PDA

Zobacz pełną wersję : Kwbmwfn - Klub Właścicieli BMW Forum Nikoniarze



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20

BugsBunny
03-07-2012, 20:22
czy ten egzemplarz to już oryginalny m-pakiet ?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img690.imageshack.us/img690/3949/img2671bk.jpg)

felgi od M? progi od M?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img846.imageshack.us/img846/8308/img2714v.jpg)

sory że tak sobie wklejam zdjęcia z allegro (nie moje) ale wolę mieć pewność co do M :)

Ale ładniutki, sam bym takim pojeździł, pod warunkiem że nie jest po ciężkich przejściach. Nie widzę go w ogłoszeniach a chętnie zobaczyłbym środek.
Mój był taki, ale 320d - pali 5/100 ale na spokojnej trasie.
Diesle będą już awaryjne i drogie w remoncie - te auta mają co najmniej 8 lat i sporo kilometrów za sobą.
Skrzyń automatycznych bym unikał, bo to produkcja GM o dość marnej opinii.
Ręczne skrzynie potrafią haczyć ale są trwałe. Najlepiej szukać 6-cio biegowej - w poliftowych ale nie we wszystkich.
Napęd 4x4 ( czyli x-drive ) - dla mnie nic innego, z tyłonapędem nie mogłem zimą wyjechać spod domu. W lecie x-drivem jeździ się mniej fajnie, ale coś za coś.
M-pakiet jest super, jego największa zaleta to świetne sportowe siedzenia i arcywygodna gruba kierownica, ale przedni zderzak siedzi bardzo nisko, krawężniki a nawet koleiny to problem.
Te felgi ze zdjęcia maja różne rozmiary tył/przód ( przód 225/45/17 tył 245/40/17 ), trzeba też uważać żeby nie kupić identycznych ale od M3 ( nie pasują ), gdyby ktoś szukał oddzielnie.

Całe wyposażenie jest zakodowane w VIN, jeśli go masz to jesteś w stanie sprawdzić w jakiej konfiguracji auto wyjechało z fabryki ( czy np. miało szyberdach czy nabyło go po dachowaniu i wspawaniu nowej góry :-) ).

Jak coś to pytaj, troche tym pojeździłem i trochę w nim porobiłem :lol:

seler
04-07-2012, 09:09
A ja dowiedziałem się że hałas od panoramy to wada którą naprawiają zgodnie z biuletynem serwisowym "SI B54 04 09 - Wind Noise or Water Leak from the Sunroof" generalnie jest problem z uszczelką którą trzeba wymienić na uszczelkę nowego typu i nie powinno być hałasu nawet przy odsuniętej rolecie wewnętrznej. Jadę w czwartek do inchcape zobaczymy co panowie powiedzą... Jak znam życie to padnie stwierdzenie że nie jest wcale aż tak głośno i tak powinno być... Co ciekawe, w biuletynie piszą że po wymianie uszczelki trzeba przekodować auto :)

zuto
04-07-2012, 16:42
...
Diesle będą już awaryjne i drogie w remoncie - te auta mają co najmniej 8 lat i sporo kilometrów za sobą.
Skrzyń automatycznych bym unikał, bo to produkcja GM o dość marnej opinii.
Ręczne skrzynie potrafią haczyć ale są trwałe. Najlepiej szukać 6-cio biegowej - w poliftowych ale nie we wszystkich.
...


Tak z ciekawości... wszystkie?
Kiedyś byłem zainteresowany zakupem E39 i tam z tego co się dowiadywałem to AT od GM były w dieslach. W benzynach nie było skrzyń GM tylko jakieś inne (japończyk? BMW?). Jak to jest w E46, wszystkie AT są od GM?

Rafał_Sz
04-07-2012, 16:50
W E39 niektóre modele miały dziadostwo z GM. Potem zmądrzeli i zaczęli stosować rewelacyjne skrzynki ZF.

BugsBunny
04-07-2012, 20:15
Tak z ciekawości... wszystkie?
Kiedyś byłem zainteresowany zakupem E39 i tam z tego co się dowiadywałem to AT od GM były w dieslach. W benzynach nie było skrzyń GM tylko jakieś inne (japończyk? BMW?). Jak to jest w E46, wszystkie AT są od GM?

Piszę o E46 - mówi się że prędzej czy później każda się sypnie. W E90 jest już ZF.
Manualna mi nieprzyjemnie haczyła, ale da się z tym żyć.

seler
06-07-2012, 11:32
Panowie, jaką taśmę samoprzylepną można przykleić do lakieru żeby nie odpadła ale też przy odklejaniu żeby nie zdjęła lakieru no i żeby się nie wżarła przy tych temperaturach w czarny lakier?

shaolin
06-07-2012, 11:39
Jezeli chcesz dwustronna to 3m Automotive Acrylic Plus Tape powinna dac rade, zalezy co Ty chcesz przyklejac - jak sama tasme to na pewno da rade :D

seler
06-07-2012, 11:56
Jezeli chcesz dwustronna to 3m Automotive Acrylic Plus Tape powinna dac rade, zalezy co Ty chcesz przyklejac - jak sama tasme to na pewno da rade :D

Potrzebuję jednostronną, muszę obkleić krawędź szyberdachu żeby potestować głośność...

jarek76
06-07-2012, 11:58
Zrób to taśma malarską żółtą. Na pewno nie odejdzie z lakierem

shaolin
06-07-2012, 12:02
To bralbym jakakolwiek maskujaca od 3M (tylko, ze ona nie jest czarna :D) -> http://showcarshine.pl/tasmy-maskujace/214-3m-tasma-maskujaca-2328-25-mm.html

Malarska tez da rade :D

seler
06-07-2012, 12:32
To bralbym jakakolwiek maskujaca od 3M (tylko, ze ona nie jest czarna :D

Malarska tez da rade :D

dzięki, kolor nie ma znaczenia, to tylko na jednorazową przejażdżkę, jedyne czego się bałem to żeby z lakierem nie odeszła...

Rafał_Sz
09-07-2012, 15:29
Orientuje się ktoś, jaką średnicę wewnętrzną mają otwory w reflektorze E39 (ksenon) przed liftem (tam gdzie wchodzą szkła rozpraszające)? Potrzebuję wyfrezować uchwyty do ringów, a nie chce mi się rozbierać lampy. :)

ALF
09-07-2012, 17:01
Weź młotka, będzie szybciej ;) Na którymś forum BMW był wątek o ringach i montażu.

Rafał_Sz
09-07-2012, 20:06
Widziałem, żal patrzeć jak się ludzie męczą :). Dlatego, wzorując się na rozwiązaniach BMW w kwestii ringów, nie chcę wyważać otwartych drzwi i zrobię sobie pierścienie montażowe z bezbarwnego pleksi. Jak się patent uda, to zrobię tych pierścieni z 30000 kompletów, pchnę na Allegro i kupię sobie za to M5. ;):)

Rafał_Sz
11-07-2012, 16:14
Na mojej ulicy od kilku dni stoi zielone 850i. Musze obczaić kto i po co. :)

M_B
11-07-2012, 17:35
Na mojej ulicy od kilku dni stoi zielone 850i. Musze obczaić kto i po co. :)

Nie masz zbliżających się urodzin albo rocznicy ślubu? Może to sprawka żony :mrgreen:

Rafał_Sz
11-07-2012, 17:37
Nie masz zbliżających się urodzin albo rocznicy ślubu? Może to sprawka żony :mrgreen:Wie (chyba? ;)) ile wydaję na wachę do 540. Nie zrobiłaby mi tego.:)

Czornyj
11-07-2012, 19:11
Wie (chyba? ;)) ile wydaję na wachę do 540. Nie zrobiłaby mi tego.:)

Żona zobaczyła że bardziej opływowy, z chowanymi światełkami, mniejszy - pomyślała że pewnie przez to mniej pali :twisted: Będziesz miał teraz 4 gary więcej do nakarmienia :mrgreen:

Rafał_Sz
11-07-2012, 20:04
Wykręcę świece z co drugiego gara i będzie git. ;) Tak na marginesie, nawet nie chcę wiedzieć ile takie 850 żre przy mocniejszym butowaniu. :) Jednak swoją drogą piękny klasyk, takich aut już robić nie będą...

ALF
11-07-2012, 22:17
I będziesz miał moją 520 ;)

shaolin
12-07-2012, 02:33
Wykręcę świece z co drugiego gara i będzie git. ;) Tak na marginesie, nawet nie chcę wiedzieć ile takie 850 żre przy mocniejszym butowaniu. :) Jednak swoją drogą piękny klasyk, takich aut już robić nie będą...

