PDA

Zobacz pełną wersję : co pijecie?



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Cosnek
02-11-2012, 10:13
Jestem drapieżnie ciekawy jak w domowym zaciszu i z własnych winogron zmajstrować znośne Cabernet-Syrah i Chardonnay, które bez problemu kupuję w Lidlu lub Biedronie za 10-15PLN.

http://wino.org.pl/forum/

chaos
03-11-2012, 21:16
Moj nr.1 Whiskacz:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/89/31988528.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Pachnie górami, dymem i choinkami.
wygląda bardzo smakowicie ;)

ja właśnie wróciłem od rodzinki ze wsi i przywiozłem parę litrów domowego winka z winogron
zabrałem się za jedno choć w smaku jest niezłe to jednak jego słodkość i moc nie pozwala na spożycie większej ilość, ponoć w pozostałych butlach jest "wytrawne", sprawdzę innym razem


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/pfCD5-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/pfCD5.jpg)

Sebastianito
03-11-2012, 22:17
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://akurat.org/wp-content/uploads/2011/11/po_borygo_sie_nie_rzygo.jpg)

Nawet wchodzi i tez pachnie choinka i dymem :D

matomi
03-11-2012, 22:46
Po Borygo się nie rzygo :)

Boryszuk
03-11-2012, 22:51
A Autovidol to mój idol

Cosnek
04-11-2012, 01:40
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://akurat.org/wp-content/uploads/2011/11/po_borygo_sie_nie_rzygo.jpg)

Nawet wchodzi i tez pachnie choinka i dymem :D


Co kto lubi... o gustach się nie dyskutuje.

Rafał_Sz
04-11-2012, 03:15
Różowy wchodzi bez popity. :)

chaos
04-11-2012, 20:57
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/CbhVx-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/CbhVx.jpg)

ASAHI
04-11-2012, 21:31
Piwo od Kazika z jego własnego wyrobu!
Pyszne !!

chaos
04-11-2012, 21:52
Piwo od Kazika z jego własnego wyrobu!
Pyszne !!

czyli co ?

Sendilkelm
04-11-2012, 22:02
Dziś coś troszkę gorszego, ale ... mnie smakuje :) (EDIT, ale ostrość poleciała :P)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.rafalkrukowski.com/nikoniarze/DSC_5906.jpg)

ASAHI
04-11-2012, 22:08
czyli co ?

A nie wiem co tam Kazik wrzucił, ale piwo pierwsza klasa.
Odpowiednio nachmielone, o delikatnym smaku i orzeźwiającej nucie :D

bognik
04-11-2012, 22:17
Piwo od Kazika z jego własnego wyrobu!
Podepnę się, bo piłam to samo, od naszego niezastąpionego Kazika :D

sidek
04-11-2012, 22:25
Dziś coś troszkę gorszego, ale ... mnie smakuje :) (EDIT, ale ostrość poleciała :P)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.rafalkrukowski.com/nikoniarze/DSC_5906.jpg)

niezłe masz FF ;)

Sendilkelm
04-11-2012, 22:42
niezłe masz FF ;)

No właśnie. Gdyby zawsze tak było to ok, ale on szaleje :/

vinci99
05-11-2012, 17:47
Bardzo smaczne piwko.
Jedno z niewielu piw jakie piłem, które choć w małym procencie zbliża się smakiem do domowego piwa.
Nawet w przystępnej cenie można kupić.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kamilczajkowski.pl/Kamil/fora/a.JPG)

chaos
05-11-2012, 21:45
polecam miłosław koźlak zatem

Cosnek
05-11-2012, 23:42
Dziś coś troszkę gorszego, ale ... mnie smakuje :) (EDIT, ale ostrość poleciała :P)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.rafalkrukowski.com/nikoniarze/DSC_5906.jpg)

Widze takiego Granta po raz pierwszy. Czym się rożni ten Grant od tego zwykłego trójkątnego?

Sendilkelm
05-11-2012, 23:54
Widze takiego Granta po raz pierwszy. Czym się rożni ten Grant od tego zwykłego trójkątnego?

Nie wiem co to znaczy zwykły trójkątny. Masz na myśli chyba inną whisky, która jest sprzedawana w "trójkątnych" butelkach? Jeśli tak, to tamta whisky jest blendem (i się inaczej nazywa Grant's). Nie wiem jak jej droższe odpowiedniki, ale wydaje mi się, że wszystkie są mieszaniną różnych whisky. To jest Single Malt z destylarni Glen Grant z reigonu Speyside. http://www.glengrant.com

Cosnek
05-11-2012, 23:58
A jaka w smaku, czy możesz opisać? Nigdy takiej nie piłem.

Sendilkelm
06-11-2012, 00:04
A jaka w smaku, czy możesz opisać? Nigdy takiej nie piłem.

Bardzo delikatna i łagodna w smaku. Ale tym się nie sugeruj, bo ja mam spaczony gust po mocnych torfach :D Bardzo czuć posmak waniliowy. Czasami pachnie/smakuje zbożem, ale ja bardzo słabo to wyczuwam, no i niestety krótki finisz, który szybko ginie w ustach. Jak na tak taniego Single'a to bardzo dobra.

Cosnek
06-11-2012, 00:20
Przy najbliższej okazji spróbuje. Z tym szybkim finishem to dziwna sprawa a waniliowy posmak lub masłowy zdarza się często w dobrej szkockiej.

Sendilkelm
06-11-2012, 00:21
Przy najbliższej okazji spróbuje. Z tym szybkim finishem to dziwna sprawa a waniliowy posmak lub masłowy zdarza się często w dobrej szkockiej.

To jest budżetowa whisky. Nawet korka nie ma, tylko nakrętkę.

manfred
06-11-2012, 11:45
E tam ja wole samogon np duch puszczy

chaos
06-11-2012, 20:34
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/Yyaoh-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Yyaoh.jpg)

qualin
06-11-2012, 20:48
Mam dla Ciebie zla wiadomosc, ta Łomża to oszustwo, na etykiecie info, ze nie pasteryzowane ale patrzac na date przydatnosci do spozycia widac ze zastosowano mikrofiltracje, czyli cholerstwo jeszcze gorcze od pasteryzacji.
Jak chcesz wypic prawdziwe niepasteryzowane/nie filtrowane to musisz szukac z malych browarow, a nie tych duzych co produkuja na wielka skale. Browary Łomża należa do Van Pura z tego co pamietam. Teraz taka moda jest, ze wielcy gracze na rynku wypuszczaja piwa niepasteryzowane z butelkami i etykietami stylizowanymi na na piwo z malego lokalnego browaru. Wszystko dlatego, ze male browary podbieraja im coraz wiecej klientow, ale niestety wiekszosc ludzi nei zdaje sobie sprawy, ze piwo niepasteryzowane to nie zawsze jest taki wyrob o jaki im naprawde chodzilo :)

jak ktos chce napic sie tego prawdziwego niepasteryzowanego to proponuje poszukac takiego:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img35.imageshack.us/img35/7906/piwol.jpg)

chaos
06-11-2012, 20:53
dzięki za info, jeśli prześledzisz wątek zobaczysz że na piwie znam się dość dobrze ;)
informacje, które podajesz są mi znane, wiem co to dzisiejsza "pasteryzacja" ;)
ps. ciechan i lwówek już dawno przestał być dobry ;)

qualin
06-11-2012, 21:03
No byl lepszy to fakt, ale w porownaniu do calej reszty "niepasteryzowanych" ze sklepowych polek to i tak ma sie calkiem dobrze :)

chaos
06-11-2012, 21:06
niestety nie zgodzę się, nie piję ciechana od już dawna, szczerze to wolę inne nawet pasteryzowane niż ciechana, siki panie ;)

Boryszuk
06-11-2012, 21:09
Siostrzenica mi się dziś urodziła więc symbolicznie popijam likier jerzynowy. Mogłaby się w weekend urodzić to nie musiałbym się ograniczać...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img15.imageshack.us/img15/6255/studiosession006.jpg)

qualin
06-11-2012, 23:28
Ja mam dzisiaj cos takiego na seans "Loopera" w tv :P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img829.imageshack.us/img829/7572/milof.jpg)

chaos
07-11-2012, 19:47
dobry ten miłosław ? ostatnio wysyp marcowego różnego

całkiem dobre piwko:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/QdurB-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/QdurB.jpg)

vinci99
07-11-2012, 19:51
dobry ten miłosław ?....

