PDA

Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43

maki
19-10-2017, 11:39
Chyba nieźle. Kosteczka, chronometr...

arecki
21-10-2017, 15:12
o tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s1.postimg.org/94y7r0rh9b/DSC1588.jpg)

Maro66.
21-10-2017, 15:46
Przy ostatnich zegarkach, które pokazujesz, to jakbyś puścił bąka w towarzystwie... :lol: :wink:

arecki
21-10-2017, 16:15
trzeba dać szanse wszystkim ;)

robin102
21-10-2017, 20:52
swój bąk zawsze jest ulubiony :D

;)

pil74
21-10-2017, 22:18
Ja lubię takie bąki :)

maki
22-10-2017, 01:03
Nazywanie SKXa bąkiem to chyba jednak przesada

Maro66.
22-10-2017, 10:04
Zależy do czego się go odnosi.

robin102
22-10-2017, 10:10
Ze mną SKX 009 od ponad 3 lat przez cały czas na ręku. W pracy, w domu, na rowerze. Bardzo fajny zegarek prawie na każdą okazję. Świetnie znosi trudy życia z Robinem :D
ps. nie wiem czemu takie malutkie zdjęcie, bo wstawiałem 1200 pikseli po długim boku, a pokazuje się pocztóweczka mała :(

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://www.fotosik.pl/zdjecie/076d51a5eb28dc14)

Maro66.
22-10-2017, 10:46
No klasa. Tańczyłeś z aparatem? :mrgreen:

robin102
22-10-2017, 10:57
SEIKO tańczył :D

arecki
22-10-2017, 22:54
no popatrz...a mój seiko nie tańczy?!
dzisiaj znowu bąk :D

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/9376szv2m3/)

moshica
23-10-2017, 08:54
Cóż za elegancyja Arecki, przyzwyczajałeś nas do innego stylu ;-)
Kształtujesz forumowy styl ;-)

Maro66.
23-10-2017, 13:27
Zdjęcie pt Z Tissotem za kratami ;)

maki
24-10-2017, 00:03
Zależy do czego się go odnosi.

Niby tak, aczkolwiek mimo wszystko...zegar ma swoją niezaprzeczalną urodę. Ja bym bardziej sie czepial skórzanych pasków do diverow. To jest dla mnie mezalians.
pozdrawiam Andrzej

mackaron
24-10-2017, 07:26
https://s1.postimg.org/9n1fzj7tgv/IMG_7890.jpg

moshica
24-10-2017, 12:13
Widziałem go ostatnio w sklepie dla idiotów, fajna busola, ale droga ;-(

mackaron
24-10-2017, 12:29
F3 HR elevate... wszystkomajacy treningowy... suunto mnie zawiodl...ale o F zlego slowa jak na razie nie powiem... cena to rzecz wzgledna jesli zaspokaja potrzeby...

frogi
24-10-2017, 13:35
... wszystkomajacy treningowy...
Co trenujesz? Tak z ciekawości zapytam... bieganie może? :)

mackaron
24-10-2017, 14:24
Rower, bieganie, silowo i aerobowo i aktualnie technicznie przymiezam sie do plywania pod katem triathlonu...mam nadzieje ze w przyszlym roku wystartuje w jakichs podrzednych zawodach ktore ukoncze;)

frogi
24-10-2017, 14:30
Rower, bieganie, silowo i aerobowo i aktualnie technicznie przymiezam sie do plywania pod katem triathlonu...mam nadzieje ze w przyszlym roku wystartuje w jakichs podrzednych zawodach ktore ukoncze;)
No to hardkorowo... ja to trochę tenisa i bieganie na dychę głównie, asfalt i teren (w przyszłym roku na jakieś półmaratony się wybieram)... ale to taka amatorka zupełnie. Przymierzam się do TomTom Spark 3 - to zabawka przy twoim ;) :)

mackaron
24-10-2017, 15:10
Zabawki motywują;)

arecki
27-10-2017, 12:02
wcięło chyba mój ostatni post ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s1.postimg.org/1u8et48gov/DSC1685.jpg)

a dzisiaj w związku z http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zegary-w-calym-kraju-zatrzymaja-sie-dzis-o-1115/nklfdkx tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s1.postimg.org/2auwdd1men/IMG_20171027_113603_1.jpg)

Yanc
27-10-2017, 13:08
Timemaster Nordtime 195/03.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/10/10ede5035437dfd6med-2.jpg
źródło (https://images83.fotosik.pl/874/10ede5035437dfd6.jpg)

arecki
06-11-2017, 21:22
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/8fybegojx7/)

arecki
11-11-2017, 00:51
taki OS się trafił:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/1sy6z659kr/)

a teraz:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/6tq9qpzwa3/)

krzysztofz24
17-11-2017, 13:33
Taka ciekawa historyjka, a propo wyjatkowych i już chyba zabytkowych zegarków.
https://youtu.be/4AEJZWtTPOg

P.R.P.
23-11-2017, 11:55
Słońca teraz mało, więc na ubranko gw-5000 zmieniłem, żeby oko bardziej cieszyło. ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/11/e32523450d2d5c5a46ab769bca8a30a5-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171123/e32523450d2d5c5a46ab769bca8a30a5.jpg)

robin102
23-11-2017, 12:00
Nareszcie pojawiło się nowe ciekawe SEIKO model SARY087. Coś w sobie ma :)
https://www.seiyajapan.com/products/seiko-automatic-presage-sary087-made-in-japan
Jakby ktoś zamawiał dla siebie to możemy kupić dwie sztuki u tego sprawdzonego sprzedawcy co by koszta transportu obniżyć. Cena bardzo sensowna się wydaje.
albo w tej wersji ciut taniej
https://www.seiyajapan.com/products/seiko-automatic-presage-sary081-japan-made
i chyba limitka to jest
https://www.seiko-watch.co.jp/collections/en/presage/SARY087

grizz
23-11-2017, 13:59
https://www.seiyajapan.com/products/seiko-automatic-presage-sary087-made-in-japan
Jakby ktoś zamawiał dla siebie to możemy kupić dwie sztuki u tego sprawdzonego sprzedawcy co by koszta transportu obniżyć.


