Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...
robin102
19-11-2013, 12:09
ale chyba są BIG mako
Big Mako jest większy. ale inny. A Mako jest wielkości klasycznych nurków, czyli np. Rolexa Submarinera (a nawet większy chyba), czy Steinhartów, więc tragedii nie ma, w szczególności jak się nosi na bransolecie, a nie na jakichś crocosroko.
Oglądałem zwykłego Mako na bransolecie, takiego jak tu, jeszcze się łamię ;)
http://www.60sekund.pl/index.php?p1215,zegarek-orient-diver-s-cem65002d-automatic-blue-mako
No o tym mówie właśnie. Posiadam Pepsi. Generalnie .... fajny, aczkolwiek bez przesady. Sam cyferblat piękny, sekunda urocza, ale już np. polerowanych kopert to ja nie lubie. Bezel pociągnięty jest taką niby metaliczną farbką - łatwo zarysować. Szkło mineralne - mam już kilka sznytów. Jeżeli kupować to tylko na bransolecie - guma jest średniej jakości - a jak nabierzesz ochoty na blachę - b. ciężko kupic osobno. W mechanizmie też troche plastiku - ktoś pisał o tym, nie pamiętam tylko kto. Brak stop sekundy. Luma - bardzo przeciętna.
Nie jest źle, nawet fajnie:-) ale jakiejś quality wielkiej nie oczekuj. Za to Big Mako na blasze chyba nawet może lepiej się prezentuje... Tylko lepiej na żywo jednak pomacać.
No i nie bardzo ja wiem co ja mam z takim nurkiem robić. Do roboty mi nie idzie, na wakacje mam lepsze rozwiązania, w weekend po chacie można ponosić. Może dodam że nie zajmuję się też nurkowaniem.
Pozdr
AM
a co myslicie o takim :
http://allegro.pl/nowy-seiko-skx009k1-diver-200-m-gwarancja-2-lata-i3646261898.html
?
albo ten:
http://allegro.pl/seiko-superior-monster-automatic-200m-srp309k1-i3703363612.html
?
robin102
19-11-2013, 19:30
Ten z pierwszego linka to wersja kultowego SKX007 w kolorach PEPSI, wersja K1 robiona gdzies tam. Za cyrka 600zł w dobrym sklepie. a nie na allegr... możesz kupić ten zegarek w wersjiiii japońskiej na pasku oznaczanej J czy J1
Na przykład tu:
http://www.click-a-watch.com/best_price/discounted-price/seiko-watches/seiko-diving-watch/japan-rubber-seiko-automatic-men-s-scuba-diver-watch-skx009j-skx009.html
Ten z drugiego linka znany i lubiany potwór w nowej odsłonie i tu przede wszystkim z fajnym pełnofunkcjonalny mechanizmem ze stop sekundą oraz z możliwością dokręcania zegarka. Jest to podobno nowy mechanizm u Seiko.
Mechanizm w pierwszym ma kilkadziesiąt lat.
Mi ten po nocach się śni :)
http://www.click-a-watch.com/best_price/discounted-price/orient-watches/orient-m-force/el06001b-807.html
PS.
Jak ja nie lubię tego wątku..... :)
robin102
20-11-2013, 00:47
kto go lubi :D
a co myslicie o takim :
http://allegro.pl/nowy-seiko-skx009k1-diver-200-m-gwarancja-2-lata-i3646261898.html
?
albo ten:
http://allegro.pl/seiko-superior-monster-automatic-200m-srp309k1-i3703363612.html
?
Dwa swietne, klasyczne, bardzo znane i lubiane modele. Z tym że też nie największe, i też polerka (009). Co do miejsca zakupu - nie wypowiadam się.
A ten Orient niżej - jak nie Orient:-) Ale chyba bardzo fajny...
pozdr
AM
Panowie, sprawdzajcie linki po podaniu, bo te z "click a watch" nie działają...
Psychotrop
20-11-2013, 18:48
a tam, u mnie się wszystkie otwierają.
Panowie, sprawdzajcie linki po podaniu, bo te z "click a watch" nie działają...
Przemo, tobie zona zablokowała te linki :-P
Przemo, tobie zona zablokowała te linki :-P
Myślisz, że włączyła blokadę rodzicielską na nieodpowiednie strony?
Ja bym sprawdził czy gołe baby działają :)
Przemo, tobie zona zablokowała te linki :-P
:)
dobra zawężam się do zegarków z J1 :)
pomóżcie - ja to tylko umiem ocenić czy mi się widzi :) no i kto wyprodukował
swoją droga ta omka z poprzedniej strony -> ZAZDRASZCZAM NA MAXA
więc:
http://allegro.pl/luksusowy-seiko-snzg85j1-ticn-sports-automatic-i3672770437.html
albo
http://allegro.pl/meski-seiko-snzf21j1-ticn-sports-automatic-i3726537253.html
ale one różnią się chyba tylko kopertą
albo
http://allegro.pl/zegarek-sportowy-seiko-skz211j1-automatic-diver-i3665456254.html
albo
http://allegro.pl/seiko-skz327j1-stargate-diver-i3695322210.html
i ten na ostatek - tylko cena nieco wyższa :
http://allegro.pl/seiko-ssa051j1-4r37-superior-made-in-japan-i3698475570.html
pomóżcie ...
:D
Ten ostatni jak dla mnie The Best!
krzysztof jot
22-11-2013, 00:01
w przypadku Seiko warto czasem sprawdzić oferty dużych graczy - bywają i 50% obcinki cen: http://www.timetrend.pl/sklep2-1,2,11319-2-0-SEIKO.html
Kiedyś mi się podobał do szaleństwa SKZ211J1. Gdyby wtedy był od ręki to bym go miał, a tak rozeszło się po kościach. Ten filmik mnie ujął:-)
https://www.youtube.com/watch?v=BCKoNDBCQww
Pozdr
robin102
22-11-2013, 16:52
pomóżcie ...
:D
Omijaj zegarek z czarną kopertą, bo jeśli to Twój jedyny bedzie i noszony czesto to po roku się wytrze i ślady rys bedą widoczne
[ciach]
Jednocześnie proszę nie pisać o polityce, bo nie wolno ;) Można jedynie pogadać o marce zegarka :)
Omijaj zegarek z czarną kopertą, bo jeśli to Twój jedyny bedzie i noszony czesto to po roku się wytrze i ślady rys bedą widoczne
Ten ma trzy lata:p
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/10851665364_4e56aa26d2_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7340/10851665364_4e56aa26d2_o.jpg)
tomek...
22-11-2013, 23:34
Nieważne ile ma, ale ile razy był na ręce.
Ja miałem tylko jeden zegarek z PVD i mimo, że bardzo uważam, a fizycznie nie pracuje, po ok. 50 razach na ręce miał już pierwsze prześwity.
Jakieś 1,5 roku non stop, później na zmianę 2 tygodni miesięcznie. Dzisiaj również na nadgarstku. Jest jeden kruczek. To DLC.
tomek...
22-11-2013, 23:44
No to wszystko jasne...
Mam do Was pytanie...
Jakiś czas temu żona dostała z pewnej firmy kosmetycznej na "O" zegarek. Biały, plastikowy (koperta + bransoleta), wskazówkowy, taki z tych większych, generalnie lekko tandetawy w wykonaniu, ale na pierwszy rzut oka całkiem fajnie wyglądający. Polubiła go i nawet nosiła, chociaż mówiłem, że to trochę obciach... ;-) Ostatnio spadł ze stołu i szkło wyleciało i nie chce się dać włożyć na swoje miejsce... Tandeta, jednym słowem. Pomyślałem, że mógłbym żonie sprawić radości trochę i sprezentować coś podobnego, tylko lepszej jakości, coś markowego? O, święta się zbliżają... :-) Temat prezentu miałbym z głowy...
Hmm... W zasadzie to chyba można zobaczyć ten zegarek na googlach: KLIK (http://media.ori.szczecin.pl/2011/06/zegarek.png)
Zupełnie nie wiem, co to za firma, czy to jest w ogóle jakaś firma, czy ki pieron to... Najbliższy odpowiednik, jaki udało mi się znaleźć, to ROXY JAM (KLIK (http://www.zalando.pl/roxy-roxy-jam-zegarki-sportowe-bialy-ro541c014-002.html)), chociaż przyznam, że i ta marka jest dla mnie całkiem egzotyczna... Czy się nie okaże, że to ten sam czort, co poprzedni... Może siedzicie bardziej w temacie, może moglibyście mnie wesprzeć, może rzucił Wam się kiedyś podobny model którejś bardziej rozpoznawalnej marki? Myślałem, że może Swatch w linii Irony będzie miał coś, co da się przypasować, ale jest tylko chronograf. Jest też Casio całkiem fajny, w podobnej stylistyce, ale też chronograf. Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Popatrz na zegarki "ICE" podobnie wyglądają.
Co są warte, nie mam pojęcia, ale sporo osób je nosi.
Damskia Nautica od biedy przypomina. Tyle że na gumie i tyle że troche inna:-) Ale moja nosi, nawet do pracy.
http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,11469,7962-0-0-A09603G.html
Ale to już tak bardzo na sportowo...Ale fajny, bo cały biały. Cuś dla lekarza.
dareknik
23-11-2013, 10:34
Ten ma trzy lata:p
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/10851665364_4e56aa26d2_o-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7340/10851665364_4e56aa26d2_o.jpg)
Może być częściowo czarny:
http://www.jubitom.pl/towary,Zegarek-ORIS-BC-3-OR-735-7641-4364RS,38810,1
woytec60
23-11-2013, 17:14
Dzisiaj przyszedł, jeszcze świeżutki :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/819/gby3.jpg/)
Nieustawiony był, prosto z pudełka więc nie marudzić.
