Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/watch/20160629_112829.jpg)
Dzś tak
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://photos-4.dropbox.com/t/2/AACxpzM7Rzfe0LL4oB-g1knhYOOrJ9Cw-dcONcExnGQqdQ/12/16443284/jpeg/32x32/3/1467496800/0/2/IMG_20160702_170959small.jpg/EOGGoQwYKCACKAI/9YKzp7Gr7KjPViuNjuiDpB_5nzQeDTtEr1SgthafbQ0?size_m ode=3&size=2048x1536)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/07/Citizen2BBN015117L-1.jpg
źródło (https://2.bp.blogspot.com/-xI7I6x4HVpg/V3-StdheQ8I/AAAAAAAAE9c/Ca5_LD-MiW87fCmkWLnKncB-EUwrcLBdgCLcB/s1600/Citizen%2BBN0151-17L.jpg)
To ładny zegarek jest :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/27146275162_1f7e177e29_o-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/HmPKQW)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/07/28030547722_d2a513e5f2_o-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/JGXTgy)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s32.postimg.org/rwkp8ouz9/DSC4609.jpg)
Boję się otworzyć lodówkę :wink:
Ale fajna ta omega.
stachmuszel
10-07-2016, 21:33
Arecki, miales już nic nie pokazywać;-) Na urlopie jestem a Ty mnie stresujesz :-P
to udanego urlopu życzę :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s32.postimg.org/leip6ohdh/DSC4629.jpg)
Zegarek z Singapuru / Hiszpanii, pasek do zegarka z Australii ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/watch/Gruppo%20Gamma/20160713_184807.jpg)
Arecki, miales już nic nie pokazywać;-) Na urlopie jestem a Ty mnie stresujesz :-P
Wieki temu prosiłem żeby Areckiemu dać bana za te wszystkie zdjęcia, które wstawia w tym wątku. Niestety Adminy są nie czułe na nasze krzywdy :(
Zobaczysz kolego, dostaniesz jakiegoś wyprysku na nadgarstku od tych budzików. W szczególności od tej omegi. :)
PS
Piękna. :)
Moto i zegarki :-D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/watch/20160722_093729.jpg)
Ten Stenek...taki sobie. Został świetnie przyjęty, ale mi jakoś tak...
Pozwolę sobie na uwagę bardziej ogólną: Steinhart coraz dziwaczniejsze projekty wypuszcza. Już lepiej niech oni się trzymają tych swoich, nazwijmy to, replik, bo faktycznie z własną inwencją u nich coraz słabiej.
IMHO oczywiście.
Pozdr
AM
Przecież to właśnie jest odtwórczy projekt...
Jakie znowu Steinhart repliki robi? Nie znam żadnej.
tomtytus
22-07-2016, 22:54
No i się zacznie...jak kiedyś Canon vs. Nikon :)
Nie ma się co zaczynać. Przecież wiadomo, że Nikon jest nr 1 :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s31.postimg.org/wg062spvf/DSC4740.jpg)
znowu rowerowo był :-P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s31.postimg.org/p8g5bpfzf/IMG_20160724_115309.jpg)
:twisted:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s31.postimg.org/cfyi5vb3v/IMG_20160618_132122.jpg)[/url]
kiedys jak zamienie aparat na zegarek to jednym z glownych kandydatow bedzie omega seamaster
mibartek
27-07-2016, 22:27
Zgłasza się kolejny forumowicz, który potrzebuje porady od fachowców ;) szukam dla siebie zegarka, przeglądam zegarkowe fora, ale jak to zwykle bywa - mętlik w głowie robi się coraz większy a nie coraz mniejszy. Do tego wszystko co mi się podoba jest poza budżetem.
Moje założenia:
- dla kogo: wiek 28 lat, 175cm wzrostu, 80kg wagi, nadgarstek 16cm (więc bardzo duże zegarki chyba odpadają),
- budżet do 1,5tys zł. Jeżeli byłby tańszy to super ;) jeżeli byłby jakiś wyjątkowy to 2tys mogę przeznaczyć,
- klasyka, ale z nutką nowoczesności (chrono odpada)
- ma pasować do granatowego garnituru (dyżurny na rozmowy kwalifikacyjne :mrgreen:)
- kolor srebro (wydaje mi się że bardziej uniwersalny)
- pasek skóra
- najlepiej polska dystrybucja (ostatnio mam jakiegoś pecha że wszystko mi się psuje i nie chciałbym mieć problemów z gwarancją)
dodatkowe punkty, w których spełnienie powątpiewam przy tym budżecie, no ale może:
- jestem miłośnikiem wszelakich edycji specjalnych/okolicznościowych
- jakby miał mechanizm nakręcany wahnięciami to byłbym przeszczęśliwy (od dziecka mi się taki marzył)
Żeby mniej więcej przybliżyć mój gust. Na ten moment bardzo podoba mi się taki Maurice Lacroix (niestety poza budżetem):
http://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-MAURICE-LACROIX-LES-CLASSIQUES-AUTOMATIC-LC6027-SS001-120/10351
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/07/500_500_productGfx_0bcfd70e253e5fae73c58-2.jpg
źródło (http://luxtime.pl/environment/cache/images/500_500_productGfx_0bcfd70e253e5fae73c58c90b4a9bdc 5.jpg)
nie jest duży, klasyczny, a niebieskie elementy są dla mnie tą "nutką" nowoczesności
Przecież to właśnie jest odtwórczy projekt...
Jakie znowu Steinhart repliki robi? Nie znam żadnej.
Jak zwał tak zwał. Jego Ocean One to jak to nazwać Twoim zdaniem?
stachmuszel
28-07-2016, 08:09
https://www.google.pl/search?q=orient+bambino&safe=strict&biw=1366&bih=641&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjcp9z3vpXOAhUHjSwKHRGDCBAQ_AUIBigB
https://www.google.pl/search?q=orient+bambino&safe=strict&biw=1366&bih=641&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjcp9z3vpXOAhUHjSwKHRGDCBAQ_AUIBigB#safe =strict&tbm=isch&q=orient+star
Bardzo dobre zegarki, świetnie wykonane i trwałe, Orient i Seiko jako nieliczni na świecie produkują zegarki od początku do końca, dlatego ich value/price jest znakomity.
tomtytus
28-07-2016, 09:45
Jest tyle fajnych modeli w różnych stylach, z rozmaitymi mechanizmami, itd, itp...że po prostu trzeba wybrać coś, co nam się spodoba.
Powyżej wspomniany Orient Bambino jest dobrą propozycją :)
mibartek
28-07-2016, 12:35
dzięki za wskazanie Orientu. Mam chyba faworyta:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.zegarkimechaniczne.pl/zun_pm_Zegarek-Orient-FDJ05003W0-35937_1.jpg)
http://www.zegarkimechaniczne.pl/product-zun-35937-Zegarek-Orient-FDJ05003W0.html
Mechaniczny, niebieskie wskazówki, szkło szafirowe, datownik, GMT (nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. Bardzo mi się w pracy przyda). Czego chcieć więcej :wink:
jedyny problem to że w Krakowie chyba nie będzie się dało znaleźć do przymierzenia...
Jak zwał tak zwał. Jego Ocean One to jak to nazwać Twoim zdaniem?
Steinhart Ocean One? :mrgreen:
Steinhart Ocean One? :mrgreen:
Przekonałeś mnie:)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s32.postimg.org/coku7hn7p/DSC4795.jpg)
i dupka :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s31.postimg.org/rcngtvh23/DSC4840.jpg)
irek6311
30-07-2016, 23:39
arecki jakbym miał takie cacko to bym na opy nosił, telefon mam to wskazania zegarka mi zbędne (godzina), po prostu ful wypas, do BMW i7 jak znalazł jako biżuteria ;)
Michal Szymczuk
31-07-2016, 11:03
dodatkowe punkty, w których spełnienie powątpiewam przy tym budżecie, no ale może:
- jestem miłośnikiem wszelakich edycji specjalnych/okolicznościowych
- jakby miał mechanizm nakręcany wahnięciami to byłbym przeszczęśliwy (od dziecka mi się taki marzył)
Rzuć okiem na G. Gerlach i Vratislavia Conceptum - polskie firmy robiące zegarki w krótkich seriach, zbierają bardzo dobre opinie w kraju i za granicą. Używają dobrej jakości mechanizmy chińskie i japońskie (w zależności od modelu). Z niebieskimi wskazówkami jest np Gerlach m/s Batory (http://gerlach.org.pl/24,.html) na cześć polskiego transatlantyka za 1399zł, z niebieską tarczą Vratislavia Formmeister (http://vratislavia-watches.com/?page_id=7) inspirowany modernizmem lat 20-tych za 1230zł. Oba moim zdaniem klasyczno-nowoczesne i nietuzinkowe, ponadto limitowane / okolicznościowe, automatyczne (samonakręcające).