Jest w nazwie ile pali - 850l/100km :mrgreen:

R
12-07-2012, 09:22
Jest w nazwie ile pali - 850l/100km :mrgreen:

:mrgreen:

Rafał_Sz
12-07-2012, 14:13
Jest w nazwie ile pali - 850l/100km :mrgreen:850 nie określa dokładnie spalania, bo dali jeszcze "i". "i" jak "i" jeszcze trochę". :)



Albo "i" co z tego? :)

Psychotrop
12-07-2012, 23:15
ktoś chętny na gangsterkę ? ;)

http://moto.allegro.pl/bmw-x3-nie-tylko-dla-gangstera-i2482897491.html

sibelio
12-07-2012, 23:47
850 nie określa dokładnie spalania, bo dali jeszcze "i". "i" jak "i" jeszcze trochę". :)



Albo "i" co z tego? :)

jest jeszcze "CSi" :D

shaolin
13-07-2012, 03:41
http://www.mototok.pl/BMW-114d-bez-sportowych-aspiracji-a2059

Zaczynam sie bac... :D

R
13-07-2012, 09:48
http://www.mototok.pl/BMW-114d-bez-sportowych-aspiracji-a2059

Zaczynam sie bac... :D


poczekaj poczekaj... do driftowania sie nada...

seler
13-07-2012, 12:08
A ja przygotowuję się do stage II modyfikacji, zakupiony intercooler z pakietu performance i celem jest zmiana z obecnych 210KM (po chipie) na 230KM ale nic na siłę, ile wyjdzie tyle będzie byle bezpieczne dla motoru.
Alpina ten silnik wypuszcza w wersji 205KM więc zapas zapewne jest a widziałem mody na biturbo (n47s) na 266KM :)

Rafał_Sz
13-07-2012, 13:14
poczekaj poczekaj... do driftowania sie nada...Z przednim napędem? :)

shaolin
13-07-2012, 13:16
Wrzucasz wsteczny i ogien!

seler daj potem obrazek z hamowni jak cos :)

R
13-07-2012, 13:17
Z przednim napędem? :)


a co? nie mozna se tylem podriftowac? :mrgreen:

Boryszuk
14-07-2012, 18:07
Lubię robić zakupy bez wychodzenia z domu i szukam wycieraczek. Ale nie jestem pewien...
Czy E90 po 09/2006 ma inne mocowanie niż wcześniejsze? W opisie jednej z aukcji znalazłem informację, że zmieniło się po lifcie w 2009r. Dżizas, musiały niemiaszki skomplikować (chociaż akurat mocowanie/osłonka w mojej E90 jest badziewna i zbiera wodę)
http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-3-SERIES-E90-E91-SALOON-TOURING-VALEO-SILENCIO-FRONT-WIPER-BLADE-SET-VM321-/251098301969?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3a76a00611#ht_500wt_922

Dorian
14-07-2012, 21:47
Zamów w serwisie :mrgreen: Ostatnio jak byłem jakiś facet pytał o wycieraczki do E90 - 310zł :mrgreen:

Boryszuk
14-07-2012, 21:48
Na eBayu sa niby oryginaly (BOSH) po 35 funtow ;)

Rafał_Sz
14-07-2012, 21:51
Na eBayu sa niby oryginaly (BOSH) po 35 funtow ;)
A wiesz, że te Valeo są polskie? :)

Boryszuk
14-07-2012, 21:52
A wiesz, że te Valeo są polskie? :)

Podobno sa dobre, to mnie interesuje :)

Rafał_Sz
14-07-2012, 21:56
Polskie, to dobre. :) Patrzyłeś na RealOEM?

seler
14-07-2012, 23:03
Zamów w serwisie :mrgreen: Ostatnio jak byłem jakiś facet pytał o wycieraczki do E90 - 310zł :mrgreen:

poważnie? Jak kupowałem do swojej z rok temu to za przód zapłaciłem jakieś 160zł czyli standard...

Rafał_Sz
14-07-2012, 23:07
Bo w ASO komplet kosztuje około 50$, cena zależy potem od tego jak złotówka stoi.

R
15-07-2012, 10:11
Podobno sa dobre, to mnie interesuje :)

Kupowalem niedawno te xtrm. Nie sa rewelacyjne ale daja rade.

Rafał_Sz
17-07-2012, 13:44
Dzisiaj przeszedłem w 540 z 0W-30 na inny olej, mianowicie na EDGE Sport 10W-60. Zobaczymy jak się to sprawuje w praktyce. :)

siona
17-07-2012, 13:58
a dlaczego wy jakieś marketowe dziwactwa lejecie? nie można poczciwego motula używać ?

grissley
17-07-2012, 14:07
a dlaczego wy jakieś marketowe dziwactwa lejecie? nie można poczciwego motula używać ?
Słono sobie za tę poczciwość Motul liczy.
Ostatnio wlałem na próbę, ale bisu nie będzie ;)

siona
17-07-2012, 14:24
co ty opowiadasz ?
bańka 5l koło 130-140 pln za full syntetyk z normą BMW na longlife ... taki castrol edge tańszy nie jest

grissley
17-07-2012, 14:41
Motul X-Cess 5W40: 240zł za 5L. Przy maksymalnych zniżkach.

sokolnik
17-07-2012, 14:43
powiedzcie mi koledzy drodzy z jakim silnikiem szukać e46 z pakietem optyczny M. Zwykła mi się nie podoba. Najwięcej jest dieseli :) a ja mam niechęć do dieseli bo zimna palić nie chcą i do tego kopa brak :) w sensie wolno się zbiera. Nie chce też diesela 300KM tylko max 150 :) może benzynka będzie lepszą? Proszę o poradę

shaolin
17-07-2012, 15:04
Najlepsza wersja silnikowa dla Mpakietu E46 to S54B32 :D I chyba jezdziles Dizlami, ktore maja >30 lat skoro twierdzisz, ze nie pala zima/zimne i nie maja kopa ;)

E46 320D da rade, jak chcesz benzyne to 320i.

siona
17-07-2012, 15:17
Motul X-Cess 5W40: 240zł za 5L. Przy maksymalnych zniżkach.

http://eoleje.net/pl/motul-8100-x-cess-5w40-5l.html#op1

bardzo proszę :)

seler
17-07-2012, 15:18
Do mnie właśnie przyszedł intercooler z performance'a... wielkie bydle, chyba ten sam jest w 335d z tego co się zorientowałem, może w tym tygodniu uda się zamontować, ale raczej w przyszłym.

Boryszuk
17-07-2012, 15:38
i do tego kopa brak

:mrgreen:

grissley
17-07-2012, 18:06
http://eoleje.net/pl/motul-8100-x-cess-5w40-5l.html#op1
bardzo proszę :)
Ten jest LL98, a ja wlałem LL01 ;)
Ale z ceną trochę oszukałem - dałem 480zł za 10L oleju + filtr + chyba 3 dychy za wymianę.
Czyli za bańkę %l nie 240, a jakieś 200 pewnie. Co nie zmienia faktu, że to i tak sporo drożej, niż płaciłem za Mobila ;)

siona
17-07-2012, 18:40
http://eoleje.net/pl/motul-8100-x-clean-c3-5w40-5l.html
:)
co prawda 5-30 ale wcale nie uważam, że 5-40 jest niezbędnością

grissley
18-07-2012, 08:48
Ten z kolei jest LL04 - a takiego nie chciałem ;)

siona
18-07-2012, 09:04
nie zmienia to faktu, że nie sądzę aby siakiś market castrol był lepszy od któregokolwiek z tych motuli :)

Rafał_Sz
18-07-2012, 10:57
Ja EDGE SPORT 10W/60 jeszcze nie widziałem w marketach, ale nawet jeśli to marketowa zupa, to trudno. Lepsza świeża zupa niż stara zupa. :) A Motula leję do motocykli. :)

siona
18-07-2012, 11:14
a bo akurat edge 10/60 to nie żaden edge :) - ten olej był od dawna, dawna. nazywał się po prostu castrol 10w60 i był świetny do wysokoobrotowych silników -lałem taki do moich obu twinsparków. był nieco tańszym i łatwiej dostępnym zamiennikiem motula v300 :D. kilka lat temu dostępność motula czy valvoline była mocno średnia.

seler
24-07-2012, 15:23
Dla zainteresowanych. Wymiana uszczelki w dachu panoramicznym na tę nowego typu, znacząco poprawia wyciszenie. Nie zdążyłem jeszcze wystarczająco potestować ale do 120 jest cisza.

Rafał_Sz
25-07-2012, 09:17
Tak się zastanawiam i zastanawiam. Kasa nie mała, ale efekt? Efekt piorunujący. Hm, ktoś się z tym spotkał "na żywca"?

http://www.beastpower.com/p/bmw/vf-engineering-supercharger/VF-BE39-540-SC-S1

grzegorzant
25-07-2012, 09:35
Najlepsza wersja silnikowa dla Mpakietu E46 to S54B32 :D I chyba jezdziles Dizlami, ktore maja >30 lat skoro twierdzisz, ze nie pala zima/zimne i nie maja kopa ;)

E46 320D da rade, jak chcesz benzyne to 320i.