Fajny, też chyba nie za duży? Ile on ma?
woytec60
23-11-2013, 20:59
42 bez koronek.
tomek...
24-11-2013, 21:22
Dzisiaj głównie tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img27/6863/oufw.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Dzisiaj głównie tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img27/6863/oufw.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Kolejny się prosi o bana :p :lol:
tomek...
25-11-2013, 11:25
Przepraszam, już nie będę. :)
A dzisiaj niebieski na słonku:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img440.imageshack.us/img440/221/op5d.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Kolejny się prosi o bana :p :lol:
Dokładnie tak. Nie pierwszy raz już czegoś takiego się dopuścił. :)
W sobotę miałem przyjemność pomacać tą omegę i przymierzyć ją do łapy. Ale to pasuje do nadgarstka....
Tylko cena mi nie pasowała. :)
Ale koledze można by było dać bana co co niech ma :)
No te dwie omegi są genialne. Ich ceny niestety też. :-(
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/p240651018-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s10/v101/p240651018.jpg)
U mnie nadal
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img849/4489/tom4590.jpg)
Ale idą święta więc kto wie;)
ps. ma ktoś może zegarek SUUNTO ? a najlepiej model Ambit 2:)
tomek...
27-11-2013, 13:48
A dzisiaj taki:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img198.imageshack.us/img198/5184/dboo.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Bartek_902
27-11-2013, 20:56
U mnie nadal
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img849/4489/tom4590.jpg)
ps. ma ktoś może zegarek SUUNTO ? a najlepiej model Ambit 2:)
Ja :) co trzeba ? :)
Certina najs.
Mam dwa Vectory i jeden babski jakiś:)
Mowa o Suunto.
Bartek napisz ogólne wrażenia ;)? Korzystałeś może z bike power meter?
Bartek_902
28-11-2013, 12:40
Zegarka nie używam długo ale przez ten krótki okres użytkowania jestem pod wielkim wrażeniem jego możliwości, do tej pory przy bieganiu i jeździe na rowerze używałem aplikacji endomondo która jak wiadomo w kwestii dokładności pozostawia wiele do życzenia. Po zmianie na ambita widzę mega różnicę w dokładności pomiarów i samego gps-u. Do zegarka używam tylko pasa HR przy biegach, na wiosnę myślę o zakupie bikePOD-a o którego pytałeś. Sam zegarek jest bardzo dobrze wykonany i sprawia pozytywne wrażenie jeśli chodzi o materiały i spasowanie (made in Finland) . Ja posiadam wersję BLACK, jest jeszcze SAPPHIRE która posiada szafirowe szkło i bezel chyba ze szczotkowanej gołej stali, ja wybrałem black ponieważ bardziej mi się podobał wizualnie, co prawda nie ma szafirowego szkła a bezel to czarne PVD ale mam nadzieję że szybko się nie zużyje, zresztą różnica w cenie między black a sapphire jest dość spora, za black trzeba zapłacić w granicach 1600-1700zł natomiast sapphire ok. 2000zł.
Zegarek posiada wbudowaną baterie która teoretycznie według producenta przy uruchomionym gps powinna wytrzymać ok. 15h, z doświadczenia wiem że tak naprawdę jest to ok 10-12h, natomiast jeśli używamy ambita jako zwykłego zegarka bateria wystarcza na +/- 30 dni :) zegarek ładujemy i synchronizujemy z komputerem poprzez specjalny kabel.
Jeśli chodzi o funkcje te podstawowe to zegarek posiada: barometr, wysokościomierz,termometr,trendy pogody,kompas 3d z deklinacją,stoper no i oczywiście mase funkcji treningowych które konfigurujemy wedle własnego uznania. Wad w tym zegarku jest się trudno doszukać, jak dla mnie ma dwa małe mankamenty, po pierwsze wielkość :) mógł by być ciut mniejszy, wtedy przyjemniej by się go nosiło na codzień :) a po drugie brak głębokościomierza (co mnie mocno dziwi że w tak rozbudowanym zegarku tego zabrakło, tym bardziej że podstawowy model CORE go ma ) ale cóż widocznie nie można mieć wszystkiego :) jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pytaj śmiało, postaram się odpowiedzieć
Dzięki wielkie:) Zobaczymy co tam święty z brodą wymyśli w tym roku:)
woytec60
29-11-2013, 11:14
Na łapę i do kieszeni ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/209/pijb.jpg/)
co tam do kieszeni, na łapę i W łapę
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/p881761399-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s10/v107/p881761399.jpg)
A wieczorem bedzie tak:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/p1038664758-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s10/v110/p1038664758.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/462ebd85a322b7b1-2.jpg
źródło (http://images63.fotosik.pl/432/462ebd85a322b7b1.jpg)
słabo u mnie z foceniem...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/p827302021-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s5/v133/p827302021.jpg)
robin102
30-11-2013, 13:52
warto przeczytać
http://paweldejko.blogspot.com/2013/01/czternascie-zegarkowych-mitow.html
Gratulacje Wojtek
Boszszsze ile koronek dla mnie :). Świetny zegarek. Czy z jasną tarcza somm takie ?
Na łapę i do kieszeni :wink:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/209/pijb.jpg/)
tomek...
30-11-2013, 14:55
Dzisiaj sobie założyłem mój wzorzec czasu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img32/3865/pcvg.jpg)
A wczoraj było tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img534/7587/8ucd.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Na łapę i do kieszeni ;)
U mnie też "na łapę i do kieszeni"... stary, ale jary:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/pam_mnandi_snakewood-2.jpg
źródło (http://pmgallery.pl/pmhosting/pam/pam_mnandi_snakewood.jpg)
tomek...
02-12-2013, 12:05
Świetna fotka PiterM
U mnie tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img42.imageshack.us/img42/1832/qz7v.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/p282802873-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s10/v108/p282802873.jpg)
U mnie na zdjęcia przedsprzedażowe trafiła taka oto mega dokładna Bulova (+-10sek rocznie)
Szkoda, że nie można tu filmiku pokazać, bo to co wyrabia sekunda w Bulovach Precisionist to jest coś pięknego, idealne płynięcie....
Przepraszam za zdjęcia z kalkulatora, ale w delegacji jestem ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img163/4831/9h26.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img23/576/k4fb.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img22/4977/exze.jpg)
robin102
05-12-2013, 15:17
Widziałem w sklepie na własne gały jak ta sekunda płynie w Bulowie. Nie można było oczu oderwać. Zachciało mi się kwarcownika, bezdusznika :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/p799870754-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s1/v46/p799870754.jpg)
stachmuszel
06-12-2013, 18:42
Panowie! Pytanie trochę z innej beczki. Czy w Polsce jest zabroniona sprzedaż replik zegarków? Pytam, bo ostatnio chciałem sprzedać na Allegro replikę U-Boat Fontana, którą kupiłem rok temu w Turcji i administracja portalu aukcyjnego o mało nie zablokowała mi konta.
tomek...
07-12-2013, 09:18
Bo to nie jest replika, tylko po prostu podróbka.
W Polsce, jak i w całym cywilizowanym świecie są to rzeczy nielegalne, a handel nimi jest karany.
A u mnie w tym tygodniu najczęściej gościła:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img823/3228/03b7.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
stachmuszel
07-12-2013, 14:40
To ciekawe co piszesz, bo na wielu np. amerykanskich, hiszpańskich etc. stronach można legalnie kupić takie zegarki, oficjalnie nazwane repliką. I w takim "cywilizowanym kraju" nikt nie robi chyba z tego problemu.
Był już kiedyś "temat" przy okazji Parnisa i Steinharta. Nie zaczynajcie pliz ...
tomek...
10-12-2013, 10:19
Dzisiaj tool-watch:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img96/512/lqpu.jpg)
bialogardzianin
10-12-2013, 23:00
:(
Nie mogę wyedytować posta. Na szczęście Moderator się tym zajął.
Teraz wklejam mniejszy rozmiar. Z nowym paskiem :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/qdpg-1.jpg
źródło (http://imageshack.us/a/img844/7454/qdpg.jpg)
Dzięki za porady!
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/tumblr_mxnhwbShJf1rp92rdo1_500-2.jpg
źródło (http://31.media.tumblr.com/f7c6fa928ae1927766abb402ac982664/tumblr_mxnhwbShJf1rp92rdo1_500.jpg)
Mikołajki były, prezenty także:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/garminswim-2.jpg
źródło (http://triathlonstore.fr/10000922-137-large/garmin-swim.jpg)
Bardzo fajna zabawka dla lubiących wodę:) Zegarek przyklejony do łapki...i mega lekki:) Fotki na live w weekend:)
Znaczy Ty, stary facet od Mikołaja dostałeś 6 grudnia prezenty takie...? Wow... Ja nie dostałem:-/
Dziś tak:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/p19427590-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s11/v28/p19427590.jpg)
Bartek_902
13-12-2013, 13:26
Mikołajki były, prezenty także:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/garminswim-2.jpg
źródło (http://triathlonstore.fr/10000922-137-large/garmin-swim.jpg)
Bardzo fajna zabawka dla lubiących wodę:) Zegarek przyklejony do łapki...i mega lekki:) Fotki na live w weekend:)
Myślałem że jednak będzie Suunto :D ale ten też fajnie wygląda, chociaż ambit chyba nadaje się bardziej do noszenia na co dzień ;) Ja od mikołaja dostalem G-shocka GW-9200 RISEMAN ;) od dawna miałem na niego ochotę bo brakowało mi na co dzień zegarka o którego nie będę się musiał martwić, a ten jest tani, solidny i ładny :D bo moje wczesniejsze Casio z serii g-shock już nie wyglądają zbyt dobrze :)
Riseman jest super. Myślałem o nim długo, poszedłem jednak w ProTreka. Jedyne co słyszałem o Riseman`ie złego, to że trzeba uważać bo nawet jedno (!) ziarenko piasku na plaży potrafi zblokować/popsuć barometr. Ile w tym prawdy - nie wiem....
