PDA

Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43

robin102
13-03-2018, 23:59
Książka "WANDA" o Wandzie Rutkiewicz warto przeczytać, oj warto.

moshica
14-03-2018, 09:57
Jeśli masz na myśli Anna Kamińska - Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz, czytałem jesienią, świetnie napisana książka, Również polecam, nie tylko miłośnikom gór wszelakich ;-)

nettmanek
25-03-2018, 11:58
Ja mam fossila CH2891 :) polecam


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/03/e602daaee74cbbf339c1298ee8809f88-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180325/e602daaee74cbbf339c1298ee8809f88.jpg)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nikomat
25-03-2018, 12:29
Ja jestem bojowo nakrecony !

6516
6517

maki
25-03-2018, 16:19
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/03/51dcabc89f80ae7d2891cbd84bdecd2f-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180325/51dcabc89f80ae7d2891cbd84bdecd2f.jpg)

arecki
25-03-2018, 19:32
ja dziś na sportowo :grin:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/qiiy7butn/)

maki
26-03-2018, 10:53
Me too


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/03/bfa67b00926252e524bae7a109f31cbf-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180326/bfa67b00926252e524bae7a109f31cbf.jpg)

moshica
26-03-2018, 14:50
Maki i to jest to, jeden z lepszych cenowo GPS w formie zegarka, do dziś mi po głowie chodzi model 400.
Już pisałem qumpel ma i jest mega zadowolony...

nikoniarz
26-03-2018, 15:06
Maki i to jest to, jeden z lepszych cenowo GPS w formie zegarka

I funkcyjnie również. Aczkolwiek Fenixy też są okej.

moshica
26-03-2018, 15:20
O Fenixach model 2 było, że mają zwiechy, nie wiem ile prawdy ale podobnie było też kiedyś z Suunto Core pierwsze modele, dużo zwrotów.
Wszystko fajnie dopóki sprzęt nie fixuje i nie wkurza, tam gdzie zaawansowana elektronika to dużo producentów daje ciała.

maki
26-03-2018, 21:43
Te zegarki warto rozpatrywać jako platformę i generalnie Polar jest ok, aczkolwiek ma swoje zboczenia. Tak jak Garmin zaparł sie na Ant+ i nie ma zamiaru iść w BT, tak Polar jest zawsze pół roku czy więcej za Garminem z różnymi rozwiązaniami, nawet takimi ktore wymagają raptem dorzucenia kilku linijek scryptu. Mimo różnych upierdliwości w oprogramowaniu Polara, Garmin jest powszechnie znanym „miszczem” update’ów, potrafi dobre zamienić na słabsze, wypuszczać niedorobione produkty i mieć ogólnie mało stabilne oprogramowanie.
Mi ten Polar pasuje dizajnowo, powiedzmy ze działa w miarę stabilnie.
Ale jak będę kupował licznik do bajka, będzie to Wahoo, żaden Polar ani Garmin.
Warto poczytać DC Rainmaker’a, ma pojęcie i w miarę obiektywnie podchodzi do testów. Na temat Polarow wyraził sie w dużym skrócie tak: zapowiadało sie dobrze (liczniki rowerowe 650) a wyszła kupa, gdyż sam producent nie dba o swoje interesy.

Moze przy okazji dodam ze serwis Polara w Krakowie jest bardzo profesjonalny, szybki, kontakt dobry itd, w dodatku panowie sami niekiepsko jeżdżą na bajkach.

pozdrawiam Andrzej


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

wywar
29-03-2018, 08:10
Dzisiaj nurek
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/03/5c6efb7996b491013af094dc19eaeefc-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180329/5c6efb7996b491013af094dc19eaeefc.jpg)

maki
30-03-2018, 15:11
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/03/935978fa58c2268de5daae201eb733f9-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180330/935978fa58c2268de5daae201eb733f9.jpg)

maki
31-03-2018, 13:55
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/03/eeaabe6ca7aced53a76b51e56eef143d-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180331/eeaabe6ca7aced53a76b51e56eef143d.jpg)

robin102
31-03-2018, 16:49
Z tej Twojej kolekcji najładniejszy PARNIS kurna olek :)
ps
SEIKO dalej brak w kolekcji ?

maki
01-04-2018, 11:16
Brak. Za dużo tego, to tylko zegarki. Ciagle inne wydatki. Jak już kupie to docelowo. Speedmaster zamknie temat na zawsze.

georghe
03-04-2018, 16:09
Najładniejsze zegarki są czyste i czytelne, bez bajerów, Junghans jest super.

2pompony
03-04-2018, 16:55
Najładniejsze zegarki są czyste i czytelne, bez bajerów.

Święte słowa.

georghe
03-04-2018, 20:56
Święte słowa.

Bombelku, zakupiłeś ?
Pamiętam kiedyś wątek, gdzie kolega wrzucił Junghansa. Podobał Ci się. Piękny, minimalistyczny z białą tarczą. Choruję na niego, ale odkryłem jeszcze inne cuda u tego producenta i mam taki kocioł w łepetynie, że nie wiem co chcę.
Pozdrawiam Cię serdecznie.

2pompony
03-04-2018, 21:59
Aaa, dziękuję za pamięć - rzeczywiście bardzo mi się podobał... Niestety nie, ten jeszcze nie (choć się nei zarzekam, że nigdy), teraz przechodzę fazę antyczną: chodzę zamiennie w kilkudziesięcioletnich antykach, niektóre odnowione, niektóre w stanie oryginalnym. Przyjemnie poczuć, jak siedemdziesięcioletnie zegarki z cudowną patyną na tarczy chodzą do dziś w stanie oryginalnym, nie myślałem, że tak mnie to wciągnie...

Wzajemnie - pozdrawiam serdecznie!

arecki
06-04-2018, 16:20
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/i048qvg7b/)

pil74
09-04-2018, 14:15
Nieprzyzwoicie czytelny i przejrzysty. :)

arecki
09-04-2018, 18:44
a jak ładnie świeci :P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/4lsl4et3r/)imgurl (https://postimages.org/)

stachmuszel
09-04-2018, 18:51
...tylko te złote klimaty...:-(

arecki
09-04-2018, 18:52
jakie złote klimaty?

Kojocisko
18-04-2018, 13:13
Tymczasem w Tokio gazetka z popularnymi produktami w domu towarowym:
7796

esperal
18-04-2018, 14:06
Kojocisko mam nadzieję, że wziąłeś więcej dla kolegów;-)
Doradżcie jakieś firmy gdzie mógłbym zobaczyś paski skórzane, eleganckie a jednocześnie trochę inne niż większość na rynku.

Kojocisko
18-04-2018, 14:43
Dla kolegów, to coś z tych tańszych:
7801

Czornyj
18-04-2018, 18:36
Zamawiam PO za 13 tysi :D

siemalysy
19-04-2018, 21:00
Siemka :-)

Widzę, że tu planowane zakupy Rolexów :-D A ja tylko z Casio poniżej wyskakuje :-D

7902

arecki
20-04-2018, 23:29
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/IMG_20180420_231542-1.jpg
źródło (https://postimg.cc/image/rdlrfn1uj/)jpg images (https://postimages.org/)

P.R.P.
11-05-2018, 15:43
Nowość
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/05/5268669375bf6bbf9cd14984230d3613-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180511/5268669375bf6bbf9cd14984230d3613.jpg)

P.R.P.
11-05-2018, 17:33
Nie mogę już edytować, nie chcę zaśmiecać, ale pozbywam się paru rzeczy, może ktoś byłby zainteresowany..
https://www.olx.pl/i2/oferty/uzytkownik/2Et7f/

P.R.P.
13-05-2018, 22:41
Wczoraj kwadrat na 35-lecie, a dziś starszy, na 30-lecie był grany. ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/05/5a942a54407e01335b35dbad49469d71-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180513/5a942a54407e01335b35dbad49469d71.jpg)
Oczywiście na 30 I 35-lecie g-shocka a nie moje niestety.. Już po po.. [emoji53]

stachmuszel
14-05-2018, 07:45
Nowość
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/05/5268669375bf6bbf9cd14984230d3613-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180511/5268669375bf6bbf9cd14984230d3613.jpg)

Jak się nazywa ten zegarek, gdzie go kupić i ile kosztuje? :-)

P.R.P.
14-05-2018, 08:22
Casio g-shock gwm-b5000d-1. Wyszedł teraz na 35-lecie powstania. Póki co zostają na razie opcje zagraniczne. ;) W kraju będzie lada moment chyba (Time Trend, zegarki net, demus, zgora).
Cenę.. Ykhmm.. Sam zobaczysz. ;)

stachmuszel
14-05-2018, 09:43
2,5kzł?:shock: Piękny automat można za to kupić:shock:

P.R.P.
14-05-2018, 09:48
2,5kzł?:shock: Piękny automat można za to kupić:shock:
Można. [emoji6] Tylko, że np. dla mnie automaty od dłuższego czasu mogą prawie nie istnieć..

mswilk
17-05-2018, 11:01
Blue Moon ;)

9324

maki
20-05-2018, 14:07
Blue Moon ;)

9324

Zegar bajka, pasek dramat.

robin102
20-05-2018, 15:44
To fakt, ze nie z tej bajki, może teraz taka moda. Widziałem na weselu gościa w marynarce i spodniach od dresów, albo takie udawały :)

P.R.P.
21-05-2018, 07:57
Niezmiennie od 3 dni na ręku.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/05/81adf72f25caca874268f231ee0fef6e-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180521/81adf72f25caca874268f231ee0fef6e.jpg)

P.R.P.
22-05-2018, 12:08
Citek Eco drive AW1231-58B..

