Zobacz pełną wersję : Kwbmwfn - Klub Właścicieli BMW Forum Nikoniarze
Strony :
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
[
15]
16
17
18
19
20
No właśnie, części. Są części, które kupuję wyłącznie w oryginale, są takie, które kupuję lepsze niż oryginał (np. heble), są też takie, które kupuję od producenta, tyle, że bez naklejki lub z zatartym numerem bmw (np. visco). Są jednak takie, których zakup zamiennika polskiego w niczym nie zaszkodzi autku. Dam taki przykład - chłodnica do E34 kosztuje w oryginale 1800zł, w zamienniku włoskim 8-900zł. Polski zamiennik kosztuje 250zł, a trwałością niemal dorównuje oryginałowi.
Weźmy taką Skodę z silnikiem 2.0 - cena przekracza 110 tys zł w konfiguracji odbiegającej w dół do mojej buni. Koszty eksploatacyjne nowego auta, to przeglądy gwarancyjne (nie znam ceny, ale pewnie ok 2000). Czyli (zakładając optymistycznie, że nic się nie popsuło) po dwóch latach wydałem na auto dwie klasy niższe i o niebo słabsze ok 55tys.
Teraz 540. 20 tys + koszty + wymiana części uszkodzonych (pomijam zwykłe eksploatacyjne - wycieraczki, heble itp - dopiero po ich pierwszej wymianie) + wymiana płynów i mam po 2 latach ok 30 tys.
Ile musiałoby się popsuć w 540 żeby osiągnąć połap Skody? :D Nie liczyłem ceny bana przyklejonego do twarzy :D
Weźmy taką Skodę z silnikiem 2.0 - cena przekracza 110 tys zł w konfiguracji odbiegającej w dół do mojej buni. Koszty eksploatacyjne nowego auta, to przeglądy gwarancyjne (nie znam ceny, ale pewnie ok 2000). Czyli (zakładając optymistycznie, że nic się nie popsuło) po dwóch latach wydałem na auto dwie klasy niższe i o niebo słabsze ok 55tys.
Teraz 540. 20 tys + koszty + wymiana części uszkodzonych (pomijam zwykłe eksploatacyjne - wycieraczki, heble itp - dopiero po ich pierwszej wymianie) + wymiana płynów i mam po 2 latach ok 30 tys.
Ile musiałoby się popsuć w 540 żeby osiągnąć połap Skody? :D Nie liczyłem ceny bana przyklejonego do twarzy :D
Jak to dobrze, ze są ludzie co przepłacaj za różne rzeczy. Przynajmniej wszystko się jako tako kręci, a bezrobocie nie jest trzy razy wyższe.
Tylko dlaczego ich kosztem ;)
Co to polap? ;) i od Skody to Ty sie odchramol lobuzie Ty! ;) prawda jest taka, ze kupiles uzywane BMW bo Cie nie stac na nowa Skode, end of story ;)
Nie. Nie stać mnie na utratę kilkudziesięciu tysięcy w kilka lat.
Napisales to samo co ja tylko bardziej dramatycznie :D
foto.art1
23-05-2013, 03:15
Skoda to taki VW dla ubogich i tyle w temacie...
Chociaż ostatnio troszkę stylistycznie próbują nadgonić świat... :-P
PS. Żeby nie było to ja ani skody ani VW nie posiadam ;)
Rafał_Sz
23-05-2013, 06:06
To nie jest problem, tylko jak słyszę te opowieści o tanim utrzymaniu przez ostatnie 40 tys. km i spalaniu poniżej danych producenta, to po prostu zazdrość mnie zżera ;)A kij, poświęcę się. Jeśli będziesz kiedyś w Jeleniej Górze, przeprowadzimy test. Pojedziemy do Wrocławia na kawę, pogadamy, wsiądziemy z powrotem do auta i wrócimy do Jelonki. Jeśli przy średniej prędkości 90 km/h moja 540 spali więcej niż 10,5L/100km, wykupię baner na tym forum, o treści: "540 to złom i pali 25L/100km". Jeśli jednak spalanie okaże się niższe, wszyscy którzy nie wierzą w podane przeze mnie wyniki wykupią baner o treści z goła odwrotnej. :)
No właśnie, części. Są części, które kupuję wyłącznie w oryginale, są takie, które kupuję lepsze niż oryginał (np. heble), są też takie, które kupuję od producenta, tyle, że bez naklejki lub z zatartym numerem bmw (np. visco). Są jednak takie, których zakup zamiennika polskiego w niczym nie zaszkodzi autku. Dam taki przykład - chłodnica do E34 kosztuje w oryginale 1800zł, w zamienniku włoskim 8-900zł. Polski zamiennik kosztuje 250zł, a trwałością niemal dorównuje oryginałowi.Niektóre oryginały są śmiesznie tanie. Np. używane plastikowe nadkole na Alle kosztuje 60-80 zł, nowe w ASO BMW - 24 zł.
A kij, poświęcę się. Jeśli będziesz kiedyś w Jeleniej Górze, przeprowadzimy test. Pojedziemy do Wrocławia na kawę, pogadamy, wsiądziemy z powrotem do auta i wrócimy do Jelonki. Jeśli przy średniej prędkości 90 km/h moja 540 spali więcej niż 10,5L/100km, wykupię baner na tym forum, o treści: "540 to złom i pali 25L/100km". Jeśli jednak spalanie okaże się niższe, wszyscy którzy nie wierzą w podane przeze mnie wyniki wykupią baner o treści z goła odwrotnej. :)
Mówisz o średniej prędkości czy prędkości nie przekraczającej 90km/h ?
Swego czasu namiętnie szukałem e38 z 4.4 V8
Rafał_Sz
23-05-2013, 11:49
Mówisz o średniej prędkości czy prędkości nie przekraczającej 90km/h ?
Swego czasu namiętnie szukałem e38 z 4.4 V8Mówię o średniej, czyli w miarę przepisowo na zwykłych drogach i 160-170 na autostradzie. Bo przy stałej 90 km/h mogę zejść poniżej 9L/100 km.
rsz, nie rozpędzaj się :) przy 170km/h m60b40 spali już sporo więcej, niż 10-11litrów. Tyle to spala przy stałej 140, przynajmniej u mnie.
Po trasie Kraków-Elbląg na pełnej prędkości (zawoziłem kolegę, któremu rodziło się w Elblągu dziecko), którą pokonaliśmy w 5.5h (z tankowaniami) średnie spalanie wyszło 17.6litra. Spora część trasy 180km/h, po drodze Warszawa i przebijanie się przez miasto (chociaż nocą).
Za to po trasie Kraków-Rotterdam ze stałą 130-140km/h spaliłem 10.5 -> wynik absolutnie uzyskiwalny w normalnym jeżdżeniu w trasie.
Miasto - 16-17litrów po krakowie w korkach, jeżdżąc dynamicznie.
Na torze - dowolna ilość benzyny :) Potrafi pożreć 25-27litrów, ale to wymaga grubego ciskania gazu na wysokich obrotach.
Bo przy stałej 90 km/h mogę zejść poniżej 9L/100 km.
Przy wietrze w plecy.:wink:
Rafał_Sz
23-05-2013, 14:13
Przy wietrze w plecy.:wink:
Za to po trasie Kraków-Rotterdam ze stałą 130-140km/h spaliłem 10.5 -> wynik absolutnie uzyskiwalny w normalnym jeżdżeniu w trasie.
Swoje już napisałem. ;):)
Boryszuk
23-05-2013, 14:37
Na torze - dowolna ilość benzyny :) Potrafi pożreć 25-27litrów, ale to wymaga grubego ciskania gazu na wysokich obrotach.
Maluch, przy odpowiednim traktowaniu, też tyle potrafi spalić ;-)
Daje tu bo o Alpince ;)
http://www.autocar.co.uk/car-video/video-2013-nissan-gt-r-vs-alpina-b6-track-and-road
velaskez
23-05-2013, 17:53
Squier, uważasz, że wymiana tych paru duperelków w 17 letnim aucie to jest problem? Znacznie więcej psuje się w nowych :) W większości przypadków to są kwestie eksploatacyjne, a nie usterki.
Masz dwa prawie pełnoletnie samochody, i mówisz, że nowe się psują. W dodatku jednym robisz przebiegi takie, że w sumie można przypuszczać, że do kościoła jeździsz w te na zad co niedzielę.
Jak coś się tak używa, to się nie psuje. Już tak nie narzekaj na jakość nowych samochodów.
Mam dziadka, który od kupił w 2003 roku Golfa IV, jeździł nim do 2010, nabił 40tys km. W tym samochodzie nic się nie zepsuło.
