PDA

Zobacz pełną wersję : co pijecie?



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

chaos
28-04-2012, 21:10
ja dziś to ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/j0TDL-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/j0TDL.jpg)

grudzinsky
28-04-2012, 21:12
whiskey, a jeszcze tydzien temu pilem whisky...

Art Erie
28-04-2012, 21:22
Wchłaniam takie coś


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/Ethanol3Dweb_3_1-1.jpeg
źródło (http://www.cropenergies.com/en/Bioethanol/Ethanol-3D-web_3_1.jpeg)

choć zwykle używam tego do przemywania osi optycznych ;)

chaos
28-04-2012, 21:34
no tak, związek ów może występować nawet w denaturacie ;)
więc jeśli nie jesteś terminatorem zapewne nie spożywasz tego w czystej postaci ;)

prz3mo
28-04-2012, 21:37
sok z marchwi

Onsajt
28-04-2012, 21:38
Piwo i komputer...jesteś taki szalony!

Art Erie
28-04-2012, 21:44
[...]więc jeśli nie jesteś terminatorem zapewne nie spożywasz tego w czystej postaci ;)

Heh, terminatorem to człek był w czasach szkolnych; obecnie to głównie zgłębiam tajniki browarnictwa :)

mariaczi666
28-04-2012, 21:46
Przede mną zaś stoi Żubr...

PS. Stouty są dla mnie zbyt... kwaśne? Wypiję jednego i wymiękam. Za to jakiś dobry bitter (Guinness Draught ma się rozumieć), zawsze i w każdej ilości :D

chaos
28-04-2012, 23:29
akurat Dobry Wieczór smakuje jak bardziej aksamitny gines, z hmm posmakiem czekolady i kawy, do tego jest słabszy niż gines, mniam :)

Greg77
29-04-2012, 00:34
Prosze nie robic spamu, watek alkoholowo lozkowy jest w SHOUCIE.......
U mnie byl dzis bezalkoholowy (niskoalkoholowy) Zywiec (bom prowadzil) a teraz Harnasie i Zuberek czekaja na kolejke:D

marcinc
29-04-2012, 00:51
Dzisiaj, przepraszam to było wczoraj... w użyciu były tylko płyny chłodzące na bazie chmielu.
Na pierwszy ogień poszła Warka STRONG, a w odsieczy łagodny dobrze schłodzony Leżajsk Tradycja Podkarpacia:)

pil74
29-04-2012, 08:54
Wode glownie.

Rafał_Sz
29-04-2012, 08:55
Głównie colę zero z Biedronki. :)

U-CUT
29-04-2012, 10:29
Mega ilosci browaru.

ASAHI
29-04-2012, 11:05
Mineralna.

marcinc
29-04-2012, 11:08
Poranna aromatyczna kawa :D

malasana
29-04-2012, 11:22
Bionade. Uwaga, uzaleznia;)

manfred
29-04-2012, 11:37
Rano w niedziele kawa plus ciastko. Dzień wcześniej wieczorem piwo lub wódka. Od poniedziałku do piątku coca cola zero. Mam zamiar tak do 100 tki pociągnąć.

Paablitos
29-04-2012, 11:50
Zieloniasta herbata.

Sebastianito
29-04-2012, 11:57
Biovital z Bobovitem.

Greg77
29-04-2012, 12:01
Ja obecnie Paulanera:D

KS
29-04-2012, 12:01
Kawusia! :)

chaos
29-04-2012, 16:51
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/WYaLj-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/WYaLj.jpg)

Greg77
29-04-2012, 16:56
Kasztelan niepasteryzowane, nawet dobre:D Kocham urlop, szkoda, ze sie jutro konczy:D

Kuba Borysko
29-04-2012, 17:01
Chlam chore ilości pepsi, połowa zębów jeszcze nie została wypłukana, ale co mi tam :)

stock
29-04-2012, 17:09
browar głównie. W przerwach masala tea zaparzona w 100% w mleku :) mniami.

jarekf34
29-04-2012, 17:12
Browarek "Warsteiner" w tej chwili :)

malasana
29-04-2012, 17:17
Grolsch.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

prz3mo
29-04-2012, 17:45
Chlam chore ilości pepsi, połowa zębów jeszcze nie została wypłukana, ale co mi tam :)

Zęby jak żeby, ale żołądek Ci to kiedyś wypomni.

Cosnek
29-04-2012, 18:12
Na co dzień woda lub herbatki owocowe.

Ale wczoraj:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/827/lavendersapphirecollins.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


Poezja...

rychu_cmg
29-04-2012, 18:16
Zęby jak żeby, ale żołądek Ci to kiedyś wypomni.
PEPSI jest dobre na kaca bo przeżera bebechy i zawartość żołądka

kazwita
29-04-2012, 18:36
Zsiadłe mleko. :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img441.imageshack.us/img441/5346/mlemle.jpg)

Czornyj
29-04-2012, 19:12
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/19059944/wko.jpg)

Badol
29-04-2012, 19:19
zimny Carlsberg - PYCHA :D

chaos
29-04-2012, 20:10
cosnek - zdjęcie zrobiłeś przed czy po spożyciu ? szklana pełna i butelka pełna ;) coś tu nieteges ...

czornyj - w krakowie to raczej nie jest, fajnie tam ;)

stock
29-04-2012, 20:12
Croatia podejrzewam. wnoszę po wysepkach :)
I skłamałbym gdybym nie napisał ze po ofercie apartamentów hehe :)

Czornyj
29-04-2012, 20:38
stock - trafna dedukcja ;) Pozdravi z kraju bimbrowników!

stock
29-04-2012, 21:13
rejon Hvaru podobnie wyglada - szczególnie z diabelskimi wysepkami. Dedukcja w 75% oparta o ogłoszenie :P Miłego odpoczynku :)

KS
30-04-2012, 07:05
Z rana, to oczywiście kawusia... z moki. :)

sinner
30-04-2012, 14:41
Za dwie godzinki zimna Perła Chmielowa ( to nasza Królowa )

Wysyłane z mojego GOCLEVER TAB A73 za pomocą Tapatalk 2

mu2yk
30-04-2012, 15:38
Tak poza tematem, to dlaczego niby ta pepsi tak ma wyżerać ten żołądek? Piję tą pepsi od niewiadomo kiedy i jakoś problemów nie mam (odpukać), moi znajomi również,wydaje mi się że najbardziej to szkodliwy jest w tym ustrojstwie cukier, ale toinna bajka.
A żeby nie rozmywać to popijam kawusię.

Wysłane z mojego mieszkania na drugim piętrze, za pomocą komputera stacjonarnego ;)

Czornyj
30-04-2012, 16:02
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/19059944/karlo.jpg)

Polsar74
30-04-2012, 16:08
pifko :-)

Art Erie
30-04-2012, 16:15
Tak poza tematem, to dlaczego niby ta pepsi tak ma wyżerać ten żołądek? Piję tą pepsi od niewiadomo kiedy i jakoś problemów nie mam (odpukać), moi znajomi również,wydaje mi się że najbardziej to szkodliwy jest w tym ustrojstwie cukier, ale toinna bajka.
A żeby nie rozmywać to popijam kawusię.

Wysłane z mojego mieszkania na drugim piętrze, za pomocą komputera stacjonarnego ;)

Zawiera kwas fosforowy, a ten doskonale wiąże z organizmu wapń; robi to oczywiście kosztem kości i zębów, co do żołądka to może powodować zaledwie wrzody...

wasilewk
30-04-2012, 16:41
Zawiera kwas fosforowy, a ten doskonale wiąże z organizmu wapń; robi to oczywiście kosztem kości i zębów, co do żołądka to może powodować zaledwie wrzody...


