Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...
Leatherface
16-11-2010, 20:04
Festinka ma awarie małą Datownik stanął w połowie, w ogóle zaczął zmieniać datę w połowie dnia :) Na dniach serwisik.
sokrates
16-11-2010, 22:58
Eeeee tam,podróba:razz:??
Ostatnio słuchajcie oglądałem program w telewizji o podróbkach wytwarzanych w Chinach.
Zegarki znanych firm,oczywiście podrobione sprzedawane są za śmieszną kasę.Po paru godzinach odpadają wskazówki itp.:)).
I zabawne jest to,że chodzi o radość zakupów a nie jakość:)
kupowanie podrobionych drogich sikor jest mocno nieteges. I tak kto się nie zna nie zauważy różnicy, a kto się zna - skapuje się odrazu że koleś robiący za przysłowiowe "tysiącpincetbrutto" nie mógł sobie pozwolić na rolexa za 20 tys..... to już lepiej nosić Casio (sam noszę i chwalę, a do garniaka Timex) niż podrabianą sikorę.
kupowanie podrobionych drogich sikor [...] podrabianą sikorę.
Prawidłowo i slangowo jest:
- ten sikor, tych sikorów, tego sikora.
:)
microbot
17-11-2010, 13:46
Festinka ma awarie małą Datownik stanął w połowie, w ogóle zaczął zmieniać datę w połowie dnia :) Na dniach serwisik.
Też mam Festine - zmieniająca się data w ciągu dnia to nie błąd zegarka ale właściciela :)
Jeżeli chcesz zmienić datę ręcznie to musisz ją zmieniać między godz. 12 a 13 (w instrukcji jak byk napisane) wtedy data zmieni się automatycznie około północy. Natomiast jeżeli zmienisz datę ręcznie około północy (przypuszczam, że tak zrobiłeś) to ona przeskakuje Ci teraz w południe.
Należy się 12,50 + VAT :)
Też mam Festine - zmieniająca się data w ciągu dnia to nie błąd zegarka ale właściciela :)
Jeżeli chcesz zmienić datę ręcznie to musisz ją zmieniać między godz. 12 a 13 (w instrukcji jak byk napisane) wtedy data zmieni się automatycznie około północy. Natomiast jeżeli zmienisz datę ręcznie około północy (przypuszczam, że tak zrobiłeś) to ona przeskakuje Ci teraz w południe.
Należy się 12,50 + VAT :)
raczej chodzi o to, ze data przeskakuje raz na 24 godziny. wiec jesli przeskakuje Ci data w poludnie, to przekrec wskazowki do przodu o rowne 12h i bedzie dobrze. zegarkowi jest rura czy jest jasno czy ciemno na dworze ;)
co innego jak data 'wyswietla sie' w polowie, bo to raczej nie jest norma.
Antonioo
17-11-2010, 14:32
też zainspirowany tym wątkiem zakupiłem zegarek....na razie skromnie :)
miała być Festina, ale po przymiarkach okazało się , że mam za chude dłonie ;0 i śmiesznie to wygląda:)
więc wybrałem coś mniejszego i tańszego....jak na razie jest ok:)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh5.ggpht.com/_8aTMs-M0J_E/TOPKxY6g40I/AAAAAAAABnk/tUhc_iBmnXk/s640/DSCN0941.jpg)
Leatherface
17-11-2010, 16:14
Też mam Festine - zmieniająca się data w ciągu dnia to nie błąd zegarka ale właściciela :)
Jeżeli chcesz zmienić datę ręcznie to musisz ją zmieniać między godz. 12 a 13 (w instrukcji jak byk napisane) wtedy data zmieni się automatycznie około północy. Natomiast jeżeli zmienisz datę ręcznie około północy (przypuszczam, że tak zrobiłeś) to ona przeskakuje Ci teraz w południe.
Należy się 12,50 + VAT :)
Otóż nie do końca. Instrukcję czytałem i wiem, żeby nie zmieniać daty w godzinach wieczornych/nocnych. Wszystko było ok do wczoraj. A dziś stanęła całkowicie, nie wiem czy to bateria czy coś sie rypło:( jutro postaram sie podskoczyć do serwisu.
Leatherface
17-11-2010, 17:17
Teraz patrzę, a festina tyka. Chyba coś się po...psuło. Nastawiłem i zobaczymy, ale i tak chyba serwis żeby rzucili okiem bo takich jaj być nie może.
edit, raz chodzi raz stoi i tak naprzemiennie... nie fajnie :(
Sapphiron
17-11-2010, 18:38
A mi na ręku cyka Q&Q. Kupiłem za 60zł 2 lata temu, przeżył już wiele, włącznie z pływaniem w jeziorach mazurskich, przebijanie sie przez zaspy śnieżne, gorące sesje na plaży w pełnym słońcu i o dziwo nadal chodzi i budzi :) Kiedyś raz spadł i literki zniknęły to go pierdykłem drugi raz o podłogę to znów się pojawiły :D
A tak wogóle to szukam starego mechanicznego zegarka na rękę. może być niesprawny, oby miał trybiki, bo potrzebuję do pracy inżynierskiej... Jakby ktoś miał i chciał sie pozbyć to zapraszam na PW :)
A mi na ręku cyka Q&Q. Kupiłem za 60zł :)
Dostałem zegarek tej firmy od rodziców na urodziny jak byłem "troszkę" młodszy. Też kosztował ok. 60zł. Myślałem, że mam nie wiadomo jaki super zegarek. :D
Ktoś wie gdzie można kupić zegarki Parnisa?
Choćby tutaj: http://www.manbushijie.com/
Tylko trzeba się zarejestrować, wtedy ceny robią się bardziej przyjazne.
A wracając do tematu... dzisiaj cały dzień, choć fotka nieaktualna.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img834.imageshack.us/i/mpb014517.jpg/)
woytec60
18-11-2010, 00:03
Ktoś wie gdzie można kupić zegarki Parnisa?
Na ebayu, w chińskich sklepach wysyłkowych, jest też prawie zawsze kilka na Allegro, w tej chwili też.
Warto zajrzeć też na forum CHINA WATCHES (http://www.chinawatches.pl/index.php), tam są bardzo fajni ludzie.
Pomogą, poradzą, nawet mogą sprowadzić coś na zamówienie.
Dziś Biała Dama :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img146.imageshack.us/img146/6611/20101119289m.jpg)
UWAGA maniacy zegarków!!:-).Jak wam się podoba ten model??
http://www.zegarki.com.pl/bm702102e-citizen-p-15055.html
Sapphiron
20-11-2010, 11:51
A ja ponawiam apel o przeszukanie staroci czy ktoś nie ma starego zegarka mechanicznego, lub samych bebechów... jestem zdesperowany naprawdę bo potrzebuję do pracy inżynierskiej...
A ja ponawiam apel o przeszukanie staroci czy ktoś nie ma starego zegarka mechanicznego, lub samych bebechów... jestem zdesperowany naprawdę bo potrzebuję do pracy inżynierskiej...
Przeszukam szuflady może coś znajdę.Jakaś konkretna firma Cię interesuje??.Bo mam najnowszą podróbkę za 80zł w której odpadło kółeczko na tarczy:)).
2pompony
20-11-2010, 12:15
A ja ponawiam apel o przeszukanie staroci czy ktoś nie ma starego zegarka mechanicznego, lub samych bebechów... jestem zdesperowany naprawdę bo potrzebuję do pracy inżynierskiej...
NA pierwszym z brzegu targu staroci lub czymś, co dawniej nazywano pchlim targiem są setki, jeśli nie tysiące starych zegarków w cenach od złotówki do kilku tysięcy - w zależności od stanu zachowania, firmy, czy metalu, z którego zrobiono kopertę. Mówię o mechanicznych - takie z mnóstwem kółeczek zębatych. :)
Sapphiron
20-11-2010, 12:26
2pompony, Lublin już przeszukany i większość staroci to są mechanizmy z baterią takie małe gówienka... rozbebeszyłem chyba ze 120 parę zegarków i tylko jeden był mechaniczny ale sprzedawca dał cenę zaporową i nie kupiłem...
Shreku, nic konkretnego, oby miało normalny mechanizm a nie gówienko na bateryjkę...
Shreku, nic konkretnego, oby miało normalny mechanizm a nie gówienko na bateryjkę...
Ok,poszukam w szufladzie,a może też drapnę od Ojca:p
woytec60
20-11-2010, 12:41
A ja ponawiam apel o przeszukanie staroci czy ktoś nie ma starego zegarka mechanicznego, lub samych bebechów... jestem zdesperowany naprawdę bo potrzebuję do pracy inżynierskiej...
http://allegro.pl/trzy-zegarki-lusina-i-gefa-swiss-made-newmark-i1322075534.html#gallery
http://allegro.pl/szwajcarskie-zegarki-na-czesci-4-szt-meskie-i1328702177.html#gallery
http://allegro.pl/zegarek-welsbro-do-naprawy-lub-na-czesci-i1321370713.html
http://allegro.pl/zegarek-kama-uszkodzony-na-czesci-i1328709359.html
http://allegro.pl/zegarek-wiesna-uszkodzony-na-czesci-i1328961580.html
Jeśli poświęcisz kilka minut to pewnie znajdziesz dużo więcej :)
Sapphiron
20-11-2010, 12:54
woytec, ale nie zaszkodzi zapytać kolegów forumowiczów. Swoją drogą szukam i kupuje różne zegarynki i inne busole, ale każda ilość jest na wagę złota...
Wiec sorry ale będę ponawiał apel, bo może komuś tylko zagraca a mi może kuper uratować...
od Tobiasz Niewiadomy Data dodania: środa 07 lipiec, 2010
Używałem tego zegarka przez kilka lat. Ma dużo bajerów, to fakt, lecz nie jest pozbawiony zasadniczych wad. Największą z nich jest konstrukcja paska. Od kiedy pierwszy raz zerwał mi się teleskop w pasku ciągle były z nim problemy. Wymieniłem już w sumie 12 teleskopów. W końcu gdy miałem wybrać się na kolejną operację wstawiania teleskopów- bo tak to właśnie wygląda, gdyż jest ich 4 w pasku, "pies zjadł" mi gumeczkę przy pasku. Bez niej pasek nie trzyma się koperty. Muszę teraz albo zamawiać ze stanów cały nowy pasek (z przesyłką pewnie za 600zł, czyli prawie tyle co nowy zegarek sprowadzany ze Stanów), albo dać sobie siana. Tytanowa bransoleta bardzo łatwo się rysuje i nie da się jej wypolerować. Szkiełko jest za to wyśmienite- żadnej ryski. Kolejna wada to ładowanie słoneczne.. Kilka dni musi poleżeć przy upale 30*C żeby się naładować, a w zimę w ogóle nie można z niego korzystać bo rozładowuje się w kilka dni. Niestety, mimo, że płacimy ogromną kwotę, dostajemy coś, co się totalnie nie sprawdza. Mam innego, 12-letniego Casio, który nadal chodzi, a nigdy przy nim nic nie musiałem robić. Jedyny plus to funkcjonalność, której i tak nikt nie wykorzysta :P
Ocena: 2 z 5 Gwiazdek! [2 z 5 Gwiazdek!]
Lubię czytać opinie osób,bo można się natknąć na perełkę:-).Ciekawsze fragmenty wytłuściłem.
woytec60
20-11-2010, 13:14
woytec, ale nie zaszkodzi zapytać kolegów forumowiczów. Swoją drogą szukam i kupuje różne zegarynki i inne busole, ale każda ilość jest na wagę złota...
Wiec sorry ale będę ponawiał apel, bo może komuś tylko zagraca a mi może kuper uratować...
Nie ma sprawy, chciałem pomóc :)
Gdybym miał takiego grata to bym Ci podarował ale mogę tylko podrzucić linka...
Sapphiron
20-11-2010, 13:37
Spoko, spoko ja się nie gniewam :) Sam szukam ile mogę ale wiadomo, że poczta pantoflowa też dobra rzecz :)
Sapphiron, jaki masz temat pracy?
Sapphiron
20-11-2010, 13:54
ku6i - Mechanizmy precyzyjne, budowa, funkcjonowanie i zastosowania.
Brzmi ciekawie. Ja niestety nie mam co liczyć na pomoc forum przy swojej pracy :)
Sapphiron
20-11-2010, 14:23
mi tez brzmiało ciekawie póki sie nie zabrałem za to :P
UWAGA maniacy zegarków!!:-).Jak wam się podoba ten model??
http://www.zegarki.com.pl/bm702102e-citizen-p-15055.html
Porządny Citek z szafriem i ecodrivem. Bardzo dobrze wykonany, duża wodoszczelność 10 ATM. Na żywo widać, że dobry Japończyk (niuanse budowy koperty).
Pamiątka po Wujku:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img832.imageshack.us/img832/2484/dsc8611a.jpg)
Porządny Citek z szafriem i ecodrivem. Bardzo dobrze wykonany, duża wodoszczelność 10 ATM. Na żywo widać, że dobry Japończyk (niuanse budowy koperty).
W takim razie ma poważny dylemat.
http://www.zegarki.com.pl/awg1001aer-casio-p-9877.html
http://www.zegarki.com.pl/bm702102e-citizen-p-15055.html
Który z nich wybrać??
