PDA

Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...



Strony : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

Maro66.
01-01-2011, 15:05
Wojtek, fajna ta Davosa. Wkład pierścienia jest ceramiczny?

Jula
02-01-2011, 14:17
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://static.letsbuyit.com/filer/images/uk/products/original/202/34/ice-watch-si-rd-b-s-09-watch-with-red-date-display-dial-and-red-silicon-strap-20234973.jpeg)

Red Ice Watch w rzeczywistości prezentuje się o wiele lepiej ... :)

Spinner
02-01-2011, 14:49
Ja wczoraj tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img194.imageshack.us/img194/1736/20110101.jpg)

a dzisia tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img524.imageshack.us/img524/8003/20110102.jpg)

:-P

maki
02-01-2011, 20:44
a dzisia tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img524.imageshack.us/img524/8003/20110102.jpg)

:-P

To jakiś Tourby?

Spinner
03-01-2011, 00:33
Nie, Navale zwany "w niektórych kręgach" Mezaliansfliegerem;-)

maki
03-01-2011, 10:25
Jak zwał, ale najs.

fragles
03-01-2011, 13:14
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/01/prs53_nygmt1-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/prs53_nygmt1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/01/prs53_nygmt2-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/prs53_nygmt2.jpg)

robin102
03-01-2011, 23:27
Co myślicie koledzy o takim zegareczku. Jakiej klasy tam może być mechanizm ? bo strasznie mi się podoba, a i cena fajna :)
http://www.firstclasswatches.co.uk/pulsar-gents-pxf256-p-6152.html

woytec60
03-01-2011, 23:50
Następny japoński kwarcok.
Pulsar to własność Seiko i automaty mają przyzwoite.
A kwarc...jak kwarc.
Będzie dokładny ale duszy nie ma ;)

PS
http://www.pulsarwatches.com/

krzysztof jot
04-01-2011, 00:41
Co myślicie koledzy o takim zegareczku. Jakiej klasy tam może być mechanizm ? bo strasznie mi się podoba, a i cena fajna :)
http://www.firstclasswatches.co.uk/pulsar-gents-pxf256-p-6152.html

uparłeś sie na jakieś mikro-zegarki :), ale to to, to juz dziecku do komunii byłoby za małe - 35mm !!
podobne i blizej
- http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,5912,947-0-0-PQ5007X1.html
- http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,5912,2841-0-0-PXH725X1.html

to ładne jest - http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,5912,2844-0-0-PF8199X1.html
i nie kupuj w tej cenie nic żółtego, czarnego itp - niestety wszystko ma swoją cenę, w tej klasie cenowej powłoka zlezie dość szybko, a czysta stal zawsze będzie dobrze wyglądała.

FHR
04-01-2011, 01:42
@fragles - co to dokładnie? :)

robin102
04-01-2011, 10:06
uparłeś sie na jakieś mikro-zegarki :), ale to to, to juz dziecku do komunii byłoby za małe - 35mm !!
podobne i blizej
Krzysiu, ale ja mam chudą kość przed nadgarstkową i większe zegarki wyglądają strasznie.
Co do uwagi o złoceniach czernieniach w tanich zegarkach to rzeczywiście masz rację, nie brałem tego pod uwagę :(
a ten co proponujesz rzeczywiście jest ciekawy. Tylko strasznie tani jakiś ;)
http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,5912,2841-0-0-PXH725X1.html

fragles
04-01-2011, 11:56
@fragles - co to dokładnie? :)

Precista PRS-53. Już niedostępna. Ale jest Smith's :) o, tu (tylko tu): www.timefactors.com

Mariusz888
04-01-2011, 19:49
Spinner - super ta fotka Eterny - wysłałeś ją do kalendarza KMZIZ? :)

krzysztof jot
04-01-2011, 20:07
Krzysiu, ale ja mam chudą kość przed nadgarstkową i większe zegarki wyglądają strasznie.
Co do uwagi o złoceniach czernieniach w tanich zegarkach to rzeczywiście masz rację, nie brałem tego pod uwagę :(
a ten co proponujesz rzeczywiście jest ciekawy. Tylko strasznie tani jakiś ;)
http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,5912,2841-0-0-PXH725X1.html

normalna cena przyzwoitego kwarca made china/malezja. Bez obaw.
Rozumiem mały, rozumiem ze duże zle wygladają - ale 35mm to jak dwuzłotówka :) i to jeszcze 6mmgrubosci - zegarunio :). Pozatym przesadzasz - ja szczupły jestem, nadgarstek (od łokcia bez mała do nadgarstka ) 17cm - kupuje zegarki 43-45mm. Ostatnie Candino 38mm jak zakładałem - głupio się czułem, choć kiedyś chodziłem w nim non stop kilka lat. Rozważaj rozmiary 38-40mm - nie będzie źle, moja żona nosi 40mm, i nie chce mniejszych.

Spinner
04-01-2011, 21:38
Nie, nie wysyłałem, jakoś nie śledziłem tematu...

robin102
04-01-2011, 22:09
normalna cena przyzwoitego kwarca made china/malezja.
Czajna ? uuuuuu to nie dla mnie jednak.

Mariusz888
04-01-2011, 23:17
Nie, nie wysyłałem, jakoś nie śledziłem tematu...
Eeee to niedobrze :) bo fotka bardzo mi się podoba :)

124miko
05-01-2011, 00:59
Czajna ? uuuuuu to nie dla mnie jednak.

Czajna to teraz naprawdę dobra jakość. Byłem u nich 2 razy i jestem pod wrażeniem. Sam noszę Parnisa ( kupiłem m.in. pod wpływem tego wątku ). i jestem zadowolony jak koń :) .

krzysztof jot
05-01-2011, 02:16
Czajna ? uuuuuu to nie dla mnie jednak.

no to co Ty chcesz wreszcie ? Kwarc, Swiss i niedrogo ? To niewielki masz wybór, w Polsce to Atlantic, Adriatica, Candino, Certina, Doxa, Tissot...

robin102
05-01-2011, 09:59
no to co Ty chcesz wreszcie ? Kwarc, Swiss i niedrogo ? To niewielki masz wybór, w Polsce to Atlantic, Adriatica, Candino, Certina, Doxa, Tissot...
Docelowo Krzysztofie to bedzie ten bo mnie oczarował, jak to tissot :)
http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/5846_Tissot_Visodate_1957_Automatic_T0194301605101
muszę tylko gdzieś go wyhaczyć w bardziej satysfakcjonującej cenie, ale to zegarek do koscioła ;) bedzie
na ryby i na grzyby i żeby było się czym na forum pochwalić chcę kupić jakiegoś PULSARA bo lubię tą markę, chociażby z nazwy, ale żeby nie był chiński. Chyba, że prawdziwy chiński PARNIS :)

marekm
05-01-2011, 19:13
Docelowo Krzysztofie to bedzie ten bo mnie oczarował, jak to tissot :)
http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/5846_Tissot_Visodate_1957_Automatic_T0194301605101
...
Napis Tissot na tym zegarku wydaje mi się dziwny / nieoryginalny, ale pewnie się mylę. :roll:

Yaro
05-01-2011, 19:21
Napis Tissot na tym zegarku wydaje mi się dziwny / nieoryginalny, ale pewnie się mylę. :roll:


Ano mylisz się ;), napis w tej formie funkcjonował przed wojną II światową.

Bardzo urokliwy VISIODATE

robin102
05-01-2011, 19:34
Napis Tissot na tym zegarku wydaje mi się dziwny / nieoryginalny, ale pewnie się mylę. :roll:
To napis w ich dawnym wykonaniu, taki ukłon do historii.

Podpowiedzcie znawcy marki PRARNIS który mechanizm tradycyjny u tego producenta jest porzadny tzn. topowy może ten o nazwie SeaGull 2555 ?
Zarzekałem się, że chińczyka nie kupię, ale dziś miałem okazję dotknąć taki zegarek, fajny jest :)
Polukałem w necie też na cała gamę produktów i ..... :)
W opisach piszą, że do kwarcowych używają mechanizmów japońskich, ale jakich to nigdzie nie znalazłem.

ps
macałem ;) taki model
http://allegro.pl/show_item.php?item=1389462731

marekm
05-01-2011, 19:57
Wow, to ten zegarek jest przedwojenny :o

A tak na poważnie, to ten napis mi się zdecydowanie nie podoba.

Z Tisssotów podoba mi się natomiast ten model (http://sklep.terpilowski.com.pl/tissot-t0394171605700.html)

MR
05-01-2011, 20:13
To napis w ich dawnym wykonaniu, taki ukłon do historii.

Podpowiedzcie znawcy marki PRARNIS który mechanizm tradycyjny u tego producenta jest porzadny tzn. topowy może ten o nazwie SeaGull 2555 ?
Zarzekałem się, że chińczyka nie kupię, ale dziś miałem okazję dotknąć taki zegarek, fajny jest :)
Polukałem w necie też na cała gamę produktów i ..... :)
W opisach piszą, że do kwarcowych używają mechanizmów japońskich, ale jakich to nigdzie nie znalazłem.

ps
macałem ;) taki model
http://allegro.pl/show_item.php?item=1389462731

masz fajny gust, obydwa mi sie podobaja z naciskiem na pierwszego.

rockabilly
05-01-2011, 20:16
mnie tam się taki podoba...

kto wie jak się one sprawują??


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotoszok.pl/upload/10a5f4c4.jpg)

emet_b
05-01-2011, 20:20
A co możecie napisać o marce BISSET bo ostatnio bardzo się zapatruję na ich produkty.

gary
05-01-2011, 20:21
ja mam vostoka automata dosc podobnego w założeniach:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.russia2all.com/images/shop/product_images/8455/144840_STANDARD___20090223.jpg)
sprawuje się bdb. przez pierwsze 4 miesiące troche się spieszył ale korekcja zdała egzamin i teraz jest bardzo ok

robin102
05-01-2011, 21:49
Wow, to ten zegarek jest przedwojenny :o
Z Tisssotów podoba mi się natomiast ten model (http://sklep.terpilowski.com.pl/tissot-t0394171605700.html)
Lubisz jak się dużo dzieje na zegarku :)
Ja z tego sklepu wybrał bym sobie ten
http://sklep.terpilowski.com.pl/tissot-t0354071605101.html

A tak przy okazji nie macie wrażenia,z e te Wasze piękne sikorki są ciągle schowane gdzieś pod rękawem :( i widzicie je tylko wtedy gdy sprawdzacie która jest godzina, poza Wami nikt nie jest w stanie podziwić zegarka :(

gary
05-01-2011, 21:54
nie jesli maja 43mm robercie :D moj vostok nawet pod rekaw kurtki nie wchodzi ;)

marekm
05-01-2011, 22:43
Lubisz jak się dużo dzieje na zegarku :)
Ja z tego sklepu wybrał bym sobie ten
http://sklep.terpilowski.com.pl/tissot-t0354071605101.html
...
W dni powszednie niekoniecznie, ale w weekendy... ;)

woytec60
05-01-2011, 22:50
Podpowiedzcie znawcy marki PRARNIS który mechanizm tradycyjny u tego producenta jest porzadny tzn. topowy może ten o nazwie SeaGull 2555 ?
Zarzekałem się, że chińczyka nie kupię, ale dziś miałem okazję dotknąć taki zegarek, fajny jest :)
Polukałem w necie też na cała gamę produktów i ..... :)
W opisach piszą, że do kwarcowych używają mechanizmów japońskich, ale jakich to nigdzie nie znalazłem.

ps
macałem ;) taki model
http://allegro.pl/show_item.php?item=1389462731

Werk to Sea Gull ST-25, bardzo dobry mechanizm automatyczny.
A taki model sam mam i bardzo go lubię.
Niemniej Robercie zdaj sobie sprawę, ze jeśli ten zegarek się popsuje to zapewne nie znajdziesz u zadnego zegarmistrza w okolicy części do niego.
Ja go kupiłem bo w ogóle lubię zegarki a ten model w szczególności ale liczę się z ewentualnością o której napisałem.
jeśli chcesz kupić normalny, mechaniczny-automatyczny zegarek to kup jakieś ładne Seiko na 7S26 lub 7S36 (możesz też zaszaleć na 6R15 ale to już drogie zegarki) albo coś na szwajcarskim ETA 2824-2. Na tym ostatnim mechanizmie jest ogromny wybór zegarków szwajcarskich i niemieckich.
Taki wybór zapewni ci bezproblemowy serwis w Polsce, praktycznie każdy normalny (bo nie "bateryjkarze" ) zegarmistrz potrafi wyczyścić lub naprawić taki zegarek a części są łatwo dostępne.

robin102
05-01-2011, 22:58
Gary ale ten twoj VOSTOK to w srodku ma mechanikę SEIKO i do tego kosztuje tyle co przyzwoity TISSOT czy inny bardziej markowy zegarek.
W sumie ciekawa sprawa z tymi zegarkami. Kto je dziś produkuje, Rosjanie ?


ja mam vostoka automata dosc podobnego w założeniach:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.russia2all.com/images/shop/product_images/8455/144840_STANDARD___20090223.jpg)
sprawuje się bdb. przez pierwsze 4 miesiące troche się spieszył ale korekcja zdała egzamin i teraz jest bardzo ok

marekm
05-01-2011, 23:04
Gary ale ten twoj VOSTOK to w srodku ma mechanikę SEIKO i do tego kosztuje tyle co przyzwoity TISSOT czy inny bardziej markowy zegarek.
W sumie ciekawa sprawa z tymi zegarkami. Kto je dziś produkuje, Rosjanie ?
Litwini

robin102
05-01-2011, 23:09
Litwini
Aaaaa to dlatego takie drogie :mrgreen:, grubo ponad 1000 zł

maki
06-01-2011, 00:03
Oblukaj na allegro markę Aviator, bardzo fajne.

np.
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3955942&gr_id=19865

gary
06-01-2011, 11:06
Robercie, co z tego że Rosjanie i Japończycy? Ma być ładny i ładnie robić "cyk cyk" i pasować do Ciebie

robin102
06-01-2011, 11:46
Robercie, co z tego że Rosjanie i Japończycy? Ma być ładny i ładnie robić "cyk cyk" i pasować do CiebieNo wiadomo, zegareczek, ładny nawet mi się podoba :) ale zdziwilem sie bo miałem nadizje,z e takie marki jak POLIOT VOSTOK ocalały w rekach pierwszych producentów. Miały kiedyś uznanie na całym świecie. Sam mam pięknego kwarcowego Poliota który chodzi jeszcze dokładniej od mego dokładnego TISSOTA

PawelR
06-01-2011, 12:29
A mnie się ostatnio spodobał prosty i tani model Casio z serii BESIDE. Lekki, przyjemny w noszeniu i jak na Casio - bardzo ładnie wykonany.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img413.imageshack.us/img413/3834/cb1ic.jpg)

krzysztof jot
06-01-2011, 13:35
To napis w ich dawnym wykonaniu, taki ukłon do historii.

ps
macałem ;) taki model
http://allegro.pl/show_item.php?item=1389462731

no nie mów, że nie czytałeś :) - http://logolife.wordpress.com/category/zegarki/parnis-automatic/

To tak naprawdę jedyny fajny Parnis - jednak ma typową przypadłość chińskich produktów - może działać lata z dokładnością 5s/miesiąc, może działać poł roku - i nic go już do dalszego działania nie zmusi :)
No i ma 43mm - dość spory jest, co jak pamiętam raczej Ci nie pasuje ? I kolejna sprawa - cena to jakiś absurd, i obawiam się, ze to opis na logolife do tego się przyczynił. Więcej jak 250-260 zł nie warto zapłacić, i zwracam uwagę ze zegarek jest zero-wodo-odporny co czasem przeszkadza jak ma się inne przyzwyczajenia.

