PDA

Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

emet_b
10-03-2011, 14:58
ok;)
ps: też miałem timexa i też umarł po 1,5 roku-odpadła koronka. Ładne są, ale nie polecam.

marekm
10-03-2011, 15:53
Moim skromnym zdaniem, jednym z ładniejszych "budżetowych" kwarców jest Casio pokazywane tutaj przez kol. fragles.


mój nowy, kwarcowy przyjaciel


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/gmtlusedi3-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/gmtlusedi3.jpg)

Do kupienia np. tutaj (http://dobradecyzja.pl/pl/casio-ef-546d-1a1.html?partner=1984) za 345 PLN.

fragles
10-03-2011, 15:57
na pewnym serwisie aukcyjnym za mniej, nawet z przesyłką. Z paragonem i gwarancją.

marekm
10-03-2011, 19:48
Nie mogę się zdecydować. A może to strach przed żoną :roll:

Tak czy inaczej, oglądam. :grin:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Various/SNZH55K1_01.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Various/SNZH55K1_04.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Various/SNZH55K1_07.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Various/SNZH55K1_08.jpg)

Spinner
10-03-2011, 22:31
Wiesz, ze na GMT powstaje na jego bazie zegarek forumowy?;-)

fragles
10-03-2011, 22:34
dziś znów....


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/gmtbaed-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/gmtbaed.jpg)

marekm
10-03-2011, 22:39
Wiesz, ze na GMT powstaje na jego bazie zegarek forumowy?;-)
Tak czytałem. Ale podobno projekt już zakończony.

woytec60
10-03-2011, 22:45
Tak czytałem. Ale podobno projekt już zakończony.
Wciąż trwa.
Tarcze już są w Polsce i zdaje się, że jeszcze można je dostać.
Teoretycznie wszystkie były zamówione ale kilka osób zrezygnowalo a i była tam informacja, ze jest trochę ponad planowych u ich producenta.
Dekiel to dopiero przyszłość, jest wciąż w fazie planowania.
Bazę musisz kupić sam :)

burz
11-03-2011, 00:42
Kazio kol. fraglesa fajny, ale osobiście wolę oszczędniejsze formy:)
Oto mój moryc:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i895.photobucket.com/albums/ac155/burz_pl/Fotki%20na%20Forum/ml.jpg)

maki
11-03-2011, 08:46
Czyz nie wyglada fajnie na bransolecie?

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/81IPwoCZuRL_AA1500_-1.jpg
źródło (http://ecx.images-amazon.com/images/I/81IPwoCZuRL._AA1500_.jpg)

zero8
11-03-2011, 09:02
A ja wczoraj w Arkadii przymierzyem jednego Orienta i... Na szczescie zona wkroczyla do akcji w odpowiednim momencie (bylem na etapie pasek czy bransoleta ;-)).
Ale jak to mowia, co sie odwlecze... ;-)

Burkinafaso
11-03-2011, 09:39
Yeoman pisał, że różnica jakości to mit i zegarki K1 są nieodróżnialne od J1.
Na WU chyba też czytałem wypowiedzi w podobnym tonie.
Brać i nie wydziwiać :)

PS
Zobacz tu: http://yeomansweblog.wordpress.com/2009/03/14/watch-handling-the-new-seiko-5-military/



Chodzi o model z jasną tarczą ale to nie ma znaczenia.

O to mi właśnie chodziło. Dzięki za linka!:smile:

Gio
11-03-2011, 11:34
wiecie co, orienty same w sobie zdarzają się całkiem ładne, ale nie mogę, no nijak nie mogę strawić tego ich logo. te zakręcone zwierzaczki mnie po prostu odrzucają permanentnie. nie mogliby go jakoś uprościć? nawet skoda zmienia logo:-)

Robert_P
11-03-2011, 11:40
wiecie co, orienty same w sobie zdarzają się całkiem ładne, ale nie mogę, no nijak nie mogę strawić tego ich logo. te zakręcone zwierzaczki mnie po prostu odrzucają permanentnie. nie mogliby go jakoś uprościć? nawet skoda zmienia logo:-)

Niestety mz na gorsze :( , więc jak tak by miało być to niech lepiej go nie ruszają :)

marekm
11-03-2011, 12:58
Mnie to logo kojarzy się z logo papierosów Rothmans. :lol:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/rothmansint-1.jpg
źródło (http://www.cigarettes-online-store.com/images/big_cigarettes/rothmans-int.jpg)

robin102
11-03-2011, 14:10
K1 składane z kitów technologicznych poza krajem produkcji - najczęściej przez dużego importera
J1 produkowane i składane w kraju produkcji czyli w przypadku SEIKO chyba w Japonii :)

A mnie się logo ORiENTA zajeb... podoba, jest inne, takie z nutka tradycji jakby, choć firma młoda bo od 1950 roku produkuje zegarki

prz3mo
11-03-2011, 15:04
K1 składane z kitów technologicznych poza krajem produkcji - najczęściej przez dużego importera
J1 produkowane i składane w kraju produkcji czyli w przypadku SEIKO chyba w Japonii :)


Robin, Ty naprawdę wierzysz w prawdziwość "made in Japan"?
Dasz wiarę, że pewne sprzęty bardzo znanej marki z taką "blaszką" są produkowane w fabryce w Polsce? A konkretnie w moim mieście.

maki
11-03-2011, 16:36
Zara pójdą w ruch "patelnie" Orienta. To jest dopiero klasyka!

http://www.google.pl/images?hl=pl&safe=off&q=orient%20multi%20calendar&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1280&bih=838


.

robin102
11-03-2011, 18:57
Zara pójdą w ruch "patelnie" Orienta. To jest dopiero klasyka!
http://www.google.pl/images?hl=pl&safe=off&q=orient%20multi%20calendar&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1280&bih=838
.
Ale to nakręcac trzeba, poza tym zegarki te kojarzą mi się z handlarzami walutą zwaną: bony narodowego banku polskiego w latach osiemdziesiątych. Handlarze nazywani potocznie byli cinkciarzami :) co drugi miał taki sikor :mrgreen:
----------------------------------

Robin, Ty naprawdę wierzysz w prawdziwość "made in Japan"?
Dasz wiarę, że pewne sprzęty bardzo znanej marki z taką "blaszką" są produkowane w fabryce w Polsce? A konkretnie w moim mieście.
Noooooo jak kupuje cosik Made in Japan to tak powinno być, choć nie mam nic przeciwko aby było robione w innym kraju tylko świadomość tego klient powinien mieć czyli rzetelną informację.
Kupiel ostatnio prawdziwy chiński zegarek i jak porównałem sobie z zegarkami za 1500-1800zł w salonie zegarkowym to powiem szczerze, iż nie dość, że ładniejszy to i porządniej-staranniej wykonany od taniej Certiny czy taniego Tissota, albo przynajmniej trzyma fason przy tych zegarkach.

Marku wskaż gdzie konkretnie namierzyłeś ten egzemplarz, pytam bo ma najlepszy mechanizm z tej serii oznaczony literką B czyli 7S36B



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Various/SNZH55K1_01.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Various/SNZH55K1_08.jpg)

prz3mo
11-03-2011, 19:01
Noooooo jak kupuje cosik Made in Japan to tak powinno być, choć nie mam nic przeciwko aby było robione w innym kraju tylko świadomość tego klient powinien mieć czyli rzetelną informację.


Powinno być, ale nie jest.

robin102
11-03-2011, 19:12
Tu ORIENT dla bardzo wymagających klientów- fotografów, jak nazwa modelu wskazuje ;)
z bardzo dokładnym mechanizmem
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110650886851&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

ps.
na porządnych zdjęcia prezentuje się intrygująco, bo na tym ebajowym lipnie

marekm
12-03-2011, 13:19
...Marku wskaż gdzie konkretnie namierzyłeś ten egzemplarz, pytam bo ma najlepszy mechanizm z tej serii oznaczony literką B czyli 7S36B

eBay (http://cgi.ebay.com/Seiko-5-Sports-Auto-100m-Diving-Watch-SNZH55J1-Japan-/250786363206?pt=AU_Watches&hash=item3a64083746)

robin102
12-03-2011, 14:31
Dzięki Marku.
Co tam za ludzie mieszkają na tym ebayu ! Zaczyna mnie ten ebay wku.. ć. Co znajdę ciekawe SEIKO to brak wysyłki do Polanda. Wysyłają do Kazachstanu, Pakistanu Zimbabuwe, a do Polski kraju w środku Europy NIET !

piotras1971
12-03-2011, 19:00
Jeżeli chodzi o zegarki, to "mieszkańcy" ebayu lubią jak wyśle się do nich zapytanie, czy wysyłaja do Polski.
Wtedy raczej się zgadzają.

zero8
12-03-2011, 19:51
Mój seiko też ma 7s36B ;-)
Dziś cały dzień na działce, wiec był ze mną zegarek "roboczy" ;-)
ps. przepraszam za kiepska jakość i "czerstwą" kompozycję, ale miałem tylko telefon pod ręką ;p


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img710.imageshack.us/img710/9177/wakpg.jpg)

Władca Pixeli
12-03-2011, 19:55
A czegoś takiego teraz się nie nosi :mrgreen:.


http://img34.imageshack.us/img34/2425/sfwm64.jpg
źródło (http://img34.imageshack.us/img34/2425/sfwm64.jpg)

Gio
12-03-2011, 20:08
I utopiłem go :-P

Pozostałe zabawki uwiecznię jak wymyślę scenerię.

1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img14.imageshack.us/img14/5281/dst5148.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img607.imageshack.us/img607/1358/dst5160.jpg)

3.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img810.imageshack.us/img810/9137/dst5200.jpg)

4.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img15.imageshack.us/img15/4383/dst5223.jpg)

5.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img232.imageshack.us/img232/7696/dst5226.jpg)

robin102
12-03-2011, 20:13
Piękne zdjęcia brzydkiego zegarka :p
;)

Gio
12-03-2011, 20:14
Piękne zdjęcia brzydkiego zegarka :p
;)

Robin, to jest urlopowo-wakacyjny czasomierz:-) Przed urlopem w śródziemnomorskim świetle sprawię mu jeszcze pomarańczowy pasek.

maki
13-03-2011, 00:53
Piękne zdjęcia brzydkiego zegarka :p
;)

Nie gadaj, dobry jest:-)

Spinner
13-03-2011, 02:32
Bombowe fotki (szczególnie ta "wpadająca") a i zegar malinowy:-)

karmel
13-03-2011, 07:11
Monster to monster, a po takich zdjęciach niech żałują ci, którzy go nie mają ;-)

Mariusz888
13-03-2011, 12:28
Piękne zdjęcia brzydkiego zegarka :p
;)
Co ja mogę że się nie znasz.... :lol: :lol: :lol: (żart oczywiście)

Monster to monster, a po takich zdjęciach niech żałują ci, którzy go nie mają ;-)
Taaaaa - Monster jest git i tyle - kto ma/miał to wie :D na wakacje to już w ogóle top1 :D

emet_b
13-03-2011, 14:00
Monster jest obłędny-mój pierwszy zegarek, którego nie zdejmuję jak idę się kąpać i lulu.
Już zachorowałem na wersję Orange:)

Gio
13-03-2011, 14:14
Monster jest obłędny-mój pierwszy zegarek, którego nie zdejmuję jak idę się kąpać i lulu.
Już zachorowałem na wersję Orange:)

Ja bym jeszcze chętnie tę limitowaną blue zapodał ale nie mam pojęcia czy i gdzie można ją dorwać.

robin102
13-03-2011, 14:49
ni hu hu ;) nie rozumiem co Wy w tym Monsterze pięknego widzicie. Ten poniżej to rozumiem. Projektant miał łeb na karku. Wszystko przemyślane, dopasowane na cacy :) Przecież ten Potwór nawet wskazówki godzinowej nie ma ;)
Który jest większy Monster czy Mako ?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/img4766resize-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/img4766resize.jpg)

emet_b
13-03-2011, 14:55
Big Mako jest większy (44mm) a Monster 42mm i to czuć. Potworek jest tak sympatyczny, że IMHO i 45mm mógłby mieć:)

Gio-edycja limitowana jest pyszna, ale nie na tyle, żeby 3 000 pln za nią dać.

Gio
13-03-2011, 15:12
Robin, oprócz koloru te zegarki nie mają nic wspólnego:-) Ten orient jest za bardzo ugładzony. Przez to pozbawiony charakteru. O logo Orienta już pisałem.

Gio
13-03-2011, 15:14
Gio-edycja limitowana jest pyszna, ale nie na tyle, żeby 3 000 pln za nią dać.

