PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzęt audio... kolumny, wzmacniacze, kable itp. bajery.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22

sokolnik
22-07-2018, 16:46
Ostatnio nowe BOSE słuchałem, takie maleństwo a efekt wowJa w Media Markt testowałem słuchawki za 1200 zł czy więcej... No fajnie grają :)
Prawie jak moje Ediffiery :)

.:Gerard:.
22-07-2018, 17:14
Ja w Media Markt testowałem słuchawki za 1200 zł czy więcej... No fajnie grają :)
Prawie jak moje Ediffiery :)

Moze piszesz o tych do komputera
ja miałem na mysli
BOSE Lifestyle 650 5.1 za 3699€ ;)
mialem kiedyś starszy model

wilk325
23-07-2018, 03:22
Gerard, wolę jednak 5.1 na Focal Elektra:
przody 1038 BE
surround 1008 BE
centralny CC 1008BE
subwoofer SW 1000 BE
tylko deczko inna cena ;) .

ThomasVoland
23-07-2018, 12:52
A jak ten soundbar Samsunga spisuje się w filmach bez Atmos ale z 5.1 lub 7.1? Jest porównywalnie (lub nieco lepiej) niż na zestawach 5.1 za podobną cenę sprzed kilku lat? Czy gdy Atomos nie ma, to prawie cały trójwymiar znika? Ja mam postanowienie, że jak jeszcze kiedyś się będę przeprowadzał, to kupuję Soundbar zmaiast znowu ciągnąć okablowanie do wszystkich głośników.

Rafał_Sz
23-07-2018, 13:12
Dla sprzętu Dolby Atmos dźwięk 5.1 i 7.1 nie stanowi najmniejszego problemu, bo jest to dźwięk dookólny, a procesor Atmos przy odwarzaniu tego wykorzystuje tzw. tablicę konwersji. W Atmosie mamy natomiast do czynienia z dźwiękiem w pełni przestrzennym - twórca dowolnie definiuje z którego miejsca ma dochodzić dany dźwięk w pomieszczeniu bez względu na ilość i umiejscowienie głośników. Najbardziej chyba banalne domo Atmos opiera się na dźwięku deszczu padającego z sufitu i rozbryzgującego się na podłodze. Trzeba tego posłuchać na żywo żeby zrozumieć różnicę między 5.1 a Atmos.

I żeby nie było, nie jestem orędownikiem Samsunga. Ale nie da się ukryć, że tym zestawem wyszli daaaaleko przed szereg i wypuścili niesamowity sprzęt w zasadzie dla każdego.

ksh
23-07-2018, 13:21
Zgadza się, Atmos to zwiększona precyzja ale założę się że 99% materiału z logo Atmos będzie zrobion epo łebkach i nie będzie rożnicy, wszystko ładnie wypada przy spreparowanych pod prezentacje sampli.
Szczytem precyzji w DTS 5.1 był dla mnie AERO jean michel jarre czyli skomponowane od nowa wszystko pod ten system, a wiele zespołów zwyczajnie robiło konwersje, która wypadała blado i tak zostało do dzisiaj, podobnie jak filmy 3D, jest kilka rodzynków nagrywanych kamerami 3D albo 3D IMAX, a reszta to szmelc.

Rafał_Sz
23-07-2018, 13:35
Niestety, smutna prawda o smutnej jakości w czasach obecnych.

.:Gerard:.
23-07-2018, 19:02
Gerard, wolę jednak 5.1 na Focal Elektra:
przody 1038 BE
surround 1008 BE
centralny CC 1008BE
subwoofer SW 1000 BE
tylko deczko inna cena ;) .

Bez wątpienia, potęga większa :)

Rycerz
31-07-2018, 11:32
Potrzebuje waszej rady. Chciałbym kupić gramofon na czarne płyty. To ma być prezent więc nie mówimy o najwyższej półce, ale nie chce kupować byle czego. Możecie coś doradzić?

esperal
31-07-2018, 11:42
Napisz jaki masz budżet. Może Rega Planar 3 ?
Sam gramofon nie spowoduje analogowego brzmienia.

Rycerz
31-07-2018, 11:50
Aha. Dzięki za fajną stronę.

Przedwzmacniacz gramofonowy? Znaczy to droższe niż mi się zdawało ;-)

esperal
31-07-2018, 12:10
Przedwzmacniacz lub odpowiednie wejście we wzmacniaczu co we współczesnych sprzętach może być problematyczne.
Najtańszy przedwzmacniacz kupisz pewnie za kilkadziesiąt złotych. Kupowanie budżetowego gramofonu i reszty mija się dla mnie z celem. Nie będzie żadnej magii. Chyba, że ktoś ma pełno płyt i nie ma tego na czym słuchać.

notdot
19-09-2018, 17:18
Panowie doradźcie jakie słuchawki kupić, spełniające takie wymagania
- do pracy w biurze, więc powinny dobrze izolować od hałasów otoczenia
- podłączane do laptopa (nie jakiś tam sprzęt hifi)
- nauszne ale raczej małe (około 30mm) przy czym noszę okulary więc nie chcę by te części przylegające do uszu naciskały również na okulary
- dobra jakość dźwięku, mogą być z lepszym basem
- cena do około 120zł

grizz
19-09-2018, 18:05
Panowie doradźcie jakie słuchawki kupić, spełniające takie wymagania
- do pracy w biurze, więc powinny dobrze izolować od hałasów otoczenia

- nauszne ale raczej małe (około 30mm) przy czym noszę okulary więc nie chcę by te części przylegające do uszu naciskały również na okulary


Te dwie rzeczy CI się wykluczają.

Ze względu na okulary idź do sklepu i poprzymierzaj.

notdot
19-09-2018, 18:57
W sensie małe a odcinające otoczenie?
No to pójdę spróbować, ale może jakieś typy
Może niektórych nawet nie warto przymierzać bo szajs?

grizz
19-09-2018, 19:07
Najpierw przymierz i potem z pasujących szukaj opinii.

Nauszne obetną CIę najmniej. Moim zdaniem ,sa też najmniej wygodne bo naciskają na małżowinę.

Lepsze odcięcie będziesz mieć w dokanałowych i te okularów Ci nie ruszą.

notdot
19-09-2018, 21:00
ok, to z takich dousznych, dokanałowych czego szukać? jakich unikać?
słyszałem też, że są najgorsze dla słuchu stąd w pytaniu bardziej stawiałem na nauszne

stock
20-09-2018, 09:05
Panowie doradźcie jakie słuchawki kupić, spełniające takie wymagania
- do pracy w biurze, więc powinny dobrze izolować od hałasów otoczenia
- podłączane do laptopa (nie jakiś tam sprzęt hifi)
- nauszne ale raczej małe (około 30mm) przy czym noszę okulary więc nie chcę by te części przylegające do uszu naciskały również na okulary
- dobra jakość dźwięku, mogą być z lepszym basem
- cena do około 120zł

108 zł
http://snab.audio/
mam od dawna - nie narzekam. Na branzowych forach i testach wypadają bardzo dobrze. Pytania też były o dokanałowe i te polecam. I maja fajny bajer - bo sa z magnesem. Więc się tak nie plączą - dudnią zacnie :)

notdot
20-09-2018, 10:15
o, dzięki, poczytam

może jeszcze ktoś coś poleca?

moshica
20-09-2018, 22:23
@notdot (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=65341) poleciłbym bardzo dobre dokanałowe znanej marki ale to inna półka cenowa i bardziej dla audiofili I maniaków dźwięku. Rozpatrz dobre dokanałowe, dobrze izolują od otoczenia.

notdot
21-09-2018, 13:12
A jak takie dokanałowe wpływają na słuch, różne opinie słyszałem, a nie chcę ogłuchnąć całkowicie na stare lata

nikoniarz
21-09-2018, 14:59
Jak każde inne jeśli nie przesadzasz z poziomem głośności.

moshica
21-09-2018, 15:51
Dokładnie, nie chodzi o głośność tylko jakość, głębię dźwięku oraz izolowanie od otoczenia.

notdot
21-09-2018, 16:59
Ok, dzięki panowie

notdot
03-11-2018, 22:20
Panowie a doradźcie jaki sprzęt kupić, czego w ogóle słuchać jeśli chcę mieć odtwarzacz stacjonarny mp3 czytający z usb (dysk lub pendrive) z pilotem i podłączeniem do istniejących głośników?
mini wieża ma swoje głośniki więc nie pasuje mi kupować czegoś co już połowicznie mam
tak samo amplitunery to raczej większe są i skomplikowane do zestawu hifi się nadają
a ja nie oczekuję nie wiadomo jakiej jakości a przez to i ceny
ma być małe w miarę tanie ale bez przesady (też nie za drogie) i proste o ile to możliwe

MR
14-09-2019, 09:26
Hej,

Mam prośbę o poradę. Chce kupić sobie sluhawski, na by. Wybór padł na Marshall major. Na aledrogo jest do wyrwania w dobrej cenie ii odslona modelu.

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-marshall-major-ii-bluetooth-brazowe-8424759161?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=S%C5%82uchawki&gclid=Cj0KCQjwn_LrBRD4ARIsAFEQFKt7QbfpVsyfW_l55mxF X3NCNPS-P161tXzVBbbaC0Ov3lCUJKHgWI8aAr80EALw_wcB

Czy ktoś miał doczynienia z tym? Można się spodziewać, że to podrobki?
II nie ma już w sklepach a różnica w cenie pomiędzy II a iii generacja jest spora

Dzięki za sugestie

!AGresT
14-09-2019, 12:45
A odsłuchiwałeś je?
Wybierałem dla syna niedawno i brałem je pod uwagę, ale brzmiały tak sobie. Stanęło na zakupie Audio-Technica ATH-S200BK i jest bardzo zadowolony. Podbity bas mają, ale z tej półki cenowej, to wszystkie, których słuchałem, miały. Dobry stosunek jakości do ceny, bo mało znana marka.

MR
14-09-2019, 13:11
tak, odpowiadają mi :) co do marki to raczej decyzja podjęta tylko zastanawiam się czy to nie jest wałek, bo 280 zł za 2 wersje gdzie za 3 trzeba zapłacić prawie 400 to spora różnica w cenie..

ksh
14-09-2019, 14:03
Hej,

Mam prośbę o poradę. Chce kupić sobie sluhawski, na by. Wybór padł na Marshall major. Na aledrogo jest do wyrwania w dobrej cenie ii odslona modelu.

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-marshall-major-ii-bluetooth-brazowe-8424759161?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=S%C5%82uchawki&gclid=Cj0KCQjwn_LrBRD4ARIsAFEQFKt7QbfpVsyfW_l55mxF X3NCNPS-P161tXzVBbbaC0Ov3lCUJKHgWI8aAr80EALw_wcB

Czy ktoś miał doczynienia z tym? Można się spodziewać, że to podrobki?
II nie ma już w sklepach a różnica w cenie pomiędzy II a iii generacja jest spora

Dzięki za sugestie

Oryginały z Guangzhou :)

Merde
14-09-2019, 15:27
tak, odpowiadają mi :) co do marki to raczej decyzja podjęta tylko zastanawiam się czy to nie jest wałek, bo 280 zł za 2 wersje gdzie za 3 trzeba zapłacić prawie 400 to spora różnica w cenie..

Mam te słuchawki od 1,5 roku, kupiłem nawet deko taniej.
Dla jasności - nie jestem audiofilem, porównanie mam w zasadzie tylko z AKG K518DJ i z tego porównania zwycięsko wychodzą słuchawki austriackie.
Przychylam się do powszechnej opinii, że do muzyki rockowej Marshalle są spoko. Za 280 zł zdecydowanie warto.

MR
14-09-2019, 19:11
Te marshale mają jedną wielką przewagę...kabel nie jest na stałe przymocowany do słuchawek, a to jest pierwsza rzecz która się zepsuje.

A czy ktoś z Was miał styczność z wersją II a III ? jest w ogóle sens dopłacać ok 100 zł ?

bogdi64
14-09-2019, 20:30
A Audio-Technica .............bo mało znana marka.
przepraszam za wtrącenie, ale mnie to co najmniej troszkę rozbawiło :)

!AGresT
15-09-2019, 00:00
przepraszam za wtrącenie, ale mnie to co najmniej troszkę rozbawiło :)

Miło, ze poprawiłem Ci humor.
Faktycznie, wygląda na to, że mało mi znana :)

Przez jakiś czas szukałem dla siebie słuchawek BT, ale okazało się, że za podobne pieniądze można znaleźć dużo lepiej grające z kabelkiem. Powyżej pewnego budżetu pewnie jest lepiej, ale za kilka stów, to chyba nie ma niczego fajnego.
Używam Beyerdynamic DT440 (lepiej znana marka :) ) za 450zł i, moim zdaniem, inne granie jest. Tyle, że one otwarte, więc raczej do domu.

nikoniarz
15-09-2019, 07:27
Audio-Technika to mało znana jest chyba dla ludzi mało interesujących się sprzętem audio.

Dho'ine
16-09-2019, 12:01
Ja też nie jestem audiofilem, bardziej liczy się dla mnie czego słucham niż sama "mistyczna" jakość i dla mnie nie do przecenienia są słuchawki bluetooth. Odkąd kupiłem pierwsze, jakieś relatywnie tanie creativy to praktycznie innych już nie używam. Niesamowita wygoda i niezależność. Dużo słucham w domu robiąc różne rzeczy i brak plączącego się kabla to coś wspaniałego. Od niedawna używam też takich pchełek bluetooth Blitzwolf BW-FYE4 i są ok, może trochę za duży bas. Na kabelku mam Superlux HD 681B, z powodzeniem używane przez muzyków amatorów do nagrywania/odsłuchów. Porównywane z kilkukrotnie droższymi AKG. Teraz nie kupował bym słuchawek z kabelkiem, chyba że ktoś potrzebuje topową jakość.

nikoniarz
16-09-2019, 12:08
Ja też nie jestem audiofilem, bardziej liczy się dla mnie czego słucham niż sama "mistyczna" jakość i dla mnie nie do przecenienia są słuchawki bluetooth. Odkąd kupiłem pierwsze, jakieś relatywnie tanie creativy to praktycznie innych już nie używam. Niesamowita wygoda i niezależność. Dużo słucham w domu robiąc różne rzeczy i brak plączącego się kabla to coś wspaniałego. Od niedawna używam też takich pchełek bluetooth Blitzwolf BW-FYE4 i są ok, może trochę za duży bas. Na kabelku mam Superlux HD 681B, z powodzeniem używane przez muzyków amatorów do nagrywania/odsłuchów. Porównywane z kilkukrotnie droższymi AKG. Teraz nie kupował bym słuchawek z kabelkiem, chyba że ktoś potrzebuje topową jakość.

Zgodzę się z powyższym w przeważającej części. Brak kabla to ogromna zaleta ergonomiczna. Czy to na rower, w domu, do biegania... Sam jakiś czas temu kupiłem bezprzewodowe i użytkuję je bardzo często. Niemniej jednak gdy siadam sobie dla relaksu, w spokoju, to zakładam przewodowe- nie da się nie usłyszeć różnic w słuchawkach BT za 400 zł oraz kablowych w tej samej cenie. I nie trzeba być audiofilem. Ale wychodząc na rower godzę się z "gorszą" jakością i wybieram brak kabla.

robin102
16-09-2019, 13:30
Będąc przy porządnym audio może doradzicie jakiś nie kosmicznie drogi głośniczek taki by można było z telefonu sobie słuchać po BT. Może to są dwa glośniczki tak tuba, rurka jak puszka od piwa wymiarów, czy tam jeden tylko ?

- - - - kolejny post - - - - - -


przepraszam za wtrącenie, ale mnie to co najmniej troszkę rozbawiło :)
Mnie też :)

Rafał_Sz
17-09-2019, 09:00
Będąc przy porządnym audio może doradzicie jakiś nie kosmicznie drogi głośniczek taki by można było z telefonu sobie słuchać po BT. Może to są dwa glośniczki tak tuba, rurka jak puszka od piwa wymiarów, czy tam jeden tylko ?

