PDA

Zobacz pełną wersję : co pijecie?



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

arecki
16-02-2013, 22:52
z Turcji ? :-P

roofman
16-02-2013, 23:06
Sądzę że z szafki nad zmywarką w kuchni... ;)

Zetec
16-02-2013, 23:33
Brawo Turcja...

U mnie szklanki do piwa mają lepsze miejsce niż kuchnia :) :D

Wysłane z N7100 lub N8000

Boryszuk
16-02-2013, 23:35
U mnie dziś Bacardi Oakheart z colą.

arecki
17-02-2013, 16:19
popołudniowo...:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/image/rt3112arv/)

roofman
17-02-2013, 18:07
Na zakończenie weekendu

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img252.imageshack.us/img252/7307/img7913s.jpg)

Sendilkelm
18-02-2013, 10:02
popołudniowo...:

http://s17.postimage.org/rt3112arv/DSC_0221.jpg
źródło (http://postimage.org/image/rt3112arv/)

Mnie nie przypadło do gustu. Tzn. może inaczej ... po prostu dobre :)

U-CUT
18-02-2013, 11:26
Jak ktos jeszcze nie mial okazji spijac piany JOHN SMITH'S to polecam.Piwko lekkie nie gazowane palone.

filipk
18-02-2013, 11:43
Ah widzę, że tu sami koneserzy dobrych trunków ;) Ja tradycyjnie, po polsku, czysta wódka bez popity ;) Najlepiej Absolwent

Grabasimo
18-02-2013, 12:09
Od dzis i ja zaczynam urlopik. Dzis kierunek azja.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/2z707b8-1.jpg
źródło (http://i48.tinypic.com/2z707b8.jpg)

Wczoraj degustowalem Cider - Aspall oraz Henry Westons. Oba dobre i dosc wytrawne.

arecki
18-02-2013, 12:17
Mnie nie przypadło do gustu. Tzn. może inaczej ... po prostu dobre :)
wiadomo, to rzecz gustu :) mi Lasanta bardzo smakuje...ale i tak nie przebije Signeta :-P

Elektrimo
18-02-2013, 20:54
wiadomo, to rzecz gustu :) mi Lasanta bardzo smakuje...ale i tak nie przebije Signeta :-P

Dokładnie tak jak mówisz

arecki
19-02-2013, 21:00
po ciężkim dniu...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/image/6cb0xn01z/)

Grabasimo
20-02-2013, 11:33
Dzisiaj delektuje sie Hoegaarden i Asahi


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/208h0zt-2.jpg
źródło (http://i48.tinypic.com/208h0zt.jpg)

ukiluk
20-02-2013, 15:08
Z alkoholu tylko piwko. (Choć Ferdek kiepski twierdzi, że piwo to nie alkohol). Ostatnio zasmakowałem w niepasteryzowanych np. Kasztelan, Tyskie Klasyczne itp.

arecki
20-02-2013, 22:05
zimowo ;-)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/image/dh1btevrd/)

Grabasimo
21-02-2013, 01:37
zimowo ;-)

Jak JD to proponuje skosztować Miodowego. i ma prawie 40vol ;-)

arecki
21-02-2013, 07:56
Jak JD to proponuje skosztować Miodowego. i ma prawie 40vol ;-)
mam,piłem, nie smakuje mi niestety :/

Sendilkelm
21-02-2013, 10:21
mam,piłem, nie smakuje mi niestety :/

Kurcze, tyle tego masz ... a ja ostatnio w Wołominie u notariusza byłem :P

PS
W końcu się też zebrałem i po długich przemyśleniach założyłem bloga (i forum) www.smakwhisky.com

arecki
21-02-2013, 10:43
świetna sprawa :) też o tym myślałem ale jakoś tak mi to idzie jak krew z nosa....zaraz się zarejestruję :-)
ja wiem czy mam dużo...są lepsi :-P czaje się na okazje i kupuje...mam sprawdzone sklepy, gdzie mam już dobre zniżki, bo jak bym miał płacić tyle za ile na półce stoją to zona by mnie wyeksmitowała :-)

Sendilkelm
21-02-2013, 10:45
świetna sprawa :) też o tym myślałem ale jakoś tak mi to idzie jak krew z nosa....zaraz się zarejestruję :-)
ja wiem czy mam dużo...są lepsi :-P czaje się na okazje i kupuje...mam sprawdzone sklepy, gdzie mam już dobre zniżki, bo jak bym miał płacić tyle za ile na półce stoją to zona by mnie wyeksmitowała :-)

Hmm.. Ja nie mam swoich sklepów :/ Ja czaje się na sobotę, bo u mnie na Tarchominie otwierają Stokrotkę, a z tego co wiem tam tanie podstawki są.

arecki
21-02-2013, 10:53
a u mnie na wsi nie ma stokrotki właśnie :P

arecki
21-02-2013, 22:55
żeby nie popaść w monotonię...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/image/87ntw2627/)

Grabasimo
22-02-2013, 12:26
Dzis na degustacje pojawil sie rum


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/x2nour-1.jpg
źródło (http://i45.tinypic.com/x2nour.jpg)

Grabasimo
22-02-2013, 19:57
Ok wieczorna pora czas na bronka.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/3097f37-1.jpg
źródło (http://i49.tinypic.com/3097f37.jpg)

ps; osobiscie wole tego trzymanego w beczkach po rumie

Zetec
22-02-2013, 20:04
A ja dziś piję "starego" specjalka w nowej szacie!
Rodowód elbląski mu przybył na etykiecie :eek:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/sydutymy-1.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/13/02/23/sydutymy.jpg)

Podany w ładnym kartoniku...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/edupagu7-1.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/13/02/23/edupagu7.jpg)

Pzdr

chaos
23-02-2013, 12:24
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/Zh3GojF-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Zh3GojF.jpg)

arecki
23-02-2013, 13:02
tani, bardzo dobry blend, niestety nie do dostania u nas...;/

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/image/gittg9con/)

chaos
23-02-2013, 13:13
tani, bardzo dobry blend, niestety nie do dostania u nas...;/

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/image/gittg9con/)

lubię, często kupuję tego zwykłego w tesko coś koło 60 zł

arecki
23-02-2013, 14:29
lubię, często kupuję tego zwykłego w tesko coś koło 60 zł
nawet taniej spokojnie można kupić :) zwykły też jest doby
famous grouseu nas tak na prawdę znany jest tylko w tej podstawowej wersji , a ma ich więcej i są bardzo dobre (i cenowo przystępne).ja jak na prazie piłem 5 grouse :-P

pauigi
24-02-2013, 01:10
A ja dzisiaj sączę grzane wino z imbirem i pomarańczą :)

Sendilkelm
25-02-2013, 00:25
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/541570_594628077219084_1721202987_n.jpg)

arecki
25-02-2013, 00:51
to i ja się za 16-stkę zabiorę ;-)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/image/yvjw0j8mv/)

Grabasimo
25-02-2013, 11:47
Tak jak kiedys mowilem wole tego lezakowanego w beczkach po rumie. Moc 6.8.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/5odrgl-1.jpg
źródło (http://i46.tinypic.com/5odrgl.jpg)

sorevell
25-02-2013, 12:27
Koleżanka poszukuje czterdziestoletniego whisky. Orientujecie się czy i ewentualnie gdzie można coś takiego dostać?

arecki
25-02-2013, 12:33
Koleżanka poszukuje czterdziestoletniego whisky. Orientujecie się czy i ewentualnie gdzie można coś takiego dostać?
jak będzie wiedziała konkretnie jakie to mogę pomóc :) ew doradzić ale to na PW

Sendilkelm
25-02-2013, 12:40
Koleżanka poszukuje czterdziestoletniego whisky. Orientujecie się czy i ewentualnie gdzie można coś takiego dostać?