Tak czy owak - ładny, pobawić się kilka razy, pokazać tu i ówdzie i sprzedać, albo założyć iż to tylko 300 zł jak za dobrą whisky która przerobimy i tak w jeden wieczór :)

robin102
06-01-2011, 14:14
Krzysiu czytałem czytałem bo się trochę zaraziłem ;) tylko najpierw kupię TISSOTA jako pierwszy zegarek, a potem dokupię mu towarzystwo :)
Co do tego konkretnego PARNISA z allegro to podlinkowałem tylko co by pokazać jaki dotykałem u kolegi który z Chin go przywiózł osobiście, tzn narzeczona mu go tam kupiła. Cena na allegro kosmiczna bo wiem za ile to można kupić, za naprawdę śmieszne pieniądze jak na ładny zegarek.
A Chińczycy pewnie pójdą śladem Japończyków których samochodami w latach 60-70 nikt jeździć nie chciał bo to lipa tandeta, taniocha była, a dziś każdy by chciał mieć Avensisa :) Chiny to kraj wielkich możliwości, w kosmos latają to co im tam technologia produkcji zegarków przy lotach kosmicznych to jak wypiekanie bułek.

Yaro
06-01-2011, 18:47
w 2010


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img839.imageshack.us/i/dsc051711.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

robin102
06-01-2011, 20:33
Panowie a co myślicie o takim sikorze na co dzień. Może rzeczywiście warto kupić większy żeby spod rękawa wystawał :) Warty tej kasy, bo w sumie mi się podoba.
http://allegro.pl/show_item.php?item=1386275130

M_B
06-01-2011, 20:39
Mi się nie podoba wizualnie. To po pierwsze, a po drugie za 500zł można chyba coś lepszego kupić?

maki
06-01-2011, 20:39
Jak dla mnie ani to pilot ani...
Szczerze...syf:-P

robin102
06-01-2011, 21:00
Jak dla mnie ani to pilot ani...
Szczerze...syf:-P
PILOT w sensie , bo nie kumkam :)

robin102
06-01-2011, 21:05
Mi się nie podoba wizualnie. To po pierwsze, a po drugie za 500zł można chyba coś lepszego kupić?
To poproszę kolegę o propozycje sikora nie większego niż 40mm, nie sportowego, rzucającego się w oczy :) markowego w cenie do 500 zl albo 100 funtów.

maki
06-01-2011, 21:12
PILOT w sensie , bo nie kumkam :)

Wskazówki ma takie jak zegarki określane mianem "pilot"
np
http://www.chronos-zegarki.com.pl/archimede-c-42.html?sStore=e652d6af0db554d9f0c7b0b3dcf2f823

M_B
06-01-2011, 21:14
To poproszę kolegę o propozycje sikora nie większego niż 40mm, nie sportowego, rzucającego się w oczy :) markowego w cenie do 500 zl albo 100 funtów.

http://emea.skagen.com/en/Shop/watch/men/leather-band/xl-steel-case-on-black-leather-355xlslb.aspx

http://emea.skagen.com/en/Shop/watch/men/leather-band/black---chrome-233xxlslc.aspx

http://emea.skagen.com/en/Shop/watch/men/leather-band/men-s-watch-with-brown-leather-355xlgld.aspx

Proszę :)

maki
06-01-2011, 21:15
Robin, jeżeli Ty nie masz zamiaru żonglować zegarkami, to kup sobie jeden lepszy Tissot, albo Atlantic. I problem z głowy.
Skageny fajne są! Cienkie:-)
http://display.emea.skagen.com/products/Men/Watch/All/1.fx

robin102
06-01-2011, 21:21
To co duńskie zegarki też są porządne ? co to się wyrabia :( a jak one chodza, dokładne choć bo widzę bardzo ładne. Jakie mechanizmy tam siedzą ?
Oj na jednym zegarku widzę , że się nie skończy w końcu w zimę trzeba coś robić :p

M_B
06-01-2011, 21:27
Mechanizmy MIYOTA. Japońska firma, będąca częścią grupy CITIZEN. Ja mam skagena od 2008 roku i jest bardzo dokładny.

Ten jest mój -> http://display.emea.skagen.com/item/331XLSL1.fx

emet_b
06-01-2011, 22:14
Skagen, zacna rzecz, sam marzę o: http://www.abento.pl/index.php?sZegarek=Skagen+745XLSLD&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=193&category_id=63&option=com_virtuemart&Itemid=53&vmcchk=1&Itemid=53

jednak to trochę za wysoka półka dla mnie i teraz celuję w pięknego Bissecika:
http://kraina-zegarkow.pl/?176,sportowy-chronograf-bisset-vanguard-model-bs25b50-(cts)

M_B
06-01-2011, 22:26
Skagen, zacna rzecz, sam marzę o: http://www.abento.pl/index.php?sZegarek=Skagen+745XLSLD&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=193&category_id=63&option=com_virtuemart&Itemid=53&vmcchk=1&Itemid=53




Też mi się podobał, ale bez przesady - za drogi...

robin102
06-01-2011, 22:37
Tego bym kupił od razu, śliczny jest i mechanizm porządnego producenta
http://emea.skagen.com/en/Shop/watch/men/leather-band/steel-and-black-leather-233xxlslb.aspx
, ale nie mam karty płatniczej, a prze paypala chyba nie można zapłacić. Kurde jak to przeskoczyć
Ooooo eureka jest do kupienia w polskim sklepie :) ale drożej trochę
Już juz chciałem klikać, ale patrzę, że w tym modelu na zdjęciach problem będzie ze zmianą paska chyba :(
http://www.abento.pl/index.php?page=shop.product_details&category_id=63&flypage=flypage.tpl&product_id=153&option=com_virtuemart&Itemid=53
Jak to wymieniać takie paski ?

Kolego M_B dzięki za namiar na markę same cudowne zegareczki :)

marekm
06-01-2011, 22:43
Tego bym kupił od razu, śliczny jest i mechanizm porządnego producenta
http://emea.skagen.com/en/Shop/watch/men/leather-band/steel-and-black-leather-233xxlslb.aspx
, ale nie mam karty płatniczej, a prze paypala chyba nie można zapłacić. Kurde jak to przeskoczyć
...
At this point the only countries within Europe where Skagen.com offers delivery is Denmark, Sweden and the United Kingdom.

M_B
06-01-2011, 22:46
Ja przy moim też się boję o pasek. Jest opcja kupienie go przez internet z USA. Inna opcja? Sprzedać zegarek zanim rozpadnie się pasek.

emet_b
06-01-2011, 22:56
Też mi się podobał, ale bez przesady - za drogi...

najgorsze jest to, że w zeszłym roku, czyli tydzień temu kosztował ponad 200 pln mniej. A jak sprawdzałem cenę 2 stycznia to było 990 zł.

robin102
06-01-2011, 22:59
Ja przy moim też się boję o pasek. Jest opcja kupienie go przez internet z USA. Inna opcja? Sprzedać zegarek zanim rozpadnie się pasek.
Biorąc pod uwagę wpływ na nas treści z tego wątku może się nigdy pasek nie rozleci :) bo w końcu będziemy mieć po 7 zegarków na każdy dzień tygodnia inny sikor, wiec zużycie spada.
Czekam aż Krzysztof i Woytek coś powie o tych Skagenach.

woytec60
06-01-2011, 23:40
http://display.emea.skagen.com/products/Men/Watch/All/1.fx
Zegarki designerskie, bardzo ciekawe. Co do mechanizmów to...same kwarce.
Z tego też powodu straciłem zainteresowanie tą firmą gdy tylko o niej usłyszałem ;)

Edit


Takie zegareczki są kwintesencją minimalizmu i zegarka garniturowego:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img337.imageshack.us/i/claviusdunklerhinterg.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img220.imageshack.us/i/argosautodunklergrund.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img375.imageshack.us/i/uno24paardunklerhinterg.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img405.imageshack.us/i/argoslumentagnacht.jpg/)


Niestety, cenowo w okolicach 1000 złotych lub trochę drożej.
W kwarcu bo automaty ok 2,5K.

Jeszcze takie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img267.imageshack.us/i/tresautocremedh.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img257.imageshack.us/i/uno24schwarzdunklerhint.jpg/)

robin102
07-01-2011, 00:33
AJ TAM :) zaszalałem i pod wpływem impulsu czego nigdy nie robię :) kupiłem na ebaju takiego czarnego nowego SKAGENA
http://www.abento.pl/index.php?page=shop.product_details&category_id=63&flypage=flypage.tpl&product_id=832&option=com_virtuemart&Itemid=53
za 400zł czyli ponad 200zł taniej, pierwszy mój zakup na ebayu :)
UFFFFF :)

woytec60
07-01-2011, 01:06
A co, raz się żyje!
Gratulacje i oby się dobrze nosił :)

Jak już dostaniesz to zrób sesyjkę...

maki
07-01-2011, 01:09
wow, może kiedys dasz polukać z bliska:-)
Congrats

krzysztof jot
07-01-2011, 02:18
AJ TAM :) zaszalałem i pod wpływem impulsu czego nigdy nie robię :) kupiłem
....
UFFFFF :)

uffff... :)
Ładny, ( choć jak dla mnie za dużo na tej tarczy sie dzieje) a w temacie kwarc to jest istotne, bo nawet taki za 50 zł chodzi punktualnie. Powinieneś być zadowolony, a takie paski są dostępne. Pasek generalnie w tej klasie cenowej - kilka miesięcy, rok - i przestaje być estetyczny, a to tak jak chodzić w butach na ściętych obcasach - nie przystoi.

M_B
07-01-2011, 10:15
Pasek generalnie w tej klasie cenowej - kilka miesięcy, rok - i przestaje być estetyczny, a to tak jak chodzić w butach na ściętych obcasach - nie przystoi.

A właśnie... Jaka to klasa zegarków ogólnie? W skali 1-10?
Ja kupiłem Skagena, bo jak go zobaczyłem, powiedział do mnie "tato" ;)

Mi pasek się trzyma jak nowy :)

robin102
07-01-2011, 12:06
uffff... :)
Ładny, ( choć jak dla mnie za dużo na tej tarczy sie dzieje)
To tak trochę z przekory dla kontrastu w tym zegarku zdecydowałem, że się dużo będzie dziać na tarczy, bo w moim tiszocie łyso strasznie. Następny będzie bardziej stonowany w wyglądzie. Gdzie takie paski Krzysztofie się kupuje ?

A co, raz się żyje!
Gratulacje i oby się dobrze nosił :smile:
Jak już dostaniesz to zrób sesyjkę...
Pewnie, że zrobię, ale najmniej z tydzień zejdzie zanim do mnie dotrze. W tym czasie rozejrzę się za jakąś elegancką DOXą, ale chyba mechaniczną.

emet_b
07-01-2011, 12:25
Chciałbym się Was poradzić w kwestii naprawy bo u mnie na zadupowie nie ma zegarmajstra- w moim Timexie "wyrwał się" naciąg od nastawiania wskazówek. Jest sens to naprawiać? Jakie mogą być koszta na oko?

robin102
07-01-2011, 17:19
Majster pewni skasuje z kilkadziesiąt złotych, może warto nowy zegarek kupić. Ładne Timexy za 100-150 zł widziałem
---------------


Co do mechanizmów to...same kwarce.

Woytek ale są i mechaniczne , luknij tu
http://cgi.ebay.de/Skagen-Denmark-Automatik-Uhr-759LSLC-NEU-10-11-/370293918657?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uh ren_Armbanduhren&hash=item56373ccbc1
bardzo klasycznie ładny tylko trochę za drogi jak na tą markę moim zdaniem, choć co tam w środku siedzi :)

emet_b
07-01-2011, 17:36
Wypatrzyłem "swojego" skagena na ebayu w bardzo atrakcyjnej cenie:
http://jewelry.shop.ebay.com/i.html?_nkw=Skagen+745XLSLD&_sacat=281&_odkw=Skagen+747LSLDSkagen+745XLSLD&_osacat=281&_trksid=p3286.c0.m270.l1313
mam dość banalne pytanie, ale nie jestem zorientowany w temacie- czy gdybym zamówił go ze stanów to też muszę się obawiać o cło? A jeśli tak to ile % ??

robin, również doszedłem do wniosku, że raczej nie opłaca się naprawiać i dlatego rozglądam się za nowym;)
szkoda, że Bissety zbierają tak słabe opinie:(

krzysztof jot
07-01-2011, 18:15
Gdzie takie paski Krzysztofie się kupuje ?
.

jak dostaniesz poogladasz i sam załapiesz co tam da sie włożyć. Z obrazka wygląda, że każdy cienki pasek o odpowiedniej szerokości. Jest on wsunięty w te uszy, i zablokowany od spodu wkrętami - czyli cos
http://allegro.pl/pasek-anti-plus-niemieckiej-firmy-beck-i1390432038.html
http://allegro.pl/pasek-skorzany-horido-18mm-gratis-i1402233259.html

ale jak spodoba Ci sie taki - tez chyba da się go tam wsunąć :)
http://allegro.pl/pasek-hirsch-london-i-skora-aligatora-iwc-omega-i1392237117.html

PS.
o nie, odwołuje. źle się przyglądałem - to profilowany pasek pod ten model - generalnie - kijowo, bo będzie trudno dobrać, a jak znam życie oryginalny - jeśli jest w ofercie, to będzie w cenie ładnego kawałka tego zegarka. Dlatego ja np, zawsze kupuje zegarek taki, do którego można założyć tradycyjny pasek. Bo pasek - może zamoknąć, rozwarstwić się czy powycierać na zapięciu i w dwa miesiące, a gwarancja nigdy nie obejmuje tego elementu.

coyota
07-01-2011, 18:53
Po długim namyśle i kombinatoryce wyższego rzędu oraz zbadaniu zasobów finansowych dwa lata temu zdecydowałem się na taki czasomierz: CITIZEN BM1290-54L
Niewątpliwymi zaletami są:
- tytanowa koperta i bransoleta
- wodoodporność na poziomie swobodnego pływania bez nurkowania
- eco-drive, czyli fotoogniwo w tarczy, co daje to, że nie wymienia się baterii, a tym samym nie trzeba otwierać zegarka :)
- szafirowe szkiełko bardzo trudne do zarysowania.
korzystam juz 2 lata z tego sprzętu i jestem bardzo zadowolony :D
Więcej -> http://www.citizen.pl/product/18/zegarek_citizen_bm1290_54l_titanium

robin102
07-01-2011, 20:00
Wypatrzyłem "swojego" skagena na ebayu w bardzo atrakcyjnej cenie:
http://jewelry.shop.ebay.com/i.html?_nkw=Skagen+745XLSLD&_sacat=281&_odkw=Skagen+747LSLDSkagen+745XLSLD&_osacat=281&_trksid=p3286.c0.m270.l1313
mam dość banalne pytanie, ale nie jestem zorientowany w temacie- czy gdybym zamówił go ze stanów to też muszę się obawiać o cło? A jeśli tak to ile % ??

