Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...
Seiko jak to Seiko ALE jakie kolorowe ikonki na ekraniku masz :D
U mnie dziś nowy nabytek :) jest mega ! Co Wy na to ? :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
Bardzo fajny.
Seiko jak to Seiko ALE jakie kolorowe ikonki na ekraniku masz :D
Jak to w Makach ;)
tomek...
16-01-2014, 11:18
U mnie dzisiaj też Seiko:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img844/9866/7fuw.jpg)
JED, odpowiem Ci, chociaż pewnie sam wiesz, dlaczego Steinhart robi zegarki Subopodobne, a nie robi kopii AP.
Robi, bo może.
Rolex nigdy nie opatentował wyglądu Submarinera, bo to nie ich projekt.
Pozdrawiam
Tomek
majestickrk
16-01-2014, 11:58
Od dłuższego czasu śledzę ten wątek, to teraz może bardziej odważnie - dziś u mnie tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://images61.fotosik.pl/557/7f16e2936236d1e1med.jpg]źródło ([URL=http://www.fotosik.pl)[/URL]
JED, odpowiem Ci, chociaż pewnie sam wiesz, dlaczego Steinhart robi zegarki Subopodobne, a nie robi kopii AP.
Robi, bo może.
Rolex nigdy nie opatentował wyglądu Submarinera, bo to nie ich projekt.
Pozdrawiam
A ja mysle, ze z innego powodu - po prostu kopii AP czy PP nikt by nie kupil.
tomek...
16-01-2014, 12:16
EEE, jakby była dobra (legalna) kopia AP RO, to ja bym chętnie kupił.
I być może z korzyścią dla AP, bo po kupnie kopii Suba ktoś może zapragnąć oryginału. A w wypadku RO nie ma takiej możliwości...
Pozdrawiam
Tomek
Wpadł mi w oko taki zegarek - Seiko SKZ209J1 na mechanizmie 7S36. (koszt ok 230$)
Taki do noszenia do roboty i w dzień powszedni, kiedy to tiszota szkoda, a protrek nie bardzo pasuje .:)
Jako, że jestem laikiem w temacie zegarków, byłbym wdzięczny za opinie o tym cudzie. :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img191/9852/tq9w.jpg)
EEE, jakby była dobra (legalna) kopia AP RO, to ja bym chętnie kupił.
I być może z korzyścią dla AP, bo po kupnie kopii Suba ktoś może zapragnąć oryginału. A w wypadku RO nie ma takiej możliwości...
Pozdrawiam
Tomek
Dlaczego nie ma takiej mozliwosci?
tomek...
16-01-2014, 12:45
Ja mam do niego tylko dwie uwagi:
- mały bałagan na tarczy - przez kompas moim zdaniem jest trochę za dużo literek, cyferek i kresek.
- koronka z niewłaściwej strony :)
Dlaczego nie ma takiej mozliwosci?
Bo nie ma zegarka, który jest zbliżony wyglądem do RO, a przynajmniej 10x tańszy, przynajmniej ja nic nie znalazłem.
A hipotetycznie: zanim kupię zegarek za 50k, chciałbym sprawdzić, czy wpasuje się w mój nadgarstek.
Ale jak by byla kopia, to by byl.
Zawsze mozesz przymierzyc oryginal.
tomek...
16-01-2014, 12:58
Owszem, ale na parę minut. A mi np to nie wystarcza.
A w wypadku Suba mogłem sobie ponosić Davosę przez miesiąc, żeby się przekonać, lub nie.
Rolex nigdy nie opatentował wyglądu Submarinera, bo to nie ich projekt.
No właśnie. Z tego co gdzieś czytałem, to to było zlecenie dla marynarki wojennej, ROLEX był tylko wykonawcą dostarczonego projektu. Znane jest w ogóle nazwisko gościa, który go zaprojektował?
Owszem, ale na parę minut. A mi np to nie wystarcza.
A w wypadku Suba mogłem sobie ponosić Davosę przez miesiąc, żeby się przekonać, lub nie.
I dla Ciebie to jest wystarczajace porownanie?
To chociaz wazy tyle samo?
Eh...
No właśnie. Z tego co gdzieś czytałem, to to było zlecenie dla marynarki wojennej, ROLEX był tylko wykonawcą dostarczonego projektu. Znane jest w ogóle nazwisko gościa, który go zaprojektował?
Nie pomylilo sie Tobie z Panerai, przypadkiem?
Wpadł mi w oko taki zegarek - Seiko SKZ209J1 na mechanizmie 7S36. (koszt ok 230$)
Taki do noszenia do roboty i w dzień powszedni, kiedy to tiszota szkoda, a protrek nie bardzo pasuje .:)
Jako, że jestem laikiem w temacie zegarków, byłbym wdzięczny za opinie o tym cudzie. :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img191/9852/tq9w.jpg)
To jeden z Atlasów, moim zdanie bardzo fajny zegar, żadne cudo, solidna 5-ka. Koronka w praktyce nawet nie najgorzej, bo na lewej ręce w Polsce się nosi zegarki, więc nie włazi w nadgarstek.
Kiedyś już wstawiałem, ale jeszcze raz sobie pozwolę. Ujął mnie kiedyś taki filmik, i gdyby wtedy Atlas gdzieś był na stanie w Polsce to bym go miał pewnie do dziś:
http://www.youtube.com/watch?v=BCKoNDBCQww
Pozdrawiam
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/p652083499-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s10/v107/p652083499.jpg)
>>>>>>>>>>>>>>>Tomek, jak tam Omega się sprzedaje:-) ?
Nie pomylilo sie Tobie z Panerai, przypadkiem?
Czytałem o tym bodajże na http://zegarkiclub.pl/ , ale coś nie mogę znaleźć tego wątku. Ktoś to opisywał właśnie w kontekście Steinharta.
edit:
Chyba znalazłem ten temat, ale głowy nie dam, że to było tu, szukam konkretnego postu....
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/99157-steinhart-ocean-vintage-military/
Chyba mam, cyt:
Problem tylko w tym, że Milsuba stworzono według szczegółowej specyfikacji zamawiającego. Więc za prawdziwego twórcę legendarnego designu uznać należy nie dział wzornictwa firmy Rolex a jakiegoś bezimiennego oficera w dziale zamówień Royal Navy.
Tak to wygląda.
To jeden z Atlasów, moim zdanie bardzo fajny zegar, żadne cudo, solidna 5-ka. Koronka w praktyce nawet nie najgorzej, bo na lewej ręce w Polsce się nosi zegarki, więc nie włazi w nadgarstek.
Kiedyś już wstawiałem, ale jeszcze raz sobie pozwolę. Ujął mnie kiedyś taki filmik, i gdyby wtedy Atlas gdzieś był na stanie w Polsce to bym go miał pewnie do dziś:
>>>>>>>>>>>>>>>Tomek, jak tam Omega się sprzedaje:-) ?
Widziałem ten filmik :)
Muszę jeszcze tylko "drugą połowę" przekonać co do zasadności zakupu kolejnego zegarka i...... :)
Muszę jeszcze tylko "drugą połowę" przekonać co do zasadności zakupu kolejnego zegarka i...... :)
Powiesz, że znalazłeś. :mrgreen:
Powiesz, że znalazłeś. :mrgreen:
To nie przejdzie niestety...... :(
To nie przejdzie niestety...... :(
Wygrałeś w konkursie? :)
robin102
16-01-2014, 20:15
SEIKO wypuściło ostatnio całą serie temu podobny diverów, a już na pełnosprawnym mechanizmie czyli ze stop sekundą i możliwością dokręcania. Ten 7S36 jest niestety kulawy.
Wpadł mi w oko taki zegarek - Seiko SKZ209J1 na mechanizmie 7S36. (koszt ok 230$)
Taki do noszenia do roboty i w dzień powszedni, kiedy to tiszota szkoda, a protrek nie bardzo pasuje .:)
Jako, że jestem laikiem w temacie zegarków, byłbym wdzięczny za opinie o tym cudzie. :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img191/9852/tq9w.jpg)
Bartek_902
16-01-2014, 21:58
jak seiko i diver to tylko monster :) sam bliżej wakacji za czyms takim będę się oglądał :) Zawsze byłem zwolennikiem zegarków szwjcarskich, jednak patrząc na to co oferuje japońska technologia to szwajcary troche kuleją :) nawet na przykładzie zwykłych kwarców do 2tyś zł, Sportura którą kupiłem ma świetny mechanizm, sekundnik płynie prawie jak w automacie :D natomiast patrząc na moje tissoty w podobnej cenie widzę że znacznie odstają...
Wygrałeś w konkursie? :)
To może dało by radę coś tu wykombinować, jakiś lipny konkurs? Wstawię zdjęcie, Wy dopiszecie, że wygrałem, a nagrodą był ten zegarek..... :)
Ciekawe czy by przeszło. :)
SEIKO wypuściło ostatnio całą serie temu podobny diverów, a już na pełnosprawnym mechanizmie czyli ze stop sekundą i możliwością dokręcania. Ten 7S36 jest niestety kulawy.
Kulawy w sensie, że nie ma stop sekundy i dokręcania? Bo jeżeli tylko to, to nie jest dla mnie problemem. Zależy mi żeby to był trwały zegarek bez zbędnych bajerów, taki codzienny. :)
Stop sekunda przydaje się fakt, w szczególności gdy nie masz dokręcania:-) Ale ja nigdy nie dokręcam zegarków, i jakoś tam trafiam tą sekundą po ponownym rozruchu. Nawet jak bedziesz nosił non stop to czasem trzeba skorygować. Nie wiem jak Seiko, moje Orienty mimo że bez stop sekundy przy lekkim parciu koronką wstecz potrafią cofać sekundę:-) Da się żyć:-)
Pomyśl jeszcze o Orientach. Może Mako, mozę Ray, może Big Mako... Fajne zegary. Tanie a fajne.
np:
http://www.orientuhren.de/orient-automatic-cem65009dslsapphire-p-559.html?osCsid=3h2qhrb25qv7ok9crj0d2rdmj2
http://www.orientuhren.de/
To jest fajny łocz:-P
http://www.youtube.com/watch?v=B4Sr8zdM7yQ
To może dało by radę coś tu wykombinować, jakiś lipny konkurs? Wstawię zdjęcie, Wy dopiszecie, że wygrałem, a nagrodą był ten zegarek..... :)
,q
Możemy zrobić nawet tak, że powiesz żonie, że jak nie wierzy, że wygrałeś w konkursie to, że ma zadzwonić do organizatora. Ja podam Ci swój nr tel., Ona zadzwoni, ja ładnie potwierdzę :D
tomek...
