PDA

Zobacz pełną wersję : Nasze psy - wątek miłośników piesków wszelakich



Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Watermelon
16-08-2012, 11:09
To i ja przedstawię moje stadko :)

Cezar-7 letni ,,łowczarek" kupiony na giełdzie jako prezent komunijny :p

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://desmond.imageshack.us/Himg11/scaled.php?server=11&filename=dsc2359y.jpg&res=landing)

Dora- też ma 7 lat, zabraliśmy ją jak miała 2 lata od faceta który popijał i miał psa w du**e. Pies przez 2 tyg potrafił zostać sam w kojcu bez żadnego jedzenia czy wody :/

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://desmond.imageshack.us/Himg24/scaled.php?server=24&filename=dsc2353o.jpg&res=landing)

I najmłodszy- Chico Karmazynowy Błękit, pudel miniaturowy :) Jest z nami od ponad miesiąca, istny diabeł :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img856.imageshack.us/img856/1448/dsc0534oo.jpg)

Carmella
21-08-2012, 14:14
To może ja się też nieśmiało pochwalę, chociaż przy Waszych pięknych zdjęciach moje :oops:

To jest Shila - suczka w typie owczarka niemieckiego długowłosego. Suczka adoptowana ze schroniska. Przeleciałam przez posty odnośnie radosnego rozmnażania, któremu jestem absolutnie przeciwna i cieszę się, że i na tym forum są ludzie, którzy wiedzą o co "kaman". I jeżeli kogoś nie stać na psa na milionpińset może psiaka adoptować, a prawie każda rasa ma wokół siebie jakichś zapaleńców, którzy szukają domów tym porzuconym.

Z Shila przeszłyśmy szkolenie PT, aktualnie bawimy się w sportową obronę oraz użytkowe tropienie.

I jeszcze co do tego, że rasa ON jest bardzo zniszczona to fakt, ale na szczęście są też hodowcy, dla których niskie zady nie są zaletą i do takiego wzorca nie dążą (wzorzec FCI w zasadzie nie mówi nic o przełamaniach kłębu i takim niskim zadzie, więc zastanawiają wysokie lokaty takich psów na wystawach) oraz istnieją też hodowcy owczarków stricte użytkowych (i taki chyba będzie mój kolejny ONek, nawet mamusię jedną mam na oku).


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-655Ed3yIefs/T5-YX_l1zdI/AAAAAAAALMA/whFzLsPmP8c/s720/DSC_3180.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-e5IfD65ilbk/T8XHXXlm7HI/AAAAAAAALNg/b_hUcdya7xo/s720/DSC_5236.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-anU8_hA1Mq8/T8XAofF73PI/AAAAAAAALM8/eGCFV-1JT18/s720/DSC_3937.JPG)


P.S.
1. obroża elektryczna nie jest dla mnie niczym straaaasznym, bo sama jej użyłam (czy może miałam w planach), ale trzeba wiedzieć co i jak i dlaczego się jej używa ; i nie pokazujcie tych zdjęć na jakimś "pozytywnym" forum hihi

2. kolczatka - również mam i nie waham się jej użyć, ale przerażają mnie ludzie, którzy stosują ją jako zwykłą obrożę zawsze i wszędzie; kolczatka powinna być narzędziem szkoleniowym, a taka odwrócona na drugą stronę może być zagrożeniem dla innego psiaka, jeżeli na przykład pozwolimy na zabawę

Rita
21-08-2012, 15:28
Carmella wszystko moze byc uzyte, ale trzeba wiedziec jak. Moj pies jak jedziemy na obrone na widok kolczatki dostaje totalnego swira :)

Pierwsze zdjecie super dla mnie. I lubie te na odlozeniu, psy tak leza i czekaja na komende, jezory wywalone, super.
Co do hodowcow owczarkowych, to mam strasznie marne o nich zdanie i raczej ciezko bedzie to zmienic, egzaminy w krzakach, szkolenie konczy sie na egzaminie do hodowlanki, malo tam pasjonatow, duzo owszem pasji do kasy i mnozenia poza zwiazkiem, aby opedzlowac i kasa, kasa kasa.

Chyba tylko jorki maja podobnie, z tym, ze tam sie calkiem nie szkoli. 3 wystawy i szczeniaki.

Star Dust
21-08-2012, 23:14
Moj Kacper, 5-letni West Highland White Terrier

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img163.imageshack.us/img163/2108/28376551762497158744918.jpg)

silver surfer
22-08-2012, 07:05
Ares 4-letni owczarek niemiecki u nas od 3.5 roku tu na zdjęciu po spacerku rowerowo-biegowym :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://img339.imageshack.us/img339/2827/arest.jpg]źródło ([URL=http://imageshack.us/photo/my-images/339/arest.jpg/)[/URL] Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

bognik
28-08-2012, 23:22
Moja Lhara 8)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/Lharakosmita-1.jpg
źródło (http://i1269.photobucket.com/albums/jj597/bognik/Lhara/Lhara-kosmita.jpg)

:lol:

Pumexior
28-08-2012, 23:31
W takim razie może i ja pokaże mojego kilkumiesięcznego pożeracza butów ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jgwozdz.webs.com/photos/Zwierzeta/DSCF2802.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jgwozdz.webs.com/photos/Zwierzeta/DSCF2789.jpg)

agape
29-08-2012, 12:03
Carmella - łapiesz na niego stopa? :mrgreen:
https://lh5.googleusercontent.com/-e5IfD65ilbk/T8XHXXlm7HI/AAAAAAAALNg/b_hUcdya7xo/s720/DSC_5236.JPG
Świetny jest!

Bogdan - przyznaj się - wypchałaś ją i zdobi teraz werandę? :razz:



To ja wkleję nasze potworki:

Holka - niebawem skończy pół roku :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/APM_0070-1.jpg
źródło (http://i764.photobucket.com/albums/xx281/primavista83/Tofik%20i%20Holka%202012/APM_0070.jpg)
Niektórzy może pamiętają jak wyglądała tak:
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2774967&postcount=412
;)

Border paczy! :shock:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/APM_01812-1.jpg
źródło (http://i764.photobucket.com/albums/xx281/primavista83/Tofik%20i%20Holka%202012/APM_01812.jpg)

Tofik właśnie skończył 2 lata 8-)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/2urodziny-1.jpg
źródło (http://i764.photobucket.com/albums/xx281/primavista83/Tofik%20i%20Holka%202012/2urodziny.jpg)

Carmella
29-08-2012, 14:49
Carmella - łapiesz na niego stopa? :mrgreen:
https://lh5.googleusercontent.com/-e5IfD65ilbk/T8XHXXlm7HI/AAAAAAAALNg/b_hUcdya7xo/s720/DSC_5236.JPG
Świetny jest!


To jest ona ;) Stopa łapię na własną łydkę :)

Jak idę z psicą to jakoś tak nas ludzie omijają nie wiem dlaczego. Może dlatego


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-ucowj_r7GEE/T1ymPkYoNaI/AAAAAAAAK5k/77g5FZ0UYLg/s720/DSC_1519.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-E_lVYkEKzkQ/TtpkcELWAsI/AAAAAAAAKX0/9tdycJmSJWU/s720/DSC_0248.JPG)


a przecież to taki "szczur"


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-oqHFahjkxXM/UDt6l0tYJyI/AAAAAAAADXc/HL5l3DJ-vk8/s650/ZZ_111.jpg)


Agape - jaką obróżkę ma Holga? Wpadła mi w oko.

Pumexior, a ten psiak ma tylko buty na sumieniu? Bo spojrzenie ma takie jakby jednak coś więcej ;)

bognik
29-08-2012, 15:13
Bogdan - przyznaj się - wypchałaś ją i zdobi teraz werandę? :razz:

No a jak 8)
Mam jeszcze drugą ''kukłę'' :D

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/Lharakosmita2-1.jpg
źródło (http://i1269.photobucket.com/albums/jj597/bognik/Lhara/Lhara-kosmita2.jpg)



Border paczy! :shock:
http://i764.photobucket.com/albums/xx281/primavista83/Tofik%20i%20Holka%202012/APM_01812.jpg

Border budzi! :shock:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/430287_429350903783588_994252172_n.jpg)
:mrgreen:



Agape - jaką obróżkę ma Holga? Wpadła mi w oko.

Zobacz TUTAJ (http://www.furkidz.eu/pl/c/Obroze/18/3) ;)

krzychun
29-08-2012, 15:19
Moja siostra przyniosła miesiąc temu małego boksera, szybko dziad rośnie;)

Był taki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/10/bestiaedytowany2.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Jest taki;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/827/majstere.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

agape
29-08-2012, 15:32
To jest ona ;) Stopa łapię na własną łydkę :)

Jak idę z psicą to jakoś tak nas ludzie omijają nie wiem dlaczego. Może dlatego


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-ucowj_r7GEE/T1ymPkYoNaI/AAAAAAAAK5k/77g5FZ0UYLg/s720/DSC_1519.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-E_lVYkEKzkQ/TtpkcELWAsI/AAAAAAAAKX0/9tdycJmSJWU/s720/DSC_0248.JPG)


a przecież to taki "szczur"


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-oqHFahjkxXM/UDt6l0tYJyI/AAAAAAAADXc/HL5l3DJ-vk8/s650/ZZ_111.jpg)


Agape - jaką obróżkę ma Holga? Wpadła mi w oko.

Pumexior, a ten psiak ma tylko buty na sumieniu? Bo spojrzenie ma takie jakby jednak coś więcej ;)


Upss - przepraszam panią psicę. ;)
Ja tam się ludziom nie dziwię :)

Holka (Holka czyli z czeskiego "dziewczyna" :D - nie Holga-choć fotograficznie by i to imię pasowało :P) - ma obrożę zamówioną w Furkidz:
http://www.furkidz.eu/pl/c/Obroze/18

Zreszta Bogna zapodała link (thx ;) ).



No a jak 8)
Mam jeszcze drugą ''kukłę'' :D

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/Lharakosmita2-1.jpg
źródło (http://i1269.photobucket.com/albums/jj597/bognik/Lhara/Lhara-kosmita2.jpg)


Border budzi! :shock:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/430287_429350903783588_994252172_n.jpg)
:mrgreen:


Zobacz TUTAJ (http://www.furkidz.eu/pl/c/Obroze/18/3) ;)

Boguś - przyznaj się - ile razy sklonowałaś Lharę? :shock:
Border budzi :mrgreen: - oj budzi!





To jeszcze w gratisie Holek w ładnej obroży. :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/APM_0163-1.jpg
źródło (http://i764.photobucket.com/albums/xx281/primavista83/Tofik%20i%20Holka%202012/APM_0163.jpg)

Carmella
29-08-2012, 15:44
Holka ma spojrzenie jak owczarek australijski :D Może przez to niebieskie oko ;) I kolorki ma też takie australijskie :)

agape
29-08-2012, 16:03
A bo bordery i owsiki jakoś tak blisko są - często ciężko rozróżnić. ;)

Pumexior
29-08-2012, 16:54
Pumexior, a ten psiak ma tylko buty na sumieniu? Bo spojrzenie ma takie jakby jednak coś więcej ;)
Palce u nóg też bardzo lubi :D

KaleidoStar
02-09-2012, 00:41
A ja mam beagla. Ok 22 znalazłam go na osiedlu, podobno cały dzień się błąkał. Nieopatrznie go przytuliłam. Efekt - weszłam do bloku ze złamanym sercem, bo pies PACZAŁ. O jak on za mną paczał. A później zaczął płakać. No i o. Z racji zakocenia nie mogłam go wziąc do domu. Dlatego teraz siedze u mamy, korzystając z jej nieobecności.. a bigiel leży za mna i chrapie. Jutro wyprawa do schroniska, może ma czipa. Jak nie..będziemy ze znajomymi kombinować.

