Zobacz pełną wersję : Kwbmwfn - Klub Właścicieli BMW Forum Nikoniarze
Strony :
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
[
18]
19
20
velaskez
16-10-2014, 16:38
Tak, bo to cabrio, tego nikt nie katuje jak szalony :D
https://www.youtube.com/watch?v=UPTpT6ksQcg
Rafał_Sz
26-10-2014, 10:46
https://www.youtube.com/watch?v=UPTpT6ksQcg
Agrotuning. :(
RobertMiernik
26-10-2014, 10:55
To chyba nie jest tuning, rumuńskie salony w standardzie to dają ;]
nie głupie, można pod szlabanami na bramkach przejeżdżać
Robercie, jeszcze raz cos napiszesz o czyms rumunskim i Cie odstrzele :twisted:
Vosseny fajne, air moze byc - od 2-3 lat wielka moda na to w PL (ceny tez zrobily sie lepsze). I tak lepsze to niz VIP stajl z Japonii.
Rafal Ty nie masz przypadkiem karbonfolii u siebie we wnetrzu?
.:Gerard:.
26-10-2014, 12:41
Robercie, jeszcze raz cos napiszesz o czyms rumunskim i Cie odstrzele :twisted:
A Ty co taki w Rumuni zakochany ze Polaka chcesz odstrzelić :-P
Rafał_Sz
26-10-2014, 13:20
Rafal Ty nie masz przypadkiem karbonfolii u siebie we wnetrzu?
Mam. :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img43/7752/rodek2a.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img194/5026/rodek3n.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img59/1930/rodek1a.jpg)
gatewayfl
26-10-2014, 13:34
E39 ładne wnętrze. Też się tym modelem wożę ;-) i jak na razie nie zmieniam. Komfortowe autko. I co raz mniej naprawdę zadbanych sztuk na rynku.
Ale tą 7-ką z filmiku bym nie pogardził :-), tylko kolor ringów zostawił bym standardowy.
Rafał jaki masz w niej motorek?
Rafał_Sz
26-10-2014, 13:43
Rafał jaki masz w niej motorek?
Jedyny słuszny. ;) Benzynowe 4.4 V8.
silnik ok, ale ten karbon to torche wartburgiem podjezdza ;)
Rafał_Sz
26-10-2014, 13:48
Nie mogłem patrzeć na drewno. ;)
gatewayfl
26-10-2014, 13:51
Jedyny słuszny. ;) Benzynowe 4.4 V8.
W pełni się zgadam u mnie też ta V-ósemeczka gra pod maską (wersja bez vanosa)
Rafał_Sz
26-10-2014, 13:53
To jest nas trzech na forum z E39 540i. Ja, Ty i Alf. :)
Nie mogłem patrzeć na drewno. ;)
Z deszczu pod rynnę :mrgreen:
Boryszuk
26-10-2014, 14:00
Z deszczu pod rynnę :mrgreen:
Z remizy do obory to bardziej adekwatne określenie :mrgreen:
a myslalem ze to ja jestem malo delikatny...
Boryszuk
26-10-2014, 14:09
Rafał ma twardą skórę ;-)
Rafał_Sz
26-10-2014, 14:51
A to moja wina, że Germańcy mają taki gust? :)
Ale rozumiem Waszą zazdrość, to takie ludzkie. :mrgreen:
gatewayfl
26-10-2014, 15:20
Skoro to Klub Właścicieli BMW Forum Nikoniarze, więc pochwale się jeszcze nowym nabytkiem:
BMW E21 1.6 z 1975 (zdjęcia poglądowe ;-) )
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/1-20.jpg
źródło (http://fotowrzut.pl/tmp/upload/BE9JTAOWL5/1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/1-21.jpg
źródło (http://fotowrzut.pl/tmp/upload/YCVENMMWDB/1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/1-23.jpg
źródło (http://fotowrzut.pl/tmp/upload/GTWEKI4FA4/1.jpg)
Auto w dość dobrym stanie, jedno z pierwszych, które opuściło taśmę. Jestem jego trzecim właścicielem co mnie cieszy. Z zakupem tego auta wiąże się ciekawa historia, otóż kiedyś na dworcu kolejowym w Tarnowie zauważyłem starszego Pana, który odwoził małżonkę. Jako że lubię tą markę od razu takie bmw, które nie prawdopodobnie odróżniało się od pozostałych "nowoczesnych" samochodów, wpadało mi w oko.
Udało mi się go zatrzymać i porozmawiać. Oświadczył, że nosi się z zamiarem sprzedaży jednak musi wybrać kolejne auto i nie wie ile mu to zajmie. Sam zaproponował bym mu pozostawił swój numer telefonu. I tak zrobiłem na malej kartce wypisałem go.
Wiedziałem, że pewnie nigdy nie zadzwoni ale próbowałem.
Panowie mineły równe dwa lata !!!!!! dzwoni telefon, numer nie zapisany.... Odbieram i słyszę "dzwonię odnośnie BMW...."....... To Pan Antoni oświadczył, że jest już na sprzedaż.
Po max. 30 minutach byłem z żoną u niego pod mieszkaniem ;-)
Dostałem do niej wszystkie dokumenty łącznie z ks. serwisową, historią umów kupna-sprzedaży, kilkoma książkami odnośnie tego modelu oraz kompletem kluczyków i oryginalnym briefem.
U Pana Antoniego spędziliśmy około 4 godzin, trochę długo. Ale jak się okazało w szczerej rozmowie był tego powód. Otóż Pan Antoni powiedział, że ma wnuczka, który chciał ten samochód od niego ale nie chce mu go zostawić ponieważ wie, że to będzie koniec tej bmki.
Wspomniał też, że ma sąsiada w miejscu gdzie garażuje auto, który od roku za każdym razem "męczy" go o ten samochód i to był powód, że tak długo musieliśmy czekać :) Sąsiad jechał do pracy i Pan Antoni chciał by nie zastał Nas kiedy zabieramy bmkę i wolał poczekać aż minie 15-sta :-o
Warto dodać, że jest to człowiek z zasadami czyli rzadkość w dzisiejszych czasach, a prawo pierwokupu jest dla niego istotne. Jak powiedział byłem pierwszy i dlatego zachował numer i zadzwonił do mnie jako pierwszej osoby informując sprzedaży.
Tak do mnie trafiła, mam do niej komplet oryginalnych alufelg.
Pali, jeździ, ubezpieczona zarejestrowana. Fajnie się nią raz na jakiś czas przejechać.
Muszę pamiętać by dolewać do paliwa dodatek ołowiu by nie wypaliło gniazd zaworowych ;-)
I to odpalanie przez przycisk ;-) światła przez pociąganie dźwigni... bajka.
Rafal kto mieczem wojuje od miecza ginie :twisted: ale Ci wybaczam bo o gustach sie nie dyskutuje ;)
A Ty co taki w Rumuni zakochany ze Polaka chcesz odstrzelić :-P
Bo plynie we mnie rumunska krew :twisted:
gatewayfl, megasztuka! Gratuluje zakupu!
A to moja wina, że Germańcy mają taki gust? :)
Gust to miał Szwajcar-właściciel co se to konfigurował, Germańcy oferowali np. taką opcję:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.reveuro.com/buyers_guide/bmw/mcars/bmw-m5-e39.07.JPG)
Ale rozumiem Waszą zazdrość, to takie ludzkie. :mrgreen:
Akurat Ci zazdroszczę - w swoim Fiatari mam tego tjuningowego cudu pół hektara seryjnie na całym kokpicie :evil: :
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/2007_fiat_bravo_sportpic7690-2.jpeg
źródło (http://static.cargurus.com/images/site/2008/07/22/08/25/2007_fiat_bravo_sport-pic-7690.jpeg)
Skoro to Klub Właścicieli BMW Forum Nikoniarze, więc pochwale się jeszcze nowym nabytkiem:
BMW E21 1.6 z 1975 (zdjęcia poglądowe ;-) )
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/1-20.jpg
źródło (http://fotowrzut.pl/tmp/upload/BE9JTAOWL5/1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/1-21.jpg
źródło (http://fotowrzut.pl/tmp/upload/YCVENMMWDB/1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/1-23.jpg
źródło (http://fotowrzut.pl/tmp/upload/GTWEKI4FA4/1.jpg)
Auto w dość dobrym stanie, jedno z pierwszych, które opuściło taśmę. Jestem jego trzecim właścicielem co mnie cieszy. Z zakupem tego auta wiąże się ciekawa historia, otóż kiedyś na dworcu kolejowym w Tarnowie zauważyłem starszego Pana, który odwoził małżonkę. Jako że lubię tą markę od razu takie bmw, które nie prawdopodobnie odróżniało się od pozostałych "nowoczesnych" samochodów, wpadało mi w oko.
Udało mi się go zatrzymać i porozmawiać. Oświadczył, że nosi się z zamiarem sprzedaży jednak musi wybrać kolejne auto i nie wie ile mu to zajmie. Sam zaproponował bym mu pozostawił swój numer telefonu. I tak zrobiłem na malej kartce wypisałem go.
Wiedziałem, że pewnie nigdy nie zadzwoni ale próbowałem.
Panowie mineły równe dwa lata !!!!!! dzwoni telefon, numer nie zapisany.... Odbieram i słyszę "dzwonię odnośnie BMW...."....... To Pan Antoni oświadczył, że jest już na sprzedaż.
Po max. 30 minutach byłem z żoną u niego pod mieszkaniem ;-)
Dostałem do niej wszystkie dokumenty łącznie z ks. serwisową, historią umów kupna-sprzedaży, kilkoma książkami odnośnie tego modelu oraz kompletem kluczyków i oryginalnym briefem.
U Pana Antoniego spędziliśmy około 4 godzin, trochę długo. Ale jak się okazało w szczerej rozmowie był tego powód. Otóż Pan Antoni powiedział, że ma wnuczka, który chciał ten samochód od niego ale nie chce mu go zostawić ponieważ wie, że to będzie koniec tej bmki.
Wspomniał też, że ma sąsiada w miejscu gdzie garażuje auto, który od roku za każdym razem "męczy" go o ten samochód i to był powód, że tak długo musieliśmy czekać :) Sąsiad jechał do pracy i Pan Antoni chciał by nie zastał Nas kiedy zabieramy bmkę i wolał poczekać aż minie 15-sta :-o
Warto dodać, że jest to człowiek z zasadami czyli rzadkość w dzisiejszych czasach, a prawo pierwokupu jest dla niego istotne. Jak powiedział byłem pierwszy i dlatego zachował numer i zadzwonił do mnie jako pierwszej osoby informując sprzedaży.