17-01-2014, 00:23
I dla Ciebie to jest wystarczajace porownanie?
To chociaz wazy tyle samo?
Eh...
Mniej więcej tyle samo.
Różni się to, nie licząc mechanizmu, szczegółami, za to wieloma.
Opisałem to w miarę wyczerpująco w odpowiednim wątku na kizi. Jeśli chcesz podam linka?
Pozdrawiam
Tomek
Czytałem o tym bodajże na http://zegarkiclub.pl/ , ale coś nie mogę znaleźć tego wątku. Ktoś to opisywał właśnie w kontekście Steinharta.
edit:
Chyba znalazłem ten temat, ale głowy nie dam, że to było tu, szukam konkretnego postu....
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/99157-steinhart-ocean-vintage-military/
Chyba mam, cyt:
Problem tylko w tym, że Milsuba stworzono według szczegółowej specyfikacji zamawiającego. Więc za prawdziwego twórcę legendarnego designu uznać należy nie dział wzornictwa firmy Rolex a jakiegoś bezimiennego oficera w dziale zamówień Royal Navy.
Tak to wygląda.
Tak to, zdaje sie, nie wyglada. Ale niewazne, nie ma co tego ciagnac.
Mniej więcej tyle samo.
Różni się to, nie licząc mechanizmu, szczegółami, za to wieloma.
Opisałem to w miarę wyczerpująco w odpowiednim wątku na kizi. Jeśli chcesz podam linka?
Pozdrawiam
Tomek
Co to "kizi"?
Chetnie poczytam, podaj.
Moj obecny problem, to czy AP RO, czy PP Aquanaut na gumie.
Jesli w ogole, ktorykolwiek z nich, bo to zakonczyloby (moze i dobrze?) temat zegarkowy...
tomek...
17-01-2014, 10:41
Kizi potocznie mówi się na na forum KMZiZ.
Mój post o Davosie i Rolexie jest tutaj:
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/99716-rolex-submariner-vs-davosa-ternos/?p=1121507
A jeśli maiłbym wybierać z tych dwóch to tylko RO. Jeśli coś z obozu PP może a nim konkurować, to tylko inny projekt Genty: Nautilus.
Pozdrawiam
Tomek
A propos Steinhartów i naśladownictwa.....
Oto co u mnie dzisiaj na nadgarstku wylądowało
Porządne zdjęcia postaram się zrobić w weekend, teraz tym co pod ręką :/
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/32/gtvi.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/62/qxxl.jpg)
Jako, że od razu widać skąd naśladownictwo ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/15/fcb6.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/202/jz5l.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/35/v7sk.jpg)
tomek...
17-01-2014, 11:15
Ok, to nie naśladuje żadnego modelu zegarka.
Ale powiedzmy sobie szczerze (nie obraź się) - nie jest to projekt najwyższych lotów i coś czym mogą się chwalić projektanci Stenka.
Już o wiele lepszy jest np ten:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.steinhart-zegarki.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_aa9840aa7b3dee00c054552e68bc2d0d.jp g)
Pozdrawiam
Tomek
Albo ten.
O Tudorze już było:-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/0_0_productGfx_a54c58cd03f65e28ba47b217d-2.jpg
źródło (http://www.steinhart-zegarki.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_a54c58cd03f65e28ba47b217dc40d82b.jp g)
A propos Steinhartów i naśladownictwa.....
Oto co u mnie dzisiaj na nadgarstku wylądowało
Porządne zdjęcia postaram się zrobić w weekend, teraz tym co pod ręką :/
[center]https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/32/gtvi.jpg)
WOW, ale ładne :) co to dokladnie za model ?
Stop sekunda przydaje się fakt, w szczególności gdy nie masz dokręcania:-) Ale ja nigdy nie dokręcam zegarków, i jakoś tam trafiam tą sekundą po ponownym rozruchu. Nawet jak bedziesz nosił non stop to czasem trzeba skorygować. Nie wiem jak Seiko, moje Orienty mimo że bez stop sekundy przy lekkim parciu koronką wstecz potrafią cofać sekundę:-) Da się żyć:-)
Pomyśl jeszcze o Orientach. Może Mako, mozę Ray, może Big Mako... Fajne zegary. Tanie a fajne.
np:
http://www.orientuhren.de/orient-automatic-cem65009dslsapphire-p-559.html?osCsid=3h2qhrb25qv7ok9crj0d2rdmj2
http://www.orientuhren.de/
To jest fajny łocz:-P
http://www.youtube.com/watch?v=B4Sr8zdM7yQ
Orienty są świetne, mi szczególnie podoba się seria M-Force. Ale nie chcę wydawać aż tyle na zegarek "do jeansów" :)
PS w tym sklepie powyżej mają dość wysokie ceny.
WOW, ale ładne :) co to dokladnie za model ?
Faktycznie - napisali nazwę modelu tak małymi literkami, że ciężko zauważyć :mrgreen:
Faktycznie - napisali nazwę modelu tak małymi literkami, że ciężko zauważyć :mrgreen:
O w mordke ! Ale ze mnie wiesniak :) moja kulpa ! Jakos tak sie zasugerowalem tym wzornictwem "wyścigowym", ze widzialem tam cos w stylu dunlop :) a ze literki nie pasowaly za bardzo, to oczywiscie wytlumaczylem sobie, ze pewnie nie maja licencji dunlopa, wiec jest jakis tam okolicznosciowy napis :)
W ramach samobiczowania, ide sie samowybiczowac :)
tomek...
Nautilus jest OK, ale to jeszcze inna liga cenowa.
W ostatnim Stenku od Ciebie dopatruje sie IWC AT2000 ;)
Orienty są świetne, mi szczególnie podoba się seria M-Force. Ale nie chcę wydawać aż tyle na zegarek "do jeansów" :)
PS w tym sklepie powyżej mają dość wysokie ceny.
Byc może znajdziesz inny sklep, gdzie ceny są lepsze, ale wg mnie to różnice kilkunastu złotych, a ten sklep jest przynajmniej pewny.
M-force sa ok, co do wydatku... ja bym wolał zaczekać miesiąc czy dwa, odłożyć te 2 czy ile tam stówy i mieć fajny zegar na dłuższy czas a nie racjonalizować wszystko, bo to ślepa uliczka. Poczytaj temat na kizi podany przez tomka. Sporo niezłego bełkotu na temat sensu wydawania kasy na zegarki. Ciężkie tematy...
Pozdrawiam
Byc może znajdziesz inny sklep, gdzie ceny są lepsze, ale wg mnie to różnice kilkunastu złotych, a ten sklep jest przynajmniej pewny.
M-force sa ok, co do wydatku... ja bym wolał zaczekać miesiąc czy dwa, odłożyć te 2 czy ile tam stówy i mieć fajny zegar na dłuższy czas a nie racjonalizować wszystko, bo to ślepa uliczka. Poczytaj temat na kizi podany przez tomka. Sporo niezłego bełkotu na temat sensu wydawania kasy na zegarki. Ciężkie tematy...
Pozdrawiam
Nie chodzi mi o racjonalizowanie. Osobiście wychodzę z założenia, że szkoda kasy na półśrodki, które w końcowym rozliczeniu wychodzą i tak drożej.
Natomiast jakiegoś fajniejszego by mi było szkoda. Moje obecne seiko jest już dość mocno sfatygowane. Parę razy mu się oberwało jak gdzieś tam nim przydzwoniłem. Dlatego tissota mi szkoda i właśnie coś w miarę przyzwoitego za rozsądne pieniądze bym potrzebował.
Pomyślę jeszcze :)
Co do sklepu , to ostatnio kupowałem w click-a-watch. Ceny mają całkiem całkiem.
Ciekawy ten Le Mans... :)
A propos zegarków i fotografii:
GblMRN039K0#t=21
http://gizmodo.com/its-amazing-how-much-retouching-goes-into-even-a-wrist-1502851311?utm_campaign=socialflow_gizmodo_faceboo k&utm_source=gizmodo_facebook&utm_medium=socialflow - porownanie przed i po
http://gizmodo.com/its-amazing-how-much-retouching-goes-into-even-a-wrist-1502851311?utm_campaign=socialflow_gizmodo_faceboo k&utm_source=gizmodo_facebook&utm_medium=socialflow - porownanie przed i po
I dlatego 80% zegarków, wyglądających extra na zdjęciu, na żywo już niekoniecznie... ;)
prze3mo, zapomniales o starym porzekadle "nie wszystko zloto co sie swieci" :)
I dlatego 80% zegarków, wyglądających extra na zdjęciu, na żywo już niekoniecznie... ;)
To zupełnie tak samo jak z modelkami ;)
To zupełnie tak samo jak z modelkami ;)
Eee nie znasz sie ;) Wszystkie modelki sa piekne tylko fotopstryk czasem dupa :) A zegarki sa ladne i mniej ladne :D
I dlatego 80% zegarków, wyglądających extra na zdjęciu, na żywo już niekoniecznie... ;)
Skoro tak, to nie odważę się spojrzeć na "żywego" Seikacza ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Będzie drożej?!
http://biznes.onet.pl/uokik-wykryl-zmowe-cenowa-maile-dowodami-w-sprawie,18497,5598344,news-detal
"[...] firmy dystrybuujące zegarki takich marek jak Hugo Boss, Tomy Hilfiger, Citizen, Fossil, Adidas czy Emporio Armani [...]"
Ktora z tych marek poza Citizenem ma powazanie wsrod zegarkomaniakow? Nie jestem specem ALE reszta to tak zwany "high street". Jak czasowskazywacz od Adidasa czy Fossila bedzie 2x drozszy, czy ktos zaplacze?
