PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzęt audio... kolumny, wzmacniacze, kable itp. bajery.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

nikoniarz
13-09-2014, 16:10
Tak sądziłem, że ta dyskusja nie będzie miała sensu co właśnie potwierdziłeś ;)

Jacek_Z
13-09-2014, 16:10
Jeśli by tak było, byłby jakiś sprzęt który jest najbliższy neutralności. Dlatego pytam jaki to sprzęt? ;)
Moment. To ty napisałeś to co wytłuściłem. Stwierdziłeś, że marka ma sprzęt referencyjny, a teraz mnie pytasz jaki to sprzęt? No ten, o którym mówisz ;)

Tu chodzi o parametry, wiec całkiem możliwe, że patrzą na pomiary prądu. Na oscyloskop itp mierniki.

mir
13-09-2014, 16:17
Mają własny, dedykowany wzmacniacz, jako źródło może służyć dowolny dobry odtwarzacz CD.
Teraz to Ty piszesz bzdury, dźwięk będzie tak dobry jak dobre będzie jego źródło, począwszy od stołu mixersiego w studio i kto przy nim siedzi. A co do neutralności/naturalności sprzętu to jeszcze takiego nie wyprodukowali.

nikoniarz
13-09-2014, 16:18
Moment. To ty napisałeś to co wytłuściłem. Stwierdziłeś, że marka ma sprzęt referencyjny, a teraz mnie pytasz jaki to sprzęt? No ten, o którym mówisz ;)

Tu chodzi o parametry, wiec całkiem możliwe, że patrzą na pomiary prądu. Na oscyloskop itp mierniki.

Przeczytałem to co wtedy napisałem. Zabrakło jednego słowa: "każda marka inaczej interpretuje swój sprzęt referencyjny. Nie ma sprzętu który zagra świetnie wszystko. Tak samo jak nie ma aparatu który nada się do wszystkiego najlepiej.


Teraz to Ty piszesz bzdury, dźwięk będzie tak dobry jak dobre będzie jego źródło, począwszy od stołu mixersiego w studio i kto przy nim siedzi. A co do neutralności/naturalności sprzętu to jeszcze takiego nie wyprodukowali.

Dokładnie. Nie każdy dobre źródło gra tak samo. A skoro gra inaczej, to przełoży się to na dźwięk finalny.

ecml
13-09-2014, 16:29
Teraz to Ty piszesz bzdury, dźwięk będzie tak dobry jak dobre będzie jego źródło, począwszy od stołu mixersiego w studio i kto przy nim siedzi.
To oczywiste, dlatego sprzęt testuje się na dobrze zrealizowanych nagraniach. Co konkretnie jest bzdurą?



A co do neutralności/naturalności sprzętu to jeszcze takiego nie wyprodukowali.
Nigdzie nie napisałem, że wyprodukowano sprzęt, który gra idealnie neutralnie, choć największe uszy świata nie raz nie potrafiły odróżnić fortepianu na żywo od odtwarzanego. Do takiego efektu się właśnie dąży przy produkcji sprzętu najwyższej klasy.

mir
13-09-2014, 17:43
Chodził konkretnie o część zdania że wystarczy jakiekolwiek dobre cd. Miałem okazje kilka razy słuchać senków z dedykowanym do nich wzmacniaczem lampowym i za każdym razem grało to inaczej zależnie od cd z tego co pamiętam była wadia, jakiś mark levinson i chyba mac ale głowy nie dam sobie uciąć. Co do rozróżnienia fortepianu na żywo a odtwarzanego to pewno się orientujesz że jest to instrument chyba najtrudniejszy do odtworzenia dla sprzętu hifi czy hi end. Bardzo dużo bywam na koncertach bluesowych, rockowych, nawet jazzowy więc mam spore porównanie.

.:Gerard:.
14-09-2014, 00:08
Przyjechały w końcu moje kolumienki, teraz mam ogromny dylemat
czym to napędzić ?
Zastanawiam sie o Marantz-ie używce na pewno z DVD bo lubię koncerty oglądać, całość w cenie do 1500-2000 €


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://zapodaj.net/images/5de4fb420aca9.jpg)

ecml
14-09-2014, 08:59
Chodził konkretnie o część zdania że wystarczy jakiekolwiek dobre cd.
Może faktycznie zbyt duże uproszczenie, pisząc "dobre" miałem na myśli dobre a nie jakiekolwiek. Ale żeby mnie zaraz za to "bzdurą" okładać? ;)



Miałem okazje kilka razy słuchać senków z dedykowanym do nich wzmacniaczem lampowym i za każdym razem grało to inaczej zależnie od cd z tego co pamiętam była wadia, jakiś mark levinson i chyba mac ale głowy nie dam sobie uciąć.
Widzisz, ja też mam odrobinę doświadczenia. Różne dobre słuchawki gościły u mnie od ponad 20 lat. Miałem też trochę różnych McIntoshy, trochę się nasłuchałem. Ostatni zestaw Maca (notabene wart nominalnie ok. 50000zł (wiem, że kasa nie gra, ale to żeby uświadomić Ci, że to nie było byle co)) sprzedałem kilka lat temu: http://www.hi-fi.com.pl/forum/8-sprzedam/22326-zestaw-mcintosh-wzmacniacz-cd-dvd-razem-lub-osobno.html



Co do rozróżnienia fortepianu na żywo a odtwarzanego to pewno się orientujesz że jest to instrument chyba najtrudniejszy do odtworzenia dla sprzętu hifi czy hi end. Bardzo dużo bywam na koncertach bluesowych, rockowych, nawet jazzowy więc mam spore porównanie.
Też bywam na koncertach, też wiem, co jest trudne dla sprzętu. Uważam, że fortepian to pikuś w porównaniu do koncertów organowych, zwłaszcza dobrze zrealizowanych technicznie. Może uda Ci się jeszcze gdzieś kupić taką płytkę: http://www.bokszczanin.pl/jan%20bokszczanin.p%B3yta.php?iid=35 Technicznie, nagranie na najwyższym światowym poziomie - wyciska sok z elektroniki, kolumn i pomieszczenia. Merytorycznie też bajka - Komeda + organy + piękny, kobiecy wokal... Gorąco polecam!

ecml
14-09-2014, 09:17
Przyjechały w końcu moje kolumienki, teraz mam ogromny dylemat
czym to napędzić ?
Zastanawiam sie o Marantz-ie używce na pewno z DVD bo lubię koncerty oglądać, całość w cenie do 1500-2000 €


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://zapodaj.net/images/5de4fb420aca9.jpg)
Nie widać fotki ;]

Co do elektroniki Marantza, hmmm, dwie linie (dwu i czterocyfrowe) różnią się od siebie pod względem jakości grania o lata świetlne. Zakładam, że interesują Cię niższe półkowo modele. Odtwarzacze Marantza od zawsze były udane i cenione, prawie wszystkie modele, ale wzmacniacze... Miałem kilka z PM8004 na czele i rewelacji niestety nie było. Jeżeli zależy Ci na komplecie od jednej firmy, ja bym jednak szukał gdzie indziej - z popularnych (takich do odsłuchania w normalnych sklepach), np.: Rotel, NAD, Musical Fidelity.

Z drugiej strony, za ok. 2000 euro, biorąc pod uwagę używany zestaw (wzmacniacz stereo i CD) to można już delikatnie o Hiendowe klocki zahaczyć. Tylko do tego potrzeba trochę wiedzy, kontaktów i cierpliwości. Nie wiem czy masz na to czas i ochotę...

fafniak
14-09-2014, 09:46
Z nowych klocków to z czystym sumieniem mogę polecić audiolaba 8200 (cd i wzmacniacz)
Lub exposure 2010 (CD) i dorwać uzywany z seri 30xx

ecml
14-09-2014, 09:57
Z nowych klocków to z czystym sumieniem mogę polecić audiolaba 8200 (cd i wzmacniacz)
Lub exposure 2010 (CD) i dorwać uzywany z seri 30xx
Dobry pomysł, tylko z odsłuchem nie będzie łatwo...

.:Gerard:.
14-09-2014, 11:29
Nie widać fotki ;]


wstawiaj jeszcze raz zdjęcie


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.gerard-fotos.de//mediapool/133/1337517/images/Eigene_Bilder_2/DSC_4588.JPG)

Marcin, podoła ten Audiolab ?




Z drugiej strony, za ok. 2000 euro, biorąc pod uwagę używany zestaw (wzmacniacz stereo i CD) to można już delikatnie o Hiendowe klocki zahaczyć. Tylko do tego potrzeba trochę wiedzy, kontaktów i cierpliwości. Nie wiem czy masz na to czas i ochotę...

W dzień będzie mi ciężko ale muszę sie zorganizować na odsłuch gdzies, trochę na pewno poczytam w necie

ecml
14-09-2014, 11:49
Teraz widać, ładnie to wygląda :)

Pamiętaj, że kolumny potrzebują trochę miejsca, że aby powstała przestrzenna scena w stereo wszystko musi być symetrycznie akustycznie - odstępy od ścian, dogięcie, odległość do słuchacza. Szkoda żeby się potencjał marnował :)
http://audiosystem.com.pl/pozycjonowanie/

Co do Audiolaba, to wcale nie jest takie chucherko na jakie wygląda. Sprawdź przebieg impedancji kolumn, jeżeli nie ma gwałtownych skoków w okolice 2 ohmów to spoko.

.:Gerard:.
14-09-2014, 12:27
Teraz widać, ładnie to wygląda :)

Pamiętaj, że kolumny potrzebują trochę miejsca, że aby powstała przestrzenna scena w stereo wszystko musi być symetrycznie akustycznie - odstępy od ścian, dogięcie, odległość do słuchacza. Szkoda żeby się potencjał marnował :)
http://audiosystem.com.pl/pozycjonowanie/

Co do Audiolaba, to wcale nie jest takie chucherko na jakie wygląda. Sprawdź przebieg impedancji kolumn, jeżeli nie ma gwałtownych skoków w okolice 2 ohmów to spoko.


Kiedyś się w bawiłem w audio hi-fi, te kolumny posiadam kilkanaście lat a ostatnie 9 lat stały u mojego kumpla który przechowywał i pielęgnował je dla mnie odkąd wyjechałem z Polski
Miejsce jest, nie jest to oddane na zdjęciu ale dla wyobrażenia opisze ze pokój wysokości ok.2,40m, sub i cale bose, polka z pod i prawej TV wywalę, przesunę to z lewej pod spod, TV 52" się psuje i pewnie niedługo zawita 65" którego przewieszę bardziej na środek

Chciałbym jak najmniej klocków,
opcja 1. wzmacniacz,cd/dvd, DAC
opcja 2. receiver, cd/dvd

Na razie sledze, czytam opinie,
znalazłem takie stronki z używkami, podaje może komuś sie przydadzą.
http://www.audio-markt.de/
http://kleinanzeigen-tipps.kalaydo.de/audio-und-hifi/audio-und-hifi-high-end_2.html

mbodniak
14-09-2014, 13:23
Nie za duże te kolumny na to pomieszczenie? Jaki metraż? Ja bym tam podstawki widział...

.:Gerard:.
14-09-2014, 13:39
Nie za duże te kolumny na to pomieszczenie? Jaki metraż? Ja bym tam podstawki widział...

To pomieszczenia ma 50m2 z kawałkiem
na zdjeciu lewa kolimna stoi na srodku pomieszcienia, metr drzwi metr jadalnia, pseudo studio dl. 3m

ecml
14-09-2014, 15:10
To pomieszczenia ma 50m2 z kawałkiem
To wiele zmienia. Potrzebujesz jednak jakiegoś dużego wzmacniacza.

mbodniak
14-09-2014, 17:12
Oj, to fakt, parę metrów jest i trzeba będzie kawałek pieca... Może by tak jakiś Krell?

.:Gerard:.
14-09-2014, 17:48
Oj, to fakt, parę metrów jest i trzeba będzie kawałek pieca... Może by tak jakiś Krell?

Krell chyba nie osiągalny dla mnie :-(

fafniak
14-09-2014, 17:48
http://allegro.pl/2x-audiolab-8200m-koncowka-mocy-stan-idealny-i4565817294.html

Myślę że może wystarczyć
Oczywiście monobloki MB byłyby lepsze i całkiem niedawno były do dostania za ok 4,5 tyś...

o takie :
http://allegro.pl/wyprzedaz-ekspozycji-audiolab-8200mb-monobloki-i4541700570.html

tylko para była za 4,5 tysia...

.:Gerard:.
14-09-2014, 18:03
http://allegro.pl/2x-audiolab-8200m-koncowka-mocy-stan-idealny-i4565817294.html

Myślę że może wystarczyć
Oczywiście monobloki MB byłyby lepsze i całkiem niedawno były do dostania za ok 4,5 tyś...

o takie :
http://allegro.pl/wyprzedaz-ekspozycji-audiolab-8200mb-monobloki-i4541700570.html

tylko para była za 4,5 tysia...

Tez sie nazbiera
przedwzmacniacz + 2 x monobloki + cd + DAC
sporo miejsca i kasy

Można zwariować,tyle godzin poświeciłem i czym dłużej tym bardziej się oddalam
zapisałem sobie parę adresów i pojeżdżę w tygodniu na zwiady

fafniak
14-09-2014, 18:44
http://audio.com.pl/testy/audiolab-8200cdq-+-2-x-8200m:3
Myślę ze jak poczytasz dokładniej... to okaże się że ten zestaw ma wiekszość tego co potrzebujesz ;)


Co nie zmienia sytuacji że warto posłuchać z kolumnami w twoim domu

.:Gerard:.
14-09-2014, 19:08
Marcin ja biorę Audiolaba pod uwagę
powiedz słuchałeś i porównywałeś z klockami Marantz-a ? Marantza słuchałem i dlatego go stawiam do porównuje,
jezeli tak to jakie masz odczucia ?

parametry moich kolumn 300W przy 4 Ohm, 89 db

Myślałem tez o tym (http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=0100958168&) ale nie chce zbieraniny, raczej takei ktore moge w razie do serii dokupić klocek, wiadomo dzisiaj wszystko idzie w cyfre, mam tuner tv z cyfrowym wyjściem, multimedia player, tak samo DAB radio

mir
14-09-2014, 19:34
Może napisz Gerard jakiej muzy słuchasz, patrząc na twoje kolumny obstawiam że klasykę, jazz, symfonikę?

mir
14-09-2014, 19:41
Może faktycznie zbyt duże uproszczenie, pisząc "dobre" miałem na myśli dobre a nie jakiekolwiek. Ale żeby mnie zaraz za to "bzdurą" okładać? ;)



Widzisz, ja też mam odrobinę doświadczenia. Różne dobre słuchawki gościły u mnie od ponad 20 lat. Miałem też trochę różnych McIntoshy, trochę się nasłuchałem. Ostatni zestaw Maca (notabene wart nominalnie ok. 50000zł (wiem, że kasa nie gra, ale to żeby uświadomić Ci, że to nie było byle co)) sprzedałem kilka lat temu: http://www.hi-fi.com.pl/forum/8-sprzedam/22326-zestaw-mcintosh-wzmacniacz-cd-dvd-razem-lub-osobno.html



Też bywam na koncertach, też wiem, co jest trudne dla sprzętu. Uważam, że fortepian to pikuś w porównaniu do koncertów organowych, zwłaszcza dobrze zrealizowanych technicznie. Może uda Ci się jeszcze gdzieś kupić taką płytkę: http://www.bokszczanin.pl/jan%20bokszczanin.p%B3yta.php?iid=35 Technicznie, nagranie na najwyższym światowym poziomie - wyciska sok z elektroniki, kolumn i pomieszczenia. Merytorycznie też bajka - Komeda + organy + piękny, kobiecy wokal... Gorąco polecam!

Też dobrych kilka lat temu miałem takiego macka 6500, bardzo zacny piecyk no ale musiałem przesiąść się na coś tańszego a kasę zainwestować w kupno mieszkania. Teraz słucham na rotelu, cd denona ale na lampie więc został z niego tylko napęd. Płyta którą podałeś w linku miałem okazję słuchać mały fragment w ubiegłym roku na audio show, jak będę teraz to się rozejrzę może będą mieli na sprzedaż. A tak odnośnie audio show bywasz na tej imprezie? Ja jestem stałym bywalcem od dobrych kilkunastu lat.

.:Gerard:.
14-09-2014, 20:08
Może napisz Gerard jakiej muzy słuchasz, patrząc na twoje kolumny obstawiam że klasykę, jazz, symfonikę?

