PDA

Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

wywar
02-11-2009, 21:59
Ja dzisiaj TAKI (http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Zenith,159) se założę (tylko tuszu do drukarki doleję)

mikkay
02-11-2009, 22:10
To zegarki binarne, pomysł na takie przedstawianie czasu wypłynął zdaje się z Azji.
Jak chcesz zszokować znajomych (i nic pozatym) to się nadaje. Ale myślę że po miesiącu, dwu znudzi się i zatęsknisz za zwyczajnym, klasycznym wyświetlaniem czasu.

To się nie nadaje, fakt. Zegarek (i inna część) ubioru przede wszystkim dla mnie.

Shaolin - mam nadzieję, że przywiozłeś kilka :P

shaolin
02-11-2009, 22:21
Wlasnie nic nie przywiozlem... ale to nie problem - moge zaraz zamowic caly karton ;) ;) ;)

robin102
02-11-2009, 22:21
To ma być śmieszne?
Miało być śmieszne bo w dobie handlu markami, a nie porządnym towarem ;) taką dźwięczną nazwę LENOR można by przypisać producentowi zegarków.
Tych marek co wskazałeś nie znam, co nie znaczy, że ich nie ma i nie są porządnymi produktami.
sorki

krzysztof jot
02-11-2009, 23:03
Robin żartował chyba... znawcą nie jestem ale ze słyszenia te marki są raczej powyżej średniej.


Akurat ja wychodzę z założenia że japończyki są tak samo niezawodne i dokładne a jednocześnie kilkukrotnie tańsze, no ale wiadomo... prestiż... :mrgreen:

no GLYCINE to szwajcar - Klub Fanów Glicine: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/22250-klub-milosnikow-glycine/
polecam - bardzo fajne zegarki za jeszcze rozsadne pieniadze

roofman
02-11-2009, 23:14
no GLYCINE to szwajcar - Klub Fanów Glicine: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/22250-klub-milosnikow-glycine/
polecam - bardzo fajne zegarki za jeszcze rozsadne pieniadze
Tak, wiem że glycyie to szwajcar :) Może za dużo w poprzedniej wypowiedzi zostawiłem w tzw. domysłach ;)
Na dzień dzisiejszy wychodzę z założenia że na porządnego szwajcara to mnie nie stać... i noszę kilkukrotnie tańszego porządnego japończyka :mrgreen: Chodzi tak samo pięknie jak porządny szwajcar ale nie daje tego... właśnie prestiżu ;)

krzysztof jot
02-11-2009, 23:19
Chodzi tak samo pięknie jak porządny szwajcar ale nie daje tego... właśnie prestiżu ;)

... e, takie Seiko w cenie około 1000zł bije na łeb jakością wykonania prawie kazdego szwajcara w tej cenie, a i marka bardzo pozytywnie postrzegana

PS.
pojawiła sie tania - bez chronografu - wersja Adriatica Azzuro http://www.goldtop.pl/product_info.php?products_id=643 - bo pare osób wiem że zainteresowł ten zegareczek...
a, i ładny automat http://www.goldtop.pl/product_info.php?products_id=636 - ma być tez z biała tarczą

ozzy
02-11-2009, 23:34
pojawiła sie tania - bez chronografu - wersja Adriatica Azzuro http://www.goldtop.pl/product_info.php?products_id=643 - bo pare osób wiem że zainteresowł ten zegareczek...
a, i ładny automat http://www.goldtop.pl/product_info.php?products_id=636 - ma być tez z biała tarczą

Kurcze szkoda że wersja z chrono to kwarc;)
Chociaż czarny automat też niezła laleczka, ciekaw jestem białego...

roofman
02-11-2009, 23:42
... e, takie Seiko w cenie około 1000zł bije na łeb jakością wykonania prawie kazdego szwajcara w tej cenie, a i marka bardzo pozytywnie postrzegana

Właśnie z takiego założenia wychodzę :)
Dlatego nawet nie spoglądam na szwajcarską półkę cenową około 1000zł - tutaj japończyki za podobną kwotę dają jednak lepszą precyzję wykonania i wykończenia. Bujam na ręku seikacza, od czasu do czasu zamieniając z nowym nabytkiem od citizena. To mi narazie wystarczy, jeszcze nie osiągnąłem kolejnego stopnia wtajemniczenia ;)

Yaro
02-11-2009, 23:50
Miało być śmieszne bo w dobie handlu markami, a nie porządnym towarem ;) taką dźwięczną nazwę LENOR można by przypisać producentowi zegarków.
Tych marek co wskazałeś nie znam, co nie znaczy, że ich nie ma i nie są porządnymi produktami.
sorki

spox, są to marki uznane, ale w polsce niekoniecznie popularne, bo nie są tanie. "glycerynki" mi się szczególnie podobają za swój "aviacyjny" dizajn:)

RangeR
03-11-2009, 00:27
Ja osobiście noszę od lipca zegarek Wenger Commando 70163.XL, także w jakąś zegarkową manie popadłem:)
Zegarek może nie za ambitny ale mi się podoba, wg mnie przede wszystkim praktyczny i dobrze podkreśla mój styl i charakter.

Oto i on


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img81.imageshack.us/i/dsc0002fb.jpg/)

nem
03-11-2009, 14:04
Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak składa się te najdroższe cuda, polecam:

5LYKDMHvz1M

tol2di
03-11-2009, 21:33
Od niecałych 2 lat Gości umnie ten Casio MTP - 1213


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img269.imageshack.us/img269/62/mtp1213a7a3.jpg)

Zdjęcie zapożyczone z internetu

shaolin
03-11-2009, 21:49
Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak składa się te najdroższe cuda, polecam:



Nie takie rzeczy sie po pijaku w Kitaje skladalo :mrgreen:

A ja jestem coraz blizej jezeli chodzi o rozgryzienie mojej zagadki zegarkowej. Jak sie dowiem czy mam cos ciekawego w tym pudle to nie omieszkam powiadomic ;) Kurna narobiliscie mi smaka na zegarki (tzn smaka mialem od czasu zobaczenia Hamiltona, ale teraz mnie bierze na kazdy zegarek, ktory wydaje mi sie sensowny).

Eh... chcialbym, zeby tak watek o jedzeniu sie rozwinal (tyle osob roznych napisalo, bo wtedy tylko ja z sailorem i thorckiem cos gadalismy :D).

nem
03-11-2009, 22:42
Eh... chcialbym, zeby tak watek o jedzeniu sie rozwinal (tyle osob roznych napisalo, bo wtedy tylko ja z sailorem i thorckiem cos gadalismy :D).

Co Ci ugotować? :)

shaolin
03-11-2009, 22:51
Nie co mi ugotowac (dzisiaj mialem to:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/758ckx1skvy8aulj8fpg.jpg)), tylko co Ty sobie gotujesz ;) ale nie robmy tu OT, moze znajde ten temat i dam Ci na PW :D

grzegorzps
03-11-2009, 23:46
Zapytam sznownych kolegów o marki EPOS i GLYCINE jak je postrzegacie i jak w ogóle można je sklasyfikować? /która liga:)/

Yaro, to całkiem przyzwoite marki.
Na pewno zwróciłbym uwagę, gdybyś któregoś miał na nadgarstku.
Solidne, szwajcarskie marki o bardzo dobrym stosunku cena/jakość.

Iwek_22
04-11-2009, 10:03
Super wątek :)
a tak przy okazji:
http://img22.imageshack.us/img22/8461/starck.jpg (http://img22.imageshack.us/i/starck.jpg/) http://img22.imageshack.us/img22/starck.jpg/1/w460.png (http://g.imageshack.us/img22/starck.jpg/1/)
co o tym sądzicie, zauroczył mnie wygląd, cena coś ok. 600 złociszy, czy warto?

Zuzus
04-11-2009, 14:18
Zegarki Fossil to takie zegarki troche fashion, stylizowane zeby byc modne, zeby pasowaly do obecnych trendow ubraniowych itd.. Aczkolwiek sa to calkiem solidne, i pozadnie wykonane (mowie o kwarcach, bo z mechanicznymi Fossilami nie mialam doczynienia) zegraki charakteruzyjace sie wlasnie ciekawym designem. Za kilka stow mozna miec ladnie wygladajacy zegarek. Tyle ze mechanizmy w Fossilach to jakies chinole zapewne.. W kazdym razie nie to jest dla Fossila najwazniejsze. Tutaj liczy sie najbardziej aparycja zegarka.
Zegarki Fossila sa porownywane b.czesto do zegrakow Diesla. To ten sam segment.

gusi
04-11-2009, 19:56
Nic specjalnego, ale go lubię, a na droższy mnie nie stać ;). Kupiłem go dwa lata temu, przyszedł czas na wymianę paska, bo do bransolety nie chcę wracać. Macie jakieś namiary na ładne, szerokie paski (chyba 24 mm, ale musiałbym zmierzyć)?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/11/d68c074b153d0ac0med-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)

Yaro
04-11-2009, 22:15
Yaro, to całkiem przyzwoite marki.
Na pewno zwróciłbym uwagę, gdybyś któregoś miał na nadgarstku.
Solidne, szwajcarskie marki o bardzo dobrym stosunku cena/jakość.


Powiem szczerze, że lubię "tę" męską biżu:)

Do aktualnie posiadanych całkiem w koncu niezłych szwajcarów, chciał bym dołączyć trzeci cenowo max do 3.5 tysia
najchętniej automat.

Mogą koledzy soś poradzić:) mile widziane podpowiedzi, przy okazji może polecicie jakiegoś dostawcę lub sklep z przyzwiotymi cenami.

Yaro
04-11-2009, 22:25
tissot le locle chronograph

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.sosw-bedzin.eu/images/m_images/tissot%20le%20locle%20chrono.jpg)
- owoc kilkunastu dni spędzonych na forum klubu miłośników zegarów i zegarków. (http://zegarkiclub.pl/forum/)
moim marzeniem był wtedy (trzy lata temu) tissot t-touch ale wybrałem "zegarek z duszą".


podoba mi się:)

grzegorzps
04-11-2009, 22:59
Powiem szczerze, że lubię "tę" męską biżu:)

Do aktualnie posiadanych całkiem w koncu niezłych szwajcarów, chciał bym dołączyć trzeci cenowo max do 3.5 tysia
najchętniej automat.

Mogą koledzy soś poradzić:) mile widziane podpowiedzi, przy okazji może polecicie jakiegoś dostawcę lub sklep z przyzwiotymi cenami.

Jak lubisz "glicerynkowe" klimaty to może Fortis, Zeno-Watch Basel albo Archimede.

Yaro
04-11-2009, 23:25
Jak lubisz "glicerynkowe" klimaty to może Fortis, Zeno-Watch Basel albo Archimede.

Daje sobie czas do świąt - szukam, szperam:)

grzegorzps
04-11-2009, 23:37
Na tym pułapie cenowym są jeszcze zegarki polskiej manufaktury Polpora.
"Szwajcarska precyzja" w polskim wykonaniu.
Niskie limitacje tych zegarków mogą w przyszłości być dobrą lokatą.

Zorba
05-11-2009, 00:02
podoba mi się:)
Widzę Yaro, że masz dobry gust ;-)
Nie wiem czy oglądałeś "na żywo" i czy zrobiłeś "test nadgarstkowy" ale wierz mi....................
można się zakochać ;-) od pierwszego wejrzenia ;-)

Yaro
05-11-2009, 01:16
Widzę Yaro, że masz dobry gust ;-)
Nie wiem czy oglądałeś "na żywo" i czy zrobiłeś "test nadgarstkowy" ale wierz mi....................
można się zakochać ;-) od pierwszego wejrzenia ;-)

Narazie lookałem only przez szybkę:( z jęzorem wywieszonym:), pomacam niebawem.

krzysztof jot
05-11-2009, 02:07
Narazie lookałem only przez szybkę:( z jęzorem wywieszonym:), pomacam niebawem.

no uskładaj jeszcze pare pln wiecej - i http://allegro.pl/item803435305_fascynujacy_epos_chrono_automat_valj oux_7751.html - no oszalałem na jego punkcie, przeładny :) a w budzecie to khaki http://allegro.pl/item798414271_hamilton_khaki_x_wind_pilot_chrono_s wiss_okazja.html ale to już nie to, TH sie trafia sympatyczny - http://allegro.pl/item807214214_tag_heuer_carrera_automatic.html

ps.
a nie myślałes nad rosyjskimi zegarami ? - pare modeli - Strela czy Sturmanskie jest ho ho... sam debatuje z Mikołajem :)
http://allegro.pl/item796710453_poljot_journey_chronograph_zegarek_m echaniczny.html
http://allegro.pl/item805751869_poljot_aviator_chronograph_zegarek_n owosc.htm
http://allegro.pl/item795962578_poljot_sturmanskie_strela_44mm.html
http://allegro.pl/item800543399_poljot_strela_chronograph.html

roofman
05-11-2009, 08:08
no uskładaj jeszcze pare pln wiecej - i http://allegro.pl/item803435305_fascynujacy_epos_chrono_automat_valj oux_7751.html - no oszalałem na jego punkcie, przeładny :) a w budzecie to khaki http://allegro.pl/item798414271_hamilton_khaki_x_wind_pilot_chrono_s wiss_okazja.html
Biała tarcza z niebieskimi wskazówkami... no, no.. nawet nieźle to wygląda :)
Hamiltony są ładne... gdzieśtam po głowie kołata mi się na bardzo odległym miejscu i chyba dalekiej przyszłości ;)
Na Hamiltony, Eposy i inne podobne można popatrzeć i poślinić się przez szybkę np. w Galerii Łódzkiej.
Panie sprzedawczynie dobrze i dokładnie szyby czyszczą i już nie raz przywaliłem głową albo nosem w szybę jak je oglądałem :D

sote
05-11-2009, 23:10
Wczesniej pokazywalem juz co nosze na rece i pisalem ze gdzies mam stara Rakete.
Oto i ona:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/11/raketa1-1.jpg
źródło (http://www.pawelsliwa.com/forum/raketa1.jpg)

a tu widac dlaczego darze ten zegarek sentymentem

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/11/raketa2-1.jpg
źródło (http://www.pawelsliwa.com/forum/raketa2.jpg)

Yaro
05-11-2009, 23:14
no uskładaj jeszcze pare pln wiecej - i http://allegro.pl/item803435305_fascynujacy_epos_chrono_automat_valj oux_7751.html - no oszalałem na jego punkcie, przeładny :) a w budzecie to khaki http://allegro.pl/item798414271_hamilton_khaki_x_wind_pilot_chrono_s wiss_okazja.html ale to już nie to, TH sie trafia sympatyczny - http://allegro.pl/item807214214_tag_heuer_carrera_automatic.html

ps.
a nie myślałes nad rosyjskimi zegarami ? - pare modeli - Strela czy Sturmanskie jest ho ho... sam debatuje z Mikołajem :)
http://allegro.pl/item796710453_poljot_journey_chronograph_zegarek_m echaniczny.html
http://allegro.pl/item805751869_poljot_aviator_chronograph_zegarek_n owosc.htm
http://allegro.pl/item795962578_poljot_sturmanskie_strela_44mm.html
http://allegro.pl/item800543399_poljot_strela_chronograph.html





cudeńko masz rację, http://allegro.pl/item803435305_fasc...joux_7751.html

co do radzieckich nie gustuję, jkoś psiakość:)

sevenoo
06-11-2009, 09:17
ja dzisiaj CK ... lubie bydleczka;) tylko wersja bez tych stoperow i zielonych symboli na kopercie:)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.strefazegarka.pl/images/calvinklein.K4212120.jpg)

Dex
06-11-2009, 11:58
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.firmowezegarki.pl/produkty/T5C441.jpg)

Tylko mój bardziej po przejściach ;)

tml
06-11-2009, 12:01
Przez Was, a może dzięki Wam, od urodzin mam Tissota PRS516 :)
Póki co, fotka z katalogu, jak zrobię własne to wrzucę:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/11/Tissot_PRS516_aaronschepler_1-1.jpg
źródło (http://i6.photobucket.com/albums/y224/leewmeister/Tissot/Tissot_PRS516_aaronschepler_1.jpg)

mark1957
06-11-2009, 22:49
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img14.imageshack.us/img14/1922/dsc8712.jpg)

Mój stary 35-letni niezawodny Szwajcar
i zawsze na ręku

Yaro
06-11-2009, 23:00
Przez Was, a może dzięki Wam, od urodzin mam Tissota PRS516 :)
Póki co, fotka z katalogu, jak zrobię własne to wrzucę:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/11/Tissot_PRS516_aaronschepler_1-1.jpg
źródło (http://i6.photobucket.com/albums/y224/leewmeister/Tissot/Tissot_PRS516_aaronschepler_1.jpg)

Ładniutki, klasyka to klasyka, do tego skórzane rejdowe rękawiczki / model lata 60-70te z dziurkami/ i Alfa Romeo kabrio:):):)

Yaro
06-11-2009, 23:01
mark1957

Zacna marka

shaolin
06-11-2009, 23:08
Przez Was, a może dzięki Wam, od urodzin mam Tissota PRS516 :)
Póki co, fotka z katalogu, jak zrobię własne to wrzucę:
<obrazek>

Cos mi sie wydaje, ze mam w swoim magicznym pudelku dziadka Twojego Tissota:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/8tduiqn9ljwkfchveagq.jpg)

;)

mirtius
07-11-2009, 01:41
To równie dobrze może nadawać się do działu Humor, śmieszne błędy, ale również i przede wszystkim w kontekście zegarków :mrgreen:

Zegarek dla prawdziwego ... (http://allegro.pl/item806193654_orginalny_jacques_lemans_z_apatu_tan io_3.html)

I jeszcze w temacie, co sądzicie o zegarkach Jacques LeMans?