Kwestia, na czym Ci zależy. G-Shock, to typowy zegarek sportowy. Citizen - pokusiłbym się o stwierdzenie, że jest bardziej uniwersalny, a jakościowo bije Casio na głowę.
No nie wiem Marek czy to taka przewaga... Zalezy jak patrzysz..
Wiem natomiast, ze nienawidze takich poniedziałków:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img46.imageshack.us/img46/5558/20101122294m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img4.imageshack.us/img4/9976/20101122295m.jpg)
Oczywiście chodzi mi o segmenty. Takie Oceanusy od Casio mogą śmiało konkurować z Citizenami i nie tylko, ale ich Ceny... G-Shocki są zegarkami specjalizowanymi, przez co ich uniwersalność jest mocno ograniczona. Jeżeli ktoś nie jest świrem, takim jak my i nie chce mieć kilku zegarków, to Citek będzie lepszym wyborem.:smile:
Kaer.Morhen
22-11-2010, 23:07
Radziecki Poljot rocznik 1960
:lol:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img204.imageshack.us/img204/301/20101123306m.jpg)
woytec60
24-11-2010, 10:39
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img338.imageshack.us/i/par1.jpg/)
;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img338.imageshack.us/i/par1.jpg/)
;)
Ja chce takiego!!! :)
woytec60
24-11-2010, 11:09
Ja chce takiego!!! :)
http://allegro.pl/parnis-portuguese-automat-43mm-fenomenalny-i1318414628.html
http://www.manbushijie.com/productshow-328-2.html
U sprzedawcy spod drugiego linkiu jest duży wybór chińczyków wszelakich.
Świeżak ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img839.imageshack.us/img839/7091/20101124315m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img97.imageshack.us/img97/4397/20101124316m.jpg)
Panowie, jak to jest z trwałością takiego chińczyka Parnisa? Nie ukrywam, że już jakiś czas temu był on pokazywany i urzekł mnie swoim wyglądem. Ale jakoś przekonać się nie mogę do ich trwałości. Jak to jest z tego typu zegarkami po latach? Nie okażą się nędzną podróba, która mi się zaraz posypie?
2pompony
24-11-2010, 22:06
Mój koleżka kolekcjonuje, ma już chyba ze trzydzieści kopii i ogólnie chińskich zegarków. Z tego co wiem, najstarsze mają już z dobre 6 lat, a może i jeszcze dalej.
Z precyzją i pięknem wykonania bywa różnie; tarcze na niektórych (tych jasnych i z fakturką) dziwnie dziadzieją, metal też nie wygląda już na kopertach jak nowy; z jednego jak mawia kolega trawestując słynny film 'koronka wylata', taki ze wściekle pomarańczowym paskiem już dawno puścił kolory i teraz pasek ma kolor spranej ścierki, a nie pomarańczowy; ale muszę przyznać, że niektóre są zrobione tak, że można je pomylić z oryginałami (rzecz jasna z wierzchu, nie zaglądając do środka).
Wszystkie chodzą, nawet ten z wylatującą koronką - w sensie, że żaden jeszcze się nie popsuł i nie stanął bez możliwości dalszej pracy, ale akuratność chodu nie jest głównym kryterium mojego koleżki, więc nie wiem, jak dokładnie. Poza tym nie używa wszystkich na raz, więc choć niektóre trzyma w rotatorze, niektóre spoczywają w bezruchu, co jak wiadomo nie jest dla nich dobre.
Należy też pamiętać, że niektóre z funkcji kopii - zwłaszcza tych z wieloma wskazówkami i wskaźnikami - to tylko atrapy nie pokazujące tego, co mają pokazywać (np. wieczny kalendarz, który tak naprawdę rusza tylko dniami, wskaźnik rezerwy chodu, który nic nie wskazuje, tylko stoi w miejscu, czy różnego typu stopery, które majątylko 3 pozycje wskazówek: na 12, 4 i 8 ).
Popytaj na www.chinawatches.pl ;-)
Dodam do wczorajszego nabytku dwa zdjęcia:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img200.imageshack.us/img200/3992/hamiltonjazzmastersquar.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img823.imageshack.us/img823/3992/hamiltonjazzmastersquar.jpg)
woytec60
26-11-2010, 12:54
Copernicus Spaceliner
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img269.imageshack.us/i/co1a0.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img101.imageshack.us/i/co2au.jpg/)
Taki Atlantic na szwajcarski rynek.
Wyprodukowany w latach 1960-ych unikalny egzemplarz, NOS czyli kompletnie nowy i nigdy nie noszony, jak z salonu.
Mechanizm Unitas 6300N, 21 jewels, sygnowany Swiss.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img219.imageshack.us/i/co3a.jpg/)
Ten Unitas przetrwa jeszcze nowe ETY.
Stalowa koperta, sygnowana logo Copernicus średnica 38mm bez koronki, z uszami 43mm, dekiel stalowy sygnowany COPERNICUS, SWISS, ANTIMAGNETIC INCABLOC, WATERPROOF, piękna opalizująca tarcza, sygnowana Copernicus Spaceliner 21 Jewels SUPER na dole Swiss Made. Srebrne indeksy godzinowe, arabskie cyfry, srebrne wskazówki, duży sekundnik.
Wskazówki ładnie świecą, jest tez sześć świecących punktów przy imdeksach.
Ja chyba lwia część facetów z mojego pokolenia, kiedyś miałem Atlanika. Dużego Worldmastera, nakręcanego ręcznie, z czarną tarczą. Niestety, nie przetrwał.
Od dawna miałem chęć odkupić sobie takiego ale nie trafiało się nic z tamtych czasów w dobrym stanie.
Trafił się za to ten z logo Copernicus no i mam :)
Muszę tylko paseczek zmienić bo ten jest kiepski.
Mariusz888
26-11-2010, 13:12
Spinner - bardzo fajna kostka :) (tak btw co to za model bo na stronie takiego nie widziałem ;) tzn jest coś podobnego ale to jest JassMaster Square aczkolwiek to figuruje wśród damskiej linii - no i tamten nie ma datownika)
Piękny Copernicus. Na pierwszy rzut wydał mi się podobny do Atlantica. Opis wszystko wyjaśnił. Cacko :-)
Tak, to Hamilton Jazzmaster Square :wink:
Dziś mam na łapce jego brata, X-WINDa:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img526.imageshack.us/img526/6305/20101126343m.jpg)
tak btw co to za model bo na stronie takiego nie widziałem ;) tzn jest coś podobnego ale to jest JassMaster Square aczkolwiek to figuruje wśród damskiej linii - no i tamten nie ma datownika)
Jest, jest:
http://www.hamiltonwatch.com/gents/american_classic/jazzmaster/?id=H32415555
...Dziś mam na łapce jego brata, X-WINDa...
I co? Rewelacja, nie?
:grin:
Sapphiron
26-11-2010, 23:35
Kuuurdę, tak patrzę i jakoś nie kapuję... Na czym polega ta fascynacja zegarkami?
woytec60
26-11-2010, 23:40
Kuuurdę, tak patrzę i jakoś nie kapuję... Na czym polega ta fascynacja zegarkami?
Kwarcowych to i ja nie pojmuję, ot przedmiot użytkowy do pokazywania dokładnego czasu.
Ale te mechaniczne...posłuchaj jak tykają :)
Sapphiron
26-11-2010, 23:45
Wiem jak tykają... wnerwia mnie tylko mój jak tyka w nocy, ale nie wyrzucę chama bo to prezent...
Ja chce takiego!!! :)
trochę udaje IWC portugalczyka. Wizualnie ładne. Z drugiej strony, wolę nic nie mówiącą nazwę Chińczyka, niż ordynarną, nieumiejętną zżynę.
Mój koleżka kolekcjonuje, ma już chyba ze trzydzieści kopii i ogólnie chińskich zegarków. Z tego co wiem, najstarsze mają już z dobre 6 lat, a może i jeszcze dalej.
Z precyzją i pięknem wykonania bywa różnie; tarcze na niektórych (tych jasnych i z fakturką) dziwnie dziadzieją, metal też nie wygląda już na kopertach jak nowy; z jednego jak mawia kolega trawestując słynny film 'koronka wylata', taki ze wściekle pomarańczowym paskiem już dawno puścił kolory i teraz pasek ma kolor spranej ścierki, a nie pomarańczowy; ale muszę przyznać, że niektóre są zrobione tak, że można je pomylić z oryginałami (rzecz jasna z wierzchu, nie zaglądając do środka).
Wszystkie chodzą, nawet ten z wylatującą koronką - w sensie, że żaden jeszcze się nie popsuł i nie stanął bez możliwości dalszej pracy, ale akuratność chodu nie jest głównym kryterium mojego koleżki, więc nie wiem, jak dokładnie. Poza tym nie używa wszystkich na raz, więc choć niektóre trzyma w rotatorze, niektóre spoczywają w bezruchu, co jak wiadomo nie jest dla nich dobre.
Należy też pamiętać, że niektóre z funkcji kopii - zwłaszcza tych z wieloma wskazówkami i wskaźnikami - to tylko atrapy nie pokazujące tego, co mają pokazywać (np. wieczny kalendarz, który tak naprawdę rusza tylko dniami, wskaźnik rezerwy chodu, który nic nie wskazuje, tylko stoi w miejscu, czy różnego typu stopery, które majątylko 3 pozycje wskazówek: na 12, 4 i 8 ).
Niestety właśnie kolekcjonerzy kopii napędzają ten rynek.
Wolałbym zamiast takich trzydziestu nieudolnych sikor mieć jedną, lub dwie w miarę porządne. Nie zastanawiałbym się nad tym, czy będą chodzić za kilka lat...
I co? Rewelacja, nie?
:grin:
Ano mniamnuśny, dziś na pasior przepiąłem:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img51.imageshack.us/img51/1772/20101127349m.jpg)
krzysztof jot
27-11-2010, 23:37
http://allegro.pl/parnis-portuguese-automat-43mm-fenomenalny-i1318414628.html
http://www.manbushijie.com/productshow-328-2.html
U sprzedawcy spod drugiego linkiu jest duży wybór chińczyków wszelakich.
za to sprzedawca spod pierwszego oszalał z ceną - o przynajmniej 100 zł, pomijam ze musiałem gościa przywołac do pionu bo wcześniej wsadził do aukcji kradzione zdjęcia z mojego blogu logolife. Wiec odradzam tam zakupy.
EWCoyote
28-11-2010, 01:46
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/DAVIS14-1.jpg
źródło (http://76.my/UserImages/Items/0802/19/
[email protected])
jedyne co do tej pory jeszcze trzyma się na mym ręku, reszta nie dawała rady
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img03.allegroimg.pl/photos/400x300/13/29/03/16/1329031645)
podobny odrestaurowałem i podarowałem na urodziny teściowi to był zegarek jego ojca
2pompony
28-11-2010, 02:15
Niestety właśnie kolekcjonerzy kopii napędzają ten rynek.
Wolałbym zamiast takich trzydziestu nieudolnych sikor mieć jedną, lub dwie w miarę porządne. Nie zastanawiałbym się nad tym, czy będą chodzić za kilka lat...
Mówiłem mu to przez kilka lat, ale ostatnio zwątpiłem w siłę przekonywania i przestałem. To nieuleczalne. Swoją drogą w tym wątku też można kopie zobaczyć...
Najbardziej podobała mi się odpowiedź na jakimś forum zegarkowym (nie jestem maniakiem, więc nie pamiętam którym) - jak zadał pytanie o jakieś szczegóły techniczne. Odpowiedzieli mu, żeby zamiast tego co kupuje - kupił sobie zegarek. :)
A propos zegarkow mam nastepujace pytanie
posiadam SEIKO z lat 70-ych , niestety odkleil mu sie na tarczy napis , koperta stracila na blasku
gdzie moglbym przeprowadzic renowacje zegarka ( najlepiej w Wawie lub okolicy )
Mówiłem mu to przez kilka lat, ale ostatnio zwątpiłem w siłę przekonywania i przestałem. To nieuleczalne. Swoją drogą w tym wątku też można kopie zobaczyć...
Najbardziej podobała mi się odpowiedź na jakimś forum zegarkowym (nie jestem maniakiem, więc nie pamiętam którym) - jak zadał pytanie o jakieś szczegóły techniczne. Odpowiedzieli mu, żeby zamiast tego co kupuje - kupił sobie zegarek. :)
Dokładnie. Kumpel (pozdrawiam- jest forumowiczem :)) kiedyś mi to ładnie zobrazował. Kupujesz dajmy na to podróbkę Tag Heuera, czy też Breitlinga. Ludzie, którzy się nie znają w ogóle- nie rozpoznają nazwy marki i wzruszą ramionami. Ci, którzy się znają- na sam widok z daleka zrobią coś w stylu: "hehehehehe, ale masz zacną podróbę"...
Przyznaję, raz kupiłem podróbkę. W Tunezji. Ale nie z chęci posiadania "IWC", ale daletego, że podróbka mi sie podobała. Poza tym dochodził aspekt fantastycznego droczenia się o cenę z miejscowym (przedstawił rodzinę, etc...). Zrobiłem błąd i nigdy tego nie powtórzę. A sikorka przestała chodzić... następnego dnia. Dziś leży gdzieś w szufladzie, nawet nie wiem, której.
A propos zegarkow mam nastepujace pytanie
posiadam SEIKO z lat 70-ych , niestety odkleil mu sie na tarczy napis , koperta stracila na blasku
gdzie moglbym przeprowadzic renowacje zegarka ( najlepiej w Wawie lub okolicy )
Seiko z lat 70. są piękne.