Ostatnio lekarz polecił mojej żonie szklankę ciepłej coca-coli na ból żołądka - pomogło.

Art Erie
30-04-2012, 16:48
Ostatnio lekarz polecił mojej żonie szklankę ciepłej coca-coli na ból żołądka - pomogło.
Większość lekarstw to trucizny dawkowane w niewielkich ilościach ;)
Nie jestem z wykształcenia lekarzem, a jedynie chemikiem i z tej strony mogę polecić osobom pijącym napoje typu "cola" równoczesne spożywanie dużych ilości mleka i pochodnych.

stock
30-04-2012, 17:13
dziś kasztelan zimny jak cholera :) bo w mieszkaniu mam chyba ze 200 stopni - wszystkie okna od południowej strony :(

markB
30-04-2012, 17:18
Też jestem uzależniony od Pepsi. Od ponad 20 lat. I zgadzam się z Artem Erie w sprawie wapnia. Trzeba zakąszać serem. Dodatkowym minusem wlewania w siebie litrów tego napoju jest wzdymanie od gazu (Pepsi bez gazu traci smak).

RobertMiernik
30-04-2012, 17:39
Oj zdecydowanie nie polecam popijania ('równoczesne spożywanie'?) pepsi czy tam coli mlekiem! ;)

A ja dziś też dla odmiany piwo, zapowiada się sikacz - Corona :P
...ale sprawa jeszcze otwarta jadąc na grilla zaglądnę do 'Piw regionalnych' to się sprawa wyklaruje ;)

Art Erie
30-04-2012, 17:54
Oj zdecydowanie nie polecam popijania ('równoczesne spożywanie'?) pepsi czy tam coli mlekiem! ;)[...]

Nikt tutaj nie pisze o popijaniu Coli mlekiem, czy zagryzaniu kredą :) To jak z piciem dużych ilości kawy - profilaktycznie można łykać "magnez".

GeparD
30-04-2012, 18:03
u mnie przez weekend przetoczylo sie pare buteleczek Beck'sa oraz kilka ladnych buteleczek jablkowego cydru produkcji Magners...mniam (lepsiejszy jest gruszkowy)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/magners-1.jpg
źródło (http://ultimatefoodie.com/wp-content/uploads/2009/06/magners.jpg)

RobertMiernik
30-04-2012, 18:03
A propos zagryzania kredą, mój dwuletni kuzyn kiedyś zagryzał - niebieską, nie wiem czy wzmocniły mu się od tego kości, ale generował wtedy bardzo ciekawie zabarwione hm produkty uboczne...

thorcik
30-04-2012, 18:09
u mnie przez weekend przetoczylo sie pare buteleczek Beck'sa oraz kilka ladnych buteleczek jablkowego cydru produkcji Magners...mniam (lepsiejszy jest gruszkowy)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/magners-1.jpg
źródło (http://ultimatefoodie.com/wp-content/uploads/2009/06/magners.jpg)

Ja to kojarzę pod "źródłową" nazwą Bulmers. Niam (o:

GeparD
30-04-2012, 18:10
Też jestem uzależniony od Pepsi. Od ponad 20 lat. I zgadzam się z Artem Erie w sprawie wapnia. Trzeba zakąszać serem. Dodatkowym minusem wlewania w siebie litrów tego napoju jest wzdymanie od gazu (Pepsi bez gazu traci smak).

Tak wzdetego bebzona przez pepsi/coca cole to ja w zyciu nie mialem ;) Od kilku dni odstawilem te "napoje" i od razu lzej...

Bulmers to English Cider, Magners to Irish ;)

emet_b
30-04-2012, 20:54
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/m7m09-1.jpg
źródło (http://i45.tinypic.com/m7m09.jpg)

pyszne zestawienie gorącym dniu :)

chaos
30-04-2012, 21:32
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/b5Pfj-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/b5Pfj.jpg)

Amadeusz
30-04-2012, 21:52
A kojarzycie browar z Gorlic (chyba) albo Krosna :) nie pamiętam nazwy niestety. Prawdziwy smak piwa. Od tego momentu nie piję masowego syfu. Ale co jest dobre nie jest tanie i bardziej popularna jest wódka z kolą :)

emet_b
30-04-2012, 22:07
ja ubolewam straszeni, że w mojej okolicy nie ma żadnego lokalnego browaru.

chaos
30-04-2012, 22:07
A kojarzycie browar z Gorlic (chyba) albo Krosna :) nie pamiętam nazwy niestety. Prawdziwy smak piwa. Od tego momentu nie piję masowego syfu. Ale co jest dobre nie jest tanie i bardziej popularna jest wódka z kolą :)

chyba chodzi o browar GRYBÓW, piłem góralskie, lach i lach mocne, dobre piwa lecz szału nie ma ;)
ale masz racje, lepsze od koncerniaków ...

Amadeusz
30-04-2012, 22:12
chyba chodzi o browar GRYBÓW, piłem góralskie, lach i lach mocne, dobre piwa lecz szału nie ma ;)
ale masz racje, lepsze od koncerniaków ...

Chyba masz rację, niedługo mi dowiozą to się wyjaśni :) Właśnie kilka smaków jakoś było i jeden szczególnie mi spasował. Takie piwo to było kiedyś w każdej mordowni. A teraz to jest totalna kaszana.

Strus
30-04-2012, 22:14
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.thewhiskyexchange.com/ProductImage.aspx?pc=OPNOB.12YO&w=270)

Cosnek
30-04-2012, 23:34
cosnek - zdjęcie zrobiłeś przed czy po spożyciu ? szklana pełna i butelka pełna ;) coś tu nieteges ...



Zdjecie nie bylo moje, na szybko z netu sciagniete.

Dzisiaj do wegetariańskiego obiadku butelka półsłodkiego Muskata a po obiadku kieliszek Czeskiej Śliwowicy... jak to życie czasem rozpieszcza:D

m3
01-05-2012, 09:31
Jak już pić to coś dobrego a nie jakieś % od których się potem w głowie przewraca :D

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://gfx.mmka.pl/newsph/391550/924091.3.jpg)

eristoff
01-05-2012, 09:32
PEPSI BARDZO ZIMNA. A myślałem że tylko ja uzależniony od niej jestem. Ostatnio robiąc przerwę od PEPSI polecam oranżade czerwoną z Biedrony boogi woogi!