"[...] firmy dystrybuujące zegarki takich marek jak Hugo Boss, Tomy Hilfiger, Citizen, Fossil, Adidas czy Emporio Armani [...]"
Ktora z tych marek poza Citizenem ma powazanie wsrod zegarkomaniakow? Nie jestem specem ALE reszta to tak zwany "high street". Jak czasowskazywacz od Adidasa czy Fossila bedzie 2x drozszy, czy ktos zaplacze?
BTW Fossila. Ostatnio znajoma usilnie mi próbowała wmówić, że Fossil to super marka, robiąca świetne i.... drogie zegarki.... Gdy żaden mój argument ją nie przekonał spojrzała na moją rękę, miałem akurat G-Shocka... i powiedziała z pogardą. "No, na pewno lepsze są Fossile, niż plastikowe Casio" :-P Smutny, oddaliłem się...
Nie masz wyjścia, musisz kupić fossila ;)
I dlatego 80% zegarków, wyglądających extra na zdjęciu, na żywo już niekoniecznie... ;)
Porownajmy RAW z JPG z tego forum - mysle, ze bedzie ciekawiej niz Rolex. ;)
Ciesz sie, ze nie miales Suunto na rece, bo bys uslyszal, ze Fossil lepszy niz "chinska tandeta" :D Jak pisalem wczesniej, Fossil, Addidac, Tomy H. to czasowskazywacz z glownej ulicy/galerii handlowej w miescie, w kolorowych pisemkach dla pan za 2.99 jako "trendy". Zaplacza ci, ktorzy musza isc za moda i tlumem.
Ostatnio zakupilem pare budzetowych zabawek, a ogladalem rozne ale wiekszosc byla na bebechach kwarcowych G10 (Tissot, Davosa, itp). Skonczylo sie na chinskim mechanicznym werku ST25 w 2 wariacjach za te same pieniadze. A marka S czy C nie przekonala mnie wzornictwem.
SEIKO wypuściło ostatnio całą serie temu podobny diverów, a już na pełnosprawnym mechanizmie czyli ze stop sekundą i możliwością dokręcania. Ten 7S36 jest niestety kulawy.
Możesz pokazać, o które modele chodzi dokładnie? :)
robin102
19-01-2014, 02:14
Tak z 20-30 stron do tyłu linkowałem model i info o nowym werku symbol 4R36
z pełną funkcjonalnością. Szukaj modeli z tym mechanizmem. Niedrogie w każdym razie. Na przykład taki, ale to tylko przykład, pewnie nie w w Twój gust.
http://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-sports-89/seiko-5-sport-automatic-srp135k1-srp135k-srp135-mens-watch-3106.html
BugsBunny
19-01-2014, 11:45
Bo nie ma zegarka, który jest zbliżony wyglądem do RO, a przynajmniej 10x tańszy, przynajmniej ja nic nie znalazłem.
A hipotetycznie: zanim kupię zegarek za 50k, chciałbym sprawdzić, czy wpasuje się w mój nadgarstek.
Seria Titanium i Titanium Chronograph Davosy jest, hmm.., mocno inspirowana RO :mrgreen:
http://www.davosa.com/index.php?id=34&cid=3&fid=45&wid=138&L=1
Z tego co widzę na stronie firmy i w recenzjach na kizi to Davosa jest naprawdę dobrze wykonana. Wiem że dla Ciebie była niewystarczająco dobra ale jako przymiarka chyba może być.
stachmuszel
19-01-2014, 12:34
...
Ostatnio zakupilem pare budzetowych zabawek, a ogladalem rozne ale wiekszosc byla na bebechach kwarcowych G10 (Tissot, Davosa, itp). Skonczylo sie na chinskim mechanicznym werku ST25 w 2 wariacjach za te same pieniadze. A marka S czy C nie przekonala mnie wzornictwem.
Witaj w klubie:-) Ja zarzucilem Tissota PRC200 i Adriatica Aviator na rzecz watcha chińskiej marki z werkiem ST25. Piękna sprawa za male pieniądze. Każdy myśli, ze Stachu nabył zegarek za grube tysiące zlotowek :-)
Każdy myśli, ze Stachu nabył zegarek za grube tysiące zlotowek :-)
... i już jest poważanie na Parafii ;)
O jakich zegarkach na tym werku ST25 mówicie ?
Tak myślałem, zastanawiałem się tylko czy jest coś jeszcze co by dawało +30 do respektu na dzielni w budżetowej cenie ;D
Sea-gull, G.Gerlach i pare innych sikorow znajdzie sie z tym werkiem.
dareknik
20-01-2014, 09:11
Co sądzicie o zegarkach Louis Erard? http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Louis_Erard
Cena jak na automaty szwajcarskie jest przyzwoita.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/p658015876-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s10/v105/p658015876.jpg)
Pytanie do "cwaniaków zegarkowych" - do czego i jak działa zawór helowy w zegarku? Pytam z czystej ciekawości, nie nurkuję kilometr "w dół"... :) Kupiłem sobie "nurka" i mam takowy zawór, więc wypadałoby wiedzieć "do czego to" :)
edit:
ok, już znalazłem
http://manliness-town.blogspot.com/2012/05/zawor-helowy-kiedy-potrzebny.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Helium_release_valve
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/755-prosba-czy-ktos-moglby-mi-konkretnie-wyjasnic/
Kupisz dzwon i masz komplet.
A do mnie leci Deep Blue... :)
Jak model prz3mo wybrałeś?
Pytam bo chyba też się skuszę na tą markę :-)
Jak model prz3mo wybrałeś?
Pytam bo chyba też się skuszę na tą markę :-)
Master Diver 1000 blue :)
Postaram się jutro jakieś fotki mu porobic :)
Dzięki. Ja raczej celuję w coś takiego:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/19/d2k6.jpg)
Też fajny, choć ja chciałem coś bardziej minimalistycznego :)
Dzięki. Ja raczej celuję w coś takiego:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/19/d2k6.jpg)
No i narobiłeś mi wielkiego smaka na tę markę, czuję, że niedługo na mojej ręce jakiś ich model się pojawi. A żeby Cię...! :)
W sumie ładne te zegarki DB. Wymiana bebechów na nowe za 100 zł do 150 zł (Miyota oS10).
Niestety dziś nie dam rady zrobić czegoś lepszego, póki co, "na szybko" takie coś:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img560/4691/drvz.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img850/6814/gkrv.jpg)
Wery najs nawet :) Choć ja celuję w inny model. Przemo, jaki masz obwód nadgarstka? Bo ja zmierzyłem swój wczoraj i się wystraszyłem: 20 cm :O
Te zegarki deep blue przekonują mnie tym, że są duże, ale wciąż się zastanawiam czy jednak jeszcze nie zbyt małe na moją wielką łapę.
Wery najs nawet :) Choć ja celuję w inny model. Przemo, jaki masz obwód nadgarstka? Bo ja zmierzyłem swój wczoraj i się wystraszyłem: 20 cm :O
Te zegarki deep blue przekonują mnie tym, że są duże, ale wciąż się zastanawiam czy jednak jeszcze nie zbyt małe na moją wielką łapę.
Oo Panie, to rzeczywiście masz łapsko :) Ja mam chudy nadgarstek, bo 17cm, bałem się, że ten DB będzie za duży, ale nie jest źle ;) Tu też kwestia czy nadgarstek jest okrągły czy raczej płaski. Na dniach chcę też zamówić inny pasek (NATO), z nim będzie chyba ciut "lżej" wyglądał.
Ten mój na kopertę 45mm. A w jaki większy celujesz?
ps. faktem jest że go wyciągnąłem z pudelka to byłem trochę przerażony wielkością i wagą ;)
stachmuszel
21-01-2014, 17:12
W sumie ładne te zegarki DB. Wymiana bebechów na nowe za 100 zł do 150 zł (Miyota oS10).
Panerei, a czy to takie wazne co w środku siedzi? Kto tam zaglada? Werki Miyoty są tanie, dokładne i baaaardzo trwałe.
Niestety dziś nie dam rady zrobić czegoś lepszego, póki co, "na szybko" takie coś:
Bardzo fajny budzik :)
prz3mo, naprawdę fajny sikor.
Polska dystrybucja? Dasz namiary na sklep? (za kilka dni mam urodziny, może "przypadkiem" zostawię otwarty link na kompie ;) ).
prz3mo, naprawdę fajny sikor.
Polska dystrybucja? Dasz namiary na sklep? (za kilka dni mam urodziny, może "przypadkiem" zostawię otwarty link na kompie ;) ).
http://www.atomictime.pl
:)
Oo Panie, to rzeczywiście masz łapsko :) Ja mam chudy nadgarstek, bo 17cm, bałem się, że ten DB będzie za duży, ale nie jest źle ;) Tu też kwestia czy nadgarstek jest okrągły czy raczej płaski. Na dniach chcę też zamówić inny pasek (NATO), z nim będzie chyba ciut "lżej" wyglądał.
Ten mój na kopertę 45mm. A w jaki większy celujesz?
ps. faktem jest że go wyciągnąłem z pudelka to byłem trochę przerażony wielkością i wagą ;)
Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że tyle cm wyjdzie, dopóki nie zmierzłem, a wydawało mi się, że mam takie zgrabne i gustowne nadgarstki ;) Z tym, że na szczęście lub nie mam płaskie a nie klocowate.
Konkretnie nie zdecydowałem jeszcze, który ich model chcę, ale ten pokazany przez BOSS-a bardzo mi podchodzi. One wszystkie mają podobną wielkość, głównie 45 mm, kilka ma ciut więcej, kilka mniej, więc wielkość nie będzie tu grała głównej roli, choć nie ukrywam, że będę wolał 45 mm niż 42.
Tak, niektóre mają chyba nawet 49mm :)
robin102
21-01-2014, 20:29
Gryson ważniejszy jest rozmiar LTL czyli mierzony po wysokości zegarka mają od 46 do 58mm większe sztuki. To determinuje jak on będzie na ręku leżał, jak wyglądał, choć na Twoim udzie to i zegar z kukułka by uleżał :D
;)
ps.