Dziś:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/p719155864-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s5/v123/p719155864.jpg)
.... Ja od mikołaja dostalem G-shocka GW-9200 RISEMAN ;) od dawna miałem na niego ochotę bo brakowało mi na codzień zegarka o którego nie będę się musiał martwić, a ten jest tani ,solidny i ładny :D bo moje wczesniejsze casio z serii g-shock już nie wyglądają zbyt dobrze :)
Też się przymierzałem do niego. Bardzo fajny.
Ale jak go włożyłem na nadgarstek to jakoś czar prysł :( (mało czytelny mi się wydał) i skończyło się na protreku 130T-7VDR
tomek...
13-12-2013, 15:19
Mój Riseman przeżył wiele zabaw na plaży z dziećmi, włącznie z całkowitym zakopaniem w piachu i nic mu nie dolega.
Bartek ale to prezent na Mikołajki, do gwiazdki daleko;) Poważnie to Sunnto okazał się mocno za duży jak dla mnie.
Bartek_902
13-12-2013, 23:03
Bartek ale to prezent na Mikołajki, do gwiazdki daleko;) Poważnie to Sunnto okazał się mocno za duży jak dla mnie.
no fakt, rozmiar jest słuszny ;) dlatego na codzień stawiam na risemana , ambit tylko przy jakiś aktywnościach i sporadycznie na co dzień ;)
Ogólnie byłem napalony na gw-9400 rangeman, ale rozmiar go przekreślił...riseman jest idealny, nie za duży nie za mały...muszę jeszcze aby usiąść i skalibrować wysokościomierz i barometr ;)
no fakt, rozmiar jest słuszny ;) dlatego na codzień stawiam na risemana , ambit tylko przy jakiś aktywnościach i sporadycznie na codzień ;)
Ogólnie byłem napalony na gw-9400 rangeman, ale rozmiar go przekreślił...riseman jest idealny, nie za duży nie za mały...muszę jeszcze aby usiąść i skalibrować wysokościomierz i barometr ;)
Barometr w tych zegarkach działa całkiem dobrze podobnie jak termometr, o ile zegarek nie jest na ręce :), natomiast wysokościomierz kalibrujesz przy określonym ciśnieniu. Przy zmianie ciśnienia wystąpią odchyłki we wskazaniu wysokościomierza.
Barometr jest kalibrowany fabrycznie. Grzebanie raczej niezalecane. A wysokościomierz kalibrujesz na bieżąco na znanej wysokości przy każdej zmianie ciśnienia. Niestety.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/p240290263-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s10/v107/p240290263.jpg)
Co to qrde tylko ja tu zegarki noszę ostatnio?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/p468234074-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s10/v101/p468234074.jpg)
tomek...
15-12-2013, 12:54
U mnie ostatnio ten był dość częstym gościem:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img692/2038/p5110026.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Jak nie noszą, jak nie noszą....
To i ja wrzucam jednego z moich ulubieńców ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img404/5097/is9y.jpg)
Te nakładane indeksy są prześliczne.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img12/1051/fqxj.jpg)
Cała tarcza jest piękna
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img545/4846/mh3y.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img801/7985/93qq.jpg)
tomek...
15-12-2013, 15:14
Tarcza, indeksy mało ważne przy tej rewelacyjnej, wręcz hipnotyzującej płynącej sekundzie.
Lepiej byś jakiś filmik umieścił... :)
Pozdrawiam
Tomek
P.S. Ile ta Bulova ma lug-to-lug?
To prawda, że sekunda płynie tak zachwycająco, że szczęka opada.... filmiki są wiadomo gdzie, nie będę kręcił.....bo nie lubię :P
Lug-to-lug - 51mm
Wrzucę przy okazji zdjęcia chińczyka, który mi się ostatnio spodobał przez kolor szkła jaki się pojawia w świetle.
Ciężki kloc i chluby nie przynosi, ale co tam ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img812/9847/wwfx.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img9/7082/v2b1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img593/6214/2ide.jpg)
nie chciało mi się czekać na Mikołaja więc go wyprzedziłem ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
nie chciało mi się czekać na Mikołaja więc go wyprzedziłem ;-)
No ma to sens :)
woytec60
19-12-2013, 11:53
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/5/3iwm.jpg/)
tomek...
19-12-2013, 12:07
Do mnie Mikołaj też zawitał przed czasem:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img707.imageshack.us/img707/6339/jcn9.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Kupuję sobie*nowy zegarek z serii g-shock, widziałem parę*postów dotyczących tych zegarków, ale pytanko mam czy automatyczne ustawianie godziny (mądrze nazwane Atomic timekeeping) działa u nas? W sensie np. czas letni, zimowy, europejskie strefy czasowe? Ponoć w Niemczech jest nadajnik..
A zastanawiam się nad dwoma GWM5610-1 i G5600KG-3
http://www.gshock.com/watches/Classic/G5600KG-3
Ten bardziej mi się podoba kolorystycznie, ale bez automatycznego ustawiania godziny
http://www.gshock.com/watches/Classic/GWM5610-1
Ten, z wyglądem bardziej klasycznym (kolor wyświetlacza), ma ustawianie :)
Działać działa na pewno. Musisz tylko obadać w którym miejscu w domu najlepiej bierze i ustawić na np 3.00 a.m. aktualizacje i tam go zostawiać na noc. Proste:)
Najlepiej podpytaj na zegarkiclub.
tomek...
19-12-2013, 22:15
Nadajnik jest w Niemczech i moje dwa zegarki (Riseman i Attesa) odbierają sygnał czasu każdej nocy bezproblemowo. Podobno na wschodzie Polski sygnał jest już dość słaby i w pomieszczeniach jest z tym różnie.
Pamiętaj tylko żeby kupić G-Shocka o oznaczeniu zaczynającym się od GW, samo G to brak czasu atomowego.
Pozdrawiam
Tomek
Riseman rządzi ;) U mnie też z synchronizacją bez problemu.....no czasem bywa problem gdy sobie siedzę w pubie i chcę zobaczyć która godzina a tutaj miganie ;) Wtedy wiem, że jest coś ok 3:00 ;)
Dziękuję za odpowiedzi!
To jak to działa konkretnie? O godzinie na którą nastawiłem aktualizację zegarek szuka sygnału - można wtedy odczytać godzinę? Co jeśli sygnału nie złapie, chodzi sobie dalej w najlepsze aż do następnej godziny zero?
A z Tough Solar mogą być jakieś problemy?
Z Tough Solar takie problemy że jak wszystko kiedyś się popsuje. Mój ProTrek już 2 lata bez zarzutu.
No i nie chować na pół roku do szuflady.
Ja myśle że obiektywnie rzecz biorąc ceny casio są bardzo przystępne i traktowałbym takie zakupy jako fajną zabawę, pomijając że to całkiem fajne i użyteczne zegary są. A że kiedyś padną to pewne:-)
Pozdr
Poza tym, chyba nie kupisz G atomica bez solara.
zanim kupisz tego Casio, to go przymierz, klasyki 56xx są małe. nie każdemu pasuje - na ręce dobrze wygląda.
Ja drugi raz nie kupiłbym zegarka z "negatywnym" ekranem, nie za dobrze to widać godzinę w ciągu dnia, (mam GR-8900...)
Tough Solar działa, i tyle, czy wytrzyma dużej niż zwykła bateria, pewnie tak, ale nie dajmy się zwariować przecież to tani plastikowy zegarek, a nie sprzęt na dziesięciolecia.
Jest bardzo fajna wersja 56xx na kompozytowej bransolecie (tyle, że chyba tylko w negatywie).
Zresztą z 56xx jest tak fajnie, praktycznie każdy pasek (po założeniu przejściówek) można założyć.
sklep z częściami i zegarkami:
http://www.tiktox.com/casio-straps-and-spares.html
bransoleta GW-M5610BC-1ER,
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://watchshock.com/photo/Casio/G-Shock/GW-Mxxx/GW-M5610BC-1/GW-M5610BC-1-watches-1358001710.jpg)
można też kupić ją osobno, ale wtedy drogo wchodzi.
dzisiaj:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
A z Tough Solar mogą być jakieś problemy?
Nie ma żadnych problemów. Mam w jednym G-Shocku i działa od kilku lat bez problemu.
Do mnie Mikołaj też zawitał przed czasem:
Grand Seiko... ładne! Nawet bardzo. Fajny Mikołaj!
co to za zegarek ?
http://img03.charitystatic.pl/183143_2480156_1024x768.jpg
To zegarek z okazji 40 rocznicy wysłania "Łajki" w kosmos.... ;)
No tak, temat jest ostatnio na tapecie ;-)
Wysłane z komórki.
A ja noszę i testuję coś takiego:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/yzydydem-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/13/12/25/yzydydem.jpg)
Dodatkiem do niego oczywiście jest Note 3 ;)
woytec60
25-12-2013, 12:59
Świątecznie ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/607/61x4.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/p9945519045-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s11/v33/p994551904-5.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/p8991522635-3.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s9/v97/p899152263-5.jpg)
Tymczasem Mikołaj na choince zostawił :) :
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img585/9466/pbpu.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img163/6852/jipg.jpg)
I moj swiateczny pasek do diver-a:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/diver-3.jpg
źródło (http://incloseup.net/smietnik/forums/diver.jpg)
BugsBunny
27-12-2013, 20:35
Do mnie Mikołaj też zawitał przed czasem:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img707.imageshack.us/img707/6339/jcn9.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Dobry ten Mikołaj, hojny ;) Wykończenie GSów jest obłędne.
tomek...
27-12-2013, 20:43
Hojny, chociaż złośliwy, bo zabrał mi Damasko w rozliczeniu :)
A wykończenie jest niesamowite, lepsze niż np w Omedze 300m.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/p9945519045-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s11/v33/p994551904-5.jpg)
Andrzeju, jak oceniasz tego parnisa?