Tak do mnie trafiła, mam do niej komplet oryginalnych alufelg.
Pali, jeździ, ubezpieczona zarejestrowana. Fajnie się nią raz na jakiś czas przejechać.
Muszę pamiętać by dolewać do paliwa dodatek ołowiu by nie wypaliło gniazd zaworowych ;-)
I to odpalanie przez przycisk ;-) światła przez pociąganie dźwigni... bajka.
Fajne auto, fajna historia, ale jedna rzecz mnie nurtuje: czy oprócz auta i alufelg w komplecie były też boczne lusterka? ;)
E21 w 1975 mialy lustro tylko od strony kierowcy wiec brakuje tylko jednego ;)
rTiyQifXhWA
gatewayfl
26-10-2014, 18:26
Lusterko też ma :D
Musiałem je zdemontować w uwagi na wąski garaż, nie chciałem ryzykować jakiegoś przypadkowego uderzenia i urwania. Były dwie wersje lusterek plastik czarny i chrom u mnie jest chrom i tak zapobiegawczo je zdemontowałem.
Rafał_Sz
27-10-2014, 11:02
Gust to miał Szwajcar-właściciel co se to konfigurował, Germańcy oferowali
Tylko jak się kupuje auto za 3% jego wartości z pierwszej faktury, ciężko narzekać na kolor listew. ;)
Oryginalna faktura opiewała na 128 000 franków szwajcarskich, ja zapłaciłem 17 400 zł razem z rejestracją w PL., czyli tyle, co za kilkuletnie Tico. ;)
gatewayfl, świetny wóz. Lakier ori?
grzegorzant
27-10-2014, 19:43
Koledzy, może macie jakiś namiar na rozkodowanie VIN ?
O ASO nie pytam :)
Boryszuk
27-10-2014, 20:02
Realoem.com
grzegorzant
27-10-2014, 20:51
Dzięki
ale chodziło mi bardziej o sprawdzenie po VIN wersje, wyposażenie konkretnego samochodu :)
.:Gerard:.
27-10-2014, 21:22
http://www.bmwarchive.org/vin/bmw-vin-decoder.html
U mnie idzie
gatewayfl
27-10-2014, 21:26
gatewayfl, świetny wóz. Lakier ori?
Tak lakier jest oryginalny, tylny zderzak był tylko zapylony.
Na zdjęciach kolor wyszedł jakoś dziwnie, inaczej niż w rzeczywistości.
grzegorzant
28-10-2014, 01:41
Gerard , dzięki
Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Wy tu gadu gadu, a BMW pokazuje nowe auta:
http://f15.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1052425
http://f15.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1052311
Nie dla ludzi o slabych sercach/nerwach/itd. (http://f80.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1044129) :twisted:
No to koleś popłynął ;)
https://www.youtube.com/watch?v=Rwb9KcSDEfQ
RobertMiernik
01-11-2014, 12:43
No to koleś popłynął ;)
https://www.youtube.com/watch?v=Rwb9KcSDEfQ
Jeszcze w Xsie jakimś to "rozumiem", biedna siódemka
Biedny tuning .ale kto zabroni bogatemu ;)
RobertMiernik
01-11-2014, 22:07
Jako, że to chyba jeden z niewielu żyjących wątków motoryzacyjny na forum:
Patrzcie co dziś dostałem pocztą:
http://www.fueljurnal.info/pl/
http://www.buysharksfuel.info/
W skrócie - wpinasz "pendrajwa" w gniazdo zapalniczki i spalanie Ci spada o 50% ;)
tomtytus
01-11-2014, 22:22
Brzmi wiarygodnie, robimy grupowy zakup? Może dadzą rabat :)
Boryszuk
01-11-2014, 22:34
A da się wersję z przejściówką żeby móc ładować telefon w samochodzie? Wtedy i rachunek powinien być o połowę mniejszy...
.:Gerard:.
01-11-2014, 22:39
Nie wierze w to
prawdopodobnie ta elektronika działa na komputer tak jak transmiter który wymusza pokazanie najniższego spalania na komputerze
zależy od rozgrzania samochodu, gazowania, warunków atmosferycznych
jak startuje z rana to pokazuje mi ze moge jeszcze pokonać 500 km a po przejechaniu 30 km pokazuje ponad 800 km po następnym gazowaniu jeździe 120km/h spada mi na 650
Jedyny sposób na sprawdzenie to przejechać ten sam odcinek i tankując sprawdzić ile pobrał
W skrócie - wpinasz "pendrajwa" w gniazdo zapalniczki i spalanie Ci spada o 50% ;)
Nawet jeszcze nie startując spalanie spada ;)
velaskez
01-11-2014, 22:54
Ciekawe czy jak wepnę da Garbusa to też zadziała...a tam mam zapalniczkę podpiętą na sztywno do +/- w akumulatorze :mrgreen:
RobertMiernik
01-11-2014, 22:55
Pewnie, że zadziała.
Ustabilizuje akumulator a wiadomo, że gibający się na zakrętach akumulator zwiększa spalanie!
Jako, że to chyba jeden z niewielu żyjących wątków motoryzacyjny na forum:
Patrzcie co dziś dostałem pocztą:
http://www.fueljurnal.info/pl/
http://www.buysharksfuel.info/
W skrócie - wpinasz "pendrajwa" w gniazdo zapalniczki i spalanie Ci spada o 50% ;)
Magnetyzery + to coś i nie trzeba zjeżdżać na stację.
Mi się podoba SoundRacer ;)
http://gladcar.pl/
N8eOTGhTpDY
Choć to mało ma wspólnego z BMW i powinno być w wątku motoryzacyjnym.
a do roweru się nada ;),
były już "turbinki Kowalskiego" i inne fajne wynalazki, a ten to bije wszystko na głowę; jeden pen i staję się o połowę bogatszym - szkoda tylko że się obudziłem.
Tadziu, ale w tym snie nie stales sie o polowe bogatszy tylko o polowe mniej biedniejszy, a to roznica! :mrgreen:
Komuś 850? Stara aukcja, ale może jeszcze aktualne
http://allegro.pl/bmw-850-tuning-jedyny-na-swiecie-homologacja-i4724661147.html
Marzycieli proszę o nie zawracanie głowy ,typu ile taki tuning itp
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/icon_rotfl-2.gif
źródło (http://www.forum.prawojazdy.com.pl/images/smilies/icon_rotfl.gif)
Wystawia jako nieuszkodzone, ponieważ nie jest rozbite.
Rafał_Sz
25-11-2014, 15:06
Komuś 850? Stara aukcja, ale może jeszcze aktualne
http://allegro.pl/bmw-850-tuning-jedyny-na-swiecie-homologacja-i4724661147.html
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/icon_rotfl-2.gif
źródło (http://www.forum.prawojazdy.com.pl/images/smilies/icon_rotfl.gif)
To auto rodzi we mnie takie same emocje, jak widok zrobionego tuszem z długopisu więziennego tatuażu "kocham Krystynę". ;)
Tak gadasz, bo Cię nie stać, marzycielu.
Rafał_Sz
25-11-2014, 15:11
I dlatego jeżdżę Tico! :p;)
Papcio Chmiel jeździł Tico z automatyczną skrzynią biegów.
Rafał_Sz
25-11-2014, 15:14
Cóż, są różne zboczenia.
Ano.
Tyle, że Ty też masz auto z automatyczną skrzynią :)
Boryszuk
25-11-2014, 15:16
ja Zelazkiem zrobilem 40tys km... W pol roku.
ja Zelazkiem zrobilem 40tys km... W pol roku.
No i wszystko pasuje:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/prasolot-2.jpg
źródło (http://booklips.pl/wp-content/uploads/2013/04/prasolot.jpg)
.:Gerard:.
25-11-2014, 15:22
ja Zelazkiem zrobilem 40tys km... W pol roku.
Moja zona tez potrafi szybko prasować i nie szczytuje z tego powodu na forum :wink:
I dlatego jeżdżę Tico! :p;)
Wreszcie kupiłeś porządne auto, a nie jakieś wiejskie bmw ;)
Rafał_Sz
25-11-2014, 16:22
Wreszcie kupiłeś porządne auto, a nie jakieś wiejskie bmw ;)
Tico się nie kupuje. Tico się dostaje z dopłatą. ;) I dodać trzeba, że Ticolec jest bardziej męski od tego Twojego, jak mu tam, Siwika. :p;)
Tico się nie kupuje. Tico się dostaje z dopłatą. ;) I dodać trzeba, że Ticolec jest bardziej męski od tego Twojego, jak mu tam, Siwika. :p;)
Też Cię lubię ;)
Syn zaczyna nieśmiało rozważać opcję, że być może za jakiś rok dobrze by było zacząć zrobić prawo jazdy na okoliczność osiemnastki. Żal byłoby nie wykorzystać takiej okazji, więc gdybyście słyszeli o jakimś*godnym uwagi autku dla początkującego kierownika, to dajcie cynk :) Obecnie zastanawiam się nad takim:
http://otomoto.pl/jaguar-inny-xjs-coupe-v12-europa-tylko-88000-km-C35217669.html
a może tym:
http://otomoto.pl/mercedes-benz-w123-123-280-coupe-sprowadzony-warto-C34982723.html
oczywiście mogło by też być jakieś zdrowe E30...
Kup mu Polo 6N i niech nie marudzi, ze tatus zly bo nie kupil mu od razu McLarena P1.
Cholera, sorki - przez pomyłkę napisałem w wątku BMW...
Shao, marudzeniem się nie przejmuję i tak będzie marudził - młodzież teraz tak ma, takie pokolenie. Ale chciałbym przy okazji zaopatrzyć się w jakiś ciekawy sprzęt na pojeżdżawki... :rolleyes:
Chyba w fajny sprzet na wydanie kasy, ktora zbierasz na M235i... taniej bedzie zainwestowac w BMW niz w te dwa kasztany, ktore pokazales ;)
Syn jak w końcu zrobi prawko, to i tak pewnie zaraz go rozplaska - nowy skuter załatwił po tygodniu :mrgreen: Może mieć*krótki termin przydatności do spożycia ;)
Chyba w fajny sprzet na wydanie kasy, ktora zbierasz na M235i... taniej bedzie zainwestowac w BMW niz w te dwa kasztany, ktore pokazales ;)
:)
jednak ładne kasztany.
