Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...
nikof100
12-03-2013, 17:56
Beson, ja posiadam ten pierwszy od okolo 2 lat i sprawdza sie znakomicie - znakomity na wypady poza miasto i do sportow, wytrzymaly i jak dotad precyzyjny. Jedyna roznica to brak napisu QUARTZ.
chłopaki czy domowym sposobem można odkręcić dekiel bez magicznej piłeczki??
Umarł mi mój ulubiony zegarek za 30zł, a do najbliższego zegarmistrza mam 40km, co jest mało opłacalne ;)
chłopaki czy domowym sposobem można odkręcić dekiel bez magicznej piłeczki??
Umarł mi mój ulubiony zegarek za 30zł, a do najbliższego zegarmistrza mam 40km, co jest mało opłacalne ;)
Suwmiarka
gadzeciarz
12-03-2013, 19:39
Właśnie miałem na ręku oba, nie wiem na który się zdecydować.
Mam ten pierwszy,sobie w szufladzie leży ,sobie latem czasem założę na rękę.
Jak do roboty to uważaj na te przyciski z kapelusikiem-łatwo o coś zaczepić i je wygiąć ,coś wiem na ten temat.
Poza tym zegarek dość punktualny,korektę robię raz do roku.
Termometr dokładny ale dość długo trzeba czekać w wodzie szybciej pokaże temperaturę.
Kompas jak cie mogę-mniej więcej w północ ;-)
Nożyczki
Suwmiarka pewniejsza:-)
ani podważanie ani odkręcanie nie działa.
Chyba to jednorazówka ;)
zrób mu rezonans, bedziesz wiedział dokładnie jak jest zbudowany i co mu dolega:]
Po 6 tygodniach doszedł. Warto było poczekać, zegarek bardzo ładny.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/14/20130315185153ni.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Zrobie jeszcze kilka fotek jak tylko będę miał czas, teraz na szybko telefonem.
Pierwsze wrażenia: ciężki, pasek za sztywny i bylejaki, wyraźnie słychać wahadełko.
No to się doczekałeś. Congrats. Ciekawym czy inne majfrendy szybciej obsługują...
Zegarek jest chromowany a cyferblat czarno-szary ale szybka daje niebieski zafarb:
1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/171/dsc9471fr.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/854/dsc9472fr.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
3 na ręku.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/20/dsc946fr6.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
BugsBunny
16-03-2013, 18:40
Mam taki model, tyle że czarny (http://www.tomsky.com.pl/?52,zegarek-parnis-mm-44mm-power-reserve-pvd)
Świetny zegarek, ale fakt że luma i seryjny pasek - do poprawy / wymiany.
Przyszedł szybciutko w eleganckim opakowaniu.
Wszystko się zgadza - luma nędzna, indeksy jeszcze ujdą ale wskazówki niestety świecą krótko.
Pasek, a zwłaszcza zapięcie - horror, wygląda jakby ktoś to frezarką wycinał, strach o rękę.
Za to zegareczek - super, bardzo solidnie wykonany, żadnego poczucia tandety, fajna zmiana daty przyciskiem. Zamówiłem mu pasek za 1/3 ceny i będzie naprawdę super. Za takie pieniądze - rewelacja.
krzysztof jot
17-03-2013, 21:38
Co tu sądzić, kwarcowy Timex z typowym dla niego "dizajnem" (do jakiej roboty to pasuje?), i pewnie co gorsze typowo zamotaną obsługą.
Ja osobiście Timexa nie planuję już chyba nigdy.
Pozdr
nie słuchaj kolegi - połowa zegarków na polskim rynku robiona jest przez ta sama fabrykę - I Timex również, tyle że w kopercie TX z tym samym mecganizmem (kwarcowym oczywiście jak 85% zegarków na rynku) który kiedyż kosztował 2tys kupisz teraz Timexa za 500 zł, Jedna z najlepszych proporcji jakość/cena.
A jeśli już - to ten dolny, to własnie model zrobiony kiedyś dla marki TX - bardzo dobry zegarek jak na cenę.
dareknik
17-03-2013, 22:16
nie słuchaj kolegi - połowa zegarków na polskim rynku robiona jest przez ta sama fabrykę - I Timex również, tyle że w kopercie TX z tym samym mecganizmem (kwarcowym oczywiście jak 85% zegarków na rynku) który kiedyż kosztował 2tys kupisz teraz Timexa za 500 zł, Jedna z najlepszych proporcji jakość/cena.
A jeśli już - to ten dolny, to własnie model zrobiony kiedyś dla marki TX - bardzo dobry zegarek jak na cenę.
A zegarki automatyczne firmy Lorus?
Mam tegi Timexa od kilku lat. Przypływy odpływy próbowałem to wyczaić w Normandii nigdy się nie zgadzało. Kompas też pokazuje krzywo ;) ... Kiedyś spadł mi z pralki, otworzył się drukielek baterii, którego ja ani 3 zegarmistrzów nie potrafiło zamknąć. Poradził sobie 4 stary fachowiec. Zegarek po wymianie baterii sie rozszczelnił, zaparował i padł. Miałem go wyrzucić natomiast okazało się, że wymiana wnętrzności w autoryzowanym serwisie jest bardzo tania. Od wymiany dziala już z dwa lata. Nie rysuje się i fajnie wygląda, natomiast pod pancerną obudową kryje się plastik za 100 zł. Podobno techniczne zegarki to tylko Gshock Casio.
nie słuchaj kolegi - połowa zegarków na polskim rynku robiona jest przez ta sama fabrykę - I Timex również, tyle że w kopercie TX z tym samym mecganizmem (kwarcowym oczywiście jak 85% zegarków na rynku) który kiedyż kosztował 2tys kupisz teraz Timexa za 500 zł, Jedna z najlepszych proporcji jakość/cena.
A jeśli już - to ten dolny, to własnie model zrobiony kiedyś dla marki TX - bardzo dobry zegarek jak na cenę.
Krzysiek, ponoś Timexa, "poużywaj", poustawiaj, zrozumiesz o co chodzi. Mnie zależności rynkowe nie interesują, mając wybór między np. Casio a Timexem - nigdy Timex. A miałem dwa. Powiem w C-dur: SYF
krzysztof jot
19-03-2013, 23:33
Krzysiek, ponoś Timexa, "poużywaj", poustawiaj, zrozumiesz o co chodzi. Mnie zależności rynkowe nie interesują, mając wybór między np. Casio a Timexem - nigdy Timex. A miałem dwa. Powiem w C-dur: SYF
a ja mam Edoxa, Eposa, Certine, Atlantica Worldmastera VJ, ale tez Nautice, Festine Adriatice czy jacka lemansa oraz dwa Timexy i słowa o nich złego nie powiem. Płacąc 500-700 zł a 7000 tys to jest różnica, której już w eksploatacji tak nie zauważam - mam trochę tego i troche doświadczenia z nimi :)
Moj nowy Parnis zatrzymał się w nocy:( no i spieszy się ponad 20s na dobę. Znalazłem tutorial jak samemu go wyregulować a tylna szybkę można odkręcić bez pomocy narzędzi:) poeksperymentuje jak mi będzie przeszkadzać brak precyzji.
Ktos pisał ze można naoliwić wahadełko żeby ciszej pracowało. Jest do tego jakiś specjalny środek? Czy wystarczy WD40?
gadzeciarz, witus, krzysztof jot - dzięki za info
Jeśli będę się decydował to chyba jednak będę brał tego drugiego, zobaczymy jak się sprawa rozwinie, może jeszcze znajdę coś w podobnym stylu. ;)
A co do samego Timexa, to ja sobie chwalę, mam jednego od ponad roku i na przykład pasek trzyma się nadspodziewanie dobrze. :)
Ktos pisał ze można naoliwić wahadełko żeby ciszej pracowało. Jest do tego jakiś specjalny środek? Czy wystarczy WD40?Nie jestem specem od zegarków, ale WD40 to bym nie lał do niczego cennego, a tym bardziej do precyzyjnych mechanizmów ;p Są smary/oliwy zegarmistrzowskie, tudzież do urządzeń precyzyjnych.
Spore przeceny zegarków na Amazon.co.uk
np. Seiko 5 najtańsze modele można już poniżej 60Funtów kupić - może komuś przyda się ta informacja :)
Seiko w cenie Parnisa. Ten mi się podoba:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/825/capturefhq.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
majestickrk
24-03-2013, 20:17
Witam wszystkich,
mam takie pytanie, mianowicie noszę się z zamiarem zakupy zegarka i natrafiłem na firmę Swiss Legend, czy ktoś z Was miał z nią styczność i orientuje się czy warto w to inwestować?
Pozdrawiam
Michał
natrafiłem na firmę Swiss Legend, czy ktoś z Was miał z nią styczność i orientuje się czy warto w to inwestować?
Inwestować, czy kupić? To oczywiście totalnie Chiny, ze Swiss to została w tym zegarku co najwyżej rzeczona "legenda" (choć lepiej byłoby użyć słowa "bajka") ;)
Kup sobie Seiko - będzie to wtedy rzeczywiście zegarek, no i będzie należycie działał...
Co tu sądzić, kwarcowy Timex z typowym dla niego "dizajnem" (do jakiej roboty to pasuje?), i pewnie co gorsze typowo zamotaną obsługą.
Ja osobiście Timexa nie planuję już chyba nigdy.
Pozdr
Jeżeli to pomoże - do roboty bym nie radził żadnego z tych expedition, termomter, kompas czy tez baromter to raczej zabawka nizeli funkcja na której możemy polegać. Wykonane są niezłe (czarna powłoka (nie jest to PVD)) często schodzi- dużo reklamacji jest z tegopowodu. Jednakże mi osobiście te modele podobaly sie ze względu na wygląd i na prawdę niezłe spasowanie. Do roboty polecam bardziej Protreka casio
A zegarki automatyczne firmy Lorus?
Nigdy! Ze swojej strony proszę nie patrzeć na automaty firm timex, lorus, ingersoll, fossil, czy inne które kosztuje poniżej 2k zl(są wyjątki). Szkoda nerwów i zawodu...
Przepraszam, za zdobywania post. Pierw złe mi sie zcytowal, a potem nie mogłem kolejnego dodać..
tomek...