Free Shipping WorldWide/2 okazja!

robin102
23-11-2017, 22:23
/2 okazja!
No waham się między tym z niebieska tarczą
https://www.seiyajapan.com/products/seiko-automatic-presage-sary087-made-in-japan
a tym
https://www.seiyajapan.com/products/seiko-automatic-presage-sary081-japan-made

pil74
23-11-2017, 23:41
No waham się między tym z niebieska tarczą
https://www.seiyajapan.com/products/seiko-automatic-presage-sary087-made-in-japan
a tym
https://www.seiyajapan.com/products/seiko-automatic-presage-sary081-japan-made

Ten niebieski jest piękny. Skubany bardzo mi się podoba.

robin102
23-11-2017, 23:54
W real pewnie też perfekkto zrobiony jak to u SEIKO

pil74
23-11-2017, 23:57
Trochę takim marinistycznym stylem trąca.
Pasowałby do jachtu, tylko skąd tu jacht wziąć :)

grizz
24-11-2017, 07:22
1. Tam jest tylko hardlex
2. W Polsce cena powinna być podobna. Jak do tych 478$ doliczy się vat. To już na pewno. Serie z tymi mechanizmami są za ok 2k

P.R.P.
24-11-2017, 13:52
Od rana z citkiem.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/11/924800e60888769e84b844dfbc133d50-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171124/924800e60888769e84b844dfbc133d50.jpg)
Tło - zeszyt syna. Spód - tablet. ?

stachmuszel
25-11-2017, 19:06
Polecam ten sklep:

http://www.creationwatches.com/products/seiko-presage-391/

za 4 dni u Ciebie w domu. Przesyłka DHL express free.

Jeśli nie chcemy płacić cła trzeba wybrać przesyłkę zwykłą (4-5 tygodni). Przychodzi wtedy jako gift. Sprawdzone przeze mnie kilkakrotnie.

arecki
02-12-2017, 18:58
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimages.org/)

stachmuszel
04-12-2017, 10:47
Panowie prośba!
Możecie wskazać jakiegoś sprawdzonego zegarmistrza w Łodzi, Warszawie, Tomaszowie Maz. lub w okolicy. Odkręciła mi się koronka od wałka w Seiko. Naprawa banalna, ale nie chcę sam grzebać.

ppfalcon
05-12-2017, 11:35
Dzisiaj na iboodzie jest Seiko SNAF47P2
http://www.ibood.com/pl/pl/product-specs/31694/90501/zegarek-mski-seiko.html

robin102
09-12-2017, 19:43
Jak za słaby SKX 007 to w dobrej cenie ten PEPSI - kulciak jest i sklep sprawdzony na 3 zegarkach które tam kupowałem

https://www.seiyajapan.com/collections/featured-items/products/seiko-prospex-200m-diver-automatic-sbdc057-pepshi-color-made-in-japan

stachmuszel
09-12-2017, 20:17
Ale to już ogromna busola 44mm i koperta typu żółw. SKX007 jest sporo mniejszy, niby tylko o 2mm, ale to jednak dużo.

robin102
09-12-2017, 22:05
Dla niektórych SKX jest jakby za mały ;)

P.R.P.
12-12-2017, 13:53
GW-5000 z paskiem i bezelem od DW-5600P.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/12/67015d64e216997af76867fd0d6d9b00-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171212/67015d64e216997af76867fd0d6d9b00.jpg)

P. S. Gdzie tanio dorwać Casio g-shock *GWX-56-1BJF? Jakie strony z dobrymi cenami koledzy polecacie? ;)

ppfalcon
13-12-2017, 14:43
Mam pytanie - gdzie kupujecie paski do zegarków?

Mam na oku takiego Orienta (http://www.creationwatches.com/products/orient-automatic-288/orient-ray-raven-ii-automatic-200m-faa02006m9-mens-watch-11998.html) - fajny diver, ale zupełnie nie pasuje mi do niego bransoleta. Myślałem o wymianie jej na paski tego typu:
- brązowy (http://www.creationwatches.com/products/seiko-divers-automatic-90/seiko-automatic-divers-ratio-brown-leather-skx011j1-ls12-200m-mens-watch-11808.html)- do bardziej eleganckiego stroju i
- gumowy (http://www.creationwatches.com/products/seiko-divers-60/seiko-automatic-divers-200m-japan-made-skx011-skx011j1-skx011j-mens-watch-1451.html)- do pływania i sportów.
Tylko gdzie je kupić?

maki
13-12-2017, 22:43
Skórzany pasek do divera to jest to.

robin102
14-12-2017, 12:23
Ale Podobał Ci się mój SKX 009 (pepsi) z prawdziwie skórzanym pasiorem od Patiniego z przeszyciem niebiesko czerwonym :) no chyba, że będąc w przypływie humoru chciałeś robina w leśne maliny wpuścić ;)
3 rok nosze ten pasek, jest niezniszczalny

negatyf
14-12-2017, 22:18
Zegarki Testarossa ktoś zna tę markę? Czy to dobre zegarki?

https://outletwatch.pl/pl/p/Zegarek-Meski-TESTAROSSA-Prestige-TR8150-/11646

pozdrawiam Paweł

moshica
15-12-2017, 09:19
Mechanizm kwarcowy Miyota czyli dobry...

Maro66.
15-12-2017, 12:01
Ogólnie to jakieś gów.. jest. Wolałbym, pewnie ze dwa razy, tańszego Lorusa...

moshica
15-12-2017, 12:07
Jeśli prawda jest że jest ma Miyota, to tylko to ma wartość, ale masz rację maro66, że są marki nie warte grosza, choć kolega pewnie szuka coś tej cenie...

Maro66.
15-12-2017, 12:25
W tej kasie mamy (no troszkę wyższej) już Citizeny EcoDrive.
Na przykład:
AW-5000, AW5005...

Albo jakiekolwiek inne Citizeny, nawet bez EcoDrive, często tańsze od tego śmierdzącego aliexpres wynalazku (pewnie za 50 pln do wyrwania z przesyłką).

robin102
15-12-2017, 12:29
Fajne zegarynki do firmy SKAGEN już trochę z pozycją na rynku

moshica
15-12-2017, 12:30
za 400zł mamy już szwajcara na werku Ronda...

robin102
15-12-2017, 12:36
On nawet przez Szwajcarię w ciężarówce nie przejeżdżał ten szwajcar :) ;)

moshica
15-12-2017, 12:58
E tam znów tak źle nie ma Robin, trochę wiary w europejskie wartości ;-)

Piotr P
15-12-2017, 19:20
U mnie dziś to na ręku 2153

negatyf
15-12-2017, 20:47
Za ten TESTAROSSA nigdy nie dałbym 400zł. Ale jest w tej chwili w cenie poniżej 200 zł - czy przy takiej cenie też nie jest to dobry wybór? Ma to być prezent więc wolę dopytać.

spiritus
19-12-2017, 18:07
Co sadzicie o zegarkach benyar za ok 150 zl? Warto takie cis kupic czy lepiej seiko szukac?

stachmuszel
19-12-2017, 20:10
On nawet przez Szwajcarię w ciężarówce nie przejeżdżał ten szwajcar :) ;)

Trochę Robin przesadzasz, napis "Swiss Made" jest obwarowany regulacjami.

- - - - kolejny post - - - - - -


Co sadzicie o zegarkach benyar za ok 150 zl? Warto takie cis kupic czy lepiej seiko szukac?

