PDA

Zobacz pełną wersję : Kwbmwfn - Klub Właścicieli BMW Forum Nikoniarze



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

marki
21-04-2012, 15:30
320d

http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2788278&postcount=1948

Dyziek
21-04-2012, 18:07
Alf thx za porady odnośnie oponek...dają radę:)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img190.imageshack.us/img190/8811/20120421154410.jpg)

stig
21-04-2012, 18:25
Alf thx za porady odnośnie oponek...dają radę:)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img190.imageshack.us/img190/8811/20120421154410.jpg)Co to za cudaki?

Boryszuk
21-04-2012, 18:39
Co to za cudaki?

I czemu tylko pół? :mrgreen:

Dyziek
21-04-2012, 18:49
Heheh
http://www.opony.com.pl/testy-opon-letnich/vredestein/ultrac-sessanta/?p=1,53,1396


Tak to mniej więcej wygląda

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.oakvillemotorwerks.com/shop/images/products/secondary/815.jpg)

Tu więcej :http://www.vredestein.com/Banden_Bandtypes.asp?UserSessionID=76641047&BandtypeID=3

seler
21-04-2012, 19:25
Stawiam na 3.0:)


<iało być... niestety nie znalazłem czegoś co by mi odpowiadało więc zostało n47
ale nie jest to problem z dwóch powodów;
po pierwsze 'primo' powinno się dać podpompować to maleństwo do ok 220KM zamiast seryjnych 177 a to już pozwoli jako tako jechać i od czasu do czasu jakąs furmankę wyprzedzić, zwłaszcza że zawias m-pakiet pozwala nie zwalniać w zakrętach :)
a po drugie 'primo' za dwa lata zaś będę zmieniał i wtedy nie ma musu i f10 3.o będzie :) chyba że się przełamię i poszukam e39... boższ... jak mi się ten wóz podoba...

ALF
21-04-2012, 19:35
Co to za cudaki?

Cudaki? :roll: Jedna z lepszych firm oponiarskich. 540 mam na Vredesteinach zarówno latem, jak i zimą. A Ultrac Sensata (czyli specjalna opona na 50 lecie firmy) została zaprojektowana przez Giugiaro.

Dyziek
21-04-2012, 19:47
Jacek chyba na 60 lecie:)Zresztą nie ważne, trzymanie spoks, cicho i w miarę cenowo.

sibelio
21-04-2012, 20:32
Cudaki? :roll: Jedna z lepszych firm oponiarskich. 540 mam na Vredesteinach zarówno latem, jak i zimą. A Ultrac Sensata (czyli specjalna opona na 50 lecie firmy) została zaprojektowana przez Giugiaro.

Ja miałem Vredesteiny w... Lanosie :D
Teraz zimę przejeździłem na Conti i uważam że lepiej się sprawowały.

A poza tym opony to chyba powinni inyżnierowie a nie projektanci mody projektować ;)

Boryszuk
21-04-2012, 21:08
Czy możliwe jest głosowe wywołanie kontaktu zapisanego w telefonie połączonym przez Bluetooth? W telefonie nie mam ponagrywanych nazw ale to da się załatwić jednego wieczora. Nie będę ich jednak wgrywał do radia w aucie. Czytam instrukcję i nie mogę znaleźć takiej opcji chociaż jest mowa o dostępie do funkcji w telefonie.

Auto to e90, radio BMW Professional (nie iDrive)

seler
21-04-2012, 21:55
Czy możliwe jest głosowe wywołanie kontaktu zapisanego w telefonie połączonym przez Bluetooth?
Auto to e90, radio BMW Professional (nie iDrive)

Jest możliwe jeśli masz sterowanie głosem funkcjami w aucie i nie potrzebujesz wtedy mieć zdefiniowanych nazw.
`

Boryszuk
21-04-2012, 22:00
No właśnie mam sterowanie głosowe ale nie mogę się z tą durną babą dogadać :mrgreen:

Jaką komendę wypowiedzieć żeby wybierać z książki telefonicznej telefonu? Cokolwiek bym nie powiedział po komendzie "name" próbowało mnie połączyć z "home".

seler
21-04-2012, 22:20
No właśnie mam sterowanie głosowe ale nie mogę się z tą durną babą dogadać :mrgreen:


wiesz jak to z kobietą... ;) ja ze swoją nie próbowałem nawet bo ona tylko po niemiecku a ja ni w ząb... ale jakoś się tak porozumiewaliśmy bez słów i dobrze nam było razem :)

Boryszuk
21-04-2012, 22:22
No moja gada w języku lengłydż, ja też. Próbowałem normalnie, próbowałem różnych brytyjskich akcentów, próbowałem mówić przeżuwając kanapkę. No nic, albo mnie nie rozumie albo ma focha i udaje, że nie słyszy.

grissley
21-04-2012, 23:43
próbowałem mówić przeżuwając kanapkę
Wyłącznie pyza. Klasyczna, bez nadzienia! ;)

stig
22-04-2012, 00:57
Cudaki? :roll: Jedna z lepszych firm oponiarskich.Nie chodzilo mi o firme (marke) tylko o bieznik.


A Ultrac Sensata (czyli specjalna opona na 50 lecie firmy) została zaprojektowana przez Giugiaro.W przypadku opon, naprawde ma to zajebiste znaczenie. :D

ALF
22-04-2012, 02:29
Ten bieżnik nie jest wcale jakąś wielką nowością. Asymetryczne bieżniki w dużych autach się świetnie sprawdzają.

Ja miałem Vredesteiny w... Lanosie

I to jest świetny dowód na to, że ta sama opona w różnych, a szczególnie tak różnych, autach może się zachowywać różnie. Trudno porównywać opony 175/70 do 225/50.

BugsBunny
22-04-2012, 13:24
Czy możliwe jest głosowe wywołanie kontaktu zapisanego w telefonie połączonym przez Bluetooth? W telefonie nie mam ponagrywanych nazw ale to da się załatwić jednego wieczora. Nie będę ich jednak wgrywał do radia w aucie. Czytam instrukcję i nie mogę znaleźć takiej opcji chociaż jest mowa o dostępie do funkcji w telefonie.

Auto to e90, radio BMW Professional (nie iDrive)

Skorzystaj z tego, nie ten model ale działa ponoć tak samo. Ja u siebie nie używam.

http://www.e38.ee/Voicecontrol%20manual.pdf

Boryszuk
22-04-2012, 14:01
Skorzystaj z tego, nie ten model ale działa ponoć tak samo. Ja u siebie nie używam.

http://www.e38.ee/Voicecontrol%20manual.pdf


Dokładnie to mam wydrukowane. Teraz jednak doczytałem, że

"In other words, it is not possible to call
up the numbers stored in the telephone
itself or on the SIM card by voice input,
nor is it possible to store numbers there
by voice input.<"

Szkoda.

BugsBunny
22-04-2012, 14:11
Dokładnie to mam wydrukowane. Teraz jednak doczytałem, że

"In other words, it is not possible to call
up the numbers stored in the telephone
itself or on the SIM card by voice input,
nor is it possible to store numbers there
by voice input.<"

Szkoda.

wygląda że trzeba wgrać do auta:

"The names and telephone numbers
entered in your voice control
phonebook are independent of the
telephone or SIM card memory of your
BMW car telephone or BMW mobile
phone."

A sam telefon nie rozpozna komendy głosowej? Połączenie byłoby chyba również przez system samochodu.

Boryszuk
22-04-2012, 14:27
A sam telefon nie rozpozna komendy głosowej? Połączenie byłoby chyba również przez system samochodu.

Pewnie rozpozna (desire z) tylko jeszcze nie udalo mi sie tego zrobic. Dlatego zapytalem na forum bo moze jest jakas ukryta komenda, ktorej nie znam.

Rafał_Sz
23-04-2012, 09:00
Muszę namierzyć, kto ma w PL dostęp do tego oprogramowania. Do tego zmiana przepustnicy i dolotu powietrza, i jesteśmy w domu. :)

http://www.dinancars.com/shop/D900-445-Performance-Engine-Software-97-98.aspx#page=1

Dyziek
23-04-2012, 09:16
Muszę namierzyć, kto ma w PL dostęp do tego oprogramowania. Do tego zmiana przepustnicy i dolotu powietrza, i jesteśmy w domu. :)

http://www.dinancars.com/shop/D900-445-Performance-Engine-Software-97-98.aspx#page=1

Rafał podpytam chłopaków może gdzieś zalega na kompie;)

ps. Alf nie chcesz?dobre fele do 540:)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img24.imageshack.us/img24/9185/20120422162701.jpg)
W tym tyg polecą na polerkę:)

Rafał_Sz
23-04-2012, 09:39
Tomek, dzięki! :)

Boryszuk
23-04-2012, 16:00
Próbowałem się z tą bździągwą z radia dzisiaj dogadać ale no nie da rady. Udało mi się tylko skasować książkę telefoniczną i zapisać jeden nowy numer. Co dziwne, próbowałem wybrać numer 1 czyli poczta głosowa ale telefon głupiał i nie rozpoznawał komendy (invalid MMI command). Ehh, a miało być tak pięknie.

ALF
23-04-2012, 17:19
Rafał podpytam chłopaków może gdzieś zalega na kompie;)

ps. Alf nie chcesz?dobre fele do 540:)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img24.imageshack.us/img24/9185/20120422162701.jpg)
W tym tyg polecą na polerkę:)

Fale do obu buniek mam już w dwóch kompletach. Teraz zakupiłem tarcze i klocki oraz chłodnicę do E34.

Rafał_Sz
23-04-2012, 19:24
Teraz zakupiłem tarcze i klocki oraz chłodnicę do E34.
A ja wycieraczki, bo z jednej zerwało kawałek gumy po zderzeniu z jakimś większym owadem na autostradzie. :)

ALF
23-04-2012, 19:38
Jak szyba ma swoje lata, to wycieraczki lecą. Ja wymieniam co 1,5 roku. Na szyby też przyjdzie czas.
Muszę kupić jeszcze ESSO LT 71141 (ktoś chętny na 10 litrów?) i płyn hamulcowy.