- - - - kolejny post - - - - - -


Mnie też :)

Mam i bardzo polecam JBL Charge 4. Patrząc na ten wynalazek ciężko uwierzyć, że to tak dobrze gra. Deszczoodporność i wbudowany powerbank też robi robotę.

robin102
17-09-2019, 18:56
Mam i bardzo polecam JBL Charge 4. Patrząc na ten wynalazek ciężko uwierzyć, że to tak dobrze gra. Deszczoodporność i wbudowany powerbank też robi robotę.
Ta tuba ma głośniczki po obu stronach ? to stereo czy mono ?

nikoniarz
17-09-2019, 19:12
Zawsze mnie zastanawia czemu ludzie wolą pytać na forum i czekać nie wiadomo ile na coś co mogą sprawdzić w 2 minuty :D

nowart
17-09-2019, 22:00
Będąc przy porządnym audio może doradzicie jakiś nie kosmicznie drogi głośniczek taki by można było z telefonu sobie słuchać po BT. Może to są dwa glośniczki tak tuba, rurka jak puszka od piwa wymiarów, czy tam jeden tylko ?

- - - - kolejny post - - - - - -


Mnie też :)

jak chcesz postawić w domu bez targania po krzakach - marshall acton, stylowy, doskonale wykonany, regulacja wysokich i niskich, dźwiękowo deklasuje te wszystkie plastikowe tubki od jbla włącznie z najdroższymi extreme za półtora tysiaka. minus - nie jest przenośny, ciężki, raczej stacjonarny, pod 220v.

nikoniarz
17-09-2019, 23:05
Fajna oferta się zakończyła https://www.x-kom.pl/goracy_strzal/19283

Rafał_Sz
18-09-2019, 16:20
Ta tuba ma głośniczki po obu stronach ? to stereo czy mono ?

Basy po obu stronach, reszta po środku. Dla stereo trzeba kupić dwa, ale to jest bez sensu.. Większość głośników JBL mozna łaczyć ze sobą, nawet: https://www.antyradio.pl/Technologia/Gadzety/Rekordowy-zestaw-audio-1000-bezprzewodowych-glosnikow-14632

robin102
18-09-2019, 21:33
jak chcesz postawić w domu bez targania po krzakach - marshall acton, stylowy, doskonale wykonany, regulacja wysokich i niskich, dźwiękowo deklasuje te wszystkie plastikowe tubki od jbla włącznie z najdroższymi extreme za półtora tysiaka. minus - nie jest przenośny, ciężki, raczej stacjonarny, pod 220v.
Znam, synek ma. Kozackie granie z tego pudelka.

- - - - kolejny post - - - - - -


Basy po obu stronach, reszta po środku. Dla stereo trzeba kupić dwa, ale to jest bez sensu.. Większość głośników JBL mozna łaczyć ze sobą, nawet: https://www.antyradio.pl/Technologia/Gadzety/Rekordowy-zestaw-audio-1000-bezprzewodowych-glosnikow-14632
Czyli ta tuba gra w mono tylko ? Są takie grające w sterełło czy jakimiś algorytmami udające przestrzenne granie ?

robin102
18-09-2019, 22:48
co myślicie o takim ? brzydki i sporych rozmiarów to wiem :)
https://www.mediaexpert.pl/glosniki-mobilne/glosnik-mobilny-blaupunkt-bt50bb-czarny,id-1223958

Rafał_Sz
19-09-2019, 08:35
Czyli ta tuba gra w mono tylko ? Są takie grające w sterełło czy jakimiś algorytmami udające przestrzenne granie ?
To jest sprzęt z gatunku "estradowego" :), czyli ważny jest bas, średnica i góra, a nie poszczególne kanały. Coś jak na koncertach czy w klubach.

robin102
19-09-2019, 10:00
To jest sprzęt z gatunku "estradowego" :), czyli ważny jest bas, średnica i góra, a nie poszczególne kanały. Coś jak na koncertach czy w klubach.
U mnie ma grac w garażu i przy grilu na trawie :)
Może ten ?
https://www.mediaexpert.pl/glosniki-mobilne/glosnik-mobilny-sony-srsxb22b-ce7-czarny,id-1349884
Nie che wydawać na to wielu setek zł, 200-300-400 zł max. Chyba za 400 zł to już radiomagnetofon z CD MP3 można kupić ??


To jest sprzęt z gatunku "estradowego" :smile:.
Rafał, a tu napisali, że to jest STEREO ? co myślisz ? To jak to jest ???
https://www.mediaexpert.pl/glosniki-mobilne/glosnik-mobilny-jbl-charge-4-niebieski,id-1274920

nikoniarz
19-09-2019, 10:33
tu napisali, że to jest STEREO ? co myślisz ? To jak to jest ???
https://www.mediaexpert.pl/glosniki-mobilne/glosnik-mobilny-jbl-charge-4-niebieski,id-1274920

Producent jasno podaje jak to jest.

Rafał_Sz
19-09-2019, 11:31
Rafał, a tu napisali, że to jest STEREO ? co myślisz ? To jak to jest ???
https://www.mediaexpert.pl/glosniki-mobilne/glosnik-mobilny-jbl-charge-4-niebieski,id-1274920

Charge 4 NIE jest stereo. Stereofoniczny jest jego nieco mniejszy brat JBL Flip 4.

robin102
19-09-2019, 13:59
Charge 4 NIE jest stereo. Stereofoniczny jest jego nieco mniejszy brat JBL Flip 4.
Na stronie Media Expert napisali :) może kurde jest, a Ty już chyba około 40-stki to nie słyszysz :) ;) :) :) :)

"System dźwięku Stereofoniczny"

nikoniarz
19-09-2019, 14:28
Fakt, zrobili stereo na jednym przetworniku...

robin102
19-09-2019, 15:36
Fakt, zrobili stereo na jednym przetworniku...
A jak w opisie ma oznaczenie 2.0 to jak to rozumieć :)
tak np jak tu jest w tabelce opisane ?
https://www.x-kom.pl/p/325159-glosnik-przenosny-jbl-charge-3-czarny.html#Specyfikacja

ale fakt przy modelu 4 napisane 1.0 :(

nikoniarz
19-09-2019, 15:39
Już wczoraj odsyłałem Cię do materiałów producenta.

robin102
19-09-2019, 16:41
Ten
https://www.x-kom.pl/p/325159-glosnik-przenosny-jbl-charge-3-czarny.html#Specyfikacja

albo ten

https://www.x-kom.pl/p/506787-glosnik-przenosny-sony-srs-xb22-czarny.html#Specyfikacja

jakie macie zdanie, który ?

Rafał_Sz
19-09-2019, 17:10
Sony nie słuchałem, nie mam porównania.

robin102
19-09-2019, 21:09
Sony nie słuchałem, nie mam porównania.
Kurde musze się doktoryzować jak ze wszystkim :D
Podobno ten gra najfajniej, podobno :)
https://www.mediaexpert.pl/glosniki-mobilne/glosnik-mobilny-denon-envaya-mini-ds-b150bt-szaro-czarny,id-1035317

nikoniarz
20-09-2019, 09:43
Szybkie pytanie: używa ktoś z Was? http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Kino_domowe/Amplitunery_kina_domowego/TX-RZ810
Jeśli tak, to jak się sprawuje? Potrzebuję coś "na już", w stosunkowo przystępnej cenie. Nic innego poza innym Onkyo nie wchodzi w grę. Ewentualnie jakiś adekwatny Denon.

robin102
20-09-2019, 23:08
Poszukaj czegoś co nie gra elektrycznie po japońsku. Szkoda uszu na Onkyo, ładne te ich sprzęty, funkcjonalne, ale grać na skrzypcach ani śpiewać nie umieją :) Chba, że to wyłącznie do kina domowego to fajnie strzela sąsiadom po ścianach.

nikoniarz
20-09-2019, 23:15
Poszukaj czegoś co nie gra elektrycznie po japońsku. Szkoda uszu na Onkyo, ładne te ich sprzęty, funkcjonalne, ale grać na skrzypcach ani śpiewać nie umieją :) Chba, że to wyłącznie do kina domowego to fajnie strzela sąsiadom po ścianach.

Tak jak pisałem- Onkyo, ostatecznie Denon. Wiem jak gra i stąd decyzja taka a nie inna.

ksh
20-09-2019, 23:18
ONKYO miałem ale dość dawno temu i uważam tą firmę za jedną z lepszych, mogło się sporo zmienić jak np z DENON, który się mocno zeszmacił w pewnym okresie.
Zawsze pytanie co będzie źródłem bo co się tu wiele rozczulać jak będzie się słuchało streamy albo youtube/spotify itp.

jurkarol
20-09-2019, 23:50
Ten
https://www.x-kom.pl/p/325159-glosnik-przenosny-jbl-charge-3-czarny.html#Specyfikacja

albo ten

https://www.x-kom.pl/p/506787-glosnik-przenosny-sony-srs-xb22-czarny.html#Specyfikacja

jakie macie zdanie, który ?
Jbl bym zaufał, dzięki ich klasycznym głośnikom

Umbra
21-09-2019, 10:08
Ja kupiłem Divoom Voombox czy jakoś tak i jest naprawdę spoko, a na co dzień słucham z k712 pro i X1s.

https://www.mediaexpert.pl/glosniki-mobilne/glosnik-mobilny-divoom-voombox-power-360,id-1084271

nikoniarz
21-09-2019, 11:03
ONKYO miałem ale dość dawno temu i uważam tą firmę za jedną z lepszych, mogło się sporo zmienić jak np z DENON, który się mocno zeszmacił w pewnym okresie.

Na czym to zeszmacenie polega?

robin102
21-09-2019, 14:00
Tak jak pisałem- Onkyo, ostatecznie Denon. Wiem jak gra i stąd decyzja taka a nie inna.
Do kina będziesz używał domowego, czy do słuchania w stereo muzyki ?

nikoniarz
21-09-2019, 14:03
Do kina będziesz używał domowego, czy do słuchania w stereo muzyki ?

Do kina. Czasem stereo. Ale 90% kino.

robin102
21-09-2019, 15:00
Do kina. Czasem stereo. Ale 90% kino.
Pytam, bo 98% nabywców wielokanałowych używać ma zamiar w odwrotnych proporcjach :) Zamiast kupić najtańszy nawet używany markowy wzmacniacz stereo na allegro za 600-1000-1600 zł i doznać tego co zamierzali :)

nikoniarz
21-09-2019, 15:37
Pytam, bo 98% nabywców wielokanałowych używać ma zamiar w odwrotnych proporcjach :)

Nie wiem, nie prowadziłem statystyk ani nie mam do takowych dostępu.

bogdi64
21-09-2019, 15:57
mój syn ma coś takowego (lub bardzo podobnego) u niego 70% muzyka 30% filmy (może nawet więcej w kierunki muzyki) przede wszystkim jakieś tam internetowe cuda za które co miesiąc opłaca, posłuchałem w muzyce i filmie i o ile w filmie dało radę przeboleć to w muzyce nie mój klimat, dźwięk tak sterylny aż dla mnie nienaturalny, do muzyki stanowczo wolę mój zestaw za ok 700zł, co do filmów to nawet mam jakieś kino domowe (mam :)) ostatnia płyta DVD z filmem był do niego włożona ze trzy lata temu :), jaki już mam coś "obejrzeć" to preferuję laptop 17 cali na kolanach i słuchawki mało znanej firmy ;), bo po prostu TV nie oglądam, oj przepraszam, wczoraj obejrzałem jeden film Vegi .

nikoniarz
21-09-2019, 16:01
Jak sam widzisz- jemu wystarcza jakość muzyki z tego czego używa, a Tobie wystarcza jakość filmów z laptopa i słuchawek...

nikoniarz
27-09-2019, 21:48
Szybkie pytanie: używa ktoś z Was? http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Kino_domowe/Amplitunery_kina_domowego/TX-RZ810
Jeśli tak, to jak się sprawuje? Potrzebuję coś "na już", w stosunkowo przystępnej cenie. Nic innego poza innym Onkyo nie wchodzi w grę. Ewentualnie jakiś adekwatny Denon.

Onkyo od paru dni w domu. I przyznam szczerze, że tak jak mało co robi na mnie wrażenie, tak w tym przypadku jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. W zestawie z Heco Aurora (5.1) jestem pod wrażeniem. Oczywiście domyślam się że zestaw stereo w tej cenie zapewne pokazał by co to znaczy "jakość", ale... No właśnie ale- stereo.

robin102
28-09-2019, 16:15
Najsłabsze ogniwo tego systemu z Onkyo w odsłuch stereo to głośniki, choć drugiej strony znając zagadnienie od strony praktycznej to czym lepsze głosiki pożenione z Onkyo to tym mniejszy przyrost korzyści. Kup sobie kiedyś jakiś tani brytyjski używany wzmacniacz z budżetowej ligi. CA, Arcam, NAD, cokolwiek co ma dynamiczny szybki czytelny bas i nie przerysowaną gorę pasma grającą wszystko tak samo.

nikoniarz
28-09-2019, 16:34
Najsłabsze ogniwo tego systemu z Onkyo w odsłuch stereo to głośniki, choć drugiej strony znając zagadnienie od strony praktycznej to czym lepsze głosiki pożenione z Onkyo to tym mniejszy przyrost korzyści. Kup sobie kiedyś jakiś tani brytyjski używany wzmacniacz z budżetowej ligi. CA, Arcam, NAD, cokolwiek co ma dynamiczny szybki czytelny bas i nie przerysowaną gorę pasma grającą wszystko tak samo.

Myślę, że o stereo wypowiedziałem się jasno :)

Kolekcjoner
28-09-2019, 23:54
To jest sprzęt z gatunku "estradowego" :), czyli ważny jest bas, średnica i góra, a nie poszczególne kanały. Coś jak na koncertach czy w klubach.
Chyba nie ma co tak upraszczać. W sprzęcie estradowym są po prostu inne priorytety.

nikoniarz
01-10-2019, 10:55
Używał bądź używa ktoś z Was przewodów Melodika?

robin102
01-10-2019, 12:52
Używał bądź używa ktoś z Was przewodów Melodika? Używałem interkonektu z wysokiej półki analogowego. Bardzo średnio wypadł, ale nie degradował przekazu co już na plus.

nikoniarz
02-10-2019, 10:44
Używałem interkonektu z wysokiej półki analogowego. Bardzo średnio wypadł, ale nie degradował przekazu co już na plus.

Rozumiem. Ciekawe jak wypadają kable głośnikowe...

robin102
02-10-2019, 11:54
Rozumiem. Ciekawe jak wypadają kable głośnikowe... Pewnie coś na zasadzie, że ilu słuchaczy tyle rożnych opinii. Do Onkyo tak z definicji należało by szukać kabli z rozciągniętym trochę dudniącym ;) basem i przygaszona górą pasma czyli jakieś tam modele DNM Reson alb Monstery. Propozycje z czasów gdy kabli na rynku nie było za dużo i zagadnienie dawało się ogarnąć. Zupełnie z innych czasów niż teraźniejszość gdy kabli jest pierdylion, czyli jedne model kabla na jednego człowieka :) Z Dawniejszych kabli Van Den Hull np tani CS 122 lub jego następne mutacje z węglem. Kupić te kable można za śmieszne pieniądze.

nikoniarz
02-10-2019, 12:10
Do Onkyo tak z definicji należało by szukać kabli z rozciągniętym trochę dudniącym ;) basem i przygaszona górą pasma czyli jakieś tam modele DNM Reson alb Monstery.

A to już zestawów głośnikowych nie bierze się pod uwagę?

robin102
02-10-2019, 13:56
A to już zestawów głośnikowych nie bierze się pod uwagę? Wszystko się bierze, a przede wszystkim warunki akustyczne i Twóje ucho. Wszystko sobie tam można polepszyć, albo popieprzyć, ale podrzucam Ci tanią recepturę na kompensację tych plusów ujemnych które ma każde Onkyo.