A gdzie je w ogóle sprzedają?

robin102
13-03-2011, 15:16
Ten orient jest za bardzo ugładzony.
Przez to ma swoisty sportowy styl, a zarazem elegancję i czytelne funkcje zegarka:-P.
Kupię kiedyś kiedyś ... jak przytyje.

Gio
13-03-2011, 15:21
Przez to ma swoisty sportowy styl, a zarazem elegancję i czytelne funkcje zegarka:-P.
Kupię kiedyś kiedyś ... jak przytyje.

Dzięki temu że każdy ma swoje gusta, każda monstera znajdzie swego amatora:-P

emet_b
13-03-2011, 21:04
A gdzie je w ogóle sprzedają?

jakieś dwa tygodnie temu na zegarkowym forum widziałem linka do wersji blue i jeśli mnie pamięć nie myli to wisiał po 899 eurosów.

Spinner
13-03-2011, 21:45
Sorki, komórką ale cały weekend tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img864.imageshack.us/img864/629/20110313628m.jpg)

andrzej_suse10
14-03-2011, 08:20
Skoro tak pokazujecie ;) to ja też pokażę :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img42.imageshack.us/img42/9517/seikodc.jpg)

Spinner
14-03-2011, 09:59
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img97.imageshack.us/i/imgp0813m.jpg/)

Mariusz888
14-03-2011, 10:13
Robin - w tym oriencie totalnie nie podoba mi się np bezel ;) Czarny bezel do pomarańczowej tarczy totalnie mi nie pasuje i dlatego również pomarańczowe Sumo jest dla mnie skreślone ;) żeby był np pomarańczowy bezel do czarnej to już by była inna gadka ;)

woytec60
14-03-2011, 11:08
Taki?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img37.imageshack.us/i/bomako.jpg/)

emet_b
14-03-2011, 11:15
Spinner, piękny zegarek !

Spinner
14-03-2011, 11:16
Dziękuje ;-)

zero8
14-03-2011, 11:26
A co to?

tml
14-03-2011, 11:36
Skoro mój tiszot wrócił z regulacji, to prawie jak nowy, nie? ;)
Inna rzecz, że telefony nie potrafią robić zdjęć.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img809.imageshack.us/img809/9038/dsc00095ay.jpg)

robin102
14-03-2011, 12:43
TML ciekawy ten tiszot, inny niż tiszoty ;)
----------------------

Woytec60 domalowałeś ten pomarańcz, czy to oryginał ? To wersja mała czy duża MAKO, bo jeszcze tego nie rozgarniam ?


Taki?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img37.imageshack.us/i/bomako.jpg/)

woytec60
14-03-2011, 13:13
Woytec60 domalowałeś ten pomarańcz, czy to oryginał ? To wersja mała czy duża MAKO, bo jeszcze tego nie rozgarniam ?

Duża: http://www.orientwatchusa.com/cem75004b-mako-p-384.html
Jest nawet z zielonym bezelem.

Małego chyba nie ma w tej kolorystyce.

robin102
14-03-2011, 13:34
ORIENT rulezzzz :p
Najlepsza tania marka na rynku. Od jakości wykonania do przejrzystości oferty i zaopatrzenia.
A jakie mają fajne zegarki na swój rynek pod marką ORIENT ROYAL, bez logo które nie każdemu podchodzi podobnie jak dla mnie brak logo u SEIKO to też lipa ;)
Nie to co SEIKO, że człowiek zegarka wybrać nie może taki bajzel ofertowy jest.
Dzięki Wojtku, że mnie kiedyś przekonałeś :)

woytec60
14-03-2011, 13:53
Nie ma za co :)
Orient fajny jest, nie tylko diverki.
Zobacz ten: http://allegro.pl/e-zegarek-orient-classic-automatic-ffd0e004w0-w-wa-i1467152597.html#gallery

robin102
14-03-2011, 14:08
Nie ma za co :)
Orient fajny jest, nie tylko diverki.
Zobacz ten: http://allegro.pl/e-zegarek-orient-classic-automatic-ffd0e004w0-w-wa-i1467152597.html#gallery
Znam znam ten model, kiedyś mi o nim wspomniałeś. Ma przyzwoity mechanizm taki jak w moim modelu STI :) do garniaka będzie świetny. Osobiscie widzial bym do niego czarny, albo ciemno niebieski paseczek.
Nie bardzo tylko daje się ustalić czy ten rozmiar 40mm to z koronką czy bez bo jak z to...:( mały trochę
tu na przykład piszą , że wyłączając koronkę koperta ma 40mm
http://www.orientuhren.de/automatic-power-reserve-classic-ffd0e004w-p-331.html?language=pl&osCsid=c0g9bho29evf522br3ehppe0h4
wiec dobrze jest :)
bardziej mi podchodzi ten bo ma dni tygodnia
http://www.orientuhren.de/orient-automatic-classic-fev0m003w-p-340.html

marschal
14-03-2011, 18:00
Witam. Dzisiaj pelen szczescia otworzylem paczke z chin (http://www.manbushijie.com/productshow-171-2.html) Mam jednak pewne problemy :

1.nie moge ustawic daty ( korona chodzi bardzo ciezko, gdy ustawiam czas, jednak nie moge ustawic daty, kombinowalem z korona na wszystkie strony...)
2.duzy sekundnik (gdy stoper jest zatrzymany nie wskazuje 00 lecz 56/7.

Normalnie to bym reklamowal z miejsca, lecz problem w tym ze koles jest w chinach i na paczke czekalem z miesiac.


Czy ktos ma/ uzywal powyzszego modelu ? z gory dziekuje za pomoc

robin102
14-03-2011, 18:35
Ale jak będziesz kręcił do przodu wskazówkami (koroną) to nie ma mocnych żeby co 24 godziny datownik nie przeskakiwał o następny dzionek. Najwyżej ze 30 dzionków trza przekręcić :)

Spinner
14-03-2011, 18:39
No ja Was sorry ale co Wy widzicie w tych Orientach? I to jeszcze za taka kase? Toż Seiko kładzie toto z jednym palcem... sami wiecie gdzie:-) No 800zl za cos takiego?;-P

robin102
14-03-2011, 18:47
ORIENTY orientalne sommm :)

SEIKO ? hmmmmm normalnie nie idzie wybrać budżetowego zegarka od nich, droższe modele, a i owszem kilka fajnych jest, ale budżetowego co by mnie jednoznacznie zachwycił i powiedział kocham cię :) kup mnie - nie znalazłem, a szukam i szukam :(
Najgorsze jest to, że większość mają na żelastwie zwanym brons.. ;) a dla wielu SEIKO aż prosi się pasek
chociażby taki zachwyt wzbudził jak Vostok czy Mewa :)
dopiero Alpinista, albo SARB065 Coctail czy jak mu tam

na przykład tu poniżej w linku, na paseczku ładny zegarek, a na żelastwie kolejne żelazne Seiko ginące w żelastwie
http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=3437&postdays=0&postorder=asc&start=90

Spinner
14-03-2011, 20:56
Dobra bransa nie jest zła, luuudzie, cóż za uprzedzenia:-) Zdarza się, że jest rozsądniejsza niż pasek w niektórych zegarkach/sytuacjach... A jak sie nie podoba to zawsze mozna przeciez zalozyc pasiorek...

robin102
14-03-2011, 21:48
Dobra, droga może i nie jest zła, ale w budżetowych seikaczach o taką trudno aby zegarek się nie gubił w kupie żelastwa. Ten tani poniżej na tej taniej nawet ładnie się wyróżnia i sam zegarek przyjemny. Jeden z nielicznych które akceptuję, ale kupić nie ma gdzie, a koniec sezonu zegarkowego tuż tuż :)
Kupić zegarek za 500-800zł i potem do tego dokupować pasior za 120zł to średnio mi się widzi taki biznes ;)

SNZH63k1

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/SNZH63K1_MED-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/SNZH63K1_MED.jpg)

zero8
15-03-2011, 09:14
Z orientami jak z innymi zegarkami, sa ladne i brzydkie ;-)

Spinner
15-03-2011, 09:28
Ostatnio się sporo nasłuchałem o spadku ich jakości, plastikowych kółeczkach w mechaniźmie itp... Ale może to pomówienia - sam nie sprawdzałem... Podobał mi się swego czasu Orient CEZAD ale nie wiem nawet ile kosztuje...:-)

Ja nadal skromnie;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img194.imageshack.us/i/imgp0828m.jpg/)

Robert_P
15-03-2011, 09:52
Ostatnio się sporo nasłuchałem o spadku ich jakości, plastikowych kółeczkach w mechaniźmie itp... Ale może to pomówienia - sam nie sprawdzałem... Podobał mi się swego czasu Orient CEZAD ale nie wiem nawet ile kosztuje...:-)

Ja nadal skromnie;-)



Ale bardzo gustownie :!:

robin102
15-03-2011, 17:58
Spinner napisz coś wiecej co to za wytwór ;)

Marcin_gda
15-03-2011, 18:50
A u mnie na zmianę z Timexem:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/3026764489_3a660e896c_b-1.jpg
źródło (http://farm4.static.flickr.com/3055/3026764489_3a660e896c_b.jpg)

zero8
15-03-2011, 21:36
Jak już pisałem, dobry Orient nie jest zły ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img858.imageshack.us/img858/2238/orient.jpg)

Spinner
15-03-2011, 22:49
Spinner napisz coś wiecej co to za wytwór ;)

To Kemmner Tonneau, tutaj masz review: http://forums.watchuseek.com/f67/kemmner-tonneau-dress-watch-review-377880.html ;-)

Mariusz888
15-03-2011, 23:04
Taki z jednej strony dosyć prosty ale fajny i nietypowy :) gratulacje - jeśli można wiedzieć to gdzie kupowałeś i jaka cena? :)

Gio
15-03-2011, 23:05
Pewnie koło 200 ojro jak znam życie.

Spinner
15-03-2011, 23:17
Nówka od producenta to jakieś 750zł, piszesz do Rolanda i on Ci składa zegarek, mój ma numer 075...;-) smieszna kasa jak za niszowy, nietypowy zegarek z takim wykonaniem, z szafirem z AR i automatem ETA2824-2... ;-)

emet_b
16-03-2011, 09:10
Jak już pisałem, dobry Orient nie jest zły ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img858.imageshack.us/img858/2238/orient.jpg)

jak się go nosi? Ile masz w nadgarstku?

zero8
16-03-2011, 10:12
jak się go nosi? Ile masz w nadgarstku?

Jest troche duzy i pasek jeszcze sie nie ulozyl, wiec ciezko powiedziec. Na bransolecie ukladal sie ladniej, ale pelna bransoleta byla za ciezka dla mnie ;-)
A w nadgarstku nie wiem ile mam i nie mam jak teraz zmierzyc. Zapinam, na trzecia dziurke.

robin102
16-03-2011, 12:17
Nówka od producenta to jakieś 750zł, piszesz do Rolanda i on Ci składa zegarek, mój ma numer 075...;-) smieszna kasa jak za niszowy, nietypowy zegarek z takim wykonaniem, z szafirem z AR i automatem ETA2824-2... ;-)
No to rzeczywiście nie jest drogo. Spinner, a On tylko kwadraciaki robi czy okrąglaki też :)
Gdzieś o ofercie można poczytać ?
-------------------
Fajny charakterny i orientalny ;) OREINT, jak to Orient :)
Gratulacje

Jak już pisałem, dobry Orient nie jest zły ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img858.imageshack.us/img858/2238/orient.jpg)

Gio
16-03-2011, 13:06
No to rzeczywiście nie jest drogo. Spinner, a On tylko kwadraciaki robi czy okrąglaki też :)
Gdzieś o ofercie można poczytać ?


Sporo tego ma. Manufaktura jak się patrzy.

https://sites.google.com/site/rolandkemmner/

robin102
16-03-2011, 13:42
Niesamowite ma te zegareczki, nawet jakiś fajny diver jest. Chyba przez Spinnera wejdziemy na inny level zajo..ba ;)
aż się chce mieć po takim oglądaniu i czytaniu
http://watchismore.posterous.com/kemmner-tonneau-dress-watch-review
piękna urzekająca kostka
ps
Spinner jak się zamawia zegarek i jaki czas oczekiwania :) zanim podrożeją

Gio
16-03-2011, 15:11
Ten Tonneau jest też w wersji z białym cyferblatem.

robin102
16-03-2011, 17:25
Jest też z czarnym, ale granatowym chyba Ładniejszy. Pewnie by zrobił z dowolnym kolorem. Nawet z żółtym :)
Piękne wskazówki, indeksy i ten słuszny rozmiar echhhh.
Gada kup mnie jak żadne tanie Seiko nie potrafi :)
To co zamawiamy kilka sztuk co by koszta obniżyć :)
Może coś z motywem fotograficznym, chociażby na spodnim dekielku ?

tml
16-03-2011, 17:54
Forumowy zegarek? Hmm, szlachetny pomysł, ale jak kostka, to do garnituru, a jak do garnituru, to biały blat :)

Chyba, że nie ;)

Gio
16-03-2011, 18:04
Jest też z czarnym, ale granatowym chyba Ładniejszy.