Inna sprawa, Passat B6, trzy lata użytkowania, poszły pompowtryski po 180tys km. Poza tym nic się nie działo. Analogicznie, idąc tym tropem to robiąc tyle km co Ty (5-10k km rocznie), uśredniając do 7.5k rocznie masz 24 lata bezawaryjnej jazdy. Prędzej ten samochód rdza zeżre niż się popsuje.
W domu jeździ Ford Mondeo mk2. Wszyscy mówią Ford gówno wort. Taa, lane paliwo na BP/Orlen i poza eksploatacyjnymi rzeczami nic się nie dzieje, 280k km przejechane przez ostatnie 11 lat.
Weź nowe BMW, pogoń nim 60-80tys km rocznie, narzekaj że szybko się psuje :twisted: albo: jeździj tyle co nic, chwal się że masz bezawaryjny wóz.
Jak to prawie? 520 ma 22 lata :D Razem, oba autka robią 15-20 tysięcy rocznie. 520 wokół komina - 200 kilometrów tygodniowo idzie tylko na przedszkole. 540 głównie w ykendy, wakacje i czasem na zastępstwo lub, gdy żonka jedzie w inne miejsce... w zimie zrobiłem tylko 450km, a w lipcu zrobię ponad 2000.
Ja nie narzekam... bo ich nie kupuję :D Ale widzę co się dzieje po warsztatach.
Ja nie narzekam... bo ich nie kupuję :D Ale widzę co się dzieje po warsztatach.
A co Ty tak często w nich robisz, że masz taki obraz rynku?:) Bo ja swoim (nie BMW) może jestem raz/dwa razy w roku w warsztacie więc w życiu nie byłbym w stanie wydać wyroku jaki samochód się psuje, bo widzę w warsztacie cały przekrój.
Jeśli ktoś jeździ "w koło komina" (jak coś się rozwali to wróci taksówką),a poza tym ma dużo czasu i zacięcie pasjonata (szukanie informacji w internecie co się psuje/jak to naprawić, badania rynku, który pan Zenek "ogarnia" stare BMW, miejsca z tanimi zamiennikami, okoliczne szroty...itd.) to jasne, że ma ten "luksus", że może mieć stare BMW z dużym silnikiem. Jeśli ktoś musi mieć pewny samochód by np. trzaskać trasy po kilkaset km, a jego usterka to np. realna strata pieniędzy bo nie dojechał i "biznes" mu przepadł to wybiera chyba coś innego, choćby tą śmieszną nową skodę octavię - mimo wszystko przy intensywnym użytkowaniu bardziej jej ufam.
Ja bym tak nie ufał ;)
Wiesz, z pensji belfra wszystkiego od razu zrobić się nie da. Więc muszę rozkładać przywracanie do stanu fabrycznego na kilka lat. A do tego mam kilku różnych mechaników, którzy są specami od różnych rzeczy. A poza tym, zawsze coś usprawniam, np obu dołożyłem światła do jazdy dziennej... i nie diodowe :D
520 ma przebieg grubo ponad pół miliona, mam ją 7 lat. Miała jedną awarię - padła pompa wody i raz problem ze stacyjką. 540 ma 440 tysięcy, robię głównie trasy - jedna awaria - zabrakło paliwa, bo jeden z czujników błędnie pokazywał, a wymienić przed wyjazdem nie zdążyłem :)
Ja bym tak nie ufał
Miałem Octavię 2.0 4x4, dziesięcioletnią, odkupiłem od kolegi (u niego od nowości) z przebiegiem 98 tys. od dwóch czy trzech lat jeździ nim inny mój kolega i przekroczył już 170 tys. Do dziś nic, zupełnie nic się nie zepsuło.
Biorąc pod uwagę, że wydajesz ostateczne i nieomylne opinie na podstawie użytkowania jednego egzemplarza, powinieneś teraz przyznać, że Octavie są 100% bezawaryjne - ja znam całą jej historię. Ty znasz ostatnie 15% przebiegu swoich aut. Być może wcześniej psuły się na potęgę, tylko wszystko zostało już wymienione?
Ta dyskusja jest absurdalna.
Masz dziwną tendencję niezrozumienia moich intencji. Nie mam nic do Skody, ale ja bym jej nie kupił, bo mi nie odpowiada. Wolę auta większe, z wyższej półki, z napędem na tył. Mam znajomy, którzy jeżdżą Skodami i nic mi do ich wyborów. Ale sami przyznają, że dla nich auto jedzie do B z A i bardziej liczy się kolor niż silnik :D
Możesz sobie darować ten ironiczny ton, na mnie nie działa. Podałem liczby ze strony Skody i rzeczywiste koszty. To nie są moje opinie. Moja opinia jest ciut wyżej - wolę 540 niż Skodę bo... :D
Przecież ja się odniosłem konkretnie do Twojej wypowiedzi o zaufaniu do bezawaryjności auta, a nie do innych powodów wyboru.
Nieco zmieniając temat. Kilka lat temu robiliśmy materiał o 650 cabrio. W drodze na sesję, podczas normalnej jazdy i przy zamkniętym dachu wystrzeliły nam pałąki antykabotażowe. Pojechaliśmy do serwisu i tam chłopaki, przy pomocy jakiegoś "myku" z kijkiem schowali je z powrotem. Na pytanie co mogło być przyczyną, odparli - nic, one tak mają. :) Kilka miesięcy później mieliśmy identyczną sytuację z Mini, nawet nie zdążyliśmy nim z parkingu wyjechać :)
Rafał_Sz
24-05-2013, 05:37
Fajny odcinek o starej, wiecznie się psującej, nie rokującej na przyszłość, której utrzymanie kosztuje majątek, beemce. (http://seriale.dedd.pl/ogladaj)
Fani czterech kółek, odcinek S06E10
Trochę przegadane, ale o M3:
http://www.youtube.com/watch?v=SVkJjt_Peg0
Fajny odcinek o starej, wiecznie się psującej, nie rokującej na przyszłość, której utrzymanie kosztuje majątek, beemce. (http://seriale.dedd.pl/ogladaj)
Fani czterech kółek, odcinek S06E10
Odcinków o buniach było więcej. Z tego co pamiętam, to M5, 850, E34, E30, E39 :D
Przypadkowo znalezione na facebooku:
http://www.bmw-partnerzy.pl/oferta/akcje_specjalne/hamulce/
Może komuś z Was się przyda :)
http://www.autocar.co.uk/car-news/concept-cars/bmw-gran-lusso-coupé-concept-hints-8-series
Rafał_Sz
25-05-2013, 05:24
Te świtała, nieeee. Ble! :)
http://jalopnik.com/the-best-thing-about-bmws-pininfarina-gran-lusso-coupe-509869304
To masz jeszcze ;)
Rafał_Sz
26-05-2013, 05:20
Wygląda, jak owoc gwałtu pijanego Astona Martina na BMW i3. :)
Na pierwszym zdjęciu z pierwszego linka wygląda jak postać z Auta 2 :)
Macie jeszcze kilka zdjec...
http://www.bmwblog.com/2013/05/26/real-life-photos-bmw-pininfarina-gran-lusso-coupe/980904_376834072428235_898152968_o/
Gdzie wszyscy? :shock:
http://www.bmwblog.com/2013/05/30/world-premiere-new-bmw-x5/
http://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/new-bmw-x5-revealed
http://jalopnik.com/the-2014-bmw-x5-this-is-it-for-real-this-time-510373600
http://jalopnik.com/the-2014-bmw-x5-this-is-more-of-it-510314166
http://www.bmwblog.com/2013/05/30/2014-bmw-x5-m-sport-x5-m50d-and-x5-luxury-line/
http://www.bmwblog.com/2013/05/30/videos-new-bmw-x5/
http://www.bmwblog.com/2013/05/30/photo-comparison-new-f15-bmw-x5-vs-e70-bmw-x5/
http://www.bmwblog.com/2013/05/30/review-2014-bmw-x5/
velaskez
30-05-2013, 10:34
Zapowiedź filmików na czerwiec. The Bavarian:
IDCYFQND3t4
Gdzie wszyscy? :shock:
Śmigają swoimi:)
http://www.stanceworks.com/2013/05/mike-burroughs-ford-hot-rod-bmw-model-a/
Rafał_Sz
31-05-2013, 07:03
http://www.stanceworks.com/2013/05/mike-burroughs-ford-hot-rod-bmw-model-a/
1. Zaj***y silnik. :D
2. Zaj***a fura. :D
3. Zmotywowałeś mnie do zmiany wydechu. ;)
Chcesz miec grzane pedaly gazu i hamulca? :mrgreen:
Rafał_Sz
31-05-2013, 08:12
Chcesz miec grzane pedaly gazu i hamulca? :mrgreen:Tzw. ogrzewanie podłogowe. :mrgreen:
Rafał_Sz
31-05-2013, 13:53
Zgodnie z obietnicą pokażę co się zmieniło w moim biemdablju. :) Z góry przepraszam, że auto nie umyte, a w zasadzie umyte, tylko po nocnej nawałnicy zamiast asfaltu jest na jezdni błoto, skutki widoczne gołym okiem. :)
Na początek własnoręcznie zamontowałem ringi. :)
1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img545/2118/ringiy.jpg)
Następnie, ze względu na dwa wolne wieczory postanowiłem zmienić wnętrze, bo drewniane wstawki zalatywały niemieckim emerytem. Włókno węglowe wygląda według mnie o niebo lepiej: :) Również zrobione własnoręcznie. :)
2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img59/1930/rodek1a.jpg)
3
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img43/7752/rodek2a.jpg)
4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img194/5026/rodek3n.jpg)
5
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img7/88/rodek4.jpg)
Na koniec wywaliłem brzydkie 16, a założyłem niebrzydkie 17. :)
6
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img5/7004/kooss.jpg)
7
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img818/7245/bokwr.jpg)
Do zrobienia została mi tylko finalna polerka lakieru i spokojnie mogę oddać auto do fabryki jako nowe. ;):)
Rafał ja u siebie też okleiłem listwy i miejsce wokół lewarka zmiany biegów folią imitująca karbon.