Kolekcjoner
02-10-2019, 15:41
Wszystko się bierze, a przede wszystkim warunki akustyczne i Twóje ucho.
Ogólnie mówiąc na tym bym się skupił przede wszystkim. Spotkałem się już kilka razy z rozkminami czy lepiej kupić interkonekt za 1500 czy za dwa, bo bas jest "rozlazły" zamiast zrobić coś z pomieszczeniem czy dać choćby nawet kawałek płyty chodnikowej pod głośniki ;). Nie wiem czemu ale ludziom strasznie ciężko wytłumaczyć że to da dużo lepsze efekty przy niższych nakładach. Ja mam wrażenie że niektórym tak naprawdę nie chodzi o dobry dźwięk tylko o to żeby wydać hajs na sprzęt.

bogdi64
02-10-2019, 15:55
:) uśmiech z mojej strony, mam paru znajomych, którzy "żyją" z dźwięku (i nie są to handlarze), po pytaniu jaki najlepszy kabel ?, pada odpowiedź najkrótszy, a jakiej grubości ? i tu już są obliczenia, czyli jaka moc i ile metrów, oczywiście, że jak ktoś chce to może jak mój znajomy z pracy, który po zakupie mieszkania najpierw do niego wprowadził dźwiękowców (wspólnych naszych znajomych) i zostało całe urządzone pod kątem odsłuchu (przy okazji w nim mieszka i nie wyobraża sobie do niego wprowadzenia kobiety, która by mu coś przesunęła o 10cm lub dołożyła), różne jest hobby mój syn ma gekony i w sklepie przebiera robaczki, które mają im lepiej smakować, też nie jestem święty czasami przed dłuższą trasą woskuje motocykl aby polepszyć cx

robin102
02-10-2019, 16:46
Z tym woskiem to rzeczywiście dobry pomysł, bym skorzystał, ale lakier mat,, co robić, co robić :)

nikoniarz
02-10-2019, 17:34
Wszystko się bierze, a przede wszystkim warunki akustyczne i Twóje ucho. Wszystko sobie tam można polepszyć, albo popieprzyć, ale podrzucam Ci tanią recepturę na kompensację tych plusów ujemnych które ma każde Onkyo.

No to chyba ciut się pomyliłeś...

robin102
02-10-2019, 22:48
No to chyba ciut się pomyliłeś...
Nic a nic nie ma pomyłki. Podsunąłem Ci kabelki które w bardzo minimalny sposób, bardzo minimalny poprawia subiektywnym odsłuchu niedoskonałość Onkyo jako populacji :) W Twoich warunkach akustycznych może być coś na plus z akustyki, bo z tego da się wyciągnąć więcej niż z kabli.
Generalnie temat rzeka i całkiem bez sensu w szczególności przy ampli kina domowego. Szkoda czasu na walenie w klawiaturę. Będziesz na tyle ciekawy to będziesz eksperymentował i w sumie tracił czas życia, no i może do czegoś tam dojdziesz i potem będziesz kogoś innego przekonywał :)
Ważne aby nie dać z siebie kasy wydoić, chyba , że masz zbytecznej sporo :)

nikoniarz
02-10-2019, 23:33
W sumie masz rację, nie ma co zbytnio rozkminiać tematu na atomy. Zamówiłem konfekcjonowane zestawy Melodiki.

robin102
03-10-2019, 12:48
W sumie masz rację, nie ma co zbytnio rozkminiać tematu na atomy. Zamówiłem konfekcjonowane zestawy Melodiki.
Ładna nazwa, będzie ładnie grać, bo to wszystko i tak w głowie siedzi ;)

nikoniarz
03-10-2019, 13:03
Ładna nazwa, będzie ładnie grać, bo to wszystko i tak w głowie siedzi ;)

Dla mnie nawet obecnie na tanich kablach "ładnie" grało. Kosztowały może 200 zł. Ciekaw jestem czy takie Melodiki za 1700 zł (komplet do systemu 5.1, w tym bi-amping frontowy) cokolwiek wniosą. Niestety w cenie do 2 tys. zł wybór jest bardzo mały (zakładając, że w sumie potrzebuję ponad 30m przewodów), więc z ciekawości wziąłem owe Melodiki. Gorzej raczej nie powinno być.

robin102
03-10-2019, 22:43
Dla mnie nawet obecnie na tanich kablach "ładnie" grało. Kosztowały może 200 zł. Ciekaw jestem czy takie Melodiki za 1700 zł (komplet do systemu 5.1, w tym bi-amping frontowy) cokolwiek wniosą. Niestety w cenie do 2 tys. zł wybór jest bardzo mały (zakładając, że w sumie potrzebuję ponad 30m przewodów), więc z ciekawości wziąłem owe Melodiki. Gorzej raczej nie powinno być.
To już sporą kasę wydałeś relatywnie do cen kloców.

nikoniarz
03-10-2019, 23:14
To już sporą kasę wydałeś relatywnie do cen kloców.

Elektronikę zawsze można wymienić. Może kiedyś dokupie wzmacniacz stereo jeśli stwierdze, że warto.

stachmuszel
04-10-2019, 18:04
Do słuchania muzyki, zdecydowanie warto.

nikoniarz
04-10-2019, 18:21
Do słuchania muzyki, zdecydowanie warto.

To teraz kwestia co musiałbym kupić żeby mieć zauważalną (usłyszaną) różnicę w stosunku do RZ810?

stachmuszel
04-10-2019, 20:15
To teraz kwestia co musiałbym kupić żeby mieć zauważalną (usłyszaną) różnicę w stosunku do RZ810?

Nikoniarz, bardzo trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie jednym zdaniem. To zależy od gatunków muzyki, które słuchasz. Bardzo ważne są Twoje preferencje brzmieniowe etc. Czynników jest wiele. Generalnie ze swego wieloletniego, skromnego doświadczenia (aczkolwiek nie śledzę już obecnego runku audio, wyzdrowiałem :-) ) mogę powiedzieć, że systemy wielokanałowe zorientowane są na brzmienie efektowne (żeby nie powiedzieć efekciarskie), co w przypadku filmów jest jak najbardziej pożądane, natomiast systemy dwukanałowe (klasyczne stereo) stawiają na wierność. I tu też musisz sobie sam odpowiedzieć na pytanie, co bardziej Ci odpowiada. Wizyty w sklepach i odsłuchy to jedyne panaceum na dylemat co kupić. W sieci jest bardzo dużo wiedzy na ten temat, trzeba niestety dużo czytać i wyciągać jakieś wnioski, aby zawęzić krąg poszukiwań w markach i konkretnych modelach.

robin102
04-10-2019, 23:36
Kolega dobrze prawi, ale co da wzmacniacz stereo nawet budżetowy w porównaniu do amplitunera kona domowego to najlepiej posłuchać na swoim sprzęcie zmieniając tylko napęd kolumn.
Wile sklepów wypożycza na weekend na odsłuch urządzenia. Tym sposobem przez dom przeszło mi tego z wagon, choć już niby wyleczony jestem i wieża Piano Craft mi wystarcza :)
Podjechać do sklepu zostawić kaucję wziąć wzmacniacz taki z pólki cenowej 3-4 tys zł i pojechać do domu z nim i tam porównać w swojej akustyce.
Celowo wspominam o takim jakby droższym, ale potem można go kupić jako używany zapól cenny na allegro czy olx

bogdi64
05-10-2019, 11:36
dlatego pisałem o muzyce, czyli u mojego syna jakieś kino domowe (ponoć dobre) a u mnie klasyka pioniera (również wiekiem) i to co lubię, czyli koncerty na cd u niego są bardzo sterylne (dla mnie aż sztuczne -coś jak HDR w fotografii), u mnie zostaje przestrzeń i to co lubię

nikoniarz
05-10-2019, 11:59
dlatego pisałem o muzyce, czyli u mojego syna jakieś kino domowe (ponoć dobre) a u mnie klasyka pioniera (również wiekiem) i to co lubię, czyli koncerty na cd u niego są bardzo sterylne (dla mnie aż sztuczne -coś jak HDR w fotografii), u mnie zostaje przestrzeń i to co lubię

Z tego co czytam, to amplitunery z przedziału cenowego 3-5tys. zł. dorównują, a nawet przewyższają dźwiękiem budżetowe (w granicach 1500-2500) wzmacniacze stereo. Mowa oczywiście o dźwięku stereo. W sumie to chyba nie jest niewykonalne, szczególnie że elektronika ma duże postępy w przedziałach 5-10 letnich, co świetnie widać po sprzęcie foto.

robin102
05-10-2019, 12:52
Z tego co czytam, to amplitunery z przedziału cenowego 3-5tys. zł. dorównują, a nawet przewyższają dźwiękiem budżetowe (w granicach 1500-2500) wzmacniacze stereo. Mowa oczywiście o dźwięku stereo. W sumie to chyba nie jest niewykonalne, szczególnie że elektronika ma duże postępy w przedziałach 5-10 letnich, co świetnie widać po sprzęcie foto.
Raczej nie wykonalne niestety, bo jak sobie dodasz tą reklamowaną moc 5 kanałów pewnie 5x100 Wat , a potem zerkniesz na tabliczkę znamionową amplitunera gdzie będzie napisane power consumption 280 czy nawet niech 380 Wat to już wiesz wszystko jak to działa :D. We wzmacniaczu stereo 2x25 Wat Konsumpcja mocy z sieci energetycznej to jakieś 200 Wat. Od tego zaczynają się wszystkie różnice w prezentacji muzyki na Ampli KD czy wzmaku Stereo. Powoli do tego dojdziesz tylko kasy nie wydawaj, bo można popłynąć. Lubisz Onkyo, bo fajna nazwa, porządnie wizualnie wykonany to mają , mieli w swej ofercie za dwa udane wzmacniacze stereo. Można je kupić za parę stówek na rynku używek, a może za tysiąc jakiś.
Jest, było kilka udany Ampli KD grających fajnie w stereo, ale to półka cenowa 8-15 tys zł w dawniejszych sprzętach.

bogdi64
05-10-2019, 12:56
zależy jakie kto ma oczekiwania i jakiego przetworzenia dźwięku oczekuje, ja tylko podaję moje odczucia, osobiście wolę fotografię analogową, to samo z dźwiękiem :), mam "kino domowe", które nie potrafi odtwarzać muzyki (z moimi oczekiwaniami) i stereo na którym nie chcę "słuchać" filmów, gdyby mój budżet i pomieszczenie pozwalało na to dla siebie bym inwestował w
https://www.thomann.de/pl/adam_s2v.htm
lub coś podobnego

nikoniarz
05-10-2019, 13:43
Raczej nie wykonalne niestety, bo jak sobie dodasz tą reklamowaną moc 5 kanałów pewnie 5x100 Wat , a potem zerkniesz na tabliczkę znamionową amplitunera gdzie będzie napisane power consumption 280 czy nawet niech 380 Wat to już wiesz wszystko jak to działa :D. We wzmacniaczu stereo 2x25 Wat Konsumpcja mocy z sieci energetycznej to jakieś 200 Wat. Od tego zaczynają się wszystkie różnice w prezentacji muzyki

Trzeba być świadomym tego co podaje producent i tabliczka znamionowa ;) Po pierwsze- moc jest najczęściej podawana dla wysterowanego jednego kanału, przy większej ilości spada. Aczkolwiek informacje o mocy przy wysterowaniu większej ilości kanałów również są dostępne, aczkolwiek już nie tak "łatwo", pewnie dlatego, że spada ona nawet o połowę. Po drugie- pobór mocy z sieci w tych "mocniejszych" waha się na poziomie 500-700W. Są też jednostki bez problemu przekraczające 800W. Po trzecie- widocznie coś się zmieniło przez ostatnie lata, skoro wzmacniacze stereo przy dwóch kanałach wysterowanych osiągają moc 140W na kanał, i pobór mocy adekwatny do tego, czyli niespełna 300W...

bogdi64
05-10-2019, 13:55
zmieniła się "skuteczność" kiedyś było to podawane w oznaczenie jako klasa A później A+, z ciekawości zajrzałem jak to jest u mnie, czyli 2x40 dla 8 ohm, przy zasilaniu 440 wat, czyli zapas jest :)

nikoniarz
05-10-2019, 14:00
zmieniła się "skuteczność" kiedyś było to podawane w oznaczenie jako klasa A później A+, z ciekawości zajrzałem jak to jest u mnie, czyli 2x40 dla 8 ohm, przy zasilaniu 440 wat, czyli zapas jest :)

Raczej straty niż zapas...

robin102
05-10-2019, 14:13
...czyli 2x40 dla 8 ohm, przy zasilaniu 440 wat, czyli zapas jest :)
I o to właśnie chodzi w tym stereo. Zapas musi być to on serwuje dynamikę przekazu, szybkie zwroty akcji na basie i jego czytelność i obszerność tam gdzie być powinna, a nie monotonny stuk- skuk -stuk z amplitunerów grających w trybie stereo.
ps
dawniej szanujące się papierowe periodyki obnażały wydajność amplitunerów 5 kanałowych czy też 6 deklarowane 100 W spadało przy sterowaniu wszystkich kanałów do żenujących np 15 -20 Wat :)
No dobra przyznaje się , słucham muzyki na CD sony w samochodzie, ale głośniki wymienione na fajny zestaw MAGNAT

nikoniarz
05-10-2019, 14:18
I o to właśnie chodzi w tym stereo. Zapas musi być to on serwuje dynamikę przekazu, szybkie zwroty akcji na basie i jego czytelność i obszerność tam gdzie być powinna, a nie monotonny stuk- skuk -stuk z amplitunerów grających w trybie stereo.
ps
dawniej szanujące się papierowe periodyki obnażały wydajność amplitunerów 5 kanałowych czy też 6 deklarowane 100 W spadało przy sterowaniu wszystkich kanałów do żenujących np 15 -20 Wat :)

W moim przypadku w stereo, przy wysterowanych dwóch kanałach deklarowana moc to 130W przy 8ohm. A pobór z gniazdka 710W. Także zapas też jest.
Nie chcę być zrozumiany źle, ale patrzenie przez pryzmat jak to było "dawniej" niewiele mówi jak jest "teraz". Dawniej z 3litrowego diesla wyciągano 115KM, obecnie jest to już ciut inna moc.

Rafał_Sz
05-10-2019, 14:46
Tylko po co się męczyć z doborem klocków, kabli, itp.? Jakiś czas temu zanabyłem Samsung Harman/Kardon N950. Ten "soundbar" po prostu zmiata z planszy dotychczasowe podejście do dźwięku przestrzennego 5.1. Natomiast jeśli trafimy na materiał ze ścieżką dźwiękową Dolby Atmos to... to trzeba samemu tego posłuchać. Jest na tyle dobry, że moje dotychczasowe, mocno tłuste "kino domowe" poszło na sprzedaż. Bo choć wyglądało pięknie i grało bardzo dobrze, to do N950 nie miało podejścia.

Mały test: https://hdtvpolska.com/samsung-hw-k950-test-soundbara-z-dolby-atmos-do-kina-domowego/

nikoniarz
05-10-2019, 14:49
Tylko po co się męczyć z doborem klocków, kabli, itp.? Jakiś czas temu zanabyłem Samsung Harman/Kardon N950. Ten "soundbar" po prostu zmiata z planszy dotychczasowe podejście do dźwięku przestrzennego 5.1. Natomiast jeśli trafimy na materiał ze ścieżką dźwiękową Dolby Atmos to... to trzeba samemu tego posłuchać. Jest na tyle dobry, że moje dotychczasowe, mocno tłuste "kino domowe" poszło na sprzedaż. Bo choć wyglądało pięknie i grało bardzo dobrze, to do N950 nie miało podejścia.

