PDA

Zobacz pełną wersję : Kwbmwfn - Klub Właścicieli BMW Forum Nikoniarze



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

ALF
07-04-2011, 16:36
Radar, czy video?

Rafał_Sz
07-04-2011, 16:39
Radar, czy video?
Fotoradar. Często ustawiają stacjonarny pod wiaduktami.

seler
08-04-2011, 20:33
Czasem się przyfarci i kupi się auto, w którym poprzednik relatywnie niedawno (rok-dwa-trzy) robił duże naprawy eksploatacyjne (wahacze, amorki, układ chłodniczy, sprzęgło). Jeśli takiego szczęścia się nie ma, to

tak kolego liczysz, liczysz a serce nie sługa...
ja też brałem 320d bo taniej ale teraz już wiem na 100% że następna będzie minimum 330d, choćbym miał niedojadać i nie dopijać :D

Rafał_Sz
10-04-2011, 07:21
Odcinek czwarty. :)

Części przyszły z Niemiec po dwóch dniach od zamówienia (!), silnik jest już składany. :) W międzyczasie zrobiłem renowację skórzanej tapicerki. Wygląda kurde ja nowa. :)

Autko dostało także nowe felgi i oponki, bo z zeszłorocznych letnich niewiele zostało, oraz przemalowałem maskę (nie ma już odprysków po zimie). :)

Normalnie będzie furka jak nówka sztuka. :);)

CDN...
Odcinek piąty, przedostatni (chyba :lol: ) :)

Wczoraj nastąpiło uroczyste uruchomienie silnika. :D Pracuje przepięknie. Równo, gładko, aksamitnie. Po wymianie ponad 120 różnych pierdół i pierdółek, mogę napisać, że mam nowy silnik. :D

Teraz pozostaje nabicie klimatyzacji, kilka dni jazd testowych mechanika - magika, pomiar na hamowni i pozostanie tylko cieszyć się z jazdy i rwać resztki włosów na ce-pe-enie. :mrgreen:

CDN... (ale już chyba ostatni raz :) )

Rafał_Sz
13-04-2011, 21:03
Odcinek szósty, ostatni. :)

Wszystko zrobione i przetestowane. Jest pięknie. Silnik wygląda i pracuje ja nowy. Reszta pojazdu też. :D

END :)

ALF
13-04-2011, 21:19
Dzisiaj założyłem nową przetwornicę i światełka działają piknie...mam spox na następne 10 lat :D
Z elektryką END :D

ALF
14-05-2011, 00:25
Nadejszła chwila wymiany kapci na wiosenne...i tu jakoś sobie przypomniałem, że Micheliny, które kupiłem razem z felgami nie wyglądają już najlepiej (4-4,5mm), więc czas na zakup nowych kapci. Przejrzałem dostępną w sieci ofertę, poczytałem opinie, pogadałem z użytkownikami kilku modeli oraz z dwoma gumowcami i miałem już wstępny wybór - Vredestein Ultrac Sessanta 235/45R17 94Y. Zdecydowały świetne opinie kilku użytkowników bumier, z którymi miałem okazję pogadać osobiście, a także dobra cena - w większości sklepów i na alledrogo 420-431zł. I tu szok, dzwoniłem do 5 sklepów i nic. Słyszałem wyłącznie - nie ma. W końcu w szóstym sklepie jakiś bardziej rozgarnięty gościu powiedział - jeszcze dwa tygodnie temu miałem 80 kompletów, dzisiaj 0 :( Ale mogę panu sprowadzić z magazynu producenta w cenie 580zł...aha, i niech pan nie szuka w innych sklepach, wszędzie mają stan magazynowy = 0. No to, pytam, dlaczego na stronach sklepów te opony są w cenie 420-431zł wprowadzając w błąd klientów - zapadło milczenie, później no wie pan, ten tego itp... Sporo mięcha poleciało pod adresem nieuczciwych sprzedawców w ciągu tych paru dni. Pocieszające, że po moich telefonach zniknęły te oferty, również z alledrogo. Tu jednak znalazłem gościa, który oferował oponki po 450zł, a więc niewiele drożej i po rozmowie telefonicznej (potwierdził stan) nareszcie kupiłem. Leżą sobie obok i jutro znajdą się na buni :D
Już mnie korci żeby sprawdzić/potwierdzić dobre na ich temat opinie. Wyglądają rzeczywiście świetnie, mam na dzieję, że równie dobrze jeżdżą.

Rafał_Sz
14-05-2011, 09:43
Chinole wykupują kauczuk. Stad problemy z dostępnością. Inna sprawa to sposób działania sklepów internetowych: u nas to jest, i to najtaniej, tylko tego nie mamy...

Na marginesie ciekawostka:

http://nasygnale.pl/kat,1025345,title,To-cud-ze-Rumuni-z-tego-BMW-przezyli,wid,13406896,wiadomosc.html

Jacek_Z
14-05-2011, 11:32
Większość sklepów internetowych z oponami należy do jednej firmy i tu chyba tkwi rozwiązanie zagadki "dostępności".

sibelio
14-05-2011, 14:12
-> ALF
ja mam zimowe Vredesteiny Snowtrac2 i jak narazie mnie nie zawiodły, niestety na deszczu są dość głośne,
a kupiłem je za połowe ceny i jeżdza w lanosie :D

Także miłego szusowania

BTW co za paradoks - jedne z najepszych opon zimowych robią.... holendrzy


fakt, oponeo.pl zawładnęło rynkiem
ale jest np. orzeł opoy i inni, i lokalne zakłądy wulkanizacyjne :)

A tka z innej beczki
e46 2003-2004
e39 polift
czy saab 9-3 2004-2005

i nie wiem sam :D

Rafał_Sz
14-05-2011, 15:00
A tka z innej beczki
e46 2003-2004
e39 polift
czy saab 9-3 2004-2005

i nie wiem sam :D
To zależy, czy chcesz samochód, czy chcesz BMW? :)

Jeśli chcesz BMW, to czy ma to zaiwaniać jak messerschmitt czy wystarczy, że będzie się dobrze zbierało? :)

sibelio
14-05-2011, 15:06
To zależy, czy chcesz samochód, czy chcesz BMW? :)

Jeśli chcesz BMW, to czy ma to zaiwaniać jak messerschmitt czy wystarczy, że będzie się dobrze zbierało? :)

coś sensownego i wygodnego za ~30k
120-150KM mi starczy, i raczej diesel, przebieg roczny ok 23k
to taki przebieg ze za duzo na benzyne za malo na rope

ewentualnie jakaś inna ciekawa propoyzycje przyjme,
japońce odpadają bo mają środki nudne, ewentualnie mazda ale gnije xD

m3
14-05-2011, 15:18
Stary Leonik i Ci 10K na tuning zostanie :P

Rafał_Sz
14-05-2011, 15:27
coś sensownego i wygodnego za ~30k
120-150KM mi starczy, i raczej diesel, przebieg roczny ok 23k
to taki przebieg ze za duzo na benzyne za malo na rope

ewentualnie jakaś inna ciekawa propoyzycje przyjme,
japońce odpadają bo mają środki nudne, ewentualnie mazda ale gnije xD
To polecam 530D - 192 KM i 390 niutonometrów. Koniecznie przed zakupem sprawdź wtrysk (CR), turbinę i kierownice powietrza. Chociaż ładnie wygląda, unikaj wersji z wizualnym M-Pakietem - bardzo drogie elementy karoserii w stosunku do wersji standardowej.

Jeśli auto będzie jeździć głównie na trasach, rozważyłbym full-efekt w postaci 540 V8. Spalanie "na trasie" w okolicach 10 L/100 km lub mniej to nic specjalnego. A rozmawiamy o blisko 300 konnym silniku. No i 540 są perwersyjnie bogato wyposażone.

Jeśli 5er z jakiś względów Ci nie podchodzi, to rozejrzyj się za E46 328i.

andrzej_laskowski
14-05-2011, 15:29
coś sensownego i wygodnego za ~30k
120-150KM mi starczy, i raczej diesel, przebieg roczny ok 23k
to taki przebieg ze za duzo na benzyne za malo na rope

ewentualnie jakaś inna ciekawa propoyzycje przyjme,
japońce odpadają bo mają środki nudne, ewentualnie mazda ale gnije xD

Za tyle to można znaleźć zadbane E46 po lifcie w Dieslu.
Problem z BMW jest taki że jak masz choć minimalne zacięcie do dynamicznej jazdy i wciskania gazu na zakrętach, to potem nie wsiądziesz już do np Laguny, czy Avensisa.
Warto poszukać E46 z końcówki produkcji bo te mają już poprawione jednostki napędowe, ale z 2004 to 30k może być za mało.

sibelio
14-05-2011, 16:38
To polecam 530D - 192 KM i 390 niutonometrów. Koniecznie przed zakupem sprawdź wtrysk (CR), turbinę i kierownice powietrza. Chociaż ładnie wygląda, unikaj wersji z wizualnym M-Pakietem - bardzo drogie elementy karoserii w stosunku do wersji standardowej.

Jeśli auto będzie jeździć głównie na trasach, rozważyłbym full-efekt w postaci 540 V8. Spalanie "na trasie" w okolicach 10 L/100 km lub mniej to nic specjalnego. A rozmawiamy o blisko 300 konnym silniku. No i 540 są perwersyjnie bogato wyposażone.

Jeśli 5er z jakiś względów Ci nie podchodzi, to rozejrzyj się za E46 328i.

ja móie 150KM a Ty mi 530D xD
pol miasto pol trasa,
silniki ktore rozwazam to 520i, 520d orad 525d (żadne tdsy i inne td cuda)

Jacek_Z
14-05-2011, 17:05
Mam silnik 525 tds i nie dam na niego złego słowa powiedzieć. Ale ty z ta kasą kupisz nowsze auto, tam juz tych silników nie montowano. 530D jest o 2l/100 km oszczędniejsze (mimo większej pojemności) od starego 525TDS, bo jest zupełnie inna technologia wtrysku paliwa.

120 KM dla BMW to jest mało. To generalnie dość cięzkie auta, 4 cylindrowe małe silniki pozwalaja im się tylko toczyć. Kup to co ja pierw zamierzałem - 530D. I nie bój się mocy blisko 200 KM. Spalanie będziesz miał w okolicach 8 litrów. To praktycznie tyle samo co w mniejszych silnikach. Najgorzej się wyzbyć stereotypowego myślenia. Ceny BMW serii 3 i BMW z silnikami 2 litrowymi są mocno zawyżone w stosunku do większych i silniejszych BMW. Każdy chce mieć BMW i myśli, że najtaniej mu wyjdzie małe i z małym silnikiem. Błąd. Przy kupnie 10-letniego auta zapłacisz tyle samo za auto z silnikiem 2 l i z silnikiem 4,4 l :). 4,4 l bezyny bym nie brał, zresztą nie brałym żadnej dużej beznzyny. Ale diesla - można spokojnie brać nawet 3l. Palą mało, w odróżnieniu od benzynowych. 530D to zdecydowanie najtańsze auto z dużą mocą i jednocześnie niewielkim apetytem na paliwo.

jarek76
14-05-2011, 18:42
Bierz E46 bo jest ładniejsze :) od e39 :)
Silnik 2.0d 150kM spokojnie daję radę, mam taki i zwykle nie odczuwam braku mocy, a pali średnio 6,5 litra ON

ALF
14-05-2011, 18:47
ja móie 150KM a Ty mi 530D xD
pol miasto pol trasa,
silniki ktore rozwazam to 520i, 520d orad 525d (żadne tdsy i inne td cuda)

Do 5 (zwłaszcza kombi) to tylko silniki 3,0 i większe. Paradoksalnie, w BMW silniki większe w trasie palą mniej...dla przykładu: 520i (2,0 R6) trasa Mysłakowice - Częstochowa - 9,5, 540iA (4,4 V8 automat+klima) na tej samej trasie, w podobnych okolicznościach (pogoda, obciążenie, tempo) 9,2. Różnica robi się w mieście 520 - 13,5, 540 - 17. Za 1,5 roku użytkowania 540 miałem średnie spalanie 13,5. I jeszcze jedno. Kupując BMW nie patrz na przebieg...oba auta mam z przebiegiem porażającym przeciętnego klienta - 520 - 540000, 540 - 432000 i żadnego z tych aut do końca mojego życia nie zajeżdżę :D

ALF
14-05-2011, 18:55
BTW co za paradoks - jedne z najepszych opon zimowych robią.... holendrzy

Letnie też :D Micheliny miałem made in Brasil, kumpel ma Nokiany made in Rusia, drugi Good Year'y made in Romania. A Vredesteiny są made in Nederlanden.
I ciekawostka: Vredestein Ultrac Sessanta zaprojektował Giugiaro na 60 lecie firmy - stąd nazwa Sessanta. Prezentują się na prawdę świetnie (już założyłem). Na razie zrobiłem tylko krótką przejażdżkę, ale w zakrętach trzymają fantastycznie. Na dłuższą próbę muszą trochę poczekać. :)

ALF
14-05-2011, 19:06
zwykle nie odczuwam braku mocy

Jakbyś pojeździł tydzień 3,0 lub 4,4, to zaczęłoby ci brakować i to sporo ;)

sibelio
14-05-2011, 19:25
Qrde no wiecie
mam 28 lat kawaler :D

I szukam niebanalnego auta... ale w środkach e39 jestem zakochany, bo są przepiękne,
a za 2 miesiące bede coś kupował i chce własnie kolo 30k (no, mozna to nagiac lekko ;) przeznaczyc
serce mowi BMW, rozum mowi ford, coś pośrodku mówi SAAB (chociaz te tez nietanie) i bądź tu mąry

a spalanie... hmm... nie no ja szukam w miarę oszczędnego (tzn w miarę biorąc pod uwagę rozmiar auta, żeby była janość,
jakbym chciał zeby mi paliło 4 litry to bym se Lupo kupił albo C1)

Jacek_Z
14-05-2011, 19:39
.. Różnica robi się w mieście 520 - 13,5, 540 - 17. .No i właśnie dlatego mówię nie dużym silnikom benzynowym. A duży diesel o dziwo w miescie nie jest tak paliwożerny.