Według mnie wygląda lepiej niż moje czarne wykończenie, ty dodatkowo miałeś drewienka których osobiście nienawidzę więc tym bardziej jest super :)
Ueeee...
Lampy jakies matowe, srodek - wlokno czy folia? A fele - myslalem, ze beda ladniejsze... ;) Najlepiej to z tego wszystkiego wyglada brud :mrgreen:
Ueeee...
Lampy jakies matowe, srodek - wlokno czy folia? A fele - myslalem, ze beda ladniejsze... ;) Najlepiej to z tego wszystkiego wyglada brud :mrgreen:
Dlatego że to nasz polski brud, a nie jakaś chińszczyzna :p
Rafał_Sz
31-05-2013, 14:11
Ueeee...
Lampy jakies matowe, srodek - wlokno czy folia? A fele - myslalem, ze beda ladniejsze... ;) Najlepiej to z tego wszystkiego wyglada brud :mrgreen:3M coś tam, coś tam. :)
Dlatego że to nasz polski brud, a nie jakaś chińszczyzna :p
No właśnie! :) Dziękuję. ;):)
Dlatego że to nasz polski brud, a nie jakaś chińszczyzna :p
Jarek Ty chyba chcesz wygladac jak lis (czy cos Ty tam powiesil) na Twej szyi :twisted: ;)
Rafal trzeba bylo zostawic drewno... ;)
Wiosna w pełni E30 gotowe do sezonu...nowy lakier...kółka...olej..filtry itp duperele.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img834.imageshack.us/img834/4076/20130501163843.jpg)
Teraz czas zabierać się za E46:smile:
ps. Rafał nie pasują mi te ringi do Twojego potworka, carbo ujdzie, fela OK - zazdroszczę mocy i lakieru:)
Rafał_Sz
31-05-2013, 14:53
rafal trzeba bylo zostawic drewno... ;)Nie!!! :)
Tomek, bardzo najs! :)
Wiosna w pełni E30 gotowe do sezonu...nowy lakier...kółka...olej..filtry itp duperele.
Teraz czas zabierać się za E46:smile:
ps. Rafał nie pasują mi te ringi do Twojego potworka, carbo ujdzie, fela OK - zazdroszczę mocy i lakieru:)
Borbety A? I trzeba bylo malowac na taki jak u Rafala to bys nie zazdroscil :mrgreen:
Boryszuk
31-05-2013, 14:58
zazdroszczę mocy
trzeba bylo malowac na taki jak u Rafala to bys nie zazdroscil
I nakleić V8 na błotniku :mrgreen:
Mam gdzieś nieużywaną już naklejkę ///M jakby ktoś reflektował
Rafał_Sz
31-05-2013, 15:09
Mam gdzieś nieużywaną już naklejkę ///M jakby ktoś reflektował
Jednak zdjąłeś? :mrgreen:
ps. Rafał nie pasują mi te ringi do Twojego potworka, carbo ujdzie, fela OK - zazdroszczę mocy i lakieru:smile:Ringi służą tylko jako postojowe. ;) Co do silnika, rób swapa i będę wąchał Twoje spaliny. ;)
Boryszuk
31-05-2013, 15:10
Już dawno, nie pasowało trochę do czarnego dymu z rury wydechowej :D
Rafał_Sz
31-05-2013, 15:12
E tam. Taki traktor pulling. ;):)
Boryszuk
31-05-2013, 15:13
No właśnie, wsią zajeżdżało ;)
Sąsiad kupił nowiutkie F10, obiecał dać się przejechać tylko nie możemy się zgrać czasowo ;)
Rafał_Sz
31-05-2013, 15:14
Planujesz jakiegoś czipa?
Jednak zdjąłeś? :mrgreen:
Ringi służą tylko jako postojowe. ;) Co do silnika, rób swapa i będę wąchał Twoje spaliny. ;)
Rafał już jeden był z 2.0 na M50B25, teraz czas odpicować E46 i nie ukrywam przydało by się w garażu zadbane E30 w cabrio:) ale to w strefie marzeń:)
Boryszuk
31-05-2013, 15:17
Planujesz jakiegoś czipa?
Od dawna tylko u mnie na wsi nie mogę znaleźć zakładu, który mi zawirusuje i zhamuje auto. Mam gościa, który może mi w przerwie w pracy wgrać program ale mam przed tym opory.
Wpadaj do PL to sie zrobi czipsa u Mastersa i bedziesz mial +5 do kresek na hamowni ;)
Boryszuk
31-05-2013, 15:21
Masters to, OIDP, Kraków... Trochę mi nie po drodze, nawet jeśli pojechałbym do Polski samochodem ;)
EDIT: Źle pamiętam. Ale Piaseczno to też kawałek, zwłaszcza jeśli miałbym Cie odebrać z Szanghaju po drodze :mrgreen:
Wpadaj do PL to sie zrobi czipsa u Mastersa i bedziesz mial +5 do kresek na hamowni ;)
Ty też wpadaj do PL:)
.:Gerard:.
31-05-2013, 15:27
A ja sie pochwale ze mam z ///M felgi :smile:
ach te e39, miałem limuzynke piekna byla.
Panowie z tym czipem to słyszałem rożne opinie, skrzynia potrafi wariować, ogólnie elektronika.
Boryszuk
31-05-2013, 15:28
Ja mam manual więc sobie skrzynia nie powariuje ;)
.:Gerard:.
31-05-2013, 15:31
Ja mam manual więc sobie skrzynia nie powariuje ;)
no rzeczywiście tylko o automatach słyszałem ze nagle potrafi się tryb serwisowy czy jakiś tam włączyć i można się zdziwić podczas jazdy
http://www.chiptuning.si (http://www.chiptuning.si/index.html) poznałem osobiście tych Słoweńców przyjeżdżają raz w tygodniu do Monachium i strasznie uparli się Chip-nac moja Bunie, ale idę w zaparte bo się nasłuchałem i znam jeden przypadek, natomiast oni twierdza ze zmieniają oprogramowanie dokładają skrzynkę i nic się nie będzie działo.
Borsuk ja sie sam moge odebrac ale dzieki za checi :mrgreen:
Dyziek ale ja nie potrzebuje czipsa ;) i kiedys wroce, obiecuje... wtedy ustawka bejcami i robimy porzadek na dzielni :mrgreen:
A ja sie pochwale ze mam z ///M felgi :smile:
ach te e39, miałem limuzynke piekna byla.
Panowie z tym czipem to słyszałem rożne opinie, skrzynia potrafi wariować, ogólnie elektronika.
Jak Ci jakis lamus robi czipsa to moze i wariuje cos...
velaskez
31-05-2013, 15:44
Rafał już jeden był z 2.0 na M50B25, teraz czas odpicować E46 i nie ukrywam przydało by się w garażu zadbane E30 w cabrio:) ale to w strefie marzeń:)
Nie przesadzaj. E30 Cabrio. Kupione za 5k PLN, włożone 7k i jest mjut.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img222/2614/43550501.jpg)
Nota bene, doborowe towarzystwo. Audi 80 Sedan 2.2 VT, E30 Cabrio, Audi RS2, no i Garbi.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img834/103/gopr0644.jpg)
valaskez - mówisz 5 tyś plus 7 =12, plus to co ja chce dorzucić żeby autko wyglądało po mojemu kolejne 12 = 24 a to już nie mało jak na autko używane 2-3 miesiące w roku:)
Dyzior to co Ty chcesz tam dorzucac?
