Zobacz pełną wersję : Nasze psy - wątek miłośników piesków wszelakich
Strony :
1
2
3
4
5
6
[
7]
8
9
10
11
12
13
14
15
Ciekawe, kto bardziej szkodzi psom rasowym. Biednym, zniekształconym, zmutowanym przez hodowców z górnej półki.
Zdecydowanie bardziej szkodzą mnożące się, jak grzyby po deszczu pseudohodowle.
Przerasowienie i robienie z psów chodzące kaleki, to zupełnie inny temat. Fakt, cholernie smutny i trudny… ONki kątowane tak, że ledwo chodzą, miniaturowe czaszki spanieli niemogące pomieścić zawartości, wypadające oczy mopsów, nie mogące naturalnie rodzić i krztuszące się buldogi -- to jest istna tragedia, która jednak w żaden sposób nie usprawiedliwia fabryk zwierząt. Na szczęście coraz więcej ludzi walczy z tymi chorymi trendami, wraca się do dawnych wzorców.
@agape… wróć -- agaau (:mrgreen:), dobrze, że na wieczór piszesz takie epistoły -- fajnie się przy tym zasypia. :D
mamil_km
10-02-2014, 09:26
Dzięki za rady, zdecydowanie nie zależy nam na piesku z rodowodem. Będziemy szukać, mam nadzieję, że wkrótce się jakiś psiak znajdzie. Ciekaw jestem czy stara obiegowa opinia, że kundelki są najzdrowsze nadal jest prawdziwa.
Dzięki za rady, zdecydowanie nie zależy nam na piesku z rodowodem.
W takim razie najrozsądniejszym wyjściem będzie schronisko, ew. fundacja zajmująca się konkretnie podhalanami.
Ciekaw jestem czy stara obiegowa opinia, że kundelki są najzdrowsze nadal jest prawdziwa.
Nie jest i nigdy nie była. Ot, jedna z wielu urban legend. :)
Nie jest i nigdy nie była. Ot, jedna z wielu urban legend. :)
True! :)
Urban legend, mit - podobnie jak ten dot. niesłychanej wierności kundelków (kundelek czy rasowiec - każdy pies może być wierny i oddany) i tego, że suka choć raz w życiu powinna mieć szczeniaki (by-zy-du-ra)...
To może z okazji braku zimy - zimowo się przypomnimy 8) :
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/1507664_10202124899837531_2060177243_n.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t1/994426_10202124897237466_1549661660_n.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t1/1535694_10202124890277292_422226235_n.jpg)
;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1/1517402_10202124891837331_1311021643_n.jpg)
i mniej zimowo (choć lutowo) ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/t1/1619403_10202370356253788_961440054_n.jpg)
Aga, babciu! Ty się lepiej pochwal ..
:p
Aga, babciu! Ty się lepiej pochwal ..
:p
Aaaaa - no tak... :mrgreen:
Tofik vel Biały Misiek od 2 tyg. jest dumnym tatuśkiem piątki uroczych dziewczyn :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1/1620963_652950614740453_395516433_n.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1/1621954_652950698073778_874236336_n.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1/1545183_648398448529003_291431443_n.jpg)
fotki z hodowli w której urodziły się maluchy - https://www.facebook.com/pages/Diament-Pomorza-FCI/497345876967595?fref=ts
8)
No! Od razu lepiej :mrgreen:
olmektrzystan
11-02-2014, 18:37
[ciach linkę] podoba wam się moja psina?
[ciach linkę] podoba wam się moja psina?
Nie. Podobnie, jak Twój spam.
Żegnamy ozięble.
True! :) [..][/CENTER]
Bardzo fajne foty (obróbka, kadry) - b.przyjemnie się ogląda!
Pochwała się należy :)
Bardzo fajne foty (obróbka, kadry) - b.przyjemnie się ogląda!
Pochwała się należy :)
Dziękować! ;)
Kolejne zdjęcia mojego nowego przyjaciela...
1.
http://imageshack.com/a/img546/8539/n7au.jpg
2.
http://imageshack.com/a/img593/4787/ld33.jpg
3.
http://imageshack.com/a/img541/2130/tqv6.jpg
Rafał_Sz
16-02-2014, 10:20
Jaką karmę dla czteroletniego Yorka polecacie? Teraz żre Royala, ale może jest coś lepszego dla tych trzech kilo szczęścia?
Rafał, tak na szybko: BRIT Care Adult Small Breed Lamb & Rice ;)
Rafał_Sz
16-02-2014, 10:47
Dzięki. :) Będę musiał w necie poszukać, bo Jelonce pewnie nawet o tym nie słyszeli. :)
mamil_km
16-02-2014, 11:00
My już "problem z szukaniem szczeniaka mamy z głowy :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/jwqydhj)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/0v3claj)
Dzięki. :) Będę musiał w necie poszukać, bo Jelonce pewnie nawet o tym nie słyszeli. :)
To jest mało znana karma więc wątpię, że dostaniesz ją w stacjonarnym sklepie zoologicznym (chyba, że na zamówienie). Na Allegro widziałam 3kg za 50 zł (razem z przesyłką) :D A 7,5 kg kosztuje ok. 90 zł :)
My już "problem z szukaniem szczeniaka mamy z głowy :)
Śliczny! To gdzie się udało go znaleźć w tak krótkim czasie? :D
mamil_km
16-02-2014, 11:19
Pytaliśmy gdzie się da, fora, znajomi i udało się od sąsiadów, koleżanki babci hehe :) Piesek to mix w typie podhalana :) zdjęcia tylko z telefonu, na "sesję" przyjdzie czas :) . W temacie karmy, wybraliśmy dla małej Brit premium puppies.
To niech rośnie zdrowo i czekamy na więcej zdjęć :)
Rafał, tak na szybko: BRIT Care Adult Small Breed Lamb & Rice ;)
Też polecam. Co prawda bognik poleciła mi wersję dla ras dużych i karmię nią owczarka, ale składowo to całkiem ciekawe karmy i opinie w internecie mają bardzo dobre ;)
Brat karmi w tej chwili Yorka jakąś karmą heritage i też sobie chwali, ale piesek nie ma jeszcze roku, więc jest to wersja dla szczeniąt
mtu, fajny maluch. Oczy jak pięciozłotówki ;)
mamil_km, ten jest piękny. Zawsze mi się podobały podhalany. Mają fajne charaktery. Tylko czekać aż ten Twój zacznie broić i szaleć.
A ode mnie ze wczorajszego spaceru ze znajomym owczarem i pożyczonym Yorkiem
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/199/whnh.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/691/3hum.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/706/p5e6.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/38/ixuh.jpg)
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t31/1799009_591657667585983_369982631_o.jpg
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t31/1780273_10201597877092317_978216369_o.jpg
Boryszuk
25-02-2014, 23:27
Bonkers pomaga mi składać szafki.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-photos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1932230_10203270859237524_1383446758_n.jpg)
Travis6Strong
25-02-2014, 23:49
Moja krzyżówka (warchlaka z łasicą) - czyli Punia w 3 obliczach
1. Czasem puści oczko lub wystawi jęzor..
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/s3iwl2-1.jpg
źródło (http://i61.tinypic.com/s3iwl2.jpg)
2. Jak to większość "kobiet" , przeżywa okres...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/91ht0x-1.jpg
źródło (http://i62.tinypic.com/91ht0x.jpg)
3. W gruncie rzeczy to grzeczny pies
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/oa11sw-1.jpg
źródło (http://i58.tinypic.com/oa11sw.jpg)
Krótki, ale mądry tekst o tzw. "rasach agresywnych":
http://legwet.pl/ciekawostki-weterynaryjne/82-pod-jednym-dachem-z-psem-morderc.html
A to mój pies morderca, postrach :lol: sąsiadów i reszty osiedla:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/s720x720/560742_400727729998245_1619775791_n.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t31/s720x720/412273_422992304438454_613683327_o.jpg)
Krótki, ale mądry tekst o tzw. "rasach agresywnych"
Z tą mądrością bym nie przesadzał… w pewnych kwestiach tekst pachnie populizmem. ;) Sporo przegięć w drugą stronę. W wielu sprawach można się zgodzić, zwłaszcza w kwestii bublowatego rozporządzenia czy liczby pogryzień ludzi przez psy ras uważanych za agresywne (wiecie, że w USA sprawcami największej liczby pogryzień są labradory? :)). Jednak dwie najważniejsze rzeczy, z którymi zgodzić się nie mogę:
Przede wszystkim coś takiego jak rasy agresywne -- istnieje, aleeee… ta agresja nie jest skierowana w ludzi, a przenoszona na inne psy/zwierzęta. Ten katalog tworzą czworonogi używane do psich walk, stróżujące czy pilnujące stada. Żeby podołać tym zadaniom, kolejne mioty selekcjonowane były pod kątem pożądanych cech, jak np. agresywna postawa wobec zagrożenia. Z czasem, zachowania takie utrwaliły się na tyle, że stały się dziedziczne i charakterystyczne dla danej rasy.
Dobrze traktowane i wychowane, w stosunku do ludzi są to łagodne, wierne i bardzo oddane stwory. Kochające swoje ludzkie rodziny.
Autor pisze również, że nie ma czegoś takiego, jak psy inteligentne (inteligentniejsze?). Ależ są. Naturalnie, psiaki takie nie rodzą się z umiejętnością chodzenia przy nodze, przynoszenia gazety czy kapci. Tego psa się uczy, ale jedne psy uczą się szybciej, drugie wolniej; jedne czerpią z zajęć mentalnych ogromna frajdę, ale są też takie dla których to nudne i bezsensowne zajęcie. Niektóre czworonogi rodzą się z predyspozycją do pracy z człowiekiem, inne z silnym instynktem terytorialnym, a jeszcze inne z ogromnym popędem łupu. Psy są różne -- bardzo, jak ludzie.
Jako ciekawostkę dodam, że nie bez kozery Canis familiaris, to najbardziej zróżnicowany (pod)gatunek na naszej planecie. I to nie tylko pod względem eksterieru. ;)
hydra_nt
26-02-2014, 22:48
To i moje psiaki. Golden - Fiolka - żywioł to woda. Ciekawa historia z nią. Jako, że rodowodowa miała mieć imię rozpoczynające sie na C. Ale, że długo nie miała właściciela docelowego, zostało jej imię od koloru wstążeczki :) Druga ona ( Luna) nauczyła się również kąpieli niejako z musu. Obecnie razem nie widzą poza sobą życia.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/52877067/Psy/20120623-psiaki.jpg)
aboutalithium
27-02-2014, 11:11
To i moje psiaki. Golden - Fiolka - żywioł to woda. Ciekawa historia z nią. Jako, że rodowodowa miała mieć imię rozpoczynające sie na C. Ale, że długo nie miała właściciela docelowego, zostało jej imię od koloru wstążeczki :) Druga ona ( Luna) nauczyła się również kąpieli niejako z musu. Obecnie razem nie widzą poza sobą życia.
Hehe, tez mam Goldena ;) 3 miesiace ;)
Co do wody, to jeszcze nie zaznal uczucia ;)
Jax
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/1610034_10152236931708685_2055915557_n.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t31/1795337_10152236929533685_2001907244_o.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1510438_10152266372048685_1362480327_n.jpg)
Borys! - podmienili Ci psa! :o :shock:
Co do wody, to jeszcze nie zaznal uczucia
Ale słodki puchacz. :)
Tymczasem - już niedługo...
:twisted:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/APM_0898a_zps645bcf09-2.jpg
źródło (http://s764.photobucket.com/user/primavista83/media/Nikon%20forum/APM_0898a_zps645bcf09.jpg.html)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/APM_1128_zpsacc8f8fc-2.jpg
źródło (http://s764.photobucket.com/user/primavista83/media/Nikon%20forum/APM_1128_zpsacc8f8fc.jpg.html)
terriery też okazji do wytaplania nie odpuszczą ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/APM_1184a_zps4d535390-2.jpg
źródło (http://s764.photobucket.com/user/primavista83/media/Nikon%20forum/APM_1184a_zps4d535390.jpg.html)
To dorzucę jeszcze małe gratisy z wczorajszych wygłupów ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/APM_1108a_zps631d350d-2.jpg
źródło (http://s764.photobucket.com/user/primavista83/media/Nikon%20forum/APM_1108a_zps631d350d.jpg.html)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/APM_1109_zps57ac1dc9-2.jpg
źródło (http://s764.photobucket.com/user/primavista83/media/Nikon%20forum/APM_1109_zps57ac1dc9.jpg.html)
hydra_nt
27-02-2014, 14:53
To ostatnie zdjęcie - nie przypomina Wam kogoś ? Chyba zjadł mi żołędzia :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img34/1047/e9y2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img163/7521/962u.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img547/5412/olej.jpg)
Z czasem, zachowania takie utrwaliły się na tyle, że stały się dziedziczne i charakterystyczne dla danej rasy.
