Zobacz pełną wersję : co pijecie?
Strony :
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
[
13]
14
15
drugie z gwinta:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Borat1979
30-11-2014, 18:44
Kolejna pomyłka z Pilsweizera. Jak to jest Exclusive to nie chcę wiedzieć jak by smakowało zwykłe :)
Jak na razie ze wszystkich, które próbowałem to jedynie Wujek Sam jest ok. No może jeszcze Trzcinowe jak ktoś lubi słodkie a reszta to sikacze gorsze niż piwa koncernowe.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-c.ak.instagram.com/hphotos-ak-xfa1/10838654_1526794354258930_1494451548_n.jpg)
login_87
30-11-2014, 20:03
Do Was też przyszedł Mikołaj tydzień wcześniej??
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/94740066516638919358.jpg)
Borat1979
01-12-2014, 00:35
Do Was też przyszedł Mikołaj tydzień wcześniej??
Musiałem Mikołajowi pomóc bo jest stary i sam nie dał rady :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://public.dm2304.livefilestore.com/y2pZ3KrvmDrzHCJIvaWK_ccjleC6J8nrRJgL98vI8RW40gaBji qpO937yCmHeI7a_C24itOyrd-VhKj2I_zxsWUKvuRXrO7U2I8UCAkws_OycU/DSC_0463.JPG?psid=1)
Dwa już opróżniłem żeby zabić niesmak po Pilsweizerze :)
ares jest mega, o'haras na poziomie, miloslawia pewnie znasz :P a reszty nie pilem
Tez sie zgodze co do Aresa :)
Wlasnie do sprzedazy trafily nowe szklaneczki z AleBrowaru. Stout glass i IPA glass. Moj ziomek ma w sklepie za 35 zl sztuka. Oba maja pojemnosc 0,5 L.
Tez sie zgodze co do Aresa :)
Wlasnie do sprzedazy trafily nowe szklaneczki z AleBrowaru. Stout glass i IPA glass. Moj ziomek ma w sklepie za 35 zl sztuka. Oba maja pojemnosc 0,5 L.
trzeba bylo krzyczec... na targach byly po 25pln zarowno targowe jak i alebrowarowe.
imho uwazam ze juz 25 to sporo jak za szklanke .. kieliszki degustacyjne byly po 15
Za teku dalem 17 zl, wiec cena byla do zaakceptowania. Tych szkiel nie kupie, przynajmniej nie teraz bo zonie sie macierzynskie skonczylo i z jednej pensji trzeba jakos przetrwac dopoki nowej pracy nie znajdzie :/
Borat1979
01-12-2014, 20:06
Fakt Ares bardzo dobry. Z boskich trunków do spróbowania pozostały jeszcze cztery: Hermes, Hera, Afrodyta i Zeus :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-b.ak.instagram.com/hphotos-ak-xfp1/10809025_655753694533201_313154425_n.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
pysia pysia pysia !!! :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Fakt Ares bardzo dobry. Z boskich trunków do spróbowania pozostały jeszcze cztery: Hermes, Hera, Afrodyta i Zeus :)
zle zaczales .. trzeba bylo aresa na koniec zostawic :)
Z Olimpu Prometeusz tez daje rade :)
Wczoraj piłem Thornbridge Raspberry Imperial Stout, smakuje jak ciasto czekoladowe z nadzieniem porzeczkowo-malinowym. Jak dla mnie trochę za słodkie i owoce za intensywne, w ilości 0,2 byłoby ciekawe w ilości 0,5 staje się męczące.
Borat1979
02-12-2014, 19:46
Bardzo dobra AIPA
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-h.ak.instagram.com/hphotos-ak-xaf1/10838614_485208361619415_1604612967_n.jpg)
Ja ostatnio skusiłem sie Ole Ole od Pinty i stwierdzam że tego się pić nie da. Okropieństwo jakiego jeszcze nie piłem. Poszło w 80% do zlewu.
Natomiast testowałem też coś z Danii a mianowicie Jacobsen Brown Ale. Nie przepadam za ciemnymi piwami ale to jest świetne. Zdecydowanie bardziej mi podeszło niz jasna odmiana Jacobsena o nazwie Saaz Blonde
Ja ostatnio skusiłem sie Ole Ole od Pinty
Pinta nigdy nie uwarzyla takiego piwa ;)
Pinta nigdy nie uwarzyla takiego piwa ;)
święta racja. Pomerdało mi się. Wybaczcie. Oczywiście o Oki doki mi chodziło. Dramat jednym słowem jak dla mnie.
A oto Jacobsen (ten gorszy dla mnie ale lepszy dla mojej małżowiny)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.rafalmrozowski.com/roznosci/piwojacobsen.jpg)
Borat1979
03-12-2014, 21:56
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-d.ak.instagram.com/hphotos-ak-xaf1/10831831_1489923524604507_1708020261_n.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Borat1979
04-12-2014, 00:18
święta racja. Pomerdało mi się. Wybaczcie. Oczywiście o Oki doki mi chodziło. Dramat jednym słowem jak dla mnie
Nie bardzo rozumiem z jakiego powodu. To bardzo fajny goryczkowy lager.
Eee leniuchy jedne. Ciężko chociaz dwa słowa o piwie napisać typu: fajne lub do bani?
Co do Oki Doki to bardzo przyjemne piwko na nowo zelandzkich odmianach chmielu :)
Nie bardzo rozumiem z jakiego powodu. To bardzo fajny goryczkowy lager.
Mnie też smakowało, i piłem je już kilka razy.
Najwyraźniej dla was przyjemnie. Dla mnie okropne. Ale ja nie lubię gorzkich piw
Do gorzkiego to mu jeszcze daleko :P
.:Gerard:.
04-12-2014, 18:52
Na zdrówko :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/ErdingerDunkelwebsite-1.jpg
źródło (http://www.mcclellandbeers.ca/be/wp-content/uploads/Erdinger-Dunkel-website.jpg)
Borat1979
04-12-2014, 19:13
Lekki, przyjemny kawowy milk stout.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-g.ak.instagram.com/hphotos-ak-xfa1/10693558_875262429172014_1084547366_n.jpg)
.:Gerard:.
04-12-2014, 19:44
Moje drożdżami ;)
na szczęście jak na drożdżówkę to bardzo delikatny i żaden posmak sie nie wybija, przy obiedzie czy kolacji można śmiało serwować
Borat1979
04-12-2014, 22:52
Moje drożdżami ;)
na szczęście jak na drożdżówkę to bardzo delikatny i żaden posmak sie nie wybija, przy obiedzie czy kolacji można śmiało serwować
Nie wiem po ilu piwach jesteś ale ni jak nie idzie zrozumieć o co chodzi :)
Po coffee stoucie jeszcze na drugą nóżkę Guinness.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-f.ak.instagram.com/hphotos-ak-xaf1/10848211_1556001194612437_715098543_n.jpg)
.:Gerard:.
04-12-2014, 22:56
Nie wiem po ilu piwach jesteś ale ni jak nie idzie zrozumieć o co chodzi :)
Pewnie dlatego ze po jednym :smile:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
gdzieś ty to jeszcze zachomikował ???
gdzieś ty to jeszcze zachomikował ???
o to samo chcialem zapytac :D
gregorry
05-12-2014, 15:34
Popołudniowa kawa. Rozpuszczalna z mlekiem i cukrem. Niestety rozpuszczalna, bo ekspres chwilowo nieczynny.
Calkiem przyzwoita aipa
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/5qbt2yk6h/IMG_20141203_155500.jpg)
login_87
06-12-2014, 09:44
o to samo chcialem zapytac :D
Przecież to normalnie w sklepie można jeszcze kupić ( przynajmniej w moim ) :)
Borat1979
06-12-2014, 15:57
Zdecydowanie przesadzili w tym piwie imbirem.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-e.ak.instagram.com/hphotos-ak-xaf1/10817737_1404043476553868_184458679_n.jpg)
.:Gerard:.
06-12-2014, 19:42
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/mdl_glas-1.png
źródło (http://www.paulaner.de/sites/default/files/images/produkte/mdl_glas.png)
velaskez Tutaj (http://www.paulaner.de/de#kubik/S_100) żeśmy siedzieli ;)
:D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s22.postimg.org/aygh28175/IMG_8492s.jpg)
I jak ten nowy wynalazek Dzielaka?
Jeszcze z półgodziny postoi zanim zostanie otwarty.
Czekam na znajomych z którymi będziemy próbować :)
bil78 (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=14456), sailor (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=35762), kupiłem w swoim zaprzyjażnioynm sklepie :-P sporo tego mieli
dzisiaj:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=14456)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
I jak ten nowy wynalazek Dzielaka?
Ono chyba jest za świeże. Lekko nieprzyjemna goryczka alkoholowa, powinna się poukładać w kilka miesięcy.
Aromat niezły, słody, brzoskwinia lekka, przefermentowany cukier no i alkohol niestety.
Ogólnie niezłe ale d...py nie urywa. Może po prostu dlatego że to nie jest styl za którym przepadam.
Co roku kupuje championa to tak dla 'tradycji' zakupiłem i w tym roku :)
a jeszcze jedno :-P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
login_87
08-12-2014, 12:24
I jak ten nowy wynalazek Dzielaka?