ALF
14-05-2011, 20:34
Qrde no wiecie
mam 28 lat kawaler :D

I szukam niebanalnego auta... ale w środkach e39 jestem zakochany, bo są przepiękne,
a spalanie... hmm... nie no ja szukam w miarę oszczędnego (tzn w miarę biorąc pod uwagę rozmiar auta, żeby była janość,
jakbym chciał zeby mi paliło 4 litry to bym se Lupo kupił albo C1)

Gdybym miał teraz wybierać, to kupiłbym E39 530iA lub 540iA. Z tym, że 540 bez vanosa.


No i właśnie dlatego mówię nie dużym silnikom benzynowym. A duży diesel o dziwo w miescie nie jest tak paliwożerny.

Diesel opłaca się dopiero od przebiegów rzędu < 25000. I dlatego mówię NIE wszystkim klekotom!

sibelio
14-05-2011, 20:45
Gdybym miał teraz wybierać, to kupiłbym E39 530iA lub 540iA. Z tym, że 540 bez vanosa.

Diesel opłaca się dopiero od przebiegów rzędu < 25000. I dlatego mówię NIE wszystkim klekotom!

No, tylko nie zarabiam jeszcze tyle żęby spokojnie lać do 530 benzyny ;]
a wyszłoby mnie to w takim silniku z 1200-300 pln miesiecznie, troche dużo jak na 2kkm przebiegu ;]

coś czuje że stanie na Saabinie 9.3 1.9, no chyba ze bede bez hajsu to Vectra 1.9 abo mazda 3,
chociaz 530d też ciekawa opcja

Boryszuk
14-05-2011, 20:54
No, tylko nie zarabiam jeszcze tyle żęby spokojnie lać do 530 benzyny ;]
a wyszłoby mnie to w takim silniku z 1200-300 pln miesiecznie, troche dużo jak na 2kkm przebiegu ;]

coś czuje że stanie na Saabinie 9.3 1.9, no chyba ze bede bez hajsu to Vectra 1.9 abo mazda 3,
chociaz 530d też ciekawa opcja

tylko broń Boże nie zbliżaj się do 3.0 TiD w Saabie. Nie wiem jak ceny ale ja wybrałbym 9-5 niż 9-3. Mimo wszystko ma więcej wspólnego z Saabem niż z łOplem ;)

ALF
14-05-2011, 20:55
Ja nie mam plantacji pieczarek. Oboje z żonką jesteśmy belframi, więc za różowo z kasą nie mamy, a od urodzenia Ewy, musimy nieźle oszczędzać.

sibelio
14-05-2011, 20:57
tylko broń Boże nie zbliżaj się do 3.0 TiD w Saabie. Nie wiem jak ceny ale ja wybrałbym 9-5 niż 9-3. Mimo wszystko ma więcej wspólnego z Saabem niż z łOplem ;)

nie nie, 9-5 jest brzydki i wyglada jak rozciagniety,
9-3 ma idealną linię

jarek76
14-05-2011, 20:58
Jakbyś pojeździł tydzień 3,0 lub 4,4, to zaczęłoby ci brakować i to sporo ;)


Jedno ale, ja przejeżdżam 50 tys. km w roku, i coś czuję że największe braki miałbym w portfelu ;)

ALF
14-05-2011, 21:02
Jarek, przy takich przebiegach diesel się opłaca...ale i tak kupiłbym nie 2,0 tylko 3,0 :D

Boryszuk
14-05-2011, 21:04
nie nie, 9-5 jest brzydki i wyglada jak rozciagniety,
9-3 ma idealną linię

Tyle, ze ja nie uznaje sedanów ;) dla mnie w gre wchodzi tylko kombi lub hatchback (mam obecnie).

jarek76
14-05-2011, 21:05
Jarek, przy takich przebiegach diesel się opłaca...ale i tak kupiłbym nie 2,0 tylko 3,0 :D

I tu się z tobą zgadzam, ja też wolałbym 3.0. Niestety nie mogłem nic ciekawego z takim motorem znaleźć.
Trafił się 2.0 to nie wybrzydzałem ;)

sibelio
14-05-2011, 21:09
Tyle, ze ja nie uznaje sedanów ;) dla mnie w gre wchodzi tylko kombi lub hatchback (mam obecnie).


ja nie toleruje kombi za to ;]

Jacek_Z
14-05-2011, 21:17
Diesel opłaca się dopiero od przebiegów rzędu < 25000. I dlatego mówię NIE wszystkim klekotom!
Od kiedy jezdzenie w BMW rozpatruje sie pod kątem opłacalności ? :wink: Ekonomiczne 200 KM przy jeździe w mieście możesz miec tylko w dieslu. Ja 90% (albo i więcej) robie po mieście.
W każdym razie ja o tym "nie wiedziałem" i 10 lat jezdziłem dieslem robiąc rocznie po 8 tys km. (auto rocznik 94 ma dziś 208 tys prawdziwego przebiegu - chce ktos kupić?) I to generalnie są jazdy w odcinkach 4 km niby psującym się TDS, o który zupełnie nie dbałem, a który jakoś sie za chiny nie chciał zepsuć. Mino natychmiastowego wyłączania silnika, bez schładzania turbinki itd. Gdyby nie ta ch... blachówa to bym nim jeszcze pomykał z 5 lat albo i więcej.

Rafał_Sz
14-05-2011, 21:22
ja nie toleruje kombi za to ;]

Bluźnisz synu, a raczej błądzisz. :);)

http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=1889620&postcount=131

ALF
14-05-2011, 21:39
Od kiedy jezdzenie w BMW rozpatruje sie pod kątem opłacalności ?

Od kilku postów w tym wątku ;)


Bluźnisz synu, a raczej błądzisz. :);)

Jak dziecko we mgle :D Trafią mu się jakie dzidzi i sedana pośle w diabły :D

sibelio
14-05-2011, 21:48
Od kilku postów w tym wątku ;)



Jak dziecko we mgle :D Trafią mu się jakie dzidzi i sedana pośle w diabły :D

ja Ci źle nie życze :twisted:

(ale skąd mogłeś widzieć, wiec masz wybaczone) :twisted: ;)

żadnych takich prędko nie będzie

sedan rulez :)

BTW Miałbym OGROMNĄ PROŚBĘ - ponieważ nie znalazłem takiej fotki w necie, a może tutaj się znajdzie dobra dusza
jakbym mógł prosić o kogoś fotkę wnętrza w nocy z zapalonymi zegarami w e39... chodzi o to jak się wszystko świeci i wygląda w nocy jak się siedzi za kierownicą a za oknem ciemno

ALF
15-05-2011, 02:05
ja Ci źle nie życze :twisted:

Spóźnił byś się ;)
520 mam w sedanie, 540 w kombi :D

Tu możesz zobaczyć galerie E39 (http://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=26&sid=2f2f0e3e24320912e6ff9cda173a1ffa)

jarek76
09-06-2011, 19:22
Jakby ktoś nie wierzył że przy silniku 150KM w klekocie można spokojnie osiągnąć spalanie niewiele ponad 6l to oto dowód:)

Dodam tylko że to spalanie z codziennych dojazdów do pracy. Niestety połowę trasy jadę przez góry, gdyby nie to byłoby jeszcze lepiej.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img809.imageshack.us/img809/7927/bmw2f.jpg)

freefly
09-06-2011, 19:29
Bluźnisz synu, a raczej błądzisz. :);)

http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=1889620&postcount=131

Jeśli ktoś nie musi wozić skrzynek z cebulą, to po co mu kombi.;):smile:

jarek76
09-06-2011, 19:36
Jeśli ktoś nie musi wozić skrzynek z cebulą, to po co mu kombi.;):smile:

Przy 2 dzieci się bardzo przydaje :)
W sedana nie miałbym szans się spakować nawet na kilkudniowy wyjazd:)

wilk325
09-06-2011, 20:09
Jeśli ktoś nie musi wozić skrzynek z cebulą, to po co mu kombi.;):smile:

na sprzęt foto:)

Rafał_Sz
09-06-2011, 20:48
Jeśli ktoś nie musi wozić skrzynek z cebulą, to po co mu kombi.;):smile:
Łatwiej załadować zwłoki.

:lol:

ALF
09-06-2011, 22:23
Jeśli ktoś nie musi wozić skrzynek z cebulą, to po co mu kombi.;):smile:

To spróbuj załadować do sedana komplet 4 kół na zmianę ;) Do 540 (kombi) ledwie weszły 4 koła + 4 opony, do sedana 520 wchodzą 2 koła 225, 235 już dwa nie wejdą :D

freefly
09-06-2011, 23:47
To spróbuj załadować do sedana komplet 4 kół na zmianę ;) Do 540 (kombi) ledwie weszły 4 koła + 4 opony, do sedana 520 wchodzą 2 koła 225, 235 już dwa nie wejdą :D

To po co w takim razie BMW produkuje sedany, jeśli 4 koła na zmianę nie mieszczą się?;):lol:

wilk325
09-06-2011, 23:53
To po co w takim razie BMW produkuje sedany

mają jakieś dziwne "widzi im się":)

!AGresT
10-06-2011, 00:11
Bo "nie umią" narysowac ładnego hatchback'a?

wonito
10-06-2011, 09:07
sportback'a też nie ''umią''... ładnego zrobić :-?

Rafał_Sz
10-06-2011, 09:10
Hooy-donk będzie się za swoje wypociny smażył w piekle. Nie może go Fiat zatrudnić?

ALF
10-06-2011, 09:18
Nie można robić wyłącznie ideałów, bo jak inaczej odróżnimy chłam? ;) :D

Czornyj
10-06-2011, 09:24
Gdyby styliści Fiata zaczęli projektować BMW, konkurencję szybko szlag by trafił.

A w kwestii wątpliwej urody kombi rozwiązałem sprawę w prosty sposób - kupiłem sobie zgrabnego hot-hatcha, a w kombi ubrałem żonę :twisted:

Boryszuk
10-06-2011, 09:26
Nie można robić wyłącznie ideałów, bo jak inaczej odróżnimy chłam? ;) :D

Po logo na klapie :mrgreen:

!AGresT
10-06-2011, 09:26
Moim ideałem jest auto o rewelacyjnych właściwościach jezdnych, jednocześnie niepozorne z wyglądu.
Może wychodzą z podobnego założenia :)
No bo powiedzcie sami, jak można produkowac coś tak wyglądającego jak x6?! Odkupili plany od SsangYonga?

ALF
10-06-2011, 09:34
Moim ideałem jest auto o rewelacyjnych właściwościach jezdnych, jednocześnie niepozorne z wyglądu.

I tak wygląda moja E39 540iA Turing, zwykłe, niepozorne kombi w kolorze oxford green, z potworem pod maską ;)

Boryszuk
10-06-2011, 09:37
Mała zmiana tematu, bo mnie naszło a później zapomnę :mrgreen:

Była już dyskusja o e46 z dieslem ale jakoś nie zarejestrowałem w pamięci trwałej interesujących mnie informacji :-P

-Jak toto jeździ z 2.0d? Najchętniej po 2001roku więc silnik 150 konny.
-W jednym z ogłoszeń było info, ze ma sześciobiegową skrzynię. Wszystkie tak miały czy któreś konkretne wersje?
-Czy kombiaki mają jakiś system typu nivo do regulacji tylnego zawieszenia? Jeśli tak to jak to działa i czy się psuje?

O ile dobrze pamiętam, Jarek76 jeździ trójką.

jarek76
10-06-2011, 09:41
Mała zmiana tematu, bo mnie naszło a później zapomnę :mrgreen:

Była już dyskusja o e46 z dieslem ale jakoś nie zarejestrowałem w pamięci trwałej interesujących mnie informacji :-P

-Jak toto jeździ z 2.0d? Najchętniej po 2001roku więc silnik 150 konny.
-W jednym z ogłoszeń było info, ze ma sześciobiegową skrzynię. Wszystkie tak miały czy któreś konkretne wersje?

Nie wszystkie miały 6, ja mam 5.
A jeździ naprawdę nieźle. Wyprzedzanie na trasie to czysta przyjemność:)
I do tego pali niewiele co pokazałem kilka postów wcześniej. A dodam że lekkiej nogi to ja nie mam:)
I zupełnie nie wiem co to oszczędna jazda, wychodzę z założenia że ecodriving to złłłłłłooooo :)
O regulacji zawieszenie w 3 nie słyszałem

!AGresT
10-06-2011, 09:41
I tak wygląda moja E39 540iA Turing, zwykłe, niepozorne kombi w kolorze oxford green, z potworem pod maską ;)

Nie do końca o to mi chodzi - jak widzisz BMW masz jednak sportowe skojarzenia.
Choc muszę przyznac, że jednym z najbardziej pożądanych przeze mnie aut jest M5 w wersji kombi :)
http://s1.blomedia.pl/autokult.pl/images/2010/07/BMW-M5-Touring.jpg
Jestem nawet w stanie pogodzi się z tym, że nie wygląda niepozornie ;)

Czornyj
10-06-2011, 09:50
I tak wygląda moja E39 540iA Turing, zwykłe, niepozorne kombi w kolorze oxford green, z potworem pod maską ;)

Alf - wiemy już, że 540-tka jest ekonomiczna i tania w utrzymaniu. Ale z tym, że 5-o metrowa kombilimuzyna jest niepozorna, to już lekko przesadziłeś :D

wonito
10-06-2011, 09:56
Alf - wiemy już, że 540-tka jest ekonomiczna i tania w utrzymaniu. Ale z tym, że 5-o metrowa kombilimuzyna jest niepozorna, to już lekko przesadziłeś :D

mi się też wydaje że moje Audi jest... niepozorne... ;)

Boryszuk
10-06-2011, 09:57
Ale z tym, że 5-o metrowa kombilimuzyna jest niepozorna, to już lekko przesadziłeś :D

Zależy w jakim kontekscie ma byc niepozorna. Jeśli chodzi o sportowy charakter to myśle, że spokojnie można zaryzykować takie twierdzenie ;)

wilk325
10-06-2011, 10:06
Niepozorne to jest E91, 335xi;)
oczywiście bez oznaczeń

freefly
10-06-2011, 10:12
Alf - wiemy już, że 540-tka jest ekonomiczna i tania w utrzymaniu. Ale z tym, że 5-o metrowa kombilimuzyna jest niepozorna, to już lekko przesadziłeś :D

Jest niepozorna, bo trochę jest tych aut w kraju i pomimo gabarytów, niewiele osób zwraca na nie uwagę. Stąd "niepozorność".:)
Ponadto zaprzyjaźnieni Japończycy będąc w Warszawie stwierdzili, że nie kupią sobie merola, ani Beemki bo jest mało prestiżowe, jeśli przeciętnego Polaka stać na nie (byli w szoku, ze tyle tych aut jeździ w Polsce). Przeciętnego Japończyka nie stać na utrzymanie nawet 15-letniego BMW lub Mercedesa. :-)

wonito
10-06-2011, 10:27
Przeciętnego Japończyka nie stać na utrzymanie nawet 15-letniego BMW lub Mercedesa. :-)

Się okazuje że 15latka łatwiej i taniej utrzymać... zwłaszcza że raczej jest bezobługowy czy bezawaryjny
nowe jednostki to dopiero wyzwanie dla portfela :roll:

Rafał_Sz
10-06-2011, 10:35
Mała zmiana tematu, bo mnie naszło a później zapomnę :mrgreen:

Była już dyskusja o e46 z dieslem ale jakoś nie zarejestrowałem w pamięci trwałej interesujących mnie informacji :-P

-Jak toto jeździ z 2.0d? Najchętniej po 2001roku więc silnik 150 konny.
-W jednym z ogłoszeń było info, ze ma sześciobiegową skrzynię. Wszystkie tak miały czy któreś konkretne wersje?
-Czy kombiaki mają jakiś system typu nivo do regulacji tylnego zawieszenia? Jeśli tak to jak to działa i czy się psuje?