Boryszuk
01-05-2012, 11:07
To ja już wolę borygo.

chaos
01-05-2012, 11:19
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/PXLpY-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/PXLpY.jpg)
w dzbanku odbija się bekstejdź ;)

Rafał_Sz
01-05-2012, 15:00
To ja już wolę borygo.
Bo lepsze od łiskacza? ;)

moro
01-05-2012, 15:22
buskowianka - tylko ze szklanej butelki

chaos
02-05-2012, 15:38
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/ChjeH-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ChjeH.jpg)

kawka w pracy
dziś prawie jak piątek ;)

grudzinsky
02-05-2012, 21:45
zamienie cala butle whiskey na mala butelczyne whisky...no nic to...pije sie to co sie ma ;) Jameson ;)

RaV_Zory
03-05-2012, 09:28
Właśnie wróciłem z pracy i przy przeglądaniu forum sączę Dębowe Mocne :)

GeparD
03-05-2012, 12:57
zamienie cala butle whiskey na mala butelczyne whisky...no nic to...pije sie to co sie ma ;) Jameson ;)

dobry Jameson nie jest zly :)

a tu taka mala historia nazewnictwa :)

The spelling of whisky, or whiskey, differs geographically. As a rule, American and Irish prefer ‘whiskey’ and the Scots, Canadians and the rest of the world’s single malt makers prefer ‘whisky’. This originated during the 19th century. For in around 1870, Scotch whisky was of very low quality, much of it being distilled poorly in Coffey stills. For exportation to America, the Irish distillers wanted to differentiate their product from the poorer Scotch whisky, thus they added the ‘e’ to mark the crucial distinction. Today, Scotch whisky has become one of the world’s greatest spirits, but the spelling still differs. On mass, Americans still spell their spirit with an ‘e’, though legally it is spelt ‘whisky’. A few distillers, Maker’s Mark and George Dickel for example, prefer the Scottish spelling, this is to be attributed to their Scottish ancestry. http://www.masterofmalt.com/whisky-or-whiskey/

pit.
03-05-2012, 14:37
Ja od pewnego czasu zapijam się skutecznie w mało znanym browarku (tak myślę) Fortuna ciemne.

Dostępne w sklepach P&P. Ciemne pyszne piwko, nie takie zwykłe banalne. Browar warmia-mazury jest tak samo niebanalny, ma smak, na chmielu, prawdziwe piwko.

chaos
03-05-2012, 22:11
znamy znamy fortunę, ale serii ze smokami już chyba nie robią ? polecam Miłosław Koźlak, miam :)

a ja teraz gdzieś na wsi, z braku laku:



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/zlrXK-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/zlrXK.jpg)

Amadeusz
03-05-2012, 23:55
Chaos, już wiem. Chodziło mi o browar Zawiercie. 6-8 zł za butelkę - super smak. Ale przy okazji dziś piłem 8 rodzajów wspomnianego browaru Grybów i faktycznie mocno średnie. Na 8 butelek tylko jedna mi podeszła.

chaos
05-05-2012, 00:39
niech to diabli, dlaczego takie drogie ? u mnie w mieście w sklepiku z piwami regionalnymi kosztuje ok 3,6 - 5 zł w zależności od rodzaju

Zawiercie to dobry browar, nie wiem jakie piłeś ale z tego browaru polecam jasne pełne - przyzwoite piwko, bursztynowe dla miłośników mocnej goryczki oraz czekoladowe - w sumie nie wiem dlaczego się tak nazywa, może przez barwę bo smaku czekoladowego raczej nie ma, jest to piwo typu stout na palonym słodzie, coś a'la porter ino słabsze, mniam ;)

zdaje się że Pinta warzy w Zawierciu

mOSAd
05-05-2012, 05:39
Zawiera kwas fosforowy, a ten doskonale wiąże z organizmu wapń; robi to oczywiście kosztem kości i zębów, co do żołądka to może powodować zaledwie wrzody...

A jak się ten kwas fosforowy do kości dostanie, by wapń wypłukać? Przecież krwią nie popłynie. A z krwi chyba też nie zwiąże. Co do zębów zgoda - należy zdecydowanie wzmocnić higienę przy spożywaniu dużych ilości Coli. Ta potrafi zniszczyć szkliwo i bardzo zakwasza środowisko jamy ustnej. Co do wrzodów, to nie mam pojęcia.

A ja niestety wciąż szukam idelnego trunku. Cola dobra jest co jakiś czas, najlepiej w małych szklanych butelkach po 200 ml - ta jakoś mniej mi szkodzi i o wiele lepiej smakuje. Niestety cena jest kosmiczna, więc na dłuższą metę to się nie sprawdza, a do tego kupa szkła w domu, które trzeba potem targać gdzieś (najlepiej z powrotem). Lubię też Pepsi. Szkoda, że nie sprzedają już takiej w litrowych szklanych butlach jak za dawnych lat. Albo ja nie widziałem. A i polskie rozlewnie robią często sobie jaja z tych napojów i czasem przesadzają z brakiem substancji smakowych.

Aktualnie jadę co jakiś czas na napojach granulowanych herbatopodobnych. :) Lekkie i wydajne - nie chce mi się targać za wiele. Za najbezpieczniejszy dla zdrowia uznaję klasyczny polski kompot, ale kto by tyle tego ciągle robił? Zimą sok wyciskany z pomarańczy - dobre, tanio i zdrowo. Niestety w procentach nie zagustowałem jakoś. Jedyny browar jaki mi rzeczywiście smakował to przypadkowo wybrany Guiness beczkowy chyba, gdzieś w Gdańsku, o ile mnie pamięć nie myli. Nie jestem piwoszem, więc nie szukałem czegoś podobnego. Puszkowy mnie rozczarował. Maślankę czy kefir od czasu do czasu także strawię. No i herbatka oczywiście - ale latem nie przepadam. Lubię od czasu do czasu białe winko wypić, ale raczej do okazji, niż samemu. Jakiś czas temu przypadło mi do gustu tanie "Cote" z kotkiem na etykiecie i to polecam okazjonalnym wyskokowcom. Dla konesera raczej się nie nada, bo niekwaśne. ;)

markB
05-05-2012, 22:25
ja ubolewam straszeni, że w mojej okolicy nie ma żadnego lokalnego browaru.

No nie, chyba niedługo tam mieszkasz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Browar_Fuhrmann

emet_b
05-05-2012, 22:28
no niby jest, ale ja o żadnych ichniejszym piwie nic nie słyszałem, poza Brokiem.

markB
05-05-2012, 22:45
A jak się ten kwas fosforowy do kości dostanie, by wapń wypłukać? Przecież krwią nie popłynie. A z krwi chyba też nie zwiąże. Co do zębów zgoda - należy zdecydowanie wzmocnić higienę przy spożywaniu dużych ilości Coli. Ta potrafi zniszczyć szkliwo i bardzo zakwasza środowisko jamy ustnej. Co do wrzodów, to nie mam pojęcia.

Problem deficytu wapnia w wyniku spożywania dużych ilości napojów gazowanych stabilizowanych kwasem fosforowym szczególnie dotyczy ludzi młodych. Kwas fosforowy wiąże w jelitach wapń spożywany w normalnym pożywieniu i w ten sposób pozbawia organizm wapnia jako elementu szkliwa zębów i kości. Wypłukiwanie wapnia z kości jest raczej marginalne. Co ciekawe wiązanie wapnia przez kwas fosforowy i zwiększone jego wydalanie z organizmu z moczem jest znacznie wyższe jeśli w napoju znajduje się kofeina.

RobertMiernik
05-05-2012, 23:32
A w zasadzie dotyczy glownie kofeiny, kawa tez ma takie same skutki 'uboczne'.

Wybaczcie brak diakrytykow pisane z komorki....

dareknik
05-05-2012, 23:41
Skoro kawa i cola taka zła to trzeba pić Szato de Jabol rocznik bieżący.

Bardziej gustuje w piwach niepasteryzowanych, np: Kasztelan i Leżajsk.

Art Erie
05-05-2012, 23:48
A jak się ten kwas fosforowy do kości dostanie, by wapń wypłukać? [...])