Dodam nieśmiało, iz ostatnio zapodałem tabletkę do swojego m47n gdzieś w okolicę 400Nm i 180KM za całkiem nieduże pieniądze.
Samochód jak nowo narodzony :)
a co do diesla - to tylko w nim jest sens robić chip i to jest jego zaleta.
Poszedł mi ostatnio wg gps 227 kmh, więc nie jest źle.
850 km na baku to chyba jak na bm też nieźle :)

shaolin
25-07-2012, 09:38
Tak się zastanawiam i zastanawiam. Kasa nie mała, ale efekt? Efekt piorunujący. Hm, ktoś się z tym spotkał "na żywca"?

http://www.beastpower.com/p/bmw/vf-engineering-supercharger/VF-BE39-540-SC-S1

Chcesz sie superczardzowac? Nie ma problemu, pytanie czy masz tyle $$ :D

Rafał_Sz
25-07-2012, 09:43
$$ nie mam, ale by się znalazło ;). Pytanie brzmi: kto mi to w PL założy (ze zdjęć wynika, że to nie takie hop-siup) i zaprogramuje. I co z trwałością samego silnika? Bo 410 koników w rodzinnym kombi to nie w kij pierdział. :) Zresztą i tak wyjdzie taniej niż przesiadka na emfajf :).

wunat
25-07-2012, 09:55
Pamietaj o sporo wiekszym apetycie na wache po takim zabiegu

Wysyłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk 2

Boryszuk
25-07-2012, 09:56
Zresztą i tak wyjdzie taniej niż przesiadka na emfajf :).

Żebyś się przyjacielu nie zdziwił ;) uturbienie auta to też nie takie hocki klocki ;)

Rafał_Sz
25-07-2012, 10:16
Pamietaj o sporo wiekszym apetycie na wache po takim zabiegu

Wysyłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk 220 litrów w tę czy we w tę... ;)


Żebyś się przyjacielu nie zdziwił ;) uturbienie auta to też nie takie hocki klocki ;)Zdaję sobie sprawę, wspomniałem o tym. Smarowanie kompresora, chłodzenie powietrza i oleju, zupełnie inne parametry wtrysku, wyższa produkcja ciepła przez sam silnik, program skrzyni (tu mam największe obawy, bo przy doładowaniu nie ma mowy o natychmiastowym odcięciu mocy, a to przy automatach ma wielkie znaczenie). Zastanawia mnie też, jak rozwiązali temat przepływu przez katalizatory - przecież przy doładowaniu znacznie wzrasta ilość przepływających spalin. Hm.

Tak sobie myślę i myślę. :) Mało o tym opinii w necie. Tylko kto normalny uturbia V8 :) ?

grissley
25-07-2012, 10:27
Do mojego też jest:
http://www.beastpower.com/p/bmw/ess-supercharger/ES-BE39-SCH-530
:)
Ale relacja ceny do teoretyczno-tabelkowej wartości auta i przewidywany konflikt z gazem raczej nie zachęcają ;)

Boryszuk
25-07-2012, 10:32
Tak sobie myślę i myślę. :) Mało o tym opinii w necie. Tylko kto normalny uturbia V8 :) ?

Ja ostrzezenie napisalem z perspektywy mojego znajomego, ktory kilka (6-7) lat temu uturbial Seicento (wiem, to zupelnie inna bajka i 'gotowego' zestawu ani specjalnie przetartej sciezki tez nie bylo). Mimo sporej wiedzy i dokladnego planowania budzet przekroczyl o... 200%.

shaolin
25-07-2012, 10:58
Rafal biorac pod uwage, ze to nie jest plug&play to ja bym sobie nie zawracal glowy na Twoim miejscu bo zaraz sie okaze, ze naprawde taniej bylo wziac M5 ;) nie zebym Ci zle zyczyl i chcial zebys jezdzil wolnym autem :mrgreen: ale zaoszczedzona kase lepiej wydaj na bilet do mnie :D

Rafał_Sz
25-07-2012, 11:08
Mam się czuć zaproszony? ;)

Co do przeróbki, sam mam wątpliwości. Na papierze wszystko wygląda cacy, boję się jednak twardej rzeczywistości. :)

R
25-07-2012, 11:10
zaoszczedzona kase lepiej wydaj na bilet do mnie :D

ja tez moge? wezme kiszone i wodke ;)

shaolin
25-07-2012, 11:12
Zapraszam Was obu, ale R, nie wiem czy Rafal kupi Ci bilet :mrgreen:

I Rafal jak chcesz to moge Twoje watpliwosci rozwiac wieczorem na GG :D

Rafał_Sz
25-07-2012, 11:14
Jeśli to nie będzie problem, to poproszę króciutkie info na mail, GG mam na stacjonarnym w domu, a do domu dzisiaj wrócę jak u Ciebie będzie rano. :)

R
25-07-2012, 11:15
Zapraszam Was obu, ale R, nie wiem czy Rafal kupi Ci bilet :mrgreen:




ja po taniosci... transsyberyskim polece... ;)

shaolin
25-07-2012, 11:17
Jeśli to nie będzie problem, to poproszę króciutkie info na mail, GG mam na stacjonarnym w domu, a do domu dzisiaj wrócę jak u Ciebie będzie rano. :)

Ok, napisze Ci jak wroce do domu :D

Rafał_Sz
29-07-2012, 00:37
Biorąc wszystkie za i przeciw, a zwłaszcza przeciw ;), odpuszczam temat kompresora.

seler
31-07-2012, 15:14
Barbara dostała nowe płuca z pakietu performance, jeszcze bez przeprogramowania, wrażenie mam jakby się lżej wkręcała na wysokie obroty, ale to tylko wrażenie, spróbuję ją shamować przed i po programie żeby mieć dokładną analizę fabryka/chip1/chip1+cooler/cooler+chip2 po cichutku celuję w 220KM ale zobaczymy co wyjdzie.

Rafał_Sz
31-07-2012, 17:43
A ja się wziąłem za dłubanie przy lampach. Znaczy robię przymiarkę do ringów. :)

seler
31-07-2012, 20:57
chłopaki z klubu pojechali na nurburgring: http://www.youtube.com/watch?v=wSDuL4SkzGQ&feature=youtu.be

Rafał_Sz
31-07-2012, 22:31
Najs! :)

sibelio
03-08-2012, 09:58
Jakbym tylko miał zbędne 47 tys $...
http://moto.onet.pl/1664695,1,bmw-850i-coupe-z-1991-roku-na-aukcji,artykul.html?node=2

I link do oryginalnej strony
http://www.thegallerydenver.com/index.cfm/0/0/3/1545


Taka perełka piękna...

Rafał_Sz
03-08-2012, 10:04
Widziałem to (artykuł) dzisiaj rano, cacuszko.

rg2000
03-08-2012, 10:46
Mi by wystarczyła 635csi, a te 850 to cholernie drogie w utrzymaniu i ceny części zabijają :-(

seler
03-08-2012, 11:11
Mi by wystarczyła 635csi,

Stoi taka w ExtremeCarAudio wwe Wro...

rg2000
03-08-2012, 11:50
Stoi taka w ExtremeCarAudio wwe Wro...

Nie kuś :-D

shaolin
03-08-2012, 11:52
Mi by wystarczyła 635csi, a te 850 to cholernie drogie w utrzymaniu i ceny części zabijają :-(

Prawdziwy fan nie traci kasy na zmiany czesci, bo auto stoi w salonie i sie nim nie jezdzi ;) tylko spedza mile czas siedzac w furce i ogladajac TV :mrgreen:

Rafał_Sz
03-08-2012, 12:01
Niektórzy mają TV w samochodzie. :p

shaolin
03-08-2012, 12:02
A Ty myslales, ze o jakim TV ja napisalem? :twisted:

Rafał_Sz
03-08-2012, 12:07
Napisałeś, że auto stoi w salonie. Niektórzy mają salon w aucie. :p

Robert_P
03-08-2012, 12:26
Jestem narazie platonicznym miłośnikiem BMW i tak sobie będę po cichu śledził co ciekawego piszecie o tych pięknych autach , mogę ? :)

ps.
W przyszłym roku zmieniam auto i ...