Co do renowacji- znam takiego starszego pana w Łodzi, który robi cuda. Tani nie jest, ale mój Longines A.D. 1974 wyszedł od niego wyglądając, jak nówka.
Słyszałem o kimś w wawi, tu koledzy chyba na forum tam m.in. Delbany dawali. Więc nie powinno być żadnego problemu.
krzysztof jot
28-11-2010, 13:04
kilka minut temu, przeglądając allegro znalazłem takie zdanie w opisie - cytuje w oryginale:
"...Zegarek robi bardzo duże wrażenie, na ręku, jak i również na osobach ''trzecich''...."
Kwintesencja wątku :)
woytec60
28-11-2010, 15:03
Dokładnie. Kumpel (pozdrawiam- jest forumowiczem :)) kiedyś mi to ładnie zobrazował. Kupujesz dajmy na to podróbkę Tag Heuera, czy też Breitlinga. Ludzie, którzy się nie znają w ogóle- nie rozpoznają nazwy marki i wzruszą ramionami. Ci, którzy się znają- na sam widok z daleka zrobią coś w stylu: "hehehehehe, ale masz zacną podróbę"...
Przyznaję, raz kupiłem podróbkę. W Tunezji. Ale nie z chęci posiadania "IWC", ale dlatego, że podróbka mi się podobała...
Widzę, że mój Parnis budzi emocje i zachęca do dyskusji ;)
Napiszę tak, to tylko zegarek.
Dla mnie jest tak dobry jak dobry będzie jego mechanizm i jakość wykonania. Kupiłem go wcześniej upewniwszy się, że i jedno i drugie jest całkiem dobre. Oczywiście, trafiają się felerne egzemplarze. To produkt za kilkadziesiąt dolarów więc trudno go porównywać z tymi za kilka tysięcy, prawda?
Jednak to nie do końca prawda. Chińczycy mają już duże doświadczenie w produkcji zegarków i mechanizmy z najwyższej półki. To, że nie zalały jeszcze naszego kontynentu zawdzięczamy tylko odporowi europejskich (Szwajcaria i okolice) producentów, którzy ze zrozumiałych przyczyn chronią swój rynek.
Nie znaczy to, że odcinają się od Chin i tamtejszej (tak taniej) siły roboczej, wiele mechanizmów (w całości bądź też częściowo) pochodzi właśnie stamtąd chociaż niekoniecznie można o tym przeczytac w opisach drogich zegarków ;)
Mechanizm Sea-Gull kaliber ST2509 (http://www.tractionink.com/watch_wiki/index.php?title=Tianjin_Seagull) jest uznanym już mechanizmem, wyposażonym w funkcje
- stop sekunda
- funkcje: godziny, minuty, sekundy, power-reserve
- częstotliwość: 21 600 vph
- mechanizm nakręcany automatycznie rotorem, z możliwością dokręcenia przez koronkę
Jest to wersja przystosowana do zegarków typu "open heart", tak jednak udana, ze wykorzystywana bardzo często.
Poniżej trochę pelniejszy opis, zaczerpnięty z Homage Forum (http://www.homageforum.com/viewtopic.php?f=27&t=41)
The Parnis is powered by the hacking automatic Sea-Gull ST25 movement, a 38 jewel open-heart design Sea-Gull refers to as a premium movement. The Swiss open-heart watches are usually based on regular movements, with a porthole made in the dial and bridge plate to display moving parts. Sea-Gull has instead taken to purposefully designing new movements with a large, double bridged visible balance moved to the front side. From various tests on the internet the ST25 appears to have come out of this design process with flying colours as its accuracy has not been compromised to beautify the movement. In fact the ST25 performs well enough that it's now being used in non open-heart watches, with the closed dial covering up the balance wheel - as is the case in this Parnis. You can still see the windmill decorations on the balance wheel when you look at the movement through the display caseback, whirling away unseen underneath the dial.
The specific ST25 variant has been tentatively identified as the ST2509 by Martin_B, with an open heart balance with windmill decorations and power reserve at 12 'o clock. Technically the ST25 beats at 21600 bph and is a unidirectional winding automatic. It winds when the rotor spins clockwise when seen from the front and can also be hand-wound with the crown, the rotor spins freely in the other direction. A negative point here is that this rotor is noisy, especially when it's spinning freely. Very, very loud for what Sea-Gull calls a 'premium' movement. When you move your arms around and get the rotor spinning the swooshing sound will certainly attract attention. On the other hand, there is almost no audible ticking sound coming from the watch unless you hold it to your ear. Quite refreshing when you've become used to the 6497 based homages, which sound like grandfather clocks at times. Optically there's not much to see in the ST25 as the rotor covers half the movement, which is not particularly interesting to look at. Still Sea-Gull has added Geneva stripes and pearlage on the visible plates and a sunburst and pearlage pattern on the unsigned rotor.
Tekst oryginalny, nie podejmuję się przetłumaczyć dokładnie bo chociaż rozumiem o co chodzi to nie znam na tyle terminologii. Oprócz opisu mechanizmu znajdziemy tam recenzję tego właśnie modelu Parnisa, prawie klona IWC.
I tu dochodzimy do podobieństw i zarzutów o plagiat.
Popatrzmy więc:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img502.imageshack.us/i/parnisiwc.jpg/)
Podobieństwo jest ewidentne i widać wyraźnie, że Chińczycy mocno inspirowali się produktem IWC.
Tak mocno, że bardzo podobny zegarek sprzedawany był jako replika Portugalczyka, tamten jednak miał tarczę, dekiel i elementy mechanizmu oznaczone logiem IWC, tu tego nie ma.
Kupiłem zresztą ten zegarek ze względu na to podobieństwo, biała tarcza i niebieskie wskazówki są doskonale czytelne i przejrzyste.
Podobieństwo do pierwowzoru widać na pierwszy rzut oka, poszukajmy więc różnic.
IWC to chronograf, Parnis nie więc od razu widać brak dodatkowych przycisków, inny jest też kształt koronki.
Tarcza cyferblatu jest u Szwajcara jednolita a u Chińczyka subtarcze są metalizowane. Inna jest też ich funkcja, zamiast chronografu mamy sekundnik i wskaźnik rezerwy chodu. Inne także są indeksy. O ile ksztalt cyfr jest prawie identyczny to Parnis nie ma ani kropek przy cyfrach ani indeksów sekundowych. Nie oczywiscie dużego sekundnika, jest on na wspomnianej wcześniej subtarczy u dołu. Mamy też zupełnie inne napisy na tarczach zegarków.
Fachowcy zauważą pewnie więcej różnic, dla mnie tyle wystarczy.
Podobny a jednak inny, prawda?
Wielu "ortodoksów" pomyśli zaraz, ze to za mało, ze Chińczycy jawnie zerżnęli portugalca a różnice są tylko dla zamydlenia oczu. Może i tak, niemniej takie podobieństwa to w branzy zegarkowej codzienność i widziałem je wielokrotnie. Na dysku mam folder pod roboczą nazwą "niebieskie wskazówki" a w nim kilkadziesiąt fotek zegarkow, dość do powyższych.
Żeby nie być gołosłownym posłużę się małym przykładem:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img259.imageshack.us/i/iwclongines.jpg/)
Czym się różni wróbelek? ;)
Na fotkach widoczne są dwa czasomierze uznanych firm szwajcarskich: IWC (zresztą inny model Porugalczyka) i Longines (Master).
Wnioski pozostawiam Wam :)
Tylko nie piszcie, że Chińczycy zwyczajnie podrabiają zaś Szwajcarzy tylko korzystają długoletniej tradycji zegarmistrzostwa ;)
robin102
28-11-2010, 15:14
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img338.imageshack.us/i/par1.jpg/)
;)
Wojtek możesz coś przybliżyć o tym producencie o szczelności i czy jest taki zegarek w ofercie najlepiej o takim samym wyglądzie, ale koniecznie musi mieć datownik, bez tego nie ma życia.
woytec60
28-11-2010, 16:03
"Producent" to w zasadzie zbyt mocne słowo.
Parnis to zegarki składane z różnych werków i reszty podzespołów. Oferują także ordynarne podróby.
Pod tym linkiem masz całą gamę modeli a nawet podzespołów (mechanizmy, wskazówki, obudowy, tarcze) które możesz oddzielnie zamówić i złożyć własny, mniej powtarzalny, zegarek: http://www.manbushijie.com/productshow-328-2.html
Jeśli szukasz prawdziwego Chińczyka to zainteresuj się zegarkami Sea_Gull lub Beijing.
To uznane marki (na przykład werk seagulla jest w tym Parnisie) ale również dostępne w zasadzie tylko przez e-bay.
Cóż, można tam kupić turbillona za jakiś tysiąc złotych a to w Europie jest nie do pomyślenia ;)
O zegarkach chińskich możesz poczytać tu: http://www.chinawatches.pl/
Niektóre to prawdziwe perełki, niestety nie są słismejd a dla niektórych to kwestia podstawowa ;)
Cały weekend:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img146.imageshack.us/img146/6808/dsc7562m.jpg)
reszta w galerii:
http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?p=132542#132542
krzysztof jot
28-11-2010, 20:07
Widzę, że mój Parnis budzi emocje i zachęca do dyskusji
Napiszę tak, to tylko zegarek.
Tylko nie piszcie, że Chińczycy zwyczajnie podrabiają zaś Szwajcarzy tylko korzystają długoletniej tradycji zegarmistrzostwa
zupełnie błedne jest tu rozumowanie co do podróbki - bo można by tak kwalifikować Parnisa w przypadku, gdyby na tarczy pisało IWC, a tak to po prostu dość podobny zegarek - i jest przynajmniej kilka równie podobnych. Cały ból w tym, że poza tym iz podobny, to bardzo tani, inne jak np.prawie identyczne Zeno - już kosztuje, więc nie wzbudza tylu emocji. Ot, ładny zegarek, dobrze zrobiony stylistycznie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/zeno.jpg)
Wojtek możesz coś przybliżyć o tym producencie o szczelności i czy jest taki zegarek w ofercie najlepiej o takim samym wyglądzie, ale koniecznie musi mieć datownik, bez tego nie ma życia.
tu masz bardzo dokładną recenzję na moim blogu - http://logolife.wordpress.com/category/zegarki/parnis-automatic/ a kilka fotek jeszcze podgrzeje chęci posiadania :) Ale nie płac wiecej jak 280 zł.
Parnis z datownikiem i o takim wyglądzie nie istnieje, szczelności natomiast nie posiada, jest całkowicie wodochłonny :) tzn. nie posiada zabezpieczeń, choć woda tak łatwo i samoistnie się tam nie dostaje, jednak mycie się w tym zegarku jest już igraniem z losem.
robin102
28-11-2010, 21:46
Dzięki Panowie za informacje. O co to to nie, zegarka chińskiego w życiu nie kupię, choć ten jest śliczny.
Nie doczytałem wyżej, że to chińszczyzna :( niemniej rozumiem Wasze zadowolenie, zwłaszcza w kontekście cen :)
Typowe podejście... :???:
Parnis z datownikiem i o takim wyglądzie nie istnieje
No może dokładnie takim nie, ale zbliżonym... :-D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/00127-1.jpg
źródło (http://i735.photobucket.com/albums/ww355/manbushijie/001-27.jpg)
Swoją drogą Parnis Chronomaster jest jedynym moim zegarkiem,
który wzbudził zainteresowanie swoją urodą, już kilku osób postronnych,
jak też pozwolił mi ujawnić w pracy dwuch zegaromaniaków ze stowarzyszeń.
Markowe jakoś w laikach nie wyzwalają emocji, a znawcy wszystko znają i nie robi to na nich wrażenia.
Heh, miałem to samo - Parnis Chronometer (tylko czarny) to mi mlaskali i mlaskali wokoło... A markowy bez echa:mrgreen:
Kurka, o 8mej rano jest tak ciemno, ze moja komórka nie wyrabia się ze zdjęciami.... a właściwie wyrabia sie jeszcze gorzej niż zwykle :roll:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img543.imageshack.us/img543/4227/20101129359m.jpg)
woytec60
29-11-2010, 16:10
Dzięki Panowie za informacje. O co to to nie, zegarka chińskiego w życiu nie kupię, choć ten jest śliczny.
Nie doczytałem wyżej, że to chińszczyzna :( niemniej rozumiem Wasze zadowolenie, zwłaszcza w kontekście cen :)
Jesteś pewny? ;)
Aparaty z Chin jakoś nikomu nie przeszkadzają...