Mam szeroki wachlarz, wykonawcy których lubię, (http://www.lastfm.de/music/Sarah+Brightman/+similar) mam parę koncertów, od Vivaldi, S. Brightman do Metalica z orkiestra inaczej do "Ich troje" :wink:
mam dzień, parę ze słucham symfonii i mnie nie ma, dzień gdzie odpalę muzykę nowoczesna Mary J Blige , Leona Lewis, mix aktualnych czy z lat 90 disco, starego funky Lil Suzy, ballady rockowe.
Szybciej będzie tak,
nie słucham mocnego jazzu i ciężkiego metalu hardcoru :)

robin102
14-09-2014, 20:48
Te kolumny to Vistatony ? Powinny stać z metr od ściany najmniej. Stereo czyli wrażenia przestrzeni i sceny bierze się z przestrzeni Niestety tak jak to ustawione to ogórki kiszone w słoiku ;)

ecml
14-09-2014, 20:54
Płyta którą podałeś w linku miałem okazję słuchać mały fragment w ubiegłym roku na audio show, jak będę teraz to się rozejrzę może będą mieli na sprzedaż.
Będzie trudno, z tego co wiem, nakład jest wyczerpany. Może uda Ci się gdzieś zdobyć z prywatnych zasobów.



A tak odnośnie audio show bywasz na tej imprezie? Ja jestem stałym bywalcem od dobrych kilkunastu lat.
Niestety, nigdy nie dotarłem, z różnych powodów.



Mam szeroki wachlarz
Faktycznie, sporo, ale ja też tak mam, tyle że bez wyjątków :)

.:Gerard:.
14-09-2014, 21:13
Te kolumny to Vistatony ? Powinny stać z metr od ściany najmniej. Stereo czyli wrażenia przestrzeni i sceny bierze się z przestrzeni Niestety tak jak to ustawione to ogórki kiszone w słoiku ;)

Tak visatony i scan-speak wysokie, nie no metr to by mi z 1,5m wyjechały :) bo głębokości maja 44cm, powoli i je dopasuje ale najpierw muszę je mieć czym napędzić

robin102
14-09-2014, 21:14
A jeszcze moje pieć grosików co do tzw jakosći klasy i czegó by tam jeszcze. Niestety jedynym i pierwszym wyznacznikiem jest neutralność sprzętu jego przejrzystość czyli nie dodawanie nic od siebie do prezentacji. Czy to każdy lubi to już insza inszość. Ogrom populacji lubi granie typu loudnes z podbitymi lekko lub mocniej skrajami pasma. Na sprzęt grający liniowo mówią beeeeeee bo nie mam wysokich ;) nie ma basu. Dopiero dłuższe słuchanie jednak ludzi przekonuje. To tak w nawiązaniu do słuchawek. Rzeczone DT 770 dają basu od siebie że ho ho . Na nich i klarnet staje się instrumentem perkusyjnym a harmonijka ustna organami kościelnymi :) ;) oczywiście troche przesadzam ale to się może ludziom podobać i jest to druga albo i trzecia strona medalu :)

ecml
14-09-2014, 21:30
Tak visatony i scan-speak wysokie
Nigdy nie słuchałem, ale na papierze wyglądają bardzo dobrze. Z przebiegiem impedancji też nie jest źle. Gdybym miał wybierać do nich wzmacniacz, dla siebie, to bym stawiał na odsłuchanie McIntosha, MLa albo Musical Fidelity jak na te pierwsze dwa kasy nie starczy. Zupełnie za to do ich charakterystyki nie pasuje mi Marantz, CA czy Krell, zwłaszcza trzysetka.





A jeszcze moje pieć grosików co do tzw jakosći klasy i czegó by tam jeszcze. Niestety jedynym i pierwszym wyznacznikiem jest neutralność sprzętu jego przejrzystość czyli nie dodawanie nic od siebie do prezentacji. Czy to każdy lubi to już insza inszość. Ogrom populacji lubi granie typu loudnes z podbitymi lekko lub mocniej skrajami pasma. Na sprzęt grający liniowo mówią beeeeeee bo nie mam wysokich ;) nie ma basu. Dopiero dłuższe słuchanie jednak ludzi przekonuje. To tak w nawiązaniu do słuchawek. Rzeczone DT 770 dają basu od siebie że ho ho . Na nich i klarnet staje się instrumentem perkusyjnym a harmonijka ustna organami kościelnymi :) ;) oczywiście troche przesadzam ale to się może ludziom podobać i jest to druga albo i trzecia strona medalu :)
Prawda, prawda, prawda! Usłyszeć wielkość instrumentów, bezcenne! Szkoda, że do niektórych to nie dociera.

fafniak
14-09-2014, 22:05
Jedna wizyta w filharmonii rozwiewa według mnie ułudę osiągniecia prawdziwego dźwieku

Marantza kiedyś słuchałem, ale klocków z zakresu cenowego w granicach 2tyś złotych i przyznam że nie byłem zauroczony. Przywatnie myślę sobie że marka tej firmy sprawdza się psoro powyżej 6-8 tyś złtych za klocek

.:Gerard:.
14-09-2014, 22:34
Przejdę po sklepach bo nawet nie wiem co jest teraz na rynku :) i ceny sprowadza mnie na ziemie :wink:
może będę miał okazje posłuchać żeby chociaż nadać mi kierunek wyboru.

Panowie te kolumny graja naprawdę specyficznie, nie mam dużego doświadczenia z odsłuchem innych sprzętów i mogę się mylić ale kocham moje kolumny za naturalność brzmienia, magicznym średnim który rozprzestrzenia sie scenicznie, ich masa i po dwa bas refleksy nadają odseparowany głęboki estradowy bas, kiedyś o tym pisałem ze potrafią dosłownie uderzyć powietrzem, chyba nie przesadzę mówiąc ze wydaja z siebie dźwięki nie słyszalne które czuć, ci którzy tego nie doznali będą się śmiali, naprawdę potrafią załamać powietrze i zaczyna falować, oczywiście przy głośniejszym słuchaniu
kolumny najdroższe które słuchałem w Saturn-ach czy Mediamarkt-ach dzieli przepaść i nawet nie graja podobnie to jest inna bajka.

fafniak
14-09-2014, 22:40
Myślę że wypożyczenie audiolaba 8200 CDQ
i monobloków MB jest bardzo właściwym rozwiązaniem :)

.:Gerard:.
14-09-2014, 22:59
Jedna wizyta w filharmonii rozwiewa według mnie ułudę osiągniecia prawdziwego dźwieku


Bylem na operze - arena die verona
tam jest taka akustyka której nie da sie opisać słowami




Myślę że wypożyczenie audiolaba 8200 CDQ
i monobloków MB jest bardzo właściwym rozwiązaniem :)

Tylko czy mi się uda wypożyczyć, taka wypożyczalnia to by się przydała bo moich trumien było by mi ciężko zatargać, bym sobie dobrał i kupił używany za pol ceny, to dopiero wredne by było z mojej strony :D

fafniak
14-09-2014, 23:08
Dla tego masz argument dla sklepu :)
Przy czym w sklepie kupiłbym CD (CDQ)
a monobloki używane

Bardzo żałuję że nei zdecyowałem się na ich kupno...

.:Gerard:.
14-09-2014, 23:17
Dla tego masz argument dla sklepu :)
Przy czym w sklepie kupiłbym CD (CDQ)
a monobloki używane

Bardzo żałuję że nei zdecyowałem się na ich kupno...

Aha, to cd ma DAC w sobie i podłączyć mogę inne urządzenia cyfrowo, dobrze rozumiem ? to jest dobre.
no to jakiś już kierunek mam :wink:

fafniak
15-09-2014, 07:22
Ma dAC i przedwzmacniacz wbudowany :)

ecml
18-09-2014, 13:43
Płyta którą podałeś w linku miałem okazję słuchać mały fragment w ubiegłym roku na audio show, jak będę teraz to się rozejrzę może będą mieli na sprzedaż.
Zdaje się, że to ostatnia szansa na kupienie tej płyty jako nowej. Niestety w pakiecie, ale za to w wybornym towarzystwie :)
http://allegro.pl/pelny-pakiet-audiofilski-wytworni-arms-22cd-dvd-i4596328276.html

.:Gerard:.
18-09-2014, 23:32
Ma dAC i przedwzmacniacz wbudowany :)


Bylem w paru sklepach, w tym (http://www.mwaudio.de/angebote) ma przecenione klocki ale te które mnie interesowały już sprzedał i jest w trakcie przeprowadzki,
drogo cholera to hobby,
jak wszedłem do tego sklepu (http://www.hifitreffpunkt.de/Fotos/Fotos/Fotos/galerie.html#) (kliknij na zdjęcie to otworzy ci sie galeria) to czułem ze ciężko mi się oddycha :smile: dogadałem się z nim ze mogę na weekend wypożyczyć co chce, tylko ze ja nie wiem co chce.

Bylem tez Mediamarkt i stal zestaw Yamaha A-S2000 + Yamaha CD-S2000 za 1998 €, podłączone z quadral-ami, brzmiało przyjemnie ale w tak krótkim czasie i przypadkowo bez własnych płyt odsłuch był nic nie wart.

Poczytałem fora i na niemieckim człowiek który porównywał Yamaha A-S2000 z Accuphase jakimś wyższym modelem pożyczonym od kuzyna był zaskoczony, wypowiadał się pozytywnie kuzyn zresztą tez, wymieniają różnice i odczucia ale dźwięk nie ma takiego skoku różnicy w jakosci jak cena, wszedłem na polskie forum gdzie ktoś strasznie zganił ta Yamahe ze gra bez emocjonalnie, wbił mi zadrę.
Znalazłem Accuphase E-305V za 1000 €, a o tym sprzęcie na obu forach wypowiadają się bardzo pozytywnie nawet ktoś kto sprzedaje takie audiofilskie sprzęty w połączeniu z cd Linn skompletował sprzęt marzeń, swoich oczekiwań i zaprzestał dalszych poszukiwań, niestety nie jest sprzedawany przez eBay gdzie w razie usterki mógł bym domagać się o zwrot kasy tylko przez niezależny portal, bez gwarancji i się waham.

Caly czas szukam.

robin102
19-09-2014, 08:36
Daj spokój z Yamahami do Visatonów. Szukaj wzmacniacza który ukulturalni brzmienie tych głośników a nie uwypukli ich wady. Aby napędzić te słupy trzeba kulturalnego wzmaka. Visaton w swoim czasie dużo robił głośników. Sam kiedyś składałem taki zestaw z kitów ale nie robili nic dobrego. Dla mnie to granie ala Quadral. W ogóle na Twoim miejscu to pierwszą rzeczą to bym pogonił w świat te kolumny.

Kolekcjoner
19-09-2014, 11:41
D W ogóle na Twoim miejscu to pierwszą rzeczą to bym pogonił w świat te kolumny.

No bezapelacyjnie.
Aż dziw że się tak zgadzam z robin102 :mrgreen:.

ecml
19-09-2014, 13:39
Zaproponujecie Panowie jakieś dobre kolumny do pomieszczenia o powierzchni ponad 50m2? ;)

Psychotrop
19-09-2014, 13:43
pytanie w stylu:
zaproponujcie panowie jakiś samochód na asfalt ;)

ja proponuję Skodę, a ktoś inny np AMG ;)

określ potrzeby, budżet, rodzaj muzyki, preferencje, sprzęt napędzający te kolumny, już nie wspominając rozkładzie pomieszczenia itd, itd ...

ecml
19-09-2014, 13:47
Ale ja nie szukam kolumn, pytanie było retoryczne, może lekko ironiczne, skierowane do kolegów proponujących Gerardowi zmienić Visatony na... Właśnie, nie wiadomo na co...

Psychotrop
19-09-2014, 13:58
no ta ;)
zboczenie moderatorskie :D

p.s.
ja się już oduczyłem czytania opinii, radzenia się itd.
biorę dzień wolnego, wcześniej się umawiam w salonie odsłuchowym, zabieram swoje płyty i robię sobie dzień odsłuchowy ze sprzętem w przedziale cenowym który mnie interesuje.
ostatnio tak ganiałem ze wzmacniaczem po salonach w poszukiwaniu monitorów.
już wiem czego chcę ;)

polecam tą metodę każdemu, zamiast dysput forumowych ;)

robin102
19-09-2014, 14:54
Harpia Acustics Amstaff akuratne do 50m
http://www.harpia.pl/page/pol/amstaff.html

ecml
19-09-2014, 15:44
Harpia Acustics Amstaff akuratne do 50m
W podobnej cenie do używanych Amstaffów są B&W 801 Series 80, a to już "trochę" inna liga. No i normalny sweet spoot w dużym pomieszczeniu, dla odmiany. Wracając do tematu, Gerard chyba na razie nie chce nowych kolumn :)

robin102
19-09-2014, 17:19
Harpia Amstaf to w sumie budżetowe kolumny. Realnie do kupienia za 7600zł. Do 50m2 można też inne mniejsze zwłaszcza jeśli słuchamy w złotym trójkącie a jest on w jakiś tam sposób wydzielony z tej całej powierzchni.

mbodniak
19-09-2014, 17:27
W sumie to ja bym poprzebierał w konstrukcjach akustyka :) Ale to tylko moje "widzimisię"...

robin102
19-09-2014, 18:58
U Akustyka rzeczywiscie są fajnie zapowiadajce się konstrukcje na wyśmienitych przetwornikach z wysokiej półki. Niestety forma sprzedaży -zamówień w głucho i w ciemno bez możliwości zobaczenia posłuchania głośników ten teges absolutnie nie do przyjęcia. Pan Andrzej Kisiel nie ma na stanie ani jednej skrzynki aby pokazać jak kolumny są wykonane ani też sztuki do posłuchania. Fajne też dorosłe kolumny ma w ofercie Studio 16Hz z tych. Chyba Credo ll się nazywają. Tu dystrybucja już normalna u producenta taniej lub w sklepach drożej :) Podobnie jak polska firma ESA czy znana najbardziej Audio Academy.
Sam niedawno rozglądałem się z 17-stą parą kolumn dla siebie i niestety wykluczyłem producentów zagranicznych pozostawiając tylko polskich. Niestety tego co bym chciał za moje budżetowe pieniądze nie kupię u światowych tuzów z pierwszych stron gazet. A bym chciał np Sonusy Fabery :) Została polska nieduża firma 16 Hz i pięknie grające od nich głośniki na świetnych przetwornikach z pięknymi skrzyniami w naturalnym fornirku.

bajcom
19-09-2014, 19:08
Widzę że tu jest poruszany temat kolumn.
Jakie mają Panowie zdanie o firmie Kef , a dokładnie mi chodzi o Q900

robin102
19-09-2014, 19:16
Osobiście mam już spaczone. Te Kefy to na nie trzeba cyrka 7-7.5 tys zł wydać. Kupił bym za tą kasę polskie kolumny na lepszych przetwornikach i zapewne brzmieniowo lepsze. Przynajmniej dla mnie :) choć tych Kefów nie słuchałem a od tego należało by zacząć więc traktuje swój wpis jako dywagację.

mbodniak
19-09-2014, 19:44
Niestety tego co bym chciał za moje budżetowe pieniądze nie kupię u światowych tuzów z pierwszych stron gazet. A bym chciał np Sonusy Fabery :)

Amati Homage... :rolleyes:

Z akustykami jest tak że warto wejść na audiostereo i poszukać ludzi którzy je mają i umówić się na odsłuch, innej opcji niestety nie ma. A szkoda...

.:Gerard:.
19-09-2014, 20:34
Daj spokój z Yamahami do Visatonów. Szukaj wzmacniacza który ukulturalni brzmienie tych głośników a nie uwypukli ich wady. Aby napędzić te słupy trzeba kulturalnego wzmaka. Visaton w swoim czasie dużo robił głośników. Sam kiedyś składałem taki zestaw z kitów ale nie robili nic dobrego. Dla mnie to granie ala Quadral..


Te moje w ogóle nie przypominają grania quadrali,
ostatnio co w Media słuchałem były za parę tysięcy euro i dźwięk maja "ciepły", przyjemny dla ucha ale bez separacji, bez emocji, pakuje je w ta sama szufladę z Dali,
to jest takie średnio półkowe brzmienie dostępne w sklepie "spożywczym"


. W ogóle na Twoim miejscu to pierwszą rzeczą to bym pogonił w świat te kolumny.

No bezapelacyjnie.
Aż dziw że się tak zgadzam z robin102 :mrgreen:.

Dlatego ze kiepsko graja ? dlatego ze są za duże ?


pytanie w stylu:
zaproponujcie panowie jakiś samochód na asfalt ;)

ja proponuję Skodę, a ktoś inny np AMG ;)

określ potrzeby, budżet, rodzaj muzyki, preferencje, sprzęt napędzający te kolumny, już nie wspominając rozkładzie pomieszczenia itd, itd ...

