PDA

Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

robin102
13-11-2011, 18:22
Ściereczki Cape Cod dostępne na ebayu: http://www.ebay.pl/sch/Bi-uteria-i-zegarki- (http://www.ebay.pl/sch/Bi-uteria-i-zegarki-/281/i.html?_nkw=cape+cod&_catref=1&_fln=1&_sac=1&_trksid=p3286.c0.m282)
Łooo mato z córkom. Właśnie wczoraj dotarły do mnie te ściereczki. Sprawa wprost nieprawdopodobna. Miałem zarysowaną klamrę paska od Kemnnera, taka ozdobna z logo i to zarysowana konkretnie o krawężnik uliczny.
Wyjąłem jedną szmatkę z opakowania, położyłem na stole na gazecie potarłem kilkanaście sekund i się za polerowało. Ani śladu dość konkretnego zadrapania. Podobnie z zapolerowanie ucha zegarka gdzie też było konkretna szrama od krawężnika.
Cud malina normalnie. Polecam, można mieć ciągle nowy zegarek, nie trzeba kasy wydawać na nowe ;)
JUPI :)

woytec60
14-11-2011, 10:27
Widzisz :)
Sam odcinam po kawałku do użytku a resztę trzymam w torebce strunowej.
Ściereczki jak wyschną są do niczego.

Rafał_Sz
14-11-2011, 10:29
Można to gdzieś kupić w Polsce?

woytec60
14-11-2011, 10:34
Popytaj na forach zegarkowych, są zakupy grupowe:
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/57000-cz-ii-zakup-grupowy-sciereczek-do-polerowani-cape-cod/page__st__180
http://www.gmtforum.pl/forum/index.php?topic=5507.45
Jeśli nie chcesz czekac, to pozostaje polski ebay
http://www.ebay.pl/sch/i.html?_nkw=cape+cod&_sacat=281&_odkw=cape+cod&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

Rafał_Sz
14-11-2011, 10:45
Dzięki! :)

robin102
14-11-2011, 15:00
dziś na obiad Seiko w pomidorach :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/RB2_0124-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/RB2_0124.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/RB2_0123-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/RB2_0123.jpg)

emet_b
14-11-2011, 15:04
kupiłeś je??

robin102
14-11-2011, 15:06
A co chcesz kupić pomidory, czy Seiko ? :)
Pisz na PW

emet_b
14-11-2011, 15:09
to nareszcie wiem jaki masz nick :D

a dla kolegi z dwóch for (zegarkowego i foto) przewidujesz dodatkowe zniżki? ;)

PS: ściągnąłeś na sprzedaż czy nie podpasował?

robin102
14-11-2011, 15:13
Trafił do mnie jak by to powiedzieć zupełnie przypadkowo. Chce go sprzedać, a 1/4 kasy z niego poleci na nowe serducho dla Piotra.

emet_b
14-11-2011, 15:16
W takim razie jakieś pw leci;)

ps: a ja wczoraj siedziałem i móżdżyłem z kumplem kto jest taki freak, że zegarka w pomidorach podaje ;)

Spinner
14-11-2011, 22:21
U mnie PMOS :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/ea875_DSC_1241m.jpg)

robin102
15-11-2011, 14:39
Czyli kwarcyk
błeeeee ;)

Rafał_Sz
15-11-2011, 14:41
Ja sobie pozwolę powrócić do tematu ściereczek poleskich. Jak ktoś ma zbędne lub w najbliższym czasie będzie dokonywał jakiegoś zakupu grupowego na forach zegarkowych to proszę o pomoc w temacie.

robin102
15-11-2011, 14:53
Zakup robiłem u Moda z forum zegarkowego. Ściereczka 34 zl plus 4 przesyłka priorytetowa, razem 38 zł. W opakowaniu są dwie ściereczki więc płacimy 34 zł za 2 sztuki. Myślę, że jak npiszesz do niego to spoko Ci sprzeda bo jak wiem zakupił tego więcej niż zapisów w wątku było. Sam przymierzam się do zakupu jednego kompletu na zaś :) drugiego dla kolegi też na zaś bo ma nófffke zegarek, ale będzie spał spokojnie :)

Rafał_Sz
15-11-2011, 14:55
A które to forum konkretnie i który mod?

robin102
15-11-2011, 15:10
to ten wątek zakupowy
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/57000-cz-ii-zakup-grupowy-sciereczek-do-polerowani-cape-cod/page__pid__724204__st__180#entry724204
sprzedaje Mod o nicku Lawnowerman (http://zegarkiclub.pl/forum/user/2912-lawnowerman/)

Rafał_Sz
15-11-2011, 15:14
Bardzo Ci dziękuję. :)

Spinner
15-11-2011, 15:38
Jaki znowu kwarcyk? Cos Ty Robert jakiś ostatnio... To automat;-)

robin102
15-11-2011, 16:14
nic na nim nie napisane, że to automatic czy anutomatik ;)

Spinner
15-11-2011, 16:17
Jak nie jak tak;-) Pod logiem i datą;-)

robin102
15-11-2011, 16:24
Aaaaaaa to w takim razie posypuje głowę popiołem :)

zero8
15-11-2011, 16:33
Ty nic nie posypuj. Zegarek ma multidatę i za ten fakt powinien być wyśmiany :lol:

robin102
15-11-2011, 16:45
No ten odczyt daty miałem w Skagenie :) Dziś syn ma tego Skagena i nigdy nie wie jaki jest dzień :mrgreen:
Można kręćka dostać od tych wskazóweczek, ale urok jakiś to ma. Można się poczuć jak pilot samolotu ;)

georghe
15-11-2011, 18:47
Ojjjj, zachorowałem ostatnio takie cudo:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img577.imageshack.us/img577/2483/festinachronobike2011f1.jpg)

Kaaaawał zegarka :-)

Kupiłem go w wersji z granatową tarczą i gumowym paskiem i wiesz co ? Dobrze się zastanów czy chcesz go mieć na stalowej bransolecie bo już z gumą jest ciężki jak diabli i choć bardzo go lubię, z racji swoich rozmiarów nadaje się jedynie do krótkiego rękawa. Bydle okrutne.

Spinner
15-11-2011, 19:49
Ty nic nie posypuj. Zegarek ma multidatę i za ten fakt powinien być wyśmiany :lol:

A niby dlaczego? :-P W czym cwaniaczku przeszkadza Ci multikalendarz?:-P Tylko mi nie mów, że Speedi ma chrono... Hie, hie, hie...

BOSS
15-11-2011, 20:56
Bydle okrutne.

Wiem :-)
Bawiłem się chwile nim i powiem Ci zaje... fajny. I czas pokazuje, i w razie potrzeby bandziorowi przez łeb dać :-) :-)

krzysztof jot
15-11-2011, 21:12
Kupiłem go w wersji z granatową tarczą i gumowym paskiem i wiesz co ? Dobrze się zastanów czy chcesz go mieć na stalowej bransolecie bo już z gumą jest ciężki jak diabli i choć bardzo go lubię, z racji swoich rozmiarów nadaje się jedynie do krótkiego rękawa. Bydle okrutne.

Festina ma ostatnio trend na przekombinowane zegarki z których trudno odczytać godzinę, a ten TDF faktycznie kawał zegara, mimo ze lubię duze zegarki, to tu jednak za dużo zegarka w zegarku :). Ale... ale kupiłem w ubiegłym tygodniu synowi Festinkę i przy okazji przymierzyłem dwa nowe modele - i jest jakby trochę lepiej, modele bardziej "ludzkie" .

to kupiłem -

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://zegarki.pl/_web_cache/thumbnails/files/16573_4_grande_thumb_600_800.jpg)

tak to wygląda na ręce (sory, za jakość - telefonem przy świetle lampki biurkowej)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/festina-01.jpg)

no a te modele zakładałem na rekę, i mam pozytywne odczucia - mozna to kupic - dobrze zrobione, ładne koperty, ciężkie, solidne, ładnie wypolerowane, kauczuk przyjemny no i czytelne - nawet widać która godzina:)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/festina-00.jpg)

Spinner
15-11-2011, 22:13
Krzysiek a macałeś może prostokątne Havany?

krzysztof jot
15-11-2011, 23:39
Krzysiek a macałeś może prostokątne Havany?

nie macałem ale są, mogę dokładniej pooglądać. Nie miałem ostatnio ciśnienia na prostokąt, jednak prostokat zdecydowanie wymaga przymiarki. Są takie, że załozone na rękę, aż mi żal zdejmować - jak narysowane, a inne sterczą jak doklejone. Ale wyglądają dosć elegancko.

Efektowny kwadracik jest na alle... - pytałem, nówka nie śmigana za 50% ceny - nie w demusie tylko prywatna aukcja - link: http://allegro.pl/citizen-bt0071-09a-eco-drive-szafir-perpetual-i1912839853.html


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.demus-zegarki.pl/data/gfx/pictures/large/8/9/6298_3.jpg)

Spinner
15-11-2011, 23:44
Jakbyś mógł oblookać byłbym wdzięczny, szczególnie 16081 któregoś:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/F16081_6-1.jpg
źródło (http://www.clockshop.ru/obj/img/wmarket/festina2008/zoom/F16081_6.jpg)

georghe
15-11-2011, 23:59
Festina ma ostatnio trend na przekombinowane zegarki z których trudno odczytać godzinę, a ten TDF faktycznie kawał zegara, mimo ze lubię duze zegarki, to tu jednak za dużo zegarka w zegarku :).