Tak jak już stronę czy dwie wcześniej wspominałem: jedno z niewielu jakie piłem, które smakiem przypomina mi domowej roboty piwo. Tyle tylko że ja piłem pilznera.

chaos
07-11-2012, 19:56
Tak już stronę czy dwie wcześniej wspominałem: jedno z niewielu jakie piłem, które smakiem przypomina mi domowej roboty piwo. Tyle tylko że ja piłem pilznera.

a to ten smak znam, znam też pszeniczne i koźlaka, koźlak'a uważam za całkiem dobrego i jednego z moich ulubionych koźlaków ogólnie dostępnych, nie znam tylko marcowego ...

stock
07-11-2012, 20:42
E tam ja wole samogon np duch puszczy

zabiłem się tym kiedyś. No ale ja nie góral :)

qualin
07-11-2012, 21:11
Calkiem spoko to marcowe, moze pierwsze lyki nie byly zachwycajace, ale kazdy kolejny smakowal coraz lepiej. Moje kubki smakowe musialy oswoic sie z tym smakiem :)

Pyra001
07-11-2012, 21:19
Browar Miłosław warzy też piwo Fortuna czarne, Fortuna miodowe, Fortuna wiśniowe, mnie osobiście najbardziej podchodzi Czarna.

qualin
08-11-2012, 01:16
Fortuna to browar, a Miloslaw to jedno z ich piw :)

Ja na dzisiejszy wieczor zaopatrzylem sie w taki trunek:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img20.imageshack.us/img20/1320/trybunal.jpg)

Kosztowalo 2,99 zl. W smaku slodkawe na poczatku, po chwili wyczuwalna goryczka. bardzo przyjemne. Przypomnialy mi sie mlode lata jak to za gowniarza chodzilo sie na Warke Strong do klubu Warki :)

Cosnek
08-11-2012, 19:37
Nawet niezła:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/202/dsc0013es.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

chaos
09-11-2012, 21:44
ciemne, słodkie, nawet dobre,


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/Ew78C-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Ew78C.jpg)

bart1
10-11-2012, 00:06
ja zapytam gdzie te wynalazki piwne można kupić bo mam do dyspozycji od bidy po polo grosik groszek itd ale nic tam niszowego nie ma .......

Cosnek
10-11-2012, 01:01
mam do dyspozycji od bidy po polo grosik groszek itd

? a jaśniej?

bart1
10-11-2012, 01:07
to takie sklepy w mojej okolicy głównie koszykowe, znaczy że poruszam się tam z pociesznym pojemnikiem przypominającym koszyk czerwonego kapturka i przemieszczam się miedzy regałami w poszukiwaniu produktów spełniających me wyśrubowane oczekiwania, i jak już coś spotkam to kładę do koszyka a na koniec przygody pani przy kasie pobiera myto od zebranych fantów .....

Cosnek
10-11-2012, 01:41
Wiem ze sa takie startery do piwa typu wlej do wody i masz piwo po tygodniu ale nie robiłem wiec się nie wypowiadam. Wino to co innego; lubię, pije, robię.

vinci99
10-11-2012, 10:30
to takie sklepy w mojej okolicy głównie koszykowe, znaczy że poruszam się tam z pociesznym pojemnikiem przypominającym koszyk czerwonego kapturka i przemieszczam się miedzy regałami w poszukiwaniu produktów spełniających me wyśrubowane oczekiwania, i jak już coś spotkam to kładę do koszyka a na koniec przygody pani przy kasie pobiera myto od zebranych fantów .....

W żabce można było ostatnio dostać piwo Miłosław, Żywe piwo i kilka innych w miarę przyzwoitych

qualin
10-11-2012, 10:55
Ja kupuje przewaznie w piotrze i pawle albo w realu, maja tam calkiem spory wybor browarkow :)

chaos
10-11-2012, 21:17
nie ma totamto


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/IEOXw-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/IEOXw.jpg)

sinner
11-11-2012, 09:43
gdzie można dostać tego Armagedona ?

stock
11-11-2012, 14:10
dzis cytrynóweczka własnej roboty :)

chaos
11-11-2012, 18:42
gdzie można dostać tego Armagedona ?

nie wiem, u mnie w mieście jest sklepik z regionalnymi piwkami ...

chaos
11-11-2012, 19:55
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/sVYm3-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/sVYm3.jpg)

seler
13-11-2012, 16:36
Wiem ze sa takie startery do piwa typu wlej do wody i masz piwo po tygodniu ale nie robiłem wiec się nie wypowiadam. Wino to co innego; lubię, pije, robię.


Tak dobrze to nie ma :)

chaos
17-11-2012, 18:39
co to panowie się tak opuścili ostatnio ?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/C7b4v-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/C7b4v.jpg)

Sebastianito
17-11-2012, 20:04
Wynalazki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://distilleryimage10.instagram.com/d5417b9630e011e2a63622000a1e9a50_7.jpg)

chaos
17-11-2012, 21:00
to jeszcze raz:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/x1wiE-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/x1wiE.jpg)

chaos
18-11-2012, 21:02
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/bxYTF-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/bxYTF.jpg)

chaos
23-11-2012, 16:31
sami abstynenci, tymczasem piątek:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/0kiNk-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/0kiNk.jpg)

chaos
23-11-2012, 21:23
takie tam na wieczór

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/bdDMa-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/bdDMa.jpg)

Pyra001
23-11-2012, 21:52
Moje ulubione piwo, Fortuna czarne

badi
24-11-2012, 22:13
chaos, moj czlowiek. btw: na christ agony w tychach sie widzimy?

vinci99
24-11-2012, 23:57
Dzisiaj Belgijskie Specialty Ale 18º BLG. Trochę za mocne mi wyszło i po jednym czuję się jak po trzech :D

chaos
25-11-2012, 13:57
chaos, moj czlowiek. btw: na christ agony w tychach sie widzimy?

bardzo prawdopodobne, że tak

qualin
25-11-2012, 19:27
Dzis do kolacji


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img543.imageshack.us/img543/5870/img20121125181719.jpg)

badi
25-11-2012, 19:48
bardzo prawdopodobne, że tak

Zuch! ;-)

chaos
30-11-2012, 20:41
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/3AOtA-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/3AOtA.jpg)

Boryszuk
30-11-2012, 21:04
A tego Grantsa to już z colą Ci sprzedali? ;)

chaos
30-11-2012, 22:25
A tego Grantsa to już z colą Ci sprzedali? ;)

nie ... przywiozłem w nim winko wujka z wiochy, mam po nim straszną zgagę ... coś ciekawszego stoi bardziej tyłu, ale niestey już puste ;) poznajesz ?

a tymczasem :

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/8cEGs-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/8cEGs.jpg)

Boryszuk
30-11-2012, 22:29
poznajesz ?

Nie, nie jestem wybitnym znawcą alkoholi/butelek. Ja po prostu testuję i nie robię notatek.

chaos
30-11-2012, 22:30
granta poznałeś po samym G, tamto jest bardzie charakterystyczne, myślałem ...

Boryszuk
30-11-2012, 22:32
Grantsa poznałem po kształcie butelki i etykiety. Ożłopałem się tego gdy chciałem się nawalić bez dorabiania teorii- tu gdzie mieszkam taki Grants nie jest wybitnie ekskluzywnym alkoholem.

MARTINK
30-11-2012, 22:36
a ja po prostu Finlandie z ananasem - zadnych udziwnien.

Obi
30-11-2012, 22:52
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/IMG187_1-1.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-ZfZUiYL4e1s/Tp3T0EjcF2I/AAAAAAAAACo/ku7qCEmGwT0/s1600/IMG+187_1.jpg)

chaos
30-11-2012, 22:53
tu gdzie mieszkam taki Grants nie jest wybitnie ekskluzywnym alkoholem.
nie tylko tam ;)

chaos
01-12-2012, 22:03
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/ucbHp-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ucbHp.jpg)

Czornyj
01-12-2012, 22:06
Bernard jest zarąbisty - ilekroć jestem we Wrocku idę na ciemnego z kija.