W przypadku mojego Red Nose'a te straszliwe krwiożercze geny na drodze ewolucji gdzieś wyparowały. Choć czasem tego żałuję, bo śmiesznie wygląda Pit uciekający z podkulonym ogonem przed szczurowatym yorkiem ;)
W przypadku mojego Red Nose'a te straszliwe krwiożercze geny na drodze ewolucji gdzieś wyparowały. Choć czasem tego żałuję, bo śmiesznie wygląda Pit uciekający z podkulonym ogonem przed szczurowatym yorkiem ;)
Hehe… w końcu york jest terrierem. :D;) Osobiście znam bulika, który boi się kotów. :)
Ale właśnie. Uogólnianie zachowań naszego pupila na całą rasę jest błędne. To tak jakby mój D700 miał BF/FF, przez co ja bym twierdził, że wszystkie egzemplarze tego modelu tak mają. Absurd, prawda? :) Zdarzają się zachowania osobnicze, które odbiegają od ogólnie przyjętej normy, ale to tylko zdarzają. Nie można na podstawie zachowania jednego, czy nawet kilku psów, mówić o charakterze rasy.
To ostatnie zdjęcie - nie przypomina Wam kogoś ? Chyba zjadł mi żołędzia :)
Wiewiór z "Epoki lodowcowej" - fakt! - podobne. :mrgreen:
W przypadku mojego Red Nose'a te straszliwe krwiożercze geny na drodze ewolucji gdzieś wyparowały. Choć czasem tego żałuję, bo śmiesznie wygląda Pit uciekający z podkulonym ogonem przed szczurowatym yorkiem
Super psiak. :D
No tak. Bywa, że czasem cecha osobnicza danego psiego "egzemplarza" różni się od cech zasadniczych charakterystycznych dla danej rasy. Na tej samej zasadzie trafiają się agresywne labki, retrievery (wszelkich odmian) pozbawione instynktu aportowania, chętnie i łatwo uczące się afgany oraz przygłupie border collie... ;)
Ale na tym właśnie polega hodowla żeby utrwalać pożądane cechy i eliminować niepożądane. Robi się to drogą odpowiednich skojarzeń (pies-suka) - tak by potomstwo z możliwie największym prawdopodobieństwem odziedziczyło to co trzeba (instynkt łowiecki, pasterski, łagodność, twardość itd.).
Obecnie psy ras uznawanych za agresywne nie są już hodowane dla ich agresji, ciętości itd.* - jednak niegdyś były - i ta utrwalona selekcją hodowlaną cecha będzie grała im w duszy jeszcze przez wiele, wiele pokoleń.** Co nie wyklucza, że będą pojawiały się wśród nich osobniki takie jak Twój - całkowicie pozbawione agresji. :)
Tak w skrócie. :)
*Poza jakimiś wyjątkami - mam na myśli osiedlowych głupków z przerostem prymitywnej części ego którzy tworzą kolene pokolenia niebezpiecznych psów krzyżując ze sobą agresywne, niezrównoważone osobniki, oraz nielegalne walki psów dla których rozmnaża się psy wyłącznie pod tym kątem.
** Byłam świadkiem jak na wystawie ścięły się ze sobą dwa bulliki (pani która usiłowała je rozdzielić straciła kciuk), innym razem - również bull - na moich oczach praktycznie odgryzł ucho jamnikowi. Ze szczęk mixa staffika (duża domieszka) uwalniałam mojego psa (straciłam paznokieć - tylko uff :razz:) itd.
Wyjątki jedynie potwierdzają regułę - puki co. Może za ileś tam pokoleń, dzięki świadomej hodowli (dobór odpowiednich rodziców, z linii gdzie agresja się nie pojawiała) problem zacznie znikać (i oby). :)
.
mamil_km
02-03-2014, 10:12
Przedstawiamy nasz Bellę
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/mzoi6cj)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/mhrymvj)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/DSC_3338M_zpsf269cb61-2.jpg
źródło (http://s745.photobucket.com/user/mamil_km/media/DSC_3338M_zpsf269cb61.jpg.html)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/DSC_3153M_zps8de3bb09-2.jpg
źródło (http://s745.photobucket.com/user/mamil_km/media/DSC_3153M_zps8de3bb09.jpg.html)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/DSC_3412M_zps8c479791-2.jpg
źródło (http://s745.photobucket.com/user/mamil_km/media/DSC_3412M_zps8c479791.jpg.html)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/DSC_3370M_zpsca6fed01-2.jpg
źródło (http://s745.photobucket.com/user/mamil_km/media/DSC_3370M_zpsca6fed01.jpg.html)
Jest już z nami 2 tyg. rośnie zdrowo i z każdym dniem staje się coraz mądrzejsza :) oraz bardziej posłuszna.
"Bella i Sebastian" :D
Słodkie z niej stworzonko. :)
Przedstawiamy nasz Bellę
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/mzoi6cj)
"Nasz Bella" to twardziel. Siedzi na pozostałościach poprzedników. :mrgreen:
johnny11
04-03-2014, 16:23
Ja mam beagle'a 10-letniego :) Niestety nie jest zbyt posłuszny, ale liczy się to, że jest kochany - zawsze mnie rozbawi kiedy mam gorszy dzień :P No i wiecznie jest głodny, ale co z tym zrobić :)
Rafał_Sz
04-03-2014, 17:09
Ja mam beagle'a 10-letniego :) Niestety nie jest zbyt posłuszny, ale liczy się to, że jest kochany - zawsze mnie rozbawi kiedy mam gorszy dzień :P No i wiecznie jest głodny, ale co z tym zrobić :)
Poczytaj regulamin forum, bo ze spamowaniem kariery tu nie zrobisz.
Boryszuk
16-03-2014, 18:33
Jestę skoczkię
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1/10003470_10200999744309676_1287936086_n.jpg)
Jaka grzywa! lew normalnie :)
Boryszuk, zaj**y owczar :D
na poważnie
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/SpcaerD1050browaAshantiKazaTina122_zpseb-2.jpg
źródło (http://i1358.photobucket.com/albums/q766/kamil554/olo/Spcaer-D1050browa-Ashanti-Kaza-Tina-122_zpsebc616d9.jpg)
i trochę mniej poważnie :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/SpcaerD1050browaAshantiKazaTina117_zps4b-2.jpg
źródło (http://i1358.photobucket.com/albums/q766/kamil554/olo/Spcaer-D1050browa-Ashanti-Kaza-Tina-117_zps4b48b9e3.jpg)
Boryszuk
21-03-2014, 09:38
Boryszuk, zaj**y owczar :D
Dzięki! Najprawdopodobniej niedługo go stracę :'(
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t31.0-8/1891432_10200999741749612_1938842343_o.jpg)
Rafał_Sz
21-03-2014, 09:56
Ale piękne bydle! :)
Boryszuk
21-03-2014, 10:13
Ale piękne bydle! :)
Zdjęcie skopiowane z Instagramu więc jakość raczej kiepska ale pokazuje jak zmienia się szczeniak w 5 miesięcy.
http://instagram.com/p/lnLm6_N4Zp/
Rafał_Sz
21-03-2014, 10:33
Konkretną łapę miał już od szczeniaka. Naprawdę piękny pies.
Boryszuk
21-03-2014, 10:51
Ex go zabiera... Po cichu liczę, że nie znajdzie mieszkania, w którym będzie mogła go trzymać.
Rafał_Sz
21-03-2014, 11:38
Rozumiem co czujesz. Przykra sprawa, szkoda psiaka.
Boryszuk
21-03-2014, 11:39
Mnie szkoda, pies będzie miał dobre życie ;-)
Rafał_Sz
21-03-2014, 11:42
E tam. :)
Przy okazji. Moja nowa pani też ma yorka, więc tak trochę, mam teraz dwa yorki. :)
Boryszuk
21-03-2014, 11:44
Nie nie, to pani ma yorki i Ciebie ;-)
Rafał_Sz
21-03-2014, 11:57
Niech Ci będzie. ;)
E tam. :)
Przy okazji. Moja nowa pani też ma yorka, więc tak trochę, mam teraz dwa yorki. :)
Czyli dalej nie masz ani jednego psa... :twisted:
Rafał_Sz
21-03-2014, 12:29
Bo Ty tylko patrzysz na psy przez pryzmat kulinarny. :p
foto4deg
21-03-2014, 21:29
Bo Ty tylko patrzysz na psy przez pryzmat kulinarny. :p
Nie przez pryzmat kulinarny, tylko pies:
1) to nie jest mop
2) jest wyższy niż 20-30 cm :P
karolznin
22-03-2014, 10:52
Witam i przedstawiam jamniko-podobnego :) psa Maksa w 2 odsłonach
1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://karolkrolikowski.pl/blog/2.jpg)
2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://karolkrolikowski.pl/blog/1.jpg)
Ex go zabiera... Po cichu liczę, że nie znajdzie mieszkania, w którym będzie mogła go trzymać.
:(
Witam i przedstawiam jamniko-podobnego psa Maksa w 2 odsłonach
Ale fajny jajnior. Zadziornie mu z oczu patrzy. ;)
A my tymczasem zainaugurowaliśmy wiosnę. 8)
My, psy, Jura i ...chemitrale (http://pekaylifestyle.com/chemtrails-zabojcze-toksyny-na-niebie/)... :razz:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/1964853_10202627461041247_2117798964_n.jpg)
trochę wiało... :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-9/1533833_10202627461761265_1474390286_n.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1.0-9/1238787_10202627466401381_1410804365_n.jpg)
ach wiosenka! :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1.0-9/10151903_10202627467601411_1915132591_n.jpg)
;)
A moja kundela z okazji wiosny wytarzała się w znalezionym w lesie świeżutkim łajnie. Caaaaałaaa... Od czubka nosa po koniec ogona (pozwolicie, że zdjęcia Wam oszczędzę :mrgreen: )... I się biedna teraz dziwi, że ją kijem wszyscy odganiają, jak chce się połasić i poprzytulać. Zupełnie nie wie, o co nam może chodzić... Może jak obeschnie, to się obkruszy? ;-) W każdym razie, póki co, ma zakaz wstępu do domu. Myślałem, że mi się uda ją wykąpać w te ostatnie ciepłe dni, ale jak to zwykle bywa, coś wypadło innego... I tu pytanie. Przy takiej pogodzie to można już psa wyprać (tylko nie piszcie, że prać można, ale nie wyżymać ;-) ), czy poczekać jeszcze chwilkę, aż się cieplej zrobi? Dodam, że piesa raczej mieszka na dworze, okazjonalnie trafia na salony.
Julianna
25-03-2014, 22:43
To bedzie zdecydowanie moj ulubiony temat na forum :)
Wasze fotki psiaków sa po prostu boskie!
Majek, jak najszybciej psiaka wsadz do wanny/ pod prysznic, wymyj porządnie i potem niech wyschnie dobrze w domu zanim wyjdzie na dwór.
To przedstawię Wam i moja czarnulke..
Jej wielka milosc to woda i "patyczki" :D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/qpqm4y-1.jpg
źródło (http://i57.tinypic.com/qpqm4y.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/2j17uvq-1.jpg
źródło (http://i58.tinypic.com/2j17uvq.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/zy6puf-1.jpg
źródło (http://i60.tinypic.com/zy6puf.jpg)
foto4deg
25-03-2014, 23:05
To przedstawię Wam i moja czarnulke..
Jej wielka milosc to woda i "patyczki" :D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/qpqm4y-1.jpg
źródło (http://i57.tinypic.com/qpqm4y.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/2j17uvq-1.jpg
źródło (http://i58.tinypic.com/2j17uvq.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/zy6puf-1.jpg
źródło (http://i60.tinypic.com/zy6puf.jpg)
Czy ona jest zmieszana z bulterierem, że ma taki szczękościsk? ;)
Julianna
25-03-2014, 23:21
100 procentowy labek i aporter :D
ale gdzies czytałam ze labardory maja silniejszy uścisk szczęki niż rottweilery :-P
Jesli chodzi o moja psinke to każdy spacer na łące zaczyna sie od szukania takiego "patyka" zeby potem biegać z nim (miłe widziane tez sa drzewka) :D
foto4deg
25-03-2014, 23:22
100 procentowy labek i aporter :D
ale gdzies czytałam ze labardory maja silniejszy uścisk szczęki niż rottweilery :-P
Jesli chodzi o moja psinke to każdy spacer na łące zaczyna sie od szukania takiego "patyka" zeby potem biegać z nim (miłe widziane tez sa drzewka) :D
Kurcze, ale musisz mieć siłę, aby mu te patyczki rzucać :D :mrgreen:
Julianna
25-03-2014, 23:25
Czasami bywa cieżko :( najgorzej ze trzeba tak rzucać zeby przypadkowo nie dostała bo z cierpliwością u niej słabo. Ale póki co wszystko jest ok :)
.:Gerard:.
