Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...
kwarc jest w formacie class-1 czyli 45mm i to mi pasuje, ładnie leży na ręce, są wersje z białą lub czarną tarczą oraz z przyciskami po lewej (jeden czerwony) lub prawej ( jeden pomarańczowy). Niestety w Polsce wyłącznie Apart, wiec wypada poczekać aż mi przyjdzie jakiś specjalny bon rabatowy na święta, a sklepowa za kwarc 4,4 tys. Jest jeszcze wersja "nie chrono" - 2,5 tys - ale nie robi już takiego wrażenia bo nie ma tych przycisków i za dużo cyfr na tarczy, na chrono są indeksy a wolę taki design - http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,3,Edox,WRC,1506
Notabene ostatnio time Trend ładnie przyciął piekną wielką Certiną na VJ 50% - z 5800 na 2600. Pani postawiła nową cenę, ja jakoś miałem słaby dzień w temacie reakcji i refleksu, jak wróciłem za 15 minut to już została zaliczkowana i po ptokach....
Czarny jest piękny !!!
Ile on kosztować???;)
MichałZK
25-08-2010, 00:47
Swietnie nosi sie juz od świat boż-nar :) Jedynie to polerowane alu nad i pod szkielkiem 'wrazliwe na dotyk'. Mega wytrzymale bo male slady po bardzo mocnych uderzeniach ale wrazliwe bo to jedyne uszczerbki jak narazie (tfu tfu, odpukac :] ) Przy fajnym swietle cyferblat robi wrazenie. Gruba, mocna skora :) Solidny kawal czasomierza w dosc rozsadnej cenie.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/08/dz1204b-2.jpg
źródło (http://image.rakuten.co.jp/nanaple/cabinet/diesel/dz1204-b.jpg)
Czarny jest piękny !!!
Ile on kosztować???;)
Na strona podana w linka byc ceny ;)
krzysztof jot
28-08-2010, 21:59
Czarny jest piękny !!!
Ile on kosztować???;)
a ceny na stronie Apartu są... Kwarc chrono od 4.4, koperta PVD czarna to limit i coś koło 7 tys. reszta powyżej 7,7 tys.
Panowie, szybkie pytanie odnosnie Swatch'ów - kiedyś były nienaprawialne. Jak jest teraz ? Baterię wymieniłem jakies 3 tygodnie temu a przedwczoraj żona informuje mnie że zegarek nie działa. I faktycznie. Wskazówki ani drgną. Nie wiem czy jest sens szukać gdzieś w UK serwisu czy gra nie warta świeczki. Z tego co pamietam zegarek pochodzi z serii Skin
Leatherface
05-09-2010, 21:33
Pytanie od laika - powiecie mi czy można zaufać marce Festina? Spodobał mi się jeden zegarek od nich, a nie mam żadnego obecnie i chciałbym coś fajnego w rozsądnej dla mnie cenie. Mój obiekt pożądania ;) to jeden model z serii Retro.
Pytanie od laika - powiecie mi czy można zaufać marce Festina? Spodobał mi się jeden zegarek od nich, a nie mam żadnego obecnie i chciałbym coś fajnego w rozsądnej dla mnie cenie. Mój obiekt porządania ;) to jeden model z serii Retro.
Porozglądaj się po Tissotach, Certinach i Doxach.
Pozdrawiam
krzysztof jot
05-09-2010, 21:49
Pytanie od laika - powiecie mi czy można zaufać marce Festina? Spodobał mi się jeden zegarek od nich, a nie mam żadnego obecnie i chciałbym coś fajnego w rozsądnej dla mnie cenie. Mój obiekt porządania ;) to jeden model z serii Retro.
można, nie bedzie gorzej od casio czy lorusa czy powiedzmy Diesla itp marek. Werk bedzie japoński - pewnie Myiotaa reszta w klasie cenowej. Festina to też Lotus, Candino - całkiem przyzwoite produkty, kilka serii -jak Tour
de France - naprawde ekstra.
Festinka ma sliczne zegarki. Mnie sie podobaja. Sam sobie sprawilem calkiem niedawno
Leatherface
05-09-2010, 22:04
Yaro, nie bij ale:
- w tissot coś bym dla siebie znalazł, ale jednak czegoś brak
- certina i doxa - no jakoś nie bardzo ;)
no i do tego ważną rolę gra cena :)
gadzeciarz
06-09-2010, 20:54
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
Skoro cena, to nie będę bił ;), ale nie czemu uprzedzenie do zacnej Certiny? tego nie czaję:(
Od kilku dni... Jestem pod wrazeniem materiału koperty, nie mozna jej zarysowac stalowym przyrzadem do zmiany pasków... :roll:8)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img59.imageshack.us/img59/5529/dsc5446m.jpg)
Jak ma się Lum-Tec do Panerai.......................?
Bo stylistyka tożsama z Luninorem, o ile się nie mylę.
Leatherface
07-09-2010, 21:30
Skoro cena, to nie będę bił ;), ale nie czemu uprzedzenie do zacnej Certiny? tego nie czaję:(
Rozumiem, że to do mnie :)
Żadne uprzedzenie, po prostu oglądam ich zegarki i jakoś mi nie podchodzą :) Od pewnego czasu ciągle ten zegarek mi chodzi po głowie i utrzymuje się w kategori 'muszę mieć':-o Jutro jadę do centrum handlowego gdzie ponoć leża Festinki to obejrzę i pomacam :)
Specjalnie dla nowarta dzisiaj przez chwile Delbanka którą miałem sprzedać, ale jak założyłem paseczek ze strusia to się normalnie zakochałem w niej :D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/07/DSC_8992JPG-1.jpg
źródło (http://lh5.ggpht.com/_SF_-9Z6wjWM/TEnQaBEvO7I/AAAAAAAAA1s/4YjF8rfmHdk/DSC_8992.JPG)
Mam dość podobną Delbanę jeszcze po dziadku, też lata 50.
Moim zdaniem- pomijając tradycję rodzinną etc- podobnych zegarków nie warto sprzedawać. Dostaniesz za takiego niewiele, a wdzięczny toż model.
Moje cacucho:) niezmiennie od 3 m-cy.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img34.imageshack.us/i/95485014.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img829.imageshack.us/i/63347345.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Szacuneczek. To piękna maszyna. I ponadczasowa.
A ja taką maszynę ponadczasową dorwałem za grosze :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/stareciachocmdnr-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/stareciachocmdnr.jpg)
takie cos posiadam :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotosik.pl)
jak ma się lum-tec do panerai.......................?
Bo stylistyka tożsama z luninorem, o ile się nie mylę.
lumpam ;)
Leatherface
08-09-2010, 20:55
Oglądałem dziś Festinki. Co prawda nie było tej uragnionej w sklepie, ale była inna z tej samej serii, wykonanie bardzo mi odpowiada. Za miesiąc urodziny, więc to raczej kwestia (krótkiego) czasu kiedy wyląduje na ręce ;)
Oglądałem dziś Festinki. Co prawda nie było tej uragnionej w sklepie, ale była inna z tej samej serii, wykonanie bardzo mi odpowiada. Za miesiąc urodziny, więc to raczej kwestia (krótkiego) czasu kiedy wyląduje na ręce ;)
Jak już ją /Festinkę:)/ będziesz miał, to nie zapomnij wrzucić fotek!
Koniecznie bo ciekaw jestem który model sobie upatrzyłeś. Ja poza ta co juz kupiłem mam jeszcze jedna upatrzoną :)
Leatherface
08-09-2010, 21:21
No wrzucę :) Mógłbym dać foto z google ale to nie to co na ręce już :)
No fakt.... to ja chyba będę musiał nadrobić i moją jagódkę na łapce obfocić :D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/prenarecmdnrgmt-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/prenarecmdnrgmt.jpg)
Pasiasty nylon! To oryginalny nato-strap?
hmmm... no ponoć wedle specyfikacji robiony. Jeśli to oznacza oryginalność to tak, oryginalny ;)
Leatherface
11-09-2010, 13:54
Strus wrzucaj foto ;)
krzysztof jot
13-09-2010, 14:37
strus nie wrzuca, wiec ja wrzucę, bo daaawno nic nie pokazywałem :)
a przecież jedynym powodem zakupu x-nastego zegarka jest snobizm :) i chęć pochwalenia się, bo godzina to i tak wiadomo która jest...