Ładny skubaniec, jakby był w wersji czarnej to też pewnie bym go kupił :)

emet_b
07-01-2011, 20:02
na szczęście jest w brązie, bo ja czarnego nie chcę;)
robin - możesz mi podpowiedzieć w temacie cła ?

robin102
07-01-2011, 20:05
W temacie ceł to ja lajkonik 102% jestem :(



PS.
o nie, odwołuje. źle się przyglądałem - to profilowany pasek pod ten model - generalnie - kijowo, bo będzie trudno dobrać, a jak znam życie oryginalny - jeśli jest w ofercie, to będzie w cenie ładnego kawałka tego zegarka. Dlatego ja np, zawsze kupuje zegarek taki, do którego można założyć tradycyjny pasek. Bo pasek - może zamoknąć, rozwarstwić się czy powycierać na zapięciu i w dwa miesiące, a gwarancja nigdy nie obejmuje tego elementu.
Będzie kłopot z tym paskiem ale coś się wymyśli :)
Na razie kombinuje chytry plan aby tamtego Tossota co się napaliłem nie kupować bo tiszota to ja już przecież mam jednego, a kupić jednak Certinę którąś z tych
http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/6629_Certina_DS_Caimano_Gent_Automatic_C0174071605 701
http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/612_Certina_DS_Tradition_Automatic_C63370954266
tylko którą i czy warto ? bo co to za mechanika w niej ? Trochę taniej od tossota, więc na Parnisa z budżetu by zostało :)

PawelR
07-01-2011, 20:15
Po długim namyśle i kombinatoryce wyższego rzędu oraz zbadaniu zasobów finansowych dwa lata temu zdecydowałem się na taki czasomierz: CITIZEN BM1290-54L
Niewątpliwymi zaletami są:
- tytanowa koperta i bransoleta
- wodoodporność na poziomie swobodnego pływania bez nurkowania
- eco-drive, czyli fotoogniwo w tarczy, co daje to, że nie wymienia się baterii, a tym samym nie trzeba otwierać zegarka :)
- szafirowe szkiełko bardzo trudne do zarysowania.
korzystam juz 2 lata z tego sprzętu i jestem bardzo zadowolony :D
Więcej -> http://www.citizen.pl/product/18/zegarek_citizen_bm1290_54l_titanium

A ja kupiłem bardzo podobny model (BK2250 56E) i po dwóch latach używania - zdecydowanie nie polecam:

WADY:

-tytanowa koperta i bransoleta w tańszej linii Citizenów jest wykonana z wyraźnie gorszych materiałów - tytan jest cięższy, mniej przyjemny w dotyku i łatwo się rysuje

- szafirowe szkło co prawda jest ale "budżetowe" bo bez antyrefleksu

- Eco-drive nie zwalnia konieczności otwierania zegarka, co kilka lat trzeba niestety wymienić akumulator

Tyle marketingu "negatywnego" jako przeciwwaga dla "postu reklamowego".

pozdrawiam,
Paweł

szymonvader
07-01-2011, 20:24
po tym co widziałem w tym temacie aż głupio się wpisywać;)
ale ja mam coś takiego:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img51.imageshack.us/img51/8471/24zdjecie1.jpg)
Żrodło: Katalog www producenta.

wuel
07-01-2011, 20:40
Wypatrzyłem "swojego" skagena na ebayu w bardzo atrakcyjnej cenie:
http://jewelry.shop.ebay.com/i.html?_nkw=Skagen+745XLSLD&_sacat=281&_odkw=Skagen+747LSLDSkagen+745XLSLD&_osacat=281&_trksid=p3286.c0.m270.l1313
mam dość banalne pytanie, ale nie jestem zorientowany w temacie- czy gdybym zamówił go ze stanów to też muszę się obawiać o cło? A jeśli tak to ile % ??

Też chciałem takiego Skagena kupić. Ale uważaj - poczytaj te opinie: http://www.amazon.com/Skagen-745XLSLD-Collection-Chronograph-Leather/product-reviews/B0012ON4UG/ref=dp_top_cm_cr_acr_txt?ie=UTF8&showViewpoints=1. Same z siebie pękają w nich szkiełka.

Co do cła to nie ma obaw. Kupiłem już dużo rzeczy z USA, w tym 3 czy 4 zegarki. Nigdy nie było problemów z cłem.

coyota
07-01-2011, 20:47
@PawelR, dzięki za rzeczową krytykę. :)
Faktycznie szkiełko ma odblask, tytan się rysuje, a akumulator pewnie trzeba będzie za czas jakiś wymienić albo kupić nowy zegarek.
Pozdrawiam

marekm
07-01-2011, 21:10
W temacie ceł to ja lajkonik 102% jestem :(


Będzie kłopot z tym paskiem ale coś się wymyśli :)
Na razie kombinuje chytry plan aby tamtego Tossota co się napaliłem nie kupować bo tiszota to ja już przecież mam jednego, a kupić jednak Certinę którąś z tych
http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/6629_Certina_DS_Caimano_Gent_Automatic_C0174071605 701
http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/612_Certina_DS_Tradition_Automatic_C63370954266
tylko którą i czy warto ? bo co to za mechanika w niej ? Trochę taniej od tossota, więc na Parnisa z budżetu by zostało :)

Robin, albo przybyło Tobie rąk, albo kasy, ale jednego i drugiego. W każdym przypadku gratuluję. :smile:

Mnie bardziej podoba się pierwsza Certina na Twojej liście, ale sugerowałbym przyjrzenie się temu (http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/5766_Atlantic_Seabase_603424121) Atlantic'owi.

ekonet
07-01-2011, 21:19
Robin, albo przybyło Tobie rąk, albo kasy, ale jednego i drugiego.
Robin już wysłał do nas żądanie zmiany nicka na "Octopus102". ;)

emet_b
07-01-2011, 23:38
Też chciałem takiego Skagena kupić. Ale uważaj - poczytaj te opinie: http://www.amazon.com/Skagen-745XLSLD-Collection-Chronograph-Leather/product-reviews/B0012ON4UG/ref=dp_top_cm_cr_acr_txt?ie=UTF8&showViewpoints=1. Same z siebie pękają w nich szkiełka.

Co do cła to nie ma obaw. Kupiłem już dużo rzeczy z USA, w tym 3 czy 4 zegarki. Nigdy nie było problemów z cłem.

Ale nędza.... najpierw chciałem Bisseta, poczytałem i okazało się, że to słaba chińszczyzna. Wynalazłem taniego Skagena, to mu szybki pękają...masakra jakaś.
Jak się wkurzę to kupię IMO brzydala Casio, tam przynajmniej na jakość ludzie nie narzekają.
Chyba, że coś polecicie sportowego do 500zł, ale nie w tak szalonym-oczojebnym wzornictwie jak Casio np. Edifice.

ekonet
07-01-2011, 23:42
Ale nędza.... najpierw chciałem Bisseta, poczytałem i okazało się, że to słaba chińszczyzna. Wynalazłem taniego Skagena, to mu szybki pękają...masakra jakaś.
Jak się wkurzę to kupię IMO brzydala Casio, tam przynajmniej na jakość ludzie nie narzekają.
Chyba, że coś polecicie sportowego do 500zł, ale nie w tak szalonym-oczojebnym wzornictwie jak Casio np. Edifice.
W Biedronie widziałem dzisiaj ładne Twiny, z czarnym cyferblatem, po 19,90. ;)

emet_b
07-01-2011, 23:44
przemilczę

kZC_
08-01-2011, 00:31
Ale nędza.... najpierw chciałem Bisseta, poczytałem i okazało się, że to słaba chińszczyzna. Wynalazłem taniego Skagena, to mu szybki pękają...masakra jakaś.
Jak się wkurzę to kupię IMO brzydala Casio, tam przynajmniej na jakość ludzie nie narzekają.
Chyba, że coś polecicie sportowego do 500zł, ale nie w tak szalonym-oczojebnym wzornictwie jak Casio np. Edifice.

zegarki Timex ponoć są niezniszczalne :P ja mam Fossila - japońska precyzja, amerykański temperament :D

emet_b
08-01-2011, 00:35
fakt Timexy niezniszczalne-mojemu odpadła koronka, a i tak chodzi;)
Fossile-chciałem, ale wolę jednak coś bardziej klasycznego.

darsedz
08-01-2011, 00:45
fakt Timexy niezniszczalne-mojemu odpadła koronka, a i tak chodzi;)
Fossile-chciałem, ale wolę jednak coś bardziej klasycznego.

mojego Timexa coś zaczynało podżerać od dekla... może jestem Obcym ??

a propo zegarka może coś z Seiko 5 (http://www.60sekund.pl/index.php?k14,zegarki-zegarki-seiko-seria-5,2), np Aviator ?

robin102
08-01-2011, 12:56
Robin, albo przybyło Tobie rąk, albo kasy, ale jednego i drugiego. W każdym przypadku gratuluję. :smile:
Mnie bardziej podoba się pierwsza Certina na Twojej liście, ale sugerowałbym przyjrzenie się temu (http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/5766_Atlantic_Seabase_603424121) Atlantic'owi.
25 lat czyli pół życia nosiłem jeden zegarek, teraz jak pięćdziesiątka na karku zamierzyłam się na zakup nowego przeznaczając na ten cel cyrka 2000 zł składane docelowo złotóweczka do złotóweczki przez ostatnie 20 lat, bo lubię zegarki :)
Następny zegarek ma z definicji służyć najmniej 25 lat więc przyzwoity ma być, ale pod wpływem wątku za te 2000zł kupię 2 sztuki. Może to i ciekawiej będzie mieć 2 sikory zamiast jednego plus stary tissot czyli 3 :)
Czekam na głos experata Krzysztofa i Wojtka. Który brać czy tissota
http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/5846_Tissot_Visodate_1957_Automatic_T0194301605101
czy certinę
http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/6629_Certina_DS_Caimano_Gent_Automatic_C0174071605 701
oba mają przeźroczyste dekle co mi się podoba, ale różne mechanizmy
tissot ma ETA 2836-2
certina ma ETA 2824-2
Ktory lepszy ?
A Atlantic to już chyba tylko marka na Polskę podobnie jak DOXA której bardzo mały wybór jest, a dobrze mi sie kojarzy - dziadek miał doxe, czy z Certiną to też tak jest , że tylko na Polskę ta marka ?

marekm
08-01-2011, 13:24
Atlantica nie bronię, ale porównywałem ten model (http://www.chronograph.com.pl/Atlantic_Seabase_603424121-2341.html) z wybraną przez Ciebie Certiną (http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/6629_Certina_DS_Caimano_Gent_Automatic_C0174071605 701) w sklepie i na moje amatorskie oko, różnica w cenie ponad 800 PLN jest nieuzasadniona. :smile:

robin102
08-01-2011, 13:43
Marku, ale Atlantic to z silnikiem elektrycznym, a Certina napędzany siłą mięśni użytkownika, wiem wiem odwrotnie być powinno, ale takie czasy :(
mięśniak od Atlantica niestety w podobnej cenie
http://www.chronograph.com.pl/Atlantic_Worldmaster_516504160-2547.html
swoją drogą też eleganco-klasycznie ładny

marekm
08-01-2011, 13:44
Marku, ale Atlantic to z silnikiem elektrycznym, a Certina napędzany siłą mięśni użytkownika, wiem wiem odwrotnie być powinno, ale takie czasy :(
I wszystko jasne. :)

krzysztof jot
08-01-2011, 13:45
Na razie kombinuje chytry plan aby tamtego Tossota co się napaliłem nie kupować bo tiszota to ja już przecież mam jednego, a kupić jednak Certinę którąś z tych
[/URL]

Caimano - natychmiast - bo ino jedna sztuka. Bardzo ładny zegarek i solidny mechanizm ETA 28xx. Zdecydowanie ładniejszy od tego Skagena, nie zwlekaj - jak masz kupować, to kupuj :).

ad.Bisset. To niestety syf z czarnej listy, wielu łapie się na ten napis swiss
- http://zegarkiclub.pl/forum/topic/837-wirtualne-marki-czarna-lista/page__st__140__p__72435__hl__bisset__fromsearch__1 #entry72435 (http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/6629_Certina_DS_Caimano_Gent_Automatic_C0174071605 701)

- [URL]http://zegarkiclub.pl/forum/topic/46967-ach-ten-nieszczesny-bisset/page__view__findpost__p__551170

robin102
08-01-2011, 13:55
Caimano - natychmiast - bo ino jedna sztuka. Bardzo ładny zegarek i solidny mechanizm ETA 28xx. Zdecydowanie ładniejszy od tego Skagena, nie zwlekaj - jak masz kupować, to kupuj
Za SKAGENA to już kasę przelałem więc czekam na dostawę. Certina to ma być na moje urodziny, wiec jeszcze chwilę mam czasu na zastanowienie i kupienie sobie prezentu :) dygam się jak ona się ma do tego tissota Visodate
Ale powiedz Krzysiu to sensowny sikor ta Certina Caimano ? ma dobre opinię, a ten mechanizm to na ilu kamieniach jest ? dokłądne to to będzie. Wczoraj będąc w galerii handlowej sprzedawca bardzo odradzał mi Certinę mówiąc, że to to samo co Swacze, że lepiej Edoxa za 1000zł kupić. W tej Certinie ile może być szwajcarskiego zegarka ? :) sorki z guuupawe pytania, ale na wertownie forumów zegarkowych sił już brak.

ten
http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/5846_Tissot_Visodate_1957_Automatic_T0194301605101
czy ten
http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/6629_Certina_DS_Caimano_Gent_Automatic_C0174071605 701
oto jest pytanie :)
na korzyść certiny przemawia trochę mniejszy rozmiar ;) i lepsza wodoszczelność, na tissota dni tygodnia w datowniku (przydatne),
a klasa mechanizmów ? się nie znam :(

Mamrot
08-01-2011, 14:29
a klasa mechanizmów ? się nie znam :(

To konstrukcyjnie prawie ten sam mechanizm, 2836-2 ma dodany dzień tygodnia.

andrzej_suse10
08-01-2011, 14:32
Certina podoba mi się najbardziej z zaproponowanych.

Vavamaka
08-01-2011, 18:43
Witam wszystkich 'zegarkowiczów'! Kilka dobrych godzin zajęło mi przekopanie się przez większość ze 161 stron tego topicu. Wyszło w tzw. międzyczasie, jak niewiele wiem o czasomierzach, firmach, markach itp. Im dłużej czytałem, tym częściej zerkałem na mojego poczciwego Casio G-Shocka G-2900. Noszę go codziennie od 4,5 roku. Jestem z niego bardzo, bardzo, bardzo zadowolony. Lekki, niezniszczalny, wszystkoodporny.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img146.imageshack.us/i/casio1t.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
(zdjęcie robione na szybko więc przepraszam za jakość)
Jednak już od jakiegoś czasu, przymierzałem się, do przeszukania sieci, w poszukiwaniu zegarka wskazówkowego, który będzie dobrze wyglądał spod mankietu koszuli. W oko wpadły mi wszelkiej maści 'piloty'. Ich prostota, masywna koperta i solidny wygląd przekonały mnie, że jeden z nich powinien być mój :). Póki co, mam dwa typy. Rzućcie okiem:
Vostok Europe Gaz 14 (http://www.skleponline-zegarki.pl/vostok-europe-limousine-os225611131-p-731.html)
Adriatica Pilot (http://www.60sekund.pl/index.php?p250,adriatica-pilot-chronograph-1076-5224ch-black-swiss-made)
Co o nich sądzicie? Czy warte są swojej ceny? Może znacie inne piloty w okolicach 700,-, podobne do tych dwóch i warte obejrzenia?
Dzięki za wszelkie informacje i pomoc :)

andrzej_suse10
08-01-2011, 20:44
Pozwole sobie wypowiedzieć się : Vostok jest piękny :-)

maki
08-01-2011, 21:30
Nie mam nic przeciwko Adriatice, ale Vostok jest o klasę ciekawszy.

