PDA

Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

Megazordon
12-03-2010, 01:53
Co polecilibyście na wielodniowe trasy rowerowe do 600zł


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img697.imageshack.us/img697/3199/dsc2608b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img519.imageshack.us/img519/9073/dsc2610b.jpg)

Licznik rowerowy, zegarek i pulsometr w jednym. Toporny i odporny sprzęt, który polecam :)

Kalmar
12-03-2010, 13:41
Przymierzam się do tego zegarka;
http://www.sklep-presto.pl/product-pol-3112-Zegarek-z-komputerem-SkiMaster-CNS-SW3-845520.html#projector_components_hidding2
trochę za dużo jak dla mnie tych funkcji, dla moich potrzeb wystarczyłby mi barometr i określenie wysokości npm.
Chyba założę nowy wątek by nie zaśmiecać obecnego.

dżafeł
12-03-2010, 18:09
Oldschool Casio Illuminator :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/03/j9ohuc-1.jpg
źródło (http://i40.tinypic.com/j9ohuc.jpg)

fragles
12-03-2010, 18:16
seiko i dziś takie produkuje: http://www.seiyajapan.com/product/S-SBPG001/SEIKO-Power-Design-Project-Solar-SBPG001.html

krzysztof jot
12-03-2010, 18:52
G-Shock Riseman z barometrem - będziesz od razu widział tendencję pogody :)

zalezy jak bardzo "rowerowy" - bo jedyny słuszny to Polar, a tak to coś odporna na wodę 100m i antywstrząsowe - G-shock, Certina DS, czy tak naprawdą każdy kwarc w tej cenie powinien przetrwać - ale np. z dostępnych ostatnio na allegro - invicta, zodiac, festina, jacques lemans, casio....

Yaro
16-03-2010, 00:23
Od kilku dni . . . . .:)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img704.imageshack.us/i/dsc051711.jpg/)




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img709.imageshack.us/i/dsc052511.jpg/)

PiterM
19-03-2010, 01:13
Znajomy podrzucił mi na weekend takiego SEIKO do "zapoznania się"... no ciekawy oldschool, nie powiem. Tyle, że w superwydaniu! Solar, sterowanie radiowe, wykonanie bajeczne. Cool? Cool!!!


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/03/seiko_digit_02-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/inne_bling/seiko_digit_02.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/03/seiko_digit_01-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/inne_bling/seiko_digit_01.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/03/seiko_digit_03-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/inne_bling/seiko_digit_03.jpg)

antolll
19-03-2010, 03:11
Fenomenalny... Tylko na mojej, 20-letniej ręce wyglądałby jak komunijny casio :P

fragles
19-03-2010, 11:08
e tam. Właśnie ta oldschoolowość jest rewelacyjna. Ta komunijność ;)

Superdesign - strasznie na niego swego czasu chorowałem ale w końcu kupiłem divera.

krzysztof jot
19-03-2010, 18:18
a ja się pochwale świeżynką... tyle co nabyłem


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/jl1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/jl3.jpg)

conra
20-03-2010, 17:36
a ja się pochwale świeżynką... tyle co nabyłem


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/jl1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/jl3.jpg)


Firefox nie może odnaleźć serwera www.krzysztofjot.neostrada.pl.

krzysztof jot
21-03-2010, 23:24
Firefox nie może odnaleźć serwera www.krzysztofjot.neostrada.pl (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl).

a niby po co ? :)

Yaro
21-03-2010, 23:55
Wiosna idzie:)

Dudek1974
22-03-2010, 11:47
Witajcie,
jestem nowy na tym forum i może powinienem zacząć od sprzętu, zdjęć itp. Ale myślę, że i na to przyjdzie czas. A co do czasu: dwa miesiące temu nabyłem drogą kuna zaoceanicznego cudeńko
Hamilton Khaki ETO. I się nacieszyć nie mogę.
pozdrowionka

fragles
22-03-2010, 11:49
Powinieneś zacząć od zdjęć TEGO sprzętu ;)

Yaro
22-03-2010, 12:15
Witajcie,
jestem nowy na tym forum i może powinienem zacząć od sprzętu, zdjęć itp. Ale myślę, że i na to przyjdzie czas. A co do czasu: dwa miesiące temu nabyłem drogą kuna zaoceanicznego cudeńko
Hamilton Khaki ETO. I się nacieszyć nie mogę.
pozdrowionka

No to gratulacje, Hamilton modna marka, ale pokaż go koniecznie !!:)

PiterM
22-03-2010, 23:43
A ja dzisiaj tak... coby sie nie zgubić ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/03/DSC_2711-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/inne_bling/DSC_2711.jpg)

sebaok
22-03-2010, 23:54
[quote=tomitom;1790968]Cenię sobie niezawodność oraz prestiż dlatego nie mógłbym pozwolić sobie na byle omegę lub inny szit.
Posiadam obecnie coś takiego:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://mlodelata.pl/img/exhibits/big/2591.jpg)

16 melodyjek to bylo cos i te zawody kto zatrzyma stoperem najmniejsza ilosc czasu, koledze udalo sie 4 setne sekundy, to byl rekord ;)

Też go mam:D Ale nie jestem taki stary, dostałem w spadku od siostry;p

conra
23-03-2010, 09:48
Hmm.
Dziś w szafie znalazłem taki oto zegarek. Szkiełko plastikowe zresztą samo odpada, więc zdjąłem je do zdjęcia a i pęknięte delikatnie jest.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img338.imageshack.us/img338/7312/dsc0043resizer800.jpg)

Jak myślicie? Oddać do zegarmistrza, dobrać pasek i odstawić do szafy? Ile może wynieść taka operacja?
Zegarek działa, jest na chodzie, brudny troszkę, nakręcany.

Słabe światło, z lewej strony (z okna, ~8:30 rano), iso800, 1/100s, F/16, 55mm.

konopia
24-03-2010, 21:24
Widzieliście to:
http://wyborcza.pl/duzy_kadr/1,97905,7680049,Luksusowe_zegarki_ze_Szwajcarii.ht ml
zegarek z elementami z "kupy" dinozaura :lol:

PiterM
24-03-2010, 21:37
Niedawno miałem coś takiego, ale mnie nie przekonał... mam nadzieję, że nowego właściciela tak :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/03/riseman_sar_01-2.jpg
źródło (http://s362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/inne_bling/?action=view&current=riseman_sar_01.jpg)

Yaro
24-03-2010, 21:41
Kiedyś już był podobny temat, a od tamtego czasu (chyba końca kwietnia) nic się nie zmieniło, więc niezmiennie noszę mojego ulubieńca:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img11.imageshack.us/img11/1058/omek.jpg)

Omega Seamaster Professional, czasem na skrórze jak tu, czasem na pasku silikonowym, ale Omega :)


Który to model dokładnie? PLANET OCEAN z kopertą 42 mm, czy 45,5 mm?

PiterM
24-03-2010, 22:27
Wyglada na duza PO jak dla mnie... ladne!

bloodcrawler
25-03-2010, 16:35
Producent bliżej nieokreślony, brak pudełka, instrukcji, znamion jakiegokolwiek producenta, kojarzy może ktoś taką zabawkę?



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://allegro.netfire.pl/crystalbal/IW245-1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://allegro.netfire.pl/crystalbal/IW245-2.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://allegro.netfire.pl/crystalbal/IW245-3.jpg)

Yaro
25-03-2010, 19:18
To nosisz na ręku? :) :)

widziałem takie "kuleczki" w Chinach po 10$

bloodcrawler
26-03-2010, 09:26
Nie martw się, nie noszę tego, pytałem się bo może ktoś kojarzy coś takiego, a ten wątek wydał mi się najodpowiedniejszy :D. Na ręku nosiłem takie coś, niestety któregoś upadku nie przeżył i czeka na wizytę u zegarmistrza

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.zegarybrzozow.pl/prodfoto/big/zeg_106.jpg)

Dudek1974
27-03-2010, 09:49
Skoro pojawiło się zapotrzebowanie społeczne na wizerunek mojego Hamiltona, to proszę:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img243.imageshack.us/img243/3928/zegarek700x800.jpg)

krzysztof jot
30-03-2010, 23:39
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/alpha000.jpg)

Który to model dokładnie? PLANET OCEAN z kopertą 42 mm, czy 45,5 mm?

yaro jak tam wydałeś już półtora D700 na Omegę :) ?bo widzę że robisz przymiarki... a potem będzie żal nosić i niszczyć :)
a ja wczoraj kupiłem za grosze ... znajdź różnicę ? :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/alpha00.jpg)

Yaro
31-03-2010, 01:16
aaaaaALFA, prawie ROMEO ;) ale "czyni różnicę" ......... z daleka jak PO ;)

Przymarki do OMEGI są, niekoniecznie PO. Moja ukochana marka JLC ,niestety poza moim zasięgiem, na tę chwilę :(

Jak "przybędzie" to się pochwalę, aktualnie wyprzedaję to bo mam, czas na zmiany, wiesz co mam, może cosik Ci pasuje? ;)

PiterM
31-03-2010, 15:23
yaro jak tam wydałeś już półtora D700 na Omegę :) ?bo widzę że robisz przymiarki... a potem będzie żal nosić i niszczyć :)
Lustrzankę też żal nosić? O dobrych szkłach nie wspomnę, te to już w ogóle nie powinny byc wynoszone z domu, np. takie 12-24 co to nawet nie ma jak na nie nakręcić UV do ochrony ;) :D

marekm
31-03-2010, 17:49
..., np. Takie 12-24 co to nawet nie ma jak na nie nakręcić uv do ochrony ;) :d
14 - 24 :?

bloodcrawler
31-03-2010, 22:21
14 - 24 :?