26-03-2013, 17:50
A dawno tu nie zaglądałem.
Dzisiaj sprawiłem sobie takiego maluszka:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img803.imageshack.us/img803/3669/zdjciegb.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
nikof100
27-03-2013, 22:53
Dzisiaj sprawiłem sobie takiego maluszka:
Ten SARB017 jest piękny, ja złożyłem dzisiaj rano zamówienie na właśnie ten model. Ach już nie mogę sie doczekać !
krzysztof jot
28-03-2013, 01:31
Nigdy! Ze swojej strony proszę nie patrzeć na automaty firm timex, lorus, ingersoll, fossil, czy inne które kosztuje poniżej 2k zl(są wyjątki). Szkoda nerwów i zawodu...
Przepraszam, za zdobywania post. Pierw złe mi sie zcytowal, a potem nie mogłem kolejnego dodać..
zdobywanie czy zdublowanie :) bo w Cafe postów się nie zdobywa - jakby co :)
I nie przesadzaj - poniżej 2tys jest setki doskonałych automatów - od Myioty przez Orienta na Seiko skończywszy. I te mechanizmy sa w tych zegarkach zazwyczaj.
woytec60
28-03-2013, 08:09
A dawno tu nie zaglądałem.
Dzisiaj sprawiłem sobie takiego maluszka:]
Pozdrawiam
Tomek
Piękny, prawda? :)
Wiem, miałem i sprzedałem tylko ze względu na rozmiar, na moim, 20-to centymetrowym łapsku wyglądał jak zabawka.
Ciągle go jednak żałuję...
zdobywanie czy zdublowanie :) bo w Cafe postów się nie zdobywa - jakby co :)
I nie przesadzaj - poniżej 2tys jest setki doskonałych automatów - od Myioty przez Orienta na Seiko skończywszy. I te mechanizmy sa w tych zegarkach zazwyczaj.
Oczywiście mój błąd. Oczywiście, ze są, ale trzeba uważać, przynajmniej ja wyciagnalem takie wnioski z mojego doświadczenia.
robin102
28-03-2013, 17:17
Ten SARB017 jest piękny, ja złożyłem dzisiaj rano zamówienie na właśnie ten model. Ach już nie mogę sie doczekać !
Następny zarażony :mrgreen:
U mnie na szczeście od dłuższego czsu niezmiennie Alpinista w lepszej wersji ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/BR2_0339_zps5af3734a-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/BR2_0339_zps5af3734a.jpg)
Ale korci jak cholera powrócić do pierwszej miłości
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/b1_zps8ec20e18-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/b1_zps8ec20e18.jpg)
gadzeciarz
28-03-2013, 17:26
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/08b1708438b77e44-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)
woytec60
28-03-2013, 18:40
Następny zarażony :mrgreen:
U mnie na szczeście od dłuższego czsu niezmiennie Alpinista w lepszej wersji...
Polemizowałbym ze stwierdzeniem, że to lepsza wersja od 017 ;)
A poza tym chyba już niedługo zabawi u Ciebie ten zegar, prawda?
robin102
28-03-2013, 19:45
Większy znaczy lepszy :-P, nie wspominając, że lepiej wykonany od żabki zielonej
w bonusie wodoszczelność prawdziwa i światłomocność nocna :)
żabka
http://www.photowatches.eu/thumbnails.php?album=511
i król
http://www.photowatches.eu/thumbnails.php?album=250
;)
a tu fajne budżetowe zegarynki dla Tych co walić kasy za dużej nie chcą w odmierzanie czasu.
http://www.alpha-watch.com/details.php?myid=426
Miałem ostatnio Alefę na reku model tzw Poull Numan czy jak to się pisze
eristoff
29-03-2013, 12:01
Następny zarażony :mrgreen:
U mnie na szczeście od dłuższego czsu niezmiennie Alpinista w lepszej wersji ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/BR2_0339_zps5af3734a-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/BR2_0339_zps5af3734a.jpg)
pasior od PATTINIEGO ?
robin102
29-03-2013, 14:48
Tak od Patiniego. Wersja specjal edyszyn , bo w tym co ma na sklepie wystawione to przeszycie białe z czerwonym jest po jednej stronie paska. Dopłacałem 10 zł i zrobił po obu stronach. Pasek z porządnego grubego materiału i o dziwo mimo, ze to skóra jakby wodoodporny. Chyba, że to nie skóra ;). Zamówiłem następny do Vostoka niebieskiego.
woytec60
29-03-2013, 15:38
Większy znaczy lepszy :-P, nie wspominając, że lepiej wykonany od żabki zielonej
w bonusie wodoszczelność prawdziwa i światłomocność nocna :)
żabka
http://www.photowatches.eu/thumbnails.php?album=511
i król
http://www.photowatches.eu/thumbnails.php?album=250
Żartujesz sobie, prawda? ;)
Ten czarny może "żabce" co najwyżej szkiełko wyczyścić ;)
017 ma oryginalny wygląd, kapitalny kolor tarczy, fantastycznie grające z zielonym kolorem złote indeksy i wskazówki, wewnętrzny bezel no i szafirowe szkło a w tym Twoim 061 siedzi zwykły hardlex.
Na tych fotkach, które zalinkowałeś dokładnie widać, że "żabka" to oryginał jedyny w swoim rodzaju a ten drugi taki bardziej pospolity z urody.
Ten czarny "Alpinist" to zwykła koperta z SKX007 z wstawionym innym werkiem bezelem, tarczą i wskazówkami. :P
Lepsze wykonanie?
Koperta z dwustudolarowego zegarka jest lepiej wykonana od dedykowanej do droższego modelu?
Widziałeś może na żywo wykończenie i detale żabki? To pierwsza liga.
Nawet nie ma co porównywać...
robin102
29-03-2013, 17:27
Widziałem w żabce krzywo osadzone indeksy, a ostatnio forumowicz jakiś pisał do mnie zapytanie bo ma żabke i tarcza przesunięta jest wzgledem obudowy jakoś skoszona. Fakt , faktem żabka ma desajn inny niż inne ;) kontrowersyjny raczej, ale to za mało aby ten w sumie niedzisiejszy zegarek z racji małego rozmiaru tak hołubić. Ładny jest, miałem go na ręku, ale nawet na moje chudej witce ginie bo jest po prostu mały i żadne zaklinania tego nie zmienią i co z tej urodziwości jak to jest mała urodziwość ;). Czarny Alpinista to minimum wielkościowe we współczesnych zegarkach. Jest perfekcyjnie wykonany i taka żabka zielona może co najwyżej koło niego poleżeć chwilkę :) Może moda na małe zegarki kiedyś wróći podobnie jak na długie wlasy pod pachami ;) moda zmienna jest.
Nawet na fotach które załączyłem w linka widać, że duży Alpinista jest perfecto zrobiony.
gadzeciarz
29-03-2013, 18:34
Dziś na reku ponownie Vostok
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/187a923bd78e960a-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/08720f1b7ddb1bc8-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)
Chyba zostanie na nadgarstku na długo ;-)
woytec60
29-03-2013, 18:48
Widziałem w żabce krzywo osadzone indeksy, a ostatnio forumowicz jakiś pisał do mnie zapytanie bo ma żabke i tarcza przesunięta jest wzgledem obudowy jakoś skoszona...
UFO też widziałeś?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/0sarcastic-1.gif
źródło (http://emotikona.pl)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/0rofl-1.gif
źródło (http://emotikona.pl)
Jedyne co można mu zarzucić to rozmiar bo dziś wszyscy chcą nosić jakieś "U-boaty" ale wykonie tego zegarka jest na najwyższym poziomie i żaden negatywny PR tego nie zmieni :)
eristoff
29-03-2013, 20:39
Tak od Patiniego. Wersja specjal edyszyn , bo w tym co ma na sklepie wystawione to przeszycie białe z czerwonym jest po jednej stronie paska. Dopłacałem 10 zł i zrobił po obu stronach. Pasek z porządnego grubego materiału i o dziwo mimo, ze to skóra jakby wodoodporny. Chyba, że to nie skóra ;). Zamówiłem następny do Vostoka niebieskiego.
Właśnie widzę że taki jakiś podobny do mojego
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/f675e756b5e876d4gen-1.jpg
źródło (http://images38.fotosik.pl/1999/f675e756b5e876d4gen.jpg)
mam tak blisko do pracowni że byłem samemu wybrać, muszę chyba zawitać po jakiś inny model dla odmiany :D
robin102
30-03-2013, 12:14
Ten czarny "Alpinist" to zwykła koperta z SKX007 z wstawionym innym werkiem bezelem, tarczą i wskazówkami. :P
Lepsze wykonanie?
Koperta z dwustudolarowego zegarka jest lepiej wykonana od dedykowanej do droższego modelu?
...
To nie jest argument Wojtku godny znawcy zegarków. Dobrze wiesz, że w Twojej Eternie za 7-8 tys zł siedział mechanizmy ETA 28 coś tam za cyrka 100$ :) no dobra była to wersja specjal edyszyn do tej Eterny za 150 $ :mrgreen:.
Łoją nas po prostu, a my się dajemy wkręcać w drogie zegarki kupowane na kupę. Dziś te wszystkie zegarki są robione z byle jakich materiałów bo są to produkty dla zbieraczy, kolekcjonerów i utracjuszy forumowych którzy je kupują by potem sprzedać ze stratą i kupować następne. I taka jest prawda przy świętach. A druga świąteczna prawda to kto bogatemu zabroni :)
woytec60
30-03-2013, 12:28
Z Eterną zgoda, chociaż kosztowała kupę kasy.
Jednak Seikacze na 6R15 wykonane sa świetnie i to nie z kiepskich materiałów bo chodzą latami bez żadnych usterek.
Przekomarzamy się z tymi Alpinistami ale prawda jest taka, że oba są świetne i porządnie wykonane a wybór pomiędzy nimi to tylko kwestia gustu.
Wkurzyło mnie tylko, gdy napisałes o niedoróbkach w 017 bo miałem ten zegarek, oglądałem i byłem zachwycony poziomem wykończenia każdego detalu.
