Zobacz pełną wersję : co pijecie?
Strony :
1
2
3
4
5
6
7
8
[
9]
10
11
12
13
14
15
Do obiadu poszlo to
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.imageshack.us/img22/9408/p8k6.jpg)
goryczka mocno wyczuwalna, piwo mocno chmielowe (5 gatunkow chmielu), dosc przyjemne w smaku.
I taka ciekawostka. kupilem 2 sztuki miodowego na gryce z manufaktury piwa. znajdz roznice :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img856.imageshack.us/img856/5180/id1b.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Sendilkelm
20-02-2014, 23:13
Wcześniej już wspomniany Lagavulin 12yo bot. 2004
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.smakwhisky.com/images/DSC_0797_small.jpg)
Thunder_
21-02-2014, 00:12
U mnie dziś dość standardowo (jak na mnie) whisky (Grant's) z Colą ;)
Ciekawe... jak na IPA goryczka średnia, zalegająca i nieco cierpka niestety.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotozrzut.pl/zdjecia/7d850da8f6.jpg)
Elijah Craig Single Barrel, przeważnie.
:)
login_87
21-02-2014, 23:47
a ja tak :)....
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img819/7630/ovyd.jpg)
PS. Ursy nie polecam...
Taki sobie porter... mało porterowy w sumie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotozrzut.pl/zdjecia/bd78dda0a3.jpg)
Na poczatek wieczoru. nawet znosne, ale troche bezplciowe.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img534.imageshack.us/img534/1365/lebc.jpg)
Ciemną kawę na dobranoc zapodałem ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotozrzut.pl/zdjecia/99c0e0f480.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/DSC01355www_zpsc8489d74-2.jpg
źródło (http://s31.photobucket.com/user/KAWON/media/DSC01355www_zpsc8489d74.jpg.html)
Wczoraj wieczorem wspieralem ukraincow (po lewej) z mala pomoca gruzinow (po prawej) :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img541.imageshack.us/img541/7827/t1ya.jpg)
Oba pijalne, w smaku jak woda, tudziez jakas oranzada. goryczki prawie nie czuc, bardziej jakis cukier.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/DSC01355www_zpsc8489d74-2.jpg
źródło (http://s31.photobucket.com/user/KAWON/media/DSC01355www_zpsc8489d74.jpg.html)
j p chenet moze zrazic zarowno do wina jak i do brandy. to mniej wicej jakosc carlo rossi jest jesli chodiz o wino i bulgarskich produktow w przypadku brandy.
bardzo polecam sprobowac chocby torresa 5tki - przy porownywalnej cenie kosmiczna roznica jakosci.
Piwo bardzo zacne. Z czystym sumieniem mogę polecić
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
wczorajszy pakiet :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img843.imageshack.us/img843/4066/5e4o.png)
Tego lwowka pierwszy raz pilem i wiecej juz nie wypije. okrutny jest jak na lagera :/ na sile go zmeczylem.
Tego lwowka pierwszy raz pilem i wiecej juz nie wypije. okrutny jest jak na lagera :/ na sile go zmeczylem.
eeej bo wiedenski to nie jest typowy lager .. tylko na slodzie wiedenskim i monachijskim, bez wyraznie wyczuwalnego chmielu .. a ta konkretne butelka sie lwowkowi srednio udala. w przeciwienstwie do belga i ksiazecego.
a jak ci smakowala black ipa?
Ipa całkiem spoko, wracałem juz do niej ze dwa razy :) Chociaz ostatnio znajomy strasznie narzekal, nie podeszła mu.
login_87
04-03-2014, 10:25
Mnie tez Black ipa nie podchodzi...
login_87
06-03-2014, 20:31
Pił już ktoś nowego żywca?
Borat1979
06-03-2014, 21:11
Pił już ktoś nowego żywca?
Ale to jest jakiś nowy żywiec, który rożni się czymś od poprzednich oprócz wyglądu butelki?
login_87
06-03-2014, 21:33
zywiec bialy, marcowy, bock....
Borat1979
06-03-2014, 21:39
zywiec bialy, marcowy, bock....
To taki sam koncernowy syf tylko naklejka inna.
To taki sam koncernowy syf tylko naklejka inna.
no akurat bock mimo iz korporacyjny byl pitny w edycji jakis czas temu. nie wiem jak w aktualnej.
trzeba by pamietac ze zywiec organizuje birofilie - lacznie z konkursem na piwo domowe gdzie nagroda jest uwarzenie okolicznosciowej warki. w tym roku byla to ipa - i byla calkiem przyzwoita.
kazdy z koncernow ma tez swoje krotkie serie ktore z reguly sa na zupelnie innym poziomie niz piwo z tasmy. przykladem moze byc browar jablonowo ktory produkujac sikacza dla biedronki otowrzyl manufakture piwna - dzieki temu powstalo m.in. piwo na miodzie gryczanym, klasztorne czy altbier
Borat1979
07-03-2014, 01:45
Ki
no akurat bock mimo iz korporacyjny byl pitny w edycji jakis czas temu. nie wiem jak w aktualnej.
trzeba by pamietac ze zywiec organizuje birofilie - lacznie z konkursem na piwo domowe gdzie nagroda jest uwarzenie okolicznosciowej warki. w tym roku byla to ipa - i byla calkiem przyzwoita.
kazdy z koncernow ma tez swoje krotkie serie ktore z reguly sa na zupelnie innym poziomie niz piwo z tasmy. przykladem moze byc browar jablonowo ktory produkujac sikacza dla biedronki otowrzyl manufakture piwna - dzieki temu powstalo m.in. piwo na miodzie gryczanym, klasztorne czy altbier
Krolewskie też było pitne jakiś czas temu ;)
Dzisiaj to podły w smaku syf. Zresztą te piwa grupy żywiec w wiekszosci smakują tak samo tylko etykieta się zmienia.
.:Gerard:.
07-03-2014, 02:00
Ki
Krolewskie też było pitne jakiś czas temu ;)
Dzisiaj to podły w smaku syf. Zresztą te piwa grupy żywiec w wiekszosci smakują tak samo tylko etykieta się zmienia.
Dla Warki pracujesz ? :-D
Dawno nie piłem polskiego piwa,
dobre to było Żubr i Łomża, Żywiec był zawsze jak sikacz, trochę gęstszy od Beck's-a.
Dzisiaj to podły w smaku syf. Zresztą te piwa grupy żywiec w wiekszosci smakują tak samo tylko etykieta się zmienia.
wlasciwie o kazdym korporacyjnym piwie mozna tak powiedizec. co nei zmienia faktu ze ludzie to kupuja.
Dla Warki pracujesz ? :-D
warka to ta sama korporacja :)
Dawno nie piłem polskiego piwa,
dobre to było Żubr i Łomża, Żywiec był zawsze jak sikacz, trochę gęstszy od Beck's-a.
masz czego zalowac. male browary kontraktowe robia naprawde znakomite warki. do tego stopnia ze zauwazyly to koncerny wprowadzajac wiecej gatunkow i wciskajac bajki o tradycji :)
z koncerniakow - jak dla mnie chyba tylko perla. nie wiem czy browar kormoran jest jzu korporacyjnym czy blisko :P ale tez maja kilka fajnych butelek, lwowek - w zaleznosci od preferencji :) .. ogolnie z browarow niekoroporacyjnych pojawilo sie tego cale mnostwo - pinta, alebrowar, artezan - wymieniajac chocby te najbardziej znane. warto poprobowac.
Narzekacie na Żywca, ale porter jest całkiem dobry - tyle, że nie warzony w Żywcu, a w Cieszynie ;-)
.:Gerard:.
07-03-2014, 20:43
warka to ta sama korporacja :)
No to zabłysnąłem, jak iskra a chciałem jak gwiazda .... .
masz czego zalowac. male browary kontraktowe robia naprawde znakomite warki. do tego stopnia ze zauwazyly to koncerny wprowadzajac wiecej gatunkow i wciskajac bajki o tradycji :)
Mam tutaj taki sklepik z przeróżnymi browarkami, sąsiada Bawarczyka "smakosza" jednak Augustiner górą, no nic nie przebije tego piwa.
No to zabłysnąłem, jak iskra a chciałem jak gwiazda .... .
Oj tam ... Nie kazdy musi znac korporacyjne zaleznosci ;) szczegolnie mieszkajac poza granicami kraju
Mam tutaj taki sklepik z przeróżnymi browarkami, sąsiada Bawarczyka "smakosza" jednak Augustiner górą, no nic nie przebije tego piwa.
No wyciagnales z rekawa asa z ktorym ciezko dyskutowac. Pod warunkiem oczywiscie ze sie lubi monachijskiego lagera ;) popieram ze butelka znakomita, w szczegolnosci jesi chce sie pic wiecej. Co do przebicia to kwestia gustu i dnia ;)
Ja osobiscie preferuje mocno schmielone "ale" z ipa w szczegolnosci a zima london portera ;)
Nawet ujdzie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img37.imageshack.us/img37/5387/i5cf.jpg)
widze ze testujesz cale portoflio bojana :)
ja dzis miloslaw niefiltrowane oraz marcowe z otwartej fermetnacji. do obrabiania fot sie nadaja.
Testuje to co mam w osiedlowych sklepach, a ze ostatnio Fresh wprowadzil do oferty Bojana to zal nie sprobowac :) Poki co z Bojana chyba Toporek mi najbardziej podszedl :)
Sendilkelm
11-03-2014, 23:25
Dziś Glenfarclas 25-letni, butelkowany w latach 90'.