Jaki granatowy??? Gdzieś Ty takiego zobaczył? To raczej Spinner miał specyficzny WB ustawiony:-)

robin102
16-03-2011, 18:50
Hmmmm
tu na zdjęciu producenta w zestawieniu z czernią futerału i paska dla mnie wygląda na granatową, lub co najmniej grafitową czyli nie czarną.
Spinner zeznawaj jak to z tym kolorem jest ? A jak byś sprzedać chciał to pisz do mnie ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/epi3wh-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/epi3wh.jpg)

Gio
16-03-2011, 18:55
mz to jest czarny tylko swiatło inaczej się odbija

Mariusz888
16-03-2011, 19:06
U mnie też wygląda na czarny więc ja nie wiem jaki masz Robin monitor ;)

emet_b
16-03-2011, 19:59
chłopaki czytajcie ze zrozumieniem-granatowy zafarb daje powłoka antyrefleksyjna:)
PS: ja go muszę mieć (ale nie mam teraz kasy), choć gdyby szło większe zamówienie to bym jakoś kasę wykombinował;)

robin102
16-03-2011, 20:08
Czyli mam dobry monitor :), nawet bardzo dobry. Kto chce kupić dobry monitor bo kasę na zegarek potrzebuję :mrgreen:

zero8
16-03-2011, 22:04
:-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img121.imageshack.us/img121/8873/orint.jpg)

robin102
16-03-2011, 22:10
O ja pierdziu, ale fajnie świeci ten Twój. Za to lubię Orienty

a mój STI tak, tylko zdjęcie jakieś lipne mam


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/ser1s001b_lume-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/ser1s001b_lume.jpg)

zero8
16-03-2011, 22:15
Tak szczerze mówiac, to seiko lepiej swieci ;-)

Yaro
17-03-2011, 00:26
od rana do wieczora :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img858.imageshack.us/i/img01041.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Spinner
17-03-2011, 10:14
Chłopaki, pisze sie do Rolanda maila na: "Roland.Kemmner(maupiatka)t-online.de ([email protected])", przesympatyczny czlowiek, bardzo dobry kontakt, jak nie ma obecnie to zrobi specjalnie dla Was, jak napisałem nie miał werków, miały być za tydzień, faktycznie przyjechały i złozył mo "numer 075";-) Dostajecie przyzwoite pudełko i lipny pasek, który należy zmienić. Roland twierdził, że wsadza tanie paski aby cena byla przyzwoita a i tak kazdy potem wymienia na jaki chce... Jakby co można zamówić z lepszym paskiem. Zegarek kosztuje 188euro. Wysyłka jest tania i baaardzo szybka.

To czarna tarcza, kolorek powstaje pzrez antyrefleks na szkle szafirowym, w mocnym świetle widać, ze tarcza ma delikatny szlif słoneczkowy;-)

Bardzo mi podszedł, dziś także na łapie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img52.imageshack.us/img52/8107/imgp0866m.jpg)

tml
17-03-2011, 10:40
Świetny ten Tonneau. Właśnie bije się u mnie z OrangeMonsterem o pierwsze miejsce na liście zakupów. Kwestia priorytetów - czy najpierw garniak czy wakacje ;)

emet_b
17-03-2011, 10:43
chyba pogonię mojego Vostoka na rzecz tego cuda. Jest obłędny.

Grzybu
17-03-2011, 11:01
chyba pogonię mojego Vostoka na rzecz tego cuda. Jest obłędny.
Jakiego masz Vostoka?
Być może pomogę Ci podjąć decyzję ;)

robin102
17-03-2011, 11:29
chyba pogonię mojego Vostoka na rzecz tego cuda. Jest obłędny.
No jest jest. Pierwsza kostka która zachwyca, ale przecież Emecie Ty poważnych zegarków nie lubisz ;););)
a ten jest bardzo poważny, zwykły zegarek, przecież nie diver ;)

ps.
Vostoka nie sprzedawaj bo klasa sama w sobie

emet_b
17-03-2011, 11:41
No jest jest. Pierwsza kostka która zachwyca, ale przecież Emecie Ty poważnych zegarków nie lubisz ;););)
a ten jest bardzo poważny, zwykły zegarek, przecież nie diver ;)

ps.
Vostoka nie sprzedawaj bo klasa sama w sobie

tylko krowa zdania nie zmienia;) a jeden ładny sikor trzeba mieć-choćby na pogrzeb :mrgreen:

Vostok, fajny fajny, ale jestem rozkochany w Monsterku i Expedition leży prawie cały czas w szafce.

robin102
17-03-2011, 11:47
i Expedition leży prawie cały czas w szafce.
U mnie tam żaden nie leży, wszystkie 3 na ręku :mrgreen:
a co do zmiany zdania to fakt, zmienialne jest, sam w tym wątku z 10 razy je zmieniałem :mrgreen:

emet_b
17-03-2011, 11:51
ja nie mogę nosić dwóch bo o Vostoku żona nie wie, więc noszę tylko gdy jest w pracy:)
Wczoraj se ponosiłem bo była cały dzień na szkoleniu:D:D:D

robin102
17-03-2011, 12:52
To poważna sprawa z tymi żonami :)
Przez analogię jubilerską trzeba podejść do tego tak:
Kochanie, a ile Ty masz pierścionków i kolczyków ? zliczyć się tego nie da, nie wspominając o tym, że wiele z nich ze złota jest więc czym przy nich jest np taki skromny Vostok :)
Potem trza wyłożyć swemu kochniu, że w dzisiejszych czasach facet czyli też człowiek i powinien mieć minimum 3 zegarki. Jeden do garnituru, drugi sportowy na co dzień, trzeci odjazdowy do zwyczajnego szpanu przy piwie :)

Gio
17-03-2011, 12:57
i jeszcze powiedz że po zakupie tych trzech dasz sobie spokój:-) zwłaszcza jak będziesz nadal tu zaglądał...:-P

zero8
17-03-2011, 13:06
Ja jestem już w tej komfortowej sytuacji, że moja żona nie wie nawet ile mam zegarków ;-p
Jak zobaczy nowy, to zawsze mówię, że jeden sprzedałem ;-)

tml
17-03-2011, 13:15
sekret się wyda, kiedy żona przypadkiem zajrzy na forum ;)

ekonet
17-03-2011, 13:17
facet czyli też człowiek
To nie przejdzie, na to nie licz. ;)

zero8
17-03-2011, 15:00
sekret się wyda, kiedy żona przypadkiem zajrzy na forum ;)

Liczę, że nie zajrzy ;-)

robin102
17-03-2011, 15:18
Jak zobaczy nowy, to zawsze mówię, że jeden sprzedałem ;-)
A jak powiesz, że ten co sprzedałeś to poszedł za 3tys zł, a ten co kupiłeś to za 300zł to w promocji upojna noc gwarantowana :) a, że w rzeczywistości było zupełnie odwrotnie z tymi cenami to już inna sprawa :mrgreen:
3-5 zegarków to już wszystko da się zakombinować ;)

zero8
17-03-2011, 15:26
Przy 7-8 nawet lepiej ;-)

Adam Trzcionka
17-03-2011, 17:36
obiecana C ds1, 43 mm, ładnie się ułożyła, lubię.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img858.imageshack.us/img858/6403/certina.jpg)

Gio
17-03-2011, 18:52
Ładna w istocie. Ale ciemna - mnie przynajmniej - bardziej się podoba.

robin102
17-03-2011, 22:09
Nijak nie widać na tym zdjęciu aby zegarek dobrze się ułożył ;), jakoś nie teges wygląda, ale może jak pasek zmięknie i znajdzie właściwe miejsce na reku to będzie git :)
Wszystkie Certiny co mierzyłem nie chciały do ręki się przyklejać, kształt wyprowadzenia uszu, czy może kąt ich wyprowadzenia, czy kształt paska, nie wiem czemu.

photoaction
18-03-2011, 00:53
to i ja się pochwalę :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img593.imageshack.us/i/zeg2.jpg/)

Spinner
18-03-2011, 10:20
Chyba nigdy nie polubię takich "modowych" sprzęciorów... ;-)

U mnie dziś zakuty w bransę X-wind ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img5.imageshack.us/img5/8010/imgp0880m.jpg)

tml
18-03-2011, 10:43
U mnie dziś ZuluRacer czyli ten sam co zwykle PRS516 opasany nylonowym ZULU


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://leskier.com/img/zulurace.jpg)

Aras
18-03-2011, 17:19
Zegarek stary, ale założyłem mu nowy paseczek Horido:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img826.imageshack.us/img826/2411/dsc1935.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img148.imageshack.us/img148/732/dsc1929d.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img827.imageshack.us/img827/9776/dsc1931.jpg)

robin102
18-03-2011, 19:21
Jakby się ktoś w podróż wybierał, to koniecznie z lotnikiem :)
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290544296146&ssPageName=ADME:B:WNAFP:PL:1123
taki inny niż wszystkie

rattler
18-03-2011, 20:06
Leciwy ale niezniszczalna produkacja


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img153.imageshack.us/i/g7100d1vdrb.jpg/)

Adam Trzcionka
18-03-2011, 23:27
Nijak nie widać na tym zdjęciu aby zegarek dobrze się ułożył ;), jakoś nie teges wygląda, ale może jak pasek zmięknie i znajdzie właściwe miejsce na reku to będzie git :)

nie mam wątpliwości, że ty wiesz lepiej, niż ja czuję ;) to moja druga certina, obydwie wprost przyrastają do nadgarstka.

x wind podoba mi się od dawna, jest coraz bliżej ;)

robin102
19-03-2011, 13:47
nie mam wątpliwości, że ty wiesz lepiej, niż ja czuję ;) to moja druga certina, obydwie wprost przyrastają do nadgarstka.
widzę tylko, że ta Certina na tej ręce (jeśli twoja ręka ;) ) niezbyt mi się podoba - moim zdaniem według mnie rzecz jasna :).
Certina za duża, albo ręka za mała, ale spox mam podobnie z Vostokiem

Adam Trzcionka
19-03-2011, 13:56
widzę tylko, że ta Certina na tej ręce (jeśli twoja ręka ;) ) niezbyt mi się podoba - moim zdaniem według mnie rzecz jasna :).
Certina za duża, albo ręka za mała, ale spox mam podobnie z Vostokiem

niewiele widziałem rąk większych od mojej, a certina ledwie 43 mm. kwestia perspektywy, kwestia gustu.
a z tego co widzę w tym wątku, te mamy skrajnie różne. kilka zegarków przerzuciłem, na gumie, na bransolecie, na pasku i żaden nie usiadł tak wygodnie. pozdrawiam.

robin102
19-03-2011, 14:21
... a certina ledwie 43 mm....
Wow ! odniosłem wrażenie, że to big watch jakieś 47mm co najmniej, a 43mm to rzeczywiście nie ogromny rozmiar, dokładnie jak Vostok GAZ14.
Na pewno to tylko kwestia perspektywy i odmiennego gustu ;)

ekonet
19-03-2011, 14:51
Wow ! odniosłem wrażenie, że to big watch jakieś 47mm co najmniej, a 43mm to rzeczywiście nie ogromny rozmiar, dokładnie jak Vostok GAZ14.
Na pewno to tylko kwestia perspektywy i odmiennego gustu ;)
Pewnie misiu jest patyczak i stąd to wrażenie. ;)

robin102
19-03-2011, 18:41
A podobno słusznego wzrostu :)

Robert_P
19-03-2011, 19:11
No naczytałem się i naczytałem ale w końcu mam ! Wprawdzie tylko kwarcowy Tissot PRC 200 ale podobał mi się jak cholera :) , Timex poszedł w odstawkę ...
Teraz tylko chwilka czasu i zrobię mu sesyjkę bo zdjęcia z netu nie uśmiecha mi się wrzucać .

zero8
19-03-2011, 19:27
Powiem Wam, że motylek w Oriencie jest beznadziejny... Te dwa dzyndzle do odpinania są strasznie wąskie i mnie uwierały. Wymieniłem całe zapięcie na nowe i teraz jest super :-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img713.imageshack.us/img713/3954/zapiecie.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img717.imageshack.us/img717/6249/orient2.jpg)

jarek76
19-03-2011, 19:54
No naczytałem się i naczytałem ale w końcu mam ! Wprawdzie tylko kwarcowy Tissot PRC 200 ale podobał mi się jak cholera :) , Timex poszedł w odstawkę ...
Teraz tylko chwilka czasu i zrobię mu sesyjkę bo zdjęcia z netu nie uśmiecha mi się wrzucać .