Jak kolega wyżej napisał, wszystko rozchodzi o to, czy po prostu chce 40-letnie czy szuka czegoś konkretnego. Swoją drogą nie wszystkie whisky starsze są lepsze, więc jeśli kieruje się wiekiem to niekoniecznie tędy droga.
Na pewno znajdzie tu: www.domwhisky.pl

arecki
25-02-2013, 12:43
Na pewno znajdzie tu: www.domwhisky.pl (http://www.domwhisky.pl)
znajdzie, maja nawet glenfarclas 40 yo ...ale oni maja kosmiczne ceny ;/

Sendilkelm
25-02-2013, 12:51
znajdzie, maja nawet glenfarclas 40 yo ...ale oni maja kosmiczne ceny ;/

No niestety tanio nie jest, ale przynajmniej JEST :) Ale zdarzają się whisky w normalnych cenach, a może inaczej: w zbliżonych do normalnych :) Jak już jesteśmy przy tym, to w Wawie są dwa chyba takie większe:
www.singlemalt.pl (http://www.singlemalt.pl)
http://www.sklep-ballantines.pl/

Nie wiem jak Ball, ale singlemalt ma falami niektóre edycje, za to zazwyczaj w bardzo niskich cenach. W markecie ciężko będzie o 40yo.

EDIT:
Jak już jeteśmy przy cenach etc. to Glenlivet Nadurra kupiłem właśnie wczoraj. http://www.sklep-ballantines.pl/Glenlivet_Nadurra_16_YO-3675.html
Ta wersja jest starsza od mojej, ale uważam, że też w przyzwoitej cenie kupłem. Jakbyś chciał to są 3 sztuki jeszcze w Carrefourze w Arkadii po 249,99 zł
W tej cenie jest też Glenlivet 18yo

arecki
25-02-2013, 12:54
40 w markecie na pewno nie dostanie ;-P singlemalt ma duzy wybór, ballantines cenami zabija :)

edit: dzięki za cynk :)

sorevell
25-02-2013, 13:07
Swoją drogą nie wszystkie whisky starsze są lepsze, więc jeśli kieruje się wiekiem to niekoniecznie tędy droga.

Wiek trunku jest o tyle istotny, że chodzi o prezent na 40. urodziny. Dzięki za podlinkowanie sklepów, w wolnej chwili przejrzę ofertę.

Sendilkelm
25-02-2013, 13:11
Wiek trunku jest o tyle istotny, że chodzi o prezent na 40. urodziny. Dzięki za podlinkowanie sklepów, w wolnej chwili przejrzę ofertę.

No tak, że też nie pomyślałem :) Ja na 30' dostałem 5-letnią...

arecki
25-02-2013, 13:59
No tak, że też nie pomyślałem :) Ja na 30' dostałem 5-letnią...
w tym roku mnie to czeka...ciekawe co ja dostanę :razz:

Sendilkelm
25-02-2013, 14:06
w tym roku mnie to czeka...ciekawe co ja dostanę :razz:

Ja też miałem w tym roku :) Moja 5-letnią była już prezentowana tu Octomore :)

larky
25-02-2013, 23:57
Ja bym wolał jakąś 18 ;)

arecki
26-02-2013, 12:08
zacznę się rozglądać za jakąś 30-stka dla siebie... pierwsza myśl - Glenfiddich 30 :)

Sendilkelm
26-02-2013, 16:39
zacznę się rozglądać za jakąś 30-stka dla siebie... pierwsza myśl - Glenfiddich 30 :)

Caol Ila 30 :) http://www.masterofmalt.com/whiskies/caol-ila-30-year-old-single-cask-master-of-malt-whisky/

PS.
Można powoli się przenosić na forum.smakwhisky :) Jest nas już 3 stąd.

arecki
26-02-2013, 18:55
Dobra cena tej caoli :-) wieczorem zajrze na smakwhisky bo z tel nie bardzo lubie :-P

larky
26-02-2013, 21:54
Dzisiaj wieczorem...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.beersofeurope.co.uk/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/pimages/MoorlandHensTooth.jpg)

arecki
27-02-2013, 00:09
u mnie:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/image/4fyrwkwd9/)

.:Gerard:.
27-02-2013, 00:53
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.lebensmittel.de/productpics/bz_1/bnb_s/bn_w20112011c2011azcwa2011cc//w_400/h_400/1194340.jpg)

raczej łyczek leczniczo :) inaczej może sponiewierać :evil:

blizniak53
27-02-2013, 19:15
A ja własnoręcznie urobioną naleweczkę z aronii. Pychotka.
Pozdrawiam
Bogdan

Grabasimo
01-03-2013, 11:46
Byla promocja w Tesco za 0.7 13f


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/281zud1-1.jpg
źródło (http://i48.tinypic.com/281zud1.jpg)

qualin
01-03-2013, 20:30
Coz za tragedia :P
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13482817,Tysiace_litrow_whiskey_wylanych_ do_kanalu_przez_pomylke.html

arecki
02-03-2013, 03:19
e tam, chivasa nie szkoda :-P

Grabasimo
02-03-2013, 03:36
a znow na promocji.. Whyte & Mackay.... do tego pare zywcow... i zycie plynie...dalej

chaos
03-03-2013, 16:16
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/Num6IaP-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Num6IaP.jpg)

Sebastianito
03-03-2013, 19:24
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img705.imageshack.us/img705/5379/piwa.jpg)
Szkocja, Islandia, Niemcy, Hawaje...

chaos
03-03-2013, 19:54
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/PBV8Ve5-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/PBV8Ve5.jpg)

sorevell
03-03-2013, 20:01
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img138.imageshack.us/img138/6624/img4528z.jpg)

arecki
03-03-2013, 20:21
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/image/53ihyni5x/)

cezet
03-03-2013, 22:10
Chaos, sam ukladałeś? :-)