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s31.postimg.org/wvmimc0l7/DSC4935.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/watch/20160810_071209.jpg)
2pompony
10-08-2016, 12:53
Śmiesznie wygląda ta data w szeregu tych mniejszych opisów godzin. :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/watch/20160810_071209.jpg)
Fajny, chodzi mi po głowie kurde.. A twoje foto tylko zachęca. Ech.. ;)
gadzeciarz
14-08-2016, 16:55
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/22081321350331784260-1.jpg
źródło (http://iv.pl/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s3.postimg.org/duqb3ohpv/IMG_20160815_120237_1.jpg)
Kiedyś o Timex T49984 Expedition Vibe
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/51VPyEdAQpL-2.jpg
źródło (https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51VPyEdAQpL.jpg) napisałem tak:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=118902&page=859&p=3559693&viewfull=1#post3559693
teraz dopisze resztę tego mini opisu recenzji,
podtrzymuję zachwyty nad dokładnością i funkcjonalnością mechanizmu kwarcowego.
Obudowa i użyte materiały to jednak zdecydowana porażka.
Bezel okazał się być wykonany z gumy, na szkiełko jest naciągnięty niewymienialny kołnierz gumowy, który na plaży fantastycznie nabrał piachu, odkształcił się, odstaje, wygląda to źle. nie ochroni to szkiełka w razie czego. Pasek się ubrudzi, nie daje się go domyć, zaczął skrzypieć! Co przy moim sposobie noszenia zegarka, dość luźno, lata sobie zegarek na nadgarstku i trzeszczy, skrzeczy (nie wiem jak nazwać ten dźwięk) jest mocno denerwujące.
Po przygodzie z timexem stwierdzam, że G-shock to jest jednak to, wół roboczy, może werki mniej funkcjonalne ale dają radę, niezaprzeczalna przewagą casio jest modułowa obudowa pozwalająca wymienić co potrzeba i trwałość użytych materiałów i te zalety przekonują mnie do powrotu do tej marki w zastosowaniach basenowo - sportowo - wakacyjnych.
Musze teraz znaleźć sobie jakiegoś g-shocka, i tu jest mały kłopot, bo nie ufam już systemowi tough solar i nie chcę żadnych wskazówek ani negatywnego wyświetlacza, a casio niestety idzie tą drogą. Pozostaje poszukać klasyka 5600 ewentualnie 9600 (w rozmiarze normalnym, zanim im urósł). Kusi normalny prawdziwy mudman G-9300-1ER ale on jest olbrzymi i "słoneczny". doszedłem do wniosku, ze jednak wolę mniejsze zegarki, cieńsze.
BTW: Starzeję się ;)
zaczynają mi się podobać divery, zegarki w tej stylistyce, dobrze ktoś napisał parę setek wątków temu, że do divera trzeba dorosnąć.
Pomału zaczynam się rozglądać za czyś w tym kierunku, tylko, że nie chcę okienka z datą, chcę szkiełko poniżej bezela, tytanową kopertę, gumowy pasek no i "bateryjka" oczywiście.
Mam "zwykłego" mudman'a, g9000. Dość cienki, bez większych bajerów, ale wytrzymały i wygląda całkiem ok.
fajny jest, metalowe wstawki w bezelu podobają mi się, w argosie chyba go mają w gablocie, będę w mieście to sprawdzę.
Ja bym się solara nie bał, i uderzył w nowszą wersję dw5600, czyli model g-5600e. Dla mnie cyferki czytelniejsze. (zdjęcie poglądowe z netu)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/d591ccf1c67c7ffbb387810e398630b0-2.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160816/d591ccf1c67c7ffbb387810e398630b0.jpg)
tak, to jeden z tych modeli który chce przymierzyć.
Złe doświadczenia mam z baterią słoneczną. I nie jestem w tym osamotniony, najpierw myślałem, że jakiś trefny model mam, potem się okazało, że takich sytuacji było więcej. Na necie mnóstwo podobnych sytuacji jest opisanych, aż do porad jak odłączyć panel słoneczny co przerwać w ścieżkach by zastąpić akumulator zwykłą baterią.
W pełni naładowana bateria w środku słonecznego dnia odmawia posłuszeństwa, wszystko robiło się martwe, po kilkugodzinny leżakowaniu w plecaku zegarek znów zaczynał działać i od razu wskaźnik naładowania pokazywał "H" - pełne naładowanie. To był najczęstszy przypadek. Wymiana baterii na nówkę pomogła tylko na chwilę, znów te same jaja. Zerwałem śrubki, tyle razy rozkręcałem tego gr8900. Panel nie ładował baterii, wilgotnego powietrza naleciało i potem parowało, źle uszczelkę założyłem.
A w zegarkach ze zwykłą baterią wystarczy wymienić ją raz na kilka lat.
Rozumiem.. Ja mam akurat gw5000, póki co działa jak złoto, bateria nonstop na H od dnia zakupu. Mam nadzieję, że ominą mnie ww przypadłości.. [emoji32] [emoji39] Ogólnie kwadraciaki to bardzo dobry sprzęt na codzień.
tomtytus
18-08-2016, 18:13
BTW: Starzeję się ;)
zaczynają mi się podobać divery, zegarki w tej stylistyce, dobrze ktoś napisał parę setek wątków temu, że do divera trzeba dorosnąć.
Pomału zaczynam się rozglądać za czyś w tym kierunku, tylko, że nie chcę okienka z datą, chcę szkiełko poniżej bezela, tytanową kopertę, gumowy pasek no i "bateryjka" oczywiście.
Mam podobnie, jeśli chodzi o styl typu nurek do tego stopnia, że nabyłem ostatnio SKX'a :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s3.postimg.org/re00kyhk3/IMG_20160818_145309.jpg)
tomtytus
24-08-2016, 20:37
Gdyby tylko bezel był granatowo-czerwony...
Ale i tak jest ładny :)
jest zajebiaszczyy - pepsi z białą tarczą wygląda mz. festyniarsko :p
Tam przy dacie to on był klepany po wypadku? Trochę obsuwa, nie dość ze "rolex", to jeszcze biały :-)
Tam przy dacie to on był klepany po wypadku?
eeee...? bezwypadkowy jest :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s9.postimg.org/41cazwczj/IMG_20160824_163131.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s9.postimg.org/qsldmay0v/IMG_20160824_163253.jpg)
eeee...? bezwypadkowy jest :)
Cholercia da mu ktoś w końcu bana.............:)
robin102
25-08-2016, 23:20
Ładna ta Omega, niebieska. Niebieskie są najlepsze ze wszystkich :)
Ładna ta Omega, niebieska. Niebieskie są najlepsze ze wszystkich :)
Nie znasz się ^_^ Po pierwsze granatowa, po drugie pomarańczowa PO jest ładniejsza, nie mówiąc o zielonych Subach :D
czarny Squale też fajny co nie ? :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s12.postimg.org/owafr0ybh/DSC5348.jpg)
przestaję przeglądać ten wątek, przestaję przeglądać ten wątek, przestaję przeglądać ten wątek,
na poprzedniej stronie jest niczego sobie zegarek, omega, hm całkiem fajny pomyślałem i poszperałem w necie i znalazłem!
Idealny zegarek dla mnie:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/omegaseamaster300titaniumcasebluedialmen-1.jpg
źródło (https://www.berrysjewellers.co.uk/images/omega-seamaster-300-titanium-case-blue-dial-mens-bracelet-watch-p4382-4964_image.jpg)
Seamaster 300 Titanium Case Blue Dial
tylko panowie poratujcie poradą, gdzie tu sprzedać nerkę?
Mnie najbardziej tu wqviła pomarańczowa PO i granatowa AT :/
Mnie tu wk....wia masa rzeczy i jeden koleś szczególnie.
:)
robin102
31-08-2016, 08:51
Nie znasz się ^_^ Po pierwsze granatowa, po drugie pomarańczowa PO jest ładniejsza, nie mówiąc o zielonych Subach :D
Nienawidzę Was wszystkich !
;) ;) ;)
rowerowo :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s13.postimg.org/ll070t0zr/IMG_20160831_204620_2.jpg)
sprocket
07-09-2016, 04:50
Ten czarny po lewej to Psiok :)
- - - - kolejny post - - - - - -
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/22081321350331784260-1.jpg
źródło (http://iv.pl/)
Po lewej to Psiok :)
jurkarol
07-09-2016, 11:52
a takie widzieliście?
http://ventuswatches.com/collections/black-kite
z włókna węglowego
Szukam zegarku juz jakis czas i jak narazie znalazlem 2:http://www.watchshop.com/mens-rotary-exclusive-chronograph-watch-gs00285-04-p99977829.html?rcproduct=1 oraz https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B005NYLO08/ref=mp_s_a_1_11?ie=UTF8&qid=1473256169&sr=8-11&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=seiko+5+military czy sa jakies zegarki tego typu z tarcza zblizona do 37-40mm (przedramie do wielkich nie nalezy zaledwie 19cm tylko modlic sie zeby uroslo) cena jaka chcialbym przeznaczyc to nie wiecej niz 500pln macie jakies propozycje?? Z gory dzieki za pomoc
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
ten Seiko co pokazałeś to bardzo fajny zegarek. 19 cm masz w nadgarstku (?), to spokojnie te 42mm możesz brać.
ppfalcon
08-09-2016, 14:38
To i ja się pochwalę moim ostatnim zakupem:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/D0rdRot-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/D0rdRot.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/PXXCsTI-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/PXXCsTI.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/g6jPVdY-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/g6jPVdY.jpg)
Przepraszam za jakość, ale zdjęcie z komórki.
