PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki telewizor? Wszystko o RTV!



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11

notdot
21-06-2020, 18:15
Ale i tak ich miażdży nawet najtańszy OLED. ;)

dlaczego? co masz na myśli, że zwykły oled miażdży

ksh
21-06-2020, 18:57
Dzięki za odpowiedź. A jeszcze takie durne - lepiej za tą samą cenę "wypasiony" 65' czy "budżetowy" 75'?

PS. W ogóle z tych tańszych 75' co jest wartego uwagi? Bez wodotrysków. Tylko do oglądania filmów i PS.

Ja stawiam na wielkość o gorszej jakości niż mały z super wypasioną głęboką czernią.
Wiele parametrów obrazu jest fajna na papierze, a potem w użytkowaniu nie zwraca się uwagi, a na wielkość już tak.

- - - - kolejny post - - - - - -


Ale i tak ich miażdży nawet najtańszy OLED. ;)Wrzuć linka.

nikoniarz
21-06-2020, 19:02
Generalnie odpowiedzią co do wielkości powinna być odległość oglądania.

ksh
21-06-2020, 19:07
Ja mam ekran 92" w odległości jakieś 3,8m co daje mi porównanie do IMAX z środka sali.

jjj
21-06-2020, 20:01
Generalnie odpowiedzią co do wielkości powinna być odległość oglądania.
Albo kompozycja ściany/wnętrza ;)

nikoniarz
21-06-2020, 20:21
Albo kompozycja ściany/wnętrza ;)

Owszem, jeśli ma być dekoracyjnym gadżetem.

Keek
21-06-2020, 20:50
Chciałem 75 cali, tylko żona mówi, że będzie za ciężko oglądać bo za duży. Trochę się boję czy nie ma racji. Odległośc do telewizora to 3 metry.

nikoniarz
21-06-2020, 21:09
Będzie okej.

ksh
21-06-2020, 22:06
Chciałem 75 cali, tylko żona mówi, że będzie za ciężko oglądać bo za duży. Trochę się boję czy nie ma racji. Odległośc do telewizora to 3 metry.

Pierwsze wrażenia mogą nie być przyjemne ale szybko wchodzimy w klimat kina gdzie ekran wypełnia więcej niż tylko to co centralnie przed nami.

sokolnik
21-06-2020, 22:34
Chciałem 75 cali, tylko żona mówi, że będzie za ciężko oglądać bo za duży. Trochę się boję czy nie ma racji. Odległośc do telewizora to 3 metry.Też mam 3 metry od telewizora i chce kupić 55".
Teraz mam w salonie 42", który poleci do sypialni i tam będzie ok, już tam oglądaliśmy filmy.
Sadzicie ze 55" będzie ok czy jednak za mały?
TV do kablówki, męczy bo lubię sport oraz do filmów wieczorami/zimą.

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

robin102
21-06-2020, 23:50
Sadzicie ze 55" będzie ok czy jednak za mały?

Tak na styk, ale 60 było by już z zapasem.

sokolnik
21-06-2020, 23:51
Tak na styk, ale 60 było by już z zapasem.60" już droższe... Ehh

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

nikoniarz
22-06-2020, 04:54
Przy 3m to 75". To jest całkiem spora odległość przy której taki ekran wcale nie jest duży. Warto się poważnie zastanowić, bo to pewnie znów zakup na kilka lat.

sokolnik
22-06-2020, 07:43
Przy 3m to 75". To jest całkiem spora odległość przy której taki ekran wcale nie jest duży. Warto się poważnie zastanowić, bo to pewnie znów zakup na kilka lat.Tak na kilka lat... Ale planowałem jeszcze dokupić głośnik a to też 700-900 zł mysle, bez szaleństw :)
Myślę że taki 55" plus monitorki 2.0 to i tam będzie extra przeskok. A ten gdy się spali/zepsuje po kilku latach albo ze starości to za 10 lat kupię sobie wtedy OLED za 2 500 PLN :D
To jak ze wszystkim, można dokładać/zwiększać budżet w nieskończoność. Z komputerami, aparatami, obiektywami, jak ze wszystkim :)
2800 + 900 głośniki i mamy 3 700 PLN czyli już blisko do BiedaOLED :) i z budżetu 2500 mamy prawie 5 000 ha bo najtańszy OLED to jakieś 4 700 PLN :)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

ksh
22-06-2020, 08:15
55" to jest maleństwo, zniknie na ścianie, nie szukaj jakiś cudów bo w testach świetna głębia czerni tylko bierz coś z nowszych na max wielkość i będziesz bardziej zadowolony, monitorków tez nie dokupuj tylko kup do kompletu soundbara 2.1
Tak samo trzymanie się że musi być 100Hz, fajnie wydaje się że super jakość ale nie zwraca się na to uwagi, a na wielkość już tak.

Patrz jakie fajne, co w nich takiego złego że zobaczysz różnicę ?
Za kilka lat i tak wymienisz na OLED jak wreszcie przestaną tracić kolor.

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/toshiba-65u2963dg.bhtml
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sharp-4t-c65bl3ef2ab-uhd-android-tv.bhtml
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-65xf7005.bhtml
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-65fx620e.bhtml

jo44
22-06-2020, 09:00
Tak na styk, ale 60 było by już z zapasem.

Na styk? :)
https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

Rafał_Sz
22-06-2020, 09:49
OLED jak wreszcie przestaną tracić kolor.

Po 520 godzinach świecenia ekranu zrobiłem z ciekawości ponowną kalibrację OLEDa. Nie były potrzebne żadne korekty.

Więc teraz zapytam. Skąd masz informację o traceniu kolorów we współczesnych ekranach OLED? Ale nie żadne "tak słyszałem". Konkrety poproszę.

fafniak
22-06-2020, 10:37
To chyba dzieje sie w znacznie dłuższym przedziale czasowym - kilku lat

ksh
22-06-2020, 14:27
Po 520 godzinach świecenia ekranu zrobiłem z ciekawości ponowną kalibrację OLEDa. Nie były potrzebne żadne korekty.

Więc teraz zapytam. Skąd masz informację o traceniu kolorów we współczesnych ekranach OLED? Ale nie żadne "tak słyszałem". Konkrety poproszę.

LG chwaliło się pod koniec 2019 roku że ich najnowsze modele nie będą traciły jasności i kolorów, więc sami przyznają że ma to miejsce.
U znajomego na LG z 2018 gdzie TV chodzi cały dzień i noc i zazwyczaj lecą programy informacyjne na miejscu pasków i logo normalnie da się zauważyć zwłaszcza na niebieskim zmiany, nawet masz ochronne algorytmy wygaszania pikseli na miejscach gdzie obraz nie zmienia sie od dłuższego czasu.

Keek
22-06-2020, 15:26
A napiszcie mi jeszcze proszę, czego unikać? Nie chciałbym się wsadzić na minę z powodu nieznajomości prostych rzeczy.

Rafał_Sz
22-06-2020, 15:29
LG chwaliło się pod koniec 2019 roku że ich najnowsze modele nie będą traciły jasności i kolorów, więc sami przyznają że ma to miejsce.
U znajomego na LG z 2018 gdzie TV chodzi cały dzień i noc i zazwyczaj lecą programy informacyjne na miejscu pasków i logo normalnie da się zauważyć zwłaszcza na niebieskim zmiany, nawet masz ochronne algorytmy wygaszania pikseli na miejscach gdzie obraz nie zmienia sie od dłuższego czasu.

Ale to nie jest utrata kolorów, tylko "ghosting". Cecha charakterystyczna OLEDów i CRT. No ale, jesli ktoś kupuje OLED do całodobowego wyswietlania kanału informacyjnego - cóż, nie szkoda mi go. ;)

nikoniarz
22-06-2020, 15:34
Ale to nie jest utrata kolorów, tylko "ghosting". Cecha charakterystyczna OLEDów i CRT. No ale, jesli ktoś kupuje OLED do całodobowego wyswietlania kanału informacyjnego - cóż, nie szkoda mi go. ;)

Mimo wszystko jednak ta technologia ma swoje minusy. Plusy również.

marcin255
22-06-2020, 15:40
Każda ma ja po pól roku z oled LG C9 jestem nadal zachwycony jakością .

nikoniarz
22-06-2020, 16:05
Dokładnie. Ale niepotrzebnie wdarła się dyskusja wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą, czy też diesla nad benzyną. Lub odwrotnie, jak kto woli. Generalnie autor pytał o coś innego. I w kwestii tego o co pyta odpowiedź jest prosta- największy na jaki może sobie pozwolić i jak posiada funkcje na których użytkownikowi zależy. Aczkolwiek jeśli to ma wyświetlać obraz sporadycznie z zewnętrznych źródeł to ja mocno bym zastanowił się nad projektorem. Ale jego wybór również nie jest tak oczywisty- pociągnięcie kabli, umiejscowienie... Jedno w co bym nie szedł to te nieszczęsne głośniki. Poniżej tysiaka można kupić wzmacniacz stereo który otwiera drzwi do prawdziwego dźwięku. Wtedy można żonglować kolumnami w zależności od budżetu, i nawet za parę lat skompletować coś zostawia daleko w tyle aktywne kolumny. No ale co kto woli, w końcu nie moje pieniądze. Niemniej jednak mocno zachecam do stworzenia "normalnego" dźwięku.

ksh
22-06-2020, 17:00
Tak jak nikoniarz cały czas też namawiam na zakup największego jaki się da i postawić na dźwięk bo to daje więcej niż jakie fajne parametry obrazu.
Co do dźwięku już wklejałem świetne tanie głośniki aktywne ale jako posiadacz od 30 lat dość konkretnych zestawów wzmacniacz/ampli i głośniki 2, 2.1 i 5.1 uważam że dobry soundbar da więcej radości pytającemu niż jakieś głośniczki komputerowe.
Kompromisy zawsze są ważne.

- - - - kolejny post - - - - - -

https://www.ceneo.pl/producenci/tcl/Sprzet_RTV/Cashback-zt

marcin255
22-06-2020, 17:46
Ja mam taki zestawik na Klipsch i jakiś Denon gra przez to komp i kablówka , nie narzekam

40688

ksh
22-06-2020, 19:06
Oczywiście pytający kupi to wszystko za tysiaka ? :)

marcin255
22-06-2020, 19:57
Ale to nie jest wątek z jednym pytaniem .

nikoniarz
22-06-2020, 20:36
Przerost formy nad treścią przy takim rozstawieniu.

robin102
22-06-2020, 20:48
Przerost formy nad treścią przy takim rozstawieniu.
Nie obrażając właściciela dramat, dramat ale niestety w 80% polskich domów to widzę. To absolutnie nie gra w tym komisowym zrzuceniu sprzętu na kupę :(

marcin255
22-06-2020, 21:25
Inaczej się nie da ale gra

ksh
22-06-2020, 21:25
Brak rozstawienia to jedno, a drugie że wszystko wrzucone w kąt, daje to zapewne efektowne umc umc ale przestrzenności, separacji kanałów itd tam raczej nie będzie.
Może to być śmieszne co napiszę ale dobry soundbar da lepszy efekt.

Mimo wszystko nie będę się czepiał bo różne są gusta, różne rzeczy cieszą, nie mi to oceniać, handlowałem kilka lat sprzętem audio i wiem jak klient podchodzi do sprzętu, a jak do samego dzwięku.

nikoniarz
22-06-2020, 21:32
Może to być śmieszne co napiszę ale dobry soundbar da lepszy efekt.

Bo da. Dlatego powyższe jest przerostem formy nad treścią. Od zawsze sugeruję ludziom, że warto dostosowywać sprzęt do możliwości w pomieszczeniu- można zaoszczędzić znacznie na kosztach i przy okazji zyskać na dźwięku.

ksh
22-06-2020, 21:37
Jak wybudowałem dom to kupiłem sprzęt, który ma sens w pomieszczeniu 30m2, subwoofer zbudowałem sam, kupiłem w małej firmie niemieckiej głośnik i wzmacniacz, skrzynia sama waży 25kg, pracuje na 30% mocy, powyżej można używać do wyburzania budynków :)

Tu można sobie przetestować co potrafi dany głośnik wyprodukować https://www.audiocheck.net/audiotests_index.php
( mój subwoofer jest wyczuwalny przy 20Hz, słyszalny przy 25Hz )

nikoniarz
22-06-2020, 21:39
Jak wybudowałem dom to kupiłem sprzęt, który ma sens w pomieszczeniu 30m2, subwoofer zbudowałem sam, kupiłem w małej firmie niemieckiej głośnik i wzmacniacz, skrzynia sama waży 25kg, pracuje na 30% mocy, powyżej można używać do wyburzania budynków :)

Jak to hand made- moc często nie idzie w parze z jakością :D

ksh
22-06-2020, 21:44
Jak to hand made- moc często nie idzie w parze z jakością :D

Swego czasu zdobył pierwsze miejsce na targach we Wrocławiu bo wtedy za 1400zł wzmacniacz/głośnik plus koszty własne skrzyni dorównywał konstrukcjom za 3000zł, jednak już minęło 20 lat od tych zabaw :)

nikoniarz
22-06-2020, 21:46
Swego czasu zdobył pierwsze miejsce na targach we Wrocławiu bo wtedy za 1400zł wzmacniacz/głośnik plus koszty własne skrzyni dorównywał konstrukcjom za 3000zł, jednak już minęło 20 lat od tych zabaw :)

Marnujesz talent... ;) Aż dziwne, że kolumny głośnikowe kupowałeś.

ksh
22-06-2020, 21:53
Subwoofer to prostsza konstrukcja jednak, miałem w planie budowę głównej pary ale jednak zaczęło brakować czasu, a i koszty jednak nie tak małe wychodziły, pamiętaj że wtedy nie było chińszczyzny na rynku, opierało się na produktach z uk, skandynawii i niemiec, coś tam też usa
Taniej wtedy wyszło kupić paradigm, dali czy mission.

nikoniarz
22-06-2020, 21:55
pamiętaj że wtedy nie było chińszczyzny na rynku
Ale były inne wynalazki pokroju VK (Voice Craft) do kupienia za grosze. Zresztą do tej pory są.

ksh
22-06-2020, 22:07
Ale teraz możesz fajne rzeczy znaleźć u chińczyka i ściągnąć, sprzęt dorównuje tym dobrym europejskim, a i w europie mamy sporo taniej niż dawniej.

nikoniarz
22-06-2020, 22:10
Ale teraz możesz fajne rzeczy znaleźć u chińczyka i ściągnąć, sprzęt dorównuje tym dobrym europejskim, a i w europie mamy sporo taniej niż dawniej.

Jest nie dość, że taniej, to i lepiej. Taki skutek uboczny postępu.

sokolnik
22-06-2020, 23:11
55" to jest maleństwo, zniknie na ścianie, nie szukaj jakiś cudów bo w testach świetna głębia czerni tylko bierz coś z nowszych na max wielkość i będziesz bardziej zadowolony, monitorków tez nie dokupuj tylko kup do kompletu soundbara 2.1
Tak samo trzymanie się że musi być 100Hz, fajnie wydaje się że super jakość ale nie zwraca się na to uwagi, a na wielkość już tak.

Patrz jakie fajne, co w nich takiego złego że zobaczysz różnicę ?
Za kilka lat i tak wymienisz na OLED jak wreszcie przestaną tracić kolor.

