Zobacz pełną wersję : Nasze psy - wątek miłośników piesków wszelakich
Strony :
1
[
2]
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
o i proszę... ja już skończyłam ale jeszcze wetknę szpilkę może odpowie...
naprawdę dajmy już spokój...
Napisałam, że skończyłam - i tak tez będzie. Chciałam jedynie krótko podsumować. (mogę?)
ASAHI ma rację - to nie było skierowane do niego.
To co teraz elanek napisze (a raczej nie wątpię, że napisze i w jakim tonie) - już mnie nie obchodzi. ;)
Dziękuję za uwagę.
I po co ten Twój wpis? Aga już też chciała zakończyć, a teraz Ty zaczynasz (a wołasz o spokój) ;)
:D:D:D
Dobra misiaki -- wsadzamy (łącznie ze mną) buźki w miski, najlepiej psie. Koniec tematu. Idziemy zdjęcia naszym pupilom robić. ;) Może ew. jakieś całusy na zgodę czy jak? :mrgreen:
coach_lodz
16-02-2012, 14:49
ja się mogę na zgode z dziewczynami pomiętosić na ochotnika ;) :mrgreen:
KaleidoStar
16-02-2012, 14:57
Szkoda, że Kaleido przestała się udzielać -- opowiedziałaby co nieco…
Przepraszam, nie było mnie w domu..
Mogłabym dużo napisać, część z Was wie, że zajmuję się ratowaniem bezdomnych zwierząt..i jak straszna i trudna jest to praca... ale nie wiem czy nie lepiej faktycznie nowego wątku założyć poświęconego tej sprawie. Zeby tutaj już tej dyskusji nie ciągnąć...
A żeby nie było, że OT jednak, to moją zmarłą psicę pokazuję. Buka, w typie ONka. Niestety kupiona na targowisku.. ale wtedy jeszcze nie miałam tej wiedzy co teraz (dzieciakiem bylam).
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img33.imageshack.us/img33/3273/buka1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img831.imageshack.us/img831/8466/buka2.jpg)
Następny pies raczej nie będzie z hodowli. Wybiorę jakiegoś bidoka w potrzebie - ze schroniska albo fundacji zajmującej się ratowaniem. Np "Owczarki w potrzebie". Raczej w typie ONka, ale... nigdy nie wiadomo, co w serce najbardziej zapadnie. Moje marzenie to założyć hospicjium dla ONkow... dać im miejsce, w którym będą mogły godnie umrzeć... ze świadomością, że są kochane. A nie w schronisku na zimnej podlodze czy gdzieś w rowie. Tylko to niestety wymaga ogromnych pieniędzy... ale może kiedyś się uda. No i nie wiem, czy podolam. To okropne, pokochać psa, a po miesiącach, kilku tygodniach...pożegnać. Ale tak sobie myślę, że ludzie tyle zla robią naszym braciom mniejszym.. że ja mogę się poświęcić, bo to nie o moje dobro chodzi, tylko ich. Będę wyć nocami... ale w dzień zacisnę zęby...i będę wspierać następne zwierzaki w potrzebie. Tak, jak robię to teraz, chociaż na mniejszą skalę (głównie koty, czasami gryzonie). Na razie stracilam "tylko" jednego kota... wiedziałam, że mala nie ma szans, chociaż jeszcze o nią walczylam. Byla u mnie kilka tygodni, ale serce mi pękalo, jak umarla...
No, ale to psi watek, a nie koci... jak już osiągnę swój cel, będę mogla więcej pisać..chociaż do tego czasu wątek pewnie zniknie ;] Bo jeszcze długie lata przede mną.
To na zakończenie pies mojego bylego - jedyne stworzenie z tamtej rodziny, za jakim przez lata od wyprowadzki tęsknilam ;)
Iwan
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img220.imageshack.us/img220/9636/file0004y.jpg)
Kaleido - postawa godna najwyższego szacunku!
Można by od czasu do czasu na te bidoki schroniskowe tu na forum pozbierać kilka zł.. Albo chociaż w razie potrzeby dać ogłoszenie o psiakach czy kotach do adopcji, potrzebujących domu. O przypadkach okrucieństwa pisać też trzeba - niech to do ludzi dociera.
Jeszcze raz - czapki z głów! :)
Dokładnie. Nie ma słów na to co Ania robi ...
Można nawet pomyśleć o jakimś wątku z pomocą dla zwierzaków (nie tylko psów). Jakby był jakiś sierściuch do adopcji, potrzebujący pomocy -- w kolejnych postach sygnalizowałoby się takie sprawy.
Ania, ukłony do samej ziemi i ogromny szacunek za to co robisz. Niespotykana wrażliwość i empatia -- coś niesamowitego.
KaleidoStar
16-02-2012, 15:28
Dzięki, moi mili. Słowa wsparcia potrzebne, bo czasami brakuje sil. Fizycznie i psychicznie... Ta świadomość, że nie jestem w stanie pomoc tyle, ile bym chciala... sytuacje, gdy nie ma co do garnka włożyć, bo kasę na zabieg trzeba przeznaczyć, na karmę... bateryjka się wypala czasem.
Gdyby ktoś chcial wesprzeć moją dzialalność, to można, dzialam w ramach PKDT, ktore podlega pod fundację "Viva! for animals."
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42a,
03-772 Warszawa
NIP 525-21-91-290
nr konta: 81 1370 1109 0000 1706 4838 7309
Z dopiskiem: "PKDT - DT u KaleidoStar"
bank DNB NORD Polska S.A. I O/Warszawa
SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: MHBFPLPW
Przepraszam, że tak na chama..ale pomocy muszę szukać wszędzie. Mam cztery kocury do wykastrowania jeszcze..i jedną kotę do sterylki.... A na subkoncie pustki, bo sporo pieniędzy pochlania leczenie jednego z moich tymczasow...
A w kolejce już następne czekają na pomoc :(
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/815/dsc3273z.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/716/dsc3265y.jpg/)
Od kilku godzin jest u mnie. Protestowałem ale..
Coż, ponoć nawet nie będę musiał wychodzić z nim na spacery ale trzeba uważać i patrzeć pod nogi, bo zwierz mały, a on sam ledwo się trzyma na czterech.
Ponoć to popularny Shitsu. Szukam w necie ale idealnie podobnego pieska nie znalazłem. Jakby co, to sierść przy oczach skróciłem
Jeszcze nie zaszczekał - i dobrze, bo mnie głowa rozbolała ;)
Będę dalej szukał wiadomości na temat psiaka, co dalej... jak żyć
Nikuś, nie obcinaj mu sierści przy oczach, bo będzie mu ciągle w oczka wchodzić.
Poczekaj chwilę, a mu tak sierść urośnie, że nic w oczy już wchodzić nie będzie ;)
Nikuś, nie obcinaj mu sierści przy oczach, bo będzie mu ciągle w oczka wchodzić.
Poczekaj chwilę, a mu tak sierść urośnie, że nic w oczy już wchodzić nie będzie ;)
Chciałem sprostować.. miałem wrażenie, że długa sierść przy oczętach zasłania mu widok, stąd moje fryzjerskie zapędy.
Mam wrażenie, że ma zeza
Na początku może zasłaniać. Trzeba przejść ten okres, żeby potem już dobrze widział i żeby włoski mu nie wchodziły w oczy.
Na przykładzie mojej Lhary:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.lhara.republika.pl/REAL%20GOLD%20LHARA%20Azurowa%20Amhara%20FCI/album/slides/1%20%2845%29.jpg)
Im dłuższa sierść przy oczach, tym bardziej opada, dzięki czemu nie podrażnia oczu.
Chyba jedno oczko mu ucieka faktycznie..
Art Erie
19-02-2012, 21:33
KaleidoStar Szacunek.
Idzie PW
Mam nadzieję, że emocje już opadły, a styl ostatniej wymiany już tu nie powróci...:)
Kilka scen z różnych okresów życia mojego merdacza:
- zarośnięty i świeżo po trymowaniu, dekadencko w swoim koszu i zawadiacko na wietrze...,
jest także legitymacyjne foto;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/18/870696676iajln1mpoker.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/17/94003049b9c31wv8dsc0019.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/12/106269216qa8hdavv.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/825/1204229694iupwkgadsc000.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/842/87904749s9eloqdydsc0038.jpg/)
niech nikogo nie zmyli ta dekadencka mina...;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/843/131834512nolprlapjm2700.jpg/)
Jakoś z miesiąc temu, przed wizytą u fryzjera...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/856/dsc8793s.jpg/)
Rewelacyjny sznaucer - uwielbiam ten ich zawadiacki wygląd, zwłaszcza krótko przed strzyżeniem, kiedy są bardziej "owcze".
