Zobacz pełną wersję : co pijecie?
Strony :
1
2
3
4
5
6
7
[
8]
9
10
11
12
13
14
15
Nie otwieralem. Zostawilem na narodziny syna ;)
U mnie butelka tego trunku stoi otwarta od... Bedzie chyba z 4-5lat. Wszystkich znajomych juz poczestowalem, miesa sie tym podlewac nie da bo smakuje jak ognisko, wiec 1/3 butelki nadal sobie czeka na gosci ;)
Czyli nie jest dobrze :P no nic kolega, ktory to przyniosl tez sie pojawi na pępkowym wiec bede go tym trul ;)
no nic kolega, ktory to przyniosl tez sie pojawi na pępkowym wiec bede go tym trul ;)
:mrgreen:
ja czekam na znajomych :
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Dziejszy wieczor popijam Taliskera, specjal z wyspy Skye. Musze przyznac ze w niczym nie ustepuje mojej ulubionej Glenmorangie. Bardzo grzeje, 46% robi swoje:)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/i/0zg463j)
a ta ulubiona Glenmorangie to jaka?
straszny sponiewieracz
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/H2SmzBS-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/H2SmzBS.jpg)
Sluchajcie, teraz dla kumpla na urodziny zrzucamy sié na prezent "Malego Browarnika" - co sadzicie o takim cudenku? Czy zwykly szajs i lepiej doplacic na cos ciekawszego?
http://domowepiwko.pl/zestaw-do-warzenia-piwa-delux.html
Cóż.. z mojej strony taki link, z którego skorzystam jak tylko uznam, że pora zacząć robić piwo.
http://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/zestawy_startowe_do_produkcji_piwa
Nie wiem czemu, ale mam zaufanie do tego portalu ;)
A jak takie domowe piwo smakuje? Ja raz pilem, to mialem mieszane odczucie - niby goryczy nie ma, niby kopie, na pewno od takiej "warki" czy "lecha" sie rozni, ale nie zauroczylo mnie. Moje klimaty to Paulaner i czy mozna w domowym piwie pojsc w tym kierunku? Sa odpowiednie skladniki na takie piwo?
Wiadomka, polecam Ci poczytanie właśnie forum browar.biz, żeby dowiedzieć się konkretnie co i jak od osób dużo bardziej doświadczonych.
Sendilkelm
25-11-2013, 10:44
Czyli nie jest dobrze :P no nic kolega, ktory to przyniosl tez sie pojawi na pępkowym wiec bede go tym trul ;)
Jeśli nie piłeś kilku maltów wcześniej, to faktycznie tak jak inni piszą, możesz spotkać się z "niemiłym" smakiem i zapachem w stosunku do perfumowanych wyrobów. Piszą, że region Islay nie jest dla początkujących, chociaż ja uważam, że zdarzają się wyjątki i to nawet często. Osobiście jako drugiego singla piłem Caol Ile i od razu mi posmakowała pomimo tego, że czuć tylko dym, torf, paloną gumę, a po zapach ogarnia aż do 15m2 tak, że ludzie wychodzą bo im śmierdzi :) Podstawka bowmore'a , może aż taka nie jest, ale też czuć :)
Dziejszy wieczor popijam Taliskera, specjal z wyspy Skye. Musze przyznac ze w niczym nie ustepuje mojej ulubionej Glenmorangie. Bardzo grzeje, 46% robi swoje:)
46% to jest nic :)
Np. taka Nadurra, chociaż to też jeszcze nie jest wysokich lotów Cask Strength
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/s720x720/541570_594628077219084_1721202987_n.jpg)
Jeśli nie piłeś kilku maltów wcześniej, to faktycznie tak jak inni piszą, możesz spotkać się z "niemiłym" smakiem i zapachem w stosunku do perfumowanych wyrobów. Piszą, że region Islay nie jest dla początkujących
wypilem swego czasu "pare" szklaneczek przeroznego lyskacza lacznie z takimi w moim wieku i starszymi z przeroznych regionow i jakos Bowmore jest jedna z tych butlek ktora po psrostu nie wchodzi. w przeciwienstwie do np Adberga ktorego czasem jak mnie najdzie ochota na wspomnienia lyskaczowych smakow czasem lubie posmakowac. choc z racji przerzucenia sie na inne trunki zdarza sie to dosc rzadko.
Sendilkelm
25-11-2013, 20:11
wypilem swego czasu "pare" szklaneczek przeroznego lyskacza lacznie z takimi w moim wieku i starszymi z przeroznych regionow i jakos Bowmore jest jedna z tych butlek ktora po psrostu nie wchodzi. w przeciwienstwie do np Adberga ktorego czasem jak mnie najdzie ochota na wspomnienia lyskaczowych smakow czasem lubie posmakowac. choc z racji przerzucenia sie na inne trunki zdarza sie to dosc rzadko.
Bowmore, bowmorowi nie równy :) Ja do Bowmore'a się zraziłem, ale ... po 1,5 roku degustowania różnych wypustów miałem okazję spróbować m.in Bowmore Laimrig, który to zupełnie odmienił moje zdanie w stosunku do Bowmorów. Może nie był on nawet na 88/100 pkt, ale znacząco wygrywał ze wszystkim co było akurat na tej samej degu. Także, ten, tego :)
Np. -Legend, Surf, 12, 15 też moim zdaniem są niedobre, ale większość IB czy OB jakiś Csów jakie piłem, to były na wysokim poziomie.
Posmakujemy zobaczymy jak sie sprawy maja z tym Bowmorem. do porodu juz tylko tydzien wiec okazja bedzie lada dzien do otwarcia butelki ;)
Boryszuk
25-11-2013, 23:12
A rano będzie 'aronioł łot maj nejm is'
Popijam sobie teraz - Ciechan wyborne nieutrwalone :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img594.imageshack.us/img594/6696/m1ep.jpg)
[QUOTE=M. Wadowski;3259207]Dziejszy wieczor popijam Taliskera, specjal z wyspy Skye. Musze przyznac ze w niczym nie ustepuje mojej ulubionej Glenmorangie. Bardzo grzeje, 46% robi swoje:)
Gdzie Rzym gdzie Krym? W porównaniu do trunków ze Skye, Glenmorangie to alkohol z aromatem kojarzącym się z whisky (i choćby nie wiem w jakie beczki to pakowali to nic tego nie zmieni - sprawdziłem sporo ich odmian i za każdym razem zawód). Wiem, że jedno i drugie to whisky ale to dwa różne światy, różne smaki.
shelby89
29-11-2013, 01:39
Tyskie Klasyczne!
tomtytus
29-11-2013, 14:06
Bez sproszkowanej żółci bydlęcej :)
http://www.youtube.com/watch?v=DH7r2818Mao
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img9.imageshack.us/img9/7345/d0ub.jpg)
Dyniamit z Pinty bardziej gładki i łagodny. Tutaj mamy więcej przypraw co daje takiego... pazura.
Mnie piwo z AleBrowaru bardziej podchodzi... właśnie poprzez bardziej przyprawowy charakter. :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Olbracht jest kapslowany kapslami Pinty?
oooo...moj błąd.... ekskjuzmi :-P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
ja wiem ze to nie procenty ale reklama szalona ;-) http://www.youtube.com/watch?v=xsRByjmvBoU
Dzisiaj nie ma z kim pic wiec idzie piwo:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img4.imageshack.us/img4/6514/9jhc.jpg)
No, a jutro tak jak obiecalem otwieram Bowmore'a :)
Dzisiaj nie ma z kim pic wiec idzie piwo:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img4.imageshack.us/img4/6514/9jhc.jpg)
No, a jutro tak jak obiecalem otwieram Bowmore'a :)
I jak wrażenia? Ja je piłem jakiś miesiąc temu i bardzo średnie było.
spoko. zdecydowanie lepsze od wiekszosci rodzimego browaru dostepnego w kadym sklepie :P
Ale ja jestem ponad 48 godzin bez zmruzenia oka i po dniu na porodowce wiec moje wrazenia smakowe moga byc lekko zachwiane :P
Dzisiaj nie ma z kim pic wiec idzie piwo:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img4.imageshack.us/img4/6514/9jhc.jpg)
No, a jutro tak jak obiecalem otwieram Bowmore'a :)
Mieszkam od lat niedaleko browaru Fullersa, Ale London Pride z kija to miejscowa atrakcja, jak smakowalo z butelki? Pasteryzowane?
