PDA

Zobacz pełną wersję : D800, pierwsze wrażenia, sample etc...



Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

shaolin
21-04-2012, 15:45
Niezla mora w 5dmkIII na domku :D A to wyciaganie z cieni to bylo wlasnie to o co prosilem Ciebie Pawle (sampelek pokojowy) :razz: ale nic to ;) wynik byl znany od dawna i tak...

EDIT: Przelecialem do konca i przynajmniej prawidlowy wniosek wysnul autor tego porownania...


Finally, I leave you with an image of my silhouette, captured without my consent by the illumination of a full moon that guided my path as I said goodbye to my favorite falls. The bottom line, is that these are both amazing tools for photography. There are good points and bad points to both. Nothing is ever perfect and the best advice I can give, is for you to evaluate your needs and make your decision based on what you primarily shoot. There are workarounds to every problem but ultimately a photographer needs to know the camera's strengths and weaknesses in order to get the most out of it.

Amen.

Pawel Pawlak
21-04-2012, 15:50
wynik byl znany od dawna i tak...
no właśnie... ;)

Fatman
21-04-2012, 15:56
No niestety niektórzy za żadne skarby świata nie chcą poznać weaknesses swoich aparatów. A jak ktoś inny poznał i chce się tym podzielić to przemawia przez niego nienawiść i co ważne, nie potrafi poprawnie klatki naświetlić.....

shaolin
21-04-2012, 16:01
No niestety niektórzy za żadne skarby świata nie chcą poznać weaknesses swoich aparatów. A jak ktoś inny poznał i chce się tym podzielić to przemawia przez niego nienawiść i co ważne, nie potrafi poprawnie klatki naświetlić.....

Rafale wprowadzilem mala poprawke (czyt. zaakcentowalem to co wazniejsze :D) do Twojej wypowiedzi. Najlepsze jest to, ze wiekszosc ludzi zna wszystkie weaknessy (nawet te, ktorych nie ma albo sa nieistotne :D) w aparatach konkurencji... ;)



no właśnie... ;)

:D
Pawle ale sampla to bys mogl i tak zrobic :D takiego specjalnie dla mnie :D

shaolin
22-04-2012, 04:18
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1021&thread=41287573
Jeszcze jeden strzal z E.

A tu male porownanie paru szkiel na D800 i D800E, opis w poscie.
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1021&thread=41290739

Don_Sulco
22-04-2012, 20:40
Czołem!
Aparat naprawdę świetny ale kiedy będzie dostępny w sprzedaży bez zamawiania i czekania po parę tygodni na dostawę???

Pawel Pawlak
22-04-2012, 21:45
arturherda, trafiłen an coś dla Ciebie. Mozna ustwać iso pod prawą rękę i nie trzeba nic wciskać. W trybie A, S i P pod jednym z kółek możesz mieć dostępne własnie iso. czyli max komfortu - pod jednym masz przysłonę, albo czas, albo szift a pod drugim iso. Oczywiscie wartość iso jest wyświetlana w wizjerze :)
Niby małe zmiany w stosunku do D700, ale bardzo ważne: auto-iso z możliwością sterowania "odwrotnością ogniskowej" (przełaczanie trybu pracy FX, 1.2 i DX wpływa na modyfikacjęczasu tej funkcji) , z możliwością wprowadzania indywidualnej korekty, do tego możliwość szybkiego włączenia- wyłączenia auto-iso przez "iso"+"przednie kółko", no i ta możliwość bezpośredniego podpisania manualnego iso pod kółko sterujące.

Hamarama
22-04-2012, 22:07
Czołem!
Aparat naprawdę świetny ale kiedy będzie dostępny w sprzedaży bez zamawiania i czekania po parę tygodni na dostawę???

No mnie już to czekanie dobija. Gdyby D4 był choć trochę tańszy to bym zamówił, a tak pozostaje czeeekaaanie...

arturherda
22-04-2012, 23:18
arturherda, trafiłen an coś dla Ciebie. Mozna ustwać iso pod prawą rękę i nie trzeba nic wciskać. W trybie A, S i P pod jednym z kółek możesz mieć dostępne własnie iso. czyli max komfortu - pod jednym masz przysłonę, albo czas, albo szift a pod drugim iso. Oczywiscie wartość iso jest wyświetlana w wizjerze :)


Wielkie dzięki!

Dla trybów A, S, P rewelacyjny patent rzeczywiście, tylko, że ja w reportażu jadę 90% na M :) - ironia losu, niemniej jednak rozwiązanie naprawdę kapitalne.

Szczerze mówiąc (a w zasadzie pisząc) coraz bardziej przekonuję się ku przesiadce na D800. Zobaczymy co będzie po sezonie, ale dla mnie obrazek D800 miażdży wszystko co do tej pory widzieliśmy z małego obrazka.

Pawel Pawlak
22-04-2012, 23:29
W trybie M auto-iso stosuję w 95% przypadków. wszystko po prawą ręką - F, T, korekta expozycji, ewentualnie blokada pomiarów. iso reguluje automat własnie na podstawie tych parametrów. W nikonie działa to po prostu wybitnie, naprawdę.

arturherda
22-04-2012, 23:46
W trybie M auto-iso stosuję w 95% przypadków. wszystko po prawą ręką - F, T, korekta expozycji, ewentualnie blokada pomiarów. iso reguluje automat własnie na podstawie tych parametrów. W nikonie działa to po prostu wybitnie, naprawdę.

Wiem Pawle, ale to wciąż automat. Jasna świeca w kadrze, światło z okna czy reflektory na sali kompletnie potrafią zbić iSO z 3200 na 160 - zresztą na Canon Boardzie właśnie ktoś był tym zdziwiony :) Przy szerszych szkłach jest zbyt duże ryzyko. Nie wiem jak radzi sobie z takimi "plamami światła" w kadrze D800, jakbyś przy okazji kiedyś sprawdził byłoby fajnie.

Jacek S.
23-04-2012, 00:18
Dla trybów A, S, P rewelacyjny patent rzeczywiście, tylko, że ja w reportażu jadę 90% na M :) - ironia losu, niemniej jednak rozwiązanie naprawdę kapitalne.

To nie ironia losu, tylko brak trzeciej rolki :)
Na pewno nie ma tego w d700? Ja korzystam z tej opcji w d90.

wawrzek303
23-04-2012, 10:52
A u mnie w sklepei D800 jest na biezaco, czasami trzeba 2 - 4 dni poczekac, ale jest za 2229 Euro, pod koniec kwietnia ma sie pojawic D800E
Teraz sie tylko zastanawiam co wybrac moze ma ktos jakies rady

siona
23-04-2012, 11:39
A u mnie w sklepei D800 jest na biezaco, czasami trzeba 2 - 4 dni poczekac, ale jest za 2229 Euro, pod koniec kwietnia ma sie pojawic D800E
Teraz sie tylko zastanawiam co wybrac moze ma ktos jakies rady

a to brutto czy netto ?

Daga
23-04-2012, 11:45
D800 stał sie dostępny w sieci Fotojoker :). Tylko trochę cena zaporowa...

adamouse
23-04-2012, 11:51
D800 stał sie dostępny w sieci Fotojoker :). Tylko trochę cena zaporowa...

To prawda. Szkolny przykład nadwyżki popytu nad podażą.

Cena sugerowana brutto wg cennika Nikon Polska 11 716,98.
Cena FJ 12 999.

Chciałoby się powiedzieć WTF?

siona
23-04-2012, 11:56
wszystkie puszki nikona na obecną chwile wykazują nadwyżkę popytu stąd te ceny. widać też, że sprawność fabryk nie została jeszcze odzyskana w 100% bo braki są olbrzymie.
co do samego D800 to po zobaczeniu tego co podlinkował shaolin zrobiłem tak : :shock: i nie mam pytań. nawet te 36 MPX przestają mi przeszkadzać :D. DR jest mastodontyczny - tego nie da się inaczej określić ... eeeeechh jakby tak chociaż te 5-6 fps ...

shaolin
23-04-2012, 11:59
To masz 6fps z gripem w dx mode ;) ;) ;)

siona
23-04-2012, 12:00
To masz 6fps z gripem w dx mode ;) ;) ;)

se wiesz gdzie to wsadź !

qooba
23-04-2012, 12:01
crop 1,2 i już 5fps ;)
wieeelka szkoda że nie ma 8fps w dx z gripem chociaż...
no ale miałem już tego nie mówić ;)

paparazzi89
23-04-2012, 12:02
trochę zaporowa? miałem nadzieję że przy kolejnej dostawie będzie kosztowąć 11tys, ehh ciekawe kiedy będzie za 9999 bo tyle bym dał od ręki ;/

mklonizer
23-04-2012, 12:07
Właściciele małych sklepów sprzedających D800 w tej samej cenie co FJ muszą mieć niezły ubaw.

shaolin
23-04-2012, 12:08
se wiesz gdzie to wsadź !

No co? Przeciez masz pelno mpxow do wykorzystania w DX Mode... :razz: a jak Ci szkoda szerokiego kata to sobie kup cos na DX i job done :razz:

siona
23-04-2012, 12:12
No co? Przeciez masz pelno mpxow do wykorzystania w DX Mode... :razz: a jak Ci szkoda szerokiego kata to sobie kup cos na DX i job done :razz:

se uważaj bo jeszcze zapchnę ci tym gripem ;)

nie no - te 6 w FX i bym biegł do FJ ...

Pawel Pawlak
23-04-2012, 12:37
Ja przed zakupem D800 zadałem sobie pytanie czy 5fops to to naprawdę taka katastrofa ? Miałem D200 i d2x - oba miały 5FPSów i udawało mi się nimi robić fajne serie. Fakt - 8 czy 10fps to więcej, ale w moim przypadku czesto przyczyniało się to do większej zajętości karty, a kadry były baardzo podobne. - czyli korzyści niewiele. 5fps mam przy bardzo fajnym cropie 1.2 i przy 25mpix. W d800 jeszcze nie zapchałem bufora, w D700 i d300 bardzo często się zapychał. Na pewno będą sytuacje, kiedy zatęsknię z super-szybkością, ale jak na razie szybkość reakcji aparatu + błyskawiczna inicjacja AFa mnie zadowalają.

siona
23-04-2012, 12:48
Ja przed zakupem D800 zadałem sobie pytanie czy 5fops to to naprawdę taka katastrofa ? Miałem D200 i d2x - oba miały 5FPSów i udawało mi się nimi robić fajne serie. Fakt - 8 czy 10fps to więcej, ale w moim przypadku czesto przyczyniało się to do większej zajętości karty, a kadry były baardzo podobne. - czyli korzyści niewiele. 5fps mam przy bardzo fajnym cropie 1.2 i przy 25mpix. W d800 jeszcze nie zapchałem bufora, w D700 i d300 bardzo często się zapychał. Na pewno będą sytuacje, kiedy zatęsknię z super-szybkością, ale jak na razie szybkość reakcji aparatu + błyskawiczna inicjacja AFa mnie zadowalają.

no i to jest to co mnie pcha powoli w kierunku d800 ...

adamz
23-04-2012, 14:32
Ja przed zakupem D800 zadałem sobie pytanie czy 5fops to to naprawdę taka katastrofa ? Miałem D200 i d2x - oba miały 5FPSów i udawało mi się nimi robić fajne serie. Fakt - 8 czy 10fps to więcej, ale w moim przypadku czesto przyczyniało się to do większej zajętości karty, a kadry były baardzo podobne. - czyli korzyści niewiele. 5fps mam przy bardzo fajnym cropie 1.2 i przy 25mpix. W d800 jeszcze nie zapchałem bufora, w D700 i d300 bardzo często się zapychał. Na pewno będą sytuacje, kiedy zatęsknię z super-szybkością, ale jak na razie szybkość reakcji aparatu + błyskawiczna inicjacja AFa mnie zadowalają.

+1 jezeli chodzi o fps'y, co do bufora to u mnie d800 juz kilka razy sie przypchal, ale w d3s tez sie zapychal (tylko tyle, ze troche pozniej :)))

terrago
23-04-2012, 14:42
A u mnie w sklepei D800 jest na biezaco, czasami trzeba 2 - 4 dni poczekac, ale jest za 2229 Euro, pod koniec kwietnia ma sie pojawic D800E
Teraz sie tylko zastanawiam co wybrac moze ma ktos jakies rady
Cos nie chce mi sie w to wierzyc. z 19% vatem wychodzi 2652€ co i tak jest ponizej ceny rynkowej (wszedzie widze w niemczech preordery od 2899€)
W saturnie/mm nie maja na polkach...

Pawel Pawlak
23-04-2012, 15:04
Warto dodać że ten tryb - crop 1.2 po normallizacji jest porównywalny pod względem szumów, DR itp z D3/d700 na iso800 i więcej, natomiast poniżej iso800 jest lepszy - im niżej tym większa przewaga d800. Dla mnie to optymalny wariant - z 400VRdaje mi praktycznie taką ogniskową jak D700 z 500/4 ale zyskuję na niskich iso, ilości detalu i 1EV ze względu na jasność szkła (niestety kosztem poręczności tego zestawu ;) ), zachowujac szybkość jak D700 bez gripa. Kiedy nagle okaże się że jest za wąsko, to mogę poszerzyć kadr - tracąc na szybkości, ale zyskując na jakości. A kiedy będzie grip i zajdzie potrzeba przyspieszenia, to będzie się mozna przełączyć na DXa i jego 6fps. Ale jakoś kolosalnego parcia na gripa obecnie nie mam.

mjstudio
23-04-2012, 15:17
5fps mam przy bardzo fajnym cropie 1.2 i przy 25mpix.
Chciałbym się upewnić: crop 1.2 i 25 mpx to w dx mode jpg(tzn. niemożliwy w trybie RAW)?

mateo912
23-04-2012, 15:21
Chciałbym się upewnić: crop 1.2 i 25 mpx to w dx mode jpg(tzn. niemożliwy w trybie RAW)?

rawy masz w formacie fx, crop 1,2 i dx

Pawel Pawlak
23-04-2012, 15:27
Chciałbym się upewnić: crop 1.2 i 25 mpx to w dx mode jpg(tzn. niemożliwy w trybie RAW)?

W wszystkich trybach: FX, DX, crop 1.2 i crop 5:4 jest dostępny RAW, Jpg i TIF. Z tym że RAW jest tylko w jednej rozdzielczości - odpowiednie 36, 15, 25 i 30mpix, a JPG i TIFF także w 2 mniejszych.

jarvik
23-04-2012, 15:43
:) i niech dalej ludziska czekają na następce d300s.. czyżby było możliwe, że nikon dał 2 w jednym i nie będzie żadnych następców semipro dx?

mOSAd
23-04-2012, 20:53
:) i niech dalej ludziska czekają na następce d300s.. czyżby było możliwe, że nikon dał 2 w jednym i nie będzie żadnych następców semipro dx?