30-03-2014, 21:57
Przypadkiem napotkany i tak mi się spodobał ze go uchwyciłem ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img837.imageshack.us/img837/1764/52qr.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/229e10457062483a-1.jpg
źródło (http://images62.fotosik.pl/823/229e10457062483a.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/0cbea35703ba9c31-1.jpg
źródło (http://images61.fotosik.pl/821/0cbea35703ba9c31.jpg)
pomoc mniejszym, to podstawa :D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/e_zps8b932b33-1.jpg
źródło (http://i1358.photobucket.com/albums/q766/kamil554/e_zps8b932b33.jpg)
karolznin
31-03-2014, 16:44
:)
hydra_nt
04-04-2014, 08:46
Mam pytanie. Chciałbym zasięgnąć konsultacji w sprawie prawdopodobnego zerwania wiązadeł u mojego psiaka ( owczarek niemiecki, suczka, 4 lata, tylna prawa noga). Mam zdjęcie rentgenowskie. Może ktoś polecić ortopedę ? Również prosiłbym o polecenie kliniki chirurgicznej na ewentualny zabieg.
Mam pytanie. Chciałbym zasięgnąć konsultacji w sprawie prawdopodobnego zerwania wiązadeł u mojego psiaka ( owczarek niemiecki, suczka, 4 lata, tylna prawa noga). Mam zdjęcie rentgenowskie. Może ktoś polecić ortopedę ? Również prosiłbym o polecenie kliniki chirurgicznej na ewentualny zabieg.
Oszzz :-o
Najlepiej było by gdybyś założył wątek na forum http://www.dogomania.pl/forum/forums/31-Weterynaria
(dział chirurgia albo może lepiej ortopedia)
To ogromne forum - siedzi tam masa psiarzy - w tym weterynarzy. Na pewno doradzą Ci w kwestii dobrej kliniki i lekarza.
Mam pytanie. Chciałbym zasięgnąć konsultacji w sprawie prawdopodobnego zerwania wiązadeł u mojego psiaka ( owczarek niemiecki, suczka, 4 lata, tylna prawa noga). Mam zdjęcie rentgenowskie.
Ja tylko nieśmiało chciałbym nadmienić, że zwykłe zdjęcie RTG raczej nie pozwoli zobrazować stanu więzadeł.
hydra_nt
04-04-2014, 13:51
Dzięki agape.
Ekonet - ja się na tym nie znam. Ortopeda podobno jest to w stanie na takim zdjęciu zobaczyć, tzn. nienaturalne ułożenie kości (staw kolanowy) względem siebie. Co jest jednoznaczne z tym, że wiązadła nie trzymają.
Krótka zagadka. Czyimi włosami bawi się ten piesek ?
Mała podpowiedź- To jedyne TAKIE włosy na forum, wśród zielonych Nikoniarzy :)
NNuZV8edSK4&feature=youtu.be
foto4deg
06-04-2014, 22:49
krótka zagadka. Czyimi włosami bawi się ten piesek ?
Mała podpowiedź- to jedyne takie włosy na forum, wśród zielonych nikoniarzy :)
nnuzv8edsk4&feature=youtu.be
rsz?!
Boryszuk
06-04-2014, 22:50
No na pewno nie moje! :-P
foto4deg, No... byłeś blisko, ale strzelajcie dalej :p
Krótka zagadka. Czyimi włosami bawi się ten piesek ?
Mała podpowiedź- To jedyne TAKIE włosy na forum, wśród zielonych Nikoniarzy :)
"Oni to wiedzą Kocie" ;)
ech... zero domysłów, to takie oczywiste, się okazuje :lol:
foto4deg
07-04-2014, 00:16
ech... zero domysłów, to takie oczywiste, się okazuje :lol:
Jakoś na "B" chyba. Bohdan, Bogdan... Bagnik...
Bognik!
rsz?!
No na pewno nie moje! :-P
:mrgreen:
Feni - zdjęcie i filmik super :D
Wrzucaj więcej jak masz :D
Feni - zdjęcie i filmik super :D
Wrzucaj więcej jak masz :D
Nie ma :p
A skąd możesz wiedzieć? ;-)
Feni - zdjęcie i filmik super :D
Wrzucaj więcej jak masz :D
Nie ma :p
Nie bądź taka pewna- ja zawsze mam coś w zanadrzu :lol:
No dobra, wstaw zdjęcia Czaro i jego nowej koleżanki :D
No dobra, przyznaję że nie mam więcej zdjęć z tego spaceru, bo nie wziąłem wtedy aparatu:smile:, a tymi nieobrobionymi fotkami "Bogdan" nie chce się podzielić :lol:
foto4deg
08-04-2014, 01:32
No dobra, przyznaję że nie mam więcej zdjęć z tego spaceru, bo nie wziąłem wtedy aparatu:smile:, a tymi nieobrobionymi fotkami "Bogdan" nie chce się podzielić :lol:
Wygrałem coś?
Foto4deg, dom na Malediwach i samochód terenowy. Oczywiście sponsorem nagród jest bognik 8)
Pojechałem fotografować konie, a spotkałem tego oto modela... Zawsze miałem słabość do tej rasy psów... ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/13701256865_40fe5c134d_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/mSJwjD)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/13701241685_b62f9f0680_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/mSJrNV)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/13701590944_49b5ffe543_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/mSLeCC)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/13701272203_0753755b54_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/mSJAT6)
am1974, Rewelacyjny owczar. Fajnie go pokazałeś na zdjęciach
A tu jeszcze takie z wczoraj :lol:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/DSC_0146_zps74e49d4b-2.jpg
źródło (http://i1358.photobucket.com/albums/q766/kamil554/DSC_0146_zps74e49d4b.jpg)
A tu jeszcze takie z wczoraj :lol:
http://i1358.photobucket.com/albums/q766/kamil554/DSC_0146_zps74e49d4b.jpg
źródło (http://i1358.photobucket.com/albums/q766/kamil554/DSC_0146_zps74e49d4b.jpg)
Mały drapieżca trzyma w stalowym uścisku łap głowę swej ofiary i właśnie rozpoczyna konsumpcję. Jeszcze tylko kilka minut i w cień choinek skryje przed wścibskimi oczami przechodniów kolejny dokładnie obgryziony szkielet. Zwróćcie uwagę, że betonowe kostki już wcześniej były obficie posypywane piaskiem, pewnie w celu ukrycia plam krwi. ;)
foto4deg
08-04-2014, 23:54
Mały drapieżca trzyma w stalowym uścisku łap głowę swej ofiary i właśnie rozpoczyna konsumpcję. Jeszcze tylko kilka minut i w cień choinek skryje przed wścibskimi oczami przechodniów kolejny dokładnie obgryziony szkielet. Zwróćcie uwagę, że betonowe kostki już wcześniej były obficie posypywane piaskiem, pewnie w celu ukrycia plam krwi. ;)
Co Ty bierzesz???!!! :D
:lol: dreszczowce powinieneś pisać :lol:
Co Ty bierzesz???!!! :D
Już ktoś mi tu zadawał to pytanie, nawet chyba nie jeden raz. Zupełnie nie wiem dlaczego. :mrgreen:
:lol: dreszczowce powinieneś pisać :lol:
Różnie to w przeszłości bywało, poszukaj na forum pod hasłem "gryzłak" :)
Na takie fajne spacery chodzi Czaro z koleżanką :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images.tinypic.pl/i/00519/eolzt2a3nnub.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images.tinypic.pl/i/00519/ih0s1tppqtyr.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images.tinypic.pl/i/00519/6cqu6pd5s8fy.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images.tinypic.pl/i/00519/0kjwhwcnmxv5.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://files.tinypic.pl/i/00519/eq6ih6ayaz6e.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://files.tinypic.pl/i/00519/tongsnxfka4b.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://files.tinypic.pl/i/00519/occ7dhdpblka.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://files.tinypic.pl/i/00519/qniuaibmm8jj.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pics.tinypic.pl/i/00519/k1q5wybdf46i.jpg)
Mają zwierzaki radochę :D
foto4deg
13-04-2014, 23:18
Bognik więcej zdjęć! Piękne te psy! Istnieje możliwość wymiany? Oddam swojego kota :D
kazwita, Przeczytałem "Gryzłaka"". Teraz wiem co miałeś na myśli- dobre to było :D
bognik, fajne zdjęcia Ci wyszły, ale te ze mną to se mogłaś darować :lol:
foto4deg, Wymiana tylko i wyłącznie na zasadzie kilogram zwierza, za kilogram zwierza.
Moja Tina waży 32KG...musisz nazbierać więcej kotów, to się dogadamy... Ale Czaro pewnie tak łatwo nie wymienią :mrgreen:
foto4deg
13-04-2014, 23:55
foto4deg, Wymiana tylko i wyłącznie na zasadzie kilogram zwierza, za kilogram zwierza.
Moja Tina waży 32KG...musisz nazbierać więcej kotów, to się dogadamy... Ale Czaro pewnie tak łatwo nie wymienią :mrgreen:
Feni wkopałeś się, szykuj psa. Jestem wolontariuszem w schronisku dla zwierząt. 32 kg? Czyli 5 kotów :D
ups, zmiana warunków ? hehe
foto4deg
14-04-2014, 00:02
ups, zmiana warunków ? hehe
No nie wiem, dałeś słowo, tak publicznie będziesz je łamał? :twisted: Kombinuj, bo ja już zamawiam bilet na prom :D :mrgreen:
Zacząłem się już za leżakiem dla Tiny rozglądać, narzeczonej psina też przypadła do gustu :D
.:Gerard:.
14-04-2014, 00:04
Za to ja mam niedaleko spożywczy, proponuje 32kg z nieopierzonych kuraków :wink::D
foto4deg
14-04-2014, 00:05
Za to ja mam niedaleko spożywczy, proponuje 32kg z nieopierzonych kuraków :wink::D
Gerard, bo czołgu nie kupię :-P
.:Gerard:.
14-04-2014, 00:06
Gerard, bo czołgu nie kupię :-P
dobra, wycofuje ofertę z kurczakami :-D
Może iść tylko w pakiecie z Czaro , a jego nie puszczą, więc przykro mi, nie popłynie do kraju Odyna :)
foto4deg
14-04-2014, 00:17
Może iść tylko w pakiecie z Czaro , a jego nie puszczą, więc przykro mi, nie popłynie do kraju Odyna :)
Tego nie było w umowie :-P Mój kot czuje się zawiedziony, panda też, a pandzie nie mówi się nie. Strzeż się!
X21mJh6j9i4
Trzeba czytać tekst napisany małym druczkiem :lol:
Istnieje możliwość wymiany? Oddam swojego kota :D
Kota nie chcę :p Jak już, to wymiana na pięć lhasa apso :twisted:
Żartuję, nie oddam Czarusia! ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/13845690333_4da10590d6_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/n6uMmR)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/13845689823_f3037e9400_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/n6uMd4)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/13846037834_624ff3c330_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/n6wyEf)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/13846037064_0d253e532b_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/n6wyqY)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/13846036834_e23593e9b2_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/n6wyn1)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/13846036844_2b478e0fcd_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/n6wynb)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/13845688413_7026eb6346_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/n6uLMK)
Baaardzo fajne foty; widzę, że zoom ma trochę więcej "charakteru" niż stałki S ;)
...
Może nieco z innej perspektywy
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/1dxt-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img836/4922/1dxt.jpg)
.:Gerard:.
15-04-2014, 23:21
Ooo ,2D :shock:
;)
Babeczka
19-04-2014, 22:41
Baaardzo fajne foty; widzę, że zoom ma trochę więcej "charakteru" niż stałki S ;)
...
Może nieco z innej perspektywy
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/1dxt-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img836/4922/1dxt.jpg)
Wymiata!
No to czas chyba na moją liniejącą paskudę :) Zwie się APA i jest bardzo przyjacielska - szczególnie "lubi" mundurowych. Ostatnio mój ojciec z nią gdzieś jechał i jak policjant podszedł do samochodu po zatrzymaniu do "rutynowej", to zapomniał dlaczego ojca zatrzymał, jak zobaczył rozdartą psią mordę w oknie kierowcy :D
1.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/apa1-2.jpg
źródło (http://rydosz.com/pic/apa1.jpg)
2.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/apa2-2.jpg
źródło (http://rydosz.com/pic/apa2.jpg)
3.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/apa3-2.jpg
źródło (http://rydosz.com/pic/apa3.jpg)
wasilewk
27-04-2014, 13:01
Ostrość podoba mi się na ostatnim.
