PDA

Zobacz pełną wersję : co pijecie?



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

arecki
16-05-2013, 23:13
Tak z Moldawii, mi smakuje, ma przyjemna goryczke i wyraznie czuc chmiel

bart1
16-05-2013, 23:19
a porównywalne do naszego jakiegoś?

arecki
16-05-2013, 23:55
ze mnie taki piwosz jak z koziej du... trąbka więc nie wiem.... ;-)

RockGod
16-05-2013, 23:56
http://csimg.webkupiec.pl/srv/PL/2904950982023/T/340x340/C/FFFFFF/url/polskie-piwo-amber-naturalny.jpg

qualin
17-05-2013, 00:14
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img5.imageshack.us/img5/4732/92095910151582239759812.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img823.imageshack.us/img823/8189/22081110151580818759812.jpg)

arecki
17-05-2013, 00:17
Johannes jest jednym z moich faworytów :)

roofman
17-05-2013, 07:33
Johannes jest jednym z moich faworytów :)
No faktycznie :D
Widać nawet po zawartości butelek które pierwsze poszło :lol:

Mnie Johannes nie podchodzi. Ma nieokreśloną, ciężką nutę po której mi się dziwnie odbija :roll:

arecki
17-05-2013, 08:46
ja rzadko piwo piję bo nie podchodzi mi za bardzo, wolę mniej, a konkretniej (czyt. łycha) ;-)
a jak juz piję to staram się kupować coś czego jeszcze nie piłem, mam rzut beretem do sklepu "piwa świata" więc jeszcze sporo przede mną ;-) ale to na spokojnie ...raz na jakiś czas coś wychylę ;-)

roofman
17-05-2013, 09:26
Jeśli chcesz poznać jak różnie może smakować i pachnieć piwo to proponuję kupować piwa warzone w konkretnym stylu.
Wychodzę z takiego samego założenia, pijam max 1 piwo na raz i staram się nie powtarzać... no chyba że mi naprawdę któreś smakuje.
Znajomi się ze mnie śmieją, bo jestem tzw. 'wąchacz' :D Uwielbiam przed samą degustacją zaciągać się zapachem dobrze uwarzonego IPA/AIPA/Stout.
No ale podobno pod względem 'piwnym' jestem jakiś kosmita ;)

qualin
17-05-2013, 22:14
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img854.imageshack.us/img854/774/96687410151583620519812.jpg)

Czarny kto wlasnie zostal oprozniony. Calkiem sypmatyczne slodkawe ciemne piwo.

arecki
18-05-2013, 23:18
z okazji 2 Światowego Dnia Whisky...

Glenfiddich 21 Y.O.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

qualin
19-05-2013, 23:35
Goraco NIE polecam. Szczyny w butelce, fuj.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img827.imageshack.us/img827/2774/91960310151585307129812.jpg)

Boryszuk
20-05-2013, 14:27
To z wody z Bałtyku

qualin
20-05-2013, 14:32
Woda z Baltyku jest smaczniejsza od tego wynalazku. Robi to jakis browar w Łebie.
Gdyby nie fakt, ze mialem juz troche w czubie to bym nie wypil tego wyalazku :P

bastek
21-05-2013, 00:34
Jeden ze smacznych weizenów

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/heroldvsprimator2JPG-1.jpg
źródło (http://4.bp.blogspot.com/_dPvDDO8DKjo/SifRRDUS04I/AAAAAAAACgY/mbc2ZO2QwHk/s400/heroldvsprimator+2.JPG)

bart1
21-05-2013, 21:57
qualin -> http://www.piwolucja.pl/browary-regionalne/gdanskie-lebski-browar-marketingowa-sciema/

zako
21-05-2013, 22:07
Robi to jakis browar w Łebie.


http://www.lebskibrowar.pl/ - z tytułowego produktu byłem rok temu całkiem kontent, mimo kurortowej ceny. Widać musieli popłukać kadzie i żal było wylać - to zabutelkowali :) Dziękujemy za ostrzeżenie :)

zako
21-05-2013, 22:10
Tyskie i Perła

Jako lokalny patriota [rdzennie z szeroko pojętych okolic Lublina], zgadzam się co do Perły, ale chmielowej. Wersja export kompletnie mi nie leży...

arecki
21-05-2013, 22:45
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

qualin
22-05-2013, 11:43
Dzis wieczorem wycieczka po smakach Litwy :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img42.imageshack.us/img42/1738/96540510151591568019812.jpg)

qualin
22-05-2013, 23:37
Ten po lewej prezentuje sie jak brudna woda z kranu po przelaniu do kufla :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img546.imageshack.us/img546/1816/98166410151592505184812.jpg)

Piany nie ma wogole, mocno gazowane o intensywnym zapachu drozdzy, lekka goryczka.
Niefiltrowane i niepasteryzowane, ale zapewne po mikrofiltracji po termin do spozycia na pol roku do przodu.
W sumie calkiem nieglupie w smaku.

GonzoG
23-05-2013, 00:33
A ja dzisiaj coś takiego smakuję:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/DSC_8046-2.jpg
źródło (http://dl.dropboxusercontent.com/s/nqkwd4turvmgu9j/DSC_8046.jpg)

roofman
24-05-2013, 18:51
Uch... co mnie podkusiło przy piątku...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img62.imageshack.us/img62/5602/img8052sx.jpg)
Ordynarna, sztuczna, ciężka słodycz, totalne przesycenie mimo braku piany (po paru łykach bekam jak najęty...)
Nie polecam.

roofman
25-05-2013, 17:04
Przy wolnej sobocie

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img24.imageshack.us/img24/3038/img8055s.jpg)

arecki
25-05-2013, 21:21
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

chaos
27-05-2013, 20:45
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

chaos
29-05-2013, 20:11
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/3w2W5RP-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/3w2W5RP.jpg)
pićmisięchce

roofman
29-05-2013, 20:28
pićmisięchce
Jak to wszystko wypijesz jednego wieczoru to... BĘDZIE Ci się chciało pić na drugi dzień... :lol:

chaos
29-05-2013, 20:33
dwa już poszły

warpman
30-05-2013, 21:45
Ten po lewej prezentuje sie jak brudna woda z kranu po przelaniu do kufla :)

To nie jest czasem pszeniczne piwo?

U mnie dzisiaj (i od tygodnia) taki ośmioletni single malt


http://imageshack.us/scaled/medium/855/singlemalt.jpg
źródło (http://imageshack.us/scaled/medium/855/singlemalt.jpg)

Zacny...

bastek
30-05-2013, 22:14
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lifeloveshopping.com/wp-content/uploads/2012/10/73_Hacker_Pschorr_Muenchner_Hell.jpg)

GeparD
31-05-2013, 12:12
To nie jest czasem pszeniczne piwo?

U mnie dzisiaj (i od tygodnia) taki ośmioletni single malt


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/scaled/medium/855/singlemalt.jpg)

Zacny...

od razu mi to przyszło na myśl: http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3141183&postcount=4150 :D

Sendilkelm
31-05-2013, 22:24
To nie jest czasem pszeniczne piwo?

U mnie dzisiaj (i od tygodnia) taki ośmioletni single malt


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/scaled/medium/855/singlemalt.jpg)

Zacny...