Maciek ten Garbi tam pasuje jak piesc do tylka ;)
velaskez
31-05-2013, 15:50
valaskez - mówisz 5 tyś plus 7 =12, plus to co ja chce dorzucić żeby autko wyglądało po mojemu kolejne 12 = 24 a to już nie mało jak na autko używane 2-3 miesiące w roku:)
Rozumiem, że nie chcesz mieć stock wersji? Bo tu celem było auto zgodne z VINem. Za dwa lata na żółte tablice.
Maciek ten Garbi tam pasuje jak piesc do tylka ;)
Dużo wazeliny i wchodzi.
Mnie po głowie chodzi teraz coś z typu Low&Slow w ten deseń:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/garage_gallery2901348729350-1.jpg
źródło (http://www.garbiarnia.com/forum/garage/upload/garage_gallery-290-1348729350.jpg)
Niestety, jak miłość jest w kierunku silnik z tyłu, napęd z tyłu. To duże pola manewru nie ma. Garbus lub Porsche 911.
Dużo wazeliny i wchodzi.
Nie bede pytal skad wiesz, ale Ty student, a tam pewno nie takie rzeczy sie dzieja ;) mnie na szczescie studia ominely :mrgreen:
Wersja low&slow = aj lajk!
Kup se tatre 77 albo starego fiata 500, tam miales RR ;)
Rafał_Sz
31-05-2013, 15:57
Wpadł mi w oko taki oto samochód rodzinny. Aż zbyt piękne, żeby było prawdziwe: :) http://otomoto.pl/bmw-m5-e39-400km-szwajcar-super-audio-C26560754.html
Rozumiem, że nie chcesz mieć stock wersji? Bo tu celem było auto zgodne z VINem. Za dwa lata na żółte tablice.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/epcp_0501_01_z1989_bmw_m3_cabrioletfront-1.jpg
źródło (http://image.automotive.com/f/images/9899205+pheader/epcp_0501_01_z+1989_bmw_m3_cabriolet+front_view.jp g)
ew w kolorku
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.e30ic.com/BR-Mtech.jpg)
Klasyk Mtech;)
Sho sam wiesz ile zabawki do tego kosztują - dobre klasyczne kółko z oponami czasem 4-5 tys.
Wpadł mi w oko taki oto samochód rodzinny. Aż zbyt piękne, żeby było prawdziwe: :) http://otomoto.pl/bmw-m5-e39-400km-szwajcar-super-audio-C26560754.html
Rafal to juz troche lezy na allegro...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/epcp_0501_01_z1989_bmw_m3_cabrioletfront-1.jpg
źródło (http://image.automotive.com/f/images/9899205+pheader/epcp_0501_01_z+1989_bmw_m3_cabriolet+front_view.jp g)
ew w kolorku
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.e30ic.com/BR-Mtech.jpg)
Klasyk Mtech;)
Sho sam wiesz ile zabawki do tego kosztują - dobre klasyczne kółko z oponami czasem 4-5 tys.
Troche wiem, ale nie trzeba sie rzucac od razu na najdrozsze klasyki ;) wybor jest spory przeciez i ceny rozne...
velaskez
31-05-2013, 16:06
Może kiedyś się pozbędę garba. Póki co, to patrzę jak cena idzie w górę na niemieckich forach i zacieram ręce :-P
Lepiej pilnuj, zeby Ci sie silnik nie zatarl ;) a teraz sio mi z tym garbotronem z watku o BMW :p :mrgreen:
velaskez
31-05-2013, 18:15
Lepiej pilnuj, zeby Ci sie silnik nie zatarl ;) a teraz sio mi z tym garbotronem z watku o BMW :p :mrgreen:
Panie, zalany Millers Oil Classic 20w50. Nic się nie zatrze.
Jutro, jak pogoda dopisze, robię przejażdżkę do zoo... może spotkam kolegów :D
velaskez
31-05-2013, 23:50
Mistrzowie z Jeleniej Góry. Mielibyście czas podjechać i obejrzeć mi to: http://otomoto.pl/bmw-inny-csi-e24-piekny-stan-C28394233.html
Es ist zu gut, um wahr zu sein.
Ja dopiero w sierpniu. Na razie mam koniec roku, a zaraz po nim... morze :D
eAik7emPIac
http://www.bmwblog.com/2013/06/03/real-life-photos-new-2014-bmw-x5/
Rafał_Sz
04-06-2013, 04:56
Ciekawe czym jechał kamerzysta, bo dotrzymywał tempa, a nie ślizgał się tak jak te bejce. :)
Jechal Volkswagenem :twisted:
Jechal Volkswagenem :twisted:
pewnie jechal porzadnym subaru a nie jakims parchem ;) z drugiej strony to mogl byc vw, bo im zdecydowanie odchodzil...
velaskez
04-06-2013, 21:42
Jedyne, prawdziwe, M5.
YQKOsDi5HsU
Maciek prawdziwe M5 jest Volkswagenem ;)
U4Fop4eC1cw
Rafał_Sz
05-06-2013, 09:41
Właśnie sprzedałem swoją uszkodzoną skrzynię drożej, niż kupiłem sprawną. Lubię takie interesy. :)
velaskez
05-06-2013, 13:16
Maciek prawdziwe M5 jest Volkswagenem ;)
Nie musi być. Te nowsze M5 są brzydkie, tłuste, i bez komputera nie da się nic w nich zrobić. Bezsensu.
Rafał_Sz
05-06-2013, 13:29
Te nowsze M5 są brzydkie, tłuste, i bez komputera nie da się nic w nich zrobić. Bezsensu.
Bluźnisz. ;)
Bluźnisz. ;)
e tam... czm nowsze tym brzydsze. i to dotyczy kazdego modelu. po nanjowszym lifcie wygladaja jak chinczyk z zatwardzeniem.
velaskez
05-06-2013, 13:47
Bluźnisz. ;)
No sorry, są tłuste.
- e28 - 1480kg -> 86KM z litra pojemności
- e34 - 1700kg
- e39 - 1800kg
- e60 - 1900kg
- f10 - 1950kg -> 125KM z litra pojemności + masa elektroniki :-P
W dodatku, wiem że teraz urażę Twoją dumę, ale seria M w wersji Touring to jest jakiś żart :D
Rafał_Sz
05-06-2013, 14:15
W dodatku, wiem że teraz urażę Twoją dumę, ale seria M w wersji Touring to jest jakiś żart :DCiężkie pieniądze, to i ciężka fura. ;) Co do M kombi, cóż... mogę takie chętnie wziąć i się wstydzić. :)
Ciężkie pieniądze, to i ciężka fura. ;) Co do M kombi, cóż... mogę takie chętnie wziąć i się wstydzić. :)
Ja też, ja też :D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/z13985573Q-1.jpg
źródło (http://bi.gazeta.pl/im/25/67/d5/z13985573Q.jpg)
BMW Pininfarina Gran Lusso Coupé
Ja też, ja też :D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/z13985573Q-1.jpg
źródło (http://bi.gazeta.pl/im/25/67/d5/z13985573Q.jpg)
BMW Pininfarina Gran Lusso Coupé
na wies sie nadaje... bardzo przypomina calibre... ;)
.:Gerard:.
05-06-2013, 15:32
ALF - coś Ty pokazał, Wloch "najlepsi styliści" i Niemiec "moc i precyzja" wygląda jak
"chinczyk z zatwardzeniem." a "na wioskę" tez się nie nadaje bo ma małe kola i w polu stanie :grin::wink: kto to kupi, katastrofa.
uff dobrze ze ja nie mam M-kii i nie po liftingu :grin:
M jest piekne, tylko nie po tych nowych liftach fffffff-10 uuuuujjjjj ;)
a swoja droga spojrzcie na ten samochod... swiatla jak skosne oczy i te zeby na wierzchu... brakuje tylko toi toi ;)
Rafał_Sz
05-06-2013, 15:42
Niezła licytacja starej eMki (http://allegro.pl/bmw-m3-e30-i3280368224.html)
Oczywiscie, ze M jest piekne bo to pierwsza litera mojego imienia :mrgreen:
Oczywiscie, ze M jest piekne bo to pierwsza litera mojego imienia :mrgreen:
Mao? :mrgreen:
Rafał_Sz
05-06-2013, 15:43
Oczywiscie, ze M jest piekne bo to pierwsza litera mojego imienia :mrgreen:Nie ciesz sie tak, jesteś po lifcie. :mrgreen: ;)
.:Gerard:.