Jak chodzi o zakup Seiko to znajomy mi polecał sklep z Singapuru, z którego sam korzysta i w którym ja też kupiłem. Ceny fajne, nawet licząc konieczność dopłaty VATu. Jakby ktoś był zainteresowany to podam link (żeby nie robić kryptoreklamy).
No liczmy moze 18cm jak docisne dosc mocno metr tylko wtedy by mi sie reka sina po 10 min zrobila xD zastanawiam sie tez nad Seiko SNK809 (spodobal mi sie jego minimalistyczny wyglad) z czarna tarcza a pasek pewnie material jako ze nie chce go zakladac do garniuturu ktorego nie nosze ^^ co myslicie o tym modelu ?? Jest wzglednie tani a wyglada dosc porzadnie
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
ten pierwszy co pokazałeś jest ładniejszy IMO, też jest czarna wersja
zgodnie z tematem...u mnie dzisiaj Alpina
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s13.postimg.org/5czmvsgo7/DSC5568.jpg)
Squale...polubiliśmy się bardzo :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s22.postimg.org/jp1idlt81/DSC5656.jpg)
robin102
12-09-2016, 21:43
HELP :)
Kochani potrzebuje parę linków do dobrych sprawdzonych sklepów z zegarkami damskimi 100-150Euro 500-600zł
Zagraniczne i krajowe mogą być.
Dzięki
tomtytus
14-09-2016, 16:24
Panowie, a ja potrzebuje (choć to trochę nie w temacie) krótki instruktaż, jak robicie zdjęcia takie, jak poniżej.
Przyznaję, że nigdy się do tego na poważnie nie zabierałem, ale próbowałem i jakbym nie robił - komórką mi wychodzą lepsze :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s3.postimg.org/qexfepdyb/DSC5723.jpg)
foto4deg
18-09-2016, 13:58
Koledzy, gdzie kupujecie paski/bransoletki do zegarków? Muszę wymienić pasek w mojej Festinie i nie wiem, czy zamawiać u Azjatów, czy też kupić u zegarmistrza?
stachmuszel
18-09-2016, 14:21
Arecki, czy możesz pochwalić się ile masz łącznie wszystkich zegarków?
5 :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s22.postimg.org/lay8lfor5/DSC5846.jpg)
człowiek błoto :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s14.postimg.org/zbzewtyup/DSC6078.jpg)
Zapodajcie jakieś polskie sklepy w necie z dobrymi paskami :)
A konkretnie szukam paska z nubuku, dodatkowo z niebieską nicią.
tomtytus
10-10-2016, 08:48
Tylko rękodzieło.
dokładnie, na kizi i cw masz dobrych speców od pasków
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s10.postimg.org/gxaujevq1/IMG_20161010_090314.jpg)
worn&wound :-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/30335196005_4924a880c1_b-1.jpg
źródło (https://c1.staticflickr.com/9/8132/30335196005_4924a880c1_b.jpg)
Nadal :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/9413772DYZ_9890-1.jpg
źródło (http://s1.bild.me/bilder/030315/9413772DYZ_9890.jpg)
Bardzo mi się podoba. Jeszcze jakby to był automat to nie mam pytań [emoji3]
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/c97b5f221a68ba0c87753c8925041550-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161018/c97b5f221a68ba0c87753c8925041550.jpg)
Sent from my iPhone using Tapatalk
OS Limitowana do 300 sztuk wersja ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s17.postimg.org/hksgcktwv/IMG_20161026_084444.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s18.postimg.org/khs606eop/DSC6870.jpg)
Mój 13-latek z nową kopertą (więcej warta niż cały zegarek, ale co tam ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/971f2ab46911002dc8ebe0ea06e1c2e5-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161111/971f2ab46911002dc8ebe0ea06e1c2e5.jpg)
Wojteksw
21-11-2016, 21:08
O zegarkach w tym temacie napisano już dużo, ja mam pytanie do właścicieli automatyków, czy używacie rotomatów. Jeżeli tak, to jakich. Interesuje mnie rotomat na 2-3 zegarki w miarę dobry i w przystępnej cenie.
Rotomaty to zuuuuoooo ;) tak samo jak dokręcanie koronką...ale ile ludzi tyle opinii chociaż tą najczęściej słyszałem. JA nie miałem nie mam i ni zamierzam mieć rotomatu.
Wojteksw
21-11-2016, 23:04
Wyczytałem, że automaty odkładane do szuflady bardzo źle znoszą czas postoju, smary gęstnieją co powoduje wiele utrudnień w prawidłowym, dokładnym chodzie zegarka. Z rotomatem nigdy nie miałem kontaktu, czytałem, że to dobry wynalazek.
A na ile odkładasz taki zegarek? Pare dni, tygodni, miesięcy? Mechanizm się zużywa podczas pracy....jak nie pracuje nic mu się nie stanie
Wojteksw
21-11-2016, 23:24
Do obecnej chwili mam jeden automat, który leżał w szufladzie 30 lat, mam do niego sentyment. Reszta to kwarce, ale teraz chcę kupić coś z automatyków. Synowi tez podoba się automatyk, więc był pomysł na rotomat. Chociaż rozpatrujemy zakup zegarków z grupy rezerwy chodu 80, to powinien chodzić dłużej.
ja to co miał bym wydać na rotomat wolał bym dołożyć do zegarka ;)
a mam spoko automatów :P
ale kto co woli
Wojteksw
22-11-2016, 09:30
ja to co miał bym wydać na rotomat wolał bym dołożyć do zegarka ;)
a mam spoko automatów :P
ale kto co woli
Dlatego pytam bardziej doświadczonych w tym temacie.
stachmuszel
22-11-2016, 18:53
A na ile odkładasz taki zegarek? Pare dni, tygodni, miesięcy? Mechanizm się zużywa podczas pracy....jak nie pracuje nic mu się nie stanie
Arecki, porozmawiaj z dobrym zegarmistrzem. Mechaniki nie lubia lezec.
No wlasnie rozmawialem z wieloma dobrymi...
Nie robiac offtopa kliknalem sobie kolejny zegarek :)
Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
stachmuszel
22-11-2016, 20:11
No wlasnie rozmawialem z wieloma dobrymi...
Nie robiac offtopa kliknalem sobie kolejny zegarek :)
Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Pochwal się jaki, sporo ruszyłeś z tematem;-)
Rotomat to wygoda, jak się ma kilka automatów to problemem jest ciagle ustawianie godziny i daty. Taki na 1-2 zegary nie zaszkodzi mieć.
Wojteksw
28-11-2016, 13:17
Człowiek na stare lata robi się sentymentalny, dziś wyjęty z szuflady stary Ruhla, wiek ponad 40 lat, dostał nowy pasek.
Czy do takiego zegarka można dorobić szkiełko, może ktoś ma namiary. W Warszawie specjalista od szkieł zegarkowych na ul Zwycięzców 11 powiedział, że nie ma takich możliwości.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/237064716/DSCF5947i.jpg)
Człowiek na stare lata robi się sentymentalny, dziś wyjęty z szuflady stary Ruhla, wiek ponad 40 lat, dostał nowy pasek.[/img]
Uuu, fajny vintydż. :)
Ja jakoś ostatnio bardzo polubiłem i innych praktycznie nie noszę, swojego citka..
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/36cd5852f59b2a1cd631071f00e65af3-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161128/36cd5852f59b2a1cd631071f00e65af3.jpg)
Pochwal się jaki, sporo ruszyłeś z tematem;-)
o taki....zdjecie z neta bo jeszcze nie dotarł.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s13.postimg.org/ou5900vo7/0glycine_airman_double_twelve_sm_11.jpg)
stachmuszel
29-11-2016, 20:58
Czy Ty arecki masz fabrykę pieniędzy? ;-)
Albo sklep z zegarkami? :D
silver surfer
29-11-2016, 23:22
Ja jakiś czas szukałem zegarka z wysokościomierzem (chodzę dużo po Tatrach) i miałem kupić jakiegoś Protreka od Casio ale znalazłem dobrą promocję i stałem się posiadaczem zegarka Suunto Core Crush. Nie miałem z tą firmą do czynienia ale z opinii znalezionych w internecie powinno być ok.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/31287042196_e4bf3c2984_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/PEJgC1)[/url] [url=https://www.flickr.com/photos/127162190@N07/] (https://flic.kr/p/PEJgC1)
Czy Ty arecki masz fabrykę pieniędzy? :wink:
Albo sklep z zegarkami? :D
Hehe...dobrze by było :) Ale to nie tak...po prostu mam dużą rotację w zegarkach, jeden sprzedam drugi kupie...czasami poświęci sie parę żeby jednego kupić... :)
O w końcu ktoś z Suunto ! ;-)
Silver możesz opisać czy dobrze Ci działa pomiar wysokości na szczycie ? Ja też w Tatrach łażę kolega ma Polara M400 i mierzy mu co do metra, jak jest u Ciebie ?