Mały test: https://hdtvpolska.com/samsung-hw-k950-test-soundbara-z-dolby-atmos-do-kina-domowego/

Jeśli chodzi o mnie to nie było męczenia się. Na spokojnie wybrałem i jest git. Piszesz, że "tłuste" kino nie ma podejścia do tego Samsunga. I pewnie w swojej subiektywnej opinii masz rację. Ktoś inny pewnie stwierdzi inaczej, bo czego innego będzie oczekiwał. Nie napisałeś też z jakim kinem to porównujesz, a punkt odniesienia jest jak najbardziej wskazany.

Rafał_Sz
05-10-2019, 15:14
Nie napisałeś też z jakim kinem to porównujesz, a punkt odniesienia jest jak najbardziej wskazany.

Z Denon AVR X4200 plus głośniki JBL seria Studio L. Wiem, że są lepsze zestawy, ale dla mnie to było tłusto. ;)

nikoniarz
05-10-2019, 15:20
Z Denon AVR X4200 plus głośniki JBL seria Studio L. Wiem, że są lepsze zestawy, ale dla mnie to było tłusto. ;)

I zestaw Samsunga jest wg. Ciebie lepszy we wszystkim? Czy w czymś ustępuje poprzedniemu?

robin102
05-10-2019, 15:54
... Dawniej z 3litrowego diesla wyciągano 115KM, obecnie jest to już ciut inna moc.
W sprzeęie audio tak nie jest, ten dawniejszy budżetowy zaspokajał gusta prawdziwych melomanów i nawet audiofili przez małe A :), Dzisiejszy budżetowy to sraka i padaka służąca jedynie do sprzedawania.
Odnosząc do samochodów to dawniejsze jeździły po 400-600 tys km do remontu, a dzisiejsze nowoczesne już po 150 tys km często im silniki kończą życie albo biorą pół litra oleju na 1000 km.
..
tak czy siak spróbuj kiedyś wzmacniacza 2 kanałowego stereo za te same nawet sklepowe pieniądze co ten ampli KD, tylko w swoim systemie w swoim domu. Pograj weekend w poniedziałek odwieź wzmak do sklepu skąd pożyczony a we wtorek najpewniej Ampli KD odwieziesz do komisu RTV AGD ;)
Może gdyby to był KD np firmy Harman Kardon z wyższych modeli to by przetrwał do piątku nawet ;) ;) :)
Dobra pożartowałem, a też 3 ampli KD swoje miałem i kilka pożyczonych, ale był czas, że lubiłem dźweek ścieżek filmowych i trzęsącą się podłogę od suba. Każdy musi swoje spróbować.

ps.
W wielkim uproszczeniu, zakladając, że dobra końcówka mocy kosztuje 1000 zł to takie dwie sztuki ww wzmaku stereo da się mieć, a w 5 -6 kanałowym kosztującym 3-4 tys zł to już raczej matematyka pokazuje, że nie za bardzo :( a jeszcze procesor dźwięku, wyświetlacze, piloty, mion przycisków i pokręteł, za to wszystko biorą pieniądze
tak wielkim uproszczeniu

nikoniarz
05-10-2019, 15:56
W sprzeęie audio tak nie jest, ten dawniejszy budżetowy zaspokajał gusta prawdziwych melomanów i nawet audiofili przez mała A, Dzisiejszy budżetowy to sraka i padaka służąca jedynie do sprzedawania.
Odnosząc do samochodów to dawniejsze jeździły po 400-600 tys km do remontu, a dzisiejsze nowoczesne już po 150 tys km często im silniki kończą życie albo biorą pół litra oleju na 1000 km.

Okej, a więc wróćmy do sprzętu "lepszej" klasy i owej słabej wydajności amplitunerów. Czy 710W poboru mocy jest wg. Ciebie wystarczające by zaoferować w stereo 2x130W (8ohm)?

robin102
05-10-2019, 16:08
Okej, a więc wróćmy do sprzętu "lepszej" klasy i owej słabej wydajności amplitunerów. Czy 710W poboru mocy jest wg. Ciebie wystarczające by zaoferować w stereo 2x130W (8ohm)?
Projekt zarządzania energią w ampli i we wzmaku jest inny, inne są rezerwy prądowe we wzmacniaczach, tam czasem siedzi transformator toroidalny na pół obudowy wzmacniacza. Ale żeby jasne było wzmak stereo nie gra tylko dla tego ładniej, że ma ogromną rezerwę prądu najczęściej dostępną z dobrych drogich kondensatorów elektrolitycznych .
Pożycz wzmacniacz, nawet wysyłkowo można np ze sklepu Q21, a i w sumie mam wyrzuty sumienia z psucia Ci radości z nowego sprzętu. Ciesz się i słuchaj muzyki a nie sprzętu. Mi to zajęło ponad 30 lat aby do tego dojsć :D Młody jesteś to szybszy i skróć do 3 miesięcy :)

nikoniarz
05-10-2019, 16:16
Projekt zarządzania energia w ampli i we wzmaku jest innych, inne są rezerwy prądowe we wzmacniaczach, tam czasem siedzi transformator toroidalny na pół obudowy wzmacniacza. Ale żeby jasne było wzmak stereo nie gra tylko dla tego ładniej, że ma ogromną rezerwę prądu najczęściej dostępną z dobrych drogich kondensatorów elektrolitycznych .
Pożycz wzmacniacz, nawet wysyłkowo można np ze sklepu Q21.

Chodzi o to, że sam sprowadziłeś dyskusję do niewydolności prądowej amplitunerów, podając jako przykład jakieś hasełka reklamowe w stylu 5x100W i pobór 300W. Tylko widzisz, ja nie o tym piszę, bo w przypadku który podałeś, to realna moc przy dwóch kanałach będzie na poziomie może 50W. A sklep o którym piszesz to akurat mam pod nosem bo tam kupowałem sprzęt.
I nie chcę by nasza dyskusja była odebrana jako licytowanie się co jest "lepsze"- po prostu mam dystans do tego co piszesz Ty, co podają producenci, i co można wyczytać w recenzjach (że niby obecne amplitunery KD oferują w stereo jakość dźwięku jak dwukanałowe wzmacniacze, tylko są około 2x droższe).

robin102
05-10-2019, 20:30
(że niby obecne amplitunery KD oferują w stereo jakość dźwięku jak dwukanałowe wzmacniacze, tylko są około 2x droższe).
Dokładnie to samo pisano 20-25 lat temu jak wchodził na rynek KD. ja to czytałem jak Ty dziś :)
tyle,z e w czasopismach, anie na stronach www i tylko sie zmieniło :)

nikoniarz
05-10-2019, 20:38
Tak się składa że mam 20 letnią przerwę w tym temacie. Wtedy też czytalem. Aczkolwiek teraz sprawdziłem ;)
Zakupowych zastnowień ciąg dalszy- chcę zmienić wysłużone HD449 na coś bezprzewodowego z możliwością podpięcia kabla. Co w cenie do 1.000 zł warto wziąć pod uwage?

Kolekcjoner
05-10-2019, 22:11
Ostatnio to nawet to co Szajsung wkłada do niebudżetowych telewizorów niejednego potrafi zadziwić. Kupno Harmana wydaje owoce moim zdaniem.

nikoniarz
05-10-2019, 22:21
Ostatnio to nawet to co Szajsung wkłada do niebudżetowych telewizorów niejednego potrafi zadziwić. Kupno Harmana wydaje owoce moim zdaniem.

A jak sprawa się ma ze słuchawkami?

Kolekcjoner
05-10-2019, 22:33
A jak sprawa się ma ze słuchawkami?
AKG to ich marka teraz.... czy to wpłynęło na ich budżetowe konstrukcje - nie potrafię obiektywnie stwierdzić......

nikoniarz
05-10-2019, 22:43
AKG to ich marka teraz.... czy to wpłynęło na ich budżetowe konstrukcje - nie potrafię obiektywnie stwierdzić......

Biorę pod uwagę póki co AKG, Audio-Technika i Sennheisera. Kryteria jak powyżej.

bogdi64
05-10-2019, 22:57
testowałem (syn używa AKG) wracam do korzeni ?, dla mnie dźwięk "przerysowany", Sennhaiser, miałem kilka modeli, najbardziej mi pasowały te robione dla realizatorów, najbardziej neutralne, ale niestety cena aktualnie troszkę dla mnie z kosmosu, wśród kilku które mam, do przyjemności z muzyki używam Audi technika, jednak, trzeba troszkę szukać wyżej niż wersje podstawowe budżetowe, one są dobre, ale ich wykończenie i obudowa nie są w żaden sposób tłumione, przy słuchaniu warto pstryknąć w obudowę, wtedy będzie wiadomo czy podczas słuchania można kręcić głową ;)
aktualnie mam trzy rodzaje słuchawek, czyli przenośne, otwarte i zamknięte i gdybym tyle nie eksperymentował przy zakupach (i późniejszych zmianach) na pewno by mógł kupić wyższe modele ;), jedynie to co mogę podpowiedzieć, to nie ważne które są dobre, ważne których dźwięk nam pasuje
ps: niestety wszystkie na uwięzi, jakiś taki tradycjonalista jestem ;)

nikoniarz
05-10-2019, 23:03
Zapytałem by nie musieć przebierać we wszystkim. Kuszą RS175 ze względu na brak wbudowanego akumulatora. Aczkolwiek to radiówki, więc nie polaczę z telefonem czy tabletem. Alternatywa to HD 4.40BT + transmiter, cenowo wyjdzie podobnie.

bogdi64
06-10-2019, 09:25
miałem jakieś Sennheiser bez kabla radiowe, faktycznie duży zasięg, praktycznie mogłem chodzić po całej działce, też na "bateryjki", nawet do nich dokupiłem bardziej uniwersalną ładowarkę (ta została do dziś), połaź w nich, nawet bez słuchania, jak Ci nie będzie przeszkadzała waga i będą dopasowane pod Twoją głowę i ucho (a z tym bywa różnie) to powinien być "pan zadowolony", może teraz już to poprawili, ale zdarzało się, że potrafiły złapać jakieś zakłócenie zewnętrzne, nie było to uciążliwe i bardzo chwilowe (mały krok w bok ;))

nikoniarz
06-10-2019, 10:12
Jednak radiówki RS175 odpadają ze względu na brak możliwości użycia przewodowego. Na placu boju pozostały wspomniane HD4.40BT lub... cos innej marki.

bogdi64
06-10-2019, 10:18
może coś z tej strony, masz przegląd
https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-bezprzewodowe.html?manufacturer=1690_2992&slu_kategoria=3417#products

nikoniarz
06-10-2019, 16:15
może coś z tej strony, masz przegląd
https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-bezprzewodowe.html?manufacturer=1690_2992&slu_kategoria=3417#products

Wybór niewielki, ale zamówiłem https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-bezprzewodowe/ath-m50xbt.html

!AGresT
06-10-2019, 18:12
Że tez zdecydowałeś się na słuchawki jakiejś mało znanej firmy... ;)

bogdi64
06-10-2019, 18:15
to będziesz zadowolony ;), kupowałem u nich słuchawki dwa razy w sklepie stacjonarnym, kolega u nich "zostawił" wypasione mieszkanie ;) i cały czas tam wraca

robin102
06-10-2019, 18:42
Że tez zdecydowałeś się na słuchawki jakiejś mało znanej firmy... ;)
No ja bym nie kupił :)

nikoniarz
06-10-2019, 19:01
Że tez zdecydowałeś się na słuchawki jakiejś mało znanej firmy... ;)

Zależy dla kogo ;)

Rafał_Sz
07-10-2019, 09:54
I zestaw Samsunga jest wg. Ciebie lepszy we wszystkim? Czy w czymś ustępuje poprzedniemu?

Zależy. W kwestii robienia wrażenia wyglądem na pewno wygrywa poprzedni zestaw. W kwestii dźwięku wygrywa Samsung. Kolejnym plusem tego soundbara jest brak świecenia czegokolwiek podczas pracy. Mój zestaw współpracuje z OLEDem, więc jakiekolwiek wyswietlacze czy diody zakłócały by miodność obrazu (zwłaszcza czerni) z tego ekranu. Brak kabli to kolejna zaleta. Ogólnie rzecz ujmując, przy materiale z Dolby Vision i Dolby Atmos (OLED LG ma wbudowany dekoder ATMOS) nie widziałem i nie słuchałem lepszego zestawu.

Musze jednak dodać, że nie korzystam już z nośników fizycznych. 95% materiału leci z Netflixa, ale w wersji premium bo tylko ta daje pełny bitrate dźwięku i pełne UHD.

Podsumowując. Świat poszedł mocno do przodu i nie potrzeba juz absurdalnych środków żeby uzyskać dżwięk i obraz bliski ideałowi. Wykluczyć trzeba tylko najsłabsze ogniwo - ekran LCD.

nikoniarz
07-10-2019, 10:13
Jeszcze kwestia jak duże pomieszczenie trzeba nagłośnić...

Rafał_Sz
07-10-2019, 10:30
W pokoju 35 mkw na 40% głośności "nie wysiedzisz". ;)

nikoniarz
07-10-2019, 10:36
W pokoju 35 mkw na 40% głośności "nie wysiedzisz". ;)

Mimo wszystko do pełnowymiarowego zestawu mu daleko. Fizyki nie oszukasz.

Rafał_Sz
07-10-2019, 10:59
Fizyki nie oszukasz.
Pewnie, że nie. Dlatego napisałem, że gra lepiej od poprzedniego zestawu. Piętnaście przetworników plus sub robi robotę.

nikoniarz
07-10-2019, 11:01
Pewnie, że nie. Dlatego napisałem, że gra lepiej od poprzedniego zestawu. Piętnaście przetworników plus sub robi robotę.

No i ja przyjąłem tą wiadomość już na samym początku, że dla Ciebie gra lepiej ;)

Rafał_Sz
07-10-2019, 11:04
Mimo wszystko do pełnowymiarowego zestawu mu daleko.

Posłuchaj, potestuj i wtedy pogadamy. ;)

- - - - kolejny post - - - - - -


No i ja przyjąłem tą wiadomość już na samym początku, że dla Ciebie gra lepiej ;)

Obok w salonie stoi 500W stereo H/K. Wcześniej było "duże" KD. Jakieś tam porównanie mam. ;) Najważniejsze jest to, co komu pasuje. ;)

nikoniarz
07-10-2019, 11:12
Posłuchaj, potestuj i wtedy pogadamy. ;)
Przy okazji zapewne tak zrobię. Zresztą nigdzie nie twierdzę, że nie masz racji. Napisałem jedynie, że moc jest mocą, i tego się nie przeskoczy. Bez względu na dziedzinę.

Obok w salonie stoi 500W stereo H/K. Wcześniej było "duże" KD. Jakieś tam porównanie mam. ;) Najważniejsze jest to, co komu pasuje. ;)
Jak wyżej, zgadzam się. Po prostu nie istnieje sprzęt bezwzględnie najlepszy. Fajnie, że mamy czasy w których jest ogromny wybór.

Kolekcjoner
07-10-2019, 12:40
Fizyki nie oszukasz.
Tak ale ucho już trochę tak ;).

Rafał_Sz
07-10-2019, 13:05
Tak ale ucho już trochę tak ;).

Z czego pierwszym i stuprocentowym oszustwem jest już sam sprzęt grający. Każdy.

robin102
07-10-2019, 15:40
Obok w salonie stoi 500W stereo H/K. Wcześniej było "duże" KD. Jakieś tam porównanie mam. ;) Najważniejsze jest to, co komu pasuje. ;)

Rafale daj linka do tego samograja od Samsunga, czy co tam masz jak to zrobione, podłączone co i jak. Ja już ostatnio też bardzo wygodny się robię :)

nikoniarz
07-10-2019, 15:46
Rafale daj linka do tego samograja od Samsunga, czy co tam masz jak to zrobione, podłączone co i jak. Ja już ostatnio też bardzo wygodny się robię :)

Już dawał. Masz wyżej. Tzn wcześniej.

