PDA

Zobacz pełną wersję : Kwbmwfn - Klub Właścicieli BMW Forum Nikoniarze



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

shaolin
28-05-2012, 09:30
Ja bym robil w Inchcape. Oni i tak oddaja takie rzeczy do zewnetrznej firmy (kumpel w tej firmie robil bezposrednio mala szkode jak dostal drzwiami od myjni w tylny blotnik i pieknie wyszlo). Chyba, ze juz sie rozbudowali (Inchcape) na tyle, ze maja wlasna lakiernie itp ;)

Jak chcesz to Cie wysle do kumpla i Ci powie co i jak (Borsuk juz kiedys zostal do niego wyslany :D).

seler
28-05-2012, 09:54
Tak celuję właśnie bo to przy sprzedaży lepiej wygląda jak udokumentujesz naprawę w autoryzowanym a nie gdzieś w dziupli.

shaolin
28-05-2012, 10:00
Tak celuję właśnie bo to przy sprzedarzy lepiej wygląda jak udokumentujesz naprawę w autoryzowanym a nie gdzieś w dziupli.

Mam nadzieje, ze zartowales :D Rob w Inchcape, zawsze to ladniej wyglada w papierach jak sie robi w ASO (nawet jak ASO zleca to komus innemu :D).

seler
28-05-2012, 10:08
ech rozkojarzony jestem...

seler
28-05-2012, 10:08
Czy inchcape daje auto zastępcze?

shaolin
28-05-2012, 10:13
A tego to juz ja Ci nie powiem... dzwon do nich.

marzyciel9
30-05-2012, 22:29
Może ktoś miał do czynienia z e39 3.0d? Interesuje mnie awaryjność i rzeczywiste spalanie w mieście przy normalnej (nie emeryckiej) jeździe.

ALF
31-05-2012, 03:42
Dodaj jaszcze sedan czy kombi?

marzyciel9
31-05-2012, 09:55
Sedan ze względu na długość. Tak bardzo różnią się masą?

ALF
31-05-2012, 12:40
540 mam w kombi, 520 w sedanie. Różnice są nie tylko w prowadzeniu. Sedany mają tragiczne bagażniki. Nieco mniej palą i nieco lepiej się zbierają. Jeżeli brałbym auto do pojeżdżenia, to sedan, ale użytkowo tylko kombi.

Rafał_Sz
31-05-2012, 14:13
E39 touring bardzo często ma z tyłu system samopoziomowania zawieszenia Nivo. Nie trzeba się tego bać, bo konstrukcja opiera się na miechach i kompresorze, więc jest praktycznie bezawaryjne, a zarazem niezwykle przydatne. Na polskie drogi odradzam zawieszenie M-Technik, jest za twarde, choć genialne w kwestii przyczepności. Przed zakupem 530d doradzam kompleksowe sprawdzenie silnika, stan kierownic powietrza, wtryskiwaczy, turbiny itp. Silnik w kilku kwestiach niedopracowany, ale bardzo dynamiczny i biorąc pod uwagę osiągi - ekonomiczny. Niebieski dym przy rozgrzanym silniku i mocnym depnięciu oznacza katastrofę finansową, lekkie "przykurzenie" na czarno to rzecz normalna.

Ważne jest także uważne przyjrzenie się skrzyni biegów (czy chociaż ktoś zmieniał olej) i przedniemu zawieszeniu (drogo! - komplet wahaczy na przód to blisko 1800 zł, zamienniki, jeśli są, to długo nie wytrzymują).

Touring przed liftem ma jedyną nieocynkowaną część karoserii - tylną klapę która gnije na potęgę, po lifcie problem zlikwidowano. Zresztą, opadająca tylna klapa to znak, że będzie trzeba wymienić siłowniki które są schowane w dachu, tanie nie jest.

I na koniec, zdecydowanie łatwiej odsprzedać kombi niż sedana.

R
31-05-2012, 14:26
Na polskie drogi odradzam zawieszenie M-Technik, jest za twarde, choć genialne w kwestii przyczepności.


phi... a ja odradzam jedzenie nalesnikow bo podnosza cukier we krwi...

jak ktos lubi jezdzic wersalka to zawieszenie standardowe jest wskazane.

marzyciel9
31-05-2012, 14:36
Ważne jest także uważne przyjrzenie się skrzyni biegów (czy chociaż ktoś zmieniał olej) i przedniemu zawieszeniu (drogo! - komplet wahaczy na przód to blisko 1800 zł, zamienniki, jeśli są, to długo nie wytrzymują).


Gdzieś czytałem, że w e39 wymienia się tylko jakieś małe części w wahaczach(zestaw naprawczy), a nie całe wahacze.

BTW kaszlak interesuje mnie tylko ze względu na zasięg na baku. Ale chyba odpuszczę temat, ze względu na wyeksploatowanie tych jednostek. Prawie wszystko blisko 300k km (oczywiście tylko oficjalnie).

Rafał_Sz
31-05-2012, 14:43
phi... a ja odradzam jedzenie nalesnikow bo podnosza cukier we krwi...

jak ktos lubi jezdzic wersalka to zawieszenie standardowe jest wskazane.To nie jedz. :) Mam E39 na M-Techniku, wiem o czym piszę. Nie ma BMW na miękkim zawieszeniu, ale M-T to już taczka. Potwierdzi to każdy, kto wsadził felgi większe niż 17".


Gdzieś czytałem, że w e39 wymienia się tylko jakieś małe części w wahaczach(zestaw naprawczy), a nie całe wahacze.

BTW kaszlak interesuje mnie tylko ze względu na zasięg na baku. Ale chyba odpuszczę temat, ze względu na wyeksploatowanie tych jednostek. Prawie wszystko blisko 300k km (oczywiście tylko oficjalnie).300 tys. to nie jest dużo jak na ten silnik, pod warunkiem, że jest to pierwsze 300 tys. :). W przednim zawieszeniu można jedynie "przecisnąć" tuleje na wahaczach, reszta jest aluminiowa i zespolona, czyli nienaprawialna.

ALF
31-05-2012, 16:55
jak ktos lubi jezdzic wersalka to zawieszenie standardowe jest wskazane.

Jak ktoś chce wersalki, to kupuje merola :D
Ja mam oba zawiasy. Jeździłem na M-Technik na 18" - super trzymanie, ale tragedia na co dzień. Zmieniłem na 17" i jest o niebo lepiej z komfortem, a przyczepność drastycznie nie spadła.
Na 520 ma zwykłe zawiasy i różnica jest spora. Zwłaszcza w szybkich, ostrych zakrętach.

BugsBunny
31-05-2012, 19:04
Tak celuję właśnie bo to przy sprzedaży lepiej wygląda jak udokumentujesz naprawę w autoryzowanym a nie gdzieś w dziupli.

Nie wiem czy Ci się to zwróci, ceny inchcapowe są obłędne, ale jak robisz z OC sprawcy a nie chcesz dodatkowo zarobić to jak najbardziej.

seler
31-05-2012, 19:37
Nie wiem czy Ci się to zwróci, ceny inchcapowe są obłędne, ale jak robisz z OC sprawcy a nie chcesz dodatkowo zarobić to jak najbardziej.


robię z ac lisingodawcy ;) ale procedura masakryczna, dopiero jutro rzeczoznawca go obejrzy potem minimum z dwa tygodnie będą robić... a tu sezon, nie ma czym w skały jeździć... :(

Squier
31-05-2012, 20:47
E39 touring bardzo często ma z tyłu system samopoziomowania zawieszenia Nivo. Nie trzeba się tego bać, bo konstrukcja opiera się na miechach i kompresorze, więc jest praktycznie bezawaryjne, a zarazem niezwykle przydatne. Na polskie drogi odradzam zawieszenie M-Technik, jest za twarde, choć genialne w kwestii przyczepności. Przed zakupem 530d doradzam kompleksowe sprawdzenie silnika, stan kierownic powietrza, wtryskiwaczy, turbiny itp. Silnik w kilku kwestiach niedopracowany, ale bardzo dynamiczny i biorąc pod uwagę osiągi - ekonomiczny. Niebieski dym przy rozgrzanym silniku i mocnym depnięciu oznacza katastrofę finansową, lekkie "przykurzenie" na czarno to rzecz normalna.

Ważne jest także uważne przyjrzenie się skrzyni biegów (czy chociaż ktoś zmieniał olej) i przedniemu zawieszeniu (drogo! - komplet wahaczy na przód to blisko 1800 zł, zamienniki, jeśli są, to długo nie wytrzymują).

Touring przed liftem ma jedyną nieocynkowaną część karoserii - tylną klapę która gnije na potęgę, po lifcie problem zlikwidowano. Zresztą, opadająca tylna klapa to znak, że będzie trzeba wymienić siłowniki które są schowane w dachu, tanie nie jest.

I na koniec, zdecydowanie łatwiej odsprzedać kombi niż sedana.

Uwazałbym na nivo. Sam ma touringa na zwykłym zawieszeniu, Nivo jak się zepsuje auto jest całkowicie uziemione - tylko laweta.
Co do zestawu zamienników zawieszenia przedniego, to sam użytkuje zamienniki od 30 tys. km...

grissley
02-06-2012, 01:29
To nie jedz. :) Mam E39 na M-Techniku, wiem o czym piszę. Nie ma BMW na miękkim zawieszeniu, ale M-T to już taczka. Potwierdzi to każdy, kto wsadził felgi większe niż 17".

Ja mam M-Tech i 18".
Dopóki stronimy od runflatów, da się żyć.



phi... a ja odradzam jedzenie nalesnikow bo podnosza cukier we krwi...

Dobrze gada :)

ALF
02-06-2012, 02:15
Ja mam M-Tech i 18".

I jeździsz tym wokół komina po gminnych drogach? ;)

grissley
02-06-2012, 17:15
I jeździsz tym wokół komina po gminnych drogach? ;)
Aha - progi muldy itp. Tyle tylko, że zamiast 235/40 założyłem 225/45.
Daje radę.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img210.imageshack.us/img210/9916/img00086s.jpg)

(zdjęcie robione tosterem - proszę nie oceniać...)