Piłem z butelki, piłem z beczki... Niech jeszcze trochę poleży za kilka miesięcy do niego wrócę...
Borat1979
08-12-2014, 21:04
Dzisiaj trafiłem w sklepie na Fullersa i bardzo rozczarowało mnie to piwo. Ani smaku ani aromatu, strasznie wodniste, jedynie goryczka trochę je ratuje. Mam nadzieję, że drugie Golden Pride będzie lepsze od tego.
Im więcej próbuję zagranicznych piw tym bardziej się przekonuję, że zdecydowana większości nie oferuje nic czego nie znajdziemy w polskim piwie a wiele jest znacznie gorszych mimo znacznie wyższej ceny.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-g.ak.instagram.com/hphotos-ak-xfp1/10449060_1559851357583614_1946092508_n.jpg)
Im więcej próbuję zagranicznych piw tym bardziej się przekonuję, że zdecydowana większości nie oferuje nic czego nie znajdziemy w polskim piwie a wiele jest znacznie gorszych mimo znacznie wyższej ceny.[/IMG]
fuller's to potezny podlondynski browar. wiec i piwa ma koncernowe i jesli chcesz je porownywac to porownuj z naszymi koncerniakami. wiadomo ze male browary lokalne i kontraktowe beda mialy lepsze piwo. a polskie browary nie maja sie czego wstydzic. piwo nauczylismy sie robic. warunki do tego sa, dostep chmieli rowniez. nie ma problemow takich jak przy winie .. nic tylko produkowac - i testowac oczywiscie. czekam az troche przebrzmi zachwyt wszelkimi ipami i zaczna produkowac inne rodzaje (mimo tego iz wszelkie IPA bardzo lubie). powoli sie to zaczyna dziac .. i oby tak dalej
A ja wczoraj Deep love znowu się napilem :) świetne piwko.
Borat1979
09-12-2014, 18:43
fuller's to potezny podlondynski browar. wiec i piwa ma koncernowe i jesli chcesz je porownywac to porownuj z naszymi koncerniakami. wiadomo ze male browary lokalne i kontraktowe beda mialy lepsze piwo. a polskie browary nie maja sie czego wstydzic. piwo nauczylismy sie robic. warunki do tego sa, dostep chmieli rowniez. nie ma problemow takich jak przy winie .. nic tylko produkowac - i testowac oczywiscie. czekam az troche przebrzmi zachwyt wszelkimi ipami i zaczna produkowac inne rodzaje (mimo tego iz wszelkie IPA bardzo lubie). powoli sie to zaczyna dziac .. i oby tak dalej
Porównując z naszymi browarami może i potężny w skali europejskiej czy światowej to browar regionalny. Cudów po tym piwie się nie spodziewałem ale myślałem, że będzie trochę lepsze.
Ale nie ważne bo właśnie rozpakowałem deko spóźnioną paczkę z moim prezentem mikołajkowym :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://public.dm2304.livefilestore.com/y2pUgnsuNi3jjc7PAzMmK2QQlu4E0Wki613zb6rYtg8Tc0YBnY n48AyhfAhZQlwOVi-UuQTCmYVeCqupIdw3voqD242cmvaZatkrl_hhJ9-rOk/DSC_0469.JPG?psid=1)
Borat1979
09-12-2014, 19:41
Na pierwszy ogień poszło La Trappe Isid’or.
Bardzo dobre piwko, aż posmutniałem jak się skończyło :(
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-g.ak.instagram.com/hphotos-ak-xaf1/10809018_994118560604022_1257996967_n.jpg)
Borat1979
10-12-2014, 19:30
Dzisiaj kolejna flaszeczka z zestawu. Tym razem szkocki ale leżakowany w beczkach po whisky. Ma super aromacik coś jakby whisky z miodem. W smaku też bardzo przyjemne :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-g.ak.instagram.com/hphotos-ak-xfa1/10844258_328353677358382_1518070861_n.jpg)
login_87
11-12-2014, 13:30
Wczoraj piłem Summer Ale od Doctora Brew... Tragedia. Piwo wylądowało w kiblu. Takiego DMSu czy co to to było to jeszcze nie widziałem/ czułem.
Musiałem sobie smak poprawić AIPA własnej produkcji. To dopiero druga warka ale daje radę.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/54423915488894573314.jpg)
A ja dzisiaj nabrałem ochoty na coś ciemnego i dzisiaj u mnie zagra takie trio.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/baa0ca85068cc46d78cdb2b2348fb98b-2.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/11/baa0ca85068cc46d78cdb2b2348fb98b.jpg)
Jak zacznę pic to zrobię jakieś ładniejsze zdjęcia i coś napisze o samych piwkach. Dubbla dorwałem ostatniego w Tesco [emoji1] obok mnie stanął chłopak i zapytał skąd go mam. Bardzo smutno zrobiło mu sie jak powiedziałem za znalazłem ostatnia butelkę schowana za grolschami [emoji4]
Btw, w biedrze rzucili coś takiego
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/7b90b0fe6cde0a21ccd020ac8a8c65c5-2.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/11/7b90b0fe6cde0a21ccd020ac8a8c65c5.jpg). Pił ktoś?
Ja wczoraj zakupiłem sobie ten wynalazek produkowany przez Van Pura. Jak ktoś ma ochotę na ciemnego stouta (chodź cieżko to nazwać stoutem) ale takiego do ugaszenia pragnienia to nawet może być. Trochę pusty w środku, nic złego sie nie dzieje, ale rewelacji jakiejś wielkiej nie ma. Zakupie sobie kilka butelek i zapomnę na rok. Zobaczymy co wyjdzie z tego.
Biedra rzuciła jeszcze coś takiego
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/c54645b543ad2559bc91e5f887d18a6f-2.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/11/c54645b543ad2559bc91e5f887d18a6f.jpg)
Dramat, tragedia, armagedon i kaszana.... Smród kibla grany był jak ta lala... O w mordę dawno sie z takim czymś nie spotkałem.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Borat1979
12-12-2014, 22:00
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-c.ak.instagram.com/hphotos-ak-xaf1/10838854_707820795991490_1217794919_n.jpg)
Bardzo dobre :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/78cxcs1bd/IMG_20141211_215641.jpg)
nikoniarz
12-12-2014, 23:50
Jak dla mnie najlepsze jasne piwo jakie do tej pory piłem (gustuję w porterach):
fotka sieciowa
http://piwopijcy.pl/site_media/photos/Beer/362/beer.jpg
źródło (http://piwopijcy.pl/site_media/photos/Beer/362/beer.jpg)
byla okazja, mozliwosci i chec wiec otworzylem dzis wyjatkowa butelke. Carlos I Imperial Solera Gran Reserva XO.
przyznam ze banan z pyska mi nie schodzi .. ilosc aromatow odkrywana w kazdym lyku i wachaniu niesamowita.. sliwki, pieczone tosty, rodzynki, skorka pomaranczy, wanilia...z kazdym lykiem cos nowego
chyba wiem czemu ta butelka jest uznawana za jedna z najlepszych brandy z Jerez. Ostatnim rownie dobrym trunkiem ktorego udalo mi sie skosztowac byl armagnac z 62.
http://photoheaven.net/forum/carlos.jpg
źródło (http://photoheaven.net/forum/carlos.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/142-1.jpg
źródło (http://przypiwie.krfk.info/wp-content/uploads/2014/05/142.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Ja dziś tak
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s17.postimg.org/4s487ppm7/IMG_8493s.jpg)
Borat1979
22-12-2014, 13:58
Jak by ktoś wpadł na pomysł żeby będąc w sklepie kupić coś takiego to nie polecam. Na tak obrzydliwego kwasa dawno nie trafiłem. Wyjątkowa ohyda :(
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-a.ak.instagram.com/hphotos-ak-xfa1/t51.2885-15/10864862_724884000941680_637112014_n.jpg)
Ale Miłosław ogólnie jest dobry, tego akurat nie piłem, ale Miłosława dobrze kojarzę.
Borat1979
22-12-2014, 15:03
Ale Miłosław ogólnie jest dobry, tego akurat nie piłem, ale Miłosława dobrze kojarzę.
Piłem Miłosław Pilzner i Niefiltrowane i były znośne ale ten to dramat.
To dobrze wiedzieć, będę unikać :)
Amber taki sobie, a Gwiazdor bardzo fajny :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/a33i6b3c9/IMG_20141215_152601.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/izeaa8tyh/IMG_20141220_222956.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
.:Gerard:.
24-12-2014, 00:27
W końcu trafiłem na piwo dla mnie.
Jak macie możliwość to polecam ten miód
wziąłem dwa na próbę.
Czarny jak smoła, delikatna goryczka, umiarkowany gazik pieści podniebienie, pychota.
Köstritzer Schwarzbier
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/KoestritzerSchwarzbier_033_EW2_20110915-2.jpg
źródło (http://www.auslaendischebiere.ch/bilder/einheiten/KoestritzerSchwarzbier_0.33_EW2_20110915.jpg)
ja dzisiaj tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
miód na moje podniebienie ;-)
Sendilkelm
26-12-2014, 22:02
Na piwach sie nie znam, ale to jest MEGAn ;)
I nie cukruje, naprawde moglby, pic codziennie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://rafalkrukowski.com/nikoniarze/piwo.jpg)
login_87
27-12-2014, 10:42
Na piwach sie nie znam, ale to jest MEGAn ;)
I nie cukruje, naprawde moglby, pic codziennie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://rafalkrukowski.com/nikoniarze/piwo.jpg)
:) cieszę się.