Wytłumaczył kolega:


Problem deficytu wapnia w wyniku spożywania dużych ilości napojów gazowanych stabilizowanych kwasem fosforowym szczególnie dotyczy ludzi młodych. Kwas fosforowy wiąże w jelitach wapń spożywany w normalnym pożywieniu i w ten sposób pozbawia organizm wapnia jako elementu szkliwa zębów i kości. Wypłukiwanie wapnia z kości jest raczej marginalne. Co ciekawe wiązanie wapnia przez kwas fosforowy i zwiększone jego wydalanie z organizmu z moczem jest znacznie wyższe jeśli w napoju znajduje się kofeina.

Kwas fosforowy wiąże wapń w organizmie do fosforanu wapnia ( główny składnik kości i zębów, związek nierozpuszczalny w wodzie, wytraca się w postaci osadu ). Kofeina w procesie metabolizmu zmiania się w Teobrominę mającą właściwość rozszerzania naczyń krwionośnych, przez co przyśpiesza proces eliminacji wapnia z organizmu.

Strus
06-05-2012, 12:56
Kaca leczę Warką.... Strongiem oczywiście

stock
06-05-2012, 13:07
Kaca leczę Warką.... Strongiem oczywiście

rzeźnik :) Aczkolwiek zdarzyło mi się leczyć kaca winem, z tym, ze po godzinie ten kac przeradzał się w kolejne upojenie i nie zauważałem powodów by ten stan przerywać i spokojnie kontynuowałem do wieczora hehehe :)

Strus
06-05-2012, 14:50
rzeźnik :) Aczkolwiek zdarzyło mi się leczyć kaca winem, z tym, ze po godzinie ten kac przeradzał się w kolejne upojenie i nie zauważałem powodów by ten stan przerywać i spokojnie kontynuowałem do wieczora hehehe :)

Podążam Twoimi śladami. Jak na razie wszystko wydaje się funkcjonować bez zarzutu :)

Cosnek
03-08-2012, 17:47
Odkopuje watek.
W taka pogode najlepiej wchodzi piwo ale jutro moj brat wraca na stale do kraju wiec jest specjalna okazja i zaszalal!


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/98/dsc0002ly.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

coach_lodz
03-08-2012, 17:53
dobra łycha zawsze w cenie :)

Sendilkelm
03-08-2012, 18:01
Glenmorangie ma większość na dobrym poziomie. Lasanta dobra, ale nie powala na kolana.

Strus
03-08-2012, 18:03
Ja się ostatnio rozsmakowałem w mixie ginu z bitter lemonem

GeparD
03-08-2012, 18:18
Glenmorangie dziesiątka też jest mniamusna :)
Dzisiaj u mnie będzie to:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/cidresmall-1.jpg
źródło (http://www.milewski.co.uk/photo/nikoniarze/cidre-small.jpg)

Sebastianito
03-08-2012, 23:55
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/640pxPerlenbacher3beersJPG-1.jpg
źródło (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/91/Perlenbacher.3.beers.JPG/640px-Perlenbacher.3.beers.JPG)

Krzysiek C
04-08-2012, 22:23
Perlenbacher jest pyszny. I do tego ta cena + bezzwrotna butelka! :)

Rafał_Sz
05-08-2012, 00:57
Orzechowa
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/be543f947f0f9e630d117c8b68c654216237-1.jpg
źródło (http://m.onet.pl/_m/be543f947f0f9e630d117c8b68c65421,62,37.jpg) plus sok jabłkowy z lodem =
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/smile2-1.jpg
źródło (http://i.pinger.pl/pgr382/91391af30003e71e4e9c9372/smile2.jpg)

MARTINK
06-08-2012, 21:35
Paulanerka

elanek
10-08-2012, 14:41
100 ml Soplicy wiśniowej + 200 ml Coca Coli + troszkę lodu.
Po dwóch drinkach jestem mistrzem piłkarzyków, po trzech uważam, że jestem przystojny :)

stock
10-08-2012, 16:28
ja ostatnio lód+Stock:)+coracao+sok ananasowy+sok pomarańczowy+kapka soku jabłkowego :)
Jak odpowiednio dużo Stocka dam to po dwóch uważam zem przystojny a po czterech się dziwię że można być aż tak mocno :D :D

chaos
12-08-2012, 22:40
jestem nad morzem i nadużywam żywego ;)

Boryszuk
12-08-2012, 22:42
jestem nad morzem i nadużywam żywego ;)

Czyli co? Wody z Bałtyku się napiłeś?

Ja właśnie obalam gruszkowego Bulmersa.

kazwita
12-08-2012, 23:34
jestem nad morzem i nadużywam żywego ;)

Parafrazując starą piosenkę:

Chłop żywemu nie przepuści!
Chłop żywemu nie przepuści!
Jak się żywe napatoczy,
To wypije je a juści!

:)

elanek
13-08-2012, 01:49
ja ostatnio lód+Stock:)+coracao+sok ananasowy+sok pomarańczowy+kapka soku jabłkowego :)
Jak odpowiednio dużo Stocka dam to po dwóch uważam zem przystojny a po czterech się dziwię że można być aż tak mocno :D :D

Mój kumpel zwykł mawiać w takich sytuacjach: "Są różni piękni, ale ja to już jestem przesadzony".

enthropia
13-08-2012, 19:07
Ja piję takie:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/news_28983_big2-1.jpg
źródło (http://www.press.pl/img/news/www-data/news_28983_big2.jpg)

matomi
13-08-2012, 19:47
a ja polecam takie delicje, mlask! :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://cavist.pl/user/images/Pampero_Especial_RGB_800.jpg)

chaos
13-08-2012, 21:50
Czyli co? Wody z Bałtyku się napiłeś?


;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/alive-1.jpg
źródło (http://wypijmy.wordpress.com/2009/12/07/piwo-zywe/)


a dziś:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/LPTEy-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/LPTEy.jpg)

piter123789
14-08-2012, 13:18
Za dwie godzinki zimna Perła Chmielowa ( to nasza Królowa )

Patriotycznie, brawo.:) Perła Chmielowa i nic innego nie ma lepszego.:D

chaos
15-08-2012, 21:21
mniam ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/SS8sk-1.jpg
źródło (http://imgur.com/SS8sk)

LakiLuk
16-08-2012, 12:49
Dobrze się odpoczywa przy Żubrze :rolleyes:

Aras
16-08-2012, 16:19
A ja z gwinta ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img217.imageshack.us/img217/4841/sam4851.jpg)

raddeli
16-08-2012, 16:23
Knorr Gorący kubek - pomidorowa na bogato :))

Czornyj
16-08-2012, 16:46
Abstynenci - a sio!

Boryszuk
16-08-2012, 17:54
Abstynenci - a sio!

Na pohybel!

