Zobacz pełną wersję : co pijecie?
Strony :
1
2
3
4
[
5]
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Tak z Moldawii, mi smakuje, ma przyjemna goryczke i wyraznie czuc chmiel
a porównywalne do naszego jakiegoś?
ze mnie taki piwosz jak z koziej du... trąbka więc nie wiem.... ;-)
http://csimg.webkupiec.pl/srv/PL/2904950982023/T/340x340/C/FFFFFF/url/polskie-piwo-amber-naturalny.jpg
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img5.imageshack.us/img5/4732/92095910151582239759812.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img823.imageshack.us/img823/8189/22081110151580818759812.jpg)
Johannes jest jednym z moich faworytów :)
Johannes jest jednym z moich faworytów :)
No faktycznie :D
Widać nawet po zawartości butelek które pierwsze poszło :lol:
Mnie Johannes nie podchodzi. Ma nieokreśloną, ciężką nutę po której mi się dziwnie odbija :roll:
ja rzadko piwo piję bo nie podchodzi mi za bardzo, wolę mniej, a konkretniej (czyt. łycha) ;-)
a jak juz piję to staram się kupować coś czego jeszcze nie piłem, mam rzut beretem do sklepu "piwa świata" więc jeszcze sporo przede mną ;-) ale to na spokojnie ...raz na jakiś czas coś wychylę ;-)
Jeśli chcesz poznać jak różnie może smakować i pachnieć piwo to proponuję kupować piwa warzone w konkretnym stylu.
Wychodzę z takiego samego założenia, pijam max 1 piwo na raz i staram się nie powtarzać... no chyba że mi naprawdę któreś smakuje.
Znajomi się ze mnie śmieją, bo jestem tzw. 'wąchacz' :D Uwielbiam przed samą degustacją zaciągać się zapachem dobrze uwarzonego IPA/AIPA/Stout.
No ale podobno pod względem 'piwnym' jestem jakiś kosmita ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img854.imageshack.us/img854/774/96687410151583620519812.jpg)
Czarny kto wlasnie zostal oprozniony. Calkiem sypmatyczne slodkawe ciemne piwo.
z okazji 2 Światowego Dnia Whisky...
Glenfiddich 21 Y.O.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Goraco NIE polecam. Szczyny w butelce, fuj.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img827.imageshack.us/img827/2774/91960310151585307129812.jpg)
Boryszuk
20-05-2013, 14:27
To z wody z Bałtyku
Woda z Baltyku jest smaczniejsza od tego wynalazku. Robi to jakis browar w Łebie.
Gdyby nie fakt, ze mialem juz troche w czubie to bym nie wypil tego wyalazku :P
Jeden ze smacznych weizenów
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/heroldvsprimator2JPG-1.jpg
źródło (http://4.bp.blogspot.com/_dPvDDO8DKjo/SifRRDUS04I/AAAAAAAACgY/mbc2ZO2QwHk/s400/heroldvsprimator+2.JPG)
qualin -> http://www.piwolucja.pl/browary-regionalne/gdanskie-lebski-browar-marketingowa-sciema/
Robi to jakis browar w Łebie.
http://www.lebskibrowar.pl/ - z tytułowego produktu byłem rok temu całkiem kontent, mimo kurortowej ceny. Widać musieli popłukać kadzie i żal było wylać - to zabutelkowali :) Dziękujemy za ostrzeżenie :)
Tyskie i Perła
Jako lokalny patriota [rdzennie z szeroko pojętych okolic Lublina], zgadzam się co do Perły, ale chmielowej. Wersja export kompletnie mi nie leży...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Dzis wieczorem wycieczka po smakach Litwy :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img42.imageshack.us/img42/1738/96540510151591568019812.jpg)
Ten po lewej prezentuje sie jak brudna woda z kranu po przelaniu do kufla :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img546.imageshack.us/img546/1816/98166410151592505184812.jpg)
Piany nie ma wogole, mocno gazowane o intensywnym zapachu drozdzy, lekka goryczka.
Niefiltrowane i niepasteryzowane, ale zapewne po mikrofiltracji po termin do spozycia na pol roku do przodu.
W sumie calkiem nieglupie w smaku.
A ja dzisiaj coś takiego smakuję:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/DSC_8046-2.jpg
źródło (http://dl.dropboxusercontent.com/s/nqkwd4turvmgu9j/DSC_8046.jpg)
Uch... co mnie podkusiło przy piątku...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img62.imageshack.us/img62/5602/img8052sx.jpg)
Ordynarna, sztuczna, ciężka słodycz, totalne przesycenie mimo braku piany (po paru łykach bekam jak najęty...)
Nie polecam.
Przy wolnej sobocie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img24.imageshack.us/img24/3038/img8055s.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/3w2W5RP-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/3w2W5RP.jpg)
pićmisięchce
pićmisięchce
Jak to wszystko wypijesz jednego wieczoru to... BĘDZIE Ci się chciało pić na drugi dzień... :lol:
Ten po lewej prezentuje sie jak brudna woda z kranu po przelaniu do kufla :)
To nie jest czasem pszeniczne piwo?
U mnie dzisiaj (i od tygodnia) taki ośmioletni single malt
http://imageshack.us/scaled/medium/855/singlemalt.jpg
źródło (http://imageshack.us/scaled/medium/855/singlemalt.jpg)
Zacny...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lifeloveshopping.com/wp-content/uploads/2012/10/73_Hacker_Pschorr_Muenchner_Hell.jpg)
To nie jest czasem pszeniczne piwo?
U mnie dzisiaj (i od tygodnia) taki ośmioletni single malt
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/scaled/medium/855/singlemalt.jpg)
Zacny...
od razu mi to przyszło na myśl: http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3141183&postcount=4150 :D
Sendilkelm
31-05-2013, 22:24
To nie jest czasem pszeniczne piwo?
U mnie dzisiaj (i od tygodnia) taki ośmioletni single malt
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/scaled/medium/855/singlemalt.jpg)
Zacny...
Hmmm... możesz zrobić lepsze zdjęcie lub podać jakieś info? Próbuję znaleźć coś w necie, ale natrafiłem tylko na 2 sklepy, które to mają i zdjęcia także kiepskie, ale po cenie i po braku inf. na etykiecie wnioskuje, że to nie jest single malt, tym bardziej 8-letni. Za tę cenę ciężko nawet no age dorwać.