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/05/a46baa69a2d5df43cb298c9db5001559-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180522/a46baa69a2d5df43cb298c9db5001559.jpg)
Jednak się znudził.. Jakby co wisi na RPA. 9/10

Maro66.
23-05-2018, 16:13
Pozostając w japońskich klimatach...

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/05/40494783360_f859baaaf9_o-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/24Gomh1)Seiko Sakura Fubuki (https://flic.kr/p/24Gomh1)

stachmuszel
28-05-2018, 10:29
Piękny...

Maro66.
28-05-2018, 22:02
Dzięki, bardzo go lubię. :D

arecki
05-06-2018, 22:34
;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/IMG_20180602_122838_1-1.jpg
źródło (https://postimg.cc/image/gnuhf5y1p/)

P.R.P.
24-06-2018, 16:35
W klimatach g-shockowych.. Moja własna koncepcja kostki/kwadrata poniżej. Mod znaczy.
DW-5600HR + moduł i bezel rocznicowego DW-5030C oraz najwygodniejszy pasek, czyli od GW-5000.10918

P.R.P.
25-06-2018, 08:18
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/e9ec5b0450105f263b3e59858cbd259a-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180625/e9ec5b0450105f263b3e59858cbd259a.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/5aaf5410503921dd54e5014a64d048fb-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180625/5aaf5410503921dd54e5014a64d048fb.jpg)
Przygarnijcie Citka. ;) Na gwarancji PL, taniutko 250 zł dla forumowiczów (dałem prawie 500 za niego). Prawie igiełka, bo tylko kilka razy na ręku. Mega punktualny, pięknie trafia w indeksy jak to citek.
P. S. Przepraszam za prywatę ale nie chcę zaśmiecać naszej giełdy, a takiego podforum w tym wątku nie mamy.. ;)

maki
25-06-2018, 18:02
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/1eb0869cbc967c1071dd9209b1150336-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180625/1eb0869cbc967c1071dd9209b1150336.jpg)

arecki
25-06-2018, 22:37
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/IMG_20180625_092153_666-1.jpg
źródło (https://postimg.cc/image/6uaar1gct/)

P.R.P.
19-07-2018, 14:05
Przygarnijcie citka. ;)11750

Paw-Bor
19-07-2018, 15:02
To na co dzień i do pracy[emoji12]

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/07/e3eb6a98f90e0b01cd19ff08baa80ae6-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180719/e3eb6a98f90e0b01cd19ff08baa80ae6.jpg)

Oprócz tego jeszcze „Apple Watch”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

maki
07-08-2018, 16:34
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/1a82548c2de59b519aadeeb0e5c6d9bf-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180807/1a82548c2de59b519aadeeb0e5c6d9bf.jpg)

notdot
07-08-2018, 17:49
UUUU panie, aż bije po oczach, fajny ten sikor

spiritus
09-08-2018, 17:12
Co powiecie o czymś takim? :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/zegarekmeskiswissmilitarysergeant6418104-1.jpg
źródło (https://zegarownia.pl/media/catalog/product/cache/1/image/500x600/z/e/zegarek-meski-swiss-military-sergeant-6-4181-04-007_2.jpg)

Potrzebuję coś do munduru wyjściowego, garnituru i jednocześnie do niektórych rzeczy cywilnych

Chyba, że jeszcze 3 razy tańszy timex :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://www.zegarek.net/imageslib/TW4B01900_4m.jpg)

grizz
09-08-2018, 17:17
Pilot na przeszywanym pasku do galowego i garnituru. Średnio.

spiritus
09-08-2018, 17:21
A takie coś?

12504

grizz
09-08-2018, 17:39
Lepiej. Tylko to złoty kolor? Zgra Ci się z wykończeniami w mundurze?

spiritus
09-08-2018, 17:46
To nie jest złoty, srebrny. Jednak lepisza by była chyba czarna koperta. Pasowałby wtedy jakoś lepiej do daszku w garnizonówce.

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-swiss-military-hanowa-soldier-6-4231-04-007

Chyba, że coś innego ktoś poleci.

grizz
09-08-2018, 17:57
Czarna koperta? To niejak nie pasuje do galówki. Munduru. poza tym w tym przedziale cenowym, to unikałbym czegoś innego niż stal.

maki
09-08-2018, 18:24
Nie pasują te zegary do garnituru chocbys niewiadomo jakie paski zakładał. A czarna koperta to już w ogóle...
Pozdrawiam AM

spiritus
09-08-2018, 18:31
maki a co byś polecił?

Widzę, że co chwilę masz inny zegarek... jesteś jakimś dystrybutorem zegarków? :D
Zapewne się znasz to podaj swoje typy... w tej dolnej półce cenowej :D

2pompony
09-08-2018, 18:43
Zasada jest prosta do pojęcia: zegarek do garniaka powinien być możliwie najbardziej elegancki, a elegancja (w tym wypadku) to prostota. Im koperta cieńsza, tym bardziej elegancko, im mniej dodatków na tarczy - to samo, im mniej wskazówek - też, im cieńszy rant - tym lepiej. Najbardziej w cenie jeśli idzie o kolor koperty jest klasyka: kolor określany potocznie jako srebrny (stal, chrom) lub złoty (złoto żółte, złoto czerwone, pozłacane).

Odpadaja kolorowe koperty (pomarańczowe, niebieskie, czerwone). Tarcze raczej stonowane, choć tu dopuszczalne są kolory, byle nie jakieś wyjątkowo jaskrawe. Coraz częściej do garnituru nosi się inne paski niż skóra, ale dalej w pewnych kręgach włożenie bransolety do garnituru świeci z daleka wieśniactwem.

- - - - kolejny post - - - - - -

PS

Dobrze utrzymywać kolor paska i dodatków skórzanych (buty, pasek) w jednakowej tonacji, tzn. nie beżowy pasek do czarnych butów dla przykładu.

spiritus
09-08-2018, 18:58
O tym to wiem i dlatego szukam coś z czarnym paskiem bo buty mam zawsze czarne... czy to garnitur, mundur, cywilki.

2pompony
09-08-2018, 19:03
No, to teraz znając zasady kup wedle nich to, co Ci się spodoba. :)

maki
09-08-2018, 19:06
Nie sprzedaje zegarków. Od dawna juz tez nie kupuje.

Kup jakiegoś Orienta albo Seiko.

Pozdrawiam A

P.R.P.
16-08-2018, 10:39
GW-M5610BA
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/157728a3269f2ed68c6143905de935a4-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180816/157728a3269f2ed68c6143905de935a4.jpg)

sisco7
20-08-2018, 15:41
Witam.
Możecie mi polecić jakiś zegarek do biegania z dokładnym pulsometrem i gps.
Czy suunto spartan to dobry wybór?

arecki
21-08-2018, 21:02
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/IMG_20180821_194927-1.jpg
źródło (https://postimg.cc/image/lxgzoydrx/)

arecki
23-08-2018, 21:57
;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/IMG_20180823_183113-1.jpg
źródło (https://postimg.cc/image/4cpjkca9p/)

maki
24-08-2018, 09:33
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/59cfa1b650444188ed4e252bce9db4e7-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180824/59cfa1b650444188ed4e252bce9db4e7.jpg)

maki
25-08-2018, 12:48
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/2a0f9ab81f6b3dc4124108933147d645-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180825/2a0f9ab81f6b3dc4124108933147d645.jpg)

Pawel92
25-08-2018, 15:40
Nadal trochę dziwnie mi się spogląda na kopie :wink:

krzysztofz24
03-09-2018, 13:38
Myslalem, ze juz bardzo dawno temu w podstawowce nauczylem sie znac na zegarku;-)
Ale ostatnio przegladajac zegarki w sklepie internetowym zaskoczylem sie lekko i nie kumam tego systemu.

Chodzi o kiedys Radziecka a teraz rosyjska firme Szturmanskie.
Czy ktos mi moze wyjasnic ten system:-).
Bo wiekszosc zegarkow robia z takim oznaczeniem.
Oczywiscie wiem ktora jest godzina po polozeniu wskazowek, w niektorych modelach daja tez kropeczki na cyferblacie pokazujace polozenie cyfr w "normalnym systemie"

Ale chcialbym wiedziec, co autor mial na mysli z takim oznaczeniem cyferblatu.

13534

Maro66.
03-09-2018, 14:02
Jak to co? Wskazówka godzinowa robi jeden pełny obrót raz na 24 godziny. Na zdjęciu wskazuje 20:11 :-)

2pompony
03-09-2018, 14:03
Zegarek 24 godzinny. Minutowa wskazówka działa tak jak zwykle, godzinowa rusza się dwa razy wolniej. Tym sposobem ktoś kto nie widzi naocznie pory dnia (np. marynarz na łodzi podwodnej, czy polarnik podczas nocy polarnej) wie czy jest godzina 6 rano, czy 18.

- - - - kolejny post - - - - - -

Uf, zbyt długo pisałem, kolega już wyjaśnił...