Boryszuk
02-06-2012, 17:20
Ale brzydka felga!

grissley
02-06-2012, 17:22
Ale brzydka felga!
Właśnie śmiertelnie się obraziłem... :o


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img855.imageshack.us/img855/9796/dsf0034weeb2.jpg)

Boryszuk
02-06-2012, 17:23
:-P

Nie gada do mnie. Sori :-P

grissley
02-06-2012, 17:24
Ja "od zawsze" uważam, że to najładniejszy istniejący model do e39 ;)
Miałem ją w 17", a po dwóch latach myślenia wrzuciłem 18" - i już więcej felg nie tykam :)

Boryszuk
02-06-2012, 17:29
Mi się od zawsze podobały te, które mam. Głównie przez nie kupiłem to auto ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/306275_2662180487614_1649013153_1922456_1152169818 _n.jpg)

Czornyj
02-06-2012, 17:32
Faktycznie słitaśne - jak od wózka dziecięcego :mrgreen:

Boryszuk
02-06-2012, 17:38
18" nie wstawię, nie ma mowy. I tak mi twardo. W zasadzie to nawet dzisiaj do mojej kobiety mówiłem, że nie zdawałem sobie sprawy jak dziurawe i wyboiste są lokalne drogi dopóty, dopóki nie kupiłem Beemki ;)

Czornyj
02-06-2012, 17:44
Ja np. lubię ekologiczne auta. Chodzi o to, by mieć jakiś kontakt z naturą - a jeśli mając wysztywniony, zglebowany zawias + naleśniki przejedziesz jakiegoś robala czy insze żyjątko, to od razu wiadomo ile miało nóżek i możesz se potem w domu sprawdzić w atlasie co rozplaskałeś.

Boryszuk
02-06-2012, 17:53
Jeździłem kiedyś w pizzerii w Polsce. Z braku innego auta jeździłem maluchem na betonowym zawiasie (wstawiałem kiedyś zdjęcie w wątku motoryzacyjnym (http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/284989_1822049204857_357138_n.jpg)). Co dostawę musiałem lecieć do kibla się wysikać, tak mi pęcherz wytrzęsło. Dziś sam jestem dziadkiem i odrobinę komfortu muszę mieć. Chociaż przesiadka z Saaba na BMW jest absolutnym zaprzeczeniem tej teorii. W Saabie o fakcie, że rozjechałem zająca dowiadywałem się zazwyczaj później, gdy na myjni musiałem spłukiwać resztki z nadkoli.

R
02-06-2012, 18:01
Mi się od zawsze podobały te, które mam. Głównie przez nie kupiłem to auto ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/306275_2662180487614_1649013153_1922456_1152169818 _n.jpg)


no TE dopiero sa brzydkie

R
02-06-2012, 18:03
Ja np. lubię ekologiczne auta. Chodzi o to, by mieć jakiś kontakt z naturą - a jeśli mając wysztywniony, zglebowany zawias + naleśniki przejedziesz jakiegoś robala czy insze żyjątko, to od razu wiadomo ile miało nóżek i możesz se potem w domu sprawdzić w atlasie co rozplaskałeś.


niski zawias (m-technik to minimum) ladne kolko i niska oponka... to jest moim zdaniem idealny kontakt z natura ;)

R
02-06-2012, 18:05
Właśnie śmiertelnie się obraziłem... :o



nic sie nie mart... moze da sie je jakos naprostowac... :mrgreen:

ALF
02-06-2012, 19:23
Aha - progi muldy itp. Tyle tylko, że zamiast 235/40 założyłem 225/45.

No widzisz, ja mam 235/45 - czyli kompromis wygody z bezpieczeństwem :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
free image hosting (http://postimage.org/)

Ja mam Styling 16 na zimowych, Styling 18 na letnich (540), Styling 6 (520).
Najbardziej podobają mi się Styling 32 i 37, ale utrzymanie ich w czystości (klocki) to horror.

grissley
02-06-2012, 20:06
No widzisz, ja mam 235/45 - czyli kompromis wygody z bezpieczeństwem :D

Ale w 18"? Jeśli tak, to pojechałeś po bandzie jeszcze bardziej niż ja, bo producent zaleca 235/40 ;)
A jeśli to na 17", to mam niewiele mniej gumy do amortyzacji niż Ty - pomimo cala więcej na feldze :)

U mnie w zimie jeździ styling33 - wygląda to koszmarnie, ale fakt, komfort bardzo wyraźnie się poprawia.
Cały czas się zastanawiam, czy na zimę nie wsadzić takich samych felg, jak mam w lecie - tylko w 17".
I przez to mam 3 komplety felg - bo nie mogę się zdecydować, czy sprzedać styling33, czy rondelle 17" :p

ALF
02-06-2012, 20:11
17. Jest ogromna różnica w komforcie, a niewielka w bezpieczeństwie. Głównie przy prędkościach powyżej 200, a ile się tak jeździ? :D

grissley
02-06-2012, 20:42
Ale różnica w stosunku do czego? Bo się pogubiłem...
235/45R17 to przecież rozmiar fabryczny.

ALF
02-06-2012, 21:43
W stosunku do 18" 235-255/40.
I co z tego?

R
02-06-2012, 22:28
No widzisz, ja mam 235/45 - czyli kompromis wygody z bezpieczeństwem :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
free image hosting (http://postimage.org/)

Ja mam Styling 16 na zimowych, Styling 18 na letnich (540), Styling 6 (520).
Najbardziej podobają mi się Styling 32 i 37, ale utrzymanie ich w czystości (klocki) to horror.

najpiekniejsze to 21... ewentualnie 37

Boryszuk
02-06-2012, 22:42
najpiekniejsze to 21... ewentualnie 37

O gustach nie ma dyskusji. ;)


co udowodnilismy juz wczesniej

Dorian
02-06-2012, 22:49
A mnie się podobają złote BBSy ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/06/Brown_BMW_E30_Gold_BBS_RS-1.jpg
źródło (http://www.bbsrszone.com/wp-content/uploads/2012/03/Brown_BMW_E30_Gold_BBS_RS.jpg)

R
02-06-2012, 23:01
A mnie się podobają złote BBSy ;)



do nich trzeba miec jeszcze zlota koronke na zebach...

ALF
03-06-2012, 00:00
I półkilowy złoty łańcuch ;)

shaolin
03-06-2012, 04:54
Jeździłem kiedyś w pizzerii w Polsce. Z braku innego auta jeździłem maluchem na betonowym zawiasie

Jakas duza ta pizzeria byla :D Jezdziles maluchem miedzy stolikami? Te Twoje fele sa podobne do OZ Superturismo, ale Superturismo sa ladniejsze :D

http://felgenkatalog.auto-treff.com/
U mnie mieszka Styling 25.

A u kumpla w E90 na lato mieszkaja 194ki.
Na zime ma jakies 16tki, ale i tak combo runflat+zawias mtechnik+wroclawskie drogi = telepadlo nawet na 10" :D

BugsBunny
03-06-2012, 13:57
,combo runflat+zawias mtechnik+wroclawskie drogi = telepadlo nawet na 10" :D

z naciskiem na runflat, wyjątkowo nie znosi poprzecznych nierówności

seler
05-06-2012, 12:36
Panowie w Inchcapie rozebrali basię i na szczęście tylko zewnętrzny próg do wymiany, dwoje drzwi i tapicerka drzwi kierowcy, jakieś plastiki...

Dyziek
05-06-2012, 15:25
Panowie w Inchcapie rozebrali basię i na szczęście tylko zewnętrzny próg do wymiany, dwoje drzwi i tapicerka drzwi kierowcy, jakieś plastiki...


Będzie git:) Szybkiego powrotu na drogę:)

Rafał_Sz
06-06-2012, 12:05
Szczyt zakręcenia? To chyba ja.:) Zapomniałem na śmierć, że dwa tygodnie temu miałem odebrać 540 z serwisu po przeglądzie. Ale jaja, a tak właśnie czegoś mi brakowało. :)

seler
06-06-2012, 12:08
Szczyt zakręcenia? To chyba ja.:) Zapomniałem na śmierć, że dwa tygodnie temu miałem odebrać 540 z serwisu po przeglądzie. Ale jaja, a tak właśnie czegoś mi brakowało. :)

Znaczy że nie jest Ci do niczego potrzebna... :)
Ja każdy dzień bez basi odczuwam boleśnie... :( pociąg z Wro do Katowic jedzie ponad 3h!

Rafał_Sz
06-06-2012, 14:01
Raczej taki zapierdziel w robocie. ;)

R
06-06-2012, 14:09
A u kumpla w E90 na lato mieszkaja 194ki.

jakas nietypowa opone proponuja do tej falgi na tyl hmmm

255/40/17

grissley
06-06-2012, 14:45
Raczej taki zapierdziel w robocie. ;)
Jak u tego gościa, co z pustą taczką latał? ;)

Rafał_Sz
06-06-2012, 14:53
:D

Coś w ten deseń. ;)

shaolin
06-06-2012, 15:37
jakas nietypowa opone proponuja do tej falgi na tyl hmmm

255/40/17

A tam nietypowa - normalny kapec :D

R
06-06-2012, 15:38
normalny to jest 245 ;)

shaolin
06-06-2012, 15:50
Masz zepsute auto :mrgreen:

R
06-06-2012, 15:51
Masz zepsute auto :mrgreen:


a to zupelnie inna sprawa ;)

fedor
06-06-2012, 21:24
Witam. Panowie potrzebuje trochę informacji o E91 z lat 2006 i 2007. Silnik 2.0D 122 lub 163 km. Chcę wiedzieć jakie bolączki maja te silniki np. DPF, dwumas, EGR i inne duperele które mogą psuć się częściej niż powinny. Generalnie który z tych silników polecacie jako trwalszy i mniej kosztowny w utrzymaniu. Dzięki za każde info.

ALF
06-06-2012, 21:36
E91 z lat 2006 i 2007. Silnik 2.0D 122 lub 163 km.