Mam jeszcze jedno pytanie do szanownych psiarzy : ktoś ma/zna jakieś posokowce bawarskie ? Ewentualnie poleca jakieś wiarygodne źródło wiedzy o tej rasie ? Mam tu na myśli wiedzę bardziej praktyczno-codzienną, nie pod kątem wystawowo-hodowlanym.
jm, uchwycone spojrzenie (na trzecim zdjęciu od końca) bardzo fajne, choć fotka legitymacyjna ;)
Powracając do Shihtzu, to był dziś moment gdzie chcieliśmy jechać do weterynarza. Po spacerku piesek odjechał i nie mogliśmy go dobudzić, tzn wydawało nam się dziwne, że zwierzak ma jakby dreszcze(a może coś się śniło) i nie reaguje na nasze wołanie. Inna sprawa, że to młoda bestia i jak dziecko dużo śpi - w tym przypadku w dzień, bo w nocy harcuje:evil:
Rozumiem, że dzieciom może się podobać
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/841/dsc3292h.jpg/)
To ode mnie kolejny Tofiszon, tym razem z koleżanką: :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/DSC_2379-1.jpg
źródło (http://i855.photobucket.com/albums/ab120/gumandark/knives/DSC_2379.jpg)
Od razu widać, że był ktoś trzeci;)
Od razu widać, że był ktoś trzeci;)
a raczej trzecia:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/avik2-1.jpg
źródło (http://i764.photobucket.com/albums/xx281/primavista83/Nikon%20forum/avik2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/avik-1.jpg
źródło (http://i764.photobucket.com/albums/xx281/primavista83/Nikon%20forum/avik.jpg)
Miłość Tofika - Avia! :mrgreen:
Poza tym nie ma to jak z psią bandą - wspólne kolacje np. (tak tak - to bardzo niewychowawcze... :D). Właścicielka 2 kobitek (Avii i Carramby) - Kasia - i nasza psia mini sfora - w pełnej stołówkowej krasie:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/APM_0697-1.jpg
źródło (http://i764.photobucket.com/albums/xx281/primavista83/Nikon%20forum/APM_0697.jpg)
;)
Aga, jaki brudasek (http://i764.photobucket.com/albums/xx281/primavista83/Nikon%20forum/avik2.jpg) - rewelacja!
Aga, jaki brudasek (http://i764.photobucket.com/albums/xx281/primavista83/Nikon%20forum/avik2.jpg) - rewelacja!
Bognik - ona tak zawsze... :lol:
W końcu terrier :mrgreen:
michauorin
20-02-2012, 21:36
To po tylu pustostronach zdjęciowo my się z Boskiem też pokażemy, w wersji naturalnej - mokrej
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img600.imageshack.us/img600/2048/dsc0062u.jpg)
Pływa, akurat tam w lesie nie ma gdzie, ale jak ma możność się zawilgocić, to nawet podłe błoto może być...
I przez część tygodnia żyje w mieście. Nie sprawia wrażenia niezadowolonego, choć to baaaardzo energiczny piesek.
Ściga się z zającami, gdyby nie te górki, za którymi ma nie znikać, to byłby pewnie dobry pasztet na święta :D
Swoją drogą rodowodu nie ma - ojciec za duży, championów miał*za mało czy cóś. Zresztą Bosski też jest za duży jak na rasę.
I nie, nie pochodzi z pseudohodowli, jak wybierał się w podróż przez pół*polski na północ, to jego matka odpoczywała po sterylizacji.
Tak, tak -- Avisiak uwielbia maseczki błotne: :D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/P1030492-1.jpg
źródło (http://i855.photobucket.com/albums/ab120/gumandark/forum/P1030492.jpg)
Mam jeszcze jedno pytanie do szanownych psiarzy : ktoś ma/zna jakieś posokowce bawarskie ? Ewentualnie poleca jakieś wiarygodne źródło wiedzy o tej rasie ? Mam tu na myśli wiedzę bardziej praktyczno-codzienną, nie pod kątem wystawowo-hodowlanym.
Tu (http://www.podajlape.pl/rasa/270/0/Posokowiec-bawarski.php) można przeczytać co nieco.
Psychotrop
21-02-2012, 01:04
Mam jeszcze jedno pytanie do szanownych psiarzy : ktoś ma/zna jakieś posokowce bawarskie ?
kumpel z pracy, siedzący biurko obok ma takiego rasowaca.
psa kupił na polowania, ale już od jakiegoś czasu się w to nie bawi.
teraz to pies rodzinny.
wiem że psina potrzebuje dużo ruchu i mimo, że Paweł mieszka na wsi i ma hektary pola i lasów przy domu, to i tak "odpala" rower, żeby z psem poszaleć :)
mogę go wypytać o charakter, zachowanie, choroby genetyczne, stosunek do dzieci (jedno ma 8 lat, a drugie 4 miesiące), no i generalnie takie tam ;)
Będę dźwięczny za wszelkie info. Ja nie poluję i na pewno nie będę, mieszkam wprawdzie w bloku, ale na peryferiach, więc nad Wisłę mam 5 min piechotą, a do prawdziwego lasu 5 minut samochodem. Także byłoby się gdzie ruszyć:) Rozumiem też że to nie husky który musi mnie ciągnąć milion kilometrów dziennie w zaspach po uszy.
Odrobinę rozrywki nie zaszkodzi.
Jak NIE szkoli się psa :mrgreen:
kWRS14bg6VQ
Motorniczy
24-02-2012, 01:27
Odrobinę rozrywki nie zaszkodzi.
Jak NIE szkoli się psa :mrgreen:
kWRS14bg6VQ
Satysfakcja gwarantowana bo bez zakleszczenia , hue hue hue .
Satysfakcja gwarantowana bo bez zakleszczenia , hue hue hue .
Byle dobrze się zabezpieczyć... :lol:
To dorzuce tez jakies fotki mojej bestii :D
lenistwo:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img198.imageshack.us/img198/7027/dsc1804b.jpg)
kapiel:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img685.imageshack.us/img685/5783/dsc2215m.jpg)
i czas spac :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img39.imageshack.us/img39/5552/dsc1662s.jpg)
"Prysznic i do łóżka." :D
Czaderski jest. ;)
Kąpielowy netoperek wymiata. :mrgreen:
Jak byl mniejszy to podkradal mi czasem kompa :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img822.imageshack.us/img822/3994/20110218001.jpg)
Jak byl mniejszy to podkradal mi czasem kompa :D
I kocyk z IKEA. :D
Kocyka nie podkradal, te ikeowskie to jego ulubione do gryzienia wiec zawsze ma taki swoj w legowisku :)
Dobrze, ze one takie tanie bo mlody uwielbia robic w nich dziury :)
Co prawda mamy tez taki swoj, ale nauczony jest, ze nie tyka tego co lezy na kanapie, chyba, ze przytarga na nia swoj kocyk :)
Poza tym taki kocyk wytrzymuje w jego zebach dluzej jak wiekszosc zabawek, ktore mial kupione :D
U nas też Tof korzysta z ikeowego kocyka, ale nie gryzie -- przykrywa się nim. :)
Rewelacyjne są te koce… a jakie fajne szarpaki się z nich robi! :D
Paco tez pod nim sypia, ale jak nie ma ochoty na swoje gryzaki to chwyta koc w zeby i biega z nim po mieszkaniu, uwielbia jak ktos probuje mu go odebrac to walczy o niego jak lew :)
W końcu terier! One uwielbiają się przeciągać, warcząc przy tym jak oszalałe. Uwielbiam patrzeć jak tarmosi szarpak, z tą pasją w oczach. :D
Dokladnie terrier z krwi i kosci, chociaz znajomi sie czesto podsmiewaja i nazywaja go wiewiorka badz koto-psem :)
No, ale to psiak pelna geba. Znajomy z pracy jest przewodnikiem psa i ma sluzbowego cocker spaniela, prywatnie od jakiegos czasu rowniez yorka. Twierdzi, ze w tropieniu york nie ma sobie rownych, pomimo, ze nie przeszedl tak specjalistycznego szkolenia jak jego sluzbowy pies :)
Qualin, fajny ten Twój maluch :D
A co do kocyka, to już któraś osoba mi o nim pisze. Muszę mojej też kupić, jak będę w Katowicach (u mnie nie ma Ikei ...) ;)
Ooo.. wątek dla mnie :)
Oto mój pseudo-lab z odzysku. Samba 7 letnia "panienka", z "lekką" nadwagą. Kanapowiec, Za charakteru typowy lab, kochany głupek.
Jest zawsze śmiertelnie obrażona kiedy ktoś każe jej zejść z kanapy i jest święcie przekonana, że kiedy zamknie oczy lub odwróci łeb to jej nie widać.
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/29/obraz099z.jpg/)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/221/dsc3801.jpg/)
3.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/194/dsc4021a.jpg/)
4.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/37/dsc0039rs.jpg/)
5.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/109/dsc3836d.jpg/)
6.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/189/dsc4979i.jpg/)
KaleidoStar
27-02-2012, 03:46
Dziś u koleżanki. Czternastoletnia pisca... miała być tylko na tymczas..ale długie leczenie musiala przejść..nikt się nie interesował... teraz nie ma mowy o oddaniu ;]
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img194.imageshack.us/img194/2051/dsc0273eg.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img268.imageshack.us/img268/2444/dsc0274lo.jpg)
Spójrzcie jakie cudo!:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/419523_3082911805304_1639135100_2580471_2030181774 _n.jpg)
Taki talent ma nasza agape (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=7445)!
Gdyby ktoś chciał takie cudo, to wie gdzie pisać :mrgreen:
Pogoda ostatnio wyjątkowo nie dopisuje :roll: i nawet nasz wariat - spaceroholik - nie ma ochoty wyłazić spod koca. ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/APM_14501-1.jpg
źródło (http://i764.photobucket.com/albums/xx281/primavista83/na%20forum/APM_1450-1.jpg)
Bo nie chce się wybrudzić :mrgreen:
''Maskotka'' kochana :D
A moj wrecz przeciwnie. deszcz leje, wszedzie bloto, a on biega sobie w najlepsze, to nic, ze wczoraj byl kapany :P hehe
Moja tak jak Tofik :D A na spacerze uważa, żeby sobie nawet jednej łapki nie pomoczyć :mrgreen:
Bo nie chce się wybrudzić :mrgreen:
''Maskotka'' kochana :D
taaa - bo on taki czyścioch z natury jest... :lol:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/APM_0202-1.jpg
źródło (http://i764.photobucket.com/albums/xx281/primavista83/Tofik%20-%20forum/APM_0202.jpg)
A moj wrecz przeciwnie. deszcz leje, wszedzie bloto, a on biega sobie w najlepsze, to nic, ze wczoraj byl kapany :P hehe
Gdzie tam - ten nasz tak samo. Ale jak tak bardzo leje, wieje i do tego chodzić ciężko, bo woda na lodzie - to widzę po jego minie i po tym jak stąpa, że najchętniej to by wrócił już do ciepełka. :D
Pies brudny-pies szczęśliwy, wiem coś o tym:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img267.imageshack.us/img267/9350/img9672s.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img230.imageshack.us/img230/2708/img9673s.jpg)
:lol:
Pies brudny-pies szczęśliwy, wiem coś o tym:
(...)