Maro66.
03-09-2018, 14:15
Ładnie to rozwinąłeś. Nie powinno być już żadnych wątpliwości.

krzysztofz24
03-09-2018, 14:21
Aaa to tak to dziala:-). Fajne to bardzo. Dla mnie to byla 10:11 albo 22:11 i za nic sobie tego nie moglem dopasowac do tych oznaczen;-).
Dzieki.

andystar
03-09-2018, 15:04
System 24 godzinny cyferblatu był używany głównie na kolejach.

stachmuszel
06-09-2018, 20:13
System 24 godzinny cyferblatu był używany głównie na kolejach.

To chyba jedyny "normalny" system wskazywania czasu. Jedna doba to jeden obrót wskazówki godzinowej. Kto to wymyślił, aby robiła dwa kółka? ;-)

arecki
09-09-2018, 14:50
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/IMG_20180909_144043-1.jpg
źródło (https://postimg.cc/image/kpf5reuq9/)

maki
14-09-2018, 17:54
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/f846f113e9418a487fff32849b5b763a-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180914/f846f113e9418a487fff32849b5b763a.jpg)

maki
15-09-2018, 13:27
Powtórka


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/73d6280fcbb30293602dbf34e73e8d49-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180915/73d6280fcbb30293602dbf34e73e8d49.jpg)

Maro66.
15-09-2018, 13:34
Gościu na schodach patrzył pewnie, jak na głupiego? :grin:

mackaron
15-09-2018, 14:35
Witam.
Możecie mi polecić jakiś zegarek do biegania z dokładnym pulsometrem i gps.
Czy suunto spartan to dobry wybór?

Jesli chcesz zegarek z pomiarem tetna w nadgarstku to Garmin Fenix3 jesli moze byc pasek to suunto spartan sport bedzie ok. spartany z pomiarem w nadgarstku maja felerny zawias i juz kilkanascie osob raportowalo wylamany zawias paska. spartan sport jest produkowany w finlandii, Wrist HR w chinach.

maki
15-09-2018, 17:57
Gościu na schodach patrzył pewnie, jak na głupiego? :grin:

Nie no, niby porównuję sobie godzinę Tissota z iPhonem:) Na dworcach różni zboczency się trafiają.

Maro66.
15-09-2018, 18:23
:grin: Ja mam zawsze opory w miejscach publicznych. :lol:

robin102
15-09-2018, 21:50
Eeee tam. Nosiłem przez parę letnich tygodni dwa zegarki jednocześnie, w koszuli z krótkim rękawem :)

Zolty
16-09-2018, 19:09
Jak radziecki zolnierz.... ;)

maki
17-09-2018, 08:31
Jak ten pan:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/e208c791bba1ce481ec7241674b97988-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180917/e208c791bba1ce481ec7241674b97988.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/ef6e2f1ae7e385d1e40c33e754ba9ead-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180917/ef6e2f1ae7e385d1e40c33e754ba9ead.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/fcda5bb87746d18dbb5ab60a72bcb332-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180917/fcda5bb87746d18dbb5ab60a72bcb332.jpg)

P.R.P.
26-09-2018, 12:06
To:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/b9cb390013be9150dfb7b87ae07a1981-2.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180926/b9cb390013be9150dfb7b87ae07a1981.jpg)

Zetrov
26-09-2018, 12:12
Na razie bez zmian:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/ab7b2aa6bea7ad26f653202ab212863a-2.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180926/ab7b2aa6bea7ad26f653202ab212863a.jpg)

P.R.P.
26-09-2018, 12:47
Chyba na kizimizi widziałem. ;) Podoba się!

krzysztof jot
01-10-2018, 20:52
Witam.
Możecie mi polecić jakiś zegarek do biegania z dokładnym pulsometrem i gps.
Czy suunto spartan to dobry wybór?Jeśli nadal szukasz... Garmin. Nie Fenix3 bo to już antyk, a akurat w tej kategorii to minus ;). Dwa lata w elektronice to ma znaczenie.
Fenix5 lub jak masz budżet F5 plus. Natomiast typowo do sportu i treningow to polecam Forerunner935. Miałem każdy z nich, FR935 wypada najlepiej w kwestii dokładności wskazań, GPS. Ilość funkcji i opcji w nowych Garminach zjada na sniadanie Suunto ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/de33cc4a7a20264f4c0647adb9564851-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181001/de33cc4a7a20264f4c0647adb9564851.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/b21c43e9175384f363c52454278c5ddd-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181001/b21c43e9175384f363c52454278c5ddd.jpg)

brocolo
02-10-2018, 10:14
ja mam casio

robin102
02-10-2018, 12:04
Ja mam problem ze swoim SEIKO SKX009 . Jak jest ciepło to spieszy 15-20 sekund na dobę, jak jest chłodniej to późni się 10-15 sekund na dobę. Prawie 4 lata na ręku 24 godziny, bez zdejmowania. Wcześniej przez 3 lata chodził jak szwajcarski zegarek :)
Może smary wymienić ? Korzystał ktoś z Was z firmowego serwisu SEIKO w PL ?

stachmuszel
03-10-2018, 13:19
Robin102, firmowy serwis (jedyny) jest w Sochaczewie. Nie korzystałem z tego serwisu, ale zakładając, że odchyłka dobowa to +/- 20s. jest ona w granicach norm producenta, która dla mechanizmów 7s26/36 zakłada -30/+40s. Musisz zdać sobie sprawę, że jest to najprostszy mechanizm z możliwych, bez stop-sekundy i dokręcania. Po 4 latach nie oczekuj cudów od tego mechanizmu. Trzeba pewno go wyczyścić i nasmarować. Tym bardziej, że jak piszesz, nosisz go non-stop.
Masz wersję "K" czy "J"?

robin102
03-10-2018, 16:48
Wersja "J" chodził przez 4 lata wręcz idealnie. To był najdokładniejszy mechaniczny jaki miałem i najtańszy :) Teraz reaguje mocno na zmiany temperatury. Zapewne przydał by mu się wymiana oleju silnikowego :)

stachmuszel
03-10-2018, 19:42
Pocieszę Cię, ETA2824 często po dwóch latach jest tak niestabilna, że ciężko ją wyregulować. W Japończykach wykonujesz konserwację, wymianę smarów i znów kilka lat spokoju. ETA zakłada już wymianę kilku elementów zegarka.

Maro66.
03-10-2018, 20:27
Co to jest 4 lata na Seiko? Z tym mechanizmem powinien pracować do przeglądu co najmniej 10 lat. Chyba, że gdzieś nim przypierd... , to co innego. :mrgreen:
Z tymi ETAmi jest różnie. Nie spotkałem się, żeby jakaś odmówiła posłuszeństwa po dwóch latach, tak sama z siebie. W Orisie miałem Selitę, niby gorsza od ETY. Po pięciu latach użytkowania wysłałem zegarek na przegląd ponieważ już wypadało. Okazało się, że trzeba było przesmarować w dwóch miejscach i wyregulować. I tyle, mechanizm nie wymagał pełnego przeglądu. Używałem jeszcze dwa lata i sprzedałem na dokładnym chodzie. Mi z żadnym zegarkiem (odpukać) nic się nie dzieje. Może dlatego, że zdaję sobie sprawę z tego, że zegarek do przyrząd precyzyjny, wymagający odpowiedniego traktowania. Nie, żebym się jakoś pieścił z zegarkami, ale podstawy typu; nie zakładam zegarka mechanicznego, jak idę na rower są oczywistością dla mnie, niestety nie dla wszystkich. Znam przykład, jak jeden gość grał sobie w tenisa z manufakturą na łapie... Skończyło się odrzuceniem gwarancji i naprawą za jedyne 7500 pln.

maki
04-10-2018, 11:28
W tenisie nie takie zegary sie poniewierają.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/07218bab6f6aeb14150601bf9f4f84d3-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181004/07218bab6f6aeb14150601bf9f4f84d3.jpg)


Tyle ze ten pan leworęczny chyba z tego co pamietam:P

arecki
06-10-2018, 00:00
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/IMG_20181005_163244-1.jpg
źródło (https://postimg.cc/sQM5r8tb)

moshica
11-10-2018, 19:01
Wybieram ten "przedmiot" z symbolem M power a nie ten zegarek ;-)

Zahir
11-10-2018, 23:57
Panowie doradźcie bezobsługowy zegarek do codziennego użytku.
Z moich poszukiwań wyszło mi, że prawdopodobnie będę chciał Citizen'a na Eco-Drive znalazłem nawet model wszystkomający co mnie interesuje BL1258-53L ale okazało się, że to edycja 2011 i jest ciężko z dostępnością.

Rozmiar 42-43 max
Na bransolecie
Koperta SS ale może być Tytan
Uszy pozwalające na opcjonalne założenie paska
Szkło Sapphire
Ciemny cyferblat
Tylko indeksy
Bezel mile widziany choć nie konieczny
Dobra luma
Kalendarz - mile widziany perpetual

Prosty czytelny, żadnych chronometrów.
Dzięki.

Maro66.
12-10-2018, 12:33
Citizen CB0010-88E, a jak chcesz w dobrej cenie coś bardziej na wypasie, jestem w stanie odstąpić po pieniądzach (kasy mi potrzeba) AT8129-80E.