Wątpię żebyś znalazł te roczniki z takim przebiegiem ;)

fedor
06-06-2012, 21:39
Dobra, może powinno być KM.

Rafał_Sz
06-06-2012, 21:53
Pytanie za 18,5 punktu. Gdzie zdobyć schemat instalacji elektrycznej silnika BMW? ASO udostępnia takie rzeczy? A może ktoś z Was ma dostęp do takich materiałów?

ALF
07-06-2012, 01:57
Jakieś tam schematy mam w knidze BMW Serii 5.

shaolin
07-06-2012, 02:27
Pytanie za 18,5 punktu. Gdzie zdobyć schemat instalacji elektrycznej silnika BMW? ASO udostępnia takie rzeczy? A może ktoś z Was ma dostęp do takich materiałów?

W internecie? ;)

http://wds.spaghetticoder.org/

Albo zainstaluj BMW WDS ;)

shaolin
07-06-2012, 03:07
http://www.bmw-planet.com/diagrams/ tu tez masz odrobine schematow, ale juz za pozno na edycje ;) prosze o zmerdzowanie.

Rafał_Sz
07-06-2012, 07:09
Jakieś tam schematy mam w knidze BMW Serii 5.A jest tam schemat V8 M62 do 08.1998?


W internecie? ;)

http://wds.spaghetticoder.org/

Albo zainstaluj BMW WDS ;)
Chyba zainstaluję, bo e-katalog ma brakujące dokumenty.



Dzięki! :)

ALF
07-06-2012, 17:19
A jest tam schemat V8 M62 do 08.1998?

Nie mam pojęcia, ale jak będę odbierał auto (w piątek, sobotę?), to mogę podrzucić książkę.

Rafał_Sz
08-06-2012, 22:29
Nie mam pojęcia, ale jak będę odbierał auto (w piątek, sobotę?), to mogę podrzucić książkę.Jacku, bardzo dziękuję, ale już mam co potrzebuję.

shaolin
08-06-2012, 22:30
Znalazles w WDS?

Rafał_Sz
08-06-2012, 22:36
Tak mi się wydaje :). Mechanior niech się męczy ;). W każdym razie, mam nietypowy osprzęt silnika, mianowicie tylko dwie sondy Lambda i nie mam recyrkulacji spalin. W sumie, dobrze.

ALF
09-06-2012, 02:51
Jacku, bardzo dziękuję, ale już mam co potrzebuję.

Gdybyś kiedyś potrzebował, to mam obie książki do E34 i E39 :)

Rafał_Sz
16-06-2012, 23:06
Pytanie za 18,5 punktu. Gdzie zdobyć schemat instalacji elektrycznej silnika BMW? ASO udostępnia takie rzeczy? A może ktoś z Was ma dostęp do takich materiałów?
Po wielu bojach z serwisem BMW i innymi mechaniorami w sprawie poszukiwań przyczyny błędnej pracy sond Lambda, ja skromny Rafał, dokonałem w końcu odkrycia tej wielkiej tajemnicy. Wystarczyło dolutować jeden francowaty kabelek przy sterowniku silnika. Inaczej mówiąc, były problemy ze sterowaniem masą załączającą grzałki sond. Się puściło bypass poza sterownikiem, się lata. :) Na-resz-cie. :D

ALF
17-06-2012, 03:10
A ja mam zgwozdkę łolejową. Czy mogę 11a lać do krzynki? Czy zostać przy 11b?

Rafał_Sz
17-06-2012, 10:35
A ja mam zgwozdkę łolejową. Czy mogę 11a lać do krzynki? Czy zostać przy 11b?
Masz czarną czy zieloną tabliczkę na skrzyni? Tak mówi Castrol:

Automatyczne skrzynie biegów: ZF 3HP22, ZF 4HP22, ZF 4HP22EH, 4HP24, A4S270R/310R/310Z (z czarną tabliczką znamionową), Transmax Dex III Multivehicle;

A5S310Z, ZF 5HP 19, ZF 5HP 24, ZF HP30 (z zieloną tabliczką znamionową), Produkt specjalny / Transmax Z; wszystkie pozostałe: sprawdzić wywieszkę podającą specjalne wymagania dotyczące napełnienia dla pracy bezobsługowej. Należy zawsze sprawdzać w podręczniku/ na wywieszkach prawidłowy gatunek oleju

Ja wymieniałem na oryginał BMW, wiem, że do nowszych skrzyń (z zieloną tabliczką) nie wolno lać standardowych olei syntetycznych do automatów.

ALF
17-06-2012, 11:39
A wiesz jak nazywa się oryginał?

Rafał_Sz
17-06-2012, 11:50
A wiesz jak nazywa się oryginał?Oil LifeGuardFluid5, tylko opakowanie ze znaczkiem BMW. Zamiennikiem tego jest ESSO LT 71 141 (też dostępny w ASO). Tylko pamiętaj, że te oleje są tylko i wyłącznie do skrzyni z zieloną nalepką.

I będziesz potrzebował ok 10-12 litrów, bo olej przy wymianie statycznej zmieniać się powinno dwa razy w odstępie kilkuset kilometrów.

http://www.jagrepair.com/images/AutoRepairPhotos/ZF%20Transmission%20Oil%20Reference%20Guide%20PC%2 0102307.pdf

ALF
17-06-2012, 11:55
Primo, nie ma już Esso, jest Mobil. Oba oleje są właśnie z grupy 11b. Tymczasem sporo ludzi leje oleje z grupy 11a. Ja szukam info na temat tych 2: RAVENOL ATF 5/4 HP, Ewentualnie VALVOLINE MAXLIFE ATF DEXTRON II i III. Oba z grupy 11a. Pisałem do ZF Polska, ale odpowiedzi nie dostałem.

Rafał_Sz
17-06-2012, 12:19
Na 100% powinien być ZF LifeGuardFluid5. Jak chcesz, to mogę zapytać w hurtowni na Sobieszowskiej w Cieplicach. Jak nie będą mieli na stanie, to może chociaż dadzą cynk gdzie to w PL dostać. No i potrzebny będzie filtr, uszczelka i śruby.

Bo Budzyń z tymi swoimi cenami niech... ;)

ALF
17-06-2012, 12:27
Ma już filtr i uszczelki. Szukam info o oleju.

Locter
17-06-2012, 13:29
Panowie, szybkie pytanie - ile spala realnie e39 520i, zakladajac że jeżdże spokojnie i nie "piłuje" auta, ale lubie sobie na trasie powyprzedzać ??

ALF
17-06-2012, 19:57
Mogę powiedzieć ile spali E34 520i - miasto 11-14, trasa 8-10. Zakładając jazdę dynamiczną raczej w górnych granicach (trasa).

seler
18-06-2012, 13:22
A ja będę jeszcze dwa tygodnie bez auta... mordęga. Jednak dwa auta w rodzinie to mus...

ALF
18-06-2012, 13:50
Dawno to mówiłem. I dlatego jedno rodzinne (kombi), szybkie, na trasy (540). Drugie, szybkie, ekonomiczne, wokół komina (zagazowana 520). Inną wersją jest para: X5 i roadster, jakieś Z3, MX5 czy MR II.

seler
18-06-2012, 14:02
Dawno to mówiłem. I dlatego jedno rodzinne (kombi), szybkie, na trasy (540). Drugie, szybkie, ekonomiczne, wokół komina (zagazowana 520). Inną wersją jest para: X5 i roadster, jakieś Z3, MX5 czy MR II.

Jest tylko jeden, mały problem... trzeba mieć to gdzie postawić... nie miałbym sumienia żeby wóz gnił gdzieś pod blokiem...

ALF
18-06-2012, 14:05
Od 30 lat moje auta stoją pod chmurką. Tyle, że od miesiąca zrobiłem dla E34 parking (utwardziłem klińcem).

R
18-06-2012, 14:11
Od 30 lat moje auta stoją pod chmurką.

wciaz te same?

Rafał_Sz
18-06-2012, 14:16
wciaz te same?
Kobiet i BMW o wiek się nie pyta. ;)

R
18-06-2012, 14:39
Kobiet i BMW o wiek się nie pyta. ;)


po co pytac... po jednych i drugich doskonale widac ;)

ALF
18-06-2012, 15:24
po co pytac... po jednych i drugich doskonale widac ;)

Bzdura, moja 540 wygląda lepiej niż niejedno auto z połową tego co przeszła. 22 letnia E34 ma oryginalny lakier i stojąc obok 7 VW wygląda lepiej :D

R
18-06-2012, 15:51
Bzdura, moja 540 wygląda lepiej niż niejedno auto z połową tego co przeszła. 22 letnia E34 ma oryginalny lakier i stojąc obok 7 VW wygląda lepiej :D



bmw nawet wyciagniete po 15 latach spoczywania na dnie jeziora wyglada lepiej niz dowolny nowy VW wyprowadzony z salonu, wiec to akurat zaden argument ;)

Rafał_Sz
18-06-2012, 15:53
bmw nawet wyciagniete po 15 latach spoczywania na dnie jeziora wyglada lepiej niz dowolny nowy VW wyprowadzony z salonu, wiec to akurat zaden argument ;)
Pod warunkiem, że miało dobrze domknięte szyby i wyłączone radio. ;)

Locter
18-06-2012, 19:13
bmw nawet wyciagniete po 15 latach spoczywania na dnie jeziora wyglada lepiej niz dowolny nowy VW wyprowadzony z salonu, wiec to akurat zaden argument ;)

:D

A tak swoją drogą - kilka dni temu, niespodziewanie, niczym szatan wyłonił się mi na drodze czarny, piękny 850i...... chyba najpiękniejsze BMW w historii firmy, rzekłbym nawet, że to najlepiej wyglądające coupe jakie widzialem. Cudo...

ALF
18-06-2012, 20:27
Choruję na to cacko, ale drogo... oj drogo.

Rafał_Sz
18-06-2012, 20:49
W Cieplicach jest jedno takie. I to właśnie 850. Oglądałem, jak Widacki robił przegląd.

