Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...
Niebieski idzie do zegara fajnie, tylko ze nie do każdych gaci pójdzie.
A w ogóle to czemu Rally??? Ten Parnis to garniturowiec na maxa...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Gratuluje, klasyka, piekna rzecz.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/c91b5c76f2403971b075eab3e86a6d56-1.jpg
źródło (http://images.tapatalk-cdn.com/15/04/09/c91b5c76f2403971b075eab3e86a6d56.jpg)
tomtytus
09-04-2015, 12:30
Niebieski idzie do zegara fajnie, tylko ze nie do każdych gaci pójdzie.
A w ogóle to czemu Rally??? Ten Parnis to garniturowiec na maxa...
No właśnie nie wiem…awidziałem na stronie Pattini takie połączenie i mi się spodobało. I nawet zostałbym przy Pattini gdyby nie grubość paska: 4mm.
Odnośnie koloru, myślę, że brązowy jest bardziej wymagającym kolorem niż granat.
Myślę, że MK Leathers bez problemu zrobią pasek nie Rally. Tylko, czy nie będzie wiało nudą?
Chyba, że brązowy pasek z granatową nicią...
Kombinujesz...
Mi się wydaje, ze wchodząc w portugalczyka niejako zdefiniowałes zakres jego zastosowań. Wiec ładny klasyczny pasek to żadna nuda.
Ale to ofkoz moim zdaniem.
tomtytus
09-04-2015, 13:06
No właśnie nie jest tak do końca w moim przypadku: Parnisa noszę na codzień, do bluzy czy t-shirta również.
Nieraz miałem okazję zobaczyć znajomego z Portugalczykiem z wiecznym kalendarzem (oryginalny, taki za 130 kilo plnów) do dresu i było OK. Oczywiście sikor był na aligatorze.
A te paski, co chcesz do Parniaka założyć... to będzie taki village tuning. Ale kto co lubi. ;-)
tomtytus
09-04-2015, 19:32
A te paski, co chcesz do Parniaka założyć... to będzie taki village tuning. Ale kto co lubi. ;-)
Nie lubię…dlatego warto czasami zapytać o opinię :)
Gratuluje, klasyka, piekna rzecz.
dzięki :)
Tak waśnie zastanawiam się, co począć z Seiko Alpinistem. Mam go od lutego i może miałem go na ręce 3-4 razy.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotogalleria.info/pub/watch/sarb017_1.jpg)
tomtytus
10-04-2015, 08:10
To trochę jak z niektórymi obiektywami :)
Ale ładny jest, szkoda sprzedać.
Chyba jednak sprzedam. Mam juz na oku innego japonczyka.
tomtytus
10-04-2015, 09:13
No właśnie to miałem podać jako ewentualny powód.
Wlasnie przegladam wykop i komus ukradli fajny limitowany zegarek
http://www.wykop.pl/artykul/2490433/pomocy-jakas-menda-ukradla-mi-zegarek-lotnik-z-szachownica-zginal-na-goclawiu/
Czytałem o tym czasowskazywaczu i budzi on u mnie mieszane odczucia.
Apple ][ Watch :) http://www.instructables.com/id/Apple-II-Watch/?ALLSTEPS - zrob to sam :D
Haha, ładniejszy niż ich oryginalny produkt :p
I zdecydowanie bardziej klimatyczny :-D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
No to po raz kolejny: oh ah! Dla mnie to jest kiler.
Z dzisiaj:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotogalleria.info/pub/watch/alpin-2.jpg)
Zostawic czy sprzedac? Oto jest pytanie.
Pokaż więcej albo napisz co za model
SARB017
Ahh, gdyby tylko fundusze pozwalały :roll: Też bym sobie takiego sprawił ;)
Edit: gALL, załóż jeszcze kilka razy i pewnie już nie będziesz chciał go się pozbywać :p
Tak to SARB017, przywieziony z dalekiego wschodu, bo cena w Europie powala. Poza tym jest to Seiko na rynek japonski i produkowany w Japonii.
Z dzisiaj:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotogalleria.info/pub/watch/alpin-2.jpg)
Zostawic czy sprzedac? Oto jest pytanie.
Ja bym sprzedał i kupił coś innego.
Ja bym sprzedał i kupił coś innego.
Tak? A masz jakies propozycje? Masz cos na oku?
MEGALOPOLIS
14-04-2015, 13:08
Najnowszy nabytek, limitowana edycja Meistersinger Perigraph:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/meistersinger/meisterAM1011-01.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/meistersinger/meisterAM1011-02.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/meistersinger/meisterAM1011-03.jpg)
Dorzucili w prezencie rotomat.
Piękny skurczybyk :D Gratki Marcin!
Tak? A masz jakies propozycje? Masz cos na oku?
Nie mam nic na oku, bo nie znam gustów kolegi.
Mi osobiście SARB nie odpowiada, więc bym go sprzedał ?
MEGALOPOLIS
14-04-2015, 13:33
Piękny skurczybyk :D Gratki Marcin!
Dzieki, mam tylko lekki problem ze zrobieniem zblizen, bo za duzo sie w nim odbija... ale to tez wina swiatla, cholernie slonecznie dzis u mnie.
nie mam zegarka, który jest "jedynie słuszną męską biżuterią", czas na kompie lub telefonie sprawdzam, no i facetem też nie jestem :D
woytec60
14-04-2015, 14:09
Prosto z paczki
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/2r3e33b-1.jpg
źródło (http://i57.tinypic.com/2r3e33b.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/8yszk8-1.jpg
źródło (http://i60.tinypic.com/8yszk8.jpg)
stachmuszel
14-04-2015, 14:55
Dzieki, mam tylko lekki problem ze zrobieniem zblizen, bo za duzo sie w nim odbija... ale to tez wina swiatla, cholernie slonecznie dzis u mnie.
Zaraz zaraz, on ma jedną wskazówkę, czy mnie się zdawać?
MEGALOPOLIS
14-04-2015, 15:37
Zaraz zaraz, on ma jedną wskazówkę, czy mnie się zdawać?
Mesitersinger ma obecnie w ofercie tylko 1-wskazowkowce, takie DNA firmy.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/4abf782ce96078b9d80eabf8637e5731-1.jpg
źródło (http://images.tapatalk-cdn.com/15/04/14/4abf782ce96078b9d80eabf8637e5731.jpg)
MEGALOPOLIS, maki, fajne cykacze :D
u mnie dzisiaj znowu ostatni zakup:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
pozdr
Szalbierz
14-04-2015, 22:16
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/12929079594_cd7769ea11_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/kGuUVq)
Orient Big Mako :)
]
Orient Big Mako :)
Nom, I to tez jest fajny zegar.
mehmet efendi
15-04-2015, 07:32
Pierwszy raz się spotkałem z jednowskazówkowcem. Czad. Piękna sztuka. Gratki.
Pierwszy raz się spotkałem z jednowskazówkowcem. Czad. Piękna sztuka. Gratki.
hmm, a co powiesz na taki polski wyrób - Chronos-Art (http://www.chronos-art.pl/regulator.html) ;):
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/E17C0AE8D78140AE8F5960C83327B2E4_zpsu6xb-1.jpg
źródło (http://i1172.photobucket.com/albums/r574/wasiaks/Chronos%20Art/Regulator/E17C0AE8-D781-40AE-8F59-60C83327B2E4_zpsu6xbmrpj.jpg)
Ciekawy ten Chronos, wzornictwo podobne do Maurycego Swiss;-)
tomtytus
15-04-2015, 09:23
maki, znowu się rozmarzyłem :)
mehmet efendi, ja nie pierwszy raz - szukałem nawet jakiegoś chińczyka, żeby nie wpędzać się w zbędne koszty :) ale produkty firmy Alpha zabijają napisami na tarczy.
mehmet efendi
15-04-2015, 19:27
produkty firmy Alpha zabijają napisami na tarczy.
Wklej coś.
Od wczoraj mogę się nazwać szczęśliwym posiadaczem swojego pierwszego Paneraia:)
PAM005
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/1520616pam2-1.jpg
źródło (http://s1.bild.me/bilder/030315/1520616pam2.jpg)
Od wczoraj mogę się nazwać szczęśliwym posiadaczem swojego pierwszego Paneraia:)
PAM005
Gratki, widziałem jak szybko zniknął z forum, nawet nie zdążyłem dać Ci cynk ;)
Gratki, widziałem jak szybko zniknął z forum, nawet nie zdążyłem dać Ci cynk ;)
Marcin niestety z tym z Krakowa i ja się spóźniłem :) ale było coś bliżej domu i jest.
Marcin niestety z tym z Krakowa i ja się spóźniłem :) ale było coś bliżej domu i jest.
