PDA

Zobacz pełną wersję : [ Samsung ] Samsung NX 300



Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

puch24
15-12-2014, 23:49
Możliwe, że NX300 z 30-tką nie korzysta z czujników fazowych, i dlatego przy ostrzeniu musi przejechać dalej, jak przy ostrzeniu kontrastowym. Nie sprawdzałem tego. W menu aparatu nie ma żadnych ustawień związanych z ostrzeniem fazowym czy kontrastowym. Może trzeba w obiektywie uaktualnić firmware? Poza tym, 30-tka to najstarszy z dostępnych obecnie obiektywów NX, zaprojektowany w czasie narodzin systemu. Jego rówieśnicy, 18-55 i 55-200, występują już w III wersji. Ma napęd AF zwykłym silnikiem DC; może dlatego nie jest mistrzem AF-u.

GoOrange
16-12-2014, 08:51
Możliwe, że NX300 z 30-tką nie korzysta z czujników fazowych, i dlatego przy ostrzeniu musi przejechać dalej, jak przy ostrzeniu kontrastowym. Nie sprawdzałem tego. W menu aparatu nie ma żadnych ustawień związanych z ostrzeniem fazowym czy kontrastowym. Może trzeba w obiektywie uaktualnić firmware? Poza tym, 30-tka to najstarszy z dostępnych obecnie obiektywów NX, zaprojektowany w czasie narodzin systemu. Jego rówieśnicy, 18-55 i 55-200, występują już w III wersji. Ma napęd AF zwykłym silnikiem DC; może dlatego nie jest mistrzem AF-u.

Firmware mam najnowszy.

Możliwe że powodem są cechy, które wymieniłeś. Powiedz jak z 16 i 20 mm w tej kwestii?

puch24
16-12-2014, 13:50
NX300 Zdecydowanie najszybciej ostrość ustawia z PZ16-50 i z 1,8/45 3D - z tym drugim w dodatku niemal niesłyszalnie, i chyba nawet troszkę szybciej. Niemniej jednak i z nimi zdarza mu się przejechać poza optymalną ostrość i poprawić, tyle, że robi to bardzo szybko. Z 18-55 III (wersja wcześniejsza) ostrość ustawiana jest minimalnie wolniej, i też zdarza się przejazd za daleko, ale szybko korygowany. 16, 20 i 30 są w zasadzie podobne do siebie - AF jest dość głośny (chyba najgłośniejszy w 20), niezbyt szybki, i przejeżdża poza punkt optymalny i koryguje. Z 50-200, 20-50 i 10 nie sprawdzałem, a pozostałych (60, 85, 12-24) nie mam.

Mcarto
16-12-2014, 21:18
Wielkie dzięki.
Muszę kiedyś porównać AF NX300 z moim GX1. Na codzień Panas mi wystarcza w 100% ale na wyjazdy chcę coś z lepszą matrycą do zdjęć nocnych, zdjęć z długimi czasami i koniecznie z ostrym szkłem 20-23mm a Samsung wydaje się spełniać te założenia...

puch24
16-12-2014, 23:31
Jest nowy firmware do NX300, v.1.45 - poprawia jakieś tam drobne błędy.

Podoba mi się rozwiązanie Samsunga w nowych modelach: podłącza się aparat do komputera, a ten poprzez program iLauncher sprawdza dostępność firmware'u, w przypadku NX-ów zarówno korpusu jak i obiektywu. Działa to też z nowszymi kompaktami. Szczególnie, że strony wsparcia Samsunga są teraz mocno nieprzejrzyste i trzeba trochę pokopać, żeby dokopać się do uaktualnień, szczególnie dla obiektywów. Bardzo dziwi mnie to, że na stronach w różnych językach/dla różnych krajów dostępne są różne wersje firmware'u jako "najnowsze".

BaCaaa
16-12-2014, 23:37
A macie jakąś radę, aby nx300m przy filmowaniu AF nie przeostrzał kilkukrotnie, mimo złapania ostrości za pierwszym razem ?

puch24
16-12-2014, 23:52
Domyślnie w czasie filmowania działa tryb C-AF (Continuous). Po złapaniu ostrości trzeba (w trakcie filmowania) nacisnąć przycisk AF, ostrość przestawi się na MF. W momencie zmiany kadru czy odległości trzeba ponownie włączyć AF.

BaCaaa
17-12-2014, 00:09
Domyślnie w czasie filmowania działa tryb C-AF (Continuous). Po złapaniu ostrości trzeba (w trakcie filmowania) nacisnąć przycisk AF, ostrość przestawi się na MF. W momencie zmiany kadru czy odległości trzeba ponownie włączyć AF.
Dzięki, dobre rozwiązanie. Ale widzę, że focus peaking nie działa podczas filmowania i mf

puch24
17-12-2014, 00:25
Ano chyba nie. Ale nie chodzi o to, żeby ręcznie ustawiać ostrość, tylko wyłączyć AF na czas, gdy kadr nie zmienia się, i ponownie włączyć gdy jest potrzebny.

GoOrange
19-12-2014, 13:51
Najczęściej używam Capture One Pro, aktualnie w wersji 8. Niestety ten soft nie bardzo dogaduje się z RAW-ami Samsunga :( Chyba że jest jakieś rozwiązanie, o którym nie wiem?

Trzeba będzie się przeprosić z Lightroomem chyba :(

Domyślne ustawienia, powiększenie 300%

CO


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://uslugifoto.com/klient/nikoniarze/CO.jpg)

Lr


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://uslugifoto.com/klient/nikoniarze/Lr.jpg)

qbic
19-12-2014, 13:59
lol, ciekawy efekt, pewnie złe demozaikowanie (tzn nie pod odpowiedni wzorek CFA). Myślę ze pomijając szpagaty eksportowe pozostaje czekać na update.

puch24
19-12-2014, 14:04
To jeszcze zależy, który Samsung - stare modele (do NX20, NX1000) miały gigantyczne SRW bez kompresji, a od NX300 i NX1100 stosowana jest kompresja, SRW są mniejsze, ale zmiana ta wymusiła chyba też zmianę oprogramowania, bo od tych modeli z aparatami dostarczany jest Lightroom zamiast wcześniej dostarczanej samsungowej wersji Silkypix, która nie otwiera nowych plików.

GoOrange
19-12-2014, 14:57
Pliki z NX300. Być może Phase One pomyśli o Samsungu poważniej bo szykuje się niezła puszka, która może znaleźć ciut więcej użytkowników niż jednak niszowe NX-y.

chaos
23-12-2014, 00:39
Zanabylem nx mini na test. Czemu maluch nie wysyła zdjęcia e-mailem mimo iż wysyła ? Wie ktoś ?

puch24
23-12-2014, 01:27
Nie wiem. Moje NXy z WiFi wysyłają tak, że wysyłają.

chaos
23-12-2014, 07:27
On wysyła jak ? Bo podaje się email nadawcy bez haseł. Jakoś przez serwery samunga ?

Trochę zajęczy ten mini. Źle się trzyma. Nie ma osłony obiektywu ...

puch24
23-12-2014, 13:04
Tak, przez serwery Samsunga. E-mail przychodzi z Samsungiem jako nadawcą. To zresztą jest trochę inaczej zależnie od modelu aparatu, nie pamiętam już dokładnie. Sprawdziłem chyba raz działanie tej funkcji i zapomniałem. WiFi używam czasem do sprzęgnięcia ze smartfonem do geotagowania zdjęć (wykorzystywany jest do tego GPS smartfona), a czasem do użycia jako Remote Viewfinder/Remote Release. Niestety, w wykonaniu Samsunga ta funkcja jest bardzo ograniczona, nie można zmieniać niemal żadnych ustawień - tyle, że z obiektywem Power Zoom (albo z kompaktami) można zmieniać zoom.

puch24
23-12-2014, 13:46
Nie miałem tego Mini w ręku, ale jakoś na sam widok mam mieszane odczucia. Dla mnie to taki produkt, który służy głównie do sprzedawania, bo na dobrą sprawę nie wiadomo, dla kogo jest przeznaczony. Nie jest też wybitnie mały, zwłaszcza z zoomem.

chaos
23-12-2014, 22:16
takie małe cos na rower szukałem ...

HYPER
23-12-2014, 22:35
9-27mm jest bardzo fajnym, malym i przede wszystkim porzadnie wykonanym obiektywem. nx-mini jest calkiem zgrabnym malym sprzetem. ja jednak wole nx1 + 16-50/2-2,8 + 50-150/2,8 :D

FelTom
24-12-2014, 01:03
Na rower kupiłem nx1000 z 20-50. Teraz do pełni szczęścia brakuje mi nx300m z pz 16-50 i 16-50 2.0-2.8. Czy ktoś się orientuje, gdzie można by zakupić, okazyjnie, nx300m z pz 16-50, oraz dodatkowo 16-50 2.0-2.8?

HYPER
24-12-2014, 01:27
a co znaczy okazyjnie 16-50mm/2-2,8?
na allegro jest nowka za 3500zl i to jest bardzo okazyjna cena.

puch24
24-12-2014, 01:35
NX300M + PZ 16-50 można kupić na amazonie i ew. na ebay.

chaos
24-12-2014, 09:31
Ja chcę :)

FelTom
24-12-2014, 09:59
a co znaczy okazyjnie 16-50mm/2-2,8?
na allegro jest nowka za 3500zl i to jest bardzo okazyjna cena.
To, że można go gdzieś w Polsce w ogóle kupić, to już chyba jest okazja [emoji6] 70-200 Sigma II FX kupiłem za 3000zł, coś pod mniejszą matrycę okazyjnie widziałbym w trochę niższej cenie. [emoji27] Tak, /2.0... Kosztuje. Ale DX... Chyba mogłoby mniej.

Jeszcze jedno pytanie, czy gdzieś w Europie, oprócz Polski, nx300m z pz 16-50 jest niedostępny?

Pozdrawiam

puch24
24-12-2014, 11:10
A co, chcesz wiedzieć, gdzie go NIE kupić? ;-)

Nie mam pojęcia, w jakich innych krajach jest dostępny albo nie. W Polsce nie. W Niemczech chyba tak. Ale w Niemczech czy w GB dostępne były Samsungi NX w wielu różnych zestawach, jakie w Polsce w ogóle nie były dostępne, np. z dwoma obiektywami, albo z różnymi obiektywami podstawowymi, albo z dodatkowym akumulatorem i kartą pamięci, itp. I były to zestawy firmowe, w odpowiednim pudełku i często z inną nazwą na pudełku (np. NX310, NX2020), a nie coś kompletowanego przez sprzedawców. Samsung wydaje się znacznie poważniej traktować rynki zachodnioeuropejskie niż nasz.