Rafał_Sz
07-10-2019, 16:21
Rafale daj linka do tego samograja od Samsunga, czy co tam masz jak to zrobione, podłączone co i jak. Ja już ostatnio też bardzo wygodny się robię :)

Linków jest dużo, więc podaje sam model: Samsung Harman/Kardon N950

robin102
07-10-2019, 16:24
Czyli to jest ten zestaw ? Co tu w tej nazwie robi Harman ? Marketing czy coś wiecej ?
https://www.euro.com.pl/soundbar-speakerbar/samsung-hw-n950.bhtml?from=ceneo&p=4999.00&cr=0&t=20191007-1443&ceneo_spo=true

nikoniarz
07-10-2019, 16:45
Czyli to jest ten zestaw ? Co tu w tej nazwie robi Harman ? Marketing czy coś wiecej ?
https://www.euro.com.pl/soundbar-speakerbar/samsung-hw-n950.bhtml?from=ceneo&p=4999.00&cr=0&t=20191007-1443&ceneo_spo=true
"Harman Kardon, spółka zależna Samsunga, była aktywnie zaangażowana w rozwój HW-Q90R, dostrajając soundbar tak, aby był tak samo dobry z muzyką, jak z wielokanałowym dźwiękiem. Ponadto w tym roku dostępne są cztery tryby dźwięku: Standard, Surround, Game Pro i Adaptive Sound."

Rafał_Sz
07-10-2019, 18:25
Czyli to jest ten zestaw ? Co tu w tej nazwie robi Harman ? Marketing czy coś wiecej ?
https://www.euro.com.pl/soundbar-speakerbar/samsung-hw-n950.bhtml?from=ceneo&p=4999.00&cr=0&t=20191007-1443&ceneo_spo=true

Tak, to ten sprzęt.

Harman/Kardon jest obecnie własnością Samsunga (smutek).

- - - - kolejny post - - - - - -


"Harman Kardon, spółka zależna Samsunga, była aktywnie zaangażowana w rozwój HW-Q90R, dostrajając soundbar tak, aby był tak samo dobry z muzyką, jak z wielokanałowym dźwiękiem. Ponadto w tym roku dostępne są cztery tryby dźwięku: Standard, Surround, Game Pro i Adaptive Sound."

To jest opis innego sprzętu (HW-Q90R), ja mam N950.

nikoniarz
07-10-2019, 19:52
o jest opis innego sprzętu (HW-Q90R), ja mam N950.

Wiem, po prostu odniosłem się do tego co pytał.

EDIT:
No chyba że oba mają HK w nazwie...

Rafał_Sz
07-10-2019, 20:43
Tak, oba mają brand Samsung Harman/Kardon.

stachmuszel
07-10-2019, 20:59
Panowie, ale to jest sprzęt do KD/filmów. Do słuchania muzyki, za te pieniądze kupi się już zdecydowanie lepszy zestaw dwukanałowy. No chyba, że ktoś lubi efekciarstwo (bumbum, cykcyk), to od biedy da się na tym słuchać muzyki.

nikoniarz
08-10-2019, 19:21
Wybór niewielki, ale zamówiłem https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-bezprzewodowe/ath-m50xbt.html

Słuchawki robią robotę. Aż żałuję że wcześniej się nie zdecydowałem na zakup. Mają wg. mnie trochę lekkich niedociągnięć, ale dźwiękowo miazga.

bogdi64
08-10-2019, 19:27
to cieszę się, że mogłem choć w tak drobny sposób pomóc, tak jest z tymi "mniej" znanymi firmami ;), po paru dniach słuchania będzie jeszcze lepiej

nikoniarz
08-10-2019, 19:37
to cieszę się, że mogłem choć w tak drobny sposób pomóc, tak jest z tymi "mniej" znanymi firmami ;), po paru dniach słuchania będzie jeszcze lepiej

Domyślam się, że jak wypracują swoje godziny to w kwestii dźwięku będzie tylko lepiej. Mam nadzieję, że pałąk też "zmięknie", bo jak dla mnie nacisk jest spory.

Merde
08-10-2019, 19:39
Domyślam się, że jak wypracują swoje godziny to w kwestii dźwięku będzie tylko lepiej. Mam nadzieję, że pałąk też "zmięknie", bo jak dla mnie nacisk jest spory.

Moje stare AKG K518 DJ po pięciu latach dalej miażdżą uszy :-P

Zahir
08-10-2019, 19:43
z naciskiem na miażdżą ;) w każdym tego słowa znaczeniu


Do słuchania muzyki, za te pieniądze kupi się już zdecydowanie lepszy zestaw dwukanałowy.

też tak uważam

nikoniarz
08-10-2019, 20:10
Moje stare AKG K518 DJ po pięciu latach dalej miażdżą uszy :-P

Mi na szczęście nie miażdżą bo małżowina mieści się do środka. Aczkolwiek Sennheisery są subtelniejsze w kwestii nacisku.

robin102
14-10-2019, 22:55
Jakby ktoś z Was chciał kupić, bo widzę, że sie zmagacie z byle czym :) To tanie, dobre słuchawki tak na serio dobre to bardzo polecam. Cena spadała okrutnie, a słuchawki miałem, słuchałem z wieloma porównywałem. Miazga wszystkiego innego i dadzą się zasilać z gniazd głośnikowych jakby ktoś miał słaby tor słuchawkowy we wzmacniaczu swoim.
https://sklep.rms.pl/hifiman-he-400i-he400i-sluchawki-przewodowe-audiofilskie-planarne-ortodynamiczne
Kur@#!@, że też nie mam wolnej kasy teraz !! :(

nikoniarz
15-10-2019, 09:14
No ja już po zakupie. Zresztą i tak nie spełniają dla mnie podstawowych kryteriów.

robin102
15-10-2019, 09:32
No ja już po zakupie. Zresztą i tak nie spełniają dla mnie podstawowych kryteriów.
Rozumem, rozumiem, ale jakby ktos zukal sobie pod choinkę to uwierzcie dużo tego na łbie miałem. Tanich lepszych słuchawek poprostu nie na. Jak kosztowały 2500-3000 zł to na tamtej półce cenowej coś tam innego dawało się wyszukać, ale to i tak były różnice niuansowe o jakaś mała drobną cechę w brzmieniu. Znacząco lepiej zaczynało się około 4-5 tys zł :)
Jedyna wada tych Hifimenów to, że bardzo długo się "rozgrywają" im przetworniki. Podlączyć zamknąć w szufladzie na tydzień i dopiero słuchać
ps
Może ktoś by chciał odkupić moje Beyerdynamic DT 880 słuchaweczki okazjonalnie używane, stan jak nowe, serio, serio. Kiedyś w cenie do tysiaka nie miały sobie równych i tyle za nie płaciłem chyba.

nikoniarz
15-10-2019, 09:46
Zastanawia mnie czy wcześniejsza cena nie była przesadzona. Bo wątpię, by sklep dokładał do tego interesu...

Ps. Na audiofanatyk jest obszerna recenzja DT 880.

robin102
15-10-2019, 11:45
Zastanawia mnie czy wcześniejsza cena nie była przesadzona. Bo wątpię, by sklep dokładał do tego interesu...
.
Ludzie przez parę lat płacili, więc była właściwa z punktu widzenia lokowania produktu, bo przecież wiemy, że produkcja czegoś takiego nie kosztuje więcej niż 100 $, samemu jednak ciężko wyprodukować :(

nikoniarz
15-10-2019, 12:11
Ludzie przez parę lat płacili, więc była właściwa z punktu widzenia lokowania produktu, bo przecież wiemy, że produkcja czegoś takiego nie kosztuje więcej niż 100 $, samemu jednak ciężko wyprodukować :(

także teraz rozejdą się jak ciepłe bułeczki...

Zahir
15-10-2019, 15:19
cytat z opisu na podlinkowanej wcześniej stronie

Niższa cena jest efektem zastosowania uproszczonej wersji przetwornika oraz mniejszego magnesu, co poza obniżeniem ceny pozwoliło dodatkowo obniżyć wagę całej konstrukcji.

...także to nie koniecznie są "te same słuchawki", w każdym razie koniecznie posłuchać przed zakupem

robin102
15-10-2019, 15:38
cytat z opisu na podlinkowanej wcześniej stronie


...także to nie koniecznie są "te same słuchawki", w każdym razie koniecznie posłuchać przed zakupem
Te same, te same, odniesienie było do wyższego modelu

GeparD
29-10-2019, 11:14
Jakby ktoś z Was chciał kupić, bo widzę, że sie zmagacie z byle czym :) To tanie, dobre słuchawki tak na serio dobre to bardzo polecam. Cena spadała okrutnie, a słuchawki miałem, słuchałem z wieloma porównywałem. Miazga wszystkiego innego i dadzą się zasilać z gniazd głośnikowych jakby ktoś miał słaby tor słuchawkowy we wzmacniaczu swoim.
https://sklep.rms.pl/hifiman-he-400i-he400i-sluchawki-przewodowe-audiofilskie-planarne-ortodynamiczne
Kur@#!@, że też nie mam wolnej kasy teraz !! :(

Jaka byla cena wczesniej? Teraz pokazuje mi 290 EUR.
Na Amazon UK jest za ok £162 razem z clem z USA: https://www.amazon.co.uk/HiFiMAN-HE-400I-black-purple/dp/B00MULH672/ref=sr_1_3?keywords=HiFiMAN+HE-400i&qid=1572339819&sr=8-3
Laptop je uciagnie czy szukac jakiegos wzmacniacza sluchawkowego nie rujnujacego budzet?

robin102
29-10-2019, 12:50
Mało która dziurka wzmacniacza stereo głośnikowego je uciągnie, tak żeby pokazały swoje możliwości, a co dopiero karta z laptopa. trzeba jeszcze tak do 200 euro na wzmak słuchawkowy jeśli nie posiadasz jakiegoś s stacjonarnego stereo. Je można podłączać do wyjść głośnikowych :)

ksh
29-10-2019, 12:57
Jaka byla cena wczesniej? Teraz pokazuje mi 290 EUR.
Na Amazon UK jest za ok £162 razem z clem z USA: https://www.amazon.co.uk/HiFiMAN-HE-400I-black-purple/dp/B00MULH672/ref=sr_1_3?keywords=HiFiMAN+HE-400i&qid=1572339819&sr=8-3
Laptop je uciagnie czy szukac jakiegos wzmacniacza sluchawkowego nie rujnujacego budzet?

tu taniej (https://drop.com/buy/massdrop-x-hifiman-he4xx-planar-headphones-eu?clickid=TCG32kSM%3AxyJTvswUx0Mo3EyUknz8qSpj0k52 00&irgwc=1&utm_term=252901&utm_content=digidip%20GmbH&utm_medium=affiliate&utm_source=impactradius&mode=shop_open)

GeparD
29-10-2019, 13:13
Mało która dziurka wzmacniacza stereo głośnikowego je uciągnie, tak żeby pokazały swoje możliwości, a co dopiero karta z laptopa. trzeba jeszcze tak do 200 euro na wzmak słuchawkowy jeśli nie posiadasz jakiegoś s stacjonarnego stereo. Je można podłączać do wyjść głośnikowych :)

Nie jestem audiofilem. Warto czymś takim się interesować?

https://www.amazon.co.uk/AudioQuest-DragonFly-Digital-Audio-Converter/dp/B01DFMV4NQ/ref=sr_1_3?keywords=AudioQuest+DragonFly+Cobalt&qid=1572347491&sr=8-3

Czy poniżej wersji Cobalt nie schodzić?


tu taniej (https://drop.com/buy/massdrop-x-hifiman-he4xx-planar-headphones-eu?clickid=TCG32kSM%3AxyJTvswUx0Mo3EyUknz8qSpj0k52 00&irgwc=1&utm_term=252901&utm_content=digidip%20GmbH&utm_medium=affiliate&utm_source=impactradius&mode=shop_open)
To chyba nie są te same słuchawki - wydaje mi się, ze to wersja wcześniejsza.

nikoniarz
29-10-2019, 14:10
tu taniej (https://drop.com/buy/massdrop-x-hifiman-he4xx-planar-headphones-eu?clickid=TCG32kSM%3AxyJTvswUx0Mo3EyUknz8qSpj0k52 00&irgwc=1&utm_term=252901&utm_content=digidip%20GmbH&utm_medium=affiliate&utm_source=impactradius&mode=shop_open)

Zdecydowanie to nie te o których jest dyskusja.

ksh
29-10-2019, 14:12
Szkoda...

GeparD
31-10-2019, 10:34
Słuchawki zakupione. Na opinie o wzmaku się nie doczekałem ale poszukałem cos na własna rękę.
Nie potrzebuje DACa i zdecydowałem się na JDS Labs Atom: http://www.hifiheadphones.co.uk/jds-labs-atom-headphone-amplifier-uk-plug.html

Przybliżona czas dostawy słuchawek - jakieś dwa tygodnie.
Niestety kupione przez Amazon Global Store (słuchawki sprzedawane przez Amazon US) wiec nie obejmuje tego gwarancja producenta dlatego zakupiłem ubezpieczenie od Amazona na dwa lata.

Szczerze, jestem ciekawy jak to zagra - nie jestem audiofilem i w większości czasu źródłem będzie Spotify, ale nigdy nie posiadałem tej klasy słuchawek (aktualnie używam Sony MDR-ZX770BN).

nikoniarz
31-10-2019, 10:47
Mało która dziurka wzmacniacza stereo głośnikowego je uciągnie, tak żeby pokazały swoje możliwości, a co dopiero karta z laptopa. trzeba jeszcze tak do 200 euro na wzmak słuchawkowy jeśli nie posiadasz jakiegoś s stacjonarnego stereo. Je można podłączać do wyjść głośnikowych :)

A w czym poza niską skutecznością są wyzwaniem dla wzmacniacza?

robin102
31-10-2019, 10:56
A w czym poza niską skutecznością są wyzwaniem dla wzmacniacza?
Dużo prądu potrzebują do optymalnego wysterowania przetworników. Dlatego wiele osób je podłącza przez dzielnik do wyjść głośnikowych. Też tak robiłem, choć w moim wzmaku Audiolab dziurka słuchawkowa to porządny oddzielny tor. Z ciekawości sprawdzałem jaka różnica :)

- - - - kolejny post - - - - - -


Słuchawki zakupione. .....
Które konkretnie ?

nikoniarz
31-10-2019, 11:00
Dużo prądu potrzebują do optymalnego wysterowania przetworników. Dlatego wiele osób je podłącza przez dzielnik do wyjść głośnikowych. Też tak robiłem, choć w moim wzmaku Audiolab dziurka słuchawkowa to porządny oddzielny tor. Z ciekawości sprawdzałem jaka różnica :)

A jaki to Audiolab?

- - - - kolejny post - - - - - -


Słuchawki zakupione. Na opinie o wzmaku się nie doczekałem ale poszukałem cos na własna rękę.
Nie potrzebuje DACa i zdecydowałem się na JDS Labs Atom: http://www.hifiheadphones.co.uk/jds-labs-atom-headphone-amplifier-uk-plug.html

Mogło się obyć bez zakupu tego wzmacniacza jeśli posiadasz sprzęt stacjonarny. Chodzi o to, że ten wzmacniacz jest niewiele wydajniejszy niż dziurka słuchawkowa we większości stacjonarnego sprzętu.

robin102
31-10-2019, 11:05
A jaki to Audiolab? Chodzi o to, że ten wzmacniacz jest niewiele wydajniejszy niż dziurka słuchawkowa we większości stacjonarnego sprzętu. Myśle, że zrób delete tej wesołej informacji :)
Jeśli byśmy rozpatrywali stare sprzęty to w wielu jak najbardziej jest power. W dzisiejszych niestety żałosne są te dziurki.

AudioLab 8000S

nikoniarz
31-10-2019, 11:08
Myśle, że zrób delete tej wesołej informacji :)
Jeśli byśmy rozpatrywali stare sprzęty to w wielu jak najbardziej jest power. W dzisiejszych niestety żałosne są te dziurki.