A sprawdziłeś czy to aby nie jest Parnis Marina Militare :lol:
Żarcik, zazdrość przeze mnie przemawia :roll:
A sprawdziłeś czy to aby nie jest Parnis Marina Militare :lol:
Żarcik, zazdrość przeze mnie przemawia :roll:
heheh Marcin kupiony od znanej postaci forumowej, papiery od Jansen:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/4305011pam1-1.jpg
źródło (http://s1.bild.me/bilder/030315/4305011pam1.jpg)
tomtytus
16-04-2015, 09:11
I to dopiero się nazywa "mieć nierówno pod sufitem" na punkcie zegarków :)
Gratulacje :)
A ja tu nie pokazywałem jeszcze ...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/Nowy%20folder/TOM_7013_cr.jpg)
nickt wdzięczny zegar, sporo opcji zabawy z paskami:)
meskich nie bylo? :mrgreen:
fajny ;)
heheh Marcin kupiony od znanej postaci forumowej, papiery od Jansen:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/4305011pam1-1.jpg
źródło (http://s1.bild.me/bilder/030315/4305011pam1.jpg)
Piękny jak oczy szatana - gratulacje!
nickt wdzięczny zegar, sporo opcji zabawy z paskami:)
A żebyś wiedział...Czekam właśnie na strusia do niego....będzie potęga jak wszystko wyjdzie tak jak to sobie wymyśliłem ;)
I żeby nie było OT
Czekam również na pewien wymyślony pasek do tego nowego nabytku.....
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/Nowy%20folder/TOM_7114_cr.jpg)
MEGALOPOLIS
16-04-2015, 12:18
Pierwszy raz się spotkałem z jednowskazówkowcem. Czad. Piękna sztuka. Gratki.
To jeszcze takie lekkie zblizenie na tarcze... musialem filtr polaryzacyjny wygrzebac...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/meistersinger/meisterAM1011-05.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/meistersinger/meisterAM1011-06.jpg)
Piekny - w realu rownie piekny jak na twoich fotkach?
MEGALOPOLIS
16-04-2015, 21:09
Zdecydowanie lepiej wyglada w rzeczywistosci niz na zdjeciach, no i to dosyc spory zegarek, bo 43mm.
stachmuszel
17-04-2015, 14:40
Kurcze, widzę datę, godzinę a minuty gdzie?
tomtytus
17-04-2015, 14:40
Bardzo, bardzo ładny.
Tylko ten datownik trochę rozprasza uwagę :)
stachmuszel, minuty odczytujesz z podziałki między godzinami, podziałka jest co 15 minut…więc to zegarek dla tych, którzy nie liczą czasu albo nie jeżdżą komunikacją miejską :)
Phi, nowe Błonie lepsze przy odczycie minut :D
No i coś z wczoraj.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotogalleria.info/pub/watch/rwd-6_02.jpg)
Dalej męczę...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/0a1f273566f3a1b1f279845d61b234ea-2.jpg
źródło (http://images.tapatalk-cdn.com/15/04/18/0a1f273566f3a1b1f279845d61b234ea.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
tomtytus
19-04-2015, 19:10
Maki, też bym męczył. Jest piękny tylko szkoda, że brak daty.
Fakt, data się przydaje, ale też ma to tę zaletę że jak nakręcasz go ze spoczynku to tylko godzinę nastawiasz i nie kombinujesz juz z datą:-)
No i to mechanik, nawet jak go nosisz non stop trzeba pamiętać o nakręcaniu.
Co prawda wolałbym może troche inne wskazówki, coś na kształt po lewej na przykład:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/00029OXQYM9HNT7JC116F4-2.jpg
źródło (http://i.iplsc.com/worldmaster-1888-the-original-w-starej-i-nowej-wersji/00029OXQYM9HNT7J-C116-F4.jpg)
ale przy tej edycji i tym werku i tym cyferblacie wyboru nie miałem.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Czerwony baron;)
u mnie dziś przymiarki nowych pasków do PAM-a
np.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/5058533IMG_1003JPG-2.jpg
źródło (http://s1.bild.me/bilder/030315/5058533IMG_1003.JPG)
Do tej pory chodziłem bez zegarka, ale chyba zacznę nosić, bo od soboty mam taki:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/17291932125_f451d177f7_n-2.jpg
źródło (https://farm9.staticflickr.com/8784/17291932125_f451d177f7_n.jpg)
dzisiaj taka parka:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
arecki fajne czerwoniaki :)
u mnie ostatnio PAM nie schodzi z łapki
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/8309032IMG_1037JPG-1.jpg
źródło (http://s1.bild.me/bilder/030315/8309032IMG_1037.JPG)
Dyziek, no się nie dziwię ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/DSCF003522-2.jpg
źródło (http://pmgallery.pl/pmhosting/techno_glow/content/images/large/DSCF0035-2-2.jpg)
Lux fota, lux zegarka :)
ps. z ciekawości co to za nożyk :)?
PiterM, fajny nóż. Co to za model? :)
Zegarek oczywiście też zacny.
Hehe, dzięki! To jest Spyderco Techno, który dla Spyderco zaprojektował... mój przyjaciel Marcin Słysz z Rzeszowa. Pierwsze Spyderco projektowane przez Polaka :D
https://www.spyderco.com/catalog/details.php?product=766
Piter thx za info deczko mały wg mnie :) Ale jakbyś miał namiary na coś większego w podobnym stylu PAM-owskim ;) to daj mi znaka na PW:)
Wracając do zegarków za to go lubię :
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/9858248IMG_1032JPG-2.jpg
źródło (http://s1.bild.me/bilder/030315/9858248IMG_1032.JPG)
Piter thx za info deczko mały wg mnie :) Ale jakbyś miał namiary na coś większego w podobnym stylu PAM-owskim ;)
Spyderco Slysz Bowie, polecam bardzo! Drugi od Marcina, większy i genialny. I żeby nie było, że nie w temacie:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/spyderco_bowie_pam-2.jpg
źródło (http://www.guns.com.pl/arch6/spyderco_bowie_pam.jpg)
nikof100
30-04-2015, 18:06
O w d.... Ładne ceny mają te nożyki
O w d.... Ładne ceny mają te nożyki
I tak tańsze od zegarków :)
Piter dzięki !:)
O w d.... Ładne ceny mają te nożyki
Tak jak szkła Nikona, też nie tanie ;)
Dyziek, PiterM fajne te Wasze Paneraje :D ale na rower się nie nadają :-P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Dyziek, PiterM fajne te Wasze Paneraje :D ale na rower się nie nadają :-P
Na rower jest inny ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/2587854IMG_0927JPG-1.jpg
źródło (http://s1.bild.me/bilder/030315/2587854IMG_0927.JPG)
Jak ten fenix się spisuje? Bo chodzi mi po głowie zakup. Wkurza mnie bieganie z telefonem i endomondo :P
Dyziek, PiterM fajne te Wasze Paneraje :D ale na rower się nie nadają :-P
yyy... a czemuż to? ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/DSCF03812-1.jpg
źródło (http://makuch.eu/beskidy_2014/content/images/large/DSCF0381-2.jpg)
Jak ten fenix się spisuje? Bo chodzi mi po głowie zakup. Wkurza mnie bieganie z telefonem i endomondo :P
Na chwilę obecną mogę tylko pochwalić. Na chwilę obecna przetestowałem połowę funkcji, rower, bieganie, basen, bieganie w pomieszczeniu wg mnie na plus.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images.xcite.com/catalog/product/cache/1/image/600x400/602f0fa2c1f0d1ba5e241f914e856ff9/132578/Timex_T49984_Expedition_Vibe_Shock_Gents_Watch___R esin_Strap_3.jpg)
Timex T49984 Expedition Vibe
Szukałem kolejnego plastika na basen itp.
Mój g-shock po niespełna 3 latach zaczął głupieć, siadł system tough solar batria do wyiany po 2 latach, potem kłopoty z naładowaniem nowej (coś z panelem słonecznym w zegarku) poszperałem w sieci, nie tylko ja miałem takie przygody. Żonie "baby G" wysiadło po dwóch latach, i stwierdziłem, koniec z casio, przynajmniej tymi drogimi, bo mam kilka tanich, działają od kilkunastu lat bez wymiany baterii.
Ten Timex w normalny sposób wyświetla datę (tzn można ustawić tak by dzień był pierwszy, mój ma dziś '12-MAY" na wyświetlaczu) ma duże czytelne litery, i fantastyczną opcje ukrycia nie potrzebnych funkcji, te wszystkie stopery, tajmery i alarmy (ma alarm wibracyjny) możne je ukryć - nie będą pokazywane przy kolejnych naciśnięciach przycisku mode, w miarę potrzeby potem można je przywrócić
Jeśli chodzi o jakość użytych materiałów to CASIO imo ma lepsze, w G-shock wdaje to się trwalsze, mniej zabawkowe.
Timex ma lepszy, wygodniejszy pasek, łatwiejsze menu, łatwiej go ustawić, bardziej przyjazne, pokazuje co do czego (podpowiedzi) normalna data!, bez instrukcji porobiłem co chciałem, i ma jedną niezaprzeczalnie przydatną funkcję, ten model wyposażony w alam przeciwko odwodnieniu (hydration alarm) można go sobie ustawić i będzie przypominał o potrzebie udania się po kolejny kufel piwa, myślę, że na wywczasie okaże to sie niezastąpione!
kosztował mnie 37 funtów, http://www.thewatchhut.co.uk/Timex-Expedition-Gents-Vibe-Shock-Watch-T49984.html
stachmuszel
12-05-2015, 18:54
Panowie, pytanie do właścicieli Parnisów (Portugalczyki itp). Jak z perspektywy czasu oceniacie te zegarki? Dokladnosc, szczelność, trwałość materiałów etc.