Rita
02-09-2012, 09:02
KaleidoStar zrob wydarzenie na fejsie, daj na dogoamanii linka do tego i moze sie wlasciciel znajdzie. Nie czekaj az zrobisz sprawdzenie czy ma czipa, dzialaj od razu.
A moze z Mama zostanie? Tyle, ze beagle to straszne france sa :):) Zywe toto jest bardzo i biegac lubi. Wyszkolic tez trzeba, zeby zapanowac nad wszystkim.

KaleidoStar
02-09-2012, 10:37
Mama nawet nie wie, że on tu jest, wyjechała akurat :D I zdecydowanie nie chce mieć psa, niestety.
Ogłoszenia porozwieszane, zobaczymy, czy się ktoś zgłosi. Wieczorem zgram foty i powysyłam do schroniska, zrobię pewnie wydarzenie też.

bognik
02-09-2012, 12:11
A ja mam beagla. Ok 22 znalazłam go na osiedlu, podobno cały dzień się błąkał. Nieopatrznie go przytuliłam. Efekt - weszłam do bloku ze złamanym sercem, bo pies PACZAŁ. O jak on za mną paczał. A później zaczął płakać. No i o. Z racji zakocenia nie mogłam go wziąc do domu. Dlatego teraz siedze u mamy, korzystając z jej nieobecności.. a bigiel leży za mna i chrapie. Jutro wyprawa do schroniska, może ma czipa. Jak nie..będziemy ze znajomymi kombinować.
A tak wygląda ten przystojniak:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img502.imageshack.us/img502/5483/dsc00466a.jpg)

:D

KaleidoStar
02-09-2012, 12:38
Dzięki Bogna :D

KaleidoStar
02-09-2012, 14:34
No i chyba odnalazł się dom Bajgla. Bajgieł prawdopodobnie przywędrował ze wsi sąsiedniej. Pan przyjechał na naszą "dzielnię" ogłoszenia rozwieszać i znalazł naszą informację :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.imageshack.us/img31/2639/dsc0439x.jpg)

bognik
02-09-2012, 14:39
Czipa/tatuażu nie miał? Jeżeli nie, to zwróć uwagę właścicielowi, żeby psa zaczipował (zwłaszcza, że to beagle).

KaleidoStar
02-09-2012, 15:03
Tatuażu nie, czip - nie wiem, jutro mieliśmy jechać sprawdzać, bo dziś wszystko z czytnikami zamknięte...

Boryszuk
02-09-2012, 15:05
Zobacz czy możesz nim zapłacić w sklepie :mrgreen:

grochu28
02-09-2012, 21:12
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/06/7314951592_a96b190414_b-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7093/7314951592_a96b190414_b.jpg)
what's up people

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/09/7915667116_4ac4555253_c-3.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8446/7915667116_4ac4555253_c.jpg)

Uysy.
03-09-2012, 10:18
To się nazywa owczarek poniemiecki :mrgreen:

Carmella
03-09-2012, 11:06
KaleidoStar, ale posiadanie kotów nie wyklucza posiadania psa - to tak na przyszłość, skoro właściciel beaglea się odnalazł :D. Sama mam 3 koty :) Jeszcze ich tu nie pokazałam :P

Tora ma TO owczarkowe spojrzenie :P

grochu28
03-09-2012, 13:41
Tora to piesek ze schroniska - tymi oczętami mówiła "nie jestem rasowy, ale będę kochać Cię tak samo..." wtedy najchudszy, najbrzydszy szczeniak całego schroniska. Wszystkie psiaki po niej deptały! Rodzina dziwiła się "co" my przywieźliśmy do domu i jeszcze za "to" zapłaciliśmy ;) Matka - 100% owczarek niemiecki trafiła do schroniska ciężarna - kto jej tam dogodził nie wiadomo ;)

LakiLuk
03-09-2012, 15:00
Moim zdaniem mieszane rasowo psy są najwierniejszymi towarzyszami ludzi. Wszystkie psy jakie miałem były przygarnięte bez żadnych rodowodów i były najwspanialsze na świecie. Obecnie dzieciaki przytargały do domu jakąś małą, kudłatą mieszankę jorka z niewiadomo czym :razz: Lata to po całej okolicy, wciśnie się w każdą dziurę łazi po siatkach, pochyłych drzewach... niezła akrobatka z niej

bognik
03-09-2012, 16:25
Moim zdaniem mieszane rasowo psy są najwierniejszymi towarzyszami ludzi.
Byle nie rozmnażać celowo, żeby były ''wierne mieszanki'' ;)

A ja się pochwalę :D
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=413839048674172&set=a.413838898674187.92941.185041301553949&type=3

grochu28
04-09-2012, 11:19
Każdy pewnie tak pisze o swoich pupilach, ale muszę powiedzieć, że mądrzejszego psiaka niż Lusia (bo też tak wołamy na Torę) nie znam! Mamy wrażenie, że ona komunikuje się z domownikami - rozmawia z nami! Wie doskonale, kto o której godzinie wraca do domu, ma humorki i obraża się jak typowa kobieta ;) Ma 9 lat, a nadal uczy sie coraz to nowszych sztuczek! Nigdy nikogo nie ugryzła, ale potrafi warknąć, doskoczyć, otworzyć paszczę, chwycić np. rękę i pokazuje "uważaj ja mogę, ale nie chcę..." - to tyczy sie głównie jednej osoby, która nagminnie ja "drażni" niby taka forma zabawy, ale ona tego nie lubi! ... ajjj rozpisałem się, ale to i tak zaledwie 1% tego co mógłbym o tym kochanym piesku napisać :)

agape
05-09-2012, 23:15
Byle nie rozmnażać celowo, żeby były ''wierne mieszanki'' ;)

A ja się pochwalę :D
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=413839048674172&set=a.413838898674187.92941.185041301553949&type=3

łaaa - gratulacje! :D
Pogratuluj "chomikowi" ode mnie. :mrgreen: ;)

bognik
05-09-2012, 23:30
Dzięki, pogratulowałam :D
Czekamy na legowisko od Husse :D

KaleidoStar
06-09-2012, 05:46
KaleidoStar, ale posiadanie kotów nie wyklucza posiadania psa - to tak na przyszłość, skoro właściciel beaglea się odnalazł :D. Sama mam 3 koty :) Jeszcze ich tu nie pokazałam :P

Tora ma TO owczarkowe spojrzenie :P

Wiem, wiem, niestety nie przy moim trybie pracy. 15 godzin poza domem minimum...

Olsza
06-09-2012, 11:36
U mnie w dom gości taka suczka

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_0025.jpg)
Buldog francuski, Kava :)

KaleidoStar
07-09-2012, 03:14
Tak badełej... czy tatuaż jest obowiązkowy? Tzn czy każdy pies z prawdziwej hodowli, z rodowodem powinien miec tatuaż, a jeśli go brak, można uznać, że to z pseudohodowli?

bognik
07-09-2012, 09:56
Aniu, teraz albo tatuaż, albo chip. Hodowca sam decyduje. Ale to od niedawna jest. Kiedyś był zawsze i tylko tatuaż.

darko
07-09-2012, 10:07
Nie moje piesy ale i tak pokażę :) miałem ostatnio okazję robić foty dwóm gagatkom.

Totus

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img641.imageshack.us/img641/2567/dkk1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img254.imageshack.us/img254/5751/dkk3.jpg)

Sheyna

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img88.imageshack.us/img88/459/dkk2.jpg)

agape
07-09-2012, 10:23
świetne - zwłaszcza to pierwsze i ostatnie :)

moshica
07-09-2012, 13:25
ale bestyjki ;-)

Sendilkelm
13-09-2012, 00:16
Lobster :) Dziś 1 dzień i 1 fota :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/377742_511130155568877_37731171_n.jpg)

moshica
13-09-2012, 10:32
mały czarny labrador ;-)

bognik
13-09-2012, 18:53
Sendilkelm, widzę, że mały jest już u Was - gratulacje! Jest piękny :D

wasilewk
13-09-2012, 19:28
Nie tylko, jest śliczny !

Star Dust
13-09-2012, 23:16
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img405.imageshack.us/img405/4782/dsc00443cyg.jpg)
Kacper zwany Rat

Mamrot
14-09-2012, 01:16
Dziś 1 dzień i 1 fota :D

Dziś 2 dzień a 2 fota sznurojada gdzie? ;-)

Sendilkelm
14-09-2012, 10:28
Dziś 2 dzień a 2 fota sznurojada gdzie? ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.rafalkrukowski.com/lobster/DSC_4778_small.jpg)

krzyrog
14-09-2012, 13:59
Labki są niesamowite.
Zobacz naszą cudną Gaję jak się u nas pojawiła

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://labradory.studio-rogol.pl/Gaja/slides/Labrador_Gaja_015.jpg)

teraz już ma 3,5 roku ale nadal wygląda tam samo słodko jak w pierwszym dniu.

Sendilkelm
14-09-2012, 14:07
Labki są niesamowite.
Zobacz naszą cudną Gaję jak się u nas pojawiła

Mina niesamowita :D Super!

Rita
14-09-2012, 21:14
Sendikelm super slodziaka masz :)
Zamierzasz szkolic chlopaka?

Sendilkelm
14-09-2012, 22:17
Sendikelm super slodziaka masz :)
Zamierzasz szkolic chlopaka ?

Tak. Na początku nawet myśleliśmy o wystawach, ale pani hodowca nas skutecznie zniechęciła :D
Na razie mamy go 3 dzień i już nauczył się załatwiać w jednym wyznaczonym miejscu :)

bognik
14-09-2012, 22:41
Na początku nawet myśleliśmy o wystawach, ale pani hodowca nas skutecznie zniechęciła :D

Dlaczego? ;>

Sendilkelm
14-09-2012, 22:48
Dlaczego? ;>

Generalnie chodzi o to, że potrzeba na to trochę więcej czasu, a łatwo się zniechęcić, bo:
Trzeba znać dobrze sędziów i wybierać odpowiednio wystawy pod psa (opisałą fajną sytuacje jak jeden pies był oceniany drastycznie inaczej). No i podobno pierwszy punktem w regulaminie jest to, że ocena sędziego jest subiektywna. Jak nie mamy znajomych w kręgu, to podobno ciężko jest się przepchać. Zawsze można poprosić kogoś, kto już wystawiał i miał sukcesy, wtedy nasz pies inaczej jest oceniany. Jak kogoś znają. Zakręcone to :) Nie wiem jeszcze, ale mamy wahania. Przed wzięciem psa nie chcieliśmy go wystawiać. Później zmieniliśmy zdanie, a teraz znów jest na nie :) Na pewno pochodzimy bez psa i zobaczymy jak to wygląda i czy np. nowe osoby mają szanse na przebicie się.

bognik
14-09-2012, 22:58
Prawda, są układy i układziki, ale spróbować warto. Jak coś, to zgłaszaj do sędziów spoza Polski :D
Przemyślcie to jeszcze. Na pewno łatwiej jest zaczynać z młodym psem. Sędziowie na ''bejbiki'' przychylniej patrzą, a pies ma czas żeby się oswoić z ringiem, innymi psami na wystawie.