HYPER
24-12-2014, 12:17
To, że można go gdzieś w Polsce w ogóle kupić, to już chyba jest okazja [emoji6] 70-200 Sigma II FX kupiłem za 3000zł, coś pod mniejszą matrycę okazyjnie widziałbym w trochę niższej cenie. [emoji27] Tak, /2.0... Kosztuje. Ale DX... Chyba mogłoby mniej.

Jeszcze jedno pytanie, czy gdzieś w Europie, oprócz Polski, nx300m z pz 16-50 jest niedostępny?

Pozdrawiam

jest jeszcze kwestia tego rodzaju, ze sami 16-50/2-2,8 jest o wiele lepiej zbudowany niz taka Sigma. Jest lepiej zbudowany niz Nikkor 24-70. Ja bym nawet napisal, ze pod wzgledem budowy to porownywalna polka ze szklami Zeissa.
Uwazam tez, ze jest lepszy optycznie niz np. Nikkor 24-70.

Biorac to pod uwage to 3500zl za nowke to swietna cena (tak, wiem, ze to oferta z allegro a nie ze sklepu).

FelTom
24-12-2014, 12:43
Dzięki, bardzo dobre i bardzo mocne argumenty.
Poszukam jeszcze sampli, żeby uwierdzic się w przekonaniu i zacznę zbierać.

Pozdrawiam

GoOrange
25-12-2014, 12:00
Ukazała się nowa wersja firmware 1.45 do NX300 http://www.samsung.com/pl/support/model/EV-NX300ZBQUPL#

Edit: Mam refleks szachisty, było :)

GoOrange
04-01-2015, 19:48
Szukam jakiegoś twardego etui na NX300 + 16/2.4 lub 30/2. Chodzi mi o ochronę sprzętu podczas ewentualnego upadku na rowerze, który na trasach jakimi jeżdżę to raczej kwestia czasu ;)

chaos
04-01-2015, 19:54
gruba czapka i do plecaka ;) ja tak robię

GoOrange
05-01-2015, 12:05
gruba czapka i do plecaka ;) ja tak robię

Niby można i tak, też tak czasem z co bardziej wartościowymi rzeczami na rowerze robię, jednak chciałbym raz a w miarę porządnie podejść do tematu. Czasem jakaś wycieczka (nie rowerowa), wakacje czy nawet spacer. Gdyby nie rower to bym kupił zwykły pokrowiec ale skoro dopiero szukam, to od razu chcę pomyśleć o ochronie rowerowej.

W samym tylko 2014 roku pozbyłem się na rowerze Xperii Z Ultra i Lumii 920, oba uszkodzone wyświetlacze :(

puch24
05-01-2015, 12:24
To widzę dwa rozwiązania:
1) nie brać ze sobą drogiego telefonu
2) przestać jeździć na rowerze
;-)
Czasem zdarza mi się pływać po wodzie kajakiem albo pontonem. Nauczony przykrym doświadczeniem, biorę ze sobą najtańszy, stary telefon, w wodoodpornym pokrowcu.

GoOrange
05-01-2015, 14:07
To widzę dwa rozwiązania:
1) nie brać ze sobą drogiego telefonu
2) przestać jeździć na rowerze
;-)
Czasem zdarza mi się pływać po wodzie kajakiem albo pontonem. Nauczony przykrym doświadczeniem, biorę ze sobą najtańszy, stary telefon, w wodoodpornym pokrowcu.

ad1. To były dwa różne zdarzenia :(
ad2. Nie ma takiej opcji ;)

Co do wody, w 2013 roku spędziłem na wodzie kilkaset godzin z wodoodporną Ultrą i nie było problemu. O ile nie zapowiada się na razie takie pływanie, to jednak na rowerze (co drugi, trzeci dzień po 40 - 70 km), deszczowe warunki z zaskoczenia się zdarzają.

Reasumując, pokrowiec - pudełeczko, udaro/wodoodporny byłby ideałem.

puch24
05-01-2015, 14:35
Napisałem "drogiego" (= kosztownego) a nie "drugiego"!

Poza tym, ten tani telefon który biorę ze sobą w ryzykowne miejsca ma w sobie rzadko używaną "kartę na kartę", więc nawet gdyby przepadł całkowicie, strata niewielka.

Mcarto
05-01-2015, 17:56
To może coś z Pelicana:
http://www.pelican.com/cases_detail.php?Case=1200
http://www.pelican.com/cases_detail.php?Case=1060

chaos
05-01-2015, 19:03
hihi, nie ma to jak walizka na rower ;)
jutro jadę na klimczok i wezmę nx'a do skarpety ;D

puch24
05-01-2015, 20:19
Serio:
najlepsze byłoby rozwiązanie takie, jak ta walizka Pelican, tylko bardziej kieszonkowe: mocne, sztywne pudełko ochronne, wypełnione gąbką/pianką, która zamortyzuje uderzenia, i przy uderzeniu/upadku podda się, ustąpi, wyhamowując aparat, i powróci do pierwotnego kształtu.

chaos
05-01-2015, 20:48
Ale zamieść to do plecaka rowerowego ... Poza tym na plecy chyba nie upada ?

puch24
05-01-2015, 20:52
No, NX1000 jest trochę mniejszy, przez "jak" rozumiem rozwiązanie, a nie wielkość.
Proponuję jakieś plastikowe pudełko wypełnione dość sztywną pianką, przyciętą na wymiar aparatu. Można to włożyć do plecaka. W razie upadku aparat byłby chroniony znacznie lepiej od cyklisty.

chaos
05-01-2015, 20:57
Jutro jedzie mini ;)

makay
06-01-2015, 00:54
witam!

tez przymierzam sie do kupna nx300m, zdaje sie ze on pracuje pod najnowszym tizen 3.0
a teraz mam pytanie czym sie roznia te aparaty na tej stronie i w takim razie jakie sa w pl

http://www.allmedia-shop.de/suchergebnis/nx300m

http://allegro.pl/samsung-nx300m-ruchomy-wyswietlacz-18-55mm-adobe-i4861612986.html
http://allegro.pl/aparat-samsung-nx300m-18-55mm-wifi-adobe-i4864672256.html

BaCaaa
06-01-2015, 01:13
witam!

tez przymierzam sie do kupna nx300m, zdaje sie ze on pracuje pod najnowszym tizen 3.0
a teraz mam pytanie czym sie roznia te aparaty na tej stronie i w takim razie jakie sa w pl

http://www.allmedia-shop.de/suchergebnis/nx300m

http://allegro.pl/samsung-nx300m-ruchomy-wyswietlacz-18-55mm-adobe-i4861612986.html
http://allegro.pl/aparat-samsung-nx300m-18-55mm-wifi-adobe-i4864672256.html
Niczym się nie różnią - to są wersje z obiektywem 18-55 i lightroomem bodajże 4.0
Jest jeszcze wersja nx300m z obiektywem 16-50 pz i lightroomem 5, nie dostępna oficjalnie w Polsce

makay
06-01-2015, 01:22
Dlaczego ten pierwszy na niemieckiej stronie jest drozszy od pozostalych?czyzby mial nowsza wersje obiektywu?

BaCaaa
06-01-2015, 01:28
W opisie nic nie ma na temat różnic. Może te tańsze to nx300 a nie nx300m

makay
06-01-2015, 01:31
A rzymska trojka? Przy pierwszym aparacie

BaCaaa
06-01-2015, 01:33
Opisy tych starszych są szczątkowe i nic nie wiadomo

makay
06-01-2015, 01:38
To moze spytam inaczej, czy sa rozne wersje tych obiektywow 18-55mm np. I. II. i III ?

BaCaaa
06-01-2015, 01:43
Tak, są.

FelTom
06-01-2015, 01:51
Szukam jakiegoś twardego etui na NX300 + 16/2.4 lub 30/2. Chodzi mi o ochronę sprzętu podczas ewentualnego upadku na rowerze, który na trasach jakimi jeżdżę to raczej kwestia czasu ;)

Żeby korzystać z aparatu na rowerze, wypracowałem sobie taki system.
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=204436&page=2
Jeżeli masz lepszy pomysł, lub chciałbyś podyskutować, zapraszam.

NX300 na rower chyba bym nie wziął, za drogi trochę jednak na takie ryzyko. Obecnie mam NX1000 z 20-50, do takich zastosowań jak napisałeś. Wówczas nie było nic lepszego, bardziej poręcznego. 16-50 PZ wydaje być się lepszym rozwiązaniem zamiast 20-50. Zarówno zakres, jak i mniejsze wymiary.

Dlatego teraz szukam NX300 lub NX300M koniecznie z PZ 16-50 :D A nie z takim klocem jak 18-55, który oferują w polskich sklepach :P

puch24
06-01-2015, 03:17
Są nawet cztery wersje 18-55:

- pierwsza, bez dodatkowego oznaczenia, nie ma przycisku iFn, ma plastikowy bagnet (można wymienić na metalowy od wersji III), były wersje produkowane w Korei i w Chinach
- druga, z oznaczeniem II, ma przycisk iFn, ma plastikowy bagnet (można wymienić na metalowy)
- trzecia, z oznaczeniem III, ma przycisk iFN i metalowy bagnet
- czwarta, też z oznaczeniem III, od poprzedniej różni się innym układem krzywek, sterujących ruchem soczewek przy zoomowaniu, dzięki czemu ruch pierścienia jest płynniejszy i bez zmian oporu. Można ją odróżnić od poprzednich tym, że na pierścieniu zooma liczby 18 - 24 - 35 są umieszczone gęściej, a 45 - 55 - rzadziej.

Z innej beczki: na Optycznych pojawił się test NX3000.
Niemiłym zaskoczeniem jest dla mnie brak Focus Peakingu przy ostrzeniu ręcznym (aż przejrzałem instrukcję obsługi, żeby sprawdzić - faktycznie!). Szkoda. Jako pomoc przy ostrzeniu ręcznym można tylko wybrać powiększenie 5x albo 8x.

Lucas1981r
06-01-2015, 04:05
Puch24 a NX2000 mial focus peaking?

puch24
06-01-2015, 04:24
Si!
To wcale nie jest tak zły aparat, jak niektórzy chcieliby go przedstawić. Mnie spodobał się o niebo bardziej od 1000/1100, i dlatego go mam.

Lucas1981r
06-01-2015, 04:32
Ja nie mowie ze zly - ale jestem w tym momencie troche zdziwiony zachowaniem Samsunga ze wykastrowali NX3000 z Focus peakinga ;/ - szczerze to myslalem ze teraz kazde nowe "bezlustro" to posiada....
ps.oby nie zrobili tego z nastepca NX300 :D

puch24
06-01-2015, 04:39
Ja nie mówię, że Ty mówisz. Ale ogólna opinia o NX2000 nie jest rewelacyjna, jego niemal wyłącznie dotykowy interfejs nie obudził entuzjazmu, a na DxO zebrał trochę gorsze wyniki za jakość obrazu niż NX1100. Tymczasem ja uważam, że nie tylko jakością obrazu aparat stoi, kilkuprocentowe różnice nie mają praktycznego znaczenia, aparat robi mniej plastikowe wrażenie od NX1000/1100, do ekranu dotykowego można się przyzwyczaić, a ma on też zalety, a poza tym ekran jest bardzo duży.