Rafał_Sz
23-04-2012, 20:12
Jak szyba ma swoje lata, to wycieraczki lecą. Ja wymieniam co 1,5 roku. Na szyby też przyjdzie czas.
Muszę kupić jeszcze ESSO LT 71141 (ktoś chętny na 10 litrów?) i płyn hamulcowy.
Nie ma opcji z tą szybą. 4 tysie kosztuje, ja mam tą foto coś tam. :)


Jacku, to do 540 ten olej? Bo tam do automatu pełny syntetyk powinien iść.

seler
23-04-2012, 22:18
Nie ma opcji z tą szybą. 4 tysie kosztuje, ja mam tą foto coś tam. :)


przecież można tak: http://www.glasweld.pl/usuwanie_rys_ze_szkla.html i szyba jak nowa, opryski też usuwają, przy okazji lampy przednie wypolerują i bryki jak z fabryki :)

ALF
24-04-2012, 03:15
Ja mam tą podwójną. Bdb zamiennik kosztuje 850zł. Sprawdź u gościa w zajezdni MPK.
Tak, to ten olej wg specyfikacji skrzyni.
Wysyłam na emaila firmowego.

shaolin
24-04-2012, 03:33
http://www.autokrata.pl/artykul/rozbil-bmw-m5-przy-300-km-h-13233

Rafał_Sz
24-04-2012, 08:18
Ja mam tą podwójną. Bdb zamiennik kosztuje 850zł. Sprawdź u gościa w zajezdni MPK.
Tak, to ten olej wg specyfikacji skrzyni.
Wysyłam na emaila firmowego.
Szyby na szczęście wymieniać jeszcze nie muszę. :) A za maila dziękuję, poczytam sobie.


http://www.autokrata.pl/artykul/rozbil-bmw-m5-przy-300-km-h-13233
Szkoda auta, psa, trawy i gaśnic.

grissley
24-04-2012, 08:44
http://www.autokrata.pl/artykul/rozbil-bmw-m5-przy-300-km-h-13233

Uaa, szkoda auta.
Swoją drogą - rodzinna wycieczka eMkami ;)

Psychotrop
24-04-2012, 11:18
a tam szkoda :)
zaraz się pokaże na polskich portalach aukcyjnych jako nówka nieśmigana :)

Rafał_Sz
28-04-2012, 19:03
Dobre assistance nie jest złe. Moje BMW zakończyło trasę na lawecie. Idę obczaić co zdechło, ale wszystkie objawy wskazują na padnięcie pompy paliwowej.

ALF
28-04-2012, 19:44
Wykorzystałeś to, o którym pisałeś kiedyś?
Ja w poniedziałek stawiam E34 na tarcze i chłodnicę. Przy okazji wymienię płyny.

Dyziek
28-04-2012, 19:48
Dobre assistance nie jest złe. Moje BMW zakończyło trasę na lawecie. Idę obczaić co zdechło, ale wszystkie objawy wskazują na padnięcie pompy paliwowej.

Może przekażnik jak u mnie ostatnio?

Rafał_Sz
28-04-2012, 20:27
Wykorzystałeś to, o którym pisałeś kiedyś?
Ja w poniedziałek stawiam E34 na tarcze i chłodnicę. Przy okazji wymienię płyny.
Tak, chociaż w pierwszym momencie zapomniałem, że je mam :). Zadzwoniłem, kilka minut konsultacji (próba określenia co mogło się stać), 15 później zadzwonił technik, wypytał co i jak i stwierdził, że do takiego auta to nie ma sensu wysyłać mechanika tylko od razu lawetę :). Czekałem w sumie 50 minut, bo szukali lawety z dużą kabiną żeby zabrać przy okazji pasażerów. Zawieźli nas pod wskazany adres, pomogli ustawić auto, podpis, dziękuję i tyle w temacie. W sumie pełna profeska.


Może przekażnik jak u mnie ostatnio?
Rozebrałem co się dało, dostałem się do pompy. Napięcie dochodzi tak jak trzeba, pompa na niezależnym zasilaniu też się nie odzywa. Najbardziej wk..wia mnie fakt, że dwa lata temu miałem ten sam numer. I kupiłem oryginalną pompę, żeby nie mieć później problemów. Teraz kupię podróbę za stówkę. :)

ALF
28-04-2012, 20:43
Może przyczyna leży gdzie indziej?

Onsajt
28-04-2012, 20:50
Wielki szacunek (poważnie) dla rsz, że pisze szczerze jak się coś zepsuje, bo innym nawet kliku dziesięcioletnie samochody psują się nigdy!

Dyziek
28-04-2012, 21:14
Rafał podpinałeś pod kompa?

Rafał_Sz
28-04-2012, 21:24
Może przyczyna leży gdzie indziej?Być może, jednak na 99% to pompa.


Wielki szacunek (poważnie) dla rsz, że pisze szczerze jak się coś zepsuje, bo innym nawet kliku dziesięcioletnie samochody psują się nigdy!
Dziękuję :). Niestety moja szczerość powoduje, że prawie nie mam przyjaciół. ;):)


Rafał podpinałeś pod kompa?W tej chwili nie mam takiej możliwości. W przyszłym tygodniu podziałam w temacie.

ALF
29-04-2012, 00:57
Być może, jednak na 99% to pompa.

Może jest, ale padaka 2 pomp w krótkim czasie jest podejrzana.

ALF
06-05-2012, 13:39
No i moja E34 ma nową chłodnicę i nowiutkie hamulce. Przy okazji zmieniłem uszczelki pod deklem, a przy tej okazji wyszło, że muszę jeszcze poszukać cewki, bo jedna się kończy.
Z tej okazji wybudowałem buni nowy parking :D

shaolin
06-05-2012, 13:42
I jak hample? Kupiles ATE w koncu?

ALF
06-05-2012, 14:07
Tak, trafiłem u gościa komplecik z klockami w dobrej cenie.

shaolin
06-05-2012, 14:11
Dotarles juz? Jak wrazenia?

ALF
06-05-2012, 14:47
Jeszcze nie, dopiero 50 kilometrów przejechałem, ale heble chodzą super. Jeszcze tylko ta cewka, tłumik i przed jesienią olej. A w międzyczasie muszę wreszcie się zabrać za 540. Kupiłem już 90% uszczelek, ale jeszcze trochę duperelków mi brakuje.

shaolin
06-05-2012, 14:56
To daj znaka jak sie dotra... ale jak juz teraz Ci pasuje to ok :D

ALF
06-05-2012, 15:00
Po wymianie tarcz, klocków i płynu, pedał stoi idealnie, bierze akurat jak lubię. Na razie nie deptam do dechy, ale za tydzień, jak się dotrą, to sprawdzę :D

Rafał_Sz
07-05-2012, 09:32
Jeszcze nie, dopiero 50 kilometrów przejechałem, ale heble chodzą super. Jeszcze tylko ta cewka, tłumik i przed jesienią olej. A w międzyczasie muszę wreszcie się zabrać za 540. Kupiłem już 90% uszczelek, ale jeszcze trochę duperelków mi brakuje.
Jacku, przód silnika też będziesz uszczelniał? U Budzynia?

ALF
07-05-2012, 14:04
Cały silnik + olej w skrzyni + trochę duperelków pod podłogą.

Rafał_Sz
07-05-2012, 16:06
To jakby co, to ten mój mechanior robił mi uszczelnienie mojej 540. Nie cieknie. ;)

A co do usterki, to powodem jazdy na lawecie był odłamany od styku kabelek od pompy paliwa. Koszt naprawy: dwie kropelki cyny i 2 Wh prądu. :)

ALF
07-05-2012, 16:19
A nie mówiłem, że to nie może być padaka pompy? ;)
Gdyby to było tylko uszczelnienie, ale zakres jest trochę szerszy. W tym skrzynia z wymianą oleju.

Rafał_Sz
07-05-2012, 16:24
W tym skrzynia z wymianą oleju.
A wiesz, że ASO BMW wymienia olej w skrzyniach automatycznych tylko i wyłącznie na odpowiedzialność klienta? Podobno 10% skrzyń, które nigdy nie były serwisowane "staje" po wymianie płynu.


A nie mówiłem, że to nie może być padaka pompy? :wink:
Miałeś rację. Chociaż Pierburg już nie robi pomp dla BMW, bo się sypały, teraz są produkowane przez Automotive w Jeleniej Górze.

shaolin
07-05-2012, 16:26
To teraz kogo sluchac jezeli chodzi o wymiane oleju w skrzyni (czyli czy robic czy nie) - producenta skrzyn czy ASO BMW ;)

Rafał_Sz
07-05-2012, 16:27
To teraz kogo sluchac - producenta skrzyn czy ASO BMW ;)
ASO twierdzi, że sie nie wymienia. ZF twierdzi, że się nie wymienia. Wszyscy inni twierdzą, że się wymienia. :)

shaolin
07-05-2012, 16:52
ZF twierdzi, że się nie wymienia.

http://www01apps.zf.com/kst464/ZF_InteroeleV2_manager/Work/2012-04-01/TE-ML%2011_de0700.pdf


Darum ist es empfehlenswert bei überdurchschnittlichen Betriebsbedingungen wie:
- Viel Autobahnfahrt im oberen Geschwindigkeitsbereich
- Offensive, sportliche Fahrweise
- Häufiges Fahren im Anhängerbetrieb
am Automatikgetriebe eine Ölauffrischung (Ölwechsel) zwischen 80.000 km und 120.000 km, oder 8 Jahre je nach Belastung, durchzuführen.

;)

freefly
07-05-2012, 17:01
A wiesz, że ASO BMW wymienia olej w skrzyniach automatycznych tylko i wyłącznie na odpowiedzialność klienta? .