Ja tez kupiłam psa z przekonaniem, że nie będę go wystawiać. A teraz się w to bardzo wkręciłam i po 6 latach wróciłyśmy na ring :D
Poznałam wspaniałych ludzi, z którymi spotykam się na wystawach, odwiedzam ich. Fajnie jest ;)
Teraz w czwórkę (ja + trzech użytkowników tego forum) wybieramy się na wystawę do Poznania. Szykuje się miłe spotkanie :D

Sendilkelm
14-09-2012, 23:00
Prawda, są układy i układziki, ale spróbować warto. Jak coś, to zgłaszaj do sędziów spoza Polski :D
Przemyślcie to jeszcze. Na pewno łatwiej jest zaczynać z młodym psem. Sędziowie na ''bejbiki'' przychylniej patrzą, a pies ma czas żeby się oswoić z ringiem, innymi psami na wystawie.

Ja tez kupiłam psa z przekonaniem, że nie będę go wystawiać. A teraz się w to bardzo wkręciłam i po 6 latach wróciłyśmy na ring :D
Poznałam wspaniałych ludzi, z którymi spotykam się na wystawach, odwiedzam ich. Fajnie jest ;)
Teraz w czwórkę (ja + trzech użytkowników tego forum) wybieramy się na wystawę do Poznania. Znajomi nocują u Szykuje się miłe spotkanie :D

No właśnie. Brzmi to ciekawie od samego początku :) Jeszcze pogadam z żoną, może uda się przekonać. Mały problem jest taki, że poza psem i tak mamy dużo spraw innych poza pracą :/ Oczywiście wszystko da się jakoś pogodzić :)

bognik
14-09-2012, 23:07
Wystawa to świetny pretekst, aby wyrwać się z domu w weekend :D A letnie wystawy są rewelacyjne. To takie pikniki połączone z oceną psów. Możesz sobie rozbić namiot :D
A niesprawiedliwymi ocenami nie ma co się przejmować. Zdarzają się, ale nie tak często.
Nie wiem jak w labradorach, ale w lhasakach panuje dość nieciekawa sytuacja (przeważnie przez zazdrość). Ale wystarczy się odciąć od niektórych ludzi i nie przejmować się. Ja się już tego nauczyłam :D

Tak jak piszę, wystawa to nie tylko ocena psów. To też wspaniale spędzony czas :D Ja polecam.

ASAHI
14-09-2012, 23:30
Dokładnie tak jest jak Boguś napisał. Wystawy są po to aby na nich być. Można wiele zwierzaków zobaczyć, nawiązać kontakty i miło spędzić czas. Wiadomo że na początku będzie trudno, ale masz tak uroczego szczeniaka że szkoda byłoby go nie pokazać światu..
Wrzucaj więcej zdjęć czarnego potworzastego :D

bognik
14-09-2012, 23:46
To ja pokażę mojego słodziaka:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/09/DSC_4108kopia-1.jpg
źródło (http://i1269.photobucket.com/albums/jj597/bognik/DSC_4108-kopia.jpg)

Pięknie jej ta sierść odrosła ;)
Rok temu TAK (http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/198681_216157628436251_4467799_n.jpg) wyglądała.

Majek
14-09-2012, 23:49
Darmowe froterowanie podłóg. :mrgreen:

ASAHI
14-09-2012, 23:49
Ale daj to zdjęcie z boku, to będzie lepiej widać :D

Ładnego masz tego futrzastego :D

bognik
14-09-2012, 23:52
Darmowe froterowanie podłóg. :mrgreen:
I nie tylko podłóg :mrgreen:


Ale daj to zdjęcie z boku, to będzie lepiej widać :D

Proszę:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/09/DSC_4082-1.jpg
źródło (http://i1269.photobucket.com/albums/jj597/bognik/DSC_4082.jpg)
:D

ASAHI
14-09-2012, 23:55
Boguś ostatnio buszuje po aptekach i innych sklepach magicznych aby futrzastemu włos błyszczał i ładnie się układał, a efekty są super :D

bognik
14-09-2012, 23:56
Futrzak ma więcej odżywek i innych ''pierdół'' do włosów, niż ja :twisted:
Dzisiaj kolejne doszły :D

Mamrot
15-09-2012, 00:12
Z tymi wystawami i Związkiem Kynologicznym to rzeczywiście jest kółko wzajemnej adoracji,
teściową skutecznie zniechęciło do wystaw.


A letnie wystawy są rewelacyjne.
Właśnie w zeszłym tygodniu byłem jako obserwator i przyszły posiadacz,
na klubowej wystawie retriverów w Starej Miłosnej i widok sfory szczęśliwych, szalejących psikutów i ich właścicieli,
całkowicie zmienił mój punkt widzenia na tego rodzaju imprezy.

Rita
15-09-2012, 17:30
Wystawa to tez dobry socjal dla szczyla :)
Gdyby ktos potrzebowal pomocy w ogarnieciu szkoleniowcow w Warszawie polecam sie, mam obstukane to i owo.
Szkole tez swojego potworka nieustannie, wiec wiem o co chodzi w tym wszystkim.
Nigdy nie wystawialam jednak, z lenistwa a mam ladna bestie, ale chyba w dobermanach te uklady sa najgorsze, kilku sedziow hoduje i zwykle wiadomo jak sie to konczy.

Bogonik fajna ta Twoja froterka :):)

bognik
15-09-2012, 18:28
Właśnie w zeszłym tygodniu byłem jako obserwator i przyszły posiadacz,
na klubowej wystawie retriverów w Starej Miłosnej i widok sfory szczęśliwych, szalejących psikutów i ich właścicieli,
całkowicie zmienił mój punkt widzenia na tego rodzaju imprezy.
Większość psów lubi wystawy, albo są im obojętne :D Nie męczą się tam. Moja Lhara w upale na wystawie była traktowana jak królowa - miała zimną wodę, wiatraczek(!), miejsce w cieniu, gdzie leżała spokojnie w swoim kojcu. Do tego smakołyki. Istny raj :D

Pokażę Wam wystawowego Tofika naszej Agi, niedługo przed oceną w Będzinie:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/09/Tofik2-1.jpg
źródło (http://i1269.photobucket.com/albums/jj597/bognik/Forum/Tofik2.jpg)

Szczęśliwy pies na wystawie ;)


Z tymi wystawami i Związkiem Kynologicznym to rzeczywiście jest kółko wzajemnej adoracji,
teściową skutecznie zniechęciło do wystaw.




Nigdy nie wystawialam jednak , z lenistwa a mam ladna bestie , ale chyba w dobermanach te uklady sa najgorsze , kilku sedziow hoduje i zwykle wiadomo jak sie to konczy .

A ja Wam powiem, że nie zawsze układy działają :D Byłam tego świadkiem w Poznaniu, w zeszłym roku. Jeden hodowca (który jest też sędzią) wziął psa (z jego hodowli) właścicielce, żeby go wystawić. Chodziło o to, że sędzia, który oceniał na ringu znał dobrze tego hodowcę (jako hodowcę, sędziego, dobrego znajomego). Mało tego, hodowca był tak bezczelny, że na ringu w trakcie oceny psów rozmawiał sobie z innym sędzią, który był poza ringiem. Dobrze wiedzieliśmy dlaczego ;) Gdy doszło do wyboru najlepszego psa z klasy, hodowca (i my również!) bardzo się zdziwił, że trafił na ostatnią lokatę :D Ale zasłużył na nią, pies był zdecydowanie najbrzydszy. Do tego źle prezentowany.



Bogonik fajna ta Twoja froterka :):)
Bognik ;) Dzięki :D

Sendilkelm
15-09-2012, 19:03
Ładna, ładna, ale pewnie wymaga bardzo dużo czasu i pielęgnacji :)

Rita
15-09-2012, 19:46
Bognik ;) Dzięki :D
wybacz starej kobiecie :oops:

Moze taka ocena byla zwyczajnie po zlosci hihi

Ja wybieram sie na warszawska klubowa pinczerow z moja hodowczynia i mama mojego Gocia, bedzie w weteranach.
Ona wystaw nie lubi zdecydowanie, jedziemy bardziej towarzysko. Ta suka kocha pracowac i gryzc najbardziej na swiecie i moj maly ma to po Niej :)

bognik
15-09-2012, 19:57
Ładna, ładna, ale pewnie wymaga bardzo dużo czasu i pielęgnacji :)
Nie aż tak bardzo, jak wszyscy myślą :D I nie czeszę jej codziennie, jest to nawet niewskazane ;)



Ja wybieram sie na warszawska klubowa pinczerow z moja hodowczynia i mama mojego Gocia , bedzie w weteranach .
Ona wystaw nie lubi zdecydowanie , jedziemy bardziej towarzysko .Ta suka kocha pracowac i gryzc najbardziej na swiecie i moj maly ma to po Niej :)
Ja teraz jadę do Poznania na międzynarodówkę. Od nowego roku Lhara pójdzie już w weteranach. Wybieram się też do Katowic ale jeszcze nie wiem, czy zgłoszę ją do weteranów, czy do otwartej. Wszystko okaże się po wystawie w Poznaniu :D Brakuje nam dużego CWC do Championa.

Marta Baranowska
15-09-2012, 20:20
Bogna wymiata!

mopami :D

bognik
15-09-2012, 20:34
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Rita
16-09-2012, 16:22
Trzymam kciuki za Was Bognik :)

bognik
16-09-2012, 17:12
''Nie'' dziękuję, żeby nie zapeszyć :D

ASAHI
16-09-2012, 18:31
Fotorelacja z wystawy zaplanowana na koniec października :D

KaleidoStar
16-09-2012, 20:20
Mam nadzieję, że zobaczę któreś z Was w końcu w Sopocie latem :P

bognik
16-09-2012, 23:20
Fotorelacja z wystawy zaplanowana na koniec października :D
Mój osobisty fotograf ;)

Mam nadzieję, że zobaczę któreś z Was w końcu w Sopocie latem :P
W tym roku odpuściłam Sopot ze względu na sędziego ...

verus
17-09-2012, 00:16
To pokażę swoją bestię :-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img692/9716/l10za.jpg)

ASAHI
23-10-2012, 21:41
To i ja się pochwale swoim przyjacielem: Czaro - zdjęcia dzięki uprzejmości najlepszego znanego mi fotografa zwierzaków - Agi agape :D ( dzięki za pomoc Aga Bogna i Wojtek!!)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img138.imageshack.us/img138/2173/czaro.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img837.imageshack.us/img837/1796/czaro2.jpg)

bognik
23-10-2012, 21:46
I nasz piękny Czaro w całej okazałości :D:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img12.imageshack.us/img12/3975/psiaku.jpg)

agape
23-10-2012, 23:11
Wspaniały Czaruś! 8)
Niezamaco Tomek! To była dla nas wielka przyjemność. ;)


To wkleję jeszcze jesienne portreciki moich osobistych potworków. :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/APM_1245-2.jpg
źródło (http://i764.photobucket.com/albums/xx281/primavista83/Tofik%20i%20Holka%202012/APM_1245.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/APM_1369-2.jpg
źródło (http://i764.photobucket.com/albums/xx281/primavista83/Tofik%20i%20Holka%202012/APM_1369.jpg)

maja_89
24-10-2012, 14:53
Rambuś ;) :*



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/a689e0f39c818ce6med-1.jpg
źródło (http://images49.fotosik.pl/1665/a689e0f39c818ce6med.jpg)

ASAHI
26-10-2012, 14:23
Na spacerze:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/ma1420yiczaro-2.jpg
źródło (http://i1064.photobucket.com/albums/u364/TomaszASAHI/ma1420yiczaro.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/czaro1-2.jpg
źródło (http://i1064.photobucket.com/albums/u364/TomaszASAHI/czaro1.jpg)

mycza
26-10-2012, 16:41
To i ja się pochwale swoim przyjacielem: Czaro - zdjęcia dzięki uprzejmości najlepszego znanego mi fotografa zwierzaków - Agi agape :D ( dzięki za pomoc Aga Bogna i Wojtek!!)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img138.imageshack.us/img138/2173/czaro.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img837.imageshack.us/img837/1796/czaro2.jpg)

Fajnego masz owczarka Tomku :)

ASAHI
26-10-2012, 17:57
Dzięki Andrzej!!