Sebastianito
30-11-2013, 18:19
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://distilleryimage9.ak.instagram.com/56c0d24859da11e3be7a1240bc19271b_7.jpg)
Od lewej: Hefe Weisse, Hacker-Pschorr (Niemcy), Hoppy Christmas, Brew Dog (UK), Big Leaf Maple Autumn Red, Anchor Brewering (USA), Winterbock, Flensburger (Niemcy)
Niektórzy mieli żyto wczoraj, ja ma dzisiaj ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img62.imageshack.us/img62/2140/zvis.jpg)
Mieszkam od lat niedaleko browaru Fullersa, Ale London Pride z kija to miejscowa atrakcja, jak smakowalo z butelki? Pasteryzowane?
fajna masz lokalizacje :)
london prode ale z butelki to klasyk bez zarzutow, bengal ipa - biorac pod uwage cene w Polsce mogloby byc lepsze :) tzn bardzo poprawna IPA bez podstaw do krytyki ale tez bez "wow"
I jak wrażenia? Ja je piłem jakiś miesiąc temu i bardzo średnie było.
no jesli nie lubisz mocno schmielonego piwa to IPA ci nie zasmakuje ..
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
no jesli nie lubisz mocno schmielonego piwa to IPA ci nie zasmakuje ..
Właśnie bardzo lubie ale ten Fullers mnie nie zachwycił, poprawny ale bez szału. Dzisiaj udało mi się zakupić kilka piwek z czego właśnie popijam ukraiński porter, baardzo dobry :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img812.imageshack.us/img812/2083/iwdm.jpg)
Sorry za jakość...
LECH PILS, który cichaczem wkrada się do Londyńskich pubów. Tych mniejszych ;)
belg
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img843.imageshack.us/img843/3614/pmta.jpg)
Bowmore obalony. Zasmakowal mi :) o niebo lepszy od każdego blenda jakiego piłem :)
W weekend męczyłem się z Chivas 12. Kompletnie mi nie pasuje. Bez smaku i wyrazu.
W weekend męczyłem się z Chivas 12. Kompletnie mi nie pasuje. Bez smaku i wyrazu.
bo to chivas :-D
Sendilkelm
03-12-2013, 11:51
Bowmore obalony. Zasmakowal mi :) o niebo lepszy od każdego blenda jakiego piłem :)
No to teraz czas na coś naprawdę lepszego :) Skoro Bowmore dobry, to polecam w dalszej kolejności przejść przez:
a) podstawkę Ardbega 10yo (można wyhaczyć w Storkrotce po 100 zł, czyli jakieś 70 zł taniej niż normalnie w sklepach.
b) Starą podstawkę Caol Ila 18yo
c) Lagavulin 12yo a jak za droga, to 16yo
c) I później jakiegoś Bowmore'a IB
I wrócić do tego Bowmor'a co piłeś :P, ale wtedy wątpię czy nadal będzie smakował.
PS
Gratulacje, zdrowe?
Dzieki :)
Zdrowe i juz w domu :)
Zeby nie bylo nie na temat to na narodziny poszlo 3,5 litra roznych whisky :P
Gratulacje.
Ja znalazłem spokojną chwilę dopiero 2 miesiące po porodzie i degustowałem się TYM (http://www.thewhiskyexchange.com/P-12323.aspx). Mniam (trzymałem od 2 lat na specjalną okazję :) ).
Wczoraj Talisker 10YO. Dobry.
Cholera, wpadłem w to. Posmakowała mi ruda wóda na myszach.
Sendilkelm
03-12-2013, 20:45
Cholera, wpadłem w to. Posmakowała mi ruda wóda na myszach.
Bo ona jest dobra, tylko jak ludzie próbują pić samą (bez coli etc) whisky blended niskiego sortu, który tworzony jest pod drinki, publikę i po to, aby był tani i dostępny, a później na podstawie tego ferują wyroki? To tak jakby oceniać smak i jakość piwa np. po Coolerze.
I jak ten Glendronach? Lubię glendronachy.
No to teraz czas na coś naprawdę lepszego :) Skoro Bowmore dobry, to polecam w dalszej kolejności przejść przez:
a) podstawkę Ardbega 10yo (można wyhaczyć w Storkrotce po 100 zł, czyli jakieś 70 zł taniej niż normalnie w sklepach.
b) Starą podstawkę Caol Ila 18yo
c) Lagavulin 12yo a jak za droga, to 16yo
c) I później jakiegoś Bowmore'a IB
I wrócić do tego Bowmor'a co piłeś :P, ale wtedy wątpię czy nadal będzie smakował.
PS
Gratulacje, zdrowe?
Przylaczam sie do gratulacji! Z takiej okazji smakowalaby nawet deszczowka ;P
A jesli chodzi o powyzsze - potem nalezy sprobowac kilku dobrych brandy, fajnego calvadosa, starego armagnaca i okaze sie ze lyskacze sa owszem dobre ale ... No wlasnie ;)
A ja dzis ciemnego zlotego bazanta... I zastanawiam sie czy nie sprawdzic czy porto sie odpowiednio w debie lezakuje ;) w sensie czy juz dobre ;PP
I jak ten Glendronach? Lubię glendronachy.
Ja w tej kwestii jestem zielony jak szczypiorek, ale po prostu mi posmakowała :)
po prostu mi posmakowała :)
to najwazniejsze i na dluzsza mete jedynie sluszne kryterium oceny. co ci po super ekskluzywnym trunku jesli nie bedzie smakowal? :)
dostałem od znajomego gruszkową berbeluchę 55% - hmmm
Grabasimo
07-12-2013, 14:31
dostałem od znajomego gruszkową berbeluchę 55% - hmmm
A jak tam z Twoją alergia?
U mnie na tapecie jestrum z Jamajki.
Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
Sebastianito
07-12-2013, 19:55
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://distilleryimage1.ak.instagram.com/8c1b20d45eb111e3be040e37929c2f0e_7.jpg)
Zostało mi do zmęczenia jedynie Tokio z Brew Doga... Ale sie boję...
.:Gerard:.
08-12-2013, 02:19
Kupiłem dla szklanki w Lidlu
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/ballantines_70cl_mit_glas_on_pack-2.jpg
źródło (http://www.bottleworld.de/media/catalog/product/cache/1/image/265x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/b/a/ballantines_70cl_mit_glas_on_pack.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img513.imageshack.us/img513/2821/xuvs.jpg)
Bardzo poprawne ale łba nie ukręciło, jak tam Wasze odczucia bo pewnie już albo za chwilę będziecie degustować :)
A jak tam z Twoją alergia?
przeszło mi :) wielcem rad z tego powodu
kawula z mlekulerm :D mmm pycha
Sebastianito
09-12-2013, 22:28
Ja już nic nie piję...
eristoff
10-12-2013, 15:50
Takie cudo dostałem od znajomego, pił ktoś ? Jakieś opinie ?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/405e8539c945672b-2.jpg
źródło (http://images63.fotosik.pl/465/405e8539c945672b.jpg)
Znajomy zachwala bardzo a Wasze kubki smakowe co mówią na temat tego trunku,
Boryszuk
10-12-2013, 17:45
Przyzwoita czysta wodka, zaden luksus ale mordy nie wypala.
U mnie dziś świątecznie:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/11342129285_5370e00736_z_d-2.jpg
źródło (http://farm3.staticflickr.com/2830/11342129285_5370e00736_z_d.jpg)
Nora2888
12-12-2013, 23:50
ja dziś soczek :)
login_87
14-12-2013, 15:46
:)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img690.imageshack.us/img690/3651/ylpw.jpg)
Produkcja własna ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img28.imageshack.us/img28/4503/vv0s.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img196.imageshack.us/img196/1869/scly.jpg)
na dzisiejszy wieczór - idealna!
http://4.bp.blogspot.com/-bDo27n2mRSQ/T0aC1HRjhkI/AAAAAAAAAIE/5TOQuk4DUQU/s1600/foto+-+4+-+BHG+-+herbata+z+cytryna.jpg
na dzisiejszy wieczór - idealna!