GoOrange
06-01-2015, 16:27
Kilka nowych pstryków :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://uslugifoto.com/klient/nikoniarze/5.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://uslugifoto.com/klient/nikoniarze/6.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://uslugifoto.com/klient/nikoniarze/7.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://uslugifoto.com/klient/nikoniarze/8.jpg)

chaos
06-01-2015, 18:58
nx mini ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/COMRTms-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/COMRTms.jpg)

puch24
06-01-2015, 19:38
Da się oglądać zdjęcia z tego mini... ;-)

chaos
06-01-2015, 20:07
a jeszcze jedno:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/U74ffUB-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/U74ffUB.jpg)

HYPER
06-01-2015, 20:13
z jakim szklem? 9-27mm?

sie zastanawiam na tym sprzetem. mam caly system nx (no moze z 3-4 szkiel nie mam), ale by sie przydalo cos mniejszego.

chaos
06-01-2015, 20:20
9 mm

Lucas1981r
06-01-2015, 20:29
chaos z ciekawosci - jakie obiektywy?

chaos
06-01-2015, 20:34
Ale co ?

HYPER
06-01-2015, 23:14
co, co? no, ze 9mm ;)

Lucas1981r
07-01-2015, 13:30
ojezu...spalem chyba juz :D pytanie mialo byc do GoOrange :D

GoOrange
07-01-2015, 14:07
ojezu...spalem chyba juz :D pytanie mialo byc do GoOrange :D

Zamek z podstawowego 18-55, [email protected], oba b&w 30/2 [email protected], ostatenie też z 30/2 30@2.

Problem z opakowaniem NX300 rozwiązany (przynakmniej aż coś dedykowanego nie wpadnie mi w oko ;) Użyłem pokrowca z Sigmy 50/1.4. Spokojnie mieści się aparat z założonym naleśnikiem + we "wnęce" na dekielek oryginalnej Sigmy, druga stałeczka :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://uslugifoto.com/klient/nikoniarze/9.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://uslugifoto.com/klient/nikoniarze/10.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://uslugifoto.com/klient/nikoniarze/11.jpg)

puch24
07-01-2015, 14:37
Moim zdaniem najlepszą ochroną aparatu byłby pokrowiec wyłożony taką dość twardą pianką, jaka jest w pokrywie tego pokrowca Sigmy i ma za zadanie trzymać mocowanie obiektywu. Ona chyba najlepiej amortyzuje uderzenia.

HYPER
08-01-2015, 15:25
dzisiejszy nabytek :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/2rxwsau-2.jpg
źródło (http://i58.tinypic.com/2rxwsau.jpg)

chaos
08-01-2015, 15:26
Klawiatura Książka czy Dell ? ;)

HYPER
08-01-2015, 15:33
;)

HYPER
08-01-2015, 15:40
odnosnie bezpiecznego pudelka, o ktorym tu dyskutujecie to ja wymyslilem cos takiego (mam zamiar sprawdzic na dniach).

cokolwiek chcecie zabezpieczyc pakujecie w prezerwatywe - nowke ;) , ale umyta w plynie do mycia naczyn zeby nie byla oleista ;)

znajdujemy pudelko z pasujacym nam rozmiarem. sprzet do zabezpieczenia do pudla, odpowiednio go umiejscawiamy i w wolne miejsce wtryskujemy pianke rozprezajaca sie.
ona sie idealnie dopasuje do ksztaltu przedmiotu. nadmiar pozniej obetniemy skalpelem i gotowe :)

BaCaaa
08-01-2015, 15:57
Pomysł dobry :-)
Napisz jak się sprawuje obiektyw

GoOrange
08-01-2015, 18:06
Kilka nowych fotek.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://uslugifoto.com/klient/nikoniarze/12.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://uslugifoto.com/klient/nikoniarze/13.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://uslugifoto.com/klient/nikoniarze/14.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://uslugifoto.com/klient/nikoniarze/15.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://uslugifoto.com/klient/nikoniarze/16.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://uslugifoto.com/klient/nikoniarze/17.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://uslugifoto.com/klient/nikoniarze/18.jpg)

FelTom
08-01-2015, 18:12
Hyper, pomysł wydaje się świetny. Teraz jeszcze znaleźć odpowiednie pudełko...
Po głowie chodzi mi tylko hermetyczne na żywność. Kiedyś takie wykleilem gąbkami do zmywaka XD Niezbyt estetyczne, ale amortyzacja ok.
Gratulacje zakupu!
Prośba o sample.
Pozdrawiam

HYPER
12-01-2015, 12:08
mialem chwile zeby potestowac moj nowy nabytek (50-150) i musze powiedziec, ze szklo jest swietne. optycznie rewelacja. nie wiem czy sa juz jakies porzadne testy, ale od pelnej dziury swietna jakosc. bardzo fajne do portretow.
musze tylko nabyc NX1 w przyszlosci.

podsumowujac: polecam.

GoOrange
12-01-2015, 14:04
Miejsce spotkań :)

30/2


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://uslugifoto.com/klient/nikoniarze/19.jpg)

Lucas1981r
12-01-2015, 15:52
Co do przechowywania/noszenia aparatu sam zastanawiam sie nad nowymi torbami "innowacyjnymi" z Decathlon'u + plus jakis porzadny wklad :)
-> http://www.decathlon.pl/torba-na-rami-19-l-backenger-200-szara-id_8249710.html

HYPER
12-01-2015, 17:02
no, ale to wielkie jest. zupelnie nieprzystosowane do sprzetu foto i chyba chodzilo o cos malutkiego, dokladnie dopasowanego do posiadanego sprzetu... taka sniadaniowka - tyle, ze zamiast kanapek aparat :)

puch24
12-01-2015, 17:04
Ale pomysł niezły, jeśli nosi się nie tylko aparat. Generalnie rzecz biorąc, lepiej nie obnosić się z torbami jawnie fotograficznymi, które od razu zdradzają swoją zawartość.

HYPER
12-01-2015, 17:17
idac ta droga to mozna i w reklamowce nosic. tez sie w oczy nie rzuca.

chaos
12-01-2015, 19:41
szpetny ten toreb ze skaju

makay
12-01-2015, 21:18
Czy ktos z was gdzie mozna kupic nx300m w rozsadnej cenie do 1500zl ? W grudniu byly w kilku miejscach ale nie zdazylem..

piwko2
12-01-2015, 21:24
Ja poluję na 16-50 powerzoom w rozsądnej cenie. Na allegro pojawia się biały za 888 pln, ale wolałbym czarny i za mniejsze pieniądze. Chyba kupię w zestawie z nx3000 i aparat sprzedam. Powinno wyjść taniej.

puch24
12-01-2015, 21:50
Są NX300M + 16-50 na Ebay, ale > 1700. :-( Może poszukaj na Amazonie.
PZ 16-50 można zamówić w sklepie czescisamsung.pl (tylko biały) za jedyne 1090 zł. :-( Kup NX3000, zapasowy aparat będziesz miał prawie za darmo.

makay
12-01-2015, 21:51
Widzialem na ebayu ale nie bede mial gwarancji

puch24
12-01-2015, 22:01
A Samsung nie honoruje gwarancji europejskiej? Jeśli masz rachunek ze sklepu w EU, to chyba powinien.

makay
12-01-2015, 22:03
Aparaty tylko zakupione w polsce

Lucas1981r
13-01-2015, 02:14
szpetny ten toreb ze skaju

Kwestia gusty - wazne ze wodnoodporny :) - ale przeciez pisalem w liczbie mnogiej o torbach - wiec widze ze nie zauwazyles ze jest ich kilka modeli z roznych materialow :)



Aparaty tylko zakupione w polsce

HMmm dziwna polityka...jestes pewien? kupie w Niemczech i nie bede mial gwarancji w PL? Chyba w UE mialo byc inaczej....

maxwawa
13-01-2015, 17:54
Aparaty tylko zakupione w polsce

makay proszę nie pisz głupot.
nie wiem czy wiesz, ale Polska jest już w UE.

Lucas1981r Oczywiście gwarancja jest na aparaty a także wszystkie produkty zakupione w UE w Samsungu także.
Trzeba mieć tylko dowód zakupu.

makay
13-01-2015, 21:13
Faktycznie *******ilem glupoty..

HYPER
14-01-2015, 15:37
Dwie testowe fotki z 50-150mm.
Strzelone w jpg z wyostrzaniem z w aparacie (NX200) ustawionym na 0. Otwarte i zmniejszone w Paincie. Nie ostrzone po zmniejszeniu.

50mm/2,8


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/28k4i85-1.jpg
źródło (http://i57.tinypic.com/28k4i85.jpg)

150mm/2,8


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/21bkhz7-1.jpg
źródło (http://i59.tinypic.com/21bkhz7.jpg)

Komentarze mile widziane.

BaCaaa
14-01-2015, 15:41
150mm miodzio :-))) cos takiego by mi przydało do focenia dzieci

BaCaaa
14-01-2015, 15:43
150mm miodzio :-))) cos takiego by mi przydało do focenia dzieci

Zrób jeszcze komórką zdjęcie zestawu 50-150 z aparatem - jestem ciekawy jak to wygląda. A jak się nosi ???

GoOrange
14-01-2015, 16:08
Zrób jeszcze komórką zdjęcie zestawu 50-150 z aparatem - jestem ciekawy jak to wygląda. A jak się nosi ???

Różni przedstawiciele systemu NX z tym szkłem. Wiem że to nie to samo ale zawsze jakiś ogląd jest.

http://camerasize.com/compact/#572.443,318.443,394.443,553.443,ha,t

BaCaaa
14-01-2015, 16:21
Różni przedstawiciele systemu NX z tym szkłem. Wiem że to nie to samo ale zawsze jakiś ogląd jest.

http://camerasize.com/compact/#572.443,318.443,394.443,553.443,ha,t
Dzięki za link. Niezła lufa z tego obiektywu przy nx300 :-)

HYPER
14-01-2015, 16:35
najlepiej by pasowal do NX1. przy NX200 jest 'duzy', ale patrzac w necie mialem wrazenie, ze bedzie wiekszy.
to juz jest jednak szklo, ktore sie kupuje w jakims konkretnym celu (tak mysle), wiec trzeba wkalkulowac rozmiar i wage.

za to dostajemy pancerny obiektyw z doskonala jakoscia obrazka. cichy, precyzyjny silnik AF, OIS.

puch24
14-01-2015, 18:34
Fajny obraz, ładnie rozmyte tło. A mógłbyś jeszcze cyknąć coś z nieostrym, powtarzającym się wzorem w tle, np. siatką ogrodzeniową, prętami, gałęziami, itp.?

makay
15-01-2015, 17:08
Kto z was wie pod jakim systemem pracuje nx300?