Generalnie Seiko, Orient to chyba najlepszy obecnie stosunek value/price. To są zegarki na lata, produkowane przez tych producentów w swoich fabrykach od śrubki po gotowy produkt, z bardzo dobrej jakości materiałów. Tak już nikt nie produkuje, oprócz szwajcarskich "hand made".

maki
21-12-2017, 11:27
Lepiej przyciułać dłużej i kupić raz jakieś Seiko czy Orienta za ~1000zl i mieć na długo, niż jakieś zabawki superduper Skagen...

arecki
24-12-2017, 22:46
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/twfgwuocl/)

maki
25-12-2017, 14:32
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/12/42e6572c1d71ce06b67bbb228dd3a1ed-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171225/42e6572c1d71ce06b67bbb228dd3a1ed.jpg)

maki
26-12-2017, 14:40
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/12/19ce98bfec79aa39a2cdd20b705a10b2-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171226/19ce98bfec79aa39a2cdd20b705a10b2.jpg)

P.R.P.
28-12-2017, 16:07
Piękny ten world master!
U mnie mix rocznicowego dw-5030-1, dw-5030c i dw-5600p w jednym. [emoji48]
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/12/d6f2984ee14db823dd200e62d45ae49c-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171228/d6f2984ee14db823dd200e62d45ae49c.jpg)

maki
28-12-2017, 18:51
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/12/278ae28e7ce8d5ec320a2b79d8c8db4a-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171228/278ae28e7ce8d5ec320a2b79d8c8db4a.jpg)

Cos tam i u mnie odpoczywa w szufladzie;)

notdot
05-01-2018, 11:25
Panowie podpowiedzcie co się dzieje mam tissota, ostatnio nie nosiłem go na ręce (choroba leżę w łóżku) i dziś zauważyłem, że wskazówka sekundnika przeskakuje nie co sekundę, ale zatrzymuje się potem szybko przeskakuje kilka sekund, znów się zatrzymuje, znów przeskakuje kilka sekund. Godzina niby jest ok, ale sekundnik zwariował
No chyba, że to wina baterii? Model t035410a

Czornyj
05-01-2018, 11:28
Panowie podpowiedzcie co się dzieje mam tissota, ostatnio nie nosiłem go na ręce (choroba leżę w łóżku) i dziś zauważyłem, że wskazówka sekundnika przeskakuje nie co sekundę, ale zatrzymuje się potem szybko przeskakuje kilka sekund, znów się zatrzymuje, znów przeskakuje kilka sekund. Godzina niby jest ok, ale sekundnik zwariował
No chyba, że to wina baterii? Model t035410a

Informuje cię o słabej baterii

maki
05-01-2018, 12:15
Panowie podpowiedzcie co się dzieje mam tissota, ostatnio nie nosiłem go na ręce (choroba leżę w łóżku) i dziś zauważyłem, że wskazówka sekundnika przeskakuje nie co sekundę, ale zatrzymuje się potem szybko przeskakuje kilka sekund, znów się zatrzymuje, znów przeskakuje kilka sekund. Godzina niby jest ok, ale sekundnik zwariował
No chyba, że to wina baterii? Model t035410a

Bateria.

notdot
05-01-2018, 12:57
ok, dzięki, już szukam jakiegoś zegar mistrza :D

Maro66.
05-01-2018, 20:26
Nie jakiegoś, tylko porządnego, który zrobi zegarkowi test szczelności. Oczywiście jeśli zegarek nie jest już na gwarancji. Bo jak jest, to tylko serwis Swatch Group. Zrobią za darmo i jeszcze uszczelki wymienią.

notdot
05-01-2018, 21:37
no właśnie na gwarancji więc udam się do serwisu wskazanego na stronie tissota

esperal
05-01-2018, 22:11
Świetny wątek panowie. Gdyby można było nominować najlepsze tematy na forum to ten wątek obok alkoholowego byłby moim faworytem.

moshica
05-01-2018, 22:55
esperal a czemu niby taka nominacja ?☺

esperal
06-01-2018, 00:00
esperal a czemu niby taka nominacja ?☺Lubię popatrzyć na ludzi, którzy mają jakąś pasję. W zeszłym roku wchodziłem tu bardzo często, żeby zobaczyć co tam nosicie na rękach. Teraz już sam wpadłem i od kilku tygodni przeglądam oferty w poszukiwaniu mojego pierwszego. Jeśli ktoś nie zna to polecam na YT filmy Krzyśka Humeniuka (TikTalk) Gość też jest bardzo pozytywnie zakręcony.

Jurek Ż
06-01-2018, 00:49
Atlantica mam od 20 lat i powiem, że mam go dość. Nigdy nie nawalił. Szafirowe szkiełko nie ma nawet jednej ryski . Jest ciągle punktualny i niezawodny. Okropne.

stachmuszel
06-01-2018, 16:19
Atlantica mam od 20 lat i powiem, że mam go dość. Nigdy nie nawalił. Szafirowe szkiełko nie ma nawet jednej ryski . Jest ciągle punktualny i niezawodny. Okropne.

To pewno kwarcak?

P.R.P.
10-01-2018, 13:20
Nawiązując do tematu wątku.. dziś na ręku gw-5000 (+bezel od dw-5030c).
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/01/1aa915a7401b6f6b9d707b07f514f3a1-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180110/1aa915a7401b6f6b9d707b07f514f3a1.jpg)

moshica
10-01-2018, 16:36
Powinniście założyć Klub Casio ;-)

Maro66.
10-01-2018, 22:52
Świetnie dobrany zegarek do ubrania... :twisted:

P.R.P.
10-01-2018, 23:17
Świetnie dobrany zegarek do ubrania... :twisted:
Raz na jakiś czas można i tak. [emoji1]

maki
12-01-2018, 12:21
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/01/3db0f677af6206cc7e38aeb11a95174d-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180112/3db0f677af6206cc7e38aeb11a95174d.jpg)

moshica
12-01-2018, 12:31
LeLocle z takim paskiem, to profanacja, tylko color black ze skórki !!!!

arecki
12-01-2018, 14:36
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimages.org/)

moshica
12-01-2018, 14:42
arecki Twoje dotychczasowe werki bardziej mi przypadały do gustu ;-)

stachmuszel
12-01-2018, 15:24
To Seiko jest piękne.

notdot
12-01-2018, 18:33
To Seiko jest piękne.

podzielam opinię ;)

maki
13-01-2018, 15:11
LeLocle z takim paskiem, to profanacja, tylko color black ze skórki !!!!