Rzeczywiście Festinę kupioną w ub. roku - również TDF - noszę bardzo sporadycznie bo jest absolutnie nieczytelna, w nocy kompletnie nic na niej nie widać pomimo, że producent wyposażył ją we fluorescencyjne wstawki.
Ta, na którą chrapkę ma Jurek, jest jej przeciwieństwem, czytelna do bólu - również w nocy.
Nowe modele pokazane przez Ciebie, muszę przyznać, bardzo pociągające ;) a zarzekałem się po ubiegłorocznym zakupie, że więcej Festyny nie kupię, tymczasem mam trzy, a teraz zwłaszcza ta pierwsza i trzecia pokazana przez Ciebie wielce wpadła mi w oko. :D

krzysztof jot
16-11-2011, 00:37
Jakbyś mógł oblookać byłbym wdzięczny, szczególnie 16081 któregoś:



postaram się w najbliższych dniach . Postrzegany już jestem w tych sklepach chyba jako lekko upośledzony, ale że zostawiam im od czasu do czasu parę złoty to niech się meczą i wyciągaja z tych wypolerowanych gablot.... :)

zero8
16-11-2011, 08:56
A niby dlaczego? :razz: W czym cwaniaczku przeszkadza Ci multikalendarz?:-P Tylko mi nie mów, że Speedi ma chrono... Hie, hie, hie...

A bo ja z zasady nie lubię multikalendarzy...
:razz:

robin102
16-11-2011, 13:29
pani SEIKO w nowym ubranku :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/RB2_0129n-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/RB2_0129n.jpg)

Ciężki temat te fotografowanie zegarków.

zero8
16-11-2011, 13:48
Mojej żonie się podoba :mrgreen:

georghe
16-11-2011, 14:27
Ciężki temat te fotografowanie zegarków.

Trzeba mieć długie łapska :D

Adam Trzcionka
16-11-2011, 14:55
U mnie PMOS :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/ea875_DSC_1241m.jpg)

mówi się, że nowy Bond ma śmigać w tej alfie ;)

maki
16-11-2011, 15:47
pani SEIKO w nowym ubranku :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/RB2_0129n-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/RB2_0129n.jpg)

Ciężki temat te fotografowanie zegarków.

Robin, zostaw sobie to Seiko, bo ładne jest.

tylko mi nie mów że skoro tak, to żebym je odkupił, bo pieniędzy to ja nie mam.

cheers

robin102
16-11-2011, 16:27
Robin wie, że te SEIKO to ładny zegarek i do tego perfekto wykonany jak sam widziałeś w realu, ale Robin nie może mieć tyle zegarków, może mieć 2, a najwyżej 3, ale wolę tylko dwa ;)

georghe
16-11-2011, 16:53
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/hb879_boss2.jpg)

Paweł Kania
17-11-2011, 15:04
I mój Wostok umarł... Nakręciłem a ten niyrydy i stoi :/

Macie kogoś sprawdzonego ze Śląska lub Częstochowy od takich rzeczy ?

I fajnie jakby potrafil dorobić bądź wyszukać jakieś porządne szafirowe szkiełko a nie plexe do niego :)

Spinner
17-11-2011, 19:51
Niestety to nie moje rejony...;-(


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.otofotki.pl/img23/obrazki/pk663_DSC_1255m.jpg)

robin102
18-11-2011, 12:26
Mojej żonie się podoba :mrgreen:
Piotrek w sumie to może go nosić i Twoja Żona, mi tam rybka, przeżyje jakoś :mrgreen:
-----------
Ta bulwinka to jakiś wintycz ? :)
jaki ma rozmiar ?

krzysztof jot
18-11-2011, 20:11
Jakbyś mógł oblookać byłbym wdzięczny, szczególnie 16081 któregoś:



Spinner skłamałem :) ... to znaczy jest kilka "kwadratów" czy prostokątów ale to nie Havana. Coś multifunction, jakaś seria NINE itp... Miałem w ubiegłym tygodniu tour po kilku w centrach, musiało mi się to pokróliczyć. Możliwe, że Havane widziałem w Krakowie, bo tam więcej było Festiny niż u mnie, ale generalnie to najładniej wykończone zegarki w tych wartościach cenowych, nie ma obaw co do jakości wykonania detalu itp.

Spinner
18-11-2011, 20:33
Ano właśnie, trudno o ładny prostokąt, te wyglądają miło... Musze kiedyś spróbować...

Ja dziś początek dnia tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.otofotki.pl/img23/obrazki/wo406_DSC_1268m.jpg)

a teraz jest tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.otofotki.pl/img23/obrazki/fb729_DSC_1290m.jpg)

tml
18-11-2011, 20:49
Spinner, co to za pasek przy tym seiko?

Spinner
18-11-2011, 20:53
Banda Shrunk

tml
18-11-2011, 21:30
ojj ładnie temu seikaczowi w nim, ładnie :)
dzięki za namiar

zero8
18-11-2011, 22:03
A propos seikacza, to aftermarket jakiś?

Spinner
18-11-2011, 22:07
Totalnie odrestaurowany, oczywiscie na aftermarketowych czesciach, nie toleruje zniszczonych zegarkow...

tomek...
19-11-2011, 16:25
Dzisiaj tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img440.imageshack.us/img440/3842/dsc1546i.jpg)

Pozdrawiam
Tomek

robin102
20-11-2011, 12:56
fajnego dorosłego divera wreszcie wystrugał
http://www.ebay.de/itm/300623310573?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
na czarny pasu z białym przeszyciem ładnie by wyglądał
albo wersja kolorystyczna niby pepsi
http://www.ebay.de/itm/Taucheruhr-Kemmner-turtle-schwarz-rot-Automatikwerk-ETA-2824-2-swiss-/300623310571?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uh ren_Armbanduhren&hash=item45fe8baeeb

Spinner
20-11-2011, 20:49
Nadal:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.otofotki.pl/img23/obrazki/hz793_DSC_1306m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.otofotki.pl/img23/obrazki/vx336_DSC_1312m.jpg)

Mamrot
20-11-2011, 21:15
Na tym paseczku jest wyjątkowo seksowny,
co to, skąd to, jaką ma klamerkę i czemu tak drogo?

Spinner
20-11-2011, 22:06
Zrobiłem sobie, to SpinnerStrap:-)

emet_b
20-11-2011, 22:23
zegarek świetny-sam choruję na żółwia, ale ciężko z zaufanego źródła w przystępnej cenie trafić.
Paseczek idealny.

Ja dziś w napływie euforii też sobie coś kliknąłem na allegro-mniej oficjalny, ale też fajny.

Oczywiście nie omieszkam się pochwalić :]

bialogardzianin
21-11-2011, 10:55
dziś na obiad Seiko w pomidorach :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/RB2_0124-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/RB2_0124.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/RB2_0123-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/RB2_0123.jpg)

Ten co zdjęć produktowych nie potrafi robić! ;)

bialogardzianin
21-11-2011, 10:56
U mnie niezmiennie- zauroczony:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Redskull
21-11-2011, 11:14
Fajny pomysł, ale szparowanie nie pykło :P

robin102
21-11-2011, 11:25
Ten co zdjęć produktowych nie potrafi robić! ;)
No, ale to typowo przyrodnicza fotografia, np. pod tytułem "czas życia pomidora" :mrgreen:

bialogardzianin
21-11-2011, 11:32
Fajny pomysł, ale szparowanie nie pykło :P

real foto, tylko o nefa nie proś. ;)

Redskull
21-11-2011, 17:20
real foto, tylko o nefa nie proś. ;)

Te kłykcie też? Normalnie jak gumką mazane :P

Spinner
21-11-2011, 19:05
Najpierw:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.otofotki.pl/img23/obrazki/cp898_IMGP2089m.jpg)

a potem:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.otofotki.pl/img23/obrazki/yg708_IMGP2094m.jpg)

:smile:

robin102
21-11-2011, 20:04
Dowcipniś :twisted:

Spinner
21-11-2011, 20:20
Oj tam, oj tam...;-)

emet_b
21-11-2011, 22:09
no przeginasz Spinner...
ale Fortis znośny ;)

robin102
21-11-2011, 22:29
Założę się , że Spinner kupił drugą Mewę :mrgreen:
Bo co jest warta kolekcja zegarków bez Mewy ?
Przecież to jak Flip bez Flapa, jak Canon bez Nikona, jak Man bez Materny, jak Marx bez Engelsa wreszcie jak lizanie loda przez szybę :mrgreen:

Spinner
22-11-2011, 00:25
Zrobiłem "machniom" chłopaki i mam Mewę ponownie:-)

conik
22-11-2011, 23:00
po przestudiowaniu watku postanowilem kupic sobie pasek do mojego casio;) i nowego sikora;)
poniewaz nie aspiruje do jakich super drogich zegarkow a lapy mam spore mysle o czyms takim:
http://allegro.pl/orient-zegarek-meski-cem65005d-blue-mako-automatic-i1897948501.html
niezaleznie od niego poluje na seiko ale to juz inna bajka...
co myslicie o tym mako? na moje oko fajnie bedzie sie przezentowal z pasexem od pattiniego z niebieskim przeszyciem;)

krzysztof jot
22-11-2011, 23:04
a ja napisałem "tekst sponsorowany" i ... wygrałem w konkursie Time Trend kawał stali.
Tekst dotyczył Seiko Sportula, niestety - nagroda to Edifice :(.
Właśnie kurier przyniósł - "niezły biżur"


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/casio1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/casio2.jpg)

conik
22-11-2011, 23:09
myslalem o edificu ale ten mi sie zupelnie nie podobuje;)

emet_b
22-11-2011, 23:18
conik-mako fajny zegarek, sam miałem big mako spory cholernik i ciężki, ale nie do zdarcia:)
ps: bardzo tanią ofertę znalazłeś.

conik
22-11-2011, 23:24
czy sa jakies znaki szczegolne ktore mowia ze to moze byc lub nie podroba?...w sumie cena smieszna ...ale...


ps. widze ze gosc wysyla z usa...wiec pewnie clo dojdzie i vat:(

krzysztof jot
22-11-2011, 23:30
czy sa jakies znaki szczegolne ktore mowia ze to moze byc lub nie podroba?...w sumie cena smieszna ...ale...