Może kolega o sigmie mówił ;)

PiterM
31-03-2010, 22:44
literówka :p chodzi o sens. Na marginesie, chętnie bym zaposiadł 14-24 ale jeszcze nie teraz

tgollob_jamessuchar
01-04-2010, 19:27
a dzisiaj zakupiłem... Casio EDIFICE Sebastian Vettel Edition

myślałem, że to był żart Prima Aprilis'owy :) ale nie... tylko dziś, za połowę ceny :) udało mi się, a zakupu zegarka w ogóle nie planowałem xD :)
oczywiście w markowym sklepie w Bydgoszczy, z 6-letnią gwarancją


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img69.imageshack.us/i/casioedificesebastianve.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img525.imageshack.us/i/casioedificesebastianve.jpg/)

Dudek1974
01-04-2010, 23:13
a dzisiaj zakupiłem... Casio EDIFICE Sebastian Vettel Edition

myślałem, że to był żart Prima Aprilis'owy :) ale nie... tylko dziś, za połowę ceny :) udało mi się, a zakupu zegarka w ogóle nie planowałem xD :)
oczywiście w markowym sklepie w Bydgoszczy, z 6-letnią gwarancją


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img69.imageshack.us/i/casioedificesebastianve.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img525.imageshack.us/i/casioedificesebastianve.jpg/)

A który to sklep ma takie promocje w Brombergu?

BarJus
02-04-2010, 12:56
http://www.katsidonis.gr/shop/images/f16169-5.jpg

Yaro
06-04-2010, 21:41
Dziś ostatni raz na ręku :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img696.imageshack.us/i/70557668.jpg/)

ku6i
07-04-2010, 20:58
Mały OT, ale też w zegarkowym klimacie:
Zna ktoś jakiegoś dobrego zegarmistrza w Krakowie? Potrzebuję pozbyć się rys ze szkiełka i wymienić pasek. Jakby nie zdarł ze mnie pieniędzy to byłoby jeszcze milej.

slawczyk
07-04-2010, 21:16
Niby ma się ten telefon, ale jak się człowiek przyzwyczai do zegarka, to bez niego ani rusz... :)
Ja mam CITIZEN-a AT1091-54F.
Świetna sprawa, bo po 1. Made in Japan, 2. Eco-Drive - nie wymieniasz baterii a co za tym idzie nie rozbierasz go, wiec też jest szczelny do bólu. :)
Znam przypadki, w których po wymianie baterii zegarmistrz zakładał stara uszczelkę i po myciu rąk, lub basenie parował...
POLECAM KAŻDEMU!:
http://www.superchrono.com/images/medium/AT1091-54F_MED.jpg

ku6i - Jeżeli chcesz się pozbyć rys ze szkła to najpewniej jest wymienić szkło. I tylko w autoryzowanym serwisie. Jedyną wada mojego zegarka jest mineralne szkło. Trochę się porysowało więc poszedłem do serwisu Citizena i za 200 zł wymienią + dadzą pisemną gwarancję na 10 bar!

ku6i
07-04-2010, 23:19
ku6i - Jeżeli chcesz się pozbyć rys ze szkła to najpewniej jest wymienić szkło. I tylko w autoryzowanym serwisie. Jedyną wada mojego zegarka jest mineralne szkło. Trochę się porysowało więc poszedłem do serwisu Citizena i za 200 zł wymienią + dadzą pisemną gwarancję na 10 bar!

Ekhm... To jest coś w stylu: http://www.allegro.pl/item982500895_vostok_komandirskie_blue_submariner_ auto_31jw.html Raczej rodzinna pamiątka niż coś do lansu. Po pierwsze chyba nie ma czegoś takiego jak "autoryzowany serwis", a jeśli szkiełko koszci 200 zł, to podwoję wartość zegarka :) Rzemieślnika szukam.

Zuzus
07-04-2010, 23:37
ku6i - calkiem porządny zegarmistrz jest na ul. Sławkowskiej, zaraz przy rynku, w sklepie Strojny http://www.zegarki.krakow.pl/.
Albo drugi na ul. Szewskiej, tez zaraz przy rynku glownym.

Baldessarini
08-04-2010, 23:36
A ja poszukuję jakiegoś fajnego sportowego, dla odmiany;] Póki co, to myślę o jakimś fajnym G-SHOCK'u na parcianym pasku, więc jeżeli macie jakieś sugestie to śmiało bo niewiele ich jest z tego co zaobserwowalem.

Póki co na ręku klasyka z ceramiki RADO, model Integral Chrono w kolorze czarno-srebrnym.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.timeway.eu/images/Rado-integral-chrono-2.jpg)

woytec60
13-04-2010, 17:56
Nowy nabytek: Laco Pilot B Automatic 42 (http://www.laco.de/flieger_861465_en.html)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img191.imageshack.us/i/automatik42kombibig.jpg/)

fragles
13-04-2010, 20:17
fajne Laco. Też miałem, tyle, że wersję z tą drugą tarczą i cholera... oddałem :(

Na zdjęciach bajka, pach boski, a na łapie coś nie tak było. Za duża tarcza jak dla mnie i za cienki bezel.

woytec60
13-04-2010, 21:46
Mnie pasuje :)
Tylko tę fotkę nie bardzo wstawiłem, mój ma inny, "normalny" pasek:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img688.imageshack.us/i/lacoflieger861465auto28.jpg/)

Taki sobie wybrałem, jest wygodniejszy na codzień.
Właściwie to dostałem w komplecie nawet dwa paski, brązowy i czarny.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img685.imageshack.us/i/paskim.jpg/)

Flieger A (czyli z tą inną tarczą bo ten jest B) są też bardzo fajne, może nawet ładniejsze chociaż chyba nieco mniej stylowe.
W moim trochę przeszkadza mi datownik ale jest mały i nie rzuca się w oczy więc niech już będzie.
Poza tym same plusy, dobre wykonanie, dobry szwajcarski mechaniczny automat, dwa szafirowe szkiełka i bardzo wygodne (chociaż grube) paski z wentylacją.

Dziwię się trochę, że Ci nie pasował ale w końcu wszyscy jesteśmy różni.
Zresztą tak być powinno, w przeciwnym razie wszyscy jeździlibyśmy Volkswagenami ;)
Jeszcze raz Laco Flieger B:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img121.imageshack.us/i/lacoflieger861465auto28.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img693.imageshack.us/i/lacoflieger861465auto28.jpg/)

Yaro
13-04-2010, 23:15
Paski świetne, zegarek również, fajny pilot.

Spinner
22-04-2010, 13:00
Dzis tak, pożeganalnie, ostatni raz pewnie na łapce, bo wystawiłem na aukcji:roll:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img685.imageshack.us/img685/9076/20100422740m.jpg)

Yaro
22-04-2010, 16:16
Adriatica Ci już nie "tica"? ;)

Jaskier
22-04-2010, 22:33
Wiadomość, jakby ktoś miał trochę zbędnej kaski :)
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100422/LUBLIN/987751827

Spinner
23-04-2010, 13:44
Yaro, kroja mi sie wydatki niestety... ;-( I tak z 10szt zostanie jak kilka sprzedam... Ale Adriatica przyznam efektowana jest;-)

5iatka
25-04-2010, 12:20
jeden z moich
mam wersje z ciemną tarczą

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.adiwatches.co.il/image/users/24056/ftp/my_files/8486.jpg)

Spinner
26-04-2010, 09:03
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img714.imageshack.us/img714/6296/20100426751m.jpg)

Spinner
28-04-2010, 10:45
Co tu taka cisza?;-)

Ostatnio monotematycznie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img214.imageshack.us/img214/5710/20100428765m.jpg)

yakris
28-04-2010, 20:31
Pierwszy dostałem na 1 komunię a ostatni na 1 komunię.

Yaro
29-04-2010, 01:05
Zgrabny ten Fortisek

Spinner
01-05-2010, 21:10
Taki MOD sobie złożyłem 8)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img521.imageshack.us/img521/5682/dsc4458m.jpg)

Jastus
01-05-2010, 21:21
co prawda za 10 lat w firmie ale jedyny którego jeszcze nie zgubiłem

http://www.mechanikus.hu/w_VHP_big.htm

Yaro
03-05-2010, 17:22
TXL MF, idzie do ludzi ......;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img168.imageshack.us/i/19470648.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Spinner
05-05-2010, 15:12
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img26.imageshack.us/img26/2373/20100505806m.jpg)

Yaro
05-05-2010, 20:38
Taki MOD sobie złożyłem 8)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img521.imageshack.us/img521/5682/dsc4458m.jpg)


A'la PAM ;)

Marian K
05-05-2010, 21:49
Mam pytanie do znawców tematu.
Ile i jakich zegarków powinien mieć mężczyzna(nie mówimy o tych co chodzą z własną torbą na zakupy)
I czy ich niemanie ,cytując Ekoneta z innego wątku,dyskwalifikuje go jako mężczyznę eleganckiego.
Emotek nie wstawiam można się śmiac lub płakać z całości.

Yaro
05-05-2010, 23:01
Proponuję załóż nowy wątek, może być ciekawy.

Najwięcej informacji na powyższe, znajdziesz na tym forum: http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?

Niemanie ;) nie dyskwalifikuje !

Spinner
07-05-2010, 08:47
A ja wieczorkiem załozyłem na chwilę na łapkę dopiero co skończonego MODa - nową twarz Mołniomira gdyż tamta ani stylem ani kolorem tak do końca mi nie pasowała a ze i za koperta Radka nie przepadam - skończy pewnie na bazarze... :-?