Kiedys pisalem ze sprzedawałem sprzęt rtv i gdybyś przyszedł do mnie do sklepu to bym Ci sprzedał coś najlepiej z magazynu lub na zamówienie np z firmy Horn z której miałem prezenty, wyolbrzymil bym Ci opis z prospektu, nie da się wszystkiego usłyszeć, za to miłośnicy jeżdżą po sklepach, wystawach na pomacanie, polizanie, odsłuchanie, wypytanie z jakiego drutu jest zwój w przetwornicy, dla mnie takich ludzi opinia jest wyzniejsza od kitu z opisu.



p.s.
ja się już oduczyłem czytania opinii, radzenia się itd.
biorę dzień wolnego, wcześniej się umawiam w salonie odsłuchowym, zabieram swoje płyty i robię sobie dzień odsłuchowy ze sprzętem w przedziale cenowym który mnie interesuje.
ostatnio tak ganiałem ze wzmacniaczem po salonach w poszukiwaniu monitorów.
już wiem czego chcę ;)


Wiesz ile waza moje kolumny ?
Tak, to jest dobra metoda jak masz możliwość odsłuchu, pełnej dostępności
w moim przypadku muszę sobie nadać kierunek na sprzęt dostępny na rynku wtórnym :wink:



polecam tą metodę każdemu, zamiast dysput forumowych ;)

Zaraz Ci wystawie język :wink: uwielbiam pisać na tym forum i będę :grin:


Ale ja nie szukam kolumn, pytanie było retoryczne, może lekko ironiczne, skierowane do kolegów proponujących Gerardowi zmienić Visatony na... Właśnie, nie wiadomo na co...

Dzieki ;), na ta chwile chce kupić wzmacniacz i w przeciwieństwie do Robina nie słyszę podobieństwa z Quadral-em


W sumie to ja bym poprzebierał w konstrukcjach akustyka :) Ale to tylko moje "widzimisię"...

Kiedyś tez o tym pisałem ze moje kolumny składał człowiek który miał sklep Visaton w Warszawie, było to ponad 20 lat temu, fanatyk dźwięku który złożył je dla siebie, dopracowane przetwornice, jest gdzieś w Warszawie akustyczne pomieszczenia do pomiarów dźwięku i tam były moje kolumny mierzone, nie wiem przy ilu db ale zeszły do 5Hz


W podobnej cenie do używanych Amstaffów są B&W 801 Series 80, a to już "trochę" inna liga. No i normalny sweet spoot w dużym pomieszczeniu, dla odmiany. Wracając do tematu, Gerard chyba na razie nie chce nowych kolumn :)

Bywałem kiedyś u kolegi który miał takie lub podobne B&W ale zamiast posłuchać dla wiedzy ogólnej to żeśmy pili wódkę.
Nie na razie w planach wzmacniacz, pobicie szklanek u sąsiadów i okolicy a potem może odsłucham w końcu tego legendarnego dźwięku z B&W i może się powtórnie zakocham :)

robin masz racje ze były samoróbki, moja konstrukcja jest na podstawie i bardzo podobna do samoróbki która była za 10.000 zl. ale moje są rasowane,"rasowe" ;)
powrócę do Quadrali, jak byś zamknął oczy to byś słyszał ze to z kolumn a moje graja kierunkowo, dynamicznie i bardzo naturalnie jak byś słuchał orkiestry na żywo.
Jak będziesz w pobliżu zapraszam na posłuchanie i odczucie u mnie dźwięku

fafniak
19-09-2014, 20:41
Gerard ...
potrzebujesz małej elektrowni, weź pożycz gdzieś te monobloki a potem kup używane.
DAC - napisz do Stelmacha - jest w stanie wysłać swój player CD (demo) - myślę że po odsłuchu jego DACa nic nie bedzie już takie samo.

.:Gerard:.
19-09-2014, 20:57
Gerard ...
potrzebujesz małej elektrowni, weź pożycz gdzieś te monobloki a potem kup używane.
DAC - napisz do Stelmacha - jest w stanie wysłać swój player CD (demo) - myślę że po odsłuchu jego DACa nic nie bedzie już takie samo.

Taki ze mnie audiofil ze musiałem Googlowac kto to Stelmach i zaraz będę czytał :wink:
a co do monobloków to cały czas sledze giełdę i czytam co się da, czuje ze długo nie wytrzymam ale trzymam się jeszcze racjonalnie :-) czekam na okazje.

fafniak
19-09-2014, 21:13
http://www.hi-fi.com.pl/forum/1-stereo/25312-monobloki-audiolab-8200-mb-vs-baltlab.html?start=15

Poczytaj to jeszcze .. może warto sprawdzić ?

mbodniak
19-09-2014, 21:14
Kiedyś tez o tym pisałem ze moje kolumny składał człowiek który miał sklep Visaton w Warszawie, było to ponad 20 lat temu, fanatyk dźwięku który złożył je dla siebie, dopracowane przetwornice, jest gdzieś w Warszawie akustyczne pomieszczenia do pomiarów dźwięku i tam były moje kolumny mierzone, nie wiem przy ilu db ale zeszły do 5Hz


Są parametry które są niemierzalne żadnym urządzeniem :)

.:Gerard:.
19-09-2014, 21:39
http://www.hi-fi.com.pl/forum/1-stereo/25312-monobloki-audiolab-8200-mb-vs-baltlab.html?start=15

Poczytaj to jeszcze .. może warto sprawdzić ?

Widze ze Ty tam już niezłe osiągi członkowskie masz :)
dzięki za link.


Są parametry które są niemierzalne żadnym urządzeniem :)

Zgadzam się :)

robin102
19-09-2014, 21:40
"....moje kolumny składał człowiek który miał sklep Visaton w Warszawie, było to ponad 20 lat temu, fanatyk dźwięku który złożył je dla siebie, dopracowane przetwornice, jest gdzieś w Warszawie..."
Mniej więcej w tym samym czasie miałem fazę zainteresowania Visatonami bo jawiły mi się jako zachodnie cudo które sam mogę sobie skręcić i złożyć i coś zaoszczędzić. W tym samym miejscu się zaopatrywałem w kity do montażu :)
Niestety patrzac z perspektywy czasu brzmienie visatonów dla mnie osobiscie jest zupelnie podobne do niczego ;) Owszem jak złożyłem to się podobało że grało :) Twoje słupy ;) rzeczywiście mogą grać dużym mocarnym dźwiękiem odpowiednio zasilone i to moze sie cholernie podobać. To rozumiem. est jeszcze jedna sprawa : się przyzwyczaiłeś :)
NAD 370-372 czy nawet 375 uniesie te Twoje kolumny a kupisz taki za 1500-3000 zł. Zaczął bym od tego na Twoim miejscu jeśli one muszą zostać.

fafniak
19-09-2014, 22:00
NAD 370-372 czy nawet 375 uniesie te Twoje kolumny a kupisz taki za 1500-3000 zł. Zaczął bym od tego na Twoim miejscu jeśli one muszą zostać.
eee to chyba nie jest jednak dobry pomysł

wilk325
20-09-2014, 07:43
Gerard, nie wiem ile chcesz wydać; ale na al.... gość sprzedaje ACCUPHASE P800 i ACCUPHASE C200V. Może Cię to zainteresuje.

robin102
20-09-2014, 11:12
Pomysł na NAD-a wydaje się być bardzo adekwatny do dzisiejszej wartości tych głośników i oczekiwań. Taki na przykład NAD C375 nie cieszący się sławą w ostatnim czasie nie cieszy się nią bo to wzmacnaicz który pokazuje klasę gdy ma czym sterować. Inaczej gdy po prostu jest konkretnie obciążony. Wtedy on rzadzi kolumnami a nie odwrotnie gdy ma steorwać efektywnymi i łatwymi głośniczkami. Przy łatwych kolumnach pracuje jakby na luzaku i stąd wieści że bas buła i inne bajdurki. Duże NADy po prostu trzeba dociążyć bardzo trudnymi głośnikami. Dziwne to trochę zjawisko ale niestety prawdziwe. Grają wtedy pięknie lekko po ciepłej stronie mocy. Owszem oddzielna końcówka mocy lub nawet monobloki to rozwiazanie z definicji lepsze. Niemniej przy tych głośnikach i tym ich ustawieniu można wydać 1700zł na przykład i też będzie ładnie grało :) Większych inwestycji osobiście bym nie czynił.

.:Gerard:.
20-09-2014, 11:26
Gerard, nie wiem ile chcesz wydać; ale na al.... gość sprzedaje ACCUPHASE P800 i ACCUPHASE C200V. Może Cię to zainteresuje.

Tadziu, niestety tyle na dzień dzisiejszy nie udźwignę, komplet za 25.000 zl chce na pewno DAC i jakieś DVD
Właśnie sadze się o trochę kasy i choć ich nie mam odprowadzam za nie podatki za dwa takie wzmacniacze, koszta sadowe, materiały, egzystowanie trochę pochlania, każdy z nas ma podobnie tylko ja mam teraz ekstremalnie, na szczęście miasto + skarbówka rozłożyły mi na raty"nieoficjalne", bez formularzy bez odsetek bo wiedza ze gdyby sprawa się ciągnęła lub nie odzyskał bym pieniędzy to będą musieli mi to oddać, na szczęście
Koniec żalenia sie :wink:
Dzięki za propozycje :-)
Szukam wzmacniacz do 1.500 €

robin102 Ty to rozsądny facet jesteś, nie tak jak ja oszołom.
Patrz tutaj (http://www.kalaydo.de/kleinanzeigen/verstaerker/musical-fidelity-m6-500i-highend/a/60391089/?search=dmVydGljYWw9NSZMT0NBVElPTj0yODA2ODkwMjAmRE lTVEFOQ0U9MjAwJnNvcnQ9MSZzZWFyY2g9U0VBUkNIX0lEX0JB UF9BTEwmcGFnZT02JmtleXdvcmQ9dmVyc3Tkcmtlcg%253D%25 3D) tez fajna opcja ale to jakiś przeszczep wystawil i podał telefon do pani która o niczym nie wie

.:Gerard:.
20-09-2014, 12:12
poprawka bo usuwałem w trakcie pisania i wyszło jak wyszło


Tadziu, niestety tyle na dzień dzisiejszy nie udźwignę, komplet za 25.000 zl chce na pewno DAC i jakieś DVD

Tadziu, niestety tyle na dzień dzisiejszy nie udźwignę, komplet za 25.000 zl
Chce dodatkowo kupić DAC i jakieś DVD a to wyjdzie duza suma dla mnie.

robin102
21-09-2014, 23:50
Gerard to może być coś ciekawego dla Ciebie do zabawy. Preamp + procesror + solidna końcówka mocy.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/36/171599.php

robin102
21-09-2014, 23:52
Albo jakiś inny przedwzmacnicz bez procesora do tej końcówki. Może jakiś ROTEL aby coś nie coś pomieszać plusy dodatnie i ujemne od różnych producentów :)

.:Gerard:.
22-09-2014, 00:14
Dzięki za link, napisałem maila do niego,
mieszańców nie chce, wole z jednej linii

Na ta chwile moje bose robi za DAC ;) a końcówkę pożyczyłem Pioneera starego :-)

mbodniak
22-09-2014, 07:45
Nie za ostro ROTEL z Visatonami zagra? Bał bym się trochę...

robin102
22-09-2014, 08:38
Ja to bym w ogóle dal jakiś lampowy preamp do tej końcówki NADa :) Po ostatnich odsłuchach kolumn jakoś coraz bliżej mi do lampowych wzmacniaczy albo co najmniej hybryda.
Gerard ma namiar do człowieka który chce sprzedać za marny kesz piękną bardzo wypasioną w waty hybrydową Jolidę. Cena poniżej 2 tys zł 1700 czy 1800 zł. Piękna rzecz. Podobno pięknie gra. Nie słuchałem rzecz jasna. O ile pamiętam to modle 1704 RC.

moshica
22-09-2014, 10:43
Robin przecież miałeś ten wzmak hybrydę kupić, już Ci przeszło ?
Też mnie wkurza, że nasi rodzimi producenci nie mają "paczek" jak zaprezentować, ale potencjał w nich jest. Też bardziej się opłaca kupić od nich, ale po przetestowaniu i przesłuchaniu, a z tym zawsze problem.

robin102
22-09-2014, 11:26
No cały czas jestem na kupnie tej hybrydy HAIKU. Kasa chwilowo się rozchodzi na nowe kolumny więc to priorytet jakby. Wzmak musi poczekać co mzoe wyjdzie mi na dobre bo trza do niego jeszcze zdalne sterowanie dołożyć. Bez tego nie widzę szans na użytkowanie normalne. inna sprawa czy zgra się z nowymi głośnikami które lubią lampę ale czy tą polską hybrydę to nikt nie sprawdzał jeszcze :)

.:Gerard:.
22-09-2014, 12:00
Gerard to może być coś ciekawego dla Ciebie do zabawy. Preamp + procesror + solidna końcówka mocy.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/36/171599.php

Końcówka sprzedana, został tylko preamp.

robin102
22-09-2014, 18:12
No to nie kupuj bo u NADa to najlepsze z najlepszych są końcówki mocy. Preampy to już takie sobie. Nie bał bym się zakupu jakiegoś tłustego NADa do tych kolumn serii 37xx. Oczywiscie zawsze można lepiej czyt drożej. Jeśli te zakupy to zalążek budowy systemu STERO od nowa na lata i kolumny są do wymiany to warto kesz wkładać. Jeśli idziesz oszczędnościowo to trzeba oszczędzać :)

mini21
23-09-2014, 23:36
Cześć wszystkim :)
Piszę bardziej w imieniu ojca, bo ze mnie to taki audiofil, że stereo od mono nie rozróżnię :p (dobra, przesadziłem).

Ojciec przymierzam się do zakupu jakiegoś amplitunera sieciowego AV.
Pod uwagę bierze Yamaha seria 700, Onkyo 636, Denon 300.
Ale jeśli możecie coś doradzić w podobnym przedziale cenowym, to super :)

Cytując ojca:
"Temat dotyczy jednak bardziej kolumn podstawkowych.
Amplituner będzie grał przynajmniej na razie tylko w stereo z uwagi na żonę
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/icon_wink-2.gif
źródło (http://www.hdtv.com.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif) i brakiem możliwości rozstawienia większej ilości kolumn (pokój 5x4) i podpięty będzie pod TV (Panasonic 50st60).

Muzyka, której przeważnie słucham (proszę się nie śmiać
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/zebyGIF-2.gif
źródło (http://www.hdtv.com.pl/forum/images/smilies/zeby.GIF)) to przeważnie lata 80'te czyli Disco itp.

Szukam niedrogich (do 1500 zł) kolumn, które grają wysokimi tonami, ale zarazem nie zabraknie im basu.

W jakich markach/modelach głośników szukać tego "cyt-cyt" i "bum-bum"
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/zebyGIF-2.gif
źródło (http://www.hdtv.com.pl/forum/images/smilies/zeby.GIF) ".

Na razie ojciec znalazł firmę STX i Pylon Audio i mocno się nad nimi zastanawia (Polska firma), ale musi je najpierw gdzieś odsłuchać.
Co o nich myślicie?
Miał ktoś z nimi styczność?

Będę wdzięczny za wszelkie porady.

fafniak
24-09-2014, 07:19
Oprócz cyt i bym jest jeszcze "szszszsz" ;) czyli środek - podpowiedz ojcu że też warto posłuchać bo może wreszcie odejdzie od cyt i bum na rzecz pełnego pasma.
Możemy spróbować sie spotkać - mam niewielkie podstawkowce RLS ELARA II - bardzo ładnie grające kolumienki. Tyle że tego wszystkiego to we własnym domu trzeba słuchać. Tym samym jakiś wzmacniacz musielibyście posiadać

mini21
24-09-2014, 07:38
Cyt i bum to oczywiście skrót myślowy.
Ojciec był hipisem - słucha wszystkiego ;)
Niestety, w tej chwili nic grającego prócz radio - budzika nie mamy w domu :)
Wzmacniacza też nie posiadamy, ale dzięki za propozycję.

mbodniak
24-09-2014, 07:40
Amplituner w niskiej cenie - od kiedy pamiętam dwie firmy brzmieniowo wyprzedzały konkurencje w jednej klasie cenowej, to Denon i Yamaha. Tak jest do tej pory, więc szukał bym jakiegoś modelu tych firm. A kolumny... no cóż, szkoda trochę tych RLSów pod amplituner :) Celował bym w jakieś używki pokroju wharfedale czy coś...

robin102
24-09-2014, 08:07
"Amplituner będzie grał przynajmniej na razie tylko w stereo z uwagi na żonę
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/icon_wink-1.gif
źródło (http://www.hdtv.com.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif) i brakiem możliwości rozstawienia większej ilości kolumn (pokój 5x4) i podpięty będzie pod TV (Panasonic 50st60)"
I tak już zostanie na lata jak 95% amplitunerów kupowanych do domów mieszkań nigdy nie jest rozbudowane do pełnego systemu. Nie ma sensu kupować wielokanałowego urządzenia na tzw zapas i ilość kanałów. Trzeba kupić fajne stereo w którym też się miło filmy oglądaa muzyki słucha wybornie.

mini21
24-09-2014, 08:42
Przez ostatni miesiąc czy dwa, mieliśmy w domu już trzy soundbary, jakiś zestaw głośników (nie pamiętam firmy, ale nie chodzi o 5.1) po czym ojciec stwierdził, że ten dźwięk to jednak nie to i że woli kupić jakiś amplituner + kolumny, więc zaczęły się poszukiwania.
Z tego co wspomniał to chce na to prd znaczyć (na całość) +/- 2500 zł.