Amadeusz
07-11-2009, 01:58
Ale Wy męscy jesteście:mrgreen:

krzysztof jot
07-11-2009, 02:07
To równie dobrze może nadawać się do działu Humor, śmieszne błędy, ale również i przede wszystkim w kontekście zegarków :mrgreen:

Zegarek dla prawdziwego ... (http://allegro.pl/item806193654_orginalny_jacques_lemans_z_apatu_tan io_3.html)

I jeszcze w temacie, co sądzicie o zegarkach Jacques LeMans?

przyzwoita jakość -http://logolife.wordpress.com/tag/jacques-lemans/ - jak dobrze posazukac, mozna wyłwic fajny, niebanalny model. Mechanizmy rózne, najczęsciej japońskie ale bywa i Ronda, widziałem tez ładnego aviatorka z zółtymi indeksami w automacie - muszę kiedyś obadać co tam jest w środku.

ps.
znalazłem - tan automat to model Liverpool. Najsmieszniejsze, to że JL ma repliki i to w cenie takiej samej jak Omega czy Rolex :)
http://www.watches-replicas.com/jacques-lemans-watches.html

screwdriver
07-11-2009, 22:10
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/11/burernarece-1.jpg
źródło (http://www.fixed.pl/stuff/watch/burernarece.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/11/CRW_3247-1.jpg
źródło (http://www.fixed.pl/stuff/watch/CRW_3247.jpg)

tml
08-11-2009, 12:09
Cos mi sie wydaje, ze mam w swoim magicznym pudelku dziadka Twojego Tissota:

<obrazek>

;)

dziadek? dziadeeeek ! ;)

eXtreme
08-11-2009, 12:53
A ja mam Roamera z serii p10. Najbardziej co mi w nim odpowiada, to szafirowe szkiełko. Nie ma szans żeby się zarysowało i po paru latach nie ma żadnej ryski. W szkole nawet cyrklem i gwoździem próbowałem i nic :D

pd
08-11-2009, 15:13
każdy ma coś, mam i ja... CASIO GW-9200-1ER

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img255.imageshack.us/img255/5755/20091108140104.jpg)

gusi
08-11-2009, 20:56
Screwdriver -podoba mi się.Jedno, co mi przeszkadza, to ten datownik na godzinie 6,

krzysztof jot
09-11-2009, 02:45
Screwdriver -podoba mi się.Jedno, co mi przeszkadza, to ten datownik na godzinie 6,

ta, wyjątowo ten datownik spieprzyli - a taki fajny zegarek. I miejsce i ta "szóstka" - to już mogli jej tam wcale nie malować. Ale poza tym - prosty czytelny widoczny - fajny.

screwdriver
09-11-2009, 14:05
gusi, krzysztof jot - nie jesteście pierwszymi którzy to mówią :) Jeśli chodzi o mnie, to kompletnie mi to nie przeszkadza, wręcz ma swój urok. Zegarek jest faktycznie bardzo czytelny, wystarczy zerknięcie by sprawdzić czas, co nie zawsze jest przy obecnych zegarkach regułą. Użyta do pokrycia wskazówek Luminova jest dość skuteczna i dzięki temu czas łatwo sprawdzić również w ciemności, świeci ładnie i dość długo. Zegarek jest bardzo, bardzo dokładny jak na mechanika: między zmianami czasu miał różnicę około minuty (dzienne odchyły niewielkie lub żadne i ładnie się kompensowały). Solidne wykonanie, żadnych niedoróbek. Niestety mocowanie paska jest dość blisko koperty i często pasek się o nią ociera, przez co pozostają na nim ślady (widać na drugim zdjęciu), sprawdzone z dwoma paskami noszonymi przez dłuższy czas, przy czym trzeba zaznaczyć, że dobieranymi, ten od kompletu jest znacznie cieńszy i problem nie występuje.

Spinner
09-11-2009, 14:24
Fotka zrobiona kilka dni temu ale dziś także ten sam na ręce:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img17.imageshack.us/img17/6217/20091101130m.jpg)

no i witam po długiej nieobecności Was Wszystkich:-)

screwdriver
09-11-2009, 14:30
Spinner, i wszystko sp....yłeś :) Podobał się ludziom mój zegarek, a teraz o nim zapomną i będą komentować Twój :) Zdecydowanie ten lubię najbardziej z tych które masz (a o których wiem ;-) )

gusi
09-11-2009, 16:18
Spinner, i wszystko sp....yłeś :) Podobał się ludziom mój zegarek, a teraz o nim zapomną i będą komentować Twój :) Zdecydowanie ten lubię najbardziej z tych które masz (a o których wiem ;-) )

Haha, masz troche racji;) Tego typu zegarki są mi bliskie.

Spinner- ta stal jest, że tak określę- szczotkowana?

Spinner
09-11-2009, 16:25
Tak, satynowana zdaje się:-)

Tutaj masz więcej fotek mojego egzemplarza:

http://www.chinawatches.fora.pl/zegarki-europejskie,52/fortis-b-42-pilot-professional-day-date-645-10-11l,474.html

Mariusz888
09-11-2009, 16:53
gusi - fajne Seiko :) co prawda pasek "z innej bajki" ale nawet dobrze to wygląda :) ja bym go nie sprzedał nawet gdybym kupił droższego bo to fajny zegarek jest :)

grzegorzps - polpora to ponury polski żart :lol:

konopia
09-11-2009, 17:10
Nakręcony tym tematem zajrzałem do sklepu gdzie kupiłem moje seiko,
chciałem zobaczyć co maja ciekawego,
ze zdziwieniem zauważyłem że "mój" podrożał o 50 funtów.

Wynika z tego ze seiko = dobra lokata kapitału :mrgreen:

:wink:

gusi
09-11-2009, 17:37
Nakręcony tym tematem zajrzałem do sklepu gdzie kupiłem moje seiko,
chciałem zobaczyć co maja ciekawego,
ze zdziwieniem zauważyłem że "mój" podrożał o 50 funtów.

Wynika z tego ze seiko = dobra lokata kapitału :mrgreen:

:wink:

Moje seiko skz211 też sporo droższe niż 2 lata temu. Teraz nowe kosztuje 780zł,a co do marki - nie ma sie czego wstydzić, choć to nie panerai ;)

Yaro
09-11-2009, 19:07
gratuluję dobrego gustu Spinner, właśnie czegoś takiego szukam:)

Spinner
09-11-2009, 20:22
Dziękuję i polecam jednocześnie - marka zacna, przednia czytelność (stylizacja lotnika) i WR200, szafir z antyrefleksem... Jedyne co in minus to paski to tylko 20mm (mi to nie przeszkadza) i dość słabo świeci (porównując do japońskich modeli Seiko)...

Tutaj uwaga - w zasadzie tylko japońskie modele Seiko są godne uwagi... Oczywiście IMHO...:-)

krzysztof jot
09-11-2009, 21:57
gratuluję dobrego gustu Spinner, właśnie czegoś takiego szukam:)

NO to jest szansa zakupu :) - http://www.chrono24.com/pl/fortis/1525442.htm

Yaro
09-11-2009, 22:23
NO to jest szansa zakupu :) - http://www.chrono24.com/pl/fortis/1525442.htm

Model Spinnera bardziej mi "leży', szukam, podglądam tak jak wspominałem w "okolicach" świąt cosik pewnie kupię, jestem świerzo po zakupie autka:) trzeba złapać "oddech":)

a samochodzikach nie pogadamy?:)

krzysztof jot
10-11-2009, 02:18
Model Spinnera bardziej mi "leży', szukam, podglądam tak jak wspominałem w "okolicach" świąt cosik pewnie kupię, jestem świerzo po zakupie autka:) trzeba złapać "oddech":)



a samochodzikach nie pogadamy?:)

no, parę groszy kosztuje, ale do zdobycia - http://tnij.com/BhxnX

a było parę wątków samochodowych, ktoś niedawno, juz po zegarkach tez ruszył właśnie z "...czym jeździcie..." i mod już nie wytrzymał :) i zamknął temat - i chyba słusznie...Zegarki to moze byc i hobby jak fotografia, a przynajmniej taki jakis mały konik, a samochody - to juz zaczniemy zabardzo sie uzewnętrzniaĆ, potem pozostaną już tylko do upublicznienia domy, posiadłości i rezydencje :)... i kochanki :)

konopia
10-11-2009, 15:28
WOOW bardzo mi sie podoba ten "Fortis B42 Pilot Professional Day-Date",
szkoda ze nie tańszy, i wolałbym tytanową kopertę.

Te szkiełko na dole to nie rysuje się?
To ma jakieś praktyczne zastosowanie poza możliwością pooglądania wnętrza bez potrzeby rozkręcania?
Jakoś tam niepewnie bym się czuł ze dziełkiem zamiast solidnego "dekla".

Mariusz888
10-11-2009, 21:23
szkoda ze nie tańszy, i wolałbym tytanową kopertę.
Akurat to zależy jaki tytan ;) bo tytan tytanowi nie równy - i są producenci których tytanowe koperty faktycznie są OK a są takie koperty które po miesiącu wyglądają gorzej niż stalowe po 5 latach ;) niestety takie czasy mamy ;)

Szkiełko na dole ma walory estetyczne - użytkowych walorów nie ma - jeśli je rozbijesz mając zegarek na ręce to znaczy że nie powinieneś nosić żadnych zegarków ;) chyba że jesteś demonem któremu w świetle księżyca wyrastają kolce i takie tam to wtedy może nie dać rady :lol: inaczej raczej nie ma szans - pomyśl - od tamtej strony masz rękę czyli coś miękkiego więc siłą rzeczy raczej nie ma możliwości rozbicia dekla - tym bardziej że w niektórych diverach nawet są szklane dekle (chociaż zasadą jest że diver ze szklanym deklem nie jest true "bo tak" ) ;)

Yaro
11-11-2009, 00:37
no, parę groszy kosztuje, ale do zdobycia - http://tnij.com/BhxnX

a było parę wątków samochodowych, ktoś niedawno, juz po zegarkach tez ruszył właśnie z "...czym jeździcie..." i mod już nie wytrzymał :) i zamknął temat - i chyba słusznie...Zegarki to moze byc i hobby jak fotografia, a przynajmniej taki jakis mały konik, a samochody - to juz zaczniemy zabardzo sie uzewnętrzniaĆ, potem pozostaną już tylko do upublicznienia domy, posiadłości i rezydencje :)... i kochanki :)

z tym samochodzikiem to żart:)

Spinner
16-11-2009, 00:02
*Proszę nie próbować handlu zegarkami na forum.
*glisek


a i zapraezntuje mój poprzedni lotnik (genialny w swojej prostocie i wykonaniu):


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/11/52717c93935d43bc-1.jpg
źródło (http://images46.fotosik.pl/110/52717c93935d43bc.jpg)

Mariusz888
16-11-2009, 00:47
Bardzo fajny Sinn :) lubię zegarki tej marki :)

antolll
16-11-2009, 01:58
To mój nowy nabytek, wielce mnie cieszący:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img130.imageshack.us/img130/5880/zeg1.jpg)

krzysztof jot
16-11-2009, 17:03
To mój nowy nabytek, wielce mnie cieszący:...]

wygląda jak... no właśnie, co on taki sleeper "no logo" O ile sie nie myle to POLIOT Kapitan. Ładny, jaka to średnica bo najczesciej to chronografy, a tego nie pamietam...

Dyziek
16-11-2009, 17:05
Krzysiu a co powiesz na to-->http://www.60sekund.pl/index.php?p428,luminox-f-16-tm-chrongraph-9129 ?

Mariusz888
16-11-2009, 17:28
Fajny, długo świeci (nie luminova tylko jak to luminox są chyba rureczki z trytem (chociaż na fotce coś słabo świeci jak na tryt)) ale 1,5k zł za kwarca to dla mnie jest abstrakcja ;)

krzysztof jot
16-11-2009, 17:30
Krzysiu a co powiesz na to-->http://www.60sekund.pl/index.php?p428,luminox-f-16-tm-chrongraph-9129 ?

sprzęt bardzo ok, choć agresywny i raczej "do specjalnych celów". Nie wiem do jakiego zastosowania, bo chyba nie "na-co-dzień" - no chyba że prowadzisz sportowy wodny tryb życia (basen, żaglówka, trening) Kwarc - niby bez duszy, ale za to dokładne i zawsze idzie :), Design to taki wakacyjno-nurkowy mimo F16 w nazwie. Nie wiem do czego ma być i jak wyglądać - bo za 1500 jest już co wybrać i z Seiko i Certiny i Tissota - czy wibitnie "nurek" / bransoleta / czy coś bardziej uniwersalnego.

krzysztof jot
16-11-2009, 17:38
.... ale 1,5k zł za kwarca to dla mnie jest abstrakcja ;)

wiesz co, niby tak, ale zawsze idzie, zazwyczaj ********** punktualnie - a automat co - położysz to stanie, ba - jak nie ma wskaźnika naciągu, to idziesz spać i tak na 100% nie wiesz o której wstaniesz :) . A kwarc zawsze na czasie jak ma solidny mechanizm. I w tej cenie juz jest powiedzmy solidna obudowa. Automat za 2tys bedzie szedł jako-tako i te +/- 5 czy 15 sekund na dobe może robić, żeby szedł zawsze to go należy nosić a nie leżakować czyli się niszczy i za cztery lata wygląda już marnie i ta legenda, że automat to dla syna - pada. Co, dasz mu wytarty, porysowany zegarek ? Nawet ten za 5tys się zniszczy za kilka lat, no może taki za 30tys ma super ekstra materiały. Dlatego ja wole za +/- 1000zł i raz na parę miesięcy nowy - przynajmniej mam zawsze coś fajnego i modnego na ręku.