Może warto młodego spytać co by chciał? Wydaje mi się, że 5.3 V12 może trochę palić :p no chyba, że tata tankuje to ok ;)
Ja jak byłem młody to myślałem o Renault 5 Turbo :) klatkę tylko wstawić i super autko.
Nie będzie miał na wachę, to będzie mniej jeździł - to akurat dobra opcja. Chciałby chyba najchętniej Mercedesa, skromny chłopczyna ;)
Nie będzie miał na wachę, to będzie mniej jeździł - to akurat dobra opcja. Chciałby chyba najchętniej Mercedesa, skromny chłopczyna ;)
W takim razie zostaje 500E ;) choć zawsze podobały mi się W126 w coupe.
Może jako pierwsze auto to pierwsza C klasa? Niech się nauczy jeździć na czymś, czego nie będzie szkoda, nawet jak obetrze czy coś wgniecie. Nawet bym się zastanawiał nad poczciwą 190ką.
Syn jak w końcu zrobi prawko, to i tak pewnie zaraz go rozplaska - nowy skuter załatwił po tygodniu :mrgreen: Może mieć*krótki termin przydatności do spożycia ;)
BMW dla Ciebie, a dla mlodego Polo 6N jak juz wspomnialem ;) trast mi.
Chyba w fajny sprzet na wydanie kasy, ktora zbierasz na M235i... taniej bedzie zainwestowac w BMW niz w te dwa kasztany, ktore pokazales ;)
Chyba 325i :-)
Właśnie myślę o takiej 3 litrowej coupé.
Jakieś dobre, złe opinie?
Chyba 325i :-)
Oj, chyba nie - M235i to straszny kot, co niestety ma swój wyraz w cenie, dodatkowo podbitej złodziejską akcyzą za poj. >2l
Aaa, no faktycznie z linii 2 też jest coupé.
Ale to całkiem nowe auto i drogie jak cholera.
Jak dla mnie to za 4 lata będzie akceptowalna jego cena :-)
Ja e92 chcę kupić, tzn nie już, za jakiś czas. 325i lub 330i, silnik ten sam w obu, tylko 204 lub 272 konie, jak się nie mylę.
grzegorzant
26-11-2014, 18:05
Ktoś z szanownych kol. ma/miał e90 xd z silnikiem 177KM ?
Chodzą słuchy, że za słaby silnik do 4x + Automat
sprawa pilna
.:Gerard:.
26-11-2014, 19:19
Moj ojciec w tym roku przesiadł się z 320d manual 2007 na CRV 2.0 i choć z hondy jest bardziej zadowolony to wspomina, "bmw to miał buta",
Chodził dynamiczniej niż oczekiwania 2 litrowego diesla, zaskoczył mnie ale z przyzwyczajenia jazdy 3 litrówkami dla mnie było za mało i żałuje ze nie wziąłem 535d
Do normalnej jazdy jest wystarczający
Ostatnio widziałem 550d szedł jak burza.
3 litrowe dizle w bmw to najlepsze silniki w bawarkach , najmniej awaryjne. :)
Ktoś z szanownych kol. ma/miał e90 xd z silnikiem 177KM ?
Chodzą słuchy, że za słaby silnik do 4x + Automat
sprawa pilna
Miałem E91 330xi w automacie i E92 325i. Wg mnie 177KM i automat to oczywiście da się rozpędzić ale szaleństwa nie będzie; za to będzie ekonomia i łatwiej przy odsprzedaży.
A jaką masz opinię o tym drugim, e92 325i ?
A jaką masz opinię o tym drugim, e92 325i ?
super, to kultowy silnik ( 6 garów w rzędzie i bez turbiny ). 7 lat bezawaryjnej jazdy, tylko przeglądy i to co auto potrzebowało, bardzo dobrze się trzymające ( poza zimą gdzie nawet pomimo zimowych laczków, trakcji potrafiło stawać bokiem :) ), dla 2 osób bardzo komfortowe, niestety dostęp do tylnych siedzeń trochę utrudniony ale za to jak już wsiadłeś to wygodnie. No i jak w 'ameryce" podajnik pasa bezpieczeństwa.
Świetnie.
I jest to jedyna v6 3litry, która ma tak niskie co2, ważne w UK.
Będzie mój :-)
Świetnie.
I jest to jedyna v6 3litry, która ma tak niskie co2, ważne w UK.
Będzie mój :-)
no to gratki :)
Rafał_Sz
27-11-2014, 13:15
Świetnie.
I jest to jedyna v6 3litry, która ma tak niskie co2, ważne w UK.
Będzie mój :-)
To nie jest V6, tylko rzędowa szóstka. ;) Ale i tak gratuluję. :)
Racja.
Rzędowe 6.
Z gratulacjami, to jeszcze za wcześnie.
Jeszcze nie kupiłem, dopiero zaczynam kasę zbierać :-)
Narazie mam od roku Hyundai coupé SIII 1.6
Hyundai coupé SIII 1.6
Fuj...
Eee, fajny jest, no może ciut słaby ale do jazdy po mieście git.
No oczywiście nie ma się co równać ze wspomnianym modelem BMW.
Zamieniłem z kolegą na parę dni moje stare Pajero na nówkę 320d w automacie. No przyjemny jest, choć jak go rano pogoniłem jadąc do roboty, to tyłka nie urywało. Pojadę po robocie go bardziej przegonić. W środku milutko.
velaskez
28-11-2014, 13:13
Zamieniłem z kolegą na parę dni moje stare Pajero na nówkę 320d w automacie. No przyjemny jest, choć jak go rano pogoniłem jadąc do roboty, to tyłka nie urywało. Pojadę po robocie go bardziej przegonić. W środku milutko.
Mówisz o F30? No generalnie fajnie jedzie. Ale jak trzeba tam spakować 4 os. na narty, czy nurkowanie to jest trageeedia! Bez bagażnika dachowego nie ma nawet co próbować. To jest dobry samochód dla młodego małżeństwa bez dziecka, albo z jednym dzieckiem, choć już wtedy może być ciasnawo. I jak robisz spore przebiegi to wizyty w serwisie są udręką. Każdy system w samochodzie inteligentnie wie, że ma być przeglądnięty po jakimś przebiegu. I tak załóżmy hamulce przód za 3000km, tył za 5000, przegląd ogólny za 10k itd. Jak robisz w tygodniu 1000-1500km, to się okazuje, że jesteś w serwisie raz na 2-3 tygodnie :mrgreen: Bo inaczej gwarancji nie ma, i auto świeci kontrolkami :twisted:
Kiedyś Gerardowi opowiadałem jak spędziłem w serwisie 4h, bo naprawiali niedomykająca się szybę. Wiecie ile kosztuje zrobienie takiej usterki w ASO BMW? 1560zł. Dobrze, że to służbowe w leasingu.
Aktualnie ma 2 lata, i już 128tys km najechane :D Zobaczymy co się pierwsze skończy. Leasing (4 letni), czy limit kilometrów (180k km). Obstawiam limit :mrgreen:
Swoją drogą kiedyś firmowe auta były na 3 letnim leasingu i starczało limitu na styk...ale jakaś biurwa uznała, że się zaoszczędzi dając 4 letni. Ja nie wiem jak oni to liczą. A jeżdżenia mniej jakoś nie wychodzi. Może pójdą po rozum do głowy jak przyjdą faktury za kilometry nad limit przed końcem leasingu na 15 samochodach...
Mówisz o F30?
Autko ma dwa miesiące i niecałe 5000 km przebiegu. Bagażnik duży całkiem.
Niestety nie moje :(
Bagażnik duży całkiem.
Niestety nie moje :(
Niestety nie ma tak dużego bagażnika ( zresztą silnika - mocy też ;) ) żeby nie okazał się z czasem za mały :(. Po przesiadce z X6 na X5 myślałem że nareszcie mogę spokojnie się zapakować, ale nie do końca. 3 osoby na 11/2 tygodnia, 3x sprzęt foto na samoloty i okazało się że dobrze że tylko 3 osoby; mamy wolne siedzenie :)
Niestety nie ma tak dużego bagażnika ( zresztą silnika - mocy też ;) ) żeby nie okazał się z czasem za mały :(. Po przesiadce z X6 na X5 myślałem że nareszcie mogę spokojnie się zapakować, ale nie do końca. 3 osoby na 11/2 tygodnia, 3x sprzęt foto na samoloty i okazało się że dobrze że tylko 3 osoby; mamy wolne siedzenie :)
No bo Ty masz znacznie przesunięte oczekiwania i wymagania niż, hmmm, szeroko pojęty ogół :).
Większość wie ile masz sprzętu :)
No bo Ty masz znacznie przesunięte oczekiwania i wymagania niż, hmmm, szeroko pojęty ogół :).
Większość wie ile masz sprzętu :)
ale ja się ograniczyłem; pewnie hesja wziął za dużo :)
velaskez
01-12-2014, 22:48
Dzisiaj w Buni pierwsze objawy zniszczenia dwumasy się pojawiły. Czekamy na totalną rozwałkę :mrgreen:
Dzisiaj w Buni pierwsze objawy zniszczenia dwumasy się pojawiły. Czekamy na totalną rozwałkę :mrgreen:
:shock: Po jakim nalocie? Ta twoja F30 to jakiś ponury żart...
.:Gerard:.
01-12-2014, 23:06
Dobrze ze na gwarancji, jak piszą to może się zdarzyć jeszcze na gwarancji przy przebiegu kilkudziesięciu tys. km.
velaskez
01-12-2014, 23:10
:shock: Po jakim nalocie? Ta twoja F30 to jakiś ponury żart...
Pisałem wcześniej, aktualnie przebieg to 128tys. km ;)
Dobrze ze na gwarancji, jak piszą to może się zdarzyć jeszcze na gwarancji przy przebiegu kilkudziesięciu tys. km.
Gwarancja nie gwarancja...leasing. Niech się psuje, ja chętnie potestuje - dopóki nie trzeba za to płacić. Korpo płaci.
No to słabo, moja e91LCI zbliża się do 280tkm i jedyne co robiłem to amory tył, cztery tulejki i pasek alternatora...
A co do dwumasu trza zmieniać biegi z międzygazem :) ja odkąd się nauczyłem tego (co przy redukcji na dohamowaniu jest dość ciekawą nauką) to przestałem mieć problemy z dwumasami a przelatałem od tego czasu 400tkm+ gnojowozami
velaskez
02-12-2014, 12:08
A co do dwumasu trza zmieniać biegi z międzygazem :) ja odkąd się nauczyłem tego (co przy redukcji na dohamowaniu jest dość ciekawą nauką) to przestałem mieć problemy z dwumasami a przelatałem od tego czasu 400tkm+ gnojowozami
Ale co to ma być star, czy bmw? :mrgreen: Poza tym, w automacie ciężko :mrgreen:
Rafał_Sz
02-12-2014, 12:13
Poza tym, w automacie ciężko :mrgreen:
A gdzie Ty masz w automacie dwumas?