Dlatego stoję za nim żywią y bronią! ;)
Życzę Wesołych świąt, smacznego jajka i niezmrożonego dyngusa ;)
robin102
30-03-2013, 12:38
Przekomarzamy się z tymi Alpinistami ale prawda jest taka, że oba są świetne i porządnie wykonane a wybór pomiędzy nimi to tylko kwestia gustu.
Wkurzyło mnie tylko, gdy napisałes o niedoróbkach w 017 bo miałem ten zegarek, oglądałem i byłem zachwycony poziomem wykończenia każdego detalu.
Dlatego stoję za nim żywią y bronią! ;)
Życzę Wesołych świąt, smacznego jajka i niezmrożonego dyngusa ;)
Tak przekomarzamy się na 102 :)
Smacznego jajka i Alpinisty w zielonej wersji w dzisiejszym rozmiarze se życzmy.
ps
Najładniejsze i tak są Vostoki :)
;)
tomek...
30-03-2013, 17:54
Widzę, że mój zielonak wywołał gorącą dyskusję.
Jeżeli chodzi o jakość i precyzję wykonania, to absolutnie nie można mu nic zarzucić. A porównuję go właśnie tej chwili z wielokrotnie droższą Omegą i dwukrotnie droższym Damasko.
Koperta ma sporo smaczków i świetnie leży na ręce.
Pozdrawiam i Wesołych Świąt
Tomek
tomek...
31-03-2013, 13:05
A dzisiaj na żelazie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img824.imageshack.us/img824/9263/zdjcie1ly.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Mam taką padake jak perfect 32212004 i przestały dzialac wskazowki, a nadal dziala elektronika- nie moge wygooglac czy moze sa tam 2 baterie niezaleznie zasilajece mechanizmy czy jedna?
...i jeszcze moze foto niesmialo dolacze:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img59.imageshack.us/img59/3761/dsc7005kopia.jpg)
krzysztof jot
01-04-2013, 22:45
Dziś na reku ponownie Vostok
Chyba zostanie na nadgarstku na długo ;-)
ta bransoleta była "fabrycznie" ? jakoś nie widziałem - zawsze pasek, a ładnie i solidnie wygląda - ile dałeś, jeśli można ?
Dziś "oldschoolowo"
ruhla digital
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img132/9784/img20130402084133.jpg)
gadzeciarz
02-04-2013, 18:40
ta bransoleta była "fabrycznie" ? jakoś nie widziałem - zawsze pasek, a ładnie i solidnie wygląda - ile dałeś, jeśli można ?
Bransoleta była już na wyposażeniu zegarka ;-)
https://www.e-zegarek.pl/sklep/vostok-europe-105-strona6.html
Dziś "oldschoolowo"
ruhla digital
"bunkier"- pierwsze skojarzenie :) piękny jest
Ruhla zarzadzila!
Ja lekko skromniej:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/Explorer2520II-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-bDN2NPyen5U/UTPAwcgNF6I/AAAAAAAAJbg/raTxlMjTNsU/s720/Explorer%2520II.jpg)
tomek...
03-04-2013, 11:01
U mnie też skromnie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.imageshack.us/img22/5650/zdjcieme.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Tomek, aaaaaaaaaaaa :) to moje zegarowe marzenie:) Jakbyś się pozbywał daj znaka:)
tomek...
03-04-2013, 11:10
Mimo, że mam zegarkowe ADHD i żaden u mnie miejsca nie zagrzeje, to Omegę mam już półtora roku i nadal mi się podoba. :)
Tym bardziej, że mam egzemplarz z kwarcową dokładnością chodu, ok. +3-4 sek/miesiąc.
Pozdrawiam
Tomek
Dokladnosc, ktora podales jest (chyba) nie do osiagniecia.
Gdyby bylo to na dzien, to juz jest dobrze.
tomek...
03-04-2013, 17:27
Ale u mnie tak właśnie jest.
Przestawiam go raz na dwa miesiące, gdy muszę zmienić datę i jak na razie zawsze maksimum 10 s na plusie.
Inna sprawa, że zegarek ma bardzo stabilne warunki, kręci się cały czas w rotomacie, a wyciągam go (z racji posiadania kilku zegarków) 3-5 razy w miesiącu na pół dnia na rękę.
Pozdrawiam
Tomek
Hmmm, stabilne warunki, to podstawa - tyle tylko, czy w takiej sytuacji mozna wspominac o jego dokladnosci?
A nawet jesli, to jest to SZOKUJACE, jak dla takiego amatora jak ja - ciekawe, co powiedzieliby znawcy...
tomek...
03-04-2013, 18:15
Wydaje mi się, że tak jest, gdy jest cały czas w pełni nakręcony.
Spróbuję wyłączyć rotomat na 2 dni, a potem ustawić obroty na styk i zobaczymy. Może się okazać, że będzie się mocno późnił.
A w życiu miałem trochę zegarków automatycznych i dokładność chodu była zupełnie niezależna od klasy zegarka.
Np SARB045 robił +1-2 sek/dobę, a Zenith na znacznie lepszym mechanizmie +12 sek/dobę.
A mam znajomego, którego Rolex Explorer I, też kompletnie nieużywany jest jeszcze dokładniejszy od mojego Bonda.
Pozdrawiam
Tomek
1-2s/dobe, to zrozumialy i wspanialy wynik, ale 3-4 na miesiac?
tomek...
04-04-2013, 09:30
Dzisiaj jest 4 dni od zmiany czasu i idzie dokładnie w punkt ze sterowanym atomowo Citizenem Atessą. Odchyłka niezauważalna, na pewno poniżej 0,5 sek.
Ale dzisiaj rano wyłączyłem zasilanie w gnieździe z Omegą, zobaczymy jak będzie się zachowywała mniej nakręcona.
Pozdrawiam
Tomek
A żeby nie było OT, to dzisiaj tak (chociaż zdjęcie z przedwczoraj):
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img593/8394/zdjcieli.jpg)
Powiedzcie mi spece - czy można samemu, w domowym zaciszu wyregulować z grubsza chód zegarka? Mam z jednym problem, robi ok +30-60s/doba i chciałbym to podregulować.
Można liczyć na jakiś tutorial wykorzystując dostępne w domu narzędzia jak młotek czy inne kombinerki? :D
tomek...
04-04-2013, 11:30
Specem to ja jestem, ale od pomiarów. :) Miałem nawet na studiach Miernictwo Przemysłowe z Jasiem Stasiem na polibudzie we Wrocku. Kto przeżył, ten wie :)
Każdy zegarek da się wyregulować, ale każdy mechanizm w inny sposób. Zanieś do najbliższego zegarmistrza, wyreguluje Ci go w 5 minut i zapłacisz grosze. We Wrocławiu poleciłbym Dolińskiego, w Poznaniu to nie wiem.
Pozdrawiam
Tomek
Powiedzcie mi spece - czy można samemu, w domowym zaciszu wyregulować z grubsza chód zegarka? Mam z jednym problem, robi ok +30-60s/doba i chciałbym to podregulować.
Można liczyć na jakiś tutorial wykorzystując dostępne w domu narzędzia jak młotek czy inne kombinerki? :D
Jeśli za pomocą młotka to tutorial jest prosty - z całej siły uderzyć młotkiem w zegarek i obserwować co się stanie ;)
tomek...
04-04-2013, 13:25
I wtedy raz na dobę będzie wskazywał czas z dokładnością 0,00000001 s.
robin102
04-04-2013, 14:25
..... to Omegę mam już półtora roku i nadal mi się podoba. :)
Tym bardziej, że mam egzemplarz z kwarcową dokładnością chodu, ok. +3-4 sek/miesiąc.
Tomek
To prawie tak dokładnie chodzi jak mój Seiko Alpinist, który nie był regulowany.
Czyli to prawdziwa Omega jest.
długie, ale warto przeczytać:
Co do samej pozornie łatwej regulacji mechaniaka to jest to tylko z pozoru łatwe. Nie bez kozery producenci dają tak dużą tolerancje chodu często jest ot + - 20-25 sekund na dobę ! Kiedyś mnie to irytowało jak cholera. Dziś po 2 latach zabawy mechanicznymi już nie, a czemu J
Najważniejsze przed regulacją poznanie co mechanizm lubi, czego nie lubi. Czy spieszy się na ręku noszony, czy leżąc na stole na noc odłożony na deklu, czy może jeszcze bardziej spieszy gdy na koronce leży. Stopień nakręcenia mechanika automatica też ma wpływ na chód. Czym rezerwa chodu mniejsza tym skłonność do spieszenia na dobę większa jest. W spieszących zegarkach czasem wystarczy naoiliwienie oliwką specjalną łożyska wachnika aby efektywniej naciągał sprężynę z rezerwa energii. Żadnym wysuszającym WD !
Jako człek dociekliwy z wprawną ręką i technicznym radzieckim ;) wykształceniem zakupiłem skromny zestawik narzędzi zegarmistrzowskich, takich amatorskich za cyrka 100 zł Lupka, śrubokrety i co najważniejsze porządny klucz do otwierania dekli, bo domowe sposoby na piłeczki, cyrkle, widelce, suwmiarki często kończą sie rzeźniczym zarysowaniem dekla L
Zaopatrzeć się też warto w zestaw uszczelek pod dekiel, bo aby wyregulować w domu sikora trza go czasem i z 5-10 razy otworzyć. No i moze być po ptokach z WR 50 czy WR 200 Niestety trymer regulacyjny od wstępnego naciagu włosu w większości mechanizmów nie daje się precyzyjnie przesuwać. Dlatego trzeba to robić z wielką ostrożnością kontorlą ruchu narzędzia i w skupieniu. Zmiana jego położenia np. ledwo o 0,1 mm, patrzac tak wizualnie może już skutkować dołożeniem dodatkowych 20 sekund na plus czy minus, zależnie o co walczymy. Wyregulowałem już chyba z 10 zegarków automatycznych. Ćwiczyłem najpierw na starym Poljocie, potem Orient, Ruhla, Tssot,.. J ale tak jak wyżej trzeba rozkimić jak zegarek na ręku się zachowuje, a jak odłożony. Mało tego temperatura zewnętrzna też ma wplyw na chód. U jednego ludzia zegarek noszony na lewym reku będzie spieszył mocniej u innego mniej, czy późnił. Zegarek wydaje się, że warto regulować „pod ręke” jeśli walczymy o max dokładnosci co damy radę zrobić.