Zahir
13-10-2018, 04:39
Dzięki, ten co sprzedajesz fajny ale zupełnie nie takiego szukam (chrono). Ale ten radio-controlled całkiem fajny - nawet w miarę mi się podoba podobna Attesa na tytanie CB1070-56L ale odpada bo nie ma opcji na pasek. Twoja propozycja z paskiem nie ma takiego problemu ale nie wiem czy mi w ogóle przy tej dokładności potrzebne radio-controlled - wolałbym w zamian perpetual calendar.


Pewnie stanie na nowym Promaster Diver BN0200-56E ale raz, że nie jestem przekonany do tytanu, a dwa że za taką kasę szafiru nie dali. Rozmiar 44 ujdzie (chyba) przymierzałem w sklepie i nie ma tragedii. Luma wypas, jak to w diverach. No i ma bezel.


Mam wrażenie, że ONI to robią specjalnie i każdy model w ofercie jest z gruntu pod jakimś względem ograniczony ;)

grizz
13-10-2018, 08:22
Brak szafir w nurkach to często wynika z kwestii technicznych. Szafir trudniej zarysować, że ale łatwiej zbić.

Zahir
14-10-2018, 00:03
O tym właśnie mówię, jak tak bardzo chcieli zrobić rasowego nurka, to czemu zrobili go na bransolecie, a nie na gumie ;)

stachmuszel
14-10-2018, 08:51
Bo to jest tak jak z samochodami, część kupuje samochody tzw. terenowe, w ogóle tam nie jeżdżąc. Mania posiadania, producenci doskonale o tej przypadłości ludzkiej psychiki wiedzą ;-)

Maro66.
16-10-2018, 12:59
Brak szafir w nurkach to często wynika z kwestii technicznych. Szafir trudniej zarysować, że ale łatwiej zbić.

A to takie "urban legend". Uwierz, że jakby od jakiegoś uderzenia strzelił szafir, to z mineralnego w tej samej sytuacji również nic by nie zostało. Jakoś trzeba usprawiedliwiać przed klientami skąpstwo i oszczędzić ze 3$ na szafirze...

stachmuszel
16-10-2018, 15:22
Kolega zegarmistrz z wieloletnim doświadczeniem zawodowym nie widział zbitego szkła mineralnego, szafirowe owszem. Szczególnie w Atlanticach i Tissotach. Generalnie poza lepszą przejrzystością nie widzi On nic lepszego niż inne typy szkieł.
Twoja teza o "skąpstwie" producentów chyba nie do końca ma zastosowanie. Tanie Adriatici (nie wszystkie), Atlantici (chyba wszystkie) mają shafir glass (umówmy się, to są tanie zegarki), a wiele zacnych i drogich marek do dziś używa szkieł hesalitowych.

Maro66.
16-10-2018, 15:41
Ja wieloletniego doświadczenia nie mam, ale na jakieś 10 lat, które jestem w branży widziałem kilkanaście rozbitych szkieł mineralnych i dwa porysowane szafiry (po wypadkach motocyklowych) i jeden ukruszony. O dziwo nie widziałem rozbitego z Tissota, co zaskakujące ponieważ używają dosyć cienkich.

Zahir
16-10-2018, 19:13
dzięki za porady i zainteresowanie - zdecydowałem się na BN0211-50E
ma sapphire, który w mojej ocenie ma przewagę w codziennym użytkowaniu nad minerałem, SS z titan coating, antymagnetyczną kopertę wykonana z jednego kawałka metalu (bez tylnej klapki), prosty / czytelny cyferbat z samymi indeksami i świetny kajdan.
Z czegoś musiałem oczywiście (a jakże) zrezygnować i padło na lumę, która nie jest może świetna ale myślę, że na co dzień da radę. ]

Generalnie wygląda na zaprojektowany pod kątem wytrzymałości, dla mnie bomba jeśli chodzi o zegar na codzienne noszenie.



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/BN021150E510x680-1.jpg
źródło (https://westminsterdistribution.com/wp-content/uploads/2018/06/BN0211-50E-510x680.jpg)

Maro66.
16-10-2018, 19:21
Jak to BGW9 świecąca na niebiesko, to się mocno zdziwisz. Nad ranem daje radę bez problemu.

Zahir
16-10-2018, 19:27
z tego co widziałem na jutubie to tylko wskazówka minutowa świeci na niebiesko (trochę dziwne wolałbym obie) - przy czym padło twierdzenie, że to właśnie zielona luma trzyma dłużej...
nie żeby to była sprawa życia i śmierci ale chciałbym być w stanie sprawdzić czas w każdej codziennej sytuacji.

Maro66.
16-10-2018, 21:15
W sumie to Promaster, powinien dać radę, moje wszystkie dają.

Zahir
16-10-2018, 23:33
tu widać tą nie typową lumę (stopklatka z jutuby)

15628

Dam znać jak już go dostanę na rękę ;)

P.R.P.
23-10-2018, 11:02
Kurde, fajny ten citek! Ale ja ogólnie "lubię citki". ;) Jaka cena, jeśli to nie tajemnica? Chętnie bym sobie nabył. Świecenia bym się nie obawiał. Miałem BN0151-17L i luma była tam kapitalna i dodatkowo niebieska, a nie zielona, co mnie osobiście jeszcze bardziej się podobało. Głupi sprzedałem.. ;(
A propos, jak ktoś chętny na klasyka G (rocznicowego) to zapraszam. https://www.olx.pl/oferta/casio-g-shock-dw-5030-model-na-30-lecie-casio-g-shock-CID87-IDvLTtj.html#916967bfda

15901
15902

Zahir
24-10-2018, 13:51
P.R.P. dzięki! Dałem 350 albiońskich poundów. Bardzo mi się podoba, luma wbrew obawom świetna. Ciężki (mimo że wygląda jak titan), bardzo dobrze leży na łapie. Bransoleta genialna ale myślę, że dzięki w miarę klasycznemu i nie krzykliwemu designowi, na dobrze dobranym pasku nada się od biedy pod mankiet.

P.R.P.
24-10-2018, 21:21
No to żeś mi smaka narobił jeszcze bardziej. ;) Design "ascetyczno-toporny" bardzo mi się podoba w tym citku. Jak tylko opchnę ww "Dżi" to chyba poszukam i dla siebie tego zegara. ;)

Zahir
26-10-2018, 13:10
P.R.P. polecam sprawdzić najpierw jak z dostępnością, bo wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to nie jest model "na Europę" tak przynajmniej usłyszałem w dwóch sklepach gdzie sprzedają Citizena - twierdzili, że nie mają tego modelu w ogóle w katalogu. W końcu kupiłem online od jakiegoś jubilera ze Szkocji.

P.R.P.
26-10-2018, 22:32
Dobrze wiedzieć, dzięki za info Zahir. Jak ogarnę sprzedaż ww g-shocka (nikt nie chce??), to poszukam. Drugi w kolejce jest ten. Inna stylistyka, ale jakoś wpadł mi w oko. https://ak1.ostkcdn.com//images/products/14052994/Citizen-Mens-BM6929-56L-Eco-Drive-Watch-53c49132-3f47-447f-818b-1e52c4bbfc74.jpg

pilon
27-10-2018, 11:20
A ja nie wiem co kupić. Coś nurkowo wyglądającego, na bransolecie i z datą, poza tym bez bajerów...

nowart
27-10-2018, 11:46
A ja nie wiem co kupić. Coś nurkowo wyglądającego, na bransolecie i z datą, poza tym bez bajerów...

Poszukaj Orientów M-Force. Miałem wiele lat, genialnie wykonany i wyglądający na nadgarstku zegar. Do tego w iście śmiesznej relacji ceny do jakości.

maki
29-10-2018, 09:01
16188
———————

wywar
29-10-2018, 09:23
A ja nie wiem co kupić. Coś nurkowo wyglądającego, na bransolecie i z datą, poza tym bez bajerów...
A może Balticus z szafirem? Ja swojego kupiłem używanego za tysiaka. W komplecie był mesh i skóra.

16190

Maro66.
29-10-2018, 23:35
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/31750477358_12c6ce0d18_z-2.jpg
źródło (https://farm2.staticflickr.com/1936/31750477358_12c6ce0d18_z.jpg)
8-)

Zahir
29-10-2018, 23:41
Proszę bardzo jak ładna sygnaturka :)
bardzo sportowa elegancja, to automat?

na gumie go masz?

Maro66.
29-10-2018, 23:55
I owszem. Oris robi wyłącznie zegarki mechaniczne. A ten jest jednym z 250 sztuk. Cieszy mnie bardzo. Miałem kiedyś pierwszy zegarek limitowany Roberta Kubicy. Tego nie wypuszczę.

moshica
30-10-2018, 00:05
Ładny i czytelny ten Oris w swojej prostocie. Ładny design i kolorystyka. Byłbym dumny jak właściciel[emoji5]

Zahir
30-10-2018, 00:18
fajny zegar, bardzo mi się podoba przejrzystość i przyjemne akcenty ale osobiście nie wybrał bym wersji z sygnaturą, z innego powodu niż kolekcjonerski - ale to bardzo indywidulana sprawa jest. Podobnie jak guma ;)

robanto
30-10-2018, 10:52
Pytanie do kolegów posiadających Suunto traverse - warto? Jak się sprawują? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Kapsta
30-10-2018, 11:22
16230
Od prawie pół roku korzystam z Suunto Ambit3 Peak i jestem baaaardzo zadowolony... Jedynym mankamentem jest dość długa synchronizacja z telefonem po treningu, ale można przeżyć ;)

pilon
30-10-2018, 11:24
Pytanie do kolegów posiadających Suunto traverse - warto? Jak się sprawują? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Bardzo dobre, robią to co trzeba i są wytrzymałe - opieram opinię na opinii znajomego, który miał model Traverse - nie wiem dokładnie jaki.