Najgorsze jest właśnie to, że bez usłyszenia tego, ciężko coś stwierdzić, a salonów, które umożliwiają odsłuch aż tak wiele nie ma (kilka dni temu byliśmy w Media Centrum, bo przenieśli je koło nas).

Biorąc z Saturna czy MM jest możliwość zwrotu a ciągu 14 dni i z tego korzystamy, ale jak wiadomo, sprzęt tamtejszy to raczej masówka.

R
24-09-2014, 09:09
ajabym szukal zdecydowanie jakiegos porzadnego uzywanego klocka co wazy ze 20kg i daje wieksze szanse na to ze jakos zagra niz te nowe wydmuszki z marketow.

sprzety sprzed 20 lat mozna brac w ciemno. praktycznie kazdy bije na glowe wychuchane wynalazki z MM.

niedawno sam przez to przechodzilem

fafniak
24-09-2014, 09:16
+1

mbodniak
24-09-2014, 14:21
I dwie firmy zawsze był do przodu z dźwiękiem w stosunku do reszty - Yamaha lub Denon (z lekkim wskazaniem na Denona). Czyli szukać coś pokroju AVC-A10SE, a jak nie to możliwie wysoki i starszy model. Nie wiem jeszcze tylko jak z odtwarzaniem wielokanałowym u Was, bo ja preferuję nadal 5.1, większa ilość kanałów mnie jakoś nie rajcuje i w moim pokoju ma średnią rację bytu, więc u mnie jest downmix...

Kolekcjoner
24-09-2014, 15:55
ajabym szukal zdecydowanie jakiegos porzadnego uzywanego klocka co wazy ze 20kg i daje wieksze szanse na to ze jakos zagra niz te nowe wydmuszki z marketow.

sprzety sprzed 20 lat mozna brac w ciemno. praktycznie kazdy bije na glowe wychuchane wynalazki z MM.

niedawno sam przez to przechodzilem

Nie przesadzałbym z tym uogólnianiem. Niektóre sprzęty też wtedy grały tragicznie. Pamiętam np. niektóre piece Pioneera czy Sony z tych czasów, Denon też się umiał nieźle popisać. Loudness w gratisie + rozjaśniona drażniąca średnica. Nic bym "w ciemno" nie kupował.

mbodniak
24-09-2014, 16:38
(...) Denon też się umiał nieźle popisać. Loudness w gratisie + rozjaśniona drażniąca średnica. Nic bym "w ciemno" nie kupował.

No tu bym się kłócił, albo na spaprany model trafiłeś, albo ja nie słyszałem tego klocka który by tak tragicznie grał. Chociaż fakt, trochę uogólniamy.

fafniak
24-09-2014, 17:11
I dwie firmy zawsze był do przodu z dźwiękiem w stosunku do reszty - Yamaha lub Denon (z lekkim wskazaniem na Denona).

Oj... raczej nie.

mbodniak
24-09-2014, 18:00
No nie wiem co w budżetówce sobie lepiej radziło od tych dwóch firm. Tak uogólniając...

Sony - słabe w wielokanałówce jak radyjko kuchenne
Pioneer - 90% amplitunerów grało strasznie ciemno
Sherwood, Kenwood, Panasonic i inne się ledwo rynku trzymały.

Jeżeli chcesz mi teraz napisać o NADzie, Marantzu czy czymś podobnym to wróć kilka postów wyżej, pisałem o tej samej półce cenowej :) Generalnie sam poszedłem nieco inną drogą, mam AVR 2106 i 3 końcówki stereo :)

fafniak
24-09-2014, 18:01
wielokanałowce zupełnie mnie nie interesują

mbodniak
24-09-2014, 18:12
A ja właśnie o nich napisałem bo kolega mini21 mówił o amplitunerze AV. Jeżeli masz na myśli wzmacniacze stereo to wszystko co wymieniłem jest w głębokiej D bez dwóch zdań :) Nie zrozumieliśmy się po prostu.

.:Gerard:.
24-09-2014, 19:01
Ja dzisiaj trochę płyt kupiłem, praktycznie w końcu wymieniłem z piratów na oryginały bo teraz już nie ma żartów:smile:
parę zamówiłem przez internet,
siedzę i słucham z bananem na twarzy

wymieniłem, kupiłem i polecam

SISSEL - All Good Things
ANNA NETREBKO - THE BEST OF / GREATEST HITS CD
CALLAS MARIA - PLATINUM COLLECTION,CD
ANDREA BOCELLI -"CIELI DI TOSCA" CD NEUWARE
LAURA PAUSINI - PRIMAVERA IN ANTICIPO (2008 )
LAURA PAUSINI - BEST OF ( 2001 )

na ta się czaje, podoba mi sie ale jeszcze nie az.
Segara Helene - TRIPLE BEST OF


Macie z tego gatunku jakieś ciekawe płyty które polecacie ?

Kolekcjoner
24-09-2014, 19:24
Chociaż fakt, trochę uogólniamy.
Dokładnie. Trzebaby mówić o konkretnych modelach. Faktem jest że przesłuchałem wiele lat temu kilkanaście ampli i wzmacniaczy (nie było wtedy takiego wyboru jak teraz) i takie miałem spostrzeżenia. Wspomniałeś o Kenwoodzie, właśnie jego wybrałem - wiem że to firma raczej od czajników :mrgreen: ale naprawdę grało to dobrze na tle reszty.

freefly
24-09-2014, 21:05
Ja dzisiaj trochę płyt kupiłem, praktycznie w końcu wymieniłem z piratów na oryginały bo teraz już nie ma żartów:smile:
parę zamówiłem przez internet,
siedzę i słucham z bananem na twarzy

wymieniłem, kupiłem i polecam

SISSEL - All Good Things
ANNA NETREBKO - THE BEST OF / GREATEST HITS CD
CALLAS MARIA - PLATINUM COLLECTION,CD
ANDREA BOCELLI -"CIELI DI TOSCA" CD NEUWARE
LAURA PAUSINI - PRIMAVERA IN ANTICIPO (2008 )
LAURA PAUSINI - BEST OF ( 2001 )

na ta się czaje, podoba mi sie ale jeszcze nie az.
Segara Helene - TRIPLE BEST OF


Macie z tego gatunku jakieś ciekawe płyty które polecacie ?

Kup "se" Kantego Pawluśkiewicza "Harfy Papuszy" - Gwendolyn Bradley, Elżbieta Towarnicka, Bożena Zawiślak-Dolny,Andrzej Biegun. Nie będziesz żałował.
uytIHVZLkU0

.:Gerard:.
24-09-2014, 23:35
Kup "se" Kantego Pawluśkiewicza "Harfy Papuszy" - Gwendolyn Bradley, Elżbieta Towarnicka, Bożena Zawiślak-Dolny,Andrzej Biegun. Nie będziesz żałował.


Dzieki :)

freefly
25-09-2014, 00:40
Dzieki :)

Możesz śmiało brać Preisnera, w zasadzie wszystko co Ci wpadanie w ręce.

.:Gerard:.
25-09-2014, 00:48
Możesz śmiało brać Preisnera, w zasadzie wszystko co Ci wpadanie w ręce.

Będę musiał znaleźć stronę online z Twoimi propozycjami gdzie sprzedają z możliwością wysyłki do Niemiec, jak nie to do Polski do kuzyna i on mi to dostarczy.

kupilem sobie dzisiaj jeszcze klik (http://patricia-kelly.com/wink/index.php?_a=category&cat_id=76) uwielbiam ich, ja :)

.:Gerard:.
25-09-2014, 18:40
To mi proponuje

NAD T 163AV + NAD 216 THX za 1800 zl

Chciałem w bi wirnig połączyć a ta końcówka tego nie ma, warto ?

robin102
25-09-2014, 20:03
Gerard to kup sobie choć z jena płytkę Marisy Monte
http://pl.wikipedia.org/wiki/Marisa_Monte

.:Gerard:.
25-09-2014, 23:13
Gerard to kup sobie choć z jena płytkę Marisy Monte
http://pl.wikipedia.org/wiki/Marisa_Monte


Dziękuje za propozycje :-)

.:Gerard:.
17-10-2014, 23:28
Chyba wybrałem

Advance Acoustic X-i120

Dostępność pod koniec roku, mam nadzieje ze lada dzień.

wilk325
18-10-2014, 08:10
Chyba wybrałem

Advance Acoustic X-i120


witam w klubie :)
Powinieneś być zadowolony.

.:Gerard:.
18-10-2014, 10:49
witam w klubie :)
Powinieneś być zadowolony.


Tez tak myślę :)

wspaniale jest to ze posiada wszystko co chcialem w jednym klocku
Mocne trafo, duża moc końcówek, wejścia cyfrowe no i pracuje w klasie A
dokupię Advance Acoustic X-Uni i co mi więcej od życia potrzeba :)

fafniak
18-10-2014, 11:03
Najważniejsze ze ma wycieraczki... ehhhh

.:Gerard:.
18-10-2014, 11:29
Najważniejsze ze ma wycieraczki... ehhhh

Marcin znam Cie krotko ale wystarczająco dobrze i wiem ze jak sobie wybierzesz tor to innych z poza niego byś najlepiej zatłukł

ja jeszcze nie słuchałem ale jest to odnoga
Advance Acoustic X-Preamp
Advance Acoustic X-A160
który recenzje ma dobra,
wcale cena nie jest wyznacznikiem bo juz chcialem kupic Marantza który kosztuje ponad trzy razy tyle a recenzje ma marne a Advance Acoustic gra podobno bardzo dynamicznie, a w klasie A w ogole ach och :)
przecież kupie podłączę, jak bedzie lipa to oddam

fafniak
18-10-2014, 11:31
To mnie nie znasz ;)
Nigdy nie udało mi się tego sprzetu posłuchać :) - ale mam zamiar

Moim marzeniem są wycieraczki - naprawdę - to daje +10000000 punktów do brzmienia ;)

A gdybym miał kasę i miejsce w sypialni to kupiłbym zestaw taki :

http://allegro.pl/wzmacniacz-hybrydowy-fatman-itube-mk-ii-wyprzedaz-i4668402297.html

http://allegro.pl/kolumny-triangle-antal-le-anniversary-salon-kalisz-i4692716510.html

Z pozoru takie zestawienie jest idiotyczne - do momentu gdy sie tego nie posłucha

.:Gerard:.
18-10-2014, 11:43
Wiem co masz na myśli ale nie oceniajmy dnia przed zachodem

najgorzej ze nie mam możliwości przytargania wybranych pięciu rożnych klocków do domu i w spokoju porównać,
zobaczymy.

hybryda (http://allegro.pl/wzmacniacz-hybrydowy-fatman-itube-mk-ii-wyprzedaz-i4668402297.html) hybryda ale moze grac bez emocji prosto jak Marantz za 200 euro które jest wierne i na pewno nigdy cie nie zaskoczy :-D

wilk325
18-10-2014, 20:10
To mnie nie znasz ;)

A gdybym miał kasę i miejsce w sypialni to kupiłbym zestaw taki :

http://allegro.pl/kolumny-triangle-antal-le-anniversary-salon-kalisz-i4692716510.html

Z pozoru takie zestawienie jest idiotyczne - do momentu gdy sie tego nie posłucha

tylko, że w tych Trianglach jest przecudny środek, trochę gorzej z górą za to niestety basu szukać trzeba długo. Jak szukałem kolumn dla siebie to słuchałem Triangle Magellan Cello SW2 i niestety dopiero Triangle Magellan Quatuor Sw2 zagrały jak bym sobie życzył tylko że cena skoczyła x2; dlatego poszedłem w Focala. Co prawda miał być BE1028 no ale podobnie jak przy Magellanach brakowało mi dołu :( za to dokładając tylko połowę mam Be1038 :)

fafniak
18-10-2014, 21:10
tylko, że w tych Trianglach jest przecudny środek, trochę gorzej z górą za to niestety basu szukać trzeba długo. Jak szukałem kolumn dla siebie to słuchałem Triangle Magellan Cello SW2 i niestety dopiero Triangle Magellan Quatuor Sw2 zagrały jak bym sobie życzył tylko że cena skoczyła x2; dlatego poszedłem w Focala. Co prawda miał być BE1028 no ale podobnie jak przy Magellanach brakowało mi dołu :( za to dokładając tylko połowę mam Be1038 :)

Po ostatnich badaniach słuchu... góra znakomita, środek w normie, dół - dołek ;)

Dołu mi nie brakowało w czasie odsłuchu - myślę że to kwestia osobistych preferencji

robin102
21-10-2014, 11:06
Gerard hybryda z natury rzeczy jest najmądrzejszym wzmacniaczem jaki można zrobić. Łączy cechy lampy i końcówki mocy na tranzystorach. Musi to być jednak bardzo przemyślna konstrukcja, a nie jakaś amatorska ulepa lub chińska kopia czegoś tam zrobiona z czegoś tam gdzie cała jakoś brzmienia spoczywa na nazwie hybryda i to już ma wystarczać, bo hybryda. Wzmacniacze hybrydowe jak się naczytałem są najtrudniejsze w projekcie i dobrym zestrojeniu miedzy stopniowym bo trzeba połączyć ogień i wodę :)

sisco7
21-10-2014, 13:53
Witam

Szukam zestawu stereo max do 8,5k.
Pokój 20m, muzyki będę słuchał tylko w formacie FLAC + radio
Myślę o czymś takim: kolumny B&W CM5 lub Jbl ls 40 + Cambridge Audio Minx XI.
Co o tym myślicie?

robin102
21-10-2014, 14:09
20,m2 pokoj to już warto rozejrzeć się za zgrabnymi podłogówkami. Chyba, że jesteś jakoś tak z doświadczenia koneserem grania monitorowego, ale bez urazy nie sądze po wstepnym wyborze tych dwóch par głośników które wymieniłeś. Za tą kuuupe kasy można kupić fajne podlogówki do 20m2 nawet nowe do tego nawet nowy wzmacniacz budżetowy i DACa jakiegoś nawet przyzwoitego. Ludzie od DACów twierdza, że co oddzielny to odzielny DAC. Kupując coś używanego np wzmacniacz czy kolumny to by nawet na używany odtwarzacz CD zostało z budżetu, albo dobre słuchawki. Alternatywnie za Twój budżet można kupić Nikona D750 - forum fotograficzne wiec na dzień dobry wypada Ci to polecić ;)

pinio
21-10-2014, 14:54
Witam

Szukam zestawu stereo max do 8,5k.
Pokój 20m, muzyki będę słuchał tylko w formacie FLAC + radio
Myślę o czymś takim: kolumny B&W CM5 lub Jbl ls 40 + Cambridge Audio Minx XI.
Co o tym myślicie?

Rozumiem, że chodzi o radio internetowe. Jak chcesz FLAC, to sprawdź, czy ten CA odtwarza pliki 192kHz.

Zobacz sobie też coś takiego: http://www.simpleaudio.com.pl/roomplayers.html

robin102
25-10-2014, 21:42
Jest jeszcze taki kombajn na rynku. Osobiście bym się nawet przy tym nie zatrzymał, ale są tacy co go chwalą.
http://www.cocktailaudio.pl/X30.html
komputer kolorowy :)

moshica
28-10-2014, 12:56
Pytanie jak tylko z jakością toru audio, ma wiele bajerów, ale mam obawy że trzyma "przeciętny" poziom. Nie ma nic w specyfikacji na temat DAC'a jaki posiada, a to przy strumieniowcu kryterium podstawowe. Co z tego że kolorowy LCD jak jakość taka sobie ? Może się mylę, ale czemu topowe strumieniowce mają cenę x kilka tysi pln ?
W zasadzie brak alternatywy dla niego jeśli chodzi o funkcjonalność, inne mu ustają. Sam nim byłem zainteresowany, ale z niedowierzaniem podchodzę do jego jakości. A co Wy myślicie i tym systemie ?

pinio
28-10-2014, 14:09
Jeszcze nie słuchałem Roomplayera od SimpleAudio, jednak chcę spróbować jak będzie z jakością Rommplayera po wyjściu cyfrowym na zewnętrznego DAC-a. W moim przypadku raczej jego analog, to będzie za mało.

EDIT:
Myślę, że po analogu urządzenie będzie grać minimum na poziomie Linn Sneaky DS - w końcu SimpleAudio założyli byli pracownicy Linn-a

moshica
28-10-2014, 14:20
Tylko że ono ze wzmakiem jest, szukam i niestety bez ampli, roomplayerów brak. A to zaś podnosi cenę...

pinio
28-10-2014, 14:58
Tylko że ono ze wzmakiem jest, szukam i niestety bez ampli, roomplayerów brak. A to zaś podnosi cenę...