Zetec
01-12-2012, 22:11
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/uma6ehup-1.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/12/12/02/uma6ehup.jpg)

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

bart1
02-12-2012, 00:10
Zetec a coś więcej o zamieszczonych browarach ? jak tam EB się trzyma jak smak itd. a specjal tylko lokalnie ?

Zetec
02-12-2012, 00:24
No EB to już nie to samo, ale zawsze miło trzyma się w ręku, a mój egzemplarz miał być w USA...

Natomiast ten specjal nie jest do dostania w sklepie. Jest to z okazji 140 lecia Browaru i ma recepturke jak nie specjal i jest lekko palony slod. Only jako gift. Zresztą jest to napisane na dole etykiety.
A specjal nadal jest sprzedawany do połowy PL. Taka polityka firmy...

Wsio robione w Browarze Elbląg.


Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

chaos
02-12-2012, 01:06
to ci dopiero EB wrócił ...
EB red też będzie ? ;)

bart1
02-12-2012, 01:09
EB jest ciągle tylko nie u nas .....

OlgaMoket
02-12-2012, 16:14
Z racji tego, że wieczory są coraz chłodniejsze przerzuciłam się na grzane wino z kawałkiem pomarańczy i imbiru - pychotka!

jarekf34
02-12-2012, 16:23
przerzuciłam się na grzane wino z kawałkiem pomarańczy i imbiru - pychotka!
Popieram... Wczoraj w Niemczech wypiłem sobie dwa kufelki ich specyfiku "Glühwein" na rozgrzewkę, normalnie miód malina :)

chaos
02-12-2012, 20:26
;O


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/S9kGs-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/S9kGs.jpg)

vinci99
03-12-2012, 00:15
A specjal nadal jest sprzedawany do połowy PL. Taka polityka firmy...

Tzn. gdzie jest ta połowa? Piłem to piwo na pomorzu jak i na Lubelszczyźnie.

Zetec
03-12-2012, 00:27
Oficjalnie od Szczecina po Białystok i do Torunia Bydgoszczy. A nie oficjalnie to i na Śląsku się napijesz!
Ja sam jak jadę na południe to wiozę z jedną zgrzewkę ;-)

Wysłane z mojego GT-N7100

qualin
03-12-2012, 05:07
Tak samo jak zloty lech pils niby tylko w wielkopolsce dostepny, a kupic mozna juz w calym kraju :)

NIKOLAY
04-12-2012, 17:45
Pragnę przestrzec szanownych forumowiczów przed promowaną aktualnie (za 29.90 zł) whisky o nazwie GOLD BARREL firmowaną przez STOCKa. Nie jestem szczególnym znawcą ale płyn pachnący i smakujący jak zagrzybiona, zapleśniała piwnica w której zdechło kilka gryzoni to właśnie GOLD BARREL. Przestrzegam z sympatii dla tego forum. Właśnie to piję ... ehhhhh chyba skończę na III drinku bo trauma niesamowita .... :( Szkoda kasy.

Sendilkelm
04-12-2012, 17:51
Pragnę przestrzec szanownych forumowiczów przed promowaną aktualnie (za 29.90 zł) whisky o nazwie GOLD BARREL firmowaną przez STOCKa. Nie jestem szczególnym znawcą ale płyn pachnący i smakujący jak zagrzybiona, zapleśniała piwnica w której zdechło kilka gryzoni to właśnie GOLD BARREL. Przestrzegam z sympatii dla tego forum. Właśnie to piję ... ehhhhh chyba skończę na III drinku bo trauma niesamowita .... :( Szkoda kasy.

29.90? Ale to za 10 ml chyba? :wink:

NIKOLAY
04-12-2012, 18:00
Spokojnie. Nie jestem takim wyrafinowanym i niestety zamożnym konsumentem jak kolega powyżej. To badziewie Gold Barrel kosztuje 29,90 za 0,7 litra ... ale takiej sikawce pt. Queen Margot z Lidla nie sięga nawet do dolnej naklejki. Obrzydlistwo :(

Sendilkelm
04-12-2012, 18:04
Spokojnie. Nie jestem takim wyrafinowanym i niestety zamożnym konsumentem jak kolega powyżej. To badziewie Gold Barrel kosztuje 29,90 za 0,7 litra ... ale takiej sikawce pt. Queen Margot z Lidla nie sięga nawet do dolnej naklejki. Obrzydlistwo :(

Bez przesady z tym konsumentem. Oczywiście jestem smakoszem i lubię dobre, ale pijam też tanie, tylko, że 29,90zł za 0,7 to też już nie jest wg mnie segment tych tanich. Nazwa bardzo chwytliwa, to fakt, ale chyba w tym przypadku lepiej kupić coś znanego za 35-50 zł.

Aż z ciekawości wpisałem w google i ... http://alkohole.sqa.pl/gotowe_alkohole/32/
część komentarza: "No proszę przestańcie - nabyłem właśnie 0,7 l za mniej niż 21 zł(promocja)." McDonalds jest droższy :D

I opis tej whiskey :D
"Amerykańscy gorzelnicy od lat mieli swoje wyjątkowe i sekretne sposoby przygotowania beczek do leżakowania. Wybierali najlepsze i najświeższe dębowe drewno, a następnie opalali je od środka. To głównie od beczek zależała jakość końcowego trunku. Aby wyróżnić najlepsze beczki, malowali ich wieka - najlepsza jakość oznaczana była kolorem niebieskim oraz złotym. Do tej tradycji nawiązują nazwy nowych produktów - Blue Barrel i Gold Barrel."

NIKOLAY
04-12-2012, 18:06
No oczywiście, że lepiej ... Poszedłem do sklepu po coś zupełnie innego .... a dałem się namówić na taki tani szajs ... Zwyczajnie przestrzegam !!

Zolty
04-12-2012, 18:22
... płyn pachnący i smakujący jak zagrzybiona, zapleśniała piwnica w której zdechło kilka gryzoni to właśnie ...

.... czyli jak wszystkie whisky? ;)


Przepraszam milosnikow 'nalewki na myszach' ale nie moglem sie powstrzymac.

Władca Pixeli
05-12-2012, 03:57
No oczywiście, że lepiej ... Poszedłem do sklepu po coś zupełnie innego .... a dałem się namówić na taki tani szajs ... Zwyczajnie przestrzegam !!
20 dolców i też się togo pić nie da :mrgreen:


http://img826.imageshack.us/img826/5051/jackdanielstennesseehon.jpg
źródło (http://img826.imageshack.us/img826/5051/jackdanielstennesseehon.jpg)

Sendilkelm
05-12-2012, 09:54
No a ja właśnie się przymierzam do Jack'a Honey, żeby zobaczyć co to w ogóle jest :) Dużo osób polecało jak byłem w Jastrzębiej Górze, ale wolałem próbować inne rzeczy. :) Chociaż za likierami to nie przepadam, aż tak.

vinci99
05-12-2012, 10:01
No a ja właśnie się przymierzam do Jack'a Honey, żeby zobaczyć co to w ogóle jest :) Dużo osób polecało jak byłem w Jastrzębiej Górze, ale wolałem próbować inne rzeczy. :) Chociaż za likierami to nie przepadam, aż tak.