05-06-2013, 15:45
M jest piekne, tylko nie po tych nowych liftach fffffff-10 uuuuujjjjj ;)
a swoja droga spojrzcie na ten samochod... swiatla jak skosne oczy i te zeby na wierzchu... brakuje tylko toi toi ;)
ale po lifcie zmienili tylko wloty powierza w przednim zderzaku itp. spojler-owanie
Mao? :mrgreen:
Lobuzie Ty! :mrgreen:
Nie ciesz sie tak, jesteś po lifcie. :mrgreen: ;)
Ktos musi ;)
Chetnie bym przytulil taka kupetke. Byla by do kompletu z kabrio :mrgreen:
http://allegro.pl/bmw-e36-328i-238km-299nm-stan-kolekcjonerski-i3286060730.html
ale po lifcie zmienili tylko wloty powierza w przednim zderzaku itp. spojler-owanie
ja wiem, ze teraz plastikami sie oklada auto bo tnaiej wychodzi, ale grille w nowych BMW naprawde nie naleza do pieknych... e92 jest kwintesencja urody bmw. dalej to juz wszystko jest przekombinowane.
velaskez
05-06-2013, 16:07
Chetnie bym przytulil taka kupetke. Byla by do kompletu z kabrio :mrgreen:
http://allegro.pl/bmw-e36-328i-238km-299nm-stan-kolekcjonerski-i3286060730.html
To Wy sobie przytulajcie te brzydale. Ja idę do garażu poprzytulać to:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.themotorreport.com.au/wp-content/uploads/2009/04/audi-quattro-coupe.jpg)
Może zrobię jakieś foteczki w końcu :-P
http://www.yankodesign.com/2013/06/04/100-years-of-bmw/
BugsBunny
05-06-2013, 17:48
Niestety, jak miłość jest w kierunku silnik z tyłu, napęd z tyłu. To duże pola manewru nie ma. Garbus lub Porsche 911.
Jest jeszcze opcja budżetowa, chociaż w przypadku egzemplarza ze zdjęcia Porsche może wyjść taniej :razz:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.topgear.com.pl/sites/www.topgear.com.pl/files/imagecache/fullscreen/leadphoto/23.jpg)
-2t5fK8LlG0
spostrzezenia:
1. buja sie jak malpa na drucie (tak malo stabilnie wyglada)
2. dzwiek ma jak polonez borewicza...
http://www.bmwblog.com/2013/06/05/bmw-n13-and-n20-engines-win-2013-international-engine-of-the-year-awards/
Rafał_Sz
06-06-2013, 13:01
???
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/bmwrappanniversaryconceptrenderedbydejan-1.jpg
źródło (http://s1.cdn.autoevolution.com/images/news/bmw-rapp-anniversary-concept-rendered-by-dejan-hristov-photo-gallery-60600-7.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.dvice.com/sites/dvice/files/styles/media_gallery_image/public/rapp11.png?itok=02063bdg)
Rafal... ;)
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3145374&postcount=3605
http://www.bmwblog.com/2013/06/05/bmw-n13-and-n20-engines-win-2013-international-engine-of-the-year-awards/
Ciekawe ile będzie miał po czipsie :twisted:
???
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/bmwrappanniversaryconceptrenderedbydejan-1.jpg
źródło (http://s1.cdn.autoevolution.com/images/news/bmw-rapp-anniversary-concept-rendered-by-dejan-hristov-photo-gallery-60600-7.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.dvice.com/sites/dvice/files/styles/media_gallery_image/public/rapp11.png?itok=02063bdg)
Wk*****ny japoński rekin.
no i byle metro nie ustepuje bmce na sterydach... jednak zmianiam na peżota... ;)
http://www.petrolicious.com/three-e9-custodians-share-a-love-for-one-amazing-car
http://www.bmwblog.com/2013/06/06/bmw-4-series-coupe-spied-with-minimal-camouflage/f32-4-series-4/
http://www.bmwblog.com/2013/06/10/1980-bmw-m1-wins-best-post-war-perserved-car-at-concorso-delegance-villa-deste-2013/
http://www.bmwblog.com/2013/06/10/bmw-2-series-test-mule-crashes-on-autobahn/
Rafał_Sz
11-06-2013, 10:01
W sumie nie wiem czemu, ale trzeci link mnie mocno rozbawił. :)
Potrzebuje pomocy. Od pewnego czas jestem w trakcie szukania samochodu. Szukam bez obranego celu. Przegladalem mazdy, toyoty, vw, volvo itd.. ale bylo zawsze co mi nie pasowalo. Tym razem trafilem na bmw 1 ( zawsze mi sie podobalo ) w cenie mi odpowiadajacej z orginalnym przebiegiem i 6 miesieczna gwarancja. Problem i watpliwosci polegaja na tym ze z bmw nie mialem nigdy doczynienia i nie wiem na co zwrocic uwage ogladajac samochod. Jakie sa koszty napraw, co sie moze psuc.. czy ta sztuka warta jest zachodu? http://link.marktplaats.nl/682844573
Z BMW masz o tyle dobrze, że w każdym ASO podpięcie pod komp wyjaśni 95% wątpliwości... reszta to dobry mechanik :)
O 1 nic nie powiem bo trzymam się z daleka od maluszków ;)
Z BMW masz o tyle dobrze, że w każdym ASO podpięcie pod komp wyjaśni 95% wątpliwości... reszta to dobry mechanik :)
O 1 nic nie powiem bo trzymam się z daleka od maluszków ;)
odczyty z komputera sa tak dokladne? czy zle rozumiem?
nam taka jedyneczka starczy, dwie osoby i to wszystko :) nawet psa nie mamy :P
Tak dobre.
To kupcie Z3 :D
Rafał_Sz
17-06-2013, 06:08
Tak jak napisał Jacek, koniecznie podepnij auto pod komputer serwisowy BMW, zaznaczając na wstępie, że chcesz zweryfikować przebieg. Do tego lista błędów, jeśli nie będzie żadnego, powinna Ci się zwiększyć czujność - na 99% ktoś czyścił pamięć. W takim przypadku poproś o jazdę próbną, podczas której pociśnij trochę silnik itp., następnie znowu podłącz komputer. Jeśli wszystko będzie ok, łącznie z ogólnym stanem, to witamy w klubie. :)
Kolejnosc losowa.
http://www.bmwblog.com/2013/06/14/the-new-bmw-4-series/
http://www.bmwblog.com/2013/06/14/bmw-4-series-coupe-just-the-facts/
http://www.bmwblog.com/2013/06/14/bmw-4-series-coupe-quick-take/
http://www.bmwblog.com/2013/06/14/videos-bmw-4-series-coupe/
http://www.bmwblog.com/2013/06/14/the-new-bmw-4-series/
http://www.bmwblog.com/2013/06/15/real-life-photos-bmw-4-series-coupe-2/
http://www.bmwblog.com/2013/06/15/photo-comparison-bmw-4-series-coupe-vs-audi-a5-vs-mercedes-benz-e-class-coupe/
http://www.bmwblog.com/2013/06/15/bmw-4-series-coupe-vs-e92-3-series-coupe-photo-comparison/
http://www.bmwblog.com/2013/06/16/bmw-4-series-coupe-first-video-commercial/
http://www.bmwblog.com/2013/06/17/bmw-concept-4-series-vs-bmw-4-series-coupe-production-photo-comparison/
No ładny czworaczek, te skrzela rekina bardzo bojowe. Podobuje mi się też to 2.0 twin turbo, 240 niutów od 1250...
Tyle, że ten silnik po 300 tys będzie wyglądał jak osiemdziesięcioletnia cichodajka ;)
foto-maniak
17-06-2013, 19:16
Z pewnością ktoś kto go kupi zobaczy taki przebieg i będzie go trzymał całe życie...
Tyle, że ten silnik po 300 tys będzie wyglądał jak osiemdziesięcioletnia cichodajka ;)
Aż tak mi się nie podoba by go kupić i jeździć nim przez 20-30 lat :mrgreen:
Ale nie piszę o nowym, bo to wydatek dla szaleńców i bogatych. U nas kupno auta nowego, to z miejsca strata ze trzy razy większa niż cena obu moich buń.
Czesław Miłosz mawiał, że największym wrogiem człowieka jest uogólnienie ;)
.:Gerard:.
18-06-2013, 23:46
shaolin śpi to ja wykorzystam sytuacje ;-)
BMW 4 (http://caching.dbm.adacorcdn.com/2013/06/977c7420-cf56-11e2-8e33-6d428f615c4e/98509db0-cf56-11e2-83f8-99d4ecf947ab.mp4)
Gerard to juz bylo ;) w jednym z moich linkow o 4ce ;)
grzegorzant
19-06-2013, 09:12
shaolin śpi to ja wykorzystam sytuacje ;-)
BMW 4 (http://caching.dbm.adacorcdn.com/2013/06/977c7420-cf56-11e2-8e33-6d428f615c4e/98509db0-cf56-11e2-83f8-99d4ecf947ab.mp4)
Zapodałem sobie zamiast porannej kawy ... ?
http://www.bmwblog.com/2013/06/19/video-review-bmw-m6-gran-coupe/
http://www.bmwblog.com/2013/06/19/real-life-photos-bmw-3-series-gran-turismo-2/
.:Gerard:.
