Zobacz pełną wersję : Nasze koty - wątek miłośników kotów wszelakich
Strony :
[
1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Myślę że pomysł wątku przypadnie do gustu Forumowiczom. Czyż jest piękniejsze zwierzę niż kot domowy?
Na początek mój, nazywa się Koszka (ros. Кошка, czyli kot)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img11.imageshack.us/img11/6605/kottr.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img691.imageshack.us/img691/5297/kiciav.jpg)
Po prostu Kica. 6-cio latka. Miałem ciekawsze zdjęcia niestety niedawna awaria dysku sprawiła, ze przepadły...
Tytuł skojarzył mi się z NK, i nawet domena nasze-koty.pl jest wolna ;)
Już jest unitedcats.com ;oP
velaskez
03-01-2010, 13:16
Myślę że pomysł wątku przypadnie do gustu Forumowiczom. Czyż jest piękniejsze zwierzę niż kot domowy?
Jest, to zwierze te koty zjada. :-P
Mika ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.mypood.yoyo.pl/nikon/kot/DSC_0583%20copy.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.mypood.yoyo.pl/nikon/kot/DSC_0401.JPG)
Boryszuk
03-01-2010, 13:32
a psik! Alergię mam ;)
Jest, to zwierze te koty zjada. :-P
Chińczyk?
Shao ? :mrgreen:
velaskez
03-01-2010, 13:50
On z kotów to tylko kisiel i ciastka:mrgreen:
Nawet łapkę jednemu odgryzł ;oP
Już jest unitedcats.com ;oP
Ale są to koty fotografowane Canonem lub innym badziewiem;-)
Ale są to koty fotografowane Canonem lub innym badziewiem;-)
Cóż, to taka kocia-klasa. Albo raczej twarzoksiążka. Ale np. kot mojej Lepszej Połówki ma foty trzaskane Nikonem ;oP
Cóż, to taka kocia-klasa. Albo raczej twarzoksiążka. Ale np. kot mojej Lepszej Połówki ma foty trzaskane Nikonem ;oP
No to zapodawaj!
Na UC wiszą, na dysku nie mam ;oP
Tequila 9 lat
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=vam83kzptm6kpo5yn85y.jpg)
Mój szwagier ma taką fajną kotkę Dejzi:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/1343260-1.jpg
źródło (http://i1.mixer.pl/mxi3376/081472190006a7764b40fe4c/0/0/1343260/)
Skoro pojawił się tak ciekawy temat, to i ja przedstawię moje dwa kociaki:
Cytryna
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img263.imageshack.us/i/cytryna.jpg/)
Banan
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img205.imageshack.us/i/banan.jpg/)
spiritwood
03-01-2010, 23:32
W takim razie oto mój Figlis. Czteroletni Maine Coon, wierny przyjaciel moich dzieciaków i cierpliwy towarzysz zabaw.
1 jako gówniarz ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img51.imageshack.us/img51/4526/dsc8658.jpg)
2. obecnie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img20.imageshack.us/img20/6371/img04072.jpg)
jedyny mój kot- to ten na avatarku :D
Niestety - jest w domu alergik, a poza tym... gdybym miała wybierać futrzanego kumpla do domu - wolę jednak psy :mrgreen: Choć nie zaprzeczam, że koty piękne są. ;)
W takim razie oto mój Figlis. Czteroletni Maine Coon, wierny przyjaciel moich dzieciaków i cierpliwy towarzysz zabaw.
B.fajny. Podobają mi się MC strasznie, ale jeszcze bardzej chyba Norweskie Leśne. Twój wychodzi na podwórko?
Witek "Wisz"
04-01-2010, 00:57
A to i ja sie dołożę:)
Saruman, siedmioletni kocur rasy mieszaniec:mrgreen: Imię ze względu na charakteri kolor. W tej kolejności:mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img709.imageshack.us/img709/479/kot2nf.jpg)
Zdjęcie dość stare, miał na nim ze dwa lata:)
Próbuję przekonać żonę do drugiego kota, bo marzy mi się main coon...
A to jeszcze Heini (czyli Heniek), kot teściowej
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img514.imageshack.us/img514/1048/mik2448.png)
spiritwood
04-01-2010, 10:20
[quote=spiritwood;1669107]B.fajny. Podobają mi się MC strasznie, ale jeszcze bardzej chyba Norweskie Leśne. Twój wychodzi na podwórko?
Wychodzi na balkon, który jest b. duży. W ogóle MC to dziwna rasa: Nie boi się specjalnie wody, tzn do wanny nie wskoczy, ale po deszczu chodzi, aportuje kulki papierowe, jest BARDZO cierpliwy do dzieci i ich sposobów okazywania miłości ;), dużo miauczy i prosi jak pies - staje na tylnych łapach i przednimi rusza jakby klaskał - no przecież wiecie jak proszą psy ;)
Norweskie Leśne mają jeszcze grubsze futro i z tego co wiem, to rasa ta preferuje zimny chów - te koty muszą spędzać ileś tam czasu na chłodnym/zimnym powietrzu, bo inaczej futro zamienia się w filc.
gdybym miała wybierać futrzanego kumpla do domu - wolę jednak psy
Konie na zimę też całkiem fajne futerko zapuszczają. :)
clueless
04-01-2010, 19:21
mój kot nazywa się Gruby, taki zwykły mieszany ;P
a tu dwa, już stare zdjęcia:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img442.imageshack.us/img442/7011/29334648.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img442.imageshack.us/img442/6449/85684571.jpg)
ale i tak wolę psy ;)
To ja sie tez pochwale ;) (fotka, zreszta juz kiedys byla na forum)
Biała Astra, rasy Ragdoll. Liliowa Vinietka, rasy Brytyjskiej, krotkowlosa.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło ( http://farm4.static.flickr.com/3454/3312420908_95e024b1bf_b.jpg)
Garfield - Norweski Leśny :-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.renard-gallery.pl/prywatne/prywatne/zwierzeta/zwierzeta/4.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.renard-gallery.pl/prywatne/prywatne/zwierzeta/zwierzeta/3.jpg)
wasilewk
04-01-2010, 20:30
A moja Tina ma problem:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.wasilewk.republika.pl/DSC_0003.JPG)
Jak tu się ułożyć na LCD ?
Garfield - Norweski Leśny :-)
A jak to kolor? Szary? Super! Chyba pomyślę o drugim kocie...
Chyba pomyślę o drugim kocie...
Tak, tak. Koniecznie. Będziesz zaskoczony, co koty wespół-w zespół potrafią wykręcić w domu, gdy się nudzą. :)
spiritwood
04-01-2010, 20:55
Eeeeee, bez przesady. Do niedawna miałem dwa koty - wspaniały okres i dla nich, i dla mnie. Jedyny minus to fakt, że wtedy właściwie człowiek mógłby dla nich nie istnieć ;)
D_Z_I_A_D_E_K
04-01-2010, 21:45
Kolejny MC na forum - Pati jeszcze młodziutka, ba zaledwie 5 mcy.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/12/pati-1.jpg
źródło (http://www.toya.net.pl/~robert28/pati.jpg)
KaleidoStar
04-01-2010, 22:05
Ragdollka cudna.. A ja nadal myślę o MC, ale nie mogę się zebrać,żeby zadzwonić do upatrzonej hodowli. Ale niebawem się zawezmę i zadzwonię. A jeśli nie będą mieli planów "rozrodczych" w stos. do kotki, po ktorej chcialabym kociaka, to nawet szybciej pewnie ktos w domu zagosci,bo nie będę musiala czekać kilku miesięcy na..yy...rozwój sytuacji ;)
EDIT-AA!! Właśnie weszłam na stronę hodowli. Pojawiły się plany na ten rok. Będą kocię takie,jak mi się marzą! AAAA!!! AAAaaaaajm soooo hepi!!
O. Pierwsza od góry para to koci rodzice moich marzeń. Goran i Calista Fox.
http://www.aldaker.pl/index.php?go=plans
A jak to kolor? Szary? Super! Chyba pomyślę o drugim kocie...
tak szary, chociaż z dokładnej nazwy wynika, że to kot niebieski norweski leśny :-) niebieski chyba dlatego, że jego skóra jest jasno niebieska.
a propos futrzaków ...
