PDA

Zobacz pełną wersję : Kwbmwfn - Klub Właścicieli BMW Forum Nikoniarze



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20]

wilk325
14-04-2018, 10:36
Skoro jeździłeś manualnym to to powinieneś mieć wyobrażenie, że jazda mini w automacie to jak lizanie cukierka przez szybę - przecież to gokart jest ;)

a większość kobiet jadą takim mini na tor ;).
Mam w firmie dwa miniaki, oba w automacie. Jeden Cooper S countryman benzyna; a drugo to klasyczny Cooper S; oba w automacie i o ile na autostradzie to jeszcze jest czas i frajda zmiany biegów w manualu ( miałem poprzednio ) , o tyle w normalnych warunkach i w mieście automat z łopatkami bije manuala.

.:Gerard:.
14-04-2018, 11:05
a większość kobiet jadą takim mini na tor ;).
Mam w firmie dwa miniaki, oba w automacie. Jeden Cooper S countryman benzyna; a drugo to klasyczny Cooper S; oba w automacie i o ile na autostradzie to jeszcze jest czas i frajda zmiany biegów w manualu ( miałem poprzednio ) , o tyle w normalnych warunkach i w mieście automat z łopatkami bije manuala.

Auto dla mojej zony, chce kupić 3 latka i użytkować z 3 - 4 lata, mam lekkie obawy do wytrzymałości automatu.
Sąsiadka ma wprawdzie Fiata 500, 4 latek i stoi od miesiąca bo skrzynia automat się zawiesza

Zauważyłem ze gdzies od polowy 2014 unowocześnili silnik ale o skrzyni sie nie doczytałem

Zahir
14-04-2018, 11:12
Z łopatkami to nie wiem ale miałem okazję się przejechać zwykłym automatem i jedynie w dużym mieście przy sporym natężeniu ruchu ma to jakiś sens. Ja zdecydowanie zamierzam pozostać przy swoim manualu ;)

.:Gerard:.
14-04-2018, 11:15
Mam w BMW łopatki, w ogóle tego nie używam

wilk325
14-04-2018, 21:21
Gerard, Mini to takie BMW i skrzynia podobnie więc nie masz się co czaić. Jak do tej pory w żadnym BMW mi automat nie wysiadł, a trochę tego było i nie mam lekkiej nogi :). W Miniakach to samo, tum bardziej że tam to się dopiero pałuje ;).

.:Gerard:.
14-04-2018, 21:29
Gerard, Mini to takie BMW i skrzynia podobnie więc nie masz się co czaić. Jak do tej pory w żadnym BMW mi automat nie wysiadł, a trochę tego było i nie mam lekkiej nogi :). W Miniakach to samo, tum bardziej że tam to się dopiero pałuje ;).

Ta BMWowska to fajnie przekłada, okay nie zawracam ...., jeszcze pomyślę, jak kupie to sie pochwale

Zahir
15-04-2018, 02:29
Gerard moim zdaniem warto sobie uświadomić powody dla których wybiera się Mini :)
Dla pojemnego bagażnika? Dla uniwersalności? Z powodów ekonomicznych? Dla komfortu? - oczywiście nie!
Jedyny powód to frajda z prowadzenia tego auta, a automat psuje całą zabawę - więc jak żona chce automat to polecam rozważyć coś większego z naciskiem na komfort, powinna być zadowolona ;)

La
15-04-2018, 08:20
skrzynia jest hydrokinetyczna ZF. Żadnych z tym problemów. Poza tym zawsze można zmienić jak przebieg nabijesz. Ja na codzień jeżdże 535d, nie wyobrażam sobie ręcznej skrzyni w samochodzie. To moje, jesli dobrze policzyłem 14 BMW. Z tego na manualu miałem 2 sztuki. Jak mi się chce pomieszać biegami siadam na motocykl :)

wilk325
15-04-2018, 10:39
Gerard moim zdaniem warto sobie uświadomić powody dla których wybiera się Mini :)
Dla pojemnego bagażnika? Dla uniwersalności? Z powodów ekonomicznych? Dla komfortu? - oczywiście nie!
Jedyny powód to frajda z prowadzenia tego auta, a automat psuje całą zabawę - więc jak żona chce automat to polecam rozważyć coś większego z naciskiem na komfort, powinna być zadowolona ;)

