet
22-04-2011, 21:04
się pokapowałem że nie mam na ręku HAMILTONA!!!!! Uuuuuuuuuuuuu!!!
To trochę jak w przypadku nowegoruskiego:
Nowyruski wsiadał do swego Mercedesa, pociągnął za klamkę i w tym momencie nastąpiła eksplozja. Porozwalało wkoło kawałki, ludzie się zbiegli, dym powoli rzednie, a nowyruski lamentuje:
- och, mój Mercedes! Już po nim! A w środku była walizka z kontraktem stulecia i milionem dolarów! O ja nieszczęsny!
Ludzie krzyczą:
- człowieku, rękę ci urwało!
A nowyruski na to:
- tak! I nowego Rolexa!

;)

maki
22-04-2011, 21:20
To troche jak z Czukczą:
Czukcza chciał sie przespać w hotelu, ale go nie chcieli przyjąć bo sie dawno nie mył. Mówią: wykąp się a potem przyjdź, a on że sie nie wykąpie bo jak 2 lata temu sie kąpał to mu fufajka zginęła. No, ale nie chcieli tracic klienta więc na siłę go gdzieś pod prysznic. Po kilku minutach czukcza wyskakuje zadowolony i wrzeszczy: fufajka się znalazła! Pod koszulą miałem...

No, nieważne :-P
Ale chwilę grozy przeżyłem, taką z gatunku zostawiasz klucze czy portfel w autobusie czy w sklepie i zasuwasz ich szukać.
Hehe, kiedys zostawiłem mojego Suunto w Londynie w takiej jednej sali koncertowej. Połapałem się w hotelu. Wróciłem tam o 12 w nocy. Koleś mi otworzył, pozapalał wszystkie światła gdzie trzeba, uwierzył na słowo że to mój zegarek leży w garderobie. I pozostało tylko wrócic z buta, szczesciem w 1 strefie cała akcja się odbyła :-)))

Zorba
22-04-2011, 21:28
Dzisiaj nietypowo.......

....... Merida Road Race 903-18 z tego roku ?? ;-)

woytec60
22-04-2011, 21:55
Maki, chyba nie fufajka tylko kufajka.
W latach mojej młodości to była często używana, pieszczotliwa nazwa pikowanej kurtki drelichowej koloru szarego lub niebieskiego ;)
Chociaż fufajka też jest poprawnie, obie nazwy współistniały ale chyba właśnie fufajka to była koszula, bluza a kufajka to kurtka.
Czyli dowcip jest OK.

maki
22-04-2011, 21:56
Wiem co to, w moich stronach fufajka to bardzo chodliwe określenie kufajki ;]

edit/ aż tak się nie znam, jak zwał tak zwał ;]

tomek...
22-04-2011, 22:15
....... Merida Road Race 903-18 z tego roku ?? ;-)

Zgadza się.
Po czym poznałeś?

Pozdrawiam
tomek...

Zorba
22-04-2011, 22:28
...........Po czym poznałeś?......

....... po tym co widać na zdjęciu :-)
Mam model z 2010 :-)

(sorry "krzysztof jot", wiem, że to wątek zegarkowy ale ....... nie mogłem się oprzeć ;-) )

marekm
23-04-2011, 00:02
.

marekm
23-04-2011, 00:04
Czy ktokolwiek może napisać cokolwiek o marce Aerowatch (http://www.aerowatch.com/) ?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.watch-corner.pl/image_func.php?img=gfx/e714d4dc3fc0670a215fcd1a7f220220.jpg&maxwidth=220)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.watch-corner.pl/image_func.php?img=gfx/bd07d33de7ebaaef594b0e4271a25c5b.jpg&maxwidth=220)

Gio
23-04-2011, 03:44
Marku, zegarki świetnie wykonane, o dość specyficznym wzornictwie, pozycjonowane niżej niż epos czy oris, ale przez wielu stawiane wyżej niż tissot czy certina. Importerem jest m.in. chłopak, którego brat jest przedstawicielem eposa, więc też daje to moim zdaniem pogląd na markę, bo oni raczej badziewia nie sprzedają:-)

robin102
23-04-2011, 13:46
Ten z prawej jest piękny i te wyświetlanie daty echhhhh
Marku za jakie to pieniądze konkretnie ten model ?

Gio
23-04-2011, 14:46
Robin, poziom cenowy Orienta to niestety nie jest...

e=mc2
23-04-2011, 17:27
Czytanie tego wątku, a zwłaszcza oglądanie Waszych zdjęć zegarków, powoduje uzależnienie. Jestem kolejną ofiarą, proszę bardzo :-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img853.imageshack.us/i/parnisportugueseblack.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img853.imageshack.us/i/parnisportugueseblack.jpg/)

robin102
23-04-2011, 17:44
Fajny PARNIS gratki ! i nie wprowadza zagrożenia, że będziesz musiał na balkonie spać.


Robin, poziom cenowy Orienta to niestety nie jest...
Nie no stówkę bym dołożył, może nawet EURO ;)

marekm
23-04-2011, 17:53
Kwarce są od 1500 PLN, automaty trochę droższe :wink:

woytec60
23-04-2011, 18:00
Ten z prawej jest piękny i te wyświetlanie daty echhhhh
Marku za jakie to pieniądze konkretnie ten model ?

Robin, poziom cenowy Orienta to niestety nie jest...

Akurat ten model to jak najbardziej poziom Orienta:
http://www.watch-corner.pl/Aerowatch_Renaissance_Big_Date_ref_41937_AA03-143.html
Widziałem już Orienty droższe i ładniejsze ;)

robin102
23-04-2011, 18:19
O neeeee kwarcykom :(

Gio
23-04-2011, 19:34
Akurat ten model to jak najbardziej poziom Orienta:
http://www.watch-corner.pl/Aerowatch_Renaissance_Big_Date_ref_41937_AA03-143.html
Widziałem już Orienty droższe i ładniejsze ;)

Z tym elektrycznym paskudztwem w środku?? No weeeeeźźź...