O ile dobrze pamiętam, Jarek76 jeździ trójką.
Nivo było montowane w cięższych wersjach 5er lub w autach z M-Technik. Działa to tak, że auto jest poziomowane przy zmianie obciążenia. Zawsze ma ten sam prześwit. Nie ma też sprężyn, jest zawieszone na miechach pneumatycznych - jak ciężarówki.


Alf - wiemy już, że 540-tka jest ekonomiczna i tania w utrzymaniu. Ale z tym, że 5-o metrowa kombilimuzyna jest niepozorna, to już lekko przesadziłeś :D
Tu nie tyle gabaryty są problemem, co masa. 1800 kg to nie żarty. A mimo wszystko klei to się zakrętów jak zaczarowane.

!AGresT
10-06-2011, 10:40
Nivo było montowane w cięższych wersjach 5er lub w autach z M-Technik. Działa to tak, że auto jest poziomowane przy zmianie obciążenia. Zawsze ma ten sam prześwit. Nie ma też sprężyn, jest zawieszone na miechach pneumatycznych - jak ciężarówki.
.

Wynalazek ciekawy, o ile rzeczywiście często wozisz obciążenie. Niestety kosztowny w przypadku awarii. Mam nivomaty w v70 i mówili mi w warsztacie, że w razie czego to jakieś 1800 za sztukę.

zdyboo
10-06-2011, 10:41
Tak w temacie niepozorności o innej marce, ale znowu nie można napisać że nie na temat BMW.
Jakoś na wiosnę widziałem przetaczającego się przez stary piastowski gród nad Odrą Rolls-Royce Phantom Coupé. Jakby sam zły nim powoził, matki chowały dzieci, kobiety mdlały, a faceci dostawali krwotoku wewnętrznego.
To bydle w czarnej wersji, ze srebrną polerowana maską robi oszałamiające wrażenie. Nie ma samochodu, produkowanego współcześnie, który bardziej zwracałby uwagę na drodze, no może Veyron, ale RR to jednak większy wypas.

!AGresT
10-06-2011, 10:54
Nie ma samochodu, produkowanego współcześnie, który bardziej zwracałby uwagę na drodze,.

Co nie zmienia faktu, że jest brzydki.
Maiłem wiele razy okazję jeździ różnymi "superautami" i zdecydowanie nie odpowiada mi to, że wszyscy się na mnie gapią. To na dłuższą metę męczące jest.

Rafał_Sz
10-06-2011, 10:56
Wynalazek ciekawy, o ile rzeczywiście często wozisz obciążenie. Niestety kosztowny w przypadku awarii. Mam nivomaty w v70 i mówili mi w warsztacie, że w razie czego to jakieś 1800 za sztukę.
W BMW to się praktycznie nie psuje i jest bezobsługowe. A w razie czego oryginalny miech kosztuje 650 zł.


Tak w temacie niepozorności o innej marce, ale znowu nie można napisać że nie na temat BMW.
Jakoś na wiosnę widziałem przetaczającego się przez stary piastowski gród nad Odrą Rolls-Royce Phantom Coupé. Jakby sam zły nim powoził, matki chowały dzieci, kobiety mdlały, a faceci dostawali krwotoku wewnętrznego.
To bydle w czarnej wersji, ze srebrną polerowana maską robi oszałamiające wrażenie. Nie ma samochodu, produkowanego współcześnie, który bardziej zwracałby uwagę na drodze, no może Veyron, ale RR to jednak większy wypas.
Rolls-Royce Phantom ma tą samą skrzynię biegów ZF co E39 540. :D

!AGresT
10-06-2011, 11:00
W BMW to się praktycznie nie psuje i jest bezobsługowe. A w razie czego oryginalny miech kosztuje 650 zł.

Sąsiadowi w piątce padł taki miech i pamiętam, że naprawa/częsci były na tyle kosztowne, że zniechęcił się do marki.

Z drugiej strony, to chyba palnąłem głupotę, bo nivomaty volvo (i mercedesa) to jednak inny system zawieszenia niż te w BMW.

freefly
10-06-2011, 11:35
Tak w temacie niepozorności o innej marce, ale znowu nie można napisać że nie na temat BMW.
Jakoś na wiosnę widziałem przetaczającego się przez stary piastowski gród nad Odrą Rolls-Royce Phantom Coupé. Jakby sam zły nim powoził, matki chowały dzieci, kobiety mdlały, a faceci dostawali krwotoku wewnętrznego.
To bydle w czarnej wersji, ze srebrną polerowana maską robi oszałamiające wrażenie. Nie ma samochodu, produkowanego współcześnie, który bardziej zwracałby uwagę na drodze, no może Veyron, ale RR to jednak większy wypas.

Tzw. "robienie wrażenia" zależy od powszechności. Kiedyś u nas każdy zachodni samochód robił wrażenie i był obiektem pożądania, kiedyś raz w roku jadłem sushi i był to rarytas. Teraz jem często i stało się dla mnie takim samym rarytasem jak ziemniaki, kasza gryczana czy ogórek kiszony.;-)

!AGresT
10-06-2011, 11:47
Tak samo jest z jazdą jakimś ekstra autem. Pierwszego dnia człowiek przeżywa, później co raz mniej, po kilku-kilkunastu po prostu jeździ.

zdyboo
10-06-2011, 11:55
Tzw. "robienie wrażenia" zależy od powszechności.

Oczywista oczywistość. ;)
Jednakże RR jest takim rarytasem chyba wszędzie gdzie się pojawia. No może na polach naftowych szejków nie, ale w Europie jest. Sportowe superfury, to już niemalże powszedniość, zwłaszcza za nasza zachodnią granicą, ale RR jest rzadko widywany.

stock
10-06-2011, 12:05
nie wiem czy dalej po Wrocławiu ten RR nie jeździ. W przeciagu ostatnich 3tyg widziałem dwukrotnie. Aczkolwiek jeden zaparkowany w Pasazu Niepolda to miejski pojazd szefa mojej Ewki ;)
W sam raz na Wrocław - kuźwa 6m długości i ze 3 szerokości. Idealny na wąskie uliczki :)

freefly
10-06-2011, 12:13
Tak samo jest z jazdą jakimś ekstra autem. Pierwszego dnia człowiek przeżywa, później co raz mniej, po kilku-kilkunastu po prostu jeździ.

Są wyjątki jak widać co po niektórych wpisach. Ludzie jednak długo przeżywają.

prz3mo
10-06-2011, 12:17
W kwestii takich "sleeperów"... ładnych parę lat temu jadąc sobie poza miastem zauważyłem w lusterku stare Polo, takie jeszcze kanciate, wyglądające jak malutkie kombi. Taki mały koszmarek... Polo się dość szybko zbliżało, no więc "przycisnąłem" swoją hondziną... Jakieś było moje zdziwienie jak po chwili polo dosłownie wystrzeliło jak z katapulty i odeszło w takim tempie, że szczękę miałem na podłodze mojego auta. Był to czas gdy śmigałem po różnych forach motoryzacyjnych i dosłownie kilka dni później znalazłem to polo na jakimś forum. Okazało się, że był to potworek, robiony specjalnie na "ćwiartkę". Bodajże kogoś z Wawy. Nie widziałem nigdy potem by tak brzydkie i niepozorne auto tak zapier... dzielało :) na drodze publicznej.
Czasem można się lekko zdziwić ;) Miałem kiedyś znajomka, który miał także "lekko dłubniętego" Civica, celowo ze znaczkiem 1.3 :) Kolesie w "wypasionych furach" ustawiały się z nim często spod świateł i przeważnie od tego 1.3 dostawali sromotne baty :-P

ku6i
10-06-2011, 13:52
Mała zmiana tematu, bo mnie naszło a później zapomnę :mrgreen:

Była już dyskusja o e46 z dieslem ale jakoś nie zarejestrowałem w pamięci trwałej interesujących mnie informacji :-P

-Jak toto jeździ z 2.0d? Najchętniej po 2001roku więc silnik 150 konny.
-W jednym z ogłoszeń było info, ze ma sześciobiegową skrzynię. Wszystkie tak miały czy któreś konkretne wersje?
-Czy kombiaki mają jakiś system typu nivo do regulacji tylnego zawieszenia? Jeśli tak to jak to działa i czy się psuje?

O ile dobrze pamiętam, Jarek76 jeździ trójką.

Borsuk, ale przecież to auto ma stacyjkę w kolumnie kierownicy. Jak zwierzęta! :D

hubik
10-06-2011, 19:48
Wynalazek ciekawy, o ile rzeczywiście często wozisz obciążenie. Niestety kosztowny w przypadku awarii. Mam nivomaty w v70 i mówili mi w warsztacie, że w razie czego to jakieś 1800 za sztukę.

Ło żesz... To moja Xantia z HA jest jednak tania... Za komplet ośmiu sfer (zwanych również gruszkami, kulami, osiem, gdyż ma hydractive, bez niego jest 6) zapłaciłem 1270 zł na alle od pracownika ASO dwa lata temu. Płyn hydro - LHM - wymieniam co 60 - 70 tyś. km. Jest go ok 4 - 4,5l. Cena jednego litra LHMu to coś ok 20 zł na alle.

Przepraszam za ten wtrąt nt. hydro.

Boryszuk
10-06-2011, 19:53
Borsuk, ale przecież to auto ma stacyjkę w kolumnie kierownicy. Jak zwierzęta! :D

Dzikusy bym rzekł! :mrgreen:

M_B
10-06-2011, 20:28
Miałem kiedyś znajomka, który miał także "lekko dłubniętego" Civica, celowo ze znaczkiem 1.3 :) Kolesie w "wypasionych furach" ustawiały się z nim często spod świateł i przeważnie od tego 1.3 dostawali sromotne baty :-P

Mój dobry kolega ma dłubnięte kangoo ze znaczkiem na listwie "D55" czyli 55-konny wolnossący diesel. Pod maską troszkę więcej. ;)

ALF
11-06-2011, 11:01
Alf - wiemy już, że 540-tka jest ekonomiczna i tania w utrzymaniu. Ale z tym, że 5-o metrowa kombilimuzyna jest niepozorna, to już lekko przesadziłeś :D

Bo jest ekonomiczna (jak na takie duże bydle i potwora pod maską), na pewno tańsza jak poprzedniczka (sierra - sprawdzone na dystansie 5 lat użytkowania). Niepozorna, bo powszechna, wygląd zdążył się już oklepać wzrokowo, kombi raczej do sportu się nie stosuje, a tu taki zonk, pedał w podłodze wychodzi drugą stroną, a dogonić nie idzie ;)

Rafał_Sz
11-06-2011, 11:05
Jacku, rozkodowałeś sobie licznik w 540? Fajnie pokazuje np. zużycie paliwa co do kropelki - skala do 100/100. :)

Czornyj
11-06-2011, 11:14
Bo jest ekonomiczna (jak na takie duże bydle i potwora pod maską), na pewno tańsza jak poprzedniczka (sierra - sprawdzone na dystansie 5 lat użytkowania). Niepozorna, bo powszechna, wygląd zdążył się już oklepać wzrokowo, kombi raczej do sportu się nie stosuje, a tu taki zonk, pedał w podłodze wychodzi drugą stroną, a dogonić nie idzie ;)
Ona jest niepozorna jak nagi murzyn odlewający się do fontanny na placu św. Piotra przy pomocy półmetrowego prącia :lol: Każdy głupi wie że niemiaszki od niepamiętnych czasów prokurują dokoksowane kombiaki.


Jacku, rozkodowałeś sobie licznik w 540? Fajnie pokazuje np. zużycie paliwa co do kropelki - skala do 100/100. :)
Skala 100/100 też jest mało dokładna - np. stojąc w miejscu przy włączonym silniku palisz nieskończoną ilość litrów na 100km :lol:

Rafał_Sz
11-06-2011, 11:17
Skala 100/100 też jest mało dokładna - np. stojąc w miejscu przy włączonym silniku palisz nieskończoną ilość litrów na 100km :lol:
No wiesz, ale jak się weźmie pod uwagę z jaką prędkością porusza się Ziemia... ;)

ALF
11-06-2011, 11:29
Każdy głupi wie

Tu popełniasz podstawowy błąd, zakładając, że wszyscy ludzie są jak Ty. Tymczasem zdecydowana większość ludzi (w tym sporo jeżdżących BMW) nie za bardzo tak kojarzy. Kombi = rodzinne autko.
Niedawno był u mnie człek odebrać zdjęcia i podziwiał obie bunie mówiąc - tym sedanem sobie szalejesz, a kombiaka masz do rodzinnych wyjazdów. Opad szczeny zaliczył dopiero jak podniosłem maskę kombiaka ;)
Każdy głupi wie, że szkołę kończą ludzie wykształceni. A jednak, 30% absolwentów gimnazjum to analfabeci. ;)

Jacek_Z
11-06-2011, 12:21
Skala 100/100 też jest mało dokładna - np. stojąc w miejscu przy włączonym silniku palisz nieskończoną ilość litrów na 100km :lol:No ale to prawda, skoro mozna spalic cały bak nie jadąc ani metra to znaczy, że spalanie wynosi nieskończoność :)

!AGresT
12-06-2011, 11:35
pedał w podłodze wychodzi drugą stroną,

Maiłem tak w maluchu. Śmiesznie się jeździło, ale w kałużach chlapało na stopy.
Polecam wizytę u blacharza :) (w maluchu pomógł kawałek dykty ;) )

Pawel.S
13-06-2011, 12:05
A producent podaje jaki jest czas uśredniania dla wyliczenia "chwilowego" spalania ?

