Zobacz pełną wersję : Nasze psy - wątek miłośników piesków wszelakich
Strony :
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
[
14]
15
Kojocisko
28-03-2018, 22:52
A tyle osób obawia się o wyrabianie się AF w seri 5xxx.
Wyżeł węgierski - pogłaskałbym jak wyżłoholik.
Dziś 14 i pół roku Lupka
To już ten wiek, gdy, jak u szczeniaczka, świętujemy każdą miesięcznicę ;) O wielu sprawach już zapomina, ale o tym, że pora na ciasteczko, nigdy :)
7730
Zdrówka i wielu kolejnych miesięcznic oraz rocznic kochany Lupku! :-)
Wczoraj dotarła do nas smutna wiadomość: odeszła Beauty - mama naszego Miki :(, zawsze pełna energii i dobrego humoru, miała dopiero 8 lat. Zaniemogła w czasie spaceru skąd trafiła prosto do lecznicy, a po 4 godzinach już nie żyła, weterynarz podejrzewa zatrucie :(
Aron- Cane Corso kolegi :)
8094
czomolungma
09-05-2018, 12:50
Lupek świetnie się trzyma wygląda na zdrowego i sporo młodszego :)
woytec60
11-05-2018, 16:04
Mój szczyń rośnie, już siedem miesięcy skończył
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/05/312f8092909fcf48-1.jpg
źródło (https://images84.fotosik.pl/1066/312f8092909fcf48.jpg)
Wczoraj musiałam podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu...
Choć ciało coraz bardziej niedomagało, Lupek wciąż zdawał się to po malamuciemu olewać i korzystał z życia ile mógł. Niestety nadszedł moment, gdy wiek i choroba pokonały radość, nie miałam prawa dłużej go zatrzymywać...
Zapamiętajcie Go, proszę, takiego
9222
Przykra wiadomość. :(
Trzymaj się.
Boryszuk
14-05-2018, 21:15
Szlag by to :-( Strasznie mi przykro.
Kojocisko
14-05-2018, 21:45
Zachowałeś się jak prawdziwy przyjaciel. Miał długie, dobre życie. Dobrze przeżyliście swoją przyjaźń.
madebyzosiek
14-05-2018, 21:51
Strasznie przykra wiadomość, taki radosny i żywy piesek... Pozdrów Czarka nasz drogi Lupku i bawcie się dobrze... :(
Chciałbym napisać, że będzie dobrze... Będzie, ale potrzebujesz czasu... Wspominaj go wesoło, ciesz się patrząc na swe świetne zdjęcia. Lupek miał wspaniałe życie i z pewnością kochał mocno całym sercem z wdzięczności... Ściskam...
Lupek i Czarek to byli moi ulubieńcy. Bardzo smutno mi się zrobiło więc wyobrażam sobie co Wy czujecie. Zosiek ma rację musi minąć troszkę czasu aby przestało boleć. Może niedługo pojawi się nowy piesek, tej samej rasy i nazwiesz go Lupek :)
Strasznie przykro. Niektórzy "idą za ciosem" natychmiast i znajdują nowego psa. Ale to dosyć osobista decyzja.
Abru, bardzo mi przykro z powodu Twojej straty :( Trzymaj się.
Ja bardzo przeżywam każdego mojego pupila i zawsze sobie mówię że już nie będzie kolejnego żeby przez to nie przechodzić... Tylko że najdłużej swoim życiu bez pupila byłem 2 miesiące...
krzysztofz24
30-05-2018, 05:30
To jakas sciema jest:-).
Ale jakby to napisac...ten filmik mnie zaskoczyl:-)
https://youtu.be/4PcL6-mjRNk
Dziękuję Wam wszystkim. Nadal trudno mi trudno przyjąć do wiadomości, że Lupka już nie ma, choć od dawna wiedziałam, że czas rozstania zbliża się nieubłaganie a każda wykradziona wspólna chwila jest prezentem... Czy będzie kiedyś kolejny pies? Nie mam pojęcia. Z jednej strony nie wyobrażam sobie życia bez psiaka, z drugiej, mocno mi się pozmieniało życie i muszę dobrze przemyśleć, czy dam radę przez kolejne kilkanaście lat zapewnić mu odpowiednią opiekę. W końcu wziąć nie sztuka, ważne co dalej. W każdym razie na pewno nie dostanie imienia w spadku ;) Teraz, po ostatnich bardzo trudnych dla mnie latach, potrzebuję trochę oddechu i czasu dla siebie, choć na pewno psy wciąż będą jakoś w moim życiu obecne i zapewne i tu się jakieś fotki pokażą. W najbliższych planach spacery ze schroniskowymi burkami na drugim końcu Polski ;)
madebyzosiek
30-05-2018, 14:51
W najbliższych planach spacery ze schroniskowymi burkami na drugim końcu Polski ;)
To na prawdę bardzo pomaga :) Radość schroniskowych psiaków jest ogromna i bardzo fajnie się czuje za każdym razem, jak ze schroniska wrócę :) Kiedyś na pewno wrócę z pieskiem, ale...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/05/DDX_7494Edit-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/f9etspos2e8mfm8/DDX_7494-Edit.jpg)
... najpierw te rączki naucza się chodzić ze smyczą ;)
Trzymaj się abru i wrzucaj zdjęcia z tych spacerów :)
Kojocisko
30-05-2018, 16:24
Czyżbyś miał zupełnie nowego, ulubionego modela? Najserdeczniejsze gratulacje!
madebyzosiek
30-05-2018, 16:40
Dokładniej modelkę :) Dziękuję :)
Czyżbyś miał zupełnie nowego, ulubionego modela? Najserdeczniejsze gratulacje!
Zośku, gratulacje!
Swoją drogą, już niedługo, przynajmniej przez jakiś czas, będziesz miał czworonoga ;-)
madebyzosiek
30-05-2018, 21:05
Zośku, gratulacje!
Dziękuję :)
Swoją drogą, już niedługo, przynajmniej przez jakiś czas, będziesz miał czworonoga ;-)
Na razie jest pierwszy miesiąc za nami, do czterołapa jeszcze jest chwila ;)
Gratulacje!!
Ja się dorobiłem dwóch ale oni już psy wyprowadzają:D
Zosiek Wszystkiego Naj i zapamiętywania tych niepowtarzalnych chwil ;-)
Ja tylko raz w życiu miałem psa. Miałem 10 lat - dokłądnie na 10te urodziny go dostałem i wiecie - ja szczeniak, on szczeniak - super - radość jak to dziecko. Ale niedługo się pocieszyłem. Niecały miesiac później na moich oczach facet go potracił. I powiem Wam, że jakoś do dziś jak sobie przypomnę to aż gęsią skórkę mam... ech...
madebyzosiek
20-06-2018, 23:26
Dziękuję wszystkim za gratulacje :) A tym czasem kto rządzi na łące? :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/DDX_9374-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/oe0l16nw488z63l/DDX_9374.jpg)
Dobrze widzę? Podhalańczyk?
madebyzosiek
21-06-2018, 03:05
Dobrze widzę? Podhalańczyk?Na Podhalu, to pewnie tak :)
Mój Dziadek miał dwa, ale z tego co pamiętam ciut inne były. Bardziej masywne, i tak się zastanawiam.
madebyzosiek
21-06-2018, 22:54
Mój Dziadek miał dwa, ale z tego co pamiętam ciut inne były. Bardziej masywne, i tak się zastanawiam.Tam był jeszcze drugi, głaskał się z turystami ;)
madebyzosiek
06-07-2018, 19:03
Udało mi się znaleźć dwójkę pełnoletnich pomocników, którzy będą czasem jeździć ze mną do schroniska i pomagać w robieniu fot. Pojechaliśmy ostatnio, ale mieliśmy pecha, bo wizyta krótka przez planowanego weterynarza, no i lało cały czas... Ale fajnie było ;)
Kovu
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/07/DFX_4638Edit-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/wm2danj14uhxkt8/DFX_4638-Edit.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/07/DFX_4650Edit-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/z280aphpskkvuvi/DFX_4650-Edit.jpg)
Czerek...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/07/DFX_4657Edit-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/uo47pzi0v10ryvf/DFX_4657-Edit.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/07/DFX_4680Edit-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/axuzd47yyaru7l6/DFX_4680-Edit.jpg)
Bona...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/07/DFX_4665Edit-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/jvlzcm777utomj4/DFX_4665-Edit.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/07/DFX_4702Edit-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/g5kx6ggvzbh5gmm/DFX_4702-Edit.jpg)
Bona z Czarkiem ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/07/DFX_4673Edit-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/7fufivwkmpgyb72/DFX_4673-Edit.jpg)
CDN... :D
A te pieski bierzesz ze schroniska na wycieczki?? Szczytny cel, wielkie serce, gratulacje!
madebyzosiek
06-07-2018, 20:40
A te pieski bierzesz ze schroniska na wycieczki?? Szczytny cel, wielkie serce, gratulacje!Tak. Przez dwie godziny udało się zrobić dwa fajne spacery :)
Boryszuk
25-07-2018, 21:20
Mój Bonkers z dzisiejszego spaceru
11952
11955
Eragon w wersji letniej.
eristoff
03-08-2018, 23:40
12315
Nasza suka ras wielu, adoptowana z fundacji pół roku temu jak miała 6 tygodni, na zdjęciu zjada zabawki naszego syna :D
Mika przedstawia nowego członka naszej rodziny: 4-miesięcznego Veliego :-)
12550
12551
12549
Teraz mamy pełną równowagę: 2 koty, 2 psy i dwoje ludzi - 3 kobitki i 3 facetów :lol:
madebyzosiek, Bona jest zdecydowanie moją ulubienicą :) To prawda, takie spacery ze schroniskowymi ogonami to ogromna radość- dla obu stron smyczy
suomi, cudne nowemałe ;), ja tu o regularne dostawy fotek postuluję!
A mnie trochę nie było, aparat zarósł pajęczyną, nawet rozważałam sprzedaż bo serce do robienia zdjęć straciłam... Ale będąc ostatnio u przyjaciółki postanowiła się przemóc i trochę jej sucz pomęczyłam ;)
A że upały były to i fotki w większości dynamiczne jak ta :D
Azja
12759
madebyzosiek
29-08-2018, 23:23
Witajcie czterołapni przyjaciele :) Ponieważ za pierwszym razem nie dopisała nam pogoda, postanowiliśmy pojechać do schroniska drugi raz :) Tym razem była świetnie! Państwo pozwolą, że przedstawię:
Bafi
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/bafi_1-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/8mf1h7l93pj4g5y/bafi_1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/bafi_2-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/asfz7vith9rxg5d/bafi_2.jpg)
Bona
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/bona_1-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/3cco75gcoyd6yim/bona_1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/bona_2-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/2bcyizjpvf2w19x/bona_2.jpg)
Bona z Czarkiem, jak zawsze :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/bona_czarek-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/s8ysbrh48jyzivj/bona_czarek.jpg)
Czarek
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/czarek_1-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/xo2fumbjqt9qguh/czarek_1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/czarek_2-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/q4p20987r0b8mtm/czarek_2.jpg)
Drops
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/drops_1-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/1aorh63238nd332/drops_1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/drops_2-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/i009bqh4nj3ablr/drops_2.jpg)
Kovu
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/kovu_1-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/794q0jcl1dr15w8/kovu_1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/kovu_2-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/sx7qqredjr586lj/kovu_2.jpg)
Lokuś
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/lokus-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/wxa0yh46pfkjr45/lokus.jpg)
Pepi
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/pepi-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/maez9ezc50a7kzb/pepi.jpg)
Snupi
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/snupi-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/zjdhumigf4fq3qv/snupi.jpg)
Szarik
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/szarik_1-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/06pyl090xlmuo4c/szarik_1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/szarik_2-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/x0c7obul2qmsmsz/szarik_2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/szarik_3-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/yap8cnb9f1wxe0e/szarik_3.jpg)
Szogun
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/szogun_1-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/x69jy9dwjkfpf6f/szogun_1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/szogun_2-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/17nkkuk8cq1sl6b/szogun_2.jpg)
cdn...
madebyzosiek
30-08-2018, 00:09
Tiko
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/tiko-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/g8p8bvqs9q6z7l1/tiko.jpg)
Trump
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/trump_1-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/5uqesruhq9nzwka/trump_1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/trump_2-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/7lyvsvsvvvjxr05/trump_2.jpg)
Uciekinier
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/uciekinier_1-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/2lbx0lnzamrvv74/uciekinier_1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/uciekinier_2-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/mok5jdh2lqw8s4m/uciekinier_2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/uciekinier_3-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/jis5m42y9tveq3c/uciekinier_3.jpg)
Na koniec jeszcze taki bonus... Pisa radość :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/bonus-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/d4s1ek17r43wq6u/bonus.jpg)
Trzy godziny leżenia na trawie, ale było fantastycznie! Może ktoś szuka pieska? One wszystkie takie cudowne, a to dopiero wycinek z wszystkich, które są w tym schronisku :)
Pozdrawiam wszystkich!