Gio
23-04-2011, 19:36
Czytanie tego wątku, a zwłaszcza oglądanie Waszych zdjęć zegarków, powoduje uzależnienie. Jestem kolejną ofiarą, proszę bardzo :-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img853.imageshack.us/i/parnisportugueseblack.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img853.imageshack.us/i/parnisportugueseblack.jpg/)

Będzie Pan zadowolony:-) Gratki! Mam wersję niebiesko-białą, a dla swojego Taty sprowadzam 'pandę'. To jest naprawdę zegarek o jakości ciężko osiągalnej za te pieniądze. Pokazałem go znajomemu zegarmistrzowi, zdziwił się jakością wykonania mechanizmu.

jarek76
23-04-2011, 21:02
O neeeee kwarcykom :(

No i Robin został automatycznym talibem :)

Ja lubię kwarce i jestem zdania, że dobry kwarc nie jest zły :wink:

e=mc2
23-04-2011, 21:36
Robin, Gio - dzięki!
Gdy przyszedł, zaskoczył mnie jego rozmiar. Do tej pory używam z powodzeniem zegarka sprzed kilkunastu lat, z o dobry centymetr mniejszą średnicą. A tu takie monstrum. Ale powoli się przyzwyczajam. Biała wersja z niebieskimi indeksami też wygląda znakomicie, może kiedyś wymienię na taką ;-)
Parnis produkuje nawet "torubillon'a" za śmieszne pieniądze? Przynajmniej tak go nazywa, nie wiem, czy jest to uprawnione, w sieci są sprzeczne opinie. I co to właściwie oznacza? Tu link:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=68xKNUpDg0s

robin102
23-04-2011, 21:47
No i Robin został automatycznym talibem :)
Tylko tak na święta się pręże bo po świętach przyleci do mnie prawdziwy bezdusznik czyli odmierzacz czasu ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/9597924144d21ccf1e6693670970225-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/9597924144d21ccf1e6693670970225.jpg)

Gio
23-04-2011, 21:57
brzyyyydaaalll:-) i niech się dobrze nosi:-)

M_B
23-04-2011, 22:13
Właśnie licytuję Parnisa...

M_B
24-04-2011, 13:38
Zakochałem się -> http://allegro.pl/sliczny-vostok-europe-gaz-14-nh25a-561137-seiko-i1566971518.html

aronov
24-04-2011, 14:40
Adriatica Titanium

Farien
24-04-2011, 16:23
Ja sobie śmigam z takim na nadgarstku.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://irisorologi.it/files/2010/04/orologio-emporio-armani-classics-ar0428_2905_zoom.jpg)
Emporio Armani AR0428

woytec60
25-04-2011, 17:38
U mnie dziś tak


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img715.imageshack.us/i/sm02n.jpg/)


Tylko fotka z szuflady.

PS
Właśnie zauważyłem, że ten wątek staje się jednym z najdłuższych w Cafe, jeśli już taki nie jest :)
Może by tak przykleić?

tomek...
26-04-2011, 11:03
U mnie tak:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img535.imageshack.us/img535/5787/omegai.jpg)

Pozdrawiam
tomek...

marekm
26-04-2011, 14:02
Mam pytanie odnośnie trwałości szkiełka mineralnego. Czy na zegarek "codzienny" jest sens wybrać model ze szkiełkiem mineralnym, czy koniecznie musi być szafirowe ?

sokrates
26-04-2011, 14:13
W moim "codziennym, roboczym" casio z wypukłym szkiełkiem mineralnym radzę sobie tak: jak się porysuje to biorę papier wodny 2000, matowię, potem pasta polerska - 10 minut i szkiełko jak nowe. Ale jak kogoś stać na model z szafirowym - nie neguję takiego rozwiązania ;-)

maki
26-04-2011, 17:57
Zależy od posiadacza. W dwójnasób -jak korzysta i czy ewentualne ryski dają/nie dają mu żyć. Fakt, mineralne szkło wcale nie trzeba się starać specjalnie żeby rysy powstały w codziennym użytkowaniu.
Pozdr

Maro66.
26-04-2011, 18:00
Tak jest.
Z szafirem takiego problemu nie ma, choć widziałem kiedyś zarysowanego...

maki
26-04-2011, 18:46
Poza tym, szafir dużo łatwiej zbić podobno. Dużo twardszy ale bardziej kruchy - przywalić zegarkiem w szkiełko też się zdarza co by nie mówić...

marekm
26-04-2011, 21:49
Słyszałem i taką opinię, że mineralne co prawda łatwiej się rysuje, ale rysy są do usunięcia, natomiast szafirowe rzadziej, ale jeżeli już, to rys w żaden sposób usunąć się nie da.

Fakt, faktem, w tanich są mineralne, a w drogich szafirowe :roll:

zero8
27-04-2011, 08:33
Dzis:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5660588702_c1443878a3_b-1.jpg
źródło (http://farm6.static.flickr.com/5266/5660588702_c1443878a3_b.jpg)

marekm
27-04-2011, 15:25
Niskobudżetowa (ok. 510 PLN) alternatywa dla miłośników Glycine :wink:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/61XdrgTbF4L_AA1153_600x600.jpg)

robin102
27-04-2011, 17:36
Słyszałem i taką opinię, że mineralne co prawda łatwiej się rysuje, ale rysy są do usunięcia, natomiast szafirowe rzadziej, ale jeżeli już, to rys w żaden sposób usunąć się nie da.

Fakt, faktem, w tanich są mineralne, a w drogich szafirowe :roll:
Na moim 20 letnim tanim bo za 100$ tiszocie jest szkło szafirowe i w stosunku do tego co ten zegarek przeszedł to można by rzec, że szkło jest niezniszczalne i nie zarysowania w normalnym użytkowaniu. Mało tego nie do rozbicia. Przez te 20 walone było o futryny, parapety części silnika samochodowego i normalnie nic :)
Nie sadze, żeby mineralne to wytrzymało. W Oriencie też mam szafirowe i już maiło zderzenie z różnymi rzeczami i nic na nim nie ma, zero śladów.
Jak jest wybór to brał bym z szafirowym, choć dzisiejszy szafir to może nie ten sam szafir co dawniej.
Zauważyłem, że koperty dzisiejszych nawet droższych zegarków za 2-3 tys zł są robione za przeproszeniem z plastelinyguwuunoliny ;) Mierzyłem w Złotych Tarasach EPOSA za 4 kzł wewnętrzny nit guzika w rękawie bluzy po lekkim dotknięciu zarysował kopertę :( po czym się oddaliłem :roll:
----------------------------------------------------------------
Jakoś mocno go eksploatujesz :) dalej Ci się podoba ? Jest możliwość kupna takiego na pasku za 1200zł, albo trochę mniej i się drapię bo zegarek dziwaczny, ale coś w sobie jednak ma :)


Dzis:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5660588702_c1443878a3_b-1.jpg
źródło (http://farm6.static.flickr.com/5266/5660588702_c1443878a3_b.jpg)

maki
27-04-2011, 18:29
A tak wygląda X-wind na tzw. NATO Strap`ie




https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/134251258-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/134251258.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/134251262-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/134251262.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/134251265-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/134251265.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/134251269-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/134251269.jpg)

tml
27-04-2011, 19:24
Hmm, znam ten motyw. Tak wygląda PRS516 na pasku NATO

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img194.imageshack.us/img194/1699/dsc00108wj.jpg)

zero8
27-04-2011, 20:11
Jakoś mocno go eksploatujesz :) dalej Ci się podoba ?