19-06-2013, 17:04
Gerard to juz bylo ;) w jednym z moich linkow o 4ce ;)
Dobra nie będę się więcej błaźnił, wstawię jak sam coś nakręcę :smile:
Zapodałem sobie zamiast porannej kawy ... ?
Zamiast wieczorowego drinka ;) a do kawy miało być M6 ale zaspałem :smile:
http://www.petrolicious.com/read-the-greatest-bmw-review-of-all-time
qW1ID6Zd6Q0
http://www.speedhunters.com/2013/06/not-your-usual-v8-swapped-s14/
Rafał_Sz
24-06-2013, 16:40
Nosił wilk razy kilka, aż... (http://www.topgear.com.pl/ku-przestrodze-piratom-drogowym,aktualnosci,artykuly,2042). W sumie to nawet nie wiem jak to skomentować, więc pozostawię bez komentarza.
Nosił wilk razy kilka, aż... (http://www.topgear.com.pl/ku-przestrodze-piratom-drogowym,aktualnosci,artykuly,2042). W sumie to nawet nie wiem jak to skomentować, więc pozostawię bez komentarza.
ja jeżdżę i nic nie noszę ;);
choć duuużo wożę :)
Nosił wilk razy kilka, aż... (http://www.topgear.com.pl/ku-przestrodze-piratom-drogowym,aktualnosci,artykuly,2042). W sumie to nawet nie wiem jak to skomentować, więc pozostawię bez komentarza.
Sprawdza się*prastara zasada - samochodu i żony się nie pożycza.
Szkoda chlopa bo dobry byl herbatnik. Nawet na jalopniku o nim wspomnieli...
http://jalopnik.com/infamous-bmw-street-drifter-dies-in-crash-559957998
Boryszuk
25-06-2013, 04:15
Szkoda chlopa bo dobry byl herbatnik.
Daleko idąca teza...
To nie jest idaca teza ;) Ty tez jestes dobrym herbatnikiem, ale Ty nie wywijasz M5tka ;)
W E34 wymieniałem wysprzęglik. Założyli i nie przetrwał pierwszej próby, puścił płyn. Dopiero zakup TRW rozwiązał problem :)
A moja 540 doczekała się nowej szyby. Nareszcie będę coś widział w nocy :D
Rafał_Sz
26-06-2013, 13:46
Jacku, gdzie brałeś szybę?
Obok zajezdni MPK (jadąc od jelonki 250m przed zajezdnią, po lewej) - dawniej w zajezdni. Zapłaciłem ok 700zł. Brałem zieloną z zielonym paskiem.
Rafał_Sz
27-06-2013, 18:02
Nosił wilk razy kilka, aż... (http://www.topgear.com.pl/ku-przestrodze-piratom-drogowym,aktualnosci,artykuly,2042). W sumie to nawet nie wiem jak to skomentować, więc pozostawię bez komentarza.
58ypqSjw19w
marzyciel9
06-07-2013, 16:02
Jakim olejem full syntetykiem najlepiej zalać e46 2.0i r6? Widzę, że wiele osób odradza castrola. Nie znalazłem opinii o mobilu w kontekście tego silnika co dziwne. Trochę osób poleca valvoline, motul, liqui moly.
BugsBunny
06-07-2013, 16:16
Jakim olejem full syntetykiem najlepiej zalać e46 2.0i r6? Widzę, że wiele osób odradza castrola. Nie znalazłem opinii o mobilu w kontekście tego silnika co dziwne. Trochę osób poleca valvoline, motul, liqui moly.
A co ma być złego w Castrolu skoro to olej rekomendowany przez BMW? Ja nie narzekałem i nie narzekam.
marzyciel9
07-07-2013, 10:06
A co ma być złego w Castrolu skoro to olej rekomendowany przez BMW? Ja nie narzekałem i nie narzekam.
Jest rekomendowany bo związali się umową. Wcale nie świadczy to o tym, że jest to najlepszy olej.
Czytałem, że ludzie mieli problemy z vanosami na castrolu. Mój zaprzyjaźniony mechanik mówi, że silniki po castrolu mają bardzo dużo nagaru jak je rozbiera. Jest jeszcze opcja, że ludzie nieświadomie kupują podróbki, a tak naprawdę prawdziwy castrol jest ok.
BugsBunny
07-07-2013, 10:36
Jest rekomendowany bo związali się umową. Wcale nie świadczy to o tym, że jest to najlepszy olej.
Czytałem, że ludzie mieli problemy z vanosami na castrolu. Mój zaprzyjaźniony mechanik mówi, że silniki po castrolu mają bardzo dużo nagaru jak je rozbiera. Jest jeszcze opcja, że ludzie nieświadomie kupują podróbki, a tak naprawdę prawdziwy castrol jest ok.
Ludzie kupują auta na które ich tak naprawdę nie stać a potem oszczędzają na eksploatacji - chińskie filtry, chiński zawias, olej no-name, gaz + benzyna zza wschodniej granicy itp., a jak się wysypie to płaczą na forach że "serwisowany w ASO i się zepsuł".
Nie sądzę żeby była jakaś uchwytna różnica przy markowych olejach, pod warunkiem że wlejesz taki który jest zgodny z zaleceniami producenta. Niestety nie masz pewności co Ci wleją w warsztacie, a społeczeństwo kombinuje jak może.
BugsBunny w Chinach 99% aut lata na chinskich partsach i maja sie dobrze :mrgreen:
Komus Alpine? Fakt, ze dopiero rendery ale zapowiada sie niezle!
http://www.bmwblog.com/2013/07/03/rendering-alpina-b4/
Mam pytanie do bardziej obeznanych z tematem, czy w BMW M6 (e63) da się wyłączyć całkowicie kontrole trakcji i inne systemy aktywnego bezpieczeństwa? W sensie tak, aby na hamowni wypluła maksymalne wartości bez żadnych ograniczeń? :)
Rafał_Sz
10-07-2013, 10:40
Wystarczy włączyć tryb "M" i dezaktywować DSC, żeby na hamowni wyszły prawdziwe wyniki.
Też tak myślałem, ale jak widziałem pomiar takiej beemki ostatnio na bmw manii, to wykres przy końcu miał takie dziwne skoki wartości, a pomiar był coś koło 470kM i właśnie była gadka, że to wina elektroniki...
W Libanie tez sie bawia...
7pd3v09Omkw
Kumpel kupił 328i, obczaiłem też u dealera taką samą tylko w M-Pakiecie z X-Drive - przyznam, że trochę zachorowałem. Okrutny sprzęt, odpycha się niesamowicie, a w mieście pali jak mój kaszlak...
.:Gerard:.
25-07-2013, 19:15
Kumpel kupił 328i, obczaiłem też u dealera taką samą tylko w M-Pakiecie z X-Drive - przyznam, że trochę zachorowałem. Okrutny sprzęt, odpycha się niesamowicie, a w mieście pali jak mój kaszlak...
ktory model ?
Pewnie F30, bo E90 328i było na rynek US, jak dobrze pamiętam.
F30 328i z dwulitrowym benzynowcem uturbionym twin-scrollem i skrzynią ósemką - 350 niutów płasko od 1250 do 5000tyś obr, w efekcie (mimo 1,5 tony masy) 5,7" do setki.
.:Gerard:.
25-07-2013, 19:34
Piękne autko, znam paru co krytykują ten model za odbieganie od tradycji BMW
ale dla mnie ładna linia nadwozia i moc, frajda z jady.
Skrzynie chyba mam ta sama, pewny nie jestem,
Drugiego turbo juz zazdroszczę :sad:
Też zazdroszczę - gdyby nie "rada nadzorcza" pewnie wyjechałbym od dealera tą demówką i nawet przymknąłbym oko na zbędny balast X-Drive i zbędne drzwi tylne. W M-Pakiecie autko wygląda b. bojowo i tak też*zap...
.:Gerard:.
25-07-2013, 19:50
"rada nadzorcza"- na urlop, parę centów na zakupy a samemu do salonu :wink:
a po powrocie, kochanie kupiłem ci autko :-)
...musiałbym w 100% wykorzystać oferowane przez ten bolid możliwości błyskawicznej ucieczki, a potem w nim zamieszkać ;) Z moją "radą nadzorczą" nie ma żartów - jest arcy-główną księgową w dużych firmach, a była nawet szefową szefów zespołów księgowych, bali się jej nawet jej przełożeni w korpie.
.:Gerard:.