Przyoszczędź troche i kup Junkersa. Kozackie są.
http://www.60sekund.pl/index.php?k65,zegarki-zegarki-junkers

krzysztof jot
08-01-2011, 21:55
Pozwole sobie wypowiedzieć się : Vostok jest piękny :-)

jak Vostok - to z linii ENERGIA - przynajmniej widać, ze to kawałek biżuterii :) -http://www.skleponline-zegarki.pl/energia-c-20_66.html

maki
08-01-2011, 22:13
Coraz bardziej mi się Vostoki i Aviatory zaczynają podobać

marekm
08-01-2011, 22:27
Pozwole sobie wypowiedzieć się : Vostok jest piękny :-)
Również wpadł mi swego czasu w oko. Pojechałem nawet po niego do sklepu, ale po przymiarce w realu mój entuzjazm opadł i nie kupiłem.

robin102
08-01-2011, 23:18
ten jest piękny, ale cena powala
http://www.skleponline-zegarki.pl/vostok-europe-trigalights-nh25a5651138-p-820.html
i na mechanice SEIKO :)

M_B
08-01-2011, 23:20
ten jest piękny, ale cena powala
http://www.skleponline-zegarki.pl/vostok-europe-trigalights-nh25a5651138-p-820.html
i na mechanice SEIKO :)

Piękny! Za 50% ceny bym brał bez zastanowienia.

robin102
08-01-2011, 23:24
Cenią się jak za szwajcary normalnie :( za 800zł bym go kupił mimo, że wielki jak patelnia

tu ciekawostka bo mechanizm POLIOT czyli duch ZSRR
http://www.skleponline-zegarki.pl/aviator-24161225801-automatic-p-783.html
stylistyka wypasana na maxa

gary
08-01-2011, 23:42
hehe z 3 strony temu smiales sie ze mam ruska :P

Maro66.
09-01-2011, 00:31
Co do rusków, do mnie wczoraj dotarł z Penzy taki:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img28.imageshack.us/i/mdsc0015.jpg/)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img411.imageshack.us/i/mdsc0016.jpg/)
Sorry za jakość fotek...

A na łapie, niezmiennie...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img255.imageshack.us/i/mdsc0004.jpg/)
a tak świeci:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img26.imageshack.us/i/mp1014650.jpg/)

Vavamaka
09-01-2011, 01:58
Nie mam nic przeciwko Adriatice, ale Vostok jest o klasę ciekawszy.

Przyoszczędź troche i kup Junkersa. Kozackie są.
http://www.60sekund.pl/index.php?k65,zegarki-zegarki-junkers

No i właśnie ten Vostok od dobrych kilku dni jest w centrum moich zainteresowań :) Jeśli chodzi o przyoszczędzanie, to tym razem narzuciłem na siebie pewne obostrzenia, które i tak już powoli łamię. Najpierw miał być casio (w ramach przywiązania do tej marki) na bransolecie. Gdybym go kupił pół roku temu, jak zamierzałem, nie miałbym dzisiaj pewnie problemu. Jednak wtedy nie kupiłem, a dzisiaj już mi się tak nie podobają. Znam siebie i wiem jak takie zwiększanie pułapu cenowego może się skończyć. Więc nawet nie oglądam niczego powyżej 1k :)
Chyba poszukam Vostoka w okolicy i zrobię przymiarkę...

maki
09-01-2011, 02:07
Obejrzyj na Youtube sporo materiału o Vostok Europe. Bardzo zachęcające.

marekm
09-01-2011, 09:55
Zwróćcie uwagę, że jest Vostok (http://www.vostok-inc.com/index.php?lang=eng&do=press&PHPSESSID=9ellmh7rle33nq43u7aknflb64) (Rosja / USA) i Vostok-Europe (http://www.vostok-europe.com/) (Litwa).

robin102
09-01-2011, 12:08
hehe z 3 strony temu smiales sie ze mam ruska :P
To bylo raczej zdizwienie, że taki drogie, a nie rechot.
Tak na marginesie tych Vostoków to trza by poszukać gdzieś na ich rodzimym rynku , a nie dopłacać 100% marży dystrybutorowi na Polskę. Założę się, że za 200 dolców W ZSRR najwyższy model się kupi.


Do kolegi, który "walczy" między Certiną, a Tissotem - tarcza Certiny jest bogatsza w rzeźbione fale, Tisocik ma gładka jak stół. Dodatkowo ma lepszą wodoszczelność (także pyłoszczelność).
Co do mechanizmów jak już gdzieś tu pisałem .... szwajcarskie ETA z serii 28 .... kosztują 78 dolarów USA ... więc jak coś kiedyś padnie to poniżej 300zł masz nowe bebechy :smile: Masakra :smile:
I na razie stanęło na tym, że kupię CERTINE, zaczynam poszukiwania taniego zaopatrzenia.

ozzy
09-01-2011, 13:01
I na razie stanęło na tym, że kupię CERTINE, zaczynam poszukiwania taniego zaopatrzenia.

a może coś takiego? : http://www.steinhartwatches.de/index.php?id=67&artnr=185&Sel_ID=26#185

robin102
09-01-2011, 14:31
Ślicznotka, ale producenta nie znam, co dla mnie snoba ma znaczenie ;)

maki
09-01-2011, 14:43
Producent bardzo zacny.

Poza tym, tak jak i inne firmy, pakuje do środka to co wszyscy. Ty płacisz za dizajn. Więc nie ma co się bać, Certiny ani Tissoty wcale nie lepsze.

BugsBunny
09-01-2011, 15:32
Robin, ja polecam coś takiego:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img508.imageshack.us/img508/3591/0249d.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img705.imageshack.us/img705/945/0250bj.jpg)


nie przekombinowany, a funkcjonalny i elegancki, prawdziwy swiss-made ( na zdjęciu nie widać, napis jest mały i nisko pod 6 ), mechanizm automatyczny ETA 2824-2, koperta pokryta PVD, szkło szafirowe, przezroczysty dekielek ( tak jak lubisz ;-) ), wskazówki i indeksy pokryte superluminovą ( naprawdę nieźle świeci ).
Nie tak dokładny jak kwarce, ale inna klasa

To jest nieoferowany już model Combata, ale aktualne są równie fajne. Zmieści się w 2tys PLN

A.n.d.r.e.V
09-01-2011, 16:11
Wiem, że było, ale możecie coś więcej napisać na temat zegarków Zeppelin i Ingersoll ??
mam dylemat między http://www.60sekund.pl/index.php?p721,zeppelin-transatlantik-7696-4-chronograph
a
http://www.abento.pl/index.php?sZegarek=Ingersoll+California+IN4400WH&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=816&category_id=110&option=com_virtuemart&Itemid=53&vmcchk=1&Itemid=53

darsedz
09-01-2011, 16:15
a propo ostatniej pozycji...

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/40158-ingersoll/page__p__455754__hl__ingersoll__fromsearch__1#entr y455754

Mariusz888
09-01-2011, 17:04
prawdziwy swiss-made
Czy naprawdę dla was ten napisik na zegarku jest tak wiele wart? ;) Przecież werki do tych zegarków są klepane masowo więc nie rozumiem w czym zegarki np z Niemiec czy Japonii miały by być gorsze od tych ze Szwajcarii ;) mit szwajcarskiego zegarka to bardziej utarty slogan niż jakiś wyznacznik jakości ;) Wręcz powiedziałbym że w np niskim przedziale cenowym (chociaż nie tylko) szwajcarzy nie są w stanie konkurować z zegarkami japońskimi bo nie mają czym - są daleko w tyle ;)

krzysztof jot
09-01-2011, 18:32
Wiem, że było, ale możecie coś więcej napisać na temat zegarków Zeppelin i Ingersoll ??
mam dylemat między http://www.60sekund.pl/index.php?p721,zeppelin-transatlantik-7696-4-chronograph
a
http://www.abento.pl/index.php?sZegarek=Ingersoll+California+IN4400WH&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=816&category_id=110&option=com_virtuemart&Itemid=53&vmcchk=1&Itemid=53

niemieckie i amerykańskie - jak sie podoba i dobra cena... Zwracam tylko uwage, ze nawet w najlepszych zegarkach coś się urywa, odkleja, wypada przycisk itp - jak kupujemy coś dziwnego i daleko - zdobycie nawet drobnej części bywa czasem mission inposible i mamy zabawkę dla dziecka, a wy z umiłowaniem godnym pozazdroszczenia czasu wydłubujecie z tego internetu coraz dziwniejsze marki, modele i sklepy. Firm i modeli są tysiące - wiadomo, jednak sugeruje zdroworozsądkowe podejście do zakupu, nawet za kilkaset zł.

PS.
dodam, że u tego niemca bałagan na tarczy przez te dziwne rzymskie indeksy taki, że nie mógłbym zasnąć z nim na reku :) Zasłoń ręką górną połowę tarczy i popatrz na ten zegarek - pijany sen grafika, koszmar.

osobiście kupiłbym np to http://www.abento.pl/index.php?sZegarek=Ingersoll+Apache+IN3900SL&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=809&category_id=110&option=com_virtuemart&Itemid=53
i jak unikam różowego/złotego tak ten model w takim kolorze tez bym rozważył

Yaro
09-01-2011, 18:32
Robin, ja polecam coś takiego:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img508.imageshack.us/img508/3591/0249d.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img705.imageshack.us/img705/945/0250bj.jpg)


nie przekombinowany, a funkcjonalny i elegancki, prawdziwy swiss-made ( na zdjęciu nie widać, napis jest mały i nisko pod 6 ), mechanizm automatyczny ETA 2824-2, koperta pokryta PVD, szkło szafirowe, przezroczysty dekielek ( tak jak lubisz ;-) ), wskazówki i indeksy pokryte superluminovą ( naprawdę nieźle świeci ).
Nie tak dokładny jak kwarce, ale inna klasa

To jest nieoferowany już model Combata, ale aktualne są równie fajne. Zmieści się w 2tys PLN


:)
Ja również polecam!


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img341.imageshack.us/i/65258297.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img145.imageshack.us/i/25744823.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

robin102
09-01-2011, 19:21
Wiem, że było, ale możecie coś więcej napisać na temat zegarków Zeppelin i Ingersoll ??
mam dylemat między http://www.60sekund.pl/index.php?p721,zeppelin-transatlantik-7696-4-chronograph
a
http://www.abento.pl/index.php?sZegarek=Ingersoll+California+IN4400WH&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=816&category_id=110&option=com_virtuemart&Itemid=53&vmcchk=1&Itemid=53
Ja bym brał ZEPELINA, fajna kapela była i zegarki też robią ujmujące jak widać, jak ten na przykład
http://www.60sekund.pl/index.php?p494,zeppelin-lz127-graf-zeppelin-7644-1-dual-time
;)
A ten z napędem POLIOTA jaj normalnie i to w jakiej cenie
http://www.60sekund.pl/index.php?p433,zeppelin-lz127-graf-zeppelin-7602s-1-chronograph

Beson
09-01-2011, 22:20
Ja mam taki od ponad roku i jestem mega zadowolony. Zdecydowanie najlepszy zegarek jaki kiedykolwiek miałem. ;)
http://www.casiosklep.pl/lorus-rm323bx9-chronograf-p-843.html

woytec60
09-01-2011, 22:53
ten jest piękny, ale cena powala
http://www.skleponline-zegarki.pl/vostok-europe-trigalights-nh25a5651138-p-820.html
i na mechanice SEIKO :)

To może prawdziwe Seiko?
http://www.chronos-zegarki.com.pl/seiko-prospex-sbdx001-p-478.html?cPath=22
Albo Grand Seiko?
http://www.chronos-zegarki.com.pl/grand-seiko-sbgm023-p-129.html?cPath=22
Lub Seiko Landmaster?
http://www.chronos-zegarki.com.pl/seiko-landmaster-sbdb003-p-473.html?cPath=22

Większość szwajcarów może im tylko pozazdrościć mechanizmów i jakości wykonania.

Na tego najtańszego choruję...

darsedz
09-01-2011, 23:22
:)
Ja również polecam!


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img341.imageshack.us/i/65258297.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img145.imageshack.us/i/25744823.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

może wiec coś podobnego w stylu i chyba taniej: Archimede Pilot UA7919-A1.5 (http://www.chronos-zegarki.com.pl/archimede-pilot-ua7919a15-p-686.html?cPath=42)

Vavamaka
09-01-2011, 23:42
A co myślicie o tym Aviatorze? AVIATOR (http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290450084664#ht_918wt_905)Cena całkiem całkiem... Można mieć pewność, że to co siedzi w środku jest oryginalne?

maki
09-01-2011, 23:49
Aviator duże spoko, ale czy ten konkretnie, to nie wiem.
Ale tu jest czad:
http://www.chronos-zegarki.com.pl/copernicus-made-poland-c-43.html
czy to nowość czy ja zacofany?

darsedz
10-01-2011, 00:11
na forum zegarkowym (http://zegarkiclub.pl/forum/) w "zegarkach polskich" jest coś wiecej o Copernicusie i ich zegarkach, jest też inna firma Polpora i coś tam jeszcze... warto się zainteresować - tak dla swojej wiedzy :)

robin102
10-01-2011, 10:19
Woytek ale te Seikacze co podlinkowałeś to ceny też mają mocno prawdziwe :)

A co myślicie o tym Aviatorze? AVIATOR (http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290450084664#ht_918wt_905)Cena całkiem całkiem... Można mieć pewność, że to co siedzi w środku jest oryginalne?
Taki efektowny , przyciagający wzrok sikor, jak takie lubisz to czemu nie. W środku to raczej ekstrawagancji się nie znajdzie, choć dokładny może być, jak się uda

A tu ciekawostka niby ten sam model, no prawie ten sam, a z różnym mechanizmem
ten z seiko
http://allegro.pl/vostok-europe-gaz-14-nh25a-561137-seiko-i1378213367.html
ten tańszy sporo i na oryginale ;) i jakiś dodatkowy kręciołek w promocji
http://allegro.pl/vostok-europe-gaz-14-2426-5602059-cudo-od-reki-i1393030551.html
Ciekawe który mechanizm lepszy. Leci z nami zegarmistrz ?
Ja bym obstawiam mechanizm rodzimy, jak widać bardziej rozbudowany 32 kamienie ! może dokładniejszy, a mechanizm od seiko tylko 21 kamieni :( ;)

emet_b
10-01-2011, 10:35
robin, zapatrzeliśmy się na te same zegarki;) sam się wczoraj zastanawiałem nad tymi mechanizmami.
Mi w oko wpadł ten: http://allegro.pl/vostok-europe-expedition-2007-i1379409620.html#gallery
Ogólnie stylistyka Vostoków bardzo mi odpowiada i nie wiem czy nie "przydziaduję" jeszcze kilka m-cy i sobie zafunduję;)

robin102
10-01-2011, 10:53
A nie za dużo soku pomarańczowego w nim, może Ci się szybko opatrzeć

Ja to się jeszcze zapatrzyłem na tego wczoraj, ale dziś widzę, że gość po moim zapytaniu cenę podkręcił 15% do góry :mrgreen:
http://cgi.ebay.co.uk/Vostok-Europe-2426-5603061-GAZ-14-Limousine-Brand-NEW-/270623547664?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWa tches_GL&hash=item3f026ba110
kosztował 190 funciaków

emet_b
10-01-2011, 10:56
U producenta trochę taniej chyba ;)
http://www.vostokwatches.eu/watch/en/Gaz-14-Limousine-5603061
ps: gdybyś zamawiał to dla mnie możesz wziąć http://www.vostokwatches.eu/watch/en/K-3-Submarine-0345104

robin102
10-01-2011, 10:58
Kutfffa :) niesamowite mają te zegarki, szkoda, że takie wielkie rozmiarowo.

http://www.vostokwatches.eu/watch/en/Gaz-14-Limousine-5601057

albo ten

http://www.vostokwatches.eu/watch/en/Expedition-Around-The-World-5914116

gary
10-01-2011, 11:06
ale Robert, przeciez to niemarkowy rusek ;)

robin102
10-01-2011, 11:07
Gary nie marudź ;), masz u mnie piwko za rozochocenie :)

emet_b
10-01-2011, 11:09
ja też język z biurka zbierałem po przejrzeniu ich oferty.
Z tego co wyczytałem na forum to:
a) wielkość nie przeszkadza nawet "wąskonadgarstkowcom" bo ponoć są bardzo dobrze wyprofilowane.
b) ktoś zastanawiał się Aviator vs. Vostok, pisali mu, że Vostoki z ichniejszymi mechanizmami są bardziej awaryjne.

marekm
10-01-2011, 12:49
Jedno jest pewne. Najprzyjemniejsze jest kupowanie. Potem bywa różnie. :smile:

PawelR
10-01-2011, 15:28
Piękne te Vostoki, ech... chyba się skuszę..