@velaskez (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=14179) sugerujesz że Senna starem jeździ? https://www.youtube.com/watch?v=Lo5wDmJGYGo :)
A gdzie Ty masz w automacie dwumas?
W wielosprzęgłowych skrzyniach zautomatyzowanych - jak najbardziej.
Rafał_Sz
02-12-2014, 12:56
Miałem na myśli "automat" z prawdziwego zdarzenia, ze sprzęgłem hydrokinetycznym. Skrzynie zautomatyzowane, bezstopniowe i dwusprzęgłowe to inna para kaloszy.
No to przecież pisał, że jeździ F30...
A to taki fajny dupowozik... zrobiony tak żeby się psuł, a drogie wizyty w serwisie mają dodać jakąś cząstkę elitarności :) - jestem zamożny, więc kupię BMW bo stać mnie na serwis :)
Zresztą nie tylko BMW - kolega ma Mesia GL 450 - żadne cudo bezawaryjne, przebieg ok. 60 tys. km, 3 lata już chyba ma, a serwis swoje już zarobił :). Jego ojciec już z 5 lat jeździ S320 i klnie na czym świat stoi...
velaskez
02-12-2014, 14:39
To może nie dwumas?...no bo co tu się może zepsuć? Jak będzie się do działo w systemie ciągłym, tak że pojadę do serwisu i nie przestanie nagle drgać, to się dowiem ;)
http://en.wikipedia.org/wiki/ZF_8HP_transmission#BMW
Wiem tyle, że uczucie podczas jazdy jest lekko mówiąc...nieprzyjemne. Całość wpada w wibracje przy przyspieszaniu.
Boryszuk
02-12-2014, 14:46
No to przecież pisał, że jeździ F30...
A to taki fajny dupowozik... zrobiony tak żeby się psuł, a drogie wizyty w serwisie mają dodać jakąś cząstkę elitarności :) - jestem zamożny, więc kupię BMW bo stać mnie na serwis :)
Zresztą nie tylko BMW - kolega ma Mesia GL 450 - żadne cudo bezawaryjne, przebieg ok. 60 tys. km, 3 lata już chyba ma, a serwis swoje już zarobił :). Jego ojciec już z 5 lat jeździ S320 i klnie na czym świat stoi...
Tak tak, wiemy ze tylko Land Cruisery sie nie psuja...
velaskez
02-12-2014, 14:50
Tak tak, wiemy ze tylko Land Cruisery sie nie psuja...
I stara Toyota Hilux.
Nie psuja to sie tylko aparaty Nikona :twisted:
Maciek dobrze, ze piszesz o tym BMW. To znak, zeby Ci nie pozyczac zadnego sprzetu bo popsujesz :D
"jestem zamożny, więc kupię BMW bo stać mnie na serwis :smile:"
Proponuję zimny kompresik...
Nie wiedziałem że jestem zamożny, ba bardzo-pewnie zamożny bo mam i loszkę i prosiaczka... tylko że do serwisów nie jeżdżę, może coś ze mną nie tak - czy jest na sali lekarz?
velaskez
02-12-2014, 19:17
Nie psuja to sie tylko aparaty Nikona :twisted:
Maciek dobrze, ze piszesz o tym BMW. To znak, zeby Ci nie pozyczac zadnego sprzetu bo popsujesz :D
Lepszego testera nie znajdziesz :twisted: Możemy testować sprawność NPSu :-P
"jestem zamożny, więc kupię BMW bo stać mnie na serwis :smile:"
Proponuję zimny kompresik...
Nie wiedziałem że jestem zamożny, ba bardzo-pewnie zamożny bo mam i loszkę i prosiaczka... tylko że do serwisów nie jeżdżę, może coś ze mną nie tak - czy jest na sali lekarz?
Wyluzuj. Ja się nie obraziłem :mrgreen: ani nie jestem zamożny, ani nic. I gdybym kupował coś za swoje własne pieniądze - kupiłbym VW albo Skode.
Czy ktoś się może spotkał z BMW X5, które to ma ksenony, ale nie ma spryskiwaczy? Wersja auta europejska - Francja, rocznik 2006. Auto miało jednego właściciela we Francji i jednego od kilku lat w Polsce i podobno jest bezwypadkowe. Czy spryskiwacze mogły być oferowane jako dodatkowy pakiet wyposażenia?
velaskez
03-12-2014, 11:10
Czy ktoś się może spotkał z BMW X5, które to ma ksenony, ale nie ma spryskiwaczy? Wersja auta europejska - Francja, rocznik 2006. Auto miało jednego właściciela we Francji i jednego od kilku lat w Polsce i podobno jest bezwypadkowe. Czy spryskiwacze mogły być oferowane jako dodatkowy pakiet wyposażenia?
Jak są ksenony muszą być spryskiwacze. Fabrycznie zawsze są. Jest to jakoś regulowane. Zabrudzenia reflektora rozpraszają światło i może to powodować oślepianie. Tak samo musi być system samopoziomujący taką lampę.
W polsce możesz nie dostać przeglądu jak nie masz sprysków przy ksenonach.
No właśnie o tym wiem. Jadę dziś oglądać to auto. Zobaczymy.
.:Gerard:.
03-12-2014, 11:25
Albo zderzak wymieniali najtańszym kosztem albo są soczewkowe i wydaje się ze ksenon
To też możliwe, albo ktoś dołożył przetwornice.
Jak są ksenony muszą być spryskiwacze. Fabrycznie zawsze są. Jest to jakoś regulowane. Zabrudzenia reflektora rozpraszają światło i może to powodować oślepianie. Tak samo musi być system samopoziomujący taką lampę.
W polsce możesz nie dostać przeglądu jak nie masz sprysków przy ksenonach.
Tylko w przypadku systemu oświetlenia ksenowego z AFS. Regulamin 48 EKG ONZ.
Regulamin nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG
ONZ) – Jednolite przepisy dotyczące homologacji pojazdów w odniesieniu do urządzeń
oświetleniowych i sygnalizacji świetlnej
P.S. System adaptacyjnego oświetlenia głównego (AFS): źródło światła, które
można wymienić tylko poprzez wymianę jednostki oświetlenia, do której zamocowane jest
takie źródło światła.
Ok, już się wyjaśniło - tam są soczewki. Generalnie auto ok, przebieg 348 000, trzeba i tak do serwisu podjechać. Wyposażenie ok, ale czterech liter nie urywa. Jakieś uwagi co do silnika 3.0d?
RobertMiernik
03-12-2014, 16:48
Jakieś uwagi co do silnika 3.0d?
Mam, jest świetny.
Nie wiem ile waży X ale do 5 pasuje miodzio.
Ok, już się wyjaśniło - tam są soczewki. Generalnie auto ok, przebieg 348 000, trzeba i tak do serwisu podjechać. Wyposażenie ok, ale czterech liter nie urywa. Jakieś uwagi co do silnika 3.0d?
to dobry silnik, podejrzewam że wersja 218KM ( po roczniku ), ale ma porządny moment obrotowy :).
W Bydgoszczy masz dwie opcje, Pan Jurek ( osobiście baaardzo polecam - dobra cena i wielka fachowość ), lub serwis ( też fachowość, ale trochę drożej ;) ).
Rafał_Sz
03-12-2014, 18:46
Ok, już się wyjaśniło - tam są soczewki. Generalnie auto ok, przebieg 348 000, trzeba i tak do serwisu podjechać. Wyposażenie ok, ale czterech liter nie urywa. Jakieś uwagi co do silnika 3.0d?
Silnik miodzio, ale przy tym przebiegu zwróć uwagę na skrzynię, jeśli to automat, to po podłączeniu do kompa nie ma być żadnych błędów. Silnik będzie jakieś błędy miał, nie ma bata, ale skrzynia musi być "czysta" - jeśli wyskoczy błąd czujnika prędkości obrotowej lub błąd biegu, niech Ci się zapali lampka ostrzegawcza w głowie, bo to oznacza najczęściej koniec sprzęgiełek wielotarczowych lub jest zarąbana magistrala olejowa. No i oczywiści do komputera auto podłączamy po przejażdżce, i to takiej ostrzejszej.
Jeśli będziesz u mechaniora od BMW, niech dokładnie oglądnie zawieszenie na podnośniku - wielowahacz na szarpakach często nie wykazuje zużycia, a rzeczywistość okazuje się dużo droższa. Do tego poduszki tylnej ramy pomocniczej zawieszenia. No i spec od BMW powinien mieć oryginalny komputer serwisowy - tylko nim sprawdzisz przebieg, bo zwykłe moduły czytają informacje tylko z komputera głównego, a kilometraż w bejcach jest zapisywany w kilku miejscach, magikom od liczników nie chce się lub nie mają możliwości korygowania wszystkich modułów.
to dobry silnik, podejrzewam że wersja 218KM ( po roczniku ), ale ma porządny moment obrotowy :).
W Bydgoszczy masz dwie opcje, Pan Jurek ( osobiście baaardzo polecam - dobra cena i wielka fachowość ), lub serwis ( też fachowość, ale trochę drożej ;) ).
No właśnie słyszałem o p. Jurku :) a jest sens to chipować?
Skrzynia była robiona na pewno, ale niech to serwis sprawdza.
.:Gerard:.
03-12-2014, 19:11
Ok, już się wyjaśniło - tam są soczewki. Generalnie auto ok, przebieg 348 000, trzeba i tak do serwisu podjechać. Wyposażenie ok, ale czterech liter nie urywa. Jakieś uwagi co do silnika 3.0d?
Zwróć uwagę na pocenie się silnika, bardzo częsty przypadek
Jazda próbna, jak się poci to będziesz czul po rozgrzaniu motoru, jak się uda to na podnośnik jak nie to radze się wsunąć z latarka pod auto, wycieki występują silnik skrzynia
No właśnie słyszałem o p. Jurku :) a jest sens to chipować?
.
On Ci dokładnie powie czy i ewentualnie za ile.
Tak tak, wiemy ze tylko Land Cruisery sie nie psuja...
No bez jaj, fajnie by było, żeby po 3-4 latach używania auta nie ładować w drobne naprawy tyle, ile kosztuje kawalerka w małym mieście powiatowym...