Odnoszę wrażenie, że wszystkie ASO po upływie gwarancji na auto, cokolwiek by nie robiły to tylko na odpowiedzialność klienta.:wink:

Rafał_Sz
07-05-2012, 17:02
http://www01apps.zf.com/kst464/ZF_InteroeleV2_manager/Work/2012-04-01/TE-ML%2011_de0700.pdf



;)
Wcześniej świnie twierdziły coś innego. :)

No to tylko ASO nie wymienia. ;)

shaolin
07-05-2012, 17:07
Wcześniej świnie twierdziły coś innego. :)


Otaczaja mnie ludzie zwiazani z ZF, wiec uwazaj! :mrgreen:

ALF
07-05-2012, 17:08
http://www01apps.zf.com/kst464/ZF_InteroeleV2_manager/Work/2012-04-01/TE-ML%2011_de0700.pdf

To ja już powinienem wymienić 4 razy z przebiegu :D
Rozmawiałem kiedyś z gościem od 540, który miał/ma 2 540 i 740, że olej w skrzyni wymienia się co 350 tys lub gdy skrzynia głośno pracuje, albo szarpie przy ruszaniu.

Rafał_Sz
07-05-2012, 17:08
Otaczaja mnie ludzie zwiazani z ZF, wiec uwazaj! :mrgreen:
Ktoś, kto żąda 140 zł za litr oleju do swoich skrzyń, misi być świnią. :)

ALF
07-05-2012, 17:13
Ktoś, kto żąda 140 zł za litr oleju do swoich skrzyń, misi być świnią. :)

Zwłaszcza, że można go kupić za 25zł/litr - ktoś chętny na spółę :) Oryginalna bańka Esso 20 litrów. Ja potrzebuję 10.

Rafał_Sz
07-05-2012, 17:57
Zwłaszcza, że można go kupić za 25zł/litr - ktoś chętny na spółę :) Oryginalna bańka Esso 20 litrów. Ja potrzebuję 10.A masz zieloną czy czarną nalepkę na skrzyni?
Przy okazji, przy statycznej wymianie (Budzyń innej nie robi) zużyjesz max 6 litrów. 10-12 idzie przy dynamicznej.

ALF
07-05-2012, 18:40
Chyba zieloną. Widacki mówił, że trzeba 8.

Rafał_Sz
07-05-2012, 19:16
Chyba zieloną. Widacki mówił, że trzeba 8.
Mi tez to mówił, a zużył 5,5. :)

Rafał_Sz
08-05-2012, 14:51
Mam znowu malutki problem. W/g komputera serwisowego, z jakiś (na razie ;)) niewyjaśnionych przyczyn, spada mi napięcie grzania na sondach Lamda z 1V do 0,9V, następnie silnik odłącza niektóre cylindry i wpada w wibracje. Przepływomierz w tym momencie zaczyna wysyłać bzdury do sterownika i wyłącza się zasilanie sond. Po kilku chwilach następuje reset sterownika, uruchamia się adaptacja wtrysku i wszystko wraca do normy. Hmm. Albo coś mam nie halo z zasilaniem sond, albo padła mi przepływka. Na dodatek dzieje się to tylko na nierozgrzanym silniku i strasznie mnie w...wia. Zaczynam kombinowanie co i dlaczego. :)

ALF
08-05-2012, 18:25
Stawiam na elektrykę.
U mnie w E34 też drobny cud. Na becinie zacina się jeden cylinder (prawdopodobnie od cewki), ale wystarczy, że wejdzie na gaz i hula aż miło. Cewkę już kupiłem. Zobaczymy czy problem zniknie.

Rafał_Sz
08-05-2012, 18:39
Problem polega głównie na tym, że po pierwsze jestem upierdliwy jeśli chodzi o szczegóły ;) , a po drugie, przede wszystkim, nasze V8 mają kilkanaście czujników i w większości analogową instalację sterującą pracą silnika. Tylko na podstawie interpretacji napięć, czasów i reakcji sterownika można cokolwiek ogarnąć. Będzie dobrze, zacznę od przepływki (jeszcze raz dzięki Jacku! ;)).

P.S. 40 000 km od zakupu już zrobione. :)

ALF
08-05-2012, 18:57
nasze V8 mają kilkanaście czujników

Chyba tylko w połowie silnika, bo razem to chyba z kilkadziesiąt ;)

Dyziek
09-05-2012, 08:30
Chyba najfajniejszy salon BMW:)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img837.imageshack.us/img837/7008/dsc0893v.jpg)
No i autko którym chętnie bym wrócił do domu:)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img829.imageshack.us/img829/8264/dsc0895w.jpg)
Ewentualnie

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img829.imageshack.us/img829/7299/dsc0881q.jpg)

Boryszuk
09-05-2012, 18:40
Tego indżyniera, który wymyślił mocowanie gniazda zapalniczki przewiózłbym w bagażniku... No nie ma jak młotkiem podejść no...

Rafał_Sz
09-05-2012, 19:55
Tego indżyniera, który wymyślił mocowanie gniazda zapalniczki przewiózłbym w bagażniku... No nie ma jak młotkiem podejść no...
Ta, a spróbuj rozebrać ksenony. Jak nie znasz magicznych patentów, pozostaje tylko duży młotek. Jak znasz, 2 sekundy roboty i lampa otwarta.

Co Ty tam grzebiesz, szukasz co Ci moc zabiera? :);)

Boryszuk
09-05-2012, 20:04
Nie, wymieniam gniazdko zapalniczki bo mi nie działa to, którego akurat najbardziej potrzebuję. Tylko teraz mi się jeszcze płytki z diodami nie zgadzają- nowa ma jedną, stara ma dwie, po jednej dla pierścienia wokół gniazdka i jednej dla podświetlenia popielniczki.

Rafał_Sz
09-05-2012, 20:15
Nie, wymieniam gniazdko zapalniczki bo mi nie działa to, którego akurat najbardziej potrzebuję. Tylko teraz mi się jeszcze płytki z diodami nie zgadzają- nowa ma jedną, stara ma dwie, po jednej dla pierścienia wokół gniazdka i jednej dla podświetlenia popielniczki.
To jest właśnie BMW. Jak nie kupisz dokładnie po numerach, na pewno nie będzie pasować. Nawet jeśli wygląda identycznie.

Korzystasz z tego? http://www.realoem.com/bmw/select.do

Boryszuk
09-05-2012, 20:17
Był numer w aukcji, sprawdziłem go i kierowało mnie do odpowiedniej części. Dlatego kupiłem. Pasować to pasuje tylko ja mam 'extended lightning' i się zastanawiam czy podświetlenie popielniczki się w to wlicza. Oj przekombinowali Niemce, przekombinowali.

velaskez
10-05-2012, 00:54
To jest właśnie BMW. Jak nie kupisz dokładnie po numerach, na pewno nie będzie pasować. Nawet jeśli wygląda identycznie.

Korzystasz z tego? http://www.realoem.com/bmw/select.do

W Audi jest gorzej ;)

seler
10-05-2012, 10:10
W Audi jest gorzej ;)

no nie wiem... w poprzedniej e91 do tego samego silnika mogą iść dwa różne filtry paliwa przy czym jeden od drugiego różni się tylko długościa króćca wylotowego o jakieś 1,5mm... i w warsztacie zawsze się chłopakom zajączkowało który to ma być i zwykle zamawiali nie ten.

seler
11-05-2012, 11:38
No wreszcie przyprowadziłem do domu czarnulkę :) LCI
Powiem Wam że zawieszenie m-pakiet i sport fotele z dymanymi boczkami to cudo... ależ się to teraz wspaniale prowadzi :) nie trzeba zwalniać przed zakrętami ;)
Natomiast, nie wiem jak oni to zrobili, ale jest głośniej przy prędkościach 160+ niż w pre-lci nie wiem czy to wina panoramy czy dużo większych luster ale szum powietrza jest dużo bardziej słyszalny.

BugsBunny
11-05-2012, 20:46
Powiem Wam że zawieszenie m-pakiet i sport fotele z dymanymi boczkami to cudo... ależ się to teraz wspaniale prowadzi :) nie trzeba zwalniać przed zakrętami ;)

Gratuluję zakupu, pochwal się fotkami :smile:
Masz w tym RunFlaty czy normalne gumy?

ALF
11-05-2012, 21:24
Masz w tym RunFlaty czy normalne gumy?

Normalne, czyli te z Unimilu? ;)

BugsBunny
11-05-2012, 22:40
Normalne, czyli te z Unimilu? ;)

Te z Unimilu też są "zdatne do jazdy po przebiciu", tylko jazda niebezpieczna, na własne ryzyko :mrgreen:

seler
11-05-2012, 22:47
Gratuluję zakupu, pochwal się fotkami :smile:
Masz w tym RunFlaty czy normalne gumy?


Jak popstrykam to się pochwalę :)

letnie 17" runflat a zimowe 16" standard

BugsBunny
11-05-2012, 23:20
Jak popstrykam to się pochwalę :)

letnie 17" runflat a zimowe 16" standard

Szkoda, chciałbym się przejechać E90 na nie-RunFlatach, bo zachowanie na dziurach to jest jedyne coś co mnie wkurza w moim aucie - i nie wiem czy to uroda samochodu czy ogumienia.

seler
11-05-2012, 23:54
Szkoda, chciałbym się przejechać E90 na nie-RunFlatach, bo zachowanie na dziurach to jest jedyne coś co mnie wkurza w moim aucie - i nie wiem czy to uroda samochodu czy ogumienia.

poprzednie e90 miałem na rf i na nie-rf i zdecydowanie bardziej odpowiadały mi te pierwsze, a teraz jeszcze na m-pakietowym zawiasie to już zupełnie bajka.

Boryszuk
13-05-2012, 09:28
Gdzie w E90 sa pochowane glosniki? W ogloszeniu byla mowa o 8miu. Mam w przednich drzwiach, w tylnej polce, wczoraj przy odkurzaniu namierzylem dwa w podlodze pod przednimi fotelami. A gdzie pozostale 2? Czy cos sie kryje w kratkach nadmuchu na boczne szyby?

wilk325
13-05-2012, 09:34
Gdzie w E90 sa pochowane glosniki? W ogloszeniu byla mowa o 8miu. Mam w przednich drzwiach, w tylnej polce, wczoraj przy odkurzaniu namierzylem dwa w podlodze pod przednimi fotelami. A gdzie pozostale 2? Czy cos sie kryje w kratkach nadmuchu na boczne szyby?

a nie masz na słupku?