Zmyślna bestia z niego :D

agape
26-10-2012, 19:39
Czaro! Widzę, że spełnia się w roli opiekuna dzieciarni. :D
Super! :)

santi76
26-10-2012, 20:16
Witam
Postanowiłem również się pochwalić swoim czworonogim potworem :-)

Obecnie ma rok , wabi się Nomi jest uparta jak muł

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/nominia-2.jpg
źródło (http://imageshack.us/a/img26/8323/nominia.jpg)

Mamrot
28-10-2012, 21:35
Mój nowy członek rodziny.
Pixel to obecnie podstawowy obiekt fotograficzny.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/pixel001-1.jpg
źródło (http://img713.imageshack.us/img713/1953/pixel001.jpg)

I dzisiejsza sesja zimowa.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/pixel004-1.jpg
źródło (http://img542.imageshack.us/img542/2013/pixel004.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/pixel005-1.jpg
źródło (http://img829.imageshack.us/img829/5121/pixel005.jpg)

agape
28-10-2012, 22:19
Mój nowy członek rodziny.
Pixel to obecnie podstawowy obiekt fotograficzny.


Toller! :D
Przefajny misiek. :)

Sendilkelm
29-10-2012, 12:43
Mój nowy członek rodziny.
Pixel to obecnie podstawowy obiekt fotograficzny.


Słoodki. :)

Ja dorzucę swojego też z sesji jesienno-zimowej :) I dzień ten sam i miejsce to samo.

1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.rafalkrukowski.com/lobster/DSC_5602_small.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.rafalkrukowski.com/lobster/DSC_5672_small.jpg)

3.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.rafalkrukowski.com/lobster/DSC_5742_small.jpg)

pilon
30-10-2012, 18:54
No to i ja się pochwalę (chociaż już się chwaliłem, więc to taki mały update):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img221.imageshack.us/img221/3666/mg0161res.jpg)

Moja Sara (po trawie, więc wzrok rozbiegany) w obiektywie mojej żony (po piwie) i w moim przykadrowaniu (po Zbyszko-Zbyszko-3 Cytryny)

:)

bobidark
30-10-2012, 20:20
Mój golden. Odszedł za tęczowy most w wieku 9 lat.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img703.imageshack.us/img703/6205/img7383a.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img844.imageshack.us/img844/374/img7409an.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img7.imageshack.us/img7/3403/img7420aw.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img850.imageshack.us/img850/4931/img7424a.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img821.imageshack.us/img821/1224/img7428a.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img833.imageshack.us/img833/8971/img7432a.jpg)

pilon
30-10-2012, 20:28
Piękny, cudna sierść :)

sztefanek
13-12-2012, 08:54
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/338/koks6.jpg/)
Koks w ziowej szacie ;)

pgaik
13-12-2012, 09:41
Moj Bombel/ Bomber/ Bimber. Przygarnięty tydzień temu ze schroniska :)
Kochany łobuziak...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img834/6992/pgf7725.jpg)

moshica
13-12-2012, 10:36
Bardzo fajny ten Bombelek, pewnie jest na etapie gryzienia wszystkiego ;-)

A poniżej mój pies obronny ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img824.imageshack.us/img824/7979/kuba1b.jpg)

pgaik
13-12-2012, 11:01
Jeszcze nie, ale to pewnie kwestia dni :)
No, no no jaka fryzurka :)

moshica
13-12-2012, 12:37
No to jest Kuba, chętnie łapę poda każdemu ;-)

pgaik
13-12-2012, 12:41
;) kawaler z niego że hoho.

moshica
13-12-2012, 14:19
4,5 roku góral z niego ;-)

Pawel92
14-12-2012, 00:16
Moj Bombel/ Bomber/ Bimber. Przygarnięty tydzień temu ze schroniska :)
Kochany łobuziak...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img834/6992/pgf7725.jpg)

Ładna bestia :smile:. Przybij mu piątkę!!!

coroner
14-12-2012, 00:48
Witam i proszę o pozwolenie na wejście do klubu :)
Żeby nie było na goło, przedstawiam Salwadora, 2letniego Beagle'a. Co prawda to bardziej bestia drugiej połówki jak moja, ale nie wyobrażam sobie już naszej pary bez niego :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.tomaszfaliszek.com/Rozne/salwador1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.tomaszfaliszek.com/Rozne/salwador2.jpg)

karolinaM
14-12-2012, 01:36
Uroczy ten wasz psiak. Sama chciałam mieć zawsze Beagle'a.

M_B
14-12-2012, 12:26
Witam, ma ktoś może owczarka belgijskiego malinois?

misiobudrysio
14-12-2012, 13:00
Witam, ma ktoś może owczarka belgijskiego malinois?

mam sporo do czynienia z maliniakami a o co chodzi ?

M_B
14-12-2012, 18:46
mam sporo do czynienia z maliniakami a o co chodzi ?

Jak jest z ich usposobieniem i tresurą w porównaniu do owczarka niemieckiego?

misiobudrysio
14-12-2012, 21:28
sa zywsze od niemieckiego co do tresury mysle ze bardzo podobnie pieski sa bardzo kumate i dobrze pracuja
sporo informacji moezesz zaciagnac tu :
http://www.zkrywlan.tiu.pl/
sporo zdjec na tej stronce jest mojego wykonania
jak bys chcial bardzo konkretnych informacji to polecam kontakt z Jarkiem z tej stronki lub w miare swojej wiedzy moge Ci na PW wiecej napisac

M_B
14-12-2012, 21:35
Dzięki ;)

Art Erie
14-12-2012, 21:36
Witam i proszę o pozwolenie na wejście do klubu :)
Żeby nie było na goło, przedstawiam Salwadora, 2letniego Beagle'a. Co prawda to bardziej bestia drugiej połówki jak moja, ale nie wyobrażam sobie już naszej pary bez niego :)[...]

A co on taki spokojny? Zawsze tak ma?

coroner
15-12-2012, 14:36
A co on taki spokojny? Zawsze tak ma?

Tylko jak jedzenia nie widzi :D

Tal w ogóle decydując się na beagle'a trzeba mieć dla niego dużo czasu, a jeśli się go nie ma, to trzeba mieć w domu dużo rzeczy, których nie będzie szkoda :)

madzia89krak
15-12-2012, 14:57
Aha, dzięki za cenna wskazówkę.
Ja jak na razie mam owczarka niemieckiego i też trzeba mu trochę czasu poświęcić, tzn.. długie spacery

hubik
16-12-2012, 10:26
Tylko jak jedzenia nie widzi :D

Tal w ogóle decydując się na beagle'a trzeba mieć dla niego dużo czasu, a jeśli się go nie ma, to trzeba mieć w domu dużo rzeczy, których nie będzie szkoda :)

...tudzież należy psa odpowiednio wyszkolić.
Tak., również mam beagla, ma 9 lat.

KaleidoStar
16-12-2012, 12:53
...tudzież należy psa odpowiednio wyszkolić.
Tak., również mam beagla, ma 9 lat.

Si, ale najlepsze szkolenie nie zastąpi czasu, jaki musimy z psem spędzić, według mnie to podstawa. Dlatego właśnie nie mam psa, nie jestem w stanie poświęcić my odpowiednio dużo czasu.

coroner
16-12-2012, 13:44
...tudzież należy psa odpowiednio wyszkolić.
Tak., również mam beagla, ma 9 lat.

Niestety nie każdego stać na tresurę (orientacyjny koszt 2-3tysiące), a skoro masz beagle'a, to na pewno wiesz, że są to psy odporne na naukę i i tak robią wszystko po swojemu, taka już ich natura.

hubik
16-12-2012, 15:42
Si, ale najlepsze szkolenie nie zastąpi czasu, jaki musimy z psem spędzić, według mnie to podstawa. Dlatego właśnie nie mam psa, nie jestem w stanie poświęcić my odpowiednio dużo czasu.

Uhm. Nasz od przyjazdu do domu niemal zawsze był z domownikami (emeryci, ich córka pracująca na uczelni). Wzięcie bajgla poprzedziła solidna lektura i przygotowanie do życia z tą rasą.


Niestety nie każdego stać na tresurę (orientacyjny koszt 2-3tysiące), a skoro masz beagle'a, to na pewno wiesz, że są to psy odporne na naukę i i tak robią wszystko po swojemu, taka już ich natura.

Uważam, że każdy pies, bez względu na rasę czy wymiary powinien przejść tresurę.
Z naszym zaczęliśmy szkolenie późno - miał już 6 miesięcy. Przyjechał do domu na początku października, a do szkółki zaczęliśmy jeździć ok lutego (OIDP). Szkółka trwała niemal rok socjalizował się na niej z kilkoma rasami), poza tym w domu i na działce również nad nim pracowaliśmy. Poszło mnóstwo energii, poza niepohamowanym apetytem i tropieniem za wszelką cenę, w sumie, po dziewięciu latach udało się nam psa wychować.
Z doświadczenia jednak odradzam nabycie beagla, jeżeli ktoś nie jest w stanie zapewnić mu tego, o czym pisze Ania, nie zna rasy. O sierści która po tygodniu od pierwszego wejścia psa do domu, jest niemal w każdym jego zakątku, nie wspominam. Ja mam Bena zawsze przy sobie.