U mnie dziś -
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/aty4u7u3-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/13/03/04/aty4u7u3.jpg)

chaos
04-03-2013, 11:18
Chaos, sam ukladałeś? :-)


oczywiście :)

chaos
04-03-2013, 21:34
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/sZFX9ju-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/sZFX9ju.jpg)

eristoff
04-03-2013, 22:08
Panowie i Panie proszę o radę. Szwagierka przylatuje niedługo z livingston koło edynburga (szkocja) . Chciałbym żeby mi jakąś whisky przywiozła, dobrą i niedrogą ale przede wszystkim taką jakiej u nas nie ma w Polsce, jakiegoś "lokalesa". Proszę o propozycje

pgaik
04-03-2013, 22:36
Ja dzisiaj robiąc wiosenne sprzątanko w garażu znalazłem to arcydzieło ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img822/2917/pgf0068.jpg)

arecki
04-03-2013, 23:02
Panowie i Panie proszę o radę. Szwagierka przylatuje niedługo z livingston koło edynburga (szkocja) . Chciałbym żeby mi jakąś whisky przywiozła, dobrą i niedrogą ale przede wszystkim taką jakiej u nas nie ma w Polsce, jakiegoś "lokalesa". Proszę o propozycje

może coś z Glenkinchie lub Auchentoshan? te destylarnie są najbliżej :)

chaos
04-03-2013, 23:31
Ja dzisiaj robiąc wiosenne sprzątanko w garażu znalazłem to arcydzieło ;)


zapomniałeś o zakorkowanym ? no proszę cie ...

pgaik
05-03-2013, 00:46
zapomniałeś o zakorkowanym ? no proszę cie ...

Kupiłem ich w Cisnej chyba ze dwadzieścia i o tym jednym zapomniałem, meakulpa :)

chaos
05-03-2013, 11:09
Kupiłem ich w Cisnej chyba ze dwadzieścia i o tym jednym zapomniałem, meakulpa :)

wybaczam, ale żeby mi to było po raz ostatni !

wczoraj machinarium [w tle] +

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/02xjrBt-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/02xjrBt.jpg)

arecki
05-03-2013, 20:44
dobry wieczór!

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/image/ynhbgbldz/)

Grabasimo
05-03-2013, 21:14
dobry wieczór!
Dobre to Klasztorne?

Z browaru Jablonkowo pilem juz sporo piw ale tego jeszcze okazji nie mialem.

arecki
05-03-2013, 21:19
zacząłem od 8.6 które właśnie sączę..jak otworze klasztorne to skrobne jakieś info:)

Al Koholik
05-03-2013, 21:23
Ja dzisiaj robiąc wiosenne sprzątanko w garażu znalazłem to arcydzieło ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img822/2917/pgf0068.jpg)





:mrgreen: kulawy miś rzondzi :mrgreen:

arecki
05-03-2013, 22:14
Dobre to Klasztorne?

już piję więc mogę powiedzieć, że jest o niebo lepsze od 8.6. Delikatne, nie za bardzo czuć goryczkę :)

Grabasimo
06-03-2013, 13:06
już piję więc mogę powiedzieć, że jest o niebo lepsze od 8.6. Delikatne, nie za bardzo czuć goryczkę :)

dzieki. we wtorek bede na slasku i okolicach zawiercia. wiec bedzie szansa znow na degustacje z browaru zawiercianskiego. calkiem przyjemne maja tam browarki.

No a w srode znow zakupie polski exportowy produkt - Miodule (ostatnio na lotnisku kosztowala 110zl za 0.5l)

roofman
06-03-2013, 20:59
Dziś ryba z Browaru Widawa.
Jednak niezbyt udana warka... czekam aż uwarzy się następna, powtórzę bo styl niezły tylko narazie wykonanie takie sobie.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img24.imageshack.us/img24/5456/img7916s.jpg)

chaos
06-03-2013, 21:37
w osiedlowym przecena była do 0,99 pln ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/fm06UV6-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/fm06UV6.jpg)

GeparD
06-03-2013, 21:53
Dzisiaj piwkowo


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/e4y5eset-1.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/13/03/07/e4y5eset.jpg)

Oprócz już znanego goblina oraz Abbot'a pojawiła sie "owieczka" :)

slavec
06-03-2013, 21:54
:kulawy miś

...zwany również ,,kalikom" (czyt. kaleka, czyli że bez jednej nóżki:-)), kilka dni temu byłem w Bieszczadach, w jednej z knajp w Cisnej stał misiu i kosztował 15zł !!!!

Innym razem (również w Cisnej), obiecałem miejscowym ,,wyrwigroszom" że im do Misia dołożę ale nie mam drobnych i idę coś zjeść do Łemkowyny, jak rozmienię to po wyjściu się podzielę, no i co, wychodzę a tam cała reprezentacja skanduje : PEKTOWIN JASŁO, PEKTOWIN JASŁO, no i jak im odmówić !

A po za tym u mnie w barku oryginalny wilkowyjski MAMROT stoi 8-)!!!

arecki
06-03-2013, 23:33
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/image/4v19tzxoz/)

Matti474
07-03-2013, 20:22
zależy od dnia tygodnia, w piątki organizm nie przyjmuje wody, za to w niedziele pochłania ją litrami :D

adamek22
07-03-2013, 23:42
Jutro piątek, więc pewnie jakieś piwko. Najlepiej z browaru Lwówek Śląski albo Ciechan. Mam też chęć na Whisky, ale na porządną to mnie niestety nie stać za bardzo. Ktoś chwalił jakąś z biedronki, Williams "coś tam" bodajże, ale boję się trochę :)

Sendilkelm
08-03-2013, 12:00
Jutro piątek, więc pewnie jakieś piwko. Najlepiej z browaru Lwówek Śląski albo Ciechan. Mam też chęć na Whisky, ale na porządną to mnie niestety nie stać za bardzo. Ktoś chwalił jakąś z biedronki, Williams "coś tam" bodajże, ale boję się trochę :)

Jeśli masz ochotę na whisky, to podaj budżet, a wybierzemy coś, co może zadowoli Twoje kubki smakowe :)

arecki
08-03-2013, 12:09
ze dwa lata temu kupiłem z ciekawości whisky z Lidla , Queen Margot jakoś tak... 37 zł za 0,7...do dzisiaj stoi napoczęte ;-P

Sendilkelm
08-03-2013, 12:17
ze dwa lata temu kupiłem z ciekawości whisky z Lidla , Queen Margot jakoś tak... 37 zł za 0,7...do dzisiaj stoi napoczęte ;-P

Pewnie ma już 30% mocy :P

Wg mnie z tanich kukurydzianki wygrywają ze szkockimi blendami w tych samych cenach.

arecki
08-03-2013, 12:21
jak już nie raz tu było wspomniane, dobre whisky nie musi być drogie. Z budżetowych dobre są teacher's, bells, bushmills black bush... itp itd...