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/toshiba-65u2963dg.bhtml
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sharp-4t-c65bl3ef2ab-uhd-android-tv.bhtml
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-65xf7005.bhtml
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-65fx620e.bhtml

Wziąłem miarkę i zacząłem mierzyć... 65" to wielka krowa :D

Cenka też wielka + 1 100 PLN

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-65sm8600-tv-nanocell-uhd-4k.bhtml

podjadę do sklepu i zobaczę na żywo jak to wygląda... już tak konkretniej przed zakupowo :)

nikoniarz
22-06-2020, 23:15
Dobry wybór.

sokolnik
22-06-2020, 23:17
Dobry wybór.

ale cena zabija... gdzie głośniki? a jak nie głośniki 2.0 monitorki to gdzie soundbar? :)

3m odległości... no może 3,5-4,0m jakby TV powiesić na ścianie a ja opadłbym się o ściane :D ale żonka nie chce wieszać TV na ścianie bo jej kable będę wisiały... a nie chce kuć ściany bo to kurz pył robota... przechodziliśmy przez to w poprzednim roku :/ wymiana futryn + poszerzanie otworów... kosmos. Może jakiś sprytny sposób na ukrycie kabli? :) kabel zasilający + 2 x HDMI (jedno od dekodera i drugi od PC jeśli chce podpiąć PC...) ten 65" waży 24 kg :o

nikoniarz
22-06-2020, 23:30
Ale Ty masz chłopcze problemu :D Najlepiej zostaw wszystko tak jak jest- najmniej komplikacji.

sokolnik
22-06-2020, 23:33
Ale Ty masz chłopcze problemu :D Najlepiej zostaw wszystko tak jak jest- najmniej komplikacji.Trzeba kombinować :) ja wykombinuje coś :)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

robin102
22-06-2020, 23:52
....ale dobry soundbar da lepszy efekt.

.
a który tak jakby z dzisiejszych produktów i aby koniecznie miał BT i kosztował do 1000zł ?

sokolnik
23-06-2020, 19:13
Byłem w sklepie.
Faktycznie, 55 przy 65 to taki kurdupel :)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

GeparD
23-06-2020, 19:33
I kupiłeś 65"?
Ja przesiadłem sie z 37 na 65. Stal chwile na komodzie, teraz wisi na ścianie. Oglądam w większości FHD, czasami leci cos z Netflix 'a w "4k". Odległość do TV jest nie większa niż 2.5 m.
Na początku było wielkie "wow". Jakie to bydle jest wielkie. Teraz po paru miesiącach śmiało moge powiedzieć, ze nie pogardziłbym 75" ;)
Bierz największy jaki możesz. Jak nie wystarczy ci na głosiki to dokupisz je później. To jest łatwiejszej niż zmiana telewizora.

And.N
23-06-2020, 19:35
Byłem w sklepie.
Faktycznie, 55 przy 65 to taki kurdupel :).
Powiem Ci tak, niedawno przeszedłem z 40 calowego LCD Samsunga na 55 cali Sony. Wiadomo różnica jest duża i zauważalna, ale jak masz miejsce, odległość, bierz TV 65 cali.
40 calowy używałem 11 lat (poszedł teraz do mniejszego pokoju), ale za 10 lat (następny, jak dożyję ja i ten obecny TV, to będzie 65 cali:smile: ) W moim pokoju "salonie" to już niestety max. , ale jeszcze się zmieści:-)
Edit.
Nie polecam jednak TV z Androidem (chociaż taki niestety mam), chyba że to Android 9 lub lepiej 10 (bo już chyba takie są).

sokolnik
23-06-2020, 19:56
I kupiłeś 65"?
Ja przesiadłem sie z 37 na 65. Stal chwile na komodzie, teraz wisi na ścianie. Oglądam w większości FHD, czasami leci cos z Netflix 'a w "4k". Odległość do TV jest nie większa niż 2.5 m.
Na początku było wielkie "wow". Jakie to bydle jest wielkie. Teraz po paru miesiącach śmiało moge powiedzieć, ze nie pogardziłbym 75" ;)
Bierz największy jaki możesz. Jak nie wystarczy ci na głosiki to dokupisz je później. To jest łatwiejszej niż zmiana telewizora.Nie kupiłem. Byłem zobaczyć rozmiar.
Następnym razem jak pójdę to z zamiarem kupna. Jeśli 65" to głośniki czy Soundbar odlatuje.. Teoretycznie mógłbym głośniki przepinać z kompa... Zawsze Edifierki 2.0 to pewnie lepszy dźwięk niż z samego TV. Na weekend z filmami można głośniki targać jako rozwiązanie przejściowe. A jeśli chodzi o dźwięk w PC to mam słuchawki, od biedy można na nich polegać :)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

ksh
23-06-2020, 22:40
Ale dlaczego chcesz kupić tak drogi TV, serio widzisz różnicę między modelami 50Hz, a 100Hz gdzie różnica to 1000zł ?
W marcu znajomi chcieli kupić jakiś "lepszy" tv i podobnie jak ty podchodzili to wyboru, czyli mały ale w testach super opisany i głębia czerni, kolory i 100Hz, potem poszli do innych znajomych co mają Sharp 65" zwykły 50Hz i bez jakiś wypasionych parametrów, mieli opad szczeny ( siedzą na 43" ) i wybrali też 65" tego Sharpa za chyba 2400zł, do tego kupili soundbara sony tego 2.1 chyba za 900zł.

Ja wolę dobry dźwięk i tu ampli plus 5.1 ostatecznie dobra para z dobrym rozstawieniem da też świetną przestrzenność, żadne edifiery od komputera.

sokolnik
23-06-2020, 22:46
Ale dlaczego chcesz kupić tak drogi TV, serio widzisz różnicę między modelami 50Hz, a 100Hz gdzie różnica to 1000zł ?Ja chce kupić dobry telewizor. Wysoka cena to tylko różnica 50 vs 100 Hz?
Nie chce kupować biedy 65" :) za 2200 zł :)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

ksh
23-06-2020, 22:50
Ale uważasz że to bieda bo jest tańszy czy widzisz tą różnicę, za dużo czytasz pierdołów w internetach i się tym sugerujesz, można się sugerować testami ale z pewnym rozsądkiem.
Nikt ci tu nie poleca manty 65" za 1700zł z auchan na promo.

sokolnik
23-06-2020, 22:52
Ale uważasz że to bieda bo jest tańszy czy widzisz tą różnicę, za dużo czytasz pierdołów w internetach i się tym sugerujesz, można się sugerować testami ale z pewnym rozsądkiem.
Nikt ci tu nie poleca manty 65" za 1700zł z auchan na promo.Czytałem dużo opinii komentarzy. Mam nadzieję że chociaż trochę z nich była prawdziwa a nie pisała na zlecenie przez firmy krzak

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

ksh
23-06-2020, 22:57
Jakbyś nie czytał to byś już miał na ścianie 65" z soundbarem w cenie jaką chcesz wydać i cieszyłbyś się z dobrego sprzętu, a tak będziesz tu smęcił przez miesiąc i analizował wyczytane testy czy głębia czerni jest taka czy siaka, no i te 100Hz jest takie super, pilot ma ergonomiczny przycisk do wyciszania, a ramka ma o 1/10mm mniej.

nikoniarz
23-06-2020, 23:09
Odradzam Sharpa ze względu na obsługę. Wyższa cena to nie tylko herce ale również samo menu, funkcjonalność, obsługa...

Boryszuk
24-06-2020, 08:18
Jakbyś nie czytał to byś już miał na ścianie 65" z soundbarem w cenie jaką chcesz wydać i cieszyłbyś się z dobrego sprzętu, a tak będziesz tu smęcił przez miesiąc i analizował wyczytane testy czy głębia czerni jest taka czy siaka, no i te 100Hz jest takie super, pilot ma ergonomiczny przycisk do wyciszania, a ramka ma o 1/10mm mniej.

Ja pamietam jak sokolnik motor kupowal...

robin102
24-06-2020, 09:33
Ja pamietam jak sokolnik motor kupowal...
:) :) :)
.
ale w sumie kupił dobrze

sokolnik
24-06-2020, 09:41
Kupiłem dobrze i to nawet szybko :)

TV też chyba muszę kupić 30.06 bo promocja, 100 urwę :)
Tylko czy on się do Golfa zmieści??? Mam wątpliwości :D

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

Cichy
24-06-2020, 09:53
Ja mam taki zestawik na Klipsch i jakiś Denon gra przez to komp i kablówka , nie narzekam

40688

To jest jakiś żart ? :) To praktycznie zestaw 1.1

marcin255
24-06-2020, 12:39
Możesz jaśniej ?

Rafał_Sz
24-06-2020, 13:07
Za blisko siebie, róg pomieszczenia też nie jest idealnym miejscem.

sokolnik
25-06-2020, 07:18
Wczoraj byłem w Media Expert... Mają tego LG 1 sztukę spakowaną w kartonie, widziałem :) na wystawie też jest :)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

Rafał_Sz
25-06-2020, 07:42
Wczoraj byłem w Media Expert... Mają tego LG 1 sztukę spakowaną w kartonie, widziałem :) na wystawie też jest :)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

To fajnie. A co słychać w Biedronce?

sokolnik
25-06-2020, 07:43
To fajnie. A co słychać w Biedronce?No w biedronce akurat nie byłem wczoraj, ale polecam mają fajne promocje na pampersy :D

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

nikoniarz
25-06-2020, 07:49
Czemu nie kupiłeś?

sokolnik
25-06-2020, 07:52
Czemu nie kupiłeś?Wczoraj byłem blisko tego sklepu koło 18 bo byliśmy z dzieckiem u lekarza. Nie miałem możliwości jego przewozu... Chyba że na dachu czy na przyczepce.
Ale kurde w sklepie 100 zl drożej niż w ich sklepie internetowym i oni mi mówią że tych telewizorów już nie ma w sklepie internetowym i że nie kupię stówę taniej... Bo te telewizory są tylko w sklepach stacjonarnych, ostatnie sztuki... 100 chciałem urwać na browary czy paliwo :D

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

ksh
25-06-2020, 09:09
Nigdy by mi nie przyszło do głowy żeby prawie za cztery tysiaki kupować zwykłego LCD bo... w internetach napisali ze fajny.

sokolnik
25-06-2020, 09:24
Nigdy by mi nie przyszło do głowy żeby prawie za cztery tysiaki kupować zwykłego LCD bo... w internetach napisali ze fajny.Za 4700 jest najtańszy OLED 55 cali. Czyli drożej i mniejszy.
Nie wiem czy go kupować, jeszcze się nie zdecydowałem.

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

nikoniarz
25-06-2020, 09:34
Nigdy by mi nie przyszło do głowy żeby prawie za cztery tysiaki kupować zwykłego LCD bo... w internetach napisali ze fajny.

Sam wypisujesz w internetach opinie, więc czemu Twoja miałaby być "lepsza" niż inne?

robin102
25-06-2020, 10:19
Czy już te dzisiejsze telewizory pokazują obraz lepiej niż moja plazma pansłoika ? pytam, bo prąd coraz droższy :)

JK
25-06-2020, 12:39
Zamieniłem plazmę Panasonic na OLED Panasonic i bardzo sobie chwalę. Tanio nie jest, ale nie zawsze musi być tanio.

sokolnik
25-06-2020, 12:41
Zamieniłem plazmę Panasonic na OLED Panasonic i bardzo sobie chwalę. Tanio nie jest, ale nie zawsze musi być tanio.Jaki koszt i ile cali? :)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

robin102
25-06-2020, 12:58
Zamieniłem plazmę Panasonic na OLED Panasonic i bardzo sobie chwalę. Tanio nie jest, ale nie zawsze musi być tanio.
Dobry ruch. Jak dla mnie Panasonic zawsze w obrazach TV dla wymagających był najfajniejszy, od kineskopowych z lat 80 zeszłego wieku po plazmowe, a nawet gościnie parę lat temu duży LCD miałem w domu na weekend to zjadał na śniadanie LG i Sony. Moim wnikliwym okiem oczywiście. Wyposażenie-funkcje miał ubogie jak to Panasonic.

ksh
25-06-2020, 14:49
Czy już te dzisiejsze telewizory pokazują obraz lepiej niż moja plazma pansłoika ? pytam, bo prąd coraz droższy :)

Lepiej sobie poradzą z materiałem 4K ale o dobrej jakości, cała reszta na plazmach pioneer czy panas radzi sobie nadal świetnie.
Dla mnie najlepszą firmą 30 lat temu było Loewe :) Panas zawsze miał świetne TV, obecnie doceniam Sony bo cenowo jest lepiej, a jakość zawsze wydaje sie ciut lepsza od konkurencji.

ksh
25-06-2020, 16:34
sokolnik https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qled-qe65q67rat.bhtml
to warto, a nie zwykłe LCD !!

sokolnik
25-06-2020, 16:38
sokolnik https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qled-qe65q67rat.bhtml
to warto, a nie zwykłe LCD !!No i już namieszane :) to właśnie przez forumowiczów jest ze mną jak Twierdzą niektórzy, zakupowa komedia (serial) :)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

ksh
25-06-2020, 16:38
sokolnik jak dodasz z tym TV do koszyka zegarek to dostajesz rabat 500zł !!
https://www.euro.com.pl/smartwatch/-smartwatch-bip-s-carbon-black-amazfit.bhtml

sokolnik
25-06-2020, 16:40
sokolnik jak dodasz z tym TV do koszyka zegarek to dostajesz rabat 500zł !!
https://www.euro.com.pl/smartwatch/-smartwatch-bip-s-carbon-black-amazfit.bhtmlA na co mi ten zegarek? :D

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

lukasz_kk
25-06-2020, 16:41
Przerwę Wam na chwilę dyskusję, chociaż finalnie pewnie to co tu piszecie za jakiś czas mi się przyda, chyba że będzie to już nieaktualne. Mianowicie: dużo czasu mi zostało do "końca" telewizora sądząc po poniższych objawach? BTW ktoś tu polecał WebOS w LG zamiast Androida, to powiem, że to jak ten system "chodzi" u mnie to zakrawa na kpinę. Fakt, że telewizor ma ze 3,5 roku już plus czas od wypuszczenia na rynek do mojego zakupu (nie wiem z którego rocznika to model, musiałbym sprawdzić) ale na pewno bym nie polecił :D

40821

ksh
25-06-2020, 16:45
A na co mi ten zegarek? :D

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

Ale ty umiesz liczyć ? Dodajesz zegarek za 309zł i masz rabat 500zł.
Możesz dodać soundbara samsunga ale rabaty mniejsze wtedy.

sokolnik
25-06-2020, 16:46
Przerwę Wam na chwilę dyskusję, chociaż finalnie pewnie to co tu piszecie za jakiś czas mi się przyda, chyba że będzie to już nieaktualne. Mianowicie: dużo czasu mi zostało do "końca" telewizora sądząc po poniższych objawach? BTW ktoś tu polecał WebOS w LG zamiast Androida, to powiem, że to jak ten system "chodzi" u mnie to zakrawa na kpinę. Fakt, że telewizor ma ze 3,5 roku już plus czas od wypuszczenia na rynek do mojego zakupu (nie wiem z którego rocznika to model, musiałbym sprawdzić) ale na pewno bym nie polecił :D