Też jestem zdania że jest śliczny:) U mnie na łapie jest od ponad roku :)

marekm
19-03-2011, 19:57
Mnie również zawsze się podobał, ale jak dla mnie średnica nieco za mała. :sad:

Robert_P
19-03-2011, 20:36
Mnie również zawsze się podobał, ale jak dla mnie średnica nieco za mała. :sad:

Z avatara widać że kawał chłopa z Ciebie , więc się nie dziwię :)

ps.
Mam z czarnym cyferblatem i żółtymi wskazówkami od stopera.
I mimo że miałem słabość do białych tarcz to w tym zegarku jakoś mi nie leży , czarny jest miodzio :)

robin102
19-03-2011, 22:02
Jak szaleć to szaleć ;)
Ja sobie taki dziadkowy model zamówiłem :p



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/SKX011JN2-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/SKX011J-N2.jpg)

ku6i
19-03-2011, 22:13
A Ty nie na odwyku?

Mariusz888
19-03-2011, 22:29
Robin - Ty i taki kolorowy diver? :roll: powiadam - koniec świata jest bliski... :mrgreen:

nowart
19-03-2011, 22:34
Pytanie do speców od Casio G-Shock.
Potrzebuję zegarek sportowy - na codzienne treningi w sali i na powietrzu, na lądzie i pod wodą, na krótkie przełaje rowerowe i dłuższe wyprawy na drugi koniec świata.
Chciałbym coś trwałego, dokładnego, funkcjonalnego. Miło jak będzie się ustawiał automatycznie na całym świecie a solar napędzał go bez bateryjek. Dobry , głośny alarm.
Wpadł mi w oko - gł. ze względu na parametry - taki model:
http://www.highclass.pl/zegarki/casio/gshock/zegarek_casio_gshock_gw9200,p282219971?PHPSESSID=5 84baf8f8edebaf45612617c11072bae
Czy pomiar temperatury, wysokościomierza, barometru są dokładne czy to tylko niewiele warty gadżet?
Chciałbym mieć dostępną pod jednym przyciskiem funkcję odliczania do zera - wciskam guzik, i po odliczeniu np 45s. powiadamia mnie pikaniem. Bez zbędnego grzebania w menu.

Czy to dobry model? Możecie polecić coś lepszego lub innego wartego zwrócenia uwagi?

Spinner
19-03-2011, 23:31
Zero8, gdzie dorwałeś tego motylka od Hammiego? Miałem takiego - swietny byl...:-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img46.imageshack.us/img46/8742/kt1dt.jpg)

prz3mo
20-03-2011, 01:53
Pytanie do speców od Casio G-Shock.
Potrzebuję zegarek sportowy - na codzienne treningi w sali i na powietrzu, na lądzie i pod wodą, na krótkie przełaje rowerowe i dłuższe wyprawy na drugi koniec świata.
Chciałbym coś trwałego, dokładnego, funkcjonalnego. Miło jak będzie się ustawiał automatycznie na całym świecie a solar napędzał go bez bateryjek. Dobry , głośny alarm.
Wpadł mi w oko - gł. ze względu na parametry - taki model:
http://www.highclass.pl/zegarki/casio/gshock/zegarek_casio_gshock_gw9200,p282219971?PHPSESSID=5 84baf8f8edebaf45612617c11072bae
Czy pomiar temperatury, wysokościomierza, barometru są dokładne czy to tylko niewiele warty gadżet?
Chciałbym mieć dostępną pod jednym przyciskiem funkcję odliczania do zera - wciskam guzik, i po odliczeniu np 45s. powiadamia mnie pikaniem. Bez zbędnego grzebania w menu.

Czy to dobry model? Możecie polecić coś lepszego lub innego wartego zwrócenia uwagi?

Ja mam i polecam coś takiego (solar, waveceptor).

http://www.casiomarket.pl/product/3762/zegarek_casio_awg_101_1aer_g_shock

bright_orange
20-03-2011, 01:56
Leciwy ale niezniszczalna produkacja


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img153.imageshack.us/i/g7100d1vdrb.jpg/)


zgadzam się, miałem zegarek z tej serii od 98 roku, dostałem na komunie. zegarek działał do wakacji 2010 :) W sumie teraz gdybym wymienił baterię pewnie by działał dalej, ale jego stan jest.. masakryczny:)

w końcu wymieniłem po przerwie nie noszenia na:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/casioedificeef509l1avef1582532-1.jpg
źródło (http://multimedia.agito.pl/image/700x700/0/zegarki/casio-edifice-ef-509l-1avef.158253.2.jpg)

Gio
20-03-2011, 06:13
Z casio to mi się chyba tylko linia oceanus podoba. I to bardzo. Tylko w naszym kochanym kraju to chyba nie idzie tego nigdzie kupić.

maki
20-03-2011, 09:42
Pytanie do speców od Casio G-Shock.
Potrzebuję zegarek sportowy - na codzienne treningi w sali i na powietrzu, na lądzie i pod wodą, na krótkie przełaje rowerowe i dłuższe wyprawy na drugi koniec świata.
Chciałbym coś trwałego, dokładnego, funkcjonalnego. Miło jak będzie się ustawiał automatycznie na całym świecie a solar napędzał go bez bateryjek. Dobry , głośny alarm.
Wpadł mi w oko - gł. ze względu na parametry - taki model:
http://www.highclass.pl/zegarki/casio/gshock/zegarek_casio_gshock_gw9200,p282219971?PHPSESSID=5 84baf8f8edebaf45612617c11072bae
Czy pomiar temperatury, wysokościomierza, barometru są dokładne czy to tylko niewiele warty gadżet?
Chciałbym mieć dostępną pod jednym przyciskiem funkcję odliczania do zera - wciskam guzik, i po odliczeniu np 45s. powiadamia mnie pikaniem. Bez zbędnego grzebania w menu.

Czy to dobry model? Możecie polecić coś lepszego lub innego wartego zwrócenia uwagi?

Odnośnie pomiarów: powiem tak: jak człowiek tego potrzebuje to się uczy korzystać. Pomiar temp ma sens wtedy gdy zdejmiemy zegar na pół godziny z ręki. Pomiar ciśnienia w zasadzie bez problemów. A pomiar wysokości ściśle związany z pomiarem ciśnienia. Czyli trzeba go co rusz kalibrować - na tej samej wysokości przecież tez zmienia się ciśnienie i zegarek pokazuje zmiany wysokości - trzeba zawsze mieć odniesienie do ciśnienia nad poziomem morza w podobnych warunkach atmosferycznych, bądź kalibrować do innej znanej wysokości.
Nie mam nic do Casio, mam g-shocka jednego -super, ale na ambitniejsze okazje jest lepszy brand - Suunto. W sumie niewiele droższe, a funkcjonalność conajmniej ta sama. Chyba dużo bardziej uznana firma wśród wszelkiej maści sportowców extremalnych, alpinistów itp itd. Kiedyś porównywałem działanie wysokościomierza mojego Suunto Vector`a i któregoś Casio Protreka - Protrek jest tak zamotany pod tym względem że nie umiałem go nawet ustawić -może to ze mną coś ... Suunto no problem.

www.suunto.com

http://www.zegarki.com.pl/zegarki-suunto-c-165.html

Jest kilka porównań w sieci, np:
http://www.youtube.com/watch?v=HLMO-9DCM8k

Pozdrawiam

flashmen
20-03-2011, 10:26
Ja mam i polecam coś takiego (solar, waveceptor).

http://www.casiomarket.pl/product/3762/zegarek_casio_awg_101_1aer_g_shock

wczesniejsza wersja rozni sie jedynie kolorystyka http://allegro.pl/casio-g-shock-awg-100-1ac-waveceptor-nowy-od-ss-i1490660578.html

AWG-101 nosi Bear Grylls ze "Szkoły przetrwania" :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://selkar.pl/images/7/74/szkola-przetrwania-kultowy-poradnik-survivalowybear-grylls-300-168647.jpg)

prz3mo
20-03-2011, 11:24
AWG-101 nosi Bear Grylls ze "Szkoły przetrwania" :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://selkar.pl/images/7/74/szkola-przetrwania-kultowy-poradnik-survivalowybear-grylls-300-168647.jpg)

O proszę, nie wiedziałem :)

PawelR
20-03-2011, 11:28
Pytanie do speców od Casio G-Shock.
Potrzebuję zegarek sportowy - na codzienne treningi w sali i na powietrzu, na lądzie i pod wodą, na krótkie przełaje rowerowe i dłuższe wyprawy na drugi koniec świata.
Chciałbym coś trwałego, dokładnego, funkcjonalnego. Miło jak będzie się ustawiał automatycznie na całym świecie a solar napędzał go bez bateryjek. Dobry , głośny alarm.
Wpadł mi w oko - gł. ze względu na parametry - taki model:
http://www.highclass.pl/zegarki/casio/gshock/zegarek_casio_gshock_gw9200,p282219971?PHPSESSID=5 84baf8f8edebaf45612617c11072bae
Czy pomiar temperatury, wysokościomierza, barometru są dokładne czy to tylko niewiele warty gadżet?
Chciałbym mieć dostępną pod jednym przyciskiem funkcję odliczania do zera - wciskam guzik, i po odliczeniu np 45s. powiadamia mnie pikaniem. Bez zbędnego grzebania w menu.

Czy to dobry model? Możecie polecić coś lepszego lub innego wartego zwrócenia uwagi?

Nie spełnia może wszystkich Twoich wymagań, ale za to w bardzo dobrej cenie:
http://www.bankujesz-kupujesz.pl/katalog/zegarki/casio_zegarek-casio-gs-1100-1aer

(jak nie masz punktów w BK to daj znać, pomogę ;-)

robin102
20-03-2011, 11:40
Robin - Ty i taki kolorowy diver? :roll: powiadam - koniec świata jest bliski... :mrgreen:
Na stare lata dobry zegarek. Gdzieś zostawię w domu to na pewno znajdę taką żarówkę :)

-----------------------------------------------


Piękny zegarek, piękne zdjęcie.
Spinner po angielsku czy po niemiecku ze sprzedawcą korespondwałeś ?





https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img46.imageshack.us/img46/8742/kt1dt.jpg)

nowart
20-03-2011, 12:00
Dzięki za wskazówki chłopaki :)


Ja mam i polecam coś takiego (solar, waveceptor).

http://www.casiomarket.pl/product/3762/zegarek_casio_awg_101_1aer_g_shock

Ciekawy model, już na niego wcześniej zwróciłem uwagę, jednak chyba wolałbym coś bez wskazówek. Im mniej elementów ruchomych tym lepiej ;)
Poza tym wskazówkową Nauticę już mam i typowo do sportu chcę coś ze wskazaniami cyfrowymi - szybkość odczytu jest znacznie lepsza niż ze wskazówek, choć wiem, że dziś to wskazówki są "trendy" ;)
Jeszcze głupie pytanie :D - czy w tych modelach jest możliwość wyświetlenia godziny cyfrowo w którymś z tych okienek? Czy jestem skazany wyłącznie na wskazania analogowe?


Nie mam nic do Casio, mam g-shocka jednego -super, ale na ambitniejsze okazje jest lepszy brand - Suunto. W sumie niewiele droższe, a funkcjonalność conajmniej ta sama.

Znam Suunto z klubu, szeroko tam się reklamują i drepczemy z nimi na spiningach. Tylko ceny raczej nie bardzo 'niewiele wyższe" od Casio. Choćby z Twojego linka - ciekawe modele zaczynają się od ok 800zł a i tak nie mają połowy interesujących mnie funkcji jakie posiadają G-Shocki jak Solar, czy Waveceptor. Owszem, to doskonałe urządzenia stricto pomiarowe funkcji treningowych i tętna ale chciałbym bardziej uniwersalny sprzęt. Wiesz, zawodowcem spędzającym na treningach po 8h dziennie nie jestem ;)
Jak widzisz po poradach kolegów świetne Casio mam już za niespełna 400zł, Suunto w tej cenie ciężko będzie znaleźć.