.:Gerard:.
29-12-2014, 20:48
A dzisiaj takie coś
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/singleton-2.jpg
źródło (http://www.whiskyboys.com/images/singleton.jpg)
mbodniak
29-12-2014, 21:08
W ostatni weekend przed świętami postanowiłem że po poprzednich perturbacjach z podobnymi trunkami zaryzykuję ponownie. Na szczęście się nie zawiodłem, sama sól i limonka, więc obeszło się bez wykrzywiania paszczy i przepijania nie wiadomo po co :) Od siebie polecam.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s14.postimg.org/yzxso7jz5/DSC_3330.jpg)
Na zjedzenie robala niestety chętnego nie było ;)
Borat1979
29-12-2014, 22:21
Jakoś mi te świąteczne piwa nie podchodzą, większość browarów mocno przesadza z ilością przypraw i ten aromat zamiast dodawać smaku tylko przeszkadza. Tak po połowie pokala już zaczyna męczyć, powinni je lać w butelki 0,33 a nawet 0,25 bo 0,5 to ciężko zmęczyć.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-h.ak.instagram.com/hphotos-ak-xfp1/t51.2885-15/10311249_773313949419535_494472541_n.jpg)
Borat1979
30-12-2014, 01:31
Bardzo dobry dunkelweizen, jak ktoś lubi pszeniczniaki to zdecydowanie polecam.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-a.ak.instagram.com/hphotos-ak-xaf1/t51.2885-15/10895260_616501425121224_1416022574_n.jpg)
IPA w kolaboracji Nøgne Ø i AleBrowaru. Jak dla mnie to bardzo przeciętna a w porównaniu z Deep Love to wręcz słaba.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-e.ak.instagram.com/hphotos-ak-xfa1/t51.2885-15/10894922_610878062345876_1435744961_n.jpg)
Jakoś ostatnio zasmakowałem w grzanym winie, pewnie urok świąt i pora roku :)
Do grzańca, zakupionego w Ikei, dodaję startą skórkę grejpfruta (wydaje się szalone, ale smakuje), rodzynki, midgały, 2 duże łyżki stołowe rumu.
Jakoś ostatnio zasmakowałem w grzanym winie, pewnie urok świąt i pora roku :)
Do grzańca, zakupionego w Ikei, dodaję startą skórkę grejpfruta (wydaje się szalone, ale smakuje), rodzynki, midgały, 2 duże łyżki stołowe rumu.
My robimy grzańca sami - czerwone półsłodkie wino (najtańszy sikacz z Biedronki jest git) grzejemy w rondelku z kawałkiem i łyżką cynamonu, 6-8 goździkami. Słodzimy do smaku (lubimy słodkie :mrgreen:) i dolewamy wyciśnięty sok z cytryny i trochę z pomarańczy (wtedy jest lepszy).
Do kubka plaster pomarańczy i winko. Enjoy.
Wiem,że masz rację ;) Ale okazyjnie, bez zobowiązań, polecam spróbować tego Ikeowskiego GLÖGG. I tu ważne - jest bezalkoholowy. Stąd propozycja dodania rumu, tudzież innego procenta ;)
A za przepis serdecznie dziękuje, chętnie wypiję. Miłego !
A dzisiaj takie coś
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/singleton-2.jpg
źródło (http://www.whiskyboys.com/images/singleton.jpg)
I jak wrażenia? Moja niedoświadczona gęba po spróbowaniu szklaneczki stwierdziła, że nie warto tym zapychać barku.
.:Gerard:.
30-12-2014, 14:36
I jak wrażenia? Moja niedoświadczona gęba po spróbowaniu szklaneczki stwierdziła, że nie warto tym zapychać barku.
Myślałem ze tylko ja mam takie dziwne wrażenie :)
strasznie intensywny mocny smak, jak świeże nie wyleżakowane.
Przed kilkoma dniami wziąłem dwa łyki i pokręciłem głowa, pomyślałem ze może mam zły dzień, wczoraj pierwszy łyk był łagodny, wydobyłem z siebie "aha", drugi, trzeci i odstawiłem.
Ale teraz wiemy czego nie kupować :wink:
Borat1979
31-12-2014, 15:48
Ostatnie piwko w tym roku i dwusetne na moim piwnym Instagramowym profilu (http://instagram.com/norbertmaksymiuk.pl/) więc przy okazji mały jubileusz :)
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-h.ak.instagram.com/hphotos-ak-xap1/t51.2885-15/925653_336541429862583_23537705_n.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/DSC01829www_zps52929cb3-1.jpg
źródło (http://i1049.photobucket.com/albums/s387/awa-shima/DSC01829www_zps52929cb3.jpg)
Jakieś takie koziołki otworzyłem :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/DSC_2201_20141230_9722JPG-2.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-mK5N9osxJI4/VKMYeLoUdrI/AAAAAAAAIwY/gJQMWVh0tds/s720/DSC_2201_20141230_9722.JPG)
tekila :) bo jacek się skończył
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Borat1979
04-01-2015, 23:33
Dzisiaj Quatro, nowość z Pinty. Mimo dużej goryczki jest zdecydowanie za słodkie. Niby ma IBU 110 ale przez tą słodycz to ciężko się to pije. Może dlatego sprzedają to w butelkach 0,33 bo 0,5 by pewnie zemdliło.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-a.ak.instagram.com/hphotos-ak-xaf1/t51.2885-15/10919148_572763282854544_419653787_n.jpg)
login_87
05-01-2015, 17:24
Dzisiaj Quatro, nowość z Pinty. Mimo dużej goryczki jest zdecydowanie za słodkie. Niby ma IBU 110 ale przez tą słodycz to ciężko się to pije. Może dlatego sprzedają to w butelkach 0,33 bo 0,5 by pewnie zemdliło.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-a.ak.instagram.com/hphotos-ak-xaf1/t51.2885-15/10919148_572763282854544_419653787_n.jpg)
Mi tam smakowało. Ostanio podchodzą mi takie słodkie IPY... W Żywcu na birofiliach piłem coś 3x słodszego i nie moge sobie przypomnieć co to było a chciałbym spróbowac to jeszcze raz....
PS. Pił ktoś już nową warkę imperatora??
quatro mi bardzo smakowało :)
fotoarte
07-01-2015, 19:23
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s14.postimg.org/9dxi2w76p/DSC0305.jpg)
Borat1979
08-01-2015, 23:09
Cały dzień trąbią o Francji więc dzisiaj francuski klimat.
Bardzo przyjemne piwko, moim zdaniem lepsze niż pierwsza wersja Ce n'est pas IPA
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-d.ak.instagram.com/hphotos-ak-xaf1/t51.2885-15/10755786_330990200442843_916693305_n.jpg)
Borat1979
10-01-2015, 01:15
Dzisiaj... a właściwie wczoraj (bo już po północy), kurier dostarczył mi prezent urodzinowy.
Standardowy stolik do fotek okazał się za mały :)
Wasze zdrowie :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://public.dm2304.livefilestore.com/y2paBNqO2GJsVmK9fv4TA7KrDO6EkLS1Nka6ojsYjKLVGAEGDz w8ghp2jRL6-sR1bVsmiNveJLHi6TRHrl8eb8eA5ibtoO8ymEe6UJtRfdguPo/zestaw-06.jpg?psid=1)
Robson_87
10-01-2015, 10:04
Najlepszego :)
.:Gerard:.
10-01-2015, 20:07
U mnie w domu dzisiaj zagościł drożdżowy ciemny
Franziskaner
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.ggf-getraenke.ch/xtshop/shop/media/images/org/FranziskanerWeissDunkel50cl.jpg)
Troche mnie tu nie bylo wiec wrzucam zalegle trunki :P
Tak przy okazji to zamyka mi sie sklep na osiedlu z piwkami :( niestety po roku funkcjonowania wlasciciel stwierdzil, ze biznes malo oplacalny jest :(
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/6prl8li95/IMG_20141222_215814.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/pw9dpio4p/IMG_20141223_203836.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/c8yq3k4o9/IMG_20141224_223849.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/qplzi4u5l/IMG_20141226_215122.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/4hi0500ix/IMG_20141231_211155.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/d9yysolnt/IMG_20150102_230017.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/87hmxwcdl/IMG_20150107_203735.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/76he8rve1/IMG_20150110_183510.jpg)
Borat1979
12-01-2015, 20:45
Urodzinowa degustacja. Niestety poniedziałek i nie mogę poszaleć bo jutro do pracy więc wybrałem jedno, najciekawsze z całego zestawu. Rewelacyjny browarek :)
Szkoda, że taki drogi bo gdyby nie to to bym znacznie częściej się nim raczył :(
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-b.ak.instagram.com/hphotos-ak-xaf1/t51.2885-15/10899118_612202045591753_1034443998_n.jpg)
.:Gerard:.