No to chyba się doczekała :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sdv.pl/forum/DSC_9736.jpg)
Poznym popoludniem poszedl taki zestaw:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img822.imageshack.us/img822/3130/28614710151608671594812.jpg)
układałem dzisiaj płyty GK na poddaszu ze znajomym, wypiliśmy po 8 szt Warki :-P
nie kce mi się foty robić
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/ihnjvKw-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ihnjvKw.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/TUva5W0-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/TUva5W0.jpg)
zaniedbałem ostatnio temat :-P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Sendilkelm
06-06-2013, 00:29
zaniedbałem ostatnio temat :-P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
W końcu jakaś otwarta :P
nie chciało mi się wyciągać pełnej do zdjęcia :mrgreen:
Przy piątku... :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img10.imageshack.us/img10/6728/img8056sy.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/nAyfuBB-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/nAyfuBB.jpg)
A przy sobocie... :p
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img442.imageshack.us/img442/1199/img8058s.jpg)
Półsłodkie, bardzo dobre.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img856.imageshack.us/img856/2976/zdjciexo.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/3oCAZ31-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/3oCAZ31.jpg)
Któreś z kolei
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/7416622880_10ba84a4d0_m-2.jpg
źródło (http://farm6.static.flickr.com/5316/7416622880_10ba84a4d0_m.jpg)
Do obiadu: (takie se, z jablkowych pseudocydrow jednak sommersby najlepsze)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img543.imageshack.us/img543/5393/99480110151632522269812.jpg)
I do filmu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img11.imageshack.us/img11/3701/10139561015163303521981.jpg)
Art Erie
13-06-2013, 22:54
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/3oCAZ31-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/3oCAZ31.jpg)
Fajny browar, mają bardzo dobre piwa. Pils piłem wczoraj, dziś testuje "Zamkowe", mają też niepasteryzowane z datą ważności 28 dni. Ostatnio w "moim sklepie" pozwoliłem się otruć wrocławskim Piastem ( takie dobre piwo było kiedyś, a tu po fakcie czytam na etykiecie : "Calsberg").
Zastrajkowałem, jak sprowadzą prawdziwe piwo, to wrócę do sklepu. Nie będę pić gazowanego płynu do mycia naczyń :(
właśnie wydoiłem 2 x 0,7 smirnoiffa black z ziomkiem :-)
Grabasimo
17-06-2013, 14:32
Zywiec Bock jeszcze czasem dostepny w UK. Niestety Warke Strong coraz ciezej dostac. U mnie w miescie chodzi kontrola i sprawdzaja czy jest informacja w jezyku angielskim na produkcie. Jesli nie ma musza go wycofac ze sprzedazy.
normalnie mniam !
mało jakie piwo jest w stanie mnie tak zaskoczyć jak Jan Olbracht
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/UwfNOVN-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/UwfNOVN.jpg)
login_87
17-06-2013, 20:55
Gdzie to mozna kupic??
tego nie wiem , przywiozłem parę perełek z birofilli
łomżing ;p dopóki w promocji
łomżing ;p dopóki w promocji
ile ci płacą za posta ?
Ostatnio zasmakowal mi ten wynalazek:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img689.imageshack.us/img689/7793/u9ky.jpg)
Książęce ciemne bardzo zacne piwo. Też mi smakuje, oczywiście jeśli nie ma Fortuny Czarnej :). A teraz w upał to tylko woda, dużo wody, zimnej wody.
A teraz w upał to tylko woda, dużo wody, zimnej wody.
Jak zwierzęta, a fuuu...
Dla mnie dwa specjale mocne i jakoś pragnienie przegrywa. ..
tyskie ciemne ... feee
Jak dla mnie to ogólnie cała ta seria książęcego... feee :lol:
Na pragnienie tylko i wyłącznie Stella Artois Cidré :D
wczoraj żonka poprosiła mnie, że jak będe wracał z pracy żebym jej karmi kupił, te zwykłe
wziąłem parę sztuk, z ciekawości otworzyłem sobie jedno i takie mega zimne na raz wydoiłem, na upały w sam raz :-P
Celeborn
21-06-2013, 12:28
na upały najlepszy jest lekko schłodzony cydr.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/HbP7CMB-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/HbP7CMB.jpg)
%^$%#@!@%^& !
u was też tak gorąco ?
ciongle goronco
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/Y5TnYiV-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Y5TnYiV.jpg)
Jak dla mnie to ogólnie cała ta seria książęcego... feee :lol:
+1
Wollemi Shiraz... daje czwórkę zminusem, ale jak na tę cenę fajnie gra z krwistym stekiem...
Wollemi Shiraz... daje czwórkę zminusem, ale jak na tę cenę fajnie gra z krwistym stekiem...
Za nieco mniej można u nas w Biedronie kupić całkiem znośny Cabernet-Syrah Manoir Grignon - polecam do stejka, sponiewierania i czegokolwiek - w cenie do 15PLN (i nie tylko) ciężko kupić coś lepszego. W Lidlu był porównywalny Rodan (Plan de Dieu, też 15PLN), ale był i się zbył.
Archibald6803
21-06-2013, 23:48
chaos ; ...... wiesz co dobre ....
(...) ale był i się zbył.
Sainsbury's puścił w ostatnie weekendy rezerwy:
Roc de Lussac Saint Emilion 2010 za 7,99
Rioję Marques del Romeral 2007 za 5,99
Carta Roja Monastrell 2005 za 4,99
Baigorri 2007 za 6,99 (!?!?!)
Rozlazły sie na kolanie... ;)
Duchota jakaś panuje...
Czas sięgnąć po coś chłodnego ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img856.imageshack.us/img856/9887/k38h.jpg)
roofman, podzielił byś się, a nie tak sam takie pyszności ...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/Sfq1f2r-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Sfq1f2r.jpg)
tuż przed lądowaniem
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/QYsAn7t-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/QYsAn7t.jpg)
Wlasnie wypilem i nie polecam. smakuje jak rozwodniony plyn do naczyn i podobnie wyglada :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img198.imageshack.us/img198/4239/w7up.jpg)
nie mów że się czego więcej spodziewałeś :)
Ciekawostka, że cała seria Książęcęgo przy całej tej reklamie jest tak mocno-pół-średnia.
mocno-pół-średnia.
znaczy do dupy ? ;)
Z calej tej serii tylko ciemne mi podeszlo i moglbym wypic kolejny raz :)
haha, dzisiaj otworzyli mi na osiedlu alko outlet :) musze sie wybrac i obadac ceny bo ponoc tanio ma byc. alkohole calego swiata i duzy wybor piw regionalnych :)
Boryszuk
22-06-2013, 22:54
Planując picie rumu z colą upewnijcie się, że macie wystarczającą ilość lodu...
Ja dzisiaj jakieś whisky za zdrowie nowo narodzonej córki kolegi, przy okazji jakaś mała sesja była.
Pierwszy raz malutkie dziecko fotografowałem.
Bardzo wdzięczny temat.