Rafał_Sz
13-06-2011, 13:44
A producent podaje jaki jest czas uśredniania dla wyliczenia "chwilowego" spalania ?
Jest to ilość paliwa, jaka przechodzi przez wtryskiwacze w danym momencie na 100km lub 1h. Dane są odświeżane 4 razy na sekundę, czyli można powiedzieć, że na bieżąco.

EDIT:
To co podałem wyżej, to tak zwana "serwisówka", czyli dane wyświetlane po odblokowaniu komputera OBD (w liczniku). Normalnie zużycie jest wskazywane przez wakuometr (chwilowe analogowo) oraz wyświetlane na komputerze pokładowym (na 100km lub 1h). Są także dwa wskazania zużycia średniego (niezależne) oraz zasięg.

Co ciekawe, ilość paliwa w zbiorniku pokazywana jest z uwzględnieniem stylu jazdy. Jeśli w baku jest np. 50 litrów, to przy spokojnej jeździe będzie pokazywać nieco więcej, a przy "idź przodem" mniej niż jest rzeczywistości.

ALF
13-06-2011, 21:01
Bardzo podoba mi się ten sposób pokazywania spalania w 540. Spalanie chwilowe na wakuometrze pozwala utrzymać jazdę w miarę ekonomicznie (pomijam jazdę na power), dystans do przebycia pokazywany na kompie pozwala mniej więcej zaplanować tankowanie, spalanie średnie na 2 wyświetlaczach pozwala na zapis spalania np w trybie rocznym, drugi na spalanie tygodniowe lub miesięczne, a do tego średnia prędkość w określonym czasie (nie jeżdżę specjalnie wolno ;) ale średnia prędkość za miesiąc maj to 38km/h).
Muszę przyznać, że te 5 pomiarów działa dość skutecznie i znacząco ułatwia życie

Boryszuk
13-06-2011, 21:30
Bardzo podoba mi się ten sposób pokazywania spalania w 540. Spalanie chwilowe na wakuometrze pozwala utrzymać jazdę w miarę ekonomicznie (pomijam jazdę na power), dystans do przebycia pokazywany na kompie pozwala mniej więcej zaplanować tankowanie, spalanie średnie na 2 wyświetlaczach pozwala na zapis spalania np w trybie rocznym, drugi na spalanie tygodniowe lub miesięczne, a do tego średnia prędkość w określonym czasie (nie jeżdżę specjalnie wolno ;) ale średnia prędkość za miesiąc maj to 38km/h).
Muszę przyznać, że te 5 pomiarów działa dość skutecznie i znacząco ułatwia życie

Nuuuuudaaaaa :mrgreen:

Ja mam ogólne pojęcie ile pali moje auto i mi to wystarcza. Nie potrzebuję dokładnych danych co do kropelki bo jestem kierowcą a nie księgowym.

velaskez
13-06-2011, 23:13
Bardzo podoba mi się ten sposób pokazywania spalania w 540. Spalanie chwilowe na wakuometrze pozwala utrzymać jazdę w miarę ekonomicznie (pomijam jazdę na power), dystans do przebycia pokazywany na kompie pozwala mniej więcej zaplanować tankowanie, spalanie średnie na 2 wyświetlaczach pozwala na zapis spalania np w trybie rocznym, drugi na spalanie tygodniowe lub miesięczne, a do tego średnia prędkość w określonym czasie (nie jeżdżę specjalnie wolno ;) ale średnia prędkość za miesiąc maj to 38km/h).
Muszę przyznać, że te 5 pomiarów działa dość skutecznie i znacząco ułatwia życie

Dla mnie to już przerost formy nad treścią i lekki onanizm.

ALF
14-06-2011, 01:50
A żona księgową? ;)
Jeżeli coś jest, to można to wykorzystać, np w planowaniu trasy lub tankowań na tej trasie.

Boryszuk
14-06-2011, 03:13
A żona księgową? ;)
Jeżeli coś jest, to można to wykorzystać, np w planowaniu trasy lub tankowań na tej trasie.

Dzieki Bogu i Komunistycznej Partii Kuby jestem kawalerem :mrgreen:

Ja u siebie tez mam pokazane srednie spalanie, distance to empty i jakies inne *******y. Ale najczesciej korzystam po prostu ze wskaznika poziomu paliwa i znajomosci samochodu. Wskaznik sredniego spalania powoduje u mnie tylko wypadanie resztek owlosienia ;)

!AGresT
14-06-2011, 10:23
Wskaznik sredniego spalania powoduje u mnie tylko wypadanie resztek owlosienia ;)

Porównując Twoją wypowiedź z awatarem, wyobraźnia zaczęła podsuwac mi wizje, skąd te włosy mają wypadac!
Zniszczyłeś mi dzień.

stock
14-06-2011, 10:41
z brody :)

seler
14-06-2011, 10:48
Jakby ktoś nie wierzył że przy silniku 150KM w klekocie można spokojnie osiągnąć spalanie niewiele ponad 6l to oto dowód:)




I przy 200KM jest nieźle:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img714.imageshack.us/img714/3766/20110428046.jpg)

Dodam że żeby utrzymać ten wynik to przez całe Niemcy w przedziale 170-200km/h (w Austrii niestety trzeba wolno a w Włoszech roboty drogowe) i jazda w cztery osoby plus bagaż.

Pawliko
22-06-2011, 01:19
To co Panowie, niedługo powiększy się grono klubowiczów... czas odejść od Łopla i wejść w życie ponad chmurami... E46 320d :D

ALF
22-06-2011, 03:06
Witamy! Kaszlących 46 co raz więcej ;)

BugsBunny
25-06-2011, 13:13
Mała zmiana tematu, bo mnie naszło a później zapomnę :mrgreen:

Była już dyskusja o e46 z dieslem ale jakoś nie zarejestrowałem w pamięci trwałej interesujących mnie informacji :-P

-Jak toto jeździ z 2.0d? Najchętniej po 2001roku więc silnik 150 konny.
-W jednym z ogłoszeń było info, ze ma sześciobiegową skrzynię. Wszystkie tak miały czy któreś konkretne wersje?
-Czy kombiaki mają jakiś system typu nivo do regulacji tylnego zawieszenia? Jeśli tak to jak to działa i czy się psuje?

O ile dobrze pamiętam, Jarek76 jeździ trójką.

- 150KM to nowocześniejszy i mocniejszy silnik na CR, zdecydowanie szukaj takiego. Mogą się róznić normą emisji spalin Euro3/Euro4, ale nie wiem dokładnie co to oznacza w praktyce poza nalepkami ( sprawdzisz po VIN )
- skrzynie 6-cio biegowe były montowane od 2003 roku, większość twierdzi że z taką jeździ się lepiej i ekonomiczniej
- w E46 nie montowano zawieszenia samopoziomującego.

mam E46 320d sedan 2004r, auto świetne ale jak coś trzeba zrobić ( porządnie, bez kichy ) to kosztuje

typowe problemy ( poza skutkami dzwonów )
- zużyte sprzęgło i dwumasa ( komplet oryginałów z wymianą ok. 5kzł ), też często koło pasowe
- sworznie wahaczy ( niewymienne w oryginałach, trzeba kupić cały wahacz +-500zł za dobry zamiennik )
- urywające się przepustnice kolektora ssącego ( trzeba usunąć lub założyć nowy kolektor, zanim zdemolują silnik )
- szybko zużywające się synchronizatory skrzyni biegów - skrzynia "haczy", naprawa nieopłacalna, trzeba się przyzwyczaić lub szukać nowej starej skrzyni
- stosunkowo głośny jak na common rail
- w mieście pali wcale niemało, dopiero trasa to jest to
- trzeba lać dobre paliwo ( ehh, a kto wie gdzie jest dobre ), inaczej syfią się wtryski i auto traci moc
- zanieczyszczający się zawór podciśnieniowy turbiny - skutek to brak mocy przy wyższych obrotach; do czyszczenia lub wymiany
- prędzej czy później leci złącze elastyczne wydechu - to na szczęście drobiazg; wydechy niestety lubią rdzewieć w tym modelu

3.0d częściej spotkasz w kombi niż w sedanie, początkowo 184, potem 204KM. To lepszy silnik ale dużo droższy w naprawie. Sugerowałbym się głównie stanem całości i dokumentacją serwisów niż tylko wersją silnikową.

Boryszuk
25-06-2011, 13:23
- prędzej czy później leci złącze elastyczne wydechu - to na szczęście drobiazg; wydechy niestety lubią rdzewieć w tym modelu


Mam Saaba i zapomniałem co to rdzewiejący wydech :)

Dzięki za wyczerpujący opis.

jarek76
25-06-2011, 14:00
- prędzej czy później leci złącze elastyczne wydechu - to na szczęście drobiazg; wydechy niestety lubią rdzewieć w tym modelu



No, ja wymieniałem poprzednio w lutym zeszłego roku i znowu jest do wymiany. Na szczęście kosztuje to około 150 z robocizną :)
Tak z pamięci piszę :)

BugsBunny
25-06-2011, 14:11
No, ja wymieniałem poprzednio w lutym zeszłego roku i znowu jest do wymiany. Na szczęście kosztuje to około 150 z robocizną :)
Tak z pamięci piszę :)

ode mnie wzięli 250zł, z gwarancją na 12mc

jarek76
25-06-2011, 14:15
ode mnie wzięli 250zł, z gwarancją na 12mc

A gdzie robiłeś?
Ja swój zwykle serwisuję w AutoShop - Bęben obok Magnolii

BugsBunny
25-06-2011, 14:24
A gdzie robiłeś?
Ja swój zwykle serwisuję w AutoShop - Bęben obok Magnolii

Perfect Service na Opolskiej, zajmują się głównie wydechami. Mechanikę i przeglądy u Chudyka, a resztę w Stando ( bardzo ich polecam ). Czasem wpadam do ASO po jakiś drobiazg, ale od kiedy za wymianę jednego PDC wzięli ponad 800zł, to ich omijam jak mogę.
Niestety mam tak jak rsz - ma być super, a nie jakoś.

jarek76
25-06-2011, 16:12
Perfect Service na Opolskiej, zajmują się głównie wydechami. Mechanikę i przeglądy u Chudyka, a resztę w Stando ( bardzo ich polecam ). Czasem wpadam do ASO po jakiś drobiazg, ale od kiedy za wymianę jednego PDC wzięli ponad 800zł, to ich omijam jak mogę.
Niestety mam tak jak rsz - ma być super, a nie jakoś.

Dlatego ja polecam AutoShop, jest w miarę tanio dobrze i na oryginalnych częściach.
Podobno jeden z lepszych serwisów BMW
Polecił mi ich znajomy mechanik i forum BMW :)

ALF
09-08-2011, 22:47
Nareszcie mam wszystkie piksele na wyświetlaczu w mojej 540 :D Korzystając z tego, że na urlopie byłem w okolicach Siedlec pojechałem w okolice Nieporętu i tam człowiek zrobił mi to kuku pięknie i za dobrą kasę (150zł). :D

Boryszuk
10-08-2011, 03:08
- skrzynie 6-cio biegowe były montowane od 2003 roku, większość twierdzi że z taką jeździ się lepiej i ekonomiczniej



Czy wszystkie 2.0d po 2003 roku mialy 6cio biegowe skrzynie? Przegladam sobie wlasnie ogloszenia i wiekszosc ma to w opisie ale niestety nie wszystkie. Jutro, jesli sobie przypomne, to sprawdze bo poki co mam do dyspozycji tylko telefon z nienajszybszym internetem ;)

wilk325
10-08-2011, 15:24
no i w końcu się doczekałem:
1. Nowe sterowniki do kompa dla wszystkich urządzeń:)
2. Nowa mapa nawigacji
3. Nowe sterowniki silnika - się zrobiło 330KM i 680Nm:)
4. Nareszcie wszystko po naszemu, napisy na wyświetlaczu i gada też jakoś znajomo;)

Rafał_Sz
11-08-2011, 09:07
Nowe sterowniki silnika - się zrobiło 330KM i 680Nm:)

No cóż, gratuluję! :D

To na standardowym intercoolerze czy był podmieniany na większy?

wilk325
11-08-2011, 09:10
No cóż, gratuluję! :D

To na standardowym intercoolerze czy był podmieniany na większy?

wszystko zostało stare; nowa mała puszeczka z inną mapą i inne parametry się zrobiły:)

Rafał_Sz
11-08-2011, 09:17
wszystko zostało stare; nowa mała puszeczka z inną mapą i inne parametry się zrobiły:)
A jak ze spalaniem?

wilk325
11-08-2011, 09:23
A jak ze spalaniem?

pierwsza taka trasa się szykuje w niedzielę, na tą chwilę trudno w mieście stwierdzić - ponoć ma być lepiej czyli mniej o 0,5l, ale to się okaże w drodze:)
Nawet jak by było więcej to warto, bo jest wyraźna różnica szczególnie przy wyższych prędkościach - zbiera się suuuper:)

Rafał_Sz
11-08-2011, 09:27
No przy takich parametrach to się nie dziwię, że to teraz się zbiera (a pewnie wcześniej też źle nie było). :D

Kurdę, muszę założyć sprężarki do swojej V8, bo z 286 końmi i 440 niutonami zaczyna być wstyd. :);)

wilk325
11-08-2011, 09:47
No przy takich parametrach to się nie dziwię, że to teraz się zbiera (a pewnie wcześniej też źle nie było). :D