Hmmm... możesz zrobić lepsze zdjęcie lub podać jakieś info? Próbuję znaleźć coś w necie, ale natrafiłem tylko na 2 sklepy, które to mają i zdjęcia także kiepskie, ale po cenie i po braku inf. na etykiecie wnioskuje, że to nie jest single malt, tym bardziej 8-letni. Za tę cenę ciężko nawet no age dorwać.

marcys
31-05-2013, 23:08
No to chyba się doczekała :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sdv.pl/forum/DSC_9736.jpg)

qualin
31-05-2013, 23:26
Poznym popoludniem poszedl taki zestaw:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img822.imageshack.us/img822/3130/28614710151608671594812.jpg)

arecki
31-05-2013, 23:35
układałem dzisiaj płyty GK na poddaszu ze znajomym, wypiliśmy po 8 szt Warki :-P
nie kce mi się foty robić

chaos
01-06-2013, 15:03
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/ihnjvKw-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ihnjvKw.jpg)

chaos
02-06-2013, 20:42
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/TUva5W0-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/TUva5W0.jpg)

arecki
06-06-2013, 00:08
zaniedbałem ostatnio temat :-P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Sendilkelm
06-06-2013, 00:29
zaniedbałem ostatnio temat :-P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

W końcu jakaś otwarta :P

arecki
06-06-2013, 06:59
nie chciało mi się wyciągać pełnej do zdjęcia :mrgreen:

roofman
07-06-2013, 17:58
Przy piątku... :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img10.imageshack.us/img10/6728/img8056sy.jpg)

chaos
07-06-2013, 21:01
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/nAyfuBB-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/nAyfuBB.jpg)

roofman
08-06-2013, 19:31
A przy sobocie... :p

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img442.imageshack.us/img442/1199/img8058s.jpg)

sinner
08-06-2013, 20:59
Doppel Weizenkorn

Viqy
08-06-2013, 22:07
Półsłodkie, bardzo dobre.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img856.imageshack.us/img856/2976/zdjciexo.jpg)

arecki
08-06-2013, 22:15
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

chaos
10-06-2013, 18:55
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/3oCAZ31-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/3oCAZ31.jpg)

bastek
13-06-2013, 00:01
Któreś z kolei
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/7416622880_10ba84a4d0_m-2.jpg
źródło (http://farm6.static.flickr.com/5316/7416622880_10ba84a4d0_m.jpg)

qualin
13-06-2013, 22:42
Do obiadu: (takie se, z jablkowych pseudocydrow jednak sommersby najlepsze)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img543.imageshack.us/img543/5393/99480110151632522269812.jpg)

I do filmu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img11.imageshack.us/img11/3701/10139561015163303521981.jpg)

Art Erie
13-06-2013, 22:54
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/3oCAZ31-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/3oCAZ31.jpg)

Fajny browar, mają bardzo dobre piwa. Pils piłem wczoraj, dziś testuje "Zamkowe", mają też niepasteryzowane z datą ważności 28 dni. Ostatnio w "moim sklepie" pozwoliłem się otruć wrocławskim Piastem ( takie dobre piwo było kiedyś, a tu po fakcie czytam na etykiecie : "Calsberg").
Zastrajkowałem, jak sprowadzą prawdziwe piwo, to wrócę do sklepu. Nie będę pić gazowanego płynu do mycia naczyń :(

arecki
16-06-2013, 01:30
właśnie wydoiłem 2 x 0,7 smirnoiffa black z ziomkiem :-)

Grabasimo
17-06-2013, 14:32
Zywiec Bock jeszcze czasem dostepny w UK. Niestety Warke Strong coraz ciezej dostac. U mnie w miescie chodzi kontrola i sprawdzaja czy jest informacja w jezyku angielskim na produkcie. Jesli nie ma musza go wycofac ze sprzedazy.

chaos
17-06-2013, 20:44
normalnie mniam !
mało jakie piwo jest w stanie mnie tak zaskoczyć jak Jan Olbracht

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/UwfNOVN-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/UwfNOVN.jpg)

login_87
17-06-2013, 20:55
Gdzie to mozna kupic??

chaos
17-06-2013, 21:15
tego nie wiem , przywiozłem parę perełek z birofilli

yeti777
18-06-2013, 16:11
łomżing ;p dopóki w promocji

chaos
18-06-2013, 18:51
łomżing ;p dopóki w promocji

ile ci płacą za posta ?

qualin
19-06-2013, 23:14
Ostatnio zasmakowal mi ten wynalazek:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img689.imageshack.us/img689/7793/u9ky.jpg)

Pyra001
20-06-2013, 21:26
Książęce ciemne bardzo zacne piwo. Też mi smakuje, oczywiście jeśli nie ma Fortuny Czarnej :). A teraz w upał to tylko woda, dużo wody, zimnej wody.

Zetec
20-06-2013, 22:51
A teraz w upał to tylko woda, dużo wody, zimnej wody.

Jak zwierzęta, a fuuu...
Dla mnie dwa specjale mocne i jakoś pragnienie przegrywa. ..

chaos
21-06-2013, 08:05
tyskie ciemne ... feee

roofman
21-06-2013, 08:14
tyskie ciemne ... feee
Jak dla mnie to ogólnie cała ta seria książęcego... feee :lol:

GeparD
21-06-2013, 10:56
Na pragnienie tylko i wyłącznie Stella Artois Cidré :D

arecki
21-06-2013, 11:07
wczoraj żonka poprosiła mnie, że jak będe wracał z pracy żebym jej karmi kupił, te zwykłe
wziąłem parę sztuk, z ciekawości otworzyłem sobie jedno i takie mega zimne na raz wydoiłem, na upały w sam raz :-P

Celeborn
21-06-2013, 12:28
na upały najlepszy jest lekko schłodzony cydr.

chaos
21-06-2013, 20:15
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/HbP7CMB-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/HbP7CMB.jpg)

%^$%#@!@%^& !
u was też tak gorąco ?

chaos
21-06-2013, 21:37
ciongle goronco

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/Y5TnYiV-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Y5TnYiV.jpg)

Czornyj
21-06-2013, 21:53
Jak dla mnie to ogólnie cała ta seria książęcego... feee :lol:

+1

pilon
21-06-2013, 22:01
Wollemi Shiraz... daje czwórkę zminusem, ale jak na tę cenę fajnie gra z krwistym stekiem...

Czornyj
21-06-2013, 22:28
Wollemi Shiraz... daje czwórkę zminusem, ale jak na tę cenę fajnie gra z krwistym stekiem...

Za nieco mniej można u nas w Biedronie kupić całkiem znośny Cabernet-Syrah Manoir Grignon - polecam do stejka, sponiewierania i czegokolwiek - w cenie do 15PLN (i nie tylko) ciężko kupić coś lepszego. W Lidlu był porównywalny Rodan (Plan de Dieu, też 15PLN), ale był i się zbył.

Archibald6803
21-06-2013, 23:48
chaos ; ...... wiesz co dobre ....

pilon
22-06-2013, 14:52
(...) ale był i się zbył.

Sainsbury's puścił w ostatnie weekendy rezerwy:
Roc de Lussac Saint Emilion 2010 za 7,99
Rioję Marques del Romeral 2007 za 5,99
Carta Roja Monastrell 2005 za 4,99
Baigorri 2007 za 6,99 (!?!?!)

Rozlazły sie na kolanie... ;)

roofman
22-06-2013, 19:29
Duchota jakaś panuje...
Czas sięgnąć po coś chłodnego ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img856.imageshack.us/img856/9887/k38h.jpg)

chaos
22-06-2013, 20:26
roofman, podzielił byś się, a nie tak sam takie pyszności ...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/Sfq1f2r-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Sfq1f2r.jpg)

chaos
22-06-2013, 21:17
tuż przed lądowaniem


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/QYsAn7t-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/QYsAn7t.jpg)

qualin
22-06-2013, 21:22
Wlasnie wypilem i nie polecam. smakuje jak rozwodniony plyn do naczyn i podobnie wyglada :P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img198.imageshack.us/img198/4239/w7up.jpg)

chaos
22-06-2013, 21:27
nie mów że się czego więcej spodziewałeś :)

Czornyj
22-06-2013, 22:15
Ciekawostka, że cała seria Książęcęgo przy całej tej reklamie jest tak mocno-pół-średnia.

chaos
22-06-2013, 22:20
mocno-pół-średnia.
znaczy do dupy ? ;)

qualin
22-06-2013, 22:53
Z calej tej serii tylko ciemne mi podeszlo i moglbym wypic kolejny raz :)

haha, dzisiaj otworzyli mi na osiedlu alko outlet :) musze sie wybrac i obadac ceny bo ponoc tanio ma byc. alkohole calego swiata i duzy wybor piw regionalnych :)

Boryszuk
22-06-2013, 22:54
Planując picie rumu z colą upewnijcie się, że macie wystarczającą ilość lodu...