Aras
16-08-2012, 20:00
Po 20-tej przestaję być abstynentem :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img40.imageshack.us/img40/8190/sam4873.jpg)

chaos
16-08-2012, 20:49
ciemne słabe piwko o posmaku kawowym
takie sobie, raczej jako ciekawostka


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/mEsHL-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/mEsHL.jpg)

Rafał_Sz
17-08-2012, 08:13
Po 20-tej przestaję być abstynentem :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img40.imageshack.us/img40/8190/sam4873.jpg)
Serce mi mocniej zabiło. :D

chaos
17-08-2012, 22:19
dziś kulturalne spotkanie z miłosławem i kompem ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/j2pxU-1.jpg
źródło (http://imgur.com/j2pxU)

Boryszuk
17-08-2012, 22:22
JA spotkałem się z moderatorem :P

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img805.imageshack.us/img805/5765/dsc0039ho.jpg)

jarekf34
17-08-2012, 22:24
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img41.imageshack.us/img41/6752/brinkhoffglas1.jpg)

Rafał_Sz
18-08-2012, 08:11
JA spotkałem się z moderatorem :P

Co on taki zamknięty w sobie? :)

Boryszuk
18-08-2012, 08:16
Co on taki zamknięty w sobie? :)

Posiedziałbyś w lodówce obok ketchupu kilka godzin to też byłbyś zamknięty :mrgreen:

Aras
18-08-2012, 20:26
Słodziak z Lidla. Smakuje identycznie jak Łomża Miodowa, a jest o złotówkę tańszy.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img805.imageshack.us/img805/5933/sam4876.jpg)

chaos
20-08-2012, 08:34
bardzo polecam:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/H5VQZ-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/H5VQZ.jpg)

zdyboo
20-08-2012, 08:41
Słodziak z Lidla. Smakuje identycznie jak Łomża Miodowa

Dzięki za ostrzeżenie. ;)

Można się chwalić bez fotosów czy to jednak wielkie faux pa będzie?

chaos
20-08-2012, 08:52
nie no, zdjęcie musi być :D

Boryszuk
20-08-2012, 08:53
I skan rachunku z izby :mrgreen:

zdyboo
20-08-2012, 08:58
Oki doki, jak wrócę z fabryki, to porobię fotosy, bo ja raczej stały w uczuciach jestem.

Ja tam miastowy jestem, u nas pokoje są. ;)

chaos
14-09-2012, 19:29
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/09/sZGrY-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/sZGrY.jpg)

Cosnek
17-09-2012, 01:46
Pilem dzisiaj Ruski Standard (wódka) z moim nowym sąsiadem Słowakiem Marcelkiem. Zdjęć nie mam ale koleś lubi polski punk wiec szybko znaleźliśmy wspólny temat:)

Cosnek
26-09-2012, 16:02
Niezłe piwko.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/836/dsc0033tmq.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

chaos
26-09-2012, 18:04
:D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/09/U4UHj-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/U4UHj.jpg)

chaos
28-09-2012, 19:50
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/09/qIRPu-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/qIRPu.jpg)

chaos
29-09-2012, 19:52
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/09/AkfrK-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/AkfrK.jpg)

Cosnek
29-09-2012, 21:52
Langhorne Creek

Cabernet Sauvignon

Ciekawe, bardzo mocne 14.5% niedrogie, trochę ciężkie.

sokolnik
29-09-2012, 22:58
ja od kilku dni

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://worekpomyslow.pl/wp-content/uploads/2010/02/fervex8.jpg)

Rafał_Sz
30-09-2012, 07:10
Zmień na Theralfu Extra Grip. 100% bardziej skuteczne.

Adamson
30-09-2012, 18:51
Kolego z tym fervexem, theraflu i wszystkimi podobnymi bardzo ostrożnie.... A jeżeli masz problemy z ciśnieniem, to sobie najlepiej w ogóle odpuść :)
przepraszam za OT

RaV_Zory
30-09-2012, 19:02
Warka Strong, Dębowe i chłodzi się Krupnik i Pepsi :)

strebor
30-09-2012, 20:01
putinoff czarna porzeczka :)

Pisane z tel, sorki za literówki.

Cosnek
30-09-2012, 20:06
Dzisiaj Dębowe. Putinow z Lidla nie jest zły ale porzeczkowego jeszcze ni piłem, dobry?

strebor
01-10-2012, 13:39
bardzo dobry, do tej pory bardzo rzadko ze względu na cenę pijałem absoluta porzeczkowego, teraz w całej rodzinie na imprezach zagościł putinoff porzeczkowy, nawet panie które do tej pory pijały drinki przeszły na kielonki

Pyra001
01-10-2012, 19:49
herbatę :)

chaos
01-10-2012, 20:00
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/AcAN4-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/AcAN4.jpg)

chaos
02-10-2012, 19:48
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/LZwMa-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/LZwMa.jpg)

stock
02-10-2012, 22:08
herbatę. Odstawiam alkohol na jakiś dłuższy czas.

Cosnek
02-10-2012, 22:22
herbatę. Odstawiam alkohol na jakiś dłuższy czas.

Tez się nosze z takim zamiarem co nie jest łatwe w wykonaniu.

Boryszuk
03-10-2012, 00:32
herbatę. Odstawiam alkohol na jakiś dłuższy czas.

Musiała być niezła impreza, że piszesz o tym dopiero we wtorek. Normalnie takie wynurzenia pojawiają się w niedzielę rano ;)

Uteul
03-10-2012, 14:21
mi smakuje lubelska o smaku limonki i grejphruta :) takie inne, praktycznie popijać nie trzeba
znajomi mówią, że to babski alkohol, ale po co męczyć się smakiem wódki :p

Czornyj
03-10-2012, 14:25
znajomi mówią, że to babski alkohol, ale po co męczyć się smakiem wódki :p

Ja np. lubię smak czystej wódki, dlatego lubię sączyć ją ze szklanki - najchętniej czarnego Smirnoffa, choć ostatnio się pogorszył i nie ma już tak specyficznego, lekko orzechowego posmaczku jak na początku :(

matomi
03-10-2012, 17:44
Musiała być niezła impreza, że piszesz o tym dopiero we wtorek. Normalnie takie wynurzenia pojawiają się w niedzielę rano ;)

To najprawdopobniej był wieczorek z piątku na wtorek ;)

Cosnek
06-10-2012, 14:54
Ja np. lubię smak czystej wódki, dlatego lubię sączyć ją ze szklanki - najchętniej czarnego Smirnoffa, choć ostatnio się pogorszył i nie ma już tak specyficznego, lekko orzechowego posmaczku jak na początku :(

Pilem kiedyś na weselu Żytnią 25letnia , ojciec panny młodej kupił kilka skrzynek jak się urodziła z przeznaczeniem na wesele. Pamiętam ze butelki były "niewymiarowe" 375ml. Ta wódkę można było pic ciepłą i bez zapitki/zagryzki, coś pięknego.

mike ferrero
06-10-2012, 19:22
niestety ostatnia zamówiona buteleczka :-(
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/orval11_xrewepx-1.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/orval1-1-_xrewepx.jpg/)kliknij na foto.

chaos
06-10-2012, 21:28
chyba się starzeję albo coś mnie zatruło, wczoraj 3 piwka i parę fajeczek ze znajomymi ...
a dziś cały dzień ból głowy, torsje, wymioty ... jezu myślałem że umrę

no ale już przeszło ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/V6Tog-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/V6Tog.jpg)

Czornyj
06-10-2012, 22:28
Za mało treningu

chaos
07-10-2012, 09:09
Za mało treningu

oj tam, oj tam, w tym watku to chyba najbardziej trenuję ;)

Boryszuk
07-10-2012, 11:21
To, że o tym piszesz nie znaczy, że jako jedyny trenujesz ;)

Czornyj
07-10-2012, 11:56
oj tam, oj tam, w tym watku to chyba najbardziej trenuję ;)

To zmień truciznę - ja np. piwa pijam niewiele, za to po wypitych wieczorem 1-2 flaszkach wina rano budzę się rześki i wesoły niczym Dionizos w ramionach nagich Menad :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropbox.com/u/19059944/winq.jpg)

chaos
07-10-2012, 16:34
rozumiem, normalnie też mi nic nie jest, tym razem jednak się czymś zatrułem, przecież po 3 piwach nie może być kaca ;)
winę zrzucam na dym papierosowy ...

rg2000
07-10-2012, 22:38
rozumiem, normalnie też mi nic nie jest, tym razem jednak się czymś zatrułem, przecież po 3 piwach nie może być kaca ;)
winę zrzucam na dym papierosowy ...

