Zobacz pełną wersję : co pijecie?
Strony :
[
1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
ja dziś to ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/j0TDL-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/j0TDL.jpg)
grudzinsky
28-04-2012, 21:12
whiskey, a jeszcze tydzien temu pilem whisky...
Art Erie
28-04-2012, 21:22
Wchłaniam takie coś
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/Ethanol3Dweb_3_1-1.jpeg
źródło (http://www.cropenergies.com/en/Bioethanol/Ethanol-3D-web_3_1.jpeg)
choć zwykle używam tego do przemywania osi optycznych ;)
no tak, związek ów może występować nawet w denaturacie ;)
więc jeśli nie jesteś terminatorem zapewne nie spożywasz tego w czystej postaci ;)
Piwo i komputer...jesteś taki szalony!
Art Erie
28-04-2012, 21:44
[...]więc jeśli nie jesteś terminatorem zapewne nie spożywasz tego w czystej postaci ;)
Heh, terminatorem to człek był w czasach szkolnych; obecnie to głównie zgłębiam tajniki browarnictwa :)
mariaczi666
28-04-2012, 21:46
Przede mną zaś stoi Żubr...
PS. Stouty są dla mnie zbyt... kwaśne? Wypiję jednego i wymiękam. Za to jakiś dobry bitter (Guinness Draught ma się rozumieć), zawsze i w każdej ilości :D
akurat Dobry Wieczór smakuje jak bardziej aksamitny gines, z hmm posmakiem czekolady i kawy, do tego jest słabszy niż gines, mniam :)
Prosze nie robic spamu, watek alkoholowo lozkowy jest w SHOUCIE.......
U mnie byl dzis bezalkoholowy (niskoalkoholowy) Zywiec (bom prowadzil) a teraz Harnasie i Zuberek czekaja na kolejke:D
Dzisiaj, przepraszam to było wczoraj... w użyciu były tylko płyny chłodzące na bazie chmielu.
Na pierwszy ogień poszła Warka STRONG, a w odsieczy łagodny dobrze schłodzony Leżajsk Tradycja Podkarpacia:)
Rafał_Sz
29-04-2012, 08:55
Głównie colę zero z Biedronki. :)
Poranna aromatyczna kawa :D
malasana
29-04-2012, 11:22
Bionade. Uwaga, uzaleznia;)
Rano w niedziele kawa plus ciastko. Dzień wcześniej wieczorem piwo lub wódka. Od poniedziałku do piątku coca cola zero. Mam zamiar tak do 100 tki pociągnąć.
Paablitos
29-04-2012, 11:50
Zieloniasta herbata.
Sebastianito
29-04-2012, 11:57
Biovital z Bobovitem.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/WYaLj-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/WYaLj.jpg)
Kasztelan niepasteryzowane, nawet dobre:D Kocham urlop, szkoda, ze sie jutro konczy:D
Kuba Borysko
29-04-2012, 17:01
Chlam chore ilości pepsi, połowa zębów jeszcze nie została wypłukana, ale co mi tam :)
browar głównie. W przerwach masala tea zaparzona w 100% w mleku :) mniami.
jarekf34
29-04-2012, 17:12
Browarek "Warsteiner" w tej chwili :)
malasana
29-04-2012, 17:17
Grolsch.
Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Chlam chore ilości pepsi, połowa zębów jeszcze nie została wypłukana, ale co mi tam :)
Zęby jak żeby, ale żołądek Ci to kiedyś wypomni.
Na co dzień woda lub herbatki owocowe.
Ale wczoraj:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/827/lavendersapphirecollins.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Poezja...
rychu_cmg
29-04-2012, 18:16
Zęby jak żeby, ale żołądek Ci to kiedyś wypomni.
PEPSI jest dobre na kaca bo przeżera bebechy i zawartość żołądka
Zsiadłe mleko. :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img441.imageshack.us/img441/5346/mlemle.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/19059944/wko.jpg)
zimny Carlsberg - PYCHA :D
cosnek - zdjęcie zrobiłeś przed czy po spożyciu ? szklana pełna i butelka pełna ;) coś tu nieteges ...
czornyj - w krakowie to raczej nie jest, fajnie tam ;)
Croatia podejrzewam. wnoszę po wysepkach :)
I skłamałbym gdybym nie napisał ze po ofercie apartamentów hehe :)
stock - trafna dedukcja ;) Pozdravi z kraju bimbrowników!
rejon Hvaru podobnie wyglada - szczególnie z diabelskimi wysepkami. Dedukcja w 75% oparta o ogłoszenie :P Miłego odpoczynku :)
Z rana, to oczywiście kawusia... z moki. :)
Za dwie godzinki zimna Perła Chmielowa ( to nasza Królowa )
Wysyłane z mojego GOCLEVER TAB A73 za pomocą Tapatalk 2
Tak poza tematem, to dlaczego niby ta pepsi tak ma wyżerać ten żołądek? Piję tą pepsi od niewiadomo kiedy i jakoś problemów nie mam (odpukać), moi znajomi również,wydaje mi się że najbardziej to szkodliwy jest w tym ustrojstwie cukier, ale toinna bajka.
A żeby nie rozmywać to popijam kawusię.
Wysłane z mojego mieszkania na drugim piętrze, za pomocą komputera stacjonarnego ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/19059944/karlo.jpg)
Polsar74
30-04-2012, 16:08
pifko :-)
Art Erie
30-04-2012, 16:15
Tak poza tematem, to dlaczego niby ta pepsi tak ma wyżerać ten żołądek? Piję tą pepsi od niewiadomo kiedy i jakoś problemów nie mam (odpukać), moi znajomi również,wydaje mi się że najbardziej to szkodliwy jest w tym ustrojstwie cukier, ale toinna bajka.
A żeby nie rozmywać to popijam kawusię.
Wysłane z mojego mieszkania na drugim piętrze, za pomocą komputera stacjonarnego ;)
Zawiera kwas fosforowy, a ten doskonale wiąże z organizmu wapń; robi to oczywiście kosztem kości i zębów, co do żołądka to może powodować zaledwie wrzody...
wasilewk
30-04-2012, 16:41
Zawiera kwas fosforowy, a ten doskonale wiąże z organizmu wapń; robi to oczywiście kosztem kości i zębów, co do żołądka to może powodować zaledwie wrzody...
Ostatnio lekarz polecił mojej żonie szklankę ciepłej coca-coli na ból żołądka - pomogło.
Art Erie
30-04-2012, 16:48
Ostatnio lekarz polecił mojej żonie szklankę ciepłej coca-coli na ból żołądka - pomogło.
