Zobacz pełną wersję : Kwbmwfn - Klub Właścicieli BMW Forum Nikoniarze
Strony :
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
[
19]
20
Oglądając 24h w La Manche usłyszałem, że ilość energii odzyskanej przez jeden samochód hybrydowy w czasie wyścigu, wystarczy dla golfa na przejechanie 5500km.
Oglądając 24h w La Manche usłyszałem, że ilość energii odzyskanej przez jeden samochód hybrydowy w czasie wyścigu, wystarczy dla golfa na przejechanie 5500km.
Pewno Don Kiszot prowadzil... :mrgreen:
Rafał_Sz
16-06-2015, 09:58
Taki tam swapik. :)
Ot2Hxqn5nTM
Pewno Don Kiszot prowadzil... :mrgreen:
Nie, Porsche :)
Czy ktoś z szanownych fanów ogarnia aplikację BMWhat?
Jak wracałem od teściów, to okazało się, że mam fabrykę benzyny :D Startując, komp pokazywał zasięg 16km i świeciła się kontrolka rezerwy. Mijając Siedlce (czyli po ok 32km) zasięg wzrósł do 118km. Dojeżdżając do Mińska M. miałem już zasięg 345km, a wskaźnik pokazywał trochę ponad połowę zbiornika :D
.:Gerard:.
13-08-2015, 19:30
Jak wracałem od teściów, to okazało się, że mam fabrykę benzyny :D Startując, komp pokazywał zasięg 16km i świeciła się kontrolka rezerwy. Mijając Siedlce (czyli po ok 32km) zasięg wzrósł do 118km. Dojeżdżając do Mińska M. miałem już zasięg 345km, a wskaźnik pokazywał trochę ponad połowę zbiornika :D
A jak długo jechałeś te 80km ? :-)
Biorąc pod uwagę, że pierwsze parę kilometrów jechałem z prędkością 10-20km/h to gdzieś ok 1,5h :)
Boryszuk
08-10-2015, 21:30
Słuchajcie miśki malinowe. Płyn do wspomagania przydałoby mi się zmienić. Hameryckie fora twierdzą, że są dwa rodzaje, że nie są zamienne czy mieszalne i, że może być jeden z dwóch rodzajów. I że powinna być naklejka na zbiorniku. Ale u mnie nie ma. Instrukcja też milczy. Jak żyć?
Edyta kazała powiedzieć, że mowa o E90 320d 163KM
Jaki kolor masz płynu zielony czy czerwony?
Boryszuk
08-10-2015, 21:36
Błotnorubinowy
W takim razie ATF, na forum BMW polecają Olej Mobil ATF 220, ja osobiście też taki leję
Boryszuk
08-10-2015, 21:41
ATF to automatic transmission fluid? Na korku napisane jest, że ATF. Ja myślał, że jego są 2 rodzaje. Jakbym chciał zrobić płukanie systemu to litr wystarczy?
W e39 pojemność to 0,6, więc proponuję sprawdzić pojemność układu.
.:Gerard:.
08-10-2015, 22:09
znalazłem taka stronę
https://www.atp-autoteile.de/category/118/show
wybrałem Twoj model auta, wybierz tylko "Hydrauliköle" tam sa różnych marek oleje pasujące do auta
- - - - kolejny post - - - - - -
Pisza tez ze oryginalny to
Pentosin CHF 11S Hydrauliköl
przecież taki oryginalny nie moze byc droższy a nawet gdyby to nie sporo droższy od zamiennika
idz do BMW i kup, oleje kupuje w BMW i wcale nie sa jakieś droższe
Rafał_Sz
08-10-2015, 22:13
Jaki kolor masz płynu zielony czy czerwony?
I tylko to jest tak naprawdę ważne. Zwykł, czerwony ATF wystarczy.
Boryszuk
09-10-2015, 09:49
ATF jest czerwony a CHF zielony? Ten CHF 11s, co Gerard przytoczył, jest zielony.
Rafał_Sz
09-10-2015, 11:52
ATF jest czerwony a CHF zielony? Ten CHF 11s, co Gerard przytoczył, jest zielony.
1. Oryginalny płyn jaki wlewa BMW jest brązowo-żółty. Jego dokładnym odpowiednikiem jest ATF Dexron II. Dexron III jest sporo rzadszy, w angielskim klimacie stanowczo odradzam - rozszczelnisz sobie układ. Oba są czerwone.
2. Wymiana jest prosta.
a) Zdejmujesz koniec węża z pompy (ten który prowadzi do zbiorniczka), podstawiasz słoik czy inną butelkę. Jak zleci płyn ze zbiorniczka machasz kierą od lewa do prawa aż przestanie lecieć płyn (z kilkanaście razy).
b) Zapinasz wężyk, wlewasz nowy płyn i znowu kierą od lewa do prawa, dolewasz i znowu od lewa do prawa. Pamiętaj, że robi się to na zgaszonym silniku. Warto też mieć przód na kobyłkach, będzie duuużo lżej.
c) Kiedy poziom płynu się ustabilizuje, odpalasz silnik i znowu machasz kierą od lewa do prawa. Pompa na początku może lekko buczeć i syczeć - jak się odpowietrzy będzie cisza. Musisz jednocześnie kontrolować poziom płynu w zbiorniczku i robić ew. dolewki.
Jeśli chcesz mieć pewność, że masz czyściutki uklad, po kilkunastu minutach jazdy slalomem ;) , całą procedurę powtarzasz, a pierwszą wymianę traktujesz jako płukanie.
Na płukanie i wymianę powinno Ci wystarczyć 2 L oleju. Ważne, żeby przed pierwszym odkręceniem korka na zbiorniczku dokładnie to miejsce oczyścić - nawet drobinka piasku może skutecznie zdewastować wspomaganie.
Miłej zabawy. ;)
Mam zamiar przeszlifować lampy w E39. Mają swoje lata i zaszły jakby mgiełką. Na początek papier 2000 i szlif, a później Tempo i polerka.
Macie jakieś rady?
Spróbuj najpierw sama polerka, pamiętaj, że po takim zabiegu lampy szybciej zaczną matowiec ze względu na brak ochrony przed UV. Aby temu zapobiec możesz po tym prysnąć lampy lakierem bezbarwnym i delikatnie spolerować polerką.
Jakimś konkretnym lakierem?
Ja używałem bezbarwny w sprayu kupiony w sklepie z lakierami samochodowymi
Ok. To muszę jeszcze poszukać takiego. Na razie jest paskudnie zimno. Poczekam jak się trochę ociepli i ruszam do boju ;)
Proponuję zdjąć klosze przed całą operacją, będzie łatwiej i wygodniej
Łatwiej? Wymienić żarówkę, to problem ;)
Boryszuk
11-10-2015, 21:37
A wymieniał ktoś w e90 żarówkę w lampie na klapie? Jak zdjąć tapicerkę klapy?
Rafał_Sz
12-10-2015, 07:54
W E90 tapicerka w klapie jest przymocowana plastikowymi spinkami. Podważasz spinkę śrubokrętem tak, żeby wyszła do połowy, a potem spinkę z wkładką wyciągasz w całości. I już. :)
- - - - kolejny post - - - - - -
Ok. To muszę jeszcze poszukać takiego. Na razie jest paskudnie zimno. Poczekam jak się trochę ociepli i ruszam do boju ;)
To musi być lakier ochronny przeznaczony do poliwęglanu. Zwykłe "klary", zwłaszcza akryle bez utwardzacza, średnio się sprawdzają.
grissley
12-10-2015, 13:20
Mam zamiar przeszlifować lampy w E39. Mają swoje lata i zaszły jakby mgiełką. Na początek papier 2000 i szlif, a później Tempo i polerka.
Macie jakieś rady?
Zdejmiesz warstwę ochronną, przez chwilę będzie lepiej, ale potem ekspresowo będzie się degradować. Jeśli masz przedlift, to kup po prostu nowe klosze.
Z tego, co się doczytałem, to musi być odporny na UV czyli 2K. No i jak lakier, to nie polerka.
Tak się to powinno robić ;)
03y0GGTdLw4
Rozumiem jednak, że to dla Ciebie za dużo roboty. Może w takim razie zacznij od papieru 2000 z dużą, bardzo dużą ilością wody, przejdź na 2500, następnie ostrożnie polerką/wiertarką potraktować to białą pastą do plastiku (to po taniości), choć lepiej by było użyć Meguiars Plast-X.
Na koniec dobrze by było jednak nałożyć coś do ochrony przed UV, choćby Meguiars Headlight Protectant.
Poczytaj jeszcze o Meguiars Heavy Duty Headlight Restoration Kit, Headlight Restoration Plus czy Perfect Clarity 2-step Headlight Kit, w takich zestawach sporą część jednak zapłacisz za dodatki w stylu papier, filc czy tam jakiś uchwyt do wiertarki. IMO lepiej kupić różne nakładki i papier w markecie czy mieszalni lakierów.
A zestaw Motip? Na razie temperatury nie nadają się na malowanie. Więc może zrobię polerkę, a wiosną powtórkę i malowanie.
Zrób sama polerke i zobacz czy efekt Cię satysfakcjonuje. Jeżeli nie, bez szlifu się nie obejdzie
Rafał_Sz
13-10-2015, 07:48
A zestaw Motip? Na razie temperatury nie nadają się na malowanie. Więc może zrobię polerkę, a wiosną powtórkę i malowanie.
Zrób polerkę i zawieź do sąsiada (Szterleja). Oni co chwilę coś klarem lakierują, prysną Ci przy okazji.
Przed klarem to zmatowić trzeba, a nie polerować.
Rafał_Sz
13-10-2015, 08:38
Papier 2500 to polerka, nie matowanie. ;)
Ja mam pytanie, czy któryś z kolegów to wogóle robił? Ja robiłem to 4 krotnie, w różnych autach, czasem wystarczy sama polerka pastą (ja stosuje 3m), na wolnych obrotach gąbkową nakładka na wiertarkę. Czasem trzeba bawić się w szlifowanie, matowienie itd. Proponuję koledze samą polerkę, bo trudno mu będzie zmatowić papierem ściernym kloszy bez zdejmowania ich
Dlaczego trudno? Nie są jakoś szczególnie źle osadzone. Dostęp jest dobry. Oklei się wsjo wokół i jazda.
Rafał, masz rację z malowaniem :)
Ja miałem problem z dokładnym szlifowaniem papierem ściernym. Zebrałem się na zdjęcie kloszy, co było zdecydowanie mniej czasochłonne i zdecydowanie wygodniejsze do dalszej pracy
Ja mam pytanie, czy któryś z kolegów to wogóle robił? Ja robiłem to 4 krotnie, w różnych autach, czasem wystarczy sama polerka pastą (ja stosuje 3m), na wolnych obrotach gąbkową nakładka na wiertarkę. Czasem trzeba bawić się w szlifowanie, matowienie itd. Proponuję koledze samą polerkę, bo trudno mu będzie zmatowić papierem ściernym kloszy bez zdejmowania ich
Ja kiedyś lubiłem polerować samochody - poważnie :) najczęściej używałem produktów Farecli. Lekko przymatowione lampy spokojnie można było przejechać lekkościerną pastą uważając, aby nie przegrzać klosza oczywiście. Nie wiem jednak jak wygląda to u Jacka, bo u mojego ojca w E61 to nie tylko klosze zrobiły się matowe, ale i miały lekko spękaną (jak by to nazwać) powierzchnię.