RAF7705
23-06-2013, 00:16
Ja dzisiaj jakieś whisky za zdrowie nowo narodzonej córki kolegi, przy okazji jakaś mała sesja była.
Pierwszy raz malutkie dziecko fotografowałem.
Bardzo wdzięczny temat.

Grabasimo
23-06-2013, 14:24
Moj dzisiejszy zestaw obiadowy

Wino - Montgras Reserva Merlot 14% - Chile


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/34gvjgh-1.jpg
źródło (http://i41.tinypic.com/34gvjgh.jpg)

Archibald6803
23-06-2013, 14:45
Właśnie skończyłem sączyć ....


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img822/4142/sr75.jpg)

chaos
23-06-2013, 17:52
siekiera, motyka, trala lala ...

ale mocne toto:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/nH3Jri5-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/nH3Jri5.jpg)

roofman
23-06-2013, 18:06
siekiera, motyka, trala lala ...

ale mocne toto:
[...]

Trochę na etykiecie wprowadzają w błąd... ono ma 24 stopnie ekstraktu. Alko jest 10,5% - co faktycznie nie jest niską wartością jak na piwo.

Ale... jak będziesz miał okazje spróbuj tego:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img189.imageshack.us/img189/6972/9adb.jpg)
Ponad 30% ekstraktu, 17,5% alkoholu.
Żeby było ciekawie strasznie zdradliwy to wynalazek.
Degustujesz sobie, nie czujesz wcale tej zawartości alko, wstajesz a tu kołysać zaczyna :lol:

chaos
23-06-2013, 18:10
Trochę na etykiecie wprowadzają w błąd... ono ma 24 stopnie ekstraktu. Alko jest 10,5% - co faktycznie nie jest niską wartością jak na piwo.

tak właśnie jest, ale 10% to już prawie jak wino ... dla mnie too extreme ;)

Grabasimo
24-06-2013, 00:13
Chaos jak cos to mozesz zawsze przetestowac BrewDoga - Sink The Bismarck! ma jedynie 41% alko. Kupic mozna go jedynie w sklepie producenta koszt 40f

dla ciekawosci podam linka http://www.brewdog.com/product/sink-the-bismarck

bastek
24-06-2013, 00:24
Primator Double całkiem całkiem ale Primator English Pale Ale czy też Weizena polecam skosztować :) Ja dzisiaj testuje Corneliusa grejfrut

Obi
25-06-2013, 12:36
Podpiwek Jędrzej! :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://static1.menstream.pl/i/art/96/268128_big.jpg)

chaos
25-06-2013, 22:07
takie se


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/rvXNO4H-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/rvXNO4H.jpg)

sailor
28-06-2013, 00:58
Chaos jak cos to mozesz zawsze przetestowac BrewDoga - Sink The Bismarck! ma jedynie 41% alko. Kupic mozna go jedynie w sklepie producenta koszt 40f


nie tylko. w poznanskiej "setce" mozna dostac zarowno na butelki jak i na strzaly :) po wykonczeniu bismarcka chlopaki obiecywali "end of the war" chyba 50%alk ale nie wiem czy juz dotarlo.
ogolnie butelki brewdoga sa znakomite .. goscie bawia sie robieniem piwa i widac to w ich produktach.. gdyby jeszcze nie ta cena..

Dex
28-06-2013, 01:20
Hertog Jan i Brand. Oba bardzo dobre, Hertog 2x mocniejszy

Cosnek
29-06-2013, 01:37
Okocim. "Malt Liquor"

Grabasimo
30-06-2013, 15:04
nie tylko. w poznanskiej "setce" mozna dostac zarowno na butelki jak i na strzaly :) po wykonczeniu bismarcka chlopaki obiecywali "end of the war" chyba 50%alk ale nie wiem czy juz dotarlo.
ogolnie butelki brewdoga sa znakomite .. goscie bawia sie robieniem piwa i widac to w ich produktach.. gdyby jeszcze nie ta cena..

O to milo slyszec. Dobry rowniez jest szkocki browar Innis & Gun. Pilem Orginal i Rum Cask. Oba dobre ale mi smakuje tem rumowy.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/innis730x546-1.jpg
źródło (http://richard.mackney.com/wp-content/uploads/2012/03/innis-730x546.jpg)
Zapozyczone z sieci

Teraz na urlopie kosztowalem, Rudy Kot i Czarny Kot z browaru Radomskiego - calkiem zacne pianki.
Rowniez na tapete wszedl browar roki z browar.biz - Rowing Jack - tez smaczne. Ale smakiem urlopu padla Odsiecz Wiedenska.

ps; wszystkie polskie piiwa dostepne w Zawierciu.

qualin
30-06-2013, 15:29
Koty mi tez podchodza, jest jeszcze bialy, ale go nie smakowalem.

Ja przedwczoraj oproznialem barek tesciowi :P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img442.imageshack.us/img442/5577/3m7k.jpg)

sailor
30-06-2013, 21:48
Rowniez na tapete wszedl browar roki z browar.biz - Rowing Jack - tez smaczne. Ale smakiem urlopu padla Odsiecz Wiedenska.

Rowing Jack to klasyczna IPA - chyba najlepsza w Polsce, choc nie ustepuje jej zbytnio pintowy Imperium Atakuje. Jesli ktos lubi mocno chmielone piwa - rewelacja. hardkorem jest shark Tomka Kopyry - czysty chmiel :D

qualin
01-07-2013, 22:59
Wlasnie poszedl taki zestaw:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img35.imageshack.us/img35/8287/nww2.jpg)

Najlepsze z kotow jak dla mnie :)

Cosnek
01-07-2013, 23:54
Wieczorny koniak pasuje mi do dobrej pogody:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/837/8sy4.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

loczek0
02-07-2013, 00:40
A ja lubię warke radler jabłkową, niestety teraz nie dodam zdjęcia.

qualin
02-07-2013, 16:55
Znajomy pracuje w firmie produkujacej puszki i dzisiaj podeslal takie foto :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img441.imageshack.us/img441/4023/kbfk.jpg)

pil74
02-07-2013, 17:00
Znajomy pracuje w firmie produkujacej puszki i dzisiaj podeslal takie foto :)...


Zastaw urlopowy ...taki :)

Cosnek
02-07-2013, 23:37
Shiraz, wypas a kiedys nie lubialem wina z ameryki poludniowej :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/827/2crf.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Pawel92
02-07-2013, 23:52
Wieczorny koniak pasuje mi do dobrej pogody:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/837/8sy4.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
A do koniaku, jeszcze lepiej niż dobra pogoda, pasuje el puro :wink:

Groblen2
02-07-2013, 23:56
A ja właśnie piję wyśmienite piwko "Bosman"... w Krakowie ;)

bart1
03-07-2013, 00:30
qualin a kto te historyczne puszki napełnia?

qualin
03-07-2013, 09:28
qualin a kto te historyczne puszki napełnia?