Bo ten zegarek duzo zyskuje, jak sie go zalozy na nadgastek. Leży rewelacujnie :-)

robin102
27-04-2011, 21:03
Leży rewelacujnie :-)
Bo zegarki z małymi opuszczonymi do dołu ;) uszami dobrze leżą na ręku nawet jak są wielkie jak ten :)
Zgrabne uszy nie tylko u kobiety i audiofila grają rolę, oj grają :)
--------------------------------------------------
Świetnie dopasowany komplecik. Zrób takie zdjęcie w trochę lepszym świetle, bardziej naturalnym. Np. po wyjściu z roboty o 19 godz :)

A tak wygląda X-wind na tzw. NATO Strap`ie

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/134251258-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/134251258.jpg)
]

maki
27-04-2011, 23:11
Kurde, ambitne zadanie, nie bardzo wiem jakie to światło miałoby być, za cienki ja herbatnik:-)

Jai pur
28-04-2011, 11:22
Wczoraj długo wybierałem zegarek o lekko sportowym charakterze, a do domu wróciłem z "budzikiem";)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img36.imageshack.us/i/30845919.jpg/)

zero8
28-04-2011, 11:57
Wczoraj długo wybierałem zegarek o lekko sportowym charakterze, a do domu wróciłem z "budzikiem";)



Oszzzzzzzz :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:: shock::shock::shock::shock:

ps. to ten zegarek, co mysle?

Jai pur
28-04-2011, 13:30
Oszzzzzzzz :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:: shock::shock::shock::shock:

ps. to ten zegarek, co mysle?

jeśli myślisz o świerszczu, to tak,
ten model to Vulcain Diver X-Treme Titanium & Steel, choć diver z niego, jak z bulwarowego SUV-a terenówka:)

ekonet
28-04-2011, 13:55
jeśli myślisz o świerszczu, to tak,
ten model to Vulcain Diver X-Treme Titanium & Steel, choć diver z niego, jak z bulwarowego SUV-a terenówka:)
Sikor za prawie szesnaście tysiączków to już jest rozbój. ;)

Jai pur
28-04-2011, 15:31
to jeszcze dwie fotki


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img835.imageshack.us/i/21118665.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img121.imageshack.us/i/43673103.jpg/)

marekm
28-04-2011, 18:40
Sikor za prawie szesnaście tysiączków to już jest rozbój. ;)

Redystrybucja dochodu AD 2011 :lol:

Gio
28-04-2011, 21:30
Sikor za prawie szesnaście tysiączków to już jest rozbój. ;)

Czy ja wiem? Mnie np. to cudo za 'marną' dychę wciąż nie opuszcza i 'boję się' że w końcu się złamię:-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/movadobaby_2154_258906285-1.jpg
źródło (http://ep.yimg.com/ca/I/movadobaby_2154_258906285)

robin102
28-04-2011, 21:59
U mnie jest już tylko jeden zegarek dla którego warto i trzeba żyć :mrgreen:
Tylko, że musi być z białą elegancką tarczą i czarnym paskiem z białym przeszyciem.
Na razie kupić nie ma gdzie więc......i nie ma za co :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/H326165331a-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/H32616533-1a.jpg)

emet_b
28-04-2011, 22:19
A ja skierowałem się ku wszelakim g-shockom, ale to fajne maszynki są te wszystki Gulf, Frog, Mud, Risemany :)

Maro66.
28-04-2011, 22:36
Robin, to zobacz tego:
http://hamiltonwatch.com/views/novelties/liberty.html

marekm
28-04-2011, 23:18
Dylemat :rolleyes:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/e714d4dc3fc0670a215fcd1a7f220220.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/81PECJdttUS_AA1500_.jpg)

Aero - szwajcarski kwarc
Bula - japoński automat

woytec60
29-04-2011, 00:05
Aero ładniejsze ale kwarc...

zero8
29-04-2011, 07:33
Bulova byla by ladniejsza, gdyby nie OH ;-)

Gio
29-04-2011, 07:35
właśnie oh robi z niej naprawdę fajny zegarek:-)

konopia
29-04-2011, 09:17
@marekm - bulova z tymi "nacięciami" (przeniesienie pozycji godzin z tarczy na bezel ) wygląda tragicznie.
Jakby jakiś domorosły majsterkowicz porobił sobie nacięcia, fuj...
Bez tego to całkiem zgrabny zegarek jest.
Z podanych Aero... ładniejszy.


BTW: jak w hierarchii zegarko-maniactwa stoją analogowe Casio?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://76.my/Malaysia/casio-standard-analog-diver-series-watch-mtd-1069b-1a2vdf-1008-09-GoGoEggDOTcom@11033.jpg)

woytec60
29-04-2011, 09:25
Na luzie


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img818.imageshack.us/i/bm10l.jpg/)

fafniak
29-04-2011, 09:31
sie tam znacie ;)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/134291223-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/fafniak/image/134291223.jpg)
oj źle się przycieło :)

Spinner
29-04-2011, 09:37
:)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img687.imageshack.us/img687/5562/dsc8816m.jpg)

tml
29-04-2011, 09:47
pomarańczka na wakacje?

zero8
29-04-2011, 10:54
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5669296532_58402599bc_b-1.jpg
źródło (http://farm6.static.flickr.com/5225/5669296532_58402599bc_b.jpg)

robin102
29-04-2011, 11:53
VOSTOK zjada wszystko co tu pokazujecie :)
-----------------

MarekM Bierz Bulowę, brzydka jest, ale coś w niej jest. Poza tym to automat, a nie cwarcyk bezdusznik.
A w ogóle to co Cię naszło na takie zwykle-grzeczne zegarki ;)

prz3mo
29-04-2011, 11:56
VOSTOK zjada wszystko co tu pokazujecie :)

Fakt, ten niebieski jest kozaki, chyba za jakiś czas się na niego skuszę :)
Gdzie najtaniej go można "zanabyć"?

robin102
29-04-2011, 12:00
Tu się kupuje za 880 zł jak się upomni o rabat dla fotografów :)
serio
http://e-zegarek.pl/sklep/vostok-europe-105-strona3-vostok-europe-gaz-14-limousine-3561.html
w cenie są koszty przesyłki pobraniowej

ps.
niebieski ma limitacje na 3000sztuk więc....