Kreatywna
30-12-2012, 17:17
Boksera białego i Tosa tutaj nie widziałam, więc witam się z moimi futrzakami :)
ALBIN głuchy bokser

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-2f2gWHag-KI/TujeVm-QwvI/AAAAAAAAE6k/Jxu9Mrp8OzI/s600/DSC_4431_retm.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-cUVoiTeOOkM/T0E2L0zk6AI/AAAAAAAAFGo/4HdTWhPFvRA/s600/DSC_4869_m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-g.ak/hphotos-ak-snc6/269857_233386520017832_2038730_n.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-e.ak/hphotos-ak-snc7/308436_293578687331948_610364935_n.jpg)

BRAVO MOLOS DREAM

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-e.ak/hphotos-ak-ash4/483136_487049324651549_1901802665_n.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-g.ak/hphotos-ak-ash4/397743_506592102697271_1723315334_n.jpg)

bognik
30-12-2012, 18:18
Witamy kolejną dogomaniaczkę :D

Śmieszny ten Twój Albinek, a ten https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-e.ak/hphotos-ak-ash4/483136_487049324651549_1901802665_n.jpg jaki dostojny :D

Kreatywna
30-12-2012, 18:20
Witamy kolejną dogomaniaczkę :D

Śmieszny ten Twój Albinek, a ten https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-e.ak/hphotos-ak-ash4/483136_487049324651549_1901802665_n.jpg jaki dostojny :D

To nasz "maluni" - najmłodszy i za razem największy futrzasty członek naszej rodziny. Kończy jutro 15 miesięcy. Muszę się zmobilizować do strzelania fotek, bo dni uciekają, potem lata ...

bognik
31-12-2012, 01:25
Faktycznie ''malutki'' :D

A w galerii Albinka byłam jakiś czas temu na ''Dogo'' :D

unbelievable
31-12-2012, 02:24
To i ja, żebym nie zgubiła wątku, wrzucam moje piesy ;)

Książę Gramisław

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/293362_218376894882383_613175319_n.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/34903_104326499620757_6768490_n.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/319414_384420814944656_1405922652_n.jpg)

Broom

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/308004_528882250460823_1640838592_n.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/431965_492907490724966_571045922_n.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/426845_384433418276729_550414241_n.jpg)

bognik
31-12-2012, 02:28
Ooo, widzę, że Dogo nam się zlatuje, super! :D

Aga, zobacz, JRT i BC :D
Teraz znowu czas na Tofika i Holkę tutaj :D

unbelievable
31-12-2012, 02:40
a my się z Agą "znamy" z borderowego :D
lepszego zestawu ras wyobrazić sobie nie mogę :D

bognik
31-12-2012, 02:44
Ja uwielbiam Holkę i Tofika :D
Takie pocieszne psiaki :D

popi
31-12-2012, 14:35
Oooo, jaki fajny "żywy" wątek :) No to pochwalę się swoim (na marginesie - co to za rasa ;)?).

Tutaj Paco jak miał ok.pół roku...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.dfv.pl/gallery/d/3695066-2/Paco-Fiodor+SINTRA+Filos.jpg)

Piesio na krótko zagościł w domu.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.dfv.pl/gallery/d/3702764-2/Paco+na+kanapie.jpg)

Typowy pies bezkresnych knieji :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://desmond.imageshack.us/Himg696/scaled.php?server=696&filename=63120580.jpg&res=landing)

i łąkowych mokradeł...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.dfv.pl/gallery/d/3791279-2/Ni+to+pies+ni+wydra.jpg)

A tutaj czas obecny (jak widać piesek lubi się tytłać).


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img832.imageshack.us/img832/6908/polelx.jpg)

Pzdr wszystkich pozytywnie zakręconych na punkcie "napędu na cztery łapy" :)

bognik
31-12-2012, 14:39
Śliczny! Bouvier?

Kreatywna
31-12-2012, 14:40
Też o Bouvierze pomyślałam

popi
31-12-2012, 15:36
Yes!!! :)

agape
01-01-2013, 03:29
Ooo, widzę, że Dogo nam się zlatuje, super! :D

Aga, zobacz, JRT i BC :D
Teraz znowu czas na Tofika i Holkę tutaj :D

Dobra już dobra... :razz:

Zestaw świąteczny:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/229885_4637069778282_565647538_n.jpg)



a my się z Agą "znamy" z borderowego :D
lepszego zestawu ras wyobrazić sobie nie mogę :D

Oo - fajnie że tu jesteś! :D
W pełni zgadzam się z tym stwierdzeniem (zestawienie ras). :cool:

Marta Baranowska
01-01-2013, 12:41
popi1612 piękny!!!


agape mistrzowie :D:D:D

bognik
01-01-2013, 14:55
Aga! Dzięki :D
Yes!!! :)
:D Wystawiasz go? A moja Lhara ma dzisiaj urodziny. Kończy 8 lat ... Mam nadzieję, że przed północą zdążę dojechać do niej do domu ;)

foto4deg
01-01-2013, 16:16
Bognik, a twoje psiaki to w czasie robienia tych zdjęć to kolędy śpiewały? ;)

bognik
01-01-2013, 16:18
Bognik, a twoje psiaki to w czasie robienia tych zdjęć to kolędy śpiewały? ;)
To są psiaki Agi :D Myślę, że była to północ i rozmawiały z domownikami :D Ja mam jednego psa ;)

foto4deg
01-01-2013, 17:09
Oj, to sorry :) Dawno mnie tu nie było, więc zapomniałem, kto ma jakiego psa ;)
Przyznam, że Holka to mój ulubieniec :) Aparatu bym nie odrywał od oka przy niej. Agape zazdroszczę!

agape
01-01-2013, 17:40
Aga! Dzięki :D
A moja Lhara ma dzisiaj urodziny. Kończy 8 lat ... Mam nadzieję, że przed północą zdążę dojechać do niej do domu ;)

100 lat! :)


To są psiaki Agi :D Myślę, że była to północ i rozmawiały z domownikami :D Ja mam jednego psa ;)

rozmawiały, śpiewały... i jadły. Pyski im się nie zamykały. ;)


Oj, to sorry :) Dawno mnie tu nie było, więc zapomniałem, kto ma jakiego psa ;)
Przyznam, że Holka to mój ulubieniec :) Aparatu bym nie odrywał od oka przy niej. Agape zazdroszczę!

Dziękować. ;)

st0procent
01-01-2013, 23:04
To i ja z ciekawości zajrzałam ;)

To jest Puszka :D Wyrzucony z samochodu na wsi trafił do nas.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/DSC_02632-1.jpg
źródło (http://i277.photobucket.com/albums/kk71/Martyna_018/trolololo/DSC_02632.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/DSC_0301-1.jpg
źródło (http://i277.photobucket.com/albums/kk71/Martyna_018/trolololo/DSC_0301.jpg)

KaleidoStar
02-01-2013, 00:32
Wow... Puszka wygląda jak Australian Cattle Dog, czy mi się tylko zdaje?

bognik
02-01-2013, 01:57
Aga, Lhara dziękuje :D Ja niestety spóźniłam się na jej urodziny, ale chyba prezenty, które jej przywiozłam sprawiły, że się na mnie nie gniewa ;)
Oj, to sorry :) Dawno mnie tu nie było, więc zapomniałem, kto ma jakiego psa ;)
Przyznam, że Holka to mój ulubieniec :) Aparatu bym nie odrywał od oka przy niej. Agape zazdroszczę!
Bo Holeczka to wyjątkowe dziecię :D

Wow... Puszka wygląda jak Australian Cattle Dog, czy mi się tylko zdaje?Coś z tej rasy ma. Przynajmniej na zdjęciach. Jest uroczy :D

ars
02-01-2013, 12:08
No a u mnie od niedługiego czasu biega gryząc wszystko i wszystkich taki oto malec :p Parę dni temu nie wiadomo kiedy odgryzł kabelek od tylnego głośnika z zestawu kina przy tv.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img688/7250/52357948502025486413983.jpg)

st0procent
03-01-2013, 18:12
Wow... Puszka wygląda jak Australian Cattle Dog, czy mi się tylko zdaje?
Może troszkę ;) Tak właściwie to Puszek, ale zwykłam mówić do niego Puszka :P

Wracając w kilmat świąt :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/DSC_00522_zpsbbf35fb4-1.jpg
źródło (http://i277.photobucket.com/albums/kk71/Martyna_018/trolololo/DSC_00522_zpsbbf35fb4.jpg)

popi
04-01-2013, 12:37
Dzieki Marto...

bognik, tak, Paco ma już Zwycięzcę Polski teraz czas na Interchampionat (choć nie za bardzo chce mi się telepać po Europie) - biorąc pod uwagę ilość pogłowia bouvierów w Polsce to jednak chyba warto propagować tę rasę, choćby ze względu na jej predyspozycje psycho-fizyczne.

Na marginesie: podziwiam ludzi, którzy przygarniają psy ze schronisk, WIELKI SZACUN !

bognik
04-01-2013, 18:11
Ars, słodki ten Twój maluch :D



bognik, tak, Paco ma już Zwycięzcę Polski teraz czas na Interchampionat (choć nie za bardzo chce mi się telepać po Europie) - biorąc pod uwagę ilość pogłowia bouvierów w Polsce to jednak chyba warto propagować tę rasę, choćby ze względu na jej predyspozycje psycho-fizyczne.

Gratulacje! A gdzie się teraz z nim wybierasz? Ja moją zgłosiłam do Bydgoszczy na walentynkową i nocną wystawę. Potem jedziemy do Katowic ;)

popi
04-01-2013, 19:19
Bydgoszcz, kawałek... U nas organizują nocne wystawy?! Myślałem, że tylko na "zachodzie" są tak do przodu (ostatnią warszawską mogli zacząć od późnych godz.popołudniowych i zakończyć w nocy; szkoda było kudłatych zwierzaków wystawiać w takim upale).
Mojemu kudły odrosną dopiero na Opole (m.in.klubówka ras pasterskich niepolskich) ;) A do Katowice chętnie skoczę, choćby tylko po to żeby zrobić parę fotek - daj znać na PW na jakim ringu i o której godz.będziesz, może uda się podejść i przywitać w realu :)

bognik
04-01-2013, 19:46
To już jest IV Nocna Wystawa Psów :D
Na szczęście o tej porze roku nie ma upałów, wszystko odbywa się w halach (po przebudowie Zawiszy jest znacznie więcej miejsca, niektóre hale są bardzo ładne, jasne).

Co do Katowic, to jest to wystawa 3-dniowa. Ja będę w niedzielę, 17.03.2013 ;)
Katowice jak zwykle się postarały. Zaprosiły sporo sędziów z zagranicy. Nas sędziuje Finlandczyk.

KaleidoStar
06-01-2013, 21:58
A ja się pochwalę, za tydzień będę "grać" w Wielkiej Orkiestrze z psiakami z fundacji, z którą teraz współpracuję :D ( Fundacja Pies Szuka Domu).

bognik
06-01-2013, 22:00
Ooo, super! Czy to krok ku przygarnięciu psiaka dla siebie? :D

PS Kto chce maskotkę ze swoją rasą: http://www.facebook.com/softsculptures/photos_stream? :D

KaleidoStar
06-01-2013, 22:04
Ale fajne...szkoda, że owczarków nie ma.

Bogdan, powoli, powoli ;) Dziś Krzysiek się do mnie wprowadził, tak więc opieka już by była. Gorzej z metrażem, dwie osoby, pięć kotów, meble.. strasznie się ciasno zrobiło na tych moich 35 metrach :/

bognik
06-01-2013, 22:09
Coś czuję, że mimo tego zagości u Was niedługo psiak, z czego się będę bardzo cieszyć!


Ale fajne...szkoda, że owczarków nie ma.
Lhasaków też nie ma :( Ale są piękne terierki tybetańskie. Cudowne. Np. TEN (http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/300059_500053963348742_1094083831_n.jpg).

JolkaB
06-01-2013, 22:46
Moje futrzaki
Nadia, niestety za TM

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/IMG_7637-2.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-HXoUBqaB2PU/TWyltbL8rkI/AAAAAAAAEZk/X_fLnXLIIeA/s640/IMG_7637.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/IMG_7358-2.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-7KOResTOxfk/TWN40m81vBI/AAAAAAAAERQ/VYm_KTuG7R0/s640/IMG_7358.jpg)

Masza

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/IMG_7422-2.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-JBQKInnyhkk/TWN6CAe3geI/AAAAAAAAESs/C00tOXZajTs/s640/IMG_7422.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/IMG_7544-2.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-4rbU4qYjlKQ/TWykPut_5FI/AAAAAAAAEW0/l0W2Q54qJSQ/s640/IMG_7544.jpg)
od 2009 roku uprawiałyśmy DogTrekking w Pucharze Polski, na południu, u Pawła Bonka.