R
19-06-2012, 09:31
Pod warunkiem, że miało dobrze domknięte szyby i wyłączone radio. ;)


w najgorszym razie rozladowalaby sie bateria... phi... ;)

seler
19-06-2012, 09:45
No i przez was zacząłem się zastanawiać czy by małżonce nie sprawić takiego e30 2.5...

R
19-06-2012, 09:56
tia... malzonce... kazdy tak mowi a pozniej z niego nie wysiada ;)

to nie wstyd przyznac sie do checi posiadania mid-timera :)

Rafał_Sz
19-06-2012, 10:15
Ponieważ beta zostaje ze mną, a kilometry lecą tysiącami, wbrew własnym przekonaniom zastanawiam się nad LPG. Napisałem do Goduli,zobaczymy, co napisz w temacie. :)

Chociaż np. to mnie nieco martwi :( :


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/06/bmw_gaz-3.gif
źródło (http://www.godula.pl/htmlarea/uploaded/akademia_tuningu/laboratorium/bmw_525i_gaz/bmw_gaz.gif)

seler
19-06-2012, 10:20
tia... malzonce... kazdy tak mowi a pozniej z niego nie wysiada ;)

to nie wstyd przyznac sie do checi posiadania mid-timera :)


bo kupować zabawki to trzeba umić ;)
ale na allegro same złomy...

shaolin
19-06-2012, 10:27
Ponieważ beta zostaje ze mną, a kilometry lecą tysiącami, wbrew własnym przekonaniom zastanawiam się nad LPG. Napisałem do Goduli,zobaczymy, co napisz w temacie. :)


Jak chcesz jezdzic na gazie to se kup TO (http://www.e-agdrtv.pl/photo/electrolux/foto/EKK500102W.jpg) i doloz kolka :twisted:

Rafał_Sz
19-06-2012, 10:31
Jak chcesz jezdzic na gazie to se kup TO (http://www.e-agdrtv.pl/photo/electrolux/foto/EKK500102W.jpg) i doloz kolka :twisted:
Masz całkowitą rację, też jestem tego zdania. Ale 540 robi mi 40-50 tys. km rocznie. A to ma znaczenie, nie sądzisz? ;)

shaolin
19-06-2012, 10:37
Ale 540 robi mi 40-50 tys. km rocznie.

Tramwaje pewno robia wiecej, a jakos na LPG nie lataja... :twisted: :mrgreen:

Jak bedzie krucho z kasa na bajure u Ciebie to zrobimy zrzutke :)

R
19-06-2012, 10:57
Jak bedzie krucho z kasa na bajure u Ciebie to zrobimy zrzutke :)


w tym momencie przypomniala mi sie scena z filmu "Jak to sie robi" :

o tak... jestem pijany... chce do domu... ;)

http://www.youtube.com/watch?v=GDhlw7EJO-Y od 6 do 7 minuty ;)

Rafał_Sz
19-06-2012, 11:06
Tramwaje pewno robia wiecej, a jakos na LPG nie lataja... :twisted: :mrgreen:

Jak bedzie krucho z kasa na bajure u Ciebie to zrobimy zrzutke :)
Ale instalka (zakładając koszt montażu na poziomie 7000 zł) zwróci mi się w 6 miesięcy. Potem, 12 000 rocznie zostaje w kielni. Po 5 latach mam przechodzone M5 gratis. ;)

Aha, mówię o instalacji ostatniej generacji wtrysku gazu w stanie płynnym.



Jeśli chodzi o tramwaje, to mi takie coś by pasowało. Nawet dres widać! :


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/06/BMW_i8-3.jpg
źródło (http://www.automobil-blog.de/wp-content/uploads/2011/01/BMW_i8.jpg)

ALF
19-06-2012, 13:44
Rafał, ten wykres dotyczy innego auta i podany jest jako przykład źle wpływającej instalacji. Ale montaż instalacji IV generacji i późniejszego dostosowania jej do silnika eliminuje ten efekt.

A dla żonki to ku Z3 lub Z4 :D

j_szczygiel
19-06-2012, 13:46
Chociaż np. to mnie nieco martwi :( :

Albo zle dobrana instalacja, albo zle zestrojona... choc ta roznica jest przerazajaca, zwlaszcza ze to nieuturbiony i niewysilony silnik :shock: I skad ta roznica w osiagach na beznynie z zamontowana instalacja LPG i bez niej? ;) Z instalacja na 8 garow powinienes zamknac sie spokojnie w 5k, a nie 7...

Rafał_Sz
19-06-2012, 14:04
A dla żonki to ku Z3 lub Z4 :DŻonka lubi swoją Corollę. I niech tak zostanie. ;)


Z instalacja na 8 garow powinienes zamknac sie spokojnie w 5k, a nie 7...
Niestety około 7 tysi kosztuje LANDIRENZO IV generacji na 8 garów ze strojeniem na hamowni i demontażem kolektorów dolotowych (nawiercanie na silniku odpada). Chcę mieć zachowane parametry silnika i co ważne w przypadku blisko 300 konnego tylnonapędowego auta, musi działać kontrola trakcji.

Biorąc jednak pod uwagę to, że mam Webasto, auto na LPG przełączy mi się rano praktycznie po kilkudziesięciu metrach (później też, bo auto ma akumulator ciepła), oraz to, że IV generacja instalacji zapewnia zbliżone spalanie na gazie do spalania benzyny, inwestycja może się naprawdę opłacać.

Dochodzi jeszcze kwestia właściwego spalania mieszanki. Układ wydechowy w moim aucie kosztuje ładnych kilka tys. dolców, a zamienników nie ma. Co robi zła instalacja z wydechem wie chyba każdy.



EDIT

Właśnie otrzymałem odpowiedź od Goduli, cytuję:

"Szanowny Panie,
odpowiadając na poniższe zapytanie:
Z naszej strony do tego samochodu polecamy instalację włoskiej firmy LandiRenzo,
i jej system czwartej generacji Omegas - cena instalacji do samochodu 8 cylindrowego,
wraz ze strojeniem na hamowni obciążeniowej to 7000 zł brutto. Zgodnie z naszym cennikiem - http://www.godula.pl/?page=gaz_cennik
Czas montażu ok 4 dni robocze.
Aczkolwiek z uwagi na trudny silnik jakim jest 4.4 l ostateczna decyzja dotycząca montażu instalacji gazowej, po weryfikacji (oględzinach) samochodu
w naszej firmie. "

j_szczygiel
19-06-2012, 14:18
Aaa, czyli w planach masz LPI ;) Jeszcze nie slyszalem, aby nawiercali do tego kolektory na silniku, choc nasi spece pewnie wiele potrafia... Z tego co pamietam w przypadku instalacji Vialle odsylalo sie do nich wlasny kolektor, a otrzymywalo taki sam nawiercony przez jakis spec zaklad. Nie wiem czy nadal tak jest?
Co do LPG. Przyklad z wlasnego podworka - SAAB 9-5 Griffin 2.3T MY07, 4 gary i 260km. Koszt instalacji zakladanej przez dobrego fachowca wyniosl 3500, dwa reduktory i STAG 300 Premium. Po zamontowaniu i przed pierwszym strojeniem na LPG auto mialo 256KM, a jest to duzo bardziej wysilona jednostka niz Twoj wolnossak :)

Czy ta instalacje LPG, z ktorej zalaczyles wykres, zakladal ten sam warsztat?

Rafał_Sz
19-06-2012, 14:29
Czy ta instalacje LPG, z ktorej zalaczyles wykres, zakladal ten sam warsztat?
Ten wykres umieszczony jest na ich stronie, jako przykład auta z LPG strojonego "na oko" bez hamowni.

ALF
19-06-2012, 15:01
Żonka lubi swoją Corollę. I niech tak zostanie. ;)

To nie było do Ciebie, tylko do selera... nie tylko Ty masz żonkę :D Moja swoją 520 polubiła i nawet kolor jej się podoba :D

Namówiłeś mnie na skaner, widzę, że na poważnie potraktowałeś moje namowy na gazik :D
Ja się ciągle namyślam, ale tylko ze względu na to, że kasy trochę brakuje, a do nabijania kilometrów mam zagazowaną 520.

seler
19-06-2012, 15:05
To nie było do Ciebie, tylko do selera...

E, mojej się zetka nie podobie, najbardziej jej się podobała taka jedna e30 coupe która stała w naszym garażu.... czarna, z kubełkami klatką i pięciopunktowymi pasami w środku :)

Rafał_Sz
19-06-2012, 15:10
Namówiłeś mnie na skaner, widzę, że na poważnie potraktowałeś moje namowy na gazik :D

Trzeba sobie pomagać. :D

grissley
19-06-2012, 16:01
A propo landi i goduli - nie znam, ale ogólnie jest tak, że najbadziewniejsza instalka założona przez dobrego fachowca sprawi się lepiej, niż najlepsza założona przez fachowca średniego ( bo o kiepskim nawet nie wspomnę).
A pisanie o tym, że 540i ma jakiś trudny do gazowania silnik, brzmi dla mnie jak podpuszczanie klienta.

ALF
19-06-2012, 16:16
Godula ma ustaloną markę nie tylko w dziedzinie gazowania.

shaolin
19-06-2012, 16:22
Rafal kup se Polo sdi 1.7 i bedziesz mial niesmiertelny silnik, ktory nic nie pali - przyda sie skoro robisz 10mld kilometrow dziennie :D Bejce zostaw w spokoju, gaz to ZUO! :D

EDIT: Rafal mozesz jeszcze poczekac na swapa tego 3 garowego, co sie produkuje do nowej trojki... :D

j_szczygiel
19-06-2012, 16:33
Godula ma ustaloną markę nie tylko w dziedzinie gazowania.

Co ten wykres zalacozny przez Rafala ma dac klientowi do zrozumienia - sklonic klienta do dostrojenia instalacji zalozonej u Goduli na hamowni, czy moze wskazac, ze konkurencja potrafi tak spartolic? Bo wyniki na nim pokazane sa zaskakujace...