aaa kotki dwa ...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/e8f3450c737cfc7a-1.jpg
źródło (http://images44.fotosik.pl/244/e8f3450c737cfc7a.jpg)
monikad4M
04-01-2010, 22:52
Bo! te dwa kotki to chyba dla alergików :) paskudnie śliczne :) :) :)
Wojteksw
04-01-2010, 23:06
Moja kotka ma prawie 13 lat
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=9nq01zbt7p6w2obwdw6d.jpg)
Moja kotka ma prawie 13 lat
i jakiego dorodnego synka na awatarze :-D
Dorzucę swojego cielaka.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/de4640b1d8b264999129a2249f51410b-1.jpg
źródło (http://images.eu.viewbook.com/de4640b1d8b264999129a2249f51410b.jpg)
pochwaliłbym się moim Hermanem, ale nie mam takich ładnych zdjęć - okrutne to forum :-(
a zresztą ... to nie jest wątek foto
the super cat in flight ;-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/DSC_5433_185filip2009xxx-1.jpg
źródło (http://lh6.ggpht.com/_tX4gqO_iu7A/SxAOdDmJDaI/AAAAAAAAB2U/GjLz7aSWh2M/s1024/DSC_5433_185filip2009xxx.jpg)
Właśnie. Tu się liczą koty i tylko koty. W końcu coś dla futrzaków.:-D
Bo! te dwa kotki to chyba dla alergików :) paskudnie śliczne :) :) :)
to peterbald'y i chociaż niektórzy sądzą , ze to psy to jednak zdecydowanie są to koty :-)
monikad4M
05-01-2010, 01:23
to peterbald'y i chociaż niektórzy sądzą , ze to psy to jednak zdecydowanie są to koty :-)
są obłędne :)
Pchełka, 5miesięcy. Imię takie, bo stoczyliśmy ogromną walkę z tym robactwem jak ją przygarnęliśmy. Śpi tylko w trzech miejscach. Ze mną w wyrku, na szafkach kuchennych pod sufitem i w kartonie po jakiejś paczce - najśmieszniejsze, że jak tam włazi, to zamyka za sobą wieko:D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img258.imageshack.us/img258/5639/dsc4022forumnikon.jpg)
KaleidoStar
05-01-2010, 05:43
A to Zbój-kot,którego wcisnęłam tacie..(Rozmowa:Tatoo..a wiesz co? -No co..? (podejrzliwość w głosie). -Bo wiesz...Ty chcesz kota. -Że co ja chcę?Zapomnij! )
Thia :D
Tak wyglądał zanim trafił do domu
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img683.imageshack.us/img683/9131/134ffd5479.jpg)
A tak wygląda teraz
(nie,nie jest ślepy,tylko rozanielony ;) )
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img12.imageshack.us/img12/8518/6df9c58ed3.jpg)
sprocket
05-01-2010, 06:10
Wujek moj mial dwa koty, pierwszy przezyl 19 lat drugi niedawno wlasnie zdechl, 20 lat bez dwoch miesiecy, astronomiczna dlugosc zycia jak na kota.
Mój kot Toffik kilka tygodni temu. Teraz jest nieco większy i nieco głupszy;d
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img684.imageshack.us/img684/650/kot01.jpg)
Pchełka, 5miesięcy. Imię takie, bo stoczyliśmy ogromną walkę z tym robactwem jak ją przygarnęliśmy. Śpi tylko w trzech miejscach. Ze mną w wyrku, na szafkach kuchennych pod sufitem i w kartonie po jakiejś paczce - najśmieszniejsze, że jak tam włazi, to zamyka za sobą wieko:D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img258.imageshack.us/img258/5639/dsc4022forumnikon.jpg)
rude są zajegąbczaste
mój drugi kot też będzie rudy, ale nie tak łatwo znaleźć :)
hmm ,
pierwsza : Porzeczka
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img691.imageshack.us/i/porzeczka.jpg/)
i druga : rozbudzona Gruszka
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img199.imageshack.us/i/grusz.jpg/)
; )))
D_Z_I_A_D_E_K
05-01-2010, 12:11
to jeszcze jeden MC, tym razem mojej mamy.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.toya.net.pl/~robert28/mc.jpg)
spiritwood
05-01-2010, 13:20
hehe, maluch jeszcze ;)
Wojteksw
05-01-2010, 15:12
i jakiego dorodnego synka na awatarze :-D
To też jest ona, 17 stycznia będzie miała 2 lata.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=4ixowzoyyk0flxn9ra.jpg)
PawelPrzez
05-01-2010, 15:37
Fajne te koty - po południu dorzucę swojego
Silent Hunter
05-01-2010, 16:58
Fajny wątek , również dorzucę zdjęcie. :mrgreen:
To nasza 6-cio miesięczna koteczka syberyjska:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img697.imageshack.us/img697/2760/dsc94773.jpg)
Nikita jest strasznie ciekawska , wszystko co robimy w domu podpatruje , ogląda telewizję , aportuje jak pies i uwielbia bawić się wodą w wannie.
Ja mam takiego :
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img341.imageshack.us/i/20091201mg0414.jpg/)
Może nie ma oszałamiającej maści, ale jest wielki i dobrze wygląda, a do tego naprawde go lubie :)
KaleidoStar
06-01-2010, 10:51
A ja rozmawiałam z panią z hodowli i już wiem,że pod koniec lutego można się spodziewać kociaków :D Ale jak przyjdzie do ostatecznego terminu, poproszę o forumowe trzymanie kciuków, żeby wszystko poszło bez problemów :)
Tak czytam i czytam... każdy ma po jednym, dwa koty... amatorszczyzna :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kabalphoto.pl/photoweb/kot-7.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kabalphoto.pl/photoweb/kot-2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kabalphoto.pl/photoweb/kot-3.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kabalphoto.pl/photoweb/kot-4.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kabalphoto.pl/photoweb/kot-5.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kabalphoto.pl/photoweb/kot-6.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kabalphoto.pl/photoweb/kot-1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kabalphoto.pl/photoweb/kot-8.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kabalphoto.pl/photoweb/kot-9.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kabalphoto.pl/photoweb/kot-10.jpg)
D_Z_I_A_D_E_K
06-01-2010, 14:48
ale fajny ten bullek, kocham bullki ale nigdy nie będę go miał :(
ale fajny ten bullek, kocham bullki ale nigdy nie będę go miał :(
A to dlaczego? Przy odpowiednim podejściu do psa, najlepsza rasa jaka istnieje.
A to dlaczego? Przy odpowiednim podejściu do psa, najlepsza rasa jaka istnieje.
Pewnie masz racje, ale ja kurde mam jakies takie glupie skojarzenie z Pitbullami (pewnie bledne, ale coz), ze to rozowe zabarwienie na pysku, to krew ;)
Sie boje i juz ;) dlatego mam koty....
... ze to rozowe zabarwienie na pysku, to krew ;)
Sie boje i juz ;) dlatego mam koty....
taaa... właśnie zjadł kota ;) :D
taaa... właśnie zjadł kota ;) :D
W sumie nie mam nic do bullterrierów, ale dla mnie ani to ładne ani mądre, znam kolesia który ma tego psa, a pies jest kompletnym idiotą, nie slucha sie, łasi sie do wszystkich i ogólnie ma w dupie cały świat. I jest to bullterrier, choc nie wiem czy z rodowodem, ale wygląda tak samo jak wzorzec rasy, jest biały z plamą na oku, i silnie zbudowany. No ale pewnie to wina właściciela, nie wiem. Dla mnie prawdziwy pies to owczarek niemiecki, inteligentny, obrońca i po prostu piękny :)
wracając do kotów : )
żreć i spać , ot całe życie grubasa : )
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img121.imageshack.us/img121/8307/dsc3790aa.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img519.imageshack.us/img519/7603/kot66.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img29.imageshack.us/img29/2893/kot2f.jpg)
to mój tygrysek :)
D_Z_I_A_D_E_K
06-01-2010, 21:39
A to dlaczego? Przy odpowiednim podejściu do psa, najlepsza rasa jaka istnieje.
wiem, wiem. Nie boje się tego iż nie dał bym sobie rady z "wychowaniem" tego pupila. Ale nie ma mnie w domu 11 godz., a moja 82 letnia babcia z psem nie wyjdzie, poza tym dochodzi problem wakacji i takich tam, nie mógł bym oddac go na ten czas do mojej mamy na wiochę bo posiada hodowlę MC jest tam również "ćiułała" i "jork" także bullek by miał wspaniałą zabawę. Także pozostają mi tylko marzenia i z tego powodu mam kota :)
Przepraszam za OT
W sumie nie mam nic do bullterrierów, ale dla mnie ani to ładne ani mądre
to kwestia gustu, a o gustach ......., na pewno nie można powiedzieć że jest głupi, a jeśli jest to wychowany przez głupiego pana, oczywiście bullki na swój sposób są "charakterne".
znam kolesia który ma tego psa, a pies jest kompletnym idiotąDla mnie prawdziwy pies to owczarek niemiecki, inteligentny, obrońca i po prostu piękny :)
a widzisz dla mnie owczarek niemiecki nie wyróżnia się niczym szczególnym a napewno nie wyglądem.
Humorystycznie: www.petoffice.co.jp (http://www.petoffice.co.jp/catprin/)
PawelPrzez
07-11-2010, 19:18
mój kot
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nova-foto.pl/img/aa1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nova-foto.pl/img/aa2.jpg)
ooo wątek o kotach :)
w mnie po domu się pląta coś takiego (teraz już dorosłe)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pets.webshots.com/photo/2216403090055416406TdiQmh)
Tak czytam i czytam... każdy ma po jednym, dwa koty... amatorszczyzna :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kabalphoto.pl/photoweb/kot-9.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kabalphoto.pl/photoweb/kot-10.jpg)
Nie wszyscy. ;)
Siedem.
mój kot
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nova-foto.pl/img/aa1.jpg)
Ładna dziewucha. ;)
fotograf58
07-11-2010, 20:05
Nie lubię kotów , mam na nie alergię!!!!!!!!!!
PawelPrzez
07-11-2010, 20:08
a mój nie uczula :) bo ma fajne futro :). Nawet szwagier, który na widok kota robi się czerwony mojego może głaskać. Inna sprawa, że mój kot to kocica :)
mój kot to kocica :)
To widać od razu. ;)
Nie lubię kotów , mam na nie alergię!!!!!!!!!!
To nie jedz! ;)
mój kot
http://nova-foto.pl/img/aa1.jpg
Piękny!
spiritwood
07-11-2010, 20:12
Alf nie miał ;)
fotograf58
07-11-2010, 20:16
To widać od razu. ;)
To nie jedz! ;)
Nie jestem ALF , nie jadam kotów, za to uwielbiam dwunożne kotki :):)
A to Mika :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/7969866/N/DSC_5559.jpg)
PawelPrzez
07-11-2010, 20:27
kot to cudowne zwierze
A tu moje wszystkie psy ,koty ,itp chomiki :razz: :
http://www.lecznica-bari.waw.pl/galerie/nasi-pacjenci.html
a Daria i Kubuś z galerii, nawet moje własne :-o
PS. Jakość w galerii taka sobie, ale Sz.P. Informatyk zmniejsza fotki ,a nie wyostrza :-(
Ta kotka nazywa się Roxi a Music zawsze zaczyna o 5 rano.