Większość lekarstw to trucizny dawkowane w niewielkich ilościach ;)
Nie jestem z wykształcenia lekarzem, a jedynie chemikiem i z tej strony mogę polecić osobom pijącym napoje typu "cola" równoczesne spożywanie dużych ilości mleka i pochodnych.
dziś kasztelan zimny jak cholera :) bo w mieszkaniu mam chyba ze 200 stopni - wszystkie okna od południowej strony :(
Też jestem uzależniony od Pepsi. Od ponad 20 lat. I zgadzam się z Artem Erie w sprawie wapnia. Trzeba zakąszać serem. Dodatkowym minusem wlewania w siebie litrów tego napoju jest wzdymanie od gazu (Pepsi bez gazu traci smak).
RobertMiernik
30-04-2012, 17:39
Oj zdecydowanie nie polecam popijania ('równoczesne spożywanie'?) pepsi czy tam coli mlekiem! ;)
A ja dziś też dla odmiany piwo, zapowiada się sikacz - Corona :P
...ale sprawa jeszcze otwarta jadąc na grilla zaglądnę do 'Piw regionalnych' to się sprawa wyklaruje ;)
Art Erie
30-04-2012, 17:54
Oj zdecydowanie nie polecam popijania ('równoczesne spożywanie'?) pepsi czy tam coli mlekiem! ;)[...]
Nikt tutaj nie pisze o popijaniu Coli mlekiem, czy zagryzaniu kredą :) To jak z piciem dużych ilości kawy - profilaktycznie można łykać "magnez".
u mnie przez weekend przetoczylo sie pare buteleczek Beck'sa oraz kilka ladnych buteleczek jablkowego cydru produkcji Magners...mniam (lepsiejszy jest gruszkowy)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/magners-1.jpg
źródło (http://ultimatefoodie.com/wp-content/uploads/2009/06/magners.jpg)
RobertMiernik
30-04-2012, 18:03
A propos zagryzania kredą, mój dwuletni kuzyn kiedyś zagryzał - niebieską, nie wiem czy wzmocniły mu się od tego kości, ale generował wtedy bardzo ciekawie zabarwione hm produkty uboczne...
u mnie przez weekend przetoczylo sie pare buteleczek Beck'sa oraz kilka ladnych buteleczek jablkowego cydru produkcji Magners...mniam (lepsiejszy jest gruszkowy)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/magners-1.jpg
źródło (http://ultimatefoodie.com/wp-content/uploads/2009/06/magners.jpg)
Ja to kojarzę pod "źródłową" nazwą Bulmers. Niam (o:
Też jestem uzależniony od Pepsi. Od ponad 20 lat. I zgadzam się z Artem Erie w sprawie wapnia. Trzeba zakąszać serem. Dodatkowym minusem wlewania w siebie litrów tego napoju jest wzdymanie od gazu (Pepsi bez gazu traci smak).
Tak wzdetego bebzona przez pepsi/coca cole to ja w zyciu nie mialem ;) Od kilku dni odstawilem te "napoje" i od razu lzej...
Bulmers to English Cider, Magners to Irish ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/m7m09-1.jpg
źródło (http://i45.tinypic.com/m7m09.jpg)
pyszne zestawienie gorącym dniu :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/b5Pfj-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/b5Pfj.jpg)
Amadeusz
30-04-2012, 21:52
A kojarzycie browar z Gorlic (chyba) albo Krosna :) nie pamiętam nazwy niestety. Prawdziwy smak piwa. Od tego momentu nie piję masowego syfu. Ale co jest dobre nie jest tanie i bardziej popularna jest wódka z kolą :)
ja ubolewam straszeni, że w mojej okolicy nie ma żadnego lokalnego browaru.
A kojarzycie browar z Gorlic (chyba) albo Krosna :) nie pamiętam nazwy niestety. Prawdziwy smak piwa. Od tego momentu nie piję masowego syfu. Ale co jest dobre nie jest tanie i bardziej popularna jest wódka z kolą :)
chyba chodzi o browar GRYBÓW, piłem góralskie, lach i lach mocne, dobre piwa lecz szału nie ma ;)
ale masz racje, lepsze od koncerniaków ...
Amadeusz
30-04-2012, 22:12
chyba chodzi o browar GRYBÓW, piłem góralskie, lach i lach mocne, dobre piwa lecz szału nie ma ;)
ale masz racje, lepsze od koncerniaków ...
Chyba masz rację, niedługo mi dowiozą to się wyjaśni :) Właśnie kilka smaków jakoś było i jeden szczególnie mi spasował. Takie piwo to było kiedyś w każdej mordowni. A teraz to jest totalna kaszana.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.thewhiskyexchange.com/ProductImage.aspx?pc=OPNOB.12YO&w=270)
cosnek - zdjęcie zrobiłeś przed czy po spożyciu ? szklana pełna i butelka pełna ;) coś tu nieteges ...
Zdjecie nie bylo moje, na szybko z netu sciagniete.
Dzisiaj do wegetariańskiego obiadku butelka półsłodkiego Muskata a po obiadku kieliszek Czeskiej Śliwowicy... jak to życie czasem rozpieszcza:D
Jak już pić to coś dobrego a nie jakieś % od których się potem w głowie przewraca :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://gfx.mmka.pl/newsph/391550/924091.3.jpg)
eristoff
01-05-2012, 09:32
PEPSI BARDZO ZIMNA. A myślałem że tylko ja uzależniony od niej jestem. Ostatnio robiąc przerwę od PEPSI polecam oranżade czerwoną z Biedrony boogi woogi!
Boryszuk
01-05-2012, 11:07
To ja już wolę borygo.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/PXLpY-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/PXLpY.jpg)
w dzbanku odbija się bekstejdź ;)
Rafał_Sz
01-05-2012, 15:00
To ja już wolę borygo.