40821Robiłeś aktualizacje oprogramowania tv??? Może menu będzie szybciej działać chociaż :)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

sokolnik
25-06-2020, 16:48
Ale ty umiesz liczyć ? Dodajesz zegarek za 309zł i masz rabat 500zł.
Możesz dodać soundbara samsunga ale rabaty mniejsze wtedy.Umiem liczyć [emoji14]
Dobry ten Samsung? :)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

ksh
25-06-2020, 16:48
Ty nie gadaj tylko rezerwuj tego QLED-a bo warto.
Zegarek dasz na komunie :)

sokolnik
25-06-2020, 16:49
Ty nie gadaj tylko rezerwuj tego QLED-a bo warto.
Zegarek dasz na komunie :)Muszę go obejrzeć w sklepie :) może dziś zajadę do galerii, zobaczę co tam mają :)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

ksh
25-06-2020, 16:52
Zrób sobie rezerwacje z płatnością i odbiorem w sklepie i dopiero idź oglądać.

sokolnik
25-06-2020, 16:53
Zrób sobie rezerwacje z płatnością i odbiorem w sklepie i dopiero idź oglądać.A czemu tak?
Może będzie na wystawie to sobie zobaczę :)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

jo44
25-06-2020, 19:35
Dobry ten Samsung? :)
Bardzo dobry, mam podobny (o nr wyższa seria) od dwu lat i jestem z niego
zadowolony. Co prawda zauroczył mnie głównie tym swoim "One connect",
ale obraz ma też doskonały. :)

sokolnik
25-06-2020, 19:38
Bardzo dobry, mam podobny (o nr wyższa seria) od dwu lat i jestem z niego
zadowolony. Co prawda zauroczył mnie głównie tym swoim "One connect",
ale obraz ma też doskonały. :)Samsung ogpada bo z tyłu wtyczki kabli ma z prawej strony jak patrzę na tv a powinien mieć z lewej trony, bo wtedy nie podłącze kabla hdmi od kompa. Moze się przydać skoro już go kładłem pod kaflami i wierciłem dziury w ścianach :)
W Euro mają LG tylko wystawowego :)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

nikoniarz
25-06-2020, 19:57
https://hdtvpolska.com/lg-webos-test-jeden-z-najlepszych-systemow-w-tv/
(https://hdtvpolska.com/lg-webos-test-jeden-z-najlepszych-systemow-w-tv/)https://www.videotesty.pl/artykul/1796/co-potrafi-webos-45-w-telewizorach-lg-oled/
https://spidersweb.pl/2019/07/lg-telewizory-si-wygoda-obslugi.html (https://www.videotesty.pl/artykul/1796/co-potrafi-webos-45-w-telewizorach-lg-oled/)

ksh
25-06-2020, 20:07
Samsung ogpada bo z tyłu wtyczki kabli ma z prawej strony jak patrzę na tv a powinien mieć z lewej trony, bo wtedy nie podłącze kabla hdmi od kompa. Moze się przydać skoro już go kładłem pod kaflami i wierciłem dziury w ścianach :)
W Euro mają LG tylko wystawowego :)

A na co ci hdmi kabel jak wifi działa ?
Chyba nie zrezygnujesz z QLED na rzecz zwykłego LCD bo kabelek hdmi... :shock:

sokolnik
25-06-2020, 20:18
A na co ci hdmi kabel jak wifi działa ?
Chyba nie zrezygnujesz z QLED na rzecz zwykłego LCD bo kabelek hdmi... :shock:Ale co wifi? Jak tv mam po WiFi podpiąć by puścić obraz z kompa? Film czy nie wiem grę

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

nikoniarz
25-06-2020, 20:32
Ale co wifi? Jak tv mam po WiFi podpiąć by puścić obraz z kompa? Film czy nie wiem grę

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

W kwestii filmów to TV wykryje kompa jako dysk sieciowy i wybierzesz sobie z poziomu TV interesujący Cię film znajdujący się na dysku. Ale w kwestii gier bardzo chętnie przeczytam jak puścić obraz :)

ksh
25-06-2020, 20:32
hmm ?
win+P i masz opcje ekran zdalny, wybierasz TV jaki jest w sieci i tyle

crusiek
25-06-2020, 20:49
Z tym odtwarzaniem i wykrywaniem filmów to różnie bywało u mnie, obsługa kodeków, napisów, wybór formatu, dźwięku ... itp ... Ja dlatego od lat jadę na PLEXie... plex na kompie, w razie potrzeby dekoduje na tel, tv jeśli problem z odtworzeniem. na tv apka plexa i wszystko świetnie działa :) z tym że nie mam fifirifi, tylko po ethernecie.

sokolnik
25-06-2020, 21:33
Z tym odtwarzaniem i wykrywaniem filmów to różnie bywało u mnie, obsługa kodeków, napisów, wybór formatu, dźwięku ... itp ... Ja dlatego od lat jadę na PLEXie... plex na kompie, w razie potrzeby dekoduje na tel, tv jeśli problem z odtworzeniem. na tv apka plexa i wszystko świetnie działa :) z tym że nie mam fifirifi, tylko po ethernecie.Mój stary LG odtwarza filmy napisy dubbing wszystko lektora itp. MKV chyba nie odtwarza.

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

tandori
26-06-2020, 00:08
Ja raczej Samsunga już nie kupie, po 3 latach padło chyba podświetlenie i po lewej stronie widać pionowe zaciemnienie, stare modele Samsunga u rodziców działały i działają dalej, koleżanka kupiła jakieś dwa lata temu Sony i też awaria, całe szczęście jeszcze miała na gwarancji. Wcześniej jak porównywałem w sklepie obraz bardzo podobał mi się Philips, tylko jak poczytałem opinie na forach to ponoć były bardzo awaryjne modele Philips Ambilight i dałem sobie spokój i kupiłem Samsunga. Nie przesądza to że jeśli u mnie się zepsuł to inni też będą mieli problem, myślę że w obecnych czasach mamy po prostu celowo postarzanie produktu, kończy się gwarancja i mogą być problemy, jak poszukałem w necie to identyczny przypadek występował też i u innej osoby mam model UHD Smart TV KU6450 Seria 6.

robin102
26-06-2020, 00:38
Postawić obok Panasonica tv Samsunga to można w podskokach uciekać od Samsunga, bo takie discopolo na obrazie, podobnie sony na trybach demo w sklepach.

sokolnik
26-06-2020, 09:24
Czyli LG wypada najlepiej :)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

Rafał_Sz
26-06-2020, 10:14
Ale co wifi? Jak tv mam po WiFi podpiąć by puścić obraz z kompa? Film czy nie wiem grę

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

Widzę, że jesteś technologicznie jeszcze w XVI w. ;)

Jeśli podłączysz nowy TV do domowej sieci, to praktycznie wszystkie urządzenia które masz w domu podpięte pod tą samą sieć łączysz z TV dosłownie jednym kliknięciem. Czy to przez ikonkę "przesyłaj na", czy przez windowsowskie ctrl+p, czy też przez wbudowanego w TV chromecasta. Ogólnie konfiguracja tego jest banalnie prosta i jeszcze prostsza w obsłudze.

Warto natomiast mieć w domu w miarę dobry router z pasmem 5 GHz, a w ustawieniach routera wybrać kanały inne niż uzywają domyślnie wszyscy wokół (dotyczy zwłaszcza blokowisk, obłożenie kanałów mozna sprawdzić prostą apką w telefonie). Wtedy wszystko frunie na grubym bitrate.

Natomiast przy podłaczaniu soundbara zwróć uwagę, żeby zrobic to za pomocą wejś/wyjść HDMI ARC (kabek musi obsługiwać dwukierunkową transmisję ARC). Wtedy wszystko obsługujesz jednym kliknięciem w jednym pilocie.

sokolnik
26-06-2020, 10:34
Ogarniam ctrl P :) ale po kablu hdmi ha obecny 5v łączy mi się z internetem... Czasami puszczam yt z telefonu na telewizor po WiFi [emoji14]

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

ksh
26-06-2020, 20:21
Czyli LG wypada najlepiej :)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

Może w LCD, w OLED na 100% ale samsung QLED to inna liga w stosunku do zwykłego LCD.

sokolnik
26-06-2020, 23:36
żona uważa że te 65 to za wielki... ja uważam że jest OK :D

ksh
27-06-2020, 08:18
Jeszcze nie kupiłeś ?

sokolnik
27-06-2020, 08:49
Jeszcze nie kupiłeś ?Wczoraj :)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

ksh
27-06-2020, 19:15
No i co kupiłeś, tego zwykłego LCD czy QLED ?

sokolnik
27-06-2020, 19:18
No i co kupiłeś, tego zwykłego LCD czy QLED ?Najlepszego LCD od LG :)
Żadnych Samsungów najtańszych QLED... Bo OLED to to też nie jest... Jak to mówił sprzedawca, Samsung robi dobre telewizory ale od 7 000 w górę (65") :)
Działa rewelacyjnie ten LG :)
OBRAZ ŻYLETA oczywiście jak mu się da dobre źródło, np 4K z YT jakieś materiały Samsunga czy LG W 4k oczywiście.

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

ksh
27-06-2020, 19:22
bla bla bla... serio słuchałeś sprzedawcy w sklepie ? :)
Obraz żyleta miałbyś nawet w tych co linkowałem dużo tańszych.
Kupiłeś zwykłego LCD w cenie QLED w 2020 roku, brawo.
Oczywiście o OLED zapomnij bo to nie ta kasa, QLED potaniały widzę sporo.

LG i Samsung to ten sam szmelc składany najczęściej u nas.

robin102
27-06-2020, 23:48
LG i Samsung to ten sam szmelc składany najczęściej u nas.
.
to co należało by kupić za te 4-4,5 kzł ? minimum 60 cali

Rafał_Sz
28-06-2020, 09:25
.
to co należało by kupić za te 4-4,5 kzł ? minimum 60 cali

Ja bym poczekał. W zeszłym roku wygasły patenty Kodaka na OLED (które kupiło swego czasu LG). Samsung już kończy budować fabryki pod OLEDy, Chińczycy też. Myślę, że ceny dobrych ekranów polecą za rok, dwa na ryj i dobre 65" OLED będzie mozna kupić poniżej 5000 zł.

robin102
28-06-2020, 11:12
Ja bym poczekał. W zeszłym roku wygasły patenty Kodaka na OLED (które kupiło swego czasu LG). Samsung już kończy budować fabryki pod OLEDy, Chińczycy też. Myślę, że ceny dobrych ekranów polecą za rok, dwa na ryj i dobre 65" OLED będzie można kupić poniżej 5000 zł. Czyli jak moja dziś już 6 letnia plazma pożyje ze 2 lata jeszcze to będzie dobry czas na zmianę :) .... a może wtedy wymyślą coś nowszego i znów trzeba będzie czekać. Przez tą plazmę to płace 30-40 zł więcej miesięcznie za prąd :D

ksh
28-06-2020, 12:37
.
to co należało by kupić za te 4-4,5 kzł ? minimum 60 cali
W tej kwocie wyższy model QLED lub tańszy OLED ale jak sugerujesz się firmą to SONY lub Panas.
Dla mnie na pierwszym miejscu jest wielkość, potem dopiero czy to coś lepszego niż zwykłe LCD, dalej czy 100Hz, ważne tez żeby wiedzieć jaki tam system siedzi żeby nie było czegoś przedpotopowego.

Pawel92
28-06-2020, 12:44
Gdzieś czytałem, że Panas bierze OLED-y od LG.

Rafał_Sz
28-06-2020, 21:49
Gdzieś czytałem, że Panas bierze OLED-y od LG.
Wszyscy biorą od LG, bo LG jest monopolistą w panelach OLED. Albo w zasadzie był, bo idzie nowy układ sił i walka w OLEDach. I dobrze, wszelkie takie monopole to wielkie zło dla konsumentów.

sokolnik
28-06-2020, 22:10
.
to co należało by kupić za te 4-4,5 kzł ? minimum 60 caliLG [emoji3]

Robi robotę ha ojciec w ciężkim szoku ha

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

sokolnik
30-06-2020, 13:59
Pytanko o kabel HDMI.
Mam zwykle kable hdmi. Kilka sztuk ogólnie.
Problem miałem z kablem który służył do połączenia dekodera z telewizorem. Na poprzednim tv wszystko było ok. Po zmianie telewizora, dekoder nie był widoczny, tzn. Był widoczny ale nie było kanałów.
Zmieniłem kabel na inny hdmi, i odrazu bez problemu pojawiła się kablówka (Orange Światłowód).

Kablówka jest, nic nie przerywa, nic nie miga, żadnych artefaktów nie mam.

Pytanie czy warto zmieniać kabel hdmi i kupować 2m kabel hdmi za 300 zł prawie?
Co on mi da? Mój tv korzysta ze standardu hdmi 2.0. Czy kanały kablowkowe będę mogły mieć lepsza jakość po zmianie kabla na porządny?
Na allegro sporo kabli, niemogre są bardzo drogie.
Zastanawiam się czy warto zmieniać kabel.

https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-wireworld-sphere-sph-9398357755?fromVariant=9398372157

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

Rafał_Sz
30-06-2020, 14:44
Za dobry kabel HDMI nie powinno się dać więcej niż 50-80 zł. Do obsługi Dolby Atmos, DTS:X, DTS-HD MA i Dolby TrueHD i np. Netfixa z takim kodekiem audio potrzebujesz kabla z eARC, czyli HDMI 2.1 - 2.0 Ci tego prawidłowo nie obsłuży.

Któreś z wyjść w TV na pewno jest oznaczone jako HDMI ARC - i tylko przez to podłączaj soundbara czy amplituner wielokanałowy.

Podsumowując - chcesz mieć pełne audio, obsługę jednym pilotem i wysoki bitrate to tylko kabel HDMI 2.1. Kabli 2.0 nie uzywaj bo to już historia i pozbawianie się mozliwości jakie daje współczesny sprzęt.