Grabasimo
23-06-2013, 14:24
Moj dzisiejszy zestaw obiadowy
Wino - Montgras Reserva Merlot 14% - Chile
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/34gvjgh-1.jpg
źródło (http://i41.tinypic.com/34gvjgh.jpg)
Archibald6803
23-06-2013, 14:45
Właśnie skończyłem sączyć ....
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img822/4142/sr75.jpg)
siekiera, motyka, trala lala ...
ale mocne toto:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/nH3Jri5-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/nH3Jri5.jpg)
siekiera, motyka, trala lala ...
ale mocne toto:
[...]
Trochę na etykiecie wprowadzają w błąd... ono ma 24 stopnie ekstraktu. Alko jest 10,5% - co faktycznie nie jest niską wartością jak na piwo.
Ale... jak będziesz miał okazje spróbuj tego:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img189.imageshack.us/img189/6972/9adb.jpg)
Ponad 30% ekstraktu, 17,5% alkoholu.
Żeby było ciekawie strasznie zdradliwy to wynalazek.
Degustujesz sobie, nie czujesz wcale tej zawartości alko, wstajesz a tu kołysać zaczyna :lol:
Trochę na etykiecie wprowadzają w błąd... ono ma 24 stopnie ekstraktu. Alko jest 10,5% - co faktycznie nie jest niską wartością jak na piwo.
tak właśnie jest, ale 10% to już prawie jak wino ... dla mnie too extreme ;)
Grabasimo
24-06-2013, 00:13
Chaos jak cos to mozesz zawsze przetestowac BrewDoga - Sink The Bismarck! ma jedynie 41% alko. Kupic mozna go jedynie w sklepie producenta koszt 40f
dla ciekawosci podam linka http://www.brewdog.com/product/sink-the-bismarck
Primator Double całkiem całkiem ale Primator English Pale Ale czy też Weizena polecam skosztować :) Ja dzisiaj testuje Corneliusa grejfrut
Podpiwek Jędrzej! :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://static1.menstream.pl/i/art/96/268128_big.jpg)
takie se
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/rvXNO4H-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/rvXNO4H.jpg)
Chaos jak cos to mozesz zawsze przetestowac BrewDoga - Sink The Bismarck! ma jedynie 41% alko. Kupic mozna go jedynie w sklepie producenta koszt 40f
nie tylko. w poznanskiej "setce" mozna dostac zarowno na butelki jak i na strzaly :) po wykonczeniu bismarcka chlopaki obiecywali "end of the war" chyba 50%alk ale nie wiem czy juz dotarlo.
ogolnie butelki brewdoga sa znakomite .. goscie bawia sie robieniem piwa i widac to w ich produktach.. gdyby jeszcze nie ta cena..
Hertog Jan i Brand. Oba bardzo dobre, Hertog 2x mocniejszy
Grabasimo
30-06-2013, 15:04
nie tylko. w poznanskiej "setce" mozna dostac zarowno na butelki jak i na strzaly :) po wykonczeniu bismarcka chlopaki obiecywali "end of the war" chyba 50%alk ale nie wiem czy juz dotarlo.
ogolnie butelki brewdoga sa znakomite .. goscie bawia sie robieniem piwa i widac to w ich produktach.. gdyby jeszcze nie ta cena..
O to milo slyszec. Dobry rowniez jest szkocki browar Innis & Gun. Pilem Orginal i Rum Cask. Oba dobre ale mi smakuje tem rumowy.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/innis730x546-1.jpg
źródło (http://richard.mackney.com/wp-content/uploads/2012/03/innis-730x546.jpg)
Zapozyczone z sieci
Teraz na urlopie kosztowalem, Rudy Kot i Czarny Kot z browaru Radomskiego - calkiem zacne pianki.
Rowniez na tapete wszedl browar roki z browar.biz - Rowing Jack - tez smaczne. Ale smakiem urlopu padla Odsiecz Wiedenska.
ps; wszystkie polskie piiwa dostepne w Zawierciu.
Koty mi tez podchodza, jest jeszcze bialy, ale go nie smakowalem.
Ja przedwczoraj oproznialem barek tesciowi :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img442.imageshack.us/img442/5577/3m7k.jpg)
Rowniez na tapete wszedl browar roki z browar.biz - Rowing Jack - tez smaczne. Ale smakiem urlopu padla Odsiecz Wiedenska.
Rowing Jack to klasyczna IPA - chyba najlepsza w Polsce, choc nie ustepuje jej zbytnio pintowy Imperium Atakuje. Jesli ktos lubi mocno chmielone piwa - rewelacja. hardkorem jest shark Tomka Kopyry - czysty chmiel :D
Wlasnie poszedl taki zestaw:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img35.imageshack.us/img35/8287/nww2.jpg)
Najlepsze z kotow jak dla mnie :)
Wieczorny koniak pasuje mi do dobrej pogody:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/837/8sy4.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
A ja lubię warke radler jabłkową, niestety teraz nie dodam zdjęcia.
Znajomy pracuje w firmie produkujacej puszki i dzisiaj podeslal takie foto :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img441.imageshack.us/img441/4023/kbfk.jpg)
Znajomy pracuje w firmie produkujacej puszki i dzisiaj podeslal takie foto :)...
Zastaw urlopowy ...taki :)
Shiraz, wypas a kiedys nie lubialem wina z ameryki poludniowej :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/827/2crf.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Wieczorny koniak pasuje mi do dobrej pogody:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/837/8sy4.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
A do koniaku, jeszcze lepiej niż dobra pogoda, pasuje el puro :wink:
Groblen2
02-07-2013, 23:56
A ja właśnie piję wyśmienite piwko "Bosman"... w Krakowie ;)
qualin a kto te historyczne puszki napełnia?
qualin a kto te historyczne puszki napełnia?
Chyba EB, tak przynajmniej znajomy mowil ;)
Xemksija
03-07-2013, 11:29
najlepsze piwo aktualnie to Lech Shandy :)
najlepsze piwo aktualnie to Lech Shandy :)
To nie piwo tylko oranzada :P
prawda, chociaż tu możemy się zastanawiać czy to lemoniada z piwem czy piwo z lemoniadą, bo to 50:50, gorzej wypada Warka Radler, gdzie jest 40% piwa, 60% lemoniady, to już lemoniada z piwem xD
a u mnie, jako że jutro ostatni egzamin w tej rzeźniczej sesji, Yerba Mate :)
prawda, chociaż tu możemy się zastanawiać czy to lemoniada z piwem czy piwo z lemoniadą,
A tak naprawdę gazowany napój alkoholowy o smaku piwno-lemoniadowym... bo ani w tym piwa (prawdziwego) ani lemoniady...