to prawie normalna cena - to najtańszy z Orientów, mały, na gumie, dość marnie zrobiony, bezel lata na wszystkie strony. W polskich sklepach niewiele drożej, ale jest :) - tu wszelkie niespodzianki dotyczące zakupu w Stanach

conik
22-11-2011, 23:44
umiesz przekonywac;)
a taki? ;) deep blue http://www.endless.com/dp/B004J2V14Y/ref=asc_df_B004J2V14Y1777219?tag=endlesscj-20&creative=395033&linkCode=asn&creativeASIN=B004J2V14Y
mechanizm zdaje sie ten sam co w mako?

a tu zdaje sie jakis jego klon? http://www.ebay.pl/itm/German-automatical-diver-watch-100atm-wr-helium-safety-valve-T245-/130604952149?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWa tches_GL&hash=item1e68a96a55

robin102
22-11-2011, 23:49
Konrad, kup raz, a przyzwoicie coś porządniejszego.
http://www.ebay.pl/itm/SEIKO-AUTOMATIC-PRO-DIVERS-200M-SKX007J1-EXCELLENT-MADE-IN-JAPAN-MODEL-/270855861875?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWa tches_GL&hash=item3f10447673

conik
22-11-2011, 23:57
tak cos cczulem ze sie odezwiesz;) seiko bedzie ale 7002-7000

Spinner
23-11-2011, 11:51
Konrad, kup raz, a przyzwoicie coś porządniejszego.
http://www.ebay.pl/itm/SEIKO-AUTOMATIC-PRO-DIVERS-200M-SKX007J1-EXCELLENT-MADE-IN-JAPAN-MODEL-/270855861875?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWa tches_GL&hash=item3f10447673

A ktoś tu jeszcze niedawno brzęczał, że Seiko są beee a nurki to syyyyf...;-P

Koniec OT, jeśli kolega ma faktycznie sporą łapę to SKX007 będzie za mały, zresztą niestety ta koperta, jej profilowanie , na żywo kompletnie mnie nie przekonuje...;-( Jak z tańszych to może coś z Monsterów, BFS czy Stargate?

emet_b
23-11-2011, 12:20
Monster wcale nie jest większy-mam łapke 17cm i dla mnie był za mały.
BFS- bardzo fajny, ostatnio w świetnym stanie poszedł za ok. 450 zł.

Bierz Citizena Orcę-eco-drive, tytan, nietuzinkowy wygląd no i kawał zegarka :)
Wiem bo mam i uwielbiam ;)

robin102
23-11-2011, 13:45
A ktoś tu jeszcze niedawno brzęczał, że Seiko są beee a nurki to syyyyf...;-P

Koniec OT, jeśli kolega ma faktycznie sporą łapę to SKX007 będzie za mały, zresztą niestety ta koperta, jej profilowanie , na żywo kompletnie mnie nie przekonuje...;-( Jak z tańszych to może coś z Monsterów, BFS czy Stargate?
Koperta w SKX 007 to chyba ta sama co w Seiko Alpinist nowszej wersji ?

conik
23-11-2011, 15:55
patrze i nie widze roznic oprocz kosmetycznych drobiazgow i ceny...czym sie roznia te dwa zegarki:
http://www.citywatches.co.uk/seiko/seiko-automatic-divers-rubber-band-skx007k1-skx007k.html
http://www.citywatches.co.uk/seiko/seiko-automatic-divers-200m-skx007j1.html

darsedz
23-11-2011, 15:57
w końcówce J i K - to kraje pochodzenia... J - Japonia...

conik
23-11-2011, 15:59
K to....??;)

Spinner
23-11-2011, 16:04
K to... nie Japonia jak sie domyslasz...;-P

W praktyce mówiąc serio "inne kraje azjatyckie";-)

conik
23-11-2011, 16:09
ostatnie pytanie za 100punktow... na placu boju pozostal jeszcze CITIZEN PROMASTER NY2300-09E
przyznam ze bardziej w detaklach pasuje mi niz seiko ma ktos...jakies opinie?

Spinner
23-11-2011, 16:16
Monster na bransie szczegolnie wyglada na wiekszego, jest tez masywniejszy...

Edit: Citek maaały...

krzysztof jot
23-11-2011, 17:09
ostatnie pytanie za 100punktow... na placu boju pozostal jeszcze CITIZEN PROMASTER NY2300-09E
...jakies opinie?

moja jest taka: paskudna, bez uszu, obła "wyślizgana", wieśniacka koperta z designem w stylistyce lat osiemdziesiątych, jak z taniego pornola z 84 roku ... ale to moja opinia :) Można go mieć jak się ma, ale kupić to dziś, to totalne nieporozumienie...

Paweł Kania
23-11-2011, 17:33
moja jest taka: paskudna, bez uszu, obła "wyślizgana", wieśniacka koperta z designem w stylistyce lat osiemdziesiątych, jak z taniego pornola z 84 roku ... ale to moja opinia :) Można go mieć jak się ma, ale kupić to dziś, to totalne nieporozumienie...

klik -> "Lubię to" :)

tml
23-11-2011, 17:34
ja powiem tak: po co ten citek jak można kupić monstera?

robin102
23-11-2011, 17:39
..., jak z taniego pornola z 84 roku ... ale to moja opinia :) ...
Aż wszedłem na stronę producenta co by oblukać. Nic jakoś do pionu nie wystaje z tego sikora, szparki jakiejś też nie dostrzegam :mrgreen:
Zegarek jak zegarek, tańsza alternatywa divera zamiast 007, za to recenzja Krzysztofie wspaniała :)

conik
23-11-2011, 18:45
coz...widac taki wiesniak ze mnie skoro mi pasuje

krzysztof jot
23-11-2011, 22:21
coz...widac taki wiesniak ze mnie skoro mi pasuje

nie wiem czy to Ty pytałeś o opinie, ale jeśli - to opinia dotyczy zegarka nie posiadacza, i proszę - nie bierz tego do siebie, broń Boże to nic osobistego. Jest to moja opinia, i moje postrzeganie tego wyglądu, czy raczej linnii koperty - i bije się w piersi bo sprawdziłem teraz - inspirowała mnie do wypowiedzi koperta citizena która okazuje się jest modelem NY0040 - paskudna do bólu :). N2300 jednak już nieco przyjemniejsza, choć podtrzymuje zdanie, dla mnie nawet Certina DS First jest fajniejszą alternatywą.

JackDaniels
24-11-2011, 00:35
Witam! Ja to zegarki kocham! I uwielbiam je zmieniać!
Taki do kielni:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/809/p1130956.jpg/)

A jak nie ma kielni, to na rękę taki:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/695/p1130962i.jpg/)

Z racji tego, że jestem wydygany przed kosmitami i jakimiś innymi kataklizmami, to zaopatrzyłem się w kieszonkowy zegarek słoneczny z kompasem:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/812/00250601.jpg/)

pzdr

PS I zegarek, nie ma, że boli: MUSI BYĆ NAKRĘCANY!!!

Spinner
24-11-2011, 00:39
Mewka:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/ok335_IMGP2121m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/bz900_IMGP2124m.jpg)

robin102
24-11-2011, 17:41
Moja Mewa ładniejsza jest :mrgreen:
-------------------

Kurna, żeby nie był taki mały :(
http://www.ebay.co.uk/itm/CITIZEN-MENS-WATCH-AUTOMATIC-21JEWELS-STAINLESS-S-CUT-CRYSTAL-ORIGINAL-EDITION-/330619603469?pt=Wristwatches&hash=item4cfa76ca0d
koperta 35mm

roofman
24-11-2011, 17:54
moja jest taka: paskudna, bez uszu, obła "wyślizgana", wieśniacka koperta z designem w stylistyce lat osiemdziesiątych, jak z taniego pornola z 84 roku ... ale to moja opinia :) Można go mieć jak się ma, ale kupić to dziś, to totalne nieporozumienie...
Nie no... lecę i kupuję inny model... nie chcę wyglądać jak postać z taniego pornola z roku 84-go... :lol:

krzysztof jot
24-11-2011, 17:58
Nie no... lecę i kupuję inny model... nie chcę wyglądać jak postać z taniego pornola z roku 84-go... :lol:
ale właściwie dlaczego :) taki popart czy old-scool trendy jest, pójdziesz do klubu w kwiecistej koszuli, afro i tureckich dzinsach jak gwiazdor..." ziben krasnalen..." :)

roofman
24-11-2011, 18:02
ale właściwie dlaczego :) taki popart czy old-scool trendy jest, pójdziesz do klubu w kwiecistej koszuli, afro i tureckich dzinsach jak gwiazdor..." ziben krasnalen..." :)
Tak... i jeszcze jako posiadacz aparatu na M to już w ogóle idę pod prąd... :mrgreen:
Dla przypomnienia jak to wygląda:
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=1896331&postcount=830
(do dziś nieświadom bujam go na ręku ;-) )

emet_b
24-11-2011, 19:12
.

emet_b
24-11-2011, 19:19
nie umiałem swojemu porządniej foty zrobić, więc pożyczyłem z sieci.