Póki co wyglada tak i powiem, że w ciemniejszym mu imho bardziej "do twarzy" :


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img718.imageshack.us/img718/7748/dsc4492m.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img571.imageshack.us/img571/1180/dsc4496m.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img26.imageshack.us/img26/9616/dsc4501m.jpg)

tol2di
07-05-2010, 19:45
Umnie zagościł niedawno Seiko SNK385 niedrogi ale fajny automacik :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://image.rakuten.co.jp/hammer/cabinet/seiko/snk385kc-a.jpg)

Yaro
07-05-2010, 19:59
Seiko automat jest świetnie wykonany, gratulacje!

tol2di
07-05-2010, 20:23
Dzięki Co do wykonania to za te pieniądze jest naprawdę wart uwagi :). Sporo czasu spędziłem czytając forum o zegarkach zanim go kupiłem. I jestem naprawdę zadowolony. :D

Yaro
07-05-2010, 20:25
Dzięki Co do wykonania to za te pieniądze jest naprawdę wart uwagi :). Sporo czasu spędziłem czytając forum o zegarkach zanim go kupiłem. I jestem naprawdę zadowolony. :D

Zadowolenie jest najważniejsze ! :)

eagis
07-05-2010, 20:26
No i przez was wydam moje ciężko zarobione 850 zł na tissota pr50 tytanium.. A do tej pory szczęśliwie żyłem sobie w świecie casio za 150 zł;)

Yaro
07-05-2010, 20:34
No i przez was wydam moje ciężko zarobione 850 zł na tissota pr50 tytanium.. A do tej pory szczęśliwie żyłem sobie w świecie casio za 150 zł;)


ZUCH , tak trzymaj i pokaż go ! ;)

tol2di
07-05-2010, 20:41
hehe ja też tak żyłem. A co najciekawsze już myślę o następnym Automacie :D tylko funduszy brak chwilowo 4 kółka ważniejsze

Yaro
07-05-2010, 21:13
Uważaj, można się uzależnić, a to droga choroba ;);), ja czekam na swoją nową "zabawkę" i nie mogę się doczekać .... jeszcze kilka dni :)

tol2di
07-05-2010, 21:29
hehe Wręcz bardzo droga. Zresztą narazie sie rozglądam :)

Badol
08-05-2010, 02:27
Ja tam noszę zgiętą szprychę rowerową zakończoną dwoma nyplami :)

Paweł.S
08-05-2010, 09:38
Mój Seiko 5 właśnie padł, chyba zegarmistrz będzie w stanie pomóc, on ma dopiero 6 lat :)

darsedz
08-05-2010, 10:50
Ja tam noszę zgiętą szprychę rowerową zakończoną dwoma nyplami :)
jeśli komuś wystarcza zegar słoneczny... ;)

tol2di
08-05-2010, 12:43
Mój Seiko 5 właśnie padł, chyba zegarmistrz będzie w stanie pomóc, on ma dopiero 6 lat :)

Podobno na rynku w Krakowie jest dobry nigdy nie korzystałem ale kiedyś będę musiał. Na pewno omijaj pospolitych bateryjkowców bo ci załatwią zegarek na cacy. Co innego że w automatach trzeba co 2 lata robić przegląd i smarowanie mechanizmu.

Strus
08-05-2010, 15:24
Mi od bardzo długiego czasu chodzi po głowie Festina. A konkretnie to oto cudeńko. Model 16282-1


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.zegarki.pl/files/16282_1_grande.jpg)


Jedyny kłopot to to że mam szczupłe ręce i jak przymierzałem ów model na ręce to wydawało mi się że wygląda dziwnie. Tzn jest zbyt wielki w stosunku do mojego przegubu

tol2di
08-05-2010, 15:38
Ładny choć za olbrzymami osobiście nie przepadam i wolę bransoletki :)

Spinner
09-05-2010, 15:16
Ja dzis rano na luzaku tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img228.imageshack.us/img228/3107/20100509832m.jpg)

potem podmianka:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img227.imageshack.us/img227/9079/20100509834m.jpg)

i do roboty przy niedzieli:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img571.imageshack.us/img571/1733/20100509835m.jpg)

roofman
09-05-2010, 16:08
Wciąż nieodmiennie na ręku od kilku miesięcy:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img686.imageshack.us/img686/4981/citek.jpg)
(ałaaaa... palca sobie uciąłem... ;) )

jarek76
09-05-2010, 16:59
A to moje cudo :)
Kupione za sprawą tego wątku


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img169.imageshack.us/img169/1212/dsc1248z.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img641.imageshack.us/img641/6552/dsc1256j.jpg)

Anja_G
09-05-2010, 17:11
Jarku, całe 6 minut szukałeś włącznika światła? ;)

jarek76
09-05-2010, 17:17
Jarku, całe 6 minut szukałeś włącznika światła? ;)

Nie, synek mi troszkę przeszkadzał :)

marekm
09-05-2010, 19:03
A to moje cudo :)
Kupione za sprawą tego wątku ....

Tak, ten wątek kilka budżetów domowych lekko nadwyrężył. :roll:

Ja również uległem, ale na szczęście zdrowy rozsądek wrócił i teraz nowy właściciel cieszy się zegarkiem kupionym w stanie "pomroczności jasnej" czy jak to się tam nazywa. :mrgreen:

Yaro
09-05-2010, 23:26
Oj, nadwyrężył oj , tak !

Nowe moje "zwierzątko" :) dziś dotarło.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img413.imageshack.us/i/l03b.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Spinner
10-05-2010, 12:46
Wspaniały klasyk... Nie mialem zegarka tej firmy ale jakos ja bardzo lubie - mimo tego, ze jak slychac kasuje o wiele za duzo jak na to co daja... Pikny tak czy siak garniturowiec - opowiedzx o szczegolach - werk, srednica bez koronki, ile w uszach?

vuki
10-05-2010, 16:58
skasować szybko ten watek, bo ja tez "musiałem" kupić zegarek
podobają mi się proste, małe, lekkie i mam Bisset Forever

Yaro
10-05-2010, 18:33
Spinner, wykonanie świetne, tarcza gliszowana, zdjęcia nie oddają jej piękna :)

Werk - UNITAS 17 kamieni, Longines modyfikuje werki tak mi się wydaje,

średnica bez koronki 47,5 mm /duże zwierzę;)/

u uszach 26 mm

Co do ceny, u nas cena chora ale w Szwajcarii już raczej normalnie. Pomógł Stanisław z forum zegarkowego;)

dziś od rana :




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img517.imageshack.us/i/l12n.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img291.imageshack.us/i/l11f.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

tol2di
10-05-2010, 19:10
Piękny szczególnie gliszowane tarcze mi sie podobają ale cena powala na kolanka ja teraz licytuje starego Tissota do renowacji na allegro za totalne grosze jak się uda będzie z niego ładny garniturowiec, tylko najpierw trochę pracy trzeba w niego włożyć. Yaro to jest mocno zaraźliwe ale wątku bym nie kasował :D

Edit:
----------
A tak ogólnie to przecież można kupić za całkiem przyzwoite pieniądze ładne zegarki np mój Seiko kosztował 300zł.

Spinner
10-05-2010, 23:26
Ooooo to dla mnie za duży;-(

Piekne są te Lonżiny ale własnie t\rozmiary dziwne - przy 40mm byłby genialnym garniturowcem...

Ja dziś wakacyjnie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img24.imageshack.us/img24/1436/20100510854m.jpg)

Bonthyc
11-05-2010, 00:45
A oto moje czasomierze :)

Klasycznie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img217.imageshack.us/img217/6721/dsc1716f.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img268.imageshack.us/img268/2024/dsc1719z.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img402.imageshack.us/img402/5427/dsc1718p.jpg)

Oraz na sportowo:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img710.imageshack.us/img710/7348/dsc1722j.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img59.imageshack.us/img59/5928/dsc1720k.jpg)


Pisząc słówko od siebie to zdecydowanie częściej noszę automatycznego lotniczka seiko :) Po odebraniu go ze sklepu przeżyłem szok bo śpieszył 7s na minutę! Na szczęście po regulacji chodu chodzi praktycznie z dokładnością zegarka kwarcowego. Założę się o 4-pak dobrego piwa, że na pewno chodzi lepiej od niejednego szwajcara :) Poza tym bardzo mała koperta i dodatkowo schowana koronka w połączeniu z wygodnym skórzanym paskiem sprawia, że zegarka praktycznie nie czuć na ręku.

Pisząc o Casio muszę wspomnieć o tym, że zegarek sam się synchronizuje za pomocą fal radiowych z wzorcem atomowo-cezowym w Niemczech.

tol2di
11-05-2010, 06:50
W Seiko to normalne mój nadrabiał minute dziennie ale po 2 miesiącach przestał wszystko sie dotarło tak jak trzeba i chodzi tak dokładnie jak kwarc Casio :).

Spinner
11-05-2010, 23:07
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img8.imageshack.us/img8/3339/20100511879m.jpg)

:mrgreen:

Yaro
12-05-2010, 00:55
KonTiki Four Hands ? ;)

Spinner
12-05-2010, 12:36
yeeeeaaaah...;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img683.imageshack.us/img683/7518/eternanarece1.jpg)

Krzysq
12-05-2010, 14:05
Mój odwczorajszy towarzysz treningów:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img340.imageshack.us/img340/640/28932120572704639480100.jpg)

124miko
13-05-2010, 14:34
Pod wpływem tego wątku kupiłem Parnis'a ( portugalczyka ). Wyczerpuje w całości moją potrzebę elegancji i snobizmu :) . W porównaniu z zegarem z Frankfurtu wykazał ok.7s/24h przyspieszenia - więc myślę, że nie jest źle.
Chciałbym kupić do niego inny pasek. Jaki wybrać i gdzie kupić? - proszę o poradę.

krzysztof jot
14-05-2010, 20:01
Chciałbym kupić do niego inny pasek. Jaki wybrać i gdzie kupić? - proszę o poradę.