12-01-2015, 21:08
Prosto z lodówki, następne piwo jakie kupie nie będzie ciemne tylko czarne, bez drożdży, ciemny Weißbier jest do wypicia ale nie mogę na ten smak zaskoczysz.
oczywiście zdjęcie znalezione w necie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pl.paulaner.com/img/_our-beer/weitere_sorten/weissbier_dunkel/01_weissbier_dunkel_05_zoom.jpg)
Borat1979
12-01-2015, 21:34
Prosto z lodówki, następne piwo jakie kupie nie będzie ciemne tylko czarne, bez drożdży, ciemny Weißbier jest do wypicia ale nie mogę na ten smak zaskoczysz.
Nie wiem ile wypiłeś ale nie idzie tego zrozumieć :)
.:Gerard:.
12-01-2015, 22:20
Nie wiem ile wypiłeś ale nie idzie tego zrozumieć :)
Której części ?, to powtórzę wolniej :wink:
Piwo powyżej jest ciemne, pszeniczno-drożdżowe.
a to piwo czarne
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/KoestritzerSchwarzbier_033_EW2_20110915-1.jpg
źródło (http://www.auslaendischebiere.ch/bilder/einheiten/KoestritzerSchwarzbier_0.33_EW2_20110915.jpg)
następnym razem kupie sobie czarne :wink:
login_87
13-01-2015, 02:03
Przecież na zdjęciu widać, że nie jest czarne...
"pszeniczno-drożdżowe" ??
Prosto z lodówki, następne piwo jakie kupie nie będzie ciemne tylko czarne, bez drożdży, ciemny Weißbier jest do wypicia ale nie mogę na ten smak zaskoczysz.
oczywiście zdjęcie znalezione w necie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pl.paulaner.com/img/_our-beer/weitere_sorten/weissbier_dunkel/01_weissbier_dunkel_05_zoom.jpg)
Piwo bez drozdzy? :|
Borat1979
13-01-2015, 13:35
Piwo powyżej jest ciemne, pszeniczno-drożdżowe.
Nie ma czegoś takiego jak piwo pszeniczno-drożdzowe :)
Przy warzeniu praktycznie każdego rodzaju piwa stosuje się drożdże.
a to piwo czarne
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/KoestritzerSchwarzbier_033_EW2_20110915-1.jpg
źródło (http://www.auslaendischebiere.ch/bilder/einheiten/KoestritzerSchwarzbier_0.33_EW2_20110915.jpg)
To zwykły ciemny lager i wcale nie jest czarny. Czarna jest tylko etykieta bo piwo ma z reguły rubinowy lub wpadający w brąz.
.:Gerard:.
13-01-2015, 15:10
Tak tylko dla przypomnienia,
Panowie, nie znam sie na produkcji piw,
podaje link (http://www.paulaner.de/de/produkte) do niemieckiego Paulaner
Z zakładki "Produkte" -> "Weißbier-Familie" możecie zobaczyć rodzaje piw
Jeżeli tłumacząc na j.polski będzie
"Weißbier" -> piwo pszeniczne
"Hefe" -> drożdże
Napisałem pszeniczno-drożdzowe a jak to prawidłowo jest lub powinno być przetłumaczone to nie wiem, dlaczego w rodzinie piw pszenicznych w nazwie dodają "drożdże czy cytryna" to się mogę tylko domyślić ze chodzi o dodatkowy posmak
Jeżeli chodzi o roznice piwo ciemne a czarne, chodzi o intensywność koloru, na pewno tez składników i smaku :-)
tak jak napisal Borat1979
Czarna jest tylko etykieta bo piwo ma z reguły rubinowy lub wpadający w brąz.
tak jest z piwem ciemnym a czarne jest jak kawa albo cola.
podane przeze mnie piwo czarne Köstritzer Schwarzbier (http://www.koestritzer.de/produkte/koestritzer-schwarzbier/) na zdjęciu ma odblaski i wydaje sie przezroczyste a w rzeczywistości nalałem do szklanki to nawet po przybliżeniu do świeczki nie przechodził blask świecy, jest krystaliczne ( nie mętne) ale jeszcze intensywniejsze jak Pepsi czy coca-cola.
Zaatakowaliście mnie jakbym coś zrobił :-(
;)
Borat1979
13-01-2015, 15:22
Jeżeli tłumacząc na j.polski będzie
"Weißbier" -> piwo pszeniczne
"Hefe" -> drożdże
Napisałem pszeniczno-drożdzowe a jak to prawidłowo jest lub powinno być przetłumaczone to nie wiem, dlaczego w rodzinie piw pszenicznych w nazwie dodają "drożdże czy cytryna" to się mogę tylko domyślić ze chodzi o dodatkowy posmak
Wszystkie piwa mają w składzie drożdże wiec ten dopisek nie ma żadnego znaczenia. Tym bardziej w piwach pszenicznych, które są niefiltrowane i każde ma osad drożdżowy.
Zaatakowaliście mnie jakbym coś zrobił :-(
;)
To po prostu dyskusję więc bez przesady z tym najeżdżaniem :)
Weissbier, weizen to jasne pszeniczne, hefeweizen także, tylko tutaj zwrot hefe jest dodany bo ten rodzaj jest niefiltrowany i występuje w nim drozdzowy osad. Ot cala różnica.
.:Gerard:.
13-01-2015, 18:55
zwrot hefe jest dodany bo ten rodzaj jest niefiltrowany i występuje w nim drozdzowy osad. .
Ot, to ta (jest) różnica, wyszło na moje :)
Nie wyszło na Twoje. Bo hefeweizen tez ma drożdże, ale po filtracji nie ma drożdżowego osadu.
.:Gerard:.
14-01-2015, 01:39
Słuchajcie, kiedyś było piwo pasteryzowane i niepasteryzowane a dzisiaj w tablicy Mendelejewa brakuje kilku rodzajów gatunków piw.
Tu masz wiekszosc piwnych gatunkow: https://cdn.shopify.com/s/files/1/0211/4926/files/P-MegaBeer_Zoom1001_192c6a82-7682-4102-affc-d5dc08ca4bef.jpg?8482
.:Gerard:.
14-01-2015, 02:18
Tu masz wiekszosc piwnych gatunkow: https://cdn.shopify.com/s/files/1/0211/4926/files/P-MegaBeer_Zoom1001_192c6a82-7682-4102-affc-d5dc08ca4bef.jpg?8482
A nie mówiłem :D
kiedyś się wchodziło do sklepu,
poproszę piwo, poproszę wino, a dzisiaj zanim przejdę jeden z kilkunastu rzędów to się zmęczę i wraz biorę na chybił trafił bo i tak nic nie znam, a przeglądam i czytam z naklejki jakbym z wyczytania roku powstania firmy poznał smak.:wink:
A nie mówiłem :D
kiedyś się wchodziło do sklepu,
poproszę piwo, poproszę wino, a dzisiaj zanim przejdę jeden z kilkunastu rzędów to się zmęczę i wraz biorę na chybił trafił bo i tak nic nie znam, a przeglądam i czytam z naklejki jakbym z wyczytania roku powstania firmy poznał smak.:wink:
A weź, w grudniu we Włoszech wracając z nart wszedłem do marketu i próbowałem kupić coś. Minęło pół godziny i wziąłem któreś czerwone, które miało było z regionu. ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s14.postimg.org/8s4rkwb41/IMG_8498s.jpg)
Borat1979
14-01-2015, 23:39
Fantastyczny porterek :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-e.ak.instagram.com/hphotos-ak-xaf1/t51.2885-15/10895427_1512132079049988_1521962468_n.jpg)
login_87
17-01-2015, 20:09
Foreign smoked stout.... warka nr 1 :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/24315697188251553570.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/4o9hdbdt5/dran.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/l1tgwgtyh/lotr.jpg)
Ta AIPA mocno srednia :/
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/u8brjqz6x/IMG_20150117_231216.jpg)
login_87
18-01-2015, 17:13
hmm... ilu jest tutaj piwowarów domowych ?? Ile warek juz za Wami? Ja wczoraj warzyłem portera bałtyckiego 25* BLG (5 warka), a dzisiaj double IPA też 25*BLG - (6 warka).
Ja mam za sobą 24 warki. Ale ostatnio spowolniłem tempo warzenia, za szybko mi zapasy rosły a warzyć chciałem już następne.
Teraz robię warki na skrzynkę i trochę (ok. 15L) i akurat wystarcza na powolne spijanie jak jest możliwość (znaczy jak wiem że nie będę musiał za kółko wsiadać).
login_87
18-01-2015, 19:08
hmm... a najwieksze warki ile litrów? Mi jak do tej pory nie udalo się przekroczyć 30 butelek. A zestawy jak do tej pory kupowałem na 20 l i jeden na 25l.
Chyba 22L kiedyś mi wyszły. Ja liczę na skrzynki. W skrzynce 20 butelek 0,5l, reszta co zostaje idzie w butelki 0,33L. Zawsze też mam luzem +2 x 0,5L na obserwacje przy leżakowaniu. Pierwszą otwieram po 2 tygodniach od rozlewu, następną po 3 tygodniach. Taka kontrola czy coś źle nie poszło. Jak narazie tylko pierwszą warkę uwaliłem... i miałem gushing przy otwarciu. Nie kupuję gotowych zestawów (kupiłem chyba tylko 2 śrutowane jak pamiętam), sam sobie receptury układam i kupuję luzem tuż przed warzeniem.
login_87
18-01-2015, 19:40
Ja ( w sensie my - z moją drugą lepszą połówką - to ona jest głównym piwowarem w tym związku.... ) narazie lecimy na gotowcach. ale już kolejna warka ( #7 ) będzie całkowicie nasza. Niestety nie mamy jeszcze śrutownika... ale zapewne wcześniej zawita chlodnica....