Nie spełnia może wszystkich Twoich wymagań, ale za to w bardzo dobrej cenie:
http://www.bankujesz-kupujesz.pl/katalog/zegarki/casio_zegarek-casio-gs-1100-1aer

(jak nie masz punktów w BK to daj znać, pomogę :wink:

Dzięki za linkę :) Tylko wiesz... cena widać świetna tylko ja nie jestem klientem owej instytucji :)

Poza tym zastanawia mnie jedno - przypatruję się specyfikacji i powiedzcie mi uczciwie: czym się różni ten model za niemal 1200zł (w bankowej promo za ok 700) od modelu choćby Przema za ok 400zł, czyli trzykrotnie (!!!) tańszego ? Funkcje widzę te same, wykonanie pewnie równie pancerne... w czym zatem rzecz?

flashmen
20-03-2011, 12:32
Niczym, to taki chwyt niby dla swoich klientow.
Tego GIEZ'a mozna juz nabyc za 850pln i to w normalnym sklepie.

Spinner
20-03-2011, 12:37
Nawijaj po angielsku Robin, spoko - no chyba, że potrafisz po niemiecku - pewnie będzie mu miło:-)

Ja takiego divera jak kupiłeś przerobiłem kiedyś tak:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/DSC_5378m-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/_jjETlGAVwk0/TXK7tpF91wI/AAAAAAAAAqo/IjCQ1cF6plI/DSC_5378m.jpg)

a części pozostałe z tego moda wsadziłem do SKX007:-) :


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/dsc5407m-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/_jjETlGAVwk0/TXK9sl4nBMI/AAAAAAAAArs/u3LjMC_bQjk/s640/dsc5407m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/DSC_6888m-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/_jjETlGAVwk0/TXK53Mo9VwI/AAAAAAAAAqA/OGVTpbddK54/DSC_6888m.jpg)

a co do G-skocka to polecam tego twardziela:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/DSC_8268m-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/_jjETlGAVwk0/TXKuv5WIp6I/AAAAAAAAAlg/nslP_1k1xKc/s720/DSC_8268m.jpg)

solar, radio, maksymalna odporność (można nawet przyciskami pod wodą sie bawić), w sumie nieduży, płaski (a nie cegła z doczepionymi kolorowymi klockami lego, którą o framugi zaczepiasz co chwila) i stonowany kolorystycznie...;-)

robin102
20-03-2011, 12:39
Spinner to może Ty zacznij już sam zegarki produkować, a nie dajemy zarabiać jakimś obcym ludziommm :)

nowart
20-03-2011, 12:56
Niczym, to taki chwyt niby dla swoich klientow.
Tego GIEZ'a mozna juz nabyc za 850pln i to w normalnym sklepie.

Chwyt nie chwyt ale skoro można go kupić za 850 a tu stoi za trochę ponad 600 to chyba warto. Pytanie moje jednak dotyczyło kwestii różnic cenowych między funkcjonalnie identycznymi zegarkami różniącymi się cenowo niemal trzykrotnie.



solar, radio, maksymalna odporność (można nawet przyciskami pod wodą sie bawić), w sumie nieduży, płaski (a nie cegła z doczepionymi kolorowymi klockami lego, którą o framugi zaczepiasz co chwila) i stonowany kolorystycznie...;-)

Jaki to model? W każdym niemal modelu widziałem adnotację, że nie wolno wciskać przycisków pod wodą więc tym bardziej jestem ciekaw...

maki
20-03-2011, 13:09
>>nowart

Rozumiem, jednak jak sie przyjrzysz dobrze to Suunto to nie tylko sprzęty na treningi.
Pozdrawiam

>> spinner

Pełen odlot ten skx007/0011. CZAD

Spinner
20-03-2011, 14:19
Dzięki:-), co do "G" to Mudman GW-9000A.

prz3mo
20-03-2011, 14:40
Ciekawy model, już na niego wcześniej zwróciłem uwagę, jednak chyba wolałbym coś bez wskazówek. Im mniej elementów ruchomych tym lepiej ;)
Poza tym wskazówkową Nauticę już mam i typowo do sportu chcę coś ze wskazaniami cyfrowymi - szybkość odczytu jest znacznie lepsza niż ze wskazówek, choć wiem, że dziś to wskazówki są "trendy" ;)
Jeszcze głupie pytanie :D - czy w tych modelach jest możliwość wyświetlenia godziny cyfrowo w którymś z tych okienek? Czy jestem skazany wyłącznie na wskazania analogowe?


Oczywiście, że można wyświetlić też godzinę cyfrowo. Wskazówki dodają uroku temu modelowi.
Brałem też kiedyś pod uwagę Mudmana, ale ten 101 mi się o niebo lepiej podoba i lepiej wygląda na mojej ręce. Kwestia gustu.

Spinner
20-03-2011, 15:39
G ma działać w każdej sytuacji a nie wyglądać trendy na ręce... :twisted::mrgreen:

prz3mo
20-03-2011, 15:55
G ma działać w każdej sytuacji a nie wyglądać trendy na ręce... :twisted::mrgreen:

Ma działać i wyglądać.

Pioter_
20-03-2011, 16:21
...mam i ja ... :-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/_PD04252-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/_Q8DBCjUC36A/TYYMmuGxiHI/AAAAAAAAFWM/WWeLc7E1jsQ/s512/_PD04252.jpg)

zero8
20-03-2011, 16:24
Zero8, gdzie dorwałeś tego motylka od Hammiego? Miałem takiego - swietny byl...:-)



Mam do jazzmastera 2 paski, czarny 20/18 i brązowy 20/20 i ten drugi mi nie podchodził ;-)
A dziś:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img854.imageshack.us/img854/2525/61614112.jpg)

maki
20-03-2011, 17:55
...mam i ja ... :-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/_PD04252-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/_Q8DBCjUC36A/TYYMmuGxiHI/AAAAAAAAFWM/WWeLc7E1jsQ/s512/_PD04252.jpg)

Witamy w klubie:]


A ten Atlantic powyżej bardzo bardzo...nawet croco (czy co to jest) mi nie przeszkadza.

robin102
20-03-2011, 18:07
Atlantic jest normalnie jak nie Atlantic, taki ładny.
Co to za model bo nie mogę odczytać ?

zero8
20-03-2011, 18:47
Seahunter :-)

PawelR
20-03-2011, 20:30
Niczym, to taki chwyt niby dla swoich klientow.
Tego GIEZ'a mozna juz nabyc za 850pln i to w normalnym sklepie.

Poproszę o adres (który to sklep) lub link.


Chwyt nie chwyt ale skoro można go kupić za 850 a tu stoi za trochę ponad 600 to chyba warto. Pytanie moje jednak dotyczyło kwestii różnic cenowych między funkcjonalnie identycznymi zegarkami różniącymi się cenowo niemal trzykrotnie. (...)



W modelach "analogowych" każda ze wskazówek jest napędzana niezależnym silnikiem krokowym, co z jednej strony bardzo przyspiesza proces ustawiania/przestawiania czasu, ale z drugiej - znacznie podraża konstrukcję.

Co do wyboru "cyfra czy "analog" - kwestia gustu i preferencji. Dla mnie - wyłącznie wskazówki.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.demus.pl/data/gfx/pictures/large/4/1/4214_5.jpg)

Co do konta w ING - tak jak napisałem poprzednio, gdybyś chciał kupić w B-K, daj znać.

pozdrawiam,
P.

tomek...
20-03-2011, 22:59
Witam
Cały weekend czytałem ten arcyciekawy wątek i chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych kolegów.
Postanowiłem kupić sobie pierwszego automatica. Problem w tym, że natura obdarzyła mnie drobnym nadgarstkiem - jego obwód to 15,5 cm. Strasznie podoba mi się klasyczna Certina Ds1, szczególnie w wersji LE, z ciemnobrązowym paskiem i ciemną tarczą. Problem - zegarek jest za duży i źle leży na mojej ręce.
Obecnie używam kwarcowego Tissota Desire (34 mm) i pozostanie jako dodatkowy.

Czy poradzicie, jakiego zegarka mam szukać?
Założenia:
- automat
- na wąski nadgarstek (obwód 15,5 cm)
- ciemna tarcza (szara lub czarna), ciemny pasek (ciemnobrązowy lub czarny), stalowa koperta.
- cena tak do powiedzmy 2500 PLN

Pozdrawiam
tomek...

Maro66.
20-03-2011, 23:01
Jak DS1 za duży, to może Tissot Visodate?

Jak do 2500 zł, to może jeszcze jest jeden model Eposa na 2892. Mam w salonie, w poniedziałek mogę go zmierzyć i porównać z DS1.

Spinner
21-03-2011, 00:05
Jak wskazówki to może taki:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/casiogshockgw300002-1.jpg
źródło (http://winarco.com/wp-content/uploads/2010/02/casio-gshock-gw3000-02.jpg)

Edit:

Tomek, zdecydowanie SEIKO SARBy powinny Cię zadowalać - swietne mechanizmy 6R15, ceny tych o których mysle do 500$...

Rozmiary najczęściej 36-37mm więc dla Ciebie idealnie... Sa też 38-39mm ciekawe...

36mm np:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/P1040358-1.jpg
źródło (http://i685.photobucket.com/albums/vv220/watchourwrist/Seiko%20SARB029/P1040358.jpg)

Edit II: a jak ma być SWISS koniecznie to np: Oris Classic Date np. ma 37mm:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.chronos-zegarki.com.pl/images//min/product_mid/oris63_hf.jpg)

nowart
21-03-2011, 00:11
W modelach "analogowych" każda ze wskazówek jest napędzana niezależnym silnikiem krokowym, co z jednej strony bardzo przyspiesza proces ustawiania/przestawiania czasu, ale z drugiej - znacznie podraża konstrukcję.

Co do wyboru "cyfra czy "analog" - kwestia gustu i preferencji. Dla mnie - wyłącznie wskazówki.

Co do konta w ING - tak jak napisałem poprzednio, gdybyś chciał kupić w B-K, daj znać.

pozdrawiam,
P.

Pewnie masz rację, zawsze to dodatkowe elementy mechaniczne, choć w modelu do którego go przyrównywałem są zarówno wskazówki jak i wyświetlacze :)
co do oferty ING - serdeczne dzięki, ale identyczny niemal design tarczy mam w nowo nabytej Nautice, teraz szukam czegoś stricto elektonicznego. Może bym skorzystał z Twojej uprzejmości i pochylił się nad tym Protrekiem...
http://www.bankujesz-kupujesz.pl/katalog/zegarki/casio_zegarek-prw-1300-1ver?sc=61
co sądzisz/sądzicie o tej serii Casio?

maki
21-03-2011, 00:46
Nie wiem czy jeszcze chcesz słuchac moich rad :-P ale gdzieś ktoś napisał odnośnie Protreków, że jeżeli chcesz twardziela kup G-shocka. W sensie że chyba z trwałością słabo. Zresztą sam miałem okazję przez chwilę ocenić funkcjonalnośc i stopien zuzycia jednego. Ale być może to nie zasada...................

zero8
21-03-2011, 11:17
Znalezione w sieci... ;-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/FStopWatch_8517l-1.jpg
źródło (http://static.neatoshop.com/images/product/26/1426/F-Stop-Watch_8517-l.jpg)

Spinner
21-03-2011, 12:40
Było juz:)

ekonet
21-03-2011, 12:46
Znalezione w sieci... ;-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/FStopWatch_8517l-1.jpg
źródło (http://static.neatoshop.com/images/product/26/1426/F-Stop-Watch_8517-l.jpg)
33 mm średnicy. Malutki.

robin102
21-03-2011, 13:10
Witam
- jego obwód to 15,5 cm. Strasznie podoba mi się klasyczna Certina Ds1, szczególnie w wersji LE, z ciemnobrązowym paskiem i ciemną tarczą. Problem - zegarek jest za duży i źle leży na mojej ręce.
Obecnie używam kwarcowego Tissota Desire (34 mm) i pozostanie jako dodatkowy.
..
Cóż pocieszę kolegę, ja mam w obwodzie 16 cm czyli jak u dziecka, choć chłop jestem rosły :)
moje zegarki mają średnice bez koronki 40-43mm fakt ten 43mm (Vostok) wygląda deczko jakby ze starszego brata, ale robi u mnie jako wabik i rozpraszacz skupienia kontrahenta ;) więc zostanie na etacie :).
Nie bój się większych zegarków. Ja wcześniej długo nosiłem tiszota 32 mm i nie wyobrażałem sobie większego sikora. Dziś takie zegarki to są dla kobiet. Współczesne Tissoty czy Certiny z półki 1300-2500 mają zazwyczaj 38-40mm bez koronki wiec kupuj i się nie dygaj. Zobaczysz będziesz zadowolony tylko trzeba się przełamać.
Inna sprawa, że wszystkie ładne Certiny które mierzyłem rzeczywiści bardzo lipnie na chudej ręce wyglądają i to nie z powodu wielkości. Podejrzewam, że to z powodu twardego niskiej jakości paska lub źle wyprowadzonych pod złym kątem uszu do paska czy kształtu kopert. Żadna nie leżała dobrze na ręce, a szkoda bo chciałem kupić. Co innego Tissot Visodate który jakby zawsze u mnie był i nie chciał z reki zejść :) idealnie leżał.
Budżet który masz to duuużo pieniędzy jak na jeden zegarek ;) 2500 zl to można kupić 2-3 fajne zegarki każdy na inną okoliczność. Ja miałem na zakup zegarka na resztę żywota 2000zł dołożyłem 100zł i w efekcie mam aż 3 przyzwoite zegarki każdy inny, z których noszenia i posiadania jest wiele frajdy, polecam taki wariant :) choć jeden wypasiony też dobra sprawa tylko za takie pieniądze SWISS MADE to takie cienkie swiss made, a np SEIKO to byś se kupił z najwyższej półki prawie (38-40mm mają), a seikacze te droższe piękne i trwale są, albo dwa wypasione ORIENTY

tomek...
21-03-2011, 13:39
Witam
Dzięki robin, pocieszyłeś mnie i chyba pójdę poprzymierzać inne automaty o średnicy 38-39 mm. Zraziłem się po przyłożeniu DS1, a może to rzeczywiście sprawa jej "geometrii", a nie wielkości. Spróbuję gdzieś przymierzyć wspomnianego tu Orisa Classic date, Tissota Vissodate i Longinesa Les Grandes Classiques (mimo, że ma jasną tarczę).
Chciałbym jednak Szwajcara automatica, to takie marzenie z dzieciństwa...