Strasznie lekki, nie czuć mocy, w smaku suszone owoce. Szkoda, że tylko 43%
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1.0-9/1964915_800545443294012_1934758727_n.jpg)
dzis litewskie smaki
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img69.imageshack.us/img69/1884/qr4u.jpg)
Taki mocniej nachmielony pils... mimo napisu że to IPA
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotozrzut.pl/zdjecia/f485d350dc.jpg)
Cos watek nam ucichl :P
Odkrylem piwo, ktore spycha Desperadosy i inne podobne smakowe wynalazki w cien :) Naprawde fajne, orzezwiajace, lekko kwaskowate i mocne (6,5%) "piwko" :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img829.imageshack.us/img829/7237/xq6t.jpg)
Aha piwo jest o smaku ananasowo-grapefriutowym :)
Cos watek nam ucichl :P
Od czasu do czasu coś się łyknie... :wink:
(jest własne to i zakupów mniej się robi) :mrgreen:
A tymczasem widawowy lemur:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s23.postimg.org/mmzndqqej/IMG_8382s.jpg)
niezłe, niezłe...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
W kwestii wina postuluję więcej danych - gdzie, za ile i czy było warto. Na piwie nie da się jakoś straszliwie wtopić, na winie nie ma litości - sprzedawane są*octy w cenie dionizyjskich nektarów i v-ce versa.
Nawet ujdzie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img37.imageshack.us/img37/5387/i5cf.jpg)
W weekend się skusiłem na Toporka... Od dawna kibicuje temu browarowi na FB i chciałem się przekonać jak jest w smaku. Butelka zdecydowanie ładniejsza. Dzisiaj piję Perlenbachera z Lidla i lepiej mi smakuje...
Sendilkelm
21-03-2014, 00:42
Dzisiaj:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/56544big-2.jpg
źródło (http://static.whiskybase.com/storage/whiskies/1/9/27/56544-big.jpg)
9/10
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Korkociągiem kręcisz na wylot korka? :shock:
Tak się nie można... :wink: :lol:
W kwestii wina postuluję więcej danych - gdzie, za ile i czy było warto. Na piwie nie da się jakoś straszliwie wtopić, na winie nie ma litości - sprzedawane są*octy w cenie dionizyjskich nektarów i v-ce versa.
wiem gdzie ale nie wiem za ile bo dostałem wczoraj te wino, po pracy zajadę po kolejną butelkę to się dowiem ile kosztuje. A czy warto - warto :) aha to jest pół-słodkie wino jak by co ;-)
Korkociągiem kręcisz na wylot korka? :shock:
Tak się nie można... :wink: :lol:
tak, jestem hardcorem :mrgreen:
W kwestii wina postuluję więcej danych - gdzie, za ile i czy było warto. Na piwie nie da się jakoś straszliwie wtopić, na winie nie ma litości - sprzedawane są*octy w cenie dionizyjskich nektarów i v-ce versa.
Słusznie. Popieram.
Niedawno takie piłem:http://www.marekkondrat.pl/olivares-dulce-monastrell-jumilla-do
Prezent, więc nie wiedziałem ile kosztuje, trochę drogo jak na pół litra, ale wyśmienite.
Sendilkelm
21-03-2014, 09:47
Słusznie. Popieram.
Niedawno takie piłem:http://www.marekkondrat.pl/olivares-dulce-monastrell-jumilla-do
Prezent, więc nie wiedziałem ile kosztuje, trochę drogo jak na pół litra, ale wyśmienite.
Ja też popieram, jeśli chodzi o wino, ale nie zgodzę się ze zdaniem odnośnie piwa. Dla jednych 10-15 zł na piwo to nie utopienie, a dla innych utopienie. Ja pijąc droższe whisky mogę napisać to samo o winie, że w winie to się nie da utopić :) Co to za różnica czy chłam jest za 30 zł czy za 150 :)
Mam prosbe do fachowcow z dziedziny win wszelakich :)
Co byscie polecili z win deserowych (glownie pol-slodkich) do kawiarni?
jakies 2-3 winka powiedzmy do 40 zl i jakies 2 drozsze w okolicach 100?
Ja z takich tanszych tylko Portade toleruje :P
MichoN85
21-03-2014, 16:30
wiem gdzie ale nie wiem za ile bo dostałem wczoraj te wino, po pracy zajadę po kolejną butelkę to się dowiem ile kosztuje. A czy warto - warto :) aha to jest pół-słodkie wino jak by co ;-)
tak, jestem hardcorem :mrgreen:
Ale korkociąg z Ikei jest :D
łooo jeżu... :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s27.postimg.org/ocwuioewj/IMG_8385s.jpg)
Czyściocha z soczkiem jabłko-wiśnia :-P
Boryszuk
22-03-2014, 21:08
Jeśli z soczkiem to nie czyściocha ;-)
z soczkiem jabłko-wiśnia :-P
O madafaka - 100x wolę pić ciepłą czyściochę ze szklanki :mrgreen:
dzisiaj znowu Zuccotti, tym razem różowe ;-)
żonce bardzo smakuje, delikatniejsze niż czerwone i cena śmieszna - 26 pln :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/6515c3846ca6.jpg.html)
O madafaka - 100x wolę pić ciepłą czyściochę ze szklanki :mrgreen:
Haha :D nie jest złe, słodkie dość :mrgreen:
dzisiaj znowu Zuccotti, tym razem różowe ;-)
żonce bardzo smakuje, delikatniejsze niż czerwone i cena śmieszna - 26 pln :D
W kwestii śmiesznych cen różowych to przebiję - właśnie wyrąbałem tą różową potworę z Lidla za 12PLN, nawet zaskakująco znośne:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/Zdj%C4%99cie%2022.03.2014%2C%2021%2025%2008.jpg)
już wiem gdzie rano po bułki pojadę :-P
Rafał_Sz
22-03-2014, 22:47
Trzecie bedzie juz rewelacyjne. ;)
uuuu - bułek z Lidla nie polecam, straszne grzduloki
Trzeciego ani drugiego nie będzie, piję skromnie tylko buteleczkę*wina dziennie :)
Jeden kieliszek dziennie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.ivstatic.com/files/et/imagecache/400x300/files/blog_articles/wine-glass.jpg) :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img716.imageshack.us/img716/5631/lih6.jpg)
login_87
24-03-2014, 14:54
:)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/sh/yux590b7wf3wf06/-d-CQN6xVX/piwkolemur.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/69e7bd8c431c.jpg.html)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/516371_MiodPiastowskiTrojniak07L-1.jpg
źródło (http://wolewygodniej.pl/516371_Miod-Piastowski-Trojniak-07L.jpg)
Piłem setki różnych alkoholi, a w życiu nie piłem miodu - trzeba wreszcie spróbować tego staropolskiego napitku.
Piłem setki różnych alkoholi, a w życiu nie piłem miodu - trzeba wreszcie spróbować tego staropolskiego napitku.
Nie zwlekaj bo jest zarąbisty :D
Polecam trójniaka ;)
Tak dla inf trunek ten znany jest ludziom już od starożytności ale bardzo powszehny był w okresie średniowiecza
a ja polecam półtoraka, im mniej rozcieńczony tym lepiej ;-)
Co kto lubi :)
Trójniaka się pije dla smaku, dwójniaka to pół na pół a półtorak aby %% :D
Co kto lubi :)
Trójniaka się pije dla smaku, dwójniaka to pół na pół a półtorak aby %% :D
raczej odwrotnie, półtorak jest miodem który najdłużej dojrzewa i w którym jest najwiecej miodu...więc walory smakowe ma największe (nie na darmo nazywa się go miodem królewskim), a dla % się pija inne trunki ;-)
raczej odwrotnie, półtorak jest miodem który najdłużej dojrzewa i w którym jest najwiecej miodu...więc walory smakowe ma największe (nie na darmo nazywa się go miodem królewskim), a dla % się pija inne trunki ;-)
Całe życie w błędzie :(
Ehhhhh...
I co teraz począć?
Piłem setki różnych alkoholi, a w życiu nie piłem miodu - trzeba wreszcie spróbować tego staropolskiego napitku.
Nie warto, lepiej zająć się nalewkami.
Nie warto, lepiej zająć się nalewkami.
Nalewkami i bimbrem zajmuję się od niepamiętnych czasów - jestem wielkim miłośnikiem agrestówki i pigwówki, Rakiji od Mirty, od Smokve, Tsikoudii, Ouzo i mam doktorat alkoholis causa z destylatów i nalewek z wszelkich możliwych owoców, warzyw i badyli.
Osobliwie natomiast nie próbowałem miodów pitnych, jakoś ogólnie nie jestem fanem miodowych i nadmiernie ulipowatych alkoholi, choć np. kreteńska Rakomelo jest całkiem niezła.
Rafał_Sz
26-03-2014, 13:48
ogólnie nie jestem fanem miodowych i nadmiernie ulipowatych alkoholi, choć np. kreteńska Rakomelo jest całkiem niezła.Spróbuj kiedyś połączenia miodu pitnego i łychy. Jest to równie smakowite połączenie, co (z pozoru) absurdalne. Pije się to nader niewinnie, działanie bywa jednak zaskakująco poniewierające. :)
Nalewkami i bimbrem zajmuję się od niepamiętnych czasów - jestem wielkim miłośnikiem agrestówki i pigwówki, Rakiji od Mirty, od Smokve, Tsikoudii, Ouzo i mam doktorat alkoholis causa z destylatów i nalewek z wszelkich możliwych owoców, warzyw i badyli.