Jednak gdy będziesz kupował jakiś zegarek "Swiss made" to bądź pewny, że lwia część jego podzespołów pochodzić będzie z tego pięknego kraju.
robin102
29-11-2010, 19:22
Wojtku ja mam świadomość, że technologie stosowane przez Chińczyków są z pierwszej najwyższej półki i to nie tylko w temacie zegarków. Oni są w stanie wyprodukować wszystko i to w bardzo dobrej jakości jeśli na jakoś mają zamówienie i ktoś za to zapłaci (kleejent) jeśli klejent chce taniochę to produkują taniochę. To kraj wielkich możliwości, ale ja z czystego snobizmu wolał bym żeby na moim nowym zegarku pisało SWISS MADE tak jak pisze na moim ponad 20 letnim TISSO. Dla mnie kupić chiński zegarek to tak jak aparat fotograficzny firmy Danon ;) Dlatego na swego tisszota dmucham i chucham bo w następny już nie bedzie tyle Szwajcara w Szwajcarze :(
Świat się zmienia ja niestety nie, chociaż może....... :) bo ładne sommmm
I to jest, moim zdaniem, dobre podejście do tematu. Sam mam jednego Chińczyka, którego traktuję jako gadżet, zabawkę, a nie w 100% zegarek. Również mam ciągoty do napisu swiss made, ale nie tylko. Lubię również zegarki japońskie i niemieckie. W sumie zegarek dla mnie musi mieć "to coś". Chińczyki traktuję na zasadzie eksperymentu i nigdy nie założę takiego, jeżeli ma logo producenta z którym nie ma nic wspólnego.
marcin_G
29-11-2010, 19:51
Moja przygoda z prawdziwymi zegarkami to:
- Casio: miałem go 17 lat (słownie: siedemnaście!) i tylko zmieniałem paski i baterie.
- potem przyszedł Timex Expedition Indiglo, 3 wskazówki, budzik stoper, nic wielkiego. Za to nadzwyczajnie dokładny
- mam też Delbanę mojej babci, którą zakładam od "wielkiego dzwona" - urodziny, wigilia itp.
- w dniu urodzin syna kupiłem mu Atlantica Worldmaster, Art Deco - uważam, że to jeden z piękniejszych zegarków męskich
A sercem jestem z firmami Breitling i A. Lange/Glasshuette , choć pewnie nigdy ich nie będę posiadać.....
woytec60
29-11-2010, 21:33
Robin, Maro, sam też mam tylko jednego chińczyka, powyższego Parnisa. To zresztą mój najnowszy nabytek, kupiony poniekąd z ciekawości a jednak uważam go za bardzo udany zakup.
Do tego dwa szwajcarskie (oba stare, stuprocentowe szwajcary i mają "to coś" ), dwa niemieckie (ale też ze szwajcarskimi werkami) i dwa japońskie, mechaniczny i kwarcowy.
Taki zegarkowy miszmasz ;)
PS
Wczoraj na ręku było tak
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img269.imageshack.us/i/co1a0.jpg/)
a dziś tak
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img403.imageshack.us/i/horido2.jpg/)
marcin_G
29-11-2010, 22:59
ten Copernicus to chyba blisko spokrewniony z Atlantickiem. Jak Daewoo i Chevrolet :D
Robin, Maro, sam też mam tylko jednego chińczyka, powyższego Parnisa. To zresztą mój najnowszy nabytek, kupiony poniekąd z ciekawości a jednak uważam go za bardzo udany zakup....
Zgadza się. W takim wypadku bardzo cieszy wysoka jakość (jak na wydane pieniądze) i dokładność chodu:-D
Panowie, po śmierci dziadka znalazłem w jednej z szuflad starego Wostok'a, w którym brakowało trochę części (dziadek lubił grzebać nawet w zegarkach), a którego oddałem do naprawy - mam go jako pamiątkę. Znalazłem tam także jeden zegarek Swiss Made - TELL TV. Ten szwajcar jest na chodzie, ma lekko pokiereszowaną kopertę, ale poza tym wydaje się być sprawny. Nie mogę jednak nigdzie znaleźć informacji na temat tego zegarka, dziadek zawsze nosił Tissota, więc nie było okazji zapytać o TELL'a. Może ktoś z Was wie co to za marka? Postaram się w najbliższym czasie zrobić jakąś fotkę i wstawić do wglądu.
woytec60
30-11-2010, 08:19
ten Copernicus to chyba blisko spokrewniony z Atlantickiem. Jak Daewoo i Chevrolet :D
Dokładnie.
To to samo tylko brandowane na szwajcarski rynek.
"Pod maską" żółty Unitas 6300N na 21 kamieniach, przetrzyma jeszcze większość nowych werków ETA.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img219.imageshack.us/i/co3a.jpg/)
Stan NOS, chociaż prawie mój rówieśnik, z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku.
Przepiękny... No i ten stan... Szok... Nienawidzę Cię :-P
http://www.ablogtoread.com/manufacture-royale-opera-time-piece-watch/
W ramach poznawania nowego aparatu...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.imageshack.us/i/mcsc0015.jpg/)
SlaWasII
02-12-2010, 00:15
Ładny zegarek, ciekawe zdjęcie. Wrzuć jakieś metadata obrazka...
PS
Zachorowałem na tego Hamiltona. Do czego mogą się przydać te skale na obwodzie? Nic mi nie przychodzi do głowy... Suwak logarytmiczny? Bajer?
Co do obrazka:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img204.imageshack.us/i/fotkas.jpg/)
A tutaj instrukcja do zegarka:
http://www.uhrzeit.org/doc/produkte/H77616533_Anleitung.pdf
:smile:
Ciężko mi idzie oswajanie "dedziewięćdziesiątki". Po przyzwyczajeniu do Olympusa szukam na Nikonie przycisków funkcyjnych. Jeszcze go nie czuję, ale potencjał ma wielki.
Hamilton ma świetne zegarki. Też trochę choruje na jednego.
Czy wiecie może gdzie w Warszawie (+ bliższe okolice) można by obejrzeć i poprzymierzać zegarki Hamiltona ?
Pepsi Mako, NoofffkA, jestem przezachwycony.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/130819015-2.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/130819015.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/130819013-2.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/130819013.jpg)
Maki gratulacje. Świetny sikor. Ja właśnie sprzedałem czarnego mako i zastanawiam się czy nie wziąć takiego pepsi na gumiaku. Ten gumiak nie za sztywny jest? Nie pije w żyły itd? Tarcza jest niebieska?
Maki gratulacje. Świetny sikor. Ja właśnie sprzedałem czarnego mako i zastanawiam się czy nie wziąć takiego pepsi na gumiaku. Ten gumiak nie za sztywny jest? Nie pije w żyły itd? Tarcza jest niebieska?
Tarcza jest niebieska, pięknie opalizuje, gumiak jest chyba bardzo w porządku, jakoś nie widze różnicy co do mojego Suunto czy G-shocka. Szczerze to wolałbym na bransolecie, ale stwierdziłem że jak kupię jeszcze Orange Mako na bransolecie to podmienię. Zresztą nie miałem wyboru.
Natomiast sam nie wiem co mi odbiło z tym Pepsi, ale się normalnie w nim zako****ę. Nie znam się na zegarkach ale poczułem miętę do Orientów, m.in. też do Multi Year Calendar. Przez miesiąc jarałem się na Seiko takie jedno, a kupiłem 2 Orienty :-P
czemu sprzedałeś czarnego mako?
Pozdr
Sprzedałem bo... nie wiem... no sprzedałem po prostu. Nadarzyła się okazja na forum zegarkowym ... :)
W ten sposób powstały fundusze na nowy zegarek i tyle... ;)
Dzięki za info.
krzysztof jot
03-12-2010, 17:16
Pepsi Mako, NoofffkA, jestem przezachwycony.
nie bierz tego do siebie, ale skoro dyskutujemy, doradzamy - to jest to zegarek "pachnący" latami dziewięćdziesiatymi - niestety trochę mały, a przynajmniej tak wygląda na Twojej ręce. A zwłaszcza na sportowy zegarek.
42-44mm to obecnie "wymagany" standard :) właściwie każda nowa linia zegarków to modele w tym rozmiarze. Niby nic, niby każdy ma swoje preferencje, ale... ale kupując dziś, warto patrzyć do przodu a nie za siebie.
Ciekawe rady. Ja tego mogę nie brać ale:
w ogóle nie wiem jak to skomentować, to raz
tu się nie doradza tylko pokazuje co się ma na ręku, to dwa
skąd wiesz co bedzie kiedyś, trzy
koperta Mako ma 42 mm, cztery
divery nigdy nie były i chyba nie będą patelniami, pięć
nie wiem co tu jeszcze dodać :-P
Co Twoim zdaniem wypada dziś kupić żeby wyglądać jakoś dziś i w przyszłości?
Pozdrawiam
Moim, wtrącającym się bez zaproszenia, zdaniem: W ŚWIECIE ZEGARKOWYM KUPUJE SIĘ TO, DO CZEGO SERCE MOCNIEJ BIJE, A NIE TO CO JEST "W MODZIE" LUB TEZ MA FYFDZIESIĄT MILIMETRÓW ŚREDNICY :)
Co nie zmienia faktu, że 44 mm Hamiltona X-Winda rządzą:razz:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img183.imageshack.us/i/mpb014506.jpg/)
Maro66.
a to to oczywista oczywistość :)
Hamiltony IMO boskie są.
Maro66.
a to to oczywista oczywistość :)
Hamiltony IMO boskie są.
Zgadzam sie w całej rozciągłości. Boskie są też piloty/aviatory Steinhart'a.
krzysztof jot
04-12-2010, 01:55
Moim, wtrącającym się bez zaproszenia, zdaniem: W ŚWIECIE ZEGARKOWYM KUPUJE SIĘ TO, DO CZEGO SERCE MOCNIEJ BIJE, A NIE TO CO JEST "W MODZIE" LUB TEZ MA FYFDZIESIĄT MILIMETRÓW ŚREDNICY :)
e, serce to do dziewczyny ma bić :), zegarek to biżuteria i część stroju - ma być modny...
SlaWasII
05-12-2010, 02:00
zegarek to biżuteria i część stroju - ma być modny...
Albo antyk! No, może prawie antyk, bo antyki zawsze są modne... :)
andrzej_suse10
05-12-2010, 10:45
Bez urazy, ale "ma być modny" to podejście upudrowanych bezmózgich plastików tudzież galerianko-pochodnych dziewczyn z gimnazjum, a nie poważnego myślącego faceta. Ma być taki, żeby pasował właścicielowi. Popieram Fraglesa.
Może jednak zaciągnijcie trochę ręczne hamulce, bo pyskówek nam tu nie potrzeba. :wink:
Sapphiron
05-12-2010, 11:04
hehehe, nie ma to jak walki fanatyków ^_^
A ja tam powiem tak, zegarek musi być wytrzymały i funkcjonalny. Czy jest ładny czy modny to już mnie osobiście nie jara. Jara mnie za to to że mogę się z nim wykąpać, mogę pływać na basenie czy w jeziorze... Miło też jak jest podświetlany dobrze :)
krzysztof jot
05-12-2010, 12:23
Bez urazy, ale "ma być modny" to podejście upudrowanych bezmózgich plastików tudzież galerianko-pochodnych dziewczyn z gimnazjum, a nie poważnego myślącego faceta. Ma być taki, żeby pasował właścicielowi. Popieram Fraglesa.
Może jednak zaciągnijcie trochę ręczne hamulce, bo pyskówek nam tu nie potrzeba. :wink:
ja tam spokojnie to przełknę i nie będę ripostował, kolega widocznie nie widział wielu zegarków u "poważnie myślących facetów" :)... oj,a jest co zobaczyć i pooglądać :)
SlaWasII
05-12-2010, 12:41
Ja zaś powiem tak.
Wydaje mi się, że jeśli dobrze zrozumiałem intencje zawarte w temacie wątku, to pytanie skierowane jest raczej do kolekcjonerów, którzy mają więcej niż dwa zegarki i dziś mają na ręku jeden z nich. Większość moich zegarków leży głównie w szufladzie jako lokata kapitału (proszę nie brać tego zbyt dosłownie) i coś co lubię czasem założyć pod elegancki mankiet (smokingu nie posiadam). I w większości wcale nie są one wodoszczelne, modne czy też z iluminatorem, że o "dżiszoku" nie wspomnę. ;)
Żem fanatyk nie lubiący egzaltacji, do tego moja kolekcja skromna, zaciągam ręczny i zamieniam w słuch... :mrgreen: Fajny wątek, nie trza psuć!
Może kogoś zainteresuje: http://www.ibood.com/pl/pl/ a tu szczegóły (http://www.ibood.com/pl/pl/product_specs/4367/Automatyczny_zegarek_Invicta_Pro_Driver_8926/)
krzysztof jot
05-12-2010, 13:28
Ja zaś powiem tak.
Wydaje mi się, że jeśli (..........)
Żem fanatyk nie lubiący egzaltacji, do tego moja kolekcja skromna, zaciągam ręczny i zamieniam w słuch... :mrgreen: Fajny wątek, nie trza psuć!
tak, tak tu masz absolutna rację, aczkolwiek poza kolekcjonerami zbierającymi zegarki różne ( których tu właśnie raczej nie ma - i słusznie, bo to nie forum zegarkowe) są kolekcjonerzy "komsumpcyjni" ") których kilku tu jest - czyli mają kilka zegarków, pocieszą się trochę :) jednym czy drugim i sprzedają i kupują następny - jedni jak kolega od Orienta " bo czują miętę do danego modelu, inni - bo chcą coś nowego i modnego. Jednych stać na przewalanie Omeg, Rolexów i Breitlingów, innych Tissotów, Certin, Atlantik'ów czy Seiko.