Pzdr.
Ostrość podoba mi się na ostatnim.
Pzdr.
Heh :) Dobrze trafiłeś, bo akurat ostatnie było zrobione 60-tką micro :)
Potrzebuję informacji i waszego wsparcia.
W dniu dzisiejszym przygarnąłem takiego przystojniaka.
Pies błąkał się po Warszawie-Falenicy.
Huski wiek dwa lata, błekitne oczy, zaczipowany (znamy numer, ale nie ma go w bazie),
przyjazny, zadbany, niestety pusta adresówka. Okoliczni weterynarze go nie znają.
Nie mam FB, nie jestem na psich forach, poza rasą mojego rudego.
Gdzie jest sens zamieścić taki anons poza wetami i rozwiszeniem ulotek?
Czy ktoś z psiarzy mógłby umieścić taką informację na FB, jeżeli jest taki funpage?
Może ktoś przypadkiem się natknie na poszukujących swojej zguby.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img834/4712/1slv.jpg)
wasilewk
07-05-2014, 09:04
Czy to on czy ona ?
On.
Sprawa zakończyła się happyendem, wieczorem pies trafi do właściciela.
Numer czipa był w jednej z baz danych, ale nie tej z której korzysta straż miejska i moi weterynarze.
Dzwoniłem kilkukrotnie do centrali gdzie wyszło że mają psa w bazie (identyfikacja;pl), ale nikt nie odbiera, po zostawieniu informacji na sekretarce nikt nie oddzwania.
Doszliśmy po numerze czipa dzięki hurtowni, która go sprzedała do gabinetu weta, który to kupił.
Nosz lekka paranoja.
Okazuje się, że w naszym kochanym kraju nie ma zintegrowanej bazy danych.
Są trzy albo więcej, nie współpracujące ze sobą.
Całe to czipowanie, tatuażowanie jest z reguły fikcją.
Większość weterynarz nie informuje właściciela, który zaczipował zwierzę na własną rękę
o potrzebie (często dodatkowo płatnego) zarejestrowania się w bazie danych, bez której cała ta operacja nie ma sensu.
Weterynarz ma taki obowiązek w momencie czipowania na koszt gminy, lub gdy wyrabia paszport.
Ale do paszportu nie wszystkie numery czipów są prawidłowe, bo nie zawierają kodu państwa.
Różne gminy podpisywały umowy z różnymi dostawcami, wprowadzając chaos.
Dzwoniąc do straży miejskiej w stolicy okazuje się, że główną bazą o zaginięciu/znalezieniu zwierzęcia jest zeszyt.
Zwierzak z innego systemu nie istnieje.
Na przetrzymanie nie ma gdzie psa oddać, jest tylko schronisko ale tylko właściciel może go stamtąd wydobyć.
foto4deg
07-05-2014, 14:03
Super, że pies trafił do właściciela, szacun, że włożyłeś w to tyle czasu!
U mnie taka sytuacja nie do pomyślenia. Jedna baza dla wszystkich: weterynarze, schroniska, policja, celnicy, hotele dla psów (straży miejskiej nie ma i całe szczęście :D ).
Totalna porażka, nadaje się to na artykuł do gazety.
Właśnie dla takich zdjęć, jakie robicie swoim psom, zarejestrowałam się na tym forum - piękne!! I psy i zdjęcia! Idę szukać odpowiedniego modelu aparatu dla siebie. Musi robić dobre zdjęcia w ruchu.
Boryszuk
07-05-2014, 19:48
Jak oduczyć Bonkersa szczekania kiedy ja wychodzę do pracy? Czasem zaczyna drzeć japę kiedy zamykam drzwi, czasem czeka aż jestem koło samochodu. Czasem zdarza mu się zacząć kiedy zamykam go w klatce (to głównie w ciągu dnia kiedy jest rozbawiony a ja muszę wyjść). Szczeka też na każdy dźwięk na zewnątrz. Lubi też wskoczyć przednimi łapami na płot i zajrzeć do sąsiadów...
Próbowałem go ignorować, próbowałem go rozpraszać. Najlepiej niestety działa kąpać. Ale kiedy wychodzę z domu nie mogę się co chwilę wracać... Sąsiedzi póki co się nie skarżą ale nie wiem co myślą na prawdę.
foto4deg
07-05-2014, 20:08
Podstawowa zasada - nie reaguj werbalnie, pies pomyśli, że z nim "rozmawiasz".
Próbowałeś oduczyć go szczekania przy pomocy "klikacza" i przysmaków?
Boryszuk
07-05-2014, 20:36
Nie, nie próbowałem. Nie chcę żeby szczekanie kojarzył z nagrodami. On wie, że nie może szczekać. Dzisiaj, jak tylko sięgnąłem po kapeć, pobiegł na górę i szczekał w sypialni. Kiedy skończył, a ja przestałem rechotać, wrócił na dół i się położył.
foto4deg
07-05-2014, 20:46
No właśnie masz go oduczyć. Jak się zamknie to rzuć komendę, klikacz i przysmak.
Kapeć "jak sama nazwa wskazuje" jest na kopyto twoje, a nie aby ganić psa:evil::shock:
Przylecę i sam Ci kapciem przyłożę :-P:mrgreen:
OFZ003dY8cU
Boryszuk
07-05-2014, 20:55
To ja już flaszkę wstawiam do zamrażalnika. Wideło za chwilę obejrzę :-)
foto4deg
07-05-2014, 21:51
Masochista :p
W weekend w Opolu odbyły się zawody latających psów :D
Nasza Agape i Holka zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://files.tinypic.pl/i/00529/3na5iyasdl7c.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://files.tinypic.pl/i/00529/mi8b5h2wqopc.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pics.tinypic.pl/i/00529/3ik0430f5gav.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pics.tinypic.pl/i/00529/rgtstd3bjh4z.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pics.tinypic.pl/i/00529/wmkvmj3dxewr.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pics.tinypic.pl/i/00529/hz3scku51gd1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pics.tinypic.pl/i/00529/461tmmvqju09.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images.tinypic.pl/i/00529/x8rotxmv31ny.jpg)
Forumowi foto-video reporterzy :D:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images.tinypic.pl/i/00529/1hf46i0wweqc.jpg)
Nasza Agape i Holka zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie :D
Małe sprostowanie. ;) Po pierwszym dniu faktycznie były na I ms-cu, niestety drugiego dnia spadły na II, zwycięzca miał jedyne 0,3 punktu więcej (43,8 do 43,5) -- ale co zrobić. ;)
Swoje zdjęcia wstawię później. :p
Wojtuś, ale w sobotę wygrały, nie marudź :p
I proszę Cię, nie demotywuj Agi, bo spisała się bardzo dobrze :D
Lepiej ćwicz z nią na Wrocław 8-)
Wojtuś, ale w sobotę wygrały, nie marudź :p
Sama kazała mi to napisać! :D
I dobrze, nie możemy manipulować faktami. :p Inaczej byłoby jak w tej rosyjskiej gazecie opisującej wynik wygranego przez Polaka dwuosobowego biegu: „Wielki bieg na 1000 m -- Polak ściga się z Rosjaninem. Nasz rodak zajął zaszczytne drugie miejsce, Polak był przedostatni.” ;)
I proszę Cię, nie demotywuj Agi, bo spisała się bardzo dobrze :D
Lepiej ćwicz z nią na Wrocław 8-)
Może i jestem srogim, wymagającym trenerem, ale tylko z takim daleko zajdzie. Jakbym cały czas chwalił, to pewnie siadłaby na laurach. :D
Oj Wojtuś, Wojtuś - lepiej wstaw zdjęcia :p
No co? :mrgreen:
Wrzucam…
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/apm_0675_zps3629cfa2-1.jpg
źródło (http://i855.photobucket.com/albums/ab120/gumandark/forum/apm_0675_zps3629cfa2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/apm_0711_zpsab7e7972-1.jpg
źródło (http://i855.photobucket.com/albums/ab120/gumandark/forum/apm_0711_zpsab7e7972.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/apm_0793_zps5f981dcd-3.jpg
źródło (http://i855.photobucket.com/albums/ab120/gumandark/forum/apm_0793_zps5f981dcd.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/apm_0835_zps38cfdb3c-3.jpg
źródło (http://i855.photobucket.com/albums/ab120/gumandark/forum/apm_0835_zps38cfdb3c.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/apm_0848_zpsedb03476-3.jpg
źródło (http://i855.photobucket.com/albums/ab120/gumandark/forum/apm_0848_zpsedb03476.jpg)
Nie za wiele boooo… jakoś tak. Za dużo innych sprzętów miałem do obsługi. :lol:
Wrzucam…
Nie za wiele boooo… jakoś tak. Za dużo innych sprzętów miałem do obsługi. :lol:
Tak, tak - obsługiwałeś wielką i ciężką kamerę :p
Fajne foty :D
Gratulacje.
Czy ten Ósmy Pasażer Nostromo to Frugo?
Tak, tak - obsługiwałeś wielką i ciężką kamerę :p
No ba! Plecy mnie do dzisiaj bolą. :mrgreen:
Czy ten Ósmy Pasażer Nostromo to Frugo?
Nie, to jest Skiper… ale faktycznie podobny. :)
Dla mnie to jest dobra ilustracja z tamtego dnia :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1.0-9/10325550_10201887450650297_7694645054770422291_n.j pg)
foto K9Action canine photography - Tomasz Mońko (https://www.facebook.com/k9action?fref=ts)
Boryszuk
14-05-2014, 22:29
Ja zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest Xtra :-P
Haha, Aga, najlepsze zdjęcie z tego weekendu :mrgreen:
Ja zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest Xtra :-P
W rzeczy samej. :D
Haha, Aga, najlepsze zdjęcie z tego weekendu :mrgreen:
Trudno się nie zgodzić. :mrgreen:
Robson_zg
17-05-2014, 00:21
Kiedyś przedstawiałem Wam moją jamnisie, a dziś chciałbym przedstawić jej synka. Chłopak pojechał do Olsztyna, ma kochających pańciów i jest mega szczęśliwym jamniorkiem. Tu krótki filmik z YT
https://www.youtube.com/watch?v=fblxLWO0Gwk
Boryszuk
17-05-2014, 07:00
Ex go zabiera... Po cichu liczę, że nie znajdzie mieszkania, w którym będzie mogła go trzymać.
Nie znajdzie ;)
Nie znajdzie ;)
łiii! :D
No to teraz już od fot się nie wywiniesz! :D
Kiedyś przedstawiałem Wam moją jamnisie, a dziś chciałbym przedstawić jej synka. Chłopak pojechał do Olsztyna, ma kochających pańciów i jest mega szczęśliwym jamniorkiem. Tu krótki filmik z YT
https://www.youtube.com/watch?v=fblxLWO0Gwk
Zajefajny. Pocisk niskopodłogowy. :)
Boryszuk
17-05-2014, 20:48
łiii! :D
No to teraz już od fot się nie wywiniesz! :D
Rzadko biorę aparat na spacery z tym wulkanem energii ;-) a z komórki to trochę wstyd, tak jak to poniższe :-P (Bonkers ułożył się do spania)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-photos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-0/10346616_10201314088288079_1430566414475631948_n.j pg)
Kiedyś przedstawiałem Wam moją jamnisie, a dziś chciałbym przedstawić jej synka. Chłopak pojechał do Olsztyna, ma kochających pańciów i jest mega szczęśliwym jamniorkiem. Tu krótki filmik z YT
https://www.youtube.com/watch?v=fblxLWO0Gwk
Wymarzony domek - widać, że chłopak jest szczęśliwy :D
Nie znajdzie ;)
Borys, gratulacje! Bardzo się cieszę :D
Rzadko biorę aparat na spacery z tym wulkanem energii ;-) a z komórki to trochę wstyd, tak jak to poniższe :-P (Bonkers ułożył się do spania)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-photos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-0/10346616_10201314088288079_1430566414475631948_n.j pg)
Widać zadowolenie na pysku ;)
i właśnie takiego pieska bede niedlugo szukać :)
i właśnie takiego pieska bede niedlugo szukać :)
To są wspaniałe psy.
Niesamowicie inteligentne.
Mają bardzo dużo energii.
Moim zdaniem to nie jest pies do mieszkania w bloku.
Najlepiej jak się ma dom z ogródkiem i dużo czasu/ chęci na spacery.
To są wspaniałe psy.
Niesamowicie inteligentne.
Mają bardzo dużo energii.
To samo słyszy się o: belgach/tervikach, dobermanach, terierach, pudlach, borderach, owsikach itd. Co nie oznacza, że i w przypadku ONków tak nie jest. ;)
Moim zdaniem to nie jest pies do mieszkania w bloku.
Najlepiej jak się ma dom z ogródkiem i dużo czasu/ chęci na spacery.