Keszelski
31-08-2018, 20:30
madebyzosiek jakim szkłem były robione te fotki? Fajne zdjęcia.
madebyzosiek jakim szkłem były robione te fotki? Fajne zdjęcia.
Wtyczka exif do przeglądarki to naprawdę fajna rzecz. ;)
Edycja: Widzę, że Zosiek poszedł bez odpowiedzi, więc: D700 + 300/4.
madebyzosiek
31-08-2018, 20:55
madebyzosiek jakim szkłem były robione te fotki? Fajne zdjęcia.
Dziękuję :)
Edycja: Widzę, że Zosiek poszedł bez odpowiedzi, więc: D700 + 300/4.
Dokładnie. W schronisku jest zawsze zestaw D700 z Nikkorem 80-200, tym razem spróbowałem sobie 300/4 i wyszło bardzo dobrze.
Edyta: Tiko, Pepi i Lokuś są z 80-200 2.8 ;)
Robson_zg
03-09-2018, 01:03
madebyzosiek robisz dobrą robotę w schronisku, szacuneczek.
a co do obiektywu 300/4 to który to dokładnie ?
madebyzosiek
03-09-2018, 01:40
madebyzosiek robisz dobrą robotę w schronisku, szacuneczek.
:)
a co do obiektywu 300/4 to który to dokładnie ?
AF-S w pierwszej wersji z (na szczęście) nie piszczącym silnikiem :)
Robson_zg
03-09-2018, 21:48
Też robię psom zdjęcia i 70-200 często robi się za krótki na FX
madebyzosiek
03-09-2018, 22:34
Też robię psom zdjęcia i 70-200 często robi się za krótki na FXNo właśnie, ja po kilku wizytach z 80-200 postanowiłem spróbować 300 i to jest strzał w dziesiątkę. No i obrazek 300 jest świetny, jakbym miał zbędne 10k zł, to chętnie spróbowałbym 400 2.8 ;)
Pytanko o jakiś stosunkowo tani system śledzenia psa.
Otóż mam nowego pieska w domu. Wzięty ze schroniska, ponieważ mój poprzedni odszedł. Mam jeszcze jednego w domu, ale jak się ma dwa to jakoś lepiej każdemu w tym układzie.
Piesek jest bardzo żywy. Po jakimś czasie chciałbym go móc spuścić ze smyczy żeby sobie pobiegał. Zdecydowanie mam gdzie to robić. Potrzebuję ogarnąć (jak najtaniej oczywiście) temat śledzenia psa gdyby jednak chciał sobie pobiegać za daleko. Widziałem kiedyś ustrojstwo u znajomego w myśliwego w Norwegii, połączone ze smartfonem, ale podejrzewam, że będzie to drogie jak cholera.
Ktoś używa jakiś systemów śledzenia? Z jakiej strony to ugryźć? Na allegro wszystko oprócz Garmina podejrzanie tanie.
bardzo dobre są garminy ale to wydatek 3 tys. zresztą tutaj masz spory wybór: https://www.obroza-elektryczna.pl/obroze-gps-dla-psow/ Trzeba zwracać uwagę z jakiej technologii korzysta obroża, jaki jest zasięg. W tych tańszych sygnał może być zaburzany przez sieci elektryczne. Innym rozwiązaniem są szelki zabudowane ze smartphonem/smartwatchem dla dziecka ;)
Natomiast ja bym w takim przypadku proponował odrazu pracować nad relacją Ty<-->pies i spuszczać psa na wybiegach, ogrodzonych posesjach i cwiczyć przywołanie, zaufanie. Zweryfikować czy pies ma jakieś lęki i je wtedy wyleczyć. Samo spuszczenie psa na otwartym terenie może być dla niego szokiem i mało przyjemne.
bardzo dobre są garminy ale to wydatek 3 tys. zresztą tutaj masz spory wybór: https://www.obroza-elektryczna.pl/obroze-gps-dla-psow/ Trzeba zwracać uwagę z jakiej technologii korzysta obroża, jaki jest zasięg. W tych tańszych sygnał może być zaburzany przez sieci elektryczne. Innym rozwiązaniem są szelki zabudowane ze smartphonem/smartwatchem dla dziecka ;)
A którego używasz? Chodzi mi o sprawdzony system, dobrze działający, może jakieś samoróbki z części z aliexpress.
Natomiast ja bym w takim przypadku proponował odrazu pracować nad relacją Ty<-->pies i spuszczać psa na wybiegach, ogrodzonych posesjach i cwiczyć przywołanie, zaufanie. Zweryfikować czy pies ma jakieś lęki i je wtedy wyleczyć. Samo spuszczenie psa na otwartym terenie może być dla niego szokiem i mało przyjemne.
Dzięki, pracuję. Dorosły pies ze schroniska to kupa roboty.
Playboy
Brawo!
Z tymi psami to nie zawsze da się tak wytresować. Niektóre zawsze będą miały silny odruch by pobiec za zwierzyną, albo jak husky będą uciekać bo... lubią biegać. Korzystam z takiego trackera podczas wycieczek górskich. Sprawdza się dobrze.
Z tymi psami to nie zawsze da się tak wytresować. Niektóre zawsze będą miały silny odruch by pobiec za zwierzyną, albo jak husky będą uciekać bo... lubią biegać. Korzystam z takiego trackera podczas wycieczek górskich. Sprawdza się dobrze.
Z którego dokładnie?
mackaron
13-09-2018, 11:40
...Kazimierz
13968
Jako właścicielka flata i wielka miłośniczka tej kochanej rasy od dawna żyłam ze świadomością co może nas spotkać pewnego dnia jednak w najczarniejszych myślach nie przypuszczałam, że tak szybko będę musiała podzielić się z Wami najgorszą wiadomością...
14078
Mój kochany Mika nie żyje, odszedł wczoraj o 14.13 w moich ramionach :sad:, czekaliśmy na przyjazd pani doktor jednak Mikuś postanowił rozegrać to po swojemu. W ciągu 2 tygodni mięsak histiocytarny zamienił mojego młodego, wesołego, pełnego energii flacika w cień psa. Od operacji usunięcia śledziony (4.09) do nadejścia wyników histopatologii (12.09) uczepiłyśmy się nadziei, że do Miki wreszcie uśmiechnie się szczęście i wbrew statystykom guz okaże się niezłośliwy. We środę cała nadzieja prysła, mięsak w postaci rozsianej bez jakiejkolwiek szansy na ratunek, wyrok śmierci dla mojego dzielnego chłopca. Tego samego dnia "mentalny brat" - niufek Agent oddał krew żeby ratować kumpla, mieliśmy nadzieję że Mikuś w jako takiej kondycji dotrwa do poniedziałkowego powrotu doktora Rafała, którego znał od szczeniaka. W piątek z Żarek przyjechały 3 wspaniałe dziewczyny: Frania (ukochana Miki), Mania i Jagoda, dziewczyny oddały krew żeby kupić Mikusiowi dodatkowe 2-3 dni. Jednak wyniki morfologii i coraz gorsze samopoczucie Miki sprawiły, że zrezygnowałam z ostatniej planowanej transfuzji - choć zrozpaczone serce chciałoby zatrzymać ukochanego przyjaciela na zawsze nie mogłam pozwolić żeby dłużej cierpiał :sad:
Boryszuk
16-09-2018, 16:17
suomi, tak mi przykro. Nawet nie próbuję sobie wyobrazić przez co przechodzisz. Mika był szczęściarzem, że miał Ciebie jako swojego człowieka.
madebyzosiek
16-09-2018, 17:34
suomi trzymaj się mocno. To są ciężkie chwile, doskonale to pamiętam niestety, ale myśl o tym ile radości dostał ukochany piesek i jak wielką radością się odwdzięczył. Ból kiedyś mija, wspomnienia powodują uśmiech przez wiele lat...
suomi nie jestem w stanie wyrazić jak bardzo jedt mi przykro. Choć nie bylo mi dane poznać, to uwielbiałem Mike. Trzymaj sie ciepło.
Ostatnio mało zaglądam na forum a dostając powiadomienie spodziewałam się, że nacieszę oczy nowymi fotkami Mikiego, nie tak smutnej wiadomości :( Bardzo, bardzo współczuję straty przyjaciela...
mackaron
18-09-2018, 11:36
Bardzo mi przykro... pochowałem juz kilka piesów...za każdym razem jest tak samo;(
14144
Dziękuję Wam kochani za słowa współczucia i otuchy. Minął miesiąc, a do mnie dopiero powoli zaczyna docierać, że Miki nie ma. Łapię się na tym, że zginam nogi, żeby w łóżku zostało miejsce w którym lubił zwijać się w kłębek, płaczę przy obieraniu marchwi, którą tak uwielbiał :sad: Mam nadzieję, że z czasem rozpacz i wyrzuty sumienia (że może coś przeoczyłam, że mogłam zauważyć wcześniej itd) zostaną wyparte przez wspomnienia wspaniałych chwil, które razem przeżyliśmy...
15775
Nie tak wyobrażałam sobie pierwsze miesiące szczeniaka w naszym domu ale dobrze, że jest bo wymaga opieki, uczucia i pracy, a przy okazji pilnuje żebym nie miała za dużo czasu na smutek i wspominanie Mikusiowej choroby. W lipcu, kiedy Mika jeszcze tryskał energią i dobrym humorem zgłosiłam chłopaków na Wystawę Europejską w Nadarzynie - takie wydarzenie w Polsce to nie byle co, poprzednia odbyła się w Poznaniu w 2000 roku, po śmierci Miki chciałam zrezygnować z wyjazdu ale ostatecznie ciekawość flaciej europejskiej śmietanki, opinii zagranicznej sędziny o moim chudzielcu i nadzieja na zdobycie na pamiątkę karty oceny Miki przeważyły - pojechaliśmy. Veli spełnił moje najskrytsze marzenia i wygrał klasę pokonując starsze o 1,5 miesiąca psy (u szczeniaków to przepaść jeśli chodzi o rozwój, wygląd, zachowanie), a w porównaniu o tytuł najlepszego szczenięcia w rasie przegrał ze swoją siostrą - Wojką. Ogromny sukces i duma bo zwycięstwami klas na EDS w Nadarzynie mogą się pochwalić tylko dwie polskie hodowle flatów. Jednak dla mnie najważniejsze jest to, że po przejściu wzdłuż i wszerz wszystkich hal w Nadarzynie wspólnie z hodowczynią Wojki i Veliego znalazłyśmy pomieszczenie, gdzie trafiały dokumenty z ringów i udało nam się wybłagać Mikusiową kartę oceny, ktoś powie że to zwykły świstek papieru w dodatku pokreślony, a dla mnie cenna pamiątka 3 lat przygotowań do EDS i wielu wspólnych wyjazdów.