Bo lepsze od łiskacza? ;)
buskowianka - tylko ze szklanej butelki
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/ChjeH-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ChjeH.jpg)
kawka w pracy
dziś prawie jak piątek ;)
grudzinsky
02-05-2012, 21:45
zamienie cala butle whiskey na mala butelczyne whisky...no nic to...pije sie to co sie ma ;) Jameson ;)
RaV_Zory
03-05-2012, 09:28
Właśnie wróciłem z pracy i przy przeglądaniu forum sączę Dębowe Mocne :)
zamienie cala butle whiskey na mala butelczyne whisky...no nic to...pije sie to co sie ma ;) Jameson ;)
dobry Jameson nie jest zly :)
a tu taka mala historia nazewnictwa :)
The spelling of whisky, or whiskey, differs geographically. As a rule, American and Irish prefer ‘whiskey’ and the Scots, Canadians and the rest of the world’s single malt makers prefer ‘whisky’. This originated during the 19th century. For in around 1870, Scotch whisky was of very low quality, much of it being distilled poorly in Coffey stills. For exportation to America, the Irish distillers wanted to differentiate their product from the poorer Scotch whisky, thus they added the ‘e’ to mark the crucial distinction. Today, Scotch whisky has become one of the world’s greatest spirits, but the spelling still differs. On mass, Americans still spell their spirit with an ‘e’, though legally it is spelt ‘whisky’. A few distillers, Maker’s Mark and George Dickel for example, prefer the Scottish spelling, this is to be attributed to their Scottish ancestry. http://www.masterofmalt.com/whisky-or-whiskey/
Ja od pewnego czasu zapijam się skutecznie w mało znanym browarku (tak myślę) Fortuna ciemne.
Dostępne w sklepach P&P. Ciemne pyszne piwko, nie takie zwykłe banalne. Browar warmia-mazury jest tak samo niebanalny, ma smak, na chmielu, prawdziwe piwko.
znamy znamy fortunę, ale serii ze smokami już chyba nie robią ? polecam Miłosław Koźlak, miam :)
a ja teraz gdzieś na wsi, z braku laku:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/zlrXK-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/zlrXK.jpg)
Amadeusz
03-05-2012, 23:55
Chaos, już wiem. Chodziło mi o browar Zawiercie. 6-8 zł za butelkę - super smak. Ale przy okazji dziś piłem 8 rodzajów wspomnianego browaru Grybów i faktycznie mocno średnie. Na 8 butelek tylko jedna mi podeszła.
niech to diabli, dlaczego takie drogie ? u mnie w mieście w sklepiku z piwami regionalnymi kosztuje ok 3,6 - 5 zł w zależności od rodzaju
Zawiercie to dobry browar, nie wiem jakie piłeś ale z tego browaru polecam jasne pełne - przyzwoite piwko, bursztynowe dla miłośników mocnej goryczki oraz czekoladowe - w sumie nie wiem dlaczego się tak nazywa, może przez barwę bo smaku czekoladowego raczej nie ma, jest to piwo typu stout na palonym słodzie, coś a'la porter ino słabsze, mniam ;)
zdaje się że Pinta warzy w Zawierciu
Zawiera kwas fosforowy, a ten doskonale wiąże z organizmu wapń; robi to oczywiście kosztem kości i zębów, co do żołądka to może powodować zaledwie wrzody...
A jak się ten kwas fosforowy do kości dostanie, by wapń wypłukać? Przecież krwią nie popłynie. A z krwi chyba też nie zwiąże. Co do zębów zgoda - należy zdecydowanie wzmocnić higienę przy spożywaniu dużych ilości Coli. Ta potrafi zniszczyć szkliwo i bardzo zakwasza środowisko jamy ustnej. Co do wrzodów, to nie mam pojęcia.
A ja niestety wciąż szukam idelnego trunku. Cola dobra jest co jakiś czas, najlepiej w małych szklanych butelkach po 200 ml - ta jakoś mniej mi szkodzi i o wiele lepiej smakuje. Niestety cena jest kosmiczna, więc na dłuższą metę to się nie sprawdza, a do tego kupa szkła w domu, które trzeba potem targać gdzieś (najlepiej z powrotem). Lubię też Pepsi. Szkoda, że nie sprzedają już takiej w litrowych szklanych butlach jak za dawnych lat. Albo ja nie widziałem. A i polskie rozlewnie robią często sobie jaja z tych napojów i czasem przesadzają z brakiem substancji smakowych.
Aktualnie jadę co jakiś czas na napojach granulowanych herbatopodobnych. :) Lekkie i wydajne - nie chce mi się targać za wiele. Za najbezpieczniejszy dla zdrowia uznaję klasyczny polski kompot, ale kto by tyle tego ciągle robił? Zimą sok wyciskany z pomarańczy - dobre, tanio i zdrowo. Niestety w procentach nie zagustowałem jakoś. Jedyny browar jaki mi rzeczywiście smakował to przypadkowo wybrany Guiness beczkowy chyba, gdzieś w Gdańsku, o ile mnie pamięć nie myli. Nie jestem piwoszem, więc nie szukałem czegoś podobnego. Puszkowy mnie rozczarował. Maślankę czy kefir od czasu do czasu także strawię. No i herbatka oczywiście - ale latem nie przepadam. Lubię od czasu do czasu białe winko wypić, ale raczej do okazji, niż samemu. Jakiś czas temu przypadło mi do gustu tanie "Cote" z kotkiem na etykiecie i to polecam okazjonalnym wyskokowcom. Dla konesera raczej się nie nada, bo niekwaśne. ;)
ja ubolewam straszeni, że w mojej okolicy nie ma żadnego lokalnego browaru.
No nie, chyba niedługo tam mieszkasz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Browar_Fuhrmann
no niby jest, ale ja o żadnych ichniejszym piwie nic nie słyszałem, poza Brokiem.
A jak się ten kwas fosforowy do kości dostanie, by wapń wypłukać? Przecież krwią nie popłynie. A z krwi chyba też nie zwiąże. Co do zębów zgoda - należy zdecydowanie wzmocnić higienę przy spożywaniu dużych ilości Coli. Ta potrafi zniszczyć szkliwo i bardzo zakwasza środowisko jamy ustnej. Co do wrzodów, to nie mam pojęcia.
Problem deficytu wapnia w wyniku spożywania dużych ilości napojów gazowanych stabilizowanych kwasem fosforowym szczególnie dotyczy ludzi młodych. Kwas fosforowy wiąże w jelitach wapń spożywany w normalnym pożywieniu i w ten sposób pozbawia organizm wapnia jako elementu szkliwa zębów i kości. Wypłukiwanie wapnia z kości jest raczej marginalne. Co ciekawe wiązanie wapnia przez kwas fosforowy i zwiększone jego wydalanie z organizmu z moczem jest znacznie wyższe jeśli w napoju znajduje się kofeina.
RobertMiernik
05-05-2012, 23:32
A w zasadzie dotyczy glownie kofeiny, kawa tez ma takie same skutki 'uboczne'.
Wybaczcie brak diakrytykow pisane z komorki....
dareknik
05-05-2012, 23:41
Skoro kawa i cola taka zła to trzeba pić Szato de Jabol rocznik bieżący.