Zapoznaj się ze specyfikacją i dopiero komentuj. I nie przywołuj proszę "starego" sprzętu, bo siedziałem w tym 17 lat temu, używałem. Od pewnego czasu używam nowego i niestety stary to stary. Podobnie jak stare aparaty i samochody.

GeparD
31-10-2019, 11:12
Które konkretnie ?

HiFiMAN HE-400i





Mogło się obyć bez zakupu tego wzmacniacza jeśli posiadasz sprzęt stacjonarny. Chodzi o to, że ten wzmacniacz jest niewiele wydajniejszy niż dziurka słuchawkowa we większości stacjonarnego sprzętu.

Nie mam nic stacjonarnego.

I takie tam suche cyferki co do tego wzmaka słuchawkowego: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-new-jds-labs-atom-headphone-amp.5262/

robin102
31-10-2019, 12:08
HiFiMAN HE-400i

/ (https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-new-jds-labs-atom-headphone-amp.5262/) Proponuje po wyjęciu z pudełka mimo ogromnej ciekawości nie nakladać na uszy. Podłączyć do wzmaka na 1/2 głośności i wrzucić do szuflady najmniej na dobę grające. Te słuchawki rozczarowują jak są nówki, bo po prostu nie chcą grać :) Założysz nowe na uszy to możesz szybko je odesłać do sklepu, za szybko :(

GeparD
31-10-2019, 12:20
Domyślam się, gdyż instrukcja zaleca to zrobić nawet dłużej ;)

32900

Merde
01-11-2019, 09:38
Proponuje po wyjęciu z pudełka mimo ogromnej ciekawości nie nakladać na uszy. Podłączyć do wzmaka na 1/2 głośności i wrzucić do szuflady najmniej na dobę grające. Te słuchawki rozczarowują jak są nówki, bo po prostu nie chcą grać :) Założysz nowe na uszy to możesz szybko je odesłać do sklepu, za szybko :(

Tak z ciekawości - skoro wygrzewanie sprzętu audio to taki "obowiązek", to czemu tego nie robi się przed sprzedażą?

bogdi64
01-11-2019, 16:49
czas, a to pieniądze ;) to samo co docieranie silników "na zimno "

GeparD
08-11-2019, 16:46
Szybka aktualizacja. JDS Atom dostał kompana by nie było mu smutno i pojawił się DAC w postaci Khadas Tone Board (https://www.khadas.com/tone)

Jeszcze nie słuchałem jak to brzmi gdyż czekam na słuchawki.


33201



Własnie odebrałem słuchawki - pierwsze wrażenia z budowy są mega. Czas je wygrzać.

33245

robin102
09-11-2019, 00:23
Wygrzewa to się grzanki w piekarniku :D Słuchawki muszą się rozegrać. Zlośliwość czysto bezinteresowna, po prostu z zazdrości :)

z budowy są mega. Czas je wygrzać.

33245

Merde
09-11-2019, 19:54
Wygrzewa to się grzanki w piekarniku :D Słuchawki muszą się rozegrać. Zlośliwość czysto bezinteresowna, po prostu z zazdrości :)

Rozgrywa to się partię szachów... :p

.:Gerard:.
09-11-2019, 20:57
Tak z ciekawości - skoro wygrzewanie sprzętu audio to taki "obowiązek", to czemu tego nie robi się przed sprzedażą?

Bo sprzedawany byłby taki produkt nie jako nowy a używany, demonstracyjny z w cenie niższej
Niektórzy producenci informują o wygrzewaniu podając czas, w sklepach które znam, sprzęty DEMO wygrzewają przed demonstracjami, to norma

nikoniarz
09-11-2019, 21:23
Bo sprzedawany byłby taki produkt nie jako nowy a używany, demonstracyjny z w cenie niższej

To raczej bzdura- 100h pierwotnego działania to kropla w morzu... To po pierwsze. Po drugie- nie da się tego nijak zweryfikować. Sprzedawanie wygrzanego sprzętu miałoby duży sens- nikt by nie kupował kota w worku.

.:Gerard:.
09-11-2019, 21:50
To raczej bzdura- 100h pierwotnego działania to kropla w morzu... To po pierwsze. Po drugie- nie da się tego nijak zweryfikować. Sprzedawanie wygrzanego sprzętu miałoby duży sens- nikt by nie kupował kota w worku.

Nie bzdura tylko fakt, to jak § na §.
Wiem, ze sklepy wykorzystują "DEMO" aby dawać klientom rabat bez ryzyka stracenia licencji dystrybutora

nikoniarz
09-11-2019, 21:55
Nie bzdura tylko fakt, to jak § na §.
Wiem, ze sklepy wykorzystują "DEMO" aby dawać klientom rabat bez ryzyka stracenia licencji dystrybutora

Tak jak wspomniałem wyżej- nieweryfikowalne ani niestratne w domniemanym czasie użytkowania.

robin102
10-11-2019, 10:35
To raczej bzdura- 100h pierwotnego działania to kropla w morzu...
A może i cale morze zarazków, bakterii używać po kimś x 20 osób słuchawki i jeszcze płacić za nie jak za nówki, a fujj, a w życiu. Jak taniej kupić to sobie można wymienić okładziny, czy uprać specjalistycznym preparatem który też trzeba kupić.

nikoniarz
10-11-2019, 11:00
A może i cale morze zarazków, bakterii używać po kimś x 20 osób słuchawki i jeszcze płacić za nie jak za nówki, a fujj, a w życiu. Jak taniej kupić to sobie można wymienić okładziny, czy uprać specjalistycznym preparatem który też trzeba kupić.

Ty na serio uważasz, że trzeba je zakładać żeby wygrzać? :shock: Ja mam na myśli to, żeby one sobie w fabryce zwyczajnie pograły ten czas niby wymagany do poprawnej, zamierzonej przez producenta pracy. Przecież każdy normalny człowiek wolałby kupić produkt który od razu działa jak należy.

robin102
10-11-2019, 11:12
Ty na serio uważasz, że trzeba je zakładać żeby wygrzać? :shock: . Nie akceptuje sformułowania wygrzewania zwłaszcza przy słuchawkach i nie uważam, że trzeba je zakladać na coś aby się rozegrały. Po prostu wrzucam do szuflady i brzdękolą sobie ze 2 doby. Czemu nikt tego nie robi w fabrykach, bo czas, bo pieniądz, bo ludzie do tego potrzebni, przestrzeń, pomieszczenia ect a produkt i tak się sprzedaje bez tych specjalnych zabiegów. Produkt którego są odbioracami ludzie slyszący bardziej i ludzie słyszący trochę mniej + ci co sobie tam dośpiewują co słyszą ;). Założe się , że są jakieś koneserskie marki, produkty dostarczane już "wygrzane" :) ale nie masówka produkowana w dziesiątkach czy setkach tysięcy egzemplarzy.

nikoniarz
10-11-2019, 11:21
Nie akceptuje sformułowania wygrzewania zwłaszcza przy słuchawkach i nie uważam, że trzeba je zakladać na coś aby się rozegrały. Po prostu wrzucam do szuflady i brzdękolą sobie ze 2 doby. Czemu nikt tego nie robi w fabrykach, bo czas, bo pieniądz, bo ludzie do tego potrzebni, przestrzeń, pomieszczenia ect a produkt i tak się sprzedaje bez tych specjalnych zabiegów. Produkt którego są odbioracami ludzie slyszący bardziej i ludzie słyszący trochę mniej + ci co sobie tam dośpiewują co słyszą ;). Założe się , że są jakieś koneserskie marki, produkty dostarczane już "wygrzane" :) ale nie masówka produkowana w dziesiątkach czy setkach tysięcy egzemplarzy.

Koszty powiadasz...


przecież wiemy, że produkcja czegoś takiego nie kosztuje więcej niż 100 $

ksh
10-11-2019, 11:33
Ile czasu wygrzewacie kable zasilające ?

nikoniarz
10-11-2019, 11:47
Ile czasu wygrzewacie kable zasilające ?

Tak się zastanawiam co by było, gdyby aparaty zaczynały robić poprawne zdjęcia dopiero po zrobieniu ich 1 czy 2 tys... :roll:

Rafał_Sz
10-11-2019, 12:16
Ile czasu wygrzewacie kable zasilające ?


Te w sprzęcie, czy te od sprzętu do gniazdka, od gniazdka do rozdzielnicy (licznik i bezpieczniki po drodze), od rozdzielnicy do przyłącza, od przyłącza do podstacji nN, do podstacji do trafo SN, od SN do trafo WN, od WN do NN, czy od NN do elektrowni?

XD

robin102
10-11-2019, 12:45
Koszty powiadasz...
Lepiej jak producenta kosztuje 100, a nie 102 $ :) bo jak przemnożysz przez 100 tys sztuk to już jakaś kaska konkretniejsza, chyba na nowy siódmy mały jacht dla prezesa starczy :)

ksh
10-11-2019, 12:49
Kabel kablem ale ile czasu potrzeba żeby ustabilizować podstawkę pod wzmacniaczem ?

nikoniarz
10-11-2019, 13:14
Lepiej jak producenta kosztuje 100, a nie 102 $ :) bo jak przemnożysz przez 100 tys sztuk to już jakaś kaska konkretniejsza, chyba na nowy siódmy mały jacht dla prezesa starczy :)

Fajnie się czyta jak konsument sobie usprawiedliwia beztroskie poczynania producentów. Myślę, że telewizory również w początkowych 50-100h użytkowania mogłyby wyświetlać czarno-biały obraz, z czasem "dostając" docelowych kolorów... Podobnie aparaty. Bądź cokolwiek innego nie oferowało od początku pełnej, zamierzonej przez producenta funkcjonalności. Chociaż jak widać ludzie nawet takie rzeczy by sobie wytłumaczyli...

ksh
10-11-2019, 13:25
"wygrzewanie" miało sens dawno temu jak po 16 godzinach stania w kolejce pod sklepem fabrycznym we wrześni wreszcie kupiło wymarzone mildtony 200, wtedy w domu "docierało" się membrany przez kilka godzin żeby smar się rozprowadził, a papier dostał odpowiedniej wilgotności ;)

robin102
10-11-2019, 13:46
Fajnie się czyta jak konsument sobie usprawiedliwia beztroskie poczynania producentów. Myślę, że telewizory również w początkowych 50-100h użytkowania mogłyby wyświetlać czarno-biały obraz, z czasem "dostając" docelowych kolorów... Podobnie aparaty. Bądź cokolwiek innego nie oferowało od początku pełnej, zamierzonej przez producenta funkcjonalności. Chociaż jak widać ludzie nawet takie rzeczy by sobie wytłumaczyli...
Ale mamy tak z samochodami, mamy co docierać :)

nikoniarz
10-11-2019, 14:08
"wygrzewanie" miało sens dawno temu jak po 16 godzinach stania w kolejce pod sklepem fabrycznym we wrześni wreszcie kupiło wymarzone mildtony 200, wtedy w domu "docierało" się membrany przez kilka godzin żeby smar się rozprowadził, a papier dostał odpowiedniej wilgotności ;)

Ciekawe jak z wygrzewaniem komputerów... :)

maki
10-11-2019, 20:39
Prawda jest taka że sami producenci nie wierzą w wygrzewanie kabli, "jakosc" sieciowek itp bzdety. Jakby to miało wpływ to znaleźliby i czas i pieniadze, cenę by podnieśli, a jeżeli byłoby słychać różnice - prasa by to doceniła LOL, a ludzie by zaplacili.

stock
20-11-2019, 23:43
jako że czarny piątek zbliża się wielkimi krokami to czy moglibyście podrzucic jakies linki do zagranicznych sklepów (sprawdzonych) ze sprzetem audio (rozchodzi się o słuchawki) - może zagranicą będa jakieś sensowniejsze obniżki niż u nas w kraju :)

robin102
21-11-2019, 00:16
Czas na zeznanie pod przysięgą :) i jak ?


Domyślam się, gdyż instrukcja zaleca to zrobić nawet dłużej ;)

32900

GeparD
21-11-2019, 07:25
No cóż. Moim nieaudiofilskim uchem otworzyłem puszkę pandory gdyż grają bardzo fajnie. Są bardzo wygodne. Nauszniki są przyjemne w dotyku. Ładnie otaczają ucho. Słuchawki nie męczą głowy. Można słychać bardzo długo. Dźwięk jest fantastyczny z jednym ale... brak mi trochę dołu ale podejrzewam ze to charakterystyka słuchawek planarnych i otwartych. Trzeba będzie się rozejrzeć za drugim do słuchania mocniejszej muzyki z mięsistym basem. [emoji6]

Do czego mogę się przyczepić to najnowsza odsłona tych słuchawek posiada kabel słuchawkowy 1x3.5 do 2x3.5 mm po stronie słuchawek co powoduje problem w znalezieniu zamiennika. Wcześniejsza wersja miała 2x2.5 mm. Kabel jest krótki jak na słuchanie przy komputerze i ten łamany jack. Kto na to wpadł powinien zostać powieszony. Aż prosi się prosty. No i kabel jest bardzo sztywny. Musiałem ponarzekać choć na to [emoji846]

Poza tym bardzo polecam.

nikoniarz
21-11-2019, 08:30
Chcesz basu to jakieś zamknięte Audio-Techniki kup. A co do kabla to chyba słabo szukasz- to popularny przewód.

- - - - kolejny post - - - - - -

Dobra, co innego czytam a co innego myślę. Kup przedłużacz i problem rozwiazany.

robin102
21-11-2019, 10:38
Trzeba będzie się rozejrzeć za drugim do słuchania mocniejszej muzyki z mięsistym basem. [emoji6]

. Myśle, że błąd popełniłeś żeniąc pochopnie te słuchawki z tym wzmacniaczem słuchawkowych. Sprzęty dobiera się na zasadzie co w czym czego brakuje to sie koryguje innym elementem zestawu. Słuchaweczki tak z mego doświadczenia słuchacza wielu sluchawek bas maja perfekcyjny. Nie jest to bas przewalony na zasadzie długiego bum do którego jakby jesteśmy przywyknięci po radiu RMF FM :) ale bas bardzo czytelny, szybki, rozdzielczy. To trochę żartobliwe co mówię ale sluchanie basu to jest najtrudniejsze do nauczenia się ;) W swoim czasie w moim środowisku słuchaczy słuchawek krążyły te HIFi Meny , nikt nie narzekał na basa, fakt , że każdy napędzał je konkretnym powerem, a nie wiem co to za wzmacniacz ten Twój i co on może w zakresie basu. Dlatego pisałem, że mimo iż dziurka w mym wzmacniaczu do silnych należy to napędzałem je z gniazd głośnikowych, bo one pokonują wiele wzmacniaczy słuchawkowych. To nie są słuchawki które zagrają z byle czym.

nikoniarz
21-11-2019, 10:44
Tyle że oczywistym jest, iz w zamkniętych będzie miał ten bas zupełnie inny. To nie jest tak, że coś jest bezwzględnie lepsze. Po prostu każdy lubi co innego, stąd tyle przeróżnego sprzętu na rynku.

robin102
21-11-2019, 11:01
Tak zdecydowanie w wielu zamkniętych bas będzie "większy" ale też zdecydowanie będzie to bas gorszy, mniej rozdzielczy, mniej czytelny praktycznie nie do słuchania muzyki gdzie jest bardzo dużo instrumentów perkusyjnych, a nie tylko stopa perkusji :)
Niskie skladowe to najtrudniejszy temat dla konstruktorów sprzętu audio, najtrudniejszy w czytelności.

nikoniarz
21-11-2019, 11:08
Lepszy, gorszy- pojęcia subiektywne. Dźwiek ma po prostu nam pasować. Dlatego jedni będą woleć audiofilskie wynalazki, a drudzy studyjne słuchawki. Przekonywanie, że któryś wybór jest lepszy, nie dobrym pomysłem.

robin102
21-11-2019, 11:10
Przekonywanie, że któryś wybór jest lepszy, nie dobrym pomysłem. No weź mnie nie strofuj z samego rana :) :) gufniane słuchawki grają dużym basem, bo są gufniane, a dobre grają rozdzielczym, czytelnym który nie może być przewalony, bo nie będzie czytelny i rozdzielczy. Albo wolimy łup łup, bumm, albo delektować się kontrabasem czy innymi małymi perkusyjnymi.