15778
15777
madebyzosiek
20-10-2018, 15:35
Co tu dużo mówić... Po dwóch latach prawie mam takie wrażenie, że jak wejdę do domu z pracy, to przyjdzie merdając ogonem, z uśmiechem na pysku... Jak tylko córka będzie potrafiła chodzić ze smyczą, to będzie piesek ponownie. Na razie wizyty w schronisku są jak lekarstwo na tęsknotę :)
Różnie ludzie to przeżywają: jedni po stracie przyjaciela nie chcą już żadnego zwierzaka, inni nie potrafią egzystować w domu bez psa. Ja po stracie Azy wytrzymałam miesiąc i zarezerwowałam szczeniaka z jeszcze nie narodzonego miotu, a normalnie żyć zaczęłam dopiero kiedy mały Mika zamieszkał z nami, teraz było trochę inaczej bo w domu był już szczeniak, który potrzebował opieki i uwagi, tylko dlatego "jakoś" przetrwałam te najtrudniejsze chwile.
A Ty swoim lekarstwem na tęsknotę robisz cudowną robotę dla zwierzaków ze schroniska :) Podziwiam Twoją pracę i z przyjemnością oglądam każdą nową serię zdjęć kibicując modelom, żeby szybko znaleźli swoich ludzi na zawsze :)
madebyzosiek
20-10-2018, 21:30
A Ty swoim lekarstwem na tęsknotę robisz cudowną robotę dla zwierzaków ze schroniska :) Podziwiam Twoją pracę i z przyjemnością oglądam każdą nową serię zdjęć kibicując modelom, żeby szybko znaleźli swoich ludzi na zawsze :)
Dzięki :) Uwielbiam tam jeździć, w sobotę następną znów jadę :) Organizują akcję "Dog trekking - spacer z bezdomniakiem" :)
Gdy czekasz aż właściciel wróci z zakupów...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/DSC_0382Edit-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/o1k0zfckg6svr5n/DSC_0382-Edit.jpg)
Europejska w Nadarzynie (w halach Ptaka) poraziła skalą. W samą sobotę było panad 10000 wystawianych psów a wystawa trwała 4 dni...
Gratuluję suomi. Nam też przyniosła mały sukces, chociaż zdaję sobie sprawę, że w seterach konkurencja jest dużo wieksza, wiec tym większe uznanie :smile:
Ja w czwartek pożegnałem swoje psiaka który z nami był 16 lat. Łapie się na tym że mówię '' idę wypuścić psy'',' 'dam im jeść'' a przecież już jest tylko jeden... Ale życie nie zna pustki... Planujemy wizytę w schronisku.
Nie! Nie oddawaj go do schroniska!
;)
Trzeba mu nowego przyjaciela, jak przyjeżdżamy pod dom i otwieramy bagażnik to piszczy bo myśli że przywieźliśmy Didi... Został mu kot ale kot go nie lubi więc czuje się samotny;)
Rafix84 współczuję straty przyjaciela :( 16 lat razem to wynik marzenie choć wiadomo, że dla kochającego opiekuna przyjaciel zawsze odchodzi zbyt wcześnie :(
jjj Wojka, Veli i Mika to flat coated retrievery - w rasie zgłoszono tylko 104 (spodziewaliśmy się przynajmniej 150). W szczeniaczkach tłumów nie było - Wojka miała jedną konkurentkę, a Veli dwóch ale zwycięstwa i tytuły Europe Future szczególnie cieszą bo dzieciaczki ledwie 3 dni wcześniej wyrosły z młodszych szczeniąt, pozostałe psy były po 1,5 miesiąca starsze, bardziej rozwinięte i miały bardziej dorosłą sierściuchę ;) Natomiast w klasie championów w której startowałby Mika stawka była potężna 16 zgłoszonych psów i można było nacieszyć oczy wieloma pięknymi flacikami :)
@suomi (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=8651), ....sorki za setera :oops:
U nas w sumie było 9 sztuk, ...we wszystkich klasach i płciach.
Przyznam się szczerze, że nie słyszałem wcześniej o tej rasie. Bardzo ładne :smile:
jjj nic się nie stało, wiele osób myli wątrobiane flaty z seterami irlandzkimi, a czarne z gordonami (lub hovawartami). Rasa cudowna - flaciki są łagodne, przyjacielskie, bardzo towarzyskie i niewiarygodnie wylewne w okazywaniu uczuć :mrgreen:. Niestety z rasy rzadko spotykanej flaty szybko trafiły na 3 pozycję najpopularniejszych retrieverów (za labkami i goldenami), dla niektórych psiaków w tym Miki ta popularność rasy kończy się tragicznie bo nowotwory, w tym najgorszy z najgorszych - mięsak hulają, a część hodowców patrzy wyłącznie na eksterier mając gdzieś zdrowie i długowieczność kolejnych pokoleń :(
No niestety, zwiększone zainteresowanie daną rasą powoduje powstawanie hodowli/pseudohodowli nastawionych głównie na zarobek, gdzie na drugi plan schodzą kwestie selekcji związanej z charakterem, zdrowiem a liczy się głównie eksterier.
Daleko szukać ...?
Co czwarty czy piąty "pacjent" kliniki weterynaryjnej to buldog francuski.
cybulski
26-10-2018, 22:50
Dawno psa nie było. Najlepsze wakacje to wakacje z ... ?
No z Panem oczywiście ... tu akurat na focie z synem :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/35045797104_35e2aa0845_b-2.jpg
źródło (https://farm5.staticflickr.com/4295/35045797104_35e2aa0845_b.jpg)
madebyzosiek
27-10-2018, 22:57
Pepi...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/Pepi-2.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/upeu750na4lkk0w/Pepi.jpg)
... czyli zapowiedź kolejnej wizyty w schronisku :)
madebyzosiek
28-10-2018, 21:01
Serdeczne pozdrowienia od Szoguna!
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/Szogun-2.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/axc5ffn2rzxz4od/Szogun.jpg)
... i od Natana :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/Natan-2.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/je5uq3ku9f4xnzh/Natan.jpg)
i Szarik pozdrawiam :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/Szarik-2.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/4m0pqnk5m13hv4j/Szarik.jpg)
i Sołtys :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/Soltys-2.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/l28b6b1tllf6zai/Soltys.jpg)
Tiko :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/Tiko-2.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/5e5ydmoho0hmsbb/Tiko.jpg)
Uciekinier :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/Uciekinier-2.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/pz71lcs1yfp03bo/Uciekinier.jpg)
Bona :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/Bona-2.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/7ut53pz9l4wmhsu/Bona.jpg)
Czarek :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/Czarek-2.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/rnjzwl9bildl1tk/Czarek.jpg)
Megi :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/Megi-2.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/s0ufjvcuzm8oaz2/Megi.jpg)
Bafi :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/Bafi-2.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/e40yn7v4gkxjes3/Bafi.jpg)
Drops :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/Drops-2.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/0g1scbasep2zshl/Drops.jpg)
A teraz słodkości... Figa i Chrupek :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/Szczeniaki-2.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/smzhyrgcwzi22yu/Szczeniaki.jpg)
Boryszuk
29-10-2018, 17:47
Bonkers
16216
SAMMy
Jeszcze dzieciak.. 6 i 1/2 miesiąca.. [emoji3]1694316944
Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
madebyzosiek
23-11-2018, 21:03
Pożegnania są smutne, nawet jeżeli na co dzień piesek nie mieszka ze mną... Podopieczna schroniska, w którym robię zdjęcia dziś zasnęła i się nie obudziła. Miała 14 lat, schorowane stawy. Od kilku lat była wspierana finansowo, co pozwoliło nacieszyć się jej życiem przez dłuższy czas. Radosna, ciepła, kochała ludzi, choć z pewnością wyrządzili jej krzywdę porzucając w lesie z Czarkiem. Grzecznie spacerowała, wierna kompanka Czarka, bohaterka jednego z przyszłorocznych kalendarzy... Za tęczowym mostem nie cierpi i nie jest samotna, tylko jej Czarka z pewnością brak... Dziś zdjęcie radosne, jesienne, niestety smutne, ostatnie...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/11/54-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/s16707v6kpynfky/54.jpg)
Przykro, jedna z moich ulubionych mordek z Twoich zdjęć
Ooo Ania... :) No tak bo Ty też chyba od wielu lat wierna Nikonowi? :) / muszę przeglądnąć wątek od deski do deski :)
ale fajny wątek :D no to się pokazujemy :)
Moje oczko w głowie - Quincy. Jest to obecnie 7,5 miesieczna suczka Owczarka Staroniemieckiego.
Taka była jeszcze niedawno malutka...
1.
17696
2.
17697
3.
17698
4.
17699
5.
17700
6.
17701
7.
17702
8.
17703
9.
17704
10.
17705
11.
17706
cdn. :)
15.11 ważna data - Aza skończyłaby 19 lat, nie ma jej z nami już 4,5 roku, a nie ma dnia żebyśmy jej nie wspominały. Tego dnia minęły też dwa miesiące bez Miki - wciąż to wszystko do mnie nie dociera :cry: Również 15.11 niewiele brakowało żebym straciła 7,5 miesięcznego Veliego: zrobił się markotny, miał silny odruch wymiotny ale nie wymiotował (tylko trochę śluzu), nie mógł sobie znaleźć miejsca więc popędziłam z nim do weterynarza, diagnoza: wgłobienie jelita i operacja na cito. Na szczęście nie zbagatelizowałam pierwszych objawów i wszystko skończyło się na strachu, kilku szwach i ścisłej diecie. Na dzień dzisiejszy jest w świetnej formie i nie może zrozumieć czemu jeszcze nie pozwalam mu biegać i szaleć z innymi psami ;)
17791
to może i ja pokaże swojego pupila który uwielbia długie spacery i " szukanie " skarbów zakopanych w ziemi
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/12/179dc7f389f7b4ba3708648f83d0ffbf-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181202/179dc7f389f7b4ba3708648f83d0ffbf.jpg)
madebyzosiek
12-12-2018, 12:16
Dotychczas dzieliłem się wynikami spacerów, przy okazji których powstawały zdjęcia. Pierwsze spacery odbyły się w sierpniu 2017, pojechaliśmy w dwójkę z żoną no i udało nam się zrobić pierwsze zdjęcia. Kolejne spacery były w czerwcu, sierpniu i październiku tego roku z uczniami mojej żony, którzy dzielnie wyprowadzali na spacery każdego pieska. Było fajnie, w październiku na spacer wyszło 16 piesków :) Zdjęcia powstające przy okazji zasilają galerie zwierzaków na stronie internetowej schroniska i mam nadzieję, że zachęcają zainteresowanych do adopcji. No dziś ciut o tym, czyli psy schroniskowe, które szalały przed moim obiektywem, a mają dziś nowe domy :)
Abi - w nowym domu od 30-09-2017
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/12/Abi-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/738crcq97trr00x/Abi.jpg)
Przysympatyczny piesek, który na szczęście w schronisku spędził tylko wakacje 2017. Przy okazji wymiany obiektywu był już gotowy do drogi w moim samochodzie, dzielnie zajmując miejsce kierowcy :) Nie wiem jakim cudem trafił do schroniska, ale na szczęście szybko znalazł dom. Abi była bohaterką główną kalendarza wydanego przez fundację prowadzącą schronisko. Z radością patrzyłem na to zdjęcie przez cały rok :)
Wera - w nowym domu od 15-03-2018
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/12/Wera-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/i8dd9o6mbs4ebvu/Wera.jpg)
Zdjęcie powstało na tym samym wypadzie, co zdjęcie Abi. Wera to szczeniak, miała kilka miesięcy, była szalona, o spacerze na smyczy nie było mowy. Cieszyła się, biegała ode mnie do żony i znów do mnie ;) Kadr niemalże przypadkowy. Z pewnością dostarcza wiele radości swoim nowym właścicielom :)
Jogi - w nowym domu od 16-06-2018
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/12/Jogi-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/1tosxwk9hl690tb/Jogi.jpg)
Kolejny wariat, który na swoim wybiegu miał robione zdjęcia. Przylepa, bardzo chciał się głaskać, nie odrywał się ode mnie i od żony. Również sfotografowany w sierpniu 2017.