Niemożliwe. Dlatego, że chodzi o dziurę cenową. Ludzie szukają co mogą kupić za daną kwotę. Np. co kupię za 2 tys. Albo za 4 tys. Albo za 10 tys. D7000 nie spełnia oczekiwań wielu osob, szukających korpusu w tym przedziale cenowym. Wolą wybrać D300 bardzo często. Czyli jest popyt. Skoro jest popyt, to oddanie tego segmentu rywalom jest mało celowe.

wawrzek303
23-04-2012, 22:32
Cos nie chce mi sie w to wierzyc. z 19% vatem wychodzi 2652€ co i tak jest ponizej ceny rynkowej (wszedzie widze w niemczech preordery od 2899€)
W saturnie/mm nie maja na polkach...
W tym problem ze ja mieszkam na wyspiewolnoclowej :) Helgoland i tutaj sprzet jest bez vatu,
poki co sie wstrzymalem bo sie zastanawiam D 800 czy D800 E

Sławek W-wa
23-04-2012, 23:20
D800 stał sie dostępny w sieci Fotojoker :). Tylko trochę cena zaporowa...
Daga, a tak z ciekawości skąd masz takie wieści?
-bo na stronach internetowych FJ (i innych) opisy są bez zmian "towar niedostępny" :(

oge
23-04-2012, 23:30
Dziś z FJ w Katowicach uzyskałem informacje iż będą mieli D800 pojutrze czyli 25.04.
Podobno już kilku klientów którzy byli zapisani na aparat zrezygnowało ze względu na cenę - więc pewnie będą bardziej dostępne z braku chętnych na taką cenę - nie dziwie się.

Ja spokojnie zbieram pieniążki , jak świnka się zapełni wtedy za około 3 miesiące zdecyduje się na zakup.
Ktoś wcześniej już pisał iż jest duży popyt na aparat więc cena tak szybko nie spadnie - bo i tak się znajda chętni dla których tysiąc w jedną czy w drugą nie robi różnicy ( niestety ja się do nich nie zaliczam ).

paparazzi89
24-04-2012, 07:33
Daga, a tak z ciekawości skąd masz takie wieści?
-bo na stronach internetowych FJ (i innych) opisy są bez zmian "towar niedostępny" :(

W ciągu dnia był dostępny ;)

Daga
24-04-2012, 08:35
Wygląda na to, że pomimo wysokiej ceny znaleźli nabywców i znów nie mają aparatu na stanie ;).
Dodam, że był dostępny tylko w sprzedaży wysyłkowej.

Kryhu
24-04-2012, 08:57
Ja czekam do czerwca niezależnie od ceny, dobry kolega z serwisu w UK obsługującego Nikona zawsze mi radził żeby nie kupować pierwszych rzutów sprzętu. Grzebiąc w tym codziennie ma chyba jakieś rozeznanie w temacie :)

MironGalkowski
24-04-2012, 10:46
Tak jak napisałem wcześniej, anulować zamówienie na pewno mogą! Napomiast nie mogą (nie powinni :) ) zmienić ceny na zamówiony towar, gdyż jakby na to nie patrzył zamówienie jest to "podpisanie umowy" pomiędzy sklaep a Tobą -tak ja to rozumuję.

Teraz wyczytałem w ich regulaminie "pkt. IV Zamówienia")
Cytuję "4. Sklep Internetowy rozpatruje złożone zamówienie pod kątem poprawności oraz możliwości jego realizacji. Warunkiem realizacji zamówienia jest dostępność Produktu w magazynie Sklepu Internetowego bądź u producentów lub dystrybutorów Kuplaptopa.pl. W przypadku niedostępności Produktów objętych zamówieniem Klient zostanie poinformowany o statusie zamówienia i możliwości jego realizacji. Klient w terminie dwóch (2) dni powinien ustosunkować się do informacji Sklepu Internetowego na temat przeszkód w realizacji jego zamówienia. Brak decyzji Klienta co do sposobu realizacji jego zamówienia, po upływie tego terminu, jest równoznaczny z odstąpieniem od realizacji zamówienia."
Sprawa jest banalnie prosta i nie ma się co nad nią roztrząsać. W wypadku sklepu cyfrowe.pl możesz złożyć zamówienie ale realizacja nawet jeśli sposób zapłaty to raty zastanie zrealizowane dopiero w momencie fizycznego posiadania towaru na magazynie. Sklep nie ma prawa zmienić ceny towaru. Jeśli złożyłeś zamówienie na kwotę dajmy na to za D800 13.000 zł to za taką kwotę sklep musi ci go sprzedać zgodnie z wytycznymi zawartymi w zamówieniu. Ja kupując D800 w sklepie internetowym tu nazwy nie podam celowo (dla zainteresowanych na PW) składając zamówienie złożyłem tez wniosek ratalny. Następnego dnia raty zostały przyznane a aparat odebrałem po tygodniu jak był na stanie sklepu. Dodam tylko iż składając wniosek cena aparatu to 11.999 a po tygodniu cena wynosiła 12.899 zł więc jeszcze na tym skorzystałem.
Pozdrawiam.
p.s tu należy się odnieść do praw konsumenta w bardziej nie jasnych przypadkach.

MironGalkowski
24-04-2012, 10:52
Ja czekam do czerwca niezależnie od ceny, dobry kolega z serwisu w UK obsługującego Nikona zawsze mi radził żeby nie kupować pierwszych rzutów sprzętu. Grzebiąc w tym codziennie ma chyba jakieś rozeznanie w temacie :)

Żebyś tylko nie wyczekał tak jak było z D700 na początku drogo potem szybko tanio i znowu w górę aż do dziś. Ja D700 kupiłem za 7.100 po 4 miesiącach kosztował 8.500. Tyle w temacie :-) Kupując D700 - D800 - D4 kupujesz je po to aby zarabiały na siebie, jeśli kupujesz je tylko po to aby je mieć bo jest fajny to lepiej nie kupować. Dla niektórych lans jest bardziej istotny... a raty lecą....

MironGalkowski
24-04-2012, 10:55
Daga, a tak z ciekawości skąd masz takie wieści?
-bo na stronach internetowych FJ (i innych) opisy są bez zmian "towar niedostępny" :(
W FJ ma być za jakieś 2 - 3 tygodnie. To jest informacja z dziś z salonu w Gdyni. ABFOTO w Gdańsku ma listę 8 osób oczekujących i w tym tygodniu mają mieć dwie sztuki...

Kryhu
24-04-2012, 11:56
Żebyś tylko nie wyczekał tak jak było z D700 na początku drogo potem szybko tanio i znowu w górę aż do dziś. Ja D700 kupiłem za 7.100 po 4 miesiącach kosztował 8.500. Tyle w temacie :-) Kupując D700 - D800 - D4 kupujesz je po to aby zarabiały na siebie, jeśli kupujesz je tylko po to aby je mieć bo jest fajny to lepiej nie kupować. Dla niektórych lans jest bardziej istotny... a raty lecą....

Wystarczy spojrzeć na sugerowane ceny Nikona na D700 i D800, widać że aktualnie sklepy zdrowo kroją niecierpliwych.
Ważniejsze dla mnie są jednak drobne zmiany/poprawki które siłą rzeczy w początkach produkcji się zdarzają.
Przykładowe przekoszenie układu AF, na które kilka osób się tutaj skarżyło. Takie info szybko wraca do fabryki i robi się korektę żeby kolejne sztuki tego problemu nie miały.
Oczywiście zostawiłem sobie jedno D700 żeby mieć czym pracować, a ten korpus jest tak dobry że ma już u mnie dożywocie :)

Kąwerdżż
24-04-2012, 11:59
Witam, chyba umieściłem temat w najmniej odwiedzanym zakątku forum, jakby ktoś mógł podzielić się wiedzą czym będzie różnił się d800 w dx od TC-14 na fx to będę bardzo wdzięczny za pomoc:)temat tutaj: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=205942 (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=205942)

shaolin
24-04-2012, 15:43
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1021&thread=41315470

shaolin
25-04-2012, 07:00
Sie wzielo i sie spsulo ;)
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1021&thread=41320831

MironGalkowski
25-04-2012, 10:00
Znalezione w sieci :-)

http://www.quesabesde.com/noticias/nikon-d800-analisis-fotos,1_8624

Merde
25-04-2012, 10:47
chyba nie było ?
http://www.fredmiranda.com/5DIII-D800/index_controlled-tests.html

wiem, doszukują się - komu potrzebny taki DR ?

Np. komuś, kto nie ma komfortu swobodnego wyboru pory dnia na zdjęcia.
Ciekaw jestem jednak jak DR wygląda przy iso 3200-6400, gdzie wykresy z DxO nie pokazują takiej przewagi nad peletonem.

Pawel Pawlak
25-04-2012, 10:58
Ciekaw jestem jednak jak DR wygląda przy iso 3200-6400, gdzie wykresy z DxO nie pokazują takiej przewagi nad peletonem.

No najpewniej jest tak, jak pokazuje wykres z DXO - w tym przedziale jest max 0.2EV słabiej niż w 5d3, 0.7EV niż d3s i max 0.5EV lepiej niż d3/d700

Sławek W-wa
25-04-2012, 14:17
Niektóre baterie Nikon EN-EL15 do wymiany!Cytuję: "Nikon poinformował o problemach z bateriami EN-EL15 stosowanymi w aparatach D7000, D800, D800E oraz Nikon 1 V1. Część z nich może ulec przegrzaniu."



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotopolis.pl/obrazki/en-el15.jpg)


Nikon poinformował o problemach z bateriami EN-EL15 stosowanymi w aparatach D7000, D800, D800E oraz Nikon 1 V1. Niektóre partie mogą się przegrzewać na tyle, że zdeformują obudowę baterii. Wadliwe baterie mają literę E lub F na dziewiątym miejscu numeru seryjnego i powinny być wymienione przez serwis Nikona.

R
25-04-2012, 14:20
logujesz sie raz na 2 tygodnie?

shaolin
25-04-2012, 16:03
logujesz sie raz na 2 tygodnie?

:mrgreen:

O bateriach juz wiadomo wiec nie robmy powtorki jak z cenami z fotoblazna ;)

Hamarama
25-04-2012, 18:58
To ja z innej beczki. Jutro doleci do mnie d800. Zastanawiam się teraz nad kartami. Ceny nie rozpieszczają przy tych wielkościach plików. Zamierzałem pracować w następujący sposób: CF32GB -RAW + SD 16GB JPG.
Cenowo wychodzi to 800zł + 190zł =990zł Zauważyłem jednak, że są tez karty SD z zapisem 95mb/s. Czy gdybym zamienił kolejność czyli SD32GB - RAWy + SD 16GB - JPGi to straciłbym na czymś? Niby to prawie te same prędkości zapisu. To karta i to karta. Czy któraś z nich ma przewagę w jakiejś dziedzinie? Bo cenowo to wyjdzie 450zł + 360zł = 810 czyli ok 200zł mniej.

Można by jeszcze zmniejszyć koszt zapodając CF pod jpgi z 60mb/s. Jest jeszcze tańszy.
Czy z jakiegoś powodu cf o tej samej pędkośsci ma jakąś przewagę nad sd?

mateo912
25-04-2012, 19:15
To ja z innej beczki. Jutro doleci do mnie d800. Zastanawiam się teraz nad kartami. Ceny nie rozpieszczają przy tych wielkościach plików. Zamierzałem pracować w następujący sposób: CF32GB -RAW + SD 16GB JPG.
Cenowo wychodzi to 800zł + 190zł =990zł Zauważyłem jednak, że są tez karty SD z zapisem 95mb/s. Czy gdybym zamienił kolejność czyli SD32GB - RAWy + SD 16GB - JPGi to straciłbym na czymś? Niby to prawie te same prędkości zapisu. To karta i to karta. Czy któraś z nich ma przewagę w jakiejś dziedzinie? Bo cenowo to wyjdzie 450zł + 360zł = 810 czyli ok 200zł mniej.

Można by jeszcze zmniejszyć koszt zapodając CF pod jpgi z 60mb/s. Jest jeszcze tańszy.
Czy z jakiegoś powodu cf o tej samej pędkośsci ma jakąś przewagę nad sd?

CF są solidniejsze i bardziej odporne na "użytkownika" ;)

Pawel Pawlak
25-04-2012, 19:27
A ja pracuję na SD extreme pro 64GB 95mb/s, a w CF mam dodatkowe extreme 45MB/s 32GB. Polecić mogę obie -w D800 chyba róznicy się nie zauwazy w szybkości, natomiast w cenie zauwazy się zasadniczą różnicę. Nie widzę powodu żeby nie korzystać z tej fory oszczędności i na siłę ładować się w RAWy na CF. Jak do tej pory jeszcze nie udało mi się zapełnić całej 64GB. Myślę że nastąpi to w sesjach ślubnych. Ale do tych, najlepszym rozwiązaniem wydaje mi się SD extreme 64GB 45/s w cenie ok 299zł i ilości 2 albo 3 ewentualnie 128GB za 599zł.

skynyrd
25-04-2012, 19:45
To ja z innej beczki. Jutro doleci do mnie d800. Zastanawiam się teraz nad kartami. Ceny nie rozpieszczają przy tych wielkościach plików. Zamierzałem pracować w następujący sposób: CF32GB -RAW + SD 16GB JPG.
Cenowo wychodzi to 800zł + 190zł =990zł Zauważyłem jednak, że są tez karty SD z zapisem 95mb/s. Czy gdybym zamienił kolejność czyli SD32GB - RAWy + SD 16GB - JPGi to straciłbym na czymś? Niby to prawie te same prędkości zapisu. To karta i to karta. Czy któraś z nich ma przewagę w jakiejś dziedzinie? Bo cenowo to wyjdzie 450zł + 360zł = 810 czyli ok 200zł mniej.

Można by jeszcze zmniejszyć koszt zapodając CF pod jpgi z 60mb/s. Jest jeszcze tańszy.
Czy z jakiegoś powodu cf o tej samej pędkośsci ma jakąś przewagę nad sd?


Ja mam konfigurację : CF 32GB 60Mb/s + SD 32GB 45Mb/s. Razem z kosztami przesyłki wyszło mnie to 666zł. Spokojnie się na tym wyrabiam . Nie zauważyłem żadnych problemów z prędkością zapisu w D800 z tymi kartami.

Pawel Pawlak
25-04-2012, 19:59
No własnie to pokazuje jak drogi są CFy w stosunku do SDków. Masz 64GB za 666zł. tymczasem używając tylko SDka można mieć w tej cenie 128GB w szybkości 45mb/s i jakieś 40zł w kieszeni ;)

R
25-04-2012, 20:01
ale zrozum... jak przy ludziach wyjmiesz sd to powiedza zes amator... :mrgreen:
dokladajac do tego mikro wielkosc d800 powiedza ze wyjales to sd z kompakta... i jestes bracie zaszufladkowany...

taki cf moze Cie uratowac towarzysko :mrgreen:

Pawel Pawlak
25-04-2012, 20:08
Dlatego trzeba zasadzić SD 128GB. Starczy na ok 2500-3000NEFów. Przy takiej ilości to pewnie i tak będziesz musiał aku podmienić w połowie zapełnienia karty - a en-el15 wygląda bardziej okazale niż CF ;)

Ty lepiej zobacz jak to tanizna ;) W D4 wprawdzie pliki są o połowę mniejsze, ale CFka 64GB podobnej klasy i szybkości kosztuje 50% więcej niż SD 128GB. Tak więc Twoja teoria o cenach kart, wielkościach dysków do magazynowanie jest mało aktualna ;)

R
25-04-2012, 20:33
cenach kart pewnie tak... ale juz z tymi dyskami i mocnym komputerem chyba nie... jak jest w rzeczywistosci?