Tak naprawdę psu do życia wystarczą 3 m 2 powierzchni, jeśli tylko ma zapewnioną odpowiednią ilość ruchu i kontakt z właścicielem. :)
foto4deg
18-05-2014, 18:35
Tak naprawdę psu do życia wystarczą 3 m 2 powierzchni, jeśli tylko ma zapewnioną odpowiednią ilość ruchu i kontakt z właścicielem. :)
Dokładnie. Wystarczy spojrzeć na czernysza, wielkie to, a najlepiej czuje się jak pójdzie na spacer bez zbędnego biegania i pod stołem :D
Moim zdaniem to nie jest pies do mieszkania w bloku.
Najlepiej jak się ma dom z ogródkiem i dużo czasu/ chęci na spacery.
ONek może mieszkać w mieszkaniu - byle by zapewnić mu codzienną wystarczającą dawkę różnych aktywności. "Ogródek" nie pomoże mu w spożyciu jego wielkiej energii - nie będzie po nim biegał bez celu. Ponieważ oprócz inteligencji te psy mają bardzo pro-ludzki, socjalny charakter (w odróżnieniu od np. owcz. środkowoazjatyckich czy innych kaukazów które są bardzo samodzielnymi psami - stworzono je do samotnego stróżowania) - więc 100x lepiej będzie mu w małym mieszkaniu przy swojej rodzinie i z codziennymi spacerami - niż na nawet najpiękniejszym podwórku. :D
Spacery - no właśnie! - ten "dom z ogródkiem" w kontekście posiadania psa, działa na mnie jak płachta na byka :razz:
Bo dla większości ludzi ten mityczny "dom z ogródkiem" to jakiś taki synonim raju dla psa.
Mówią: "kupię sobie psa jak będę miał dom z ogródkiem" itp. No i potem pies otrzymuje ogródkowe dożywocie... - nie licząc nielicznych wyjść poza ogrodzenie - np. z okazji dorocznych szczepień itp.
Spacerów o których wspomniałeś - ZERO ("bo po co - skoro pies ma gdzie biegać?"). Większość ludzi nie ma świadomości, że taki ogródek to dla psa więzienie. Psioczą przy tym na ludzi trzymających psa/psy w mieszkaniu w bloku - a tymczasem takie psy siłą rzeczy często mają lepszy żywot od tych "przydomowo-ogródkowych". Taka ograniczona przestrzeń podwórka nie jest dla zwierzaka niczym innym jak mieszkanie w bloku czy gdziekolwiek - ogrodzenie zamiast ścian i tylko sufitu nad głową nie ma. Z tym, że w mieszkaniu nikt psa całą dobę, cały rok nie trzyma.
Oczywiście, że przydomowy ogródek w zestawianiu z psem to super sprawa! :)
Ale tylko pod warunkiem, że ten ogrodzony kawałek trawnika nie stanowi dla psa karceru na 24/7 (a tak jest przeważnie). Ideałem jest mieszkanie dla psa w takim domu z podwórkiem na którym może dla odmiany spędzać część dnia - ale do tego koniecznie codzienny spacer poza jego teren. Pies musi węszyć, eksplorować - to dla niego naturalne, musi być wystawiany na różnorodne bodźce, na kontakt z rożnymi ludźmi i innymi zwierzętami - dla jego zdrowia psychicznego (socjalizacja). Ciężko o takie cuda gdy pies jest na stałe zamknięty na 100m2 pod domem. Po paru godzinach zna już taki teren jak własną kieszeń = zero bodźców. Pies (zwł. tak inteligentny jak ONek) umiera z nudów, ćwiczy całodobowe szczekanie na własny cień, dostaje "schiza" i zaczyna wydeptywać ścieżkę wzdłuż płotu (brzmi znajomo? :) ).
Aga, Ty się nie usprawiedliwiaj, tylko oddaj te Twoje biedne pieski do domu z ogrodem (np. do mnie :mrgreen:) :twisted:
Boryszuk
18-05-2014, 22:25
A do mnie przyślij wypieki! :-P
Aga, Ty się nie usprawiedliwiaj, tylko oddaj te Twoje biedne pieski do domu z ogrodem (np. do mnie :mrgreen:) :twisted:
Jasne - tylko pamiętaj, że niejaki Tomasz M. wtrynia się do kolejki po Holkę. :razz:
A do mnie przyślij wypieki! :-P
Wyłącznie odbiór osobisty! :mrgreen:
Aga, Ty się nie usprawiedliwiaj, tylko oddaj te Twoje biedne pieski do domu z ogrodem (np. do mnie :mrgreen:) :twisted:
A do mnie przyślij wypieki! :-P
A samej @agape nie chcecie? :mrgreen:
Jasne - tylko pamiętaj, że niejaki Tomasz M. wtrynia się do kolejki po Holkę. :razz:
Niech zapomni, ja pierwsza Holkę poznałam :p
A samej @agape nie chcecie? :mrgreen:
Jak tak dalej będzie piec, to czemu nie :mrgreen:
Ale koniecznie w zestawie z 70-200/2.8 :p
Ale ale! Co to za handel za plecami? :razz:
W-u! - tylko wróć do domu! :twisted:
ONek może mieszkać w mieszkaniu - byle by zapewnić mu codzienną wystarczającą dawkę różnych aktywności. (...) 100x lepiej będzie mu w małym mieszkaniu przy swojej rodzinie i z codziennymi spacerami - niż na nawet najpiękniejszym podwórku. :D
Dokładnie tak. Metraż mieszkania jest dla ONka całkowicie bez znaczenia, ważniejsze jest zajęcie, codzienny ruch i zabawa. Może nie dostać jeść, to przeżyje, ale koniecznie musi być koło swojego człowieka. Każdy owczar (chyba każdy pies) jest szczęśliwy jak poznaje coś nowego, ma jakieś bodźce i da upust swojej energi, a ma jej spoooro :) Bez nich, tak inteligenty pies jak owczarek niemiecki sam sobie zapewni rozrywkę, np. kopiąc piękne dziury w tym ogródku koło domku :D a to tylko jedna z możliwości...
W momencie jak dla mojej psicy mam trochę mniej czasu, to na szczęście niczego nie niszczy, ale leży pod drzwiami w jednym miejscu i śpi, a przecież ma gdzie się "wybiegać', jak to niektórzy mówią.
Często, nawet w brzydka pogodę wychodzę z nią na spacer, bo mi jej żal :grin:
Bo dopiero zmęczony owczar, to szczęśliwy owczar:-P
A to Tina i jej kilku psich kolegów
EEkKkndq_AY
Boryszuk
20-05-2014, 19:05
Ditto! :-D
Nawet Czaro załapał się na filmie! :D
dzięki mOSAd ;)
Boryszuk, co to jest "Ditto", bo nie rozumiem ? :D
bognik, no a jak się miał nie załapać, film jest o wszystkim co Tina lubi, to jak mogło Czarka zabraknąć :D
Boryszuk
20-05-2014, 22:04
Że zgadzam się z przedmówcą. Świetny filmik no i piękny pies!
Bo dopiero zmęczony owczar, to szczęśliwy owczar:-P
Nie inaczej. :) (i dodałabym jeszcze kilka innych ras - terriery np. :razz: )
Uwielbiam oglądać zwierzakowe filmiki. Świetną masz ekipę!
PS koteł z innego Twojego filmiku urzekł mnie kompletnie - takiego mogłabym mieć. :D
[…] piękny pies!
Jesteś nieobiektywny, Twoje zdanie się nie liczy. :p
Świetną masz ekipę!
Nom! Naprawdę czadowe stadko. :)
Boryszuk
20-05-2014, 22:27
Jeśli dobrze wszystko się ułoży to Bonkers będzie miał dziewczynę :cool: Mam nadzieję, że polubi ją tak jak ja lubię jej właścicielkę :cool:
No nie gadaj, że powiększasz rodzinę o kolejnego futrzaka?
PS Po edycji się rozjaśniło. :D
Boryszuk
20-05-2014, 22:32
Futrzak jest w pakiecie z pancią :-D
No, no… teraz już kumam. Dwupaki są bardzo ok. :D
Boryszuk
20-05-2014, 22:35
Śliczna jest. :-P
Śliczna jest. :-P
Borsuk - wietrzę serduszka :mrgreen:
DUŻO - serduszek
A piesek? ładny? :razz:
Że zgadzam się z przedmówcą
Aaa, to tego nie znałem ;)
agape, No zgadza się! Terriery, to twarde sztuki, Tofik pewnie Cię do tego poglądu przekonał :)
W ogóle, to gratuluję wyniku w zawodach :)
Koteła już ze mną niestety nie ma, ale pracuję nad tym
Boryszuk, to pokaż... i psa też :D
Boryszuk
20-05-2014, 22:40
:-D
Jest mieszańcem ale wygląda głównie jak wilczak czechosłowacki. Póki co widziałem ją tylko na zdjęciach, może niedługo uda się zorganizować podwójną randkę :-D
agape, No zgadza się! Terriery, to twarde sztuki, Tofik pewnie Cię do tego poglądu przekonał :)
W ogóle, to gratuluję wyniku w zawodach :)
Oj tak :mrgreen:
Dziękujemy :D
Koteła już ze mną niestety nie ma, ale pracuję nad tym
Oj... szkoda takiego zwierzaka. Oby trafił Ci się podobny. :)
Boryszuk
20-05-2014, 23:16
Ooo, ja też mam wideło! Nie take fajne jak Feni ale mnie rozbawiło (w pewnym momencie nawet widać jak się śmieję bo obraz się trochę trzęsie)...
FlqOoqAiNw0
Na razie sam siebie probuje przekonac ze chce wziac do domu kolejnego kota, ale chyba sie zlamie w koncu ;)
Haha, jakie skupienie na pysku wymalowane ;)
Super ma Bonkers ta ciemna maske ;)
Boryszuk: te psy widzą więcej. Moja poprzednia kiedyś siadła na środku pokoju i zaczęła szczekać na jeden z narożników przy suficie - a nic ta mnie było - kompletnie :)
Boryszuk
22-05-2014, 11:17
Bonkers lubi obserwowac ptaki i samoloty kiedy sie nudzi... :D
Pieseł mi zastrajkował, stwierdził że ma dość biegania po konga. Teraz wypił wiadro wody i patrzy wymownie na lodówkę.
Feni super filmik :D
Zobaczcie jakie zdjęcie zrobił Tomek na stacji benzynowej w Polsce o_O
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://files.tinypic.pl/i/00533/8o5nccesx2tf.jpg)
Oby więcej takich miejsc!
Ja od siebie dodam, że kiedyś, gdy poszłam kupić w Nowym Sączu na stacji benzynowej hot doga dla Czaro, to spotkałam się z bardzo miłą obsługą. Poprosiłam parówkę bez sosu, bo dla psa, a kobieta i mężczyzna, którzy mnie obsługiwali bardzo się tym przejęli :D Facet mówi ,,Dobra, nie podgrzewaj za mocno żeby nie było za ciepłe dla psa", a kobieta na to ,,No ale zimnego też nie może mieć!" :mrgreen: Do tego gdy kupowałam dla niego wodę, to zaproponowali, że pożyczą miskę. Brawo!
Coraz więcej instytucji i osób zwraca uwagę na potrzeby czworonogów i to bardzo cieszy :D
Naszym czterołapom podczas stołowania się w różnych restauracjach nie raz przyniesiono miskę/wiaderko z wodą. Bywało, że nawet nie musieliśmy o to prosić - miła obsługa robiła to sama, nim zdążyliśmy zapytać. :D Do takich miejsc chętnie wracamy i polecamy innym. :)
Pieseł mi zastrajkował, stwierdził że ma dość biegania po konga. Teraz wypił wiadro wody i patrzy wymownie na lodówkę.
Feni super filmik :D
Bo Czaro to mądry pies. W porze karmienia, to sam sobie biegaj za kongiem- on ma inne priorytety :)
Dzięki :)
bognik, Moi znajomi kiedyś zostali wywaleni (nie wyproszeni, a wywaleni w atmosferze awantury) z knajpki za wejście z psem, ale na szczęście był to jedyny taki przypadek w ich życiu, a podróżują bardzo często z west terrierem i są całkiem miło obsługiwani. To chyba, na szczęście w dalszym ciągu zależy od właściciela jak traktuje się kudłatych gości.
A taka miska z wodą dla psa, to niby nic- a to prosta, ale skuteczna zachęta żeby wracać do takich miejsc :D
bognik, Moi znajomi kiedyś zostali wywaleni (nie wyproszeni, a wywaleni w atmosferze awantury) z knajpki za wejście z psem, ale na szczęście był to jedyny taki przypadek w ich życiu, a podróżują bardzo często z west terrierem i są całkiem miło obsługiwani. To chyba, na szczęście w dalszym ciągu zależy od właściciela jak traktuje się kudłatych gości.