Jednak cenowo nie są genialne, jeśli się ma iPhone albo Samsung Galaxy i z zegarkiem się nie będzie pływać, skakać po nim, albo rzucać na kamienie.

To jest kompromis wytrzymałości i uniwersalności.

Znajomy po przejściu na Galaxy S8 sprzedał Traverse i kupił Gear. Kompromis - milion więcej funkcji a przy normalnym użytkowaniu - wytrzymałość podobna.

robanto
01-11-2018, 19:29
Dzięki Kolegom. Mi podoba się surowość Traverse, poza tym bardziej mi pasuje na codzień jako leśnikowi.

pilon
01-11-2018, 19:39
Do pracy w lesie - wybór jest prosty.
Mój dziadek był leśniczym - ile to razy mankiet w coś się dostał, albo czymś oberwał, czy tak samo rękawice - a do zegarka tam bllsko ;)

Maro66.
02-11-2018, 11:40
To jeszcze jedno z wczoraj

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/11/45627576442_da5c746c56_z-2.jpg
źródło (https://farm2.staticflickr.com/1927/45627576442_da5c746c56_z.jpg)

robin102
02-11-2018, 12:22
ORIS hmmmmmm się rozmarzyłem :)

moshica
02-11-2018, 12:28
Maro Ty mnie nie denerwuj, ten model coraz bardziej mnie kręci[emoji5]

Maro66.
02-11-2018, 12:34
Wcale się nie dziwię :D

pilon
02-11-2018, 13:32
A ja z drugiej strony bieguna zegarkowego...

Czas na nowego mechanika nadchodzi, czas na elektronikę przemija. Po 2 latach, kiedy w pracy nie było lepszego i mniej inwazyjnego sposobu na klikanie z żoną, która była sama w domu, najpierw w ciąży, potem z małą, potem po prawie roku "uczenia" dziecka godzin z Myszką Miki... pora się niedługo rozstać... Taka mała rzecz, a czasem niezastąpiona... Wiele wspomnień, mówię zupełnie szczerze.


16393

moshica
02-11-2018, 14:44
Masz rację ale jak sam wiesz bardziej przywiązujemy się do mechaników i precjozów niż chwilowych elektronicznych gadżetów których życie liczone jest jak żywot muszki owocówki[emoji5] i coś w tym jest. Ta wartość mierzalna lub sentymentalna.

pilon
02-11-2018, 14:48
Jasne... :) Jak pisałem, czas na klasykę. Natomiast refleksja pozostaje - coś czego 5 lat temu pewnie nigdy bym nie kupił, zostało ze mną na ponad 3 lata ;)

Maro66.
07-11-2018, 13:35
Smacznego ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/11/30823700027_f748b9700d_z-2.jpg
źródło (https://farm2.staticflickr.com/1940/30823700027_f748b9700d_z.jpg)

otwieracz
20-11-2018, 14:15
Wzbraniałem się przed nim rękami i nogami ze względu na jego dużą popularność mimo że mi się od dawna podobał. Niby nic wyjątkowego, ale jego urok tkwi w jego prostocie. Chodzą słuchy że kończą z produkcją, ile w tym prawdy nie wiem. Ale bałem się że jak zniknie z rynku to będę potem cholernie żałował że go nie kupiłem. I mogę tylko potwierdzić - piękny jest, warto było.
17198

robanto
20-11-2018, 22:46
Gratulacje, rzeczywiście fajny. Na pewno w rzeczywstości prezentuje się jeszcze lepiej.

stachmuszel
23-11-2018, 15:33
Te słuchy już dawno stały się faktem.
To jest normalny porządny czasomierz, a nie jakieś plastikowe popierdółki z myszką miki na ekranie ;-)
Ten Presage powyżej też piękny.

maki
24-11-2018, 01:26
17423

Leżała popierdółka kilka lat w szufladzie, aż zatęskniłem do niego...

robin102
24-11-2018, 14:42
Wzbraniałem się przed nim rękami i nogami ze względu na jego dużą popularność mimo że mi się od dawna podobał. Niby nic wyjątkowego, ale jego urok tkwi w jego prostocie. Chodzą słuchy że kończą z produkcją, ile w tym prawdy nie wiem. Ale bałem się że jak zniknie Bardzo wdzięczny tani zegarek. Żal się z takim rozstawać jakby co.

maki
24-11-2018, 15:38
17436

___________

stachmuszel
24-11-2018, 17:51
Zegarek ładny, tylko ta ETA G10 w środku (-:
Strasznie plastikowy mechanizm, ale zadziwiająco dokładny. Niestety każda usterka to wymiana na nowy.

moshica
07-12-2018, 19:31
Mam pytanie, ma ktoś z Was Luminoxa jakiegoś ?

Maro66.
07-12-2018, 19:42
A miał liczy się?

moshica
07-12-2018, 20:23
Przerobiłeś Luminoxa na miał ?
No toś mnie zaskoczył ;-) ....... jak mogłeś !

- - - - kolejny post - - - - - -

No dobra, jak był i nie masz go to też napisz, model jaki i wrażenia ?

Maro66.
07-12-2018, 23:26
O takiego miałem

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/12/12617519475_bc3590258a_b-1.jpg
źródło (https://farm3.staticflickr.com/2873/12617519475_bc3590258a_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/12/12617938824_93f91dd303_b-1.jpg
źródło (https://farm4.staticflickr.com/3750/12617938824_93f91dd303_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/12/12502245933_59f805c21c_b-1.jpg
źródło (https://farm8.staticflickr.com/7409/12502245933_59f805c21c_b.jpg)

Trochę żałuję, że sprzedałem. Bardzo fajny, wygodny i czytelny zegar. Jakościowo również nie ma wstydu. Dzisiaj brałbym model z szafirem. Ten miał szkło mineralne.

moshica
08-12-2018, 00:27
No więc też po głowie mi chodzi model Turtle. Z tego co doczytalem tam jest werk Ronda 515, czyli tak sobie. Pewnie daje radę.
No ale mam pytanie. Trafiał dokładnie w indeksy?? Jak z podświetleniem trytowym H3, faktycznie świeciły mocno cały czas?
Dlaczego go sprzedałeś???
Cały czas się rozgladam za takim typem, są jeszcze Trasery ale wg. mnie Luminox ciekawszy...

Szkoda że go pogoniłeś....

maki
08-12-2018, 13:05
Wyglądają te Luminoxy jak Baby G. Czytelność tez średnia. Za te kasę wole 2 Gshocki.
Nie było tu pisane wcześniej o minimalizmie bla bla bla....?

moshica
08-12-2018, 13:50
Gshock totalnie nie czytelny, typowy elektronic i japoniec. Wole szwajcara w stylu military...sorry nigdy japoncow nie cenilem.

stachmuszel
08-12-2018, 14:17
Japońców nigdy nie ceniłeś?!
Szwajcar do 1000 Euro to masówka, bazująca na tanich Etach i Rondach. Tym bardziej kwarce. Dwa razy tańsze Seiko zawsze będzie miało lepszy werk i będzie lepiej zrobione niż tzw. Szwajcar. Porozmawiaj z serwisantami, którzy naprawiają jedne i drugie.

moshica
08-12-2018, 14:21
Co mi po japońcu jak samopoczucie de de że to nie szwajcar. Dzielimy się na jednych i drugich. Brand to brand. Nie patrzę tylko na werk ale całokształt. Tak jak mamy auta do miasta to i mamy droższe w trasę. Tak samo z zegarkami.

stachmuszel
08-12-2018, 14:28
Co mi po japońcu jak samopoczucie de de że to nie szwajcar. Dzielimy się na jednych i drugich. Brand to brand. Nie patrzę tylko na werk ale całokształt. Tak jak mamy auta do miasta to i mamy droższe w trasę. Tak samo z zegarkami.

Jasne, każdy kupuje to co lubi ;-)

moshica
08-12-2018, 14:30
No otóż to. Wiesz jedni tylko Toyote i Hondę a inni do niemca też nie wsiadą. Tu jest analogicznie. Każdy w głowie ma wyrobiony brand[emoji5]

maki
08-12-2018, 16:48
Kwarcowy Szwajcar w dechę brand

moshica
08-12-2018, 17:36
Krytyka Luminoxa a czemu.? Tylko Seiko się tu liczy?

maki
08-12-2018, 17:53
Jeżeli Ty nie cenisz japońskich automatów (dlaczego??), to ja tym bardziej nie cenie „szwajcarskich” kwarcyków.

moshica
08-12-2018, 17:59
Ja skrytykowałem Certinę?Kiedy i gdzie? Chyba mnie pomyliłeś. Zawsze chciałem mieć DS Podium lub inną. Przeczytaj ponownie ...

moshica
08-12-2018, 18:05
Swego czasu prawie szedłem kupić Certinę DS Spel... ale do zakupu nie doszło nigdy. Apropo to wyżej ją cenię niż Tissoty oklepane pomimo że to samo pozycjonowanie.

maki
08-12-2018, 18:06
Przepraszam, faktycznie to nie Twoja uwaga była. Przepraszam.