Mariusz888
16-11-2009, 18:20
krzysztof jot - dla mnie tak jak napisałeś - kwarc jest bezduszny i tyle - tym bardziej że mechanizmy do kwarca kosztują po 20zł w hurcie więc 1,5k to dla mnie dużo - oczywiście w pełni zgadzam się z tym że werki mechaniczne też kosztują mniej niż finalne produkty ale nakłady na ich wyprodukowani i precyzja jaką trzeba zachować jest warta więcej niż w kwarcu którego się klepie milionami ;)

Oczywiście że wielu ludzi woli kwarce bo są po prostu bezobsługowe - ja jako miłośnik zegarków uważam że to nie są zegarki przez dużo "Z" - mam jednego takiego tylko za 20 czy 30zł firmy Q&Q bo służy mi na wypady ekstremalne gdzie mogę "walnąć betami" i nie spoglądać na zegarek co z niego zostało ;) i do takich celów są dla mnie ok - normalnie na co dzień do nazwijmy to normalnego użytkowania nie ma mowy :)

No i co z tego że się rysuje? Aparaty też się rysują ;) kto nosi swoje body na atłasowej poduszeczce a obiektywy zmienia tylko w komorze bezpyłowej? ;) normalne użytkowanie - jak zegarek ma OK materiały i się o niego dba to małe szanse że będzie wyglądał na sponiewierany - ja noszę zegarek na co dzień którego jestem prawdopodobnie 3 właścicielem i na szkle nie ma żadnej rysy ;) dodatkowo kupiłem go właśnie za 1000zł podczas gdy taki sam był na sprzedaż w Niemczech za 850 Euro czyli za prawie 25% ceny (też używanego oczywiście) ;) i mam frajdę z tego że noszę zegarek firmy której zegarków w PL jest mniej niż Patków ;) oczywiście mam też inne rzeczy na tzw "lepsze okazje" i tam to już w ogóle ciężko mi się doszukać śladów zużycia czy rys ;) po za tym jako właściciela ponad 100 letniej kieszonki która chodzi i wygląda całkiem OK 5 letni okres użytkowania "zdzierający" cały zegarek do mnie nie przemawia ;)

Zegarek za 30k zł tak samo można rozwalić i przerysować - wiadomo że inne materiały ale nic nie jest niezniszczalne - po za tym nie zawsze czas odciśnięty na przedmiocie jest wadą - może dla kolekcjonera tak - ale właśnie to może sprawiać że np zegarka się nie pozbędziemy bo powiedzmy nosił go dziadek, potem ojciec, a teraz ma go syn - czy jak spojrzymy na stary stół który ma np blisko 800 lat to też uznamy go za kiszkę bo "są rysy na blacie" ;)

krzysztof jot
16-11-2009, 19:17
.....
po za tym nie zawsze czas odciśnięty na przedmiocie jest wadą - może dla kolekcjonera tak - ale właśnie to może sprawiać że np zegarka się nie pozbędziemy bo powiedzmy nosił go dziadek, potem ojciec, a teraz ma go syn - czy jak spojrzymy na stary stół który ma np blisko 800 lat to też uznamy go za kiszkę bo "są rysy na blacie" ;)

oczywiście, w pełni sie z gadzam choć czasem mam wrażenie iz to producenci i marketing wmawiają nam tą "dusze" w automacie a prawda jest mniej więcej taka jak w przypadku samochodów, foto czy innych nowoczesnych technologii. Mercedesa w latach 50-tych jak się kuppiło to mozna by i do dziś nim jeździć, co do merca z 1994 :) to juz jakoś przekonania nie mam :). Muzyka z czarnych płyt a foto tylko ze slaydu - pamietasz ? Ja tez lubie jak wskazówka płynie po tarczy, ale czasy dzisiejsze sa inne - moj syn ma w d... ksiązki które składałem latami, a encyklopedie sa tylko wypełniaczem mebli. To samo bedzie z zegarkami - oznaka snobizmu jednostek - bo po prostu nikt nie założy mojego starego zegarka bo będzie niemodny, zniszczone i pese :) A świat i trendy wymagają aby wszystko było cacy. Tak naprawdę bogaty manager czy businessman nie szuka starej Omegi tylko najnowszego ceramicznego modelu za 9tys $, a tylko paru filantropów zbiera jeszcze starocie ale i to do czasu.... Ale to tylko taka dygresja na marginesie, coś co ma klasę, styl czy po prostu historię - fajnie mieć.

Dyziek
16-11-2009, 19:22
THX za odpowiedz, Krzyś u mnie bardziej chodzi o temat lotniczy i stąd te wahania bo jak do tej pory wybrany na rękę w sezonie 2010 jest Hamilton (http://www.allegro.pl/item806507910_hamilton_khaki_pilot_chronograf_swis s_made.html)

antolll
16-11-2009, 19:39
wygląda jak... no właśnie, co on taki sleeper "no logo" O ile sie nie myle to POLIOT Kapitan. Ładny, jaka to średnica bo najczesciej to chronografy, a tego nie pamietam...

Poljot aviator ;) Mechanik, w środku Molnija 3603. Średnica jakies 43mm, ale na moim chudym nadgarstku wyglada bardzo ok :)

Spinner
16-11-2009, 20:58
Nie kazdy tytan jest miekki i nie każdy kwarc bezduszny... Oto mój kolejny zegarek:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img101.imageshack.us/img101/6173/eco1.jpg)

opis tutaj:

http://www.chinawatches.fora.pl/zegarki-japonskie,51/citizen-promaster-bl-1164-55-lt-pmt56-2732,669.html

Mariusz888
16-11-2009, 23:11
krzysztof jot

Tak naprawdę bogaty manager czy businessman nie szuka starej Omegi tylko najnowszego ceramicznego modelu za 9tys $, a tylko paru filantropów zbiera jeszcze starocie ale i to do czasu....
Oj zdziwił byś się ;) oczywiście że są ludzie bogaci którzy na pokaz kupują zegarek i Ci kupią nowy - ale jest sporo ludzi z kasą zbierających zegarki właśnie te starsze :)

taka dygresja na marginesie, coś co ma klasę, styl czy po prostu historię - fajnie mieć
Wg mnie wszystko co jest stylowe i eleganckie nigdy nie przeminie - rzeźba gotycka czerpie pełnymi garściami z rzeźby greckiej a i nadal nikt jej nie wyrzuca, garnitury dalej nie wyszły z mody, limuzyny też nie - zegarki mechaniczne jak widać też nie - i to nawet kieszonkowe ;) moda wraca a dobre projekty są wieczne - dobre przykłady technologii "na dziś" to Porsche 911 albo jak jesteśmy przy zegarkach to JLC Reverso lub JLC Atmos - produkowane od ponad 80-90 lat i nadal ludzie do nich wzdychają ;)

Dyziek

u mnie bardziej chodzi o temat lotniczy i stąd te wahania
No to ten luminox wg mnie to z lotnictwem raczej wiele wspólnego nie ma bo do pilota mu daleko ;) jak już to raczej diver jest a nurek z pilotem ma mało wspólnego jeśli o środowisko chodzi ;)

krzysztof jot
17-11-2009, 01:40
krzysztof jot

No to ten luminox wg mnie to z lotnictwem raczej wiele wspólnego nie ma bo do pilota mu daleko ;) jak już to raczej diver jest a nurek z pilotem ma mało wspólnego jeśli o środowisko chodzi ;)

no, własnie, powiedz tylko dlaczego ten model nazywa sie F16 ? :)
dyziek - klasyczny pilot ma być czarny, białe wyraźne indeksy i białe świecace wskazówki i tyle. Im mniej umalowany i ubajerowany - tym lepiej. I moze mieć nawet 5ATM.

Spinner
17-11-2009, 09:43
Prosto o typach zegarków: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/29490-przewodnik-22-zegarki-w-cenie-1500-pln/

sote
17-11-2009, 13:40
tak w temacie zegarkow...
TOP 10 niezwykłych, luksusowych zegarków
KLIK (http://gadzetomania.pl/2009/10/29/top-10-niezwyklych-luksusowych-zegarkow/)

i jeszcze Top 10 najdziwniejszych zegarków
KLIK (http://gadzetomania.pl/2008/11/24/to-10-najdziwniejszych-zegarkow/)

Mariusz888
17-11-2009, 13:48
no, własnie, powiedz tylko dlaczego ten model nazywa sie F16 ? :)
Tak szczerze...? To właśnie nie mam pojęcia :D śmiesznie to wygląda - chyba że to nurkujące zestrzelone F16 :lol:

Spinner
18-11-2009, 11:04
Ja dzis tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img4.imageshack.us/img4/3148/20091015026m.jpg)

gusi
18-11-2009, 13:08
Spinner - czy to może panerai?

Spinner
18-11-2009, 14:08
Nie ale koncepcja poodbna;-)

wlopis
18-11-2009, 15:26
zegarek - czyli co masz dziś na ręku...

Nigdy nie przykładałem większej wagi do biżuterii, obrączkę nosiłem chyba siedem dni.
Zegarek jaki noszę, to Adriatica, prezent od firmy na jej dziesięciolecie, bodaj za trzysta złotych.
Spełnia swoje zadanie, informuje mnie o dokładnym czasie.
Mam też swój pierwszy DDR-owski, lata sześćdziesiąte, pamiętam nawet jego numer, tak jak pierwszego samochodu.
W przyszłym roku firma obchodziła będzie swoje dwudziestolecie, więc okazja się zbliża ;).

kropa
18-11-2009, 23:38
Od kilku tygodni coś nowego, ale na oku mam kolejny ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://kropa.webd.pl/nkp/citizen.jpg)

krzysztof jot
19-11-2009, 01:51
Tak szczerze...? To właśnie nie mam pojęcia :D śmiesznie to wygląda - chyba że to nurkujące zestrzelone F16 :lol:

no ja kupiłem własnie pare minut temu niezłego aviatorka na allegro. Wprawdzie ruski, ale design absolutnie doskonały - nie widze teraz takich modeli. Zero zbędnych bajerów, świetna grafika, czerwony sekundnik, świeci jak latarka, automat na 31 !! kamieniach, no i 44mm koperta :) Nie omieszkam się obfotografować z nim... jak tylko dojdzie.

gusi
19-11-2009, 08:47
Nie ale koncepcja poodbna;-)

No właśnie- pamiętałem, że ta marka ma tak zabezpieczoną koronkę.
Przy tak nisko noszonym na przegubie zegarku- koronka nie wchodzi w kontakt z dłonią przy wyginaniu ręki?
No i jaka to marka, bo nadal nie wiem?:)

konopia
19-11-2009, 13:36
Pytanie do posiadaczy "automatów" - naprawdę nosicie je do przeglądów, regulacji?
Nie dość ze drogie to jeszcze wymaga dodatkowych "zabiegów",
sam nie wiem co o tym myśleć.

Nabrałem ochoty na jakiś zegarek w typie "pilot" zwykła czarna tarcza, trzy wskazówki, datownik, skórzany czarny pasek, szafirowe szkiełko, stalowa/tytanowa koperta.
I jak czytam o tych zabiegach wynikających z konieczności dbania o mechaniczny werk to chyba jednak wolę kwarc.

Czy mechaniczne nakręcane tradycyjnie (kręcąc tym pokrętłem) o ile się zdarzają, też wymagają przeglądów, regulacji?

Eco drive citizen - bateria słoneczna, wydaje się bezobsługowy, nawet baterii nie trzeba wymieniać,
maja inni producenci coś takiego, firma citizen jakoś mi się dobrze nie kojarzy.

IDEA: Założyć coś fajnego na rękę i zapomnieć, dopóki się nie rozleci. Odpowiedź: kwarc?

tml
19-11-2009, 14:03
Miła pani sprzedając mi automat, na moje laickie stwierdzenie, że "automat jest gorszy, bo trzeba go serwisować" zareagowała oburzeniem .:)
Stwierdziła, że _każdy_ zegarek wymaga przeglądów, tyle tylko, że automat częściej.
Jak dla mnie rekompensatą tych serwisowych niedogodności jest "płynąca" wskazówka sekundnika. Ciągle nie mogę się na to napatrzeć :)

Mariusz888
19-11-2009, 15:01
KAŻDY MECHANICZNY zegarek TRZEBA SERWISOWAĆ ;) czy to nakręcany manualnie czy automat - bez różnicy ;)

AMMarshall
19-11-2009, 20:39
Fajne cacka niektórzy z Was tu pozamieszczali... :)

A oto mój nowy (ponad pięćdziesięcioletni) nabytek.



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/11/doxa_001-1.jpg
źródło (http://www.amarczak.pl/foto_prev/fff/doxa_001.jpg)

Proszę nie zwracać zbytnio uwagi na obecny stan zegarka - jest do odnowienia, pasek do wywalenia.

Dla mnie jest cudowny. :) I cyka jak marzenie...

Ruppel
19-11-2009, 23:53
automat, nie spieszy, nie spóźnia, ale przy ruchach ręką czuć lekkie drżenie mechanizmu ładującego, co mnie trochę drażni.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img20.imageshack.us/img20/9331/dsc0726r.jpg)

nem
23-11-2009, 01:25
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img44.imageshack.us/img44/4858/zega.jpg)

No to to jest to moje. Fajne, bo godzinę podaje, na nic więcej chwilowo mnie nie stać.

matyjasz
23-11-2009, 02:30
Wrzucę i ja. Nie moje. Teściowego będzie na Gwiazdkę, ale to jedyny zegarek jaki chwilowo posiadam w domu ;) Zdjęcie z przed chwili


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.r4pid.com/img/forumnikonorgpl/DSC_9900-Resizer-H800F105222.jpg)

pzdr
mati

krzysztof jot
23-11-2009, 22:35
To jak myslałem, dzisiaj doszła paczuszka. Zakup taki trochę dla zaspokojenia ciekawości i "kaprysu"
- automat, 43mm, ładnie świeci - całkiem fajna zabawka, no i "na szybko" pierwsze fotki :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/av2.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/av1.jpg)

Dyziek
23-11-2009, 22:37
Rasowy pilot:)

ps. ile kosztował?

krzysztof jot
23-11-2009, 23:07
Rasowy pilot:)

ps. ile kosztował?

jak na razie 600 zł - o ile nie okaże sie, że wymaga inwestycji... :)

Bonthyc
24-11-2009, 01:34
Fajny lotnik... ale szkoda, że nie ma trójkącika na godzinie 12'stej ;)

krzysztof jot
25-11-2009, 20:59
Fajny lotnik... ale szkoda, że nie ma trójkącika na godzinie 12'stej ;)

no tak, ale ja nie latam ;) - pobawię się i sprzedam - jak kogoś interesuje - tu trochę zdjęć i opis:
http://logolife.wordpress.com/category/zegarki/aviator-zegarki/

glisek
27-11-2009, 00:21
Krzysiu, jak chcesz sprzedać, to na giełdzie nie w wątku ;)

darsedz
27-11-2009, 00:33
Fajny lotnik... ale szkoda, że nie ma trójkącika na godzinie 12'stej ;)

a to pomaga latać ?? :)

Bonthyc
27-11-2009, 03:22
a to pomaga latać ?? :)
No baa... dostajesz +1 do latania a jak trójkącik jest pokryty substancją fluorescencyjną to dodatkowo +1 do czytania w ciemności :mrgreen:

krzysztof jot
29-11-2009, 00:47
Krzysiu, jak chcesz sprzedać, to na giełdzie nie w wątku ;)

a... to ja żle zbudowałem zdanie i tak wyszło - "jak interesuje..." nie w sensie zakup, ale tak po prostu - interesuje .