Bardziej gustuje w piwach niepasteryzowanych, np: Kasztelan i Leżajsk.
Art Erie
05-05-2012, 23:48
A jak się ten kwas fosforowy do kości dostanie, by wapń wypłukać? [...])
Wytłumaczył kolega:
Problem deficytu wapnia w wyniku spożywania dużych ilości napojów gazowanych stabilizowanych kwasem fosforowym szczególnie dotyczy ludzi młodych. Kwas fosforowy wiąże w jelitach wapń spożywany w normalnym pożywieniu i w ten sposób pozbawia organizm wapnia jako elementu szkliwa zębów i kości. Wypłukiwanie wapnia z kości jest raczej marginalne. Co ciekawe wiązanie wapnia przez kwas fosforowy i zwiększone jego wydalanie z organizmu z moczem jest znacznie wyższe jeśli w napoju znajduje się kofeina.
Kwas fosforowy wiąże wapń w organizmie do fosforanu wapnia ( główny składnik kości i zębów, związek nierozpuszczalny w wodzie, wytraca się w postaci osadu ). Kofeina w procesie metabolizmu zmiania się w Teobrominę mającą właściwość rozszerzania naczyń krwionośnych, przez co przyśpiesza proces eliminacji wapnia z organizmu.
Kaca leczę Warką.... Strongiem oczywiście
Kaca leczę Warką.... Strongiem oczywiście
rzeźnik :) Aczkolwiek zdarzyło mi się leczyć kaca winem, z tym, ze po godzinie ten kac przeradzał się w kolejne upojenie i nie zauważałem powodów by ten stan przerywać i spokojnie kontynuowałem do wieczora hehehe :)
rzeźnik :) Aczkolwiek zdarzyło mi się leczyć kaca winem, z tym, ze po godzinie ten kac przeradzał się w kolejne upojenie i nie zauważałem powodów by ten stan przerywać i spokojnie kontynuowałem do wieczora hehehe :)
Podążam Twoimi śladami. Jak na razie wszystko wydaje się funkcjonować bez zarzutu :)
Odkopuje watek.
W taka pogode najlepiej wchodzi piwo ale jutro moj brat wraca na stale do kraju wiec jest specjalna okazja i zaszalal!
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/98/dsc0002ly.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
coach_lodz
03-08-2012, 17:53
dobra łycha zawsze w cenie :)
Sendilkelm
03-08-2012, 18:01
Glenmorangie ma większość na dobrym poziomie. Lasanta dobra, ale nie powala na kolana.
Ja się ostatnio rozsmakowałem w mixie ginu z bitter lemonem
Glenmorangie dziesiątka też jest mniamusna :)
Dzisiaj u mnie będzie to:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/cidresmall-1.jpg
źródło (http://www.milewski.co.uk/photo/nikoniarze/cidre-small.jpg)
Sebastianito
03-08-2012, 23:55
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/640pxPerlenbacher3beersJPG-1.jpg
źródło (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/91/Perlenbacher.3.beers.JPG/640px-Perlenbacher.3.beers.JPG)
Krzysiek C
04-08-2012, 22:23
Perlenbacher jest pyszny. I do tego ta cena + bezzwrotna butelka! :)
Rafał_Sz
05-08-2012, 00:57
Orzechowa
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/be543f947f0f9e630d117c8b68c654216237-1.jpg
źródło (http://m.onet.pl/_m/be543f947f0f9e630d117c8b68c65421,62,37.jpg) plus sok jabłkowy z lodem =
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/smile2-1.jpg
źródło (http://i.pinger.pl/pgr382/91391af30003e71e4e9c9372/smile2.jpg)
100 ml Soplicy wiśniowej + 200 ml Coca Coli + troszkę lodu.
Po dwóch drinkach jestem mistrzem piłkarzyków, po trzech uważam, że jestem przystojny :)
ja ostatnio lód+Stock:)+coracao+sok ananasowy+sok pomarańczowy+kapka soku jabłkowego :)
Jak odpowiednio dużo Stocka dam to po dwóch uważam zem przystojny a po czterech się dziwię że można być aż tak mocno :D :D
jestem nad morzem i nadużywam żywego ;)
Boryszuk
12-08-2012, 22:42
jestem nad morzem i nadużywam żywego ;)
Czyli co? Wody z Bałtyku się napiłeś?
Ja właśnie obalam gruszkowego Bulmersa.
jestem nad morzem i nadużywam żywego ;)
Parafrazując starą piosenkę:
Chłop żywemu nie przepuści!
Chłop żywemu nie przepuści!
Jak się żywe napatoczy,
To wypije je a juści!
:)
ja ostatnio lód+Stock:)+coracao+sok ananasowy+sok pomarańczowy+kapka soku jabłkowego :)
Jak odpowiednio dużo Stocka dam to po dwóch uważam zem przystojny a po czterech się dziwię że można być aż tak mocno :D :D
Mój kumpel zwykł mawiać w takich sytuacjach: "Są różni piękni, ale ja to już jestem przesadzony".
enthropia
13-08-2012, 19:07
Ja piję takie:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/news_28983_big2-1.jpg
źródło (http://www.press.pl/img/news/www-data/news_28983_big2.jpg)
a ja polecam takie delicje, mlask! :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://cavist.pl/user/images/Pampero_Especial_RGB_800.jpg)
Czyli co? Wody z Bałtyku się napiłeś?
;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/alive-1.jpg
źródło (http://wypijmy.wordpress.com/2009/12/07/piwo-zywe/)
a dziś:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/LPTEy-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/LPTEy.jpg)
piter123789
14-08-2012, 13:18
Za dwie godzinki zimna Perła Chmielowa ( to nasza Królowa )
Patriotycznie, brawo.:) Perła Chmielowa i nic innego nie ma lepszego.:D
mniam ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/SS8sk-1.jpg
źródło (http://imgur.com/SS8sk)
Dobrze się odpoczywa przy Żubrze :rolleyes:
A ja z gwinta ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img217.imageshack.us/img217/4841/sam4851.jpg)
Knorr Gorący kubek - pomidorowa na bogato :))
Boryszuk
16-08-2012, 17:54
Abstynenci - a sio!
Na pohybel!