Żeby nie było córki nie mój ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img696.imageshack.us/i/7007605.jpg/)
Marcelina zwana Pampeluną - na zdjęciu w wydaniu a'la Kaszpirowski :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.flickr.com/photos/5iatka/5148202357/in/set-72157622311883480/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://farm5.static.flickr.com/4127/5148202357_8f77be4a2f_z.jpg]źródło (http://forum.nikoniarze.pl/%3Ca%20href=http://www.flickr.com/photos/5iatka/5148202357/%20target=_blank%3E[img)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/5148202357_8f77be4a2f_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/5iatka/5148202357/)
Hypnotising cat - Kashpirovsky (http://www.flickr.com/photos/5iatka/5148202357/) by 5iątka (http://www.flickr.com/people/5iatka/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.flickr.com/photos/5iatka/5148202357/in/set-72157622311883480/)
A to moje dwie kanalie ;)
Quentin
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/quentin_23-1.jpg
źródło (http://www.nemezis.org/wp-content/gallery/quentin/quentin_23.jpg)
Faust
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/faust_03-1.jpg
źródło (http://www.nemezis.org/wp-content/gallery/natura/faust_03.jpg)
sztefanek
07-11-2010, 22:38
Pampeluna jakaś obrażona chyba. Korzystając z okazji pozwolę sobie zaprezentować dwie dziewczyny: Agatkę i Tess.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://img703.imageshack.us/img703/4725/agatka.jpg]źródło ( Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://img258.imageshack.us/img258/7250/tesso.jpg]źródło ([URL=\"http://img258.imageshack.us/i/tesso.jpg/\") Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Ale fajowy wątek... Lubie kotecki. Niestety moja druga połówka nie za specjalnie, więc kwestia kota w domu została raz na dobre rozstrzygnięta. Ale ładnych parę lat temu, jak jeszcze mieszkałem z rodzicami, mieliśmy kota... i psa... Ale były jaja... Kot, po prostu Kot, dachowiec, przygarnięty z ulicy, ale bydle wielkie z niego wyrosło. Pies, dalmatyn aka Kleks, straszny tchórz... Przynajmniej dopóki nie wyrósł z wieku szczenięcego, bo później się nieco wyrobił. Jak się z nim na spacer wychodziło, to bał się wszystkich burków we wsi, a te wykorzystywały sytuację i go zawsze pogoniły.
Najlepszy numer był, jak wychodzę raz z psem na spacer, zdążyłem tylko przez furtkę wyjść, a tu już jakiś miejscowy wycior leci z paszczą na Kleksa. Ten zawinął ogon, szykuje się do taktycznego odwrotu, a nagle... Zza krzaka wyskakuje nasz Kot, nacapierzony, z pazurami w gotowości i dawaaaj na wyciora. A gabarytami mu wiele nie ustępował. Burek stanął jak wryty, dostał parę strzałów po pysku i już więcej nie odważył się podchodzić do naszej furtki. :-)
A jak się na nich patrzyło, jakie kumple były. Kot znalazł sobie pewną zajawkę... Kładł się na krześle i udawał, że kima. Jak tylko pies przechodził obok, zrywał się i wskakiwał mu na grzbiet. Od razu uciekał w drugi koniec domu, żeby nie został w doopę ugryziony, ale też udawał, że od rana tam siedzi i to nie on wskoczył. :-) No kabaret, trzeba było to widzieć... Mają masę fotek razem, ale robione jeszcze analogiem, musiałbym coś zeskanować. Kot strasznie łowny był. Potrafił przywlec zająca bez głowy albo pół kuropatwy w prezencie dla mamy. ;-) Oczywiście mama bardzo się cieszyła z takich podarków i w ramach wdzięczności traktowała go przysłowiową miotłą. :-) Niestety któregoś razu wyszedł i nie wrócił... :-( Żebyście widzieli psa, jak go szukał, jak przesiadywał przed drzwiami tarasowymi, którędy Kot był zawsze do domu wpuszczany... Smutek i żałość normalnie...
Tak, tak. Koniecznie. Będziesz zaskoczony, co koty wespół-w zespół potrafią wykręcić w domu, gdy się nudzą. :)
Nic mi nie mow :mrgreen:
ps. Trafiliscie w moj czul punkt ;)
Azazel85
08-11-2010, 03:35
To i ja swojego sierściucha Wam przedstawię ;-)
Książe:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.occur.pl/images/0245c46c/fafb3c01/7377df177b.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.occur.pl/images/0245c46c/fafb3c01/7e21cc1644.jpg)
P.S. Pierwsza fotka to 2001 - nie gańcie więc za jakość :) Tam - wizażystka trochę pomagała :) Druga fotka - pełen natural, jego jedno z ulubionych miejsc do spania - ręczniki w szafce jak tylko widzi że jest uchylona i może sobie ją otworzyć i wskoczyć ;o
Marta Baranowska
08-11-2010, 04:41
kociarze-nikoniarze.
nawet sie rymuje;]
tak w kontekscie psa i kota:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/4318445192_6efbdbf447-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/5iatka/4318445192/)
Marcelina & Pazuzu (http://www.flickr.com/photos/5iatka/4318445192/) by 5iątka (http://www.flickr.com/people/5iatka/), on Flickr
szukałem tego wątku ale zapommiałem gdzie jest, więc zrobiłem w zdjęciach nowy, ale daje i tutaj.
na poczatek Piorun ( wabi się tak z uwagi na to, ze matka go urodziła jak pioruny ostro leciały z nieba i przestraszona odrzuciła go, ale nie poddaliśmy się i o co z niego wyrosło.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img26.imageshack.us/img26/4070/kociakv.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img529.imageshack.us/img529/3346/img3671nm.jpg)
i jeszcze stokrotka, kociak o ciekawej masci, caly biały i wygląda troche jak szczurek ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img521.imageshack.us/img521/7656/img3752km.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img99.imageshack.us/img99/1258/img3733m.jpg)
Ano i mój czuły punkt - też kcem kotecka ... :(
Podobnie jak u Majka, moja druga połówka ma odmienne zdanie od mojego na temat nabycia kota.
W sumie to jest pomysł, żeby wszelkie serwisy randkowe dodały w swoich formularzach taki punkt - czy chciałbyś mieć kota w domu? :D Majek, fajna opowiastka o kocio-psiej przyjaźni :)
Sztefanek, podziwiam, że na jednym parapecie są jednocześnie ozdoby domu i kot ;)
Psychotrop
08-11-2010, 14:22
oj, ze ja tu nie trafiłem :)
moje dwie Tita i Tete :)
Tita:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img233.imageshack.us/img233/7537/dsc7981.jpg)
Tita
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img2.imageshack.us/img2/7184/lasket002339.jpg)
Tete:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img39.imageshack.us/img39/769/dsc4497.jpg)
sztefanek
08-11-2010, 16:04
Sztefanek, podziwiam, że na jednym parapecie są jednocześnie ozdoby domu i kot ;) Bo tak naprawdę to ona jest wypchana,czasem przenosimy ją na telewizor albo szafę.Tylko nikomu nie mów ;).Jeszce parę kocurków zapodam:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://img641.imageshack.us/img641/6159/dumny.jpg]źródło ( Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://img696.imageshack.us/img696/8346/ulang.jpg]źródło (źródło ([URL=http://img181.imageshack.us/i/pierwszydziewiosny.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
skoro tyle tu kociarzy to i jak się przyłącze. Co prawda kota jeszcze nie ma ale chce zakupić bengalskiego. Gdyby ktoś miał namiary na bengalskie kociaki to prosze o info.
Psychotrop
08-11-2010, 18:39
gadałeś z Ekonetem ?
on ma namiary na dobrych wetów w waszej okolicy, a ci powinni znać zaufane hodowle :)
Mój Szaruś:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/JAC_8792a-1.jpg
źródło (http://lh3.ggpht.com/_d92j33vOIEA/TNhKY5qTOgI/AAAAAAAABB4/NJogHLitEnI/JAC_8792a.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/JAC_8784-1.jpg
źródło (http://lh6.ggpht.com/_d92j33vOIEA/TNhLSYCsHvI/AAAAAAAABCA/kSOePisRe7g/s720/JAC_8784.jpg)
Mój Szaruś:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/JAC_8792a-1.jpg
źródło (http://lh3.ggpht.com/_d92j33vOIEA/TNhKY5qTOgI/AAAAAAAABB4/NJogHLitEnI/JAC_8792a.jpg)Uu... Ale bandyta... Znam to spojrzenie...
KaleidoStar
08-11-2010, 22:32
Troja wypoczynkowo - złowieszcza
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img577.imageshack.us/img577/6691/obraz254a.jpg)
sąsiad:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/130160731-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/fafniak/image/130160731.jpg)
moje 2 koszmarki:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/130160744-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/fafniak/image/130160744.jpg)
(tak tak śpią - czasem nawet połowę nocy)
kradzież:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/130160786-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/fafniak/image/130160786.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/130160867-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/fafniak/image/130160867.jpg)
i lenistwo:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/130160826-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/fafniak/image/130160826.jpg)
To jak jest moda na groźne miny to ja jescze wrzuce kilka zdjęc Miki:
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/7969866/N/mika1.jpg)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/7969866/N/mika2.jpg)
3.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/7969866/N/mika3.jpg)
4.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/7969866/N/mika4.jpg)
5.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/7969866/N/mika5.jpg)
skoro tyle tu kociarzy to i jak się przyłącze. Co prawda kota jeszcze nie ma ale chce zakupić bengalskiego. Gdyby ktoś miał namiary na bengalskie kociaki to prosze o info.