Wiesz, są różne szkoły ;). Mam też coś takiego i jakoś nie zrobili wersji w manualu a tylko automat z łopatkami. Ciekawe dla czego, chyba się nie znają ;).
Oczywiście, pomijamy dziewczynę ;).
7545

.:Gerard:.
15-04-2018, 12:01
Gerard moim zdaniem warto sobie uświadomić powody dla których wybiera się Mini :)
Dla pojemnego bagażnika? Dla uniwersalności? Z powodów ekonomicznych? Dla komfortu? - oczywiście nie!
Jedyny powód to frajda z prowadzenia tego auta, a automat psuje całą zabawę - więc jak żona chce automat to polecam rozważyć coś większego z naciskiem na komfort, powinna być zadowolona ;)

Mieliśmy kilka lat Mini i nie wyobrażam sobie życia bez
Trakcja, przenoszenie na kierownice i manualna ingerencja to stara szkoła, dla niektórych włącznie zemną radocha,
problem sie zaczyna gdy musimy w zakorkowanym mieście dłużej jeździć, pompowanie sprzęgła i wajcho-wanie zaczyna męczyć, zapominamy wtedy o frajdzie,
prawie codziennie kilka razy autem musimy gdzieś podjechać, w Weekend zdarza sie kilkanaście razy, także automat tez ma swoje zalety
Ja mam automat w BMW i dla siebie bym sie nie zastanawiał, zona jak juz weźmie auto do pracy, wraca zmęczona i musi setki razy wcisnąć sprzęgło, to jej ciężko

Zahir
15-04-2018, 12:20
Gdzieś na poprzedniej stronie wspominałem, że automat ma sens w dużym mieście. Moja kobieta też narzeka ale na "twardy" układ kierowniczy, zawieszenie i ogólnie na sztywność, więc auto które de facto miało być jej jest teraz moje, a ona jeździ moją A3 w automacie i dużo bardziej jej odpowiada, dlatego też wyżej zasugerowałem coś wygodniejszego niż Mini ale rozumiem też, że można tak po prostu chcieć Mini - zwłaszcza jak już jednego się miało :)

Zdebik
16-04-2018, 08:55
https://youtu.be/hR8jhKQLOI4

Może ktoś już widział :) fajnie się ogląda ;)

grizz
16-04-2018, 09:36
Do miasta, do codziennej jazdy, tylko i wyłącznie automat. To jest kolosalna różnica w wygodzie.

Rafał_Sz
16-04-2018, 10:15
Do mocniejszych aut również. Manual w autach kilkusetkonnych to nonsens, tym bardziej, że w nich jest przeważnie sekwencja do zabawy.

!AGresT
16-04-2018, 11:43
Mam też coś takiego i jakoś nie zrobili wersji w manualu a tylko automat z łopatkami.

Zaraz, zaraz, Tadziu, czyś Ty się w Astona zaopatrzył?

wilk325
16-04-2018, 13:11
Zaraz, zaraz, Tadziu, czyś Ty się w Astona zaopatrzył?

Oj, już 6 lat :). To jedyna bryka, która nie wymaga wymiany ;) :). Ma jakieś 16.500km i jedyne dłuższe trasy to co roku do W-wy do serwisu :). Jak zrobią mi S5 to będzie Berlin.

Co prawda wątek o innych, ale jeszcze takie 3 ;)

1.
7634

2.
7635

3.
7636

!AGresT
16-04-2018, 13:24
To zacnie!
Jakoś przegapiłem, ostatnio pamiętam, że X5 kupowałeś. A auto super, tylko jakaś panna zasłania...

wilk325
16-04-2018, 18:31
To zacnie!
Jakoś przegapiłem, ostatnio pamiętam, że X5 kupowałeś. A auto super, tylko jakaś panna zasłania...

X5 mam do jazdy normalnie, Astonem to można latem na lody wyskoczyć ;). Fakt, jak jakaś fajniejsza bryka to zaraz laski w kadr się pchają ;) :).