BaCaaa
15-01-2015, 17:41
Tizen

makay
15-01-2015, 17:42
Jaka wersja

Jacenty Z.
18-01-2015, 23:39
Powiedzcie proszę, czy tylko ja mam problem z tym zakichanym kółkiem na tylnej ściance (NX1100), które ciągle niechcący trącam paluchem? - a to przy wciskaniu podglądu, a to przy zmianie ISO w menu, a to przy przełączaniu na seryjne - rączyn zbyt małych to raczej nie mam, ale wkurza mnie to czasem, że przy co którymś dotknięciu aparatu (zwłaszcza gdy jestem w pośpiechu czy gorszej formie) włącza mi się jakaś debilna prezentacja tłumacząca do czego mam stosować tryb P, A, S, M itp. - mimo iż w menu jej pojawianie się mam zdecydowanie wyłączone.

Druga sprawa, jak radzą sobie Wasze Samsungi z automatycznym balansem bieli? Zdziwiony jestem tym, jak dobrze ten aparat radzi sobie w świetle sztucznym, natomiast muszę ponarzekać na wyniki przy pochmurnej pogodzie - często gdy światło jest taki syf jak wczoraj po południu wkradają się jakieś zafarby niebieskie, zielone, które ciężko usunąć. Niewiele wtedy dają presety WB (Cloudy, 5600 K, drobne korekty itp.) - pomaga tylko kalibrowanie WB na śnieg (jeśli jest) lub obróbka w JPEG (ze względu na absurdalną wielkość plików SRW, b. mizerny wybór wywoływarek i brak czasu na format inny niż NEF zmuszony jestem korzystać tylko z JPEG-ów).

Nie powiem zaś, bym z aparatu był całkiem niezadowolony - jego wielkość, rozdzielczość zdjęć i tryb seryjny - miodzio:)

HYPER
19-01-2015, 01:39
ja nie mam problemu z tylnym kolkiem (nigdy).
wb ustawiam zawsze przy pomocy CBL i nigdy pozniej sie o to martwic nie musze.

FelTom
19-01-2015, 23:58
Ja akurat z NX1000 jestem mega zadowolony. Problemów z kółkiem brak. Z balansem bieli też brak. Jedyny to szybko zapychajacy się bufor. Ale przy jego cenie i masie innych zalet nawet o tym zapominam.

Ciągle po głowie chodzi mi NX300m, gdzie AF powinien być o niebo lepszy, oraz Bufor - mniej problematyczny .

puch24
20-01-2015, 02:49
Nie wiem, czy w NX300M poprawiono bufor względem NX300, ale ten ostatni wybitnym mistrzem zdjęć seryjnych nie jest, szczególnie przy fotografowaniu w RAW. Nie mam porównania z NX1000 czy 1100, ale od NX2000 NX300 jest ledwie co szybszy. Bufor w NX300 zapycha się o ułamek sekundy później niż w NX2000, a potem oba aparaty cykają zdjęcia seryjne z prawie taką samą prędkością - NX300 minimalnie szybciej. Dotyczy par JPG+RAW.

Jacenty Z.
20-01-2015, 17:11
JPEG + RAW w trybie seryjnym to chyba mieszanka najtrudniejsza dla większości aparatów z amatorską (czytaj: mało wypasioną) elektroniką. Niemniej jednak w trybie JPEG ostatnio w ciągu ok. 1,5 sekundy zrobiłem 11 ujęć pędzącemu Pendolino. Część z nich oczywiście do skasowania ze względów fotograficznych - obiekt najpierw za daleko, potem przestał się mieścić w kadrze... ale jednak:-) W moim Nikonie bufor zapchałby się po 3-4 szt. NEF i koniec.

Martwi mnie natomiast problem który sygnalizowałem. Podejrzewam, że źródłem dziwnego zachowania NX1100 może być nie pokrętło tylne a pokrętło programów - dziś, mimo to, że cały czas ustawione mam "A", aparat przywitał mnie menu programów tematycznych. Będę obserwował i gdyby nabrało to jakiejś większej powtarzalności... serwis:-(

FelTom
20-01-2015, 23:15
Dziękuję za informacje odnośnie bufora.
Jakoś mocno mi na tym nie zależy, a to jedyna rzecz, do której w NX1000 można by się przyczepić.

A co moglibyście powiedzieć, o porównaniu AF, w NX300 w stosunku do nx1000 - nx2000? Jak byście porównali AF z NX300 do Nikona, do którego AF ma najbardziej zbliżony? Pod względem szybkości i celności mam na myśli.

Jacek Z., obawiam się, że masz rację, że problem w Twoim NX jest z pokrętłem tematycznym.
Swoją drogą, najczęściej używam A, oraz programów tematycznych. Domyślam się, że Ty także? Żałuję, że znajdują się po przeciwnych stronach pokrętła.

puch24
21-01-2015, 00:50
AF w NX300 jest nieco szybszy, niż w NX2000, ale nie jest to różnica porażająca - o ile obiekt nie jest ciemny. W słabym świetle i przy ciemniejszych obiektach NX300 ogniskuje znacznie szybciej i skuteczniej; NX2000 przeważnie "wysiada". Próbowałem z ob. 18-55 przy najdłuższej ogniskowej (mam dwa, więc mogłem szybko sprawdzić bez przepinania obiektywów). Ale ani jeden, ani drugi nie mają "startu" do Nikona D200 ze starym AF Nikkorem 3,5-4,5/35-70 @70 - ten ogniskuje bezbłędnie na ciemnych i niezbyt kontrastowych obiektach, na których NX2000 wysiada całkowicie, a NX300 czasami. Ale zauważyłem pewną przewagę NX300 nad D200 - na słabo oświetlonym, ciemnym, mało kontrastowym wzorku w kratkę D200 czasami ogniskuje zauważalnie przed - to częste zjawisko przy AF fazowym w przypadku powtarzającego się wzoru. W przypadku powtarzających się linii, system nie wie, które "nałożenie się ich" jest prawidłowe. Na tym konkretnym przedmiocie NX300 wykazał swoją wyższość - dzięki pomocy AF kontrastowego, gdy już zogniskował, to zawsze prawidłowo.

FelTom
21-01-2015, 08:39
Dzięki wielkie. Teraz mniej więcej wiem, czego się spodziewać. Choć niezależnie od odpowiedzi / ewentualnych odpowiedzi, jestem na niego nastawiony :)

A czy próbowałeś / ktoś próbował, zdjęć i filmów 3D? Czy i czym można wpływać na siłę efektu trojwymiarowosci? Przysłona obiektywu 45 w trybie 3D jest ograniczona. Zmiana przysłony? Odległości pomiędzy obiektami?
Czy ktoś porównywał tryb 3D aparatów nx 1000 - 2000, do 3D uzyskanego z nx300 we współpracy z obiektywem 45mm 3D?
Może trochę zawile, ale mam nadzieję, że mniej więcej da się wyczuć, o co mi chodzi XD

puch24
21-01-2015, 13:58
Nie próbowałem, bo nie bardzo mam jak ten efekt zobaczyć. Wg instrukcji, potrzebny jest TV 3D i okulary 3D, których nie mam. Obiektyw 3D 45 mm działa i w NX300, i w NX2000 (ale nowszy NX3000 już tego nie obsługuje). W trybie 3D przysłona jest ograniczona do filmowego otworu T 6,3, i zalecana odległość do obiektu to 1,5-5m. Do tego dochodzą liczne ograniczenia - rozdzielczość zdjęć to 4,1 albo 2,1 MP, zalecane jest użycie statywu, by aparat nie drgnął pomiędzy dwoma obrazami, nie należy fotografować w świetle migoczącym (świetlówki), i ze względu na użycie polaryzatorów w obiektywie, mogą wystąpić różne dziwne efekty w przypadku, gdy "fotografowane światło" jest już jakoś spolaryzowane (filtr PL, okulary PL, ekran LCD, itp.).

FelTom
22-01-2015, 18:35
Jak zwykle dzięki wielkie za informacje.

Miałem okazję przetestować to 3D w sklepie. To jednak nie to samo, co wrażenia kogoś, kto może pobawić się tym w każdej chwili. Podobnie jak Ty, nie mam takiej możliwości.

Dziwi mnie trochę ta informacja o statywie, bo możliwe jest także filmowanie w 3D...

puch24
22-01-2015, 18:49
Filmowanie ze statywu, oczywiście... ;-)

W instrukcji piszą o użyciu statywu by zapobiec drganiom aparatu, i nie piszą czy to chodzi o zdjęcia, czy filmy.

A w ogóle, to proponuję, byś ściągnął sobie instrukcję ze stron WWW Samsunga i przeczytał dokładnie. Wtedy wiadomo, jakie są funkcje i jakich nie ma, i potem po ewentualnym zakupie nie ma nieprzyjemnych niespodziewajek. Sam zawsze próbuję tak zrobić, gdy się na coś napalę - bardzo często przeczytanie instrukcji działa jak czynnik chłodzący. ;-)

FelTom
22-01-2015, 20:21
Też zawsze tak robię. :)
Przed zakupem D80 jego instrukcję miałem ściągniętą i przeczytaną kilka razy!

W instrukcji o szybko zapychającym się buforze nikt chyba się nie chwali ;)
Oprócz informacji, producenci raczej pieją z zachwytu ;)
Bardziej się obawiam, że po ściągnięciu i przeczytaniu instrukcji raczej się napalę, niż ochłonę.

XD

puch24
22-01-2015, 20:57
Bo w instrukcji obsługi trzeba przeczytać nie tylko to, co napisali, ale jeszcze staranniej trzeba przeczytać to, czego NIE napisali! ;-)

Przykładowo, jeśli napiszą, że aparat ma szybkostrzelność 8 kl/s, ale maksymalna seria wynosi 10 kl w formacie JPG basic 5 MP, czyli raptem po 1,2 s zatka się niewielkimi zdjęciami, to wiemy, że aparat nie jest mistrzem szybkiego buforowania.

chaos
24-01-2015, 17:48
nx mini 9 mm ;) dziś ok 900 mnpm


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/Jsw96SW-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Jsw96SW.jpg)

MiGo
24-01-2015, 20:02
nx mini 9 mm ;) dziś ok 900 mnpm

Chaos, diabelskiego stażu się dorobiłeś tym postem. 666 :)

A zdjęcie piekielnie dobre.