Shaolin - dla niektorych chinskie zarcie to zlo, liczy sie tylko schabowy ;) Nie popadajmy w skrajonosci.

ALF
19-06-2012, 16:38
Ma pokazać jak kiepski może być wynik przy złej instalacji lub źle założonej. Znam człowieka, który gazował u Goduli 740. Był bardzo zadowolony i z usługi, i profesjonalizmu i z efektów.

Boryszuk
19-06-2012, 18:14
Czy to normalne, że w e90 ogrzewanie tylnej szyby i lusterek jest... raczej szczątkowe? Działać działa ale zdecydowanie za słabo. Albo znów mnie Saab rozpieścił...

Rafał_Sz
19-06-2012, 18:22
Rafal kup se Polo sdi 1.7 Przecież tam rozrusznik jest mocniejszy od silnika.:twisted: ;)


Czy to normalne, że w e90 ogrzewanie tylnej szyby i lusterek jest... raczej szczątkowe? Działać działa ale zdecydowanie za słabo. Albo znów mnie Saab rozpieścił...
Nie jest to normalne, u mnie zimą rozmrożenie szkiełek trwa kilkanaście sekund, a odparowanie, jak jest temperatura dodatnia to dosłownie kilka sekund. Masz coś nie halo z elektryką, bo tylna szyba i lusterka zasilane są z jednego przekaźnika.

Boryszuk
19-06-2012, 18:24
bo tylna szyba i lusterka zasilane są z jednego przekaźnika.

Damn. Wolalbym gdyby nie dzialaly w ogole...

ALF
19-06-2012, 18:58
Się elepstryk kłania... znam dobrego :)

Boryszuk
19-06-2012, 19:41
Będę pamiętał ;) Tymczasem spróbuję samemu zgłębić temat kiedy wreszcie przestanie padać (bo kiedyś przestanie, prawda????).

ALF
19-06-2012, 19:51
A co to jest padać? ;) :D

grissley
19-06-2012, 20:53
Silnik mu pewnie pada ;)


Bejce zostaw w spokoju, gaz to ZUO!

Blablabla ;)

Boryszuk
19-06-2012, 21:01
Macie rację, tu gdzie mieszkam nigdy nie pada. Większość czasu nieziemsko napier...nicza ;)

ALF
19-06-2012, 21:37
U mnie słoneczko świeci :D

jarek76
21-06-2012, 09:26
Najnowszy eco model :mrgreen:

http://www.poboczem.pl/fotosy/zdjecie,iId,3616,iSort,2,iTime,3

Rafał_Sz
21-06-2012, 09:42
Najnowszy eco model :mrgreen:

http://www.poboczem.pl/fotosy/zdjecie,iId,3616,iSort,2,iTime,3
To seria iiiiii - ha!

;)

GeparD
21-06-2012, 10:52
Napęd na cztery kopyta i moc jednego osła :P

M_J
21-06-2012, 10:53
Napęd na cztery kopyta i moc jednego osła :P

Dwóch osłów - drugi osioł siedzi na pierwszym i wspomaga mocą obliczeniową ;)

ALF
21-06-2012, 13:01
Zasilany ekologicznie, ale sporo co2 wydala ;)

thorcik
21-06-2012, 14:14
Zasilany ekologicznie, ale sporo co2 wydala ;)

CO2 jak CO2, do tego jeszcze metan :D

ALF
21-06-2012, 15:00
Ale metan można zastosować do spalania w innych pojazdach ;)

seler
21-06-2012, 15:31
Ale metan można zastosować do spalania w innych pojazdach ;)


Wy coś macie z tym gazem... ropą gardzicie aa na oślich piardach byście jeździli... :)

ALF
21-06-2012, 15:45
Jakby ropa kosztowała tyle co gaz... ;)
Od 12 lat jeżdżę autami na gaz. Mam dość precyzyjne wyliczenia oszczędności i wiem, że dalej będę gazował auta.

shaolin
21-06-2012, 15:58
Aut nie kupuje sie dla oszczednosci tylko dla przyjemnosci :D

ALF
21-06-2012, 17:00
Bzdura. Żeby mieć przyjemność, musisz za nią zapłacić. A jak cię na nią nie stać, to musisz kombinować. Gdyby mi ktoś kiedyś powiedział, że będę jeździć V8, to bym go śmiechem zabił. A mogę jeździć, bo drugie auto mam na gaz.

shaolin
21-06-2012, 17:06
Jacek wiesz dobrze, ze sie drocze :D jak ktos chce LPG to niech sobie zaklada nawet do roweru. Ja nie chce i nie bede mial :D Chociaz u mnie silniki koncza sie na R6, V8 pozniej bedzie bo teraz i tak ide pojde w moto :D

BugsBunny
21-06-2012, 20:01
Czy to normalne, że w e90 ogrzewanie tylnej szyby i lusterek jest... raczej szczątkowe? Działać działa ale zdecydowanie za słabo. Albo znów mnie Saab rozpieścił...

Ogrzewanie lusterek w E9x jest "inteligentne", działa w zależności od temperatury zewnętrznej i tego, czy są włączone wycieraczki:


Siła grzania w zależności od temperatury w st. Celsiusza, wycieraczki wyłączone

-10 = 100% -10 do 5 =75% 5 do 15 = 50% 15 do 25=0% 25 do 35=0% 35+=0%

Siła grzania w zależności od temperatury w st. Celsiusza, wycieraczki włączone

-10=100% -10 do 5 =100% 5 do 15 = 75% 15 do 25=50% 25 do 35=25% 35+=0%

Boryszuk
21-06-2012, 20:13
Ogrzewanie lusterek w E9x jest "inteligentne",

To wiele wyjasnia. Ehhh...

Psychotrop
21-06-2012, 20:15
To wiele wyjasnia. Ehhh...

zewrzyj na krótko i po kłopocie, jeśli ci to przeszkadza ;)

Boryszuk
21-06-2012, 20:21
Nie tyle przeszkadza co lubie miec suche (i czyste) lusterka. A w e90 najwyrazniej sa tak skonstruowane, ze ped wiatru ich nie osuszy.

seler
22-06-2012, 10:15
Ogrzewanie lusterek w E9x jest "inteligentne", działa w zależności od temperatury zewnętrznej i tego, czy są włączone wycieraczki:


włączone czyli "chodzą" czy np. włączony jest sensor deszczu?

Dorian
22-06-2012, 13:09
A zna ktoś w miarę dobrego elektryka we Wrocławiu/okolicy, który rusza BMW? ;) Byłem na polecanej na forach Buforowej, ale mechanik stwierdził, że oni się na BMW za bardzo nie znają i polecał poszukać innego warsztatu.. W dwóch innych też BMW nie ruszają...

ALF
22-06-2012, 13:47
Mogę polecić dobrego elektryka, ale w Kowarach.

ALF
22-06-2012, 13:52
Dostałem odpowiedź z firmy ZF w sprawie skrzyni i wymiany oleju. Dla mnie jest decydująca.

Witam,
ZF Lifeguardfluid 5 , odpowiada na OES olejom o numerach seryjnych w skrzyni 5HP24
Audi Oil No. G 052162A1 / A2 / A6

=> BMW Oil No. 8322 9407807
=> Citroen Oil No. Z 000169756
=> Jaguar Oil No. JLM 20238
=> Mercedes Benz Oil No. A 0019892203
=> Peugeot Oil No. Z 000169756
=> Porsche Oil No. 999.917.547.00

Oleje innych producenow jak ESSO, Ravenol nie maja naszej homologacji na nasze skrzynie, mimo że sa na rynku stosowane. Tak że najlepiej kupowac olej w ASO według numerów jakie powyżej podałem. Zaleznie od warunków eksploatacyjnych, związanych z obciążeniami termicznymi, jazda sportowa, holowanie przyczepy, należy wymieniac olej pomiędzy interwałami 80000 a 120000 km lub raz na 8 lat.

Mit freundlichen Grüßen/Kind regards
ZF Services

seler
22-06-2012, 13:55
A zna ktoś w miarę dobrego elektryka we Wrocławiu/okolicy, który rusza BMW? ;) Byłem na polecanej na forach Buforowej, ale mechanik stwierdził, że oni się na BMW za bardzo nie znają i polecał poszukać innego warsztatu.. W dwóch innych też BMW nie ruszają...

Stando, Beben na Legnickiej lub Atochip Przedmiejska

Rafał_Sz
22-06-2012, 14:02
Dostałem odpowiedź z firmy ZF w sprawie skrzyni i wymiany oleju. Dla mnie jest decydująca.Więc sam Jacku widzisz jak wygląda temat z zamiennikami oleju. Da się, ale... ;)

U mnie zmiana oleju dała bardzo dużo, skrzynia szybciutka i precyzyjna jak Chuck Norris. ;)

ALF
22-06-2012, 14:10
Rafał, to Ty pisałeś, że masz dostęp do Lifeguardfluid 5 w ludzkich pieniądzach?

Rafał_Sz
22-06-2012, 14:50
Nie, nie ja. Ja pisałem tylko, że to ma być właśnie ten olej. Problem w tym, że nie bardzo wiem gdzie to kupić. W Midparts twierdzą, że Revenol jest 4 razy tańszy, a jest to samo co olej ZF. Ile w tym prawdy to nie wiem. U Widackiego płaciłem coś koło 100 zł za litr oryginału BMW.

P.S. Zmieniałeś już płyn hamulcowy?

ALF
22-06-2012, 14:57
Tak, w obu autach. Jeżeli będziesz zmieniał u Widackiego, to on zmienia tylko na własny, ale jak gdzie indziej, to nie kupuj. Mam litr zapieczętowanego ATE, szkoda żeby stał.

Litr Ravenolu kosztuje coś 25zł, Esso 30zł, Valvoline też coś koło tego.

Rafał_Sz
22-06-2012, 15:17
Hamulcowy już zmieniłem, ale dziękuję za propozycję. :) Tak tylko z ciekawości pytałem, bo u mnie po zmianie zdecydowanie lepiej działa DSC.