Rafał_Sz
03-08-2012, 12:28
Bardzo proszę. :)

Na marginesie, komu się podoba wprowadzenie serii 4?

shaolin
03-08-2012, 12:42
Ja nie mam zdania, niech sobie wprowadzaja wszystkie numerki, wazne zeby nie popsuli tych najwazniejszych czyli 3/5/7 (bo 1 juz zepsuli :D). Ale ostatnio coraz czesciej spotykam nowe 1nki w miescie i na zywo to auto duzo lepiej wyglada niz na fotach...

grissley
03-08-2012, 15:01
Póki napęd jest z tyłu, to wszystkie numerki ścierpiam...
Bo w 1er jest z tylny, prawda...? :|

shaolin
03-08-2012, 15:05
Jeszcze jest ;) ale wszystko wskazuje na to, ze niedlugo trzeba bedzie jezdzic na wstecznym zebys mial RWD ;)

R
03-08-2012, 15:15
Jeszcze jest ;) ale wszystko wskazuje na to, ze niedlugo trzeba bedzie jezdzic na wstecznym zebys mial RWD ;)


to tak jak cropowac zdjecia, zeby sie dalo d800 uzywac :mrgreen:

Rafał_Sz
03-08-2012, 15:50
Założyłem ringi, mi się podoba. :) Zrobiłbym zdjęcie, ale obecnie "deszcze niespokojne targają sad", więc efekty do oceny nieco później. :)

grissley
03-08-2012, 17:17
Założyłem ringi, mi się podoba. :) Zrobiłbym zdjęcie, ale obecnie "deszcze niespokojne targają sad", więc efekty do oceny nieco później. :)

A co tu oceniać. Jeśli zmieniłeś też nerkę i zderzak, to masz po prostu polifta.
A jak nie, to samochód wielorasowy ;)

Rafał_Sz
03-08-2012, 17:26
No to mam kundla, bo wstawiłem ringi zimnokatodowe do ksenonów przed liftem. :)

grissley
03-08-2012, 18:27
No to mam kundla, bo wstawiłem ringi zimnokatodowe do ksenonów przed liftem. :)

buuu... ;)

Boryszuk
03-08-2012, 19:08
A ja jakąś lewą ropę chyba zalałem... Auto nie ma mocy chociaż pracuje płynnie. Szkoda, że wlałem do pełna...

Aha, lałem tam gdzie zawsze- na Shellu u mnie we wsi.

Rafał_Sz
03-08-2012, 19:10
I chcesz ją wyjeździć?

Boryszuk
03-08-2012, 19:11
Wyboru dużego nie mam, wlasnie jestem w trasie :/

Rafał_Sz
03-08-2012, 19:20
Niedobrze. W każdym bądź razie powodzenia, żeby się nic nie wysypało.

siona
03-08-2012, 19:45
nie przesadzajmy - jaja z paliwem w uk są raczej niemożliwe.

Boryszuk
03-08-2012, 21:23
No wlasnie. To chyba nie paliwo tylko uklad doladowania. Nie slychac swistu turbiny ale silnik pracuje rowno i nie kopci. Zadna kontrolka tez sie nie zapalila, diagnostyka z poziomu deski rozdzielczej nie wykazuje zadnego bledu.
Po konsultacji telefonicznej z dwoma zaufanymi mechanikami dojechalem do Londynu. W niedziele wroce a w poniedzialek rano na warsztat do znajomego. Mam nadzieje, ze to jakies glupie podcisnienie sie wypielo.

Boryszuk
03-08-2012, 21:57
Ha! Musi jakas *******a bo auto postalo pol godziny i juz jezdzi normalnie :D chyba z jakiegos powodu wlaczyl sie tryb awaryjny, chociaz zastanawia mnie czemu mnie o tym nie poinformowano. Albo moze wastegate sie zawiesza?
Pojade w poniedzialek do mechaniora i bedziem dumac.

shaolin
04-08-2012, 05:48
Auto sie stesknilo za Toba bo za dlugo byles w 3miescie i jak przyjechales to strzelilo mikrofoszka :mrgreen:

ALF
07-08-2012, 22:48
Jutro jadę wymienić tłumik w żonkowej E34... po 22 latach i pół bańki kilometrów :)

shaolin
08-08-2012, 06:22
http://www.worldcarfans.com/112080747008/bmw-m-squeezes-v12-engine-in-a-z3-prototype

Rafał_Sz
08-08-2012, 06:41
Jutro jadę wymienić tłumik w żonkowej E34... po 22 latach i pół bańki kilometrów :)I następne 22 lata przed autkiem. ;)


http://www.worldcarfans.com/112080747008/bmw-m-squeezes-v12-engine-in-a-z3-prototype
E tam. Niech tego nowego tri-turbo diesla wstawią. ;)

ALF
08-08-2012, 15:23
Tumiki na miejscu, ale cicho się w autku zrobiło ;)
Ale mniałem ubaw... przyjechał gościu z za Odry jakimś terenowym wynalazkiem na podzespołach merolka. Zapłacił 1250zł w 2 letnim aucie :D

Robert_P
08-08-2012, 15:28
Tumiki na miejscu, ale cicho się w autku zrobiło ;)
Ale mniałem ubaw... przyjechał gościu z za Odry jakimś terenowym wynalazkiem na podzespołach merolka. Zapłacił 1250zł w 2 letnim aucie :D

Kurcze pierwszą część Twojej wypowiedzi Alfie zrozumiałem ale końcówki nie kumam kto i za co zapłacił :)
Zmęczony jakiś jestem czy Ty szyfrem mówisz :mrgreen:

ALF
08-08-2012, 15:39
Za wymianę tumików - dokładnie to samo co u mnie, tyle, że 20 lat młodsze i dwa razy droższe (te tumiki) :)

Robert_P
08-08-2012, 15:40
Aaaa teraz kumam :)

Strus
14-08-2012, 11:38
http://otomoto.pl/bmw-m3-v8-C23455282.html

Czornyj
14-08-2012, 11:42
http://otomoto.pl/bmw-m3-v8-C23455282.html

Auuu - oczy bolą patrzeć... To powinno być karalne.

Rafał_Sz
14-08-2012, 11:54
Auuu - oczy bolą patrzeć... To powinno być karalne.I do tego bardzo zadbany, używany jedynie do weekendowych przejażdżek... :mrgreen::twisted:

w4HQuQ2pyUo

grissley
14-08-2012, 11:58
Tak zmasakrować fajne auto... :(

R
14-08-2012, 12:22
Auuu - oczy bolą patrzeć... To powinno być karalne.


cela z sodomitami.

Czornyj
14-08-2012, 12:42
cela z sodomitami.
...i niech po wyjściu wygląda jak ta maska. Najlepiej z tyłu :twisted:

R
14-08-2012, 12:51
...i niech po wyjściu wygląda jak ta maska. Najlepiej z tyłu :twisted:


:mrgreen:

grissley
14-08-2012, 13:06
Dobrze, że chociaż czegoś takiego nie zrobił...:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.spoko.co/sites/spokoco/files/styles/entry_full/public/pozitivnye_kartinki_foto_81.jpg)

:|

Rafał_Sz
14-08-2012, 13:49
Ja bym to tego arbuza nie wsiadł, ale tu chociaż jest jakiś pomysł.

A co powiecie na tego debila i jego "dzieło"? (http://www.audizine.com/forum/showthread.php/222290-BMW-Wolfsburg-GLI-S6-R-FAIL) :D

Dyziek
14-08-2012, 13:52
Czubów nie brakuje:)

stig
14-08-2012, 14:01
Dobrze, że chociaż czegoś takiego nie zrobił...:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.spoko.co/sites/spokoco/files/styles/entry_full/public/pozitivnye_kartinki_foto_81.jpg)

:|Nieee… No… to nie może być prawda!
Kryste!

Dyziek
14-08-2012, 14:05
Arbuzowa fura to wymiatacz:)

ALF
14-08-2012, 14:53
A ja wróciłem od mechanika i mam do rozgryzienia problem tarcz i klocków do 540. W planie mam EBC Red Stuff na przód i ATE na tył. A do tego coś mi szumi łożysko w lewym przednim kole.

Rafał_Sz
14-08-2012, 15:10
A ja wróciłem od mechanika i mam do rozgryzienia problem tarcz i klocków do 540. W planie mam EBC Red Stuff na przód i ATE na tył. A do tego coś mi szumi łożysko w lewym przednim kole.
Ja mam na przedniej osi komplet ATE z Alle za 700 zł i gra muzyka. :)

Gorzej u Ciebie będzie z łożyskiem, bo jeżeli dobrze kojarzę, to występuje ono jako komplet z piastą za ~1000 zł :( Jest to część nr 31221093427. Na szczęście są zamienniki za 200 - 250 zł. :)

R
14-08-2012, 15:21
Ja mam na przedniej osi komplet ATE z Alle za 700 zł i gra muzyka. :)

Gorzej u Ciebie będzie z łożyskiem, bo jeżeli dobrze kojarzę, to występuje ono jako komplet z piastą za ~1000 zł :( Jest to część nr 31221093427. Na szczęście są zamienniki za 200 - 250 zł. :)


w bmw przod to chyba zawsze z piasta... i takie za 200zl to wiesz...

Rafał_Sz
14-08-2012, 15:53
w bmw przod to chyba zawsze z piasta... i takie za 200zl to wiesz...Ja nie uznaję zamienników (poza pewnymi wyjątkami). Ale wiesz... ;)

R
14-08-2012, 15:54
zamiennik = miesiac jezdzenia. placi sie kilka razy za cos co mozna kupic raz a porzadnie... no nie? ;)

ALF
14-08-2012, 16:00
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, nie uznają kompromisów.