U mnie to wygląda jakby pozostały jakieś fragmenty folii, plastik jest trochę zmęczony, delikatnie przydymiony.
Jeżu, żal patrzeć :(
Tym bardziej, że u nas tak zadbane (optycznie) egzemplarze należą do rzadkości :(
Ale o co tu chodzi, chyba tylko o możliwości recyklingowe bo przecież nie utylizują zdrowych aut?
Ponieważ szybkimi krokami zbliża się nabicie przeze mnie 200tkm w moim e91LCI '09 (auto ma obecnie najechane 320tkm) zrobiłem sobie małe podsumowanie kosztów takiego auta.
Auto użytkuję od czerwca 2012, czyli 3,5r:
paliwo (6,6l/100 wynik z kompa z ostatnich 40tkm)
66 000,00
ubezp
12 500,00
serwis (co 10tkm, co druga wymiana oleju wymien również filtr paliwa)
12 000,00
tarcze 1kpl
2 000,00
klocki 2 kpl
800,00
opony 4kpl
5 600,00
tuleje zawieszenia i łączniki stabilizatora (przy 250tkm)
2 000,00
Amortyzatory tył oem m-sport (przy 250tkm)
1 700,00
Amortyzatory przód koni sport regulowane z poduchami uszczelnieniami itp..(prewencyjnie przy 250tkm)
2 400,00
Pasek alternatora i rolki (prewencyjnie przy 250tkm)
1 000,00
Jedna żarówka xenon i jeden ring (przy 315tkm)
500,00
Wizyty na stacji diag (kontrolne i do dowodu)
500,00
Dodatkowe wygłuszenie auta
2 000,00
Naprawa uszczelki panoramy
700,00
Myjnia
3 200,00
Razem
112 900,00
Do tego należałoby dodać utratę wartości auta, na chwilę obecną będzie to ok 50tys pln i wychodzi że koszt przejazdu 1km to ok 81 groszy przy czym w moim przypadku pomniejszone częściowo o vat i trochę dochodowego.
velaskez
11-01-2016, 23:36
Seler 4 komplety opon w 3 lata?! Ciężki masz but. Chyba, że liczysz zimówki i letnie jako 2 komplety :D
Jeżu, żal patrzeć :(
Wpadnij do mnie do roboty, na początku grudnia przez crash lab przeszło 7 Bentleyów Flying Spurów. To dopiero boli. Za tydzień będą Bentayangi do rozpiżenia o ścianę :mrgreen:
Dwa komplety zimówek i dwa letnich rzecz jasna. Wychodzi średnio komplet na 50tys, przy czym letnie wyrzucam jak mają mniej niż 4mm a zimówki jak mają mniej niż 5mm plus minus rzecz jasna.
Swoją drogą jestem ciekaw ile to jeszcze pociągnie bo przez najbliższe dwa lata nie zmienię.
Rafał_Sz
12-01-2016, 10:31
Za tydzień będą Bentayangi do rozpiżenia o ścianę :mrgreen:
Te potworynki to powinni wszystkie skasować.
velaskez
12-01-2016, 16:21
Te potworynki to powinni wszystkie skasować.
Jeszcze mają szansę, zanim nie wejdą do sprzedaży później w tym roku.
velaskez
18-02-2016, 03:01
Dzisiaj przechodziłem szkolenie kierowców testowych u siebie w firmie i już wiem jedno. Jak będzie mnie stać na opony + paliwo to sobie kupię M3. (Dzisiaj w 8 godziny zajechaliśmy Pirelli P Zero Trofeo i 100l paliwa..). Ale E90/92, żadnych turbo! :mrgreen:
Wiesz ile kosztują części do "M"? ;)
Wiesz ile kosztują części do "M"? ;)
Oj tam, oj tam - podmieni sobie z tych testowych emememsów :twisted:
.:Gerard:.
22-02-2016, 18:53
Marketing, w sklepie kola na Pirelli i alufelgi z logo "M" kosztują 4500 € a na eBay te same 2000 €
Rafał_Sz
22-02-2016, 21:15
Nadkole przednie (połówka) do E39 w ASO - 38 zł zwykła wersja, 485 zł "M". :)
velaskez
22-02-2016, 23:31
Wiesz ile kosztują części do "M"? ;)
Wiem, dlatego muszę się bardziej zakręcić w tym jUKeju :mrgreen:
Boryszuk
05-04-2016, 17:34
Co strasznego może się stać jeśli pojeżdżę kilka dni bez wpiętego radia? Muszę wymienić wyświetlacz i znalazłem firmę, która może to załatwić w ok tydzień łącznie z wysyłką w obie strony. Auto to E90, radio BMW Professional
Rafał_Sz
05-04-2016, 18:03
Będziesz kilka dni bez Radia Maryja.
Boryszuk
06-04-2016, 17:05
A to nie, odpuszczam. Fakt, że firma, której chciałem to zlecić, okazała się być na Węgrzech, nie ma z tym nic wspólnego.
Rafał_Sz
05-05-2016, 11:44
No i nadeszła wielkopomna chwila. Po ośmiu latach nadszedł czas na zmiany. :) Moje 540i idzie na sprzedaż. Ceny odsprzedaży są obecnie bardzo dobre, podobnie jak stan mojej bestii. ;) Bowiem oto na horyzoncie majaczy, jeszcze niewyraźnie, 330xd touring. Za dwa tygodnie jadę do Szwajcarii rozejrzeć się w temacie. ;)
No i nadeszła wielkopomna chwila. Po ośmiu latach nadszedł czas na zmiany. :) Moje 540i idzie na sprzedaż. Ceny odsprzedaży są obecnie bardzo dobre, podobnie jak stan mojej bestii. ;) Bowiem oto na horyzoncie majaczy, jeszcze niewyraźnie, 330xd touring. Za dwa tygodnie jadę do Szwajcarii rozejrzeć się w temacie. ;)
Nie do wiary :shock:
E46 czy E91?
Rafał_Sz
05-05-2016, 15:07
E46.
540 sprzedaje, bo nabiłem jej 150000 km ponad to co miała wcześniej, czas na coś bardziej świeżego, to raz. Dwa, gnojówka lepiej mi się wkomponowuje w kosztach działalności firmy. ;)
3 litrowy traktor bardzo miło się czipuje, nie będzie szoku po przesiadce. Z wyglądu wiochy też nie ma. ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/59b702ac793966615f84b634ca8a0818-1.jpg
źródło (https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/59/b7/02/59b702ac793966615f84b634ca8a0818.jpg)
Z wyglądu wiochy też nie ma. ;)
jesli piszesz o tym konkretnym ze zdjecia to ja bym jednak polemizowal...
Z wyglądu wiochy też nie ma. ;)
To tylko pogratulować miejsca zamieszkania. ;)
W moim terenie, największa wiocha to e36 i e46. Jedynie dobrze zrobione e30 się jakoś broni ;) O e21 i starszych nie mówię, bo wiadomo :)
Posiadając e90, gwiazdą też się raczej nie jest... ;)
Nie lepiej nowego w leasing? ;)
Rafał_Sz
05-05-2016, 15:56
Żeby on był różowy i miał na masce Hello Kitty to też by mnie waliło zdanie innych na temat wyglądu. :) Mój szmal, moje auto i moja dupa będzie tym wożona. ;)
Co do kupna nowego to nie, dziękuję. Taniej mi wyjdzie taksówka 24h/ dobę, siedem dni w tygodniu. I po pijaku mozna jeździć. ;)
Żeby on był różowy i miał na masce Hello Kitty to też by mnie waliło zdanie innych na temat wyglądu. :) Mój szmal, moje auto i moja dupa będzie tym wożona. ;)
no spoko... tylko nie pisz, ze wiochy nie ma... :mrgreen:
Rafał_Sz
05-05-2016, 16:11
Dla jednych wiocha to E46 na glebie, dla mnie wiochą jest kupowanie np. Land Cruisera V8 do jeżdżenia po Warszawie. Rzecz gustu. Ja nie mam kompleksów, nic sobie przedłużać ani udowadniać nie muszę. :mrgreen:
.:Gerard:.
05-05-2016, 16:14
Nie gadajcie, to ze zdjęcia wiocha nie jest, tuning z klasą,
wiocha to ja nie można rozpoznać auto czy choinka
Po czipsie może być szok, że to przyjemniej pocina od E39, mimo wszystko lżejsze a 250 kuca / >500niutów będzie na lajcie :D Wizualnie też lepiej, przy całej sympatii do E39 to trochę ponton ;)
E46.
540 sprzedaje, bo nabiłem jej 150000 km ponad to co miała wcześniej, czas na coś bardziej świeżego, to raz. Dwa, gnojówka lepiej mi się wkomponowuje w kosztach działalności firmy. ;)
3 litrowy traktor bardzo miło się czipuje, nie będzie szoku po przesiadce. Z wyglądu wiochy też nie ma. ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/59b702ac793966615f84b634ca8a0818-1.jpg
źródło (https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/59/b7/02/59b702ac793966615f84b634ca8a0818.jpg)
Nie gadajcie, to ze zdjęcia wiocha nie jest, tuning z klasą,
wiocha to ja nie można rozpoznać auto czy choinka
A to już zależy pod którą remizą się zaparkuje :-)
Rafał_Sz
05-05-2016, 17:33
A to już zależy pod którą remizą się zaparkuje :-)
Kolega, widzę, dobrze poinformowany. :mrgreen:
e46 jest bardzo ladny... w oryginalnym mpakiecie + fabryczna felga :) najladniejsze bmw zaraz po e92. reszta daleko za hundajami i tuz przed mazdami... :mrgreen:
Rafał_Sz
05-05-2016, 17:44
I po to jadę do Szwajcarii. Tam chińska felga czy czy turbina na drutach nie przejdzie. Oczywiście pomijam " Ausstellungsraum in Dunkelheit Freund" - tam nawet wyobraźnia "twórców" nie jest ograniczeniem we wciskaniu złomu.
Szwajcaria... tam się oddycha... :)
a ta kratka w dolnym grilu to co jak nie wiocha ??
czasy kratek w zderzak i felgi w chromie z rantem to byly dobre u Riegera w latach 90 tych a nie obecnie
o to to to to... dokladnie tak jak kolega pisze :)
Rafał_Sz
05-05-2016, 22:33
No sami eksperci normalnie, pokolenie Pininfariny. :mrgreen:
.:Gerard:.
05-05-2016, 23:08
No sami eksperci normalnie, pokolenie Pininfariny. :mrgreen:
Dlatego Gran Turismo wygląda jak wygląda a nowej X5 w M-Pakiet grill zapierniczyli ze cala chłodnice widać to sie podoba
????
Gril jest tylko ze "plaster miodu" a to ze ma oczka duze to nie jest zaraz siatka i nie ma co porownywac
.:Gerard:.
05-05-2016, 23:38
????
Gril jest tylko ze "plaster miodu" a to ze ma oczka duze to nie jest zaraz siatka i nie ma co porownywac
wyobraź sobie ten grill jako czarny
stojąc na przeciw przez grill i pod grillem wloty widać mocowania i chłodnice
jak jest czarny przód to bebechy wyglądają jak na dłoni
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/BMWX5F15xDrive50iMPaketCarbonschwarzIAA2-1.jpg
źródło (http://cdn.bimmertoday.de/wp-content/uploads/BMW-X5-F15-xDrive-50i-M-Paket-Carbonschwarz-IAA-2013-LIVE-07-655x436.jpg)
velaskez
06-05-2016, 00:27
Ja ostatnio zastanawiam się nad kupnem zabawki. Garbus został w PL, a bez starego samochodu jak bez ręki.