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/foto4BHGherbatazcytryna-3.jpg
źródło (http://4.bp.blogspot.com/-bDo27n2mRSQ/T0aC1HRjhkI/AAAAAAAAAIE/5TOQuk4DUQU/s1600/foto+-+4+-+BHG+-+herbata+z+cytryna.jpg)
idę sobie zrobić :) - to przez zdjęcie :)
IMPERIAL IPA ! Na obecną chwilę....czysta de lux 0,7 :D
Boryszuk
19-12-2013, 09:41
ja dziś soczek :)
Po całym tygodniu ciężkiej pracy soczek nie wystarczy. Na whisky nie zasłużyłam :D Ale piwko będzie - czarna perła jak mniemam
ja pije gorącą czekoladę teraz
na dzisiejszy wieczór - idealna!
Aktualnie natualna kawka z mlekiem..
teraz nic nie pije:) ale zaraz ide sobie zrobic herbatke owocowa :)
idę sobie zrobić :) - to przez zdjęcie :)
na obecną chwilkę z samego rana kawę a później redbulla;p
Ze tez Wam sie chce...
Ze tez Wam sie chce...
heheh kurde, to samo pytanie cisnelo mi sie na usta, ale jestm zbyt leniwy, zeby zadac je, z tak ładnymi cytatami jak Ty :)
dzieki za wyrecznie mnie :)
Kawę w moim kubku-obiektywie ;)
login_87
20-12-2013, 01:36
A ja dzisiaj tak :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.imageshack.us/img31/4723/ff5j.jpg)
A ja dzisiaj tak :)
Oooo... ja mam zaplanowany na sobotę taki zestaw :smile:
Grabasimo
20-12-2013, 11:23
Nastro Azzuro Peroni - 2x 0.6
Aktualnie witaminy;)
No i do czego prowadzi abstynencja? Niech to będzie najlepszy przykład ;)
Ulara - Zbanowany
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img716.imageshack.us/img716/7291/rjwd.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Wreszcie dorwałem drania w butelce... ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img33.imageshack.us/img33/2487/3hvo.jpg)
piłem z nalewaka w dniu premiery :)
login_87
21-12-2013, 20:46
I jak wrażenia?? Próbowałeś może Gran Prix z Ciechana?
Niezłe. Z nalewaka było jakby treściwsze, z większa kontrą słodową.
Z butelki bardziej wytrawne ale i z jakby mniejszym aromatem.
Niestety mikrofiltracja nie pomaga.
Na Ciechana Prixa poluję, poluję i nigdzie w okolicy nie ma.
Z tego co czytałem to jest lepiej pod względem aromatu niż w Grandzie - ale czytać można... chcę sam się przekonać ;)
Generalnie wczorajsze Imperium lepsze w odbiorze było :)
A u mnie dzisiaj był niespodziewany Mikołaj i takie coś pod choinką zostawił :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/585/h0yd.jpg/)
Wesołych Świąt :)
Boryszuk
24-12-2013, 13:26
Szlag by to, nie mogę załadować zdjęcia.
Trunek zakupiony specjalnie na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia.
Dziesięcioletnia hiszpańska brandy.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/C5214nikWWW_zps7447f038-3.jpg
źródło (http://s31.photobucket.com/user/KAWON/media/C5214nikWWW_zps7447f038.jpg.html)
Dostałem takie coś i nie wiem czego się spodziewać... dobre to?
Zupełnie nie siedzę w temacie whisky/bourbon
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.imageshack.us/img30/9297/4dtg.jpg)
Boryszuk
27-12-2013, 10:05
Ot zwykły burbon, żaden wykwintny specjał. Spróbuj, zobaczysz czy Ci posmakuje. Jeśli nie to rozcieńczysz colą i też dasz radę.
Na colę mam wzdrygi... jak coś to lód zostaje do rozcieńczenia :D
Dam znać czy dałem radę... ale kiedy to nie wiem ;)
Mikołaj przyniósł takie coś:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/theglenlivet15yearoldfrenchoakreservesin-3.jpg
źródło (http://static.wine-searcher.net/images/labels/95/07/the-glenlivet-15-year-old-french-oak-reserve-single-malt-scotch-whisky-speyside-scotland-10399507.jpg)
(zdjęcie z sieci)
Dobre to cholerstwo.
Valdek_Tychy
27-12-2013, 13:54
Ja od dwóch dni pijam to
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/1387270021apteka_internetowa_gemini_ther-3.jpg
źródło (http://www.aptekagemini.pl/product/image/25549/1387270021apteka_internetowa_gemini_theraflu_zatok i_10_saszetek.jpg)
i franca nie pomaga
Ja od dwóch dni pijam to
[...]
I na tych dwu dniach poprzestań. To rozwala totalnie organizm jak dłużej się pije...
Na colę mam wzdrygi... jak coś to lód zostaje do rozcieńczenia :D
Dam znać czy dałem radę... ale kiedy to nie wiem ;)
Ze spritem tez da rade :)
ja właśnie otwieram :D
urodziny czas zacząć haha :-P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
ja właśnie otwieram :D
urodziny czas zacząć haha :-P
No to zdrowie... i wszystkiego najlepszego :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img823.imageshack.us/img823/1301/2q68.jpg)
ja dzisiaj tylko soczki po świętach :)
Sapphiron
30-12-2013, 14:51
a ja dzisiaj uskuteczniam pigwową nalewkę mojego Ojca :) Mocna jak diabli, tak na język (bo przecież nie oko) ma powyżej 50% ;)
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku :)
Obyśmy mieli jeszcze większy wybór, zdrowie i czas na próbowanie nowości ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img585.imageshack.us/img585/5475/m8vt.jpg)
Ja piję szampana z 1985 roku. Wczoraj dostałem za dobre sprawowanie w biznesach. Wygazowane to i zabija po jednym kieliszku, pół godziny trzeba odczekać przed następnym ;)
Szampan to nie wino. Nie może leżeć.
My pijemy Aperol po wenecku.
Wiem, ale tak na poważnie - nie jest zły jak na 29 lat ;)
A butelka - bello!
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img829.imageshack.us/img829/7962/kaav.jpg)
Toast za pomyślny Nowy Rok wzniesiony... Simcoe :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img543.imageshack.us/img543/4683/q7m7.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img826.imageshack.us/img826/9206/74k0.jpg)
Jak widać - bawię się ptakiem i próbuję wszystkiego. A niech tam. Najlepszego Wam! ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Szampan to nie wino. Nie może leżeć.
jestes w bledzie niestety. szampany i wina musujace produkowane meoda szampanska, czyli np. cava, sekt czy cremant jak najbardizej przeznaczone sa do lezakowania. Wszystko zalezy od zalozen producenta.
np dom perignon wystawia swoje butelki do sprzedazy minimum po kilku latach lezakowania w butelkach. butelki z roku 2000 byly dostepne w sprzedazy dopiero w 2008.
Wiem, ale tak na poważnie - nie jest zły jak na 29 lat ;)
A butelka - bello!
gratulacje! bardzo znakomita butelka i bardzo zacny producent. sam fakt rocznikowania swiadczy ze to dobra butelka z bardzo dobrego rocznika. szczerze przyznam ze bym sie zastanowil czy ja otwierac ;) a rzadko miewam takie opory
Ale nie mówimy o leżakowaniu w okresie produkcji, które trwa kilka lat i w międzyczasie butelki saotwierane i uzupełniane. Chodzi o trzymanie gotowego szampana w domu. Podobno 5-6 lat to max. Z 2000 roku pochodziło zapewne wino, z którego mieszano szampana sprzedawanego w 2008.
Zreszta zwykłe wina też nie zawsze moga leżakować w nieskończoność. Dla różnych roczników, szczepów i regionów podaje się najlepsze lata do otwarcia.