Przemo ile LTL ma ten DEEP
ps.
Przemo ile LTL ma ten DEEP
52mm
Gryson ważniejszy jest rozmiar LTL czyli mierzony po wysokości zegarka mają od 46 do 58mm większe sztuki. To determinuje jak on będzie na ręku leżał, jak wyglądał, choć na Twoim udzie to i zegar z kukułka by uleżał :grin:
O to to, przy dwóch metrach wzrostu i mojej łapie muszę rozejrzeć się za czymś z kukułką ;)
A może coś z kolekcji Vostok Europe? Spore są.
Ładne są, i chętnie bym przygarnął jeden, ale chcę typowego nurka, a te DB mają ciekawsze parametry i chyba jakościowo będą lepsze niż litewsko-ruskie wynalazki.
Choć przyznaję, taki vostok (http://jslanina.blogspot.com/2013/04/vostok-europe-gaz-14-limousine.html)byłby zajefajny na ręce.
robin102
21-01-2014, 21:35
52mm
A to nie jest jakiś przesadnie duży. Standard i dobrze na ręku leży.
O to to, przy dwóch metrach wzrostu..
Podobnej postury mój przyjaciel kupił sobie Orienta M -Force czy jak to się pisze. Chyba ma 47mm.
A to nie jest jakiś przesadnie duży. Standard i dobrze na ręku leży.
Jedyne do czego muszę się przyzwyczaić to waga, bo jest mały szok, gdyż przyzwyczaiłem się do lekkich G-Shock`ów i Seiko 5.
robin102
21-01-2014, 21:48
Zrzuć kajan, załóż od Patiniego porządny skórzany pasior w ładnym brązie z podwójnym niebieskim przeszyciem po bokach za 60 zł i od razu będzie lżej i lepiej :)
Panerei, a czy to takie wazne co w środku siedzi? Kto tam zaglada? Werki Miyoty są tanie, dokładne i baaaardzo trwałe.
Ważne ! To bardzo irytujące gdy płacisz za zegarek 4500 zł, a w środku ma bebechy za 90 dolarów. Czuję się wtedy wydymany na kasę ! Nie pamiętam teraz o które zegarki chodzi ale generalnie te wszystkie ETA28 Myiota ... to zwyczajna chińska padlina. Co z tego, że dokładne ... jednorazówki. Mnie to drażni. W przypadku zegarka do którego nawiązałem swoją wypowiedź ... przy jego cenie 700 zł ... nie jest tak źle.
Osobiście wolę zegarki z mechanizmem Valjoux 7750.
Tutaj fajne czytadło dla kolegów:
http://www.pasjonaciczasu.pl/topic/111-valjoux-i-jego-sztandarowy-model-7750/
Raczej zapodam NATO :)
Oczywista oczywistość. Nurek jak nie na blasze, to na gumie, w ostateczności na NATO.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/p980314065-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s1/v20/p980314065.jpg)
Ważne ! To bardzo irytujące gdy płacisz za zegarek 4500 zł, a w środku ma bebechy za 90 dolarów. Czuję się wtedy wydymany na kasę ! Nie pamiętam teraz o które zegarki chodzi ale generalnie te wszystkie ETA28 Myiota ... to zwyczajna chińska padlina. Co z tego, że dokładne ... jednorazówki. Mnie to drażni. W przypadku zegarka do którego nawiązałem swoją wypowiedź ... przy jego cenie 700 zł ... nie jest tak źle.
Osobiście wolę zegarki z mechanizmem Valjoux 7750.
Kupujac zegarek za 30 000, mechanizm nie jest za 25 000. Itd.
A ja, osobiscie wole mechanizmy in-house.
Kupujac zegarek za 30 000, mechanizm nie jest za 25 000. Itd.
No właśnie, przeczytałem tekst z linku, który podał Panerai i o ile dobrze zrozumiałem, to poza tym, że ten werk Valjoux jest strary, zacny i chwalony, to też występuje zarówno w zegarkach za 1 tyś. euro jak i za 100 tyś euro. To dla mnie wypisz wymaluj ta sama sytuacja jak w tą Myiotą, tyle, że tu jest dodatkowo ideologia i historia firmy. Mówiąc szczerze bardziej bym się wkurzył kupując zegarek za kilkadziesiąt tysięcy z werkiem wartym kilka stów, niż kupując zegarek za 2 lub 3 tysiące z werkiem wartych stówkę czy nawet kilka dych. Ale ja się na zegarkach nie znam.
Tak czy owak, abstrahując od rozważań, który werk jest lepszy i dlaczego (niech o tym dyskutują pasjonaci - zwyczajnym klientom ta wiedza nie jest potrzebna) kupując Deep Blue nawet z tanim, acz dobrzym werkiem Myiota płacę nie tylko za werk, ale za inne parametry i przede wszystkim wygląd - to dwie podstawowe rzeczy, na które zwraca uwagę większość kupujących. I dla mnie w zegarkach DB te dwie rzeczy odpowiadają, dlatego mi się podobają te zegarki. Zobaczymy czy jakaś premia roczna się trafi, wtedy pewnie któryś z nich kupię. Ten pokazany na zdjęciu przez BOSS-a jest niestety kwarcowy, a szkoda, bo bardzo mi się podoba. Ale na szczęście jest z czego wybierać ;)
Ja nie widze konkurencji dla DB cena/jakosc.
A Valjoux 7750 mam chyba w dwoch zegarkach, z tym, ze w IWC jest on modyfikowany wg ich specyfikacji, wiec roznie sie na to patrzy.
Jedno jest pewne - nie jest to in-house.
Ten pokazany na zdjęciu przez BOSS-a jest niestety kwarcowy, a szkoda, bo bardzo mi się podoba. Ale na szczęście jest z czego wybierać ;)
Dla mnie ten model ma jeszcze jedną ułomność - jakiś ładny pasek nie podejdzie. Tylko guma :-(
No ale są inne modele do wyboru.
Masz rację, na to nie zwróciłem uwagi. Choć on i tak najładniej na tej bransolecie będzie wyglądał, ja bym nie zmieniał na pasek. Ale to jednak jakiś feler dla kogoś kto lubi co jakiś czas "stuningować" sikora.
Mi się bardzo podoba jeszcze ten zegarek.
Niestety nie jest już produkowany :( Chyba, żeby znaleźć gdzieś używany...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forums.watchuseek.com/attachments/f71/753171d1341249221-please-help-me-decide-obris-morgan-branco-obris-morgan-timepieces-branco.jpg)
to pewnie wsrod Koboldow cos bys sobie znalazl
http://www.koboldwatch.com/en/timepieces/spirit-of-america-manual
to pewnie wsrod Koboldow cos bys sobie znalazl
http://www.koboldwatch.com/en/timepieces/spirit-of-america-manual
Bardzo fajne, tylko nie mój budżet :)
Oj, jak sie czegoś bardzo pragnie, a serce ma czyste...
Serce czyste i kieszenie puste nic nie zdziałają ;)
Faktycznie, ładne zegarki, ale ceny powalające chwilami.
Oj, jak sie czegoś bardzo pragnie, a serce ma czyste...
Tak, tak... wydrukuje sobie. Bądźmy poważni.
Tak. Przepraszam. Sprawa jest poważna. W takim razie giełda!
Tak. Przepraszam. Sprawa jest poważna.
heheee :)
Na razie nie ma żadnej sprawy, bo kolejny prezent to pewnie sobie zrobię za rok :DDD
Serce czyste i kieszenie puste nic nie zdziałają ;)
Faktycznie, ładne zegarki, ale ceny powalające chwilami.
Czy ja wiem...Nie mówie że mnie stać, ale umówmy się że do dychy za zegarek to jeszcze żadna powalająca sensacja. Jak za lepszą biżuterię. Ale więcej to już...warto się zastanowić:-) Z miesiąc :-P
Czy ja wiem...Nie mówie że mnie stać, ale umówmy się że do dychy za zegarek to jeszcze żadna powalająca sensacja. Jak za lepszą biżuterię. Ale więcej to już...warto się zastanowić:-) Z miesiąc :-P
Umówmy się, dla Kowalskiego dycha za zegarek to kosmos. Ja jestem takim Kowalskim, więc też mnie nie stać :)
Za "dychę" to już wolałbym sobie pojechać w jakieś fajne miejsce :)
No ale co kto lubi :)
Zna ktoś może sklep albo sprzedawcę na allegro, gdzie mają paski NATO i urządzonko do wyjmowania teleskopów? Bo nie chce płacić dwa razy za wysyłkę..
Musisz zaglądać na KIZI. Ostatnio koleś sprzedawał za grosze urządzonka do teleskopów.
Na Alle polo40 ma paski i urządzenie, ale urządzenie drogawe. Paski natomist ok, ja tam kupuję.
Co do cen, też jestem Kowalski, ale od samego czytania w necie człowiek obojętnieje i już 8kilo nie powala w sensie samej ceny. A że mnie i tak nie stać, to inna sprawa. Choć jakbym się mocno napiął, jakbym pożyczył prywatnie na 0%... to Rolexa w 5 lat pierdząco spłacam:-)))))) A Rolex, no to wiadomo, na 50 lat zakup jak nic;-)
i urządzonko do wyjmowania teleskopów
no bez jaj, trochę zdolności i sobie bez urządzenia poradzisz ;-)
nie miałeś nigdy w ręku czegoś takiego mniemam
Urządzonko można zdobyć za przysłowiowe grosze, a usprawnia robotę bardzo i pozwala zaoszczędzić frustracji związanej ze strzelającymi teleskopami i porysowanymi uszami. Do tego z drugiej strony ma szpilkę do regulacji zapięcia bransolet. Warto mieć.
Ostatnio zastanawiałem się ile zalet niesie ze sobą używanie pasków NATO.