We wczesnej porze dnia się przymierzasz :D
Ja dzisiaj wieczorkiem przymierzę się do India Pale Ale oczywiście własnej roboty :)

zdyboo
05-12-2012, 10:19
Jak ktoś lubi whiskey, ale nie lubi jej smaku ;), to polecam Irish Mist

http://www.creativeroots.org/wp-content/uploads/2009/08/irish_mist_bottle_carton.jpg
źródło (http://www.creativeroots.org/wp-content/uploads/2009/08/irish_mist_bottle_carton.jpg)

Bardzo fajne jako podstawa drinków, ale można też bez dodatków.

stock
05-12-2012, 10:29
zgadza się - irish Mist polecam - miałem dwie butle i obydwie od kolegi wyżej :) Smakowe niesamowicie :)
I aby złamac ten wstretny alkoholowy trend jaki sie tu zapanoszył - ja piję mleko :) Co prawda zagryzam je mandarynkami i mam juz pewne obawy o mój zołądek - no ale raz się żyje :)

Sendilkelm
05-12-2012, 10:32
To Irish Mist wcale nie takie tanie, jak na taki trunek (w Jastrzębiej Górze - http://www.sklep-domwhisky.pl/gatunki-likiery-whiskey-irish-mist-35-07-p-812.html).

zdyboo
05-12-2012, 10:35
Na lotniskowej wolnocłówce w Dublinie kosztuje OIDP 18 euro za 0,7 l. Jeszcze niedawno w ogóle tego w Polsce kupić nie można było.

GeparD
05-12-2012, 12:40
Jak ktoś lubi whiskey, ale nie lubi jej smaku ;), (...)

a to tak się da? ;)

Boryszuk
05-12-2012, 18:37
a to tak się da? ;)

Ja lubię jak mnie trochę sponiewiera ale za smakiem też nie przepadam. Dlatego piję tanie łychy z colą.

Sebastianito
07-12-2012, 23:13
Jedno z moich ulubionych:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/hoegaarden-2.jpg
źródło (http://www.betel.co.il/food/wp-content/uploads/2012/03/hoegaarden.jpg)

Sebastianito
08-12-2012, 15:50
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/1692729590_f162e98c3b_b-2.jpg
źródło (http://farm3.staticflickr.com/2191/1692729590_f162e98c3b_b.jpg)

Zdjecie wykonane przez: Chimpaction (http://www.flickr.com/photos/chimpaction/)

qualin
08-12-2012, 20:44
Wlasnie popijam, z cola idzie przelknac :P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img194.imageshack.us/img194/5757/dsc6926ua.jpg)

chaos
08-12-2012, 21:09
zapalenie zatok - antybol - całkowita abstynencja :(

Sebastianito
08-12-2012, 21:19
To brzmi jak wyrok... dla twojej watroby.

vvilk
08-12-2012, 21:57
Pożalę sie Wam i od razu pytanie zadam.
Smakoszem nie jestem i ostatnio z drinkow upodobalem sobie niezbyt kosztowny zestaw Johny Walker Red Label + Cola.
Ostatnio zaszalec chcialem i Jacka Danielsa probowalem ale za chol... mi to podejsc nie chcialo. Slodkie to jakies i niesmaczne, ze az sie po jednym drinku strulem. :( Tez tak macie czy to ze mna cos nie tak?


Wystukane na telefonie. Sorry za brak polskich liter.

Czornyj
08-12-2012, 22:07
Kukurydzianka ma specyficzny smak. Na początku też mi nie podeszła, teraz Bourboniki łykam z dziką rozkoszą. Nie bez powodu Kubuś jest najpopularniejszą gorzałą świata.

Sebastianito
08-12-2012, 22:24
Mieszkam w szkocji i powinienem sie lubowac w ich Single Malt, ale... nie podchodzi mi napoj spirytusowy za chiny. Za to ich ALE to poprostu poezja, ale tez nie kazdy. Mieszkam 300m od Browaru Caledonian i zapach mam, brzeczki, codziennie wieczorem :) O rozkoszy!

baasiazm
09-12-2012, 19:26
Rozmiłowałam się ostatnimi czasy w cydrze. Pyszna sprawa.

Sendilkelm
10-12-2012, 10:53
Pożalę sie Wam i od razu pytanie zadam.
Smakoszem nie jestem i ostatnio z drinkow upodobalem sobie niezbyt kosztowny zestaw Johny Walker Red Label + Cola.
Ostatnio zaszalec chcialem i Jacka Danielsa probowalem ale za chol... mi to podejsc nie chcialo. Slodkie to jakies i niesmaczne, ze az sie po jednym drinku strulem. :( Tez tak macie czy to ze mna cos nie tak?


Moja żona uwielbia Jacka Danielsa z sokiem jabłkowym. Moim zdaniem lepsze niż z Colą, ale moje zdanie jest spaczony czysym whisky, a kukurydzę piję rzadko i to też bez niczego.

chaos
10-12-2012, 13:01
Mieszkam 300m od Browaru Caledonian i zapach mam, brzeczki, codziennie wieczorem :) O rozkoszy!

mmm daj powąchać :)

seler
10-12-2012, 13:44
mmm daj powąchać :)


"Zrób to sam" :)

chaos
10-12-2012, 17:03
jak się przejeżdża w skawinie koło balsena to pachnie paluszkami ;)

ewakowal8
10-12-2012, 17:59
Ja ostatnio testuje różne smaki browaru fortuna:) Piłam już wiśniowe i czekoladowe, oba były super!

marcys
10-12-2012, 18:25
Rozmiłowałam się ostatnimi czasy w cydrze. Pyszna sprawa.

oooo... ja właśnie pierwszą własną produkcję skonsumowałem- pycha. Robię następną partię, bo te cydry ze sklepu się nie umywają :)))

pil74
10-12-2012, 20:53
Cydr jest niezły. Aż dziwne. że w kraju z taką tradycją "jabolową" tak mało rozpowszechniony :)
Od dłuższego już czasu zasmakowałem w Gentleman Jack. Puste butelczyny po nim zbieram do nalewek :)

qualin
10-12-2012, 21:35
Cydr jest niezły. Aż dziwne. że w kraju z taką tradycją "jabolową" tak mało rozpowszechniony :)
Od dłuższego już czasu zasmakowałem w Gentleman Jack. Puste butelczyny po nim zbieram do nalewek :)

Bo u nas jest balagan z prawem i sprawami akcyzowymi. Poprostu produkcja cydru jest malo oplacalna, dlatego nawet takie somersby jest nie cydrem a piwem z dodatkiem soku jablkowego.

vinci99
10-12-2012, 22:11
oooo... ja właśnie pierwszą własną produkcję skonsumowałem- pycha. Robię następną partię, bo te cydry ze sklepu się nie umywają :)))

Ja teraz pijam prawie zawsze takie :)
Robiłeś z zacieraniem? Jakie? Mi kończy się właśnie Belgijskie specialty ale 18blg. Dzisiaj zabutelkowałem IPA 14 blg i mam nadzieje że wyjdzie tak jak poprzednio :)

chaos
11-12-2012, 10:21
zgubiłem się, robicie sami ten cydr czy piwo ? (pewnie to i to ;))

vinci99
11-12-2012, 10:31
Ja mówię o piwie i w pierwszej chwili pomyślałem że marcys też. Z tego co widzę marcys chyba jednak mówi o cydrze :)

chaos
11-12-2012, 11:22
Ja mówię o piwie i w pierwszej chwili pomyślałem że marcys też. Z tego co widzę marcys chyba jednak mówi o cydrze :)
to co to za piwo pichcisz ?

vinci99
11-12-2012, 11:33
to co to za piwo pichcisz ?

Tak jak wspomniałem kilka postów wcześniej kończy mi się Belgijskie speciality ale 18blg, wczoraj zabutelkowałem IPA 14 blg (na tą chwilę moje ulubione).
Wcześniej zrobiłem kilka warek PA 12blg - jutro znowu je warzę.

marcys
11-12-2012, 12:18
Ja mówię o piwie i w pierwszej chwili pomyślałem że marcys też. Z tego co widzę marcys chyba jednak mówi o cydrze :)

Mówię o cydrze :) jest mniej wymagający w produkcji od piwa, na ważenie którego nie bardzo mam warunki.

marcys
11-12-2012, 12:29
Bo u nas jest balagan z prawem i sprawami akcyzowymi. Poprostu produkcja cydru jest malo oplacalna, dlatego nawet takie somersby jest nie cydrem a piwem z dodatkiem soku jablkowego.