Hamarama
25-04-2012, 20:38
Właśnie usypiałem małego i wpadło mi rozwiązanie mojego problemu do głowy dot. kart. Przecież 95mb/s w SD to tylko odczyt. Zapis jest na poziomie 45mb. A w CF jest 90mb/s zapis i odczyt. Hehe proste. Kiedyś już o tym czytałem ale jakoś ta szara komórka, która posiadała tą informację przysnęła :D Jednak CF póki co są bezkonkurencyjne w prędkości zapisu. Przy rawach z d800 jednak przydadzą się CFki.

EDIT.
Typ karty pamięci SecureDigital Card High-Capacity (SDHC)
Szybkość odczytu 95 MB/s
Szybkość zapisu 90 MB/s

ale ta technologia idzie do przodu :/ Jednak moja szara komórka nie miała racji.

Pawel Pawlak
25-04-2012, 20:47
Jest bardzo prosto :) jak rozumiem, martwić mogą sesje gdzize jest naprawdę sporo NEFów (np. ślubne). Więc po imporcie (albo samym imortem) robimy sobie konwersję NEFów do DNG o rozdzielczości jak nam odpowiada - np. 10, 15 albo 20mpix. Taki pliki zajmują bardzo mało miejsca (przeciętny 15mpix DNG jest mniejszy niż NEF z d700 kompresowany stratnie) a obrabianie ich np. LR jest bardzo komfortowe. Na przeskalowaniu przy konwersji do DNG zyskujemy tak samo jak na wszystkich innych normalizacjach - pliki zyskują pod względem zaszumienia, ostrości itp. Nie zauwżyłem żadnym problemów z ograniczenia DR w światłąch czy cieniach. Jedyna wada to taka, że możemy je obrabiać tylko na konwerterach obsługujących ten format. Adobe to wiaodmo, C1 też łyka DNG, choć wersja którą mam nie potrafi czytać dng 6.6 a to niezbedne. Myślę ż kolejna aktualizacja to załatwi.
Oryginalnych NEFów nie archiwizuję - po co ? Do takich sesji każda z podanych rozdzilczości jest wystarczajca, więc sam wybieram jak duże pliki chcę archiwizować. A jeśli chciałbyś foci coś do internetu - też w rawach, to możesz zrobić konwersję do np. 2mpix i mieć tak maleńkie pliki z d800 ze wszystkimi zaletami pełnego RAWa.



Typ karty pamięci SecureDigital Card High-Capacity (SDHC)
Szybkość odczytu 95 MB/s
Szybkość zapisu 90 MB/s

ale ta technologia idzie do przodu :/ Jednak moja szara komórka nie miała racji.

no przeca piszę że to najkorzystniejsze szybkościowo/pojemnościowo/cenowe rozwiżanie. 64GB takiej karty za "jedyne" ok 700zł to super oferta :)

Hamarama
25-04-2012, 21:05
"...Ważne informacje o doręczeniu

Planowane doręczenie: 26-Kwiecień-2012 "

Chyba dzisiaj nie zasnę :D :D :D :D I do tego jeszcze ta wiadomość, że nie będę musiał oddać drugiej nerki na karty pamięci.

skynyrd
25-04-2012, 22:12
No własnie to pokazuje jak drogi są CFy w stosunku do SDków. Masz 64GB za 666zł. tymczasem używając tylko SDka można mieć w tej cenie 128GB w szybkości 45mb/s i jakieś 40zł w kieszeni ;)

Ekonomicznie wszystko się zgadza ale używając CF i SD kupuję sobie ubezpieczenie. Na CF mam NEfy a na SD JPGi - już raz mi padł CF i backup na SD bardzo się przydał.

Pawel Pawlak
25-04-2012, 22:17
Ekonomicznie wszystko się zgadza ale używając CF i SD kupuję sobie ubezpieczenie. Na CF mam NEfy a na SD JPGi - już raz mi padł CF i backup na SD bardzo się przydał.

tylko po kiego wała płacić za to 21 razy więcej ? jeśli już chciałbym być taki bezpieczny, to RAWy zapisywałbym na 2-3x tańszym SD a jpgi na CF. Decydując się na RAWy na SD a JPGi 20mpix na CF (jako zapas 20mpix to aż za wiele) można użyć droższej karty CF wielkości 25% podstawowego SDka. czyli np. SD 64GB CF 16GB.
Każdy wybiera jak chce, ja tylko piszę o praktycznych możliwościach "nie przepłacanie" bez potrzeby :)

Jacek_Z
25-04-2012, 23:07
. czyli np. SD 64GB CF 16GB.Ja aparau nie mam, ale kartę już kupiłem :) Stary CF 16 GB (30 MB/s) i nowa SD 32 GB (45 MB/s). Na 500 zdj RAW + jpg mi starczą z zapasem, a na sesji robię max 500 zdj. Tylko .... zapomniałem o filmach. Kiedyś dokupię SD 64 GB

shaolin
26-04-2012, 03:38
http://robgalbraith.com/bins/camera_wb_multi_page.asp?cid=6007-12451 moze to pomoze w doborze kart (biorac pod uwage predkosci zapisu aparatu ;) ).

Daga
26-04-2012, 08:28
Właśnie wypełniłam wniosek o wymianę aku :-?

Pawel Pawlak
26-04-2012, 10:36
jak widać różnica w SD extreme 45mb/s a 95mb/s jest na poziomie 15% wydajności. W cenie to 15% wolniej = 50% taniej. Jeśli komuś nie zależy na poprawionej odporności mechanicznej w extreme pro, to chyba nie warto płacić. Ja z całą pewnością drugie 64MB wezmę 45mb/s.
Potwierdza się także to co napisałęm na temat CF 60mb/s vs SD 95mb/s - w praktyce nie ma róznicy.


edit:
jeszcze przyszło mi do głowy że nie warto w D800 inwestować w karty szybsze niż CF 60mb/s a SD 95mb/s(względnie 45mb/s - te ostatnie to najlepszy kompromis), bo i tak niewiele zyskujemy. Co innego w 5d3 - tam kupno karty lexar 1000x może się przełożyć na znacznie większą swobodę fotografowania w serii.

Też muszę wypełnić wniosek do wymiany aku.

Daga
26-04-2012, 11:24
Szybko działają. Dostałam e-maila z informacją, że dostanę nowy aku w ciągu 5 dni roboczych od dnia 1 maja. Przyniesie mi go UPS :).

shaolin
26-04-2012, 11:54
Ja z całą pewnością drugie 64MB wezmę 45mb/s.


Pawle po co Ci karta na jedno zdjecie? :mrgreen:

Klatka
26-04-2012, 11:58
Taka ciekawostka... a może mi coś umknęło? D800 ani D800E nie ma w programie NPS? :shock:
http://www.nikon.pl/pl_PL/pro/NPS_spzret_zawodowy.page?lid=2&lidsub1=9&lidsub2=0&lidsub3=0&lidsub4=0&sParamValueLbl=&sParamValue=&sParam1ValueLbl=&sParam1Value=&dcr nie odnalazłem go na liście...
Na stronie stoi w profesjonalnym dziale... - a może aparat stał się tak popularny i dostępny dla każdego że nie ma potrzeby go podciągać pod PRO ;)

MironGalkowski
26-04-2012, 12:07
Taka ciekawostka... a może mi coś umknęło? D800 ani D800E nie ma w programie NPS? :shock:
http://www.nikon.pl/pl_PL/pro/NPS_spzret_zawodowy.page?lid=2&lidsub1=9&lidsub2=0&lidsub3=0&lidsub4=0&sParamValueLbl=&sParamValue=&sParam1ValueLbl=&sParam1Value=&dcr nie odnalazłem go na liście...
Na stronie stoi w profesjonalnym dziale... - a może aparat stał się tak popularny i dostępny dla każdego że nie ma potrzeby go podciągać pod PRO ;)
Jeszcze nie zrobili aktualizacji www :-)

R
26-04-2012, 12:08
Pawle po co Ci karta na jedno zdjecie? :mrgreen:


to bedzie karta na bialego kruka...

Klatka
26-04-2012, 12:11
Jeszcze nie zrobili aktualizacji www :-)
D4 jest...

Be2
26-04-2012, 12:43
D4 jest...

D4 miał premierę miesiąc wcześniej więc mieli więcej czasu na aktualizację..

shaolin
26-04-2012, 12:47
D800 jest od lipca 2011 ;)

Be2
26-04-2012, 13:08
D800 jest od lipca 2011 ;)

:)

Biorąc pod uwagę datę powstania filmu promującego to pewnie masz rację.

shaolin
26-04-2012, 13:22
Biorac pod uwage date powstania sampli na stronie Nikona to mam racje, a nie 'pewnie mam racje' ;) ale niewazne :D

Bedzie notnajs jak sie okaze, ze tylko D800E jest brany pod uwage przy NPSowaniu ;)

MironGalkowski
26-04-2012, 13:56
Po rozmowie telefonicznej z Nikonem okazało się że jest to błąd wynikający tak jak wcześniej pisałem z braku aktualizacji danych. Użytkownicy D800 I D800E mogę bez problemu przystąpić do programu NPS

Klatka
26-04-2012, 13:59
...kamień z serca ;)

shaolin
27-04-2012, 04:52
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1021&thread=41343587

Tu druga fota (chociaz obie sa z D800)...
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1021&thread=41342955

I ludzie placza, ze na D800E trzeba 14-24 przymykac do F8, zeby nie miec miekkich rogow...

Daga
27-04-2012, 15:18
Jak patrzę na porównania filmów z D800 z canonami, to cieszę się, że tak rzadko nagrywam filmy ;).

Zastanawiam się skąd taka różnica...? Chyba nie chodzi o matrycę. To jakaś softowa sztuczka Canona, czy jak ?
http://photolink.pl/wysokie-iso-podczas-nagrywania-canon-5d-mark-ii-vs-mark-iii-vs-nikon-d800
Link skopiowany z innego wątku.

TOP67
27-04-2012, 15:25
lineskiping vs. skalowanie, ot cała tajemnica

Pawel Pawlak
27-04-2012, 16:36
trafiłem na taką stronkę:
http://www.lensrentals.com/blog/2012/03/d800-lens-selection
Przetestowali rózne szkła na D800.
Przy okazji utwierdzili mnie w przekonaniu że na D800 (na d3x też to widziałem) AFS16-35VR dostaje skrzydeł - można powiedzieć że nie ustępuje 14-24

Fatman
27-04-2012, 17:44
lineskiping vs. skalowanie, ot cała tajemnica

A nawet ciut inaczej...

line skipping + skalowanie vs pixel binning

W Nikonie tłumaczy to delikatnie mniejszą morę i aliasing (w porównaniu do 5D Mk II gdzie był tylko line skipping) a w Canonie znacznie mniejszy szum i ciut mniejszą ostrość (a przy okazji różnicę w "filmowym ISO" pomiędzy D800 a 5D3).

Hamarama
28-04-2012, 15:49
Czy doczytał może ktoś z jaką max prędkością d800 zapisuje zdjęcia na karcie?
Ps. Moje d800 wczoraj do mnie dotarło. Wieczorkiem napiszę coś o pierwszych wrażeniach.

I'm
28-04-2012, 16:14
Czy doczytał może ktoś z jaką max prędkością d800 zapisuje zdjęcia na karcie?
Ps. Moje d800 wczoraj do mnie dotarło. Wieczorkiem napiszę coś o pierwszych wrażeniach.

Gdzie udało Ci się*dostać aparat ? Jeśli można wiedzieć.

wywar
28-04-2012, 16:19
w fotodżołkerze już są

Hamarama
28-04-2012, 16:20
Gdzie udało Ci się*dostać aparat ? Jeśli można wiedzieć.
FJ
A to znalazłem odnośnie kart i zapisu http://www.robgalbraith.com/bins/camera_wb_multi_page.asp?cid=6007-12451

wywar
28-04-2012, 16:27
Napisz w jakim tempie pożera karty pamięci. Jak kupowałeś w fj to masz w gwarancji pieczątkę ,że produkt demo?
Ciekawi mnie jedna rzecz. Jak nie ma możliwości ustawienia rozdzielczości RAW (tylko kompresja i 12/14bit) to czy można z poziomu aparatu np zaznaczyć wszystkie pliki na karcie SD i hurtowo zmienić im rozdzielczość?

lukaszk
28-04-2012, 18:08
w fotodżołkerze już są

Ciekawe mnie dlaczego aparaty są dostępne tylko w FJ a nie ma ich np w kuplaptopa.pl?
FJ ma jakieś pierwszeństwo w dostawach?

EONOnly
28-04-2012, 18:27
Ciekawe mnie dlaczego aparaty są dostępne tylko w FJ a nie ma ich np w kuplaptopa.pl?
FJ ma jakieś pierwszeństwo w dostawach?

Tak jest, stąd też ta absurdalna cena. Ciekawe, ile to jeszcze potrwa.

kazziz
28-04-2012, 19:43
Tak jest, stąd też ta absurdalna cena. Ciekawe, ile to jeszcze potrwa.
cóż, dopóki jest popyt większy niż podaż...
Aparat najpierw dostają duzi partnerzy i NPSy, potem reszta.

lukaszk
28-04-2012, 20:06
heh, skąpy traci dwa razy :/
Nie kupiłem za 10999 w abfoto jak były dostępne i teraz żałuje

tomek...
28-04-2012, 20:17
To podobnie jak ja w fotojokerze za 9999
Ale poczekam, za więcej niż 11000 nie kupię...

Pozdrawiam
Tomek

lukaszk
28-04-2012, 20:22
Ciekawe jak długo będzie trzeba czekać ;-)

krokus66
28-04-2012, 20:42
Ale poczekam, za więcej niż 11000 nie kupię...

Pozdrawiam
Tomek

Wypluj to słowo, możesz wcale nie kupić; zejdź na ziemię.

tomek...
28-04-2012, 20:50
Wypluj to słowo, możesz wcale nie kupić; zejdź na ziemię.

To najwyżej nie kupię, mam czym robić zdjęcia...
Są pewne granice w nabijaniu kasy cwaniakom. Wyrobili sobie układy w Nikon Polska, żeby teraz zarabiać ponad 30% na egzemplarzu, mając wyłączność na sprzedaż. W terminologii UOKiK takie coś nazywa się zmową cenową i jest ścigane z mocy prawa.
Ale spokojnie, jak pojawi się u 5 lub więcej dostawców to cena spadnie. Moim zdaniem po wakacjach kupimy go z powrotem za 9999.

Pozdrawiam
Tomek

fotouśmieszek
28-04-2012, 21:07
To najwyżej nie kupię, mam czym robić zdjęcia...
Są pewne granice w nabijaniu kasy cwaniakom. Wyrobili sobie układy w Nikon Polska, żeby teraz zarabiać ponad 30% na egzemplarzu, mając wyłączność na sprzedaż. W terminologii UOKiK takie coś nazywa się zmową cenową i jest ścigane z mocy prawa.
Ale spokojnie, jak pojawi się u 5 lub więcej dostawców to cena spadnie. Moim zdaniem po wakacjach kupimy go z powrotem za 9999.