Osobliwie natomiast nie próbowałem miodów pitnych, jakoś ogólnie nie jestem fanem miodowych i nadmiernie ulipowatych alkoholi, choć np. kreteńska Rakomelo jest całkiem niezła.
Wyobraź sobie, że dymion z owocami pigwy po dwukrotnym odlaniu soku i potem alkoholu zalałem wszystkimi zlewkami alkoholu jakie miałem. Końcówki flaszek. Trochę whisky, dużo bimbru, podejrzana śliwowica, niedobre czyściochy. Po dodaniu cytryn, cukru i leżakowaniu okazało się, że wyszedł mocny i znakomity trunek, choć zapachem nie powalał. Za to koledzy chwalili :)
Spróbuj kiedyś połączenia miodu pitnego i łychy. Jest to równie smakowite połączenie, co (z pozoru) absurdalne. Pije się to nader niewinnie, działanie bywa jednak zaskakująco poniewierające. :)
Piłem miodowego Danielsa - trochę ulipowaty, ale myszówa z miodem pitnym to faktycznie może być ciekawa opcja. Zdradliwość napitku potrafię sobie wyobrazić - przykładowo nic nie potrafi tak podstęnie ululać biesadników, jak czysta z Martini.
Nalewkami i bimbrem zajmuję się od niepamiętnych czasów - jestem wielkim miłośnikiem agrestówki i pigwówki, Rakiji od Mirty, od Smokve, Tsikoudii, Ouzo i mam doktorat alkoholis causa z destylatów i nalewek z wszelkich możliwych owoców, warzyw i badyli.
Pewnie terminowałeś u Jakuba Wędrowycza :)
@Czarnoryj
A masz może jakąś akrestówkę na eksport? :D
Pewnie terminowałeś u Jakuba Wędrowycza :)
Przypadkiem poznałem Pilipiuka na ślubie kolegi. No więc - za przeproszeniem - nie pił. Postać Wędrowycza mocno przez to straciła w moich oczach na literackiej wiarygodności i w efekcie nigdy nie podjąłem lektury wzmiankowanej serii.
@Czarnoryj
A masz może jakąś akrestówkę na eksport? :D
Niestety, mam b. ograniczony dostęp do agrestówki - częstuje mnie nią kolega, którego ojciec jest wirtuozem nalewkarstwa. Sam jestem niereformowalnym blokersem-mieszczuchem, brzydzę się nawet uprawą roślin doniczkowych, koszenie 50m2 ogródka raz na kilka miesięcy w posiadanym przeze mnie mieszkaniu na wynajem wpędzało mnie w depresję i ostatecznie doprowadziło do pozbycia się problematycznej nieruchomości ;)
Przypadkiem poznałem Pilipiuka na ślubie kolegi. No więc - za przeproszeniem - nie pił. Postać Wędrowycza mocno przez to straciła w moich oczach na literackiej wiarygodności i w efekcie nigdy nie podjąłem lektury wzmiankowanej serii.
A to żałuj :) Wędrowycz naprawdę fajny i to nawet jak się czyta na trzeźwo :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.imageshack.us/img21/259/ksat.jpg)
Ciachanowskie pale ale po lewej daje rade, naprawde mi smakowalo :)
dwa pozostale to jakis szczoch, szczegolnie ten czeski wynalazek z "jezusem" na etykiecie :P
login_87
30-03-2014, 01:15
Łoo gdzie dorwałeś grand prixa??
Sasiad gdzies kupil w Gdansku. Nawet nie pytalem gdzie :)
Ok...o tej porze to herbata z sokiem :D
Na zakończenie łikendu :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s29.postimg.org/e9gj9zj5j/IMG_8455s.jpg)
pietrobas
30-03-2014, 21:42
Kurcze, fajny wątek :D Ja w piwa ostatnio się wkręciłem. Grand prixa mam jeszcze 1 w lodówce :D
login_87
30-03-2014, 23:50
Na zakończenie łikendu :)
http://s29.postimg.org/e9gj9zj5j/IMG_8455s.jpg
źródło (http://s29.postimg.org/e9gj9zj5j/IMG_8455s.jpg)
oo a to chyba nowe... nie widziałem tego jeszcze.
Tak, nowy wypust. Całkiem przyjemne i gładkie choć ociera się już lekko zamiast o kawę to o przypalankę.
Ale zbalansowanie dobre i przyjemnie się pije. Nie jest to ulep jak inne piwa z tej serii (PLON, IPA).
Sendilkelm
03-04-2014, 10:10
Ja wczoraj też odmiennie (od whisky), bo znalazłem sklep gdzie jest wybór, to wziąłem dwa :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://rafalkrukowski.com/nikoniarze/piwka.jpg)
pietrobas
03-04-2014, 14:23
Renegat jest całkiem niezły, chociaż ogólnie ursa nie daje rady w fazie produkcyjnej. W tym coś poprawili chyba. Bocków nie lubie :P
Sendilkelm
03-04-2014, 14:37
Pszeniczny został jednak na dziś, wczoraj tylko Renegata dałem radę, bo wróciłem po 24:00 :D Renegat, jak na moje piwne kubki smakowe laika był bardzo fajny.
Bardo mi smakowało, ale było drogo
KLIK (https://www.google.pl/search?q=piwo+sob%C3%B3tka+g%C3%B3rka&biw=1366&bih=667&tbm=isch&imgil=1IGwM9gfF_uqVM%253A%253Bhttps%253A%252F%252F encrypted-tbn0.gstatic.com%252Fimages%253Fq%253Dtbn%253AANd9 GcTHqVDkEy5WYXadI9zwb78qCXgDci2pIv6PQU_VB6CIkQQN5i jbrQ%253B397%253B600%253BP5EBa7q6gHsFOM%253Bhttp%2 5253A%25252F%25252Fphoto.bikestats.eu%25252Fzdjeci e%25252F445766%25252Fpiwo-sobotka-gorka&source=iu&usg=__7X35KIYyk9219S32hMPWUC9knCc%3D&sa=X&ei=QFY9U9O_CsabtAaX_4GoBw&sqi=2&ved=0CC8Q9QEwAQ#facrc=_&imgdii=_&imgrc=1IGwM9gfF_uqVM%253A%3BP5EBa7q6gHsFOM%3Bhttp% 253A%252F%252Fimages.photo.bikestats.eu%252Fzdjeci e%252C600%252C445766%252C20131117%252Cpiwo-sobotka-gorka.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fphoto.bikestats.eu% 252Fzdjecie%252F445766%252Fpiwo-sobotka-gorka%3B397%3B600)
Bardo mi smakowało, ale było drogo
KLIK (https://www.google.pl/search?q=piwo+sob%C3%B3tka+g%C3%B3rka&biw=1366&bih=667&tbm=isch&imgil=1IGwM9gfF_uqVM%253A%253Bhttps%253A%252F%252F encrypted-tbn0.gstatic.com%252Fimages%253Fq%253Dtbn%253AANd9 GcTHqVDkEy5WYXadI9zwb78qCXgDci2pIv6PQU_VB6CIkQQN5i jbrQ%253B397%253B600%253BP5EBa7q6gHsFOM%253Bhttp%2 5253A%25252F%25252Fphoto.bikestats.eu%25252Fzdjeci e%25252F445766%25252Fpiwo-sobotka-gorka&source=iu&usg=__7X35KIYyk9219S32hMPWUC9knCc%3D&sa=X&ei=QFY9U9O_CsabtAaX_4GoBw&sqi=2&ved=0CC8Q9QEwAQ#facrc=_&imgdii=_&imgrc=1IGwM9gfF_uqVM%253A%3BP5EBa7q6gHsFOM%3Bhttp% 253A%252F%252Fimages.photo.bikestats.eu%252Fzdjeci e%252C600%252C445766%252C20131117%252Cpiwo-sobotka-gorka.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fphoto.bikestats.eu% 252Fzdjecie%252F445766%252Fpiwo-sobotka-gorka%3B397%3B600)
Drogo?
Drogo?
9zł za taką małą buteleczkę to zdecydowanie za drogo ;)
Ale powiedzmy że wspieram lokalnych zapaleńców i trzymak kciuki żeby coś z tego wyszło.
9zl to nie tragedia, jezeli piwo jest dobre. niestety czasem za taka kase trafiaja sie takze jakies szczochy :/
9zl to nie tragedia, jezeli piwo jest dobre. niestety czasem za taka kase trafiaja sie takze jakies szczochy :/
Było dobre ale małe ;), nie pamiętam ile ma ta mniejsza butelka 0,33l?
Więc pół litrowe wychodzi grubo ponad dychę :), a to jak na piwko sporo, przynajmniej dla mnie dusigrosza :D
Rafał_Sz
04-04-2014, 12:20
Dla mnie ostatnio nr jeden to browar Fortuna i wszystkie jego wynalazki. Naprawdę zacne piwko.
łooo... :shock:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s3.postimg.org/8sz981yjn/IMG_8456s.jpg)
Słodki, ciężki ulep. Nie polecam... :-?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/13631362234_ab9f6f697a-2.jpg
źródło (https://farm8.staticflickr.com/7001/13631362234_ab9f6f697a.jpg)
Daję głowę, że takiego jeszcze nie widzieliście :)
łooo... :shock:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s3.postimg.org/8sz981yjn/IMG_8456s.jpg)
Słodki, ciężki ulep. Nie polecam... :-?