Dokładnie, cydr podlega podobnym regulacjom jak wino. Wyższa akcyza, banderolki itp. a przede wszystkim chore podejście urzędników. Efekt jest taki, że buteleczka 0,33 polskiego cydru w sklepie kosztuje ca 4,50 zł (o tych z importu nawet nie wspominam) ;)

seler
11-12-2012, 15:41
Mówię o cydrze :) jest mniej wymagający w produkcji od piwa, na ważenie którego nie bardzo mam warunki.


do waŻenia wystarczy waga łazienkowa ;)

marcys
11-12-2012, 17:51
do waŻenia wystarczy waga łazienkowa ;)

no to może spróbuję jednak uwarzyć ;)

Strus
11-12-2012, 19:49
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.examiner.com/images/blog/EXID36208/images/Barefoot_Shiraz.jpg)

chaos
11-12-2012, 21:48
Tak jak wspomniałem kilka postów wcześniej kończy mi się Belgijskie speciality ale 18blg, wczoraj zabutelkowałem IPA 14 blg (na tą chwilę moje ulubione).
Wcześniej zrobiłem kilka warek PA 12blg - jutro znowu je warzę.

no tak, ale co i jak dokładnie ? jakiś link ? instrukcja ? podziel się wiadomościami, może sam spróbuję ;)

sprychu
11-12-2012, 22:47
no tak, ale co i jak dokładnie ? jakiś link ? instrukcja ? podziel się wiadomościami, może sam spróbuję ;)

Tutaj jest o tym wątek, są przydatne linki i ogólnie sporo ciekawych informacji o warzeniu piwa w domku http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=182097

Pozdrawiam

chaos
12-12-2012, 09:55
o, podziękował :D

<kawa>

vinci99
12-12-2012, 10:23
no tak, ale co i jak dokładnie ? jakiś link ? instrukcja ? podziel się wiadomościami, może sam spróbuję ;)

Proces nie jest łaty ale do ogarnięcia. Zanim zacząłem poświęciłem sporo czasu na czytanie forum np. browar.biz oraz piwo.org Tutaj masz ogólną instrukcję procesu warzenia http://www.warzenie.pl/pliki/szkolka.pdf
Jeżeli zdecydujesz się na zrobienie piwa samemu to powiem Ci ze satysfakcja murowana. Nie mówiąc już o smaku, który jest dużo dużo lepszy niż to co mamy w sklepach. Fajne jest też to że możesz tworzyć swoje smaki piwa :)
Nie mam dużo uwarzonych warek na koncie ale jak będziesz miał jakieś konkretne pytania pisz śmiało.

seler
12-12-2012, 12:11
Proces nie jest łaty ale do ogarnięcia.


Najtrudniejsze to nie przypalić wody, reszta jest prosta :)

adamina80
12-12-2012, 18:58
kocham kawę w każdej postaci :P ostatnio pijam z przyprawami :P

matikii77
12-12-2012, 19:09
Ja teraz popijam sobie piwko :) a dokładnie Warkę :D

beatanaj
13-12-2012, 12:24
zielona liściasta herbata :)

Czornyj
13-12-2012, 12:40
zielona liściasta herbata :)

Lepiej wódę lać do twarzy
Niż spamować Nikoniarzy

chaos
13-12-2012, 14:08
Lepiej wódę lać do twarzy
Niż spamować Nikoniarzy
piwo żłopać od rana
spamerom nakładając bana

Sendilkelm
13-12-2012, 15:26
Nie piłem i nie piję, ale coś takiego mi się wyświetliło, więc się dzielę. Może ktoś się skusi :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/205119_453422244706085_1774342250_n.jpg)

nickt
13-12-2012, 17:04
Oooo fajnie wygląda a sam w sobie Ciechan jest ok, chociaż z piw to polecam browar Pinta ;)

to_nie_ja
14-12-2012, 15:50
O tak, browar Pinta zna się na rzeczy. Czarna Dziura była pyszna w kosmos i pochłonęła smakiem. Dzisiaj czekają mnie Ognie Szczęścia, jeszcze tego nie próbowałam, ale nie mogę się doczekać :D

Sebastianito
14-12-2012, 18:26
Dzis na spokojnie 2 trunki:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/010331-1.jpg
źródło (http://images.mysupermarket.co.uk/Products_1000/31/010331.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lortolan.files.wordpress.com/2010/10/mcewans.jpg)

Drugi z dedykacja dla Boryszuka... wczesniej czy pozniej tu trafi.

Zetec
14-12-2012, 21:15
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/uvabezu2-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/12/12/15/uvabezu2.jpg)

Bracki Rauchbock zwycięzca konkursu piw domowych podczas Festiwalu Birofilia 2012. 7 slodow w kupie i jakiś chmiel ... :D

Wysłane z N7100 lub N8000

Czornyj
14-12-2012, 21:45
Też właśnie popijam wędzony boczek :D

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropbox.com/u/19059944/boczek.jpg)

Boryszuk
14-12-2012, 22:09
Drugi z dedykacja dla Boryszuka... wczesniej czy pozniej tu trafi.

Od dawna zaglądam! A i McEwansa pamiętam. I inne 'lokalne' piwa w hotelowym barze :D

Cosnek
14-12-2012, 22:20
Jade jutro na urodziny do brata i zabieram baniaczek wina własnego wyrobu. Mniam!


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/201/winodlaadama.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

roofman
14-12-2012, 22:45
Też właśnie popijam wędzony boczek :D

Dużo nas coś ostatnio... :mrgreen:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img547.imageshack.us/img547/6888/img7872s.jpg)

seler
14-12-2012, 23:10
A ja właśnie piję swój własny Tripel który był warzony równo rok temu :)

Cosnek
14-12-2012, 23:31
Co to jest Tripel?

pilon
14-12-2012, 23:43
Warkę za funciaka popijam ;)

seler
14-12-2012, 23:56
Co to jest Tripel?


http://www.wiki.piwo.org/Belgian_Tripel

waria60
15-12-2012, 21:43
Bardzo smaczne, polecam :P

Czornyj
15-12-2012, 21:48
Bardzo smaczne, polecam :P

Bakterie do szamba????? :shock:

Boryszuk
15-12-2012, 21:49
Bakterie do szamba?

Gó*niany pomysł.

chaos
15-12-2012, 22:09
ozdrowiałem :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/CH38l-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/CH38l.jpg)

georghe
16-12-2012, 00:51
Czystą Finlandię chleję po promocyjnej cenie.
Łan liter za 49,90 w Carrefourze.
Promocja na Barbórkę, Andrzejki i Święta, coby się nam Polakom żyło lżej/lecej ?...

nika22
16-12-2012, 22:10
Czerwone wino. Jak najbardziej czerwone!

qualin
16-12-2012, 22:11
Przepis na domowy cydr: http://pokazywarka.pl/jhq7q6/

kasia122
17-12-2012, 22:26
Kakao - na ciepło

bart1
17-12-2012, 23:54
kasia122 jaki rocznik ? gotowa mieszanka czy też własnego przemiału ?

marcys
18-12-2012, 00:14
Przepis na domowy cydr: http://pokazywarka.pl/jhq7q6/

Jejku cydr z soku z kartonu i jeszcze w butelkach plastikowych... a feeee ;)

GeparD
18-12-2012, 00:21
ostatnio piłem to:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/laphroaig10yearoldwhisky-1.jpg
źródło (http://cdn2.masterofmalt.com/whiskies/p-1987/laphroaig-10-year-old-whisky.jpg)

Pierwszy kontakt mnie trochę wystraszył, zapach atramentu. Ale po dłuższym obcowaniu się przyjęła :D

qualin
18-12-2012, 14:35
Z wczorajszego wieczoru:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img829.imageshack.us/img829/7644/66428510151284202659812.jpg)

darko
18-12-2012, 14:40
ozdrowiałem :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/CH38l-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/CH38l.jpg)
U mnie był zestaw z dwoma Koźlakami i dwoma Marcowymi

aldi12
18-12-2012, 19:23
Właśnie jestem ciekaw tego piwa' Miłosław' :) wielu poleca

roofman
18-12-2012, 19:35
Właśnie jestem ciekaw tego piwa' Miłosław' :) wielu poleca
Jak trafisz to będziesz zadowolony.
A jak nie to wylejesz do zlewu :mrgreen:
Nierówne te ich warki są, ostatnio skusiłem się na pilznera i niestety nie dałem rady. Odkaziło spływ wody w kuchennym zlewie.
A wcześniej piłem i nawet było niezłe... zarówno koźlak jak i pilzner.