Też strasznie choruję na bengala, tylko jestem w trakcie przekonywania małżonki że warto wydać ponad 2tysie na futrzaka. Narazie słabo mi idzie, ale myślę że na wiosnę dopnę swego.
A w ogóle to widziałem dzisiaj u pewnych ludzi, dwa koty (rodzeństwo) jeden umaszczenie klasycznego bengala, drugi taki ładny marmurek. A gdy zapytałem właścicieli, czy wiedzą, jakiej rasy są te koty, to stwierdzili, że to zwykłe dachowce. Pokazali mi żywą matkę owych śliczności, to totalnie zbaraniałem, bo wyglądała jak normalny dachowo/piwniczny sierściuch z bardzo długą sierścią. Nie wiem, jak to możliwe. :)
A to mój, władca komputera;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs926.snc4/73895_1630200349992_1086093675_31823479_3392847_n. jpg)
To i ja się przyłączę. Wołamy na niego Bubo. Na zdjęciach miał 8 miesięcy.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/5158915863_50549924e8_z-1.jpg
źródło (http://farm2.static.flickr.com/1248/5158915863_50549924e8_z.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/5158914863_37b348dcb5_z-1.jpg
źródło (http://farm2.static.flickr.com/1174/5158914863_37b348dcb5_z.jpg)
skoro tyle tu kociarzy to i jak się przyłącze. Co prawda kota jeszcze nie ma ale chce zakupić bengalskiego. Gdyby ktoś miał namiary na bengalskie kociaki to prosze o info.
gadałeś z Ekonetem ?
on ma namiary na dobrych wetów w waszej okolicy, a ci powinni znać zaufane hodowle :)
Popytam.
W razie czego bądź gotów na przyjęcie delikwenta, żeby nie było obsuwy. ;)
bo wyglądała jak normalny dachowo/piwniczny sierściuch z bardzo długą sierścią. Nie wiem, jak to możliwe. :)
Może to norweski leśny lub mieszanka, zdarzają się.
no gdyby był jakiś kociak i w dodatku w bardzo fajnych pieniązkach to ja chętnie. Nie zamierzam zakłądac żadnych hodowli a tym bardziej brac kota by zarabiac na kociakach. Po prostu kiedyś miałem dachowca i pojawiła się potrzeba posiadania futrzaka :)
A może ze schroniska? Tam tyle biednych kociąt czeka na nowy dom... Myślę, że potrafią być co najmniej tak samo albo bardziej kochane niż bengalski za 2 tysiące:)
Psychotrop
09-11-2010, 10:11
w schronisku raczej nie znajdzie bengalskiego.
p.s.
tylko mi tu nie zaczynać dyskusji, że taki człowiek to bezduszny, skoro tyle biednych kiciusiów po schroniskach ;)
jak tylko zobaczę tego typu "użalania" to .... sami wiecie co ;)
tu jest wątek do chwalenia się kotami :)
jak tylko zobaczę tego typu "użalania" to .... sami wiecie co ;)
Dobrze, Bwana Kubwa.
bengalski, norweski lesny, rosyjski, brytyjski krótko/długowłosy, ewentualnie maine coon (byle jakas miniaturka) - tymi kotami jestem zainteresowany i tymi własnie zamierzam się w tym watku chwalic :)
To fajni z Was miłośnicy kotów jak dość żywiołowo reagujecie na sugestię (nie użalanie się), iż kota można też pozyskać ze schroniska, post niżej od kogoś kto pisał, że szuka:)
Psychotrop - nigdzie nie napisałem, że bengalskiego można ze schroniska:)
Czy już dostanę bana?;)
Psychotrop
09-11-2010, 10:40
nie ;)
nie dostaniesz, bo Cie lubię ;)
napisałem profilaktycznie, żeby zaś taki fajny wątek nie poszedł z tematem w inną stronę :).
a co do schroniska ...
jest jedna rzecz której się wstydzę i się wam przyznam.
siostrzeniec mieszkający na obczyźnie przyjechał do krakowa.
poprosił, żebym poszedł z nim do jego koleżanki w odwiedziny, bo dawno się nie widział z nią bla bla bla bla ...
wchodzimy do nie, mieszkanko to jeden pokoik, kuchnia, lazieneczka i tyle :/
10 piętro w blokowisku.
no i w mieszkaniu piękny alaskan malamut.
trochu zagotowałem i najechałem na dziewczynę, że trzyma takiego psa w mikromieszkaniu.
okazało się jednak, że wzięła go właśnie ze schroniska !
no i generalnie głupio mi było jak nigdy.
a historii piesy przed schroniskiem nie opowiem, bo musiałbym sam się zbanować za pyskówki i przekleństwa.
Pies i kot to tylko z prawdziwej hodowli lub ze schroniska. Pseudohodowle omijać z daleka!
Mój kot sprzed chwili:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img440.imageshack.us/img440/7057/hektor.jpg)
Ja sobie kiedyś kupię maine coon'a lub norweskiego leśnego :D
zdecydowanie tak. poogladalem tego braciszka i jest super. Ale kurde jedyny ból to to ze jest w koszalinie :) a to kawał drogi.
Pies i kot to tylko z prawdziwej hodowli lub ze schroniska. Pseudohodowle omijać z daleka!
Mój kot sprzed chwili:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img440.imageshack.us/img440/7057/hektor.jpg)
Ja sobie kiedyś kupię maine coon'a lub norweskiego leśnego :D
A czemu takie ryło ma pokancerowane? :)
Norewskie
Auć! I to po poprawce. ;)
zdecydowanie tak. poogladalem tego braciszka i jest super. Ale kurde jedyny ból to to ze jest w koszalinie :) a to kawał drogi.
Weźmiesz tam zlecenie ślubne i się zwróci. :)
zdecydowanie tak. poogladalem tego braciszka i jest super. Ale kurde jedyny ból to to ze jest w koszalinie :) a to kawał drogi.
Na serio: warto się wybrać ;)
Swojej kanalii już bym nie oddał za skarby swiata.
Wcale nie pokancerowane :D
Jest rano więc ma "śpioszki" a na nosie są czarne plamki. Ma je od zawsze ;)
Weźmiesz tam zlecenie ślubne i się zwróci. :)
tak byłoby najlepiej - ale futrzaka chciałbym w miare szybko a o slubniakach w koszalinie to ani widu ani słychu :)
futrzaka chciałbym w miare szybko
Nie dziwię się, idą mrozy. ;)
otóz to - a znasz coś lepszego od dobrego filmu, kubka gorącej herbaty i mruczącego sierściucha pod dłonią w długie jesienne wieczory :)
To też coś wstawię, wprawdzie to nie mój sierściuch tylko syna i żony:
(już pokazywałem w przyrodzie):
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img526.imageshack.us/img526/2387/dkk8736.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img201.imageshack.us/img201/863/dkk5365.jpg)
otóz to - a znasz coś lepszego od dobrego filmu, kubka gorącej herbaty i mruczącego sierściucha pod dłonią w długie jesienne wieczory :)
Znam: dwa futrzaki*
*do momentu aż się nie wzbudzą i zaczną po Tobie gonić;)
A to moje kanalie oglądające TV w FullHD ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://foto2.home.pl/tv.jpg)
andrzej_suse10
09-11-2010, 15:19
Dorzucę swojego cielaka.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/de4640b1d8b264999129a2249f51410b-1.jpg
źródło (http://images.eu.viewbook.com/de4640b1d8b264999129a2249f51410b.jpg)
Ten to ma chyba f/1.2. ;-)
Moja Flysi
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img571.imageshack.us/i/klakier2.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img13.imageshack.us/i/klakier.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Psychotrop
09-11-2010, 16:28
Ten to ma chyba f/1.2. ;-)
albo jakie makro :D
<| MICHAŁ |>
09-11-2010, 16:46
Malutka:
bardzo Malutka:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img44.imageshack.us/img44/9039/crw0769.jpg)
średnio Malutka:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img580.imageshack.us/img580/3614/crw1198.jpg)
obecnie Malutka:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img714.imageshack.us/img714/3783/7000405.jpg)
A ja dokarmiam takiego "tygryska" ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images37.fotosik.pl/343/8f98af2eb449867f.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images43.fotosik.pl/367/3f7618ac15a56e7a.jpg)
arachiusz
09-11-2010, 17:57
I ja coś od siebie wstawię ''jak pies z kotem''
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img602.imageshack.us/img602/3063/huh1.jpg)
Co to za rasa bo psa znam mokry włoch ale kot?
arachiusz
09-11-2010, 18:08
Co to za rasa bo psa znam mokry włoch ale kot?
Kot hmmm zapomniałem , jest kumpla...a ten na drutach robiony to pies , dodam że mój :)
Psychotrop
09-11-2010, 19:04
kocik wygląda na norweskiego leśnego :)
A mój to na jakiego wygląda?