Kurdę, muszę założyć sprężarki do swojej V8, bo z 286 końmi i 440 niutonami zaczyna być wstyd. :);)

no fakt;) ja fabrycznie miałem 286KM i 580Nm; dzięki podwójnemu turbo na spokojnie dało się 330KM i 680NM; choć gdyby nie gwarancja to na spokojnie można 380KM i 750NM wyciągnąc:)

pmsphotography
11-08-2011, 11:08
no fakt;) ja fabrycznie miałem 286KM i 580Nm; dzięki podwójnemu turbo na spokojnie dało się 330KM i 680NM; choć gdyby nie gwarancja to na spokojnie można 380KM i 750NM wyciągnąc:)

Chyba nie na seryjnym icku ;)

wilk325
11-08-2011, 12:40
Chyba nie na seryjnym icku ;)

na seryjnym:)

Czornyj
11-08-2011, 22:39
Chyba nie na seryjnym icku ;)

Bardziej bałbym się o sprzęgło, dwumas i skrzynię. No i przy DPF trzeba uważać na to, co się dzieje w misce olejowej - mi ostatnio przybyło dobrze ponad wskaźnik maksa na bagnecie...

spiritwood
11-08-2011, 22:46
Właśnie dwumas nie wytrzymuje, o wiele szybciej niż sprzęgło (tarcza+docisk), a to nie jest przyjemne finansowo. Koło dwumasowe jest droższe niż komplet sprzęgła. Wiem, bo dosłowie przed dwoma tygodniami robiłem (Audi S4 podniesione przez VTG z 260 do 320KM). Zważywszy na fakt, że części do S są droższe średnio 2x w stosunku do serii A (tak jest w przypadku innych eSek, eMek, Cosworthów, AMG etc etc). To nie jest przyjemne.

stig
11-08-2011, 22:49
Właśnie dwumas nie wytrzymuje, o wiele szybciej niż sprzęgło (tarcza+docisk), a to nie jest przyjemne finansowo. Koło dwumasowe jest droższe niż komplet sprzęgła. Wiem, bo dosłowie przed dwoma tygodniami robiłem (Audi S4 podniesione przez VTG z 260 do 320KM). Zważywszy na fakt, że części do S są droższe średnio 2x w stosunku do serii A (tak jest w przypadku innych eSek, eMek, Cosworthów, AMG etc etc). To nie jest przyjemne.To daj czadu -- ile beknales? Rownowartość D700 czy moze jeszcze jakis dobre szkielko do kompletu? :)

wilk325
11-08-2011, 22:51
Bardziej bałbym się o sprzęgło, dwumas i skrzynię. No i przy DPF trzeba uważać na to, co się dzieje w misce olejowej - mi ostatnio przybyło dobrze ponad wskaźnik maksa na bagnecie...

dlatego to rozwiązanie pośrednie wybrałem a nie hard;),
co do DPF z tym nie mam problemów, raz że BMW jakoś to sobie rozwiązało i nie ma "przyrostów" oleju do tego ja mam średni raz na miesiąc trasę 1500-2500 po autostradach niemieckich - tam to się wszystko wyczyści;)
a przyrost mocy i momentu w moim wieku to już nie do pałowania a raczej do jeszcze spokojniejszego wyprzedzania szczególnie 2 czy 3 TIR'ów co to zapomnieli odstępu sobie zrobić:(

spiritwood
11-08-2011, 22:53
Nie, no bez przesady. Koło dwumasowe - 4k + robocizna w zaprzyjaźnionym mocno warsztacie. Gwoli ścisłości - ja jeżdżę bardzo spokojnie (wiek zobowiązuje ;)). Po prostu koło nie wytrzymuje takiego obciążenia i pada...


EDIT




a przyrost mocy i momentu w moim wieku to już nie do pałowania a raczej do jeszcze spokojniejszego wyprzedzania szczególnie 2 czy 3 TIR'ów co to zapomnieli odstępu sobie zrobić:(

Pan Tadeusz wziął i wyjął*mi to z ust dwie minuty wcześniej. ;)

Czornyj
11-08-2011, 23:00
dlatego to rozwiązanie pośrednie wybrałem a nie hard;),
co do DPF z tym nie mam problemów, raz że BMW jakoś to sobie rozwiązało i nie ma "przyrostów" oleju do tego ja mam średni raz na miesiąc trasę 1500-2500 po autostradach niemieckich - tam to się wszystko wyczyści;)
a przyrost mocy i momentu w moim wieku to już nie do pałowania a raczej do jeszcze spokojniejszego wyprzedzania szczególnie 2 czy 3 TIR'ów co to zapomnieli odstępu sobie zrobić:(

Jak nie miałem boxa, to też*nie miałem przyrostów ;) Teraz częściej zerkam na bagnet, choć nawet po mieście daję w palnik.

wilk325
11-08-2011, 23:07
Jak nie miałem boxa, to też*nie miałem przyrostów ;) Teraz częściej zerkam na bagnet, choć nawet po mieście daję w palnik.

ja na szczęście nie mam bagnetu:) wystarczy sobie na monitorek spojrzeć;
ale swoją drogą jak kupowałem swoją którąś a pierwszą bez bagnetu to nawet mechanik w serwisie przez 10minut szukał bagnetu pod maską:( :):):)

Czornyj
11-08-2011, 23:12
Przy podłubanym kaszlaku z DPF to idealne rozwiązanie, choć też i pewne utrudnienie - mój mechanior odsysa bonusy wężykiem wsadzanym do miski kanalikiem bagnetu :lol:

stig
11-08-2011, 23:21
Nie, no bez przesady. Koło dwumasowe - 4k + robocizna w zaprzyjaźnionym mocno warsztacie.No to bardzo mocno musial byc zaprzyjaziony. Bo skoro do Ski jest 2x drozsze niz do innych, to w sumie zaplaciles ledwo polowe. Wszystkie przypadki wymiany 2masu o jakich slyszalem, konczyly sie na 3,5-5 tysiacach (z robocizna), a to raczej przecietne auta byly, wiec spodziewalem sie, ze te Twoje "2x" to juz bedzie niezla kwota.

spiritwood
11-08-2011, 23:27
Warsztat zawdzięcza mi dokładnie tyle, ile ja warsztatowi (choć barter odbywa się na dwóch różnych płaszczyznach ;)) Staramy się to utrzymywać mniej więcej w równowadze.
Z tym 2x droższe to jest tak, że część rzeczy jest 2x droższa, część 1.5x, częśc 1.2x. Klocki, tarcze, rozrząd (pasek - a pewnie i inne części) są razy dwa. Napisałem tak ogólnie. Być może do V-ki Audi dwumas stoi mniej więcej w tej samej cenie co do normalnej wersji...

Czornyj
11-08-2011, 23:30
Nie wiem jak w VAG-ach, ale w swoim niegdysiejszym Mondeo (na zmianę padały sprzęgło-dwumas-skrzynia, czasem parami, bo jedno sypiąc się psuło drugie) wychodziło to znacznie taniej (oczywiście nie w ASO)

stig
11-08-2011, 23:33
Nie wiem jak w VAG-ach, ale w swoim niegdysiejszym Mondeo (na zmianę padały sprzęgło-dwumas-skrzynia, czasem parami, bo jedno sypiąc się psuło drugie) wychodziło to znacznie taniej (oczywiście nie w ASO)Jak ja sie tera ciesze, ze nie mam 2masu, turbiny ani DPFa. :D

spiritwood
11-08-2011, 23:36
Ja też bym się z chęcią tak cieszył. Niestety sprzedać potwora, który żre 17/100 nie jest łatwo. A myślę, że mentalnie dojrzałem już do dieselka 1.9 :-P

Czornyj
11-08-2011, 23:37
Jak ja sie tera ciesze, ze nie mam 2masu, turbiny ani DPFa. :D

A co w końcu kupiłeś, że nie ma tych wszystkich wynalazków?



Ja też bym się z chęcią tak cieszył. Niestety sprzedać potwora, który żre 17/100 nie jest łatwo. A myślę, że mentalnie dojrzałem już do dieselka 1.9 :-P

Dieselek 1.9 bankowo będzie mieć i dwumas i turbo (albo nawet i dwa) i DPF :mrgreen:

stig
11-08-2011, 23:41
A co w końcu kupiłeś, że nie ma tych wszystkich wynalazków?Wygral rozum. :( Signum 2.2 direct (wersja 155 km). Szkoda mi napedu na 4 lapy i wyzszego zawieszenia. Rycze co noc. ;) Ale pakowany skubaniec jak kombi.





Dieselek 1.9 bankowo będzie mieć i dwumas i turbo (albo nawet i dwa) i DPF :mrgreen:Wlasnie chcialem to samo napisac. :D

wilk325
11-08-2011, 23:45
Wygral rozum. :( Signum 2.2 direct (wersja 155 km). Szkoda mi napedu na 4 lapy i wyzszego zawieszenia. Rycze co noc. ;) Ale pakowany skubaniec jak kombi.

gratki;
to teraz można cię pomylić z tymi nieoznakowanymi;)

spiritwood
11-08-2011, 23:47
Szkoda mi napedu na 4 lapy

Właśnie cztery lapy trzymają mnie przy obecnym samochodzie - szczególnie w zimie daje się to docenić. Tu kamyczek do ogródka kwbmwfn: moja piękniejsza połowa przemieszcza się piątką. Całkiem niestarą. Różnica w zimie to jest niebo a ziemia. Dlatego zostaję przy czterech kółkach (nomen omen) z Ingolstadt.

stig
11-08-2011, 23:47
gratki;
to teraz można cię pomylić z tymi nieoznakowanymi;)Eee... Oni jezdza Vectra albo Insignia... Chociaz -- Signum wyglada troche jak z deko ciachnieta Vectra kombi. ;)

Czornyj
11-08-2011, 23:48
Wygral rozum. :( Signum 2.2 direct (wersja 155 km). Szkoda mi napedu na 4 lapy i wyzszego zawieszenia. Rycze co noc. ;) Ale pakowany skubaniec jak kombi.

Signum całkiem fajne, ale 2,2 direct też ma dwumasę :)

stig
12-08-2011, 00:00
Signum całkiem fajne, ale 2,2 direct też ma dwumasę :)Uuu... No to mnie teraz zagiales. Bylem przekonany, ze nie ma. No i az sprawdzilem -- faktycznie. :( No, ale do Z22YH w sumie mozna za tysiaka z groszami dostac -- chyba najtansze z tych problematycznych, drogich gratow. ;)

Jacek_Z
12-08-2011, 00:50
Właśnie cztery lapy trzymają mnie przy obecnym samochodzie - szczególnie w zimie daje się to docenić. Tu kamyczek do ogródka kwbmwfn: moja piękniejsza połowa przemieszcza się piątką. Całkiem niestarą. Różnica w zimie to jest niebo a ziemia. Dlatego zostaję przy czterech kółkach (nomen omen) z Ingolstadt.Przecież są kwbmmwfn z napedem na 4 łapki. Tez nie bardzo wierzyłem w to jak Tadeusz jeżdził kilka lat temu (był wtedy plener - I.2009) po okolicach Zakopca. Białe kręte drogi. Ja bym musiał co najmniej 2x wolniej.

Rafał_Sz
12-08-2011, 08:07
mój mechanior odsysa bonusy wężykiem wsadzanym do miski kanalikiem bagnetu :lol:No ale w misce masz dalej olej pół na pół z ropą. :)


Właśnie dwumas nie wytrzymuje, o wiele szybciej niż sprzęgło (tarcza+docisk), a to nie jest przyjemne finansowo. Koło dwumasowe jest droższe niż komplet sprzęgła. Wiem, bo dosłowie przed dwoma tygodniami robiłem (Audi S4 podniesione przez VTG z 260 do 320KM). Zważywszy na fakt, że części do S są droższe średnio 2x w stosunku do serii A (tak jest w przypadku innych eSek, eMek, Cosworthów, AMG etc etc). To nie jest przyjemne.Ceny części do eMki to jakieś nieporozumienie. Przykład? Za przednie tzw. małe nadkole do 540i płaciłem w ASO 34 zł. Prawie ta sama część - do eMki jest 1 cm szersze - kosztuje 330 zł.


Nie, no bez przesady. Koło dwumasowe - 4k + robocizna w zaprzyjaźnionym mocno warsztacie. Gwoli ścisłości - ja jeżdżę bardzo spokojnie (wiek zobowiązuje ;)). Po prostu koło nie wytrzymuje takiego obciążenia i pada...




A regeneracja? :)

seler
12-08-2011, 09:26
A co drodzy fani powiecie na odwieczny dylemat 330d vs 330i?
Zmienić myślę moją 320d (apetyt rośnie w miarę jedzenia) a że roczne przebiegi mi się drastycznie zmniejszyły i raczej nie przekroczę 40tkm/rok to ekonomicznie zaczyna mi się koszt użytkowania równoważyć.
Jedno mnie boli... w wersji 330i bym się musiał zatrzymywać na tankowanie co 600km pewnie...

wilk325
12-08-2011, 09:34
A co drodzy fani powiecie na odwieczny dylemat 330d vs 330i?
Zmienić myślę moją 320d (apetyt rośnie w miarę jedzenia) a że roczne przebiegi mi się drastycznie zmniejszyły i raczej nie przekroczę 40tkm/rok to ekonomicznie zaczyna mi się koszt użytkowania równoważyć.
Jedno mnie boli... w wersji 330i bym się musiał zatrzymywać na tankowanie co 600km pewnie...

to masz baaardzo delikatną nogę; ja w swojej poprzedniej 330xi tankowałem co 400km:(
no i jest jeszcze jeden problem - sprzedać to później ( ja oddałem samochód po 3.5 roku gratis jedynie dostałem cenę wyposażenia dodatkowego:( ) , za to przyjemność z jazdy boska.

seler
12-08-2011, 09:50
to masz baaardzo delikatną nogę; ja w swojej poprzedniej 330xi tankowałem co 400km:(


tego nie wiem bo jeszczę gnojowozem i tu nawet goniąc po drogach barbarzyńców gdzie poniżej 170 praktycznie się nie schodzi bez problemu 850-900km między tankowaniami...