Promocja była w kraju czy za granicą ?
dotarł :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s12.postimg.org/t9fct11tp/IMG_20161130_135635.jpg)
silver surfer
30-11-2016, 20:12
O w końcu ktoś z Suunto ! ;-)
Silver możesz opisać czy dobrze Ci działa pomiar wysokości na szczycie ? Ja też w Tatrach łażę kolega ma Polara M400 i mierzy mu co do metra, jak jest u Ciebie ?
Promocja była w kraju czy za granicą ?
W Tatry chcę jechać pod koniec grudnia chwilowo nie ogarnę się czasowo to dokładnie przetestuję wysokościomierz dokładnie z tego co wiem trzeba go skalibrować bądź użyć funkcji autokalibracji ale jeszcze tego dokładnie nie sprawdziłem. Bardzo jestem ciekaw funkcji alarmu burzowego co przyda się idealnie w letnie wypady w góry. Zegarek był/jest w promocji w intersport za 799 zł co wydaje mi się dobrą ceną.
No to jest dobra cena. Oglądałem go i ma te funkcje co wersja Core i to chyba jego następca :-)
Możesz coś więcej opisać jak się sprawdził Suunto w kwestii pomiaru ciśnienia w ciągu 2 ostatnich dni? Najpierw był ostry zjazd baro a teraz znów rośnie. Poradził dobie dobrze, miałeś jakieś ostrzeżenie na nim? Pomiar temperatury dobrze działa? Ale chyba jak z ręki zdjęty co? No i kompas porównywałeś z wzorcem innego? Gdzieś czytałem że pomiar baro i na podstawie niego określana wysokość jest obarczona błędem. Chciałbym właśnie z wiarygodnego źródła to potwierdzić. Oglądałem tę wersję Core, jrst jeszcze z białym środkiem ale ta czarna ciekawsza:-) chyba...
silver surfer
04-12-2016, 01:06
Możesz coś więcej opisać jak się sprawdził Suunto w kwestii pomiaru ciśnienia w ciągu 2 ostatnich dni? Najpierw był ostry zjazd baro a teraz znów rośnie. Poradził dobie dobrze, miałeś jakieś ostrzeżenie na nim? Pomiar temperatury dobrze działa? Ale chyba jak z ręki zdjęty co? No i kompas porównywałeś z wzorcem innego? Gdzieś czytałem że pomiar baro i na podstawie niego określana wysokość jest obarczona błędem. Chciałbym właśnie z wiarygodnego źródła to potwierdzić. Oglądałem tę wersję Core, jrst jeszcze z białym środkiem ale ta czarna ciekawsza:-) chyba...
Powiem szczerze, że chwilowo nie miałem czasu zając się dokładnym zbadaniem pomiarów ale widzę, że barometr ładnie na wykresie pokazuje wzrost ciśnienia praktycznie identycznie jak na stacji pogodowej na moim osiedlu (jest na serwisie Wunderground) to samo ciśnienie praktycznie identyczne jak na tym serwisie. Ostrzeżenie pogodowe mam wyłączone (można włączyć bądź wyłączyć). Temperaturę zawyża ok 5 stopni na ręce jak zegarek zdjęty to pokazuje idealnie. Wysokość można skalibrować podając wartość odniesienia i wg mnie pokazuje dobrze ale to wyjdzie w praniu w Tatrach (zawsze można skalibrować na dole szlaku przy jakimś znaku z wysokością). Tu chyba tylko zegarek z GPS i barometrem pokaże najdokładniejsze dane opcja szczególnie FusedAlti np w Suunto Traverse nie ukrywam, że choruję właśnie powoli na niego bo cena zjechała :)
No wersje Traverse, dzięki GPS ma więcej użytecznych funkcji, minus to aku krócej potrzyma, ale producent deklaruje do 100h to nie tak źle. U qumpla w Polarze 8h łażenia w Tatrach i musi podpinać powerbank do podładowania, trochę chore.
Jego cena zjechała do ponad 1300zł, co czyni go atrakcyjnym. Kiedyś prawie kupiłem Tissota T-Touch, a dziś nie żałuję, wziałbym tego Suunto Traverse'a ;-)
Analizowałem tego Travers'a i doszedłem do wniosku że w podobnej (za niewielką dopłatą) cenie wziąłbym Garmina Fenixa 3, jest "bardziej" elastyczny czyli dzięki aplikacjom ConnectIQ, lepiej konfigurowalny pod "siebie"...
Po kilku latach użytkowania zepsuł mi się mój Parnis. Byłem u zegarmistrza u mnie na wsi, ale nie potrafi go naprawić ( podobno jakieś sprzęgiełka przy wahniku ). Zegarek chodzi dobrze jako nakręcany.
Gdzie mógłbym go naprawić ? Mieszkam w okolicach Poznania.
Zapytaj na forum : http://zegarkiclub.pl/forum/
Niestety od daty rejestracji musi minąć 7 dni aby wysyłać posta, chory regulamin mają, ale są tam i kluby danej marki, więc Parnis też pewnie jest.
To tyle co mogę za szybko pomóc i podpowiedzieć...
stachmuszel
18-12-2016, 22:39
Po kilku latach użytkowania zepsuł mi się mój Parnis. Byłem u zegarmistrza u mnie na wsi, ale nie potrafi go naprawić ( podobno jakieś sprzęgiełka przy wahniku ). Zegarek chodzi dobrze jako nakręcany.
Gdzie mógłbym go naprawić ? Mieszkam w okolicach Poznania.
a jaki werk tam masz? st25?
o parnisa to prędzej pytaj na: http://www.czwarty-wymiar.pl/index.php
tam dużo jest chińskich zegarków
a jaki werk tam masz? st25?
Taki z niebieskimi śrubkami, które widać przez okienko w dolnym deklu :-).
Nie znam się w ogóle. Zegarek kupiłem kilka lat temu ponieważ był ładny, duży i niedrogi :-).
Szukaj sklepu z Parniakmi "Tomsky", znajomemu pomógł w temacie mechanizmu.
pytano do speców od zegarków, znów zamarzył mi się auomat i czy takie cudo wytrzyma jazdę na motocyklu (duże wibracje na kierownicy), miałem jakieś seico (elektronik z wahadłem) nie wiem czy to pech, czy specyfika wibracji motocykla, ale wytrzymał ok 3 miesięcy (może to po prostu był pech), dlatego szukam porad i czy zostają dla mnie tylko elektroniki ?
Rozsądniejszym wyborem będzie kwarc w Twoim przypadku. Druga sprawa o której mało kto pisze a jest istotna. Im droższy automat to tym wyższe koszty serwisowe, mam na myśli kompletny przegląd po np. 10 latach.
Jeśli dobry mechanik w kwotach kilkunastu tysięcy kosztuje, to koszt przeglądu rzędu 2-3tyś zł nie jest niczym nadzwyczajnym. Podobnie jak z samochodami.
Brałbym jednak kwarca na Twoim miejscu ,wibracje w 4 osiach mają dla niego znaczenie.
dzięki za info - czyli pozostaję przy tym co mam :) i znów zarobiłem bo nie wydałem :)
Też mam te dylematy. Kupić to jeszcze jakoś można ale płacić nie małe kwoty za serwisowanie to potem odbiera przyjemność z posiadania.
właśnie rozleciało mi się Seiko Kinetic po trzech miesiącach jazdy motocyklem - poleciał właśnie balans, dlatego się podpytywałem, czy to pech, czy może właśnie uroda wibracji :(, teraz poleciałem na łatwiznę i wygodę, czyli casio z 10 letnią baterią ;)
robin102
22-12-2016, 00:50
pytano do speców od zegarków, znów zamarzył mi się auomat i czy takie cudo wytrzyma jazdę na motocyklu (duże wibracje na kierownicy), miałem jakieś seico (elektronik z wahadłem) nie wiem czy to pech, czy specyfika wibracji motocykla, ale wytrzymał ok 3 miesięcy (może to po prostu był pech), dlatego szukam porad i czy zostają dla mnie tylko elektroniki ?
Już 3 lata noszę 24 godziny na dobę a czasem 28 :) godzin SEIKO SKX 007 u mnie wersja 009 czyli kolorowa. Nosze chodże ,jeżdżę rowerem, motocyklem wibrującym przy 8 tys tak konkretnie, że plomby amalgamatowe wypadają z zębów :D , a SEIKO nic, po prostu nic. Miesięczny odchył 10 sekund. Latem na plus, zimą na minus. Zegarek w wersji japońskiej , a nie z Hing kongu.
Zdecydowanie polecam zegarek, a i do kościoła z nim chodzę :)
?........... a i do kościoła z nim chodzę :)
I w tym momencie tajemnica się wyjaśniła !!!