:lol:
o tak.. ;)
Z dzisiejszego szwendania:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/APM_0155b-1.jpg
źródło (http://i764.photobucket.com/albums/xx281/primavista83/na%20forum/APM_0155b.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/APM_0195b-1.jpg
źródło (http://i764.photobucket.com/albums/xx281/primavista83/na%20forum/APM_0195b.jpg)
No i co że zimno... :lol:
W terierach płynie gorąca krew, im rzadko kiedy jest zimno... nie dziwota, kiedy prowadzi się życie na taaakich obrotach :lol:
Agape, tak z ciekawości, jakim szkłem najczęściej fotografujesz swojego foxa :?:
Naszego parson russell terriera ;) fotografuję głównie 70-300 vr. :)
W terierach płynie gorąca krew, im rzadko kiedy jest zimno... nie dziwota, kiedy prowadzi się życie na taaakich obrotach :lol:
Moj terrier niestety nie jest zbytnio na zimno odporny, a zabawy w blotku i deszczu zawsze koncza sie kapiela, a ze ten cholernik ma wlosy to trzeba go zawsze wysuszczyc coby mu sie koltuny nie porobily. Gorzej jak z dzieciakiem normalnie :P hehe
Naszego parson russell terriera ;)
:oops: przepraszam za pomyłkę ;)
głównie 70-300 vr. :)
Wow :!: To ja tu jakąś stałkę obstawiałem, jestem mega pozytywnie zaskoczony.
EOT ;)
Moj terrier niestety nie jest zbytnio na zimno odporny, a zabawy w blotku i deszczu zawsze koncza sie kapiela, a ze ten cholernik ma wlosy to trzeba go zawsze wysuszczyc coby mu sie koltuny nie porobily. Gorzej jak z dzieciakiem normalnie :P hehe
No tak to jest jak się z doskonałego szczurołapa zrobiło kanapową maskotkę z papilotami i kokardkami...
Zjechać go maszynką do golenia na max 1cm i niech szaleje :cool:
No coś w tym jest z tymi terrierami. Mój sznaucer miniatura nawet przy -20 nic nie narzekał na spacerze, nawet się nie trząsł. Jakbyśmy mu założyli jakieś ubranko to chyba by nas pozagryzał potem, przecież to byłby dla niego wstyd na osiedlu :)
:oops: przepraszam za pomyłkę ;)
niezamaco ;) nie wiem czemu - ludzie na ulicy widząc mojego i znajomych psiaki tej rasy, często pytają czy to foxy. (może kwestia umaszczenia) :)
No tak to jest jak się z doskonałego szczurołapa zrobiło kanapową maskotkę z papilotami i kokardkami...
Zjechać go maszynką do golenia na max 1cm i niech szaleje :cool:
Na szczęście psiak qualin z tego co widzę wygląda normalnie - jak pies - nie zabawka (znaczy - nie nosi kokardek i jest normalnie obciachany ;))
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img822.imageshack.us/img822/3994/20110218001.jpg)
On nigdy nie bedzie nosil kokardek i nie bedzie podrozowal w torebkach itp. To jest pies, a nie maskotka przeciez :)
Wysłano z GT-I9000 z użyciem Tapatalk
Boryszuk
01-03-2012, 16:30
To jest pies, a nie maskotka przeciez :)
Trudno nazwać psem coś, co podskakuje kiedy szczeka :-P
Żarcik, taki niewinny ;)
On nigdy nie bedzie nosil kokardek i nie bedzie podrozowal w torebkach itp. To jest pies, a nie maskotka przeciez :)
No :!: Takie podejście mi się podoba :)
Trudno nazwać psem coś, co podskakuje kiedy szczeka :-P
Żarcik, taki niewinny ;)
hehe, zdziwilbys sie jaki to agresor potrafi byc, wystarczy, ze ktos idzie w strone jego Pana lub Pani szybkim i zdecydowanym, mocnym krokiem to juz staje w obronie. Jak Pan siedzi na kanapie i Pani podjezdza odkurzaczem obok Pana to ta nasza mala wiewiorka probuje zagryzc odkurzacz :D Pociecha z niego jest niesamowita i znakomity alarm antywlamaniowy, jak ktos lapie za klamke, a nie bylo przed tym slychac dzwonka to juz jest na nogach pod drzwiami i szczeka tak, ze umarlego by obudzil :)
Boryszuk
01-03-2012, 19:26
hehe, zdziwilbys sie jaki to agresor potrafi byc,
Widziałem takie kieszonkowe psy obronne w akcji. Naszczeka, nawrzeszczy, wkurzy przeciwnika i sruuu na ręce do pańcia. ;)
No bo to jest pies zaczepno-obronny. On zaczepia, a Pan go broni :)
A są tu właściciele Polskiego Owczarka Podhalańskiego?
To ja tu jakąś stałkę obstawiałem, […]
Za to ja stałki używałem -- http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=202875. :lol:
Śmiej się, śmiej… jak w końcu uzbieram na N 200/2 tooo… Nu pagadi! ;););)
Patrzcie… ale nikt sztuki nie rozumie. :lol:
KaleidoStar
02-03-2012, 21:36
A może komuś takiego czteroletniego Lucka jagdteriera? Piesek jest do adopcji :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/417312_357775957586964_111393995558496_1192084_170 6320547_n.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/64643_357776077586952_111393995558496_1192087_9455 41418_n.jpg)
Agape, Świder? Ładnie by się komponował z Tofikiem ;]
A może komuś takiego czteroletniego Lucka jagdteriera? Piesek jest do adopcji :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/417312_357775957586964_111393995558496_1192084_170 6320547_n.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/64643_357776077586952_111393995558496_1192087_9455 41418_n.jpg)
Agape, Świder? Ładnie by się komponował z Tofikiem ;]
Negatyw! :D Fantastyczny, charakterny jagd-owaty!
Kaleido - nie drażnij, nie drażnij... ;)
PS. wkleję info na russellowe forum. :)
KaleidoStar
03-03-2012, 00:09
Agape... Tu opis psiaka: "Lucek to ok. 4letni jagdterier o ciemnych oczach, w których odbija się psia mądrość. Wobec ludzi jest psim aniołkiem - przyjacielski, radosny i chętny do wspólnych zabaw. Jak przystało na psiego pieszczocha, Lucek z wielką przyjemnością tuli się do człowieka, rozdaje całusy na prawo i lewo, nawiązuje nowe znajomości, choć - jako pies terytorialny - wobec obcych ludzi zachowuje dystans, ale nie jest psem szczekliwym czy agresywnym. Ten wieczny psi optymista jest bardzo pojętny i kontaktowy, bardzo szybko się uczy, zna podstawowe komendy, ochoczo wykonuje polecenia człowieka. Na spacerach nie sprawia problemów, odwołany przybiega niemal natychmiast, w domu także umie zachować psie maniery. Jak to terier jest psem żywiołowym, energicznym, wręcz kipiącym energią, który nie może długo usiedzieć w jednym miejscu. Biega, skacze, szaleje i zaprasza wszystkich do szalonych gonitw, a ze względu na swoją niespożytą energię i umiłowanie do szkolenia najprawdopodobniej sprawdzi się w psich sportach tj. tropienie, agility czy frisbee. Przy pobratymcach ujawnia się natura terierów: jest zaborczy, pewny siebie i dominacyjny (szczególnie wobec przedstawicieli tej samej płci), toteż powinien być jedynym psem w domu. Po okazaniu ciepła i miłości, Lucek stanie się najlepszym psim przyjacielem."
Piesek mieszka w Warszawie teraz. Fundacja Azylu pod Psim Aniołem się nim zajmuje.
Lucek jest świetny!
Strasznie lubię jak pies ma uszy w trókąciki!
Ten wyraz pyska i oczy... super pies!
Agape... Tu opis psiaka: "Lucek to ok. 4letni jagdterier o ciemnych oczach, w których odbija się psia mądrość. Wobec ludzi jest psim aniołkiem - przyjacielski, radosny i chętny do wspólnych zabaw. Jak przystało na psiego pieszczocha, Lucek z wielką przyjemnością tuli się do człowieka, rozdaje całusy na prawo i lewo, nawiązuje nowe znajomości, choć - jako pies terytorialny - wobec obcych ludzi zachowuje dystans, ale nie jest psem szczekliwym czy agresywnym. Ten wieczny psi optymista jest bardzo pojętny i kontaktowy, bardzo szybko się uczy, zna podstawowe komendy, ochoczo wykonuje polecenia człowieka. Na spacerach nie sprawia problemów, odwołany przybiega niemal natychmiast, w domu także umie zachować psie maniery. Jak to terier jest psem żywiołowym, energicznym, wręcz kipiącym energią, który nie może długo usiedzieć w jednym miejscu. Biega, skacze, szaleje i zaprasza wszystkich do szalonych gonitw, a ze względu na swoją niespożytą energię i umiłowanie do szkolenia najprawdopodobniej sprawdzi się w psich sportach tj. tropienie, agility czy frisbee. Przy pobratymcach ujawnia się natura terierów: jest zaborczy, pewny siebie i dominacyjny (szczególnie wobec przedstawicieli tej samej płci), toteż powinien być jedynym psem w domu. Po okazaniu ciepła i miłości, Lucek stanie się najlepszym psim przyjacielem."