Mówisz że w trasie przy dość dynamicznej jeździe skonsumuje 13L/100??

Rafał_Sz
12-08-2011, 10:29
540i robię w trasie na jednym tankowaniu ok 600 km. Styl jazdy spokojnie można nazwać dynamicznym. :) Niestety w jeździe miejskiej nie jest już tak różowo. 14-15 L na setkę idzie z dymem.

seler
12-08-2011, 10:52
540i robię w trasie na jednym tankowaniu ok 600 km. Styl jazdy spokojnie można nazwać dynamicznym. :) Niestety w jeździe miejskiej nie jest już tak różowo. 14-15 L na setkę idzie z dymem.

No ale tank masz 70L :), w trójce 60L...
Tak czy inaczej trzeba chyba śmiało liczyć 10L na trasie i z 13L w mieście dla 330i...

Rafał_Sz
12-08-2011, 10:55
No ale tank masz 70L :), w trójce 60L...
Tak czy inaczej trzeba chyba śmiało liczyć 10L na trasie i z 13L w mieście dla 330i...
Chyba tak. :)

A baki mam 2 X 35 L. :)

wilk325
12-08-2011, 11:09
10 na trasie to tak przy V=120-150, później 12-13 i tu już nie ma za dużego przyrostu bez względu na przyrost V. W mieście licz bliżej 14l. No i jeszcze - jeżeli to automat to dolicz 1l/100km

seler
12-08-2011, 11:18
Chyba tak. :)

A baki mam 2 X 35 L. :)

doinwestowanie w gass rujnuje mi rachunek ekonomiczny bo koszt instalacji zwróciłby mi się w momencie gdy będę chciał sprzedać (po przejechaniu ok50tys km), zresztą w moim garażu nie wolno parkować z gazem...

Rafał_Sz
12-08-2011, 11:23
doinwestowanie w gass rujnuje mi rachunek ekonomiczny bo koszt instalacji zwróciłby mi się w momencie gdy będę chciał sprzedać (po przejechaniu ok50tys km), zresztą w moim garażu nie wolno parkować z gazem...
Ale ja nie mam gazu. :) Będę jadł suchy chleb, abo nic nie będę jadł, ale nie zagazuję V8. :)
540i Touring ma dwa zbiorniki na benzynę połączone przelewem. Nawet każdy z nich ma osobny czujnik paliwa - komputer sumuje stan wachy.

Gaz do zapalniczek!!! :);)

wilk325
12-08-2011, 11:25
Gaz do zapalniczek!!! :);)

dokładnie jestem tego samego zdania:) i nikt mnie nie przekona do zagazowanej benzyny BMW w szczególności V8 i kultowej 6 wolnossącej.

seler
12-08-2011, 11:27
10 na trasie to tak przy V=120-150, później 12-13 i tu już nie ma za dużego przyrostu bez względu na przyrost V. W mieście licz bliżej 14l. No i jeszcze - jeżeli to automat to dolicz 1l/100km

Automatu nie liczę bo nie lubię,
3.0d spali w takich warunkach między 7 a 9l w trasie, czyli różnica to średnio 3l/100km czyli, powiedzmy niech będzie nawet 200zł na każdy przejechany tysiąc, planuję zrobić nim 50tyś czyli oszczędność w stosunku do benzyny 10tys pln po takim przebiegu.
Ale.
Jęsli padnie w "d" turbo to 5tys, dwumas 3tys, (wtrysków nie liczę bo i tu i tu mogą paść), częstsze serwisy (dla turbo diesli robię co 12-15tys), wypalanie dpf-a co jakieś 20tys (przy zwiększonej ilości jazdy w mieście) to już oszczędność niknie.
Z drugiej strony "d" jest łatwiej sprzedać bo popularniejszy...

Rafał_Sz
12-08-2011, 11:29
Ja tam się nie znam, ale przy pewnych pojemnościach i mocach to tylko automat. Jak koniecznie chcesz sobie pomachać to masz steptronic.

wilk325
12-08-2011, 11:29
Z drugiej strony "d" jest łatwiej sprzedać bo popularniejszy...

z tym się dokładnie zgodzę,
ale 6 garków w 3-ce i do tego w benzynie:) to kultowy silnik.
E30 już miało go od pojemności 2l; w E36 dopiero od 2.5l i już tak zostało:)

seler
12-08-2011, 11:35
Ja tam się nie znam, ale przy pewnych pojemnościach i mocach to tylko automat. Jak koniecznie chcesz sobie pomachać to masz steptronic.

niby tak, ale ja jestem tradycjonalistą... lubię manuale, lubię pełną kontrolę nad autem (wiem że w dzisiejszych czasach to złudne jest)
zresztą boję się awaryjności automatów

seler
12-08-2011, 11:37
z tym się dokładnie zgodzę,
ale 6 garków w 3-ce i do tego w benzynie:) to kultowy silnik.
:)

to mnie właśnie kusi, najwyżej sprzedam jak mi nie będzie pasiło.
A co się sypie w 3.0i?

Rafał_Sz
12-08-2011, 11:40
niby tak, ale ja jestem tradycjonalistą... lubię manuale, lubię pełną kontrolę nad autem (wiem że w dzisiejszych czasach to złudne jest)
zresztą boję się awaryjności automatów
Widać, że nie jeździłeś BMW z automatem. :)

Awaryjność manual/automat w BMW jest podobna, czyli znikoma. Trzeba tylko wbrew zaleceniom złodziejskiego ASO zmienić co jakiś czas olej i filtry. No i automat nie ma dwumasu, co jest pewną zaletą.

A "pełna kontrola" to faktycznie przy dzisiejszych skrzyniach (nawet tradycyjnych automatach z BMW) to złudne pojecie. :)

Ja nie namawiam, ale w życiu bym nie chciał mieć w 540 manuala zamiast adaptacyjnego automatu.

wilk325
12-08-2011, 12:11
to mnie właśnie kusi, najwyżej sprzedam jak mi nie będzie pasiło.
A co się sypie w 3.0i?

przede wszystkim trzeba dbać o olej i wymianę wtedy kiedy ma być - wtedy nie masz problemów
E30, 320, 184.000km - nic
E36, 328Schnitzer, 368.000km - raz zablokowała mi się skrzynia na 2 biegu; wymiana układu chłodzenia ( błąd pompy wodnej na plastikowych łopatkach - później wprowadzono metalowe i problem się zakończył ).
E91 330xi, 125.000 - nic
E92 330i, 92.000 - nic

seler
12-08-2011, 12:19
E91 330xi, 125.000 - nic
E92 330i, 92.000 - nic

Brzmi nieźle... Czyli jakby ktoś chciał to na jesień będzie do sprzedania śliczna i zadbana 320d do sprzedaży :)

cube
12-08-2011, 12:43
z tym się dokładnie zgodzę,
ale 6 garków w 3-ce i do tego w benzynie:) to kultowy silnik.
E30 już miało go od pojemności 2l; w E36 dopiero od 2.5l i już tak zostało:)

hm, z tego co pamietam to e36 320i juz jest 6garnkowe, wiki to potwierdza - http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_3_Series_(E36)
tak samo e46 ma rzedowa 6stke w 320ci - chyba, ze Ty nie o tym ;)

apropos spalania - przez ostatnie 1.5 tygodnia przejezdzilem moim e46 320d 150km prawie 2000km po polskich drogach i tankowanie wypadalo co ok 1000km - tyle, ze jak jezdze z dzieciakiem to naprawde spokojnie przez co i eko.

stig
12-08-2011, 13:53
apropos spalania - przez ostatnie 1.5 tygodnia przejezdzilem moim e46 320d 150km prawie 2000km po polskich drogach i tankowanie wypadalo co ok 1000km - tyle, ze jak jezdze z dzieciakiem to naprawde spokojnie przez co i eko.No i to jest jedyne, czego zazdroszcze wlascicielowi diesla. :| Moj na trasie 7-7,5, a w miescie... 13,5. :( A nie mam ciezkiej nogi, raczej predzej moznaby powiedziec, ze jezdze jak pipa... nooo... generalnie przepisowo i bez wciskajacych w fotel przyspieszen. Zreszta -- ten silnik nie potrafi wcisnac w fotel. Kazdy kto nim sie przejechal twierdzi, ze jakies dziwne te 155 konikow. ;)

jarek76
12-08-2011, 17:47
apropos spalania - przez ostatnie 1.5 tygodnia przejezdzilem moim e46 320d 150km prawie 2000km po polskich drogach i tankowanie wypadalo co ok 1000km - tyle, ze jak jezdze z dzieciakiem to naprawde spokojnie przez co i eko.

U mnie spalanie niewiele ponad 6l to norma, a jeżdżę dosyć dynamicznie ;)
Zwykle tankuję co 950-1000km :)

spiritwood
13-08-2011, 00:57
No to ja (pomimo, że nie jestem w klubie kwbmwfn) mam spalanie 17l miasto, 14l (emerycka jazda ze szczękościskiem), 11.5 trasa (szybka) 10l trasa (emerycka). Tak to wygląda ;). Mówimy rzecz jasna o benzynie.

Locter
13-08-2011, 12:47
Może pytanie głupie, ale podobno pytan nie ma głupich tylko głupie odpowiedzi :D

A wiec - czy da sie E36 z silnikiem 1.6 zarzucic tyłem bez żadnego ręczniaka, tak na legalu, wychodząc z zakretu ? Czy moze za mala moc ? :D

Boryszuk
13-08-2011, 12:48
O dżizas...

Rafał_Sz
13-08-2011, 14:44
Może pytanie głupie, ale podobno pytan nie ma głupich tylko głupie odpowiedzi :D

A wiec - czy da sie E36 z silnikiem 1.6 zarzucic tyłem bez żadnego ręczniaka, tak na legalu, wychodząc z zakretu ? Czy moze za mala moc ? :D
Najtrudniej będzie Ci zerwać przyczepność, czyli strzał ze sprzęgła lub zabójcza redukcja. Będzie to jednak katowanie autka. Chcesz driftować? Kup 330i (biedna wersja) lub M3 (trochę mniej biedna wersja) :)

No chyba, że o szutrze mówimy. :)

Bartek_902
13-08-2011, 16:14
Chcesz driftować? Kup 330i (biedna wersja) lub M3 (trochę mniej biedna wersja)

2.5l już wystarczy do zabawy a jeszcze lepiej 2.8 w e36 :)

micak
13-08-2011, 21:55
Jako były posiadacz E36 z owym motorem, powiem tak:

Wszystko zależy od tego jak dawno padało :mrgreen:

krzysztof jot
13-08-2011, 22:50
wetnę się w temat którego nie czytam więc nie znam :), i pewnie okaże się że załączony link wszyscy tu doskonale znają, ale jeśli nie - warto zobaczyć -
http://www.klasyczny.com/bmw-323-e21-najpiekniejsze-w-tej-czesci-swiata/

Boryszuk
13-08-2011, 23:04
wetnę się w temat którego nie czytam więc nie znam :), i pewnie okaże się że załączony link wszyscy tu doskonale znają, ale jeśli nie - warto zobaczyć -
http://www.klasyczny.com/bmw-323-e21-najpiekniejsze-w-tej-czesci-swiata/

To ja tez wkleje linka do jeszcze piekniejszego klasyka ;)

http://www.stanceworks.com/2011/07/comeback-1971-bmw-cs/

ALF
14-08-2011, 00:41
Ostatnio na którym tam disccóśtam w programie "Fani czterech kółek" remontowali 840 - szliczne autko :D


koszt instalacji zwróciłby mi się w momencie gdy będę chciał sprzedać

Coś kiepsko liczyłeś. Mam zagazowaną R6 od 6 lat. Koszt instalacji zwrócił mi się po 11 miesiącach przy przebiegu rocznym ok 15tys. Przy przebiegu 40 tys, rocznie jesteś w stanie zaoszczędzić ok 13tys, a dobra instalacja do V8 kosztuje góra 6500zł. Liczę do V8 przy średnim spalaniu 13,5 (takie miałem za 1,5 roku).

Locter
14-08-2011, 10:21
Ostatnio na którym tam disccóśtam w programie "Fani czterech kółek" remontowali 840 - szliczne autko :D
.


Tez to oglądałem - piękna maszyna ale prowadzacy mnie wk****.

BugsBunny
14-08-2011, 21:17
h
apropos spalania - przez ostatnie 1.5 tygodnia przejezdzilem moim e46 320d 150km prawie 2000km po polskich drogach i tankowanie wypadalo co ok 1000km - tyle, ze jak jezdze z dzieciakiem to naprawde spokojnie przez co i eko.

E46 320d, trasa Wrocław - Ankaran ( Słowenia ) - Wrocław, razem ok. 2500km, trasa autostradami przez Niemcy, raczej spokojnie, ale miejscami i 200+:
średnia prędkość 116km/h, średnie spalanie 5.7L/100km

mimo to chętnie bym go już zamienił na jakieś S4 albo M5, ale boję się niekończącego remontu odpicowanego złoma

ALF
14-08-2011, 22:34
Kup 850 ;)

sibelio
15-08-2011, 00:25
Kup 850 ;)

Ojojojoj moje marzenia - dla mnie ten samochód zawsze pozostanie wzorem doskonałości,
który 20 lat temu miał montowane wyposażenie którego do dziś nie mają niektóre samochody :)

Bordo w wersji CSi - kiedyś sobie takiego kupię!
Tylko będę musiał być bardzo bogaty - raz że cena jest spora a dwa bak to studnia bez dna
ale 5,5 litra musi coś pić:)

Dla mnie jeden z najpiękniejszych samochodów wszechczasów.