Pozdrawiam
Tomek

Spoko,w USA stoi $3k. Nie sądze zeby tam drozal.A ten rynek dyktuje jeszcze globalne ceny.W Polsce jak zwykle na poczatku spekulacja,no coz,mamy pseudokapitalizm z prowincjonalnym rynkiem.Ale i taki ryneczek podatny na spekulacje w koncu musi wyrownac do wiekszych graczy.Amen:wink:

prz3mo
28-04-2012, 21:13
Ciekawe mnie dlaczego aparaty są dostępne tylko w FJ a nie ma ich np w kuplaptopa.pl?
FJ ma jakieś pierwszeństwo w dostawach?

FJ jest największym odbiorcą sprzętu foto w Polsce.

kazziz
28-04-2012, 21:44
A ABFOTO Nikona...

na D800 nie ma zmowy cenowej. 3000 dolarów daje nam jakby trochę więcej niż 9999, a w FJ ponoć to była pomyłka - nie wiem.

w ABFOTO były po 11.444, teraz po 12.555...


Btw widział ktoś wersję D800E?

Pawel Pawlak
28-04-2012, 21:50
Ja też miałem czym robić - d300+d700 i nie żałuję ani jednej złotóki wydanej na D800 z pierwszej dostawy:) Tak jak powiedziało 2 moich znajomych po pierwszych sesjach d4 kiedy poznali możliwości multicam3500FX - nawet gdyby kosztował drożej to warto zapłacić - to samo można powiedzieć o d800. Sprzęt rozkłada na łopatki d3x, który nawet używany kosztuje więcej niż wszystkie wymieniane tu kwoty

Henio Jawa
28-04-2012, 21:52
Spoko,w USA stoi $3k.

No ale idziesz do sklepu i bierzesz aparat?
Bo D700 też "stoi" za 2200... w cenniku:-)

Pawel Pawlak
28-04-2012, 21:53
tak stoi w usa za 3000$ że na ebau poszedł za 4000$. pewnie jakiś frajer nie chciał isćdo sklepu i targować rabatu od 3000$ tylko wolał 1000$ więcej zapłacić

tomek...
28-04-2012, 21:57
Jak wejdziesz do sklepu i zapłacisz, to musisz doliczyć tax (od 7 do 10%).
Ale możesz zamówić z amazonie i przyślą Ci D800 za 3000, a D700 za 2200. Oczywiście na adres w USA.
Wprawdzie w tej chwili obydwa są niedostępne na amazonie, ale śledzę stany i dość często się pojawiają.

Pozdrawiam
Tomek


Ja też miałem czym robić - d300+d700 i nie żałuję ani jednej złotóki wydanej na D800 z pierwszej dostawy:) Tak jak powiedziało 2 moich znajomych po pierwszych sesjach d4 kiedy poznali możliwości multicam3500FX - nawet gdyby kosztował drożej to warto zapłacić - to samo można powiedzieć o d800. Sprzęt rozkłada na łopatki d3x, który nawet używany kosztuje więcej niż wszystkie wymieniane tu kwoty

Tylko ty robisz ptaszki i rewelacyjny AF jest Ci niezbędny.
Ja robię głównie krajobrazy i reporterkę, a tu wymagania sprzętowe są znacznie mniejsze.
Właściwie to G3+9-18 oraz X100 załatwia 98% moich potrzeb. Reszta to już tylko moje widzimisię. Jak nie kupię w Polsce za 11.000, to kupię będąc we wrześniu w USA za 3000USD.


tak stoi w usa za 3000$ że na ebau poszedł za 4000$. pewnie jakiś frajer nie chciał isćdo sklepu i targować rabatu od 3000$ tylko wolał 1000$ więcej zapłacić

Bałwanów w USA nie brakuje. Zresztą podobnie jest na naszym allegro.
Pamiętam jak Fuji X100 szły na ebayu po 2000 USD, a w międzyczasie dość regularnie pojawiały się w B&H, Amazonie czy Adoramie za 1200.

Pozdrawiam
Tomek

I'm
28-04-2012, 22:20
Bałwanów nie brakuje i w Polsce i na nich liczy teraz Fotojoker itp :) ja na razie czekam :)

Fatman
28-04-2012, 22:27
Hmmm, a dlaczego kogoś kto ma kasę albo po prostu z jakiś względów musi kupić taki aparat już teraz -drożej, nazywacie bałwanem ?

northrop
28-04-2012, 22:30
tak stoi w usa za 3000$ że na ebau poszedł za 4000$. pewnie jakiś frajer nie chciał isćdo sklepu i targować rabatu od 3000$ tylko wolał 1000$ więcej zapłacić

Nie tylko ebay. Na Amazonie "uzywane" sa po $4000-$4300, a nawet spotkalem sie z $4800.

W Best Buy moze sie trafic dostawa. Ale to troche sporadycznie. Dziwnie jest ten aparat wogole tutaj rozprowadzany. O ile BH pewnie dostanie w przyszlym tygodniu jedna wieksza dostawe, tak mniejsze sklepy dostaja po 2-3 sztuki co jakis czas. Nie mam pomyslu jak to sie dzieje. Pewnie zwroty z NPS'u.


Jak wejdziesz do sklepu i zapłacisz, to musisz doliczyć tax (od 7 do 10%).
Ale możesz zamówić z amazonie i przyślą Ci D800 za 3000, a D700 za 2200. Oczywiście na adres w USA.
Wprawdzie w tej chwili obydwa są niedostępne na amazonie, ale śledzę stany i dość często się pojawiają.

Pozdrawiam
Tomek

Na Amazonie tez jest podatek, tak samo jak na innych sklepach internetowych (BH, Adorama, JR...), ale tylko w wybranych stanach. Wiec to tez nie jest tak, ze kupujac przez internet masz gwarancje nie placenia podatku. Inna sprawa, ze ten podatek i tak powinienes wedlug prawa zaplacic na koniec roku przy rozliczeniu. A to, ze nikt tego nie robi to juz co innego.

tomek...
28-04-2012, 22:43
Podatek płacisz tylko w tych stanach, w których dana firma ma sklep stacjonarny. Dla Amazona jest to bodajże tylko NY.
A na koniec roku rzeczywiście nikt nie płaci...

Pozdrawiam
Tomek

northrop
28-04-2012, 22:50
Podatek płacisz tylko w tych stanach, w których dana firma ma sklep stacjonarny. Dla Amazona jest to bodajże tylko NY.
A na koniec roku rzeczywiście nikt nie płaci...

Pozdrawiam
Tomek

Dla Amazonu jest to Kansas, Kentucky, New York, North Dakota, Washington i lista tych stanow ciagle (aczkolwiek powoli) rosnie.

tomek...
28-04-2012, 22:52
Czyli jestem nie na bieżąco...
Dla mnie ważna jest California.

northrop
28-04-2012, 22:55
No to mam dla Ciebie bardzo zle wiadomosci. Amazon i California tez podpisali umowe i z koncem tego roku CA dolaczy do powyzszej listy.

tomek...
28-04-2012, 23:00
No cóż, nic nie jest pewne, tylko śmierć i podatki.
Dobrze, że w SF będę we wrześniu tego roku.

I'm
28-04-2012, 23:18
Hmmm, a dlaczego kogoś kto ma kasę albo po prostu z jakiś względów musi kupić taki aparat już teraz -drożej, nazywacie bałwanem ?

Jeśli ktoś musi z różnych względów no to okej ... ale jeśli chce przepłacać tylko dla tego że ma kasę*to uważam to za bardzo nierozsądne :)

jasiu76
28-04-2012, 23:19
Hmmm, a dlaczego kogoś kto ma kasę albo po prostu z jakiś względów musi kupić taki aparat już teraz -drożej, nazywacie bałwanem ?

Tez mialem plana to napisac ..... Sa ludzie, ktorym 11000 czy 13000 nie robi duzej roznicy .....

Fatman
28-04-2012, 23:34
Jeśli ktoś musi z różnych względów no to okej ... ale jeśli chce przepłacać tylko dla tego że ma kasę*to uważam to za bardzo nierozsądne :)

Ale żeby go bałwanem nazywać z tego powodu ? A co jak nagle sam zostaniesz szczęśliwym posiadaczem tak dużej kasy, że będzie Ci obojętne czy zapłacisz kilka tys. więcej ?

Po prostu nie mierzmy swoją miarą innych, bo może to być krzywdzące.

I'm
28-04-2012, 23:47
No ale czy Ty uważasz że cały ten asortyment nikonów wykupują aktualnie ludzie którym kasa jest obojętna ... większość z nich została po prostu naciągnięta przez sklep przez swoją niecierpliwość bo oczywiście są sklepy które oferują niższą cenę ale trzeba się*tam liczyć*że termin realizacji zamówienia jest bliżej nieznany :) nie oszukujmy się tak wielu zamożnych ludzi w Polsce nie mamy. Ale okej zakończmy już ten temat bo pewnie i tak się nie dogadamy. i okej bałwan to może za mocne słowo i jeśli kogoś uraziłem przepraszam

Fotonik
28-04-2012, 23:52
Ja czekam na Nikona D800 zamówionego w kuplaptopa.pl za 10430zł ale powiedzieli mi, że będzie pod koniec maja a nie na początku maja jak wcześniej zostałem poinformowany. Ciekawe czy z powodu niższej ceny zamówionej będą się wymigiwać. Czy ktoś też z was zamówił w kuplaptopa.pl Nikona D800 za tą cenę?

jasiu76
29-04-2012, 00:04
Ja czekam na Nikona D800 zamówionego w kuplaptopa.pl za 10430zł ale powiedzieli mi, że będzie pod koniec maja a nie na początku maja jak wcześniej zostałem poinformowany. Ciekawe czy z powodu niższej ceny zamówionej będą się wymigiwać. Czy ktoś też z was zamówił w kuplaptopa.pl Nikona D800 za tą cenę?

Je tez u nich zamowilem, ale za 10999 pln. No i czekam .......

Lailonn
29-04-2012, 00:07
Ja zamówiłem za 11400zł i też ma być pod koniec maja.

Co do ceny i przepłacania. Czy nie jest aby tak, że to rynek weryfikuje ceny? Jeśli za 12999zł są chętni na aparat to nie ma mowy o przepłacaniu. Przepłacanie z definicji byłoby wtedy gdyby wszędzie stał za 9999zł a ktoś kupił w sklepie x za 12999zł. Tutaj po prostu towar schodzi na pniu i tyle. Zależy mi na dostaniu swojej sztuki i zwisa mi czy zapłacę 10999zł czy 11400zł a jak trzeba by było to i za 12999zł bym wziął ale akurat aż tak mi nie spieszno.

Uwielbiam mentalność polaków w sprawach cen. Jest duuże grono ludzi, która jak raz przez 5min była cena 9999zł nie kupi D800 nawet za 300zł więcej, bo będzie uważała, że jest oszukiwana i nabija kasę cwaniakom ;D Ciekawe jak Ci ludzie tankują albo kupują żywność....

Założę się, że Ci sami ludzie wymagając od sklepów cen najtaniej w Polsce + gratisy + raty 0% w SWOJEJ pracy postępuje totalnie na odwrót. Wszędzie są ataki na "matysiaków" weselnych, bo psują rynek. na duże sieci handlowe, bo niszczą małe sklepiki a w sumie nawet na serwisy i jakość towaru. Naiwnie wierzyliście, że jak lustra stanieją o 50% (kilka lat temu min 3000zł) to jakość wykonania i materiały pozostaną te same? Lol ;]

jasiu76
29-04-2012, 00:15
To jest nas juz trzech, ktorzy zamowili w kuplaptopa.pl. I pewnie jest duzo wiecej .... Rodzi sie pytanie, czy aby kuplaptopa.pl dostana wystarczajaca ilosc aparatow, aby zrealizowac wszystkie zamowienia. Chyba trzeba miec PLAN B :)

wawrzek303
29-04-2012, 00:31
A ja zaplacilem 2229 Euro, bo jednak nie czekalem na D800E :)

krokus66
29-04-2012, 07:23
Jeśli ktoś musi z różnych względów no to okej ... ale jeśli chce przepłacać tylko dla tego że ma kasę*to uważam to za bardzo nierozsądne :)

Czy nie kupowałeś nigdy drogich, bardzo drogich produktów żywnościowych? Zapewniam Cię, że są bardzo smaczne. Ktoś powie po co je kupować skoro można najeść się salcesonem, kaszanką lub czarnym. Czy wg. Ciebie te osoby są nierozsądne?

Obawiam się, ze kuplaptop.pl zbankrutuje - jeśli będzie sprzedawał towar poniżej ceny zakupu. A jego właściciel/ prezes nigdzie i u nikogo już przyzwoitej pracy nie znajdzie.:lol:

northrop
29-04-2012, 07:57
Swoja droga, jakby ktos jeszcze nie mial okazji, a chcialby sie pobawic przypadkowym RAW'em, to prosze bardzo:
http://www.rreactor.com/gallery/robot.NEF

Innych pod reka nie mam.

Lailonn
29-04-2012, 09:29
Zanim zamówiłem w kuplaptopa, napisałem maila z pytaniem o dostępność. 3-4 tydzień maja mają być już sztuki jak dotąd nie zarezerwowane. Co do zbankrutowania to sklep ten dzięki zaledwie 1 produktowi stał się mega znany(nawet nie wiedziałem, że mają oddział we Wrocławiu) a przy okazji wyrobi sobie niezły obrót i pewnie marżę też jakąś(nie tak dużą jak FJ ale co tam). Ktokolwiek wie coś o reklamie powinien rozumieć, że nawet jakby do każdej sztuki dokładali 500-1000zł to i TAK taniej ich to wychodzi niż reklamy na portalach foto ;)

Druga sprawa, to zawyżanie ceny przez ABFoto i FJ. Te aparaty powinny być za 10-11k a wszystko powyżej to po prostu marża. Mają prawo ale fakt,że to sklepy partnerskie Nikona i mają pierwszeństwo w dostawach stawia konkurencję w nie do końca uczciwym miejscu :/

jjj
29-04-2012, 09:33
Ja zamówiłem za 11400zł i też ma być pod koniec maja.

Co do ceny i przepłacania. Czy nie jest aby tak, że to rynek weryfikuje ceny? Jeśli za 12999zł są chętni na aparat to nie ma mowy o przepłacaniu. Przepłacanie z definicji byłoby wtedy gdyby wszędzie stał za 9999zł a ktoś kupił w sklepie x za 12999zł. Tutaj po prostu towar schodzi na pniu i tyle. Zależy mi na dostaniu swojej sztuki i zwisa mi czy zapłacę 10999zł czy 11400zł a jak trzeba by było to i za 12999zł bym wziął ale akurat aż tak mi nie spieszno.

Uwielbiam mentalność polaków w sprawach cen. Jest duuże grono ludzi, która jak raz przez 5min była cena 9999zł nie kupi D800 nawet za 300zł więcej, bo będzie uważała, że jest oszukiwana i nabija kasę cwaniakom ;D Ciekawe jak Ci ludzie tankują albo kupują żywność....