Pilem od nich Aloesowe, tez slodkie bylo do piwa nie podobne :p
A dzisiaj:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img534.imageshack.us/img534/4655/owhv.jpg)
zeby przypomniec sobie lata szkolne kupilem bosman full. dalo sie wypic ... ale stanowczo za mlodych lat czlowiek byl mniej wymagajacy :D
Pare godzin temu wykonczylem Jose Cuervo Reposado - polecam.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/344r486-2.jpg
źródło (http://i60.tinypic.com/344r486.jpg)
dzisiaj poczynione zapasy :)
zeby przypomniec sobie lata szkolne kupilem bosman full. dalo sie wypic ... ale stanowczo za mlodych lat czlowiek byl mniej wymagajacy :D
odważnyś heheh :)
Ja wczoraj znieczulając się wszystkim co miałem nadziałem się przypadkowo w lodówce na żywca... Bleee - wstrząsajace doznania :)
dzisiaj poczynione zapasy :)
Mój ulubieniec ;) Kupiłeś jakoś okazyjnie, gdzie i za ile?
bardzo okazyjnie, w Carrefourze w krakowskiej Plazie po 90zł :)
bardzo okazyjnie, w Carrefourze w krakowskiej Plazie po 90zł :)
No taaak - stoisko alkoholowe w Plazie to mekka niewiarygodnych alkoholowych okazji. Wymiotłeś wszystko co było, czy mam jeszcze szansę na buteleczkę? (mieszkam w pobliżu)
były co najmniej dwie jeszcze, więc szansa jest :)
[dziki pisk opon i straceńcze wycie diesla kręconego do 5 tyś obrotów]
Borat1979
06-04-2014, 14:45
zeby przypomniec sobie lata szkolne kupilem bosman full. dalo sie wypic ... ale stanowczo za mlodych lat czlowiek byl mniej wymagajacy :D
Podejrzewam, że to nie tylko kwestia wymagań ale spadku jakości koncernowych piw. Dzisiaj wszystkie mają ten sam niezbyt przyjemny smak.
Sendilkelm
06-04-2014, 21:05
Ardbeg to jedna z bardzo niewielu podstawek, które jeszcze da się przełknąć :) A już w cenie 90 zl ... to okazja.
[dziki pisk opon i straceńcze wycie diesla kręconego do 5 tyś obrotów]
I jak, zdążyłeś kupić ? Bo jak nie, to szkoda diesla :)
Podejrzewam, że to nie tylko kwestia wymagań ale spadku jakości koncernowych piw. Dzisiaj wszystkie mają ten sam niezbyt przyjemny smak.
smak smakiem ... tego wieczora wypilem jedno piwo. kaca nastepnego dnia mialem jak po ciezkiej imprezie. nie wiem czego oni tam dosypuja .. czy jest to kret czy plyn do czyszczenia dzial .. efekt ejdnak jest piorunujacy
smak smakiem ... tego wieczora wypilem jedno piwo. kaca nastepnego dnia mialem jak po ciezkiej imprezie. nie wiem czego oni tam dosypuja .. czy jest to kret czy plyn do czyszczenia dzial .. efekt ejdnak jest piorunujacy
Jak dobrze przeczytać, że inni mają ten sam "problem". :)
Już zastanawiałem się czy ze mną coś nie halo skoro po jednym "popularnym" piwku następnego dnia mam kaca, jak po jakim ciągu :)
ferenc-adam
07-04-2014, 14:42
Zdarza się to oj zdarza :D I nie po jednym popularnym piwku. Dodam, że w momencie spożywania takowego czuje się 1) dziwaczny, dość niespodziewany zapach, szczególnie przy otwieraniu puszki/butelki; 2) "coś" w smaku piwa. Mówię jako niedawny student o piwach z przeceny. Niby data ważności ~miesiąc do przodu, puszka nietknięta, kapsel na butelce tym bardziej, a w smaku coś jest dziwnego.. No i rano tak jak piszecie - kac jak po baletach z mieszaniem różnorodnych trunków, głowa obrażona. Nie wiem o co z tym chodzi, ale miewa to naprawdę wiele osób ;)
Zdarza się to oj zdarza :D I nie po jednym popularnym piwku. Dodam, że w momencie spożywania takowego czuje się 1) dziwaczny, dość niespodziewany zapach, szczególnie przy otwieraniu puszki/butelki; 2) "coś" w smaku piwa. Mówię jako niedawny student o piwach z przeceny. Niby data ważności ~miesiąc do przodu, puszka nietknięta, kapsel na butelce tym bardziej, a w smaku coś jest dziwnego.. No i rano tak jak piszecie - kac jak po baletach z mieszaniem różnorodnych trunków, głowa obrażona. Nie wiem o co z tym chodzi, ale miewa to naprawdę wiele osób ;)
EBopdKmyBdg
Dzisiaj takie coś mi wpadło w łapy:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Szkoda, ze nie wpadlo Ci w lapy cos do zmniejszania fotek Krzysztofie :P
Szkoda, ze nie wpadlo Ci w lapy cos do zmniejszania fotek Krzysztofie :P
Obiecuję poprawę. :)
Ok Pany.
Kumple pojechali pod czeską granicę i obiecali tamtejsze browary :D
Codziennie u czechów są ;)
Co polecacie? Co mogę sobie u nich "zamówić"? :D
Borat1979
08-04-2014, 21:54
Bardzo lubię piwa z gatunku Stout i ostatnio często testuje rożne gatunki. W weekend po raz kolejny byłem w pubie PiwPaw (polecam, rewelacyjny lokal ponad 50 nalewaków z rożnymi gatunkami piwka) i próbowałem Coffee Stout – podróże kormorana. Rewelacyjne piwko o kawowym aromacie.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/IMG_0319_coffee_stout-1.jpg
źródło (http://3.bp.blogspot.com/-DrIwA8jslJU/UzHFr_x9vdI/AAAAAAAAG-Q/XyMl4adGmoI/s1600/IMG_0319_coffee_stout.jpg)
Nooo... Spis treści na stronie wygląda zachęcająco :)
I jak, zdążyłeś kupić ? Bo jak nie, to szkoda diesla :)
A skąd - staruchy na przejściach skillowane, turbinę szlag trafił:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/aardbeg.jpg)
...a Aardbeg wymieciony - w kraju kryzys, bieda aż piszczy, ludzie doprowadzeni do ostateczności przez nędzę piją z rozpaczy tanie single malty...
Rewelacyjne piwko o kawowym aromacie.
kormoran ogolnie ma ciekawe portfolio .. tego konretnego jeszcze nie pilem ale bardzo lubie stouty wiec pewnie sprobuje niedlugo .. choc robi sie powoli za cieplo na nie.
ja dzis chambord na kruszonym lodzie...
http://frega24.pl/media/catalog/product/cache/1/image/800x600/c562ae099580d6a062289618533acacb/8/0/8004027034491_5.jpg
źródło (http://frega24.pl/media/catalog/product/cache/1/image/800x600/c562ae099580d6a062289618533acacb/8/0/8004027034491_5.jpg)
na poczatek zeby zmotywowac sie do dalszej pracy .. a jak sie zmotywuje to pewnie skonczy sie na cuba libre
Chyba najlepszy polski cydr jaki do tej pory pilem :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img594.imageshack.us/img594/7606/g6oq.jpg)
A skąd - staruchy na przejściach skillowane, turbinę szlag trafił:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/aardbeg.jpg)
...a Aardbeg wymieciony - w kraju kryzys, bieda aż piszczy, ludzie doprowadzeni do ostateczności przez nędzę piją z rozpaczy tanie single malty...
Hehe cóż łączymy się w bólu :)
Wypiłem wczoraj Krzyzackie i Mnicha. Masakra jak mnie głowa boli :/ jeszcze tak nie miałem nigdy zeby po dwóch piwach czuć się jak po wypiciu litra wódki :/
Oszczędności:
składniki niesłodowe (syrop glukozowo-fruktozowy, grysik kukurydziany), oszczędzanie na chłodzeniu przy fermentacji (=więcej alkoholi wyższych po których w głowie łupie).
+ są takie dni gdy nie powinno się pić, bo nawet po wypiciu połowy butelki głowa boli :D
MarcoPolo1
09-04-2014, 17:19
Kawa, kawa, kawaaa! + pepsi w niezdrowych ilościach. ;P
.:Gerard:.
10-04-2014, 20:30
Na rozpoczęcie dzisiejszego wieczoru :smile:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://warsteiner.de/en/files/2012/08/KLD_Anz_Schloss_A4q1.jpg)
Ja zaczynam wieczor tak
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img593.imageshack.us/img593/5228/cgi2.jpg)
DonMaliniacco
10-04-2014, 21:37
dziś zimny Lech
tak jak Marcin powiedział:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://marcinmalinowski.co.uk/pardon/zimny_lech.jpg)
Pomyślałem sobie, że dzisiaj przed snem będzie zimny Lech (dla odmiany). PS: wszelka zbieżność imion i dat zupełnie przypadkowa...