25-07-2013, 20:09
uuu to nie dobrze, na stanowisku to i kasę ma, władzy liznęła, znaczy masz przej... aby Cie nie bila :-),
moja trochę pokrzyczy pokrzyczy po tygodniu przechodzi na niższy bieg a ma tylko trzy :wink: wiec raz na rok większy numer do przeżycia.
Trzeba bylo sie urodzic Arabem... wtedy zadna 'rada nadzorcza' by nie fikala... ;) Czornyj raz sie zyje, bierz 428i w przyszlym roku, zonie powiedz ze dostales moje blogoslawienstwo, a to jak od papieza, z tym nie mozna walczyc ;)
Boryszuk
26-07-2013, 05:18
A jeśli jednak się nie powiedzie, możesz wyjechać do shao składać łokmeny :-D
Dla Ciebie tez mam etat ;)
a to jak od papieza, ;)
wez sie zdecyduj... papiez czy mao... ;)
Nie wzywaj imienia Mao nadaremno! Chamie Ty nieokrzesany! :mrgreen:
Komus Toyote? ;)
http://www.speedhunters.com/2013/07/the-851bhp-toyota-powered-bmw-hybrid/
Sie nawróciłem z wakacjów. Wew trakcie przelotu morze - teściowie miałem przygodę. Walnął gwizdek i trochę płynu chłodniczego poszło w powietrze, trochę na glebę. Na jednej stacji mieli remement i za nic nie chcieli sprzedać, mimo, że do końca mieli 3 godziny :( Na drugiej mieli przerwę kasową, a że musiałem poczekać na schłodzenie płynu zanim doleję, to przerwa minęła, a przy okazji spotkałem mechanika, który podpowiedział jak załatać problem gwizdka. Mały kawałek plastiku, a potrafi życie i łapy ufajdać ;)
Sie nawróciłem z wakacjów. Wew trakcie przelotu morze - teściowie miałem przygodę. Walnął gwizdek i trochę płynu chłodniczego poszło w powietrze, trochę na glebę. Na jednej stacji mieli remement i za nic nie chcieli sprzedać, mimo, że do końca mieli 3 godziny :( Na drugiej mieli przerwę kasową, a że musiałem poczekać na schłodzenie płynu zanim doleję, to przerwa minęła, a przy okazji spotkałem mechanika, który podpowiedział jak załatać problem gwizdka. Mały kawałek plastiku, a potrafi życie i łapy ufajdać ;)
To też ja na wakacje jechałem z dwoma zapasowymi gwizdkami...
Sęk w tym, że one nie występują jako część zamienna. Chodzi o gwizdek bezpieczeństwa chłodnicy.
Ostatnio deczko trzeba było ogarnąć środeczek:)
Prace: odkurzanie, pranie, mycie i impregnowanie skór, drewna itp;) - jedyne 8h:)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img853.imageshack.us/img853/9995/poi3.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img844.imageshack.us/img844/571/avzc.jpg)
o, jakie znajome kolory ;)
Rafał_Sz
31-07-2013, 09:51
Zawsze podobały mi się jasne wnętrza w ciemnej budzie. A u Tomka to już w ogóle wygląda jak w aucie z salonu. :)
Zawsze podobały mi się jasne wnętrza w ciemnej budzie. A u Tomka to już w ogóle wygląda jak w aucie z salonu. :)
u Tomka... u Tomka... u Zenka, Henka i Franciszka tez, jesli odpowiednio o nie dbaja... ;)
Rafał_Sz
31-07-2013, 10:09
Zazdrośnik! ;)
hehehhe...mam nadzieję że w E91 też będzie podobnie.
R ma racje jak się dba to nawet 11 letni środek może wyglądać fajnie:)
BMW na lato?
http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/to-naprawde-jechalo-po-drodze-w-niemczech,1939171,415
Zawsze podobały mi się jasne wnętrza w ciemnej budzie.Mi też się podobają, ale tylko kiedy na nie patrzę i tylko po gruntownym sprzątaniu. :) Sam bym nie chciał mieć – za Chiny! Znajomi mają Octavię Laurin & Klement oraz w takim samym umaszczeniu Subaru Legacy GT. Często obcuję z tymi wnętrzami. Żeby takie auto zawsze dobrze wyglądało, to trzeba dużo czasu, pieniędzy i wysiłku w to wkładać. Przy podejściu – samochód ma jeździć a nie być salonką do sprzątania – tydzień/dwa po ostatnim myciu/sprzątaniu wszystko to wygląda koszmarnie, w porównaniu do nudnego srebrnego lakieru z szarym/czarnym wnętrzem. Zgadzam się oczywiście, że czarny, zadbany lakier z jasnymi skórami, welurami, świeżo wysprzątany, naprawdę cieszy oko. Podczas zakupu auta, to +10 do decyzji. ;)
Miłość do jasnych wnętrz przechodzi wraz z pojawieniem się dzieci :)
hehehhe...mam nadzieję że w E91 też będzie podobnie.
91...? nie 92?
91...? nie 92?
Jeśli będę zmieniał to na większy, choć nie ukrywam E92 biega gdzieś po głowie:)
Jeśli będę zmieniał to na większy, choć nie ukrywam E92 biega gdzieś po głowie:)
91 w pakiecie wyglada elegancko. no a 92 to najladniejsze bmw... dylemat potezny ;)
Ostatnio deczko trzeba było ogarnąć środeczek:)
Prace: odkurzanie, pranie, mycie i impregnowanie skór, drewna itp;) - jedyne 8h:)
o widzę, że wprawa jest
podrzucę swojego ;) - drewna nie mam - będzie szybciej :p
drewna nie mam - będzie szybciej :p
e, jak plastik to w inny smietnik... ;) do kompostownika sie nie nadaje :mrgreen:
też nie wyobrażam sobie utrzymania jako-takiego wyglądu jasnego wnętrza. masakra - stąd też mój pełen podziw.
.:Gerard:.
31-07-2013, 13:11
Miłość do jasnych wnętrz przechodzi wraz z pojawieniem się dzieci :)
i powraca wraz z dorastaniem dzieci :smile:
Ale dopiero, kiedy one mają już własne auta.
Boryszuk
31-07-2013, 13:18
I można się gnojkom odwdzięczyć! :mrgreen:
.:Gerard:.
31-07-2013, 15:54
Już ja się moim dziewczynom odwdzięczę, :evil: :wink:
Co ja plotę, żonie tez się miałem odwdzięczyć a latam jak ze sraczką samochód jej pucować :confused:
Dyziek chciales E30 cabrio... (http://jalopnik.com/this-is-the-worlds-worst-custom-bmw-e30-972150572 )
A tu cos z naszego podworka:
http://www.stancenation.com/2013/07/30/polish-drop-top-damians-bmw-328i/
EDIT: W sumie to tez Wam moge dac:
http://www.speedhunters.com/2013/07/attack-mode-enabled-the-mi-performance-bmw-e34/
http://www.speedhunters.com/2013/07/a-beetle-that-thinks-its-a-bmw/
Dzisiaj wpadłem u mechanika na E64... szliczne :D A chwilę później na Mustanga kabrio :D
Ale masz ważne OC?
E64 jest brzydki i posiada, parafrazując Top Gear, sztywność nadwozia porównywalną do mokrej ścierki (piszę o 650).
Komy z TG, to ja już dawno mam w g... łębokim poważaniu ;)
Ten akurat komentarz "sztywność porównywalna z mokrą ścierką" przeczytałem w drugiej połowie lat '90 w brytyjskim wydaniu i dotyczył Saaba 900 cabrio.
Różnica między nami polega m.in. na tym, że ja 650 jeździłem i to sporo. Niestety, nie jest to udane auto.
Boryszuk
02-08-2013, 12:21
Ale piękne jest.
Boryszuk
02-08-2013, 12:26
No to się popisałem. Bylem pewien, że mówimy o starej serii 6...Teraz sprawdziłem czym jest E64 i muszę wycofać się z poprzedniego komentarza :-D
Pewnie byla z gazem, dlatego podobala sie Jackowi ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/BMW6Series-1.jpg
źródło (http://www.bmwblog.com/wp-content/uploads/BMW-6-Series.jpg)
Boryszuk
02-08-2013, 12:43
Ze schodów zjechały? :-D
Jak dobrze zrobisz zdjęcie, to i Multipla ładna.
doskonaly przyklad na to, jak nie powinien wygladac samochod. do tego modelu dolaczylbym zdecydowanie 7ke z tej serii, X6 i fiata multipla. te dwa ostatnie sa do siebie bardzo podobne.
Zapomniales o Thalii i Psychotropie, ale on w sumie nie jest samochodem... ;)
I przy okazji:
Bangle acknowledges that his designs do not look good in photographs, suggesting to critics that they should see the cars in real life before judging them on their looks.