Sendilkelm
08-03-2013, 12:43
jak już nie raz tu było wspomniane, dobre whisky nie musi być drogie. Z budżetowych dobre są teacher's, bells, bushmills black bush... itp itd...

itp nie piłem
itd... też nie piłem :)

Black Bush, właśnie wczoraj się zorientowałem, że u mnie stoi. Nawet nie wiem skąd go mam :) Dziś spróbuję.

wonito
08-03-2013, 22:21
Jeśli masz ochotę na whisky, to podaj budżet, a wybierzemy coś, co może zadowoli Twoje kubki smakowe :)
nie tyle budżet co smak powinien podać...co lubi...bardziej słomka...owoce...czekolada...miód...dym torfowy czy wodorosty..
jaki smak...to jest pytanie...
budżet od 160 do.....;)

qualin
08-03-2013, 23:45
Wlasnie poszla buteleczka :)

portugalskie, rozowe, niezbyt mocne (9,5%) ponoc polslodkie.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img543.imageshack.us/img543/631/img20130308205558.jpg)

arecki
09-03-2013, 00:09
my właśnie zaczynamy, białe, wytrawne ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

roofman
09-03-2013, 21:04
Sobotni wieczór z lekkim porterem.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img96.imageshack.us/img96/4249/img7917s.jpg)

wonito
09-03-2013, 21:48
a ja dzisiaj wodorosty, morze, dym i jodyna....ulubione klimaty :)
w wersji lymitet


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/5279dc24cd8bf043-2.jpg
źródło (http://images44.fotosik.pl/624/5279dc24cd8bf043.jpg)

arecki
09-03-2013, 22:33
dzisiaj na słodko :-P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/image/lsl6c1nrh/)

arecki
10-03-2013, 23:15
świątecznie :-P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/image/ufn4vr6sh/)

pompkin31
10-03-2013, 23:40
Ja dzisiaj grzecznie siedzę przy herbacie, niestety jutro trzeba wstać do pracy :(

Sendilkelm
11-03-2013, 09:55
świątecznie :-P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/image/ufn4vr6sh/)

Ciekawa edycja, aż żal otwierać :)

arecki
11-03-2013, 10:29
spokojnie, mam dwie sztuki :)

Sendilkelm
11-03-2013, 11:10
spokojnie, mam dwie sztuki :)

Po tylu postach, to już powinienem się domyśleć....

chaos
11-03-2013, 21:26
wczoraj dwa takie wieczorkiem i dziś rano nieswojo mi się zrobiło jak mnie na kontrolę oddechu zatrzymali ...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/woYYV5b-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/woYYV5b.jpg)

Sendilkelm
11-03-2013, 21:44
Ja od trze dni delektuję się piwem z browaru KOREB. Żona mi kupiła wszystkie rodzaje i po kolei otwieram :)

arecki
12-03-2013, 21:51
pure malt, rzadkość w Ballantinesie...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/image/fj0h8zc0f/)

lemon00
13-03-2013, 00:10
Ja jeszcze po Sylwestrze :D nie tykam alkoholu, najwyżej jakieś piwko wieczorem, jedno! Z piw to kasztelan, albo tyskie złote.

elanek
13-03-2013, 09:56
Ja dzisiaj robiąc wiosenne sprzątanko w garażu znalazłem to arcydzieło ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img822/2917/pgf0068.jpg)

Podobno się straszna rzecz stała, jak doniósł mi kolega prowadzący schronisko w Bieszczadach.
Marka "Bieszczady" została jakiś czas temu sprzedana przez przez zakłady w Jaśle firmie z drugiego końca Polski (nie pamiętam dokładnie). No i z okolic Bieszczadów zniknęło wino "Bieszczady"! Bo nowy nabywca nie wiedział o sile marki, myślał, że na swoim rynku lokalnym będzie sprzedawał lokalnym żulikom.
W Bieszczadach źle się dzieje. Mój kolega miał ze dwa transportery pod ladą i sprzedawał po cichu co jakiś czas butelkę turystom, którzy traktowali to jako pamiątkę z wakacji. A teraz kaszana.
Zatem mój kolega zadzwonił do nowego właściciela i uświadomił mu, jak wiele szkód uczynił. Obecnie trwają czynności nad reintrodukcją tego trunku.

arecki
14-03-2013, 21:29
dzisiaj dym i torf w limitowanej edycji ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/image/8tknk3vfr/)

bastek
14-03-2013, 23:06
Dzisiaj jest grane Raciborskie Niefiltrowane


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://esklep.piwazdusza.pl/801-543-large/raciborskie-niefiltrowane.jpg)


Raciborskie Twierdzowe korzenne na miodzie

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/twierdzoweciemne-1.png
źródło (http://ocen-piwo.pl/upload/twierdzowe-ciemne.png)

Korzenne mogę z czysty sumieniem polecić :) Zdjęcie podglądowe z internetu

arecki
16-03-2013, 02:27
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
photo hosting sites (http://postimage.org/)

roofman
16-03-2013, 09:32
Wczoraj uczciłem nadchodzący weekend ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img46.imageshack.us/img46/1204/img7918s.jpg)

rocky200
16-03-2013, 11:49
A cóż to za Ciechan i gdzie go zdobyć można? W "moim" sklepiku z 1000 piw nie ma czegoś takiego. Chyba muszę poważnie ze sprzedawcą porozmawiać, żeby sprowadził na próbę. Jeśli to w ogóle możliwe, bo jak widzę, to jakaś limitowana seria.

roofman
16-03-2013, 11:57
A cóż to za Ciechan i gdzie go zdobyć można? W "moim" sklepiku z 1000 piw nie ma czegoś takiego. Chyba muszę poważnie ze sprzedawcą porozmawiać, żeby sprowadził na próbę. Jeśli to w ogóle możliwe, bo jak widzę, to jakaś limitowana seria.
To wersja sprzedawana przed nowym rokiem, limitowana edycja leżakowana w browarze około 3 lat.
Można było sobie zamówić w sklepie browaru z własnym numerkiem. Tego było tylko koło 2000 butelek o pojemności 1 litra z zamknięciem kabłąkowym.
Poluj w grudniu, pewnie też będzie do zanabycia.

zako
16-03-2013, 22:49
A u mnie dzisiejszy wieczór sponsoruje Żubrówka Palona w zmrożonych szotach...

pgaik
16-03-2013, 23:17
A u mnie dzisiejszy wieczór sponsoruje Żubrówka Palona w zmrożonych szotach...
U mnie biała bije w łeb :)

zako
17-03-2013, 17:03
U mnie biała bije w łeb :)

Mi bije dopiero dziś - od rana... Dziwne, bo ilość była nikczemna. Widać żubr barwiony w połączeniu z dużą ilością teorii z forum toksycznym się staje :/

roofman
17-03-2013, 19:56
Dziś dzień Św. Patryka. ?
Jak Irlandia to komercyjny Guinness...
Niestety wersja w zbroi :D

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img405.imageshack.us/img405/4985/img7924su.jpg)

vinci99
17-03-2013, 20:29
A ja dzisiaj byłem w lecrecu i zakupiłem myślę że w dobrej cenie zestaw 5szt miłosławów. Stoją po 12.99 zł.

bastek
17-03-2013, 20:29
Wczoraj oglądałem tego Ciechana grudniowego, chciałem brać ale był tylko w zestawie ze szklanką i cena ok 80zł mnie lekko odstraszyła. U mnie dzisiaj Odsiecz Wiedeńska z Pinty.

arecki
21-03-2013, 01:06
no to siup !