Ja skoro kupuje coś dziś, to staram się aby było też w "dzisiejszym" designie, bo tak lubię, bo traktuje to jak kolejną zmianę płaszcza czy butów. Nie dlatego, że zniszczone, ale że niemodne. To nie wyklucza oczywiście zwolenników tradycyjnych wzorów - pięknych, tradycyjnych, klasycznych - modnych tak w roku '59 jak '99. Jednak orient-pepsi trudno zaliczyć do tej klasyki, a jeśli to raczej do klasyki gatunku, jak marynarkę z szerokachnymi ramionami z lat osiemdziesiątych. I tylko tyle chciałem przez to powiedzieć - bo jak ktoś chce, i mu z tym dobrze - może nosić dziś i taką marynarkę i taki zegarek. I czasem ktoś pyta na forum jaki krawat - bo nie wie, a inny - jaki zegarek. Wiec dziś - jeśli nie klasyczny - to raczej z linii większych, raczej na pasku czy kauczuku niz bransolecie, raczej z niebieskim na tarczy niż z żółtym... ale to trendy które są, co nie oznacza - że muszą być.
krzysztof jot
05-12-2010, 13:35
Może kogoś zainteresuje: http://www.ibood.com/pl/pl/ a tu szczegóły (http://www.ibood.com/pl/pl/product_specs/4367/Automatyczny_zegarek_Invicta_Pro_Driver_8926/)
przyzwoite zegarki, zazwyczaj import ze stanów - tam chyba koło 70 US ten model - klasyk w stylu Rolexa, sympatyczny "sold" http://www.amazon.com/gp/product/B000JQFX1G?ie=UTF8&tag=automatic-watch-20&linkCode=as2&camp=1789&creative=9325&creativeASIN=B000JQFX1G - zawsze w opisie, że kosztował 300 - 500 dolców a teraz super oferta i jedyne 70 :), tylko, że tak od kilku lat, po 300 jakoś ich nie pamiętam :). Wart swojej ceny.
O co Ci chodzi cały czas? Ja Cię wcale nie pytam o zdanie jak mam się ubierać, ani co na ręce nosić. mam też identycznego Orienta jak ta Invicta i...co z tego?
krzysztof jot
05-12-2010, 22:24
O co Ci chodzi cały czas? Ja Cię wcale nie pytam o zdanie jak mam się ubierać, ani co na ręce nosić. mam też identycznego Orienta jak ta Invicta i...co z tego?
nie nic, nie róbmy OT, nie mam nic przeciwko Orientowi, coś w którymś momencie zostało źle zinterpretowane, moje zdanie "modowe" nie ma tu znaczenia.
Ja od 4 lat śmigam z takim Seiko 5
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img577.imageshack.us/i/dsc4042.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img203.imageshack.us/i/dsc4089.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img811.imageshack.us/i/dsc4099x.jpg/)
trochę już jest porysowany co widać na zdjęciach ale wciąż chodzi bez najmniejszych problemów, bardzo go lubię ze względu na jego "duszę" lecz najwyższy czas na mały upgrade i tu zaczynają się schody ponieważ jestem kompletnym laikiem w zegarkowej dziedzinie.
W moim centrum zainteresowania znalazły się dwa modele Tissota ale zanim dokonam wyboru chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica między nimi, chodzi mi o to czego nie widać, bo różnica w cenie jest prawie trzykrotna a nie chcę mi się wierzyć żeby opcja "Power Reserve" potroiła wartość tego pierwszego, może mechanizm ich różni?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img221.imageshack.us/i/t00642416053001.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img706.imageshack.us/i/t41142353.jpg/)
Ma inny mechanizm, ETA 2897, a nie ETA 2824. Sam mechanizm (2897) to wersja rozwojowa jednego z najlepszych mechanizmów automatycznych, czyli ETA 2892. Biorąc pod uwagę powyższe, cena jest w miarę OK. Sam mechanizm jest bardziej wytrzymały i ma (podobno) lepsze wartości robocze, lepsze łożysko wahnika i lepsze nakręcanie ręczne mechanizmu, nie katujące przekładni tak, jak w 2824.
Sapphiron
06-12-2010, 22:28
A ja dzisiaj dostałem w prezencie stary zegarek Slawa, Zdiełano w CCCP, 21 jewels. Co najlepsze nadal chodzi i cudownie cyka :)
Sapphiron
07-12-2010, 00:15
A dokłądnie ta Slawa:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img26.imageshack.us/img26/8789/slawa.jpg)
Tyle że mój ma tarczę ecru na obrzeżach a szarą w środku i napis po rosyjsku a nie zangielszczony :)
krzysztof jot
07-12-2010, 01:51
kilka osób miało ochotę na coś w stylu Parnisa z niebieskimi wskazówkami ale zniechęcała ich "chińskość" zegarka, więc dziś oglądałem nowa kolekcje TX i jest kilka fajnych nowych modeli, w tym takie coś
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/tx01.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/tx02.jpg)
Tu inne z serii - http://www.watchismo.com/tx-classic-perpetual-calendar-watches-310-series.aspx
a tu więcej o pozostałych nowych modelach http://www.watchismo.com/tx-watches.aspx
a tu TX jeśli nie znana - http://www.txwatches.com/index.html
W Aparcie ten z obrazka coś około 1200 pln. Ładny, duzy efektowny.
Gamegirl
07-12-2010, 08:51
w odczytywaniu na"takim czymś" jak na pierwszym zdjęciu to bym się zgubiła;)
Maro66 dzięki wielkie za odpowiedź :) rozjaśniłeś mi mocno info na temat tego Tissota :)
A przed chwilką korzystając z chwili słabości zamówiłem sobie HAMILTON'a KHAKI GMT AIR RACE (dokładnie takiego jak na zdjęciu) bo zakochałem się w jego wyglądzie, trafił w mój gust jak amor w serducho :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img192.imageshack.us/i/f86b3ffe7f8d3433.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img827.imageshack.us/i/hamiltonh77665373.jpg/)
Teraz już wiem że na jednym nie poprzestanę :) Tissot Le Locle Power Reserve stoi w kolejce jak drugi.
piękny wybór, też o takim niedawno myślałem... ale nie udało się namówić 2 połówki
Hamiltony mają "coś" w sobie. Te zegarki uzależniają. Ja się w swoim zakochałem. Kawał bydlęcia na łapie8)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img412.imageshack.us/i/mpa214426.jpg/)
Graty ale Hamiltony uzależniają - uważaj ;-)
Sapphiron
08-12-2010, 12:04
Ja niestety sie bardzo zawiodłem na Slawie... raz na pół doby trzeba nakręcać na maxa bo nie wytrzymuje dłużej niż 24H... To normalne czy nie bałdzo?
Narazie noszę zegarynkę firmy ERNEST: http://allegro.pl/modernistyczny-model-ernest-w-promocyjnej-cenie-i1344405265.html
Pięknie komponuje się z pieszczochami :) jest solidny, cudownie cyka, bardzo wyraźny blat. Szkoda tylko że to masowy chinol...
Sapphiron
08-12-2010, 14:21
Ja niestety nie kupuję zegarków. Poprostu dostaje i trzymam w kolekcji. Ernest jest prezentem z Paryża, moja ukochana mi przywiozła. Slawa jest prezentem od siostry która wypatrzyła go na targu staroci. Q&Q dostałem od mamy na początku studiów... I jakoś to leci... Nie mam hajsu na wydawanie na zegarki bo nawet na dobre szkło nie mam a to ważniejsze...
robin102
08-12-2010, 18:47
Chooopy napiszcie coś o tej firmie HAMILTON bo nazwa mi się podoba :), a nigdzie u siebie w mieście ich w sklepach nie widać. na allegro tez nie za wiele sztuk i to jakieś obrośnięte gadżetami modele, a mi trzeba prościznę- skromniznę w formie. tam są szwajcarskie mechanizmy, a koperty amerykańskie ? jak nie kupić podróby ???
Na razie taki coś wyczytałem :) :) :)
Hamilton jest również silnie związany z Hollywood, zegarki tej firmy można było zobaczyć na rękach głównych bohaterów w filmach: Faceci w czerni, Zabójcza broń 4, Dzień Niepodległości, Masz Wiadomość. Obecnie Hamilton należy do Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego (FHS), dzięki dokładności, niezawodności i precyzji wykonania zegarków firma kontynuuje swój sukces rynkowy...
... Zasady biznesowego savoir vivre mówią, że mężczyzna nie powinien mieć na ręku zegarka w cenie nie niższej niż jego 1 miesięczne zarobki. ...
:shock:
A kobieta ?
mężczyzna nie powinien mieć na ręku zegarka w cenie nie niższej niż jego 1 miesięczne zarobki.
Z tego wynika niezbicie, że mężczyzna jest skazany na tanie zegarki. ;)
Sapphiron
08-12-2010, 21:13
Czyli mój jest i tak droższy bo zarobków mam 0zł miesięcznie :D
nowy nabytek :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img593.imageshack.us/i/dsc0613v.jpg/)
krzysztof jot
08-12-2010, 22:17
.......Jest to "szlachetny" odłam TIMEX-a. Od 2 lat mam jeden z modeli tj. "TX Fly-back Chronograph - T3B871". ...........................
ciekawi mnie TEN model : http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/5143_Certina_DS_1_Automatic_Limited_Edition_C00640 71608100 ... w wersji limitowanej 5000 sztuk w całkiem znośnej cenie. .........
Zorientowanym na zegarki mechaniczne proponuję nie zjeżdżać poniżej mechanizmu eta valjoux 7750.
nowe TX masz parę postów wyżej. Może i ciekawe, ale marka TX w zasadzie niewiele mówi cokolwiek.
Co do tej limitacji - no wiesz limit 5000 sztuk to powiedzmy szczerze - żaden limit. Więc tu bym na to raczej nie zwracał uwagi. Taki chwyt marketingowy. na allegro w dobrych cenach kupisz, jak Ci pasuje do ręki - fajny zegarek. No, zegarki na VJ to jednak minimum 4-5tys przy najtańszych markach.
krzysztof jot
08-12-2010, 22:34
Chooopy napiszcie coś o tej firmie HAMILTON bo nazwa mi się podoba :),
... jak nie kupić podróby ???
..
byłbym bardzo ostrożny przy Hamiltonach. Ostatnio jakis sprzedawca z Hong Kongu oferuje na allegro - znając możliwości replik - byłbym ostrożny, bo zegarmistrz też nie pozna jak nie widział w życiu oryginału. Tylko z pewnego źródełka. Co do marki - ma z 80 lat, Presley nosił, harrison Ford i pare innych gwiazd.
Z klasyki nowoczesnej to Jazzmaster http://www.watchtalkforums.info/forums/content.php?r=63-REVIEW-The-Hamilton-Jazzmaster-Chronograph
W Krakowie w Galerii Krakowskiej jest salon gdzie są Hamiltony, Eposy, TAGi - i zauwazyłem że to co tam na wystawie często jest na allegro w nicku swiss-made i mysle ze to jest jakoś "powiazane".
Notabene, jak prosty Hamilton to może jednak np. EPOS ? piękne i solidne zegareczki - http://allegro.pl/listing.php/search?string=epos&category=19873
Sapphiron
08-12-2010, 23:00
Kurna jakie ceny... jak za dobre szkło portretowe...
:-P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img822.imageshack.us/img822/4518/dsc7606m.jpg)
Witajcie!
Już od dwóch lat korzystam z zegarka GFF sprawdza się i nie jest brzydki (ale to tylko moja subiektywna opinia) kiedyś był dostępny w katalogu BP, lecz nie wie, czy coś się nie zmieniło.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/703228-1.jpg
źródło (http://www.kdc.pl/pub/mm/img/220/703228.jpg)
Seiko SNK809K2 z paskiem który oryginalnie był w tym Citizen'ie (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2155232#post2155232)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img221.imageshack.us/img221/5919/sam3208.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img96.imageshack.us/img96/425/sam3230.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img59.imageshack.us/img59/8898/sam3236.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img254.imageshack.us/img254/3439/sam3244.jpg)
Zdjęcia wykonane na szybko Samsungiem EX1 (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=142045) :)
Lekki OT, ale dotyczy zegarków.
Wczoraj zamówiłem zegarek na prezent i dziś otrzymałem następującego maila ze sklepu internetowego:
Dziękujemy za Dobre Zakupy w naszym sklepie!
Dziś nasz najszybszy pracownik, wszedł do specjalnego
zwalniającego czas magazynu, by zrealizować Twoje zamówienie.
Po odnalezieniu wszystkich elementów zamówienia, starannie
wszystko przetestował. Robił to z taką pasją, że nawet nasz
zwykle opieszały czasoprzypominacz musiał go upomnieć.
W naszym magazynie nie można zbyt długo przebywać, gdyż
wiąże się to z późniejszymi trudnościami z przywyknięciem
do normalnego czasouciekania.
Twoje zamówienie zostało niezwykle starannie zapakowane
i w napięciu oczekiwaliśmy na przybycie kuriera DHL. Kurier,
jak zwykle zapytał - Jak to robimy, że jesteśmy wciąż
uśmiechnięci - a my pokazaliśmy mu Twoje zamówienie.
Zrozumiał wszystko, gdy tylko zobaczył co jest w środku.
Piękne, lśniące, dostojne i modne, a całość doskonale dopełnia
czasowstrzymujące opakowanie. Zabrał więc ostrożnie paczkę
i z uśmiechem na ustach wyszedł. Zostawił jednak numer listu
przewozowego, by można było śledzić paczkę na stronie
internetowej DHL.