Wszystkie "piwa" smakowe zawierają śladową ilość alkoholu. Oczywiście nie twierdze że zwykłe piwo zawiera go dużo, ale nie wiem dlaczego producenci do piw smakowych nie dają więcej alkoholu? Myślicie że jest to przeszkoda technologiczna w procesie wytwarzania tych napojów?
To nie jest przeszkoda bo widzialem piwa smakowe o zawartosci alkoholu 5 czy 6%.
Sam nie wiem co o tym sądzić :-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img90/78/ojsp.jpg)
charlie_kr
03-07-2013, 21:02
Na zdrowie :D
adolfik9501
03-07-2013, 22:10
Dobrych tanich win chyba się już nie robi ;)
Dobrych tanich win chyba się już nie robi ;)
W moich stronach pijalo sie kiedys Jabluszko Sandomierskie. Bylo ok. To ze zdjecia powyzej to raczej dla hardkorow!
Sendilkelm
04-07-2013, 11:42
Dawno mnie tu nie było :) Dziś wieczorem będzie grane...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.rafalkrukowski.com/nikoniarze/IMG_0756_small2.jpg)
Dawno mnie tu nie było :) Dziś wieczorem będzie grane...
:mrgreen:
piter123789
04-07-2013, 16:48
Perełka Summer bo pustynia!:D
login_87
05-07-2013, 11:48
i po wakacjach...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img29.imageshack.us/img29/8924/cqom.jpg)
Sebastianito
06-07-2013, 10:09
od 8:30 Warka :) Śniadanie mistrzów...
login_87
06-07-2013, 12:09
Ponieważ Tonacja nalegala abym wrzucił kolejne zdjecie z wakacji... wrzucam :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img809.imageshack.us/img809/2148/tlkx.jpg)
Koty mi tez podchodza, jest jeszcze bialy, ale go nie smakowalem.
Ja przedwczoraj oproznialem barek tesciowi :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img442.imageshack.us/img442/5577/3m7k.jpg)
I jak ? smakowało? Zastanawiam się właśnie nad otwarciem takiego crowna i nie wiem czy warto :).
Grabasimo
06-07-2013, 15:29
Śląskie Mocne 0.33 i Warka Strong na pożegnanie z ojczyzną. Może wieczorem jakaś flaszka się nawinie.
I jak ? smakowało? Zastanawiam się właśnie nad otwarciem takiego crowna i nie wiem czy warto :).
Calkiem spoko, dosc mocna i intensywna w smaku :) nienajgorsza byla :)
I jak ? smakowało? Zastanawiam się właśnie nad otwarciem takiego crowna i nie wiem czy warto :).
bleee....kanadyjski wynalazek :-P mocne, palące whisky...a raczej pseudo blend whisky ;-)
u mnie dzisiaj:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Właśnie skończyłem Atak Chmielu, biorę się za Imperium Atakuje :)
Sendilkelm
07-07-2013, 11:40
bleee....kanadyjski wynalazek :-P mocne, palące whisky...a raczej pseudo blend whisky ;-)
Piłeś? Ja kanadyjczyka nie piłem żadnego i nie będę, chyba, że jakaś darmowa okazja się nadarzy. Tak to szkoda nawet tych 79 zł na takiego Crown Blenda :)
u mnie dzisiaj:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Jasne, tylko to otwórz :) A jak otworzysz to wyślij sampla, bo moja stoi nadal zamknięta :P
Ja o kanadyjczykach słyszałem same pozytywy dlatego go nabyłem. Zobaczymy w praniu :)
Sendilkelm możesz powiedzieć dlaczego wg Ciebie szkoda kasy na crowna?
Piłeś? Ja kanadyjczyka nie piłem żadnego i nie będę, chyba, że jakaś darmowa okazja się nadarzy. Tak to szkoda nawet tych 79 zł na takiego Crown Blenda :)
Jasne, tylko to otwórz :) A jak otworzysz to wyślij sampla, bo moja stoi nadal zamknięta :P
piłem Crowna, mi by było szkoda 30 zł za to dać....strasznie palący blend, smak whisky wyczuwalny na końcu długiego finiszu....
są w tej cenie o wiele lepsze blendy które chociaż przypominają łychę
ja w sumie teraz pije wszystko ;-)
ja w sumie teraz pije wszystko ;-)
Autowidol to mój idol?
Sendilkelm
08-07-2013, 09:50
Ja o kanadyjczykach słyszałem same pozytywy dlatego go nabyłem. Zobaczymy w praniu :)
Sendilkelm możesz powiedzieć dlaczego wg Ciebie szkoda kasy na crowna?
Popatrzyłem po necie ile to kosztuje i zakres cen kształtuje się od 65 zł do 89 zł. Biorąc pod uwagę, że w jakiejś promocji stokrotkowej można wyczaić Ardbega TEN za 125 zł lub znośnie pijalne Glenmorangie za 99 zł, to kupowanie blenda w zbliżonej cenie, kanadyjczyka (które wg mnie są na ok. 3 miejscu pod względem produkcji whisky, czyli z tyłu - nie licząc tych naprawdę niszowych), który z założenia jest 3 letni i "mieszany wg tajnej receptury Master Blendera Royal Crown" jest bez sensu. Chętnie bym spróbował, żeby mieć porównanie, ale bym nie kupił, bo za 80-100 zł można spróbować nawet Port Ellen.
Crown jest po 49 zeta na Głębockiej, ale i tak nie warto... ;-)
Sendilkelm
08-07-2013, 10:04
Crown jest po 49 zeta na Głębockiej, ale i tak nie warto... ;-)
Na Głębockiej gdzie? Na Targówku czy w jakimś magic whiksy shop :)
tfu...na Targówku, wczoraj ze 2 szt jeszcze stały. Chcesz kupić? ;-)
Sendilkelm
08-07-2013, 10:21
tfu...na Targówku, wczoraj ze 2 szt jeszcze stały. Chcesz kupić? ;-)
:) Jutro kupuję 2x tego Arrana The Devils, jednego dla siebie i jednego dla menrana :)
już myślałem, że po tego Crowna będziesz jechał....;-)
Sendilkelm
08-07-2013, 10:49
już myślałem, że po tego Crowna będziesz jechał....;-)
Nie kuś.
no właśnie nie kuszę, przestrzegam :)
Sendilkelm
08-07-2013, 12:08
Ja dziś sobie na wieczór takie coś zafunduję. Już jest połowa. Na daily dram jest spoko.