idziesz do zegarmistrza i kupujesz - zakładam iz Hirscha nie kupisz bo minimum to 1/3 cena zegarka :) wiec cokolwiek co ma 22mm - czarny, lub pasuje też ciemny brąz-czarny ( o ile masz białą wersję) z tańszych solidniejszych prawie jak Hirsch to paski Bros - http://www.allegro.pl/listing.php/search?string=bros&from_showcat=1&category=19867
ja sugerowałbym coś takiego:
http://www.allegro.pl/item1007351954_pasek_bros_7802_brazowy_matowy.html
http://www.allegro.pl/item1007350515_pasek_bros_7802_czarny_matowy_teles kopy.html

cygan
15-05-2010, 12:00
Pod wpływem tego wątku kupiłem Parnis'a ( portugalczyka ). Wyczerpuje w całości moją potrzebę elegancji i snobizmu :) . W porównaniu z zegarem z Frankfurtu wykazał ok.7s/24h przyspieszenia - więc myślę, że nie jest źle.
Chciałbym kupić do niego inny pasek. Jaki wybrać i gdzie kupić? - proszę o poradę.
poszukaj na allegro pasków od firmy "Reda" kupiłem u nich czarny z białym przeszyciem całkiem fajnie się prezentował :)

A oto mój czasomierz

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img36.imageshack.us/img36/9938/dscf5327bw.jpg)

bober.
15-05-2010, 12:04
nie ma się czym chwalić, q&q superior (dalej nie wiem :D), ważne ze czas odmierza :)

chaos
16-05-2010, 13:33
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img442.imageshack.us/img442/5564/dsc5540m.jpg)

trochę się spóźnia i nie ma budzika ;)

frostic
16-05-2010, 13:41
Mój Seiko 5 właśnie padł, chyba zegarmistrz będzie w stanie pomóc, on ma dopiero 6 lat :)

Mam taki sam.
Kupiłem go, po czym 3 razy wymieniałem bo nawalał strasznie.
Podobno jakaś gorsza seria była...

Ale już od 3 lat działa ok. Co prawda spóźnia się średnio minutę na dobę ale co tam ;)

Paweł.S
17-05-2010, 13:38
^^ Żeby nie było że takie awaryjne te zegarki to dodam że dość mocno nim uderzyłem o koszyk w sklepie. Co dziwne trafiłem chyba szkiełkiem które wytrzymało a wygląda na to że pękła ośka rotora który teraz się obija o mechanizm i tylne szklany dekielek, oczywiście już nie nakręca zegarka.

chaos
17-05-2010, 18:01
wstawiłem zdjęcie ale chyba nie widać ;(

tol2di
18-05-2010, 10:51
wstawiłem zdjęcie ale chyba nie widać ;(

Ja widze


^^ Żeby nie było że takie awaryjne te zegarki to dodam że dość mocno nim uderzyłem o koszyk w sklepie. Co dziwne trafiłem chyba szkiełkiem które wytrzymało a wygląda na to że pękła ośka rotora który teraz się obija o mechanizm i tylne szklany dekielek, oczywiście już nie nakręca zegarka.

zanieś do zegarmistrza powinien naprawić.

Spinner
19-05-2010, 08:24
Niebiesko mi... :p


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img16.imageshack.us/img16/1309/20100519935m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img171.imageshack.us/img171/9703/20100519938m.jpg)

gadas
19-05-2010, 13:39
Moja ukochana marka zegarków Breitling (http://www.breitling.com/)

Yaro
19-05-2010, 23:45
Niezmiennie od 10 dni:



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img576.imageshack.us/i/img0081111.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Yaro
19-05-2010, 23:46
Niebiesko mi... :p



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img171.imageshack.us/img171/9703/20100519938m.jpg)

Z tych 2 marek, wybieram zdecydowanie tę niżej ;)

Spinner
21-05-2010, 09:22
Bo się nie znasz:lol:

Dziś piąteczek to na luzaku:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img96.imageshack.us/img96/8669/20100521965m.jpg)

karmel
21-05-2010, 20:27
Do mojej skromnej kolekcji dołączył taki oto Atlantic.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/4627463976_71c968e2b4_o-1.jpg
źródło (http://farm5.static.flickr.com/4037/4627463976_71c968e2b4_o.jpg)

Ma dla mnie wartość szczególną bo to pamiątka po dziadku. Nie wiem o nim za wiele. Z tego co na razie znalazłem w sieci wynika, że powinien być wyprodukowany w latach 50tych/60tych. Ponoć Atlantic rozpoczął dystrybucję w Polsce w 1950r. Po zegarku widać, że ma swoje lata, ale mi to nawet pasuje. Dla mnie ma dużą wartość sentymentalną i bardzo się z niego cieszę. No i wreszcie mam "prawdziwy", mechaniczny czasomierz :-)

Megazordon
22-05-2010, 22:55
Mam podobnego Atlantica po dziadku:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img541.imageshack.us/img541/3428/atlantic.jpg)

Czasami go sobie nakręcam, bo tyka bardzo przyjemnie :)

lukrobax
23-05-2010, 09:40
Do mojej skromnej kolekcji dołączył taki oto Atlantic.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/4627463976_71c968e2b4_o-1.jpg
źródło (http://farm5.static.flickr.com/4037/4627463976_71c968e2b4_o.jpg)

Ma dla mnie wartość szczególną

Posiadam identyczny, jednak niestety nie ma dla mnie żadnej wartości sentymentalnej, bo został kupiony na targu ze starociami. Zegarek uważam za bardzo ładny, a zegarmistrz chwalił, że ma bardzo solidny mechanizm.
Zastanawiam się nad ponownym przywróceniem go do życia...

karmel
23-05-2010, 21:23
No proszę, Atlantic jest wśród nas. Mój jest działający, a restaurować go raczej nie będę, w końcu to dobre pół wieku historii i to powinno moim zdaniem być widać. Co ciekawe Atlantic z serii Worldmaster jest produkowany do dziś, cały czas w podobnej formie.

Władca Pixeli
23-05-2010, 21:32
No proszę, Atlantic jest wśród nas. Mój jest działający, a restaurować go raczej nie będę, w końcu to dobre pół wieku historii i to powinno moim zdaniem być widać. Co ciekawe Atlantic z serii Worldmaster jest produkowany do dziś, cały czas w podobnej formie.
http://cgi.ebay.com/ANTIQUE-SWISS-ATLANTIC-ARTIFLEX-WORLDMASTER-PRIMA-WATCH-/370275515956?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item563623fe34
Trudno uwierzyć, że w takim stanie śpiewają 80 dolców.

tol2di
23-05-2010, 22:52
Dolicz do tego odrestaurowanie lepiej szukać taniej i w lepszym stanie.

mirtius
23-05-2010, 23:00
Kurczę, też posiadam takiego Atlantica! ( i też pamiątka po dziadku :mrgreen: )

Spinner
24-05-2010, 08:51
Tyż mam Atlantica ale w weekend łaziłem tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img203.imageshack.us/img203/9203/20100523970m.jpg)

a dziś tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img217.imageshack.us/img217/4432/20100524977m.jpg)

Strus
27-05-2010, 08:28
Kurde, kusi mnie coraz bardziej do zegarka. Rozglądam się na lewo i na prawo :D Podpowiedzcie czy lepsze Rotary czy Festina ?


O takie Rotary -->>http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/2835259/c_1/1|category_root|Jewellery+and+watches|14416987/c_2/3|cat_15701267|Men%27s+watches|14417316/Trail/searchtext%3EROTARY.htm

Spinner
28-05-2010, 08:42
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img691.imageshack.us/img691/4874/201005281001m.jpg)
i surowe 2836:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img8.imageshack.us/img8/4706/201005281004m.jpg)

Lesiak
28-05-2010, 09:38
Hej, nie dałem rady przeczytać całego tematu i nie wiem czy zdjęcie zegarka ma być własnoręczne czy nie :) Mam nadzieje że nie i mogę wkleić fotę ze strony zegarka co posiadam:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.roachman.com/seiko/pc/SNQ008.jpg)

Jestem z niego bardzo zadowolony, ma super branzoltę - dla mnie luźną, a takie lubię najbardziej. Miałem jeszcze kiedyś lorusa (chyba podfirma seiko), ale coś tam pękło i naprawa byłą dość droga.

Jako ciekawostkę powiem, że w niektórych portach w Chinach (np.Qingdao) przychodzą na burte statku 'biznesmeny' z różnymi duperelami (od badziewnych figurek, przez filmy po ciuchy) no i często przynoszą podóbki zegarków. Można spotkać takie marki jak Rolex, Omega, Casio, a wszystko po 20-30 $. Kupiłem kiedyś taki podstawowy model casio (każdy zna - taki czarny, co się w dzieciństwie nosiło) za 5$, żeby mieć do jakieś tam pracy na statku i powiem że działał i dużo wytrzymał. Oddałem później jakiemuś marynarzowi :)
Czasami znajdują się super Polscy, albo Ukraińscy biznesmeni co kupują te podróbki a później na allgero sprzedają z niesamowitym przebiciem. Ludzie się nie znają i biorą.

Strus
28-05-2010, 12:10
Kurczaki, czy z tylu zabierających tu głos naprawdę nikt nie potrafi nielotowi powiedzieć czy czy lepsza Festina czy Rotary ?

Spinner
28-05-2010, 13:11
A Ty umiesz odpowiedziec mi czy lepszy jest kompakt Samsunga czy Panasonica?;-)

Strus
28-05-2010, 13:20
A Ty umiesz odpowiedziec mi czy lepszy jest kompakt Samsunga czy Panasonica?;-)

Jasne. Z tych 2 to Canon albo Fuji :mrgreen:

lukrobax
28-05-2010, 13:29
Co do ceny, u nas cena chora ale w Szwajcarii już raczej normalnie. Pomógł Stanisław z forum zegarkowego;)



Trochę archiwalne, ale przeoczyłem z powodu urlopu;)

Powiedz mi czy w Szwajcarii ceny są niższe? Czy w sklepach na ulicy, czy w internetowych?
Uchyl rąbka tajemnicy proszę, bo mam możliwość zakupu w Szwajcarii i mogło by to pomóc w podjęciu decyzji co do zakupu czegoś nowego:mrgreen:

freefly
28-05-2010, 13:34
Kurczaki, czy z tylu zabierających tu głos naprawdę nikt nie potrafi nielotowi powiedzieć czy czy lepsza Festina czy Rotary ?