ALF
15-08-2011, 02:27
To może wersję ekonomiczną - 840? ;)

BugsBunny
15-08-2011, 11:27
Kup 850 ;)

znajdź mi dobry egzemplarz to wezmę, albo Coswortha :-) obawiam się że nie w Polsce

nowart
15-08-2011, 12:06
no i jest jeszcze jeden problem - sprzedać to później ( ja oddałem samochód po 3.5 roku gratis jedynie dostałem cenę wyposażenia dodatkowego:( )

chyba troooooszeczkę przesadziłeś ... ale jeśli kolejne, niespełna czteroletnie autko będziesz chciał sprzedać za cenę wyposażenia dodatkowego to od razu do mnie dzwoń :)

sibelio
15-08-2011, 12:10
To może wersję ekonomiczną - 840? ;)

tez by mogła być ;)
ale narazie w ogóle z BMw rezygnuje - bedzie alfa 147, GT, 159 albo Saab 9-3
nie pali mi sie i szukam na spokojnie, ale jedno z tych trzech

a BMW - jak sie dorobie to będzie :)

ALF
15-08-2011, 12:54
znajdź mi dobry egzemplarz to wezmę, albo Coswortha :-) obawiam się że nie w Polsce

KLIK (http://otomoto.pl/bmw-840-ci-C19996059.html) - 840
KLIK (http://otomoto.pl/bmw-850-C1617702.html) - 850
Da się. Gdyby nie inne wydatki, sam bym sobie takie czerwone cudeńka sprawił :D

fushiro
15-08-2011, 12:54
...a BMW - jak sie dorobie to będzie :)

No patrz! A ja kupiłem e34 bo nie miałem kasy na samochód, LOL. Uwielbiam to auto. Najstarszy grat jakiego miałem w najuboższej wersji, którym najfajniej mi się jeździ :)

ALF
15-08-2011, 13:22
Niooo...dwa dni temu byłem u speca od tłumików, powiedział mi, że te jeszcze rok - dwa wytrzymają, a dzisiaj mają już 20 lat :D E34 520i kupiłem za 6400zł, 6 lat temu i przez ten czas wymieniłem pompę wodną, amory z tyłu, wahacz i dwie końcówki drążków. Autko ma przejechane pewnie grubo ponad 500 tys., a przeżyje i mnie, i moją żonkę...może córa będzie jeszcze nim jeździć :D

wilk325
16-08-2011, 21:56
chyba troooooszeczkę przesadziłeś ... ale jeśli kolejne, niespełna czteroletnie autko będziesz chciał sprzedać za cenę wyposażenia dodatkowego to od razu do mnie dzwoń :)

niestety, nic nie przesadzilem;
a auta nie mogłem sprzedać przez 8 m-cy:(

seler
18-08-2011, 14:10
niestety, nic nie przesadzilem;
a auta nie mogłem sprzedać przez 8 m-cy:(

Niestety, auta teraz w ogóle ciężko się sprzedaje, zwłaszcza jeśli podaje się prawdziwy przebieg...

Jacek_Z
18-08-2011, 16:07
Ja mam rocznik 1994, więc 17 latek, z prawdziwym przebiegiem 220 tys km, turbodiesel 2,5l.
Stoi 3 miesiące i nawet nie zdązyłem dac ogłoszenia. Najgorzej, że nikt nie uwierzy w ten przebieg, będa pewni, że przekręcony. Ja mopgę pokazać wszystkie rachunki za paliwo z ostatnich 10 lat i wtedy można sobie obliczyć ile on mogł przejechać przy takim zuzyciu paliwa. Zresztą ja robię dokładne notatki co kiedy i przy jakim przebiegu.
Jeden facet od kogoś z rodziny sie dowiedział, że będe chciał sprzedac i mi wmawia (nie widział samochodu), że gdy mam rozgrzany silnik to się go cięzko zapala. Ja mówie, że nie, a on, że niemozliwe, bo te silniki tak mają (podobno). Może tak mają przy 400 tys przebiegu. Mój chodzi idealnie. Odpaliłem go po 2 miesiącach stania na parkingu - zapalił w sekundę.

BugsBunny
24-08-2011, 12:50
Brzmi nieźle... Czyli jakby ktoś chciał to na jesień będzie do sprzedania śliczna i zadbana 320d do sprzedaży :)

No może by ktoś chciał, jakbyś podał jakieś bliższe informacje :-)

seler
24-08-2011, 15:05
No może by ktoś chciał, jakbyś podał jakieś bliższe informacje :-)

jak ktoś by chciał to by na pw zapytał ;) nie będę przecież zaśmiecał tak szlachetnego wątku.
A żeby trzymać się tematu, w ramach poszukiwań informacji o następcy takie cóś znalazłem:

Małe porównania
325i
http://youtu.be/HKE_wlFohLY

330i
http://youtu.be/5MUgdmxCbTo

335i vs 335d
http://youtu.be/3bsn1pn1QBI

Rafał_Sz
24-08-2011, 15:37
335d wydaje się mieć wirusa.

A tu dla porównania stare E39 540. :)

http://www.youtube.com/watch?v=sHJSmV6oork

Boryszuk
26-09-2011, 07:39
Przejechałem się wczoraj E60 kolegi i... zakochałem się w tym samochodzie jeszcze bardziej. I pierwszy raz w życiu nie przeszkadzało mi, że to był automat. Chyba się starzeję.

Może mi ktoś pokrótce streścić wady i zalety 520d, 525d i 530d?

Widzę, że 520d ma 177KM przy 4 garach, 525 ma również 177KM ale przy 6 cylindrach i mniej pali (bazuję na szybkim przeglądzie danych technicznych na autotraderze).

Na jakie forum BMW warto zajrzeć żeby poczytać trochę więcej?

A, jeszcze jedno. Jakich przebiegów można się spodziewać po tych autach? Czy kupno auta z przebiegiem 200tys km to samobójstwo? Bo raczej mało który dziadek się taką bawarią do kościoła woził ;)

Rafał_Sz
26-09-2011, 07:43
Przejechałem się wczoraj E60 kolegi i... zakochałem się w tym samochodzie jeszcze bardziej. I pierwszy raz w życiu nie przeszkadzało mi, że to był automat. Chyba się starzeję.

Może mi ktoś pokrótce streścić wady i zalety 520d, 525d i 530d?

Widzę, że 520d ma 177KM przy 4 garach, 525 ma również 177KM ale przy 6 cylindrach i mniej pali (bazuję na szybkim przeglądzie danych technicznych na autotraderze).

Na jakie forum BMW warto zajrzeć żeby poczytać trochę więcej?520d to same wady, zwłaszcza po 150 000 km przebiegu. :) 530d bierz w połączeniu z automatem. Sam szybciej biegów nie zmienisz. :)

Forum:

http://www.bmw-klub.pl/forum/

ALF
26-09-2011, 12:42
Kupowanie BMW z silnikami R4 mija się z celem ;) R6 jeżeli lubisz kręcić wysoko. O klekotach się nie wypowiem, ale na forum, które podał Rafał znajdziesz wszystko. Łącznie z omówieniem poszczególnych silników z ich wadami i zaletami. Z tego co wiem 3.0 ma dwie wady. Napinacz łańcucha rozrządu nie jest najmocniejszy, ale sam rozrząd jest prawie niezniszczalny. Wtryski lubią dobre paliwo. Poza tym silnik nie do zajechania.

velaskez
26-09-2011, 14:10
Widzę, że 520d ma 177KM przy 4 garach, 525 ma również 177KM ale przy 6 cylindrach i mniej pali (bazuję na szybkim przeglądzie danych technicznych na autotraderze).


Bo myślenie, że więcej cylindrów - to więcej spalanej benzyny, to przesąd laików.

ALF
26-09-2011, 14:23
Najfajniejsze jest porównanie 540 i 528. Większość mówi... jeżu, 8 garów, 4,400 pojemności, to muszą być koszty. A tymczasem... Oba palą prawie tyle samo, ubezpieczenie jest identyczne, a kultura pracy, trwałość i przyjemność jeżdżenia V8 jest niebotyczna. :)

Boryszuk
26-09-2011, 14:27
kultura pracy, trwałość i przyjemność jeżdżenia V8 jest niebotyczna. :)


Nie no, nieźle Wam idzie. Ale na kupno V8 mnie nie namówicie! ;)

Dzięki za link, zabieram się za lekturę.

Rafał_Sz
26-09-2011, 14:27
A ja napiszę, że chwilowo przy odpalaniu zimnego silnika mam 520 zamiast 540. :) Z jakiegoś nieznanego powodu lewa połowa silnika jest odłączana na kilkadziesiąt sekund. Komputer diagnostyczny BMW pokazuje zero błędów. Trwa poszukiwanie przyczyny. :)

stig
26-09-2011, 14:34
jeżu, 8 garów, 4,400 pojemności, to muszą być koszty. A tymczasem... Oba palą prawie tyle samoAle raczej nie 10 czy 12 litrow? ;) No chyba, ze te 12 na trasie. ;)

ALF
26-09-2011, 14:48
Na trasie, ze średnią 91,5km/h, z w pełni załadowanym autem i włączoną klimą - 10,2. Ale robiłem i trasy po 9,0 i takie po 11 :D
Średnią za 1,5 roku jeżdżenia miałem 13,5l.
Po mieście bez korków 13,5, z korkami najwięcej miałem 17,6.
Wyobraź sobie, że kiedyś z nudów, spróbowałem jazdy na kropelce... 6,75 :D Fakt, że jakieś 75% trasy na tempomacie i raczej nie powyżej 90, ale sam byłem w szoku, że taki wynik można osiągnąć na tym silniku.

Rafał_Sz
26-09-2011, 14:55
Ale raczej nie 10 czy 12 litrow? ;) No chyba, ze te 12 na trasie. ;)
12 litrów żre mi przy średniej 180 km/h. :)

Dyziek
26-09-2011, 14:57
Chyba czas oficjalnie się przywitać w tym wątku, furka po rejestracji i opłatach, w pełni sprawna i gotowa do użytkowania:)
Foty komórkowe ale...
E46 330:)
1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img832.imageshack.us/img832/8278/c1909404911.jpg)
2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img62.imageshack.us/img62/5848/c190940493.jpg)


W rodzinie jeszcze E30 ponad 20 letnie coupe w idealnym stanie (bez żadnych wiejskich udziwnień), obecnie na etapie zmiany silnika na 2,5.
Jak tylko będzie gotowa zrobi się lepsze foteczki:)

ps. wielkie DZIĘKI dla wilka za pomoc w temacie:)

ALF
26-09-2011, 15:24
Zacna furka i do tego ładnie się prezentuje, gratulejszyn :D

wilk325
26-09-2011, 16:48
No dyziek - nareszcie oficjalnie tu ( a tam;) kiedy );
witaj w rodzinie; fura zacna, w suuper stanie i do tego Twoja:)

Rafał_Sz
26-09-2011, 18:31
(...)i do tego Twoja:)
I to chyba najważniejsze. :D

Dołączam się do gratulacji! :)

ALF
26-09-2011, 18:42
Może w przyszłym roku zrobimy plener dla forumowych bumierek? ;)

Rafał_Sz
26-09-2011, 18:57
Może w przyszłym roku zrobimy plener dla forumowych bumierek? ;)
Jestem za. :)

ALF
26-09-2011, 20:03
No i trzeba by pomyśleć o warsztatach z fotografowania bumier ;)
Tylko kto to poprowadzi?

Rafał_Sz
26-09-2011, 20:14
No i trzeba by pomyśleć o warsztatach z fotografowania bumier ;)
Tylko kto to poprowadzi?
To może być ciekawe. I piszę zupełnie poważnie.

velaskez
26-09-2011, 21:37
To może być ciekawe. I piszę zupełnie poważnie.

Ja chętnie. Jak dacie się podpiąć jednemu, biednemu małemu garbusowi :D

Rafał_Sz
26-09-2011, 21:45
Ja chętnie. Jak dacie się podpiąć jednemu, biednemu małemu garbusowi :D
Stary, Ty masz klasyka! Super model do zdjęć.

ALF
27-09-2011, 00:57
To może być ciekawe. I piszę zupełnie poważnie.

Wiem, dlatego nie dałem buźki :) Pytanie pozostaje w mocy.

kessey
27-09-2011, 16:32
Pytanie pozostaje w mocy.

ictus:

http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=2942

Tylko z tego co widzę dawno go nie było na forum :(

Rafał_Sz
27-09-2011, 16:44
Ja na razie mam dalej zagwozdkę z moim autkiem. Absolutnie wszystkie podzespoły silnika są sprawne, a sterownik silnika odłącza przy rozruchu 4 z 8 cylindrów. Po chwili wszystko wraca do normy. Hm...

wilk325
27-09-2011, 16:48
Ja na razie mam dalej zagwozdkę z moim autkiem. Absolutnie wszystkie podzespoły silnika są sprawne, a sterownik silnika odłącza przy rozruchu 4 z 8 cylindrów. Po chwili wszystko wraca do normy. Hm...

nie słyszałem, aby BMW wstawiało Hemi do swoich aut:(
dziwne to.

Boryszuk
27-09-2011, 16:49
Ja na razie mam dalej zagwozdkę z moim autkiem. Absolutnie wszystkie podzespoły silnika są sprawne, a sterownik silnika odłącza przy rozruchu 4 z 8 cylindrów. Po chwili wszystko wraca do normy. Hm...

Marudzisz, zostaje Ci i tak więcej pojemności i mocy niż ja mam fabrycznie ;)

Rafał_Sz
27-09-2011, 16:56
nie słyszałem, aby BMW wstawiało Hemi do swoich aut;)
dziwne to.
Ale Hemi tłumaczyłoby to co się dzieje. :) Dzisiaj komputer silnika będzie miał wgrywane nowe oprogramowanie. Być może wdarła się jakaś usterka programowa której "serwisówka" nie widzi.


Marudzisz, zostaje Ci i tak więcej pojemności i mocy niż ja mam fabrycznie ;)
:D

ALF
27-09-2011, 17:38
Napisz z jakim efektem. Swoją drogą, to może być nawet oszczędne. Po mieście na 4, a za miastem na 8 :D
Jutro, jeżeli nie będzie padać, wybieram się do Budzynia. Umyłem podwozie i nareszcie będę mógł zlokalizować ten niewielki wyciek, tak brudzący spód.

Rafał_Sz
27-09-2011, 17:45
Napisz z jakim efektem. Swoją drogą, to może być nawet oszczędne. Po mieście na 4, a za miastem na 8 :D
Jutro, jeżeli nie będzie padać, wybieram się do Budzynia. Umyłem podwozie i nareszcie będę mógł zlokalizować ten niewielki wyciek, tak brudzący spód.
Jak tylko będzie wiadomo co i jak to oczywiście napiszę.