Ale nie mówimy o leżakowaniu w okresie produkcji, które trwa kilka lat i w międzyczasie butelki saotwierane i uzupełniane. Chodzi o trzymanie gotowego szampana w domu. Podobno 5-6 lat to max. Z 2000 roku pochodziło zapewne wino, z którego mieszano szampana sprzedawanego w 2008.
lezakowanie w domu to zupelnie inna para kaloszy. poza hobbystami w domach nie ma warunkow na przechowywanie wina.
Zreszta zwykłe wina też nie zawsze moga leżakować w nieskończoność. Dla różnych roczników, szczepów i regionów podaje się najlepsze lata do otwarcia.
wiekszosc win na rynku powinna byc spozyta w ciagu 5 lat. cala reszta okreslana jest jako wina z potencjalem do lezakowania. w przypadku szampanow nie jest to duzo .. nierocznikowane ok roku dwoch, rocznikowane okolo 8 lat. twierdzenie ze wino im starsze tym lepsze jest oczywiscie truizmem. kazde wino ma swoj czas zycia w ktorym dojrzewa, osiaga pik a po piku jego jakosc stopniowo spada. to czy spada bardzo powoli czy makabrycznie szybko zalezy od jakosci tego co w butelce i warunkow przechowywania.
oogolnie potencjal lezakowania podaje sie dla warunkow idealnych - czyli chlodna piwnica o duzej wilgotnosci. Najeiwkszy potencjal lezakowania maja wina slodkie i alkoholowe. wina biale najelpiej pic swieze i mlode, wina czerwone wytrawne z czasem dojrzewania zyskuja na deliaktnosci, taniny nabieraja szlachetnosci.
wina slodkie - w zaleznosci od wina i rocznika potrafia byc niemal wieczne. potencjal lezakowania nejlepszych rieslingow czy tokaji okreslany jest na ok 120-150lat, przy zalozeniu ze co 30 lat wymieni sie korek.
to tak w bardzo duzym skrocie.
wracajac do szampanow - najstarszy otwarty byl z 1825roku. testerzy stwierdzili ze znakomity (bo co innego mieli stwierdzic :D )
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
I jak te komesy? dzisiaj sie zastanawialem czy nie kupic :P
A tutaj cos dla smakoszy whisky: http://topdycha.pl/niezwykle-szkockie-whisky/
w odpowiedniej kolejności je ustawiłem...od lewej...portera nigdy nie trawiłem ;-)
(...)
gratulacje! bardzo znakomita butelka i bardzo zacny producent. sam fakt rocznikowania swiadczy ze to dobra butelka z bardzo dobrego rocznika. szczerze przyznam ze bym sie zastanowil czy ja otwierac ;) a rzadko miewam takie opory
Myślę, że to był ostatni moment, był naprawdę ciężki w smaku i po rozgrzaniu w ustach dłuższym, były już octowe nuty (bardzo bardzo słabe). 1988 Belle Epoque natomiast ciągle jest na rynku.
Nie lubie pic samemu :P Dzisiaj z cyklu "wynalazki" czyli william lawson + schweppes bitter lemon + syrop malinowo zurawinowy :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img34.imageshack.us/img34/4874/ghyd.jpg)
p.s
ten schweppes bitter lemon jest swietny do wodeczki :)
Sapphiron
07-01-2014, 22:14
a ja dzisiaj po studencku... red bull + pryta wiśniowa + hop-cola ;)
p.s
ten schweppes bitter lemon jest swietny do wodeczki :)
Bitter lemon to cudo ktorego nie wiedziec czemu przez lata nie mozna bylo w Polsce dostac. Potem pojawial sie czasem w malych butelkach w ofercie gastro. Na szczescie pepsico poszlo po rozum do glowy i wpuscilo bittera na polski rynek. Polecam sprobowac w polaczeniu z ginem zamiast tradycyjnego tonicu w tomie collinsie.
No wlasnie tego bittera jeszcze nie znalazlem w 2 litrowych butelkach, max to 1 litr :/ Tez tak sobie wlasnie kombinowalem, ze z ginem powinien sie swietnie komponowac :)
Jest dostępny w 1,5l butlach ;)
No to w Gdansku chyba o tym nie wiedza sklepikarze i dyskonty :P
Sapphiron
08-01-2014, 00:18
to zobacz w Żabce ;)
to zobacz w Żabce ;)
Robie regularnie zakupy (cieple buleczki) we Freshu, a to wieksza Zabka i maja tylko 1 litrowe :/
Jest dostępny w 1,5l butlach ;)
w zabce litr trafia sie w promocji 2,99 gdy kupijesz dwupack
w biedronce 3,89 za 2l butle.
w zabce litr trafia sie w promocji 2,99 gdy kupijesz dwupack
w biedronce 3,89 za 2l butle.
W biedronce nie spotkalem jeszcze bittera, a bywam w trzech okolicznych. zawsze maja tylko napoj lemon i citrus, raz chyba widzialem gingera.
W biedronce nie spotkalem jeszcze bittera, a bywam w trzech okolicznych. zawsze maja tylko napoj lemon i citrus, raz chyba widzialem gingera.
pierwsza z brzegu bierda, a na butli dumny napis "specjalnie dla biedronki" :mrgreen:
teraz nie wiem czego tu dolać, pewnie gin będzie...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
BYlem dzisiaj i dostali w nowej dostawie :) Przedtem nie posiadali bittera w moich biedronkach okolicznych :)
Od razu zanabylem zapas :)
teraz nie wiem czego tu dolać, pewnie gin będzie...
Na stronie schweppes'a sa przepisy na rozne ciekawe drinki, jest tez kilka z udzialem bittera :)
Sapphiron
09-01-2014, 02:27
a ja dzisiaj sprawdziłem tego bittera z ginem lubuskim... Powiem Wam kochani użyszkodnicy że smakuje epicko...
a ja dzisiaj sprawdziłem tego bittera z ginem lubuskim... Powiem Wam kochani użyszkodnicy że smakuje epicko...
tak jak pisalem wyzej - dla tych co lubia gin-tonic jest bedzie to rewelacja. bitter lemon to nic innego tylko tonic mieszany ze schweppesowym lemonem :) czyli osladza troche chinine pozostawiajac jej goryczke.
dla lubiacych wynalazki polecam zmiksowac z waniliowym absolutem.
z whisky jest paskudny (bo lycha dobra jest tylko sama:P), grand mariniera troche szkoda, brandy podobnie jak lyskacze :)
chociaz remy martin promowalo ostatnio drinka z koniaku, cointrenau i soku zurawinowego. imho dla koneserow :P
Sendilkelm
09-01-2014, 19:59
Dziś:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/w1-1.jpg
źródło (http://smakwhisky.com/images/w1.jpg)
Czyli
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.whiskybase.com/images/whiskies/12692.jpg)
i
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.whiskybase.com/images/whiskies/43882.jpg)
a ja jestem wierna wodzie mineralnej :)
Doprawdy fascynujące :)
a ja jestem wierna wodzie mineralnej :)
Kamicy nerek dostaniesz :)
wlasnie poszdel gin lubuski z bitterem oraz na dobitke william lawson z pepsi :P
oj oj , wy to się trujecie ;D
Sapphiron
12-01-2014, 12:25
oj oj , wy to się trujecie ;D
po kiego dżordża wbijasz do wątku alkoholowego, piszesz że wolisz wodę mineralną a potem narzekasz jak to my się trujemy?