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Sendilkelm
21-03-2013, 10:33
Nie no, tego to już szkoda otwierać :P

arecki
21-03-2013, 10:38
spokojnie :P

Sendilkelm
21-03-2013, 11:06
spokojnie :P

A no tak, masz dwie takie butelki :) Tzn. dwóch takich samych nie masz, bo będzie inny numer :P

arecki
21-03-2013, 11:32
A no tak, masz dwie takie butelki :) Tzn. dwóch takich samych nie masz, bo będzie inny numer :P
niestety ta była ostania..ale zamówiłem jeszcze jedną, może dowiozą

lotus
21-03-2013, 15:59
Carlo Rossi :P mój najbardziej procentowy alkohol !

onyxx72
22-03-2013, 06:11
A ja herbate w pracy:(

roofman
22-03-2013, 21:29
Piątkową wieczorną porą taki oto wynalazek ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img829.imageshack.us/img829/9282/img7926s.jpg)

olenka1988
25-03-2013, 03:15
Faktycznie wynalazek :D a ja piję yerba mate...

arecki
28-03-2013, 23:19
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

chaos
29-03-2013, 10:13
Piątkową wieczorną porą taki oto wynalazek ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img829.imageshack.us/img829/9282/img7926s.jpg)

chętnie bym spróbował, ale sklepik z lokalnymi piwami w moim mieście "kaput" :(
jestem odcięty od lokalnych piw ... pomocy !

roofman
29-03-2013, 10:43
chętnie bym spróbował, ale sklepik z lokalnymi piwami w moim mieście "kaput" :sad:
jestem odcięty od lokalnych piw ... pomocy !
Chyba nie masz czego żałować. Nic specjalnego. Takie niewiadomoco. Niby pils podchodzący pod... pszeniczniaka (?)
A jak nie masz dostępu do piw to po raz kolejny polecam sklep internetowy http://piwoteka.pl/ - sam się tam ostatnio zaopatruję, zamawiam netowo, odbieram osobiście. Znajomi z poza Łodzi też sobie chwalą (wysyłka) jak mają na coś chęć a u nich w okolicy niedostępne.

roofman
29-03-2013, 18:23
Za oknem biało, w pokalu czarno ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img824.imageshack.us/img824/1760/img7967s.jpg)

chaos
29-03-2013, 20:03
Chyba nie masz czego żałować...

dlaczego ? wcześniej się nazywało "krakowiak" - jedno z moich ulubionych jasnych piw

zresztą ;) niebawem się sam przekonam, przejechałem się dziś kawałek i znalazłem TO:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/sun3iJ0-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/sun3iJ0.jpg)

Czornyj
29-03-2013, 20:44
no niezłe cacko...

roofman
29-03-2013, 20:47
Mnie Krakowiak też nie podchodził, mimo że koledzy bardzo zachwalali.
Rowing Jack widzę będzie... :D Zresetuj kubki smakowe przed jego degustacją :)

vinci99
29-03-2013, 21:21
Ja dzisiaj raczę się milk stoutem. Niestety trochę za bardzo kawowy mi wyszedł :/

roofman
30-03-2013, 19:35
A tymczasem 'przedświąteczną' porą ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img687.imageshack.us/img687/3054/img7968s.jpg)

arecki
30-03-2013, 21:25
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimg.org/image/5kozh3jhv/)

Sebastianito
31-03-2013, 11:29
Nigdy więcej! Myślę, ze watek można zamknąć!

Boryszuk
31-03-2013, 11:42
Weź się wujek...

Sebastianito
31-03-2013, 15:19
Juz mi przeszlo.... wystarczyla szklanica Jacka Danielczyka.

chaos
31-03-2013, 20:22
triptykon

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/7RoJOHC-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/7RoJOHC.jpg)

Sebastianito
31-03-2013, 21:56
Dooooosc!!!!!

arecki
31-03-2013, 22:06
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Safadera
31-03-2013, 23:52
Ja dzisiaj spędziłam wieczór przy pysznej lampce czerwonego wina... :)

Yanluk
01-04-2013, 12:13
Na dzisiejszy wieczor:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://yanluk.com/nikon/fuji1/white.jpg)

arecki
01-04-2013, 12:56
Na dzisiejszy wieczor:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://yanluk.com/nikon/fuji1/white.jpg)

ale butelka jest chyba pusta ? :-P

Yanluk
01-04-2013, 13:47
Ta już tak. Kolejna już zreszta też :-)

Pawel92
01-04-2013, 14:11
Ta już tak. Kolejna już z reszta też :-)

Może zwolnić trochę, bo w wątku o X-PRO zaczyna się już ocean przechylać :wink:

pgaik
01-04-2013, 14:30
Wodę po ogórach...

GeparD
01-04-2013, 18:46
U mnie znowu dym i jeszcze raz dym, czyli "Lafrog"

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/tumblr_lomyjqgAAY1qkjfl3-1.jpg
źródło (http://media.tumblr.com/tumblr_lomyjqgAAY1qkjfl3.jpg)

chaos
01-04-2013, 19:21
niefiltrowane mniam :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/YrAHfcE-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/YrAHfcE.jpg)

roofman
02-04-2013, 17:58
Ostatnio było przedświątecznie, teraz jest poświątecznie :D

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img28.imageshack.us/img28/6541/img7971s.jpg)

chaos
02-04-2013, 20:59
co na to Leżajsk ?

qualin
03-04-2013, 00:21
Wlasnie poszla flaszeczka:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img832.imageshack.us/img832/5637/img20130402215101.jpg)

To jakis wynalazek na bazie whiskey lezakowany w debowych beczkach po nalewkach wisniowych.
W smaku calkiem przyjemne, bardzo slodkie, jakby takie whisky o smaku owocowym (wisniowym). Ciekawie sie komponowalo ze spritem, ale samo tez dobrze wchodzi :)
Ma calkiem fajna cene bo 25 zl/0,5litra :)

roofman
03-04-2013, 18:07
Środę mamy... ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img839.imageshack.us/img839/7654/img7980s.jpg)

arecki
04-04-2013, 21:35
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimg.org/image/n9a91znb5/)

chaos
05-04-2013, 20:59
oglądnę sobie dziś jakiś fimlek


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/iT1CQJc-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/iT1CQJc.jpg)

chaos
06-04-2013, 19:49
się mi zepsuł się volvik się zepsuł, to nie jadę jutro nigdzie, więc oglądnę sobie jakiś filmek ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/B1M5d4B-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/B1M5d4B.jpg)

meshsmoth
06-04-2013, 19:59
Oczywiście Martini Bianco + sprite :-)

stock
06-04-2013, 20:05
Wlasnie poszla flaszeczka:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img832.imageshack.us/img832/5637/img20130402215101.jpg)
:)

najlepsza z samym lodem :)

arecki
06-04-2013, 20:33
sobotnio...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Yanluk
07-04-2013, 04:21
Na niedziele popoludnie