ALF
14-08-2012, 16:12
Jest to część nr 31221093427. Na szczęście są zamienniki za 200 - 250 zł. :)

A wiesz jakiej firmy oryginalnie BMW wsadza do auta?

Mogę mieć to KLIK (http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/Touring/Europe/540i-M62/RHD/M/1997/november/browse/front_axle/front_spring_strut_carrier_wheel_bearing/)

wunat
14-08-2012, 16:14
zamiast ebc red wzialbym ferodo ds`y

ALF
14-08-2012, 16:16
zamiast ebc red wzialbym ferodo ds`y

Dlaczemu?

wunat
14-08-2012, 16:23
z naszych testow w autach torowych (fakt, nie bmw tylko hondach) wynika ze ebc lubia sie rozwarstwiac i troche gorzej znosza temperature niz ferodo ds, tor poznan tak zweryfikowal ;)

siona
14-08-2012, 16:39
ale DS lubią ciepełko więc do cywilnej jazdy są takiese :D

ALF
14-08-2012, 17:01
Ale to nie na tor, tylko do kombi ;) DSy są raczej odpowiednikiem Yelow Souff, a nie Red.

wunat
14-08-2012, 17:06
sa ds, ds 2500, 3000 :)

siona
14-08-2012, 17:28
a racja - tam się to teraz jakoś inaczej podzieliło, te pierwsze, które są w typoszeregu były bardzo OK, natomiast te następne to już średnio do użytku na drodze.

ALF
14-08-2012, 18:43
Na przód chciałbym coś z tego zestawu:
ZIMMERMANN SPORT CoatZ
BLACK DIAMOND GROOVED 6 + BLACK DIAMOND FAST ROAD
EBC TURBO GROOVE + EBC RED STUFF
ATE POWER DISC + ATE Ceramic
Na tył:
ATE + ATE Ceramic
Najtańsze z tego ATE, najdroższe EBC. Niewiele wiem o czarnych diamentach, ale w Anglii zdobywały wiele nagród.

Rafał_Sz
15-08-2012, 09:19
Jacku, moim zdaniem 540 ma na tyle mocny układ hamulcowy, że nie trzeba cudować z tarczami/klockami. Wystarczą dobre, markowe, dedykowane części. ;)

ALF
15-08-2012, 13:20
Zgoda, ale zawsze lepiej mieć trochę więcej pod pedałem :) Bardzo jestem ciekawy tych diamentów, bo opinie mają co najmniej dobre.

Rafał_Sz
15-08-2012, 13:26
Tylko widzisz, jak "zwykłe" tarcze i klocki są zrobione tak, aby możliwie najlepiej pracowały w każdych warunkach, tak te "wyczynowe" są ukierunkowane na pewien zakres temperatur. Pytanie, czy wolisz złoty środek czyli kompromis, czy bez kompromisów, ale w pewnych warunkach? Chociaż z drugiej strony, nie wiem czy w teście wyszła by różnica na korzyć któryś z nich. :)

ALF
15-08-2012, 13:38
Akurat te, które podałem nie mają problemu rozgrzewania (ten występuje już przy yellow). A w opiniach na temat Black Diamond wszyscy (z drobnymi wyjątkami) podkreślali znaczącą poprawę. Co ważne były to opinie od użytkowników aut dużych i ciężkich.

Rafał_Sz
15-08-2012, 13:56
W takim razie, to może i ja się przy następnej wymianie skuszę? Akurat będą po testach u Ciebie. ;):)

ALF
15-08-2012, 14:54
W piątek jadę do Wirowskiego na przegląd, co mam do wymiany. Tarcze i klocki na bank. Łożysko prawdopodobnie, a jeszcze cóś w zwiasie pewnie się znajdzie.

ALF
16-08-2012, 21:03
Zamówiłem:
Na przód - Tarcze Hamulcowe Black Diamond Grooved 12 + Klocki Hamulcowe Black Diamond Fast Road
Na tył - Tarcze wentylowane ATE + Klocki Hamulcowe EBC Green Stuff.
Trochę kosztuje, ale warto. :)

shaolin
17-08-2012, 05:37
Czy warto to sie okaze jak to zalozysz i sie dotra ;)

Rafał_Sz
17-08-2012, 07:10
Wczoraj wyrzucili mnie z przeglądu rejestracyjnego, bo za słaby mam ręczny hamulec :). Mówię do gościa, sam pan widzi, że cała reszta jest cacy. Gościu - no tak, ale ręczny musi być. Więc pytam się gościa, żeby mi wytłumaczył, po co w trzystukonnym tylnonapędowym aucie ręczny? Gość nie zrozumiał... :)

No i muszę podciągnąć ręczny. :) Ale są też dobre nowiny, po 100 tys. na naszych drogach nie mam najmniejszego luzu w zawieszeniu i nawet kropelki wycieku z czegokolwiek. :)

ALF
17-08-2012, 17:36
Rafał, czemu nie jeździsz do Ewalu? Ja też mam ręczny do podkręcenia u Agnieszki, ale przegląd zaliczony :)

Rafał_Sz
18-08-2012, 06:42
Zawsze jeżdżę do najgorszych mend, bo wtedy mam pewność dobrze sprawdzonego auta. :)

ALF
18-08-2012, 13:32
Ja też wolę jak auto jest sprawdzane, ale nie robię sobie dodatkowych problemów. I w Ewalu tak podchodzą do klienta, który widać, że jest świadomy. Jak proszę żeby mi przetrzepali, to trzepią wszystko o co proszę.
Wczoraj przetrzepali mi wszystko u Wirowskiego. Wyszło, że prawe łożysko do wymiany. Tarcze i klocki też (choć przednie tarcze mogłyby zostać, ale ja wolę wymienić). To już kupiłem. Trochę małych luzów jest też w na wahaczach i drążkach, ale są na tyle małe, że na wymianę poczekam do wiosny. Przy okazji wyszło, że stuki były od niedokręconej nakrętki w przednim wahaczu :) Jak tarcze i klocki dotrą z Anglii, to robię wymianę wszystkiego na raz.

Rafał_Sz
18-08-2012, 13:38
To jeszcze będziesz musiał sobie zrobić z tyłu na aucie napis: "Zachowaj odstęp! I nie żartuję!". ;):)

ALF
18-08-2012, 13:46
Zawsze hamuję na dwa razy (oczywiście, jeżeli to możliwe). :) Najpierw delikatnie, żeby stopy trochę poświeciły, a dopiero jak w lusterku widzę reakcję jadącego z tyłu, hamuję mocniej. A na koniec puszczam hamulec i podjeżdżam jeszcze z metr do przodu.

Rafał_Sz
18-08-2012, 13:50
Mądrze, ale nie zawsze się tak da. A inaczej zatrzymuje się 540, a inaczej cienias, chociaż różnica mas działa na niekorzyść tej pierwszej. ;)

ALF
18-08-2012, 13:58
Cóś o tym wiem ;) Nawet wczoraj wjechał mi taki jeden prosto pod maskę, bez kierunkowskazów zmieniając pas ruchu. Autko dęba stanęło :D

Dyziek
18-08-2012, 17:10
Chłopaki możecie coś pomóc...amortyzatory tył, E46 330 Ci, jakieś propozycje?

ALF
18-08-2012, 20:04
Na 3 się nie znam, ale do swoich piątek daję blinsteiny.

Rafał_Sz
19-08-2012, 07:04
Cóś o tym wiem ;) Nawet wczoraj wjechał mi taki jeden prosto pod maskę, bez kierunkowskazów zmieniając pas ruchu. Autko dęba stanęło :D
Kup sobie rejestrator trasy, ja mam taki (http://www.euro.com.pl/akcesoria-do-gps/omega-om205.bhtml). W razie dzwona nie ma dyskusji. :)


daję blinsteiny.Ja też. :)

Czornyj
19-08-2012, 12:33
...i jak wam się jeździ na kamiennych blinach? :mrgreen:

siona
19-08-2012, 12:45
ale oni tam zdaje się mają więcej niż jedną serię - więc kamienność można sobie dobrać :)

ALF
19-08-2012, 14:28
...i jak wam się jeździ na kamiennych blinach? :mrgreen:

Czuć na kierownicy, ale nie czuć na kręgosłupie i jego zakończeniu :)

Rafał_Sz
19-08-2012, 16:49
...i jak wam się jeździ na kamiennych blinach? :mrgreen:
C****o. :) Bo nie dość, że to typowe gazówki, to samo zawieszenie jest fabrycznie przyglebione przez "M". Ale to tylko w kwestii komfortu na dziurach, bo na w miarę równym asfalcie im więcej winkli, tym lepiej. ;)

Na marginesie, my z Jackiem w swoich 540 nie mamy z tyłu nawet sprężyn, tylko buda poprzez wielowahacz opiera się na miechach, jak w ciężarówkach. :)

Tr0n
19-08-2012, 22:33
Chłopaki możecie coś pomóc...amortyzatory tył, E46 330 Ci, jakieś propozycje?

seria z M pakietu

Sent from my BlackBerry PlayBook using Tapatalk 2

R
20-08-2012, 09:52
Chłopaki możecie coś pomóc...amortyzatory tył, E46 330 Ci, jakieś propozycje?