Kupuję słody śrutowane, nie mam miejsca na śrutowanie - mam nadzieję że wiesz jaki bajzel przy tym się robi? :D
Chłodnica to jedno z najpotrzebniejszych 'przyrządów'. Jak kupiłem miałem wątpliwości, po paru zastosowaniach zmieniłem zdanie.
Lubię sam się w tym babrać więc moja połówka siedzi sobie, łazi po necie i stara się nie przeszkadzać :-P
Ja jeszcze nie bawie sie w warzenie bo na razie brak kasy na zgromadzenie sprzetu i mam troche male pola indukcyjne na plycie grzewczej, zeby pomiescic duzy gar :/
Poki co dwoch sasiadow warzy, a ja sobie testuje ich wynalazki :)
login_87
19-01-2015, 08:29
U mnie garnek siada na 4 palniki... :) ( 50 l )
Bardzo przyjemny mix :) od razu humor z mega depresyjnego (trzeba sobie radzic w blue monday) na pozytywny wskakuje. Az normalnie chce sie pracowac nad robotą :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/49fa90bdf118894d46a4744f2c21e92b-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/19/49fa90bdf118894d46a4744f2c21e92b.jpg)
mariusz1a
21-01-2015, 13:55
zieloną herbatę
Kolejne piwko od sasiada :) tym razem special bitter.
taka ciekawostka, fotka oswietlana telefonem komorkowym i latarka ledowa na kontre :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/5mzhqgmuh/szachraj111.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/71673974160612702581.jpg)
Znowu Glendronach, znowu baardzo smaczny. A teraz zaczynam oglądać "Pod mocnym aniołem" ;)
Borat1979
23-01-2015, 22:49
A teraz zaczynam oglądać "Pod mocnym aniołem" ;)
Taki rachunek sumienia po wypiciu flaszki ;)
Ja z wieczora po hamerykańsku whiskey.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16163637438_74e1f7c33d_n-2.jpg
źródło (https://farm9.staticflickr.com/8646/16163637438_74e1f7c33d_n.jpg)
Borat1979
24-01-2015, 17:37
Dzisiaj kupiłem Mikkellera i srodze się rozczarowałem. Bardzo słabe piwo wodniste, słabe w smaku, ten aromat Grand Marniera to ledwo wyczuwalny. Kosztuje 40 zeta a smakuje jak jakiś byle jaki stout z irlandzkiego marketu czy piwo z browaru Twigg za kilka złotych. Pewnie Guinness leżakowany w beczce byłby znacznie lepszy niż ten Mikkeller. Nie polecam szkoda kasy. Jak już wydajecie 40 dychy na browar to zdecydowanie lepiej kupić któreś z piw To Øl Liquid Confidence, to była rewelacja a ten Mikkelerr to straszna nędza :(
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-b.ak.instagram.com/hphotos-ak-xaf1/t51.2885-15/10948423_606811652782953_1274375326_n.jpg)
Borat1979
25-01-2015, 15:19
Trafiłem w końcu na dwie nowości Doctora Brew bearley wine i RISa. Na pierwszy ogień poszedł ten pierwszy. W smaku przypomina duble IPA ale jest znacznie słodszy. Coś jak Quatro z Pinty tylko bardziej goryczkowe.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://scontent-b-fra.cdninstagram.com/hphotos-xaf1/l/t51.2885-15/10890571_1007096189317984_38588426_n.jpg)
Mocno średnie...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s22.postimg.org/ijd5phprl/IMG_8502s.jpg)
login_87
25-01-2015, 18:35
Trafiłem w końcu na dwie nowości Doctora Brew bearley wine i RISa. Na pierwszy ogień poszedł ten pierwszy. W smaku przypomina duble IPA ale jest znacznie słodszy. Coś jak Quatro z Pinty tylko bardziej goryczkowe.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://scontent-b-fra.cdninstagram.com/hphotos-xaf1/l/t51.2885-15/10890571_1007096189317984_38588426_n.jpg)
Oj Bearley Wine mi bardzo smakował... :) Chętnie bym jeszcze przygarnął kilka butelek. Z RISem sprawa ma się podobnie. Bardzo dobre piwa.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/14547820946921740363.jpg)
Borat1979
25-01-2015, 23:31
Jak dla mnie Barley Wine podobnie jak Quatro z Pinty są za słodkie.
Raczej to nie jest piwo dla mnie.
dlugas1982
29-01-2015, 16:28
zieloną herbatę
obecnie teraz w pracy to samo
Po pracy planowany były portery(przedwczoraj, wczoraj, dziś i jutro), ale zdrowie zachciało inaczej. W takim układzie czarnuchy poleżakują jeszcze te kolejne kilka dni (oby)
Pokonało mnie. Wylądowało w zlewie.
Wolę wędzoność 'od drewna' niż 'od szynki i sera'.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s17.postimg.org/mudbqalwf/IMG_8503s.jpg)
Borat1979
30-01-2015, 22:17
Pokonało mnie. Wylądowało w zlewie.
Wolę wędzoność 'od drewna' niż 'od szynki i sera'.
Miałem podobne odczucie po Grodziskim. Smakowało jak woda z kałuży z posmakiem wędzonki. To był chyba najgorszy bełt (bo piwem trudno to nazwać) jaki do tej pory piłem.
dlugas1982
31-01-2015, 00:03
jest jeszcze "wędzoność łyżkowa"
czyli torfowa, też nie dla każdego
Czarna_Offca
31-01-2015, 00:06
colę wiśniową :D
Borat1979
31-01-2015, 01:21
jest jeszcze "wędzoność łyżkowa"
czyli torfowa, też nie dla każdego
Może i nie dla każdego ale to zdecydowanie lepsze niż piwo, które jedzie jak woda po gotowanych parówkach :)
Np. Smoky Joe z Alebrowaru to bardzo fajne piwko.
Może i nie dla każdego ale to zdecydowanie lepsze niż piwo, które jedzie jak woda po gotowanych parówkach :)
Np. Smoky Joe z Alebrowaru to bardzo fajne piwko.
Dokładnie. Jakoś tak to wędzenie szynkowe mnie odrzuca.
Swojego czasu piłem jeszcze coś wędzonego z Widawy, było super właśnie przez nuty dymu z palonego drewna.
Smoky Joe też do mnie trafia. Grodziskiego chyba nie będę próbował skoro ma te same nuty co to kormoranowe.
Borat1979
31-01-2015, 19:39
Dzisiaj dla odmiany coś ze wschodu, rosyjskie Жигули.
Bardzo efektowna puszka z całej serii (http://degustabeer.pl/zyguli_barowe_ekskluzywna_puszka,933.html) Valeria Barykina
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://public.dm2304.livefilestore.com/y2pra3jikoXn-dBxDzmtPmZBbDgbQ5TyFAbxsh0GgaRW0-VaEnwUK2hLcQ1AiKFE8p-1yYv8D5jDuc0j7sf0x5ZAWRUoUlVkC8kM32HMpBkif8/animacja-640.gif?psid=1)
A tak przy okazji wie ktoś jak dodać animowanego gifa na instagram? :)
dlugas1982
01-02-2015, 00:01
Np. Smoky Joe z Alebrowaru to bardzo fajne piwko
zgadzam się, ale jeśli ktoś nie wie czegoś się spodziewać to wtedy jest konkretny strzał w py ... język :]
uwielbiam nalewki od Kozuby :) co widać na załączonym obrazku :-P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
A ja teraz dwa piwa na zmianę piję. Jankesa z Lwówka i Ciechan AIPA. R e w e l a c j a.
Ja dzisiaj będę grał w to:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/DSC_2409_20150201_9876JPG-2.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-N0INuE-bhAE/VM-yAt62hrI/AAAAAAAAJD0/tZ47SUyA53o/s720/DSC_2409_20150201_9876.JPG)
dlugas1982
02-02-2015, 19:34
Żabusiowy niby koziołek :]
?
Borat1979
02-02-2015, 20:10
Ja dzisiaj będę grał w to:
To zwykł sikacz i tania podróba Alebrowaru produkowany przez Sulimar. Etykiety są celowo upodobnione do piw z Alebrowaru. Nawet nazwę wymyśli podobną Alterbeer. Nie ma sensu tego kupować bo to jakość i smak taki sam jak piw koncernowych.
http://piwny.blog.onet.pl/2014/07/28/zabi-rowing-jack-czyli-jak-rznac-po-bandzie/
Wystarczy porównać:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://public.dm2304.livefilestore.com/y2pQJzCPAXz9lmjxNAacHxEpvJ1Ok8qp4sN56YiPnV_SHf_s2j LIt5a9iIdHxEOGw319zrBrVsAkrjSveJQnc2XHSfQd3TYH-GWpDe5dwRElYo/abka2-e1406575666147.jpg?psid=1)
O, dzięki za info. Będę czujny :)
Choć nazwa dla mnie wcale nie jest podobna, a etykieta...hm..no cóż, może :)
Borat1979
02-02-2015, 21:59
O, dzięki za info. Będę czujny :)
Choć nazwa dla mnie wcale nie jest podobna, a etykieta...hm..no cóż, może :)
Ale etykieta i nazwa na literę A budzi skojarzenia i jak ktoś widział w knajpie czy u znajomych piwo z Alebrowaru to wchodząc do żabki skojarzy, że nazwa była na A a etykiety miały rysunkowe postacie i się na to złapie. A zanim się dowie, że to zupełnie inny browar to zawsze trochę się tego sprzeda.