A u mnie dziś na ręku - krokodyl :-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img524.imageshack.us/img524/8996/krokodyl.jpg)

robin102
10-01-2011, 16:36
Kusząc się na VOSTOKA moim zdaniem jednak trzeba kupić wersje z oryginalnym napędem, bo od napęd seiko to coś jak Nikon z matrycą od Canona wychodzi, albo hot-dog gdzie zamiast parówki jest krakowska sucha.
Niby lepsze czy smaczniejsze, ale już nie to. Już nie kręcący rusek.
Vostoki z dawnych czasów się w ogóle nie psuły, a miałem ich trochę. Psuły się Pabiedy, Łucz, Rakiety, a Vostok żaden nigdy się nie zepsuł podobnie jak POLIOTy.

andrzej_suse10
10-01-2011, 16:39
http://www.seiyajapan.com/category/3_seiko_quartz_etc_/

Robin pooglądaj automaty Seiko może coś przypadnie Ci do gustu :-)

EDIT: Zapomniałem już jakie są limity cenowe (to już pare stron dyskusji ;) )

emet_b
10-01-2011, 16:43
http://www.seiyajapan.com/category/3_seiko_quartz_etc_/

Robin pooglądaj automaty Seiko może coś przypadnie Ci do gustu :-)

EDIT: Zapomniałem już jakie są limity cenowe (to już pare stron dyskusji ;) )

popatrzyłem i spodobał mi się jeden, sęk w tym, że kosztuje $2,598.00 ;)

lukaszD1x
10-01-2011, 16:46
Diesle aktualnie ale w domu jest jeszcze Prada.

wrrum
10-01-2011, 16:50
O! Widzę, że wątek zawędrował na wschód :D

Sam, za sprawą tego wątku zachorowałem na nowego sikora. Przez rok szukałem, wybrzydzałem, aż w końcu się wybrałem Vostoka. Przed świętami zrobiłem sobie taki oto prezent:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img709.imageshack.us/i/dsc5226m.jpg/)

Werk oryginalny. Chodzi bardzo dokładnie.

Jestem cholernie zadowolony !!!


P.S. Robin - nie jest taki wielki jak się wydaje. Zależy jak grube masz nadgarstki. Moje są raczej szczupłe.

maki
10-01-2011, 17:05
Robin, koperta 42mm wcale nie jest taka wielka. Normalny zegarek.

robin102
10-01-2011, 17:11
O! Widzę, że wątek zawędrował na wschód :D

Sam, za sprawą tego wątku zachorowałem na nowego sikora. Przez rok szukałem, wybrzydzałem, aż w końcu się wybrałem Vostoka. Przed świętami zrobiłem sobie taki oto prezent:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img709.imageshack.us/i/dsc5226m.jpg/)

Werk oryginalny. Chodzi bardzo dokładnie.

Jestem cholernie zadowolony !!!


P.S. Robin - nie jest taki wielki jak się wydaje. Zależy jak grube masz nadgarstki. Moje są raczej szczupłe.
ŚLICZNY :) tylko ciągle trzeba w niebieskiej koszuli chodzić ;););)
Wrrum ile dałeś i gdzie kupiłeś na oryginalnym mechanizmie ? Pasek jest na wyposażeniu czarny , czy granatowy ?

Maki mówisz 42 mm to nie taki potwór :) przejdę się do jakiegoś sklepu przymierze zegarki w tym rozmiarze.

eXtreme
10-01-2011, 17:29
O! Widzę, że wątek zawędrował na wschód :D

Sam, za sprawą tego wątku zachorowałem na nowego sikora. Przez rok szukałem, wybrzydzałem, aż w końcu się wybrałem Vostoka. Przed świętami zrobiłem sobie taki oto prezent:

Werk oryginalny. Chodzi bardzo dokładnie.

Jestem cholernie zadowolony !!!
.

Więcej zdjęć poprosimy, bo zaiste piękny jest!

emet_b
10-01-2011, 17:33
wrrum nie ukrywam, że zazdroszczę:)

robin102
10-01-2011, 19:29
Wróciłem z porządnego działającego sporo lat salonu z zegakami. Jestem po godzinnej prawie rozmowie z właścicielem oczywiscie pasjonatem sikorów wszelakich. Nie dość, że handluje nimi to coś tam w nich grzebie i to sporo lat. Orzekł, że zegarki do 1000zł uznanych światowych producentów to są góra na 5 lat i lepiej kupić Vostoka tego na 32 kamieniach z oryginalnym mechanizmem o symbolu 2432 bo to świetny mechanizm jest, bardzo dokładny i niezawodny. W szwajcarach tej klasy mechanika zaczyna się od ceny 1000 Euro. No to kupujemy prawdziwe ruski :)
----------------------------
W nawiązaniu do tego co wcześniej któryś z kolegów napisał, że marka nie ważna, że literki nie ważne bo w środku mechanizm ten sam. Na przykładzie tych dwóch poniżej z niby tymi samymi mechanizmami ETA seri 28.... (oblukiwałem -osłuchiwałem) w sumie po 2 egzemplarze każdego modelu) stwierdziłem, że TISSOT jednak klasa wyżej w pracy mechanizmu. Wskazóweczki ładnie płyną i ma znacznie cichszy chód od CERTINY z niby tym samym mechanizmem. Chodzi o te 2 sikory poniżej do których się przymierzałem, niby werki maja takie same, ale ...... chodzą inaczej.
http://www.kupzegarki.pl/index.php?p3962,zegarek-tissot-t019-430-16-051-00
http://www.kupzegarki.pl/index.php?p4328,zegarek-certina-c017-407-16-057-01
Czyli sprawdza się powiedzenie, że z tych samych komponentów jeden kucharz ugotuje smaczniejszą zupę od drugiego :)

Aaaaaa i dziękówki koledzy za porady, rzeczywiście zegarek 42-43 mm nie jest za duży mimo szczupłej ręki. Już skumałem w czym rzecz :), ale potrzebne było przymierzenie takiego dużego sikora.

ozzy
10-01-2011, 20:18
Orzekł, że zegarki do 1000zł uznanych światowych producentów to są góra na 5 lat i lepiej kupić Vostoka tego na 32 kamieniach z oryginalnym mechanizmem o symbolu 2432 bo to świetny mechanizm jest, bardzo dokładny i niezawodny..

Tylko gdzie można takowe nabyć? W sensie z oryginalnymi mechanizmami?:)

marekm
10-01-2011, 20:21
Każda opinia jest ważna, ale żadna nie jest wyrocznią. Kup taki zegarek, który Ci się podoba. Za 5 lat będziesz miał wymówkę aby kupić coś nowego. :smile:

Mariusz888
10-01-2011, 20:27
robin102 - głośność chodu mechanizmu nie jest żadnym wyznacznikiem jakości - taka ETA 6497 czy 6498 zwąca się Unitasem jest znana z tego że właśnie pięknie i stosunkowo głośno "cyka" - przy czym jest to chyba najdokładniejszy werk Ety z tych nazwijmy to standardowych. Po za tym wiele werków nawet z tym samym zonaczeniem jest wykonywanych w różnych wersjach różniących się od siebie. Po za tym wiele firm modyfikuje te mechanizmy więc to czy wskazówka płynie czy pracuje skokowo też nie ma żadnego znaczenia w sensie wyznacznika jakości.

Tak samo ilość kamieni nie jest wyznacznikiem jakości mechanizmu - wręcz niektórzy handlarze traktują to jako magnes na klienta - niby wydaje się, że więcej kamieni powoduje większą długowieczność, jednak tak nie jest ponieważ na wielu osiach i kołach tarcia są tak małe, że zastosowanie tam łożyska "z kamienia" nie daje generalnie nic wielkiego ;)

Orzekł, że zegarki do 1000zł uznanych światowych producentów to są góra na 5 lat
Ale przecież do 1k zł to prawie nic mechanicznego nie ma - jest tylko Atlantic ale to nie za bardzo jest zegarek szwajcarski ani też uznany producent - generalnie w tym budżecie to głównie kwarce więc nie wiem dlaczego na 5 lat więc zakładam że po wymianie baterii spokojnie będą chodziły znacząco więcej jak 5 lat ;)

andrzej_suse10
10-01-2011, 21:12
A dlaczego Atlantic jest zegarkiem "nie bardzo" szwajcarskim?

robin102
10-01-2011, 21:34
robin102 - głośność chodu mechanizmu nie jest żadnym wyznacznikiem jakości -
Oj dla mnie audiofila ma bardzo duże znaczenie :) poza tym zegarek zdejmuję tylko pod prysznic, czyli śpię z nim, w nim, razem sypiamy ;) i ta Certina nie dała by mi zasnąć, Tissot znacznie cichszy jest.

robin102
10-01-2011, 21:39
Tylko gdzie można takowe nabyć? W sensie z oryginalnymi mechanizmami?:smile:
Ja będę kupował taki, albo niebieski tu :)
http://allegro.pl/vostok-europe-gaz-14-2426-5602059-cudo-od-reki-i1399118053.html
chyba, że znajdę gdzieś taniej



Ale przecież do 1k zł to prawie nic mechanicznego nie ma - jest tylko Atlantic ale to nie za bardzo jest zegarek szwajcarski ani też uznany producent - generalnie w tym budżecie to głównie kwarce więc nie wiem dlaczego na 5 lat więc zakładam że po wymianie baterii spokojnie będą chodziły znacząco więcej jak 5 lat ;)
Genaralnie nie rozwawialiśmy o rodzajach mechanizmów, a o cenach w fizycznych sklepach, mozna se kombinowac, ze w sklepi salonowym 1000zł to to samo co w netowym lub na ebaju za cyrka 800zł. Twierdził po prostu, ze markowe zegarki tych uznanych producentów to nic sensownego.

emet_b
10-01-2011, 22:46
a ja wynalazłem jeszcze jednego smakołyczka, tylko muszę opinie poczytać:
http://allegro.pl/chronograf-meski-zegarek-swiss-made-military-i1397292052.html
oczywiście Vostoki to dla mnie numero uno, ale ten jest fajniejszą i tańszą alternatywą;)

PS: robin, ja nie mam kasy, ale może Ciebie zainteresuje powalczyć o tego: http://cgi.ebay.com/IMPRESSIVE-VOSTOK-EUROPE-EKRANOPLAN-RUSSIAN-WATCH-w-BOX-/190486064806?pt=Wristwatches&hash=item2c59daaea6#ht_1230wt_1139

Mariusz888
11-01-2011, 00:42
A dlaczego Atlantic jest zegarkiem "nie bardzo" szwajcarskim?
Pojedź do Szwajcarii i zapytaj o tą markę - zrozumiesz dlaczego ;) o ile znajdziesz kogoś kto ją zna ;) ogólnie Atlantic żyje w PL dzięki jakiemuś fenomenowi i mitowi który wokół niego narósł - jednak ja czy znajomy zegarmistrz nigdy tego nie rozumieliśmy ;) jak ktoś zna np werki atlantica to wie że to nie są dopracowane konstrukcje ;) ogólnie nawet ludzie z branży zegarmistrzowskiej nie za bardzo wiedzą gdzie Atlantici są składane (tzn w jakim kraju w ogóle) ;)
robin102

Oj dla mnie audiofila ma bardzo duże znaczenie poza tym zegarek zdejmuję tylko pod prysznic, czyli śpię z nim, w nim, razem sypiamy
Ale przecież w audiofilstwie nie chodzi o to żeby było cicho tylko o to żeby dźwięk był przyjazny dla ucha więc niekoniecznie cichy zegarek jest tutaj argumentem. Co do spania to kwestia przyzwyczajenia - jeśli o mnie chodzi to nie ma chyba takiego naręcznego który przeszkodziłby mi w zaśnięciu - myślę że to kwestia nawyków. Jak ktoś mieszka np w spokojnej okolicy to byle co w nocy mu będzie przeszkadzać. Jak ktoś mieszka przy linii tramwajowej czy uczęszczanej drodze to na tykanie zegarka podczas snu nawet nie zwróci uwagi - to tak w ramach prostego przykładu ;)

andrzej_suse10
11-01-2011, 01:00
Pojedź do Szwajcarii i zapytaj o tą markę - zrozumiesz dlaczego ;) o ile znajdziesz kogoś kto ją zna ;) ogólnie Atlantic żyje w PL dzięki jakiemuś fenomenowi i mitowi który wokół niego narósł - jednak ja czy znajomy zegarmistrz nigdy tego nie rozumieliśmy ;) jak ktoś zna np werki atlantica to wie że to nie są dopracowane konstrukcje ;) ogólnie nawet ludzie z branży zegarmistrzowskiej nie za bardzo wiedzą gdzie Atlantici są składane (tzn w jakim kraju w ogóle) ;)

No cóż, z tego co Atlantic sam pisze o sobie na swojej stronie, to raczej jest to przekonujące. Ostatnio strasznie spodobał mi się czarny Seacrest na czarnym pasku jako tania i całkiem elegancka opcja do garnituru.

A co do werków, przecież oni montują zwykle ogólno znane mechanizmy ETA czy Claro, to chyba nie odstają jakością od innych zegarków z tym mechanizmem?

gary
11-01-2011, 09:23
i nigdy samochodów na f.
bo nie. a we francji jezdza same golfy.

marekm
11-01-2011, 10:10
Pojedź do Szwajcarii i zapytaj o tą markę - zrozumiesz dlaczego ;) ...
W ubiegłym roku byłem trzykrotnie w Szwajcarii (Genewa, Lozanna, Zurych). Nikogo co prawda o Atlantica nie pytałem, ale widziałem zegarki tej marki w wielu sklepach. Coś tam chyba jednak sprzedają. :smile:

Mariusz888
11-01-2011, 11:01
andrzej_suse10 i marekm
To co jest na stronach to.... ;) są firmy oferujące na swoich stronach zegarki za 1500Euro a które produkują po 2$ w hurcie ;) u nas później widuje się to na Allegro za 200zł więc coś jednak jest na rzeczy ;)

Co do obecnych mechanizmów Atlantica - owszem teraz jest to już ETA więc obecnie generalnie w sensie werku niby nie można narzekać. Co do dostępności w Szwajcarii to widać pozmieniało się ostatnimi czasy odkąd przeszli na Ety. Niemniej mnie i tak nie przekonuje marka, która ma nie do końca wiadome pochodzenie i generalnie nigdy w swojej historii nie dokonała niczego ciekawego. Jest wiele znacznie lepszych producentów zegarków, których wg mnie wykonanie bije na głowę Atlantica ;)

Oczywiście wiem że w PL Atlantic ma grono zagorzałych fanów, jednak dla mnie ta marka była synonimem porządnego zegarka dopóki nie zacząłem się interesować zegarkami. Obecnie moja hierarchia wygląda tak "zegarki -> atlantic -> podróbki" ;) i obecnie na pewno nie kupie od nich nic. Zdecydowanie wolał bym Certinę czy Tissota, tak jak Eposa, Davosę, Glycine czy jeszcze wiele innych nawet tu wspomnianych jak Archimede itd itd można by jeszcze długo wymieniać ;)

robin102
11-01-2011, 11:37
andrzej_suse10 i marekm
Niemniej mnie i tak nie przekonuje marka, która ma nie do końca wiadome pochodzenie i generalnie nigdy w swojej historii nie dokonała niczego ciekawego.
Kolega pewnie nie pamięta czasów PEWEXU kiedy to te zegarki trza było sobie spod lady załatwiać, a czy nie zrobili nic ciekawego ? Podobno to Atlantic jako pierwszy zaczął produkować uszczelniane zegarki, znaczy sie, że zamoczyć je można.