W ogóle Springbanki i Glendronachy mają bardzo dobry wybór smacznych wypustów.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/524494_617077424974149_1121078905_n.jpg)
znośnie pijalne Glenmorangie za 99 zł
glenmorangie jako znosnie pijalne whisky? gratuluje mozliwosci :)
a tak zupelnie z innej beczki .. pijacie cos poza whisky i piwem? bo wiem w w polsce wypada pic niszowe piwo lub torfowa lyche... i sadzac z tego watkutak to mneij wiecej wyglada .. osobiscie z whisky wyroslem ze 3 lata temu choc czasem zdarza mi sie szklaneczka
a co z reszta trunkow? koniaki, brandy, calvados, armagnac? siegacie ?
mirekkania
08-07-2013, 20:49
a co z reszta trunkow? koniaki, brandy, calvados, armagnac? siegacie ?Siegamy. Bardzo lubię hiszpańskie Soberano.
Boryszuk
08-07-2013, 21:14
Ja z colą wypiję niemalże wszystko. Czyste pijam tylko piwo, cydr i wódeczkę.
Ty, Borsuk, nie pij, bo jeździsz.
A Calvados, oj tak, bardzo.
Sendilkelm
08-07-2013, 23:00
glenmorangie jako znosnie pijalne whisky? gratuluje mozliwosci :)
a tak zupelnie z innej beczki .. pijacie cos poza whisky i piwem? bo wiem w w polsce wypada pic niszowe piwo lub torfowa lyche... i sadzac z tego watkutak to mneij wiecej wyglada .. osobiscie z whisky wyroslem ze 3 lata temu choc czasem zdarza mi sie szklaneczka
a co z reszta trunkow? koniaki, brandy, calvados, armagnac? siegacie ?
Oczywiście mowa o Glenmorangie podstawce czyli tej 10 yo. Np. Port Wood Finish w wersji 43% 12 yo jest nieporównywalnie lepsza, ma dłuższy i bardziej bogaty finisz. Czuć w niej wiele nut owocowych i nie jest tak ostra jak 10.
A jeśli chodzi o torf, to jest to stereotyp, pewnie dlatego, że jest "inna" niż wszystkie. Ja lubię torfowe, dymne etc., tak samo jak lubię wszystko co kwaśne. Cytrynami mógłbym zapchać się na kolacje, samymi. Pychota. Wracając do whisky, to jednak torfowe i te z beczek po sherry są naprawdę dobre i nie ma co patrzyć, że jest taka moda. One są dobre i koniec :) Modne można uznać ostatnio robienie whisky w beczkach po Pedro Ximenez :) Chociaż Glendronach Parliament 21 yo, który jest leżakowany po Sherry Oloroso i Pedro Ximenez właśnie w swojej grupie cenowej naprawdę wymiata. Polecam.
Co do pijania innych rzeczy. W whisky się lubuję, szukam smaków, nut, zapachów i to jest trochę inne picie niż picie. Potrafię wypić JD z sokiem jabłkowym. Pijam także piwa i wina, czasami jakiś likier, ale to tylko odrobinę, bo są za słodkie. Piwa pijam wszelakie, począwszy od zimnej Perły po wyszukane smaki. Wina głównie Chardonnay, ale wino zazwyczaj piję z żoną do kolacji czy to w domu czy w restauracji.
w natłoku tych wszystkich łiskaczy i piwek, w moje gardło na dziś wieczór wlewa się kompot z rabarbaru i jabłek, przyrządzony rękoma normalnej matki polki, jaką jest moja wspaniała małżonka :)
na zdrowie :)
Glenmorangie to szkocka na wypasie, lubie ale nieczesto mnie stac. Ma taki... ja to nazywam maslany posmak, bez ostrych akcentow. Wlewanie do takiego trunku coli to zbrodnia karalna i slusznie:) Z cola to mozna pic burbony typu Jack Daniels i inne whiskey-podobne.
Odnosnie Kanadyjskich trunkow; mam jak najlepsze zdanie, nie mam pamieci do nazw ale pijalem i mam porownanie. A gniota mozna kupic wszedzie nawet w Szkocji.
Glenmorangie to szkocka na wypasie, lubie ale nieczesto mnie stac. Ma taki... ja to nazywam maslany posmak, bez ostrych akcentow.
ale o ktorej glenmorangie piszesz?
Sendilkelm
09-07-2013, 09:22
Glenmorangie to szkocka na wypasie
ale o ktorej glenmorangie piszesz?
Właśnie... bo ta standardowa w stosunku do Sherry, Port Wood, Nectar d'Or, Ealanta czy Sonnalta to tak jak Grant's w stosunku do tej Glenomrangie. Np. Glenmorangie Lasanta w ogóle mi nie smakuje, muszę jeszcze do jej smaku wrócić, bo próbowałem jej bardzo dawno temu i na duże przed poznaniem innych smaków, ale wg mnie nawet gorsza niż standardowa 10.
Np. Glenmorangie Lasanta w ogóle mi nie smakuje,
No wlasnie, to potwierdza tylko opinie ze kazdy ma inny smak, lubie Lasante. Tych z wyzszej polki nie pilem, moze kiedys...
Sendilkelm
09-07-2013, 10:07
No wlasnie, to potwierdza tylko opinie ze kazdy ma inny smak, lubie Lasante. Tych z wyzszej polki nie pilem, moze kiedys...
Czemu kiedyś? Nie trzeba kupować całej butelki, żeby próbować, od tego są sample :) Poza tym zawsze można wziąć 50cl w barze, te droższe pozycje wychodzą stosunkowo tanio. Np. JD kosztuje 12-16 zł gdzie butelka kosztuje 70-90zł, a np. Ardbeg Galileo 50cl kosztuje 50-60zł (Jastrzębia Góra) zł gdzie butelka obecnie ok 500 zł i można wziąć 25cl na spróbowanie.
My jak samplujemy butelki to płacisz koszt butelki / rozmiar sampla :)
No wlasnie, to potwierdza tylko opinie ze kazdy ma inny smak, lubie Lasante. Tych z wyzszej polki nie pilem, moze kiedys...
mi też smakuje Lasanta, chociaż z glenmorangie to najbardziej lubię Signet, mistrzostwo ;-)
Ja jestem piwoszem i fanem miodu pitnego ; )
focefoce
09-07-2013, 17:08
yerba mate:)
W swym alkoholizmie miałem fazę przewagi picia wódki, piwa, wódki, ginu, whisky, wódki, piwa, obecnie zdecydowanie wino + co się nawinie. W tej chwili wróciłem z Chorwacji, więc popijam tamtejszy, endemiczny szczep białego - Graševina - na przemian z wiśniową Rakiją.