chaos
18-12-2012, 20:50
U mnie był zestaw z dwoma Koźlakami i dwoma Marcowymi

koźlak i marcowe bardzo ok, pilzner i niefiltrowane słabiutko

klea
19-12-2012, 14:41
Jeżeli piwo to czeskie jak dla mnie:roll:

ASAHI
19-12-2012, 20:55
Pozwolę sobie wkleić z innego wątku, ale bardzo tu pasuje:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/224844_471022336272843_408197594_n.png)

GeparD
20-12-2012, 01:28
like :D

qualin
20-12-2012, 23:47
Wlasnie skonczylem podczas ogladanie Taken 2 :)
Piwo calkiem smaczne :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img33.imageshack.us/img33/3913/41207310151288697119812.jpg)

sorevell
21-12-2012, 17:07
Końca świata nie było. Zdążyłem go wypić ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img543.imageshack.us/img543/3632/img4046i.jpg)

Polecam! :mrgreen:

chaos
21-12-2012, 21:11
o, i tyle


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/PrvsA-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/PrvsA.jpg)

Boryszuk
22-12-2012, 16:34
Ja od 3 dni namiętnie zapijam się kanaryjską sangrią.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło ( http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/537762_3700613207783_357832526_n.jpg)

stock
22-12-2012, 16:39
leczę kaca o 15.40 :) Oczywiście piwskiem :)

DonMaliniacco
22-12-2012, 16:54
A ja czytam I zazdroszcze wszystkim w tym watku...

joanna1111
22-12-2012, 18:10
Dziś w ramach świąt zielony Walker z lodem :D

Boryszuk
22-12-2012, 18:58
W mordę go i banem!

darko
22-12-2012, 19:35
koźlak i marcowe bardzo ok, pilzner i niefiltrowane słabiutko
niefiltorowanego nie piłem ale koźlaczek i marcowe jak najbardziej

A ja czytam I zazdroszcze wszystkim w tym watku...
Malin, dasz radę, zobaczysz jaką będziesz miał satysfakcję, wiem coś o tym.

A tym czasem jakiś trójniaczek z cytrynką wpadł w moje łapska

vinci99
22-12-2012, 23:24
Dzisiejszy wieczór zacząłem od kilku IPA swojej roboty.
Teraz zastanawiam się czym go zakończyć :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kamilczajkowski.pl/Kamil/fora/13.jpg)

bart1
22-12-2012, 23:29
vinci99 szkoda że piwa nie masz... bo w tym wypadku nie pomogę.

OberD
22-12-2012, 23:33
vinci99 a gdzie tam jeszcze do zakończenia :)

vinci99
22-12-2012, 23:34
vinci99 szkoda że piwa nie masz... bo w tym wypadku nie pomogę.
Piwo jest tylko chłodzi się w piwniczce no i szkoda mi wypić cały zapas naraz bo dopiero dwa tygodnie w butelkach stoi :).


vinci99 a gdzie tam jeszcze do zakończenia
Zależy o której się zaczyna :)

kropa09
23-12-2012, 00:45
malibu :D mój prezent urodzinowy mmm...

chaos
26-12-2012, 19:48
Dzisiejszy wieczór zacząłem od kilku IPA swojej roboty.
Teraz zastanawiam się czym go zakończyć :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kamilczajkowski.pl/Kamil/fora/13.jpg)

o rzesz ty szkurdesz ...

Czornyj
26-12-2012, 19:54
no no no - zapas na ładny tydzień delikatnego popijania drinków :D

jaroo1
26-12-2012, 19:56
drinki fujjj...

kzkzg
26-12-2012, 20:16
Winko domowej roboty :)
Pierwszy raz w zyciu robilem z jablek i wyszla rewelacja :) Jablka nie byly pierwszej jakosci bo male i niedojrzale. Przepuscilem przez maszyne do rozdrabniania galezi, na tydzien lezakowania do beczki. Potem wycisnalem sok przez moskitiere, wyszlo okolo 40 litrow. Sok do butli do tego 10kg cukru i 3 miesiace lezakowania. Moc oceniam na ~10%. Przy dawkach >1,5l doskwiera troche zgaga nastepnego dnia.

Czornyj
26-12-2012, 20:18
drinki fujjj...

Nie ma złych alkoholi, są tylko pijacy-dyletanci. Co takiego jest "fuj" w wódzie z wermutem, albo ginie z tonikiem, albo rumie z odrobiną mięty, limety, cukru trzcinowego i lodu?

jaroo1
26-12-2012, 20:41
ja tam gustuję w czystych alkoholach , po drinkach makówka boli oj boliii...

georghe
26-12-2012, 21:13
Co takiego jest "fuj" w wódzie z wermutem,

Smakowo nic. Pewnikiem natomiast jest, ze po wódzie z wermutem łeb na drugi dzień waży tyle co dziesiąć kartonów piwa....
Nie ma większej akrobacji alkoholowej jak dodanie wermuta do drinka. Dla zaawansowanych tupot białych mew i mdłości, dla początkujących traumatyczny rzyg / rzygi i wspomnienia na całe życie...

Czornyj
26-12-2012, 21:29
Na taką okoliczność stosuje się nowatorską metoda opracowaną w laboratorium Mi6 dla Agenta Jej Królewskiej Mości, który znany jest ze słabości do wstrząśniętego-niemieszanego...

Klin!

georghe
26-12-2012, 23:08
Tiaaaa... i namów na to, wytłumacz chorującej istocie....

marcys
26-12-2012, 23:19
Winko domowej roboty :)
Pierwszy raz w zyciu robilem z jablek i wyszla rewelacja :) Jablka nie byly pierwszej jakosci bo male i niedojrzale. Przepuscilem przez maszyne do rozdrabniania galezi, na tydzien lezakowania do beczki. Potem wycisnalem sok przez moskitiere, wyszlo okolo 40 litrow. Sok do butli do tego 10kg cukru i 3 miesiace lezakowania. Moc oceniam na ~10%. Przy dawkach >1,5l doskwiera troche zgaga nastepnego dnia.

Przy takiej ilości cukru, to musi być syrop nie wino, bo nie sądzę żeby drożdże to zjadły ;)

georghe
26-12-2012, 23:33
TOTO
Winko domowej roboty :)
Pierwszy raz w zyciu robilem z jablek i wyszla rewelacja :) Jablka nie byly pierwszej jakosci bo male i niedojrzale. Przepuscilem przez maszyne do rozdrabniania galezi, na tydzien lezakowania do beczki. Potem wycisnalem sok przez moskitiere, wyszlo okolo 40 litrow. Sok do butli do tego 10kg cukru i 3 miesiace lezakowania. Moc oceniam na ~10%. Przy dawkach >1,5l doskwiera troche zgaga nastepnego dnia.

Miałem i ja winko z winogron, średniawo mi podeszło, do tego w drugim dymionku "cudo" z rodzynek, absolutnie okropne, tłuste po wierzchu [...] po głowie równo, ale smakowało jak...... wino z rodzynek.
Cudownym trafem, pomysłem, namaszczeniem specjalisty w temacie, mojego zacnego staruszka Dziadka/Ojca znaczy,TOTO zostało wymienione na bimber (jabłkowe i rodzynkowe), leży mi to w garażu bo jako że bimbrozję lubię i przyswajam, takoż ta jadąca tłustymi rodzynkami ciecz nie podchodzi nijak, chociaż osoby gustujące twierdzą, że jest bajkowo udana.
Po naszemu grappa wyszła. Po mojemu dupa.