2pompony
29-04-2011, 12:24
Ciekawy jestem, kiedy wreszcie dojdzie do tego, żeby tarcza zegarka miała większą średnicę niż nadgarstek w najszerszym miejscu... W zegarze naręcznym, rzecz jasna.

marekm
29-04-2011, 12:58
...A w ogóle to co Cię naszło na takie zwykle-grzeczne zegarki ;)

Mam garnitur, to pomyślałem, że sobie zegarek do nie niego dokupię. :wink:


Ciekawy jestem, kiedy wreszcie dojdzie do tego, żeby tarcza zegarka miała większą średnicę niż nadgarstek w najszerszym miejscu...

Kwestia diety. :mrgreen:

PawelR
29-04-2011, 16:13
A u mnie dziś - chińczyk za $40 ;-) Zamówiłem z ciekawości i, o dziwo - doszedł !


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img696.imageshack.us/img696/2297/foto1fhz.jpg)

marekm
29-04-2011, 17:29
A u mnie dziś - chińczyk za $40 ;-) Zamówiłem z ciekawości i, o dziwo - doszedł !

To fajnie, że doszedł, ale podstawowe pytanie brzmi "czy chodzi" :mrgreen:

Na marginesie dodam, że w kategorii "Zegarek budżetowy" jesteś zdecydowanym liderem. :)

woytec60
29-04-2011, 17:47
Do mnie dzisiaj przyszedł taki gość


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img843.imageshack.us/i/47843130.jpg/)

Do pary bo tej białej piątce smutno było


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img577.imageshack.us/i/49747067.jpg/)

PawelR
29-04-2011, 17:54
To fajnie, że doszedł, ale podstawowe pytanie brzmi "czy chodzi" :mrgreen:

Na marginesie dodam, że w kategorii "Zegarek budżetowy" jesteś zdecydowanym liderem. :)

Zegarek jw. ma mechanizm automatyczny i jest jednym z dokładniejszych automatów jakie posiadam, odchyłka dobowa nie przekracza 5s.

Co do pozycji "lidera" - chińczyków kupiłem 3 sztuki i na tym koniec eksperymentów ;-)

Drugi z wymienionej trójki ($44), niestety kwarc, wygląda tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img830.imageshack.us/img830/2103/foto2vl.jpg)

Vavamaka
29-04-2011, 18:49
PawelR Gdzie można kupic takiego 'divera' za 40 zielonych? Bedę wdzięczny za linkę. BTW gratuluję zakupu- dobrze wygląda na nadgarstku.

PawelR
29-04-2011, 19:03
PawelR Gdzie można kupic takiego 'divera' za 40 zielonych? Bedę wdzięczny za linkę. BTW gratuluję zakupu- dobrze wygląda na nadgarstku.

Podrzucałem parę stron wcześniej w tym samym wątku, ale mogę powtórzyć: (ja kupowałem u Wenpinga)


1. http://www.jacksontse.com/hw033.html
2. http://www.wenping1970.com/Product_S...?ArticleID=360

Vavamaka
29-04-2011, 19:13
Dzięki!
A ja dzisiaj tak:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img52.imageshack.us/i/adriatica1.jpg/)

Spinner
29-04-2011, 20:59
Taki to jakieś 80zł z przesyłką:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/DSC_7360m-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/_jjETlGAVwk0/TXK1qpruUFI/AAAAAAAAAos/rRQxDlmiBxU/s640/DSC_7360m.jpg)

:twisted:

-bob-
29-04-2011, 21:08
Dylemat :rolleyes:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/e714d4dc3fc0670a215fcd1a7f220220.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/81PECJdttUS_AA1500_.jpg)

Aero - szwajcarski kwarc
Bula - japoński automat

Bulova troszkę mała na dłoni, ale nie wiem jak Aero

emet_b
29-04-2011, 21:17
kupiliście kiedykolwiek coś pod wpływem %?? Ja właśnie se podlicytowałem bo jakoś tak aukcja się ślimaczyła, no i kurka wygrałem:shock::lol:
Trudno, fajnym G-shockiem nie pogardzę ;)

PawelR
29-04-2011, 22:08
kupiliście kiedykolwiek coś pod wpływem %?? Ja właśnie se podlicytowałem bo jakoś tak aukcja się ślimaczyła, no i kurka wygrałem:shock::lol:
Trudno, fajnym G-shockiem nie pogardzę ;)

Nie raz, panie kolego, nie raz :)

Przed chwilą właśnie, pod wpływem Dębowego Mocnego kupiłem sobie reader do e-booków :) (Kindle 3G)

Rafał_Sz
30-04-2011, 08:35
Nie raz, panie kolego, nie raz :)

Przed chwilą właśnie, pod wpływem Dębowego Mocnego kupiłem sobie reader do e-booków :) (Kindle 3G)
Czas wymyślić alkomat bankowy, hehe.

woytec60
30-04-2011, 08:53
Fotka wczorajsza ale dziś od rana na ręku



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img815.imageshack.us/i/04aq.jpg/)


Zegareczek z kategorii "mała rzecz a cieszy" :)
Tylko bransoletkę ma beznadziejną, zaraz poszukamy mu paska...

nowart
30-04-2011, 13:30
Podrzucałem parę stron wcześniej w tym samym wątku, ale mogę powtórzyć: (ja kupowałem u Wenpinga)


1. http://www.jacksontse.com/hw033.html
2. http://www.wenping1970.com/Product_S...?ArticleID=360