Wyłącznie od właściciela. Rok temu wybraliśmy się specjalnie do pewnej smażalni ryb (bo pśtrąga uwielbiamy :) ) - taka sobie knajpa (bo restauracją też ciężko ją nazwać). Pomimo, że ów obiekt ulokowany w lesie, kawałek od drogi do nikąd, a my stanowiliśmy całkiem konkretną grupę głodnych 5 osób (prosty rachunek?) - to okazało się, że właściciele tego przybytku są dość wybredni i klientów z psami nie wpuszczają. Pomimo tego, że mieli również stoliki na zewnątrz budynku (jakby na werandzie) gdzie psiaki siedziałyby spokojnie uwiązane choćby do balustrady obok naszego stolika - nie - i już - nie było rozmowy. Zaproponowano nam za to byśmy przywiązali sobie psy do ogrodzenia terenu smażalni (na zewnątrz oczywiście)... :shock:
Tym właśnie sposobem pozbyli się 5-ki bardzo głodnych klientów (to na miejscu - bo tak w ogóle dzięki naszym "poleceniom" stracili pewnie jeszcze "kilku" ;) )
Rozumiem, że każdy ma prawo robić u siebie co mu się podoba - w tym np. nie wpuszczać klientów z psami - ale tam potraktowali nas wyjątkowo nieprzyjemnie. W żadnej innej okolicznej restauracji nie było problemów - obsługa wręcz przychodziła - a to z miską wody dla psiaków a to pogłaskać. Np. w knajpce przy hodowli pstrąga w Złotym Potoku niby widnieje zakaz wchodzenia z psami - ale jak zapytasz i psy są grzeczne nie ma żadnego problemu. Stoliki na zewnątrz są i tam można sobie w towarzystwie czterołapa spokojnie konsumować. :)
tak to wyglądało trochę ponad rok temu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash2/t1.0-9/577082_3748154475955_1399515806_n.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-9/484294_3748154555957_164735175_n.jpg)
;)
PS Gdyby ktoś wybierał się na Jurę i chciał wiedzieć co to za smażalnia - zapraszam na PW. :razz:
Pomimo, że ów obiekt ulokowany w lesie, kawałek od drogi do nikąd, a my stanowiliśmy całkiem konkretną grupę głodnych 5 osób (prosty rachunek?) - to okazało się, że właściciele tego przybytku są dość wybredni i klientów z psami nie wpuszczają.
To był skończony grajdół, gdzieś w lesie (dosłownie). Na ich miejscu witałbym każdego gościa darmowym napitkiem i cieszył, jak cygan dziećmi, że ktoś raczył specjalnie zajechać na taki partykularz. No ale cóż… kto bogatemu zabroni? :D
Dodam jeszcze, o czym Aga nie wspomniała, że na terenie knajpy były stoliki całkiem na zewnątrz (poza werandą), odstawione od budynku -- tam też nie można było usiąść z psami. :???:
Jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że ludzie nie zgadzają się na psy w lokalu, ale nie rozumiem, że niektórzy nie zgadzają się na psy w ogródkach.
Chociaż w przypadku, gdy miejsce znajduje się na odludziu i w środku nie ma żadnych klientów, to też bym nie zrozumiała, gdyby nie zgodzono się na psa w środku lokalu (wiadomo, pod warunkiem, że pies jest wychowany/czysty).
Ja za to będąc w marcu w Lądku Zdroju byłam mile zaskoczona, gdy w pizzerii zobaczyłam psa (hawańczyka :D) :D
Boryszuk
26-05-2014, 10:17
Jakich piłek używacie do zabawy ze swoimi psami? Ja przerobiłem już dziesiątki piłek ze sklepu zoologicznego, wszystkie po kilku minutach zabawy wyglądają jak na zdjęciu poniżej. Czy prawdziwe piłki tenisowe są trwalsze? Są zdecydowanie droższe...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-photos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-0/10389975_10201359433861690_2377677964628456763_n.j pg)
Borys, Kong ma piłki z wyglądu takie jak te tenisowe. Dziewczyna na Dogomanii je poleca. Ja chcę je kupić dla Czaro. Poza tym baaardzo dobre opinie mają piłki Gappay'a:
http://gappay.pl/product_info.php?cPath=76&products_id=285
Fajne są też takie ciężkie piłki wykonane w całości z gumy-nie puste w środku. Prędzej się taką zgubi, niż ją psiak zniszczy. Ich lekkim minusem jest to, że jak pies dostanie nią w głowę- a czasem się to zdarza jak wyprzedzi lecącą piłeczkę :), no to może trochę zaboleć, bo swoje waży, więc ogólnie ja z nich nie korzystam, ale do turlania po ziemii są super :D
Rafał_Sz
26-05-2014, 13:24
Jakich piłek używacie do zabawy ze swoimi psami? Ja przerobiłem już dziesiątki piłek ze sklepu zoologicznego, wszystkie po kilku minutach zabawy wyglądają jak na zdjęciu poniżej. Czy prawdziwe piłki tenisowe są trwalsze? Są zdecydowanie droższe...
Może taki zestaw się sprawdzi? ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/carskaarmatamoskwarosja-3.jpg
źródło (http://img4.garnek.pl/a.garnek.pl/001/565/1565116_800.0.jpg/carska-armata-moskwa-rosja.jpg)
Boryszuk
26-05-2014, 13:50
Do podbicia Wiednia :-)
Jakich piłek używacie do zabawy ze swoimi psami?
Trwałe ale ciężkie są zabawki Kong.
Na forum mojej rasy polecają JW Pet Holee Roller.
Podobno prawie niezniszczalne.
W Polsce niedostępne, więc robią zamówienie grupowe w WB, czyli powinieneś mieć dostęp.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.jwpet.com/images/dogholdet_rol.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.jwpet.com/images/dogholdet_bow.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.jwpet.com/images/dogsqudet_bou.jpg)
A i tak nic nie zastąpi patyka
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/j3ym-3.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img837/8989/j3ym.jpg)
Przetestowaliśmy różne piłki dedykowane do zabawy z psem (włącznie z takimi lepsiejszymi typu Rogz) - żadna nie przetrwała dłużej niż kilkanaście minut zabawy z Białym Misiem. :twisted:
Jeśli rozmawiamy o piłkach w typie piłki tenisowej (nie z pełnej gumy czy ażurowe) - to jak dotąd próbę czasu i zębów bezbłędnie przeszły jedynie zwykłe, klasyczne piłki tenisowe. :) Żadna nie dała się pęknąć ani obrać z "futra" do gołego... Inna rzecz, że nie specjalnie nadają się do pozostawienia psu do długotrwałego memlania i gryzienia (ale to jak większość piłek - jeśli chcemy nacieszyć się nimi dłużej niż w porywach kilka dni) - klej jakim są powleczone (warstewka pod zielonym futrem) niezbyt korzystnie działa ponoć na szkliwo psich zębów. Ale od krótkiej zabawy w rzucanie myślę, nic nie powinno się stać. :)
Trwałe ale ciężkie są zabawki Kong.
Na forum mojej rasy polecają JW Pet Holee Roller.
Podobno prawie niezniszczalne.
W Polsce niedostępne, więc robią zamówienie grupowe w WB, czyli powinieneś mieć dostęp.
Genialne są te ażurowe - tylko nie wiem czy akurat o tego typu piłkę chodzi Borsukowi. Ona do dalekich rzutów raczej nie jest - bardziej do podrzucania, łapania w locie, tarmoszenia się nią z psem (w ramach nagrody np.) itp. :)
Ja mam w domu na stanie 2 takie piłki - mniejszą i większą. No i wyszedł pewien problem... - choć są oryginalne - większa z nich (choć jeszcze nie używana) zaczęła się kleić... :shock: Klei się na całej powierzchni jakby ktoś posmarował ją lukrem... Wzięłam ją pod ciepłą wodę i przemyłam mydłem - nie pomogło. Macie pomysł co mogło tak podziałać na gumę z jakiej jest zrobiona?
W sumie to wkurzona jestem - bo te piłki szczególnie tanie nie są...
A i tak nic nie zastąpi patyka
U nas podobnie - zwłaszcza Holka uwielbia nosić różne badyle (jak nie znajdzie leżącego na ziemi to idzie w krzaki urwać sobie jakiegoś samodzielnie ;) ) Ale mam z tym związaną pewną fobię... :shock:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/P1000991101116copy-3.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/_BTsPRZ8cMOs/TP1lPxez0nI/AAAAAAAAAPo/wc6QLIOL82w/s320/P1000991101116+copy.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.pies.pl/cms_a/upload/image/aktualnosci4/archie1.jpg)
od 31 marca z nami- Lola & Lucky Yellow Ringoo :)
Lola już u nowych właścicieli w Poznaniu, Lucky zostaje :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imagizer.imageshack.us/v2/720x555q90/837/9fpd.jpg)
rainbowwarrior
30-05-2014, 13:32
Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem wysokiej jakości czystej wołowiny dla psów i mieszanek wołowiny z podrobami i chrząstką, czyli generalnie tematem diety BARF, mogę podesłać na PW kontakt do producenta. Rozwożą towar po całym kraju, a znajomi hodowcy hartów i owczarków niemieckich są naprawdę zadowoleni.
Jutro kolejne zawody dogfrisbee. :) DCDC we Wrocławiu. Proszę za nasz psio-ludzki team trzymać kciuki - mocno! :mrgreen:
Kto ma niedaleko - może dopingować i np. zmierzyć się z fotografią sportową :razz: - na miejscu, we Wrocławiu. Wstęp wolny. :)
Plan czasowy (my jesteśmy w sobotę): http://www.latajacepsy.pl/zawody/Wroclaw/wroclaw14
Pozostałe info o zawodach: http://www.latajacepsy.pl/zawody/Wroclaw
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10353581_10201945982193549_573601503019480434_n.jp g)foto. T.Mońko
;)
Kto ma niedaleko - może dopingować i np. zmierzyć się z fotografią sportową :razz:
A kto nie był, niech żałuje! ;)
Dziewczyny w akcji:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pics.tinypic.pl/i/00536/iwbv8fisjj2m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pics.tinypic.pl/i/00536/h549mdzql1r8.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pics.tinypic.pl/i/00536/00vy0zcn2myd.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pics.tinypic.pl/i/00536/rge2zn4vyj0e.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pics.tinypic.pl/i/00536/585bv6hpnmx8.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pics.tinypic.pl/i/00536/kg7p8jnwjjwa.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pics.tinypic.pl/i/00536/e15baio10ka1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pics.tinypic.pl/i/00536/bscsb0fn5rfp.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images.tinypic.pl/i/00536/4ayxm5l44ikt.jpg)
Agape, rewelacyjna ta Twoja Holka :) ten wzrok skupiony na dysku :D
To ktore miejsce udalo sie ostatecznie zdobyc ?
Bognik, super zdjecia wyszly ;)
Bogdan - jeszcze raz wielkie dzięki za fotki! :D
Agape, rewelacyjna ta Twoja Holka ten wzrok skupiony na dysku
To ktore miejsce udalo sie ostatecznie zdobyc ?
Ze skupieniem to ona nie ma żadnych problemów - to prawda. :D
Widać to nawet tu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/APM_1462-2.jpg
źródło (http://4.bp.blogspot.com/-KfBH8Iq10hE/U4uVMKMtjsI/AAAAAAAABlc/MppPykFRAoA/s1600/APM_1462.jpg) foto by swider ♥
Po 1 części (freestyle) byliśmy na 6 miejscu. Potem dokumentnie skopałam 2 część - toss&fetch (rzuty dystansowe) - i spadłyśmy na 10.
Pomijając już tą traumę którą przeżyłam przez nieszczęsnego tossa - podsumowując Wrocław - 10 miejsce mogę uznać za całkiem dobry wynik. ;)
Teraz czekam aż obolałe ramię nieco odpocznie i wracamy do treningów. :) Holka ma przynajmniej tydzień wolnego-tylko luźne spacerki po lesie, dyrdanie za Tofikiem-popylaczem, no i może jakieś pływanie uda się załatwić. :mrgreen:
Jak na tylu uczestników to i tak bardzo dobry wynik!
Piękny debiut w Opolu, we Wrocławiu udany występ - aż strach pomyśleć co będzie dalej :D
W Poznaniu ... :twisted: :p
Misie niedobre, były we Wrocławiu, nie dały znać... :(
Byłem tam wczoraj, ale tylko z półtora godziny.
Misie niedobre, były we Wrocławiu, nie dały znać... :(
Byłem tam wczoraj, ale tylko z półtora godziny.