Zdążyłem wyedytować ten wpis, żeby nie zaśmiecał wątku.

Niemniej wiem juz ze sam więcej kwarca udającego normalny zegarek nie kupie. Jeżeli juz to jawnie Casio (np. nowy 5000 pokazywany wyżej - zajeb...) czy inne Suunto. A najszybciej jakies automatyczne Seiko.

moshica
08-12-2018, 18:09
No rozumiem. Ale ja znów automata nie chcę. Bo zależy mi na dokładności chodu, serwisowanie ich to inna półka cenowa. No a Suunto owszem chciałem ale jak poczytałem fora to dokładności w alto baro to one nie mają. I koło się zamyka....

maki
08-12-2018, 18:17
Alto baro nigdy nie będzie dokładne, bo taka jest specyfika tego pomiaru. Dopóki pogoda ”stoi” jest wystarczająco dokładny. Jak zawieje innym ciśnieniem to cała kalibracja bierze w łeb i pomiar niedokładny. Byłem z Suunto na Kilimandżaro i z ProTrekiem na Araracie - mniej więcej dały rade.

maki
08-12-2018, 18:25
18307

18308


Taka wysokość i takie ciśnienie pokazał Vector na Araracie.
Jak ktoś mi mówi ze go głowa boli bo ciśnienie spadło o 10 czy 20 jednostek....

moshica
08-12-2018, 18:58
Teraz były i jeszcze są chyba dobre ceny na Suunto Core.

maki
08-12-2018, 19:26
Jak Szwajcaria to Szwajcaria

18310

moshica
08-12-2018, 20:21
Atlantic Worldmaster. Klasa i legenda[emoji5]

kiemlo
08-12-2018, 23:02
Wtem!

18321

Maro66.
08-12-2018, 23:38
A wracając do Luminoxa. Sprzedałem ponieważ mam zegarkowe ADHD. Rondy kwarcowe są bardzo OK. Co do lepszej jakości o połowę tańszych zegarków japońskich, to jest to zwykła bzdura. Wcale nie są lepsze, a nawet gorsze. Są znacznie mniej dokładne od szwajcarskich. Ale już w tej samej cenie prezentują wyższy poziom jakości i dokładności działania, lub podobny i do tego są in-house. Mam i japońskie i szwajcarskie. Japońskie o połowę tańsze od szwajcarskich, nie mają do nich startu. Natomiast kwarcowe Citizeny z eco drive i radio controlled zjadają kwarcowe szwajcary, nawet dwa razy droższe bez popitki.

maki
08-12-2018, 23:57
Wtem!

18321

Spoko. . .

moshica
09-12-2018, 01:29
maro, nie odpowiedziałeś na pytania[emoji5]
Trafiał w indeksy ten werk.?
Podświetlenie dawało radę cały czas?
Kupowałeś go wysyłkowo??
Z tą samą Ronda 515 jest też o połowę tańszy Swiss Military Hanowa ale bez trytowego podświetlenia. Chyba tam tylko super luminova.
Fajne są też Vostoki z H3 ale się cenią za bardzo.

Maro66.
09-12-2018, 01:49
Chyba nie trafiał idealnie. Nie pamiętam. A sam tryt świeci super i cały czas. Nie ma nic, co świeciłoby lepiej, poza podświetleniem elektrycznym. Sikora kupiłem na forum KMZiZ.

stachmuszel
09-12-2018, 09:27
A wracając do Luminoxa. Sprzedałem ponieważ mam zegarkowe ADHD. Rondy kwarcowe są bardzo OK. Co do lepszej jakości o połowę tańszych zegarków japońskich, to jest to zwykła bzdura. Wcale nie są lepsze, a nawet gorsze. Są znacznie mniej dokładne od szwajcarskich. Ale już w tej samej cenie prezentują wyższy poziom jakości i dokładności działania, lub podobny i do tego są in-house. Mam i japońskie i szwajcarskie. Japońskie o połowę tańsze od szwajcarskich, nie mają do nich startu. Natomiast kwarcowe Citizeny z eco drive i radio controlled zjadają kwarcowe szwajcary, nawet dwa razy droższe bez popitki.

Maro66, nie chcę się przepychać z opiniami, ale porównaj w kategorii cenowej do 1000pln np. jakąś Adriaticę, Atlantica do Seiko w tej samej cenie. Dla mnie porównanie jest miażdżące do tych pierwszych. W Szwajcarze będzie siedziała kwarcowa tania, jednorazowa (bez możliwości napraw) Ronda lub ETA, a w Seiko będzie już automat z serii np. 4R35/6. Oczywiście automat będzie mniej dokładny, ale kto powiedział, że zegarek mechaniczny ma być dokładny. Nieporozumieniem dla mnie jest ocena zegarka w kategorii jego dokładności chodu. Taniego Szwajcara nikt nie będzie naprawiał, pójdzie do sklepu i kupi drugi, a takie Seiko jest serwisowalne przez długie lata. Nawet z pokolenia na pokolenie. Ale to jest oczywiście moje zdanie, podparte również zegarkowym ADHD ;-)

moshica
09-12-2018, 17:29
stachu, nie odbierz tego jak czepialstwo ale większość kupując markowe zegarki czy to helweckie czy made in japan, to chce mieć precyzyjne wskazania. Dokładność tanich automatów mocno nie porywa i tygodniowa odchylka wskazań robi się znacząca. Jak dla mnie właśnie dokładność chodu to znaczący wyznacznik jakości. No bo gdyby nie to to można i taniochę bazarową nosić. Pytanie gdzie jest dla nas granica akceptacji posiadania???

stachmuszel
09-12-2018, 18:34
Moshica, oczywiście masz rację, zegarek jest po to aby wskazywać czas dokładnie. Ale rzeczywistość nie jest taka prosta, bo kwarcak za 50pln z Biedronki czy małego osiedlowego bazarku (z jakąś Miyotą na pokładzie) może być dokładniejszy niż prestiżowy mechaniczny werk z wieloma komplikacjami, drogiej szwajcarskiej firmy. Dokładność w takim zegarku jest sprawą drugorzędną, ważny jest Brand i Image zegarka i właściciela:-)

moshica
09-12-2018, 18:48
Masz zupełną rację. Musimy kupować to na co nas stać i co nas rajcuje. Dlatego tyle modeli, brandu i ludzi się różniących[emoji5]

Maro66.
09-12-2018, 19:18
Maro66, nie chcę się przepychać z opiniami, ale porównaj w kategorii cenowej do 1000pln np. jakąś Adriaticę, Atlantica do Seiko w tej samej cenie. Dla mnie porównanie jest miażdżące do tych pierwszych. W Szwajcarze będzie siedziała kwarcowa tania, jednorazowa (bez możliwości napraw) Ronda lub ETA, a w Seiko będzie już automat z serii np. 4R35/6. Oczywiście automat będzie mniej dokładny, ale kto powiedział, że zegarek mechaniczny ma być dokładny. Nieporozumieniem dla mnie jest ocena zegarka w kategorii jego dokładności chodu. Taniego Szwajcara nikt nie będzie naprawiał, pójdzie do sklepu i kupi drugi, a takie Seiko jest serwisowalne przez długie lata. Nawet z pokolenia na pokolenie. Ale to jest oczywiście moje zdanie, podparte również zegarkowym ADHD ;-)

Oczywiście, jak napisałem, w tej samej cenie japońskie będą lepsze, ale już w przypadku mechanicznych, gdzie dwa razy droższy będzie szwajcarski, to już nie. Zresztą 4R nie są jakimiś rewelacyjnymi mechanizmami. Porządne zaczynają się od 6R15, tylko tutaj mamy już trochę inne ceny, wyrównujące się ze szwajcarskimi.

stachmuszel
09-12-2018, 20:26
Maro, w Seiko SRPB71 seria Pressage werk 4r36 każdy jest indywidualnie strojony przez fabrykę. Mam taki z odchyłką dobową +/- 2-3s.
https://www.skywatches.com.sg/reviews/seiko-presage-automatic-watch-srpb71j1-srpb71.htm
Werk 6R15 jest modyfikacją werku 4R, gdzie modyfikacja polega na zastosowaniu np. innego materiału na sprężynę naciągu. Znajdź mi ETA2824 która ma taką odchyłkę. W nowych Eternach z Sellitą SW200 takie wyniki to marzenie. Zegarek za 8kzł.

Maro66.
10-12-2018, 00:50
Sam mam 4R35. 6r15 nie jest modyfikacją 4R35/6/7, który jest za to modyfikacją 7S. Znaczy 7S z dodaną stop sekundą i możliwością dokręcania manualnego. Zmienili też chyba kotwiczenie sprężyny balansu na mostku. Różnice parametrów jednak są znaczące:

The acceptable daily rate for the 4R36 is:
-35/+45 seconds a day,
+/- 30 seconds day isochronism fault,
+/- 30 maximum positional variation,
40 hours power reserve (SPRON110 mainspring).

The acceptable daily rate for the 6R15 is:
-15/+25 seconds a day,
+/- 10 seconds day isochronism fault,
+/- 15 maximum positional variation,
50 hours power reserve (SPRON510 mainspring).

Do tego 6R15 ma dwa kamienie więcej, lepsze przełożenia i mniejsze tarcia na kołach zębatych oraz lepiej rozłożoną właściwość siły ze sprężyny głównej.