Psychotrop
09-11-2010, 19:28
też na norwega.
choć jeden i drugi mogą być syberyjczykami - te dla laika (takiego jak ja) są bardzo podobne :)
wojtas0009
09-11-2010, 21:02
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/DSC_4380-1.jpg
źródło (http://lh3.ggpht.com/_qOMi1AeR0uU/TG1lvay0oxI/AAAAAAAAAt0/1XyuCAnQsBk/s720/DSC_4380.jpg)
jako, że domownicy mają złe wspomnienia z kocimi sprawami, pokazuję bydle mojego sąsiada :) piernik jest większy od mojego psa, ba :) żeby tego było mało, on się go nie boi... ostatnio siedzieli na przeciwko siebie przez 15 minut, po czym rozeszli się każde w swoją stronę ;)
też na norwega.
choć jeden i drugi mogą być syberyjczykami - te dla laika (takiego jak ja) są bardzo podobne :)
norweski i syberyjski to rasy podobne (obie naturalne), syberyjskie są z reguły trochę większe od norweskich i mają wyraźniejszy "kołnierz", a przynajmniej tak mi się wydaje po obserwacji swojej "syberyjki" i znajomych "norwegów"
Specjalnie dla Psychotrop'a za niezbanowanie mnie: ja odbity w oczach mojego sierściucha
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jburek.pl/zdjecia/k05.jpg)
;)
chomiczkus
09-11-2010, 21:52
A to nasza kotka, Lorelai
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.chomiq.pl/_kot/DSC_D300_0029052b.jpg)
pozdrawiam
Michal
Niestety nie mam jeszcze kota natomiast mam dwa psy, wątek o psach gdzie??? nie ma..., a szkoda :-(
Psychotrop
10-11-2010, 14:25
Specjalnie dla Psychotrop'a za niezbanowanie mnie: ja odbity w oczach mojego sierściucha
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jburek.pl/zdjecia/k05.jpg)
;)
achh :)
czuję się zaszczycony :)
wytarmoś porządnie sierścia, coby mruczando zapodał :)
to jeszcza raz Marcelina zwana Pampeluną -czasem śpi w takich pozycjach połamanych, że aż szyja boli od przyglądaina się
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://farm2.static.flickr.com/1114/5148943274_4549e88175.jpg]źródło (http://forum.nikoniarze.pl/%3Ca%20href=http://www.flickr.com/photos/5iatka/5148943274/%20target=_blank%3E[img)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/5148943274_4549e88175_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/5iatka/5148943274/)
sleeeping - i like it (http://www.flickr.com/photos/5iatka/5148943274/) by 5iątka (http://www.flickr.com/people/5iatka/), on Flickr
sztefanek
10-11-2010, 21:24
Niestety nie mam jeszcze kota natomiast mam dwa psy, wątek o psach gdzie??? nie ma..., a szkoda :-(
Zapodaj psa.Myślę,że autor wątku nie będzie miał nic na przeciwko zwłaszcza,że koty właśnie się skończyły.W sumie to mógłby być wspólny wątek o kotach,psach,papugach i innych robalach hodowanych przez miłośników nikona.
W sumie to mógłby być wspólny wątek o kotach,psach,papugach i innych robalach hodowanych przez miłośników nikona.
Popieram. Dobry pomysł.
moje...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/JC82111-1.jpg
źródło (http://www.janoo.pl/gallery/felis/JC82111.jpg)
Witek "Wisz"
10-11-2010, 23:36
A to nasze dwie pokraki :mrgreen:
Saruman - kto czytał, ten wie - zgadza się i kolor, i charakter... Stary, siedmiokilogramowy kocur...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img179.imageshack.us/img179/1489/ds72015a.jpg)
Stinky - bieszczadzka znajda, przejechał z nami 600 km w samochodzie. Diabeł wcielony...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img153.imageshack.us/img153/1403/ds72024a.jpg)
Po imprezie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img230.imageshack.us/i/dsc6473.jpg/)
Moja Pantera :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-11/8ddecd98.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-11/e31287af.jpg)
Bąbel - brytyjski niebieski, lat 4 :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/DSC_22042028229-1.jpg
źródło (http://lh3.ggpht.com/_98WVeBEUzUM/S2P7KGTbKeI/AAAAAAAAGzM/-BAvQy0_Ixg/s720/DSC_2204%20%282%29.jpg)
Azi (od Azazela ;) - maine coon czarny, lat 3 :) (ciężko się fotografuje czarne koty!)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/ZmieC58420wielkoC59BC487DSCF1428JPG-1.jpg
źródło (http://lh3.ggpht.com/_98WVeBEUzUM/SWOPvHQv6fI/AAAAAAAAEe4/443-Q91XQrs/s640/Zmie%C5%84%20wielko%C5%9B%C4%87DSCF1428.JPG)
sztefanek
12-11-2010, 13:08
To ja jeszcze raz zaprezentuję Agatę,która miło się wita
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img684.imageshack.us/i/agatkaa.jpg/)
Sapphiron
12-11-2010, 13:30
sztefanek, daj już tej kotce tą kiełbaskę którą ją tak kusisz żeby tak sie witała :P
moje...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/JC82111-1.jpg
źródło (http://www.janoo.pl/gallery/felis/JC82111.jpg)
Śliczna parka:)
moje...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/JC82111-1.jpg
źródło (http://www.janoo.pl/gallery/felis/JC82111.jpg)
Ja kociarzem nie jestem, ale te mi się podobają. Lubię też rude koty, oczywiście z wyglądu.
Jak ja mogłem przegapić ten wątek?
Siostrzyczki Kiara i Bianka:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img577.imageshack.us/img577/150/dsc4844.jpg)
Kiara obserwująca ptaki:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img41.imageshack.us/img41/4771/dsc8451.jpg)
Wojteksw
12-11-2010, 16:45
Dla odmiany, zaczynamy pozostałych pupili.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img705.imageshack.us/i/wat6258i.jpg/)
Dawałem już wcześniej inne zdjęcie, ale wyczyszczono serwer.
Aby było w temacie, dodam kotkę też.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img222.imageshack.us/i/dsc0201i.jpg/)
PawelPrzez
12-11-2010, 16:46
fajnego masz wojtek kota
wasilewk
12-11-2010, 16:51
No, trzykolorowego !
Wojteksw
12-11-2010, 16:59
Właśnie edytowałem i dodałem kota, tak jak powinno być.
Teraz jest na temat.
sztefanek
13-11-2010, 18:24
Bo bez kota tutaj nie podskoczysz ;-).Skoro wątek umiera śmiercią naturalną jak większość na tym forum to odważam się pokazać coś z szuflady;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img602.imageshack.us/i/maskotkakotka.jpg/) W bonusie szczur Stefan:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img194.imageshack.us/i/szarys.jpg/)
KaleidoStar
13-11-2010, 18:51
Bonus nieco.. nie na miejscu po pierwszej focie :D
Marian K
14-11-2010, 08:26
moje...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/JC82111-1.jpg
źródło (http://www.janoo.pl/gallery/felis/JC82111.jpg)
Małe jest piękne.Pięknie uchwycone.
marzyciel9
14-11-2010, 10:27
mój najlepszy przyjaciel Dexter
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img241.imageshack.us/img241/3039/bnmn.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img138.imageshack.us/img138/2839/bnmnmd.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img337.imageshack.us/img337/1473/bnml.jpg)
Marzyciel9, Dexter jaka to rasa?? Norweski leśny?? Bardzo mi się podoba... te uszy są cudne :smile:
kakersik
14-11-2010, 17:16
Wszyscy mają kota, mam i ja. Zeus, norweski leśny. W chwili obecnej ma pięć miesięcy.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img99.imageshack.us/img99/2489/zeusek.jpg)
oraz zdjęcie jakościowo marne ale pokazujące możliwości małego jeszcze kotka:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img179.imageshack.us/img179/4223/wspinaczka.jpg)
Nasz Kinia vel. Kit
1.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/da959198d0c57b21-1.jpg
źródło (http://images46.fotosik.pl/410/da959198d0c57b21.jpg)
2.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/f3fb8ce5622db87fgen-1.jpg
źródło (http://images35.fotosik.pl/265/f3fb8ce5622db87fgen.jpg)
Megi. Znaleziona w pracy, przez żonę. Jakiś kut zostawił ledwo dwu-trzymiesięczną kotkę w maju w drugim wagonie tramwaju, zapakowaną w proste pudełko po butach, zamknięta. Dobrze, że darła się wniebogłosy.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images38.fotosik.pl/424/8df82e1a4e1d3b44.jpg)
Niniejszym dołączam do społeczności "Nikociarzy", przedstawiając moje dwa przemiłe dachowce.
Łatka
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img253.imageshack.us/i/l5b.jpg/)
Pysia
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img444.imageshack.us/i/p5b0.jpg/)
Czytając ten wątek aż chce się zadomowić jakiegoś sierściucha :mrgreen:
Natknąłem się na taką akcję i myślę, że warto klikać ;) Ja już dodałem do codziennej klikajki :)
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
Ksiazkiewicz
05-12-2010, 01:26
Dwa małe kotki, kocica w tle...
ogółem stan kotów w domu: 4
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/940c92b4dd-1.jpeg
źródło (http://photos.nasza-klasa.pl/20464194/253/main/940c92b4dd.jpeg)
Wczoraj wieczorem otworzylem puszke,dalem siersciu polowe a reszte schowalem do lodowki.Dzis rano dostal reszte,zjadl i zwymiotowal.
Powieccie mi prosze czy dla kota mozna dawac jedzenie z lodowki?
Moze bylo za zimne i dlatego wymiotowal.
Ja daję z lodówki od lat, i nic się nie dzieje. Tyle, że puszka, to tylko w ramach deseru do suchej karmy.
D_Z_I_A_D_E_K
24-07-2011, 10:37
MAINE COON
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/263527_243476189012041_100000489850861_991448_3632 276_n.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/206054_256185074407819_100000489850861_1041022_493 2600_n.jpg)
Wczoraj wieczorem otworzylem puszke,dalem siersciu polowe a reszte schowalem do lodowki.Dzis rano dostal reszte,zjadl i zwymiotowal.