Tydzień temu moje stare ale jare casio zaliczyło nieudane lądowanie z wysokości 1,5 metra i rozpadło się na 3 części. Działa, tyle, że indeksy poodpadały, nie ma sensu go naprawiać, bo to budżetówka była. Od jakiegoś czasu chodzi za mną jakiś porządny sikor (jeden, na początek - ale ciii, lepsza połowa leży obok, oby się nie wydało, że jeden to będzie dopiero początek ;) ).
Podoba mi się pewien aztorin w aparcie (z wyglądu), ale jak czytam opinie w necie, to stosunek cena/jakość ma słaby. Pewnie skończy się na jakimś sportowym/nurkowym seiko, ale zacząłbym od czegoś do pracy, do garnituru.
I przeczytawszy kilkadziesiąt stron tego wątku (z tyłu przysłowiowych 4 liter) zainteresował mnie parnis właśnie, bo chwalicie markę za jakość w stosunku do jego ceny.
Właśnie przejrzałem alledrogo (nie ma sensu przy tej cenie kombinować z paypalami czy kartami kredytowymi i ściągać go z Chin), i właśnie na ten model zwróciłem baczniejszą uwagę.
http://allegro.pl/zegarek-parnis-white-power-reserve-43mm-automatic-i3798287516.html
Co o nim sądzisz? Sprawdza się?
Jeśli tak, to dokładnie taki nabędę ;)
Chyba, żeby wziąć jakiegoś Lorusa, choć to kwarcowe są, ale cenowo nawet tańsze niż parnis.
Andrzeju, jak oceniasz tego parnisa?
Hmm.... Co by tu powiedzieć ... Umowmy sie na początku ze odrzucamy wszelkie wątpliwości natury moralno/etyczno/estetycznej co do całego przemysłu chinawatches. Jeżeli masz takowe - to zegarki nie dla Ciebie.
Sam zegarek - kupiłem go w sumie trochę dla draki. Trochę mnie podkręcił Krzysiek Jot recenzją na swoim blogu (polecam), trochę skusiła mnie niska cena u chińczyka. Jeżeli chodzi o sens PayPala - to czemu, sens jest, bo tam jest taniej o jakaś 100zyla, tyle ze sie długo czeka w porównaniu z Alle.
Do tego: Parnis to Parnis. I wszystko co sie z tym moze wiazac. Czyli w praktyce nie masz pewności co dostaniesz. Ja bym nie demonizowal ten chińskiej prowiniencji, jest mnóstwo zadowolonych uzytkownikow na całym świecie. Mój dla przykładu trafił do zegarmistrza gdyż haczyla minutowa o małą sekundę. 10 zyla kosztowało podniesienie wskazówki minutowej.
No, ale jeżeli wszystko jest w porządku to sam zegar jest cudowny. Wykonanie na mój gust bez zarzutu. Pieknie przydymione szkło. Piękne niebieskie wskazówki. Jak otworzyłem paczkę to mi szczeka opadła. Rozmiar jedyny słuszny. Mowię Ci - piękna rzecz. Niektóre opinie w necie ze niby z metra widać tandetę są z "tylu" wzięte. Nie wiem po co ludzie takie bzdury wypisują.
A ile on podziała to ja tego nie wiem. Na temat samego werku jest mnóstwo pozytywnych opinii. Byli i tacy co poddawali go rożnym próbom ognia kwasu etc etc. I niby wszystko pięknie.
Jednak nawet biorąc wszystkie wspomniane minusy ja bym za te cenę wchodził bez zastanowienia. Z tym zastrzeżeniem ze nie jest to zegar EDC. Ja go noszę 1-2 razy (?) w miesiącu. Typowy delikatny garniturowiec. Pasek przypuszczalnie trzeba zmienić bo nawet nie masz gwarancji ze dostaniesz z takim jak na zdjęciu. No i warto upewnić sie czy np ten konkretny egz ma niebieskie śliczne śrubki w werku widoczne z tylu, bo są i takie ze zwykłymi. A niebieskie są naprawdę piękne.
Jakby coś jeszcze - pytaj.
AM
Edit
Olej Aztoriny Lorusy itp. Kupuj prawdziwe sprzęty:)
Dzięki, na "prawdziwe" sprzęty nie mam kasy ;) Ostatnio w remont mieszkania wsadziłem tyle, że mógłbym mieć dwa dobre breitlingi, a jeszcze sporo zostało do wyremontowania w mieszkaniu :)
Szybciej sprawiłbym sobie nową puszkę, gdybym jakąś porządniejszą gotówką dysponował.
Ale nie mam wstrętu przez ładną chińszczyzną, a ten parnis straaasznie mi się podoba, i jeśli jest tak dobry jak piszecie, to będę zadowolony.
Ja też będę go nosił najwyżej kilka razy w miesiącu, bo na szczęście nie muszę chodzić codziennie do pracy w garniturze :)
Aztorina na razie skreśliłem, choć jeszcze nie znalazłem innego, który tak by mi się podobał, chyba, że Wy doradzicie mi coś podobnego, za rozsądne pieniądze (dla mnie rozsądne na zegarek to narazie 1500 zł niestety), co mnie zachwyci i zmienię plany zakupowe na amen ;)
Ten aztorin, który mi się podoba to ten http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,aztorin,3037 Na żywo na wystawie wygląda o niebo lepiej, niż na tym zdjęciu, ale jeszcze nie mierzyłem, bo bałem się, że jak założę na rękę to kupię ;)
Znacie coś podobnego w podobnej cenie?
A z tym aztorinem to myślę sobie, że to podobnie jak z parnisem, chińszczyzna, ale ładna (wiem, nie to ładne co ładne, ale co mi się podoba), i dla wyglądu a nie mechanizmu bym go kupił.
Tak czy owak parnis zamówiony, gdyby się udało, to we wtorek na bal sylwestrowy mógłbym go już założyć ;)
Kupiłem na alle bo nie mam konta na paypal, a kredytówkę podawać chińczykom to jednak ryzyko ;)
Dzięki Andrzeju za sugestie i opinie.
BugsBunny
28-12-2013, 11:22
Hojny, chociaż złośliwy, bo zabrał mi Damasko w rozliczeniu :)
A wykończenie jest niesamowite, lepsze niż np w Omedze 300m.
Eh, Damasko przy tym to jest małe miki :smile:
Nówka czy upolowałeś używkę? Mam nadzieję że pojawi się więcej zdjęć bo mało kto ma okazję obejrzeć GSa na żywo, i to jeszcze takiego - to jest SBGE009?
stachmuszel
28-12-2013, 12:27
Panowie!
Zaproponujcie jakiś niedrogi do 1000pln zegarek 24h, najlepiej mechaniczny. Średnica koperty ok. 42-43mm.
BugsBunny
28-12-2013, 12:59
Panowie!
Zaproponujcie jakiś niedrogi do 1000pln zegarek 24h, najlepiej mechaniczny. Średnica koperty ok. 42-43mm.
może Rakietka ( zobacz też inne tego sprzedawcy ):
http://allegro.pl/mechaniczny-zegarek-rakieta-24-godziny-24h-i3823147866.html
chyba że chodzi Ci o jednowskazówkowca
stachmuszel
28-12-2013, 13:17
Przyznam, że myślałem o czymś "ładniejszym" :-) Nie wyrzekam się russwatch, bo Vostok Europe są b.ładne, ale z Rakiety będą się śmiały moje dzieci :-)
BugsBunny
28-12-2013, 13:31
Przyznam, że myślałem o czymś "ładniejszym" :-) Nie wyrzekam się russwatch, bo Vostok Europe są b.ładne, ale z Rakiety będą się śmiały moje dzieci :-)
Nie znają się, ale jest to argument :mrgreen:
Poza ruskimi to ciężko będzie coś znaleźć, ale może bardziej klasycznie:
http://zegarki24.net/p/12/766/aviator-2623-1225830-classic-aviator-marki.html
stachmuszel
28-12-2013, 13:35
Tego Aviatorka biorę pod uwagę :-)
BugsBunny
28-12-2013, 13:38
Tego Aviatorka biorę pod uwagę :-)
w tym sklepie znajdziesz też zegarki 24godz w dziale Szturmanskie, np. taki:
http://zegarki24.net/SZTURMANSKIE-Traveller-VK64-3345820-Chrono-Quartz
a jak nie ruskie, to może Nordschleife:
http://www.nordschleife.us/shopd.htm
stachmuszel
28-12-2013, 13:42
Podoba mi się:
http://allegro.pl/zegarek-vostok-europe-expedition-2426-5914117-i3828822512.html
ale obawiam się czarnego oksydu. Może się wycierać.
Bardzo ciekawe zegarki ma G.Gerlach. Polski pomysł i produkcja w przystępnej cenie. Fakt nie są 24h no ale...
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=gerlach&search_scope=category-19873
Moim faworytem jest ten
http://allegro.pl/g-gerlach-m-s-batory-big-date-zegarek-wr100-i3826426353.html
Moim faworytem jest ten
http://allegro.pl/g-gerlach-m-s-batory-big-date-zegarek-wr100-i3826426353.html
Wreszcie ktoś napisał z sensem ;)
Skoro tak, to proszę - http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3281627&postcount=6854 ;)
stachmuszel
28-12-2013, 15:21
Piękny zegarek, tylko co tam za werk? Wg wielu mocno dyskusyjny.
Piękny zegarek, tylko co tam za werk? Wg wielu mocno dyskusyjny.
http://gerlach.org.pl/24,.html
stachmuszel
28-12-2013, 15:48
Nie no ja wiem, co tam jest za werk. To niestety chińczyk. Za te pieniądze kupuje zegarek z czymś markowym w środku.