Oczywiście sam nie narzekam na swój 4R35, ale to dwa różne werki. W skrócie... 6R15 jest mechanizmem nowym, opartym częściowo na projekcie 7S, a 4R jest modyfikacją 7S. :grin:

stachmuszel
10-12-2018, 08:22
:-)
4R jest modyfikacją 7S, 6R jest również modyfikacją 7S, jeden czort;-)
Ok, koniec przepychanek Panowie;-) Każdy kupuje to, co mu się podoba i na co Go stać:-)
Pozdrawiam.

Maro66.
10-12-2018, 11:47
A dokładnie. Sam jestem zadowolony ze swojego Seiko, który również jest super dokładny, ale znam przypadki całkowitego rozjechania dokładności chodu 4R, która skutkuje niestety wymianą mechanizmu. Na szczęście nie jest drogi.

Zetrov
10-12-2018, 11:50
Kolejny deszczowy dzień18444

Maro66.
10-12-2018, 12:46
No i pozamiatane :grin:

moshica
10-12-2018, 12:47
Tudor czyli tańsza Omega jego założyciela[emoji5] czemu nie, ładny jest. Wzorowany na serii Seamaster....

sote
08-01-2019, 00:57
Moi drodzy, na co zwrócić uwagę wybierając zegarek w przedziale cenowym ok 700-800zł brutto?
Chciałbym, żeby był to zegarek na co dzień. Oglądam i oglądam i takie cosie wpadły mi w oko:
1) https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-eco-drive-chronograph-ca0645-15h (tutaj obawiam się, czy ta czarna powłoka się nie zetrze?)
2) https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-eco-drive-chronograph-ca0641-16x (jak wyżej tylko inny wariant kolorystyczny)
3) https://zegarownia.pl/zegarek-meski-adriatica-aviator-chrono-a1076-5224ch
4) https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-neo-sports-chronograph-ssb271p1
5) https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-neo-sports-chronograph-ssb241p1 (jw. tylko inna kolorystyka)
6) https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-aviator-chrono-eco-drive-ca0695-17e (podobnie jak w przypadku 1) obawiam się o trwałość czarnej powłoki)
7) https://zegarownia.pl/zegarek-uniwersalny-skagen-connected-skt1104 (tak wiem, to hybryda ni to zegarek ni to smartwatch;) )

Citizeny maja mechanizmy eco-drive (z tego co zdążyłem poczytać to są całkiem spoko), Seiko potrzebują bateryjki, chyba żaden z nich nie jest automatem.
Skagen ma zasilanie bateryjne (niby bateria wystarcza na 4-6miesięcy i można ją bez problemu samemu wymienić), podoba mi się bardzo jego minimalistyczny design.

Podpowiecie mi conieco? Może jakieś inne typy? Ważne, że zakup musi być z FV, więc szukanie używek nie za bardzo wchodzi w grę.

Z góry dziękuję za pomoc!

matbe
08-01-2019, 11:37
Skageny są w Tk-Maxach, jak coś(200-400pln).

Maro66.
08-01-2019, 19:36
Weź sobie jakiegoś Citizena z EcoDrive.

sote
08-01-2019, 23:43
Tak właśnie skłaniam się ku tym citizenom, tylko jak jest z tą czarną powłoką? Szybko się ściera czy raczej nie należy się tym przejmować?

tomekk33
08-01-2019, 23:49
Kolejny deszczowy dzień18444

....szkiełko Ci wypadło... :P

Maro66.
09-01-2019, 00:53
Tak właśnie skłaniam się ku tym citizenom, tylko jak jest z tą czarną powłoką? Szybko się ściera czy raczej nie należy się tym przejmować?

Powiedzenie "jak dbasz, tak masz" może być tutaj kluczem, ale... powłoki robione przez Citizena są jednymi z najlepszych, jak nie najlepsze. Co najmniej klasę, dwie lepsze od szwajcarskich. Mam jednego czarnego Citizena i nic się nie dzieje, drugi w drodze. Dodam do tego, że nawet jak powstanie rysa, to jest bardzo mało widoczna, a cała koperta przez powłokę jest mniej podatna na rysowanie od zwykłej stali, na której wszystko widać. Jasne, że można załatwić tak zegarek, że będzie wyglądał paskudnie, ale w takiej samej sytuacji zegarek bez powłoki również nie wygra konkursu piękności.

sote
09-01-2019, 12:06
Maro - bardzo Ci dziękuję za ten wpis!
Raczej dbam o rzeczy, więc chyba nie mam się czego obawiać ;)

Maro66.
09-01-2019, 16:50
Nie ma za co. Sam lubię czarne zegarki i jakoś dają radę :-D

lucrat
09-01-2019, 18:50
Skagen ma zasilanie bateryjne (niby bateria wystarcza na 4-6miesięcy i można ją bez problemu samemu wymienić), podoba mi się bardzo jego minimalistyczny design.


Mam Skagena, nie pamiętam jaki model, ale bardzo cienki :) Też podoba mi się ten minimalistyczny design :) A co do baterii, to w moim trzymała więcej niż 3 lata użytkowania (nie pamiętam dokładnie ile) + to co w fabryce/sklepie.

Co do Citizena, to mam Promastera Skyhawka, ale mam go za krótko aby coś powiedzieć o jakości powłok. Natomiast kupowałem go właśnie ze względu na ecodrive i że kiedyś w PL miałem Citizena Titanium. Ostatnio jakieś pół roku zajęło mi pójście do sklepu i wymiana baterii w Skagenie i Dieslu :)

Papadam
16-01-2019, 11:44
ja nie mam zegarka, tylko hauawei a2. fajny gadżet, tylko że niestety bateria żyje ze 3 dni. na szczęście szybko się ładuje

moshica
16-01-2019, 12:46
@popadam, więc zegarki łechtają nasze lepsze poczucie dnia. Wpływają nam na samopoczucie. Kwestii estetyki i lansu też nie pomijam, choć dla znawców zawsze ktoś będzie miał lepszy tak jak z samochodami.
Zaś kwestie smartfona pomijam, to tylko narzędzie. Dziś je masz a za dwa lata wyrzucisz. My zegarków nie wyrzucamy, raczej kolekcjonujemy[emoji5]

ShutterStill
25-01-2019, 01:30
Od paru lat używam Casio Prw 3000 i jestem mega zadowolony. Cenię go za czytelność, podświetlenie (mam wersję z czarną tarczą), za bezobsługowość - atomowy i samoładujacy.
Co byście polecili podobnego?
Wiem że jest Prw 3100 ale wygląda tak samo jak 3000 ;) nie używam kompasu i innych czujników poza wcześniej wymienionymi.
Dzięki z góry

MARTINK
25-01-2019, 23:27
Co to ?

20377

ShutterStill
25-01-2019, 23:32
Coś fajnego ;)

MARTINK
26-01-2019, 00:14
To tylko Casio :)
20378

ShutterStill
26-01-2019, 00:26
Długo luminacja działa?

MARTINK
26-01-2019, 00:45
ciezko okreslic- tak mocno to krotko - moze minute, nie sprawdzalem

stachmuszel
27-01-2019, 19:01
Hmm...dziwne. Casio, a ...ładny:-)

Maro66.
28-01-2019, 15:53
Zostają w japońskim zegarmistrzostwie...
https://farm8.staticflickr.com/7923/45990770935_2a9fdafa64_o.jpg
https://farm5.staticflickr.com/4865/46853217222_a64e1ef74f_o.jpg
https://farm8.staticflickr.com/7844/46853217322_92b38a649c_o.jpg

ShutterStill
28-01-2019, 16:28
Jaki to model?

Maro66.
28-01-2019, 17:27
CB5005-13X

tomekk33
30-01-2019, 10:33
Oceanus to nie takie "tylko Casio" :P

robin102
30-01-2019, 11:18
Kolega Spinner i Wojtek ze Starachowic jakoś ostatnio zegarków nie pokazują ?

MARTINK
01-02-2019, 23:28
Oceanus to nie takie "tylko Casio" :P

:) no fakt ale ladny jest.

A dzisiaj to :) tez oko cieszy

20636

wywar
01-02-2019, 23:35
20638customowy żółwik :)

maki
03-02-2019, 19:36
20717
.............

tomekk33
03-02-2019, 20:08
20726
Taki Combacik

Kojocisko
09-02-2019, 19:23
To ja będę tradycjonalistą. Mój ulubiony zegarek, prawie mój rówieśnik (tak szukałem). Ciekawa krótka seria robiona na esksport do USA, z obniżoną liczbą kamieni ze względu na przepisy celne :-) Seria w stalowej (szwajcarskiej) obudowie liczyła 500szt. Seria ze złotą (amerykańską) obudową liczyła 2000szt.
20999

stachmuszel
10-02-2019, 11:37
Krzysiu, pozamiatałeś tą Omegą. Kocham takie zegarki, piękny ;-)
Powiedz mi tylko, jaką ma średnicę? 37mm?

Kojocisko
10-02-2019, 13:46
potwierdzam 37mm

Stalowy cal.560 z 1966. 17 kamieni.

i cytacik
“The model ST 166.020 (Seamaster De Ville") shipped to USA was the only one sent as such, i.e. never with a
movement of cal. 562 or 565 - 24 jewels, but USA was importing the complete watch, with mov. of cal. 560 ( 17
jewels) only for the steel cases, while the gold-filled or 14K solid gold cases were then "made in USA" and fitted
with the "bare" movements” This is important information as it explains the pedigree of this particular model and
indeed it’s the uniqueness of the stainless steel model as being the only calibre 560 assembled entirely in
Switzerland and sent to the U.S. as a complete calibre 560 piece."