I to jadę obejrzeć. :mrgreen: Jedna z 259 sztuk wyprodukowanych.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s32.postimg.org/tcz7lfe11/11058589_545951845573933_3282736364063974494_o.jpg )
Ja ostatnio zastanawiam się nad kupnem zabawki. Garbus został w PL, a bez starego samochodu jak bez ręki.
I to jadę obejrzeć. :mrgreen: Jedna z 259 sztuk wyprodukowanych.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s32.postimg.org/tcz7lfe11/11058589_545951845573933_3282736364063974494_o.jpg )
Poka, poka bo nie widać dagerotypu tego rydwanu ;) Alpina E30?
ja mam ten gril czarny u siebie w x5
ha ha - prawie trafiłem :lol:
velaskez
07-05-2016, 21:48
Poka, poka bo nie widać dagerotypu tego rydwanu ;) Alpina E30?
Alpina E30, B6 2.8. Zobaczymy jutro co to jest i co z tego przez lata zostało. Cena nawet spoko, bo koleś chce 7k funa za nią.
Alpina E30, B6 2.8. Zobaczymy jutro co to jest i co z tego przez lata zostało. Cena nawet spoko, bo koleś chce 7k funa za nią.
Czyli jednak trafiłem - szkoda że nie 3.5, ale za to cena niezła ;)
S max całkiem fajny dupowóz. O E46 330xi (benzyna w gazie) sam myślę w przyszłości, ale nie jako zamiennik dla V8, tylko dla żonki zamiast E34 :D Nie mam czasu i zdrowia na zrobienie E34 pod fabrykę, a za te pieniądze będzie fajne autko. Uważam, że E34 to najładniejsza bunia, ale pragmatyzm wziął górę.
Alpina E30, B6 2.8. Zobaczymy jutro co to jest i co z tego przez lata zostało. Cena nawet spoko, bo koleś chce 7k funa za nią.
IMHO to auto ze zdjęcia to e28
- - - - kolejny post - - - - - -
Alpina E30, B6 2.8. Zobaczymy jutro co to jest i co z tego przez lata zostało. Cena nawet spoko, bo koleś chce 7k funa za nią.
IMHO to auto ze zdjęcia to e28
Koledzy, czy zna ktoś firmę która porządnie zregeneruje ksenony do e39 polift?
Chcesz szkło, czy całe lamy?
Chcesz szkło, czy całe lamy?
Całość, bo te ksenony prawie nie świecą :-(
Rafał_Sz
06-08-2016, 23:42
Oryginalne palniki Philipsa, typ D2S kosztują ok 300 zł za komplet. Wymiana nie jest trudna. Unikaj chinskich, tanich palników.
Oryginalne palniki Philipsa, typ D2S kosztują ok 300 zł za komplet. Wymiana nie jest trudna. Unikaj chinskich, tanich palników.
Pytanie co z odbłyśnikami i kloszami, bo po tylu latach też są pewnie do zrobienia. Nie wiem czy same palniki rozwiążą sprawę.
Rafał_Sz
13-08-2016, 12:40
Gdybym się kiedyś nie ożenił i nie żenił znowu...
http://www.gieldaklasykow.pl/bmw-850i-e31-1991-155900-pln-sosnowiec/
Gdybym się kiedyś nie ożenił i nie żenił znowu...
http://www.gieldaklasykow.pl/bmw-850i-e31-1991-155900-pln-sosnowiec/
To w czym problem ? ...trzeci raz sie nie zen :wink:
Rafał_Sz
14-08-2016, 10:26
Rafał :D Miam, mniam...
Jacku zobacz co się dzieje na rynku E38 740i i E39 540i. Ceny zadbanych egzemplarzy rosną w niesamowitym tempie. Miedzy innymi "5" zostaje u mnie. ;)
To w czym problem ? ...trzeci raz sie nie zen :wink:
Drugi, bo dopiero się żenię. ;) Już obiecałem. ;)
Boryszuk
07-12-2016, 14:59
Orientuje sie ktos z ktorego czujnika predkosci ABS w E90 jest brana predkosc do tempomatu? Wariuje mi kontrola trakcji, wlasnie tempomat i czujnik przebitej opony. Podejrzewam czujnik ABS i zastanawiam sie czy jest jakas prosta metoda zeby okreslic ktory to - oprocz diagnostyki kompem bo ciagle mi nie po drodze do mechanika.
Rafał_Sz
07-12-2016, 16:52
U Ciebie to nie takie proste. Polecam podpiąć się pod kompa, bo Ty już masz francowatą magistralę CAN i niekoniecznie to musi być wina czujnika. Z tym, że najlepiej przeprowadzić procedurę testową na podnośniku - komputer serwisowy BMW ma taką opcję. Po sparowaniu z autem wystarczy zakręcić kołami i wszystko wiadomo.
Przy okazji zastanawia mnie jedna rzecz. Jesli europejska wersja budy ma czujnik prędkości przy lewym, tylnym kole, to "anglik" ma po drugiej stronie? Tak sobie tylko rozkminiam. :)
robin102
07-12-2016, 17:19
Gdybym się kiedyś nie ożenił i nie żenił znowu...
http://www.gieldaklasykow.pl/bmw-850i-e31-1991-155900-pln-sosnowiec/
ledwo 300 KM ;)
Orientuje sie ktos z ktorego czujnika predkosci ABS w E90 jest brana predkosc do tempomatu?
Z tego samego co prędkościomierz. Z VSS sensora (vehicle speed sensor), nie z czujnika ABS.
ledwo 300 KM ;)
Taraz to moze malo, ale wtedy kiedy auto wchodzilo na rynek...
No to od poniedziałku moim oficjalnym dupowozem stała się E39 Touring po lifcie z motorkiem 3L D.
A na cholerę ci to D? :D
A ja melduję, że operacja "szczelność" zakończona. Wszystkie uszczelki (ponad 200) wymienione, V8 suchutka, ładnie błyszczy, a przy okazji trochę duperelków się zrobiło. Na wiosnę planuję amorki przednie i wahacze dolne wymienić.
A na cholerę ci to D? :D
Jak to na cholerę? zawsze chciałem zaśpiewać: "Ciągnik. Kupiłem czarny ciągnik" :D
A na cholerę ci to D? :D
Jak to, bez D nie działa ani pomiar matrycowy 3D, ani błysk wypełniający, także tego. ;)
robin102
27-12-2016, 01:36
Wszystkie uszczelki (ponad 200) wymienione,... wymieniłeś 200 szt. wszelakich uszczelnień w silniku ? Kasy poszło pewnie ze 200 tys :)
Rafał_Sz
27-12-2016, 09:52
wymieniłeś 200 szt. wszelakich uszczelnień w silniku ? Kasy poszło pewnie ze 200 tys :)
Tutaj można być mocno zdziwionym po wizycie w ASO BMW po części. I to bardzo pozytywnie. Kilka lat temu rozwaliłem rozrząd (wysypał się jeden ślizg łańcucha). Za wszystkie części (łańcuchy, ślizgi, napinacz) i wiadro uszczelek na calutki silnik zapłaciłem 2540 zł. Za robotę u speca od V8 zapłaciłem 800 zł. Doszedł jeszcze koszt oleju (350 zł). To nie jest dużo za taką robotę w takim silniku. Zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że auto ma teraz 280 000 przebiegu, silnik jest suchutki i niszczy asfalt jak zły. ;)
wymieniłeś 200 szt. wszelakich uszczelnień w silniku ? Kasy poszło pewnie ze 200 tys :)
To czysta matematyka. Uszczelnienie silnika było po 19 latach i prawie pól bańce kilosów. Wydałem nieco więcej niż Rafał, bo też zakres prac był trochę większy. W innych autach robisz wymianę uszczelnień i rozrządu co 60-100 tysi, więc pomnóż wydatki x 6 + dojazdy + czas oczekiwania na auto i wyjdzie drożej :D A przyjemność jest niepoliczalna :D
robin102
30-01-2017, 23:51
kurde, ale mi się podoba, tylko ten przebieg i automat
http://www.gieldaklasykow.pl/bmw-318is-e36-1994-16700-pln-poznan/
O ile prowadzenie może sporo zrekompensować, to przed zakupem BMW zawsze powstrzymywało mnie wnętrze. To jakiś dramat jest! Już chyba w Oplu bym wolał siedzieć.
Czemu tak?
robin102
31-01-2017, 14:43
W Oplu to człowiek po zasiądnieciu od razu jest starszy o 10 lat. Miałem 3 Ople i chyba przez nie się tak szybko się mocno dorosły zrobiłem :)
mroova81
31-01-2017, 21:54
Witam wszystkich tutaj. Mroova81 ten od E38 :-D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/01/DSCF3931JPG-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-qtktllVCSz4/VFob4RZEVZI/AAAAAAAAIhQ/2tK5R4oum5g/w1013-h675-no/DSCF3931.JPG)
Kolega sprzedaje klasyka: https://www.facebook.com/sinclanserwis/photos/pb.149700438399519.-2207520000.1486017911./1206835036019382/?type=3&theater
Ładniutki. Imho, jedna z najładniejszych wersji BMW.
W związku z podejrzeniami co do zawiasów i układu kierownikowego sprawdziłem bunię i wyszło, że wszystkie amory mają jeszcze po 55-60%, a do wymiany mam na dziś tylko gumy stabilizatora i prawą końcówkę drążka. Więc wymiana, łacznie z akumulatorem zamknie się w kilku stówkach :D
Boryszuk
25-02-2017, 20:45
55-60% oryginalnej sprawności? I nie boisz się tak jeździć?
Nie, bo biorąc pod uwagę ich twardość, to na krótkich trasach pokonywanych na ogół z "niewielkimi" prędkościami oraz bez ekstra hamowań, w zupełności wystarczy jeszcze na ten rok. Planowany przebieg to zaledwie 4-5 tys. A za rok i tak wymieniam cały komplet amorów. Cieszy mnie też w miarę równe hamowanie 3,96-4,08.
robin102
27-02-2017, 14:03
55-60% oryginalnej sprawności? I nie boisz się tak jeździć?
To są bardzo wysokie parametry sprawności amorków. W nowych autach albo rocznych, 2 letnich czasem jest 60% :(
Rafał_Sz
27-02-2017, 14:16
To są bardzo wysokie parametry sprawności amorków. W nowych autach albo rocznych, 2 letnich czasem jest 60% :(
Tylko nie da się porównać zawieszenia E39 z popularnymi autami obecnie produkowanymi, to nie ten świat. ;) W swojej ma już prawie 300 tys. km przebiegu, a zawieszenie jest nadal oryginalne. I ciasne jak należy.
robin102
27-02-2017, 14:43
Ja w swojej astrze wymieniałem cały komplet amorów przy przebiegu 140 tys m . Miały wtedy sprawność 40-45% więc ze sprawnością powyżej 50% trzeba jeździć i jeździć. Chyba, że się lubi bardzo szybko jeździć to można wcześniej.
W swojej e34 po 392kkm i 20 latach wymieniłem fabryczne amorki z tyłu, na SKP 60% sprawności, po wyjęciu jeden nie wracał, drugi się zacinal. Podchodzilbym ostroznie do tematu sprawności, a na pewno uważnie obejrzalbym czy nie ma wyciekow i korozji na nich.