Pawle, jak dziecku proszę :)
pierwszy link to jakaś makabrycznie toporna strona z milionem linków
drugi nie otwiera się wcale
podaj proszę bezpośredniego linka do tego modelu lub symbol bo jakoś go odnależć nie mogę. dzięki z góry :)

marekm
30-04-2011, 14:47
http://www.wenping1970.com/

arecki
30-04-2011, 15:38
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img846.imageshack.us/i/dsc0798b.jpg/)

zero8
30-04-2011, 20:49
Dzis plenerowo, bo początek sezonu :-P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img121.imageshack.us/img121/9027/zdjcie0212o.jpg)

ku6i
01-05-2011, 15:17
Pytanie do znawców tematu: czy zegarek wykonany z posrebrzanego mosiądzu da się odrestaurować u zegarmistrza? Chodzi mi dokładnie o takie odpryski:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img171.imageshack.us/img171/6161/zeg01.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img860.imageshack.us/img860/4333/zeg02.jpg)

Da się to doprowadzić do dobrego stanu czy sobie odpuścić? Ma ktoś namiary na magika od takich napraw w Krakowie i jest w stanie powiedzieć jakiego rzędu kwotę by sobie zażyczył za taką usługę?

conra
01-05-2011, 15:44
Pytanie do znawców tematu: czy zegarek wykonany z posrebrzanego mosiądzu da się odrestaurować u zegarmistrza? Chodzi mi dokładnie o takie odpryski:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img171.imageshack.us/img171/6161/zeg01.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img860.imageshack.us/img860/4333/zeg02.jpg)

Da się to doprowadzić do dobrego stanu czy sobie odpuścić? Ma ktoś namiary na magika od takich napraw w Krakowie i jest w stanie powiedzieć jakiego rzędu kwotę by sobie zażyczył za taką usługę?

Odtłuścić, lekki szlif i galwanizacja :razz:

ku6i
01-05-2011, 16:02
Ok, tylko jakiego rzędu to będzie kwota? Sam sobie tego w domu nie zrobię...

conra
01-05-2011, 16:10
Ok, tylko jakiego rzędu to będzie kwota? Sam sobie tego w domu nie zrobię...

Priv

fragles
01-05-2011, 23:35
Nowy/stary ulubieniec ;)
Kiedyś miałem, sprzedałem, 2 dni temu przyszedł nowy...

Taka sobie składanka z kompaktu:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/gmtskxsk-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/gmtskxsk.jpg)

Vavamaka
02-05-2011, 13:26
Bardzo dobrze wygląda na tym nato, ale gruby pomarańczowy kauczuk też dałby radę :) Gratuluję zakupu.

fragles
02-05-2011, 13:42
dzięki :)
Własnie będę mu jakiejś gumki szukał.

maki
02-05-2011, 14:06
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/134381262-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/134381262.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/134381260-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/134381260.jpg)


Cheers

woytec60
02-05-2011, 21:53
Jeszcze nie na ręku ale w pudełku :)

Dziś po obiadku wybrałem się z małżonką do stolicy, ona chciała kupić jakieś ciuchy a ja pooglądać zegarki.
Odwiedziliśmy Złote Tarasy i Klif.
W Tarasach miałem zgryz, zegarków dużo ale poza zasięgiem finansowym.
W obu centrach handlowych bejrzałem i przymierzyłem chyba ze dwadzieścia, Tissoty, Eposy (między innymi słynny "Czwartek"), ML, Heuery, Certiny, Omegę a nawet Burany, Vostoki i jednego Orienta.
Do gustu przypadło mi tylko kilka, takich w zasięgu moich dzisiejszych możliwości, przede wszystkim Glycine Lagunare LE i Longines Legend Diver.
Ten ostatni prawie zdecydowałem się kupić w Tarasach, sprzedawca znacząco zszedł z ceny i było tuż, tuż...
Pojechałem jednak jeszcze do Klifu i tam, w Aparcie była Ona: Eterna KonTiki Four Hands, czarna, na bransolecie.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img600.imageshack.us/img600/4213/kontikifh.jpg)



Ostatni egzemplarz, zresztą było chyba tylko cztery albo pięć różnych zegarków tej firmy, resztki, po 30-to procentowej zniżce bo Apart kończy sprzedaż tej marki i wyprzedaje co zostało.
I było pozamiatane.
Ten zegarek chodził za mną już od ponad roku a gdy go założyłem na nadgarstek to niczego innego już mi nie było trzeba.
Jest piękny, wykonany jak...jak...no jak szwajcarski zegarek :)
Gdy ujrzałem w necie zdjęcia tego modelu to najpierw miałem ochotę na wersję z beżową tarczą ale takich już w Aparcie nie ma. Jednak gdy zobaczyłem czarny to się zauroczyłem, jest fantastyczny, w rzeczywistości wygląda znacznie lepiej niz na fotkch.
Teraz go oglądam , przymierzam, macam...muszę skrócić bransoletę i dobrać jakiś pach na zmianę.
Przepraszam za kiepska fotkę, zrobiłem komórką. jak już się napatrzę to zrobię mu jakąś małą sesję fotograficzną ale jeszcze nie dziś.
Dziś cieszy oko :)

maki
02-05-2011, 22:15
o mama...niezły... Gratuluje!

e=mc2
02-05-2011, 22:27
Wojtek, gratulacje, Kon-Tiki jakością oraz finezją wykonania powala.

robin102
03-05-2011, 10:42
WOW ! no i masz prawdziwy zegarek. Gratulacje męskiej decyzji.
zazdraszczam od serca ;)

ps.
wrzuć jakieś zdjęcie zbliżeniowe. Ile kosztowała przed rabatem ?

emet_b
03-05-2011, 10:47
robin, cenę przed i po rabacie masz na oficjalnej stronie aparta;)

robin102
03-05-2011, 11:41
To chyba ten Wojtkowy
http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Eterna,842
no no no 6ooo zł to całkiem fajny obiektyw można kupić, albo i dwa lub wiadro Orientów :)
ale sikor klasa bez dwóch zdań

woytec60
03-05-2011, 11:41
Dzięki :)

No to od rana



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img828.imageshack.us/i/ktfk00.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img546.imageshack.us/i/ktfh04.jpg/)


Na razie na karbonie bo bransoletka czeka na skrócenie.