Jak zobaczysz tego samego dnia to się nie nabierzesz ale jak trafisz coś takiego po tygodniu czy miesiącu to nie będziesz pamiętał nazwy browaru czy postaci na etykiecie ale ogólny wygląd butelki może cie zmylić.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://public.dm2304.livefilestore.com/y2pfea4DU2PQ10t79XtNAUKY5pAUWlBQwqf_kmzQoW-_tHbFccGjiYr1HE9bqIcHBnLLTdL3OsXyoDw5v-UWVHTPY-2jfsp38e1d_edZVIid0A/AleBrowar.jpg?psid=1)
Podobnie jest z piwami Rebel z Tesco również produkowanymi przez Sulimar, które mają sprawiać wrażenie droższych produktów regionalnego browaru a są takim samym syfem jak piwa koncernowe.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://public.dm2304.livefilestore.com/y2p8V8RlBsikAPKCTSe1h2_tjJVZmhHM67xY1dCxWNnVWzloqW 1GywSZ0PpbdATJtZQ0sQvdpg6Fl3tUizkRHeW4Rc1jYsKnvXXh hFtDefWOwk/rebel.jpg?psid=1)
Ekhm... ja będę pamiętał, mam pamięć fotograficzną :)
Może jest coś w tym co piszesz, ale tak czy owak to piwo jest lepsze niż zwykłe żywce, tyskie czy inne kasztelany :)
Borat1979
02-02-2015, 22:13
A jak już jesteśmy przy piwie to u mnie dzisiaj Samuel Smith's Taddy Porter
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-g.ak.instagram.com/hphotos-ak-xaf1/t51.2885-15/10950376_1546718795605662_135357119_n.jpg)
Dropolath
03-02-2015, 21:04
a pytanie dotyczy wyłącznie alkoholu? Bo u mnie ostatnio prym wiedzie zielona liściasta herbata o smaku "karaibski rytm" :D świetnie pachnie, a smak też nienaganny :D czasem trzeba zadziałać kojąco na przełyk i dać odpocząć wątrobie :)
smak calkiem spoko, zapach malo ciekawy :/
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/k1z16e6cp/IMG_20150203_204319.jpg)
login_87
04-02-2015, 22:30
mi sripa nie podeszła...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
dlugas1982
05-02-2015, 13:11
Nawet nazwę wymyśli podobną Alterbeer. Nie ma sensu tego kupować bo to jakość i smak taki sam jak piw koncernowych.
Podobnie jest z piwami Rebel z Tesco również produkowanymi przez Sulimar, które mają sprawiać wrażenie droższych produktów regionalnego browaru a są takim samym syfem jak piwa koncernowe.
nie generalizuj
Polski chmiel z Żaby jest wyraźnie inny niż zwykły tyskożywcolech. MA co prawda toporną i łodygową goryczkę, ale jest ona dośc wyraźna zarówno w aromacie jak i w smaku. Eurolagery koncernowe są prawie bezpłciowe
Z tescowego Rebela kolendra byłą też średnio udana, ale bezproblemu dało się wyczuć przeróżne aromaty i smaki, czego w koncernowej produkcji nie uświadczysz. Szczególnie, że ten styl w masówce praktycznie nie istnieje.
Nie można tak stanowczo stwierdzać, że całe te marki to syf. Są na rynku o wiele gorsze produkty albo takie kompletnie bez smaku.
Co do samych żabkowych i tescowych marek to bez dwóch zdań podszywają się pod rzemieślników i na amatorów nowych doznać to działa. No i to jest nie do końca fajne, bo cenowo pozycjonują się dość wysoko, a w większości są to produkty baaardzo przeciętne.
Ja już prawie 2 tygodnie bez piwa :/
Na poprawę humoru zakupiłem dwa komesy porter z dobrze palonej warki 02.06.2016 oraz konserwę Łódzkiego P.. Jak wyzdrowieję znowu zacznę jazdę po polskich czarnym płynnym złocie.
Borat1979
05-02-2015, 19:18
Polski chmiel z Żaby jest wyraźnie inny niż zwykły tyskożywcolech. MA co prawda toporną i łodygową goryczkę, ale jest ona dośc wyraźna zarówno w aromacie jak i w smaku. Eurolagery koncernowe są prawie bezpłciowe
Z tescowego Rebela kolendra byłą też średnio udana, ale bezproblemu dało się wyczuć przeróżne aromaty i smaki, czego w koncernowej produkcji nie uświadczysz. Szczególnie, że ten styl w masówce praktycznie nie istnieje.
Nie można tak stanowczo stwierdzać, że całe te marki to syf. Są na rynku o wiele gorsze produkty albo takie kompletnie bez smaku.
To, że są gorsze marki nie oznacza, że te są dobre. Nie oszukujmy się zarówno Alterbeer z Żabki jak i Rebel z Tesco są po prostu słabe. To, że jeden lager ma trochę goryczki a Rebel ma kolendrę (która już w połowie piwa zaczyna być męcząca) niewiele zmienia.
Jedyną marką Sulimaru wyróżniająca się z tej bylejakości jest Cornelius. Nie wiem jak te owocowe wynalazki bo nie pijam tych "oranżadowych cudaków" ale pszenica i porter są całkiem przyzwoite. Oczywiście nie jest to To Øl czy Mikkeller ale to nie ta półka a nawet nie ten regał :)
To może takie, mnie smakuje, ale ja się nie znam :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/DSC_2194_20141230_9715JPG-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-Hd6o7wg2Ok8/VKMYbkshC4I/AAAAAAAAIvs/-IYboxJQ_O0/s720/DSC_2194_20141230_9715.JPG)
To, że są gorsze marki nie oznacza, że te są dobre. Nie oszukujmy się zarówno Alterbeer z Żabki jak i Rebel z Tesco są po prostu słabe. To, że jeden lager ma trochę goryczki a Rebel ma kolendrę (która już w połowie piwa zaczyna być męcząca) niewiele zmienia.
Jedyną marką Sulimaru wyróżniająca się z tej bylejakości jest Cornelius. Nie wiem jak te owocowe wynalazki bo nie pijam tych "oranżadowych cudaków" ale pszenica i porter są całkiem przyzwoite. Oczywiście nie jest to To Øl czy Mikkeller ale to nie ta półka a nawet nie ten regał :)
Ktorys Wetliner tez byl spoko, ale pilem to tak dawno temu, ze juz nei pamietam ktory :P sa chyba 4 i tylko jeden byl ok z nich :)
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/p720x720/10552516_10152587509174812_1493126271266968702_n.j pg?oh=8f5ad1235c57922bd5b5bd36202df4d5&oe=554B499E&__gda__=1432103461_4dd69c4ef7d50ac1313defbf88dfb2c a
Wczorajszy wieczor. Tylko hopus pokus godne polecenia, reszta nieciekawa.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/4ad7au015/IMG_20150205_211251.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/8uusc0ucp/IMG_20150205_215750.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/6g7i5c3hl/IMG_20150205_225536.jpg)
Wpadłem dzisiaj w dziurę ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/DSC_2414_20150206_9881JPG-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-UwJ4M8EDjrI/VNUUdztOdRI/AAAAAAAAJFA/XeSPVIn9qSs/s720/DSC_2414_20150206_9881.JPG)
Borat1979
06-02-2015, 22:02
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/8uusc0ucp/IMG_20150205_215750.jpg)
Jak smakuje to z gandzią? :D
Borat1979
06-02-2015, 22:29
Jak ktoś lubi RISy w dodatku z aromatem kawy to polecam. :)
To Ol jest niezawodny, co bym nie kupił to każde piwo jest rewelacyjne.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-d.ak.instagram.com/hphotos-ak-xaf1/t51.2885-15/10963999_1536361083284619_281860697_n.jpg)
Jak smakuje to z gandzią? :D
Slabo :/ kiedys pilem lepsze, nazywalo sie cannabis czy cannabia i jak sie potarlo etykiete to bylo czuc zapach gandzi :) produkowali je chyba gdzies w czechach, ale to bylo pare lat temu.
takie rzeczy były wczoraj...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Całkiem niezły ten porter
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s13.postimg.org/y7f3iigl3/IMG_8952s.jpg)
lekarstwo na przeziębienie....