Może to zboczenie, ale mi NATO idzie do wszystkiego. Oprocz biegania itp

P.R.P.
13-01-2018, 15:17
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/01/44023f4736acec0391196b48b1bf6025-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180113/44023f4736acec0391196b48b1bf6025.jpg)

lukiii
13-01-2018, 17:31
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimages.org/)
Co to za model? :)

Pawel92
14-01-2018, 00:31
Automatic?

lukiii
14-01-2018, 14:00
Automatic?
To że automatyczny, to więcej niż pewne ;) Trochę podobny z wyglądu do GRAND SEIKO, ale nie ma takowego napisu na blacie. Trudno mi go namierzyć :D

Maro66.
14-01-2018, 14:54
Któryś SARB, ale który?

Chyba SRAB035

arecki
14-01-2018, 20:54
tak sarb035

stachmuszel
15-01-2018, 09:10
To niby 38mm, a na fotce wydaje się większy.

Tu za połowę polskiej ceny:

http://www.creationwatches.com/products/seiko-japan-82/seiko-mechanical-automatic-watch-sarb035-mens-watch-1856.html

tomekk33
16-01-2018, 00:18
A ja mam pytanie, gdzie można dorwać gw-5000? ;)

Maro66.
16-01-2018, 01:26
Na allegro są...

stachmuszel
16-01-2018, 08:03
A ja mam pytanie, gdzie można dorwać gw-5000? ;)

Powiedzcie mi, czy on ma metalową kopertę, czy to tworzywo sztuczne?

Na allegro brak tego zegarka.

tomekk33
16-01-2018, 08:27
Na allegro brak 5000. Są oczywiście 5610 itp ale to już nie to samo. Na eBay jest kilka ale cena ponad 1 tyś bez opłat.
Co do koperty to jest oczywiście z tworzywa:)

stachmuszel
16-01-2018, 15:31
Tak dopytuję, bo próbuję zrozumieć, co można widzieć w takim zegarku. Ot zwykły, czarny, plastikowy elektronik. W dodatku w cenie mechanicznych automatów znanych marek.

tomekk33
16-01-2018, 17:27
To zrozumie chyba tylko miłośnik zegarkow a konkretnie G-shock'ów :)
A ten akurat trzyma cenę bo dosyć ciężko go zdobyć na naszym rynku (o tym że ma radio i solar nie trzeba wspominać)

maki
16-01-2018, 17:38
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/01/778065983320f0ece56fe6cc2d7b309f-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180116/778065983320f0ece56fe6cc2d7b309f.jpg)

tomekk33
16-01-2018, 19:20
3654
A ja tak dzisiaj

arecki
16-01-2018, 20:51
a ja tak...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/ew853d7hh/)

moshica
16-01-2018, 21:59
Squale, Hamilton czy Vicorinox fajne ale co w tym seikaczu widzicie to chyba nigdy nie zrozumiem.

tomekk33
16-01-2018, 22:11
Sarb - bardzo dobre wykonanie, ładne długie wskazówki, fajny kształt koperty, świetny mechanizm. Ma kilka rzeczy, dzięki którym może się podobać. Oczywiście nie każdemu musi :)
Ja jeszcze go nie miałem ale pewnie kiedyś wpadnie :)

stachmuszel
16-01-2018, 22:26
Sarb - to po prostu piękny klasyczny zegarek. Nie ujmując nikomu, trzeba do tego dorosnąć.

moshica
16-01-2018, 22:41
Fajnych werków w niszowych markach cała masa ale jeśli się taki klasyk wizualnie nie podoba to całość zalet upada. Można kupować wzrokiem nie znając się na tym co w środku, albo można kupić się znając i mieć wartość dodaną bo się podoba. Staram się poznać fenomen tego konkretnego modelu skoro tyle zachwytów.

arecki
16-01-2018, 22:44
mi w tym sarbie podoba się jego olbrzymia prostota i zarazem uniewersalnośc, a wygryzł sporo droższych zegarków ;)

moshica
16-01-2018, 22:52
Lubię klasyki ale ten model wygląda cebulowato jeśli mogę tak określić. Do bólu jak werki z lat 50 ubiegłego stulecia. Być może to w nim fajnego. Po prostu ten krztałt i calość przypomina mi tamten styl którego nie lubię. No ale to moja opinia choć wszystkie pozostałe werki tu prezentowane brałbym w ciemno.

Maro66.
16-01-2018, 23:24
To tak, jakbyś powiedział, że klasyczny garnitur jest cebulowaty. Oczywiście może się podobać, lub nie, ale stwierdzenie o SARBie że cebulowaty, jest, jest... cebulowate :lol:

stachmuszel
17-01-2018, 08:12
[QUOTE=moshica;3920561Do bólu jak werki z lat 50 ubiegłego stulecia. [/QUOTE]

Bo on tak ma właśnie wyglądać, to najlepszy okres zegarmistrzostwa w historii.

maki
17-01-2018, 20:02
Normalny klasyk bez udziwnień. Równie dobrze można się dziwić ze ludzie ciagle chodzą w granatowych 501 Levi’sa. Klasyka. Ale to chyba faktycznie potrzeba czasu...

moshica
17-01-2018, 20:08
Chłopaki na co trzeba czasu?do przekonania się że to fajny styl, że z wiekiem to przyjdzie?? Jeśli nie przyszło przez 30 parę lat fascynacji zegarkami to już raczej nie przyjdzie.

Pawel92
17-01-2018, 21:11
moshica, mnie ten seiko też ani, ani... Przewodzi na myśl produkcje CCCP z kat 60-tych. Panowie, a tak poważnie: seiko -klasyk? Przecież to oksymoron ;-)

maki
18-01-2018, 00:09
Nie kupujcie go.

arecki
22-01-2018, 16:50
a mi tam sie podoba ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/k8iqstxf9/)

maki
22-01-2018, 18:07
Mi tez. Pasek średni.

moshica
22-01-2018, 18:46
Macie gust rodem z CCCP☺ wpadacie w skrajności z fajnymi werkami w takie bezguście[emoji38]

maki
24-01-2018, 01:06
Macie gust rodem z CCCP☺ wpadacie w skrajności z fajnymi werkami w takie bezguście[emoji38]



Nie masz wrażenia ze to moze Ty nie nadążasz za czymś? Podobno swoje lata masz? Moze cos przespałeś? I jeszcze to eksponujesz w mało subtelny sposób?

robin102
24-01-2018, 09:14
Bardzo ładna klasyczna SEIKO , ale pasek jakby nie z tej szuflady.
Maki kup nareszcie SEIKO to się na kawę spotkamy :)

pil74
24-01-2018, 10:38
E tam czepiacie się.
Wg mnie pasek jest ok do tego sejkacza.
Krawat za to ********y. Podoba mi się.

maki
24-01-2018, 11:40
Bardzo ładna klasyczna SEIKO , ale pasek jakby nie z tej szuflady.
Maki kup nareszcie SEIKO to się na kawę spotkamy :)

No kiedyś to nastąpi, ale kiedy...??? Na razie inwestuje w kawę, rower i okulary:))

A krawat niezły niezły[emoji4]

robin102
24-01-2018, 11:48
okulary z tego najważniejsze :)

moshica
24-01-2018, 12:13
maki nie każdemu styl Seiko z lat 60 tych musi się podobać, tak jak wiele zegarków areckiego mi się podobało to ten model absolutnie a pasek zepsuł już wszystko ;-)
Czy ten wątek tylko dotyczy oklasków i trzymania łapki w górę ?
Wiek nie ma nic do rzeczy, jak będę miał 60tkę na karku to dalej zdanie będę miał to samo.
Nie mój styl nie mój gust.

maki
24-01-2018, 12:29
Nie jest to jednak dobrym powodem do oceniania gustów innych ludzi. Widzisz to co piszesz, czy masz trudności?