Co znaczy brak - brak u dystrybutora? Na stronie ze specyfikacją, takie występują: http://www.simpleaudio.com.pl/roomplayer.html

Tutaj niby takie mają: http://www.rtvmax.pl/Sklep/Roomplayer-II,2,0,976,7041.htm

moshica
28-10-2014, 15:08
Faktycznie, jest bez ampli wersja +, jak sam podesłałeś.
Co skłoniło Cię nad tą propozycją ?
W Coctail Audio można przez lcd sterować zawartością katalogów i nagrań, ten ma zaś brak tego, ale pewnie dużo lepszy tor audio....

pinio
28-10-2014, 15:31
Jak byłem na jednym z odsłuchów, sprzedawca mówił, że właśnie czekają na taką ciekawostkę.

Co mnie kusi w tej propozycji to cena i nadzieja, że dawni projektanci Linna dobrze wykonali robotę :) Nie chcę też obecnie ładować dużo pieniędzy w źródło, zanim nie wymienię wzmacniacza i kolumn. Mam też jakiegoś DAC-a i na jakiś czas, mógłbym w niego wpiąć takie ustrojstwo. Mam też cichą nadzieję, że to całkiem sensownie zagra.

Sterowanie przez LCD - myślę, że to i tak się nie sprawdzi w praktyce. Sterować i tak wygodniej zdalnie z jakiegoś tableta/kompa/smartfona.

EDIT: Za wersję ze wzmacniaczem wołają raptem 400zł więcej, więc może warto dołożyć? W razie czego można ustawić w sypialni lub łatwiej będzie odsprzedać.

moshica
28-10-2014, 15:44
Faktycznie dopłata 400zł za końcówkę 50W, nie robi żadnej różnicy a lepiej ją mieć, gdyby cena była x2 mniejsza to na cholerę ona.
Ustrojstwo fajne i jak piszesz, jakość Linna może iść w parze z tym urządzeniem, tylko znowu jedno ale. Widzę że aplikacja do sterowania nim jest albo na Windows albo MacOs a nie ma na najbardziej popularnego Androida. No i znowu Zonk, bo aż się prosi aby nim sterować z posiadanych smartfonów a tu lipa !

pinio
28-10-2014, 16:45
Z tego co mi się wydaje, to jest już jakaś wersja beta na Androida :)

http://www.simpleaudio.com/support/android-beta

Jest nadzieja :)

moshica
28-10-2014, 16:58
Pionio a prowadziłeś odsłuchy Coctaila Audio albo Popcorn Hour ? One mają DAC'a Ess Sabre (ES9023 Sabre 24/192), czyli ponoć dobry przetwornik. pytam bo jednak 3 x tańszy niż Twój proponowany...no i mają apkę pod Androida ;-)

pinio
28-10-2014, 17:11
Nie robiłem jeszcze odsłuchów strumieniowców. Póki co, rozglądam się za wzmacniaczem i kolumnami. Później przyjdzie czas na źródła :) Sam przetwornik to nie wszystko, liczy się jego cała "implementacja".

Może skuszę się na lampę ze stacją dokująca do iCośTam i nie będę nic więcej potrzebował :)

EDIT: Coś takiego : http://www.manley.com/mist.php
Nieźle gra i nawet ma pilota, którym w razie czego można użyć w celu samoobrony :)

.:Gerard:.
28-10-2014, 20:29
Wzmacniacz zaklepałem,
dodatkowo chce Advance Acoustic X-Uni kupić
koresponduje ze sprzedawca który proponuje mi za 799€ z niemiecka gwarancja a ja mogę kupić od francuza niestety z ich gwarancja ale za 689 €, ponad stówę zaoszczędzić kuszące, tylko ta gwarancja.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/AdvanceAcousticXUniundXCD3580-1.jpg
źródło (http://www.sempre-audio.at/images/News/Advance_Acoustic/Advance%20Acoustic%20X-Uni%20und%20X-CD3/Advance-Acoustic-X-Uni-und-X-CD3-580.jpg)

fafniak
29-10-2014, 22:04
Gerard - koniecznie !!!!! ZDAJ RELACJE !!!!

.:Gerard:.
29-10-2014, 22:25
Gerard - koniecznie !!!!! ZDAJ RELACJE !!!!

Pewnie ze zdam ;)

Chyba wezmę od francuza, nie będę nikomu prezentów robił

Powinienem w przyszłym tygodniu już mieć, podłącze go na razie pod pioneera i porównam z bose, jak pisałem wcześniej niestety końcówka będzie dostępna w połowie grudnia a wtedy będzie test mocy :)

maj0nez
29-10-2014, 22:47
Też jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

Klepnięte Nokia 3310

moshica
03-11-2014, 09:21
Szukam od dłuższego czasu podobnego odtwarzacza, ale nie mającego w sobie CD. Powinien mieć możliwość włożenia dysku. np. 2,5 cala lub większego, w miarę poprawne sterowanie katalogami na LCD i zintegrowany DAC lub możliwość podłączenia zewnętrznego. Czy możecie coś zaproponować ? Większość ma albo na zewnętrzny HDD, albo ma CD...

fafniak
03-11-2014, 09:32
a popcorn ?

moshica
03-11-2014, 09:59
Musiałbym do niego potem dodać dobry DAC na optyku, ma niestety szeroką obudowę (ogranicza mnie miejsce). X10 ma znowu fajną zwartą budę, ale niestety CD. Denon i Cambridge Audio mają za to fajną budę, gorsze sterowanie i niestety zewnętrzy USB HDD. Powiem tak, niezalezy ma na bajerach typu formaty TV, ma to być sprzęt tylko do odtwarzania flac do 24bit, z wewnętrznym HDD, kompaktową obudowa i audiofilskim DAC. No i tu jest problem, bo większość urządzeń ma naddto bajery, mega wymiary, itd.
Rozważam zbudowanie tego samemu na jakimś Raspberry Pi + przetwornik Wolfsona + LCD. Założenie ma być : audiofilska jakość w rozsądnej cenie, bez przerostu formy nad treścią....niestety jest w tym temacie ciężko ;-(

moshica
03-11-2014, 10:12
Popcorn Hour A410 ma nawet fajny przetwornik ESS Sabre do 192/24 ale znów sterowanie z tableta (nie posiadam). Tak więc, zawsze czegoś brak, albo trzeba coś mieć dodatkowo...wiem trochę marudzę, ale ja chcę najprostsze rozwiązanie pod audio.

fafniak
03-11-2014, 10:16
Popcorn Hour A410 ma nawet fajny przetwornik ESS Sabre do 192/24 ale znów sterowanie z tableta (nie posiadam). Tak więc, zawsze czegoś brak, albo trzeba coś mieć dodatkowo...wiem trochę marudzę, ale ja chcę najprostsze rozwiązanie pod audio.
To jest bardzo fajne rozwiązanie - tablet kupisz za ok. 400zł

moshica
03-11-2014, 10:20
Teraz trochę o nim czytam i chyba faktycznie pod audio najtańsze i najlepsze rozwiązanie. Muszę poczytać co piszą na forach audio o jego jakości audio.
No i czy on obsługuje np. sterowanie tylko z tabletu czy z phona na androidzie też pójdzie ?

fafniak
03-11-2014, 10:23
Co do tego jak gra to nie mam pojecia
czy aplikacja pójdzie na telefonie - dlaczego miała by nie pójść... ściągnij na telefon i zobacz :)

moshica
03-11-2014, 11:11
Chyba przedzwonię do pewnego salonu mającego go w ofercie i zapytam jak z jakością w stosunku do wiodących tuzów HiEndu ;-)

pinio
03-11-2014, 11:19
A nie lepiej zamiast dysku wewnętrznego jakiegoś NAS-a? Zastosowań więcej i z pewnością wyjdzie taniej niż w urządzeniach audio dla "goniących króliczka" ;) :)
W ofercie firm niewiele jest propozycji z wysokiej jakości dźwiękiem i dyskiem, jeśli już, to ceny zaporowe. Myślę, że dysk wewnętrzny źle wpływa na tor audio i lepiej mieć go na zewnątrz.

moshica
03-11-2014, 11:29
Pinio a co zyskam mając Nas'a ? Pojemność pod dane i backup mi nie potrzebne bo mam już dyski na kopie. Zamiast wbudowanego HDD można iść w NAS, ale to kolejny tysiaczek włożony w kolejny sprzęt, który będę duplikował w domu w innej formie.

pinio
03-11-2014, 12:14
Zamiast wbudowanego HDD można iść w NAS, ale to kolejny tysiaczek włożony w kolejny sprzęt, który będę duplikował w domu w innej formie.
W dobrym sprzęcie audio za wbudowany dysk wołają spore pieniądze. Myślę, że więcej niż zewnętrzne rozwiązanie.
Oczywiście, zrobisz jak zechcesz :) Uważam, że ładowanie dysku do środka takiego urządzenia to może tylko dobrze wpływać na rozszerzenie funkcjonalności. Niestety, generowany sygnał audio może tylko psuć.

sisco7
03-11-2014, 14:56
Witam
Co powiecie na takie zestawienie?

Sonus faber Venere 1.5 Sonus faber Venere Stand <http://q21.pl/sonus-faber-venere-stand.html> (http://q21.pl/sonus-faber-venere-stand.html) Cambridge Audio Minx Xi

robin102
03-11-2014, 19:15
Od dechy do dechy przeczytaj łącznie z pomiarami na ostatniej stronie. Duże pomieszczenie masz ?
http://www.stereophile.com/content/sonus-faber-venere-15-loudspeaker

sisco7
03-11-2014, 20:35
pomieszczenie 22m, kiepsko u mnie angielskim, możeszmi tto trochę przetłumaczyć lub opisać?

robin102
03-11-2014, 22:15
Kopiuj tekst np całą stronę i wklej w te okienko po lewej, a po prawej będziesz mail przełożona na polskeigo jazyka ;) Kierownik, kierownica to głośnik czyli przetwornik u Anglików
https://translate.google.pl/
powiem szczerze,z e te 4500zł wydal bym na mądrzejsze kolumny choć Sonusa szacunem darze, kupił bym podlogowe za ta kase np model Toy Tower też od Sonusa, albo caly pierdylion kolumn lekko uzywancy za ten piniądz jest na rynku , a i w nowych idize coś fajnego wyrwać. Zwróć uwagę na mikra mase tych dosć sporych monitorów. Raptem 6 kg czyli kosze głośnikowe z plastiku i wszystko inne cienkie i tanie będzie w nich.

fafniak
03-11-2014, 22:16
Kopiuj tekst np całą stronę i wklej w te okienko po lewej, a po prawej będziesz mail przełożona na polskeigo jazyka ;) Kierownik, kierownica to głośnik czyli przetwornik u Anglików
https://translate.google.pl/
powiem szczerze,z e te 4500zł wydal bym na mądrzejsze kolumny choć Sonusa szacunem darze, kupił bym podlogowe za ta kase np model Toy Tower też od Sonusa, albo caly pierdylion kolumn lekko uzywancy za ten piniądz jest na rynku , a i w nowych idize coś fajnego wyrwać. Zwróć uwagę na mikra mase tych dosć sporych monitorów. Raptem 6 kg czyli kosze głośnikowe z plastiku i wszystko inne cienkie i tanie będzie w nich.

to już są te chińskie sonusy ?

robin102
03-11-2014, 22:27
Nie wiem, nie dotykałem. Robią tam dojrzalsze konstrukcje i ładnie grające więc i te może też chociaż takie Toy Tower made i Italy, ale one chyb od 2 lat nie produkowane niby choć w sprzedaży ciągle nowe są :)

robin102
03-11-2014, 22:34
4500 zl plus 750 podstawki. Wychodzi ponad 5 koła hmmmmm

fafniak
03-11-2014, 22:36
Rozejrzyj się za
http://www.ruark.co.uk/
Starsze castle
Ew. z nowszych monitor audio

robin102
03-11-2014, 23:45
Sisco7 (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=2061) sam wpadłeś gdzieś na te kolumny, czy w jakimś sklepie Ci je polecili ?

sisco7
04-11-2014, 10:01
A więc tak :) Na początek miało być pianocraft. Potem b&w cm5 + Bluesound Node.
Dźwięk mi się podobał, ale zrobiłem błąd zacząłem szukać w internecie :) i się zaczęło.
Może mi Robin pomożesz, mam do wydania ok 9k, słuchać chcę tylko w formacie Flac.
Na razie jestem za Sonus Faber Venere 1.5.
Co myślisz o tym Cambridge Audio ?

moshica
04-11-2014, 10:59
Czemu nie celujecie w polskie konstrukcje, jak ESA, Hyperion, itp. na dobrych przetwornikach Seas'a, ScanSpeak'e a pakujecie się w chińskie klony ? Trochę tego na temat kolumn nie rozumię.
9K to sporo kasy, którą można już naprawdę wydać z głową.

sisco7
04-11-2014, 11:26
To czekam na propozycje, pomieszczenie 22m, słucham w formacie Flac

robin102
04-11-2014, 11:58
"Czemu nie celujecie w polskie konstrukcje, jak ESA, Hyperion, itp. na dobrych przetwornikach Seas'a, ScanSpeak'e a pakujecie się w chińskie klony ? Trochę tego na temat kolumn nie rozumię."
Powód jest prosty :). W szerszym gronie znajomych, przyjaciół napis na kolumnach polskich taki jak ESA, AudioAcademy, Quba, Harpia, Studio 16Hz, Akustyk nie nobilituje nic, a nic :D pewnie któregoś producenta znanego nie wymieniłem bo sam dopiero co rozpoznaje rynek polskich konstrukcji. Otwieramy polską kolumnę, a tam czesto przetworniki po cyrka 100$ otwieramy renomowanego zagranicznego producenta czyli czińską, a tam przetworniki po 10 $ za sztukę. Polskie głośniki bardzo fajnie grają wyprzedzając wielkoseryjne konstrukcje zagraniczne z tej samej półki cenowej. Czasem bardzo wyprzedzają nie wspominając o solidniejszej konstrukcji samych obudów. Nic nie mam przeciw zagranicznym dobrym kolumnom, ale z tego co widzę cenowo leżą one bardzo wysoko i wtedy już zaczynają grać.

moshica
04-11-2014, 12:05
Robin bo to jest tak, cudze chwalicie a swego nie znacie. Prawda jest taka, że chiński zalew badziewa jest wszędzie a robote odwalają przetworniki + buda + zestrojenie+ zwrotnica. Można mieć chiński chłam na mdfie, w okleinie pcv i mieć logo czołowego producenta, gdzie same przetworniki kosztują grosze. A polskie konstrukcje mają świetną stolarkę, do tego wiodące przetworniki + naturalny fornir do wyboru na etapie zamówienia. Czego chcieć więcej skoro cena jak za chiński bubel ? Sorry...ale ceny są tam sztucznie pompowane. Na takim audioshow posłuchajcie polskich konstrukcji to zapomnicie o całej reszcie. Nikogo nie namawiam, ale często logo producenta światowego bierze górę nad rozumem ;-)

robin102
04-11-2014, 12:11
Może mi Robin pomożesz, mam do wydania ok 9k, słuchać chcę tylko w formacie Flac.
Na razie jestem za Sonus Faber Venere 1.5.
Co myślisz o tym Cambridge Audio ?
Trudno pomoc osobie wchodzącej w mądrzejsze (droższe) audio na serio trudno, bo są w zasadzie dwie kontrowersyjne drogi takiego wejścia:
1. Zaufać w ciemno bardzo doświadczonej osobie, osłuchanej, nie zmanierowanej, której się we łbie nie przewróciło od drogich zabawek i chodzi jeszcze po ziemi, a słuchała tyle gratów, że wie co gra a co nie gra. Na podstawie własnych doświadczeń umie oddzielić ziarno od plew. Mieć obok takiego człowieka i kupić to co podsunie, a potem kupować płyty i słuchać muzyki. Moze za 2-3 lata coś w sprzęcie wymienić.
2. Słuchać samemu, dużo słuchać, w rożnych miejscach, rożnych okolicznościach do czasu aż się rozsmakujemy, aż nauczymy się słuchać, aż zrozumiemy, że w domu nigdy nie zagra jak na sali koncertowej. Idac tą drogą nie unikniemy jakiś sprzedaży wymian, podmian i żonglerki. Ni unikniemy najazdu na minę podłożoną przez sprzedawce sklepu bądź doradzacza forumowego który sam ma wciśnięte kolumny między szafę a kredens a druga pod parapet i na tej bazie wyciąga wnioski którymi potem hojnie obdziela internet budując pierdylion mitów jak to gra bas albo go nie ma.
Tego Cambridge w ogóle nie znam. Słucham muzyki tylko z plyt CD i ostatnio tylko na słuchawkach, bo kolumn sobie kupić nie mogą :D a nie mam wymagań wygórowanych :)

Umbra
04-11-2014, 12:26
Polecacie jakieś głośniki do komputera za max 400 zł?

pinio
04-11-2014, 12:38
Kolumny, polskie konstrukcje - wstyd się przyznać, ale jeszcze nie słuchałem. Postanawiam poprawę, jednak jakoś widzę, że firmy polskie omijają Wrocław szerokim łukiem.

moshica
04-11-2014, 12:42
No niestety polscy producenci jak na coś boleją to na pewno na dystrybucję która leży i kwiczy. Ale myślę że to wynik tego że się nie przebili jeszcze na rynku.
Pinio musisz ten fakt nadgonić czym prędzej.

robin102
04-11-2014, 13:26
We Wrocku tak dużym mieście założę się, że w wielu sklepach są polskie konstrukcje. Nasi producenci na polu marketingu i dystrybucji są w tak głębokim lesie, że jeden z nich zaproponowal mi transport w kartonach które trzeba odesłać, bo następnej osobie nie będzie miał jak wysłać :D Niby to takie specjalne ;) kartony ale padłem ze śmiechu. Dobrze, że kolumny są całkiem poważne i skończone konstrukcyjnie na 102 ! skutkiem czego śpiewają i grają przepięknie.

moshica
04-11-2014, 13:39
Ja ostatnio chciałem posłuchać STX'ów na przetwornikach awx, chwalonych zresztą i usłyszałem że zapraszają w do jedynego salonu sprzedażowego w polsce. No cóż, czasem da się dobrze i tanio, ale wymaga to wielu poświęceń, typu dojazd, urlop i przytachanie tego samochodem lub na plecach ;-) No a taką chińszczyzna w Saturnach i Media stoi i się ma dobrze...

robin102
04-11-2014, 13:40
Kurna jak się edytuje teraz posty HELP !!!