Wczoraj już nas niestety nie było... A dawałam znać w wątku. :razz:
10 miejsce mogę uznać za całkiem dobry wynik. ;)
No pewnie, że bardzo dobry wynik. Gratulacje! :D Oby tak dalej:p
Mój 15-letni Poker, którego pokazywałam w tym wątku kilka razy, odszedł do krainy wiecznych łowów w zeszły czwartek:(
Właściwie do końca gonił, szczekał, był samodzielny i był szefem łąki.
To nie starość go pokonała, to nerki nie pozwoliły mu żyć dłużej:(
Komandos-twardziel i pieszczoch w jednym. Wierny i mądry.
Majowe foto z łąkowego spaceru (jakoś tydzień przed eutanazją), więcej zdjęć już nie będzie:(
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/Ostatnie_zps62d7e8d8-2.jpg~original
źródło (http://s1375.photobucket.com/user/jotem1/media/Ostatnie_zps62d7e8d8.jpg.html)
Idę sobie poryczeć:(
foto4deg
05-06-2014, 00:58
Mój 15-letni Poker, którego pokazywałam w tym wątku kilka razy, odszedł do krainy wiecznych łowów w zeszły czwartek:(
Właściwie do końca gonił, szczekał, był samodzielny i był szefem łąki.
To nie starość go pokonała, to nerki nie pozwoliły mu żyć dłużej:(
Komandos-twardziel i pieszczoch w jednym. Wierny i mądry.
Majowe foto z łąkowego spaceru (jakoś tydzień przed eutanazją), więcej zdjęć już nie będzie:(
Idę sobie poryczeć:(
Przykro mi jm :( możesz być psiakowi wdzięczny, że był z Tobą 15 lat i dał Ci mnóstwo wspaniałych wspomnień. Trzymaj się!
No dość tych smutków; labrador (nie wiadomo w jakim dokładnie wieku), który został przygarnięty przez dobrych ludzi:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/2v2h-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img829/2839/2v2h.jpg)
Sorki za wprowadzenie w błąd bo wszak to golden retriever ;) Ale po głowie widać, że wiek młodzieńczy ma już dawno za sobą...
Znalezione gdzieś w ciemnych czeluściach dysku twardego i historii youtube'a
dobry kotek... piesek znaczy się... :D
lDShqixyaAg
Boryszuk
27-06-2014, 17:12
Bonkers zapoznał się z frisbee... 5 sekund mu to zajęło.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10430891_10201569093023038_3214446799444217892_n.j pg)
Wygląda na wyjątkowo zadowolonego i dumnego z siebie!
Boryszuk
27-06-2014, 18:38
No smutny nie był, szkodnik jeden. Wczoraj 3 godziny się męczył żeby wytargać sznurek z 'niezniszczalnej' zabawki. To nowy rekord.
No to przez trzy godziny miałeś spokój :)
A tak z ciekawości... Czemu wybrałeś imię Bonkers ? Dosyć Oryginalne :D
A ja dzisiaj testowałem Heliosa 44M na mojej trójce łobuzów, bo przejściówka w końcu do mnie dotarła. Fajna zabawka :P
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/helios_zps78f57d23-2.jpg
źródło (http://i1358.photobucket.com/albums/q766/kamil554/helios_zps78f57d23.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/helios008_zps7f0e6eba-2.jpg
źródło (http://i1358.photobucket.com/albums/q766/kamil554/helios-008_zps7f0e6eba.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/heliossara003_zps52be81e6-2.jpg
źródło (http://i1358.photobucket.com/albums/q766/kamil554/helios-sara-003_zps52be81e6.jpg)
jeszcze jedno i więcej nie przynudzam :D Ile radości to szkiełko mi daje... :D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/helios007_zps4d78aa0f-2.jpg
źródło (http://i1358.photobucket.com/albums/q766/kamil554/helios-007_zps4d78aa0f.jpg)
Boryszuk
29-06-2014, 18:19
A tak z ciekawości... Czemu wybrałeś imię Bonkers ? Dosyć Oryginalne :D
Bonkers po angielsku znaczy tyle co szalony, zwariowany. Tak nam jakoś pasowało :)
Słuchajcie, mam w ogrodzie wysypany grys. No i Bonkers sobie czasem w ten grys robił no. 2. No i teraz nie wszystko co wygląda jak grys tym grysem w rzeczywistości jest. Pozbierałem co się da i zastanawiam się jak rozpuścić resztę? Tego grysu-nie-grysu. :)
Bonkers po angielsku znaczy tyle co szalony, zwariowany. Tak nam jakoś pasowało :)
Słuchajcie, mam w ogrodzie wysypany grys. No i Bonkers sobie czasem w ten grys robił no. 2. No i teraz nie wszystko co wygląda jak grys tym grysem w rzeczywistości jest. Pozbierałem co się da i zastanawiam się jak rozpuścić resztę? Tego grysu-nie-grysu. :)
Będzie można napisać nową wersję bajki o Kupciuszku. :D
Dziś pożegnałam moją ukochaną przyjaciółkę Azę :-(
Mimo ciągłych problemów zdrowotnych żyła 14 lat 7 miesięcy i 17 dni, a z nami 14,5 roku czyli równo połowę mojego życia. Po mamie podhalance odziedziczyła charakterek, po tacie nowofundlandzie wielkie kochające serducho i wygląd wielkiego pluszaka. Przez te wszystkie lata byłyśmy nierozłączne więc z jej odejściem zawalił mi się cały świat :(. Zresztą cała rodzina jest zdruzgotana - nawet mały Amarok, który mieszkał z Azą ledwie dwa tygodnie próbował ją obudzić trącając łapką po ogonie i łapach, a teraz przesiaduje na jej posłaniu i płacze...
zdjęcie sprzed roku - Aza po kąpieli śnieżnej
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://m.byrtus.w.interii.pl/DSCF9725.JPG)
suomi, przykry fakt z życia, cóż począć :(
Miała szczęśliwe życie, i wiem, że miała wspaniałą opiekę do ostatnich chwil.
Berneńczyk siedmioletnia sunia
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imgur.com/Xy6xLC7)
jeszcze jedno i więcej nie przynudzam :D Ile radości to szkiełko mi daje... :D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/helios007_zps4d78aa0f-2.jpg
źródło (http://i1358.photobucket.com/albums/q766/kamil554/helios-007_zps4d78aa0f.jpg)
obiektyw obiektywem - ale jorek to jest genialny :D
Dziś pożegnałam moją ukochaną przyjaciółkę Azę :-(
Mimo ciągłych problemów zdrowotnych żyła 14 lat 7 miesięcy i 17 dni, a z nami 14,5 roku czyli równo połowę mojego życia. Po mamie podhalance odziedziczyła charakterek, po tacie nowofundlandzie wielkie kochające serducho i wygląd wielkiego pluszaka. Przez te wszystkie lata byłyśmy nierozłączne więc z jej odejściem zawalił mi się cały świat :(. Zresztą cała rodzina jest zdruzgotana - nawet mały Amarok, który mieszkał z Azą ledwie dwa tygodnie próbował ją obudzić trącając łapką po ogonie i łapach, a teraz przesiaduje na jej posłaniu i płacze...
Zawsze bardzo przykre są takie sytuacje... Zwłaszcza jak psisko było dla rodziny czymś więcej niż tylko podwórkowym stróżem-jazgotem. :(
Prawie 15 lat! To bardzo długo jak na tak duże psisko. Niestety duże psy są z nami krócej niż te mniejsze (takie wilczarze np. tylko ok. 6 lat...) Musiał mieć u Was wyjątkowo dobre życie. To też jakieś pocieszenie...
Każdy ma inną psychikę ale myślę, że jak tylko otrząśniecie się nieco po stracie psiaka, to najlepszym antidotum na jego utratę będzie mała puchata kulka która wskoczy na jego miejsce i z pewnością zakocha się w Was jak jej wielki, równie puchaty poprzednik. :)
Dziękuję Wam za słowa otuchy, to bardzo pomaga w tych ciężkich chwilach. Moja kochana Azula od małego miała mniejsze lub większe problemy ze zdrowiem co zapewne było następstwem niewłaściwego karmienia i opieki zanim trafiła do nas jednak zawsze udawało nam się wspólnie pokonać te kłopoty. Jeszcze 3 i 4 lata temu pojechała z nami na wakacje do Szczecina (pociągiem!), a tam nasza psia babcia młodniała o kilka lat i wyciągała nas na coraz dłuższe spacery :) Niestety od dwóch lat z chodzeniem było coraz gorzej, coraz częściej musiałam ją podnosić i asekurować w czasie spacerów, w ostatnich miesiącach dały też o sobie znać nerki i wątroba więc miałam świadomość, że chwila naszego rozstania zbliża się nieuchronnie. Ale świadomość upływającego czasu, a sam moment straty ukochanego przyjaciela to dwie różne rzeczy :(
Pocieszeniem są dla nas wspomnienia wspólnie spędzonych chwil: szalonych przygód, zabawnych sytuacji. Kiedy szok po stracie Azy minie do naszego domu z pewnością zawita szczeniaczek ale choć moje serce najmocniej bije dla nowofundlandów i wilczarzy już nie zdecyduję się na psa rasy olbrzymiej – żeby w razie choroby łatwiej podnieść czy umyć zwierzaka.
Nie lubię pokazywać swoich zdjęć ale to musicie zobaczyć: wakacje w Szczecinie – lipiec 2010
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://m.byrtus.w.interii.pl/DSCF4095.JPG)
Moja sunia. Berneński pies pasterski
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/07/tumblr_n8b3acwgYt1sb49k5o4_1280-1.jpg
źródło (https://31.media.tumblr.com/c3221c3879a8698a275c221dd5158cd6/tumblr_n8b3acwgYt1sb49k5o4_1280.jpg)
https://31.media.tumblr.com/193a063d8f6747590b71670e510b5566/tumblr_n8b3acwgYt1sb49k5o5_1280.jpg
obiektyw obiektywem - ale jorek to jest genialny :D
Dzięki :) To piesek mojego brata. Ja tylko czasami zabieram ją na spacery, co w towarzystwie większych psów nie zawsze wychodzi jej na dobre, ale lepsze to, niż jakby miała siedzieć całe życie w domu pod kloszem :)
suomi, Piękny pies. Na zdjęciu widać jak Aza była w Ciebie wpatrzona. Żyła długo, więc musiało jej być u Ciebie bardzo dobrze. pozdrawiam
Lexy, Uwielbiam berneńczyki. Te które ja miałem okazję poznać, to takie stateczne i mądre stworzenia ;)
Feni, ona jest odmieńcem co widać na umaszczeniu, ale stateczna i mądra to ona nie jest. Śmiejemy się z niej czasem i mówimy na nią trąba, ponieważ tak się zachowuje. Wabi się Cynthia :D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/07/7841548ee6538b21-1.jpg
źródło (http://images61.fotosik.pl/1152/7841548ee6538b21.jpg)
Boryszuk
18-07-2014, 17:54
Bonkersowi stuknął dziś roczek, z tej okazji dostał 'tort'
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t31.0-8/10353354_10201676964199750_7420986352392338319_o.j pg)
foto4deg
18-07-2014, 18:22
Pewnie dmuchnął świeczkę dosłownie i w przenośni, razem z mięchem, a resztę zostawił właścicielowi ;)
Boryszuk
18-07-2014, 18:23
Najpierw zjadł mięcho, potem 'świeczkę' zabrał do klatki. Kiedy już skończył wrócił i dojadł warzywka :)
foto4deg
18-07-2014, 18:24
Dobry piesek ;)
Bonkers stał się oficjalnie dorosłym psem! To taka psia 18ka. ;)
Ludzi na 18kę często obdarowuje się... "gumkami". W wersji psiej - proponuję karnetem do weta - na kastrację... :mrgreen:
Kreatywna
19-07-2014, 18:53
Łojejku, zapomniałam zupełnie o tym wątku ...
To pokażę Wam swojego maluszka - BAWOŁA :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/t1.0-9/10363922_759936177362861_7593409275192051209_n.jpg )
Kolejny maluszek - BRAVO
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t1.0-9/10501921_759904804032665_4085854973980136829_n.jpg )
deczko mniejsza DUSHKA :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t1.0-9/10487597_761572457199233_4988078745637757296_n.jpg )
Muszę się postarać i częściej zaglądać :)
PS. fajne te fotki heliosowe :)
Bonkers stał się oficjalnie dorosłym psem! To taka psia 18ka. ;)
Ludzi na 18kę często obdarowuje się... "gumkami". W wersji psiej - proponuję karnetem do weta - na kastrację... :mrgreen:
Kastrację kiedyś wykonywało się raz. A Ty proponujesz karnet. Chyba się coś zmieniło w weterynarii/anatomii zoologicznej? :>
Boryszuk
21-07-2014, 11:12
No jak to Krzychu? Najpierw pierwsza randka, kolacja i rozmowa. Nastepnego dnia spacer a dopiero pod koniec tygodnia jest szansa na dobranie sie do jajek. :mrgreen:
Kastrację kiedyś wykonywało się raz. A Ty proponujesz karnet. Chyba się coś zmieniło w weterynarii/anatomii zoologicznej? :>
Można np. po jednym jajku. 8-)
A tak na poważnie - to chodziło mi o hmmm - talon? bon? Jak zwał, tak zwał... W wielu sklepach możesz kupić taki talon na określoną kwotę na zakupy w tymże sklepie (mają takie cuś np. empiki, h&m czy inne tkmaxxy).