Wrzuć kilka fotek co miałeś na ręku w zeszłym tygodniu. Najlepiej w różnych stylizacjach. Sensownych...

moshica
24-01-2018, 12:33
Maki chcesz się*pokłócić ? Do tej pory rzeczowo i mądrze gadałeś.
Tak jak o gustach się nie mówi tak można albo coś chwalić albo poddać krytyce.
Przez takie podejście jak prezentujesz wiele innych ludzi nie zabiera właśnie głosu.
Mam nadzieję że nie nakręcisz się jeszcze bardziej.

maki
24-01-2018, 12:34
Peace. . .

moshica
24-01-2018, 12:39
No też jestem tego samego zdania maki Peace ;-)
Kończąc temat Seiko dodam tylko pozytywnie, że na prezentowane werki areckiego zawsze tu czekałem i chętnie będę dalej je oglądał.
Gusta wszelakie doceniam i nic mi do tego ;-)

stachmuszel
24-01-2018, 13:28
Jednak każdy z nas ma inny gust, to dobrze. Gdyby było inaczej świat byłby nudny. Piszę to dlatego, bo ten pasek w mojej ocenie doskonale pasuje do tego zegarka.

maki
24-01-2018, 15:00
A w mojej nie:)

robin102
24-01-2018, 17:33
Na serio ten pasek sporo szkody tej SEIKO robi, tzn robi z niej prawie ruski zegarek ;)
Chodźcie się pobijemy, ustawka jakaś w centrum Polski albo co :)

stachmuszel
24-01-2018, 19:10
Robin, dlaczego Seiko to Ona, Twoim zdaniem?

moshica
24-01-2018, 20:53
Nie przypuszczałem że 'Ona' takich emocji dostarczy. Biedny w tym wszystkim arecki. ☺

robin102
24-01-2018, 23:22
Robin, dlaczego Seiko to Ona, Twoim zdaniem?
SEIKO podobnie jak np. SUZKI to japońskie imię żeńskie. Wiele innych marek też.

pil74
24-01-2018, 23:45
Nie przypuszczałem że 'Ona' takich emocji dostarczy. Biedny w tym wszystkim arecki. ☺

Ja areckiego nie żałuje. :)
Ileż ten koleżka mi krwi napsuł, ile razy o ścisk doopy przyprawił... :)

moshica
24-01-2018, 23:50
No cóż nasza wina że tu zaglądamy i kochamy zegarki. Ja tam bym chciał być na miejscu areckiego[emoji48]

arecki
24-01-2018, 23:51
Biedny w tym wszystkim arecki. ☺

jakoś jeszcze daję radę :mrgreen:

pasek taki był w sarbie bo do butów i ...paska pasował, jakościowo straszna lipa chociaż wizualne na żywo całkiem całkiem....

ostatnio ciągle siko...długo się broniłem przed SKX a teraz chyba najczęściej go zakładam...i to na pasku gdzie ja człowiek bransoleta jestem.....jakis kryzys czy cuś :roll: :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/68i4gbm79/)

robin102
24-01-2018, 23:56
Ja areckiego nie żałuje. :)
Ileż ten koleżka mi krwi napsuł, ile razy o ścisk doopy przyprawił... :)
Też bym chciał aby na ustawce nie zabrakło Areckiego :D

arecki
25-01-2018, 00:02
będę :mrgreen::p

moshica
25-01-2018, 00:03
Weź rower i wszystkie zegarki ☺

stachmuszel
25-01-2018, 07:58
Panowie, o jakiej "ustawce" piszecie? Czyżby jakieś spotkanie?

stachmuszel
25-01-2018, 09:03
SEIKO podobnie jak np. SUZKI to japońskie imię żeńskie. Wiele innych marek też.

Chyba Robercie coś fantazjujesz:

"Fabryka K. Hattori R.Co.Ltd została założona w 1881 roku stając się początkiem Seiko. Hattori nazywał swoją fabrykę Seikosha, gdzie Seiko oznacza wyborny, udany, miniaturowy, natomiast końcówka Sha jest odpowiednikiem domu"

pil74
25-01-2018, 10:48
Weź rower i wszystkie zegarki ☺

W punkt :)

maki
25-01-2018, 11:21
jakoś jeszcze daję radę :mrgreen:

pasek taki był w sarbie bo do butów i ...paska pasował, jakościowo straszna lipa chociaż wizualne na żywo całkiem całkiem....

ostatnio ciągle siko...długo się broniłem przed SKX a teraz chyba najczęściej go zakładam...i to na pasku gdzie ja człowiek bransoleta jestem.....jakis kryzys czy cuś :roll: :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/68i4gbm79/)

arecki arecki... będę szczery. Ten pasek to jakaś tragedia, i to do divera...
Ani styl, ani kolor...

Pozdrawiam:)

arecki
25-01-2018, 11:23
Maki, przecież pisałem że jakiś kryzys do mnie zawitał ;) :P

maki
25-01-2018, 13:49
Wracaj do zdrowia w takim razie. Moze odrobina roweru na śniegu...?

pozdrawiam Andrzej:)

arecki
25-01-2018, 17:26
codziennie śmigam na rowerze i jak widac nic to nie daje :D
pozdr!

arecki
27-01-2018, 22:46
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/aztxyixut/)

moshica
27-01-2018, 22:47
Od razu lepiej Squale w pełnej krasie od razu mi dobrze[emoji3]

arecki
28-01-2018, 09:45
moshica cieszę się :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/hftlq8o3n/)

moshica
29-01-2018, 15:39
Też może być, widzę strój nówka nie śmigana i nie pobrudzona ;-)

arecki
29-01-2018, 17:06
Strój nie nowy i już nie jedno przeżył... Po prostu jest po wizycie w pralni ;)

maki
02-02-2018, 12:58
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/02/cc1e096d2a08f56b2d92c655e4e39026-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180202/cc1e096d2a08f56b2d92c655e4e39026.jpg)

arecki
03-02-2018, 02:38
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/xdstzun6t/)