No baa... dostajesz +1 do latania a jak trójkącik jest pokryty substancją fluorescencyjną to dodatkowo +1 do czytania w ciemności :mrgreen:

oj, Panie jak świeci ... !!


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum65/avia4.jpg)

kakersik
29-11-2009, 02:51
Zegarek jest nieodzowną częścią mojego stroju. Bez niego jest jakoś dziwnie. Obecnie jestem w posiadaniu Jacques Lemans.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img268.imageshack.us/img268/2226/zegarek1.jpg)

Spinner
01-12-2009, 21:13
No właśnie- pamiętałem, że ta marka ma tak zabezpieczoną koronkę.
Przy tak nisko noszonym na przegubie zegarku- koronka nie wchodzi w kontakt z dłonią przy wyginaniu ręki?
No i jaka to marka, bo nadal nie wiem?:)

Chińczycy robią takie zegarki pod różnymi nazwami - ten akurat jest bez nazwy, tarcza jest czysta, ma minimalistyczny styl, indeksy granatowe czasami są zupełnie niewidoczne- swietnie to wygląda...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img4.imageshack.us/img4/2278/20091001132m.jpg)

naciąg ręczny, 17-to kamieniowa kopia Unitasa.

A ja od weekendu tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.imageshack.us/img23/4746/20091129172m.jpg)

i tak:
[/URL]

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
[url=http://img181.imageshack.us/img181/153/20091130177m.jpg]źródło (http://img23.imageshack.us/img23/4746/20091129172m.jpg)

antolll
02-12-2009, 16:58
Chińczycy robią takie zegarki pod różnymi nazwami - ten akurat jest bez nazwy, tarcza jest czysta, ma minimalistyczny styl, indeksy granatowe czasami są zupełnie niewidoczne- swietnie to wygląda...


Jakby to napisać...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/12/fakewatchespsajbw007sq-1.jpg
źródło (http://www.jamesbondwatches.com/images/watch-industry/fake-watches-psa-jbw007sq.jpg)

A tu oryginał:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/12/luminor44b-1.jpg
źródło (http://www.pensinasia.com/luminor44b.jpg)

Mariusz888
02-12-2009, 17:17
Nie powiem żebym się z tym nie zgadzał ;) generalnie to kupowanie "prawie Paneraia" jest dla mnie tym samym czym kupowanie "prawie Patka" z allegro za 249zł "kup teraz" ;) i takie same mam odczucia do każdej innej marki/modelu udającego coś czym nie jest ;) ale może odłóżmy ten temat bo Marina Militare na KMZIZ zrobiła taką zawieruchę że ho ho :D

pawel1967
02-12-2009, 19:18
Najlepsze podróbki , trudne na pierwszy rzut oka do odróżnienia produkowane są w krajach arabskich , nie w chinach . Piękna Mołnia Spinner . Teraz więcej czasu będę spędzał na forum Nikona witajcie , jestem tu nowy

Mariusz888
02-12-2009, 19:55
Jeśli ta Mołnia jest trudna do odróżnienia od Pam'a Radomira (bo ewidentnie widać na czym się wzorowali) to znaczy że oślepłem ;)

Spinner
02-12-2009, 20:23
Paweł - witaj! Dzieki za uznanie, tym bardziej cieszy, ze jesteś wielkim znawcą i kolekcjonerem zegarków:-)

Chłopcy jak widze cos tam wiedza ale nie do końca, bo przeciez każdy wie, ze ten typ koperty "wymyśliło" nie OP do Radiomira a znacznie wcześniej Rolex...

No cóż - bawię się zegarkami, bawi mnie ten niebieski swoją niecodziennością i wolę go niż te produkowane masowo kwarcowe lipy chrono, które wszędzie widać... Przecież on niczego nie imituje - jak odkręce osłone koronki to już może byc czy jak?;-P

Ale nosze też taki zegarek jak poniżej prezentuję - może przestaniecie się napinać w końcu?;-P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img3.imageshack.us/img3/2461/20091110150m.jpg)

Mariusz888
02-12-2009, 20:40
nie OP do Radiomira a znacznie wcześniej Rolex...
Tak Rolex i nie Rolex - od Rolexa to w tamtym czasie oni głównie brali werki ;)
Ja się nie napinam wcale - nie jestem miłośnikiem Panerai - moja ulubiona marka to JLC :)

Spinner
02-12-2009, 20:50
A takie koperty jak w Rolex Oyster z 1926r :

http://www.interwatches.com/rolex-vintage-and-collectables-678-image-21964-142026-bg.jpg

to przypominają niby co? Och te chamskie cycki z OP - podróbkarze jedni... :-P

konopia
02-12-2009, 20:53
Bardzo ładne, szkoda że nie qwarz - byłby tańszy, szybka z tyłu też mi nie potrzebna, wersja z koronką z drugiej strony po prostu wgniotła mnie w fotel, piękno prostoty.

antolll
02-12-2009, 21:43
Kwarce nie mają duszy :P ;)

konopia
02-12-2009, 22:17
Kwarce nie mają duszy :P ;)


Taa, jasne
płyty cd też jej nie mają - tylko winyle,
fotografia cyfrowa też jej nie ma - analogi mają,
....
:lol:
i można by tak długo snuć te wyliczanki,

jedyny sprzęt, który naprawdę miał dusze to stare żelazka :mrgreen:

Manual +/-5 sec na 24 godziny - wtedy zasługuje na jakiś tam certyfikat,
Qwartz +/- 15 sec na miesiąc - wtedy zasługuje na jakiś tam certyfikat,
nie noszony nie staje, wymiana baterii przynajmniej "zachęca" do przeglądu.

pawel1967
02-12-2009, 22:44
Mam w kolekcji 800 zegarków mechanicznych . Wszystkie sprawne . Kiedyś kupowałem wiadrami werki . Szkoda mi ich było . Koperty topili na złoto w kwasie azotowym . Miałem zaszczyt uczyć się tego fachu u prawdziwego mistrza . Takich jest niewielu . 99 procent to czeladnicy nie mistrzowie . Coś tam wiem na ten temat. Obecnie nie mam czasu na naprawy itp . To niepopłatne . Aby zegarek działał jak należy trzeba go rozmagnesować i uczciwie wyczyścić . Przeglądając części po kolei . Zajmowało mi to pół dnia z jednym zegarkiem . Można szybciej ale jak to potem bedzie działać to juz szczegół . Mołnia to klon Omegi przedwojnnej . Może być bardzo dokładna . Istnieje wersja z incablikiem przeciwstrząsowym . Wcześniej produkowano Iskrę produkcji zaniechano . Te zegarki to pasówki tzn z kieszonkowców robi się naręczne . Polacy byli w tym prawdziwymi mistrzami

grzegorzps
02-12-2009, 23:09
Taa, jasne
płyty cd też jej nie mają - tylko winyle,
fotografia cyfrowa też jej nie ma - analogi mają,
....
:lol:
i można by tak długo snuć te wyliczanki,

jedyny sprzęt, który naprawdę miał dusze to stare żelazka :mrgreen:

Manual +/-5 sec na 24 godziny - wtedy zasługuje na jakiś tam certyfikat,
Qwartz +/- 15 sec na miesiąc - wtedy zasługuje na jakiś tam certyfikat,
nie noszony nie staje, wymiana baterii przynajmniej "zachęca" do przeglądu.

Lepiej nie zaczynać kolejnej dyskusji o wyższości Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia :)
Każdy wybiera to, co mu się podoba.
Ale w dobie troski ośrodowisko, wymiana baterii też nie jest obojętna dla niego.
Powiedzmy, że 2 miliardy ludzi używa kwarców wymieniając baterię co dwa lata, daje to
miliard zużytych baterii rocznie, które trzeba utylizować.

arseniq
02-12-2009, 23:24
A to mój :D, ogólnie na żywo duużo ładniejszy:)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img10.imageshack.us/img10/2042/ef312d7av1.jpg)

krzysztof jot
03-12-2009, 03:04
Lepiej nie zaczynać kolejnej dyskusji o wyższości Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia :)
Każdy wybiera to, co mu się podoba.


ja tez właściwie ostatnio kupuje oczami - to co mi się podoba, niekoniecznie sprawdzam co tam cyka - bo w zegarkach poniżej 6tys płaci się w zasadzie za dobry pijar, a z produktem bywa różnie - najczęściej stosowana ETA 2824 jest w Adriatice za 700 zł i ale i w Certinie, EDOXie, Epos'ie i wielu wielu innych z przedziału 2-6tys i tak naprawdę bywa ze płaci sie wyłacznie za napis, bo i tak polowa produktu to chiny, czasem ta sama koperta w zegarku za 5tys i w lepszym chinczyku za kilkaet zaczyna wzbudzac we mnie odczucia , ze łupią nas wszyscy jak się tylko da, o ile mamy snobistyczne zapedy i chcemy kupic "marke". oczywiscie nie mowie tu o starych sprawdzonych producentach jak Omega Rolex itp - ale tam fajne zegarki zaczynaja sie powyżej 20tys. Jak nas na tyle nie stac - kupujmy to co nam sie podoba bo jakość będzie i tak taka sama czy damy900 zł czy 4500. jednak wykluczam zakupy za 100 zł bo tu jednak produkt jest tani i marny :).

konopia
03-12-2009, 10:55
daje to miliard zużytych baterii rocznie, które trzeba utylizować.

Zawsze można kupić wynalazki w stylu Eco-Drive Citizena.

Wydaje mi się, że ten miliard baterii to i tak mało w porównaniu do ogólnej konsumpcji baterii na świecie,
choćby dziecięce zabawki konsumują spore ilości "paluszków".
Takie ogniwo AA jest sporo większe od typowej bateryjki z zegarka.
Do tego dochodzą baterie (i ładowarki) z komórek.
I sporo innych dużo większych, groźniejszych zagrożeń "bateryjnych".
Wszystko potrzebuje baterii - wjeżdżając z domu na dłużej niż 2 dni potrzebuję zabrać 4 różne ładowarki.
Zegarki to kropla w morzu.

Muszę przyznać iż całkiem niezły ten argument ekologiczny ;)

BTW: Oczywiście że Gwiazdka (choinka, mikołaj! itp).


Czy mogę założyć ze jeżeli firma nie ukrywa informacji o użytym mechanizmie to znaczy to jest godna "zaufania"?

jarek76
03-12-2009, 14:14
Po godzinach spędzonych na wyszukiwaniu nowego zegarka i czytaniu tego wątku wreszcie dokonałem wyboru:).
Później przekonałem żonę że to idealny prezent na urodziny :mrgreen:

I dzisiaj dostałem takie cudeńko :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img259.imageshack.us/img259/9558/tissotprc200reft1712214.jpg)

pawel1967
03-12-2009, 14:51
Na targacg staroci można dostać Komandirskije znakomite ciężkie wodoszczelne maszyny . Cena ok 100zł . Części do tego sporo . W zasadzie jedynym mankament to zaczep sprężyny . Ale nawet dla czeladnika to 15 minut roboty zrobić zaczep urwany przez klienta . Zegarek przetrwa stulecia . Głowka dokręcana można jeszcze ją dostać (było kilka rodzajów) . Automatów nie polecam ponieważ co 8-10 lat trzeba wymienić łożysko na rotorze i to jest czasami problem z dostaniem go . Ogólnie nie do zdarcia

havk
04-12-2009, 18:22
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ceasuridemana.ro/pictures/timex-t42351_65926.jpg)
ja mam taki ale planuje zmienic na cos mechanicznego bardziej klasycznego ; ]
bez zegarka sie nie ruszam:)

antolll
04-12-2009, 19:32
Po godzinach spędzonych na wyszukiwaniu nowego zegarka i czytaniu tego wątku wreszcie dokonałem wyboru:).
Później przekonałem żonę że to idealny prezent na urodziny :mrgreen:

I dzisiaj dostałem takie cudeńko :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img259.imageshack.us/img259/9558/tissotprc200reft1712214.jpg)

Ostatnio na forum zegarkowym ktoś pytał o ten właśnie model i konkurencyjną certinę. To Ty? ;)

jarek76
04-12-2009, 20:12
Ostatnio na forum zegarkowym ktoś pytał o ten właśnie model i konkurencyjną certinę. To Ty? ;)

To nie ja, nawet nie mam tam konta.
Po prostu bardzo mi się spodobał i już wiedziałem że będzie mój :mrgreen:

PS. Z ciekawości zapytam, jakie były opinie forumowiczów?

Paweł G
05-12-2009, 09:59
Ten zegarek też "za mną chodzi".
A ponieważ nawet Mikołaj o wymarzonej Omedze nie chce słyszeć,
muszę z nim porozmawiać właśnie o tym zegarku.

PS Jest też Tissot PRC200 w wersji mechanicznej,
trochę inaczej wygląda i niestety kosztuje dwa razy więcej.

MarS
05-12-2009, 15:39
ja się jeszce nie pochwalę co kupiłem bo nad tym myślę ale chce coś zaprezentowac z tych moich przemyśleń ;)

ponieważ na "szwajcara" takiego wymarzonego to mnie nie stać, bo gust mam tak spaczony że to co bym chciał to kosztuje po kilkanaście koła, natomiast jak wykazała i dyskusja w tym watku to kupując "szwajcara" jakiegoś w miarę firmowego w dostępnej cenie to i tak płącimy głównie za markę/prestiż i im bardziej markowy tym droższy natomiast wykonanie i to co w srodku czyli mechanizm praktycznie we wszystkich jest takie samo pomimo sporego przedziału cenowego.

Gdzieś w tym wątku jego autor krzysztof jot napisał coś bardzo trafnego a mianowicie ze mozna poszukac odpowiednika - nie podróby ale odpowiednnika ... ja tak zrobiłem i byłem zaskoczony wynikiem przynajmniej dla mnie super zadowalającym
Marka w Polsce prawie nie znana bo i od niedawna dostepan na rynku, a i w Europie bez szału

Marka amerykańska, ale .... z tradycją od 1892 roku, czyli porównywalną z niektórymi markami szwajcarskimi
wiecej o historii firmy i jej dokonaniach [bo ku memu zdziwieniu amerykanie tez mieli dokonania w zegarmistrzostwie] mozna poczytac tu
http://www.ingersoll.info.pl/index.php?id=home
jest tam tez aktualny katalog produktów do zobaczenia

np mi się takie cudeńka podobają [zdjęcia z netu oczywiscie]

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/12/Z2-2.jpg
źródło (http://www.hotel-nautilus.pl/mars/forum/Z2.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/12/Z4-2.jpg
źródło (http://www.hotel-nautilus.pl/mars/forum/Z4.jpg)

oba te zegarki kosztują po około 1100,- zł gdzie mamy pozłacaną technika PVD kopertę mechanizm automatyczny z odkrytym balansem

ale szczena mi opadła jak w jednym sklepie jubilerskim zobaczyłem to:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/12/Z1-2.jpg
źródło (http://www.hotel-nautilus.pl/mars/forum/Z1.jpg)

gdzie jest w całości pozłacana koperta, mechanizm automatyczny na 36 kamieniach w cenie ... 1250,- zł
a w Niemczech idzie dostać jeszcze taniej http://www.schmiemann.de/index.php?cat=WG1.40&lang=ENG&product=IN7302RWH&sidSCHMIEMANN=b30016c89a74fb2fcb83abe53abf7b76

Niech ktoś znajdzie mi w zbliżonej cenie coś "swiss made" o podobnej jakości i wykonaniu

Zaznaczam ze nie jest o rekalma z mojej strony bo ani w tej firmir nie pracuje ani nawet jeszcze nie mam ich zegarka [choć będe miał] tylko się zastanawiam czy za ten napis "swiss made" warto płacić taka kasę jak oni za to wołają.

ekonet
05-12-2009, 16:43
się zastanawiam czy za ten napis "swiss made" warto płacić taka kasę jak oni za to wołają.
W pierwszym roku nie będzie to miało znaczenia. W drugim czy piątym też raczej nie. Ale po piętnastu-dwudziestu-trzydziestu latach pewnie już będzie miało znaczenie, gdy mniej precyzyjne mechanizmy po prostu przestaną działać, a ten będzie pomykał niezmienionym tempem.