Na Podlasiu jest często zagrożenie powodziowe, wiec zegarek dla nurków to minimum ;)
robin102, ja miałem coś takowego http://www.skywatches.com.sg/reviews/media/catalog/product//s/w/sw-ska395p1.jpg, gdzie właśnie rozleciał się mechanizm balansu :(, nawet nie sprawdzałem ceny ewentualnej wymiany
U mnie ostatnio Stanek dołaczył do zegarkowego składu.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/3716679DYZ_3750-1.jpg
źródło (http://s1.bild.me/bilder/240416/3716679DYZ_3750.jpg)
stachmuszel
22-12-2016, 13:21
robin102, ja miałem coś takowego http://www.skywatches.com.sg/reviews/media/catalog/product//s/w/sw-ska395p1.jpg, gdzie właśnie rozleciał się mechanizm balansu :(, nawet nie sprawdzałem ceny ewentualnej wymiany
To Kinetic-i mają mechanizm balansu? One mają chyba mechanizm rotora, napędzający mini prądniczkę, która doładowuje baterię. Balansu chyba raczej nie mają.
Bogdi64, miałeś chyba pecha, bo ja od lat noszę przeróżne automaty na ręku i nic nigdy mi się nie popsuło. I są to automaty z najniższej półki cenowej typu Orient, Seiko.
masz rację, tam jest jakaś prądniczka i rozsypał się właśnie ten mechanizm, czyli tego "koła balansowego" czy jak go zwał, poleciało łożyskowanie i ociera
stachmuszel
22-12-2016, 21:05
Ja balans rozumiem jako:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Balans
a to o czym piszesz to raczej rotor:
http://zegarki24.net/slownik-pojec-zegarmistrzowskich
Ja bym jednak da szansę automatowi na werkach Seiko, Orient-a, Miyota. Popularna ETA 2824 jest stosunkowo delikatna i tu bym uważał.
robin102
22-12-2016, 22:33
robin102, ja miałem coś takowego http://www.skywatches.com.sg/reviews/media/catalog/product//s/w/sw-ska395p1.jpg, gdzie właśnie rozleciał się mechanizm balansu :(, nawet nie sprawdzałem ceny ewentualnej wymiany
Na serio SKX 007 to zegarek na każdy dzień i każde warunki. Ma bardzo stary mocny i trwały (prymitywny) mechanizm. Wykonanie zegarka też bardzo porządne. Jest ze mną 3 lat intensywnego używania i ani ryski na szkiełku czy na kopercie. Nie wiem jak ja to robię ale wygląda idealnie. Jakby co to kupuj wersje Made in Japan, bo są też montowane w Chinach i innym Wietnamie.
Wszystko zależy od kasy, bo jak Bogdi zapłaci sporo na dobrej Eta albo Valjox, to potem będzie płacz. A jak taki Seikacz padnie to wielkiej straty nie będzie.
borysekb
22-12-2016, 22:55
Ja dużo jeżdżę motocyklem, a ana nadgarstku jest Garmin Feniks2. Niczego się nie boi.
stachmuszel
22-12-2016, 23:36
Tylko, ze to nie jest zegarek, tylko urządzenie elektroniczne;-)
Dokładnie, nawet jak zapodasz mu 10g to przeżyje...
robin102
23-12-2016, 01:27
Wszystko zależy od kasy, bo jak Bogdi zapłaci sporo na dobrej Eta albo Valjox, to potem będzie płacz. A jak taki Seikacz padnie to wielkiej straty nie będzie.
No dokładnie jak mówisz. Kilka stówek na SKX 007 to nie za duży wydatek, a zegarynka bardzo fajna. Szczerze mówiąc ja jestem z niego bardziej zadowolony niż z SEIKO Alpinist który miałem, a był 4 razy droższy :D. Miękka koperta, miękkie szkiełko miał. Alpinista to typowy zegarek dla zbieraczy wielu zegarków co to noszą zegarek raz na miesiąc i wiadomo, że nie zdąży się sfatygować nic , a nic. SKX 007 wół do odmierzania czasu bez potrzeby go zdejmowania pod prysznicem ect.
stachmuszel
23-12-2016, 10:49
Kurcza felek, Robin zawróciłeś mi w głowie tym Seiko. Gdzie go można kupić? W naszych sklepach jakoś nie widzę.
edit: doczytałem, że nie jest już produkowany, a to co jest na rynku może nie być oryginałem.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/watch/Gruppo%20Gamma%20Divemaster/P1040805.jpg)
robin102
23-12-2016, 18:56
Kurcza felek, Robin zawróciłeś mi w głowie tym Seiko. Gdzie go można kupić? W naszych sklepach jakoś nie widzę.
edit: doczytałem, że nie jest już produkowany, a to co jest na rynku może nie być oryginałem.
na przykład tutaj
http://www.ebay.co.uk/itm/Seiko-SKX007K1-Japan-divers-200M-automatic-rubber-strap-SKX007-Lead-of-rubber-/131970283406?hash=item1eba0ab78e:g:ouAAAOSwPgxVQef 3
tyle, że ja mam SKX 009 dokładnie taki tyle, że z ciemno granatowym skórzanym pasku od Patiniego z obszyciem po bokach czerwoną nitką cos w ten desen :)
https://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.watchmandan.com%2Fi mages%2Fpepsi-05.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.watchmandan.com%2Fskx00 9.htm&docid=saadoWLvs7D8WM&tbnid=7cFlUUkaqGVo7M%3A&vet=1&w=800&h=600&client=firefox-b&bih=897&biw=1280&q=Seiko%20skx%20009&ved=0ahUKEwiKsfae5IrRAhUDIcAKHfRqAyoQMwglKAYwBg&iact=mrc&uact=8
https://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwatchbrandsshop.com%2Fw p-content%2Fuploads%2F2013%2F02%2FSeiko-Mens-SKX009-new-starp.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwatchbrandsshop.com%2Fseiko-skx009-divers-automatic-mens-watch%2F&docid=z1k2jvuhLcwuuM&tbnid=dr16rh08fBlsNM%3A&vet=1&w=565&h=628&client=firefox-b&bih=897&biw=1280&q=Seiko%20skx%20009&ved=0ahUKEwiKsfae5IrRAhUDIcAKHfRqAyoQMwhzKEkwSQ&iact=mrc&uact=8
http://www.ebay.com/itm/NEW-SEIKO-200M-DIVERS-AUTOMATIC-21-JEWELS-PEPSI-BEZEL-SPORTS-WATCH-SKX009J1/162320408233?_trksid=p2047675.c100012.m1985&_trkparms=aid%3D777003%26algo%3DDISCL.MBE%26ao%3D1 %26asc%3D38530%26meid%3D64d989def9a14554b45bdbfd84 5c2d24%26pid%3D100012%26rk%3D2%26rkt%3D4%26sd%3D15 1585755313
stachmuszel
23-12-2016, 19:30
No tak Robin, tylko to nie jest "parę stówek" ;-)
Znalazłem coś takiego, tylko czy to oryginał:
http://allegro.pl/zegarek-meski-seiko-skx009-diver-i6648323660.html#thumb/1
Najbardziej podrabiany Tissot Prc 200 jest takim falsyfikatem, że trzeba mechanizm dopiero oglądać lub inny jest odcień wskazówki. Średnio wierzę w takie oferty prywatne. Seiko też podrabiali...musiałbyś go zobaczyć znając oryginał.
robin102
23-12-2016, 20:31
No tak Robin, tylko to nie jest "parę stówek" ;-)
Znalazłem coś takiego, tylko czy to oryginał:
http://allegro.pl/zegarek-meski-seiko-skx009-diver-i6648323660.html#thumb/1
Moim zdaniem jak najbardziej oryginał to jest
No tak Robin, tylko to nie jest "parę stówek" ;-)
Znalazłem coś takiego, tylko czy to oryginał:
http://allegro.pl/zegarek-meski-seiko-skx009-diver-i6648323660.html#thumb/1
K2 to wersja nie japońska - niestety nie wiem gdzie dokładnie je klepali. Po zakończeniu produkcji ceny poszły do góry, jeszcze rok temu można było śmiało kupić 200 zł taniej.
Zegarek bardzo fajny, faktycznie sporo wytrzymuje, jednak zawsze go zakładając miałem wrażenie, że dużo lepsze wrażenie robi na zdjęciach niż w rzeczywistości :D
stachmuszel
23-12-2016, 21:34
to ja tak mam ze wszystkimi zegarkami;-)
robin102
23-12-2016, 21:49
K2 to wersja nie japońska - niestety nie wiem gdzie dokładnie je klepali. Po zakończeniu produkcji ceny poszły do góry, jeszcze rok temu można było śmiało kupić 200 zł taniej.
Zegarek bardzo fajny, faktycznie sporo wytrzymuje, jednak zawsze go zakładając miałem wrażenie, że dużo lepsze wrażenie robi na zdjęciach niż w rzeczywistości :D
Tak jak zdecydowana większosc zegarków na dopracowanych zdjęciach, ale fakt SKX 007 jest surowo wykonany, niemniej z precyzją i dbałością o detale bardzo wysoką.