Dżeki - w nowym domu od 09-03-2018
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/12/Dzeki-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/tjkwxkummr4za02/Dzeki.jpg)
Mały poważny piesek, smutny. Podchodził nieufnie do człowieka, jednak znalazł dom :) Zdjęcie z sierpnia 2017.
Zora - w nowym domu od 06-06-2018
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/12/Zora-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/tq2gwvvhglbgn49/Zora.jpg)
Piesek radosny, ale ostrożny w kontakcie z człowiekiem. Nie chodził na spacer, fotografowany na wybiegu przy okazji wizyty po świętach Bożego Narodzenia w zeszłym roku. Był dość długo w schronisku, świetnie że udało mu się znaleźć dom.
Szarik - w nowym domu od 08-11-2018
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/12/Szarik-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/wleaxtwaoid6l8k/Szarik.jpg)
Pies duży, przypominający owczarka niemieckiego. Mimo dość dzikiej i nieprzewidywalnej radości, był bardzo grzeczny na spacerze. Ale uwielbia biegać, więc ze spranym uczniem szkoły średniej radośnie pozował do zdjęć. Widoczny tu kadr jest z sierpnia 2018, ostatnie zdjęcia robiłem Szarikowi na nieco ponad tydzień przed jego adopcją.
Czarek - w nowym domu od 10-12-2018
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/12/Czarek-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/h93m6gtfjoi6qe1/Czarek.jpg)
Wspaniały piesek, który gdyby nie moja aktualna sytuacja domowa, już byłby ze mną :) Wierny przyjaciel Bony, z którą został porzucony w lesie. Razem chodzili na spacery, on szalał, ona grzecznie spacerowała. Byli nierozdzielni. Niestety Bona odeszła, Czarek został sam. Szybko posmutniał, wymagał natychmiast nowego domu. Udało się! Nowi właściciele są nim zachwyceni. Znów mieszka z innym pieskiem, jest radosny. Zdjęcie z października, ale Czarek był na spacerze przy okazji każdego wyjazdu. W tym roku na jednym z trzech kalendarzy będzie razem z Boną bohaterem. Na drugim w radosnym skoku z uczennicą mojej żony. Ech... Miło będzie znów patrzeć na kalendarze :)
Oczywiście pieski ze schroniska, to nie tylko adopcje realne, ale także wirtualne. Polegają one na tym, że na wybranego pieska wpłaca się miesięcznie jakąś kwotę pieniędzy. Pierwsza adoptowana wirtualnie była Bona. Jej właścicielami byli uczniowie mojej klasy.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/tqr19ttyofalmge/Bona.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/tqr19ttyofalmge/Bona.jpg?dl=0)
Bona odeszła 23-11-2018 mając niespełna 13 lat. Jest bohaterką ogromnej ilości zdjęć, bo ze względu na zainteresowanie dzieci, za każdym razem po wizycie były tworzone nowe relacje z jej życia schroniskowego. Uwielbiała się tulić i głaskać, nie mam pomysłu dlaczego została porzucona, tym bardziej z tak przesympatycznym Czarkiem! Będzie miło wspominana...
W miejsce Bony moja klasa adoptowała kolejnego pieska - Sambę
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/12/Samba-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/gn9ccr5kz05ujs8/Samba.jpg)
Samba jest młodsza od Bony, bo ma niespełna 10 lat. Niewiele jeszcze mogę o niej powiedzieć, chętnie spaceruje, ale to zdjęcie powstało miesiąc temu. Wcześniej nie udało się jej wyprowadzić na spacer. Z pewnością coś jeszcze o niej usłyszycie ;)
Kolejnym pieskiem wirtualnie adoptowanym był Neo. Jego właścicielami byli uczniowie z klasy mojej żony.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/12/Neo-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/ivr1x6xk2t4rgga/Neo.jpg)
Neo odszedł 15-02-2018. Był świetnym towarzyszem, który jak przewodnik oprowadzał mnie i żonę po zakątkach schroniska. Zdjęcie powstało w sierpniu 2017. Już podczas wizyty w grudniu Neo był smutny, a w jego postawie widać było objawy choroby. Niestety odszedł, ale z radością go wspominamy. Klasa mojej żony szybko zaadoptowała mieszkańca schroniska z najdłuższym stażem.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/12/Lokus-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/6pywxyiim0l944r/Lokus.jpg)
Lokuś, bo o nim mowa, mieszka w schronisku już ponad 10 lat! Jest bardzo sympatyczny, ale za pewne przez czas spędzony w schronisku, nie ufa człowiekowi. Po oswojeniu daje się pogłaskać, jednak o spacerze nie ma mowy.
Tym szybkim podsumowaniem chciałem się z Wami podzielić po to, żeby pokazać że w schroniskach nawet małych fundacji sporo się dzieje. Może czasem warto chcąc nowego czterołapa, zainteresować się jakimś schroniskiem w okolicy. Nie będzie rasowy, nie będzie miał papierów, nie będzie kosztował fortuny, ale będzie kochał ponad wszystko :) Pamiętajcie tez, że wirtualne adopcje to realna pomoc, która często jest niezbędna. Pieski, które widzicie na moich zdjęciach, żyją tylko z 1% podatku i zbiórek i datków od ludzi wspierających fundację. To nie schronisko miejskie, więc nie ma dotacji, ale pomaga tak samo. Czasem drobna pomoc może zdziałać tak wiele, pamiętajcie :) Pozdrawiam wszystkich!
Nie będzie rasowy, nie będzie miał papierów, nie będzie kosztował fortuny, ale będzie kochał ponad wszystko :)
Czegokolwiek sobie do żarcia nie zrobisz musisz odprowadzić minimum 1/4 podatku :mrgreen: chcąc uwalić sie na kanape i poleżeć czy poczytać książke ktoś dokłaaaadnie w tym samym momencie musi zrobić doooooookładnie to samo [leżąć gdzieś w innych czelusciach mieszkania] :mrgreen:
Ide w sobote, mam nadzieje, mam troszke leków bo psiaki miały liste życzeń co chcą od Mikołaja ;) troszke żarełka i pluszaki. A mój sierściogubiciel za kilka dni będzie miał 4 lata jak jest ze mną. W schronie przesiedział prawie drugie tyle.
+
Teraz sobie uświadomiłem, ze z moim obecnym avatarem wygląda to tak, hmmm... dziwnie :mrgreen:
madebyzosiek
12-12-2018, 12:51
Czegokolwiek sobie do żarcia nie zrobisz musisz odprowadzić minimum 1/4 podatku :mrgreen: chcąc uwalić sie na kanape i poleżeć czy poczytać książke ktoś dokłaaaadnie w tym samym momencie musi zrobić doooooookładnie to samo [leżąć gdzieś w innych czelusciach mieszkania] :mrgreen:
Skąd ja to znam... Czarek potrafił pójść szczekać pod drzwi. Szedłem sprawdzić co się dzieje, bo już czas się kłaść do łóżka. Ja w judasza, a Czarek w łóżku na mojej poduszce chrapie... :D
Ide w sobote, mam nadzieje, mam troszke leków bo psiaki miały liste życzeń co chcą od Mikołaja ;) troszke żarełka i pluszaki. A mój sierściogubiciel za kilka dni będzie miał 4 lata jak jest ze mną. W schronie przesiedział prawie drugie tyle.
Super. Ja próbuje ogarnąć dwie zbiórki, po świętach z nimi pojadę, mam nadzieję że ledwo się zmieszczą do busa :D Oczywiście trzymam kciuki za śnieg, będą fajne zdjęcia ;)
Teraz sobie uświadomiłem, ze z moim obecnym avatarem wygląda to tak, hmmm... dziwnie :mrgreen:
No cóż... :D
Ale cwaniak :D Każdy ma jakieś swoje opatentowane metody na wywabienie człowieka z wyra i wbicie sie na jego miejsce ;) A najlepsze jest to wciskanie sie na krzywego. Najpierw, ze niby wpadłem sie przytulić, później łapka... ok za chwile druga łapka i sru - cały uwalony :mrgreen: I nie ważne, ze pół psiaka za kanapą ^^
Poduszka... kłade sie, hmmm, jakieś to takie mokre i to nie ja :roll: A sierściuch jak sobie zasnął to obślinił :mrgreen:
SZACUN, WIELKI SZACUN za to co robisz.
Jak to dobrze że wszędzie są psiarze, jakoś tak człowiekowi łatwiej się odnaleźć w nowym miejscu. Psi wątek to doskonały przerywnik w wertowaniu poważnych tematów na forum.
Genialny pomysł z tymi wirtualnymi adopcjami przez uczniów. Warto to jakoś rozreklamować żeby inni poszli w wasze ślady. Foty schroniskowców piękne, myślę że dzięki nim nie które psy znalazły nowe domy.
Sama mam spore stado psów i nie tylko psów, muszę nauczyć się w końcu robić porządne zdjęcia :P
No to myk fota telefonem i pokaż swoje futrzaki. Tu nie muszą być hiper pro ;)
To jest taka prosta sprawa mając tyle psów, trochę by potrwało zanim bym całe stado przedstawiła z osobna ale większość na tych 2 fotach widać :lol: Największą część stada stanowią owczarki kaukaskie w liczbie 6, 3 kundelki znajdy, jeden stary kundelek adoptowany ze schroniska (biorę taki dziadki na dożycie, żeby zaznały trochę miłości i mogły godnie odejść, zazwyczaj są z nami po kilka miesięcy), jeden Boerboel, jeden pies w typie sznaucera olbrzyma i jeden chiński grzywacz.
To największe na focie to w sumie też kaukaz, uratowana za źrebaka, totalnie nie planowana, wychowana przez kudłate zpsiła się totalnie więc zaliczamy do stada psów a nie kopytniaków. W domu też dwie kozy i krowa...wszystko do kochania i do towarzystwa.
18609
18610
Kojocisko
13-12-2018, 20:15
Druga fotka naprawdę fajnie pokazuje towarzystwo. Konia brakuje ;-)
madebyzosiek
16-12-2018, 18:19
No to się chwalę...
https://dl.dropboxusercontent.com/s/cuu4ylt5p0uk2uz/FX2_2332.jpg
Bona z Czarkiem już niestety nieaktualne, ale moje, szczeniaki również, no i na tym środkowym pięć zdjęć :) Miło się patrzy na własne fotki :)
http://img.sadistic.pl/pics/8945410c3ffe.gif
Boryszuk
16-12-2018, 18:26
Fajnie, że robisz zdjęcia niechcianym psiakom. Ja nie mam wystarczająco odwagi żeby regularnie bywać w schronisku.
Za to w zeszłym tygodniu byliśmy z Bonkersem na randce. Zdjęcie niby nic gdyby nie to, że Bonkers jest aspołeczny i reaguje nerwowo na większość psów w okolicy.
18725
Wow cudne kalendarze, gratulacje :) Nie dość że człowiek mógł się artystycznie spełnić to jeszcze przy okazji pomóc zwierzakom :) Mam nadzieję że będzie wielu chętnych do zakupu.