Czy chodzi o to, który jest szybszy?:wink:

Strus
28-05-2010, 13:39
Czy chodzi o to, który jest szybszy?:wink:

Raczej który wyżej lata :mrgreen: Rozumiem zatem że obie firmy prezentują podobny poziom i w zasadzie przy wyborze pomiędzy nimi decyduje estetyka, right ?

szeroki
28-05-2010, 15:42
Witam,
ja swój zegarek zakładam na rękę tylko na noc
i ma on jedno zadanie - w miarę bezboleśnie obudzić :-)
Nazywa się Sleeptracker Pro, a cały dowcip polega na tym,
że monitoruje fazy snu REM i wybudza w fazach płytkiego snu.
Niestety często moje dzieci są szybsze od budzika,
więc i tak chodzę niewyspany :-)

Strus
28-05-2010, 15:47
Witam,
ja swój zegarek zakładam na rękę tylko na noc
i ma on jedno zadanie - w miarę bezboleśnie obudzić :-)
Nazywa się Sleeptracker Pro, a cały dowcip polega na tym,
że monitoruje fazy snu REM i wybudza w fazach płytkiego snu.
Niestety często moje dzieci są szybsze od budzika,
więc i tak chodzę niewyspany :-)

Moja żna ma takie cuś w iPhonie ale jescze nie sprawdzaliśmy jak to działą. W ogóle mnie się to dziwne wydaje. Jeśli masz budzenie nastawione na 6:00 a akurat o 6:00 nie jesteś w fazie płytkiego snu to co .... ?? To sprzęcicho Cię nie obudzi ??


PS - Sorki za OT

szeroki
28-05-2010, 16:00
Moja żna ma takie cuś w iPhonie ale jescze nie sprawdzaliśmy jak to działą. W ogóle mnie się to dziwne wydaje. Jeśli masz budzenie nastawione na 6:00 a akurat o 6:00 nie jesteś w fazie płytkiego snu to co .... ?? To sprzęcicho Cię nie obudzi ??


PS - Sorki za OT

Ustawia się czas wyprzedzenia dla budzenia, np. pół godziny (może być dłuższy).
Czyli np. ustawiam sobie budzik na 7:00, wyprzedzenie na 0,5h.
To zegarek monitoruje od 6:30 do 7:00. Jeśli w tym czasie trafi się
płytka faza snu, włącza budzik, jeśli nie włącza równo o godzinie budzenia, czyli o 7:00.
Naprawdę dużo przyjemniej jest obudzić sie nawet pół godziny wcześniej,
ale we właściwej fazie niż ledwo wstać z głębokiego snu.
Nad ranem cykl faz REM jest dosyć szybki i praktycznie w 0,5h przechodzi się przez wszystkie.
Wersja Pro pozwala na zapis wszystkich faz snu z całej nocy,
można sobie przez USB wrzucić na komputer, do tego dorzucić już z klawiatury
dodatkowe znaczniki typu "obudził mnie sąsiad kosiarką" i analizować na całego,
tylko po co? :-)

Spinner
28-05-2010, 21:26
Struś, powiedz co chcesz od zegarka i ile na niego chcesz wydac, moze cos sie uda polecic...

Weekend się zaczyna to tak niby "sportowa elegancja" czyli "Etka na bransie" :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img52.imageshack.us/img52/1213/201005281011m.jpg)

Strus
29-05-2010, 10:39
Hehe Wczoraj mnie poniosło po drinku i zakupiłem już zegareczek przez neta. Znalazłem przez przypadek dobrą ofertę cenową na model który podobał mi się od zawsze. Jak przyjdzie to się pochwalę :D

c-man
29-05-2010, 11:50
Jakby ktoś był zainteresowany ekstremalnym użytkowaniem ;):

B5GaUsywPBE

Marian K
30-05-2010, 07:51
ja tez właściwie ostatnio kupuje oczami - to co mi się podoba, niekoniecznie sprawdzam co tam cyka - bo w zegarkach poniżej 6tys płaci się w zasadzie za dobry pijar, a z produktem bywa różnie - najczęściej stosowana ETA 2824 jest w Adriatice za 700 zł i ale i w Certinie, EDOXie, Epos'ie i wielu wielu innych z przedziału 2-6tys i tak naprawdę bywa ze płaci sie wyłacznie za napis, bo i tak polowa produktu to chiny, czasem ta sama koperta w zegarku za 5tys i w lepszym chinczyku za kilkaet zaczyna wzbudzac we mnie odczucia , ze łupią nas wszyscy jak się tylko da, o ile mamy snobistyczne zapedy i chcemy kupic "marke". oczywiscie nie mowie tu o starych sprawdzonych producentach jak Omega Rolex itp - ale tam fajne zegarki zaczynaja sie powyżej 20tys. Jak nas na tyle nie stac - kupujmy to co nam sie podoba bo jakość będzie i tak taka sama czy damy900 zł czy 4500. jednak wykluczam zakupy za 100 zł bo tu jednak produkt jest tani i marny :).

Trochę mi zeszło ale odnalazłem Twojego posta i będziesz mnie wspierać w rodzinnej dyskusji.

BugsBunny
31-05-2010, 10:25
to ja pokażę swoje ciekawostki:

Doxa automatyczna z lat 70/80, gdyby ktoś miał jakieś informacje na temat tego modelu to byłbym wdzięczny - zegarek został kupiony nowy w Polsce, ale rodzice niestety nie zachowali dokumentacji ani dodatków. Serwisowany w renomowanym zakładzie we Wrocku ( Doliński ).


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img715.imageshack.us/img715/281/0100l.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img16.imageshack.us/img16/772/0099zt.jpg)





Adriatica z 1998 roku, zegarek niezniszczalny - pełen tytan, szafirowe szkło bez jednej ryski. Oryginalnie na bransolecie, również tytanowej, ostatnio zmieniłem ja na pasek. Mam ciągle cały komplet razem z pudełkiem i papierami. W 1998 kosztował 300zł, i warto było. Mechanizm kwarcowy Ronda. Problem tylko z koronką - jest gładka i fatalnie się ją obraca.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img257.imageshack.us/img257/8769/0101sb.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img268.imageshack.us/img268/6671/0102ek.jpg)






Kolejny z moich zakupów który bardzo polecam - Hamilton Khaki Field SWAT, limitowana edycja, obecnie chyba nie do kupienia.
Mechanizm kwarcowy ETA, szafirowe szkło, gumowy pasek. Ogólnie Hamilton wydaje mi się bardzo niezłą firmą za rozsądne pieniądze.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img199.imageshack.us/img199/7296/rotationof0103.jpg)



a obecnie na ręku - Glycine Combat Automatic :smile:

ekonet
31-05-2010, 10:39
A czemu teleskopy tak pogięte w Doxie? Bawiłeś się z Pudzianem w twoja-moja? :)

BugsBunny
31-05-2010, 10:46
A czemu teleskopy tak pogięte w Doxie? Bawiłeś się z Pudzianem w twoja-moja? :)
tylko zdejmowałem pasek :mrgreen:
ale nie sądzę żebym to ja tak je pogiął, zegarek dopiero co wrócił z serwisu po konserwacji; pasek powędrował do Adriatici

ekonet
31-05-2010, 10:53
tylko zdejmowałem pasek :mrgreen:
ale nie sądzę żebym to ja tak je pogiął, zegarek dopiero co wrócił z serwisu
No tak, stary Doliński umarł, to teraz kilofem zdejmują teleskopy. ;)
Jak coś, to pomogę Ci ładnie zdjąć. :)

tol2di
31-05-2010, 17:10
I do mojej skromnej kolekcji dołączył wreszcie rodowity szwajcar zwany Delbaną niestety bez wizyty u zegarmistrza się nie obejdzie tarcza do pucowania mechanizm do przeglądu wskazówki renowacja koperta się okaże jak przyjdzie. Narazie zdjęcie nie moje bo czekam na przesyłkę ale jak go odnowie to się nim jeszcze pochwale.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh6.ggpht.com/_SF_-9Z6wjWM/TAPQAxoHoDI/AAAAAAAAAyc/yZ26LneZ36M/watches%20018.JPG)

kymaj
31-05-2010, 17:25
a ktoś wie gdzie mogę kupić rosyjskie zegarki wojskowe????? koniecznie potrzebuje duzo! :)

Strus
31-05-2010, 17:29
a ktoś wie gdzie mogę kupić rosyjskie zegarki wojskowe????? koniecznie potrzebuje duzo! :)



http://www.uhrzeit.org/kalashnikov.php ;)

Spinner
01-06-2010, 09:05
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img571.imageshack.us/img571/8579/201006011026m.jpg)

TomaszR
02-06-2010, 00:52
Cóż, zegarkiem nie zrobię wrażenia.

Jest i dobrze spełnia swoje zadania.