Gdzieś te granice są :)
"jestem zamożny, więc kupię BMW bo stać mnie na serwis :smile:"
Proponuję zimny kompresik...
Nie wiedziałem że jestem zamożny, ba bardzo-pewnie zamożny bo mam i loszkę i prosiaczka... tylko że do serwisów nie jeżdżę, może coś ze mną nie tak - czy jest na sali lekarz?
Chyba trzeba być zamożnym skoro w serwisie za naprawę niedomykającej się szyby chcieli 1560 zł... Za naprawę jakiś czujników parkowania w Mesiu GL 450 wywoławczo kumplowi krzyknęli ok. 20 tys. zł... nie mówiąc o esce jego ojca.
Zresztą z tego co pamiętam, przy całym szacunku do oldtimerów, to 911 turbo to Ty nie masz. Hobby to jedno. Mój kuzyn też ma takie, mimo, że zapyla w Irlandii w jakiejś fabryce. A w Polsce garaż ze starymi samochodami: Nissan R34, Lancer EVO, Ford T, dwie Warszawy, Jaguar, jakieś Lincolny i Cadillaki i trochę innych ciekawostek. Nawet o zamożności to nie świadczy tak naprawdę tylko o priorytetach. Zamiast ładnego, nowego domu ma po prostu auta.
Nie trzeba być zamożnym, wystarczy myśleć. Jest mnóstwo warsztatów specjalizujących się czy to w BMW czy Mercu czy AUdi gdzie wszystkie naprawy za ułamek kwoty serwisowej a równie sporo można zrobić samemu przy odrobinie chęci.
Gdybym restaurację swojego 944 zlecił aso porsche to koszt przekroczył by pewnikiem wartość nowej f30 a jeśli chodzi o 911t to obecnie 965 w stanie choćby dostatecznym to za 100k E nie kupisz więc jest to zabawa na innym poziomie niż przeciętny właściciel (nawet nowej) beemki.
Sprawdzałem auta w różnych serwisach, ale BMW się ceni - 1100 za sprawdzenie. Mam nadzieję, że ta usługa i jej zakres jest warta tej ceny :).
no podlacza do kompa i powiedza ze popsuty ;)
Wiem tyle, że uczucie podczas jazdy jest lekko mówiąc...nieprzyjemne. Całość wpada w wibracje przy przyspieszaniu.Mój father ma coś takiego w Kii Sportage (I). Żaden mechanik, ani tym bardziej serwis Kii, nie jest w stanie stwierdzić o co kaman. Jeździ tak już chyba 3 lata i jak na razie – odpukać, nic więcej się nie dzieje. Szlag mnie trafia, jak czasami jestem zmuszony nim jeździć, bo ciągle mam wrażenie, że zaraz się coś rozpiździ.
.:Gerard:.
04-12-2014, 14:18
Sprawdzałem auta w różnych serwisach, ale BMW się ceni - 1100 za sprawdzenie. Mam nadzieję, że ta usługa i jej zakres jest warta tej ceny :).
W BMW serwisie sczytanie z kluczyka nie konszuje ich nic poza papierem wydrukowanym, jeżeli tego nie zrobią to po prostu chamstwo z ich strony, wiele razy bez problemowo mi drukowali.
Tam gdzie robią przeglądy masz gruntowne sprawdzanie auta za nieduża oplata.
Hobby to jedno. Mój kuzyn też ma takie, mimo, że zapyla w Irlandii w jakiejś fabryce. A w Polsce garaż ze starymi samochodami: Nissan R34, Lancer EVO, Ford T, dwie Warszawy, Jaguar, jakieś Lincolny i Cadillaki i trochę innych ciekawostek. Nawet o zamożności to nie świadczy tak naprawdę tylko o priorytetach. Zamiast ładnego, nowego domu ma po prostu auta.
Jeśli jest tam prezesem to ok - zrozumiałe.
Bo jakoś nie widzę tego, że "fizyczny" z pensją 2000-2500 euro (to dużo tam) utrzymuje się w Irlandii choćby w pokoju 2x2m, a w Polsce utrzymuje taką flotę, nawet nie chcę wiedzieć ile kosztują części zamienne do R34 - nawet bez robocizny.
Ale jak już pisałem żyję w alternatywnym świecie - mój szwagier, kuzyn, wujek. znajomy pracując "na taśmie" nie ma takiego wyszukanego hobby.
Jeśli jest tam prezesem to ok - zrozumiałe.
Bo jakoś nie widzę tego, że "fizyczny" z pensją 2000-2500 euro (to dużo tam) utrzymuje się w Irlandii choćby w pokoju 2x2m, a w Polsce utrzymuje taką flotę, nawet nie chcę wiedzieć ile kosztują części zamienne do R34 - nawet bez robocizny.
Ale jak już pisałem żyję w alternatywnym świecie - mój szwagier, kuzyn, wujek. znajomy pracując "na taśmie" nie ma takiego wyszukanego hobby.
W sumie to nie zaglądam mu do portfela. Tez nie zazdroszczę.
Na pewno prezesem nie jest, raczej bliżej mu do taśmy. Ma żonę i dziecko w Irlandii.
Jednocześnie ma gigantyczną wiedzę na temat samochodów. Nie konkretnie mechaniki, ale raczej rynku. Jest w Irlandii chyba już kilkanaście lat. I kilkanaście lat temu, jak kupił pierwszą Warszawę to zaczął skupować na Allegro i innych portalach części do niej, jak jeszcze się pokazywały w dobrych cenach. Parę razy sprzedał auto z dużą przebitką. Jeśli ktoś szukał na Allegro części np. do Syreny to raczej mój kuzyn go ubiegł już jakiś czas temu.
Dla mnie on jest przykładem bardzo zawziętego hobbysty, który nie potrzebuje do tego być prezesem czy właścicielem wielkiej firmy by powolutku spełniać swoje marzenia. Tu kupi zawczasu coś tanio, coś tak potem opyli.
Może nie będzie mieć Ferrari 250 GTO, bo to nie ta liga. Ale bawi się wyśmienicie.
A propos wątku BMW - jego pierwszym samochodem kupionym za kasę w Irlandii była zniszczona stara trójka cabrio. I to był jedyny samochód który skwasił - nie zrobił go na oryginał, tylko wpakował 3,5 litrową benzynkę i szperę :). Za to super się tym bujało :)
Troche OT ale o BMW :mrgreen:
http://www.mfind.pl/akademia/ciekawostki-ubezpieczeniowe/pzu-udaremnilo-przekret-ubezpieczeniowy/
No i x5 pod domem :). Trochę drobiazgów trzeba ogarnąć i zobaczymy :)
Potrzebuje w Bydgoszczy jakiegoś magika do e60 , który by mi zregenerował (naprawił) alternator, albo gdzie można kupić dobre używki.
Dziękuje z góry
Potrzebuje w Bydgoszczy jakiegoś magika do e60 , który by mi zregenerował (naprawił) alternator, albo gdzie można kupić dobre używki.
Dziękuje z góry
Pojedź do pana Jurka, róg Modrzewiowej i Gdańskiej. Obok dawnego Miciupiciu; tam też jest warsztat wulkanizacyjny.
Jak on nie da rady to wtedy do Skóry na Śląską,
Rafał_Sz
17-12-2014, 09:31
No i x5 pod domem :). Trochę drobiazgów trzeba ogarnąć i zobaczymy :)
Gratuluję! Pokaż zdjęcia! ;)
Wilk325 dziękuje :)
masz nr tel. na PW
No i x5 pod domem :). Trochę drobiazgów trzeba ogarnąć i zobaczymy :)
gratki, przynajmniej wiem że nie jestem sam :)
Wilk325 dostałem i jeszcze raz dziękuje :)
gratki, przynajmniej wiem że nie jestem sam :)
Trzeba jakiś mini zlot zrobić :)
aaaaaa!
http://motoeden.com/samochody-uzywane/auta-opinie-dane-oceny-testy-zdjecia-galeria-porady-usterki-spalanie-awaryjnosc/lifestyle-pazdzierz-czy-bmw/
Boryszuk
03-01-2015, 00:17
Już kiedyś wrzucałem ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.imageupload.co.uk/images/2015/01/02/4465d30a97810ecb7e7410f537b08061.jpg)
Ręce powinni up...lać przy samej d..ie za takie GMO :mrgreen:
.:Gerard:.
03-01-2015, 00:51
6qNJxyOfsIA
bEXJarZG9Ds
grissley
05-01-2015, 11:05
Ręce powinni up...lać przy samej d..ie za takie GMO :mrgreen:
eee no, fajne przecież? Coś jak Honda CRX, trochę nadmuchana :p
velaskez
09-01-2015, 00:15
aaaaaa!
http://motoeden.com/samochody-uzywane/auta-opinie-dane-oceny-testy-zdjecia-galeria-porady-usterki-spalanie-awaryjnosc/lifestyle-pazdzierz-czy-bmw/
Karbon wstawki prawie u rsz. :twisted:
Boryszuk
31-01-2015, 23:18
Weźta mi pomóżta bo mnie się w bejcy cuś zepsuło i neony pod progami przygasajo. :mrgreen:
A na poważnie to gubię się, które błędy można skasować a które nie.
Od jakiegoś czasu świeciła mi się kontrolka od ręcznego w czasie jazdy (czerwony wykrzyknik w nawiasie ;-) ) a przy odpalaniu i gaszeniu kazało udać się do serwisu (czerwony samochodzik na podnośniku). Błąd CC-ID-71 czyli tylny czujnik zużycia klocków. Dzisiaj klocki wymieniłem, wymieniłem też czujnik i próbowałem skasować dystans do następnego serwisu. Teraz każe mi jechać do warsztatu za -40 mil :-P da się to skasować z poziomu deski rozdzielczej czy trzeba wpiąć się przez OBD II?
.:Gerard:.
31-01-2015, 23:51
Taki reset nie pomaga ?
KLIK (https://www.youtube.com/watch?v=XKkDo5GZjvE&feature=player_detailpage&x-yt-ts=1422579428&x-yt-cl=85114404)
Boryszuk
01-02-2015, 01:33
Mam wersję bez iDrive
.:Gerard:.
01-02-2015, 01:35
Mam wersję bez iDrive
to nic
ustawiasz na wyświetlaczu pomiędzy zegarami
poczytaj TUTAJ (http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=51049)bo ja nie potrafię ;)
Boryszuk
01-02-2015, 10:08
Przez to właśnie pokazuje mi wizytę w serwisie za -40 mil.