@madebyzosiek (https://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=41572), świetna robota :-)
madebyzosiek
28-12-2018, 20:45
Czas poświąteczny jest świetną okazją do odwiedzin czterołapów :) Była zbiórka, nawet kilka, udało się załatwić busa, to i kilka zdjęć powstało :)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/ncv4q48a9c5r7xz/Samba_01.jpg
Na rozgrzewkę Samba. Reszta wkrótce :)
madebyzosiek
29-12-2018, 16:43
Relację z wczorajszej wizyty zacznę smutnym wnioskiem, że ludzie to jednak świnie... No bo jaki normalny człowiek podrzuca do schroniska zadbaną, dobrze wyglądającą suczkę w ciąży, która rodzi w schronisku takie cudeńka...
https://dl.dropboxusercontent.com/s/haq9h0asbck44jx/Szczeniak_1.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/s/oj4pd6z7akiymzj/Szczeniak_2.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/s/3dbgsznyr57bplo/Szczeniak_3.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/s/w70eq4wxtufab95/Szczeniak_4.jpg
Zapewne nie pasowało rdzenie przed świętami, więc ciach psa do schroniska w nocy... Miejmy nadzieję, że jak poprzednio i tym razem, wszystkie znajdą ciepły dom jak najszybciej. Są urocze...
https://dl.dropboxusercontent.com/s/2zbi1m4djhspttt/Szczeniaki.jpg
CDN...
Poród przed świętami nie pasuje ale wysterylizować suczki też się takiemu nie chce :( Kalendarze piękne, czy jest możliwość zdalnego zakupienia takiego kalendarza przez kogoś kto mieszka daleko od Waszego schroniska?
Ode mnie świąteczno - sylwestrowy Veli ;)
19190
Relację z wczorajszej wizyty zacznę smutnym wnioskiem, że ludzie to jednak świnie... No bo jaki normalny człowiek podrzuca do schroniska zadbaną, dobrze wyglądającą suczkę w ciąży, która rodzi w schronisku takie cudeńka...
https://dl.dropboxusercontent.com/s/haq9h0asbck44jx/Szczeniak_1.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/s/oj4pd6z7akiymzj/Szczeniak_2.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/s/3dbgsznyr57bplo/Szczeniak_3.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/s/w70eq4wxtufab95/Szczeniak_4.jpg
Zapewne nie pasowało rdzenie przed świętami, więc ciach psa do schroniska w nocy... Miejmy nadzieję, że jak poprzednio i tym razem, wszystkie znajdą ciepły dom jak najszybciej. Są urocze...
https://dl.dropboxusercontent.com/s/2zbi1m4djhspttt/Szczeniaki.jpg
CDN...
Przeurocze. Jest coś takiego w tych szczeniakach w ich spojrzeniu, że serce mięknie.
madebyzosiek
29-12-2018, 19:51
Kalendarze piękne, czy jest możliwość zdalnego zakupienia takiego kalendarza przez kogoś kto mieszka daleko od Waszego schroniska?
Oczywiście :) Wejdź na stronę fundacji Małych Braci (www.malibracia.org) i tam możesz zamówić i z pewnością Ci wyślą. Jakby się okazało, że już nie ma, to daj mi na PW znać który chcesz i gdzie mam wysłać, mam jeszcze jakiś zapas :)
Ode mnie świąteczno - sylwestrowy Veli ;)
Cudnie :)
Przeurocze. Jest coś takiego w tych szczeniakach w ich spojrzeniu, że serce mięknie.
Jeden mi się schował w kapturze od kurtki... Są rozkoszne i nieporadne jak małe dzieci (mam w tym zakresie świeże doświadczenie)
madebyzosiek
03-01-2019, 21:49
No to czas na schroniskowe pozdrowienia :)
Na początek Kovu, jak zawsze zwariowany i radosny! To pies, który zdecydowanie wyprowadza człowieka na spacer... Nie odwrotnie :)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/xeltfeoipeehprt/055.jpg
Uciekinier, myślę że jego mordka mówi wszystko :)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/y8zygxu5236914i/065.jpg
Samba już pozdrawiała, ale co tam, niech pozdrowi jeszcze raz. Stateczna i dojrzała pani...
https://dl.dropboxusercontent.com/s/lrqn2midvoa6f3h/072.jpg
Pepi. Aż gęba się śmieje jak się na niego patrzy w obiektywie!
https://dl.dropboxusercontent.com/s/frsfao1epqtll4n/075.jpg
Megi jest zaborcza i zazdrosna. Spacer z nią, to spacer z nią :)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/30x06agy7t8dj7y/094.jpg
Tramp pięknie podaje łapę, siada, waruje, ale jak wyczuje, że może biegać... :)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/5pe0v8x9epmbif4/104.jpg
Nazwano go Combo. Skradł moje serce, bo wlazł na mnie i chował mi się do kaptura kurtki... Ech... Jeszcze trochę i jakiś ze mną wróci.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/uq6ce1p6eqtal6h/112.jpg
A teraz wielki szczęściarz. Jeszcze nie skumał gdzie jest, a już ma dom! Tobi nie będzie żył w schronisku :D
https://dl.dropboxusercontent.com/s/krwh2iq6kbp0xuj/123.jpg
Niewykluczone, że wkrótce znów pojadę. Zaczyna się jakaś zima, a mi się na tych terenach pięknych marzy focenie w śniegu, więc może :) Jest też od mojego powrotu w tamtym tygodniu wiadomość niedobra... Znów są dwa szczeniaki, tym razem ok 8 tygodniowe, większe. Ktoś je porzucił w rowie, znaleziono je przemarznięte i wyczerpane. Nabierają sił i szukają domu... Ech... Brak słów. Pozdrawiam czterołapów z właścicielami!
czomolungma
13-01-2019, 13:42
Piękne fotki Zośku i piekna pasja :)
Może to nie miejsce ale...czy nie masz delikatnego ff w szkiełku bo w ostatniej serii ostrość delikatnie chyba przed obiektem ?
Nie mniej świetna robota tak dalej !
Obrazek2000
13-01-2019, 14:15
Uciekinier to widać taki, który chętnie poda łapę, ale i mordę może dać ;-)
Wysłałem priva
madebyzosiek
13-01-2019, 16:08
Piękne fotki Zośku i piekna pasja :)
Może to nie miejsce ale...czy nie masz delikatnego ff w szkiełku bo w ostatniej serii ostrość delikatnie chyba przed obiektem ?
Nie mniej świetna robota tak dalej !
Dzięki :) Musze się przyjrzeć, bo raczej w statycznych scenach tego nie wyłapałem, a tu jednak każdy pies się szybciej albo wolniej porusza, więc może to wina szybkości AFu w Sigmie 50-100, choć tez nie jest jakiś szczególnie wolny ;) Ale dzięki za uwagę, popatrzę na to z pewnością.
Uciekinier to widać taki, który chętnie poda łapę, ale i mordę może dać ;-)
Wysłałem priva
Uciekinier jest przecudowny :) Choć imię zobowiązuje... Patrzyłem ostatnio ja wychodzi przez płot w schronisku... Zrobił to jak kot ;) Odpowiedziałem :)
spiritus
20-01-2019, 02:04
Szczerze mówiąc nie mój... ale wiele razem przeszliśmy :D
20153
barracuda
21-01-2019, 21:34
Świetny pies. Takiego właśnie planuję mieć, chociaż nie wiem jeszcze kiedy :)
sokolnik
23-01-2019, 23:48
jako założyciel wątku 8)
oraz z powodu, że zdjęcie z pierwszego postu wygasło... wrzucam zdjęcie mojego pieska :) Już od kilka lat nie żyje niestety :/
Ma ktoś jeszcze owczarka szkockiego collie ? :)
20323
Kojocisko
24-01-2019, 00:03
Już bardzo rzadki pies. Śliczny!
spiritus
25-01-2019, 15:50
Świetny pies. Takiego właśnie planuję mieć, chociaż nie wiem jeszcze kiedy :)
Bardzo fajny charakter ma. Ogólnie wytresowany jest super. Ten ze zdjęcia to tropik... silne bydle jak trop złapie.
Ostatnio jego przewodnik się poślizgnął na takiej kładce. Gdyby pies nie szarpnął do by gość do wody poleciał :D
kajmakowa
10-02-2019, 20:27
Bardzo proszę właścicieli psów o wypełnienie ankiety na temat żywienia psiaków. Ankieta zabierze tylko kilka minut :)
https://goo.gl/forms/YaSMrJzpxuHaVHI02
Jacek 65
24-02-2019, 20:36
Kilka portretów z dzisiejszej wystawy(nie moje pieski)
1
21621
2
21622
3
21623
4
21624
5
21625
poza etatową pracą prowadze stowarzyszenie zajmujące się psami ttb, na potrzeby stowarzyszenia do lepszej promocji psów szukających nowych domów ostatnio postanowiłem 'pobawić się w fotografie'
wrzucam ostatnie zdjęcia zrobione mojemyu prywatnemu psu który był podopiecznym mojego stowarzyszenia a aktualnie pełni funkcje gwiazdy i ambasadora :) a oto on Hugo
22778
22779
tutaj foto z adoptowaną od nas Kiarą, foto na zabawie na tak zwanej wizycie po adopcyjnej
22780
a tutaj jeden z aktualnmych naszych podopiecznych do adopcji, Buli :)
22781
22782
22783
Boryszuk
26-04-2019, 21:48
Mój dzisiejszy Bonkers
24022
Od grudnia ubiegłego roku mam okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu w hodowli z której pochodzi mój Veli. Przygotowywałam zapowiedź miotu, telefonicznie wspierałam hodowczynię w dalekiej podróży na krycie do Holandii (byłam chora więc nie mogłam jechać), kibicowałam w czasie ciąży i tak się złożyło, że poród zaczął się w czasie naszej wizyty w hodowli więc miałam możliwość asystować i przy okazji zrobić trochę zdjęć z narodzin szczeniąt bardzo rzadkiej w naszym kraju rasy - curly coated retrieverów. Jutro maluchy skończą 8 tygodni i od przyszłego tygodnia zaczną rozjeżdżać się do nowych domów, a mnie zostaną na pamiątkę zdjęcia i wspomnienia z trzech wizyt w hodowli :) Tylko żal, że najprawdopodobniej ani jeden z maluchów nie zamieszka w Polsce...
24406
24407
24409
24411
24410
24412
24414
24416
24417
Kojocisko
03-05-2019, 16:07
Fajne psiaki. I zdjęcia. Dziwnie szybko idą do ludzi. Wydawało mi się, że jednak jest już consensus, że psy i koty potrzebują 3 miesięcy z matką, żeby dostać swój niezbędny ładunek rozwojowy.
Fajne psiaki. I zdjęcia. Dziwnie szybko idą do ludzi. Wydawało mi się, że jednak jest już consensus, że psy i koty potrzebują 3 miesięcy z matką, żeby dostać swój niezbędny ładunek rozwojowy.
Kociaki muszą być dłużej z matką, muszą mieć minimum 3 miesiące, szczeniaki mogą zmieniać domy od 8 tygodnia życia. I jeśli ma to być podróż samolotem to do niektórych krajów (Dania, USA) mogą lecieć bez szczepienia na wściekliznę tylko między 8 a 9 tygodniem życia, wtedy jest też opcja lotu na pokładzie, z opiekunem. Jeśli 9 tydzień zostanie przekroczony mogą jechać do nowych domów dopiero 3 tygodnie po szczepieniu na wściekliznę - wtedy mają blisko 4 miesiące więc curly ze względu na rozmiary wylądowałyby pod pokładem.
krzysztofz24
03-05-2019, 16:42
Ten szczeniak lezacy na reku, to troche jak owieczka:-).
Ten szczeniak lezacy na reku, to troche jak owieczka:-).
Tak, curly rodzą się karakułowe jak małe owieczki, mając kilka tygodni są strzępiate lub nawet gładkie jak szczenięta flata, a za 2-3 miesiące będą mieć piękne loki jak mama :) Co ciekawe w okresie linienia curly zrzucają włos bardzo szybko i prawie do zera ale równie szybko obrastają nową poskręcaną sierścią.