Powieccie mi prosze czy dla kota mozna dawac jedzenie z lodowki?
Moze bylo za zimne i dlatego wymiotowal.
Można , można ... Wiem co mówię , trochę leczę :wink:
Zuzanna
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/06/20uu8av-1.jpg
źródło (http://i53.tinypic.com/20uu8av.jpg)
O! To ja też pochwalę się swoim Karmelem - zwykły dachowiec - już kiedyś był na forum w innym wydaniu
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/07/KOR_0213copy-1.jpg
źródło (http://1.bp.blogspot.com/-au4-_LIdDMY/TelZgB_FI8I/AAAAAAAAAUo/MdsFBZa49MY/s1600/KOR_0213-copy.jpg)
A więcej Karmela tu: http://koralfoto.blogspot.com/2011/06/karmel.html
to i ja pokaże swojego Pupila
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img807.imageshack.us/img807/3838/foto4g.jpg)
Można , można ... Wiem co mówię , trochę leczę :wink:
Ciekawe. Nie raz czytałem porady, mówiące coś zupełnie innego. Pewnie nie każdemu kotu zimne żarcie z lodówki zaszkodzi ale lepiej aby miało temp. pokojową.
Ciekawe. Nie raz czytałem porady, mówiące coś zupełnie innego. Pewnie nie każdemu kotu zimne żarcie z lodówki zaszkodzi ale lepiej aby miało temp. pokojową.
Jak to ktoś ładnie powiedział w "O dwóch takich, co ukradli księżyc" - jeden zjada bardzo pięknie, z czego drugi zaraz pęknie. ;)
Photoartbox
24-07-2011, 21:15
Kotek znajomej :)
http://farm7.static.flickr.com/6016/5970831061_ab4937bcde_b.jpg
Z zimnym jedzeniem, kiedy jeszcze hodowałam koty, także wyczytałam w niejednej mądrej książce, żeby podawać pokarm w temp. pokojowej, byle nie zimne prosto z lodówki i nie za ciepłe... Kotom, psom, innym zwierzakom... podobno królika można po pewnym czasie zabić dając za ciepłe gotowane warzywka.
A w temacie wątku, co prawda nie mój kot, ale znajomych - przygarnęli jakiegoś kolorowego dachowca, a po kilku miesiącach okazało się, że to jakiś metrowy Maine Coon :D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/07/kociakastka-1.jpg
źródło (http://i396.photobucket.com/albums/pp49/Ariene7/kociak-astka.jpg)
Pożyczone z ich profilu.
PannaCota :)
cotus dachufkus ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.imageshack.us/img21/8236/dsc74751.jpg)
zdj troszkę przepalone ale ciężkie warunki były :)
aboutalithium
26-07-2011, 12:13
Stitch (teraz jest juz duuuzo wiekszy;))
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/07/3018927517_b1a2d9fb27_z-1.jpg?zz=1
źródło (http://farm4.static.flickr.com/3011/3018927517_b1a2d9fb27_z.jpg?zz=1)
zlosnica
27-07-2011, 12:32
To i ja swojego sierściucha przedstawię ;)
Modeluje Tequila :)
tu jeszcze jako małe, fajne stworzenie:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/07/fotkidziwne006-1.jpg
źródło (http://i78.photobucket.com/albums/j114/wiktoria87/fotkidziwne006.jpg)
a tu już jako trochę bardziej wredna bestia :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i993.photobucket.com/albums/af60/zlosnica87/tekaw.jpg)
To i ja swojego sierściucha przedstawię ;)
Modeluje Tequila :)
tu jeszcze jako małe, fajne stworzenie:
[...]
na ile zwykle nastawiasz ?
:D
Znaleziony wczoraj na Krzeptówkach, przywieziony przeze mnie do Łodzi maleńki słodziak. :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-efKdz6-O-uo/Ti_xEe0qKZI/AAAAAAAABho/qgQrc7V25ag/s800/JAC_4706a.jpg)
zlosnica
27-07-2011, 13:21
na ile zwykle nastawiasz ?
:D
Tak zwykle na 20 minut wystarczy, tylko jeśli ktoś nie lubi al dente to ciut dłużej ;) Tylko na sierść między zębami trzeba uważać ;)
Photoartbox
27-07-2011, 13:58
Tylko na sierść między zębami trzeba uważać ;)
Dlatego polecam rase z postu nr. 177 :wink:
miron19j
27-07-2011, 15:24
Tak zwykle na 20 minut wystarczy, tylko jeśli ktoś nie lubi al dente to ciut dłużej ;) Tylko na sierść między zębami trzeba uważać ;)
a ja myslalem, ze to tak po kapieli. :-)
Hmm, to ja i ja się dorzucę - poniżej moje kotki dwie :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img577.imageshack.us/img577/9795/teq1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img808.imageshack.us/img808/3866/teq2.jpg)
Marcin Borkowski
29-07-2011, 22:57
a i mojej kotki nei zabraknie :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/24/dsc3549c.jpg/)
To i ja się muszę dołączyć. Tydzień temu brat z żoną znaleźli kociaka na parkingu. Wyglądał jakby za chwilę miał go ktoś rozjechać (w ogóle nie uciekał). Myśleli, że długo już nie pożyje (wyglądał tragicznie), ale mimo wszystko postanowili spróbować. Po wizycie u weterynarza okazało się, że prawie nic mu nie jest (miał tylko lekko zwichniętą łapkę). Aktualnie biega, skacze, mruczy, robi oczy jak kot ze Shreka. Niestety wymaga bardzo dużo czasu i uwagi, a ja nie jestem mu w stanie tyle poświęcać (aktualnie ja się nim opiekuję). A jak się nie wyszaleje w dzień, to potem nie daje spać w nocy. Może jak podrośnie to się uspokoi trochę :) (aktualnie ma ok. 9 tygodni).
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/08/Mort1-1.jpg
źródło (http://kazekr.net/inne/Mort1.jpg)
miron19j
01-08-2011, 20:39
A jak się nie wyszaleje w dzień, to potem nie daje spać w nocy. Może jak podrośnie to się uspokoi trochę :) (aktualnie ma ok. 9 tygodni).
nie licz na to.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)
Moja ma ponad rok, zrobiła sie stateczną kocicą. Cały dzień by spała. Za to w nocy... :-D
Niestety "prawie" każdy kot przez dzień śpi a od 20 zaczyna imprezować. Nawet jak zaśnie to od 4 rano znowu imprezuje ach mieć takie zdrowie.
mojej do 3 lat mocno odbijało, ale teraz jest już w nocy spokój...bo przedtem była masakra jak się człowiek w środku nocy budził, bo kot "polował" na palce u nóg
Niestety "prawie" każdy kot przez dzień śpi a od 20 zaczyna imprezować. Nawet jak zaśnie to od 4 rano znowu imprezuje ach mieć takie zdrowie.
Dwa koty, "amba" co noc. Widok zapierd... kota po panelach, gdzie nie moze zlapac przyczepnosci i zupelnie jak w kreskowkach napierdziela lapami w miejscu, bezcenne ;)
Nie lubie byc budzony w nocy, ale taki urok posiadania kotow ;)
Mysia mojej mamy:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/08/mysia-1.jpg
źródło (http://i895.photobucket.com/albums/ac155/burz_pl/Fotki%20na%20Forum/mysia.jpg)
Zadumany koci filozof - Faust.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://foto2.vot.pl/faust_23.jpg)
A ja z moim Wacławem byłem wczoraj u pana doktora. Ech... nie mam już siły.
Ile kosztuje miesięcznie utrzymanie kota? Myślałem o norweskim, angorze albo o zwykłym. W sumie wolałbym psa, ale nie wiem, czy będę miał czas go wyprowadzać, a kot to ponoć mniej problematyczne zwierzę.
Chociaż jakby się zastanowić, to norweski odpada. Chciałbym kota-pieszczocha.
Wszystko zależy jak sobie kota wychowasz - przyzwyczaisz do dotyku, zabawy - będziesz miał pieszczocha. Fausta nabyłem gdy miał 8 miesięcy, po drugich ośmiu sam przychodzi po pieszczoty i kładzie się spać koło mnie - im starszy kot, tym dłużej trwa zmiana nawyków.
Ile kosztuje miesięcznie utrzymanie kota? Myślałem o norweskim, angorze albo o zwykłym. W sumie wolałbym psa, ale nie wiem, czy będę miał czas go wyprowadzać, a kot to ponoć mniej problematyczne zwierzę.
Mniej problematyczne, przy założeniu, że nie choruje i nie wydajesz fortuny na weterynarza. Ale i tak zwierzaka trzeba szczepić, odrobaczać, zaliczać co jakiś czas wizyty "kontrolne". W zależności od rasy - dochodzi szczotkowanie, obcinanie pazurków i inne zabiegi "pielęgnacyjne".
Z pewnością nie można potraktować kota jako "bezobsługowy gadżet domowy", ale np. w przypadku 1-2 dniowego wyjazdu można kociaka zostawić z odpowiednią ilością picia i jedzenia i wielka krzywda mu się nie stanie.
Wydatków jest sporo na początku - kuweta, transporter, drapak (najlepiej duży i taki, którym kot się szybko nie znudzi - generalnie kilkaset złotych trzeba wydać.
A co do "stałych" kosztów comiesięcznych - u mnie kształtują się na poziomie ok. 150 zł, na co składa się:
1. karma sucha - ok. 2-3 kg (ok. 140 zł za 5 kg)
2. karma w puszkach (raz w tygodniu puszka za ok. 6 zł)
3. żwirek do kuwety - ok. 30 zł.