Ale fakt, ten Gerlach fajny.
To niestety chińczyk. Za te pieniądze kupuje zegarek z czymś markowym w środku.
Albo ze 4 Parnisy :) Ale literki "made in Poland" na tarczy i nazwa modelu z chwytliwym, historycznym akcentem muszą swoje kosztować.
stachmuszel
29-12-2013, 13:02
Albo ze 4 Parnisy :) Ale literki "made in Poland" na tarczy i nazwa modelu z chwytliwym, historycznym akcentem muszą swoje kosztować.
Na ten przekład:
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=3335055
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=parnis&search_scope=
Mój stary Tisocik po latach chyba podziękował za dalszą współpracę i kupiłem pierwszy-lepszy na szybko - warte cośkolwiek, czy wtopiłem?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/Seiko)
Seiko to solidne woły robocze - w danej cenie ciężko o coś lepszego ;-) . Który mechanizm tam siedzi - 7S36* ?
Nie mam pojęcia, dlatego pytam ;) Przechodziłem, potrzebowałem zegarka, a że ten się spodobał i był po taniości to kupiłem :D
Wróć, przez szybkę go widać - 7S36C ;)
u mnie dzisiaj na ręku gościł nowy zakup, zdjęcie niestety z netu bo nie chce mi się robić ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Wróć, przez szybkę go widać - 7S36C ;)
Czyli odrobinę ulepszona wersja najprostszego werku(7S26*) - jeśli pamięć mnie nie myli, to dłuższa rezerwa chodu. Sam mam "piąteczkę" serii Sports na mechaniźmie 7S36B od blisko 2 lat i sobie chwalę nosząc go codziennie. Jak już się dotarł i znalazłem odpowiednią pozycję do odkładania na noc, to teraz już chodzi równo i raz na jakiś miesiąc cofam go ze 2-3 min do tyłu.
Gratuluję zakupu! Myślę, że jak się mechanizm dotrze i zorientujesz się jak go odkładać(te proste werki są wrażliwe na pozycję w jakiej pracują, ale cóż chcieć za taką cenę), to nie będziesz miał powodu do narzekań ;-)
Jako kolejny zegarek też wybrał bym coś z oferty Seiko - marzy mi się Alpinista na 6R15 :-)
Dzięki za info - nie miałem wcześniej automatu i trochę się bałem co też najlepszego kupiłem, bo niecałe 6 stówek wydało mi się podejrzanie tanio... Ale sikor ładny, solidny, do ręki przypasował idealnie, to pod wpływem impulsu się skusiłem.
Estetycznie i ergonomicznie mnie satysfakcjonuje, minuta w prawo czy lewo nie robi mi wielkiej różnicy, byle tylko nie stawał to nawiążemy dłuższą współpracę :D
Czyli odrobinę ulepszona wersja najprostszego werku(7S26*) - jeśli pamięć mnie nie myli, to dłuższa rezerwa chodu. Sam mam "piąteczkę" serii Sports na mechaniźmie 7S36B od blisko 2 lat i sobie chwalę nosząc go codziennie. Jak już się dotarł i znalazłem odpowiednią pozycję do odkładania na noc, to teraz już chodzi równo i raz na jakiś miesiąc cofam go ze 2-3 min do tyłu.
Gratuluję zakupu! Myślę, że jak się mechanizm dotrze i zorientujesz się jak go odkładać(te proste werki są wrażliwe na pozycję w jakiej pracują, ale cóż chcieć za taką cenę), to nie będziesz miał powodu do narzekań ;-)
Jako kolejny zegarek też wybrał bym coś z oferty Seiko - marzy mi się Alpinista na 6R15 :-)
stachmuszel
30-12-2013, 08:38
Piszecie o jakimś zegarku? Domyślam się, że o Seiko. O jakim? Nie widzę fotek.
Mój stary Tisocik po latach chyba podziękował za dalszą współpracę i kupiłem pierwszy-lepszy na szybko - warte cośkolwiek, czy wtopiłem?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/Seiko)
O ty zegarku mowa.
Panowie, a powiedzcie mi, czy szukając czegoś "budżetowego" na co dzień warto brać pod uwagę timexy (oczywiście mowa o kwarcu)? Bo w aparcie wyczaiłem, że mają, i kilka sportowych modeli nawet fajnie wygląda, a kosztują połowę mniej od ich aztorinów, jeśli jakościowo są ok, to po co mam przepłacać, w cenie aztorina wyjdą 2 sikory.
Mam kilka Timex'ów i jestem z nich zadowolony. Chodzą dokładnie i bateria wytrzymuje ok. 5 lat.
Timexy nie są złe, ale trzeba wziąć pod uwagę, że te tańsze nie są wykonane ze stali i wszystkie mają szkła mineralne. Aztoriny są stalowe, tytanowe i z tego, co słyszałem, wszystkie mają szkła szafirowe, tak więc ciężko je porównywać ze sobą.
Piszecie o jakimś zegarku? Domyślam się, że o Seiko. O jakim? Nie widzę fotek.
SNZF17K1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/Seiko2)
Dzięki Panowie.
Ja wiem, że może wykonanie aztorinów lepsze (materiały, z których są wykonane), ale chciałem aztorina jako zegarek na co dzień, do jeansów, to w sumie timex też się sprawdzi, a za cenę aztorina wyjdzie mi jakiś timex i dodatkowo seiko na automacie ;)
A do tego ten aztorin, których chciałem kupić sprzedał się jeszcze przed Świętami, a bez przymierzenia go nie kupię (żeby nie okazał się za mały).
u mnie dzisiaj bardzo "budżetowo" ale lubię ten zegarek ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
To się nazywa oświetlenie! Mistrz packshotów:]
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/p310279136-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s10/v111/p310279136.jpg)
tomek...
30-12-2013, 22:11
A mi ostatnio ten przykleił się do ręki:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img716/5246/jz8l.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Jeden z ładniejszych Seiko ever.
GMT działa jak? Bezel wewnetrzny się ustawia?
tomek...
30-12-2013, 22:18
Nie. wewnętrzny pierścień jest na stałe, za GMT odpowiada dodatkowa niebieska wskazówka, akurat się schowała za minutową.
Tu ją widać:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img841/3927/svqb.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
stachmuszel
30-12-2013, 22:19
Tak, to Seiko jest piękne i ponadczasowe. Gdzie i za ile można go kupić?
tomek...
30-12-2013, 22:21
Właściwie tylko w Japonii.
Kosztuje dość dużo, szczegóły na priv.
Nom, ślepy jestem.
Akurat w moim przypadku ze względów finansowych SpringDrive`y raczej odpadają, jeszcze nie dorosłem chyba. Muszę najpierw przerobić ze dwie Omegi, jakiegoś Orisa nurka i Taga, najchętniej Monaco i wtedy zajmę się Seiko z wyższej półki:-)
tomek...
30-12-2013, 22:29
To taką Omegę proponuję, bardzo ją lubię:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img689/8375/rqdh.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
stachmuszel
30-12-2013, 22:33
Tomku, chyba nas nie lubisz:-)
tomek...
30-12-2013, 22:39
Przeciwnie, lubię Was (inaczej bym tu nie bywał) i ... zegarki. :)
Ale to bardzo kosztowny nałóg. Jak zaczynałem dziesięć lat temu, to zegarek za 1000 zł. wydawał mi się przeraźliwie drogi.
Ale teraz w kolekcji mam już (prawie) wszystkie zegarki, jakie chciałem.
Pozdrawiam
Działasz tą Omegą:-) W Die Another Day w roli głównej, na identycznej bransie chyba. Właśnie jakiś Sea albo Speed, z pomarańczowym bezelem byłoby idealnie:-)
Ale wracając do Damasko? Nie przypasował Ci do kolekcji? Ja jestem cały czas nim zachwycony, choć na żywo go nie widziałem...
tomek...
30-12-2013, 22:57
W Die Another Day był poprzedni model, z aluminiowym bezelem i falami na tarczy.
Też kiedyś taką miałem:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img819/417/04284997.jpg)
A Damasko lubiłem i DA36 i DA46.
Ale miłość do kolejnych zegarków wymaga poświęceń :)
Obiecałem sobie, że zawsze będę miał maksimum 6, więc czasem trzeba coś sprzedać.
Tomku, zacne zegarki. Takich to się nigdy nie dorobię :)
Ale dziś też mam radochę, bo wprawdzie jutro ma dotrzeć do mnie zamówiony parnis, ale dziś będąc na zakupach kupiłem coś do noszenia na co dzień, czyli timexa T2N720.
Zegarek jak zegarek, kwarc i funkcje mało porywające, ale moje oko cieszy i do jeansów się nada ;)
Sorki za marne zdjęcia, zrobione na szybko, nie było czasu by rozstawić statyw i światło, a doświadczenia w foceniu zegarków nie mam (kolejny plus z zakupu, będę mógł potrenować taką fotografię).
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/GRS0943jp_eppnhwh-2.jpg
źródło (http://s4.ifotos.pl/img/GRS0943jp_eppnhwh.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/GRS0947jp_eppnhss-2.jpg
źródło (http://s4.ifotos.pl/img/GRS0947jp_eppnhss.jpg)
tomek...
30-12-2013, 23:03
Parnisy świetne zegarki, ciężko znaleźć coś lepszego za te pieniądze. Np Parnis Submariner z szafirem i ceramicznym bezelem za 110$.
Ale wszystko zależy od szczęścia, miałem 3 Parnisy i każdy miał jakąś niedoróbkę, która szybko mnie wkurzała i szedł dalej do ludzi...
A zegarki wbrew pozorom to dość wdzięczny temat do zdjęć - nie ruszają się, nie robią głupich min, nie narzekają, że obiektyw za ostry...
Wystarczy obiektyw makro, trochę światła i statyw.