- - - - kolejny post - - - - - -

P.S. Ten kabel z linku to jakiś bełkot marketingowy, a nie kabel.

ksh
30-06-2020, 15:52
Ja tylko dodam że sokolnik chyba się nabija z nas tym pytaniem czy lepszy kabel hdmi da mu lepszy obraz :)

sokolnik
01-07-2020, 22:17
Ja tylko dodam że sokolnik chyba się nabija z nas tym pytaniem czy lepszy kabel hdmi da mu lepszy obraz :)Serio pytam :)

Ok, to podrzuci ktoś linka do dobrego kabla hdmi 2.1 :)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

ksh
01-07-2020, 22:24
A co to znaczy "dobry", idź do sklepu i kup, podepnij i jak działa to działa, nie działa to znaczy że jakiś szmelc i musisz wymienić, 50zł za taki kabel to już sporo, drożej to już oszustwo.

sokolnik
03-07-2020, 10:22
A co to znaczy "dobry", idź do sklepu i kup, podepnij i jak działa to działa, nie działa to znaczy że jakiś szmelc i musisz wymienić, 50zł za taki kabel to już sporo, drożej to już oszustwo.Tak tylko ceny kabli hdmi powyżej 2m to już 100zł trzeba dać albo więcej. Szczególnie jak się szuka kabla HDMI 2.1... Może sobie kupię telewizor 8K ha

https://www.euro.com.pl/kable/reinston-kabel-hdmi-8k-2-5-m-ek029.bhtml?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjwrvv3BRAJEiwAhwOdM4LIbISrJ82JeNBV1fAh TkmifNwI1tMhBzpaZUpUEStrYtlLxXtRgxoCTJQQAvD_BwE

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

ksh
03-07-2020, 11:40
Ja widzę sporo kabli do 50zł (https://allegro.pl/listing?string=HDMI%202.1&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-1-0605&order=pd&stan=nowe&offerTypeBuyNow=1&price_to=50&allegro-smart-standard=1).

sokolnik
03-07-2020, 12:08
Ja widzę sporo kabli do 50zł (https://allegro.pl/listing?string=HDMI%202.1&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-1-0605&order=pd&stan=nowe&offerTypeBuyNow=1&price_to=50&allegro-smart-standard=1).Chciałem kupić w sklepie stacjonarnym ale faktycznie, na allegro większy wybór i lepsze ceny.
Kupilem :)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

Rafał_Sz
03-07-2020, 12:47
Chciałem kupić w sklepie stacjonarnym ale faktycznie, na allegro większy wybór i lepsze ceny.
Kupilem :)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

https://media3.giphy.com/media/dYZuqJLDVsWMLWyIxJ/200.gif

sokolnik
03-07-2020, 13:26
https://media3.giphy.com/media/dYZuqJLDVsWMLWyIxJ/200.gifNie spieszyłem się :)

Widzicie, powoli wg Was, ale do przodu :)

Ale inni mogą myśleć że szybko wszystko robie :)

Tydzień i mam tv ha

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

And.N
03-07-2020, 19:05
...
Tydzień i mam tv ha
Wybór padł na ?
,ale może ta informacja poniżej jest ważniejsza ?;)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.
później będzie dopisek ? ;):smile::
"wysłane z mojego TV "firma" bez użycia taplatalka, a z użyciem klawiatury bezprzewodowej (tu firma)" ?

sokolnik
04-07-2020, 15:29
Wybór padł na ?
,ale może ta informacja poniżej jest ważniejsza ?;)

później będzie dopisek ? ;)[emoji2]:
"wysłane z mojego TV "firma" bez użycia taplatalka, a z użyciem klawiatury bezprzewodowej (tu firma)" ?LG 65SM8600.

Dokupiłem jeszcze kabel displayport do komputera. Szaleństwo :)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

nikoniarz
04-07-2020, 21:14
A co jadłeś na kolację?

robin102
04-07-2020, 22:16
Szkoda było tych 50 zł na kabel nic nie wnoszący pozytywnego, za 9,90 zrobił by tą samą robotę. Kabel za kilka stówek miał by sens i dobrze wydane pieniądze.

sokolnik
04-07-2020, 22:20
Szkoda było tych 50 zł na kabel nic nie wnoszący pozytywnego, za 9,90 zrobił by tą samą robotę. Kabel za kilka stówek miał by sens i dobrze wydane pieniądze.No i właśnie tu są dwie teorie:
- Kabel hdmi nie powinien kosztować więcej jak 50 zł.
- kabel hdmi ma sens jak kosztuje kilka stówek.

Najpierw przetestuję kabel za 90 zł z przesyłką niż za 300 :)

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

ksh
04-07-2020, 22:24
Kabel za 90zł to też szaleństwo ale kto bogatemu zabroni.

Boryszuk
04-07-2020, 22:38
Idę po popcorn

Rafał_Sz
05-07-2020, 09:40
Szkoda było tych 50 zł na kabel nic nie wnoszący pozytywnego, za 9,90 zrobił by tą samą robotę. Kabel za kilka stówek miał by sens i dobrze wydane pieniądze.

O co on ma niby wnosić pozytywnego? Aromat waniliowy czy łazanki na kolację?!

Robin, wróć do podstaw fizyki, a potem poczytaj czy pooglądaj mądre materiały na temat zasad przesyłu danych na torze cyfrowym (pakiety, strumień, bity kontrolne itp.). Od siebie polecam kanał RS Elektronika na YT. Bo twierdzeniem, że kabel musi być "za kilka stówek" zwyczajnie się ośmieszasz. Chyba, że masz jakiś udział w strzyżeniu baranów na kasę - wtedy to jestem jeszcze w stanie zrozumieć.

Kabel ma być wykonany prawidłowo, zgodnie ze sztuką i konkretnymi standardami twórców danego protokołu. NIC ponad to.

robin102
05-07-2020, 17:44
Kabel ma być wykonany prawidłowo, zgodnie ze sztuką i konkretnymi....
I tu zgoda 102 procentowa. Kabel musi być dobrze zrobiony, bo to najsłabsze ogniwo systemu. Kable z półki 50-100 zł to ta sama liga kabli z kartonu, w kartonie urzadzenia sprzedawanych dawniej wraz ze sprzętem. Są dziś ładniej opakowane plastikowe koszulki i silikony, kolorowe farbki i złocenia :D a kupowane po 20-30 centów $ u producenta :D . Dobrze zrobione kable ze sztuką zaczynają się od 300-500 zł w zasadzie lepiej by było to określić na 100 $ w detalu. To jest taka półka cenowy równowagi. Pomijając moje dewiacje hobbystyczne to odebrałem gruntowne, bardzo gruntowne wykształcenie techniczne i stale się dokształcam, czasem nawet z nowinek, więc proszę nie wycieczkuj osobiście. Proszę. Nawet nie wiesz jak bliskie mi zawodowo są zagadnienia transmisji. Wytwarzałem łączówki, kable, wiem co ile kosztuje i z czego się robi to i owo :) kabel za 50-90 zł jest kablem o najwyższym współczynniku ściemy hobbystycznej.
Nie chcę tu wszczynać burz, wiec podłączajcie czym tam chcecie.
Kable o których mówimy 50-100 zł to po prostu szajs służący jedynie do sprzedaży jako pierwszy już ładny kabel z wyglądu na którym każdy pośrednik na etapach handlu robi 500% marżę :)

ksh
05-07-2020, 18:09
robin102 nas tu trolluje bo chyba sam nie wierzy w to co napisał ?

Kabel za 20zł jeśli nie jest wadliwy to zaoferuje ci to samo co kabel za 400zł, różnica będzie w wyglądzie czy opakowaniu.
Jeśli potrzebne są nam filtry czy ekranowanie to sięgamy po taki model ale w normalnych warunkach tego nie potrzeba, więc nie ma co sobie głowy zawracać.

Dyskusja ma większy sens jeśli dotyczy sygnału analogowego ale tu też 90% szumu to banialuki voodoo.

robin102
05-07-2020, 18:15
Zgadzam się ze wszystkim co napiszecie poza obrażeniem mej osoby :) .. dziękuje za zrozumienie :)

Rafał_Sz
05-07-2020, 21:31
Od kilku lat siedzę w laserach przemysłowych. Co to ma do rzeczy? To, że mam do czynienia na co dzień że wszelkim możliwym okablowaniem. Od zwykłego USB, poprzez sterowanie, a na samym laserze kończąc. I są tu elementy gdzie jeden mA czy jeden mV ma olbrzymie znaczenie na linii analogowej czy 1 bit na linii danych. Może to mało, może aż nadto żeby coś tam o przewodnikach wiedzieć. Jakiś tam TV czy kabel też mi przez łapy przeleciał.

W związku na powyższym będę z całą stanowczością bronił ludzi przed marnowaniem swoich ciężko zarobionych pieniędzy na herezje i marketingowy bełkot.

Jeśli Cię Robinie uraziłem to Cię przepraszam. Proszę tylko żebyś zaprzestał wprowadzania ludzi w błąd, że w 100% prawidłowo działający kabel HDMI musi kosztować kilka stów.

robin102
05-07-2020, 22:58
Od kilku lat siedzę w laserach przemysłowych..... i to jest właśnie ten niuans, standardu i zastosowania :) ... i pozostańmy przy swoim zdaniu z pozdrowieniami.

- - - - kolejny post - - - - - -




W związku na powyższym będę z całą stanowczością bronił ludzi przed marnowaniem swoich ciężko zarobionych pieniędzy na herezje i marketingowy bełkot.

. i to też ciekawe, że zawsze chcemy kogoś bronić, kogoś ratować żeby nie miał lepiej, nawet za jego własne pieniądze :)

matbe
05-07-2020, 23:19
i to też ciekawe, że zawsze chcemy kogoś bronić, kogoś ratować

Altruizm, czyli przeciwieństwo szarlatanerii.

ksh
06-07-2020, 01:33
Ja jednak od magii i voodoo wolę techniczne podejście w kwestiach kabelków, jeśli ktoś twierdzi że kabel hdmi za kilka stów jest lepszy od kabla za np 20zł ( oba są w tym samym standardzie ) to jednak zastanawiam się czy chodzi o marketingowe oszustwo czy brak podstawowej wiedzy.
Zajmowałem się jakiś czas sprzedażą audio i wiem jak tam można pobłądzić w szaleństwie i oszustwach marketingowych, tworzenie banialuk np o wyższości kabla głośnikowego za 200zł/mb to już przemysł oszukiwania do potęgi ale my tu dyskutujemy o cyfrowym hdmi, więc nie wiem nawet czy jest sens kontynuować dyskusję.

cz4rnuch
06-07-2020, 08:46
Taki wywiad z człowiekiem z Best Audio sprzedającym kabelki za grube tysie i jego wyjaśnienie do czego sprowadza się różnica między kablami HDMI (do 5 metrów) od Chińczyka za kilka złotych i drogich odpowiedników od szamanów audio/video :)

https://spidersweb.pl/2015/11/drogi-kabel-hdmi.html

matbe
06-07-2020, 09:07
Taki wywiad z człowiekiem z Best Audio sprzedającym kabelki za grube tysie i jego wyjaśnienie do czego sprowadza się różnica między kablami HDMI (do 5 metrów) od Chińczyka za kilka złotych i drogich odpowiedników od szamanów audio/video :)

https://spidersweb.pl/2015/11/drogi-kabel-hdmi.htmlCzęsto linkujesz SW, który jest rakiem, bo udaje publicystykę, a jest sponsorowanym blogiem.

cz4rnuch
06-07-2020, 09:16
Nie często tylko sporadycznie. Sam tam często obśmiewam ich artykuły i zdaję sobie sprawę z tego ile tam treści podpłaconych, ale odnośnie tego konkretnego przytaczam opinię osoby ze znanego sklepu audio a nie "redaktora". Nawet w tej popularnej dobranocce o 19:30 czasami przytoczą coś zgodnego z prawdą :)

Rafał_Sz
06-07-2020, 09:32
i to jest właśnie ten niuans, standardu i zastosowania


O nie, nie. W przemysłówce olanie jakości okablowania może się skończyć zniszczeniem elementu za kilkaset tysi czy równie nietaniego materiału wrzuconego na maszynę. W TV najwyżej zobaczysz komunikat "sprawdź kabel HDMI". W przemysłówce wymaga się duuuużo większej jakości i niezawodności. I nikt tu nie wciska ciemnoty, że kabel za 8 zł za metr, który ma aprobaty takich firm jak Siemens, Fanuc czy Mazak może być do d. i trzeba użyć takiego za kilka stówek. A są maszyny, w których ilość, prędkość transmisji i wymagany brak błędów jest kosmicznie wyższy niż w sumie prostym interfejsie HDMI.

Więc skoro w dziedzinie która ma tak wysokie wymagania z powodzeniem pracuje się na wyznaczonych standardach bez żadnego Voo Doo, to dlaczego nagle są potrzebne czary za kila stów do podłączenia TV? Albo dlaczego matryce w aparatach są spięte z płytką drukowaną na której są zwykłe, miedziane ścieżki? Albo dlaczego całe okablowanie w samolotach czy w magistralach CAN (od tego zależy często ludzkie życie) składają się ze również zwykłej, najzwyklejszej czystej miedzi?

Lasery wszelkiego typu to nic innego, jak fizyka kwantowa w czystej postaci. A jednak są zasilane przewodami ze zwykłej miedzi.

Według Twojego toku rozumowania tylko TV musi mieć technologię niezrozumiałą i absurdalnie drogą dla zwykłego człowieka, taką, którą widzą i słyszą tylko "koneserzy" audio i wideo.

Dla swojego spokoju i spokoju swojego portfela zostanę jednak przy swoim - zachowanie wyznaczonych standardów i rzetelne wykonanie. NIC ponad to.

matbe
06-07-2020, 09:34
Nie często tylko sporadycznie.
No to moze sporadycznie, ale jestes jedynym który ich linkuje ze zwróciłem uwagę :-) Znam od zarania i ich filozofię "nowych mediów", finalnie zablokowałem pluginami w przeglądarkach w ramach bojkotu konsumenckiego :-) ale to już OT.

cz4rnuch
06-07-2020, 09:49
Nie jestem jedyny, który ich linkuje, to tak prostując :) I jak wcześniej napisałem nie chodzi mi o słowa pismaka z SW, bo on tylko zadawał pytania, a o odpowiedz pana Piotra Saduckiego z Best Audio, który sam ma "świra" na punkcie kabelków i zaopatruje w kabelki innych "świrów". I o dziwo pan ten widzi sens w wydaniu tysiaka na przedłużacz, ale co do hdmi to twierdzi, że różnica miedzy drogim kablem a nieskopanym chińczykiem sprowadza się w zasadzie do trwałości. Mnie hdmi za 6 funtów służy już chyba z 10 lat więc taki pro kabelek by mi się przydał o ile bym planował żyć jeszcze ze 200 lat.

sokolnik
06-07-2020, 14:54
Kupując kabel hdmi z allegro za 89 zł czy 79 zł plus przesyłka 9,90 zł, mam nadzieję że moja matryca przekształci się z LED na OLED [emoji3]
Wyłączyłem strefowe podświetlanie obrazu i odrazu lepiej, tak normalnie a nie jakieś podświetlanie np. Lewej i prawej strony obrazu albo tylko prawej [emoji3]

Jutro lub w środę powinienem dostać swoje kabelki :)

robin102
06-07-2020, 22:42
Jutro lub w środę powinienem dostać swoje kabelki :)
Zamów sobie kabel uznanej dzisięciolecia firmy w temacie kabli audio/video taki 300-500 zł, a najlepiej za 400. Porównasz i będziesz guuuru, będziesz wiedział, nikt Ci nie na ściemnia, a po paru dniach kabel odeślesz jakby nie było różnicy ;) ... nie ma prostszej rzeczy do sprawdzenia.

sokolnik
07-07-2020, 01:07
Zamów sobie kabel uznanej dzisięciolecia firmy w temacie kabli audio/video taki 300-500 zł, a najlepiej za 400. Porównasz i będziesz guuuru, będziesz wiedział, nikt Ci nie na ściemnia, a po paru dniach kabel odeślesz jakby nie było różnicy ;) ... nie ma prostszej rzeczy do sprawdzenia.Myślę że dla mojego sygnału z Orange kabel który zamówiłem będzie hiper wystarczający :)

sokolnik
07-07-2020, 21:09
Kabelki zmienione.
Do monitora zamiast DVI jest DisplayPort.
Do tv zamiast starego kabla z piwnicy, jest najnowszy kabelek HDMI 1.4 na którym idzie nawet 8K plus wszystkie inne bajery itd.