PS. warto również policzyć potencjalne straty, czyli to co kociak pogryzie i podrapie. Generalnie im kot starszy, tym mniej tego rodzaju incydentów.
pozdrawiam,
PR
wasilewk
15-08-2011, 09:20
Nic dodać, nic ująć !
Mój kot ma 14 lat i dopiero rok temu zaczął być pieszczochem :D
Miałem norwega leśnego pieszczoch aż do znudzenia ;-). Niestety pewnego dnia wzięła i znikła z balkonu. Teraz mam maskarade lubi głaskanie ale jak tylko ktoś z domowników weźmie ją na ręce dostaje wścieku macicy połączone z adhd ;-)
Fifi - brytyjczyk :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/08/DSC_9837-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-I1ojbzJ0Aec/S51fvX5SDPI/AAAAAAAADxk/zF0fC937OYc/DSC_9837.jpg)
I jak mógłbym jeszcze zasugerować: zasadniczo dwa kociaki lepiej się chowają i mają towarzystwo nie tylko człowieka ;)
Fifi - brytyjczyk :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/08/DSC_9837-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-I1ojbzJ0Aec/S51fvX5SDPI/AAAAAAAADxk/zF0fC937OYc/DSC_9837.jpg)
Piękne kocię:)
KaleidoStar
15-08-2011, 22:38
Muszę zaktualizować fotograficznie mój kocistan...
Troję już prezentowałam, teraz pokażę Zająca, którą chciałabym zatrzymać, ale nie mam warunków... tak więc panna szuka domku. Jest boska, w ciągu miesiąca przeszła od totalnej agresji do super-miziaka :)
Młoda nie ma ogonka i łapki przedniej.. a właściwie lapkę ma,ale podkurczoną trwale. Prawdopodobnie załatwił ją lis (kotka pochodzi z lisiej fermy opuszczonej przez właściciela)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img691.imageshack.us/img691/3781/dsc0848k.jpg)
A to Tadzik... też trafił na tymczas do mnie... ale tak go pokochałam, że został drugim rezydentem :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img135.imageshack.us/img135/2119/dsc0766.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img710.imageshack.us/img710/2355/dsc0814vq.jpg)
Mam nadzieję, że zanim zachce mi się pokazać pozostale koty, to już ich nie będzie - tzn trafią do domków stałych ;)
Aniu, oby więcej takich ludzi jak Ty!
KaleidoStar
15-08-2011, 22:52
Bogna...pomaleńku..rośniemy w siłe. Niestety ciągle nas za mało, ale kroczek za kroczkiem...
Trzymam kciuki ;) Ja niestety sama nie mieszkam, więc nie mogę sprowadzić do domu więcej zwierzaków. Nawet na jakiś czas ... Za to kibicuję tym, którzy to robią.
Trzymam kciuki ;)
i ja także
miron19j
15-08-2011, 23:20
a czy to normalne, że kot nie miauczy?
Mała wydaje dźwięki, ale na pewno nie są to miauknięcia. Pufa, skrzeczy, trzeszczy, kwili, no i oczywiście mruczy.
KaleidoStar
15-08-2011, 23:24
Moje koty na ogół też raczej tylko wydają dźwięki. Chyba że są głodne - jakiemuś puszczą nerwy (na ogół Tolkowi). Miauknie razm drugi...i wtedy odzywa się cały chór. Tadzio jest mistrzem dziwnych dźwięków - skrzeczy, terkoce, piszczy, gwiżdże, trzeszczy...ćwierka...aż określeń brak na nazwanie tych dzwięków ;)
miron19j
15-08-2011, 23:27
Moje koty na ogół też raczej tylko wydają dźwięki. Chyba że są głodne ;)
uspokoiłaś mnie.
Będę musiał swoją głodem wziąć, żeby zamiauczała. :-D
KaleidoStar
15-08-2011, 23:46
Oj lepiej nie, bo jak się nauczy...i się jej spodoba...to będziesz chciał cofnąć czas ;)
A witam,
ja w piątek adoptowałam drugiego kota... Mój pierwszy, najukochańszy kot, ma na imię Bazyl i ma 12 lat, zdjęcia wstawię potem a dziś pokaże gnoja, którego zowię Roman/Romaszek. Na szczęście Bazyl okazał się tak cudowny, że poznawanie się trwało zaledwie pół godziny potem już za sobą biegali ;)
Romka adoptowałam za pośrednictwem Fundacji "Kocia Mama", która znajduje takie maluszki jak i dorosłe koty, potem pomagają znaleźć im dom. W pierwszej myśli chciałam kupić syjama, ale stwierdziłam że to burżujstwo i bez sensu nabijać kabzę, pożal się boże hodowcom, i pomóc takiemu kotkowi, który i tak już swoje przeszedł. Jego, jego braciszka i matkę ktoś zawiązał w worek i przewiesił przez płot schroniska, w którym urzędują tylko psy. Dobrze, że w pobliżu schroniska a nie na torach...
a tak poza tym uwielbiam to stwierdzenie, które zrozumie ten, kto zna i kocha koty: "PIES MA WŁAŚCICIELA A KOT MA OBSŁUGĘ"
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.lejczer.type.pl/images/rom1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.lejczer.type.pl/images/rom2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.lejczer.type.pl/images/rom3.jpg)
grunia99
16-08-2011, 11:18
A witam,
... dziś pokaże gnoja, którego zowię Roman ...
Dlaczego tak brzydko nazywasz swojego nowego pupilka? Kot - to kot i jako cat-service nie powinnaś się niczemu dziwić, a tym bardziej obrażać swego dobroczyńcy :)
Lilka, czekam jeszcze na fotki Bazyla, wrzucaj ich zabawy, bo czuję, że będziesz miała wesoło :D
Po ostatnim zdjęciu wnioskuję, że przygarnęłaś nie kota, tylko wampira!
Dlaczego tak brzydko nazywasz swojego nowego pupilka? Kot - to kot i jako cat-service nie powinnaś się niczemu dziwić, a tym bardziej obrażać swego dobroczyńcy :)
hehhe że gnoja? ja jeszcze parę adekwatnych epitetów mogę przytoczyć bo to jest chodząca/skacząca małpa ;) w sobotę kupiłam nowa narzutę - już nie jest nowa, jest pozaciągana, a z pięknej starej stojącej lampy jakimś cudem zniknęły frędzle ;) a ja jestem pocięta, jakbym miała starcie z tygrysem szablozębnym ;) No i Bazyl spać nie może ;) Ale cudo, cudo, polecam wszystkim co mają jednego kota aby zanabyły drugiego...
LOL, ale do zdjęcia pozuje takie niewiniątko... :D
KaleidoStar
16-08-2011, 13:22
(...) Ale cudo, cudo, polecam wszystkim co mają jednego kota aby zanabyły drugiego...
Jakby co, chętnie służę ;) Mam teraz do adopcji cztery footra :D
Sapphiron
16-08-2011, 13:26
Lili fajną france masz... też bym chciał ale niestety z moim trybem życia (wiecej w trasie niż w domu) kot by ze trzy razy zdechł i to w ciągu niecałego miesiąca...
Teraz mam chomika, jakoś łatwiej jest się chomikiem zaopiekować niż kotem, ale jak już będę miał normalniejsze życie to sobie przygarnę jakiegoś kociaka, koniecznie ze schroniska... Może działalność Kalido sie rozrośnie i od niej wezmę ;)
KaleidoStar
16-08-2011, 13:40
Sapphiron, ja działam w PKDT, Pomorskim Kocim Domu Tymczasowym. Ale oprócz nas w calej Polsce jest sporo organizacji zajmujących się tym samym (wspomniana już Kocia Mama). Oprócz tego jest dużo prywatnych osób "tymczasujących" koty. Ja w PKDT od niedawna jestem, wcześniej sama robiłam to samo...
Tak więc jakby co, daj znać, a skieruję Cię do kogo trzeba :D Zresztą..u nas odległości nie mają znaczenia...często koty jadą przez cały kraj do wymarzonego domu ;)
Sapphiron
16-08-2011, 13:43
Najpierw to muszę zarobić na ten wymarzony dom :) Niby już chawira jest, posesja też ale trzeba trochę to dostosować do używalności. Chociaż jak dzisiaj byłem w ubezpieczalni po wycenę do ubezpieczenia to mało nie spadłem z krzesła jak mi powiedzieli ile dom jest warty + ile to co jest w domu jest warte i na ile trzeba to ubezpieczyć...
Ale to temat na oddzielne dysputy, nie zaśmiecam dalej wątku i chylę czoła przed zacnymi kotoposiadaczami :)
Byłem ostatnio u znajomych. Na wstępie napadła mnie banda małych rozbójników próbujących pożreć moje sznurówki.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img84.imageshack.us/img84/2209/35427291.jpg)
Widocznie jednak świeże mleczko jest smaczniejsze, choćby i nie było całkiem kocie. Ta przemiła suczka wychowuje trójkę kocich rozrabiaków.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img233.imageshack.us/img233/3260/77066526.jpg)
Nam się do biura kotka przypałętała z klonem :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img835.imageshack.us/img835/9044/dkk4783.jpg)
W sumie to miała trzy kociaki, obecnie cała czwórka ma już swoje domki i nie mam na myśłi tych kontenerków
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img5.imageshack.us/img5/9896/dkk2163.jpg)
KaleidoStar
17-08-2011, 11:06
Brawo Darko :D Może zlecimy Wam szukanie domków dla naszych podopiecznych? ;)
Ja tylko zdjęcia robiłem, nie mniej trochę czasu znalezienie domów zajeło
grunia99
17-08-2011, 11:50
hehhe że gnoja? ja jeszcze parę adekwatnych epitetów mogę przytoczyć bo to jest chodząca/skacząca małpa ;) w sobotę kupiłam nowa narzutę - już nie jest nowa, jest pozaciągana, a z pięknej starej stojącej lampy jakimś cudem zniknęły frędzle ;) a ja jestem pocięta, jakbym miała starcie z tygrysem szablozębnym ;) No i Bazyl spać nie może ;) Ale cudo, cudo, polecam wszystkim co mają jednego kota aby zanabyły drugiego...