To jest tak:
1. Nie tykasz teleskopów - zmiana paska to 10 sekund, albo i mniej. Dosłownie.
2. Paski - na ogół tanie - można mieć spory wybór na różne okazje.
3. Jak Ci strzeli jeden teleskop bo o coś zaczepiłęś paskiem - luźno, przynajmniej przez jakiś czas, zegar dynda na drugim - gleby nie zalicza.
4. Kładziesz deklem na czym chcesz - dekiel się nie rysuje, bo przecież na pasku kładziesz.
No i wygląda to nieźle:-)
miałem, pożyczone
juz więcej nie pożyczam
http://zegarkiclub.pl/forum/
Mam tam konto, ale nie widziałem, że taki skrót nosi to forum :)
Mam tam konto, ale nie widziałem, że taki skrót nosi to forum :)
PW
No właśnie. Z tego co gdzieś czytałem, to to było zlecenie dla marynarki wojennej, ROLEX był tylko wykonawcą dostarczonego projektu. Znane jest w ogóle nazwisko gościa, który go zaprojektował?
Tu masz takie info, ktore ostatecznie powinno rozwiac kwestie...Suba.
Pomysłodawcą kształtu koperty, wyglądu tarczy i pierścienia Suba był Rene-Paul Jeanneret – ówczesny dyrektor Rolexa
Mialem wiec racje, ze teoria, ktora wczesniej przytoczyles, byla bledna.
na ciężką pracę na mrozie ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
stachmuszel
25-01-2014, 13:35
Panowie, czy wg Was ten zegarek jest autentyczny? Cena lekko za niska.
http://allegro.pl/tissot-prc-200-t17-1-586-42-nowy-komplet-gw-gratis-i3880785855.html
http://allegro.pl/tissot-prc-200-t17-1-526-32-nowy-komplet-gw-gratis-i3880784999.html
Wybacz, ale kup coś innego, w środku jest kwarc ETA G10, żadna rewelacja. A i marka najczęściej podrabiana. On kiedyś podobał się mi, ale u mnie w biurze są przynajmniej 3 osoby które maja PRC200 na reku.
stachmuszel
25-01-2014, 15:06
Gall! To, ze jest to popularny zegarek nie świadczy o tym, ze jest zły. Twoje podejście wieje lekkim snobizmem :-) Ja pytalem o cos innego.
P.s. kwoli formalności dodam, ze mam taki na reku, tylko na stalowym pasku, ale u mnie w biurze nikt takiego nie ma :-)
On kiedyś podobał się mi, ale u mnie w biurze są przynajmniej 3 osoby które maja PRC200 na reku.
No to rzeczywiście mocny argument by nie kupować tego modelu :D
Podobno Chinole sprzedają takie "Tiszoty" za sto dolków, więc byłbym mocno sceptyczny co do tego typu ofert. Sam widziałem podróbę limitowanej Certiny Rober Kubica, była naprawdę niezła - gdyby nie pudełko i instrukcja i moje >20 lat doświadczenia w poligrafii, to za cholerę*nie wpadłbym na to że nie jest oryginalna.
Panowie, czy wg Was ten zegarek jest autentyczny? Cena lekko za niska.
http://allegro.pl/tissot-prc-200-t17-1-586-42-nowy-komplet-gw-gratis-i3880785855.html
http://allegro.pl/tissot-prc-200-t17-1-526-32-nowy-komplet-gw-gratis-i3880784999.html
Zapytaj np. tu:
http://zegarkiclub.pl/forum/
Jest tam wielu speców, szybko dostaniesz odpowiedź.
BTW, zobacz na komentarze użytkownika, który sprzedaje ten zegarek (1 link), jest tam info, że sprzedaje on podrobione zegarki... byłbym MEGA ostrożny.
stachmuszel
25-01-2014, 16:49
Zapytaj np. tu:
http://zegarkiclub.pl/forum/
Jest tam wielu speców, szybko dostaniesz odpowiedź.
BTW, zobacz na komentarze użytkownika, który sprzedaje ten zegarek (1 link), jest tam info, że sprzedaje on podrobione zegarki... byłbym MEGA ostrożny.
Przemo, tam nikt nie stwierdził, ze to podrobka. Kupujący zarządzał certyfikatu, którego nikt nie dołącza do zegarka. Cala raszta komentarzy jest pozytywna.
Przemo, tam nikt nie stwierdził, ze to podrobka. Kupujący zarządzał certyfikatu, którego nikt nie dołącza do zegarka. Cala raszta komentarzy jest pozytywna.
Rób jak uważasz :)
Ktoś tam napisał: "UWAGA! SPRZEDAJE PODROBIONE PRODUKTY"
Oczywiście może to być bzdura, nie wiem, nie znam się. Ale tak jak napisałem - byłbym mega ostrożny i zapytał się kogoś kto ma pojęcie o tym modelu i szybko stwierdzi czy to oryginał.
Faktem jest że jest to jeden z najczęściej podrabianych zegarków.
Faktem jest też że oryginał na ręce prezentuje się bardzo fajnie.
Do tego cena z bransoletą jest już w ogóle podejrzana. No i procent pozytywów jest słaby co by nie mówić.
Pierwszy lepszy link z YT:
http://www.youtube.com/watch?v=oJwoiiu0kYE
Wpisz w google frazę: tissot prc 200 fake or not
Ja bym właśnie oglądnął instrukcję*obsługi, to jest praktycznie nie do podrobienia przy pomocy prostych środków. Wydrukowanych zdjęć praktycznie nie da się*zeskanować tak, by wyszły idealnie tak samo, a instrukcje drukuje się na maszynach cyfrowych, bo na offsecie opłacają się większe nakłady. W efekcie zdjęcia wyglądają kiepsko, a druk jest odrobinę wypukły.
stachmuszel
25-01-2014, 20:59
Te modele Tissota mają swoje nowe wcielenia, nie są juz produkowane. Nowe wersje tych zegarków wyglądają niemal identycznie, jedynie zamiast 39,8 mm maja 41 mm, inna jest tez trzcionka cyfer na cyferblacie. Patrzylem w niemieckich sklepach sa przecenione.
robin102
25-01-2014, 21:39
Faktem jest że jest to jeden z najczęściej podrabianych zegarków.
Faktem jest też że oryginał na ręce prezentuje się bardzo fajnie.
.
Faktem jest, że jest paskudny ;P
Faktem jest, że jest paskudny ;P
+1
stachmuszel
26-01-2014, 09:07
De gustibus :-) a o tym podobno panowie się nie dyskutuje, to raz. A dwa, nie o to pytalem.
+1
>>>Robuś....:)
Do kostki Kemmnera niepodobny fakt:)
Pytanie za 100 punktów: w jakim zegarku Wawrinka grał półfinał i teraz gra finał w Australian Open?
Gall! To, ze jest to popularny zegarek nie świadczy o tym, ze jest zły. Twoje podejście wieje lekkim snobizmem :-) Ja pytalem o cos innego.
P.s. kwoli formalności dodam, ze mam taki na reku, tylko na stalowym pasku, ale u mnie w biurze nikt takiego nie ma :-)
Może nie snobizm a wyjście ponad tłum. Odrobina indywidualizmu, własnego zdania wyrażanego w dodatkach takich jak zegarek, spinki do mankietów, skarpetki zakładane do garnituru czy nawet dupowóz jakim jeździsz. Przecież nie napisałem, ze masz wydać na zegarek 10k+. Poszukaj czegoś nawet na tym samym werku, za podobne pieniądze, ale nie coś, co gryzie reklamami w każdej galerii handlowej czy kolorowym magazynie i do tego jest najczęściej podrabiana marką czy modelem. Tissot ma kilka modeli przykuwających moja uwagę, ale cena ich jest dużo wyższa nic ten PRC200.
stachmuszel
26-01-2014, 12:10
Może nie snobizm a wyjście ponad tłum. Odrobina indywidualizmu, własnego zdania wyrażanego w dodatkach takich jak zegarek, spinki do mankietów, skarpetki zakładane do garnituru czy nawet dupowóz jakim jeździsz. Przecież nie napisałem, ze masz wydać na zegarek 10k+. Poszukaj czegoś nawet na tym samym werku, za podobne pieniądze, ale nie coś, co gryzie reklamami w każdej galerii handlowej czy kolorowym magazynie i do tego jest najczęściej podrabiana marką czy modelem. Tissot ma kilka modeli przykuwających moja uwagę, ale cena ich jest dużo wyższa nic ten PRC200.
Gall, nie obraź się, ale brniesz nie wiadomo dokąd. Gdzie ja napisałem, że chcę kupić PRC200? Ja nie muszę go kupować, bo mam go już kilka lat :-)
Może w Londynie jest mnóstwo reklam Tissot-a, u nas jakoś sobie nie przypominam, ani na ulicach, ani na rękach u ludzi.
Pozdrawiam!
Nieuczesane myśli biorę z fusów na dnie kubka z kawą :P
Nie obrażam się, wiem jakie jest podejście wielu osób. Już tutaj przerabialiśmy, ze Fossil to "wow" a Casio G to "śmieć" w oczach ludzi. Każdy nosi co mu pasuje. Masz tego T, super, oby dobrze nosił się i nie psuł się.
Czy podróbka, czy oryginał? Tego nie będziesz nigdy wiedział na 100%. Obecnie taki wysyp tissotopodobnych wyrobów, ze dla świętego spokoju kupiłbym tylko u sprawdzonego sprzedawcy i w sklepie, a nie na Allegro/ebayu. Mam nawet, wyrób tissotopodobny w domu, za cale 0.99 dolara, prosto z Chin. Z daleka jak PRC200 z 30cm już widać ze totalna tandeta i szmira. :D Leży w szafce i może jakieś dziecko dostanie jako prezent.
A co do reklam, dość regularnie zaglądam do "Polityki" czy "Wprost", tanich marek zegarkowych tam nie uświadczysz. Całostronicowe reklamy Rolka, Omegi, Pateka, Radoxa, Edoxa i innych wyrabiają opinie publiczna.
P.S.
Od jakiegoś czasu mam na oku jeden zegarek, na tym samym werku co PRC200, ze stajni Davosy.