Chyba EB, tak przynajmniej znajomy mowil ;)

Xemksija
03-07-2013, 11:29
najlepsze piwo aktualnie to Lech Shandy :)

qualin
03-07-2013, 11:59
najlepsze piwo aktualnie to Lech Shandy :)

To nie piwo tylko oranzada :P

Rufus92
03-07-2013, 14:30
prawda, chociaż tu możemy się zastanawiać czy to lemoniada z piwem czy piwo z lemoniadą, bo to 50:50, gorzej wypada Warka Radler, gdzie jest 40% piwa, 60% lemoniady, to już lemoniada z piwem xD

a u mnie, jako że jutro ostatni egzamin w tej rzeźniczej sesji, Yerba Mate :)

seler
03-07-2013, 14:45
prawda, chociaż tu możemy się zastanawiać czy to lemoniada z piwem czy piwo z lemoniadą,


A tak naprawdę gazowany napój alkoholowy o smaku piwno-lemoniadowym... bo ani w tym piwa (prawdziwego) ani lemoniady...

Brodson
03-07-2013, 14:56
Wszystkie "piwa" smakowe zawierają śladową ilość alkoholu. Oczywiście nie twierdze że zwykłe piwo zawiera go dużo, ale nie wiem dlaczego producenci do piw smakowych nie dają więcej alkoholu? Myślicie że jest to przeszkoda technologiczna w procesie wytwarzania tych napojów?

qualin
03-07-2013, 17:04
To nie jest przeszkoda bo widzialem piwa smakowe o zawartosci alkoholu 5 czy 6%.

manfred
03-07-2013, 20:17
Sam nie wiem co o tym sądzić :-)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img90/78/ojsp.jpg)

charlie_kr
03-07-2013, 21:02
Na zdrowie :D

adolfik9501
03-07-2013, 22:10
Dobrych tanich win chyba się już nie robi ;)

Cosnek
04-07-2013, 01:05
Dobrych tanich win chyba się już nie robi ;)

W moich stronach pijalo sie kiedys Jabluszko Sandomierskie. Bylo ok. To ze zdjecia powyzej to raczej dla hardkorow!

Sendilkelm
04-07-2013, 11:42
Dawno mnie tu nie było :) Dziś wieczorem będzie grane...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.rafalkrukowski.com/nikoniarze/IMG_0756_small2.jpg)

arecki
04-07-2013, 11:55
Dawno mnie tu nie było :) Dziś wieczorem będzie grane...
:mrgreen:

piter123789
04-07-2013, 16:48
Perełka Summer bo pustynia!:D

login_87
05-07-2013, 11:48
i po wakacjach...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img29.imageshack.us/img29/8924/cqom.jpg)

Sebastianito
06-07-2013, 10:09
od 8:30 Warka :) Śniadanie mistrzów...

login_87
06-07-2013, 12:09
Ponieważ Tonacja nalegala abym wrzucił kolejne zdjecie z wakacji... wrzucam :P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img809.imageshack.us/img809/2148/tlkx.jpg)

vinci99
06-07-2013, 13:07
Koty mi tez podchodza, jest jeszcze bialy, ale go nie smakowalem.

Ja przedwczoraj oproznialem barek tesciowi :P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img442.imageshack.us/img442/5577/3m7k.jpg)

I jak ? smakowało? Zastanawiam się właśnie nad otwarciem takiego crowna i nie wiem czy warto :).

Grabasimo
06-07-2013, 15:29
Śląskie Mocne 0.33 i Warka Strong na pożegnanie z ojczyzną. Może wieczorem jakaś flaszka się nawinie.

qualin
06-07-2013, 17:06
I jak ? smakowało? Zastanawiam się właśnie nad otwarciem takiego crowna i nie wiem czy warto :).

Calkiem spoko, dosc mocna i intensywna w smaku :) nienajgorsza byla :)

arecki
07-07-2013, 00:49
I jak ? smakowało? Zastanawiam się właśnie nad otwarciem takiego crowna i nie wiem czy warto :).
bleee....kanadyjski wynalazek :-P mocne, palące whisky...a raczej pseudo blend whisky ;-)

arecki
07-07-2013, 01:10
u mnie dzisiaj:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

hcman
07-07-2013, 01:58
Właśnie skończyłem Atak Chmielu, biorę się za Imperium Atakuje :)

Sendilkelm
07-07-2013, 11:40
bleee....kanadyjski wynalazek :-P mocne, palące whisky...a raczej pseudo blend whisky ;-)
Piłeś? Ja kanadyjczyka nie piłem żadnego i nie będę, chyba, że jakaś darmowa okazja się nadarzy. Tak to szkoda nawet tych 79 zł na takiego Crown Blenda :)


u mnie dzisiaj:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Jasne, tylko to otwórz :) A jak otworzysz to wyślij sampla, bo moja stoi nadal zamknięta :P

vinci99
07-07-2013, 14:33
Ja o kanadyjczykach słyszałem same pozytywy dlatego go nabyłem. Zobaczymy w praniu :)
Sendilkelm możesz powiedzieć dlaczego wg Ciebie szkoda kasy na crowna?

arecki
07-07-2013, 16:31
Piłeś? Ja kanadyjczyka nie piłem żadnego i nie będę, chyba, że jakaś darmowa okazja się nadarzy. Tak to szkoda nawet tych 79 zł na takiego Crown Blenda :)

Jasne, tylko to otwórz :) A jak otworzysz to wyślij sampla, bo moja stoi nadal zamknięta :P

piłem Crowna, mi by było szkoda 30 zł za to dać....strasznie palący blend, smak whisky wyczuwalny na końcu długiego finiszu....

są w tej cenie o wiele lepsze blendy które chociaż przypominają łychę

Rycerz
08-07-2013, 00:18
ja w sumie teraz pije wszystko ;-)

ekonet
08-07-2013, 00:25
ja w sumie teraz pije wszystko ;-)
Autowidol to mój idol?

Sendilkelm
08-07-2013, 09:50
Ja o kanadyjczykach słyszałem same pozytywy dlatego go nabyłem. Zobaczymy w praniu :)
Sendilkelm możesz powiedzieć dlaczego wg Ciebie szkoda kasy na crowna?

Popatrzyłem po necie ile to kosztuje i zakres cen kształtuje się od 65 zł do 89 zł. Biorąc pod uwagę, że w jakiejś promocji stokrotkowej można wyczaić Ardbega TEN za 125 zł lub znośnie pijalne Glenmorangie za 99 zł, to kupowanie blenda w zbliżonej cenie, kanadyjczyka (które wg mnie są na ok. 3 miejscu pod względem produkcji whisky, czyli z tyłu - nie licząc tych naprawdę niszowych), który z założenia jest 3 letni i "mieszany wg tajnej receptury Master Blendera Royal Crown" jest bez sensu. Chętnie bym spróbował, żeby mieć porównanie, ale bym nie kupił, bo za 80-100 zł można spróbować nawet Port Ellen.

arecki
08-07-2013, 10:00
Crown jest po 49 zeta na Głębockiej, ale i tak nie warto... ;-)

Sendilkelm
08-07-2013, 10:04
Crown jest po 49 zeta na Głębockiej, ale i tak nie warto... ;-)

Na Głębockiej gdzie? Na Targówku czy w jakimś magic whiksy shop :)

arecki
08-07-2013, 10:09
tfu...na Targówku, wczoraj ze 2 szt jeszcze stały. Chcesz kupić? ;-)

Sendilkelm
08-07-2013, 10:21
tfu...na Targówku, wczoraj ze 2 szt jeszcze stały. Chcesz kupić? ;-)

:) Jutro kupuję 2x tego Arrana The Devils, jednego dla siebie i jednego dla menrana :)

arecki
08-07-2013, 10:29
już myślałem, że po tego Crowna będziesz jechał....;-)

Sendilkelm
08-07-2013, 10:49
już myślałem, że po tego Crowna będziesz jechał....;-)

Nie kuś.

arecki
08-07-2013, 11:51
no właśnie nie kuszę, przestrzegam :)

Sendilkelm
08-07-2013, 12:08
Ja dziś sobie na wieczór takie coś zafunduję. Już jest połowa. Na daily dram jest spoko.