MarS
05-12-2009, 17:20
Krzysiu, zgodzę się z Tobą że tak by było w przypadku 'szwajcarów" za kilkanaście kilkadziesiąt tys zł, ale czy taka "półka" dla "normalnych" użytkowników za pareset złotych czy powiedzmy do dwóch tys to mimo napisu "swiss made" to bedzie lepiej pomykać po pietnastu latach lub więcej od takiego choćby tu zaprezentowanego "amerykanina" czy jakiegoś "rosjanina". Po prostu w takim przypadku kupujemy "legende" czy faktycznie lepszy produkt

ekonet
05-12-2009, 17:33
w takim przypadku kupujemy "legende" czy faktycznie lepszy produkt?
Myślę, że częściowo się płaci za, jak to ładnie nazwałeś, "legendę" - ale ja nie jestem znawcą, jedynie sympatykiem. :)

sprocket
05-12-2009, 17:43
Hans Klos tez byl gadzeciazem, w kazdym kolejnym odcinku sprawdzal czas na innym zegarku, tissot, omega, zreszta musial przejsc jakis tajny kurs zegarmistrzowski bo znal sie dobrze na budzikach ;)

pawel1967
05-12-2009, 18:16
Amerykanie maja drogie zegarki względem Europy i Azji. Tam produkuje się na ich rynek trochę inne produkty. Więc to ciekawe. Prawdopodobnie to produkt made in czaina. Natomiast rosyjskie zegarki to sprawdzone wzory. Choć ostatnio po wykupieniu kilku zakładów przez Szwajcarów produkują buble. Mam w kolekcji poljota alertika(budzik). Wymienić musiałem cały mechanizm. Koperta nierdzewna, piękna tarcza. Jakiś obleśny plastikowy pierścień dociskajacy spowodował ruchy mechanizmu wewnatrz. Wałek okazał się za krótki, musiałem wymienić. Mechanizm dzwonienia nie był dopasowany. Wnerwiłem się i kolega dopasował mi pierścień ze starego z lat 80tych. Potem wymieniłem cały mechanizm i nareszcie miało to ręce i nogi. Tak jest z tą tania produkcją. Gdy chce się coś zrobić tanio zwykle jest drogo. Rosjanie mogli sobie pozwolić na zmniejszenie kosztów, ponieważ produkowali po kilka milionów identycznego modelu w tej samej kopercie. Produkowali w zasadzie kilkanaście sprawdzonych modeli mechanizmów w kilku zakładach. Przez Moskwę, Mińsk, Czystopol, Czelabińsk(mołnia), Pietrodworieck, Penzeń itp. Na tym opierała się taniość produkcji. Była jeszcze produkcja potokowa ale to temat rzeka (odzyskiwanie starych mechanizmów w nowych kopertach). Co do drobnych serii w ślicznych kopertach to ceny muszą się z czegoś brać. Musiałbym zajrzeć do środka. Może być tak, że ci, co produkowali podrobione zegarki wyprodukowali swoja tanią linię. Ale to też nie będzie górnolotna produkcja. Atlantik produkowany nie w Szwajcarii a w dawnym RFN (obecnie zakład nie produkuje) był produktem delikatnie mówiąc wadliwym. Stare miały jeszcze jakąś niezawodność, nowe łamiące sie wałki, pękajace tirety, kruszące się beczułki za to cudo na naszym rynku trzeba było dać od 500 nawet i do 1000zł. Wersja amerykańska ok 500 dolarów, pozłacany werk praktycznie wad nie miał, nawet tarcza nie obłaziła jak w europejskim. Stąd moje zdziwienie. Jeśli tutaj koszt 1200 zł, to odliczajac narzuty ile musiałoby to kosztować w USA. A to z wyglądu ładny zegarek, coś musi być nie tak, warto byłoby zajrzeć do środka.

krzysztof jot
07-12-2009, 16:16
Ostatnio na forum zegarkowym ktoś pytał o ten właśnie model i konkurencyjną certinę. To Ty? ;)

ładny Tissot, choc jest teraz nowa wersja PRc200 która za mna chodzi :) I jest tez nowy V8 czarny...

No ja generalnie też mam "sobie coś kupić taniego" - 1-2tys i nawet gdzieś pytałem.

A ciekawe co wy powiecie..
"jeden z dwunastu" - dodam ze wsio kwarc swiss, za wyjątkiem Jacka Lemansa bo to automat i 200m ale Miyota.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/zegarki1.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/zegarki2.jpg)




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/zegarki3.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/zegarki4.jpg)

Dyziek
07-12-2009, 16:20
3 lub 12:) - tak wzrokowo wybieram bo nie znam się na tym co siedzi w środeczku:)

konopia
07-12-2009, 17:00
Z pokazanych pobadają mi się: 7 i 8.
A widziałeś zegarki "TW steel" są "proste", fajne i duuże. http://astore.amazon.com/tw.steel.watches-20

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/12/415k2B52T2FL_SS500_-1.jpg
źródło (http://ecx.images-amazon.com/images/I/415k%2B52T2FL._SS500_.jpg)

Tom01
07-12-2009, 20:31
Sprowokowaliście mnie. :) Tęskniłem do zegarka od czasu odłożenia do szuflady ulubionego Timexa Data-Link, który trafił tam z uwagi na śmierć monitorów CRT. Zagadka, dlaczego zaistniał ten związek? No więc naszło mnie po raz kolejny i myślę mikołajki etc... Nowy nabytek, co prawda bez duszy, ale technologiczo-elektroniczne cacko.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/12/EQWM1000D1AER-1.jpg
źródło (http://www.brintrup.de/ebaypics/EQW-M1000D-1AER.jpg)

jarek76
07-12-2009, 20:41
A ciekawe co wy powiecie..


Mnie najbardziej podoba się 3 :)

mancini
07-12-2009, 20:45
1, 10 lub 2 ale ja nie przepadam za bajerami w zegarkach.

Aras
07-12-2009, 20:54
A widziałeś zegarki "TW steel" są "proste", fajne i duuże. http://astore.amazon.com/tw.steel.watches-20

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/12/415k2B52T2FL_SS500_-1.jpg
źródło (http://ecx.images-amazon.com/images/I/415k%2B52T2FL._SS500_.jpg)
Pierwszy zegarek, w tym wątku, o którym mogę powiedzieć że naprawdę mi się podoba.

mirtius
07-12-2009, 20:58
moje typy - 1,2,10,11 :)

osobiście wolę oceniać na żywo, czasami zupełnie inne wrażenia i wygląd nie ten sam :)

krzysztof jot
07-12-2009, 23:16
moje typy - 1,2,10,11 :)

osobiście wolę oceniać na żywo, czasami zupełnie inne wrażenia i wygląd nie ten sam :)

ja tez, pytam ale i tak muszę przymiarkę zrobic i założyć na rękę - nieraz jeden drobiazg co to na zdjęciu wyglada fajnie - w realu rozkłada temat - i na odwrót, więc najpierw miara, a później zakupy

sprocket
07-12-2009, 23:22
Z 12 wspanialych wybral bym nr 7, bo ma cos ze stylu Omegi.

mrpawcio
07-12-2009, 23:28
"Trójkę (3) wybierz Panie" :-)

skulinski
09-12-2009, 01:33
1 lub 10 i nic innego :)

Tom01
09-12-2009, 01:46
"Trójkę (3) wybierz Panie" :-)

Ale ów kat wtedy pokazywał palcami 2 i w sumie źle doradził. :)

Paweł G
09-12-2009, 09:45
Moje typy to 1 i 11.
Oczywiście przymiarka na żywo niezbędna.
Zazdroszczę takich dylematów.....

glisek
15-12-2009, 01:18
wizja, handelek to se na bazarze uprawiaj nie tu, bardzo stanowczo proszę.
posty z ogłoszeniami lecą do kosza.

Proszę nie kombinować jak tu obejść regulamin forum, bo to od razu widać.
No chyba, że ktoś nie umie żyć normalnie w społeczności bez dokładnego i szczegółowego regulaminu z łopatologicznym wyjaśnieniem co wolno a czego nie.

wizja
15-12-2009, 01:45
glisek nie świruj, kilka postów wyżej proponowałeś krzychowijot ogłaszanie się na giełdzie.. więc spytałem. Posty wyleciały i ok. Bez spinki.

krzysztof jot
15-12-2009, 19:36
1 lub 10 i nic innego :)

dobra - koniec tego :) - czyli nic z tego. Doszłem / doszedłem :) do wniosku że nie ma w nich nic porywającego. Obszedłem wszystkie salony i stoiska w siedmiu centrach handlowych w dwóch miastach, i tak naprawde w przedziale 1-2tys nic ładnego nie ma, omal nie zgłupiałem i nie kupiłem pięknego limitowanego Atlantica na Walżu za 5tys u Stojanowskiego, ale wreszcie dałem sobie spokój i...kupiłem właśnie... EDOX'a Class-1. Przynajmniej widać go:)

krzysztof jot
17-12-2009, 15:03
dobra - koniec tego :) - czyli
...kupiłem właśnie... EDOX'a Class-1. Przynajmniej widać go:)

no co jest - :) wyczerpały się wasze zegarki ?
Mnie Mikołaj wreszcie cos podrzucił z pierwszym śniegiem...

[/URL]
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
[url=http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/edox.jpg]źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/edox.jpg)

wizja
17-12-2009, 15:31
mi Mikoś podrzucił nowego Tissot Pilota

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.dolinski.pl/galerie/tissot-t-touch-expert-pi_4571.jpg)

biegly
17-12-2009, 16:04
Taka gumka z plastikiem:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img35.imageshack.us/img35/5879/3222775553a72uc587982x.jpg)

fragles
18-12-2009, 20:15
A ja od września pomykam w PRS-53 :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/12/28229-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/forum_nikon/%282%29.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/12/28329-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/forum_nikon/%283%29.jpg)

kuman
18-12-2009, 23:25
dobry wątek.ja tam lubię nixona

cannon brown :]

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.shore.co.uk/products/images/medium/A1600001400BRNa.jpg)

fragles
19-12-2009, 03:36
fajny design.

To modowy zegar?

kuman
19-12-2009, 12:49
nixon chyba mało popularny w polsce jeszcze jest.zegar raczej snowbordowo-serfowy ;]

michal8791
19-12-2009, 20:27
Moje zegarki to:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nume.pl/images/73983777349019586779.jpg)

i


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nume.pl/images/73197276315921042597.jpg)

a w najbliższych planach jest ADRIATICA PILOT BIG Chrono Black :D, szkoda ze "Pani Mikołajowa" już kupiła inny prezent ;)

krzysztof jot
19-12-2009, 20:44
a w najbliższych planach jest ADRIATICA PILOT BIG Chrono Black :D, szkoda ze "Pani Mikołajowa" już kupiła inny prezent ;)

no nie dogadała się ze mną, bo sprzedałem tydzień czy dwa temu właściwie nowy cały "fabryczny" box za 500 zł (dwa miesiące na reku i to zamiennie z inymi) - taki? - http://logolife.wordpress.com/2009/10/27/adriatica-1087-pilot-big-black-chrono-1087-5254ch/

michal8791
19-12-2009, 21:14
No szkoda bo dzisiaj przymierzałem właśnie taką Adriatice w salonie Apartu i jest rewelacyjna, muszę się dodatkowo porozglądać za etui na zegarki bo napewno to nie będą jedyne które kupię lub częściej dostanę w prezencie ;)

Mariusz888
19-12-2009, 21:55
omal nie zgłupiałem i nie kupiłem pięknego limitowanego Atlantica na Walżu za 5tys
Niech Cię ręka wszech stwórcy chroni przed tymi nieczystymi wynalazkami :lol: a na poważnie to dobrze zrobiłeś bo Edox ma całkiem ładne i dobrze wykonane zegarki :) btw fajny diverek :)

Ja w końcu wrzucę stare co prawda już fotki (więc co poniektórzy mogą je kojarzyć z KMZIZ ;) ) ale jeszcze nie zmobilizowałem się by zrobić lepsze (a i czasu brak ;) ) ale skoro wszyscy pokazują z czym śmigają na nadgarstku to... ;) :

1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img257.imageshack.us/img257/4817/ug3.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img683.imageshack.us/img683/8051/hpim4387.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img96.imageshack.us/img96/4786/11090875.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img80.imageshack.us/img80/1755/50024041.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img695.imageshack.us/img695/7274/42892746.jpg)

3.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img52.imageshack.us/img52/4683/87446398.jpg)

4.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img13.imageshack.us/img13/5683/hpim3870f.jpg)

Numer 3 to przywrócona do życia Delbanka a nr4 to stary Junghans kupiony za śmieszne pieniądze ;) oba na paskach Hirsch'a które osobiście baaardzo lubię (naprawdę klasa paski :) ) Najczęściej na nadgarstku numery 1 i 2 chociaż zdecydowanie z przewagą nr1 ;) nr 2 gości przy tzw "lepszych okazjach" ;) jest jeszcze kilka innych ale chwilowo nie mogę wygrzebać ich fotek ;)

Spinner
20-12-2009, 02:35
Do mnie dzis przyszedl, prosto z paczki na lapke, nawet daty nie ustawilem, bedzie do garniaka smyk jeden:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img32.imageshack.us/img32/6482/20091219229m.jpg)

Mariusz888
20-12-2009, 02:54
Spinner - super Seiko - gratulacje - byłem kiedyś bardzo blisko od nabycia go :) a zegarek naprawdę bardzo fajny i w super cenie jak za to co oferuje a oferuje duuużo :)

fragles
20-12-2009, 12:49
miałem tego SARBa - jest piękny i pięknie wykonany

Spinner
20-12-2009, 13:37
Dzieki:-) Tak, zaskakująco fajny, w tej cenie chyba ciezko do garniaka cos fajniejszego, lepiej wykonanego i z lepszym werkiem (in house jakby nie patrzec) dorwac:-)

Phoenix20_pl
20-12-2009, 13:38
ja nie moge mniec nic drogiego bo mam tendencje do gubienia wrzystkiego. Już 2 razy zostawiłem swojego D90 na pastwe losu... gdyby nie znajomi to nie wiem czy jeszcze bym go miał...
Dlatego...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.discount-watch-shop.com/images/EFA-107D-1AVEF.jpg)

CASIO EDIFICE EFA-107

krzysztof jot
21-12-2009, 16:17
Niech Cię ręka wszech stwórcy chroni przed tymi nieczystymi wynalazkami :lol: a na poważnie to dobrze zrobiłeś bo Edox ma całkiem ładne i dobrze wykonane zegarki :) btw fajny diverek :)

Ja w końcu wrzucę stare co prawda już fotki (więc co poniektórzy mogą je kojarzyć z KMZIZ ;) ) ale jeszcze nie zmobilizowałem się by zrobić lepsze (a i czasu brak ;) ) ale skoro wszyscy pokazują z czym śmigają na nadgarstku to

o kurcze.. Epos Verticale mnie powalił :) . A nawet skłaniałem się co do jednego z Eposów w Krakowie spotkałem EPOS Sophistiquee 3386 i Retrograde 3378 ale niestety 41mm zupełnie mi już nie pasuje. Generalnie poniżej 43mm nawet nie zakładam zegarka, bo wydaje mi sie dziwnie mały i śmieszny :) choć wiem, że to kwestia "opatrzenia" i po kilku dniach bym się przyzwyczaił...
Tak czy owak, pięęęknyyyyy Epos...