Rafał_Sz
01-02-2015, 12:51
Weźta mi pomóżta bo mnie się w bejcy cuś zepsuło i neony pod progami przygasajo. :mrgreen:
A na poważnie to gubię się, które błędy można skasować a które nie.
Od jakiegoś czasu świeciła mi się kontrolka od ręcznego w czasie jazdy (czerwony wykrzyknik w nawiasie ;-) ) a przy odpalaniu i gaszeniu kazało udać się do serwisu (czerwony samochodzik na podnośniku). Błąd CC-ID-71 czyli tylny czujnik zużycia klocków. Dzisiaj klocki wymieniłem, wymieniłem też czujnik i próbowałem skasować dystans do następnego serwisu. Teraz każe mi jechać do warsztatu za -40 mil :-P da się to skasować z poziomu deski rozdzielczej czy trzeba wpiąć się przez OBD II?
Klocki tylko przez OBD. Sam jeżdżę z takim komunikatem od kilku tys. km. :)
.:Gerard:.
01-02-2015, 13:12
Tez sam coś tam kiedyś wymieniałem to znajomy za flaszkę mnie podłączył i wyzerował, zapewne w większości tych mniejszych warsztatów tez Wam wykasują za "co łaska" ;-)
a tam na pozycji "hamulce"gdzie pokazuje serwis i dajesz reset ? nie resetuje ?
pamiętaj mieć zamknięte drzwi.
w linku którym podałem są filmy, chyba ze to pozycja która idzie tylko przez komp.
Boryszuk
01-02-2015, 15:04
Klocki tylko przez OBD. Sam jeżdżę z takim komunikatem od kilku tys. km. :)
Musi być to komputer z softem serwisowym BMW (INPA czy inne takie) czy zwykły czytnik (http://www.amazon.co.uk/RAC-Diagnostic-Scanner-OBDll-Reader/dp/B001J751C0) wystarczy?
Rafał_Sz
01-02-2015, 15:35
Musi być to komputer z softem serwisowym BMW (INPA czy inne takie) czy zwykły czytnik (http://www.amazon.co.uk/RAC-Diagnostic-Scanner-OBDll-Reader/dp/B001J751C0) wystarczy?
Nie wiem czy ten z linku da radę, ale nie musi to być oryginał BMW, uniwersalny z odpowiednim softem też daje radę.
velaskez
02-02-2015, 21:28
Apropos błędów :) Przebieg 135tys km. F30 znowu jest umówiona do doktorów. Objawy wyglądają na błąd ESP. W czasie jazdy lewe przednie koło tak jakby leciutko przyhamowuje samochód. Mniej więcej przez 1-2s i potem przez 30 spokój. I tak w kółko :twisted: :twisted: :twisted: Jest to strasznie denerwujące, szczególnie na autostradzie jak się włączy tempomat i głowa cały czas jest odrywana od zagłówka. Ale nie będę im mówił w serwisie, że podejrzewam ESP. Powiem że hamuje jak jadę normalnie - niech szukają.
Swoją drogą, wiecie że z Łodzi do Wrocławia da się już dojechać w godzinę? :mrgreen:
Objawy wyglądają na błąd ESP. W czasie jazdy lewe przednie koło tak jakby leciutko przyhamowuje samochód. Mniej więcej przez 1-2s i potem przez 30 spokój. I tak w kółko
Jakiś miesiąc temu ( co prawda F-15, ale ) byłem wezwany do serwisu w sprawie "akcji serwisowej dotyczącej czujników w kołach" i nie chodzi o pomiar ciśnienia ale właśnie o prędkość obrotową. Może właśnie u Ciebie takie coś jest problemem.
Rafał_Sz
03-02-2015, 11:20
Apropos błędów :) Przebieg 135tys km. F30 znowu jest umówiona do doktorów. Objawy wyglądają na błąd ESP. W czasie jazdy lewe przednie koło tak jakby leciutko przyhamowuje samochód. Mniej więcej przez 1-2s i potem przez 30 spokój. I tak w kółko :twisted: :twisted: :twisted: Jest to strasznie denerwujące, szczególnie na autostradzie jak się włączy tempomat i głowa cały czas jest odrywana od zagłówka. Ale nie będę im mówił w serwisie, że podejrzewam ESP. Powiem że hamuje jak jadę normalnie - niech szukają.
Swoją drogą, wiecie że z Łodzi do Wrocławia da się już dojechać w godzinę? :mrgreen:
80% czujnik ABS, 10% pierścień magnetyczny w piaście, 10% brak styku na złaczu czujnika z instalacją. Nie zapala Ci się kontrolka ABS?
tomtytus
03-02-2015, 11:45
Ciekawostka, niekoniecznie przyjemna:
http://bmwregistry.pl/ponad-2-2-miliony-bmw-narazone-na-ataki/
80% czujnik ABS, 10% pierścień magnetyczny w piaście, 10% brak styku na złaczu czujnika z instalacją. Nie zapala Ci się kontrolka ABS?
Ja bym jeszcze sprawdził ciśnienie w oponach...
Ciekawostka, niekoniecznie przyjemna:
http://bmwregistry.pl/ponad-2-2-miliony-bmw-narazone-na-ataki/
Ciekawe ile aut buchnęli na ten trik?
grissley
03-02-2015, 15:10
Musi być to komputer z softem serwisowym BMW (INPA czy inne takie) czy zwykły czytnik wystarczy?
A nie lepiej kabelek do OBD i INPA na laptopie? Bardziej przyszłościowe.
Jakiś miesiąc temu ( co prawda F-15, ale ) byłem wezwany do serwisu w sprawie "akcji serwisowej dotyczącej czujników w kołach" i nie chodzi o pomiar ciśnienia ale właśnie o prędkość obrotową. Może właśnie u Ciebie takie coś jest problemem.
wilk, o jakim F-15 Ty piszesz...? :p
Sprzedał zawartość magicznej walizeczki, to i na myśliwiec starczyło.
.:Gerard:.
03-02-2015, 15:21
Ciekawostka, niekoniecznie przyjemna:
http://bmwregistry.pl/ponad-2-2-miliony-bmw-narazone-na-ataki/
Czy z tego artykułu wynika ze BMW limuzyn F10- ten problem nie dotyczy ?
edycja
Juz sprawdzilem, do mnie ostatnia aktualizacja jest
"UPD01008 (Aktuelle Version, 8,07 MB) Aktualisierung für Fahrzeuge mit Produktionsdatum von März 2010 bis heute"
wilk, o jakim F-15 Ty piszesz...? :p
x5 w nowej budzie ma oznaczenie F15
Nie sprzedał jednak...
za krótką mam ulicę, nie miałbym gdzie się rozpędzić tym F-15 ;) ; na tego normalnego wystarczy :).
Acha. Czyli sprzedasz, aż rozpowszechnią się Lightiningi II i Harriery stanieją.
Boryszuk
04-02-2015, 13:08
Nie wiem czy ten z linku da radę, ale nie musi to być oryginał BMW, uniwersalny z odpowiednim softem też daje radę.
Nie da rady.
Rafał_Sz
04-02-2015, 13:47
Nie da rady.
Ten z linku?
Boryszuk
04-02-2015, 14:48
Podobny. Wygląda na to, że będę musiał wyciągnąć laptopa z szafy i kupić kabelek. To ma być jakiś specjalny czy zwykły USB-OBD II wystarczy?
Rafał_Sz
04-02-2015, 15:16
Podobny. Wygląda na to, że będę musiał wyciągnąć laptopa z szafy i kupić kabelek. To ma być jakiś specjalny czy zwykły USB-OBD II wystarczy?
http://allegro.pl/interfejs-kabel-diagnostyczny-obd2-inpa-dis-bmw-i5056338373.html
grissley
05-02-2015, 16:21
x5 w nowej budzie ma oznaczenie F15
Wiem. Bez myślnika ;) A przy Twoim fachu to nigdy nie wiadomo, który model mogłeś mieć na myśli :p
Wiem. Bez myślnika ;) A przy Twoim fachu to nigdy nie wiadomo, który model mogłeś mieć na myśli :p
później skumałem :) o co Wam chodzi ;);
ale trochę jestem chory więc wybaczcie to opóźnienie w kumaniu :)
Czy taki rozmiar felg zmieszczę do E90: 8Jx17 et20 (przód) i 9Jx17 et20(tył)? Oryginalne 17 powinny być 17x8 ET34(przód) 17x8.5 ET37(tył).
Jakaś strona gdzie mogę się dowiedzieć jakie rozmiary felg do samochodu mi będą pasować?
http://otomoto.pl/bmw-318-e46-318i-e46-m-pakiet-xenon-super-stan-C35986665.html
co myslicie?
kumpel sie nad nim zastanawia...
Biorąc pod uwagę stan kierownicy i podłokietnika, to chyba z 200 tys. trzeba do przebiegu dopisać. U mnie kierownica wygląda podobnie, a podłokietnik jest cały a mam ponad 600 tys.
http://otomoto.pl/bmw-318-e46-318i-e46-m-pakiet-xenon-super-stan-C35986665.html
co myslicie?
kumpel sie nad nim zastanawia...
zastanawia mnie ta LPG w Niemczech.
Wygląda nieźle, ale bez porządnego sprawdzenia to; zdjęcia zrobione tak, że nie widać niczego.
Biorąc pod uwagę stan kierownicy i podłokietnika, to chyba z 200 tys. trzeba do przebiegu dopisać. U mnie kierownica wygląda podobnie, a podłokietnik jest cały a mam ponad 600 tys.
podlokietnik pewnie niemiec porysowal zapieciem od zlotej bransolety a kierownice sygnetem ;)
podlokietnik pewnie niemiec porysowal zapieciem od zlotej bransolety a kierownice sygnetem ;)
:lol:
Rafał_Sz
05-03-2015, 15:06
A złoto błyszczało wyjątkowo na tle nieco ciemniejszej karnacji. ;)
tia... dziesięcioletnia ma o 100tys km przebieg mniejszy niż moja sześcioletnia... Pan Mniemiec robił rocznie 20tys km czyli mniej niż mój ojciec który jeździ swoim citroenkiem tylko do kościoła i do biedronki i dwa razy do roku gdzieś dalej... no ale wiadomo że Mniemiec kupił tylko po to żeby na podjeździe stała a sąsiedzi zazdrościli :)
niemiec robił rocznie 20tys km czyli mniej niż mój ojciec który jeździ swoim citroenkiem tylko do kościoła i do biedronki i dwa razy do roku gdzieś dalej... no ale wiadomo że Mniemiec kupił tylko po to żeby na podjeździe stała a sąsiedzi zazdrościli :)
Zastanawiam się dlaczego wszyscy sądzą, że każdy musi robić 50tys. km rocznie, bo w przeciwnym wypadku jeździ tylko do kościoła. ;)
Wielu moich znajomych mieszkających we Wrocławiu jeździ po mieście komunikacją, a mają auta i używają ich od czasu do czasu, jadąc gdzieś poza miasto. Myślę, że rocznie nie robią więcej niż z 5tys. km. Moja siostra w ciągu roku robi ~3-4 tys. km bo nie ma potrzeby jeżdżenia więcej.