Sinobrody
04-02-2018, 18:09
Heh, myślałem, że w tym wątku udzielał sie nie będę :) , ale jednak.
Chciałem się pochwalić nowym nabytkiem czyli Doxa 173.30.301.11 D-Light
4502

Serce z kwarcu, szkło z szafiru i klasyczna forma czyli tak jak chciałem. Trochę dziwnie na ręku po tych wszystkich zegarkach z LCD :)

arecki
04-02-2018, 20:43
;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/smtx81zk5/)

maki
05-02-2018, 19:42
Komplecik idzie w teren z chwile:)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/02/bdb40aa6e724b661a3388caaa9241fb4-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180205/bdb40aa6e724b661a3388caaa9241fb4.jpg)

moshica
05-02-2018, 20:16
Maki masz V800? Kumpel ma V400 a to już niezła maszyna. Ile Ci trzyma aku na gps?

moshica
05-02-2018, 21:05
Maki masz V800? Kumpel ma V400 a to już niezła maszyna. Ile Ci trzyma aku na gps?

maki
05-02-2018, 23:20
Maki masz V800? Kumpel ma V400 a to już niezła maszyna. Ile Ci trzyma aku na gps?

Ciężko mi tak dokładnie powiedzieć. Gość z serwisu twierdzi ze trzyma mu 8-9h bez przerwy - widziałem jego ślady po ~230km. Myśle ze to prawda, ale dużo lepiej w normalnym trybie chyba nie. W jakimś takim oszczędnościowym pewnie sporo lepiej.
Bez GPS z miesiąc pewnie da sie chodzić.

Aż mnie to troche zaciekawiło, wystartuje go kiedyś jako piesza wycieczkę - tam mam rzadszy zapis ustawiony, sam sie chętnie dowiem.
pozdrawiam Andrzej

krzysztof jot
06-02-2018, 19:56
Fenix 5 - z włączonym GPS co 1s dał radę 24 godziny ;)4591

moshica
06-02-2018, 20:01
Fajne te Fenixy ale drogie. Jak ze stabilnością działania? Czy on nagrywa ślad i można po rysowanym na lcd śladzie wrócić jak w Sunto seria Military??

maki
07-02-2018, 11:58
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/02/2263a4000daf228ea4f5bf2a190a010f-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180207/2263a4000daf228ea4f5bf2a190a010f.jpg)

moshica
07-02-2018, 16:06
Psujecie mi obydwaj humor, wyznaję zasadę albo szwajcary albo Garminy, Polary (kolejność przypadkowa) a potem nic ;-)

2pompony
07-02-2018, 17:38
Psujecie mi obydwaj humor [...]

Wy mi psujecie już od dawna, pokazując jakiś elektroniczny badziew. :) Pokażcież coś mechanicznego, wykonanego kunsztownie i z klasą!

maki
07-02-2018, 20:10
Wy mi psujecie już od dawna, pokazując jakiś elektroniczny badziew. :) Pokażcież coś mechanicznego, wykonanego kunsztownie i z klasą!

Ty cos pokaż.



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/02/455523e1d6629f02ca7b7a3e8758efd5-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180207/455523e1d6629f02ca7b7a3e8758efd5.jpg)

Pawel92
07-02-2018, 21:40
I widzisz maki. Jak chcesz, to potrafisz :wink:

maki
08-02-2018, 10:58
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/02/d9e3379d94de556244eb05b6e855cf52-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180208/d9e3379d94de556244eb05b6e855cf52.jpg)

stachmuszel
08-02-2018, 11:22
Po co wam te trzy małe zegarecki na tarczy? ;-) Korzystacie z nich?

moshica
08-02-2018, 11:24
Ładna Certinka, zawsze była fajna, nawet chciałem kupować ;-) Była też wersja chyba z czarno czerwonym paskiem.
Jak się sprawuje ?

maki
08-02-2018, 12:12
Zegareczki to stoper i mała sekunda. Owszem zdarza mi się korzystać przy gotowaniu jajek.

Certina nieźle, raz działanie stopera poprawiał serwis. Potrafiła minutowa wskazówka sama ruszyć.

stachmuszel
08-02-2018, 12:37
W tej Certinie jeśli się nie mylę pracuje półplastikowa ETA G10.

maki
08-02-2018, 13:07
Nie wiem co, ale jest punktualniejsza niż wszystkie moje gshocki i protracki i inne kwarce razem wzięte. Mi spodobają się ta gliszowana karbonowa tarcza.

stachmuszel
08-02-2018, 13:20
Jest bardzo dokładny ten werk, to fakt. Miałem go w Tissocie PRC200.

arecki
08-02-2018, 23:49
;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/3lhkj8wth/)

maki
09-02-2018, 00:35
Przesadziłeś

stachmuszel
09-02-2018, 08:42
Tez tak myślę ;-)

maki
09-02-2018, 11:45
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/02/267dbda7786be05c7ec1186411bb249b-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180209/267dbda7786be05c7ec1186411bb249b.jpg)

moshica
09-02-2018, 12:00
Słynny Parnis, ale chyba już stary. Ile lat już chodzi ?

!AGresT
09-02-2018, 12:06
Po co wam te trzy małe zegarecki na tarczy? ;-) Korzystacie z nich?

Chciałbym nie raz, ale zawsze, kiedy próbuję, to małą tarczę zasłania jedna z głównych wskazówek.

maki
09-02-2018, 12:53
Słynny Parnis, ale chyba już stary. Ile lat już chodzi ?

I stary i nie stary. Mam go z 5 lat? Ale leży, czasem wkładam. Cały czas oceniam go bardzo wysoko jeśli chodzi o jakość wykonania.

moshica
09-02-2018, 13:11
Z wiekiem jego wartość wzrośnie, nie rób głupot ;-)

Wojteksw
09-02-2018, 13:24
Powrót do przeszłości
4727

moshica
09-02-2018, 13:48
Oj pamiętam, mój pierwszy zegarek to był komunijny Łucz i zaraz po nim Ruhla z dumnym napisem made in DDR. Sentyment pozostał ;-)

jurkarol
09-02-2018, 14:05
niedawno szukałem Ruhli, bo design bardzo mi się podoba. tylko jakość niezbyt, nosić tylko dla ozdoby a godzinę sprawdzac na telefonie?

moshica
09-02-2018, 14:29
Znalazłem Ruhle z mojej młodości, dokładnie taką miałem, dziś nawet nie wiem co się z nią stało ;-)
http://allegro.pl/duzy-meski-zegarek-ruhla-nurek-k-24-32-i7150308574.html#thumb/1

Czerwona wskazówka, świecące nocą wskazówki i datownik...to była duma na placu między chłopakami ;-) ech te czasy ...