Sisco7 (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=2061) jaką masz możliwosć sensownego ustawienia podłogowyh kolumn tak aby od siebie byly 2-2,5 metra i miejsce odsluch tez z jakies 2,5 do góra 3 m. Od scian najmniej 50 -70 cm. Akustyka pomieszczenia bardzo żywa, nowoczesne wykończenia pokoju bo zerkasz w stronę białych głośników czy normalna miękka akustyka ?

sisco7
04-11-2014, 13:42
Propozycja sklepu, co wy na to?
Propozycja1


Sonus Faber Venere 1.5 (biały/ czarny) - http://www.audiocenter.com.pl/sonus-faber-venere-1-5.html
Sonus Faber stand - http://www.audiocenter.com.pl/sonus-faber-venere-stand.html
Nad C356 BEE (wersja bez DAC) - http://www.audiocenter.com.pl/nad-c356-bee.html
Sonos ZP90 - http://www.audiocenter.com.pl/sonos-connect-amp-zp-90.html

Propozycja2



Chario Delphinus (Walnut/ Cherry) + stand - http://www.audiocenter.com.pl/chario-constellation-delphinus-rabat-gratis.html
Nad C356 BEE (wersja bez DAC) - http://www.audiocenter.com.pl/nad-c356-bee.html
Sonos ZP90 - http://www.audiocenter.com.pl/sonos-connect-amp-zp-90.html


po rabacie ok. 9600 zł

pinio
04-11-2014, 13:44
Robin102, dobrze, że nie kazali odesłać kolumn, a zostawić sobie kartony :) To co ty sobie w końcu zakupiłeś?

Wbrew pozorom, jak przyjdzie co do czego, to we Wrocku bida. Niby tego dużo, ale jak przyjdzie co do czego, to okazuje się, że nie ma. Muszę jeszcze rozejrzeć się w biedronce ;) :)

Sami piszecie, że leży dystrybucja i marketing, a się dziwicie, że ludzie kupują zagraniczne konstrukcje :)

robin102
04-11-2014, 14:05
sisco7 (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=2061)
Na te propozycje sklepowe co linkujesz renki i cycki opadajom.
Proponują Ci w pierwszym rzucie towar najtrudniej sprzedawalny, a w drugim jeszcze bardziej egzotyczny CHARIO. Fajne te CHARIO ale trzeba bardzo lubić takie włoskie granie z ciut wykastrowaną średnicą. Wzmacniacz też Ci proponują taki na którym sklepy robią największe obroty i co za tym idzie mają największe marże. NAD 356 to taki nowoczesny produkt mało przypominający stare NADowe granie, ale za to gra prawie ze wszystkim akceptowanie tyle, że na krotki dystans. Stare NADy co innego bo to inne granie było.
22m2 to o ile pomieszczenie ustawne fajna przestrzeń już dla podlogowek i to nie muszą być z tych małych wcale, ale takie maluch MA Silver6. To dla nich fajne miejsce, o ile nie potrzebujesz basu masującego trzewia. Przy staraniach z palcem w nosie nówki kupisz za 3600zł a wieksze też do Twego pokoju Silver 8 za 4600 do wyrwania wiem gdzie :)
Jaki masz cały budżet ? Tak czy siak ja bym kupował polskie kolumny albo zagramaniczne, ale używane.

moshica
04-11-2014, 14:10
Sisco Ty patrz jakie kolumny mają przetworniki a nie jakie logo producenta. Jak byś poczytał to byś wiedział, że taki ScanSpeak Revalator lub Iluminator to górna HiEndowa półka lub dobry Seas. A one są montowane w polskich konstrukcjach a w zagranicznych zaczynają się od kilkunasty tyś w górę. A to co montują za kilka tys pln w chińskich klonach to szkoda o tym pisać. No i słuchaj tez Robina, on dobrze prawi !

sisco7
04-11-2014, 14:41
Panowie ja się na tym nie znam, przetworniki nic mi nie powiedzą jak grają głośniki.
Robin te Silver6 z czym połączyć co odtwarza Flacki?
Jak dalej tak pójdzie to chyba wracam do pianocrafta :)

robin102
04-11-2014, 15:43
"Robin te Silver6 z czym połączyć co odtwarza Flacki?"

Akurat SILVER 6 ładnie się zgrywają z tym budżetowym nadem 356 co Ci proponują. On ma ciut cofniętą średnice, a silvery ciut krzykliwą momentami więc to się już na ucho ładnie kompensuje. Podbnie z dołem Nad ma trochę rozhulany ale silny bas, a Silvery raczej skromny wiec będzie dobrze. ALE ALE rozejrzyj sie za polskimi glosnikami, a jak Ci przyjdiz ekoniecznie chęć na nówki to te Silver warte są co najwyżej 3600zl i za tyle idzie je kupić. Grosza bym więcej za nie nie dał. W temacie nowych budzetowych wzmacnaizy to zainteresuj się firmy CA model 651A lepeij od NADa wyposażony i też budżetowa cena. Wieść po świadomych ludizach niesie że to nareszcie dobry budżetowy wzmak od CA. Byly dobre seri 500. Potem kontrowersyjne nastepne i ten jest zrobiony ta, ze firma odrobiła prace domową. Skusil mnie te opowiastki i sam go słuchałem, rzeczywiście czuć prawdziwy budżetowy dobry wzmak. Tylko z MA Silver 6 to ja nie wiem czy się zgra jak NAD. Może trzeba by inne kolumny kombinować, raczej trzeba. DAC to trzeba by oddzielny kupić. Też zamierzam kiedyś :)
------------------------------------
"Robin102, To co ty sobie w końcu zakupiłeś?"
Cały czas na kupnie jestem tych z Tych :)
http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/04/kolumny-studio-16-hertz-minas-anor-iiis.html

mbodniak
04-11-2014, 16:09
Jeżeli masz ochotę to po prostu przedzwoń lub napisz do Akustyka, pan Andrzej Kisiel zaproponuje odpowiednie kolumny w odpowiedniej cenie. Można też modyfikować gotowe konstrukcje, więc nie widzę najmniejszego problemu. Za te pieniądze które podałeś z akustyka dostaniesz taką konstrukcję że musiał byś szukać gotowca w dwukrotnie wyższej cenie.

moshica
04-11-2014, 16:32
Dokładnie i są to konstrukcje na Revalatorach Scana co wcześniej proponowałem. Tylko należy zauważyć, że dynamika na poziomie 89dB wymaga dobrego wzmaka z wydajnością prądową, a tą mają NADy proponowane przez Robina. Taki tandem by się sprawdził, no i wykonanie na wysokim poziomie, nie to co okleina pcv w chińskich bublach, tylko prawdziwy fornir drewniany lakierowany.

robin102
04-11-2014, 16:44
Na revelatorach to juz konstrukcje po 7-8 kzl są. Poza tym sam się zamierzałem na kolumny od Akustyka uwiedziony zgodnoscią wileoletnia Kisela w jego recenzjach z tym co sam słyszałem, ale ni gdzie je posłuchać, ni gdzie je dotknąć. Sposób produkcji dystrybucji woła o pomstę do Boga. Nie przypomina to nawet malej manufakturowej serii tylko DIY zwyczajny. Zostaje szukać jakiego audiofila ktory takowe posiada i da się uprosić aby się do neigo wprosic na chatę. Zupełnie inaczej jest w Studio 16Hz czy AudioAcademy. Ci dwaj wytwórcy jeżdżą po kraju z kolumnami i można sobie posluchac w domu. Podobnie u HarpiaAcustik można za kaucją kolumny na pare dni wypożyczyć. ESA najbardziej utytułowana rynkowo sprzedaje w wielu sklepach swoje głosniki

moshica
04-11-2014, 16:51
Więc jest wiele możliwości i najlepiej skorzystać z wyżej opisanych przez Ciebie, nawet wypożyczając Harpie ;-) Jak dla mnie temat wyczerpany, no chyba że Sisco upiera się przy swoim, ma do tego prawo i jego wybór.

fafniak
04-11-2014, 21:28
Słuchałem podłogówek ESA za ok 5000-5500 (nie pamietam nazwy 2 drożne) z audiolabem 8200 kompletnie sie nie zgrały
natomiast monitor silver 8 (? chyba) całkiem nieźle
RLSy - przyjrzyj się tym kolumnom

robin102
04-11-2014, 23:19
Silver 8 mimo całego psioczenia na czińską produkcje, bo tam je firma MA robi i to w naturalnej okleinie potrafią przyzwoicie zagrać. Z wielkoseryjnej produkcji głośniki warte grzechu jesli kupi się je w przytomnej cenie tak np za góra 4999zł. Niemniej dziś za takie 5-6 tys szukał bym używanych lepszych od Silver 8.

pinio
05-11-2014, 17:07
Pod wpływem poprzednich wpisów tak sobie próbuję coś poczytać o rodzimych producentach. Natrafiłem na taką ciekawostkę we Wrocławiu - http://allegro.pl/my_page.php?uid=35959671
Możecie rozszerzyć swoje listy i wybrać na odsłuch do Wrocławia :)

robin102
05-11-2014, 17:14
Model ten jest najwyższą klasą dźwięku jaką można uzyskać w akustyce i bije wszystkie zestawy obecnie produkowane na świecie z małym pominięciem wynalazków typu Nola czy Anat które w jakimś stopniu mogą tej jakości dorównywać

robin102
05-11-2014, 17:15
:) :) ;)

pinio
05-11-2014, 17:20
Nie ma co się śmiać, przy takiej skuteczności, to wystarczy sam pre i można zaoszczędzić na końcówce mocy ;) :) I te tryby pracy ....

Może kiedyś się wybiorę - mam blisko. Ceny atrakcyjne, a jeszcze zacytuję "Moje zestawy gdyby były sprzedawane w salonie HI-END kosztowały by w przedziale między 15-40 tyś. PLN" :)

EDIT: I jeszcze resory akustyczne.

mbodniak
05-11-2014, 17:32
MA fajnie grają, a najfajniej z marantzami. Nie bez powodu widuje się takie zestawienia. A kolumny z aukcji... no fajnie, fajnie, pełen profesjonalizm, tylko podfrezowań brakuje na głośniki. Oj... :D

robin102
06-11-2014, 08:56
tu nawet dwie sensownie wyglądające oferty na MA silver 8
http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=MONITOR+AUDIO+SILVER+8+WALNUT&bmatch=seng-v6-2-default-1021

124miko
09-11-2014, 18:36
Kupiłem "białego kruka PRL'u" czyli magnetofon Koncert M 3401.
Potrzebuję pomocy: czy ma ktoś może instrukcję serwisową ( w necie znalazłem tylko kiepski PDF ). Może ktoś ma jakieś doświadczenie z regulacją mechaniki w takim sprzęcie ?

erro
09-11-2014, 19:59
Heh, właśnie mi pasowały czarne MA 8 ale ktoś kupił..

robin102
10-11-2014, 01:41
Aj tam aj tam kupisz następne. Rynek tych głośników jest duży. Parę tygodni i będą inne używki, ale za 4600 zł możesz mieć nówki z polskiej dystrybucji ze sklepu w Rzeszowie.
A jak nie to bierz coś z tego co poniżej. Pięknie grało na warszawskim audioszole 2014. Szczególnie oczarowal zestaw małych koluminek Boniecki. Po prostu wprost czy jak by to ując normalne czary miały miejsce. W 100 2 dużej sali graly kolumienki o wielkości 70cm i szerokość butelki od szampana, a grało to potęgą i dynamiką niesamowitą. Jak to zrobione ? To te na pierwszym zdjęciu.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/BR2_9097_zps670461c0-2.jpg
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/BR2_9097_zps670461c0.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/BR2_9116_zps1d056090-2.jpg
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/BR2_9116_zps1d056090.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/BR2_9110_zps7459ab44-2.jpg
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/BR2_9110_zps7459ab44.jpg.html)

Do napędu można by i tego skromnego zestawu użyć :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/BR2_9183_zpsb19e0fe9-2.jpg
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/BR2_9183_zpsb19e0fe9.jpg.html)

pinio
10-11-2014, 18:17
Szczególnie oczarowal zestaw małych koluminek Boniecki. Po prostu wprost czy jak by to ując normalne czary miały miejsce. W 100 2 dużej sali graly kolumienki o wielkości 70cm i szerokość butelki od szampana, a grało to potęgą i dynamiką niesamowitą. Jak to zrobione ? To te na pierwszym zdjęciu.


Co do tych "czarów", to opinie są mocno podzielone.

Jak tam, mądrzejszy jesteś po "audioszole" w temacie twoich wyborów? Odnalazłeś swój cel zakupowy do zdobycia?

robin102
10-11-2014, 20:16
Pinio te malutkie kolumienki BOENICKE to na serio są czary. Chodziłem zaglądałem za kotary w oknach, pod ten stolik od tylu z zawodowym podejrzeniem, że coś gdzieś musieli ukryć grajcego, wspomagajcego, bo to nie może być prawda aby takie maluszki zagraly w kubaturze na oko minimum 300 m3 tak dużym dxwiękiem. Nic nie znalazłem :) więc to są czary jakieś. Glośniczki kosmicznie drogie, bo 22 tys zł ale w porównaniu do innych których słuchałem, a kosztujących np 90 tys zł to te maluchy mistrzostwo świata. W domowym pomieszczeniu 20-30m2 to by było dopiero granie. Ciekawostka jest, że wysokotonowy mają z tylu obudowy :)
Pinio co do moich osobistych wyborów ograniczonych budżetem nadal na pierwszym miejscu Minas Anor Studio 16 Hz. To jest piękne budżetowe granie. Sporo było rozczarowań, bo w niektórych pokojach gdzie był sprzęt za wielkie pieniądze grania po prostu nie nie było :( lipa i wstyd. Rozczarowały mnie np. kultowe głośniki Spendor 1/2 ktorych nigdy nie miałem okazji posłuchać, a przeczytałem pierdylion achów i ochów. Może system źle skonfigurowany był, nie wiem. Lubie angielskie brzminie, ale to co szlo z tych Spendorów to bylo bagienne granie rodem z walijskich bagien mulastych.
Był też niespodziankowy rodzynek dla poszukiwaczy ładnie grajcych budzetowych kolumn. Polska firma AKKUS pokazala premierowo kapitane tanie głośniki z najnowszej serii MONOLITH ładna podłogówka 2,5 drogi świetnie wykonana na dobrych przetwornikach Ushera i Scana do tego w prostej skrzyni z otworem od przodu obudowy, co jest plusem. Słuchałem na nich muzyki dobrze mi znanaej. Bardzo ładnie grały może ciut jaśniej, ale odrobinkę do skorygowania aplikacją. Wyjściowa cena to tylko 5200 zł katalogowo, więc realnie będą tańsze. Skrzynia smukła, z naturalnym fornirem w wielu wybarwieniach. Kontrabas na nich, wokal Diany Krall po prostu bajka jak za te pieniądze.Gdyby nie to, że .... to bym o nich pomyślał dla siebie.

pinio
10-11-2014, 22:33
A słuchałeś Aries Plus i Credo II?
Może któregoś dnia wybiorę się do Tych.