Moje zawiasy w E39 mają przebieg prawie pół bańki przebiegu. W E34 wymieniałem amory 10 lat temu, czyli po 16 latach.
Aku już czeka, końcówka Bilsteina przyjechała dzisiaj, najdłużej czekam na części (gumy) z ASO, bo wszystkie zamienniki zniknęły.
Z amorkami nie mam problemów. Bunia nie nurkuje, nie przechla się, nie pływa. Więc wynik z trzęsawki się jakby potwierdza, a naocznie mechanik nic nie stwierdził.
robin102
28-02-2017, 22:10
No i za to się płaci kupując takie samochody, tzn płaciło się bo dam se palec u nogi uciąć, że dzisiejsze BMW szczególnie te z dosłownie ostatnich lat tańszych modeli to takie same słabizny jak droższe ople czy fordy.
to se ne vrati :(
W e91 miałem wymianę rozrządu po 78kkm od nowości. Dramat.
W poprzednim aucie (e34) po ponad 300kkm.
robin102
06-06-2017, 19:30
o rzesz kurna olek :) NÓWKA !!
http://www.gieldaklasykow.pl/bmw-740i-e38-1997-290000-pln-zdzieszowice/
Rafał_Sz
07-06-2017, 07:27
o rzesz kurna olek :) NÓWKA !!
http://www.gieldaklasykow.pl/bmw-740i-e38-1997-290000-pln-zdzieszowice/
Super. jest tylko jedno ale. Jeśli komuś odbije i postanowi tym po prostu jeździć, to się zapłacze. Auto które nie jest używane 20 lat to kumulacja nieszczęść. Zwłaszcza takie, gdzie w silniku jest 177 uszczelek. ;)
robin102
01-09-2017, 08:54
Co myślicie ? Warto by zwariować i kupić :)
http://www.gieldaklasykow.pl/bmw-530i-e39-2002-38500-pln-niemodlin/
Rafał_Sz
01-09-2017, 09:38
Co myślicie ? Warto by zwariować i kupić :)
http://www.gieldaklasykow.pl/bmw-530i-e39-2002-38500-pln-niemodlin/
Cena żart. Poza tym ten silnik pali niewiele mniej od V8, a V8 to V8. ;)
Jak chcesz kupić ładne E39 za normalne pieniądze to zwróć się do nich: https://www.facebook.com/AutoBawariaPulawy/
robin102
01-09-2017, 10:23
Jak kupić to autko idealnie, perfekcyjnie utrzymane, a nie takie z normalnej helmutowej eksploatacji. Ja esteta okrutny jestem. Wszystko musi być na tip top, czyli używane nowsze od nowego :)
robin102
01-09-2017, 20:45
Panowie te bemki konkretnie ta V6 co podlinkowałem jak znoszą zasilanie gazem ?
Rafał_Sz
01-09-2017, 22:14
To nie jest V6 tylko słynna rzędowa szóstka BMW. ;)
Dobra instalacja się sprawdza, ale... ;)
robin102
01-09-2017, 22:35
Rzędówka, aaaa to jeszcze lepiej 6 garów rzędzie. Boski silnik.
Mówisz, że jak instalacja nie taniocha to by było ok.
Regulacje luzów zaworowych te silniki maja hydrauliczna, czy inne rozwiązanie na płytki ?
W takiej automatycznej skrzyni co ile km się olej wymienia ? Dużo go tam trzeba ?
Rafał_Sz
02-09-2017, 08:36
BMW montowało skrzynie od dwóch producentów. Od GM - kuuuuupa i od ZF - wyjątkowo trwałe skrzynie. W 530i masz tą drugą ZF 5HP19. BMW nie zaleca wymiany oleju, ale się to robi co 60 kkm. Koszt wymiany dynamicznej to tysiaczek, tak około. Jednak nowy olej potrafi zabić skrzynię jeśli poprzedni był długo lub wcale niewymieniany, brudy po wymianie blokują magistralę olejową i naprawa jest już nieopłacalna. Sam miałem taki przypadek. Jeśli skrzynia pracuje gładko i bez szarpnięć nie warto ruszać tematu.
Skrzynie ZF są adaptacyjne, dostosowują się do Twojego stylu jazdy. Oprócz tego masz możliwość ręcznej zmiany biegów, tryb sport i kickdown pod pedałem gazu (zalecane użycie śliniaka ;)).
Silnik ma łańcuch i hudrauliczne kasowniki, niezwykle rzadko trzeba tutaj ingerować.
Ogólnie to nie ma czego w tych autach szukać na siłę, wystarczy kompleksowy przegląd przed zakupem u gości znających się dobrze na BMW i można się cieszyć z jazdy. To nie Ford czy Opel, to inny świat motoryzacji. Sam nie uwierzysz z jakimi prędkościami można tym wchodzić w zakręty (można też całkowicie wyłaczyć kontrole trakcji jednym przyciskiem i wtedy jest zabawa :)), jak jest cicho i komfortowo. Tym sobie lecisz spokojnie 150 na autostradzie i rozmawiasz szeptem. ;)
robin102
02-09-2017, 10:42
Ale, że jak, że co, że w automatycznej skrzyni nie wymienić oleju ? No muszę spytać sprzedającego czy w fakturach i dokumentacji jest jakaś wymian oleju, bo przecież autko ma 170 tys przebiegu wiec już dawno powinien ze dwa razy zmieniany być.
Cholernie mi się podoba ta bemka, nie za duża, nie za mała, ładnie utrzymana i niebieska !. Focus 1,8 TDCi idzie na sprzedaż choć w nim też na dobrej autostradzie przy 150km/ idzie cicho rozmawiać bo silnik kreci się tylko na 2850 ob/min :)
Rafał_Sz
02-09-2017, 12:05
W 95% przypadków po wymianie oleju wszystko jest ok. Jest jednak te 5%. ;) Ta 3 litrowa rzędówka naprawdę przyjemnie się zbiera, poniżej masz porównanie z V8. ;)
530i przyspiesznie:
https://www.youtube.com/watch?v=eUkDD6a0yqs
540i przyspieszenie:
https://www.youtube.com/watch?v=R57o2NnDR5Y
robin102
03-09-2017, 01:34
Pochorowałem się na ta niebieską BMW z linka, cena kosmos. Rozpytam co miał serwisowane i zaproponuje ze 32 max 33 tys zł za niego. To i tak duże pieniądze się wydają, albo się nie znam :)
Myślę, że przez ten kolor będzie długo stal zanim się sprzeda. Za parę miesięcy rura im zmięknie.
Mialem zamiar zmienić Focusa na Forda Mondeo, za prawie 40 tys zł to też chyb taka sama głupota jak zamian foki na te BMW 530 R6
robin102
06-09-2017, 10:20
Rafał, a ten ? Zapewne tańszy w utrzymaniu ?
http://www.gieldaklasykow.pl/bmw-525i-e39-2002-wroclaw/
czemu produkowany tylko przez 2 lata ?
https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/bmw/seria-5/e39/sedan/silnik-benzynowy-525i-24v-192km-2001-2003/
Bo w 2003. wszedł E60,
a M54 zastąpił 168 KM M52?
https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_5_Series_(E39)#Petrol_engines
Rafał_Sz
06-09-2017, 11:44
Nieee. Taki silnik w takiej limuzynie to pomyłka. Produkowany był krótko, bo został wprowadzony wraz z liftingiem modelu. I te pieniądze, Jezu, za co?
W 5er E39 3 litry benzyna, trzy litry diesel (fenomenalny) albo 4.4 V8 nieskażone LPG (ten najlepiej z wersji przedliftowej). Do tego idealnie jeśli zawieszenie jest w wersji Mtechnik - obniżone delikatnie i nieco utwardzone (nie myl z Mpakietem wizualnym).
robin102
06-09-2017, 14:26
Ale przecież ta 525 jeździ grubo ponad 200 i przyspiesza w jakieś 8,5 sekund. Czego chcieć więcej od samochodu. Prawie 200 KM musi dobrze ciągać ważący 1500kg samochód.
Cena astronomiczna niby, jak za dwa auta prawie, ale patrząc z drugiej strony to może lepiej na dzień dobry wydać więcej i kupić auto z 40 tys przebiegu niż z 440 tys i potem dokladać w ratach, czas tracić, nerwy. W życiu nie ma nic za darmoszkę niestety.
Musze pojexdizć w życiu luksusowym samochodem :)
ps
Focus mój idzie na sprzedaż, ładny zadbany samochód z malutkim przebiegiem. Jakby kto potrzebował diesla do pracy to proszę pisać.
Ale przecież ta 525 jeździ grubo ponad 200 i przyspiesza w jakieś 8,5 sekund. Czego chcieć więcej od samochodu. Prawie 200 KM musi dobrze ciągać ważący 1500kg samochód.
Cena astronomiczna niby, jak za dwa auta prawie, ale patrząc z drugiej strony to może lepiej na dzień dobry wydać więcej i kupić auto z 40 tys przebiegu niż z 440 tys i potem dokladać w ratach, czas tracić, nerwy. W życiu nie ma nic za darmoszkę niestety.
Musze pojexdizć w życiu luksusowym samochodem :)
ps
Focus mój idzie na sprzedaż, ładny zadbany samochód z malutkim przebiegiem. Jakby kto potrzebował diesla do pracy to proszę pisać.
Weź poprawkę na to, że samochód który ma > 10 lat nawet jeśli nigdy nie wyjechał z salonu to może i tak mieć niektóre rzeczy do wymiany, jak np. gumowe elementy zawieszenia. Starzenie materiałów jest procesem nieubłaganym i dotyczy nie tylko ludzi ;) Więc cudów nie ma, może się okazać, że kupisz wymuskany samochód z małym przebiegiem, w który i tak będziesz musiał wrzucić dobrych kilka tysięcy w ciągu 2 lat. Wiem, bo sam miałem podobne nastawienie, ale życie boleśnie zweryfikowało moje poglądy.
Napisz coś więcej o tym swoim focusie.
robin102
06-09-2017, 21:12
... z małym przebiegiem, w który i tak będziesz musiał wrzucić dobrych kilka tysięcy w ciągu 2 lat. Wiem, bo sam miałem podobne nastawienie, ale życie boleśnie zweryfikowało moje poglądy.
Napisz coś więcej o tym swoim focusie.
Zdaje se sprawę, ale to i tak będziw ułamek tego gdybym kupił bemkę z przebiegiem 400 tys, czy nawet tylko 300
Focus MK2 2010 TDCi 115 KM srebrny 5 drzwi, bezwypadkowy z polskiego salonu z pełną dokumentacją, historią serwisową , porządnie utrzymany estetycznie. Przebieg 47 tys km, tak tak 47 tys km. Autko jeżdżone na najlepszym oleju i najlepszych paliwach :) Dwa komplety porżadnych opon z oryginalnymi felgami Ford w tym jedne piękne alusy. Auto wyjątkowe na patologicznym polskim rynku.