Ja robię rocznie ~30-35tys km, bo dojeżdżam codziennie do pracy (w dwie strony ~60km), czasem gdzieś dalej wyskoczę. Wychodzi na to, że gdybym mieszkał gdzieś blisko pracy (np. 5km w jedną strone), to robiłbym rocznie może ze 20tys km. Wydaje mi się zatem, że nie ma co przesadzać też w drugą stronę. ;)
Rzeczywiście, tyle to mógł przejechać pierwszy właściciel :). Potem w krzesło pierdział Turek, potem jakiś Irańczyk...
Ale jak robisz 5tys km rocznie po mieście to kupujesz stuczterdziesto konnego turinga czy raczej nissana micrę?
Czemu nie? Sąsiad tyle jeździ i ma audi A8 V8.
Wszystko się zgadza tylko patrząc po otomoto to wszyscy Niemcy kupują auta tylko po to by czymś zająć miejsce w garażu.
Kupiłem już kilka trzyletnich samochodów z aukcji poleasingowych z Niemiec i znalezienie sztuki która by miała poniżej 150tyskm jest raczej trudne.
Ok, wiem że to auta służbowe więc musiały jeździć ale mam znajomych/rodzinę w Niemczech i te auta nie stoją w garażach. Owszem - trafi się, przypadek 1/1000 ale nie ma co się oszukiwać.
No i właśnie te 1/1000 jada do Polski i wszyscy są zadowoleni.
Podziwiam ludzi, którzy wierzą w to, że za 10-20 koła można kupić dość luksusowy samochód w bardzo dobrym stanie.
Każdy Polak,który był w rajchu choć jeden dzień wie, że "takie same" samochody są tam droższe.
Sam kupowałem samochód z rajchu, nie z tak wysokiej półki, i wyszedł drożej niż ten sam (rok, przebieg, stan), który kupiłbym w Polsce.
Ale użytkując go 2 lata nie było jeszcze niespodzianki.
Podziwiam ludzi, którzy wierzą w to, że za 10-20 koła można kupić dość luksusowy samochód w bardzo dobrym stanie.
Dzięki za podziw ;) Jeżdżę takim już parę lat. A to, że nie uwierzyłem w przebieg 200k dla ponad 10 letniego auta, to już inna sprawa. Kwestia panicznej obawy wielu ludzi, że jak coś ma 500k na liczniku, to już wrak, powoduje, że można czasem u nas kupić fajne autko za niezłe pieniądze (moja ma 450k, więc jest w wieku hmmm, gimnazjalnym :).
Tak, znam tę historię o wyjątkowym BMW, które posiadasz.
Ja jestem realistą, bez zacięcia hobbystycznego jeśli chodzi o samochody (szukanie zamienników, czytanie forum, wyjątkowi spece 200km od miejsca zamieszkania itd.)
Załóżmy,że jesteś wyjątkiem, a raczej Twój samochód, potwierdzającym regułę.
Mi wykształcenie i doświadczenie mówi coś innego, jeśli chodzi o urządzenia mechaniczne używane kilkanaście lat.
Wcale nie jest wyjątkowe. Powiem więcej, jeszcze długo wyjątkowe nie będzie. Wyjątkowe się stanie jak przebieg przekroczy 1000k. Bo wtedy będzie w gronie kilkuset, którym to się udało :)
Zastanawiam się dlaczego wszyscy sądzą, że każdy musi robić 50tys. km rocznie, bo w przeciwnym wypadku jeździ tylko do kościoła. ;)
Wielu moich znajomych mieszkających we Wrocławiu jeździ po mieście komunikacją, a mają auta i używają ich od czasu do czasu, jadąc gdzieś poza miasto. Myślę, że rocznie nie robią więcej niż z 5tys. km. Moja siostra w ciągu roku robi ~3-4 tys. km bo nie ma potrzeby jeżdżenia więcej.
Ja robię rocznie ~30-35tys km, bo dojeżdżam codziennie do pracy (w dwie strony ~60km), czasem gdzieś dalej wyskoczę. Wychodzi na to, że gdybym mieszkał gdzieś blisko pracy (np. 5km w jedną strone), to robiłbym rocznie może ze 20tys km. Wydaje mi się zatem, że nie ma co przesadzać też w drugą stronę. ;)
Oczywiście, że nie musi (sam mam jedno auto, które po 4 latach użytkowania ma oryginalny przebieg 6.800km :)), ale po co instalacja LPG skoro się nie jeździ :(.
Czy ktoś ma doświadczenie z e90 330i wersja 272ps? Pytanie brzmi, czy dane techniczne odzwierciedlają radość z jazdy?
Czy ktoś ma doświadczenie z e90 330i wersja 272ps? Pytanie brzmi, czy dane techniczne odzwierciedlają radość z jazdy?
Miałem co prawda E91 w wersji jeszcze z 260ps, naprawdę jest radość z jazdy :)
Dzięki za podziw ;) Jeżdżę takim już parę lat. A to, że nie uwierzyłem w przebieg 200k dla ponad 10 letniego auta, to już inna sprawa. Kwestia panicznej obawy wielu ludzi, że jak coś ma 500k na liczniku, to już wrak, powoduje, że można czasem u nas kupić fajne autko za niezłe pieniądze (moja ma 450k, więc jest w wieku hmmm, gimnazjalnym :).
Czy ja znajdę 10 kolejnych stron tego wątku bez czytania o Twoim BMW :)? Wydaje mi się, że zadbane modele, nie psujące się, nie wymagające wkładania pieniędzy, zdarzają się wyłącznie jakimś naszym znajomym, kolegom z forum, a nie nam! :)
Oczywiście, że nie musi (sam mam jedno auto, które po 4 latach użytkowania ma oryginalny przebieg 6.800km :)), ale po co instalacja LPG skoro się nie jeździ :(.
Lepiej powiedz ile masz samochodów :). 6800 km to jakieś 34 pełne baki chyba w tym przypadku :)
Rafał_Sz
14-04-2015, 08:11
Moje 540 już przestaje być w idealnym stanie. Tylna klapa zaczyna gnić na rantach, przebieg zbliża się do 280 000 i przestała działać telewizja jak wyłączyli sygnał analogowy. I gumki w kluczyku już jakieś takie wytarte. :)
"Wydaje mi się, że zadbane modele, nie psujące się, nie wymagające wkładania pieniędzy, zdarzają się wyłącznie jakimś naszym znajomym, kolegom z forum, a nie nam! :smile:"
E, moje e91 też już ma 300tys km a się nie psuje :)
Moje 540 już przestaje być w idealnym stanie. Tylna klapa zaczyna gnić na rantach, przebieg zbliża się do 280 000 i przestała działać telewizja jak wyłączyli sygnał analogowy. I gumki w kluczyku już jakieś takie wytarte. :)
No właśnie ;) Mam to samo z tylną klapą. Po 18 latach wredna ma trochę rdzy :) Żeby nie było, że nic z bunią nie robię, to czeka mnie wymiana oleju w silniku i świeci się kontrolka poduszki (gdzieś brak styku). Za kilka tysiaków trzeba będzie w silniku uszczelki wymienić. Po wakacjach muszę wymienić poduszki silnika.
No właśnie ;) Mam to samo z tylną klapą. Po 18 latach wredna ma trochę rdzy :)
A mi w 19 letnim japończyku też jeden ośrodek rdzy się przy klapie pokazał...
Ciesz sie ze nie masz 3 letniej Toyoty - mialbys jeden wykwit obejmujacy cale podwozie...
A mi w 19 letnim japończyku też jeden ośrodek rdzy się przy klapie pokazał...
Zmien mu gacie... Chociaz w tym wieku sam to powinien robic... :mrgreen: :twisted:
Ostatnio latalo mi to pare M3 i M4 nowych, wszystko pieknie ale dzwiek jakis taki... siakis... no nie jest to co kiedys...
To co kiedyś V8 czy to co kiedyś R6, bo też była spora różnica?
À propos V8 - tani ten nowy Mustang GT :rolleyes: Lojalnie uprzedzają, że w mieście na bidę 20l łyknie (realnie pewnie z 30l), więc pewnie dźwięk ma fachowy.
To co kiedys w ogole, wiadomo ze najlepszy dzwiek byl z R6, pozniej V8 (bo z V8ek wole AMG i Jagi), a to co teraz to moj rower lepiej warczy jak mu nie nasmaruje lancucha... :mrgreen:
A Mustang faktycznie tani, za rok pewno w czipsach beda rozdawac.
coach_lodz
17-04-2015, 07:31
szkoda, że te Mustangi są takie biedne w środku :(
Za 170 tysi nie ma co wybrzydzać, a jak na Amerykę nie ma tragedii. W tej cenie nie kupi nawet M235i, które nb. w środku jest jeszcze biedniejsze.
szkoda, że te Mustangi są takie biedne w środku :(
Mustanga nie kupujesz dla wnetrza tylko dla funu! Chyba, ze to Mustang Pony 1.2 40KM :mrgreen:
coach_lodz
17-04-2015, 08:19
ale ja siedzę w środku auta i wolałbym aby wyglądało fajnie... ale nie ma co kontynuować w wątku o biemdablju :)
grissley
17-04-2015, 10:38
To co kiedys w ogole, wiadomo ze najlepszy dzwiek byl z R6, pozniej V8
Boszz, wszystko na odwrót w tym Kitaju się ludziom przestawia... ;)
Nie, to tylko znak, ze nawet nie stales kolo nowej M3/M4. :twisted:
obciach nawet stac kolo tego... :???: co innego przy M3 e92 ;)
grissley
17-04-2015, 11:46
Chodziło mi raczej o kolejność ;)
Powinno być tak:
"wiadomo ze najlepszy dzwiek byl z V8, pozniej R6" :p
Ponieważ oba stoją u mnie obok siebie, potwierdzam powyższe :D
m3 e46 i e92? Zaprawdę, niepojęte te protesty nauczycieli...