Gio
11-01-2011, 11:39
Ja tam choruję już zdrowo na tego:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img560.imageshack.us/img560/1571/33942small.jpg)

Mam nadzieję że jakaś dobra wróżka przysporzy mi nieco środków na niego:-)

robin102
11-01-2011, 11:41
Podrzuć jakąś linkę do sklepu gdzie się rozchorowałeś ;)
skomplikowane wzornictwo, ale może się podobać
ps
te dwa dzyngle po bokach koperty to ozdoba, czy do czegoś jeszcze służą ?

Gio
11-01-2011, 11:51
Podrzuć jakąś linkę do sklepu gdzie się rozchorowałeś ;)
skomplikowane wzornictwo, ale może się podobać
ps
te dwa dzyngle po bokach koperty to ozdoba, czy do czegoś jeszcze służą ?


Np tutaj:
http://www.luksusowe-zegarki.pl/epos-emotion-3394-chrono-black-p-241.html

Ozdoba? Jaka ozdoba? Przecież czymś trzeba ten chronograf sterować:-)

a_nia
11-01-2011, 11:55
rowerowo :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img64.imageshack.us/img64/7434/dsc3461.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img24.imageshack.us/img24/1997/dsc3464t.jpg)

robin102
11-01-2011, 11:56
Trochę mnie przytkało :) a o firmie EPOS kurde nawet nie słyszałem, a tu takie ładne zegarki i ceny ;)

Gio
11-01-2011, 11:58
Trochę mnie przytkało :) a o firmie EPOS kurde nawet nie słyszałem, a tu takie ładne zegarki i ceny ;)


O firmie w sensie Chrono Online? Bo chyba nie masz na myśli Eposa?:-)

A Chrono Online polecam, kupowałem już coś tam u chłopaków. Ceny mają naprawdę dobre.

Gio
11-01-2011, 11:59
Tak naprawdę to szczytem moich marzeń jest coś takiego:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img809.imageshack.us/img809/5474/orisraidchronographlimi.jpg)


Ale to już raczej nie w tym wcieleniu...:-)

Aras
11-01-2011, 11:59
rowerowo :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img64.imageshack.us/img64/7434/dsc3461.jpg)

:smile:

Grzybu
11-01-2011, 11:59
Zawsze mnie zastanawiało dlaczego na zegarkach cyfra 4 zapisywana jest jako rzymskie IIII a nie jak to powinno być IV

andrzej_suse10
11-01-2011, 12:01
nigdy w swojej historii nie dokonała niczego ciekawego. Jest wiele znacznie lepszych producentów zegarków, których wg mnie wykonanie bije na głowę Atlantica ;)

A jedne z pierwszych zegarków wodoszczelnych? (tak przynajmniej twierdzi Atlantic). A co ciekawego dokonał Tissot?
EDIT: Nie doczytałem, Robin już o tym napisał :)


"zegarki -> atlantic -> podróbki" ;) i obecnie na pewno nie kupie od nich nic. Zdecydowanie wolał bym Certinę czy Tissota, tak jak Eposa, Davosę, Glycine czy jeszcze wiele innych nawet tu wspomnianych jak Archimede itd itd można by jeszcze długo wymieniać ;)

A Casio? Casio jest wyżej od Atlantica, czy może jest podróbką? Trochę śmieszne to ;)

Gio
11-01-2011, 12:07
I ostatni z moich faworytów na zakup który mi chodzi po głowie. W sumie najtańszy z tych które pokazałem.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img529.imageshack.us/img529/2917/41mr4f4inl.jpg)

Mariusz888
11-01-2011, 14:24
Atlantic pierwsze z wodoszczelnych? :roll: no bądźcie poważni - jak porównacie dokonania Atlantica z uszczelnianiami a starych i legendarnych wręcz firm produkujących divery takich jak Blancpain, Panerai, Rolex (zresztą Rolex początkowo dostarczał też werki dla Panerai), Jaeger LeCoultre i inni to się okaże że Atlantic powoduje śmiech na sali ;) to nawet nie jest godne żeby te znamienite marki porównywać z Atlanticiem ;) Ja nikogo nie odwodzę od tej marki - chcecie to kupujcie chociażby z sentymentu - ja znam lepsze wybory ;)

Propozycje Eposa, Orisa i Hamiltona bardzo fajne :) szczególnie ten Jazz Master Auto Chrono :)

Gio
11-01-2011, 14:31
Żeby jescze ten Oris nie był tak opętańczo drogi:-)

Mariusz888
11-01-2011, 14:35
A jaką cenę na niego znalazłeś? Ja na bardzo podobny model z tej samej linii właściwie to bliźniaczy znalazłem 4,3k zł więc za ten powinno być tyle samo.

Gio
11-01-2011, 14:39
9999 zł. Ten jest 'limited edition' i 'inspired by Jaguar dasboard' i 'cena_wywołująca_totalny_wqrv':-)

krzysztof jot
11-01-2011, 14:43
Tylko gdzie można takowe nabyć? W sensie z oryginalnymi mechanizmami?:)

a gdzie można kupić Vostoka z nieoryginalnym mechanizmem, i jakim ?

Mariusz888
11-01-2011, 14:53
http://www.hamiltonwatch.com/gents/american_classic/jazzmaster/?id=H32656785
No dziwna sprawa bo na stronie nic nie pisze o tym, że to limited :)
Edit
w UK znalazłem go w sklepie za 1085 funtów :) czyli 5200zł ;)

Gio
11-01-2011, 14:56
http://www.hamiltonwatch.com/gents/american_classic/jazzmaster/?id=H32656785
No dziwna sprawa bo na stronie nic nie pisze o tym, że to limited :)


Oris Mariusz, Oris! Ja mówiłem o paranoicznej cenie Orisa.
Hamiltom jest w cenie zdecydowanie bardziej przystępnej. Poniżej 4k PLN. Czekam właśnie na jakąś mocno promocyjną ofertę.

andrzej_suse10
11-01-2011, 15:06
Atlantic pierwsze z wodoszczelnych? :roll: no bądźcie poważni - jak porównacie dokonania Atlantica z uszczelnianiami a starych i legendarnych wręcz firm produkujących divery takich jak Blancpain, Panerai, Rolex (zresztą Rolex początkowo dostarczał też werki dla Panerai), Jaeger LeCoultre i inni to się okaże że Atlantic powoduje śmiech na sali ;) to nawet nie jest godne żeby te znamienite marki porównywać z Atlanticiem ;)

Co mają uszczelnienia i ogólna znakomitość innych firm, do faktu wprowadzenia do masowej produkcji zegarków wodoszczelnych?

Cytat ze strony festina.info "Pierwszy zegarek wodoszczelny został wyprodukowany przez firmę Rolex w 1926 roku. Był to model Oyster. Na początku lat trzydziestych XX wieku firma Atlantic wprowadziła do masowej produkcji zegarki wodoszczelne. Dziś tylko najtańsze czasomierze nie posiadają tej właściwości."

(zakładam że nie wzięli tego z kosmosu)

To że inne firmy zrobiły później genialne divery nie ma nic do tego, że atlantic wcześniej zaczął masowo wytwarzać zegarki wodoszczelne.

krzysztof jot
11-01-2011, 15:08
Ja tam choruję już zdrowo na tego:


Mam nadzieję że jakaś dobra wróżka przysporzy mi nieco środków na niego:-)

a biały nie jest ładniejszy ?



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/eposall.jpg)

.
już od roku o nim myślałem :) ale niedawno mierzyłem w Krakowie, i piekny, ale troche mały - 40-41mm jakoś mi nie pasowało... Kwestia przyzwyczajenia, nowy Portugalczyk Yacht Club jest boski - i słuszne 45mm http://www.watchtime.com/2010/01/sihh-iwc-portuguese-yacht-club-chronograph/
Niestety ma wadę :), każdy milimetr średnicy to prawie 1.tys zł

Gio
11-01-2011, 15:32
Krzysztof, biały jest zdecydowanie ładniejszy, tylko cenowo bliżej mu do tego orisa którego pokazałem:-) Ten sikor kosztuje dwa razy tyle co ten pokazany przeze mnie...

wrrum
11-01-2011, 15:53
WOW! Ale zainteresowanie wzbudziłem!


Wróciłem z porządnego działającego sporo lat salonu z zegakami. Jestem po godzinnej prawie rozmowie z właścicielem oczywiscie pasjonatem sikorów wszelakich. Nie dość, że handluje nimi to coś tam w nich grzebie i to sporo lat. Orzekł, że zegarki do 1000zł uznanych światowych producentów to są góra na 5 lat i lepiej kupić Vostoka tego na 32 kamieniach z oryginalnym mechanizmem o symbolu 2432 bo to świetny mechanizm jest, bardzo dokładny i niezawodny. W szwajcarach tej klasy mechanika zaczyna się od ceny 1000 Euro. No to kupujemy prawdziwe ruski :)

Wybierając zegarek dużo czasu spędziłem też na forum zegarkiklub.pl/forum i przeczytałem wszystko nt. Vostoków.
Generalnie w tej cenie nie ma nic lepszego z mechanicznym werkiem.


ŚLICZNY :smile: tylko ciągle trzeba w niebieskiej koszuli chodzić :wink::wink::wink:

Pasek jest granatowy i bardzo ładnie się komponuje z tarczą.

Niekoniecznie niebieskie koszule. Noszę niebieskie, szare, białe, różowe, przy każdej wygląda dobrze. Dla mnie ta wersja kolorystyczna była najlepsza, bo
1. Najładniejsza,
2. Do garnituru do pracy się najbardziej komponuje,
3. Rzuca się w oczy, przyciąga wzrok - właśnie przez kolor.


Wrrum ile dałeś i gdzie kupiłeś na oryginalnym mechanizmie ? Pasek jest na wyposażeniu czarny , czy granatowy ?

Cena jest chyba ustalana przez producenta, bo wszędzie mi oferowali za 960 PLN. przy czym wolałem przymierzyć i kupić w realnym sklepie w razie problemów, niedokładności chodu, regulacji itd. Kupiłem w "Od czasu do czasu" w "Złotych Tarasach" w W-wie (mam blisko :D).
Problem był z dostawą, bo czekałem ponad miesiąc! Już się zniecierpliwiłem i poszukiwałem w sklepach internetowych, ale jak przyszła dostawa, to się okazało, że nigdzie go nie było i nagle wszyscy mnie zaprosili do zakupu.

Ten model jest na werku 2432. Wersje z werkiem Seiko mają inne tarcze i inny pasek (mocowanie do koperty - jest dokładnie przylegające do koperty, a nie zakończone na prosto) i co najważniejsze: większą kopertę! Przez to zegarek robi się na prawdę ogromny i dla mnie był już za duży.


Najważniejsze: DOKŁADNOŚĆ CHODU!
Dla wielu to priorytet. Ja jestem zaskoczony. Od ostatniego ustawienia w końcu grudnia, nie zauważyłem odchyłki! Sprawdzam co kilka dni z tą samą stroną www.24timezones.com (http://www.24timezones.com) i tak jak miałem wyprzedzenie 1/2 minuty, tak mam je nadal. Nie sprawdzałem z dokładnością sekundy, ale pewnie będę musiał :lol:

Naciąg też wystarcza. Bywa, że zegarek przeleży w szufladzie 1 dzień i bez nakręcania dalej chodzi, a ruch ręki wystarcza, żeby go nakręcić.

woytec60
11-01-2011, 16:58
Odniosę się tylko do jednego z powyższych stwierdzeń:



Wybierając zegarek dużo czasu spędziłem też na forum zegarkiklub.pl/forum i przeczytałem wszystko nt. Vostoków.
Generalnie w tej cenie nie ma nic lepszego z mechanicznym werkiem.

Hmm...
Delikatnie mówiąc, mijasz się z prawdą.
Pooglądaj sobie zegarki Seiko i poczytaj o ich mechanizmach. To są klasyczne in-housy.
To tylko u nas wciąż pokutuje opinia o zegarkach Seiko i wkładanie ich do jednej szuflady z kwarcami od Casio ;)

Edit
Od Vostoka wolałbym nawet Orienta, tez mają swietne mechanizmy a kosztuja grosze.
Orienty znamy przede wszystkim od strony "patelni" z kalendarzem wieloletnim albo diverki mako i Big Mako (zrszeta bardzo fajne, Big mako sam szczęśliwie posiadam.
Zobacz jednak ten: http://www.e-zegarek.pl/sklep/orient-meskie-classic-automatic-703-strona2-orient-classic-automatic-6985.html
i poczytaj o nim u Yeomana: http://yeomanseiko.wordpress.com/2009/08/22/orient-classic-automatic-cfdoe003w/
Tego zegarka nie zamieniłbym na żadnego Vostoka, choćby najbardziej wybajerzonego w chronografy i wodotryski.
Chyba zresztą sprawię sobie taki kiedyś.

wrrum
11-01-2011, 17:41
Odniosę się tylko do jednego z powyższych stwierdzeń:

Hmm...
Delikatnie mówiąc, mijasz się z prawdą.
Pooglądaj sobie zegarki Seiko i poczytaj o ich mechanizmach. To są klasyczne in-housy.
To tylko u nas wciąż pokutuje opinia o zegarkach Seiko i wkładanie ich do jednej szuflady z kwarcami od Casio ;)
Może. Nie jestem wybitnym znawcą materii zegarkowej, dlatego przytoczyłem źródło mojej wiedzy.


Edit
Od Vostoka wolałbym nawet Orienta, tez mają swietne mechanizmy a kosztuja grosze.
Orienty znamy przede wszystkim od strony "patelni" z kalendarzem wieloletnim albo diverki mako i Big Mako (zrszeta bardzo fajne, Big mako sam szczęśliwie posiadam.
Zobacz jednak ten: http://www.e-zegarek.pl/sklep/orient-meskie-classic-automatic-703-strona2-orient-classic-automatic-6985.html
i poczytaj o nim u Yeomana: http://yeomanseiko.wordpress.com/2009/08/22/orient-classic-automatic-cfdoe003w/
Tego zegarka nie zamieniłbym na żadnego Vostoka, choćby najbardziej wybajerzonego w chronografy i wodotryski.
Chyba zresztą sprawię sobie taki kiedyś.Co do porównania mechanizmów nie wypowiadam się. Natomiast jeśli chodzi o wygląd, to ten Orient w ogóle mi nie leży.