Po prostu chciałem sprawdzić, czy zdjęcie uda się. Może być? :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/06/timex-1.jpg
źródło (http://www.rajtar.info/photoblog/timex.jpg)

Spinner
02-06-2010, 09:03
Może byc:-)

Ja dziś tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img163.imageshack.us/img163/8292/201006021034m.jpg)

akustyk
02-06-2010, 09:15
ekshibicjonizm :lol:

u mienia takoj czas


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.zeichenderzeit.de/uhrenbilder/JR1124.jpg)

karmel
02-06-2010, 12:12
O Spinner, wreszcie pokazałeś swojego Atlantica :-) Ładny Worldmaster.

prz3mo
02-06-2010, 13:16
A co to jest za marka, ten Fossil? Bo fajne zegarki widzę mają w ofercie (w sensie wyglądu).

akustyk
02-06-2010, 13:26
A co to jest za marka, ten Fossil? Bo fajne zegarki widzę mają w ofercie (w sensie wyglądu).
nie wiem co on zacz. w Holandii czy Niemczech (ja swoj w Rajchu kupilem) widac to w niektorych sklepach, a w PL zdaje sie tez na Allegro mozna znalezc. tyle ja moge powiedziec.

ja swoj kupilem w kwietniu z zobaczenia na wystawie ("bo mi sie spodobal"). a ze ma napisane Fossil, nie Apple czy Cudowianek... ;)

antolll
03-06-2010, 00:54
Fossil, to amerykańska marka, stawiająca na wygląd, a nie bebechy, ładne zegarki w przystępnej cenie, a w środku kwarce średniej klasy ;). Sam chciałem sobie jednego kupić, ale wybrałem mechanika w tej samej cenie i nie żałuję.

robertw33
03-06-2010, 12:13
a może kolego byś mi doradził jaki kupić zegarek turystyczny do 600zł

pawel1967
03-06-2010, 13:08
Spinner Atlantik może i ładny dla kogoś kto nigdy nie naprawiał zegarków, za to Mołnia pierwszej klasy. Mam pasówkę Iskry ale z lat 50tych. Taką widzę drugi raz w życiu. Jeśli mechanizm będzie wadliwy bo tak robią we współczesnych zegarkach rosyjskich (współpraca z zachodem) to polecam wymianę na model werku z lat 60tych. Ten model ma jednak incablok przeciwstrząsowy. Taki mechanizm zastosowano w Mołni w połowie lat 80tych i w niewielkich seriach. Ale koła zębatki tudzież inne części są dostępne i lepiej wykonane niż robią to teraz. Sam na co dzień używam pasówki Cortebe, nie umiem i nie będę pokazywał zdjęć na internecie. Wysłałem kiedyś jednak takie zdjęcie tego zegarka Fafniakowi on uwielbia pasówki. Nie wiem jednak dlaczego tylko Mołni, są większe od Mołni i z częściami nie powinno być kłopotu, jeśli chodzi o przepisowy zegarek kolejnictwa i górnictwa w Polsce od przedwojny to części ma wielu zegarmistrzów. Mołnia potrafi na pół roku zrobić odchyłki jedną minutę. Przy regularnym nakręcaniu. Jeśli jest dobrze wyczyszczona i nienamagnesowana.

Grand.
03-06-2010, 18:22
Lubie klasycznie :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.watches-brand.com/facep/Citizen-5505.jpg)

Spinner
01-07-2010, 09:15
Jakoś mi tak dobrze i nie zmieniam od kilku dni :mrgreen:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img594.imageshack.us/img594/4084/201007011208m.jpg)

nowart
01-07-2010, 11:10
Co niektórzy trochę zbyt dosłownie biorą do siebie tytuł wątku ... :)

amirez
01-07-2010, 11:33
Od lat nie noszę zegarka. I "czas" jakoś nie ma o to do mnie pretensji ;)

tol2di
01-07-2010, 12:01
A ja trzeci dzień z moim nowym nabytkiem :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://premierworld.nexgenus.net/catalog/images/SNK803K2_1.jpg)

gadzeciarz
01-07-2010, 17:10
A to część mojej małej gromadki cykadełek
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/43859-jy-0005-50e/

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/36907-moja-domowa-kolekcja/

a że mamy lato to sobie zmieniam w zależności od koloru koszulki,inni mają gorzej zbierają znaczki pocztowe a do tego ni jak koloru koszulki dopasować ;-)

tol2di
01-07-2010, 18:56
inni mają gorzej zbierają znaczki pocztowe a do tego ni jak koloru koszulki dopasować ;-)

eeee ja zbieram znaczki i zawsze mogę sobie nakleić na koszulkę :mrgreen: ale mam też 3 zegarki i sobie wybieram ten który mi pasuje lepiej w danym dniu. I coś podejrzewam że to nie będzie ostatni zegareczek :D

gadzeciarz
01-07-2010, 19:39
eeee ja zbieram znaczki i zawsze mogę sobie nakleić na koszulkę :mrgreen: ale mam też 3 zegarki i sobie wybieram ten który mi pasuje lepiej w danym dniu. I coś podejrzewam że to nie będzie ostatni zegareczek :D

Kolego to bardzo groźna choroba a najgorsze że chyba już nieuleczalna bo choć kaski może zbraknąć to zawsze będą ogromne emocje przy oglądaniu następnych ;-)

tol2di
01-07-2010, 19:54
wiem wiem zdarza mi się ślinić przed gablotą nieraz, a ostatnio to nawet nie bardzo chciałem pani oddać zegareczek :mrgreen:

Strus
01-07-2010, 22:32
W końcu się mogę pochwalić nabytkiem. hehe pierwszy zegarek od 15 lat


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.gimahhot.de/images/products_large/61/617329/festina-16184-3-no-9-herren-chronograph.jpg)

Marian K
01-07-2010, 23:34
Denaturat:), przepraszam ale to pierwsze skojarzenie.

Strus
02-07-2010, 06:11
Ja zawsze miałem ciekawe pomysły :D

Spinner
02-07-2010, 10:03
Co niektórzy trochę zbyt dosłownie biorą do siebie tytuł wątku ... :)

Hmmm... dlaczego:?::p

Piąteczek - na luzaczku:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img716.imageshack.us/img716/133/201007021225m.jpg)

ku6i
02-07-2010, 11:28
A jaką koszulę dzisiaj założyłeś? :-P

krzysztof jot
02-07-2010, 11:32
dawno tu nie zaglądałem... u mnie tez wakacyjnie...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.sportfoto.com.pl/ogolne/fotobox/zegar0702.jpg)

darsedz
02-07-2010, 12:33
dziś na ręce noname...?? :P

Strus
02-07-2010, 12:36
dziś na ręce noname...?? :P

No przeca stoi jak wol - TACHYMETER :mrgreen:

darsedz
02-07-2010, 12:43
tyle tych firm teraz... :)

Spinner
02-07-2010, 13:55
A jaką koszulę dzisiaj założyłeś? :-P

Uwaga - kurna zboczek jeden:!::p

krzysztof jot
02-07-2010, 15:18
dziś na ręce noname...?? :P

akurat duża wskazówka zasłania logo :) ... NAUTICA YACHT CHRONO http://logolife.wordpress.com/category/zegarki/nautica-zegarki/

gadzeciarz
02-07-2010, 17:06
Dziś do pomarańczowej koszulki taki

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)

Bartello
02-07-2010, 18:40
To i ja pokaże coś swojego...
Może to żadna droga bransoletka, ale mi nic lepszego nie potrzeba na tę chwilę...
pomysł na zakup wpadł po podglądaniu tego wątku.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img820.imageshack.us/i/dsc4298.jpg/)
zegar to Pulsar PF8215X1.

Władca Pixeli
02-07-2010, 19:13
Chyba najwyższy czas zacząć wpisywać zegarki do stopki razem ze sprzętem foto :mrgreen:

ku6i
02-07-2010, 21:13
Uwaga - kurna zboczek jeden:!::p

Nie pierwszy w tym wątku :-P

Ark
03-07-2010, 06:33
Tissot Ballade III


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img96.imageshack.us/i/t97248331.jpg/)

Spinner
15-07-2010, 08:31
"Se złożyłem" Homarka :-P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img682.imageshack.us/img682/1875/201007151310m.jpg)

wlopis
15-07-2010, 09:21
Chyba najwyższy czas zacząć wpisywać zegarki do stopki razem ze sprzętem foto :mrgreen:
i posiadanymi czterema kółkami ;-)

fragles
15-07-2010, 11:35
Ja zaszalałem i nabyłem duuuużego diverka (zdjęcie z wczoraj - wybaczcie - zresztą... i tak nie widać daty ;)):


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/07/makowieckawa-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/makowieckawa.jpg)

I takie brzydactwo... :):):)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/07/amfiwieczorem-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/amfiwieczorem.jpg)

gadzeciarz
15-07-2010, 17:32
Dziś na sportowo ekstremalnie

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)

GW 3000b

fragles
15-07-2010, 17:34
świetny jest! Ależ ty musisz mieć łapę... ten sikor jest gigantyczny...

gadzeciarz
15-07-2010, 17:57
świetny jest! Ależ ty musisz mieć łapę... ten sikor jest gigantyczny...

Bez przesady ręka jak ręka,a prawie wszystkie moje zabaweczki mają podobne rozmiary. Uwielbiam duże i masywne zegarki na rękę. Ostatnio te czarne z pomarańczowymi akcentami ;-)

tol2di
15-07-2010, 19:47
A ja dzisiaj przez chwile z moim jedynym szwajcarem z lat 50 który niestety idzie na sprzedaż bo upatrzyłem sobie następny model Seiko z lat 70


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh3.ggpht.com/_SF_-9Z6wjWM/TB-7QPHTkkI/AAAAAAAAAzQ/iLZaystZmF8/DSC_8947.JPG)

fragles
15-07-2010, 19:48
a jakie seiko upatrzyłeś? KS jakieś?

malibu
15-07-2010, 20:04
zamknijcie już ten wątek bo się robię chory na nowy zegarek ..

tol2di
15-07-2010, 20:53
Nie wiem co to za model ale popularnie nazywany telewizorkiem, werk na 23 kamieniach. Wypatrzony w gablotce u zegarmistrza jedyny feler to przy osi wskazówek ktoś zamalował uszkodzenie tarczy ale nie rzuca się w oczy.


zamknijcie już ten wątek bo się robię chory na nowy zegarek ..