Uśmiechnąłem się, a jutro mam nadzieję odebrać przesyłkę. :grin:
Sapphiron
09-12-2010, 15:02
marekm, czyli ludzie z pasją jak i pomysłem :) Oby więcej takich sprzedawców :)
marekm fajna historia :) tylko pochwal się cóż takiego zamówiłeś że pracownikom nie schodził uśmiech z twarzy hehe
Mój AIR RACE właśnie przed chwilką zapukał do mych drzwi :) Proszę nie zwracać uwagi na zadrapaną rękę przez wrednego kota sąsiadów hehe
zdjęcie na szybko
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img411.imageshack.us/i/dsc4125.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img440.imageshack.us/i/dsc4139.jpg/)
a tu porównanie z Seiko 5
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img808.imageshack.us/i/dsc4135j.jpg/)
Jestem pod niesamowitym wrażeniem dokładności wykonania tego Hamiltona po prostu majstersztyk, już zacieram ręce na kolejną zabaweczkę :)
rzeczywiście piękna maszynka.
No, X-Copter, to kozak jakich mało :-D
krzysztof jot
10-12-2010, 00:07
Chooopy napiszcie coś o tej firmie HAMILTON bo nazwa mi się podoba :), a nigdzie u siebie w mieście ich w sklepach nie widać......
dwie ładne sztuki dla oszczędnych w wersji kwarc, jakby nie te 40 mm kupiłbym obie :)
- http://zegarkiclub.pl/forum/topic/51658-hamilton-khaki-navy-sub-gmt/
- http://zegarkiclub.pl/forum/topic/51659-hamilton-khaki-air-chrono/
Być może coś przeoczyłem, ale chyba nikt jeszcze nie prezentował zegarka rosyjskiego.
Vostok Komandirskie K-34 GMT Titanium:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img695.imageshack.us/img695/5042/sam3293.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img191.imageshack.us/img191/9149/sam3271.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img638.imageshack.us/img638/7171/sam3255.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img52.imageshack.us/img52/5616/sam3280.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img26.imageshack.us/img26/3550/sam3263.jpg)
Pstryki wykonane Samsungiem EX1 :)
No gratuluje Hammiego.. A ja dziś na łapce mam swojego:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img20.imageshack.us/img20/5766/imgp0003m.jpg)
Slava :)
Śpieszy się prawie minutę na dobę, ale kto by się tym przejmował :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img574.imageshack.us/img574/8900/sam3301.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img530.imageshack.us/img530/9830/sam3302.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img149.imageshack.us/img149/3868/sam3305.jpg)
Sapphiron
10-12-2010, 17:51
aras masz szczęście z tym spieszeniem, moja menda się śpieszy coś koło 5-6 minut na dobę...
Możliwe że zaniose do Zegarmistrza ciekawe co powie...
Boryszuk
11-12-2010, 00:08
Panowie, a Sekondą warto sobie zawracać głowę? Widziałem dziś w sklepie zwykły, prosty zegarek (nie mogę teraz na stronie producenta znaleźć) za niewielkie pieniądze, który nawet wpadł mi w oko. Mi Sekonda jakoś tak przyzwoicie się kojarzy ale ja to się nie znam.
aras masz szczęście z tym spieszeniem, moja menda się śpieszy coś koło 5-6 minut na dobę...
Możliwe że zaniose do Zegarmistrza ciekawe co powie...
Ile zajmuje Ci przestawienie rano zegarka o te 5 minut? Mi jakieś 5 sekund, to po prostu element porannego rytuału. Czy zawsze potrzebujesz znać czas z dokładnością do sekundy? Taki urok niektórych radzieckich/rosyjskich mechaników, + 10 do oldschoolu :)
SECONDA - Angielska marka zegarków, obecnie produkowane w Chinach.
Tanie i można znaleźć coś ładnego, raczej szału wśród "fachofcuf" tym nie zrobisz, ale jak ci się podoba to bierz.
Może masz kogoś w UK, kto mógłby ci kupić i przywieźć, przesłać - będzie taniej niż w Polsce.
BTW: Saphironpięć minut na dobę? Masakra.
Dlatego wolę quartz.
Córka ma jakiś taki zabawkowy zegarek z pieskiem,
za parę F, przeleżał przez kilka miesięcy zagubiony w zabawkach,
(niedawno było sprzątnie - czas zrobić miejsce na nowe zabawki, pozbyć się tym nieużywanych itp..)
zegarek się znalazł, pokazywał dobrą godziną, co do minuty
(czas różnił się o pełną godzinę, bo nikt nie zmienił z letniego na zimowy).
Sapphiron
11-12-2010, 13:27
nie no coś dziwnego się dzieje bo po wczorajszym nakręceniu dzisiaj już było 10 minut do przodu :|
nie chcę krakać ale chyba mechanizm już pada na pysk...
Boryszuk
11-12-2010, 14:48
Może masz kogoś w UK, kto mógłby ci kupić i przywieźć, przesłać - będzie taniej niż w Polsce.
Kogoś tam mam w tym UK ;)
Generalnie nie zależy mi na zachwycie ze strony znawców tylko na zegarku, którego nie będę musiał codziennie przestawiać o 5 minut ;) Nie chcę wydawać na to góry pieniędzy i chciałbym coś bezobsługowego. Fajnie by było żeby był (on, ten sikor) wmiarę odporny na zarysowania i na pył (ze względu na pracę).
nie no coś dziwnego się dzieje bo po wczorajszym nakręceniu dzisiaj już było 10 minut do przodu :|
nie chcę krakać ale chyba mechanizm już pada na pysk...
W takim razie mój pada na pysk od nowości :D Ale na szczęście tylko na pół gwizdka, bo jakieś 3,5-5 minut na dzień.
BugsBunny
11-12-2010, 17:15
marekm, czyli ludzie z pasją jak i pomysłem :) Oby więcej takich sprzedawców :)
raczej nowa moda - oto jakiego maila dostałem ze sklepu z płytami:
Your CD has been gently taken from our CD Baby shelves with sterilized contamination-free gloves and placed onto a satin pillow.
A team of 50 employees inspected your CD and polished it to make sure it was in the best possible condition before mailing.
Our packing specialist from Japan lit a candle and a hush fell over the crowd as he put your CD into the finest gold-lined box that money can buy.
We all had a wonderful celebration afterwards and the whole party marched down the street to the post office where the entire town of Portland waved "Bon Voyage!" to your package, on its way to you, in our private CD Baby jet on this day, October 14, 2010.
We hope you had a wonderful time shopping at CD Baby. In commemoration, we have placed your picture on our wall as "Customer of the Year." We're all exhausted but can't wait for you to come back to CDBABY.COM!!
Thank you, thank you, thank you!
Sigh...
We miss you already. We'll be right here at http://cdbaby.com/, patiently awaiting your return.
ale jednak miło... :grin:
Sapphiron
11-12-2010, 17:59
Oczywiście że miło. Lepiej dostać klepany wierszyk niż sam numer konta i dane do przelewu bez żadnego dziękuję czy spadaj na bambus...
Vesna
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img25.imageshack.us/img25/3136/dsc8613d.jpg)
Karl Johansson
11-12-2010, 21:06
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img560.imageshack.us/img560/4969/dsc8035.jpg)
A ja dziś tak. Skromnie bardzo, niestety, bo i środki mocno ograniczone, ale nosi się przyjemnie, i wygląda całkiem nieźle (moim skromnym, oczywiście ;P)
Ale już przez Was i mojego Ojca, to się ślinię do paru zabawek, tylko najpierw muszę się zdecydować, który bank obrabować najpierw...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img96.imageshack.us/i/34384992.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Jakiś czas temu pytałem czy ktoś z Was cokolwiek wie na temat firmy TELL (załączam podglądowe foto).
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img140.imageshack.us/i/telltv.jpg/)
Nie znam się na zegarkach, zazwyczaj kupuję taki, który mi się podoba. Ten jest dla mnie pamiątką. Chciałbym dokupić do niego pasek - może, moglibyście coś zaproponować...
Pozdrawiam
Edit: Mam w posiadaniu także Tissota, który ma lekko porysowaną bransoletkę...według książeczki, która jest dołączona do zestawu zegarek wraz z bransoletką jest pozłacany (białe i żółte złoto) czy pasta polerska do biżuterii mogłaby pomóc w tym wypadku pozbyć się rys?
robin102
12-12-2010, 14:04
Koledzy znawcy tematu, czemu na tym konkretnym zegarku który mi się podoba nie tylko z powodu ceny nie jest napisane SWISS MADE , co tam za mechanizm jest ?
http://allegro.pl/hamilton-khaki-king-h64451533-czarny-nowy-i1329366902.html
Przy okazji dziwne macie te swoje zegarki mój TISSOT z napędem kwarcowym prawie już 25 letni spieszy się ostatnio na miesiąc raptem 3 sekundy -chyba dogorewa lub czyszczenia wymaga, tylko nie mówcie, że takich zegarków się już nie produkuje
Jaki sens płacić za sikora kilka tysi który chodzi jak kulawy pies
woytec60
12-12-2010, 14:16
Nie piszą bo to kwarcok.
Co za różnica jaki?
Robin, kwarce na ogół są dokładniejsze od automatów, nawet z wysokiej półki.
Dla napisu Swiss made nie ma znaczenia kwarc czy automat czy w ogóle ręczny. Znaczenie ma ilość procentowa częsci wyprodukowanych w Szwajcarii (może ktoś dokładnie to doprecyzuje).
cytat:
A watch is considered Swiss, according to the Swiss law if:
* its movement is Swiss and,
* its movement is cased up in Switzerland and;
* the manufacturer carries out the final inspection in Switzerland
A watch movement is considered Swiss if:
* the movement has been assembled in Switzerland and,
* the movement has been inspected by the manufacturer in Switzerland and;
* the components of Swiss manufacture account for at least 50 percent of the total value, without taking into account the cost of assembly.
Czyli innymi słowy kupujesz sobie Adriaticę z napisem Swiss Made wsadzonym gdzie się da a tak naprawdę otrzymujesz zegarek z kopią chińskiego mechanizmu :)
Mam pytanie do kolegów z miasta Lodzi<sorrki ale duże ł mi nie wyskakuje>gdzie na Teofilowie lub troszkę dalej znajdę dobrego zegarmistrza??.
Chodzi mi o drogi zegarek,który został mi podarowany w dzień pozbawienia wolności:).
Najlepszy (podobno) spec od zegarków mieści się na Struga 11.
Najlepszy (podobno) spec od zegarków mieści się na Struga 11.
Dziękuje a_nia,kurczę zapomniałem że mamy też koleżanki na forum.
Ale ze mnie d...:)
krzysztof jot
12-12-2010, 17:07
Czyli innymi słowy kupujesz sobie Adriaticę z napisem Swiss Made wsadzonym gdzie się da a tak naprawdę otrzymujesz zegarek z kopią chińskiego mechanizmu :)
Adriatica to jeszcze daje rade z tym napisem, ale taki lansowany w Polsce BISSET to zdecydowanie odległy od Swiss . Nad słusznościa napisu Swiss Made czuwa FHS - Szwajcarska Federacja Zegarków http://www.fhs.ch/en/
Tu jest sporo zegarkowej wiedzy - http://forum.hardware.fr/hfr/Discussions/Loisirs/horlogerie-montres-concours-sujet_1750_1.htm
a ja mam komórkę z zegarkiem
andrzej_suse10
12-12-2010, 17:27
a ja mam komórkę z zegarkiem
ekscentryk... :shock:
BugsBunny
18-12-2010, 16:30
Koledzy znawcy tematu, czemu na tym konkretnym zegarku który mi się podoba nie tylko z powodu ceny nie jest napisane SWISS MADE , co tam za mechanizm jest ?
http://allegro.pl/hamilton-khaki-king-h64451533-czarny-nowy-i1329366902.html
na Hamiltonach "swiss made" potrafi być na dekielku - przynajmniej na moim Khaki tak jest
http://watchshock.com/archive/Hamilton/Khaki/Field_Khaki/S.W.A.T._H684210/
(nie mój, ale identyczny)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img833.imageshack.us/img833/61/atlantic3.jpg)
U mnie niezmiennie od 20 lat.
GOLANA - mówi komuś coś ta nazwa, to faktycznie szwajcar czy podróbka jakaś?
Ładne są i jakieś takie tanie jak na "szwajcary".
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/51RIXxeSYZL_SL500_AA300_-1.jpg
źródło (http://ecx.images-amazon.com/images/I/51RIXxeSYZL._SL500_AA300_.jpg)
Fossil, to amerykańska marka, stawiająca na wygląd, a nie bebechy, ładne zegarki w przystępnej cenie, a w środku kwarce średniej klasy ;). Sam chciałem sobie jednego kupić, ale wybrałem mechanika w tej samej cenie i nie żałuję.
Z ciekawości prześledziłem cały temat o zegarkach...
Co do zegarków firmy Fossil; tak gwoli prawdy - w środku jest Citizen (Miyota) lub Ronda. Tzw. "Chińska tandeta" jest ładowana do mechaników Fossila.