ASAHI
12-01-2013, 21:11
To i ja się przypomnę zdjęciem Czaro:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img194.imageshack.us/img194/8224/dsc26712.jpg)

agape
12-01-2013, 21:20
To i ja się przypomnę zdjęciem Czaro:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img194.imageshack.us/img194/8224/dsc26712.jpg)

Czaroooooooo!!!
Co za spojrzenie! :cool: On zdaje się tylko tak niewinnie wygląda... :razz:

ASAHI
12-01-2013, 22:18
Czaroooooooo!!!
Co za spojrzenie! :cool: On zdaje się tylko tak niewinnie wygląda... :razz:

No jak trzeba, to potrafi swoje zrobić :D

Oto Czarek na pokazie:
v-CWHkrfhfQ

bognik
12-01-2013, 22:27
Czaruś, mamusia jest z Ciebie dumna!

agape
12-01-2013, 23:32
no noooo - tego filmiku nie widziałam. Czaro w akcji. :)

PS. ciocia też jest dumna :razz:

bognik
12-01-2013, 23:54
PS. ciocia też jest dumna :razz:
:D

ASAHI
13-01-2013, 00:24
To bardzo grzeczny, miły i dobrze ułożony psiak. Jak widać :D

kazwita
13-01-2013, 01:39
To bardzo grzeczny, miły i dobrze ułożony psiak. Jak widać :D

Nieproszonych gości pożera w całości. :D

ASAHI
13-01-2013, 01:58
Nie, no skąd. Podobno ktoś zdołał uciec.

swider
13-01-2013, 16:38
PS. ciocia też jest dumna :razz:
Wujcio równie bardzo, jak nie bardziej. :D

ASAHI
13-01-2013, 16:48
Dziękuję w imieniu Czarka :D

sokolnik
13-01-2013, 18:44
przepraszam, ma pan kiełbaske?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img818.imageshack.us/img818/4341/dsc0108fm.jpg)




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img585.imageshack.us/img585/5624/dsc0099vl.jpg)
dzięki :)
oba zdjęcia N35 1.8

KaleidoStar
13-01-2013, 18:46
Ale świetny :D Mina z kiełbaską rządzi :D

pgaik
14-01-2013, 11:41
ileż zabawy może dostarczyć przepychaczka umywalkowa przyssana na środku kuchni ;) To wie tylko mój Bombel :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img560/5055/pgf8536.jpg)

agape
14-01-2013, 11:59
rozbrajający! :D
(a żarówki też umie wkręcać? :razz: )

pgaik
14-01-2013, 12:47
rozbrajający! :D
(a żarówki też umie wkręcać? :razz: )

Z zamkniętymi oczami ;)

st0procent
14-01-2013, 22:51
;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/DSC_0456_zpsd1172216-1.jpg
źródło (http://i277.photobucket.com/albums/kk71/Martyna_018/trolololo/DSC_0456_zpsd1172216.jpg)

kabal
14-01-2013, 23:01
Ja też się pochwalę :)
Maciek

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img16/3857/prop9.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img210/6470/prop8.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img854/4854/bmat1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img27/2043/bmatzim3.jpg)

Szach

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img703/3272/bforummat13.jpg)

ekonet
14-01-2013, 23:42
Z zamkniętymi oczami ;)
A po co otwierać, jeśli jest ciemno? ;)

grunia99
15-01-2013, 00:14
A po co otwierać, jeśli jest ciemno? ;)

Żeby móc powiedzieć (zaszczekać?): "Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę.".

A tak w ogóle, to staram się wątek przeglądać jak małolat gazetki: pod kołdrą, w nocy, przy latarce. Żeby żona nie widziała, bo cały czas mi łeb suszy o psa, a jak widzi Wasze to znowu słyszę: "no widzisz i na spacer można by pójść i zdjęcia byś sobie porobił".

sokolnik
15-01-2013, 01:35
A tak w ogóle, to staram się wątek przeglądać jak małolat gazetki: pod kołdrą, w nocy, przy latarce. Żeby żona nie widziała, bo cały czas mi łeb suszy o psa, a jak widzi Wasze to znowu słyszę: "no widzisz i na spacer można by pójść i zdjęcia byś sobie porobił".

hehe dobre dobre :)
mam znajomych gdzie żona chciała psa. Kupiła psa. Po roku czy 2óch mąż wyprowadza psa na spacer, czasem częściej niż prawowita właścicielka. A na początku nie chciał psa. Jednak wydaję mi się, że robi to tylko dlatego bo go żona wkurza i chce wyjść z domu :)

pgaik
15-01-2013, 13:28
A po co otwierać, jeśli jest ciemno? ;)
No tak teraz wszystko " jasne" ;)

popi
17-01-2013, 13:02
Mając krótkowłose psy nie musicie ich przynajmniej strzyc ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img850.imageshack.us/img850/2518/pociciu.jpg)

Mój nie jest chyba zbyt szczęśliwy z tego powodu...

pgaik
17-01-2013, 13:07
Mając krótkowłose psy nie musicie ich przynajmniej strzyc ;)



Mój nie jest chyba zbyt szczęśliwy z tego powodu...

fajny ;)

popi
19-01-2013, 00:03
Dzięki, ale fajny to będzie gdy sierściucha odrośnie ;) o, tutaj jeszcze przed łapanką:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img835.imageshack.us/img835/714/dsc1024xq.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/dsc5608-1.jpg
źródło (http://img833.imageshack.us/img833/8220/dsc5608.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/dsc0293y-1.jpg
źródło (http://img801.imageshack.us/img801/8032/dsc0293y.jpg)

kronos28
19-01-2013, 20:33
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/dsc5608-1.jpg
źródło (http://img833.imageshack.us/img833/8220/dsc5608.jpg)



rehehe to mnie zawsze bawiło że jak się skosi to siano to zostaje tak 1/4 psa.

Stary znajomy ma bobtaila i pamiętam, że zawsze jak mu siano skosił to wszyscy pytali czy ma nowego/innego/drugiego psa :D.

bognik
20-01-2013, 21:31
Jak można ''skosić'' bobtaila :(

kronos28
20-01-2013, 22:15
można... golarką :D

wiesz dziękuję utrzymywać to siano, szczególnie np. w zimie kiedy chlapa i błoto.

bognik
20-01-2013, 22:25
No właśnie, o maszynkę mi chodzi.

Co innego podciąć trochę sierść, zgolić ją na brzuchu i podciąć przy łapach, a co innego ogolić prawie na łyso (to miałam na myśli).
Sama mam lhasa apso w długim włosie, a przed domem piaskową drogę. Jakoś daję radę, a pies nie siedzi zamknięty w domu ;)

Dla mnie to głupota kupować psa z długim włosem i go traktować maszynką, bo się brudzi, bo się nie chce czesać. Są inne rasy krótkowłose. Do wyboru do koloru ;)

PS Mam na myśli bardzo krótkie ścinanie. Co innego, jeśli ma się np. shih-tzu czy yorka i ładnie się go strzyże, nie całego na łyso.

KaleidoStar
21-01-2013, 13:18
Sobotnie z Fundacji. Nie patrzcie na mnie, bo jestem po nocce w pracy, zmarznięta, niewyspana, z nieumytymi włosami, a przez ostatnie trzy godziny biegałam z różnymi psami po śniegu :P W tle Doka, ale ona nie szuka domu ;) a ja miętolę jedną z trzech muszkieterek, ona jeszcze domku nie ma ;)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img213.imageshack.us/img213/1072/wilczakowo.jpg)

_Bobo_
24-01-2013, 01:40
Jestem Diego, latek mam 6,5 :):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img580.imageshack.us/img580/2774/dsc2865s.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img593.imageshack.us/img593/365/dsc2820s.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img441.imageshack.us/img441/4710/dsc2839s.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img705.imageshack.us/img705/4294/dsc2874s.jpg)

Karuna29
26-01-2013, 15:23
Ja mam kundelka, już stary, ale dobrze się trzyma, niedługo pochwalę się zdjęciami :-)

st0procent
28-01-2013, 17:54
A ja przyszłam się pochwalić, że Puszek w gazecie jest i o głosy przyszłam poprosić: http://www.pies.pl/konkurs_foto_s.html
Na tego pana:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.pies.pl/cms_a/upload/image/---AAA---KONKS---/puszek.jpg)
Z góry dziękuję :)

JolkaB
30-01-2013, 00:55
Mój Rambo zwany Bamboszem..

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/e340987956aa8ae5med-1.jpg
źródło (http://images40.fotosik.pl/19/e340987956aa8ae5med.jpg)

suomi
30-01-2013, 02:44
Aza (13 lat) w śnieżnym kamuflażu

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/dscf9725d-1.jpg
źródło (http://imageshack.us/a/img24/9949/dscf9725d.jpg)

swistak29
30-01-2013, 12:10
Jestem BLACK :).

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img24/2426/dsc02827r.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img834/2581/dsc01201g.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img856/6512/dsc1809g.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img339/7374/dsc5281b.jpg)

st0procent
30-01-2013, 22:01
swistak29, zakochalam sie, jest cudowny! :)

swistak29
31-01-2013, 10:27
swistak29, zakochalam sie, jest cudowny! :)

Dziękuje bardzo :). Skoro się zakochałaś to bonus :.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img213/8229/dsc02087q.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img441.imageshack.us/img441/4710/dsc2839s.jpg)

Jakby się uśmiechał :). Fajny futrzak :).

st0procent
31-01-2013, 14:37
Mam słabość do takich dużych pysków! :)

kabal
31-01-2013, 16:17
Ja zaapeluję do wszystkich miłośników psów wszelakich, a w szczególności to tych zakochanych w TTB:



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.bull-bazarek.eu/auction_faq.php?mode=sos)

Na zachętę zdjęcie jednego z podopiecznych Fundacji SOS Bullterrier

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img32/4436/puzio8.jpg)

swistak29
01-02-2013, 01:32
Ja zaapeluję do wszystkich miłośników psów wszelakich, a w szczególności to tych zakochanych w TTB:



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.bull-bazarek.eu/auction_faq.php?mode=sos)

Na zachętę zdjęcie jednego z podopiecznych Fundacji SOS Bullterrier

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img32/4436/puzio8.jpg)

Dopiero będę się rozliczał. Bardzo chętnie pomogę:).

kabal
01-02-2013, 13:24
Dopiero będę się rozliczał. Bardzo chętnie pomogę:).

Dziękujemy! Dla naszej Fundacji pieniądze z 1% to naprawdę ogromna pomoc.

KaleidoStar
02-02-2013, 12:14
Dziękujemy! Dla naszej Fundacji pieniądze z 1% to naprawdę ogromna pomoc.

Ludzie często sobie nie zdają sobie sprawy jak to dużo znaczy dla fundacji. my za 1% jesteśmy w stanie spłacić długi w lecznicach,a to naprawdę dużo.. Bez tego nie wyobrażam sobie naszych działań...bo za to, co daje miasto niewiele da się osiągnąć (odrobina sterylek raz w roku i to wszystko, kropla w morzu potrzeb..)

kabal
02-02-2013, 12:56
To fakt, często ktoś w ogóle nic nie wpisuje bo "te parę groszy i tak nic nie zmieni".