Jak skończy się okres świąteczno-noworoczny i lepsza połowa wróci do siebie, to będę miał więcej czasu, by się tematem focenia zegarków zająć, mając dwa modele na początek, zobaczymy co z tego wyjdzie :)
W Die Another Day był poprzedni model, z aluminiowym bezelem i falami na tarczy.
Też kiedyś taką miałem:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img819/417/04284997.jpg)
No to tak: fale na dialu (Oriski tańsze też mają takie) + ceramiczny glossy bezel = idealna maszyna.
Ale póki co, to mnie takie coś jeszcze złapało jakoś dziwnie mocno:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/0_0_productGfx_f049d4ef6f3ac83c2379c6985-2.jpg
źródło (http://www.steinhart-zegarki.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_f049d4ef6f3ac83c2379c69856c4cd34.jp g)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/0_0_productGfx_c42024a7efb3528799f66c062-2.jpg
źródło (http://www.steinhart-zegarki.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_c42024a7efb3528799f66c062ebc81ed.jp g)
Przez ten kwadratowy subdial z Tagiem Monaco mi się kojarzy?
tomek...
30-12-2013, 23:16
Fakt, po wymianie żal mi było tych fal.
Ale dodali jeszcze świetny dwustronny AR na szkiełku i skręcaną bransoletę.
No i zyskał na czytelności, poprzednim modelu w sztucznym oświetleniu z wielu jarzeniówek tak mieniła się tarcza, że trudno było odczytać godzinę.
Kolor tarczy w nowej też bardziej mi się podoba, w starym modelu był taki lekko brudny.
Pozdrawiam
Tomek
tomek...
30-12-2013, 23:23
Stenek bardzo ładny i świetnie wykonany, ale dość mocno inspirowany Tudorem:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img850.imageshack.us/img850/3465/a8ey.jpg)
Poza tym, trzeba mieć spory nadgarstek.
To jeszcze jedno zdjęcie Omegi, jak już się rozpędziłem:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img27/6863/oufw.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Umówmy się że Stenek w ogóle korzysta obficie z cudzych designów. Na WUS cała dyskusja odnośnie podobieństwa do Tudora. Ja jakoś tego aż tak nie widzę. Poza tym nie przeszkadza mi to. Ich nurki są fantastyczne, głównie ze względu na podobieństwo zresztą do pewnych zegarków:-)
A co do rozmiaru - jak już daję radę z X-windem to i z Racetimerem dam może.
Jedna rzecz nie do końca mi leży: ja chyba nie lubie małej sekundy, a Valjoux 7750 niestety tak ma... W Hamiltonie też mnie to męczy...
tomek...
30-12-2013, 23:47
Umówmy się że Stenek w ogóle korzysta obficie z cudzych designów. Na WUS cała dyskusja odnośnie podobieństwa do Tudora. Ja jakoś tego aż tak nie widzę. Poza tym nie przeszkadza mi to. Ich nurki są fantastyczne, głównie ze względu na podobieństwo zresztą do pewnych zegarków:-)
A co do rozmiaru - jak już daję radę z X-windem to i z Racetimerem dam może.
Jedna rzecz nie do końca mi leży: ja chyba nie lubie małej sekundy, a Valjoux 7750 niestety tak ma... W Hamiltonie też mnie to męczy...
Ciężko znaleźć chrono z centralną sekundą...
Dobrze, że w ogóle jest, bo np taki Junghans Max Bill Chrono jest całkowicie martwy.
Racetimera widziałem na żywo i jest świetnie wykonany, lepiej niż kopie Rolexa.
Pozdrawiam
Ciężko znaleźć chrono z centralną sekundą...
No...........Oświeciłeś mnie że tak jest z większością chrono, a nie tylko 7750...Jakoś nigdy o tym nie pomyślałem. Ale piloty tylko duża sekunda, chyba niestety niektóre Steinharty na Unitasach odpadają.
A Racetimer...dojrzewam. Ale ja siebie znam, znam to uczucie, że chyba decyzja już zapadła, choć jeszcze głośno tego nie powiedziałem.
Piszesz o kopiach Rolka w sensie że o Oceanach Stenka?
tomek...
31-12-2013, 00:01
Piloty owszem, przy lotnikach jestem purystą i musi być zgodny ze specyfikacją.
Dla mnie są dwa piloty idealne:
Stowa Flieger:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.stowa.de/cosmoshop/pix/a/z/fliegerlogo/g/Flieger-m-Logo-o-Datum-4.jpg)
i 5 razy droższy IWC:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img268/1494/opjv.jpg)
EDIT:
Tak chodzi mi o Oceany Subopodobne, bo Oceana 2 nie widziałem na żywo.
O te pytam właśnie. Ale miałeś w rękach Ocean one któryś? Czego tam brakuje?
A Stowa to wiadomo.
A IWC to wiadomo wiadomo.
tomek...
31-12-2013, 00:32
Z kopii Subów to posiadałem Parnisa i Davosę Ternos, a trzymałem w rękach Stenka i Tudora Submarinera z dawnych lat.
Trudno powiedzieć co mi się nie podobało, to prosty zegarek i zepsuć go nie można, ale dopiero dopracowany do perfekcji Rolex ma to "coś" Może gdybym nie widział nigdy Rolexa...
W Parnisie drażniła mnie fatalna bransoleta i luźno latający bezel, w Davosie dziwnie pokryta farbą kropka na bezelu a w Stenku dziwnie wyprofilowana koperta (większa niż w oryginale i w pozostałych "kopiach")
Ale ja nie jestem normalny, jeśli chodzi o ocenę jakości wykonania - rzeczy, które mi przeszkadzają dla innych są niezauważalne.
Potrafię sprzedać zegarek, bo maskownice bransolety nierówno leżą przy uszach, albo sekundnik w kwarcu nie trafia idealnie w indeksy
A takie niedokładności nie są tak po prostu zależne od wartości zegarka. Widziałem Omegę za 8k, w której nie trafiały indeksy, a mam np takiego Sarba za niecałe 2k, który zrobiony jest perfekcyjnie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img545/3775/5ozf.jpg)
Dzięki. Samemu nie sposób wszystko pomacać. Mądrego miło poczytać.
Pozdr
tomek...
31-12-2013, 00:46
Zapraszam na forum Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków.
http://zegarkiclub.pl/forum/
Przy niektórych specach z tego forum to ja nic nie wiem...
A jak zaczniesz wnikać w szczegóły budowy mechanizmów, to przepadniesz na całe miesiące.
Pozdrawiam
Tomek
Zapraszam na forum Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków.
http://zegarkiclub.pl/forum/
Przy niektórych specach z tego forum to ja nic nie wiem...
A jak zaczniesz wnikać w szczegóły budowy mechanizmów, to przepadniesz na całe miesiące.
Pozdrawiam
Tomek
Jestem tam, tylko nic nie piszę bo za cienki ja Bolek:)
Ale jak mi przyjdzie czarnobialy NATO to sie tu pochwale Orientem ala Sub ala James B :-)
Dziś rano puk puk - nowa dostawa pasków:-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/p798648845-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s9/v91/p798648845.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/p629112644-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s5/v124/p629112644.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/p1000592850-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s8/v0/p1000592850.jpg)
Faktycznie, mocno bondziasty!
:-P
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/p327792367-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s9/v91/p327792367.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/p425159810-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s9/v90/p425159810.jpg)
BugsBunny
31-12-2013, 18:29
Umówmy się że Stenek w ogóle korzysta obficie z cudzych designów.
Korzysta to jest bardzo łagodne określenie, bliższe prawdy byłoby "rżnie bezczelnie czyjeś projekty", czego jaskrawym przykładem jest np. Ocean Vintage Military - nawet nie inspirowany, tylko wprost zerżnięty z unikalnego Rolexa MilSuba. O ile w przypadku klonów pospolitego Submarinera można jeszcze mówić o inspiracji jakimś ogólnym wzorcem, to tutaj mamy kopię unikalnego modelu wykonanego bodaj w 1000egz.
Co ciekawe, to co niektórym zupełnie nie przeszkadza w zegarkach niemieckich, jest strasznym przestępstwem w produktach chińskich.
Jeżeli pogrzebałbyś głębiej dowiedziałbyś się że Steinhart ośmiela sie "rżnąć" projekty tylko dlatego że minęły prawa patentowe/projektowe czy jak je zwać i to nie jest żadnym przestępstwem. A więc raczej korzysta. W przypadku innych producentów względem oryginałów może być zupełnie inaczej.
Nie podoba Ci się - nie kupuj.
tomek...
01-01-2014, 01:47
A przy grzebaniu dowiedziałbyś się jeszcze, że Rolex Submariner to też kopia i Rolex nigdy nie miał praw do jego designu, a zegarki tego typu robione były dużo wcześniej.
Zasługą Rolexa jest to, że rozpropagował ten projekt na tyle, że w powszechnym mniemaniu należy do nich. Ale faktem jest, że Steinhart, Davosa, Squale, Invicta, Parnis, Alpha, Seiko czy Orient robią kopie Rolexa, a nie bazują na starszych projektach. I dla każdego granica pomiędzy kopiowaniem a inspirowaniem jest gdzie indziej.
Pozdrawiam
Tomek
BugsBunny
01-01-2014, 11:06
Jak już przy grzebaniu jesteśmy, to nie mieszajmy ochrony patentowej z ochroną wzoru użytkowego - to dwie różne rzeczy i znacznie różny czas ochrony.
Oczywiście można legalnie kopiować wzory po pewnym czasie, ale po pierwsze - jest różnica między inspiracją a kopią, a po drugie - traktujmy wtedy równo wszystkich kopistów, i zachwycajmy się też chińskimi, często tańszymi i lepiej wykonanymi :) Po tym względem na forach zegarkowych jest często dziwna nierówność.