No i namówiliście mnie ;]
DonMaliniacco
10-04-2014, 22:12
No i namówiliście mnie ;]
pfffff... od kilku godzin na fejsbuczku czatowałeś, żeby nie być pierwszym ;)
pfffff... od kilku godzin na fejsbuczku czatowałeś, żeby nie być pierwszym ;)
To, że fejsbuczek odpalony nie oznacza, że akurat ja przy nim czatuję :) A księżna małżonka łychę woli :D
Sendilkelm
11-04-2014, 12:49
Bardzo kiepskie. Smakował jak lech i tak pachniał, bo nawet żona się zapytała czy piję lecha :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://rafalkrukowski.com/nikoniarze/sowite.jpg)
Wyhaczyłem dzisiaj w tesco takie coś jak lwówek w okolicach 2.5 zł. Pił ktoś? Słyszałem, że to dobre piwo. Jak Wasze opinie? Czy to jest faktycznie ten lwówek śląski? Jaka cena jest tam gdzie jest produkowany? ;)
Rafał_Sz
12-04-2014, 19:05
Lwówek to szczochy. Szkoda żołądka.
eristoff
12-04-2014, 23:05
Prezent od szwagierki ze Szkocji, ale chyba kupiony na bezcłowym :D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/23cbe5499abba75a-3.jpg
źródło (http://images63.fotosik.pl/872/23cbe5499abba75a.jpg)
Lwówek to szczochy. Szkoda żołądka.
Troche przesadzasz bo maja calkiem bogaty asortyment i kilka przyzwoitych butelek. Ja np bardzo lubie belga co prawda jak dla mnie odrobine za slodki i moglby byc bardziej schmielony ale to calkiem udane pale ale
Jesli wg ciebie szkoda zoladka to moglbys podac piwa polskiej produkcji ktore bedac dostepne w powszechnej* sprzedazy sa godne uwagi?
*za powszechna sprzedaz uwazam wszelkie sklepy niespecjalistyczne, bo owszem pinta, ale browar i artezan maja znakomite wyroby ale nie do dostania w sklepie na rogu ;)
Troche przesadzasz bo maja calkiem bogaty asortyment i kilka przyzwoitych butelek. Ja np bardzo lubie belga co prawda jak dla mnie odrobine za slodki i moglby byc bardziej schmielony ale to calkiem udane pale ale
Próbowałeś już Jankesa od Lwówka?
Ja co pójdę do sklepu to mam od sprzedawcy info że był ale w 20 minut się rozszedł.
Musze chyba gdzieś dalej do branżowego się po niego udać, bo z rozmów ze znajomymi wynika że niezły skubany jest...
U mnie na osiedlu otworzyla sie Winoteka :) Maja tez piwa regionalne co mnie cieszy.
Wczoraj poszlo wino i musze przyznac, ze za ta kase 35 zl bylo bardzo dobre. Nawet tesciowa, ktora nie lubi win wypila lampke i stwierdzila, ze bardzo jej smakowalo :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img824.imageshack.us/img824/20/pnuv.jpg)
tak wiem, nie nalewa sie tyle wina do lampki, poprostu rozlalem sobie reszte z butelki :P
Swojego czasu tu w wątku ktoś polecał jakieś niezłe wino portugalskie... Możecie przypomnieć co to było?
Lubimy sobie lampkę strzelić czasami ale już praktycznie wszystkie "na dole sklepowe" próbowaliśmy w ciągu pół roku i jakoś rewelacji nie było...
Trzeba by się też wybrać do jakiegoś sklepu bardziej branżowego a nie w spożywczakach takie rzeczy kupować :D
Próbowałeś już Jankesa od Lwówka?
Ja co pójdę do sklepu to mam od sprzedawcy info że był ale w 20 minut się rozszedł.
Musze chyba gdzieś dalej do branżowego się po niego udać, bo z rozmów ze znajomymi wynika że niezły skubany jest...
Niestety jeszcze sie nie zalapalem ;) a tez slyszalem ze warto.
Swojego czasu tu w wątku ktoś polecał jakieś niezłe wino portugalskie... Możecie przypomnieć co to było?
Lubimy sobie lampkę strzelić czasami ale już praktycznie wszystkie "na dole sklepowe" próbowaliśmy w ciągu pół roku i jakoś rewelacji nie było...
Trzeba by się też wybrać do jakiegoś sklepu bardziej branżowego a nie w spożywczakach takie rzeczy kupować :D
Zabrzmi jak herezja ale do biedronki sie wybierz. Od jakiegos czasu ich polka win jest naprawde swietna w stosunku jakosc / cena.
Maja znakomita cave w smiesznej cenie, kilka butelek z ocena parkera w okolicach 90pkt. A jakie wino lubisz? Mkze doradze
Zabrzmi jak herezja ale do biedronki sie wybierz. Od jakiegos czasu ich polka win jest naprawde swietna w stosunku jakosc / cena.
Maja znakomita cave w smiesznej cenie, kilka butelek z ocena parkera w okolicach 90pkt. A jakie wino lubisz? Mkze doradze
Do biedronki daleko trochę mam... ale w ramach ścierania podeszwy kiedy się udam z ciekawości ;)
Z win lubimy po obiedzie machnąć lampeczką czerwonego półwytrawnego lub półsłodkiego z ukierunkowaniem na brak ulepku. Z jasnych win albo nie trafiłem jeszcze czegoś porządnego albo za nimi nie przepadam po prostu :D
Do biedronki daleko trochę mam... ale w ramach ścierania podeszwy kiedy się udam z ciekawości ;)
Z win lubimy po obiedzie machnąć lampeczką czerwonego półwytrawnego lub półsłodkiego z ukierunkowaniem na brak ulepku. Z jasnych win albo nie trafiłem jeszcze czegoś porządnego albo za nimi nie przepadam po prostu :D
:)
wg statystyki ludzie najpierw lubia polslodkie i polwytrawne wina.. potem gustuja w czerwonych wytrawnych na samym koncu dorastaja do wytrawnych bialych by dotrzec do etapu doboru odpowiedniej butelki w zaleznosci od nastroju i dania :) przy czym kazdy z tych etapow ma swoje wady i zalety i na kazdym z nich mozna sie spokojnie zatrzymac :)
fakt ze ludzie nie lubia wyrtawnych z zalozenia win wzial sie z czasow komuny gdy wytrawne wino bylo z reguly niepijalnym kwasem. sam fakt wytrawnosci nie jest kwestia duzej kwasnosci wina (bo to w ogole jest dosc duza wada w wiekszosci przypadkow) tylko zawartoscia cukru resztkowego pozostalego po procesie fermentacji.
szybko i lopatologicznie ujmujac - jesli drozdze zjadly caly cukeir przerabiajac go na alko to mamy wytrawne, jesli cos zostalo to mamy polwytrawne itd.
wina wytrawne, szczegolnie te ktore poddane sa procesowi dojrzewania i lezakowania potrafia miec bardzo duzo slodkich aromatow.
nalezy przy tym pamietac ze powiedzenie "im starsze tym lepsze" jest bledne i odnosi sie do starych bordeaux, tokaji i rieslingow :)
90% win na rynku nalezy wypic w ciagu maksimum 5 lat. wina biale i rozowe najlepiej pic mlode i swieze, wyjatek stanowia chardonnay ktore moze lezakowac oraz wina slodkie - w szczegolnosci tokaje i rieslingi ktore moga lezakowac wiele lat.
wina poddaje sie procesowi starzenia w beczkach - kiedys byly to beczki z debu amerykanskiego i farncuskiego, teraz, szczegolnie w krajach nowego swiata sa to beczki aluminiowe do ktorych w ramach wydobycia tanin dorzuca sie pretow debowych lub debowych "chipsow". dzieki temu wina dojrzewaja szybciej ale kosztem bogatego bukietu. dlatego tez mozemy znalezc 2 letnia reserve z chile kiedy to w hiszpanii powinna dojrzewac minimum 5 lat (z czego minimum 2 lata w beczce, reszta w butelce)
qrde .. koniec marudzenia bo zaraz ksiazke napisze i nikt tego nie bedzie chcial czytac :)
reasumujac - zachecam do eksperymentow zarowno z bialymi jaki czerwonymi
z robala bardzo polecam cave pata negra (jakies 15pln) - z zastrzezeniem ze jest bardzo wytrawna, z duza ilsocia wyczuwalnych aromatow cytrusowych, naturalna metoda szampanska, jak dla mnie na wiosne i lato - rewelacja
z czerwonych polecam 2 butelki ktore sa dosc charakterystycznie oznaczone na szyjce cyframi 89 i 90 i napisem ze tyle punktow uzyskaly w skali parkera. nazw nie pamietam :) trzeba tylko wziac pod uwage ze sa one wytrawne i mocno tanniczne (wyczuwalny "tepy" posmak). jak chcesz cos do zrobienia sangrii czy na grilla to kup sobie kartonik don simona - wino zupelnie bez zadnych aspiracji by sie nim zachwycac i ogladac kieliszek pod swiatlo, jednak znakomite by wypic szklanke do obiadu.
z tego co pamietam (dawno nie bylem) jest jakas przyzwoita butelka argentynska i ze dwie australijskie. hiszpanie i portugalie wlasciwie mozna brac w ciemno - maja bardzo dobry stosunek jakosci do ceny. jak na polskei warunki oczywisice.
z drugiej storny polecam wybranie sie do porzadnego specjalistyznego sklepu z wykwalifikowana obsluga. a jakby co - pytaj :) pojezdzilem troche po winnicach kontraktuajc butelki wiec cos tam moge doradzic.