Wiesz kiedyś tak miałem po dwóch piwach. I do dzisiaj nie wiem dlaczego.

marekb
07-10-2012, 22:40
To zmień truciznę - ja np. piwa pijam niewiele, za to po wypitych wieczorem 1-2 flaszkach wina rano budzę się rześki i wesoły niczym Dionizos w ramionach nagich Menad :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropbox.com/u/19059944/winq.jpg)Marcin, to moze wpadnę na małą kalibrację, bo ostatnio słabo widzę, a tu prawie na cztery oczy ;)

Czornyj
08-10-2012, 11:32
Marcin, to moze wpadnę na małą kalibrację, bo ostatnio słabo widzę, a tu prawie na cztery oczy ;)

Za późno.

Wczoraj spotkałem się z dwoma twoimi krajanami - wprawdzie rąbnęliśmy jeszcze dwa Amarone, Barolo i Rioję, ale po tym delikatnym wstępie zabraliśmy się za Bordeaux i niewiele z niego zostało :D

Cosnek
14-10-2012, 17:55
Dzisiaj Perła Chmielowa, grzana bo już zimno się robi.

Dostałem beczkę 25l do destylacji i zastanawiam co tu nastawić "na zimę". Robiłem już wprawdzie wino owocowe ale nie mam dostępu do tanich owoców. Słyszałem o dobrym winku z ryżu i rodzynek, może warto spróbować?

Sendilkelm
14-10-2012, 21:26
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.rafalkrukowski.com/nikoniarze/DSC_4949_small.jpg)

Zolty
15-10-2012, 16:53
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/bombaysapphireeastgin-2.jpg
źródło (http://www.drinkhacker.com/wp-content/uploads/2012/01/bombay-sapphire-east-gin.jpg)
z tonikiem na próbę - mz z białą naklejką jest lepszy.

angest
15-10-2012, 20:16
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://media.singlemalt.pl/media/catalog/product/cache/5/image/9bbf795454cacd58ab1291d6720452e3/b/a/balvenie-12yo-signature-b.jpg)

Łagodna, z ciekawym choć krótkim finiszem.

login_87
16-10-2012, 21:23
A ja pije KSIĄŻĘCE -Czerwony Lager

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img38/4361/carls1.jpg)

Cosnek
17-10-2012, 00:55
Dzisiaj Shiraz od Hardysa, nawet niezły.

Zamówiłem składniki i zgłębiam wiedzę, będę robił swoje wynalazki:) Moze powiem kiedyś jak nieodżałowany Himilsbach: "receptura jego prosta a działanie nadzwyczajne"...

GeparD
18-10-2012, 22:37
ja dzisiaj Merlot od Turner Road... cos czuje ze trzeba bylo wziac dwie butelki :D

doktor
18-10-2012, 22:58
Czornyj, to ja podobną truciznę*wybrałem. Nie zdążyłem zrobić fotki :-(. Wina z okolic ujścia Garonny szacowne są. Dziś wprawdzie wybrałem Montepulciano, ale chyba skok w bok nie przeczy prawdziwej miłości :-)

darko
18-10-2012, 23:01
Dzisiaj Słyszałem o dobrym winku z ryżu i rodzynek, może warto spróbować?
Robiłem z samych rodzynek i wyszło bardzo smaczne, tylko trzeba dobrze te rodzynki z chemi opłukać

Psycholog
20-10-2012, 10:42
Czyżby nikt z tutaj obecnych soku pomidorowego nie pijał ?

ebstein
20-10-2012, 11:31
Czyżby nikt z tutaj obecnych soku pomidorowego nie pijał ?

Jak najbardziej, tylko najprawdopodobniej dzień później.

Czornyj
20-10-2012, 11:34
z wódką jest całkiem niezły

GeparD
20-10-2012, 11:42
I tylko z wódką. Samego nie przełknę :)

Zolty
20-10-2012, 11:53
A sól?

Boryszuk
20-10-2012, 12:59
A jaki jest szczyt obrzydliwości? ;)

Cosnek
20-10-2012, 19:15
Czyżby nikt z tutaj obecnych soku pomidorowego nie pijał ?

Lubie owszem jak wrzucę świeże pomidorki do blendera z nacią selerowa- mniam.

Psycholog
20-10-2012, 20:18
Lubie owszem jak wrzucę świeże pomidorki do blendera z nacią selerowa- mniam.

Miodzio. Ja często eskperymentuje z sokami warzywnymi, ale zawsze jako podstawa sok ze świeżych pomidorów.

georghe
20-10-2012, 22:56
Mój ołtarzyk....


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/2nk5glc-1.jpg
źródło (http://i47.tinypic.com/2nk5glc.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/av237-1.jpg
źródło (http://i48.tinypic.com/av237.jpg)


Szczerze powiem, że niczego lepszego jak Gran DuQue DAlba nie konsumowałem.
Solera Gran Reserva, w Imię Ojca i Syna, Moc i Fantastyczna Rzecz !
U nas 170 zł, w cywilizowanym świecie idzie kupić za 80 pln wraz ze świetnym "Crema de Alba" - w jednym opakowaniu.

Czornyj
21-10-2012, 00:10
Coś bardziej w kierunku Metaxy, czy raczej a'la Hennessey/Martell?

A co tam ciekawego czaisz w humidorku?

Narobiłeś mi smaka na Cohibę z łychą...

Cosnek
21-10-2012, 12:17
Gran DuQue DAlba w Londynie kosztuje £35-40 za butelkę wiec cena jak w Polsce. Danielsa nie lubię, barmani mieszają go z cola ble (nie wiem jakim prawem na butelce jest napis Whiskey). Za to Dalmore z Twojego barku wygląda zachęcająco, top-shelf jak mówią Szkoci.

Sendilkelm
21-10-2012, 13:01
Danielsa nie lubię, barmani mieszają go z cola ble (nie wiem jakim prawem na butelce jest napis Whiskey). Za to Dalmore z Twojego barku wygląda zachęcająco, top-shelf jak mówią Szkoci.

No właśnie dobrze, że jest Whiskey, a nie Whisky.

spiritwood
21-10-2012, 13:04
Ja od dzisiaj nie piję nic.

Boryszuk
21-10-2012, 13:08
Ja od dzisiaj nie piję nic.

Gdybym miał grosz za każdym razem kiedy to słyszę... ;)

Czornyj
21-10-2012, 13:39
Ja od dzisiaj nie piję nic.

Wyrazy współczucia. Wątróbka czy serducho?

Cosnek
21-10-2012, 13:52
http://www.youtube.com/watch?v=Xnsq4Tpy-1M&feature=related

spiritwood
21-10-2012, 15:44
Wyrazy współczucia. Wątróbka czy serducho?