GOLANA
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/48996-golana-czy-aby-napewno-swiss-made/
woytec60
20-12-2010, 20:17
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img211.imageshack.us/i/80035539.jpg/)
noo i mi sie trafilo.. przemierzajac centrum handlowe trafilo mi sie na oczy takie cus:
http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,3,Jacques_Lemans,UEFA_Champions_League,1 453
i tak poza opisem na logolife to ciezko cos o tej marce znalezc poza ulotkowymi reklamami. stylistycznie mi sie podoba.
no ale z drugiej strony jest np taki http://www.jomashop.com/tissot-t17-1-526-52.html
firma raczej bardziej uznana, swiss raczkami made.. szafirowe szkielko .. tylko ciupel maly mi sie zdaje.
jak wyglada na dluzsza mete taki JL ? warto, nie warto?
robin102
21-12-2010, 14:58
To i ja się pochwalę zegarkiem szwajcarskim co ma 102% zawartości zegarka szwajcarskiego w zegarku :)
Ma blisko 25 lat, chodzi z dokładnością 3 - 4 sekundy na plus w ciągu miesiąca !. Przez te prawie 25 lat zużył 5 srebrowych baterii firmy RENATE, leżał wiele razy na glebie, spadł z drugiego pietra na trawnik, kilka razy w łazience na terakotę, był pod wodą ze 3 razy chyba. Produkują takie dziś ?
Szukam coś podobnego w formie i dokładności w rozsądnej cenie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/RB1_6455.jpg)
Uprzedzając pytanie.
Tak w ten sposób ostatnio noszę zegarek, bo nie wierzę wbudowanym zegarkom w aparaty nikon. Robię zdjęcie, a potem rzut oka i do notesu wpisuję godzinę i datę zrobienia :)
Robin, a po co chcesz wydawać ...set złotych skoro dobrze Ci służy?
Pytam czysto z ciekawosciożyczliwości.
robin102
22-12-2010, 13:32
Piękny, ale że co, jak ? niemiecki ? Mechanizm ALFA to co to za kręciołek jest ?
http://allegro.pl/nomos-glashutte-tangente-sport-index-alpha-okazja-i1358998245.html
a mego poczciwca za grosze normalnie można kupić :(
http://allegro.pl/zegarek-tissot-seastar-bez-minimum-i1325175664.html
bigmak ostatnio non stop prawie
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/bigmaknr-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/bigmaknr.jpg)
bigmak ostatnio non stop prawie
Orient rulez
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img211.imageshack.us/i/80035539.jpg/)
Piękny! :)
;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img704.imageshack.us/img704/7411/imgp0062mp.jpg)
Pytanie związane z tematem. Widział ktoś może gdzieś do kupienia zegarek, który chodzi w lewo? :P Kiedyś miałem taki na ścianie, ale się popsuł niestety. Mina znajomych sprawdzających godzinę była bezcenna ;).
Na toys4boys.pl jest, sam kupowałem rok temu na prezent :)
http://www.toys4boys.pl/Zegar-cofajacy-czas-item388.html
Najlepszy (podobno) spec od zegarków mieści się na Struga 11.
Potwierdzam, to miłośnik zegarków, tani nie jest, ale serce wkłada w robotę. Longinesa po ojcu wyszykował mi wspaniale. (kurcze, może wreszcie zrobię mu fotę).
Kosteczka:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img46.imageshack.us/img46/1734/imgp0074m.jpg)
Dziś Przeczysta.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/prs53_1gmt-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/prs53_1gmt.jpg)
mój pilot Laco :):
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/7ddd6c51c7416e41-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)
woytec60
23-12-2010, 20:46
Laco jest de beściak :)
woytec60
23-12-2010, 21:29
U mnie dziś podobnie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img217.imageshack.us/i/laczek.jpg/)
:)
krzysztof jot
23-12-2010, 23:14
noo i mi sie trafilo.. przemierzajac centrum handlowe trafilo mi sie na oczy takie cus:
http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,3,Jacques_Lemans,UEFA_Champions_League,1 453
i tak poza opisem na logolife to ciezko cos o tej marce znalezc poza ulotkowymi reklamami. stylistycznie mi sie podoba.
no ale z drugiej strony jest np taki http://www.jomashop.com/tissot-t17-1-526-52.html
firma raczej bardziej uznana, swiss raczkami made.. szafirowe szkielko .. tylko ciupel maly mi sie zdaje.
jak wyglada na dluzsza mete taki JL ? warto, nie warto?
logolife to moj blog :)
co ci moge napisac - Tissot to zdecydowanie bardziej uznana marka niż jacqueslemans nawet w najlepszej odsłonie czyli Jacques Lemans Geneve - na szwajcarskich mechanizmach. JL to solidna firma ale napewno nie tak "prestizowa" jak Tissot o ile można mówic o prestizu w odniesieniu do Tissota - bo to tez tak naprawdę niskie loty w krainie zegarków, ale JL a T to inna liga. Jednak na pewno oba w wersji kwarc - będą chodzić dokładnie tak samo i tyle samo - ja osobiście z tych dwu kupiłbym tego który mi lepiej pasuje wizualnie, niz napisem na tarczy ale powiem szczerze że wersje JL Champion Liga mnie zupełnie sie nie podoba, a ten Tissot - tez nie :) mały jest ale polecam Ci model Tissota o pieknej nazwie V8. Są wersje 2008/09/10 - ta z ósmego kupisz za 800-1000 zł z 2010 - za 1400 - duże sportowe - http://www.google.pl/images?num=10&hl=pl&newwindow=1&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&q=tissot+v8&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1176&bih=763
Sapphiron
23-12-2010, 23:23
A moja Slava niestety stanęła i nie chce ruszyć...
A moja Slava niestety stanęła i nie chce ruszyć...
to chyba się zgadała z moim Wostokiem...
logolife to moj blog :)
co ci moge napisac - Tissot to zdecydowanie bardziej uznana marka niż jacqueslemans nawet w najlepszej odsłonie czyli Jacques Lemans Geneve - na szwajcarskich mechanizmach. JL to solidna firma ale napewno nie tak "prestizowa" jak Tissot o ile można mówic o prestizu w odniesieniu do Tissota - bo to tez tak naprawdę niskie loty w krainie zegarków, ale JL a T to inna liga. Jednak na pewno oba w wersji kwarc - będą chodzić dokładnie tak samo i tyle samo - ja osobiście z tych dwu kupiłbym tego który mi lepiej pasuje wizualnie, niz napisem na tarczy ale powiem szczerze że wersje JL Champion Liga mnie zupełnie sie nie podoba, a ten Tissot - tez nie :) mały jest ale polecam Ci model Tissota o pieknej nazwie V8. Są wersje 2008/09/10 - ta z ósmego kupisz za 800-1000 zł z 2010 - za 1400 - duże sportowe - http://www.google.pl/images?num=10&hl=pl&newwindow=1&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&q=tissot+v8&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1176&bih=763
wiem ze Twoj ;) zagladalem nie raz :)
dzieki za opinie! no mi wlasnie strasznie sie spodobal ten z Ligi Mistrzow - przechodzilem obok apartu, spojrzalem .. i na tym pasku jakos mnie zauroczyl. ale zaczalem sie zastanawiac czy wlasnie pochodzi tyle samo czy moze jakosc tych mechanizmow tez jest rozna... poczekam chwile czy mi nie przejdzie. no i poogladam inne :) na zywo moze wyczaje taka V8 i zobacze, bo zdjecia jednak swoje, a na zywo czasem milosc przechodzi w ulamku sekundy ;) albo wrecz odwrotnie.
woytec60
24-12-2010, 01:10
Dzisiejszy (a nie, już wczorajszy) nabytek: Davosa Argonautic Ceramic
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img715.imageshack.us/i/dav1a.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img707.imageshack.us/i/dav2z.jpg/)
Fotki na razie katalogowe, własne pewnie dopiero po świętach.
Zresztą jeszcze nawet bransoletki nie skróciłem...
Wiadomo, że debeściak woytec60 ;]. Jak tam mechanizm w twoim LACO? Mój się dosyć spieszy, może dlatego, że młody?
woytec60
24-12-2010, 15:07
Ja akurat trafiłem na dokładny :)
Na tydzień robi +15 do 20 sekund, nie licząc Casio-kwarcoka to mój najdokładniejszy zegarek.
Te Davosy kuszace sa, szczegolnie po przecanach u TikTaka... Gratuluję, bardzo zacny i czekamy na nadgarstkowe:-)
Marian K
25-12-2010, 20:30
Na znak protestu przeciwko upływowi czasu postanowiłem przez święta nie nosić zegarka.
Drugi protest to przeciw takim wątkom,miałem jeden zegarek ale miałem więcej czasu.Ten wątek spowodował że durne "ego" tak długo mnie przekonywało że potrzebuję więcej zegarków,że dopiero po kupnie w przeciągu pół roku tzrech zegarków,udało mi się pokonać złamasa,znaczy ego.Czasu jednak jakby mniej.
Nie dajmy się zwariować.Więcej zegarków - mniej czasu.
Zyczę wszystkim więcej wolnego czasu.Marian
:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/131403467-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/131403467.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/131403468-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/131403468.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/131403467-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/131403467.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/131403468-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/131403468.jpg)
O, Submariner...
Obecnie mam na rece Atlantica, jako ze ojciec jest zegarmistrzem mam kilka perelek. Moze nie jakis piekny ale POLSKI 17 kamieniowy ATLAS. Na chodzie najwazniejsze.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img844.imageshack.us/img844/3640/dsc0124am.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img46.imageshack.us/img46/636/dsc0118y.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img109.imageshack.us/img109/605/dsc0120a.jpg)
Obecnie mam na rece Atlantica, jako ze ojciec jest zegarmistrzem mam kilka perelek. Moze nie jakis piekny ale POLSKI 17 kamieniowy ATLAS. Na chodzie najwazniejsze.
Coś ta perełka nie bardzo Ci się podoba skoro wystawiłeś aukcję ;-)
Coś ta perełka nie bardzo Ci się podoba skoro wystawiłeś aukcję ;-)
Mam 2 ten jest do sprzedania :D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/gmtkaz3-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/gmtkaz3.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/gmtkaz2-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/gmtkaz2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/gmtkaz1-1.jpg
źródło (http://www.barteknowak.com/forum_nikon/gmtkaz1.jpg)
robin102
27-12-2010, 12:48
Ale kulciak komunijny :)
Widać, że koledzy nie mają co fotografować, sezon się skończył ;)
---------------
kolego - nie spamuj.
Krzysztofie czemu to spam ?
Tam się nie da kupić uczciwie ?
Ja od kilku dni cieszę się moim nowym nabytkiem :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img210.imageshack.us/i/dsc4226r.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img526.imageshack.us/i/dsc4237f.jpg/)
kolego - nie spamuj.
Krzysztofie czemu to spam ?
Tam się nie da kupić uczciwie ?
Dobre pytanie. Może szanowny Krzysztof zdefiniuje czym w jego mniemaniu jest spam? A może pomyliło mu się z OT (off topic)? Zresztą w wątku prócz pokazywania tego co mamy na ręku, wielokrotnie padały pytania o to co i gdzie kupić. Dałem link do bardzo interesującej moim zdaniem oferty, kupna przyzwoitego, taniego (w dodatku we wczorajszej ofercie ibood za połowę ceny detalicznej) zegarka, który mógł zainteresować kogoś szukającego skromnego, niezawodnego czasowskazywacza. Nie jestem w żaden sposób związany z tym sklepem. Dla mnie bardziej pod spam można podciągnąć np. polecanie przez szanownego Krzysztofa pewnej marki trenażerów sprzedawanych przez zaprzyjaźniony sklep (wraz z podaniem linka do sklepu), w wątku dotyczącym rowerów, mimo iż nikt o taką poradę nie prosił.
robin102
27-12-2010, 20:27
A ja miałem chęć kupić tego PULSARA i się trochę zdygałem, a ładny był i może nawet prawdziwie japoński :(
Gdzie go można tanio kupić ? w oryginale ;)
robin102
27-12-2010, 21:13
Gdzie taki zegarek w Polandzie można nabyć model PXDB 41X1
http://www.pulsarwatches-europe.com/dress_men.html
polećcie jakieś sprawdzone sklepy internetowe
Boryszuk
27-12-2010, 21:19
Gdzie taki zegarek w Polandzie można nabyć model PXDB 41X1
http://www.pulsarwatches-europe.com/dress_men.html
polećcie jakieś sprawdzone sklepy internetowe
Strona, którą Robinie podałeś, jako lokalny kontakt dla Polski przekierowuje na http://www.zibi.pl/
Robin, zajdź do Białej, TimeTrend, spytaj, maja Pulsary, może akurat ten oblukasz. Firma wcale taka nie paślednia, coś tam wspólnego z Seiko mają chyba.
tak to jest marka, ktorej wlascicielem jest Seiko
sam posiadam Pulsara... juz go tu pokazywalem, o takiego o:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://picture.yatego.com/images/4492a7ffbbe463.2/PF3607X1.jpg)
z tego co sie orientuje to juz nie jest produkowany
robin102
28-12-2010, 17:49
Robin, zajdź do Białej, TimeTrend, spytaj, maja Pulsary, może akurat ten oblukasz..
Oni maja zaopatrzenie z ZIBI wiec kicha totalna
Ja się napaliłem na konkretnie ten model
http://www.watchshop.com/mens-pulsar-watch-pxdb41x1-p99934513.html?source=kelkoo
Jakbyś Maki gdzieś namierzy to daj cykn ;)
tak to jest marka, ktorej wlascicielem jest Seiko
sam posiadam Pulsara...