Piesek mieszka w Warszawie teraz. Fundacja Azylu pod Psim Aniołem się nim zajmuje.
Dzięki Ania! Wątek zamieszczony. :)
Niestety tak jak przypuszczałam - u nas Lucek by się nie utrzymał :( 2 terriery, samce w tym jeden o dominacyjnym charakterku (Tofik też nie daje sobie w kasze dmuchać) bała bym się zostawić oba sam na sam w domu.
Ale jak ktoś ma suczkę, albo po prostu psa nie ma - to byłby dla niego odpowiedni dom - i trzymam za znalezienie takiego domu kciuki. :)
Moja Lhara:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/DSC_1368-1.jpg
źródło (http://i1269.photobucket.com/albums/jj597/bognik/Lhara/DSC_1368.jpg)
:D
Trzeba było też dodać koniecznie - że taka puszysta bo świeżo wykąpana. :D
Boryszuk
03-03-2012, 22:39
Chyba razem z suszarką do włosów :-P
coach_lodz
03-03-2012, 22:43
źle jej z oczy patrzy... brrrr
Trzeba było też dodać koniecznie - że taka puszysta bo świeżo wykąpana. :D
Tak, tak - świeżona wykąpana, wysuszona i wyczesana :D
Chyba razem z suszarką do włosów :-P
:D
źle jej z oczy patrzy... brrrr
Uważaj, bo zaraz z tego zdjęcia się na Ciebie rzuci :mrgreen:
coach_lodz
03-03-2012, 23:32
ja się chomików nie boję :mrgreen:
coach_lodz
03-03-2012, 23:38
jak by takie duże chomiki chodziły po świecie to by było coś :) a nie takie co to podskakują jak szczekają... ;)
Boryszuk
03-03-2012, 23:55
Sam jesteś chomik :p
Taki lysy i chudy? :-P
coach_lodz
03-03-2012, 23:57
jak widać Bogna nie zna się ani na psach (bo uważa to co ma za psa) ani na chomikach :mrgreen:
jak widać Bogna nie zna się ani na psach (bo uważa to co ma za psa)
Ale ja nie mam psa, ja mam sukę ;)
coach_lodz
04-03-2012, 00:05
Ale ja nie mam psa, ja mam sukę ;)
pies marki suka... zwał jak zwał...
w każdym razie biega w czymś takim:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://republika.pl/blog_wj_4596034/7447891/tr/o.jpg)
Bogna, nie daj się! Widzisz, że chłopakom czoło się coraz wyżej przesuwa, gul skacze… kłaków zazdroszczą. :mrgreen:
Boryszuk
04-03-2012, 00:50
Mi już dawno się w dół przesuwa. W ten drugi dół ;)
Bogna, nie daj się! Widzisz, że chłopakom czoło się coraz wyżej przesuwa, gul skacze… kłaków zazdroszczą. :mrgreen:
Wiem, wiem :twisted:
Vavamaka
09-03-2012, 00:15
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/850/bidonpark12.jpg/)
Maly model :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img805.imageshack.us/img805/1226/dsc1833a.jpg)
Słodka terrorystka, a kogo terroryzuje? Odpowiedź za kilka godzin :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-C_iVgdwv6OU/TvETYIx1v7I/AAAAAAAAAT8/iGgp5nqgt8Q/s576/Luna.jpg)
Pozdrawiam.
Może ktoś reflektuje na beaglowatą, młodziutką sunię? :)
Sprawa dość pilna...
Dziewczyna której mama znalazła tę psicę w lesie, ma już w domu 4 psy i kilka kotów. (dopiero co przygarnęła inną małą znajdę - szczeniak porzucony zimą w kartonowym pudełku)
Pozwolę sobie zacytować opis z innego forum:
Kobity, szok :shock:
Mama odwiazala w lesie psa!! Przyszedł do nas, siedzi na podwórku, bo nie da sie wziąć piątego psa do domu. Suczka, około roku wyglada, ewidentnie beagle. Wychudzona, troszkę przestraszona była, ale do auta sie chciała załadować, do domu pierwsza wleciala i nie chciała wyjść. Co mamy zrobic? Na dworzu zimno przecież! Budy nie ma ani nic... A to jeszcze dziecko, które na mój widok skakalo z radości.
Smycz jakas badziewna, ale obroża z muscata, czarna...:(
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/DSC05788-1.jpg
źródło (http://i1080.photobucket.com/albums/j335/ephotoss/DSC05788.jpg)
:)
Psychotrop
14-03-2012, 19:18
Aga
śliczna psina.
niestety ze względu na warunki nie jesteśmy w stanie przygarnąć.
ale roześlę info.
p.s.
jaka lokalizacja ?
Śliczna jest - prawda. :)
Nowy Sącz zdaje się - ale jeszcze potwierdzę.
Jaka piękna ...
Co za BYDLAK ją wyrzucił!
Ano bydlak... pewnie znudziła się dzieciom. :?
Podobnie jak ten russelowaty psiak którego właściciele od 2 lat trzymają uwiązanego do kaloryfera.
http://www.facebook.com/events/367123156653045/
:evil:
To jest jakaś katastrofa człowieczeństwa!:(
Nie chcę mnożyć tragedii, ale na nikoniarzach jest także wielu Krakusów, może ktoś rozpozna właściciela-oprawcę tego psa (uwaga zdjęcia drastyczne!)
http://ktoz.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?477639
Ano bydlak... pewnie znudziła się dzieciom. :?
Podobnie jak ten russelowaty psiak którego właściciele od 2 lat trzymają uwiązanego do kaloryfera.
http://www.facebook.com/events/367123156653045/
:evil:
To jest jakaś katastrofa człowieczeństwa!:(
Nie chcę mnożyć tragedii, ale na nikoniarzach jest także wielu Krakusów, może ktoś rozpozna właściciela-oprawcę tego psa (uwaga zdjęcia drastyczne!)
http://ktoz.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?477639
Nie mogę na to wszystko patrzeć :(
sokolnik
15-03-2012, 14:23
mój temat miał być o naszych pieskach, a nie o schroniskach i nieludzkim traktowaniu psów :/
nooo ale co ? piszcie co chceta tylko nie przesadzajcie :P
mój temat miał być o naszych pieskach, a nie o schroniskach i nieludzkim traktowaniu psów :/
nooo ale co ? piszcie co chceta tylko nie przesadzajcie :P
Ale wiesz, ... chodzi zasadniczo o to, aby tego oprawcę może znaleźć i ukarać, aby więcej piesków było naszych, kochanych i zadbanych.
Taka przynajmniej była intencja mojego posta.
Vavamaka
15-03-2012, 20:52
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img69.imageshack.us/img69/8053/bidonwkampinosie1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img718.imageshack.us/img718/6464/bidonwkampinosie3.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img850.imageshack.us/img850/9663/bidonwkampinosie4.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img850.imageshack.us/img850/5317/bidonwkampinosie8.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img594.imageshack.us/img594/526/bidonwkampinosie10.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img641.imageshack.us/img641/2499/bidonwkampinosie11.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img600.imageshack.us/img600/7054/bidonwkampinosie18.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img855.imageshack.us/img855/6271/bidonwkampinosie21.jpg)
Psychotrop - oraz inni potencjalnie zainteresowani (zaadoptowaniem psicy - lub pomocą w poszukiwaniach domu dla niej) - beaglowata jest w NOWYM SĄCZU. :)
Vavamaka,
świetny pies, świetne foty!
Vavamaka,
świetny pies, świetne foty!
Zgadza się - łyżew pierwsza klasa, zdjęcia też bardzo fajne. :)
Paco tez pod nim sypia, ale jak nie ma ochoty na swoje gryzaki to chwyta koc w zeby i biega z nim po mieszkaniu, uwielbia jak ktos probuje mu go odebrac to walczy o niego jak lew :)
U mnie jest tak samo. Te kocyki to hit stulecia za 9.90 :)
Psychotrop
15-03-2012, 22:46
dziękować Aga za info :)
kumpla namawiam.
ostatnio mu psina zdechła, ale na razie nie chce nowego.
ale powiedział, że przekaże info żonie i córkom :D
Gdyby ktos szukal okreslonego pieska do adopcji sluze pomoca. Moja praca polega na tym, ze pomagam opiekowac sie ludziom przygarnietymi psami wiec jestem na biezaco z tym jaki pies jest do adopcji.
Nie moge, po przeczytaniu watku, nie napisac, ze moim zdaniem elanek zrobil tu podpuche. To niemozliwe, zeby ktos tak naprawde myslal.
Wiejskie psy i badanie RTG na dysplazje, no kon by sie usmial.
Nie wyobrazam sobie kupic psa z pseudo.