U mnie tak:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/piwka-2.jpg
źródło (http://milewski.co.uk/photo/nikoniarze/piwka.jpg)
Stouth McGrath's już piłem i jest przedni. Fulcrum jest lokalny jest bardzo mętne i bardzo smaczne. Nowy Smithwic's jest taki sobie, jednak wole Red Ale albo Pale Ale z go browaru. Goliath (bitter) i Wychcraft (blond) to piwka z browaru Wychwood. Jak do tej pory piłem Hobgoblin i mi smakował. Te dwa również mnie nie zawiodły. Są pyszne.
sokrates
13-01-2014, 22:19
W ostatni weekend było na niebiesko: 50ml black smirnoff, 50ml blue curacao, 20ml sok z cytryny, garść lodu i do shakera = kamikaze ;-)
Calkiem spoko, ale jednak jablkowy cydr bardziej mi podchodzi, ten jest za malo kwaskowaty, chociaz calkiem smaczny :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img585.imageshack.us/img585/120/t093.jpg)
Od niedzieli kolejny zestawik piw:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/piwka_2-2.jpg
źródło (http://milewski.co.uk/photo/nikoniarze/piwka_2.jpg)
Sapphiron
14-01-2014, 21:39
i tak jedno dziennie? ;)
Tak powinno być ;)
Walniesz sześć to ostatniego już nie czujesz a pierwszego nie pamiętasz... to już lepiej flaszkę obalić jak masz chęć zryć beret :D
Sapphiron
14-01-2014, 21:53
wolę po studencku - 2 bomby prytowe i spać ;)
:-P :-P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Ta fotka do mnie przemawia: "noże fiskars doskonale nadają się do krojenia limonki" ;)
Sasiad mnie zaskoczyl niechcacy :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img38.imageshack.us/img38/8582/87bg.jpg)
Co jakis czas ulatniamy sie do garazu na male conieco. Dal mi piwo, a nie wiedzial, ze ja z Chelmna pochodze :P Ale taki smakow to ja nie kojarze. Wiecej jak jedno bym raczej nie wypil.
Eliah Craig, 12 Yo, wyśmienity - wczoraj.
Dzisiaj odkrylem w swoim osiedlowym sklepiku 30 letniego malta za skromne 1399 zl :P Jak wygram w totka to sie pokusze o sprobowanie :P
login_87
15-01-2014, 10:45
:) w końcu sie zmobilizowalem i pozlewalem do butelek :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img268/6919/49vg.jpg)
:) w końcu sie zmobilizowalem i pozlewalem do butelek :)
O jejku aż mnie wzdrygnęło. :)
Po ostatnim spożyciu porterówki w nieprzyzwoitych ilościach do nalewek mam lekki wstręt. :)
No ale zakładam że do piątku mi przejdzie :)
Sendilkelm
15-01-2014, 12:04
Dzisiaj odkrylem w swoim osiedlowym sklepiku 30 letniego malta za skromne 1399 zl :P Jak wygram w totka to sie pokusze o sprobowanie :P
A możesz sprawdzić dokładnie co to? Często w małych sklepikach takie rzeczy zalegają od lat, po czym się okazuje, że jest to okazja. Możę być na PW.
A możesz sprawdzić dokładnie co to? Często w małych sklepikach takie rzeczy zalegają od lat, po czym się okazuje, że jest to okazja. Możę być na PW.
z tego co pamietam bylo to chyba glenfiddich takie:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/glenfiddich30yearoldsinglemaltscotchwhis-2.jpg
źródło (http://static.wine-searcher.net/images/labels/25/62/glenfiddich-30-year-old-single-malt-scotch-whisky-speyside-scotland-10152562.jpg)
Maja na stanie jeszcze jakies 25 letnie za 1099 zl, ale nie pamietam nazwy.
A możesz sprawdzić dokładnie co to? Często w małych sklepikach takie rzeczy zalegają od lat, po czym się okazuje, że jest to okazja. Możę być na PW.
Kumpel miał taką sytuację w wadowickiej restauracji. Zobaczył*w karcie win Amarone od Zenato za niecałą stówę i niewiele myśląc kupił na pniu wszystkie butelki jakie mieli. Komentarz kelnerki: "mówiłam szefowi, że kiedyś w końcu na to wino znajdzie się amator" :D
Tu jest inaczej bo sklepik istnieje od pół roku wiec towar za długo nie stoi :P
Sendilkelm
16-01-2014, 21:16
Kumpel miał taką sytuację w wadowickiej restauracji. Zobaczył*w karcie win Amarone od Zenato za niecałą stówę i niewiele myśląc kupił na pniu wszystkie butelki jakie mieli. Komentarz kelnerki: "mówiłam szefowi, że kiedyś w końcu na to wino znajdzie się amator" :D
:)
Ja żałuję, że nie mieszkam w Szkocji, bo w Polsce raczej nic nie stało ciekawego przez ostatnie 10 lat w tej samej cenie, raczej są tylko nowe rzeczy. Ale mi się wczoraj trafiło coś za 300 zł co teraz normalnie kosztuje ok 900zł, więc jednak się zdarza.
Glenmorangie 10YO. Przedostatnia porcja z tej butelki. Dotąd mi nie smakowała, a teraz jakby się polepszyło. Hmmm...
Sendilkelm
17-01-2014, 10:11
Glenmorangie 10YO. Przedostatnia porcja z tej butelki. Dotąd mi nie smakowała, a teraz jakby się polepszyło. Hmmm...
Mówią, że whisky trzeba się nauczyć pić :) Może, to jest ten czas...
ale tak jest przecież z wieloma rzeczami, których kiedyś byśmy nie przełknęli, a z czasem się okazuje, że są dla nas rarytasami.
To prawda. Ale wiesz, podczas gdy już mi posmakowały inne rude wódy, ta konkretna mi nie wchodziła. A teraz franca jakby chciała powiedzieć - może jeszcze buteleczkę? :)
coach_lodz
17-01-2014, 11:42
Niestety Glenmorangie 10YO jest dość średniawa, żeby nie powiedzieć słaba... tez już na szczęście kończę flaszkę...
Jest bardzo slaba....a poza tym nie smakuje juz jak glemorangie 10 sprzed paru lat.....
Popijam ostatnio 12-letnia Cardhu, znalazlem na promocji za £30 i kupilem w ciemno. Warto bylo, delikatna, waniliowa, chociaz z ostrym finiszem.
Wiecie cos na temat Polskiej Starki? Jeden znajomy sie zachwycal ale nie widzialem takiej wodki w sklepach.
Sapphiron
17-01-2014, 22:09
ostatnie zdobyczne :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/59705033/forum/DSC06447.jpg)
Sendilkelm
18-01-2014, 00:28
Popijam ostatnio 12-letnia Cardhu, znalazlem na promocji za £30 i kupilem w ciemno. Warto bylo, delikatna, waniliowa, chociaz z ostrym finiszem.
Wiecie cos na temat Polskiej Starki? Jeden znajomy sie zachwycal ale nie widzialem takiej wodki w sklepach.
Jeśli Cię naprawdę interesuje starka, to pytaj tu:
http://bestofwhisky.pl/forum/viewtopic.php?t=2179&highlight=starka
Co do Cardhu. hmmm jak większość podstawowych, lepsze to niż blend, ale generalnie słabe jak barszcz :)
U mnie dziś to:
http://www.whiskybase.com/whisky/17603/the-ileach-12-year-old-hi
http://www.whiskybase.com/whisky/46758/glendronach-2002
http://www.whiskybase.com/whisky/33561/arran-devils-punch-bowl
http://www.whiskybase.com/whisky/42749/arran-devils-punch-bowl-2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://rafalkrukowski.com/nikoniarze/whisky1.jpeg)
Huipol2628
18-01-2014, 13:09
A u mnie dzisiaj domowa malinówka :)
Sapphiron
18-01-2014, 13:18
A na dzisiaj przewidziałem domową nalewkę z pigwy :) rocznik 2011 ;) zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
Dziś sączę lekko osłodzoną wodę z cytryną. :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img543.imageshack.us/img543/2165/7lsd.jpg)
A co tam... skusiłem się.
Ale więcej już nie będę tego próbował...
Zapomnialem wstawic, a pilem jakos przedwczoraj :P
Calkiem dobre, chetnie po nie jeszcze siegne :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img854.imageshack.us/img854/8780/mbih.jpg)
Bojana jasnego wczoraj piłem.
A raczej chciałem wypić. Tak jakoś po połowie szklanki wymiękłem i wylałem.
W miarę jak się ogrzewało wyłaziło coraz bardziej zażelazienie, czułem się jak po wizycie u dentysty i aplikacji nowych 'metalowych' plomb.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img713.imageshack.us/img713/5666/3slp.jpg)
Grand Imperial Porter Chili. Deserowe takie.