Od wczoraj "bagniak" i pod moją strzechą zawitał :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/217/gw9000a1.jpg/)

treborp
24-11-2011, 19:20
Od jakiegoś czasu namiętnie czytam ten wątek , a że jestem bardzo podatny na różnego rodzaju błyskotki :) postanowiłem zakupić nowy zegarek.Wpadł mi w oczko :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img833.imageshack.us/img833/4226/haemmerh01olympos.jpg)


http://www.haemmer-germany.com/de/kollektion/gents/gents.htm

I z wiązku z tym mam pytanie do znawców tematu :) Czy ten zegarek wary jest 1500 zł i co sądzicie o tej marce? Z góry dzięki :) aaaa mam nadzieję, że nie jest to porno zegarek :P

emet_b
24-11-2011, 19:21
Robercik, za 1500zł możesz naprawdę porządny zegarek kupić :D

treborp
24-11-2011, 19:27
Robercik, za 1500zł możesz naprawdę porządny zegarek kupić :D

No tak tylko co :) Szukam pilota :) chodził za mną


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img27.imageshack.us/img27/9647/5499eb022b32ba7a770540b.jpg)

Może koledzy doradzą coś do kwoty 2000-2200 zł :)

emet_b
24-11-2011, 19:31
http://zegarkiclub.pl/forum/
http://www.gmtforum.pl/forum/
http://www.chinawatches.pl/index.php

;)

woytec60
24-11-2011, 20:22
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/411/vi16.jpg/)

conik
24-11-2011, 20:29
Tak... i jeszcze jako posiadacz aparatu na M to już w ogóle idę pod prąd... :mrgreen:
Dla przypomnienia jak to wygląda:
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=1896331&postcount=830
(do dziś nieświadom bujam go na ręku ;-) )


W zasadzie Krzysztof Jot..powinienem podziekowac.... i ja zanabylem ten buracki zegarek...teraz szukam po ebayach krasnalskiej czapki, kwiecistej koszuli i butow na koturnie coby niektorym przynajmniej wzrostem dorownac;P

robin102
24-11-2011, 20:41
Najładniejszy Tiszot jaki ostatnio wypuścili, piękny. Przez tego Tiszota zakręciłem się w te duurne hobiii bo go miałem zanabyć za poradą Krzysztofa ;)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/411/vi16.jpg/)

woytec60
24-11-2011, 21:14
I trza było.

maki
24-11-2011, 21:28
Od jakiegoś czasu namiętnie czytam ten wątek , a że jestem bardzo podatny na różnego rodzaju błyskotki :) postanowiłem zakupić nowy zegarek.Wpadł mi w oczko :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img833.imageshack.us/img833/4226/haemmerh01olympos.jpg)


http://www.haemmer-germany.com/de/kollektion/gents/gents.htm

I z wiązku z tym mam pytanie do znawców tematu :) Czy ten zegarek wary jest 1500 zł i co sądzicie o tej marce? Z góry dzięki :) aaaa mam nadzieję, że nie jest to porno zegarek :P

normalny zegar, nic tam złego niema, podoba się to kupuj. Tylko mały nie jest (o ile ja rozumiem po niemiecku, a rozumiem mało).

Warto by jednak naocznie go obadać, bo ta fotka jakaś taka...

maki
24-11-2011, 21:31
nie umiałem swojemu porządniej foty zrobić, więc pożyczyłem z sieci.

Od wczoraj "bagniak" i pod moją strzechą zawitał :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/217/gw9000a1.jpg/)



najs, nie powiem, mam i ja zboczenie w tym kierunku




https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/139166166-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/139166166.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/08/136989850-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/136989850.jpg)

robin102
24-11-2011, 21:37
Z nurków ten mi się bardzo podoba, tylko cholera eletric jakiś. Wskazówki w takich zegarkach to brykają co 1 mm jak w kwarcykach ?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/OrologiSeiko8-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/Orologi-Seiko-8.jpg)

maki
24-11-2011, 21:52
Robin, jaki by nie był jestem pewny że ta guma przyprawi Cie o wymioty. Miałem taką w Oriencie, syf.

robin102
24-11-2011, 22:50
Gumę od razu bym zastąpił jakimś grubym brązowym skórzanym paskiem z przeszyciem, albo jakieś nato bym kupił, ale drapie się po łysinie co tam za werk te wskazówki napędza tym słońcem, którędy one tam wnika ;) i czy tam bakteria jakaś też jest ?

maki
25-11-2011, 00:06
Seiko Solar to ja pierwszy raz widze, ale ja nie expert więc...
A nurek na skórzanym pachu to ... beze mnie.

emet_b
25-11-2011, 10:42
najs, nie powiem, mam i ja zboczenie w tym kierunku


dziękuję, choć wolałbym w kamuflażu "moro" to jednak wygrał TS i WC

robin102
25-11-2011, 13:41
A nurek na skórzanym pachu to ... beze mnie.
No i beze mnie po zastanowieniu, skórzany pasek do wody wkładać chciałem :)
Solar seiko odpadł w konkurencji bo paseczek tylko 20mm :(
Zostały dwa poniższe który z nich ? Może jakieś inne propozycje, musi mieć dni tygodnia, tani być i tak ze 41-42 mm kopertę bez koronki.

SNZF17J2

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/SNZF17J2-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/SNZF17J2.jpg)

SKX007J1

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/SKX007J1-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/SKX007J1.jpg)

Piotr Wągrodzki
25-11-2011, 14:27
Takich trzech jak nas dwóch to nie ma ani jednego.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img32.imageshack.us/img32/3617/dsc2627a.jpg)[/URL]


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img404.imageshack.us/img404/1876/gshocke.jpg)[/URL]

pozdrawiam
Piowa
8-)

Spinner
25-11-2011, 16:35
Emet, graty, mam identycznemu, bezobsługowy twardziel;-) Robin, kwarce z płynącą sekundą robi Bulova w serii Precisionist;-)

downandout
25-11-2011, 21:11
niedawno pisałem, że szukam zegarka dla siebie i w końcu znalazłem potwora :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/416YjtbxXpL_SL500_AA300_-1.jpg
źródło (http://ecx.images-amazon.com/images/I/416YjtbxXpL._SL500_AA300_.jpg)

da się w naszym kraju kupić zegarki marki Invicta, czy pozostaje internet?

robin102
25-11-2011, 21:44
Bardzo mnie zadziwiają takie wykopaliska i zbyt na nie. Regenerowane dość gruntownie zegarki, niby kultowe ;) się robią.
Ciekawe czy ta tarcza to oryginał :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/P3120086-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/P3120086.jpg)
tu
http://www.ebay.pl/itm/180761090856?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
albo tu
http://www.ebay.pl/itm/360380148290?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
że też ludziska płacą tak dużą kasiorę za takie używki

conik
25-11-2011, 22:06
od goscia z filipin mozesz kupic za 3 stowki...ja niestety przestrzelilem o 1$ takiego z niebieskim cyferblatem;);)

woytec60
25-11-2011, 22:10
Może jakieś inne propozycje, musi mieć dni tygodnia, tani być i tak ze 41-42 mm kopertę bez koronki.


O co Ci chodzi z tą kopertą bez koronki? :roll:
Jeśli chcesz względnie taniego nurka to kup Orienta Big Mako.
Trochę powyżej Twoich preferencji bo 44 mm ale stylistycznie bez konkurencji.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/5/bm05b.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/600/bm04.jpg/)

Dla mnie ten zegarek to cykający przykład idealnego wręcz wyważenia proporcji, stylistyki i ogólnej, nurkowej urody.
Na ręce wcale nie wygląda na tak duży właśnie z powodu świetnie dobranych proporcji.
Miałem kiedyś, sprzedałem gdy potrzeba było szybko gotówki na coś innego, już nawet nie pamiętam na co i niedawno kupiłem ponownie bo nie dawał mi spokoju.
Czy na bransolecie czy na pasku wygląda jednakowo świetnie.
Gdyby na tarczy miał logo Omegi a nie Orienta to jestem pewny, że miałby więcej miłośników niż PO ;)
Seiko ma też fajne diverki ale akurat nie te pokazane przez Ciebie.
Pierwszy od góry nawet bardzo udany stylistycznie ale z 5-ką na tarczy a drugi, chociaż klasyk to jednak nie dla mnie, nie cierpię okrągłych indeksów ;)

Qna
25-11-2011, 22:35
Jakiś czas temu poczciwego timex-a zastąpił citizen nighthawk z seri Blue Angels (niby pierdoła ale dla fana wszystkiego co lata bardzo istotna :)) do kompletu brakuje jeszcze przedstawiciela serii Red Arrows... może kiedyś :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/ACFRfU4pi-1.jpg
źródło (http://www.watches88.com/prod_images_large/ACFRfU4pi.jpg)

Zegarek bomba jak dla mnie :)

robin102
26-11-2011, 00:01
Seiko ma też fajne diverki ale akurat nie te pokazane przez Ciebie.
)
To dawaj Wojtku, tylko wiesz u mnie łapka ma 16,5 cm w obwodzie więc rozmiar koperty 40mm to już przyzwoicie wygląda, a absolutny max to 42mm bez koronki. Poza optyczną relacją ręka-koperta ;) duży zegar nie komfortowo się nosi. Potrzebuje nie koniecznie divera do codziennego odmierzania czasu i żeby mial dni tygodnia. Niestety ORIENT STI mi się już znudził, pójdzie na sprzedaż.
Czekam na ciekawą propozycje od znawcy tematu.
No i nie musi być seiko, serio.

Vavamaka
26-11-2011, 10:31
Robin, ja polecam Ci skx007. Do codziennego noszenia idealny jak dla mnie. Mechanizm w moim raczej dokładny- średnio co tydzień muszę cofnąć o minutkę, żeby było w punkt :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6404117857_15f173b044_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/marcinmroczek/6404117857/)

AnThRaX
26-11-2011, 12:39
Od niedawna drugi G-SHOCK w kolekcji GW-2000D-1AER:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/mBbce-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/mBbce.jpg)

robin102
26-11-2011, 21:37
przy sobocie, przy muzyce


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/Orismelodia-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/Oris-melodia.jpg)

można się zakochać :)

Spinner
26-11-2011, 23:25
Nie gadaj, że to Twój??

U mnie dziś:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/cc366_DSC_1342m.jpg)

woytec60
26-11-2011, 23:46
To dawaj Wojtku, tylko wiesz u mnie łapka ma 16,5 cm w obwodzie więc rozmiar koperty 40mm to już przyzwoicie wygląda, a absolutny max to 42mm bez koronki. Poza optyczną relacją ręka-koperta ;) duży zegar nie komfortowo się nosi. Potrzebuje nie koniecznie divera do codziennego odmierzania czasu i żeby mial dni tygodnia. Niestety ORIENT STI mi się już znudził, pójdzie na sprzedaż.
Czekam na ciekawą propozycje od znawcy tematu.
No i nie musi być seiko, serio.