Czy widzę różnicę?
Jasne.
Monitor świeci jakby jaśniej i kolory są bardziej nasycone... Może to efekt placebo. Sprawdzę jeszcze później/jutro porównam podłącze ten kable DVI.

A tv?
Wystarczył kabel hdmi w najnowszym super hiper duuper standardzie by tv LED zmienił się w OLED, serio ;)

ksh
07-07-2020, 21:14
No i musisz teraz kalibrowac monitor bo go zepsułeś.

Co do kabelka do TV to miałeś chyba kupić hdmi 2.1 nie wersje sprzed 10 lat, które są wszędzie po 10-20zł za te lepsze :)

sokolnik
07-07-2020, 21:26
No i musisz teraz kalibrowac monitor bo go zepsułeś.

Co do kabelka do TV to miałeś chyba kupić hdmi 2.1 nie wersje sprzed 10 lat, które są wszędzie po 10-20zł za te lepsze :)Tak. Pomyliłem się pisząc post.

HDMI 2.1
DP 1.4

:)

And.N
07-07-2020, 21:28
...
Do tv zamiast starego kabla z piwnicy, jest najnowszy kabelek HDMI 1.4 na którym idzie nawet 8K plus wszystkie inne bajery itd...
8K na kablu hdmi 1.4 to nie pójdzie, co najwyżej 4K i max. 30 kl. /s.

ksh
07-07-2020, 21:33
Tak. Pomyliłem się pisząc post.

HDMI 2.1
DP 1.4

:)

No ! uważaj sobie z takimi pomyłkami bo śledzimy ten wątek i może się to dla ciebie źle skończyć !

sokolnik
07-07-2020, 21:52
No ! uważaj sobie z takimi pomyłkami bo śledzimy ten wątek i może się to dla ciebie źle skończyć !:D

Wiem wiem ha

Kabla DisplayPort nie kupowałem pod 8K ha żadnego kabla nie kupowałem pod 4K ha
TV mam 4K
Monitor FHD

Monitora raczej nie zmienię w tym roku ani w przyszłym. Nie wiem.
Telewizora też nie, w końcu mam wypas :D

sokolnik
07-07-2020, 21:56
8K na kablu hdmi 1.4 to nie pójdzie, co najwyżej 4K i max. 30 kl. /s.1.4 to mam DP.
HDMI 2.1 [emoji14]

Pójdzie wszystko w 8k w 120 fps :)

ksh
07-07-2020, 22:53
Monitora raczej nie zmienię w tym roku ani w przyszłym.
No to w sam raz zacząć dyskusje już teraz, akurat zleci do końca 2021 bo temat monitora jest dość rozbudowany :)

robin102
08-07-2020, 00:26
Kabelki zmienione.
Do monitora zamiast DVI jest DisplayPort.
Do tv zamiast starego kabla z piwnicy, jest najnowszy kabelek HDMI 1.4 na którym idzie nawet 8K plus wszystkie inne bajery itd.

Czy widzę różnicę?
Jasne.
Monitor świeci jakby jaśniej i kolory są bardziej nasycone...
To może światło włącz w piekarniku :)
bo to przecież niemożliwe :)

sokolnik
09-07-2020, 16:11
a taki kolumny?
Dobre?
Do TV/filmów?

https://cinematech.pl/tonsil-maestro-ii-180-5-lat-gwarancji-transport-gratis.html?cena&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

robin102
09-07-2020, 18:08
Dawniejszymi czasy bardzo udane głośniki za bardzo małe pieniądze. Grają ciut lepiej niż kosztują. Dobry wzmak stereo pociśnie je fajnie.

sokolnik
09-07-2020, 18:37
Dawniejszymi czasy bardzo udane głośniki za bardzo małe pieniądze. Grają ciut lepiej niż kosztują. Dobry wzmak stereo pociśnie je fajnie.Jeszcze wzmak? Ehh drogie te audio ha

ksh
09-07-2020, 18:41
a taki kolumny?
Dobre?
Do TV/filmów?

https://cinematech.pl/tonsil-maestro-ii-180-5-lat-gwarancji-transport-gratis.html?cena&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Fajne, czym to napędzisz ? dojrzałeś już do amplitunera ?

Kup do kompletu z TV soundbara, będziesz zadowolony.

sokolnik
09-07-2020, 18:48
Fajne, czym to napędzisz ? dojrzałeś już do amplitunera ?

Kup do kompletu z TV soundbara, będziesz zadowolony.

Amplituner, no nie zbyt :D

Soundbar ok ale te LG robi średnie te Sounbary, przynajmniej tak wynika z opinii/recenzji na internecie.

A może to ? :)

Edifier-S360DB (https://www.edifier.pl/product-pol-128-Edifier-S360DB.html)

robin102
09-07-2020, 18:52
Jeszcze wzmak? Ehh drogie te audio ha
I to mocny wzmacniacz i porządny, bo tego typu glośniki to dopiero grają jak je prądem potraktować. Wzmacniacz używany 700-1500zł i bedzie lux

ksh
09-07-2020, 19:00
Soundbar ok ale te LG robi średnie te Sounbary, przynajmniej tak wynika z opinii/recenzji na internecie.kur... motyla noga odpuść sugerowanie sie zawsze internetami, idź i poproś żeby ci podłączyli w saloniku, posłuchaj i sam sie przekonaj, idę o zakład że będziesz zadowolony.

- - - - kolejny post - - - - - -

Takie kup https://musiccenter.pl/sklep/studio-nagran/monitory-studyjne/behringer-ms40/ !!

sokolnik
09-07-2020, 19:47
kur... motyla noga odpuść sugerowanie sie zawsze internetami, idź i poproś żeby ci podłączyli w saloniku, posłuchaj i sam sie przekonaj, idę o zakład że będziesz zadowolony.

- - - - kolejny post - - - - - -

Takie kup https://musiccenter.pl/sklep/studio-nagran/monitory-studyjne/behringer-ms40/ !!

Wiem, że wiele opinii/recenzji jest sponsorowanych :) ale warto poczytać jednak :)

A te monitorki da radę prosto pod TV podłączyć? W sensie czy będą grały OK czy słabo ? :)

roofman
09-07-2020, 20:36
Jak w opisie czytam że głośniki są "wysokiej rozdzielczości " to... :mrgreen:. Wzmacniacz tam wbudowany 2x20W. W TV masz zapewne 2x10W.
Aby podłączyć cokolwiek pod TV to po BT (pytanie: po kiego grzyba się bawić w podłączanie po BT skoro sam przesył BT to chyba wysokich lotów nie jest pod względem zachowania jakości? - mylę się?).
Wzmacniacz/monitory aktywne tylko po optyku. No chyba że masz w TV klasyczne wyjście audio cinch - a patrząc na obecne trendy to odbiorniki tego ostatnio nie mają na rzecz jedynie wyjścia optycznego.
Jest tylko wyjście optyczne = nie podłączysz klasycznych sprawdzonych i tanich konstrukcji wzmacniacza stereo, bo tam takiego wejścia nie ma. Chyba że coś nowego, co wejście optyczne już ma ale tutaj to raczej okolice 1000zł.
Pytanie jeszcze: jaką masz powierzchnię pokoju z TV? Może faktycznie monitory wystarczą?
Z monitorów pasywnych tani a niezły model (słyszałem w pomieszczeniu ok. 25m2 podpięty pod prosty wzmacniacz Yamahy) KODA EX-569T - do tego przydałyby się dobre standy.
Do tego wzmacniacz z wejściem optycznym (chyba że tak jak pisałem twój TV ma wyjście analogowe audio).
Z tego się robią okolice minimum 1500 - 2000 zł ale przy tym dźwięk z tzw. soundbarów wiesz gdzie możesz sobie wsadzić ;)

ksh
09-07-2020, 21:03
Jak w opisie czytam że głośniki są "wysokiej rozdzielczości " to... :mrgreen:. Wzmacniacz tam wbudowany 2x20W. W TV masz zapewne 2x10W.
Nie porównuj jednego z drugim pod względem mocy, 2x20W to sporo na małe/średnie pomieszczenie.


Aby podłączyć cokolwiek pod TV to po BT (pytanie: po kiego grzyba się bawić w podłączanie po BT skoro sam przesył BT to chyba wysokich lotów nie jest pod względem zachowania jakości? - mylę się?).
Tak mylisz się, BT ma obecnie bardzo dużą przepustowość i bez problemu przesyłasz tym typowe materiały i nie chodzi tu o łączenie TV z głośnikami, poczytaj.


Wzmacniacz/monitory aktywne tylko po optyku. No chyba że masz w TV klasyczne wyjście audio cinch - a patrząc na obecne trendy to odbiorniki tego ostatnio nie mają na rzecz jedynie wyjścia optycznego.
Optyczne lub coaxial, usb lub hdmi, każdy da ci sygnał cyfrowy plus oczywiście bezprzewodowe połączenia.


Do tego wzmacniacz z wejściem optycznym (chyba że tak jak pisałem twój TV ma wyjście analogowe audio).
Amplitunery ~20 lat mają wejścia optyczne/coax i nowsze mają usb/hdmi ale można też korzystać z wifi/lan/bt.


... dźwięk z tzw. soundbarów wiesz gdzie możesz sobie wsadzić ;)
Posiadanie soundabara ma ciut iny sens niż zastąpienie sensownego zestawu audio opartego na amplitunerze.

sokolnik
09-07-2020, 22:06
Sensowny ampliuner to koszt 2 tys PLN + głośniki... chyba neee

pomieszczenie jak to w bloku w standardowym mieszkaniu... szału nie ma ten salon z balkonem :D

ksh
10-07-2020, 00:26
Nie i chyba nie ma sensu kontynuować tej dyskusji.

Rafał_Sz
10-07-2020, 09:43
a taki kolumny?
Dobre?
Do TV/filmów?

https://cinematech.pl/tonsil-maestro-ii-180-5-lat-gwarancji-transport-gratis.html?cena&utm_source=ceneo&utm_medium=referral
Wzmaki-sraki. Kable-srable. Do salonu w bloku?

Kup porządny soundbar 5.1 lub jak Cię poniesie sounbar z Dolby Atmos. Całe audio idzie w jednym kablu HDMI ARC, samo się steruje, samo przełącza. I dobry soundbar robi robotę, zwłaszcza w filmach.

Wpisz sobie w google H/K HW-N950 i poczytaj rzetelne opinie o tym sprzęcie. Wtedy zrozumiesz o czym pisze.

sokolnik
10-07-2020, 17:59
Wzmaki-sraki. Kable-srable. Do salonu w bloku?

Kup porządny soundbar 5.1 lub jak Cię poniesie sounbar z Dolby Atmos. Całe audio idzie w jednym kablu HDMI ARC, samo się steruje, samo przełącza. I dobry soundbar robi robotę, zwłaszcza w filmach.

Wpisz sobie w google H/K HW-N950 i poczytaj rzetelne opinie o tym sprzęcie. Wtedy zrozumiesz o czym pisze.


No właśnie...

Chyba Behringer MS40 będzie najodpowiedniejszym wyjściem bez zbędnego kombinowania z aplitunerami/wzmakami itp.
Podłączę się poprzez optyka albo coax i będę miał dźwięk z TV :)

Zaoszczędzę też kasę, 820 zł VS byle saundbar to jakieś 1 500 zł a sensowne duuużo droższe... do mojego pokoju w bloku to i tak wypas pewnie będzie ... 3,80m x 4,60 m czyli 17,5m2 :D

ksh
10-07-2020, 18:15
Soundbary LG masz do 1000zł w wersji 2.1 dopiero Atmos kosztuje sporo.

sokolnik
10-07-2020, 18:16
Soundbary LG masz do 1000zł w wersji 2.1 dopiero Atmos kosztuje sporo.A ten Atmos jest wart kasy? :)

Czytałem że te Soundbary za 1000 zł to szajs [emoji14]

ksh
10-07-2020, 18:26
Kuzyn kupił do Sony soundbara za 950zł i uważam że jest bardzo ok, znajomy ma TV Sharp i do tego kupił też w podobnej cenie samsunga, jedyna wada że nie współpracuje to ze sobą tylko trzeba osobno ustawiać.
Te głośniki aktywne w/w będą na 100% lepiej grać ale sam musisz zdecydować co wolisz.

Rafał_Sz
10-07-2020, 19:13
A ten Atmos jest wart kasy? :)



OLED trzeba zobaczyć, a soundbar z Dolby Atmos usłyszeć żeby zrozumieć. Pisać można wiele. Będziesz w w południowo-zachodniej Polsce to zapraszam do mnie. Sam ocenisz. ;)

Albo poproś w jakimś salonie o puszczenie dema na takim sprzęcie. Np. zwykły, padający deszcz. Bedzie wokół i z sufitu. ;)

ksh
10-07-2020, 19:20
Ale między dobrym 5.1 i Atmos różnice są aptekarskie, tylko że soundbar Atmos da dobry efekt, a dobre 5.1 kosztuje więcej.

ksh
12-07-2020, 19:21
sokolnik https://www.euro.com.pl/amplitunery/yamaha-musiccast-rx-v485-czarny-wersja-htr-4072.bhtml

sokolnik
12-07-2020, 19:33
sokolnik https://www.euro.com.pl/amplitunery/yamaha-musiccast-rx-v485-czarny-wersja-htr-4072.bhtmlNo fajne tylko do tego trzeba jeszcze dobre kolumny... A mi do moich 17,5 m2 raczej nie potrzeba takiego sprzętu audio...
Może kiedyś jak się wybuduje :)

ksh
12-07-2020, 20:11
Ale dlaczego masz już teraz nie mieć czegoś przyzwoitego ?
Dobry dźwięk nie oznacza że masz mieć umc umc umc że sąsiad szaleje.
Do tego podepniesz dwa głośniki i masz super, potem "jak się wybudujesz" dasz je na tył i już.

pinio
13-07-2020, 09:41
Albo poproś w jakimś salonie o puszczenie dema na takim sprzęcie. Np. zwykły, padający deszcz. Bedzie wokół i z sufitu. ;)

I gacie będą całe przemoczone ;) :)

pinio
13-07-2020, 11:25
Po ostatnich "przemeblowaniach" w częstotliwościach nadawania cyfrowej naziemnej TV teściowa ma problemy z odbiorem programów.
Czy jest sens myśleć o wewnętrznej antenie pokojowej, czy powinno bez problemów łapać programy? Jaką firmę/modele warto brać pod uwagę?

robin102
13-07-2020, 13:32
@sokolnik (https://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=40409) https://www.euro.com.pl/amplitunery/yamaha-musiccast-rx-v485-czarny-wersja-htr-4072.bhtml
Cholercia nie róbmy żartów, że sprzęt w cenie smartfona będzie grać, no może co najwyżej wyglądać i temu grajpudłu się to udaje.