Po 20-tej przestaję być abstynentem :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img40.imageshack.us/img40/8190/sam4873.jpg)
ciemne słabe piwko o posmaku kawowym
takie sobie, raczej jako ciekawostka
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/mEsHL-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/mEsHL.jpg)
Rafał_Sz
17-08-2012, 08:13
Po 20-tej przestaję być abstynentem :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img40.imageshack.us/img40/8190/sam4873.jpg)
Serce mi mocniej zabiło. :D
dziś kulturalne spotkanie z miłosławem i kompem ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/j2pxU-1.jpg
źródło (http://imgur.com/j2pxU)
Boryszuk
17-08-2012, 22:22
JA spotkałem się z moderatorem :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img805.imageshack.us/img805/5765/dsc0039ho.jpg)
jarekf34
17-08-2012, 22:24
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img41.imageshack.us/img41/6752/brinkhoffglas1.jpg)
Rafał_Sz
18-08-2012, 08:11
JA spotkałem się z moderatorem :P
Co on taki zamknięty w sobie? :)
Boryszuk
18-08-2012, 08:16
Co on taki zamknięty w sobie? :)
Posiedziałbyś w lodówce obok ketchupu kilka godzin to też byłbyś zamknięty :mrgreen:
Słodziak z Lidla. Smakuje identycznie jak Łomża Miodowa, a jest o złotówkę tańszy.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img805.imageshack.us/img805/5933/sam4876.jpg)
bardzo polecam:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/H5VQZ-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/H5VQZ.jpg)
Słodziak z Lidla. Smakuje identycznie jak Łomża Miodowa
Dzięki za ostrzeżenie. ;)
Można się chwalić bez fotosów czy to jednak wielkie faux pa będzie?
nie no, zdjęcie musi być :D
Boryszuk
20-08-2012, 08:53
I skan rachunku z izby :mrgreen:
Oki doki, jak wrócę z fabryki, to porobię fotosy, bo ja raczej stały w uczuciach jestem.
Ja tam miastowy jestem, u nas pokoje są. ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/09/sZGrY-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/sZGrY.jpg)
Pilem dzisiaj Ruski Standard (wódka) z moim nowym sąsiadem Słowakiem Marcelkiem. Zdjęć nie mam ale koleś lubi polski punk wiec szybko znaleźliśmy wspólny temat:)
Niezłe piwko.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/836/dsc0033tmq.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
:D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/09/U4UHj-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/U4UHj.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/09/qIRPu-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/qIRPu.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/09/AkfrK-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/AkfrK.jpg)
Langhorne Creek
Cabernet Sauvignon
Ciekawe, bardzo mocne 14.5% niedrogie, trochę ciężkie.
sokolnik
29-09-2012, 22:58
ja od kilku dni
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://worekpomyslow.pl/wp-content/uploads/2010/02/fervex8.jpg)
Rafał_Sz
30-09-2012, 07:10
Zmień na Theralfu Extra Grip. 100% bardziej skuteczne.
Kolego z tym fervexem, theraflu i wszystkimi podobnymi bardzo ostrożnie.... A jeżeli masz problemy z ciśnieniem, to sobie najlepiej w ogóle odpuść :)
przepraszam za OT
RaV_Zory
30-09-2012, 19:02
Warka Strong, Dębowe i chłodzi się Krupnik i Pepsi :)
putinoff czarna porzeczka :)
Pisane z tel, sorki za literówki.
Dzisiaj Dębowe. Putinow z Lidla nie jest zły ale porzeczkowego jeszcze ni piłem, dobry?
bardzo dobry, do tej pory bardzo rzadko ze względu na cenę pijałem absoluta porzeczkowego, teraz w całej rodzinie na imprezach zagościł putinoff porzeczkowy, nawet panie które do tej pory pijały drinki przeszły na kielonki
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/AcAN4-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/AcAN4.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/LZwMa-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/LZwMa.jpg)
herbatę. Odstawiam alkohol na jakiś dłuższy czas.
herbatę. Odstawiam alkohol na jakiś dłuższy czas.
Tez się nosze z takim zamiarem co nie jest łatwe w wykonaniu.
Boryszuk
03-10-2012, 00:32
herbatę. Odstawiam alkohol na jakiś dłuższy czas.
Musiała być niezła impreza, że piszesz o tym dopiero we wtorek. Normalnie takie wynurzenia pojawiają się w niedzielę rano ;)
mi smakuje lubelska o smaku limonki i grejphruta :) takie inne, praktycznie popijać nie trzeba
znajomi mówią, że to babski alkohol, ale po co męczyć się smakiem wódki :p
znajomi mówią, że to babski alkohol, ale po co męczyć się smakiem wódki :p
Ja np. lubię smak czystej wódki, dlatego lubię sączyć ją ze szklanki - najchętniej czarnego Smirnoffa, choć ostatnio się pogorszył i nie ma już tak specyficznego, lekko orzechowego posmaczku jak na początku :(
Musiała być niezła impreza, że piszesz o tym dopiero we wtorek. Normalnie takie wynurzenia pojawiają się w niedzielę rano ;)
To najprawdopobniej był wieczorek z piątku na wtorek ;)
Ja np. lubię smak czystej wódki, dlatego lubię sączyć ją ze szklanki - najchętniej czarnego Smirnoffa, choć ostatnio się pogorszył i nie ma już tak specyficznego, lekko orzechowego posmaczku jak na początku :(
Pilem kiedyś na weselu Żytnią 25letnia , ojciec panny młodej kupił kilka skrzynek jak się urodziła z przeznaczeniem na wesele. Pamiętam ze butelki były "niewymiarowe" 375ml. Ta wódkę można było pic ciepłą i bez zapitki/zagryzki, coś pięknego.
mike ferrero
06-10-2012, 19:22
niestety ostatnia zamówiona buteleczka :-(
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/orval11_xrewepx-1.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/orval1-1-_xrewepx.jpg/)kliknij na foto.
chyba się starzeję albo coś mnie zatruło, wczoraj 3 piwka i parę fajeczek ze znajomymi ...
a dziś cały dzień ból głowy, torsje, wymioty ... jezu myślałem że umrę
no ale już przeszło ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/V6Tog-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/V6Tog.jpg)
Za mało treningu
oj tam, oj tam, w tym watku to chyba najbardziej trenuję ;)
Boryszuk
07-10-2012, 11:21
To, że o tym piszesz nie znaczy, że jako jedyny trenujesz ;)
oj tam, oj tam, w tym watku to chyba najbardziej trenuję ;)
To zmień truciznę - ja np. piwa pijam niewiele, za to po wypitych wieczorem 1-2 flaszkach wina rano budzę się rześki i wesoły niczym Dionizos w ramionach nagich Menad :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropbox.com/u/19059944/winq.jpg)
rozumiem, normalnie też mi nic nie jest, tym razem jednak się czymś zatrułem, przecież po 3 piwach nie może być kaca ;)
winę zrzucam na dym papierosowy ...
rozumiem, normalnie też mi nic nie jest, tym razem jednak się czymś zatrułem, przecież po 3 piwach nie może być kaca ;)
winę zrzucam na dym papierosowy ...