Wszystko pięknie. Tyle ze ja nie nosze go na codzień. Literalnie od święta.
Z innej beczki, ładny i w miarę tani rotomat na dwa zegarki? :)
Z innej beczki, ładny i w miarę tani rotomat na dwa zegarki? :)
Popatrz na te - > http://kraff.pl/113-kraff?p=2
Te po 100-300 złotych bym odpuścił, podstawa to ilość obrotów i jego hałasowanie ;)
U mnie nadal :
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/7780917DYZ_2828-2.jpg
źródło (http://s1.bild.me/bilder/030315/7780917DYZ_2828.jpg)
U mnie "atlas" dla odmiany na pasku.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
U mnie "atlas" dla odmiany na pasku.
A co to za pasek? :)
A co to za pasek? :)
Z jakiegoś bawołu czy coś...wygooglowany gdzieś tam ...
Nazywał się chyba Mig 7
mehmet efendi
16-05-2015, 18:06
Na alledrogo za 8 dych.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
tomtytus
20-05-2015, 08:38
W końcu znalazłem :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/20544735236523059658.jpg)
I przy okazji mam pytanie do posiadaczy tego modelu: czy też macie datę w okienku przesuniętą bliżej lewej krawędzi niż prawej?
Wyciaglszy z szuflady ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s6.postimg.org/y03bmz5hd/JED_3257.jpg)
Ale co sie stalo z ostroscia na zdjeciu, to nie rozumiem - moze ktos podpowiedziec?
Nie przez link jest OK.
tomtytus
21-05-2015, 21:39
A pomyśleć, że na wielu recenzjach Orienta cesarskiego pojawiają się stwierdzenia, że na tarczy dużo się dzieje :)
mehmet efendi
22-05-2015, 08:39
Zegarek fajny. 99,5% użytkowników odczytuje godzinę i ew. datę.
W okularach.
Bo kogo z dobrym wzrokiem, czytaj młodego, stać na zegarki za >20.000
;-)
Carlos_lo
22-05-2015, 09:53
tak niesmialo tu zapytam, ze nie znam sie na zegarkach oprocz czytania z nich godziny, chcialbym kupic mechaniczny samonapedzajacy sie chronometr na reke synkowi, za to, ze ladnie ukonczyl studia tak 1000-1499 pln, co i od kogo mozecie polecic?
Sent from my iPhone using Tapatalk
Pomnóż górną granicę przez 3-4, to może się uda. :-)
Carlos_lo
22-05-2015, 10:01
o rany, ale ze az tak? widac, ze jestem lama w tym temacie...
Nie przesadzajmy, dla studenta w tej cenie można kupić wiele fajnych zegarków
Choćby seiko 5
http://www.czaszegarkow.pl/seiko-5-c-12_66.html
A taki orient blue mako to jeszcze tańsza opcja
Czytamy ze zrozumieniem, tak?
Chronometr - Seiko 5?
Chyba, że teraz "piątki" certyfikują, a ja nic o tym nie wiem :-D
Carlos_lo
22-05-2015, 10:43
sam mam seiko 5 automatic, ale dzieki za naprowadzenie,
tak, chronometr, bo jakbym swojego nie regulowal, nie chodzi dokladnie
Najtańszy jaki może być, to Certina DS Chronometr. Bardzo fajny zegarek, 80 godzin rezerwy chodu. W zasadzie można kupić Certinę DS bez certyfikatu ponieważ to ten sam mechanizm, taka sama dokładność, ale niższa cena. Co nie zmienia faktu, że po rabatach trzeba dać jakieś pewnie ze 2700 pln. Z takim samym mechanizmem jest również Tissot, nie pamiętam teraz dokładnie linii, chyba Carson Powermatic i tutaj cena zbliży cię mocniej w dół do 2000 pln, może poniżej, musiałbym sprawdzić...
Zegarek fajny. 99,5% użytkowników odczytuje godzinę i ew. datę.
W okularach.
Bo kogo z dobrym wzrokiem, czytaj młodego, stać na zegarki za >20.000
;-)
Jesli odnosisz ten wpis do mnie - dzieki!
"mlody" - ciezko to zdefiniowac ;)
Ja glownie odczytuje godzine i date, ale dla mnie bardzo wazne jest, jak takie info jest podane! :)
tak niesmialo tu zapytam, ze nie znam sie na zegarkach oprocz czytania z nich godziny, chcialbym kupic mechaniczny samonapedzajacy sie chronometr na reke synkowi, za to, ze ladnie ukonczyl studia tak 1000-1499 pln, co i od kogo mozecie polecic?
Sent from my iPhone using Tapatalk
Zerknij na zegarki Deep Blue - uzywam takowego do ciezkich zadan i moge z czystym sumieniem polecic.
http://www.atomictime.pl
O, chyba przeoczylem kwestie certyfikatu COSC...
tak 1000-1499 pln, co i od kogo mozecie polecic?
Coś z Seiko YDM (na rynek japoński) :)
Pomnóż górną granicę przez 3-4, to może się uda. :-)
Najtańszy jaki może być, to Certina DS Chronometr.
Mam nadzieje, ze kolega pytajacy, jak i Ty, rozrozniacie chronometr od chronograph?
Carlos_lo
22-05-2015, 11:20
precyzyjny zegarek bez stopera...?;)
Sent from my iPhone using Tapatalk
Chronometr â zegar ce****ący się dużą dokładnością i odpornością na zmienne warunki pracy.
Chronograf â przeniesiona z angielskiego nazwa zegara ze stoperem; zegar o dużej dokładności wskazań to chronometr.
Kolega powyzej polecil Tobie model Certiny, ktory nie istenieje, to raz.
Dla jego wiedzy (a moze i jeszcze kogos) wkleje jasna informacje:
"The term chronometer is often wrongly applied to timekeeping instruments fitted with an additional mechanism that may be set in motion by pushbuttons to enable measurement of the duration of an event.
Such an instrument is in fact a chronograph or chronoscope. It may of course be chronometer-certified, provided it meets the criteria set for the standard."
Dwa, zegarki, ktore oficjalnie mozna nazwac chronometrem, posiadaja wlasciwy certyfikat - takim zegarkiem jest na przyklad moj Breitling pokazany powyzej.
I tutaj jasna definicja takiego certyfikowanego zegarka:
"A chronometer is a high-precision watch capable of displaying the seconds and housing a movement that has been tested over several days, in different positions and at different temperatures, by an official neutral body (COSC)."
Carlos_lo
22-05-2015, 11:35
tak, czytalem to juz kiedys, heh az tak bardzo dobrze tych studiow nie skonczyl;) dlatego budzet skromny
Sent from my iPhone using Tapatalk
Carlos_lo
22-05-2015, 11:39
w sumie nie moge kierowac sie swoim gustem, jako ze mlody, moze jednak ze stoperem i pod wode, dosc aktywny jest
Sent from my iPhone using Tapatalk
Kolega wie co to jest COSC i istnieje model Certiny DS, choć z dopiskiem Powermatic, który faktycznie opuściłem. :-P
Najtańszy jaki może być, to Certina DS Chronometr.
Gdziez takowy jest?
w sumie nie moge kierowac sie swoim gustem, jako ze mlody, moze jednak ze stoperem i pod wode, dosc aktywny jest
Wiesz gdzie masz zerknac - reszta zalezy od Ciebie. ;)
Nie napisałem wyżej, że zapomniałem dopisać Powermatic?
A jednak mialem racje, ze nie rozrozniasz tych pojec - moze wiec przeczytaj, co wkleilem?
http://www.certina.com/collection/herren-automatik-kollektion/ds-1-chronograph#m=1
Polecasz Certine DS Chronometer, podczas gdy ona nazywa sie Chronograph.
I, o ile rozumiem, nie posiada cerytifkatu.
Popraw mnie, jesli sie myle - moze patrze na zly model?
Carlos_lo
22-05-2015, 12:00
ladnie wygladaja;) ktory z Was robil te zdjecia?;) moze mama cos dorzuci...
Sent from my iPhone using Tapatalk
http://www.certina.com/collection/gent-automatic/ds#m=1 o ten model mi chodzi, ale faktycznie nie ma chronometru... Dziwne.
Czyli z automatów, to może być nowa DS1
A DS2 Chronogaph - super, tylko, że kwarcowy.
Carlos_lo
22-05-2015, 12:14
no wlasnie, nie chce elektroniki, mechanika precyzyjna...
Sent from my iPhone using Tapatalk
mehmet efendi
22-05-2015, 12:18
JED, nie.
To było stwierdzenie ogólne.
Ja datę muszę od kilku lat w okularach.
http://www.certina.com/collection/gent-automatic/ds#m=1 o ten model mi chodzi, ale faktycznie nie ma chronometru... Dziwne.
Czyli z automatów, to może być nowa DS1
A DS2 Chronogaph - super, tylko, że kwarcowy.
A jednak ;)
no wlasnie, nie chce elektroniki, mechanika precyzyjna...
Sent from my iPhone using Tapatalk
Nie bede sie powtarzal ;)
JED, nie.
To było stwierdzenie ogólne.