B b6. b4 tez sa ok, ale jakos krotko jezdza...

grissley
21-08-2012, 12:06
daję blinsteiny.
A ja Sachsy :)

b4 tez sa ok, ale jakos krotko jezdza...
W normalnym zwieszeniu jeżdżą normalnie.
A jeśli ktoś pakuje to do M zawiasu, to i nie ma się co dziwić, że padają.

seler
24-08-2012, 14:29
Panowie, gdzie szukać opisów do kodów błędów? Pojawiło mnie się parę ale tylko numery mam...

R
24-08-2012, 14:46
Panowie, gdzie szukać opisów do kodów błędów? Pojawiło mnie się parę ale tylko numery mam...


w internecie:idea:

seler
24-08-2012, 14:49
w internecie:idea:

naprawdę? Takie cuda panie...

R
24-08-2012, 14:51
naprawdę? Takie cuda panie...


a googlarka nic nie wyrzuca po wpisaniu kodu bledu + jakies slowa kluczowe typu bmw, model itp?

seler
24-08-2012, 15:14
a googlarka nic nie wyrzuca po wpisaniu kodu bledu + jakies slowa kluczowe typu bmw, model itp?

Chodzi mi o stronkę gdzie byłyby te błędy sensownie opisane, zakładam że wśród właścicieli ktoś już może taki adresik posiadać, więc czemu wyważać otwarte?

shaolin
24-08-2012, 15:15
Wrzucaj tu numery i sie znajdzie.

seler
24-08-2012, 15:27
np:
0x010E0064 100 Output stage, group 1 ?

R
24-08-2012, 15:34
np:
0x010E0064 100 Output stage, group 1 ?


to wyglada jak kod bluescreen w windows :mrgreen:

seler
24-08-2012, 15:38
to wyglada jak kod bluescreen w windows :mrgreen:


I auto się podobnie zachowało, weszło w tryb awaryjny, doturlałem się do pobocza, restart 15min do całkowitego uśpienia i po włączeniu pojechało dalej bez problemów...

Boryszuk
24-08-2012, 15:47
Czy radio (BMW Professional, nie Navi) w E90 jest jakoś kodowane? Co się stanie jeśli je odłączę i podłączę spowrotem? Wydaje mi sie, ze ju o to pytalem ale nie pamietam odpowiedzi...

shaolin
24-08-2012, 17:17
np:
0x010E0064 100 Output stage, group 1 ?
To cos w kodach obd dla zwyklych smiertelnikow ma numer 1218 i wychodzi mi w moich materialach, ze...



This code is stored if there is a short to B+ or Ground at the Output Amplifier Stage (Bank 1). Generally this code occurs with other defects. Causes may be a faulty Idle Speed Actuator, Injector Valves, Ignition Coil on Plug, Oxygen Sensor Heating Relay, Fuel Evaporation, Control Valve,Malfunction Indicator Lamp (MIL) and/or EKP Relay. Delete the code after examining for other faults. If the code recurs,delete code, then disconnect the DME for a minimum of 5 minutes to initiate a reset. Rerun car. If code recurs and no other defects are found the DME is most likely damaged and must be replaced. If the code does not recur and the engine runs properly, ignore.


Ale to glownie dotyczy starszych bejek.

ALF
24-08-2012, 17:46
I podobne:

1218 DME Computer Output, Group #1 These two codes can be generated when there is a ground fault short circuit from B+ at one of the two DME Output Amplifier Stages. This code is not typically seen by itself, and is usually generated with a host of other codes. Possible problems may be O2 sensor heater relay, fuel evap system problem, EKP relay, ignition coil problem, a faulty idle speed actuator, etc. If you get this code, disconnect the DME and let it sit for 15 minutes, then recheck the codes. If it persists, and no other problems are found, then it is probably an internal DME problem. If the code goes away, then ignore it and call it an intermittent error.
Wątek dotyczył E36 z lat 90.

R
24-08-2012, 17:57
To cos w kodach obd dla zwyklych smiertelnikow ma numer 1218 i wychodzi mi w moich materialach, ze...



Ale to glownie dotyczy starszych bejek.


paaanie kolego... z google to kazdy potrafi :mrgreen:

shaolin
24-08-2012, 18:08
Ty jakos nie potrafiles :razz: :twisted: :mrgreen:

R
24-08-2012, 19:04
jak wyskoczyly trzy adresy z jakimis rupieciami to przeciez nie bede sie emitowal... nie? :mrgreen:

BugsBunny
25-08-2012, 10:30
Czy E90 po 09/2006 ma inne mocowanie niż wcześniejsze?

Poliftowe mają inne mocowanie i inny numer części, ale uwaga - poliftowy x-drive ma mocowanie przedliftowe


powiedzcie mi koledzy drodzy z jakim silnikiem szukać e46 z pakietem optyczny M. Zwykła mi się nie podoba. Najwięcej jest dieseli :) a ja mam niechęć do dieseli bo zimna palić nie chcą i do tego kopa brak :) w sensie wolno się zbiera. Nie chce też diesela 300KM tylko max 150 :) może benzynka będzie lepszą? Proszę o poradę

Jeśli liczysz się z kasą a auto nie będzie jeździć głównie w trasie, to szukałbym 320i - nie będzie zajeżdżony, minimalna akcyza więc można na nim zarobić nie tylko jeśli wcześniej był złomem, ewentualne naprawy nie będą boleć tak jak w dieslach.
Twoje opinie o dieslach w tym modelu są zupełnie nieprawdziwe - ale kupując 10-letnie auto z CR ryzykujesz spore inwestycje.
Może być jednak niełatwo znaleźć taki egzemplarz, bo M-Pakiet był i jest drogi i raczej zamawiany do droższych wersji - 320d, 330d, 325i, 330i.


seria z M pakietu

Czyli Sachs. Jestem za, jest doskonałe.



Wczoraj wróciłem z Chorwacji - ok.3500km, E90 320xdA, średnie spalanie 6.4L/100km, średnia prędkość 93km/h.
Poprzednie E46 320d zjadło mi 5.5L/100km przy średniej 115km/h, niestety nowoczesność i dodatkowe bajery kosztują :-?

Boryszuk
25-08-2012, 10:52
Poliftowe mają inne mocowanie i inny numer części, ale uwaga - poliftowy x-drive ma mocowanie przedliftowe

To pytanie chyba dotyczylo wycieraczek ;) Z radiem zastanawiam sie po prostu czy sie rozkoduje czy nie.


Wczoraj wróciłem z Chorwacji - ok.3500km, E90 320xdA, średnie spalanie 6.4L/100km, średnia prędkość 93km/h.
Poprzednie E46 320d zjadło mi 5.5L/100km przy średniej 115km/h, niestety nowoczesność i dodatkowe bajery kosztują :-?

A to nie kwestia napedu xd? Moj 320d pali 6-6.5 przy autostradowym 140-150km/h.

BugsBunny
25-08-2012, 11:00
To pytanie chyba dotyczylo wycieraczek ;) Z radiem zastanawiam sie po prostu czy sie rozkoduje czy nie.



A to nie kwestia napedu xd? Moj 320d pali 6-6.5 przy autostradowym 140-150km/h.

Tak, wycieraczek, odgrzebałem stary post :wink: Nie mam fabrycznie kodu do radia w E90, ale w E46 miałem.W VW radio domaga się kodu jesli wsadzisz je do innego auta niz było fabrcznie, nie wiem jak w BMW

To na pewno kwestia xd i automatu, coś za coś.

grzegorzant
25-08-2012, 13:35
Wczoraj wróciłem z Chorwacji - ok.3500km, E90 320xdA, średnie spalanie 6.4L/100km, średnia prędkość 93km/h.
Poprzednie E46 320d zjadło mi 5.5L/100km przy średniej 115km/h, niestety nowoczesność i dodatkowe bajery kosztują :-?

Czy to wskazania komputera, czy przeliczyłeś po zużyciu paliwa na stacji ?

BugsBunny
25-08-2012, 23:18
Czy to wskazania komputera, czy przeliczyłeś po zużyciu paliwa na stacji ?

Komputer, ale zawsze jest bardzo bliski prawdy, zwłaszcza przy tak długim dystansie.

grzegorzant
26-08-2012, 14:05
U mnie na komp. wyskoczyło ostatnio nawet 6, ale w realu to zwykle blisko 8 :(

ALF
26-08-2012, 14:08
Podobno jest możliwość kalibracji kompa.

BugsBunny
26-08-2012, 19:05
Podobno jest możliwość kalibracji kompa.

no jak ktoś odważny... :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=57919

ALF
26-08-2012, 21:26
Ja mam odblokowane :D Już się przydało... pomiar temperatury przy odpowietrzaniu.