Niestety, tym razem nie dorwałem ulubionego mirtu ani smokovaczy (rakiji z mirtu, oraz rakiji z fig)... Ale wiśniowa rakija też pierwszorzędna, a na pewno znacznie tańsza od łyskaczy z beki po sherry ;)
glenmorangie jako znosnie pijalne whisky? gratuluje mozliwosci :)
a tak zupelnie z innej beczki .. pijacie cos poza whisky i piwem? bo wiem w w polsce wypada pic niszowe piwo lub torfowa lyche... i sadzac z tego watkutak to mneij wiecej wyglada .. osobiscie z whisky wyroslem ze 3 lata temu choc czasem zdarza mi sie szklaneczka
a co z reszta trunkow? koniaki, brandy, calvados, armagnac? siegacie ?
Kocham takie tematy. Pokazują jak Polacy umieją pic, co piją, a nawet ile piją. A jak czytam te posty to myślę sobie: Nie jestem sam !!!
WÓDKA( czysta, driniacze) > PIWO
Kocham takie tematy. Pokazują jak Polacy umieją pic, co piją, a nawet ile piją. A jak czytam te posty to myślę sobie: Nie jestem sam !!!
WÓDKA( czysta, driniacze) > PIWO
Lubię czystą w czystej postaci, pijam ją ze szklanki jak whisky, acz ostatnio rzadziej niż częściej.
Co do Polaków - Miłosz mawiał, że "generalizowanie jest największym wrogiem człowieka", Herbert mawiał że "wszystko jest kwestią smaku, tak, smaku, w którym są włókna duszy i chrząstki sumienia". Miłosz mawiał też: „Panie Boże, lubiłem dżem truskawkowy/ I ciemną słodycz kobiecego ciała./ Jak też wódkę mrożoną, śledzie w oliwie” ;)
Jednakowoż na obecnym etapie wolę wino, piwo mało chętnie, wódkę w ostateczności (ostatnio skiepścił się mój ulubiony czarny Smirnoff :( )
Kocham takie tematy. Pokazują jak Polacy umieją pic, co piją, a nawet ile piją. A jak czytam te posty to myślę sobie: Nie jestem sam !!!
WÓDKA( czysta, driniacze) > PIWO
10 dzień urlopu i 10 dzień z alkoholem za pan brat ale co mi tam potem znowu trzeba czekać cały rok na frywolność.
5 dzień pogody w UK i ja 5 dzień za pan brat z browarem z wyjątkiem tych małych przerw na pracę.
Nie wiadomo kiedy znowu będzie pogoda :-)
Na zdjęciach testowych sigmy 28mm f1.8 można zobaczyć mój ogródek i pudła z butelkami:-)
RAF dobrze ze nie pracujemy w Hiszpanii albo na Saharze to by było fajnie :-)
Od 2 godzin maluje taras i poszlo juz ksiazece pszeniczne (fuj), kasztelan niepasteryzowany (bezplciowy) a teraz popijam taki napitek
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img593.imageshack.us/img593/3040/0d10.jpg)
Ma interesujacy jakby orzechowy posmak :)
Manfred. No raczej byśmy żłopali bez ustanku.
Tzn. tych zdjęć jeszcze nie ma na forum, są na karcie pamięci.
A z innej beczki to właśnie zauważyłem że w radiach na nce ma radio regionalne z TBG osz kuźwa, tylko sąsiada mi brakuje i będzie jak w Sandomierzu:-)
Groblen2
09-07-2013, 22:38
Lech Shandy to nie piwo tylko 50/50 z lemoniadą...
Lech Shandy to nie piwo tylko 50/50 z lemoniadą...
Coz za wnikliwe odkrycie :P
u mnie dzisiaj:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
kolego czy udało Ci się go kupić w jakimś stacjonarnym sklepie? Ostatnio nie mogę go na żadnej półce znaleźć......
Sendilkelm
10-07-2013, 10:30
kolego czy udało Ci się go kupić w jakimś stacjonarnym sklepie? Ostatnio nie mogę go na żadnej półce znaleźć......
Ja kupiłem go 3 tyg. temu w Warszawie w stacjonarnym (ich strona: Salonwin.pl). Nie wiem czy mieli jedną czy więcej, ale na stronie nadal mają jako dostępny.
Jeśli chcesz w Poznaniu: http://www.swiat-whisky.pl/pl/produkty/szkocja/whisky/islay
Na pewno go mają, ale cenę też :P
kolego czy udało Ci się go kupić w jakimś stacjonarnym sklepie? Ostatnio nie mogę go na żadnej półce znaleźć......
tak ale ciężko już go dostać...
Sendilkelm
10-07-2013, 11:21
tak ale ciężko już go dostać...
A tam. Nie ciężko, a drogo :)
Zestaw na wieczorne kino domowe :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img35.imageshack.us/img35/3117/w541.jpg)
Nie moge edytowac wiec przestrzegam przed tym pilsem z manufaktury. mocno czuc alkohol i w smaku bardzo slabe takze nie polecam :)
wieczorne kino domowe a juz o 13.00 piszesz że mało smaczne :) :)
Ja w ramach wspominków młodzieńczych wypadów na greckie wyspy zakupiłem ósemeczkę mythosa :) W Lidlu po 2.99 :)
W schłodzonym kuflu na słoneczku wchodzi wybornie.
Nie no cieplo jest wiec postanowilem naruszyc zapasy i wybor padl na tego pilsa :P
reszty przed wieczorem nie tykam ;)
wszak to nic złego - tez mam ochotę natuszyć zapas ale najpierw musze z roboty wyleźć. Zostało mi 40 minut - wytrzymam :)
Ja mam ten plus, ze dzisiaj robote konczylem o 11.30 :P
qualin (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=46277), nie zapomnij duuuużo coli do blue barrela dodać ;-)
Az taki straszny na sucho jest? :P
No to zobaczymy co bedzie gorsze blue barrel czy szybcy i wsciekli 6 :P
Sendilkelm
10-07-2013, 15:44
No to zobaczymy co bedzie gorsze blue barrel czy szybcy i wsciekli 6 :P
Do blue barrela cola, a do szybkich popcorn i może wytrzymasz :P
A ja znowu browary przez to ciepło od piątku piwkuje co dzień. :-)
Żona trochę zła:-)
A tam. Nie ciężko, a drogo :)
hmm no nie wiem, kiedyś go widywałem obecne naprawdę nie pamiętam kiedy go widziałem na półce :) Kolega pewnie zaopatruje się w lepszych sklepach :)
Sendilkelm
10-07-2013, 16:24
hmm no nie wiem, kiedyś go widywałem obecne naprawdę nie pamiętam kiedy go widziałem na półce :) Kolega pewnie zaopatruje się w lepszych sklepach :)
Oczywistym jest fakt, że jest go mniej, bo ludzie kupują, a destylarnia już przecież nie rozlewa. Jest to limitowana edycja i z każdą wypitą butelką jest go o 1 mniej. Jednak nie jest tak trudno dostępny jeszcze, dwa sklepy wymieniłem w poprzednim poście, a jak nie ma nigdzie to prawie zawsze jeszcze jest Jastrzębia Góra. Cena aligatora tam jest akceptowalna akurat.