Dla przykładu od paru dni ustawiam zegarek kolegi z nikoniarzy. W nocy jak leży na deklu, na poziomicy to nagania 5 sekund przez noc (7godz) w dzien jak jgo nosze to gubi 3 sekundy. Bilans wiec wychodzi 2 sekundy na dobę i jest to powtarzalne. ALE ALE czy kolega go bedzie odkładał na 7 czy 9 godz na noc ? co będzie tą lewą reką robił. Może jest policjalnem i ciagle czapkę zdejmuje, czy salutuje lub radarem celuje
Do panów Jóżków -osiedlowych zegarmajstrów od wymieniania bakteryjek i skracania pasków zegarków do regulacji absolutnie bym nie oddał. Na to trzeba czasu, jeszcze raz czasu i czasu i jeszcze czasu i precyzji.
ps 1.
i źródło czasu wzorcowego też trzeba mieć
ps 2.
nowe zegarki potrafią dość konkretnie spieszyć np moje Sekiko pierwsze dni zapierdzielał z 10-12 sekund na dobę in plus.
Z tygodnia na tydzień to się zmniejszało. Dotarł się dopiero po ponad pół roku i teraz chodzi idealnie.
tomek...
04-04-2013, 15:23
Omegi także nikt nie otwierał.
Natomiast mój Alpinist nie jest już tak dokładny - robi -4 do -5 sek/dobę.
Generalnie na ok. 20 współczesnych zegarków mechanicznych, które w życiu miałem wszystkie mieściły się w przedziale -6 do +10 sek/dobę. Vintage to zupełnie inna bajka - od -2 do +4 minut/dobę.
Pozdrawiam
Tomek
P.S. Polecam aplikację Kello na IOS. Pozwala z grubsza ocenić dokładność zegarka.
robin102
04-04-2013, 15:35
Natomiast mój Alpinist nie jest już tak dokładny - robi -4 do -5 sek/dobę.
Z tego co ludzie piszą i mówią to Seikacze w ogromnej większości się deczko opóźniają. Prawda jest taka, że trza dać mechanizmowi się ułożyć, a by zmniejszyły się opory wewnętrzne jego pracy. Znane są przypadki, że zegarek się późnił, a po kilku miesiącach jednak zaczął deko spieszyć. Seiko są trudne do regulacji jak cholera. Ustawiałem kiedyś takiego budżetowego na werku 76 coś tam, łłło matko z córkom ! tkniecie trymera powodowało spieszenie o kilka minut na dobę. Tak kręciłem, kręciłem i po tygodniu ustawiłem +15 sekund na dobę zużywając do tego 4 uszczelki pod dekiel i tak zostawiłem. Ale to był wyjątkowo dziwny werk bo z kolei w ogóle nie reagował na zmiany położenia, czy na kopercie, czy na szkle, czy na koronce leżał, czy na ręku, czy na nodze :) zawsze +15 sekund robił.
Tomek noś tego Alpinistę przez okrągły tydzień chociaż bez zdejmowania na noc to Cię mile zaskoczy jego chód.
On taki mały, że w ogóle nie przeszkadza i go nie widać ;)
tomek...
04-04-2013, 15:41
Spać w zegarku? No co Ty, to tak, jakbym spał w butach... :)
Dla mnie te 4 sekundy na minusie to żaden problem, a z czasem pewnie trochę przyśpieszy. O ile wcześniej go nie wymienię na coś innego, choć na razie za bardzo mi się podoba.
Nosić go bez przerwy nie będę, ale w każdej wolnej chwili obraca się w rotomacie.
Pozdrawiam
Tomek
Jackylhyde
04-04-2013, 23:20
Zawsze jak czytuję ten wątek obiecuję sobie pokazać mojego czasowstrzymywacza :p zapewne wygląd woła o pomstę do nieba dla pasjonatów (ktoś mnie nawet kiedyś na przystanku oswiecił :p) ale bardzo go lubię jako, że sam zebrałem go do kupy i cieszy moje oko. Mimo, że późni się 5 min an dobę :p A poza tym...mimo iż do steampunku mu daleko to jako zdeklarowany entuzjasta nurtu udaję, że trochę mu bliżej :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/560/zegareks.jpg/)
Mnie ciagle szokuja wartosci, o ktorych tutaj piszecie - bo to by oznaczalo, ze macie najdokladniejsze zegarki mechaniczne na swiecie!
O moim innym zegarku napisano (z uznaniem):
"Czasomierz był wobec tego narażony na zmiany temperatur w zakresie od – 20 stopni C na zewnątrz do + 25 stopni C w pomieszczeniach, ale zniósł to dzielnie. W ciągu dwóch tygodni przyspieszył o 16 sekund co daje średnie dobowe odchylenie na poziomie 1,14 sekundy przy czym podczas każdej z dób zegarek nie przyspieszył o więcej niż 2 sekundy."
A u Was jest 0.11 sekundy?
robin102
05-04-2013, 10:32
Ale to się trafi, albo nie trafi. Teraz regulowalem Vostoka ktory robil kika minut na tydzien na plus. Wycisnalem 10 sekun na dobe na plus. Lepiej nie potrafię ustawic. Dwa oreinty ktore miałem gonily przed regulacja po 15-18 sekund na dbę. Jedn na plus drugi na minus. Po regulacj cos 5 sekund na plus w skali doby ustawiłem. Kostka Kemmnnera robila 3-4 sekundy na dobę na plus wiec nic nie regulowalem. To nie jest tak slodko. Czasem sie trafi fabrycznie dobrze ustawiony zegarek. Poza tym dokladnosć zegarka w rotomacie ma się nijak do noszeniu go na ręku.
Szczerze mowiac, dla mnie dokladosc zegarka jest w ogole niewazna - i tak mam zawsze ustawiony czas do przodu, ale tutaj "przezywam" z czystej ciekawosci, na zasadzie: "jak to mozliwe".
tomek...
05-04-2013, 19:46
No to, żeby zaspokoić Twoją ciekawość.
Omega po 36 godz. nieruszania zaczęła się spieszyć zrobiła w tym czasie 2 sek na plus. Czyli superdokładna jest tylko jak jest w pełni nakręcona. Podobny wpływ może mieć np odwrócenie zegarka szkiełkiem na dół. Ale 1,5 sek/dobę to i tak rewelacyjny wynik.
Za to nieruszany Alpinist zaczął chodzić dokładniej, w 36 godz. zrobił niecałe -4 sek., wcześniej -4 do -5 na dobę.
A dzisiaj na ręce był ten, ale nie chciało mi się robić fotki, więc jest starsza:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img694/460/zdjciepp.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
gadzeciarz
05-04-2013, 21:26
Mój Vostock zaraz po zakupie zapierniczał około 20 s na dobę na +
obecnie jest to 9-10 s na dobę.
Za to Seiko SKZ 255 po dwóch latach użytkowania to 10-15 s na + na dobę.
Dwa inne mechaniki Seiko to około 3-6 s na + na dobę.
-Seiko Orange Monster
-Seiko NFZF51K1S
oraz Orient się przyzwoicie sprawuje ;-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/3950c762df8a3467-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)
Dziś było tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/ra869_IMG_20130405_110535-1.jpg)
tomek..., dzieki - zblizamy sie do Ziemi ;)
majestickrk
06-04-2013, 02:10
Witajcie,
przepraszam, może za mały OT, ale chciałem zapytać jak Wy oceniacie zegarki Casio z serii Edifice? Czy jest u nich dobry stosunek jakości do ceny? Poszukuje zegarka do 400-500zł na pasku skórzanym lub z tworzywa sztucznego, o średnicy koperty większe niż 38/39mm. Do głowy wpadły mi dwie oferty:
1. http://www.casio-polska.pl/casio-ef-552pb-1a2-p-6895.html
2. http://www.firmowezegarki.pl/zegarek-timex-t2n818,p5524.html
Czy są to zegarki warte "zachodu"? czy możecie w moim budżecie polecić coś może bardziej korzystniejszego?
Pozdrawiam
tomek...
06-04-2013, 19:14
Casio Edifice to niezła seria budżetowych bateryjek. Pomyśl jeszcze nad Seiko, za 500 zł. możesz już znaleźć coś ciekawego.
Generalnie w tej cenie to tylko japoniec.
A u mnie dzisiaj bez zmian:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img822/943/obrazekrj.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Psychotrop
06-04-2013, 23:02
Casio Edifice to niezła seria budżetowych bateryjek. Pomyśl jeszcze nad Seiko, za 500 zł. możesz już znaleźć coś ciekawego.
Generalnie w tej cenie to tylko japoniec.
dla przykładu:
mi się podoba to co sobie Woytec60 kupił:
Orient (http://www.ebay.pl/itm/Orient-EM7E002W-Mens-Stainless-Steel-Silver-Dial-Day-Date-50M-Automatic-Watch-/200906900645?pt=Wristwatches&hash=item2ec6fc04a5)
cena z wysyłką wyjdzie ok 470zł
z tym, że to automatyk mechaniczny, na bransolecie i 42mm.
ale majestickrk, jeśli poszukasz na jejbaju hamerykańskim, czy jakimkolwiek innym, to znajdziesz coś ciekawego.
nie ograniczaj się do polskich sklepów i aukcji.
także jak siądziesz na necie, poświęcisz trochu czasu, to nie dość,że za dobre pieniądze, to i to co chcesz znajdziesz ;)
A sa automatyki nie mechaniczne?
tomek...
06-04-2013, 23:40
Seiko Kinetic?
Witajcie,
przepraszam, może za mały OT, ale chciałem zapytać jak Wy oceniacie zegarki Casio z serii Edifice? (...)