- - - - kolejny post - - - - - -


No fajne tylko do tego trzeba jeszcze dobre kolumny... A mi do moich 17,5 m2 raczej nie potrzeba takiego sprzętu audio...
Może kiedyś jak się wybuduje :)
Fajny metraż do niedużych monitorowych kolumn plus wzmacniacz stereło :)

nikoniarz
13-07-2020, 22:42
Aż dziwne, że jeszcze sprzętu monofonicznego nie zaproponowałeś...

robin102
14-07-2020, 11:25
Aż dziwne, że jeszcze sprzętu monofonicznego nie zaproponowałeś...
Chyba nie myślisz, że w środku w sprzęcie za 100 $ u producenta coś jest co zagra :)

matbe
14-07-2020, 11:51
"złote usta"

ksh
14-07-2020, 12:29
Chyba nie myślisz, że w środku w sprzęcie za 100 $ u producenta coś jest co zagra :)
Można by sporo dyskutować co w sprzęcie "gra" i szybko się przekonasz że nie cena ani nie logo, często tak działają marketingowi oszuści, wielu producentów audiofilskiego złomu, którzy chińskie gotowce pakują w designerskie pudełka i łapią jeleni na swoje banialuki.
Druga strona medalu jest taka że jednak czym drożej tym lepiej bo stosuje się droższe w produkcji podzespoły, inne materiały, czasami mniej automatyzacji, więcej ręcznej roboty ale to też dyskusja spora.

Mimo to poruszamy się tu w sprzęcie mocno budżetowym i idę o zakład że w ślepym teście robin102 nie wskażesz różnicy lepszego "grania" amplitunera za 900zł, a 1700zł czy za 3000zł.

robin102
14-07-2020, 16:04
Można by sporo dyskutować co w sprzęcie "gra" i szybko się przekonasz że......

Ja już przekonany, ja za dużo tego szpeju przez blisko 40 lat przerzuciłem przez swój dom. Nie ma nic za darmo i też nie ma tanio.
.
Jeśli ktoś nie słyszy różnicy to święta racja, że nie można przepłacać.

ksh
14-07-2020, 16:10
Jeśli ktoś nie słyszy różnicy to święta racja, że nie można przepłacać.

Ja nie pisałem do ktosia tylko do ciebie :)

robin102
14-07-2020, 16:15
Mimo to poruszamy się tu w sprzęcie mocno budżetowym i idę o zakład że w ślepym teście @robin102 (https://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=5441) nie wskażesz różnicy lepszego "grania" amplitunera za 900zł, a 1700zł czy za 3000zł.
Tu jestem gotowy umernąć ze śmiechu ;), ale niech Ci będzie żem głuchy :) Pozycjonowanie audio, targetowanie produktu jest tak zrobione ,z e każde kilka stówek więcej i "gra" ciut ciut lepiej tylko czy warto to już osobnicza sprawa. Oczyywście do grania daleko amplitunerom z półki 6-16 tys zł, bo one nie służą do reprodukcji muzyki w domowych warunkach.

- - - - kolejny post - - - - - -


Ja nie pisałem do ktosia tylko do ciebie :)
I to jest ten niuans co nas różni i przekłada sie na wrażlwość, na pojmowanie świata zmysłąmi. Ja Tobie nie próbuje wmówić, że nie slyszysz, a Ty mi próbujesz. Tak to ten niuans. Niesłyszący od dziesięcioleci próbują wmówi tym słyszącym, że oni nie słyszą :D w drugą stronę tego nie ma, dziwne :)

ksh
14-07-2020, 17:27
Dlatego żaden "słyszący" nigdy nie chce uczestniczyć w "ślepych" testach bo zaczyna się loteria.
Oczywiście dyskutujemy o sprzęcie ze sporym rozrzutem cenowym ale działającym poprawnie, nie popadamy w skrajności żeby porównywać coś z tesco na kilogramy ze sprzętem np 10k.
Robiłem testy dla klientów, bawiłem się też na sobie w ślepe testy itd, fakt że było to już 15-20 lat temu ale sporo świetnego sprzętu z tamtych czasów nadal nie straciła na jakości.

ksh
16-07-2020, 18:19
https://www.neonet.pl/kina-domowe/yamaha-htr-2071-vienna-black.html

crusiek
04-11-2020, 16:29
Czołem!
Na TV się kompletnie nie znam :P Tym bardziej na nowinkach i technologiach z nimi związanych, ja osobiście mało tv oglądam, jak już to sobie na konsoli pogram album zdjęć obejrzę albo odpalę film z dlna. Mam starego 49" od LG z taśmą do wymiany, ale ogólnie zastanawiam się czy tego grzmota nie zmienić na coś nowego.

Pytanie moje jest następujące.
Czy macie propozycje odnośnie aktualnych technologii / zakupu TV najlepiej 55 cali nie większy, minimum 49 cali. tv będzie pracować z xboxem 360, xboxem x (póki co jeszcze playstation 4 ale chce to sprzedać, więc na dniach bedę wystawiał, nie używam jej wogóle.), kablówką (a więc 3x hdmi) powinien mieć możliwość instalacji PLEXa (LG ma w tym swoim smart tv :) ), cisnę filmy przez swój serwer na PLEX. RJ-45, wi-fi mieć nie musi, choć by się mogło przydać jakbym chciał strumieniować pulpit z kompa przez odpowiednią kartę sieciową.
Trwałość - na tym mi najbardziej zależy, mogę wywalić kasę, ale nie chciałbym, żeby po 3 latach zrobiło mi się po raz kolejny kuku... ciekawe czy to w ogóle możliwe :D :)
Można założyć, że średnio 4 godziny dziennie TV pracuje.
Montaż do ściany. Mam ruchome ramię w kilku płaszczyznach, uniwersalne dla tv do 55 cali a wszystkie kable wbudowałem sobie w ścianę w korytko. Więc dobrze aby można było ruszać tv aby się nie złamał :D
Odległość od kanapy ca. 2m

Budżet? Najlepiej nie więcej 4 tys...

Mam obecnie lekki psycho-przechył na Sony, LG mi już drugi raz z rzędu podpadł szybkim padem po 3 latach.

ksh
04-11-2020, 16:54
Bierz Sony rocznik 2020 śmiało ale 55" to maleństwo i szkoda kasy na to teraz bo standard sklepowy obecnie 65", wieszak ci utrzyma.

Kojocisko
04-11-2020, 17:35
Nie znam się, ale ta strona wydaje mi się w miarę wiarygodna http://www.tvtest.pl/

sokolnik
04-11-2020, 18:01
Mam obecnie lekki psycho-przechył na Sony, LG mi już drugi raz z rzędu podpadł szybkim padem po 3 latach.

weź nie strasz... :)

mam LG jednego od jakiś 5 lat, może 6... i działa.

Od pół roku około mam nowego LG 65" (jak ja się ciesze że jednak kupiłem 65 zamiast 55 jaki miał być pierwotnie) :) lepiej żeby się żaden nie zepsuł :)

And.N
04-11-2020, 18:38
Bierz Sony rocznik 2020 śmiało ale 55" to maleństwo i szkoda kasy na to teraz bo standard sklepowy obecnie 65", wieszak ci utrzyma.

Bez przesady. 55" z odległości 2m to maleństwo ?, a i łatwiej będzie zmieścić się w budżecie 4 tyś. zł.
Sam nie tak dawno kupiłem 55" sony xf9005 za 3,5 tyś., ale to model z 2018r. Oglądam najczęściej z odległości ok. 4m. Nie uważam aby był jakiś mały, choć następny (jak będzie) to już 65 cali kupię. Ma pewne małe mankamenty (np. bardzo długi odczyt danych z dysku przenośnego czy pendrive o większej pojemności), ale co najbardziej istotne to nie mam zastrzeżeń do wyświetlanego obrazu, kolorów.
Edit.
Wygląda na to, że jeszcze dostępny (https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-55xf9005?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=paid) w sprzedaży.

crusiek
04-11-2020, 23:22
65 może i mógłby być, ścianę mam wystarczająco dużą ... :)
Ale czy te 2 metry to nie będzie za mało? wiem wiem, widziałem kalkulatory.
Zastanawiałem się czy najnowsze TV pozbyły się błędów wieku dziecięcego.... coś w stylu szybkiego wypalania się taśm, blaknięcia itp.
Jestem gotów zapłacić i 8 kafli za TV jak np LG GX ale w zasadzie nie wiem czy warto... Trochę przerost formy...
W sklepie (MM) ciekawostka, nie wiem, czy to efekt placebo, ale każdy ekran sony żywszy, bardziej kontrastowy...

ksh
04-11-2020, 23:55
Nie warto tyle kasy pchać w TV chyba że chcesz lub musisz tyle wydać :)
Jeśli chcesz wydać dużo i sprzęt ma być bezkompromisowy bierz OLED najlepiej jakiś nowszy model od LG, chcesz ciut taniej to QLED od Samsunga, a jak nie to bierz Sony/Panas zwykłe LED i będziesz super zadowolony.

Wind Mill
05-11-2020, 00:00
65 może i mógłby być, ścianę mam wystarczająco dużą ... :)
Ale czy te 2 metry to nie będzie za mało? wiem wiem, widziałem kalkulatory....
Z 2,5 m oglądam 88". Wprawdzie z projektora nie z TV, ale rozmiar jest OK. TV mocniej daje po oczach, co w przypadku dużego rozmiaru może mieć znaczenie.

ksh
05-11-2020, 00:35
Ja mam 92" z 3,5m i to nie jest za duże ale może przyzwyczajenie bo używam już chyba ponad 15 lat, taka wielkość i dystans daje wrażenie podobne jak IMAX ale z lepszą jakością obrazu siedząc na kanapie :)

crusiek
05-11-2020, 00:41
Noooo niezle :D
Dobra, na dniach pobrykam po sklepach pomacać i pooglądać... coś czuję, że może to jednak 65 będzie...

Krzysztofh
05-11-2020, 08:18
Nie warto tyle kasy pchać w TV chyba że chcesz lub musisz tyle wydać :)
Jeśli chcesz wydać dużo i sprzęt ma być bezkompromisowy bierz OLED najlepiej jakiś nowszy model od LG, chcesz ciut taniej to QLED od Samsunga, a jak nie to bierz Sony/Panas zwykłe LED i będziesz super zadowolony.

Oledy obecnie mają najwyższą jakość obrazu, ale jest jedno ale, którego niedawno doświadczyłem. Jak się kupuje OLEDa trzeba mieć na uwadze wypalanie matrycy i to nie jest przesada, jeżeli ktoś dużo ogląda programy informacyjne. PVP Info i TVN 24 to killery dla OLEDów. Mam Panasonica bardzo wysoki model jeszcze na gwarancji po 1,5 roku i niestety na dole matryca utrwalona. Dużo oglądamy TVN i takie są skutki. Trochę pochopnie kupiłem tego Panasonica i teraz mam za swoje. O tej dolegliwości jest dużo w necie, więc nie będę się rozpisywał. Dodam że tego nie obejmuje gwarancja. Akurat to jest wkurzające, bo jest to proste przerzucenie własnej nieudolności w kwestii matryc OLEDowych na klientów. Taka informacja jest w instrukcji obsługi, która czytasz lub nie jak ktoś kumaty w obsłudze sprzętów. Gdyby była w sklepie taka informacja na jakiejś nalepce to nikt by nie kupił taka jest prawda.
Do oglądania filmów jak najbardziej polecam bo obraz jest referencyjny.

matbe
05-11-2020, 11:21
Na lowcachgier czesto wpsominają o promo na tv, niedawno był soniak https://lowcygier.pl/sprzet-gamingowy/telewizor-sony-led-kd-55xh9096baep-za-387899-zl-oraz-sony-led-kd-65xh9096baep-za-495999-zl-w-media-expert/
dzis jakis oled lg.
BTW, potrzebowałem szybko i tanio jakis tv 4k, padło na najtańszy samsung i jestem bardzo zdziwiony jak te technologie poszły do przodu. Wiedzialem że kosztem będzie brak HDR(degradacja kolorów) Na ustawieniu filmowym nie mam się do czego przyczepić, netflix to czysta radocha, a i w growym trybie na konsoli jest ogień. Generalnie przed zakupem warto przeczytac kilka testów, fajne robi xkom, można się szybko rozeznać w technologiach, załapać różnice itp

Cichy
05-11-2020, 14:01
Bierz OLED od LG z serii B. Reszta to pieniądze w błoto :)

Bartolini82
05-11-2020, 15:06
Z 2,5 m oglądam 88". Wprawdzie z projektora nie z TV, ale rozmiar jest OK. TV mocniej daje po oczach, co w przypadku dużego rozmiaru może mieć znaczenie.

I to jest najlepsze rozwiązanie :) Sam mam TV 42" (stara plazma LG, chyba z 10 lat już ma, ale działa wzorowo), ale do filmów nie ma jak projektor i ekran 106". Wtedy czujemy się lepiej niż w kinie :D

morzon
05-11-2020, 16:11
I to jest najlepsze rozwiązanie :) Sam mam TV 42" (stara plazma LG, chyba z 10 lat już ma, ale działa wzorowo), ale do filmów nie ma jak projektor i ekran 106". Wtedy czujemy się lepiej niż w kinie :D

O, w sumie jak więcej takich osób tu jest to i może podpytam w tym wątku zamiast zakladać osobny.

Zacząłem od jakiegoś czasu rozważać wymianę starej plazmy panasa na coś nowszego i tu jakby nie mam wątpliwości że jedynym sensownym kierunkiem jest oled. Nie chciałbym też iść w 55" tylko pewnie już 65 - a to wydatek rzędu 6-7k minimum. Jestem na etapie wykańczania mieszkania, wiec takie wydatki tak średnio mi pasują, ale wpadł mi pomysł na projektor. Pytanie do osób, które mają to i to, ewentualnie szukających podobnych rozwiązań - możecie coś polecić? Od razu zaznaczę, że nie oglądam i nie mam telewizji - oglądam tylko filmy/seriale ze streamingu lub "innych źródeł" i to w 90% wieczorem/nocą, więc argument oglądania w warunkach dziennych (a zatem pewnie i parametr jasności) nie jest istotny dla mnie. Mam też PS4, ale od bidy mogę dalej grać na dotychczasowym TV, które tak czy siak mam.

Spodobał mi się jeden model na starcie - Xiaomi Mi Smart Compact Projector (choć chyba pod różnymi, podobnymi nazwami występuje). Koszt w chinach ok 1600zł, w Polsce 1900-2500zł. Wygląda to całkiem fajnie, oglądałem jakieś recenzje na YT (ale nie do końca im ufam jednak, do tego dużo jest gadania o tym jak sie w dzień zachowuje etc), nie jest wielkim klocem (to też dość istotne dla mnie), obsługa wydaje się być całkiem przyjazna (wygląda na to, że nie trzeba półgodziny ustawiać). Ktoś miał może doświadczenie z takim sprzętem? Ewentualnie coś podobnego, raczej nie droższego? Wiem, że to nie będzie poziom jakości obrazu taki jak na oledzie, ale czy przy takim wieczorno-nocnym oglądaniu będę to jakoś mocno odczuwał?

crusiek
05-11-2020, 16:40
Czy ja wiem, do grania 200 ms opóźnienia raczej słabo.... no i to menu po ciangpongowemu....
Jakiś czas temu Benq jakiś taki projektor wypuszczał z 16 ms opóźnieniem dla trybu gier...

Ja jednak wolę klasycznie, ale w sumie opcja ciekawa tylko dla wieczornego kina :)

morzon
05-11-2020, 16:41
Moglem nie wspominac o tym ps4.

Rafał_Sz
05-11-2020, 16:51
O, w sumie jak więcej takich osób tu jest to i może podpytam w tym wątku zamiast zakladać osobny.