Niektórzy chwalą Spendory, ale 100r2

robin102
10-11-2014, 23:14
Poza Minasami sluchalem większych podlogowek które na basie mają revelatora. Kolumny to model Arcadia czy jakoś tak. Hmmmm granie jak z Minasów na pierwszy rzut ucha tylko o większej skali chyba. Trzeba by jednak na spokojnie posluchać. Minasy genralnie to kolumny robione pod lampowe zasilanie raz , że takie łatwo sterowalne przetworniki z właściwymi do lamp membranami mają, a dwa zestrojone tak aby nic a nic nie uciekło na średnicy. Oczywiscie w aspekcie ceny do klasy brzmienia bo zawsze może być lepiej.

robin102
11-11-2014, 02:47
Aaaaa i jeszcze uczciwie jest wspomnieć o świetnie grających w relacji do ceny głośnikach marki PYLON model Saapphire 25. Kolumny ładnie wykonane na markowych przetwornikach za raptem 2800 zł para, a grają, że ho ho. Po prostu okazja.

erro
11-11-2014, 17:07
Interesowałem się trochę tymi głośnikami ale oni są trochę jak firma krzak - recenzje w dwóch miejscach wyglądające na sponsorowane do bólu, a na stronie nie ma zdjęć, nie mówiąc już o jakichś informacjach dot średnicy głośników.

robin102
11-11-2014, 17:23
Recenzje w prasie czy necie w tych czasach zawsze są sponsorowane i tak jest goła prawda. Dlatego warto samemu posłuchać lub trochę zawierzyć. Tłok był w tym pokoju z Pylonami, ale jak się trafiło to dało się posłuchać. Na serio bardzo uczciwe granie warte większej kasy niż te 2800zl. Dwa Visatonowe przetworniki oraz Scan na górze. Jeśli jak było słychać udało się to zestroić to efekt był jaki był, świetny po prostu.
Zwróćcie uwagę na listwę zasilającą na tym pierwszym foto zasilającą sprzęt marki ATOL :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/BR2_9036_zps4402c331-1.jpg
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/BR2_9036_zps4402c331.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/BR2_8909_zps20e27adf-1.jpg
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/BR2_8909_zps20e27adf.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/BR2_9042_zpsad9c822e-1.jpg
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/BR2_9042_zpsad9c822e.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/BR2_8828_zps79bb8225-1.jpg
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/BR2_8828_zps79bb8225.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/BR2_8850_zpsc681a59d-2.jpg
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/BR2_8850_zpsc681a59d.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/BR2_9122_zps9c3c72c4-2.jpg
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/BR2_9122_zps9c3c72c4.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/BR2_8857_zps95313e9a-2.jpg
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/BR2_8857_zps95313e9a.jpg.html)

.:Gerard:.
11-11-2014, 19:11
Na serio bardzo uczciwe granie warte większej kasy niż te 2800zl. Dwa Visatonowe przetworniki oraz Scan na górze. Jeśli jak było słychać udało się to zestroić to efekt był jaki był, świetny po prostu.


A nie mówiłem ze visaton potrafi zagrać ładnie, to sobie tylko wyobraź jak graja moje ;)

Moj netzwerk od advance acoustic jeszcze nie przyszedł, czekam niecierpliwie bo w tym tygodniu ma sie pojawić :-)

mir
11-11-2014, 21:52
W ubiegłym roku grały Pylony za 999zł. i też pokazały klasę. Robin zgadzam się z twoimi spostrzeżeniami, do kompletu fajnych zestawów dorzucę szpulowca revox ze zmacniaczami lampowymi na zmianę z gramofonem, było to chyba w hotelu Golden Tulip.

robin102
11-11-2014, 23:44
.:Gerard: (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=44016)
z kolumnami jak z kalafiorową, kalafior, marchewka, ziemniaki, woda, a każdy kucharz ugotuje inną zupę.
Komponenty te same, a smak inny :)

pinio
12-11-2014, 09:11
Robin102, a lamp Cayin również słuchałeś? Chińskie to, ale może warte grzechu?

robin102
12-11-2014, 09:37
Tak słuchalem. Bardzo dobre wzmaki na KT88 jest rozmach i zamach, dynamika świetna góra i bas jak na lampę przedni. Nie jeden tranzystor przy takim Cayinie polegnie, bo na średnicy wspaniale. niestety mimo, że chińskie to kosztują konkret bo z 5 kzł trzeba wyskoczyć i tedy pojwia się dylemat, a może jednak jakiś tranzystorowy używany, bo za 5 kzł to już konkretny wzmak idzie wyszperać. Hybryda Panie to jest to :) Te Cainy u Niemcow i w innych krajach po innym brandingiem sprzedawane sa 2 tys Euro :)

pinio
12-11-2014, 09:51
5kzł to za najtańszy. 70t katalogowo 9kzł, a jak popatrzeć na monobloki z przedwzmacniaczem to i 20kzł się robi.
Patrząc na ceny lamp z zachodu to i tak ceny "znośne", jeśli potrafi równie dobrze zagrać i jest bezawaryjne.

W Niemczech chyba jako Cayin/Spark.

.:Gerard:.
12-11-2014, 17:35
.:Gerard: (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=44016)
z kolumnami jak z kalafiorową, kalafior, marchewka, ziemniaki, woda, a każdy kucharz ugotuje inną zupę.
Komponenty te same, a smak inny :)


Ja miałem dobrego kucharza ;)

bajcom
12-11-2014, 19:07
Ja miałem dobrego kucharza ;)

A Ty tak się nie chwal ;) ,tylko gadaj kiedy wzmacniacz przyjdzie,bo Jacek już na półce stoi i się kurzy .
Czekamy na odsłuch ;)

.:Gerard:.
12-11-2014, 19:32
A Ty tak się nie chwal ;) ,tylko gadaj kiedy wzmacniacz przyjdzie,bo Jacek już na półce stoi i się kurzy .
Czekamy na odsłuch ;)

Oficjalnie polowa grudnia ale mam nadzieje ze ukaże się wcześniej.
a z Jack-iem to możesz przyjść w każdej chwili :D

erro
14-11-2014, 14:51
Ja się zastanawiam, słuchał ktoś może Dali Ikon-ów ? 6, 7 ?

wilk325
14-11-2014, 18:56
Ja się zastanawiam, słuchał ktoś może Dali Ikon-ów ? 6, 7 ?

Jak dla mnie to takie bezpłciowe granie i do tego kiepskie w tych pieniądzach :(.

grzegorzant
17-11-2014, 01:13
Jak chodzi o Pylony mam u siebie S 31 od 2 miesięcy i jest coraz lepiej :)


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

grzegorzant
17-11-2014, 01:16
Robin nie wspominasz o http://www.trenner-friedl.com/index2.php?menu=isis&sprache=en
Osobiście nie mogłem wyjsć z pokoju odsłuchów [emoji3]


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

robin102
17-11-2014, 13:41
O widzisz i to są właśnie rożne gusta. Dla mnie to ten zestaw grał tylko bardzo poprawnie i nic mnie nie porwało.

fafniak
17-11-2014, 14:08
Ja nie poszedłem żeby się nie popłakać

grzegorzant
17-11-2014, 14:39
Hmmm

A ja sie jeszcze przypadkowo załapałem na pomiar mikrofonowy zestawu
Steinway Lyngdorf
Bardzo fajna lekcja , tylko za dużo elektroniki w tym wszystkim chyba


Aaa no i zbieram kasę na OPPO 103d [emoji41]


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

fafniak
17-11-2014, 14:52
prawie 4 kafle :(

pinio
17-11-2014, 15:00
Aaa no i zbieram kasę na OPPO 103d [emoji41]

Dla obrazu, czy dla dźwięku w stereo?

robin102
17-11-2014, 15:50
"A ja sie jeszcze przypadkowo załapałem na pomiar mikrofonowy zestawu
Steinway Lyngdorf" O dla mnie właśnie Steinway grał bardzo ciekawie i przyjemnie.

.:Gerard:.
17-11-2014, 18:34
A ja dzisiaj będę trzeci raz kupował Advance Acoustic X Uni
z Amazon wróciły mi pieniądze bo francuz zawalił, dogadałem się właśnie i tutaj (http://www.sg-akustik.de/shop/Netzwerkplayer/Advance-Acoustic/Advance-Acoustic-X-Uni) kupuje za 729 € :-) za 5-10 dni będę miał banana na twarzy ;) i zabawkę na półce

grzegorzant
17-11-2014, 20:03
AUDIO !
ktoś powiedział żeby nie brać bo 4K nadchodzi, ale ja dużo koncertów w BR mam i liczę na duży skok w q audio w stosunku do PS3 :D

wiem wiem , też mnie boli

coś robię nie tak ? nie mogę cytować !

pinio
17-11-2014, 21:10
Miałem Oppo 103d przez dwa wieczory. Już w pierwszy wiedziałem, że wraca do sklepu. Obraz super, ale dźwięk - no cóż, jak dla mnie porażka. Co innego obiecywali w pseudorecenzjach. Mój stary dvd panas gra lepiej.

ps> Co do cytatów - coś w opcjach profilu trzeba przestawić
edit: to chyba opcja Interfejs edytora postów na Stadardowy

grzegorzant
18-11-2014, 10:20
Miałem Oppo 103d przez dwa wieczory. Już w pierwszy wiedziałem, że wraca do sklepu. Obraz super, ale dźwięk - no cóż, jak dla mnie porażka. Co innego obiecywali w pseudorecenzjach. Mój stary dvd panas gra lepiej.

ps> Co do cytatów - coś w opcjach profilu trzeba przestawić
edit: to chyba opcja Interfejs edytora postów na Stadardowy

Działa :)

co do OPPO hmmm... muszę sprawdzić bo w necie same ochy i achy właśnie jeśli idzie o AUDIO w BR. I nie mam tu na myśli recenzji tylko opinie użytkowników

pinio
18-11-2014, 11:21
Też dałem się zwieść opiniom i mnie zawiodły. Generalnie trzeba mocno uważać na te "opinie" zachwyconych użytkowników - często to podstępni branżyści wpychają swój towar ;) :)

Koniecznie sprawdź i nie bierz w ciemno. Może tobie podpasuje. Jak dla mnie, tor analogowy nie nadawał się, a zakup tylko po to, aby wychodzić sygnałem cyfrowym do zewnętrznego DAC-a mijało się z celem - szkoda tyle pieniędzy. Wolę nowego Panasonica BR i wyjście cyfrowe - obraz będzie też bardzo dobry, a cena sporo mniejsza. Pytanie też, czy np. masz płyty SACD - OPPO takie odtwarza, a Panas nie.

Ponoć Oppo 105D ma lepiej z dźwiękiem, ale pieniądze też sporo większe - i tak trzeba posłuchać, czy by pasował.

Podsumowując, jak dla mnie, Oppo 103D tylko przy wykorzystaniu wyjścia cyfrowego. Trzeba tylko jeszcze by sprawdzić, jak to jest z jakością sygnału na wyjściu - ponoć przy którymś programowym "ulepszeniu" okroili wyjście: "OPPO wprowadzając nowe firmware dokonało
degradacji jakościowej wyjścia SPDIF, ograniczające użycie zew. DAC-a. Były sygnały o ograniczeniu
do 48kHz podczas korzystania z nośników ( ścieżka stereofoniczna 42/96 z płyt BD Pink Floyd i innych)
Brak jest pełnych informacji o czytaniu z sieci, jak i wystawianiu pełnego streamu z płyt zakodowanych
jako stereo kodekiem HD ( czyli np. koncert BD ze ścieżką HD podawany po dekodowaniu jako LPCM
na wyjście SPDIF ) Ograniczenia miałoby dotyczyć tylko SPDiF - przez zabezpieczone HDMI leci OK. " - cytata z http://www.audiostereo.pl/oppo-czy-jednak-cd_110232.html/page__st__300#entry3109684

Pamiętaj też, że obecnie w większości nowych BR siedzi CINAVIA.

grzegorzant
18-11-2014, 14:10
Tak na dobrą sprawę, gdyby nie koncerty BR -kupiłbym po prostu dobry odtwarzacz CD.
Dużo i często jednak je oglądam i SŁUCHAM i tu pojawił się właśnie OPPO.
Muszę koniecznie sprawdzić Audio w tym odtwarzaczu !

aaa jeszcze jedno wg zapewnień sprzedawcy ;) w kwestii przesyłanych sieciowo plików audio i video, OPPO nie ma z żadnym problemu. To dla mnie też bardzo ważne, aby czytał wszystko.

pinio
18-11-2014, 14:34
Obsługa sieci lokalnych to nie wyczyn w obecnych czasach :) I tak problemem w Polsce są aplikacje dostępu do serwisów strumieniowania wysokiej jakości. Czy dodali może w OPPO WIMPa?

Fakt jest, że OPPO 103 to fajny kombajn, ale ..... analoga ma do d..... Do kina to wystarcza, ale CD ...... Szkoda też, że nie ma USB asynchronicznego

grzegorzant
18-11-2014, 15:39
Co do Wimpa nie wiem . Korzystam ze Spotify i jest ok.
To z zewnątrz a w sieci domowej duuuzo gęstych FLAC i koncertów BR dlatego szukam dobrego zamiennika dla tymczasowej PS3 [emoji3]


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

pinio
18-11-2014, 15:55
i koncertów BR

Nie znam dokładnie tematu, ale żeby implementacja CINAVIA w OPPO nie pokrzyżowała planów - sprawdź również to

EDIT: OPPO to amerykaniec z Chin, ale wykonani mi się podobało. Ciężar też wskazuje, że to nie wydmuszka :)

.:Gerard:.
18-11-2014, 18:45
Te BR-DVD co podajecie to strasznie drogie, ja będę szukał chyba czegoś tańszego bo dźwięk i tak będzie podłączony cyfrowo.
Boje się ze te droższe nie będą "gryzły" płyt tak jak te tańsze.

pinio
18-11-2014, 18:53
Drogie - weź przestań, do drogich do tyle kosztuje szmatka do przecierania płyt ;) :)

Taki Panas BDT-500 to 1100zł, nowszy BDT-460 około 500-600zł. BDT-460 nie ma wyjść analogowych, jedyne co może być nie tak z nim jak chcesz podłączyć pod DAC, to może być problem z synchronizacją dźwięku z obrazem. Jak pod kino domowe przez HDMI, to w zasadzie AV powinien temat załatwić. BDT-500 na pewno ma możliwość ustawienia opóźnienia.

Obraz podobno bez zarzutu.

wilk325
18-11-2014, 19:15
BDT-500 na pewno ma możliwość ustawienia opóźnienia.

Obraz podobno bez zarzutu.

Obraz i dźwięk :) ( oczywiście mówimy o KD czy koncertach na BR ).

.:Gerard:.
18-11-2014, 19:20
Drogie - weź przestań, do drogich do tyle kosztuje szmatka do przecierania płyt ;) :)

Taki Panas BDT-500 to 1100zł, nowszy BDT-460 około 500-600zł. BDT-460 nie ma wyjść analogowych, jedyne co może być nie tak z nim jak chcesz podłączyć pod DAC, to może być problem z synchronizacją dźwięku z obrazem. Jak pod kino domowe przez HDMI, to w zasadzie AV powinien temat załatwić. BDT-500 na pewno ma możliwość ustawienia opóźnienia.

Obraz podobno bez zarzutu.

A no właśnie jak to jest
taki wzmacniacz

X - i120
-------------------------------------------

Leistung 2x 120 Watt 8 Ω, 2x 160 Watt 4 Ω
8x analoger Eingang (incl. Phono MM)
1x analoger Ausgang
1x TosLink
2x koaxiale Digitaleingänge
1x USB A (MP3)
1x USB B
2 Paare Lautsprecher schaltbar
6,3 mm Kopfhörerbuchse
5 V Spannungsversorgung für WTX 500
Klangregelung deaktivierbar
Class A-Betrieb schaltbar
Fernbedienung
Posiada zintegrowany DAC

I teraz jak lepiej podłączyć BR-DVD
Jeżeli posiada zintegrowany DAC to po podłączeniu analogowo RCA przetworzy sygnał dźwięku na 24Bit/192kHz
a po podłączeniu digital sygnał będzie taki jak będzie nadawany, "nagrany"
dobrze to rozumiem czy sobie ułożyłem tak jak bym chciał ? :)

pinio
18-11-2014, 19:23
Do filmów to wszystko się nada, byle przy subie wątroba podskakiwała ;) :)

Według recenzentów, to dźwięk najwyższej próby i nie rozróżnisz od dobrej lampy :)

Na dobry sygnał analogowy z BR w urządzeniach do 3-4kzł już nie liczę.

pinio
18-11-2014, 19:26
I teraz jak lepiej podłączyć BR-DVD
Jeżeli posiada zintegrowany DAC to po podłączeniu analogowo RCA przetworzy sygnał dźwięku na 24Bit/192kHz
a po podłączeniu digital sygnał będzie taki jak będzie nadawany, "nagrany"
dobrze to rozumiem czy sobie ułożyłem tak jak bym chciał ? :)

Jak podłączysz analogowo, to nic już nie powinien kombinować tylko wzmocnić dalej na kolumny :)

Jak chcesz użyć jego DAC, to wpinasz BR-DVD po jednym z połączeń cyfrowych.

.:Gerard:.
18-11-2014, 19:33
Jak podłączysz analogowo, to nic już nie powinien kombinować tylko wzmocnić dalej na kolumny :)

Jak chcesz użyć jego DAC, to wpinasz BR-DVD po jednym z połączeń cyfrowych.