Prawie rok się nad Worldmasterem zastanawiałem, ale wreszcie się skusiłem bo duży jest :),a nowa wersja z ceramicznym bezelem wygląda fajnie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.sportfoto.com.pl/ogolne/fotobox/atlantic1.jpg)
-
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.sportfoto.com.pl/ogolne/fotobox/atlantic2.jpg)
Mnie też chwilę nie było, ostatnie dwa tygodnie w sumie to tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img210.imageshack.us/img210/222/dsc6713m.jpg)
Mnie też chwilę nie było, ostatnie dwa tygodnie w sumie to tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img210.imageshack.us/img210/222/dsc6713m.jpg)
Coś nie banglało i nie było możliwości edycji więc wklejam teraz:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img835.imageshack.us/img835/222/dsc6713m.jpg)
Ja chyba złapałem bakcyla zegarkowego bo już mi chodzi Breil po głowie
O... taki ..... :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.russogioielli.com/shop/images/TW0678.jpg)
grudzinsky
15-09-2010, 15:41
ktos uzywa Casio Pathfinder z kompasem, wschodami i zachodami slonca, termometrem i barometrem oraz wysokosciomierzem? sprawdza sie to w polowych warunkach? zegarek malo nie kosztuje, a szkoda by bylo zeby cos w nim nie dzialalo jak nalezy ;)
Leatherface
15-09-2010, 18:06
Zbyt często wchodzę do tego wątku, bo co raz więcej zegarków mi się podoba. I to nie tanich oczywiście. A najepsze jest to, że jeszcze pare miesięcy temu wyznawałem zasadę: po co mi zegarek skoro 'mam godzine' w telefonie :D Vostoki podobają mi się co raz bardziej, ale wielkie koperty na moim nadgarstku wielkości patyczaka chyba nie fajnie by wyglądały. Oczywiście Festina dalej w planach ;) ...
To jeszcze nie kupiłeś ?? Ale to tak samo jak ja jeszcze fotki na łapce nie wrzuciłem hehe :)
Leatherface
15-09-2010, 18:50
No jeszcze nie ;p
No dobra, zebrałem się do ujęć mojej jagódki na łapie :) Leather - nie masz teraz wyboru.... lecisz do sklepu hehe
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img522.imageshack.us/my.php?image=23652101.jpg)
gadzeciarz
17-09-2010, 15:43
A ja dziś takowy noszę od rana
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
krzysztof jot
17-09-2010, 21:34
A ja dziś takowy noszę od rana
miałem :) ale jak to w życiu - po okresie fascynacji przyszło znudzenie tą stylistyką modową al'a Diesel i sprzedałem.
Od dziś.....
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img266.imageshack.us/i/21243346.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
oj BRUTalnie... :)
Gratki :)
Gratki, Costelacja Double Eagle mało spotykany. Z podwójnym indeksem wygląda szlachetniej.
Jak się prezentuje 38mm na twoim masywnym nadgarstku?
A tak się prezentuje ;)
coś ciekawszego wrzucę jak się w koszulę uzbroję, teraz leżakuję mocno przeziębiony.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img137.imageshack.us/i/88670029.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
A ten od niedawna .....
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img251.imageshack.us/i/84441071.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Nie lubię Was!!!
Mógł być filterek, mogła być jakaś torba foto, albo coś jeszcze innego, ale nie!!!
Przez Was musiałem se kupić sikorę ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img696.imageshack.us/img696/3715/dsc2138e.jpg)
ja skromniutko Swatch Irony :-) dzielnie juz od 5 lat
Yaro widzę najlepiej sobie radzi z zegarkiem. Nosi go na butelce szampana :)
przyjemne z pożytecznym
pozdrawiam
Nie lubię Was!!!
Mógł być filterek, mogła być jakaś torba foto, albo coś jeszcze innego, ale nie!!!
Przez Was musiałem se kupić sikorę ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img696.imageshack.us/img696/3715/dsc2138e.jpg)
No to wpadłeś w sidła :) następny będzie ROLEX :)
Zapewniam, że na tym jednym nie poprzestaniesz !
Ehh nawet nie mów ;)
Na razie musi wystarczyć, może mi przejdzie heheheh
Leatherface
23-09-2010, 22:36
Miał być zegarek a na razie jest placek. Upatrzona Festina okazała się być wielką - 45mm... Czekam aż będzie w sklepie, wtedy albo ją wezmę albo dalsze szukanie jeśli nie będzie innej, podobnej Festiny ewentualnie dużo droższy Vostok wchodzi w grę... :(
Lether, a ktora ta wymarzona Festinka ?
Leatherface
24-09-2010, 12:32
Na razie nie zdradzę :D 1.10 ma być w sklepie, wyślą mi jakieś foto dla porównania... Ale coś czuje że i tak ją wezmę i tak bo żaden inny na razie tak się nie podoba ;) (potem będzie ooo jaki brzydki :D ) Druga w kolejności Festina w tej chwili jest na stanie ale nie ten wariant kolorystyczny, a Vostoka od stycznia nie mają w ogóle.
to jest wariant 2: http://www.chronograph.com.pl/_var/gfx/b3c218524d52afc40dca5b0ad839db02.jpg
a to 3: http://www.wanhatwarikset.com/WebRoot/OVK/Shops/12082009-151749/4BE9/356C/C899/E7BF/C6CB/0A28/1028/109C/limousine-5619133-big_jpg.jpg
(jeśli już to inne kolory niż na tych foto ale daje dla poglądu :) numer 1 na liście zdradzę na dniach, mam nadzieję że na ręku już)
A tak się prezentuje ;)
coś ciekawszego wrzucę jak się w koszulę uzbroję, teraz leżakuję mocno przeziębiony.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img137.imageshack.us/i/88670029.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
yaro ta omega jest boska miałem na łapce i niechciałem odać :D tylko finanse mnie zachamowały
jest q....sko boska, a jeszcze bardziej boska jest w wersji z chrono i czarnym bezelem. Chyba sprzedam tę co mam .............;)
ja mierzyłem w wersji z białą tarczą. Wersji w chrono nie widziałem a szkoda na razie i tak pozostaje tylko pomarzyć o niej
Co prawda nie mam go, ale jest bardzo ciekawy :-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/6a00d834522c5069e2013485209b6e970cpi-1.jpg
źródło (http://2modern.blogs.com/.a/6a00d834522c5069e2013485209b6e970c-pi)
Co prawda nie mam go, ale jest bardzo ciekawy :-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/6a00d834522c5069e2013485209b6e970cpi-1.jpg
źródło (http://2modern.blogs.com/.a/6a00d834522c5069e2013485209b6e970c-pi)
mega!, zakochałem się:D
na dobranoc :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img62.imageshack.us/i/73235942.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Ja najczęściej takiego sikora zakładam ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.maxtime.pl/dane/2/70361.41.91.jpg)
A ja niezmiennie...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/09/P1000177-1.jpg
źródło (http://makuch.eu/tatry_2010_risti/P1000177.jpg)
Leatherface
27-09-2010, 20:56
Do 1.10. kiedy to zegarek ma być w sklepie chyba po ścianach będe biegał...
Yaro - powalasz!!! Lonżin poszedł do ludzi?
Ano poszedł i Omega w kwarcu również ;) Choroba się pogłębia ;)
Ano poszedł i Omega w kwarcu również ;) Choroba się pogłębia ;)
Niestety zmiany w organizmie są nieodwracalne :mrgreen:
Przygarniam właśnie 300 M Co-Axial :) Black, jest piękna :)
Leatherface
02-10-2010, 22:05
no i jest:
[IMG}http://img837.imageshack.us/img837/2506/dsc0044hh.jpg[/IMG]
Leatherface
02-10-2010, 22:06
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img837.imageshack.us/img837/2506/dsc0044hh.jpg)
Leatherface
02-10-2010, 22:11
No muszę powiedzieć, że jest śliczna :) zakochałem się w niej
No muszę powiedzieć, że jest śliczna :) zakochałem się w niej
Diagnoza: choroba..