Kruszycie kopie nie wiadomo o co. Zegarek jak zegarek. Ja mam tiszota PRS200, jestem z niego bardzo zadowolony i bardzo mi się podoba.
:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/p57237814-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s5/v119/p57237814.jpg)
Ładny, widzę że sporo osób zmienia paski/bransolety na te w stylu NATO.
Ale to nie są zmiany na stałe. W tym tygodniu do Stenka wraca bransoleta (lubię bardzo bransolety jak sie okazało), do Hamiltona oryginalny pasek. Mako trochę na gumie, trochę na blasze etc ect ect a potem znowu hop siup zmiana....
coach_lodz
27-01-2014, 11:27
skarpetki zakładane do garnituru ...w sensie, że białe skarpetki do czarnego garnituru? ;) :D
p.s. to oczywiście tylko żart...
...w sensie, że białe skarpetki do czarnego garnituru? ;) :D
... białe, z frotte :lol:
... białe, z frotte :lol:
Ale takie najlepiej komponują się z sandałami.
:)
...w sensie, że białe skarpetki do czarnego garnituru?
I zapomniałeś o mokasynach z frędzelkami a'la van Damme. :D
Dziś znów mnie cieszy ten kitajec ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www5.picturepush.com/photo/a/14000523/img/14000523.jpg)
Wkurza mnie ten sztywny kitajski pasek, ale czekam na przesyłkę od pattiniego z nowym paskiem do niego, powinno być git.
stachmuszel
28-01-2014, 09:49
Mam podobnego, tylko Power Reserve. Cieszy moje stare oko ;-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/p733560594-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s3/v44/p733560594.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
\m/ :twisted:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1/q73/s720x720/1690252_616356085102074_463542721_n.jpg)
\m/ :twisted:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1/q73/s720x720/1690252_616356085102074_463542721_n.jpg)
Diabelska maszyna :)
Kupowaliscie tu ?
http://www.shoppinginjapan.net/sarb045
niby maja jeszcze sarba045 ale strony w stylu 'kupuj w X' traktuje zawsze ze spora doza ostroznosci...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
stachmuszel
01-02-2014, 12:36
Ładny ten Timex, gdyby nie "pochodzenie" juz bym go kupił :-)
P.s. ależ snob ze mnie :-(
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/p710073184-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s10/v105/p710073184.jpg)
stachmuszel
02-02-2014, 08:44
Maki, co to za model Orienta?
BugsBunny
02-02-2014, 11:23
Kupowaliscie tu ?
http://www.shoppinginjapan.net/sarb045
niby maja jeszcze sarba045 ale strony w stylu 'kupuj w X' traktuje zawsze ze spora doza ostroznosci...
Kupowałem u nich, super obsługa chociaż ceny nie zawsze najniższe. Wysyłka EMS, jest w Polsce po 2-3 dniach. Do ceny dolicz cło i VAT bo nie ominie.
Maki, co to za model Orienta?
cer00007b0
https://www.google.pl/search?q=cer00007b0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=m8nuUpatGcvWsgaytIGgCg&ved=0CAgQ_AUoAg&biw=1280&bih=872
Pozdr
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/12293546205_ace291d480_o-2.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3717/12293546205_ace291d480_o.jpg)
A ja do znudzenia od lat ten sam........
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/DSCF6254-2.jpg
źródło (http://makuch.eu/tatry_2014_01/content/images/large/DSCF6254.jpg)
robin102
04-02-2014, 12:58
Fajny ten lorek, jakie ma rozmiary ?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
majestickrk
04-02-2014, 13:21
Wymiary Lorusa: Szerokość: 42 mm Grubość: 12 mm
Fajny ten lorek, jakie ma rozmiary ?
szerokość 45mm (z koronką) wysokość 49mm, grubość 12,5 mm
jeszcze z wczoraj:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
pozdrawiam
stachmuszel
04-02-2014, 21:49
Lorusy automatyczne maja werki chyba od Seiko.
Lorusy automatyczne maja werki chyba od Seiko.
tak
Lorusy automatyczne maja werki chyba od Seiko.
Bo Lorus to marka Seiko.
robin102
04-02-2014, 23:09
szerokość 45mm (z koronką) wysokość 49mm, grubość 12,5 mm
Ile kosztuje, jakie ma szkiełko ? Dzięki za dane
http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,11338,11377,9987-0-0-RL427AX9G.html
:-P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/12343586944_be4902338d_b-2.jpg
źródło (http://farm3.staticflickr.com/2862/12343586944_be4902338d_b.jpg)
coach_lodz
07-02-2014, 10:29
ładniutka ta Festina :)
Kupowałem u nich, super obsługa chociaż ceny nie zawsze najniższe. Wysyłka EMS, jest w Polsce po 2-3 dniach. Do ceny dolicz cło i VAT bo nie ominie.
Dzieki,
Coz, trzeba zaryzykowac czasem. To chyba jedyny sklep gdzie go jeszcze maja.
SARB zamowiony - przelew potrwa pare dni i mam nadzieje za okolo 2-3 tygodnie sie pochwale.
robin102
10-02-2014, 12:07
ładniutka ta Festina :)
Ja przeprszam za nieskromność mej osoby i niską tolerancję, ale o tej festinie to można powiedzieć wszystko, że kosmiczna, że odjazdowa, że wypasiona, że zajebis..., że zarąbista, że techno, że disco, że kuloodporna, ale nie, że ładniutka. O wybaczenie proszę :)
;) ;) ;)
tomek...
10-02-2014, 12:38
Robin, ona jest ładna... inaczej. :)
A u mnie dzisiaj takie coś:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img35/8468/ccfx.jpg)
pozdrawiam
Tomek
Robin, ona jest ładna... inaczej. :)
A u mnie dzisiaj takie coś:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img35/8468/ccfx.jpg)
pozdrawiam
Tomek
Triumph ? :D
Wziąłem przed momentem do ręki mego parnisa po kilku dniach nie używania, spojrzałem na tarczę i aż się przeraziłem.
Zatrzymał się o takiej godzinie :) Jakiś znak, czy coś? ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www3.picturepush.com/photo/a/14018246/img/14018246.jpg)
robin102
10-02-2014, 22:23
SEIKO miał w swoim czasie taki tekst reklamowy na materiałach poligraficznych, kalendarze ect:
"Jeśli przestanę chodzić, sprawdź czy nie odszedłeś"
hmmmmmmmmmmm :)
ps.
to na pewno znak, że dostaniesz podwyżkę albo jakiś prezent na Walentynki :)
tomek...
10-02-2014, 22:25
E tam, jakby się zatrzymał o szóstej sześć i sześć sekund to co innego...
Wolę wersję podlaską zamiast wielkopolskiej ;) niech się spełni ;)
polubiłem go ostatnio :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
tomtytus
12-02-2014, 10:15
Widzę, że Parnis jest wszechobecny i zawsze budzi kontrowersje...
Jeszcze ok 3 tygodni i będę go miał :)
Do lorusa również się przymierzałem…ale pod wpływem statusu mojego znajomego na pewnym komunikatorze: "zegarek na baterię mam w telefonie" kupiłem Parnisa :)
Zdjęcia w wolnej chwili.
A tak przy okazji: testowaliście może jakieś pasty do polerowania tylnego dekla?
Niestety, ale od kładzenia na noc na twardych powierzchniach trochę mi się porysował…i teraz już spoczywa na poduszce z folii bąbelkowej :)
Pierwsze słyszę o jakichś kontrowersjach wokół parnisów? :shock:
Ja dziś powinienem dostać w końcu pasek od pattiniego do mego parnisa, zobaczymy jak będzie się prezentował po tuningu, może jakąś mini sesję foto mu zrobię ;)
A teraz rozglądam się za jakimś nurkiem ;)
tomtytus
12-02-2014, 11:22
Trochę kontrowersji budzi…może w sumie nie na naszym forum (bo to nie forum o zegarkach), ale na forach bardziej specjalistycznych, np:
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/62791-parnis-z-czym-to-sie-je/
Zanim podjąłem decyzję, szukałem informacji o jakości parnisów i używanych w nich mechanizmach i natknąłem się na powyższy wątek.
W sieci wyczytałem, że (jak na chińczyka przystało) są spore rozbieżności odnośnie jakości wykonania poszczególnych egzemplarzy ale ogólnie, jak za tę cenę nikt nie narzekał.
A że szukałem zegarka mechanicznego z przeszklonym deklem to już w ogóle lepiej nie mogłem trafić :)
Pierwsze słyszę o jakichś kontrowersjach wokół parnisów? :shock:
Kontrowersje to mało powiedziane. "Prawdziwi" miłośnicy zegarków ukamienowali by Cię swoimi złotymi rolexami za to że masz na ręku "podróbkę". Dla poprawy humoru warto poczytać KMZiZ. Ubaw z napinki i oburzenia co poniektórych zegarkowych "koneserów" jest przedni :)
Ale parnis nie jest żadną podróbką. Jest kopią IWC, ale nie podróbką. Podróbka miałaby logo IWC. Połowa zegarków tych "światowych firm" jest do siebie podobna i czerpie jedna z drugiej, i jakoś nikt się nie oburza.
Niech się niektórzy oburzają czy ciskają gromy, nie obchodzi mnie to. Parnis "portugalczyk" to na pewno nie jest mój ostatni "żółtek" na ręku.
Poprzednio, do czasu fatalnego w skutkach upadku, nosiłem jakieś budżetowe casio na bransolecie, i nawet się nie umywa do "podróbki" parnisa jeśli chodzi o jakość wykonania, a przecież casio to marka znana i szanowana ;)
Śmieję się czytając niektóre wątki na Kizi, wszystko poza uznanymi markami jest "fe" i "be" i to hańba wziąć to na rękę, itd. A mi się właśnie podoba noszenie parnisa (bo nie wyobrażam sobie wydać kilkadziesiąt tysięcy za zegarek), czy też podobają mi się niektóre "hongkonskie" aztoriny z apartu czy inne wynalazki. Ja mam do tego zdroworozsądkowe podejście, dlatego za każdym razem micha mi się cieszy, gdy zakładam parnisa na rękę, ba, czasami specjalnie zmuszam się, by włożyć do pracy koszulę, aby móc założyć parnisa na rękę, bo do bluzy sportowej on jednak nie pasuje :) Ale parnis ma fajne "nurki", więc kto wie... ;)
A właśnie odebrałem z poczty pasek od pattiniego, zaopatrzyłem w niego zegarek i wg mnie wygląda o wiele lepiej niż na badziewiastym fabrycznym.