Ja datę muszę od kilku lat w okularach.
Czas na Roleksa, w takim razie!
Carlos_lo
24-05-2015, 18:13
hm a takie cus: http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=381263436227 ? uzywalne to?
Sent from my iPhone using Tapatalk
Jak to ma być kara za kiepskie wyniki w nauce, to kup ;-)
Carlos_lo
24-05-2015, 20:11
hehe, pewnie tak, polaze troche po sklepach i podotykam, moze cos mnie natchnie, troche czasu mam, gorzej ze to ma byc niepodzianka, tylko zebym marudzie w gusta trafil
Sent from my iPhone using Tapatalk
Z pewnością nie będą to chronometry, ale w Twoim budżecie szukałbym Seiko, Orienta albo, jak Kolega pokazywał Deep Blue.
jdm?
Tak, dopiero teraz zauważyłem ten błąd :wink:
IMO ciężko będzie przebić to co oferują japońskie seiko na 6R15 w tym budżecie.
Carlos_lo
24-05-2015, 21:01
Z pewnością nie będą to chronometry, ale w Twoim budżecie szukałbym Seiko, Orienta albo, jak Kolega pokazywał Deep Blue.
dziekuje, jak przegladam te zegarki to glowa boli, wiecej niz obiektywow;)
juz wiecej nie marudze, czasem tylko troche sie upewnie
Sent from my iPhone using Tapatalk
Tissot LeLocle ;) Certyfikacji nie ma ale to bardzo ładne zegarki.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
krzysztof jot
26-05-2015, 23:15
Kolega powyzej polecil Tobie model Certiny, ktory nie istenieje, to raz.
Dla jego wiedzy (a moze i jeszcze kogos) wkleje jasna informacje:
A jednak mialem racje, ze nie rozrozniasz tych pojec - moze wiec przeczytaj, co wkleilem?
Popraw mnie, jesli sie myle - moze patrze na zly model?
@JED - ja Cie poprawię, bo powtarzasz jak mantrę, a racji nie masz.
Pisał chronometr i ma być chronometr, i odczep sie od tego Deep Blue bo to traktor nie zagarek.:)
https://dolinski.pl/zegarki-certina/zegarki-meskie/ds-1-powermatic-80/certina-ds-1-powermatic-80-chronometer-c029.408.11.081.00.html
Carlos_lo
27-05-2015, 00:05
kurcze, z sentymentu i szacunku dla starszych osob i przedmiotow chcialem po prostu dobry punktualny, mechaniczny zegarek na reke, sam mialem pare, czesto zapominalem nakrecac, wiec automatyczny naciag mi sie spodobal i taki mam do dzis, problem jest jednak jego punktualnosc, niby pare sekund, ale uzbiera sie tego, poczytalem wiec, ze w miare punktualny zegarek to chronometr, pomyslalem, ze miloby mi bylo podarowac komus na kim mi zalezy cos dobrego i punktualnego, a pewnie ten ktos to doceni i sie ucieszy, ze ma cos dobrego i ladnego :) budzet, co prawda nie jest z gumy i stad moje pytanie w tym dziale
Sent from my iPhone using Tapatalk
Chcesz dokładny czasomierz, kup komputerek na rękę. Chcesz kupić prawdziwy zegarek, to nie przejmuj się tymi sekundami na dobę ( kiedy ostatnio obiecałeś komuś przyjść na 15:00:05 i obraził się, bo spóźniłeś się o 10 sekund ? ), ani tym, że jak zostawisz go na chwilę w szafie serwerowej to pole magnetyczne sprawi, że będzie czekać właściciela wizyta u zegarmistrza ( 5 minut+/-10s, zazwyczaj nie biorą za to nawet kasy ). Nie przejmuj się też tym, że podobny efekt mogą mieć bramki w sklepach, na lotnisku czy różne elektryczne urządzenia, ogólnie wszelkie mocne pola magnetyczne, etc.
Kup prawdziwy zegarek, z prawdziwym werkiem, którego trzeba czasem nakręcić, albo przejść się z nim do zegarmistrza. Nie jest Ci wcale potrzebny chronometr, jeżeli nie zamierzasz wykorzystywać go do pomiarów. Dokładność zegarka nie jest moim zdaniem nawet główną z jego cech. Oczywiście, to w dużym stopniu kwestia priorytetów, gustu, etc, ale po tym co mówisz, wydaje mi się, że lepiej mieć o kilka rzędów wielkości większy wybór w zadanym zakresie cenowym i odpuścić certyfikowany chronometr...
Swoją drogą, jaki miałeś zegarek automatyczny? Jakie zaobserwowałeś odchylenia dobowe?
@arecki
Bardzo mi się spodobał na tym zdjęciu ten zegarek - znacznie bardziej niż na innych które widziałem wcześniej. Gdyby nie był taki duży ^^
Fotka z przed dwóch tygodni, ale dzisiaj na nadgarsku ten sam GW-9200 ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.listkiewicz.eu/wp-content/gallery/inne/gw-9200_001.jpg)
__
Mobilnie
Carlos_lo
27-05-2015, 08:15
Swoją drogą, jaki miałeś zegarek automatyczny? Jakie zaobserwowałeś odchylenia ?
seiko 5 automatic, ~60s/dobe po platnej regulacji u zegarmistrza
Sent from my iPhone using Tapatalk
Uuu... Słabiutko.
Mój Seiko 5 Sports (kal. 7S36B) robi latem -10 s/d, a w okresie zimowym jest to praktycznie coś z zakresu +1 do -3 s/d.
Z kąd?
Nie będę tłumaczył tego tym, że to z telefonu... ortograficzna gapa ze mnie ;-). Oczywiście, że - sprzed! Dziękuję za wyłapanie błędu :-)
seiko 5 automatic, ~60s/dobe po platnej regulacji u zegarmistrza
Sent from my iPhone using Tapatalk
To bardzo dużo z mojej perspektywy. Większość automatów mieści się w +/-10, często jest lepiej,przynajmniej, na standardowych ETAch czy powermatic 80.
Carlos_lo
27-05-2015, 13:23
sam rozkrece i ureguluje, nie takie rzeczy sie robilo;) w koncu to tylko odkrecic dekielek(?) i przesunac troszke mini wajche;)
Sent from my iPhone using Tapatalk
jak dobrze przesuniesz to Ci przez noc dobe nadrobi ;) kupuj taki bez datownika, to nawet sie nie zorientujesz ;)
stachmuszel
27-05-2015, 14:15
jak dobrze przesuniesz to Ci przez noc dobe nadrobi ;) kupuj taki bez datownika, to nawet sie nie zorientujesz ;)
R ma rację. Regulacja zegarka wcale nie jest taka prosta. Ja kiedyś regulowałem swojego Orienta prawie pół roku, w końcu trafiłem. Teraz nie podjąłbym się tego ponownie.
Bez przesady. Jeśli nie oczekujemy dokładności zegarka atomowego, to da się spoko rezultaty uzyskać. A na pewno skorygować w sytuacji gdy mamy 60s/dobę. Kiedyś to nawet ruskie (te najszybsze) udawało się w miarę zsynchronizować z rzeczywistością :)
:o
nie mógłbym spać w nocy, gdyby mój zegarek śpieszył (późnił) ileś sekund na dobę.
Dlatego wolę kwarce, kwarc jest dokładniejszy, nie potrzebuje rotomatu. Można "zapomnieć' o nim na pół roku i potem znowu nosić.
Można kupić fajne japońskie kwarce (citizen, seiko, casio edefice ) które raz na dobę ustawiają czas wg przesyłu danych z zegarów atomowych. IMO to jest najlepsza inwestycja w niezawodny zegarek, citizen z baterią słoneczna i z czasem kontrolowanym radiowo (do casio straciłem zaufanie) albo seiko astron z GPS i solar, ten pobiera sygnał z satelity. Wysiadamy np z samolotu, wciskamy przycisk i po chwili mam dokładny czas w miejscu w którym jesteśmy, tylko, ze chwilowo dla mnie za drogi.
jeśłi ktoś faktycznie ma sporo do wydania to może sobie pozwolić na kwarcowe grand seiko z podwójnym układem kompensacji temperatury(czy jakoś tak), podobno to najdokładniejsze naręczne zegarki na świecie seria "caliber 9f" z gwarantowana dokładnością +/- 10 sekund na rok.
Carlos_lo
27-05-2015, 23:27
Panowie, chlopaki, ew Panie, nie ma sie co podniecac, czytam Wasze opinie i sa momenty, ze sa emocje, emocje opadaja, nie mozna byc caly czas na haju, co mialem powiedziec o moich oczekiwaniach powiedzialem, rozne sa za i przeciw, rozne kryteria, grunt, zeby zlapac balans i tak tez uczynie:) milej dalszej dysputy
Sent from my iPhone using Tapatalk
>>> Konopia
Nie rozumiesz pewnych spraw. Podobna sytuacja jest wsród miłośników winyli. Musza się wszystkim dookoła tłumaczyć...
>>> Konopia
Nie rozumiesz pewnych spraw. Podobna sytuacja jest wsród miłośników winyli. Musza się wszystkim dookoła tłumaczyć...