Założę się, że Ci sami ludzie wymagając od sklepów cen najtaniej w Polsce + gratisy + raty 0% w SWOJEJ pracy postępuje totalnie na odwrót. Wszędzie są ataki na "matysiaków" weselnych, bo psują rynek. na duże sieci handlowe, bo niszczą małe sklepiki a w sumie nawet na serwisy i jakość towaru. Naiwnie wierzyliście, że jak lustra stanieją o 50% (kilka lat temu min 3000zł) to jakość wykonania i materiały pozostaną te same? Lol ;]
Nic dodać, nic ująć ;)

krokus66
29-04-2012, 10:55
To rynek reguluje ceny i nikt na to nie ma najmniejszego wpływu.

Jest koniec kwietnia i jakoś nie widać aby produkcja u N szła pełną parą. Obiektywu 24-70 AB Foto nie ma ani 1 sztuki w całej PL!!! Te kilkunastozłotowe obnizki cen nie świadczą o nowych i dużych dostawach a raczej o odzyskiwaniu znacznych kwot finansowych bezproduktywnie zamrożonych przez tak długi okres czasu.

I'm
29-04-2012, 10:59
Zanim zamówiłem w kuplaptopa, napisałem maila z pytaniem o dostępność. 3-4 tydzień maja mają być już sztuki jak dotąd nie zarezerwowane. Co do zbankrutowania to sklep ten dzięki zaledwie 1 produktowi stał się mega znany(nawet nie wiedziałem, że mają oddział we Wrocławiu) a przy okazji wyrobi sobie niezły obrót i pewnie marżę też jakąś(nie tak dużą jak FJ ale co tam). Ktokolwiek wie coś o reklamie powinien rozumieć, że nawet jakby do każdej sztuki dokładali 500-1000zł to i TAK taniej ich to wychodzi niż reklamy na portalach foto ;)

Druga sprawa, to zawyżanie ceny przez ABFoto i FJ. Te aparaty powinny być za 10-11k a wszystko powyżej to po prostu marża. Mają prawo ale fakt,że to sklepy partnerskie Nikona i mają pierwszeństwo w dostawach stawia konkurencję w nie do końca uczciwym miejscu :/

nic dodać nic ująć ;)

kazziz
29-04-2012, 11:44
To rynek reguluje ceny i nikt na to nie ma najmniejszego wpływu.

Jest koniec kwietnia i jakoś nie widać aby produkcja u N szła pełną parą. Obiektywu 24-70 AB Foto nie ma ani 1 sztuki w całej PL!!! Te kilkunastozłotowe obnizki cen nie świadczą o nowych i dużych dostawach a raczej o odzyskiwaniu znacznych kwot finansowych bezproduktywnie zamrożonych przez tak długi okres czasu.

jedną ma... nic więcej nie powiem

natomiast pytanie brzmi - czy to coś nie tak z produkcją, czy coś nie tak z proporcjami dostaw sprzętu do Europy (oraz konkretnie - Polski), Stanów i Azji?

wilk325
29-04-2012, 12:08
jedną ma... nic więcej nie powiem

natomiast pytanie brzmi - czy to coś nie tak z produkcją, czy coś nie tak z proporcjami dostaw sprzętu do Europy (oraz konkretnie - Polski), Stanów i Azji?

Czy Wy zapomnieliście, że jest rok "Olimpijski" - najpierw wszelkiego rodzaju agencje, uznani fotografowie itp; a dopiero na szarym końcu sklepy ( jak starczy ), po olimpiadzie się sytuacja unormuje.

shaolin
29-04-2012, 13:20
http://www.flickr.com/photos/russellbarnes/6960327318/sizes/o/in/photostream/

D800+24PC

klabton
29-04-2012, 21:14
Ja czekam na Nikona D800 zamówionego w kuplaptopa.pl za 10430zł ale powiedzieli mi, że będzie pod koniec maja a nie na początku maja jak wcześniej zostałem poinformowany. Ciekawe czy z powodu niższej ceny zamówionej będą się wymigiwać. Czy ktoś też z was zamówił w kuplaptopa.pl Nikona D800 za tą cenę?

A pytałeś, czy tyle zapłacisz przy odbiorze? ;) bo ja dostałem info, że zmiana ceny jest związana z kursem euro... ;) który w ostatnim okresie jakoś nie szybuje..

NIKOLAY
29-04-2012, 23:02
DżeMtelmeni o pieniądzach nie dyskutuję - oni je MAJĄ ... więc przestańcie już marudzić. Piękna pogoda, idźcie robić dobre zdjęcia tym czym robiliście do tej pory i byliście zadowoleni :)

shaolin
30-04-2012, 04:30
http://www.360cities.net/image/nikon-d800e-iso4000-1-13-f8-sigma8-3-5#-144.18,74.88,86.2 ;)

D800+45PC.
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1021&thread=41372369

Nie pamietam czy to bylo juz...
http://www.flickr.com/photos/kuwahara/7078852345/sizes/o/in/set-72157629798405087/


D800+70-200vr2+TC2.0EIII
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1021&thread=41363913

D800+200/2 i 70-200vr2
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1021&thread=41371914

Tu sie ktos chwali D800E...
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1021&thread=41368457

Daga
30-04-2012, 08:50
macie na a.... dostępny od ręki... :-P

mklonizer
30-04-2012, 08:58
panowie wy tu pitu pitu a kto ma kupić ten kupuje świat nie kończy się na FJ i AB Foto ;)

fotofun
30-04-2012, 10:42
Tu: http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/nikon_d800__e_initial_impressions.shtml
poczytajcie jak sam Michael Reichmann z luminous-landscape rozpływa się nad możliwościami D800/E a zwykle preferował inne firmy niż Nikon.

shaolin
30-04-2012, 13:03
http://www.dslrnewsshooter.com/2012/04/22/d800-moire-solution-on-the-way-from-mosaic-engineering/

terrago
30-04-2012, 17:52
A ja zaplacilem 2229 Euro, bo jednak nie czekalem na D800E :)
Tylko zazdroscic takiej ceny, ja swojego zamowilem w cenie 2665€ ale termin dostawy nieznany. Przy cenach oficjalnych 2899 (Saturn itd) wole troche poczekac...
Moze moj z Twojej wyspy przyplynie? Do Wilhelmshaven wkoncu nie jest daleko... :-D

wawrzek303
30-04-2012, 23:14
Hmmmm z mojej wyspy to raczej nie, chyba ze ktos go przymyci na lad ;) bo bez clowo i bez problemowo wolno wywozic towar do bodajze 400 euro

marszull
01-05-2012, 00:46
Tak spytam, bo mam biznes ;)
czy ktos w warszawie ma d800?
ale nie zamowiony tylko normalnie w domu i go uzywa ;)

ikar39
01-05-2012, 00:52
Na ale drogo już można kupić od ręki 12799zela

TOP67
01-05-2012, 04:45
Hmmmm z mojej wyspy to raczej nie, chyba ze ktos go przymyci na lad ;) bo bez clowo i bez problemowo wolno wywozic towar do bodajze 400 euro

Czyli możesz robić fotki tylko na miejscu? To musisz kupić długie tele ;)

shaolin
01-05-2012, 04:45
Porownanie D800 vs D800E.
http://www.robgalbraith.com/bins/content_page.asp?cid=7-11676-12555

A tu pare strzalow od FM (chociaz malych...).
http://www.fredmiranda.com/forum/topic/1108889

grzegorzant
01-05-2012, 10:10
A tu pare strzalow od FM (chociaz malych...).
http://www.fredmiranda.com/forum/topic/1108889[/quote]

bombastico !! :)

shaolin
01-05-2012, 15:26
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1021&thread=41376313 D800E.

estEban
01-05-2012, 18:55
Mam małe pytanie do posiadaczy D800.
Proszę wybaczyć jeśli troszkę poza tematem, ale nie za bardzo wiem gdzie to przyczepić. Chodzi mi o prostą kwestię: (a nie znalazłem tego w instrukcji PDF) czy można tak ustawić aparat, aby zdjęcia na karcie zapisywały się JPG=10Mpix + NEF 36 Mpix? Dodam, że nie mam na myśli JPG z kopresją "basic" ale RÓŻNĄ rozdzielczość dla JPG i NEFa. Takie rozwiązanie było np. w Olympusie E5. Fajna rzecz - maleńki podgląd w JPG a negatyw z pełną informacją jeśli chce się wywołać "voila" i jest. :)

Hamarama
01-05-2012, 19:36
Mam małe pytanie do posiadaczy D800.
Proszę wybaczyć jeśli troszkę poza tematem, ale nie za bardzo wiem gdzie to przyczepić. Chodzi mi o prostą kwestię: (a nie znalazłem tego w instrukcji PDF) czy można tak ustawić aparat, aby zdjęcia na karcie zapisywały się JPG=10Mpix + NEF 36 Mpix? Dodam, że nie mam na myśli JPG z kopresją "basic" ale RÓŻNĄ rozdzielczość dla JPG i NEFa. Takie rozwiązanie było np. w Olympusie E5. Fajna rzecz - maleńki podgląd w JPG a negatyw z pełną informacją jeśli chce się wywołać "voila" i jest. :)

Jest taka możliwość. Zmieniasz wielkość zdjęcia - ta opcja tyczy się tylko TIFF i JPG. Do wyboru jest 36,2, 20,3 i 9mln. NEF pozostaje bez zmian po wybraniu którejś z opcji.

rafael
01-05-2012, 21:01
ktoś juz sprawdził d800 w boju ślubnym?:)

shaolin
02-05-2012, 06:39
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1021&thread=41394112

grztus
02-05-2012, 08:40
ktoś juz sprawdził d800 w boju ślubnym?:)
Będę miał okazję w najbliższy weekend.

A poniżej link do krótkiego timelapsa (10 minut nagrywania co 2 sekundy dało 10 sekund filmu). Chciałem tylko sprawdzić jak działa ta funkcja, także szału nie ma.

TimeLapse z D800 (http://www.vimeo.com/41376771)

Później wrzucę jeszcze kilka linków do zdjęć z 24-70/2.8G, 70-200/2.8 VR II i 85/1.4D

Czy ktoś z posiadaczy D800 zauważył obicia lustra w miejscu, w którym styka się z "odbojnikiem" matówki przy wędrówce do góry?

Poniżej kilka zdjęć w pełnej rozdzielczości z Nikona D800 (bez "E"), fotki prosto z puszki:

Nikkor 70-200/2.8 VR II
Zdjęcie nr 1 (http://photorent.pl/NikonD800/DSC_0990.JPG), Zdjęcie nr 2 (http://photorent.pl/NikonD800/DSC_1020.JPG)

Nikkor 24-70/2.8G
Zdjęcie nr 1 (http://photorent.pl/NikonD800/DSC_1032.JPG), Zdjęcie nr 2 (http://photorent.pl/NikonD800/DSC_1068.JPG), Zdjęcie nr 3 (http://photorent.pl/NikonD800/DSC_1057.JPG)

Nikkor 85/1.4 D (f/2.0)
Zdjęcie nr 1 (http://photorent.pl/NikonD800/DSC_1160.JPG), Zdjęcie nr 2 (http://photorent.pl/NikonD800/DSC_1161.JPG)

I jeszcze jeden HDR z 24-70mm:
Zdjęcie HDR (http://photorent.pl/NikonD800/DSC_1121.JPG)

Jeśli chodzi o tryb HDR, to moim zdaniem w Canonie 5D mark III jest on zdecydowanie lepszy: przede wszystkim można zdjęcia robić z ręki (w aparacie zostaną wyrównane), ponad to jest więcej opcji kontroli efektu końcowego i można zapisać również zdjęcia składowe, dzięki czemu HDR można złożyć później również na komputerze. W przypadku Nikona D800 można jedynie wybrać krok (1, 2 lub 3 EV), zdjęcia zaś należy zrobić ze statywu lub podparcia, gdyż w puszcze nie zostaną wyrównane.

piotrr
02-05-2012, 15:30
Super! Więcej takich konkretnych postów poproszę od szczęśliwych posiadaczy wymienionej w tytule puszki :)
Dzięki grztus.

shaolin
02-05-2012, 16:45
Pare kurczakow z cropami.
http://www.speich.net/articles/2012/03/31/my-first-bird-photos-with-nikon-d800-and-600mm-f4/

Imaging Resource podzielilo sie w koncu samplami z D800E.
http://www.imaging-resource.com/PRODS/nikon-d800e/nikon-d800eA7.HTM

flakon
02-05-2012, 19:20
To jest nas juz trzech, ktorzy zamowili w kuplaptopa.pl. I pewnie jest duzo wiecej .... Rodzi sie pytanie, czy aby kuplaptopa.pl dostana wystarczajaca ilosc aparatow, aby zrealizowac wszystkie zamowienia. Chyba trzeba miec PLAN B :)

Ja też czekam z nadzieją, że moje zamówienie na D800 w kuplaptopa.pl będzie zrealizowane za 10450,00
Po dzisiejszym zapytaniu o zamówienie dostałem taką odpowiedz:

Po długim weekendzie mamy spotkanie w Nikon Polska w sprawie zamówień na D800. Wtedy ustalimy wszystkie konkrety i wyślemy Panu informację z szczegółami jak zamówienie zostanie zrealizowane, kiedy i za ile

.. najlepsze jest to na końcu "za ile" przecież mam zamówienie ...ręce opadają

ps. ja mam już plan B

terrago
02-05-2012, 19:50
Ale kombinuja, chyba jak zlozyli zamowienie to za okreslona cene? To nie barylka ropy...

Ciekawe, ja zamowilem za 2665€ gdzie cena wszedzie 2899€. Bank potwierdzil zdolnosc kredytowa, tu juz chyba nie ma mowy o zmianie ceny...?

fotouśmieszek
02-05-2012, 20:22
Bałwanów nie brakuje i w Polsce i na nich liczy teraz Fotojoker itp :) ja na razie czekam :)

To normalne,ze cena na poczatku jest wyzsza.Najpierw drenuje sie grubsze portfele.A wlasciciele zasobnych portfeli nie muszą czekać.Po wyczerpaniu sie "targetu" obniza sie cene dla cieniasow portfelowych.Tak zawsze bylo poza sytuacjami wyjatkowymi,kryzysami itepe.
Pamietacie D7000,tez cena "stala" a puszek nie bylo.To takie motywowanie klienta.Albo ktos przystepuje do gry albo czeka.
Ja czekam :P (na wyjazd do USA:mrgreen:

Fotonik
02-05-2012, 21:12
Ja też czekam z nadzieją, że moje zamówienie na D800 w kuplaptopa.pl będzie zrealizowane za 10450,00
Po dzisiejszym zapytaniu o zamówienie dostałem taką odpowiedz:

Po długim weekendzie mamy spotkanie w Nikon Polska w sprawie zamówień na D800. Wtedy ustalimy wszystkie konkrety i wyślemy Panu informację z szczegółami jak zamówienie zostanie zrealizowane, kiedy i za ile

.. najlepsze jest to na końcu "za ile" przecież mam zamówienie ...ręce opadają

ps. ja mam już plan B

Też zamówiłem w kuplapotopa.pl za 10430zł jak mi powiedzieli, że jest to promocja. Więc chciałem skorzystać i zamówiłem i każą mi czekać na koniec maja. Jestem bardzo ciekaw czy też mnie oszukają z ceną :)

Daga
02-05-2012, 21:30
To normalne,ze cena na poczatku jest wyzsza.

oj chyba niższa, niższa :-P, dużo niższa była niż dzisiaj ;)

arturherda
02-05-2012, 21:38
oj chyba niższa, niższa :-P, dużo niższa była niż dzisiaj ;)

Się Wam udało szczęśliwcy :)

Klatka
02-05-2012, 21:56
A poniżej link do krótkiego timelapsa (10 minut nagrywania co 2 sekundy dało 10 sekund filmu). Chciałem tylko sprawdzić jak działa ta funkcja, także szału nie ma.