A dla nas to oznacza możliwość przeżycia w zimie, zapłacenia za opał, ogrzania psiaków przebywających w Fundacji i
wiele, wiele więcej. Jesteśmy małą organizacją i 1% to połowa, jeśli nie więcej rocznego przychodu. Z miasta nie dostajemy nic.

bognik
02-02-2013, 13:16
Cieszę się, że są jeszcze tacy ludzie, jak Ty, kabal! Tak samo jak nasza Ania (KaleidoStar)- dzięki!

marianka
02-02-2013, 13:26
1% to chyba jedyna podatkowa rzecz, która wpływa pozytywnie na rozwój przynajmniej tej sfery spojalnej :)

kabal
02-02-2013, 23:13
Cieszę się, że są jeszcze tacy ludzie, jak Ty, kabal! Tak samo jak nasza Ania (KaleidoStar)- dzięki!

Ja tam tak naprawdę niewiele robię - pomagam jak mogę. Są tacy którzy cały wolny czas poświęcają na działania fundacji. Ja tylko jestem jednym z ramion fundacji na Śląsku - czasem coś się wyciągnie ze schroniska, zrobi transport psa, pomoże adoptującym i takie tam - teraz sam się przymierzam do adopcji tego osobnika ze zdj powyżej.

bognik
03-02-2013, 13:34
To nie jest "tylko", to jest bardzo dużo. Gdyby każdy robił takie "tylko", to świat byłby piękniejszy ;)

Czenzo
05-02-2013, 11:49
mam huskiego i jest cudowny

darko
07-02-2013, 22:58
Ja miałem ostatnio na fotach takie potwory:
Więcej ich na FB (http://www.facebook.com/media/set/?set=a.446255128778379.99300.198513656885862&type=1)

Fela

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img28.imageshack.us/img28/224/dkk9712.jpg)

Salvo

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img69.imageshack.us/img69/9793/dkk9733.jpg)

KaleidoStar
08-02-2013, 00:22
Darko, fajne. Boksie fundacyjne, jak mniemam?

Kataszyn
12-02-2013, 18:21
Moje najdoskonalsze, terierowate stworzenie :)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/DSC_1510_zps06b162f5-1.png
źródło (http://i566.photobucket.com/albums/ss105/Coves/DSC_1510_zps06b162f5.png)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/317930_485232168178769_949363030_n_zps6c-1.jpg
źródło (http://i566.photobucket.com/albums/ss105/Coves/317930_485232168178769_949363030_n_zps6c69eccd.jpg )

sztefanek
23-02-2013, 17:51
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/854/imm03029kopia.jpg/)
Koks i Misza.

-bob-
23-02-2013, 19:10
Czasem pstrykam zdjęcia schroniskowych psiaków (oczywiście w formie wolentariatu). W domu dwa własne czworonogi. Jeden z przykładów schroniskowych:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

yarqman
23-02-2013, 20:59
fajne i smutne

Sylwek_ch
25-02-2013, 11:50
My mamy beagle'a, wabi się Hela :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img687.imageshack.us/img687/2008/dsc0092retuszfb.jpg)

sokolnik
25-02-2013, 13:21
@Sylwek_ch (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=58897) - tego pieska to z okna fotografowałeś ? :)

Huskacz
25-02-2013, 13:40
A ja mam takie stare, grube i psychiczne, mulatowe futro...

1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img12.imageshack.us/img12/2268/viv1w.jpg)

2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img820.imageshack.us/img820/8349/wariatkai.jpg)

Sylwek_ch
25-02-2013, 13:48
@Sylwek_ch (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=58897) - tego pieska to z okna fotografowałeś ? :)

ze schodów :) chodzi o to że ciasno w kadrze, pojechane kolory? :P

mooha
25-02-2013, 13:48
Fiesta, od ponad roku z nami, terapeutka Marysi :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img826/2361/dsc9528q.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img407/710/dsc9339o.jpg)

bognik
25-02-2013, 14:30
Mooha, byliście z sunią teraz na walentynkowej/nocnej wystawie psów w Bydgoszczy?

mooha
25-02-2013, 14:53
Mooha, byliście z sunią teraz na walentynkowej/nocnej wystawie psów w Bydgoszczy?

tak, dokładnie :)

bognik
25-02-2013, 14:55
Szkoda, że nie wiedziałam. Też byłam z moją sunią, na tych dwóch wystawach: www.lhara.republika.pl/wystawy.html Można było się poznać ;)

mooha
25-02-2013, 15:07
będzie pewnie okazja- wystawiamy Fiestę 14.04 w Grudziądzu, 1.05. w Dobrym Mieście, 1.07. w Olsztynie i 11.08 w Sopocie :)

bognik
25-02-2013, 15:26
Ja może będę w Sopocie, Lesznie albo Warszawie. Będę na pewno w maju w Bydgoszczy, a w wakacje w Chojnicach, Toruniu. Jako widz będę w Katowicach w marcu ;)

agape
26-02-2013, 01:31
Moje najdoskonalsze, terierowate stworzenie :)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/DSC_1510_zps06b162f5-1.png
źródło (http://i566.photobucket.com/albums/ss105/Coves/DSC_1510_zps06b162f5.png)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/317930_485232168178769_949363030_n_zps6c-1.jpg
źródło (http://i566.photobucket.com/albums/ss105/Coves/317930_485232168178769_949363030_n_zps6c69eccd.jpg )

a ja Cię znam! - z aki-borderowego... ;)
Pozdrawiamy Fifkę! :)

sokolnik
26-02-2013, 02:57
ze schodów :) chodzi o to że ciasno w kadrze, pojechane kolory? :P


nooo właśnie, ogniskowa 200mm :) myślałem że z 1 piętra :) ciasno, kolory chyba ok

KaleidoStar
27-02-2013, 07:06
Bogna, Mooha, no mam nadzieję, że Was spotkam w Sopocie :) Może się pojawię z jakimś fundacyjnym psiakiem towarzysko..albo bez :D

12jelonkow
01-03-2013, 23:13
A jak Wy miłośnicy piesków wszelkich urozmaicacie sobie zimowe spacery? bo my tak :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img826.imageshack.us/img826/677/ppuubb320.jpg)

ku6i
01-03-2013, 23:31
Czechosłowacki wilczak :)

12jelonkow
01-03-2013, 23:38
a nawet 2 :)

Huskacz
01-03-2013, 23:39
Ha, my też skijoring'ujemy :) tylko to raczej bez lustrzanki, bo szkoda byłoby aparatu... ;)

12jelonkow
01-03-2013, 23:59
Na początku tez się bałam brać aparat ;) ale teraz jeśli komenda "stój" nie zadziała to mam świetnie opracowany siad hamujący ;)

Huskacz
02-03-2013, 14:20
Tylko ja biorę to bardziej sportowo, wolę krócej i szybciej :) A jak biorę aparat + narty + psa to już bardziej freerunning'owo :)

realmadryt1
02-03-2013, 17:42
No to tylko pozazdrościć ja nie mam warunków aby wyskoczyć sobie z pieskiem i nartami i jeszcze z aparatem. Ja mam do dyspozycji tylko mały lasek, chociaż nie ma pewnie co narzekać bo niektórzy nawet lasku nie mają. Ale idzie wiosna i będzie można piękne zdjęcia robić.

Huskacz
02-03-2013, 22:54
U nas zrobili dwa/trzy lata temu w pewnym parku ścieżki rowerowe - kilka przecinek plus ścieżki na około całego parku. Jak te ścieżki zasypie śnieg to jest idealna trasa na biegówkową łyżwę... a do tego jeszcze z boku robią ślad do klasyka :) Byłam tam kilkakrotnie - spotkałam może jedną osobę ;)

Gomad
04-03-2013, 00:05
Ok drodzy forumowicze

Chce kupić wymarzonego owczarka niemieckiego długowłosego.(tak wiem,mógłbym uszczęśliwić psiaka ze schroniska,ale to nie przejdzie, cud że mam zielone światełko na tego przyjaciela :) )

No i teraz przeglądam sobie allegro, tablice.pl i tak potrzebowałbym chyba porozmawiać z kimś kto się zna na rzeczy. "Ofert'' bez liku.....przedział cenowy tak samo.

Zdecydowałem się na jedno ogłoszenie bo mi psiak jeden ze zdjęcia wpadł w oko. Biore też pod uwage fakt , że mam blisko.

Jak wiadomo każdy zachwala swoje, to po jakimś dziadku mistrzu, to po cioci i wujku. Psiaki z rodowodem, odrobaczone, z ksiazeczka i chipem.

Zastanawiam się czy mam prawo się czegoś obawiać ? Nie chciałbym potem żeby psiak miał jakąś dysplazje czy coś w tym stylu. Moge to jakoś zweryfikować czy musze zaufać sprzedawcy?

Każdego psiaka przecież tak samo będe uwielbiał, ale patrząc na mnogość ofert nasuwają się jakieś głupie pytania do samego siebie i dziwna selekcja.

sokolnik
04-03-2013, 00:16
gdy ja wybierałem swojego psa to kilka małych szczeniakow (musiał byc samiec) chcielo sie bawic, biegaly razem a ja zwrociłem uwage na pieska ktory zainteresował sie moimi butami :) tego pieska wybrałem. Zdj 1 post watku. Pies był wspaniały. Madry. Posłuszny. Zero problemow. Juz go nie ma, niestety.

bognik
04-03-2013, 00:46
Ok drodzy forumowicze

Chce kupić wymarzonego owczarka niemieckiego długowłosego.(tak wiem,mógłbym uszczęśliwić psiaka ze schroniska,ale to nie przejdzie, cud że mam zielone światełko na tego przyjaciela :) )

No i teraz przeglądam sobie allegro, tablice.pl i tak potrzebowałbym chyba porozmawiać z kimś kto się zna na rzeczy. "Ofert'' bez liku.....przedział cenowy tak samo.

Zdecydowałem się na jedno ogłoszenie bo mi psiak jeden ze zdjęcia wpadł w oko. Biore też pod uwage fakt , że mam blisko.

Jak wiadomo każdy zachwala swoje, to po jakimś dziadku mistrzu, to po cioci i wujku. Psiaki z rodowodem, odrobaczone, z ksiazeczka i chipem.

Zastanawiam się czy mam prawo się czegoś obawiać ? Nie chciałbym potem żeby psiak miał jakąś dysplazje czy coś w tym stylu. Moge to jakoś zweryfikować czy musze zaufać sprzedawcy?

Każdego psiaka przecież tak samo będe uwielbiał, ale patrząc na mnogość ofert nasuwają się jakieś głupie pytania do samego siebie i dziwna selekcja.
Możesz podać link do tego ogłoszenia? Sprawdzę, czy jest to prawdziwa hodowla. Nie wiem czy wiesz, ale teraz każdy pies jest z ''rodowodem''. Pseuduchy drukują sobie ''rodowody'' w domu na drukarkach i proszę, z pary mieszańców rodzą się ''RASOWE'' psy. Magia. A to tylko dlatego, że w życie weszła dziurawa ustawa, która nie zezwala na sprzedaż psów bez rodowodu.