PS
Robin, D700 też można kupić ;)

robin102
03-05-2011, 11:55
Czy to ten sam model co miał Spinner tylko z czarną tarczą ?

woytec60
03-05-2011, 12:00
Dokładnie.
Może być z białą, beżową lub czarną tarczą.
Beżowa wygląda chyba najbardziej efektownie ale czarnej tez niczego nie brakuje.
Czarna jest najbliższa pierwowzorowi z 1958 roku


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img153.imageshack.us/i/kontiki1958.jpg/)

Aras
03-05-2011, 12:06
Majówkowo-biwakowo:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img13.imageshack.us/img13/6584/dsc4694y.jpg)

woytec60
03-05-2011, 12:12
Fajny.
Pozazdrościć biwaku, dobrze Ci a ja w domu...

fragles
03-05-2011, 20:18
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/gmtskx007-2.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/gmtskx007.jpg)

emet_b
03-05-2011, 20:24
fragles, co to za model, bo seiko diverów vintage ma tyle, że się gubię.

fragles
03-05-2011, 20:25
skx007

Czornyj
03-05-2011, 21:16
Pytanie tak na szybko - wie ktoś może czy Chorwacja jest bardziej ogólnie znana z wyraźnie jakby przystępniejszych niż w PL cen zegarków? W Sibeniku widziałem dziś na wystawie salonu przy głównej ulicy sporo fajnych sikorków i wszystko jakoś dziwnie tanie (co jest o tyle dziwne, że ogólnie ceny wszystkiego w Chorce są przeważnie rozbójnicze)

Yaro
03-05-2011, 22:44
marekm, Bulova


od kilku dni niezmiennie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img708.imageshack.us/i/img05361.jpg/)

Maro66.
03-05-2011, 23:55
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img842.imageshack.us/i/mdsc00142.jpg/)

darsedz
04-05-2011, 00:21
Pytanie tak na szybko - wie ktoś może czy Chorwacja jest bardziej ogólnie znana z wyraźnie jakby przystępniejszych niż w PL cen zegarków? W Sibeniku widziałem dziś na wystawie salonu przy głównej ulicy sporo fajnych sikorków i wszystko jakoś dziwnie tanie (co jest o tyle dziwne, że ogólnie ceny wszystkiego w Chorce są przeważnie rozbójnicze)

to podróby... szkoda kasy, w Turcji widziałem to samo ;)

robin102
04-05-2011, 10:45
Zaczęła mnie ostatnio kusić ta Certina tymi trzema ósemkami :), tylko wersją z biała tarczą co by do garniaka i pidżamy bardziej pasował. Zegarek nie duży, ale ze sporą tarczą. Szkoda tylko, że indeksy na nim nie świecą. W nocy muszę wiedzieć która godzina jak mam zrobić siusiu. Czy już iść czy jeszcze nie :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img842.imageshack.us/i/mdsc00142.jpg/)

Gio
04-05-2011, 11:11
W nocy muszę wiedzieć która godzina jak mam zrobić siusiu.

To żebyś podczas nie chciał sprawdzać, bo wtedy tylko diver może Cię ratować :-P

zero8
04-05-2011, 11:18
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/5686166647_fb22af95cf_b-2.jpg
źródło (http://farm6.static.flickr.com/5186/5686166647_fb22af95cf_b.jpg)

PawelR
04-05-2011, 15:40
To fajnie, że doszedł, ale podstawowe pytanie brzmi "czy chodzi" :mrgreen:

Na marginesie dodam, że w kategorii "Zegarek budżetowy" jesteś zdecydowanym liderem. :)

Dziś trochę mniej budżetowo, a bardziej klasycznie :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img822.imageshack.us/img822/9917/longw.jpg)

woytec60
04-05-2011, 17:36
Fajny lożnin, klasyczny, prostota i elegancja.
Ubierz go w ładny pasek, jakiegoś krokodyla czy jaszczurkę a jeszcze zyska na urodzie.

U mnie dzisiaj lotniczo



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img820.imageshack.us/i/lacox1.jpg/)


Tylko fotka z szuflady bo nie było czasu zrobić.

Czornyj
04-05-2011, 17:50
to podróby... szkoda kasy, w Turcji widziałem to samo ;)

Na podróby były chyba trochę za drogie i trochę za bardzo na widelcu (spory salon przy głównej ulicy miasta) - ceny na Omegi i Longinesy (te akurat pamiętałem z naszych salonów) były w zależności od modelu jakie 10-20-30% niższe od polskich. Ale oczywiście wszystko jest możliwe.

marekm
04-05-2011, 18:13
Dzisiaj dotarła kolejna przesyłka, tym razem z Europy. ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/DSC_5271.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/DSC_5270.jpg)

Jacques Lemans - automat / 42mm / mineralne szkiełko, itd.

Maro66.
04-05-2011, 18:33
Łoł, fajny zegar. Gratulacje!

-bob-
04-05-2011, 18:44
u mnie dziś tak

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img836.imageshack.us/i/dsc0018ct.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

a u 11-letniego syna tak

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img812.imageshack.us/i/dsc0030r.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

woytec60
04-05-2011, 19:33
Marekm, fajny zegarek, gratulacje :)
Bob, zamień się z synem ;)

-bob-
04-05-2011, 19:37
Marekm, fajny zegarek, gratulacje :)
Bob, zamień się z synem ;)

:-)

malasana
04-05-2011, 19:56
A ja już niedługo pochwale sie swoją Adriatica:) w końcu sie zdecydowałem na pierwszy automat, już w drodze.

zero8
04-05-2011, 20:03
Bob, zamień się z synem ;)


Nie no, ten Timex nie jest wcale taki ostatni ;-P

-bob-
04-05-2011, 20:43
jestem wzrokowcem, i uważam, że lepszy ładny kwarc nawet timexa, niż niejeden automat............ co z tego że w logo omega, chopard, lub iwc, jak brzydka linia............ pomijam finanse............. niestety na zegarki w/w firm (a przynajmniej na modele, które mi się podobają) raczej nie będzie mnie stać lub szkoda mi będzie wydać takich kwot na zegarek , a kupować byle jakiego mechanika, tylko dlatego że to mechanik , to nie dla mnie..............

robin102
04-05-2011, 21:05
Piękny zegareczek, gratki Marku.
Co to za model? Są takie z białą tarczą, jaki to koszt ?