Boryszuk
13-05-2012, 09:36
Nie, na slupku tylko poduszki/kurtyny

Rafał_Sz
13-05-2012, 09:45
Nie, na slupku tylko poduszki/kurtyny
W przednich drzwiach masz 4. Obok kieszeni niskotonowy, koło nawiewów (za siateczką) powinny być wysokotonowe.

Boryszuk
13-05-2012, 09:48
Hmm, bede musial sie blizej kieszeniom przyjrzec w takim razie.

A, jeszcze jedno. Macie jakis sprytny patent na mocowanie telefonu? Obecnie mam przyssany do szyby uchwyt ale nie podoba mi sie idea ciagniecia kabla z zapalniczki przez deske rozdzielcza (w Saabie wyprowadzilem sobie przedluzacz na podszybie wiec wszystkie ladowarki siedzialy tuz kolo telefonu, zestawu bluetooth itp). Telefon musi byc na takiej wysokosci zeby wyraznie bylo widac ekran bo uzywam go jako nawigacji. Kiedy nie korzystam lezy sobie spokojnie w kieszonce kolo recznego.

Rafał_Sz
13-05-2012, 09:53
Hmm, bede musial sie blizej kieszeniom przyjrzec w takim razie.
Wpisz sobie w http://www.realoem.com/bmw/select.do ostanie siedem znaków z VIN i poszukaj. Wszystkie części które będą na liście są z konkretnie Twojego auta (nie z takiego samego, tylko z Twojego).


Proszę drzwi:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.realoem.com/bmw/diagrams/z/z/252.png)

Boryszuk
13-05-2012, 09:58
O, dzieki. To jest to narzedzie do sprawdzenia dokladnego wyposazenia? Sprawdze kiedy wroce do domu bo teraz w robocie jestem.

Rafał_Sz
13-05-2012, 10:03
O, dzieki. To jest to narzedzie do sprawdzenia dokladnego wyposazenia? Sprawdze kiedy wroce do domu bo teraz w robocie jestem.
Jeśli nie będziesz wybierał modelu ręcznie, tylko wpiszesz swój VIN, to tak, każda najmniejsza śrubka, kabelek a nawet naklejka będzie tylko i wyłącznie od Twojego egzemplarza. Przy okazji masz od razu numery części i w większości przypadków aktualne ceny w dolarach w ASO. Zawsze z tego korzystam i nigdy nie było pomyłki z częściami, a mam bardzo nietypowe auto z bardzo nietypowym wyposażeniem.

Boryszuk
13-05-2012, 10:06
No to wyladuje w ulubionych :) kiedys trafilem na ta stronke (jak wpisalem numer czesci w google) ale nie przygladalem jej sie blizej.

Boryszuk
13-05-2012, 10:33
Proszę drzwi:


A to nie, u mnie nie ma numeru dwa. Jest cos membranopodobnego tam, gdzie w manualnych lusterkach powinna byc regulacja ale na glosnik mi to nie wyglada...

Rafał_Sz
13-05-2012, 10:39
Obczaisz sobie w domu na stronce realOEM. ;) Ja szukałem po modelu, może się z Twoim nie zgadzać. Jeśli masz audio Business, to będzie to podstawowy zestaw. W Professional jest już tłusto (DSP i sub), jest jeszce wyższa seria na bazie Harman/Kardon, ale to rzadko spotykany wypas w wyższych modelach, albo na zamówienie.

Boryszuk
13-05-2012, 10:42
U mnie jest professional :)

wilk325
13-05-2012, 10:48
jest jeszce wyższa seria na bazie Harman/Kardon, ale to rzadko spotykany wypas w wyższych modelach, albo na zamówienie.

jak to,
mam taki:) i sobie baaardzo chwalę.

Rafał_Sz
13-05-2012, 11:06
jak to,
mam taki:) i sobie baaardzo chwalę.
No, ja mam H/K/JBL w domu, i bardzo bym chciał takie brzmienie w aucie. Chociaż mam w autku Pro z DSP i TV, subem i ośmioma głośnikami, to jednak nie jest to co tygrysy lubią najbardziej. ;) Nic jednak w samochodzie gmerać nie będę, bo nie lubię słuchać muzyki podczas jazdy, wolę silnik. ;):)


U mnie jest professional :smile:
A masz dopisek DSP? Bo z tego co kojarzę, to masz mały wyświetlacz, a tylko w wyposażeniu z nawigacją DSP było w standardzie.

Boryszuk
13-05-2012, 11:12
A masz dopisek DSP? Bo z tego co kojarzę, to masz mały wyświetlacz, a tylko w wyposażeniu z nawigacją DSP było w standardzie.

Nie, nie mam. Ot BMW Professional.

shaolin
13-05-2012, 11:13
No to wyladuje w ulubionych :) kiedys trafilem na ta stronke (jak wpisalem numer czesci w google) ale nie przygladalem jej sie blizej.

Eh Borsuk, jeszcze tyle przed Toba... :D np. INPA, DIS, itd... ;)

Rafał_Sz
13-05-2012, 11:18
np. INPA, DIS, itd... ;)
... G-Power

:mrgreen:

shaolin
13-05-2012, 11:19
:mrgreen:

Domyslajac sie co Borsuk umie za kolkiem to takie G-Pauer by mu nie zaszkodzilo. Borsuk na prezydenta! :D

Boryszuk
13-05-2012, 11:34
Eh Borsuk, jeszcze tyle przed Toba... :D np. INPA, DIS, itd... ;)

E tam. Samochod jest od tego zeby jezdzic a nie zeby sie z nim cackac (nie wiem dokladnie co to INPA, przejrzalem tylko naglowki w wynikach w googlach)

ALF
13-05-2012, 11:35
Chociaż mam w autku Pro z DSP i TV, subem i ośmioma głośnikami

Z tego co wiem, to u mnie jest 12 głośników :)

shaolin
13-05-2012, 11:41
E tam. Samochod jest od tego zeby jezdzic a nie zeby sie z nim cackac (nie wiem dokladnie co to INPA, przejrzalem tylko naglowki w wynikach w googlach)

No jak przestaje jezdzic to wlasnie trzeba posluzyc sie najczesciej INPA ;) kiedys Ci wytlumacze :D chociaz po pokazaniu Ci siuwaksow do cardetailingu pewnie sie mnie boisz :D

Boryszuk
13-05-2012, 11:49
No jak przestaje jezdzic to wlasnie trzeba posluzyc sie najczesciej INPA ;) kiedys Ci wytlumacze :D
Od tego mam mechanika. Nie po to kupowalem takie auto zeby sie samemu w tym babrac. Nie chce mi sie juz.

chociaz po pokazaniu Ci siuwaksow do cardetailingu pewnie sie mnie boisz :D

Nie boje sie, smieje sie tylko z Ciebie w duchu :-P

shaolin
13-05-2012, 11:59
Ciekawe czy bys sie smial jakbys zobaczyl moje auta, a potem spojrzal na swoje :razz: ;) ale nie o tym temat :D Jak cos bedziesz jeszcze potrzebowal z tych tematow to wiesz gdzie mnie znalezc :D

Boryszuk
13-05-2012, 12:04
Mi wystarczy, ze auto nie jest obsrane, da sie przeczytac tablice i widac swiatla ;)

grissley
13-05-2012, 12:53
Jeśli nie będziesz wybierał modelu ręcznie, tylko wpiszesz swój VIN, to tak, każda najmniejsza śrubka, kabelek a nawet naklejka będzie tylko i wyłącznie od Twojego egzemplarza.
No nie tak do końca "tylko i wyłącznie". Będzie też sporo części, których w aucie nie ma.

Boryszuk
13-05-2012, 13:03
No nie tak do końca "tylko i wyłącznie". Będzie też sporo części, których w aucie nie ma.

No właśnie. Pokazuje zmieniarkę, której nie mam. moduł nawigacji itp.

BugsBunny
13-05-2012, 13:07
Nie, na slupku tylko poduszki/kurtyny

Z tego co wiem to podstawowo jest 6 głośników - drzwi przednie, fotele przednie i tylna półka. W wersji HiFi dochodzą tweetery w słupkach, w Logic7/HK głośnik centralny w podszybiu i 2 w drzwiach tylnych ( razem 13 ), w wersji High End Individual jest 16 głośników.

Boryszuk
13-05-2012, 13:08
Z tego co wiem to podstawowo jest 6 głośników - drzwi przednie, fotele przednie i tylna półka. W wersji HiFi dochodzą tweetery w słupkach, w Logic7/HK głośnik centralny w podszybiu i 2 w drzwiach tylnych ( razem 13 ), w wersji High End Individual jest 16 głośników.

No to wygląda na to, że w ogłoszeniu był babol ;)

BugsBunny
13-05-2012, 13:15
No to wygląda na to, że w ogłoszeniu był babol ;)

Jeżeli nie masz tweeterów w słupkach to znaczy ze masz podstawową instalację - 6 głośników, tylko radio lepsze ( poliftowe Prof odtwarza MP3 )

opcja HiFi wg cennika to 8 głośników, wg. folderu - 10


tu jest schemat chyba dla wersji USA
http://www.e90post.com/forums/showpost.php?p=6744355&postcount=5

ALF
13-05-2012, 13:39
Aż poszedłem sprawdzić. U mnie jest 6 w drzwiach przednich, 2 w tylnych i 2 w podsufitce.

Rafał_Sz
13-05-2012, 16:34
No nie tak do końca "tylko i wyłącznie". Będzie też sporo części, których w aucie nie ma.Ale które są w 100% kompatybilne z tym egzemplarzem. Auto można przecież doposażyć w serwisie.


No właśnie. Pokazuje zmieniarkę, której nie mam. moduł nawigacji itp.Popatrz wyżej. ;)


Aż poszedłem sprawdzić. U mnie jest 6 w drzwiach przednich, 2 w tylnych i 2 w podsufitce.
Nie masz suba w bagażniku? (nad akumulatorem, czarna skrzynka z napisem Nokia).