Pamietam jak kupilam swojego psa i moj wsiowy sasiad powiedzial, ze te z rodowodem to wiecej choruja. Otoz nie, po prostu sa zadbane i badane znacznie wnikliwiej niz szczepione obowiazkowo psy z lancuchami na szyjach upiete do budy.
dziękować Aga za info :)
kumpla namawiam.
ostatnio mu psina zdechła, ale na razie nie chce nowego.
ale powiedział, że przekaże info żonie i córkom :D
O widzisz - super! :D
To może poproszę o więcej zdjęć młodej na tę okazję? :mrgreen:
To moj chlopiec w pracy na obozie szkoleniowym.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/DSC_6847-1.jpg
źródło (http://i560.photobucket.com/albums/ss50/pablogotti/oboz/DSC_6847.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/DSC_6841-1.jpg
źródło (http://i560.photobucket.com/albums/ss50/pablogotti/oboz/DSC_6841.jpg)
Rita - posokowiec jakiś? :)
Edit: doberman? (uszyska mnie zmyliły :mrgreen:)
Znajda:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/IMG_0562-1.jpg
źródło (http://i1080.photobucket.com/albums/j335/ephotoss/IMG_0562.jpg)
Vavamaka
16-03-2012, 10:31
Vavamaka,
świetny pies, świetne foty!
dziękuję. Wyżełek kochany jak wybiegany :)
Rita - posokowiec jakiś? :) Obstawiam dobremana :)
Doberman :):)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/page1-1.jpg
źródło (http://i560.photobucket.com/albums/ss50/pablogotti/Marzec%202012/page1.jpg)
Greta na spacerku ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Widac, ze Greta ma niezle przyspieszenie :)
I dobre trzymanie w zakrętach :lol:
Widac , ze Greta ma niezle przyspieszenie :)
I dobre trzymanie w zakrętach :lol:
;-)
Oto powód takiego przyspieszenia : współlokatorka Grety - Dośka ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Vavamaka
21-03-2012, 21:17
Dzisiejszy spacer :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img36.imageshack.us/img36/1871/bidon11.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img42.imageshack.us/img42/7556/bidon35.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img831.imageshack.us/img831/4176/bidon47.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img713.imageshack.us/img713/4483/bidon51.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img823.imageshack.us/img823/8486/bidon53.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img10.imageshack.us/img10/8517/bidon66.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img28.imageshack.us/img28/7615/bidon71.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img201.imageshack.us/img201/2035/bidon80.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img713.imageshack.us/img713/3001/bidon87.jpg)
Boryszuk
21-03-2012, 21:18
Dzisiejszy spacer :)
Przepiękny koń! ;)
Fajnie na sianie sobie polezeliscie we dwoch. :):)
Piekne foty. Gdzie spacerujecie w okolicy Warszawy, pytam bo u nas koncza sie wolne miejsca spacerowe, trzeba daleko jechac na spacer
Vavamaka
21-03-2012, 22:17
Dzisiaj byliśmy tu: szer: 52° 3'48.00"N, dł: 20°53'38.53"E. Pod Piasecznem, dokładnie Kuleszówka :) Też szukałem jakiegoś nowego miejsca i dojechałem tam. W okolicy jest sporo pięknych łąk.
Ja tez pod Piasecznem, ale nie mam pojecia gdzie jest Kuleszowka. Sprawdze, mam super miejsce Wilcza Wola, ze 100 hektarow i zywego ducha :)
Gdybys mial dziewczynke to moglibysmy razem pospacerowac z korzyscia dla mnie :):) popatrzylabym jaksie robi zdjecia :)
Vavamaka
21-03-2012, 22:22
Mam psa, myślisz, że będzie avanti?
edit? Wilcza Wola? A nie Wilcza Góra?:)
Wlasciwie to Wilcza Wolka, okolica Prazmow i Los.
Moj jak sie go nie zaczepia jest ok, mozna zalozyc kagance na poczatek spaceru i zobaczyc, moj chodzi swoimi drogami, patrzy na mnie tylko.
A Twoj jaki?
Vavamaka
21-03-2012, 22:35
Mój spokojny jak nie zaczepiany. Kagańca nie mam dla niego, bo jeszcze nie miałem z nim wiekszego problemu. Możemy spróbować, najwyżej każde pójdzie w swoją stronę :)
Super. Ja mam 2 kagance, to moge zabrac w razie czego. Rozejsc sie zawsze mozna.
W tej mojej Wilczej Wolce mozna isc spokojnie kazdy w swoja strone wiec zapraszam
Kiedy masz czas?
Vavamaka
21-03-2012, 22:45
Jutro bede mial grafik na nast. miesiąc. Napiszę na prv :)
Zaczekam raczej na Ciebie na wsi, daj znac (jesli moge prosic) kiedy wyjedziesz chocby do Kuleszowki. Naprawde bardzo chetnie popatrze jak robisz zdjecia.
Wasz park dla mnie nie realny, za duzo ludzi i psow oszczekujacych typu jorczek. Moj na serce by zszedl chyba. To spokojny chlopiec, ale jak go ktos oszczekuje nerwy puszczaja :)
Dzieki.
Vavamaka
21-03-2012, 23:13
Spoko, wezme aparat i Bidońskiego. Z satelity Wilcza Wólka wygląda extra, więc na pewno tam wpadniemy :)
Vavamaka - ponownie napiszę to samo - super pies, super foty!
Ja mam to szczęście, że hektary łąk mam jakieś....200 metrów od domu.
Spoko, wezme aparat i Bidońskiego. Z satelity Wilcza Wólka wygląda extra, więc na pewno tam wpadniemy :)
Czekam w blokach startowych :):)
Rita -- taka mała, offtopowa uwaga. Przed znakami przestankowymi nie wstawiamy spacji (z wyjątkiem pauzy/półpauzy, cudzysłowu i nawiasu otwierającego). ;)
Czyli np. tekst: Wasz park dla mnie nie realny , za duzo ludzi i psow oszczekujacych typu jorczek . -- powinien wyglądać tak: Wasz park dla mnie nie realny, za duzo ludzi i psow oszczekujacych typu jorczek.
sokolnik
26-03-2012, 22:10
z bólem serca muszę napisać, że za parę tygodni będę musiał swojego pieska uśpić, bo już prawie nie może chodzić (ma problemy) po schodach nie może prawie chodzić z bólu i generalnie szkoda mi pieska.... tylna lewa łapa mu lata na boki, weterynarz powiedział że to zmiany w kręgosłupie, 99 rocznik, wiec wg weterynarza to staruszek.
ale oczywiście jak tylko wyjdzie na dwór to szczeka non stop na latające ptaszki i chce się bawić :) więc nie wiem czy robi z siebie inwalidę tylko w domu a na spacerku od razu zdrowieje :P
a Wy co byście zrobili ?
Art Erie
26-03-2012, 22:19
Wolałbyś być noszony na schodach, czy uśpiony?
Edit
Retorycznie...
sokolnik
26-03-2012, 22:24
i tak go uśpię, ale jakoś mi go szkoda i chciałem się podzielić tym na forum, że szkoda mi pieska :/
ja jeszcze nie musiałem go nosić wiec narazie chodzi na 3 piętro, ale chyba niedługo pojedzie na agrowczasy i tam nie będzie musiał chodzić po schodach, będzie miał świeże powietrze i tak spędzi emeryture :)
KaleidoStar
26-03-2012, 22:38
Ostatnio znajoma powiedziala, że jak się uśpi zwierzaka, to ma się wyrzuty sumienia - albo że za wcześnie, albo że za późno..
Obserwuj psa, jeśli zobaczysz, że funkcjonowanie jest dla niego zbyt cięzkie, że go bardzo boli... to nie ma co zwlekać. To zresztą chyba widać w psich oczach, wystarczy trochę go poznać.
Ale jeśli na razie daje radę, jest radosny i się uśmiecha - to oby tak dalej. Moja Buka pod koniec wychodzila na dwór podwieszona na ręczniku na wysokości pachwin, bo tylne lapy nie działały za dobrze. Szybkie zalatwienie potrzeby i zaniesienie psa do domu. Ale oczy ciagle miała wesołe, aż do pewnego momentu. I wtedy wiadomo bylo,że trzeba się pożegnać.
Jasny gwint... tyle lat... 6 w tym roku..a ja znowu ryczę...
Ostatnio znajoma powiedziala, że jak się uśpi zwierzaka, to ma się wyrzuty sumienia - albo że za wcześnie, albo że za późno..
Obserwuj psa, jeśli zobaczysz, że funkcjonowanie jest dla niego zbyt cięzkie, że go bardzo boli... to nie ma co zwlekać. To zresztą chyba widać w psich oczach, wystarczy trochę go poznać.
Ale jeśli na razie daje radę, jest radosny i się uśmiecha - to oby tak dalej. Moja Buka pod koniec wychodzila na dwór podwieszona na ręczniku na wysokości pachwin, bo tylne lapy nie działały za dobrze. Szybkie zalatwienie potrzeby i zaniesienie psa do domu. Ale oczy ciagle miała wesołe, aż do pewnego momentu. I wtedy wiadomo bylo,że trzeba się pożegnać.
Jasny gwint... tyle lat... 6 w tym roku..a ja znowu ryczę...
Pięknie napisane.
Art Erie
27-03-2012, 00:21
[...]Jasny gwint... tyle lat... 6 w tym roku..a ja znowu ryczę...
Twarda jesteś, szacun dla Ciebie za to co robisz.
KaleidoStar
27-03-2012, 00:50
Twarda jesteś, szacun dla Ciebie za to co robisz.
Buka była moją osobistą psicą, wziętą zanim jeszcze zaczęłam w taki sposób pomagać braciom mniejszym. Chociaż od początku podstawówki coś robilam, w domu zawsze pełno czegoś, jakies chomiki, świnki, ptaki znoszone stadami i wypuszczane po odchowaniu... teraz mogę trochę więcej :)
Jeśli chodzi o usypianie zwierząt, to wiem, że warto postarać się o pomoc kogoś z bliskich, zaufanych osób. Może być to np. ktoś z rodziny, nie związany emocjonalnie tak jak my ,z danym zwierzątkiem.................. naprawdę jest dużo łatwiej. Warunkiem jest tylko, fakt, że zwierzę powinno również nie czuć się w takiej chwili osamotnione, więc dobrze jeśli zna i lubi taką osobę.