Mam takiego Edifice od 3 lat :
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://blick.sg/images/Edifice%20527BK%20front.jpg)
Wizualnie bardzo mi odpowiada (występuje też w wersji na pasku), mam też do niego duży sentyment bo to prezent. Natomiast co do jakości wykonania to albo mam pechowy egzemplarz, albo Casio po prostu trochę nie daje rady :
- dwa razy podklejane były odklejające się indeksy (zegarmistrz powiedział że niestety to się zdarza, choć nie powinno)
- raz wymieniany był mechanizm (najpierw zatrzymał się datownik, potem zegarek przestał chodzić)
- minął miesiąc od wymiany mechanizmu i przestał działać sekundnik, także jak tylko znajdę chwilę to reklamuję wymianę mechanizmu. Nie wiem czy to autoryzowany serwis źle coś zrobił, czy po prostu trafiłem wadliwy mechanizm ale tak czy siak jest to mało fajne.
Ze względów sentymentalnych naprawię Edifice i będę dalej go nosił. Ale jeżeli jeszcze raz zrobi mi taki numer to będzie sobie sentymentalny w pudełku na półce. I mimo przyjemnej dla mnie stylistyki Edifice'a już raczej nie kupię - niesmak pozostaje.
A dzisiaj na ręce był ten, ale nie chciało mi się robić fotki, więc jest starsza:
http://imageshack.us/a/img694/460/zdjciepp.jpg
źródło (http://imageshack.us/a/img694/460/zdjciepp.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Może się powtórzę, ale...
W pyte maszyna!
PS.
Kinetic to chyba hybryda z aku i chodzi jednak z tego aku, a nie z wahnika i sprężyny?
Automat to z góry wiadomo co, ale mechanik to na ogół ręczny naciąg.
Czy się mylę?
Automat to mechanik, a mechanik to niekoniecznie automat ;)
majestickrk
08-04-2013, 00:13
Dziękuje Panowie za odpowiedzi, zaczynam śledzić rynek, jak tylko coś kupię to się pochwalę.
pozdrawiam
Casio Edifice to niezła seria budżetowych bateryjek. Pomyśl jeszcze nad Seiko, za 500 zł. możesz już znaleźć coś ciekawego.
Generalnie w tej cenie to tylko japoniec.
A u mnie dzisiaj bez zmian:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img822/943/obrazekrj.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Żeby toto miało mniej paskudne wskazówki...
tomek...
08-04-2013, 09:21
@JED - będę polemizował.
Automat w powszechnym mniemaniu to sposób nakręcania mechanizmu. Mechanizm nakręcany jest rotorem, a ten ruchem ręki.
A co będzie jeśli rotor będzie nakręcał prądnice, a ta akumulatorek dający zasilanie mechanizmowi kwarcowemu? Będzie to IMO zegarek automatyczny (bo nakręcany ruchem ręki), ale nie mechanik tylko kwarc. Czyli Seiko kinetic.
A jak sklasyfikować mechanizm Spring Drive?
Dziś niestety nic nie jest proste...
@Gio - jak to mówią: jeden lubi marcepany, drugi jak go pięty swędzą... Jak się ma kilka zegarków z prostymi wskazówkami, to takie cudaki są miłą odmianą.
Pozdrawiam
Tomek
P.S. A wczoraj był dzień retro:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img401/9960/dsc1605small.jpg)
Sam dałeś sobie odpowiedź:p
Kwarc z prądnicą to albo kinetic, albo autoquartz. Ten drugi coraz rzadziej spotykany.
Albo po prostu zegarek kwarcowy:smile:
Widziałeś kiedyś napis na tarczy zegarka kwarcowego "Automatic"? Bo ja nigdy. Oczywiście chodzi mi o zegarek typu kinetic.
A spring drive to hybryda
@tomek...
Chyba Maro66. to ladnie ujal...
Dla mnie, jak napisalem (moze niedokladnie):
automatic i mechanik, to to samo - roznia sie tylko sposobem wzbudzenia "napedu".
tomek...
08-04-2013, 15:18
No niech Wam będzie.
Dzisiaj niemiecko-szwajcarska myśl techniczna:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img803.imageshack.us/img803/5791/obrazekqs.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
robin102
10-04-2013, 11:31
Panowie co z tym zegarkiem, moim ulubionym. Tzn co mam u siebie na kompie nie teges, że mi sekund w ogóle nie pokazuje:
http://www.navi.pl/katalog/65/0/zegar_-_aktualna_godzina.html
Komputer po formacie, ale JAVa, flasz wgrany ? gdzie przyczyna, że ostatnia kolumna gdzie sekundy lecą jest polem bez sekund.
tomek...
10-04-2013, 11:34
U mnie na macu to samo.
Polecam to:
http://www.uhrzeit.org/atomuhr.php
Z moich doświadczeń jest najlepszy, prawie punkt z atomowo sterowanymi zegarkami.
Pozdrawiam
Tomek
robin102
10-04-2013, 12:08
Tylko, że u mnie na drugim domowym komputerze pokazuje sekundy :)
Dzięki Tomku za linka
woytec60
10-04-2013, 12:35
Trzy wczorajsze fotki Sumoki
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/29/dscf0359l.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/32/dscf0374n.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/841/dscf0357w.jpg/)
Lubię tego diverka :)
Edit
Panowie co z tym zegarkiem, moim ulubionym. Tzn co mam u siebie na kompie nie teges, że mi sekund w ogóle nie pokazuje:
http://www.navi.pl/katalog/65/0/zegar_-_aktualna_godzina.html
Komputer po formacie, ale JAVa, flasz wgrany ? gdzie przyczyna, że ostatnia kolumna gdzie sekundy lecą jest polem bez sekund.
U mnie działa ;)
Moze to potrzebne?
http://get.adobe.com/shockwave/
robin102
10-04-2013, 16:13
Wojtek przede wszystkim opanowałeś sztukę robienia zdjęć zegarkom, bardzo trudną sztukę. Podeślę Ci swojego do obfocenia. A sam seikacz jak to sękacz, wyborny po prostu :)
http://zegarkiclub.pl/forum/uploads/gallery/album_998/gallery_57348_998_325392.jpg
woytec60
10-04-2013, 17:03
Jakby co, to fotografowane kompaktem, Fuji X20 ;)
A Seikacz rzeczywiście fajny :)
Co prawda na ręku jeszcze nie dziś, a dopiero na jesień, ale gęba już się cieszy na myśl o zamówionej "limitce" (113 szt.) :)
"Żubr w budyniu" ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img811/2495/ubra.jpg)
tomek...
10-04-2013, 18:46
Patrząc na to, ile czekamy na 303, to jesień może będzie, ale 2014...
robin102
10-04-2013, 19:08
Na chińskim forum niestety ładnych zegarynek zaprojektować nie potrafią chłopaki. Jakieś foki koszmarne, a teraz ten zupełnie podobny do niczego. Brrrrrr
tomek...
10-04-2013, 19:27
Masz absolutną rację.
Foka jest po prostu fatalna (widziałem ją na żywo). Ale ten żubr, gdyby mu totalnie pozmieniać kolorystykę, to byłby naprawdę fajnym, oryginalnym zegarkiem...
(...) a teraz ten zupełnie podobny do niczego. Brrrrrr
To akurat jest atut, że jest niepowtarzalny i nie powiela utartych schematów, chyba że są tacy którzy lubią wszystko na "jedno kopyto" - o gustach się nie dyskutuje.
krzysztof jot
10-04-2013, 21:22
Wojtek przede wszystkim opanowałeś sztukę robienia zdjęć zegarkom, bardzo trudną sztukę. Podeślę Ci swojego do obfocenia. A sam seikacz jak to sękacz, wyborny po prostu :)
tak, choć zastosowanie filtra polaryzacyjnego pozwoliłoby "wyciągnąć" piękną, głęboką czerń z tarczy, a tak wyszła lekko rozmydlona, co psuje ogólny efekt wizualny tego modelu :)
woytec60
10-04-2013, 22:19
Obawiam się, że nawet filtr polaryzacyjny nie dałby rady "wyciągnąć" pięknej, głębokiej czerni z tarczy bo ten model ma tarczę ciemnoniebieską :-P
Oczywiście zawsze można zrobić desaturację...
robin102
10-04-2013, 22:21
To akurat jest atut, że jest niepowtarzalny i nie powiela utartych schematów, chyba że są tacy którzy lubią wszystko na "jedno kopyto" - o gustach się nie dyskutuje.
No niby się nie dyskutuje, ale co zrobić jak rzeczy dzielą się na ładne i brzydkie, czyli mniej ładne, albo ładne inaczej ;) :)
woytec60
10-04-2013, 22:50
Robin nie marudź, wszak od wieków wiadomo, że nie to ładne co ładne tylko co się komu podoba.
Ty masz konserwatywne podejście do zegarkowego wzornictwa a produkty GG są nieszablonowe i dość oryginalne i Tobie podobać się nie będą.
Nie znaczy to, że są brzydkie, są po prostu inne, taki mają styl, nawiązujący często do zegarków lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku.
Mają swój styl i tyle :)
krzysztof jot
10-04-2013, 23:45
Obawiam się, że nawet filtr polaryzacyjny nie dałby rady "wyciągnąć" pięknej, głębokiej czerni z tarczy bo ten model ma tarczę ciemnoniebieską :-P
Oczywiście zawsze można zrobić desaturację...
Co oznacza, że by się przydał, bo refleksy szkła całkowicie "przełamały" naturę. A poza tym, piknie jest :)
gadzeciarz
13-04-2013, 22:15
dziś ponownie Vostok
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/7d5d1bfa060284c6-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)
tomek...
13-04-2013, 22:23
A u mnie tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img856/1928/1smallj.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Mój nowy nabytek...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/img00062-1.jpg
źródło (http://s1.pokazywarka.pl/i/1926221/1690491/img-00062.jpg)
http://zegarkiclub.pl/forum/uploads/gallery/album_998/gallery_57348_998_325392.jpg
Aquatimer.... tak, to jest piękny diver, już w zasadzie klasyka.
u mnie od jakiegoś czasu gości:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/fossil1jp_nhhexhx-1.jpg
źródło (http://s6.ifotos.pl/img/fossil1jp_nhhexhx.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/fossil2jp_nhhexhs-1.jpg
źródło (http://s6.ifotos.pl/img/fossil2jp_nhhexhs.jpg)
bardzo spodobał mi się jego design ;)
tomek...