Cholera jak skończyli produkcje to muszę sobie kupić drugiego na zapas :)
u mnie monotematycznie ostatnio...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s29.postimg.org/rm6w3monb/DSC7643.jpg)
A ja mam pytanie są tu zegarmistrzowie, którzy mogą podpowiedzieć w sprawie naprawy chronografu? arecki fajny jet Glycine na tym pasku.
dzięki :) pasek jeszcze ciepły
U mnie od gwiazdki takie cos na ręku :-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/Plik20261220162C202320452023-1.jpeg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/8czc5df0gnm7svk/Plik%2026.12.2016%2C%2023%2045%2023.jpeg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/Plik20271220162C200020042028-1.jpeg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/qt93kfss0yt1162/Plik%2027.12.2016%2C%2000%2004%2028.jpeg)
stachmuszel
27-12-2016, 09:13
Piękny Hamilton. Gdzie i za ile? ;-)
Poświątecznie :-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.wrzucajtu.pl/wrz/aefde26c81235c7e5a5ca5b03f76da40141.101.105.134FUJ I1200.jpg)
Piękny Hamilton. Gdzie i za ile? ;-)
W sumie polowałem na ten model dłuższy czas, mieszkam w UK i cena tego zagarka to 810 funtów, zdecydowanie za dużo jak dla mnie, dlatego postanowiłem poszukać na ebayu i znalazlem gościa z Włoch, miał ten model w bardzo dobrej cenie, jedynie 499 Euro co po przeliczeni na funty wraz z przesyłką kosztowalo mnie 460 funtow z gwarancją, troche niepewności i strachu mnie to kosztowało ale wszystko zakonczylo sie bezproblemowo, kurier UPS dostarczyl mi paczkę po 4 dniach dokladnie dzień przed wigilią także prezent trafił mi sie idealny w super cenie :-)
Bardzo fajny ten hamilton, gratulacje!
Mam nietypowe pytanie - obsesyjnie pożądam takiego paska... Czy idzie dostać gdzieś coś podobnego, bądź zrobić na zamówienie?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/OmegaSeamasterPlanetOceanGMTDeepBlackaBl-1.jpg
źródło (http://www.ablogtowatch.com/wp-content/uploads/2016/07/Omega-Seamaster-Planet-Ocean-GMT-Deep-Black-aBlogtoWatch-09.jpg)
Szukaj hirsch performance.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://cdn.shopify.com/s/files/1/1117/6708/products/hirsch-performance-ayrton-red_1024x1024.png?v=1456976169)
Dzięki piękne, o to chodziło ;) Chcę sobie ulepić zegar nawiązujący do czarno-czerwonego wzornictwa drukarek Canon iPF PRO niekoniecznie wydając przy tym 40 tyś na PO Deep Black :D
stachmuszel
29-12-2016, 12:57
Tani to on nie jest!
Z ciekawostek, hirsch performance ma dwa i pół roku gwarancji.
Bardzo fajny ten hamilton, gratulacje!
Dziękuję :-)
Apropo paska Hirsch, własnie przyszedł do mnie Hirsch Ranger Retro 21mm, bo ten w oryginale mial 20mm i troche za krótki i za wąski jak na moje łapsko, dlatego musialem wymienić :-)
a tak prezentuje sie z moim Hamiltonem :-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/Plik20291220162C201820242036-1.jpeg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/wwrkqxgs7tti426/Plik%2029.12.2016%2C%2018%2024%2036.jpeg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/Plik20291220162C201820252025-1.jpeg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/r6trhb7t1zoz88z/Plik%2029.12.2016%2C%2018%2025%2025.jpeg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/Plik20301220162C200620462031-1.jpeg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/f4rj0s7ha5byuf6/Plik%2030.12.2016%2C%2006%2046%2031.jpeg)
stachmuszel
30-12-2016, 12:01
A jak się w nim wymienia pasek? Ma normalne teleskopy?
Normalnie jak w kazdym innym, wygląd sugeruje co innego ale pod paskiem są normalne teleskopy :-)
DS-1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s28.postimg.org/dh2k4j0gt/DSC7804.jpg)
Certiny podobały mi się w chronografach np. DS Podium.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s24.postimg.org/myr6qod5x/IMG_20170106_093045.jpg)
Hirsch w czarnym płótnie z czerwonymi szwami i boczkami zamówiony (wyszedł nawet taniej niż na stronie), ale do pełni szczęścia brakuje mi wkładki do bezelu o średnicy 40mm (pod zegar 44mm). Na jebaju jest miliard fi 38mm pod Submarinera itp., a za cholerę nie mogę znaleźć czarnego z czerwonymi indeksami lub ew. czerwonego z czarnymi - nie wpadło komu w oczy? Ew. czy można gdzieś fachowo polakierować indeksy w bezelu na czerwono?
Docelowo chciałbym sobie ulepić mniej-więcej coś takiego:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/iPFwatch.jpg)
Polakierować indeksy można samemu, podobne rzeczy robiłem w modelarstwie.
Ktoś używa zegarka Swiss Military Hanowa ? jak z jakością, różne opinie czytałem...szukam watchy w stylu military...
U mnie dzisiaj taka nowość nastąpiła, chyba zostanie na dłużej.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/7bf43b03e755.jpg.html)
Przepraszam za zdjęcie ale zrobiłem telefonem na szybko.
Sygnowany Podpisem Kukuczki, brawo Ty.
GRATULACJE!
Świetny zegar, macałem...
U mnie dzisiaj taka nowość nastąpiła, chyba zostanie na dłużej.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/7bf43b03e755.jpg.html)
Przepraszam za zdjęcie ale zrobiłem telefonem na szybko.
Nienawidzę tego wątku.
Piękny...
Alpina świetna!
u mnie ostatnio ulubieniec....
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s23.postimg.org/boezu1zff/IMG_20170111_144513.jpg)
Dzięki wszystkim za dobre słowo. Kupiłem tą Alpinę w zasadzie bez większego zastanawiania się. Wszedłem na stronę, zobaczyłem, kupiłem. Na żywo wygląda lepiej, a jeszcze lepiej na pomarańczowym pasku NATO który był w zestawie. Dodatkowo jeszcze książka Kukuczki "Mój pionowy świat" z własnoręcznym podpisem żony. Naprawdę fajna edycja. Lepsze zdjęcia wkrótce.
stachmuszel
12-01-2017, 13:55
Fedor, a nie jest trochę za duży na Twój nadgarstek?
Fedor, a nie jest trochę za duży na Twój nadgarstek?
Wiesz co, tez tak myślałem ale jest ok. To zdjęcie troche przekłamuje bo robione z bardzo bliska. Jak troche czasu znajdę zrobię lepsze.
stachmuszel
13-01-2017, 08:25
Nie no spoko, tak zapytałem. Często mamy tendencję do noszenia zbyt dużych zegarków, które w sensie stricto są bardzo ładne, a na odpowiednio małym nadgarstku wyglądają już średnio. Przyznam, że ja tak miałem, 42-44mm to było moje zakupowe minimum. Na szczęście "dojrzałem" do tezy, że wszystko musi być na miarę. Teraz wiem, że zegarek musi być dyskretny i elegancki. W moim przypadku 40-42mm dla nadgarstka 18cm, tak aby uszy nie wystawały poza.
Te 40-42mm masz na myśli pomiarem od teleskopu do teleskopu w bransolecie ?
Jak mniemam średnica bez koronki. Ale to nie tak. Ważniejsza jest wartość od ucha do ucha zewnętrznie. Ja mam nadgarstek 18 - 18,5 i wartością graniczną średnicy jest 44 mm, 42 jest jak najbardziej OK. Ale jest wyjątek Citizen AT9030, którego średnica jest 46 mm i przez bardzo krótkie uszy układa się na moim nadgarstku świetnie. W drugą stronę Epos Passion mimo 43 mm, mając dość długie uszy wygląda znacznie gorzej...
Zostaje również kwestia kto jak nosi zegarek. Ja noszę bliżej dłoni i ten styl dużo wybacza. Jak ktoś nosi przed nadgarstkiem, to rozmiar (zegarka) ma większe znaczenie.
Dużo zależy od zagięcia uszów, dlatego najbardziej miarodajne, tak mi się wydaje jest mierzyć od teleskopu do teleskopu, bo tam występuje zagięcie koperta-pasek/bransoleta. Na moim 16,5cm nadgarstku ten pomiar skrajny między teleskopami ma 40mm i to jest optimum.
stachmuszel
13-01-2017, 15:43
Te 40-42mm masz na myśli pomiarem od teleskopu do teleskopu w bransolecie ?