ALF
13-05-2012, 17:31
Mam suba (chyba nie Nokia), gps i zmieniarkę.

seler
13-05-2012, 19:47
a ja dzisiaj przegoniłem świeżynkę na trasie Wrocław - Janowice Wlk, i z pełną śmiałością mogę powiedzieć że zawieszenie m-pakiet pozwala pokonywać zakręty ok 20% szybciej.
Na moim "testowym" łuku za Bolkowem mój passat B5 szedł 90km/h, poprzednie e91 n a standardowym zawieszeniu 100 a czarnulka pojechała 115 i był bezpieczny zapas (ale muszę się jeszcze wjeździć w auto). We wtorek jedziemy na hamownię i po sprawdzeniu zrobimy programik.

Niestety dach panorama który jako gadżet bardzo podoba się pasażerom, nie jest wart polecenia. Z jego powodu w aucie jest głośniej przy szybkiej jeździe niż w wersji standardowej.

ALF
14-05-2012, 04:12
Pamiętaj, że ciągnąc moc silnika w górę, jednocześnie ciągniesz w dół jego żywot ;)

shaolin
14-05-2012, 04:49
Niestety dach panorama który jako gadżet bardzo podoba się pasażerom, nie jest wart polecenia. Z jego powodu w aucie jest głośniej przy szybkiej jeździe niż w wersji standardowej.

Moze go zamknij... :mrgreen: (musialem, przepraszam :mrgreen:)


Pamiętaj, że ciągnąc moc silnika w górę, jednocześnie ciągniesz w dół jego żywot

Zalezy jak ciagniesz (troche glupio to brzmi :D). Bo samo ciagniecie do gory to nic, za tym idzie mocniejsza jazda i to to tak naprawde zuzywa silnik, a nie moc ;)

freefly
14-05-2012, 09:16
Pamiętaj, że ciągnąc moc silnika w górę, jednocześnie ciągniesz w dół jego żywot ;)

Jest to zmartwienie następnego właściciela.;)

seler
14-05-2012, 09:32
Pamiętaj, że ciągnąc moc silnika w górę, jednocześnie ciągniesz w dół jego żywot ;)

Passat przejechał na programie 90tys km - zero problemów, po pół roku od sprzedaży rozmawiałem ze szczęśliwym nabywcą (przyjechał po opony zimowe) zadowolony jak dziecko, nie dzieje się nic.
Poprzednia E90, 100tys na programie - chodzi jak ta lala.

Trzeba wiedzieć u kogo robić i jak się obchodzić z tak zmodyfikowanym silnikiem (olej i filtry co 10tys km). Maxa wykorzystuję tylko wtedy kiedy muszę a sprzęgło i skrzynia i tak mają zapas. Więc przy rozumnym podejściu nie ma się czego obawiać, a jak ktoś potrzebuje butować mocniej to lepiej jakieś v8 :)

ALF
14-05-2012, 21:48
Passat przejechał na programie 90tys km

Co Ty mi tu za mikro cyferki zapodajesz? ;) Jakby przejechał 900 tysięcy, to mógłbyś chwalić :D

seler
14-05-2012, 22:01
Co Ty mi tu za mikro cyferki zapodajesz? ;) Jakby przejechał 900 tysięcy, to mógłbyś chwalić :D


nie żenię się z samochodami :) zmieniam co 100tys, czyli średnio co 20mies :) ten który mam teraz jest mym siódmym prywatnym, a służbówek też trochę było...

ALF
14-05-2012, 22:24
Żeby móc coś powiedzieć o kobiecie, to trzeba się z nią ożenić... z autem jest podobnie ;)
Ja też miałem 7 autek, ale przez 33 lata :D

Boryszuk
14-05-2012, 22:31
Żeby móc coś powiedzieć o kobiecie, to trzeba się z nią ożenić...

Nie z tymi, ktore ja znam :mrgreen:

seler
14-05-2012, 22:34
Ja też miałem 7 autek, ale przez 33 lata :D

A ja niewiele więcej chodzę po tym świecie :)

Boryszuk
14-05-2012, 22:39
Ja mam piate w piec lat pobytu w UK. A Saaba mialem przez prawie 3 (bez kilku tygodni) ;)

ALF
15-05-2012, 00:59
Cofając się w czasie... (suma się nie zgadza, bo 520 i 540 mam równolegle)

540 - 2 lata (16 tys)
520 - 7 lat (107 tys)
sierra 2,0 dohc - 2 lata (38 tys)
sierra 1,6/2,0 - 5 lat (93 tys)
wartburg - 2 lata (41 tys)
126p - 3 lata (47 tys)
126p - 14 lat (225 tys)

Boryszuk
15-05-2012, 01:03
Ja mam bejcę 6 czy 7 tygodni i nakulałem 6.5 kkm :D

ALF
15-05-2012, 03:25
Spróbuj to zrobić robiąc trasy średnio 3-6 km ;)

shaolin
15-05-2012, 04:42
Co Ty mi tu za mikro cyferki zapodajesz? ;) Jakby przejechał 900 tysięcy, to mógłbyś chwalić :D

To nie tramwaj, zeby nabijac 900kkm :D

Boryszuk
15-05-2012, 09:12
Spróbuj to zrobić robiąc trasy średnio 3-6 km ;)

Se ne da. Do pracy mam 20, w poprzedni weekend pojechalem do Szkocji-650km w jedna strone.

wilk325
15-05-2012, 09:27
Ja mam bejcę 6 czy 7 tygodni i nakulałem 6.5 kkm :D

bo to jest auto, którym chce się jeździć.

Boryszuk
15-05-2012, 09:34
To fakt. Takiego banana na gębie nie miałem od dawna.

ALF
15-05-2012, 11:22
To nie tramwaj, zeby nabijac 900kkm :D

Nie, to jest prawdziwy samochód, a nie zabawka, która się sypie po gwarancji czy 250 ;)

Rafał_Sz
16-05-2012, 08:47
Moje 540 idzie sobie papa, zmieniły mi się priorytety. :)

shaolin
16-05-2012, 09:29
:shock:

I co teraz?

EDIT: Dobra, widze w drugim watku... :cry:

Rafał_Sz
16-05-2012, 09:37
Żeby była jasność. Moja 540 jest w stanie bdb, ale tak wiecznie nie będzie, bo nie trzymam tego auta jako eksponatu, tylko sporo nią jeżdżę. Nie mam zamiaru topić w nią kasy w przyszłości, a jest to nieuniknione, bo wszystko się zużywa, zwłaszcza w aucie które ma już 240 000 km przebiegu i prawie 300 koni. Poza tym, muszę teraz sporo jeździć, co już tłumaczyłem właśnie w wątku obok. Do tego, te 286 koników to dla mnie już za mało. Albo M3, albo nic. :) Trochę mi żal, ale lajf is brutal. :)

Pawel.S
16-05-2012, 09:48
Żeby była jasność. Moja 540 jest w stanie bdb, ale tak wiecznie nie będzie, bo nie trzymam tego auta jako eksponatu, tylko sporo nią jeżdżę. Nie mam zamiaru topić w nią kasy w przyszłości, a jest to nieuniknione, bo wszystko się zużywa, zwłaszcza w aucie które ma już 240 000 km przebiegu i prawie 300 koni.(...)

Ja to się specjalnie nie znam i tylko raczej sobie czytam, ale mam silne odczucie, że jest tu gdzieś użytkownik, który ma takie samo BMW. I nie tylko było ono tanie w zakupie, ale też nie psuje się, nie pali dużo i gwarantuje najwyższy komfort jazdy za przystępną cenę. Właściwie takie 540 to jedyny sensowny zakup - może trafiłeś zły egzemplarz :)

Rafał_Sz
16-05-2012, 09:52
E39 540 to zaj..ty pojazd. Szlachetny, perwersyjnie dobrze wyposażony, kosmicznie dobrze jeżdżący. Ale na pewno nie jest to auto ekonomiczne i bezawaryjne. Fakt, w trasie można zejść spokojnie poniżej dychy na 100km, ale w mieście sytuacja jest nieco inna. Ja mam ciężką nogę, i tylko kontrola trakcji oszczędza mi zmianę opon co miesiąc. :)

grissley
16-05-2012, 10:08
Fakt, w trasie można zejść spokojnie poniżej dychy na 100km
O proszę - a w 530i się nie da.
Ja takie opowieści o spalaniu traktuję podobnie, jak relacje n/t wielkości złowionych ryb ;)

Rafał_Sz
16-05-2012, 10:19
O proszę - a w 530i się nie da.
Ja takie opowieści o spalaniu traktuję podobnie, jak relacje n/t wielkości złowionych ryb ;)
Chyba nie twierdzisz, że kłamię? :) Przy normalnej jeździe poza miastem, mam spalanie 9,5-9,7 L/100. Przy mocniejszym deptaniu jest to 10,5 - 11L/100. Przy pałowaniu, 12-13L/100. W mieście minimalne to 13L/100, średnie 16L/ 100, maksymalnego nie ma, kwestia fantazji kierowcy. Przykładowo, trasę Jelenia Gora - Praga lotnisko robię na średniej 10,1 L/100, a trzeba pokonać góry.

ozzy
16-05-2012, 10:27
Rafał już myślałem ze będziesz szukał czegoś bardziej ekonomicznego... M3 też się będzie zużywalo, myślisz ze w utrzymaniu (drobne awarie i naprawy, wymiana części eksploatacyjnych, spalanie) wyjdzie taniej? (pytam poważnie, zupełnie bez złośliwości, nie wiem jakie sa faktycznie koszty utrzymania obu aut). Chyba ze to zakup na zasadzie- nowszy rocznik, mniej zużyty? No i znaleźć m3 nie będące skarbonka to też chyba nie tak łatwo (bo zakładam ze takiego auta nie kupuje się, żeby sprzedać po przekroczeniu 100tys)

Czornyj
16-05-2012, 10:30
O proszę - a w 530i się nie da.