Robin, jak masz pewne i mega zadbane auto, to czemu je sprzedajesz?
robin102
07-09-2017, 08:36
No właśnie :) Przychodzi taki czas w życiu człowieka, że chciało by się zrobić coś takiego co nigdy zrobić nie można było. Jak mówił król Julian zrobić to szybko zanim się dojdzie do wniosku, że to bez sensu. Lepiej żałować, że się zrobiło, niż, że się nie zrobiło. Skok z bangi, pojeździć luksusowym BMW, pojechać na Dominikanę, albo chociaż do Chorwacji :)
A cena i rocznik tego forda to?
robin102
07-09-2017, 10:35
rocznik 2010, (kwiecień) a cena hmmmm.... sam nie wiem....
robin102
07-09-2017, 14:17
MK2 z końca produkcji. Wyposażenie GOLD, plus czujniki parkowania tył, przód i dołożone najwyższy model radia SONY pasujące do Focusa. Wyjęte fabryczne radio i wsadzone dokupione takie za 2200zł. Lepiej wygląda, znacznie lepiej gra. Na wszystko w tym aucie są faktury. Serwisowany przez cały czas wyłącznie w ASO Ford. Samochód nie przejechał nawet metra więcej niż to co ma na liczniku, a na tą chwilę dokładnie 46.075 km.
robin102
11-09-2017, 10:30
A to ma sens ?
https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-530xd-automat-m-pakiet-navi-dvd-ksenon-komplet-kol-na-alu-super-stan-ID6z5E0H.html
Rafał_Sz
11-09-2017, 10:50
Ło, Panie! E60 jest tak naszpikowane skomplikowaną elektroniką, że nawet w ASO się pocą jak widzą jak podjeżdża. ;)
E60 to spoko auto, ale koszty utrzymania (serwisu) są niebotycznie większe niż E39. I w E60 zaczęli już pomału dochodzić do głosu księgowi. ;)
robin102
11-09-2017, 13:16
Cenna informacja, dzięki.
Rafał_Sz
11-09-2017, 18:45
Gdybym był bogaty...
http://www.gieldaklasykow.pl/alpina-b10-v8-touring-2001-139800-pln-radlin/
robin102
13-09-2017, 12:25
Panowie jakieś spostrzeżenia Waszym wnikliwem okiem fotograficznym ? Czy to możliwe tak mały przebieg, a tyle czynności serwisowych łącznie z wymianą tarcz hamulcowych przy 82 tys km ? Przecież w moim oplu astrze fabryczne tarcze wymieniłem przy 130 tys km.
Kto jexdiz Bemką proszę luknijcie w ogłoszenia i w zdjęci. Niebieski jest :)
https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-e39-525i-sprowadzony-z-japonii-ID6z0xmh.html
Rafał_Sz
13-09-2017, 12:37
Robin, ja u siebie klocki zmieniam co 30 tys. km, a tarcze co 60 tysi. ;)
Zwróciłeś uwagę, że na to auto jest pełna VATowska faktura? VAT Ci oddadzą lub go sobie odliczysz, netto możesz dać w amortyzację. Przecież musisz czymś na sesje dojeżdżać. ;) Czyli tak naprawdę zapłacisz 20 tysi z haczykiem.
robin102
13-09-2017, 12:47
Nie no bez żartów kurna olek :) Samochód właśnie do sesji plenerowych ;) ;) ale co tarcze wymienione w bemce ? co co kto z nim robił, na przednich kołach stawał ? Miałem przypadek w corsie rodziców, że zawiesił się klocek hamulcowy jakoś tak na krzywo i, zapiekł się na amen i oni tak rok jeździli i tarcza uszkodzona została, wiec przy przebiegu 40 tys obie wymieniłem, ale w bemce takie rzeczy ?
Przebieg można zweryfikować raczej, tylko ta ilość napraw niepokojąca, wycieki oleju z silnika, że trzeba go było rozbierać i uszczelniać ? Silnik 80 tys km w takim aucie to ledwo dotarty :)
Patrze na foty z tego ogłoszenia, na plastiki w kabinie, na podłokietnik, na jakaś wytartą uszczelkę drzwiowa i chyba te auto ma 180 tys a nie 80 ;)
60 tys na tarcze... przy szybkim ciezkim aucie to malo? jak ktos jezdzil cale zycie zapalnicznka, to moze sie wydawac dziwne... wsadz do corsy motor 200km doloz jej 600-700kg olowiu na podloge i zobaczymy na ile tarcze starcza. na plener i z powrotem zapewne :)
robin102
13-09-2017, 12:58
A jakie to ciężkie auto 1500 kg jak mój Focus diesel prawie tyle waży, czy tam stówkę mniej, a tarcze wytrzymują cyrka 100 tys km, więc nie przesadzajmy. Jeżeli tam wymieniono tarcze przy tych 80 tys km to pewnie albo krzywe, albo zardzewiałe jakieś były, albo skatowane techniką jazdy z czym się zgodzę.
50-60 tys na tarcze to przy normalnej dynamicznej jezdzie jest duzo. staraj sie malo hamowac, dociagniesz do 100kkm. :)
z drugiej strony - jak ktos mieszka w lesie to hamulce w ogole malo potrzebne sa... stad moze o roznych przebiegach mowimy :mrgreen:
Boryszuk
13-09-2017, 13:53
z drugiej strony - jak ktos mieszka w lesie to hamulce w ogole malo potrzebne sa... stad moze o roznych przebiegach mowimy :mrgreen:
Od scenerii chyba wszystko wlasnie zalezy. Ja w swojej E90 kilka tygodni temu wymienilem tarcze a nie wiem kiedy poprzedni wlasciciel wymienil. Auto mam od kiilku lat i, dosc zwawym tempem, przejechalem okolo 100 tys. km.
tam jest automat. Hamulce szybciej idą.
robin102
13-09-2017, 14:37
Złośliwcy, a nie koledzy jesteście :P
U mnie jest problem :( ta Bemka ma 4.78m długości, a wzdłużna przestrzeń do parkowania w moim leśnym garażu to 480 cm,.
Matuś z córuś jak parkować auto z dokładnością 2 cm :D
1cm z tyłu, 1 cm z przodu :(
hmmmmmmmm
- - - - kolejny post - - - - - -
tam jest automat. Hamulce szybciej idą.
dlaczemu w automacie tak może być ?
Bo silnikiem nie hamujesz.
Rafał_Sz
13-09-2017, 15:46
Nie no bez żartów kurna olek :) Samochód właśnie do sesji plenerowych ;) ;) ale co tarcze wymienione w bemce ? co co kto z nim robił, na przednich kołach stawał ? Miałem przypadek w corsie rodziców, że zawiesił się klocek hamulcowy jakoś tak na krzywo i, zapiekł się na amen i oni tak rok jeździli i tarcza uszkodzona została, wiec przy przebiegu 40 tys obie wymieniłem, ale w bemce takie rzeczy ?
Przebieg można zweryfikować raczej, tylko ta ilość napraw niepokojąca, wycieki oleju z silnika, że trzeba go było rozbierać i uszczelniać ? Silnik 80 tys km w takim aucie to ledwo dotarty :)
Patrze na foty z tego ogłoszenia, na plastiki w kabinie, na podłokietnik, na jakaś wytartą uszczelkę drzwiowa i chyba te auto ma 180 tys a nie 80 ;)
Moja bejca waży 1650 kg "na sucho". Po dłubnięciu wtrysków, kompa itp. mam teraz "na kołach" 335 KM i 500 Nm. Więcej bez turbiny nie da się z tego silnika wycisnąć. To jest pierwszy czynnik znikania hamulców, bo jakoś z tych km/h trzeba to zatrzymać. Drugi - skrzynia automatyczna. Trzeci to kontrola trakcji która na śliskiej nawierzchni ma co robić. No i czwarta to mój styl jazdy. Się ma, się lata. ;)
A o uszczelkach Ci pisałem. To wiek robi swoje, nie przebieg. Dobry syntetyczny olej też robi swoje.
- - - - kolejny post - - - - - -
Bo silnikiem nie hamujesz.
Hamujesz, zwłaszcza w trybie S i M. Tylko słabiej niż w manualu.
robin102
13-09-2017, 17:44
Bo silnikiem nie hamujesz.
No właśnie, hamowanie silnikiem powinno być priorytetem nawet dla automatu.
No właśnie, hamowanie silnikiem powinno być priorytetem nawet dla automatu.
Tylko, że skrzynia automatyczna ma inną charakterystykę niż manual; to coś podobnego jak benzyna i diesel.
robin102
13-09-2017, 22:31
Czyli jak skrzynia automatyczna uniemożliwia hamowanie silnikiem , całkowicie nie ma na to sposobu ?
Rafał_Sz
14-09-2017, 08:26
Jest hamowanie silnikiem zarówno w skrzyni hydraulicznej jak i dwusprzęgłowej. Z tym, że w tej pierwszej zawsze jest uślizg na sprzęgle hydrokinetycznym. Poza tym sterownik "stara" się unikać jak może przeciążeń skrzyni ze względu na wydzielane ciepło w trakcie dużego obciążenia i w celu chronienia sprzęgła wielotarczowego.
Oj tam technika.
Nie hamujesz, bo to upierdliwe jak nie masz łopatekl przy kierownicy. Musisz przełączyć skrzynię w M. i wdusić -.
Po co machać ręką jak można nogi użyć.
Jasne, jak zjeżdżasz z góry, to można się przełaczyć, ale na co dzień po prostu to upierdliwe. Przy ręcznej hamowanie robi się niejako samo.
Rafał_Sz
14-09-2017, 09:29
Podsumowując - tarcze i kocki muszą znikać. ;)
robin102
14-09-2017, 10:37
Panowie mam vin tej bemki 525i z 2002 roku, no właśnie 2002, a japońskim ogłoszeniu podobno to 2001 , importer , że 2001 , a obecny sprzedający, że 2002
Sprawdziłem tu i wychodzi, że produkcja 2001 rok czyli przy rejestracji w PL pojazd odmłodzono :) i weź tu człowieku kup auto
https://www.etkbmw.com/bmw/PL/vin/decoder/WBADT410X0GY27412/JA
WBADT410X0GY27412
robin102
14-09-2017, 17:38
Tak jako ciekawostka dla potomnych co będą myśleć o BMW z rynku japońskiego. Rzeczona bemka w kraju w ogłoszeniach była za 40 tys zł. W Japonii zakupiona według dokumentu zakupu za równowartość 3000 $ czyli jakieś 12 000zł.
Może by zacząć sprowadzać auta z Japonii zamiast zdjęcia robić :)
a oni tam nie jezdza przypadkiem inna strona? kiera to z dobrej strony byla?
Rafał_Sz
15-09-2017, 08:35
a oni tam nie jezdza przypadkiem inna strona? kiera to z dobrej strony byla?
Jeżdżą. Ale takie auta zamawiają z kierownicą po stronie dla normalnych. Taka moda.
i jak ich nie lubic... :)
robin102
15-09-2017, 11:07
Te bemki z Japonii to chyba dlatego mają tak małe przebiegi, bo jeździć się nimi w tamtym ruchu licznym komfortowo nie da mając kierownice z niewłaściwej strony. Pasjonaci Merca i BMW skupowali je na potęgę w latach 90 bo tak moda była tam i koniecznie kierownica jak w oryginale być musiała.
robin102
18-09-2017, 18:58
Co myślicie o E46 czyli trójka z lat 200-2002 ?
Robin, jak tak bardzo chcesz po bandzie, w Saaba 9-5 V6 celuj ;)
Co myślicie o E46 czyli trójka z lat 200-2002 ?