Do biedronki daleko trochę mam... ale w ramach ścierania podeszwy kiedy się udam z ciekawości ;)
Z win lubimy po obiedzie machnąć lampeczką czerwonego półwytrawnego lub półsłodkiego z ukierunkowaniem na brak ulepku. Z jasnych win albo nie trafiłem jeszcze czegoś porządnego albo za nimi nie przepadam po prostu :D
Spróbuj Forte Elerone Rosso della Puglia (24,99 PLN), dla mnie jedna z ciekawszych pozycji na półce.
Dzięki za porady :)
Sam sobie piwo robię to procesy fermentacji i cukrów resztkowych ogarniam więc balans pomiędzy wytrawnością a słodyczą czuję ;)
Racja że niechęć do win białych mam bo... trafiały się jakoś tak po prostu słabe i w większości kwasy lub 'lambiki'...
Upoluję coś z polecanych, wytrawne nie są dla mnie jakoś odrzucające... oby tylko faktycznie udane i bez wad były :D
Nie cierpię natomiast win ciężkich i słodkich.
Ale może dlatego że po prostu na codzień nie spożywam słodyczy (ciastka/ciasta/batony/cukier do kawy/herbaty/słodkie napoje/soki'bezcukru') ;)
Spróbuj Forte Elerone Rosso della Puglia (24,99 PLN), dla mnie jedna z ciekawszych pozycji na półce.
kazde puglijskia butelka bedzie ciezka. w sensie tanicznosci. glowie z tego wzgledu ze winogrona z dolu buta sa bardzo slodkie jednak maja bardzo duzo garbnikow w skorce podczas maceracji dostajacych si edo wina. jesli dodamy do tego lezakowanie w beczce dostajemy ciezkie taniczne wino na zimowe wieczory :)
Nie cierpię natomiast win ciężkich i słodkich.
Ale może dlatego że po prostu na codzień nie spożywam słodyczy (ciastka/ciasta/batony/cukier do kawy/herbaty/słodkie napoje/soki'bezcukru') ;)
ja tez ebzcukrowy ale z czasem zasmakowalem w winach slodkich - ale slodkich naturalna fermetnacja a nie dosladznych cukrem. tyle tylko ze dobre slodkie wina kosztuja. jak bedziesz w lidlu to zakup sobei jakiegos rieslinga spatlese - to wstep do slodkich niemieckich win ale calkiem przyzwoity - oprocz slowyczy oferuje fajna kwasowosc i duzo owocowych nut
Taaa, "89-tkę" tj. ciranzę z Monasterio de las vinas też mocno polecam - obok Cabernet-Syrah Manoir Grignon to moje ulubione winko z Biedry. "90-tki" ostatnio już nie widuję, ale mz. d... nie urywa - bardziej mi smakuje "89".
Z tanich białych lubię Chardonnay Pays d'OC z Lidla za 12 - w tym roku mz. jest b. dobre, uwielbiam w ciepłe dni popijać schłodzone z odrobinką gazowanej wody pod jakąś dobrą zagrychę. Przypomina mi chorwackie Graševina z Kutjevo, którego kiedyś wypiliśmy ze znajomymi chyba wiadro przegryzając całkiem smaczną pizzą w knajpce przy plaży w Murterze. Nawet Chorwat w uznaniu dla naszych imponujących możliwości po zapłaceniu przez nas računa dorzucił nam jedną flaszkę gratis ;) Jeśli chodzi o słodsze winka, niezły jest lidlowski Gewurztraminer, a w biedrze trafiają się całkiem*znośne Proto i Madera.
Oczywiście zastrzegam, że nie jestem żadnym znawcą tylko zwykłym chlorem ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/Zdj%C4%99cie%2004.07.2011%2C%2013%2037%2012.jpg)
z robala bardzo polecam cave pata negra (jakies 15pln) - z zastrzezeniem ze jest bardzo wytrawna, z duza ilsocia wyczuwalnych aromatow cytrusowych, naturalna metoda szampanska, jak dla mnie na wiosne i lato - rewelacja
z czerwonych polecam 2 butelki ktore sa dosc charakterystycznie oznaczone na szyjce cyframi 89 i 90 i napisem ze tyle punktow uzyskaly w skali parkera. nazw nie pamietam :) trzeba tylko wziac pod uwage ze sa one wytrawne i mocno tanniczne (wyczuwalny "tepy" posmak). jak chcesz cos do zrobienia sangrii czy na grilla to kup sobie kartonik don simona - wino zupelnie bez zadnych aspiracji by sie nim zachwycac i ogladac kieliszek pod swiatlo, jednak znakomite by wypic szklanke do obiadu.
z tego co pamietam (dawno nie bylem) jest jakas przyzwoita butelka argentynska i ze dwie australijskie. hiszpanie i portugalie wlasciwie mozna brac w ciemno - maja bardzo dobry stosunek jakosci do ceny. jak na polskei warunki oczywisice.
z drugiej storny polecam wybranie sie do porzadnego specjalistyznego sklepu z wykwalifikowana obsluga. a jakby co - pytaj :) pojezdzilem troche po winnicach kontraktuajc butelki wiec cos tam moge doradzic.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s17.postimg.org/x3ljtisdb/IMG_8458s.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img842.imageshack.us/img842/9062/nqnl.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img838.imageshack.us/img838/4852/anvp.jpg)
.:Gerard:.
24-04-2014, 22:46
Smakuje mi, polecam
delikatny smak.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.mack-schuehle.de/media/catalog/product/cache/1/image/261x620/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/4/9/49182_4.png)]
dawno mnie tu nie było :-P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
wytrawne hiszpanskie za 30 zeta :) bardzo mi posmakowalo :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img845.imageshack.us/img845/3691/g90z.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/9f7b10095dd0.jpg.html)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img838.imageshack.us/img838/5748/yb5o.jpg)
Uhh... butelka podarunkowa. Chyba obdarowujący mnie nie lubi...
Nie mogę dopić szklanki... coli nie mam :(
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s1.postimg.org/65smpz04f/IMG_8461s.jpg)
do obiadu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img834.imageshack.us/img834/9202/l6fmg.jpg)
w oczekiwaniu na pizze :-P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
.:Gerard:.
02-05-2014, 21:17
Powoli zbieram za długi dla kolegów z forum :wink:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/s2155-1.jpg
źródło (http://1.bp.blogspot.com/-0QW2i5x1wgA/UZTSyaypP8I/AAAAAAAACdM/xxtu_ePYC8I/s400/s2155.jpg)
Picpoul de Pinet, biały, wytrawny Coteaux du Languedoc. Doskonały do dorady z pieca.
Całkiem całkiem do obiadu.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s17.postimg.org/61xeg2fwv/IMG_8462s.jpg)
Wino z kieliszka do szampana? :P
Ja wlasnie do obiadu sacze to:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-bFQGKEbW0GE/U2TkneiOpWI/AAAAAAAALS4/erhD0hgAMCg/w773-h580-no/IMG_20140503_144013%257E2.jpg)
Wino z kieliszka do szampana? :P
Nie mam na stanie kieliszków do wina :lol:
W pokal do piwa nie wypadało lać, w kubek do herbaty/kawy tym bardziej :mrgreen:
No chyba, ze tak :P ewentualnie zawsze mozna z gwinta walnac ;)
tak po studencku :-P z gwinta :D
Krzychu, nie mądrzyj się :-P
Kiedyś to można było się zawsze napić z tego plastikowego pudełeczka po filmie do aparatu, a teraz? Cyfrówki, phi! ;)
śniadanko :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Porcja chemii na podpsucie zoladka :P
coś trzeba jeść, a w płynie najlepiej idzie bo gryźć nie trzeba :-P
monit123
05-05-2014, 12:19
Ja z alkoholi pijam tylko Jacka Danielsa, nienawidze czystej wodki, zawsze wymiotuje po niej.
login_87
07-05-2014, 08:44
Planuję zakupić szkło do IPY Spiegelau. W opakowaniu znajduje się trochę więcej sztuk niż potrzebuję. Byłby ktoś zainteresowany??
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.inc.com/sites/default/files/imagecache/preview/slideshows/BIC-Whiskey-2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/IPAGlass-2.jpg
źródło (http://graintoglass.biz/wp-content/uploads/2013/10/IPA-Glass.jpg)
dawnom nie był
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/oArRdiM-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/oArRdiM.jpg)
było ?
Bylo, kiedys wstawialem :P Nawet pijalne jest ;)
Wkoncu skonczylem urlop i wrocilem do tradycji czyli picia piwa z sasiadami w garazu :P Na urlopie tesciu meczyl mnie zubrami :/
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-UiEGVX41Vzc/U3U8eCSEo4I/AAAAAAAALzY/RFqvWEh_mWs/w400-h533-no/IMG_20140515_214754%257E2.jpg)
No i podsumowanie kwartalu garazowego :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-idA1fVyBPqw/U3U8dSHFzaI/AAAAAAAALzU/KWuPAggr9mY/w900-h344-no/IMG_20140515_225634%257E2.jpg)
Dzisiejszy zestaw:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-WDjhS4peY9Y/U3YcXj8u44I/AAAAAAAAL0Y/Jzj3QB4pshc/s500-no/10337752_10152385257014812_5253952469172359444_n.j pg)
Borat1979
16-05-2014, 19:16
Doktora nie piłem ale kormoran rewelacja :grin:
u mnie dzisiaj:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
velaskez
16-05-2014, 20:10
Herbatę, bo robota.