Ludzie mają różne gusta i potrzeby. Każdy ma do tego prawo i tak naprawdę, wcale nie trzeba się wszystkim naokoło tłumaczyć. Można, ale nie trzeba.
U mnie ostatnio cały czas wygrywa :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/2503000DYZ_2843-1.jpg
źródło (http://s1.bild.me/bilder/030315/2503000DYZ_2843.jpg)
aparat Ci sie popsul...
Chyba jednak nie;)
czemu nie czarny luminor?
czemu nie czarny luminor?
Tak wyszło ;)
>>> Maki
Rozumiem, po prostu nie czuję tej całej magi “swiss made” , nie dostrzegam “duszy” w zegarkach mechanicznych.
Jakbym miał kupić drogi zegarek, potem latać z nim na serwisy gwarancyjne, regulacje, smarowanie, wymianę naciągów, trzymać na nakręcaczu itp. i osiągać dokładność odmierzania czasu mniejszą niż ze sporo tańszego kwarca to źle bym się z tym czuł. Oszukany bym się czuł.
Jeden kumpel powiedział - “widzisz, bo one nie są dla ciebie”, drugi powiedział – "A gów.. chłopu nie zegarek. Dalej noś te swoje odpustowe zegarki” i poleciał odebrać swego edoxa z przeglądu gwarancyjnego.
Jestem jak Maurice Minniefield z Przystanku alaska, był taki odcinek gdzie kupił drogi, wielki zegar, zabytkowy, za mnóstwo forsy, a potem go oddał bo nie był dokładny.
O winylach rozmawiać nie bedę, bo słyszę (szczególnie poprawę dynamiki!) Myślałem że pliki hi-ress coś zmienią a tu du..a skoro onkyo wydaje Iron Maiden w Hi-reasch potraktowanych filtrem normalizacyjnym.
Wlasnie o tym mowię ze nie rozumiesz tej magii. Tylko tyle. Mozesz nosić kwarce, jezeli z jakichś względów uważasz ze to lepsze zegarki.
Poza tym kto Ci takich bzdetów naopowiadał o tej całej obsłudze automatów?
Kumpel opowiadał, że automat jak nie noszony to musi na rotorze leżeć, że trzeba przegląd gwarancyjny zrobić, a potem co ileś lat serwisować, smar wymienić, sprężyny się zużywają itp.
Wszystko zawsze jest w instrukcji obsługi do danego modelu.
stachmuszel
31-05-2015, 09:06
Nigdy nie serwisowalem żadnego zegarka mechanicznego. Nigdy nie uzywalem rotomatu. Wszystkie zegarki pracują do dzisiaj bez problemów u mnie i kolejnych wlascicieli. Orient, którego niedawno sprzedalem miał ponad ćwierć wieku. Czy kwarc wytrzyma tyle czasu tego nie wiem, ale rozumiem tez kwarcowy pragmatyzm.
Są audiofile co słysza szumy kabla niesrebrzonego, są i zegarkomaniacy co muszą swojego mechanicznego oddać do smarowania raz na rok, bo nie będą spać. Nie dajmy się zwariować a już szczególnie napisowi "swiss made" nawet na kwarcach.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.listkiewicz.eu/wp-content/gallery/inne/tissot_001.jpg)
Edit: Powyższego Tissota mam już z 8 lat. Chodzi bez najmniejszych oporów, rotomatu nie posiadam.
mehmet efendi
31-05-2015, 12:06
A z ciekawości. Z jaka dokładnością?
A z ciekawości. Z jaka dokładnością?
+5sek/24h
__
Mobilnie
Tfu ale złom ;) Elektronik za 5zł ma większą dokładność :)
mehmet efendi
31-05-2015, 14:01
:)
Tfu ale złom ;) Elektronik za 5zł ma większą dokładność :)
...a do tego całkiem sporo waży ;-)
__
Mobilnie
stachmuszel
31-05-2015, 16:32
W tym Tissocie siedzi chyba ETA2824. To tani ale w miarę dokładny werk.
+5 sec/dobę :shock: nie dałbym rady z takim zegarkiem,
chyba mam nerwicę czaso-dokładnościową czy coś. To pewnie uwarunkowania z dzieciństwa.
Pierwszy zegarek jaki dostałem od dziadka, ponad trzydzieści lat temu był nakręcany. Wspólnie regulowaliśmy czas "ostatni krótki sygnał oznacza godzinę ..." codziennie ustawialiśmy. Niestety gdzieś przepadł, marki też nie pamiętam. Z zegarkiem byłem normalnie jak boss na podwórku, choć niektórzy twierdzili, że nie mogę go mieć, bo zegarek to można nosić jak się już miało pierwsza komunie a ja wtedy gdzieś w okolicach zerówki byłem jak wyrobiłem w sobie przekonanie, ze czas musi się zgadzać.
Moje seiko, od 2007 w użyciu, reguluję raz na pół roku, przy zmianie czasu, przy ostatniej spieszył około 20 sekund, tyle, że znudził mnie już ten zegarek pomału rozglądam się za jakimś innym ze wskazówkami i bateryjką. Jakiś trwały jest, niezniszczalny.
Ostatnio kupiony pływacki timex, w ciągu 19 dni przyspieszył o 2 sekundy, mogę spać spokojnie :)
+5 sec/dobę :shock: nie dałbym rady z takim zegarkiem,
chyba mam nerwicę czaso-dokładnościową czy coś...
...Ostatnio kupiony pływacki timex, w ciągu 19 dni przyspieszył o 2 sekundy, mogę spać spokojnie :)
Skoro masz aż taką "manię" dokładności to, poszukaj zegarka kontrolowanego falami radiowymi z zegarem atomowym. Mój GW-9200 zawsze jest na właściwym czasie ;-)
__
Mobilnie
W tym przypadku to jest tylko jeden, jedyny wybór: Seiko Astron GPS Solar - nie znajdziesz nic dokładniejszego :wink:
A w kwestii mechaników, to jest jak z zabytkami - ani nie są tak funkcjonalne, często nie znajdziesz łazienki i centralnego ogrzewania; lub samochody zabytkowe - mała moc, właściwości jezdne nie lepsze niż najprostszy współczesny pojazd, brak klimy, ale mają "to coś" :smile:
tak, Astron, ma same zalety, włącznie w wysokim współczynnikiem akceptacji małżonki, sama pokazał mi w gazecie na reklamie i powiedział, "patrz jaki fajny" i tylko jedną wadę - cenę, za drogo.
O pozostałych rozwiązaniach atomowych, wspominałem już na wcześniejszej stronie, z tym, że wolałbym bym citizena niż casio
Ark a nie masz kłopotów z akumulatorkiem i panelem słonecznym, czy to tylko ten model gr8900 taki niedopracowany był. Reklamowana jak wieczna bateria po dwóch latach była do wymiany, a po kolejnym roku szwankować zaczął panel słoneczny. (wciskasz trzy przyciski na raz, masz zobaczyć kod że ładuje, a potem same ósemki, jak nie pokazuje, to panel nie ładuje baterii). Sprawdziłem w googlach (po angielsku zapytałem) i nie byłem jedyny, któremu bateria - akumulator padł po 2 latach. I średnio spieszy 15 sekund na miesiąc.
Takie jaja były, ze niby bateria naładowana na full, chcę włączyć timer, wciskam przycisk a zegarem momentalnie robi się martwy.
Żonie baby-G zepsuło się po dwóch latach, wskazówki się obluzowały, niby mała rzecz a wnerwia. Córka ma dwa identyczne, baby-G, tylko różne kolory, jeden spieszy, drugi późni.
Przerobiłem całe mnóstwo tańszych casio i nigdy takich jaj nie było, i były one sporo dokładniejsze w odmierzaniu czasu. Kłopotem tylko jest to, ze u mnie zegarki krótkie życie mają, standardem jest trzaśnięte szkiełko, urwane paski, bransolety, powyrywane teleskopy (często wiąże to się z wyszczerbieniem gniazda). albo po prostu się gubią.
Zazwyczaj w coś przywalę :roll: np. w seiko mam wyszczerbione na krawędzi, przywaliłem na basenie. Jedne casio kiedyś rozbiłem centralnie, zaliczyłem "czołowe zderzenie" ze sterczącym elementem stołu warsztatowego.
Teść ma fajnego wszystko mającego edifice, i regularnie co pół roku wymienia teleskopy, są zbyt delikatne do ciężkiego zegarka, wyginają się, aż zaczynają wypadać.
Ark a nie masz kłopotów z akumulatorkiem i panelem słonecznym...
Nie mam najmniejszych problemów z panelem słonecznym/akumulatorkiem czy też z synchronizacją. Od nowości bateria na "High". Przyznam, że jakoś specjalnie nie wystawiam zegarka na kąpiel słoneczną, a przynajmniej raz dziennie sprawdzam temperaturę/barometr, podświetlanie mam ustawione na "Auto" więc kilka razy w ciągu doby jest włączane. Osobiście jestem bardzo zadowolony z Risemana.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/b449c42d5d6a0d5242155594179edc78-1.jpg
źródło (http://images.tapatalk-cdn.com/15/06/06/b449c42d5d6a0d5242155594179edc78.jpg)
Szukam Citizena BJ7000-52E, wygląda na to, że w Polsce już go nie kupię?