Co myślimy to jedno, ale żeby zmieniać na to Focusa to stanowczo nie.
robin102
19-09-2017, 08:00
Focus jest debeściak nad debeściaki :) jeździ kapitalnie, wygodny, bezpieczny, mało pali. Puki co nic się nie zepsuło, ale to cholera normalny samochód dla statecznego ojca rodziny :)
mi się robi potrzebny samochód mniej normalny :D jak ten
http://www.gieldaklasykow.pl/bmw-323i-e46-1998-31000-pln-wroclaw/
Rafał_Sz
19-09-2017, 08:33
E46 i E39 to zupełnie dwa różne pojazdy. Musisz sie zastanowić czego oczekujesz żeby potem nie być zawiedzionym.
robin102
19-09-2017, 08:37
Tamta srebrna "5" 525 niestety już sprzedana :( i ciut za droga była. Ten bliżej możliwości, ale zdaje sprawę, że to nie jest limuzyna "typu 5" tylko taki jakiś taki opel astra ;) w wykonaniu BMW, ale jednak BMW :)
Rafał_Sz
19-09-2017, 08:40
Przyjedź do mnie, zatankujemy do pełna i sobie polatasz moją 5er. To jest tylko takie niepozorne kombi. I od tego momentu już będziesz wiedział czego szukać. ;)
e46 jest super. jak trafisz ladny to bedziesz zadowolony. e39 to sofa na kolach. 46 z dobrym silnikiem, krotkim zawieszeniem M i ladny wizualnie jest ponadczasowy.
robin102
19-09-2017, 08:52
No, a ten niebieski z linka ?
http://www.gieldaklasykow.pl/bmw-323i-e46-1998-31000-pln-wroclaw/
Antek123
19-09-2017, 09:21
Trójka jak trójka :) wszystko zależy czego oczekujesz od auta,czy chcesz mieć ekonomiczne auto czy 200km pod nogą i dzwięk R6 :)
Rafał_Sz
19-09-2017, 09:36
e39 to sofa na kolach
5 na M-techniku i 18" kołach nijak mi sofy nie przypomina.
wielkoscia przypomina :mrgreen: a 18" do e39... pff... 18" to nawet w 46 wyglada "cywilnie". w e90 w standardzie pchali 18 wiec szalu nima.
e46 jest zgrabne i nie widze problemu zeby miec w nim r6 i 200km....
Rafał_Sz
19-09-2017, 09:53
19" na naszych drogach to już sadomasochizm. ;)
no lekko nie jest... a z runflatem... :) to juz w ogole raaaadosc... :)
robin102
19-09-2017, 10:16
Ale ta trójka z ogłoszenia ma sześć garów, to mi się podoba :) 170 KM z tej pojemności to trochę cienko, ale zapewne coś dłubnąć za 2-3 tys zł i może dało by się z niej pocisnąć te 200.
potargujem się ze sprzedawcą na 28 tys :)
Rafał_Sz
19-09-2017, 10:17
Dżizas, Robin! 28 tysi za E46?! :)
robin102
19-09-2017, 10:24
No tyle bym dał jak nie kulawy, kombinowany samochód, czyli z 10 tys więcej to niż rupy z tego rocznika chodzą, ale oni nie chcą moich 28. Chcą 30 :( przynajmniej na dziś tyle im się marzy.
Dziewiętnastoletnie bmw jakiego pełno na drogach za 30k.
Nie rozumiem.
@ robin102 Ty dobry kupiec jestes.... a diesla nie chcesz przypadkiem? ciezko za te 28... ale co tam... trzeba byc czlowiekiem... :mrgreen:
- - - - kolejny post - - - - - -
Dziewiętnastoletnie bmw jakiego pełno na drogach za 30k.
Nie rozumiem.
nie rozumiesz jednej rzeczy... nie kupujesz samochodu... kupujesz BMW a tu czasem cena nie ma znaczenia.
robin102
19-09-2017, 10:55
@ robin102 Ty dobry kupiec jestes.... a diesla nie chcesz przypadkiem? ciezko za te 28... ale co tam... trzeba byc czlowiekiem... :mrgreen:
- - - - kolejny post - - - - - -
nie rozumiesz jednej rzeczy... nie kupujesz samochodu... kupujesz BMW a tu czasem cena nie ma znaczenia.
Chodzi o to, że to jest wyjątkowe bezwypadkowe BMW z malutkim przebiegiem, bez korozji i pięknie estetycznie utrzymane, takie do trzymania w garażu i zarejestrowania go na żółte tablice za parę lat.
to nie jest taki sam samochód jak całe allegro ich wisi
Ja rozumiem bmw.
Nową 4 czy x3.
Bardzo fajne. Rozumiem jakiegoś oldtimera, czy youngtimera. ale nie e46 w wersji 170kmâŚ
@ robin102 - takie podejscie mi sie bardzo podoba i w pelni popieram ;)
tylko jesli juz tak, to bardziej zainteresuj sie ktoryms z tych
http://allegro.pl/bmw-e34-530i-v8-31-000-km-sport-import-japonia-i6954338681.html
http://allegro.pl/bmw-e28-m-pakiet-rekin-528i-m5-bbs-rs-brp-japonia-i6958809569.html
ten drugi ma troche km nalatane... ale co tam.
kurcze, gdybym mial pare groszy luzem o te pierwsza bralbym bez ogladania...
- - - - kolejny post - - - - - -
Ja rozumiem bmw.
no wlasnie nadal nie rozumiesz :mrgreen:
teraz zupelnie powaznie... e46 to wyjatkowa buda w bmw, jak golf mk2 w vw.
robin102
19-09-2017, 11:14
Ja rozumiem bmw.
Nową 4 czy x3.
Bardzo fajne. Rozumiem jakiegoś oldtimera, czy youngtimera. ale nie e46 w wersji 170kmâŚ
Nowa trójką BMW z 3 jakimś TRZY cylindrowym silnikiem dane mi było niedawno jeździć. Chyba by wolał kupić Forda Mondeo niż tą nową współczesną bemke :D
No jak mówisz o poziomeie cenowym Forda Mondeo, to rzeczywiście fort wygrywa ;)
Koniec droczenia się.
seria F to praktycznie koniec silnikow R6. Wszystkie benzyny to 2.0 + stado turbinek w zaleznosci od wersji. chyba tylko 340 ma 6tke. Nawet M ma torbo-6tke zamiast 8ki.
robin102
19-09-2017, 11:23
Chodzi o to, że ta współczesna bemka z rocznika 2016 z 3 cylindrowym kulawym silnikiem ani tym silnikiem, ani jakością materiałów użytych w kabinie czy nawet widokiem pod maską nie przypomina aut BMW sprzed 15-20 lat. Prezentuje jakość nowego Forta Mondeo :)
tak... tylko cena reprezentuje ferrari.
Rafał_Sz
19-09-2017, 12:52
Robin, kup takie E46 to Ci bedę felgi polerował. ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/09/BMWE46M3CSL1750x499-1.jpg
źródło (http://cdn.bmwblog.com/wp-content/uploads/2016/04/BMW-E46-M3-CSL-1-750x499.jpg)
robin102
19-09-2017, 12:56
3 drzwiowe piękne, tak, tak zgadzam się :)
wszystkie samochody powinny być 3d aby nie psuć bryły tym drzwiami z tyłu
CSL... o mamo... ;) tylko tam klimy ani radia nima. w sumie radio niepotrzebne jak silnik pracuje ale pare drobiazgow by sie przydalo. chocby fotel z odrobina gabki :mrgreen:
i kto mial racje... jak ktos wkleja zdjecie super-BMW to najczesciej jest to m3 albo wlasnie csl w budzie e46... a nie jakies kiczowate F-ki. ;)
robin102
21-09-2017, 11:00
i kto mial racje... jak ktos wkleja zdjecie super-BMW to najczesciej jest to m3 albo wlasnie csl w budzie e46... a nie jakies kiczowate F-ki. ;)
Coś w tych trójkach E46 rzeczywiście jest , w sylwetce, w projekcie tylko dlaczemu je krótko produkowali. No tego niebieskiego niestety nie da się kupić za 28 tys. Twardy sprzedający.
http://www.gieldaklasykow.pl/bmw-323i-e46-1998-31000-pln-wroclaw/
robin102
21-09-2017, 11:03
ten jest kozacki tylko czemu ma taki duży przebieg ;)
https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-e46-coupe-320ci-170km-indywidual-kalahari-beige-m-pakiet-ID6z3s3a.html
ale jak duzy przebieg? niewiele bedzie e46 z przelotami ponizej 200 tys. najmlodszy ma 12 lat... nawet jesli robi z 15 tys rocznie, to ma prawie 200tys.
robin102
21-09-2017, 11:16
Rynek japoński to raczej odpada, bo to za mała bemka aby bogaci Japończycy je kupowali dla mody, a w Europie to tak jak mówisz 20-30 tys rocznie to standard. Co innego duże bemki serii 5 to one w Japonii rzeczywiście czasami stały i 30 tys km przez 15 lat robiły.
Ta niebieska trójka ma przebiegu 82 tys km to jest rzeczywiiscie tyle co nic na takie konstrukcje, przynajmniej teoretycznie, bo samochód a w nim plastiki, gumy uszczelki swoje lata mają. Niemniej ta niebieska idealna do zakonserwowani i postawienia w garażu na lata :)
Rafał_Sz
21-09-2017, 11:25
ten jest kozacki tylko czemu ma taki duży przebieg ;)
https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-e46-coupe-320ci-170km-indywidual-kalahari-beige-m-pakiet-ID6z3s3a.html
Dla BMW taki przebieg to jest nic. Pod warunkiem, że jest autentyczny, auto nie jest zrobione z trzech i było właściwie serwisowane.
wlasnie... przebiegiem i rocznikiem bym sie nie przejmowal. jesli jest zadbane i blaszki/lakier w oryginale, to warto dac nawet spore pieniadze. silniki - nawet te uwazane za mniej trwale - robia spokojnie kilkaset tys. moze tylko kwestia czestszych serwisow, dbania i dogladania delikatniejszych podzespolow. e46 jest jeszcze z pancernych czasow. proste zawieszenie, dobre motory, solidne rozrzady z 2rzedowymi lancuchami, trwala elektronika.
robin102
04-10-2017, 18:33
he he, pamiętacie parę postów wcześniej wklejałem w sumie linki do trzech starych bemek z małymi przebiegami importowanych z Japonii. Wszystkie trzy były można rzec w kosmicznych cenach. Teraz jak mam bankowego klienta na Focusa to dla mnie został tylko ta bemka :D
biorę i pod koc :)
http://allegro.pl/mercedes-w124-po-53oookm-fabryczny-stan-i6976893571.html
robin102
04-10-2017, 19:21
albo ten, chociaż kolor paskudny, ale w środku ładniejszy
http://www.gieldaklasykow.pl/mercedes-e-220-w124-1995-42000-pln-wroclaw/
BMW X3, 2008-2010. Ma ktoś?
Interesują mnie koszty utrzymania, standardowe problemy i bolączki.
Wiem o tym, że wszystko zależy od konkretnego wozu, stanu technicznego i użytkowania przez poprzednich właścicieli.
Chodzi mi o relację i doświadczenia.
BMW X3, 2008-2010. Ma ktoś?
Interesują mnie koszty utrzymania, standardowe problemy i bolączki.
Wiem o tym, że wszystko zależy od konkretnego wozu, stanu technicznego i użytkowania przez poprzednich właścicieli.
Chodzi mi o relację i doświadczenia.
Za mało danych :(. Przede wszystkim jaki silnik, druga sprawa to każdy jeździ inaczej więc i koszty inne.
BMW X3, 2008-2010. Ma ktoś?
Interesują mnie koszty utrzymania, standardowe problemy i bolączki.
Wiem o tym, że wszystko zależy od konkretnego wozu, stanu technicznego i użytkowania przez poprzednich właścicieli.