GeparD
21-11-2019, 11:12
robin102:

Wzmacniacz sluchawkowy to JDS Atom.

Jego parametry to:
Frequency Response, 20Hz-20kHz +/- 0.01dB
THD+N, 1kHz, 32 Ω 0.0008%
THD+N, 20Hz-20kHz, 32 Ω 0.0012%
IMD CCIF 19/20kHz 32 Ω 0.0002%
IMD SMPTE 32Ω 0.0005%
Noise, A-Weighted -114 dBu
Crosstalk @ 150 Ω -87 dB
Input Impedance 10k Ω
Output Impedance 0.1 Ω
Channel Balance < 0.6 dB
Max Output @ 600Ω 125mW (8.68 VRMS)
Max Output @ 150Ω 502 mW (8.66 VRMS)
Max Output @ 32Ω 1 Watt (5.66 VRMS)

Tutaj masz tez link do testow i calej dyskusji na jego temat: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-new-jds-labs-atom-headphone-amp.5262/
Streszczajac, ludzie sa pod wielkim wrazeniem jakosci tego malego pudeleczka.

Miedzy komputerem a wzmacniaczem sluchawkowym jest DAC w postaci Khadas Tone Board, który rowniez zbiera niesamowite opinie za jakosc.
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-wesiontek-khadas-tone-board-dac.4823/

Nie chce by ktos zrozumial mnie zle. Nie wykluczam, ze mozna je napedzic czyms lepszym niz ten wzmacniacz sluchawkowy i zagraja inaczej. Pewnie w innym wzmacniaczu mozna byloby sterowac barwa dzwieku i ten bas troche podbic, itp itd.
Konfiguracji jest nieskonczenie wiele. Problemem jest dostepnosc tych sluchawek (moje zakupilem z USA) i mozliwosc posluchania ich z roznym sprzetem wiec to takie kupno w ciemno, i biorac pod uwage warunki kupna jestem bardzo zadowolony.

To moje pierwsze doswiadczenie z "lepszym dzwiekiem" i slysze roznice i to sie liczy a co do basu pewnie z czasem poszukam innych sluchawek, moze innego wzmacniacza.

nikoniarz
21-11-2019, 11:16
Weź mnie nie strofuj z samego rana :) :)

Nawet nie próbuje. Chodzi mi tylko o to że nie istnieje dźwięk bezwzględnie najlepszy. Nie ma wzorca dźwięku.

robin102
21-11-2019, 11:34
@robin102 (https://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=5441):

Wzmacniacz sluchawkowy to JDS Atom.

. Powiem Ci tak szczerze, wstępne rozczarowanie basem występuje u 99% osób które zaczynają słuchać sprzętu trochę mądrzejszego trochę bardziej grającego :) . Pamiętam swoja panikę sprzed ponad 35 lat lat gdy ukochane Altusy 110 za namową kolegi zastąpiłem pierwszymi zagranicznymi używanymi kolumnami też tej wielkości firmy JVC. No plakać się chciało, chałupą nie trzęsło, na regale bibelotów nie przestawiało, po prostu bas znikł :) Tak z pól roku zajęło mi odszukanie basu :) Były to kolumny JVC do dziś uchodzące za prima sort. Potem niestety trzeba było wymienić wzmacniacz Tchnicsa bo on nie grał :D a z altusami było łup łup 100 hercowym niby basem :)
Jest też tak opcja,z e te sluchawki nigdy nie zagraja Twojej ulubionej muzyki bo tu też jest na rzeczy, co tam w nich słuchamy.

jak byś je chciał teraz sprzedać to odkupię :)

nikoniarz
21-11-2019, 11:41
Chyba jednak mnie nie zrozumiales. Przecież tu nikt nie pisze o basie w stylu łup-łup tylko kolega powyżej chciałby go więcej niż ma.

GeparD
21-11-2019, 11:49
O dokladnie to to to... dac nikoniarz piwa
robin102... hmmm, nie sprzedam! ;)

robin102
21-11-2019, 12:18
Chyba jednak mnie nie zrozumiales. Przecież tu nikt nie pisze o basie w stylu łup-łup tylko kolega powyżej chciałby go więcej niż ma.
Nie może być wiecej, bo to nie bedzie bas. taki do jakiego tego rodzaju reprodukcji sprzety te są produkowane. Gdzieś moze być bład w konfigu tego łańcucha DAC, wzmacniacz, słuchawki, w skrajnym przypadku jakiś kabelek.
To są słuchawki grające dużym silnym basem nie degradującym rozdzielczości na tle innych słuchawek szumnie zwanych udiofilskimi które często popiardują basem ledwo :D

nikoniarz
21-11-2019, 12:20
Okej, to podaj mi jakieś wytyczne ile ma być basu? Co jest wzorcem basu?

robin102
21-11-2019, 12:20
@robin102 (https://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=5441)... hmmm, nie sprzedam! ;)
Serio, chętnie odkupię, co masz się męczyć. Kupisz sobie zamknięte Audiotechniki i będziesz masował głowę :)

nikoniarz
21-11-2019, 12:44
Serio, chętnie odkupię, co masz się męczyć. Kupisz sobie zamknięte Audiotechniki i będziesz masował głowę :)

Z podobnym przekąsm można napisac- niech używa tego co kupił choć nie do końca mu odpowiada, niech się "przekonuje" bo takiego dźwięku powinno się słuchać... To jest niestety skrajnie audiofilskie biadolenie którym prawie 20 lat temu prano mi mózg.

GeparD
21-11-2019, 13:08
Ale czy gdzies napisalem, ze ja sie mecze?. Sluchawki mi pasuja. Slucham roznej muzyki i w niektorych utworach przydaloby sie troche wiecej dolu. Czy to wina sluchawek czy wzmacniacza czy moze DAC'a., a moze przyzwyczajenie? Nie wiem i na razie nie wnikam bo nie bede nic zmieniac. Jestem zadowolony z zakupu.

Mnie nie trzeba przekonywac ze te sluchawki graja dobrze, bo graja dobrze. Graja o niebo lepiej na 90% utworow, ktorych slucham. I nie graja lepiej bo dalem za nie xxx czy maja takie a nie inne cyferki. Graja lepiej bo to slysze i to mi wystarczy.

Do reszty utworow albo sie przyzwyczaje, albo kupie sobie kiedys zamkniete, ktore pomasuja glowe ;)

robin102
21-11-2019, 14:27
Ale czy gdzies napisalem, ze ja sie mecze?. Sluchawki mi pasuja. Slucham roznej muzyki i w niektorych utworach przydaloby sie troche wiecej dolu. Czy to wina sluchawek czy wzmacniacza czy moze DAC'a., a moze przyzwyczajenie?;)
Bardzo czesto i gęsto to wina realizacji, masteringu danego materiału, upodobań masterów dźwięku. Dobry sprzet to niestety obnaża, pokazuje jak jest. Dobrze zrealizowany materiał gra bardzo dobrze, tanio zrealizowany materiał na dobrym sprzęcie gra żałośnie.
Mam sporo plyt które nadaj się do odtwarzania tylko w samochodzie :D

stachmuszel
21-11-2019, 16:18
Bardzo czesto i gęsto to wina realizacji, masteringu danego materiału, upodobań masterów dźwięku. Dobry sprzet to niestety obnaża, pokazuje jak jest. Dobrze zrealizowany materiał gra bardzo dobrze, tanio zrealizowany materiał na dobrym sprzęcie gra żałośnie.

Dokładnie jestem tego samego zdania co Robert. Dobrze zrealizowana płyta zagra bardzo dobrze na dobrym systemie, źle zrealizowana zagra bardzo źle, gorzej niż na wiele tańszym systemie audio. Tak to niestety działa. Dlatego starych płyt słucham na przenośnym odtwarzaczu lub telefonie :-) Współczesne realizacje też nie grzeszą jakością, ale w inny sposób niż te starsze. Starsze narzekały na dynamikę i liniowość pasma, współczesne są nieraz rozpastnie konturowo nagrane (przesadnie podbite skraje pasma). Na szczęście większość realizatorów nagrywający klasykę i jazz, są jakby z innej bajki i wiedzą co robią.

GeparD
21-11-2019, 17:09
Cos chyba w tym jest bo niestety jak wczesniej namietnie sluchalem plyty "The Wall" Floydow, tak teraz po kilkudziesieciu minutach stwierdzam, ze wczesniej "gralo lepiej".

robin102
21-11-2019, 18:05
Cos chyba w tym jest bo niestety jak wczesniej namietnie sluchalem plyty "The Wall" Floydow, tak teraz po kilkudziesieciu minutach stwierdzam, ze wczesniej "gralo lepiej".
To już dochodzimy do porozumienia. The Wall to jest taka płyta, że najpierw miałem jej dwie wersje LP czyli czarne :) Potem kupowałem w odstępach co parę lat wydania CD licząc, że któraś nareszcie zagra, było nawet jakieś niby audiofilskiej firemki wydawniczej :( W sumie skupiłem 3 albumy CD i dopiero ze 2 lata temu dostałem w prezencie od przyjaciela, też nikoniarza poznanego dzięki forum :) Wydanie specjalne zremasterowane przez firmę TOSHIBA, bardzo kosztowne wydanie jak cholera, ale dopiero ściana brzmi jak ściana, że słuchanie jej może przewrócić inne ściany w domu :D
Jest gdzie trzeba takie jebnięcie, na 102 :)

GeparD
21-11-2019, 22:43
robin102
Mówisz o Immersion Edition?


https://www.goldminemag.com/reviews/review-of-pink-floyds-the-wall-immersion-edition

robin102
21-11-2019, 22:54
@robin102 (https://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=5441)
Mówisz o Immersion Edition?


https://www.goldminemag.com/reviews/review-of-pink-floyds-the-wall-immersion-edition
to z linku to jakieś DVD , a ja mam CD TOSHIBA, wysoce prawdopodobne, że to ta płyta choć moja inaczej była zapakowana, trzeba by poczytać w okularach te rożne cyferki i oznaczenia. No i ta z ebaya jakaś trochę tania, a może staniały, bo kto dziś słucha Pink Floyd :D
https://www.ebay.com/p/1301430857
ps1
Moja kosztowała 50 Funtów
ps2
to jest dokładnie to co mam, czyli podrożały jakby
https://www.ebay.pl/itm/PINK-FLOYD-THE-WALL-EMI-TOCP-65742-43-AUTHENTIC-JAPAN-2001-MINI-LP-SET-NEW/282922300127?hash=item41df7bb2df:g:J9EAAOSwD4laz3Y g

GeparD
21-11-2019, 22:57
Dzięki, zobaczę co to takiego.

robin102
22-11-2019, 00:44
Dzięki, zobaczę co to takiego.
Nie jest to miłe gdy 1/3 płytoteki okazuje się nie dość słuchania, więc gdzie ta wyższość lepszego sprzętu :)
PO zatoczeniu audiofilskiego koła powróciłem do Yamahy Piano Craft. Bezpośrednim impulsem było po śmierci Kory Jackowskiej podsumowanie, że przecież pomarli wszyscy moi ulubieni artyści to po co mi lepszy sprzęt :(

GeparD
23-11-2019, 15:25
robin102

A idz ty w cholere, ze tak powiem :)

Spedzilem wczoraj dobre pare godzin sluchajac tego i tamtego i nawet zalozylem konto na okres testowy na Tidal by posluchac ich wersji Masters.... i znalazlem bas :D
Jest tylko jedno ale... to nie jest ten sam bas co w sluchawkach zamknietych i teraz to rozumiem ze nigdy taki nie bedzie... inna konstrukcja sluchawek inna reprodukcja dzwieku, inne przyzwyczajenia i inne oczekiwania od sluchawek ale jest... i jest mega fajny.
Jest dobrze... Miesiac slychania Tidal przede mna. Pozniej wracam do Spotify i zobaczymy czy zatesknie za Tidal. Jak nie... to po co przeplacac :)

High Hopes od PF w wersji Masters jest powalajace...

bogdi64
23-11-2019, 16:55
ale przecież o tym pisałem (może zbyt krótko) używam sprzętu z 94 roku bo najchętniej słucham płyt z tamtego okresu, teraz rozwinę .
gdy zaczynałem przygodę w mojej pracy, "na montażu wizji" był szereg wspaniałych monitorów, a ostatnią pozycją był zwykły telewizor (wtedy jeszcze kineskop) aby dopasować obraz do możliwości odbioru przeciętnego widza, realizator miał oscyloskop z oznacznikami, czyli granica czerni i bieli dla obrazu i ruchome znaczniki odpowiadające możliwością telewizora
dziś ma na końcu telewizor lcd :)
moje pytanie, skoro płyty, obraz dziś jest "upiększany", ze źródła, które było dostępne, czyli w zasadzie nie ma możliwości dodania - odzyskania pewnych walorów bo ich nie ma na nośniku "matce", jest to tylko upiększenie, czyli wizja realizacyjna aby bardziej się wpasować w gusta obecnego użytkownika, mody i sprzętu, ja zostaję z muzyką w "tamtych" klimatach, fakt - dziś kupiona płyta nagrywana obecni brzmi inaczej, a czy lepiej to już tylko sprawa gustu
ps: jeśli chodzi o Pink Floyd to najbardziej lubię koncert, w ogóle lubię koncerty :)

nikoniarz
23-11-2019, 17:07
A jak ciągle czekam na odpowiedź na pytania:


Okej, to podaj mi jakieś wytyczne ile ma być basu? Co jest wzorcem basu?

Ale chyba jest bez zmian od 20 lat- ciągle "audiofilizm" w pewnych kwestiach opiera się na subiektywiźmie. Coś w stylu "ja słyszę". I od 20 lat (może i wcześniej, ale wcześniejszego doświadczenia nie posiadam) jeśli coś trzeba poprzeć cyferkami, konkretami, to nastaje cisza... A tak często owe grono lubi powoływać się na cyferki.

robin102
23-11-2019, 17:34
@robin102 (https://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=5441)

A idz ty w cholere, ze tak powiem :)

High Hopes od PF w wersji Masters jest powalajace...

A idź Ty w cholere, że tak powiem :)

bo ja nie wiem co te ten tidal i te spotify, to jakaś wytwórnia płytowa ?