Pozdrawiam
tomek...

Spinner
21-03-2011, 13:48
Chyba jeszcze Hamiltony Jazzmaster Viewmatic sa w wersji 37mm:-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.thewatchery.com/WatchImages/Med/H32455735.jpg)

robin102
21-03-2011, 13:57
pójdę poprzymierzać inne automaty o średnicy 38-39 mm.
tomek...
Zegarki o ile bez koronki mają 38-39 mm to na szczupłej dłoni dobrze wyglądają, dobrze też jak pasek mają chociaż 22mm, absolutne minimum to 20mm niby szczegół, a jednak ;) szerszy pasek dodaje zegarkowi męskości ;)
Te SWISS MADE to w wielu nas siedzi niestety, zwłaszcz jak sie ma już sporo latek ;), bo widomo kiedyś szwajcar to byl szpan, a dziś świat sie zmienił są inne równie dobre i nobilitujace marki ;) chćoby Seiko z ligi modeli SARB np SARB065, zobacz go zakochasz sie od razu, albo Alpinsta. Zegarek 40mm w kopercie to taki optimum. Nie jest za duży nie sprawia dyskomfortu w noszeniu i już go widać, a to jest ważne bo przecież te 2 kzl powinno być widać ;)
No i tak zupełnie od mnie niestety zegarki szwajcarskie za 2 kzł to takie mało szwajcarskie produkty. Dużo pląci się za te SWISS MADE :)

tomek...
21-03-2011, 14:17
Chyba jeszcze Hamiltony Jazzmaster Viewmatic sa w wersji 37mm:-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.thewatchery.com/WatchImages/Med/H32455735.jpg)

Piękny, ale w Polsce w ofercie widzę tylko 40 mm.
Np tu (http://luxtime.pl/Zegarek_HAMILTON_JAZZMASTER_VIEWMATIC_H32515535-742.html).
Czy gdzieś jest też 37 mm?

Pozdrawiam
Tomek

robin102
21-03-2011, 14:44
Z tymi wymiarami to skuchy bardzo częste są szczególnie w polskich sklepach internetowych Podają "jakieś" wymiary nie wnikając czy z koronką czy bez. Warto poszukać na blogach psajonatów zegarkowych wymiarów konkretnego modelu. Ludzie mierzą i opisują rzetelnie bo ma znaczenia czy 40mm to z koronką do nakręcania czy bezzzz.
No jeśli zegarek szwajcarski to kupuj rdzennie szwajcarski w myśl zasady szwajcarska marka szajcarskie bebechy, ruska marka ruskie bebechy ;)

Maro66.
21-03-2011, 19:23
Witam
Dzięki robin, pocieszyłeś mnie i chyba pójdę poprzymierzać inne automaty o średnicy 38-39 mm. Zraziłem się po przyłożeniu DS1, a może to rzeczywiście sprawa jej "geometrii", a nie wielkości. Spróbuję gdzieś przymierzyć wspomnianego tu Orisa Classic date, Tissota Vissodate i Longinesa Les Grandes Classiques (mimo, że ma jasną tarczę).
Chciałbym jednak Szwajcara automatica, to takie marzenie z dzieciństwa...

Pozdrawiam
tomek...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img820.imageshack.us/i/mdsc0039.jpg/)

Tutaj masz zdjęcie porównawcze, które dzisiaj zrobiłem.
Jak chcesz mały, szwajcarski, na automacie, to pomyśl nad "Fryderykiem". To ten z prawej, tylko w kolorach, jak ten kwarcowy koło Certiny DS1, po prawej. Po lewej też Certina, trochę mniejsza od DS1.
:grin:

tomek...
21-03-2011, 19:51
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img820.imageshack.us/i/mdsc0039.jpg/)

Tutaj masz zdjęcie porównawcze, które dzisiaj zrobiłem.
Jak chcesz mały, szwajcarski, na automacie, to pomyśl nad "Fryderykiem". To ten z prawej, tylko w kolorach, jak ten kwarcowy koło Certiny DS1, po prawej. Po lewej też Certina, trochę mniejsza od DS1.
:grin:

Ten z lewej to Certina Caimano Gent?
Jeśli tak, to czy mógłbym prosić fotki od spodu i z boku? Mogą być nawet telefonem.

Pozdrawiam
tomek...

Spinner
21-03-2011, 20:00
W Polsce ciężko o Hamiltony niestety ale na ebay pewnie znajdziesz, maja sporo fajnych modeli z serii Jazzmaster:

http://www.hamiltonwatch.com/gents/american_classic/jazzmaster/

robin102
21-03-2011, 20:15
Tomek...
tu masz okazyjnie Certinkę, tylko pasek trza będzie dokupić, ale za 1400zł to chyba już taniej nie wyrwiesz nigdzie na gwarancji
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/56578-s-certina-ds-1-okazja/
odsprzedaż w pin.. tą branse to Ci stówka jeszcze wpadnie na porządny pasek, a z całego budżetu na jeszcze dwa rozrywkowe zegarki zostanie np. na fajnego Orienta i Seiko. Będziesz miał wymarzonego szwajcara i jeszcze jakieś dwa lepsze sikory :)
coś Ci doradzimy ;)

tomek...
21-03-2011, 20:39
W Polsce ciężko o Hamiltony niestety ale na ebay pewnie znajdziesz, maja sporo fajnych modeli z serii Jazzmaster:

http://www.hamiltonwatch.com/gents/american_classic/jazzmaster/

Znalazłem na Amazonie US tego Hamiltona 37mm (http://www.amazon.com/Hamilton-H32455585-Jassmaster-Viewmatic-Black/dp/B003XQF59Y). Nawet w dobrej cenie.
Niestety, w wersji 37mm ma inny kolor wskazówek i znaków na tarczy. IMO popsuły ten zegarek...


Tomek...
tu masz okazyjnie Certinkę, tylko pasek trza będzie dokupić, ale za 1400zł to chyba już taniej nie wyrwiesz nigdzie na gwarancji
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/56578-s-certina-ds-1-okazja/
odsprzedaż w pin.. tą branse to Ci stówka jeszcze wpadnie na porządny pasek, a z całego budżetu na jeszcze dwa rozrywkowe zegarki zostanie np. na fajnego Orienta i Seiko. Będziesz miał wymarzonego szwajcara i jeszcze jakieś dwa lepsze sikory :)
coś Ci doradzimy ;)

Tylko, jak pisałem, DS1 nie leży mi na ręce.
Podoba mi się jeszcze Certina DS Caimano gent, ale nie mam jej gdzie przymierzyć. W piątek będę w Poznaniu, może gdzieś ją znajdę.
Na dzisiejszym oglądaniu najbardziej podpasował mi Longines les grandes classiques. Dobrze leży na dłoni i podoba mi się mimo jasnej stalowej tarczy i czarnego paska.


Pozdrawiam
Tomek

Maro66.
21-03-2011, 23:17
Nie ma sprawy. Obfocę ją, ale dopiero w środę.

Spinner
22-03-2011, 10:00
Wczorajsze popołudnie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img6.imageshack.us/img6/6172/dsc8418m.jpg)

dzisiejszy poranek:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img268.imageshack.us/img268/3917/dsc8432m.jpg)

;)

robin102
22-03-2011, 11:57
Spinner ten zegarek jest chyba ładniejszy od Twojego kostkowego Hamiego. Jeszcze gdyby ten napis Kemmner nie kojarzył mi się z napisami na samochodach marki Wartburg ;) podobnie stylizowanymi to było by mistrzostwo świata. Ten pasek to nie oryginalny od producenta ? Czekam na spadek EURO i też sobie kupię :)

Mógłbyś w wolnym czasie położyć na czymś białym swojego fortisa , Hamiego i Kemmnera i zrobić im rodzinną fotę, chiałbym zobaczyć jak przy nich wielkościowo wygląda. DZIĘKI




dzisiejszy poranek:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img268.imageshack.us/img268/3917/dsc8432m.jpg)

;)

woytec60
22-03-2011, 12:01
...gdyby ten napis Kemmner nie kojarzył mi się z napisami na samochodach marki Wartburg ;) podobnie stylizowanymi to było by mistrzostwo świata.

Trafiłeś w dziesiątkę Robin a ja się zastanawiałem, co ten napis mi przypomina...
Teraz zegarek podoba mi się jeszcze bardziej :)

robin102
22-03-2011, 12:55
Trafiłeś w dziesiątkę Robin a ja się zastanawiałem, co ten napis mi przypomina...
Teraz zegarek podoba mi się jeszcze bardziej :)
Ja miałem wartburga :mrgreen: więc wspomnienia raczej liche mam. Sam napis może być, choć widział bym jakiś krótki.
Może uda mi się zamówić z innym napisem :)

Spinner
22-03-2011, 12:58
Napis jest super, nawiązuje do nostalgicznego klimatu zegarka z lat 60-tych imho... Zrobię porównanie wielkosci, choc Hammiego kostki juz nie mam... Na oko KT jest jak okrąglak ok. 41mm średnicy imho:-)

robin102
22-03-2011, 13:08
Na oko KT jest jak okrąglak ok. 41mm średnicy imho:-)
Właśnie to mi się w tym zegarku Kemmnera bardzo podoba, że jest kanciak, ale jak okrąglak :)

Gio
22-03-2011, 15:06
Pany, wie ktoś ile toto ma w uszach? Atlantic Wordmaster Chrono Valjoux 55861.41.63.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.atlanticpolska.pl/thumb.php?img=images/55861.41.63_4m.jpg)

robin102
22-03-2011, 15:11
Paneee ! a droższego to już se nie mógł wyszukać ! ;)
22mm na bank, nie mniej. Zegarek duży, gruby i bardzo drogi 4-5 kzł

Gio
22-03-2011, 15:13
Robin, ja Cię proszę... Przecież nie dałbym za to katalogowej ceny:-) Wspominany tutaj pracodawca_byłego_znanego_aktora ma go w programie lojalnościowym za całe 2,5 k PLN.

PawelR
22-03-2011, 22:10
Paneee ! a droższego to już se nie mógł wyszukać ! ;)
22mm na bank, nie mniej. Zegarek duży, gruby i bardzo drogi 4-5 kzł

Dla klientów ING - za jedyne 2.499 i gdyby tylko była dostępna wersja z białą tarczą - już byłby mój :)

Grzybu
22-03-2011, 22:15
OK to jak jesteście tacy znawcy to zaraz zadam zagadkę ;)
Budżetowy zegarek (ok 1000 zł żeby za łatwo nie było) mechaniczny
W stylu:
http://www.longines.com/watches/the-longines-master-collection/L2.693.4.78.3
http://www.60sekund.pl/index.php?p989,zeppelin-100-jahre-graf-zeppelin-7608s-1-chronograph
http://www.e-zegarek.pl/sklep/aviator-129-strona5-aviator-854.html - tutaj tylko paskudny pasek

Czyli podsumowując cienka stalowa koperta, ładne, stylizowane wskazówki (no w tym longinesie to już bym przeżył taki "proste") i czcionka cyferek.