To może nowe Mako (nie Big) zwane Ray: http://yeomanseiko.wordpress.com/2011/09/18/the-new-orient-mako-em65007b/


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/856/em65007b1.jpg/)

Tylko 41 mm, całkiem nowy model, jeszcze nie oklepany, dzień tygodnia jest no i wygląda na dobrze wykonany.
W czarnej wersji naprawdę robi świetne wrażenie.

PS
Tu jest świetny model na bazarku: http://www.gmtforum.pl/forum/index.php?topic=6320.0
To co prawda kwarc ale tzw. HEQ czyli z najwyższej półki i superdokładny +- 20 sekund na rok!
Rozmiar to 39 mm, perpetual callendar ale niestety, bez dnia tygodnia.
Model już nieprosukowany a szkoda bo bardzo ciekawy ze względu na mechanizm.
Sprzedawca godny zaufania a nad zegarkiem sam sie mocno zastanawiałem jednak odpuściłem ze względu na rozmiar.
Na moje łapsko 39 mm to troszkę przymało, szkoda...
Jeszcze przy garniturowcu jest OK ale diver powinno być widać na ręce.
U Ciebie byłby w sam raz.

maki
27-11-2011, 00:58
Robin, gadaj zara skąd masz Orisa?

robin102
27-11-2011, 11:38
Nie gadaj, że to Twój??
Przeca widać, że on Dylana :roll:
Pożyczyłem sobie na sobotę zegarek za 1600$ ! Cena obniżona z 2500$ prawdziwa okazja ;)
Jak wygram w totka taki sobie kupię, bo to zegarek audiofilski :). Piękny jest, prawie jak Kemmner i rozmiar idealnie Kemmnerowy.
http://www.amazon.com/gp/product/B003KV2IZG/192-4642085-5879043?ie=UTF8&redirect=true&tag=watchid-20&linkCode=as2&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B003KV2IZG

-----
dzięki Wojtku, podumam nad tym Orientem, ale na dziś najbliżej mi do SKX007

emet_b
27-11-2011, 12:49
To może nowe Mako (nie Big) zwane Ray:

Wow! Nowe mako jest świetne! Wiela ono? Już dostępne?

woytec60
27-11-2011, 13:54
W USA: http://orientwatchusa.com/mens/diver-watches/em65009d
W stali z czarną, niebieską i pomarańczową tarczą.

emet_b
27-11-2011, 14:06
już się wywiedziałem;)
Trochę drogo wliczając ewentualność cła itp.
Poczekam aż pojawią się u nas używki :)

robin102
27-11-2011, 14:09
W sumie ładny skubaniec. Na pasku był by ładniejszy, bardziej wyeksponowany. Na żelastwie sam zegarek trochę ginie. Jakby w polskich sklepach był na pasku nie drożej niż 800zł to można wróżyć powodzenie handlowe.
ps.
szkoda , że szkło mineralne tylko :(

Spinner
27-11-2011, 15:50
Kiedyś zacne nurki robili, niedrogo chodzą:-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/ri256_DSC_1346m.jpg)

emet_b
27-11-2011, 19:01
Spinner napisz mi proszę na PW ile dałeś, na co zwracać uwagę przy zakupie żółwia itp. Bo stoję teraz przed wyborem ostatniego zegarka-ma to być codzienny nurek, a w żółwiu kocham się tak długo jak w monsterze i nie wiem co lepsiejsze.

zero8
28-11-2011, 10:40
U mnie dziś tak:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6417345113_b216164e19_b-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7161/6417345113_b216164e19_b.jpg)

robin102
28-11-2011, 12:40
Straszny brzydal. Gdzie wcięło datownik ?

zero8
28-11-2011, 13:01
Pod tarczą ;-)
A mi się podoba :-)

woytec60
28-11-2011, 14:58
Aktualne EDC


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/838/oce01.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/560/oce02.jpg/)

emet_b
28-11-2011, 15:01
świetny jest ten ocek po taniości :)

Spinner
28-11-2011, 15:06
Lipa nie świetny, cieńki, nietrafiający w indeksy kwarc, miałem go 1 dzień - sorki Wojtas...

robin102
28-11-2011, 15:12
... nietrafiający w indeksy kwarc..
Tego bym nie przeżył :(
-------------------

Jeśli nie znacie to stronka z fajnymi zdjęciami zegarków
http://www.photowatches.eu/index.php

no i mój ulubiony piękniś
http://www.photowatches.eu/thumbnails.php?album=250&page=1

woytec60
28-11-2011, 15:17
Lipa nie świetny, cieńki, nietrafiający w indeksy kwarc, miałem go 1 dzień - sorki Wojtas...

Zaraz idę się pochlastać... :twisted:

Edytka
Robin, znam, znam...
Na tej stronce są fajne fotki mojego zielonego Alpinisty: SARB017
http://www.photowatches.eu/thumbnails.php?album=511

emet_b
28-11-2011, 15:28
Spinner demonizujesz.
Po taniości może byc :)

pilon
28-11-2011, 15:47
Aktualne EDC


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/838/oce01.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/560/oce02.jpg/)

Casio od Paneraia, cuś innego od Omegi Seamaster, jak widzę moda na "mocne inspiracje" i na ten rynek mocno wkracza :)

robin102
28-11-2011, 17:54
Zaraz idę się pochlastać... :twisted:
Na tej stronce są fajne fotki mojego zielonego Alpinisty: SARB017
http://www.photowatches.eu/thumbnails.php?album=511
Ten zieleniak jest boski, ale znacznie ładniejszy na brązowym pachu z jasnym przeszyciem, na bransolecie ginie w żelastwie.

Spinner
29-11-2011, 13:30
Nie ma co się Wojtek obruszać, zwyczajnie to zegarek niskiej klasy w porównaniu z innymi jakie masz więc tym bardziej nie wiem jak można go codziennie nosić;-)

robin102
29-11-2011, 13:37
Panowie co Wy znawcy na to. Mi się podobać ta prostota granicząca z prymitywizmem ;) na co dzienne użytkowanie
tylko ten wąski pasek,, może być ? bo ma tylko 20mm, a sam zegar porządne 40mm, wąski bezel-duża tarcza więc optycznie zegarek duży się wydaje na mojej chudej ręce.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/certinka-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/certinka.jpg)

woytec60
29-11-2011, 13:46
Dobrze jest, 20 mm to idealny pasek do takiego zegarka.

A u mnie dzis Benek



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/560/ber03.jpg/)

robin102
29-11-2011, 13:55
A u mnie dzis Benek

Tyle marek, tyle producentów, że się tego ogarnąć nie da.
Co to jest ? fajny
Wojtku po czym wniosek, że 20mm to akurat do zegarka 40mm. Jakieś szkolenie poproszę :)
---------
Spinner nie leń się ;) powiedz też coś o tych wielkościach pasków według Twojego widzi misie

woytec60
29-11-2011, 14:06
Kwestia proporcji :roll:
To ma wyglądać jak zegarek na pasku a nie babońska bransoletka.
22 mm widzę od średnicy 42 mm wzwyż.
24 to wcale mi nie podchodzi, chyba że do jakiegoś U-Boata wielkości 5,5 cm.
Ale ja się nie znam...

Edit

Nie ma co się Wojtek obruszać, zwyczajnie to zegarek niskiej klasy w porównaniu z innymi jakie masz więc tym bardziej nie wiem jak można go codziennie nosić;-)

Może niezbyt się zrozumieliśmy...
U mnie EDC to taki zegarek do wszystkiego co się akurat robi, od prac garażowych do ogrodniczych.
Do wszystkiego bo nie szkoda.
A w tym to nawet wyjść na miasto można w dzień powszedni...

Spinner
29-11-2011, 15:29
Aaa... no chyba, że tak, to spox;-) Robin, ta Certina jest świetna i słuchaj Wojtka co do pasiorów, w Damasko i Fortisie też jest 20mm, nie masz co pękać;-)

robin102
29-11-2011, 16:57
Robin, ta Certina jest świetna i słuchaj Wojtka co do pasiorów
No dobra tylko teraz z białą tarczą, czy z czarną bo mam wybór w super cenie :p

woytec60
29-11-2011, 17:06
IMO, ten model tylko z czarną.

tml
29-11-2011, 17:32
Robin, a nie masz możliwości wziąć dwóch w tej super cenie? ;)

Spinner
29-11-2011, 19:19
Czarna tylko i wyłącznie;-) Ile ta super cena?;-)

robin102
29-11-2011, 20:42
Czarna tylko i wyłącznie;-) Ile ta super cena?;-)
1699zł super cena :) za wersję na pasku, w sklepie prawdziwym nie internetowym

ps
Podoba mi się w tej Certinie, że nie zniszczyli indeksu na godzinie trzeciej jak to zazwyczaj ma miejsce, drażni mnie jak brakuje indeksu.
Ma wszystko co powinien mieć zegarek: anty refleks, szafirowe szkło, zakręcaną koronkę, stop-sekunda, możliwość dokręcania, pełny datownik, świecące indeksy, ładnie wyprowadzone uszy i względnie cienką kopertę dzięki czemu dobrze leży na reku.
Szkoda tylko, że to taka hipermarketowa marka, ale do co dziennego noszenia będzie okej.

Vavamaka
29-11-2011, 21:12
Panowie co Wy znawcy na to. Mi się podobać ta prostota granicząca z prymitywizmem ;) na co dzienne użytkowanie
tylko ten wąski pasek,, może być ? bo ma tylko 20mm, a sam zegar porządne 40mm, wąski bezel-duża tarcza więc optycznie zegarek duży się wydaje na mojej chudej ręce.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/certinka-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/certinka.jpg)

Ekstra ta Certinka. Sam czegoś podobnego szukam. Co do paska, to chyba najlepiej założyć na łapę i zobaczyć jak leży i wygląda. Na zdjęciu wyglada świetnie. Co do tarczy- ja bym brał czarną i założył brązowy, skórzany pasek.

emet_b
29-11-2011, 21:23
jak już jesteśmy przy Certinach to bardzo podoba mi się ta:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/824/certinadspilot2.jpg/)


szybko poszła na giełdzie:)

zdjęcie zapożyczone z ogłoszenia-mam nadzieję, że autor się nie obrazi.

robin102
29-11-2011, 21:29
Ona chyba cały czas jest do wzięcia- rezerwacja zawieszona na giełdzie zegarkowej. Na moje oko wymaga przelecenia jej szmatką polerską. Cena 1200zl średnio atrakcyjna się wydaje.
ładna jest, to fakt

treborp
29-11-2011, 21:36
rezerwacja zawieszona na giełdzie zegarkowej.