W ogóle Springbanki i Glendronachy mają bardzo dobry wybór smacznych wypustów.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/524494_617077424974149_1121078905_n.jpg)

sailor
08-07-2013, 20:07
znośnie pijalne Glenmorangie za 99 zł

glenmorangie jako znosnie pijalne whisky? gratuluje mozliwosci :)


a tak zupelnie z innej beczki .. pijacie cos poza whisky i piwem? bo wiem w w polsce wypada pic niszowe piwo lub torfowa lyche... i sadzac z tego watkutak to mneij wiecej wyglada .. osobiscie z whisky wyroslem ze 3 lata temu choc czasem zdarza mi sie szklaneczka

a co z reszta trunkow? koniaki, brandy, calvados, armagnac? siegacie ?

mirekkania
08-07-2013, 20:49
a co z reszta trunkow? koniaki, brandy, calvados, armagnac? siegacie ?Siegamy. Bardzo lubię hiszpańskie Soberano.

Boryszuk
08-07-2013, 21:14
Ja z colą wypiję niemalże wszystko. Czyste pijam tylko piwo, cydr i wódeczkę.

!AGresT
08-07-2013, 21:46
Ty, Borsuk, nie pij, bo jeździsz.

A Calvados, oj tak, bardzo.

Sendilkelm
08-07-2013, 23:00
glenmorangie jako znosnie pijalne whisky? gratuluje mozliwosci :)


a tak zupelnie z innej beczki .. pijacie cos poza whisky i piwem? bo wiem w w polsce wypada pic niszowe piwo lub torfowa lyche... i sadzac z tego watkutak to mneij wiecej wyglada .. osobiscie z whisky wyroslem ze 3 lata temu choc czasem zdarza mi sie szklaneczka

a co z reszta trunkow? koniaki, brandy, calvados, armagnac? siegacie ?

Oczywiście mowa o Glenmorangie podstawce czyli tej 10 yo. Np. Port Wood Finish w wersji 43% 12 yo jest nieporównywalnie lepsza, ma dłuższy i bardziej bogaty finisz. Czuć w niej wiele nut owocowych i nie jest tak ostra jak 10.

A jeśli chodzi o torf, to jest to stereotyp, pewnie dlatego, że jest "inna" niż wszystkie. Ja lubię torfowe, dymne etc., tak samo jak lubię wszystko co kwaśne. Cytrynami mógłbym zapchać się na kolacje, samymi. Pychota. Wracając do whisky, to jednak torfowe i te z beczek po sherry są naprawdę dobre i nie ma co patrzyć, że jest taka moda. One są dobre i koniec :) Modne można uznać ostatnio robienie whisky w beczkach po Pedro Ximenez :) Chociaż Glendronach Parliament 21 yo, który jest leżakowany po Sherry Oloroso i Pedro Ximenez właśnie w swojej grupie cenowej naprawdę wymiata. Polecam.

Co do pijania innych rzeczy. W whisky się lubuję, szukam smaków, nut, zapachów i to jest trochę inne picie niż picie. Potrafię wypić JD z sokiem jabłkowym. Pijam także piwa i wina, czasami jakiś likier, ale to tylko odrobinę, bo są za słodkie. Piwa pijam wszelakie, począwszy od zimnej Perły po wyszukane smaki. Wina głównie Chardonnay, ale wino zazwyczaj piję z żoną do kolacji czy to w domu czy w restauracji.

picia78
08-07-2013, 23:17
w natłoku tych wszystkich łiskaczy i piwek, w moje gardło na dziś wieczór wlewa się kompot z rabarbaru i jabłek, przyrządzony rękoma normalnej matki polki, jaką jest moja wspaniała małżonka :)
na zdrowie :)

Cosnek
09-07-2013, 00:16
Glenmorangie to szkocka na wypasie, lubie ale nieczesto mnie stac. Ma taki... ja to nazywam maslany posmak, bez ostrych akcentow. Wlewanie do takiego trunku coli to zbrodnia karalna i slusznie:) Z cola to mozna pic burbony typu Jack Daniels i inne whiskey-podobne.

Odnosnie Kanadyjskich trunkow; mam jak najlepsze zdanie, nie mam pamieci do nazw ale pijalem i mam porownanie. A gniota mozna kupic wszedzie nawet w Szkocji.

arecki
09-07-2013, 01:46
Glenmorangie to szkocka na wypasie, lubie ale nieczesto mnie stac. Ma taki... ja to nazywam maslany posmak, bez ostrych akcentow.
ale o ktorej glenmorangie piszesz?

Sendilkelm
09-07-2013, 09:22
Glenmorangie to szkocka na wypasie


ale o ktorej glenmorangie piszesz?

Właśnie... bo ta standardowa w stosunku do Sherry, Port Wood, Nectar d'Or, Ealanta czy Sonnalta to tak jak Grant's w stosunku do tej Glenomrangie. Np. Glenmorangie Lasanta w ogóle mi nie smakuje, muszę jeszcze do jej smaku wrócić, bo próbowałem jej bardzo dawno temu i na duże przed poznaniem innych smaków, ale wg mnie nawet gorsza niż standardowa 10.

Cosnek
09-07-2013, 09:47
Np. Glenmorangie Lasanta w ogóle mi nie smakuje,

No wlasnie, to potwierdza tylko opinie ze kazdy ma inny smak, lubie Lasante. Tych z wyzszej polki nie pilem, moze kiedys...

Sendilkelm
09-07-2013, 10:07
No wlasnie, to potwierdza tylko opinie ze kazdy ma inny smak, lubie Lasante. Tych z wyzszej polki nie pilem, moze kiedys...

Czemu kiedyś? Nie trzeba kupować całej butelki, żeby próbować, od tego są sample :) Poza tym zawsze można wziąć 50cl w barze, te droższe pozycje wychodzą stosunkowo tanio. Np. JD kosztuje 12-16 zł gdzie butelka kosztuje 70-90zł, a np. Ardbeg Galileo 50cl kosztuje 50-60zł (Jastrzębia Góra) zł gdzie butelka obecnie ok 500 zł i można wziąć 25cl na spróbowanie.
My jak samplujemy butelki to płacisz koszt butelki / rozmiar sampla :)

arecki
09-07-2013, 10:11
No wlasnie, to potwierdza tylko opinie ze kazdy ma inny smak, lubie Lasante. Tych z wyzszej polki nie pilem, moze kiedys...
mi też smakuje Lasanta, chociaż z glenmorangie to najbardziej lubię Signet, mistrzostwo ;-)

Nevbe
09-07-2013, 16:46
Ja jestem piwoszem i fanem miodu pitnego ; )

focefoce
09-07-2013, 17:08
yerba mate:)

Czornyj
09-07-2013, 17:10
W swym alkoholizmie miałem fazę przewagi picia wódki, piwa, wódki, ginu, whisky, wódki, piwa, obecnie zdecydowanie wino + co się nawinie. W tej chwili wróciłem z Chorwacji, więc popijam tamtejszy, endemiczny szczep białego - Graševina - na przemian z wiśniową Rakiją.