Chodzi mi o relację i doświadczenia.
moja opinia jest taka ( uzywam od lat BMW , ale nie x3)
w sumie drogie samochody w eksploatacji .
problemem sa koszty napraw. Usterkowosc jest jak na samochod tej ceny duza .
Usterki sa nieprzewidywalne , takie , ktore w innych samochodach sie nie zdazaja .
Jesli decydujesz sie na BMW jak wskazuje skrot to Bedziesz Mial Wydatki.
uzywane BMW sa raczej mocno eksploatowane , kupuje sie te marke wlasnie po to zeby szybko jezdzic , a szybka jazda jest dla samochodu uciazlliwa.
BMW to zwyciestwo proznosci nad razsadkiem .
Ale nie mozna wykluczyc , ze trafisz akurat na egzemplarz delikatnie eksploatowany i problemow nie bedzie .
Najlepiej z pierwszej reki od emeryta w podeszlym wieku.
Jezeli chodzi o jakosc wykonania to jak mnie informowal serwis sa one mniej usterkowe i lepiej wykonane od X5 ( w ktorych usterkowosc byla ponoc szczegolnie wysoka - made in USA).
Ogolnie nie sa to samochody dla swiadomych wydatkow wlascicieli.
moja opinia jest taka ( uzywam od lat BMW , ale nie x3)
w sumie drogie samochody w eksploatacji .
problemem sa koszty napraw. Usterkowosc jest jak na samochod tej ceny duza .
Usterki sa nieprzewidywalne , takie , ktore w innych samochodach sie nie zdazaja .
Jesli decydujesz sie na BMW jak wskazuje skrot to Bedziesz Mial Wydatki.
uzywane BMW sa raczej mocno eksploatowane , kupuje sie te marke wlasnie po to zeby szybko jezdzic , a szybka jazda jest dla samochodu uciazlliwa.
BMW to zwyciestwo proznosci nad razsadkiem .
Ale nie mozna wykluczyc , ze trafisz akurat na egzemplarz delikatnie eksploatowany i problemow nie bedzie .
Najlepiej z pierwszej reki od emeryta w podeszlym wieku.
Jezeli chodzi o jakosc wykonania to jak mnie informowal serwis sa one mniej usterkowe i lepiej wykonane od X5 ( w ktorych usterkowosc byla ponoc szczegolnie wysoka - made in USA).
Ogolnie nie sa to samochody dla swiadomych wydatkow wlascicieli.
Dobrze, że kolega napisał aby opinia była od użytkowników a nie serwisu, internetu czy jeszcze czegoś tam. Z Twojej wypowiedzi śmiem twierdzić, że albo nie użytkujesz samochodów marki BMW, albo masz wyjątkowego pecha :(. Co by się nie spierać z Tobą, to jest moja marka od 1993r do dnia dzisiejszego; a na dzień dzisiejszy użytkuję:
1. 2 x X5 te z USA o fatalnej opinii co do jakości i awaryjności - jakoś dziwnie nic się z moimi autami nie dzieje, zero jakichkolwiek problemów; do tego nie są to golasy a bardzo mocno doposażone auta więc ilość elektroniki bardzo wzrosła, oba 4.0D na chipie i dalej nic. Więc zdecydowanie zmień serwis.
2. 1 x X6 3.5D też USA i też bezproblemowo :)
3. 1 x 535D jak wyżej, tylko że już nie USA.
Wszystkie x 3 i wyżej są produkowane w USA od jakiegoś czasu; nie wiem jak rocznik 2008-2010; ale można to sprawdzić.
Owszem, stare ( takie E36 ) były to auta pancerne, ale mers do 124 też taki był ;).
Jak wszystkie auto premium potrzebują dobrego serwisu, dobrych olei, dobrego mechanika który się na nich zna. Jeżeli to im zapewnisz to odwdzięczą się naprawdę radością nie tylko z jazdy :).
No to teraz koszty:
Mam pod nogą 393KM i 750nM ( x5 )- miasto około 13l/100km, normalna jazda poza miastem około 10l/100km; autostrada Niemcy 14-15l/100km ale tu auto przemieszcza się z prędkością 200-240km/h.
Olej: tu mamy problem bo BMW zaleca Castrol, a ja leję Mobil - oczywiście syntetyk.
Klocki i tarcze - w serwisie kosmos bo jedna oś około 6.000PLN, ale normalnie 2.000PKN
Serwis nic nie mówi na temat wymiany oleju w skrzyni rozdzielacza napędu, tylnym moście i skrzyni biegów - warto jednak wymienić co 80.000km - koszt 800PLN. Reszta to opony, płyn do spryskiwacza, choinki zapachowe ;) - standard jak w innych.
BMW to skrót: Będziesz Mógł Wyprzedzać; a stary o wydatkach to bajki.
Co do x3 miałem 2 lata i poza mniejszym zużyciem paliwa ( mniejszy silnik i masa ) pozostałe koszt też trochę mniejsze. Tarcze mniejsze, a że masa mniejsza to rzadziej do wymiany; opony mniejsze więc tańsze.
Dobrze, że kolega napisał aby opinia była od użytkowników a nie serwisu, internetu czy jeszcze czegoś tam. Z Twojej wypowiedzi śmiem twierdzić, że albo nie użytkujesz samochodów marki BMW,.
nie mam zwyczaju ani potrzeby fantazjowania.
dokladnie w roku 2008 , o ktory jest pytanie wybieralem pomiedzy x3 , x5 a jeszcze jedna marka.
jak poinformowal mnie sprzedajacy w duzym punkcie prowadzacym obsluge - u ktorego wczesniej kupilem inne BMW -mieli bardzo duzo reklamacji i napraw gwarancyjnych dla X5. Jego zdaniem byly bardzo niestarannie montowane w USA. W tym czasie x3 byly montowane w europie - jego zdaniem byly znacznie mniej zawodne. Wlasciwie odradzal mi zakup x5.
Pozniej poprawiono jakosc montazu w USA.
Ostatecznie wybralem marke nomen omen amerykanska ale produkowana w europie i byl to strzal w 10-ke.
po tym samym przebiegu w innym BMW mialem usterki , ktore w zasadzie moga sie zdazyc kazdemu albo i nie - a koszty horrendlane . W samochodzie amerykanskim made in eu usterkowosc zerowa - jedynie wymiana wylacznika swiatla cofania.
przykladowo przepalnie lampy xenonowej w BMW , naprawa ... 10000 pln . Nie mozna zmienic zarowki , jedynie caly reflektoer , a ze barwa swiatla byla inna wiec od razu do wymiany 2.
Taka sama naprawa w drugim samochodzie to rzad kilkudziesieciu zlotych. Moge wymienic caly szereg takich niespodziewanych napraw - chocby naprawa wtryskiwaczy .
Trzeba sie liczyc z tym , ze naprawa moze byc niespodziewanie droga .
Nie tak dawno czytalem gdzies ranking najmniej zawodnych samochodow , robiony bodaj przez niemiecki automobilklub ( glowy nie dam ). BMW zajal dosyc odlegle miejsce , tuz za .... Dacia.
Nie jest to moj pierwszy BMW i w poprzednim zdazaly sie rowniez nieprzewidywalne i niezwykle usterki.
Jakosc stosowanych materialow i rozwiazan technicznych , to najwyzszy poziom , ale jednak zawodnosc nie jest niska, byc moze ze wzgledu na stopien skomplikowania.
o kosztach normalnego servisu nie wspominam , tutaj mozna zrobic porownywalnie jak w innych markach - problemem sa koszty napraw , nadspodziewanie drogie , a z tymi nalezy sie liczyc.
Trudno kupowac samochod , zakladajac , ze sie nie popsuje.
Trudno kupowac samochod , zakladajac , ze sie nie popsuje.
Kupując auto, liczymy że się nie popsuje. Czytając Twój post jednak myślę że masz trochę pecha :(. X6 mam rocznik 2010, przejechane 265000km, silnik z chipem na 340KM i nic poza normalną eksploatacją. Ksenony od nowości; z zawieszenia to 3 x drążek stabilizujący z prawej strony i 2 poduszki w wahaczy przód prawa strona, Do dnia dzisiejszego amorki nie ruszone, a mam wersję z utwardzanym zawieszeniem. Przedtem miałem E91 330xi, E92 325i E60 530D i X3 3.0i i też nic z nimi się nie działo. Owszem, nowsze konstrukcje to bardziej księgowi wymyślają, do tego niestety nie wszystkie serwisy są OK, bo moi koledzy przyjeżdżali z Łodzi do Bydgoszczy - w Łodzi kasowali za sam wjazd na kanał :(, na szczęście to już nie autoryzowany serwis :).
No i jeszcze jedno, kiedyś popsuło mi się moje E36 w Niemczech - miał wadę fabryczną pod tytułem "pompa wody" :(. Mechanik zadał mi pytanie - montujemy chłodnicę oryginalną ze znaczkiem za 850marek ( były jeszcze marki ;) ), czy oryginalną ( robioną z tych samych materiałów, w tych samych zakładach przez tych samych ludzi ) bez znaczka za 300marek. Tu właśnie jest pies pogrzebany. BMW zarabia na serwisach a nie na sprzedaży aut.
Kupując auto, liczymy że się nie popsuje. Czytając Twój post jednak myślę że masz trochę pecha :(. X6 mam rocznik 2010, przejechane 265000km, silnik z chipem na 340KM i nic poza normalną eksploatacją. Ksenony od nowości; .
jesli mialbym miec pecha , to tez niedobrze swiadczyloby o powtarzalnej jakosci .
w innych markach nigdy nie mialem tyle napraw co w BMW.
oczywiscie jako uzytkownik wymienia sie opinie i doswiadczenia z innymi - na teamt usterkowosci byly raczej negatywne , choc nie mam watpliwosci ze w tych samochodach stosuje sie wlasciwie rozwiazania na najwyzszym mozliwym poziomie. Pomijam fakt , iz caly szereg rzeczy mozna wykonac jedynie w ASO ze wzgledu na koniecznosc wprowadzenia roznych danych do komputera ( chocby numery nowych czesci - bez tego nie chce odpalic)
Jesli w rankingu zajmuje odlegla pozycje za Dacia , to chyba nie jest kwestia mojego pecha.
Trzeba sie liczyc z wyzszymi kosztami ewentualnej naprawy niz w innych markach , kupujac szczegolnie uzywany warto wziac pod uwage.
Koszt paliwa , przegladu - jak w innych markach, da sie zrobic wszedzie - ubezpieczenie moze wyzsze w zaleznosci od pojemnosci lub mocy , jak kto placi.
xenony tez mialem od nowosci - do chwili az sie jeden przepalil.
Widzisz, ja mam to szczęście że mój mechanik nie dość że zjadł zęby na tych samochodach to wszystko sam koduje. Ale on od 30 lat specjalizuje się w BMW i nie oszczędza na częściach, wyposażeniu warsztatu i szkoleniach. Myślę, że właśnie mechanicy to podstawowy problem ( zresztą nie tylko BMW, o perypetiach kolegi z najnowszą S-klasą to nawet nie chcę pisać :( ) dzisiejszych samochodów. Kiedyś do czasów Poldka wszystko robiłem sobie sam :).
Rafał_Sz
25-03-2018, 08:54
. BMW zarabia na serwisach a nie na sprzedaży aut.