Nooooo, jakbym u siebie w domu był.
Jakiś czas temu przygarnęliśmy (znaczy się żona - ja byłem przeciw) kocurka. Kocurek posiadał wbudowaną i niewyłączalną funkcję zrzucania z szafek wszystko co stało i przeszkadzało w leżeniu. Zrzucał nawet przedmioty, których wydawało by się nie da rady ruszyć np. z wiszącej szafki w kuchni strącił ciężką wazę - prosto na stojącą poniżej kuchenkę (waza poszła w pył, a z kuchni 30% emalii z górnej płyty). Straty były spore - ale przy okazji odświeżyła się aranżacja domu.
Teraz mamy na stanie wewnętrznym 2 kotki (również przybłąkane znajdy - przygarnięte przez żonę - ja byłem przeciw). Jedna spokojna, nie wadzi nikomu, druga najdziksze wyczynia swawole (jakoś tak poeta kiedyś pisał). Karolina - szynkretowa szatanica drapie wszystko, co w okolicy się znajduje - tapety, drzwi meble, wykładzinę na schodach (od jakiegoś czasu myślę o sysylijskich butkach z betonu). Malwinka przynosi jedynie codziennie 2-3 myszki i jeżeli uda się je przechwycić przed zakamuflowaniem gdzieś za meblami to nawet nie śmierdzą.
Na stanie zewnętrznym mamy ok. 4-10 sztuk, które przychodzą z okolicznych ogródków tylko na michę (żona dokarmia, ja jestem przeciw) i domu nie dewastują. Potrafią za to np. wygnieść całą donicę kwiatów, bo akurat w niej jest najlepsze miejsce do spania.
PS1. Jeśli jeszcze jakiś się sprowadzi spakuję Nikona w tłumoczek i emigruję.
PS2. Jakby nieszczęść było mało, na wieczorną michę zaczęła przychodzić rodzina jeży - 3 sztuki. Z kotami się nie lubią, koty uciekają. To może być dla mnie szansa na przetrwanie - no chyba że się zasymilują.
PS3. Z szynkretowej żadnego pożytku. Zdjęć nie da się robić, bo jakby nie oświetlać wychodzi brązowawa plama -bez szczegółów. Malwinka poluje na wszystko, nawet na obiektyw.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img37.imageshack.us/i/dsc4974y.jpg/)
ło matko, masz cierpliwość, ja już bym dawno albo siebie albo żonę z kotami spakował :)
Boryszuk
17-08-2011, 13:09
A-psik! ;)
grunia99, ubawiłam się do łez :D Świetny opis sytuacji, jakże obrazowy i trafiający :mrgreen:
grunia99 heheh i Ty się mnie pytasz czemu mówię gnoja? hehehe Ty, który wytyczasz szlaki upsss sorry nie Ty tylko Twoja żona, bo Ty jesteś przeciw :) Jednak w tym wszystkim można sobie zadać pytanie.. ileż warte są rzeczy, te zniszczone rzeczy, które przeszkadzają, zawadzają w codziennej egzystencji kotowatych, jeśli można mieć tyle przyjemności: spulchniona ziemia w doniczkach - całkiem za darmo, myszki/mięsko w darze, tez zupełnie za friko i uwolnienie się od rzeczy zupełnie nieistotnych, jak waza czy 30% emalii?... samo dobro ;) Kotki po prostu dostarczają nam więcej niż można się spodziewać, tylko trzeba to umiejętnie dostrzec ;) hihihihihihi
Martwe myszki to nie dar - to ostrzeżenie
:)
No to ja mam szczescie
- jeden znajda caly dzien i chyba noc tez we snie (starosc nie radosc - ma juz chyba 13 lat),
-drugi przybleda - sprowadzil sie na taras i zostal w domu. Mily grzeczny i cichy.
- tegoroczny nabytek: mloda kocica najwyrazniej chowana wsrod ludzi (przyzwyczajona do kuwety, puszkowo-chrupkowego zarcia, obrozy itp). Pojawila sie w ogrodzie, obeszla dom, porozstawiala kocury po katach i zdecydowala sie zostac.
Po miesiacu pojawil(a) sie potomkini (sadzac po umaszczeniu tri-kolor).
O ile kocury sa typowe - tzn toleruja domownikow (ewentualnie) to kocica lgnie do ludzi (na tyle ze nosila mlodzienca do miejsc gdzie akurat bylismy). Mlodziez wiadomo - zabawa i klopoty w jednym.
Piotrek Charchuła
23-08-2011, 19:41
Teodor - tak wyglądaliśmy tuż po przyjściu z ulicy półtora roku temu...:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
A tak wyglądamy teraz: :-D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
KaleidoStar
23-08-2011, 23:50
Bossski Teo...
A u nas znowu kk, Tolek, Uzi i Brus zasmarkane, zalzawione, na antybiotyku i gentamycynie. Jak przyjdzie do płacenia rachunku u weta, to się chyba potnę. Adopcje ruszyły, a te małe dranie musiały się pochorować, no :|
Gdyby ktoś z W-wy ,ale nie tylko :-) chciał dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy sierściuchów , względnie powiększyć swoją kolekcję , to jest ku temu okazja. W Przychodni Jatagan na ul.Wyspowej 8 można wybrać sobie kotka - małego, dużego, samca, samiczkę , czarnego, białego, tricolorka albo szylkretkę ... Przychodnia ma podpisane umowy z gminą i fundacjami , a z powodów pewnie wakacyjnych, zaczęły się kłopoty ze znalezieniem domów ...Kotów jest dużo więcej niż to widać na zdjęciach:
http://tablica.pl/oferta/rudzielec-szuka-domu-IDhe81.html
http://tablica.pl/oferta/kociaki-cudaki-szukaja-domu-IDhe5H.html
Bartek1218
15-09-2011, 20:14
No to pora się pochwalić moim maluszkiem a właściwie malutką :D Nazwana została ona Kocia :D Na pierwszym zdjęciu nawet ja się załapałem :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://picturepush.com/public/6547875)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://picturepush.com/public/6547881)
miron19j
15-09-2011, 22:17
Na pierwszym zdjęciu nawet ja się załapałem :D
oooo, też masz kota laptopowca.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)
koty ogólnie to chyba lubia laptopy :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/n3x0rn-1.jpg
źródło (http://i55.tinypic.com/n3x0rn.jpg)
Mój też lubi. Szczególnie zatykać mi wentylator w laptopie :D
Bartkowa Kocia wygląda jakby chciała przyatakować mysz :D ... bo nie sądzę, żeby czytała forum razem ze swoim panem? :mrgreen:
Kilka fotek - niektore zrobione bardzo dawno temu.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img827.imageshack.us/img827/4352/30175406.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img38.imageshack.us/img38/709/40977452.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img441.imageshack.us/img441/7348/69475220.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img706.imageshack.us/img706/5756/70845649.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img101.imageshack.us/img101/7767/92669865.jpg)
Mam również do oddania w dobre ręcę rodzeństwo - 2 kotki i ich brata. Dwumiesięczne.
koty ogólnie to chyba lubia laptopy :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/n3x0rn-1.jpg
źródło (http://i55.tinypic.com/n3x0rn.jpg)
Po minie kota widze, ze to on byl glownym konsumentem tej Tatry? :mrgreen:
Ew. zrobił taką minę, bo pewnie jego Pani przeglada forum Nikona, weszla do watku o szumach w D700 na ISO 400 a kot mysli sobie: "ale beka, desiedemset szumi na czterysta? LOL" ;)
Bartek1218
18-09-2011, 14:43
oooo, też masz kota laptopowca.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)
No bardzo moja kicia lubi się kręcić koło laptopa.
Mój też lubi. Szczególnie zatykać mi wentylator w laptopie :D
Zawsze się pcha na kolana szczególnie z lewej strony laptopa gdzie jest wylot ciepłego powietrza.
Bartkowa Kocia wygląda jakby chciała przyatakować mysz :D ... bo nie sądzę, żeby czytała forum razem ze swoim panem? :mrgreen:
A właśnie, że przegląda forum :D To zaciekawienie po przeczytaniu specyfikacji hipotetycznych D800 i D400
KaleidoStar
18-09-2011, 16:31
A ja jestem dobrą panią i mam jeszcze stary monitor, dzięki czemu Tadzio może sobie doopke grzać... nie wpuści tam żadnego innego kota, to jego miejsce jest. Chciałabym mieć nowy, dobry...płaski... ale co ja kotu powiem?
ale co ja kotu powiem?
Chyba się da podłączyć dwa monitory? ;) I Tadzio byłby szczęśliwy i pańcia by miała nowy monitor. ;)
wasilewk
18-09-2011, 17:40
Chyba się da podłączyć dwa monitory? ;) I Tadzio byłby szczęśliwy i pańcia by miała nowy monitor. ;)
U mnie już to przerabialiśmy: łapałem monitor w powietrzu. Trudno Tinie powiedzieć na który ma skakać...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.