Wiem, mam to samo ;)
zaraziliscie mnie i o to oprocz wczesniej pokazanego tu Pulsara pojawila sie ta oto slicznotka :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.zegarki.pl/_web_cache/thumbnails/files/16235_9_grande_thumb_200_360.jpg)
zdjecie ze sklepu nie oddaje pieknosci, musze strzelic pare zdjec i tu pokazac... nie moglem wyjsc ze sklepu bez niej :D
Przygarniam właśnie 300 M Co-Axial :) Black, jest piękna :)
Wiesz co - nienawidze Cię...:razz:
Leatherface
04-10-2010, 15:45
Strusiu, jak ta Festina ode mnie Ci leży? ;) Tak pytałes a teraz milczysz :D
No taka retro jest :) Ja akurat za retro nie przepadam. Ale bylem tez blisko tej Festinki ktora GeparD powyzej pokazal. Jesli zona mi pozwoli na jeszcze jeden zegarek to bedzie to zapewne albo kolejna Festina albo Breil ktorego juz tu zaprezentowalem jako potencjalnego kandydata
108 stron o sikorach...to tyle by nie było o szminkach :D
gadzeciarz
04-10-2010, 20:30
Seiko velatura dziś na łapie noszone było
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
zaraziliscie mnie i o to oprocz wczesniej pokazanego tu Pulsara pojawila sie ta oto slicznotka :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.zegarki.pl/_web_cache/thumbnails/files/16235_9_grande_thumb_200_360.jpg)
zdjecie ze sklepu nie oddaje pieknosci, musze strzelic pare zdjec i tu pokazac... nie moglem wyjsc ze sklepu bez niej :D
no powiem Ci, ze sie strasznie mi spodobala ta Festinka. i nawet w normalnej cenie jest ten sikor :) swietny, gratulacje nabytku :)
Wiesz co - nienawidze Cię...:razz:
hehe ;);) jedyne lekarstwo - kup sobie coś nowego ! :) :)
Póki co sobie zrobiłem/złozyłem, taki "hommage stealth":p:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img541.imageshack.us/img541/5488/dsc7064m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img828.imageshack.us/img828/5868/dsc7066m.jpg)
Póki co sobie zrobiłem/złozyłem, taki "hommage stealth":p:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img541.imageshack.us/img541/5488/dsc7064m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img828.imageshack.us/img828/5868/dsc7066m.jpg)
Przyznam, że wygląda całkiem oryginalnie. Gratuluję pomysłu :)
niezły :), ale tarczę zrobił bym black !!
Tarcza jest czarna przeca...
Nie lubię Was!!!
Mógł być filterek, mogła być jakaś torba foto, albo coś jeszcze innego, ale nie!!!
Przez Was musiałem se kupić sikorę ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img696.imageshack.us/img696/3715/dsc2138e.jpg)
Widze, ze mamy podobny gust:)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dzej.scur.pl/Foto/DSC_7554.jpg)
Zapomnialem szkielko przetrzec.
Jeszcze jedno, tym razem z czysta szybka:)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dzej.scur.pl/Foto/DSC_7567.jpg)
Tarcza jest czarna przeca...
hehehe, dziwny "ten" czarny kolor ;)
Nie bijcie proszę ... ;) Która ładniejsza ?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img826.imageshack.us/i/68501882.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Normalnie, niczym radziecki sołdat. ;-)
Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. :-)
Normalnie, niczym radziecki sołdat. ;-)
Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. :-)
Nie no spoko, radziecki sołdat ma więcej :) A 300M w kwarcu to już historia. ;)
Nie bijcie proszę ... ;) Która ładniejsza ?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img826.imageshack.us/i/68501882.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Ten po lewej, taki "inny" :)
Inny ale mi te konstelacje nie podchodzą do końca, tak jak i np. AP... Nuras 300m wolałbym ale inną wersję... A co do kolorku tarczy - to "antyrefleks" daje złudzenie, że nie jest czarna...
Inny ale mi te konstelacje nie podchodzą do końca, tak jak i np. AP... Nuras 300m wolałbym ale inną wersję... A co do kolorku tarczy - to "antyrefleks" daje złudzenie, że nie jest czarna...
Constellacje są zaje.....ście eleganckie i to w nich lubię.
;)
krzysztof jot
06-10-2010, 23:23
Nie bijcie proszę ... ;) Która ładniejsza ?
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Constellation jest piękna, ale taka hmm.. dla Eltona Johna :) po prostu śliczna inaczej, teraz jest zdecydowanie inny "trynd" dlatego ja pozachwycałbym sie jej urodą i wybrał Speedmastera.
Krzychu, Twoje komentarze uwielbiam. Eltona Johna również. Różni nas jedynie posiadany budżet ;) On nosi zegarki CHOPARD'a ja nie /jeszcze nie/ i orientacja ;)
woytec60
07-10-2010, 07:14
Krzychu, Twoje komentarze uwielbiam. Eltona Johna również. Różni nas jedynie posiadany budżet ;) On nosi zegarki CHOPARD'a ja nie /jeszcze nie/ i orientacja ;)
Chopard??
A co to za problem? (http://www.repliki-zegarkow.com/index.html)
Funduszy wystarczy na pewno a wygląd...ho, ho...
Chyba sobie sprawię Paneraja ;)
Krzychu, Twoje komentarze uwielbiam. Eltona Johna również. Różni nas jedynie posiadany budżet ;) On nosi zegarki CHOPARD'a ja nie /jeszcze nie/ i orientacja ;)
U Eltona Johna zegarek jest przekazywany z pokolenia na pokolenie, jak w Pulp Fiction ;-)
krzysztof jot
07-10-2010, 10:53
Chopard??
Funduszy wystarczy na pewno a wygląd...ho, ho...
Chyba sobie sprawię Paneraja ;)
wole kupić Jacka Lemansa za tysiąc, niż takie coś założyć na rękę - czułbym się z tym jak na przejażdżce CLS 63 AMG na oponach Dębicy.
Ten co nie ma o tym pojecia - to i tak nie ma pojecia ile to mogłoby kosztować, ten co troche wie to szybko załapie ze nie mogłem tyle zapłacić bo to nie ta liga, a ten co ma pojęcie pozna to z daleka - wiec po co ?
sokrates
07-10-2010, 11:08
Inna sprawa - znajomy przywiózł z Chin kilka takich replik - podarował to jako prezenty - ile było wstydu jak się prezenty w 2 czy 3 miesiące porozpadały :-)
krzysztof jot
07-10-2010, 14:36
Inna sprawa - znajomy przywiózł z Chin kilka takich replik - podarował to jako prezenty - ile było wstydu jak się prezenty w 2 czy 3 miesiące porozpadały :-)
replika replice nierówna - są repliki z mechanizmami automatycznymi ETA wygladające jak oryginały sprzedawane po 500$ i przy tych to czasem sie nawet zastanawiam, czy to producenci nie przykładają do tego reki, przymykając oko na to że z fabryki robiącej dla nich "uchodzą" pewne elementy. Mają przez to większą produkcję więc wychodzi taniej... bo to troche nierealne, aby "piratowi" opłacało się robić taką szeroką gamę modeli, i elementy do nich jak tarcze, wskazówki, koronki itp... ale to takie moje spekulacje :)
woytec60
07-10-2010, 14:56
wole kupić Jacka Lemansa za tysiąc, niż takie coś założyć na rękę - czułbym się z tym jak na przejażdżce CLS 63 AMG na oponach Dębicy.
Ten co nie ma o tym pojecia - to i tak nie ma pojecia ile to mogłoby kosztować, ten co troche wie to szybko załapie ze nie mogłem tyle zapłacić bo to nie ta liga, a ten co ma pojęcie pozna to z daleka - wiec po co ?