Myślałem o średnicy koperty bez koronki. Zgadzam się zdecydowanie z kolegami, kształt uszu i odległość między teleskopami ma tu istotne znaczenie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s29.postimg.org/q9f1phykn/DSC8167.jpg)
Sikor fajny ale mistrzowie drugiego planu nie do pobicia.:lol:
stachmuszel
16-01-2017, 08:51
:lol: :lol: :lol:
jurkarol
16-01-2017, 09:03
koledzy, mam pytanie o paski: szukam fajnego, jakby brezentowego paska w różnych wzorach i kolorach. choć konkretnie myślę o granatowym z paskami bialym i czerwonym wzdłuż przez środek, taki a la żeglarsko-plazowy styl. znacie jakieś źródło? na lato taki pasek jest praktyczny, skóra się tak nie poci.
Bulova Moonwatch
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/watch/Bulova/IMG_20170118_200309.jpg)
skosiarek
03-02-2017, 12:51
Witam,
Czytam ten wątek od dłuższego czasu z dużym zainteresowaniem. Nadeszła (dla mnie) pora, żeby pokazać swoje czasomierze. Nie są to jakieś drogie, z górnych półek zegarki, ale za to są to te, które mi się spodobały i podobają nadal. Zrobiłem im "sesję zdjęciową" i prezentuję poniżej... a dziś na ręku Timex Expedition (T4982), który z przyczyn braku pomysłu (jeszcze) na kompozycję nie brał udziału w tej sesji.
1. Zeppelin LZ127 GMT "Graf Zeppelin", (7642-5):
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/02/DSC_4865n5_900vr-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/4z925exrmup8hiz/DSC_4865n5_900vr.jpg?dl=0)
2. Orient Mako II, Blue, (FAA02002D9):
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/02/DSC_4874n5_900vr-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/nqyn342eslaa1am/DSC_4874n5_900vr.jpg?dl=0)
3. Citizen (AN8055-57E):
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/02/DSC_4904v_900r-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/nbazwa9d7ifrwpy/DSC_4904v_900r.jpg?dl=0)
4. Timex (T2P184) w nowym "ubranku", oryginalny pasek był silikonowy i cały się oblepiał kurzem, drobinkami wszelakiej materii i czym popadło:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/02/DSC_4924__900vr-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/x19i9yd65sbq2y6/DSC_4924__900vr.jpg?dl=0)
stachmuszel
03-02-2017, 13:04
Mamy podobne gusta, szczególnie moją uwagę przykuwają Zeppeliny i Laco. Sam mam 100Jahre.
skosiarek
03-02-2017, 13:24
Mamy podobne gusta, szczególnie moją uwagę przykuwają Zeppeliny i Laco. Sam mam 100Jahre.
To miło :)
Zeppeliny mają bardzo ładny styl, mnie szczególnie podobają się wersje z beżowymi tarczami - takie staromodne. Jakbym miał coś o swoim Zeppelinie napisać to po pierwsze za sprawą dużej tarczy sprawia wrażenie dużego, choć ma 42mm, co może mało nie jest, ale jest wiele zegarków o tej średnicy koperty, a nie wydają się tak dużymi. Po drugie to wskazówka GMT, no żyje ona trochę własnym życiem i tak za bardzo na serio nie ma jej co brać, powiedzmy z dokładnością 10-15 minut da się z niej wyczytać czas - pewnie to wina zastosowanego w nim stosunkowo taniego mechanizmu kwarcowego: Ronda 505.24H.
jurkarol
03-02-2017, 13:29
4. Timex (T2P184) w nowym "ubranku", oryginalny pasek był silikonowy i cały się oblepiał kurzem, drobinkami wszelakiej materii i czym popadło:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/02/DSC_4924__900vr-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/x19i9yd65sbq2y6/DSC_4924__900vr.jpg?dl=0)
Co to za pasek przy timeksie? Czegoś takiego szukam.
skosiarek
03-02-2017, 13:34
Pasek nazywany NATO lub G10 - pełno tego na allegro w różnych kolorach i cenach. Ja dobrałem sobie do kolorystyki widocznej na tarczy - w rzeczywistości wskazówki i kółka są ciemniejsze, a nie takie błękitne, jakoś mi się to spaprało w obróbce, natomiast cyfry i indexy są właśnie błękitne (a przynajmniej takimi się wydają w połączeniu (prawie)białego z niebieskim) - stąd taki a nie inny pasek.
A to mój G-Shock :-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/67074339914362054026.jpg)
stachmuszel
03-02-2017, 15:31
To miło :)
Zeppeliny mają bardzo ładny styl, mnie szczególnie podobają się wersje z beżowymi tarczami - takie staromodne. Jakbym miał coś o swoim Zeppelinie napisać to po pierwsze za sprawą dużej tarczy sprawia wrażenie dużego, choć ma 42mm, co może mało nie jest, ale jest wiele zegarków o tej średnicy koperty, a nie wydają się tak dużymi. Po drugie to wskazówka GMT, no żyje ona trochę własnym życiem i tak za bardzo na serio nie ma jej co brać, powiedzmy z dokładnością 10-15 minut da się z niej wyczytać czas - pewnie to wina zastosowanego w nim stosunkowo taniego mechanizmu kwarcowego: Ronda 505.24H.
Tak, te mechanizmy są takie, mało precyzyjne i awaryjne niestety. Japońskie Miyoty są zdecydowanie lepsze.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s29.postimg.org/bb8g8wc6v/DSC8540.jpg)
robin102
04-02-2017, 09:53
śledzę watek i patrzę, że trzyma Was ta choroba oj trzyma :D
stachmuszel
04-02-2017, 14:08
śledzę watek i patrzę, że trzyma Was ta choroba oj trzyma :D
Podobno nie ma ludzi zdrowych, są tylko nieprzebadani lub źle zdiagnozowani ;-)
Robin, a Ty już wyzdrowiałeś? ;-)
Właśnie Robin, wszystko ok ze zdrowiem ?
robin102
05-02-2017, 00:18
Podobno nie ma ludzi zdrowych, są tylko nieprzebadani lub źle zdiagnozowani ;-)
Robin, a Ty już wyzdrowiałeś? ;-)
Tak zegarkowa choroba odpuściła. Dzięki Bogu !
terapia była wstrząsowa, zostawiłem sobie jeden zegarek :)
stachmuszel
05-02-2017, 08:35
Robin, ja sobie żartuję, ale chyba też pójdę Twoją drogą.
Tematy audio-odpuszczone, foto-odpuszczone, podchodzę teraz do nich bardzo racjonalnie i rozsądnie. Zostały tylko zegarki ;-)
Pewno zostawiłeś sobie Seiko?
robin102
05-02-2017, 12:34
Tak zostawiłem Seiko SKX 007 w wersji pepsi. Tani jak barszcz zegarek, w wersji japońskiej. Chód ma niesamowicie dokładny. Latem spieszy 3-5 sekundy na tydzień, zimą późni się 3-4 sekundy na tydzień wodoszczelny, bardzo odporny na zarysowania. Wygląda jak nowy. Na fajnym pasku od Patiniego nosze go też o zgrozo do sportowego garniaka i jest git. Poza tym dwa lata na ręku nie zdejmowany nawet pod prysznic. Jeździ nawet ze mną na motorze gdzie są ogromne wibracje i nic mu puki co. Z większą ilością zegarków jakiś problem z głową mi się robił. Jak miałem 3-4 sztuki to chciałem jednocześnie wszystkie nosić, a niestety łydki mam takie, że paska zapiać się nie dawało.
Przyszedł mój iPF Watch ^_^ Hirsch świetny, tylko zegar cholernie wielki, nie sądziłem że to będzie takie bydle :/
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/ipfwatch2)
Ładny ten Hirsch, jaki price ?
Ładny ten Hirsch, jaki price ?
W sumie 95$, po przeliczeniu ok. 400pln. Może nie najtańszy, ale naprawdę super.
siemalysy
06-02-2017, 21:44
To mój pierwszy post w tym temacie. Podziwiam wasze fajne zegarki, a sam od jakiegoś czasu szukam czegoś dla siebie. Nie chcę pytać o porady bo model już wybrałem. Natomiast myślę, że akurat Wy mi podpowiecie w jednej nurtującej kwestii. Dziś byłem oglądać zegarek w sklepie stacjonarnym i dałem sobie trochę czasu do podjęcia ostatecznej decyzji, ale znalazłem ten sam model w sklepie internetowym tańszy o 196 zł. Macie może informacje czy sklep Royal Time (https://www.royaltime.eu/) prowadzi sprzedaż oryginalnych produktów? Może ktoś z Was kupował w tym sklepie? Jeżeli to złe miejsce na takie pytanie to najmocniej przepraszam.
brałem od nich jakiś czas temu gshocka i wszystko był ok
siemalysy
07-02-2017, 14:41
brałem od nich jakiś czas temu gshocka i wszystko był ok
Dzięki za odpowiedź ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s29.postimg.org/98x2jygyf/DSC8707.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/iPFwatch2.jpg)
Bóg Was wszystkich pokarze liszajem na nadgarstkach ze te wszystkie zegarki, szczególnie Areckiego
:)
robin102
17-02-2017, 09:51
o to to :)
zaniedbałem się ostatnio....ale własnie zanówiłem nowego...Glycine :D :P
a póki co hoduje liszaja na Squale :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s18.postimg.org/oh8cd3xtl/IMG_20170217_152956_1.jpg)
Pomóżcie. Fake? http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6716883021
Tak. I do tego ordynarny.