Po mojej przygodzie z nietanimi Kadloo i Glycine nie mam już żadnych sentymentów dla przeciętnej produkcji europejskiej. Te czasy niestety minęły.
stachmuszel
01-01-2014, 11:14
Jak już przy grzebaniu jesteśmy, to nie mieszajmy ochrony patentowej z ochroną wzoru użytkowego - to dwie różne rzeczy i znacznie różny czas ochrony.
Oczywiście można legalnie kopiować wzory po pewnym czasie, ale po pierwsze - jest różnica między inspiracją a kopią, a po drugie - traktujmy wtedy równo wszystkich kopistów, i zachwycajmy się też chińskimi, często tańszymi i lepiej wykonanymi :) Po tym względem na forach zegarkowych jest często dziwna nierówność.
Po mojej przygodzie z nietanimi Kadloo i Glycine nie mam już żadnych sentymentów dla przeciętnej produkcji europejskiej. Te czasy niestety minęły.
Rozwin proszę ostatnie Twoje zdanie.
BugsBunny
01-01-2014, 11:42
Rozwin proszę ostatnie Twoje zdanie.
Kadloo - miała być ETA, w środku coś o nazwie Valanvron. Zero informacji na stronie producenta, co to jest. Wg opinii renomowanego zakładu zegarmistrzowskiego - werk wygląda jakościowo nieciekawie, widziałem na własne oczy.
Glycine - nie dający się wyregulować Combat 6, mimo kilku prób u Dolińskiego. Pęknięty wałek w nienoszonym, będącym na gwarancji Combat Sub - gwarancja nie obejmuje, naprawa na mój koszt.
I tak kupiłem Combata 7 bo mi się podoba, ale dopiero po przecenie.
Wszystkie zegarki kosztujące dobrze ponad 2000zł. Może miałem pecha, ale za taką kasę oczekiwałem więcej. Japończyki już za te pieniądze są perfekcyjne, chińczyki nie ale kosztują ułamek.
stachmuszel
01-01-2014, 11:50
Dzięki. Ja tylko powiem, ze mój lokalny zegarmistrz powiedział mi kiedyś, ze Szwajcary były dobre, ale kiedyś. Dobre sa teraz tylko z bardzo wysokiej polki, kosztujace majątek. Dobry zegarek dla Kowalskiego wg niego to japonczyk.
BugsBunny
01-01-2014, 11:53
Dzięki. Ja tylko powiem, ze mój lokalny zegarmistrz powiedział mi kiedyś, ze Szwajcary były dobre, ale kiedyś. Dobre sa teraz tylko z bardzo wysokiej polki, kosztujace majątek. Dobry zegarek dla Kowalskiego wg niego to japonczyk.
Mam dokładnie takie samo odczucie. Jestem na etapie odkrywania wyższej półki japończyków - Casio Oceanus, Grand Seiko. Trzymając w ręku Mantę wiesz, za co zapłaciłeś, i nie jest to tylko prestiż marki ( bo ten akurat jest żaden ).
...po drugie - traktujmy wtedy równo wszystkich kopistów, i zachwycajmy się też chińskimi, często tańszymi i lepiej wykonanymi :) Po tym względem na forach zegarkowych jest często dziwna nierówność.
Toteż ja akurat nie mam oporów ani względem szwajcarskiej ani chińskiej estetyki. Co do aspektów prawnych wole sie nie wypowiadać dalej, bo zwyczajnie sie na tym nie znam. Co zaś do chińczyków - są one tańsze, owszem, ale z wykonaniem, przynajmniej porównując do takiego Steinharta czy Davosy nie mówiąc o Seiko, to ja bym był nie przesadzal. Jak jest z kontrola jakości i ew serwisem chińczyków chyba tez powszechnie wiadomo. Więc coś za coś...
Pozdr
BugsBunny
01-01-2014, 16:10
Szwajcary były dobre, ale kiedyś. Dobre sa teraz tylko z bardzo wysokiej polki, kosztujace majątek.
Hihi, jak jeszcze tego nie było to poczytajcie sobie jak robi w bambuko swoich klientów uwielbiana przez niektórych marketingowa megaściema wylansowana przez dwóch mięśniaków - Officine Panerai. Można się nieźle uśmiać:
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/66113-pam318-mechanizm/?hl=panerai#entry721251
Uwaga! Tylko dla ludzi o mocnych nerwach :mrgreen:
dzisiaj:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Wczoraj dotarł i pięknie prezentował się w sylwestrowym anturażu, a dziś zapozował do focisza ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/13951507-2.jpg
źródło (http://www4.picturepush.com/photo/a/13951507/img/13951507.jpg)
Te Parnisy są bardzo fajnie wykonane.
Sam posiadam takiego z grafitową tarczą i małymi srebrnymi....
A tymczasem dzisiaj do tyrania:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img850.imageshack.us/img850/7559/8ome.jpg)
dzisiaj...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimg.org/image/sli70g2q3/full/)
...se znów nagrabił... :mrgreen:
spokojnie, to wszystko jest budżetowe :-P
velaskez
03-01-2014, 02:10
Panowie tragedia. Dopiero nie dalej jak przed miesiącem zanabyty Timex FlyBack Chronograph spadł mi dzisiaj na kafle i szkiełko szlag trafił. Zrobić u lokalnego zegarmistrza co ma autoryzację Timexa, czy jest jakiś ogólnopolski serwis?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img34.imageshack.us/img34/3294/n0qv.jpg)
czy jest jakiś ogólnopolski serwis?
Timex serwis centralny
Kopernik Office Buildings E
Al. Jerozolimskie 172
02-486 Warszawa
Oj, współczuję, ja podobnie straciłem ostatnio casio, ale stare i tanie, więc nawet nie będę naprawiał (kupiłem w to miejsce dwa inne zegarki), ale nerw był taki sam.
woytec60
03-01-2014, 20:08
Modowanie Hamiltona czyli mała rzecz a cieszy :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img17/6630/by0b.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img20/945/1e8l.jpg)
A do mnie dzisiaj a właściwie wczoraj wieczorem dotarł Steinhart Le Mans automatic i cieszę się jak głupi do sera. Od wczoraj patrzę i myślę czy zostawić go na gumie czy na rally i które zdjęcia Wam pokazać.
Zegar rewelacyjny w każdym elemencie!!!! I chyba nic nie kopiuje nawiązując do ostatniej dyskusji o steinhartach....
tomek...
05-01-2014, 00:05
SZCLOtoCasA
A do mnie dzisiaj a właściwie wczoraj wieczorem dotarł Steinhart Le Mans automatic i cieszę się jak głupi do sera. Od wczoraj patrzę i myślę czy zostawić go na gumie czy na rally i które zdjęcia Wam pokazać.
....
Pokaz pokaz tego LeMansa. Jak dla mnie najbrzydszy Stenek, przy takim Racetimerze wyglada strasznie, ale chętnie popatrze na foty:)
SZCLOtoCasA
Ha! Kolego! Namierzylem Cię wiesz gdzie. Nie szkoda Ci Omegi:-) ???
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/p2256085215-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s9/v87/p225608521-5.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
a dzisiaj....:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
A dzisiaj max zanurzenie 1.40m.
Szczelny.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/p5916502-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s10/v110/p5916502.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
stachmuszel
11-01-2014, 13:01
Panowie, kupiłem Parnisa Power Reserve. Fajny watch, tylko spieszy mi się ok.10-12 sek/doba. Czy jest sens to ruszać, czy nie? Macie jakieś doświadczenia z regulacji takiego zegarka?
10-12 s to nie jest dużo, a zwłaszcza, że się śpieszy, a nie spóźnia ;-)
Ale: poczekaj aż mechanizm się "dotrze" - może po jakimś miesiącu będzie się śpieszył mniej; sprawdź odchyłki przy odkładaniu zegarka na noc w różnych pozycjach.
Chyba nie jest najgorzej.
to standard dla tego zegraka :)
Lepiej mają casio z wave ceptorem ;) To norma. Nic nie ruszaj....i zastanów się czy Ciebie to boli...;)
stachmuszel
12-01-2014, 12:44
Danke Panowie! Nic nie będę ruszał. Pozycja zegarka? Zona cos ciągle marudzi o pozycjach, zegarek też :-)
od siedmiu lat na ręce
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/th_16367__DSC1966_01_122_397loJPG-1.jpg
źródło (http://img37.imagevenue.com/img.php?image=16367__DSC1966_01_122_397lo.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
stachmuszel
14-01-2014, 19:14
Kurcza felek, ładny ten Tajmeks :-)
Była dyskusja o "mocarnych" zegarkach od Suunto czy Casio. Coś mnie naszło i kupiłem sportowca ale w Decathlonie, akurat wyprzedawali Geoneute On go'up 700. Zanim go zamówiłem, poczytałem kilka testów w sieci oraz opisy ludzi, którzy używali go wspinając się na Mt Blanc czy przy narciarstwie ekstremalnym. Ogólnie opinie są bardzo pozytywne a i cena mocno atrakcyjna (za swój dałem równowartość 200zl). Nie ma takiej dokładności i tego "look-u" jak Suunto, ale potrzebuje zegarka którego nie szkoda i dobrze, ze ma wysokościomierz. Wrażenia i zdjęcia może po weekendzie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Pokaż, jak to cudo świeci. :)
Pokaż, jak to cudo świeci. :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
A indeksy i wskazówki fosforyzują?
A indeksy i wskazówki fosforyzują?
tak
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
A indeksy i wskazówki fosforyzują?
ale pasek już nie ! :) lipa z takim zegarkiem :)
a tak serio, to przcudny jest. To jest mój następny zakup, jak tylko będę miał kasę i zgodę drugiej połówki :)
majestickrk
15-01-2014, 00:46
Można zapytać jaki to dokładnie model Timexa?