Bo jest za słabe i trzeba mocniej deptać ;) Mam podobny problem z moim dieslem R4 2.0 - przejechałem się dieslem V6 3.0 cięższym o pół tony i mało mnie szlag mnie trafił, bo miałem w trasie mniejsze spalanie...

grissley
16-05-2012, 10:32
Bo jest za słabe i trzeba mocniej deptać ;)

Ja tam mam nogę dość lekką, a między 231 i 286 KM aż takiej przepaści nie ma, jakby to z różnicy pojemności wynikało.
Ale fakt, że wyciągając średnią z forumowych relacji, to najwięcej pali 520i, a najmniej 540i ;)

Czornyj
16-05-2012, 10:37
Mój Bravolot pali w trasie od 4 do 14litrów. Spalanie to najbardziej względna rzecz na świecie, jak mawiał szaman z plemienia Ołowianych Stóp Żelaznych Dup.

Rafał_Sz
16-05-2012, 10:42
Rafał już myślałem ze będziesz szukał czegoś bardziej ekonomicznego... M3 ba być tylko i wyłącznie jako cud techniki używany do rozkoszowania się z jazdy na weekend, tudzież dla okazjonalnego wypadu za miasto, oraz oczywiście dla samej radości z posiadania (czytaj: próżność ;)). 540 niestety (niestety pod względem ekonomicznym) używam na co dzień, jak zwykłe auto. A to boli, bo robię nim 25 tys. rocznie, a szykuje mi się jeszcze więcej czasu za kółkiem.


Bo jest za słabe i trzeba mocniej deptać ;) Mam podobny problem z moim dieslem R4 2.0 - przejechałem się dieslem V6 3.0 cięższym o pół tony i mało mnie szlag mnie trafił, bo miałem w trasie mniejsze spalanie... To się sprawdza tylko w trasie. W korkach i "wokół komina" sytuacja nieco się zmienia na korzyść małego silnika.

Czornyj
16-05-2012, 10:47
To się sprawdza tylko w trasie. W korkach i "wokół komina" sytuacja nieco się zmienia na korzyść małego silnika.

Jako mieszkaniec Korkowa zdaję sobie z tego sprawę lepiej, niż bym chciał :evil:

Rafał_Sz
16-05-2012, 10:55
Jako mieszkaniec Korkowa zdaję sobie z tego sprawę lepiej, niż bym chciał :evil:
Przesadzasz :). Jak jeszcze robili rondo, to droga od bramek z A4 do Sukiennic zajęła mi kiedyś 3 godziny, więc nie jest tak źle. ;)

Boryszuk
16-05-2012, 11:05
Przy pałowaniu, 12-13L/100. [/QUOTE]

Albo inaczej rozumiemy pałowanie albo ten silnik jest naprawdę ekonomiczny. Mi maluch palił przy PAŁOWANIU lekko 25l na setkę, Saab przy dynamicznej trasie (szybkie wyprzedzanie, prędkości rzędu 150-160) wciągał 14.

Czornyj
16-05-2012, 11:06
Przesadzasz :). Jak jeszcze robili rondo, to droga od bramek z A4 do Sukiennic zajęła mi kiedyś 3 godziny, więc nie jest tak źle. ;)

To całkiem sprytnie z twojej strony, że przyjechałeś nocą

Rafał_Sz
16-05-2012, 11:14
Albo inaczej rozumiemy pałowanie albo ten silnik jest naprawdę ekonomiczny. Mi maluch palił przy PAŁOWANIU lekko 25l na setkę, Saab przy dynamicznej trasie (szybkie wyprzedzanie, prędkości rzędu 150-160) wciągał 14.Przez pałowanie rozumiem ciągłe wyprzedzanie, częsty kickdown, autostrada 160-180, w porywach powyżej 200. Tą V8 nie da się, podkreślam nie da się przekroczyć 14 L/100 poza miastem, nawet zostawiając instynkt samozachowawczy w domu. Fakt, ten 32 zaworowy, wolnossący ośmiogarowiec jest konstrukcją genialną.


To całkiem sprytnie z twojej strony, że przyjechałeś nocą
:D W sumie tak, ale pod Sukiennice podjechałem o 11 i musiałem zastosować wyszukaną taktykę przy rozładunku auta, bo niebiescy od 10 rozpoczęli polowanie. Udało się bez mandatu.

ALF
16-05-2012, 14:18
O proszę - a w 530i się nie da.
Ja takie opowieści o spalaniu traktuję podobnie, jak relacje n/t wielkości złowionych ryb ;)

Ja w trasie mam wynik od 9,0 do 11,5. Średnio 10,2.
Np trasa Mysłakowice - siedleckie 9,5(97), Mysłakowice - Hel 9,2 (89), Mysłakowice - Knurów 9,5 (127), trasa powrotna 10,2 (105).
Natomiast jeżdżąc trasy po 3-10km i po mieście wynik mam od 13,0 do 17,5. Średnio 15,8.
Średnią za 1,5 roku jazdy (70% komin) 13,5. W tej chwili za 0,5 roku (95% komin) 14,7.

Gdybym ekonomicznie nie wyrobił, to bym zagazował u Goduli.
Teraz mam trochę luźniej bo po zrobieniu 520, ta służy do jazd wokół komina, a jeździmy sporo, bo samo dowożenie dzidzi do przedszkola to ponad 200km tygodniowo. W zeszłym miesiącu zrobiłem ponad 2000 km tylko komin, z czego 90% za 2,75zł. :D

Boryszuk
18-05-2012, 00:26
No to pierwszy zając trafiony. Kurde, aż autem szarpnęło. W Saabie słychać było tylko "plask" a na kierownicy nie było nic czuć (sprawdziłem lekko z tuzin razy)

ALF
18-05-2012, 00:43
sprawdziłem lekko z tuzin razy

12 razy biedaka rozjeżdżałeś? ;)

Boryszuk
18-05-2012, 00:45
Nie, rodzinka szła i musiałem celować ;)

Boryszuk
18-05-2012, 13:48
Chcialem ktoregos dnia napisac mala recenzje swojego auta, obiektywnie porownac je z innymi, ktorymi do tej pory jezdzilem. Ale w sumie to nie ma wiekszego sensu.
Napisze tylko, ze plynne wyprzedzanie ze 100km/h na 5 biegu to nie jest normalne. Nie wiem czy to zasluga inzynierow w kusych szortach czy tak dzialaja wszystkie turbodiesle ale ja jestem zachwycony. Automat w przy takim silniku zupelnie nie jest potrzebny- manualem jezdzi sie jak polautomatem. Nic wielkiego nie staloby sie gdyby skrzynia miala tylko 3 przelozenia- dwojke, czworke i szostke.
Fakt, w miescie automat moglby byc wygodniejszy. Bo zanim tylny zderzak minie sygnalizator, spod ktorego ruszamy mamy juz wpiety 3 bieg. Tak, do miasta automat bylby wysmienity. Na szczescie ja nie mieszkam w miescie tylko niewielkim miasteczku i radze sobie z manualem (przy 30km/h mam juz 3ci bieg, przy 50 4ty. Jak taksiarz jakis).
O trzymaniu w zakretach nie musze wspominac. O samochodzie 'owijajacym' sie wokol kierowcy tez. Niektorym to nie pasuje, brak im przestrzeni. Ja natomiast czuje sie jak integralna czesc calego ukladu. Jak karta pamieci w aparacie.

Jestem zakochany w tym samochodzie. Nastepne tez bedzie BMW.

ALF
18-05-2012, 13:59
Jestem zakochany w tym samochodzie. Nastepne tez bedzie BMW.

Oni zawsze wracają ;)

I dlatego współczuję Rafałowi. A może kup Z3? Albo E39 w traktorze?

Boryszuk
18-05-2012, 14:04
Albo e90 320d? Rafal, mowie Ci- to swietne auto :D

Zwlaszcza, ze wymyslilem jak zamocowac telefon (ktos wie gdzie i za ile mozna kupic plastik deski rozdzielczej? Ten, w ktorym sa na wiewy, wlacznik awaryjnych i guzik start/stop?) ;)

shaolin
18-05-2012, 14:10
Jak bys mial ajdrajwa i ekran to bys mial miejsce zeby klasc telefon :mrgreen: i fajnie, ze masz takie odczucia, a nie inne bo sa podobne do moich (moze niekoniecznie dotyczace samej jazdy), ale do feelingu w aucie ;) Teraz tylko dbaj i bedzie git :D

Rafał_Sz
18-05-2012, 14:16
Jestem! :) Chodzi mi jeszcze po łbie 330d. Tylko, że stare modele są już zajechane, młodsze też się sypią, a roczne, no może dwuletnie, które ma ochronę serwisową jest za drogie. W tej chwili moim priorytetem jest bezawaryjne jeździdło, nawet fajne znalazłem w Hamburgu, ale nie mam jak pojechać, bo nie panimaju niemieckiego. Na przyjemności przyjdzie czas. ;)

Kto mi kupi i przywiezie (tylko bez tych cholernych dywaników! ;))? :) http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?id=158167302&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=24100&makeModelVariant1.modelId=9&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&maxPrice=13001&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&minConstructionYear=2001&lang=pl&pageNumber=1

ALF
18-05-2012, 16:02
Rafał, na przejeżdżenie, to E46 2,0 - Jarek nie marudzi, a sporo jeździ i chwali :)

A przy okazji, to jaki masz ten model canona?

Rafał_Sz
18-05-2012, 16:19
Rafał, na przejeżdżenie, to E46 2,0 - Jarek nie marudzi, a sporo jeździ i chwali :)
Jak mam kupować inne BMW, to już M3. ;)

A przy okazji, to jaki masz ten model canona?
Canoscan 5600f

ALF
18-05-2012, 16:46
Ale do czasu M3 możesz kupić dupowozowatego traktora... jednak z jajami :D

Rafał_Sz
18-05-2012, 17:04
Ale do czasu M3 możesz kupić dupowozowatego traktora... jednak z jajami :D
W (zadbanej) Corolli wymienia się tylko olej, klocki i tarcze. W BMW jest nieco inaczej ;).