Może dodatkowo vet będzie miał promocję na cięcie jajek :lol: i Borsukowi zostanie z owego talonu jeszcze parę groszy na inne przyjemności? :twisted:
No jak to Krzychu? Najpierw pierwsza randka, kolacja i rozmowa. Nastepnego dnia spacer a dopiero pod koniec tygodnia jest szansa na dobranie sie do jajek.
Można i tak. :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/07/21760cac90f2fc29-2.jpg
źródło (http://images70.fotosik.pl/16/21760cac90f2fc29.jpg)
Boryszuk
21-07-2014, 13:33
Może dodatkowo vet będzie miał promocję na cięcie jajek :lol: i Borsukowi zostanie z owego talonu jeszcze parę groszy na inne przyjemności? :twisted:
Myslisz, ze zalapie sie na strzyzenie w tej samej cenie? :mrgreen:
Myslisz, ze zalapie sie na strzyzenie w tej samej cenie? :mrgreen:
Jak dla Ciebie to bardziej na układanie fryzur. :)
Myslisz, ze zalapie sie na strzyzenie w tej samej cenie? :mrgreen:
Przynajmniej przycinanie pazurków... :razz:
Boryszuk
21-07-2014, 15:10
:)
Mam problem... mój pies bardzo się ślini jak jest gorąco. Czasami, to aż jej z pyska kapie... poradźcie coś :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/07/1_zpsad1ea6ce-2.jpg
źródło (http://i1358.photobucket.com/albums/q766/kamil554/1_zpsad1ea6ce.jpg)
Robson_zg
24-07-2014, 16:02
Na Twoim miejscu, osuszyłbym ten teren i po problemie :)
Trzeba piesowi wytłumaczyć, żeby pił drugą stroną... (strony mu się wyraźnie pomyrdały) :mrgreen:
PS Pozostając w klimacie wody - zabawowy bonusik na upalne dni :)
_J56AX3I1NU
Bez zdjęcia, bo nie mam komu zrobić...
Mam natomiast pytanie:
Co myślicie o czeskich hodowlach psów? Jakieś osobiste doświadczenia? Zdaję sobie sprawę z tego, że hodowla hodowli nierówna, jednak może na podstawie indywidualnych doświadczeń udałoby się jakiś nieco ogólniejszy obraz sytuacji stworzyć...?
Bez zdjęcia, bo nie mam komu zrobić...
Mam natomiast pytanie:
Co myślicie o czeskich hodowlach psów? Jakieś osobiste doświadczenia? Zdaję sobie sprawę z tego, że hodowla hodowli nierówna, jednak może na podstawie indywidualnych doświadczeń udałoby się jakiś nieco ogólniejszy obraz sytuacji stworzyć...?
Jeden z naszych kudłatych jest właśnie z hodowli z Czech (a drugi z Cieszyna ;) ) - tej hodowli niczego zarzucić nie mogę. Wielu naszych znajomych ma psiaki z różnych tamtejszych hodowli (głównie border collie) - też są zadowoleni.
Ale nie ma tutaj reguły. Czeskie hodowle podobnie jak te polskie, bywają różne. Na pewno szukajcie hodowli z FCI w nazwie - to już wstępnie ogranicza ilość tych od których lepiej trzymać się z daleka.
Każdą hodowlę przed kupnem szczeniaka i tak trzeba koniecznie sprawdzić. (bardzo pomocne są opinie na psiarskich forach - zwł. forach danej rasy) Często też do Czech mamy bliżej niż do jakiegoś miejsca w Polsce (Ty jak widzę masz nawet bardzo blisko ;) ) - warto się więc pofatygować na miejsce i obejrzeć warunki w jakiej dana hodowla z której szczeniak wpadł nam w oko jest prowadzona, jak wyglądają rodzice (a przynajmniej matkę - często ojciec miotu/reproduktor jest z innej hodowli). Wiem, że to jakiś wysiłek - ale jeśli mamy taką możliwość to warto - można np. przy okazji urządzić jakiś wakacyjny wypad w te same okolice.
Zależy też jakiej rasy psiaka szukasz - bo np. w przypadku bardzo popularnych, modnych ras trzeba szczególnie uważać na hodowle nastawione na produkcję szczeniaków przy mniejszych kosztach-tzn. gorsze warunki utrzymania, brak socjalizacji itd. Ale tak jest i w Polsce i w każdym innym kraju. Hodowlą psów zajmują się zwykli ludzie, a ludzie jak wiadomo są różni.
Ceny za szczeniaka podobne jak w PL. I tu i tu można znaleźć "taniej"...(np. ze względu na rodziców i ich pochodzenie albo ze względu na cechy danego szczeniaka - tzw. pet - czyli "egzemplarz" ze względu na niewielkie wady np. w umaszczeniu nie-wystawowy-przez to sporo tańszy)
Jakiej rasy szukacie? :D
:)
Tak myślałam, że ktoś z Was się odezwie, bo choć Tofik z polskiej strony, to Holka z Czech:) Wiem, bo czytuję bloga;)
FCI - wiadomo.
Trzeba przed finalną decyzją sprawdzić - wiadomo - w sumie mam niecałe 40km, na rowerze można rekonesans zrobić...;) Do najbliższej polskiej hodowli ze 100km.
Cena bywa nieco niższa, niekoniecznie za "peta" - choć oczywiście nie jest to jakaś ogromna różnica.
Polskie psie fora bywają pożyteczne, choć chyba nie w tym przypadku - tam siedzą głównie polscy hodowcy, tworząc swoiste TWA, polecając siebie wzajemnie. Nie twierdzę, że to źle, że same hodowle niefajne, ale o ile pytanie o zagraniczne krycie czy samego reproduktora jest OK, to pytanie o hodowle zagraniczne najczęściej spotyka się z krytyką na zasadzie "nie, bo nie", w sumie jedyny argument z jakim się spotkałam, to... że czeskie psy są świetne z wyglądu, ale charakter to polskie psy mają o wieeele lepszy, taki, że mucha nie siada - nooo serio? Zawsze?;)
Jest to o tyle trudne do polemizowania, że kupując szczeniaka, to ów charakter dopiero może się uzewnętrznić, zadatki można zauważyć, ale to jedynie podwaliny. Zatem również i ten argument jest nieco słaby, moim zdaniem.
Wolę opinie od nabywców, bo to jest realna opinia "klienta". Twoją sobie chwalę, czekam może na następne.
W grę wchodzi na tę chwilę sznaucer średniak-pieprzak:)
Chyba nigdy nie było jakiegoś specjalnego boomu na te psy? Na szczęście.
Jakie są teraz popularne/modne rasy?
:)
(...)w sumie jedyny argument z jakim się spotkałam, to... że czeskie psy są świetne z wyglądu, ale charakter to polskie psy mają o wieeele lepszy, taki, że mucha nie siada - nooo serio? Zawsze?;)
No właśnie - nie trzeba chyba odpowiadać na to pytanie. ;) (podobnie jak to, że czeskie psy mają świetny wygląd - też zawsze ;) )
Jest to o tyle trudne do polemizowania, że kupując szczeniaka, to ów charakter dopiero może się uzewnętrznić, zadatki można zauważyć, ale to jedynie podwaliny. Zatem również i ten argument jest nieco słaby, moim zdaniem.
U 7-8 tyg. malucha charakterek dopiero zaczyna wyłazić ale trzeba pamiętać, że charakter jest też cechą dziedziczoną - więc znając rodziców można mniej-więcej określić czy z naszego szczeniaka wyrośnie szczekliwy i niezależny urwis, ciekawski psiak szukający kontaktu z człowiekiem czy spokojne ciepłe kluchy. ;)
W grę wchodzi na tę chwilę sznaucer średniak-pieprzak
Chyba nigdy nie było jakiegoś specjalnego boomu na te psy? Na szczęście.
Nic mi o tym nie wiadomo. :D (śliczne, charakterne i bardzo fotogeniczne psiaki! :D)
Jakie są teraz popularne/modne rasy?
Od kilku lat w Polsce (i kilkunastu na świecie - a zwł. w USA) super popularne są oczywiście labradory. Dalej goldeny, yorki (a raczej pseudorasowe mini-yoreczki-zabaweczki do torebeczki :razz: ), beagle...
W Polsce od zawsze nr 1 były Owczarki niemieckie. Dalej są bardzo popularne - choć to nieco inna historia. Określenie "modne" chyba nie do końca tutaj pasuje. Ludzie chętnie nabywają "wilczury" ;) jako psy podwórkowe - podwórkowo-kojcowe (niestety) i tak z sentymentu do dzielnego psa Szarika i komisarza Rexa. :mrgreen: (uwielbiam ONki w typie pracującym -zaglądasz do "Pieskownicy" - to pewnie wiesz :D )
Coraz mniej jest ras, w których ich podstawowy charakter i przeznaczenie pozostały zachowane. Wygląd idzie tuż za tym, piszesz o tym i tu i ówdzie;)
Też wolę owczarki, które normalnie stoją na swoich łapach, a nie leżą, bo tak je hodowlanie zmanierowano, podobnie jest z borderami - te pracujące są szczupłe, zwinne, gibkie, te z wystawy... puchate kule - nie trudno się domyślić, że nabywcy często szukają tego puchu, no to hodowcy im ten puch generują;)
Po części jest to wina hodowców i całego tego cyrku wystawowego, po części samych nabywców - wszak popyt kreuje podaż.
Dobrze, że sznupy nie były nigdy w modzie - my zawsze jakoś tak... pod prąd;)
PS popularność beagla jest dla mnie niewytłumaczalna:confused:
nabywcy często szukają tego puchu, no to hodowcy im ten puch generują
Lepiej bym tego nie ujęła :D
Niestety w przypadku wielu ras zatraciła się pierwotna idea ich istnienia - mianowicie fakt, że zostały stworzone w jakimś celu, do pełnienia konkretnych zadań. Przez hodowlę pod gusta i guściki zanika to co w rasach jest najpiękniejsze - ich cechy typowe składające się na wygląd ale i charakter. Zanikają na rzecz wybranych elementów takich jak np kształt głowy czy obfitość futra.. Dlatego nie rozumiem i nie mogę przeboleć tych ciężkich, puchatych borderów czy kicających koślawo owczarków niemieckich - ras pierwotnie WYBITNIE użytkowych.
PS popularność beagla jest dla mnie niewytłumaczalna
Bo to ładne pieski są! :)
Nieduże, kolorowo-łaciate, z dużymi oczami i wyglądem pluszowej przytulanki. A, że to rasa z bardzo "konkretnym" - trudnym charakterem i ogromnymi popędami (ciężkimi do opanowania) - kto by się tym interesował nim weźmie szczeniaka? Wystarczy, że jest ładny. ;) Ja większość beagli widuję wiecznie prowadzanych na smyczy - bo strach spuścić żeby pobiegał - bo jak poczuje interesujący trop, to głuchnie na wołanie właściciela. Do tego przeważnie z poważną nadwagą (niewłaściwa dieta ale i brak ruchu). Niestety wielu ludzi nie potrafi wybierać mądrze - kierują się wyłącznie impulsem bo coś (tu pies - żywe stworzenie) im się spodobało na ulicy czy u sąsiada. A potem rozczarowanie - męka dla ludzi i psa.
(żale - off ;))
Apropos mody, to teraz mi przyszło do głowy jeszcze jedno kryterium wyboru hodowli:) - bez względu na to czy hodowca polski czy czeski.
Wydaje się, że im dłużej dana hodowla specjalizuje się w danej rasie, tym lepiej dla szczeniąt, bo ludzie robią to z zamiłowania do rasy, mają duże doświadczenie, znają "konkurencję";)
Z drugiej strony jeśli ktoś miał jamniki, potem pudle, następnie berneńczyki i labradory to chyba właśnie przede wszystkim odpowiadał zapotrzebowaniom rynku/mody.
Taką rozmowę niechcący podsłuchałam na ostatniej wystawie - dwóch hodowców berneńczyków rozmawiało o konieczności zmiany profilu hodowli, bo berneńczyki już tak dobrze jak kiedyś nie sprzedają się...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.