Pewnie się nie zepsuje, na zlot się nie wybieram, Kolegom forumowym ciężko będzie ocenić

kazwita
26-12-2012, 23:34
Przy takiej ilości cukru, to musi być syrop nie wino, bo nie sądzę żeby drożdże to zjadły ;)

Skoro początkowo było coś około 30 °Blg (albo więcej), to rzeczywiście przed zjedzeniem całego cukru drożdże pewnie zdechły z przepicia. Następnym razem lepiej dosładzać na raty. W każdym razie pierwsze koty za płoty, a z degustacji wina własnego wyrobu frajda jest spora. :)

marcys
27-12-2012, 00:38
... a z degustacji wina własnego wyrobu frajda jest spora. :)
no baaaaaa :) ja właśnie drugą w życiu partię cydru rozlałem i czekam aż trochę się nagazuje i dojrzeje :)

vinci99
27-12-2012, 11:28
no no no - zapas na ładny tydzień delikatnego popijania drinków :D

Po ostatnich dniach czas na uzupełnienie :D

Cosnek
27-12-2012, 12:02
"cudo" z rodzynek, absolutnie okropne, tłuste po wierzchu

Wino ryżowo-rodzynkowe robiłem wielokrotnie i wychodzi świetne ale jest kilka trików. Rodzynki są zakonserwowane czymś tłustym i trzeba je sparzyć wrzątkiem, ryz dokładnie wypłukać, cukier dodajemy w ratach i co równie ważne; dodajemy przyprawy korzenne dobrej jakości (świeży imbir). Moje ryżowce maja około 17% nadają się do picia już po 3 miesiącach.

chaos
28-12-2012, 21:19
fajne piwko, polecam


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/4pWgY-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/4pWgY.jpg)

Jolka4346
29-12-2012, 16:37
Gdzie można takie dostać? Jestem piwną amatorką (wiem, robię mężczyznom konkurencję ;) )

georghe
29-12-2012, 22:23
Wino ryżowo-rodzynkowe robiłem wielokrotnie i wychodzi świetne ale jest kilka trików. Rodzynki są zakonserwowane czymś tłustym i trzeba je sparzyć wrzątkiem, ryz dokładnie wypłukać, cukier dodajemy w ratach i co równie ważne; dodajemy przyprawy korzenne dobrej jakości (świeży imbir). Moje ryżowce maja około 17% nadają się do picia już po 3 miesiącach.

Bardzo dzięki za odpowiedź na moje rozterki, wino było moim zdaniem słabe, przerobione na bimber nadal wali chemią i rodzynami chociaż grama świństwa z mojej strony tam nie było, teraz przynajmniej znam przyczynę... :)
Dzięki COSCEK ;)

GeparD
30-12-2012, 00:23
dzisiaj to:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.theginblog.co.uk/home/wp-content/uploads/gordons-gin1.jpg)
plus to:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/limes-1.jpg
źródło (https://cibusamare.files.wordpress.com/2012/04/limes.jpg)
plus oczywiscie to:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.premierexports.co.uk/1666-2215-thickbox/schweppes-tonic-water-500ml.jpg)
z dodatkiem tego:
OGPD0ZBiMs0

.:Gerard:.
30-12-2012, 02:05
po polsku, wódkę pije - Korn - jak nasza - Żytnia - tylko trochę słabsza, w każdym razie trzymam się tradycji a barwniki pije w ostateczności jak braknie wódki :grin:

Sebastianito
01-01-2013, 17:57
4 Tyskie na wyciszenie, a pozniej... nicht!

seler
01-01-2013, 19:11
A ja Rosyjski Stout Imperialny, własnej, rzecz jasna, produkcji.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/DSCF5101-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-syit13JC3EY/Tyhhg_sNf9I/AAAAAAAABZk/blF2nkwZebY/s800/DSCF5101.jpg)

Sebastianito
01-01-2013, 19:40
Nie przepadam za stoud-em...

Czornyj
01-01-2013, 19:46
Nie przepadam za stoud-em...

to qv nie pij! ;)

chaos
02-01-2013, 10:25
A ja Rosyjski Stout Imperialny, własnej, rzecz jasna, produkcji.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/DSCF5101-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-syit13JC3EY/Tyhhg_sNf9I/AAAAAAAABZk/blF2nkwZebY/s800/DSCF5101.jpg)

ale piekny :)
11 % ? to masakra jakaś jest

Zetec
02-01-2013, 10:34
A ja tym razem postanowilem przywitac Sylwestra tym:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/gumeqy6e-1.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/13/01/02/gumeqy6e.jpg)

Wysyłane z GT-N8000 lub N7100

seler
02-01-2013, 12:13
ale piekny :)
11 % ? to masakra jakaś jest

Piekny jak piękny ale pyyszny :)

Nie ma 11%... po dokładniejszych obliczeniach praktycznie 12% :D startował z 26BLG
Za miesiąc będę robił wersję 14% :)

giblex
02-01-2013, 17:29
w tej chwili to piję zieloną herbatkę

JoasiaW
02-01-2013, 23:24
Dzisiaj kupiłam mojego pierwszego Nikona.
Ze szczęścia mogłabym się upić czymkolwiek:)
Póki co ,,upi(a)jam" się jego widokiem:D

chaos
03-01-2013, 09:41
Za miesiąc będę robił wersję 14% :)
ty to za wino się lepiej zabierz ;D

chaos
04-01-2013, 20:48
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/r709G-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/r709G.jpg)

seler
04-01-2013, 22:02
A ja w tej chwili nie tylko piję (rauch bocka z brackiego) ale i tworzę (tripel a'la trappist)

roofman
04-01-2013, 22:26
[...]

Też... :D

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img706.imageshack.us/img706/1614/img7883s.jpg)

A wcześniej nieco spóźniony:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img713.imageshack.us/img713/3634/img7873sw.jpg)

marcinc
04-01-2013, 22:31
Ja od wczoraj trzy razy dziennie wlewam w siebie gorące Theraflu ExtraGRIP :sad:

Pabloo
05-01-2013, 01:16
Ja zadam pytanie lekko odbiegające od głównego tematu dyskusji, jednak związane z tytułem wątku ;)
Mianowicie co pijecie, żeby się pobudzić/obudzić? Czasem muszę popracować w nocy, a mam straszną słabość do spania :D i po chwili kończę chrapiąc. Niejednokrotnie rano, nawet po spędzeniu w nocy przynajmniej tych pięciu godzin smacznie śpiąc prawie zasypiam na siedząco, ciężko mi skupić się i efektywnie wykorzystywać czas. Z góry mówię, że napoje energetyczne i zwykła kawa na mnie zupełnie nie działają; po wieczornej mieszance kawa sypana + redbull mogę zasnąć w kilka minut. Ma ktoś jakieś doświadczenia? ;)

Boryszuk
05-01-2013, 01:26
Wyspij sie w dzien. Jesli organizm ma zapotrzebowanie na sen to nie przeskoczysz.

przemo1978
05-01-2013, 01:27
zrób 200 pompek. Sprawdzone.... ;) . Ja tak robię i działa. Kawa jest za słaba jak widzę...

chaos
06-01-2013, 14:23
zaskoczyło mnie to piwko bardzo pozytywnie ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/lo0tk-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/lo0tk.jpg)

Sebastianito
06-01-2013, 20:27
Nothing much, just watching the game, having a bud...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://cdn.beerstore.com.au/sites/beerstore.com.au/files/imagecache/product/prod-img/budweiser-beer-online-1309227610.jpg)

Cosnek
07-01-2013, 14:46
Jestem jeszcze w Polsce bo się zasiedziałem po świętach wiec popijam winko domowej roboty, ryżowo-rodzynkowe z ziołami. W sylwestra po tradycyjnej wódce wspomaganej szampanem zabiłem "gwoździa" i mam postanowienie noworoczne żeby odpuścić sobie alkohole wysokoprocentowe.