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/miodula-1.jpg
źródło (http://www.yanluk.com/nikon/miodula.jpg)

dora
09-04-2013, 17:38
Grzaniec z biedronki za 11 zł grzany w elektrycznym czajniku z cynamonem i pomarańczą. Czemu z czajnika elektrycznego ? Bo na chacie remont i czekamy na kuchnie ;P
matko jedyna...będą Ci się łapki trzęsły i nieostre focenie zautoryzujesz ;(

roofman
13-04-2013, 17:52
O mamusiu... najpierw rozlałem, potem przeczytałem etykietę.
Zawartość alk. 11.5%. Ale goryczka bardzo fajna.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img832.imageshack.us/img832/5187/img7982sb.jpg)

zako
13-04-2013, 19:55
Ciężki był ostatni tydzień. I prywatnie i służbowo. Zestaw dyżurny w pogotowiu - pytanie: będę jechał jutro wiosny w lesie szukać czy niekoniecznie? Bo może tylko coś ze środka i wystarczy...
Obrazek "zohydzony" Fotorem (też mnie wciągnęła zabawa). Zdrowie pgaika w takim razie!


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img577.imageshack.us/img577/1580/chytryplan2.jpg)

hydra_nt
14-04-2013, 18:09
Kumulacja - dzień piwny :


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img593.imageshack.us/img593/5858/31463028.jpg)

josephebeloki
14-04-2013, 19:37
A co sądzicie o piwie LEŻAJSK?

Pijem teraz Monte de Sera jakie wytrawne.

Ulubione piwa zwykłe bez bajer:
1. Żywiec
2. Heineken
3. Leżajsk/Calsberg
4. Tyskie

Chmielowe:
1. Perła chmielowa
2. Lech

Niepasteryzowane:
1. Leżajsk niepasteryzowany
2. Perła niepasteryzowana

Przeniczne:
1. Leżajsk przeniczny :)

Smakowe:
1. Perła miodowa

Kaktusowate:
1. Korona

arecki
14-04-2013, 20:03
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

sasz87
15-04-2013, 20:43
Polecam ze słodkich win :) posmak granatu.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img829/7182/dsc01911y.jpg)

cwirek
15-04-2013, 21:27
Widzę tu takie wykwintne smakołyki przedstawione ale czy kosztował któryś "napalmu" z Harty? W takim 70% to tylko pierogi moczyć!!! To jest dopiero koszerny smak!

Tomakar
16-04-2013, 13:46
Z kumplami zazwyczaj tyskie/ tatra, ewentualnie przy wiekszych okazjach leje sie De Lux ;P a ze swoją lubą tylko czerwone Carlo Rossi... mmmmmm

arecki
16-04-2013, 21:08
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)


:-D

josephebeloki
16-04-2013, 21:58
Z kumplami zazwyczaj tyskie/ tatra, ewentualnie przy wiekszych okazjach leje sie De Lux ;P a ze swoją lubą tylko czerwone Carlo Rossi... mmmmmm

De Lux => chcesz się potruć? Chłopie jak ja wódkę zamawiałem na wesele... to co hurtownia co znajomy to każdy tylko mówił "... De Lux? co Ty chcesz siedzieć, ludzi chcesz potruć i mieć problemy". Każdy gadał to bez ironii tylko na poważnie... kuzyn mi opowiadał historię jak był na weselu to wyglądało to jakby pół wesela miało nagle GRYPĘ ŻOŁĄDKOWĄ :) Na szczęście obyło się bez sanepidu.

Dziwne... zamówiłem Sobieskiego hmm ten to chyba był jakiś rozcieńczony :) O 3:14 w nocy byłem najebany jak szpak, a o 7:30 rano byłem na komisariacie się badać bo miałem autem jechać i 0.0. 2x mi mierzył bo mówię, że nie możliwe... no i 0.0 :) .

arecki
17-04-2013, 21:00
buuu

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Lucasso11
19-04-2013, 01:50
Wino słodkie Sanchez Hermanos Malaga :)

arecki
19-04-2013, 09:00
Malaga jest dobra ale tylko w małych ilościach bo to sałodycz straszna jest :-P

roofman
19-04-2013, 18:20
Ufff... nareszcie weekend :D

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img402.imageshack.us/img402/9578/img7984si.jpg)

stock
19-04-2013, 21:11
a ja wróciłem z tatara i czystej żołądkowej :) mniam :)

Boryszuk
19-04-2013, 23:08
Aahhhhhh... Warto cały tydzień harować dla tej chwili w piątkowy wieczór.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img202.imageshack.us/img202/6238/20130407155901.png)

A aplikację do edycji zdjęć na telefonie nauczę się obsługiwać jutro...

chaos
20-04-2013, 10:37
ostatnio zachorzałem i leczyłem się takim: (piwo żywe + dwie łychy miodu + świeży imbir, czasem też cynamon)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/bCYx7qP-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/bCYx7qP.jpg)

ale ...

chory
20-04-2013, 17:58
Ufff... nareszcie weekend :D

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img402.imageshack.us/img402/9578/img7984si.jpg)

Portera z tego browaru jeszcze nie widzialem. Ogolnie to smaczna oferte maja. Kupowales w jakiejs sieciowce, czy w "farmshopie"?

chaos
20-04-2013, 18:42
... ale już jestem zdrowy ;D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/hyqiS0z-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/hyqiS0z.jpg)

roofman
20-04-2013, 20:07
Portera z tego browaru jeszcze nie widzialem. Ogolnie to smaczna oferte maja. Kupowales w jakiejs sieciowce, czy w "farmshopie"?
Ostatnio tylko w piwotece łódzkiej się zaopatruję. Tam go kupiłem.
Byłem dziś na premierze Oto Mata IPA z browaru Pinta.
Powiem że... warto. W skrócie: zniewalający zapach, wyrazista choć nieco za długa moim zdaniem goryczka.
Bardzo pijalne :) Piszę o wersji lanej.
Zanabyłem też wersję butelkową to sobie porównam w domowym zaciszu :)

sorevell
20-04-2013, 21:00
Byłem dziś na premierze Oto Mata IPA z browaru Pinta.
Powiem że... warto. W skrócie: zniewalający zapach, wyrazista choć nieco za długa moim zdaniem goryczka.
Bardzo pijalne :) Piszę o wersji lanej.
Zanabyłem też wersję butelkową to sobie porównam w domowym zaciszu :)