Psycholog
19-01-2014, 21:33
Właśnie otworzyłem butelkę Tullamore Dew, którą dostałem od mikołaja. Swoją drogą, ten siwy starzec wie, co dobre :)
Bojana jasnego wczoraj piłem.
bojan to taki browar o ktorym w sumie nic zlego nie mozna powiedizec... ale dobrego tez nie .. toporek jest calkiem przyzwoity, balck ipa tez ale nie wiecej niz jedna, wielkopolskie chyba faktycznei najgorsze z calosci...
Wczoraj posmakowalem "czerwonej wiesniaczki" bodajze z ukrainy. Szalu nie bylo, ale dosc przyjemne w smaku.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img706.imageshack.us/img706/3865/nwj8.jpg)
Sendilkelm
20-01-2014, 23:32
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1/q71/s720x720/1604742_771647826183774_311379444_n.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img856.imageshack.us/img856/5923/ojkc.jpg)
coutonmar
24-01-2014, 19:47
"Czerwony bimberek Jaśia Wędrowniczeka" czyli Johnnie Walker + herbata i goździki.
Zimno.
Dobra, pora zejść z obłoków szlachetnych whisky :) - dziś w programie Żołądkowa Gorzka z Miętą.
Mało zacny, ale smaczny trunek w sam raz na mroźny wieczór.
A przy okazji mam pytanie: Przyjęło się powszechnie, że Polacy lubią i chętnie piją piwo. A ja mam tak,
że nie lubię - żadne piwo mi nie smakuje, poza tzw. kobiecymi piwami: smakowymi, słabymi i mieszanymi
z lemoniadą :). Coś ze mną nie teges :) ?
Sendilkelm
24-01-2014, 23:16
Ja dziś takie piwko znalazłem. W sumie smaczne, ale ja się na piwach nie znam, dużo mi piwek smakuje.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.rafalkrukowski.com/nikoniarze/piwko.jpg)
MorgothV8
25-01-2014, 10:47
Lubię STROH'a 80. Absynt. Whiskey np Red Label (tańszą)
No i bimberek własnej produkcji :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img62.imageshack.us/img62/5248/et4b.jpg)
login_87
25-01-2014, 20:36
i jak ten kocur?
Trochę rozczarowany jestem.
Aromat... pilsa. W smaku też niby OK, goryczka wyraźnie zaznaczona ale... taki jakiś niedosyt mam.
Po PA spodziewałem się nieco więcej wrażeń smakowych.
Ogólnie poprawne ale d...py nie urywa. ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Sapphiron
26-01-2014, 02:09
a w związku z tym że w Żabce jest promocja na Fortunę to popijam sobie dzisiaj śliwkową, wiśniową i miodową :)
.:Gerard:.
26-01-2014, 05:18
arecki- albo ona taka czysta, albo żeś 1,5 litra wychlał :shock:
arecki- albo ona taka czysta, albo żeś 1,5 litra wychlał :shock:
no bez jaj...sam przecież nie piłem :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img703.imageshack.us/img703/4742/3y94.jpg)
coutonmar
26-01-2014, 20:31
Kemir. Raczej wsio gra! nie każdy lubi piwo tak jak nie każdemu podoba się obrazek z Canona...trololo... :)
no bez jaj...sam przecież nie piłem :mrgreen:
ktoz to wie :P
Sapphiron
26-01-2014, 21:39
a ja dzisiaj znów uskuteczniam pigwówkę :) chyba tak będę ją ciumkał aż do końca zimy ;)
ktoz to wie :P
;) po takiej ilości zapewne bym teraz pisał z OIOM'u jeśli bym to przeżył, a raczej moja wątroba :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Teraz to sie juz chyba inaczej nazywa co smi sie kojarzy.
Podobno dobra jest "Stara Kur wica" lezakowana niby 18 lat w debowych beczkach, cos na ksztalt whisky :)
Teraz to sie juz chyba inaczej nazywa co smi sie kojarzy.
Podobno dobra jest "Stara Kur wica" lezakowana niby 18 lat w debowych beczkach, cos na ksztalt whisky :)
nazwa jest aktualna :)
Starą Kur.ice piłem, jest okrzyknięta polską brany, nawet dobra
nazwa jest aktualna :)
Starą Kur.ice piłem, jest okrzyknięta polską brany, nawet dobra
Mialem u siebie sklepik z alkoholami i tam mieli wszystkie kur.wice, kiedys zniknely i gosciu mowil, ze teraz maja inna nazwe. nawet mi pokazywal, ale nie pamietam jak to szlo :/
Znajac zycie mogl sie chlopek nie znac i opowiadal glupoty bo w ofercie firmy caly czas widze jest ta sama nazwa ****NICA :) Czyli jednak ten piorunek to jest N :P
No jakieś mocno złe toto nie jest... da się wypić w miarę bez otrząsania. ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img838.imageshack.us/img838/5362/fcfm.jpg)
Sapphiron
30-01-2014, 20:06
a ja ze względu na promocję w Żabce popijam Fortunę Wiśniową :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img854.imageshack.us/img854/3153/i420.jpg)
MorgothV8
01-02-2014, 18:19
http://imageshack.com/a/img37/4352/3x97.jpg
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/37/3x97.jpg)
jakoś tak mnie naszło na browara z sokiem...yyyyyyy......
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
jakoś tak mnie naszło na browara z sokiem...yyyyyyy......
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
A feeeeee
no fe fe ,po paru łykach mi się odechciało i wylałem :)
Sendilkelm
04-02-2014, 21:50
Bleeeeeee, niedobre ! :(
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/76116big-2.jpg
źródło (http://static.whiskybase.com/storage/whiskies/3/7/147/76116-big.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Sapphiron
05-02-2014, 00:02
A ja dzisiaj znów uskuteczniam pigwówkę :) idealnie działa na przeziębienie i kaszel :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img824.imageshack.us/img824/756/sthf.jpg)
dwa łyki ... i do zlewu :/
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s10.postimg.org/3ozri362h/IMG_8321s.jpg)
.:Gerard:.
07-02-2014, 21:11
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.durstloescher-aachen.de/images/product_images/original_images/augustiner_edelstoff_exportp-21300018s-600.jpg)
budżetowa bomba :-P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img836.imageshack.us/img836/2165/tum4.jpg)
.:Gerard:.
08-02-2014, 01:08
Panowie tu się chwalimy a pijemy gdzie indziej :wink:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s15.postimg.org/w3wy4khpn/IMG_8324s.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s24.postimg.org/mo14pvqc5/IMG_8332s.jpg)
black_bird
09-02-2014, 19:15
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/imgp2303_0-2.jpg
źródło (http://www.smaki-piwa.pl/wp-content/gallery/jablo-goscisz/imgp2303_0.jpg)
Na zimowe wieczory miod na serce ;)
Sebastianito
09-02-2014, 19:53
Black_bird moze jakaś opinia o tym piwie?
black_bird
09-02-2014, 21:00
Black_bird moze jakaś opinia o tym piwie?
Pierwszy raz skosztowalem je na Festiwalu Dobrego Piwa we Wrocławiu i bardzo je polubiłem.
Piwo jest bardzo smaczne, pijąc czuje się smak miodu ale nie słodyczy. Ma też pewną kwaskowatość co czyni piwko lekkim i orzeźwiającym. Lekka karmelowość i delikatna goryczka, wyśmienicie skomponowane piwo.
Wytwarzane w browarze Jabłonowo - strzał w 10. Inne jeszcze, ktore mi smakuje to Fortuna na miodzie Lipowym
http://www.browarfortuna.pl/nasze_piwa/fortuna_midowe/
Lena&TheShadow
09-02-2014, 21:15
Porto, badziewie jakieś tanie Towny. Wolę Rich Ruby ale jest jak jest. Miałam zarzucić grzyby jednakże zostawiłam u Pana Cienia, którego chciałam nimi nafaszerować zanim pójdziemy do alkowy, niestety niby duży chłopiec a jeszcze się boi.