Żeby uniknąć niepotrzebnych dyskusji - priorytety mojego wyboru były takie:

1. Wygląd (mana +100 za wrażenie)
2. Werk automatyczny (mana +100 za snobizm)
3. Dokładność (mana +50 za punktualność)

W cenie do 1k PLN nie znalazłem nic, co mając werk automatyczny robiłoby takie wrażenie wizualne jak Vostok. Seiko, Orienty i podobne w tym przedziale były zbyt nijakie.
Opisywana na forum zegarkowym dokładność była dla mnie wystarczająca, a w rzeczywistości jest jeszcze lepsza. Jak będzie z trwałością, to się okaże.

Mariusz888
11-01-2011, 18:06
Gio - a to się po prostu nie zrozumieliśmy :) Bo Ty o Orisie ja o Hamiltonie i tak samo jakoś się pokręciło :)


Cytat ze strony festina.info "Pierwszy zegarek wodoszczelny został wyprodukowany przez firmę Rolex w 1926 roku. Był to model Oyster. Na początku lat trzydziestych XX wieku firma Atlantic wprowadziła do masowej produkcji zegarki wodoszczelne. Dziś tylko najtańsze czasomierze nie posiadają tej właściwości."
Dla mnie to jest proste do zrozumienia - analiza tego tekstu wg mnie wygląda tak "taka wypasiona firma jak Rolex zrobiła to a to w takim a takim roku. My podobne rzeczy wprowadziliśmy w roku tym a tym" - gdzie tam pisze że pierwsi cokolwiek zrobili? ;) Po za tym porównywanie wykonania Rolexa z Atlanticiem... :roll: nie chcę być złośliwy ale to trochę jakby porównać aparat jednorazowy z kiosku z D3s + wypasione szkiełko... ;) o werkach nie wspomnę bo te a te to nawet koło siebie nie stały - ich cechy wspólne to że jedne i drugie działają ;)

Ja rozumiem że przez te Pewexowe czasy o których Robin wspomniał dużo ludzi kojarzy Atlantica z dobrym zegarkiem, ale spójrzmy prawdzie prosto w oczy ;)

Co do Seiko - miażdżąca firma, która zamiata po podłodze wszystkie tanie wyroby ze Swiss'u ;) jak ktoś mi pokaże tak dobrane przełożenie w automacie w jakimkolwiek szwajcarze na Ecie nawet za 10k zł jak w Seiko za 0,5k zł to mu osobiście tego za 10k zł kupię - miałem kiedyś 40 letniego Seiko, który nie miał stopsekundy, nie miał szybkiej zmiany daty, był po przejściach a jego mechanizm lepiej ruszał z bezruchu niż zegarek jednej z bardziej uznanych marek z werkiem Ety ;) jeśli chodzi o kulturę pracy, start, przełożenia i wytrzymałość - to Seiko są niesamowite - i to mówię ja który kiedyś bym złamanego grosza nie dał za seiko bo "atlantic i atlantic" ;) po za tym w dobrej cenie są dobrze dopracowane, wykonane, nie ma niedoróbek - ogólnie nie ma się do czego przyczepić. Jedyna wada tych tanich werków Seiko jest brzydota bo nie są prawie w ogóle dekorowane. Im wyższa seria tym lepiej oczywiście. Niemniej jak mówię - żadna ETA włącznie z Valjoux czyli popularnym w chrono V7750 nie ma tak dobranego przełożenia i nie dokręca się tak wydanie jak np 7S26 od Seiko które mam w zegarku za 0,5k zł ;)

andrzej_suse10
11-01-2011, 18:20
Dobra na temat atlantica już nic nie będe mówił bo poprostu się nie zrozumiemy. Ja swoje Ty swoje. Poprostu masz "zakodowane" w głowie pewne przekonania i każdy fakt przekręcisz na swoje :-) Rolex akurat jest producentem - jak dla mnie - najpaskudniejszych i ce****ących się największym bezguściem zegarków. Są wstrętne z każdej strony i w każdym aspekcie, widziałem tylko jednego który mi się podobał. To takie wtrącenie, niezależne od tematu Atlantica ;)

Zgadzam się co do Seiko. :D

Mariusz888
11-01-2011, 18:46
Rolex ma akurat zegarki bardzo zróżnicowane - i właśnie również przez to pokutuje takie myślenie że to zegarki odpustowe- fakt - mają dużo takich zegarków i w branży odpustowej potrafią wyjść na prowadzenie ;) ale mają też ileś modeli tak pięknych i klasycznych, które wniosły ogromny wkład w zegarmistrzostwo czy w ogólnie design zegarkowy że nie sposób tego nie zauważyć - w końcu takiego Submarinera czy Seadwellera na dzień dzisiejszy kopiuje niezliczona ilość firm - oczywiście oryginał jest tylko jeden ;) Jednak jeśli widziałeś tylko te ich odpustowe wersje to się z Tobą zgodzę - jednak na pewno nie można powiedzieć że wszystko mają odpustowe ponieważ np taki Milgauss dla mnie jest przepięknym zegarkiem w którym nie ma grama odpustowości i spokojnie można go założyć do garnituru ;)

Poprostu masz "zakodowane" w głowie pewne przekonania i każdy fakt przekręcisz na swoje
Nie mam zakodowane - też kiedyś wielbiłem Atlantica a teraz twierdzę że nic od nich nie kupię to znaczy że raczej Ty jako zapalczywy obrońca tej marki masz coś wkodowane na stałe ;)

cieszę się że przynajmniej co do Seiko się zgadzamy ;)

emet_b
11-01-2011, 18:52
ja ostatnio zaglądam na to forum tylko dla tego wątku :D

andrzej_suse10
11-01-2011, 18:55
Być może faktycznie widziałem tylko te odpustowe. Submariner, Seadweller - nie podobają mi się :D Ten jeden który mi się podoba nazywa się chyba Speedking :-) i nawet mój Seiko jest do niego bardzo podobny... ;)

Atlantica bronię bo poprostu nie zgadzam się z tym, że ta firma jest nic nie warta :-) i tylko o to mi chodzi. Z resztą i tak większość ich zegarków mi się nie podoba, z wyjątkiem serii Seacrest (ale nie chrono) i Worldmaster BigDate.

Mariusz888
11-01-2011, 19:10
Ale przecież ja Ci nie bronię mieć odmiennego zdania ;) nawet nie namawiam Cię na zmianę opinii ;) dla mnie po prostu ta marka wypadła poza wszelakie opcje zakupowe i tyle ;) przecież każdy może lubić co innego niezależnie od tego co i jakie to jest nie? ;)

andrzej_suse10
11-01-2011, 19:12
Oczywiście :)

Mariusz888
11-01-2011, 19:15
Btw jak już wrzucamy tutaj fotki swoich zegarków to ja zapodam coś z dzisiaj - tylko na szybko zrobione w sumie przy okazji i wrzucone już na KMZIZ w wątek "jaki dziś zegarek masz na ręku" ale wrzucę też tu ;) Jak widać po szumach ISO było słuszne ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img839.imageshack.us/img839/1286/eposnadgarstk.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img153.imageshack.us/img153/2210/eposnadgarstk2.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img810.imageshack.us/img810/2821/epos11.jpg)

andrzej_suse10
11-01-2011, 19:31
Ale piękny mechanizm :)

woytec60
11-01-2011, 19:59
Unitas 6498 :)
Zmodyfikowany nieco przez Eposa.

Mariusz888
11-01-2011, 20:38
Tak - dodali moduł GDV czyli pionowej dużej daty :)

mikkay
11-01-2011, 20:51
Mariusz - piękna maszynka!

robin102
11-01-2011, 21:10
Ja rozumiem że przez te Pewexowe czasy o których Robin wspomniał dużo ludzi kojarzy Atlantica z dobrym zegarkiem, ale spójrzmy prawdzie prosto w oczy ;)
Co do Seiko - miażdżąca firma, .....
Już wtedy w roku 1987 czy 86 chyba jak kupowałem swego tiszota w Pewexie zaprzyjaźniony pan kierownik orzekł autorytatywnie, że SEIKO to zupełnie inna liga niż Kazio czy Citizen. Użył tylko innego słowa bo liga się nie używało :)
Ale VOSTOKA i tak bym kupił z mechanizmem rodzimej produkcji bo w sumie po to się taki zegarek kupuje.
-------------------
Woytek, a co jest takiego dobrego w tych mechanizmach Orienta, czym takie dobre ?

malasana
11-01-2011, 21:24
Przebrnalem przez caly watek... I co? I oczywiscie moj atlantic juz mi sie nie podoba, za to zastanawiam sie juz jaki zegarek bede chcial dostac na trzydzieste urodziny (a jest do nich jeszcze kilka miesiecy):D Dzieki wielkie;) Ten watek powinien byc zamkniety :D

Mariusz888
11-01-2011, 23:12
Hehe - no z zegarkami tak bywa ;) jak człowiek chce kupić lustrzankę to tam kupi jakieś entry level z kitem, później coś dokupi itd i pomału to rozbudowuje. Za to z zegarkami jest tak "kupuje zegarek do 1k zł" później po wejściu na np forum zegarkowe robi się z tego 1k ale Euro, później kombinujesz jaki zegarek do 10k zł i później znowu przekraczasz budżet i tak w kółko ;) tyle że o ile wydatki na aparat są jeszcze akceptowalne przez środowisko które tego nie używa to tak jak ktoś was zapyta ile daliście za zegarek i usłyszy np 5k zł to klepie się w czoło i mówi że powinniście się leczyć bo on ma za free w komórce ;)

maki
11-01-2011, 23:42
Zgadza się, do jest kanał. Końca nie widać...

Strus
11-01-2011, 23:47
żeście niepotrzebnie z tymi Vostokami wyskoczyli. Zakochałem się normalnie.... Piękne są.....

Vostok 5611132 wyprzedził właśnie Skagena 806XLTBLB na mojej liscie zakupów

Maro66.
12-01-2011, 00:26
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img510.imageshack.us/i/mdsc0020.jpg/)
:razz:

Yaro
12-01-2011, 02:11
Tak naprawdę to szczytem moich marzeń jest coś takiego:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img809.imageshack.us/img809/5474/orisraidchronographlimi.jpg)


Ale to już raczej nie w tym wcieleniu...:-)


A, to piękna nowość u ORISA!

woytec60
12-01-2011, 07:41
Ładny Oris.

A widziałeś tego Hamiltona?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img163.imageshack.us/i/jazzmastechr2.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img97.imageshack.us/i/jazzmasterchr4.jpg/)


Też niczego sobie chronograf.

Mariusz888
12-01-2011, 11:09
woytec60 - to jest w sumie ten sam hamilton co ten wcześniej tylko inna wariacja nt tarczy - mnie osobiście bardziej podoba się poziome ułożenie tarcz chronografu :)

robin102
12-01-2011, 11:52
Choooopy napiszcie proszę coś o mechanizmach w ORIENTACH automatycznych tych z niższej półki do 1000 czy 1500zł.
Plisss :)
a konkretnie o tym
mechanizm automatyczny ORIENT caliber 46N46 Made in Japan

---------------------------
Kolego Wrum wrzuć zdjęcie od spodu jak ten oryginalny mechanizm vostoka wygląda przez szybkę :)

andrzej_suse10
12-01-2011, 12:09
Jeśli chodzi o mechanikę to nie wypowiem się ponieważ się nie znam, ale z Orientów ten zawsze mi się podobał :) http://www.demus.pl/product-pol-7275-Zegarek-Sporty-Automatic-CDB05001B.html

M_B
12-01-2011, 12:15
Choooopy napiszcie proszę coś o mechanizmach w ORIENTACH automatycznych tych z niższej półki do 1000 czy 1500zł.
Plisss :)


Znajomy ma Orienta i codziennie mu spieszy o 5 minut i musi synchronizować do mojego Skagena. :razz:

maki
12-01-2011, 12:41
Mam 2 Orienty. Oba fantastic. Firma z dużą tradycją, może nie z taką estymą jak Seiko ale same znakomite recenzje, świetne wzory.
http://www.orientwatchusa.com/


Cały czas mnie ciągnie do któregoś Multi Year Calendar. Niepowtarzalna historia....
http://www.demus.pl/cat-pol-1185787703-Zegarki-Orient-Orient-Multi-year-Calendar.html


Przyszedł mi dziś mój Hamilton X-wind, o taki:

http://www.google.pl/images?hl=pl&rlz=&=&q=H77616533&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1280&bih=838

Ale troche potrwa zanim go obfocę, bo wyjeżdżam na kilka dni...

Grzybu
12-01-2011, 13:26
Znajomy ma Orienta i codziennie mu spieszy o 5 minut i musi synchronizować do mojego Skagena. :razz:

Może to wersja Orient Express ;)

Mariusz888
12-01-2011, 13:50
O Orientach też się nie wypowiem bo nie miałem okazji użytkować ;)

robin102
12-01-2011, 14:53
Mam 2 Orienty. Oba fantastic. Firma z dużą tradycją, może nie z taką estymą jak Seiko ale same znakomite recenzje, świetne wzory.
http://www.orientwatchusa.com/..
Kurna fajnych parę sikorów jest, ale czemu wszystkie na żelastwie, brak modeli na pasku :(
One produkowane w Chinach bo jakoś takie nie drogie zegarki ? Maki co na deklach wybite mają ?
--------------------------------------

...... później po wejściu na np forum zegarkowe robi się z tego 1k ale Euro, później kombinujesz jaki zegarek do 10k zł i później znowu przekraczasz budżet i tak w kółko :wink: tyle że o ile wydatki na aparat są jeszcze akceptowalne przez środowisko które tego nie używa to tak jak ktoś was zapyta ile daliście za zegarek i usłyszy np 5k zł to klepie się w czoło i mówi że powinniście się leczyć bo on ma za free w komórce :wink:
I z powyższych powodów trzeba omijać forumy zegarkowe, podobnie jak audiofilskie. Kupować zegarek pod siebie, a nie jako bilet do forum.
Zna ktoś forum o forach jak się od nich uniezależnić :mrgreen:

maki
12-01-2011, 15:12
nooo, na deklach to one mają, że są Orient Ltd Co

Mariusz888
12-01-2011, 15:16
Eeee Robin źle mnie odebrałeś ;) tam nikt nie wymaga "zakupu jako biletu do forum" - nie ma tak że gość z Patkiem za 200k ma ważniejszy głos od gościa z kwarcem za 100zł ;) po prostu wiesz jak jest jak się trafi wśród ludzi podobnie zakręconych jak my sami - przecież na Nikoniarzach też tak jest nie raz że ktoś pyta o D80 potem się mu poleca dozbieranie do D90 a najlepiej D300, w sumie to stąd już blisko do D700 itd ;) po prostu trzeba przyznać że po zagłębieniu się w fora (czy to zegarkowe czy foto) nawet faceci zaczynają się zachowywać jak przysłowiowe "baby na zakupach" kiedy jedna drugą nakręca jaką to ładną bluzkę znalazła albo jakie fajne buty/ torebka itd (niepotrzebne skreślić) ;) Po prostu póki nie angażujemy się w coś to podchodzimy do tego racjonalnie typu "potrzebuję zegarek, idę i kupuję taki za 200zł który też pokazuje czas", za to jak zaczniemy szukać i wciągnie nas to, a jeszcze na forum zalewają nas świetne foty pięknych zegarków, wykonanych lepiej niż nasz za 200zł, z lepszych materiałów, na pięknych mechanizmach i jeszcze mamy towarzystwo można powiedzieć wzajemnej adoracji (ale w pozytywnym znaczeniu) to zaczynamy kombinować jak kupić coraz to lepsze ale nie bo "forum chce" tylko my sami chcemy i zaczynamy też widzieć różnicę.