Zacząłem od jakiegoś czasu rozważać wymianę starej plazmy panasa na coś nowszego i tu jakby nie mam wątpliwości że jedynym sensownym kierunkiem jest oled. Nie chciałbym też iść w 55" tylko pewnie już 65 - a to wydatek rzędu 6-7k minimum. Jestem na etapie wykańczania mieszkania, wiec takie wydatki tak średnio mi pasują, ale wpadł mi pomysł na projektor. Pytanie do osób, które mają to i to, ewentualnie szukających podobnych rozwiązań - możecie coś polecić? Od razu zaznaczę, że nie oglądam i nie mam telewizji - oglądam tylko filmy/seriale ze streamingu lub "innych źródeł" i to w 90% wieczorem/nocą, więc argument oglądania w warunkach dziennych (a zatem pewnie i parametr jasności) nie jest istotny dla mnie. Mam też PS4, ale od bidy mogę dalej grać na dotychczasowym TV, które tak czy siak mam.

Spodobał mi się jeden model na starcie - Xiaomi Mi Smart Compact Projector (choć chyba pod różnymi, podobnymi nazwami występuje). Koszt w chinach ok 1600zł, w Polsce 1900-2500zł. Wygląda to całkiem fajnie, oglądałem jakieś recenzje na YT (ale nie do końca im ufam jednak, do tego dużo jest gadania o tym jak sie w dzień zachowuje etc), nie jest wielkim klocem (to też dość istotne dla mnie), obsługa wydaje się być całkiem przyjazna (wygląda na to, że nie trzeba półgodziny ustawiać). Ktoś miał może doświadczenie z takim sprzętem? Ewentualnie coś podobnego, raczej nie droższego? Wiem, że to nie będzie poziom jakości obrazu taki jak na oledzie, ale czy przy takim wieczorno-nocnym oglądaniu będę to jakoś mocno odczuwał?


Mam projektor 4K, wielkie LCD i OLED LG 55".

1. Projektor ma jedną podstawową zaletę - wielgachny obraz. Idealny do spotkań ze znajomymi, przy meczu i piwku. Szum i punkt czerni dyskwalifikuje go do wieczornych seansów.
2. LCD jest w słonecznym salonie. Tam się sprawdza wyśmienicie do codziennego, uniwersalnego użytku.
3. OLED jest do filmów powieszony w sypialni. Połączony z nagłośnieniem 7.1.4 zmiata i wypluwa wszystko pozostałe. Żaden QLED czy inny wyświetlacz oparty na technologii LCD nie jest się nawet w stanie zbliżyć do jakości oledowego obrazu.

Bartolini82
05-11-2020, 17:07
morzon, ja miałem podobnie jak Ty. Chciałem zmienić TV na większy, najlepiej 65", ale jak zobaczyłem jaka jest jakość obrazu w telewizorach do 5 czy 6 tysięcy (to było chyba 3 lata temu), to mi ręce opadły. Na demówkach, ładnie pięknie, ale jak poprosiłem o włączenie obrazu z satelity, tak jak się normalnie ogląda w domu, to stwierdziłem, że stara plazma ma lepszy obraz i kupiłem projektor z ekranem za niecałe 3000zł z tego co pamiętam. Ja mam jakiegoś Epsona, Full HD. Mecze czy filmy na nim, a do tego kino domowe z subem i ampkiem, to po prostu bajka :D Grać też można. Syn podpina lapka do amplitunera.
Ekran elegancko wysuwany elektrycznie spod sufitu, na pilota. Jak tylko masz miejsce na ścianie to się nawet nie zastanawiaj. On u mnie wisi w 2/3 długości salonu bo tak są pomieszczenia, że zaraz przy ścianie nie było możliwości go zawiesić.

Wind Mill
05-11-2020, 17:29
...Szum...dyskwalifikuje go do wieczornych seansów...

Chyba w kinie niemym bez podkładu pianisty? :mrgreen: ;)
Moje dwunastoletnie Mitsubishi ma wedle katalogu 25dB w low lamp mode i szum jest nieistotny, a metraż mam mały i dźwięk tylko 5.1. ;)

P.S. Lampa w torze optycznym nadal fabryczna. :mrgreen:

Bartolini82
05-11-2020, 17:57
Ja też żadnych szumów nie widzę u siebie. Może ktoś ściąga filmy w słabej jakości ;) Wtedy szum czy piksele będą.
Poza tym, chyba nawet mój model, sprzed bodajże 3 lat jak pisałem, ma regulację jasności i to nie wiem czy nie samoczynną. Wiem, że problemów generalnie większych nie ma ani w dzień (chyba, że by światło centralnie waliło w ekran, ale wystarczy zasunąć rolety), nie mówiąc już o wieczorze, gdzie odbiór, kolory, kontrasty itp. są naprawdę super.

Wind Mill
05-11-2020, 18:01
Podejrzewam iż przypuszczam, że chodziło o szum akustyczny nie w obrazie. ;)

Bartolini82
05-11-2020, 18:08
Może i masz rację :) No, ale nie przesadzałbym aż tak z tą głośnością. Zwłaszcza jak się film ogląda gdzie zawsze są jakieś dźwięki, które bez problemu zagłuszą odgłos projektora. Chyba, że jak pisałeś, ktoś chciałby oglądać nieme kino to wtedy będzie słychać jak szumi.
Trzeba jedynie napisać o jednej wadzie projektorów. Lampy, które jednak mają swoją żywotność i nie ma zmiłuj. Więc tak do oglądania non stop telewizji przez 6h dziennie to kiepska sprawa. Jednak do meczy czy filmów wieczorem, jest to chyba najfajniejsze rozwiązanie. Przynajmniej dla mnie. Efekt jest rzeczywiście WOW. A na początku jak sobie obraz meczu rzuciłem na sufit jak jeszcze ekran nie dojechał, to dopiero były jaja :D

ksh
05-11-2020, 18:55
Oledy obecnie mają najwyższą jakość obrazu, ale jest jedno ale, którego niedawno doświadczyłem. Jak się kupuje OLEDa trzeba mieć na uwadze wypalanie matrycy i to nie jest przesada, jeżeli ktoś dużo ogląda programy informacyjne. PVP Info i TVN 24 to killery dla OLEDów. Mam Panasonica bardzo wysoki model jeszcze na gwarancji po 1,5 roku i niestety na dole matryca utrwalona. Dużo oglądamy TVN i takie są skutki. Trochę pochopnie kupiłem tego Panasonica i teraz mam za swoje. O tej dolegliwości jest dużo w necie, więc nie będę się rozpisywał. Dodam że tego nie obejmuje gwarancja. Akurat to jest wkurzające, bo jest to proste przerzucenie własnej nieudolności w kwestii matryc OLEDowych na klientów. Taka informacja jest w instrukcji obsługi, która czytasz lub nie jak ktoś kumaty w obsłudze sprzętów. Gdyby była w sklepie taka informacja na jakiejś nalepce to nikt by nie kupił taka jest prawda.
Do oglądania filmów jak najbardziej polecam bo obraz jest referencyjny.

OLED tylko od LG i ta najnowsza seria, reszta to marnowanie kasy.

- - - - kolejny post - - - - - -

Z projektorami jest sporo zalet i problemów, ja wybrałem dość dawno temu bardzo cichy model panasa i wtedy standard 1080p, testowałem pół roku temu 4K i jakoś kapcie nie spadły z nóg, więc stwierdziłem ze szkoda kasy na pierdoły i zostałem przy tym co mam.
Technologia w projektorach poszła mocno do przodu, LCD i DLP od lat jest na rynku w przystępnych cenach, obie technologie maja swoje wady i zalety, jest też Laser w przystępnych cenach i to mi się podobało ale cena póki co dość wysoka za sensowne modele.
W projektorach sporą rolę odgrywa optyka.

LeonardZelig
05-11-2020, 22:16
Spodobał mi się jeden model na starcie - Xiaomi Mi Smart Compact Projector (choć chyba pod różnymi, podobnymi nazwami występuje). Koszt w chinach ok 1600zł, w Polsce 1900-2500zł. Wygląda to całkiem fajnie, oglądałem jakieś recenzje na YT (ale nie do końca im ufam jednak, do tego dużo jest gadania o tym jak sie w dzień zachowuje etc), nie jest wielkim klocem (to też dość istotne dla mnie), obsługa wydaje się być całkiem przyjazna (wygląda na to, że nie trzeba półgodziny ustawiać). Ktoś miał może doświadczenie z takim sprzętem? Ewentualnie coś podobnego, raczej nie droższego? Wiem, że to nie będzie poziom jakości obrazu taki jak na oledzie, ale czy przy takim wieczorno-nocnym oglądaniu będę to jakoś mocno odczuwał?
Podstawą projektora jest optyka - świetnie gdy ma tilt-shift - wtedy masz więcej możliwości ustawień urządzenia bez pogorszenia obrazu. Do tego dobrze gdyby był cichy i jego lampa zapewniała przyzwoitą moc. Zaletą zasadniczą jest sposób projekcji - nie wyobrażam sobie gapić się na coś co świeci mi prosto w oczy.

Krzysztofh
06-11-2020, 08:17
OLED tylko od LG i ta najnowsza seria, reszta to marnowanie kasy.

- - - - kolejny post - - - - - -

Z projektorami jest sporo zalet i problemów, ja wybrałem dość dawno temu bardzo cichy model panasa i wtedy standard 1080p, testowałem pół roku temu 4K i jakoś kapcie nie spadły z nóg, więc stwierdziłem ze szkoda kasy na pierdoły i zostałem przy tym co mam.
Technologia w projektorach poszła mocno do przodu, LCD i DLP od lat jest na rynku w przystępnych cenach, obie technologie maja swoje wady i zalety, jest też Laser w przystępnych cenach i to mi się podobało ale cena póki co dość wysoka za sensowne modele.
W projektorach sporą rolę odgrywa optyka.

To Cię zaskoczę. Wszystkie oledy mają matryce od LG (Panasonic, SONY i Philips). Jak na razie to technologia niedopracowana. Jak pisałem wcześniej, filmów jak najbardziej. Nie ma obecnie lepszego obrazu jak z oleda.
Projektory jak dla mnie to dla tych co mają ogromne salony i duże zasoby gotówki. Zobacz ile kosztuje przyzwoity projektor 4k o jak mamy porównywać z oledem 4k.
Mieszkam w domu, ale nie luksusowej willi 500m2, gdzie można wymyślać co się chce. Co mają powiedzieć mieszkańcy blokowisk. Lubię być na bieżąco z tym co się dzieje i co? Do wiadomości LCD, na filmy OLED. Gdzie to wszystko pomieścić. Projektory są drogie szczególnie te o właściwej rozdzielczości. Do tego jak mamy porównywać w dzień obraz z OLEDa i projektora to pusty śmiech mnie bierze jak czytam że obraz jest super i czernie też. Do tego szum, nawet jak nieduży ale jest.

Bartolini82
06-11-2020, 10:44
Do tego jak mamy porównywać w dzień obraz z OLEDa i projektora to pusty śmiech mnie bierze jak czytam że obraz jest super i czernie też. Do tego szum, nawet jak nieduży ale jest.
No to rozumiem, że do kina też nie chodzisz? Bo tam to dopiero jest kijowy obraz, w porównaniu nawet do projektora w domu. Zależy kto jakie ma preferencje. Dla mnie oglądanie filmu czy meczu na TV 55" czy nawet większym (i wówczas w cholerę drogim), ale ostrym jak brzytwa, akurat jest mniej istotne, niż oglądanie tego samego, ale na 106" (długość ekranu 2.3m!), ale w trochę gorszej jakości. Ja mam projektor Full HD i dla mnie ta jakość na nim wystarczy. Nie muszę mieć 4K. Żadnej pikselozy nie widać.
Ale to jak ze wszystkim sprzętem. Każdy ma inne oczekiwania, fundusze, możliwości itp. itd. Po prostu padły propozycje (zresztą nie ode mnie, ja się tylko podpiąłem i pochwaliłem takie rozwiązanie bo sam byłem przed identycznym wyborem) projektora i ekranu bo to naprawdę fajne rozwiązanie.

crusiek
06-11-2020, 10:52
Lubię być na bieżąco z tym co się dzieje i co? Do wiadomości LCD, na filmy OLED.

Chyba nie ma już takiego wydmuchanego do granic absurdu problemu, że do statycznego obrazu OLED się nie nadaje, To nie jest tak, że ten efekt "wypalania" jest w najnowszych modelach z tego roku zniwelowany do minimum?
Soniak ma lepszy procesor i matrycę od LG oczywiście, jak każdy inny, korci mnie właśnie sony, tym bardziej, że z androidem i na żywo lepiej to wygląda, ale jeszcze musze podejść tam z filmem nagranym z kablówki zobaczyć jak to będzie wyglądało.

Rafał_Sz
06-11-2020, 11:03
Chyba nie ma już takiego wydmuchanego do granic absurdu problemu, że do statycznego obrazu OLED się nie nadaje, To nie jest tak, że ten efekt "wypalania" jest w najnowszych modelach z tego roku zniwelowany do minimum?


Każdy oled jest wrażliwy na jaskrawy, statyczny obraz. Ale to nie jest tak, że jak kilka godzin będzie się świecił "pasek tefałenu" to zostanie jakiś ślad. Trzeba na to zdecydowanie dłuższego czasu (tygodni).

ksh
06-11-2020, 11:06
Jest nadal i nie da się tego zlikwidować bo to są cały czas polimery, które ulegają zużyciu, firmy dwoją się i troją jak to wyeliminować i nie da się, najnowsze konstrukcje mają inteligentne oprogramowanie, które może robić "ukrywanie" logo kanału czy stałe paski, wygląda to tak że jest wrzucany na nie siatka lub paski wygaszające, wygląda to jakby wychodziła przezroczystość z tłem czarnym.

crusiek
06-11-2020, 11:28
Dobra, w tej chwili mam taki cel (oleda sobie daruję):
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-sony-led-kd65xh9096baep-uhd-4k-hdr-android-tv-procesor-x1
Zobaczę wieczorem jak z dostępnością będzie.

ksh
06-11-2020, 11:47
Zerknij na to https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-samsung-qled-qe65q77tatxxh

Bartolini82
06-11-2020, 11:54
Samsung... Jakie z tymi sprzętami macie doświadczenia? Bo ja bardzo negatywne. Napęd CD w kompie, padł bardzo szybko. Płyty CD - poznikały dane. Tata miał kiedyś magnetowid, padł szybko. Ja sobie obiecywałem, że w tej sytuacji już nigdy niczego ich firmy nie kupię. Jednak dobrych kilka lat temu skusiła mnie promocja na kino domowe. No i? Były problemy już na gwarancji, ostatecznie padło niecały miesiąc po wygaśnięciu gwarancji. Od tej pory nawet nie biorę pod uwagę ich produktów. Choć z tego co słyszałem telewizory cieszą się niby dobrą opinią (choć głównie za jakość obrazu), a nie wiem jak jest z ich trwałością.
crusiek, TV najlepiej iść do sklepu i zobaczyć. Wziąć jakiegoś pendrive z filmem albo zdjęciami lub poprosić o przełączenie na nadajnik telewizyjny. Przez neta można sobie jedynie zawęzić pole wyboru na podstawie danych technicznych, a na żywo może się okazać i tak coś innego. W końcu suche dane nie zobrazują Ci jakoś kolorów, kontrastów czy odświeżania. Choć można coś tam niby regulować, ale zawsze można sobie przełączyć na ustawienia fabryczne i się pobawić ;)

Krzysztofh
06-11-2020, 11:55
Żeby było jasne nikomu niczego nie odradzam i nie doradzam. Piszę o swoich doświadczeniach jeżeli chodzi o OLEDy. Mam TV Pansaonica wysoki model 55" za ponad 7tys. kupiony w ubiegłym roku. Jest na gwarancji a matryca utrwalona paskiem informatycznym u dołu ekranu. No fakt u mnie 70% czasu TV gra na TVN 24. Można sobie powiedzieć - po co kupujesz taki TV i oglądasz programy informacyjne, ale tak lubię i moim zdaniem TV ma grać i się nie psuć. Mowa o referencyjnym obrazie OLEDów biorąc pod uwagę mankament utrwalania obrazu to nieporozumienie i przerzucanie nieudolności producenta matryc na konsumentów.
Kto by kupił taki TV jak by miał nalepione w sklepie - UWAGA nie oglądaj programów informacyjnych, nie graj w gry bo będziesz miał problem.
Dużo na ten temat jest na forum HDTV Polska.