PS.

Z Eposów poza w/w które są relatywnie tanie bo to modele po około 2tys, to mi się śni po nocach taki z tych poniżej Epos - ale tu już prawie 7tys należy posiadać aby posiadać ( jak i za Twój Verticale :) )
Ach, jakie oni robią śliczne zegarki....chyba bym przebolał te 41mm :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/epos.jpg)

Mariusz888
21-12-2009, 17:17
krzysztof jot - dzięki :) ja mam z kolei problem dokładnie odwrotny :D Zegarek który ma dla mnie 41-42mm jest już dla mnie bardzo duży :D swego czasu na KMZIZ była ankieta nt grubości nadgarstka to chyba 1 osoba miała jeszcze tak cienki ;) np na moim nadgarstku bardzo dobrze wyglądają zegarki po 33-35mm ;) i pasują bardzo proporcjonalnie ;)

No Eposy które wrzuciłeś też bardzo ładne - z tych 2 to szczerze mówiąc miałbym niezły dylemat wybrać bo oba bardzo fajne :) po dłuższym namyśle chyba wybrał bym tego po prawej (jest to model z rocznika wcześniej niż ten po lewo co ciekawe ;) ) a wybrał bym go przez posiadanie większej ilości komplikacji i bardzo fajny datownik w sensie dni czyli widełki :)

Martin'88
21-12-2009, 18:06
Ja już od 5 lat nie rozstaje się z moim Timexem


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://hurbania.com/clickseguro/images/Timex-T42361.jpg)

ps: Co powiecie na taki zegarek z aparatem:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/12/488-1.jpg
źródło (http://www.geektoys.pl/foto/488.jpg)

78x80 pikseli, 1 MB wbudowanej pamięci oraz port podczerwieni. :) Na razie (jeszcze) Nikon moze spac spokojnie (chyba) :)

krzysztof jot
30-12-2009, 02:14
no moi drodzy, bo watek ucieka w niebyt - ile ja moge jeszcze kupic zegarków :) Narazie czekam na nowego Atlantica, a do podtrzymania wątku zdjęcia ostatnieo mojego zegarka o którym już wspominałem
- czyli Edox Class-one


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/12/edox12jpgw650h390-3.jpg
źródło (http://logolife.files.wordpress.com/2009/12/edox12.jpg?w=650&h=390)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/12/edox10jpgw650h550-3.jpg
źródło (http://logolife.files.wordpress.com/2009/12/edox10.jpg?w=650&h=550)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/12/edox04jpgw650h364-3.jpg
źródło (http://logolife.files.wordpress.com/2009/12/edox04.jpg?w=650&h=364)

nowart
30-12-2009, 12:49
Śliczny ten Edox. Za ile można takiego wyrwać najtaniej i gdzie? Warto toto kupić? Co tam siedzi w środku - poleciłbyś jako fachman ten mode czy to to samo co Adriatiki/Atlantiki za 500zl ?

michal8791
30-12-2009, 15:30
nowart tego EDOX-a mozna kupic w aparcie za 2180zł (cena wzięta ze strony Apartu) Edox jak i Adriatica to są zegarki szwajcarskie, maja na cyferblacie napisane SWISS MADE co oznacza ze 3/4 zegarka pochodzi ze szwajcarii i sa przebadane przez instyt testów chronometrycznych.
Edox i Adriatica to nie ta sama półka (Edox stoi wyżej).



Własnie sie dowiedziałem ze w związku że byłam bardzo grzeczny to Pani Mikołajowa przyniesie mi w styczniu Adriatice 1087 Big Pilot :D (już nie mogę się doczekać) a w planach jest jeszcze (2690zł):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nume.pl/images/92673971905202924026.jpg)

oraz cos z automatów, podoba mi sie ten Timex (choć gdybym go kupił od razu bransolete zmieniłbym na jakiś skórzany pasek)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nume.pl/images/24740741130460144537.jpg)

Kusi mnie tez jakiś zegarek od FOSSIL-a

fragles
30-12-2009, 16:32
swiss made nie oznacza faktu przebadania przez COSC.

Chronometre oznacza COSC

michal8791
30-12-2009, 16:56
Może źle to ująłem i masz racje ze SWISS MADE nie oznacza od razu ze są przebadane przez instytut bo wtedy zegarek powinien z tego co dobrze kojarze posiadać certyfikat ( zreszta badaniom instytutu poddawane są tylko zegarki mechaniczne) ale napewno ( hmm, jak by to ująć...) budzą wieksze zaufanie co do precyzji wykonania lub jego chodu aniżeli zwykłe powiedzmy przysłowiowe "Made in china" co nie oznacza od razu że te drugie bedą źle wskazywały godzine itp. ;)

krzysztof jot
30-12-2009, 21:35
Śliczny ten Edox. Za ile można takiego wyrwać najtaniej i gdzie? Warto toto kupić? Co tam siedzi w środku - poleciłbyś jako fachman ten mode czy to to samo co Adriatiki/Atlantiki za 500zl ?

Edox w linii Class-1 ma parę modeli - w róznych cenach. Od 2 do 10tys. Ja mam już kilka zegarków, na tego Edoxa "chorowałem" rok temu i teraz kupiłem tylko dla koperty - wiec wybrałem najtańszą wrsje ale juz z Class-1. Dlaczego ? Troche wytłumaczenia dlaczego - w opisie na blogu www.logolife.pl (http://forum.nikon.org.pl/www.logolife.pl) - Koperta jest już identyczna jak w modelu za 5 czy 10tys. W tym zegarku - płaci się dość sporo nie tylko za mechanizm, ale i za kopertę która stanowi znaczny udział w wartości. Ale warto, bo jest niezwykle efektowna.
Analizując ceny poszczególnych modeli i ich "komplikacje" stwierdzam iż od poziomu 5-6 tys płaci się tu już za nazwe i marketing. Dać 5 tys za kwarc to dla mnie zupełnie bez sensu wydatek - za tyle kupie automat i to na VJ. Trudno dopaść ten model - bo tylko Apart ma dystrybucje edoxa w Polsce - jak kupowałem w grudniu to sprawdzali gdzie jest (maja stany w internecie) - były dwa w PL :) - w Kielcach i Krakowie w GaleriiKazimierz. A potem kolejny model najtańszy to 4.4tys.
Warto - niezwykle solidnie wykonany z doskonałych materiałów (karbon, ceramika, szafir grubości 3mm z antyrefleksem ) - a mechanizm kwarcowy ale już nieco innej generacji i budowy niz kwarc w QQ za 200 zł. Choć za 2tys kupisz też dobrego automata - kwestia tego że ja mimo szczupłej reki nie zakladam mniejszego zegarka jak 43-44mm co znacznie zawęża mi wybór modeli. Tyle o Edoxie.

Adriatica jest tania ale całkiem solidna, Atlantic... hmm, obecnie do kupienia wyłącznie w Polsce co budzi podejrzenia, iz marka jest wykupiona przez polska firme tylko po to by produkować nadal jako "znany" Atlantic na nasz rynek, Ale sa modele które sa naprawde ok - sam czekam na jeden nowy model -zwłaszcza że koperty maja 45mm i wyglądają na ręce całkiem okazale :). Napis Swiss Made to 50% udziału "szwajcarii" w tym końcowy montaż, ale co zawiera te 50% to bywa róznie, niedewno okazało sie że popularny mechanizm automatyczny Claro888 robiony jest w całości w Chinach - tak wiec sam napis to niewiele znaczy, np. Bisset - ponoć ma ze Szwajcarią niewiele wspólnego poza tym napisem :). A takie Seiko jest bardzo solidne w danym przedziale cenowym - jednym słowem do od 1 do 6 tys nie ma większego znaczenia co kupujesz, bo zazwyczaj to samo o róznej nazwie. Solidne manufaktury i ich produkty które "dasz synowi" zaczynają się w naszych cenach powyżej 6tys PLN więc kupuj oczami - co Ci się podoba, a jakość będzie podobna (poza paroma wyjątkami, jak to zwykle w życiu :).

matt4
31-12-2009, 16:05
To i ja się pochwalę. Ostatnio coraz częsciej na mojej ręce gości taki oto Casio:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.geniehour.com/ebay/products/images/EF-521D-7AV_00.jpg)

Jak dla mnie fajne połączenie sportowego stylu z odrobiną elegancji.

Krzysq
03-01-2010, 19:49
Pytanie, jaki zegarek możecie polecić na wakacje? Chodzi mi o coś, czego nie będę musiał zdejmować chodząc na plażę, a który będzie w miarę pasował do szortów i japonek ;) Zastanawiam się nad Nauticą http://allegro.pl/item869900644_zegarek_meski_nautica_n19523g_chrono graph.html . Względnie mógłby być jeszcze Timex z serii Ironman. Podobają mi się te pomarańczowe kauczukowe paski ;)

konopia
03-01-2010, 23:34
A może coś od casio?
http://www.gshock.com/products/new/

DamianS
03-01-2010, 23:53
Ostatnio szukam sobie jakiegoś konkretniejszego zegarka i wprost zakochałem się w produktach Diesla. Wybór jest ogromny a w zasadzie nie ma modelu, który by mi się nie podobał.

fragles
04-01-2010, 00:01
Pytanie, jaki zegarek możecie polecić na wakacje? Chodzi mi o coś, czego nie będę musiał zdejmować chodząc na plażę, a który będzie w miarę pasował do szortów i japonek ;) Zastanawiam się nad Nauticą http://allegro.pl/item869900644_zegarek_meski_nautica_n19523g_chrono graph.html . Względnie mógłby być jeszcze Timex z serii Ironman. Podobają mi się te pomarańczowe kauczukowe paski ;)

Mam, polecam. Czołg. Granat. I co tam jeszcze solidnego przyjdzie do głowy ;)

http://www.freshnessmag.com/wp-content/uploads/2009/10/casio-gshock-mudman-gw-9010mb-08.jpg

Więcej jego fotek:
http://www.freshnessmag.com/2009/10/08/casio-g-shock-gw-9010mb-mudman-man-in-matte-black-edition/

krzysztof jot
04-01-2010, 01:14
Pytanie, jaki zegarek możecie polecić na wakacje? Chodzi mi o coś, czego nie będę musiał zdejmować chodząc na plażę, a który będzie w miarę pasował do szortów i japonek ;) Zastanawiam się nad Nauticą ...

rozumiem że pasek lub guma nie bransoleta ? Nautica całkiem niezła, solidne koperty, mechanizmy zazwyczaj Miyota-Citizen, ale ten model to bardzo duzy i taki ekstremalny, czyli mało uniwersalny. Ja mam jedna Nauticę http://logolife.wordpress.com/category/zegarki/nautica-zegarki/ - ale ,jak widzisz model nieco mniej agresywny aczkolwiek efektowny...(a nawet myślę o jego sprzedaniu jakby co :) przepraszam za oftopic). Pooglądaj na allegro zegarki Seiko - na wakacje całkie niezła oferta - wpisz w wyszukiwarce allegro hasło "diver" i wybieraj od Seiko przez Citizeny na Nauticy skończywszy, chyba że coś innego ci wpadnie w oko :) Minimum 10ATM - 100WR, jak nurkujesz to 200 a może i 300 ale 100 to minimum, które pozwala na pełną swobodę w zabawie w wodzie. Pasek lubi złapać zapach :) wiec kauczuk, guma lub bransoleta - często są modele gdzie możesz mieć i jedno i drugie - i efektownie wyglądają na skórzanym pasku i na silikonie - po wakacjach można zmienić i zegarek bardziej uniwersalny...

Krzysq
04-01-2010, 01:21
Dzięki za porady. Co do G-Shocka, to się zastanawiałem, ale ten model podany tutaj to mi się nie kojarzy z plażą, a jakimś bombowcem stealth ;)
@krzysztof jot
Mnie właśnie podobają się większe zegarki :) Mam niedaleko siebie sklep gdzie mają całkiem spory wybór Nautici. Pójdę chyba i poprzymierzam jutro :) Aczkolwiek za Seiko też się porozglądam. Dzięki za pomoc.

Piecyk
04-01-2010, 01:34
Mój prezent od rodziców na 18-tke

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.ultrasport.pl/files/Image/art_bonus_175/ultrasport_1_1065.jpg)

fragles
04-01-2010, 12:31
Uważaj z diverami i piaskiem na plaży. Wlazł mi kiedyś piach pod bezel i chrupało :(

Aczkolwiek SKX007 miałem - polecam - świetny zegar. Kup z bransoletą bo jest śmiesznie droższy od wersji z pachem. A pach kupisz zawsze gdzieś...

Pooglądaj tez Seiko Monster (wersję black i orange) - miałem - też mogę polecić. Świetnie wykonane zegarki za genialną cenę.

Zuzus
04-01-2010, 17:05
Pytanie, jaki zegarek możecie polecić na wakacje? Chodzi mi o coś, czego nie będę musiał zdejmować chodząc na plażę, a który będzie w miarę pasował do szortów i japonek ;) Zastanawiam się nad Nauticą http://allegro.pl/item869900644_zegarek_meski_nautica_n19523g_chrono graph.html . Względnie mógłby być jeszcze Timex z serii Ironman. Podobają mi się te pomarańczowe kauczukowe paski ;)

Krzysq bardzo, bardzo ladna ta Nautica. Jak najbardziej pasuje do szortow, i japonek! A do tego ma fajny rozmiar, i napewno sie bedzie ladnie prezentowac na rece. Ach.. Jak ja lubie takie duze zegarki na meskiej rece. ;)

farizer
04-01-2010, 18:50
CASIO EDIFICE EFA-120

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img706.imageshack.us/i/19703987.jpg/)

Zuzus
05-01-2010, 11:58
Wracajac jeszcze do Nautici, ja obecnie poluje na ten model:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/viewer.php?file=j12pk9qxsy6pe2jl4ax.jpg)

Narazie nie moge go nidzie w PL dostac.. Ale bede jeszcze szukac.
Krzysztof - zdradz prosze gdzie Ty kupiles swoja Nautice?

Daniela
05-01-2010, 15:36
Męski temat, zegarki bardzo ciekawe. Swojego - choć noszę od 15 lat - jeszcze nie fotografowałam.
Panom - bo tu nie spotkałam takiego modelu - pokażę zegarek, który w tym roku sprezentowałam mojemu mężczyźnie.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i667.photobucket.com/albums/vv39/vvina_2009/28_0.jpg)
Swiss Military Watch z serii Luftwaffe, model Fallschirmjäger gelb. Model dedykowany dla wojsk desantowych. Materiał - tytan.

darsedz
05-01-2010, 15:43
Wracajac jeszcze do Nautici, ja obecnie poluje na ten model:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/viewer.php?file=j12pk9qxsy6pe2jl4ax.jpg)

Narazie nie moge go nidzie w PL dostac.. Ale bede jeszcze szukac.
Krzysztof - zdradz prosze gdzie Ty kupiles swoja Nautice?

zapytaj może tu (http://www.timetrend.pl/asortyment.html)... mają sklep np w Poznaniu i chyba coś podobnego kiedyś tam widziałem...