Wiesz kiedyś tak miałem po dwóch piwach. I do dzisiaj nie wiem dlaczego.
To zmień truciznę - ja np. piwa pijam niewiele, za to po wypitych wieczorem 1-2 flaszkach wina rano budzę się rześki i wesoły niczym Dionizos w ramionach nagich Menad :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropbox.com/u/19059944/winq.jpg)Marcin, to moze wpadnę na małą kalibrację, bo ostatnio słabo widzę, a tu prawie na cztery oczy ;)
Marcin, to moze wpadnę na małą kalibrację, bo ostatnio słabo widzę, a tu prawie na cztery oczy ;)
Za późno.
Wczoraj spotkałem się z dwoma twoimi krajanami - wprawdzie rąbnęliśmy jeszcze dwa Amarone, Barolo i Rioję, ale po tym delikatnym wstępie zabraliśmy się za Bordeaux i niewiele z niego zostało :D
Dzisiaj Perła Chmielowa, grzana bo już zimno się robi.
Dostałem beczkę 25l do destylacji i zastanawiam co tu nastawić "na zimę". Robiłem już wprawdzie wino owocowe ale nie mam dostępu do tanich owoców. Słyszałem o dobrym winku z ryżu i rodzynek, może warto spróbować?
Sendilkelm
14-10-2012, 21:26
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.rafalkrukowski.com/nikoniarze/DSC_4949_small.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/bombaysapphireeastgin-2.jpg
źródło (http://www.drinkhacker.com/wp-content/uploads/2012/01/bombay-sapphire-east-gin.jpg)
z tonikiem na próbę - mz z białą naklejką jest lepszy.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://media.singlemalt.pl/media/catalog/product/cache/5/image/9bbf795454cacd58ab1291d6720452e3/b/a/balvenie-12yo-signature-b.jpg)
Łagodna, z ciekawym choć krótkim finiszem.
login_87
16-10-2012, 21:23
A ja pije KSIĄŻĘCE -Czerwony Lager
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img38/4361/carls1.jpg)
Dzisiaj Shiraz od Hardysa, nawet niezły.
Zamówiłem składniki i zgłębiam wiedzę, będę robił swoje wynalazki:) Moze powiem kiedyś jak nieodżałowany Himilsbach: "receptura jego prosta a działanie nadzwyczajne"...
ja dzisiaj Merlot od Turner Road... cos czuje ze trzeba bylo wziac dwie butelki :D
Czornyj, to ja podobną truciznę*wybrałem. Nie zdążyłem zrobić fotki :-(. Wina z okolic ujścia Garonny szacowne są. Dziś wprawdzie wybrałem Montepulciano, ale chyba skok w bok nie przeczy prawdziwej miłości :-)
Dzisiaj Słyszałem o dobrym winku z ryżu i rodzynek, może warto spróbować?
Robiłem z samych rodzynek i wyszło bardzo smaczne, tylko trzeba dobrze te rodzynki z chemi opłukać
Psycholog
20-10-2012, 10:42
Czyżby nikt z tutaj obecnych soku pomidorowego nie pijał ?
Czyżby nikt z tutaj obecnych soku pomidorowego nie pijał ?
Jak najbardziej, tylko najprawdopodobniej dzień później.
z wódką jest całkiem niezły
I tylko z wódką. Samego nie przełknę :)
Boryszuk
20-10-2012, 12:59
A jaki jest szczyt obrzydliwości? ;)
Czyżby nikt z tutaj obecnych soku pomidorowego nie pijał ?
Lubie owszem jak wrzucę świeże pomidorki do blendera z nacią selerowa- mniam.
Psycholog
20-10-2012, 20:18
Lubie owszem jak wrzucę świeże pomidorki do blendera z nacią selerowa- mniam.
Miodzio. Ja często eskperymentuje z sokami warzywnymi, ale zawsze jako podstawa sok ze świeżych pomidorów.
Mój ołtarzyk....
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/2nk5glc-1.jpg
źródło (http://i47.tinypic.com/2nk5glc.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/av237-1.jpg
źródło (http://i48.tinypic.com/av237.jpg)
Szczerze powiem, że niczego lepszego jak Gran DuQue DAlba nie konsumowałem.
Solera Gran Reserva, w Imię Ojca i Syna, Moc i Fantastyczna Rzecz !
U nas 170 zł, w cywilizowanym świecie idzie kupić za 80 pln wraz ze świetnym "Crema de Alba" - w jednym opakowaniu.
Coś bardziej w kierunku Metaxy, czy raczej a'la Hennessey/Martell?
A co tam ciekawego czaisz w humidorku?
Narobiłeś mi smaka na Cohibę z łychą...
Gran DuQue DAlba w Londynie kosztuje £35-40 za butelkę wiec cena jak w Polsce. Danielsa nie lubię, barmani mieszają go z cola ble (nie wiem jakim prawem na butelce jest napis Whiskey). Za to Dalmore z Twojego barku wygląda zachęcająco, top-shelf jak mówią Szkoci.
Sendilkelm
21-10-2012, 13:01
Danielsa nie lubię, barmani mieszają go z cola ble (nie wiem jakim prawem na butelce jest napis Whiskey). Za to Dalmore z Twojego barku wygląda zachęcająco, top-shelf jak mówią Szkoci.
No właśnie dobrze, że jest Whiskey, a nie Whisky.
spiritwood
21-10-2012, 13:04
Ja od dzisiaj nie piję nic.
Boryszuk
21-10-2012, 13:08
Ja od dzisiaj nie piję nic.
Gdybym miał grosz za każdym razem kiedy to słyszę... ;)
Ja od dzisiaj nie piję nic.
Wyrazy współczucia. Wątróbka czy serducho?
http://www.youtube.com/watch?v=Xnsq4Tpy-1M&feature=related
spiritwood
21-10-2012, 15:44
Wyrazy współczucia. Wątróbka czy serducho?