GeparD
07-01-2013, 20:48
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/buqyhume-1.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/13/01/08/buqyhume.jpg)
Pierwszy raz cydr nie jabłkowy. I bardzo smaczny.

chaos
07-01-2013, 20:49
właśnie się zorientowałem, że masz na głowie czosnek


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/kX2c8-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/kX2c8.jpg)

qualin
08-01-2013, 02:03
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img809.imageshack.us/img809/1663/img20130107222524.jpg)

chaos
10-01-2013, 11:35
wczoraj było świątecznie ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/EWDwK-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/EWDwK.jpg)

Al Koholik
10-01-2013, 17:03
Piekny jak piękny ale pyyszny :)

Nie ma 11%... po dokładniejszych obliczeniach praktycznie 12% :D startował z 26BLG
Za miesiąc będę robił wersję 14% :)

A jak to wygląda od strony technicznej? Ile ton słodu trzeba mieć na taką zabawę:wink: Ostatnio robiłem koźlaka. Z 8kg słodu wyszło mi jakieś 24l przy 15 BLG.

seler
10-01-2013, 17:08
A jak to wygląda od strony technicznej? Ile ton słodu trzeba mieć na taką zabawę:wink: Ostatnio robiłem koźlaka. Z 8kg słodu wyszło mi jakieś 24l przy 15 BLG.

12kg słodu 1kg cukru kandyzowanego 1kg słodów palonych i 140g chmielu

vinci99
10-01-2013, 18:37
Ja uzyskałem 18,5 blg i 19 l piwa z tych składników:

Słód pilzneński 5,0 kg
Słód pszeniczny 0,7 kg
Słód karmelowy jasny Steinbach 0,3 kg
Kolendra 10 g
Curaçao 10 g
Cukier kandyzowany 0,5 kg
Chmiel Marynka, granulat, 30 g
Chmiel Lubelski, granulat, 15 g

Al Koholik
10-01-2013, 19:17
No nic, trzeba poćwiczyć wydajność. Ze standardowego zestawu wychodzi mi 17-18l i takie naciągane 12BLG

vinci99
10-01-2013, 20:11
Mi zaczęło wychodzić więcej litrów (tak koło 1,5 do 2l) kiedy dokładniej zacząłem filtrować po chmieleniu i dekantacji po burzliwej

chaos
11-01-2013, 09:42
takie lajtowe piweczko wczoraj wchłonąłem

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/e8LtU-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/e8LtU.jpg)


chłopaki powiedzcie: ile czasu zajmuje proces warzenia bez leżakowania ? dużo miejsca w kuchni trzeba zająć ? jaki mniej więcej termin ważności ma takie już zabutelkowane piwko ?

roofman
11-01-2013, 10:52
Czas warzenia jest zależny od tego co warzysz ;)
Nie powinno się sugerować czasem a pomiarem (do ilu BLG zszedł pomiar - po naszemu czy drożdże skończyły imprezkę i leżą już pokotem na dnie :D )
Z reguły jest to od 6-7 dni w górę.
(to odnośnie fermentowania, bo jeśli chodzi o czas spędzony w kuchni na przygotowaniu do fermentowania to już różnie, 4-6 godzin z reguły.)

Edit: ale więcej pewnie u nas na forum wyczytasz w tym temacie:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=182097

chaos
11-01-2013, 10:56
Czas warzenia jest zależny od tego co warzysz ;)
Nie powinno się sugerować czasem a pomiarem (do ilu BLG zszedł pomiar - po naszemu czy drożdże skończyły imprezkę i leżą już pokotem na dnie :D )
Z reguły jest to od 6-7 dni w górę.
(to odnośnie fermentowania, bo jeśli chodzi o czas spędzony w kuchni na przygotowaniu do fermentowania to już różnie, 4-6 godzin z reguły.)

cała "instalacja" musi być rozłożona tydzień w kuchni ? małżowina mnie zje chyba ...

vinci99
11-01-2013, 11:20
cała "instalacja" musi być rozłożona tydzień w kuchni ? małżowina mnie zje chyba ...

Cała instalacja w kuchni jest rozłożona w moim przypadku około 7-8h. Później stoi sobie piwko w fermentorze w miejscu mało widocznym tak około dwa tygodnie.
Reszta sprzętu ląduje w piwnicy

Al Koholik
11-01-2013, 12:30
Dosyć ważną rzeczą jest źródło energii. Musisz wziąć pod uwagę, że musisz nagrzać ok 2x15 litrów wody do 75-80^, a później gotować 20-25 litrów brzeczki przez godzinę. U mnie na mieszkaniu jest kuchenka elektryczna i nie daje rady. Raz, że jest jakaś licha, a dwa, że jej konstrukcja uniemożliwia postawienie na niej szerokiego gara. Po kilku męczarniach i robieniu piwa na raty w garach, miskach, wiaderkach i Bóg jeden wie w czym jeszcze zainwestowałem w butle i taboret grzewczy. No i pojawił się inny problem. Takiego zestawu nie mogę rozstawić w mieszkaniu. Garażu nie mam, ogródka nie mam, mam balkon... :)

roofman
11-01-2013, 12:43
cała "instalacja" musi być rozłożona tydzień w kuchni ? małżowina mnie zje chyba ...
Nie no... już napisane wyżej zostało :D

Kubełek sobie stoi w mało widocznym miejscu przez 7 dni i więcej.
Przygotowanie i bajzel związany z nawarzeniem to jakieś 4-6 godzin.
Po fermentacji później jeszcze około 2 godzin na rozlew do butelek (czas z wcześniejszym przygotowaniem i dezynfekcją sprzętu rozlewniczego)

vinci99
11-01-2013, 13:04
...Przygotowanie i bajzel związany z nawarzeniem to jakieś 4-6 godzin.


Zastanawiam się co Ty robisz aby zejść tak nisko z czasem warzenia. Mi samo wysładzanie 2h zajmuje.

roofman
11-01-2013, 13:16
Zastanawiam się co Ty robisz aby zejść tak nisko z czasem warzenia. Mi samo wysładzanie 2h zajmuje.
Mam bardzo ograniczone warunki lokalowe i robię metodą partial mash.

vinci99
11-01-2013, 13:32
I wszystko jasne :D

chaos
11-01-2013, 20:06
póki co była promocja ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/2s5Qq-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/2s5Qq.jpg)

roofman
11-01-2013, 20:10
póki co była promocja ;)


U mnie też ostatnio była... :mrgreen:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img94.imageshack.us/img94/7045/img7882sf.jpg)

vinci99
11-01-2013, 20:37
Gdzie Ty te piwa chaos kupujesz?

chaos
11-01-2013, 21:26
Gdzie Ty te piwa chaos kupujesz?

nie pytaj :)


U mnie też ostatnio była... :mrgreen:

niech to diabli ! podzielił byś się trochę :D

roofman
11-01-2013, 21:30
niech to diabli ! podzielił byś się trochę :D
Mogę przepis podesłać to sam sobie zrobisz :D

chaos
11-01-2013, 22:30
muszę się najpierw rozglądnąć za instalacją która to zrobi, co polecasz ?

roofman
11-01-2013, 22:44
Proponuję przenieść się z tym do dedykowanego wątku, bo nas moderacja w końcu dopadnie :D
Odnośnie tej 'instalacji' to chyba za mocno napisane. Wbrew pozorom wcale tego wiele nie ma, a większość i tak już masz w kuchni.
Przed rozpoczęciem przeorać forum portalu piwo.org i od razu będzie łatwiej, ułoży się wyobrażenie o tym jak i z czym zaczynać i na czym się skupić.
Proces jest prostszy niż na początku się wydaje.

vinci99
11-01-2013, 23:14
Proponuję przenieść się z tym do dedykowanego wątku, bo nas moderacja w końcu dopadnie :D
Odnośnie tej 'instalacji' to chyba za mocno napisane. Wbrew pozorom wcale tego wiele nie ma, a większość i tak już masz w kuchni.
Przed rozpoczęciem przeorać forum portalu piwo.org i od razu będzie łatwiej, ułoży się wyobrażenie o tym jak i z czym zaczynać i na czym się skupić.
Proces jest prostszy niż na początku się wydaje.

Masz rację proces jest prostszy niż nam się wydaje. Do momentu kiedy się nie spróbuje samemu to czarna magia.
Mi wyobrażenie ułożyło się w momencie warzenia pierwszej warki.
A później jaka satysfakcja :D miny znajomych po wzięciu pierwszego łyka :D widok bezcenny :D
Trochę piw sklepowych już smakowałem i tylko niewiele z nich zbliżyło się w małym procencie do tego co sam uwarzyłem.
Najgorsze jest to że szybko się kończy:D a warzyć nie zawsze ma się czas.