Chyba będę musiał poprosić rodzinkę w stanach...
http://www.ebay.com/itm/Citizen-Mens-BJ7000-52E-Nighthawk-Stainless-Steel-Eco-Drive-Watch-/161418839286?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item25955004f6
Zegarek docelowo będzie na czarno-czerwonym pasku.
Byłem zdecydowany na srebrny ale teraz zacząłem się zastanawiać nad czarnym. :/
Jak myślicie, który lepiej się prezentuje?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/82277445/citizen/IMG-20120509-00089.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/82277445/citizen/nighthawk3.jpg)
Jak dla mnie, cały czarny, ale ja jestem pod tym względem skrzywiony... ;-)
Szukam Citizena BJ7000-52E, wygląda na to, że w Polsce już go nie kupię?
Chyba będę musiał poprosić rodzinkę w stanach...
http://www.ebay.com/itm/Citizen-Mens-BJ7000-52E-Nighthawk-Stainless-Steel-Eco-Drive-Watch-/161418839286?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item25955004f6
]
Cześć mam ten zegarek , kupiłem go kiedyś w uk. Sprawdź na amazon.uk
Zamówiłem kolejnego citizena u nich .Bo tu nie mogłem dostać . Czekam teraz na paczkę ;)
stachmuszel
08-06-2015, 07:22
Chyba już stary jestem ;-), widzę totalny chaos na cyferblacie tego zegarka. Dla mnie mało czytelny. Ale cena atrakcyjna.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/8f70da5e3f95d54b7d74548435f0e850-2.jpg
źródło (http://images.tapatalk-cdn.com/15/06/08/8f70da5e3f95d54b7d74548435f0e850.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
MadOnion
17-06-2015, 08:15
Prawie 70-cio letni ; )
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/25187600010653818880.jpg)
Czeka na drobny lift.
Znowy wybieram sie na daleki wschod :) Chyba najwyzszy czas zrobic przetasowanie w zegarkach. Cos sprzedac aby mozna bylo kupic cos :D Mam na oku Orient Stara WZ0131DK (https://www.youtube.com/watch?v=3Ib-6oICKgI), bo na GMT WZ0061DJ (https://www.youtube.com/watch?v=YCxhwyu02VU) moze zabraknac ;)
Znowy wybieram sie na daleki wschod :) Chyba najwyzszy czas zrobic przetasowanie w zegarkach. Cos sprzedac aby mozna bylo kupic cos :D Mam na oku Orient Stara WZ0131DK (https://www.youtube.com/watch?v=3Ib-6oICKgI), bo na GMT WZ0061DJ (https://www.youtube.com/watch?v=YCxhwyu02VU) moze zabraknac ;)
Oba ładne :)
Znowy wybieram sie na daleki wschod :) Chyba najwyzszy czas zrobic przetasowanie w zegarkach. Cos sprzedac aby mozna bylo kupic cos :D Mam na oku Orient Stara WZ0131DK (https://www.youtube.com/watch?v=3Ib-6oICKgI), bo na GMT WZ0061DJ (https://www.youtube.com/watch?v=YCxhwyu02VU) moze zabraknac ;)
Ten droższy zarąbisty - mam słabość do giloszowania a'la AT :)
Czornyj: fakt, ładny jest a cena europejska lekko powala, coś ponad 1000ojro. W kraju gejsz można go nabyć za cenę od 30 do 50% niższa.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Czornyj: fakt, ładny jest a cena europejska lekko powala, coś ponad 1000ojro. W kraju gejsz można go nabyć za cenę od 30 do 50% niższa.
Jakie ceny na te cuda w kraju samurajów?
Jakie ceny na te cuda w kraju samurajów?
Obecnie jen stoi dość nisko, do tego bedąc tam możesz kupić bez podatku (8%) oraz dostać upust za płatnosc karta Visa. Zobacz sobie ceny na ichniejszym Amazonie jako odnośnik.
Np. cena za WZ0131KD (zegarek na rynek lokalny, produkowany w Japonii):
- cena katalogowa: 66 000 jenów + 8% podatku = 71 280 jenow = 2130 zł
- Amazon.jp = 49 800 jenów (z podatkiem) = 1 490 zł
- kupując na miejscu w Tokio czy Osace: 43 810 jenów = 1 310 zł
- dla porównania cena Amazon.co.uk = £658 = 3 820 zł
Cena katalogowa WZ0061DJ to 120 000 jenów, z podatkiem prawie 130 000 = 3 900 zł, a można go znależć na miejscu za mniej niż równowartość 2 400zł (cana na Amazon.co.uk prawie £1 000).
To są tylko orientacyjne ceny i przeliczniki ale myślę, że gra warta świeczki.
Zasadą zakupów w Japonii, kupuje się dobra produkowane lokalnie na rynek lokalny. Orient czy Seiko mają całe linie na własny rynek ale tez możesz kupić wszystko inne z fabryk w Malezji czy w Chinach. Tylko po co skoro to samo masz u nas w sklepach.
Z innych ciekawostek, tanio można kupić też pewną elektronikę jak jabole. Wersja amerykańska jest ok 30% tańsza od cen europejskich.
Tylko z wersjami USA często jest problem. Zwłaszcza z telefonami.
Z jabolem nie ma problemów.
Telefonu bym tam nie kupował. Tak samo jak zegarka kontrolowanego/synchronizowanego z zegarem atomowym, ponieważ ichniejsze wersje nie widzą nadajników europejskich.
mehmet efendi
19-06-2015, 11:30
Od kolesia, który japka ogarnia konkretnie wiem, że jest ból z wifi w sprzęcie z USA; zrywanie połączeń, inne częstotliwości, etc.
Nie pytajcie o szczegóły; tematu nie drążyłem.
Kwestia wyniknęła przy okazji rozważania przywiezienia stamtąd czegoś.
Przy zegarku mechanicznym problemy WiFi nie rzutuja na decyzje o zakupie ;)
Detroit ma nawet reklamę swojego "smart watcha":
http://www.crainsdetroit.com/apps/pbcsi.dll/storyimage/CD/20150410/NEWS/150419990/AR/0/Shinola_ad.jpg?MaxW=880&v=201411210943
"Smart enough that you don't need to charge it at night" :)
...jak zegarka kontrolowanego/synchronizowanego z zegarem atomowym, ponieważ ichniejsze wersje nie widzą nadajników europejskich.
Są takie, które widzą i synchronizują się bez problemów :-)
__
Mobilnie
Tylko jesli maja odbiornik dla 6 odbiornikow (3 w Azji, jeden w Stanach i 2 w Europie). Jednak czesc zegarkow na rynek japonski jest nastrojona na 3 odbiorniki azjatyckie. Trzeba dobrze czytac co podaje specyfikacja zegarka. Rozbilem sie o ten problem kupujac zegarek lepszej polowce.
Sobotnie :
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t34.0-12/11651011_914762188566931_1183773927_n.jpg?oh=25306 bf4b08b395b0b852ea5de099fc5&oe=558755A1)
Zegarek rewelacyjny.
Ale zdjęcie...
Zegarek rewelacyjny.
Ale zdjęcie...
Hehehe wiem wiem obiecuje poprawę:)
Prawie 70-cio letni ; )
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/25187600010653818880.jpg)
Czeka na drobny lift.
To jest cos!
ło tak ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)a coś takiego ale bez tych małych dodatkowych tarcz i dodatkowych pokrętełek byście polecili?
Omega Aqua Terra :)ok, to teraz w bardziej przyziemnych cenach :D
:D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Arecki: sklep z zegarkami masz czy jak? ;)
ooo dobrze by było mieć taki sklep :D
2pompony
25-06-2015, 12:40
Śledzę wątek nieco z doskoku, ale mam wrażenie, że króluje tu pewien typ zagarków, który opisałbym nieśmiało i pewnie niefachowo, ale zgodnie z moimi wrażeniami jako grube, mocno ciosane, raczej pancerne z wyglądu niż subtelne, wyglądające na ciężkie, momentami nieczytelne, a już na pewno nei minimalistyczne. Kwestia gustu, wiem, ja mam inny po prostu...
Zatem nie wiem, czy zadaję pytanie w akurat dobrze dobranym wątku, ale mimo to spróbuję: zna ktoś może i może polecić zegarki minimalistyczne, o wyglądzie możliwie prostym (Bauhaus), z dwoma, najwyżej trzema wskazówkami, a przede wszystkim i co najważniejsze - cienkie?
Ideałem byłoby, gdyby był jak Max Bill Junghansa (http://www.junghans.de/en/junghans-collection/watches/maxbill/maxbill-maxbillautomatic/027-3501-00/model/detail.html), lub ta wzorniczo podobna, choć mniej finezyjna Panzera (http://panzera-style.com/portfolio_page/arctic/) - tylko dużo cieńszy... Są takie dostępne w ludzkich pieniądzach, czy trzeba obie nerki sprzedać?