Mam pomysł na bardzo mocny likier. Buteleczkę syropu Pini wlewamy do ćwiartki spirytusu. Po zamięszaniu powstaje wypalacz z sosnową nutą. Nie trzeba popijać.
Z wczorajszego wieczoru:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img853.imageshack.us/img853/2166/4txi.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img809.imageshack.us/img809/1205/4kiw.jpg)
Chory jestem, ale się leczę :(
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/Zdj%C4%99cie%2011.02.2014%2C%2019%2020%2011.jpg)
Fakt, miodowego nie polecam - przez choróbsko nie mam smaku, a i tak dodaję miodu (prawdziwego) więc jako baza do grzańca z imbirem i cytryną jest akceptowalny, normalnie niezbyt da się*toto wypić. Pigwówka Soplicy też jest syfniutka, nie tak tragiczna jak malina i orzech laskowy, ale gorsza od solidnej, domowej nalewki z pigwy.
Pigwówka Soplicy też jest syfniutka, nie tak tragiczna jak malina i orzech laskowy, ale gorsza od solidnej, domowej nalewki z pigwy.
na tle calego komercyjnego swinstwa pigwa clakiem niezle sie prezentuje .. w przeciwienstwie np do orzecha laskowego ktory sie odbija ze 3 dni
ale fakem jest ze porownywanie jej z domowym wyrobem jest bezsensowne
niniejszym chcialbym publizcnie odwolac wszystko cokolwiek powiedzialem i napisalem zlego o trunkach z Islay. sprawca tego jest ponizsza butelka. top 3 pitych przeze mnie whiskaczy. Moge nawet zaryzykowac stweirdzenie ze top10 pitych komercyjnych trunkow.
http://photoheaven.net/forum/n/lagavulin.jpg
źródło (http://photoheaven.net/forum/n/lagavulin.jpg)
.:Gerard:.
12-02-2014, 19:39
sailor - 45 € za butelkę !!! :shock:
Jak dostane pożyczkę to sobie kupie, butelkę.:)
Boryszuk
12-02-2014, 19:59
Ja Ci pożyczę.
.:Gerard:.
12-02-2014, 20:08
Ja Ci pożyczę.
Dziekuje. ;)
Borsuczku chodź do Cafe NIKON, chłopaki kodami gadają, pożyczył byś ENIGMĘ albo pomógłbyś przetłumaczyć co. :-D
sailor - 45 € za butelkę !!! :shock:
Jak dostane pożyczkę to sobie kupie, butelkę.:)
gentelman nie patrzy na metki z cena a to dobra cena jest :P
a tak serio - 40tka tego trunku wg podanej przez ciebie ceny to 2,6ojro czyli 10pln - czyli tyle ile tyskie w knajpie na rynku - kwestia priorytetow :)
osobiscie wole szklaneczke tego trunku w domu posaczyc - imho warta jest kazdego wydanego eurocenta, w przeciwienstwie do tyskiego :)
.:Gerard:.
12-02-2014, 20:29
gentelman nie patrzy na metki z cena a to dobra cena jest :P
a tak serio - 40tka tego trunku wg podanej przez ciebie ceny to 2,6ojro czyli 10pln - czyli tyle ile tyskie w knajpie na rynku - kwestia priorytetow :)
osobiscie wole szklaneczke tego trunku w domu posaczyc - imho warta jest kazdego wydanego eurocenta, w przeciwienstwie do tyskiego :)
Szczerze, nigdy w życiu nie piłem alkoholu droższego od 20€ za butelkę, zawsze wydawało mi się ze to bezsensowne przepłacenie, muszę w końcu spróbować żeby móc dyskutować ;) przekonać się czy mam racje.
Sendilkelm
13-02-2014, 01:33
Szczerze, nigdy w życiu nie piłem alkoholu droższego od 20€ za butelkę, zawsze wydawało mi się ze to bezsensowne przepłacenie, muszę w końcu spróbować żeby móc dyskutować ;) przekonać się czy mam racje.
Błąd, wiele whisky w cenie 300-500 zł jest znakomitych :)
Laga 16 to dopiero wstęp do dobrego z Islay :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s4.postimg.org/ptiip1iz1/IMG_8335s.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/imgp2303_0-1.jpg
źródło (http://www.smaki-piwa.pl/wp-content/gallery/jablo-goscisz/imgp2303_0.jpg)
Na zimowe wieczory miod na serce ;)
Musze przyznac, ze naprawde fajne piwko. Przed chwila wypilem. Ma bardzo fajny posmak miodu, takiego naturalnego, bo wiekszosc miodowych jest taka sztuczna w smaku.
O żesz w otwór gębowy jeża...
Jedno z najlepszych piw ostatnio degustowanych... polecam spróbować :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s14.postimg.org/lvvunj0z5/IMG_8336s.jpg)
moja żonka lubi to piwko ;-P
nieraz się z nią napiję
Borat1979
15-02-2014, 00:00
Błąd, wiele whisky w cenie 300-500 zł jest znakomitych :)
eee tam to ruda wódka na myszach pędzona, jeden kieliszek wypijesz i dwa dni nieprzytomny jesteś :)
A tak na poważnie to próbowałem takiej za 50 zł i takiej za 500 zł i jak dla mnie wszystkie smakują równie obrzydliwie ale ja tam miłośnikiem piwka jestem :)
Ostatnio byłem w kolejny warszawskim lokalu, w Chmielarni serwującym piwa rzemieślnicze.
Z sześciu, które testowałem polecam dwa browarki:
jasne o lekko owocowym aromacie :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://public.dm2302.livefilestore.com/y2pSdBTt65bKqUHIjnFLDrseSI_zHcEQ_2pfpp0sGMUCvTL3vy ExEm0NYLvvfXpRFiFmCej-UYSM56RXvsgq4Jk26KKQkz8cDiIIfZVMmr_Av8/DSC_0007.jpg?psid=1)
i bardzo dobry stout
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://public.dm2304.livefilestore.com/y2pFKgWokZ0C8S4ggnaNnYlSbLDyBUztcGd_uBoeNsMWn0Tl8I 1Nn1TRUGI81STLZsvUQDnf5LOdCu7b_7iXgYXZEkJF713Vsg_D _t86k41OVg/DSC_0006.jpg?psid=1)
Musze przyznac, ze naprawde fajne piwko. Przed chwila wypilem. Ma bardzo fajny posmak miodu, takiego naturalnego, bo wiekszosc miodowych jest taka sztuczna w smaku.
Najlepszym piwem miodowym jest Ciechan a testowałem ponad 20 tego rodzaju trunków. Zdecydowanie najgorsza jest Łomża miodowa z obrzydliwym chemicznym posmakiem, po którym mam zgagę :(
niniejszym chcialbym publizcnie odwolac wszystko cokolwiek powiedzialem i napisalem zlego o trunkach z Islay. sprawca tego jest ponizsza butelka. top 3 pitych przeze mnie whiskaczy. Moge nawet zaryzykowac stweirdzenie ze top10 pitych komercyjnych trunkow.
Dzięki za rekomendację, właśnie zastanawiałem się czym zapełnić wolną przestrzeń na półce. Czas na tą łychę.
PS. Ale fotę to przywaliłeś :mrgreen:
lagavulin 16 jest miodzio :)
bije na głowę niektórych swoich droższych braci z islay
Najlepszym piwem miodowym jest Ciechan a testowałem ponad 20 tego rodzaju trunków. Zdecydowanie najgorsza jest Łomża miodowa z obrzydliwym chemicznym posmakiem, po którym mam zgagę :(
Ciechan nie jest zly, ale to na gryce zdecydowanie lepsze od niego jest :)
Na dzisiaj mam taki zestaw:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img33.imageshack.us/img33/4679/o31c.jpg)
Sendilkelm
15-02-2014, 17:01
lagavulin 16 jest miodzio :)
bije na głowę niektórych swoich droższych braci z islay
Lagavulin, Ardbeg i kilka innych destylarni, które mają droższe podstawki od innych. A to właśnie ze względu na jakość, która odbiega od wszelkiego rodzaju badziewia.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s7.postimg.org/wyewjbcbf/IMG_8337s.jpg)
Sebastianito
16-02-2014, 18:32
Ludzie dajcie czasem krótki opis co pijecie, zebym chociaż smaku zasmakował :) Masło maślane...