Pozdrawiam

puch24
24-01-2015, 20:06
Pozorny monochromatyzm tego zdjęcia jest niewyjęty!

chaos
24-01-2015, 20:15
niewyjęty ?

puch24
24-01-2015, 20:46
"Niewyjęty" = niesamowity, nie z tej ziemi, itp. Ogólne znaczenie: pozytywne! ;-)

chaos
24-01-2015, 21:39
a, bo myślałem że pisałeś z telefonu i słownik poprawił coś innego na słowo bez sensu ;D

Lucas1981r
28-01-2015, 03:08
moze kogos zainteresuje test NX1 vs 5D Mark II vs Sony A7R
-> http://www.slrlounge.com/samsung-nx1-vs-full-frame-cmos/

ps.Tak z innej beczki - przydaloby sie zmienic nazwe tematu z "Samsung Nx300" na "Samsung NX (bezlusterkowce)" :)

motoluka
02-02-2015, 15:57
Chodzą słuchy ze nadchodzi następca tj. NX500 ciekawe co z tego wyjdzie.

puch24
02-02-2015, 16:05
Pierwotnie zapowiadano NX400 i NX400EVF, które miały różnić się tylko wizjerem elektronicznym, ale chyba będzie inaczej.

sandor
02-02-2015, 17:41
Witam
Posiadam LX5 i NEX C-3 tylko z SEL50. Chciałbym ten zestaw odświerzyć i te dwa aparaty zamienić na jeden.
Choruję na a6000 ale to ok. 3000 zł. Właśnie kwestia ceny skloniła mnie do zainteresowania sie NX300.
1. interesuje mnie skuteczność AF z NX 45mm f1.8, z NEXa mam ostre jedno na 20 fot.
2. Czy NX 30mm f2.0 nadaje się do portretu? Dwulatka czasem ciężko "upolować' 50 ką, a 30 to zawsze szerzej, głównie interesuje mnie czy ma ładne rozmycie. W testach widziałem, że skuteczność AF NX300 z tym szkielkiem jest bardzo dobra, ostrość obiektywu też super
2. Jak wypada ostrość NX 16 w porównaniu do np. SEL20 albo kita 16-50 /Sony i Samsung/, zakładam, że 16 to byłby mój obiektyw na co dzień, natomiast wybrałbym jeden z dwóch: 30 albo 45, do fotografowania dziecka.
3. Jak oceniacie JPEGi prosto z aparatu?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

puch24
02-02-2015, 20:08
NX 1,8/45 to bardzo fajny obiektyw, ostry, ma szybki i cichy AF - szybszy i znacznie cichszy niż 2/30. Na pełnym otworze oba obiektywy ładnie rozmywają tło, ale 45 oczywiście robi to lepiej.
Z fotografowaniem ruchliwego dziecka może jednak być różnie - AF, nawet hybrydowy, kontrastowo-fazowy w NX300, nie jest mistrzem szybko zmieniającej się sceny.

NX 2,4/16 nie porównywałem z PZ 16-50 - nie chciało mi się, a może nie chciałem się dowiedzieć, że jeden z nich ma jakieś niedostatki? ;-) Ale odkąd mam PZ 16-50, 2,4/16 prawie nie używam, bo PZ 16-50 jest bardzo uniwersalny i dość mały.

JPGi z NX-ów są lepsze niż kiedyś, ale nie podobają mi się tak, jak JPGi z lustrzanek Nikona. Moim zdaniem przy domyślnych ustawieniach JPGi są za mało kontrastowe, za mało nasycone, i przez to takie "płaskie" w odbiorze - wymagają "rozciągnięcia" dynamiki, rozjaśnienia świateł, przyciemnienia cieni, i zwiększenia nasycenia - przynajmniej jak na mój gust.

motoluka
03-02-2015, 12:43
A jak wypada NX300 w porównaniu do A5100, nie wiem czy decydować się na A5100/A6000 czy poczekać chwilkę bo podobno na dniach ma być prezentacja NX500.

maxwawa
03-02-2015, 18:18
Mam NX300 i jest to jeden z najlepszych aparatów jaki miałem i mieć będę, chodzi mi głównie o zdjęcia.
Do dzieciaków proponuje 45 f1,8 mam sporo pięknych portretów z niego.
Matryca 20 Mpix w NX300 jest jak w sam raz, nie za mało i nie przesadnie dużo, niestety podobno w NX500 ma być taka jak NX1 czyli 28 Mpix.

NX300 trzyma się zdecydowanie lepiej niż A5100 , Sony jest po prostu za mały i źle wyprofilowany.
W A5100/A6000 AF nie jest tak szybki jak go reklamują za to mają więcej kl/s ale to nie dla mnie.

puch24
03-02-2015, 18:57
Aparaty Sony znam głównie z opisów, więc nie odpowiem na pytanie o porównanie. Kilka lat temu wsiąkłem w system NX, więc nie szukam poza nim, bo nie chce mi się zmieniać wszystkiego.
Natomiast NX500 będzie miał na początku cenę nowości.

motoluka
03-02-2015, 19:04
Cena nowości będzie na pewno, podejrzewam że sam kit koło 2000PLN czyli z obiektywem który mnie interesuje tj. 16mm f/2,4 dałoby to około 3000PLN natomiast A5100 z 20mm f/2,8 to około 2400PLN jak się dobrze poszuka. Dlaczego twierdzicie, że 28mpix to złe rozwiazanie? Powiedzcie mi jak sprawuje się w NX tryb panoramy oraz tryb HdR bo to cenne dla mnie dodatki.

puch24
03-02-2015, 21:57
Jesteś optymistą. NX300 kosztował ok. 2800 gdy był nowy. Myślę, że NX500 będzie kosztował nie mniej.
28 MP to duża rozdzielczość, największa obecnie w sensorze formatu APS-C (wszyscy inni zatrzymali się na 24), i NX1 przez to nie ma rekordowo niskich szumów, itd. Krąży nawet plotka, że Samsung ma uruchomić produkcję wersji NX1 z sensorem 20 MP. HDR i panoramy użyłem może ze dwa razy i trudno mi coś powiedzieć. W każdym razie HDR nie rzuca na kolana, tzn. efekt nie jest tak silny jak na zdjęciach HDR składanych na komputerze, jakie można znaleźć tu i tam.

motoluka
03-02-2015, 22:08
2800 samo body czy z kitem? Jeśli samo body to pewnie zostanę przy Sony.

puch24
03-02-2015, 22:20
Samsung chyba w ogóle nie sprzedawał samych korpusów. Cena za komplet z 18-55.

motoluka
03-02-2015, 22:44
A tego to nie wiem teraz na pewno w niektórych sklepach są dostępne body NX300

puch24
03-02-2015, 23:11
Przypuszczalnie jakieś zdekompletowane czy rozkompletowane, bo oficjalnie chyba nie było Samsungów NX body only. Chyba tylko NX1 jest tak dostępny.

sandor
05-02-2015, 18:10
A jak skuteczny jest AF z NX45?

puch24
05-02-2015, 19:03
Bardzo. I do tego cichutki.

motoluka
06-02-2015, 18:04
A jak sprawuje się auto HDR i tryb panoramy w NX300 w stosunku do tych z Sony A5100/6000? Macie mozemjakies przykładowe fotki z tych trybów w automacie do pokazania?

makay
06-02-2015, 18:06
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/7861317c45cd63cd69df00b3e65b2464-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/06/7861317c45cd63cd69df00b3e65b2464.jpg) wczorajsza zabawa. Nx300m. 18-55mm

makay
06-02-2015, 18:08
W sumie dopiero sie zapoznaje ze sprzetem
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/55d0c86f497f6b5546a45e8cade76a41-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/06/55d0c86f497f6b5546a45e8cade76a41.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/d6f886612052cdf83089fcfd1efdda95-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/06/d6f886612052cdf83089fcfd1efdda95.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/5098fb3adff6b55ab7990383ec8c2019-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/06/5098fb3adff6b55ab7990383ec8c2019.jpg)

maxwawa
06-02-2015, 19:07
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/16271662039_0ddd61dc63_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qMSwee)

chaos
06-02-2015, 20:51
no ale czemu te pistacje zjedzone są no czemu no ? ;)

Michał M
17-02-2015, 21:59
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/29glxky-1.jpg
źródło (http://i60.tinypic.com/29glxky.jpg)

Przyzwoity aparat, teraz znaleźć biorce nerki i będę miał przyzwoitą szklarnię.

emerlu
18-02-2015, 13:38
Koledzy macie jakieś przykładowe panoramy robione w trybie auto z ręki? Sony ma swój tryb gdzie składa ładnie panoramy nawet przy lekkim ruchu obiektów, jak jest w Samsungu?

chaos
21-02-2015, 21:18
proszę, z dziś


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/hTe2NXd-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/hTe2NXd.jpg)

Lucas1981r
22-02-2015, 20:28
Trzeba przyznac ze NX1 lapie dobre opinie:
-> http://admiringlight.com/blog/review-samsung-nx1/
-> http://www.dpreview.com/articles/0346523989/samsung-nx1-shooting-experience-published
-> http://www.engadget.com/2015/02/10/samsung-nx1-camera-tested/

Test Samsung NX1 vs Canon 7D MII:
-> http://www.dkamera.de/news/samsung-nx1-und-canon-eos-7d-mark-ii-im-vergleich-teil-1/
-> http://www.dkamera.de/news/samsung-nx1-und-canon-eos-7d-mark-ii-im-vergleich-teil-2/

emerlu
22-02-2015, 22:49
Ciekawe czy NX500 będzie dorównywał jakością obrazu NX1.

chaos
23-02-2015, 10:57
który nx robi tajmlapsy ?

Michał M
23-02-2015, 18:13
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/16624291802_b2e80639b7_o-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/rk2QLJ)x1 (https://flic.kr/p/rk2QLJ) by Lezau (https://www.flickr.com/people/66390010@N03/), on Flickr

Michał M
23-02-2015, 23:49
v
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/16005903753_5872eaa8e4_o-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qoorxP)dusky (https://flic.kr/p/qoorxP),

puch24
24-02-2015, 01:07
który nx robi tajmlapsy ?

Każdy, do którego podłączy się odpowiedni sterownik zewnętrzny i zapewni dobre zasilanie.

chaos
24-02-2015, 07:16
Szkoda. Nawet chyba d70 miał opcję zdjęć z interwalem. Jaki sterownik do mini ?

puch24
24-02-2015, 11:35
Nie, D70 ani np. D80 nie miały tej możliwości - dlatego kupiłem sterownik zewnętrzny.
Za pomocą odpowiednich przejściówek można go podłączyć do NX-ów. Starsze modele mają zdalne wyzwalanie przez gniazdo Jack 2,5 mm, nowsze przez mikro USB. Nie wiem, jakie gniazdo ma NX mini. (jeśli w ogóle ma). Jeśli nie ma, to tzw. d. blada. Aplikacja Samsunga do sterowania aparatami przez WiFi jest beznadziejna.