Rafał_Sz
01-08-2018, 09:13
Miałem zmienić swoje E39 540i na E39 M5. Ale, że M5 już po prostu nie ma (pomijam coś, co było kiedyś M5), to mój parch zostaje ze mną. :) W ramach pocieszenia zamówiłem za to sobie customowy wydech. Chłopaki już go spawają, jak wrócę z urlopu to będziemy montować i ew. stroić, bo nie chcę jeździć w hałasie na nielegalu, za to rozkoszować się brzmieniem lekko wkurzonej V8. ;)

jjj
17-09-2018, 20:25
Tutaj cisza, a u mnie po 7 latach, przerzut z subary na bmw...
Może, będzie dobrze :D

bejcman
17-09-2018, 21:32
Co kupiles?

jjj
17-09-2018, 21:54
M140i, ale odbieram dopiero za ok. 2 tygodnie

bejcman
17-09-2018, 21:56
No to grubo szyjesz;)
Gratuluje i zazdroszcze;)

jjj
17-09-2018, 22:04
Czy grubo...?
Raczej z wiekiem wybrałem trochę więcej komfortu/wygody, kosztem jednak mimo wszystko mniejszej mocy niż w nieco bardziej siermiężnym subaru.

bejcman
17-09-2018, 23:44
Grubo, grubo. Fajny gokart. xDrive? Automat?

jjj
18-09-2018, 07:30
Tak, xDrive i 8-stopniowa automatyczna skrzynia sportowa. Cztery buty jednak bardziej uniwersalne na co dzień w naszym klimacie...

grissley
18-09-2018, 13:50
Miałem zmienić swoje E39 540i na E39 M5. Ale, że M5 już po prostu nie ma (pomijam coś, co było kiedyś M5), to mój parch zostaje ze mną.

Ja ciągle żałuję, że kupiłem 530i a nie 540i. Ale auto jest już ze mną 9 lat, przez 6 lat je przerabiałem i raczej zmiana nie wchodzi w grę... ;)

arecki
19-10-2018, 23:09
batmobil ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/duhflasdjhgfaldsgf-1.jpg
źródło (https://postimg.cc/4HkJkZkF)

Rafał_Sz
19-10-2018, 23:53
Kupiłeś? i8 zawsze props. ;)

jjj
24-10-2018, 20:44
Nie przypuszczałem, że kiedyś to powiem, ale już nie lubię ręcznej skrzyni biegów :p

grizz
25-10-2018, 06:07
Standard dla większości osób które zapoznają się z automatem ;p

jjj
25-10-2018, 08:00
Niby tak, ale w subaru ręczna skrzynia dawała dużą frajdę i nie spodziewałem się, że ten automat będzie miał tak szybki czas reakcji. Zrzuca jak trzeba kilka biegów w dół i ogień :-)

grissley
25-10-2018, 10:11
Standard dla większości osób które zapoznają się z automatem ;p

To ja jestem niestandardowy jakiś :p

jjj
06-11-2018, 08:40
http://www.gieldaklasykow.pl/bmw-540i-e34-1993-45500-pln-wroclaw/
...taka ciekawostka dla Panów od 540i :-D

Boryszuk
17-03-2019, 19:01
Dłubał ktoś z Was przy czujnikach parkowania? Potrzebuję zidentyfikować przewód, w którym pojawia się napięcie (najlepiej 12V) w momencie wrzucenia wstecznego.

.:Gerard:.
17-03-2019, 19:15
Dłubał ktoś z Was przy czujnikach parkowania? Potrzebuję zidentyfikować przewód, w którym pojawia się napięcie (najlepiej 12V) w momencie wrzucenia wstecznego.

Pytanie czy tam jest 12V ? a napięcie powinno byc w każdym. chyba ze masz na mysli przed rozdzielnia
Pewne jest od lampy wstecznego, stamtąd wyprowadzałem dla kamery cofania w busie

Boryszuk
17-03-2019, 19:19
Ja muszę zrobić odwrotnie. Nie mogę uruchomić świateł cofania (włącznie z próbą programowania modułu od świateł) więc postanowiłem zrobić nową wiązkę z przekaźnikiem.

Rafał_Sz
18-03-2019, 09:31
Ja muszę zrobić odwrotnie. Nie mogę uruchomić świateł cofania (włącznie z próbą programowania modułu od świateł) więc postanowiłem zrobić nową wiązkę z przekaźnikiem.
Masz manual? Jesli tak, to sprawdź czujnik w skrzyni. Z niego idzie również impuls na czujnik cofania. Większość masz wysterowane masą, a nie plusem, na to też zwróć uwagę.