Bartolini82
06-11-2020, 11:58
No fakt u mnie 70% czasu TV gra na TVN 24.
Widocznie Twój TV nie lubi tej stacji :D:D:D:D:D

Krzysztofh
06-11-2020, 11:58
Samsung... Jakie z tymi sprzętami macie doświadczenia? Bo ja bardzo negatywne. Napęd CD w kompie, padł bardzo szybko. Płyty CD - poznikały dane. Tata miał kiedyś magnetowid, padł szybko. Ja sobie obiecywałem, że w tej sytuacji już nigdy niczego ich firmy nie kupię. Jednak dobrych kilka lat temu skusiła mnie promocja na kino domowe. No i? Były problemy już na gwarancji, ostatecznie padło niecały miesiąc po wygaśnięciu gwarancji. Od tej pory nawet nie biorę pod uwagę ich produktów. Choć z tego co słyszałem telewizory cieszą się niby dobrą opinią (choć głównie za jakość obrazu), a nie wiem jak jest z ich trwałością.

Klika lat temu kupiłem laptop Samsunga. Padła bateria, a właściwie spuchła, o czym się przekonałem jak go rozebrałem, bo mi się klawiatura trochę wybrzuszyła. Napisałem do autoryzowanego serwisu w sprawie wymiany baterii i napisali - sorry ale nie mamy już takiego asortymentu. Parodia jakaś.

ksh
06-11-2020, 12:05
Samsung... Jakie z tymi sprzętami macie doświadczenia? ...Pralka, lodówka, micro, indukcja odpukać działają świetnie, u brata TV i zestaw kino ok.
Problem ze sprzętem samsunga dotyczy budżetowych modeli i naszych sprzedawców, którzy nie mają skrupułów żeby brać i upłynniać na rynku odrzuty jakościowe z fabryki, które dostają za free.

matbe
06-11-2020, 12:27
Żeby było jasne nikomu niczego nie odradzam i nie doradzam. Piszę o swoich doświadczeniach jeżeli chodzi o OLEDy. Mam TV Pansaonica wysoki model 55" za ponad 7tys. kupiony w ubiegłym roku. Jest na gwarancji a matryca utrwalona paskiem informatycznym u dołu ekranu. No fakt u mnie 70% czasu TV gra na TVN 24. Można sobie powiedzieć - po co kupujesz taki TV i oglądasz programy informacyjne, ale tak lubię i moim zdaniem TV ma grać i się nie psuć. Mowa o referencyjnym obrazie OLEDów biorąc pod uwagę mankament utrwalania obrazu to nieporozumienie i przerzucanie nieudolności producenta matryc na konsumentów.
Kto by kupił taki TV jak by miał nalepione w sklepie - UWAGA nie oglądaj programów informacyjnych, nie graj w gry bo będziesz miał problem.
Dużo na ten temat jest na forum HDTV Polska.

Kurde, wielogodzinne odbieranie programów infromacyjnych(bez związku stacja).. przecież to tortury.
Ale ja o co innego, na jakiej jasności? W smartfonach ekrany wypalaja się od jasnosci, spedzam z telefonem wiecej niż srednia(fb, tapatalk wiec tez stale elementy) a nigdy nie wypalilem oleda..
Te TV chyba defaultowo mają powłaczane wszystkie wodotryski, maksymalna jasnośc, jaskrawosc kolorow itd

Krzysztofh
06-11-2020, 12:35
Dodam, że nie jestem uprzedzony do Samsunga, bo mam TV Samsunga dość stary LCD i działa baz zarzutu. Parę lat temu kupiłem rodzicom też Samsunga i pomogłem dwojgu znajomych. Wszystkie Samsungi to LCD i działają. Ale uważam, że jeżeli fabryka rezygnuje z produkcji laptopów to serwis i części zamienne nie powinny być niedostępne po kilku latach.

- - - - kolejny post - - - - - -


Kurde, wielogodzinne odbieranie programów infromacyjnych(bez związku stacja).. przecież to tortury.
Ale ja o co innego, na jakiej jasności? W smartfonach ekrany wypalaja się od jasnosci, spedzam z telefonem wiecej niż srednia(fb, tapatalk wiec tez stale elementy) a nigdy nie wypalilem oleda..
Te TV chyba defaultowo mają powłaczane wszystkie wodotryski, maksymalna jasnośc, jaskrawosc kolorow itd

Chyba o preferencjach nie mówimy. Każdy ogląda co lubi. TV nie jest wyśrubowany parametrami jeżeli o to chodzi. Skoro TV nie pozwala na oglądanie tego co się chce taka informacja powinna być umieszczona na obudowie wyraźnie przed podjęciem decyzji o zakupie, a nie tylko ilość "k" itd.

Bartolini82
06-11-2020, 12:41
Ja generalnie pamiętam, że jeszcze jak się zastanawiałem nad zmianą TV to wszędzie pisali, że oglądanie właśnie zwłaszcza kanałów informacyjnych przez większość czasu, będzie powodowało wypalenia na ekranie. Nie pamiętam już o jakich rodzajach matryc czy telewizorów była wtedy mowa, ale generalnie, to nic dziwnego, że Krzysztofh masz z tym problem. Tym bardziej, że producenci czy sprzedawcy nie ukrywają tego przed klientami. To trochę jak z autem. Jak ktoś będzie non stop "dziadkował" to zamuli samochód i mu zrobi więcej złego niż dobrego. Tak samo tutaj. Oglądanie tylko informacji na 1 stacji przez kilka h dziennie to katorga dla ekranu. Podobnie zresztą mówili ogółem o większości oglądania na jednym programie, bo np. logo stacji w narożniku również może się wypalić. Choć też zależy jaka stacja, bo na niektórych walą tyle reklam, że obraz się aż za często zmienia i człowiek nieraz zapomni co oglądał bo w kółko tylko reklamy :D

Wind Mill
06-11-2020, 12:56
...śmiech mnie bierze jak czytam że obraz jest super i czernie też...
I ten super obraz do kanału informacyjnego, lecącego przez 3/4 czasu? Naprawdę? ;)

Krzysztofh
06-11-2020, 13:07
I ten super obraz do kanału informacyjnego, lecącego przez 3/4 czasu? Naprawdę? ;)

I co chciałeś udowodnić? Filmy też oglądam, nie tylko z TV. Są też inne alternatywne źródła jak antena. Ja Ciebie nie pytam co oglądasz i na czym.

Cichy
06-11-2020, 13:12
I co chciałeś udowodnić? Filmy też oglądam, nie tylko z TV. Są też inne alternatywne źródła jak antena. Ja Ciebie nie pytam co oglądasz i na czym.

Ja też często mam włączony w tle TVN24, ale profilaktycznie z wyłączonym obrazem (LG OLED) :)

ksh
06-11-2020, 13:15
Tez jestem taki dziwny i kanały informacyjne czasami lecą cały dzień ale do tego celu mam Hitachi za 1700zł :)

Rafał_Sz
06-11-2020, 13:27
Kurde, wielogodzinne odbieranie programów infromacyjnych(bez związku stacja).. przecież to tortury.
Ale ja o co innego, na jakiej jasności? W smartfonach ekrany wypalaja się od jasnosci, spedzam z telefonem wiecej niż srednia(fb, tapatalk wiec tez stale elementy) a nigdy nie wypalilem oleda..
Te TV chyba defaultowo mają powłaczane wszystkie wodotryski, maksymalna jasnośc, jaskrawosc kolorow itd

W telefonie masz Super AMOLED. To trochę insza inszość. Ale nie zmienia to faktu, że też się wypala.

Krzysztofh
06-11-2020, 13:43
Tez jestem taki dziwny i kanały informacyjne czasami lecą cały dzień ale do tego celu mam Hitachi za 1700zł :)

No cóż. Prawdziwe jest powiedzenie, że człowiek uczy się całe życie i głupi umiera. Do emerytury już bliżej niż dalej a tu taki zong. Kupując mojego OLEDa zbagatelizowałem problem.

Kojocisko
06-11-2020, 13:51
I ten super obraz do kanału informacyjnego, lecącego przez 3/4 czasu? Naprawdę? ;)

Ja mam D850 do zdjęć z wakacji :-).

Wind Mill
06-11-2020, 13:56
I co chciałeś udowodnić? Filmy też oglądam, nie tylko z TV. Są też inne alternatywne źródła jak antena. Ja Ciebie nie pytam co oglądasz i na czym.

Ale co tu jest do udowadniania? Po prostu zadziwiłem się twierdzeniem o niezbędności "och ach jakości obrazu" podczas oglądania TV Info, szczególnie gdy owe TV Info tak naprawdę pełni funkcje radia. :)
Jeśli ktoś tak lubi to ku chwale i alleluja, nic mi do tego - przy okazji nie krzywdzi zwierzątek ani dzieci - ma do tego pełne prawo.
Ale nie rozmawiamy o ekscentrycznych upodobaniach tylko o użytecznych poradach - w tej ostatniej kategorii doradzanie Ferrari do jazdy po zakupy do Biedry jest... Ekscentryczne. :)

- - - - kolejny post - - - - - -


Ja mam D850 do zdjęć z wakacji :-).

Mam nadzieję, że wozisz na te wakacje cały zestaw obiektywów - inaczej się nie liczy. :mrgreen:

ksh
06-11-2020, 13:59
W Sony Center masz teraz rabat 500zł jeśli do TV dołożysz coś za min 500zł :)

matbe
06-11-2020, 14:11
W telefonie masz Super AMOLED. To trochę insza inszość. Ale nie zmienia to faktu, że też się wypala.

O widzisz, dziękuję za naprostowanie myślałem że to to samo.

ksh
06-11-2020, 14:17
OLED jest w wizjerze Nikon Z, wiec jak coś nie oglądać na nim TVN ;)

Krzysztofh
06-11-2020, 14:19
Ale co tu jest do udowadniania? Po prostu zadziwiłem się twierdzeniem o niezbędności "och ach jakości obrazu" podczas oglądania TV Info, szczególnie gdy owe TV Info tak naprawdę pełni funkcje radia. :)
Jeśli ktoś tak lubi to ku chwale i alleluja, nic mi do tego - przy okazji nie krzywdzi zwierzątek ani dzieci - ma do tego pełne prawo.
Ale nie rozmawiamy o ekscentrycznych upodobaniach tylko o użytecznych poradach - w tej ostatniej kategorii doradzanie Ferrari do jazdy po zakupy do Biedry jest... Ekscentryczne. :)

- - - - kolejny post - - - - - -



Mam nadzieję, że wozisz na te wakacje cały zestaw obiektywów - inaczej się nie liczy. :mrgreen:

Czytaj ze zrozumieniem. Nie pisałem że do oglądania kanałów informacyjnych (akurat tego o którym piszesz nie włączam) jest niezbędny OLED. Że taki mam to nie dowód. Tylko porównanie OLEDa i projektora dla tych samych parametrów jest trudne i projektor wypada zawsze gorzej, pod względem jakości czerni, wymagań oświetlenia pomieszczenia podczas oglądania, kosztów zakupu i bardziej szczegółowych parametrów jak opóźnienia itd). Nie ma sensu porównywanie jakości 4k do full HD, nawet jeżeli komuś się obraz full HD z projektora podoba i tak lub oglądać. Każdy ma inne preferencje. Chodzi o suche fakty. I nie pij do mnie że sobie kupiłem OLEDa a oglądam tylko kanały informacyjne, bo tu nie o to chodzi. Zwróciłem uwagę na ogólny problem z powidokami podczas oglądania obrazów ze stałymi elementami na ekranie. Niektóre instrukcje obsługi podają nawet żeby nie oglądać treści o stałych fragmentach dłużej niż 20 minut dziennie. To jakaś parodia. Po co sprzedawać takie g... Parafrazując, kupowanie samochodu tylko do jazdy po autostradzie, bo jak pojeździsz w mieście to naprawa zawieszenia nie jest objęta gwarancją.

crusiek
06-11-2020, 14:19
OLED jest w wizjerze Nikon Z, wiec jak coś nie oglądać na nim TVN ;)

[emoji23]. .

Wind Mill
06-11-2020, 14:19
koesh
TVN może być, tylko małe logo w rogu, TVN24 niewskazany! :D

Rafał_Sz
06-11-2020, 17:50
Parafrazując, kupowanie samochodu tylko do jazdy po autostradzie, bo jak pojeździsz w mieście to naprawa zawieszenia nie jest objęta gwarancją.

Ciężko nazwać Lamborghini autem rodzinnym, pod względem użytkowym zwykły Golf zjada je na śniadanie. A jednak ktoś za równowartość 20 Golfów te auto kupuje. I tam też pewnie w instrukcji nie piszą, że to nie zrobi nawet 1/5 przebiegu jaki zrobi Golf. ;)

Wypalały się CRT, wypalały się plazmy, wypalają się OLEDy. Z tym, że te ostatnie, wbrew pozorom, najmniej.

ksh
06-11-2020, 18:43
OLED najwięcej traci w kolorze niebieskim i to jest problem nie do przeskoczenia od kiedy zaczęto pracować nad polimerami w wyświetlaczach, jeśli w 2020r, główny producent na świecie czyli LG tłumaczy że obecne model mają zminimalizowany problem bo... zrobiono skrypty ukrywające loga/paski i inne stałe na ekranie wyświetlenia to znaczy że problem istnieje nadal.

Kolekcjoner
06-11-2020, 19:31
Samsung... Jakie z tymi sprzętami macie doświadczenia?
Bardzo dobre. Mam sporo sprzętu tej firmy (min. z 5 różnych TV) i nie narzekam. Moim zdaniem to wszędzie jest problem jak coś nie działa i wszędzie jest dobrze jak jest wszystko OK :lol:....


OLED najwięcej traci w kolorze niebieskim i to jest problem nie do przeskoczenia od kiedy zaczęto pracować nad polimerami w wyświetlaczach, jeśli w 2020r, główny producent na świecie czyli LG tłumaczy że obecne model mają zminimalizowany problem bo... zrobiono skrypty ukrywające loga/paski i inne stałe na ekranie wyświetlenia to znaczy że problem istnieje nadal.
Niestety póki co kupowanie OLED to testowanie nowej technologii dla producenta.