FelTom
24-02-2015, 18:05
Czy jest jakaś inna, bardziej rozbudowana aplikacja do wyzwalania NXów przez WiFi ?

puch24
24-02-2015, 18:16
Nie znam. Szukałem. Może są jakieś płatne?

emerlu
01-03-2015, 16:49
NX500 ma czy nie ma stabilizacji obrazu? Zapowiedzi zaprzeczają a oficjalna strona Samsung.com ze ma optyczna stabilizacje obrazu.

BaCaaa
01-03-2015, 16:50
Tylko w obiektywach.

puch24
01-03-2015, 21:00
Tylko w niektórych obiektywach: PZ16-50, 18-55, 50-200, 18-200, S16-50, S50-150, 60 Macro.

Daniel*1977
02-03-2015, 07:49
Ciekawe czy NX500 będzie dorównywał jakością obrazu NX1.
NX500 to po prostu mniejsza obudowa i bez wizjera, więc zdjęcia powinny być identyczne bo i wnętrzności są te same.
Jedyne na co zwróciłem uwagę to NX1 ma najkrótszy czas otwarcia migawki 1/8000 a niby NX500 ma 1/6000

Co do zdjęć to u mnie (https://www.flickr.com/photos/didmyself/sets/72157649908912507/) można sporo zobaczyć, ostatnio wrzuciłem jedno zdjęcie bez obróbki, poza zmianą koloru światła i wygląda ono tak:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/16018883053_52ed1d2533_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qpwXQR)No post processing (https://flic.kr/p/qpwXQR) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr



który nx robi tajmlapsy ?
NX1 ma wbudowany integrometr, więc myślę, że NX500 również to będzie posiadał, co do niższych modeli to trzeba było by sprawdzić w instrukcji.
NX20 nie ma na pewno, ale na eBay można kupić rozbudowane zdalne wyzwalacze na USB (http://www.ebay.com/itm/Timer-Shutter-Release-Remote-Control-Samsung-NX300-NX1000-NX20-NX210-EX2F-/321673434528?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item4ae53b15a0), kiedyś kupiłem coś takiego i działało bardzo fajnie, chociaż wydaje się skomplikowane - gdyby ktoś chciał to mogę się tego pozbyć ;)


Aplikacja Samsunga do sterowania aparatami przez WiFi jest beznadziejna.
Aplikacja pod Androida nie jest wcale taka złą, to raczej kwestia przyzwyczajenia i przełączenia jej na Manual - bo na auto to....
W Manualu wszystko ustawia się jak w aparacie.

W lutym miała wyjść aplikacja do zdalnego sterowania NX1/500 z komputera, ale chyba mają jakiś poślizg bo jeszcze aparat nie pokazuje jej do pobrania.

chaos
02-03-2015, 10:13
NX20 nie ma na pewno, ale na eBay można kupić rozbudowane zdalne wyzwalacze na USB (http://www.ebay.com/itm/Timer-Shutter-Release-Remote-Control-Samsung-NX300-NX1000-NX20-NX210-EX2F-/321673434528?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item4ae53b15a0), kiedyś kupiłem coś takiego i działało bardzo fajnie, chociaż wydaje się skomplikowane - gdyby ktoś chciał to mogę się tego pozbyć ;)

ile sobie życzysz za taki gadżet ?

Daniel*1977
02-03-2015, 10:29
Myślę, że za 110 w tym przesyłka był bym skłonny to sprzedać :)

puch24
02-03-2015, 12:24
Aplikacja pod Androida nie jest wcale taka złą, to raczej kwestia przyzwyczajenia i przełączenia jej na Manual - bo na auto to....
W Manualu wszystko ustawia się jak w aparacie.



To pokaż może, jak to zrobić, bo ja takiej opcji nie znalazłem...
Aplikacja do modeli starszych niż NX1 nie ma takiej możliwości, chyba, że jest dobrze zakopana.

chaos
02-03-2015, 12:25
Myślę, że za 110 w tym przesyłka był bym skłonny to sprzedać :)
Niemało proszę o podanie niższej ceny :)

Daniel*1977
02-03-2015, 12:26
Tu masz rację, zdaje się, że nie wspiera starszych. Nie miałem NX 30, możliwe że ten ma wsparcie.

puch24
02-03-2015, 12:37
Ta nowa aplikacja do NX1 ma wyraźnie w opisie podany TYLKO NX1 jako aparat obsługiwany. Niestety.
A te aplikacje do starszych modeli naprawdę są beznadziejne, bo niemal niczego nie można ustawić - można jedynie włączyć lub wyłączyć lampę, ustawić jedną z dwóch rozdzielczości, włączyć samowyzwalacz na 2 lub 10 sekund, a jeśli aparat ma power zoom (PZ16-50 lub kompakty) można też zoomować. No i można wybrać zapisywanie zdjęć w aparacie lub w komórze. I to wsio. :-(
Nie znalazłem żadnej niefirmowej aplikacji, która by ją zastępowała.

puch24
02-03-2015, 13:55
Edytka: Ściśle rzecz biorąc, jako obsługiwany podany jest NX1 i aparaty wypuszczone po wrześniu 2014, więc być może także np. NX500.

Daniel*1977
02-03-2015, 19:00
Zgadza się, używałem z NX20 program pod Android, ale zapomniałem że był rzeczywiście mało użyteczny.

Daniel*1977
02-03-2015, 19:03
Niemało proszę o podanie niższej ceny :)
95 z kosztami wysyłki wliczonymi, za mniej to już nie bardzo mi się opłaca ?

Valdek_Tychy
02-03-2015, 22:24
Do swojego NX1100 używam na smartfonie LG7 II aplikacji Samsung SMART CAMERA który twierdzi,że obsługuje aparaty wyprodukowane od 2013 i późniejsze. Program prosty i toporny jak budowa cepa i tak naprawdę można go użyć praktycznie jako pilota zdalnego wyzwalania przy czym aparat przechodzi wówczas w tryb pełnego automatu, daje radę ale cudów nie robi tyle,że podgląd na smartfonie jest wygodny

puch24
02-03-2015, 22:52
No właśnie o tych aplikacjach Samsunga mówimy, że są beznadziejne, bo dają mniej możliwości regulacji niż najprostszy aparat w najprostszej komórce. :-(

chaos
02-03-2015, 23:09
I nie ma interwału

puch24
03-03-2015, 00:11
A Ty ze stałym interwałem o tym interwale! ;-) Nie łaska to już samemu co pięć sekund guziczek naciskać? ;-)

chaos
03-03-2015, 07:15
Mogło by być ale będę za daleko od aparatu

emerlu
03-03-2015, 12:47
Czy Samsung ma jakaś szeroką poniżej 35mm FF stałkę o kompaktowych wymiarach ze stabilizacja.

puch24
03-03-2015, 15:30
Nie. Jedyną stabilizowaną stałką jest 60 makro. Zoom 12-24 też nie ma stabilizacji.

chaos
06-03-2015, 12:17
czy do nowego nx300 dodają w standardzie ładowarkę*?

BaCaaa
06-03-2015, 12:20
Tak, ale taka jak do telefonu -ze ładowanie baterii odbywa się w aparacie.
Zewnętrzną trzeba dokupić.

puch24
06-03-2015, 12:43
I w przypadku oryginalnych ładowarek Samsunga trzeba uważać: starsze ładowarki do akumulatorów BP 1030 (np. NX200, NX1000) nie ładują nowych akumulatorów BP 1130. Dotyczy to także uniwersalnej ładowarki Quick z LCD, która ładuje BP 1030 i 1310. Ponadto oryginalne ładowarki są cholernie drogie i trudno je kupić.

piwko2
06-03-2015, 14:20
A ma ktoś nieoryginalną ładowarkę i baterię? Jeśli tak to jaką i jak się sprawdza?

puch24
06-03-2015, 14:30
Nie mam nieoryginalnych ładowarek, ale mam nieoryginalne akumulatory 1310 i 1030, kupione na Allegro (takie: http://allegro.pl/bateria-bp-1310-do-samsung-nx20-nx-20-nx-11-nx-10-i5140876594.html i takie: http://allegro.pl/akumulator-bateria-bp1030-do-samsung-nx200-nx2000-i4889549250.html), i mają one ok. 65-70% pojemności oryginalnego akumulatora (sprawdzałem, ile wytrzymają, nagrywając filmy "do oporu").
Nigdy nie kupuję akumulatorów, opisanych jakąś zupełnie niewiarygodną pojemnością (2900 czy 3900 mAh itp.) - nie lubię, gdy ktoś już od początku próbuje mi wcisnąć ciemnotę.

piwko2
06-03-2015, 14:55
Dzięki za info.

puch24
06-03-2015, 15:19
Sprawdzałem trochę różnych niefirmowych akumulatorów do różnych aparatów, i w zasadzie potwierdza się to, że niefirmowe akumulatory no-name typowo mają na naklejce podaną pojemność zawyżoną o jakiejś 20%, natomiast ich rzeczywista pojemność wynosi ok. 65-70% pojemności oryginalnego akumulatora firmowego. Czyli jeśli oryginalny ma, powiedzmy, 1300, to na zamienniku napiszą 1500, a w rzeczywistości ma jakieś 900. Oczywiście trzeba też liczyć się z tym, że akumulator no-name szybciej się zużyje i padnie.

piwko2
06-03-2015, 15:43
Dla mnie ważną informacją było, że zamienniki w ogóle działają i są bezpieczne. Oryginalny aku jest u nas praktycznie niedostępny, tak samo zresztą jak reszta akcesoriów. Nawet jak coś jest to ma chore ceny.
Ostatnio kupiłem NX3000 dla samego 16-50 PZ. Wyjściowa cena była 900 zł. Kupiłem go za 800 zł bez dowodu zakupu i gwarancji, ale oprócz tego pełny zestaw sklepowy z pudełkiem.
Interes wydaje się niezły biorąc pod uwagę, że używka na Allegro kosztuje w tej chwili 849, a znany sprzedawca sprzedaje te obiektywy po 888 zł. W sklepach internetowych sam obiektyw kosztuje tyle co cały zestaw.
Puszczę chyba na Allegro tego NX3000 w komplecie z 18-55.
Według mnie polityka Samsunga w naszym kraju w temacie bezlusterkowców to skandal.