ALF
18-05-2012, 17:14
Bez przesady. Przy przebiegach ponad 500 tysięcy? W E34 wymieniłem tylko chłodnicę i pompę wodną. Jak na 22 lat i ten przebieg, to chyba niewiele? :D

Czornyj
18-05-2012, 17:18
Rafał - ale te szkopki z ogłoszenia napisały, że szprechają po polnischowemu

Rafał_Sz
18-05-2012, 17:19
Bez przesady. Przy przebiegach ponad 500 tysięcy? W E34 wymieniłem tylko chłodnicę i pompę wodną. Jak na 22 lat i ten przebieg, to chyba niewiele? :DAle E34 to E34. Samochody teraz produkuje się nieco inaczej. Znajdź 2 litrowego diesla BMW po 2004 roku, który dojechał do 500 000 km bez kilku załamań psychicznych i finansowych właściciela. :)

Boryszuk
18-05-2012, 17:32
Rafał - ale te szkopki z ogłoszenia napisały, że szprechają po polnischowemu

Dlatego nawet bym sobie nie zawracal glowy tym ogloszeniem.

Rafał_Sz
18-05-2012, 17:39
Rafał - ale te szkopki z ogłoszenia napisały, że szprechają po polnischowemu
Tak, ale zgłasza się tylko Niemiec. Będę jeszcze próbował.


Dlatego nawet bym sobie nie zawracal glowy tym ogloszeniem.

Dlaczemu? To co jest oferowane w PL, to dopiero jest... żart.

Boryszuk
18-05-2012, 17:50
Dlaczemu? To co jest oferowane w PL, to dopiero jest... żart.

Nie odwazylbym sie robic interesow z Polakami za granica. Ot co. To smutne, byc moze dla niektorych krzywdzace ale dla mnie bezpieczniejsze.

jarek76
18-05-2012, 18:48
Rafał, na przejeżdżenie, to E46 2,0 - Jarek nie marudzi, a sporo jeździ i chwali :)


Mam auto 2 lata i przejechałem 90tys. Jak narazie ( puk, puk :) ) nic sie nie psuje.
Wymieniłem hamulce, kilka elementów w zawieszeniu i śmigam, żadnych postojów, czy nieprzewidzianych napraw, jak na razie nie było.
A te 150KM zbiera się całkiem przyjemnie. I pali też niewiele. Na trasie można spokojnie zejść do 6l, nie przekraczając 120km/h

ALF
18-05-2012, 18:48
Jeśli myślisz, że Niemcy nie kręcą liczników i nie oszukują, to się srogo mylisz.

grissley
18-05-2012, 18:50
Jeśli myślisz, że Niemcy nie kręcą liczników i nie oszukują, to się srogo mylisz.
Ale chodzi Ci o rdzennych Niemców, czy o tych z tureckim paszportem w szufladzie? ;)

ALF
18-05-2012, 18:54
Wszystkich. Znajomy, który się zajmował autami z Niemiec powiedział, że 70% jest kręconych i niezależnie od tego, kto jest właścicielem.

grissley
18-05-2012, 18:57
Jeżeli Niemiec serwisował auto w ASO, to każdy serwis BMW (i w DE i w PL) może podejrzeć historię napraw i przeglądów (przy każdym jest spisany przebieg).
Mój np ostatni przegląd miał miesiąc przed tym, jak go kupiłem - przy każdej wizycie mam spisany przebieg.
O ile nie nakręcili stu tysięcy w ciągu 4 tygodni przed sprzedażą, to mam przebieg niekręcony ;)

ALF
18-05-2012, 19:01
Masz stosunkowo młode auto, ja mówię o ciut starszych.

Rafał_Sz
18-05-2012, 19:10
Nie odwazylbym sie robic interesow z Polakami za granica. Ot co. To smutne, byc moze dla niektorych krzywdzace ale dla mnie bezpieczniejsze.Niestety masz rację. Na własnej skórze przerobiłem parę razy taki temat. Na szczęście, byłem cwańszy. ;)


Mam auto 2 lata i przejechałem 90tys. Jak narazie ( puk, puk :) ) nic sie nie psuje.
Wymieniłem hamulce, kilka elementów w zawieszeniu i śmigam, żadnych postojów, czy nieprzewidzianych napraw, jak na razie nie było.
A te 150KM zbiera się całkiem przyjemnie. I pali też niewiele. Na trasie można spokojnie zejść do 6l, nie przekraczając 120km/hBo Ty masz fajną furę i już! :)


Ale chodzi Ci o rdzennych Niemców, czy o tych z tureckim paszportem w szufladzie? ;)Hehe. No właśnie. :)


Jak kupowałem 540, sprawdzałem książkę serwisową w ASO. Wszystko się zgadzało. Co do Corolli, nie mam ciśnienia z kupnem, a bety ze sprzedażą. Dodatkowo, mogę ToyToy kupić, zanim sprzedam bejcę. Luzik. :)

BugsBunny
18-05-2012, 20:05
rsz, a może takie coś byś chapnął?

http://moto.allegro.pl/bmw-e39-m5-03-droga-bo-zdrowa-i-dobra-i2325571288.html

ja bym wziął, gdyby nie mój obecny dupowóz...

Dorian
18-05-2012, 20:16
Jechałem wczoraj za nią kawałek, na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo fajnie. ;)

BugsBunny
18-05-2012, 20:26
Jechałem wczoraj za nią kawałek, na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo fajnie. ;)

cholernie mi się podoba, szkoda że nie mam 60 kawałków na zbyciu

Rafał_Sz
19-05-2012, 07:44
rsz, a może takie coś byś chapnął?

http://moto.allegro.pl/bmw-e39-m5-03-droga-bo-zdrowa-i-dobra-i2325571288.html

ja bym wziął, gdyby nie mój obecny dupowóz...Piękne auto, ale piątkę mam teraz. Chcę coś mniejszego.

ALF
19-05-2012, 07:48
Sedan jest mniejszy ;)

marzyciel9
19-05-2012, 07:55
A może taki batmobil
http://otomoto.pl/bmw-z3-C24330364.html
albo
http://allegro.pl/bmw-z3-m-coupe-m-power-rarytas-german-z3m-i2343503845.html

buda chyba lżejsza od trójki

shaolin
19-05-2012, 08:15
Piękne auto, ale piątkę mam teraz. Chcę coś mniejszego.

Przytyj i bedzie mniejsze :D piekna fura, prawie w budzecie... bedziesz mial co chciales nawet jak teraz musisz palic 1l/100km, a nie 100l/1km :D

ALF
19-05-2012, 11:21
buda chyba lżejsza od trójki

Ale jaka brzydka ;)

Boryszuk
20-05-2012, 12:19
Cholerna mewa chyba miala rozwolnienie...

http://img85.imageshack.us/img85/2948/imag0165d.jpg

velaskez
20-05-2012, 13:55
Hahahaha

Boryszuk
20-05-2012, 17:26
Przednia szyba i maska nie wyglądały wcale lepiej. 10 samochodów w rządku stało, tylko mój obesrany. Strzelnicę sobie urządziły czy co?

GeparD
20-05-2012, 17:28
musiałeś się czymś narazić, albo maja z eMką na bakier ;)

slivus
20-05-2012, 18:48
chciały pokazać swój ambiwalentny stosunek do farbowanej emki w dizlu, jasny przekaz płynie z tego zdjęcia ;)

Boryszuk
20-05-2012, 19:02
Nie mam czasu zerwać tej naklejki no... :-P

Rafał_Sz
20-05-2012, 20:27
Przednia szyba i maska nie wyglądały wcale lepiej. 10 samochodów w rządku stało, tylko mój obesrany. Strzelnicę sobie urządziły czy co?Normalnie jak Neo z Matrixa, jesteś wybrany! :)

ozzy
20-05-2012, 20:38
Neo szedł za białym króliczkiem... w sumie też możesz iść za białym... :mrgreen:

Boryszuk
20-05-2012, 20:43
A ja glupi juz umylem no... Moze chociaz klamki na bialo sobie pomaluje? :-P

ALF
21-05-2012, 03:31
Rałał, mam dla Ciebie auto :) M5 Hurricane RRs :D

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://bi.gazeta.pl/im/9/11761/z11761469X,G-Power-M5-Hurricane-RRs.jpg)

Rafał_Sz
21-05-2012, 07:12
Za ten kolor ktoś powinien być co najmniej rozstrzelany. :)

jjj
21-05-2012, 07:19
Za ten kolor ktoś powinien być co najmniej rozstrzelany. :)
ja tam nawet różowy bym przyjął ;)

ALF
21-05-2012, 13:26
Z taką mocą i momentem, to nawet różowy w białe kropki ;)

Rafał_Sz
21-05-2012, 20:28
:D:D:D

http://www.kenrockwell.com/bmw/540.htm#index

ALF
21-05-2012, 20:37
No proszę :D

Psychotrop
21-05-2012, 20:38
:D:D:D

http://www.kenrockwell.com/bmw/540.htm#index

aleś się Rafee obudził ;)

Rafał_Sz
21-05-2012, 20:40
aleś się Rafee obudził ;)
Ja już to kiedyś linkowałem, ale zawsze miło popatrzeć. ;):)

Psychotrop
21-05-2012, 20:46
no nie ukrywam, że ładniejsze toto od mojego parcha Thalii :D

Boryszuk
21-05-2012, 20:54
Od Twojego parcha Thalii to nawet Ty jesteś ładniejszy :-P

ALF
21-05-2012, 20:59
Ooo, przesiadł się na jedyne słuszne auto i cwaniaka udaje ;) :D

Psychotrop
21-05-2012, 21:00
a i dobrze, że przesiadł, cwaniak jeden i nie ukrywam, że "zazdraszczam" :)

ALF
21-05-2012, 21:02
Ty nie zazdraszczaj, jeno przesiadajże się :D

Psychotrop
21-05-2012, 21:09
Ty nie zazdraszczaj, jeno przesiadajże się :D

a już nieraz chciałem (i kiedyś to uczynię) :D
ale póki co, wszystko się rozchodzi o $$$ ;)

seler
21-05-2012, 22:44
No, to czarnulka powiększyła stadko. 210koni i 460Nm całkiem sprawnie ją odpycha. Oczywiście nie jest to 3.0 ale tragedii też nie ma :)

grissley
22-05-2012, 00:12
http://www.kenrockwell.com/bmw/540.htm#index
Wygląda, jakby Pan Rockwell na amorach przyoszczędził - bo przód stoi jak w X5 :p

Rafał_Sz
22-05-2012, 08:14
No, to czarnulka powiększyła stadko. 210koni i 460Nm całkiem sprawnie ją odpycha. Oczywiście nie jest to 3.0 ale tragedii też nie ma :)
Tylko soft, czy mechanika też ruszona?

shaolin
22-05-2012, 08:25
Pewnie tylko soft, po co ruszac mechanike dla takiego wyniku?

sabur
22-05-2012, 08:59
yyy patrząc na wyniki jakie chłopaki wrzucają na forum bmw, masz strasznie dużo NM . Nie boisz się o turbinkę przy takim strzalne momentu?