Postaram się w najbliższym czasie coś cyknąć z tego zestawu i wrzucić tutaj.
tomtytus
12-02-2014, 12:51
Poproszę o takie zdjęcie bo też wiele czytałem o "drewnianym" pasku, który montują do Parnisa.
ps: kupiłeś może w kolorze brązowym?
Odnośnie napinki na forum miłośników zegarków - faktycznie, niektórzy podchodzą to tego zbyt emocjonalnie.
Ja aż tak się nie napinam bo może aż tak bardzo nie kocham tych dzieł sztuki i dlatego postawiłem na Parnisa…mimo tego, że nie da się ukryć czerpania inspiracji od IWC.
Odnośnie przeznaczenia: faktycznie, jest trochę garniturowy ale aktualnie mam Aviatora i noszę do bluzy, więc i Parnis będzie musiał pasować :)
Kupiłem czarny, a przeszycia zamówiłem w kolorze białym i niebieskim, żeby korespondowały z zegarkiem. Założyłem go i pierwsze spostrzeżenie: przestałem go czuć na ręce. Nie żeby zrobił się lżejszy, ale świetny jakościowo pasek pattiniego jest miękki, dobrze układa się na ręce, i dlatego nie czuję, że go mam. A fabryczny sztywniak uwierał mnie na nadgarstku.
Nie chcę wrzucać foty z komórki skoro planuję coś aparatem zrobić, ale do końca tygodnia coś wrzucę tutaj.
tomtytus
12-02-2014, 14:58
Jesne - czekam na porządne zdjęcie, jak przystało na forum poświęcone fotografii.
A jeśli mówisz o pasku Pattini, to jest trochę tego…
Ja trafiłem kiedyś na zdjęcie z brązowym paskiem i jakoś mi się to połączenie spodobało:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/33/qeiw.jpg)
>>> Gryson
Na chinawatches już trafiłeś?
:-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/p1286671458-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s1/v54/p1286671458.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/p1286671444-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s4/v66/p1286671444.jpg)
Do lorusa również się przymierzałem…ale pod wpływem statusu mojego znajomego na pewnym komunikatorze: "zegarek na baterię mam w telefonie" kupiłem Parnisa :)
Lorus którego wrzuciłem to automat na wreku seiko ;-)
A ja się czaję na Orienta Ray z niebieską tarczą, ale zniknęły ze sklepów :(
tomtytus
13-02-2014, 09:32
Lorus którego wrzuciłem to automat na wreku seiko ;-)
Racja, ale ja myślałem o takim:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/837/cjvbj.jpg)
Lubię cyferki na tarczy. Lubię też, jak jest datownik i tego mi najbardziej brakuje w parnisie.
coach_lodz
13-02-2014, 10:51
Ja przeprszam za nieskromność mej osoby i niską tolerancję, ale o tej festinie to można powiedzieć wszystko, że kosmiczna, że odjazdowa, że wypasiona, że zajebis..., że zarąbista, że techno, że disco, że kuloodporna, ale nie, że ładniutka. O wybaczenie proszę :)
;) ;) ;)
a właśnie, że ładniutka :P ;)
>>> Gryson
Na chinawatches już trafiłeś?
:-)
Masz na myśli forum? Jak otwieram tę stronę to mam komunikat, że forum zostało wyłączone przez właściciela.
Mój kolejny pasek do parnisa będzie niebieski/granatowy, bo w sumie pod wpływem zdjęć parnisa z niebieskim paskiem zdecydowałem się na jego zakup. Najpierw nacieszę się paskiem od pattiniego, a potem zamówię kolejny ;)
Masz na myśli forum? Jak otwieram tę stronę to mam komunikat, że forum zostało wyłączone przez właściciela.
To pewnie sabotaż koneserów złotych rolexów bo im się śnią po nocach koszmary z Parnisami ;)
A na poważnie: zmienili domenę - http://czwarty-wymiar.pl/
tomtytus
13-02-2014, 12:31
To chyba już dawno zmienili, tzn odkąd wpadł mi w oko Parnis, czyli kilka miesięcy temu.
Masz na myśli forum? Jak otwieram tę stronę to mam komunikat, że forum zostało wyłączone przez właściciela.
Tak to. Nie wiem co tam się pozmieniało. Mam nadzieję że administracja, bo była...nawet nie wiem jakiego słowa użyć...Zjawiskowa???
:-P
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/12502245933_7f3a5e6569_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7409/12502245933_7f3a5e6569_o.jpg)
To pewnie sabotaż koneserów złotych rolexów bo im się śnią po nocach koszmary z Parnisami ;)
A na poważnie: zmienili domenę - http://czwarty-wymiar.pl/
Tam z kolei zarejestrować się nie mogę, choć próbowałem, bo capcha nie wyświetla mi obrazka i nie mogę się zweryfikować :)
Jak by nie patrzeć, d... z tyłu :)
Muszę się męczyć w tym luksusie i czytać o roleksach, iwc-ach, paneraiach i innym tego tylu stafie na Kizi.
Oczywiście czytam nosząc z dumą parnisa, ale co się naczyyyytam, to moje ;)
:-P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Czym żeś tego Bossa spryskał? ;)
wodą, prosto spod prysznica ;-)
O jacie, a ja nie mam stołu pod prysznicem ;)
tomtytus
13-02-2014, 21:57
A czymżeś tego bosa doświetlał? :)
miron19j
13-02-2014, 23:08
przeczytałem cały wątek. :-D
Lubię zegarki, lubię je zmieniać, zakładać różne w zależności od nastroju. Pod wpływem słów znających się, stwierdziłem, że nie będę kupował zegarków za 1-2k zł. Skoro mają takie same mechanizmy, jak te po 700-800.
Dlatego też postanowiłem kupować zegarki "oczami". Takie, które mi się spodobają.
Dzisiaj kupiłem taki
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.tinypic.pl/t7nzxz0na9ke)
przeczytałem cały wątek. :-D
za samo takie stwierdzenie powinieneś dostać co najmniej nagrodę jak nie pozłacany login :)
czasomierz fajowy - choć bardziej jako kolejny w kolekcji niż podstawowy
miron19j
13-02-2014, 23:42
czasomierz fajowy - choć bardziej jako kolejny w kolekcji niż podstawowy
tak też jest.
Ten jest do ciężkiej służby, co zresztą po nim widać
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.tinypic.pl/1mde3wcpqqck)
Czy to jest forum filatelistyczne?
miron19j
13-02-2014, 23:51
Czy to jest forum filatelistyczne?
może i nie, ale chwalić się też nie ma czym. :-)
To wrzucajcie takie fotki, żeby były choć ciut większe od znaczków.
miron19j
14-02-2014, 00:15
to spróbuję jeszcze raz
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://files.tinypic.pl/i/00499/otxyrz7ql4rp.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://files.tinypic.pl/i/00499/hlg78nvkkflq.jpg)
tomtytus
14-02-2014, 09:57
przeczytałem cały wątek. :-D
Lubię zegarki, lubię je zmieniać, zakładać różne w zależności od nastroju. Pod wpływem słów znających się, stwierdziłem, że nie będę kupował zegarków za 1-2k zł. Skoro mają takie same mechanizmy, jak te po 700-800.
Dlatego też postanowiłem kupować zegarki "oczami". Takie, które mi się spodobają.
Dzisiaj kupiłem taki
A najgorsze jest to, że wraz ze wzrostem ceny rośnie jakość a co gorsza - atrakcyjność. Przynajmniej w moim przypadku :)
ze wzrostem ceny rośnie jakość a co gorsza - atrakcyjność. Przynajmniej w moim przypadku :)
jakość tak ale z tą atrakcyjnością to różnie bywa ;-)
miron19j
14-02-2014, 10:36
jakość tak ale z tą atrakcyjnością to różnie bywa ;-)
ja bym zaryzykował stwierdzenie odwrotne :-)
To już chyba kwestia gustu, a to już indywidualna sprawa. Pewnie, że podobają mi się niektóre drogie zegarki (tylko niektóre - bo na przykład rolex oyster perpetual powoduje u mnie mdłości a nie zachwyty, a takich mdlących zegarków z wysokiej półki jest więcej), a na wiele nawet bym nie spojrzał, ale i wśród tych tanich i tych najdroższych znalazłbym coś dla siebie, co chętnie bym nosił. Na szczęście nie stać mnie na drogie zegarki (lub inaczej: szkoda mi kasy na drogie zegarki), więc mogę śmiało nosić te tanie. Ważne, żebym mi się podobały i cieszyły, gdy je zapinam na nadgarstku.
Tam z kolei zarejestrować się nie mogę,
A ja nie mogę się zalogować na stare konto.
Muszę się męczyć w tym luksusie i czytać o roleksach, iwc-ach, paneraiach i innym tego tylu stafie na Kizi.
Ja staram się podchodzić na luzie i czytać z przymrożeniem oka a nawet z uśmiechem (politowania), choć niekiedy mam ochotę wyleczyć się z zegarków. Stężenie snobów i buraczanych buców w tym środowisku jest przerażające.
tomtytus
14-02-2014, 11:48
Może trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem…miałem na myśli to, że z zegarków tanich (powiedzmy do 400zł) podoba mi się niewiele modeli…natomiast ze średniej półki cenowej (powiedzmy 600 - 1500zł) już kilka modeli za mną chodzi…np kilka Xicorr M20, kilka Zeppelinów. I ciężko mi znaleźć ich odpowiedniki (pod względem wizualnym) wśród zegarków z niższej półki cenowej.
I oczywiście nie mogę zaprzeczyć, że niektóre dzieła za kilka/kilkanaście tysięcy są w ogóle nie w moim typie.