Władca Pixeli
17-05-2014, 01:13
No i podsumowanie kwartalu garazowego :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-idA1fVyBPqw/U3U8dSHFzaI/AAAAAAAALzU/KWuPAggr9mY/w900-h344-no/IMG_20140515_225634%257E2.jpg)
To się nazywa: dobra inwestycja.
http://www.youtube.com/watch?v=qynj64_AHIY :mrgreen:
Kolejny doktorek poszedl :) Musze powiedziec, ze bardzo dobre sa te browarki :) (jak ktos lubi mocno chmielowe)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-UIom7418zSI/U3fW3cjyieI/AAAAAAAAL2s/pNmwNzm6bM0/w400-h533-no/10366324_10152388054619812_7120760228726751938_n.j pg)
Sendilkelm
17-05-2014, 23:47
Jak możecie pić piwo skoro dziś jest Światowy Dzień Whisky
U mnie dziś Longrow 13yo Sherry Wood i Kilchoman Loch Gorm edycja II
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/longrow1620x330-2.jpg
źródło (http://www.smakwhisky.com/wp-content/uploads/2014/05/longrow-1-620x330.jpg)
Jak sie rano wstaje do roboty to tylko piwo mozna wypic niestety :P
no dobra...ide do garażu foto zrobić :-P
edyta
worek 240L od lutego 2014 ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
piwo z puszki? fuj :-P
ja ostatnio przykleiłem się do Lwówka
piwo z puszki? fuj :-P
Czy to ważne jak więcej wypijesz? :D
ja ostatnio przykleiłem się do Lwówka
I co powiesz? dobry? Mam zamiar spróbować ale jak na razie trzeba zlokalizować gdzie go kupić można :D
Jak możecie pić piwo skoro dziś jest Światowy Dzień Whisky
Zatem zupełnie nieświadomie świętowałem przy szklaneczce Glenlivet 15YO :)
Borat1979
19-05-2014, 18:27
Całkiem niezłe ciemne piwko :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://public.dm1.livefilestore.com/y2pJTQQSh6gmTUmzBlr8m4aeUWDtnHf6Z3dZidIH3ut5QZkW5l lue-pE1dYVHEVjsnoU_WF7-gAN6-fBqxVvwiVgA/DSC_0050.jpg?psid=1)
Byłem z deka z zdziwiony patrząc na producenta. Czy ta Manufaktura Jabłonowo to to samo Jabłonowo, które ma w swoim "portfolio" bełty dla meneli w plastiku takie jak RYSY czy MOCNE?
piwo z puszki? fuj :-P
ja ostatnio przykleiłem się do Lwówka
Mi lwowki nie podchodzą :/
Wiedeńskie i Belga mozna pić ;-)
a nowego Jankesa piliscie?
a nowego Jankesa piliscie?
piliście, łba nie urywa ale po czasie w zapachu robi się takie szambo że odechciewa się dalej pić.
Wlasnie w moim osiedlowym sklepie dostali Jankesa i napewno sprobuje. Dzisiaj smakowalem 3go juz doktorka :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-_We0GFTM1T8/U3pw7L5_NAI/AAAAAAAAL4E/CzsNLfeUdzQ/w400-h533-no/1509114_10152392695209812_8517229336255453932_n.jp g)
Naprawde dobre sa te piwka i prawdziwe niepasteryzowane (maja niecaly miesiac przydatnosci do spozycia).
tylko szkoda, ze prawie 8 zl butelka kosztuje :/
A ja się pochwalę nie piwkiem a herbatą prosto z chin (na bazie ryżu). Dziwnie pachnie ale ogólnie dało radę wypić :D
Grabasimo
21-05-2014, 11:19
Dia De Los Muertos - DOA IPA
zapozyczone z sieci...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.beeriosity.com/storage/reviews/editor_review_photos/martin/mexico/DOA%20IPA.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=139138165 3754)
Może pogoda nie bardzo pod ten styl pasuje... ale tak mnie naszło coś ;)
6 miesięcy po terminie. Warto było przetrzymać. Niesamowicie się wygładziło, stało się 'aksamitne' a nie takie ostre jak pamiętam przy piciu 'w terminie'.
Porter bardzo dobrze nadaje się do dłuższego przetrzymania, warto nawet wyczaić gdzie sprzedają w obniżonej cenie po terminie i się zaopatrzyć na zapas ;)
Jeszcze lepiej przetrzymuje się porter z Żywca... z tych ogólnie dostępnych.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotozrzut.pl/zdjecia/1efbd559b3.jpg)
Z wczorajszego wieczoru. Jankes zaskoczyl mnie pozytywnie, jak dla mnie to najsmaczniejszy lwowek :) taki fajny cytrusowy posmak ma :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-XiywAfXxpHs/U33kDTOaw2I/AAAAAAAAMCo/3u5yaRsIEO0/w400-h533-no/IMG_20140521_210445%257E2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-rgAaKjDHttE/U33kDTWoeTI/AAAAAAAAMCk/SpoeFXKZomE/w400-h533-no/IMG_20140521_224154%257E2.jpg)
Citra ipa bardzo dobra :) Peacemaker tez nie najgorszy. Oba maja IBU powyzej 60 wiec mocno czuc goryczke :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-DT0kMF53mWs/U4JtkvRF1MI/AAAAAAAAMhI/nfHu2aFursk/w400-h540-no/20140525_223652.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-NaCklG-7B5U/U4JtkgXXXKI/AAAAAAAAMhE/DMtUD62ctkk/w400-h539-no/20140525_225753.jpg)
Co tu taka cisza ostatnio? wszyscy zaczeli chodzic na spotkania AA? :P
Calkiem przyjemne, mocno chmielowe
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-fIwEPs8Q57o/U4UE4x13YEI/AAAAAAAAMnE/M_Tar24z4ak/w400-h569-no/10382767_10152412549684812_2266392131541319335_n.j pg)
coach_lodz
30-05-2014, 08:35
Jak możecie pić piwo skoro dziś jest Światowy Dzień Whisky
U mnie dziś Longrow 13yo Sherry Wood i Kilchoman Loch Gorm edycja II
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/longrow1620x330-1.jpg
źródło (http://www.smakwhisky.com/wp-content/uploads/2014/05/longrow-1-620x330.jpg)
Jak ten Longrow?.. bo Burgundy Wood jest wyśmienity...
Rewelacji jakoś nie ma...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotozrzut.pl/zdjecia/fc7028c592.jpg)
Fajne mocno chmielone, napewno bede do niego wracal tak jak wracam do doctor brew :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-2mwK0IFHigc/U4sqxAKkBbI/AAAAAAAAMqY/ewbXjgdsN2o/w400-h539-no/20140530_214824.jpg)
No i nowosc ze wspolpracy Pinty z Ohara's (polskie chmiele: lubelski i marynka polaczone z irlandzkim slodem i warzone w browarze w irlandii) 12 zl butelka, ale warto :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-IHOakn1t1fI/U4sqxLz0uBI/AAAAAAAAMqc/JccOkWlhXkE/w400-h540-no/20140531_215045_HDR%257E2.jpg)
A zdziś takie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotozrzut.pl/zdjecia/8dd3024b56.jpg)
też takiese...
qualin okidoki wychyliłeś już w sklepie? :D
Tak wyszlo :P akurat mam fajny sklep na osiedlu i jak sie zagadam z wlascicielem to i piwo na miejscu pojdzie ;) Czasem sa tez darmowe degustacje win (po ostatniej na miekkich nogach wychodzilem) ;)
Generalnie co tydzien jakies nowe piwo sie pojawia, prawdopodobnie niedlugo beda tez i z usa browarki, ale ich cena bedzie oscylowala w okolicach 20 zl :/
Tak wyszlo :P akurat mam fajny sklep na osiedlu i jak sie zagadam z wlascicielem to i piwo na miejscu pojdzie ;) Czasem sa tez darmowe degustacje win (po ostatniej na miekkich nogach wychodzilem) ;)
Generalnie co tydzien jakies nowe piwo sie pojawia, prawdopodobnie niedlugo beda tez i z usa browarki, ale ich cena bedzie oscylowala w okolicach 20 zl :/
Zazdroszczę że masz taki sklepik... ja muszę jechać trochę po zaopatrzenie. Albo przez neta zamawiać :evil:
A browarek jak dobry to i te 20zł warto wyłożyć.
Zniesmaczony IPA z Belhaven otwarłem jeszcze swoje... no i od razu lepiej. I wyraziściej :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotozrzut.pl/zdjecia/83015157d6.jpg)
Na osiedlu obok (jakies 300m) mam jeszcze jeden taki sklepik, ale tam maja wiekszy wybor dobrych whisky (maja sporo takich powyzej 1000zl za butelke) niz piw :)
Sendilkelm
02-06-2014, 13:42
Jak ten Longrow?.. bo Burgundy Wood jest wyśmienity...