Problem ze skrzynią jest taki, że lubi umrzeć po wymianie oleju, jeśli w środku jest błoto - zatyka się magistrala sterująca. Tak mi powiedzieli we Wrocku w ASO i u Budzynia. Ja osobiście, ze względu na kosztowną budowę 5HP24, lałbym jednak oryginał. Fakt, kilka stów piechotą nie chodzi, ale kurde bałbym się lać zamiennik. Ale jakby co, to chętnie popatrzę co się będzie działo z Twoją skrzynką, najwyżej też sobie kiedyś (za 60 tys km) wleję zamiennik. ;)

shaolin
22-06-2012, 15:24
Biorac pod uwage co ile wymieniasz ten olej, to te pare stow wiecej za ori zmienia troche swoja moc :D

Rafał_Sz
22-06-2012, 15:51
Biorac pod uwage co ile wymieniasz ten olej, to te pare stow wiecej za ori zmienia troche swoja moc :D
Ale widzisz? Ch z BMW twierdzą, że oleju się nie zmienia w ogóle. ZF twierdzi zupełnie coś innego. Zresztą, ja jestem po stokroć porąbany i preferuje oryginalne materiały i części, chyba, że zamienniki zjeżdżają z tej samej taśmy produkcyjnej. Na taniochę mnie nie stać, przez 18 lat serwisowania własnych aut, aż nadto się tego nauczyłem. ;) Pomijam fakt czystego złodziejstwa ASO w niektórych przypadkach, bo to inny temat. ;)

shaolin
22-06-2012, 16:20
Juz Ci przeciez mowilem cos o wymianie oleju w skrzyniach ZF... Producentem nie jest BMW wiec oni sobie moga mowic co chca :D

Rafał_Sz
22-06-2012, 16:31
Właśnie spojrzałem w cennik części BMW. Skrzynia 5HP24 w ASO po regeneracji (stara do oddania) kosztuje 25 142 zł 50 gr. No, to wiadomo, oleju nie wymieniamy! ;)

ALF
22-06-2012, 16:52
Za tą kasę to można drugą 540 kupić ;)

Rafał_Sz
22-06-2012, 18:54
Za tą kasę to można drugą 540 kupić ;)
Albo 5 szt. ze złomolandu, czyli z UK. :)

ALF
22-06-2012, 19:51
Szukam oryginału, ale zorientowałem się już, że to niełatwe za ludzkie pieniądze (u nas, bo w USA bez problemu).
A jak nie to kupię full syntetyk.

Dorian
22-06-2012, 23:30
Stando, Beben na Legnickiej lub Atochip Przedmiejska

Dzięki! :)

Rafał_Sz
23-06-2012, 11:13
Zakochałem się w tym silniku (buda, jak buda, zwykła beta ;)), to cudo jest genialne:

MGMzKTrDlA0

siona
23-06-2012, 11:39
Zakochałem się w tym silniku (buda, jak buda, zwykła beta ;)), to cudo jest genialne:



ale jak?
przecież to traktor ...
śmierdzi, klekocze, nie jedzie ...

Rafał_Sz
23-06-2012, 11:56
ale jak?
przecież to traktor ...
śmierdzi, klekocze, nie jedzie ...Ropniakami jeżdżę od 12 lat, uturbionym dieslem na CR od 6 lat. Mnie do zalet klekotów, zwłaszcza tych nowoczesnych i sprawdzonych w boju przekonywać nie trzeba.;)

marki
23-06-2012, 11:57
To jest 550i czyli benzyna :)

Co nie zmienia faktu, że M550d jest przekozackim silnikiem. Najlepszy diesel świata :P

BugsBunny
23-06-2012, 11:59
włączone czyli "chodzą" czy np. włączony jest sensor deszczu?

niestety nie wiem, tylko takie info znalazłem. Też mam wrażenie że słabo grzeją, w E46 było lepiej.


ale jak?
przecież to traktor ...
śmierdzi, klekocze, nie jedzie ...

To nie traktor, to benzynowe 4.4 TwinPower turbo
http://www.bmw.pl/pl/pl/newvehicles/5series/sedan/2010/showroom/engines/8_cylinder_petrol_engine.html

Rafał_Sz
23-06-2012, 12:00
,

Co nie zmienia faktu, że M550d jest przekozackim silnikiem. Najlepszy diesel świata :PDokładnie. Ale temu 550i też niczego nie brakuje. ;)

siona
23-06-2012, 12:13
aaaa sorki
faktycznie :D
mea maxima

radius_bo
23-06-2012, 12:52
Nawet nie wiedzialem, ze taki watek jest na nikoniarzach:) Witam wszystkich!

Na marginesie, jakby ktos mial jakis namiar na ladne E46 po lifcie z dieslem 150 KM w kombi to mozecie dac znac:)

ALF
23-06-2012, 13:16
Bo bunia z nikosiem, to ładna para :D

Rafał_Sz
24-06-2012, 10:10
Nie za dużo tu artyzmu jak na dresiarską markę? ;)

ZDuxWGHA-Z4

shaolin
24-06-2012, 12:02
Nie za dużo tu artyzmu jak na dresiarską markę? ;)


Zeby nosic dres to trzeba ukonczyc minimum École nationale supérieure des beaux-arts de Paris :mrgreen:

A filmik najs.

ALF
24-06-2012, 12:42
Jeszcze ktoś weźmie na poważnie ten filmik.

shaolin
24-06-2012, 13:43
I zacznie rozcinac balony z woda na ulicy? :mrgreen: Bo chyba nie bedzie probowal przejechac przez tarcze i szklane jablka... chociaz znajac historie Lki probujacej przebic mur osrodka egzaminacyjnego to rozne rzeczy mozna zrobic :D

seler
28-06-2012, 09:31
Moja wreszcie przyjechała z naprawy w inchcape... długo to trwało, ale wykonane naprawdę porządnie, co ważne mam pełną dokumentację fotograficzną z naprawy, co w takim przypadku będzie przydatne przy odsprzedaży. teraz tylko się cieszyć no i jakąś sesję foto w końcu jej zrobić :)

Rafał_Sz
28-06-2012, 10:16
(...) i jakąś sesję foto w końcu jej zrobić :)
No właśnie. :)

shaolin
28-06-2012, 10:26
Robili w Lacarcie czy maja u siebie w koncu miejsce na tego typu zabawy? :D

sokolnik
28-06-2012, 10:41
do znawców BMW, chciałbym się dowiedzieć coś o modelu E46...interesuje mnie taki model (sedan, takie lampy przednie i zderzak)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img194.imageshack.us/img194/6431/dsc0050nj.jpg)

jaki silnik wybrać? benzynę czy diesel ?
czy dokładna nazwa tego modelu to: BMW E46T LIFT ?
Jakie są największe bolączki tego auta i czy jest drogi w utrzymaniu? części, naprawy, spalanie?
dzięki za info, najlepiej niech ktoś napisze, kto ma/miał taki samochód, a nie opowieści od kolegów cwaniaczków że spalanie na poziomie 4l :)

R
28-06-2012, 10:45
to jakis greatest hits a nie auto. zderzak przedni to mpakiet, cala reszta nie. z tylku jakas badziewna lotka... kola tez nie wiem od czego ale jakies niekatalogowe... generalnie e46 po lifcie. nafajniejszy silnik... 330i z manualna skrzynia ;) nie pali 4 l.

sokolnik
28-06-2012, 10:47
czyli auto było przerabiane na własną rękę? czy mogło wyjechać takie z fabryki ?

ten zderzak fajny...
a jakie spalanie przy spokojnej jeździe? 10? 15?

PEŁNE WYPOSAŻENIE M-PAKIET TO ? (ZDERZAKI PRZÓD I TYŁ, PROGI, ZAWIESZENIE,CZARNA PODSUFITKA, KIERONICA, FELGI ORAZ FOTELE)?

R
28-06-2012, 10:55
czyli auto było przerabiane na własną rękę? czy mogło wyjechać takie z fabryki ?

ten zderzak fajny...
a jakie spalanie przy spokojnej jeździe? 10? 15?

PEŁNE WYPOSAŻENIE M-PAKIET TO ? (ZDERZAKI PRZÓD I TYŁ, PROGI, ZAWIESZENIE,CZARNA PODSUFITKA, KIERONICA, FELGI ORAZ FOTELE)?

pewnie po dzwonie ;)

mpakiet jest optyczny i techniczny. optyczny to zderzaki, progi, kola, lotka na klapie bagaznika, taka malutka, srodek to pewnie w zaleznosci od zamowienia, ale przewaznie fotele, kierownica i jakies tam drobiazgi. z technicznego to przede wszystkim zawieszenie m-technik.

sokolnik
28-06-2012, 10:58
czy ten egzemplarz to już oryginalny m-pakiet ?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img690.imageshack.us/img690/3949/img2671bk.jpg)

felgi od M? progi od M?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img846.imageshack.us/img846/8308/img2714v.jpg)

sory że tak sobie wklejam zdjęcia z allegro (nie moje) ale wolę mieć pewność co do M :)

R
28-06-2012, 11:15
tak, ten jest pelny... jaki piekny :mrgreen:

i jeszcze na najladniejszej feldze jaka bmw zrobilo...
doppelspeiche 68 (http://www.google.pl/search?q=doppelspeiche+68&hl=pl&client=firefox-a&hs=mMr&sa=X&rls=org.mozilla:pl:official&channel=np&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=xyDsT9GQN7SM4gSVkvmWBQ&ved=0CFIQsAQ&biw=1680&bih=901)

sokolnik
28-06-2012, 11:31
tak, ten jest pelny... jaki piekny :mrgreen:


cenka też piękna :)

28 500 :) co nie znaczy że nie osiągalna BMKa :)

dalej nie wiem jak z utrzymaniem, częściami, spalaniem :)
330i to benzynka czy diesel ?