Przedawkowanie dnia poprzedniego ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/HJGJA-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/HJGJA.jpg)
w tle tarnica :)
Malbec 2011, muszę przyznać ze wyborny! chociaż z przeceny w Tesco:)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/048e703735b2a830.html
Nie przepadam za słodkimi alkoholami ale kieliszek dobrego Porto przed obiadkiem chetnie wypijam.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/189/dsc0009qyg.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/oGG7R-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/oGG7R.jpg)
Boryszuk
24-10-2012, 19:08
Żadnego z piw nie pokazywałeś 2 razy. Czyżby Ci nie smakowały? ;)
W górach to raczej duży wybór trunków, Podkarpackie niepasteryzowane to jedno z moich ulubionych. Trola widzę po raz pierwszy:D
Żadnego z piw nie pokazywałeś 2 razy. Czyżby Ci nie smakowały? ;)
nie trafiłem jeszcze na to jedyne, trzy lata temu myślałem że to już to ... ale analizując dogłębnie stwierdziłem jego niedoskonałość w odczuciu składowej goryczy dlategoż poszukiwania trwają, mam nadzieję że już niedługo się spotkamy, a wtenczas będę mógł spać spokojnie
Ja dostalem wczoraj za fotki litrowego Lauder'sa. Dobre toto? Bo nie wiem czy warto otwierac czy lepiej pogonic dalej w prezencie komus ;)
bimber jak każdy ....... jak nie gustujesz to goń dalej .........
Czasem szklaneczke lubie wypic czy to czarnego jasia czu chivasa, czasem jamesona, ale tego laudersa nigdy nie smakowalem wiec nie wiem czy warto otwierac.
Nie przepadam za słodkimi alkoholami ale kieliszek dobrego Porto przed obiadkiem chetnie wypijam.
Zasmakuj bialego wytrawnego porciaka ... palce lizac.
A jak ktos lubi eksperymenty: porto, tonik z chinina, lod i limonka ... mniam. Idealne na zimowe wieczory.
nie jestem ekspertem ... wole piwo , ale jak dla mnie to zwykły szkocki bimber ....
Lauders ... przeciez to belt jak kazdy "zlewkowy" (Blended).
Sendilkelm
25-10-2012, 09:39
Lauders ... przeciez to belt jak kazdy "zlewkowy" (Blended).
I dlatego właśnie zostawiłbym go sobie.
Boryszuk
25-10-2012, 17:50
I dlatego właśnie zostawiłbym go sobie.
I wypił z colą.
Bosze .... politure z kola ... "kefir danon, jutro rano" murowany.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/ooEvw-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ooEvw.jpg)
Sendilkelm
25-10-2012, 22:44
Dziś taki lajcik ze Speyside. Miodowo-cytrynowo. Tak leciutko dla smaku.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/405993_341009299247631_376424147_n.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/0iCRR-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/0iCRR.jpg)
a co to za piwko i jak to w smaku wygląda ??
mocne w voltach (prawie 7) i w smaku (ekstrakt ponad 14), generalnie czuć alkohol, raczej słodkie, trochę jakby kwaśne, ale lekko, ciemne i ciężkie, trzech bym chyba nie wypił ;)
niby na wzór jakiegoś średniowiecznego piwa końca sezonu (warzone w marcu pite na jesień), warto spróbować ale na codzień raczej nie polecam
dzisiaj u mnie Port:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/port-2.jpg
źródło (http://www.milewski.co.uk/photo/nikoniarze/port.jpg)
Boryszuk
27-10-2012, 17:17
A u mnie dziś grają tak :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img16.imageshack.us/img16/4820/dsc0377la.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/T5Ljr-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/T5Ljr.jpg)
DonMaliniacco
27-10-2012, 19:14
Marek, czy to aby nie na tym czeskim metanolu? ;)
Boryszuk
27-10-2012, 19:20
Malin, jak masz problemy z dopięciem budżetu to mów. Przyjadę z jakąś flaszką (niekoniecznie Mount Gay Rum) żebyś nie musiał uciekać się do jakichś szemranych alkoholi... ;)
DonMaliniacco
27-10-2012, 19:27
:) o budzecie wiem tyle, ze konczy mi sie w okolicy dziesiatego :)
:) o budzecie wiem tyle, ze konczy mi sie w okolicy dziesiatego :)
trzeba tą regułę wciągnąć do prawa murphy'ego ;D
Coś bardziej w kierunku Metaxy, czy raczej a'la Hennessey/Martell?
A co tam ciekawego czaisz w humidorku?
Narobiłeś mi smaka na Cohibę z łychą...
Myślę, że raczej w stronę Metaxy. Podanie koniecznie w podgrzanym (gorącym!!!) kielichu do brandy/koniaku i miąchać , miąchać, miąchać, bawić się kielichem...... Hiszpanie nalewają wrzątek do kielicha, po wylaniu wody wypełniają szkło brandy, którego zapach powoduje odlot porównywalny z... no właśnie z czym ? Nie napiszę bo to nie to forum....
Hiszpańska brandy wg. mnie jest najlepsza na świecie. Torres 20, Carlos I, a wszystko to miażdży Gran Duque dAlba.
Rewelacyjna rzecz, Ty jako smakosz Metaxy będziesz usatysfakcjonowany 100%. Gwarantuję.
Humidorek ?
Nikaragua i Dominikana kupione w tabakoonline.
Znakomita relacja jakości do ceny uważam.
Sorki Marcinie za opieszałość w odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.
polecam zdecydowanie (na kolację) angielskie śniadanie !
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/qc2fL-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/qc2fL.jpg)
Boryszuk
28-10-2012, 20:35
Ekstrakt z bekonu, kiełbaski i hash browna? ;)
piszą tak: "Potrzebujesz czegoś pożywnego ? PINTA Angielskie Śniadanie to wyjątkowo soczyste i solidne piwo na specjalne okazje. Angielskie ingrediencje: słodowany jęczmień odmiany Maris Otter i wielka ilość chmielu East Kent Golding to baza naszego specjału. Spożywać na zimno, najlepiej w weekendy !"
polecam zdecydowanie (na kolację) angielskie śniadanie !
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/qc2fL-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/qc2fL.jpg)
Cieszy mnie ze nasi coś działają w Londku. Nie napisałeś jak taki bitter smakuje.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/339/20121028195855.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Winko dzisiejsze chętnie potrzymałbym jeszcze parę latek ale inne "wyszły" wiec...
Ekstrakt z bekonu, kiełbaski i hash browna? ;)
i na zagryche black pudding :)
Zapomnieliscie o fasolce w sosie pomidorowym, smazonym pomidorze i herbacie z mlekiem.
Jak "hash brown" czyli placek ziemniaczany to nie "black pudding" (czyt. kaszanka). "Full English" nie zawiera "black pudding" chyba, ze jakas odmiana walijsko-irlandzka.