Przedawkowanie dnia poprzedniego ;)

chaos
22-10-2012, 11:38
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/HJGJA-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/HJGJA.jpg)
w tle tarnica :)

Cosnek
22-10-2012, 22:53
Malbec 2011, muszę przyznać ze wyborny! chociaż z przeceny w Tesco:)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/048e703735b2a830.html

Cosnek
24-10-2012, 18:06
Nie przepadam za słodkimi alkoholami ale kieliszek dobrego Porto przed obiadkiem chetnie wypijam.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/189/dsc0009qyg.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

chaos
24-10-2012, 19:01
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/oGG7R-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/oGG7R.jpg)

Boryszuk
24-10-2012, 19:08
Żadnego z piw nie pokazywałeś 2 razy. Czyżby Ci nie smakowały? ;)

Cosnek
24-10-2012, 19:23
W górach to raczej duży wybór trunków, Podkarpackie niepasteryzowane to jedno z moich ulubionych. Trola widzę po raz pierwszy:D

chaos
24-10-2012, 19:40
Żadnego z piw nie pokazywałeś 2 razy. Czyżby Ci nie smakowały? ;)

nie trafiłem jeszcze na to jedyne, trzy lata temu myślałem że to już to ... ale analizując dogłębnie stwierdziłem jego niedoskonałość w odczuciu składowej goryczy dlategoż poszukiwania trwają, mam nadzieję że już niedługo się spotkamy, a wtenczas będę mógł spać spokojnie

qualin
24-10-2012, 21:56
Ja dostalem wczoraj za fotki litrowego Lauder'sa. Dobre toto? Bo nie wiem czy warto otwierac czy lepiej pogonic dalej w prezencie komus ;)

bart1
24-10-2012, 22:43
bimber jak każdy ....... jak nie gustujesz to goń dalej .........

qualin
24-10-2012, 23:17
Czasem szklaneczke lubie wypic czy to czarnego jasia czu chivasa, czasem jamesona, ale tego laudersa nigdy nie smakowalem wiec nie wiem czy warto otwierac.

gALL
24-10-2012, 23:19
Nie przepadam za słodkimi alkoholami ale kieliszek dobrego Porto przed obiadkiem chetnie wypijam.

Zasmakuj bialego wytrawnego porciaka ... palce lizac.

A jak ktos lubi eksperymenty: porto, tonik z chinina, lod i limonka ... mniam. Idealne na zimowe wieczory.

bart1
24-10-2012, 23:21
nie jestem ekspertem ... wole piwo , ale jak dla mnie to zwykły szkocki bimber ....

gALL
24-10-2012, 23:25
Lauders ... przeciez to belt jak kazdy "zlewkowy" (Blended).

Sendilkelm
25-10-2012, 09:39
Lauders ... przeciez to belt jak kazdy "zlewkowy" (Blended).

I dlatego właśnie zostawiłbym go sobie.

Boryszuk
25-10-2012, 17:50
I dlatego właśnie zostawiłbym go sobie.

I wypił z colą.

gALL
25-10-2012, 18:00
Bosze .... politure z kola ... "kefir danon, jutro rano" murowany.

chaos
25-10-2012, 21:11
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/ooEvw-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ooEvw.jpg)

Sendilkelm
25-10-2012, 22:44
Dziś taki lajcik ze Speyside. Miodowo-cytrynowo. Tak leciutko dla smaku.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/405993_341009299247631_376424147_n.jpg)

chaos
26-10-2012, 20:21
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/0iCRR-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/0iCRR.jpg)

bart1
27-10-2012, 11:23
a co to za piwko i jak to w smaku wygląda ??

chaos
27-10-2012, 13:34
mocne w voltach (prawie 7) i w smaku (ekstrakt ponad 14), generalnie czuć alkohol, raczej słodkie, trochę jakby kwaśne, ale lekko, ciemne i ciężkie, trzech bym chyba nie wypił ;)
niby na wzór jakiegoś średniowiecznego piwa końca sezonu (warzone w marcu pite na jesień), warto spróbować ale na codzień raczej nie polecam

GeparD
27-10-2012, 16:53
dzisiaj u mnie Port:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/port-2.jpg
źródło (http://www.milewski.co.uk/photo/nikoniarze/port.jpg)

Boryszuk
27-10-2012, 17:17
A u mnie dziś grają tak :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img16.imageshack.us/img16/4820/dsc0377la.jpg)

chaos
27-10-2012, 17:53
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/T5Ljr-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/T5Ljr.jpg)

DonMaliniacco
27-10-2012, 19:14
Marek, czy to aby nie na tym czeskim metanolu? ;)

Boryszuk
27-10-2012, 19:20
Malin, jak masz problemy z dopięciem budżetu to mów. Przyjadę z jakąś flaszką (niekoniecznie Mount Gay Rum) żebyś nie musiał uciekać się do jakichś szemranych alkoholi... ;)

DonMaliniacco
27-10-2012, 19:27
:) o budzecie wiem tyle, ze konczy mi sie w okolicy dziesiatego :)

chaos
27-10-2012, 19:43
:) o budzecie wiem tyle, ze konczy mi sie w okolicy dziesiatego :)
trzeba tą regułę wciągnąć do prawa murphy'ego ;D

georghe
27-10-2012, 20:08
Coś bardziej w kierunku Metaxy, czy raczej a'la Hennessey/Martell?

A co tam ciekawego czaisz w humidorku?

Narobiłeś mi smaka na Cohibę z łychą...


Myślę, że raczej w stronę Metaxy. Podanie koniecznie w podgrzanym (gorącym!!!) kielichu do brandy/koniaku i miąchać , miąchać, miąchać, bawić się kielichem...... Hiszpanie nalewają wrzątek do kielicha, po wylaniu wody wypełniają szkło brandy, którego zapach powoduje odlot porównywalny z... no właśnie z czym ? Nie napiszę bo to nie to forum....
Hiszpańska brandy wg. mnie jest najlepsza na świecie. Torres 20, Carlos I, a wszystko to miażdży Gran Duque dAlba.
Rewelacyjna rzecz, Ty jako smakosz Metaxy będziesz usatysfakcjonowany 100%. Gwarantuję.

Humidorek ?
Nikaragua i Dominikana kupione w tabakoonline.
Znakomita relacja jakości do ceny uważam.

Sorki Marcinie za opieszałość w odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.

chaos
28-10-2012, 20:34
polecam zdecydowanie (na kolację) angielskie śniadanie !


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/qc2fL-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/qc2fL.jpg)

Boryszuk
28-10-2012, 20:35
Ekstrakt z bekonu, kiełbaski i hash browna? ;)

chaos
28-10-2012, 21:17
piszą tak: "Potrzebujesz czegoś pożywnego ? PINTA Angielskie Śniadanie to wyjątkowo soczyste i solidne piwo na specjalne okazje. Angielskie ingrediencje: słodowany jęczmień odmiany Maris Otter i wielka ilość chmielu East Kent Golding to baza naszego specjału. Spożywać na zimno, najlepiej w weekendy !"

Cosnek
28-10-2012, 22:10
polecam zdecydowanie (na kolację) angielskie śniadanie !


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/qc2fL-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/qc2fL.jpg)

Cieszy mnie ze nasi coś działają w Londku. Nie napisałeś jak taki bitter smakuje.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/339/20121028195855.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Winko dzisiejsze chętnie potrzymałbym jeszcze parę latek ale inne "wyszły" wiec...

GeparD
29-10-2012, 12:39
Ekstrakt z bekonu, kiełbaski i hash browna? ;)

i na zagryche black pudding :)

gALL
29-10-2012, 14:47
Zapomnieliscie o fasolce w sosie pomidorowym, smazonym pomidorze i herbacie z mlekiem.