TimeLapse z D800 (http://www.vimeo.com/41376771)

... ni nie no :) bardzo fajna sprawa i powiem Ci że przyzwoicie wygląda - bardzo przyzwoicie. Do tej pory robiliśmy timelapsy kamerą ale teraz przy tej optyce (mam na myśli szerokie obiektywy) po prostu bajka. Już widzę to niebo przejeżdżające nad mną...

Fotonik
02-05-2012, 23:27
Jednak w sklepie kuplaptopa.pl też mi napisali: Po długim weekendzie mamy spotkanie w Nikon Polska w sprawie zamówień na D800. Wtedy ustalimy wszystkie konkrety i wyślemy Panu informację z szczegółami jak zamówienie zostanie zrealizowane, kiedy i za jaką min. Kwotę.

Kurcze jednak nie można zamówić, skorzystać z promocji i zaklepać sobie cenę tak jak to zrobiłem. Ciekawe co chcieli osiągnąć z tą ceną za 10430zł? Napisze jeszcze do nich.

shaolin
03-05-2012, 02:48
A poniżej link do krótkiego timelapsa (10 minut nagrywania co 2 sekundy dało 10 sekund filmu). Chciałem tylko sprawdzić jak działa ta funkcja, także szału nie ma.

TimeLapse z D800 (http://www.vimeo.com/41376771)

... ni nie no :) bardzo fajna sprawa i powiem Ci że przyzwoicie wygląda - bardzo przyzwoicie. Do tej pory robiliśmy timelapsy kamerą ale teraz przy tej optyce (mam na myśli szerokie obiektywy) po prostu bajka. Już widzę to niebo przejeżdżające nad mną...

Przeciez tajmlapsy mozna robic od kiedy wymyslili MC36 (i jego zamienniki z roznymi wtyczkami do roznych aparatow :D)... ;)


Wtedy ustalimy wszystkie konkrety i wyślemy Panu informację z szczegółami jak zamówienie zostanie zrealizowane, kiedy i za jaką min. Kwotę

:shock:

Tak naprawde to co klienta obchodzi jaka kwote sobie ustala z NP? Zlozyles zamowienie za kwote podana na stronie, jezeli nie sprzedadza w tej cenie to wyjda na maslakow...

Klatka
03-05-2012, 08:29
[QUOTE=shaolin;2805384]Przeciez tajmlapsy mozna robic od kiedy wymyslili MC36 (i jego zamienniki z roznymi wtyczkami do roznych aparatow :D)... ;)

Ale ja leń jestem ;)

PS: Jak się robi tą ramkę do cytatu :/ ? - siedzę i nie mogę sobie tego wykombinować...

shaolin
03-05-2012, 08:48
Na koncu daj [/quote] ;)

terrago
03-05-2012, 09:30
[QUOTE=shaolin;2805384]Przeciez tajmlapsy mozna robic od kiedy wymyslili MC36 (i jego zamienniki z roznymi wtyczkami do roznych aparatow :D)... ;)

Ale ja leń jestem ;)

PS: Jak się robi tą ramkę do cytatu :/ ? - siedzę i nie mogę sobie tego wykombinować...

Klikasz przy cytowanym poscie na "cytuj" i juz masz wszystko w okienku gdzie piszesz tekst

IRROKEZ
03-05-2012, 18:29
Zerknijcie na to! Dla mnie mega!
http://vimeo.com/36326055

terrago
03-05-2012, 19:24
Zerknijcie na to! Dla mnie mega!
http://vimeo.com/36326055

Logujesz sie raz na dwa miesiace? :shock:

Michal_C
03-05-2012, 19:24
Było :) Łącznie z backstagem.

Lailonn
03-05-2012, 20:34
Co do kuplaptopa.pl to czy w razie czego mają w ogóle prawo zmienić cenę towaru już zamówionego? Przecież to co widać na www to oferta handlowa i wątpię by mieli w świetle prawa możliwość podniesienia jej po fakcie.

gro
03-05-2012, 21:13
Czyżby powtórka z rozrywki, podobnie jak z D7000 - http://fstoppers.com/news-nikon-d800-has-confirmed-focusview-finder-issues ?

grztus
03-05-2012, 21:22
Co do kuplaptopa.pl to czy w razie czego mają w ogóle prawo zmienić cenę towaru już zamówionego? Przecież to co widać na www to oferta handlowa i wątpię by mieli w świetle prawa możliwość podniesienia jej po fakcie.
Przeczytaj sobie dokładnie regulamin sklepu, według niego oferta na stronie to "zaproszenie do zawarcia umowy".
Ja w przypadku swojego D800 przerabiałe podobny temat z abfoto, jednakże w ich regulaminie wyraźnie zaznaczono, iż cena po której złożono zamówienie jest wiążąca dla obu stron (próbowali mi zwiększyć cenę, powołałem się właśnie na regulamin i ostatecznie się z tego wycofali).

Jacek_Z
03-05-2012, 21:28
Ja mam z kuplaptopa fakturę pro-forma (na moją firmę). Faktura wystawiona już dawno temu. Faktura nie ma daty do jakiej należy ją opłacić. Nie jest na te chwilę opłacona.
Po tym jak mi ją wystawili to dzwonili i prosili o wpłatę 20%, ale nie uściślili tez daty do kiedy.
Czy to można traktować jako zawarcie umowy i żądać utrzymania tej ceny?
Jeśli tak to gdy będzie towar to opłacę fakturę i będę chciał otrzymać towar.

docxxx
03-05-2012, 21:58
Czyżby powtórka z rozrywki, podobnie jak z D7000 - http://fstoppers.com/news-nikon-d800-has-confirmed-focusview-finder-issues ?

Ale jaja! Mialem to samo przy okazji padniecia mechanizmu lustra (pamietacie moja historie nt. serwisu?)!

cz4rnuch
03-05-2012, 22:00
Z tego co pamiętam to f. proforma nie jest dokumentem księgowym i pełni jedynie funkcję informacyjną, ale dawno temu się o tym uczyłem więc mogę się mylić.

flakon
03-05-2012, 22:09
Jednak w sklepie kuplaptopa.pl też mi napisali: Po długim weekendzie mamy spotkanie w Nikon Polska w sprawie zamówień na D800. Wtedy ustalimy wszystkie konkrety i wyślemy Panu informację z szczegółami jak zamówienie zostanie zrealizowane, kiedy i za jaką min. Kwotę.

Kurcze jednak nie można zamówić, skorzystać z promocji i zaklepać sobie cenę tak jak to zrobiłem. Ciekawe co chcieli osiągnąć z tą ceną za 10430zł? Napisze jeszcze do nich.
ja napisałem znowu i odpisali :
Będziemy starali się by się nie zmieniła – jakkolwiek cena jest w walucie i jest przez to delikatnie ruchoma.
..ciekawy jestem ile ta "delikatność" będzie Nas kosztować ???

2pompony
03-05-2012, 23:32
Ale jaja! Mialem to samo przy okazji padniecia mechanizmu lustra (pamietacie moja historie nt. serwisu?)!

Czy to jest epidemia i wysyp poszczególnych przypadków, czy już przeszło w stały trend i każdy model będzie felerny? Miałem ochotę na D7000, ale na szczęście mi przeszło, potem zacząłem się zastanawiać nad D800 - ale nei wiem, czy nie za szybko...

Lailonn
04-05-2012, 00:35
Nie ma i nie będzie modelu bez wpadek. Pytanie czy każdy egzemplarz ma usterkę i jak podchodzą do naprawy ;)

2pompony
04-05-2012, 00:54
Ja rozumiem, że to są skomplikowane zabawki, ale jakoś do D200 nei słyszałem o jakichkolwiek wpadkach. Owszem, raz się psuło to, raz tamto - jak w kazdym mechaniźmie, ale nie było awarii 'systemowych' że tak powiem, jak w wypadku D7000 i jego autofokusa.

Zaczęło się od słynnego bandingu w D200 (na który Nikon też nei reagował przez długi czas), potem był jakiś czas spokój, a na poważnie zaczęło się od D7000. Jeśli i D800 pójdzie tym śladem, to strach co dalej...

northrop
04-05-2012, 03:36
z nikoncafe

D800 + 400/2.8 + 1.7TC


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.michaelfullana.com/Forum/Fly.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.michaelfullana.com/Forum/Fly2.jpg)

shaolin
04-05-2012, 03:56
Na nikonuser.info pojawilo sie troche obrazkow z D800 i D800E w roznych watkach...

shaolin
04-05-2012, 04:30
Pare cropow z D800E+14-24 i 24/2.8, na roznych przyslonach...

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1030&thread=41411336

DonAlberto
04-05-2012, 17:51
Czepiacie się tych D800 nie mając ich nawet w rękach. Mam bo kupiłem na kilka dni po dostawie. Nie czytałem forum dpreview - zaryzykowałem i kupiłem. Sprawdziłem to i owo przy zakupie - AF, i kilka próbnych strzałów. Aparat zrobił już 1700 zdjęć - wykorzystuje głównie do studia. Przycina się od czasu do czasu na kartach Sandisk Extreme 60 MB/s, na tych starszych Extreme III 30 mb/s jest miodzio. Af - dla mnie krok wstecz z tymi poukrywaniami przyciskami, obsługa jest wolniejsza. Jakość obrazu - nie potrzebowałem ISO 10000 więc jestem mega szczęśliwy - detal to już inny pokazywali.
Nie chlapie olejem, robi zdjęcia i jestem szczęśliwy. (no poza tm spieprzonym wyświetlaczem który kolory ma z d....y. Trochę szkoda że zapłaciłem 11 tyś - bo niektórzy dostali do za 9999 ale patrząc na to co się dzieje to nie żałuje.
Gdybacie o usterkach zamiast konkretnej dyskusji, i oczywiście tak jak z aborcją najwięcej do powiedzenia mają stare 80 latki tak tu ludzie którzy nie widzieli nawet na oczy aparatu.
Wg mnie nie kupicie aparatów za te zamówieone 11400 coś tam, przyjdzie nowa dostawa i jak firma wyczuje, że może sprzedać 13 koło a to zrobi jakiś inny zestaw niż ten co zamówiliście i odwołą wasze zamówienia. Radzę sprzęt kupować - dla tych co mają kasę a dla tych co nie mają czekać do jesieni - bo przy tych opiniach w necie itp to myślę że D800 będą szły jak ciepłe bułeczki w USA, Japonii i zachodniej Europie.

Lailonn
04-05-2012, 20:29
Co do ceny to 11400zł nie jest żadną mega ofertą. Cena rynkowa to 11999zł a sklep typu kuplaptopa ma na bank niższe koszty/marże niż taki redcoon czy rtv. Co do reszty to się zgadzam ;)

Co ciekawe winmar ma od ręki 15 sztuk za 12799 i ani 1 oferty na allegro ;] Widać aż tylu chętnych "grunt to mieć" nie ma

fotouśmieszek
04-05-2012, 20:33
oj chyba niższa, niższa :-P, dużo niższa była niż dzisiaj ;)

Daga nizsza na poczatku ale puszek praktycznie nie bylo.W NYCu tez stoi niska cena za d3200 ale na ...preorder.Ide o zaklad,ze skoczy,wprawdzie mniej w USA niz u nas jak pojawia sie puszki;) I tak wkołoMacieju :-)pozdro

EONOnly
04-05-2012, 21:35
Co ciekawe winmar ma od ręki 15 sztuk za 12799 i ani 1 oferty na allegro ;] Widać aż tylu chętnych "grunt to mieć" nie ma

Na aukcji jest podane, że przybliżony czas realizacji to do 8 dni. Gdyby były od ręki, to chętni pewnie by się znaleźli - FJ jednak kilka sztuk po 13 tysięcy sprzedał.

Kryhu
04-05-2012, 21:49
Na aukcji jest podane, że przybliżony czas realizacji to do 8 dni. Gdyby były od ręki, to chętni pewnie by się znaleźli - FJ jednak kilka sztuk po 13 tysięcy sprzedał.

Czyli wygląda na to, że większa dostawa jest już w drodze.
Skończy się Eldorado i krojenie klientów.
Nikt zdrowy na umyśle w takim małym sklepiku jak Winmar nie zamrozi kasy w kilkunastu takich korpusach żeby się z nimi bujać.
Chyba że towar ciągną z innego źródła niż NP, wtedy może jeszcze trochę nakroją ;)

nowart
04-05-2012, 21:52
Co do ceny to 11400zł nie jest żadną mega ofertą. Cena rynkowa to 11999zł a sklep typu kuplaptopa ma na bank niższe koszty/marże niż taki redcoon czy rtv. Co do reszty to się zgadzam ;)

Co ciekawe winmar ma od ręki 15 sztuk za 12799 i ani 1 oferty na allegro ;] Widać aż tylu chętnych "grunt to mieć" nie ma

Taka cena jest możliwa pod warunkiem przywrócenie pełnych mocy produkcyjnych. Tymczasem puszki brakuje na całym świecie i normalnym jest, że w przypadku tak potężnego deficytu ceny idą w górę.
Co zaś do sąsiadów z winmaru to niestety ale nie mają ani sztuki. Jeśli mieliby od ręki 15 sztuk to jestem pewien, że sprzedaliby je w ciągu jednego dnia. Uwierz mi na słowo, rynek to nie tylko garstka etatowych narzekaczy na forum - wrzuć ogłoszenie z korpusem dostępnym od ręki za 13000zł a jutro będziesz miał pod bramą kolejkę chętnych :)

robin102
04-05-2012, 21:55
(no poza tm spieprzonym wyświetlaczem który kolory ma z d....y. .
A co tam z tymi wyświetlaczami. Chodzi o duży LCD do podglądu zdjęć ? Miałem 3 sztuki D700 i w każdym odcień był minimalnie inny, minimalnie, a jednak zauważalny :( o to chodzi w D800 ?

EONOnly
04-05-2012, 21:58
Czyli wygląda na to, że większa dostawa jest już w drodze.
Skończy się Eldorado i krojenie klientów.
Nikt zdrowy na umyśle w takim małym sklepiku jak Winmar nie zamrozi kasy w kilkunastu takich korpusach żeby się z nimi bujać.
Chyba że towar ciągną z innego źródła niż NP, wtedy może jeszcze trochę nakroją ;)

Aukcja od jakiegoś czasu (chyba od pięciu dni) już wisi, jest opcja "Kup teraz", więc żeby obsłużyć zamówienie złożone zaraz po wystawieniu (biorąc pod uwagę 7 dni czasu realizacji), to na stanie musieliby je mieć... W poniedziałek?