Przeklejam z bloga swojego :) - podsumowując średniawa na maksa, ale to tylko moje subiektywne odczucie :)
"Z okazji Światowego Dnia Whisky w 2014 roku obchodzonego 17 maja postanowiłem zamieścić ocenę limitowanej edycji Longrow z destylarni Springbank. Najpierw krótkie podsumowanie. Whisky nie zachwyca. Wydaje się że brakuje jej trochę wieku, większość aromatów i smaków jest przytłumiona. Niestety whisky butelkowana w 2002 roku w ilości 2350 butelek, więc im dalej w las, tym butelek na rynku mniej. Przez to cena nie koresponduje zupełnie z jakością. Jest to pijalna whisky, na pewno można w niej znaleźć pozytywy jednak nie nastawiałbym się na coś szałowego."
Kolor: blady bursztynowy
Nuty zapachowe: wanilia, cytryny, limonki, pomarańcze, ogólnie cytrusy, szarlotka, pomidory
Smak: cytryna, herbata z cytryną, ogórek, w smaku nabiera słodkości owocowej
Finisz:krotki, plaski i cytrusowy
Lidl sprowadził więc jest okazja czegoś nowego spróbować :D
Ktoś pił jeszcze? Jak wrażenia? ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/DSC0214jp_eexwwae-3.jpg
źródło (http://s3.ifotos.pl/img/DSC0214jp_eexwwae.jpg)
Lidl sprowadził więc jest okazja czegoś nowego spróbować :D
Ktoś pił jeszcze? Jak wrażenia? ;)
Sapporo siedzi w lodówce i czeka na swoją kolej. Kiedy to będzie to nie wiem :lol:
Co innego było. Taki ugaszacz pragnienia bez achów i ochów.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotozrzut.pl/zdjecia/9925978df2.jpg)
Najlepsza ipa jaka piłem. Ibu100, 9% alk. Rewelacja :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/qy3eta6a-3.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/06/04/qy3eta6a.jpg)
Faktycznie czuć te 100 ibu? Sporo rozczarowań jest na temat tego piwa w necie, ja chyba niestety nie będę miał możliwość go gdzieś dorwać. Ja właśnie chłodzę swoje Double ipa :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/DSC_7213-2.jpg
źródło (http://browar.sebastianmachnik.pl/wp-content/uploads/2014/05/DSC_7213.jpg)
Powiem tak, w porownaniu do doctor brew ktore maja ibu w okolicach 70 to nei czuc jakiejs wielkie roznicy, ale w smaku jest naprawde swietne. Na poczatku slodkawe, a goryczke czuc na finiszu. myslalem ze ibu100 da mocniej po kubkach smakowych, ale moze sie juz przyzwyczailem do mocno chmielonych piw :)
Ciekawe jak będzie smakować za jakiś miesiąc/dwa, ile aromatu uleci i jak mocno wyjdzie alkohol. U mnie niby liczone 85 ibu i po 1.5 miesiąca w butelkach goryczka jest już słaba (jak dla mnie :) ) a była konkretna i aromat już nie ten co na początku :( Trochę wylazł alkohol 8,5% Co jak co ale IPA trzeba pić świeże :)
Sapporo siedzi w lodówce i czeka na swoją kolej.
Nie tak dawno piłem herbatę chińską i sapporo powiedzmy jest podobne w smaku. Czuć ryż albo coś podobnego. Samo piwko jakoś tak nie podchodzi, chętnie spróbowałbym go do jakiejś rybki. Z tych podanych na zdjęciu najbardziej mi Chang podszedł. Piwo Tajlandzkie. W smaku podobne do ukraińskiego Chmilnego.
Sapphiron
04-06-2014, 19:50
Ja dzisiaj skromnie, CinCin bianco + Schweppes Bitter lemon :) cudne połączenie :)
Sendilkelm
12-06-2014, 19:11
Dziś z okazji rozpoczęcia Ardbeg Auriverdes - wydany na okazje MŚ w Brazyli 2014 :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t1.0-9/p720x720/10440732_653187348094455_7991468449525319380_n.jpg )
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimg.org/image/mjssoc7ab/)
Sendilkelm
12-06-2014, 23:02
A ja po Ardbegu Auriverdes jeszcze piłem Bunna 36yo i Kavalana. A na koniec piwko, dymne, torfowe :) Mnie bardzo smakuje:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t31.0-8/s960x960/10295163_853503144664908_3464944426211343516_o.jpg )
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/0b76821228f3.jpg.html)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotozrzut.pl/zdjecia/5ea3192c33.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Sendilkelm
19-06-2014, 00:58
Dziś nowy Cairdeas 2014 - jak na NAS to całkiem dobry
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/file-2.php?id=171
źródło (http://forum.smakwhisky.com/download/file.php?id=171)
Carlos_lo
20-06-2014, 23:06
moze nie tak ladne, ale smaczne :) smasznego
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/e9y9u5y3-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/06/21/e9y9u5y3.jpg)
Sent from my iPhone using Tapatalk
Laphroaig to byla moja pierwsza prawdziwa Whisky, zakupilem butelke 10-letniej w Edynburgu to byl rok 2001... stare czasy ale do dzisiaj mam sentyment. Jest inna niz wiekszosc szkockich, mocny zapach torfu, dymu i drzew iglastych, uzaleznia:)
DonMaliniacco
20-06-2014, 23:59
A ja na dzisiejszy wieczór taką baterię sobie przygotowałem:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://marcinmalinowski.co.uk/pardon/browary.png)
Dzisiaj do obiadu Doctorek, jak zwykle swietny (ibu 71) na nowym szczepie chmielu US366 :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-ly-IX_yZHwE/U6XLquU4K3I/AAAAAAAANVI/8VT7VMLYilU/s500-no/20140621_161317_HDR%257E2.jpg)
Z wczorajszego wieczorku :) DEEP LOVE - rewelacja :) kooperacja alebrowaru z norwegami :) ibu 100, ale goryczka nie jest powalajaca, podobnie jak w crazy mike'u :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-GkSx4_W3wE0/U6XLqnPMU_I/AAAAAAAANVM/UVpJx1kR5n8/s500-no/20140620_231745_HDR%257E2.jpg)
Deep Love niezły jest :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s15.postimg.org/is2i7tjcr/IMG_8471s.jpg)
U mnie w sklepie jest jeszcze kilka butelek i sie zastanawiam czy zapasu nie zrobic bo to tylko jednorazowa produkcja jest :)
U mnie jeśli jeszcze będzie też wezmę jeszcze kilka. Bardzo fajnie się je spija.
Borat1979
22-06-2014, 18:37
Ja właśnie spożywam pamiątki z wakacji :)
Trzeba czymś osłodzić powrót do wietrznej i deszczowej rzeczywistości. Muszę przyznać, że w Italii trzeba się sporo naszukać żeby znaleźć piwo zdatne do picia.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://public.dm1.livefilestore.com/y2pplGzdvhIYovOiD0zAYd8Pj71YLNa4CCnwTjeK9o-8LTcgQpxKDbBkXNOfPjgNfQXpGsZcL7CNWwajXjTlJ1E1Q/DSC_7311.jpg?psid=1)
Kurcze juz nie dostalem deep love, wszystko poszlo :( gosciu mowil, ze chcial kupic 40 butelek, ale hurtownia powiedziala, ze max 10 butelek kazdemu sprzedaja bo malo tego piwa jest, a ze moj gosciu robi u nich duze zamowienia to dostal 20. niestety rozeszlo sie w 2 dni :(
Sapphiron
22-06-2014, 23:22
Piwo na miodzie gryczanym z Manufaktury piwnej Browaru Jabłonowo :)
Wrzucam zaleglosci :P
Generalnie kazdy Doctor jest swietny i mozna brac w ciemno :) Faktoria tez daje rade (w tym przypadku pszeniczne).
Nowe Gryczane (nie mylic z miodowym) tez fajne, slodkawe w smaku, ale bez przesady.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/xp7kjof1l/20140621_211229_HDR.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/mmxw7hvl5/20140622_211524_HDR_2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/j7adbonqh/20140623_221602_HDR.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/d3o7e182x/20140623_225036_HDR_2.jpg)
Calkiem dobre...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/uzaduju8-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/06/25/uzaduju8.jpg)
Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka
He.. he...
W moim było nieco 'kukurydzy'. Ale ogólnie niezłe.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s11.postimg.org/j4f5io2k3/DSCF8368s.jpg)
Wg mnie Jankes to najlepszy lwowek :)
Nadmoskie klimaty...hehe
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/ubyne5ym-3.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/06/26/ubyne5ym.jpg)
Nadmoskie klimaty...hehe
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/ubyne5ym-1.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/06/26/ubyne5ym.jpg)
Uważaj na czarną szmatę - czarna kobra zawsze dobra:)
To nie to samo co 15 lat temu:)
Coraz bardziej przekonuje sie do Faktorii :) birbant tez calkiem przyzwoity, chociaz wole bardziej Citra Ipa ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/7p7i6w5rd/20140625_212419_2.jpg)
I cosik do obiadu :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/va6u8ava-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/06/26/va6u8ava.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/du8ery2y-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/06/28/du8ery2y.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/raqybe8y-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/06/28/raqybe8y.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło
Borat1979
27-06-2014, 18:49
Tak ciężko zdjęcie obrócić do pionu?
Monitor se obróć ;)
I daj chłopu spokój, obalił się i leży, chciał się z nami tym szczęściem podzielić, a Ty go jeszcze kopiesz!
Borat1979
27-06-2014, 20:06
Bo pić to trzeba umić
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/ydevazuv-1.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/06/28/ydevazuv.jpg)
Sapphiron
27-06-2014, 22:10
a ja dzisiaj testuje Triple Blond z Tesco :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.