O proszę, to dziś była premiera! Ja właśnie kończę pierwszą z butelek, które kupiłem i również polecam ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img812.imageshack.us/img812/643/img4785tj.jpg)

roofman
20-04-2013, 21:19
O proszę, to dziś była premiera! Ja właśnie kończę pierwszą z butelek, które kupiłem i również polecam ;)


No tak, lana wersja miała premierę dziś.
Wczoraj gdzieniegdzie była już dostępna wersja butelkowa.
Przy okazji do powolnej degustacji zakupy... ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img7.imageshack.us/img7/4418/img7985s.jpg)

arecki
20-04-2013, 23:55
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/201/dsc3972r.jpg/)

bart1
21-04-2013, 00:16
arecki51 zaintrygowało mnie to zdjęcie, co ty tam masz pod sufitem? bo w odbiciu w butli jakieś cuda widać :D

arecki
21-04-2013, 00:23
zdjęci jak widać robione jest na schodach nad którymi są kolejne schody, nie wiem czemu taki efekt wyszedł :-P

chaos
21-04-2013, 08:45
arecki51 czy ty wynajmujesz jakąś halę do magazynowania tego wszystkiego ? :)

arecki
21-04-2013, 12:01
jeszcze nie :-) póki co w domu mam sporo miejsca

roofman
21-04-2013, 19:41
Pierwsze z brzega ostatnich zakupów:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img407.imageshack.us/img407/9498/img7986s.jpg)

arecki
21-04-2013, 21:41
tydzień zamykam black bush'em... :twisted:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

roofman
22-04-2013, 19:46
Aby z ciężkiego poniedziałku było jednak coś przyjemnego...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img194.imageshack.us/img194/413/img7987s1.jpg)

chaos
22-04-2013, 21:30
a byłem wczoraj w zoo w ostrawie z dzieciakami i se piwo czeskie kupiłem, straszne sikacze :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/htnVw3K-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/htnVw3K.jpg)

ekonet
22-04-2013, 21:34
straszne sikacze :D
Nieładnie tak mówić o dzieciach. :mrgreen:

chaos
22-04-2013, 21:36
Nieładnie tak mówić o dzieciach. :mrgreen:

proszę, cię :)

KAWON
22-04-2013, 22:31
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/820/dsc03318www.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/820/dsc03318www.jpg/)

Grabasimo
23-04-2013, 03:24
Ufff... nareszcie weekend :D

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img402.imageshack.us/img402/9578/img7984si.jpg)

Ile w PL kosztuje. Obstawiam gdzies 12-14 zl za butelke?
W Waitrose jest w ok 2f za flaszke.

roofman
23-04-2013, 07:36
Ile w PL kosztuje. Obstawiam gdzies 12-14 zl za butelke?
W Waitrose jest w ok 2f za flaszke.
Jak pamiętam to coś koło 11zł
Ale w odczuciu podczas spijania raczej stout przypomina. Jest za mało 'gęsty' jak na porter.
Albo ja przywykłem po prostu do tych 'gęstych'.

login_87
23-04-2013, 07:47
Aby z ciężkiego poniedziałku było jednak coś przyjemnego...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img194.imageshack.us/img194/413/img7987s1.jpg)

ooo piłem to :) dobre :)

arecki
23-04-2013, 22:57
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Zetec
24-04-2013, 21:41
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/4ava6ahe-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/13/04/25/4ava6ahe.jpg)
Obowiązkowy zestaw na drugą połowę meczu. Polska Gola! :D

chaos
24-04-2013, 23:00
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/4ava6ahe-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/13/04/25/4ava6ahe.jpg)
Obowiązkowy zestaw na drugą połowę meczu. Polska Gola! :D

czad, skąd takie masz ?

Zetec
25-04-2013, 11:09
Fajki produkuja za wschodnia granica czyli w Kaliningradzie. Jedynie co to napisy sa po rosyjsku, a ja mam paczke z dawnych czasow...

arecki
25-04-2013, 14:05
to EB nadal produkują? (pytam o browar)

Zetec
25-04-2013, 14:55
Jasne. Ale tylko na zagramanice (DE, GB, RU, USA...)

Boryszuk
26-04-2013, 18:21
Jasne. Ale tylko na zagramanice (DE, GB, RU, USA...)

Nieprawda - w zeszłym roku piłem W Gdańsku. Ale to już nie to samo piwo co kiedyś, teraz właścicielem jest bodajże Żywiec lub inny duży koncern i wykorzystują markę EB.

sylwek789
27-04-2013, 10:02
Nieprawda - w zeszłym roku piłem W Gdańsku. Ale to już nie to samo piwo co kiedyś, teraz właścicielem jest bodajże Żywiec lub inny duży koncern i wykorzystują markę EB.


A gdzie w Gdańsku można taki rarytasik kupić:) ?

Zetec
27-04-2013, 22:30
Nieprawda - w zeszłym roku piłem W Gdańsku. Ale to już nie to samo piwo co kiedyś, teraz właścicielem jest bodajże Żywiec lub inny duży koncern i wykorzystują markę EB.

I tak właśnie powstaje plotka... Brewpol czyli właściciel Elbrewery połączył się z Heinekenem. W PL oznaczało spółkę między EB a Żywcem. Powstała Grupa Żywiec która przejęła wszystkie browary. A że w takiej firmie może być produkowane 1 piwo premium postawiono na Żywiec wycofując z PL EB. Na ich nieszczęście a nasze szczęście Elbrewery miało długoterminowe umowy na dostarczanie EB więc dalej jest produkowane w Browarze w Elblągu na export. A to że niektórzy obrotni Polacy ściągają je z DE to jest super bo można się go jeszcze napić w naszym kraju. A co do składu, no cóż weszliśmy do UE która miała lżejsze normy spożywcze to mamy to co mamy. I niestety chodzi o wszystkie produkty spożywcze.
A co do kubków smakowych to uwierz mi, że nie jesteś w stanie odróżnić smaku... Z tego co wiem w całej PL jest kilkadziesiąt osób z takimi zdolnościami... tylko.
Ciekawi mnie tylko co było na etykiecie? Anglik, niemiec czy rosjanin jako dystrybutor...

Można kupić EB w Gdańsku na Morenie w sklepie spożywczo monopolowym Morenowe Wzgórze 4/2


Wysłane z mojego GT-N8000

roofman
28-04-2013, 07:40
[...]
A co do kubków smakowych to uwierz mi, że nie jesteś w stanie odróżnić smaku... Z tego co wiem w całej PL jest kilkadziesiąt osób z takimi zdolnościami... tylko.
[...]