Znajdzie ktoś coś takiego?? ;)

robin102
22-03-2011, 22:23
Czyli podsumowując cienka stalowa koperta,
W tego typu zegarkach koperty cienkiej nie znajdziesz raczej, sam sznyt żeby gruba była :)

PawelR
22-03-2011, 22:23
OK to jak jesteście tacy znawcy to zaraz zadam zagadkę ;)
Budżetowy zegarek (ok 1000 zł żeby za łatwo nie było) mechaniczny
W stylu:
http://www.longines.com/watches/the-longines-master-collection/L2.693.4.78.3
(...)
Czyli podsumowując cienka stalowa koperta, ładne, stylizowane wskazówki (no w tym longinesie to już bym przeżył taki "proste") i czcionka cyferek.

Znajdzie ktoś coś takiego?? ;)

No... ten longines mnie się również bardzo podoba, ale z całą pewnością nie jest cienki, raczej duży i masywny (macałem w sklepie) i kosztuje circa 8 tysiaków :)

A do tysiąca złotych to może taki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.uz.zgora.pl/~raksento/A8142.52B3A/Img_1.jpg)

tomek...
22-03-2011, 22:33
Witam
O co powiecie o Stowa Antea 365?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img848.imageshack.us/img848/6865/antea3652.jpg)

Pozdrawiam
Tomek

woytec60
22-03-2011, 22:37
OK to jak jesteście tacy znawcy to zaraz zadam zagadkę ;)
Budżetowy zegarek (ok 1000 zł żeby za łatwo nie było) mechaniczny
W stylu:
http://www.longines.com/watches/the-longines-master-collection/L2.693.4.78.3
http://www.60sekund.pl/index.php?p989,zeppelin-100-jahre-graf-zeppelin-7608s-1-chronograph
http://www.e-zegarek.pl/sklep/aviator-129-strona5-aviator-854.html - tutaj tylko paskudny pasek

Czyli podsumowując cienka stalowa koperta, ładne, stylizowane wskazówki (no w tym longinesie to już bym przeżył taki "proste") i czcionka cyferek.

Znajdzie ktoś coś takiego?? ;)

Pewnie, ze się znajdzie, nawet w tym wątku ;)
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2173927&postcount=1318
Są na Allegro do kupienia za 300 złotych, w sieci z Chin jeszcze taniej.

Inny wątek o tym zegarku: http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=575
i inna kolorystyka: http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?p=107485&sid=dd85863bb3ef354d661b7c4a8afc9ed9

robin102
22-03-2011, 22:37
Czy ta Adriatyka ma niebieskie indeksy godzinowe i wskazówki, czy mi się wydaje :) ładna jest
ile kosztuje i jaki werk ?


Witam
O co powiecie o Stowa Antea 365?
Pozdrawiam
Tomek
Piekna klasyka

darsedz
22-03-2011, 22:53
OK to jak jesteście tacy znawcy to zaraz zadam zagadkę ;)
Budżetowy zegarek (ok 1000 zł żeby za łatwo nie było) mechaniczny
W stylu:
http://www.longines.com/watches/the-longines-master-collection/L2.693.4.78.3
http://www.60sekund.pl/index.php?p989,zeppelin-100-jahre-graf-zeppelin-7608s-1-chronograph
http://www.e-zegarek.pl/sklep/aviator-129-strona5-aviator-854.html - tutaj tylko paskudny pasek

Czyli podsumowując cienka stalowa koperta, ładne, stylizowane wskazówki (no w tym longinesie to już bym przeżył taki "proste") i czcionka cyferek.

Znajdzie ktoś coś takiego?? ;)

Zapytaj sprzedajacego w watku (http://zegarkiclub.pl/forum/topic/55089-archimede-a-r-c-a-d-i-a-brazowa/page__pid__622563#entry622563)
Byla akcja zakupu zbiorowego, jeden zegarek zostal, nie chrono ale fajny i w granicach ktore podales.

Gio
22-03-2011, 23:28
Dla klientów ING - za jedyne 2.499 i gdyby tylko była dostępna wersja z białą tarczą - już byłby mój :)

Z białą jest fuj! Oglądałem dzisiaj w salonie. Tak naprawdę idealny to jest ten z czarnym cyferblatem, ale białymi tarczami:-)

PawelR
23-03-2011, 00:10
Z białą jest fuj! Oglądałem dzisiaj w salonie. Tak naprawdę idealny to jest ten z czarnym cyferblatem, ale białymi tarczami:-)

Nie widziałem, że istnieje taka wersja. Masz rację - zdecydowanie the best.
Szansa, że pojawi się w B-K - zerowa :(


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.zegarkiatlantic.pl/wp-content/uploads/2011/01/55861_47_62.jpg)

Mariusz888
23-03-2011, 08:59
Stowe odradzam - zresztą obecnie niewiele jest marek które ostatnio polecam - wystarczy przeczytać na KMZIZ jakie jaja ma z nimi tamtejszy klubowicz - już rok czeka na zegarek który powinienem dostać dawno temu. Stowa albo sztucznie przedłuża terminy realizacji, albo jak w jego przypadku - nie potrafi zrobić poprawnie 1 zegarka z serii 25 które zamówili w limitacji - chodzi właśnie o Antee tylko z inną tarczą. Teraz mu kazali ponad miesiąc kolejny się bujać bo że niby rotor im wyszedł źle. Ja byłem ostro napalony na Seatime i po tym co widzę co się dzieje (ile ludzie czekają na zegarki bo to nie jest odosobniony przypadek) oraz w ramach solidaryzacji przeciw olewaniu klienta - nie kupię go na pewno ;)

Spinner
23-03-2011, 09:29
Tak, Stowa za podejście ma u mnie też "bana"... ;-( Zreszta Antea mnie na zywo rozczarowała...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img339.imageshack.us/img339/3449/dsc8447m.jpg)

zero8
23-03-2011, 09:51
A mi ostatnio spodoba sie taki kwarc ;-) Tylko troche drogawy.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.botta-design.de/bilder/UNO24_image.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/botta_uno_24_watch_w-2.jpg
źródło (http://technabob.com/blog/wp-content/uploads/2008/11/botta_uno_24_watch_w.jpg)

marekm
23-03-2011, 09:55
Do takiego zegarka należałoby sobie rękę wydepilować. :mrgreen:

maki
23-03-2011, 10:08
Ale co by nie gadać jednowskazowkowce fajne są.

Tapatalk

zero8
23-03-2011, 10:12
Do takiego zegarka należałoby sobie rękę wydepilować. :mrgreen:

Znaczy metroseksualny? ;p

Grzybu
23-03-2011, 10:58
No tak, trochę niefortunne określenie z tą cienką kopertą.


Pewnie, ze się znajdzie, nawet w tym wątku ;)
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2173927&postcount=1318
Są na Allegro do kupienia za 300 złotych, w sieci z Chin jeszcze taniej.

Inny wątek o tym zegarku: http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=575
i inna kolorystyka: http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?p=107485&sid=dd85863bb3ef354d661b7c4a8afc9ed9


Cholera chyba wszczepiłeś mi wirusa o nazwie Parnis ;) NA razie luz, ale czuję że we mnie kiełkuje ;)
W szczególności że koszty niewielkie. Myślicie że fajnie by wyglądał na brązowym pasku jak ten Longines?
Szkoda że nie ma stopera, bo fajnie się prezentują te sterczące przyciski przy takiej okrągłej kopercie no i datownik :( ale kurde wirus kiełkuje i drąży ;)

woytec60
23-03-2011, 12:20
Każdy w swoim czasie poinien miec przynajmniej jednego Parnisa ;)

Ja dziś z nowym nabytkiem


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img707.imageshack.us/i/32594324.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img855.imageshack.us/i/56732035.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img291.imageshack.us/i/26680106.jpg/)

Mariusz888
23-03-2011, 13:03
E no fajny - co to za model? :) to jakiś kwarc ?

Spinner
23-03-2011, 13:38
A mi ostatnio spodoba sie taki kwarc ;-) Tylko troche drogawy.

Zajebongo - po ile toto? Edit, juz widze: 350eurasów - przegięli:-)

Woytec, ten kwarcyk milusi!;-)

woytec60
23-03-2011, 13:48
E no fajny - co to za model? :) to jakiś kwarc ?

Seiko SNDA09P1 to kwadracik z chronografem i kwarcową duszą. Mechanizm Seiko 7T92.
Wyraźnie widać inspirację Tagiem Monaco ale nie na tyle, żeby wyglądało na podróbę.
Rozmiar słuszny, 40mm bez koronki, sama tarcza to 30x30mm. Gruby na 11,5mm czyli akurat.
Indeksy godzinowe nakładane, srebrne. Na pierścieniu z minutami wokół tarczy, na godzinach 12, 3, 6 i 9 są cztery kropki z superluminową, na wskazówkach też ona jest. Nawet przyjemnie to świeci.
Tarcza metaliczna w dwóch odcieniach, dwie subtarczki prostokątne i jedna okrągła. Na trzeciej okienko z datą.
Szkiełko Hardlex, dekiel zaciskany ale 100 metrów jest.

Gio
23-03-2011, 14:18
No to jak już pokazujemy 'bezduszne' to moja cytrynka, towarzyszka pokazywanego niedawno pomarańczowego monstrum. Bardzo ją lubię:-) Fotki z komóry.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img576.imageshack.us/img576/2955/cert1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img156.imageshack.us/img156/1936/cert2.jpg)

robin102
23-03-2011, 14:24
Widzę, że przyszedł czas na kwadraciaki :mrgreen:
Woytek strasznie pokręcony ten Twój nowy seikacz, kółka, kwadraciki, kreski na tarczy i w efekcie dla mnie wszystko jak kogielmogiel wygląda ;)
W seiko niestety nie mają zmyślnych dezajnerów :(
-------------
te 1888 na cyferblacie Certin mnie rozwala, aż chce się mieć zegarek z takimi cyferkami

Gio
23-03-2011, 15:21
te 1888 na cyferblacie Certin mnie rozwala, aż chce się mieć zegarek z takimi cyferkami


8888 byłoby jeszcze lepsze:-D

raddeli
23-03-2011, 21:54
Teraz przyszła kolej na zegarek firmy Nautica - otrzymałem w prezencie. W komplecie dołączone są jeszcze dwa skórzane paski - srebrny :) i biały. Oryginalnie, przy zegarku jest pasek kauczukowy. Całkiem przyjemnie leży na ręce. Zegarek noszę na prawej ręce i nie przeszkadza mi dość duże pokrętło.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/6c86c3bb04d2ad73-1.jpg
źródło (http://images41.fotosik.pl/740/6c86c3bb04d2ad73.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/ff71ca43b9a28dbe-1.jpg
źródło (http://images40.fotosik.pl/728/ff71ca43b9a28dbe.jpg)

nowart
23-03-2011, 22:54
... a nie chciałbyś odsprzedać tego białego? ;)

robin102
24-03-2011, 13:46
Fajna ta Nautika, podrzuć linkę do tego egzemplarza co by poczytać coś można było o nim.
Ile kosztuje ?

Robert_P
24-03-2011, 14:23
Zegarek ważna rzecz ale bez paska nie istnieje :) Wymyśliłem sobie że do mojego PRC200 (http://www.flickr.com/photos/nezgsy/2407718096/sizes/z/in/photostream/) fajnie by wyglądało obszycie w kolorze żółto-białym . Znalazłem producenta który między innymi robi TAKIE (http://www.pattini.pl/index.php/paski-do-zegarkow/image?format=raw&type=img&id=126) obszycia ale niestety nie oferuje rozmiaru 19mm :( Mogę wcisnąć 20 ale wolałbym coś konkretnie pod wymiar.
I pytanko znacie jakiegoś dobrego producenta pasków ?

robin102
24-03-2011, 14:30
Ten sprzedawca na allegro robi paski jakie tam sobie tylko chcesz z różnym przeszyciami i szerokościami za 49 zł :)
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5593615

marekm
24-03-2011, 15:29
Ten sprzedawca na allegro robi paski jakie tam sobie tylko chcesz z różnym przeszyciami i szerokościami za 49 zł :)
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5593615


Zegarek ważna rzecz ale bez paska nie istnieje :smile: Wymyśliłem sobie że do mojego PRC200 (http://www.flickr.com/photos/nezgsy/2407718096/sizes/z/in/photostream/) fajnie by wyglądało obszycie w kolorze żółto-białym . Znalazłem producenta który między innymi robi TAKIE (http://www.pattini.pl/index.php/paski-do-zegarkow/image?format=raw&type=img&id=126) obszycia ale niestety nie oferuje rozmiaru 19mm :sad: Mogę wcisnąć 20 ale wolałbym coś konkretnie pod wymiar.
I pytanko znacie jakiegoś dobrego producenta pasków ?