Rafał_Sz
27-08-2012, 07:06
Z ostatnich kilku dni. Trasa 3300 km, średnia prędkość 71 km/h (bo sporo po miastach), średnie spalanie 11,1 L/100 km. Nie jest to wynik jak 320d, ale tragedii nie ma. :)

ALF
31-08-2012, 13:13
Właśnie przyjechały diamenty :D O w mordę, ale to waży. Komplet waży z 25kg. Za kilka dni biorę się za wymianę piasty i tarcz. A że we wrześniu wybieram się z małą do zoo we wrocku, to będzie okazja na dotarcie w trasie przy spokojniejszej jeździe :)

Rafał_Sz
31-08-2012, 13:25
Ja za to muszę dwa wahacze wymienić z tyłu. Coś stukać zaczęło, sprawdziłem i jest luzik. Najgorzej, że będę musiał geometrię tylnego zawieszenia po tym zrobić i mam wątpliwości czy ktoś to w JG robi.

R
31-08-2012, 13:28
Ja za to muszę dwa wahacze wymienić z tyłu. Coś stukać zaczęło, sprawdziłem i jest luzik. Najgorzej, że będę musiał geometrię tylnego zawieszenia po tym zrobić i mam wątpliwości czy ktoś to w JG robi.


a coz nadzwyczajnego jest w tylnej geometrii z czym mogliby sobie nie poradzic na Jasnej Górze? ;)

ALF
31-08-2012, 13:30
Ja za to muszę dwa wahacze wymienić z tyłu. Coś stukać zaczęło, sprawdziłem i jest luzik. Najgorzej, że będę musiał geometrię tylnego zawieszenia po tym zrobić i mam wątpliwości czy ktoś to w JG robi.

Podjedź do Wirowskiego. Zbieżność robią, to może i geometrię. Ja w zawiasie będę grzebał dopiero wiosną i też u Wirowskiego.

Rafał_Sz
31-08-2012, 13:31
a coz nadzwyczajnego jest w tylnej geometrii z czym mogliby sobie nie poradzic na Jasnej Górze? ;)Trzeba znać kąty i mieć do tego przyrząd. A w JG diagności są - mówiąc delikatnie - upośledzeni.


Podjedź do Wirowskiego. Zbieżność robią, to może i geometrię. Ja w zawiasie będę grzebał dopiero wiosną i też u Wirowskiego.
To on już nie tylko tłumiki?

ALF
31-08-2012, 13:31
Jak sprawdzić czy silnik krokowy działa dobrze?

Rafał_Sz
31-08-2012, 13:33
Jak sprawdzić czy silnik krokowy działa dobrze?Sam w sobie nie działa, potrzebny jest sterownik.

O przepustnicę Ci chodzi?

ALF
31-08-2012, 13:35
Pewnie tak. Wygląda jakby powietrze nierówno było dostarczane. Przed wymianą przepływomierza tak działo się na benzynie, po wymianie, na gazie.

Rafał_Sz
31-08-2012, 13:38
Może gdzieś ma lewe powietrze? Jeśli obroty falują, to jest to często spowodowane fałszywym ciągiem.

R
31-08-2012, 13:40
Trzeba znać kąty i mieć do tego przyrząd. A w JG diagności są - mówiąc delikatnie - upośledzeni.


dadza rade... nastawy geometrii to raczej nie tajemnica...

Rafał_Sz
31-08-2012, 13:43
Zobaczymy, nie będą mieli wyjścia. :)

ALF
31-08-2012, 13:57
Może gdzieś ma lewe powietrze? Jeśli obroty falują, to jest to często spowodowane fałszywym ciągiem.

Dobra, ale dlaczego raz na gazie raz na benzynie? Lewe było przez pękniętą gumę w przepływomierzu, ale jest nowy.

Rafał_Sz
31-08-2012, 14:01
Może to nie była jedyna "lewizna"?

shaolin
31-08-2012, 14:10
Jak sprawdzić czy silnik krokowy działa dobrze?

Spytaj sie go czy da rade zrobic moonwalk :twisted:


Może gdzieś ma lewe powietrze? Jeśli obroty falują, to jest to często spowodowane fałszywym ciągiem.

+1 albo zabrudzona przepustnica?

Squier
01-09-2012, 21:23
Dobra, ale dlaczego raz na gazie raz na benzynie? Lewe było przez pękniętą gumę w przepływomierzu, ale jest nowy.

Sprawdź separator oleju. Mój jak był pęknięty, to obroty wariowały a raz wszystko było ok.

ALF
01-09-2012, 23:02
U mnie specjalnie nie wariują. Na jałowym lekko pływają.

Rafał_Sz
02-09-2012, 22:09
Ładnie pokazane 540i (https://vimeo.com/33418363)

kakersik
02-09-2012, 23:03
Ładnie pokazane 540i (https://vimeo.com/33418363)

Piękne auto.

seler
06-09-2012, 10:27
Wreszcie po programie:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/09/21lv2io-3.jpg
źródło (http://i50.tinypic.com/21lv2io.jpg)


ale jest jeszcze zapas na więcej :)

shaolin
06-09-2012, 10:30
I jak sie teraz turla?

seler
06-09-2012, 10:47
I jak sie teraz turla?

Teraz lata a nie jeździ :) od 3-4,5ty obr jest 200km+ :)

Boryszuk
06-09-2012, 11:04
Nieuchronnie zbliża mi się wymiana tylnych opon. Zakładać runflaty czy jednak nie? Różnica w cenie jest dość znacząca ale nie jest czynnikiem decydującym. Na przedniej osi i tak nie mam runflatów więc zastanawiam się czy jest sens przepłacać.
Przeglądam właśnie jakieś zagraniczne fora i zdania są podzielone jednak z tendencją do porzucenia tego wymysłu k***y i szatana.
Na jednym z for polecają Falkeny FK452, ja za te same pieniądze wolałbym Vredesteiny Ultrac Sessanta bo marka do mnie bardziej przemawia. Czy słusznie?

Rafał_Sz
06-09-2012, 11:06
Skoro samo BMW rezygnuje z RF, to coś jest na rzeczy. Zwykłe kapcie montuj i już. A jaki model? W oponach premium to sobie wybierz jaki bieżnik Ci się podoba, reszta +- to samo. ;)

seler
06-09-2012, 11:08
Ja wyrzucam RF, głównie z tego względu że większy jest wybór opon non-RF, natomiast zwykle biorę opony z XL bo jednak basia musi być sztywna :) no i wzmocniona opona oszczędza zawieszenie. A na kapcia Assistance wystarczy.

Boryszuk
06-09-2012, 11:12
A jaki model? W oponach premium to sobie wybierz jaki bieżnik Ci się podoba, reszta +- to samo. ;)

Ja patrzę raczej na średnią półkę. Nie chcę żadnych nankangów, pingpongów czy innych opon z gumy do żucia ale na topowe modele też nie bardzo mam ochotę wydawać kapustę.
Ten cały Falken zawsze wydawał mi się raczej marką z typu budżetowych ale już nie pierwszy raz spotykam się z pozytywną oceną. Vredestein to marka pretendująca do miana prestiżowych. Jeździłem kiedyś na V, znajomy kiedyś polecał, zdaje się, że ALF jeździ na Vredesteinach i jest zadowolony. No i przedział cenowy zdecydowanie bardziej znośny niż Micheliny, Pirelli czy inne takie.

EDIT:


Ja wyrzucam RF, głównie z tego względu że większy jest wybór opon non-RF, natomiast zwykle biorę opony z XL bo jednak basia musi być sztywna :) no i wzmocniona opona oszczędza zawieszenie. A na kapcia Assistance wystarczy.

myślę o tych (http://www.mytyres.co.uk/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&cart_id=25281112.110.27217&typ=R-147197&ranzahl=4&Breite=225&Herst=Vredestein&Quer=45&Felge=17&weiter=0&kategorie=6&Ang_pro_Seite=15&Transport=P&dsco=110) oponach. Do 300km/h :D

A mój assistance chyba nie obejmuje opon ale musiałbym sprawdzić ;)

seler
06-09-2012, 11:23
ja idę w te: http://www.oponeo.pl/dane-opony/toyo-proxes-t1-sport-225-45-r17-94-y-xl-zr (kolega rajdowiec polecał) ale dopiero na wiosnę, do zimy dojadę na fabryce

ALF
06-09-2012, 11:26
zdaje się, że ALF jeździ na Vredesteinach i jest zadowolony.

Nawet na pewno jeździ... i jest zadowolony. W 540 Vredy mam nawet na zimowych :D A Sensaty można kupić na prawdę w dobrych pieniądzach nawet na alledrogo.

Boryszuk
06-09-2012, 11:26
To ten sam przedział cenowy. Ja muszę wymienić przed zimą.