Boryszuk
18-03-2019, 10:15
Z czujnika w skrzyni sygnal idzie do modulu od swiatel (FRM). Stamtad sygnal idzie do swiatel i do czujnikow parkowania. U mnie obwod od swiatel nie dziala i nie daje sie zresetowac. Podlaczylem zasilanie bezposrednio do akumulatora i potrzebuje je sterowac przekaznikiem, ktory sie zalaczy kiedy czujniki cofania dostana sygnal. Jednoczesnie mam nadzieje, ze FRM nie wykryje ingerencji i nie zamknie tez tego obwodu.

Rafał_Sz
18-03-2019, 11:37
A wywala Ci komunikat o spalonej żarówce? Jeśli nie, to może gdzieś po drodze lub w oprawie może być zwarcie i moduł rozłącza prąd. Z tym obejściem to bym się raczej wstrzymał bo Ci się może namieszać. Z modułem świateł też bedzie problem, bo tam też jest zapisywany przebieg.

Podłącz auto po komp serwisowy BMW - poza ASO też to miewają (taki oryginalny, nie INPA itp.) i zrób test serwisowy. Wywali Ci błąd wskazujący gdzie jest problem.

M_J
27-04-2019, 11:08
Ufff... Skóra z przodu wymieniona, plastiki wymienione, twist oparcia zrobiony ;) Jestem z siebie dumny :D

arecki
19-06-2019, 23:35
pozdro!!!

https://i.postimg.cc/nz9brmrn/IMG-20190610-132709.jpg (https://postimg.cc/qhrZZz2F)

.:Gerard:.
20-06-2019, 23:59
Piękna maszyna, pozazdrościć
2 miesiące temu sprzedałem moja Bunie 5teczke :-(

jjj
17-08-2021, 22:52
Czy tutaj ktoś jeszcze jeździ bmw :?:
Wątek martwy od ponad 2 lat...

bejcman
17-08-2021, 23:16
Ja!!!!!!!

55059

patronat
18-08-2021, 11:26
Ja też. Nawet czasami dieaslem.

55080

jjj
18-08-2021, 13:26
A ja właśnie zmieniam samochód i po raz pierwszy (a trochę już tego było), zostaję przy tej samej marce. I jest to właśnie bmw.
Ale, czas oczekiwania przy konfigurowaniu, to jakaś masakra ...min. 5 m-cy.

jurkarol
18-08-2021, 14:23
Ja!!!!!!!

55059
O to jest samochód, a nie puderniczka.
Ponoć teraz przy zamawianiu bmw zaczyna się konfigurację od grilla a do niego dobiera resztę?

bejcman
18-08-2021, 15:44
A ja właśnie zmieniam samochód i po raz pierwszy (a trochę już tego było), zostaję przy tej samej marce. I jest to właśnie bmw.
Ale, czas oczekiwania przy konfigurowaniu, to jakaś masakra ...min. 5 m-cy.

Kupiłem rok temu, co prawda MINI, ale to to samo podwórko, dostałem duży rabat, trochę akcesoriów jeszcze wynegocjowałem w cenie auta, mogłem przebierać w ofertach ze stocku czy do produkcji (oczekiwanie na produkcję wtedy było ok 2 miesięcy).
Miesiąc temu mój kolega kupił MINI i już nie było tak kolorowo: biedniejsze auto, drożej, mniejszy rabat, praktycznie żadnych akcesoriów w cenie, bierze to co jest lub czeka do maja.
Świat oszalał.

jjj
18-08-2021, 16:32
Ja wynegocjowałem prawie 15% i czekam. Najwcześniej koniec roku, ale w umowie do końca lutego. Mają jakieś problemy z dostawami komponentów. Jakbym, np. nie brał kamer 360° to byłoby szybciej.

patronat
18-08-2021, 20:12
W TV niedawno widziałem tysiące F150 stojących i czekających na chińskie chipy do sterowników. To samo MB, BMW, Audi. Podstawowe wyposażenie szybciej na wydumki trzeba czekać. Dzisiaj pusto na mieście miałem :)
55083

lukasz_kk
19-08-2021, 21:27
A ja właśnie czekam na Mondeo od znajomego, który kupuje nowe X5, i nawet nie wiadomo kiedy będzie :( A poprzednie Mondeo sprzedałem dawno, bo X5 miało być "zaraz", i zaraz to mnie szlag trafi...

jjj
20-08-2021, 09:12
Dlatego obecne auto sprzedam dopiero jak odbiorę nowe.