FelTom
06-03-2015, 16:46
Podpisuję się pod powyższym. Też poluje na 16-50PZ lub w komplecie z nx300. W innych państwach można kupić , ale nie u nas. Postanowiłem zajrzeć na stronę Samsunga i zapytać , dlaczego taki zestaw nie jest u nas dostępny. Na czat reklamacyjny Samsunga nie mogłem się dostać. A to z tej przyczyny , że dział foto ... Przynależy do działu telewizorów !! Tak w Polsce, taką politykę prowadzi Samsung. W tym momencie stało się jasne, jak traktują foto... Jako piąte koło u wozu w dziale tv XD

Żeby nie tylko narzekać , zakupiłem jakiś czas temu adapter Novoflex Nikon do Samsunga... Troszkę go przetestowalem. Irytujący jest tylko nypel do odblokowania obiektywu. Ale zapewne dzięki niemu kupiłem używanego w stanie idealnym w bardzo okazyjnej cenie :)

emerlu
06-03-2015, 17:21
Jak wypada 16-50 w stosunku do 16-50 od Sony

BaCaaa
06-03-2015, 17:30
Podobno NX jest lepszy

FelTom
06-03-2015, 18:14
Ten aspekt był już poruszany. Podobno jest lepszy, co patrząc na inne obiektywy tych producentów , wydaje się dość oczywiste..

emerlu
06-03-2015, 18:29
A co sądzicie o BSI, producent twierdzi ze matryca zbiera wiecej światła czyli f/3,5 Samsunga zbierałby wiecej niz Sony,

FelTom
06-03-2015, 18:49
Ktoś w tym wątku wrzucił link do porównania topowego Samsunga z pelnoklatkowymi lustrzankami. No i nie ma się czego wstydzić... Szkoda że i ceną i rozmiarami nie ustępuje XD

puch24
06-03-2015, 21:34
A propos akumulatorów:

Nie zdarzyło mi się jeszcze trafić na akumulator-zamiennik, który by wybuchł, rozlał się, nagle przestał działać po krótkim używaniu, czy uszkodził aparat. Co nie znaczy, że takich nie ma, przypuszczam, że zdarzają się takie przypadki.

Natomiast zdarzyło mi się trafić na podróbkę oryginalnego akumulatora Nikona, bardzo dobrą wizualnie, która "nie trzymała" energii i bardzo szybko sama się rozładowywała.

Zdarzyło mi się też trafić na akumulatory niefirmowe, które były odrzucane przez nowsze modele aparatów, z którymi teoretycznie powinny działać.

emerlu,

Chyba trudno będzie Ci znaleźć porównanie PZ16-50 Sony i Samsunga, bo jak ktoś ma Samsunga, to nie ma Sony, i odwrotnie. Samsunga mam i sobie chwalę. O Sony krążą różne opinie, no ale chyba da się nim robić zdjęcia, skoro się sprzedaje.

chaos
06-03-2015, 22:24
I w przypadku oryginalnych ładowarek Samsunga trzeba uważać: starsze ładowarki do akumulatorów BP 1030 (np. NX200, NX1000) nie ładują nowych akumulatorów BP 1130. Dotyczy to także uniwersalnej ładowarki Quick z LCD, która ładuje BP 1030 i 1310. Ponadto oryginalne ładowarki są cholernie drogie i trudno je kupić.

stara ładowarka od nx1000 naładowała zastępczaka 1130


kupiłem na ebaju używkę*nx300 + 16 mm i nie mam w zestawie ładowarki, ale nx300 się mi podoba ;D

puch24
06-03-2015, 23:10
Zastępczaki ładowane są bez problemu. To oryginały są odrzucane.
NX300 to bardzo fajny aparat. Użytkowo brakuje mi w nim tylko drugiego pokrętła z tyłu. Gdyby je miał, byłby jeszcze wygodniejszy w obsłudze. Częściowo jest to rekompensowane dotykowym ekranem, ale gdyby miał jeszcze pokrętło, byłby ergonomicznie bliski ideału.

chaos
06-03-2015, 23:15
i interwał

BaCaaa
06-03-2015, 23:15
Zastępczaki ładowane są bez problemu. To oryginały są odrzucane.
NX300 to bardzo fajny aparat. Użytkowo brakuje mi w nim tylko drugiego pokrętła z tyłu. Gdyby je miał, byłby jeszcze wygodniejszy w obsłudze. Częściowo jest to rekompensowane dotykowym ekranem, ale gdyby miał jeszcze pokrętło, byłby ergonomicznie bliski ideału.
I tutaj wchodzi nx500, który ma dwa kółka :-)

puch24
06-03-2015, 23:34
A NX500 ma interwał? ;-) Bo bez niego nadal będzie chaos! ;-)
Na amerykańskiej stronie Samsunga są szczegółowe dane techniczne, ale ani słowa o interwale. Instrukcji jeszcze nie ma do ściągnięcia.

FelTom
07-03-2015, 00:45
Dobrze, że jest Chaos , bo bez Was dwóch wątek najpewniej dawno by umarł XD

A tak to użytkownicy NXow mają od kogo czerpać wiedzę:)

puch24
07-03-2015, 01:00
Chaos umie jeszcze do tego fotografować...

fafniak
07-03-2015, 10:17
To ja mam trochę pytań. Część dotyczy nx500 którego jeszcze nie ma na rynku ale będzie lada chwila a częsć ogólnie systemu NX.

1 - nie znalazłem żadnych adapterów typu "speedbooster" dzięki którym można by podpiąć szkła z innego systemu - faktyczny brak czy to kwestia dupowatego poszukiwacza?
2 - czy samsungach można całkowicie wyłączyć dźwięk robienia zdjęcia?
3 - czy w czasie filmowania można zrobić zdjęcie ?
4 - oglądam NX500 i ni cholery nie potrafię rozwiązać kwestii podłączenia zewnętrznego mikrofonu
5 - na ile dobrze wykonane sa adaptery do szkieł innych systemów (luzy) - możecie polecić konkretne adaptery dobrze wykonane ?
6 - funkcjonalność aplikacji tabletowo/telefonicznych
7 - kwestia dostępności szkieł i baterii - czy coś się zmieniło czy nadal jest źle (trochę wątek poczytałem)

puch24
07-03-2015, 11:15
1 - nie znam żadnych adapterów typu "speedbooster" do NX. Prawdopodobnie system jest zbyt mało popularny by producentom się to opłacało. Ale nie szukałem szczególnie.
2 - migawki mechanicznej nie można wyłączyć.
3 - nie
4 - prawdopodobnie przez gniazdo micro USB
5 - różnie to bywa.
6 - beznadziejna
7 - nadal słabo

FelTom
07-03-2015, 13:45
5. Posiadam adaptery do Nikona, M42 oraz OM. Z wykonaniem pewnie różnie bywa. Pierwszy markowy Novoflex, dwa pozostałe no name ze znanego portalu aukcyjnego.
Wyżej opisałem moje wrażenia odnośnie Novoflex. Tylko ten dzyndzel do odblokowania obiektywu może być irytujący. Trzeba wykazać się zręcznościa i wytrzymałością , na wbijajacy się w palec metalowy dzyndzel, żeby zdjąć obiektyw.

1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/07/f5abaf0b8fe5a43e626b9952aac53ba3.jpg)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/07/2d688b3fdb8394ba6e17d00d164f7a39.jpg)
3.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/07/3a19c33eb9a3b2d136b4dc9b11cdfe72.jpg)
4.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/07/800a6b6302c5d5fb68d366aebadf8b7f.jpg)

Pozatym nie mam żadnych zastrzeżeń. Do pozostałych adapterow także.

chaos
07-03-2015, 16:11
Dobrze, że jest Chaos , bo bez Was dwóch wątek najpewniej dawno by umarł XD

A tak to użytkownicy NXow mają od kogo czerpać wiedzę:)

;D puch to chodząca nxklopedia ;D

puch24
07-03-2015, 17:13
:-)
Dużo wiem, a nic nie umiem, w tym robić zdjęć. :-(

A propos adapterów: mam ich kilka, w zasadzie wszystkie no-name, z wyjątkiem jednego, marki Fotga, do Koniki AR. Jest on dobry, ani za ciasny, ani za luźny. Kupiony z Chin na ebay.

- M39 (gwint Leica/Zorki/Fed), kupiony na Allegro. Otwór na obiektyw nie był wyfrezowany dostatecznie głęboko, i po wkręceniu obiektywu nie udawało się go ustawić na nieskończoność - pierścień z tyłu obiektywu, sprzęgający się z dalmierzem aparatów Leica/Zorki, nie mógł wejść dostatecznie głęboko w adapter. Musiałem go ręcznie podfrezować pseudo-Dremelem, co poprawiło sytuację, ale z kolei po tej operacji ten sam pierścień dalmierza przy ustawieniu na nieskończoność zwiera styki Samsungów, i aparaty głupieją. Trzeba czymś izolować styki.

- Minolta MD - no-name, kupiony na Allegro. Jedyny adapter, w którym jest pewien luz

- Nikon F - no-name, kupiony na Allegro, w porządku

- Pentax K - no-name, kupiony na Allegro, w porządku

- Nikon F z pierścieniem do obsługi przysłony, no-name, kupiony z Chin na ebay, w porządku

- Pentax K z pierścieniem do obsługi przysłony, no-name, kupiony z Chin na ebay, w porządku

chaos
07-03-2015, 17:31
dziś nx300 pojechał ze mną w góry, w górach śnieg trzyma


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/raYEwUr-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/raYEwUr.jpg)

Daniel*1977
07-03-2015, 17:33
To ja mam trochę pytań. Część dotyczy nx500 którego jeszcze nie ma na rynku ale będzie lada chwila a częsć ogólnie systemu NX.

6 - funkcjonalność aplikacji tabletowo/telefonicznych

Nie zgodzę się z tym co ktoś napisał, pisałem już wcześniej, ale poszedłem za daleko.
Zapomniałem, że do modeli poniżej NX1 aplikacja rzeczywiście była w zasadzie nie przydatna.

Do NX1/500 telefon z Androidem to po prostu "tył aparatu z wizjerem"


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/16555502098_7a37d473e3_o-1.png
źródło (https://farm8.staticflickr.com/7594/16555502098_7a37d473e3_o.png)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/16123107583_7332c10fa9_b-1.jpg
źródło (https://farm9.staticflickr.com/8623/16123107583_7332c10fa9_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/16555657150_8ac1f9a9a6_b-1.jpg
źródło (https://farm9.staticflickr.com/8636/16555657150_8ac1f9a9a6_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/16535794567_61aef9b9d0_b-1.jpg
źródło (https://farm9.staticflickr.com/8641/16535794567_61aef9b9d0_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/16535794197_ac0fb091c1_b-1.jpg
źródło (https://farm9.staticflickr.com/8571/16535794197_ac0fb091c1_b.jpg)

chaos
07-03-2015, 17:34
daniel weź nie denerwuj ludzi ;)

ps. a interwał jest ?

puch24
07-03-2015, 17:38
Ręczny... ;-)

Daniel*1977
07-03-2015, 17:50
Interwału nie ma :) w aplikacji na andka.
Włącza się go w bardziej zaawansowanym menu w samym aparacie.

chaos
07-03-2015, 18:00
Włącza się go w bardziej zaawansowanym menu w samym aparacie.

o rzesz ty ! już cie nie lubię*;)

Daniel*1977
07-03-2015, 18:04
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/07/6c1bbe7e33d8ecf2a450898cefe83731.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/07/f0546b55f3b19226ca13605042a08b39.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/07/57a369f366f84d9c60d19d5346145a1b.jpg)

Po aktywowaniu Timelaps, nagrywa się chyba jeszcze filmik, ale to spróbuję w odpowiednich nocnych warunkach.