Krzysq
06-01-2010, 00:51
Tak, Nautica jest dostępna w TimeTrend. Nawet chyba ten model widziałem u siebie w sklepie. Nie chce wprowadzać w błąd, dlatego jak możesz to podaj mi oznaczenie i się dowiem.
Ogólnie podoba mi się ten model http://www.allegro.pl/item863116473_zegarek_meski_nautica_n14508_2_paski .html U mnie w sklepie jest za 490 bez tego zestawu z paskami. I teraz pytanie, czy 100zł i 2 paski to tak wiele, by kupować zegarek bez gwarancji? Jeżeli byłby paragon z USA, to czy serwis w PL uzna gwarancję w razie ewentualnej ustarki?

krzysztof jot
06-01-2010, 17:43
Wracajac jeszcze do Nautici, ja obecnie poluje na ten model:

Narazie nie moge go nidzie w PL dostac.. Ale bede jeszcze szukac.
Krzysztof - zdradz prosze gdzie Ty kupiles swoja Nautice?

Time Trend (ZIBI) Kraków galeria - będę za tydzień biegał po centrach w Kielcach i Krakowie chyba w Galerii Krakowskiej i Bonarka to zobaczę czy nie ma tego modelu.



U mnie w sklepie jest za 490 bez tego zestawu z paskami. I teraz pytanie, czy 100zł i 2 paski to tak wiele, by kupować zegarek bez gwarancji? Jeżeli byłby paragon z USA, to czy serwis w PL uzna gwarancję w razie ewentualnej ustarki?

Dwa paski to duzo i nie - powiedzmy minimum 100- 200 max zł. Gwarancja napewno nie bedzie uznana w polsce jak i każda inna z usa. W Polsce tylko kupione od polskiego dystrybutora bo to jego serwis a nie fabryczny, a bywa różnie - raz nowa Adriatica na szwajcarskim mechaniźmie szła bardzo źle od początku. Poza tym - to stok magazynowy - zobacz jakie ceny sa w usa na te zegarki...

Zuzus
06-01-2010, 17:57
Tak, Nautica jest dostępna w TimeTrend. Nawet chyba ten model widziałem u siebie w sklepie. Nie chce wprowadzać w błąd, dlatego jak możesz to podaj mi oznaczenie i się dowiem.


Dzieki Krzysq - faktycznie znalazlam dzis ten zegarek w jednym z krakowskich salonow TimeTrend.
Krzysztof - Tobie tez dzieki, za chec pomocy :)

Krzysq
06-01-2010, 20:13
Dwa paski to duzo i nie - powiedzmy minimum 100- 200 max zł. Gwarancja napewno nie bedzie uznana w polsce jak i każda inna z usa. W Polsce tylko kupione od polskiego dystrybutora bo to jego serwis a nie fabryczny, a bywa różnie - raz nowa Adriatica na szwajcarskim mechaniźmie szła bardzo źle od początku. Poza tym - to stok magazynowy - zobacz jakie ceny sa w usa na te zegarki...

Rozumiem. Ale to nadal nowy zegarek. Ile może kosztować naprawa takiego mechanizmu w razie jakiejs awarii? Powiem szczerze, jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z serwisowaniem zegarka innym niż wymiana baterii czy paska ;) Mam festine prawie 3 lata i nawet tego nie musiałem jeszcze robić :)

gary
06-01-2010, 20:31
ja od miesiąca czas odmierzam po rosyjsku :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/54783d1258367262uhrmitzweizeitzonen24265-1.jpg
źródło (http://uhr-forum.de/attachments/54783d1258367262-uhr-mit-zwei-zeitzonen-2426-5602059-limousine-larger_jpg.jpg)

glisek
06-01-2010, 22:11
słowo się rzekło... http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=1675912&postcount=6

Do zegarków się raczej przywiązuję i często ich nie zmieniam. Czego wymagam od zegarka? by był punktualny, miał stoper, wytrzymał pływanie w basenie i przy ciekawym wyglądzie nie rzucał się w oczy.
Poniżej mój cytok;)
Jak widać, artystycznie porysowany :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img689.imageshack.us/img689/4491/cytok.jpg)

PhotoIan
06-01-2010, 23:38
Noszę coś takiego

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ianphotoart.co.uk/spacer/citizen.JPG)

krzysztof jot
10-01-2010, 14:54
Rozumiem. Ale to nadal nowy zegarek. Ile może kosztować naprawa takiego mechanizmu w razie jakiejs awarii? Powiem szczerze, jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z serwisowaniem zegarka innym niż wymiana baterii czy paska ;) Mam festine prawie 3 lata i nawet tego nie musiałem jeszcze robić :)

generalnie to się kwarców około 500 zł chyba nie naprawia :) ale pewnie zalezy też, co sie popsuje. Jak miałem kiedyś problemy z dwoma zegarkami z przedziału 500-800 zł to zawsze przychodził w karcie z wpisem "wymiana mechanizmu" - no ale jak wspomniałem, zależy co i pewnie na gwarancji serwis woli wymienić w kilka minut mechanizm, niż bawić sie w naprawianie.


Wracajac jeszcze do Nautici, ja obecnie poluje na ten model:
Narazie nie moge go nidzie w PL dostac.. Ale bede jeszcze szukac.
Krzysztof - zdradz prosze gdzie Ty kupiles swoja Nautice?

sa te modele w Kielcach - CH Galeria Echo - na półce 1300 zł, ale widziałem szyby w salonie oklejane "rabatami" choc nie pytałem czy akurat nautica i te modele - ale... ja 12-14 % dostanę, jakby co... :) poza tym jak gdzieś są - każdy inny salon TimeTrend sprowadzi Ci je w dwa dni max do Twojego miasta

karmel
11-01-2010, 21:10
Bardzo ciekawy wątek i strasznie rozbudza apetyt na zegarki :-)
Ja noszę póki co takiego Diesla, ale pewnie pod wpływem tego wątku to się niedługo zmieni :-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/4266125315_527e72d4ea_o-1.jpg
źródło (http://farm3.static.flickr.com/2702/4266125315_527e72d4ea_o.jpg)

fragles
11-01-2010, 22:01
Ten Diesel przypomina mi pewną Precistę (Italian) i jeszcze parę innych sikorów o nazwie na literki OP ;)
Podoba mi się (choć kwarc zapewne...)

A ja zachorowałem znów na SKX007... Miałem, sprzedałem i chyba znów kupię... :)

pawl_s
12-01-2010, 22:22
A to mój "piecyk" :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img705.imageshack.us/img705/7224/66301.jpg)

fragles
14-01-2010, 15:08
Ja dziś znów tak:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/pre1forum-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/forum_nikon/pre1forum.jpg)

Wojciech
14-01-2010, 20:42
Uwaga
A czy ktos wie jaki zegarek nosi nasza Martyna Wojciechowska.

Pozdrawiam Wojciech

konopia
14-01-2010, 21:54
Daj jakiś link do zdjęcia gdzie widać ten zegarek.

krzysztof jot
15-01-2010, 01:30
Uwaga
A czy ktos wie jaki zegarek nosi nasza Martyna Wojciechowska.
Pozdrawiam Wojciech
jakiegoś dużego Fossila o ile dobrze pamiętam, ale nie kojarzę modelu... masz jakieś foto ?

Mariusz888
15-01-2010, 01:43
Fossil to jest kwarc czyli nie zegarek tylko czasomierz (dla mnie w rozumieniu bezduszny ;) ) ;)

manica
15-01-2010, 14:38
Ja noszę swatche, bo kobiece są ( a raczej dziewczęce) i małe. Dzisiaj na ręce edycja walentynkowa 2004:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://store.swatch.com/file/images/products/originals/FW2004/LK243/LK243_nvd.jpg)

Nie lubię wodotrysków, wolę proste modele i najlepiej jednokolorowe (o tak, jakby ktoś chciał mi kiedyś sprezentować :P)

A na komórkę patrzeć? Przecież to tyle zachodu...do torebki, komórkę wyjąć z pokrowca i jeszcze tel. podświetlić...eee, to dla młodzieży ;)

tomek969
15-01-2010, 14:45
Mój Seiko.Tani,a dobry.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img193.imageshack.us/i/imgp089844se.jpg/)

prz3mo
15-01-2010, 14:45
Ja od przedwczoraj mam na ręku takiego G-Shocka:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.creativewatch.co.uk/pimages/casio-awg-101-1aer-large.jpg)

Wojciech
16-01-2010, 00:04
czesc Krzysztof
No wlasnie...nie mam zdjecia, pytanie zadalem tak z wlasnej ciekawosci.
Pozdrowienia dla forumowiczow z Libii

marcogk
16-01-2010, 00:27
Ja mam od 7 lat wciąż ten sam ale mi wystarczy choć myślę o kupnie jakiegoś elegancika na specjalne okazje ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://yfrog.com/2d825354b5c551d22b4acddbaj)

mrozikulus
16-01-2010, 01:35
Ja mam od 7 lat wciąż ten sam ale mi wystarczy choć myślę o kupnie jakiegoś elegancika na specjalne okazje ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://yfrog.com/2d825354b5c551d22b4acddbaj)

pomoge ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img85.yfrog.com/img85/3426/825354b5c551d22b4acddba.jpg)

Mariusz888
16-01-2010, 01:59
mrozikulus - to jest elegancik? ;) Do garniaka czy coś w te specjalne okazje to taki raczej sportowy zegarek "na gumie" niezbyt pasuje ;)

mrozikulus
16-01-2010, 02:16
mrozikulus - to jest elegancik? ;) Do garniaka czy coś w te specjalne okazje to taki raczej sportowy zegarek "na gumie" niezbyt pasuje ;)

yyyy ja tylko koledze pomoglem fote wkleic bo cos mu nie wyszlo (patrz wyzej)

Mariusz888
16-01-2010, 13:00
A to spoko ;) bo zabrzmiało to tak jak byś mu pomógł coś dobrać ;) :D

High_Noise
16-01-2010, 20:37
Panowie, przejrzalem sobie ten watek pobieznie i pare moich uwag chcialbym napisac. Z zegarkami jest tak ze w zasadzie kazdy moze nosic (albo i nie nosic) co mu sie podoba. Lepszy zegarek to nie taki za 500zl, jak to wiekszosc mysli ale za 2,5-3k i wiecej. Mowienie ze zegarek za 800zl to juz lepszy sprzet to jak mowienie ze auto za 20k to super autko. Osobiscie uwazam ze mezczyzna powinien miec jakis zegarek, niekoniecznie DOBRY ale przyzwoity i pasujacy do sytuacji czyli do garnituru nie zalozymy gshocka czy jakiegos sportowego bo bedzie to wygladac zwyczajnie wsiurkso, takze idiotycznie bedzie wygladac elegancki zegarek na reku robotnika fizycznego malujacego dom, to chyba dosc jasne jest. Sprawdzanie ciagle godziny na komorce to mi sie kojarzy z czasami licealnymi (i nie tylko mi)...
Wracajac do noszenia na codzien czasomierzy, sa zawody ktore wymagaja spotykania sie z klientami i negocjowanie rozmaitych kontraktow - tutaj chyba tez jasne jest ze slabo bedzie wygladac koles z zegareczkiem za 500zl? A prezencja jest w tym wypadku dosc wazna...na codzien tez mozna chodzic w starych przetartych jeansach, rozciagnietym swetrze i jest OK, natomiast beda tacy co zechca nieco porzadniej sie ubrac i tak tez jest z zegarkami. Osobiscie uwazam ze naprawde dobry zegarek mozna miec za 5-6kzl, drozej to juz placenie za jakies wyszukane mechanizmy ala tourbillon czy ozdobniki ala zloto, kamienie szlachetne ale tez i chyba glownie - za marke.

Mariusz888
16-01-2010, 20:42
Podpisuję się rękami i nogami pod tym postem ;) jednak za tourbillona to się płaci nie 15k tylko 150k lub np 550k ;) za zegarki do powiedzmy 60k jeszcze nie płacimy naddatku za znaczek taki jakiś super wypas jednak płacimy za ŚWIETNY mechanizm będący dziełem sztuki ;) wiadomo że takie coś na ręce mogą nosić raczej nieliczni ale do 2-3k na prawdę można kupić świetny zegarek mechaniczny z fajnym werkiem ;)

nelchael
16-01-2010, 20:47
warte to cos :?: szukam czegos niedrogiego i wskazowkowego.
tak zeby pokazalo czas i nie wygladalo odpustowo, nie bransoleta i nie elektronika.
pasek parciany jakis, albo cos w ten desen i datomierz.

http://www.sklepzegarki.pl/timex-expedition-trail-series-core-analogue-p-820.html

fragles
16-01-2010, 20:56
mi sie ten Timex bardzo podoba. Jedyna (DLA MNIE) "wada" to to, że jest kwarcem ;)

Mariusz888
16-01-2010, 22:33
Ciut drogo (bo dla mnie każdy kwarc jest za drogo o 100% swojej ceny) ale firma sprawdzona przez wieeeelu użytkowników ;) w razie czego naprawa u każdego zegarmistrza za małą cenę więc jeśli spełnia Twoje oczekiwania i podoba Ci się to jest ok :)

Lukasso
17-01-2010, 15:15
tak przeglądałem wątek i dzisiaj mój zegarek doczekał się sesji :-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img200.imageshack.us/img200/1149/seiko01b.jpg)

PiterM
17-01-2010, 20:36
Bardzo lubię wracać do tego wątku... a i sam się dziś dołączę. Co ma m eraz na ręku? A to:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/dw5000sl_1-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/inne_bling/dw5000sl_1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/dw5000sl_2-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/inne_bling/dw5000sl_2.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/dw5000sl_3-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/inne_bling/dw5000sl_3.jpg)

fragles
17-01-2010, 20:46
klasyk :)

tito
17-01-2010, 22:32
...

sprzedawało się kiedyś takie
w 1997 roku bardzo podobny model nazywał się DW 5600

sprocket
17-01-2010, 22:56
No dobra, same nowe ladne swiecace czasomierze a jak to ma sie w uzywaniu ? :)

To Casio pracuje juz 14 lat na kobiecym nadgarstku, kto pokaze cos trwalszego ? :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img11.imageshack.us/img11/1286/img0308as.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img11.imageshack.us/img11/314/img0307aj.jpg)

ku6i
17-01-2010, 22:58
Kobiecym?

sprocket
17-01-2010, 23:02
No dokladnie :) , dla mnie tez jest to juz ohyda ale prezent to prezent ;)

PiterM
18-01-2010, 00:04
sprzedawało się kiedyś takie
w 1997 roku bardzo podobny model nazywał się DW 5600
podobny to pewnie i tak... mnie zależało na zakręcanym deklu jak w pierwszych G-shockach. Taki tam detal :)

krzysztof jot
18-01-2010, 21:54
Panowie, przejrzalem sobie ten watek pobieznie i pare moich uwag chcialbym napisac. Z zegarkami jest tak ze w zasadzie kazdy moze nosic (albo i nie nosic) co mu sie podoba. Lepszy zegarek to nie taki za 500zl, jak to wiekszosc mysli ale za 2,5-3k i wiecej. ......

ponieważ ja założyłem ten wątek - nawiąże do Twojego postu.
Po pierwsze widać, że pobieżnie -a nawet bardzo pobieżnie. Zwróć uwagę, że watek nie dotyczy pokaż na co Cię stać, tylko dotyczy zegarków jako jedynej dopuszczalnej męskiej biżuterii i doszlismy do wniosku, że warto coś pokazać bo czasem to inspiruje innych albo pomaga w wyborze. Bywa, że kupi sie ładny dobrze wyglądający zegarek za 200 zł , bywa że wyda się 4tys i nic rewelacyjnego w nim nie widać.
Twoje wywody o lepszych zegarkach może nie byłyby takie gdybyś przeczytał dokładnie wątek -bo tam już dawno i dokładnie napisano wykładnie lepszych czy droższych, oraz tego co warto i za ile.
A to gdzie zaczyna się lepszy zegarek, naprawdę niekoniecznie zależy od jego ceny, aczkolwiek trudno nie uwzględniać jej jako wyznacznika lepszości. Więc ja uważam, że za 500 - 800zł może być lepszy zegarek i niczym on nie będzie gorszy od tego Twojego za 2-3tys - bo w tym właśnie przedziale cenowym to nie ma znaczenia. To tylko inne logo na zegarku. I tak do 6 tys. Dopiero powyżej tej kwoty zaczynają się lepsze mechanizmy zegarkowe i można mówić lepszy-gorszy.
Lepszy zegarek zaczyna sie powiedzmy od najtańszej Omegi czy TagHauera. No może jakaś Certina czy Atlantic na mechniźmie VJ czyli minimum 5tys to można powiedzieć lepszy. A dla wielu 20-40-50 tys to dobry zegarek, lepszy to 80-120tys, a są tacy co przyznają racje że jest on lepszy, o ile będzie to 120tys ale euro.
Jednym słowem - dziękuję, że uświadomiłeś nam że 500 zł za Casio czy Seiko to marna inwestycja - ja uważam, że nie, o ile spełnia on wymagania właściciela i wtapia się w jego styl i charakter. Marna inwestycja to 800 zł na chińskie fake z napisem Rolex.