Musze się przejechać po lokalnych wulkanizacjach, oni często mają ciekawe promocje. Tak poprzednio kupiłem opony do Saaba- za 2 średniej klasy Dunlopy zapłaciłem 10 funtów więcej niż za średnie budżetowe ;)

grissley
06-09-2012, 11:47
Na 18kach RF by mnie zabiły - już na 17" różnica w komforcie zniechęcała mnie zupełnie do RF.
A tak BTW i przy okazji - poradźcie, które opony są ciche? Przesiadając się co wiosnę z zimowego kapcia 225 na 265 zawsze (zanim się przyzwyczaję)mam wrażenie, że gdzieś obok non stop jakiś samolot kołuje, albo coś równie huczącego ;)

shaolin
06-09-2012, 17:09
Kumpel w swojej E90 ma Bridzstony RE050, a na zime jakies Dunlopy (chyba Winter Sport 3D czy jak im tam), tez RF. Jak szalec to szalec :twisted: Oczywiscie zawias Mtechnikowy, wiec miekko nie jest, ale fura glownie na autostrady wiec milo sie klei do podlogi na tych kapciach ;)

Boryszuk
06-09-2012, 18:55
Kumpel w swojej E90 ma

To fajnie.

shaolin
06-09-2012, 19:16
Nie placz, nie napisalem jakie mam u siebie bo to jakies stare Continentale ContiSportContact na wymarciu (nowe kapcie letnie beda na nowy sezon) wiec sam czegos bede szukal...

shaolin
07-09-2012, 05:04
http://www.autokrata.pl/artykul/reinkarnacja-e30-14127 :D

Czornyj
07-09-2012, 06:50
http://www.autokrata.pl/artykul/reinkarnacja-e30-14127 :D

Powinni im wydać sądowy zakaz używania 3Ds Maxa :mrgreen:

Rafał_Sz
07-09-2012, 07:52
http://www.autokrata.pl/artykul/reinkarnacja-e30-14127 :DO! Jednak Ruskie zrobili w końcu lifting Łady. :lol:

ALF
07-09-2012, 09:39
Nio, łożysko już nie szumi, a o heblach powiem jak przejadę docieranie. Na razie wiem tyle, że klocków to miałem już 1-5% i pewnie dlatego pedał był twardy jak fujarka przed wytryskiem :D Teraz hamuje się znacznie przyjemniej, ale o skuteczności będę mógł powiedzieć za 300km.

seler
07-09-2012, 10:31
http://www.autokrata.pl/artykul/reinkarnacja-e30-14127 :D

ech, panowie, szukam niezeżartej i niezaoranej na maxa e30 coupe 2,5i dla małżonki, w stanie do odrestorowania ale bez przesady i w godnych pieniądzach...

R
07-09-2012, 10:44
ech, panowie, szukam niezeżartej i niezaoranej na maxa e30 coupe 2,5i dla małżonki, w stanie do odrestorowania ale bez przesady i w godnych pieniądzach...


hmm... tak to tylko a amber gold...

Boryszuk
25-09-2012, 18:33
A ja kupilem w końcu opony. Jednak padło na Goodyeary F1 eagle assymetric. Już czuję różnicę w komforcie i hałasie, mimo że przejechałem dopiero 15km...

stig
25-09-2012, 19:01
A ja kupilem w końcu opony. Jednak padło na Goodyeary F1 eagle assymetric. Już czuję różnicę w komforcie i hałasie, mimo że przejechałem dopiero 15km...Oplacalo Ci sie teraz nowe opony zakladac, czy moze tak sie z zimowkami pospieszyles?

EDIT: Dopiero sie dokopalem, ze te F1 to chyba tylko letnie sa... Duza byla roznica w cenie, niz gdybys je na wiosne kupowal? Bo rozumiem, ze to byl podstawowy argument za tym, zeby je teraz kupic?

Rafał_Sz
25-09-2012, 19:06
Oplacalo Ci sie teraz nowe opony zakladac, czy moze tak sie z zimowkami pospieszyles?

U Borysa zimowkami nazywają aseksualne kobiety. Innych zimowek nie znają. ;)

stig
25-09-2012, 19:07
U Borysa zimowkami nazywają aseksualne kobiety. Innych zimowek nie znają. ;)A to „u Borysa”, to gdzie? :)

Psychotrop
25-09-2012, 19:21
a gdzieś na zachodzie UKeja :)

stig
25-09-2012, 19:24
a gdzieś na zachodzie UKeja :)Aaaa… Juz myslalem, ze mieszka gdzies, gdzie zimowek faktycznie nie potrzeba.

ALF
25-09-2012, 19:57
U nich jak spadnie centymetr śniegu, to katastrofa się robi ;)

Boryszuk
25-09-2012, 20:03
EDIT: Dopiero sie dokopalem, ze te F1 to chyba tylko letnie sa... Duza byla roznica w cenie, niz gdybys je na wiosne kupowal? Bo rozumiem, ze to byl podstawowy argument za tym, zeby je teraz kupic?

Nie, podstawowym argumentem bylo to, ze dotychczasowe opony bardzo zblizyly sie do konca zywota.

shaolin
26-09-2012, 03:39
A myslalem, ze sobie dzisiaj pojezdze... (http://moto.onet.pl/1667949,1,bmw-ostrzega-przed-jazda-m5-i-m6,artykul.html?node=2) :( ;)

seler
27-09-2012, 14:33
A ja odstawiam w przyszłym tygodniu swoją do wyciszenia do chłopaków z 4ohmy.pl juz nie jestem w stanie zdzierżyć hałasu w tym aucie, wróciłem z wakacji, zrobiłem 4tys km (po tysiąc w ciągu) i rzekłem basta... nie wiem jak oni to zrobili że wersja pre-lci była o niebo cichsza...

Boryszuk
27-09-2012, 16:25
Mogę Ci moją kobietę pożyczyć na tydzień, nauczysz się słuchać radia głośniej niż normalnie.



:mrgreen:

seler
27-09-2012, 16:28
Mogę Ci moją kobietę pożyczyć na tydzień,
:mrgreen:


...ee, mam swoją, jeszcze całkiem sprawną, nie bitą, z twardym zawieszeniem... ;))

ALF
27-09-2012, 18:40
Nie bitą...? Oj nie dbasz o swoją kobietę ;) Jak się baby nie bije, to jej wątroba gnije :D

adamtg
27-09-2012, 23:25
A tak jeżdżę z małżonką! (http://goo.gl/myFBK) :D

Rafał_Sz
02-10-2012, 12:25
Chyba będę miał wydatki :). Skrzynia zaczyna mi szarpać przy ruszaniu. Albo brakuje oleju, albo sterownik wymaga resetu, albo kończy się sprzęgło hydrokinetyczne, albo kończy się skrzynia :). Tak czy owak będzie wesoło. :???:

BugsBunny
03-10-2012, 10:26
Chyba będę miał wydatki :). Skrzynia zaczyna mi szarpać przy ruszaniu. Albo brakuje oleju, albo sterownik wymaga resetu, albo kończy się sprzęgło hydrokinetyczne, albo kończy się skrzynia :). Tak czy owak będzie wesoło. :???:

Jaka to skrzynia i ile masz najechane?

Rafał_Sz
03-10-2012, 10:34
Jaka to skrzynia i ile masz najechane?
Skrzynia to ZF 5HP24, przebieg 239 000, ostatnia wymiana oleju i filtra przy 205 000 (serwis BMW).

BugsBunny
03-10-2012, 11:01
Skrzynia to ZF 5HP24, przebieg 239 000, ostatnia wymiana oleju i filtra przy 205 000 (serwis BMW).

No i teraz pytanie czy kitrasi się z powodu wymiany oleju, czy pomimo :?:

Rafał_Sz
03-10-2012, 11:07
Chyba pomimo, bo ponad 30 000 km od wymiany już minęło. Zacznę od sprawdzenia poziomu oleju i podpięcia skrzyni pod komputer. Niestety to dopiero w sobotę. Wstępnie magik od skrzyń zasugerował olej, następnie zatkany kanał w sterowniku hydrauliki, potem sprzęgło z przekładnikiem momentu. Samą awarię skrzyni określa jako ostateczność, bo byłyby inne objawy (szarpanie przy zmianie biegów, nie przy ruszaniu).

freefly
03-10-2012, 11:24
albo kończy się sprzęgło hydrokinetyczne, albo kończy się skrzynia :).

Sprzęgło hydrokinetyczne podczas normalnego użytkowanie jest praktycznie niezniszczalne.

Rafał_Sz
03-10-2012, 11:36
Sprzęgło hydrokinetyczne podczas normalnego użytkowanie jest praktycznie niezniszczalne.To w takim razie jak traktować to? http://www.midparts.pl/conwe.php

BugsBunny
03-10-2012, 11:43
Chyba pomimo, bo ponad 30 000 km od wymiany już minęło.

To była pierwsza wymiana oleju w tej skrzyni czy wymieniałeś już wcześniej?