Z miejsca zgłosiłem...
mibartek
20-02-2017, 00:02
Ponownie zgłaszam się z prośbą o pomoc. Ostatnio udało się wspólnie wybrać, liczę na podobny rezultat.
Tym razem szukam klasycznie wyglądającego niebieskiego zegarka. Prawie ideałem jest Orient Bambino:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/02/sl300-1.jpg
źródło (http://i.ebayimg.com/images/g/rN8AAOSwr7ZW7qqz/s-l300.jpg)
Dlaczego prawie? - bo bardzo chciałbym chrono. Ideałem jest Junghans Chrono:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://cache.mrporter.ionc.edgekey.net/images/products/668229/668229_mrp_e1_l.jpg)
no ale już cena nie ta...
Orientujecie się może czy do 1500zł znajdę coś:
- automatycznego/mechanicznego
- niebieskiego
- z wypukłym szkiełkiem
- w stylu jak 2 powyżej?
Jeżeli nic nie ma to chyba wybór padnie na Bambino.
To w zasadzie Orient. Chrono za 1500 w automacie nie kupisz.
stachmuszel
20-02-2017, 08:47
Mibartek, zapytam z ciekawości, po diabła Ci te dodatkowe "zegacki", z których prawdopodobnie korzystał nie będziesz? Bardzo "psują" czytelność zegarka.
Zobacz zegarki Swiss Military Hanova, tam widziałem z niebieskim cyferblatem, model flagship jest ładny jak na mój gust. Z mechanikami w tej cenie będzie problem !
stachmuszel
20-02-2017, 13:30
Zobacz zegarki Swiss Military Hanova, tam widziałem z niebieskim cyferblatem, model flagship jest ładny jak na mój gust. Z mechanikami w tej cenie będzie problem !
Tylko, że to jest diver, a kolega chce eleganta.
Niom niestety, twarda sztuka z kolegi ;-)
Tak. I do tego ordynarny.
Z miejsca zgłosiłem...
Tak właśnie podejrzewałem, ale wolałem się upewnić.. Dzięki. A czy coś innego w cenie do 2-2.5k, z taką tarczą, na pasku, tarcza minimum 40mm mogą koledzy podpowiedzieć? A może ma ktoś białego Visodate'a tanio oddać..? ;)
Stara DS to byłby dobry wybór...
jurkarol
20-02-2017, 20:34
czy można gdzieś jeszcze dostać Orient bambino v3?
A DS1 Certina (stara)?
Właśnie i o niej sobie przypomniałem. Dzięki za pomoc.
mibartek
20-02-2017, 22:01
Mibartek, zapytam z ciekawości, po diabła Ci te dodatkowe "zegacki", z których prawdopodobnie korzystał nie będziesz? Bardzo "psują" czytelność zegarka.
jak to tak sobie na spokojnie przemyślałem to chyba racja... ;-)
czy można gdzieś jeszcze dostać Orient bambino v3?
tak, nawet u nas w Krakowie ;) sklep zegaryna (odbiór na Ruczaju, to dom, nie sklep). Ja jeśli się zdecyduję na swojego to prawdopodobnie tam jutro jadę :mrgreen:
http://zegaryna24.pl/
tylko, że trzeba dzwonić/pisać zawsze o konkretny model.
jurkarol
20-02-2017, 22:02
dziękuję!
odebrałem dzisiaj nowy pasek od Filipa to sobie ponoszę ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s13.postimg.org/6g4yvihgn/DSC8856.jpg)
ppfalcon
24-02-2017, 10:05
Powiedzcie mi - jak to jest z punktualnością automatów? Przez jaki okres czasu utrzymują poprawny czas? Pytam, bo w moim Seiko po nastawieniu godziny po paru dniach spóźnia o 5 minut i nie wiem czy to jest normalne, czy trzeba go dać do regulacji.
Seiko 7S36 też mi opóźnia i muszę go w końcu kiedyś podregulować, są filmiki na YT jak to zrobić. Chinol dla odmiany chodzi równo jak kwarc. Nb. Hirsch jest pieszczotą dla nadgarstka - a wcześniej zawsze byłem zaprzysięgłym zwolennikiem stalowej branzolety.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/ipfwatch3.jpg)
Nadal u mnie najczęściej :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/02/1180505TOM_7091-1.jpg
źródło (http://s1.bild.me/bilder/240416/1180505TOM_7091.jpg)
ppfalcon
25-02-2017, 00:40
Ok, dałem do regulacji i zobaczymy co teraz będzie. Dzięki wielkie!
DC-4 się trafił ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s27.postimg.org/pl2h8abcj/DSC8967.jpg)
stachmuszel
26-02-2017, 21:21
W końcu normalny zegarek, jeden obrót to 24h.
12 vs 24
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s16.postimg.org/ssrzmy7f9/DSC8980.jpg)
stachmuszel
27-02-2017, 08:28
Panowie, może znacie zegarek podobny do tej Glycine 24h, ale troszkę z niższego pułapu cenowego ;-)
edit: ja pierdziu, teraz dopiero zobaczyłem cenę tej Glycine -około 9 kzł. Arecki, kim Ty jesteś ;-)
Złe pytanie zadałeś Stachu, Arecki jest pewnie kolekcjonerem a takich się o zdanie nie pyta ;-)
Arecki, kim Ty jesteś ;-)
Jak kto kim??? Siedzi w tym wątku, wstawia fotki i ludzi denerwuje tylko. :)
ppfalcon
27-02-2017, 14:11
Pochwalę się nowym nabytkiem. Co prawda to nie automat i jest zasilany przez baterię, ale i tak mi się podobał na tyle że postanowiłem go kupić. Jest cienki i ładnie wygląda pod koszulą.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/02/3RoKuJe-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/3RoKuJe.jpg)
Podobny stylistycznie do Xicorra polskiego, ciekawy design ...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s18.postimg.org/uumb8jvk9/DSC9022.jpg)
stachmuszel
01-03-2017, 08:19
Czyżby to była ETA2824?
Raczej 2893
dokładnie, w D12 jest 2824
Prośba o pomoc.. ;) Męczy mnie trochę zakup seiko sne109. Ot zwykły nuras, ale pomarańcza i solar (akurat tak lubię.. Choć wiem, że "nie ma duszy" dla niektórych ;). Jednak jeszcze bardziej męczy mnie bezel który ma.. ? Czy idzie gdzieś u nas kupić i zamienić go na inny?? Kiedyś Murphy miał, ale to trochę zachodu, a ja leniwy.. ?
stachmuszel
05-03-2017, 11:25
dokładnie, w D12 jest 2824
To trochę mnie dziwi cena zegarka. To werk za około 200-250$, w zależności od wykonania.
z tymi cenami to pogłupieli...2824 jest w zegarku za 2k ale tez wsadzają do go do zegatków za 10k i więcej...taka polityka, marketing itp itd...
tu tez jest 2824 :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s27.postimg.org/51q4n3h83/IMG_20170305_122230.jpg)
Będę bardziej przyziemny.. U mnie niezmiennie jako EDC.
GW-5000, bezel od gw-5000bb a bransa od gw-m5610b
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/3cb2cf97693328d8370315a823a304b3-2.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170307/3cb2cf97693328d8370315a823a304b3.jpg)
U mnie Gulfmaster GWN-1000B, naprzemiennie z Romanem :-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s10.postimg.org/3wnzf3wuh/D71_4459.jpg)
U mnie Gulfmaster GWN-1000B, naprzemiennie z Romanem :-)
https://s10.postimg.org/3wnzf3wuh/D71_4459.jpg
źródło (https://s10.postimg.org/3wnzf3wuh/D71_4459.jpg)
Myślę czasem o powrocie do Romka, ale najchętniej w wersji gw-9430ej, dodatkowo zmodowanej.. Tylko.. cena stopuje. ?
Edyta..
Podoba mi się Batory z dolną sekundą.. Tylko różne opinie o naszym G. Gerlachu słyszałem, a to że rezerwy nie trzyma, a to, że paprochy się trafiają pod szkiełkiem w nowym.. Tak mnie to powstrzymuje trochę.. Może są użytkownicy Gerlachów i powiedzą coś o nich..
jeszcze ciepły :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s9.postimg.org/6r1agvv8f/IMG_20170313_090858.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s9.postimg.org/7ulesufvj/IMG_20170313_090904.jpg)
Arecki Ty to masz chyba sklep zegarmistrzowski ;-) Nie ma jak praca która staje się hobby, nie trzeba wówczas pracować ;-)
hehe, niestety nie ma tak pięknie :)
Andreas1947
13-03-2017, 14:59
Arecki Ty to masz chyba sklep zegarmistrzowski ;-) Nie ma jak praca która staje się hobby, nie trzeba wówczas pracować ;-)
Zobacz gdzie mieszka i cała sprawa jasna :)
Zagadka rozwikłana Andreas, stąd pytanie czy ktoś jest z Pruszkowa ;-)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.