Coś mi się wydaje, że to kolejna oferta typu "zapłać nam dużo pieniędzy, a może uda się nam znaleźć dla ciebie towar" :(

jasiu76
04-05-2012, 21:59
A co tam z tymi wyświetlaczami. Chodzi o duży LCD do podglądu zdjęć ? Miałem 3 sztuki D700 i w każdym odcień był minimalnie inny, minimalnie, a jednak zauważalny :( o to chodzi w D800 ?

http://nikonrumors.com/2012/04/21/nikon-claims-that-the-greenish-d4d800-lcd-screen-is-more-accurate-than-the-d3sd700.aspx/

2pompony
04-05-2012, 22:22
BEZ JAJ! Teraz się okazuje, że się zawiesza (link (http://www.dpreview.com/news/2012/05/04/Nikon-tells-PDN-it-is-looking-at-D4-D800-lockup-bug) lub inny (http://nikonrumors.com/2012/05/03/nikon-acknowledges-the-d4d800-lockup-issue-offers-temporary-fix.aspx/))! To już naprawdę śmieszne i smutne, ile tego jeszcze będzie...

nowart
04-05-2012, 22:27
Naprawdę jeszcze Cię to dziwi, że w dzisiejszych czasach podczas pierwszych miesięcy życia produktu to użytkownicy są pierwszymi beta testerami sprzętów..? :) Przecież tak było, jest i widząc pęd ku jak najszybszemu zarabianiu, będzie jeszcze długo...
Całe szczęście, że w znakomitej większości to drobne problemy usuwane na drodze aktualizacji oprogramowania a nie żmudnej akcji serwisowej ;)

2pompony
04-05-2012, 22:39
Naprawdę mnie to dziwi. Od parasola wartego 12 tysięcy oczekuję, że będzie przetestowany i będzie nie tylko ładnie wyglądał na spacerze, otwierał się gładko i był nieprzepuszczalny dla deszczu. Ma być sprawny.

Czy Nikon przypadkiem nie nabrał niemiłego zwyczaju wypuszczania na rynek niedopracowanego sprzętu i robienia poprawek dopiero jak ludzie coś zauważą? Czy to ju przypadkiem nie robi się normą? Jeśli tak, to bardzo mi się to nie podoba i mówię o tym głośno.

Pawel Pawlak
04-05-2012, 22:41
a mnie nadal ograniczają niedobory sytuacji zdjęciowych a nie D800. Jakiś dziwny jestem ;)

2pompony
04-05-2012, 22:45
Skoro się nie przejmujesz, to świetnie. Ja niestety nie jestem tak bogaty z domu, więc jak wydam 10-11 tysięcy, oczekuję że coś za te pieniądze jednak dostanę. Ja jestem dziwny w 'te strone'.

nowart
04-05-2012, 22:53
Od parasola mógłbyś tego oczekiwać, gdyż budowa jego prosta niczym cepa. Aparaty cyfrowe to dość skomplikowane urządzenia i jak pokazuje rzeczywistość, dopiero kilka milionów rąk prawdziwych użytkowników jest w stanie zweryfikować nawet najdrobniejsze niedociągnięcia. Po ilu miesiącach od daty premiery użytkownicy wykryli przepuszczanie światła w 24-70? Ot taki pierwszy z brzegu przykład, których przeżyliśmy już wiele.
Nie tłumaczę producentów ale skoro to jedynie drobiazgi (których ja również nigdy nie dostrzegłbym , gdybym nie wyczytał o nich na forach, usuwane na dodatek prostą aktualizacją softu) to mogę wykazać odrobinę (ale nie więcej ;) ) zrozumienia.

2pompony
04-05-2012, 22:59
To nie są drobiazgi. Oczekuję po prostu od pewnego poziomu techniki (i ceny) - pewnego poziomu finezji i sprawności. Być może mam za wysokie wymagania i firma Nikon z całym swoim zapleczem, wiedzą i organizacją nie jest zdolna do aż tak wysokiego wyczynu.

Czy mam za wysokie wymagania? Żeby sprzęt się nei wieszał? Żeby miał AF dobry? Żeby mu lustro działało jak trzeba? Naprawdę mam źle w głowei?

EONOnly
04-05-2012, 23:04
To nie są drobiazgi. Oczekuję po prostu od pewnego poziomu techniki (i ceny) - pewnego poziomu finezji i sprawności. Być może mam za wysokie wymagania i firma Nikon z całym swoim zapleczem, wiedzą i organizacją nie jest zdolna do aż tak wysokiego wyczynu.

Apple, mimo ogromu swojego zaplecza i wiedzy, potrafił się wyłożyć na iPhone'ie 4 i to nie na malutkiej sprawie jak zafarb wyświetlacza D800. Albo poziom skomplikowania elektroniki rzeczywiście zaczyna przerastać jej producentów, albo taki model biznesowy bardziej się opłaca.

2pompony
04-05-2012, 23:09
Obawiam się, że to właśnei taki model. Martwi mnie to, bo pieniądze nei przychodzą mi - jak niektórym - łatwo. Że zacytuję: jakiś dziwny jestem...

Daga
04-05-2012, 23:42
dziwne jest to, że narzekają ci, którzy nie mieli aparatu w rękach,
a nie marudzą ci, co robią nim zdjęcia, a nawet są happy :p

2pompony
04-05-2012, 23:43
Przeczytaj sobie wątek o D7000, to się dowiesz kto narzeka. Poczytaj dpreview forum, to tez zobaczysz kto wszczyna alarm.

Lailonn
04-05-2012, 23:45
Tych "usterek" wychodzi coraz więcej a nie było ani jednej noty serwisowej Nikona. Trochę to dziwne...

Co do winmaru, to jak ktoś zauważył aukcja już trochę wisi i w określonym czasie dostawy musieliby je już mieć. Co do samej dostępności, to usłyszałem w ABFoto, że jedna partia(30 sztuk) została sprzedana jednemu facetowi. Trochę to dziwne, bo zazwyczaj sklepy wolą sprzedać 30 osobom po 1(bo np. kupią po karcie czy obiektywie) niż handlarzowi, który nie weźmie nic...

qba87
04-05-2012, 23:48
Martwi mnie to, bo pieniądze nei przychodzą mi - jak niektórym - łatwo. Że zacytuję: jakiś dziwny jestem...

Niestety "trafiłeś" na użytkownika który oddałby nerkę za Nikona i jak widzę od dłuższego czasu każdą negatywną opinię na temat N odbiera jak jakąś rodzinną tragedię :)

ogólnie dystans polecam :)

2pompony
04-05-2012, 23:53
Tych "usterek" wychodzi coraz więcej a nie było ani jednej noty serwisowej Nikona. Trochę to dziwne...


Niestety było jedno wystąpienie oficjalne, nota bene w najbardziej duperelnej sprawie zielonego ekranika. Nikon powiedział oficjalnie, że ten zielony i tak jest bardziej naturalny niż we wszystkich innych modelach, czyli że jest dobrze i finał. Morda w kubeł.

Możecie śie śmiać, ale takie zachowanie też mi się nie podoba.




ogólnie dystans polecam :)

Nie no, pewnie że mogę zasnąć w nocy i ręce mi się z powodu nikona jeszcze nei trzęsą, ale ogólnie nie jestem zadowolony z zaistniałego tryndu, by tak rzec.

qba87
05-05-2012, 00:15
Nie no, pewnie że mogę zasnąć w nocy i ręce mi się z powodu nikona jeszcze nei trzęsą, ale ogólnie nie jestem zadowolony z zaistniałego tryndu, by tak rzec.


Chyba nie zaczaiłeś, że to nie do Ciebie było...

2pompony
05-05-2012, 00:24
OK, to w takim razie mogę to samo powtórzyć 'poza konkursem'.

northrop
05-05-2012, 00:43
Naprawdę mnie to dziwi. Od parasola wartego 12 tysięcy oczekuję, że będzie przetestowany i będzie nie tylko ładnie wyglądał na spacerze, otwierał się gładko i był nieprzepuszczalny dla deszczu. Ma być sprawny.

Czy Nikon przypadkiem nie nabrał niemiłego zwyczaju wypuszczania na rynek niedopracowanego sprzętu i robienia poprawek dopiero jak ludzie coś zauważą? Czy to ju przypadkiem nie robi się normą? Jeśli tak, to bardzo mi się to nie podoba i mówię o tym głośno.

To zamiast D800, kup sobie F3. Widzisz roznice?

2pompony
05-05-2012, 00:50
Gdzie się lęgną takie geniusze?

Dlaczego mam kupować F3 a nei B15? A czy literka W67 jest gorsza? Co to w ogóle ma do rzeczy?

northrop
05-05-2012, 01:04
To ma do rzeczy, ze w obecnych czasach kupujesz nie tyle aparat, co zaawansowany komputer z lista dodatkow, ktora mozna by wymieniac dobrych kilka minut. Jesli nie dopuszczasz do siebie mysli, ze cos stworzone przez czlowieka moze miec jakies wady, to proponuje polegac na sprzecie, ktory tych wynalazkow ma jak najmniej. Komfort psychiczny Ci to na pewno zapewni. Mniej "fajerwerkow" rowna sie z mniejsza mozliwoscia, ze cos bedzie nie tak.

2pompony
05-05-2012, 01:11
Oczywiście wiem, że dawniej robiono sprzęty na lata, bo były mniej skomplikowane. Mam z osiemdziesiąt lustrzanek, część z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, i wszystkie działają. Ale to nei jest dobry sposób, żeby mówić na poważnie: nie podoba się nowe? Kup starsze i prostsze. Widzisz, tłumaczenie wad jakiegoś produktu - idź i kup coś prostszego, a najlepiej łopatę to nie jest mój ulubiony sposób rozumowania.

Zdaję sobie sprawę, że takie body to skomplikowana rzecz. Tym bardziej chcę, żeby ktoś kontrolował co robi, bo wygląda mi na to, że producent lekko już stracił nad tym kontrolę i dryfuje udając, że wszystko jest w porządku.

Jacek_Z
05-05-2012, 01:16
Zalecam ciut więcej luzu, panowie.

Niestety było jedno wystąpienie oficjalne, nota bene w najbardziej duperelnej sprawie zielonego ekranika.
Dla mnie ocena koloru nie jest taka duperelna, nawet na LCD. Na szczęście w D800 jaki ma kolega nie widzę jakiegoś odstępstwa od normy. Kolory są normalne, nie wpadają w zieleń.

northrop
05-05-2012, 01:20
No ale skoro Nikon oswiadczyl, ze z A czy B jest problem i dal szybka naprawde do czasu gdy rozwiaze problem na dobre, to jak mozna to nazwaz "...udajac, ze wszystko jest w poszadku."? Nikt tu nic nie udaje. I dalej kontynuujac ten temat... ile jest tych puszek co sie zacina, a ile zostalo wyprodukowanych? Nawet przy 99% skutecznosci, przy 30,000 produkowanych sztukach na miesiac dalej masz 300 tych "zepsutych". Jaka elektroniczna produkcja jest kompletnie wolna od jakichkolwiek wadliwosci?

Zalecam ciut więcej luzu, panowie.

Kazdy dostanie po D800 do reki, to przestanie pisac, bo bedzie zdjecia robic... a teraz.. no cuz.. czekamy :D

2pompony
05-05-2012, 01:26
Dla mnie ocena koloru nie jest taka duperelna, nawet na LCD.

Bądźmy szczerzy, akurat ten zielony kolor, choć może drażnić, to nie jest jakieś wielkie halo. I tak większość robi w RAWach, WB ustawia post factum i na ekranei ogląda tylko histogram, przepały i ostrość. No i kadr. Kolorem LCD bym się tak nei przejmował. Ot, kolejna niedoróbka, z którą można spokojnie żyć.

Ale reszta niedoróbek? Powiecie, że zwisy są proste do naprawy, wystarczy wyjąć baterię na chwilkę i proszę: odwiesza się. Tylko czy będziemy udawać, że to normalne?




Jaka elektroniczna produkcja jest kompletnie wolna od jakichkolwiek wadliwosci?

Ja nie mówię o wadliwości. Wszystko się psuje, przecież to jasne. Ja mówię o wadach wszczepionych, typu D7000 - wady są, a jakoby ich nie było. Serwis milczy, firma siedzi cicho, pełen spokój.

Na poważnei myślę, że nie dopilnowali, bo chcieli za szybko i stąd efekt. Doszło do tego, że się człowiek będzie bał kupić nowej rzeczy, tylko będzie musiał czekać na to, co powie rynek i jakie wady znjadzie.

Jacek_Z
05-05-2012, 01:29
.. I tak większość robi w RAWach, Należę do mniejszości. Generalnie często nie mam powodu by sięgać po RAWy, zadowalam się jpg.

2pompony
05-05-2012, 01:34
No to akurat Ty masz problem, przyznaję. CZyli znów niby duperel urasta jednak do większej rangi.

northrop
05-05-2012, 01:35
Na koniec dnia... wole wyjac baterie w D800 niz miec nie szczelna puszke Canona ;)

2pompony
05-05-2012, 01:38
NA razie wyjmujesz baterię, obyś za chwilę nei musiał poprawiać pracy lustra paznokciem. :) Trend jest taki, że już niewiele by mnie zdziwiło.

mOSAd
05-05-2012, 06:06
Proponuję zakup czegokolwiek bardziej skomplikowanego. Na przykład lodówki. Która tak naprawdę jest banalnym urządzeniem. Ale by kupić cichą, niezawodną, solidnie wykonaną, z sensownym rozłożeniem elementów w środku, cenowo atrakcyjną i spełniającą jeszcze kilka drobnych warunkow, to musisz się bardzo mocno naszukać. A i tak się okaże, że możesz źle trafić. Akurat jestem po remoncie. Jakość - a dokładniej kontrola jakości - głupich farb, gruntów czy fug jest taka, że szkoda w ogóle temat poruszać. Niestety jest to nieunikniony trend. Jeżeli szukasz perfekcyjnych przedmiotów czy narzędzi, należy szukać w rejonie, często o rząd droższym. D800 i inne aparaty będą awaryjne, bo bardziej się to opłaca, niż dokładna kontrola jakości. Nie ma też czasu na dopracowywanie konstrukcji mechanicznej (a często nawet oprogramowania), jak to miało miejsce w ubiegłym wieku. Postęp jest tak szybki, że cykl życia produktu to mgnienie oka. Myślisz, że za 15 lat kupisz części zamienne do D800? Nie będzie się opłacało by go serwisować - kupisz inny lepszy w to miejsce. Też z wadami i niedopracowany. Ale mimo to lepszy. Tak to dziś działa. Są chętni - są producenci.

tomek67
05-05-2012, 06:26
Na poważnei myślę, że nie dopilnowali, bo chcieli za szybko i stąd efekt. Doszło do tego, że się człowiek będzie bał kupić nowej rzeczy, tylko będzie musiał czekać na to, co powie rynek i jakie wady znjadzie.
Ja to już tak mam.
Kiedyś jak kupowałem TV, aparaty, nowe samochody to nie miałem nigdy żadnych problemów, nie wiedziałem co to serwis.
Tak około 5 lat temu zaczęło się.
Nowe Polo dwa razy mi się rozkraczyło na trasie.
Nowy TV LCD Samsunga padł po miesiącu z zapachem spalenizny.
Podobnie aparat Fuji wyzionął ducha wkrótce po zakupie.
W pracy gdy kupiliśmy kilkadziesiąt Nokii ze dwa lata temu to dosłownie wszystkie wymagały serwisu.
Najgorsze jest to, że w 50% przypadków serwis/ producent robi totalną ściemę.
Zwłaszcza jeśli wada jest z tych co da się wmówić, że "ten typ tak ma".
Trochę mi żal tych czasów gdy jak kupowało się produkt renomowanej firmy to miało się spokój na lata.
Oczywiście wtedy też się problemy zdarzały, ale był to naprawdę znikomy margines.