Czy koledzy mogą podać adresik do tej giełdy zegarkowej

emet_b
29-11-2011, 21:41
Robin, niepotrzebnie robisz smaka koledze Robertowi.
"Zegarek w realizacji"

Poza tym chyba go mylisz z innym, ten stał za 1050zł.

Robert-nie odrobiłeś pracy domowej-podałem Ci przecież linki do forów, na których są giełdy ;)

woytec60
29-11-2011, 21:46
Szkoda tylko, że to taka hipermarketowa marka, ale do co dziennego noszenia będzie okej.

To Zenitha też można uznać za markę hipermarketową, w każdej większej "galerii" w Aparcie" go sprzedają.
Bierz nie marudź, Certina czy Tissot to bardzo przyzwoite marki, robiące zegarki w dobrej relacji ceny do jakości.

Spinner
29-11-2011, 23:28
Właśnie Robi, co Ty pitolisz, doooobry zegar...

A ja, aby OT nie było, rano się zastanawiałem:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/zd64_DSC_1349m.jpg)

czy:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/on844_IMGP2157m.jpg)

robin102
30-11-2011, 12:11
od rana


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/RB1_9421-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/RB1_9421.jpg)

robin102
30-11-2011, 20:03
Kurna jakaś ściema, czy rzeczywiście można tanio kupić pięknego Tissota Visodate
http://allegro.pl/tissot-visodate-automat-z-uk-100-nowy-zobacz-inne-i1964646411.html
kolor tarczy do wyboru, a zegarek piękny

woytec60
30-11-2011, 20:03
od rana

Jeszcze nie poszedł? ;)

robin102
30-11-2011, 20:19
Jeszcze nie poszedł? ;)
Jeszcze nie, ale już prawie, prawie :)
ale mam chyba łatwiej niż ten sprzedający maciupeńkiego rolnixa w okazyjne cenie za 23 000zł, bo nowy tylko 29tys zl.
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/65264-rolex-explorer-ii-42-mm/
że też ludzie na trzeźwo takie rzeczy kupują

zero8
30-11-2011, 20:59
A ja dziś na pasku:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img52.imageshack.us/img52/3995/seih.jpg)

wojtas0009
30-11-2011, 21:56
a ja wyskoczę z możliwie głupim pytaniem, ale o Seiko Aviatora SNK809- chodzi mi o wodoszczelność- a dokładniej: na amerykańskich stronach i w sumie nie tylko, znalazłem informacje, że ten zegarek ma wodoszczelność do 100m ( czyli teoretycznie można sobie w nim popływać, bez jakiegoś hardcorowego nurkowania, które w sumie mnie nie interesuje ;) ), a na kilku polskich stronkach z tym zegarkiem pisze, że wodoszczelność jest do 30m (czyli już popływać sobie nie popływam, prawda? ;) ) czy jest możliwy taki rozrzut, przy tych samych oznaczeniach zegarka? :O

Jeszcze jedno pytanie- możliwe że będę zrugany, ale jeszcze raz zapytam- czy w cenie około 500zł lepiej kupić- najprawdopodobniej prostego- automata, czy kwarca? ;) Bo z jednej strony ciągnie mnie za automatem, bo do tej pory miałem same kwarce, a z drugiej się zastanawiam, co byłoby lepszym wyborem...

maki
30-11-2011, 22:05
http://www.gmtforum.pl/forum/index.php?topic=482.0

Koleś miał go w ręku więc chyba wie co pisze, czyli 30m, czyli nie popływasz.
Tak w ogóle to uwaga, bo jest mały.

A jakiego to automata do 500 zetafonów można kupić jestem ciekaw nawet? Daj konkretnie oferte to bedzie wiadomo co mówić. Kwarca można spoko kupić za tą cenę, ładnego i dobrego.

robin102
30-11-2011, 22:20
Piotrek pasek rewelacyjnie wygląda, z czego zrobiony ?
---------------------

Ooooo za cyrka 500zł to już można poszaleć w automatiach

http://www.ebay.pl/itm/SEIKO-5-SNKE03K1-Five-Master-OROLOGIO-AUTOMATICO-UOMO-/350505120725?pt=Orologi_da_Polso&hash=item519bbbb3d5
http://www.ebay.pl/itm/STUPENDO-SEIKO-OROLOGIO-AUTOMATICO-ATLAS-5-SPORTS-DIVERS-200M-BIANCO-UOMO-/250939245020?pt=Orologi_da_Polso&hash=item3a6d2501dc
http://www.ebay.pl/itm/SEIKO-SNZD27K1-SUBMARINER-AUTOMATICO-SNZD27-/180708820828?pt=Orologi_da_Polso&hash=item2a1315c75c
http://www.ebay.pl/itm/Seiko-Japan-sport-Automatic-SNKH67J-Bleue-/360367208008?pt=FR_YO_BijouxMontres_Montres&hash=item53e78f3648
http://www.ebay.pl/itm/SEIKO-5-MENS-LATEST-AUTOMATIC-STUNNING-BLUE-PEARLESCENT-FACE-SNK563J1-/320800960103?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWa tches_GL&hash=item4ab13a2e67
pewnie da się jeszcze taniej jakiegoś Orienta albo Orisa ;)

zero8
01-12-2011, 08:55
Skóra ala karbon.

Spinner
01-12-2011, 11:59
100 stóp to ok. 30m stąd pewnie pomyłka...

woytec60
01-12-2011, 13:41
Dziś tak


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/705/dbt3.jpg/)

Spinner
01-12-2011, 16:44
Ten trytek zajefajny kurka...

woytec60
01-12-2011, 19:27
Potwierdzam :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/268/tryt09.jpg/)

login_87
02-12-2011, 10:43
Jesli ktos bylby zainteresowany dzisiaj w iBOOD jest Seiko...http://www.ibood.com/pl/pl/

wojtas0009
02-12-2011, 19:34
z kwarców w oko wpadły mi: Orient Diving Sport FUN9P002B0, Seiko Chronograf SNN195P1, Timex T Series Chronograph T2M708 i Adriatica Aviator 1065.B224Q ALL BLACK. Czytałem trochę i w sumie najbardziej pewnymi wydają mi się Seiko i Orient. Mam w rodzinie od prawie 20 lat Orienta w kwarcu i nawet atom go nie rusza... ;)
A z automatów to w sumie tylko Seiko podany wcześniej i Sports snzf11k1, no i Orient Diver FEM76001B9 i FEM65001BW... No i w sumie nie wiem ^^ W sumie, nawet jak kupię z bransoletą to i tak chciałbym zamienić ją na pasek. Więc chodzi o sam zegarek... Może miał ktoś styczność z którymś z tych modeli?

maki
03-12-2011, 10:17
FEM65001BW - czarne Mako z tego co widze. W pyte sikor.

Spinner
03-12-2011, 10:54
Na spotkaniu jesiennym CW macałem duże Mako w wersji niebieskiej - czaaaad:-)

Wczoraj przymierzyłem brązik do żółwia:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/wd138_DSC_1355m.jpg)

a dziś:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/no874_DSC_1364m.jpg)

robin102
03-12-2011, 12:33
Coś dla odważnych na Mikołajki za nie duże pieniądze (parę stówek)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/DT1003Ca_start-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/DT1003-C-a_start.jpg)

woytec60
03-12-2011, 12:44
Na lato czemu nie?

Spinner
03-12-2011, 14:11
Jakoś się boję czarnych powłok...

conik
03-12-2011, 15:13
ludzie sie boja roznych rzeczy...ale zeby sie powlok bac;)

Dyziek
03-12-2011, 15:43
Robin fajne to to;) Ile i gdzie?:)

prz3mo
03-12-2011, 18:02
A co to w ogóle za marka to Detomaso?

robin102
03-12-2011, 19:41
Robin fajne to to;) Ile i gdzie?:)
tu do kupienia
http://www.ebay.pl/itm/170718935196?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649



A z automatów to w sumie tylko Seiko
tu masz bardzo fajną ofertę chyba już kultowego SEIKO i to w wersji MADE IN JAPANZE
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/67209-seiko-snzh57j1/
co rzadkością jest przy tym modelu. Stówkę musisz dołożyć, ale chyba warto

Strus
03-12-2011, 22:27
A my chyba z żonką jednak się od Festiny nie uwolnimy :) Po mojej kolejna Festinka zagościła dzisiaj w domu. Także (może po raz pierwszy w wątku) wersja damska :) Jeszcze pachnąca, prosto z pudełka


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img714.imageshack.us/i/dscf1993x.jpg/)

Spinner
03-12-2011, 22:33
Wieczorkiem żółwik sobie podpatrywał jak mu się ubranko szyje bo zdobyczne mu nie do końca pasuje :wink:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/ea621_DSC_1371m.jpg)

robin102
03-12-2011, 23:22
A jak serce mu biło, aż przyspieszyl 10 sekund na dobę :)





normalnie chyba kochacie te swoje zegarki :mrgreen:

wypass
03-12-2011, 23:36
Bardzo ładne to Seiko!

krzysztof jot
04-12-2011, 02:05
A co to w ogóle za marka to Detomaso?