Boryszuk
28-06-2012, 11:32
i to benzyna, d to diesel

Rafał_Sz
28-06-2012, 11:36
cenka też piękna :)

28 500 :) co nie znaczy że nie osiągalna BMKa :)

dalej nie wiem jak z utrzymaniem, częściami, spalaniem :)
330i to benzynka czy diesel ?
i to benzyna, d to diesel, x to napęd na wszystkie koła.

Pamiętaj, że wszystkie części które są składową pakietu M, kosztują kilkakrotnie więcej. Przykład? Plastikowe nadkole (oryginał w ASO) to 30 zł, to samo, ale dla wersji M - 195 zł.

E46 kupowałbym z 3 litrowym Dieslem i automatem (330d), potem benzyna 3 litry z automatem (330i), na końcu 2 litrowy diesel z manualem (320d). Najtansza w utrzymaniu jest ta ostatnia wersja, ale szału na drodze nie będzie.

Dyziek
28-06-2012, 11:42
Sokolnik ja mam E46 z 330i i musisz się nastawić że 5 litrów to nie pali :)
W weekend zrobiłem trasę ponad 600km - średnia wyszła około 10,1 , po mieście ten silnik zadowoli się 13-14l , ale jak lubisz depnąć to i więcej;)
Tylko ja mam automat, klima włączona i deko na dachu;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img853.imageshack.us/img853/1250/20120621210933.jpg)

Na pusto mega delikatnie turlając się udało mi się zejść do 9l:) Ale nie po to się bierze 3l benzynę żeby się turlać;)

Utrzymanie jak nic się nie psuje to znośnie:)

Rafał_Sz
28-06-2012, 11:45
Dyziek, napiszę to tylko jako taką ciekawostkę, nie żeby dyskutować na przewagą świąt jednych nad drugimi ;). Takie spalanie jak podałeś, mam w 4,4 V8. Gdzie tkwi haczyk?

Boryszuk
28-06-2012, 11:47
Bo w 4.4 masz tyle momentu co w małej ciężarówce. Silnik nie musi się męczyć żeby swobodnie napędzać auto. To zależność stara jak silnik spalinowy ;)

seler
28-06-2012, 11:49
Robili w Lacarcie czy maja u siebie w koncu miejsce na tego typu zabawy? :D

Raczej nie u siebie z tego co zauważyłem, lakiernię pewnie będą mieli w tej nowej siedzibie bo duży obiekt...

sokolnik
28-06-2012, 11:52
uważam że w coupe się nie będę mieścił czasami... wakacje, narty, itp duperele, czasem przewożę dodatkowe skrzynki z czymś tam :)
po za tym to chyba nie tak duży samochód jak AUDI A6 C5?
ciekawe jak opłaty OC wychodzą...mam już 30% zniżki podobno...przy silniku większym niż 2.0 boję się że na OC będę oddawał jakieś 800 zł... masakra jakaś... :)

Rafał_Sz
28-06-2012, 11:56
masakra jakaś... :)Mam Betę w Liberty Direct, za 4,4 benzyna, z 60% zniżką płacę 563,34 zł. Nie ma tragedii.

Dyziek
28-06-2012, 12:01
Takie spalanie jak podałeś, mam w 4,4 V8. Gdzie tkwi haczyk?
Haczyk...pewnie styl jazdy i technika jazdy i długo by wymieniać;) Rafał ale wiemy że 4,4 potrafi iść zdecydowanie w górę z spalaniem;)

sokolnik
28-06-2012, 12:02
podobno po przekroczeniu 26 lat, ma się jeszcze jakieś zniżki...
ja nie mam 26 przekroczone. obawiam się że mnie policzą trochę inaczej niż ciebie :)
500 zł gdybym miał płacić za 3.0 to byłbym zadowolony :)

Boryszuk
28-06-2012, 12:03
Ja za swojego pierwszego malucha (jakieś 10 lat temu) płaciłem ponad 1000 złotych za rok ;)

Rafał_Sz
28-06-2012, 12:07
Bo w 4.4 masz tyle momentu co w małej ciężarówce. Silnik nie musi się męczyć żeby swobodnie napędzać auto. To zależność stara jak silnik spalinowy ;)Ale ja się wcale z gazem nie szczypię. ;)


Haczyk...pewnie styl jazdy i technika jazdy i długo by wymieniać;) Rafał ale wiemy że 4,4 potrafi iść zdecydowanie w górę z spalaniem;)Oj tak, da się w mieście 25 przekroczyć, ale to przy totalnym pałowaniu. W trasie nigdy nie udało mi się przekroczyć 12/100, a wierz mi, starałem się. ;)


Ja za swojego pierwszego malucha (jakieś 10 lat temu) płaciłem ponad 1000 złotych za rok ;)Zobaczyli dyplomy z KJSów i wszystko w temacie. ;)

Boryszuk
28-06-2012, 12:10
Zobaczyli dyplomy z KJSów i wszystko w temacie. ;)

To było jeszcze przed KJSami. Rajdówka była na dziadka zarejestrowana ;)

sokolnik
28-06-2012, 12:11
a czy napęd na tył, podczas zimy nie stanowi dużego niebezpieczeństwa?
ok, do zabawy bokiem to fajnie, ale na trasie na zakrętach, gdzie blisko drogi drzewa ogromne, nie strach trochę że się wypadnie z drogi ?
kilka bmw widziałem w rowie do góry kołami...

Boryszuk
28-06-2012, 12:12
Ciężarówki też często leżą w rowach ;)

Dyziek
28-06-2012, 12:14
Jak będziesz myślał i uważał to nic Ci się nie stanie;)

Rafał_Sz
28-06-2012, 12:14
a czy napęd na tył, podczas zimy nie stanowi dużego niebezpieczeństwa?
ok, do zabawy bokiem to fajnie, ale na trasie na zakrętach, gdzie blisko drogi drzewa ogromne, nie strach trochę że się wypadnie z drogi ?
kilka bmw widziałem w rowie do góry kołami...Jeśli masz DSC, czyli rozbudowaną kontrolę trakcji, to ciężko latać bokiem. ;) Nie bój się tylnego napędu, chwila przyzwyczajenia do nadsterowności i się lata. DSC można sobie wyłączyć i wtedy zaczyna się zabawa. Bo chyba w E46 można wyłączyć?

Boryszuk
28-06-2012, 12:16
Jeśli masz DSC, czyli rozbudowaną kontrolę trakcji, to ciężko latać bokiem. ;)

Na mokrym brukowym rondzie da się bardzo łatwo i DTC się gubi ;)

sokolnik
28-06-2012, 12:17
słyszałem opowieści że worek ziemi w bagażniku zimą wożą by lepiej się prowadziło samochód :) ale to chyba za czasów Poloneza :)

R
28-06-2012, 12:19
a czy napęd na tył, podczas zimy nie stanowi dużego niebezpieczeństwa?
ok, do zabawy bokiem to fajnie, ale na trasie na zakrętach, gdzie blisko drogi drzewa ogromne, nie strach trochę że się wypadnie z drogi ?
kilka bmw widziałem w rowie do góry kołami...


wlaczasz DSC i kladziesz noge na podlodze :mrgreen:... do kontrolki mozna sie przyzwyczaic... ;)

Rafał_Sz
28-06-2012, 12:19
Na mokrym brukowym rondzie da się bardzo łatwo i DTC się gubi ;)
Jak się wyłączy pasy bezpieczeństwa to też różnie bywa. ;)

er4o4VqZPGc

Boryszuk
28-06-2012, 12:22
Jak się wyłączy pasy bezpieczeństwa to też różnie bywa. ;)


Na idiotę nie poradzisz ;) Ale ja mówię o sytuacji, która mi się przydarzyła kilka tygodni temu. Deszcz (rzadkość w UK), rondo w centrum mojego miasta, kostka brukowa, gaz w podłodze bo się spieszyłem. Wiedziałem, że tył się ślizgnie. Nie wiedziałem tylko, że aż tyle ;) Chociaż nie stało się też nic takiego, czego nie dałoby się wyprowadzić głęboką kontrą i prawą nogą. Jednak w takiej sytuacji wolałbym nie mieć DSC bo nie ma nic gorszego niż elektronika bardziej przeszkadzająca niż pomagająca w wyjściu z poślizgu

Rafał_Sz
28-06-2012, 12:24
Na idiotę nie poradzisz ;) Ale ja mówię o sytuacji, która mi się przydarzyła kilka tygodni temu. Deszcz (rzadkość w UK), rondo w centrum mojego miasta, kostka brukowa, gaz w podłodze bo się spieszyłem. Wiedziałem, że tył się ślizgnie. Nie wiedziałem tylko, że aż tyle ;)Fizyki nie oszukasz. ;)

Boryszuk
28-06-2012, 12:26
Dzięki temu wiem czego się spodziewać po DTC. Oczywiście, błąd leżał po mojej stronie bo zbytnio zawierzyłem elektronice ;)

Rafał_Sz
28-06-2012, 12:28
Co nie zmienia faktu, że nie ma co demonizować tylnonapędówek. ;)

Dyziek
28-06-2012, 12:29
Bo chyba w E46 można wyłączyć?

Można, można:mrgreen:

Boryszuk
28-06-2012, 12:29
Ależ nie, absolutnie! Nawet nie wiesz jakiego miałem wtedy banana na paszczy :D

Rafał_Sz
28-06-2012, 12:30
Można, można:mrgreen:To da się żyć. ;)


Ależ nie, absolutnie! Nawet nie wiesz jakiego miałem wtedy banana na paszczy :DChyba wiem. ;):)

ALF
28-06-2012, 12:32
Ubezpieczenie powyżej 2,5l jest takie same, więc za 4,4 płacimy tyle samo co za 2,5 :D Z wiekiem bywa różnie u różnych ubezpieczycieli, ale zaczyna się od 25 lat. Ważne jest miejsce zamieszkania.

Boryszuk
28-06-2012, 12:34
Chyba wiem. ;):)

Tu (http://en.wikipedia.org/wiki/Pendine_Sands) się kiedyś chcę wybrać bo jednak szkoda mi trochę napędu. Niedaleko mnie jest taka plaża ale jest ograniczenie do 5mph i mnóstwo ludzi z psami i dziećmi.