Mój nowy nabytek
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/p817191557-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s5/v120/p817191557.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/p974237311-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s10/v102/p974237311.jpg)
Ładny, tylko ta lupka... ;)
Lupka, jako znany wrzód na d... wśród części zegarkomaniakow mi akurat podchodzi jak najbardziej:-)
Mi akurat też wygląda na wrzód, ale to stricte subiektywna opinia i oczywiście innym może się podobać ;)
Z powodu tej lupki nie skusiłem się jeszcze na kolejnego parnisa - "submarinera", ale może i ja się do niej przekonam ;)
No właśnie chyba o to chodzi że lupa jest nierozerwalną i niepomijalną części projektu Suba, bez niej to już jest inny design.
Można i tak:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/p384682475-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s2/v51/p384682475.jpg)
Lupka to podstawa.
Tyle, ze w oryginale...
Lupka to podstawa.
Tyle, ze w oryginale...
Oczywiście prosze Pana
Zaraz ją wydłubie...
A rob, co chcesz - uwaga byla ogolna+znane sa przypadki jej usuniecia.
W oryginale.
Podrabiajac styl Rolka, juz te lupke mogli sobie odpuscic.
Uwaga ogólna że co?
Podrabiając styl Rolka, czemu mieliby ją opuściścić? Wiem że były suby bez daty więc i bez lupki, ale od bodaj 1966 lupka jest. Zresztą jest kilka projektów subopodobnych gdzie Steinhart lupkę sobie odpuścił.
Mnie nie interesuje zgodność, czy ew niezgodność z projektem Rolexa, ten akurat model mi pasuje, podoba mi się lupka, mam ją też w Oriencie. I nie do końca jestem przekonany że jest to patent Rolexa, ale mogę się mylić. Nawet jeśli jest - to tak samo jak na cały projekt, tak i na lupkę, wygasł już jakiś czas temu.
Mi akurat też wygląda na wrzód, ale to stricte subiektywna opinia i oczywiście innym może się podobać ;)
Z powodu tej lupki nie skusiłem się jeszcze na kolejnego parnisa - "submarinera", ale może i ja się do niej przekonam ;)
Jak tam "portugalczyk" się sprawuje?
A do mnie leci Deep Blue... :)
A do mnie leci Deep Blue... :)
Nie wiem u Ciebie ale u mnie to tak troche już pod kątem wakacji:-)
Nie wiem u Ciebie ale u mnie to tak troche już pod kontem wakacji:-)
?
Jak tam "portugalczyk" się sprawuje?
Zajedwabiście :)
Ostatnio kombinuję, żeby do pracy w koszulach chodzić, żeby móc parnisa założyć ;)
Dziś również na ręce, nacieszyć oka wciąż nie mogę. Ale fota sprzed kilku dni, marnej jakości bo komórką.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/201401080_epnxssn-2.jpg
źródło (http://s6.ifotos.pl/img/201401080_epnxssn.jpg)
A do mnie leci Deep Blue... :)
to pysznie. Ja od roku tylko z Pro-Trekiem (zadowala mnie w 100%), ale cholerka znów zacząłem na fora zegarkowe zaglądać i w dziale giełda nurków szukać :)
to pysznie. Ja od roku tylko z Pro-Trekiem (zadowala mnie w 100%), ale cholerka znów zacząłem na fora zegarkowe zaglądać i w dziale giełda nurków szukać :)
No te fora zegarkowe są zgubne ;)
Mi się też bardzo nurki podobają i zaczynam właśnie od Deep Blue. Jak będę już miał to się pochwalę ;)
Kiedyś miałem fazę na G-Shocki, dwa sobie zostawiłem :)
A to mój :-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img593/1772/ifkv.jpg)
?
No tak podpytuję, bo ten moj Stenek z poprzedniej strony to taki bedzie do wszystkiego po trochu, a Twój Deep Blue to chyba raczej nie do garnituru mniemam...?
No tak podpytuję, bo ten moj Stenek z poprzedniej strony to taki bedzie do wszystkiego po trochu, a Twój Deep Blue to chyba raczej nie do garnituru mniemam...?
Przyznam, że rzadko chodzę w garniturze, aczkolwiek zdarza się... DB mam nadzieję, że będzie pasował do różnych ciuchów, i sportowych, jak i tych bardziej eleganckich. Jedyne co mnie trochę przeraża to wielkość zegarka (śr. koperty 45mm, gr. 16mm), mam nadgarstek 17cm i różnie to może być... Ponoć nieźle się on "układa" nawet na takim szczupłym nadgarstku, ale to się okaże jak założę. Niestety nie było możliwości go gdzieś wcześniej przymierzyć.
ps. Do garnituru zakładam czasem Seiko 5 :)
Co Ty się przejmujesz, Suunto czy ProTreki mają ok 50mm i wszyscy chodzą w nich i nikt się nie tłumaczy, jak sportowo to sportowo.
Uwaga ogólna że co?
Podrabiając styl Rolka, czemu mieliby ją opuściścić? Wiem że były suby bez daty więc i bez lupki, ale od bodaj 1966 lupka jest. Zresztą jest kilka projektów subopodobnych gdzie Steinhart lupkę sobie odpuścił.
Mnie nie interesuje zgodność, czy ew niezgodność z projektem Rolexa, ten akurat model mi pasuje, podoba mi się lupka, mam ją też w Oriencie. I nie do końca jestem przekonany że jest to patent Rolexa, ale mogę się mylić. Nawet jeśli jest - to tak samo jak na cały projekt, tak i na lupkę, wygasł już jakiś czas temu.
Jest jakis szczegolny powod Twojej ekscytacji?
Patent nie ma tu nic rzeczy - zwykla przyzwoitosc ma.
Nie rozumiesz? Trudno.
Pasuje Ci chodzic w kopii Rolexa? OK, wolny wybor.
Ja np. potrzebowalem taniego automata i kupilem Deep Blue, mimo ze Steinhart mnie sie bardziej podoba.
Dlaczego tak zrobilem?
Odpowiedz jest powyzej.
Wojteksw
15-01-2014, 16:10
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Daj mi symbol tego zegarka.
Czy to jest Timex Expedition IQ-Compass T2N725
Jest jakis szczegolny powod Twojej ekscytacji?
Patent nie ma tu nic rzeczy - zwykla przyzwoitosc ma.
Nie rozumiesz? Trudno.
Pasuje Ci chodzic w kopii Rolexa? OK, wolny wybor.
Ja np. potrzebowalem taniego automata i kupilem Deep Blue, mimo ze Steinhart mnie sie bardziej podoba.
Dlaczego tak zrobilem?
Odpowiedz jest powyzej.
To co mi wyjeżdżasz z lupką. Napisz od razu że nie podobają Ci się takie praktyki niektórych producentów, ale w całości. A nie o jakiejś lupce. Zresztą wiedziałem że o to chodzi.
Ale nie mam zamiaru dalej ciągnąć tego tematu. Mi pasuje kopia Rolka. I tu żadna przyzwoitośc nie ma nic do rzeczy. Napisz do Guntera S, to miły człowiek i dba o dobry kontakt i wizerunek firmy - otrzymasz wyjaśnienie ich polityki projektowej.
pozdrawiam
Patent nie ma tu nic rzeczy - zwykla przyzwoitosc ma.
Nie przesadzajmy... Idąc tym tokiem myślenia, powinniśmy wszyscy jeździć Fordami, bo to on był "pierwszy" z seryjnym autem.
Wśród zegarków jest wiele przypadków, że jedna firma kopiuje inną. A, że na Rolexie się wzorują bardzo często....
ps. Napisałeś, że kupiłeś DB. A wiesz, że ta firma ma jeden zagarek, który jest "rebrandem" innego (praktycznie identyko, tylko inna nazwa)? I co?
Fakt, 99% to ponoć ich projekty, ale jeden nie... więc też powinni być "be".
Steinhart ma wszystkie ;).
To ich odroznia.
Prz3mo, z tym Fordem, to slaby przyklad, bo nie chodzi "pierwszosc".
Ciekawe, ze jakos Steinhart nie zacznie robic kopii AP czy PP - jak myslisz, dlaczego?
Nie przesadzajmy... Idąc tym tokiem myślenia, powinniśmy wszyscy jeździć Fordami, bo to on był "pierwszy" z seryjnym autem.
Wśród zegarków jest wiele przypadków, że jedna firma kopiuje inną. A, że na Rolexie się wzorują bardzo często....
Ten Stenek to nie jest wzorowanie się, to Submariner jak w pysk strzelił. Skoro w świetle prawa jest to legalne, to nie ma o co kruszyć kopii - w przeciwnym razie rolek już dawno zrobił by im wiele brzydkich rzeczy :) Jako grafik z uwagi na solidarność zawodową nie jestem może fanem tego trendu we wzornictwie przemysłowym - ale nie potępiam, bo suby też mi się podobają, a do tego mam słabość do Bondów z udziałem Connery'ego ;)
Nikt nie zaprzecza że jest to kopia, na jakich zasadach - ja nie wiem - jednak ewidentnie legalna, ofertę Steinhart ma świetną, wykonanie też... Nieprawdą jest chyba też że wszystkie projekty zerżnął...
Więc jak ktoś chce kupuje, jak nie - ok.
Mi chodzi o coś innego. Co 10 stron w tym temacie ta sama dyskusja od początku...
ed/
A od Suba on się jednak znacząco różni: ma 42mm a nie 40mm :-P
A skoro juz gadka o kopiach - czy w Steinharcie lupka powieksza tak samo, jak w Rolku?
Projekty? Jakie projekty?
I takie gadki beda zawsze, bo Rolex jest firma, ktora wzbudza kontrowersje - musi wiec byc i Steinhart.
Bartek_902
15-01-2014, 21:35
U mnie dziś nowy nabytek :) jest mega ! Co Wy na to ? :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.