MEGALOPOLIS
25-06-2015, 13:35
Zatem nie wiem, czy zadaję pytanie w akurat dobrze dobranym wątku, ale mimo to spróbuję: zna ktoś może i może polecić zegarki minimalistyczne, o wyglądzie możliwie prostym (Bauhaus), z dwoma, najwyżej trzema wskazówkami, a przede wszystkim i co najważniejsze - cienkie?
po co komu 2 wskazowki, a tym bardziej 3 ;) jak juz minimalistycznie, to tylko:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/267171789984473-1.jpg;w=640
źródło (http://dvciknd2kslsk.cloudfront.net/images/watchfinderimages/Model/Meistersinger/No-3-Automatic/267171789984473.jpg;w=640)
2pompony
25-06-2015, 13:53
Co do wskazówek - racja, minimalistycznie to raz. :) Zapomniałem dodać, że nie chcąc przesadzać nawet w minimaliźmie zakreślam granice: dla mnie minimum to dwie, a maksimum to trzy. Najlepiej na jednej osi.
Bombelku, jest tego trochę, np:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.uhrsachen.ch/tickdifferent/wp-content/uploads/2011/09/ole_mathiesen_royal_silverdial.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/0_0_productGfx_257a1193457a456cc7d8bcbf3-1.jpg
źródło (http://luxtime.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_257a1193457a456cc7d8bcbf397234e2.jp g)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.uhrsachen.ch/tickdifferent/wp-content/uploads/2011/09/junghans_meister_chronometer.jpg)
I mój faworyt:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.watchtime.net/watches/images_db/big/34_junghans_meister_cm.jpg)
Tylko wszystko raczej nie tanie...
Jeśli nie straszny Ci daleki wschód:
http://www.good-stuffs.com/Sea-Gull-816362-classic-dress-watch-_p_47.html
U mnie skończyło się na tym:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/85403783/zdjecia/luzne/orient3.jpg)
2pompony
25-06-2015, 15:27
O MATKO!!! Ten Junghans, Twój faworyt z jedną subtarczą jest nawet jeszcze ładniejszy, niż Max Bill! Już lecę szukać, ile nerek trzeba na niego sprzedać, i czy jest tak cienki, jak wygląda - bo z tym parametrem na ogół jest słabo. Znaczy są zegarki nawet fajne, ale grube na 10-12 mm. Ciężko znaleźć jakąś cieniznę.
Szczere dzięki za podpowiedzi, po nazwie na tarczy dojdę gdzie, co i jak - a jeśli macie jakieś inne propozycje w tym stylu, to śmiało, nie krępujcie się. :)
Ciężko znaleźć jakąś cieniznę.
Powinieneś zawęzić zakres poszukiwań do zegarków z ręcznym naciągiem - będzie dużo łatwiej o takie cienkusze wśród nie-automatów :wink:
2pompony
25-06-2015, 16:05
Właśnie zaczynam to dostrzegać; z automatycznym naciągiem są grube na 10-12 mm, a ten Junghans z subtarczą, który jest moim zdecydowanym nowym faworytem ma 7,3 mm grubości, bo jest ręcznie nakręcany. Idzie z grubościami w absolutnie dobrym kierunku.
Cholera! Niestety ten model (Junghans Meister) kosztuje tysiąc w funtach po szybkim poszukiwaniu, więc trochę mi zapędy przystopowały. Jak na poprawienie sobie humoru trochę dużawo, miałem nadzieję na dwa razy cieńszy za cztery razy mniej.
Ale piękny jest ciągle! :)
2pompony
25-06-2015, 17:01
Nie mogę już edytować swojego posta, sorry...
Pięknie, Ole Mathiesen który mi się podoba kosztuje tyle samo, może 200-300 złotych mniej, co przy ogólnej cenie ok. 6 tysiaków PLN wielkiej różnicy nie robi. Wyście się uparli, żeby mi polecać zegarki powyżej 5900? Miały nei być drogie, tylko cienkie! :)
A myślisz czemu wszyscy nosimy grube zegarki? Są tańsze ;)
https://www.google.pl/search?q=skagen+watches&client=safari&hl=pl&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Eh6MVcr1C6XW7Aan5ZeoCg&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=320&bih=460
2pompony
25-06-2015, 17:49
Tą firmę już znam (1 (http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2032683&postcount=994) lub 2 (http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2802199&postcount=5514)). :) Ale dzięki za przypomnienie.
MEGALOPOLIS
25-06-2015, 21:27
to jest jeszcze Christopher Ward w cenie ~400GBP:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://cdn.monochrome-watches.com/wp-content/uploads/2014/05/christopher-ward-C5-Slimline-flat.jpg)
z drozszych Frederique Constant ~1500GBP:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://2014.frederique-constant.com/wp-content/uploads/2014/03/1200V_FC-306S4S6-350x466.png)
jest tez nowy wynalazek ze wskrzeszej firmy Blonie ~300GBP:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/watch-1.png
źródło (http://zegarkiblonie.com/wp-content/uploads/2014/11/watch.png)
Bylo juz o nowym Bloniu, odczyt minut jakis chory. Wolalbym: WZ0011DD (https://www.youtube.com/watch?v=NaEH70eYVZE)
2pompony
25-06-2015, 23:05
No właśnie to nowe Błonie to jakiś przerost formy nad treścią. Czytałem ich ideologię dotyczącą tych kresek i indeksów inne niz wszystko na świecie, ale dla mnie wygląda, jakby główny designer miał w kontrakcie zapłatę za coś oryginalnego i w porywie rozpaczy i zbliżającego się deadline'u musiał coś zrobić i nie wpadł na nic innego...
Te Christophery Wardy z postu wcześniej na stronie nawet nieźle wyglądają, ale grube cholery na prawie 9 mm; w tej konkurencji dla mnie odpadają. A takie fajniejsze z twarzy kosztują już dwa tysiące funtów - to już zupełnie nie na moje nerwy, a poza tym jeszcze grubsze.
Powoli jawi mi się ideał: wygląd Junghansa Meistera (obrazek na poprzedniej stronie, jako faworyt Slonia), grubość 4 mm i cena w granicach do 200 USD, a najlepiej do stu. Albo w ostateczności duży spadek, to wtedy niech już będzie droższy nawet. :)
MEGALOPOLIS
26-06-2015, 01:11
a tak juz troche bujajac w oblokach, to sam jestem fanem podobnej stylistyki i moim idealem sa niemal wszystkie zegarki Mosera, szczegolnie ten (sa tez z biala tarcza):
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.wthejournal.com/images/made/images/direct-marques/HMoser_et_cie_Perpetual_1_341101-009_PD_fume_mit_Werk_LD_640_360_s_c1_center_center .jpg)
@2pompony, przejrzyj ofertę Bering'a. Daniel Wellington także ma w swojej ofercie "cienko" i minimalistycznie. A co ważne, w obu przypadkach nie będziesz musiał sprzedawać organów ;-)
2pompony
26-06-2015, 12:58
Dzięki!
Oglądając zegarki Beringa odnoszę wrażenie, że już to wszystko gdzieś widziałem... To ten ostatnio robiący furorę design o jakim się mówi, że jest 'duński': Skagen, Obaku, teraz Bering - jest dość charakterystyczny. Dzięki Ark za rekomendację, obejrzałem z zainteresowaniem, choć mam już trzy zegarki w ich stylu, wszystkie trzy mi się bardzo podobają i zamiennie chodzę w nich na co dzień - ale szukam czegoś bardziej klasycznego, jeśli tak mogę powiedzieć.
Ten duński design jest jak porządnei zrobione Hot Rody: od razu widać, że to Ford z '31 czy Mercury '51, ale też od razu widać, że samochód zrobiony jest w roku 2015: a to nadkola za bardzo poszerzone, a to za niski jak na tamtą epokę, a to felgi za krzykliwe, a to pomalowany na pomarańczowo z czerwonymi płomieniami, a to zamiast foteli z epoki ma współczesne wynalazki od razu z ośmioma pasami, spadochronem, katapultą i bóg wie czym jeszcze... A mnie się marzy raczej gustownie i z klasą odrestaurowany samochód z tamtych czasów, z nowym lakierem, ale bez zielono-fioletowej tapicerki... :)
Kończąc tą motoryzacyjną paralelę - zegarek którego zdjęcie daję za Sloniem poniżej ma dla mnie idealną równowagę pomiędzy tradycją a nowoczesnością.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.watchtime.net/watches/images_db/big/34_junghans_meister_cm.jpg)
Jest w sam raz tyle tradycyjny i tyle jednocześnie nowoczesny, ile potrzeba (lub ile ja potrzebuję), nie krzykliwy, harmonijnie wyważony w ilości chromów, czysty w formie (nie chodzi o to że czysta biel, bo może być z ciemną tarczą), nawet koronkę ma nie rozbuchaną... Niestety przerzucając w wolnych chwilach tony stron webowych ciężko znaleźć właśnei taką mieszankę - jak jest ładny z twarzy, to gruby na centymetr, jak cienki, to różowy lub diamencikowy, jak ładny, cienki i bez diamencików, to kosztuje 3 nerki...
Nie zrażam się i szukam dalej, ale czym bardziej szukam, tym bardziej jestem zagubiony... Boże, chyba właśnie wymyśliłem jakieś cholerne przysłowie. :|
edit
Acha - na Daniela Wellingtona też kiedyś zwróciłem uwagę: byłcienki, dyskretny i rozsądny jak idzie o cenę, ale widząc go w naturze nie zawołał do mnie od razu 'tato!'. :)
Przepraszam najmocniej za podlinkowanie obrazka...