Robin fajne to to:wink: Ile i gdzie?:smile:

miałem dwa - pokazywałem tu w wakacje, pamiętacie ? :)
Bergamo i Bari. Nie powalały jakością, wyglądały na ręce po prostu "tanio". Jakieś takie odpustowe, mimo ze na fotkach wypasione. coś było nie tak :). polerka, błysk szkiełka - no nie wiem, ale wstyd było to na rękę założyć. Ale może inne modele nie będą tragiczne. Ja sprzedałem oba. Jack Lemans robi ładniej i solidniej.
Większośc modeli dostępna na allegro - sprowadza (sprowadzał ? ) facet ze Skarżyska i daje gwarancję - odbierałem osobiście, solidna firma. A tu strona deTomaso - http://www.detomaso-watches.de/kollektionsdetails.html?&art=watch_G-30702B-RED_trend_3

zero8
04-12-2011, 12:46
A ja sobie taki pasek ostatnio sprawiłem:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img830.imageshack.us/img830/693/lumib.jpg)

robin102
04-12-2011, 13:37
wykukałem w Aparcie na wielkiej promocji, zegarek fajnie wykonany jak za te 1300zł, nakładane indeksy, ładna duża jasna tarcza. Fajne na ręku leży, tylko ta nazwa :( ;)
http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Louis_Erard,1145
są na wyprzedaży z białą i czarną tarczą, no i są dni tygodnia nas przyzwoitym mechanizmie ETA 28xx

Spinner
04-12-2011, 19:09
Rano, niestety na szybko komórką :p


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/co641_IMAG0315m.jpg)

a potem postanowiłem rozchodzić mojego maluszka z czasów szkoły średniej ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/fa392_DSC_1384m.jpg)

robin102
04-12-2011, 21:49
Piękny kołowrotek, co to do niego jakieś brzydactwo z oczami wyłupiastymi się doczepiło :p
----------------------------------

Ktoś szukał do bólu taniego automatica to jet do kupienia, nawet fajny pilot, czy diver
http://www.ebay.pl/itm/250939170169?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
tu trochę więcej o zegarku
http://uhrenhuette.tradoria-shop.de/p/507104586/laco-by-lacher-herrenuhr-automatik-citizen-8215-2253

krzysztof jot
04-12-2011, 22:03
wykukałem w Aparcie na wielkiej promocji, zegarek fajnie wykonany jak za te 1300zł, nakładane indeksy, ładna duża jasna tarcza. Fajne na ręku leży, tylko ta nazwa :( ;)
....

ale jaki masz problem z nazwą ? - to pieknie wykonane zegarki - http://montres-louiserard.ch/ często je ogladam :)

notabene, ze źródeł zbliżonych do gwiazdki kolaborującej ze sprzedawcą apartu w "moim" salonie, mam przecieki, ze to co zniknęło z wystawki powinno pojawić się na moim nadgarstku pod koniec roku :).... chyba, ze pomylił zony, ha ha to będę miał głupią minę :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/4099d1280971680tlouiserardheritagechrono-1.jpg
źródło (http://uhrforum.de/attachments/4099d1280971680t-louis-erard-heritage-chrono-78220aa02_h.jpg)

Spinner
05-12-2011, 00:08
Nawet na zdjeciu reklamowym nie zeruje dobrze:-( Pikny jest, nie powiem... a tak BTW, nie bedziesz wiedział jak nie dostaniesz czy sprzedawca sie pomylil czy zona ma drugiego.... męża:-P

krzysztof jot
05-12-2011, 00:39
Nawet na zdjeciu reklamowym nie zeruje dobrze:-( Pikny jest, nie powiem... a tak BTW, nie bedziesz wiedział jak nie dostaniesz czy sprzedawca sie pomylil czy zona ma drugiego.... męża:-P

:)
bardzo interesująca chipoteza... :)

Pawel92
05-12-2011, 07:52
:)
bardzo interesująca chipoteza... :)

Są może modele zegarków wyposażone w słownik ortograficzny? :smile:

robin102
05-12-2011, 12:07
Kwarcyki tak mają, że raz trafiają w indeksy raz nie. Widziałem to w EDOXach za 4-5 tys :(
fajny zegar za małe pieniądze, ale kwarcyk, ale może trafia :)
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/67271-nowa-nautica-ocean/

adresy do obrazków dla niezarejestrowanych w jaskini zła
http://images8.fotosik.pl/2791/e89897d8131720bcgen.jpg
http://images8.fotosik.pl/2791/a69b826b8a73ee04gen.jpg

fragles
05-12-2011, 17:40
Melduję, że przyszło dziś coś.
Dobre za drobne. Szkło mogłoby być bardziej wypukłe (ale to się załatwi). Pasek do d*py (ale to też się załatwi).
TRAFIA W INDEKSY, co za tę kasę może dziwić :D

Prawie jak maxbill ;)

Taki sobie czeski dizajn z japońskim maszynistą:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/jvd28729-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/jvd%287%29.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/jvd28629-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/jvd%286%29.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/jvd28529-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/jvd%285%29.jpg)

robin102
05-12-2011, 17:56
Ładny skromniś, ale co to kurna jest ?
Dawaj jakąś linkę bo nawet nazwy nie odczytuje.

fragles
05-12-2011, 17:57
JVD

http://www.vlahova.cz/pl/zegarki-jvd/

Spinner
05-12-2011, 19:53
Zupełnie jak Junghans - fajny, po wiela?;-)

ku6i
05-12-2011, 20:09
Po bardzo tanio: http://www.vlahova.cz/pl/zegarki-j1032-2.html
Jak za te pieniądze, to świetny.

fragles
05-12-2011, 20:10
no, może nie zupełnie. Ale prawie ;)

Cena? ekhm...

180 zł
z przesyłką. :D

Obawiam się, że zmieniając mu pasek, mogę podwoić jego wartość ;0

ku6i
05-12-2011, 20:21
Coś już wypatrzyłeś? Mógłbym prosić o zdjęcie koperty "z profilu"? Wiem, że na drugim zdjęciu trochę widać, ale niezbyt wyraźnie a chciałem zobaczyć czy nie jest "za gruby".

fragles
05-12-2011, 20:36
Zrobię takie zdjęcie, ale ogólnie mam wrażenie, że koperta jest nieco za gruba, a wypukłość szkiełka za mała.
Założę do niego jakąś pleksę nieco bardziej wypukłą, poczekam tylko aż to, co jest, się porysuje.

Przez parę ostatnich dni nosiłem stareńkiego Worldmastera i tam proporcje są zdecydowanie odwrócone: naleśnikowata koperta i gigant kopuła z plexy.

W moim JVD proporcje koperta vs szkło są raczej takie jak w przypadku tego SARBa: http://www.seiyajapan.com/product/S-SARB065/SEIKO-Mechanical-SARB065-Cocktail-Time.html choć w SARBie szkiełko jest bardziej wypukłe niż u mnie.

malasana
05-12-2011, 22:10
ale jaki masz problem z nazwą ? - to pieknie wykonane zegarki - http://montres-louiserard.ch/ często je ogladam :)

notabene, ze źródeł zbliżonych do gwiazdki kolaborującej ze sprzedawcą apartu w "moim" salonie, mam przecieki, ze to co zniknęło z wystawki powinno pojawić się na moim nadgarstku pod koniec roku :).... chyba, ze pomylił zony, ha ha to będę miał głupią minę :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/4099d1280971680tlouiserardheritagechrono-1.jpg
źródło (http://uhrforum.de/attachments/4099d1280971680t-louis-erard-heritage-chrono-78220aa02_h.jpg)

Jest po prostu piekny. Zakochalem sie :)

gary
05-12-2011, 22:21
fragles, mierzyłem go nie raz w wawie na złotej. na zdjęciach wygląda lepiej niz w realu ale czego chciec :)

darsedz
05-12-2011, 22:28
od roku mam Louisa Erarda La Sportiva GMT, kupionego po jakiejs przecenie i zlego slowa powiedziec nie moge,chodzi bardzo dobrze.

maki
05-12-2011, 23:59
adresy do obrazków dla niezarejestrowanych w jaskini zła
http://images8.fotosik.pl/2791/e89897d8131720bcgen.jpg
http://images8.fotosik.pl/2791/a69b826b8a73ee04gen.jpg

Fajne są Nautici, Krzysiek Jot troche mnie tu zaraził nimi, czasem sie długo gapie na nie w TimeTrendzie

Spinner
06-12-2011, 00:20
W warsztaciku paskoroba dziś towarzyszył mi:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/st509_DSC_1389m.jpg)

robin102
06-12-2011, 00:52
Fajne są Nautici, Krzysiek Jot troche mnie tu zaraził nimi, czasem sie długo gapie na nie w TimeTrendzie
Chyba to Casio pod tą markę produkuje ?
Andrzeju, a jak Suunto proste, wygodne i tanie to jakie ?
Bo ja teraz totalnie bezzegarkowy jestem, wszystko wysprzedane :)

krzysztof jot
06-12-2011, 01:37
Chyba to Casio pod tą markę produkuje ?
..
e nie - Casio to Edifice i Lorus, a Nautica to marka z amerykańskim rodowodem, a teraz to chyba należy do grupy Timexa.


Jest po prostu piekny. Zakochalem sie :smile:

no... :) i 50 % tańszy... 3 tys. zamiast 6 to juz nie jest przyzwoita cena.

Aras
06-12-2011, 11:30
a jak Suunto proste, wygodne i tanie to jakie ?