Kupiłem pasek Pattini z obszyciem żółto-białym, do zegarka jak na ich fotce reklamowej (poniżej). Wygląda zacnie. Jutro zakładam. :smile:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.pattini.pl/index.php/paski-do-zegarkow/image?format=raw&type=img&id=131)

Robert, myślę, że jak do nich zadzwonisz, to zamówisz dokładnie taki jak potrzebujesz.

Jutro też powinien dotrzeć do mnie ostatni zegarek (Seiko SNZH55K1). Muszę w końcu podjąć decyzję co zostawiam, a z czym się rozstaję. :roll:

Robert_P
24-03-2011, 16:34
Ten sprzedawca na allegro robi paski jakie tam sobie tylko chcesz z różnym przeszyciami i szerokościami za 49 zł :)
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5593615

Wybacz Robin ale nie znasz tematu. Ten Pan nie robi pasków szer 19mm .I cena z własnym przeszyciem to 59 zł. Zdjęcie które zapodałem to właśnie jego wyrób i o nim pisałem.

Marekm - jak go założysz , zrób mały opis: jak z wykonaniem , przeszyciem , jaka gruba skórka no i fotki oczywiście poproszę. Jak będzie super to może się skuszę na 20mm .

raddeli
24-03-2011, 17:04
Fajna ta Nautika, podrzuć linkę do tego egzemplarza co by poczytać coś można było o nim.
Ile kosztuje ?

Tę Nautikę dostałem w prezencie z Włoch. Znalazłem tylko włoskie strony - może coś się doczytasz:
Link (http://www.bussipreziosi.com/orologi/uomo/nautica/nst/A19528G.php)
Link do eBay (http://cgi.ebay.pl/OROLOGI-NAUTICA-Orologio-NST-A19528G-BOX-SET-/150579795270?pt=Orologi_da_Polso&hash=item230f415546#ht_2370wt_1139)

robin102
24-03-2011, 17:38
Wybacz Robin ale nie znasz tematu. Ten Pan nie robi pasków szer 19mm .I cena z
No zobacz jak chciałem zamówić u niego pasek na zapas do Orienta to mówił, że robi na rozmiar i z różnymi przeszyciami. W każdym razie chęci pomocowe szczere miałem :)


jutro też powinien dotrzeć do mnie ostatni zegarek (Seiko SNZH55K1). Muszę w końcu podjąć decyzję co zostawiam, a z czym się rozstaję. :roll:
Myślę , że z tym żółtym się powinieneś rozstać, nie pasuje do KTMa :mrgreen: a mi by pasował do Nikona :)

marekm
24-03-2011, 18:25
...Marekm - jak go założysz , zrób mały opis: jak z wykonaniem , przeszyciem , jaka gruba skórka no i fotki oczywiście poproszę. Jak będzie super to może się skuszę na 20mm .
OK, niestety nie mam żadnego szkiełka makro. :sad:


...Myślę , że z tym żółtym się powinieneś rozstać, nie pasuje do KTMa :mrgreen: a mi by pasował do Nikona :smile:
Też mam Nikona. :eek:

zero8
24-03-2011, 19:13
Zdziś:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img713.imageshack.us/img713/6614/14123795.jpg)

Robert_P
24-03-2011, 23:25
Robin dzięki za chęci.
Marek, Zapodasz kropa, zrobisz ładny opis i będzie miodzio. To tylko pasek :-)
Ja planuje obszycie biało żółte mz chyba będzie ciekawiej.

rmd
25-03-2011, 07:31
@zero8 ten model Seiko to SNZG15K1 Military Automatic?

zero8
25-03-2011, 08:49
@zero8 ten model Seiko to SNZG15K1 Military Automatic?

Tak :-)

Uysy.
25-03-2011, 14:59
Zaglądam sobie do tego wątku dość regularnie, bo i mnie po głowie chodzi jakiś sikor :)
Na szczęście, prawie wszystkie, które tu wrzucacie, nie podobają mi się. Dzięki ;)

robin102
25-03-2011, 15:09
Wstaw zdjęcia zegarów co Ci się podobają. Może wejdziemy na inny zegarkowy LEVEL :)
bo tylko Seiko i Seiko ...

Uysy.
25-03-2011, 15:11
Nie chodzi o levele, ot tak po prostu :) I wolę nie szukać, w mojej głowie kiełkuje zdecydowanie za dużo możliwości spustoszenia zasobów konta ;)

2pompony
25-03-2011, 18:58
Wiesz Uysy, do tej pory myślałem, że tylko ja tak mam. Na szczęście nie jestem w tym odosobniony. :)

Spinner
26-03-2011, 09:21
Tak mnie wczoraj tknęło bo kończę go robić:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img860.imageshack.us/img860/860/dsc8456m.jpg)

wielebnyy
26-03-2011, 12:52
ja posiadam Casio EF-302D-2A mam go juz od ladnych paru lat za zegarek dalem jakies 350 -400 zl teraz jego cena z tego co patrzylem to 224 zl tak wiec nie jest drogi. Nosze go 24/7 nie zdejmuje praktycznie nigdy, zegarek wodoszczelny do 100 m w dol , ale mniejsza z tym kto z nas tak nurkuje. W kazdym badz razie ide na basen to go nie zdejmuje. Jest Solidny moze w ciagu ostatnich 4 lat noszenia raz wyminilem baterje , nigdy sie nie popsul :) czego chciec wiecej :) Kiedys tam nosilem jakies zegareczki nol nejmy po 30 zl , ale to sie psulo po 2 tygodniach...
Jak bede kupowal nastepny zegarek to tez napewno nie bede oszczedzal i na zegarek przeznacze conajmniej to 400 zl . :) ale to dopiero nastapi jak ten mi sie popsuje lub szkielko bedzie juz bardzo porysowane :) bo wiadomka ma niby to szkielko mineralne co niby od zarysowan chroni i faktycznie tak jest, ale w moich wyprawach wakacyjnych nie raz zdarzylo sie ze o jakas skalke reka przejechalem no i niestety szkielko mieralne nie wytrzymalo :D

tak wiec moje zdanie takie kupic raz porzadnie i miec na lata. No chyba ze ktos ma za duzo pieniedzy :D i zmienia zagarek co miesiac :D ale to juz inna bajka :)

robin102
26-03-2011, 13:31
.. No chyba ze ktos ma za duzo pieniedzy :D i zmienia zagarek co miesiac :D ale to juz inna bajka :)
To wątek dla zbieraczy, kolekcjonerów zegarków, a nie dla użytkowników ich ;).
Ludzie różne rzeczy zbierają, od starych glinianych garnków, przez monety, znaczki, stare motocykle, wypchane zwierzęta, sportowe samochody, okulary, podstawki pod piwo, nieużywany sprzęt fotograficzny, biżuterię aż po zegarki :)
Było coś o tym na początku wątku jak wielu chciało zjeść Krzysztofa za to, że lubi zegarki.

marekm
26-03-2011, 13:40
Na pasku prezentuje się zacnie.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Uvex/_DSC5056.jpg)

robin102
26-03-2011, 13:47
Na pasku prezentuje się zacnie.
nooooo

maki
26-03-2011, 14:34
Na pasku prezentuje się zacnie.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/Uvex/_DSC5056.jpg)

Bo sie pogubilem juz...Kupiles tego Atlasa? Jezeli tak, gratuluje:-)

zero8
26-03-2011, 15:37
Super wyglada :-)

startom
26-03-2011, 16:32
Przyszedl czas i zaprezentowc moje nabytki:
X-Wind - nie schodzi z nadgarstka, bardzo plubilem tego goscia:):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img801.imageshack.us/i/xwind1.jpg/)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img228.imageshack.us/i/xwind2.jpg/)


i dodatkowo jeszcze Seiko - chyba jeszcze nie bylo reprezentowane na tym forum - SRX004P1 - co prawda to kwarc, ale naprawde solidnie wykonany, no i ma kilka uzytecznych funkcji, a jak dla mnie calkiem niezle sie prezentuje:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img148.imageshack.us/i/seiko2.jpg/)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img836.imageshack.us/i/seiko1.jpg/)

marekm
26-03-2011, 17:02
Bo sie pogubilem juz...Kupiles tego Atlasa? Jezeli tak, gratuluje:-)

Kupiłem. :D

Nadal czekam na SNZH55K (http://www.demus.pl/product-pol-13532-Zegarek-Seiko-Sports-Automat-SNZH55K1.html)1 (http://www.demus.pl/product-pol-13532-Zegarek-Seiko-Sports-Automat-SNZH55K1.html) (utknął w UC)). Kiedy dojdzie, podejmę decyzję co zostawiam, a z czym się rozstaję. :roll:

wielebnyy
26-03-2011, 17:12
To wątek dla zbieraczy, kolekcjonerów zegarków, a nie dla użytkowników ich ;).


a to sory :D to ja juz nic tu nie pisze :D

mirtius
26-03-2011, 18:24
Nie lubię tego wątku za Hamiltony, burzą mój spokój w portfelu :P

zero8
26-03-2011, 18:31
Dzis jak zawsze w soboty, zegarek "do pracy":


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img812.imageshack.us/img812/8543/wakt.jpg)

robin102
26-03-2011, 19:49
Dzis jak zawsze w soboty, zegarek "do pracy":
Szefuniu, ale w soboty to się odpoczywa, a nie pracuje przecież :)

ku6i
26-03-2011, 19:52
Szefuniu, ale w soboty to się odpoczywa, a nie pracuje przecież :)

Żartowniś :D

tol2di
26-03-2011, 21:30
Żartowniś :D

nie w 100% ma racje :)

zero8
26-03-2011, 21:32
Szefuniu, ale w soboty to się odpoczywa, a nie pracuje przecież :)

W kwietniu zaczynam budowe domu, wiec trzeba zrobic porzadek na dzialce... ;-)

maki
26-03-2011, 21:52
A przestań, budowa to jest wiesz...spychacz...koparka...po co teraz porządkować?

zero8
26-03-2011, 22:55
Przez ostatnie 2 miesiące, wyciąłem ok 40-50 drzew (od 20 do 60cm średnicy, a 2 nawet ponad metr), więc mam co robić ;-)

Grzybu
27-03-2011, 00:47
Wracając do tematu, to nie zapomnijcie jutro przestawić swoich zegarków. W końcu wiosna !!! :P

Gio
27-03-2011, 08:42
Wracając do tematu, to nie zapomnijcie jutro przestawić swoich zegarków. W końcu wiosna !!! :P

Przy okazji tej zmiany pomyślałem o kolegach posiadających więcej zegarków przedstawiających wszystkie po kolei i przypomniał mi się dowcip o radzieckim generale, który o poranku przepinał medale z piżamy do munduru:-)
Ja na razie tylko trzy muszę przekręcać:-)

Burkinafaso
27-03-2011, 14:32
Macie Panowie kolejnego łosia/jelenia (niepotrzebne skreślić) na sumieniu.:mrgreen: Grunt, że zadowolony...;)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/zeg1-1.jpg
źródło (http://www.fibrochem.lublin.pl/zeg1.jpg)

Mamrot
27-03-2011, 16:39
@Burkinafaso witamy na rykowisku :lol:

A ja od kilku dni:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img689.imageshack.us/img689/2718/dsc1445e.jpg)

robin102
27-03-2011, 18:49
Przy okazji tej zmiany pomyślałem o kolegach posiadających więcej zegarków przedstawiających wszystkie po kolei...
Tacy co maja wielkie hodowle zegarków to mają też takie automaty co im je nakręcaj, ustawiają i przestawiają :mrgreen:

--------------------------

Macie Panowie kolejnego łosia/jelenia (niepotrzebne skreślić) na sumieniu.:mrgreen:

Witaj i za portfel się już chwytaj ;)
-------------------

Jeden z ładniejszych "tanich" sportowych seikaczy jeśli jest na pasku np. czarnym z białym przeszyciem

@Burkinafaso witamy na rykowisku :lol:
A ja od kilku dni:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img689.imageshack.us/img689/2718/dsc1445e.jpg)

gary
27-03-2011, 18:57
marekm, kupiłeś go z bransoletą i podmieniłeś na pasek czy od razu z paskiem?