R
28-06-2012, 12:34
Z wiekiem bywa różnie u różnych ubezpieczycieli, ale zaczyna się od 25 lat.


no.. takie sa najladniejsze :mrgreen: tylko zrobiles blad... powinno byc ubezpieczycielek

Rafał_Sz
28-06-2012, 12:38
mnóstwo ludzi z psami i dziećmi.Faktycznie, szkoda blach. :mrgreen: ;)

seler
28-06-2012, 12:40
a czy napęd na tył, podczas zimy nie stanowi dużego niebezpieczeństwa?
ok, do zabawy bokiem to fajnie, ale na trasie na zakrętach, gdzie blisko drogi drzewa ogromne, nie strach trochę że się wypadnie z drogi ?


Jak myślisz, co jest bardziej niebezpieczne gdy wypada ci przód w zakręcie czy tył?
Nadsterowność dużo łatwiej opanować niż podsterowność i auto z napędem na tył jest dużo bardziej przewidywalne

Boryszuk
28-06-2012, 12:42
Jak myślisz, co jest bardziej niebezpieczne gdy wypada ci przód w zakręcie czy tył?
Nadsterowność dużo łatwiej opanować niż podsterowność i auto z napędem na tył jest dużo bardziej przewidywalne

Oj nie wysnuwałbym tak dalekoidących wniosków. Spójrz czym jeździ się w rajdach (jeśli nie 4x4). Dla tylnionapędówek dopiero kilka lat temu została stworzona klasa.

seler
28-06-2012, 12:50
Oj nie wysnuwałbym tak dalekoidących wniosków. Spójrz czym jeździ się w rajdach (jeśli nie 4x4). Dla tylnionapędówek dopiero kilka lat temu została stworzona klasa.

Ale w rajdach jeżdżą rajdowcy, którzy mają wystarczająco umiejętności i jaj by wyprostować kierownicę gdy mu przód ucieka na drzewo. Naturalny odruch (u niedoświadczonych) skręcenia w stronę przeciwną tylko zwiększa uślizg i efektem jest wylecenie przodem w plener. Dlatego w cywilnej jeździe napęd na przód i 150+KM to proszenie się o kłopoty. Wiem bo miałem passata 170KM...

ALF
28-06-2012, 13:05
Jeździłem dwa lata przednionapędowcem... nigdy więcej wojny.

Rafał_Sz
28-06-2012, 13:22
Jeździłem dwa lata przednionapędowcem... nigdy więcej wojny.Jacku, zależy od sytuacji. Sporo jeżdżę busem po górach zimą. Tam gdzie Sprinter i LT stają, albo nawet zaczynają się cofać, tam ja przednionapędowym Jumperem rozpycham maską śnieg. ;)

ALF
28-06-2012, 13:34
Oj tam, bierzesz jakieś mastodonty. Zimą na Okraju śnieg rozpychałem maluszkiem :D

grissley
28-06-2012, 13:55
słyszałem opowieści że worek ziemi w bagażniku zimą wożą by lepiej się prowadziło samochód :) ale to chyba za czasów Poloneza :)
Skody ;)
120L - wiem, bo miałem :p

Rafał_Sz
28-06-2012, 13:57
Oj tam, bierzesz jakieś mastodonty. Zimą na Okraju śnieg rozpychałem maluszkiem :D
Malec to klasa sama dla siebie. Wjechało wszędzie i na wszystkim. I wszystko się psuło. Miałem, kolor groszkowy. ;)

seler
28-06-2012, 13:58
Malec to klasa sama dla siebie. Wjechało wszędzie i na wszystkim. I wszystko się psuło. Miałem, kolor groszkowy. ;)

Przesada z tym psuło... ja swoim maluszkiem zrobiłem 80kkm i jedynie miałem ciągłe problemy ze skrzynią, ale przynajmniej sporo się nauczyłem i skrzynię wyciągałem w 40min na podwórku :)

Boryszuk
28-06-2012, 14:34
Przesada z tym psuło... ja swoim maluszkiem zrobiłem 80kkm i jedynie miałem ciągłe problemy ze skrzynią, ale przynajmniej sporo się nauczyłem i skrzynię wyciągałem w 40min na podwórku :)

Kilka cegiel, podnosnik, plaska 8, 10 i 13ka ;) edit: jeszcze nasadowa 17ka jesli komus sie chcialo odkrecic sprezyne od belki ;)

Ja kiedys 3 razy w jeden dzien wyciagalem silnik, wymienialem simmering pod kolem zamachowym, uszczelnialem pokrywe i jezdzilem do sklepu po czesci ;)

Rafał_Sz
28-06-2012, 14:49
Przesada z tym psuło...Miałem sztrucla. Wiecznie coś się sypało. ;)

ALF
28-06-2012, 16:08
Ja maluchami przejechałem coś koło 300 tysięcy :) Pierwszy był kawa z mlekiem, później czerwony. Drugi brązowy, później czarny. Z przodu miałem 4 halogeny (2 dalekosiężne, 2 przeciw mgłowe) + jeden (dalekosiężny) z tyłu miał opcję uruchamiania ręcznego - jak ktoś zapominał zgasić długich ;) Miały obrotomierz, wakuometr, czujnik temperatury oleju, wskaźnik ładowania i naładowania. I nieprawdą jest, że miał błogosławieństwo z Watykanu, bo nie można było w nim grzeszyć ;) Tzn może i miał, ale ja grzeszyłem aż miło. Wystarczyło przednie fotele ustawić bokiem, materacyk walnąć i spanko super. W drugim miałem też nagrzewnicę i dodatkowy nawiew.

Boryszuk
28-06-2012, 16:57
Z mojego sie po prostu fotele wyjmowalo bo ograniczniki zaklepalem mlotkiem ;)

ALF
28-06-2012, 18:29
To już perwersja ;)

Boryszuk
28-06-2012, 18:46
Młody byłem. Zarówno fizyczność jak i wyobraźnia były bardziej elastyczne ;)

124miko
29-06-2012, 01:38
Ja kupiłem 2 lata temu malucha z '74 roku i jestem nim oczarowany. Jeżdżę nim do pracy i czasami na krótsze wyjazdy. Niestety łaski się za ma cen nie oglądają, więc na podryw licho się nadaje :)

hubik
29-06-2012, 08:49
Ja kupiłem 2 lata temu malucha z '74 roku i jestem nim oczarowany. Jeżdżę nim do pracy i czasami na krótsze wyjazdy. Niestety łaski się za ma cen nie oglądają, więc na podryw licho się nadaje :)

Zmień znaczek na masce. ;-)

124miko
29-06-2012, 12:09
Zmień znaczek na masce. ;-)

Mam również coś ze znaczkiem z biało-niebieskim śmigłem :)

ALF
29-06-2012, 17:15
Się pochwal :)

Boryszuk
29-06-2012, 20:32
"Ech ci ludzie to brudne świnie..."

Po pracy otworzyłem maskę w aucie i natychmiast odezwało się kilka głosów z przekąsem oferujących pomoc i proponujących zakup Vauxhalla. A ja sobie po prostu filtr kabinowy wymieniłem. Haters gonna hate :mrgreen:

ALF
29-06-2012, 20:47
Bo kto otwiera maskę po pracy? ;)

Boryszuk
29-06-2012, 20:49
Ten, który chce wymienić filtr przed jazdą do domu ;)

Psychotrop
29-06-2012, 20:51
ale tak maskę otwierać bez piwa ? :o

Boryszuk
29-06-2012, 20:52
Teraz nadrabiam ;)

ALF
29-06-2012, 21:02
Bo kto otwiera maskę po pracy? ;)

Maskę otwiera się w czasie pracy, a nie po :D

Apropo, jakie filtry kupiłeś? Zastanawiam się nad ALCO. Teraz mam MANa, ale skoro co roku wymieniem, to po co kupować najdroższe.

Boryszuk
29-06-2012, 21:05
Ja jakiegoś z eBaya kupiłem. Comline się toto nazywa.

ALF
29-06-2012, 21:52
Rafał, czy nasze heble mają czujniki?

grissley
30-06-2012, 06:55
W mojej jest jeden z przodu z lewej i jeden z tyłu z prawej, więc pewnie Wasze też mają...

Rafał_Sz
30-06-2012, 09:38
Rafał, czy nasze heble mają czujniki?
Tak.

ALF
30-06-2012, 11:36
Hmmm, moje klocuszki wyglądają na cienkie, ale żadnej informacji, że trzeba wymieniać nie ma.

Rafał_Sz
30-06-2012, 12:14
Hmmm, moje klocuszki wyglądają na cienkie, ale żadnej informacji, że trzeba wymieniać nie ma.Bo da się założyć klocki bez czujników. Te drugie (przynajmniej w 540) są osobnym elementem i nie zawsze ludzie to zakładają - wtedy komp nie widzi, że klocki są do zmiany.

ALF
30-06-2012, 12:24
Czujniki mają taki sam żywot jak klocki? Wymieniać je trzeba razem z klockami?

Rafał_Sz
30-06-2012, 12:42
Czujniki mają taki sam żywot jak klocki? Wymieniać je trzeba razem z klockami?Jeśli jeszcze czujnik nie został "użyty", to nie trzeba. Jeśli jednak zużycie klocka spowodowało wyświetlenie komunikatu "check brake linings", to czujnik(i) są już tylko do wymiany.

124miko
30-06-2012, 13:02
Się pochwal :)

Z chwaleniem się nigdy nie miałem problemów :)
Co prawda to nie auto, ale zawsze "coś" ze śmigłem :)
R1200R z 2011 - właśnie wróciłem nim z trasy: Szwecja, Norwegia, Dania, Niemcy ( 4000 km ).

ALF
30-06-2012, 13:20
Dzięki. Wygląda na to, że poprzedni właściciel nie wymienił.

R1200 to bardziej działka Rafała :D

124miko
30-06-2012, 17:41
R1200 to bardziej działka Rafała :D

Tak już zupełnie dokładnie to jest R1200R Classic :)