Wojteksw
09-02-2018, 15:02
Następny z szuflady

4729

moshica
09-02-2018, 17:15
Orienty mi zawsze się kojarzyły z transformacją ustrojową, bazarową sprzedażą kaset magnetofonowych w czasach nieistnienia praw autorskich i handlem tych zegarków przez ruskich. Może niesłusznie ale tak było☺

Wojteksw
09-02-2018, 19:38
Ten Orient był kupiony w 1978 r. Do dziś chodzi, a raczej leży w szufladzie. Na przestrzeni lat zmieniały się trendy i wygląd zegarków.

maki
10-02-2018, 21:27
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/02/b3dd1d82f135c336706232cebbffc017-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180210/b3dd1d82f135c336706232cebbffc017.jpg)

moshica
10-02-2018, 21:58
Gustowny LeLocle, prawdziwy klasyk, biorę[emoji38]

ppfalcon
12-02-2018, 15:48
A ja dzisiaj tak:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/02/Q4FZoYP-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/Q4FZoYP.jpg)

Wiem, wiem - dla niektórych divery na bransolecie to jest profanacja. Ale spokojnie - to że takiego kupiłem, nie znaczy że taki zostanie.

bryk77
13-02-2018, 14:35
Taki mnie szalony pomysł ogarnął.. Czy ktoś tu posiada Seiko SBDX017 MM300 i chciałby go wymienić na praktycznie nowego Nikona D750? ;)

Ważny stan zegarka. Aparat ma 476 klatek przebiegu. Jest bez gwarancji. Przyjechał z USA po czym przeleżał półtora roku w szafie jako zapas.


4914

maki
13-02-2018, 16:27
A ja dzisiaj tak:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/02/Q4FZoYP-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/Q4FZoYP.jpg)

Wiem, wiem - dla niektórych divery na bransolecie to jest profanacja. Ale spokojnie - to że takiego kupiłem, nie znaczy że taki zostanie.

Profanacja? Divery na bransolecie to jest właśnie bardzo a propos. Na skórzanych paskach to lipa.

Pawel92
13-02-2018, 17:54
Profanacja? Divery na bransolecie to jest właśnie bardzo a propos. Na skórzanych paskach to lipa.
Otóż to. Słowo-klucz: Fliplock

bryk77
13-02-2018, 23:51
Divera można nosić na wszystkim. Guma, skóra, bransoleta - wypisz wymaluj ;)


4959

moshica
14-02-2018, 09:59
Ten Seiko mi się podoba jak mało który.
Divery z racji "pochodzenia" widziałbym tylko albo bransoleta albo guma a nie pasek. Tu jest idealnie.

maki
14-02-2018, 10:25
Ten Seiko mi się podoba jak mało który.
Divery z racji "pochodzenia" widziałbym tylko albo bransoleta albo guma a nie pasek. Tu jest idealnie.

Otóż to. Ewentualnie NATO strap.

arecki
14-02-2018, 15:22
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/fh816179h/)

moshica
14-02-2018, 18:16
I znów mi humor popsułeś, nie takie Seiko chcę tu oglądać ;-)
Tylko jak już to divery od seikacza !

jurkarol
14-02-2018, 19:23
taa ta, kolega arecki to nie boi się, że ot - ktoś rękę utnie?

arecki
16-02-2018, 00:53
a na co komu moja ręka ;)

ppfalcon
16-02-2018, 12:18
A ja mam pytanie do ludzi posiadających więcej niż jednego/dwa automaty. Co robicie żeby utrzymać Wasze zegarki nakręcone i chodzące? Korzystacie z jakichś mechanizmów, rotomatów? Czy po prostu przed każdym założeniem zegarka go nastawiacie?

shaper
16-02-2018, 13:23
Ja kupiłem tani rotomat na Amazon za ok 50e. Na dwa zegarki. Spisuje się świetnie. Trzeci noszę a w tym czasie dwa się kręcą [emoji3]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

stachmuszel
16-02-2018, 14:33
A czy w ten sposób nie skracamy żywotności mechanizmów, one cały czas pracują na rotomatach.

moshica
16-02-2018, 14:44
Muszą pracować, kupno automata to nie tylko jego zakup ale potem wydatki na serwis jak z droższymi samochodami. To nie dla każdego zabawa.

stachmuszel
16-02-2018, 15:28
Muszą pracować, kupno automata to nie tylko jego zakup ale potem wydatki na serwis jak z droższymi samochodami. To nie dla każdego zabawa.

Jeszcze nigdy nie serwisowałem swoich automatów, chodzą wiele lat bez serwisu. To oczywiście tanie automaty Orienta, Seiko, Citizena, Laco etc. Jeden z Orientów ma już ponad ćwierć wieku. Rotomatów nie używam ;-)

ppfalcon
16-02-2018, 16:00
Ja własnie gdzieś czytałem, że tylko mechanizmy, które są cały czas w ruchu utrzymują odpowiednie właściwości (m.in. napięcia sprężyn). Dlatego się zainteresowałem tematem.

Teu
16-02-2018, 16:59
Witam witam

Noszę się z chęcią zakupu: https://www.amazon.com/dp/B00AF2DBOA/?tag=kenrockwellcom

Ktoś miał / nosił / wypowie się?

maki
16-02-2018, 18:10
A ja mam pytanie do ludzi posiadających więcej niż jednego/dwa automaty. Co robicie żeby utrzymać Wasze zegarki nakręcone i chodzące? Korzystacie z jakichś mechanizmów, rotomatów? Czy po prostu przed każdym założeniem zegarka go nastawiacie?

Nic nie robie. Rotomat przydałby mi się tylko w kontekście utrzymywania daty, bo potem nastawianie jest upierdliwe.

P.R.P.
18-02-2018, 18:30
Dziś na ręku rocznicowe G, ale fota sprzed paru dni ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/02/Casio2Bgshock2BDW503001252BD-1.jpg
źródło (https://3.bp.blogspot.com/-87wnBQu5MNY/WomptH1P_8I/AAAAAAAAFns/Rli4csHRWrYpCMZ5oiq03WcTBrhw9cXHACLcBGAs/s1600/Casio%2Bg-shock%2BDW-5030-01%252BD.jpg)

stachmuszel
18-02-2018, 20:33
To Casio rotomatu nie potrzebuje ;-)
5107

Ale to Seiko już tak ;-)

stachmuszel
19-02-2018, 08:01
5140

Orientowy Aviator ;-)...