To jest marka zegarka :) którą posiada szwagier i szwagierka. Kupione w USA jakieś 10 lat temu dwa sikory chodzące tak dokładnie, że zegarki za kilka tysięcy wysiadają przy nich. Szwagroskiego PULSAR spieszy się 1-2 sek undy na miesiąc.
W ogóle jaki sens kupować sikora za 2-3-5 tys zł jak nie spełnia podstawowej użytkowej funkcji czyli bardzo dokładnego odmierzania czasu. Chyba przez zniewieścienie jako biżuteria ;)
Boryszuk
28-12-2010, 17:59
Jakbyś Maki gdzieś namierzy to daj cykn ;)
Jakbyś nigdzie nie znalazł to na eBay.co.uk są ;)
edit: teraz doczytałem, że chodzi o PXDB 41X1. Wcześniej sprawdzałem dla tego, który wyświetlił się na stronie z linka.
Oni maja zaopatrzenie z ZIBI wiec kicha totalna
Ja się napaliłem na konkretnie ten model
http://www.watchshop.com/mens-pulsar-watch-pxdb41x1-p99934513.html?source=kelkoo
Jakbyś Maki gdzieś namierzy to daj cykn ;)
Przeciez mozesz go kupic w sklepie ktory podlinkowales. Maja dostawe Worldwide :) Ja tam notabene jakiegos Swatcha kupowalem i jak trzeba bylo oddac to sie wsio bez problemow obeszlo.
całe szczęście, że jak tylko wchodzę do domu to zegarek zdejmuję;); kiery zaglądam do tego wątku to na szczęście nie mam go na ręku,
ale parę mi się podobało:), choć sam preferuję bardzo sportowe "tik-taki".
robin102
28-12-2010, 18:38
Przeciez mozesz go kupic w sklepie ktory podlinkowales. Maja dostawe Worldwide :) Ja tam notabene jakiegos Swatcha kupowalem i jak trzeba bylo oddac to sie wsio bez problemow obeszlo.
Dzięki , nie zauważyłem wcześniej, że paypalem można zapłacić bo karty płatniczej internetowej nie posiadam, żadnej karty nie posiadam :)
tak na marginesie to jeszcze ten mi się bardzo podoba, szkoda, że nie ma mechanizmu kwarcowego
http://www.kupzegarki.pl/index.php?p3962,zegarek-tissot-t019-430-16-051-00
Piękny jest. Kupię dwa jeden do kościoła, drugi na ryby :)
oni maja zaopatrzenie z zibi wiec kicha totalna
why?
W ogóle jaki sens kupować sikora za 2-3-5 tys zł jak nie spełnia podstawowej użytkowej funkcji czyli bardzo dokładnego odmierzania czasu. Chyba przez zniewieścienie jako biżuteria ;)
Tak z ciekawości, po co Ci super precyzyjne pokazywanie czasu przez zwykłego naręczniaka? MZ nawet 1 minuta błędu miesięcznie to absolutnie wystarczający wynik.
Po co mi zegarek? Z własnej próżności. I lenistwa, nie chce mi się zimą wyciągać komórki z kieszeni.
robin102
28-12-2010, 21:51
Tak z ciekawości, po co Ci super precyzyjne pokazywanie czasu przez zwykłego naręczniaka?
Z próżności, czyli dla zwykłego zadowolenia, że zegarek chodzi dokładnie, inaczej sobie nie wyobrażam "dobrego" zegarka. Minuta niedokladnosci na miesiąc to poleciał by na śmietnik, a wcześniej do regulacji jakiejś. Chyba, że to zegarek za 30 zł był by to miałby darowane ;)
A ja od dzisiaj tak sie noszę.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.waldeka.jaroszow.pl/glowica/zegarek.jpg)
Minimalizm "pełną gębą: :-)
Z próżności, czyli dla zwykłego zadowolenia, że zegarek chodzi dokładnie, inaczej sobie nie wyobrażam "dobrego" zegarka. Minuta niedokladnosci na miesiąc to poleciał by na śmietnik, a wcześniej do regulacji jakiejś. Chyba, że to zegarek za 30 zł był by to miałby darowane ;)
Najwidoczniej próżność jest bardziej twojsza niż mojsza :) Dla mnie liczy się wygląd a nie mechanizm (byle nie kwarcowy). Mój ma opóźnienie 3-5 minut/dzień (w zależności od humoru), datownik przeskakuje 5 minut po północy ale traktuję to jako wartość dodaną do tego rosyjskiego cuda. W dobie telefonów, synchronizacji czasu przez internet/fale radiowe wymaganie jakiejś strasznej precyzji od zegarka to jak dla mnie lekka przesada.
krzysztof jot
29-12-2010, 00:59
Gdzie taki zegarek w Polandzie można nabyć model PXDB 41X1
http://www.pulsarwatches-europe.com/dress_men.html
polećcie jakieś sprawdzone sklepy internetowe
Pulsar to klon Seiko - i nie ma się czego obawiać - stosunek cena/jakość jest na doskonałym poziomie. Typowy zabieg wprowadzenia przez dużego prosucenta nieco tańszej marki, podobnie Lorus z Citizena. Japan movit i Malezja made. Dystrybutorem marki w Polsce jest TimeTrend (dawny Zibi) - całe półki w sklepach z tym logo zalegają Pulsary, a znajdziesz je w kazdej Galerii Handlowej. I Pulsar to nie Tissot i nie ma co płakać :) - nie braknie tego, a czesto bywaja własnie w TT obcinki na Pulsara w granicach 30-50%, sam kupiłem zonie takie coś http://logolife.wordpress.com/category/zegarki/pulsar/ za 240 zł a przycięte było z 500.
andrzej_suse10
29-12-2010, 01:11
Minimalizm "pełną gębą: :-)
Podoba mi się :-)
2pompony
29-12-2010, 03:00
Minimalizm??? :shock: Powiem głosem Lindy: co Wy wiecie o minimaliźmie?
Minimalizm, to jest to poniżej! :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img6.imageshack.us/img6/415/citizenf.jpg)
Cienki jak pięciozłotówka, a dla mnie piękny jak milion dolarów. :) Sorry za kadr, ale to fragment większej całości, tego zegarka dawno nie fotografowałem i zostało mi tylko takie zdjęcie.
woytec60
29-12-2010, 08:26
Kwintesencją minimalizmu i elegancji jest dla mnie Movado Museum
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img220.imageshack.us/i/movadomuseum.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img87.imageshack.us/i/movado0f1cc.jpg/)
Piękny...a kwadratowych nie lubię.
Powiedzmy że jest to maksimum "minimalizmu", jaki mogę znieść:-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://waldeka.jaroszow.pl/glowica/zegarek2.jpg)
No i godzinę mogę odczytać, a nie zgadywać. No i okularów na niego wyciągać nie muszę8-)
2pompony
29-12-2010, 12:57
JA też nie muszę zgadywać! :) NA moim pięknym, kwadratowym, minimalistycznym Citizenie dwa posty wyżej jest dokładnie za 4 dwunasta - przecież to widać! :)
Powiedzmy że jest to maksimum "minimalizmu", jaki mogę znieść:-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://waldeka.jaroszow.pl/glowica/zegarek2.jpg)
No i godzinę mogę odczytać, a nie zgadywać. No i okularów na niego wyciągać nie muszę8-)
Gdzie tu minimalizm? Chyba kolego nie rozumisz tego pojęcia bez urazy
Pulsar to klon Seiko - i nie ma się czego obawiać - stosunek cena/jakość jest na doskonałym poziomie. Typowy zabieg wprowadzenia przez dużego prosucenta nieco tańszej marki, podobnie Lorus z Citizena.
Oj, Lorus również z Seiko ma korzonki a nie z Citizena...
Gdzie tu minimalizm? Chyba kolego nie rozumisz tego pojęcia bez urazy
Chyba nie zauważyłeś emotek w mojej wypowiedzi, i znaków "". Nie bierz na poważnie wszystkich wypowiedzi w typowo rozrywkowym wątku. Tak na marginesie wiem co to minimalizm. Ale gdyby iść tym torem to minimalistyczny zegarek powinien sie tylko z koperty na pasku składać;-). Chociaż dla niektórych to też nie byłby minimalizm i pozbyli by się i koperty i paska:-). A ja po prostu nie przepadam za ozdóbkami i bajerami w urządzeniu, które w założeniu ma mi pomóc w określeniu kiedy będzie obiad;-)
Co taki tani... Ten lepszy...
http://www.gadgettastic.com/2008/02/23/500000-zenith-zero-g-watch/
Polecam. Jedyne 339623 zł ... taniocha i do tego bardzo dokładny
http://www.chrono24.com/pl/audemarspiguet/royal-oak-tourbillon--id1607185.htm?manufacturerIds=18&urlSubpath=/audemarspiguet/index.htm&searchResultIndex=7
Co taki tani... Ten lepszy...
http://www.gadgettastic.com/2008/02/23/500000-zenith-zero-g-watch/
Ależ one są ohydne!
Cóż, zawsze się trafi jakiś bogaty Rosjanin, którego uwiedzie cena :)
Boryszuk
31-12-2010, 12:44
Ależ one są ohydne!
Cóż, zawsze się trafi jakiś bogaty Rosjanin, którego uwiedzie cena :)
I będzie oba nosił na jednym nadgarstku. Równocześnie!
Bo, to taka rosyjska tradycja...:mrgreen:
Widzę że jest tu kilku znawców tematu, więc pozwolę sobie zapytać...
szukam zegarka, tak zwanego "taniego" (choć i tak planuję przeznaczyć na niego 1/3 miesięcznego wynagrodzenia), stalowego, na bransolecie, mix sportowego zacięcia z elegancją (zarówno do swetra w paski, do pracy biurowej, jak i koszuli z mankietem na spinkę do wyjścia na wieczór). Ważne, żeby bransoleta nie była niklowana. Z racji budżetu raczej wybierać będę z Casio, Lorus, Pulsar.
Do gustu przypadła mi seria Edifice, coś tego typu:
http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,5838,5839,1690-0-0-EF_129D__1AVEF.html
a także coś z Lorusa
http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,5840,1251-0-0-RXH87FX9.html
i Pulsar, o istnieniu którego dowiedziałem się nota bene z tego wątku
http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,5912,2731-0-0-PF8157X1.html
co o tym myślicie ??
Pozdrawiam
Jak dla mnie Pulsar najladnieszy ale to i tak nie moj typ - nie trawie bransolety :)
Ależ one są ohydne!
Cóż, zawsze się trafi jakiś bogaty Rosjanin, którego uwiedzie cena :)
Royal Oak na pewno nie jest ohydny, ceny turbillonów sięgaja zenitu ;) co do rosjan to przesada, u nich jest więcej ludzi bardzo bogatych niż u nas, Putin nosi Brequeta co świadczy o jego dobrym guście. A wspomniane prze Ciebie "ohydy" trafiają głównie w gusta szejków i bogatych azjatów. Może i dobrze :)
krzysztof jot
31-12-2010, 18:08
Widzę że jest tu kilku znawców tematu, więc pozwolę sobie zapytać...
szukam zegarka, tak zwanego "taniego"
co o tym myślicie ??
Pozdrawiam
każdy bedzie miał stalową bransoletę z wymienionych raczej casio. Dlaczego - o ile już z bransoletą - kupuj taki, gdzie daje się ona zdjąć i zastąpić paskiem (przydatne) i unikaj takich gdzie bransoleta jest jakby "częścią" koperty jeszcze np. wyprofilowaną w jakimś tak łuku - taki zegarek zawsze leży do dupy na ręce. Jeśli bransoleta - ma być na teleskopach jak pasek - wtedy lepiej leży na nadgarstku i zawsze można wymienić.
Pojawił sie niedawno ładny model Lorusa - wygląda jak TAG - sa wersje z bransoletą i paskiem i z różnymi kolorami tarczy -
-http://allegro.pl/zegarek-meski-lorus-rf813cx9-chronograph-sklep-i1374752554.html
-http://allegro.pl/zegarek-lorus-rf883cx9-od-sklep-demus-i1351436115.html
- http://allegro.pl/zegarek-lorus-rf807dx9-chronograf-kurier-gratis-i1375251941.html
- http://allegro.pl/zegarek-lorus-chrono-rf881cx9-2-l-gwar-100m-kurier-i1351896652.html
Bardzo "klasyczny" nieprzemijający design i fajna cena to też -http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,5840,840-0-0-RXN53BX9.html - to bym rozwazył, bo ładnie wyglada w realu.
A wracając do tematu. Jeszcze się nie chwaliłem nowym nabytkiem.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img404.imageshack.us/i/mdsc0032.jpg/)
:-D
Nie mogę się przyznać. Cena katalogowa, to jakieś 3700 PLN.
pozwolę sobie pochwalić się nowym nabytkiem; szału nie ma, tak jakoś spodobał mi się i wpadł na moją rękę ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.countshop.com/images/FOSSIL_CH2559-3.jpg?8396)
zdjęcie zaczerpnięte z CountShop, chyba panowie z tego sklepu nie pogniewają się..
Ile dałeś kolego za ten nowy nabytek??:razz:
woytec60
01-01-2011, 14:38
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img716.imageshack.us/i/77053600.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img510.imageshack.us/i/89018275.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img826.imageshack.us/i/93735981.jpg/)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.