A u mnie bez znaczenia, podobają mi się niektóre z tych tanich, tyle, że nie mają parametrów takich, które chciałbym mieć, na przykład niektóre kwarce mi leżą, ale szukam automatu.
Ale przyznam Ci rację, w tej średniej półce wybór jest większy i parametry bliższe temu w co celuję, więc łatwiej mi wybierać w tym przedziale cenowym.
Na razie to osobiście celuję w deep blue lub jakieś seiko. Android hamerykański też mi się podoba, bo duży, ale w Polsce dystrybucji brak, a z zatoki nie zdecyduję się kupić.
tomtytus
14-02-2014, 12:07
Rzuciłem okiem na kolekcję Deep Blue i podoba mi się jeden…za 1800zł - czyli w moim przypadku stosunek ceny do atrakcyjności przeważnie się sprawdza.
Ja jako wyznaczniki postawiłem sobie teraz automat z szafirowym szkłem. Pod względem wizualnym: cyferki na tarczy i datownik…chociaż Zeppelina bez szafirowego szkła chętnie bym przygarnął :)
Na chinawatches było tak:
Czytywałem trochę więc założyłem konto. W którymś momencie dostaję maila: Twoje konto zostało usunięte. Piszę do nich i pytam grzecznie czemu. Gdyż od miesiąca się nie logowałeś. Ok... Ponieważ szukałem właśnie Parnisa i żeby tamtejszy bazar widzieć trzeba mieć konto - założyłem nowe i postanowiłem regularnie logować. Pomijam że silnik mają taki, że po trzy razy trzeba się logować, logowania nie trzyma, na telefonie to jest męka... Po jakimś miesiącu dostaję maila: Twoje konto zostało usunięte. Pytam znowu czemu?
Oni: Nic nie pisałeś od miesiąca.
Ja: Nie mam nic mądrego do napisania to nie piszę, czytam sobie.
Oni: Takich podglądaczy nie potrzebujemy.
Ja: O co Wam chodzi? czytam i bazar przeglądam, chyba niczego Wam nie ubywa z tego powodu?
Oni: To jest forum dla aktywnych miłośników. Nie rozumiesz istoty.
Ja: Czego nie rozumiem? Napisz lepiej że Wam szkoda miejsca na serwerze na moje skrypty czy z czym to się tam wiąże. Pierwszy raz w ogóle słyszę o takich zwyczajach.
Oni: Nadal nie rozumiesz, tym bardziej jesteś niewłaściwą osobą (czy jakoś tak)
Ja: W takim razie żegnam czule i wcale nie żałuję.
Oni : Cieszymy się że w końcu pojąłeś.
................
Wtedy ich olałem, choć wiem że są tam świetni ludzie i nie jest to kwestia forumowiczów tylko adminów.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/p1041310752-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s5/v124/p1041310752.jpg)
Takich jaj dawno nie widziałem w necie jakie opisujesz :)
Również chciałem się tam zarejestrować, żeby popatrzeć trochę na ogłoszenia, może trafiłby się jakiś fajny sikor, ale skoro tak, to pal ich licho, w takie towarzystwo nie chcę wpaść :)
MariuszA
14-02-2014, 17:46
Miałem podobnie, też pewnego dnia otrzymałem informację, że mnie tam nie ma.
MariuszA, a co to za zegarek, który masz w avatarze?
To forum o który pisaliście (obecnie czwartywymiar) jest bardzo dziwne, chciałem się tam zarejestrować, ale nie było możliwości, bo kod uwierzytelniający się nie wyświetlał. Napisałem do obecnego na naszym forum Spinnera (jest tam adminem lub modem). Odpisał mi, że wszystko jest OK. A wcale nie było, bo prosiłem kilkoro moich znajomych by sprawdzili i mieli ten sam błąd. Zresztą ja sprawdzałem też na kilku kompach i przeglądarkach. W końcu Spinner przestał odpisywać, widocznie uznał, że w "du.. to ma". Olałem ich. Na tamtym forum świat się nie kończy. Piszę i czytam http://zegarkiclub.pl/forum/ i wystarczy. Bardzo fajne forum i ludzie.
Wlasnie sprawdzilem, ze bralem udzial w tym watku w 2009 roku... :mrgreen: I najlepsze (choc pewnie dla Was najgorsze :razz:) jest to, ze dalej nie mam zegarka na rece ;) ale dzieki ostatniej dyskusji o forum zegarkowym przypomnialo mi sie, ze mialem kiedys watek na zegarkiclub.pl, a tam -> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/37796-prosba-o-identyfikacje-duzo-zegarkow/ i na dodatek foty jeszcze smigaja ;) z tej okazji zapisalem je sobie na dysku, bede mial na pozniej ;)
MariuszA
14-02-2014, 19:06
MariuszA, a co to za zegarek, który masz w avatarze?
Sinn U1
bardzo zacny zegarek - moim zdaniem :)
Ciągle jest na mojej ręce.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/6cdsc0144zmj)
tomtytus
14-02-2014, 20:47
Na zegarkiklub.pl nie lubią Parnisów…i można to uznać zarówno za plus jak i minus :)
Wlasnie sprawdzilem, ze bralem udzial w tym watku w 2009 roku... :mrgreen: I najlepsze (choc pewnie dla Was najgorsze :razz:) jest to, ze dalej nie mam zegarka na rece ;) ale dzieki ostatniej dyskusji o forum zegarkowym przypomnialo mi sie, ze mialem kiedys watek na zegarkiclub.pl, a tam -> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/37796-prosba-o-identyfikacje-duzo-zegarkow/ i na dodatek foty jeszcze smigaja ;) z tej okazji zapisalem je sobie na dysku, bede mial na pozniej ;)
Ni dobra - a co w końcu stało się z tymi zegarkami zrabowanymi niecnym afrykanerom z RPA, bo mnie ta historia zaczęła frapować? ;)
Ni dobra - a co w końcu stało się z tymi zegarkami zrabowanymi niecnym afrykanerom z RPA, bo mnie ta historia zaczęła frapować? ;)
To zgłoś się do TVP. Tam jest taki program "urzekła mnie Twoja historia" ;-)
a co mi tam... ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
To pewnie sabotaż koneserów złotych rolexów
Jakis kompleks czy polactwo?
Stężenie snobów i buraczanych buców w tym środowisku jest przerażające.
Jednak polactwo.
Klasyczne.
Rzuciłem okiem na kolekcję Deep Blue i podoba mi się jeden…za 1800zł - czyli w moim przypadku stosunek ceny do atrakcyjności przeważnie się sprawdza.
Nic lepszego w tej cenie nie kupisz.
Bardzo porzadne wykonanie, co wiaze sie z jedna wada - ciezar. ;)
Na chinawatches było tak:
Czytywałem trochę więc założyłem konto. W którymś momencie dostaję maila: Twoje konto zostało usunięte. Piszę do nich i pytam grzecznie czemu. Gdyż od miesiąca się nie logowałeś. Ok... Ponieważ szukałem właśnie Parnisa i żeby tamtejszy bazar widzieć trzeba mieć konto - założyłem nowe i postanowiłem regularnie logować. Pomijam że silnik mają taki, że po trzy razy trzeba się logować, logowania nie trzyma, na telefonie to jest męka... Po jakimś miesiącu dostaję maila: Twoje konto zostało usunięte. Pytam znowu czemu?
Oni: Nic nie pisałeś od miesiąca.
Ja: Nie mam nic mądrego do napisania to nie piszę, czytam sobie.
Oni: Takich podglądaczy nie potrzebujemy.
Ja: O co Wam chodzi? czytam i bazar przeglądam, chyba niczego Wam nie ubywa z tego powodu?
Oni: To jest forum dla aktywnych miłośników. Nie rozumiesz istoty.
Ja: Czego nie rozumiem? Napisz lepiej że Wam szkoda miejsca na serwerze na moje skrypty czy z czym to się tam wiąże. Pierwszy raz w ogóle słyszę o takich zwyczajach.
Oni: Nadal nie rozumiesz, tym bardziej jesteś niewłaściwą osobą (czy jakoś tak)
Ja: W takim razie żegnam czule i wcale nie żałuję.
Oni : Cieszymy się że w końcu pojąłeś.
Niech sobie kolega Aras na nowo, o ile potrafi, zdefiniuje slowa, ktorych uzyl powyzej.
A zegarki za 200 PLN.
Mnie konto usuneli raz i juz nawet nie pytalem, co i dlaczego.
Bedac "koneserem zlotych Rolexow", okazalem sie byc niewystaczajacym snobem i burakiem, zeby tam zagladac.
I DOBRZE. :)
Piszę i czytam http://zegarkiclub.pl/forum/ i wystarczy. Bardzo fajne forum i ludzie.
prz3mo, zerknij na poczatek tego postu ;)
Ni dobra - a co w końcu stało się z tymi zegarkami zrabowanymi niecnym afrykanerom z RPA, bo mnie ta historia zaczęła frapować? ;)
W sumie to nic, sa schowane w pudle w Polsce i czekaja na lepsze czasy ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/p8399125755-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s4/v65/p839912575-5.jpg)
miron19j
15-02-2014, 14:57
Jakis kompleks czy polactwo?
Jednak polactwo.
Klasyczne.
co tam było o jakimś stole i nożycach?
:-D
Dlatego sie odezwales? ;)
miron19j
15-02-2014, 15:14
Dlatego sie odezwales? ;)
kurcze, a myślałem, że się uchowam.
:-)
Indyk myslal o niedzieli, a w sobote... :)
miron19j
15-02-2014, 15:17
Indyk myslal o niedzieli, a w sobote... :)
kupił kolejny zegarek?
:-)
Dobre.
Ale zycie to nie jest bajka!
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/p1286671402-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s2/v73/p1286671402.jpg)
u mnie podobnie :-P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Fajny ten Lorus! Oglądałem go ostatnio, robi bardzo pozytywne wrażenie.....szkoda, że mam już zbyt wiele zegarków aby jego zakupić ;)
Naprawdę bardzo fajny model, fajny jest też kwarcyk w tym stylu z chrono...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.