To jest zaraźliwe i szybko sie pogłębia :)

fragles
16-07-2010, 00:11
Niestety jestem już na etapie nie-sprzedawania-starych-i-kupowania-coraz-to-nowszych :):):)

Grozi to każdemu, kto wejdzie tu, na forum GMT albo na zegarkiclub... Nie próbujcie nawet. ODRADZAM :)

tol2di
16-07-2010, 07:23
U mnie zaczęło się od tego wątku i przeszło na forum zegarkiclub, jak zaczynałem czytać ten watek miałem poczciwego Casio MTP - 1213 a teraz doszły Seiko SNK385, Seiko SNK803 K2 Aviator i Delbana z lat 50

Spinner
16-07-2010, 08:53
Ja dzis z KonTiki Four Hands:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img687.imageshack.us/img687/699/201007161335m.jpg)

micky
17-07-2010, 09:34
a to mój Diesel:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://acizm.com/getnavi/img/brand/DIESEL/DZ1161_1.jpg)

Spinner
21-07-2010, 11:47
Właśnie otworzyłem płaski kartonik a w nim:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.imageshack.us/img23/6793/201007211374m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img227.imageshack.us/img227/3175/201007211376m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img815.imageshack.us/img815/7248/201007211379m.jpg)

genialny jest a za tą kasę to już w ogóle "mniód, malina i orzeszki" :-P

Ksiazkiewicz
21-07-2010, 14:24
ogólnie dopadło i mnie, kiedyś patrzyłem za adriatica azzuro ale po przymiarce na ręce odpadła.
Obecnie rozglądam się za certiną ds podium, a dokładniej dwoma modelami:
1. http://www.sklepzegarki.pl/certina-podium-p-1523.html
2. http://www.sklepzegarki.pl/certina-podium-p-5563.html

do tego jest dylemat czy warto kupić używany, bo 1 jest dostępna tutaj... (http://allegro.pl/item1149921995_certina_idealny_pelen_komplet_z_pud elkiem.html)

flybig69
21-07-2010, 20:36
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img526.imageshack.us/img526/7449/dsc0020knives.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img90.imageshack.us/img90/9687/dsc0013zodiac.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img514.imageshack.us/img514/4881/dsc0002kopia.jpg)

moje sikorki

Spinner
23-07-2010, 09:33
Przy piąteczku:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img153.imageshack.us/img153/613/201007231400m.jpg)

nowart
23-07-2010, 09:56
Już zacząłem się martwić, że nie zobaczę Twojej dzisiejszej ręki przyozdobionej w po raz ...nasty zaprezentowany zegarek :)
A tak serio to powiedz mi jaki jest sens w tym, że na każdej stronie, co parę dni widzimy po kilkanaście razy Twoje 2-3 w kółko pokazywane zegarki? Nudne to trochę...

fragles
23-07-2010, 10:57
nowart nie zrozumiałes idei tego wątku :)

Na forach zegarkowych są wątki pt. Co masz dzis na ręku. I pokazuje się i kilkadziesiąt razy te same zegarki. To zupełnie normalne - uwierz mi :)

A zegarki to dopiero początek... są też noże... itd... ;)

Dantenius
23-07-2010, 11:08
Festina 16177 / 7

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.discountwatchstore.com/assets/images/Festina/Festina%2016177_7.gif)

tito
23-07-2010, 11:25
za tą kasę

jaką?

Spinner
23-07-2010, 11:56
Tytuł wątku jest jasny kolego - nie podoba sie - nie oglądaj i tyle... ;-P

Tito - 33$ plus wysyłka - wyszlo 167zl...

nowart
23-07-2010, 12:01
nowart nie zrozumiałes idei tego wątku :)

Na forach zegarkowych są wątki pt. Co masz dzis na ręku. I pokazuje się i kilkadziesiąt razy te same zegarki. To zupełnie normalne - uwierz mi :)

A zegarki to dopiero początek... są też noże... itd... ;)

Ależ zrozumiałem, dlatego w poprzedniej wypowiedzi stwierdziłem, iż ktoś tu za bardzo do siebie wziął tytuł wątku pokazując niemalże codziennie, na okrągło te same zegarki :)
Szczerze przyznam, że mnie takie wątki wiele dają - z każdego coś czerpię i robię przemyślane zakupy :) Z tego akurat, po namowach autora wątku prześliczną Nautikę :)


Tytuł wątku jest jasny kolego - nie podoba sie - nie oglądaj i tyle... ;-P..

Właśnie , że się podoba... ale nie oglądanie na okrągło tego samego bo cóż to niby wnosi do wątku ;-P

tol2di
23-07-2010, 13:01
Nowart marudzisz na forum zegarkiclub jest taki sam wątek liczy ponad 800 stron i nikt nie marudzi tam, że ktoś codziennie pokazuje w kółko ten sam zegarek :D

nowart
23-07-2010, 13:29
Z tym drobnym i subtelnym szczegółem, że tam jest forum tylko i wyłącznie o zegarkach. Poza tym nie wiem co to za "tamto" forum i absolutnie go nie znam. Piszę o swoich odczuciach jako czytelnik forum fotograficznego, pytając jaki sens ma wrzucanie co dzień/dwa fotek tego samego zegarka. Tyle.

Spinner
23-07-2010, 13:53
Właśnie , że się podoba... ale nie oglądanie na okrągło tego samego bo cóż to niby wnosi do wątku ;-P


Heh, faktycznie marudzisz...:-P Moze za 55 razem tak sfotografuję zegarek, że Cie olśni i bedziesz chciałtaki miec?:-)

Wolalbys aby wklejac tu zdjecia roznych zegarkow z netu - aby nudno nie bylo? To proponuje wyszukiwarke grafik google i wpsianie tam słowa "watch"... :-P

tol2di
23-07-2010, 19:28
Specjalnie dla nowarta dzisiaj przez chwile Delbanka którą miałem sprzedać, ale jak założyłem paseczek ze strusia to się normalnie zakochałem w niej :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/07/DSC_8992JPG-1.jpg
źródło (http://lh5.ggpht.com/_SF_-9Z6wjWM/TEnQaBEvO7I/AAAAAAAAA1s/4YjF8rfmHdk/DSC_8992.JPG)

Spinner
23-07-2010, 19:32
Piękna, mój Tato i Dziadek nosili Delbany... Struś od Pietro?

tol2di
23-07-2010, 19:46
Nie struś jest od Hirsch'a kupiony w Aparcie za 50% ceny. Pietro nie był w stanie zrobić cieńszego niż 3 mm, a szkoda bo jego strusie bez kropek fantastyczne :D. Rano do pracy było Seiko 5 SNK385


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/07/DSC_9000JPG-1.jpg
źródło (http://lh4.ggpht.com/_SF_-9Z6wjWM/TEnUYMGKlbI/AAAAAAAAA18/7O3aHidPa0g/DSC_9000.JPG)

Spinner
27-07-2010, 10:20
No to do kompletu strusiowego moja samoróbka na Pietrostrapie - kurka, świetna jest ta koperta...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img842.imageshack.us/img842/7472/201007271443m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img265.imageshack.us/img265/8543/201007271444m.jpg)

tol2di
27-07-2010, 13:19
Spinner możesz coś powiedzieć o tej samoróbce, mnie tez ostatnio nosi na samoróbke ale na jakimś unitasie. A żeby niebyło całkiem oftopowo to dzisiaj Casio niestety nie na strusiu :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/07/DSC_9004JPG-1.jpg
źródło (http://lh5.ggpht.com/_SF_-9Z6wjWM/TEnXuV5mZYI/AAAAAAAAA2I/v-5Ng7ZURO4/DSC_9004.JPG)

Spinner
27-07-2010, 13:56
Ogolnie - kupilem dwa zegarki i zlozylem z nich jeden:-) Mechanizmy byly te same tylko tarcze trzeba pomniejszyc po obwodzie z 37mm na 36,4mm bo nie włazi... W sumie drugi tez zloze wkrótce pewnie:-)

Edit: oryginal wygladal tak (tez fajnie:-)):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img840.imageshack.us/img840/8241/201007271451m.jpg)

zreszta dzis wlasnie do mnie przyszedl oryginal bo posluzy jako baza dla zegarka forumowego CW inspirowanego przedwojennym myśliwcem P11c:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img137.imageshack.us/img137/9530/kompletnyx.jpg)

o szczegółach mozesz poczytac na www.chinawatches.pl (http://www.chinawatches.pl) :-)

tol2di
27-07-2010, 18:39
Ładny ale wygląda na ponad 40mm a osobiście nieprzepadam za takimi wielkoludami :)

ra-fal
27-07-2010, 19:15
ja mam dwa... w szufladzie... oba z sentymentu, jako pamiątki trzymam - pierwszy za pierwszą wypłatę, drugi za dyplom od najbliższych, ale telefon je zastąpił

tol2di
27-07-2010, 19:23
ja mam dwa... w szufladzie... oba z sentymentu, jako pamiątki trzymam - pierwszy za pierwszą wypłatę, drugi za dyplom od najbliższych, ale telefon je zastąpił

no wiesz co w szufladzie telefon do szuflady a zegarek na łapke :)

Ark
27-07-2010, 19:25
...tak trochę z innej beczki, ale nadal w temacie. Oprócz pokazanego Tissota mam jeszcze między innymi Lacoste LAW3500GRW-S. Niestety pękł mi w tym zegareczku pasek i mam problem. Nigdzie nie mogę kupić paska do tego zegarka. Może ktoś z Was zna dobry sklep, w którym mógłbym kupić ów pasek?

Pozdrawiam,
Ark

tol2di
27-07-2010, 19:28
to guma jesli sie nie myle podejrzewam że jedynie serwis troche nietypowa bo szerokie uszy:(

Ark
27-07-2010, 19:30
to guma jesli sie niemyle podejżewam że jedynie serwis troche nietypowa bo szerokie uszy:(

Jest to wersja ze skórzanym paskiem. Serwis, ale w Polsce serwisu chyba nie ma :(

tol2di
27-07-2010, 19:33
Poszukaj po salonach, gdzie je sprzedają, na pewno będą wiedzieli, kto je naprawia lub gdzie dostać pasek.