Niestety, tym razem nie dorwałem ulubionego mirtu ani smokovaczy (rakiji z mirtu, oraz rakiji z fig)... Ale wiśniowa rakija też pierwszorzędna, a na pewno znacznie tańsza od łyskaczy z beki po sherry ;)


glenmorangie jako znosnie pijalne whisky? gratuluje mozliwosci :)


a tak zupelnie z innej beczki .. pijacie cos poza whisky i piwem? bo wiem w w polsce wypada pic niszowe piwo lub torfowa lyche... i sadzac z tego watkutak to mneij wiecej wyglada .. osobiscie z whisky wyroslem ze 3 lata temu choc czasem zdarza mi sie szklaneczka

a co z reszta trunkow? koniaki, brandy, calvados, armagnac? siegacie ?

Brindix
09-07-2013, 17:48
Kocham takie tematy. Pokazują jak Polacy umieją pic, co piją, a nawet ile piją. A jak czytam te posty to myślę sobie: Nie jestem sam !!!
WÓDKA( czysta, driniacze) > PIWO

Czornyj
09-07-2013, 18:11
Kocham takie tematy. Pokazują jak Polacy umieją pic, co piją, a nawet ile piją. A jak czytam te posty to myślę sobie: Nie jestem sam !!!
WÓDKA( czysta, driniacze) > PIWO

Lubię czystą w czystej postaci, pijam ją ze szklanki jak whisky, acz ostatnio rzadziej niż częściej.

Co do Polaków - Miłosz mawiał, że "generalizowanie jest największym wrogiem człowieka", Herbert mawiał że "wszystko jest kwestią smaku, tak, smaku, w którym są włókna duszy i chrząstki sumienia". Miłosz mawiał też: „Panie Boże, lubiłem dżem truskawkowy/ I ciemną słodycz kobiecego ciała./ Jak też wódkę mrożoną, śledzie w oliwie” ;)

Jednakowoż na obecnym etapie wolę wino, piwo mało chętnie, wódkę w ostateczności (ostatnio skiepścił się mój ulubiony czarny Smirnoff :( )

manfred
09-07-2013, 18:15
Kocham takie tematy. Pokazują jak Polacy umieją pic, co piją, a nawet ile piją. A jak czytam te posty to myślę sobie: Nie jestem sam !!!
WÓDKA( czysta, driniacze) > PIWO

10 dzień urlopu i 10 dzień z alkoholem za pan brat ale co mi tam potem znowu trzeba czekać cały rok na frywolność.

RAF7705
09-07-2013, 20:12
5 dzień pogody w UK i ja 5 dzień za pan brat z browarem z wyjątkiem tych małych przerw na pracę.
Nie wiadomo kiedy znowu będzie pogoda :-)
Na zdjęciach testowych sigmy 28mm f1.8 można zobaczyć mój ogródek i pudła z butelkami:-)

manfred
09-07-2013, 20:16
RAF dobrze ze nie pracujemy w Hiszpanii albo na Saharze to by było fajnie :-)

qualin
09-07-2013, 20:16
Od 2 godzin maluje taras i poszlo juz ksiazece pszeniczne (fuj), kasztelan niepasteryzowany (bezplciowy) a teraz popijam taki napitek


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img593.imageshack.us/img593/3040/0d10.jpg)

Ma interesujacy jakby orzechowy posmak :)

RAF7705
09-07-2013, 20:19
Manfred. No raczej byśmy żłopali bez ustanku.
Tzn. tych zdjęć jeszcze nie ma na forum, są na karcie pamięci.
A z innej beczki to właśnie zauważyłem że w radiach na nce ma radio regionalne z TBG osz kuźwa, tylko sąsiada mi brakuje i będzie jak w Sandomierzu:-)

Groblen2
09-07-2013, 22:38
Lech Shandy to nie piwo tylko 50/50 z lemoniadą...

qualin
09-07-2013, 23:31
Lech Shandy to nie piwo tylko 50/50 z lemoniadą...

Coz za wnikliwe odkrycie :P

Adamson
10-07-2013, 10:28
u mnie dzisiaj:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)


kolego czy udało Ci się go kupić w jakimś stacjonarnym sklepie? Ostatnio nie mogę go na żadnej półce znaleźć......

Sendilkelm
10-07-2013, 10:30
kolego czy udało Ci się go kupić w jakimś stacjonarnym sklepie? Ostatnio nie mogę go na żadnej półce znaleźć......

Ja kupiłem go 3 tyg. temu w Warszawie w stacjonarnym (ich strona: Salonwin.pl). Nie wiem czy mieli jedną czy więcej, ale na stronie nadal mają jako dostępny.

Jeśli chcesz w Poznaniu: http://www.swiat-whisky.pl/pl/produkty/szkocja/whisky/islay
Na pewno go mają, ale cenę też :P

arecki
10-07-2013, 11:03
kolego czy udało Ci się go kupić w jakimś stacjonarnym sklepie? Ostatnio nie mogę go na żadnej półce znaleźć......
tak ale ciężko już go dostać...

Sendilkelm
10-07-2013, 11:21
tak ale ciężko już go dostać...

A tam. Nie ciężko, a drogo :)

qualin
10-07-2013, 12:46
Zestaw na wieczorne kino domowe :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img35.imageshack.us/img35/3117/w541.jpg)

qualin
10-07-2013, 13:49
Nie moge edytowac wiec przestrzegam przed tym pilsem z manufaktury. mocno czuc alkohol i w smaku bardzo slabe takze nie polecam :)

stock
10-07-2013, 14:09
wieczorne kino domowe a juz o 13.00 piszesz że mało smaczne :) :)
Ja w ramach wspominków młodzieńczych wypadów na greckie wyspy zakupiłem ósemeczkę mythosa :) W Lidlu po 2.99 :)
W schłodzonym kuflu na słoneczku wchodzi wybornie.

qualin
10-07-2013, 14:10
Nie no cieplo jest wiec postanowilem naruszyc zapasy i wybor padl na tego pilsa :P
reszty przed wieczorem nie tykam ;)

stock
10-07-2013, 14:17
wszak to nic złego - tez mam ochotę natuszyć zapas ale najpierw musze z roboty wyleźć. Zostało mi 40 minut - wytrzymam :)

qualin
10-07-2013, 14:21
Ja mam ten plus, ze dzisiaj robote konczylem o 11.30 :P

arecki
10-07-2013, 14:33
qualin (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=46277), nie zapomnij duuuużo coli do blue barrela dodać ;-)

qualin
10-07-2013, 14:49
Az taki straszny na sucho jest? :P

arecki
10-07-2013, 14:59
aż, good luck ;-P

qualin
10-07-2013, 15:03
No to zobaczymy co bedzie gorsze blue barrel czy szybcy i wsciekli 6 :P

Sendilkelm
10-07-2013, 15:44
No to zobaczymy co bedzie gorsze blue barrel czy szybcy i wsciekli 6 :P

Do blue barrela cola, a do szybkich popcorn i może wytrzymasz :P

RAF7705
10-07-2013, 15:44
A ja znowu browary przez to ciepło od piątku piwkuje co dzień. :-)
Żona trochę zła:-)

Adamson
10-07-2013, 16:16
A tam. Nie ciężko, a drogo :)

hmm no nie wiem, kiedyś go widywałem obecne naprawdę nie pamiętam kiedy go widziałem na półce :) Kolega pewnie zaopatruje się w lepszych sklepach :)

Sendilkelm
10-07-2013, 16:24
hmm no nie wiem, kiedyś go widywałem obecne naprawdę nie pamiętam kiedy go widziałem na półce :) Kolega pewnie zaopatruje się w lepszych sklepach :)