Edytować już nie mogę ale odnośnie tego wyżej Mikkeller & BrewDog (I hardcore You):
Po otwarciu do nosa pcha się aromat chmielowy.
Obok cytrusów, sosny są też... poziomki/maliny :D
Piana umiarkowana, kolor bardzo ładny bursztynowy.
Smak... potężna goryczka z ogromną kontrą słodową. W sumie język nieco głupieje i nie bardzo wie czy to jest aż tak goryczkowe, czy aż tak słodkie :D
Piwo jest ciężkie, typowo degustacyjne. Mimo tego pije się niesamowicie gładko.
W posmaku po przełknięciu wrażenie można porównać do... syropu/nalewki chmielowej :)
nigdy w życiu nie piłem alkoholu droższego od 20€ za butelkę, zawsze wydawało mi się ze to bezsensowne przepłacenie, muszę w końcu spróbować żeby móc dyskutować ;) przekonać się czy mam racje.
zdarza mi sie czasem (wolalbym czesciej :P) choc z reguly nie jest to lyskacz. przyznam ze do dobrego alkoholu kubki smakowe musza dorosnac.
Błąd, wiele whisky w cenie 300-500 zł jest znakomitych :)
Laga 16 to dopiero wstęp do dobrego z Islay :)
na chwile obecna pozostane przy 16. jest kilka butelek innych trunkow ktore czekaja na swoj dzien.
Ciechan nie jest zly, ale to na gryce zdecydowanie lepsze od niego jest :)
w pelni sie zgadzam. imho ciechana przerosl jego PR, choc to nadal bardzo dobre piwo
Edytować już nie mogę ale odnośnie tego wyżej Mikkeller & BrewDog
smakowal ci? bo przyznam ze mnei zawiodl. pilem chyba w zeszlym roku w poznanskiej setce ale przy cenie 25pln za 0,25l pozostal niedosyt. stanowczo wole samego brewdoga z punk ipa na czele.
byla weekendowa okazja .. to i poszlo. znakomity rum, zupelnie wyjatkowy w smaku. jeden z tych ktore warto pic na kostkach lodu. i choc mieszanie go z cola w cuba libre czy cukrem mieta limonka i woda w mojito jest swietokradztwem to to swietokradztwo bardzo smakuje
http://photoheaven.net/forum/n/angostura.jpg
źródło (http://photoheaven.net/forum/n/angostura.jpg)
smakowal ci? bo przyznam ze mnei zawiodl. pilem chyba w zeszlym roku w poznanskiej setce ale przy cenie 25pln za 0,25l pozostal niedosyt. stanowczo wole samego brewdoga z punk ipa na czele.
Tak, smakował. Lubię wyraziste piwa a to spowodowało u mnie rozdwojenie jaźni :p
A że butelka mała to nawet lepiej. Więcej było by już męczące. Nie szukam szumu pod czaszka tylko raczej wrażeń smakowych :wink: Cena wysoka ale... wolę wypić w tygodniu jedno wyraziste za 25zł niż 10 nijakich za 2,50.
U mnie w prywatnym rankingu nadal prowadzi jednak Mikkeller Black.
Tak, smakował. Lubię wyraziste piwa a to spowodowało u mnie rozdwojenie jaźni :p
tez lubie wyraziste piwa ale tutaj mnie rozlozyla slodycz .. wole jednak mocno schmielone od chmielonych i slodkich :)
A że butelka mała to nawet lepiej. Więcej było by już męczące. Nie szukam szumu pod czaszka tylko raczej wrażeń smakowych :wink: Cena wysoka ale... wolę wypić w tygodniu jedno wyraziste za 25zł niż 10 nijakich za 2,50.
co do malej butelki nei ma zastrzezen - niektore piwa powinno si sprzedawac wyalcznie w malych butelkach. pare postow temu pisalem ze tez przedkladam jakosc nad cene. Jednak w tym przypadku stosunek jakosci do ceny (w osobistym odczuciu) mnie nie zachwycil - zeby nie bylo - uwazam ze to znakomite piwo.
U mnie w prywatnym rankingu nadal prowadzi jednak Mikkeller Black.
to zupelnie inna bajka. dlatego napisalem ze wole czystego brew doga. tak samo jak czystego mikkellera ;)
coach_lodz
19-02-2014, 14:30
niniejszym chcialbym publizcnie odwolac wszystko cokolwiek powiedzialem i napisalem zlego o trunkach z Islay. sprawca tego jest ponizsza butelka. top 3 pitych przeze mnie whiskaczy. Moge nawet zaryzykowac stweirdzenie ze top10 pitych komercyjnych trunkow.
bardzo polecam Caol Ila w wydaniu od Gordon&McPhail piłem edycje 1999, 2000 i 2001 i są świetne... lepszy jest tylko legendarny dla mnie Bowmore Dawn... ale to bardzo ciężko dostać...
gentelman nie patrzy na metki z cena a to dobra cena jest :P
a tak serio - 40tka tego trunku wg podanej przez ciebie ceny to 2,6ojro czyli 10pln - czyli tyle ile tyskie w knajpie na rynku - kwestia priorytetow :)
osobiscie wole szklaneczke tego trunku w domu posaczyc - imho warta jest kazdego wydanego eurocenta, w przeciwienstwie do tyskiego :)
zgadzam się w całej rozciągłości... 40 euro za flaszkę dobrej łychy to jest całkiem rozsądna cena
Szczerze, nigdy w życiu nie piłem alkoholu droższego od 20€ za butelkę, zawsze wydawało mi się ze to bezsensowne przepłacenie, muszę w końcu spróbować żeby móc dyskutować ;) przekonać się czy mam racje.
hmmm wydaje mi się, że nie piłem nigdy whisky droższej niż 300 funtów... także jeszcze sporo przede mną ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/us3Vz5I-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/us3Vz5I.jpg)
Błąd, wiele whisky w cenie 300-500 zł jest znakomitych :)
Laga 16 to dopiero wstęp do dobrego z Islay :)
tak jest :D popieram
Dzięki za rekomendację, właśnie zastanawiałem się czym zapełnić wolną przestrzeń na półce. Czas na tą łychę.
niestety miejsca na półce mam sporo... tak jak i w portfelu :(
lagavulin 16 jest miodzio :)
bije na głowę niektórych swoich droższych braci z islay
aż sobie muszę przypomnieć... dawno Lagi nie piłem
Lagavulin, Ardbeg i kilka innych destylarni, które mają droższe podstawki od innych. A to właśnie ze względu na jakość, która odbiega od wszelkiego rodzaju badziewia.
czasem solidna rzemieślnicza robota jest znacznie bardziej przyjazna niż eksperymenty...
howgh!
Sendilkelm
19-02-2014, 15:59
aż sobie muszę przypomnieć... dawno Lagi nie piłem
Ja dziś będę rozlewał na sample to: http://whiskybase.com/whisky/873/lagavulin-12-year-old-4th-release
Jakby ktoś chciał spróbować to zostało z 200ml do rozesłania.
Oczywiście cena wywindowana jest dostępnością, więc jakoś nie koniecznie idzie w parze. Aczkolwiek Lag 12yo jest znany ze swojej dobroci i to "podobno" o klasę wyżej od 16yo. No ale nie-kastraty tak mają 58,2% robi swoje. Tak samo jak Bowmore Devil's Cask jak na 10yo jest naprawdę b. dobrą whisky - niestety już niedostępną, a od premiery minęło dopiero pół roku.
niestety miejsca na półce mam sporo... tak jak i w portfelu :(
Dlatego, żeby mnie nadmiernie nie korciło, mam określoną ilość miejsca na te zabawki :) Teraz jest tylko jeden wolny slot i nieprędko będzie następny :)
Caffe Ale.
Wytrawne, czuć nieco kawy. Aromat kojarzący się z ciemnym piwem Stout,
jak dla mnie niepalącego w trochę tak jakby... petowo...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotozrzut.pl/zdjecia/a7e6d2e248.jpg)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.