Do blue barrela cola, a do szybkich popcorn i może wytrzymasz :P
No to widze, ze wieczor lekki nie bedzie :P
W razie co mam jeszcze zmrozona finlandie czarna porzeczka :P
można zacząć od Finlandii, a potem będzie już wszysyko jedno ;)
No wlasnie zaczelismy od piwa tego Specjalnego i powiem Wam, ze to poprzednie przy tym to byla poezja smaku. Ja pierdziele to smakuje jak rutinoscorbin w plynie. Masakra totalna.
Dziś ostatni dzień urlopu dlatego pogrążony w żałobie poddałem się wszech obecnemu Łomżingowi.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img41/5341/oj0r.jpg)
No wlasnie zaczelismy od piwa tego Specjalnego i powiem Wam, ze to poprzednie przy tym to byla poezja smaku. Ja pierdziele to smakuje jak rutinoscorbin w plynie. Masakra totalna.
No czegoś szczególnego po Dionizosie to się raczej nie można spodziewać... (chyba że teraz warzy to jakiś inny browar) :lol:
Dziś ostatni dzień urlopu dlatego pogrążony w żałobie poddałem się wszech obecnemu Łomżingowi.
Uważaj aby nie popaść w.. mandating ;)
(taaaaak, jest afera... browar Łomża 'zachęca' do spożycia piwa w miejscach publicznych... )
Nie groźny mandating gdy się zainwestowało w kierowcę żonę kierowcę ;-)
Tu chodzi o mandating za spożyczywaing w miescuing publiczning a nie za jazdę pod wpływem ;)
Kolego mój pokoj to nie miejsce publiczne :-)
No to git :smile:
Zdrówko w takim razie ;)
No czegoś szczególnego po Dionizosie to się raczej nie można spodziewać... (chyba że teraz warzy to jakiś inny browar) :lol:
Na etykiecie napisali tylko, ze to dla dionizosa robione, a nie przez niego. Co ciekawe na etykiecie nie ma zawartosci alkoholu podanej :/
Ten blue nie taki zly, z cola calkiem przyjemny torfowy smak :)
Sendilkelm
10-07-2013, 19:37
Ten blue nie taki zly, z cola calkiem przyjemny torfowy smak :)
Torfowy? To w tym da się cokolwiek wyczuć poza %?
Wróć.... piłeś coś kiedyś naprawdę torfowego (z whisky)?
Na etykiecie napisali tylko, ze to dla dionizosa robione, a nie przez niego. Co ciekawe na etykiecie nie ma zawartosci alkoholu podanej :/
Warzą tam gdzie taniej :p
Kiedyś zawartość alko była podana 6.5%.
Zdaje się że według prawa zawartość musi być podana... ekstrakt niekoniecznie ale samo alko już tak.
Często producenci te dane zawierają w tle obrazka, po ukosie, po krawędzi... maczkiem :lol:
Jeśli ekstrakt tu jest np. na poziomie 10-11 stopni a alko wychodzi 6.5% to ja dziękuję za takie piwo :evil:
(a sądząc po poprzednich 'osiągnięciach' Dionizosa to całkiem możliwe) ;)
Warzą tam gdzie taniej :p
Kiedyś zawartość alko była podana 6.5%.
Zdaje się że według prawa zawartość musi być podana... ekstrakt niekoniecznie ale samo alko już tak.
Często producenci te dane zawierają w tle obrazka, po ukosie, po krawędzi... maczkiem :lol:
Jeśli ekstrakt tu jest np. na poziomie 10-11 stopni a alko wychodzi 6.5% to ja dziękuję za takie piwo :evil:
(a sądząc po poprzednich 'osiągnięciach' Dionizosa to całkiem możliwe) ;)
Jest tylko informacja 6,5% wag. i to wszystko jezeli chodzi o procenty.
Art Erie
10-07-2013, 20:11
[...]Ten blue nie taki zly, z cola calkiem przyjemny torfowy smak :)
Woda, słód jęczmienny i tatarak?
;)
Woda, słód jęczmienny i tatarak?
;)
Słód jęczmienny wędzony dymem torfowym.
Wbrew pozorom taki dodatek całkiem fajnie wpływa na odbiór :mrgreen:
(jak to już ktoś powiedział to się albo lubi albo nienawidzi)
Raczej prawdziwej torfowej nie mialem okazji lub nie pamietam :P Pijac tego blue poprostu czuc smak taki ziemisty/torfowy :)
Art Erie
10-07-2013, 20:50
Muszę spróbować :-P
A ja już Zakończyłem po pijanie.
Za bardzo brzuch rośnie.
Boryszuk
11-07-2013, 08:06
I chmury przyszły. Pij, nie p*dol!
Grabasimo
12-07-2013, 23:12
Dziś kierunek niemiecki. Hacker Pschorr Heffe Weisse i Aecht Schlenferla Rauchbier - Marzen.
Ale jeszcze widziałem piwo z chilli miałem stracha je kupić ale mnie bardzo intryguje czyli jutro szykuje sie jego test.
Grabasimo
13-07-2013, 00:01
update: Ten Hacker jest b.dobre a rauchbier po 2 lykach poszedl caly do chasioka.. smak wedzonego czy palonego drzewa, jak dla mnie za intensywny smak.
Dzisiaj idzie ballantines i red stag :) dziwnie tak zaczynac pic o 15, no ale szwagrowi nie mozna odmawiac :P
Grabasimo
14-07-2013, 01:05
Dobra dziś testuje to chilli piwo. Sam pierwszy smak delikatnego piwa ale zaraz pojawia sie b. pikantny smak. W butelce jest cale chilli. Piwo jest z Grecji. Jak ktoś lubi ogniste smaki to trafi w swoje gusta
obecnie sączę Sommersby...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
ta daaaa.....;-)
Grabasimo
15-07-2013, 10:10
kolejny dzień upałów trzeba się schłodzić czyli zaczynamy dzień od zimnego żywca dzięki za uwagę.
wreszcie porządne lato.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
ta daaaa.....;-)
Okrutny alkohol, odkryłem za jego pośrednictwem nowe stany świadomości ;)
No okrutny, tak samo jak Duch Puszczy z polnocnego wschodu ;)
Ja dzisiaj poplynalem do Indii :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img802.imageshack.us/img802/9162/2cy9.jpg)
Mocno wyczuwalna goryczka o zapachu skorki jakby skorki limonki i w smaku przypominajacym troszke zielona herbate :) Mi smakowalo bardzo :)
Okrutny alkohol, odkryłem za jego pośrednictwem nowe stany świadomości ;)
potwierdzam ;-)
dzisiaj, nadrabiając zaległości z pracy sączę sobie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Władca Pixeli
16-07-2013, 05:50
dzisiaj, nadrabiając zaległości z pracy sączę sobie:
A pijesz to po polsku czy po meksykańsku? :mrgreen:
Władca Pixeli
17-07-2013, 04:33
po swojemu ;-)
Następnym razem najpierw szczypta soli, następnie tequila, i na koniec kawałek limonki.