Po co?
Nie wiem ale jakby ktoś bardzo chciał... ;)
Też nie lubię podróbek a używam dwóch zegareczków produkcji niemieckiej.
Aristo Herrenarmbanduhr 4H70 Automatic do garniaka i Laco Flieger 861465 Automatik na co dzień.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img842.imageshack.us/i/aristo.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img821.imageshack.us/i/laco.jpg/)
Oba są na ETA 2824-2, solidnie wykonane, dokładne, fajnie wyglądają (przynajmniej jak dla mnie) i są rzadko spotykane.
No to po co mi replika?
PS
W zalinkowanym przeze mnie sklepie z replikami tez są modele ze szwajcarskimi automatami po 1600 złotych sztuka.
Odkurzyłem dziś staruszka, ze 40 lat pewnie ma:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img59.imageshack.us/img59/8895/201010071726m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img192.imageshack.us/img192/147/201010071728m.jpg)
od paru dni coś nowego na ręce... (a wszystko przez ten wątek) ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img841.imageshack.us/img841/6681/dsd5064m.jpg)
Spinner, Atlantic "stary ale jary" :) Mój ojciec miał takiego, mam też ja ....... Gdzieś go mam, znaczy się ;)
mrozikulus
08-10-2010, 14:02
No dobra to i ja pokażę co u mnie w stajni
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/10/estana-1.jpg
źródło (http://i508.photobucket.com/albums/s324/mrozikulus/estana.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/10/cand-1.jpg
źródło (http://i508.photobucket.com/albums/s324/mrozikulus/cand.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/10/th-1.jpg
źródło (http://i508.photobucket.com/albums/s324/mrozikulus/th.jpg)
krzysztof jot
08-10-2010, 14:47
No dobra to i ja pokarze co u mnie w stajni
TAG w stajence to o ile znam się na zegarkach - podróbeczka.. :)
mrozikulus
08-10-2010, 14:50
TAG w stajence to o ile znam się na zegarkach - podróbeczka.. :)
nie no coś Ty ,sprzedałem auto i kupiłem sikor ;)
wolę określenie - replika hehehe
Dziś na łapce:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img832.imageshack.us/img832/1367/201010081737m.jpg)
krzysztof jot
08-10-2010, 16:42
nie no coś Ty ,sprzedałem auto i kupiłem sikor ;)
wolę określenie - replika hehehe
byłaby nawet z daleka podobna, gdyby nie ta wielka biała data na środku - oryginał ma pomiędzy 4 a 5 no i czarna jest ona. To najbardziej wpada w oko, potem że na 6-tek powinna być tarcza, a nie otwarty mechanizm....
mrozikulus
08-10-2010, 16:52
byłaby nawet z daleka podobna, gdyby nie ta wielka biała data na środku - oryginał ma pomiędzy 4 a 5 no i czarna jest ona. To najbardziej wpada w oko, potem że na 6-tek powinna być tarcza, a nie otwarty mechanizm....
wiem ale i tak jest fajny :)
99% ludzkości tego nie zauważy, a za oryginał 26000pln trza dać, a ja chory nie jestem :D
fotograf58
09-10-2010, 21:28
Nic nie nosze na ręku - mam komórkę z czasomierzem.
Ciekawie, czy ktoś kupi i tu zaprezentuje...
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,8488045,Zegarek_dla_fotografow.html
Mnie czeka "aktualizacja" mojego czasopokazywacza :) Pokusiłbym się o F-Spot'a z linku wyzej, gdyby oferowali też wersje z metalową bransoletą.
Monster Mod:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img188.imageshack.us/img188/8486/201010111754m.jpg)
Ciekawie, czy ktoś kupi i tu zaprezentuje...
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,8488045,Zegarek_dla_fotografow.html
hehe... fajny pomysł :)
gadzeciarz
11-10-2010, 19:50
taki dziś,wczoraj i jutro ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
everyman
11-10-2010, 20:27
Ciekawie, czy ktoś kupi i tu zaprezentuje...
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,8488045,Zegarek_dla_fotografow.html
:D Dobre pomysły mają... jeszcze te dwa od nich mi się spodobały: Relativity (http://www.philosophersguild.com/index.lasso?page_mode=Product_Detail&cat=watch&skip=1&item=0219&sortby=rank%20DESC) i Chaplin (http://www.philosophersguild.com/index.lasso?page_mode=Product_Detail&cat=watch&skip=8&item=0649&sortby=rank%20DESC).
Prosty Oceanus: WR100m, zakręcana koronka, alarm, szafirowe szkiełko...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img835.imageshack.us/img835/7893/201010121780m.jpg)
Witam
Co myślicie o tym zegarku, warto?
http://www.nokaut.pl/szukaj/timex-t49792.html
Jakis ten Timex przefisiowany - za takie pieniadze sa ciekawsze oferty.. No chyba, ze Tobie sie podoba - to w sumie najwazniejsze...
gadzeciarz
12-10-2010, 16:50
Miałem go kupić i już nawet przymierzałem,ale stwierdziłem że jak na podróżnika a za takowy ten zegarek chce robić to zdecydowanie za biedny za tą kaskę.
Wizualnie całkiem fajny.
Ciekawie, czy ktoś kupi i tu zaprezentuje...
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,8488045,Zegarek_dla_fotografow.html
ze światlem f2? phi.
:)
krzysztof jot
12-10-2010, 17:13
Prosty Oceanus: WR100m, zakręcana koronka, alarm, szafirowe szkiełko...
casio ma ostatnio kilka bardzo udanych, ciekawych modeli dobrze wykonanych i o bardzo ładnym nowoczesnym designie które kupiłbym chętnie, jednak nie jestem w stanie przełknąć napisu Casio na tarczy, juz prędzej zniosę Lorus czy nawet Parnis :)
Witam
Co myślicie o tym zegarku, warto?
fajny, ale to specjalistyczny model z wysokościomierzem - pytanie czy Ci ta funkcja do czegoś potrzebna ?, bo podobny bez tej funkcji to 500 zł - http://www.demus.pl/cat-pol-1233137723-Zegarki-Timex-Timex-Analog-Compass.html
No, wszyscy się cieszą swoimi zegarkami, a mój Skagen jest w serwisie powypadkowym. Pękło szkiełko, nie wiem nawet kiedy i jak. Z drugiej strony w zegarku za 700zł nie powinno pękać szkiełko bez powodu. Jak go odbiore to się pochwalę.
Ja jestem na etapie kupowania zegarka i jako, że tu tyle fachowców zagląda to zapytam. Jakoś tak wymyśliłem sobie automoatyczny naciąg i zastanawiam się nad seiko tak w okolicach 250zł. Koniecznie z datą i dniem tygodnia. Czy są one coś warte? Lepszego nie kupię póki co, wolę na inne zabawki pieniądze wydawać. W tej cenie to chyba tylko właśnie te seiko albo orient ale słyszałem, że te orienty to tak średnio warto brać. No chyba, że coś innego w tej cenie jeszcze jest.
mam identyczny zegraek jak ten: http://allegro.pl/longines-master-collection-l2-628-4-78-6-poznan-i1262828238.html kosztował mnie uważam dużo za dużo ale mam taką pracę, że garnitur buty, zegarek i pióro to podstawa
Oj, zegarek na bransolecie do garnituru...
Poczytaj :) i dowiedz się co i jak :)
wiem co i jak ale wszystko zależy od bransolety :)
casio ma ostatnio kilka bardzo udanych, ciekawych modeli dobrze wykonanych i o bardzo ładnym nowoczesnym designie które kupiłbym chętnie, jednak nie jestem w stanie przełknąć napisu Casio na tarczy, juz prędzej zniosę Lorus czy nawet Parnis :)
No normalnie snob jeden:razz: Trza się przełamać - droższe modele to świetnie wykonane zegarki:smile:
No, wszyscy się cieszą swoimi zegarkami, a mój Skagen jest w serwisie powypadkowym. Pękło szkiełko, nie wiem nawet kiedy i jak. Z drugiej strony w zegarku za 700zł nie powinno pękać szkiełko bez powodu. Jak go odbiore to się pochwalę.