Mimo wszystko wolałbym mieć 210KM i 420-430NM. Pamiętajmy, ten silnik ma 1 turbo i tylko 2 litry ;)

Rafał_Sz
22-05-2012, 08:59
Pewnie tylko soft, po co ruszac mechanike dla takiego wyniku?
Dla własnej satysfakcji, że ma się podwójne bi-turbo plus intercooler jak szafa, wolny wydech, rozwiercone cylindry, wyczynowe głowice, wtryski jak fontanny, nitro, futro i rozpórkę. ;):)

shaolin
22-05-2012, 09:04
Dla własnej satysfakcji, że ma się podwójne bi-turbo plus intercooler jak szafa, wolny wydech, rozwiercone cylindry, wyczynowe głowice, wtryski jak fontanny, nitro, futro i rozpórkę. ;):)

:mrgreen: Futro tu jest najwazniejsze ;)

seler
22-05-2012, 09:26
yyy patrząc na wyniki jakie chłopaki wrzucają na forum bmw, masz strasznie dużo NM . Nie boisz się o turbinkę przy takim strzalne momentu?

Mimo wszystko wolałbym mieć 210KM i 420-430NM. Pamiętajmy, ten silnik ma 1 turbo i tylko 2 litry ;)

Była zdrowiutka seria, auto się nie buntuje a ja już trochę km przejeździłem i wiem jak dbać o auto i nie mam tendencji do "pałowania" fury. Także nie martwię się. A jeśli turbina padnie (przebieg 130tys więc predzej czy później może się to wydarzyć) to wstawię twinscroll'a :) jak tu http://www.youtube.com/watch?v=1hCTItQRnIk

i podjedziemy pod 250km :)

seler
22-05-2012, 09:29
Dla własnej satysfakcji, że ma się

To musiałbym zakładać że pojeżdżę tym autem co najmniej ze trzy lata... Zresztą do takiej zabawy to już lepiej wziąć jakieś 335i :)

Boryszuk
22-05-2012, 09:33
Ápropos. Te dwulitrowki byly w kilku wersjach, 163 konne tez byly dwa- zwykly 340Nm i ED (efficient dynamics) 380Nm. Po czym, oprocz wizyty na hamowni, poznac mocniejsza wersje? Naklejka jakas, napis na oslonie silnika czy cos?

seler
22-05-2012, 09:51
Ápropos. Te dwulitrowki byly w kilku wersjach, 163 konne tez byly dwa- zwykly 340Nm i ED (efficient dynamics) 380Nm. Po czym, oprocz wizyty na hamowni, poznac mocniejsza wersje? Naklejka jakas, napis na oslonie silnika czy cos?

Ja mam 177KM ED i to jest kompletnie inny silnik (N47) niż 163KM (M47) inny blok, inny osprzęt itd, natomiast jest to ten sam silnik co właśnie co 204KM bi turbo (N47S) różnią się właściwie tylko turbiną no i mapą oczywiście.

shaolin
22-05-2012, 10:00
Borsuk chyba Ci chodzilo o 350Nm i 380Nm ED w N47 (ten silnik, o ktorym wspomnial seler) bo 340Nm to mial M47 z tego co sie orientuje ;)

A ED od bezED rozni sie stopniem sprezania - 16:1 w slabszej wersji vs 16.5:1 w mocniejszej i max momenty sa troszke inaczej rozlozone. I ED jest od 2010 roku ;)

Boryszuk
22-05-2012, 10:05
Chodzilo mi o silnik 163ps. Na stronie tunera czytalem o silniku 163ps 380Nm i przyjalem, ze tyle ma moj silnik. A ostatnio trafilem na artukul (poszukam jak wroce z pracy), w ktorym byla mowa o silniku 2.0d 163PS 340Nm i wersji ED 163PS 380Nm. I teraz probuje ustalic co siedzi u mnie. Ale nie bede rozbieral silnika zeby sprawdzic czy mam 340 czy 380Nm ;)

shaolin
22-05-2012, 10:06
Ja pisze tylko o tej wersji ;) Piszac 'ten silnik, o ktorym wspomnial seler' mialem na mysli ta konstrukcje, a nie dokladnie ta wersje mocowa ;)

Podaj VIN to Ci powiem co siedzi ;)

Boryszuk
22-05-2012, 10:16
Po vinie to sam sobie moge pozniej sprawdzic ;)

shaolin
22-05-2012, 10:18
To spadaj :twisted: :mrgreen: :mrgreen:

Boryszuk
22-05-2012, 10:43
Z VINu wychodzi mi M47N2. Czyli co, 150km? Mam tak powolny net na komorce, ze odechciewa mi sie szukac dokladniej.

Edit:
Wiki ( http://pl.m.wikipedia.org/wiki/BMW_E90#section_4) nie uwzglednia takiej wersji dla e90. Ale to wlasnie wiki podaje 380Nm i 163PS dla 320d ED.

shaolin
22-05-2012, 10:55
Masz 163KM/340Nm.

Boryszuk
22-05-2012, 11:03
Uff, juz sie przestraszylem :)

W lipcu zobaczymy co da remapowanie ;)

shaolin
22-05-2012, 11:13
Daj VIN dla potwierdzenia bo ja tylko zgaduje :D

Boryszuk
22-05-2012, 11:17
Kr87078

shaolin
22-05-2012, 11:30
Musisz miec 163KM/340Nm, nie chce byc inaczej ;)

Boryszuk
22-05-2012, 11:33
To teraz 350Nm? O_o gubie sie juz. Shamuje go w lipcu i bedzie wszystko jasne. Do tego czasu bede sie po prostu cieszyl z jazdy ;)

shaolin
22-05-2012, 11:37
Poprawilem bo nie trafilem w 4 :D teraz mozesz spac spokojnie ;) a z tego mozna zrobic kolo 195-200KM i 380-400Nm, roznica najbardziej odczuwalna bedzie od 120km/h w gore ;) sprawdzone na wlasnej skorze ;)

ALF
22-05-2012, 12:07
Wariat... hamuje własną skórę ;)

Boryszuk
22-05-2012, 12:10
Shamowanie chamowi nie zaszkodzi :mrgreen:

seler
22-05-2012, 13:30
Shamowanie chamowi nie zaszkodzi :mrgreen:

Kurde, zawsze jak widzę swoje auto na hamowni jak zapi...la 160 na IV biegu w miejscu to mam nieodparte przeczucie że zaraz coś pie...lnie... :)
Hamowanie to stresująca rzecz :)

Boryszuk
22-05-2012, 16:34
Kurde, zawsze jak widzę swoje auto na hamowni jak zapi...la 160 na IV biegu w miejscu to mam nieodparte przeczucie że zaraz coś pie...lnie... :)
Hamowanie to stresująca rzecz :)

Ja kiedys swojego kaszlaka stroilem (glowny sponsor mial hamownie) i musialem mu mowic jak zapiac pasy ;)

BugsBunny
22-05-2012, 21:02
Kurde, zawsze jak widzę swoje auto na hamowni jak zapi...la 160 na IV biegu w miejscu to mam nieodparte przeczucie że zaraz coś pie...lnie... :)
Hamowanie to stresująca rzecz :)

aczy Ci Twoi magicy robią też auta z automatem? bo to rochę inaczej chyba jest

slivus
22-05-2012, 22:09
pewnie muszą zadbać o łagodny przyrost Nm i ograniczyć względem manuala jego wartość ale czy już samo hamowanie nie jest nie zdrowe dla asb?

BugsBunny
22-05-2012, 22:12
pewnie muszą zadbać o łagodny przyrost Nm i ograniczyć względem manuala jego wartość ale czy już samo hamowanie nie jest nie zdrowe dla asb?

nie chodzi mi o hamowanie tylko tuning - czytałem że trzeba też ingerować w soft skrzyni bo to nie prosta mechanika jak manual

sabur
23-05-2012, 01:04
Jeżeli masz w e9x 2.0d z automatem można wyskrobrać okolice 400-420NM. Nie zaleca się więcej, choć skrzynia znosi nawet do 450NM wg opinii tjiunerów. Inną kwestią jest wytrzymałość podawana przez producenta ZF na wartość 400Nm.

Ogólnie wirusować i nie bać się ;)

shaolin
23-05-2012, 04:08
To E90 po czipsie, do ktorego mam dostep to automat wlasnie ;) nic sie nie dzieje, a zrobione z 3 lata temu, troche nabite km ;) Robione w Mastersie (tdi-tuning.pl).

Boryszuk
27-05-2012, 10:43
Wlasnie odkrylem, ze moje radio czyta plyty MP3. Bonusik :)

wilk325
27-05-2012, 10:53
Wlasnie odkrylem, ze moje radio czyta plyty MP3. Bonusik :)

:( to nie jest bonus;

Jak by czytało FLAC to byłby bonus

Boryszuk
27-05-2012, 11:21
Ja i tak jestem głuchy jak pień. 320kbps to dla mnie i tak za dużo ;)

seler
28-05-2012, 09:13
No to się, urwał, nacieszyłem... w niedzielę gość mi wjechał w lewy bok. Drzwi drzwi kierowcy do wymiany, tylne pewnie też i co gorsza próg od kierowcy...
A tak się ładnie niedziela zapowiadała. Ale najgorsze to przepychanki z ubezpieczycielem które mnie czekają no i gdzie by tu zrobić najlepiej? Inchcape?

Boryszuk
28-05-2012, 09:16
Uuuu, szkoda.