Madziulek
04-05-2019, 16:09
Weszłam w ten wątek i przypomniał mi się mój pierwszy post na tym forum 11 lat temu. Konto na własne życzenie kazałam sobie usunąć, nawet już nie pamiętam czemu... Wtedy chyba hurtem kilka osób odeszło i... wróciło, jak widzę ;) Ale było minęło. Taka refleksja mnie naszła: kłótni za nic nie pamiętam, za to pamiętam mój pierwszy post na forum. Były to ryby sfotografowane w oceanarium w NL, zdaje się strzępiel wielki i ktoś napisał, masz akwa? :D W każdym razie 11 lat minęło, w tym czasie dorobiłam się syna, domu, dwóch psów i rozwodu :-D No i w porywach kilkunastu zdjęć ;)
A to moje dwa gamonie. Straszy po prawej, hrabia z rodowodem. Okaz zdrowia, wzorowe zachowanie i największy cykor jakiego widziałam. Jak coś usłyszy najpierw czeka aż ja pójdę sprawdzić, czy jest bezpiecznie :mrgreen: Młodszy wzięty z jakieś paskudnej pseudohodowli na mój dom tymczasowy. W pakiecie parwowiroza, zez rozbieżny, wytrzeszcz, rozstaw uszu, przerost skóry, blizna niewiadomego pochodzenia, częściowa ślepota. Po ostrej walce o jego życie został u mnie na stałe i kocham go ogromnie, choć ma sporo za uszami :mrgreen:
24448
A my właśnie oczekujemy na nowego członka rodziny :)
24543
24544
24545
MR ale cudeńka! :roll: Kiedy wielki dzień?
W ta niedzielę ostatnie odwiedziny i 26 maja wracamy już powiększona ekipą:)
W ta niedzielę ostatnie odwiedziny i 26 maja wracamy już powiększona ekipą:)
Ale super! Kiedy już będziecie razem koniecznie pokazuj duuuużo zdjęć! ;)
Wojteksw
04-06-2019, 20:32
Moja szalona ulubienica
25850
Kojocisko
04-06-2019, 23:05
Piękności!
Jacek 65
04-06-2019, 23:34
Mam podobną
25868
Pierwsze próby z Nikkorem 85mm 1.8G.
Obiektyw jak na moje potrzeby bardzo fajny, ale w temacie portretowania zwierząt i obróbki muszę się jeszcze wiele nauczyć. Wszelkie podpowiedzi, poradniki/tutoriale mile widziane :)
Ps. nie wiem dlaczego, ale dopiero po kliknięciu i otworzeniu zdjęcia w pełnym rozmiarze widać ostrość. Dłuższy bok ma tylko 960px, a forum i tak go jakoś dziwnie "kompresuje" :/
https://images90.fotosik.pl/191/2a51620f99c70052.jpg (https://images90.fotosik.pl/191/2a51620f99c70052.jpg)
Kojocisko
05-06-2019, 11:26
Jestem wyżłoholikiem, więcej wyżła!
PS. Forum samo ci zeskaluje zdjęcie, możesz dawać w pełnej rozdzielczosci.
Jestem wyżłoholikiem, więcej wyżła!
Jestem za!:)
A zatem ruda dama w kolejnych odsłonach ;-)
Nikkor 85 1.8G
https://images90.fotosik.pl/189/99609b26a8735ff0.jpg (https://images90.fotosik.pl/189/99609b26a8735ff0.jpg)
Nikkor 85 1.8G
https://images91.fotosik.pl/195/b20cde4804eba26e.jpg (https://images91.fotosik.pl/195/b20cde4804eba26e.jpg)
Sigma 17-50mm 2.8
https://images90.fotosik.pl/187/4a8a987d14ba08eb.jpg (https://images90.fotosik.pl/187/4a8a987d14ba08eb.jpg)
Sigma 17-50mm 2.8
https://images92.fotosik.pl/195/5e368283215e46d0.jpg (https://images92.fotosik.pl/195/5e368283215e46d0.jpg)
Forum samo ci zeskaluje zdjęcie, możesz dawać w pełnej rozdzielczosci.
No właśnie widzę, choć wolałabym żeby po prostu wyświetlały się w nadanym rozmiarze, bo tak, to wszystkie jakieś mydlane, niektóre rozciągnięte, inne zmniejszone..
Nikkor 85mm f/1.8G
https://images92.fotosik.pl/196/4a715260b3a05ff6.jpg (https://images92.fotosik.pl/196/4a715260b3a05ff6.jpg)
Sigma 17-50 f/2.8.
https://images91.fotosik.pl/195/e0d4a8aac4f31422.jpg (https://images91.fotosik.pl/195/e0d4a8aac4f31422.jpg)
Kojocisko
07-06-2019, 08:48
Ostatnie ujęcie bardzo udane IMO.
Przepiękna wyżlica i super klimatyczne zdjęcia, ja też chętnie zobaczę jeszcze więcej :D
Do mnie w ubiegłym tygodniu przyjechały na sesję małe curly-coated retrievery, to już raczej ostatnie nasze spotkanie bo pod koniec miesiąca pozostała siódemka maluchów wyjeżdża do nowych domów. Z jednej strony to wspaniale, że znalazły domy u prawdziwych miłośników rasy ale będę tęsknić, zwłaszcza za pewnym kawalerem który skradł moje serce :oops:
25995
25999
25997
25998
Przy okazji na zdjęcia załapał się Veli z siostrą Wojką ;-)
26000
26001
madebyzosiek
12-06-2019, 19:47
Wkrótce znów wizyta foto na spacerach, a na razie próbka z szybkich odwiedzin z klasą :)
Bafi
https://dl.dropboxusercontent.com/s/k5hgstywuuo45z7/FX1_4053-Edit.jpg
Daisy
https://dl.dropboxusercontent.com/s/r4krkxhyprzkonj/FX1_4029-Edit.jpg
Kovu
https://dl.dropboxusercontent.com/s/yqi11npk3yfhbhc/FX1_3910-Edit.jpg
Samba
https://dl.dropboxusercontent.com/s/2io7eiz3wr280qx/FX1_3943-Edit.jpg
Bardzo fajny wątek o psach.
Ja nie mam psa.
Ale mam kilka fotek.
Ten nie mój i chyba niczyj. Wyglądał na takiego któremu wszystko jedno gdzie pysk oprze.
26504
Moja zawsze z piłką w pysku
70-200 VR II 2.8
26521
70-200 VR II 2.8
26522
Dawno mnie tu nie było bo i modela własnego brak i jakos odumiałam się zdjęcia robić... Ale czasem podłączam się pod spacery ze schroniskowymi psiakami, to wrzucę kilka fotek
Emir
26645
jedno uszko słucha aniołka, drugie diabełka ;)- Sybir
26646
mój drugi koniec smyczy, Ares, czyli Pan Parówa ;)
26647
Ajsza
26648
- - - - kolejny post - - - - - -
ostatni z czarnej trójcy- Yasper
26649
i wilku Frej
26650
26651
Hugo i jego profilówja z urlopu na działce
27542
Hugo. Kiara i Mila, czyli błotne szaleństwa trójki przyjaciół :) wszystkie psiaki są adoptowane, przyjaciele z odzysku ;)
27543
27544
27545
27546
27547
27548
Przedstawiam Szyszkę
27597
madebyzosiek
12-07-2019, 22:29
Jak co roku w lecie, udało się zorganizować pierwszą wizytę w schronisku. Tym razem skromnie, tylko dwie osoby do spacerowania, ale oczywiście jakieś zdjęcia powstały... Wkrótce więcej schroniskowych mieszkańców, a tymczasem zapowiedź :)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/oy3u6i5op4q21ad/FX3_3264-Edit.jpg
bomkallo
24-07-2019, 23:21
Mix, zimowe moje, reszta do oddania :)
28132281332813428135
Na sciane:
28136
madebyzosiek
26-07-2019, 22:56
Trochę cierpię na brak czasu, ale schroniskowe pozdrowienia się Wam należą jak nic :) Więc po kolei... Pozdrowienia przesyła:
Bonzo
https://dl.dropboxusercontent.com/s/n5gmerwoddu5wcy/08_lipiec_19.jpg
Samba
https://dl.dropboxusercontent.com/s/gwpd6jaayf9emiz/19_lipiec_19.jpg
Szogun
https://dl.dropboxusercontent.com/s/7ghmfe68jrxev1b/22_lipiec_19.jpg
Gandi
https://dl.dropboxusercontent.com/s/tsmjtlaeuqyp65i/26_lipiec_19.jpg
Nora
https://dl.dropboxusercontent.com/s/80pajidg9ypb09s/29_lipiec_19.jpg
Frugo
https://dl.dropboxusercontent.com/s/mumhbuf5ugryjug/34_lipiec_19.jpg
Natan
https://dl.dropboxusercontent.com/s/93ihvb5forqvzzt/25_lipiec_19.jpg
Lorenzo
https://dl.dropboxusercontent.com/s/6bjz8z5e0vn9r0g/28_lipiec_19.jpg
Amigo
https://dl.dropboxusercontent.com/s/j060unw9aq6ympi/FX3_3503-Edit.jpg
:) :) :)
bomkallo
02-08-2019, 03:23
owczarek karlowaty, do oddania :
28554
PS: chyba syfi mi matryca? :P
Kolekcjoner
03-08-2019, 01:03
Nasze szczęście - póki co 8 miesięcy :)...
28624
Boryszuk
03-08-2019, 08:20
Mój wczorajszy Bonkers.
28627
ze spaceru ze znajomymi psiakami- gdy modelka pozuje a wariat ma parcie na szkło ;)
28652
Carlos_lo
22-08-2019, 21:58
tez ze spaceru, napadl mnie:
29516
Cześć, jestem Pirat.
29920
Veli ma już 17 miesięcy
30540
30541
30542
A w sobotę minie nam rok bez Mikusia :(
30543
Piękne psy... ja dopiero mam zamiar kupić sobie pupila... chyba zdecyduję się na owczarka niemieckiego...:)
Zebrać tę watahę do kupy...no łatwo nie było, ale po kilku próbach się udało. Niezły trening cierpliwości ;-)
https://images91.fotosik.pl/254/10a668428b31cab8.jpg (https://images91.fotosik.pl/254/10a668428b31cab8.jpg)
https://images90.fotosik.pl/255/7a25268ec651b341.jpg (https://images90.fotosik.pl/255/7a25268ec651b341.jpg)
Kojocisko
25-09-2019, 13:02
Ale dostałem pożywkę jako wyżłoholik :-) Śliczne stado, niezwykle upozowane - zwłaszcza jedynka. Ja przy dwóch nie mogłem chwycić momentu z mordami w tą samą stronę.
Dzięki :) Było trudno i co ciekawe, bardziej z ludźmi niż z psami. Psom pozowanie z czasem wychodziło coraz lepiej, ale właścicielom brakowało cierpliwości, a przy takiej bandzie to jest jednak klucz.
To jeszcze jedno leśne, niestety nie udało się zrobić takiego ujęcia, żeby wszystkie patrzyły w jednym kierunku.
https://images92.fotosik.pl/256/991dfca773e468f3.jpg (https://images92.fotosik.pl/256/991dfca773e468f3.jpg)
madebyzosiek
25-09-2019, 15:19
Pięknie Olga, bardzo dobrze Ci to wyszło :)
barracuda
25-09-2019, 19:38
Dzięki :) Było trudno i co ciekawe, bardziej z ludźmi niż z psami. Psom pozowanie z czasem wychodziło coraz lepiej, ale właścicielom brakowało cierpliwości, a przy takiej bandzie to jest jednak klucz.
To jeszcze jedno leśne, niestety nie udało się zrobić takiego ujęcia, żeby wszystkie patrzyły w jednym kierunku.