Zorba
18-01-2010, 23:08
..........na mechniźmie VJ czyli minimum 5tys..............

Krzysztofie ! Zgadzam się z Twoją wypowiedzią w całej rozciągłości :-) jednak chciałbym dołożyć do niej
"małe" sprostowanie/korektę ;-) Za 3,5k PLN można mieć (bez targowania ;-) ) Tissota Le Locle Chrono
z mechanizmem Valjoux 7750 (bo chyba o taki Ci chodziło) :-) Tak więc nie trzeba wydawać "fortuny" (bo to pojęcie względne) na przyzwoity zegarek z dobrej klasy mechanizmem.

krzysztof jot
18-01-2010, 23:15
Krzysztofie ! Zgadzam się z Twoją wypowiedzią w całej rozciągłości :-) jednak chciałbym dołożyć do niej
"małe" sprostowanie/korektę ;-) Za 3,5k PLN można mieć (bez targowania ;-) ) Tissota Le Locle Chrono
z mechanizmem Valjoux 7750 (bo chyba o taki Ci chodziło) :-) Tak więc nie trzeba wydawać "fortuny" (bo to pojęcie względne) na przyzwoity zegarek z dobrej klasy mechanizmem.
no tak, oczywiscie i to i dobry i rozpoznawalny i wręcz kultowy zegarek. Nie uwzgledniłem go jak i paru innych, bo kierowałem sie swoimi upodobaniami a ja nie mam mniejszego zegarka niz 43mm - a to zazwyczaj sa modele z nowszych linii, czyli droższe, ale to tez generalizowanie - bo jak sie poszuka, bo jak wyprzedaż... wiadomo, nie o konkretne ceny i modele chodzi tylko o zasadę.

Zorba
18-01-2010, 23:24
... wiadomo, nie o konkretne ceny i modele chodzi tylko o zasadę.

I tutaj także się z Tobą zgadzam......... :-)

High_Noise
19-01-2010, 03:38
ponieważ ja założyłem ten wątek - nawiąże do Twojego postu.
Po pierwsze widać, że pobieżnie -a nawet bardzo pobieżnie. Zwróć uwagę, że watek nie dotyczy pokaż na co Cię stać, tylko dotyczy zegarków jako jedynej dopuszczalnej męskiej biżuterii i doszlismy do wniosku, że warto coś pokazać bo czasem to inspiruje innych albo pomaga w wyborze. Bywa, że kupi sie ładny dobrze wyglądający zegarek za 200 zł , bywa że wyda się 4tys i nic rewelacyjnego w nim nie widać.
Twoje wywody o lepszych zegarkach może nie byłyby takie gdybyś przeczytał dokładnie wątek -bo tam już dawno i dokładnie napisano wykładnie lepszych czy droższych, oraz tego co warto i za ile.
A to gdzie zaczyna się lepszy zegarek, naprawdę niekoniecznie zależy od jego ceny, aczkolwiek trudno nie uwzględniać jej jako wyznacznika lepszości. Więc ja uważam, że za 500 - 800zł może być lepszy zegarek i niczym on nie będzie gorszy od tego Twojego za 2-3tys - bo w tym właśnie przedziale cenowym to nie ma znaczenia. To tylko inne logo na zegarku. I tak do 6 tys. Dopiero powyżej tej kwoty zaczynają się lepsze mechanizmy zegarkowe i można mówić lepszy-gorszy.
Lepszy zegarek zaczyna sie powiedzmy od najtańszej Omegi czy TagHauera. No może jakaś Certina czy Atlantic na mechniźmie VJ czyli minimum 5tys to można powiedzieć lepszy. A dla wielu 20-40-50 tys to dobry zegarek, lepszy to 80-120tys, a są tacy co przyznają racje że jest on lepszy, o ile będzie to 120tys ale euro.
Jednym słowem - dziękuję, że uświadomiłeś nam że 500 zł za Casio czy Seiko to marna inwestycja - ja uważam, że nie, o ile spełnia on wymagania właściciela i wtapia się w jego styl i charakter. Marna inwestycja to 800 zł na chińskie fake z napisem Rolex.

niestety nie masz racji - za 3k masz duzo ciekawsze rozwiazania technologiczne niz w zegarku za 1k, a ze nie w KAZDYM no to wiadomo. Zegarek tez trzeba umiec kupic bo mozna wydac sporo kasy na nowo powstala firme ktora zrobila niskim kosztem pare serii, ladna strone i zdjecia i lansuje sie na znana i luksusowa marke. Ktos kto to kupi oczywiscie jest frajerem. A to ze znasz najbardziej znane marki to tez sie ciesze ale sa jeszcze mniej znane ale dobre. Jednak nie ciagnijmy juz tego no chyba ze bardzo chcesz.

Rafał_Sz
19-01-2010, 09:45
Mi bardzo podobają się niektóre modele Seiko. Chyba się ozdobię. :)

marekm
19-01-2010, 11:50
Mi bardzo podobają się niektóre modele Seiko...

Praktyczne, niezawodne i niedrogie. Nadają się do codziennego użytku.

Ostatnio kupiłem taki model:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.seiko.co.uk/cimg/i1105__SND781P1.jpg)

krzysztof jot
20-01-2010, 00:12
niestety nie masz racji - za 3k masz duzo ciekawsze rozwiazania technologiczne....
co ty pleciesz, jakie rozwiązania technologiczne :) Mechanizm, zawsze prawie ten sam - jak kwarc i swiss to ETA albo Ronda - mam cztery zegarki na TYM SAMYM mechaniźmie Ronda-5040 - najtańsza Adriatica za 800zł, sredni Atlantic Big Date za 1800 zł najdroższy Edox Chronograf za4000 zł. Jakie technologie i rozwiązania ?
Jak mechaniczny - co może być w tej kwocie ? ano Eta 2824-2 a jak drożej i ekskluzywnie to ETA 7750 Valjoux. Własne mechanizmy i rozwiązania i te technologie - to niestety nie za te pieniądze... no chyba,zw dajesz wiarę działowi PR :) ja już to przerabiałem, kupuje oczami to co mi pasuje i podoba siee, bo w tej kwocie to nie są zegarki dla potomnych. Oczywiście są wyjątki - ale naprawdę nieliczne.

I o jakich mniej znanych mówisz a zaawansowanych technologicznie a o których tych nowych co to można się "dać naciąć" Podaj nazwy, adresy www - dokształce sie. No i mówimy o firmach istniejacych i produkujących, nie o stronach www wirtualnych marek.

Mariusz888
20-01-2010, 00:43
Dokładnie - jak jakaś firma kupuje od ETY to czy to będzie zegarek za 2k czy za 12k zł mechanizm będzie TEN SAM - w droższym będzie co najwyżej ładniej ozdobiony - historia dzisiaj to już często nie ma nic do rzeczy - pokażcie mi jaka firma z historią robi dobre własne mechanizmy i poniżej 3k zł? Nooo ja takiej nie znam Atlantic to dla mnie nie firma, Doxa czy Certia to tak samo ETA jak i każda marka do tej ceny - wyjątkiem jest Seiko ale niestety wybór jest np w PL mocno ograniczony i trzeba ściągać zegarki z drugiego końca świata - jeśli chodzi o firmy tak jak to się przyjęło Szwajcarskie (bo takie ponoć najlepsze z zasady choć to bzdura wierutna) to NIC inhouse'owego do 3k zł nie ma - tym bardziej skoro w zegarkach i po 2,5k zł można spotkać kwarce więc gdzie tu myśleć o mechanicznym? ;) Tak samo mniej znane a dobre marki jak Stowa (tu historii raczej nikt im nie odmówi) czy Fortis (też w sumie nie) to ETA - na dobrego inhouse'a to trzeba w salonie wydać nie 3 a 30k zł ;)

Jednym słowem - dziękuję, że uświadomiłeś nam że 500 zł za Casio czy Seiko to marna inwestycja - ja uważam, że nie, o ile spełnia on wymagania właściciela i wtapia się w jego styl i charakter. Marna inwestycja to 800 zł na chińskie fake z napisem Rolex.
To uważam za dobre podsumowanie z jednej strony :)

High_Noise
20-01-2010, 02:30
co ty pleciesz, jakie rozwiązania technologiczne :) Mechanizm, zawsze prawie ten sam - jak kwarc i swiss to ETA albo Ronda - mam cztery zegarki na TYM SAMYM mechaniźmie Ronda-5040 - najtańsza Adriatica za 800zł, sredni Atlantic Big Date za 1800 zł najdroższy Edox Chronograf za4000 zł. Jakie technologie i rozwiązania ?
Jak mechaniczny - co może być w tej kwocie ? ano Eta 2824-2 a jak drożej i ekskluzywnie to ETA 7750 Valjoux. Własne mechanizmy i rozwiązania i te technologie - to niestety nie za te pieniądze... no chyba,zw dajesz wiarę działowi PR :) ja już to przerabiałem, kupuje oczami to co mi pasuje i podoba siee, bo w tej kwocie to nie są zegarki dla potomnych. Oczywiście są wyjątki - ale naprawdę nieliczne.

I o jakich mniej znanych mówisz a zaawansowanych technologicznie a o których tych nowych co to można się "dać naciąć" Podaj nazwy, adresy www - dokształce sie. No i mówimy o firmach istniejacych i produkujących, nie o stronach www wirtualnych marek.

http://www.sinn.de/Sinn_Technologies.htm zeby daleko nie szukac.

krzysztof jot
20-01-2010, 02:57
http://www.sinn.de/Sinn_Technologies.htm zeby daleko nie szukac.

ale co ma ten Sinn znaczyć ? miałes wskazać róznice technologiczne pomiedzy zegarkiem za 1000zł a 3000zł a pokazujesz dokładnie to co Ci napisałem - przeczytaj raz jeszcze - co z tego ze SINN :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/sinn.jpg)

PS.
zadałem sobie trud i przegladnałem twoje posty na forum - wybacz ale nie bedę dalej polemizował, bo w kazdym temacie zadajesz tylko pytania - a nic nie wnosisz, patrz monitory LCD itd...

High_Noise
20-01-2010, 03:04
Masz na stronie technologie zastosowane w tym sinnie ktorych nie znajdziesz w zegarku za 1000zl. Nie chce mi sie z toba gadac, bo widze ze jestes typem ktorego nijak sie nie przekona ze czarne to czarne. Jak mnie oceniasz po tym ze zadaje pytania (od tego jest forum) i po ilosci moich postow - to szczerze mowiac ladujesz u mnie na czarnej liscie i jestes w moich oczach idiota. Nie pisze bo nie mam czasu na to ani nie mam ochoty przerzucac sie postami z takimi jak ty. Powodzenia zycze na forum i pewnie w zyciu tez ci sie przyda.

krzysztof jot
20-01-2010, 03:14
- to szczerze mowiac ladujesz u mnie na czarnej liscie i jestes w moich oczach idiota. Nie pisze bo nie mam czasu na to ani nie mam ochoty przerzucac sie postami z takimi jak ty. Powodzenia zycze na forum i pewnie w zyciu tez ci sie przyda.

dziękuję , wzajemnie.

PS.
czarną listą mnie dobiłeś, nie zasnę...

ekonet
20-01-2010, 03:51
jestes w moich oczach idiota
Chcesz zarobić oprócz ostrzeżenia urlop od forum? Skiń głową, a spełnimy Twe życzenie.

sprocket
21-01-2010, 01:08
Krzysiek mysle ze sie nie zniecheciles i dalej bedziesz kontynuowal ten watek.

Spinner
21-01-2010, 01:17
Ja dzis rano (mrozy wróciły kurka):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img718.imageshack.us/img718/2244/20100120346m.jpg)

a teraz z przyjemnością doceniam genialność koperty Samsona i boskość jego cebulkowatej koronki :lol:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img64.imageshack.us/img64/9572/20100120348m.jpg)

prz3mo
21-01-2010, 02:11
No proszę, temat zegarków przyciąga do nas nawet użytkowników forum Pentaxa :)

eskimos
21-01-2010, 15:45
Od trzech lat ten sam i na razie nie zawodzi , czemu taki ? odpowiada mi się sposób zamykania bransoletki , dwustronny zatrzask plus blokada .


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/598346_081213105239_EF510D7AVDF5-1.jpg
źródło (http://images.bidorbuy.co.za/user_images/346/598346_081213105239_EF-510D-7AVDF-5.jpg)

Na starość kupię sobie któregoś z Longines Sport Collection - HydroConquest , a co : )

marszull
21-01-2010, 16:13
czy ktos uzywa zegarka marki NOOKA ? Jelsi tak to prosibym o podzielenie sie wrazeniami.
Bo ja raczej czasomierzy nie uzywam, ale za to jestem gadzeciazem i tak sie od jakiegos czasu zastanawiam nad nabyciem takiego zegarka, tylko szkoda mi bylo kasy :-)
a tu wypatrzlem na ebay za calkiem rozsadne pieniadze ;-)

krzysztof jot
21-01-2010, 21:27
czy ktos uzywa zegarka marki NOOKA ? Jelsi tak to prosibym o podzielenie sie wrazeniami.
Bo ja raczej czasomierzy nie uzywam, ale za to jestem gadzeciazem i tak sie od jakiegos czasu zastanawiam nad nabyciem takiego zegarka, tylko szkoda mi bylo kasy :-)
a tu wypatrzlem na ebay za calkiem rozsadne pieniadze ;-)

to jakaś modowa i designerska marka - i chyba raczej sprzedawana tylko za wielką wodą. Mozliwe, że na inne kraje to samo nazywa się inaczej - jak choćby sprzedawane przez Apart THE ONE. http://apart.pl/pl/zegarki,c,0,01_The_One
Trudno załapać która godzina :). To raczej elektronika niż zegarek i to na bank china made

fedor
24-01-2010, 23:00
A ja mam coś takiego.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img4.imageshack.us/i/dsc0076wie.jpg/)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img206.imageshack.us/i/dsc0081h.jpg/)

Karl Johansson
25-01-2010, 01:52
To może Wy mi powiecie, ile to jest warte ;]
Wiem, że raczej niewiele, ale mimo wszystko ciekawi mnie, co to i skąd to...
Dostałem to od firmy za rok pracy ;] (żart miesiąca: KFC dba o pracowników;]). Szczerze mówiąc - podoba mi się to, dobrze wskazuje czas, wygląd ma prosty.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img15.imageshack.us/img15/2206/51409243.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img51.imageshack.us/img51/91/88253382.jpg)

konopia
25-01-2010, 12:26
Ładny, prosty, timex.

Około 18 funtów.

http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/2832537.htm