Co do wycieków, to się swego czasu uparłem i stwierdziłem, że kiedyś będę miał olej tylko w silniku. Przy rozbieraniu rozrządu nadarzyła się ku temu wyśmienita okazja. No i skończyło się na zmianie 125 szt. uszczelek, uszczeleczek i o-ringów. :) I pomimo, że silnik ma 230 tys. przebiegu i zalany jest 0W-30, to jest suchutki. :)

ALF
27-09-2011, 19:50
U mnie ciekł przewód od wspomagania i to on w dużej mierze odpowiadał za zabrudzenie dołu, ale już wymieniłem oba i od tej strony jest sucho.

Paablitos
27-09-2011, 20:16
Co do wycieków, to się swego czasu uparłem i stwierdziłem, że kiedyś będę miał olej tylko w silniku. Przy rozbieraniu rozrządu nadarzyła się ku temu wyśmienita okazja. No i skończyło się na zmianie 125 szt. uszczelek, uszczeleczek i o-ringów. :) I pomimo, że silnik ma 230 tys. przebiegu i zalany jest 0W-30, to jest suchutki. :)

Phi... stary mondus mojej zony ma ponad 300tys... nic nie ruszane przy silniku... i suchutki... i na 15 tys miedzy przegladami nie dolewam oleju.;)
No, ale on nawet nie stal kolo BMki
Bijcie i rzucajcie kamieniami:D.

Rafał_Sz
27-09-2011, 20:17
Właśnie odebrałem auto. Jest problem na linii sondy lambda - sterownik silnika. Mechanik czeka na schemat, sprawa dość specyficzna bo mam Webasto, a to wpływa na sterowanie temperaturą (ciepły silnik/zimne sondy). Tyle w tym dobrego, że napęd przeszedł dogłębną diagnostykę i wyszło, że wszystko jest 100% sprawne. Różnica ciśnienia na cylindrach to zaledwie 0,1 Bar. :)

Będzie dobrze. :)



Phi... stary mondus mojej zony ma ponad 300tys... nic nie ruszane przy silniku... i suchutki... i na 15 tys miedzy przegladami nie dolewam oleju.:wink:
No, ale on nawet nie stal kolo BMki
Bijcie i rzucajcie kamieniami:grin:.

Wierzę Ci. Tylko, że porównywanie 300 konnego silnika wykorzystywanego dość intensywnie do silnika niewysilonego w zwykłym jeździdełku jest trochę nie na miejscu. :)

I wcale nie twierdzę, że BMW jest bezawaryjne, przyjemność kosztuje nieco zachodu. :)

Paablitos
27-09-2011, 20:28
Oj Rafal... spoko... kumam o co chodzi... Mam tez inne 'auto' (smiem twierdzic, ze niezlej klasy, choc nie ze stajni BMW) ... nie tylko jezdzidelko... i wiem jak to jest z 'awaryjnoscia'.

Rafał_Sz
27-09-2011, 20:37
Oj Rafal... spoko... kumam o co chodzi... Mam tez inne 'auto' (smiem twierdzic, ze niezlej klasy, choc nie ze stajni BMW) ... nie tylko jezdzidelko... i wiem jak to jest z 'awaryjnoscia'.
Luzik. :D

Z zaawansowanymi technicznie autami jest ten problem, że mają tego wszystkiego tyle nasra..e, że nie wiadomo o co chodzi. :) A BMW na dodatek stosuje swoje patenty które mało kto rozumie, nawet BMW. Przykładem może być system Vanos. Po co to? Ani nie zmienia mocy, ani momentu obrotowego. Komplikuje za to serwis w znacznym stopniu. Ale w sumie to są super autka, jak z innej bajki. :)

ALF
27-09-2011, 22:31
Ja na szczęście nie mam vanosa :) Nie uwierzę, że silnik po 10 latach pracy i przebiegu 300000 nie miał wymienionej ani jednej uszczelki :) Mój ma 435000 i 14 lat, ma więc prawo mieć drobny wyciek :D

jarek76
01-10-2011, 18:37
Miałem w swojej E46 mocno podniszczone i porysowane listwy w kokpicie i tą dookoła gałki zmiany biegów.
Przez długi czas myślałem co z tym zrobić, aż wreszcie natknąłem się na alledrogo na folię 3M imitującą karbon.
Nie jest to może szczyt marzeń ale daje radę, a kokpit wygląda dużo lepiej.
Boczki drzwi też obkleiłem :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img15.imageshack.us/img15/2687/bmw1ve.jpg)

Boryszuk
01-10-2011, 18:43
530d bierz w połączeniu z automatem. Sam szybciej biegów nie zmienisz. :)

Sprawdzilem sobie przed chwila cene ubezpieczenia. Tragedii nie ma ;) za saaba placilem wiecej, chociaz teraz place jednak sporo mniej.
Mysle, ze w najblizszym tygodniu wybiore sie do banku. Jesli beda hojni to... :)


Edit: patrze po ogloszeniach i najwiecej jednak jest 525d.

Rafał_Sz
01-10-2011, 19:18
Z zadbaną 530 ciężko się rozstać. :)

Życzę powodzenia i czekam na zdjęcia! :)

ALF
01-10-2011, 19:41
patrze po ogloszeniach i najwiecej jednak jest 525d.

Jak już traktora kupujesz, to tylko 3,0 :D

BugsBunny
02-10-2011, 11:17
Jak już traktora kupujesz, to tylko 3,0 :D

Ciężko znaleźć nietraktora, który nie byłby stłukiem z USA. Ja próbowałem ale odpuściłem, a nowe traktory są całkiem fajne.

Rafał_Sz
02-10-2011, 11:21
Ciężko znaleźć nietraktora, który nie byłby stłukiem z USA.
Popatrz na ofertę aut ze Szwajcarii. Tam ropniaków nie znają :), a lubują się w dużych pojemnościach i perwersyjnie bogatym wyposażeniu. Sam mam auto z tego pięknego kraju i choć ciężko w to uwierzyć, to od pierwszego właściciela i pełnym serwisem w ASO (wszystko sprawdzone i potwierdzone).

Boryszuk
02-10-2011, 11:28
Ciężko znaleźć nietraktora, który nie byłby stłukiem z USA. Ja próbowałem ale odpuściłem, a nowe traktory są całkiem fajne.

Pamietaj, ze ja bede szukal auta z kierownica dla pasazera ;)

BugsBunny
02-10-2011, 11:28
Popatrz na ofertę aut ze Szwajcarii. Tam ropniaków nie znają :), a lubują się w dużych pojemnościach i perwersyjnie bogatym wyposażeniu. Sam mam auto z tego pięknego kraju i choć ciężko w to uwierzyć, to od pierwszego właściciela i pełnym serwisem w ASO (wszystko sprawdzone i potwierdzone).

Możliwe, ale to wymaga osobistego pojechania i trochę kompetencji "samochodowych". Odpuściłem, za to mam traktora z Polski :-D


Pamietaj, ze ja bede szukal auta z kierownica dla pasazera ;)

Na tamtejsze rejony to chyba szukałbym czterołapa, 530xd

Rafał_Sz
02-10-2011, 14:27
Na tamtejsze rejony to chyba szukałbym czterołapa, 530xd
Przecież w Anglii jak spadnie śnieg to jest wyjątkowa sytuacja, stan wyjątkowy bym nawet powiedział. Jak poprószy to nawet czołgiem byłoby ciężko przejechać bo i tak wszystko stoi. :)

A do tego nie ma chyba co kolegę pakować w BMW 4X4, z jednoosiowym napędem i tak będzie miał przerąbane w kwestii serwisowania. :);)

Boryszuk
02-10-2011, 17:13
Przecież w Anglii jak spadnie śnieg to jest wyjątkowa sytuacja, stan wyjątkowy bym nawet powiedział. Jak poprószy to nawet czołgiem byłoby ciężko przejechać bo i tak wszystko stoi. :)

A do tego nie ma chyba co kolegę pakować w BMW 4X4, z jednoosiowym napędem i tak będzie miał przerąbane w kwestii serwisowania. :);)

Ojtam glupoty opowiadasz. Jak sie umie troche jezdzic to mozna sobie poradzic ;) w zeszlym roku jak spadl snieg bylem akurat w pracy. Glowna droga do mnie do domu zamknieta wiec pojechalem bocznymi drozkami, przez wiochy. I dojechalem. No prawie. Na ostatniej gorce, w poprzek drogi stal transit. Gdyby nie on to bym podjechal ;)

A w tym roku kupie zimowki ;)

Rafał_Sz
02-10-2011, 17:27
Ojtam glupoty opowiadasz. Jak sie umie troche jezdzic to mozna sobie poradzic ;) w zeszlym roku jak spadl snieg bylem akurat w pracy. Glowna droga do mnie do domu zamknieta wiec pojechalem bocznymi drozkami, przez wiochy. I dojechalem. No prawie. Na ostatniej gorce, w poprzek drogi stal transit. Gdyby nie on to bym podjechal ;)

A w tym roku kupie zimowki ;)
Bo TY Polak jesteś, więc nie ma, że się nie da. :) A miejscowi z krwi i kości? Przy plus 2 stopniach zamarzają. :D

zdyboo
02-10-2011, 17:47
Finowie takie warunki kwitują stwierdzeniem, że lato coś tego roku jakby chłodniejsze. ;)
Dwa tygodnie temu na północy Laponii spadł już pierwszy śnieg.

Boryszuk
02-10-2011, 19:27
Finowie takie warunki kwitują stwierdzeniem, że lato coś tego roku jakby chłodniejsze. ;)
Dwa tygodnie temu na północy Laponii spadł już pierwszy śnieg.

U mnie w tej chwili jest 24 st. A na koniec miesiaca zapowiadaja snieg!

Rafał_Sz
14-10-2011, 21:23
We Włoszech takie oto "cudo" znalazłem: :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img444.imageshack.us/img444/7210/woskiebmw.jpg)

ku6i
14-10-2011, 22:23
Pikaczento! :D


A tak na poważnie, to co było "bazą"?

Rafał_Sz
14-10-2011, 22:25
Pojęcia nie mam. :)

ALF
15-10-2011, 00:02
Widzieliście nową trójkę? :)
KLIK (http://moto.pl/MotoPL/1,88389,10473452,Nowe_BMW_serii_3__F30__w_pelnej_k rasie.html)

Rafał_Sz
15-10-2011, 07:14
Widziałem. Ja designu nowych beemek nie kupuję za kompletny brak odwagi. Albo się robi gładką limuzynę, albo auto z pazurem tak jak E60.

Hooydonk projektuje auta dla Niemców z kryzysem wieku średniego, którzy poszliby od czasu do czasu na imprezę techno, ale w garniturze, żeby w razie czego wyjść z tłumu i powiedzieć to nie ja.

BugsBunny
15-10-2011, 09:12
Widzieliście nową trójkę? :)
KLIK (http://moto.pl/MotoPL/1,88389,10473452,Nowe_BMW_serii_3__F30__w_pelnej_k rasie.html)

Piękna jest - elegancka, usportowiona ale nie przebajerowana, zresztą E90 też ( są bardzo podobne, nie jak E46/E90, to była rewolucja ). Już ostrzę sobie zęby, ale to może za jakieś 2-3 lata, jak będę sobie mógł pozwolić a auto przejdzie już "choroby wieku dziecięcego", bo koledzy którzy pokupowali nowe X3 mają ciągle bliski kontakt z ASO...

marki
15-10-2011, 10:53
Szkoda, że nic nie piszą o wersji 35d. :( Mam nadzieję, że wprowadzą później.

Czornyj
15-10-2011, 11:09
Gorzej - Wogóle nic nie piszą o jakichkolwiek dieslach V6 :( Ja liczyłem na 340d...

marki
15-10-2011, 12:55
R6!
No dokładnie po napisaniu posta sobie to uświadomiłem... No nic trzeba poczekać ale wątpię, żeby się wycofali z tych silników, bo w ofercie konkurencji póki co są.

Rafał_Sz
15-10-2011, 14:44
Jak wsadzą V8 z bi-turbo do M3 w nowej generacji, to się zrehabilitują. Obawiam się jednak, że pozostanie R6 turbo. :)

Cóż, pomalutku V8 staje się silnikiem - legendą, wielka szkoda...

Czornyj
15-10-2011, 17:43
Mają wsadzić V6 biturbo :(
A tymczasem w komisie, który codziennie mijam wstawili na wystawę czarne jak oczy szatana M3 E92 - ewidentnie po to, żeby mnie wqvić :mad: Jakież ono jest biedne, samotne, jak żałośnie popiskuje nostalgicznie wpatrując się w asfalt...

Rafał_Sz
15-10-2011, 18:18
I pozwalasz żeby tak cierpiało??? Trzeba je przytulić i ukochać!

Co za znieczulica...

:)

Czornyj
15-10-2011, 18:27
Za drogo by wyszło - 190tyś, połowa majątku i alimenty...

Rafał_Sz
15-10-2011, 19:58
Aha. :)

BugsBunny
15-10-2011, 21:58
A tymczasem w komisie, który codziennie mijam wstawili na wystawę czarne jak oczy szatana M3 E92 - ewidentnie po to, żeby mnie wqvić :mad: Jakież ono jest biedne, samotne, jak żałośnie popiskuje nostalgicznie wpatrując się w asfalt...

M3 E92 w komisie? może jeszcze bezwypadkowy i po dziadku? :mrgreen:

Czornyj
15-10-2011, 22:05
M3 E92 w komisie? może jeszcze bezwypadkowy i po dziadku? :mrgreen:

Nie wnikałem, wyglądał tak samo pomnikowo jak każde insze M3. A mi tam było bez różnicy - chwilkę pomodliłem się do teutońskiej motoryzacji i oddaliłem na z góry upatrzone pozycje.

BugsBunny
15-10-2011, 22:13
Nie wnikałem, wyglądał tak samo pomnikowo jak każde insze M3. A mi tam było bez różnicy - chwilkę pomodliłem się do teutońskiej motoryzacji i oddaliłem na z góry upatrzone pozycje.

do tego się modliłeś?

http://otomoto.pl/bmw-m3-420-km-C20578743.html

Czornyj
16-10-2011, 10:02
Do tego - w Imię Ojca i Syna i Bayerische Motoren Werke. Ten komis ma fatalną lokalizację zaraz obok mojego osiedla...