Już miałem kupować na ebayu Skagena, bo w pojawił się fajnej cenie, ale odpuściłem po przeczytaniu opinii: http://www.amazon.com/Skagen-745XLSLD-Collection-Chronograph-Leather/product-reviews/B0012ON4UG/ref=dp_top_cm_cr_acr_txt?ie=UTF8&showViewpoints=1. Ciekawe historie o samowładnym pękaniu szkiełek ludzie opowiadają.
A u mnie dziś coś takiego na ręku - mały, lekki, po 10 latach wygląda jak nowy :-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img801.imageshack.us/img801/9505/xxxxxxxm.jpg)
Witam
Co myślicie o tym zegarku, warto?
http://www.nokaut.pl/szukaj/timex-t49792.html
z timexa mialem kiedys taki
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.argos.co.uk/wcsstore/argos/images/15-2504937A72UC588708X.jpg)
z czystym sumieniem moge polecic, niestety ustapil miejsce pokazywanemu wczesniej tutaj Pulsarowi i zagoscil na rece brata :)
Nie pochwaliłem się nowym nabytkiem ;)
Była na łapie w nożowo/orzechową niedzielę i jest codziennie :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/10/prssangmt3-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/prssangmt3.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/10/prssangmt-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/prssangmt.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/10/prssangmt2-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/prssangmt2.jpg)
cóż to za lotnik na pasku NATO?
To Precista PRS-10 :)
Boska. Choć kwarcowa. Ale automatyczność/mechaniczność byłaby w tym przypadku profanacją (patrz CWC g10).
Dwie opcje "weekendowe" - oba zegarki zasilane akumulatorem ładowanym z ogniwa słonecznego (nie wymagają zmiany baterii) oraz synchronizowane sygnałem radiowym z zegara atomowego. Coś dla maniaków dokładności i precyzji.
1. Casio (od wielu lat ze mną, masę przygód zaliczył i nawet nurkowania na 50m przeżył bez szwanku)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img197.imageshack.us/img197/4355/zdjcielc.jpg)
2. Citizen - najnowszy nabytek, jestem nim zauroczony ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img440.imageshack.us/img440/5167/citizen001.jpg)
Fragles, świetny lotnik i fajnie pokazany, gratulacje :-)
piekny citizen... zona mnie zabija jak powiem ze chce kolejna sikore :D
piekny citizen... zona mnie zabija jak powiem ze chce kolejna sikore :D
Jeśli chcesz zminimalizować ryzyko mordu i kupić w rozsądnej cenie - polecam sklep NALEVI.COM - ja kupiłem go za ok. 60% ceny jaką kosztuje w Polsce, a przesyłka z Wloch dotarła do mnie po 3 dniach od złożenia zamówienia.
pozdrawiam,
Paweł
velaskez
17-10-2010, 11:29
Nie bijcie proszę ... ;) Która ładniejsza ?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img826.imageshack.us/i/68501882.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Widzę, że mamy podobny gust:D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img375.imageshack.us/img375/2357/dsc5691m.jpg)
Jeden z moich pierwszych zegarków, rocznik 1995, super lekki i wygodny w noszeniu, niestety mechanizm się zacina, więc leży w szufladzie...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img87.imageshack.us/img87/9761/ctz002.jpg)
...i jego o 15 lat młodszy brat (ale to już nie to, dużo bardziej masywny i brak mu tej finezji)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img708.imageshack.us/img708/847/ctz3.jpg)
Jeśli chcesz zminimalizować ryzyko mordu i kupić w rozsądnej cenie - polecam sklep NALEVI.COM - ja kupiłem go za ok. 60% ceny jaką kosztuje w Polsce, a przesyłka z Wloch dotarła do mnie po 3 dniach od złożenia zamówienia.
pozdrawiam,
Paweł
ty chyba nie wiez co zes ty zrobil najlepszego ;)
Jak obiecałem chwalę się po odbiorze z serwisu powypadkowego ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img253.imageshack.us/img253/329/dscn3897i.jpg)
Nie zwracajcie uwagi, na to że nieostre itp.
Jeśli chcesz zminimalizować ryzyko mordu i kupić w rozsądnej cenie - polecam sklep NALEVI.COM - ja kupiłem go za ok. 60% ceny jaką kosztuje w Polsce, a przesyłka z Wloch dotarła do mnie po 3 dniach od złożenia zamówienia.
pozdrawiam,
Paweł
Tam mają oryginalne zegarki?
Tam mają oryginalne zegarki?
Zdecydowanie tak, sprawdziłem "na własnej skórze".
powiem szczerze, ze ta sama mysl przemknela mi przez glowe, bo zachorowalem na to:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nalevi.com/files/products_media/2350.jpg)
:D :D
KUP ! a będziesz uzdrowiony ! :)
powiem szczerze, ze ta sama mysl przemknela mi przez glowe, bo zachorowalem na to:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nalevi.com/files/products_media/2350.jpg)
:D :D
********* ! brać i się nie zastanawiać ;-)
nie nie nie, bede twardy... to juz chyba mozna nazwac choroba... :D
Leatherface
18-10-2010, 22:44
Bardzo ładny :)
Ten jest całkiem ładny i tani:
http://www.amazon.co.uk/Citron-Gents-Watch-Chronograph-Effect/dp/B003ART09C/ref=sr_1_6?s=watch&ie=UTF8&qid=1287510704&sr=1-6
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/10/51Drbv8EniL_SL500_AA300_-1.jpg
źródło (http://ecx.images-amazon.com/images/I/51Drbv8EniL._SL500_AA300_.jpg)
£12.00
No i na tego zaczynam już chorować: http://www.amazon.co.uk/Detomaso-Firenze-Chronograph-Leather-Sl1624C-Bk/dp/B0036ZBTD8/ref=sr_1_97?s=watch&ie=UTF8&qid=1287510963&sr=1-97
Redskull
19-10-2010, 20:21
nie nie nie, bede twardy... to juz chyba mozna nazwac choroba... :D
Jest tylko mały problem, bo takiego modelu nie ma na oficjalnej stronie citizen.pl. Fake, czy Polska nie godna tego modelu?
nie ma na oficjalnej stronie citizen.pl.
Oficjalnej?
Zna ktoś paski Di-modell ? Ostatnio wpadłem na takie i przyznam, że wpadły w oko.
Jest tylko mały problem, bo takiego modelu nie ma na oficjalnej stronie citizen.pl. Fake, czy Polska nie godna tego modelu?
Firmy typu Citek, zmieniają modele jak moja żona rękawiczki w zimie czyli często :)
DiModell są spoko, szczególnie model Imperator...
jendrusz
20-10-2010, 11:33
dziś - Certina - DS First
do pracy Certina DS, na wolnym ten:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img831.imageshack.us/img831/8007/dsc5137n.jpg)
woytec60
20-10-2010, 18:55
No i na tego zaczynam już chorować: http://www.amazon.co.uk/Detomaso-Firenze-Chronograph-Leather-Sl1624C-Bk/dp/B0036ZBTD8/ref=sr_1_97?s=watch&ie=UTF8&qid=1287510963&sr=1-97
Czy na tarczy tego modelu nie dałoby się jeszcze czegoś zmieścić?
Bo zdaje się, że jest jeszcze trochę miejsca pomiędzy kółeczkami chronometru i pod marką i się to miejsce wyraźnie marnuje...
do pracy Certina DS, na wolnym ten:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img831.imageshack.us/img831/8007/dsc5137n.jpg)
Brawo, piękny zegarek, lubię tę zacną markę, szczególnie serię Hampton.