16-04-2013, 16:41
A u mnie dzisiaj wreszcie słonecznie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img507/5614/obrazekz.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
bialogardzianin
16-04-2013, 20:33
Kolega gadzeciarz zaprezentował swoją Rakietę, to ja Gazika w nowej odsłonie, z nowym ubrankiem z Koszalina, po wyśmienitej renowacji rysującego się niestety szkiełka i wyregulowaniu chodu przez naszego forumowego kolegę. Co wy na to?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
woytec60
18-04-2013, 07:30
Witaj, witaj... :)
Pewnie i tu znajdziesz klientów bo zegarki są fajne, zwłaszcza te w orisopodobnych kopertach jak powyższy.
Za mną też taki chodzi od momentu pojawienia się w ofercie, byłby idealny na wakacyjny wyjazd.
Gdyby ten Jager kosztował tyle, co Pro Sea to pewnie już bym go zamawiał.
A gdyby jeszcze niebieska wersja tego modelu dostępna była również z niebieskim bezelem jak Sea Diver to nawet przebolałbym cenę ;)
Niestety, te tańsze modele nie mają szafirowego bezelu a powyższy jest tylko z czarnym :(
robin102
18-04-2013, 21:00
Vostoki rulez :)
szczególnie po wypolerowaniu szkiełka :)
Kolega gadzeciarz zaprezentował swoją Rakietę, to ja Gazika w nowej odsłonie, z nowym ubrankiem z Koszalina, po wyśmienitej renowacji rysującego się niestety szkiełka i wyregulowaniu chodu przez naszego forumowego kolegę. Co wy na to?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
Moje cykadełko ;)
Z bułgarskiego straganiku :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://copy.com/2bXyXbrwVzxfrtti)
ja ostatnio zakładam sobie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Ja noszę gshocka od Casio, po przygodach z rozwalonymi zegarkami zainwestowałem w opcję "pancerną" ;)
woytec60
19-04-2013, 14:56
Dziś Steinhart
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/803/dscf0454k.jpg/)
choruję na tego stenka w wersji niebieskiej :)
gadzeciarz
21-04-2013, 11:24
Lorus
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/515144cbfcc9da1d-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/8635c4e37493c76c-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)
U mnie od paru dni takie cudo:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img809/8972/tom5351.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img43/5902/tom5355.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img832/7270/tom5350.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img19/4910/tom5367.jpg)
To jak ta sekunda płynie jest nie do opisania ;)
robin102
22-04-2013, 18:06
To jest kwarcowa z płynną sekundą ?
Tak, 16 razy się porusza w ciągu sekundy ;)
krzysztof jot
22-04-2013, 23:12
Witam wszystkich miłośników Nikona :) Poniżej mój prywatny DEEP BLUE PRO AQUA 1500. Pozdrawiam!!!
odnoszę wrażenie, iż jesteś paskudnym spamerem...
odnoszę wrażenie, iż jesteś paskudnym spamerem...
To chyba nawet nie wrażenie, ale 100% pewność.
Nawet w tak przyjemnym wątku, takie kiepskie sztuczki.
Los_Pablos
23-04-2013, 11:48
Mało tu G-Shock`ów, więc pokaże co dzisiaj jest na moim nadgarstku. Wiem, że to nie to co niektóre zegarki w tym temacie, ale postanowiłem zamieścić.
Bardzo mi się podobają takie klasyki.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSC_2302-1.jpg
źródło (http://1.bp.blogspot.com/-LBCgcBxtMNY/UXZWZpIysKI/AAAAAAAACTo/11-EzgrAwpU/s1600/DSC_2302.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSC_2307-1.jpg
źródło (http://4.bp.blogspot.com/-XFq10MMin5g/UXZWZs-RgHI/AAAAAAAACTw/gboEWMenK6k/s1600/DSC_2307.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSC_2315-1.jpg
źródło (http://1.bp.blogspot.com/-HjxOGxxZ3mQ/UXZWabOMx9I/AAAAAAAACT4/RkVYX6639Qc/s1600/DSC_2315.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSC_2329Edit-1.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-qhhFrAXeE8k/UXZWavnFGaI/AAAAAAAACUA/nIo72tZgKdg/s1600/DSC_2329-Edit.jpg)
No i w roli głównej z maleńśtwem mojej drugiej połówki.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSC_2340-1.jpg
źródło (http://4.bp.blogspot.com/-zE0okvnmEiM/UXZWawseYPI/AAAAAAAACT8/4xbi0pJ2_GE/s1600/DSC_2340.jpg)
tomek...
25-04-2013, 19:34
Na forum zegarkiclub zaraz mnie zlinczują :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img832.imageshack.us/img832/1150/obrazekkb.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
:D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/8681231996_7333fb17bd_b-2.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8125/8681231996_7333fb17bd_b.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/p1560415492-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s8/v79/p1560415492.jpg)
który:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/nq344-1.png
źródło (http://i43.tinypic.com/nq344.png)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/29e3yhv-1.jpg
źródło (http://i44.tinypic.com/29e3yhv.jpg)
?
sokrates
27-04-2013, 08:00
który:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/nq344-1.png
źródło (http://i43.tinypic.com/nq344.png)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/29e3yhv-1.jpg
źródło (http://i44.tinypic.com/29e3yhv.jpg)
?
Zdecydowanie ten 1
Sent from my iPad using Tapatalk
tomek...
27-04-2013, 09:15
Tchibo Atomek to taki bieda-bauhaus-style.
Pomyśl nad zegarkiem, którym prawdopodobnie inspirował się projektant Tchibo: Stowa Antea KS
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.stowa.de/cosmoshop/pix/a/z/anteakskleinesekunde/g/Antea-KS-weiss-4.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Równie dobrze mógł wzorować się na zegarkach SKAGEN
tomek...
27-04-2013, 09:21
Albo Nomos.
Bauhaus dość często inspirował projektantów zegarków.
na razie o czymś lepszym nie pozwalają mi myśleć finanse, a właśnie chcę sprawdzić czy taki bauhausik by mi pasował.
tomek...
27-04-2013, 09:30
Ostatnio na chinawatches ktoś sprzedawał za 100 zł.
Ze swojej strony polecam zobaczyć zegarki Skagen, swietnie sie prezentują, B. Dobrze wykonane i w przystepnych cenach (podobny design)
Ze swojej strony polecam zobaczyć zegarki Skagen, swietnie sie prezentują, B. Dobrze wykonane i w przystepnych cenach (podobny design)
Mam i potwierdzam! :) No, i są dość takie 'slim', co dla mnie jest wielką zaletą. :)
Zdecydowanie, są to jedne z najcieńszych zegarków na rynku. Ciekawostka moze być, ze w niektórych kolekcjach montowane są mechanizmy ETA, w pozostałych inne Szwajcarzy lub Japończyki.
Ostatnio na chinawatches ktoś sprzedawał za 100 zł.
był, ale poleciał w kilka minut ;)
Ze swojej strony polecam zobaczyć zegarki Skagen, swietnie sie prezentują, B. Dobrze wykonane i w przystepnych cenach (podobny design)
Znam i lubię. Kiedyś nawet miałem kupować, ale z modelem, który mi się podobał, były jakieś jaja z samo pękającą szybką (źle montowaną-za duże niezaprzężenia).
tomek...
27-04-2013, 10:03
A u mnie dzisiaj chińska wyższa półka (ceramika, szafir):
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img823.imageshack.us/img823/7042/obrazekna.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Znam i lubię. Kiedyś nawet miałem kupować, ale z modelem, który mi się podobał, były jakieś jaja z samo pękającą szybką (źle montowaną-za duże niezaprzężenia).
Mi też pękła, ale wymieniłem za 35zł na nową i wszystko jest pięknie i ładnie. :)
tak, były takie jazdy, ale to i tak nic, w kilku modelach CK notorycznie pęka szkiełko bo mają wady fabryczne (można powiedziec, że to nagminny problem tej marki).
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/ge301_DSC_6113m.jpg)
tomek...
27-04-2013, 18:43
U1 na kajdanie jest niesamowity.
Gdybym miał większy nadgarstek, też bym takiego miał... A tak pozostaje mi to, szkoda tylko, że nie ma do nich bransolet:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img802.imageshack.us/img802/2161/dsc1894.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
tomek...
28-04-2013, 15:43
Dzisiaj dwa:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img841/6575/04284992.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img841/5647/04284983.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img515.imageshack.us/img515/6721/20130428180022.jpg)
Damasko miałem, DA46, świetny sprzęcior, dla mnie był ciut mały...:)
robin102
30-04-2013, 21:36
Trochę trzeba było poczekać, albo poszukać lepiej ;) w każdym razie jest SKAGEN Automacik i to z fajną prezencją i nie za wysoką ceną. Ciekawe co tam w środku cyka.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/skagen2_zpsf2c1e91b-2.jpg
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/skagen2_zpsf2c1e91b.jpg.html)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/skagen1_zps4e348d45-2.jpg
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/skagen1_zps4e348d45.jpg.html)
bardzo ładny zegarek na 40 mm
http://www.ebay.com/itm/Skagen-759LSLC-Mens-Leather-Band-Silver-Dial-Self-Winding-Automatic-Watch-/190829384636?pt=Wristwatches&hash=item2c6e5153bc
woytec60
30-04-2013, 22:39
Miyota 8215.
Coś dziwnego stało się z moim Parnisem. Działa ustawiony tylko pod pewnymi kątami, niestety nie znalazłem żadnych zależności...
Czasami pomaga lekkie pstryknięcie, czasami trzeba go mocniej obrócić. Ktoś miał podobne problemy?
A nie przywaliłeś nim w coś?
raczej nie, przynajmniej nie pamiętam nic poważniejszego, a i na kopercie brak oznak uderzenia.
Miałem coś takiego kiedyś w Seiko i okazało się, że wyskoczyła oś balansu z jednego łożyska + splątał się "włos".
Coś dziwnego stało się z moim Parnisem. Działa ustawiony tylko pod pewnymi kątami, niestety nie znalazłem żadnych zależności...
Czasami pomaga lekkie pstryknięcie, czasami trzeba go mocniej obrócić. Ktoś miał podobne problemy?
Zajdź do pana zegarmistrza w "Centralu"
Pozdr
Wiosna przyszła więc Swatch-e zagościły na łapkach:)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img7/2497/zegyj.jpg)
tomek...