Uwierz w siebie ;)
Jesteś w stanie odróżnić.
Nie ma kilkudziesięciu osób w Polsce, jest przynajmniej kilkaset tysięcy osób które zwracają uwagę na smak, zapach i wady piwa.
Kilkadziesiąt osób jedynie może podeprzeć się odpowiednim certyfikatem czy dyplomem że to potrafi :)

Zetec
28-04-2013, 08:22
Chodzi mi o to, że ktoś kto nie pił kilka czy kilkanaście lat pamięta smak, zapach etc.
Uwierz mi, że ludziom się wydaje, iż znają smak czy zapach do momentu jak dostają piwo w przezroczystych szklankach i jest zagwostka...
Widziałem wiele razy jak polegli wydawało by się znakomici piwosze...
BTW piwo EB miało kilka receptur i kilka browarów go produkowało i już wtedy był inny smak...



Wysłane z mojego GT-N8000

Boryszuk
28-04-2013, 16:34
A gdzie w Gdańsku można taki rarytasik kupić:) ?

W Degustatorni, o ile dobrze pamiętam. A jeśli nie to w tym drugim, zaraz obok (kolo lodziarni Miś).

ekonet
28-04-2013, 18:06
lodziarni Miś
Chrzanić piwo, zwłaszcza taki sikacz, jak EB (miałem nadzieję, że to paskudztwo dawno skasowano). ;)
Ja chcę do Misia! :)

Boryszuk
28-04-2013, 18:10
Ja chcę do Misia! :)

http://m.trojmiasto.pl/katalog/Lodziarnia-Mis-o37426.html

Witelli
28-04-2013, 22:38
Polecam piwo LWÓWECKIE! Miód w gębie!:)

qualin
29-04-2013, 19:24
Zestaw wieczorny :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img822.imageshack.us/img822/7726/46578810151553747354812.jpg)

chaos
30-04-2013, 21:51
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/ltxdEQd-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ltxdEQd.jpg)

Grabasimo
01-05-2013, 10:15
Dzis na tapete poszlo

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://allaboutbeer.com/files/2009/08/150.07-Brewdog-IPA.jpg)
zaporzyczone z sieci

A w kolejce czeka jeszcze

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.henrywestons.co.uk/images/hero_oak_aged_ciders_gold.png)
rowniez zaporzyczone z sieci

roofman
01-05-2013, 17:59
No to za zdrowie ludzi dziś pracujących ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img96.imageshack.us/img96/2158/img7989sh.jpg)

arecki
01-05-2013, 22:00
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

roofman
02-05-2013, 18:22
Się nawarzyło to trzeba kiedyś zacząć spijać :mrgreen:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img51.imageshack.us/img51/1646/img7991s.jpg)

arecki
02-05-2013, 19:43
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

chaos
02-05-2013, 20:29
dużo razy:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/qGW8ZCz-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/qGW8ZCz.jpg)

chaos
03-05-2013, 20:00
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/ytmJ78K-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ytmJ78K.jpg)

arecki
04-05-2013, 22:35
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

zako
04-05-2013, 23:01
Ja bezzdjęciowo melduję o spożyciu Golden Slivka. Spirit of Slovakia. Skoro piszę, to znaczy że (jeszcze) widzę. Rano jestem gotów uznać słowacki alkohol za bezpieczny :)

Cosnek
05-05-2013, 12:48
Yorkshire z mlekiem, mniam.

Boryszuk
05-05-2013, 17:22
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img809.imageshack.us/img809/5899/20130505161701edit0.jpg)

roofman
05-05-2013, 20:12
Taki coś wpadło mi do ręki...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img841.imageshack.us/img841/9211/img8004su.jpg)
i raczej nie polecam...

login_87
06-05-2013, 12:38
uu a tego nie znam.. Dobre to?

roofman
06-05-2013, 12:51
Mnie nie pasuje.
Jedyny plus jest taki, że nie zalatuje stęchlizną po otwarciu jak reszta z tej serii (i pozostałe z KP i nie tylko)
Takie... popłuczyny. I nie chodzi tu o zawartość alko, piłem piwa z mniejszą zawartością o mniejszym ekstrakcie i były bardziej wyraziste.
Nie będę go powtarzał i na pewno nie skuszę się już na następne z tej serii jeśli takowe wymyślą.

qualin
07-05-2013, 00:47
Calkiem pijalne:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img708.imageshack.us/img708/7418/46629310151565715854812.jpg)

Seboo55
07-05-2013, 19:25
nie można zapomnieć o:

http://prodej.pivni.info/data/product/109_142.jpg

wilk325
07-05-2013, 19:27
teraz ;)
chivas z lodem :)

arecki
09-05-2013, 00:03
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

popi
09-05-2013, 11:06
Zastanawiam się kiedy pojawi się wątek "jakiego papieru toaletowego używacie"... ;)

ekonet
09-05-2013, 11:09
Zastanawiam się kiedy pojawi się wątek "jakiego papieru toaletowego używacie"... ;)
Już był. ;)

sorevell
11-05-2013, 17:40
Widziałem to piwko już dwa tygodnie temu, ale robiłem akurat zakupy na majówkę i nie chciałem eksperymentować...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img803.imageshack.us/img803/7181/img5591sk.jpg)

...i chyba dobrze zrobiłem, bo to jednak nic specjalnego.

manfred
11-05-2013, 17:48
Oglądam ceremonię koronowania Bayernu i żal że rozlewają piwko ;-) u mnie to nie do pomyślenia.

qualin
11-05-2013, 20:46
Poszlo do obiadu dzisiaj. Nie najgorsze.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img703.imageshack.us/img703/8449/92163910151573181549812.jpg)

login_87
11-05-2013, 21:05
Herbate.... siedze w pracy :/

Boryszuk
11-05-2013, 22:50
Piję Guinnessa w domowym zaciszu, nalałem go sobie z puszki. I wiecie co? Nie smakuje ani trochę jak w pubie. Nigdy więcej nie popełnię tego błędu.

arecki
11-05-2013, 23:44
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Lukasmm
12-05-2013, 15:32
XuXu truskawkowe do podwieczorkowych słodyczy ;) tak przed sezonem owocowym ;)

Emilnikon
12-05-2013, 16:21
KAwe

bastek
12-05-2013, 16:44
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/big_schofferhoferhefeweizen-2.jpg
źródło (http://www.itqi.com/files/image/photo_galery/big_schofferhofer-hefeweizen.jpg)

Gomad
13-05-2013, 22:30
5lsGtCEBhvA&feature=share ;)

chaos
14-05-2013, 18:08
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/4KTTx88-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/4KTTx88.jpg)

qualin
14-05-2013, 18:32
Cos w temacie picia :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bzvoZme25so#!

Nestee
16-05-2013, 17:39
ja dziś to ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/j0TDL-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/j0TDL.jpg)

haha dobre..

arecki
16-05-2013, 22:29
milej czas na budowie wieczorami mija :-P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

bart1
16-05-2013, 22:35
z Mołdawii ? i czym to trąca ?