Pawel92
10-02-2019, 14:30
Luminox 3050 :D
21009

ppfalcon
13-02-2019, 11:11
A co powiecie o zegarkach Invicta? Warto się nimi zainteresować?

moshica
13-02-2019, 15:05
Paweł92 pokaż tego Luminoxa w innej odsłonie ;-) Ja rozumiem, że ten "kolczasty" go pilnuje, ale pokaż go na ręce...

Gio
21-02-2019, 12:54
Dawno mnie tu nie było. Wczoraj przyszedł, w weekend zrobię mu sesję. Kurcze jaki to jest piękny zegar.

21440

MARTINK
01-03-2019, 00:09
co to za model bo rzeczywiscie ciekawy :) juz mam ARQ025J1 :D

P.R.P.
15-03-2019, 16:31
Jeśli ktoś szuka fajnej "kostki" Casio g-shock to zapraszam. Pozbywam się dwóch w cenie części praktycznie..
https://m.olx.pl/oferty/uzytkownik/7enyh/ ;)
Jedna fotka na zachętę i dla okraszenia wątku. ;)
22288

Maro66.
17-03-2019, 19:55
Taki od niedawna
https://farm8.staticflickr.com/7924/32463034427_4cefc0821a_o.jpg

Maro66.
27-03-2019, 14:09
O takie ooo
https://farm8.staticflickr.com/7887/40511893413_a95bd478fb_o.jpg
https://farm8.staticflickr.com/7878/32536059167_eabb415a1b_o.jpg

moshica
28-03-2019, 09:51
Całkiem przyjemny ten Citek, czytelny i w dobrym guście. Wskazówki takie trochę dziwne, ale mogą być.
Nowy nabytek maro66 ?

Maro66.
28-03-2019, 11:59
I owszem. :D

moshica
28-03-2019, 13:34
Kolekcjoner Citków i Seikaczy ;-)

Maro66.
28-03-2019, 17:40
Eee, nie. Seiko mam tylko jedno. Citizenów chwilowo trochę więcej. :mrgreen:

moshica
28-03-2019, 22:23
Ja nie mam ani jednego z nich? kurde tyle jest ciekawych zegarków że pensja prezesów nie starczy ...

Maro66.
28-03-2019, 23:26
Niestety...

maki
26-04-2019, 07:54
23998


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

stachmuszel
01-05-2019, 12:23
Maki, możesz coś napisać o tym zegarku, z perspektywy czasu. Jak pracuje mechanizm ST-25, czy materiał koperty podatny jest na zarysowania, szkło etc. Będę wdzięczny ;-)

Maro66.
01-05-2019, 20:13
Szkło mineralne, tak więc można porysować. Materiał koperty jest jak w większości dostępnych na rynku zegarków ze stali, tak więc również można porysować. Plusem jest wklęsła polerowana luneta, którą znacznie trudniej porysować niż taką wypukłą. Mechanizm. W moim szedł idealnie i nie miałem żadnych problemów, ale to loteria. Spotykałem się z uszkodzonymi już fabrycznie. Bywa różnie. Jak dobrze trafisz, jest OK.

maki
01-05-2019, 21:02
Maki, możesz coś napisać o tym zegarku, z perspektywy czasu. Jak pracuje mechanizm ST-25, czy materiał koperty podatny jest na zarysowania, szkło etc. Będę wdzięczny ;-)

Pomijając wszelkie moralne rozterki związane z wszystkimi Parnisami, Steinhardami itp, co niektórym spać nie daje, a mi nie przeszkadza, uważam:

Za ten pieniądz (dałem ok 220zl) przysłowiowy zakup roku. Jakość wykonania bez pytań, szkło pięknie leciutko przydymione w kolorze kawy, lekko wypukłe. Koperta wycięta jak laserem, ładnie szczotkowana, indeksy równo naniesione. Mechanizm z komplikacją rezerwy - na razie bezawaryjnie. Punktualność w normie. Mój egzemplarz trafił mi się z ładnymi niebieskimi śrubkami widocznymi przez dekiel, ale podobno to nie reguła, a kupując nie bardzo miałem wpływ na to co przyjdzie. Pasek był jakiś byle jaki, używałem brązowej skory, ale obecnie żongluję paskami NATO, dużo łatwiej się dopasować do półsportowych „stylizacji”

Z racji tego, ze w sumie mam ponad 10 zegarków, używam go rzadko, wiec zużycie zewnętrzne niezauważalne, aczkolwiek w szufladzie wala się w jednym wielkim kłębowisku - pudełka, ani rotomatu się nie dorobiłem jeszcze - wiec tym bardziej jakość materiałów użytych oceniam wysoko. Jest naprawdę bardzo ładny, i mimo ze rzadko (latem częściej) - sięgam po niego z duża przyjemnością.
pozdrawiam Andrzej



Aaa, przypomniało mi się, że na starcie haczyla wskazówka minutowa o godzinową w pewnym momencie. Oddałem do normalnego zegarmistrza ( nie bateryjkowego) w celu podniesienia minutowej. Były problemy z odkręcaniem dekla - nietypowe trzy wcięcia, ale poradził. Po podniesieniu wskazówki - dalsze użytkowanie bezproblemowe.


Maro, o jakiej wklęsłe lunecie piszes?

Maro66.
01-05-2019, 21:34
Ten element dookoła szkła jest wklęsły.

mirfak
04-05-2019, 18:48
Dzisiaj tak24456

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

maki
18-05-2019, 11:03
25054
----------

P.R.P.
25-05-2019, 11:12
25395 Nie wiem czy nie za krzykliwy jak na 40latka, ale co mnie to.. ;)
P. S. Nie wiem dlaczego obróciło..

maki
30-05-2019, 07:25
25609

——————————-

maki
13-06-2019, 10:23
26285

------------

robin102
20-06-2019, 10:31
Tak przy święcie bo mam chwilę czasu skrobnę, a może się komuś przydać.

Moje Seiko SKX 009 po 5 latach nieustannego noszenia na ręku 26 godzin na dobę non stop zaczął mieć odchyłki czasowe niby w normie, ale w chłodnie dni się się spieszył z 15-20 sekund, w gorące późnił z 20 sekund na dobę, niby w normie, ale zaczęło przeszkadzać. Wcześniej robił + 5 sek na dobę
Szukałem serwisu aby go na przegląd wysłać i regulacje. Różni śpiewali 300-500 zł, bo panie coś tam trzeba wymieniać.
W swoim mieście znalazłem pana Zegarmistrza przez duże Z, tzn przypominałem sobie, że 30 la temu Tissiota u niego bateryjkowo serwisowałem który dalej chodzi.
Podjechałem, a tam dalej porządny zakład, może jeszcze porządniejszy, bo pan się grzebał w Eterni i w Zodiaku.
Wziął moje Seiko na warsztat z radością bo mówi , że mechanizmy wspaniałe, proste jak cep tylko niestety mimo, że model werku ten sam od dziesięcioleci to smary i materiały już po oszczędności.
Siedział nad Seiko całe popołudnie, miałem okazje zobaczyć swój kochany zegareczek dosłownie w proszku. Seiko złożył, potem wyregulował na specjalnym przyrządzie z mikrofonem pokazującym przebieg pracy zegarka i efektem tego SKX 009 ( to samo co SKX 007)spieszy się 1 sekundę na 3 dni !!
Można, można. Regulację pokazał jak się robi, jak życie zegarka jego rytm wygląda na wyświetlaczu przyrządu i w zasadzie miałem okazję te oprzyrządowanie zobaczyć i dotknąć ;)
Koszt przeglądu 100 zł. Koszt precyzyjnej regulacji, bo o taką prosiłem 30zł - zajęła z pól godziny bo mechanizm nie am precyzyjnego trymera tylko "zgrubny" regulator.
Tak już na marginesie u pana zegarmistrza jest taki swego rodzaju klub seniora gdzie schodzą się starsi panowie i chwalą się zegarkami, co kupili co sprzedali, handlują miedzy sobą. Zegarki po kilka, kilkadziesiąt tys zł. Panowie nie słyszeli o internecie, o forach internetowych, o takie zjawiskowe podziemie zegarkowe ;)
Zegarmistrz przez duże ZET:
Grzegorz Bondaruk
Zakład Zegarmistrzowski na ul. Mickiewicza 17 w szczycie budynku. czynne od 9-17 w środku dnia lubi wyjść na obiad

ps.
bateryjki w kwarcach też zmienia :)

Greg81
21-06-2019, 07:53
Czy ktos z Was czytających ten wątek miał lub nosi taki zwyczajny Zegarek Seiko 5 Automat SNZG07J1 26598

robin102
21-06-2019, 10:42
Czy ktos z Was czytających ten wątek miał lub nosi taki zwyczajny Zegarek Seiko 5 Automat SNZG07J1
Miałem, sprzedałem po miesiącu, bo uznałem, że jednak jest brzydki jak większość modeli seri "5"

Greg81
21-06-2019, 12:56
he,he , a mi się podoba ...:-)