KaleidoStar
27-03-2012, 14:36
Dla zwierzaka lepiej jednak, aby był przy nim wlaściciel. No i żeby samo uśpienie było w domu... Trzeba pamietać, że nie robimy tego dla siebie, tylko dla niego.
z bólem serca muszę napisać, że za parę tygodni będę musiał swojego pieska uśpić, bo już prawie nie może chodzić (ma problemy) po schodach nie może prawie chodzić z bólu i generalnie szkoda mi pieska.... tylna lewa łapa mu lata na boki, weterynarz powiedział że to zmiany w kręgosłupie, 99 rocznik, wiec wg weterynarza to staruszek.
ale oczywiście jak tylko wyjdzie na dwór to szczeka non stop na latające ptaszki i chce się bawić :) więc nie wiem czy robi z siebie inwalidę tylko w domu a na spacerku od razu zdrowieje :P
a Wy co byście zrobili ?
Ty się poważnie zastanów czy jest sens go teraz usypiać. To jest poważna decyzja. Skoro psiak ma siły, na spacerach dość dobrze się czuje, to czytając Twój post nie widzę póki co powodu do usypiania go. Skoro jeszcze chce żyć, to daj mu możliwość życia.
Jeśli chodzi o usypianie zwierząt, to wiem, że warto postarać się o pomoc kogoś z bliskich, zaufanych osób. Może być to np. ktoś z rodziny, nie związany emocjonalnie tak jak my ,z danym zwierzątkiem.................. naprawdę jest dużo łatwiej. Warunkiem jest tylko, fakt, że zwierzę powinno również nie czuć się w takiej chwili osamotnione, więc dobrze jeśli zna i lubi taką osobę.
Nie wyobrażam sobie zostawić mojego psa w towarzystwie innej osoby, by ta była z nim przy ostatnim pożegnaniu zamiast mnie.
sokolnik
27-03-2012, 17:56
nie uśpię go teraz.
ale może to być kwiecień lub maj, bo widzę że z tygodnia na tydzień troche gorzej. ale jak tylko jest na podwórku odzyskuje dobry humor :) czasami zapomina że tyłek już nie tak sprawny jak kiedyś :)
ale wole się przynajmniej psychicznie nastawić do tego że będę musiał uśpić mojego cudownego, mądrego pieska... :(
jurek1906
28-03-2012, 15:08
Kurcze,jak można planować uśpienie psa ?Ja tego nie ogarniam.
Valdek_Tychy
28-03-2012, 15:42
ale wole się przynajmniej psychicznie nastawić do tego że będę musiał uśpić mojego cudownego, mądrego pieska... :(
Nie ogarniam tego, jedno z drugim się nie zgadza
Pięć lat temu odeszła w wieku 14,5 roku moja jamnisia
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/272306-2.jpg
źródło (http://plfoto.com/zdjecia/272306.jpg)
Przez ostatni rok nosiłem ją na rękach po schodach i nigdy nie była mi za ciężka, w nocy czasami 2-4 razy wychodziłem z nią na podwórko bo budziła mnie,że chce wyjść i nigdy nawet nie myślałem o tym żeby ją uśpić.
Dwa dni przed jej śmiercią musiałem z żoną pilnie wyjechać i spodziewałem się,że kiedy wrócę jej już nie będzie. Moja Sara czekała na mnie, przyjechałem po dwóch dniach ok. 15-tej i 3 godz później ok 18 umarła na moich rękach.
Czasami po prostu uśpić trzeba - ale jest to zgodne z moimi sumieniem tylko w momencie gdy zwierzak naprawdę nie rokuje (porządna diagnoza od porządnego weta) do tego strasznie cierpi (i nie ma na to rady - lekarz wykluczył sens podawania środków przeciwbólowych) . W przypadku wielu schorzeń pomimo tego, że pies ma już "wyrok" - ból można załagodzić lub wręcz zlikwidować różnymi medykamentami i pozwolić psu dożyć w spokoju, przy nas jeszcze tych ostatnich dni - aż do naturalnej śmierci. Nie zawsze się jednak tak da.
Sama byłam zmuszona w taki sposób rozstać się z moim poprzednim psem (został uśpiony). Ale naprawdę nie było innego wyjścia. Lekarz dawał jej może jeszcze 2 tyg życia w wielkim cierpieniu i bólu - nie było sensu... :(
W przypadku sokolnika - jestem podobnego zdania co inni. Skoro pies nadal potrafi cieszyć się życiem, a głównym problemem pozostaje właściwie problem z chodzeniem (problemem jest głównie chodzenie po schodach z tego co kolega pisze) i ból - a są na to sposoby. Co z tego, że psiak ma już 14 lat? - Spróbowałabym jeszcze powalczyć.
sokolnik
28-03-2012, 22:48
nie piszę i nie pisałem że usypiam go jutro, albo po jutrze, bo ciężko mu chodzić. piszę że niedługo (może 3 tygodnie a może 3 miesiące), bo stan się pogarsza będę zmuszony go uśpić.
niestety ja jestem na studiach, daleko od domu i ciężar spada na moich rodziców. ale jak mowie, zawieziemy go na wieś, i tam będzie sobie chodził po trawce i będzie miał wygodnie, nie będzie schodów 3 piętrowych :) więc mam nadzieje że tam wytrwa jak najdłużej przy wiosennej i letniej pogodzie :)
nie zamierzam psa usypiać bo coś go boli. chociaż też nie chce żeby się męczył. WET powiedział, że może być tak że pewnego dnia przestanie kontrolować potrzeby fizjologiczne i będzie trzeba go uśpić bo i pies nie wytrzyma i właściciele nie wytrzymają... ja tak patrze :o na WET, ale niestety to brutalna prawda. człowiek czy pies, nikt nie chce robić pod siebie na starość.
pozdrawiam
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://damnian.blog.com/files/2010/10/MG_1632.jpg)
niestety już go nie mam ale ma się dobrze :)
KaleidoStar
29-03-2012, 11:10
Ska, a co się stało?
xmaniekx
29-03-2012, 21:31
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/409749_328070990551087_100000445655942_1142926_193 9800184_n.jpg)
Milord aka Nadir :)
Vavamaka
29-03-2012, 21:47
Boski Nadir!
KaleidoStar
29-03-2012, 21:50
Turbo boski :D
Moj stworek odwiedzil fryzjera :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/DSC_2663-1.jpg
źródło (http://1.bp.blogspot.com/-fP2De3ZRO9Q/T3GqElL0CMI/AAAAAAAABVo/F9ntXC6x3VU/s1600/DSC_2663.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/DSC_2653-1.jpg
źródło (http://1.bp.blogspot.com/-pDZAhZPvN7A/T3GqCPnIAHI/AAAAAAAABVY/nwxihGbKIl4/s1600/DSC_2653.jpg)
Prześwietny! :D
Uwielbiam yorki opitolone w ten sposób -- z charakterem.
OK, Zielony - to się może pochwalimy? :)
Holka :smile:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/484759_1988736176249_1778693031_991475_1615801377_ n.jpg)
i już z otwartymi okami :shock: :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/545738_2007037913781_1778693031_998745_529576630_n .jpg)
No właśnie miałem pisać do Was, jak tam Wasze małe zwierzątko, a tu proszę, Aga mnie ubiegła :D
śliczna mała :D
Już patrzy na ten wstrętny świat :D
Z tego co widzę na filmiku od hodowczyni - mała nadal głównie śpi... :lol:
OK, Zielony - to się może pochwalimy? :)
Chwalipięta! ;)
Holka!!! Śliczna, kochana kluska :D
Chwalipięta! ;)
:razz:
Holka!!! Śliczna, kochana kluska :D
a my lubimy kluchy (i inne makarony) :mrgreen:
Holka!!! Śliczna, kochana kluska :D
Tylko nie piszczcie i nie machajcie witkami… :mrgreen:
a my lubimy kluchy (i inne makarony) :mrgreen:
Uważaj żebyście niestrawności nie dostały. :p
KaleidoStar
30-03-2012, 16:56
Tylko nie piszczcie i nie machajcie witkami… :mrgreen:
Ale się nie da się!!! Jaka piękna!!! Jaka jaka jaka piękna!!!!
a my lubimy kluchy (i inne makarony) :mrgreen:
Lubimy, lubimy :mrgreen:
Tylko nie piszczcie i nie machajcie witkami… :mrgreen:
Czy my u Was, na wołanie Agi, pt. ,,Jest filmik!" piszczałyśmy?
Eee, chyba nie :lol:
Uważaj żebyście niestrawności nie dostały. :p
:mrgreen:
Tylko nie piszczcie i nie machajcie witkami… :mrgreen:
Uważaj żebyście niestrawności nie dostały. :p
dlazegoo? dlaczegoooo??? :mrgreen:
Bez obaw. :razz:
Ale się nie da się!!! Jaka piękna!!! Jaka jaka jaka piękna!!!!
No widzisz Zielony? Kaleido myśli tak samo. :D
Czy my u Was, na wołanie Agi, pt. ,,Jest filmik!" piszczałyśmy?