Ten gość ma ciekawą robotę. Cały dzień w godzinach pracy prezentacja picia tequili :mrgreen:
http://imageshack.us/a/img844/4048/97hg.jpg
źródło (http://imageshack.us/a/img844/4048/97hg.jpg)
Następnym razem najpierw szczypta soli, następnie tequila, i na koniec kawałek limonki.
to juz chyba dzieci w podstawówce wiedzą ;-) :-P :mrgreen:
Rafał_Sz
17-07-2013, 07:57
Ten gość ma ciekawą robotę. Cały dzień w godzinach pracy prezentacja picia tequili :mrgreen:
Jak go przyłapią, że w robocie jest trzeźwy, to wyrzucą na zbity pysk. ;)
Na lekko przed nadchodzącym tygodniem ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img28.imageshack.us/img28/2800/skx9.jpg)
Witam. Piję nieraz bimber, który robi taki jeden... powiedzmy kolega. Chyba najlepszy trunek, po którym nie boli głowa i przynajmniej wiem co piję.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
ta daaaa.....;-)
Tak na 98% z lewego spirytusu. Ja bym sie tak nie cieszył.
na koniec łikendu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
tak symbolicznie, z żoną ;-)
W poniedziałek... ostatni tydzień przed urlopem :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img18.imageshack.us/img18/4427/pmkg.jpg)
Witam. Piję nieraz bimber, który robi taki jeden... powiedzmy kolega. Chyba najlepszy trunek, po którym nie boli głowa i przynajmniej wiem co piję.
Dokladnie. Pijalem juz rozne trunki, lubie popijac, mam praktyke od 20 lat i jezdzilem troche po swiecie. Dobry polski bimber bije na glowe wiele markowych trunkow - potwierdzam.
Jednak zrobienie tzw. "swojaczka" dobrej jakosci nie jest wbrew pozorom ani tanie ani latwe, a do tego czasochlonne. Najlepszy jaki pilem zrobiony byl z winogron i orzechow wloskich (owocow i lisci).
W poniedziałek... ostatni tydzień przed urlopem :mrgreen:
to tak samo jak ja :mrgreen:
u mnie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Troszke OT, ale ciekawostka:
http://www.kuflowa.pl/383/105-wrocilo-piwo-dla-30-letnich-licealistow/
Art Erie
26-07-2013, 08:29
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/114684755821785348-2.jpg
źródło (http://s1.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/01/114684755821785348.jpg)
No okrutny, tak samo jak Duch Puszczy z polnocnego wschodu ;)
:)
oj tak - z duchem puszczy tez odkryłem odmienne stany świadomości. Nieziemski jest :)
Grabasimo
26-07-2013, 11:25
W poniedziałek... ostatni tydzień przed urlopem :mrgreen:
WESTMALLE
Bardzo dobre piwko, ale Blonde mi bardziej smakuje i ma wieksza moc - 9 koni pod maska.
Dzis na mega kaca - lek cud Corona czteropak. I czlowiek wraca na normalne tory...
Bardzo dobre piwko, ale Blonde mi bardziej smakuje i ma wieksza moc - 9 koni pod maska.
[...]
Mnie konie pod maską mniej interesują... ;)
Gorąco dziś nieco... piątkowe popołudnie przed nadchodzącym weekendem i co najważniejsze urlopem :-P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img51.imageshack.us/img51/8913/nduw.jpg)
Ciechan kupil kolejny padniety browar - Bojanowo. Ponoc juz ruszyli produkcje i we wrzesniu bedzie mozna napic sie jasnego pelnego i piwa typu ipa.
W duszną sobotę:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.imageshack.us/img22/8886/rq5t.jpg)
Zimny Żywiec po upalnym dniu - zbawienie :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/150dce2c9d0a5feam-2.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=150dce2c9d0a5fea)
siakiś sikacz się zrobił z dobrego piwa... albo ja się już postarzałem :/
Grabasimo
29-07-2013, 10:36
Wczoraj za duzo
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/4805C50183740664805CIDShot_225x225-2.jpg
źródło (http://img.tesco.com/Groceries/pi/480%5C5018374066480%5CIDShot_225x225.jpg)
a teraz moj "psi wlos"
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/peroni4-2.jpg
źródło (http://tapastreeshipley.co.uk/images/peroni4.jpg)
Ogolnie dzis ŻENADA.
Ciepło coś...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img138.imageshack.us/img138/5928/vdrx.jpg)
Chłodno się zrobiło... ;)
To może tym razem coś bardziej rozgrzewającego :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img189.imageshack.us/img189/1760/6qnj.jpg)
żółtySzalik
31-07-2013, 13:06
Już idzie trzeci kubek Yerba Mate :) PAJARITO
Rafał_Sz
31-07-2013, 18:19
A kysz z tego wątku bezalkoholowa siło nieczysta!
Cieplej jest dziś... to coś lżejszego :lol:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img29.imageshack.us/img29/8199/b9js.jpg)
Taaa... to jest pils... jak to jest pils to ja jestem kosmitą...
Ale na upały się nadaje
Wczoraj poszedl taki zestaw:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img843.imageshack.us/img843/4706/r6va.jpg)
To "piwo mleczarza" (tak sie zwie ten Kormoran) ma bardzo bogaty sklad: woda, slod jeczmienny, pszenica, slod pszeniczny, owies, orkisz, chmiel, kolendra, skorki gorzkich pomaranczy, curacao, skorki slodkich pomaranczy, drozdze. Balem sie, ze bedzie przekombinowane, ale sie milo zaskoczylem. Calkiem przyjemne w smaku, takie owocowe lekko. Piana sie strasznie dlugo utrzymuje bo pare minut :)
urlopowo:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
szkoda, że to nie te stare 10,5 ...
urlopowo:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
szkoda, że to nie te stare 10,5 ...
Ale "stare" 10,5 było również sikaczem. Więc w sumie nic się nie zmieniło :)
arecki widzę że też miałeś nadzieję.....
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.