Wlasnie mialem to napisac... :mrgreen:
m3 e46 i e92? Zaprawdę, niepojęte te protesty nauczycieli...
:lol:
grissley
22-04-2015, 09:40
Ponieważ oba stoją u mnie obok siebie, potwierdzam powyższe :D
"like" ;)
Siedzialem wczoraj w BMW 2... tym rodzinnym czyli Active Tourer i Grand Tourer... ja piernicze, z wierzchu brzydal total, ale w srodku bardzo przytulnie. Cicho jak makiem zasial, z tylu kupa miejsca, w bagazniku tez niezla przestrzen. Wykonanie daje rade. Wsiadlem tez do i3, ale kasztan w srodku... :roll: wole i8 :mrgreen:
Nie bo i tak z tych dwoch wybralbym albo M235i albo M6/M6 Gran Coupe :mrgreen:
To jest nas dwóch - aczkolwiek naszła mnie refleksja, że to chyba jeszcze bardziej świadczy o zramoleniu :mrgreen:
Z praktyczniejszych BMW zazdraszczam tylko szefowi żony jego M550d - zresztą nb. zrobiło ono nawet wrażenie na mojej żonie, która ma w oburzającej pogardzie całą motoryzację...
Marcin to, ze zazdraszczasz to wiemy od roku czy ile tam... zrob cos z tym :mrgreen:
W sumie siedzialem w kazdej Mce tamtego dnia, od M235i do X6M, nowe X5 i X6 baaaaaaardzo przyjemne. Co ciekawe - praktycznie wlazac do wiekszosci ciezko bylo zgadnac po kokpicie, ktora to Mka. Oczywiscie wlazac do i3 bylo wiadomo, ze jestesmy w jakims ekokosmosie (ale tym gorszym, nie fajniejszym :mrgreen:).
Co zrobisz, jak nic nie zrobisz - zusy, podatki, kredyty, peło, kryzys, bezrobocie, lemingi, do tego mam za krótkie miejsce parkingowe na F10, a ostatnio nie jeżdżę już nawet po bułki bo bliżej mam do spożywczaka niż do garażu podziemnego.
Z niepozornością eMememsów to chyba znak czasów, możliwe że klient nie chce rzucać się w oczy. Kuzynowi w Berlinie barbarzyńska swołocz natychmiast zryła gwoździem jego biedne, Bogu ducha winne Porsche...
Z niepozornością eMememsów to chyba znak czasów, możliwe że klient nie chce rzucać się w oczy. Kuzynowi w Berlinie barbarzyńska swołocz natychmiast zryła gwoździem jego biedne, Bogu ducha winne Porsche...
Akurat gwoździem. Sprzączką od paska, podczas przeciskania się między ściana budynku, a zaparkowanym na chodniku samochodem. Widocznie przechodzeń nie dał rady bardziej wciągnąć brzucha.;)
...a potem potknął, przeturlał po masce i - uciekając przed pędzącym Bentleyem - zrył całą drugą stronę, w panice zahaczając o pas tylni :D
Każdy, kto kiedykolwiek przeciskał się berlińskimi trotuarami wąskimi jak pas startowy miewał podobne przypadki ;)
Dawno mnie nie było w tym wątku...więc z nowych wieści ;)
E30 - zawias nowy czeka na montaż plus nowe kółka
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/6825977IMG_1042JPG-2.jpg
źródło (http://s1.bild.me/bilder/030315/6825977IMG_1042.JPG)
W E46 nowe kółka, wiosenne porządki w środku, plus olej, filtry, tarcze przód itp.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/5275383IMG_1044JPG-2.jpg
źródło (http://s1.bild.me/bilder/030315/5275383IMG_1044.JPG)
No i nowy wakacyjny projekt wchodzi na tapetę;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/7437154IMG_1043JPG-2.jpg
źródło (http://s1.bild.me/bilder/030315/7437154IMG_1043.JPG)
jak chcesz przykrecic 8 kol na raz?
jak chcesz przykrecic 8 kol na raz?
2 komplety zima - lato :)
nadal nie rozumiem... to bez opon jezdzisz latem czy zima :mrgreen:
zazdraszczam tylko szefowi żony jego M550d
M550d ma żonę? :> Czy po prostu szefowi zazdrościsz żony? :)
grissley
28-04-2015, 10:10
Szkoda, że najmłodsze e39 mają już 12 lat. Swojego najchętniej zmienił bym na 3latka 540i - i takim mógłbym jeździć już do emerytury ;)
Ja na pewno 540 pojeżdżę do emerytury :)
Pewnie już widzieliście :)
https://www.youtube.com/watch?v=ildXLLfm23o&feature=youtu.be
Rafał_Sz
13-05-2015, 19:03
Ja na pewno 540 pojeżdżę do emerytury :)
W przyszłym tygodniu oddaję tylną klapę do roboty (rdza). Moi magicy twierdzą, że będzie jak nowa przez kilka lat (oni rdzę traktują najpierw kwasem, potem ołowiem, szpachla tylko kosmetycznie). Koszt razem z lakierem i wycięciem/wstawieniem szyby(ramka szyby też rdzewieje, a ja sobie przy okazji położę nową folię) to 500 zł. Jak zrobią, pokaże Ci efekty. Może sam się skusisz. ;)
.:Gerard:.
13-05-2015, 21:26
A mi wywaliło żebym zmienił akumulator :-(, jeszcze nie bylem w serwisie ale ceny w internecie mnie przerażają.
jakaś rejestracja akumulatora, koniec świata.
RobertMiernik
14-05-2015, 08:14
Na plenerze po naszej stronie granicy wymienisz.
grissley
14-05-2015, 09:16
A mi wywaliło żebym zmienił akumulator :-(, jeszcze nie bylem w serwisie ale ceny w internecie mnie przerażają.
jakaś rejestracja akumulatora, koniec świata.
U mnie ostatnio padł po 15 latach bezproblemowego działania (w tym parokrotnym wypruciu do 6V) :)
Na szczęście w e39 jest jeszcze plug&play :)
.:Gerard:.
14-05-2015, 14:34
Na plenerze po naszej stronie granicy wymienisz.
cena pewnie podobna, mam nadzieje ze w 350€ się zmieszczę, rachunek niemiecki wrzucę od razu w koszta bez przetłumaczeń przeliczeń waluty i podatku, może jutro mi się uda podjechać zrobić termin.
U mnie ostatnio padł po 15 latach bezproblemowego działania (w tym parokrotnym wypruciu do 6V) :)
Na szczęście w e39 jest jeszcze plug&play :)
e39 to wspaniale auto, akumulator plug&play to następna zaleta starszych generacji, w tym roku może zrobiłem 1000 km. moim gratem, stoi w garażu i się psuje, zaraz będzie klocki tylne chciał wymieniać :(
Rafał_Sz
15-05-2015, 08:45
e39 to wspaniale autoPod warunkiem, że jest we właściwych rękach. Mnóstwo pięknych egzemplarzy zostało zniszczonych, bo wiesniaki chciały jeździć, ale serwisować (właściwie!) już nie.
Zobaczcie co się dzieje na portalach aukcyjnych na świecie z modelem M5 i 540i. Zadbane modele to już białe kruki, a ceny?
Nowa 7ka.
http://www.7post.com/forums/showthread.php?t=1137039
Rafał_Sz
11-06-2015, 07:23
Nowa 7ka.
http://www.7post.com/forums/showthread.php?t=1137039
"740i: 3.0L twin turbo 6 cylinder"
V8
Przecie jest w 5.0. Swoją drogą tu jest 4.4 twin turbo i ledwie 445KM gdy w wolnossaku m5 e39 ledwie 0,5l pojemności większym jest 400KM.
Choć z drugiej strony pewnie delikatny wirus będzie dawał abstrakcyjne moce.
to jest dobre:
740e: plug-in hybrid - 2.0L gasoline engine + electric motor
BMW 740e xDrive is able to run purely on electric power, meaning zero local emissions at speeds of up to (75 mph) for a maximum range of 23 mile
1/20 zasięgu tesli... po co to robić?
Rafał_Sz
11-06-2015, 09:30
Bo to hybryda, nie elektryk. Ale i8 to bym z chęcią przytulił. Mogłem się kiedyś nie żenić... ;)
Przecie jest w 5.0. Swoją drogą tu jest 4.4 twin turbo i ledwie 445KM gdy w wolnossaku m5 e39 ledwie 0,5l pojemności większym jest 400KM.
Choć z drugiej strony pewnie delikatny wirus będzie dawał abstrakcyjne moce.
W X5/X6 M ma 575 kucy, więc tu po prostu zrobili mocno odsiloną wersję. Tak czy owak w dole ma pewnie znacznie więcej do powiedzenia niż wolnossak z E39 niż by na to wskazywała różnica mocy.
7er nadal nie urywa d..., jest lepiej niż po kilku ostatnich klęskach (na tle Banglewozów wszystko wygląda lepiej), ale nadal nuda. Po udanych 2-3-5 liczyłem na więcej polotu, a nie na powrót do linii E90.
Rafał_Sz
11-06-2015, 10:04
7er nadal nie urywa d..., jest lepiej niż po kilku ostatnich klęskach (na tle Banglewozów wszystko wygląda lepiej), ale nadal nuda. Po udanych 2-3-5 liczyłem na więcej polotu, a nie na powrót do linii E90.
Jaki "kark", takie linie... ;)
Klik! (http://www.7post.com/goodiesforyou/7/g11/release/design/P90183798_highRes.jpg)
Jaki "kark", takie linie... ;)
Klik! (http://www.7post.com/goodiesforyou/7/g11/release/design/P90183798_highRes.jpg)
Miło że angażują najwierniejszych klientów w proces powstawania nowych modeli. Szkoda tylko, że nie pozwalają im pracować w ulubionym dresie :D
Miło że angażują najwierniejszych klientów w proces powstawania nowych modeli. Szkoda tylko, że nie pozwalają im pracować w ulubionym dresie :D
Dress code musi być. Może chociaż casual friday mają :razz:
velaskez
15-06-2015, 21:25
to jest dobre:
740e: plug-in hybrid - 2.0L gasoline engine + electric motor
BMW 740e xDrive is able to run purely on electric power, meaning zero local emissions at speeds of up to (75 mph) for a maximum range of 23 mile
1/20 zasięgu tesli... po co to robić?
Żebyś we Wro i wielu innych miejscach na świecie miał parkowanie za free i wjazd do centrum miast za grosze.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.