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://www.8px.pl/foto/DSC_0001.jpg)
Oba calkiem fajne :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/k6u27yfu1/IMG_20150206_210720.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/it70qe5yh/IMG_20150206_215926.jpg)
dobre...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Daje radę. Choć korzenie nieczyste... ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s4.postimg.org/5y2z77eh9/IMG_8954s.jpg)
pycha...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Borat1979
15-02-2015, 13:22
To Øl: Yule Mælk Barrel Aged Sherry and Cognaq
Słodki Imperial Stout leżakowany w beczkach po koniaczku i sherry. Ciekawe w smaku i aromacie piwko chociaż dla mnie deko za słodkie. Wole takie gdzie bardziej czuć gorzką czekoladę i kawę ale aromat z beczek i posmak koniaczku jest ekstra :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://public.dm2304.livefilestore.com/y2pgQP8MAR4NVVVITZAZ1RNbuWD3oWIOFpi4bjOs9ayUTpN4ac nXkQY1-bqTeb7UwUOc4mWd2BTMr9yfH27oCSETaDknl2sDdW0ag-3_0M8jNM/DSC_0973.jpg?psid=1)
Matka (Demeter) i corka (Persefona) czyli AIPA oaz APA. Oba bardzo fajne :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/kg1a8qobt/IMG_20150215_205845.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s26.postimg.org/uotrekcdl/IMG_20150214_201206.jpg)
login_87
16-02-2015, 08:18
Shipwrecker Circus - American Barley Wine. Chmielu niestety nie było za bardzo czuć :(
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/73240880777681988601.jpg)
Borat1979
16-02-2015, 23:07
A u mnie ciąg dalszy testowania oferty RISów To Øl. Dzisiaj na tapecie To Øl Liquid Confidence. Piłem już zwykły (biało-czarna etykieta) a teraz czas na wersję leżakowaną 4 miesiące w beczkach po Sherry. To już w sumie siódme piwko a czwarty RIS To Øl, który miałem okazję pić i jak na razie się nie zawiodłem. Jeszcze w lodóweczce czeka na swoją kolej zielony Liquid i zielny goliat Goliat... :mrgreen:
Jak do tej pory każde ich piwo to klasa światowa, jak to mówił hardcorowy koksu: "nie ma lipy" :p
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-b.ak.instagram.com/hphotos-ak-xpa1/t51.2885-15/10727801_1397898987185761_165306551_n.jpg)
black_bird
17-02-2015, 14:39
Warto spróbować piwa warzonego w minibrowarze tutaj:
http://browarwidawa.pl/index20b2.html?option=com_content&view=article&id=85&Itemid=145
Pilem rewelacyjne Koromoran miodne - polecam
http://www.smaki-piwa.pl/piwo/co-tam-panie-nad-baltykiem/
dym, torf, dym, torf, dym, torf... czyli to co misie lubią najbardziej :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
dym, torf, dym, torf, dym, torf... czyli to co misie lubią najbardziej :mrgreen:
Pyszota!!!!
Wędzony serek nie koliduje aby swą wędzonoserowością z wędzonołiszkaczowością?
arecki a możesz tę rudą porównać z ileach (peaty) albo z Laphroaig podobny torf i dym, czy jednak łagodniejsze? Jaki finisz?
Lubię mocno torfowe, te dwie co wymieniam to moje ulubione, szczególnie ileach (peaty) - mocno wędzona, z niesamowicie delikatnym spływem przez gardło.
dym, torf, dym, torf, dym, torf... czyli to co misie lubią najbardziej :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Nie jestem co prawda super doświadczonym łychologiem, ale to jest faktycznie torf w płynie. I śmierdzi szpitalem :mrgreen:
Nie piłem innej, która by nawet zbliżyła się do jej aromatu. Ja też ją bardzo lubię ;)
@Czornyj - absolutnie nie koliduje, często przegryzam oscypka pod islay :)
@konopia - wolę ardbega, nawet podstawowego niż laphroaig który jest bardziej apteczny
login_87
19-02-2015, 21:32
smaczne :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/88717863935194750934.jpg)
Uwielbiam czarne piwo. Dobra jest chociażby czarna Fortuna z Żabki.
dlugas1982
20-02-2015, 12:15
ta czarna fortuna to jak ktoś lubi coca colę wlaną do lekkiego kwasu chlebowego :]
słodkie to i ani palone, ani kawowe, ani chmielowe. ot taki "lepszy" zamiennik dla lubiących radlery oraz reddsy
On tu nie wszedł zachwalać piwo, ale nie martw się. Już nic więcej nie napisze, teraz będzie musiał polubić banany ;)
Borat1979
20-02-2015, 12:32
ta czarna fortuna to jak ktoś lubi coca colę wlaną do lekkiego kwasu chlebowego :]
słodkie to i ani palone, ani kawowe, ani chmielowe. ot taki "lepszy" zamiennik dla lubiących radlery oraz reddsy
Piana też jak w coli nie zdążysz nalać i już nie ma. Generalnie to smakuje jak tania odgazowana cola z dyskontu. Jedyna rożnica to zawartość alkoholu ;)
weekend, wreszcie można odetchnąć ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s18.postimg.org/r1i0m0gc9/IMG_8957s1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/tahuna.jpg)
Świetny Merlot! Tahuna jak zawsze genialna.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Grabasimo
24-02-2015, 02:20
Castel del diablo dobry. A ja narazie sacze sobie po pracy corone extra
Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
Fakt, Casillero del Diablo w większości solidna.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/SBmarlb.jpg)
Fajna opcja z żaby/fresha - wściekle intensywny (nawet jak na Nową Zelandię) atak cytrusowo-agrestowy z przewagą grejfruta, tradycyjnie świetne z rybsztalem/owocem morza/sushi, tu świetnie przyżarło z ośmiorniczym carpaccio
Borat1979
27-02-2015, 00:11
Moje drugie podejście do Sahti. Myślałem, że to może za pierwszym razem miałem zły dzień ale to mnie utwierdziło w przekonaniu, że to jednak nie dla mnie. Zdecydowanie wolę stouty, RISy, portery czy AIPA/IPA. Jednak jak piwo śmierdzi stęchła szmatą to jakoś mi nie idzie :p
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://igcdn-photos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/t51.2885-15/11008242_1379943482323108_1976951218_n.jpg)
Bardzo niezłe
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s2.postimg.org/dn89g6vi1/IMG_8960s.jpg)
taka sytuacja....
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Ninkasi jeszcze nie zrobilo piwa, ktore by mi pasowalo, jakies takie slabizny wypuszczaja :P
jeszcze nie zdążyłem otworzyć :-P
Tragiczne ni esa ich piwa, ale tez nic specjalnego. Czesto trafialy mi sie slabo nagazowane.
na pewno dzisiaj je otworze ale może na końcu :-P póki co sącze doctora i jest prześwietny! uwielbiam mosaica
Borat1979
27-02-2015, 23:09
Mosaic jest spoko, Hop Sasa też. Golden Munk taki trochę dziwny, nie za bardzo mi smakował. Ce n'est pas wolę w wersji Ambree.
na pewno dzisiaj je otworze ale może na końcu :-P póki co sącze doctora i jest prześwietny! uwielbiam mosaica
Wiesz, ze jak sie pije kilka roznych piw pod rzad to zaczyna sie od tego co ma najmniejszy ekstrakt, a konczy na tym co ma najwiekszy? :)
ja piję po swojemu :)
otworzyłem ninkasi po doctorze i pincie ....daje to radę chociaż apa ze tego średnia
Z ciekawości zakupione. Poprawny lager.
Z butów nie wyrywa... ale przynajmniej ścierą nie zajeżdża.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s21.postimg.org/dqdixrlrr/IMG_8961s.jpg)
Borat1979
28-02-2015, 20:01
Dzisiaj spróbowałem nowego Bojana. Nadspodziewanie dobre piwko.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://igcdn-photos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/t51.2885-15/10995202_1567149966905579_933606089_n.jpg)
Synek z Italii przywiózł taki wynalazek :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/sambuca.jpg)
Tego SB zdecydowanie nie polecam - zero aromatu, tona cukrów resztkowych. Wno pijalne, ale ze stylistyką nowozelandzkich SB ma niewiele wspólnego - o niebo lepiej można wydać tą kasę w Biedrze na Greyrocka
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/ciamciam.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/2vkzwxv-2.jpg
źródło (http://i57.tinypic.com/2vkzwxv.jpg)
Wczoraj z bratem spożywane
Synek z Italii przywiózł taki wynalazek :)
https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/sambuca.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/sambuca.jpg)
a gdzie 3 ziarenka kawy? :D
sambuca jest fajna .. ale zabojcze jest podanie z wciaganiem oparow przez slomke
ps.
wpadasz na zlot? machniemy z sambuki falming lambo :P
https://www.youtube.com/watch?v=3cIXTQ22QYc
To fakt - wciąganie oparów grubo czesze beret :mrgreen: Synek nie wspomniał o kawie, gamoń jeden - a szkoda. Muszę*mu podprowadzić kolejną flachę i przetestować tą opcję :)
Zlot kusi, tylko jeszcze nie wiem jak będzie z czasem...
...a tymczasem:
Potężny, australijski Shiraz, niebo w gębie!
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059r944/shiraz.jpg)
Ciekawostka - białe, tanie wino z Biedry, a ma całkiem konkretne waniliowo-beczkowe pier...nięcie. Całkiem niczego sobie...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059r944/palmela.jpg)
Dropbox nie pokazuje zdjec...
Faktycznie, coś skopałem :(
Shiraz, Australia
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/shiraz.jpg)
Portugalia z Biedry
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/palmela.jpg)
login_87
04-03-2015, 11:21
Nie zna ktoś kogoś albo może sam chciałby się podjąć zrobienia logo dla browaru domowego??