To w ogóle jest głęboki temat bo ciężko wyznaczyć gdzie przebiega granica racjonalności zakupu np. zegarka bo trzeba by uwzględnić chociażby materiały użyte do jego produkcji, mechanizm, dokładność, markę, nasze zarobki, nasze potrzeby, środowisko pracy i tak można by wymieniać jeszcze bardzo długo ;)

Niemniej osobiście nie uważam że takie "zakręcenie" jest złe - osobiście od dziecka jestem kolekcjonerska dusza i muszę coś zbierać i nie ma znaczenia czy są to kolorowe liście i szyszki z lasu czy Ferrari (chociaż tutaj mam wątpliwości czy stać by mnie było chociaż na 1 felgę) ;) Ale na papierosy nie wydaję, na alkohol w sumie też prawie, że nic więc choćby z racji oszczędności na używkach które potrafią sporo kasy wyrwać można zacząć coś tam zbierać ;) po za tym hobby powoduje też nasz rozwój - zaczynamy szukać, czytać, poznawać, powiększamy swoją wiedzę itd ;)

woytec60
12-01-2011, 16:04
Przyszedł mi dziś mój Hamilton X-wind, o taki:

http://www.google.pl/images?hl=pl&rlz=&=&q=H77616533&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1280&bih=838

Ale troche potrwa zanim go obfocę, bo wyjeżdżam na kilka dni...

Fajna Panda, gratuluję i czekam na fotki :)


Edyta
A u mię od dwóch godzin:



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img97.imageshack.us/i/10632806.jpg/)

maki
12-01-2011, 16:08
Dziękuje dziękuje
Czemu Panda? Chodzi o białe cyferblatki:-) ?

woytec60
12-01-2011, 16:42
Dziękuje dziękuje
Czemu Panda? Chodzi o białe cyferblatki:-) ?

Tak sie mówi czasem na podobne tarcze tylko ze to raczej było o czarnych subtarczach na białym tle.

http://www.chrono24.com/pl/rolex/daytona-paul-newman-6263-panda--id1644973.htm
http://www.chrono24.com/pl/audemarspiguet/panda-royal-oak-offshore-themes-stainless-steel-2010-new--id1631256.htm
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/20122-seiko-panda-chronograph-snd219p1/

Ale odwrotna kombinacja jest ładniejsza :)

robin102
12-01-2011, 16:56
nooo, na deklach to one mają, że są Orient Ltd Co
Maki takiego wygrzebałem, podoba mi się :)
http://cgi.ebay.co.uk/Orient-STI-Limited-Anniversary-SER1S001B-NIB-/150535504150?pt=Wristwatches&hash=item230c9d8116
----------------
Kto mówił że Orienty to tanie sommm
http://cgi.ebay.co.uk/ROYAL-ORIENT-WE0031FQ-Mechanical-Watch-Japan-NEW-/330505271765?pt=Wristwatches&hash=item4cf3a639d5

woytec60
12-01-2011, 17:10
Tak jak Seiko i Grand Seiko są równiez zwykłe Orienty, Orient Star i Royal.
Do wyboru, do...portfela ;)

A ten Speed fajny nawet :)

krzysztof jot
12-01-2011, 17:39
Przyszedł mi dziś mój Hamilton X-wind, o taki:
http://www.google.pl/images?hl=pl&rlz=&=&q=H77616533&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1280&bih=838
Ale troche potrwa zanim go obfocę, bo wyjeżdżam na kilka dni...

pamiętam, że chodziło Ci o tego typu zegarek, ale... To co mnie się w nim nie podoba, a co zdecydowanie o tysiąc procent zmienia jego wygląd na ręce - to pasek. Załóż czarny i to ładny "kroko", ewentualnie czarny z białym szyciem - pozostaje sportowy charakter, ale dochodzi troszkę elegancji. Na tym oryginalnym - taki mocno harcerski jest, nie wiem dlaczego designerzy uparcie lansują go z brązowym pachem - wyjdzie coś ładniejszego w klimacie niz te bo sa jeszcze jasne subtarcze -

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/hamilton.jpg).

maki
12-01-2011, 19:07
pamiętam, że chodziło Ci o tego typu zegarek, ale... To co mnie się w nim nie podoba, a co zdecydowanie o tysiąc procent zmienia jego wygląd na ręce - to pasek. Załóż czarny i to ładny "kroko", ewentualnie czarny z białym szyciem - pozostaje sportowy charakter, ale dochodzi troszkę elegancji. Na tym oryginalnym - taki mocno harcerski jest, nie wiem dlaczego designerzy uparcie lansują go z brązowym pachem - wyjdzie coś ładniejszego w klimacie niz te bo sa jeszcze jasne subtarcze -


Krzysiek
ten kolor paska to akurat był dla mnie argument na plus. Zapewniam Cię, że jest bardzo starannie wykończony i bardzo elegancki na ile taki kaliber paska może być. Jest też więcej niż pewne że z czasem nabierze wintydżu, i o to chodzi. Zgadzam się natomiast że z czarnym łatwiej w praktyce. Tyle że mi się podobają wszyskie rodzaje pasków, bransolet, NATO strapów, silikonów i kauczuków, tylko nie kroko. Może kiedyś mi się odmieni, teraz "w życiu". W ogóle przy moim trybie najlepszy byłby silikon, ale do takiego pilota odpuszczę.

Pozdrawiam

robin102
12-01-2011, 19:38
Maki umówimy się w Cafe to dasz oblukać tego Hamiltona. Do mnie już jedzie Skagen :) były perturbacje niestety bo gość pomylił w aukcji kolorki, ale zamówił w hurcie czarnego jak chciałem :)
Co myślisz o tym konkretnym ORIENCIE ? Co to za mechanizm ?
http://cgi.ebay.co.uk/Orient-STI-Limited-Anniversary-SER1S001B-NIB-/150535504150?pt=Wristwatches&hash=item230c9d8116

woytec60
12-01-2011, 20:12
Co myślisz o tym konkretnym ORIENCIE ? Co to za mechanizm ?
http://cgi.ebay.co.uk/Orient-STI-Limited-Anniversary-SER1S001B-NIB-/150535504150?pt=Wristwatches&hash=item230c9d8116

http://www.orient-watch.com/press_release/20100427.pdf


[ NEW CALIBER ]
Movement : ORIENT caliber 4874B Made in Japan
Drive system : Self-winding movement
Vibrations : 21600/hour vibrations
Daily accuracy : +25 / -15 sec/day
Running time : More than 40 hours
Number of jewels : 21 jewels
Function : Date indicator

Zegarek bardzo ładny, limitowany, taki rajdowo-wyścigowy (tarcza wygląda trochę jak prędkościomierz) stąd moje określenie "Speed" ;)
Mechanizm to normalny, japoński koń roboczy, solidny i niezawodny, bez fajerwerków.
Automat, 21 kamieni, o tolerancji +25/ -15 sekund na dobę, z datą i rezerwą naciągu ok 40 godzin.

woytec60
13-01-2011, 11:52
Dziś lotniczo


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img577.imageshack.us/i/lacogr.jpg/)

robin102
13-01-2011, 11:58
Uuuuuuuu Panie ! ja planuje skromnie skompletować tylko 7 fajnych zegarów na każdy dzień tygodnia inny (2 już mam :)), ale widzę, że Ty Wojtku chyba masz na każdy dzień miesiąca inny :)
Co to za marka tego na 13 -sty dzień miesiąca ? :)

woytec60
13-01-2011, 12:09
Laco.
Niemiecka manufaktura. Jedna z pięciu które produkowały zegarki dla pilotów i obserwatorów Luftwaffe i Kriegsmarine.
Zobacz tu: http://www.chronoline.pl/index.php/laco
i tu: https://shop.laco.de/en/About-us.html

robin102
13-01-2011, 12:24
szperam se ostatnio po marce ZEPPELIN taki mi się podoba
http://www.sklep.chronoline.pl/product_info.php?products_id=806
tylko chyba nie ma odpowiednika mechanicznego
Ciekawa sprawa marka niemiecka, chyba zacna, a mechanizmy ruskie POLIOT
--------------
kilka dni temu wyszperałem gdzieś ładnego Zepelina na mechanice ETA seri 28 24.. czyli tej co w Cerinę i Toszota wkładją, ale nie potrafię odszukać gdzie, kosztował 1250zł
skleroza straszna rzecz :(

jarek76
13-01-2011, 12:47
kilka dni temu wyszperałem gdzieś ładnego Zepelina na mechanice ETA seri 28 24.. czyli tej co w Cerinę i Toszota wkładją, ale nie potrafię odszukać gdzie, kosztował 1250zł
skleroza straszna rzecz :(

Pewnie tu
http://www.60sekund.pl/index.php?k66,zegarki-zegarki-zeppelin
Jak kupowałem swój zegarek to oglądałem też zeppeliny i bardzo spodobał mi się taki:
http://www.60sekund.pl/index.php?p716,zeppelin-lz127-graf-zeppelin-7656-5-automatic
Wciąż o nim myślę :)

robin102
13-01-2011, 13:34
Pewnie tu
http://www.60sekund.pl/index.php?k66,zegarki-zegarki-zeppelin
Jak kupowałem swój zegarek to oglądałem też zeppeliny i bardzo spodobał mi się taki:
http://www.60sekund.pl/index.php?p716,zeppelin-lz127-graf-zeppelin-7656-5-automatic
Wciąż o nim myślę :)
Dzięki za linki
Jarku ale miałeś okazję oglądać te Zepeliny w realu na żywca, czy na zdjęciach, chodzi mi o to jakie wrażenie sprawiają, jaka to jakość wykonania jest ?

Yaro
13-01-2011, 15:13
Męska rzecz, B&R BR 03-92


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img401.imageshack.us/i/33156464.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

robin102
13-01-2011, 16:46
Brzydal
;)
------------
WOW ten dla mnie jest na 102!
http://www.sklep.chronoline.pl/product_info.php?products_id=782
czy to nie ten sam producent co piece CO produkuje ? :)

jarek76
13-01-2011, 17:25
Dzięki za linki
Jarku ale miałeś okazję oglądać te Zepeliny w realu na żywca, czy na zdjęciach, chodzi mi o to jakie wrażenie sprawiają, jaka to jakość wykonania jest ?

Oglądałem ten konkretny model na żywo i sprawiał bardzo dobre wrażenie, ale ja potrzebowałem wtedy czegoś innego :)

marekm
13-01-2011, 19:08
Może zorganizujemy zakup grupowy tych Zeppelinów ? :smile:

Mi osobiście najbardziej podoba się ten (http://www.60sekund.pl/index.php?p989,zeppelin-100-jahre-graf-zeppelin-7608s-1-chronograph)

robin102
13-01-2011, 19:14
Czemu nie :) tylko jak :)
wziąłbym ten
http://www.sklep.chronoline.pl/product_info.php?products_id=806
lub
http://www.sklep.chronoline.pl/product_info.php?products_id=782
oba w tym samym sklepie
tak na marginesie Panowie koneserzy który ładniejszy ?

ciekawostka taniościowa w tym sklepie, chyba najtańszy automatic i całkiem ładny
http://www.sklep.chronoline.pl/product_info.php?cPath=24_86&products_id=477

Yaro
13-01-2011, 19:38
Panowie, ten Zeppelin bardzo ładny z dużą datą.

http://www.sklep.chronoline.pl/product_info.php?products_id=806

Yaro
13-01-2011, 19:46
A ten jeszcze ładniejszy :)

http://www.sklep.chronoline.pl/product_info.php?products_id=810

robin102
13-01-2011, 19:49
Panowie, ten Zeppelin bardzo ładny z dużą datą.

http://www.sklep.chronoline.pl/product_info.php?products_id=806
I bardzo dokładny, chyba go sobie kupie, mówi do mnie kup mnie :)
Yaro ten drugi co podlinkowałeś jakiś dla mnie za ubogi ;)

marekm
13-01-2011, 20:05
To forum, a z pewnością ten wątek, oprócz moderatorów, pilnie potrzebuje doświadczonego psychologa. :mrgreen:

robin102
13-01-2011, 20:06
To forum, a z pewnością ten wątek, oprócz moderatorów, pilnie potrzebuje doświadczonego psychologa. :mrgreen:
Najlepiej negocjatora policyjnego :mrgreen:

Yaro
13-01-2011, 20:09
I bardzo dokładny, chyba go sobie kupie, mówi do mnie kup mnie :)
Yaro ten drugi co podlinkowałeś jakiś dla mnie za ubogi ;)

Bierz ten, który do Ciebie "przemawia", już gratuluję, bo jest naprawdę ładny.:)

jarek76
13-01-2011, 20:21
Może zorganizujemy zakup grupowy tych Zeppelinów ? :smile:

Mi osobiście najbardziej podoba się ten (http://www.60sekund.pl/index.php?p989,zeppelin-100-jahre-graf-zeppelin-7608s-1-chronograph)

Możemy, mnie najbardziej podoba się ten:)
http://www.60sekund.pl/index.php?p433,zeppelin-lz127-graf-zeppelin-7602s-1-chronograph

krzysztof jot
13-01-2011, 20:36
Bierz ten, który do Ciebie "przemawia", już gratuluję, bo jest naprawdę ładny.:)

jeden swiss kwarc, a drugi mechaniczny werk Poliota z manualnym naciągiem - tu jest zasadnicza różnica

krzysztof jot
13-01-2011, 20:44
Najlepiej negocjatora policyjnego :mrgreen:

i niech negocjuje hurtowy zakup z tym sklepem - za niecały tysiąc taaaakie zabawki :) do wyboru do koloru
-http://mallluxury.com/m_mall_list.php?ps_ctid=01180000

Gio
13-01-2011, 21:45
i niech negocjuje hurtowy zakup z tym sklepem - za niecały tysiąc taaaakie zabawki :) do wyboru do koloru
-http://mallluxury.com/m_mall_list.php?ps_ctid=01180000

No Krzysztof Twój portugalczyk rzuca się tam w oczy na pierwszej stronie:-)

robin102
13-01-2011, 22:06
i niech negocjuje hurtowy zakup z tym sklepem - za niecały tysiąc taaaakie zabawki :) do wyboru do koloru
-http://mallluxury.com/m_mall_list.php?ps_ctid=01180000
Krzysiu, ale czy to nie podróby jakieś, takie dziwnie tanie 284 dolary :(
Wynegocjowałem sobie dziś 200 Euro za Vostoka z oryginalnym vostokowyn napędem z tarczą niebieską taką jak Wrum kupił i ma dylemat, czy Zepelin czy Vostok :) Zepelin kwarcowy czyli dokładniejszy czyli dla mnie właściwszy jakby, Vostok ładniejszy. Mam 5 dni do namysłu :(

marekm
13-01-2011, 22:08
... Mam 5 dni do namysłu :(Trzymamy kciuki. :lol:

Gio
13-01-2011, 22:20
kwarc? błeeee:-(

robin102
13-01-2011, 22:24
Kwarc to dokładność Panie, jak se pomyśle, ze automatic ma mi 30 sekund na dobę latać do przodu i do tyłu to....
A kwarc kilka sekund na misiąc, poza tym dzisiejsze kwarce są na kamieniach i są porządne. Trza iść z duchem czasu, anie analogami ciągle fotografować;), ale nie mówię nie bo pewnie z 1-2 automatiki zakupię :)

gary
13-01-2011, 22:25
Robin a wiesz ze kwarc to nie zegarek? zegarek robi cyk cyk.

robin102
13-01-2011, 22:27
Kwarcowy robi robi bardzo ładne dźwieczne cyk, cyk co sekunda, mi się podoba ten rytm :)

Gio
13-01-2011, 22:28
30 sekund na dobę to chyba jakiś z podszanghajskiego garażu;-)