Takie jaja to chyba tylko w Polsce ...

Psa szukaj na stronach hodowli, rzadziej na Allegro czy Tablicy. Nie sugeruj się tylko ceną. Sprawdzaj, czy rodzice szczeniąt mają wykonane badania (chociaż to chyba teraz jest wymogiem, jeśli chodzi o Związek Kynologiczny).

Gomad
04-03-2013, 01:22
Możesz podać link do tego ogłoszenia? Sprawdzę, czy jest to prawdziwa hodowla. Nie wiem czy wiesz, ale teraz każdy pies jest z ''rodowodem''. Pseuduchy drukują sobie ''rodowody'' w domu na drukarkach i proszę, z pary mieszańców rodzą się ''RASOWE'' psy. Magia. A to tylko dlatego, że w życie weszła dziurawa ustawa, która nie zezwala na sprzedaż psów bez rodowodu.

Takie jaja to chyba tylko w Polsce ...

Psa szukaj na stronach hodowli, rzadziej na Allegro czy Tablicy. Nie sugeruj się tylko ceną. Sprawdzaj, czy rodzice szczeniąt mają wykonane badania (chociaż to chyba teraz jest wymogiem, jeśli chodzi o Związek Kynologiczny).

czytałem właśnie o tej ustawie.

Podeśle link na PW :)

Mamrot
04-03-2013, 01:28
Chce kupić wymarzonego owczarka niemieckiego długowłosego....

Znajdź forum danej rasy i się szybko zorientujesz co w trawie piszczy.
Znajdź ludzi którym zależy na dobru rasy, a nie tylko na kasie. Są tacy.
Są niestety hodowle, które mimo zarejestrowania w ZK idą na masówkę i głęboko w czeluściach
mają badania, bo to koszt. Rodowód to nie wszystko.

bognik
04-03-2013, 09:13
Podeśle link na PW :)
Dzięki. Psy z Twojego ogłoszenia to psy z pseudo ... Ze zmyślonymi rodowodami (jeśli w ogóle takie mają). Odpuść sobie. Inaczej na 90% będziesz psem chorego, pewnie też niezrównoważonego psychicznie psa (u owczarków niemieckich to norma).


Znajdź forum danej rasy i się szybko zorientujesz co w trawie piszczy.
Znajdź ludzi którym zależy na dobru rasy, a nie tylko na kasie. Są tacy.
Popieram.

Huskacz
04-03-2013, 11:37
Woldemorth - niestety takich hodowli jest... duża większość :(

Ja polecam przejechać się na jakąś wystawę - tam można obejrzeć psy, czasami porozmawiać z hodowcami :) No i koniecznie badania na dysplazję i najlepiej psychiczne (nie orientuję się, czy obecnie są one wymagane do hodowlanki).

Mamrot
04-03-2013, 13:45
Ja polecam przejechać się na jakąś wystawę - tam można obejrzeć psy, czasami porozmawiać z hodowcami :)

W przypadku ONka wybrałbym się również na zawody obedience,
tam są sami pasjonaci.

Huskacz
04-03-2013, 17:50
Albo IPO :) są też specjalistyczne wystawy ON'ków.

Gomad
04-03-2013, 21:12
dzięki wszystkim za odzew :)

temat ciężki, nie myślałem że, aż tak. Troche mądrzejszy zbieram informacje i przeszukuje ponownie hodowle :)

JolkaB
05-03-2013, 22:36
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/533480_527289763967278_366643391_njpgglP-2.jpg?gl=pl
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-DyjAzQ3A300/UTZWZwV-IQI/AAAAAAAADrY/5SjenSHst58/s720/533480_527289763967278_366643391_n.jpg?gl=PL)

kamil554
05-03-2013, 23:44
No to a propos ONków to ja pokażę moją DONkę :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img202/2822/41254753.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img6/9443/14421004.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img21/2991/900ex.jpg)

Gomad
06-03-2013, 00:32
No to a propos ONków to ja pokażę moją DONkę :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img202/2822/41254753.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img6/9443/14421004.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img21/2991/900ex.jpg)

oj piękna... ;) zazdroszcze jak narazie :D

Ja też chce DONkę

KaleidoStar
06-03-2013, 15:32
Bogna, a wiesz, że ja znam tylko jednego ONka, który jest nietentego umysłowo? Ale na szczęście jest totalną pierdołą, nie ma w sobie agresji. To największy idiota, jakiego spotkałam, jeśli chodzi o psy ;) Oczywiście z pseudo.. A tak to wszystkie w typie tej rasy póki co spotykam mądre, chociaż agresywne się trafiają oczywiście..ale to wynika zawsze z błędów wychowywania.

12jelonkow, piękne te twoje wilczaki. Ja w sobotę idę na dogtrekking, na pewno kilka bestyjek z hodowli Welkoscyrz będzie z nami :D Ja mam nadzieję zgarnąć moją ulubienicę Poli z fundacji, coś w typie ONka..powiedzmy. No gdzieś milion lat temu fczarek pewnie był w rodzinie ;) Jeden z przykładów, gdzie psica ewidentnie była bita, ale na szczęście ataki paniki ma coraz rzadziej i na smyczy chodzić potrafi coraz ładniej... Chociaż ponoć dziabnąć potrafi..ja o tym nie wiedziałam, w związku z czym nasze pierwsze spotkanie przebiegło na totalnym luzie - po prostu weszłam do kojca, zapięłam smycz i poszłam na spacer :D Dopiero później dowiedziałam się, że ona właśnie przy zapinaniu smyczy jest agresywna (wszystko wskazuje na to, że smyczą właśnie była bita). Uwielbiam ją :D

bognik
06-03-2013, 16:07
Bogna, a wiesz, że ja znam tylko jednego ONka, który jest nietentego umysłowo? Ale na szczęście jest totalną pierdołą, nie ma w sobie agresji. To największy idiota, jakiego spotkałam, jeśli chodzi o psy ;) Oczywiście z pseudo.. A tak to wszystkie w typie tej rasy póki co spotykam mądre, chociaż agresywne się trafiają oczywiście..ale to wynika zawsze z błędów wychowywania.

To masz szczęście, go generalnie bardzo dużo owczarków niemieckich ma złą psychikę ;/
I to i te z pseudo, i te rasowe.
Są psy, które mimo dobrego wychowania nie są ''normalne''.

Ze złotymi ''cocker spanielami'' z pseudo baaardzo dużo ludzi ma problemy. I to nie jest błąd w wychowaniu, tylko dziedziczny rage syndrome.

KaleidoStar
06-03-2013, 16:16
No tak, ja za spanielami nie przepadam właśnie z tego powodu..
Wspomniany przeze mnie durny ONek nie jest w stanie nauczyć się komend.. "siad" w końcu załapał... ale opcja z "zostań"..ahahah, nierealne.. Postawiłam sobie za punkt honoru wytresować go, bo to były czasy, kiedy non stop szkoliłam psy i ich właścicieli i dawałam radę.. ale Aston.. jak kiedyś przyjedziesz, to może was ze sobą poznam. Spojrzysz w te jego bezdennie głupie oczy i zrozumiesz co ma na myśli :D

bognik
06-03-2013, 16:18
:mrgreen:

nikkor83
06-03-2013, 18:08
To i ja coś wrzucę z dzisiaj ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-QunzG45rSGE/UTdocrDJddI/AAAAAAAABF4/XEBZ1ymGbpE/s800/_DSC8991_hf.jpg)

nikkor83
07-03-2013, 12:57
Jeszcze jedno ...
50 1.8g


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-ioFDzYFKSKg/UTdoc7E8MSI/AAAAAAAABF0/a2yB9AROp6Q/s576/_DSC9002_hf.jpg)

Kuba_
07-03-2013, 21:36
A ja mam takie pytanko. Piesek + rowerek (taki zamiennik spacerów) praktykuje ktoś? Bo osobiście lubię jeździć na rowerze i pomyślałem, że mój piesek mógłby na tym skorzystać, a nie mam pomysłu jak się za to zabrać bo jak smycz do kierownika przymocuję to obstawiam daleko nie zajadę gdyż mój pupil jest dość energiczny:D Co prawda na spacerach jest grzeczny, ale... Macie jakieś patenty?

pgaik
07-03-2013, 21:46
dobre i sprawdzone, nie każda rasa lubi biegać, ale jak większy to spoko. Tylko nie przywiązuj nigdy smyczy do kierownicy ;)

12jelonkow
07-03-2013, 22:06
KaleidoStar dzięki :) ale tylko jeden jest mój, drugiego pewnie poznałaś to UrukHai Lupusek

audifan91 Ja jeździłam na rowerze z psem z boku. Pies zawsze był w szelkach (typu guard), łączył nas krotki amortyzator z hifica kupiony na allegro
http://allegro.pl/amortyzator-progress-2-do-smyczy-automat-hifica-i3056407228.html
a amortyzator przyczepiam do takiego mocowania na rzep
http://allegro.pl/mocowanie-q-uniwersalne-rower-wozek-sanie-hifica-i3056407074.html
mocowanie mam założone pod siodełkiem.

Jeździłam z psem na krótkich trasach i na terenach podmiejskich i dlatego musiałam mieć psa blisko siebie stąd ten krótki amortyzator. Jeśli w tym sezonie wybiorę się do lasu na rower to założę dłuższa linkę ale też amortyzującą (taką jak do biegania/dogtrekkingu) pies będzie miał trochę więcej swobody a i szarpnięcia nie będą tak odczuwalne i mi i psu.

szybkijaneek
07-03-2013, 22:13
Mój owczarek strasznie polubił wycieczki rowerowe (w jego przypadku bez roweru), jednak mieszkamy poza miastem, więc jest tam więcej swobody.
Mój psiak mimo wszystko jest dość agresywny względem innych psów. Nigdy agresji nie przejawiał, aż nagle na spacerze rzucił się do innego, małego, wręcz bezbronnego kundelka.

Huskacz
08-03-2013, 00:07
Zastanawiam się co zrobicie jak pies Was pociągnie za to siodełko (a raczej sztycę...). Ja jeżdżę z psami rekreacyjnie (z "moimi hasiorami") oraz sportowo (z mieszankami sportowymi). Zawsze mocuję do mostka (najbardziej środkowa część kierownicy). Do tego, najlepiej przydaje się jakiś wysięgnik lub półksiężyc (rogi rowerowe + rurka do wody = koszt 10zł) zapobiegający wplątaniu się liny w przednie koło :) liny - oczywiście amortyzowanej.

Stanowczo odradzam wszelkie całkowicie stałe połączenia do rowerów, różne springery http://www.psy24.pl/347-Springer-spacer-z-psem-na-rowerze.html . To totalna głupota, już naprawdę lepiej przywiązać zwykłą smycz... no i pamiętajmy z psem ZAWSZE W SZELKACH (no, chyba, że jest luzem ;) ).

st0procent
08-03-2013, 00:28
Jaki pan taki pies ;)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/puszq1-1.jpg
źródło (http://i277.photobucket.com/albums/kk71/Martyna_018/trolololo/puszq-1.jpg)

NBA
08-03-2013, 00:52
Jaki pan taki pies ;)


Z Fuji na forum N? ;)

st0procent
08-03-2013, 01:28
Z Fuji na forum N? ;)

Fuji to stary aparat. Chyba nie zawiesiłam psu aparatu na szyję jednocześnie robiąc nim zdjęcie, prawda? ;)