Eee, chyba nie :lol:
:mrgreen:
Skąd... To chyba nienaoliwione drzwi do łazienki tak się darły... :lol: :mrgreen:
Taka mała a proszę ile radości :D
Skąd... To chyba nienaoliwione drzwi do łazienki tak się darły... :lol: :mrgreen:
No oczywiście że to drzwi były :mrgreen:
Taka mała a proszę ile radości :D
:D
No oczywiście że to drzwi były :mrgreen:
No właśnie. ;)
I drzwi miały dwa różne wysokości tonów pisku? :D
No tak… górny zawias -- ton wyższy, dolny zawias -- ton niższy. :mrgreen:
No tak… górny zawias -- ton wyższy, dolny zawias -- ton niższy. :mrgreen:
oj miałam coś napisać - ale chyba się powstrzymam... :lol:
No tak… górny zawias -- ton wyższy, dolny zawias -- ton niższy. :mrgreen:
To by się zgadzało..
oj miałam coś napisać - ale chyba się powstrzymam... :lol:
Ciekawe dlaczego :D
To by się zgadzało..
Ciekawe dlaczego :D
Bo jeszcze nie ma 22:00 :mrgreen:
hydra_ulik
31-03-2012, 00:25
Witam
Przywitam się psiarsko...:)
1. kamuflaż w biegu...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img687.imageshack.us/img687/2580/dsc2540x.jpg)
By grzeha (http://profile.imageshack.us/user/grzeha) at 2012-03-30
2. w pełnej krasie "schnaucer średniak" - pani :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img813.imageshack.us/img813/196/dsc2537ly.jpg)
By grzeha (http://profile.imageshack.us/user/grzeha) at 2012-03-30
w pełnej krasie "schnaucer średniak" - pani :smile:
O fajnie, że jest tu jakiś pieprzak-średniak prócz mojego:), a w dodatku...pani;)
Witajcie:)
Mój kierownik łąki;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/207/dsc0018sm.jpg/)
Powrót ze spaceru...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/801/dsc0029snj.jpg/)
Strasznie charakterne te brodate bestyjki :D
Boryszuk
31-03-2012, 12:01
Jeden taki mnie kiedyś w d**ę ugryzł! (tak z 15 lat temu)
Valdek_Tychy
01-04-2012, 15:58
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://desmond.imageshack.us/Himg703/scaled.php?server=703&filename=dsc0136l.jpg&res=medium)
Myślicielka :)
sokolnik
03-04-2012, 23:43
... już więcej zdjęć mojemu pieskowi nie zrobię :(
.
.
.
.
.
.
.
śpi ... :(
KaleidoStar
03-04-2012, 23:55
Sokolnik.. strasznie mi przykro :(
sokolnik
04-04-2012, 00:00
ide se poryczeć
Zawsze będzie w Twoim sercu i pamięci.. :(
sokolnik
04-04-2012, 23:31
dzięki za wsparcie forumowi koledzy i koleżanki...
nie myślałem że odejście zwierzaka może tak boleć...
KaleidoStar
05-04-2012, 08:32
Nie pocieszę się. To będzie bolało już zawsze. Kilka stron temu wspominałam moją sunię - i się poryczałam, mimo że to kilka lat już. Za jakiś czas oczywiścier zelżeje..ale wspomnienia zawsze będą smutek wywoływać.
Przesyłam dużo cieplych myśli.
hydra_nt
01-05-2012, 22:26
Mój Goldenek ... :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img833.imageshack.us/img833/7836/nienazwany133z475.jpg)
Marta Baranowska
10-05-2012, 00:22
Ależ macie pięknie zdjęcia swoich psów *_*
i ja dorzucę jedna z kilku ras jakie mam w domu ;) Sznaucer Olbrzym Czarny po lewej Ch.Pl Emanuel DYAS, po prawej Mł.Ch.Pl, Ch.Pl. Kleo z Frysztaka :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/75255_308990185843971_100001989769532_706534_67993 0038_n.jpg)
Marta Baranowska
10-05-2012, 00:55
Lepiej dorzuć Madżinę :P
Mali ma swój wątek
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=111091
A to i my się pochwalimy nową pociechą. :)
Holka.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/DSC_3931-1.jpg
źródło (http://i855.photobucket.com/albums/ab120/gumandark/forum/DSC_3931.jpg)
Psychotrop
10-05-2012, 10:50
widziałem na FB
śliczny świderku !
i te dwa różne oczka :)
p.s.
jakby ktoś chciał fajnego psiaka, to są dwa u mojej babci.
do wzięcia od zaraz :)
http://tablica.pl/oferta/oddam-pieski-ID14pZw.html
Tak długo wyczekiwana - już ją uwielbiam! :D
To może ja jeszcze dodam kilka od siebie, z dzisiejszego spaceru (wiem, że zieleń miejscami żarówiasta, ale w końcu wiosna -- nie? ;)):
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/APM_1471-1.jpg
źródło (http://i855.photobucket.com/albums/ab120/gumandark/Tof_Holka/APM_1471.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/APM_1483-1.jpg
źródło (http://i855.photobucket.com/albums/ab120/gumandark/Tof_Holka/APM_1483.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/APM_1497-1.jpg
źródło (http://i855.photobucket.com/albums/ab120/gumandark/Tof_Holka/APM_1497.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/APM_1510-1.jpg
źródło (http://i855.photobucket.com/albums/ab120/gumandark/Tof_Holka/APM_1510.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/APM_1518-1.jpg
źródło (http://i855.photobucket.com/albums/ab120/gumandark/Tof_Holka/APM_1518.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/APM_1545-1.jpg
źródło (http://i855.photobucket.com/albums/ab120/gumandark/Tof_Holka/APM_1545.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/APM_1546-1.jpg
źródło (http://i855.photobucket.com/albums/ab120/gumandark/Tof_Holka/APM_1546.jpg)
Śliczne psiaki :D Gratuluję i zazdroszczę ;D
KalinaMalina
10-05-2012, 22:36
To może ja się tutaj przywitam :)
A że psi wątek to i dorzucę swojego diabełka - zwie się Rico (a w rodowodzie Probat z Frysztaka). :) I ma wiele wspólnego ze sznaucerami Maskotki.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img42.imageshack.us/img42/8797/rikis600.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img163.imageshack.us/img163/5381/dsc9299z.jpg)
KaleidoStar
11-05-2012, 00:53
Maskot!! Ja chcę więcej Kleo, ona jest taka superfajna! Się stęsnilam za nią.
A to i my się pochwalimy nową pociechą. :)
Holka.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/DSC_3931-1.jpg
źródło (http://i855.photobucket.com/albums/ab120/gumandark/forum/DSC_3931.jpg)
Dobra sztuka! :D Heterochromia rox!
grzegorzant
11-05-2012, 09:17
Mój Przyjaciel biega już sobie od 2 tyg. po Wieczystych Łąkach.
Następnego nie będzie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img805.imageshack.us/img805/8035/raw02074c.jpg)
KalinaMalina
11-05-2012, 09:37
Mój Przyjaciel biega już sobie od 2 tyg. po Wieczystych Łąkach.
Następnego nie będzie
Współczuję. Strasznie "mądrze" mu z oczu patrzy.
Zawsze ciekawi mnie co kieruje osobami, które po śmierci pupila nie chcą już żadnego więcej. I odwrotnie, szukają zaraz takiego samego, czasem dając mu nawet to samo imię?
Heterochromia rox!
Wypraszam sobie! To wcale nie wada… :D;)
KaleidoStar
11-05-2012, 14:53
Współczuję. Strasznie "mądrze" mu z oczu patrzy.
Zawsze ciekawi mnie co kieruje osobami, które po śmierci pupila nie chcą już żadnego więcej. I odwrotnie, szukają zaraz takiego samego, czasem dając mu nawet to samo imię?
Ja wiedziałam, że kiedyś będę miała nowego psa (jeszcze to "kiedyś" nie nadeszło, ale z powodów przyziemnych, nie uczuciowych). Bylo mi strasznie po odejściu Buki,wtedy też nie chciałam następnego psa zbyt szybko - ale minęło już kilka lat...i bardzo, bardzo chcę nowego psiego towarzysza.
Wypraszam sobie! To wcale nie wada… :D;)
W genetyce to wada, w zyciu to zaleta. Moj brat to ma ;) wiec uwazaj :razz: :D
No to może i ja przedstawię mojego pupila:
Max - doberman prawie 2 lata - żywe srebro!!!
http://img528.imageshack.us/img528/6561/dsc8852a.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/528/dsc8852a.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Jest to już mój drugi doberman. Poprzedni niestety odszedł dosyć wcześnie, nie wytrzymałem i kupiłem sobie następnego - to pomaga! (do kolegi Grzegorzant),
grzegorzant
13-05-2012, 20:18
No to może i ja przedstawię mojego pupila:
Jest to już mój drugi doberman. Poprzedni niestety odszedł dosyć wcześnie, nie wytrzymałem i kupiłem sobie następnego - to pomaga! (do kolegi Grzegorzant),
Mój był 2 gim ON, oba żyły po kilkanaście lat (miały u mnie dobrze)
To o czym piszesz przeżywałem kiedy zdechł pierwszy, teraz już nie dam rady.
Na starość zmierzę się z KOTEM sic!
Ska, a co się stało? Ma już inny większy dom, lepiej na wsi mu niż dusić się w mieście. A ja czasami przechowuje pieski u siebie w ramach ''współpracy'' ze schroniskiem za nim nie znajdą dobrego domu:)
KaleidoStar
16-05-2012, 00:43
Ma już inny większy dom, lepiej na wsi mu niż dusić się w mieście. A ja czasami przechowuje pieski u siebie w ramach ''współpracy'' ze schroniskiem za nim nie znajdą dobrego domu:)
A, rozumiem :) Ja jestem DT dla kotów :) A dla psów będę kiedyś, jak praca i warunki pozwolą :)
Mój trzy letni bokser. Z góry przepraszam jeśli kogoś zniesmaczą obnażone klejnoty psiny - taki już urok :)
Ps. Freski na ścianie to oczywiście jego zasługa:)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img689.imageshack.us/img689/2391/gremotroll.jpg)
Cochones :lol: :lol: :lol:
Super focia ;)
sokolnik
30-05-2012, 22:48
"ooo fuuu" reakcja mojej dziewczyny na te klejnoty... :)
Witam!