Oczywistym jest fakt, że jest go mniej, bo ludzie kupują, a destylarnia już przecież nie rozlewa. Jest to limitowana edycja i z każdą wypitą butelką jest go o 1 mniej. Jednak nie jest tak trudno dostępny jeszcze, dwa sklepy wymieniłem w poprzednim poście, a jak nie ma nigdzie to prawie zawsze jeszcze jest Jastrzębia Góra. Cena aligatora tam jest akceptowalna akurat.

qualin
10-07-2013, 16:29
Do blue barrela cola, a do szybkich popcorn i może wytrzymasz :P

No to widze, ze wieczor lekki nie bedzie :P
W razie co mam jeszcze zmrozona finlandie czarna porzeczka :P

Czornyj
10-07-2013, 16:35
można zacząć od Finlandii, a potem będzie już wszysyko jedno ;)

qualin
10-07-2013, 18:27
No wlasnie zaczelismy od piwa tego Specjalnego i powiem Wam, ze to poprzednie przy tym to byla poezja smaku. Ja pierdziele to smakuje jak rutinoscorbin w plynie. Masakra totalna.

manfred
10-07-2013, 18:32
Dziś ostatni dzień urlopu dlatego pogrążony w żałobie poddałem się wszech obecnemu Łomżingowi.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img41/5341/oj0r.jpg)

roofman
10-07-2013, 18:34
No wlasnie zaczelismy od piwa tego Specjalnego i powiem Wam, ze to poprzednie przy tym to byla poezja smaku. Ja pierdziele to smakuje jak rutinoscorbin w plynie. Masakra totalna.
No czegoś szczególnego po Dionizosie to się raczej nie można spodziewać... (chyba że teraz warzy to jakiś inny browar) :lol:

roofman
10-07-2013, 18:37
Dziś ostatni dzień urlopu dlatego pogrążony w żałobie poddałem się wszech obecnemu Łomżingowi.

Uważaj aby nie popaść w.. mandating ;)
(taaaaak, jest afera... browar Łomża 'zachęca' do spożycia piwa w miejscach publicznych... )

manfred
10-07-2013, 18:41
Nie groźny mandating gdy się zainwestowało w kierowcę żonę kierowcę ;-)

roofman
10-07-2013, 18:51
Tu chodzi o mandating za spożyczywaing w miescuing publiczning a nie za jazdę pod wpływem ;)

manfred
10-07-2013, 19:05
Kolego mój pokoj to nie miejsce publiczne :-)

roofman
10-07-2013, 19:16
No to git :smile:
Zdrówko w takim razie ;)

qualin
10-07-2013, 19:28
No czegoś szczególnego po Dionizosie to się raczej nie można spodziewać... (chyba że teraz warzy to jakiś inny browar) :lol:

Na etykiecie napisali tylko, ze to dla dionizosa robione, a nie przez niego. Co ciekawe na etykiecie nie ma zawartosci alkoholu podanej :/

Ten blue nie taki zly, z cola calkiem przyjemny torfowy smak :)

Sendilkelm
10-07-2013, 19:37
Ten blue nie taki zly, z cola calkiem przyjemny torfowy smak :)

Torfowy? To w tym da się cokolwiek wyczuć poza %?
Wróć.... piłeś coś kiedyś naprawdę torfowego (z whisky)?

roofman
10-07-2013, 19:40
Na etykiecie napisali tylko, ze to dla dionizosa robione, a nie przez niego. Co ciekawe na etykiecie nie ma zawartosci alkoholu podanej :/

Warzą tam gdzie taniej :p
Kiedyś zawartość alko była podana 6.5%.
Zdaje się że według prawa zawartość musi być podana... ekstrakt niekoniecznie ale samo alko już tak.
Często producenci te dane zawierają w tle obrazka, po ukosie, po krawędzi... maczkiem :lol:
Jeśli ekstrakt tu jest np. na poziomie 10-11 stopni a alko wychodzi 6.5% to ja dziękuję za takie piwo :evil:
(a sądząc po poprzednich 'osiągnięciach' Dionizosa to całkiem możliwe) ;)

qualin
10-07-2013, 19:55
Warzą tam gdzie taniej :p
Kiedyś zawartość alko była podana 6.5%.
Zdaje się że według prawa zawartość musi być podana... ekstrakt niekoniecznie ale samo alko już tak.
Często producenci te dane zawierają w tle obrazka, po ukosie, po krawędzi... maczkiem :lol:
Jeśli ekstrakt tu jest np. na poziomie 10-11 stopni a alko wychodzi 6.5% to ja dziękuję za takie piwo :evil:
(a sądząc po poprzednich 'osiągnięciach' Dionizosa to całkiem możliwe) ;)

Jest tylko informacja 6,5% wag. i to wszystko jezeli chodzi o procenty.

Art Erie
10-07-2013, 20:11
[...]Ten blue nie taki zly, z cola calkiem przyjemny torfowy smak :)

Woda, słód jęczmienny i tatarak?

;)

roofman
10-07-2013, 20:21
Woda, słód jęczmienny i tatarak?

;)
Słód jęczmienny wędzony dymem torfowym.
Wbrew pozorom taki dodatek całkiem fajnie wpływa na odbiór :mrgreen:
(jak to już ktoś powiedział to się albo lubi albo nienawidzi)

qualin
10-07-2013, 20:49
Raczej prawdziwej torfowej nie mialem okazji lub nie pamietam :P Pijac tego blue poprostu czuc smak taki ziemisty/torfowy :)

Art Erie
10-07-2013, 20:50
Muszę spróbować :-P

RAF7705
10-07-2013, 20:52
A ja już Zakończyłem po pijanie.
Za bardzo brzuch rośnie.

Boryszuk
11-07-2013, 08:06
I chmury przyszły. Pij, nie p*dol!

RAF7705
11-07-2013, 08:14
:-)

Grabasimo
12-07-2013, 23:12
Dziś kierunek niemiecki. Hacker Pschorr Heffe Weisse i Aecht Schlenferla Rauchbier - Marzen.
Ale jeszcze widziałem piwo z chilli miałem stracha je kupić ale mnie bardzo intryguje czyli jutro szykuje sie jego test.

Grabasimo
13-07-2013, 00:01
update: Ten Hacker jest b.dobre a rauchbier po 2 lykach poszedl caly do chasioka.. smak wedzonego czy palonego drzewa, jak dla mnie za intensywny smak.

qualin
13-07-2013, 17:19
Dzisiaj idzie ballantines i red stag :) dziwnie tak zaczynac pic o 15, no ale szwagrowi nie mozna odmawiac :P

Grabasimo
14-07-2013, 01:05
Dobra dziś testuje to chilli piwo. Sam pierwszy smak delikatnego piwa ale zaraz pojawia sie b. pikantny smak. W butelce jest cale chilli. Piwo jest z Grecji. Jak ktoś lubi ogniste smaki to trafi w swoje gusta

Mirex1
15-07-2013, 00:00
obecnie sączę Sommersby...

arecki
15-07-2013, 00:33
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

ta daaaa.....;-)

Grabasimo
15-07-2013, 10:10
kolejny dzień upałów trzeba się schłodzić czyli zaczynamy dzień od zimnego żywca dzięki za uwagę.
wreszcie porządne lato.