Nie napisałeś jak taki bitter smakuje.
mocne w smaku, chyba jak wszystkie piwa pinty, dużo chmielu i goryczy, ale też słodycz charakterystyczna dla ciemnych piw, są opinie że piwo jak najbardziej "pijalne", dla mnie chyba jednak za ciężkie, dwa to max ;) ... zwłaszcza po porterze ;D
odnoszę wrażenie (i nie tylko wrażenie) że tego forum na trzeźwo przeglądać się nie da... stąd chyba ten temat.
nie lubię poniedziałków ...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/sAwO5-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/sAwO5.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/woda-1.jpg
źródło (http://galeria.e-kwidzyn.pl/albums/userpics/10473/woda.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/tasma-1.jpg
źródło (http://galeria.e-kwidzyn.pl/albums/userpics/10473/tasma.jpg)
Zapomnieliscie o fasolce w sosie pomidorowym, smazonym pomidorze i herbacie z mlekiem.
Jak "hash brown" czyli placek ziemniaczany to nie "black pudding" (czyt. kaszanka). "Full English" nie zawiera "black pudding" chyba, ze jakas odmiana walijsko-irlandzka.
Ja akurat wypowiadalem sie na temat "full irish", do tego jeszcze moglbym dodac buttered mushrooms oraz potato bread :)
Full English Breakfast:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/100/cfgk.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Nie jadam mięsa od pięciu lat ale kiedyś lubiłem sobie zjeść takie tłuste śniadanie, szczególnie na kacu.
Dziś wieczorem takie trio aby gusta wyrobić
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img9/3157/img2128xf.jpg)
ciemnego łagodnego nie da się pić :)
ja kilka dni temu skusiłem się na 'czerwonego" i więcej się nie skusze ....
ja kilka dni temu skusiłem się na 'czerwonego" i więcej się nie skusze ....
Na 'czerwonego' trzeba mieć dzień, tak samo jak na ciemne albo na różne fajne 'łiskacze'.
Ja najchętniej pijam piwo pszeniczne Bielitzer z lokalnego browaru w Bielsku. Zawsze jak piję inne, to nachodzi mnie myśl "już wiem dlaczego tamto tyle kosztuje". :) 20zł/litr
Narazie poszło ciemne. Lekkie smakowe piwko myślę jakby było troszeczkę mocniejsze było by lepsze. Jak dla mnie dobrze z plusem w skali piecio stopniowej
Travis6Strong
31-10-2012, 19:13
Wino KOSMOS "w półgodziny na orbitę"
Narazie poszło ciemne. Lekkie smakowe piwko myślę jakby było troszeczkę mocniejsze było by lepsze. Jak dla mnie dobrze z plusem w skali piecio stopniowej
myślę, że jak skosztujesz porządnego piwa to ciemne lekkie będzie miało w twojej skali marne 2+ ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/ykY9M-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ykY9M.jpg)
Ja skromniutko, Harnasia właśnie...
WINO !!!!! jest dobre
ale whisky - tylko BOWMORE
Sendilkelm
31-10-2012, 21:18
WINO !!!!! jest dobre
ale whisky - tylko BOWMORE
Które Bowmore? Bo ze wszystkich whisky jakie piłem, to Bowmore mi najgorzej podszedł. Ten najbardziej popularny. Moim zdaniem to jest najgorsza whisky z Islay.
12 letnia jakaś
single malt
bardzo mi podeszła
one chyba zwane sa torfowymi
Moj nr.1 Whiskacz:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/89/31988528.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Pachnie górami, dymem i choinkami.
http://www.biztok.pl/Dlaczego-piwo-stracilo-dawny-smak-a6058
Sendilkelm
31-10-2012, 23:09
12 letnia jakaś
single malt
bardzo mi podeszła
one chyba zwane sa torfowymi
W whisky z Islay najbardziej to czuć, ale Bowmore ... piłem dawno, mam na półce i nie chcę teraz smakować, w każdym razie tam czułem to najmniej. Najbardziej torfowa jest Caol Ila i jak dotąd chyba na razie wygrywa ze wszystkimi w swojej klasie. Czyli 8-12 lat do 200 zł.
EDIT:
Jeśli Bowmore to na 90% ta z obrazka, jeśli Bowmore 12-letnia, to na 99% ta z obrazka :D O tej też mówię, że mi akurat nie podchodzi.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/200218_207202882628274_6113915_n.jpg)
login_87
31-10-2012, 23:17
ehh.... a ja pije żywca :P
W whisky z Islay najbardziej to czuć, ale Bowmore ... piłem dawno, mam na półce i nie chcę teraz smakować, w każdym razie tam czułem to najmniej. Najbardziej torfowa jest Caol Ila i jak dotąd chyba na razie wygrywa ze wszystkimi w swojej klasie. Czyli 8-12 lat do 200 zł.
EDIT:
Jeśli Bowmore to na 90% ta z obrazka, jeśli Bowmore 12-letnia, to na 99% ta z obrazka :D O tej też mówię, że mi akurat nie podchodzi.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/200218_207202882628274_6113915_n.jpg)
bingo - mi podeszła
http://www.biztok.pl/Dlaczego-piwo-stracilo-dawny-smak-a6058
właśnie tak siorbię kasztelana i to nie jest to co kiedyś baaa mało tego kiedyś nazywało się kasztelańskie i było naprawdę dobrym piwem....
a teraz siki to wszystko panie, siki ........
właśnie tak siorbię kasztelana i to nie jest to co kiedyś baaa mało tego kiedyś nazywało się kasztelańskie i było naprawdę dobrym piwem....
a teraz siki to wszystko panie, siki ........
Z powodu pogarszającej się jakości alkoholi polecam domowe wyroby. Home made piwko czy winko jest zazwyczaj dobrej jakości a zależy to tylko od produktów i samego winiarza. Czas poświęcony na wyrób zwraca się z nawiązką.
Jestem drapieżnie ciekawy jak w domowym zaciszu i z własnych winogron zmajstrować znośne Cabernet-Syrah i Chardonnay, które bez problemu kupuję w Lidlu lub Biedronie za 10-15PLN.
Ten Laphroaig jest moze do dostanie w polandii ?
Sendilkelm
01-11-2012, 20:34
Ten Laphroaig jest moze do dostanie w polandii ?
Tak.
Singlemalt.pl - Warszawa
http://www.sklep-domwhisky.pl/ - Jastrzebia Gora
W prawie każdym Auchan w Warszawie tez jest.
A ja własnie skończyłem pifko, Fortuna czarne z browaru Miłosław.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.