Rolka napinacza i rolka prowadząca paska wielorowkowego, V8, E39 - ASO 650 zł. Te same rolki u polskiego producenta (robi dla BMW) - 35 zł. :)
Za mało danych :(. Przede wszystkim jaki silnik, druga sprawa to każdy jeździ inaczej więc i koszty inne.
Jak kto jeździ to już ryzyko przy zakupie. Auta nie prześwietlisz na 100%.
Silnik 2.0 na gnojówkę, najlepiej manual.
BMW zarabia na serwisach a nie na sprzedaży aut.
Rolka napinacza i rolka prowadząca paska wielorowkowego, V8, E39 - ASO 650 zł. Te same rolki u polskiego producenta (robi dla BMW) - 35 zł. :)
Dużo zamienników na rynku?
Jest jakieś sensowne forum o beemkach?
Czytając o różnych przebojach ze starszymi wozami marek premium to nie dziwię się, że takie 10-latki są stosunkowo tanie.
Mój kolega ma od nowości (2011) Mesia 450GL 4,5 V8 diesla. Przejechał dopiero 70 k km. I jak słyszę o kosztach serwisu czy awariach, a nie jest to tak, że ten wóz się nie psuje, to słabo mi się robi. Albo drugi kolega ostatnio wymieniał skrzynię automata w Audi A6 z 2011. Tylko 37500 zł :)
Rafał_Sz
25-03-2018, 12:08
Dużo zamienników na rynku?
Jest jakieś sensowne forum o beemkach?
W kwesti częśći zawsze pytaj najpierw w ASO, potem dopiero szukaj zamienników, ale nie z Chin. Oryginały czasami pozytywnie zaskakują cenami. Katalog częśći online: http://www.realoem.com/bmw/pl/select
Bierz 3.0d z automatem. ZF robi dla BMW bardzo dobre i niezwykle trwałe skrzynie. A silnik 3.0d jest bardzo znaną i udaną konstrukcją. http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/3-0d-ile-warty-jest-najlepszy-diesel-od-bmw/by0z9
Forum BMW - https://www.bmw-klub.pl/forum/
Rafał napisał już wszystko :)
stachmuszel
26-03-2018, 07:42
Panowie, stoję przed dylematem zakupu auta. Zawsze jeździłem przednionapędowcami. W dwóch zdaniach, spróbujcie przekonać mnie do tylnonapędowca. Przed oczyma mam dwa przypadki BMW w warunkach zimowych, gdzie kierowca bezradnie rozkłada ręce, bo kółka się kręcą, a auto stoi w miejscu. Dodam, że to nie żadna górka, tylko parking. Czy taki pragmatyk jak ja, używający dosłownie kilka razy w roku auta prywatnego (na co dzień mam służbowe) na wyjazdy nad wielką wodę i w góry, robiący 5-6 tys km/rok powinien wchodzić w tylny napęd? Podobno frajda z jazdy, ale dla mnie to cecha drugorzędna. Dla mnie auto to narzędzie do przemieszczania się, bezpiecznie i w miarę komfortowo.
Boryszuk
26-03-2018, 07:47
Podczas normalnej jazdy nie poczujesz różnicy pomiędzy FWD a RWD
Rafał_Sz
26-03-2018, 08:35
Panowie, stoję przed dylematem zakupu auta. Zawsze jeździłem przednionapędowcami. W dwóch zdaniach, spróbujcie przekonać mnie do tylnonapędowca. Przed oczyma mam dwa przypadki BMW w warunkach zimowych, gdzie kierowca bezradnie rozkłada ręce, bo kółka się kręcą, a auto stoi w miejscu. Dodam, że to nie żadna górka, tylko parking. Czy taki pragmatyk jak ja, używający dosłownie kilka razy w roku auta prywatnego (na co dzień mam służbowe) na wyjazdy nad wielką wodę i w góry, robiący 5-6 tys km/rok powinien wchodzić w tylny napęd? Podobno frajda z jazdy, ale dla mnie to cecha drugorzędna. Dla mnie auto to narzędzie do przemieszczania się, bezpiecznie i w miarę komfortowo.
Mam 350 KM na tylnej ośce i zero problemów zimą. Słowo klucz - opony. Dobre opony. Poza tym DSC BMW (kontrola trakcji, asystent ruszania) będą nad Tobą troskliwie czuwać. Za to po wyłączeniu DSC czy to zimą, czy to latem banan na twarzy moim bratem. ;)
Panowie, stoję przed dylematem zakupu auta. Zawsze jeździłem przednionapędowcami. W dwóch zdaniach, spróbujcie przekonać mnie do tylnonapędowca. .
1. jadac pod sliska gore na wstecznym biegu bedzie latwiej.
2. w przypadku sprzeczki malzenskiej wal napedowy przechodzacy w podlodze oddziela zwasnione strony
Mam 350 KM na tylnej ośce i zero problemów zimą.
Założyłeś kompresor?
spróbujcie przekonać mnie do tylnonapędowca.
Jeżeli BMW, to może x-drive? Czteronapęd pozwala i na bezpieczną codzienną jazdę, mniej zależną od warunków i, jak ochota najdzie, na niezłą zabawę.
Rafał_Sz
26-03-2018, 09:24
Założyłeś kompresor?
Zmieniłem wtryski, wałki i program. Wydusiłem tym ile tylko się da z wolnossaka. Kompresorem mozna wystrugać 450 KM i 600 niutków, ale Teslę mam w planach więc nie warto mi inwestować w padło. A, że za wałki i wtryski zapłaciłem 250 E, program 300 zł i hamownię 150, to mogłem "zaszaleć". ;) W trybie S idzie to teraz jak mohery na promocję do Lidla.
1. jadac pod sliska gore na wstecznym biegu bedzie latwiej.
2. w przypadku sprzeczki malzenskiej wal napedowy przechodzacy w podlodze oddziela zwasnione strony
Ad1. gdy silnik z przodu jak w BMW to jednak na wstecznym łatwiej ale z przednim napędem
Ad2. się nie wypowiadam.
Skoro to ma być auto w góry zimą i na wypady nad wodę to jednak pomyśl zdecydowanie nad X-drive.
Miałem E60 3.0D w automacie i niestety 500Nm w zimie nie pozwalało podjechać z miejsca pod krawężnik :(.
Owszem miałem kultowe E36 2.8 AC Schnitzer 240KM bez żadnych trakcji a jedynie ABS; ale wtedy byłem młody i wariat :).
Ad1. gdy silnik z przodu jak w BMW to jednak na wstecznym łatwiej ale z przednim napędem
Ad2. się nie wypowiadam.
Skoro to ma być auto w góry zimą i na wypady nad wodę to jednak pomyśl zdecydowanie nad X-drive.
Miałem E60 3.0D w automacie i niestety 500Nm w zimie nie pozwalało podjechać z miejsca pod krawężnik :(.
Owszem miałem kultowe E36 2.8 AC Schnitzer 240KM bez żadnych trakcji a jedynie ABS; ale wtedy byłem młody i wariat :).
aktualnie nie ma zim , ale przed kilkunastu laty w zimie mialem zawsze w bagazniku worek z piaskiem - dobre 50 kg.
bez tego jazda nawet w miescie mogla zaskoczyc przekra niespodzianka - niewielkie wzniesienie i samochod byl bezradny.
nie widze zadnych zalet tylnego napedu . Tylko ten tunel w podlodze na wal napedowy - dzieki temu znudzonym dzieciom jest sie trudniej kopac .
Rafał_Sz
26-03-2018, 17:04
nie widze zadnych zalet tylnego napedu
Więc oni wszyscy są w błędzie i o tym nie wiedzą https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Samochody_tylnonapędowe :mrgreen:
Będąc gówniarzem jeździłem po górach kanciakiem z napędem na tylną oś i jakoś nigdy nie zauważyłem tej bezradności, faktycznie przereklamowane te BMW :D
Boryszuk
27-03-2018, 10:41
Nie ma czegoś takiego jak nadmiar mocy. Jest tylko niewystarczająca przyczepność.
RWD lepiej przyspiesza i nie ma problemów z podsterownością, jak lubi się szybką jazdę, to jest to mocno odczuwalne. Warunki zimowe występują ostatnio od wielkiego dzwonu, przy odrobinie techniki, dobrych, wąskich oponach, lekkim aucie z LSD różnica będzie pomijalna, albo nawet będzie lepiej ni w cieżkim FWD na szerokich laczkach. Do spokojnej jazdy i dla panikarzy FWD/AWD oczywiście będzie lepsze, ale nie ma co generalizować i demonizować RWD.
Rafał_Sz
27-03-2018, 11:31
Ale auto z 200 KM to jest niedobór mocy. Moje 350 już się tam jakoś odpycha, ale ze względu na masę auta też aż tak d. nie urywa. Jednak po moim szybkim numerku z Teslą X stwierdzam, że 500 KM i kontener niutonometrów jest optymalnym rozwiązaniem. Jedynym minusem jest wymóg jakiś tam umiejętności za kółkiem ze względu na kosmicznie narastającą prędkość, nie jest to auto dla niedzielnego łowcy okazji w Biedronce.
W tej chwili czekam aż mi się skończą obecne leasingi i uderzam nabijać kabzę Muskowi. ;)
W FWD 200kucy to w sam raz by mieć nadmiar mocy :D
robin102
27-03-2018, 15:15
Czytam, Was, czytam i już chyba starczy, bo mnie totalnie wystraszyliście. marzy mi się zrobić coś głupiego i kupić zadbaną E39 z lat 2000-2002 z małym przebiegiem i cały czas takiej szukam, a Wy tu że reflektor 11 tys zł :( i w ogóle droższych aut w serwisowaniu to nie ma :(
No dobra, bo zamiast o samochodach zrobił nam się bajzel akademicki i do tego nie do końca prawdziwy :(.
Tak więc wracamy do meritum a te wywody idą do kosza.
Dziekujebardzo ;) za uwagę :).
Jako współwłaściciel x1, którym żona się odpycha stwierdzam, że udało nam się kupić bezawaryjny egzemplarz.
Jeżdżąc po mieście zauważyłem, że najczęstszą usterką w bmw jest awaria kierunkowskazów. Usterka w moim przekonaniu bardzo powszechna, dotycząca starszych aut jak również nowych. :)
.:Gerard:.
12-04-2018, 14:05
Ma ktos Mini w automacie ?
Ma ktos Mini w automacie ?
Moja pracownica ma. Co chcesz widzieć?
- - - - kolejny post - - - - - -
Wczoraj podczas serwisu w Bawarii, obejrzałem sobie nową M5. Tą z możliwością odłączenia przodu z napędów. Kurcze, podoba mi się :) Tak naprawde pierwsze G które mi się podoba :)
.:Gerard:.
13-04-2018, 17:24
Moja pracownica ma. Co chcesz widzieć?
- - - - kolejny post - - - - - -
Wczoraj podczas serwisu w Bawarii, obejrzałem sobie nową M5. Tą z możliwością odłączenia przodu z napędów. Kurcze, podoba mi się :) Tak naprawde pierwsze G które mi się podoba :)
Jak sie zachowuje w praktyce, czy płynna zmiana biegów ? elastyczność ? czy "pracownica" jest zadowolona z automatu ?
Moja zona chciałaby automat, dopiero co sprzedałem Mini w manuału, ja bylem zachwycony, mnie rajcuje przekładanie wajchą
Skoro jeździłeś manualnym to to powinieneś mieć wyobrażenie, że jazda mini w automacie to jak lizanie cukierka przez szybę - przecież to gokart jest ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.