Jak "hash brown" czyli placek ziemniaczany to nie "black pudding" (czyt. kaszanka). "Full English" nie zawiera "black pudding" chyba, ze jakas odmiana walijsko-irlandzka.

chaos
29-10-2012, 15:03
Nie napisałeś jak taki bitter smakuje.
mocne w smaku, chyba jak wszystkie piwa pinty, dużo chmielu i goryczy, ale też słodycz charakterystyczna dla ciemnych piw, są opinie że piwo jak najbardziej "pijalne", dla mnie chyba jednak za ciężkie, dwa to max ;) ... zwłaszcza po porterze ;D

sidek
29-10-2012, 21:56
odnoszę wrażenie (i nie tylko wrażenie) że tego forum na trzeźwo przeglądać się nie da... stąd chyba ten temat.

chaos
29-10-2012, 22:00
nie lubię poniedziałków ...

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/sAwO5-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/sAwO5.jpg)

Guciol
29-10-2012, 22:39
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/woda-1.jpg
źródło (http://galeria.e-kwidzyn.pl/albums/userpics/10473/woda.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/tasma-1.jpg
źródło (http://galeria.e-kwidzyn.pl/albums/userpics/10473/tasma.jpg)

GeparD
30-10-2012, 14:49
Zapomnieliscie o fasolce w sosie pomidorowym, smazonym pomidorze i herbacie z mlekiem.

Jak "hash brown" czyli placek ziemniaczany to nie "black pudding" (czyt. kaszanka). "Full English" nie zawiera "black pudding" chyba, ze jakas odmiana walijsko-irlandzka.

Ja akurat wypowiadalem sie na temat "full irish", do tego jeszcze moglbym dodac buttered mushrooms oraz potato bread :)

Cosnek
31-10-2012, 13:57
Full English Breakfast:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/100/cfgk.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Nie jadam mięsa od pięciu lat ale kiedyś lubiłem sobie zjeść takie tłuste śniadanie, szczególnie na kacu.

manfred
31-10-2012, 14:08
Dziś wieczorem takie trio aby gusta wyrobić

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img9/3157/img2128xf.jpg)

chaos
31-10-2012, 16:05
ciemnego łagodnego nie da się pić :)

manfred
31-10-2012, 17:09
Żonie dam :-)

bart1
31-10-2012, 17:52
ja kilka dni temu skusiłem się na 'czerwonego" i więcej się nie skusze ....

M_B
31-10-2012, 18:13
ja kilka dni temu skusiłem się na 'czerwonego" i więcej się nie skusze ....

Na 'czerwonego' trzeba mieć dzień, tak samo jak na ciemne albo na różne fajne 'łiskacze'.

Ja najchętniej pijam piwo pszeniczne Bielitzer z lokalnego browaru w Bielsku. Zawsze jak piję inne, to nachodzi mnie myśl "już wiem dlaczego tamto tyle kosztuje". :) 20zł/litr

manfred
31-10-2012, 18:14
Narazie poszło ciemne. Lekkie smakowe piwko myślę jakby było troszeczkę mocniejsze było by lepsze. Jak dla mnie dobrze z plusem w skali piecio stopniowej

Travis6Strong
31-10-2012, 19:13
Wino KOSMOS "w półgodziny na orbitę"

chaos
31-10-2012, 19:37
Narazie poszło ciemne. Lekkie smakowe piwko myślę jakby było troszeczkę mocniejsze było by lepsze. Jak dla mnie dobrze z plusem w skali piecio stopniowej

myślę, że jak skosztujesz porządnego piwa to ciemne lekkie będzie miało w twojej skali marne 2+ ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/ykY9M-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ykY9M.jpg)

pilon
31-10-2012, 19:56
Ja skromniutko, Harnasia właśnie...

fafniak
31-10-2012, 20:06
WINO !!!!! jest dobre
ale whisky - tylko BOWMORE

Sendilkelm
31-10-2012, 21:18
WINO !!!!! jest dobre
ale whisky - tylko BOWMORE

Które Bowmore? Bo ze wszystkich whisky jakie piłem, to Bowmore mi najgorzej podszedł. Ten najbardziej popularny. Moim zdaniem to jest najgorsza whisky z Islay.

fafniak
31-10-2012, 21:27
12 letnia jakaś
single malt
bardzo mi podeszła
one chyba zwane sa torfowymi

Cosnek
31-10-2012, 22:00
Moj nr.1 Whiskacz:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/89/31988528.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Pachnie górami, dymem i choinkami.

chaos
31-10-2012, 23:07
http://www.biztok.pl/Dlaczego-piwo-stracilo-dawny-smak-a6058

Sendilkelm
31-10-2012, 23:09
12 letnia jakaś
single malt
bardzo mi podeszła
one chyba zwane sa torfowymi

W whisky z Islay najbardziej to czuć, ale Bowmore ... piłem dawno, mam na półce i nie chcę teraz smakować, w każdym razie tam czułem to najmniej. Najbardziej torfowa jest Caol Ila i jak dotąd chyba na razie wygrywa ze wszystkimi w swojej klasie. Czyli 8-12 lat do 200 zł.

EDIT:
Jeśli Bowmore to na 90% ta z obrazka, jeśli Bowmore 12-letnia, to na 99% ta z obrazka :D O tej też mówię, że mi akurat nie podchodzi.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/200218_207202882628274_6113915_n.jpg)

login_87
31-10-2012, 23:17
ehh.... a ja pije żywca :P

fafniak
31-10-2012, 23:29
W whisky z Islay najbardziej to czuć, ale Bowmore ... piłem dawno, mam na półce i nie chcę teraz smakować, w każdym razie tam czułem to najmniej. Najbardziej torfowa jest Caol Ila i jak dotąd chyba na razie wygrywa ze wszystkimi w swojej klasie. Czyli 8-12 lat do 200 zł.

EDIT:
Jeśli Bowmore to na 90% ta z obrazka, jeśli Bowmore 12-letnia, to na 99% ta z obrazka :D O tej też mówię, że mi akurat nie podchodzi.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/200218_207202882628274_6113915_n.jpg)
bingo - mi podeszła

bart1
31-10-2012, 23:37
http://www.biztok.pl/Dlaczego-piwo-stracilo-dawny-smak-a6058
właśnie tak siorbię kasztelana i to nie jest to co kiedyś baaa mało tego kiedyś nazywało się kasztelańskie i było naprawdę dobrym piwem....
a teraz siki to wszystko panie, siki ........

Cosnek
01-11-2012, 01:44
właśnie tak siorbię kasztelana i to nie jest to co kiedyś baaa mało tego kiedyś nazywało się kasztelańskie i było naprawdę dobrym piwem....
a teraz siki to wszystko panie, siki ........

Z powodu pogarszającej się jakości alkoholi polecam domowe wyroby. Home made piwko czy winko jest zazwyczaj dobrej jakości a zależy to tylko od produktów i samego winiarza. Czas poświęcony na wyrób zwraca się z nawiązką.

Czornyj
01-11-2012, 17:29
Jestem drapieżnie ciekawy jak w domowym zaciszu i z własnych winogron zmajstrować znośne Cabernet-Syrah i Chardonnay, które bez problemu kupuję w Lidlu lub Biedronie za 10-15PLN.

fafniak
01-11-2012, 19:04
Ten Laphroaig jest moze do dostanie w polandii ?

Sendilkelm
01-11-2012, 20:34
Ten Laphroaig jest moze do dostanie w polandii ?

Tak.

Singlemalt.pl - Warszawa
http://www.sklep-domwhisky.pl/ - Jastrzebia Gora
W prawie każdym Auchan w Warszawie tez jest.

fafniak
01-11-2012, 20:45
dziekuje

Pyra001
01-11-2012, 21:22
A ja własnie skończyłem pifko, Fortuna czarne z browaru Miłosław.