Z tego B&M to można na serio znienawidzić Cię gościu...:shock::razz:
A ja dziś Monstera na łapie miałem:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img99.imageshack.us/img99/7518/imgp1405m.jpg)
Spinner przestań z tą nienawiścią nawet Jarek wczoraj na ten temat w telewizorku huczał ;)
A to taki zwyczaj z Pentax Forum - jak zazdrościsz czegoś cholernie (ale pozytywnie, bez zawiści) to walisz "I HATE YOU" czyli hejtujesz gościa... :-)
A o tym w TV nie gadam bo mi kurka ciśnienie skacze a przy mojej nadwadze to niebezpieczne:-P
A to taki zwyczaj z Pentax Forum - jak zazdrościsz czegoś cholernie (ale pozytywnie, bez zawiści) to walisz "I HATE YOU" czyli hejtujesz gościa... :-)
A o tym w TV nie gadam bo mi kurka ciśnienie skacze a przy mojej nadwadze to niebezpieczne:-P
Ciekawe, że ci którzy tak naprawdę siali nienawiść, teraz mówią że jest odwrotnie. Ręce opadają. Ale tu o polityce nie rozmawiamy, nie w tym wątku. ;)
No "witki" opadają:roll:
Samoróba dziś8-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img526.imageshack.us/img526/25/20101021033m.jpg)
woytec60
23-10-2010, 19:25
Nie mam akurat niczego na ręku ale za to mam pytanie.
Czy otwiera Wam się dziś strona: http://zegarkiclub.pl?
O rana nie mogę wejść...
Nie mam akurat niczego na ręku ale za to mam pytanie.
Czy otwiera Wam się dziś strona: http://zegarkiclub.pl?
O rana nie mogę wejść...
Nie, nie otwiera się.
woytec60
23-10-2010, 19:52
Thx, pewnie coś dłubią...
do pracy Certina DS, na wolnym ten:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img831.imageshack.us/img831/8007/dsc5137n.jpg)
Cudo, kurna cudo !
andrzej_suse10
24-10-2010, 10:11
Podpisuje się, jest piękny it's beautiful :)
Orkaniusz
24-10-2010, 21:01
Podpisuje się, jest piękny it's beautiful :)
fakt, niezły forfiter :-D
Dziś inaczej, odjechany Hi-Tech:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img830.imageshack.us/img830/3793/20101025054m.jpg)
Redskull
25-10-2010, 13:39
Spinner...duże tego jeszcze masz? Weź wrzuć wszystko na raz i nie wydzielaj endorfin u oglądających raz na jakiś czas :)
Nie mam duzo, kilka raptem:-) A dawkować przyjemność to fajna sprawa:-)
krzysztof jot
26-10-2010, 20:28
oj, dawno tu nie zaglądałem... ale idzie czas prezentów to może coś wpadnie w oko, a tymczasem na sportowo
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/zegarek1026.jpg)
Ja ostatnio, do znudzenia uwielbiam Przeczystą:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/10/prs10gmtgal3-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/prs10gmtgal3.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/10/prs10gmtgal4-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/prs10gmtgal4.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/10/prs10gmtgal-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/prs10gmtgal.jpg)
ja się coraz bardziej przyczajam do czegoś z rodziny Seiko Kinetic np.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img381.imageshack.us/img381/4084/srh005p1yd2.jpg)
Ja dziś odmieniłem styl KonTiki na bardziej sportowe przez zakucie jej, w genialna zresztą, bransoletę :razz:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img821.imageshack.us/img821/4295/20101027082m.jpg)
gadzeciarz
28-10-2010, 19:10
Fajnie mi się go nosi ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
Wybaczcie, ale jak na forum o tematyce fotograficznej to zdjęcia prezentowane w tym wątku są... słabe, albo są zdjęciami ze stron producentów. Wstyd :/ Trochę wysiłku w pokazaniu swojego pupila.
gadzeciarz
28-10-2010, 22:36
Wybaczamy!
Ale kto ma takie zdjęcia robić jakich oczekujesz? Tu się dyskutuje o zdjęciach a nie je robi ;-)
I komu by się chciało jak są gotowce :-)
Redskull
30-10-2010, 22:08
Zegarkomaniacy. Chodzi mi po głowie Fossil- http://allegro.pl/sklep-zegarek-fossil-me1020-nowy-gwarancja-f-vat-i1291049687.html . Bardzo proszę o konkretną wypowiedz ( bez "jak chorujesz to sobie kup" ) ile to jest warte? Wart swojej ceny? Robi wrażenie? Fossil? Co to za marka? Coś podobnego w tej cenie?
Mam jeszcze to http://www.abento.pl/index.php?page=shop.product_details&category_id=63&flypage=flypage.tpl&product_id=304&option=com_virtuemart&Itemid=53&vmcchk=1&Itemid=53 , ale jest droższy i wydaje się uboższy, więc Fossil jest na pierwszym miejscu. Co sądzicie?
Ja wybrał bym Skagena, duńskie ciekawe wzornictwo stawiam wyżej niż sztampę pod tyt. Fossil.
np. ten jest świetny mz:
http://www.abento.pl/index.php?sZegarek=Skagen+733XLSLB&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=900&category_id=63&option=com_virtuemart&Itemid=53
No to o tym FOSSILu. Firma w miarę spoko, cena spoko, jak dla mnie mało czytelny szczególnie z lewej strony + nie podoba mi się, ale de gustibus non est disputandum.
Ja mam SKAGENa pokazywałem kilka stron wcześniej. Jestem bardzo zadowolony, poza pękniętą już wymienioną szybką.
http://www.abento.pl/index.php?page=shop.product_details&category_id=63&flypage=flypage.tpl&product_id=831&option=com_virtuemart&Itemid=53 ten jest mój, płaciłem więcej, więc okazyjne ceny.
Redskull
Jak już ktoś napisał: o gustach się nie dyskutuje.
Ale moim zdaniem ten Skagen, którego pokazałeś kładzie tego Fossila w temacie designu. Mniej to więcej. Ale to tylko moje zdanie.
Skagen wygląda bardziej szlachetnie IMO.
Redskull
30-10-2010, 23:25
Potrzebuje brązowych tonacji, więc wybrałem te dwa. Fossil faktycznie, mniej czytelny. hm....
@Yaro
Nie widziałem człowieka z Fosiilem. Czy to jakaś tania marka z grupy Seiko, czy jakakolwiek inna?
Potrzebuje brązowych tonacji, więc wybrałem te dwa. Fossil faktycznie, mniej czytelny. hm....
@Yaro
Nie widziałem człowieka z Fosiilem. Czy to jakaś tania marka z grupy Seiko, czy jakakolwiek inna?
Powiedzmy, niedroga ;) Skagen będzie dobrym wyborem, dobre wykonanie, nietuzinkowy design.
Powiedzmy niedoga
I niekota.
;)
I niekota.
;)
Hm.. raczej niecata. Ewentualnie np. niebrytyjczyka. :P
Powiedzmy niedroga !!! /mod zamiat poprawić to się nabija, to po co ten MOD ???? ;)/
Powiedzmy niedroga !!! /mod zamiat poprawić to się nabija, to po co ten MOD ???? ;)/
Każdy ma takiego moda, na jakiego zasłużył. ;)
A mod też człowiek, też coś mu się od życia należy i krotochwilny czasem bywa. ;)
Każdy ma takiego moda, na jakiego zasłużył. ;)
A mod też człowiek, też coś mu się od życia należy i krotochwilny czasem bywa. ;)
Niech będzie że - żartowniś ;)
Wybaczcie, ale jak na forum o tematyce fotograficznej to zdjęcia prezentowane w tym wątku są... słabe, albo są zdjęciami ze stron producentów. Wstyd :/ Trochę wysiłku w pokazaniu swojego pupila.
Ok, fotograficznie więc: dziś rano (kurka, wczoraj w zasadzie) było tak :mrgreen::
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img818.imageshack.us/img818/1272/56512146.jpg)
Redskull
31-10-2010, 09:06
@Spinner
Przerzuć się ze dwie strony wstecz i looknij w moje linki, plissss :S
Fossil to taka modowa marka zegarkow.. Czesto porownywana z zegarkami Diesla np. Wiekszosc modeli charakteryzuja sie wlasnie ciekawym designem. Sama mam 2 fossile i od siebie moge powiedziec, ze sa calkiem pozadnie wykonane, solidne i ladnie wygladaja na rece ;) A do tego sa to zegraki niedrogie i za kilka stow mozna kupic jakis fajny model.