Spinner
28-07-2010, 09:08
Dziś tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img534.imageshack.us/img534/3829/imgp1011m.jpg)

timi
28-07-2010, 12:43
casio PRG-40-3VER
A tak wygląda

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=16856501809322772261.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=63040746037178035487.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=67855104103037063325.jpg)

Spinner
28-07-2010, 12:46
Bardzo fajny - to jakis Protrek? Nie znam sie na takich absolutnie - ale na wakacje, do lasu, na rybki - moze byc fajna sprawa...

fragles
28-07-2010, 12:51
Tak to Piotrek jest. Miałem go na łapie. Jest OGROMNY. Ryby wystraszysz ;)

timi
28-07-2010, 12:54
hhaha jasne .Jeszcze ma agregat i można ciachnąć je prądem po grzbietach ;-)

Spinner
28-07-2010, 12:57
No tyz racja - pozostaje mi dalej nosic malutkiego klasyka dw-5600 ;-)

gadzeciarz
28-07-2010, 17:54
A jak te wskazania na protrekach ,czy te odczyty są w miarę wiarygodne czy tylko bajer reklamowy? Zegareczek bardzo fajny,w podróż super.

timi
28-07-2010, 19:09
Co do wskazań to są one na poziomie dość dobrym. Porównując np temperaturę za pomocą zwykłego termometra i zegarka mamy różnice 2-3 stopni. Podobnie jest w przypadku barometru z tym ze tu jest już ok 10 jednostek różnicy ( od podawanej np w tv-dziennik) Wzkaznik wysokościomierza działa na podstawie różnic ciśnienia atmosferycznego i nie miałem nigdy okazji z tego korzystać. Korzystam natomiast z tego wykresu .

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=52862005929961961214.jpg)

zegarek dokonuje pomirow różnic ciśnienia w pewnych odstępach czasowych i nanosi je w postaci wykresu-kresek. I tak na przykład wykres z tendencja do góry może świadczyć o tym ze ciśnienie się podnosi, i może nastąpić poprawa warunków pogodowych. I odwrotnie malejący świadczy o tym ze pogoda przysłowiowo: "schodzi na psy " ;-)

gadzeciarz
28-07-2010, 20:28
Ja przymierzam się do protreka PRW 1500. Stąd moje pytanie. Dzięki za info.

Spinner
29-07-2010, 11:08
Koszerne "China Made" ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img10.imageshack.us/img10/9631/201007291475m.jpg)

ocean
29-07-2010, 14:37
Mój czasoumilacz noszony wtedy, gdy mam wolne w pracy. Lubię dokładność, a więc wybór był w miarę prosty.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://a.imageshack.us/img835/4416/zegarek.jpg]źródło ([URL=http://img835.imageshack.us/i/zegarek.jpg/)[/URL]

grudzinsky
29-07-2010, 16:32
Co do wskazań to są one na poziomie dość dobrym. Porównując np temperaturę za pomocą zwykłego termometra i zegarka mamy różnice 2-3 stopni. Podobnie jest w przypadku barometru z tym ze tu jest już ok 10 jednostek różnicy ( od podawanej np w tv-dziennik) Wzkaznik wysokościomierza działa na podstawie różnic ciśnienia atmosferycznego i nie miałem nigdy okazji z tego korzystać. Korzystam natomiast z tego wykresu .

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=52862005929961961214.jpg)

zegarek dokonuje pomirow różnic ciśnienia w pewnych odstępach czasowych i nanosi je w postaci wykresu-kresek. I tak na przykład wykres z tendencja do góry może świadczyć o tym ze ciśnienie się podnosi, i może nastąpić poprawa warunków pogodowych. I odwrotnie malejący świadczy o tym ze pogoda przysłowiowo: "schodzi na psy " ;-)
mnie interesuje model protrek'a, ktory pokazuje przyplywy i odplywy ;) zastanawia mnie do czego to sie odnosi?

tol2di
01-08-2010, 18:57
Dzisiaj Delbanka i tak pewnie najbliższy tydzień, co za ironia mieć 3 zegarki i żeby 2 się zepsuły w tym samym czasie :(


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/08/DSC_9016JPG-1.jpg
źródło (http://lh3.ggpht.com/_SF_-9Z6wjWM/TErkbeHProI/AAAAAAAAA2c/1DyMX2AOcU4/DSC_9016.JPG)

Spinner
02-08-2010, 08:58
A co się z nimi stało? :roll:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img293.imageshack.us/img293/6489/dsc5312m.jpg)

tol2di
02-08-2010, 13:08
W Seiko zacina się rotor zegarmistrz stwierdził, że się poluzował a że zegarek na gwarancji, więc serwis. We wzorcu czasu, czyli Casio padła bateria i 4 dni z głowy, bo zegarmistrz od ręki tego nie zrobi a nie będę szukał innego jak mam juz dobrego zegarmistrza.

Spinner
04-08-2010, 09:33
Dziś Mewka:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img694.imageshack.us/img694/6749/dsc5348m.jpg)

Spinner
05-08-2010, 12:57
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img193.imageshack.us/img193/4229/dsc5365m.jpg)

Strus
05-08-2010, 13:00
Spinner - tak z ciekawosci ile jeszcze razy wkleisz mewke ?

andrzej_suse10
05-08-2010, 14:30
No baaardzo wiele razy - tytuł wątku "co masz dziś na ręku" więc max. raz dziennie :D

Spinner
05-08-2010, 15:13
Spinner - tak z ciekawosci ile jeszcze razy wkleisz mewke ?

To zależy jak często będę miał ją na ręku...:-P

Strus
05-08-2010, 15:33
No comments....

Spinner
05-08-2010, 15:37
Z mojej strony też...:-P

Yaro
06-08-2010, 00:08
Moje cacucho:) niezmiennie od 3 m-cy.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img34.imageshack.us/i/95485014.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img829.imageshack.us/i/63347345.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

tol2di
06-08-2010, 13:43
Moje cacucho:) niezmiennie od 3 m-cy.


http://img34.imageshack.us/img34/9950/95485014.jpg

http://img829.imageshack.us/img829/9302/63347345.jpg

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Piękny ten unitas jeśli się nie myle :)

Yaro
13-08-2010, 22:10
Piękny ten unitas jeśli się nie myle :)

Unitas :)

Spinner
13-08-2010, 23:49
Od kilku dni... Jestem pod wrazeniem materiału koperty, nie mozna jej zarysowac stalowym przyrzadem do zmiany pasków... :roll:8)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img59.imageshack.us/img59/5529/dsc5446m.jpg)

kaugustyn
16-08-2010, 23:28
casio PRG-40-3VER

Generalnie Protreki są całkiem całkiem (noszę podobny) ale mają jedną wadę (większość z nich) - mają plastikową "kopertę". Gdybym miał wkleić zdjęcie mojego egzemplarza, to chba spalił bym się ze wstydu :D

K.Augustyn

2pompony
17-08-2010, 02:00
Hm. Możecie się śmiać, ale nie cierpię, to znaczy nie podobają mi się duże, ciężkie i grube zegarrry... Lubię te cienkie, a im cieńsze tym lepiej. Teraz noszę 4-ro milimetrowej grubości Skagena, który nie dość że cieniuteńki, to jeszcze bardzo mi się podoba designersko.

Tak się z niego ucieszyłem, że zrobiłem mu sesję już pierwszej nocy po przyniesieniu do domu. :) Na poniższym zdjęciu jest naprawdę wpół do czwartej rano.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a.imageshack.us/img85/4867/skagen1.jpg)

bradley
17-08-2010, 03:09
Noo Pomponik... Ślicznie, jak zwykle :-)
pozdrawiam

Spinner
22-08-2010, 21:39
Uprasza się o więcej zdjęć tego "cieniasa" ;-)

krzysztof jot
24-08-2010, 12:30
Moje cacucho:) niezmiennie od 3 m-cy.



przy Twojej "raczce" to bym widział u Ciebie nowego Edoxa - ja ocipiałem na jego punkcie, z godzine go maltretowałem w Aparcie. WRC bedzie mój, tylko jeszcze nie wiem czy biały czy czarny i raczej kwarc, bo automat za wielki 48mm to przegiecie nawet jak dla mnie :) - ale jest ********: :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.sportfoto.com.pl/ogolne/fotobox/edoxwrc.jpg)

Spinner
24-08-2010, 15:02
A jakie wymiary ma kwarcyk? No i ile wołają za niego?

krzysztof jot
24-08-2010, 15:42
A jakie wymiary ma kwarcyk? No i ile wołają za niego?

kwarc jest w formacie class-1 czyli 45mm i to mi pasuje, ładnie leży na ręce, są wersje z białą lub czarną tarczą oraz z przyciskami po lewej (jeden czerwony) lub prawej ( jeden pomarańczowy). Niestety w Polsce wyłącznie Apart, wiec wypada poczekać aż mi przyjdzie jakiś specjalny bon rabatowy na święta, a sklepowa za kwarc 4,4 tys. Jest jeszcze wersja "nie chrono" - 2,5 tys - ale nie robi już takiego wrażenia bo nie ma tych przycisków i za dużo cyfr na tarczy, na chrono są indeksy a wolę taki design - http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,3,Edox,WRC,1506
Notabene ostatnio time Trend ładnie przyciął piekną wielką Certiną na VJ 50% - z 5800 na 2600. Pani postawiła nową cenę, ja jakoś miałem słaby dzień w temacie reakcji i refleksu, jak wróciłem za 15 minut to już została zaliczkowana i po ptokach....

luszien
24-08-2010, 22:52
Ja mam już prawie rok (1 września 2009 zakupiony) Timex Expedition E-Tide Temp Compass
bardzo fajny zegarek i ma swoją wagę

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img819.imageshack.us/i/imagesproducts240005006.jpg/)