06-05-2013, 19:27
Takie monstrum:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img507/9086/obrazekqv.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
tomek...
fajny kawał żelaza !
jak to się nosi, ręki nie urywa ?
bo ciągle szukam jakiegoś pancerniaka i ostatnie poszukiwania poniosły mnie w stronę vostoka energii a tu widzę podobny kaliber (chyba) :D
tomek...
07-05-2013, 08:04
Wbrew pozorom Monster to nie jest wielki, ani ciężki zegarek. Wymiarami i masą jest podobny do Omegi 300m, czy Rolexa Submarinera. Całkowitą wysokość (lug-to-lug) ma 47 mm, a grubość tylko 12 mm. Vostok to przy nim kolos. Inna sprawa, że dzięki takiej formie bezela i agresywnej jasnej tarczy wygląda na większy.
Pozdrawiam
Tomek
Polecam takiego nurkowego toola:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/sc129_IMG_20130507_103858-1.jpg)
Pękło mi szkiełko w mojej Marinie 44 mm (tak, wiem - nie jest "koszerny" ;) ). Czy wiecie może, gdzie można takie dokupić? Szkiełko jest wypukłe, bez lupki. U majfrendów mają tylko szafirowe za kupę kasy a ja chcę zwykłe, mineralne albo plexi.
woytec60
07-05-2013, 12:14
Polecam takiego nurkowego toola:
Na bransolecie to on wygląda zupełnie inaczej, nawet chętnie przygarnąłbym :)
Niestety, na razie posucha...
Szkiełko do Mariny? A Jacksontse nie ma?
woytec60
07-05-2013, 16:42
Wiosna w pełnej krasie :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/441/dscf0193f.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/254/dscf0199br.jpg/)
Szkiełko do Mariny? A Jacksontse nie ma?
Tylko płaskie, szafirowe za 35USD. Za 45USD jest nowa koperta z wypukłym szkiełkiem.
Jedyne co znalazłem to takie, chociaż w opisie jest że do B-Uhra.
Takie monstrum:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img507/9086/obrazekqv.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Bardzo fajny sikor :)
robin102
10-05-2013, 22:17
Kurde ale fajny, tylko ta cena trochę za mocna ;)
http://www.usseagull.com/EnProductShow.asp?ClassID=95&ID=135
No fajny, bo zerżnięty z Choparda Mille Miglia...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.photos-de-montres.com/galeriemontres/albums/Chopard/2005/Mille-Miglia-GTXL.jpg)
gadzeciarz
11-05-2013, 17:01
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/d7d26e890e1be226-2.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)
robin102
12-05-2013, 09:05
No fajny, bo zerżnięty z Choparda Mille Miglia...
Fajne zegarki do kupienia za 148 lub 168 $ zależnie od werku i koloru tarczy.
http://www.inwatchsale.com/replica-chopard-gran-turismo-xl-swiss-quartz-movement-for-sale-p175046.html
http://www.inwatchsale.com/gallery.html?id=10485&img_type=default&filename=3.jpg
:)
tomek...
12-05-2013, 09:10
A skąd wiesz, że fajne?
Przecież to klasyczne podróby, nigdy nie wiesz co przyjedzie. Ale na pewno nie to co na zdjęciach...
Pozdrawiam
Tomek
A skąd wiesz, że fajne?
Przecież to klasyczne podróby, nigdy nie wiesz co przyjedzie. Ale na pewno nie to co na zdjęciach...
Pozdrawiam
Tomek
Dokładnie...
tomek...
12-05-2013, 12:22
Dzisiaj:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img404/2238/dscf0674j.jpg)
i
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img20/4526/dscf0658z.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
robin102
12-05-2013, 16:55
Powiedzcie PLISSSS co myślicie o tej sikorce.
Na fotach jest z czarną tarczą, ale chyba bliższa mi wersja z niebieską, bo z czarną już mam zegarynkę.
http://forums.watchuseek.com/f410/orient-star-som%E8s-collaboration-wz0201el-722444.html
Z białą tarczą raczej odpada, bo...... biała jest biała i jakaś dziadkowa chyba ;) no i lubię niebieski :)
tu z niebieską, a i pasek brązowy wtedy
http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=14857
tak się rozmarzyłem od tego upału :)
Ta niebieska wersja bardzo mi się podoba. :-)
robin102
13-05-2013, 12:08
Ta niebieska wersja bardzo mi się podoba. :-)
Mi też :)
na tego poniżej się też zamarzyłem od dawien dawna, ale ile można seikaczy kupować :)
Nie ma niestety lumy, ani twardego szkła tylko ten HARDLEX czy jak mu tam, a do szafiru to niestety mu daleko
http://yeomanseiko.com/2010/06/07/seiko-cocktail-time-sarb065/
pięknie, piękny sikor
tomek...
13-05-2013, 21:59
Mierzyłem Coctaila na żywo i nie podszedł mi, ta tarcza jest trochę na siłę.
Zdecydowanie bardziej podobał mi się szlif słoneczny w Sarbie 045, czy 017, a nawet kremowa, czysta tarcza w 035 - każdy z tych trzech przez jakiś czas posiadałem. Ale Seikacze mi się szybko nudzą...
Pozdrawiam
Tomek
robin102
13-05-2013, 23:11
Bo to nudne zegarki dla kierowców limuzyn, ewentualnie dla fotografów na dorobku.
W związku ze zmianami, pożegnalne zdjęcia wszystkoodpornej pomarańczki
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/24/tom5756cr.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/10/tom5747cr.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/600/tom5790cr.jpg/)
Czemu sprzedawać takiego fajnego Mudmana? Nie bedziesz żałował?
Już żałuję...znaczy będę żałował jutro rano jak się aukcja zakończy :/ A tak poważnie mam Risemana, który wystarcza mi jako model do wszystkiego, jako typowy elektronik
robin102
24-05-2013, 10:06
Panowie może podpowiecie gdzie można wyhaczyć ;) w dobrej cenie Certinę DS First z białą tarczą na pasku.
takiej szukam
http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/6646_Certina_DS_First_Gent_Automatic_C014407160310 0#
Witam
Doradźcie co wybrać:
SEIKO VELATURA SNAE17P1
czy
CASIO PROTRECK PRW-5100
Pozdrawiam
a ja po kilku latach zdecydowałem się znów założyć zegarek i wykopałem mojego starego SEIKO :), gdy go kupowałem ...... to było kilka wypłat mojej żony (pracowała w szkole) i unikałem wystaw z zegarkami, aby go nie zobaczyła, mimo, że był zamawiany extra
a ja po kilku latach zdecydowałem się znów założyć zegarek i wykopałem mojego starego SEIKO :), gdy go kupowałem ...... to było kilka wypłat mojej żony (pracowała w szkole) i unikałem wystaw z zegarkami, aby go nie zobaczyła, mimo, że był zamawiany extra
Nic z tego "zdania" nie rozumiem :D
Krys86tian
24-05-2013, 21:09
Nic z tego "zdania" nie rozumiem :D
Przy piątku pod wpływem pisane pewnie było ;)
Los_Pablos
24-05-2013, 21:13
U mnie dzisiaj coś takiego gościło na ręce. Wiem, że nic specjalnego, ale pokazuję :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/DSC_3098-2.jpg
źródło (http://1.bp.blogspot.com/-UeCGqk3bjWk/UZ-6k_vkaYI/AAAAAAAACVE/VgLuziUaYso/s1600/DSC_3098.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/DSC_3128-1.jpg
źródło (http://1.bp.blogspot.com/-ayjJ4i08_28/UZ-6klE0XSI/AAAAAAAACVA/46bmKTPB72M/s1600/DSC_3128.jpg)
Dzisiaj mam na nadgarstku Fliegeruhr Laco Altenburg Automatik. Jest to replika zegarka pilotów Luftwaffe z 2WW. Laco to jedna z trzech firm, która byla uprawniona oficjalnie do produkowania zegarków dla armii III RZeszy
https://shop.laco.de/media/images/popup/861759-0.jpg
źródło (https://shop.laco.de/media/images/popup/861759-0.jpg)
Może jedna z trzech, nie tyle uprawnionych, co mogących zaspokoić popyt na taki typ zegarka dla pilotów. Firm produkujących zegarki dla hitlerowców było znacznie, znacznie więcej.
Ja dziś nosiłem się tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/nh102_DSC_6150m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/cl612_DSC_6152m.jpg)
@Maro66 Miałem na myśli Luftwaffe, mój błąd - nie sprecyzowałem
Dzisiaj mam na nadgarstku Fliegeruhr Laco Altenburg Automatik. Jest to replika zegarka pilotów Luftwaffe z 2WW. Laco to jedna z trzech firm, która byla uprawniona oficjalnie do produkowania zegarków dla armii III RZeszy
Tych firm było 5: IWC, Wempe, Stowa, A. Lange & Söhne i Laco. I faktycznie realizowały one projekty zatwierdzone przez Min Lotnictwa.
Od wczoraj przybyło w stajence:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/541/64296313.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Tych firm było 5: IWC, Wempe, Stowa, A. Lange & Söhne i Laco. I faktycznie realizowały one projekty zatwierdzone przez Min Lotnictwa.
Wiedziałem o IWC, Stowa i Laco - według strony producenta. Zawsze dobrze dowiedzieć się więcej.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/14/96851719.jpg/)
tomek...
26-05-2013, 21:14
Ale malutki ten Brajtek na Twoim nadgarstku...
Tych firm było 5: IWC, Wempe, Stowa, A. Lange & Söhne i Laco. I faktycznie realizowały one projekty zatwierdzone przez Min Lotnictwa.
Tu troche o pilotach:
http://www.gmtforum.pl/forum/index.php?topic=5202.0;wap2
A w ogóle temat piękny, niemieckie wzory A i B są tak klasyczne że aż magiczne...
Chyba że ze mną coś nie tego...
Ale malutki ten Brajtek na Twoim nadgarstku...
44mm, jak w sam raz :)
A w ogóle temat piękny, niemieckie wzory A i B są tak klasyczne że aż magiczne...
Chyba że ze mną coś nie tego...