Dzisiaj dotarła kolejna przesyłka, tym razem z Europy. ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/DSC_5271.jpg)

Jacques Lemans - automat / 42mm / mineralne szkiełko, itd.

woytec60
04-05-2011, 21:09
jestem wzrokowcem, i uważam, że lepszy ładny kwarc nawet timexa, niż niejeden automat............ co z tego że w logo omega, chopard, lub iwc, jak brzydka linia............ pomijam finanse............. niestety na zegarki w/w firm (a przynajmniej na modele, które mi się podobają) raczej nie będzie mnie stać lub szkoda mi będzie wydać takich kwot na zegarek , a kupować byle jakiego mechanika, tylko dlatego że to mechanik , to nie dla mnie..............

Bardzo Cię przepraszam ale Seiko z serii 5 (zresztą inne Seiko też) to nie są wcale "byle jakie mechaniki".
Kosztują niewiele a są niebrzydkie, nieźle wykonane i bardzo trwałe i niezawodne.
W stosunku jkośc/cena praktycznie nie maja konkurencji.
Sam mam takie dwie "piąteczki"


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img819.imageshack.us/i/five01.jpg/)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img717.imageshack.us/i/47843130.jpg/)


i uważam, ze niczego im nie brakuje a kosztują około 300 złotych za sztukę :)


Mam jeszcze inną "piątkę", trochę droższą i "zmodowaną"



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img34.imageshack.us/i/fff02p.jpg/)

i jedynego kwarcyka w kolekcji, też Seiko


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img810.imageshack.us/i/sm02.jpg/)


Seiko mają u mnie mocną pozycję i jestem pewny, że wkrótce przybędzie coś nowego tej marki :)

marekm
04-05-2011, 23:32
Piękny zegareczek, gratki Marku.
Co to za model? Są takie z białą tarczą, jaki to koszt ?
Jacques Lemans Sydney 1-1541B. Są z białą tarczą, ale są mniej wyraziste. Koszt - budżetowy, tzn. ok. 500 PLN.

maki
05-05-2011, 01:23
jestem wzrokowcem, i uważam, że lepszy ładny kwarc nawet timexa, niż niejeden automat............ co z tego że w logo omega, chopard, lub iwc, jak brzydka linia............ pomijam finanse............. niestety na zegarki w/w firm (a przynajmniej na modele, które mi się podobają) raczej nie będzie mnie stać lub szkoda mi będzie wydać takich kwot na zegarek , a kupować byle jakiego mechanika, tylko dlatego że to mechanik , to nie dla mnie..............

A w ogóle jaki to Timex??? Chyba TX. Na żywo wyglądają nieźle trzeba przyznać.

zero8
05-05-2011, 07:05
TX to taki lepsiejszy timex ;-)

Maro66.
05-05-2011, 10:09
Niby fajne, ale takie Oceanusy od Casio, w podobnej cenie, rozkładają TXy na łopatki.

robin102
05-05-2011, 13:44
Jacques Lemans Sydney 1-1541B. Są z białą tarczą, ale są mniej wyraziste. Koszt - budżetowy, tzn. ok. 500 PLN.
No to do garnituru nie może być, bo jak wyjść do ludzi w zegarku tańszym od garniaka ;)
ale ładny jest, jak wykonanie koperty, jaki ma werk ?

PawelR
05-05-2011, 14:07
Dziś mój ulubiony Citek:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.imageshack.us/img31/6853/52859370.jpg)

Spinner
05-05-2011, 15:54
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img810.imageshack.us/img810/2051/imgp1207m.jpg)

-bob-
05-05-2011, 16:31
Bardzo Cię przepraszam ale Seiko z serii 5 (zresztą inne Seiko też) to nie są wcale "byle jakie mechaniki".
Kosztują niewiele a są niebrzydkie, nieźle wykonane i bardzo trwałe i niezawodne.
W stosunku jkośc/cena praktycznie nie maja konkurencji.
Sam mam takie dwie "piąteczki"



i uważam, ze niczego im nie brakuje a kosztują około 300 złotych za sztukę :)


Mam jeszcze inną "piątkę", trochę droższą i "zmodowaną"


i jedynego kwarcyka w kolekcji, też Seiko


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img810.imageshack.us/i/sm02.jpg/)


Seiko mają u mnie mocną pozycję i jestem pewny, że wkrótce przybędzie coś nowego tej marki :)

Kwarcyk najładniejszy się wydaje..............
nie neguję seiko absolutnie, przecież mój dzieciak nie nosiłby mechanika gdybym skreślał te zegarki z listy......... chciałbym być dobrze zrozumiany, może na innym przykładzie : w życiu wolę kupić najbogatszą wersję skody superb, niż mercedesa golasa
i podobnie jest z zegarkami , co z tego że stać mnie na IWC z 83roku, skoro na rękę go nie założę bo ma 33m i design mi nie odpowiada (a są przecież tacy, którzy gotowi są zabić by mieć w swojej kolekcji) z kolei Portuguese Yacht Club Chronograph
IWC Schaffhausen

Nr referencyjny: IW390206 (który mi się na przykład podoba) nie kupię bo mam już na połowę skody superb zwróć uwagę, że nie wybrałem wcale najdroższego z listy.......... z kolei noszenie zegarków ,,kolekcjonerskich,, -czyt podrobionych, nie leży w mojej naturze.

Niestety jesteśmy jak kobiety, które prócz złotej biżuterii z brylantami w swoich kolekcjach mają również świecidełka z mniej uszczuplających budżet kamieni, a pomimo tego cieszą się każdą chwilą z tymi tanimi kamykami na sobie.

pozdr Bob

-bob-
05-05-2011, 16:59
Niby fajne, ale takie Oceanusy od Casio, w podobnej cenie, rozkładają TXy na łopatki.

kwestia gustu

mikkay
05-05-2011, 18:29
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img810.imageshack.us/img810/2051/imgp1207m.jpg)

Piękny!

zero8
05-05-2011, 18:42
Dziś na gumie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img809.imageshack.us/img809/8669/bul3.jpg)

maki
05-05-2011, 18:44
Niby fajne, ale takie Oceanusy od Casio, w podobnej cenie, rozkładają TXy na łopatki.
Gdyby trochę lepiej było z dostępnością Oceanusow w pl w sensie możliwości pomacania to pewnie miałbym już jakiegoś.