Piękne zdjęcia. To ostatnie najlepsze. Nie wiem jak sobie poradziłaś z tymi wszystkimi wyżłami, bo ja mam obecnie jednego, czteromiesięcznego wyżła niemieckiego i póki co trudno jakiekolwiek udane zdjęcie strzelić :)
Super pieski, zdjęcia jeszcze lepsze, a to że udało się je wszystkie na raz ustawić to dla mnie szok, mądre bestie.
Rewelacja- i psiaki i zdjęcia :)
Dzięki serdeczne wszystkim :) Dodam jeszcze, że każdy pies miał swojego "ustawiacza", co było bardzo pomocne. Sama prędzej bym osiwiała niż ogarnęła tę bandę ;-)
To jeszcze takie, pieskowy motyw skromny, ale jest :)
https://images91.fotosik.pl/258/3f611a6829081407.jpg (https://images91.fotosik.pl/258/3f611a6829081407.jpg)
https://images90.fotosik.pl/259/2969239e69503d6f.jpg (https://images90.fotosik.pl/259/2969239e69503d6f.jpg)
Wind Mill
06-10-2019, 08:51
Parafrazując - skromne, a zacne! ;)
wrzesientomek
06-10-2019, 23:42
31754
31755
31756
Nigdy nie wstawiałem tutaj zdjęć naszego Awatara ale spróbuję, może się spodoba:
31821
Złoty Potok, Aleja Klonów:
https://images92.fotosik.pl/270/bd5aee1b63076ce3.jpg (https://images92.fotosik.pl/270/bd5aee1b63076ce3.jpg)
madebyzosiek
23-10-2019, 10:31
Koleżanka Olga daje nam przyjemność oglądania doskonale skomponowanych zdjęć czterołapów. Świetne zdjęcie, wybrałbym się z Tobą chętnie do schroniska :)
Dzięki serdeczne :) Szkoda, że nie po drodze mi w opolskie, bo chętnie bym się z Tobą wybrała. Sama robię czasami zdjęcia piesków dla jednej fundacji, uczę się dopiero, więc czasem coś wyjdzie, czasem kaszana, ale wychodzę z założenia, że zawsze przyjemniej oglądać zdjęcia z lustra niż z przysłowiowego kalkulatora.
To jeszcze takie, również z Alei. Uwagi i krytyka mile widziane ;)
https://images92.fotosik.pl/271/8386b8f98c404159.jpg (https://images92.fotosik.pl/271/8386b8f98c404159.jpg)
Awatar doskonały. Podoba się. A jakże :D
Nie wiem czego można by się tu jeszcze nauczyć, te ostatnie zdjęcia są świetne.
Veli pozdrawia jesiennie :)
32873
32874
32875
32876
Nie wiem czego można by się tu jeszcze nauczyć, te ostatnie zdjęcia są świetne.
Dziękuję :) Myślę, że zawsze można coś zrobić lepiej, ja cały czas walczę z obróbką i próbuję zapanować nad kolorem, co czasami wydaje mi się trudniejsze niż sensowny kadr...
Awatar doskonały. Podoba się. A jakże
Dzięki Paweł.
https://images92.fotosik.pl/276/3005532d54295b26.jpg (https://images92.fotosik.pl/276/3005532d54295b26.jpg)
https://images89.fotosik.pl/276/194c436ba66fcabe.jpg (https://images89.fotosik.pl/276/194c436ba66fcabe.jpg)
https://images92.fotosik.pl/277/e9651531e34d0d52.jpg (https://images92.fotosik.pl/277/e9651531e34d0d52.jpg)
madebyzosiek
09-11-2019, 21:48
W kolejnym roku mogę się pochwalić publikacją swoich zdjęć w kalendarzu fundacji prowadzącej schronisko, do którego jeżdżę wyżywać się fotograficznie na zwierzętach ;) Miło jest patrzeć na własne zdjęcia kolejny raz :)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/c2x6fu6d3gei1t2/kalendarz_2020.jpg
hej psioluby!
mam prośbe i pytanie do Was.
poza etatową pracą zajmuje się prowadzeniem stowarzyszenia dla niechcianych i porzuconych psów TTB
Potrzebuje kogoś kto mógłby na terenie Szczecina obfocić psa przeznaczonego do adopcji
znajdzie sie ktos chetny :)??
madebyzosiek
17-11-2019, 00:14
Szybka wizyta w schronisku z okazji przekazania zbiórki darów. Pełny bus :) Niestety nie było jak zorganizować spacerów, więc tylko zdjęcia z wybiegów.Ale też fajne... Na początek zapowiedź :)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/4zztli62ac2vj7d/FX1_5227-Edit.jpg
CDN...
hej psioluby!
mam prośbe i pytanie do Was.
poza etatową pracą zajmuje się prowadzeniem stowarzyszenia dla niechcianych i porzuconych psów TTB
Potrzebuje kogoś kto mógłby na terenie Szczecina obfocić psa przeznaczonego do adopcji
znajdzie sie ktos chetny :)??
Spróbuj popytać na grupach TTB na Facebooku, ja w ten sposób nawiązałam kontakt z jedną fundacją i od czasu do czasu dają mi "zlecenia" ;) na pieski przygotowywane do adopcji.
W kolejnym roku mogę się pochwalić publikacją swoich zdjęć w kalendarzu fundacji prowadzącej schronisko, do którego jeżdżę wyżywać się fotograficznie na zwierzętach ;) Miło jest patrzeć na własne zdjęcia kolejny raz :)
Zacna publikacja, gratuluję! :)
A u nas druga połowa listopada obrodziła w mgły... albo smog, a najprędzej mix :roll:
https://images91.fotosik.pl/284/936de4dc3ccfc46b.jpg (https://images91.fotosik.pl/284/936de4dc3ccfc46b.jpg)
https://images92.fotosik.pl/285/9b634d2e3d85e035.jpg (https://images92.fotosik.pl/285/9b634d2e3d85e035.jpg)
Kojocisko
25-11-2019, 17:22
Bardzo fajne fotograficznie i psiarsko.
Bardzo fajne fotograficznie i psiarsko.
Dzięki :)
Rudzielec w dyniach, motyw spóźniony o dobry miesiąc, ale co tam, niech się na coś przydadzą (poza zupą) ;)
34106
Taki fajny rudzielec, a Ty go na zupę?
Czasami tak daje mi w kość, że naprawdę mam ochotę przerobić ją na zupę :twisted:
niedzielny_pstrykacz
01-12-2019, 12:17
wybrałbym się z Tobą chętnie do schroniska :)
yyy...ale chyba nie chcesz jej tam zostawić ? :D
OlgaZ jest albo czarownicą, albo jej psy to atrapy :) Kurde jak one grzecznie stoją i pozują. Postawi je w pięknie oświetlonym miejscu - stoją. Postawi cała grupkę - stoją :)
Mój to nawet za kiełbasę nie chciał stać :(
Kurde jak one grzecznie stoją i pozują. Postawi je w pięknie oświetlonym miejscu - stoją. Postawi cała grupkę - stoją :)
Mój to nawet za kiełbasę nie chciał stać :(
Mój też nawet dwóch sekund nie ustoi w miejscu. Co mu ma ktoś mówić co ma robić, jak on wie lepiej ;)
Chyba kiedyś nagram tzw. making of :D Wtedy zobaczycie, kto tu jest naprawdę cierpliwy ;)
Nauka komend i sztuczek jest bardzo pomocna, ale są momenty, że wyżłowe adhd bierze górę i wtedy muszę się naprawdę napocić i gryźć w język, żeby nie powiedzieć jej dobitnie, co sądzę o takim zachowaniu.
A tak wyglądały kulisy zdjęcia grupowego, jak cztery siedziały, to piąty wstawał i tak po kolei ;) Bez pomocy nie do ogarnięcia.
34365
OlgaZ rewelacyjne zdjęcia, nie mogę się napatrzeć!
bomkallo
01-01-2020, 01:40
pusiata zepsula ujecie, ale wciaz :P
35341
Veli został w Sylwestra starszym bratem - urodziły się dwa wątrobiane chłopaki :smile:
35345
35346
'zimowa' niedziela z Pieskiem Hugo na polanie :)
35917
35918
35919
35920
35921
35922
35923
35924
35925
Dzień kota, no to ...pies ;)
36496
dodek200
18-02-2020, 09:00
też dam dla równowagi
]Wnusio.
36509
Hugo o szóstej rano w parku :)
37550
david555
24-03-2020, 14:21
A jak się mają Wasze psy w czas zarazy ?
Pytanie głównie do tych, objętych restrykcjami kwarantanny.
...ma się dobrze ;)
37934
bomkallo
10-04-2020, 13:18
A jak się mają Wasze psy w czas zarazy ?
Pytanie głównie do tych, objętych restrykcjami kwarantanny.
Troche narzekaja odkad nie chodze czesto po sklepach, bo ciagle chrupki i chrupki :)
Ostatnio z kolei mialem dwie dziwne sytuacje - jakies kobiety zaczepialy mnie jak wychodzilem z psami z parku, twierdzac, ze jedna ma jorka i chcieli jej corce wrzucic mandacik. (nieduzy park mam przez ulice), albo pan tu nie chodzi bo maz skrocil sobie droge ze sklepu i dostal 100.
Oczywiscie moje psy wzruszyly ogonami, bo w razie czego to nie one placa :P
Boryszuk
10-04-2020, 13:28
My trzymaliśmy się z dala od wszystkich zanim to było popularne.
38166
Heldbaum
10-04-2020, 14:28
A to moja Obi. Stare zdjęcie, jeszcze ze slajdu wywołanego w C-41, więc kolory takie dziwne. Obi przeniosła się do krainy wiecznie pełnych misek i drzew kiełbaskowych, gdzieś w okolicach 2007
https://i.imgur.com/zQu6tn1.jpg
pincerna
11-04-2020, 21:55
Border Collie - gdzie poczytać i "nauczyć sie" tego psa i o tym psie. Znalazłem jedną fajną strone ale to troche za mało. Może jakieś forum? Za miesiąc zamieszka z nami w domu z niewielką działką, wiec musze jak najwięcej o nim wiedziec. Co konkretnie? Przede wszystkim co robic żeby go nie zmarnowąc. Pytań jest więcej... POzdrawiam
Boryszuk
11-04-2020, 22:04
Myślę, że KaleidoStar pomoże (jeśli dostanie powiadomienie)
pincerna
11-04-2020, 22:28
Myślę, że KaleidoStar pomoże (jeśli dostanie powiadomienie)
THX. Npisałem, może się odezwie
dodek200
12-04-2020, 11:10
kurde, nie wpadliśmy na pomysł , by nauczyć naszego bordera pisać na kompie
sam by odpisał
na pw masz info o córce, wie chyba wszystko
Heldbaum
12-04-2020, 13:36
To pokażę Wam jednego. Nie jest to wprawdzie zdjęcie, tylko rysunek, ale... Pracowałem z gościem, którego siostra miała takiego Border Collie. Ona starsza kobieta i pies też niemłody. Zrobiła mu prawdziwą sesję u fotografa, a ja na podstawie jednego ze zdjęć, portret. Ucieszyła się tak bardzo, że aż się rozkleiła zupełnie. A piesek niestety odszedł, niecały miesiąc później...
https://i.imgur.com/O97YkHL.jpg
pincerna
12-04-2020, 14:02
Portret rewelacja a za info dzieki
bomkallo
11-05-2020, 02:11
39276
Po cukierku na rozruch tematu :)
Super. Co to za diabły? :grin:
bomkallo
12-05-2020, 01:23
Super. Co to za diabły? :grin:
Mix powiedzmy 'labradora' z suka w typie dlugowlosego owczarka :P Jeden znalazl dom w UK a drugi zostal na podlasiu :)
To pokażę Wam jednego. Nie jest to wprawdzie zdjęcie, tylko rysunek, ale... Pracowałem z gościem, którego siostra miała takiego Border Collie. Ona starsza kobieta i pies też niemłody. Zrobiła mu prawdziwą sesję u fotografa, a ja na podstawie jednego ze zdjęć, portret. Ucieszyła się tak bardzo, że aż się rozkleiła zupełnie. A piesek niestety odszedł, niecały miesiąc później...
https://i.imgur.com/O97YkHL.jpgZazdroszczę talentu, cudowny rysunek
Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka
Mix powiedzmy 'labradora' z suka w typie dlugowlosego owczarka :P Jeden znalazl dom w UK a drugi zostal na podlasiu :)
Dzięki. Bardzo ładne.