Szukałem czegoś podobnego dość długo, ale mając mocno ograniczony budżet wkurzałem się coraz mocniej. Ten Junghans to dla mnie absolutny top elegancji. Nie ma słabych punktów (oprócz ceny ;)).
Jeśli znajdziesz coś bardzo podobnego w nieco bardziej przyziemnej cenie, proszę powiadom mnie pierwszego :)
Edytka:
Przypomniałem sobie!
Kiedyś forumowy kolega fragles pokazywał czeski kalkulator marki JVD. O taki:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/JVD_IMG_7957-1.jpg
źródło (http://3.bp.blogspot.com/-xswAybew3Ig/Tu0ZgRySNZI/AAAAAAAABlY/ceCGg1F6m_8/s800/JVD_IMG_7957.jpg)
Chyba nawet robił mały tuning, nie pamiętam dokładnie.
Po wymianie wskazówek i paska nie byłby taki zły... Niestety zdjęcia przepadły, jego strona nie jest aktywna. Sam zegarek nie jest już produkowany, pytałem u dystrybutora :(
2pompony
26-06-2015, 13:24
Mój boże! Ja tu opisuję cuda, porównania i inne dziwy, a w sumie wystarczyło użyć właściwego słowa. Tak, ten zegarek jest po prostu wzorem elegancji. I koniec. :)
I rzecz jasna jak coś znajdę, dam znać - choć jak wspominałem, powoli tracę nadzieję (ceny, ce-ny!) na coś rozsądnego.
...A mnie się marzy raczej gustownie i z klasą odrestaurowany samochód z tamtych czasów, z nowym lakierem, ale bez zielono-fioletowej tapicerki...
W takim razie może warto poszukać jakiegoś klasyka, np. z lat 70-tych (lub starszego) i odrestaurować na miarę swoich potrzeb?
@2pompony, na forumową giełdę Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków trafiają klasyki. Warto tam zajrzeć :-).
Bombel popatrz na zegarki z serii slim DOXA, może coś Ci podpasuje.
np
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.otozegarki.pl/modules/sklep/wtyczki/produkty/upload/produkty//20218/images//duze/fcaea281180ec156c63a670bc52cc932.jpg)
2pompony
26-06-2015, 14:07
Ooo, ooo - ta Doxa wygląda zachęcająco, w dodatku użyte słówko 'Slim' również! Dyziek - dzięki po starej znajomości! :)
A co do starych ale odnawianych zegarków - to myślę, że nie dojdę z tym do takiego stopnia ogólnie mówiąc błysku, jak fabrycznie nowy zegarek z porządnym designem, choć może być i tak, że nie doceniam tego, co potrafią zrobić sprawni sztukmistrze...
Ostatnio byłem u kilku zegarmistrzów ze starym z lat 60tych, ale przeżywającym obecnie renesans zainteresowania zegarkiem należącym niegdyś do mojej mamy, żeby go doprowadzić do stanu błysku i świetności, bo zrobiłbym szpanerski prezent żonie czy narzeczonej - ale wszyscy stwierdzali a priori, że to niewarte zachodu. Jeszcze nei powiedziałem ile mógłbym za to dać, ile dla mnie to warte - ale już się wymigiwali twierdząc, że to za dużo roboty, że nieopłacalne, szlifować szkło trzeba, bo teraz nikt takiego nie dorobi, że tarcza malutka a oczy już nei te, takich rzeczy nei robią... Jasne, najlepiej wymieniać bateryjki po 3 i pół dychy od sztuki i zgrywać twardziela.
W każdym razie jakoś nie zostałem podbudowany, ale może trafiłem po prostu na paru lebiegów, a cała reszta to prawdziwe majstry...
Podobno w tym zakładzie >klik< (https://dolinski.pl/uslugi-zegarmistrzowskie.html), wiele potrafią zrobić.
grzegorzps
27-06-2015, 21:26
Bombel, jest jeszcze Nomos, cena... jakieś dwa palce lewej ręki.
Czornyj: fakt, ładny jest a cena europejska lekko powala, coś ponad 1000ojro. W kraju gejsz można go nabyć za cenę od 30 do 50% niższa.
Dobry człowieku, daj mi linka, pod którym dostanę ten zegarek za 50% a będę dozgonnie wdzięczny (najlepiej w możliwością wysyłki, do Japoniii jakoś mi chwilowo nie po drodze :D). To jest właśnie to, na co z chęcią wymienię swojego M-force :) Przepiękny !!!
A prosze bardzo: Yodobashi Camera (http://www.yodobashi.com/ăŞăŞă¨ăłă-ORIENT-Orient-Star-ăŞăŞă¨ăłăăšăżăź-WZ0071DJ-ăŞăŞă¨ăłăăšăżăź/pd/100000001002534895/). Cena z podatkiem, ale mozna od niej urwac extra 12-13%. Nie licz na wysylke do Polandii, bo UC dowali clo i VAT.
Aha, pamietaj, ze na wielu stronach japonskich (lacznie ze strona Orietna) ceny podawane sa bez 8% podatku.
cały weekend Primo....
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Jednak masz sklep z sikorami ;)
A prosze bardzo: Yodobashi Camera (http://www.yodobashi.com/ăŞăŞă¨ăłă-ORIENT-Orient-Star-ăŞăŞă¨ăłăăšăżăź-WZ0071DJ-ăŞăŞă¨ăłăăšăżăź/pd/100000001002534895/). Cena z podatkiem, ale mozna od niej urwac extra 12-13%. Nie licz na wysylke do Polandii, bo UC dowali clo i VAT.
Aha, pamietaj, ze na wielu stronach japonskich (lacznie ze strona Orietna) ceny podawane sa bez 8% podatku.
91000 jenow wychodzi mi ok 3000zł, średnia ta połowa biorąc pod uwagę jeszcze kolejne 8% o których wspominasz ... :)
Ciekawe jak liczysz? Cena Yodobashi jest z podatkiem: 91000 - 8% podatku = 84260 yenow, od tego mozna urwac kolejne 5%, co daje: 80050 yenow, 2453PLN. Cena Amazon.co.uk 943 funty = 5580PLN
Nie bede wspominal, z cena katalogowa Orienta (http://www.orient-watch.jp/product/category/item/?item_id=1062&category_id=164) to jakies 120 tys jenow + 8 % podaku = 129600 yenow (ok. 3900PLN) ale za tyle nie ma szans abys go znalazl w Europie.
Nie znam krzaczków więc liczyłem pełną kwotę bez tych rzeczy, które odjąłeś. Reasumując - pomijając kwestie celno/podatkowe rozumiem, że zamawiając jakimś cudem na ich stronie z wysyłką poza kraj odejmą mi sami 8% podatku? Jak urwać te kolejne 5% ? Czy ta strona jest w jakimś bardziej zrozumiały języku?
http://www.yodobashi.com/html/globaltop.html
Znając życie wyślą w świat znanym kurierem jak DHL czy FedEx I paczka wyląduje w Urzędzie Celnym. Szanowny UC naliczy cło od wartości katalogowej oraz VAT od całości wraz z kosztami przesylki. Moim zdaniem nie ma sensu.
A extra 5% urywasz płacąc kartą Visa u nich w sklepie. A raczej 10pietrowym domu handlowym z elektronika.
Po kliknięciu w Twój link na zegarki nadal przekierowuje mnie na krzaczki więc będzie ciężko...
Z urzędasami sobie poradzę ;)
Te 5% to przy płatności Visa na miejscu czy on-line też?
Dzięki za porady !!
Nie wiem jak on-line. Kupowalem w ich sklepie w Tokio, tym razem wybieram sie do sklepu w Osace.
Małe spotkanie fanów Pam-ów:D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/07/3145058IMG_1632JPG-2.jpg
źródło (http://s1.bild.me/bilder/030315/3145058IMG_1632.JPG)
2pompony
02-07-2015, 10:44
Ten z czarnym paskiem to najwyraźniej albo ekscentryk albo nieprzytomny. :)
paczka z chin przszla? ;)
Ten z czarnym paskiem to najwyraźniej albo ekscentryk albo nieprzytomny. :)
Ten czarny to ładny garniturowiec:) Pam 512 ładna kanapka;)
2pompony
02-07-2015, 11:56
Nie wątpię, bardziej chodziło mi o to, że jako jedyny przebywa w swoim własnym czasie. :)
Nie wątpię, bardziej chodziło mi o to, że jako jedyny przebywa w swoim własnym czasie. :)
heheh nie zauważyłem tego że nie pracował :) kolega kupił Rolka i obecnie Pam leży.
Na sobie...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://static.kupindoslike.com/Muski-Citizen-Eco-Drive-sat_slika_XL_32324573.jpg)
Polecam za rozsądną cenę i bezobsługowość...
dzisiaj Monster ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Dzisiaj tak ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/07/6d184177139ff3e67fc881ff524624e1-2.jpg
źródło (http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/04/6d184177139ff3e67fc881ff524624e1.jpg)
stachmuszel
04-07-2015, 13:44
A sztoto takoje?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.