I dlatego sie zastanawiam czy BR-DVD za 800 € będzie odtwarzał lepiej dźwięk od tego za 80 € czy różnica ceny będzie adekwatna do jakości i czy w ogóle jest różnica jakości przez podłączenie digital,
praktycznie tylko do koncertów, filmów nie będę oglądał i tylko stereo

fafniak
18-11-2014, 19:35
Przecież DAC to takie serce sprzetu audio...
To nie jest tylko konwersja na analog to także układy towarzyszące.

.:Gerard:.
18-11-2014, 19:46
Ale czy DAC przetworzy 16bit na 24Bit/192kHz czy nie ?
czy tylko przepuści i wzmocni dynamikę tak jak to robił kiedyś MD?

edycja
chociaż nie, w MD co by nie wpiął to zapisywał w 16bit

Zolty
18-11-2014, 21:21
Przetworzy - co najwyzej upscaluje przed konwersja do analogu - kwestia gustu I aplikacji. czasem to cos daje, a czasem dzwiek sie odchudza I dostaje cyfrowego nalotu. Troche jak zapisac 8 bitowego jpega w 16 bitowym TIFFie. Niby jest 16 bit - ale informacji tyle samo. Co do OPPO - przeciez nawet w recenzjach pisano, ze jest dobry w plikach o wysokiej rozdzielczosci, a z CD jest hmmm... dobry inaczej.
Kwestia podpinania - pozostaje sprawdzic co lepiej brzmi BR-analog-amp, czy BR-cyfra-DAC-analog-amp.

pinio
18-11-2014, 21:41
I dlatego sie zastanawiam czy BR-DVD za 800 € będzie odtwarzał lepiej dźwięk od tego za 80 € czy różnica ceny będzie adekwatna do jakości i czy w ogóle jest różnica jakości przez podłączenie digital,
praktycznie tylko do koncertów, filmów nie będę oglądał i tylko stereo

Podepnij, posłuchaj i oceń czy warto.

Ale czy DAC przetworzy 16bit na 24Bit/192kHz czy nie ?
czy tylko przepuści i wzmocni dynamikę tak jak to robił kiedyś MD?

edycja
chociaż nie, w MD co by nie wpiął to zapisywał w 16bit

Możliwe, że przetworzy dla swojej wygody. Lepiej niech nie ulepsza, bo wtedy będzie psuł przy dobrym źródle.

moshica
19-11-2014, 10:01
Tak na dobrą sprawę, gdyby nie koncerty BR -kupiłbym po prostu dobry odtwarzacz CD.
Dużo i często jednak je oglądam i SŁUCHAM i tu pojawił się właśnie OPPO.
Muszę koniecznie sprawdzić Audio w tym odtwarzaczu !

aaa jeszcze jedno wg zapewnień sprzedawcy ;) w kwestii przesyłanych sieciowo plików audio i video, OPPO nie ma z żadnym problemu. To dla mnie też bardzo ważne, aby czytał wszystko.

Zainteresuj się może : Pioneer BDP-LX58, ponoć miał dobre opinie, marka raczej nie zaliczała wpadek...

.:Gerard:.
19-11-2014, 11:45
Jak żeście zauważyli dane które podałem to jest wysokiej klasy wzmacniacz stereo z wejściami cyfrowymi i DAC-iem na pokładzie, dlatego pytałem czy jest sens do mnie kupować DVD "drogie"

W przypadku takim jak grzegorzant potrzebuje wyjściem analogowym dobra jakość to tak, tez bym szukał "drogie"
alternatywa to "tanie" i DAC tylko wtedy jak wspomniał pino, jak on to przetworzy ? jeszcze nie wiem.

Przetestuje jak doradza Zolty tylko jak sprzęt będzie dostępny tzn. w przyszłym miesiącu, ciekawość moja wiąże z tym ze zależy mi na podłączeniu dla uzyskania najlżejszej jakości a sprzęt który teraz posiadam nie ma takich możliwości podłączenia

pinio
19-11-2014, 13:30
To, że wzmacniacz zintegrowany jest wysokiej klasy wcale nie znaczy, że ostatnio często dorzucony DAC (chyba dla celów marketingowych) już wcale nie jest takich wysokich lotów. Wiąże się to z tym, że duże prądy w pobliżu układów odpowiadających za konwersję D/A negatywnie na nie działają. Inaczej jest w konstrukcjach dzielonych, a DAC jest połączony z samym przedwzmacniaczem.

Jeśli chodzi o przetwarzanie - to jest sprawa skomplikowana i wewnętrzna DAC-a. Obojętne co robi, to i tak najistotniejsze jest jakiej jakości sygnał dostanie na wejściu DAC, czyli ważne co jest w stanie podać urządzenie źródłowe.

Co do sensu droższych urządzeń - jeśli ma być odtwarzanie z płyt, to ma duży wpływ. Są różne napędy, lasery, algorytmy. Do tego dochodzi jakość samych wyjść cyfrowych i elementów odpowiedzialnych za pchanie informacji w nie.

EDIT:
Możesz sobie zobaczyć, jak to zrobił Naim w swoim najwyższym modelu zewnętrznego DAC-a (nDAC)
https://www.naimaudio.com/sites/default/files/products/downloads/files/naim_dac_august_2009.pdf

Jeśli jesteśmy przy Naim - miałem okazję słuchać np. wewnętrznego DAC w ich wzmacniaczu Supernait, który do tanich nie należy i powiem tak: gdybym miał Supernaita, to do czasu dokupienia czegoś lepszego by sobie był i grał :)

.:Gerard:.
19-11-2014, 14:35
Dzieki za link, bardzo ładnie rozrysowane, nie znam angielskiego i niestety nie poczytam ale rysunki sa wystarczająco zrozumiale żeby mi się rozjaśniło na pytania przeze mnie zadawane

Odwdzięczę sie linkiem do budowy Advance Acoustic X-Preamp & X-A160 (http://www.areadvd.de/tests/test-advance-acoustic-x-preamp-x-a160-vor-endstufenkombi/) o którym nie mogę przestać myśleć, przed zakupem modelu X-i120 który będzie na bazie wspomnianych modeli przed i wzmacniacza postaram się porównać i mam nadzieje ze nie będzie to różnica "słyszalna" bo mnie szlag trafi ze stanę się biedniejszy.

robin102
19-11-2014, 14:44
Gerard przy tym łączeniu, podłączaniu, sygnału cyfrowego puszczaniu nie zapomnij o porządnym i za przytomne pieniądze kabelku. O dokładnie tym PGD 4000
http://sklep.rms.pl/interkonekt-coaxial-rca-rca-pgd4000-profigold-oxypure-0-75m

.:Gerard:.
19-11-2014, 14:48
Gerard przy tym łączeniu, podłączaniu, sygnału cyfrowego puszczaniu nie zapomnij o porządnym i za przytomne pieniądze kabelku. O dokładnie tym PGD 4000
http://sklep.rms.pl/interkonekt-coaxial-rca-rca-pgd4000-profigold-oxypure-0-75m

Wielkie dzieki, super cena!

pinio
19-11-2014, 14:56
Odwdzięczę sie linkiem do budowy Advance Acoustic X-Preamp & X-A160 (http://www.areadvd.de/tests/test-advance-acoustic-x-preamp-x-a160-vor-endstufenkombi/) o którym nie mogę przestać myśleć, przed zakupem modelu X-i120 który będzie na bazie wspomnianych modeli przed i wzmacniacza postaram się porównać i mam nadzieje ze nie będzie to różnica "słyszalna" bo mnie szlag trafi ze stanę się biedniejszy.

Powiem tak, albo nie słuchaj, albo szykuj kasę. Tak na oko obstawiam, że integra nie ma szans zagrać jak dzielony. Obstawiam, że charakter brzmienia będzie podobny, ale cała reszta już niestety bardzo różna.


Gerard przy tym łączeniu, podłączaniu, sygnału cyfrowego puszczaniu nie zapomnij o porządnym i za przytomne pieniądze kabelku. O dokładnie tym PGD 4000
http://sklep.rms.pl/interkonekt-coaxial-rca-rca-pgd4000-profigold-oxypure-0-75m

Używasz go? Kiedyś czytałem, jak ktoś go chwalił na audiostereo

robin102
19-11-2014, 15:22
Używałem, kumpel też i inny kumpel i porównywaliśmy z takim za cyrka 500-700 zl które wymiękają przy tej taniźnie ;)

pinio
19-11-2014, 15:35
No to będę sobie musiał też takiego zakupić, może i mi podpasuje.

A miałeś okazję potestować optyczne? Ktoś mi mówił, że do mojego DAC-a bardzo dobrze się sprawuje szklany - np. Wireworld Supernova 7 Toslink Optical, koszt pewnie z 700zł. Może jednak coś tańszego się znajdzie?

wilk325
19-11-2014, 17:08
Ja ostatnio testowałem Block C-900 0,5m i Block C-900 1 m. Optyków nie używam ale te Block'i mogę polecić.

robin102
19-11-2014, 17:49
Optyczne to zło samo :)

pinio
19-11-2014, 18:41
Mój CD cyfrowe wyjście ma tylko toslinka :) Dobre połączenie optyczne nie jest złe :)

Rafał_Sz
19-11-2014, 18:50
No to będę sobie musiał też takiego zakupić, może i mi podpasuje.

A miałeś okazję potestować optyczne? Ktoś mi mówił, że do mojego DAC-a bardzo dobrze się sprawuje szklany - np. Wireworld Supernova 7 Toslink Optical, koszt pewnie z 700zł. Może jednak coś tańszego się znajdzie?

Transmisja danych przez światłowód jest tak wysoka, a potrzebna przepustowość dla audio tak niska, że wydawanie więcej niż 20 zł na "optyki" należy określić mianem filantropii wobec marketingowców danych marek. ;)

grzegorzant
19-11-2014, 19:02
Właśnie na jednym z for Audio przebrnąłem przez wątek "OPPO cz CD"
U nas bywa , ale tam to się dopiero dzieje w qw. rozwlekania tematów po ok 5-10 wpisach na temat :D

No w każdym razie mądrzejszy nie jestem, a ŚWIĘTA tuż tuż :/ !

pinio
19-11-2014, 19:06
Transmisja danych przez światłowód jest tak wysoka, a potrzebna przepustowość dla audio tak niska, że wydawanie więcej niż 20 zł na "optyki" należy określić mianem filantropii wobec marketingowców danych marek. ;)

Jak już jest światełko w światłowodzie, to sobie leci, ale aby wszystko w niego wlazło, to już nie takie proste :) Bardzo istotne jest połączenie z wtykami. Zanim kupię, to sprawdzę. Jak nie usłyszę poprawy, to nie zakupię. Co do cen, sprzętu foto ostatnio nie kupuję, sportowo samochodem nie jeżdżę, więc .... ;) :)

pinio
19-11-2014, 20:11
Ja ostatnio testowałem Block C-900 0,5m i Block C-900 1 m. Optyków nie używam ale te Block'i mogę polecić.

Cenowo zachęcające, muszę sprawdzić.

.:Gerard:.
19-11-2014, 22:24
Gerard przy tym łączeniu, podłączaniu, sygnału cyfrowego puszczaniu nie zapomnij o porządnym i za przytomne pieniądze kabelku. O dokładnie tym PGD 4000
http://sklep.rms.pl/interkonekt-coaxial-rca-rca-pgd4000-profigold-oxypure-0-75m

Kabelek zakupiony, z przesyłką 38€, raz się żyje :)

Teraz sie czaje
ten (http://www.roe-hifi.de/de/Kabel-Zubehoer/Lautsprecher-Kabel/bis-2-x-5-0-Meter/Inakustik-Premium-Silber-4-0-mm-Lautsprecher-Kabel-2-x-5-Meter.html)
czy
ten (http://sklep.rms.pl/melodika-mdsc4050-przewod-glosnikowy-ofc-4n-2x4mm2-5m-2szt)

robin102
19-11-2014, 23:31
Jakie odcinki głośnikowego potrzebujesz i co chcesz skorygować kablami, pamiętając, że zrobisz to w mikroskali, a dla niektórych wręcz nie będzie żadnego efektu :)

.:Gerard:.
19-11-2014, 23:40
Jakie odcinki głośnikowego potrzebujesz

2 X 5 m


co chcesz skorygować kablami, pamiętając, że zrobisz to w mikroskali, a dla niektórych wręcz nie będzie żadnego efektu :)

skorygować to jeszcze nie wiem co
cytat ze strony którą mi podałeś

Kable głośnikowe stosowane są do połączenia głośników ze wzmacniaczem lub amplitunerem. Do najważniejszych parametrów kabli należą: przekrój, konstrukcja, izolacja oraz jakość przewodnika. W przypadku głośników o niewielkiej mocy wystarczy przekrój 1,5mm, standardowy przekrój to 2,5mm, zaś w przypadku systemów o dużej mocy zalecamy przekrój około 4mm.
dlatego wybrałem 4mm

robin102
20-11-2014, 10:43
Odcinki długie potrzebujesz wiec wydatek spory i powinien być trafiony by nie wymieniać kilka razy :) bo co innego kupić kable 2x2 nawet niech i będzie po 200zl za metr a co innego jeśli trzeba ich łącznie 10m :) Miałem ten sam problem tylko dłuuużżży bo potrzebowałem 2 x 7m :) ale znalazłem co chciałem.
Proponuję Ci przy tej długości szczególnie zacząć od zakupu kabla 2x2,5 najtańszego z miedzi OFC jakiś Banderidge , no cokolwiek trochę markowego po 5-8 zl za metr, albo nawet zwykły od firmy Techno Kabel po 3 zł. Dopiero jak Ci to będzie grać, posłuchasz, pocmokasz, rozkimisz co Ci w dźwięku za dużo albo za mało i wtedy zacznij kombinować.

wilk325
20-11-2014, 11:01
Robin dobrze prawi, z kablami głośnikowymi ( do stereo szczególnie ) to temat rzeka. Oczywiście nie ma takich pieniędzy których na nie nie można wydać.
Gerard, jak już będziesz miał podłączone wszystko to daj znać, mam jakieś 2 kable po 4m 4tero żyłowe; używałem ich przy Jamo C11(wyślę Ci i sobie posłuchasz). Teraz używam Albedo, ale to trochę za droga zabawa by była choć polecam.

.:Gerard:.
20-11-2014, 16:57
Proponuję Ci przy tej długości szczególnie zacząć od zakupu kabla 2x2,5 najtańszego z miedzi OFC jakiś Banderidge , no cokolwiek trochę markowego po 5-8 zl za metr, albo nawet zwykły od firmy Techno Kabel po 3 zł. Dopiero jak Ci to będzie grać, posłuchasz, pocmokasz, rozkimisz co Ci w dźwięku za dużo albo za mało i wtedy zacznij kombinować.

Mam takie, basu jest ogrom, średnich jeszcze więcej, wysokie są ale przydało by się soczyściej,
poczekajmy aż zmienię sprzęt


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/dsc4606148a0kp6vh-2.jpg
źródło (http://www.fotos-hochladen.net)


Robin dobrze prawi, z kablami głośnikowymi ( do stereo szczególnie ) to temat rzeka. Oczywiście nie ma takich pieniędzy których na nie nie można wydać.
Gerard, jak już będziesz miał podłączone wszystko to daj znać, mam jakieś 2 kable po 4m 4tero żyłowe; używałem ich przy Jamo C11(wyślę Ci i sobie posłuchasz). Teraz używam Albedo, ale to trochę za droga zabawa by była choć polecam.

Dzieki Tadziu, jak kupie sprzęt to się odezwę na PW, jak mi jakość i cena podpasuje to może odkupie bo co się maja kurzyć ;)

robin102
20-11-2014, 17:46
Nad BASEM :) to trzeba popracować i raczej ustawieniem głośników, a mniej kablami. Z tego co pamiętam to te smoki jakoś tak na opak ;) u Ciebie stały. Druga sprawa za kablami to się rozgladaj raczej uzywanymi bo to "sprzęt" który traci ogromnie na wartosci. Za 1/3 ceny sklepowej można kupić przyzwoite kable. Jakiś interkonekt analogowy RCA-RAC tż bedzie potrzebny i tu nie pożałuj. Najmniej ze 300 -500 trzeba wydać na sprawdzony starszej konstrukcji kabelek..

mbodniak
20-11-2014, 18:51
Nad BASEM :) to trzeba popracować i raczej ustawieniem głośników, a mniej kablami.

Też, ale ja usłyszałem co to jest bas jak zmieniłem beztlenówkę 2,5mm na Procab LS25. Z początku zdawało mi się że go po prostu ucięło, ale po dłuższym słuchaniu okazało się że niósł zdecydowanie więcej konkretnych informacji. Później Bi-Wiring z LS-15 i byłem z pierwszego zestawu szczęśliwy - Cyrus One, Marantz CD40 i Eltax Monitor III. Wzmacniacz został do teraz z PSXem :)