Czornyj
15-07-2013, 22:38
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

ta daaaa.....;-)

Okrutny alkohol, odkryłem za jego pośrednictwem nowe stany świadomości ;)

qualin
16-07-2013, 00:11
No okrutny, tak samo jak Duch Puszczy z polnocnego wschodu ;)

Ja dzisiaj poplynalem do Indii :P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img802.imageshack.us/img802/9162/2cy9.jpg)

Mocno wyczuwalna goryczka o zapachu skorki jakby skorki limonki i w smaku przypominajacym troszke zielona herbate :) Mi smakowalo bardzo :)

arecki
16-07-2013, 01:03
Okrutny alkohol, odkryłem za jego pośrednictwem nowe stany świadomości ;)
potwierdzam ;-)

dzisiaj, nadrabiając zaległości z pracy sączę sobie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Władca Pixeli
16-07-2013, 05:50
dzisiaj, nadrabiając zaległości z pracy sączę sobie:


A pijesz to po polsku czy po meksykańsku? :mrgreen:

arecki
16-07-2013, 07:20
po swojemu ;-)

Władca Pixeli
17-07-2013, 04:33
po swojemu ;-)
Następnym razem najpierw szczypta soli, następnie tequila, i na koniec kawałek limonki.

Ten gość ma ciekawą robotę. Cały dzień w godzinach pracy prezentacja picia tequili :mrgreen:


http://imageshack.us/a/img844/4048/97hg.jpg
źródło (http://imageshack.us/a/img844/4048/97hg.jpg)

arecki
17-07-2013, 07:05
Następnym razem najpierw szczypta soli, następnie tequila, i na koniec kawałek limonki.



to juz chyba dzieci w podstawówce wiedzą ;-) :-P :mrgreen:

Rafał_Sz
17-07-2013, 07:57
Ten gość ma ciekawą robotę. Cały dzień w godzinach pracy prezentacja picia tequili :mrgreen:


Jak go przyłapią, że w robocie jest trzeźwy, to wyrzucą na zbity pysk. ;)

roofman
21-07-2013, 16:51
Na lekko przed nadchodzącym tygodniem ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img28.imageshack.us/img28/2800/skx9.jpg)

kurp
21-07-2013, 21:08
Witam. Piję nieraz bimber, który robi taki jeden... powiedzmy kolega. Chyba najlepszy trunek, po którym nie boli głowa i przynajmniej wiem co piję.

manfred
21-07-2013, 21:09
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

ta daaaa.....;-)

Tak na 98% z lewego spirytusu. Ja bym sie tak nie cieszył.

arecki
21-07-2013, 22:31
na koniec łikendu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

tak symbolicznie, z żoną ;-)

roofman
22-07-2013, 19:05
W poniedziałek... ostatni tydzień przed urlopem :mrgreen:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img18.imageshack.us/img18/4427/pmkg.jpg)

Cosnek
22-07-2013, 19:08
Witam. Piję nieraz bimber, który robi taki jeden... powiedzmy kolega. Chyba najlepszy trunek, po którym nie boli głowa i przynajmniej wiem co piję.

Dokladnie. Pijalem juz rozne trunki, lubie popijac, mam praktyke od 20 lat i jezdzilem troche po swiecie. Dobry polski bimber bije na glowe wiele markowych trunkow - potwierdzam.

Jednak zrobienie tzw. "swojaczka" dobrej jakosci nie jest wbrew pozorom ani tanie ani latwe, a do tego czasochlonne. Najlepszy jaki pilem zrobiony byl z winogron i orzechow wloskich (owocow i lisci).

arecki
22-07-2013, 23:52
W poniedziałek... ostatni tydzień przed urlopem :mrgreen:

to tak samo jak ja :mrgreen:

u mnie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

!AGresT
26-07-2013, 07:05
Troszke OT, ale ciekawostka:
http://www.kuflowa.pl/383/105-wrocilo-piwo-dla-30-letnich-licealistow/

Art Erie
26-07-2013, 08:29
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/114684755821785348-2.jpg
źródło (http://s1.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/01/114684755821785348.jpg)

arecki
26-07-2013, 08:31
jest moc ! ;-)

stock
26-07-2013, 08:33
No okrutny, tak samo jak Duch Puszczy z polnocnego wschodu ;)

:)

oj tak - z duchem puszczy tez odkryłem odmienne stany świadomości. Nieziemski jest :)

Grabasimo
26-07-2013, 11:25
W poniedziałek... ostatni tydzień przed urlopem :mrgreen:
WESTMALLE

Bardzo dobre piwko, ale Blonde mi bardziej smakuje i ma wieksza moc - 9 koni pod maska.

Dzis na mega kaca - lek cud Corona czteropak. I czlowiek wraca na normalne tory...

roofman
26-07-2013, 19:23
Bardzo dobre piwko, ale Blonde mi bardziej smakuje i ma wieksza moc - 9 koni pod maska.
[...]

Mnie konie pod maską mniej interesują... ;)

Gorąco dziś nieco... piątkowe popołudnie przed nadchodzącym weekendem i co najważniejsze urlopem :-P

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img51.imageshack.us/img51/8913/nduw.jpg)

Bryniuk
27-07-2013, 14:50
To co zwykle... Lechy :)

qualin
27-07-2013, 15:39
Ciechan kupil kolejny padniety browar - Bojanowo. Ponoc juz ruszyli produkcje i we wrzesniu bedzie mozna napic sie jasnego pelnego i piwa typu ipa.

roofman
27-07-2013, 18:27
W duszną sobotę:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.imageshack.us/img22/8886/rq5t.jpg)

Tinka
28-07-2013, 21:49
Zimny Żywiec po upalnym dniu - zbawienie :)

bart1
28-07-2013, 21:57
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/150dce2c9d0a5feam-2.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=150dce2c9d0a5fea)

siakiś sikacz się zrobił z dobrego piwa... albo ja się już postarzałem :/

Grabasimo
29-07-2013, 10:36
Wczoraj za duzo


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/4805C50183740664805CIDShot_225x225-2.jpg
źródło (http://img.tesco.com/Groceries/pi/480%5C5018374066480%5CIDShot_225x225.jpg)

a teraz moj "psi wlos"


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/peroni4-2.jpg
źródło (http://tapastreeshipley.co.uk/images/peroni4.jpg)

Ogolnie dzis ŻENADA.

roofman
29-07-2013, 16:35
Ciepło coś...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img138.imageshack.us/img138/5928/vdrx.jpg)

roofman
30-07-2013, 18:21
Chłodno się zrobiło... ;)
To może tym razem coś bardziej rozgrzewającego :D

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img189.imageshack.us/img189/1760/6qnj.jpg)

żółtySzalik
31-07-2013, 13:06
Już idzie trzeci kubek Yerba Mate :) PAJARITO

Rafał_Sz
31-07-2013, 18:19
A kysz z tego wątku bezalkoholowa siło nieczysta!

roofman
31-07-2013, 18:52
Cieplej jest dziś... to coś lżejszego :lol:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img29.imageshack.us/img29/8199/b9js.jpg)
Taaa... to jest pils... jak to jest pils to ja jestem kosmitą...
Ale na upały się nadaje

qualin
31-07-2013, 20:22
Wczoraj poszedl taki zestaw:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img843.imageshack.us/img843/4706/r6va.jpg)

To "piwo mleczarza" (tak sie zwie ten Kormoran) ma bardzo bogaty sklad: woda, slod jeczmienny, pszenica, slod pszeniczny, owies, orkisz, chmiel, kolendra, skorki gorzkich pomaranczy, curacao, skorki slodkich pomaranczy, drozdze. Balem sie, ze bedzie przekombinowane, ale sie milo zaskoczylem. Calkiem przyjemne w smaku, takie owocowe lekko. Piana sie strasznie dlugo utrzymuje bo pare minut :)

arecki
31-07-2013, 21:05
urlopowo:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

szkoda, że to nie te stare 10,5 ...

pil74
31-07-2013, 21:31
urlopowo:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

szkoda, że to nie te stare 10,5 ...
Ale "stare" 10,5 było również sikaczem. Więc w sumie nic się nie zmieniło :)

bart1
31-07-2013, 23:57
arecki widzę że też miałeś nadzieję.....