Dziś mam na sobie (między innymi) to:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/gmtbigmaklistopad2-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/gmtbigmaklistopad2.jpg)
Don Spinerro dziś spokojnie, klasycznie ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img14.imageshack.us/img14/4403/20101105222m.jpg)
nie mogę znaleźć linków o których piszesz...;-(
@fragles, można wiedzieć co to jest?:>
pewnie ktorys z tych: http://www.google.co.uk/images?q=hamilton%20watches&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-GB:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=en&tab=wi&biw=1280&bih=832 :D
woytec60
06-11-2010, 10:00
To chyba chodziło o zegarek @fraglesa :roll:
Jest to na pewno Orient Big Mako (http://zegarkiclub.pl/forum/topic/35341-orient-big-mako-pierwsze-odczucia/).
Czekam na przesyłkę z zakupionym w Niemczech już dwa tygodnie...
Orient Cesarski zwany patelnią ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://foto2.home.pl/orient.jpg)
@fragles, można wiedzieć co to jest?:>
Tak, jak wcześniej kolega napisał. To Bigmak ;)
Orient CEM7500
Rzadko noszę zegarek, ale jak już, to mam taki:
http://picasaweb.google.com/devgru.izi/Zegarek?authkey=Gv1sRgCPnUmqjSxcKQPw#5259588561042 895698
Zwykle jednak zadowalam się czasomierzem w telefonie ;)
Rzadko noszę zegarek, ale jak już, to mam taki:
http://picasaweb.google.com/devgru.izi/Zegarek?authkey=Gv1sRgCPnUmqjSxcKQPw#5259588561042 895698
:shock:
krzysztof jot
06-11-2010, 17:30
Rzadko noszę zegarek, ale jak już, to mam taki:
http://picasaweb.google.com/devgru.izi/Zegarek?authkey=Gv1sRgCPnUmqjSxcKQPw#5259588561042 895698
Zwykle jednak zadowalam się czasomierzem w telefonie ;)
no ale proszę proszę, to chyba lata sześćdziesiąte (produkowany 1946-76) IWC Cal 89 i to gold (?) ... no to nasze tu wymiękają :)
http://www.yorktime.com/search?cid=36:sku=166
jak chcesz rozłożyć go na trybiki - to tak to wyglądać będzie... :)
http://home.watchprosite.com/?show=forumpost&fi=17π=2774821&ti=462806 (http://home.watchprosite.com/?show=forumpost&fi=17&pi=2774821&ti=462806)
Orient Cesarski zwany patelnią ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://foto2.home.pl/orient.jpg)
Ha, mam ciut starszego, popsuł się, ale wcześniej wymiatał :)
Kupiony za zarobione w wakacje pieniądze jakoś w szkole średniej.... Dotrwał do chwili obecnej w takim stanie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img571.imageshack.us/img571/7220/dsc7387m.jpg)
Rafał_Sz
07-11-2010, 09:26
Tak trochę przy okazji: ;)
http://biznes.onet.pl/walcza-z-piractwem-walcem,18859,3765591,1,fotoreportaze-detal-galeria#id7813139
pawel1967
07-11-2010, 10:03
Seiko i Orientów mechanicznych to chyba nikt nie podrabia . Niektóre kółka kalendarza są plastikowe . Ukraińcy nauczyli się dorabiać zamienniki ze stopu mosiądzu i jest lepiej . To nie te same zegarki co dwadzieścia lat temu
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img217.imageshack.us/img217/624/20101107227m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img130.imageshack.us/img130/9905/zarja.jpg)
No piekna, klasyczna kosteczka Zarji...:-)
Ja dzis tak, Samson:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img577.imageshack.us/img577/6013/20101108228m.jpg)
krzysztof jot
09-11-2010, 14:10
ja tam stały jestem w uczuciach, jak kocham - to ze trzy miesiące albo i z pół roku - do znudzenia
a ostatnio "kocham" swojego Worldmastera, i nie zdradzam :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/atlantic1109.jpg)
a ja nie mam zegarka :( i strasznie cierpię z tego ...
Spinner, jaki to model to jest fajny:)
Samson jest produkowany przez mały zakład w HK zdaje sie, nie pamietam dokładnie nazwy - jestem zmuszony sprzedac go jak i Atlantica Worldmastera wiec jakby co pisz PW...
Dziś powrót ulubieńca:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img215.imageshack.us/img215/3945/20101110256m.jpg)
woytec60
11-11-2010, 13:46
Jeszcze niczego nie założyłem bo mam mały dylemat
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img28.imageshack.us/i/duet.jpg/)
Garniaczka dzisiaj nie zakładam więc będzie któryś z tych dwóch...
krzysztof jot - uważam, że powinni Cię na tym forum zbanować. Przynajmniej do mementu, aż przejdzie Ci te chore hobby. Niestety udzielające się innym... :D
Ja po Festinie chciałem już Breila, którego wcześniej już tu pokazywałem i ostatnio wpadł mi w oko jeden ze Skagenów. Żona mnie jednak skutecznie wyleczyła z nowego hobby :P
Ja po Festinie chciałem już Breila, którego wcześniej już tu pokazywałem i ostatnio wpadł mi w oko jeden ze Skagenów. Żona mnie jednak skutecznie wyleczyła z nowego hobby :P
Zmień żonę, albo kup jej futro ;)
Wiem z doświadczenia, że Skageny są przecież tanie - nie zauważy, że ubyło parę stówek ;)
No ja sobie znalazłem takiego za 160 funtów. Dal mnie to mimo wszystlo dość sporo jak na zegarek. Festina chyba mnie 150 kosztowała a większość czasu spędza w pudełeczku w szufladzie. Nie dlatego że nie jestem zadowolony ale dlatego że nie mogę się przyzwyczaić do takiej kobyły na łacpce. Skagen to miniaturka wagowa przy Festince :P Ale musi poczekać.......
Yaro - to już bym wolał zaryzykować Skagena i Breila na raz zamiast futra :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img818.imageshack.us/img818/1460/dsc2040.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img717.imageshack.us/img717/7735/dsc2064p.jpg)
Mam pytanie do znawców tematu.Co myślicie o zegarkach Casio G-SHOCK.
Czy ktoś użytkuje taki zegarek i jak on się sprawuje??.Chce sobie kupić,a wiem że jest odporny na parę rzeczy:razz:
Np. jakiś DW 5600. Klasyka aż do bólu, mam na parcianym pasku - uwielbiam go.
http://www.outdoorfusion.co.uk/p/1605/Casio-Watch-Casio-G-Shock-DW-5600B-1AVER-Black.htm
http://store.shopping.yahoo.co.jp/spot/dw-5600b-1a.html
Sprawuje się bez zarzutu i mam wrażenie że jest to dużo lepsza linia niż ProTreki. Polecam gorąco.
A tak w ogóle to jestem zachwycony tematem, zaczyna mnie brać i pójdę polookam po sklepach. Jak coś kupię - pochwalę się. Coś mnie naszło na Orienta Multi year Calendar. Ma ktoś może? używa?
Mam pytanie do znawców tematu.Co myślicie o zegarkach Casio G-SHOCK.
Czy ktoś użytkuje taki zegarek i jak on się sprawuje??.Chce sobie kupić,a wiem że jest odporny na parę rzeczy:razz:
Ja użytkuję już drugiego G-Shocka (poprzedni sprzedałem), ten obecny to dość wysoki model (kontrola czasu za pomocą fal radiowych, ładowanie poprzez baterię słoneczną etc..). Generalnie bardzo żywotne i niezawodne zegarki, polecam :)
O, takiego mam obecnie:
http://www.creativewatch.co.uk/pimages/casio-awg-101-1aer-large.jpg
Dzięki maki:razz:
Kurczę ostatnio ślinię się jak dziecko na widok zegarków za szybką witryny sklepowej.Ceny są zróżnicowane i dochodzą nawet do 20 tyś.