Tapatalk

robin102
05-05-2011, 21:38
Coraz ładniejsza ta bulwinka :)

Dziś na gumie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img809.imageshack.us/img809/8669/bul3.jpg)

Maro66.
05-05-2011, 22:51
kwestia gustu

Nie chodzi mi o wygląd, tylko zaawansowanie technologiczne, oraz jakość wykonania.

Spinner
06-05-2011, 10:23
EDC :-P

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/821/imgp1210m.jpg/)

woytec60
06-05-2011, 10:41
EDC :-P



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/191/edco.jpg/)


;)

marekm
06-05-2011, 11:27
Fortis B-42 super, ale poza moim budżetem. :cry:

Jacques Lemans wczoraj odleciał do sklepu - zdecydowanie za głośno pracował mechanizm, trochę tak jakbym na ręku miał grzechotkę. :D

Zmieniam filozofię - zamiast całej fury tanich sikorek, jeden porządny sikor (oczywiście w rozsądnej cenie) :mrgreen:

Wymagania:

- automat
- średnica 40 - 43 mm
- wysokość: 9 - 11 mm
- szafirowe szkło
- pasek (raczej)
- kategoria - elegancki, ale nie pompatyczny
- budżet: ok. 2kPLN

robin102
06-05-2011, 11:52
Wymagania:
- automat
- średnica 40 - 43 mm
- wysokość: 9 - 11 mm
- szafirowe szkło
- pasek (raczej)
- kategoria - elegancki, ale nie pompatyczny
- budżet: ok. 2kPLN
Też bym tak chciał :), do tego dołożę świecące indeksy i wskazówki, datownik z dniami tygodnia, dekiel ze szkiełkiem. Koniecznie funkcje STOP sekunda, możliwość dokręcania i szybkiego przestawiania daty. Tarcza raczej biała, a sikor na pasku. Co zaproponujecie do 2 kzł ? (rozmiar 40-42mm bez korony grubość max 12,5mm)
-------------------------------------------
Coś mi się wydaje, że na czarnym pasku z białym przeszyciem lub beżowym będzie mu dostojniej :)


EDC :-P



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/191/edco.jpg/)


;)

woytec60
06-05-2011, 12:00
Jako EDC to tylko na bransolecie.

Spinner
06-05-2011, 13:11
Wymagania:

- automat
- średnica 40 - 43 mm
- wysokość: 9 - 11 mm
- szafirowe szkło
- pasek (raczej)
- kategoria - elegancki, ale nie pompatyczny
- budżet: ok. 2kPLN


Hmmm... to wybór juz jest - proponuję rozejrzeć się w takich firmach jak np. Hamilton, Epos, Davosa, Steinhart, Archimede...

Tak myśle, jeden z szybszych przykładów:

http://www.archimede-uhren.de/EN/Arcadia.htm

marekm
06-05-2011, 15:11
Hmmm... to wybór juz jest - proponuję rozejrzeć się w takich firmach jak np. Hamilton, Epos, Davosa, Steinhart, Archimede...Na shortliście są Hamilton, Epos i Glycine, ale szukam dalej :D

robin102
06-05-2011, 16:05
Na shortliście są Hamilton.... :D
Bierz tego. Ma wszystko co powinien mieć przyzwoity zegarek, markowy sznyt, słuszną wielkość, porządny mechanizm, potrzebne funkcje, ładnie w realu wygląda i ma branzlette ;) zamiast paska jak lubisz. W budżecie się prawie mieści.
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320685660290&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
aukcje z tym modelem kończyły się na niższej cenie o 40-60 $

marekm
06-05-2011, 17:00
Poszukiwania trwają, ale....


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Epos_black.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Epos_white.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/glycine_combat07.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/jazzmaster_white.jpg)

robin102
06-05-2011, 17:03
Jobitnie ;) drogie sikory te EPOSY z mechanizmem ETA 2824 albo 26 który kosztuje ledwo 80$ :) ale ładne są. Miałem na reku, duży zegarek, nawet mocno duży.
W życiu bym nie kupił tak drogiego zegarka z tak tanim werkiem, no chyba że byłby złoty ;)

woytec60
06-05-2011, 17:17
Poszukiwania trwają, ale....


Ten Hamilton najładniejszy w tym zestawieniu.
Eposy są nudne a Glycinka taka trochę militarna.
Brałbym Hamiltona, elegancki, klasyczny z giloszowaną tarczą i eleganckimi wskazówkami to w tym zestawieniu de beściak.

marekm
06-05-2011, 17:32
Ten Hamilton najładniejszy w tym zestawieniu.
Eposy są nudne a Glycinka taka trochę militarna.
Brałbym Hamiltona, elegancki, klasyczny z giloszowaną tarczą i eleganckimi wskazówkami to w tym zestawieniu de beściak.
... i najtańszy :-P

woytec60
06-05-2011, 17:45
Rzecz nie bez znaczenia ;)

Edytka
Tu zobacz: http://www.gmtforum.pl/forum/index.php?topic=5205.0;topicseen
Śliczności, dobrze, że nie mam kasy...

marekm
06-05-2011, 19:50
Decyzja w sprawie garniturowca właściwie już zapadła, ale wbrew wcześniejszym deklaracjom, myślę, że jakiś EDC (do pracy) by się jeszcze przydał. :wink:

Wstępnie wytypowałem takie 2 kwarce (Citizen w dwóch odmianach):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/-BM7100-59E.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/-BM7100-08E.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/-96B127_v111111.jpg)

Citizen (41mm) ma szafirowe szkiełko, a Bulova (44mm) to "coś" :grin:
Budżet: 600 - 900 PLN.

ozzy
06-05-2011, 20:18
Bulova! zdecydowanie ma coś... ma pazur! :) Citki taaaakie nudne.Chociaż nie wiem jak wygląda to wszystko na żywo

Mamrot
06-05-2011, 20:36
EDC :-P



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/191/edco.jpg/)


;)


Miałem dwukrotnie twój egzemplarz na łapce w aparcie,
masz szczęście że się swego czasu zdecydowałem na białą :smile:
Ale twój, dał mi pojęcie o jego urodzie i jakości wykonania.




EDC Kriegsmarine


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img806.imageshack.us/img806/3725/dsc1836.jpg)