Ktoś tu kiedyś psioczył na zegarki z wyświetlaczami ciekłokrystalicznymi... ;)

fragles
06-12-2011, 11:37
panta rhei ;)

maki
06-12-2011, 12:08
Robinie, dla kogo te Suunto? Dla Ciebie ili dla żonki?

robin102
06-12-2011, 12:30
Robinie, dla kogo te Suunto? Dla Ciebie ili dla żonki?
dla mnie :p ale musiał by przypominać normalnej wielkości zegarek męski, a nie jakieś UFO

woytec60
06-12-2011, 12:34
Robin...daj se spokój.
Suunto to wyspecjalizowane urządzenia dla nurków, wspinaczy, biegaczy itp
http://www.suunto.com/global/en
To nie jest zegarek dla faceta w średnim wieku do noszenia na co dzień.

wiecznychlopiec
06-12-2011, 12:42
To nie jest zegarek dla faceta w średnim wieku do noszenia na co dzień.


e tam, ladny Vyper na reku na co dzień wyglada OK i wielkosc odpowiednia, moj ma gumki bunge zamiast paska (co by sie na rekawice miescil) wiec nie moge nosci bo spada z lapy :mrgreen:

woytec60
06-12-2011, 13:01
De gustibus... ;)

maki
06-12-2011, 13:17
No właśnie czytam czytam i uwierzyć nie mogę ze to Robin pyta o Suunto. Wejdz na watchyouseek, jest spory dział odnośnie zegarów ABC, Suunto ma osobna gałąź. Tylko w sumie dowiesz się tam tego samego co ode mnie:-P
W Suunto mozna chodzic na co dzień, czemu nie, zależy od stylu "noszenia sie". Dla Ciebie to jakiś Elementum, np. Terra, tylko ze tanie one nie są, albo Advisor...

fragles
06-12-2011, 13:27
Fotografowałem raz pewien ślub, na którym pan Włoch (bardzo elegancki i dobrze wyglądający) nosił do garniaka... ogromne Suunto. Tak więc, jak kto lubi ;)

woytec60
06-12-2011, 13:50
Przecież napisałem, de gustibus :)
Mnie nie podchodzą jak zresztą wszystkie zegarki z wyświetlaczami.

emet_b
06-12-2011, 14:03
robin, a dlaczego nie jakiś G albo protrek?

Boryszuk
06-12-2011, 15:14
Tak t zajrzałem z głupia frant, przeczytałem o tych Suunto i się zainteresowałem. Akurat myślę o zakupie jakiegoś sikora i w oko wpadł mi ten (http://www.ebay.co.uk/itm/Suunto-SS013575010-T3c-Black-Polished-watch-Includes-Comfort-Belt-/140652313363?pt=Wristwatches&hash=item20bf87fb13). Cena rozsądna, wygląda fajnie, ma monitor pracy serca i tym podobne bajery (akurat zaczynam pracę nad swoją sylwetką). I mam pytanie- czy ten comfort belt to pasek, który wygląda jak bransoleta czy to faktycznie bransoleta?

I z opisu wynika, że zarówno w zegarku jak i pasku jest wymieniana bateria. Jaki to typ baterii? Jakiś specjalistyczny czy ogólnodostępny?

Slawskip
06-12-2011, 15:42
e nie - Casio to Edifice i Lorus, ...

Lorus to nie Casio, tylko Seiko. ;)

robin102
06-12-2011, 16:42
robin, a dlaczego nie jakiś G albo protrek?
Nie no żartowałem z tymi zegarkami na wyświetlacze :) wybaczcie
Nie mniej sprawa jest poważna, prawie wagi państwowej ;).
Zostałem w ogóle bez zegarka i muszę coś kupić, coś co się nie znudzi od razu i będzie zegarkiem na co dzienne odmierzanie czasu, zerkanie z przyjemnością. Oczywiście poza garniturowymi wyjściami. Budżet ograniczony. Na polu walki pozostały te poniżej. Czym niżej tym taniej. Inne propozycje mile widziane (40-42mm)

POMOŻECIE ? :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/images44-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/images44.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/687673459oceangmtvintagAA-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/687673459oceangmtvintagAA.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/certinka1-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/certinka-1.jpg)

fragles
06-12-2011, 16:42
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/jvd2_1-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/jvd2_1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/jvd2_2-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/jvd2_2.jpg)

robin102
06-12-2011, 17:01
Bartek fajną masz kurtałkę :)

woytec60
06-12-2011, 17:05
Ja dziś bardzo klasycznie


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/256/st07.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/836/st01b.jpg/)


PS
Robin, bierz Alpinista.
Certinka trochę oklepana chociaż bardzo ładna i też warta grzechu ale Steinhart...
Niedawno oglądałem ofertę Steinharta i ten model wydał mi się jakby znajomy...
Poszukałem i co się okazało? Zobacz


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img812.imageshack.us/img812/8742/rx1655explorer01.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img815.imageshack.us/img815/6681/687673459oceangmtvintag.jpg)

Czym się różni wróbelek?
Bardzo mi się spodobał ten Steinhart ale tak ewidentnej podróby nie kupię :/

emet_b
06-12-2011, 17:36
robin, nie bierz Alpinista bo ja się nad nim zastanawiam, a przecież nie możemy mieć takich samych ;P
A tak serio to czytałem, że została już zakończona produkcja tego modelu, więc to ostatni dzwonek aby kupić nówkę.

Steinharta ładny-podacie model?

maki
06-12-2011, 17:47
Tak t zajrzałem z głupia frant, przeczytałem o tych Suunto i się zainteresowałem. Akurat myślę o zakupie jakiegoś sikora i w oko wpadł mi ten (http://www.ebay.co.uk/itm/Suunto-SS013575010-T3c-Black-Polished-watch-Includes-Comfort-Belt-/140652313363?pt=Wristwatches&hash=item20bf87fb13). Cena rozsądna, wygląda fajnie, ma monitor pracy serca i tym podobne bajery (akurat zaczynam pracę nad swoją sylwetką). I mam pytanie- czy ten comfort belt to pasek, który wygląda jak bransoleta czy to faktycznie bransoleta?

I z opisu wynika, że zarówno w zegarku jak i pasku jest wymieniana bateria. Jaki to typ baterii? Jakiś specjalistyczny czy ogólnodostępny?

Co do paska się nie wypowiem, baterie do suunto są ogólnodostępne, bardzo popularne, bez obaw.

Tapatalk

treborp
06-12-2011, 18:01
steinharta ładny-podacie model?

ocean vintage gmt :)

fragles
06-12-2011, 19:04
Bartek fajną masz kurtałkę :)

Przypomniały mi się studenckie czasy i znów sobie płaszcz kupiłem :lol:

robin102
06-12-2011, 20:14
.
Steinharta ładny-podacie model?
ło ten
http://www.steinhartwatches.de/en/Ocean-vintage-GMT,339.html
albo tu taniej
http://www.chrono24.pl/steinhart/ocean1-vintage-gmt--id1897655.htm?id=1897655&picnum=0&tab=details
--------------------------------


PS
Robin, bierz Alpinista.
Certinka trochę oklepana chociaż bardzo ładna i też warta grzechu ale Steinhart...
Niedawno oglądałem ofertę Steinharta i ten model wydał mi się jakby znajomy...
Poszukałem i co się okazało? Zobacz...../
Ale to nie podróbka tylko ten sam wzór jubilerski :-P
Brał bym Alpinistę, ale ta cena mnie osłabia jak na dziś, choć mi najbliżej do niego :( kombinuje czy by go zastąpić ;)
Wojtku może jakiś inne propzyszyn masz ?
jak się obejrzy taki duuurny film to się wydaje, że nie ma życia bez tego guufienka ;)
http://www.youtube.com/watch?v=lZuE3tjjhnQ
życie staje się jakieś puste, bezcelowe :(

Spinner
06-12-2011, 21:50
Wojtek, graty za Striełkę!!

Alpinista przez kopertę jak SKX007 raczej dla mnie odpada....

Takie cosik zawitało dziś do pracy:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/am983_IMGP2167m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/aq706_IMGP2170m.jpg)

treborp
06-12-2011, 21:56
Alpinka bardzo ładna :)

A wszelkie filmiki o zegarkach radzę unikać jak teściowej :) Ja po obejrzeniu tego http://www.youtube.com/watch?v=BJz3I7brrxE&feature=player_embeddedfilmiku zamówiłem to cykadełko :) Myślę, że będzie u mnie za ok. 10 dni to pochwalę się fotkami :)

emet_b
06-12-2011, 22:25
Spinner, jestem ciekaw co powiesz o siedzącym byku za kilka dni.

Mnie nie przekonał, jest piękny i intrygujący, ale jak dla mnie za bardzo rzuca się w oczy, miałem wrażenie, że gdy go nosiłem to brakowało mi jeszcze złotego łańcucha i białej, obcisłej koszulki D&G.

maki
06-12-2011, 22:26
Alpinka bardzo ładna :)

A wszelkie filmiki o zegarkach radzę unikać jak teściowej :) Ja po obejrzeniu tego http://www.youtube.com/watch?v=BJz3I7brrxE&feature=player_embeddedfilmiku zamówiłem to cykadełko :) Myślę, że będzie u mnie za ok. 10 dni to pochwalę się fotkami :)

I hate you, jak sie mawia na szacownych forach zegarkowych. ładne zegary robi Steinhart.

http://www.steinhartwatches.de/de/chronographen.html


.

treborp
06-12-2011, 22:56
I hate you, jak sie mawia na szacownych forach zegarkowych.

..

hihihi ale to Wasza wina

woytec60
06-12-2011, 23:20
Fajny byczek Spinner.
Kiedyś można go było wyhaczyć za małe pieniądze a dziś już po ptokach, cena lekko szokuje.
Trza było brać jak były...

Robin, ten model alpinisty można jeszcze dostać ze stalowym bezelem, ma symbol 059.
Dla mnie nawet ciekawszy bo nie przepadam za czarnymi.

Spinner
06-12-2011, 23:36
Nooo... ja zrobilem "machniom" za Alphe Speediego:-) Tak, srebrny może być jeszcze ładniejszy... Ja Robertowi proponowałem jeszcze SARB045, jednak trochę mały mu się wydaje...

robin102
06-12-2011, 23:36
...
Robin, ten model alpinisty można jeszcze dostać ze stalowym bezelem, ma symbol 059.
Dla mnie nawet ciekawszy bo nie przepadam za czarnymi.
Tylko, że wersja stalowa jest na żelastwie, a ja chce na pasku.
Te czarne też mnie trochę niepokoi czy to się nie wytrze w pół roku ?.
---------------------------------------

coś dla poławiaczy i marzycieli, piękna rzecz


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/1461830235332cx80_detail-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/1461830235332cx80_detail.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/imagen794-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/imagen794.jpg)