Wind Mill
16-05-2020, 10:26
Taki Bombaj koleżanki.
39504
39505
Robson_zg
18-05-2020, 15:52
U mnie taka sytuacja była w kwietniu...
39586
39587
39588
Cudna ta "kwietniowa sytuacja". Bombaj też piękny.
Taki spacer...
40043
40044
40045
Oczy i morda świetne. :mrgreen:
Rozumiem, że jak kogoś zaatakuje, to się nie ograniczy do odgryzienia kończyny, tylko zżera duszę? ;) (żart, jakby ktoś nie zakumał)
Pomimo 75 kg, w zasadzie, nie jest agresywny w stosunku do ludzi ;-)
W zasadzie? Jeden grzesznik na tydzień? Miesiąc? ;)
Jak to rasy stróżujące, na posesję raczej by nie wpuścił, ale poza nią łagodny jak baranek ;)
bomkallo
04-06-2020, 15:24
75kg? jaka to rasa lub pochodna czego ?:P
madebyzosiek
04-06-2020, 16:15
Moje ukochane schronisko wystosowało dramatyczny apel o pomoc, bo ze względu na sytuację nie mają żadnych odwiedzin i zbiórek... Czasy są głupie, ale udać może się wszystko :)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/0pi6iwzr502xsze/FX2_9149.jpg
Zbiórki w żadnej szkole zrobić się nie da, bo szkoły puste, więc przez tydzień miałem zbiórkę wirtualną. Dostawałem info skąd mam odebrać karmę i wieczorami objeżdżałem głównie chaty uczniów i zbierałem :) Udało się! Włączyły się moje szkoły, ośrodek readaptacji społecznej, moi absolwenci z rodzicami, znajomi i bliscy:
- 330 kg suchej karmy dla psów,
- 34 kg mokrej karmy dla psów,
- 50 kg suchej karmy dla kotów,
- 33 kg mokrej karmy dla kotów.
Jak na czasy ogólnego strachu, zbiórka rekordowa! W poniedziałek na dzień dziecka podopieczni schroniska dostali prezenty :) No i coś się pospacerowało :)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/p021f33uijb4b94/FX2_9217-Edit.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/s/h4fph0jdqv2w7v7/FX2_9245-Edit.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/s/z6299offg2wncfv/FX2_9254-Edit.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/s/78045uzupbfw3xz/FX2_9322-Edit.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/s/9je9i0fztpouadv/FX2_9384-Edit.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/s/7v1biuvum4oukad/FX2_9488-Edit.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/s/ww84tzlray24teb/FX2_9569-Edit.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/s/yd7re268ch63036/FX2_9513-Edit.jpg
Właściciele czterołapów, wpłacajcie kasę na małe schroniska w Waszej okolicy. Sytuacja w nich jest bardzo trudna w tej chwili i często nie ma żadnej perspektywy pomocy! Albo zróbcie zbiórki... Taki hot chellange...
75kg? jaka to rasa lub pochodna czego ?:P
Rasa to kangal. Pochwalę się (...a właściwie jego), że jest już championem i Zwycięzcą Europy 2018 ;)
Piękny pies. To chyba dosyć rzadka rasa. W Europie widziałem tylko raz (pierwszy i ostatni zresztą) w Niemczech. Chłopak szedł z trzema trzymiesięcznymi pieskami. Zapytałem, co zaś i dowiedziałem się że to kangale. Potem widziałem je jeszcze w Gruzji i Armenii.
Rzadka, bo to dobro narodowe Turcji i teoretycznie nie można ich wywozić z Turcji bez specjalnego pozwolenia. Żeby było śmiesznie to zaczepili mnie kiedyś na ulicy Kurdowie i oburzeni, przekonywali, że to rasa Kurdyjska a nie Turecka ;)
Kojocisko
04-06-2020, 19:55
Dobra robota Zośku! Dzięki!
cz4rnuch
04-06-2020, 21:10
Rasa to kangal. Pochwalę się (...a właściwie jego), że jest już championem i Zwycięzcą Europy 2018 ;)
Miałem zapytać czy to kangal, bo Twój maluszek właśnie mi je przypominał, choć znawcą nie jestem. W Turcji je widziałem, możliwe, że jakieś skundlone, bo nie były aż tak duże i faktycznie jak na swoją "złą" sławę były bardzo przyjazne.
Te czystej krwi to podobno głównie w regionie/prowincji Sivas. Te powszechnie spotykane to psy w typie owczarka anatolijskiego.
https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/103765832_1607021592793822_6649622782568552907_o.j pg?_nc_cat=103&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=i9kvw4hjWY4AX8R6abN&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=8d39e1ef19bd1d442b0533bbef1dd235&oe=5F086B60
Ups, coś pochrzaniłem z linkiem...
To mój wycofany ukochany sierść ze schroniska.
Sorry za śpiocha w prawym oku, ale ciężko mu zrobić zdjęcie bo ucieka. To było z partyzanta :)
40779
madebyzosiek
26-07-2020, 13:16
Dawno nie było pozdrowień ze schroniska :) A była okazja, bo koleżanka na soje wesele zamiast kwitów, zażyczyła sobie karmę dla psów, no i tak się uzbierało 130 kg...
https://dl.dropboxusercontent.com/s/95kr3wcr8rvvfn6/FX2_3123-Edit.jpg
... no i oczywiście chętnie zawiozłem, a przy okazji trochę udało się pochodzić na spacery, tak więc pozdrowienia od:
Grubego
https://dl.dropboxusercontent.com/s/0jablwrvda5p49t/FX2_3190-Edit.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/s/96ll86cn75opaq4/FX2_3225-Edit.jpg
Snupiego
https://dl.dropboxusercontent.com/s/2jksr30uhby5qvc/FX2_3235-Edit.jpg
Puffa
https://dl.dropboxusercontent.com/s/7q6gskxi3xmcqxg/FX2_3283-Edit.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/s/eymwl734xbe36pg/FX2_3355-Edit.jpg
Uciekiniera
https://dl.dropboxusercontent.com/s/ykm0tjemmswogla/FX2_3398-Edit.jpg
Sołtysa
https://dl.dropboxusercontent.com/s/az4wnz55pxe1kqg/FX2_3437-Edit.jpg
Maxa
https://dl.dropboxusercontent.com/s/tpfbqe104u9yfl0/FX2_3490-Edit.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/s/7xx26ohq87toena/FX2_3497-Edit.jpg
no i Trampa :)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/uwoewz5pwhjyft0/FX2_3533-Edit.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/s/0i3bh0hcpwdmjf3/FX2_3558-Edit.jpg
Pomagajcie małym, lokalnym schroniskom. Ich sytuacja teraz jest dość ciężka, szczególnie jak czekają na pieniądze z 1%. Pozdrawiam serdecznie :)
madebyzosiek
03-10-2020, 23:33
Dramatyczny apel o pomoc ze schroniska uruchomił wielką zbiórkę karmy. Wielką, bo po raz pierwszy miałem wątpliwości czy uda mi się spakować do pożyczonego busa! Ponad 1600 kg karmy suchej i mokrej dla psów i kotów... To powinno starczyć na długo :) Oczywiście było to moliwe dzięki wielu miejscom, które udało mi się namówić do zbierania. Z dużą ilością dobrych ludzi wszystko jest możliwe!
Pozdrowienia przesyła Kuki :)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/ub4jpq33voheqw9/FX2_7560-Edit.jpg
Golden hour
1.
44082
2.
44083
3.
44084
4.
44085
Bartolini82
31-10-2020, 12:45
To i ja wrzucę swoją "psicę" ;)
44702
cz4rnuch
31-10-2020, 12:52
Właściwie to tutaj jest chyba lepsze miejsce dla mojego cuda. W wątkach sprzętowych nigdy nie czuł się zbyt dobrze.
https://i.imgur.com/3eh3dTn.jpg
Nikodemo
01-11-2020, 02:18
A oto moja bestia.
44755
Kojocisko
01-11-2020, 11:48
Jeden z moich nauczycieli, wybitny ogrodnik, nazywa tą rasę "bonsai doberman". Świetne ujęcie.
Boryszuk
01-11-2020, 14:00
To i ja wrzucę swoją "psicę" ;)
Świetna! Mój Bonkers w trochę innym umaszczeniu ale równie kudłaty.
44760
stachmuszel
02-11-2020, 11:15
To i ja wrzucę swoją "psicę" ;)
44702
Generalnie jestem kociarzem, pieski jakoś tak sobie. No ale ta panna mnie zauroczyła. Piękna dziewczyna:-)
cz4rnuch
03-11-2020, 17:18
https://i.imgur.com/xquYsdR.jpg
Piękny bokeh, jak z Trioplana.
A zdjęcie to tylko wrzucić na portal randkowy dla romantycznych piesków 8-)
Bartolini82
03-11-2020, 17:47
Świetna! Mój Bonkers w trochę innym umaszczeniu ale równie kudłaty.
Generalnie jestem kociarzem, pieski jakoś tak sobie. No ale ta panna mnie zauroczyła. Piękna dziewczyna:-)
Dzięki Panowie :)
Ja od dziecka uwielbiam "ONki" :) A już długowłose odkąd się pojawiły to w ogóle :)
Pochwalę się, że moja to nawet brązowa medalistka międzynarodowej wystawy gdy była w klasie szczeniąt :) (normalnie w ZKwP)
Później im starsza tym trochę gorzej jej szło na wystawach (choć miała jeszcze 3 i 4 miejsce na wystawach rangi krajowej) bo bardzo nie lubi łańcucha czy smyczy. Na co dzień biegała od zawsze luzem po ogrodzie, nie była przyzwyczajana do smyczy i brzęczącej obroży. A na wystawie niestety pies "ma ciągnąć". Więc tutaj traciła zawsze dużo :( Później już sobie daliśmy spokój z wystawami bo brak było czasu i na szkolenie jej pod kątem wystaw i na jeżdżenie po nich. Generalnie od środka jak się to wszystko poznało toteż trochę zmieniliśmy zdanie o tym wszystkim. Generalnie, temat rzeka :) A suczka po prostu była kupiona żeby z nami być. Bo ciężko nam było po stracie poprzedniej.
Teraz ma już 6 lat, więc już taki mocno średni wiek dla psa (nasza poprzednia suczka, też ON, przeżyła raptem 7 :/ ale dostała skrętu żołądka więc taka trochę losowa sytuacja).
Tutaj jeszcze fotka jak była troszkę młodsza. Zdjęcie słabej jakości bo robione starym telefonem, a w dodatku to screen z ogłoszenia gdy nam kiedyś uciekła po tym jak sąsiad zaczął odpalać fajerwerki :/
44838
4484744848A to mój towarzysz ptasich spacerów.
Veli pozdrawia wszystkich jesiennie :)
44849
44850
cz4rnuch
09-11-2020, 17:08
https://i.imgur.com/pHM18RP.jpg
Kojocisko
09-11-2020, 17:19
Ładne zdjęcie, ładne ujęcie i szczęśliwy psiak. Jak rozumiem Tamron? Świetnie się sprawił.
Jakość cegłofonowa ;)
Nie bardzo chce się frontem na spacerze ustawić :D
45063
45064
45065
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.