;)
Mnie się podoba. Ale i tak najładniejsza jest E34 :D
Cos dla Jacka czyli troche historiiiiiii! ;)
http://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/road-bmw-i3
http://f80.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=877447
http://f80.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=877447
No niezłe cacko. Jestem cholernie ciekaw jaki dadzą silnik.
Kolor z tylka, ale reszta mi sie podoba...
http://www.bmwblog.com/2013/08/17/bmw-concept-m4-coupe-unveiled-in-pebble-beach/
http://www.bmwblog.com/2013/08/17/real-life-videos-bmw-m4-concept/
http://www.bmwblog.com/2013/08/16/real-life-photos-bmw-m4-coupe-at-pebble-beach/
http://www.bmwblog.com/2013/08/16/video-bmw-concept-m4-coupe/
No niezłe cacko. Jestem cholernie ciekaw jaki dadzą silnik.
Pewnie to będzie uturbione r6. Byle dźwięk w kabinie nie leciał z głośników :P
Jestem w trakcje wymiany uszczelki pod głowicą. Nic się nie stało, ale był minimalny wyciek płynu, więc wolę na zimne dmuchnąć i wymienić. Ale ja nie o tym. Po zdjęciu głowicy poprosiłem o dokładną kontrolę zaworów i gniazd bo auto od 7 lat jeździ na gazie, a ma przeca ponad pół bańki przebiegu. Opinia - głowica jest w idealnym stanie, zawory i gniazda też. Wniosek - dobra, prawidłowo założona instalacja gazowa i właściwie eksploatowana nie czyni szkody głowicy i silnikowi. Do tej pory mogłem się tylko domyślać, teraz mam dowód :D
Jestem w trakcje wymiany uszczelki pod głowicą. Nic się nie stało, ale był minimalny wyciek płynu, więc wolę na zimne dmuchnąć i wymienić. Ale ja nie o tym. Po zdjęciu głowicy poprosiłem o dokładną kontrolę zaworów i gniazd bo auto od 7 lat jeździ na gazie, a ma przeca ponad pół bańki przebiegu. Opinia - głowica jest w idealnym stanie, zawory i gniazda też. Wniosek - dobra, prawidłowo założona instalacja gazowa i właściwie eksploatowana nie czyni szkody głowicy i silnikowi. Do tej pory mogłem się tylko domyślać, teraz mam dowód :D
No jak mogło być inaczej? Teraz czas na kolejne pól miliona.
Teraz czas na kolejne pól miliona.
No... zlotych polskich... na nowy porzadny samochod... ;)
Mój kosztował 6000zł 7 lat temu :D I prawdę mówiąc, trzy razy była propozycja zmiany... ale za każdym razem stara bunia okazywała się lepsza :D
740gShZJF1M
saIOr3L7gcw
http://www.speedhunters.com/2013/09/swedish-slider-alexander-the-great-e28/
Rafal to tez mozesz sobie polaczyc :razz: ;)
drodzy buniarze ;)
czy to mozliwe zeby za 6,5k PLN kupic BMW E39 ktore nie bylo kiedys przystankiem autobusowym?
Chodzi mi o ta aukcje: http://otomoto.pl/bmw-520-cosmosschwarz-z-niemiec-alu-C30553527.html
tak z nudow zaczalem sobie przegladac otomoto ;)
Wg mnie możliwe, ceny w Niemczech schodzą poniżej 1 tys. EURO. W końcu rzeczony egzemplarz ma 17 lat.
Ja swojego za tyle nie sprzedam, a to pewnie oznacza, że będę pewnie ostatnim właścicielem...
grzegorzant
15-09-2013, 12:43
zabrałem się za tył :)
Alpine 3566 i 10" Infinity w koło (kombi) zaznaczam, że najczęściej muzyki słucham w samochodzie ... niestety
http://www.bild.de/regional/frankfurt/proteste/bmw-vor-der-iaa-demoliert-32405832.bild.html
Ciekawe kiedy na allegro... ;)
Boryszuk
16-09-2013, 11:31
A za co on go tak potraktował? Z niemieckim u mnie kiepsko
ALF chcial wsadzic LPG wiec oni postanowili 'uratowac' auto... :twisted: :mrgreen:
Auto zaczęło mu się sypać, a BMW umyło rączki od sprawy, więc postanowił zniszczyć samochód przed wejściem na Frankfurt Motor Show - ot takie zabawy nowobogackich.
w mojej e91 zaczęła się pocić rurka od odmu http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=UX31&mospid=51062&btnr=13_1229&hg=13&fg=20 nr 7, więc wyjąłem żeby ją wymyć by móc ocenić gdzie puszcza a to gó*wno rozpadło się w rękach! Jest to jakiś plastikowo-gumowy element i ta guma w miejscu mocowania była tak zetlała że lieralnie się rozpadła! Strach pomyśleć jakby rozpadła się w tracie jazdy i elementy wpadły by do dolotu...
Strach pomyśleć jakby rozpadła się w tracie jazdy i elementy wpadły by do dolotu...
Tylko łapać za siekierę i do Frankfurtu ;)
Rafał_Sz
24-09-2013, 07:37
U mnie, po sąsiedzku w serwisie BMW stoi E39 M5. Fajna, nawet jak zepsuta. :) I ma lekko nietypowy nr rejestracyjny - XXXXX. :)
Boryszuk
29-10-2013, 21:28
Uzytkuje ktos E61 535d? :twisted:
Boryszuk
29-10-2013, 22:40
Jakies ogolne spostrzezenia? Czeste usterki? Wady, zalety? Gdybys mial dzis kupowac to czy kupilbys ponownie?
Tylko nie kupuj znowu golasa jak swoje E90 bo wstyd sie z Toba na miescie pokazac... :twisted:
Ciekawe, że jedna i ta sama firma dlaczegoś zaprojektowała 1-kę o gracji tapira i na jej bazie - dla odmiany - to cudeńko:
http://moto.onet.pl/premiery/bmw-serii-2-w-szczegolach/4ger5
Czornyj: http://youtu.be/sPU27clJO4Q
grissley
30-10-2013, 14:27
Manual będzie wolniejszy i bardziej paliwożerny...? Świat na głowie staje :|
Jakies ogolne spostrzezenia? Czeste usterki? Wady, zalety? Gdybys mial dzis kupowac to czy kupilbys ponownie?
Kupiłbym ponownie. Chociaż jak będę znowu wymieniał samochód za jakiś czas to prawdopodobnie będzie to X6.
Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę przy 3-litrowych dieslach to klapki w kolektorze - jeżeli są to trzeba je wymontować, oprócz tego trzeba zwracać uwagę na filtr cząstek stałych. Nie ma samochodów które się nie psują, inaczej trzeba by zamknąć serwisy i zwolnić mechaników. Zdarza mi się odwiedzić serwis ale wydaje mi się, że poprzednie samochody stały częściej na warsztacie niż beemka. Dobrze się jeździ, fabrycznie jest dość mocny i szybki a po zachipowaniu dostał jeszcze dodatkową porcję dynamiki. Reklama BMW mówi 'radość z jazdy' i tak w rzeczywistości jest.
Boryszuk
30-10-2013, 22:36
Kupiłbym ponownie.
Dzieki, takiej odpowiedzi mi bylo potrzeba. Generalnie przymierzam sie do zmiany auta na kombi i rozwazalem 3.0d w budzie E61 lub E91 (nie potrzebuje ogromnego kombi). Ale mysle zeby pojsc o krok dalej zeby choc odrobine zblizyc sie do osiagow mojego motocykla ;)
PS. Czy one wystepuja w manualu czy tylko automat?
kombi /.../ choc odrobine zblizyc sie do osiagow mojego motocykla
włala:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/1994_volvo_850_btcc-2.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-Q674sQyRcQA/UDY_20bgucI/AAAAAAAAFgA/7IOy3nXMZeQ/s320/1994_volvo_850_btcc.jpg)
T-5
Boryszuk
30-10-2013, 22:44
A tfu!
(kiedys chcialem kupic V70, szkoda ze maja przedni naped)
Miałem V70, polecam.
Chcesz szybkie kombi?:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.4evo.pl/assets/microsites/4evo/ciekawostki/evo_kombi_1.jpg)
Boryszuk
30-10-2013, 23:19
Chcesz szybkie kombi?:
Tak.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.parts-specs.com/photos/0192096-BMW-3-series-Touring-335d-Touring-M-Sport-Edition-2011.jpg)
;)
Skoro się uparłeś:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://content.worldcarfans.co/2011/2/21/medium/3243902541892175402.jpg)
750KM/750Nm
Sa dwie opcje - albo se zmien motocykl na 125ccm albo kup Ariela Atoma bo nie zblizysz sie osiagami do swojego aktualnego motocykla w przewidywanym budzecie (czyli e61 535d + czip), chyba ze vmaxa.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.