A bas jak to bas jeśli master dźwięku zaplanował, że ona ma być i zapłacono dobremu masterowi dobre pieniądze to on tam jest.
Właśnie słucham ostatni raz przed sprzedażą kolumn, wzmacniacza, oraz odtwarzacza CD ulubionej The Wall na kolumnach, chata się trzęsie :)

bogdi64
23-11-2019, 17:51
jeśli coś trzeba poprzeć cyferkami, konkretami, to nastaje cisza... są cyferki, czyli parametr słyszalności ;) - tylko to nic nie mówi o efektach odbioru, w końcówce lat 70 philips "wytoczył" wojnę, czyli niskie pasma, że wcale nie muszą być niskie, tylko mały zabieg (ingerencja w dźwięk) człowiek odbiera je jako potężne i brzmiące ;), co zaczęli stosować wszyscy, czyli mały głośnik i potęga "basu", dziś bez szczegółowych pomiarów nie wiadomo, czy to "prawdziwy" bas, czy zabieg elektroniki, przy czym kogo to obchodzi, ma dudnieć
ps" wyjątkiem są realizatorzy, dla których słuchawki, głośniki muszą być jak najbardziej liniowe, tylko kto to kupi, jak to w odsłuchu jest takie nudne i po za tym drogie, a dziś najważniejsze, czyli "powiedz mi co chcesz usłyszeć, a ja ci to zrobię"

ksh
23-11-2019, 18:56
Widzę że temat przez kilka stron znowu udało się sprowadzić do humoru i voodoo :)

nikoniarz
23-11-2019, 18:57
Lata mijają a "wiara" ta sama :shock:

robin102
23-11-2019, 19:08
Dla mnie największą brechą i humorem w takich "audiofilskich" pogaduchach jest ta zapiekłość po stronie tych co nie słyszą, że przecież jak oni nie słyszą to ci co mówią, że słyszą nie mogą przecież słyszeć.
60% płci męskiej ma problemy z percepcja kolorów i to jest sprawdzalne, mierzalne, a niesłyszenie tak jak u tych co słyszą zupełnie. Mało tego ci co słyszą bardziej od tych co nie słyszą wcale ich nie przekonują, że powinni słyszeć, bo oni to słyszą. Zapiekłość jest zawsze ze strony niesłyszących, że słyszący przecież nie mają prawa słyszeć.
Mam nadzieje, że bardzo zrozumiale się wyraziłem :D, bo przecież to że zmysł słuchu jest do wyćwiczenia, wytrenowania to już wspominać nie trzeba. Rozwija się albo gnuśnieje zależnie od tego co nim robimy i jak go traktujemy.

nikoniarz
23-11-2019, 19:14
Fajnie jednak mieć swój rozum...

ksh
23-11-2019, 19:34
Dla mnie największą brechą i humorem w takich "audiofilskich" pogaduchach jest ta zapiekłość po stronie tych co nie słyszą, że przecież jak oni nie słyszą to ci co mówią, że słyszą nie mogą przecież słyszeć.
60% płci męskiej ma problemy z percepcja kolorów i to jest sprawdzalne, mierzalne, a niesłyszenie tak jak u tych co słyszą zupełnie. Mało tego ci co słyszą bardziej od tych co nie słyszą wcale ich nie przekonują, że powinni słyszeć, bo oni to słyszą. Zapiekłość jest zawsze ze strony niesłyszących, że słyszący przecież nie mają prawa słyszeć.
Mam nadzieje, że bardzo zrozumiale się wyraziłem :D, bo przecież to że zmysł słuchu jest do wyćwiczenia, wytrenowania to już wspominać nie trzeba. Rozwija się albo gnuśnieje zależnie od tego co nim robimy i jak go traktujemy.

Tu nie chodzi kto co słyszy i jak słyszy bo wtedy to byśmy się zastanawiali po co mieć powyżej 16kHz dobrą jakość jak po 30-tce zanika rozróżnianie już powyżej szczegółów i masz papkę jak z mp3.
Jeśli ktoś kupuje kabel zasilający za tysiaka i/lub podstawkę pod wzmacniacz za kolejny tysiak i twierdzi że słyszy różnice to jaki sens ma dyskusja o tym ?

Inna sprawa to wrażenia jakie mamy z odsłuchu danego zestawu w konkretnym pomieszczeniu, tu jak ktoś się tym jara to w "ślepym" teście odnajdzie różnice nie tyle miedzy wzmacniaczami czy głośnikami ale nawet jak ktoś zwinie chodnik z podłogi albo postawi kilka szklanek na stole albo zasłony w oknie zsunie itd i w tym nie ma żadnej magii.

robin102
23-11-2019, 19:40
Jeśli ktoś kupuje kabel zasilający za tysiaka i/lub podstawkę pod wzmacniacz za kolejny tysiak i twierdzi że słyszy różnice to jaki sens ma dyskusja o tym ?
. Dyskusja nie ma absolutnie sensu. Ja przyjmuje, że skoro człowiek twierdzi, że słyszy wpływ kabla to znaczy, że słyszy, bo inaczej by nie mówił, że słyszy. Miliony zapalczywców będą go jednak przekonywać, że nie słyszy, bo oni nie słyszą :) Ułomność ludzka, że wszyscy mamy być tac sami.
Na niedawnym weselu chodzę po sali i słyszę z sąsiedniego budynku DJ w naszych kolumnach. Wszyscy, że nic nie słychać, ja ze mamy jakieś sprzęgniecie na mikrofonach bezprzewodowych. Po wyciszeniu sali pany muzyki przyznały mi rację i poszły do tamtego DJ aby sobie kanał w nadajniku przestawił i pomogło. Czary kurde :)

nikoniarz
23-11-2019, 19:42
Dla mnie największą brechą i humorem w takich "audiofilskich" pogaduchach jest ta zapiekłość po stronie tych co nie słyszą, że przecież jak oni nie słyszą to ci co mówią, że słyszą nie mogą przecież słyszeć.
60% płci męskiej ma problemy z percepcja kolorów i to jest sprawdzalne, mierzalne, a niesłyszenie tak jak u tych co słyszą zupełnie. Mało tego ci co słyszą bardziej od tych co nie słyszą wcale ich nie przekonują, że powinni słyszeć, bo oni to słyszą. Zapiekłość jest zawsze ze strony niesłyszących, że słyszący przecież nie mają prawa słyszeć.
Mam nadzieje, że bardzo zrozumiale się wyraziłem :D, bo przecież to że zmysł słuchu jest do wyćwiczenia, wytrenowania to już wspominać nie trzeba. Rozwija się albo gnuśnieje zależnie od tego co nim robimy i jak go traktujemy.

Chyba za bardzo zagalopowałeś się ze swoją "obroną" posuwając się do komicznych argumentów. Ale po kolei.
-wskaż mi gdzie napisano, że czegoś nie słyszysz
-wskaż mi miarę dobrego dźwięku. Ale taką popartą wartościami mierzalnymi, a nie subiektywizmem
-słuch akurat z wiekiem gnuśnieje, więc subiektywnie powinienem słyszeć lepiej niż Ty, gdyż jestem raczej młodszy (1982)
-doszliśmy do absurdalnych stwierdzeń, że sprzęt studyjny jest nudny, wszystko inne "koloryzowane", i chyba tylko sprzęt "audiofilski" jest cacy...

notdot
23-11-2019, 20:33
Panowie szukam sounbaru z dobrym basem i w ogóle dobrą jakością ale z przystępną ceną z wejściem liniowym i bluetoothem
ma być dobra jakość ale bez zabójczej ceny
do podłączenia do laptopa w biurze, soundbar zamontowany pod biurkiem

ksh
23-11-2019, 20:41
Dyskusja nie ma absolutnie sensu. Ja przyjmuje, że skoro człowiek twierdzi, że słyszy wpływ kabla to znaczy, że słyszy, bo inaczej by nie mówił, że słyszy. Wielu wierzyło i nadal wierzy że są ludzie co mają kontakt ze zmarłymi duszami, a czym więcej zapłacisz tym słuch im się poprawia.

Są pewne granice, jeśli znasz podstawy elektroniki to wiesz że między elektrownią, a wzmacniaczem nic nie da fakt wymienienia kawałka kabelka, a tym bardziej nic nie da jak poznasz działanie układu zasilania i dlaczego całe voodoo kończy się na kondensatorze czy tranzystorze, pozostaje wiara w magię całego zestawu ale nie takich rzeczy, które są robione wyłącznie do oszukiwania klienta, szacun dla tych co są gotowi przyznać że wiedzą co sprzedają i jaki to ma wpływ, a nie szanuję tych co dorabiają jakieś marketingowe gów... żeby sobie zarobić.

nikoniarz
23-11-2019, 20:55
"Audiofilskie" podejście niestety się nie zmienia. Jeśli ktoś poddaje coś wątpliwościom to wg. "szanownego grona" albo się nie zna, albo nie słyszy, albo zazdrości... Sprawa jest o tyle złożona, że (jak już pisałem wcześniej) nie ma wzorca dźwięku, więc zawsze będą "spięcia" co jest lepsze/gorsze. Nawet tzw. audiofile mają często między sobą "problem" ze zrozumieniem czemu ktoś inny wybrał inny sprzęt. Po prostu każda marka stawia na ciut inne brzmienie, każdy słucha innej muzyki... Jakiegokolwiek sprzętu byś nie posiadał (cena, jakość) to gdy tylko cokolwiek zanegujesz to... to wiesz co :) Zresztą identycznie jest w foto :D

GeparD
23-11-2019, 21:58
robin102

Spotify i Tidal to serwisy streamingowe. Spotify w wersji premium daje max 320kbps. Tidal natomiast idzie o krok lepiej i streaminguje PCM a nawet MQA (https://en.wikipedia.org/wiki/Master_Quality_Authenticated)
MQA albo jest rozpakowywane programowo albo sprzetowo przez DAC. Mysle ze zalet tego drugiego nie trzeba tlumaczyc.


Teraz o slyszeniu... o moim slyszeniu. Kilka dekad przezylem i nigdy w zyciu nie mialem w domu sprzetu "audiofilskiego". Po za komputerem, telefonem wczesniej byl jakis "Kasprzak" a szczytem techniki byl Radmor 5102 plus kolumny "no name".
Teraz tez takiego sprzetu nie mam i zakup sluchawek + wzmacniacza sluchawkowego + DAC bylo czyms w rodzaju: "sprobuje i zobacze z czym to sie je". Jesli nie uslysze roznicy to "wtopie pare stowek". Jakos to przezyje.

Posluchalem i jest inaczej. Jest duzo inaczej, tak inaczej, ze smialo stwierdze ze jest lepiej.
Nie mam kabla RCA za pierdylion zlotowek tylko pierszy lepszy z Amazon. Kabel usb miedzy komputerem a DAC tez nie jest z 24 karatowego zlota czy innych "szlachetnych inaczej" zwiazkow.
Nie potrzebuje i moze nigdy nie bede potrzebowal tego typu sprzetu. Moze z drozszymi by to gralo inaczej ale moze by ta roznica dla mnie nie bylaby slyszalna. Nie wiem, na razie sie nie przekonam bo mnie na to po prostu na to nie stac.

Tylko ja nie bronie innym tego zakupu. Bo skoro slysza roznice miedzy jednym sprzetem a drugim i jest ich na to stac to dlaczego mam im tego zabraniac?
Uwielbiam dobrze zjesc... nie jem w McDonalds bo mi to przez gardlo nie przejdzie, ale nie stoje z banerem i nie pikietuje i nie szydze z innych, ktorzy tam siedza. Ich wybor.

Testuje Tidal, ktory oferuje muzyke bezstratna a niektore wykonania sa w MQA. Od kilku lat uzywam Spotify. Na pierwszy rzut ucha nie ma roznicy. Sluchalem "High Hopes" w wersji Master na Tidal i mam wrazenie ze jest roznica miedzy wersja ze Spotify.
Teraz tylko czy to byla faktycznie roznica czy samosugestia sluchania wersji Master. Dlatego chce miesiac czasu sluchac tylko Tidal, nie przedluzac darmowego miesiaca i wrocic do Spotify i zobaczyc czy bedzie mi brakowalo Tidal'a.
A nawet jesli bedzie to i tak nie wroce do Tidal bo rowniez nie stac jest bo za mniej niz cene jednej licencji Tidal HiFi mam oplacona licencje Spotify dla calej rodziny.

Wiec po cholere ten Tidal skoro mnie na niego nie stac?
Chce sie przekonac czy da sie uslyszec ta lepsza jakosc.

maki
24-11-2019, 11:19
Słyszysz różnice na plus Tidala i twierdzisz że Cię na niego nie stać? Serio? Kupujesz słuchawki, wzmak, gdyby nie było streamingu kupowalbys (prawda??) plyty, i twierdzisz że Cię nie stać na Tidala?

stachmuszel
24-11-2019, 13:51
Dla mnie największą brechą i humorem w takich "audiofilskich" pogaduchach jest ta zapiekłość po stronie tych co nie słyszą, że przecież jak oni nie słyszą to ci co mówią, że słyszą nie mogą przecież słyszeć.
60% płci męskiej ma problemy z percepcja kolorów i to jest sprawdzalne, mierzalne, a niesłyszenie tak jak u tych co słyszą zupełnie. Mało tego ci co słyszą bardziej od tych co nie słyszą wcale ich nie przekonują, że powinni słyszeć, bo oni to słyszą. Zapiekłość jest zawsze ze strony niesłyszących, że słyszący przecież nie mają prawa słyszeć.
Mam nadzieje, że bardzo zrozumiale się wyraziłem :D, bo przecież to że zmysł słuchu jest do wyćwiczenia, wytrenowania to już wspominać nie trzeba. Rozwija się albo gnuśnieje zależnie od tego co nim robimy i jak go traktujemy.

Robert, jestem z Tobą! Świetnie to ująłeś, tylko czasami szkoda, że walimy głową w mur.


Fajnie jednak mieć swój rozum...

Ależ oczywiście, że tak. Mnie pozostaje Ci tylko pozazdrościć, bo zostanie Ci więcej pieniędzy w portfelu niż mnie :-)

nikoniarz
24-11-2019, 14:34
Ależ oczywiście, że tak. Mnie pozostaje Ci tylko pozazdrościć, bo zostanie Ci więcej pieniędzy w portfelu niż mnie :-)

Ale czego pozazdrościć? Bo chyba nie rozumiem...

stachmuszel
24-11-2019, 20:32
Ale czego pozazdrościć? Bo chyba nie rozumiem...

Nikoniarz, jeśli dobrze zrozumiałem Twoje słowa, to należysz do tej grupy, która "nie słyszy różnic w brzmieniu kabli itp." i te wszystkie "herezje" traktuje jak voodoo. Jeśli źle zrozumiałem, to sorki.

GeparD
24-11-2019, 21:02
Słyszysz różnice na plus Tidala i twierdzisz że Cię na niego nie stać? Serio? Kupujesz słuchawki, wzmak, gdyby nie było streamingu kupowalbys (prawda??) plyty, i twierdzisz że Cię nie stać na Tidala?

A co ma jedno do drugiego?
Czy slysze rownice miedz Tidal a Spotify napisze po miesiacu sluchania Tidal'a i wroceniu do Spotify.
To ze "cos" slyszalem w utworze "High Hopes" Pink Floyd moglabyc tylko autosugestia bo wiedzialem kiedy przelaczam miedzy jednym a drugim programem.

Koszt Spotify Family to jest £14.99 miesiecznie. Koszt jednej licencji Tidal HiFi to £20, Family HiFi natomiast £30, wiec dwukrotnie wiecej niz Spotify i dla tego twierdze ze mnie nie stac.
Tak. Gdyby nie uslugi streamujace audio to bym kupowal plyty... i kupowalem ich za mniej niz £30 miesiecznie.

ksh
24-11-2019, 21:58
Nikoniarz, jeśli dobrze zrozumiałem Twoje słowa, to należysz do tej grupy, która "nie słyszy różnic w brzmieniu kabli itp." i te wszystkie "herezje" traktuje jak voodoo. Jeśli źle zrozumiałem, to sorki.

Są ludzie co wierzą w brzmienie kabli zasilających i w inne herezje, czy należysz to tej grupy ?

Umbra
25-11-2019, 00:41
Jeżeli aparatura pomiarowa, znacznie czulsza od ludzkiego słuchu, niewrażliwa na autosugestię i racjonalizację wydatku, nie wykazuje różnic, to chyba ich nie ma. :)
https://www.youtube.com/watch?v=8Qwh8fXs-R4

nikoniarz
25-11-2019, 00:53
Padły konkrety i znów nastała cisza...

krzysztofz24
25-11-2019, 01:03
Padły konkrety i znów nastała cisza...

Racja:-)

W calej tej zabawie-hobby i nie tyczy sie to tylko audio (choc tu jest to najczesciej widoczne).
Chodzi o to zeby zachowac umiar i zdrowy rozsadek...nie isc jednak za daleko i nie slyszec tego czego nikt inny nie slyszy;-).

robin102
25-11-2019, 01:12
Jeżeli aparatura pomiarowa, znacznie czulsza od ludzkiego słuchu, niewrażliwa na autosugestię i racjonalizację wydatku, nie wykazuje różnic, to chyba ich nie ma. :)
https://www.youtube.com/watch?v=8Qwh8fXs-R4
Czyli dokladnie to co wyżej napisałem :)