Zdjęcia robione jakiś czas temu
Sava
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img805.imageshack.us/img805/1462/sava3n.jpg)
Satie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img41.imageshack.us/img41/9038/satie3.jpg)
"ooo fuuu"
No faktycznie… straszne. :lol:
Zdjęcie jest po prostu rewelacyjne! Uśmiałem się serdecznie… :D
U mnie za te freski, do zdjęcia pozowałby już bez klejnotów. ;)
Koral -- cudne masz te miśki.
sokolnik
31-05-2012, 21:06
No faktycznie… straszne. :lol:
Zdjęcie jest po prostu rewelacyjne! Uśmiałem się serdecznie… :D
ja też się uśmiałem :D ale pokaż to zdjęcie żonie, narzeczonej...najlepiej przed snem :) zobaczysz co powie :) albo przed jedzeniem
ale pokaż to zdjęcie żonie, narzeczonej...najlepiej przed snem :) zobaczysz co powie :) albo przed jedzeniem
Oj źle trafiłeś… :mrgreen: Zdjęcie pokazała mi akurat szalenie rozbawiona kobita, i na dodatek jesteśmy w trakcie kolacji. :D
Serio -- sama natura, a jak masz w domu masz jakieś zwierzęta (my mamy), to już kompletnie nie powinno robić na Tobie/dziewczynie żadnego wrażenia. Ot, życie. ;)
sokolnik
31-05-2012, 21:24
Oj źle trafiłeś… :mrgreen: Zdjęcie pokazała mi akurat szalenie rozbawiona kobita, i na dodatek jesteśmy w trakcie kolacji. :D
Serio -- sama natura, a jak masz w domu masz jakieś zwierzęta (my mamy), to już kompletnie nie powinno robić na Tobie/dziewczynie żadnego wrażenia. Ot, życie. ;)
miałem pieska, niedawno uśpiłem go "w moich rękach"... :(
owczarek szkocki coli, więc miał dużo sierści, długowłosy i miał ładnie wszystko zasłonięte (często przynajmniej) :) mnie to tam nie rusza fotka...ale...kurde, co ja sie tłumacze :D
A taki był niewinny jako szczeniak:)
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=120025
pastwisko
19-06-2012, 15:01
trochę odkopię ;)
to drugie myslę z powodzeniem mozna by do Aktu wrzucic jako klasyczną poscielowkę ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img213.imageshack.us/img213/2388/rimg0002e.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/06/7401177310_2bc5b04ae8_o-3.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7084/7401177310_2bc5b04ae8_o.jpg)
hydra_nt
29-06-2012, 21:44
Przyjaciel ...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/06/dogs_main1-2.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-EVv9PVrN86A/T-2c_2DDFfI/AAAAAAAAWTM/KiM5kMoiS7o/s634/dogs_main-1.jpg)
sokolnik
29-06-2012, 23:14
Ten piesek po lewej jest ślepy? Jak on sobie radzi? sam? czy zawsze z przyjacielem ?
hydra_nt
01-07-2012, 10:10
Zdjęcie jest z kręgu NATURE z google+ (polecam). Pies jest niestety ślepy. A ten obok to kompan i przyjaciel.
napisze tutaj bo mnie coś dzisiaj trafi, mój 7 miesięczny owczarek został otruty, wczoraj był lekko osowiały a dziś już ma problemy z chodzeniem, o 5 rano byłem u weterynarza diagnoza trutka na szczury .... Podejrzenia mam ale raczej nic nikomu nie udowodnie. Pies biega po moim zamkniętym podwórku, nie jest uciążliwy Generalnie to takich ludzi bym wieszał na drzewach... W kwietniu straciłem jednego pieska po 9 latach a teraz mój fado w stanie ciężkim i co on komu zawinił ...
Brak słów... :(
Czy wersja o trutce na szczury została potwierdzona badaniami? - należy zrobić rozmaz krwi i badania biochemiczne wątroby i nerek. Inaczej próby leczenia to będzie loteria. Trutka na szczury to specyficzna trucizna powodująca uszkodzenie wątroby i nerek, ucierpi też układ nerwowy (ten objaw masz u psiaka - ale potwierdziła bym dokładnymi badaniami)... We wczesnym stadium zatrucia są szanse na wyleczenie.
Kurcze... wierzyć się nie chce, ze można coś takiego zrobić (podrzucić psu truciznę).
Trzymam kciuki za Fado! Żeby się udało...
darkmajin
07-08-2012, 08:39
sprawdź jeszcze u innego wet. mój pies zabawiał się z żabką, połowę zjadł miał zawroty głowy , nie mógł chodzić, oczami wywracał ( jak naćpany ) myśleliśmy że po psie weterynarz powiedział że taka reakcja coś mu dał i po dniu był spokój...
:( Trzymam kciuki za psiaka ...
Ja bym jeszcze kleszcza brał pod uwagę.
pieso ma zrobioną morfologie plus jakieś inne badania których wyniki będą popołudniu- bardzo silne zatrucie ale trutkę na szczury wstępnie wykluczono, podobno wyniki badań nie są do końca miarodajne bo pies rano dostał leki przeciwzapalne sterydowe i niesterydowe (pierwszy weterynarz w mojej mieścinie) ,własnie wróciłem z kliniki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie podali mu co trzeba , jest duża szansa że się z tego wyliże, chociaż rano nie chodził ...
Psychotrop
07-08-2012, 11:20
napisz jak odbierzesz wyniki.
trzymam kciuki za "młodego".
Trzymam kciuki za Twojego psiaka.
Kurcze... wierzyć się nie chce, ze można coś takiego zrobić (podrzucić psu truciznę).
Robią to złodzieje bardzo często - uważaj, możesz mieć włamanie!
Robią to złodzieje bardzo często - uważaj, możesz mieć włamanie!
Chyba jednak najczęściej ofiarą trucicieli padają psy mogące potencjalnie zagrozić włamywaczowi/złodziejowi (duże, groźnie wyglądające). Po kiego truć jamnika czy innego niewielkiego psa?
Zemsta sąsiedzka to co innego (czysta złośliwość, czasem zazdrość i zawiść) - dotyczy raczej psów biegających samodzielnie (w sensie bez dozoru) po podwórku.
Wiem wiem - świat jest pełen oszołomów. Na szczęście takie rzeczy tylko się zdarzają.
Tak czy siak - nikomu nie życzę...
Pies potrafi zrobić raban niezależnie od wielkości.
RaV_Zory
07-08-2012, 21:36
Współczucia! Mam niespełna rocznego Cane Corso i też wabi się Fado. Oby wszystko skończyło się dobrze!
Fado wraca do życia, już nawet się podnosi, ciągle szprycuję go glukozą i płynem elektrolitowym, ale dzisiaj już nawet sam lekko napił się z miski i skubnął żarcia troszkę, ogólnie jest wycieńczony strasznie, ale wczoraj nie był nawet w stanie się podnieść, a dziś z każdą godziną mu lepiej, interesuje się już swiatem wokół niego itp :):)Po 15 mam kolejną wizytę, ale wygląda na to, że tym razem nie będę go wnosił do samochodu, a sam przejdzie, mam nadzieję, że wróci do pełni formy, to wtedy się nim tutaj pochwale. To raczej nie była trutka, ale po tym co się dzieje w mojej okolicy, to wydawało się najbardziej prawdopodobne i otrucie zdiagnozował pierwszy weterynarz.
Boryszuk
08-08-2012, 11:01
Ja również trzymam kciuki za pełną regenerację
12jelonkow
08-08-2012, 11:13
To całe szczęście że wraca do zdrowia, mam nadzieje że jak najszybciej dojdzie do siebie.
12jelonkow
08-08-2012, 11:22
I ja tez się pochwale, tez mam czworonoga :)
Nazywa się Liskamm, ma 2,5 roku i jest Czechosłowackim Wilczakiem - nie miała baba kłopotu to se wilczaka kupiła ;)
mały słodziak
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img534.imageshack.us/img534/3807/80850520.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img32.imageshack.us/img32/9033/31572700.jpg)
teraz jest taki
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img692.imageshack.us/img692/3042/60520573w.jpg)
Fado wraca do życia już nawet się podnosi ciągle szprycuje go glukozą i płynem elekrolitowym ale dzisiaj już nawet sam lekko napił się z miski i skubną żarcia troszkę , ogólnie jest wycieńczony strasznie ale wczoraj nie był nawet w stanie się podnieść a dziś z każdą godziną mu lepiej, interesuje się już swiatem wokół niego itp :):)Po 15 mam kolejną wizytę ale wygląda na to że tym razem nie będę go wnosił do samochodu a sam przejdzie mam nadzieję że wróci do pełni formy to wtedy się nim tutaj pochwale. To raczej nie była trutka ale po tym co się dzieje w mojej okolicy to wydawało się najbardziej prawdopodobne i otrucie zdiagnozował pierwszy weterynarz.
Dobre wieści :D Super!
Niech psiak szybko wraca do zdrowia. :)
foto4deg
08-08-2012, 14:23
12jelonkow piękna psina! Zazdroszczę takiego wilka w domu :)
Ludzie się go nie boją? ;)
12jelonkow
08-08-2012, 18:20
foto4deg on bardziej wzbudza zainteresowanie niż strach, czasem ktoś się boi ale to są osoby które po prostu boja się dużych psów a nie dlatego że wygląda jak wilk.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.