Lucas1981r
07-03-2015, 18:19
Czy jest az taki problem z dostepnoscia szkiel? - no napewno nie jest tak jak z innymi systemami,ale to przeciez nie pieczywo (nie kupujemy codzinnie ;) ) - jak ktos cos chce kupic to spokojnie znajdzie np.w EURO , cyfrowe , swego czasu widzialem tez sporo obiektywow w fotograficznym (Fotojoker?) w Hali Tesco na kabatach :)

chaos
07-03-2015, 18:26
ile kosztuje ten nxpincet i kiedy będą używki ;D

Daniel*1977
07-03-2015, 18:29
Spróbuję się dowiedzieć o 500 i NX1.

BaCaaa
07-03-2015, 18:31
Nx500 bodajże w 799$ z 16-50pz. Co dziwne nx1 nie ma oficjalnie w Polsce.

puch24
07-03-2015, 18:36
NX pińcet można chyba kupić (albo zamówić w przedsprzedaży - jak kiedyś na kartki) - w Euro RTV AGD za drobne trzy tysie z PZ16-50. Ale nie ma pewności, że ma interwał w menu. Ten interwał wyżej to w NX1.

chaos
07-03-2015, 18:39
Ile kosztował nx300 w dniu premiery ?

puch24
07-03-2015, 18:41
Jakoś podobnie.

puch24
07-03-2015, 18:44
Na zamówienie - 30 dni roboczych: http://m.euro.com.pl/search.bhtml?keyword=samsung%20nx500

Lucas1981r
07-03-2015, 19:00
wg. Euro -> http://www.euro.com.pl/kompakty-z-wymienna-optyka,_Samsung,e30,d3.bhtml
NX1 - zapowiedz - czyi chyba bedzie.
Wszystko raczej zalezy od Samsung Polska - ponoc nie ma dzialu fotografii - tylko zostal on "wrzucony" do dzialu TV :/

Daniel*1977
07-03-2015, 19:22
NX1 zapewne będzie, ponieważ dodane zostało polskie menu, a nie było go do tej pory.
Trochę ciężko się doczytać, ale można zawsze pooglądać :D
http://www.samsung.com/sec/consumer/store-only/store-camera/product/EV-NX500ZAMIKR


W wolnym tłumaczeniu:
https://translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=en&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.samsung.com%2Fsec%2Fconsumer%2F store-only%2Fstore-camera%2Fproduct%2FEV-NX500ZAMIKR&edit-text=

"NX500 can capture high definition moving to the cloud or blooming flowers. 1 taken by setting the time interval between 24 seconds and can be manufactured in a time-lapse image of the image quality by utilizing photographed UHD steel."

Wnioskuję, że jeśli jest taki tryb to i inny będzie.

chaos
07-03-2015, 21:07
Na zamówienie - 30 dni roboczych: http://m.euro.com.pl/search.bhtml?keyword=samsung%20nx500

to ja poczekam dwa lata, az cena znormalnieje ;)

chaos
08-03-2015, 20:03
słitfocia z nx mini dla was ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/IplIyOC-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/IplIyOC.jpg)

FelTom
08-03-2015, 20:09
Na zdjęciach łączysz moje ulubione pasje. Fotografię i turystykę rowerową.

Gratuluję ujęć !

chaos
08-03-2015, 20:40
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/hyqQjVk-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/hyqQjVk.jpg)

chaos
08-03-2015, 20:52
a jeszcze jedno ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/dxFeTNu-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/dxFeTNu.jpg)

FelTom
08-03-2015, 21:20
Jak ja Ci zazdroszczę...
Na czym ustawiles aparat do tego zdjęcia powyżej ?

chaos
08-03-2015, 21:34
wpadaj na podbeskidzie pośmigamy ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/fwT3k6f-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/fwT3k6f.jpg)

takie coś ;) dlatego marzy mi się interwał, nie musiał bym latać tam i z powrotem po jednym zdjęciu, a do tego mógłbym coś w ruchu zrobić, a tak ... dupa

FelTom
08-03-2015, 21:58
Dzięki za informację.
Ten ubogi programik do wyzwalania bezprzewodowego ze smartfona imho nada się. Nie trzeba biegać. A i wynik widać przed zrobieniem. Czas opóźnienia można ustawić. A naciskać wyzwolenie migawki po każdym zrobieniu zdjęcia.

NXy są stworzone do takich zastosowań. Jaka szkoda, że ten bardziej rozbudowany program dostępny jest tylko dla NX1. Jeżeli dorzucą go do NX500, wtedy poczekam aż stanieje do rozsądnej kwoty.

Daniel*1977
09-03-2015, 00:23
daniel weź nie denerwuj ludzi ;)

ps. a interwał jest ?

Zrobione przy pomocy interwału.
Po ustawieniu "timelaps" aparat automatycznie przy robieniu zdjęć robi dodatkowo filmik w 4K :)

https://flic.kr/p/rfgG7s

Lucas1981r
09-03-2015, 03:39
Czy ktos pamieta ile czasu minelo od dnia premiery Nx300 az do zejscia ceny ponizej 2tys.? ;-)

Valdek_Tychy
09-03-2015, 19:18
Niech mi ktoś powie czy jest to normalny objaw w obiektywie.Mam przy swoim nx1100 obiektyw 18-55 1 wersja i z wnętrza obiektywu po włączeniu aparatu, nawet jeśli nic nie robię słychać wprawdzie cichy ale jednak, szum. Jak domyślam się pracuje silnik ale czy powinno go być słychać? w obiektywie 20-50 nie słychać nic.

Daniel*1977
09-03-2015, 20:44
@Valdek_Tychy Może masz włączoną stabilizacje ciągłą?

chaos
09-03-2015, 21:04
Zrobione przy pomocy interwału.
Po ustawieniu "timelaps" aparat automatycznie przy robieniu zdjęć robi dodatkowo filmik w 4K :)

https://flic.kr/p/rfgG7s

fane

Daniel*1977
09-03-2015, 21:06
Jest jeszcze drugi, zrobiony ze 150 zdjęć.

Valdek_Tychy
09-03-2015, 21:36
@Valdek_Tychy Może masz włączoną stabilizacje ciągłą?

nie mam,włącza się dopiero w momencie wciśnięcia spustu do połowy

puch24
09-03-2015, 22:57
słychać wprawdzie cichy ale jednak, szum.

TTTM (Ten Typ Tak Ma). Bzyczy nawet gdy jest wyłączona stabilizacja OIS i wyłączony AF. Dlaczego? Nie mam bladego pojęcia.

Daniel,

Fajne!

Valdek_Tychy
10-03-2015, 12:40
no to spoko

Valdek_Tychy
14-03-2015, 20:19
Przebrnąłem przez całość tematu o nx i może nawet pod jego wpływem wczoraj kupiłem nówkę nx300. Jak do tej pory miałem od 4 czy 5 miesięcy nx1100 z obiektywem 20-50 o którego dokupiłem sobie 18-55 (stabilizacji mi brakowało) z którego byłem bardzo zadowolony ale nx 300 to już inna bajka.Jedyny problem jaki z tym się wiąże to muszę teraz znaleźć nowego właściciela dla mojego nx1100.
Tak dla porównania oba aparaciki pstryknąłem na szybko:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/DSC_0002-1.jpg
źródło (http://3.bp.blogspot.com/--Hjro3UNWxs/VQRz_qt7gNI/AAAAAAAAAPE/UeuW4stXMKA/s1600/DSC_0002.jpg)

niby 300-tka nie jest dużo większa ale jednak czuje się różnicę w ręce zarówno w wielkości jak i w ciężarze.

chaos
14-03-2015, 21:27
skoro się chwalimy to na tą chwilę mam takie:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/Eh5iWlN-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Eh5iWlN.jpg)

puchu zgaduj po kolei ;)

puch24
14-03-2015, 21:46
A dlaczego JA mam zgadywać?

Nie ustawiłeś ich CHAOTYCZNIE...

Od lewej Fisheye 10, 16, 20, 30.

Waldek,

Masz teraz drugą wersję 18-55 III, z lepiej rozłożonymi ogniskowymi na pierścieniu, dzięki czemu nie chodzi on skokami.
Ewentualni zainteresowani mogą zobaczyć różnicę; kiedyś o tym pisaliśmy.

chaos
14-03-2015, 21:55
brawo ;) stawiam piwo :D

HYPER
14-03-2015, 21:56
skoro sie chwalimy to ja mam: 10mm, 16mm, 20mm, 30mm, 45mm 3D, 60mm, 85mm, 12-24mm, 16-50 PZ, 16-50/2-2,8, 50-150/2,8, 20-50mm :D
wszystko to na.... NX200. chyba musze zupgrejdowac aparat ;)

sorry, ze bez zdjec.

chaos
14-03-2015, 22:02
bez zdjęć to do widzenia :D

puch24
14-03-2015, 22:04
brawo ;) stawiam piwo :D

Nie darmo ochrzciłeś mnie parę stron temu... ;-)

HYPER
14-03-2015, 22:05
:P
juz wczesniej gdzies wstawialem w tym watku moja 16-50/2-2,8 albo 50-150/2,8 (dokladnie nie pamietam).

bede musial kiedys je poustawiac i pyknac fotke

FelTom
14-03-2015, 23:54
Koniecznie! Nie każdemu jest dane posiadać , to przynajmniej można nacieszyć oko oglądając na zdjęciu u kogoś :)

Valdek_Tychy
15-03-2015, 11:26
Nie dobijajcie mnie tym przechwalaniem się,ja dopiero zaczynam z nx-em

makay
15-03-2015, 11:29
Jaki obiektyw polecacie jako uzupelnienie do zestawu nx300m +18-55mm

puch24
15-03-2015, 13:49
To zależy przede wszystkim od tego, co, gdzie i jak chcesz fotografować. Jeden będzie potrzebował tele-zoomu, inny rybiego oka, jeszcze inny makroobiektywu lub jasnej portretówki czy małego szerokiego.

makay
15-03-2015, 14:05
Wieksza glebie ,do portretow

Daniel*1977
15-03-2015, 14:14
Do portretów zapewne najlepszy 85mm lub 45mm.
Portretów nie robię, więc może nie powinienem się wypowiadać :) ale 60mm wydaje się być dosyć uniwersalny, jest jasny i ma dodatkowo stabilizację.

makay
15-03-2015, 14:18
Ciezko trafic,a co sadzicie o 50-200,ma jakas uniwersalnosc czy tylko jako telezoom

puch24
15-03-2015, 14:34
Telezoom jest na tyle uniwersalny co telezoom, czyli do przybliżenia tego, co odległe.