Borat1979
06-03-2015, 01:16
Nie zna ktoś kogoś albo może sam chciałby się podjąć zrobienia logo dla browaru domowego??
Znam ale nie wiem czy browar domowy na to stać :)
login_87
06-03-2015, 09:41
heh a jakiego rzędu byłby to koszt?
Borat1979
06-03-2015, 10:34
heh a jakiego rzędu byłby to koszt?
W granicach tysiaka.
login_87
06-03-2015, 16:35
No to jak na browar domowy to sporo :) Trzeba olać logo zająć się warzeniem. Dzisiaj w garze porter 25 plato....
dlugas1982
06-03-2015, 22:31
porter 25BLG ?
mniami, piłbym
nawet świeżego :]
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
login_87
08-03-2015, 09:19
porter 25BLG ?
mniami, piłbym
nawet świeżego :]
:( przepraszam za błąd... w planach bylo 25 ale wyszło 28...
Borat1979
08-03-2015, 15:13
:( przepraszam za błąd... w planach bylo 25 ale wyszło 28...
To teraz tylko brakuje do tego beczki po whisky czy bourbonie żeby w niej leżakować piwko z pół roku :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Z tego to jak dla mnie tylko środkowe :)
Kormoran to to jakiś mdły ulep a nie American IPA a Monster nie warty tych 13-15 zł.
Za 15 zyla będą dwa Maorysy.
Mam nadzieję że nie popsują tego piwa w kolejnych warkach bo jest naprawdę fajne i kosztuje jedynie 7,5 złocisza :-P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://igcdn-photos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/t51.2885-15/10995202_1567149966905579_933606089_n.jpg)
mehmet efendi
08-03-2015, 16:25
http://www.jackdaniels.com/whiskey/jack-daniels-tennessee-honey
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.jackdaniels.com/sites/default/files/tennessee-honey.png)
to jest dobre...
Skusiła mnie śliczna etykieta, przepiękna butelka (żółto-turkusowe refleksy u podstawy) i wiosenna pogoda:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/VV.jpg)
Nie żałuję - idealne winko na taras, trochę mniej "zielone" niż Vinho Verde do których przywykłem, ale lekko szczypiące, cytrusowe, słodko-kwaśne - przywołało przyjemne wspomnienia pijaństwa na plażach Madery ;)
http://www.jackdaniels.com/whiskey/jack-daniels-tennessee-honey
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.jackdaniels.com/sites/default/files/tennessee-honey.png)
to jest dobre...
a feeeee, strasznie slodkie i niepijalne ochydztwo :)
Ze slodkich trunkow nie ma to jak miodzik pitny, najlepiej poltorak :)
Robson_87
09-03-2015, 18:20
Skusiła mnie śliczna etykieta, przepiękna butelka (żółto-turkusowe refleksy u podstawy) i wiosenna pogoda:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/VV.jpg)
Nie żałuję - idealne winko na taras, trochę mniej "zielone" niż Vinho Verde do których przywykłem, ale lekko szczypiące, cytrusowe, słodko-kwaśne - przywołało przyjemne wspomnienia pijaństwa na plażach Madery ;)
Też je kupiłem ostatnio z tych samych powodów- piękna pogoda i ciekawa etykieta :)
Jeszcze nie próbowałem ale chyba zawiedziony nie będę :)
Grabasimo
09-03-2015, 22:56
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/2863846/DSC_5299.JPG)
Dawno mnie tutaj nie bylo i dawno nie pilem czerwonego wina.
I jak? Amarone'owate?
Ja tym razem wtopiłem - wyborem someliera biedry padł ulipowaty gumofilec, nie wiem co autor miał na myśli polecając to ścierwo, ale nie dajcie się nabrać:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/primitivo-gumiok.jpg)
Ja tym razem wtopiłem - wyborem someliera biedry padł ulipowaty gumofilec, nie wiem co autor miał na myśli polecając to ścierwo, ale nie dajcie się nabrać
z racji ze bardzo lubie primitivo to wtopilem tak samo :/
szkoda tego nawet do marynaty by nie zepsuc
+3PLN i jest o niebo lepiej - w aromacie korkowe, ale w smaku wiśnie-czereśnie-powidła.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/LaPassione.JPG)
Grabasimo
10-03-2015, 15:19
I jak? Amarone'owate?
Jak dla mnie przyjemne w smaku, nie za cierpkie i nie za slodkie. Spora nuta owocowa a na koncu lekko orzezwiajaca.
ps; na winach sie za dobrze nie znam. od tego mam zaprzyjaznionego someliera.
dzis dzien wolny od pracy i dosc sloneczny dla akompaniamentu London Dry Gin plus rozowy sok z greifruta. Mala flaszka 0.35.
a pod koniec czerwca bede mial mozliwosc poznania dosc sporego asortymentu win z rejomu Asti plus do tego podnoszenie swoich kwalifikacji kucharskich w ICIF w Costigliole d’Asti
Akurat sobie dziś strzeliłem Barberkę - piękny, kwiatowy aromat, w smaku dojrzała wiśnia. Pod piemonckie risotto te winka to będzie poezja, zazdraszczam ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/barbera.JPG)
Golderka
11-03-2015, 13:53
Browar Kormoran ;]
Grabasimo
11-03-2015, 16:13
Browar Żubr....
Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
Fajny, pikantny kupaż z Egeru pod tagliatelle z mątwami, w aromacie brzoskwnia, zielone jabłko
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/gb.JPG)
Grabasimo
12-03-2015, 15:00
Ja degustuje w plenerze Coopers sparkling ale a potem mam erdinger weisbire zdjęcia dodam później. Smak.
Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
Grabasimo
12-03-2015, 17:59
Ja degustuje w plenerze Coopers sparkling ale a potem mam erdinger weisbire zdjęcia dodam później. Smak.
Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
to ze juz nie moge edytowac.
Pierw byl Coopers
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/2863846/DSC_5306.JPG)
pozniej podwojny hamburger z BurgerOFF w Hove z extra chilli (ok 4mln scolvina) (ps; maja tam XXX burger z chilli ktory ma od 6,5 do 9 mln - tylko dla wariatow)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/2863846/DSC_5309.JPG)
aby ugasic "pozar"
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/2863846/DSC_5315.JPG)
login_87
13-03-2015, 08:15
Żeby ugasić pożar przydało by się coś mocniejszego :) Albo mleko :P
Borat1979
13-03-2015, 11:43
aby ugasic "pozar"
To jest jak gaszenie pożaru benzyną bo zamiast zmniejszyć jeszcze powiększasz rozprowadzając to po całych ustach :)
Kapsaicyna zawarta w papryczkach nie rozpuszcza się w wodzie więc nie złagodzisz tego piwem. Rozpuszcza się w tłuszczach więc pomaga, mleko, lody i wysokoprocentowym alkoholu.
Dzisiaj piąteczek więc będzie piwko...albo dwa. Chociaż ostatnio zasmakowałem w Porto. Pyszna rzecz.
dlugas1982
13-03-2015, 22:20
Dziś wieczór z Porterem Bałtyckim
Polskim.
Bez ekstrawagancji i szaleństw.
Gardło boli, to wypiję " ciepłe"(temp. pokojowa) a nie chłodne (czyli po wyciągnięciu z lodówki, odstane 20-30min)
login_87
14-03-2015, 13:51
To jest jak gaszenie pożaru benzyną bo zamiast zmniejszyć jeszcze powiększasz rozprowadzając to po całych ustach :)
Kapsaicyna zawarta w papryczkach nie rozpuszcza się w wodzie więc nie złagodzisz tego piwem. Rozpuszcza się w tłuszczach więc pomaga, mleko, lody i wysokoprocentowym alkoholu.
Dokładnie to samo napisałem...
Niezłe, nawet w kierunku "dobre" ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s1.postimg.org/gdj7fz9rj/IMG_8962s.jpg)
Dwa włoskie style:
-mnóstwo kokosowo-waniliowych, beczkowych aromatów i smaków
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/brunello.jpg)
-suszone owoce, konfitura
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/ripasso.jpg)
W Lidlu fajny, wytrawny Muscat o wyraźnie zaakcentowanej muscatowości (uwielbiam ten kwiatowo-rodzynkowo-owocowy smak i aromat)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/muscat.jpg)
Zaletą portugalskich win jest to, że zawsze są pijalne, a zaletą Biedry - portugalscy właściciele. W efekcie będąc w Portugali można śmiało osuszać butelki za 1-2 euro, a w robalu zalosować zupełnie pijalne wino za dychę:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/pegoes.jpg)
maniak666
14-03-2015, 23:10
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://www.iv.pl/images/32591519919821464372.jpg]źródło ([URL=http://www.iv.pl/)[/URL]
dlugas1982
14-03-2015, 23:43
Wczoraj był Okocim Porter to dziś dla odmiany Porter z Witnicy Black Boss
Okocim jednak był lepszy i bardziej "czysty"
Borat1979
15-03-2015, 00:01
Wczoraj był Okocim Porter to dziś dla odmiany Porter z Witnicy Black Boss
Okocim jednak był lepszy i bardziej "czysty"
Jak lubisz portery to spróbuj tego. Witnica czy Okocim nie ma do tego startu :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://igcdn-photos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/t51.2885-15/10914225_437454623071382_277631568_n.jpg)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.