Ja będąc realistą szukam max.do 1000zł w końcu nie dajmy się zwariować.
Ogólnie lubię w zegarku kolorowe tarcze lub wskazówki,paski jakiś bajer który cieszy oko i duszę:)).
Dziękuje prz3mo za linka i opinię.Kurczę ty to masz wypasioną busolę:)).
Dziękuje prz3mo za linka i opinię.Kurczę ty to masz wypasioną busolę:)).
Pośród tego co jest pokazywane w tym temacie to raczej "śmietnik" :)
Sprawiłem sobie ostatnio też Seiko, ale niski model, więc też nie ma się czym chwalić :)
Pośród tego co jest pokazywane w tym temacie to raczej "śmietnik" :)
Sprawiłem sobie ostatnio też Seiko, ale niski model, więc też nie ma się czym chwalić :)
Mi się podoba,a spytam z ciekawości ile "trzeszczał":razz:
Podobają mi się jeszcze zegarki firmy Timex,bo nie szukam czegoś wyjątkowego,a funkcjonalnego i praktycznego.
A jeszcze Cię spytam jak jest w twoim zegarku z rysowaniem szkła?
niech Was piorun trzaśnie za ten wątek:evil:
timex zaczął mi świrować i już upatrzyłem sobie Skagena, pytanie tylko, kiedy nań zarobię;) ale jak zarobię to się pochwalę:D
Ja nie wiem, ale mam Timexa i kilku moich znajomych też ma :P i ustawić go to jest jakaś masakra. Porównując do innych mioich czyli Casio i Suunto to timex jest "trudny".
Ludzie, napiszcie coś o Orientach pliz
Mi się podoba,a spytam z ciekawości ile "trzeszczał":razz:
A jeszcze Cię spytam jak jest w twoim zegarku z rysowaniem szkła?
Przyznam się, że nie pamiętam ile kosztował. To model AWG-101.
Z tego co wywala ceneo to od 460pln wzwyż.
Co do szkiełka to większość G-Shocków ma szkiełko osadzone głębiej, plastik naokoło chroni przed ew. zarysowaniem.
Ma jakieś mineralne szkiełko, z tego co widzę to nie ma nim nawet najmniejszej ryski, a użytkowałem go np. w piachu itd... tak że tym się nie przejmuj.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img600.imageshack.us/img600/1125/dsc2013.jpg)
Kolego emet-b mi też wpadły w oko Timex-y:razz:
Trzeba dać ogłoszenie w odpowiednim dziale na forum pt:"Szukam sponsorki " albo wysłać list do Mikołaja.
To co mi się podoba w Casio G-SHOCK to wytrzymałość i dlatego jestem nim zainteresowany.
Natomiast możecie mnie powiesić za ......ale nie lubię tradycyjnych zegarków:/.
a_nia w Manu kupowałaś???
Kolego emet-b mi też wpadły w oko Timex-y:razz:
ja z timexami nie mam dobrych doświadczeń, oba padły niedługo po skończonej gwarancji. Były to tradycyjne modele wskazówkowe na baterię, czyli fachowo to się chyba nazywa, że kwarcowe ;)
ja z timexami nie mam dobrych doświadczeń, oba padły niedługo po skończonej gwarancji. Były to tradycyjne modele wskazówkowe na baterię, czyli fachowo to się chyba nazywa, że kwarcowe ;)
Dobra prz3mo przekonałeś mnie do CASIO:razz:
Masz u mnie browca jak spotkamy się na może na warsztatach.
Jak kupię,to pochwalę się nim wklejając fotkę.
Timexy lubię bardzo, ale już mi się znudziły. Przeglądam ostatnio oferty wszystkich firm w cenie do 1000 i powiem szczerze, że dużo ciekawych modeli przez 2 lata mojej nieobecności w temacie.
Co do G-shocków to ja się dziwię ludziom, którym te zegarki się podobają:) No, ale tu może bardziej chodzi o funkcjonalność;)
Co do G-shocków to ja się dziwię ludziom, którym te zegarki się podobają:) No, ale tu może bardziej chodzi o funkcjonalność;)[/QUOTE]
Wiesz bardziej chodzi o funkcjonalność,wytrzymałość jeżeli ktoś uprawia jakiś sport.Ja np.wolę patrzeć na cyferki,bo wskazówki mi się zlewają,cóż taki wiek 36 lat hehe.
Lubię też troszkę bajerów,żeby oko cieszyło na starość:)).
A co możesz jeszcze zaproponować oprócz CASIO??
ja??
jeśli o mnie chodzi to wolę wskazówki, nie za dużo bajerów, klasyczne piękno no i jakoś się na brązy zapatrzyłem;)
poza skagenami do ulubionych dodałem jeszcze: Fossile, Seiko, Timexy, Festiny (miałem kiedyś-pancerny zegarek, ale rękę urywał bo nie stać mnei było na tytan), Adriatica, Tommy Hilfinger i Esprit.
Zależy ile masz kasy, bo ja gdybym miał dużo to na moim przegubie lądowały by zamiennie: Zenith`y i Victorinox`y:)
Wiesz tak do 1000zł mogę max.przeznaczyć na zegarek,powyżej to już moim zdaniem lekka rozrzutność.Chociaż są zapaleńcy dla których to jest śmieszna kwota.
Te zegarki które mi się podobają kosztują 4000-5000zł:/.Wiadomo,że każdy ma swój gust i kupuje zegarek pod swoje potrzeby.
stoodent1
15-11-2010, 13:09
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.timetrend.pl/pliki//25_01_2010/CASIO_I_LORUS/005/VTthumb/MTP-1222A-1AV_main.jpg)
od 4 czy 5 lat :D działa prosty niezawodny (dostrajanie raz na rok) czy ładny? kwestia gustu dostałem w prezencie i się ostał.
"a_nia w Manu kupowałaś???"
Nie, w Chinach. I nie ja, tylko mój kochany Myszak :)
"a_nia w Manu kupowałaś???"
Nie, w Chinach. I nie ja, tylko mój kochany Myszak :)
Eeeee tam,podróba:razz:??
Ostatnio słuchajcie oglądałem program w telewizji o podróbkach wytwarzanych w Chinach.
Zegarki znanych firm,oczywiście podrobione sprzedawane są za śmieszną kasę.Po paru godzinach odpadają wskazówki itp.:)).
I zabawne jest to,że chodzi o radość zakupów a nie jakość:)
a w Afganistanie można kupić "Kałacha" za 20$:) Ciekawe którą stroną wylatują kule;P
woytec60
15-11-2010, 14:38
Ja dzisiaj tak
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img403.imageshack.us/i/horido2.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img337.imageshack.us/i/horido3.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img594.imageshack.us/i/horido1.jpg/)
Ten "carbon" to nowy nabytek dla Big Mako :)
niech Was piorun trzaśnie za ten wątek:evil:
timex zaczął mi świrować i już upatrzyłem sobie Skagena, pytanie tylko, kiedy nań zarobię;) ale jak zarobię to się pochwalę:D
Chyba ja tu byłem pierwszy ze Skagenem, więc przyjmuję całą odpowiedzialność na siebie ;)
Tia...
Tak się podkręciłem tematem przez weekend że dziś MUSIAŁEM coś kupić
No i padło na:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/130368381-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/130368381.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/130368379-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/130368379.jpg)
Szczególnie podoba mi się fakt że koperta i bransoleta jest matowa.
Stwierdzam też że temat zegarków jest szczególnie niebezpieczny. Przypomina mi to moją fascynację audiofilstwem, tudzież czymś takim jak fotografia, z tym że tu końca nie widać i można jeszcze bardziej popłynąć z kasą......
My chyba powinniśmy nosić takie:)
http://www.neatoshop.com/product/F-Stop-Watch
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.