5141

... i Seikowa piątka

P.R.P.
19-02-2018, 16:03
A dziś taki o to mały cudak. Daleko mu do wybitnych jednostek tu pokazywanych, ale cieszy moje oko. Rozmiar 40mm, bransoleta tandetna, ale za taki psi piniodz to nie mogę więcej wymagać. Lubię citki! ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/02/622ed4d13221ec1598e1f2e257774366-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180219/622ed4d13221ec1598e1f2e257774366.jpg)

ppfalcon
19-02-2018, 18:01
Lubię citki! ;)

Oj, jak łatwo się pomylić przy czytaniu :D

stachmuszel
19-02-2018, 18:03
Oj, jak łatwo się pomylić przy czytaniu :D

Oj tak ;-)
+1

P.R.P.
19-02-2018, 18:04
Oj, jak łatwo się pomylić przy czytaniu :D
Przy pisaniu też.. ? musiałem 2x poprawiać.. ?

Carlos_lo
24-02-2018, 09:43
odeslali mi gady z serwisu zegarek poharatany chyba poprosze o zwrot pieniedzy:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/02/7b7aec3f73ab86ffb522b3db96d0eea8-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180224/7b7aec3f73ab86ffb522b3db96d0eea8.jpg)


Sent from my iPhone using Tapatalk

grizz
24-02-2018, 10:12
Masakra.

moshica
24-02-2018, 11:03
Jak to możliwe, co to za serwis. Wygląda jakby szlag o podłogę zaliczył.

lukiii
24-02-2018, 11:06
Wygląda jakby szlag o podłogę zaliczył.
"Naprawę " majzlem i młotkiem raczej :mrgreen:

Carlos_lo
24-02-2018, 13:24
Jak to możliwe, co to za serwis. Wygląda jakby szlag o podłogę zaliczył.

firma watchtag nie polecam, od poczatku problemy, taniej o £100 bylo;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

grizz
24-02-2018, 13:50
A w ogóle to Twój zegarek? Może po prostu się pomylili.

mswilk
26-02-2018, 13:02
;-)

5488

Maro66.
26-02-2018, 16:19
Zegarek, Ci co się znają, to wiedzą, ale fota MEGA!
:grin:

ppfalcon
02-03-2018, 14:08
Zmieniłem trochę swojego divera. Teraz możecie na mnie psioczyć, że nie daje się skórzanego paska do takich zegarków, ale mnie to po prostu od początku chodziło po głowie i pasowało.
Efekt:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/03/bqL1Ayw-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/bqL1Ayw.jpg)

pil74
02-03-2018, 21:06
Oczywiście kwestia gustu, ale ja jestem beton i do divera to guma ewentualnie kajdan jakiś.
Zegarek fajny, aż prosi o czarną gumkę :)

moshica
02-03-2018, 21:25
ppfalcon jeśli Tobie pasi i daje szczęście to nam nic do tego. Ale Diver jak nazwa wskazuje... napisał już pil ☺

lukiii
03-03-2018, 10:09
Nawet ciekawy efekt :) Zrobiła się stylizacja na lata siedemdziesiąte :)

maki
03-03-2018, 11:34
Tragedia[emoji50]

ppfalcon
05-03-2018, 12:17
Powiedziałbym że zdania są podzielone, ale nie jest to prawda, bo są dość jednoznacznie negatywne. Na szczęście jak moshica napisał - mnie się mega podoba, ciągle mam banana na ryjku jak noszę ten zegarek, a kolorystycznie pasuje do Porsche GT3 (na razie tylko Lego, ale może kiedyś... :D ).

A że diver tylko na gumowym pasku? Według tych kryteriów to w ogóle takiego zegarka nie powinno się nosić na lądzie przez nie-nurków, nie mówiąc o ludziach nie umiejących pływać :)
Ale właśnie przyszła mi paczka z gumowym paskiem do niego i planuję go wziąć w tygodniu na basen by po raz pierwszy zamoczyć.

stachmuszel
05-03-2018, 12:26
Dla mnie gumowy pasek to profanacja każdego zegarka. Ale to moje zdanie.

Czornyj
07-03-2018, 15:05
Dla mnie gumowy pasek to profanacja każdego zegarka. Ale to moje zdanie.
PO z oranżowym bezelem na oranżowym pasku - nosiłbym jak osiołek bozię

P.R.P.
08-03-2018, 10:33
5888 ecocitek

Greg81
09-03-2018, 12:39
Panowie kto miał kiedyś taki model :-)
5913

Maro66.
09-03-2018, 12:57
Miałem :grin:

Greg81
09-03-2018, 13:59
Oczywiście potrzebny jest odpowiedni pesel ....:-)

moshica
09-03-2018, 14:57
Mam nadal, pełnoprawna marka jako pierwszorzędna to był Kessel, 7 melody potem pojawiły się 8 melody i ta Montana 16 melody ;-)

- - - - kolejny post - - - - - -

No i 1 Kessel pojawił się chyba w 1983 roku, w podstawówce nie było ważniejszego tematu od tego kto w całej budzie taki ma ;-)

pil74
10-03-2018, 18:48
Miałem!
Ależ to pięknie grało w tamtych czasach :)
Wytarł mi się napis Montana, wylatywały przyciski, a na końcu odkleiło się szkiełko, klejone potem budaprenem.
Była moc

D@dik
10-03-2018, 20:08
Noszę codziennie coś innego ;-)
Dziś na łapce taki lexon
5948

Kto zgadnie, która godzina ;-) ?

pil74
10-03-2018, 20:30
1:57?
chyba o ile kolejności nie pomyliłem.
Tak czy owak dziwadło.
:)

D@dik
10-03-2018, 20:32
...blisko: 10:56 ;-)

ppfalcon
12-03-2018, 14:00
Dzisiaj Seiko Military na nylonie:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/03/OgEh5RZ-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/OgEh5RZ.jpg)

moshica
12-03-2018, 15:35
Ładny ładny, czytelny blat, fajny bezel, pasek też jak najbardziej. Podobny do Xicorra ;-)

hydra_ulik
13-03-2018, 16:33
Alpinist’yczny wtorek ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/03/f5da2452e5a6b13d9df73bf98562b123-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180313/f5da2452e5a6b13d9df73bf98562b123.jpg)

moshica
13-03-2018, 19:58
Do Alpina Jerzego Kukuczki mu daleko choć w sumie może być.

hydra_ulik
13-03-2018, 20:00
Do Alpina Jerzego Kukuczki mu daleko choć w sumie może być.

No nie poradzisz, jak taką nazwę ma...;)

robin102
13-03-2018, 20:59
Nazwa dobra na ten zegarek, Jest wyjątkowy, czyli Alpinista :)
ps.
Tak na marginesie obejrzyjcie sobie film "EVEREST"

moshica
13-03-2018, 21:30
Ja chyba widziałem wszystkie filmy o tematyce górskiej, polecam cykl Polski Himalaizm - Himalaiści chyba 8 odcinków..