Wszystko z Tobą w porządku :) Zegarki naprawdę są piękne i Laco cenowo są bardziej atrakcyjne niż np. Stowa. Urzekają prostotą. Dlatego wybrałem wzór A, ponieważ od pierwszego rzutu oka na tarczę jest jasny i klarowny.
Ciekawostka - 01.02.2013 ukazał się model Laco z serii limitowanej (po 50 sztuk dla wzorów A i B) Flieger Beobachtungsuhr FL23883 (https://shop.laco.de/de/Sonderaktionen.html). Jest zbliżony do oryginału, zarówno kolorystyką, wyglądem (m. in inna koronka), kolorem paska (Vintage, ciemniejszy brąz niż modele podstawowe) jak i rozmiarem - całe 55 mm średnicy. Cebula jak się patrzy. Werk oczywiście współczesny, z górnej półki - ETA A07.111 szwajcarskiej firmy Valgranges (oparty na dobrze znanym Valjoux 7750), automat z możliwością ręcznego naciągu.
Jedyna wymierna wada to cena - 2498 €.
Spamu ciąg dalszy...
Spoko, zbanowaliśmy już dziada. :)
Nic z tego "zdania" nie rozumiem :D
Przy piątku pod wpływem pisane pewnie było ;)
Miś był pod wplywem, gdy czytał, bo ja wszystko zrozumiałem. :)
Od kilku dni:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/109/37695065.jpg/)
Panowie, czy to jest tematem wątku?
Psychotrop
28-05-2013, 19:53
Yaro ma rację.
taki przyjemny wątek ...
przeczyściłem z postów odbiegających od tematu zegarków, a sami wiemy, że o gustach się nie dyskutuje ;)
pozdrawiam i miłego wieczorka życzę.
gadzeciarz
30-05-2013, 17:36
GW 1000 1aer
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/eb28823fe1f5a691-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/p1738449020-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s8/v85/p1738449020.jpg)
Panie i Panowie, potrzebuję Waszej pomocy. Ktoś wie, co to za zegarek? Jest przepiękny. Zobaczyłem go w filmie "The Adjustment Bureau" i się zakochałem ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.occur.pl/images/0245c46c/35867c74/f810f195a8.jpg)
Z góry dziękuję za pomoc!
tomek...
06-06-2013, 18:36
Wychodzi mi, że to damski Timex:
http://www.watchshop.com/ladies-timex-indiglo-traditional-watch-t29291-p99946794.html
Pozdrawiam
Tomek
EDIT: jest też wersja męska 35 mm
MariuszA
06-06-2013, 18:37
Panie i Panowie, potrzebuję Waszej pomocy. Ktoś wie, co to za zegarek? Jest przepiękny. Zobaczyłem go w filmie "The Adjustment Bureau" i się zakochałem ;)
Z góry dziękuję za pomoc!
http://www.swiss.com.pl/pl/produkty?attribshow=producer-24&gclid=CPi14bXuz7cCFYlY3godCXQAVw
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img21/7438/fsom20900.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img812/5016/201306061833462.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img209/1074/20130606183603.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img23/2914/20130606183313.jpg)
tomek...
07-06-2013, 11:06
Zegarek jak zegarek, ale klamerka pierwsza klasa !!!
U mnie w końcu pojawił się ten oto gagatek ;)
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img96/6105/tom5902cr.jpg)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img4/9317/tom5916cr.jpg)
3.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img841/3787/tom5919cr.jpg)
4.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img600/548/tom5930acr.jpg)
5.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img600/4823/tom5918acr.jpg)
Dotarł również ten amerykański chińczyk germany design z czarnej listy ;)
Jestem pozytywnie zaskoczony póki co ;)
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img541/9303/tom5934cr.jpg)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img823/9195/tom5939acr.jpg)
3.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img689/8534/tom5943acr.jpg)
4.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img835/9545/tom5946cr.jpg)
5.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img839/889/tom5947cr.jpg)
6.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img812/6109/tom5931cr.jpg)
7.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img547/3892/tom5933cr.jpg)
8.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img594/1666/tom5951acr.jpg)
witam pozytywnie "nakręconych" :). obserwuję ten wątek od dawna szukając inspiracji, bo jestem fanem zegarków (trochę ich uzbierałem...). Ingersollek wygląda świetnie i już od jakiegoś czasu mi się marzy. A tutaj, jeden z mojej kolekcji. Najtanszy, kupiony kilka lat temu zupełnie przypadkiem na ...a...o za chyba 120zł. Porsche 944 ;-):
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img38.imageshack.us/img38/1997/z944.JPG)
Ingersoll faktycznie zacny, chociaż chyba nie pobędzie u mnie za długo, chętnie bym go zamienił za bulovę precisionist, bo jestem fanem jakości tej marki.
Co do 944 to kurcze jak Ty tam godzinę odczytujesz?? ;)
BugsBunny
09-06-2013, 16:13
To dla odmiany coś z prawdziwego retro :smile:
Stan praktycznie NOS, specyficzna cienka bransoleta.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img543.imageshack.us/img543/5969/4410m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img850.imageshack.us/img850/5541/44112crop.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img32.imageshack.us/img32/3718/4414.jpg)
a to jeszcze starsze, rodzice za młodu ( swojego ) upolowali:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img41.imageshack.us/img41/1503/4419ou.jpg)
Dorzucam kolejne zdjęciochy, mam nadzieję, że nie za dużo :/
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img842/4226/tom5961cr.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img823/8034/tom5976cr.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img19/5991/tom5966cr.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img824/6053/tom5964cr.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img690/6274/tom5963cr.jpg)
A tu kilka z drugim moim ulubieńcem i coś czuję, że ta "miłość" nie skończy się na jednej sztuce Bulovy ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img29/3424/tom5986acr.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img833/240/tom5996cr.jpg)
I pojedynczo:
Orient
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img839/9959/tom6002cr1.jpg)
Bulova
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img5/8161/tom6006cr1.jpg)
A ja podziwiam BigMako. Nie powiedziane że się nie skuszę kiedyś...
krzysztof jot
09-06-2013, 23:40
Od kilku dni:
jak tak dyskretnie obserwuje sobie ten watek - to widząc Twój zegarkowy progres - gdzieś na gwiazdkę na nadgarstku zobaczę wreszcie Tag Heuer Carrera i to koniecznie na bransolecie :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://us.tagheuer.com/uploads/collection/bb6904c4529530ff90e2a398f84dd1961946b705.png)
ja poluję na takiego...kiedyś...:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img221.imageshack.us/img221/5776/10807835.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/p1641345757-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s9/v91/p1641345757.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img197/6733/20130611124107richtoneh.jpg)
ja poluję na takiego...kiedyś...:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img221.imageshack.us/img221/5776/10807835.jpg)
Tak z ciekawości, jaka jest cena tego cuda? Bo wygląda nieziemsko... :)
http://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-TAG-HEUER-GRAND-CARRERA-CALIBRE-36-RS-CAV5185.FC6237/263
zawsze możesz poszukać używki, będzie taniej ;)
zawsze możesz poszukać używki, będzie taniej ;)
:lol:
eristoff
11-06-2013, 14:08
Proponuję poszukać , może jakiś minister ma i się wymieni
robin102
11-06-2013, 14:49
orientalnie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/BR2_0954_zps2e394e2b.jpg.html)
zawsze możesz poszukać używki, będzie taniej ;)
Nie wiem jaki jest spadek ceny, ale egzemplarz na który byłoby mnie stać, musiałby być używany, hmmmm czy ja wiem................. jakieś milion lat :)
robin102
11-06-2013, 19:47
pycha!
Dzieki.
to jeszcze jedno tylko z innym światłem trochę
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/orientstarsomes_zps19498ac9-1.jpg
źródło (http://s558.photobucket.com/user/universoo/media/orientstarsomes_zps19498ac9.jpg.html)
Nowy nabytek, zatem od razu na nadgarstku :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img19/9035/20130612082838richtoneh.jpg)
Nowy nabytek, zatem od razu na nadgarstku :)
To model z aktualnej oferty? Na 7750 mniemam?
To model z aktualnej oferty? Na 7750 mniemam?
Owszem - Steinhart (http://www.steinhart-zegarki.pl/pl/p/NAV-B-UHR-CHRONOGRAPH-44-mm/35) NAV B-UHR CHRONOGRAPH 44mm
Nom, ale pasek cuś się nie zgadza... Choć wiem że Łukasz P proponuje różne i można się dogadać. Tak czy inaczej wielkie gratulacje, te chrono są naprawdę grzechu warte.
dziś tak:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/p1645404150-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s8/v84/p1645404150.jpg)
Nom, ale pasek cuś się nie zgadza... (...)[/IMG]
Stockowy mi nie przypasował i szyje się nowy pilot, a ten jest tymczasowo wypożyczony od Warszawy ;)
woytec60
12-06-2013, 12:47
Robin, zegarek super ale ten pasek to mu pasuje jak świni siodło ;)
Czarny mu załóż z niebieskim (lub granatowym) szyciem.
No to jak, odsprzedasz mi ten oryginalny? Tobie się nie podoba a ja chętnie kupię za przystępną cenę.
Jakby coś to skrobnij PW...
Fajny Stenek mswilk, trochę się kojarzy ale to pilot więc wzór raczej uniwersalny :)
Pasek trzeba zmienić, ten ujdzie ale od biedy. No i on ma bardzo długie i prawie proste uszy i trochę Ci odstaje.
Jaki masz obwód nadgarstka?
Robin(...) Jaki masz obwód nadgarstka?
Mizerny... 16,5...
robin102
12-06-2013, 13:19
Mizerny... 16,5...
Jak u mnie :) i z tegoż powodu większość dzisiejszych zegarko-budzików jest niedostępnych dla takich herbatników :)
Mswilk trzeba szukać z rozmiarem koperty mierzonym po LTL góra 48mm, a najlepiej 46 .
Wojtek co do paska to sugestie aby był czarny z niebieskim przeszyciem wezmę pod uwagę, ten pożyczony z innego chwilowo. Choć powiem szczerze, że ciemniejszy brąz pasuje do tego sikora podobnie jak oryginalny somesowy pasek co na Ciebie czeka jak byś mi go wymienił na jakiegoś fajnego Hirsha :) jak by co to wal na PW
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/p1684250270-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s9/v90/p1684250270.jpg)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.