Fatman
05-05-2012, 08:58
NA razie wyjmujesz baterię, obyś za chwilę nei musiał poprawiać pracy lustra paznokciem. :) Trend jest taki, że już niewiele by mnie zdziwiło.

Można jeszcze inaczej, o czym napisał Nikon w jakimś tam oświadczeniu:

To immediately resolve this issue, users can turn off both the 'Highlights' and 'RGB Histogram' display options in the 'Playback Display Options' sub-menu found in the 'Playback' menu.

Nikon oficjalnie przyznał się do 2 problemów z D800 (co jest dla mnie niesamowite :) ) -niewyłączanie się aparatu oraz problem z "rozmytym" wizjerem.

Pawel Pawlak
05-05-2012, 09:56
licznik w moim d800 przekroczyl wartosc 5500. Poza kilkoma zwisami w czasie wlaczania podgladu (pomoglo off/on), nie zaobserwowalem nic niepokojacego, czego nie znalbym z innych moich aparatow. Pewnie jestem dziwny, e jakos specjalnie mnie to nie rusza.

Bartekolo
05-05-2012, 10:21
Byle Af dobrze działał to będzie git:p:!:

fafniak
05-05-2012, 10:30
Nie no.... :)
To jakiś żart?
Czy tak głęboko sięga wszechobecna indoktrynacja przez korporacji że nawet użytkownicy mocno zaawansowani dopuszczają niesprawność sprzętu wypuszczonego z fabryki??? Ludzie przecież to jest jakaś paranoja!!!

2pompony
05-05-2012, 10:38
Ludzie przecież to jest jakaś paranoja!!!

Na to Ci powiedzą - kup sobie lodówkę, też padnie. Ergo - przecież to normalne.

WIdać pozostanę niedzisiejszy, ale się nei chcę z taką normalnością pogodzić.

Pawel Pawlak
05-05-2012, 10:41
w moim przypadku jest to tylko wartosciowanie. Nic co mnie otacza nie jest idealne. niedoskonalosc d800 jest tak drobna i dla mnie tak malo uciazliwa, ze nie martwi mnie, zwlaszcza w zestawieniu z zaletami tego body. Poza tym jest blad ktory na pewno zostanie poprawiony w FW :)

grzegorzant
05-05-2012, 10:43
Poza tym jeśli jakaś firma określa cenę za produkt, to chyba licząc ma na myśli sprzęt BEZ USTEREK.
Jeśli do usunięcia tych usterek potrzebna jest jakaś droższa technologia/nadzór/czas, czy inne wydatki to niech ustali cenę na trylion jenów - ale niech zrobi sprzęt sprawny !
W tym wypadku występujemy (potencjalni nabywcy) w roli królików, na co mimo Że N ma to w dupie, się nie zgadzam. No chyba, że będzie specjalna notka w manualu o cenie nie wspomnę.
Swoją drogą wszystko idzie na psy byle kasa się zgadzała.
Zaznaczam, że też teoretyzuję na podstawie plotek :)

terrago
05-05-2012, 11:22
Przeciez takie praktyki sa niemal juz w kazdej dziedzinie i nie od dzis.
Samochody bezpieczniej kupic wyjsciowy model a nie nowo wchodzacy na rynek. Zreszta auta kupuje sie dwa razy - raz w salonie a pozniej przy serwisie.
Sprzet Rtv, zwlaszcza telefony i tv, konsole tv.
Zawsze mnie zastanawialo czy rzeczywiscie taniej jest jakis procent klientow do serwisu przywolac ale wypuscic dany sprzet przed konkurencja niz go doglebnie przetestowac. Znakomita wiekszosc do serwisu nie poleci bo uzna ze tak ma byc/nie warto itd. Widocznie jednak lepiej oplaca sie miec darmowych betatesterow w postaci pierwszych klientow....

Rafał_Sz
05-05-2012, 15:47
Czy to jest epidemia i wysyp poszczególnych przypadków, czy już przeszło w stały trend i każdy model będzie felerny? Miałem ochotę na D7000, ale na szczęście mi przeszło, potem zacząłem się zastanawiać nad D800 - ale nei wiem, czy nie za szybko...
Mam to samo. Miałem (w końcu) przejść na pełną klatkę, ale po moich bojach z D7000 i tym co tu przeczytałem, to już nie wiem co zrobić. Na razie poczekam no rozwój sytuacji.

Na marginesie, mam D50, które ma 115 000 klapnięć i D300 z 40 000 machnięciami lustrem. Zero problemów. D7000 - szkoda mi nawet pisać...

mOSAd
05-05-2012, 16:41
Możecie się nie godzić z rzeczywistością i tupać nóżką. To jednak nic nie da. Natomiast macie prawo odmowy zakupu i to jedyne co tak naprawdę można zrobić. A skoro ludzie kupują, to znaczy, że się godzą na taki stan rzeczy. I tyle. Chcesz kupić baterię umywalkową? Proszę bardzo. Możesz wydać 50 złotych, 300, albo 1000 i więcej. Ta droższa ma większą szansę pożycia dłużej i sprawnego działania, a także bezproblemowego serwisu. Jednak dopóki są nabywcy na zacinające się, zgrzytające, blokujące się najtańsze baterie - dopóty będą produkowane. Z aparatami też tak w pewnym sensie jest. Kupuj Leikę albo któryś ze średniaków. Pewnie są bardziej dopracowane. A jak się chce masówki, to trzeba się liczyć z masową jakością i pędem by wyprzedzić konkurencję. Są firmy, które dopracowują produkty i sprzedają ich mniej. Nikon wypadł z ich grona jakiś czas temu.

Rafał_Sz
05-05-2012, 16:52
Ale ja tu nie mam co się godzić albo nie godzić na taki stan rzeczy. D800 miałby na siebie zarabiać, taki dodatkowy przychód w mojej firmie "przy okazji". . Ale jakby to miał robić, skoro D7000 spędziło w sumie w serwisie prawie 3 miesiące? Nie ma miejsca na takie przerwy w fotografii zarobkowej, NPS sprawy nie rozwiązuje.

mOSAd
05-05-2012, 20:53
No to nie kupuj D800 i po kłopocie. Jest tyle sprawdzonych korpusów.

Fatman
05-05-2012, 21:43
No to nie kupuj D800 i po kłopocie. Jest tyle sprawdzonych korpusów.

No właśnie z tym jest problem........... będzie kompromis i tyle.
D3/D700 -fajne i sprawdzone -ale stare, chcę więcej, lepiej. 5D Mk 3 fajne, szybkie ale z kupą w cieniach na ISO 100. D800 fajny, podoba mi się, ale boję się serwisu.........

tomek67
05-05-2012, 21:44
Ale ja tu nie mam co się godzić albo nie godzić na taki stan rzeczy. D800 miałby na siebie zarabiać, taki dodatkowy przychód w mojej firmie "przy okazji". . Ale jakby to miał robić, skoro D7000 spędziło w sumie w serwisie prawie 3 miesiące? Nie ma miejsca na takie przerwy w fotografii zarobkowej, NPS sprawy nie rozwiązuje.
Mi od kilku lat się marzy amatorska lustrzanka z jasnym obiektywem.
Stało się to od czasu gdy bawiłem się kilka dni Canonem 450D z 50mm 1.8.
Był całkiem ok jak na tę klasę wszystko działało poprawnie.
Chciałem lepszy i kupiłem Nikona. Chyba łącznie z 5 razy zaliczyłem serwis z kalibracją AF.
Nic to nie dawało z tego co się od nich dowiedziałem to kalibrują przy 2.8 nawet jasne stałki.
Wkurza mnie to, ze jeśli z D5000 i 85mm 1.8G chcę ostre zdjęcie to albo muszę mocno przymknąć,
albo Live View.
Ostatnio spytałem o to serwis Canona to mnie prawie wyśmiali.
Ustawiają wszystkie obiektywy na pełnej dziurze.
Chyba kupię sobie podobny sprzęt konkurencji.
D700 oczywiście pozostawię.
To chyba jedyny sposób, nie kupować sprzętu od firm co totalnie lekceważą klientów.
Po prawdzie teraz prawie wszystkie firmy schodzą na psy.

Hamarama
05-05-2012, 22:16
Żeby nie było samych negatywnych opinii to napiszę, że moja d800 ma 500zdjęć na koncie i puki co, nie zauważyłem w/w przypadłości. Na pewno AF trafia jak trzeba. Na bocznych też. Zawiesić jeszcze się nie zawiesiła. Akumulator też nie był z serii wadliwej.

Fatman
05-05-2012, 22:31
D800 mojego kolegi nie ma zielonkawych przebarwień na LCD (porównane z moim D3 i jego D700), AF trafia idealnie (czujniki z lewej, po środku i z prawej), nie trzeba było kalibrować szkieł (na razie 3 jakie posiada). Aku wymienili mu od ręki, aparat raz mu się nie chciał wyłączyć.

terrago
05-05-2012, 23:17
Moglbys podac podac z jakiej serii pochodzi? Kilka pierwszych cyfr?

Fatman
05-05-2012, 23:25
Jutro postaram się zdobyć nr seryjny -w każdym razie to jeden z pierwszych D800 jaki dotarł do naszego kraju.

krokus66
06-05-2012, 11:02
W moim D800 nie widzę przebarwień na LCD, jest on dla mnie funkcją pomocniczą. Akumulator miałem wadliwy, wymieniłem bez żadnego problemu w sympatycznym i życzliwym FJ.

Co by nie było, iż tylko chwalę. Z dwóch rzeczy jestem niezadowolony:
1. Przełącznik M na AF wystaje i bardzo lubi przeskakiwać na AF.
2. Analog F70 wydawał mi się, że zbyt głośno pracuje. Godziłem się, gdyż był to model amatorski. D800 hałasuje jak kałasznikow. Ptaszyna z odległości 6-7 metrów od razu usłyszała i się trochę wystraszyła.

deep
06-05-2012, 11:22
2. Analog F70 wydawał mi się, że zbyt głośno pracuje. Godziłem się, gdyż był to model amatorski. D800 hałasuje jak kałasznikow. Ptaszyna z odległości 6-7 metrów od razu usłyszała i się trochę wystraszyła.

Głośniej klepie niż D700? masz porównanie?

krokus66
06-05-2012, 11:59
Głośniej klepie niż D700? masz porównanie?

Nie mam żadnego porównania. W F70 mnie hałas denerwował względem poprzednich modeli. Nie ma jednak żadnego porównania z D800.
Jeśli będziesz w Łodzi, to możemy się umówić i się pobawisz. Mam dodatkowo 3 zoomy i kilka stałek N.

jac45m
06-05-2012, 12:05
ja też mam jeden z pierwszych modeli D800 i wydaje mi się, że wyświetlacz jest OK, a przynajmniej jakoś nie zauważyłem, aby mi kolory przeszkadzały. Po kilku tygodniach jestem b. zadowolony. Wielkość plików jeszcze trochę mnie przeraża :), ale z drugiej strony daje to świetne możliwości cropu dla mniejszych formatów - to mi się już bardzo podoba.

Natomiast ktoś kilkanaście wątków wcześniej napisał coś o "odbiciach" na lustrze. Otóż, u mnie jest już widoczna mała podłużna "ryska" na dole lustra, która powstaje zapewne wskutek uderzania lustra o jakąś krawędź aparatu. Na razie się tym nie przejmuję, bo pewnie na jakość zdjęć to nie wpływa (no i nie mam czasu oddać go do serwisu, bo nie wiadomo jak długo będą go trzymać...). Ale może dlatego jest taki głośny, bo lustro klapie w obudowę :) ?

Maciek N
06-05-2012, 12:06
d700 względem głośności bije chyba wszelkie rekordy. D800 też jest głośny ale jednak trochę ciszej. Ocena subiektywna...

Fatman
06-05-2012, 12:21
Natomiast ktoś kilkanaście wątków wcześniej napisał coś o "odbiciach" na lustrze. Otóż, u mnie jest już widoczna mała podłużna "ryska" na dole lustra, która powstaje zapewne wskutek uderzania lustra o jakąś krawędź aparatu.

W D700 też pojawia się taka "ryska" na lustrze. W D3 zaraz sprawdzę ;-)

Pawel Pawlak
06-05-2012, 12:46
WMgawka w d800 wydaje mi się cichsza niż d700 czy d300. Ptaki płoszą się bardzo róznie i niekoniecznie zależy to od migawki. Tak naprawdę nie sądzę żeby było można jednoznacznie powiedzieć dlaczego się płoszą a dlaczego nie ;) Są sytuacje, gdzie jakikolwiek odgłos słyszany z kilkudziesięciu metrów powoduje panikę wśród latających, a są sytuacje w których te same ptaki dają się fotografować z 3-5m nie reagując na migawek, a nawet na rozmowę telefoniczną czy klaskanie :) Oczywiście piszę o dzikich ptakahc w naturalnym środowisku.

Henio Jawa
06-05-2012, 12:49
Nie mam żadnego porównania.

To może zabierz się na forumowy wyjazd do Toskanii na początku czerwca i tam dokonamy niezbędnych porównań:-)

jac45m
06-05-2012, 13:40
W D700 też pojawia się taka "ryska" na lustrze. W D3 zaraz sprawdzę ;-)

w moim D700 taka nie występowała

krokus66
06-05-2012, 15:20
To może zabierz się na forumowy wyjazd do Toskanii na początku czerwca i tam dokonamy niezbędnych porównań:-)

:-D
Czytam ten Wasz wątek i podobają mi się te Wasze plany. Toskania mi się marzy i jestem do niej przygotowany. Do Toskanii na pewno pojadę i wiem nawet z kim.:-D Jednak mimo zaległego urlopu nie wiem czy w tym roku gdziekolwiek pojadę.

Ryska mnie dziwi.
Czy projekt mógł zakładać, że lustro będzie uderzać o coś twardego i ostrego? Nie bardzo to rozumiem.

2pompony
06-05-2012, 19:27
Amazon zaczął kasować złożone zamówienia na D800. Oficjalny powód to niskie dostawy z fabryki.

Znowu mieli powódź w Tajlandii, czy tym razem zalało ich co innego?